pitanja.834bokili,
Mene starsno zanima kako mogu da okacim svoje datoteke u
sezamove direktorijume.
K\Okacio bih nesto drajvera za video kartice i cd-rom uredjaje i
jos ponesto?????????????
pitanja.835epson,
-> #833, mika
│ PA STANI, razmisli, tebi je lakse sezam da dobijes
│ nego da dobijes FON ili beotel, sta si vec naveo...
└─────────────────────────────────────────────────
Kako kome . U zadnje vreme NET dobijam tako teško kao i BeoTelNet ;( .
pitanja.836hercog,
-> #834, bokili(*> Mene starsno zanima kako mogu da okacim svoje datoteke u
(*> sezamove direktorijume.
Pošalješ mail sa prikačenom datotekom file moderatoru ili
okačiš datoteku uz neku tvoju poruku u konferencijama...
Sale
pitanja.837nenad,
-> #825, supers> Ne može više jer imaju svega 3 ISA slota ili je neki drugi razlog?
Imaju 4 slota, ali u jednom je ISA mrežna karta - PCI koje smo
imali nikako nisu mogle da rade pouzdano sa mrežom koja je u
stanju u kakvom je lokalna Sezamova mreža. Izgleda da su bili
suviše "osetljivi".
No to i nije glavni razlog, glavni razlog je što je modem na COM4
stalno pravio probleme, da li zbog sudaradanja sa video kartom
(isprobali bar 5-6 modela) ili nečim drugim na ploči na šta nismo
mogli da utičemo, ne znam, ali tako je...
> BTW, mislio sam da je nemoguće (zbog sudaranja) istovremeno koristiti
> više od dva serijska porta, pa zvali se oni COM1,2,3 ili 4.
> Ispravi me ako grešim. I sori na velikoj radoznalosti.
Može koliko hoćeš ako imaš dovoljno portova (I/O adresa) i
slobodnih IRQ-ova, a naročito ako se ne oslanjaš na BIOS već ih
sam kontrolišeš (recimo preko multiport karte). To sve naravno
teorijski jer je PC jedna sprava koja se sastavlja od raznih
štampanih pločica od kojih retko da i jedna potpuno poštuje
specifikacije i pravila, bar kad se o našem tržištu radi.
U principu ne bi trebalo da bude nikakvih problema da imaš modeme
na COM1/IRQ4/3F8, COM2/IRQ3/2F8, COM3/IRQ5/3E8 i COM4/IRQ7/2E8,
ali ako se to ne sudara sa raznim Sound Blasterima (IRQ), video
kartama...
Eventualnu dalju priču o ovome molim da prenesemo u drugu
konferenciju.
pitanja.838nenad,
-> #834, bokili> Mene starsno zanima kako mogu da okacim svoje datoteke u
> sezamove direktorijume.
> K\Okacio bih nesto drajvera za video kartice i cd-rom uredjaje i
> jos ponesto?????????????
Procedura za to je sledeća:
1. Otvoriš konferenciju čija tema odgovara datoteci koju hoćeš da
pošalješ
2. Pošalješ poruku u kojoj objasniš ukratko (ili udugo :) šta je
to što šalješ i _uz_ poruku okačiš datoteku. Recimo:
CO JO PCHARD
CO WRITE VIDEO trident.zip
3. Javiš fajl moderatoru na mail o toj datoteci, kako bi je on
pogledao, proverio za viruse i smestio na pravo mesto u
dir-ovima.
Možeš i direktno da pošalješ fajl moderatoru, ali ako je sam
okačiš u konferenciju brže će drugi članovi biti u mogućnosti da
je skinu, ako im je hitno potrebna.
pitanja.839kostja,
-> #825, supers=> Ne moze vise jer imaju svega 3 ISA slota ili je neki drugi razlog?
=> BTW, mislio sam da je nemoguce (zbog sudaranja) istovremeno koristiti
=> vise od dva serijska porta, pa zvali se oni COM1,2,3 ili 4.
Ovdi je negde postavljena pogresna teorija...
Koliko sam upucen postoji i "Muline Multiplekspraktik" :)
pitanja.840nbjvsb,
-> #829, swix>> Koliko znam onemoguceno mu je da pristuoa, samo, konferenciji Sport. Sad
>> ako su mu i ostale ukinuli .... hmmmmmm neka se raspita kod _uprave_ (ako
>> vec nije).
Postoji li igde ovde pisani pravilnik o ponasanju na Sezamu (kao sto postoji
na prou)? Ako ne, trebalo bi ga napraviti, mozda bi se redje desavale takve
stvari...
pitanja.841schef,
Ja bih samo jedno pitanjce: Zašto je korisnicima lexus i budim zabranjeno
da produže pretplatu? Mislim, za lexusa mi je jasno zašto (iako se ne slažem
sa postupkom), ali korisnik budim ništa _konkretno_ nije uradio.
Drugo pitanjce: Da li će to isto važiti i za mene kada meni istekne
pretplata?
Treće pitanjce: Kada će korisniku dizel biti omogućeno da opet prati
konferencije i da li će mu uopšte to biti omogućeno?
P.S. Samo pitam, ne bih želeo da bude krivo protumačeno.
pitanja.842dzakic,
-> #841, schef> Zašto je korisnicima lexus i budim zabranjeno da produže pretplatu?
Svaki davalac usluga ima pravo da bira mušterije; dalja objašnjenja
mislim da su nepotrebna.
> Da li će to isto važiti i za mene kada meni istekne pretplata?
Za sada ne.
> Kada će korisniku dizel biti omogućeno da opet
> prati konferencije i da li će mu uopšte to biti omogućeno?
Korisniku dizel nije bilo onemogućeno praćenje konferencija, bile su
privremeno read-only. Nesporazum je prevaziđen jednim telefonskim
razgovorom, don't worry :).
pitanja.843mika,
-> #837, nenad**> na COM1/IRQ4/3F8, COM2/IRQ3/2F8, COM3/IRQ5/3E8 i
**> COM4/IRQ7/2E8, ali ako se to ne sudara sa raznim Sound
**> Blasterima (IRQ), video kartama...
i mis pravi velike probleme oko tog sudaranja :(
pitanja.844deja,
Kako da transferujem neku konferenciju ili samo neke teme.Mozete dati odgovor
na mail DEJA. Hvala !
pitanja.845payce,
-> #841, schef[-] Ja bih samo jedno pitanjce: Zasto je korisnicima lexus i
[-] budim zabranjeno
Chisto da ne bude zabune - "korisnik lexus" (moj brat - prim.
payce) i nema nameru da produzhava pretplatu, (josh u proshlu
sredu je ono shto mu je ostalo prebacio na moj username)
tako da mu je svejedno, samim tim ovo nisi morao ni da pishesh...
Dotichnog jedino zanima zashto nije dobio neko obaveshtenje
o toj odluci?
pitanja.846nethsah,
-> #831, geronimo}> Nakosutra
Eh...I sta cemo da dobijemo? Internet u seansama?
pitanja.847nethsah,
-> #832, dekik}> D->> 98-69 Teen telefon
}> A ne pishe shta je od 21 do 06 ;)))))))))))))))))))))))
A sta to treba da bude O:) }:>>>>>>>>>>>
pitanja.849nethsah,
-> #834, bokili}> Mene starsno zanima kako mogu da okacim svoje datoteke u
}> sezamove direktorijume.
}> K\Okacio bih nesto drajvera za video kartice i cd-rom uredjaje
}> i jos ponesto?????????????
bolje procitaj uputstvo...u njemu lepo pise
pitanja.850stefan,
-> #829, swix> Koliko znam onemoguceno mu je da pristuoa, samo, konferenciji Sport.
U konferenciji Sport nije bilo nikakvih specijalnih problema niti mera
preduzetih protiv bilo koga.
To što se tu i tamo obriše po neka poruka ne računam ;)
pitanja.851simce,
-> #846, nethsah> Eh...I sta cemo da dobijemo? Internet u seansama?
A šta bi ti?
pitanja.852mika,
-> #842, dzakic**>> Zasto je korisnicima lexus i budim zabranjeno da produze
**> pretplatu?
**>
**> Svaki davalac usluga ima pravo da bira musterije; dalja
**> objasnjenja mislim da su nepotrebna.
znaci mi ne smemo nista da kazemo protiv "vlasti"
(uprava sezama), a ako kazemo, onda svima preti
iskljucenje ?? cinimi se da ni malo nije fer sto
nekome branite da iznosi svoje stavove o nekome
ili o necemu ( to se zove demokratija ) !!
pitanja.853geronimo,
-> #842, dzakic-^- Svaki davalac usluga ima pravo da bira musterije; dalja
-^- objasnjenja mislim da su nepotrebna.
Ali ako birash mushterije to znaci da je Sez tvoj..da li je ?
pitanja.854swix,
-> #850, stefan|->> Koliko znam onemoguceno mu je da pristuoa, samo, konferenciji Sport.
|-> U konferenciji Sport nije bilo nikakvih specijalnih problema niti mera
|-> preduzetih protiv bilo koga.
Ma to sam napisao kako "odgovor" jer je samo u konferenciji sport bilo receno
da mu je zabranjen pristup.
pitanja.855markok,
-> #826, dekik===> Vole bi da mi neko odgovori iz 'uprave' a ne neko ko nema
===> veze sa zhivotom.
Voles, voles ti da zezash :) Nemoj da si ubedjen da jedino
ti imas veze sa zivotom :) Nego da li ces i na internetu isto ovako
da se ponasash da vredjas dobronamerne ljude koji su se nesto
nasalili :) Pogledaj kako je na ovo odreagovao nethsah :)))
pitanja.856mmarkovic,
-> #841, schef> P.S. Samo pitam, ne bih želeo da bude krivo protumačeno.
Neverovatno šta čini ova demokratija? ;<<<<
Da li je ovo moguće?!?
pitanja.857zeljkoj,
-> #842, dzakic> Svaki davalac usluga ima pravo da bira mušterije; dalja
> objašnjenja mislim da su nepotrebna.
Eh... Pro se otima oko korisnika, a vi i ovo malo rasterujete. :(
Ovim ste oterali najmanje 20-30 ljudi sa sistema.
pitanja.858dzakic,
-> #852, mika> znaci mi ne smemo nista da kazemo protiv "vlasti"
> (uprava sezama), a ako kazemo, onda svima preti
> iskljucenje ?? cinimi se da ni malo nije fer sto
> nekome branite da iznosi svoje stavove o nekome
> ili o necemu ( to se zove demokratija ) !!
Žao mi je ako si shvatio da je bilo kome uskraćeno pravo pristupa
'zato što je izneo svoje stavove protiv uprave', još manje ako
iznosi svoje stavove o nekome ili nečemu. Jedino ograničenje mogu
biti i jesu *opšta pravila ponašanja na javnom mestu*, što jedan
javni sistem svakako i jeste.
U ovoj konferenciji svakodnevno imamo prilike da vidimo i pozitivne
i negativne kritike vezane za rad sistema, i nikome u proteklih
godinu ipo dana nije niti prećeno isključenjem niti je iko isključen
zbog toga. Ali da ipak jedno bude jasno: stotine hiljada ljudi koji
šetaju ulicama i duvaju u pištaljku i iznose stavove (pljuju po)
onome koji ih tlači i izrabljuje - bore se za demokratiju. Sa druge
strane, vlasnik biblioteke može da odluči da prestane da iznajmljuje
knjige članovima koji cepaju slike, ili na drugi način štete ugledu
firme. Njegovo je pravo da proceni šta je za njegovu firmu u tom
trenutku najbolje i da donosi takve odluke. Sezam je komercijalni
sistem, i svake dalje rasprave o ovakvim stvarima ovde neće biti.
Mi mislimo da je naša odluka, iako doneta nevoljno, ipak ispravna, a
da li smo u pravu - vreme će pokazati.
pitanja.859geronimo,
-> #858, dzakic-^- Mi mislimo da je nasa odluka, iako doneta nevoljno, ipak ispravna,
-^- a da li smo u pravu - vreme ce pokazati.
Ako je to vasha odluka zashto onda brisanje poruka i "uklanjanje" ljudi
sa sistema pokushavate da prikrijete?
pitanja.860dzakic,
-> #859, geronimo> Ako je to vasha odluka zashto onda brisanje poruka i "uklanjanje" ljudi
> sa sistema pokushavate da prikrijete?
Naravno da svi znamo da se takve stvari ne mogu sakriti, niti to
pokušavamo. Međutim, nema potrebe ni da se time 'hvalimo', jer se nema
čime pohvaliti.
pitanja.861mika,
-> #858, dzakic**> biti i jesu *opsta pravila ponasanja na javnom mestu*, sto
**> jedan
pa i uprava je prekrsila pravila opste kulture, cim se
pojedinci bune, znam ljude kojima je onemogucen
pristup sistema, oni nikada ne bi prekrsili
"pravila opsteg ponasanja na javnom mestu" sem ako ih
neko drugi ne prekrsi (al sroci ovo...), sve u svemu
ocu da kazem da je "neko" iz uprave pogresno postupio
u necemu, i da to nece da prizna, a jos na to je
poizbacivala sve ljude koji su to primetili, i to
napocetku pokusali da kazu UCTIVIM PUTEM, a kasnije
kad se videlo da se tako ne moze..... oda ovim drugim
p.s. al sam sa na*ro ;) al nema veze
p.s.s. dzakicu, zasto ti nesto pricas o ovome, kad
znas o kome je rec (pocinje na slovo N ;))
pitanja.863dekik,
-> #851, simce
D->>
> Eh...I sta cemo da dobijemo? Internet u seansama?
D->> A sta bi ti?
EUnet?...
pitanja.864dekik,
-> #852, mika
D->> ili o necemu ( to se zove demokratija )!!
Ma to se zove slobokratija ;)
pitanja.865nethsah,
-> #863, dekik}> EUnet?...
Pa ni to nije toooooliko lose :)))))))
Bolje u seansama nego EUnet, je`l tako?
pitanja.866jvujnic,
Zašto je promenjen način ispisa adrese dolazeće e-pošte?
pitanja.867mantoniadis,
-> #842, dzakic>> Svaki davalac usluga ima pravo da bira musterije; dalja objasnjenja
>> mislim da su nepotrebna.
>>
Sramota!!
Dzabe sto "mislite" da se borite za demokratiju u drzavi,
a ne mozete da je dovetete tamo gde ste vi glavni!!!
pitanja.868dragosh,
-> #858, dzakic--> strane, vlasnik biblioteke može da odluči da prestane da
iznajmljuje
--> knjige članovima koji cepaju slike, ili na drugi način štete
ugledu
--> firme. Njegovo je pravo da proceni šta je za njegovu firmu u tom
--> trenutku najbolje i da donosi takve odluke. Sezam je
komercijalni
Eh,pa da vaša primanja zavise od broja korisnika,bila bi to sasvim
druga pesma. Ne da ih ne biste isključivali,nego biste se svim
snagama za iste borili i trudili da preuzmete od konkurencije
(SezamPro).Medjutim,vi ili ne primate ništa (koliko sam ja shvatio)
ili neku mizeriju koja je fixna i ne zavisi ni od čega,tako da
vam je lakše da nekoga isključite bez ikakvih posledica nego
da se sa istima raspravljate o bilo čemu (prim. isključivanje usera
m.tosic).To mi je sasvim jasno i nikakva dodatna objašnjenja
nisu potrebna.Jednostavno treba menjati sistem iz korena
(ne mislim na softver ili hardver-iako je hardver uglavnom
očajan nego na strukturu firme i primanja zaposlenih).
pitanja.870dzakic,
-> #866, jvujnic>> Zašto je promenjen način ispisa adrese dolazeće e-pošte?
U kom smislu izmenj? U sistemskom softveru nije ništa menjano u poslednje
vreme. Možda je poruka stigla nekim drugim putem ili sa druge strane nego
što je uobičajeno, a to se dešava.
pitanja.871jvujnic,
-> #870, dzakic> U kom smislu izmenj? U sistemskom softveru nije ništa menjano...
U tom smislu da je ranije adresa onoga koga šalje bila u normalnom obliku, tj.
"user@joca.com", dok mi se sada ispisuje kao "joca.com!user".
To je tako u sezamovom zaglavlju poruke, a i kad mu uradim mail list, ali u
Internet zaglavlju poruke u polju "from:" piše normalni oblik adrese.
To mi se dešava sa svom poštom.
Kao primer evo jedne poruke:
..=======================
52341 Za jvujnic Nije pročitano
Od sezampro.yu!tvi 25.04.97. 20:47 7945 chr
---------------------------------------------------
From: tvinfo@sezampro.yu
Date: Fri, 25 Apr 1997 20:19:57 +0100
Subject: KTV program - Nedelja 27.04.
Kratak TV program za nedelju, 27. April 1997.
. . .
. . .
. . .
.------------------------------------------52341---
pitanja.872bokir,
-> #870, dzakic> U kom smislu izmenj? U sistemskom softveru nije ništa menjano u poslednje
Ranije:
bokir <- brodskye@cae.wi
Sada:
bokir <- cae.wisc.edu!br
Isto je i sa svim ostalim adresama.
pitanja.873orlic,
-> #870, dzakic
>> Zasto je promenjen nacin ispisa adrese dolazece e-poste?
Dz> U kom smislu izmenj? U sistemskom softveru nije nista menjano u
Dz> poslednje vreme. Mozda je poruka stigla nekim drugim putem ili sa druge
Dz> strane nego sto je uobicajeno, a to se desava.
meni stize u obliku sistem!korisnik ili samo sistem...
pitanja.874micovic,
-> #418, gogicaPOSTOVANA PUBLIKO OBRATI PAZNJU !!!!
a) MATEMATIKA
- u periodu 17.03.1997 do 17.04.1997
sezam je opsluzio korisnika ................ 1144
(sto znaci da su svi platili, sta...)
- clanarina ................................. 15 din (do 20 din.)
---------------
UKUPNO: 17160 DIN.
UKUPNO U STRANOJ VALUTI: 4290 DM.
(po najvisem kursu od 4,00 din/DM)
GODISNJI BUDZET SEZAMA>>>>>> 51480 DM.
b) POLITIKA
sredstva iz budzeta idu i gde NE treba da idu....
c) REDAKCIJA
pa znate tu je struja, porez, voda, komunalije ....
d) REDAKCIJA SVAKO ZA SEBE
korisnik je korisnik, ali pare su pare....
e) MOJE skromno MISLJENJE O SVEMU
izem ti vic ako NE? moze da se izdvoji 10% budzeta godisnje za
jos jedu liniju i novije modeme...
elem pozdrav svima i molim sve odgovore kao public u suprotnom
cu iste da licno prosledim sa mail=a nazad....
pitanja.875dekik,
-> #872, bokir
D->> Isto je i sa svim ostalim adresama.
I ja se pridruzhujem konstataciji ;)
pitanja.876dekik,
-> #874, micovic
D->> sezam je opsluzio korisnika ................1144
Kako znash ?
pitanja.877zemljak,
Zashto MSFAXnt4 preuzet sa SEzamNet-a ne moze da se instalira??
read pitanja
pitanja.878nenad,
-> #877, zemljak> Zashto MSFAXnt4 preuzet sa SEzamNet-a ne moze da se instalira??
Pravo mesto za ovakva pitanja je konferencija PCOS, tema 'winnt'.
pitanja.879mileusna,
>> 56513 Za mileusna Nije pročitano
>> Od galeb.etf.bg.ac 30.04.97. 03:25 466 chr
^^^^^^^^^^^^^^^
Hm... Nekad je bio lep običaj da se i username nalazi u
sastavu adrese... :) Ili je možda galeb.etf.bg.ac.yu nečiji
username na Sezamu? ;))
pitanja.880zmdjokic,
Ko je fajl moderator na Sezamu i koji je njegov user?
Pozdrav, Djole
pitanja.881hercog,
-> #880, zmdjokic-*- Ko je fajl moderator na Sezamu i koji je njegov user?
calex...
Sale
pitanja.882jvujnic,
Elem, da ponovim pitanje postavljeno pre par dana:
Zašto je promenjen način ispisa adrese dolazeće e-pošte?
Promena je izvršena u tom smislu da se više adresa pošiljaca u sezamovom
zaglavlju ne ispisuje u normalnom user@server.com tipu, već prvo ispiše
računar sa koga je poruka poslata, pa tek onda username, a sve to razdvojeno
sa "!" umesto "@", znači ispiše server.com!user.
Zašto?
pitanja.883vstan,
-> #880, zmdjokic> Ko je fajl moderator na Sezamu i koji je njegov user?
Po stažu:
calex, vstan, guta
Trenutno je prvi sprečen, pa najbolje da se obratiš
onoj dvojici :)
pitanja.884zmdjokic,
Zasto se e-mail tako sporo salje? Napisao sam mali jednom korisniku sa ovog
sistema i proslo je preko 12 sati, a poruka mu nije poslata? (uopste nema
znaka + pored)
Pozdrav, Djole
pitanja.885zeljkoj,
-> #884, zmdjokic> Zasto se e-mail tako sporo salje? Napisao sam mali jednom
> korisniku sa ovog sistema i proslo je preko 12 sati, a poruka
> mu nije poslata? (uopste nema znaka + pored)
Kad su u pitanju poruke u okviru Sezama, + označava da je poruka _pročitana_.
Naravno da je stigla odmah, čim si je napisao.
pitanja.886mika,
-> #884, zmdjokic**> Zasto se e-mail tako sporo salje? Napisao sam mali jednom
**> korisniku sa ovog sistema i proslo je preko 12 sati, a poruka
**> mu nije poslata? (uopste nema znaka + pored)
mozda zato sto je sezam virtualni sistem ?
pitanja.887hercog,
-> #884, zmdjokic-*- Zasto se e-mail tako sporo salje? Napisao sam mali jednom korisniku sa
-*- ovog
-*- sistema i proslo je preko 12 sati, a poruka mu nije poslata? (uopste nema
-*- znaka + pored)
Mail koji šalješ korisniku ovog sistema dobija + pored svog broja
tek kada taj korisnik pročita mail. Mail koji šalješ van ovog
sistema dobija + kada bude poslat.
Sale
pitanja.888vasam,
kako da pisem nekom ko ima adresu slicnu ovoj
2:381/119.958
pitanja.889dekik,
-> #884, zmdjokic
D->> Zasto se e-mail tako sporo salje?Napisao sam mali jednom korisniku sa
D->> ovog sistema i proslo je preko 12 sati,a poruka mu nije poslata?
D->> (uopste nema znaka + pored)
To je zato shto se kod mail-a u okviru sistema (znachi ne e-mail ;)
+ ispisuje tek kada taj neko prochita poruku a ona je stigla chim si je ti
napisao.
pitanja.890vector,
Zasto mi kod citanja _odredjenih_ group poruka veza direktno puca (iako
je dosta stabilna) ?!?
Isto se desava i kada pokusam da pisem u SezamNET:problemi tako da sam
ovu poruku morao ovde da napisem.
PS. mail read & conf read idu bez problema ...
pitanja.891vector,
-> #890, vector
Poruka u autoexecu :
Group podsistem je privremeno nedostupan. Nastavak rada ocekuje
se oko 11:00.
Nije vam dostupna nijedna komanda. Za izlazak iz GROUP
rezima kucajte: '.exit'.
Ovo je moglo i ranije da se pojavi ... :)
pitanja.892nenad,
-> #888, vasam> kako da pisem nekom ko ima adresu slicnu ovoj
> 2:381/119.958
Mislim da je to adresa na Fido mreži BBS-ova, ali ne znam tačno
kao bi mogao da je adresiraš sa Interneta. Možda neko drugi može
da pomogne.
pitanja.893johnnya,
-> #888, vasam >> kako da pisem nekom ko ima adresu slicnu ovoj
>> 2:381/119.958
Q: Kako da pošaljem email na FIDOnet mrežu?
A: Potrebno je da si korisnik nekog BBS-a koji je u Fido Net-u ili da
imaš nalog na nekom računaru sa kog je dozvoljeno slanje
e-maila u inostranstvo. Za BBS sa FIDO-Netom pronađi koja je
konferencija za slanje maila baš u FIDO (obično postoji po
jedna netmail konferencija za svaku mrežu, mada ima i drugih
varijanti, najbolje da pitaš sysopa). Šaljes poruku baš onako
kako si pretpostavio - na 2:381/118 itd. Kada šaljes poruku sa
nekog od Internet računara, šalješ je u sledećem formatu, s
tim da razmake u imenu korisnika zameniš tačkama (sve pišeš
malim slovima): ime.prezime@f118.n381.z2.fidonet.org
Primećujes da je tu nesto 'obrnuto' od redosleda pisanja u
mrežama FIDO tipa, ali je jasno koji broj gde ide.
pitanja.894acafaca,
-> #888, vasam-=> kako da pisem nekom ko ima adresu slicnu ovoj
-=> 2:381/119.958
ako misliš na email 2:381/119.958Žracunar.xxx
pitanja.895vasam,
-> #894, acafaca
> ako mislis na email 2:381/119.958Zracunar.xxx
Mislim na email, ali sta ti je ovo ^^^^^^^^^^^^
pitanja.896dragosh,
-> #888, vasam--> kako da pisem nekom ko ima adresu slicnu ovoj
--> 2:381/119.958
Imam pristup fido net-u,napisi mi na mail sta kome vec hoces da
posaljes i ja cu ti poslati (pa nek ti se taj javi).
pitanja.897acafaca,
-> #895, vasam-=>> ako mislis na email 2:381/119.958Zracunar.xxx
-=>
-=> Mislim na email, ali sta ti je ovo ČČČČČČČČČČČČ
Mislio sam da je to nešto ko Compuserve, ali sam video posle da
sam se zaje*o.
pitanja.898vasam,
da li bi neko mogao ovo da mi objasni:
> ma li 050597-
26865 +vasam <- zeljkocz@sbu.ac Pon 05.05.97 15:50
26908 +vasam <- zeljkocz@sbu.ac Pon 05.05.97 16:51
26910 +vasam <- zeljkocz@sbu.ac Pon 05.05.97 16:51
> ma rep 26865
'zeljkocz@sbu.ac' nije registrovan korisnik SezamNet-a.
^^^^^^^^^^^^^^^ ^^^^
pitanje je upuceno iz razloga sto bih hteo da koristim opciju reply
a ne samo send i write za kosirnike van NET-a
ps . Pretpostavljam da je greska u tome sto se ne "pamti" cela adresa,
sto se i vidi iz LIST-a, da li ovo moze nekako da se zaobidje?
pitanja.899ividicki,
Kada možemo da očekujemo da će se preko Sezama moći na Internet.
Hoće li biti promene modema (14.4Kb/s >-> 28.8Kb/s ili 33.6Kb/s).
Ivan Vidicki
pitanja.900markok,
-> #899, ividicki===> Kada mozemo da ocekujemo da ce se preko Sezama moci na
===> Internet.
Evo ja da odgovorim, :) to je jos u razvoju bice uskoro
:))))))
pitanja.901neetzach,
-> #900, markok}> Evo ja da odgovorim, :) to je jos u razvoju bice uskoro
Pa, dobro, koliko je to uskoro 2,3,4 godine ili toliko nedelja?!
pitanja.902mika,
-> #900, markok**> ===> Kada mozemo da ocekujemo da ce se preko Sezama moci na
**> ===> Internet.
**>
**> Evo ja da odgovorim, :) to je jos u razvoju bice uskoro
**> :))))))
cek to su rekli i u isto vreme prosle ili pretprosle godine
??
pitanja.903acafaca,
-> #898, vasam-=> da li bi neko mogao ovo da mi objasni:
-=>
-=>> ma li 050597-
-=> 26865 +vasam <- zeljkoczŽsbu.ac Pon 05.05.97 15:50
-=> 26908 +vasam <- zeljkoczŽsbu.ac Pon 05.05.97 16:51
-=> 26910 +vasam <- zeljkoczŽsbu.ac Pon 05.05.97 16:51
-=>
-=>> ma rep 26865
-=> 'zeljkoczŽsbu.ac' nije registrovan korisnik SezamNet-a.
-=> ČČČČČČČČČČČČČČČ ČČČČ
-=>
-=> pitanje je upuceno iz razloga sto bih hteo da koristim opciju reply
-=> a ne samo send i write za kosirnike van NET-a
A što se tiče replaya ne mož'' da se koristi
za email. Jer to ime iz liste ne mož'' da nađe.
-=> ps . Pretpostavljam da je greska u tome sto se ne "pamti" cela adresa,
-=> sto se i vidi iz LIST-a, da li ovo moze nekako da se zaobidje?
Može, ali ovi neće više ništa da rade. Živo me interesuje
kako zamišljaju ovaj sistem za godinu dana.... Kao najjeftiniji
sistem sa dušom.... :))
pitanja.904dejank,
-> #902, mika> **> Evo ja da odgovorim, :) to je jos u razvoju bice uskoro
> **> :))))))
>
> cek to su rekli i u isto vreme prosle ili pretprosle godine
> ??
Pa vidis da nisu lagali ;)
pitanja.905vasam,
-> #903, acafacaacafaca pise vasam:
a> A sto se tice replaya ne moz'' da se koristi
a> za email. Jer to ime iz liste ne moz'' da nade.
Pa kako ne moze, a zasto onda sluzi reply? Samo za NET? C, c, c.
a> -=> ps . Pretpostavljam da je greska u tome sto se ne "pamti" cela adresa,
a> -=> sto se i vidi iz LIST-a, da li ovo moze nekako da se zaobidje?
a>
a> Moze, ali ovi nece vise nista da rade. Zivo me interesuje
a> kako zamisljaju ovaj sistem za godinu dana.... Kao najjeftiniji
a> sistem sa dusom.... :))
Pa ima li nekog zivog da radi na odrzavanju (unapredjivanju) ovoga?
ps. pravio sam analizu koliko se ljudi javljalo u zadnjih 48hr, 7days, ...
Odlaze ljudi
pitanja.906djcorto,
-> #898, vasam> sto se i vidi iz LIST-a, da li ovo moze nekako da se zaobidje?
U OLRu, prilikom ALT-R ukucas adresu. Quote i drugo prolazi sasvim lepo.
pitanja.907hercog,
-> #905, vasam-*- Pa kako ne moze, a zasto onda sluzi reply? Samo za NET? C, c, c.
A što baš navali na reply na internet poštu? :) Možeš lepo da
pošalješ mail čoveku u kome ćeš citirati delove njegovog maila
i to ti ispadne slično reply-u :) Doduše moglo bi se izvesti
da reply na internet mail i proradi :)
Sale
pitanja.908vasam,
-> #906, djcortodjcorto pise vasam:
d> U OLRu, prilikom ALT-R ukucas adresu. Quote i drugo prolazi sasvim lepo.
d>
A ako ne koristim OLR, vec neki QWK? I sta ako hocu online da odgovorim?
pitanja.909vasam,
-> #907, hercoghercog pise vasam:
h> A sto bas navali na reply na internet postu? :) Mozes lepo da
h> posaljes mail coveku u kome ces citirati delove njegovog maila
h> i to ti ispadne slicno reply-u :) Doduse moglo bi se izvesti
h> da reply na internet mail i proradi :)
Pa hajde onda da ukinemo reply uopste, kad vec imamo nesto SLICNO, zasto da
imamo mogucnost izbora, ako je to izbor birati izmedju slicnog, a ne istog :)
pitanja.910hercog,
-> #908, vasam-*- A ako ne koristim OLR, vec neki QWK? I sta ako hocu online da odgovorim?
Ako hoćeš online da odgovoriš opet kucaš celu adresu...
Sale
pitanja.911the.edge,
Sto u konf "sajam" niko nista ne pise? Kakvi su komentari? Jel neko bio danas
na otvaranju sajma tehnike?
AcCeSS DeNiED
pitanja.912vasam,
-> #23, dzakicd>
d> Od danas je moguce odgovoriti na internet poruku komandom
d> MAIL REPLY broj poruke. Odgovor se salje na adresu koja je
Hvala :)
pitanja.913vasam,
-> #910, hercogh> -*- A ako ne koristim OLR, vec neki QWK? I sta ako hocu online da odgovorim?
h>
h> Ako hoces online da odgovoris opet kucas celu adresu...
Ma covek napravio da moze
pitanja.914zodiac,
-> #911, the.edge> Sto u konf "sajam" niko nista ne pise? Kakvi su komentari? Jel
neko bio danas
> na otvaranju sajma tehnike?
Bio sam ja. Eno poruke u konfu SAJAM.
pitanja.915goxi,
Da li ce clanovi Sezama uskoro moci da se obraduju vescu, da mogu i oni da
posecuju Internet????
HOCEMO NA INTERNET ;))))))))))))))))
Pozdrav!
pitanja.916markok,
-> #915, goxi===> HOCEMO NA INTERNET ;))))))))))))))))
I ja hocu, obozavam Internet :)
pitanja.917epson,
-> #915, goxi
│ Da li ce clanovi Sezama uskoro moci da se obraduju vescu, da mogu i oni da
│ posecuju Internet????
│ HOCEMO NA INTERNET ;))))))))))))))))
└─────────────────────────────────────────────────
Ama ljudi koji će vam još koji provajder ?!? Samo treba Net da uvede
telnet/ftp/www prezentaciju na Net, ali ne i sa njega !!
pitanja.918the.edge,
-> #917, epsonPotpuno se slazem sa pomenutim. Postoji dosta providera, (samo EUnet na nesto
lici, ostalo je sve jad i beda), a plus toga ako bi sezamnet bio provider, on
takodje nista revolucionarno ne bi doneo - bio bi u senci EUneta, kao i svi...
AcCeSS DeNiED
pitanja.919ividicki,
-> #918, the.edge>-> Potpuno se slazem sa pomenutim. Postoji dosta providera,
>-> (samo EUnet na nesto lici, ostalo je sve jad i beda), a plus
>-> toga ako bi sezamnet bio provider, on takodje nista
>-> revolucionarno ne bi doneo - bio bi u senci EUneta, kao i
>-> svi...
Slažem se... ali nema veze ipak mora se priznati da je jedan plus više
kada se kaže "Sa Sezama se može i na Internet...." i sl.
takodje svakom korisniku je plus više što ima, recimo, username kod dva
provajdera... recimo eunet za profesionalnu upotrebu, a sezam za zezanje
pitanja.920geronimo,
-> #916, markok-^- I ja hocu, obozavam Internet :)
I ja bi malo :))
pitanja.921geronimo,
Cuo sam da ce se u Festu(u Zemunu) organizovati neka Sez zurka gde ce se
izmedju ostalog i birati naj animacija,slika,mod.......itd itd
Moze neka informacija o tome?
pitanja.922mika,
-> #916, markok**> I ja hocu, obozavam Internet :)
cudo i ja hocu ;)))
pitanja.923mmilosh,
-> #921, geronimo> Cuo sam da ce se u Festu(u Zemunu) organizovati neka Sez zurka
> gde ce se izmedju ostalog i birati naj
> animacija,slika,mod.......itd itd Moze neka informacija o tome?
Evo:
skidaj fajl
Al baš nema veze sa Sezamom.
yalp.zippitanja.924stameni,
-> #919, ividicki>> recimo eunet za profesionalnu upotrebu, a sezam
>> za zezanje
Zašto rad na Internetu shvatati zezanjem? Verovatno je da
pretplata neće ostati ovakva kada se budu uveli Internet servisi,
tako da mislim da ni tu neće baš biti zabave...
pitanja.925brankoz,
Da li neko, mozda zna sta se desilo sa komandom RMD. U uputstvu
postoji, ali je nema u spisku komandi, ni jedna po opisu ne lici na
nju.
pitanja.926stameni,
-> #925, brankoz>> Da li neko, mozda zna sta se desilo sa komandom RMD.
Za sada nije implementirana, mada je, izgleda, reč o jako
korisnoj komandi.
pitanja.927epson,
-> #918, the.edge
│ Potpuno se slazem sa pomenutim. Postoji dosta providera, (samo EUnet na nesto
│ lici, ostalo je sve jad i beda), a plus toga ako bi sezamnet bio provider, on
└─────────────────────────────────────────────────
Ni BeoTelNet nije za baciti !
pitanja.928dejank,
-> #918, the.edge> Potpuno se slazem sa pomenutim. Postoji dosta providera, (samo EUnet na
> nesto lici, ostalo je sve jad i beda), a plus toga ako bi sezamnet bio
> provider, on takodje nista revolucionarno ne bi doneo - bio bi u senci
Nesto ih i nema preterano i ne vidim sta bi bilo lose u tome da imamo
jednog provajdera vise. Uostalom sto ih je vise, to je i konkurencija
veca, a to automatski obara cenu, ili je bar drzi u pristojnim granicama.
pitanja.929fantom,
-> #917, epson
MA DA ICI CEMO NA INTERNET !!!!!!!!!!!
pitanja.930the.edge,
-> #928, dejankPa i sa tim se delimicno slazem... Kazem delimicno jer mislim da jedino ako
se pojavi neki provajder dostojan EUnetu ce uspeti da obori cenu interneta,
inace ovi provajdercici sa 128/256kb/s linkovima nista nece moci da urade, sem
ako ih BAS bude mnogo, pa se nakote, onda mozda obore cenu...
AcCeSS DeNiED
pitanja.931vasam,
-> #928, dejankdejank pise the.edge o pitanja:
> > Potpuno se slazem sa pomenutim. Postoji dosta providera, (samo EUnet na
?????
>
>
> Nesto ih i nema preterano i ne vidim sta bi bilo lose u tome da imamo
> jednog provajdera vise. Uostalom sto ih je vise, to je i konkurencija
> veca, a to automatski obara cenu, ili je bar drzi u pristojnim granicama.
>
Potpuno se slazem, uz opasku da ce ih biti "dosta" kada budemo imali
non-stop vezu za 19,95 din/mesecno (Kao America on-line 19,95 $/month)
pitanja.932djcorto,
-> #919, ividicki> Slazem se... ali nema veze ipak mora se priznati da je jedan
> plus vise kada se kaze "Sa Sezama se moze i na Internet...." i
> sl.
Zasto?
> takodje svakom korisniku je plus vise sto ima, recimo, username
> kod dva provajdera... recimo eunet za profesionalnu upotrebu, a
> sezam za zezanje
Khm ... ;) To se kaze "za surf" ;)
pitanja.933ividicki,
-> #927, epson>-> Ni BeoTelNet nije za baciti !
Ne da je za baciti... nego...
spro, bedno, malo dial-in linija....
pitanja.934sofke,
-> #915, goxi
Go> Da li ce clanovi Sezama uskoro moci da se obraduju vescu, da mogu i oni
Go> da posecuju Internet????
Član sam Sezama, a posećujem Internet... šifra EUnet ;)
Go> HOCEMO NA INTERNET ;))))))))))))))))
Uplatiš EUnet, Beotel ili Bits i eto ga Internet :)
pitanja.935sofke,
-> #927, epson
Ep> Ni BeoTelNet nije za baciti !
Svakako. Kada budeš na pomenuton provajderu imao CPS=9, sa blagom tende-
ncijom ka max 100, onda mi se javi.
pitanja.936markok,
-> #934, sofke===> Uplatis EUnet, Beotel ili Bits i eto ga Internet :)
Stvarno ??? A ti ces da mi das pare :)))