SEZAM.2

19 Dec 1996 - 21 Dec 1999

Topics

  1. obavestenja (43)
  2. pitanja (2339)
  3. problemi (2196)
  4. predlozi (1127)
  5. konferencije (14)
  6. fajlovi (255)
  7. olr (1136)
  8. vote (35)
  9. kritika (1164)
  10. razno (1220)

Messages - pitanja

pitanja.834 bokili,
Mene starsno zanima kako mogu da okacim svoje datoteke u sezamove direktorijume. K\Okacio bih nesto drajvera za video kartice i cd-rom uredjaje i jos ponesto?????????????
pitanja.835 epson, -> #833, mika
│ PA STANI, razmisli, tebi je lakse sezam da dobijes │ nego da dobijes FON ili beotel, sta si vec naveo... └───────────────────────────────────────────────── Kako kome . U zadnje vreme NET dobijam tako teško kao i BeoTelNet ;( .
pitanja.836 hercog, -> #834, bokili
(*> Mene starsno zanima kako mogu da okacim svoje datoteke u (*> sezamove direktorijume. Pošalješ mail sa prikačenom datotekom file moderatoru ili okačiš datoteku uz neku tvoju poruku u konferencijama... Sale
pitanja.837 nenad, -> #825, supers
> Ne može više jer imaju svega 3 ISA slota ili je neki drugi razlog? Imaju 4 slota, ali u jednom je ISA mrežna karta - PCI koje smo imali nikako nisu mogle da rade pouzdano sa mrežom koja je u stanju u kakvom je lokalna Sezamova mreža. Izgleda da su bili suviše "osetljivi". No to i nije glavni razlog, glavni razlog je što je modem na COM4 stalno pravio probleme, da li zbog sudaradanja sa video kartom (isprobali bar 5-6 modela) ili nečim drugim na ploči na šta nismo mogli da utičemo, ne znam, ali tako je... > BTW, mislio sam da je nemoguće (zbog sudaranja) istovremeno koristiti > više od dva serijska porta, pa zvali se oni COM1,2,3 ili 4. > Ispravi me ako grešim. I sori na velikoj radoznalosti. Može koliko hoćeš ako imaš dovoljno portova (I/O adresa) i slobodnih IRQ-ova, a naročito ako se ne oslanjaš na BIOS već ih sam kontrolišeš (recimo preko multiport karte). To sve naravno teorijski jer je PC jedna sprava koja se sastavlja od raznih štampanih pločica od kojih retko da i jedna potpuno poštuje specifikacije i pravila, bar kad se o našem tržištu radi. U principu ne bi trebalo da bude nikakvih problema da imaš modeme na COM1/IRQ4/3F8, COM2/IRQ3/2F8, COM3/IRQ5/3E8 i COM4/IRQ7/2E8, ali ako se to ne sudara sa raznim Sound Blasterima (IRQ), video kartama... Eventualnu dalju priču o ovome molim da prenesemo u drugu konferenciju.
pitanja.838 nenad, -> #834, bokili
> Mene starsno zanima kako mogu da okacim svoje datoteke u > sezamove direktorijume. > K\Okacio bih nesto drajvera za video kartice i cd-rom uredjaje i > jos ponesto????????????? Procedura za to je sledeća: 1. Otvoriš konferenciju čija tema odgovara datoteci koju hoćeš da pošalješ 2. Pošalješ poruku u kojoj objasniš ukratko (ili udugo :) šta je to što šalješ i _uz_ poruku okačiš datoteku. Recimo: CO JO PCHARD CO WRITE VIDEO trident.zip 3. Javiš fajl moderatoru na mail o toj datoteci, kako bi je on pogledao, proverio za viruse i smestio na pravo mesto u dir-ovima. Možeš i direktno da pošalješ fajl moderatoru, ali ako je sam okačiš u konferenciju brže će drugi članovi biti u mogućnosti da je skinu, ako im je hitno potrebna.
pitanja.839 kostja, -> #825, supers
=> Ne moze vise jer imaju svega 3 ISA slota ili je neki drugi razlog? => BTW, mislio sam da je nemoguce (zbog sudaranja) istovremeno koristiti => vise od dva serijska porta, pa zvali se oni COM1,2,3 ili 4. Ovdi je negde postavljena pogresna teorija... Koliko sam upucen postoji i "Muline Multiplekspraktik" :)
pitanja.840 nbjvsb, -> #829, swix
>> Koliko znam onemoguceno mu je da pristuoa, samo, konferenciji Sport. Sad >> ako su mu i ostale ukinuli .... hmmmmmm neka se raspita kod _uprave_ (ako >> vec nije). Postoji li igde ovde pisani pravilnik o ponasanju na Sezamu (kao sto postoji na prou)? Ako ne, trebalo bi ga napraviti, mozda bi se redje desavale takve stvari...
pitanja.841 schef,
Ja bih samo jedno pitanjce: Zašto je korisnicima lexus i budim zabranjeno da produže pretplatu? Mislim, za lexusa mi je jasno zašto (iako se ne slažem sa postupkom), ali korisnik budim ništa _konkretno_ nije uradio. Drugo pitanjce: Da li će to isto važiti i za mene kada meni istekne pretplata? Treće pitanjce: Kada će korisniku dizel biti omogućeno da opet prati konferencije i da li će mu uopšte to biti omogućeno? P.S. Samo pitam, ne bih želeo da bude krivo protumačeno.
pitanja.842 dzakic, -> #841, schef
> Zašto je korisnicima lexus i budim zabranjeno da produže pretplatu? Svaki davalac usluga ima pravo da bira mušterije; dalja objašnjenja mislim da su nepotrebna. > Da li će to isto važiti i za mene kada meni istekne pretplata? Za sada ne. > Kada će korisniku dizel biti omogućeno da opet > prati konferencije i da li će mu uopšte to biti omogućeno? Korisniku dizel nije bilo onemogućeno praćenje konferencija, bile su privremeno read-only. Nesporazum je prevaziđen jednim telefonskim razgovorom, don't worry :).
pitanja.843 mika, -> #837, nenad
**> na COM1/IRQ4/3F8, COM2/IRQ3/2F8, COM3/IRQ5/3E8 i **> COM4/IRQ7/2E8, ali ako se to ne sudara sa raznim Sound **> Blasterima (IRQ), video kartama... i mis pravi velike probleme oko tog sudaranja :(
pitanja.844 deja,
Kako da transferujem neku konferenciju ili samo neke teme.Mozete dati odgovor na mail DEJA. Hvala !
pitanja.845 payce, -> #841, schef
[-] Ja bih samo jedno pitanjce: Zasto je korisnicima lexus i [-] budim zabranjeno Chisto da ne bude zabune - "korisnik lexus" (moj brat - prim. payce) i nema nameru da produzhava pretplatu, (josh u proshlu sredu je ono shto mu je ostalo prebacio na moj username) tako da mu je svejedno, samim tim ovo nisi morao ni da pishesh... Dotichnog jedino zanima zashto nije dobio neko obaveshtenje o toj odluci?
pitanja.846 nethsah, -> #831, geronimo
}> Nakosutra Eh...I sta cemo da dobijemo? Internet u seansama?
pitanja.847 nethsah, -> #832, dekik
}> D->> 98-69 Teen telefon }> A ne pishe shta je od 21 do 06 ;))))))))))))))))))))))) A sta to treba da bude O:) }:>>>>>>>>>>>
pitanja.849 nethsah, -> #834, bokili
}> Mene starsno zanima kako mogu da okacim svoje datoteke u }> sezamove direktorijume. }> K\Okacio bih nesto drajvera za video kartice i cd-rom uredjaje }> i jos ponesto????????????? bolje procitaj uputstvo...u njemu lepo pise
pitanja.850 stefan, -> #829, swix
> Koliko znam onemoguceno mu je da pristuoa, samo, konferenciji Sport. U konferenciji Sport nije bilo nikakvih specijalnih problema niti mera preduzetih protiv bilo koga. To što se tu i tamo obriše po neka poruka ne računam ;)
pitanja.851 simce, -> #846, nethsah
> Eh...I sta cemo da dobijemo? Internet u seansama? A šta bi ti?
pitanja.852 mika, -> #842, dzakic
**>> Zasto je korisnicima lexus i budim zabranjeno da produze **> pretplatu? **> **> Svaki davalac usluga ima pravo da bira musterije; dalja **> objasnjenja mislim da su nepotrebna. znaci mi ne smemo nista da kazemo protiv "vlasti" (uprava sezama), a ako kazemo, onda svima preti iskljucenje ?? cinimi se da ni malo nije fer sto nekome branite da iznosi svoje stavove o nekome ili o necemu ( to se zove demokratija ) !!
pitanja.853 geronimo, -> #842, dzakic
-^- Svaki davalac usluga ima pravo da bira musterije; dalja -^- objasnjenja mislim da su nepotrebna. Ali ako birash mushterije to znaci da je Sez tvoj..da li je ?
pitanja.854 swix, -> #850, stefan
|->> Koliko znam onemoguceno mu je da pristuoa, samo, konferenciji Sport. |-> U konferenciji Sport nije bilo nikakvih specijalnih problema niti mera |-> preduzetih protiv bilo koga. Ma to sam napisao kako "odgovor" jer je samo u konferenciji sport bilo receno da mu je zabranjen pristup.
pitanja.855 markok, -> #826, dekik
===> Vole bi da mi neko odgovori iz 'uprave' a ne neko ko nema ===> veze sa zhivotom. Voles, voles ti da zezash :) Nemoj da si ubedjen da jedino ti imas veze sa zivotom :) Nego da li ces i na internetu isto ovako da se ponasash da vredjas dobronamerne ljude koji su se nesto nasalili :) Pogledaj kako je na ovo odreagovao nethsah :)))
pitanja.856 mmarkovic, -> #841, schef
> P.S. Samo pitam, ne bih želeo da bude krivo protumačeno. Neverovatno šta čini ova demokratija? ;<<<< Da li je ovo moguće?!?
pitanja.857 zeljkoj, -> #842, dzakic
> Svaki davalac usluga ima pravo da bira mušterije; dalja > objašnjenja mislim da su nepotrebna. Eh... Pro se otima oko korisnika, a vi i ovo malo rasterujete. :( Ovim ste oterali najmanje 20-30 ljudi sa sistema.
pitanja.858 dzakic, -> #852, mika
> znaci mi ne smemo nista da kazemo protiv "vlasti" > (uprava sezama), a ako kazemo, onda svima preti > iskljucenje ?? cinimi se da ni malo nije fer sto > nekome branite da iznosi svoje stavove o nekome > ili o necemu ( to se zove demokratija ) !! Žao mi je ako si shvatio da je bilo kome uskraćeno pravo pristupa 'zato što je izneo svoje stavove protiv uprave', još manje ako iznosi svoje stavove o nekome ili nečemu. Jedino ograničenje mogu biti i jesu *opšta pravila ponašanja na javnom mestu*, što jedan javni sistem svakako i jeste. U ovoj konferenciji svakodnevno imamo prilike da vidimo i pozitivne i negativne kritike vezane za rad sistema, i nikome u proteklih godinu ipo dana nije niti prećeno isključenjem niti je iko isključen zbog toga. Ali da ipak jedno bude jasno: stotine hiljada ljudi koji šetaju ulicama i duvaju u pištaljku i iznose stavove (pljuju po) onome koji ih tlači i izrabljuje - bore se za demokratiju. Sa druge strane, vlasnik biblioteke može da odluči da prestane da iznajmljuje knjige članovima koji cepaju slike, ili na drugi način štete ugledu firme. Njegovo je pravo da proceni šta je za njegovu firmu u tom trenutku najbolje i da donosi takve odluke. Sezam je komercijalni sistem, i svake dalje rasprave o ovakvim stvarima ovde neće biti. Mi mislimo da je naša odluka, iako doneta nevoljno, ipak ispravna, a da li smo u pravu - vreme će pokazati.
pitanja.859 geronimo, -> #858, dzakic
-^- Mi mislimo da je nasa odluka, iako doneta nevoljno, ipak ispravna, -^- a da li smo u pravu - vreme ce pokazati. Ako je to vasha odluka zashto onda brisanje poruka i "uklanjanje" ljudi sa sistema pokushavate da prikrijete?
pitanja.860 dzakic, -> #859, geronimo
> Ako je to vasha odluka zashto onda brisanje poruka i "uklanjanje" ljudi > sa sistema pokushavate da prikrijete? Naravno da svi znamo da se takve stvari ne mogu sakriti, niti to pokušavamo. Međutim, nema potrebe ni da se time 'hvalimo', jer se nema čime pohvaliti.
pitanja.861 mika, -> #858, dzakic
**> biti i jesu *opsta pravila ponasanja na javnom mestu*, sto **> jedan pa i uprava je prekrsila pravila opste kulture, cim se pojedinci bune, znam ljude kojima je onemogucen pristup sistema, oni nikada ne bi prekrsili "pravila opsteg ponasanja na javnom mestu" sem ako ih neko drugi ne prekrsi (al sroci ovo...), sve u svemu ocu da kazem da je "neko" iz uprave pogresno postupio u necemu, i da to nece da prizna, a jos na to je poizbacivala sve ljude koji su to primetili, i to napocetku pokusali da kazu UCTIVIM PUTEM, a kasnije kad se videlo da se tako ne moze..... oda ovim drugim p.s. al sam sa na*ro ;) al nema veze p.s.s. dzakicu, zasto ti nesto pricas o ovome, kad znas o kome je rec (pocinje na slovo N ;))
pitanja.863 dekik, -> #851, simce
D->> > Eh...I sta cemo da dobijemo? Internet u seansama? D->> A sta bi ti? EUnet?...
pitanja.864 dekik, -> #852, mika
D->> ili o necemu ( to se zove demokratija )!! Ma to se zove slobokratija ;)
pitanja.865 nethsah, -> #863, dekik
}> EUnet?... Pa ni to nije toooooliko lose :))))))) Bolje u seansama nego EUnet, je`l tako?
pitanja.866 jvujnic,
Zašto je promenjen način ispisa adrese dolazeće e-pošte?
pitanja.867 mantoniadis, -> #842, dzakic
>> Svaki davalac usluga ima pravo da bira musterije; dalja objasnjenja >> mislim da su nepotrebna. >> Sramota!! Dzabe sto "mislite" da se borite za demokratiju u drzavi, a ne mozete da je dovetete tamo gde ste vi glavni!!!
pitanja.868 dragosh, -> #858, dzakic
--> strane, vlasnik biblioteke može da odluči da prestane da iznajmljuje --> knjige članovima koji cepaju slike, ili na drugi način štete ugledu --> firme. Njegovo je pravo da proceni šta je za njegovu firmu u tom --> trenutku najbolje i da donosi takve odluke. Sezam je komercijalni Eh,pa da vaša primanja zavise od broja korisnika,bila bi to sasvim druga pesma. Ne da ih ne biste isključivali,nego biste se svim snagama za iste borili i trudili da preuzmete od konkurencije (SezamPro).Medjutim,vi ili ne primate ništa (koliko sam ja shvatio) ili neku mizeriju koja je fixna i ne zavisi ni od čega,tako da vam je lakše da nekoga isključite bez ikakvih posledica nego da se sa istima raspravljate o bilo čemu (prim. isključivanje usera m.tosic).To mi je sasvim jasno i nikakva dodatna objašnjenja nisu potrebna.Jednostavno treba menjati sistem iz korena (ne mislim na softver ili hardver-iako je hardver uglavnom očajan nego na strukturu firme i primanja zaposlenih).
pitanja.870 dzakic, -> #866, jvujnic
>> Zašto je promenjen način ispisa adrese dolazeće e-pošte? U kom smislu izmenj? U sistemskom softveru nije ništa menjano u poslednje vreme. Možda je poruka stigla nekim drugim putem ili sa druge strane nego što je uobičajeno, a to se dešava.
pitanja.871 jvujnic, -> #870, dzakic
> U kom smislu izmenj? U sistemskom softveru nije ništa menjano... U tom smislu da je ranije adresa onoga koga šalje bila u normalnom obliku, tj. "user@joca.com", dok mi se sada ispisuje kao "joca.com!user". To je tako u sezamovom zaglavlju poruke, a i kad mu uradim mail list, ali u Internet zaglavlju poruke u polju "from:" piše normalni oblik adrese. To mi se dešava sa svom poštom. Kao primer evo jedne poruke: ..======================= 52341 Za jvujnic Nije pročitano Od sezampro.yu!tvi 25.04.97. 20:47 7945 chr --------------------------------------------------- From: tvinfo@sezampro.yu Date: Fri, 25 Apr 1997 20:19:57 +0100 Subject: KTV program - Nedelja 27.04. Kratak TV program za nedelju, 27. April 1997. . . . . . . . . . .------------------------------------------52341---
pitanja.872 bokir, -> #870, dzakic
> U kom smislu izmenj? U sistemskom softveru nije ništa menjano u poslednje Ranije: bokir <- brodskye@cae.wi Sada: bokir <- cae.wisc.edu!br Isto je i sa svim ostalim adresama.
pitanja.873 orlic, -> #870, dzakic
>> Zasto je promenjen nacin ispisa adrese dolazece e-poste? Dz> U kom smislu izmenj? U sistemskom softveru nije nista menjano u Dz> poslednje vreme. Mozda je poruka stigla nekim drugim putem ili sa druge Dz> strane nego sto je uobicajeno, a to se desava. meni stize u obliku sistem!korisnik ili samo sistem...
pitanja.874 micovic, -> #418, gogica
POSTOVANA PUBLIKO OBRATI PAZNJU !!!! a) MATEMATIKA - u periodu 17.03.1997 do 17.04.1997 sezam je opsluzio korisnika ................ 1144 (sto znaci da su svi platili, sta...) - clanarina ................................. 15 din (do 20 din.) --------------- UKUPNO: 17160 DIN. UKUPNO U STRANOJ VALUTI: 4290 DM. (po najvisem kursu od 4,00 din/DM) GODISNJI BUDZET SEZAMA>>>>>> 51480 DM. b) POLITIKA sredstva iz budzeta idu i gde NE treba da idu.... c) REDAKCIJA pa znate tu je struja, porez, voda, komunalije .... d) REDAKCIJA SVAKO ZA SEBE korisnik je korisnik, ali pare su pare.... e) MOJE skromno MISLJENJE O SVEMU izem ti vic ako NE? moze da se izdvoji 10% budzeta godisnje za jos jedu liniju i novije modeme... elem pozdrav svima i molim sve odgovore kao public u suprotnom cu iste da licno prosledim sa mail=a nazad....
pitanja.875 dekik, -> #872, bokir
D->> Isto je i sa svim ostalim adresama. I ja se pridruzhujem konstataciji ;)
pitanja.876 dekik, -> #874, micovic
D->> sezam je opsluzio korisnika ................1144 Kako znash ?
pitanja.877 zemljak,
Zashto MSFAXnt4 preuzet sa SEzamNet-a ne moze da se instalira?? read pitanja
pitanja.878 nenad, -> #877, zemljak
> Zashto MSFAXnt4 preuzet sa SEzamNet-a ne moze da se instalira?? Pravo mesto za ovakva pitanja je konferencija PCOS, tema 'winnt'.
pitanja.879 mileusna,
>> 56513 Za mileusna Nije pročitano >> Od galeb.etf.bg.ac 30.04.97. 03:25 466 chr ^^^^^^^^^^^^^^^ Hm... Nekad je bio lep običaj da se i username nalazi u sastavu adrese... :) Ili je možda galeb.etf.bg.ac.yu nečiji username na Sezamu? ;))
pitanja.880 zmdjokic,
Ko je fajl moderator na Sezamu i koji je njegov user? Pozdrav, Djole
pitanja.881 hercog, -> #880, zmdjokic
-*- Ko je fajl moderator na Sezamu i koji je njegov user? calex... Sale
pitanja.882 jvujnic,
Elem, da ponovim pitanje postavljeno pre par dana: Zašto je promenjen način ispisa adrese dolazeće e-pošte? Promena je izvršena u tom smislu da se više adresa pošiljaca u sezamovom zaglavlju ne ispisuje u normalnom user@server.com tipu, već prvo ispiše računar sa koga je poruka poslata, pa tek onda username, a sve to razdvojeno sa "!" umesto "@", znači ispiše server.com!user. Zašto?
pitanja.883 vstan, -> #880, zmdjokic
> Ko je fajl moderator na Sezamu i koji je njegov user? Po stažu: calex, vstan, guta Trenutno je prvi sprečen, pa najbolje da se obratiš onoj dvojici :)
pitanja.884 zmdjokic,
Zasto se e-mail tako sporo salje? Napisao sam mali jednom korisniku sa ovog sistema i proslo je preko 12 sati, a poruka mu nije poslata? (uopste nema znaka + pored) Pozdrav, Djole
pitanja.885 zeljkoj, -> #884, zmdjokic
> Zasto se e-mail tako sporo salje? Napisao sam mali jednom > korisniku sa ovog sistema i proslo je preko 12 sati, a poruka > mu nije poslata? (uopste nema znaka + pored) Kad su u pitanju poruke u okviru Sezama, + označava da je poruka _pročitana_. Naravno da je stigla odmah, čim si je napisao.
pitanja.886 mika, -> #884, zmdjokic
**> Zasto se e-mail tako sporo salje? Napisao sam mali jednom **> korisniku sa ovog sistema i proslo je preko 12 sati, a poruka **> mu nije poslata? (uopste nema znaka + pored) mozda zato sto je sezam virtualni sistem ?
pitanja.887 hercog, -> #884, zmdjokic
-*- Zasto se e-mail tako sporo salje? Napisao sam mali jednom korisniku sa -*- ovog -*- sistema i proslo je preko 12 sati, a poruka mu nije poslata? (uopste nema -*- znaka + pored) Mail koji šalješ korisniku ovog sistema dobija + pored svog broja tek kada taj korisnik pročita mail. Mail koji šalješ van ovog sistema dobija + kada bude poslat. Sale
pitanja.888 vasam,
kako da pisem nekom ko ima adresu slicnu ovoj 2:381/119.958
pitanja.889 dekik, -> #884, zmdjokic
D->> Zasto se e-mail tako sporo salje?Napisao sam mali jednom korisniku sa D->> ovog sistema i proslo je preko 12 sati,a poruka mu nije poslata? D->> (uopste nema znaka + pored) To je zato shto se kod mail-a u okviru sistema (znachi ne e-mail ;) + ispisuje tek kada taj neko prochita poruku a ona je stigla chim si je ti napisao.
pitanja.890 vector,
Zasto mi kod citanja _odredjenih_ group poruka veza direktno puca (iako je dosta stabilna) ?!? Isto se desava i kada pokusam da pisem u SezamNET:problemi tako da sam ovu poruku morao ovde da napisem. PS. mail read & conf read idu bez problema ...
pitanja.891 vector, -> #890, vector
Poruka u autoexecu : Group podsistem je privremeno nedostupan. Nastavak rada ocekuje se oko 11:00. Nije vam dostupna nijedna komanda. Za izlazak iz GROUP rezima kucajte: '.exit'. Ovo je moglo i ranije da se pojavi ... :)
pitanja.892 nenad, -> #888, vasam
> kako da pisem nekom ko ima adresu slicnu ovoj > 2:381/119.958 Mislim da je to adresa na Fido mreži BBS-ova, ali ne znam tačno kao bi mogao da je adresiraš sa Interneta. Možda neko drugi može da pomogne.
pitanja.893 johnnya, -> #888, vasam
>> kako da pisem nekom ko ima adresu slicnu ovoj >> 2:381/119.958 Q: Kako da pošaljem email na FIDOnet mrežu? A: Potrebno je da si korisnik nekog BBS-a koji je u Fido Net-u ili da imaš nalog na nekom računaru sa kog je dozvoljeno slanje e-maila u inostranstvo. Za BBS sa FIDO-Netom pronađi koja je konferencija za slanje maila baš u FIDO (obično postoji po jedna netmail konferencija za svaku mrežu, mada ima i drugih varijanti, najbolje da pitaš sysopa). Šaljes poruku baš onako kako si pretpostavio - na 2:381/118 itd. Kada šaljes poruku sa nekog od Internet računara, šalješ je u sledećem formatu, s tim da razmake u imenu korisnika zameniš tačkama (sve pišeš malim slovima): ime.prezime@f118.n381.z2.fidonet.org Primećujes da je tu nesto 'obrnuto' od redosleda pisanja u mrežama FIDO tipa, ali je jasno koji broj gde ide.
pitanja.894 acafaca, -> #888, vasam
-=> kako da pisem nekom ko ima adresu slicnu ovoj -=> 2:381/119.958 ako misliš na email 2:381/119.958Žracunar.xxx
pitanja.895 vasam, -> #894, acafaca
> ako mislis na email 2:381/119.958Zracunar.xxx Mislim na email, ali sta ti je ovo ^^^^^^^^^^^^
pitanja.896 dragosh, -> #888, vasam
--> kako da pisem nekom ko ima adresu slicnu ovoj --> 2:381/119.958 Imam pristup fido net-u,napisi mi na mail sta kome vec hoces da posaljes i ja cu ti poslati (pa nek ti se taj javi).
pitanja.897 acafaca, -> #895, vasam
-=>> ako mislis na email 2:381/119.958Zracunar.xxx -=> -=> Mislim na email, ali sta ti je ovo ČČČČČČČČČČČČ Mislio sam da je to nešto ko Compuserve, ali sam video posle da sam se zaje*o.
pitanja.898 vasam,
da li bi neko mogao ovo da mi objasni: > ma li 050597- 26865 +vasam <- zeljkocz@sbu.ac Pon 05.05.97 15:50 26908 +vasam <- zeljkocz@sbu.ac Pon 05.05.97 16:51 26910 +vasam <- zeljkocz@sbu.ac Pon 05.05.97 16:51 > ma rep 26865 'zeljkocz@sbu.ac' nije registrovan korisnik SezamNet-a. ^^^^^^^^^^^^^^^ ^^^^ pitanje je upuceno iz razloga sto bih hteo da koristim opciju reply a ne samo send i write za kosirnike van NET-a ps . Pretpostavljam da je greska u tome sto se ne "pamti" cela adresa, sto se i vidi iz LIST-a, da li ovo moze nekako da se zaobidje?
pitanja.899 ividicki,
Kada možemo da očekujemo da će se preko Sezama moći na Internet. Hoće li biti promene modema (14.4Kb/s >-> 28.8Kb/s ili 33.6Kb/s). Ivan Vidicki
pitanja.900 markok, -> #899, ividicki
===> Kada mozemo da ocekujemo da ce se preko Sezama moci na ===> Internet. Evo ja da odgovorim, :) to je jos u razvoju bice uskoro :))))))
pitanja.901 neetzach, -> #900, markok
}> Evo ja da odgovorim, :) to je jos u razvoju bice uskoro Pa, dobro, koliko je to uskoro 2,3,4 godine ili toliko nedelja?!
pitanja.902 mika, -> #900, markok
**> ===> Kada mozemo da ocekujemo da ce se preko Sezama moci na **> ===> Internet. **> **> Evo ja da odgovorim, :) to je jos u razvoju bice uskoro **> :)))))) cek to su rekli i u isto vreme prosle ili pretprosle godine ??
pitanja.903 acafaca, -> #898, vasam
-=> da li bi neko mogao ovo da mi objasni: -=> -=>> ma li 050597- -=> 26865 +vasam <- zeljkoczŽsbu.ac Pon 05.05.97 15:50 -=> 26908 +vasam <- zeljkoczŽsbu.ac Pon 05.05.97 16:51 -=> 26910 +vasam <- zeljkoczŽsbu.ac Pon 05.05.97 16:51 -=> -=>> ma rep 26865 -=> 'zeljkoczŽsbu.ac' nije registrovan korisnik SezamNet-a. -=> ČČČČČČČČČČČČČČČ ČČČČ -=> -=> pitanje je upuceno iz razloga sto bih hteo da koristim opciju reply -=> a ne samo send i write za kosirnike van NET-a A što se tiče replaya ne mož'' da se koristi za email. Jer to ime iz liste ne mož'' da nađe. -=> ps . Pretpostavljam da je greska u tome sto se ne "pamti" cela adresa, -=> sto se i vidi iz LIST-a, da li ovo moze nekako da se zaobidje? Može, ali ovi neće više ništa da rade. Živo me interesuje kako zamišljaju ovaj sistem za godinu dana.... Kao najjeftiniji sistem sa dušom.... :))
pitanja.904 dejank, -> #902, mika
> **> Evo ja da odgovorim, :) to je jos u razvoju bice uskoro > **> :)))))) > > cek to su rekli i u isto vreme prosle ili pretprosle godine > ?? Pa vidis da nisu lagali ;)
pitanja.905 vasam, -> #903, acafaca
acafaca pise vasam: a> A sto se tice replaya ne moz'' da se koristi a> za email. Jer to ime iz liste ne moz'' da nade. Pa kako ne moze, a zasto onda sluzi reply? Samo za NET? C, c, c. a> -=> ps . Pretpostavljam da je greska u tome sto se ne "pamti" cela adresa, a> -=> sto se i vidi iz LIST-a, da li ovo moze nekako da se zaobidje? a> a> Moze, ali ovi nece vise nista da rade. Zivo me interesuje a> kako zamisljaju ovaj sistem za godinu dana.... Kao najjeftiniji a> sistem sa dusom.... :)) Pa ima li nekog zivog da radi na odrzavanju (unapredjivanju) ovoga? ps. pravio sam analizu koliko se ljudi javljalo u zadnjih 48hr, 7days, ... Odlaze ljudi
pitanja.906 djcorto, -> #898, vasam
> sto se i vidi iz LIST-a, da li ovo moze nekako da se zaobidje? U OLRu, prilikom ALT-R ukucas adresu. Quote i drugo prolazi sasvim lepo.
pitanja.907 hercog, -> #905, vasam
-*- Pa kako ne moze, a zasto onda sluzi reply? Samo za NET? C, c, c. A što baš navali na reply na internet poštu? :) Možeš lepo da pošalješ mail čoveku u kome ćeš citirati delove njegovog maila i to ti ispadne slično reply-u :) Doduše moglo bi se izvesti da reply na internet mail i proradi :) Sale
pitanja.908 vasam, -> #906, djcorto
djcorto pise vasam: d> U OLRu, prilikom ALT-R ukucas adresu. Quote i drugo prolazi sasvim lepo. d> A ako ne koristim OLR, vec neki QWK? I sta ako hocu online da odgovorim?
pitanja.909 vasam, -> #907, hercog
hercog pise vasam: h> A sto bas navali na reply na internet postu? :) Mozes lepo da h> posaljes mail coveku u kome ces citirati delove njegovog maila h> i to ti ispadne slicno reply-u :) Doduse moglo bi se izvesti h> da reply na internet mail i proradi :) Pa hajde onda da ukinemo reply uopste, kad vec imamo nesto SLICNO, zasto da imamo mogucnost izbora, ako je to izbor birati izmedju slicnog, a ne istog :)
pitanja.910 hercog, -> #908, vasam
-*- A ako ne koristim OLR, vec neki QWK? I sta ako hocu online da odgovorim? Ako hoćeš online da odgovoriš opet kucaš celu adresu... Sale
pitanja.911 the.edge,
Sto u konf "sajam" niko nista ne pise? Kakvi su komentari? Jel neko bio danas na otvaranju sajma tehnike? AcCeSS DeNiED
pitanja.912 vasam, -> #23, dzakic
d> d> Od danas je moguce odgovoriti na internet poruku komandom d> MAIL REPLY broj poruke. Odgovor se salje na adresu koja je Hvala :)
pitanja.913 vasam, -> #910, hercog
h> -*- A ako ne koristim OLR, vec neki QWK? I sta ako hocu online da odgovorim? h> h> Ako hoces online da odgovoris opet kucas celu adresu... Ma covek napravio da moze
pitanja.914 zodiac, -> #911, the.edge
> Sto u konf "sajam" niko nista ne pise? Kakvi su komentari? Jel neko bio danas > na otvaranju sajma tehnike? Bio sam ja. Eno poruke u konfu SAJAM.
pitanja.915 goxi,
Da li ce clanovi Sezama uskoro moci da se obraduju vescu, da mogu i oni da posecuju Internet???? HOCEMO NA INTERNET ;)))))))))))))))) Pozdrav!
pitanja.916 markok, -> #915, goxi
===> HOCEMO NA INTERNET ;)))))))))))))))) I ja hocu, obozavam Internet :)
pitanja.917 epson, -> #915, goxi
│ Da li ce clanovi Sezama uskoro moci da se obraduju vescu, da mogu i oni da │ posecuju Internet???? │ HOCEMO NA INTERNET ;)))))))))))))))) └───────────────────────────────────────────────── Ama ljudi koji će vam još koji provajder ?!? Samo treba Net da uvede telnet/ftp/www prezentaciju na Net, ali ne i sa njega !!
pitanja.918 the.edge, -> #917, epson
Potpuno se slazem sa pomenutim. Postoji dosta providera, (samo EUnet na nesto lici, ostalo je sve jad i beda), a plus toga ako bi sezamnet bio provider, on takodje nista revolucionarno ne bi doneo - bio bi u senci EUneta, kao i svi... AcCeSS DeNiED
pitanja.919 ividicki, -> #918, the.edge
>-> Potpuno se slazem sa pomenutim. Postoji dosta providera, >-> (samo EUnet na nesto lici, ostalo je sve jad i beda), a plus >-> toga ako bi sezamnet bio provider, on takodje nista >-> revolucionarno ne bi doneo - bio bi u senci EUneta, kao i >-> svi... Slažem se... ali nema veze ipak mora se priznati da je jedan plus više kada se kaže "Sa Sezama se može i na Internet...." i sl. takodje svakom korisniku je plus više što ima, recimo, username kod dva provajdera... recimo eunet za profesionalnu upotrebu, a sezam za zezanje
pitanja.920 geronimo, -> #916, markok
-^- I ja hocu, obozavam Internet :) I ja bi malo :))
pitanja.921 geronimo,
Cuo sam da ce se u Festu(u Zemunu) organizovati neka Sez zurka gde ce se izmedju ostalog i birati naj animacija,slika,mod.......itd itd Moze neka informacija o tome?
pitanja.922 mika, -> #916, markok
**> I ja hocu, obozavam Internet :) cudo i ja hocu ;)))
pitanja.923 mmilosh, -> #921, geronimo
> Cuo sam da ce se u Festu(u Zemunu) organizovati neka Sez zurka > gde ce se izmedju ostalog i birati naj > animacija,slika,mod.......itd itd Moze neka informacija o tome? Evo: skidaj fajl Al baš nema veze sa Sezamom. yalp.zip
pitanja.924 stameni, -> #919, ividicki
>> recimo eunet za profesionalnu upotrebu, a sezam >> za zezanje Zašto rad na Internetu shvatati zezanjem? Verovatno je da pretplata neće ostati ovakva kada se budu uveli Internet servisi, tako da mislim da ni tu neće baš biti zabave...
pitanja.925 brankoz,
Da li neko, mozda zna sta se desilo sa komandom RMD. U uputstvu postoji, ali je nema u spisku komandi, ni jedna po opisu ne lici na nju.
pitanja.926 stameni, -> #925, brankoz
>> Da li neko, mozda zna sta se desilo sa komandom RMD. Za sada nije implementirana, mada je, izgleda, reč o jako korisnoj komandi.
pitanja.927 epson, -> #918, the.edge
│ Potpuno se slazem sa pomenutim. Postoji dosta providera, (samo EUnet na nesto │ lici, ostalo je sve jad i beda), a plus toga ako bi sezamnet bio provider, on └───────────────────────────────────────────────── Ni BeoTelNet nije za baciti !
pitanja.928 dejank, -> #918, the.edge
> Potpuno se slazem sa pomenutim. Postoji dosta providera, (samo EUnet na > nesto lici, ostalo je sve jad i beda), a plus toga ako bi sezamnet bio > provider, on takodje nista revolucionarno ne bi doneo - bio bi u senci Nesto ih i nema preterano i ne vidim sta bi bilo lose u tome da imamo jednog provajdera vise. Uostalom sto ih je vise, to je i konkurencija veca, a to automatski obara cenu, ili je bar drzi u pristojnim granicama.
pitanja.929 fantom, -> #917, epson
MA DA ICI CEMO NA INTERNET !!!!!!!!!!!
pitanja.930 the.edge, -> #928, dejank
Pa i sa tim se delimicno slazem... Kazem delimicno jer mislim da jedino ako se pojavi neki provajder dostojan EUnetu ce uspeti da obori cenu interneta, inace ovi provajdercici sa 128/256kb/s linkovima nista nece moci da urade, sem ako ih BAS bude mnogo, pa se nakote, onda mozda obore cenu... AcCeSS DeNiED
pitanja.931 vasam, -> #928, dejank
dejank pise the.edge o pitanja: > > Potpuno se slazem sa pomenutim. Postoji dosta providera, (samo EUnet na ????? > > > Nesto ih i nema preterano i ne vidim sta bi bilo lose u tome da imamo > jednog provajdera vise. Uostalom sto ih je vise, to je i konkurencija > veca, a to automatski obara cenu, ili je bar drzi u pristojnim granicama. > Potpuno se slazem, uz opasku da ce ih biti "dosta" kada budemo imali non-stop vezu za 19,95 din/mesecno (Kao America on-line 19,95 $/month)
pitanja.932 djcorto, -> #919, ividicki
> Slazem se... ali nema veze ipak mora se priznati da je jedan > plus vise kada se kaze "Sa Sezama se moze i na Internet...." i > sl. Zasto? > takodje svakom korisniku je plus vise sto ima, recimo, username > kod dva provajdera... recimo eunet za profesionalnu upotrebu, a > sezam za zezanje Khm ... ;) To se kaze "za surf" ;)
pitanja.933 ividicki, -> #927, epson
>-> Ni BeoTelNet nije za baciti ! Ne da je za baciti... nego... spro, bedno, malo dial-in linija....
pitanja.934 sofke, -> #915, goxi
Go> Da li ce clanovi Sezama uskoro moci da se obraduju vescu, da mogu i oni Go> da posecuju Internet???? Član sam Sezama, a posećujem Internet... šifra EUnet ;) Go> HOCEMO NA INTERNET ;)))))))))))))))) Uplatiš EUnet, Beotel ili Bits i eto ga Internet :)
pitanja.935 sofke, -> #927, epson
Ep> Ni BeoTelNet nije za baciti ! Svakako. Kada budeš na pomenuton provajderu imao CPS=9, sa blagom tende- ncijom ka max 100, onda mi se javi.
pitanja.936 markok, -> #934, sofke
===> Uplatis EUnet, Beotel ili Bits i eto ga Internet :) Stvarno ??? A ti ces da mi das pare :)))