pitanja.937neetzach,
-> #915, goxi}> HOCEMO NA INTERNET ;))))))))))))))))
OCU I JA NA INTERNET! :>
pitanja.938neetzach,
-> #927, epson}> Ni BeoTelNet nije za baciti !
Cena nije, ali veze i dobijanje jesu za bacanje...
pitanja.939neetzach,
-> #934, sofke}> Uplatis EUnet, Beotel ili Bits i eto ga Internet :)
NEMA SE PARA!
pitanja.940goxi,
Da li negde na Sezamu, ustvari da li uopste postoji program slican Formtool-u
za Dos, samo da je za Windows. :))))
Da pojasnim, program Formtool za prtavljenje tabela postoji za Dos, a ja ovih
dana trazim negde da najdem za Windows, pa.......
Pozdrav!
pitanja.941goxi,
>> Uplatis EUnet, Beotel ili Bits i eto ga Internet :)
Kako mogu da dobijem malo vise informacija o EUnet-u ili Beotel-u????A moze i
o Bits-u?Znaci koji su tel-ovi??????
Pozdrav!
pitanja.942ljubisha,
-> #936, markok> ===> Uplatis EUnet, Beotel ili Bits i eto ga Internet :)
>
> Stvarno ??? A ti ces da mi das pare :)))
A na NETu će Internet da bude besplatan? Koštaće mnogo a surf će
i dalje da bude bolji kod nekog pravog provajdera.
pitanja.943nenad,
-> #941, goxi> Kako mogu da dobijem malo vise informacija o EUnet-u ili Beotel-u????A
> moze i o Bits-u?Znaci koji su tel-ovi??????
Konferencija KOMUNIKACIJE, tema 'provajderi'.
pitanja.944zoxy,
-> #931, vasam> Potpuno se slazem, uz opasku da ce ih biti "dosta" kada budemo imali
> non-stop vezu za 19,95 din/mesecno (Kao America on-line 19,95 $/month)
Uz ovo ide nastavak... i u AmeriKi je posle ovog poslovnog poteza AOL nemoguce
dobiti vezu od 18-24 sata cak ni u obicnom tel. saobracaju...posle AOL i drugi
provajderi su bili prinudjeni da krenu njegovim stopama...sad se svi hvataju
za glavu zbog zagusenja linija, narocito u Kaliforniji..kazu da je cak i u
prepodnevnim satima vrrrlo tesko normalno telefonirati. trenutno izracunavaju
nastalu stetu u poslovnom svetu :))
A zamislite tek situaciju kod nas kad bi bilo tako nesto... :)))
Strasno!!
pitanja.945epson,
-> #933, ividicki
│ Ne da je za baciti... nego...
└─────────────────────────────────────────────────
│ spro, bedno, malo dial-in linija....
└─────────────────────────────────────────────────
Kako kome . Ja se kačim na 28.8k i kad samo ftpujem imam cps 2500, a
kad skidam 3 fajla istovremeno i imam 6 otvorenih prozora 300-1000 cps .
BTW Sve zavisi koji broj zoveš .
pitanja.946epson,
-> #935, sofke
│ Svakako. Kada budeš na pomenuton provajderu imao CPS=9, sa blagom tende-
│ ncijom ka max 100, onda mi se javi.
└─────────────────────────────────────────────────
Pogledaj moju prethodnu poruku .
pitanja.947orlic,
-> #936, markok
===> Uplatis EUnet, Beotel ili Bits i eto ga Internet :)
Ma> Stvarno ??? A ti ces da mi das pare :)))
A mislis da ce ovde uvesti internet za dzabaka?
pitanja.948the.edge,
-> #947, orlicA akademska?...
Moram priznati da je znatno brza nego sto je bila, pitam se da nisu uveli
jaci link, posto se o tome govorilo?
AcCeSS DeNiED
pitanja.949zoran.r,
-> #939, neetzach=> }> Uplatis EUnet, Beotel ili Bits i eto ga Internet :)
=> NEMA SE PARA!
Pa šta biste hteli, da surfujete džabe? Uopšte ne shvatam čemu
tolika želja da SezamNet omogući Internet pristup kad već postoji
nekoliko provajdera između kojih svako može da odabere onaj koji
mu najviše odgovara što se tiče cene i usluga koje nudi.
Naravno uvek će postojati pravilo koliko para toliko muzike. Teza
da će veći broj provajdera oboriti cenu je netačna jer zapravo
postoji SAMO jedan PRAVI provajder (EUnet) a svi ostali su samo "p"
od provajdera (a možda ni toliko).
Za SezamNet je daleko važnije da poveća broj ulaznih linija, obnovi
hardver i softver, ponovo se vrati na stranice "Računara" i tako
privuče nove korisnike. Internet bi trebao biti sasvim u drugom planu,
barem za sada.
Uostalom gospodo nemojte mi reći da imate da odvojite 150-200 DM
za modem a nemate još 50 Dm da platite 20 do 40 sati (zavisno od
provajdera) za Internet?!
Na kraju bih pohvalio file moderatore koji su poslednjih nedelju-dve
"dovukli" zaista dosta novog softvera. Samo tako nastavite...
pitanja.950kostja,
-> #944, zoxy=> A zamislite tek situaciju kod nas kad bi bilo tako nesto... :)))
=> Strasno!!
Kod nas je i bez toga ista situlacija :)
pitanja.951kostja,
LM, evo ovako je bilo danas:
Pokusaj prvi - ulogujem se na nod 13 i krenem
skupljanje poste, a zadnje sto sam video je da
je stigao do conf forum i 114k
Pokusaj drugi - ulogujem se na nod 8 i vidim da
su sve poruke proglasene procitanim, a u PAD-u
net00305.zip od 95k. Krenem DL kad pukne kod 19k
skinutih.
Pokusaj treci - ulogujem se na nod 5 i vidim da
nema nista u PAD-u. Rucno sam morao da po secanju
prebacim poruke u PAD.
Sta se ovdi desava?
PS. Vreme nesto oko 18h, dakle nigde opterecenja.
pitanja.952neetzach,
-> #945, epson}> Kako kome . Ja se kacim na 28.8k i kad samo ftpujem imam cps
}> 2500, a kad skidam 3 fajla istovremeno i imam 6 otvorenih
}> prozora 300-1000 cps . BTW Sve zavisi koji broj zoves .
Kako uspevas?!?!?! Ako se logujem na preko 38400 meni ide max
1,3 KB/s, a da ne pricam od 28800 kada ide 0,20 KB/s...
A koji ti broj zoves?
pitanja.953junior,
-> #949, zoran.r> obnovi hardver i softver, ponovo se vrati na stranice
> "Računara" i tako privuče nove korisnike. Internet bi trebao
Neću da pitam, ima li šanse, ali, da li ima želje da se vrati
Sezam bilten u Računarima?
pitanja.954epson,
-> #952, neetzach
│ Kako uspevas?!?!?! Ako se logujem na preko 38400 meni ide max
└─────────────────────────────────────────────────
38400bps ?
│ A koji ti broj zoves?
└─────────────────────────────────────────────────
4443443 .
pitanja.956ividicki,
-> #949, zoran.r>-> Za SezamNet je daleko važnije da poveća broj ulaznih linija,
>-> obnovi hardver i softver, ponovo se vrati na stranice
>-> "Računara" i tako privuče nove korisnike. Internet bi trebao
>-> biti sasvim u drugom planu, barem za sada.
Daa... u nekom sledećem životu, možda.
pitanja.957ividicki,
-> #952, neetzach>-> Kako uspevas?!?!?! Ako se logujem na preko 38400 meni ide max
38400 hm.... zanimljiva brzina....
A koji modem imaš ?
pitanja.958neetzach,
-> #957, ividicki}> 38400 hm.... zanimljiva brzina....
}> A koji modem imas ?
Mislio sam na brzinu sa portom...
pitanja.959vasam,
-> #944, zoxy> Uz ovo ide nastavak... i u AmeriKi je posle ovog poslovnog poteza AOL
nemoguce
> dobiti vezu od 18-24 sata cak ni u obicnom tel. saobracaju...posle AOL i
drugi
> provajderi su bili prinudjeni da krenu njegovim stopama...sad se svi hvataju
> za glavu zbog zagusenja linija, narocito u Kaliforniji..kazu da je cak i u
> prepodnevnim satima vrrrlo tesko normalno telefonirati. trenutno izracunavaju
> nastalu stetu u poslovnom svetu :))
>
>
> A zamislite tek situaciju kod nas kad bi bilo tako nesto... :)))
> Strasno!!
>
Na mojoj centrali i sada je nemoguce dobiti izlaz u poslepodnevno-vecernjim
satima tako da ne bih osetio nikakvu promenu, osim mozda satisfakciju
da je svima isto (sto sada nije slucaj) :>>
pitanja.960orlic,
-> #949, zoran.r
=> }> Uplatis EUnet, Beotel ili Bits i eto ga Internet :)
=> NEMA SE PARA!
Zo> Pa sta biste hteli, da surfujete dzabe? Uopste ne shvatam
Zo> cemu tolika zelja da SezamNet omoguci Internet pristup kad vec
Zo> postoji nekoliko provajdera izmedu kojih svako moze da odabere
Zo> onaj koji mu najvise odgovara sto se tice cene i usluga koje
Sve sto meni treba to je uredan mail a to se postize direktnim linkom...
Uprava cuti, a sve vise nas ne produzava pretplatu. Da bar kazu da ce biti
nesto pa da produzujemo... :)
pitanja.961aljosa.obuljen,
> d
*.*
------------------
AMIGA <DIR> Amiga related files
ATARI <DIR> Atari related files
DOS <DIR> DOS related files
MAC <DIR> Macintosh related files
OS2 <DIR> OS/2 Warp related files
SEZAM <DIR> Sezam related files
UNIX <DIR> Unix related files
WINDOWS <DIR> Windows related files
allfiles.txt 236k Spisak svih datoteka od Uto, 20.05.1997 u 05:05
allfiles.zip 92k Arhiviran spisak datoteka od 20.05.1997 u 05:05
> cd net
windows\net> cd net
netware> <<<====
--------------------
kakav je ovo, pobogu, propmt???? u root-u koliko vidim nema
direktorijuma netware. mislim da ovo vodi malo dublje u sezam... :))
poz.
pitanja.962nenad,
-> #957, ividicki> 38400 hm.... zanimljiva brzina....
>
> A koji modem imaš ?
Ćaskanja bi valjalo preseliti u privatnu poštu, a celu ovu priču
u drugu konferenciju. :)
pitanja.963nenad,
-> #961, aljosa.obuljen> kakav je ovo, pobogu, propmt???? u root-u koliko vidim nema
> direktorijuma netware. mislim da ovo vodi malo dublje u sezam...
> :))
Ako otkucaš CD bez parametara dobićeš grafički prikaz stabla
direktorijuma na kome se vidi i Netware dir. U njemu trenutno
nema fajlova zato ga i nismo stavili da se prikazuje u osnovnom
direkotorijumu, ali ga CD komanda nalazi.
pitanja.964guta,
-> #961, aljosa.obuljen
║ kakav je ovo, pobogu, propmt???? u root-u koliko vidim nema
║ direktorijuma netware. mislim da ovo vodi malo dublje u sezam... :))
╚════════════════════════════════════════════
U pitanju je novi direktorijum u root-u, ali trenutno nema datoteka u
njemu, pa nije vidljiv. Ipak, komandom cd se može stići do njega.
pitanja.965dragosh,
-> #945, epson--> Kako kome . Ja se kacim na 28.8k i kad samo ftpujem imam cps 2500, a
--> kad skidam 3 fajla istovremeno i imam 6 otvorenih prozora 300-1000 cps .
Nemoguće.Čak i da imaš savršenu ptt vezu,beotel-ov link ti to ne bi dozvolio.
Jedino ako zoveš u 5-6 ujutru ili tako neko sumanuto vreme kad niko živ
ne zove pa da onda imaš svojih 30k link-a,drugačije nikako...
Prosta računica:beotel link-256k. Ako 10 ljudi vuče po 15k linka,to je
150k.Dovoljno je još samo 5 ljudi da vuče po 30k i link je veš preopterećen
(tj. ne možeš da ostvariš ptt maximum).Ovo znam i iz prakse (sa pro-om):
kada zovem konzolno,cps je oko 3500,a kada idem ftp u inostranstvo...cvrc,
cps nikad nije iznad 500 (iz gore nevedenog razloga).
pitanja.966epson,
-> #965, dragosh
│ Nemoguće.Čak i da imaš savršenu ptt vezu,beotel-ov link ti to ne bi dozvolio.
│ Jedino ako zoveš u 5-6 ujutru ili tako neko sumanuto vreme kad niko živ
└─────────────────────────────────────────────────
Moguće ;) . Tu sumanuto vreme je 21-23 .
│ Prosta računica:beotel link-256k. Ako 10 ljudi vuče po 15k linka,to je
│ 150k.Dovoljno je još samo 5 ljudi da vuče po 30k i link je veš preopterećen
└─────────────────────────────────────────────────
Link im je veći od 256k .
pitanja.967sofke,
-> #936, markok
===> Uplatis EUnet, Beotel ili Bits i eto ga Internet :)
Ma> Stvarno ??? A ti ces da mi das pare :)))
Naravno da ne, a zašto bi ;) Svako se snalazi kako zna i ume. Sreća
moja da mi je plata koliko-toliko redovna, pa jednom mesečno mogu da
platim 5 sati Interneta na Eunet-u.
pitanja.968ripper,
-> #948, the.edge> A akademska?...
Pa ona ide preko Telefonije (BeoTelNet).
pitanja.969markok,
-> #967, sofke
===> moja da mi je plata koliko-toliko redovna, pa jednom mesecno mogu da
===> platim 5 sati Interneta na Eunet-u.
Ja nazalost nemam platu ali moram nekoga da prevarim za 5 sati
na Eunetu :))
pitanja.970ividicki,
-> #965, dragosh>-> kada zovem konzolno,cps je oko 3500,a kada idem ftp u
>-> inostranstvo...cvrc, cps nikad nije iznad 500 (iz gore
>-> nevedenog razloga).
E zato se fino plati EUnet... pa kada vučeš iz inostranstva Navigator
prijavljuje (prilikom dl-ovanja fajlova sa ftp-a) impozantne brzine
4.0 do 5.0 Kb/s ali neki standard je 3.0 - 3.7 (u vreme najvećeg
opterećenja) naravno... moram da naglasim da zovem sa nove Alcatelove
centrale na novo uveden EUnetov broj na istoj centrali.
pitanja.971zmdjokic,
Koja je naredba da ako hocu da izlistam sve poruke odredjenog usera u
odredjenom vremensku intervalu? Npr. interesuju me poruke pperica u konf.
PCUTIL.4 u vremenskom intervalu od 010197 do 310197. Unapred zahvaljujem.
Pozdrav, Djole
pitanja.972stameni,
-> #971, zmdjokic>> Npr. interesuju me poruke
>> pperica u konf. PCUTIL.4 u vremenskom intervalu od 010197 do
>> 310197. Unapred zahvaljujem.
Napamet (listanje):
» conf join pcutil.4
» conf list * pperic 010197-310197
Čitanje bi trebalo da ide isto, samo umesto list staviš read...
pitanja.973nenad,
-> #971, zmdjokic> Koja je naredba da ako hocu da izlistam sve poruke odredjenog usera
> u odredjenom vremensku intervalu? Npr. interesuju me poruke pperica
> u konf. PCUTIL.4 u vremenskom intervalu od 010197 do 310197. Unapred
> zahvaljujem.
conf list pcutil:* pperic 010197-310197
ili bez ovog 'pcutil:' ako si već u toj konferenciji, dakle može
i:
conf list * pperic 01jan97-31jan97
a ne mora se kucati ni godina, ako je tekuća može da se zameni
znakom '_'.
pitanja.974sofke,
-> #969, markok
===> moja da mi je plata koliko-toliko redovna, pa jednom mesecno mogu da
===> platim 5 sati Interneta na Eunet-u.
Ma> Ja nazalost nemam platu ali moram nekoga da prevarim za 5 sati
Ma> na Eunetu :))
Tako ti je to, svako se snalazi kako zna i ume :)
pitanja.975vstan,
-> #960, orlic> Sve sto meni treba to je uredan mail a to se postize direktnim
> linkom...
Kakvih problema imaš sa mailom ?
pitanja.976vasam,
Kada ce uz e-mail moci da se salje i po neki file?
pitanja.977miskop,
Primetio sam da kod nekih tema u razlicitim konferencijama,
koje inace NE pratim duze vreme, pise da NEMA novih poruka, a
prilikom listanja vidim da je poslednja poruka napisana 25.
maja '97, odnosno doticne teme su bile aktivne od dana mog
odustajanja od njihovog pracenja pa sve do danas, pa me zanima
u cemu je stos?
pitanja.978drist,
Sta bi sa onim MUD koji je bio pominjan u igre.frp pre neki dan
Drist Do`Urden
pitanja.979orlic,
-> #975, vstan
> Sve sto meni treba to je uredan mail a to se postize direktnim
> linkom...
Vs> Kakvih problema imas sa mailom ?
Gde pise da imam problema?
pitanja.980brankoz,
Molim nekog da mi objasni kako (u koju konferenciju, kome itd.)
da na sistem upload-ujem,
ukoliko je neko zainteresovan,
scan za w95 (3815k) koji je skinut sa Interneta.
pitanja.981vlsadr,
-> #976, vasam>>Kada ce uz e-mail moci da se posalje i neki file
To tesko da ce moci :(
pitanja.982vector,
-> #980, brankoz
˙˙˙ Molim nekog da mi objasni kako (u koju konferenciju, kome itd.)
˙˙˙ da na sistem upload-ujem,
˙˙˙ ukoliko je neko zainteresovan,
˙˙˙ scan za w95 (3815k) koji je skinut sa Interneta.
Mozda u PCUTIL:Virusi ? Ili file moderatoru na mail ?
pitanja.983stameni,
Koji je redosled switcheva kad hoću da odgovorim na poruku
u konferenciji tako da ide na mail, a uz to još da okačim
datoteku?
pitanja.984vstan,
-> #980, brankoz> Molim nekog da mi objasni kako (u koju konferenciju, kome itd.)
> da na sistem upload-ujem, ukoliko je neko zainteresovan,
> scan za w95 (3815k) koji je skinut sa Interneta.
Pošalji na mail guta ili vstan. Oni će to proslediti gde treba.
pitanja.985nenad,
-> #983, stameni> Koji je redosled switcheva kad hoću da odgovorim na poruku
> u konferenciji tako da ide na mail, a uz to još da okačim
> datoteku?
conf reply x.yyy imefajla.ext /p
pitanja.986firus,
-> #984, vstan Vs> Pošalji na mail guta ili vstan. Oni će to proslediti gde treba.
A šta je sa calex-om? Nema više? Vidi se da me nije bilo.
X
pitanja.987brankoz,
Posto sam obecao da cu, ako je neko
zainteresovan, da upload-ujem neke
programe (14.20) to vec pokusavam
punih 60 minuta !!!! Pokusavam da
prebacim JEDAN fajl od 705k, pa onda
i ostale.
Sve to ide do
exxIB01000007af77c3
pa se prijavi GRESKA U PRENOSU.
Moze li mi neko objasniti o cemu
se radi. Da li je ovaj "progress"
indikator u HEX i sta znaci?
Kako uopste da upload-ujem par
mega fajlova a da mi prethodno NE
istekne pretplata na Sezam? :(
PS
Ova poruka ide na temu www kao i
na temu pitanja (gde joj je i mesto)
pitanja.988vstan,
-> #986, firus> A šta je sa calex-om? Nema više? Vidi se da me nije bilo.
I dalje je u funkciji, ali u poslednje vreme nema dovoljno
resursa.
pitanja.989cape,
Mogu li se dobiti telefoni drugih BBS u Srbiji ( Ako neko ima neka
okaci )
Pozdrav !
pitanja.990gonzo,
-> #989, cape> Mogu li se dobiti telefoni drugih BBS u Srbiji ( Ako neko ima
> neka
Zovi politiku 011-3229-148, pa medju biltenima potrazi i listu...
mada nije bas azurna...
pitanja.991vule.,
Kako da upload-dujem datoteku? Kako da je prabacim iz pada u
odredjeni direktorijum?
pitanja.992ividicki,
-> #987, brankoz>-> Sve to ide do
>-> exxIB01000007af77c3
>-> pa se prijavi GRESKA U PRENOSU.
Ja se nadam da si pokrenuo UpLoad, kad dođe do tog '>-> exxIB01000007af77c3'
treba (kot TeleMate-a) pritisnuti PgUp i ukucati imefajla.ext (iliti
ime fajla i ekstenziju), pa ukoliko je potrebno i putanju do tog fajla.
takođe da naglasim da treba da paziš da li si pokrenuo pravi protokol
(npr. Zmodem, Y-Modem itd..)
pitanja.993vlsadr,
-> #989, capeEvo
bbspitanja.994markok,
-> #990, gonzo===> Zovi politiku 011-3229-148, pa medju biltenima potrazi i listu...
===> mada nije bas azurna...
Pa samim tim sto nije azurna znaci da ne valja, nego ajde
recite koje sve BBS-ove zovete pa cemo tako znati koji radi :)
pitanja.995hercog,
-> #991, vule.-*- Kako da upload-dujem datoteku? Kako da je prabacim iz pada u
-*- odredjeni direktorijum?
Nikako. Možeš samo da je pošalješ u neku od konferencija (da je
zakačiš uz neku od poruka) ili da je zakačiš na mail nekom od
file moderatora (calex, guta ...)
Sale
pitanja.998vule.,
Kako da UPLOAD-ovan fajl iz PAd-a prebacim u neki direktorijum na
SEZAM-u ?
pitanja.999nenad,
-> #991, vule.> Kako da upload-dujem datoteku? Kako da je prabacim iz pada u
> odredjeni direktorijum?
U javne direktorijume nije moguć upis, u njima se nalaze datoteke
probrane od strane file-moderatora, ispravne, proverene od virusa
(nije zgoreg naravno proveriti još jednom nakon skidanja). Ako
imaš nešto što smatraš da bi bilo atraktivno i za druge, pošalji
u odgovarajuću konferenciju/temu, ili file-moderatorima na mail.
pitanja.1000nenad,
-> #989, cape> Mogu li se dobiti telefoni drugih BBS u Srbiji ( Ako neko ima
neka
> okaci )
Kačen je spisak u KOMUNIKACIJE:domaci.sistemi.
pitanja.1001dekik,
-> #989, cape
D->> Mogu li se dobiti telefoni drugih BBS u Srbiji ( Ako neko ima neka
D->> okaci ) Pozdrav !
Pogledaj u dir-u sezam.
pitanja.1002dekik,
-> #991, vule.
D->> Kako da upload-dujem datoteku?Kako da je prabacim iz pada u odredjeni
D->> direktorijum?
Moras da se obratis file modernjatoru ;)
pitanja.1003alec,
-> #994, markok> Pa samim tim sto nije azurna znaci da ne valja, nego ajde
> recite koje sve BBS-ove zovete pa cemo tako znati koji radi :)
SezamNet, SezamPro, Politiku ponekad ;)
pitanja.1004buva,
*.*
------------------
AMIGA <DIR> Amiga related files
ATARI <DIR> Atari related files
DOS <DIR> DOS related files
MAC <DIR> Macintosh related files
OS2 <DIR> OS/2 Warp related files
SEZAM <DIR> Sezam related files
UNIX <DIR> Unix related files
WINDOWS <DIR> Windows related files
allfiles.txt 239k Spisak svih datoteka od Pon, 02.06.1997 u 05:06
allfiles.zip 93k Arhiviran spisak datoteka od 02.06.1997 u 05:06
nt4sp3_i.r00 2800k ű
nt4sp3_i.r05 1190k ű
nt4sp3_i.rar 2800k ű
?:)
pitanja.1005gonzo,
-> #994, markok> ===> mada nije bas azurna...
> Pa samim tim sto nije azurna znaci da ne valja, nego ajde
> recite koje sve BBS-ove zovete pa cemo tako znati koji radi :)
Fear Of No Carrier - 011 156 075
sledeci ? ;)
pitanja.1006vstan,
-> #991, vule.> Kako da upload-dujem datoteku? Kako da je prabacim iz pada u
> odredjeni direktorijum?
Ovo drugo ne možeš da uradiš, a rešenje je da datoteku
pošalješ na mail file moderatorima (calex, guta, vstan),
pitanja.1007vstan,
-> #1004, buva> nt4sp3_i.rar 2800k ű
>
> ?:)
Moderator se zaboravio ;)
Sređeno.
pitanja.1008mikeman,
-> #1003, alec> SezamNet, SezamPro, Politiku ponekad ;)
Exotica je veoma cool. Probajte...
pitanja.1009edison,
Da li moze neko da mi objasni sta je razlika izmedju SezamNet
i SezamPro (usluge, cena, kvalitet ...)? Na kom broju mogu da
pristupim SezamPro-u?
pitanja.1010mmilosh,
-> #994, markok> recite koje sve BBS-ove zovete pa cemo tako znati koji radi :)
Ecstacy, Fear Of No Carrier,... Astra,... BBS Banovo Brdo,... Onyx,...
Ejaculation izgleda više ne radi,... a ni hUMAN rESOURCE,...
Ne mogu da se setim više.
pitanja.1011nenad,
-> #1005, gonzo> sledeci ? ;)
Domačim sistemima posvećena je tema KOMUNIKACIJE:domaci.sistemi,
presumerite razgovor o domaćim BBS-ovima tamo pošto će poruke sa
tom tematikom koje budete slali ovde ubuduće biti brisane.
pitanja.1012supers,
-> #1009, edison>> Da li moze neko da mi objasni sta je razlika izmedju SezamNet
>> i SezamPro (usluge, cena, kvalitet ...)? Na kom broju mogu da
>> pristupim SezamPro-u?
SezamPro ima više linija (26, uskoro će biti 40), strožije moderisane
konferencije, svoju Web stranu (korisnici mogu praviti lične prezentacije),
mogućnost pristupa telnetom (tada se može ostati 100 minuta na vezi neprekidno)
a kao dodatnu uslugu nudi pun pristup internetu.
Mana su mu cene: 280 dinara godišnja pretplata, oko 800 dinara sa
pristupom internetu.
pitanja.1015the.edge,
-> #1012, supersZaboravio si jednu ogromnu manu PROa :
Dejanr i zzivotic upravnici sistema...
AcCeSS DeNiED
pitanja.1016vector,
Hey, uvedena je i makemail komanda. Od kada to (nisam primetio) ? :)
pitanja.1017jevta,
Mail van sistema ne radi? Ili mi se samo čini ?
pitanja.1018nenad,
-> #1016, vector> Hey, uvedena je i makemail komanda. Od kada to (nisam primetio) ?
> :)
Uvedeno je nekoliko novih komandi i opcija, ali su većinom još
uvek u probnom radu. Kada budemo odlučili o njihovom konačnom
obliku i ponašanju biće dokumentovane i najavljene u
konferenciji.
pitanja.1019nenad,
-> #1017, jevta> Mail van sistema ne radi? Ili mi se samo čini ?
Nije radio tokom jučerašnjeg dana, došlo je do nesporazuma sa
Eunetom. Rečeno nam je da će proraditi danas pre podne.
Izvinjavamo se svima koji su mogli da imaju problema zbog ovoga,
nismo mogli da utičemo da se to ne desi, reagovali smo čim smo
videli da mail ne ide.
pitanja.1020dekik,
-> #1018, nenad
D:>> Uvedeno je nekoliko novih komandi i opcija,ali su vecinom jos uvek u
D:>> probnom radu.Kada budemo odlucili o njihovom konacnom obliku i
D:>> ponasanju bice dokumentovane i najavljene u konferenciji.
Cemu to sluzi ? A uz to i ne radi...;)
pitanja.1021the.edge,
Vidim planira se MUD, izlazak na internet, nove komande...a da li se mozda
planira registracija sistema, posto mislim da je to prvo sto treba uraditi?
Stvarno je jadno otkucati 'ver' i videti Unregistered znak... :(
AcCeSS DeNiED
pitanja.1022nenad,
-> #1021, the.edge> Vidim planira se MUD, izlazak na internet, nove komande...a da li se
> mozda planira registracija sistema, posto mislim da je to prvo sto
> treba uraditi?
To je naravno osnovni preduslov za sva dalje promene, ali o tome
odlučuje direktor novinskog sektora BIGZ-a a ne mi.
pitanja.1023pecanac,
-> #1020, dekik> Cemu to sluzi ? A uz to i ne radi...;)
Služi da npr. podatke tipa session, stat, nove datoteke isl. preusmeriš
u mail, zatim to skineš kao običan mail i posle off-line pregledaš.
Makemail je vrlo zgodna komanda i predlažem da je što pre osposobite.
pitanja.1025milenko,
Kako se mogu ponovo citati poruke koje su proglasene starim.
milenko
pitanja.1026hercog,
-> #1025, milenko-*- Kako se mogu ponovo citati poruke koje su proglasene starim.
..conf join XXXX (gde je XXXX konferencija koju hoćeš)
..conf read DDMMGG- (dd dan, mm mesec, gg godina) - čita sve poruke
u nekoj konferenciji od DDMMGG
Sale
pitanja.1027boccio,
-> #1025, milenko
Mi> Kako se mogu ponovo citati poruke koje su proglasene starim.
Mi> milenko
lepo...... kucas (bilo da je rec o konfi, grupi ili mailu) re /a
^^
p.s otkucaj pride ' ? re ' - bice ti josh jasnije.....
pitanja.1028obren,
-> #1025, milenko> Kako se mogu ponovo citati poruke koje su proglasene starim.
> milenko
Možeš tako što koristiš prekidač /a pri čitanju, a možeš i precizno
da zadaš vremenski opseg ili koji te zanima. Na primer:
conf open mali.oglasi
conf read diskovi /a ; čitaš redom sve poruke u MALI.OGLASI:diskovi
mail read 01maj97- ; čita sve privatne poruke od 1. maja do danas
mail read 5jun97-7jun97 ; mailovi stigli od 5. do 7. juna
group read 09jun971430- ; group poruke stigle posle 9. juna 97, u 14.30h
pitanja.1030ividicki,
-> #1021, the.edge>-> Stvarno je jadno otkucati 'ver' i videti Unregistered znak...
>-> :(
To stoji odavnooooooo :)
pitanja.1031sqweaky,
Zasto arhiviranje ne moze da se prekine sa ctrl-x?
U pad-u sam imao 1.4 MB zapakovanih podataka i umesto da
zapocnem prenos, po navici sam pokrenuo arhivera. Medjutim,
taj proces nisam mogao da prekinem. Tada sam bio ostavljen
arhiveru na milost i nemilost i cekao sam 2 minuta da bi uradio
nesto sto nisam zeleo.
Uradite nesto povodom toga.
pitanja.1032nenad,
-> #1031, sqweaky> Zasto arhiviranje ne moze da se prekine sa ctrl-x?
Za arhiviranje se koriste eksterni programi (ZIP, ARJ, RAR, LHA)
i kada se oni izvršavaju oni imaju celu mašinu (ili DOS task) na
raspolaganju tako da se tu ne može (skoro) ništa uraditi.
> Uradite nesto povodom toga.
Kada DOS stanice odu penziju (ili bolje rečeno - na groblje ;)
verovatno ćemo da "preuzmemo nešto povodom toga". :)
pitanja.1033gonzo,
-> #1032, nenad> > Uradite nesto povodom toga.
> Kada DOS stanice odu penziju (ili bolje receno - na groblje ;)
> verovatno cemo da "preuzmemo nesto povodom toga". :)
Od cega zavisi kad ce to biti ?
pitanja.1034davla,
Dobio sam kada sam se ulogovao da imam sistemsku poruku sa brojem 02. Gde
mogu da pogledam sta ona znaci?
pitanja.1035nenad,
-> #1034, davla> Dobio sam kada sam se ulogovao da imam sistemsku poruku sa brojem
> 02. Gde mogu da pogledam sta ona znaci?
Treba da koristiš komandu sysmsg. Odskora je promenjeno default
ponašanje i sada se automatski se svakome generiše sistemska
poruka ako neko odgovori na njegovu poruku u konferenciji. Broj u
zagradi nije broj poruke već broj porukA, dakle broj koliko ih
ima. Sistemske poruke se automatski brišu nakon završetka seanse.
pitanja.1037zmdjokic,
-> #1035, nenad> Treba da koristis komandu sysmsg. Odskora je promenjeno default
> ponasanje i sada se automatski se svakome generise sistemska
> poruka ako neko odgovori na njegovu poruku u konferenciji. Broj
> u zagradi nije broj poruke vec broj porukA, dakle broj koliko
> ih ima. Sistemske poruke se automatski brisu nakon zavrsetka
> seanse.
Dali ovo znaci da ne mora vise da se stavlja svic /r ako zelim da mi
sysmsg ispise informaciju o replici na moju poruku?
Pozdrav, Djole
pitanja.1038guta,
-> #1037, zmdjokic║ Dali ovo znaci da ne mora vise da se stavlja svic /r ako zelim da mi
║ sysmsg ispise informaciju o replici na moju poruku?
╚═════════════════════════════════════════════════
Ne, sada se sysmsg automatski generiše u slučaju da ti neko odgovori na
poruku.
pitanja.1039miskop,
-> #1038, guta--> Ne, sada se sysmsg automatski generise u slucaju da ti neko odgovori na
--> poruku.
A kad neko preuzme fajl?
pitanja.1040nenad,
-> #1039, miskop> --> Ne, sada se sysmsg automatski generise u slucaju da ti neko
> odgovori na --> poruku.
>
> A kad neko preuzme fajl?
Ne automatski, tada je poruku potrebno poslati sa /r.
pitanja.1041dimitrijevic,
Da li moderator moze da mi odgovori, zasto moj E-mail ne stize na adresu
primaoca...???
Ne vraca mi "MAILER DEAMON", i to mi se desava u zadnji 5 dana....
Naravno nisam ni limit prekoracio.
Havala...
pitanja.1042dimitrijevic,
Da li moderator moze da mi odgovori, zasto moj E-mail ne stize na adresu
primaoca...???
Ne vraca mi "MAILER DEAMON", i to mi se desava u zadnji 5 dana....
Naravno nisam ni limit prekoracio.
Havala...
pitanja.1043dimitrijevic,
Da li moderator moze da mi odgovori, zasto moj E-mail ne stize na adresu
primaoca...???
Ne vraca mi "MAILER DEAMON", i to mi se desava u zadnji 5 dana....
Naravno nisam ni limit prekoracio.
Havala...
pitanja.1044dzakic,
-> #1039, miskop> --> Ne, sada se sysmsg automatski generise u slucaju da ti neko
> odgovori na --> poruku.
> A kad neko preuzme fajl?
Za preuizimanje fajla se ne generiše automatski već samo ako je
poruka poslata sa /r.