SEZAM.2

19 Dec 1996 - 21 Dec 1999

Topics

  1. obavestenja (43)
  2. pitanja (2339)
  3. problemi (2196)
  4. predlozi (1127)
  5. konferencije (14)
  6. fajlovi (255)
  7. olr (1136)
  8. vote (35)
  9. kritika (1164)
  10. razno (1220)

Messages - pitanja

pitanja.937 neetzach, -> #915, goxi
}> HOCEMO NA INTERNET ;)))))))))))))))) OCU I JA NA INTERNET! :>
pitanja.938 neetzach, -> #927, epson
}> Ni BeoTelNet nije za baciti ! Cena nije, ali veze i dobijanje jesu za bacanje...
pitanja.939 neetzach, -> #934, sofke
}> Uplatis EUnet, Beotel ili Bits i eto ga Internet :) NEMA SE PARA!
pitanja.940 goxi,
Da li negde na Sezamu, ustvari da li uopste postoji program slican Formtool-u za Dos, samo da je za Windows. :)))) Da pojasnim, program Formtool za prtavljenje tabela postoji za Dos, a ja ovih dana trazim negde da najdem za Windows, pa....... Pozdrav!
pitanja.941 goxi,
>> Uplatis EUnet, Beotel ili Bits i eto ga Internet :) Kako mogu da dobijem malo vise informacija o EUnet-u ili Beotel-u????A moze i o Bits-u?Znaci koji su tel-ovi?????? Pozdrav!
pitanja.942 ljubisha, -> #936, markok
> ===> Uplatis EUnet, Beotel ili Bits i eto ga Internet :) > > Stvarno ??? A ti ces da mi das pare :))) A na NETu će Internet da bude besplatan? Koštaće mnogo a surf će i dalje da bude bolji kod nekog pravog provajdera.
pitanja.943 nenad, -> #941, goxi
> Kako mogu da dobijem malo vise informacija o EUnet-u ili Beotel-u????A > moze i o Bits-u?Znaci koji su tel-ovi?????? Konferencija KOMUNIKACIJE, tema 'provajderi'.
pitanja.944 zoxy, -> #931, vasam
> Potpuno se slazem, uz opasku da ce ih biti "dosta" kada budemo imali > non-stop vezu za 19,95 din/mesecno (Kao America on-line 19,95 $/month) Uz ovo ide nastavak... i u AmeriKi je posle ovog poslovnog poteza AOL nemoguce dobiti vezu od 18-24 sata cak ni u obicnom tel. saobracaju...posle AOL i drugi provajderi su bili prinudjeni da krenu njegovim stopama...sad se svi hvataju za glavu zbog zagusenja linija, narocito u Kaliforniji..kazu da je cak i u prepodnevnim satima vrrrlo tesko normalno telefonirati. trenutno izracunavaju nastalu stetu u poslovnom svetu :)) A zamislite tek situaciju kod nas kad bi bilo tako nesto... :))) Strasno!!
pitanja.945 epson, -> #933, ividicki
│ Ne da je za baciti... nego... └───────────────────────────────────────────────── │ spro, bedno, malo dial-in linija.... └───────────────────────────────────────────────── Kako kome . Ja se kačim na 28.8k i kad samo ftpujem imam cps 2500, a kad skidam 3 fajla istovremeno i imam 6 otvorenih prozora 300-1000 cps . BTW Sve zavisi koji broj zoveš .
pitanja.946 epson, -> #935, sofke
│ Svakako. Kada budeš na pomenuton provajderu imao CPS=9, sa blagom tende- │ ncijom ka max 100, onda mi se javi. └───────────────────────────────────────────────── Pogledaj moju prethodnu poruku .
pitanja.947 orlic, -> #936, markok
===> Uplatis EUnet, Beotel ili Bits i eto ga Internet :) Ma> Stvarno ??? A ti ces da mi das pare :))) A mislis da ce ovde uvesti internet za dzabaka?
pitanja.948 the.edge, -> #947, orlic
A akademska?... Moram priznati da je znatno brza nego sto je bila, pitam se da nisu uveli jaci link, posto se o tome govorilo? AcCeSS DeNiED
pitanja.949 zoran.r, -> #939, neetzach
=> }> Uplatis EUnet, Beotel ili Bits i eto ga Internet :) => NEMA SE PARA! Pa šta biste hteli, da surfujete džabe? Uopšte ne shvatam čemu tolika želja da SezamNet omogući Internet pristup kad već postoji nekoliko provajdera između kojih svako može da odabere onaj koji mu najviše odgovara što se tiče cene i usluga koje nudi. Naravno uvek će postojati pravilo koliko para toliko muzike. Teza da će veći broj provajdera oboriti cenu je netačna jer zapravo postoji SAMO jedan PRAVI provajder (EUnet) a svi ostali su samo "p" od provajdera (a možda ni toliko). Za SezamNet je daleko važnije da poveća broj ulaznih linija, obnovi hardver i softver, ponovo se vrati na stranice "Računara" i tako privuče nove korisnike. Internet bi trebao biti sasvim u drugom planu, barem za sada. Uostalom gospodo nemojte mi reći da imate da odvojite 150-200 DM za modem a nemate još 50 Dm da platite 20 do 40 sati (zavisno od provajdera) za Internet?! Na kraju bih pohvalio file moderatore koji su poslednjih nedelju-dve "dovukli" zaista dosta novog softvera. Samo tako nastavite...
pitanja.950 kostja, -> #944, zoxy
=> A zamislite tek situaciju kod nas kad bi bilo tako nesto... :))) => Strasno!! Kod nas je i bez toga ista situlacija :)
pitanja.951 kostja,
LM, evo ovako je bilo danas: Pokusaj prvi - ulogujem se na nod 13 i krenem skupljanje poste, a zadnje sto sam video je da je stigao do conf forum i 114k Pokusaj drugi - ulogujem se na nod 8 i vidim da su sve poruke proglasene procitanim, a u PAD-u net00305.zip od 95k. Krenem DL kad pukne kod 19k skinutih. Pokusaj treci - ulogujem se na nod 5 i vidim da nema nista u PAD-u. Rucno sam morao da po secanju prebacim poruke u PAD. Sta se ovdi desava? PS. Vreme nesto oko 18h, dakle nigde opterecenja.
pitanja.952 neetzach, -> #945, epson
}> Kako kome . Ja se kacim na 28.8k i kad samo ftpujem imam cps }> 2500, a kad skidam 3 fajla istovremeno i imam 6 otvorenih }> prozora 300-1000 cps . BTW Sve zavisi koji broj zoves . Kako uspevas?!?!?! Ako se logujem na preko 38400 meni ide max 1,3 KB/s, a da ne pricam od 28800 kada ide 0,20 KB/s... A koji ti broj zoves?
pitanja.953 junior, -> #949, zoran.r
> obnovi hardver i softver, ponovo se vrati na stranice > "Računara" i tako privuče nove korisnike. Internet bi trebao Neću da pitam, ima li šanse, ali, da li ima želje da se vrati Sezam bilten u Računarima?
pitanja.954 epson, -> #952, neetzach
│ Kako uspevas?!?!?! Ako se logujem na preko 38400 meni ide max └───────────────────────────────────────────────── 38400bps ? │ A koji ti broj zoves? └───────────────────────────────────────────────── 4443443 .
pitanja.956 ividicki, -> #949, zoran.r
>-> Za SezamNet je daleko važnije da poveća broj ulaznih linija, >-> obnovi hardver i softver, ponovo se vrati na stranice >-> "Računara" i tako privuče nove korisnike. Internet bi trebao >-> biti sasvim u drugom planu, barem za sada. Daa... u nekom sledećem životu, možda.
pitanja.957 ividicki, -> #952, neetzach
>-> Kako uspevas?!?!?! Ako se logujem na preko 38400 meni ide max 38400 hm.... zanimljiva brzina.... A koji modem imaš ?
pitanja.958 neetzach, -> #957, ividicki
}> 38400 hm.... zanimljiva brzina.... }> A koji modem imas ? Mislio sam na brzinu sa portom...
pitanja.959 vasam, -> #944, zoxy
> Uz ovo ide nastavak... i u AmeriKi je posle ovog poslovnog poteza AOL nemoguce > dobiti vezu od 18-24 sata cak ni u obicnom tel. saobracaju...posle AOL i drugi > provajderi su bili prinudjeni da krenu njegovim stopama...sad se svi hvataju > za glavu zbog zagusenja linija, narocito u Kaliforniji..kazu da je cak i u > prepodnevnim satima vrrrlo tesko normalno telefonirati. trenutno izracunavaju > nastalu stetu u poslovnom svetu :)) > > > A zamislite tek situaciju kod nas kad bi bilo tako nesto... :))) > Strasno!! > Na mojoj centrali i sada je nemoguce dobiti izlaz u poslepodnevno-vecernjim satima tako da ne bih osetio nikakvu promenu, osim mozda satisfakciju da je svima isto (sto sada nije slucaj) :>>
pitanja.960 orlic, -> #949, zoran.r
=> }> Uplatis EUnet, Beotel ili Bits i eto ga Internet :) => NEMA SE PARA! Zo> Pa sta biste hteli, da surfujete dzabe? Uopste ne shvatam Zo> cemu tolika zelja da SezamNet omoguci Internet pristup kad vec Zo> postoji nekoliko provajdera izmedu kojih svako moze da odabere Zo> onaj koji mu najvise odgovara sto se tice cene i usluga koje Sve sto meni treba to je uredan mail a to se postize direktnim linkom... Uprava cuti, a sve vise nas ne produzava pretplatu. Da bar kazu da ce biti nesto pa da produzujemo... :)
pitanja.961 aljosa.obuljen,
> d *.* ------------------ AMIGA <DIR> Amiga related files ATARI <DIR> Atari related files DOS <DIR> DOS related files MAC <DIR> Macintosh related files OS2 <DIR> OS/2 Warp related files SEZAM <DIR> Sezam related files UNIX <DIR> Unix related files WINDOWS <DIR> Windows related files allfiles.txt 236k Spisak svih datoteka od Uto, 20.05.1997 u 05:05 allfiles.zip 92k Arhiviran spisak datoteka od 20.05.1997 u 05:05 > cd net windows\net> cd net netware> <<<==== -------------------- kakav je ovo, pobogu, propmt???? u root-u koliko vidim nema direktorijuma netware. mislim da ovo vodi malo dublje u sezam... :)) poz.
pitanja.962 nenad, -> #957, ividicki
> 38400 hm.... zanimljiva brzina.... > > A koji modem imaš ? Ćaskanja bi valjalo preseliti u privatnu poštu, a celu ovu priču u drugu konferenciju. :)
pitanja.963 nenad, -> #961, aljosa.obuljen
> kakav je ovo, pobogu, propmt???? u root-u koliko vidim nema > direktorijuma netware. mislim da ovo vodi malo dublje u sezam... > :)) Ako otkucaš CD bez parametara dobićeš grafički prikaz stabla direktorijuma na kome se vidi i Netware dir. U njemu trenutno nema fajlova zato ga i nismo stavili da se prikazuje u osnovnom direkotorijumu, ali ga CD komanda nalazi.
pitanja.964 guta, -> #961, aljosa.obuljen
║ kakav je ovo, pobogu, propmt???? u root-u koliko vidim nema ║ direktorijuma netware. mislim da ovo vodi malo dublje u sezam... :)) ╚════════════════════════════════════════════ U pitanju je novi direktorijum u root-u, ali trenutno nema datoteka u njemu, pa nije vidljiv. Ipak, komandom cd se može stići do njega.
pitanja.965 dragosh, -> #945, epson
--> Kako kome . Ja se kacim na 28.8k i kad samo ftpujem imam cps 2500, a --> kad skidam 3 fajla istovremeno i imam 6 otvorenih prozora 300-1000 cps . Nemoguće.Čak i da imaš savršenu ptt vezu,beotel-ov link ti to ne bi dozvolio. Jedino ako zoveš u 5-6 ujutru ili tako neko sumanuto vreme kad niko živ ne zove pa da onda imaš svojih 30k link-a,drugačije nikako... Prosta računica:beotel link-256k. Ako 10 ljudi vuče po 15k linka,to je 150k.Dovoljno je još samo 5 ljudi da vuče po 30k i link je veš preopterećen (tj. ne možeš da ostvariš ptt maximum).Ovo znam i iz prakse (sa pro-om): kada zovem konzolno,cps je oko 3500,a kada idem ftp u inostranstvo...cvrc, cps nikad nije iznad 500 (iz gore nevedenog razloga).
pitanja.966 epson, -> #965, dragosh
│ Nemoguće.Čak i da imaš savršenu ptt vezu,beotel-ov link ti to ne bi dozvolio. │ Jedino ako zoveš u 5-6 ujutru ili tako neko sumanuto vreme kad niko živ └───────────────────────────────────────────────── Moguće ;) . Tu sumanuto vreme je 21-23 . │ Prosta računica:beotel link-256k. Ako 10 ljudi vuče po 15k linka,to je │ 150k.Dovoljno je još samo 5 ljudi da vuče po 30k i link je veš preopterećen └───────────────────────────────────────────────── Link im je veći od 256k .
pitanja.967 sofke, -> #936, markok
===> Uplatis EUnet, Beotel ili Bits i eto ga Internet :) Ma> Stvarno ??? A ti ces da mi das pare :))) Naravno da ne, a zašto bi ;) Svako se snalazi kako zna i ume. Sreća moja da mi je plata koliko-toliko redovna, pa jednom mesečno mogu da platim 5 sati Interneta na Eunet-u.
pitanja.968 ripper, -> #948, the.edge
> A akademska?... Pa ona ide preko Telefonije (BeoTelNet).
pitanja.969 markok, -> #967, sofke
===> moja da mi je plata koliko-toliko redovna, pa jednom mesecno mogu da ===> platim 5 sati Interneta na Eunet-u. Ja nazalost nemam platu ali moram nekoga da prevarim za 5 sati na Eunetu :))
pitanja.970 ividicki, -> #965, dragosh
>-> kada zovem konzolno,cps je oko 3500,a kada idem ftp u >-> inostranstvo...cvrc, cps nikad nije iznad 500 (iz gore >-> nevedenog razloga). E zato se fino plati EUnet... pa kada vučeš iz inostranstva Navigator prijavljuje (prilikom dl-ovanja fajlova sa ftp-a) impozantne brzine 4.0 do 5.0 Kb/s ali neki standard je 3.0 - 3.7 (u vreme najvećeg opterećenja) naravno... moram da naglasim da zovem sa nove Alcatelove centrale na novo uveden EUnetov broj na istoj centrali.
pitanja.971 zmdjokic,
Koja je naredba da ako hocu da izlistam sve poruke odredjenog usera u odredjenom vremensku intervalu? Npr. interesuju me poruke pperica u konf. PCUTIL.4 u vremenskom intervalu od 010197 do 310197. Unapred zahvaljujem. Pozdrav, Djole
pitanja.972 stameni, -> #971, zmdjokic
>> Npr. interesuju me poruke >> pperica u konf. PCUTIL.4 u vremenskom intervalu od 010197 do >> 310197. Unapred zahvaljujem. Napamet (listanje): » conf join pcutil.4 » conf list * pperic 010197-310197 Čitanje bi trebalo da ide isto, samo umesto list staviš read...
pitanja.973 nenad, -> #971, zmdjokic
> Koja je naredba da ako hocu da izlistam sve poruke odredjenog usera > u odredjenom vremensku intervalu? Npr. interesuju me poruke pperica > u konf. PCUTIL.4 u vremenskom intervalu od 010197 do 310197. Unapred > zahvaljujem. conf list pcutil:* pperic 010197-310197 ili bez ovog 'pcutil:' ako si već u toj konferenciji, dakle može i: conf list * pperic 01jan97-31jan97 a ne mora se kucati ni godina, ako je tekuća može da se zameni znakom '_'.
pitanja.974 sofke, -> #969, markok
===> moja da mi je plata koliko-toliko redovna, pa jednom mesecno mogu da ===> platim 5 sati Interneta na Eunet-u. Ma> Ja nazalost nemam platu ali moram nekoga da prevarim za 5 sati Ma> na Eunetu :)) Tako ti je to, svako se snalazi kako zna i ume :)
pitanja.975 vstan, -> #960, orlic
> Sve sto meni treba to je uredan mail a to se postize direktnim > linkom... Kakvih problema imaš sa mailom ?
pitanja.976 vasam,
Kada ce uz e-mail moci da se salje i po neki file?
pitanja.977 miskop,
Primetio sam da kod nekih tema u razlicitim konferencijama, koje inace NE pratim duze vreme, pise da NEMA novih poruka, a prilikom listanja vidim da je poslednja poruka napisana 25. maja '97, odnosno doticne teme su bile aktivne od dana mog odustajanja od njihovog pracenja pa sve do danas, pa me zanima u cemu je stos?
pitanja.978 drist,
Sta bi sa onim MUD koji je bio pominjan u igre.frp pre neki dan Drist Do`Urden
pitanja.979 orlic, -> #975, vstan
> Sve sto meni treba to je uredan mail a to se postize direktnim > linkom... Vs> Kakvih problema imas sa mailom ? Gde pise da imam problema?
pitanja.980 brankoz,
Molim nekog da mi objasni kako (u koju konferenciju, kome itd.) da na sistem upload-ujem, ukoliko je neko zainteresovan, scan za w95 (3815k) koji je skinut sa Interneta.
pitanja.981 vlsadr, -> #976, vasam
>>Kada ce uz e-mail moci da se posalje i neki file To tesko da ce moci :(
pitanja.982 vector, -> #980, brankoz
˙˙˙ Molim nekog da mi objasni kako (u koju konferenciju, kome itd.) ˙˙˙ da na sistem upload-ujem, ˙˙˙ ukoliko je neko zainteresovan, ˙˙˙ scan za w95 (3815k) koji je skinut sa Interneta. Mozda u PCUTIL:Virusi ? Ili file moderatoru na mail ?
pitanja.983 stameni,
Koji je redosled switcheva kad hoću da odgovorim na poruku u konferenciji tako da ide na mail, a uz to još da okačim datoteku?
pitanja.984 vstan, -> #980, brankoz
> Molim nekog da mi objasni kako (u koju konferenciju, kome itd.) > da na sistem upload-ujem, ukoliko je neko zainteresovan, > scan za w95 (3815k) koji je skinut sa Interneta. Pošalji na mail guta ili vstan. Oni će to proslediti gde treba.
pitanja.985 nenad, -> #983, stameni
> Koji je redosled switcheva kad hoću da odgovorim na poruku > u konferenciji tako da ide na mail, a uz to još da okačim > datoteku? conf reply x.yyy imefajla.ext /p
pitanja.986 firus, -> #984, vstan
Vs> Pošalji na mail guta ili vstan. Oni će to proslediti gde treba. A šta je sa calex-om? Nema više? Vidi se da me nije bilo. X
pitanja.987 brankoz,
Posto sam obecao da cu, ako je neko zainteresovan, da upload-ujem neke programe (14.20) to vec pokusavam punih 60 minuta !!!! Pokusavam da prebacim JEDAN fajl od 705k, pa onda i ostale. Sve to ide do exxIB01000007af77c3 pa se prijavi GRESKA U PRENOSU. Moze li mi neko objasniti o cemu se radi. Da li je ovaj "progress" indikator u HEX i sta znaci? Kako uopste da upload-ujem par mega fajlova a da mi prethodno NE istekne pretplata na Sezam? :( PS Ova poruka ide na temu www kao i na temu pitanja (gde joj je i mesto)
pitanja.988 vstan, -> #986, firus
> A šta je sa calex-om? Nema više? Vidi se da me nije bilo. I dalje je u funkciji, ali u poslednje vreme nema dovoljno resursa.
pitanja.989 cape,
Mogu li se dobiti telefoni drugih BBS u Srbiji ( Ako neko ima neka okaci ) Pozdrav !
pitanja.990 gonzo, -> #989, cape
> Mogu li se dobiti telefoni drugih BBS u Srbiji ( Ako neko ima > neka Zovi politiku 011-3229-148, pa medju biltenima potrazi i listu... mada nije bas azurna...
pitanja.991 vule.,
Kako da upload-dujem datoteku? Kako da je prabacim iz pada u odredjeni direktorijum?
pitanja.992 ividicki, -> #987, brankoz
>-> Sve to ide do >-> exxIB01000007af77c3 >-> pa se prijavi GRESKA U PRENOSU. Ja se nadam da si pokrenuo UpLoad, kad dođe do tog '>-> exxIB01000007af77c3' treba (kot TeleMate-a) pritisnuti PgUp i ukucati imefajla.ext (iliti ime fajla i ekstenziju), pa ukoliko je potrebno i putanju do tog fajla. takođe da naglasim da treba da paziš da li si pokrenuo pravi protokol (npr. Zmodem, Y-Modem itd..)
pitanja.993 vlsadr, -> #989, cape
Evo bbs
pitanja.994 markok, -> #990, gonzo
===> Zovi politiku 011-3229-148, pa medju biltenima potrazi i listu... ===> mada nije bas azurna... Pa samim tim sto nije azurna znaci da ne valja, nego ajde recite koje sve BBS-ove zovete pa cemo tako znati koji radi :)
pitanja.995 hercog, -> #991, vule.
-*- Kako da upload-dujem datoteku? Kako da je prabacim iz pada u -*- odredjeni direktorijum? Nikako. Možeš samo da je pošalješ u neku od konferencija (da je zakačiš uz neku od poruka) ili da je zakačiš na mail nekom od file moderatora (calex, guta ...) Sale
pitanja.998 vule.,
Kako da UPLOAD-ovan fajl iz PAd-a prebacim u neki direktorijum na SEZAM-u ?
pitanja.999 nenad, -> #991, vule.
> Kako da upload-dujem datoteku? Kako da je prabacim iz pada u > odredjeni direktorijum? U javne direktorijume nije moguć upis, u njima se nalaze datoteke probrane od strane file-moderatora, ispravne, proverene od virusa (nije zgoreg naravno proveriti još jednom nakon skidanja). Ako imaš nešto što smatraš da bi bilo atraktivno i za druge, pošalji u odgovarajuću konferenciju/temu, ili file-moderatorima na mail.
pitanja.1000 nenad, -> #989, cape
> Mogu li se dobiti telefoni drugih BBS u Srbiji ( Ako neko ima neka > okaci ) Kačen je spisak u KOMUNIKACIJE:domaci.sistemi.
pitanja.1001 dekik, -> #989, cape
D->> Mogu li se dobiti telefoni drugih BBS u Srbiji ( Ako neko ima neka D->> okaci ) Pozdrav ! Pogledaj u dir-u sezam.
pitanja.1002 dekik, -> #991, vule.
D->> Kako da upload-dujem datoteku?Kako da je prabacim iz pada u odredjeni D->> direktorijum? Moras da se obratis file modernjatoru ;)
pitanja.1003 alec, -> #994, markok
> Pa samim tim sto nije azurna znaci da ne valja, nego ajde > recite koje sve BBS-ove zovete pa cemo tako znati koji radi :) SezamNet, SezamPro, Politiku ponekad ;)
pitanja.1004 buva,
*.* ------------------ AMIGA <DIR> Amiga related files ATARI <DIR> Atari related files DOS <DIR> DOS related files MAC <DIR> Macintosh related files OS2 <DIR> OS/2 Warp related files SEZAM <DIR> Sezam related files UNIX <DIR> Unix related files WINDOWS <DIR> Windows related files allfiles.txt 239k Spisak svih datoteka od Pon, 02.06.1997 u 05:06 allfiles.zip 93k Arhiviran spisak datoteka od 02.06.1997 u 05:06 nt4sp3_i.r00 2800k ű nt4sp3_i.r05 1190k ű nt4sp3_i.rar 2800k ű ?:)
pitanja.1005 gonzo, -> #994, markok
> ===> mada nije bas azurna... > Pa samim tim sto nije azurna znaci da ne valja, nego ajde > recite koje sve BBS-ove zovete pa cemo tako znati koji radi :) Fear Of No Carrier - 011 156 075 sledeci ? ;)
pitanja.1006 vstan, -> #991, vule.
> Kako da upload-dujem datoteku? Kako da je prabacim iz pada u > odredjeni direktorijum? Ovo drugo ne možeš da uradiš, a rešenje je da datoteku pošalješ na mail file moderatorima (calex, guta, vstan),
pitanja.1007 vstan, -> #1004, buva
> nt4sp3_i.rar 2800k ű > > ?:) Moderator se zaboravio ;) Sređeno.
pitanja.1008 mikeman, -> #1003, alec
> SezamNet, SezamPro, Politiku ponekad ;) Exotica je veoma cool. Probajte...
pitanja.1009 edison,
Da li moze neko da mi objasni sta je razlika izmedju SezamNet i SezamPro (usluge, cena, kvalitet ...)? Na kom broju mogu da pristupim SezamPro-u?
pitanja.1010 mmilosh, -> #994, markok
> recite koje sve BBS-ove zovete pa cemo tako znati koji radi :) Ecstacy, Fear Of No Carrier,... Astra,... BBS Banovo Brdo,... Onyx,... Ejaculation izgleda više ne radi,... a ni hUMAN rESOURCE,... Ne mogu da se setim više.
pitanja.1011 nenad, -> #1005, gonzo
> sledeci ? ;) Domačim sistemima posvećena je tema KOMUNIKACIJE:domaci.sistemi, presumerite razgovor o domaćim BBS-ovima tamo pošto će poruke sa tom tematikom koje budete slali ovde ubuduće biti brisane.
pitanja.1012 supers, -> #1009, edison
>> Da li moze neko da mi objasni sta je razlika izmedju SezamNet >> i SezamPro (usluge, cena, kvalitet ...)? Na kom broju mogu da >> pristupim SezamPro-u? SezamPro ima više linija (26, uskoro će biti 40), strožije moderisane konferencije, svoju Web stranu (korisnici mogu praviti lične prezentacije), mogućnost pristupa telnetom (tada se može ostati 100 minuta na vezi neprekidno) a kao dodatnu uslugu nudi pun pristup internetu. Mana su mu cene: 280 dinara godišnja pretplata, oko 800 dinara sa pristupom internetu.
pitanja.1015 the.edge, -> #1012, supers
Zaboravio si jednu ogromnu manu PROa : Dejanr i zzivotic upravnici sistema... AcCeSS DeNiED
pitanja.1016 vector,
Hey, uvedena je i makemail komanda. Od kada to (nisam primetio) ? :)
pitanja.1017 jevta,
Mail van sistema ne radi? Ili mi se samo čini ?
pitanja.1018 nenad, -> #1016, vector
> Hey, uvedena je i makemail komanda. Od kada to (nisam primetio) ? > :) Uvedeno je nekoliko novih komandi i opcija, ali su većinom još uvek u probnom radu. Kada budemo odlučili o njihovom konačnom obliku i ponašanju biće dokumentovane i najavljene u konferenciji.
pitanja.1019 nenad, -> #1017, jevta
> Mail van sistema ne radi? Ili mi se samo čini ? Nije radio tokom jučerašnjeg dana, došlo je do nesporazuma sa Eunetom. Rečeno nam je da će proraditi danas pre podne. Izvinjavamo se svima koji su mogli da imaju problema zbog ovoga, nismo mogli da utičemo da se to ne desi, reagovali smo čim smo videli da mail ne ide.
pitanja.1020 dekik, -> #1018, nenad
D:>> Uvedeno je nekoliko novih komandi i opcija,ali su vecinom jos uvek u D:>> probnom radu.Kada budemo odlucili o njihovom konacnom obliku i D:>> ponasanju bice dokumentovane i najavljene u konferenciji. Cemu to sluzi ? A uz to i ne radi...;)
pitanja.1021 the.edge,
Vidim planira se MUD, izlazak na internet, nove komande...a da li se mozda planira registracija sistema, posto mislim da je to prvo sto treba uraditi? Stvarno je jadno otkucati 'ver' i videti Unregistered znak... :( AcCeSS DeNiED
pitanja.1022 nenad, -> #1021, the.edge
> Vidim planira se MUD, izlazak na internet, nove komande...a da li se > mozda planira registracija sistema, posto mislim da je to prvo sto > treba uraditi? To je naravno osnovni preduslov za sva dalje promene, ali o tome odlučuje direktor novinskog sektora BIGZ-a a ne mi.
pitanja.1023 pecanac, -> #1020, dekik
> Cemu to sluzi ? A uz to i ne radi...;) Služi da npr. podatke tipa session, stat, nove datoteke isl. preusmeriš u mail, zatim to skineš kao običan mail i posle off-line pregledaš. Makemail je vrlo zgodna komanda i predlažem da je što pre osposobite.
pitanja.1025 milenko,
Kako se mogu ponovo citati poruke koje su proglasene starim. milenko
pitanja.1026 hercog, -> #1025, milenko
-*- Kako se mogu ponovo citati poruke koje su proglasene starim. ..conf join XXXX (gde je XXXX konferencija koju hoćeš) ..conf read DDMMGG- (dd dan, mm mesec, gg godina) - čita sve poruke u nekoj konferenciji od DDMMGG Sale
pitanja.1027 boccio, -> #1025, milenko
Mi> Kako se mogu ponovo citati poruke koje su proglasene starim. Mi> milenko lepo...... kucas (bilo da je rec o konfi, grupi ili mailu) re /a ^^ p.s otkucaj pride ' ? re ' - bice ti josh jasnije.....
pitanja.1028 obren, -> #1025, milenko
> Kako se mogu ponovo citati poruke koje su proglasene starim. > milenko Možeš tako što koristiš prekidač /a pri čitanju, a možeš i precizno da zadaš vremenski opseg ili koji te zanima. Na primer: conf open mali.oglasi conf read diskovi /a ; čitaš redom sve poruke u MALI.OGLASI:diskovi mail read 01maj97- ; čita sve privatne poruke od 1. maja do danas mail read 5jun97-7jun97 ; mailovi stigli od 5. do 7. juna group read 09jun971430- ; group poruke stigle posle 9. juna 97, u 14.30h
pitanja.1030 ividicki, -> #1021, the.edge
>-> Stvarno je jadno otkucati 'ver' i videti Unregistered znak... >-> :( To stoji odavnooooooo :)
pitanja.1031 sqweaky,
Zasto arhiviranje ne moze da se prekine sa ctrl-x? U pad-u sam imao 1.4 MB zapakovanih podataka i umesto da zapocnem prenos, po navici sam pokrenuo arhivera. Medjutim, taj proces nisam mogao da prekinem. Tada sam bio ostavljen arhiveru na milost i nemilost i cekao sam 2 minuta da bi uradio nesto sto nisam zeleo. Uradite nesto povodom toga.
pitanja.1032 nenad, -> #1031, sqweaky
> Zasto arhiviranje ne moze da se prekine sa ctrl-x? Za arhiviranje se koriste eksterni programi (ZIP, ARJ, RAR, LHA) i kada se oni izvršavaju oni imaju celu mašinu (ili DOS task) na raspolaganju tako da se tu ne može (skoro) ništa uraditi. > Uradite nesto povodom toga. Kada DOS stanice odu penziju (ili bolje rečeno - na groblje ;) verovatno ćemo da "preuzmemo nešto povodom toga". :)
pitanja.1033 gonzo, -> #1032, nenad
> > Uradite nesto povodom toga. > Kada DOS stanice odu penziju (ili bolje receno - na groblje ;) > verovatno cemo da "preuzmemo nesto povodom toga". :) Od cega zavisi kad ce to biti ?
pitanja.1034 davla,
Dobio sam kada sam se ulogovao da imam sistemsku poruku sa brojem 02. Gde mogu da pogledam sta ona znaci?
pitanja.1035 nenad, -> #1034, davla
> Dobio sam kada sam se ulogovao da imam sistemsku poruku sa brojem > 02. Gde mogu da pogledam sta ona znaci? Treba da koristiš komandu sysmsg. Odskora je promenjeno default ponašanje i sada se automatski se svakome generiše sistemska poruka ako neko odgovori na njegovu poruku u konferenciji. Broj u zagradi nije broj poruke već broj porukA, dakle broj koliko ih ima. Sistemske poruke se automatski brišu nakon završetka seanse.
pitanja.1037 zmdjokic, -> #1035, nenad
> Treba da koristis komandu sysmsg. Odskora je promenjeno default > ponasanje i sada se automatski se svakome generise sistemska > poruka ako neko odgovori na njegovu poruku u konferenciji. Broj > u zagradi nije broj poruke vec broj porukA, dakle broj koliko > ih ima. Sistemske poruke se automatski brisu nakon zavrsetka > seanse. Dali ovo znaci da ne mora vise da se stavlja svic /r ako zelim da mi sysmsg ispise informaciju o replici na moju poruku? Pozdrav, Djole
pitanja.1038 guta, -> #1037, zmdjokic
║ Dali ovo znaci da ne mora vise da se stavlja svic /r ako zelim da mi ║ sysmsg ispise informaciju o replici na moju poruku? ╚═════════════════════════════════════════════════ Ne, sada se sysmsg automatski generiše u slučaju da ti neko odgovori na poruku.
pitanja.1039 miskop, -> #1038, guta
--> Ne, sada se sysmsg automatski generise u slucaju da ti neko odgovori na --> poruku. A kad neko preuzme fajl?
pitanja.1040 nenad, -> #1039, miskop
> --> Ne, sada se sysmsg automatski generise u slucaju da ti neko > odgovori na --> poruku. > > A kad neko preuzme fajl? Ne automatski, tada je poruku potrebno poslati sa /r.
pitanja.1041 dimitrijevic,
Da li moderator moze da mi odgovori, zasto moj E-mail ne stize na adresu primaoca...??? Ne vraca mi "MAILER DEAMON", i to mi se desava u zadnji 5 dana.... Naravno nisam ni limit prekoracio. Havala...
pitanja.1042 dimitrijevic,
Da li moderator moze da mi odgovori, zasto moj E-mail ne stize na adresu primaoca...??? Ne vraca mi "MAILER DEAMON", i to mi se desava u zadnji 5 dana.... Naravno nisam ni limit prekoracio. Havala...
pitanja.1043 dimitrijevic,
Da li moderator moze da mi odgovori, zasto moj E-mail ne stize na adresu primaoca...??? Ne vraca mi "MAILER DEAMON", i to mi se desava u zadnji 5 dana.... Naravno nisam ni limit prekoracio. Havala...
pitanja.1044 dzakic, -> #1039, miskop
> --> Ne, sada se sysmsg automatski generise u slucaju da ti neko > odgovori na --> poruku. > A kad neko preuzme fajl? Za preuizimanje fajla se ne generiše automatski već samo ako je poruka poslata sa /r.