SEZAM.2

19 Dec 1996 - 21 Dec 1999

Topics

  1. obavestenja (43)
  2. pitanja (2339)
  3. problemi (2196)
  4. predlozi (1127)
  5. konferencije (14)
  6. fajlovi (255)
  7. olr (1136)
  8. vote (35)
  9. kritika (1164)
  10. razno (1220)

Messages - predlozi

predlozi.1038 pavijan,
Predlog: Narezati CD sa svim porukama i svim konferencijama od postanka Sezama do danas sa sve fajlovima vezanim uz poruke da bi moglo da se skida sa istog (ili drugog CD-a). U sklopu celog projekta ubaciti i SEZAMNET FILES (komplet sadrzaj Sezam dira bez selekcije i odbacivanja) Mislim da bi bilo intesovanja za to onoliko a neki tamo PRO bi imao da pukne od muku na zdravo masto. :)))) Pozdrav od pavijana. :)))
predlozi.1039 pavijan, -> #1005, ventura
> ... isuvise stara da bi bila atraktivna za kupovinu... ______________________________ Ja se ne slazem. :))))) To ti je enciklopedija opismenjavanja u komunikacijama na nasim prostorima a i takodje mislim da ima vrlo korisnih saveta u resavanju problema na starijim operativnim sistemima.
predlozi.1040 ventura, -> #1028, praktica
> > ZAsto bi neko pisao poruke u recimo forum 8 kada je on odavno > > zatvoren i > > Da, ali zashto postoji Forum.8, a ne Forum.1? Shta sprechava > Sezam da te fajlove prebaci na CD? nista ali kupovina cdplayera (changera) kosta... a sezam te pare nema...
predlozi.1041 ventura, -> #1029, praktica
> ka*a, vecj izvesno vreme, u bu*ju. Tvoj izbor, ali imam neki gadan > ukus u ustima. Ceo sistem se s*ebao zbog fajlova (nodovi, confe, > mailovi...). Sezam sam samo jedanom uplatio i shvatio sam da je > to najbolji BBS u Srbiji (jeftin, dosta nodova, prepun fajlova i > konferencija) ali ..bi ga izgleda da cje da spadne na najobichniji > BBS sa 1 nodom. Sezam najvise vredi zbog konfa i ljudi koji su na njemu, ostalo je sporedno...
predlozi.1042 ventura, -> #1034, fraudator
> daj ne prichaj, pa ti si prvi teo da prodash taj disk > za 400 dem > misim, na tebe sam i rachunao kad sam reko da mozhe da se nabavi za > te pare > oono, pokazhi malo dobre volje:) mozda u nekoj sledecoj turi... ova je prodata za po 650dem :)
predlozi.1043 ventura, -> #1035, praktica
> Kad bi josh postojao program koji bi to mogao da izvde, sezamnet? > zna li neko 'dobro' C jezik? Sezamov softwer je pisan u paskalu, a mislim da se bez zaka ne sme uopste menjati software...
predlozi.1044 kiki, -> #1029, praktica
> svoje dupe i sve tera u pm. Ako si Beogradjanin josh gore, oni > su toliko sebichni da bi mogao na licu mesta da se ispovracjam. E nećemo da se vredjamo.. znaš!!! Šta ti znaš kakvi su Beogradjani. Nama Beogradjanima je pun k***c takvih seljaka kao što si ti, koji su došli da ovde prave svoje potomčiće.. beži ti u tvoj lepi gradić odakle si došao pa tamo seri ovoliko.. praviš se pametan kao da si izmislio bibliju.. odmori malo. Ne šumi po konfama bez razloga.. kad napišeš nešto.. pročitaj dal je to pametno što si napisao i da li ima veze sa konferencijom pa tek onda snimi.
predlozi.1045 hercog, -> #1041, ventura
>> Sezam najvise vredi zbog konfa i ljudi koji su na njemu, ostalo je >> sporedno... Vredeo... Sale
predlozi.1046 harddesign, -> #1044, kiki
=- > svoje dupe i sve tera u pm. Ako si Beogradjanin josh gore, oni =- > su toliko sebichni da bi mogao na licu mesta da se ispovracjam. =- =- E necemo da se vredjamo.. znas!!! Sta ti znas kakvi su Beogradjani. Nama =- Beogradjanima je pun k***c takvih seljaka kao sto si ti, koji su dosli =- da ovde prave svoje potomcice.. bezi ti u tvoj lepi gradic odakle si =- dosao pa tamo seri ovoliko.. Nisam bio na sistemu par dana, te procitah sada ovu poruku na koju si replicirao. Kiki, divim ti se kako si bio fini i uzdrzan... :) Sva je sreca da je makar neko odreagovao... A doticnog mogu samo da oteram u kurac i tri lepe pichke materine (bez ikakvih zvezdica - nema potrebe za time, sto je potvrdio i Tesla).
predlozi.1047 willow, -> #987, nenad
>> Inače, nezavisno od cele ove priče, bliži se konačan kraj a tog dana, kad kraj zaista stigne, to će zadati jak i bolan udarac mojoj tužnoj i kukavičkoj duši. Za mene, svršetak druženja sa Sezamom biće prilično gorka pilula. Nenade, moje je srce već ranjeno - molim te, nemoj dosipati so. potražimo Sezamu spas. učinimo korisnu stvar. stisnimo pesnicu reakcije. ostvarimo značajnu pobedu. budimo rekonstruktivni. uzdrmajmo bogove. oduzmimo Djavolu igračku. budimo neobično lep primer. postanimo zlatna karika u lancu ljudske sreće.
predlozi.1048 praktica, -> #1044, kiki
> E necemo da se vredjamo.. znas!!! Sta ti znas kakvi su Beogradjani. Nama > Bogradjanima je pun k***c takvih seljaka kao sto si ti, koji su dosli > da ovde prave svoje potomcice.. bezi ti u tvoj lepi gradic odakle si > dosao pa tamo seri ovoliko.. pravis se pametan kao da si izmislio bibliju.. Niko te nije uvredio, odgovorio sam ti na poruku, pa posto si stanovnik drzave odlucio sam da ti odgovorim. Izvini, ja stanujem u centru Beograda, poticem iz starogradske porodice i nemam nijednog blizeg rodjaka na selu. Pored svega toga, ne delim ljude na seljake i ne seljake kao ti, postujem vredne i prilagodljive, uvek spremne da pomognu. Ja se ne pravim pametan, barem ne namerno. O kakvoj Bibliji pricas? Biblija nije izmisljena, ona je napisana. Ti si se izgleda malo vinuo medu oblake. > odmori malo. Ne sumi po konfama bez razloga.. kad napises nesto.. procitaj > dal je to pametno sto si napisao i da li ima veze sa konferencijom pa tek > onda snimi. Aha
predlozi.1049 praktica, -> #1046, harddesign
> zvezdica - nema potrebe za time, sto je potvrdio i Tesla). Pise se 'to' a ne 'sto'...
predlozi.1050 vampire, -> #1047, willow
> potrazimo Sezamu spas. ucinimo korisnu stvar. stisnimo pesnicu reakcije. > ostvarimo znacajnu pobedu. budimo rekonstruktivni. uzdrmajmo bogove. > oduzmimo Djavolu igracku. budimo neobicno lep primer. postanimo zlatna > karika u lancu ljudske srece. Kao politicka reklama...
predlozi.1051 giovanni, -> #998, ventura
Ę? stare konferencije cuvaju istoriju sezama... Ę? bilo bi veoma glupo obrisati ih... Mislim da treba sačuvati po svaku cenu sve konferencije. Ipak, kako su stari tomovi ionako read-only zaista mislim da bi bilo glupo ne backup-ovati sve to na CD što je odista vrlo jeftino rešenje a omogućava da se deo prostora na diskovima oslobodi (ili se bar nadam da je sa tehničke strane to tako tj. da može bez posledica da se uradi).
predlozi.1052 willow, -> #1050, vampire
>> > potrazimo Sezamu spas. ucinimo korisnu stvar. stisnimo pesnicu >> > reakcije. >> > ostvarimo znacajnu pobedu. budimo rekonstruktivni. uzdrmajmo bogove. >> > oduzmimo Djavolu igracku. budimo neobicno lep primer. postanimo >> > zlatna karika u lancu ljudske srece. >> Kao politicka reklama... ma, veze ti, baki, nemaš...
predlozi.1053 fraudator, -> #1052, willow
okachi ovo u knjizhevnost pogreshio si konfu :)
predlozi.1054 sherloc, -> #1049, praktica
>> Pise se 'to' a ne 'sto'... Pise se 'luster' a ne 'zvuchnik'... ByE
predlozi.1055 mango,
Primecujem jednu stvar: 99% onih koji predlazu da se stare konfe obrisu (ili krace idiota) je pristupilo na sistem relativno skoro i nisu ucestvovali u konferencijskom, vec najvise chat rezimu. Predlozio bih onima koji predlazu da se stare konfe brisu (skraceno idiotima), da pregledaju te konfe - sami ce shvatiti koliko grese. NE BRISITE STARE KONFERENCIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
predlozi.1056 praktica, -> #1054, sherloc
> Pise se 'luster' a ne 'zvuchnik'... Pa, da i to sto kazes :)
predlozi.1057 vampire, -> #1052, willow
>>> Kao politicka reklama... > > ma, veze ti, baki, nemas... Jel ti pokusavas da budes poetican? Sa tim pridevima si poetican kao oni spikeri sa RTS-a, dok osudjuju NATO agresiju. Ja sam mislio da se ti zezas i odgovorio sam zezanjem, a ti si sto si napisao mislio krajnje ozbiljno. Uzas. Ono sto si napisao je pohvalno za jednog djaka osnovne skole. I to nizih razreda osnovne skole. Ako si jedan od njih, onda izvini. p.s. nisam ja baki...
predlozi.1058 rkramer, -> #1055, mango
C:\> Primecujem jednu stvar: 99% onih koji predlazu da se stare C:\> konfe obrisu (ili krace idiota) je pristupilo na sistem C:\> relativno skoro i nisu ucestvovali u konferencijskom, vec C:\> najvise chat rezimu. Predlozio bih onima koji predlazu da se C:\> stare konfe brisu (skraceno idiotima), da pregledaju te konfe C:\> - sami ce shvatiti koliko grese. C:\> C:\> NE BRISITE STARE C:\> KONFERENCIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mislim da to uopste nije opcija (ostalo je ovde jos stogod pametnih). A ove koji se zalazu za brisanje starih tomova samo cekam kada ce da izlete sa predlogom da se na Sezam stavi Remote Access ili neki drugi _pravi_ ;) BBS program...
predlozi.1059 miskop, -> #1047, willow
>> uzdrmajmo bogove. oduzmimo Djavolu igračku. Ovo oko velikih-malih slova... slučajno ili namerno?
predlozi.1060 willow, -> #1057, vampire
>> >> > Kao politicka reklama... >> > ma, veze ti, baki, nemas... >> Jel ti pokusavas da budes poetican? >> Sa tim pridevima si poetican kao oni spikeri sa RTS-a, dok osudjuju >> NATO agresiju. >> Ja sam mislio da se ti zezas i odgovorio sam zezanjem, a ti si >> sto si napisao mislio krajnje ozbiljno. Uzas. >> Ono sto si napisao je pohvalno za jednog djaka osnovne skole. I to >> nizih razreda osnovne skole. Ako si jedan od njih, onda izvini. >> p.s. nisam ja baki... ma, veze ti, miki, nemaš... ;)
predlozi.1061 willow,
kad već pričamo o brisanju čitavih konferencija, želeo bih i ja ovde da iznesem jednu neobično konstruktivnu sugestiju... "CIVILIZACIJA", recimo, ladno može da se briše. tamo sada ionako gotovo ničeg nema, izuzev smešnih pokušaja nekog tipa da glumi jačeg pesnika ne birajući sredstva. izložio bih stvar oko tipa u najosnovnijim crtama. u pesmama jako često pominje imena svojih uzora. a uzori su mu sve neki inostrani pisci za koje niko živ nikad nije čuo: neki Selin, neki Hamsun. ja prvi put u svom životu čujem za to prezime: Hamsun. čitate li vi Selina? tip takođe veliča poeziju Čarlsa H.Bukovskog. uzdiže ga u nebesa. pazite sad ovo... citiram tipa: "Čarls H.Bukovski je bez sumnje najveći pesnik dvadesetog stoleća." vi ga onda upitate: "dobro, a ko je na drugom mestu?". "ja sam taj koji je na drugom mestu", tip odgovara. gospode, kakav samodopadljiv mrmot, taj tip. a taj Čarls H.Bukovski, svi mi znamo šta je on ustvari bio: obična prostačina: pisac kom je p.... popila mozak. a s obzirom na visinu kvaliteta poezije koju tip kuca, nije ni čudo što ne može od nje da živi. nigde ga, naravno, ne štampaju, pa se tip jada i žali na izdavače: "oni su me sasvim nepotrebno bacili na samu marginu književnog izdavaštva", tip tvrdi. tip počinje da predstavlja realnu opasnost za naše tvrde diskove. širi šumove pa rastura. ma, da vam ne pričam. celo vreme trubi o tome kako je on domaća književna veličina. i šalje te pesme nanovo i nanovo. odnedavno je počeo da ih šalje gotovo po jednu na svakih dvadeset i četiri časa. prijaviš se na sistem i dočeka te more njegove "poezije". a sve šalje neke čaršafe od pesama. tip nije normalan. običan folirant. i izuzetno je dvoličan: pesme su mu, navodno, ispunjene tugom, bolom i ljubavnim razočaranjima, a ovde ga često možeš videti dok pod dejstvom alkohola ženskim korisnicima šalje nežne ljubavne izjave pune svakojakih iskrica. zato se svi klonite tipa i što više ga izbegavajte. patetičan je do bola. non-stop kuka i jauče o tome koliko je ovaj svet loš. često daje izjave u stilu: "mi ne živimo na Zemlji, već u ludnici na ivici ambisa", itd. kao da mi to ne znamo. tip je očito žešća plačipička. ni u ljubav tip ne veruje. "ljubav je lavlja kandža u srcu male antilope", voli tip da kaže. i da ga vidiš samo kako beži od modernih dostignuća savremenog društva. kao djavo od krsta. kao miš od mačke. kao drakula od arome belog luka. kao tigar iz kaveza. ponekad se skemba negde i ne pojavljuje se i po više od nedelju dana. tada čitaoci mogu mirno da odahnu. trebalo bi tipu ukinuti nalog. nikako da uvidi jednu stvar: promašio je, na žalost, kao i mnogi drugi ortaci i plavušani sa srpskog govornog područja. i još jedna stvar: tip piše i kratke priče. šta da vam kažem... do jaja su. dakle, Nešo, nemoj me izneveriti: briši tu prokletu "CIVILIZACIJU" i mirna bačka. svi naši problemi će, na taj način, biti izbačeni iz igre, pa ćemo se nanovo moći prepustiti mnogobrojnim životnim zadovoljstvima. p.s. verne čitaoce obaveštavam da ću, ako Nenad usliši moju molbu i ukine konf. "CIVILIZACIJA", ubuduće sve te besmrtne pesme trpati u: "VICEVI:promasheni_pesnici_plavushe".
predlozi.1062 willow, -> #1059, miskop
>> >> uzdrmajmo bogove. oduzmimo Djavolu igračku. >> Ovo oko velikih-malih slova... slučajno ili namerno? stil kucanja većine poruka. lenjost. bezobzirnost. foliranje. glumim da sam Džems Džojs, kod koga, recimo, na osamdesetak sitno kucanih stranica nigde ne možeš da pronađeš nijedan-jedini znak interpunkcije. zatim, strah od velikih slova. mikromanski komplesk, koje vučem još iz detinjstva. ušteda caps-lock tastaturne tipke. čuvam dve shift tastaturne tipke za dane kad će možda iz mene poteći _prave_ reči. Linda Hamilton me ljubazno zamolila da ne kucam velika slova na počecima svojih rečenica. itd. kao što vidiš, ponudio sam ti sijaset važnih razloga, i tebi sada predstoji lakši deo posla: da između svih njih odabereš svoje, tj moje.
predlozi.1063 gdown, -> #1055, mango
predlozi.1064 vampire, -> #1061, willow
>"CIVILIZACIJA", recimo, ladno moze da se brise. U pravi si. Obrisimo svu civilizaciju. (posto se naravno, tebi nesvidja)
predlozi.1065 moonchild, -> #1035, praktica
▒> 4.Nek se zabrani upload u confe i grupe i nek se salje samo ▒> preko maila ▒ ▒Pa bolje je slati fajlove u grupe nego na mail, grupe se automatski ▒brisu posle par meseci, a moglo bi da se sredi i pre toga... Ovo je bbs a ne internet. Ovde se ne salju fajlovi drugim ljudima neko sysopu, pa ako on odluci to da stavi u neki dir de svi mogu da skinu onda ce taj fajl i ostati na sistemu. Grupe su isti djavo kao i konferencije-razmenjuju se reci ne fajlovi. ▒> 5. Neka mail ostavi poruku dok se ne procita ali fajl da ▒> automatski obrise kroz nedelju dana ▒ ▒Kad bi josh postojao program koji bi to mogao da izvde, sezamnet? ▒zna li neko 'dobro' C jezik? Pticica mi je rekla da postoje neki osnovni parametri sistema koji se daju menjati :) ▒> 6.I konacno nek se stare confe obrisu iz sezamovog formata ▒> koji mnogo zauzima i upakuju ko zipovane txt datoteke na ▒> neki cd-rom. Tj da pojednostavim kad se pobiju fajlovi nek ▒ ▒I kako ja posle da citam stare poruke ili biram koje cu da prenesem? ▒otkud znas da poruke vec nisu prebacene na CD-e? Datoteke bi stajale pod odredjenim direktorijumima kao i fajlovi sto sad stoje. Znaci po conferencijama i temama sa kraktim opisima. Tako bi ih i skidao pa onda listao off line. A dal su prebacene na cd ??? pa mozda i jesu kao neki backup ali definitivno josh uvek stoje i na sistemu odnosno na hdd-u. Osim toga sto se bre nervirate i razbijate glavu sa tim kako da odrzite sistem u zivotu :)))) Stvar je jasna kad se malo bolje pogleda. Nenad ga nije pisao i ne bi umeo da otkloni neki veci kvar, osim toga imam vrlo jak utisak da ga bole za sistem. Jednog dana kad pukne-rikne nesto bitnije na sezamu npr crkne neki disk mozete svi da se slikate. Ljudi ce ugasiti sezam i razgrabiti se za delove i mozemo svi da ga duvamo. Osim toga kako "administratoru" tako i samom bigzu savrseno odgovara da odredjeni nesretnici "prave sebi backup hdd-a" na sezamu. To je defi- nitivno najbolji i najbrzi nacin da ode u q..c. Nece me niko ubediti da ako je nekom ko ima superuser stalo do sistema nije ogranicio upload istog dana kad je prvi put puko sezam zbog gomile uploadovanih fajlova. Svaki bbs ima svoje parametre koji mogu da se menjaju. Da je neko ogranicio upload, obrisao sve nebitne fajlove npr. igre i mp3-ove i redovno bacao stare confe na neki cd u backup kom mogu svi da pristupe, sezam ne bi nikad ovako stucao. Ali.....
predlozi.1066 willow, -> #1064, vampire
>> > "CIVILIZACIJA", recimo, ladno moze da se brise. >> U pravi si. Obrisimo svu civilizaciju. (posto se naravno, tebi >> nesvidja) čoveče, oladi malo... počinješ da me deprimiraš... zagrej stolicu, čitaj Selina i javljaj se samo kad je neophodno.
predlozi.1067 vampire, -> #1066, willow
> covece, oladi malo... pocinjes da me deprimiras... ladim se celo vreme...valjda smem i ja nesto da prokomentarisem.. > zagrej stolicu zasto bih? >citaj Selina ja citam one koje ti nikada neces procitati, tako da nema potrebe da se pravis pametan >i javljaj se samo kad je neophodno ja mislim da je krajnje neophodno. ti ne mislis?
predlozi.1069 indi, -> #1011, bastion
-> Kao sto neko vec rece: "Dzabe nam proslost (istorija), kad sezam nema -> buducnost!" e to sam ja reko jos odavno (samo ti nisi citir'o lepo :) predlazem da se obrisu svi FAJLOVI iz konferencije _forum_ tema _devojke_ samo neka ostane ovaj forum 19 (jos neko vereme) onda obrisati fajlove i tu, i UKINUTI TEMU DEVOJKE postoji mnogo BBSova na kojima se mogu naci erotske tj. pornografske slike i sl. eto meni je bas palo napamet da se brisu ti fjalovi jer zauzimaju (svi zajedno) mnogo prostora a nisu (uopste) vazni za sezam!
predlozi.1070 indi, -> #1009, kum.djole
-> Kako da prestanemo da pisemo? -> To bi otprilike znacilo kao da smo prestali da govorimo jedni s drugima. a sto da ne PAZI VAMO: JEDAN IZLAZ BI BIO DA SE ONEMOGUCI PISANJE I UPLOADOVANJE U KONFERENCIJAMA A MOZDA I U MAILU I GRUPAMA DOK SE STANJE NE PROPRAVI BILO BI MOGUCE SAMO SKIDATI PORUKE STO BI USERE NATERALO DA PRECESLJAJU MALO I STARE KONFE GDE BI NASLI MNOGO PAMETNIJIH PORUKA I KORISNIJEG SOFTVERA!!!!!
predlozi.1071 miskop, -> #1062, willow
>>>> >> uzdrmajmo bogove. oduzmimo Djavolu igračku. >>>> Ovo oko velikih-malih slova... slučajno ili namerno? >> stil kucanja većine poruka. lenjost. bezobzirnost. foliranje. Ma, OK to za foliranje, nego mi upadoše u oči reči "Bog" i "đavo" i _njihova_ početna slova, pa sam zbog toga pitao... Ostalo me uopšte ne zanima. ;)
predlozi.1072 fraudator,
pa dobro niko nije nishta reko o mojoj genijalnoj ;) ideji da se kompresuju hardovi ajde ljudi javite se
predlozi.1073 obren, -> #1072, fraudator
> pa dobro niko nije nishta reko o mojoj genijalnoj ;) ideji da se > kompresuju hardovi Tvoja genijalna ideja ;) se primenjuje od kako je stavljen Windows NT na server, a tome ima nekih 3-4 godine, ali i pored toga škripi za prostor na disku.
predlozi.1074 fraudator, -> #1073, obren
e jebi ga :) to nisam znao izgleda da nisam jedini genijalac ;) na sistemu
predlozi.1075 stemil, -> #1073, obren
=> Tvoja genijalna ideja ;) se primenjuje od kako je stavljen Windows NT => na server, a tome ima nekih 3-4 godine, ali i pored toga škripi za => prostor na disku. A koliki je uopšte taj disk, a baš me zanima i koja je mašina u pitanju ?
predlozi.1076 the.edge, -> #1069, indi
Podrzavam predlog o ukidanju teme 'devojke'. Ako nista drugo, bar promenite ime u PORNOGRAFIJA, a ne da pod imenom 'devojke' saljete gnusne slike i ponizavate zenski rod. I btw, koja je to filosofija na sezamu - porno slike mogu, a registrovani programi ne mogu!? AcCeSS DeNiED
predlozi.1077 fraudator, -> #1076, the.edge
a ti si jadan zgrozhen nad ponizhavanjem zhenskog roda :)))) ajde ne zezaj
predlozi.1078 morkin, -> #1031, bastion
> pa ja sam predlozio da neko od vas, koji se bunite da se brisu > konferencije, prosetate do BIGZ-a i na vas disk prebacite sve te > konferencije i tako sacuvate istoriju sezama, pa za jedno xx godina Koliko mesta je potrebno za sve dosadašnje konferencije, bez fajlova?
predlozi.1079 the.edge, -> #1077, fraudator
Slusaj bre, nemoj da mi trpas reci i da govoris ono sto nisam rekao. Ako se tebi svidjaju takve slike i ako si neizivljen, tvoj problem. Ako ti cak ne mozes da shvatis da se jednom coveku _to_ ne svidja - opet tvoj problem. Ali nemoj menjati i dopunjavati moje misljenje. AcCeSS DeNiED
predlozi.1080 obren, -> #1078, morkin
> Koliko mesta je potrebno za sve dosadašnje konferencije, bez fajlova? Kompletan Sezam zauzima nekih 6.5GB, od čega je stotinak i kusur mega otišlo na Windows NT 3.51, a ostalo su mail, grupe, konferencije i svi fajlovi. Koliko tačno ide na konferencije ne znam, moralo bi da se pogleda u lokalu.
predlozi.1081 obren, -> #1075, stemil
> => Tvoja genijalna ideja ;) se primenjuje od kako je stavljen Windows NT > => na server, a tome ima nekih 3-4 godine, ali i pored toga škripi za > => prostor na disku. > > A koliki je uopšte taj disk, a baš me zanima i koja je mašina u pitanju ? U pitanju su dva SCSI diska, ukupnog kapaciteta nekih 6-7GB (nenad zna bolje ali sad nije tu), dok je mašina Pentium na 75MHz (marke "OTC" ako nekog zanima) koja radi pod Windowsom NT 3.51 i ima 32MB RAM-a. Inače server je jedini računar koji tamo radi normalno, od kako je kupljen i na njega stavljen NT, nije imao ni jednu hardversku havariju niti reinstalaciju OS-a, iako je samo struje nestajalo ko zna koliko puta usred rada.
predlozi.1082 miskop, -> #1080, obren
>> Kompletan Sezam zauzima nekih 6.5GB, od čega je stotinak i kusur mega >> otišlo na Windows NT 3.51, a ostalo su mail, grupe, konferencije i svi >> fajlovi. Koliko tačno ide na konferencije ne znam, moralo bi da se >> pogleda u lokalu. Da li se na prim. brisanjem mail poruka oslobađa samo mesto za mail režim ili to važi za sve režime (dobijanje prostora), tj. za group, conf, fajlovi u diru? Ako se brisanjem određenih stvari oslobađa prostor za sve režime, predlažem da se _podhitno_ pobrišu matori (praistorijski) fajlovi iz Sezamovog dira. Mislim da će tako najbrže i najbezbolnije da se za početak poboljšaju stvari po pitanju slobodnog prostora.
predlozi.1083 indi, -> #1073, obren
-> Tvoja genijalna ideja ;) se primenjuje od kako je stavljen Windows NT :)))) e fraude, fraude, znas, i ja sam tako davno mislio da sam najpametniji :)
predlozi.1084 fraudator, -> #1083, indi
pa pazi ima vishe vrsta kompresija ima ona lagana, srednja i neka teshka sad, poshto sa ovom zadnjom to dojajno uspori komp, to je malo bedak ali to u sushtini i nema veze, jer bi isto radilo tako da, ako je kompresovanje izvrsheno u nekom od prva dva formata, onda mozhe da se doradi a ako ne mozhe, onda podrzhavam brisanje matorih poruka iz dira a na kraju, zashto se ne bi qpio jedan 6x ili manje cd i jedan medijum? to sve zajedno sa rezanjem ne bi izashlo vishe od 35 dm toliko se valjda ima
predlozi.1085 balkan.boy,
E ljudi stanje sa diskovima postaje kriticno! Veoma kriticno! Tako da bih molio sve one koji procitaju ovu poruku da pobrisu svoje stare poruke sa datotekama zakacenim uz njih! Takodje bih zamolio upravu da pobrise ili backup-uje nesto pod hitno! Zasto se ne prikuplja novac za sezove diskove? Bilo je predloga ali nema realizacije! Hajde ljudi razmislite da ne ostanemo bez najboljeg online sistema u Jugi! Hvala na razumevanju
predlozi.1086 fraudator, -> #1085, balkan.boy
ne vredi :( ja sam to pricho josh pre 2 meseca al niko ne zheli da pokrene bulju i uradi neshto za sistem svi samo sede qtji, UL uju i zhale se kako tje sezam da rikne a niko nishta ne radi
predlozi.1087 balkan.boy, -> #1086, fraudator
> ne vredi :( > ja sam to pricho josh pre 2 meseca > al niko ne zheli da pokrene bulju i uradi neshto za sistem > svi samo sede qtji, UL uju i zhale se kako tje sezam da rikne > a niko nishta ne radi Fraudator je u pravu, bojim se! Mislim da bi trebalo ciniti nesto i to ODMAH! Moderatori, administratori, gde ste? Razumem da nece administratori da rade za dzabe, ali bio bi red da neko nesto preduzme! Ja sam preduzao sve sto sam mogao: obrisao sam poruke uz koje sam kacio datoteke, a posto sam na sistemu od skoro oslobodio sam svega 1mb :((. Ako se bude sakupljao novac za diskove prvi cu dati svoj prilog! Zasto ne bismo nesto uradili za Sezam? Dobili smo po 6 meseci besplatno, hajde da taj novac ulozimo u kupovinu diska! Koliko mi se cini upload je opao ali to nije dovoljno! Opet se diskovi pune porukama. Kada bi svako oslobodio po 10 mb sez bi imao dosta prostora slobodno dok se ne sakupi novac za novi disk. Novi disk znaci sezamu novi zivot. Hajde molim vas da ne budete inertni!
predlozi.1088 sani.,
Jel to dosao zeman da je obrisem res :( smrc. :) Sve za sezam ;)
predlozi.1089 lboki, -> #1088, sani.
Jel to dosao zeman da je obrisem res :( smrc. :) Sve za sezam ;) ------------------- brishi ! josh pitash ;)
predlozi.1090 fraudator, -> #1088, sani.
uh to bi bilo :) oono, ti da obrishesh res i ica da pobrishe sve one igre shto je slao i ne treba nam novi disk :)
predlozi.1091 brka,
Predlozio bih nekoliko sasvim jednostavnih stvari kako bi, ako nista brugo, barem malo produzili zivot ovom nesrecnom sistemu. - Neka svaki user obrise sve poruke u svom mail boxu... Njih ionako nema potrebe skladistiti na disku. Prostor koji se oslobodi nije preterano veliki, ali... znate onu narodnu - Kamen po kamen - pogaca. Ukoliko korisnici ne budu saradjivali, ne vidim razlog zbog kog obren ili nenad ne bi sami oblisali poruke iz maila... - Ne pratim konferenciju Igre, ali prica se da se tamo uz poruke kace i igre. Zamolio bih doticne, koji su tamo bili najaktivniji, da se malo potrude i obrisu svoje poruke sa datotekama. Oni kome su te poruke bile namenjene, vec su ih skinuli... - Takodje, molio bih i vlasnike i clanove grupa da obrisu poruke sa datotekama... Unapred hvala, Aleksandar
predlozi.1092 obren, -> #1087, balkan.boy
> Moderatori, administratori, gde ste? Razumem da nece administratori > da rade za dzabe, ali bio bi red da neko nesto preduzme! Ja sam > preduzao sve sto sam mogao: obrisao sam poruke uz koje sam kacio > datoteke, a posto sam na sistemu od skoro oslobodio sam svega 1mb Ako hoćete da oslobodite mesto, ne treba da brišete poruke već da ponovite komandu mail attach, group attach ili conf attach, i da kažete da ne želite slanje datoteke već brisanje postojeće. Komandom za brisanje poruka samo se setuje fleg da su izbrisane, ali se ne oslobađa prostor na disku sve dok se ne popakuju mejl odnosno grupe, no poruke bez fajlova ionako nisu previše velike.
predlozi.1093 praktica, -> #1092, obren
> Ako hoĹete da oslobodite mesto, ne treba da brisete poruke veĹ da > ponovite komandu mail attach, group attach ili conf attach, i da > kažete da ne želite slanje datoteke veĹ brisanje postojeĹe. > Komandom za brisanje poruka samo se setuje fleg da su izbrisane, > ali se ne oslobaĐa prostor na disku sve dok se ne popakuju mejl > odnosno grupe, no poruke bez fajlova ionako nisu previse velike. Uradjeno...
predlozi.1094 praktica, -> #1093, praktica
Smesno, u nekim konfama sam imao prilike da vidim prikacene datoteke pod imenima 'irfan view 2.8, irfan view 2.8, ARJ 2.1, ARJ 2.2, ARJ 2.3, ARJ 2.4, ARJ 2.5, ARJ 2.6, ACDSee 1.xx, 2.xx...' neke bi stvarno vredelo obrisati...
predlozi.1095 the.edge,
Zasto se ne bi otvorio SEZAM WEB BBS? To bi bio sistem zasnovan na webu/internetu. Mogao bi da mu pristupi svaki stari clan, kao i novi, posle odredjenog uplacenog iznosa. Sa tim parama bi se placao slobodan prostor i njegovo odrzavanje. Email ne bi bio potreban, s obzirom da bi bio na webu. Dovoljan bi bio sistem poruka po sistemu 'korisnik-korisnik'. Konferencije bi mogle da ostanu kao i ovde, samo bi bile u obliku foruma, sa novim padom. Grupe bi takodje mogle da se razviju. Who lista bi postojala, chat/page/transfer/razne igre takodje. Nodovi ne bi zvrndali u prazno, mogao bi da mu pristupi svako, a odrzavanje bi bilo znatno jeftinije i bolje nego danas. Jedina slaba tacka je sto bi zahtevao uplacen internet, ali s obzirom da se internet danas prilicno odomacio to ne bi bio veci problem. Sta mislite? AcCeSS DeNiED
predlozi.1096 indi, -> #1095, the.edge
-> Zasto se ne bi otvorio SEZAM WEB BBS? -> Sta mislite? Od kojih para? Svaki novi projekat zahteva odredjenu kolicinu pocetnog kapitala, a kada bi uprava imala taj "pocetni kapital" valjda bi ha ulozili u novi disk.
predlozi.1097 ventura, -> #1095, the.edge
> Zasto se ne bi otvorio SEZAM WEB BBS? To vec postoji, i zove se SezamPro ;)
predlozi.1098 mulan,
E kad vec postoji SezamPro kazite koji je telefon Poz Moze na mail ili ovde.
predlozi.1099 the.edge, -> #1097, ventura
Ma briga me za pro, ja bi hteo od Neta. :) Btw: Kako funkcionise PROov? AcCeSS DeNiED
predlozi.1100 sani., -> #1095, the.edge
}} Sta mislite? KaKa budala ovaj Bedz :) Opet si se uradio? Aj u ludnicu bre..
predlozi.1101 mango,
Moze li se na neki nacin ukinuti upload u pojedine teme? Kad vec debili ne mogu da shvate da se zbog njih blokiraju nodovi, da se problem resi sistemski.
predlozi.1102 miskop,
Samo da the.edge ne propusti ovo zbog ignore-a: ;) =============================== 4.1100 SEZAMNET.2:predlozi sani., 23.10.99. 21:30, 96 chr Odgovor na 4.1095, the.edge, 20.10.99. 13:05 --------------------------------------------------------- }} Sta mislite? KaKa budala ovaj Bedz :) Opet si se uradio? Aj u ludnicu bre.. ----------------------------------------------- 4.1100---
predlozi.1103 sani., -> #1102, miskop
Ako si tolki Bedzoljubac , mogao si to i na mail da mu ostavis. Mozda ce neki tvoj mail i da procita , posto ja na moje ne dobijam odgovore. ;) A ti misko , mislim u kom si fazonu? Si ti neki njegov ortak ili sta? Okani se te nesrece , da ne zahvati i tebe.
predlozi.1104 lena,
Prodajem Nokia 2110 sa dve baterije (tanka i debela od 1200 mAh), sa oba punjaca (auto i kucni). Telefon je potpuno ispravan i u dosta dobrom stanju. Oklop mahagoni boje. cena 150 DM 063 213255
predlozi.1107 praktica, -> #1095, the.edge
> Zasto se ne bi otvorio SEZAM WEB BBS? To bi bilo ql iz vise razloga: - Mogle bi da se naplacuju prezentacije - BBS bi postao jednostavniji, popularniji i kreativniji uz minimalno grafike tj. karikatura - Koristio bi lekarima i biznismenima ako bi imao Yu E-Mail i/ili Internet E-Mail - Sa 16 nodova bi bio prvi BBS koji lici na nesto BArem ja toko gledam na stvari :) pozdrav
predlozi.1108 ventura, -> #1107, praktica
> To bi bilo ql iz vise razloga: > > - Mogle bi da se naplacuju prezentacije > - BBS bi postao jednostavniji, popularniji i kreativniji uz > minimalno > grafike tj. karikatura > - Koristio bi lekarima i biznismenima ako bi imao Yu E-Mail i/ili > Internet E-Mail > - Sa 16 nodova bi bio prvi BBS koji lici na nesto To bi sve bilo ql... ali, za web server treba jaka masina, ako se ne varam sezamov server radi na 486. Onda, potrebni su brzim modemi, jer je web na 14k4 mazohizam, i na kraju svega treba da se napise software odnosno da se postojeci prepravi tako da 'izvozi' sve na web... A prepravka software-a ne dolazi u obzir bez zakic-a...
predlozi.1109 the.edge, -> #1108, ventura
Ne, mislio sam da se taj softver instalira na drugom (drugim) serverima, nezavisno od sezamovog hardvera i nodova. AcCeSS DeNiED
predlozi.1110 supers, -> #1107, praktica
>> > Zasto se ne bi otvorio SEZAM WEB BBS? >> - Sa 16 nodova bi bio prvi BBS koji lici na nesto >> BArem ja toko gledam na stvari :) Svi vi autori raznoraznih ideja o budućnosti Sezama, slušaj bre: Sve što je potrebno da se Sezam konsoliduje je ulog od 10-15000 DEM, koji može biti podeljen na veći broj investitora, pa da Sezam zauvek kaže zbogom BIGZ-u, otpočne rad negde drugde sa ISDN dial-inom od 30 linija, na svega nekoliko mašina gde se licencirani Zakov softver izvršava u više taskova (ponuditi Zaku odgovarajući vlasnički udeo za dalje razvijanje ZBB softvera). Dakle, svaki genije koji ima viziju preporoda Sezama neka ponudi svoje pare za sve to. Pare su jedina karika koja nedostaje da ovaj sistem bude ono što očekujemo da bude, pa i mnogo više od toga.
predlozi.1111 praktica, -> #1110, supers
> Dakle, svaki genije koji ima viziju preporoda Sezama neka ponudi > svoje > pare za sve to. Pare su jedina karika koja nedostaje da ovaj sistem > bude Pa ja sam ponudio pre dva meseca pomoc od barem 50 dinara zbog problema sa diskom, sada bi bez razmisljanja dao 100. Prakticno bi Sezam funkcionisao koliko-toliko kada bi svaki sezamovac dao doprinos u vrednosti jedne svoje pretplate. Ali sta vredi kada niko nece da dA ni pi*ljiva boba (20 d.) nego bi pre da pati na ovom BBS jos par godina.
predlozi.1112 supers, -> #1111, praktica
>> Pa ja sam ponudio pre dva meseca pomoc od barem 50 dinara zbog >> problema sa diskom, sada bi bez razmisljanja dao 100. Predlagao sam to i ja, ali su mi objasnili da je svaki samodoprinos potpuno sulud poduhvat. Prvo, svaki takav prilog bi bio dotiranje BIGZ-a, sva Sezamova oprema ulazi u BIGZ-ov inventar i u slučaju da Sezam bilo kada promeni svoj status ostaje u BIGZ-ovom vlasništvu. Drugo, nije ni legalno, niko nema prava da mimo BIGZ-a unosi bilo šta novo u Sezam. Sezam je pun likova koji su pokretali nekakav biznis, pa ukoliko nalaze svoju računicu neka ulože u novo osnivanje Sezama na zdravim osnovama.
predlozi.1113 misery, -> #1111, praktica
> Pa ja sam ponudio pre dva meseca pomoc od barem 50 dinara zbog > problema sa diskom, sada bi bez razmisljanja dao 100. Ja dajem 101 novi dinar, pa ajde sad da vas vidim, ko daje vise?
predlozi.1114 philippus,
Kao shto reche supers,Sezam treba da se privatizuje,u principu mislim da je supers o hardveru rekao sve,kao i ventura o softveru. Tako da nemojte vishe prichati o tome jer je taj deo diskusije zavrshen. Ono shto sada treba videti je ko tje to uraditi,tachnije ko tje otkupiti sezam od bigz-a i natji volontere za administraciju... Ostalo je vetj pomenuto... Sad to shto niko nema pare koje je pomenuo supers ili ko vetj i sigurno bi ih pre ulozhio u neki manji ISP... Filke
predlozi.1115 senna, -> #1110, supers
Da mislish normalno tih 10-15 kDEM bi bilo minimum 30.. Samo 30 linija koshta 15 kila maraka i to preko veze.. Plus prostor, plus multiport kartice, plus server, plus diskovi.. Mozda je ovo moglo i da se izvede, ali pre godinu, godinu i po.. Danas nema nikakvog finansijskog smisla pored postojece konkurencije i njihovih cena.
predlozi.1117 praktica, -> #1113, misery
Ja dajem 101 novi dinar, pa ajde sad da vas vidim, ko daje vise? Sta je ovo, aukcija? Sta se prodaje? ;)
predlozi.1118 the.edge, -> #1110, supers
Cekaj, jedna stvar - ja bi prvi dao odredjenu sumu novca, ako bi se on pametno ulozio. Medjutim, kao sto kaze senna, pored konkurencije to se ne isplati. Ja sam dao predlog da se sve ovo premesti na web. Sve sto bi trebalo da se plati od "hardvera" je prostor na TUDJEM serveru i domain name. Na SezamWeb bi se dolazilo putem internet pretplate, i to lite rezima. Softver, tj. javascript i java bi se relativno lako razvili - onaj ko zna da ih pise, naravno. Verujem da na sezamu ima entuzijasta koji bi to radili mozda cak i dzabe. Ja bi se sam ponudio da radim dizajn i grafiku, pa i ceo html. Objasni mi samo zbog cega ovo ne bi bilo izvodljivo? Ne, ozbiljno, mozda stvarno postoje neke stvari koje sam ja umislio da su totalno izvodljive (cak sta vise, taj SezamWeb bi bio kopija starog Apogee WEB BBSa koji je postojao daleke 1995/96 godine i imao skoro sve sto i ovaj obicni ANSI SEZAMNET ima), a nisu. :) AcCeSS DeNiED
predlozi.1119 ventura, -> #1118, the.edge
> Ja sam dao predlog da se sve ovo premesti na web. Sve sto bi > trebalo da se plati od "hardvera" je prostor na TUDJEM serveru i > domain name. evo ja nudim svoj server... 250mb quota (prosirivo), SQL, POP3, SMPT, Frontpage i ColdFusion extenzije, neograniceno POP3 accounta, SSL (https://) server, sopstveni DNS, neogranicen trafic, mogucnost hostovanja internacionalnih domena...
predlozi.1120 sfilip, -> #1115, senna
ne, stvarno, ko bi bio lud da da 30 soma da otvori novi MiniSezamPro samo loshiji, bez reklame, softvera i korisnika? To je bre vec uradjeno, sad je kasno. Kolko sad sezamnet ima korisnika? Taj mali broj koj iz tehnickih, novcanih ili sentimentalnih razloga koristi SezamNetBBS se smanjuje iz dana u dan a kolko mi se cini uskoro ga nece ni biti, s obzirom na tehnicko stanje... Mozda bi jedno resenje bilo da neko digne MiniSezam sa par nodova i odrzava ga kako se odrzavaju ovi mali BBSovi (koje ionako niko ne prati ;) ). Al to je opet troshak od bar iljadu maraka, plus vreme koje se mora ulozhiti a ne verujem da je neko bash toliko sentimentalno vezan za sezam ;) Al trenutni 1-nodski sezamnet mnogo vlada: >Z> who poison.ivy 12:21 Edit sfilip 15:18 Sezam you can leave your hat on. gde je pojzon.ajvi ostvarila rekodno vreme konektovanja od preko 27 neprekidnih sati ;) a da mi svi batalimo net i odemo na pro? :)
predlozi.1121 misery,
Krajnje prijateljski predlog: - Da se Sezam ili trajno popravi ili da se zatvori... Cim nodovi ovako brzo riknjavaju onda do qr*a... Sto se tice onog predloga da svi damo lepo k`o ljudi 50-100 dindzi za opravku podrzavam ga,ali... Ili....da se zabrani slanje fajlova
predlozi.1122 supers, -> #1115, senna
>> Da mislish normalno tih 10-15 kDEM bi bilo minimum 30.. Samo 30 linija >> koshta 15 kila maraka i to preko veze.. Plus prostor, plus multiport Misliš? Zar toliko košta ISDN B-kanal za firmu? Nisam mislio na 30 odvojenih analognih linija.
predlozi.1123 supers, -> #1120, sfilip
>> ne, stvarno, ko bi bio lud da da 30 soma da otvori novi MiniSezamPro >> samo loshiji, bez reklame, softvera i korisnika? To je bre vec uradjeno, >> sad je kasno. Možda i nije. Ko ima toliko soma kerma, taj će imati i za reklamu, a softver može da razvija Zak, možda bi bio zainteresovan da bude suvlasnik tako nečega. Dakle, bio bi to ne lošiji nego bolji MiniSezamPro a mislim da bi tržišno bio opravdan. Njegova ciljna grupa bila bi populacija <25, kojoj uglavnom ne odgovara profil konferencija na Prou, a u tim godinama BBS koncept se mnogo lakše prihvata, nego kod zrelijih matoraca koji vole da je sve na klik.
predlozi.1124 supers, -> #1118, the.edge
>> Softver, tj. javascript i java bi se relativno lako razvili - onaj ko >> zna da ih pise, naravno. Ali čemu, ako postoji dobar Zakićev softver koga još niko nije kupio? Da podsetim, na Sezamu se vrti neregistrovan. Valjda ti je jasno da ni tu famoznu Javu za Web konferencijski sistem niko ne bi napravio za džabe niti za siću, ako misliš da to bude pouzdan i moćan sistem sa implementiranim svim Sezamovim servisima na koje smo navikli, a ne budževina?
predlozi.1125 the.edge, -> #1124, supers
Ok onda. I dalje mislim da SezamWeb ne bi mogao da se poredi sa ovim sistemom, ali dobro. Kako su stvari krenule (na zalost) necemo jos dugo biti ovde, a neku drugu alternativu takodje necemo imati. Inace, dzakic vec duze vremena nije ovde. Koliko se secam sada je na Novom Zelandu ili u Australiji. AcCESS DeNiED
predlozi.1126 the.edge, -> #1125, the.edge
Izvinjavam se na greskama u textu - pisano je brzo i online. AcCeSS DeNiED
predlozi.1127 banga, -> #1123, supers
> da bi tržišno bio opravdan. Njegova ciljna grupa bila bi > populacija <25, kojoj uglavnom ne odgovara profil konferencija > na Prou, a u tim godinama BBS koncept se mnogo lakše prihvata, > nego kod zrelijih matoraca koji vole da je sve na klik. E vala, ova ti je na mestu. Mislim da kod mojih "učenika" konstatujem obrnuti problem. Ne, nisam mislio na sadržaj konferencija ;)