predlozi.1038pavijan,
Predlog:
Narezati CD sa svim porukama i svim konferencijama od postanka Sezama do danas
sa sve fajlovima vezanim uz poruke da bi moglo da se skida sa istog (ili
drugog CD-a). U sklopu celog projekta ubaciti i SEZAMNET FILES (komplet
sadrzaj Sezam dira bez selekcije i odbacivanja) Mislim da bi bilo intesovanja
za to onoliko a neki tamo PRO bi imao da pukne od muku na zdravo masto. :))))
Pozdrav od pavijana. :)))
predlozi.1039pavijan,
-> #1005, ventura> ... isuvise stara da bi bila atraktivna za kupovinu...
______________________________
Ja se ne slazem. :)))))
To ti je enciklopedija opismenjavanja u komunikacijama na nasim prostorima a i
takodje mislim da ima vrlo korisnih saveta u resavanju problema na starijim
operativnim sistemima.
predlozi.1040ventura,
-> #1028, praktica> > ZAsto bi neko pisao poruke u recimo forum 8 kada je on odavno
> > zatvoren i
>
> Da, ali zashto postoji Forum.8, a ne Forum.1? Shta sprechava
> Sezam da te fajlove prebaci na CD?
nista ali kupovina cdplayera (changera) kosta... a sezam te pare nema...
predlozi.1041ventura,
-> #1029, praktica> ka*a, vecj izvesno vreme, u bu*ju. Tvoj izbor, ali imam neki gadan
> ukus u ustima. Ceo sistem se s*ebao zbog fajlova (nodovi, confe,
> mailovi...). Sezam sam samo jedanom uplatio i shvatio sam da je
> to najbolji BBS u Srbiji (jeftin, dosta nodova, prepun fajlova i
> konferencija) ali ..bi ga izgleda da cje da spadne na najobichniji
> BBS sa 1 nodom.
Sezam najvise vredi zbog konfa i ljudi koji su na njemu, ostalo je sporedno...
predlozi.1042ventura,
-> #1034, fraudator> daj ne prichaj, pa ti si prvi teo da prodash taj disk
> za 400 dem
> misim, na tebe sam i rachunao kad sam reko da mozhe da se nabavi za
> te pare
> oono, pokazhi malo dobre volje:)
mozda u nekoj sledecoj turi... ova je prodata za po 650dem :)
predlozi.1043ventura,
-> #1035, praktica> Kad bi josh postojao program koji bi to mogao da izvde, sezamnet?
> zna li neko 'dobro' C jezik?
Sezamov softwer je pisan u paskalu, a mislim da se
bez zaka ne sme uopste menjati software...
predlozi.1044kiki,
-> #1029, praktica> svoje dupe i sve tera u pm. Ako si Beogradjanin josh gore, oni
> su toliko sebichni da bi mogao na licu mesta da se ispovracjam.
E nećemo da se vredjamo.. znaš!!! Šta ti znaš kakvi su Beogradjani. Nama
Beogradjanima je pun k***c takvih seljaka kao što si ti, koji su došli
da ovde prave svoje potomčiće.. beži ti u tvoj lepi gradić odakle si
došao pa tamo seri ovoliko.. praviš se pametan kao da si izmislio bibliju..
odmori malo. Ne šumi po konfama bez razloga.. kad napišeš nešto.. pročitaj
dal je to pametno što si napisao i da li ima veze sa konferencijom pa tek
onda snimi.
predlozi.1045hercog,
-> #1041, ventura>> Sezam najvise vredi zbog konfa i ljudi koji su na njemu, ostalo je
>> sporedno...
Vredeo...
Sale
predlozi.1046harddesign,
-> #1044, kiki=- > svoje dupe i sve tera u pm. Ako si Beogradjanin josh gore, oni
=- > su toliko sebichni da bi mogao na licu mesta da se ispovracjam.
=-
=- E necemo da se vredjamo.. znas!!! Sta ti znas kakvi su Beogradjani. Nama
=- Beogradjanima je pun k***c takvih seljaka kao sto si ti, koji su dosli
=- da ovde prave svoje potomcice.. bezi ti u tvoj lepi gradic odakle si
=- dosao pa tamo seri ovoliko..
Nisam bio na sistemu par dana, te procitah sada ovu poruku na koju si
replicirao. Kiki, divim ti se kako si bio fini i uzdrzan... :)
Sva je sreca da je makar neko odreagovao...
A doticnog mogu samo da oteram u kurac i tri lepe pichke materine (bez ikakvih
zvezdica - nema potrebe za time, sto je potvrdio i Tesla).
predlozi.1047willow,
-> #987, nenad
>> Inače, nezavisno od cele ove priče, bliži se konačan kraj
a tog dana, kad kraj zaista stigne, to će zadati jak i bolan udarac mojoj
tužnoj i kukavičkoj duši. Za mene, svršetak druženja sa Sezamom biće prilično
gorka pilula. Nenade, moje je srce već ranjeno - molim te, nemoj dosipati so.
potražimo Sezamu spas. učinimo korisnu stvar. stisnimo pesnicu reakcije.
ostvarimo značajnu pobedu. budimo rekonstruktivni. uzdrmajmo bogove.
oduzmimo Djavolu igračku. budimo neobično lep primer. postanimo zlatna
karika u lancu ljudske sreće.
predlozi.1048praktica,
-> #1044, kiki> E necemo da se vredjamo.. znas!!! Sta ti znas kakvi su
Beogradjani. Nama
> Bogradjanima je pun k***c takvih seljaka kao sto si ti, koji su
dosli
> da ovde prave svoje potomcice.. bezi ti u tvoj lepi gradic odakle
si
> dosao pa tamo seri ovoliko.. pravis se pametan kao da si izmislio
bibliju..
Niko te nije uvredio, odgovorio sam ti na poruku, pa posto si
stanovnik
drzave odlucio sam da ti odgovorim.
Izvini, ja stanujem u centru Beograda, poticem iz starogradske
porodice
i nemam nijednog blizeg rodjaka na selu. Pored svega toga, ne delim
ljude na seljake i ne seljake kao ti, postujem vredne i
prilagodljive, uvek spremne
da pomognu. Ja se ne pravim pametan, barem ne namerno. O kakvoj
Bibliji
pricas? Biblija nije izmisljena, ona je napisana. Ti si se izgleda
malo vinuo
medu oblake.
> odmori malo. Ne sumi po konfama bez razloga.. kad napises nesto..
procitaj
> dal je to pametno sto si napisao i da li ima veze sa
konferencijom pa tek
> onda snimi.
Aha
predlozi.1049praktica,
-> #1046, harddesign> zvezdica - nema potrebe za time, sto je potvrdio i Tesla).
Pise se 'to' a ne 'sto'...
predlozi.1050vampire,
-> #1047, willow> potrazimo Sezamu spas. ucinimo korisnu stvar. stisnimo pesnicu reakcije.
> ostvarimo znacajnu pobedu. budimo rekonstruktivni. uzdrmajmo bogove.
> oduzmimo Djavolu igracku. budimo neobicno lep primer. postanimo zlatna
> karika u lancu ljudske srece.
Kao politicka reklama...
predlozi.1051giovanni,
-> #998, venturaĘ? stare konferencije cuvaju istoriju sezama...
Ę? bilo bi veoma glupo obrisati ih...
Mislim da treba sačuvati po svaku cenu sve konferencije. Ipak, kako su
stari tomovi ionako read-only zaista mislim da bi bilo glupo ne
backup-ovati sve to na CD što je odista vrlo jeftino rešenje a omogućava
da se deo prostora na diskovima oslobodi (ili se bar nadam da je sa
tehničke strane to tako tj. da može bez posledica da se uradi).
predlozi.1052willow,
-> #1050, vampire>> > potrazimo Sezamu spas. ucinimo korisnu stvar. stisnimo pesnicu
>> > reakcije.
>> > ostvarimo znacajnu pobedu. budimo rekonstruktivni. uzdrmajmo bogove.
>> > oduzmimo Djavolu igracku. budimo neobicno lep primer. postanimo
>> > zlatna karika u lancu ljudske srece.
>> Kao politicka reklama...
ma, veze ti, baki, nemaš...
predlozi.1053fraudator,
-> #1052, willowokachi ovo u knjizhevnost
pogreshio si konfu :)
predlozi.1054sherloc,
-> #1049, praktica>> Pise se 'to' a ne 'sto'...
Pise se 'luster' a ne 'zvuchnik'...
ByE
predlozi.1055mango,
Primecujem jednu stvar: 99% onih koji predlazu da se stare konfe obrisu (ili
krace idiota) je pristupilo na sistem relativno skoro i nisu ucestvovali u
konferencijskom, vec najvise chat rezimu. Predlozio bih onima koji predlazu da
se stare konfe brisu (skraceno idiotima), da pregledaju te konfe - sami ce
shvatiti koliko grese.
NE BRISITE STARE KONFERENCIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
predlozi.1056praktica,
-> #1054, sherloc> Pise se 'luster' a ne 'zvuchnik'...
Pa, da i to sto kazes :)
predlozi.1057vampire,
-> #1052, willow>>> Kao politicka reklama...
>
> ma, veze ti, baki, nemas...
Jel ti pokusavas da budes poetican?
Sa tim pridevima si poetican kao oni spikeri sa RTS-a, dok osudjuju
NATO agresiju.
Ja sam mislio da se ti zezas i odgovorio sam zezanjem, a ti si
sto si napisao mislio krajnje ozbiljno. Uzas.
Ono sto si napisao je pohvalno za jednog djaka osnovne skole. I to
nizih razreda osnovne skole. Ako si jedan od njih, onda izvini.
p.s. nisam ja baki...
predlozi.1058rkramer,
-> #1055, mangoC:\> Primecujem jednu stvar: 99% onih koji predlazu da se stare
C:\> konfe obrisu (ili krace idiota) je pristupilo na sistem
C:\> relativno skoro i nisu ucestvovali u konferencijskom, vec
C:\> najvise chat rezimu. Predlozio bih onima koji predlazu da se
C:\> stare konfe brisu (skraceno idiotima), da pregledaju te konfe
C:\> - sami ce shvatiti koliko grese.
C:\>
C:\> NE BRISITE STARE
C:\> KONFERENCIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mislim da to uopste nije opcija (ostalo je ovde jos stogod
pametnih).
A ove koji se zalazu za brisanje starih tomova samo cekam kada
ce da izlete sa predlogom da se na Sezam stavi Remote Access ili neki
drugi _pravi_ ;) BBS program...
predlozi.1059miskop,
-> #1047, willow>> uzdrmajmo bogove. oduzmimo Djavolu igračku.
Ovo oko velikih-malih slova... slučajno ili namerno?
predlozi.1060willow,
-> #1057, vampire
>> >> > Kao politicka reklama...
>> > ma, veze ti, baki, nemas...
>> Jel ti pokusavas da budes poetican?
>> Sa tim pridevima si poetican kao oni spikeri sa RTS-a, dok osudjuju
>> NATO agresiju.
>> Ja sam mislio da se ti zezas i odgovorio sam zezanjem, a ti si
>> sto si napisao mislio krajnje ozbiljno. Uzas.
>> Ono sto si napisao je pohvalno za jednog djaka osnovne skole. I to
>> nizih razreda osnovne skole. Ako si jedan od njih, onda izvini.
>> p.s. nisam ja baki...
ma, veze ti, miki, nemaš... ;)
predlozi.1061willow,
kad već pričamo o brisanju čitavih konferencija, želeo bih i ja ovde da
iznesem jednu neobično konstruktivnu sugestiju...
"CIVILIZACIJA", recimo, ladno može da se briše. tamo sada ionako gotovo ničeg
nema, izuzev smešnih pokušaja nekog tipa da glumi jačeg pesnika ne birajući
sredstva. izložio bih stvar oko tipa u najosnovnijim crtama. u pesmama jako
često pominje imena svojih uzora. a uzori su mu sve neki inostrani pisci za
koje niko živ nikad nije čuo: neki Selin, neki Hamsun. ja prvi put u svom
životu čujem za to prezime: Hamsun. čitate li vi Selina? tip takođe veliča
poeziju Čarlsa H.Bukovskog. uzdiže ga u nebesa. pazite sad ovo... citiram
tipa: "Čarls H.Bukovski je bez sumnje najveći pesnik dvadesetog stoleća." vi
ga onda upitate: "dobro, a ko je na drugom mestu?". "ja sam taj koji je na
drugom mestu", tip odgovara. gospode, kakav samodopadljiv mrmot, taj tip. a
taj Čarls H.Bukovski, svi mi znamo šta je on ustvari bio: obična prostačina:
pisac kom je p.... popila mozak. a s obzirom na visinu kvaliteta poezije koju
tip kuca, nije ni čudo što ne može od nje da živi. nigde ga, naravno, ne
štampaju, pa se tip jada i žali na izdavače: "oni su me sasvim nepotrebno
bacili na samu marginu književnog izdavaštva", tip tvrdi. tip počinje da
predstavlja realnu opasnost za naše tvrde diskove. širi šumove pa rastura.
ma, da vam ne pričam. celo vreme trubi o tome kako je on domaća književna
veličina. i šalje te pesme nanovo i nanovo. odnedavno je počeo da ih šalje
gotovo po jednu na svakih dvadeset i četiri časa. prijaviš se na sistem i
dočeka te more njegove "poezije". a sve šalje neke čaršafe od pesama. tip
nije normalan. običan folirant. i izuzetno je dvoličan: pesme su mu, navodno,
ispunjene tugom, bolom i ljubavnim razočaranjima, a ovde ga često možeš
videti dok pod dejstvom alkohola ženskim korisnicima šalje nežne ljubavne
izjave pune svakojakih iskrica. zato se svi klonite tipa i što više ga
izbegavajte. patetičan je do bola. non-stop kuka i jauče o tome koliko je
ovaj svet loš. često daje izjave u stilu: "mi ne živimo na Zemlji, već u
ludnici na ivici ambisa", itd. kao da mi to ne znamo. tip je očito žešća
plačipička. ni u ljubav tip ne veruje. "ljubav je lavlja kandža u srcu male
antilope", voli tip da kaže. i da ga vidiš samo kako beži od modernih
dostignuća savremenog društva. kao djavo od krsta. kao miš od mačke. kao
drakula od arome belog luka. kao tigar iz kaveza. ponekad se skemba negde i
ne pojavljuje se i po više od nedelju dana. tada čitaoci mogu mirno da
odahnu. trebalo bi tipu ukinuti nalog. nikako da uvidi jednu stvar: promašio
je, na žalost, kao i mnogi drugi ortaci i plavušani sa srpskog govornog
područja. i još jedna stvar: tip piše i kratke priče. šta da vam kažem... do
jaja su.
dakle, Nešo, nemoj me izneveriti: briši tu prokletu "CIVILIZACIJU" i mirna
bačka. svi naši problemi će, na taj način, biti izbačeni iz igre, pa ćemo se
nanovo moći prepustiti mnogobrojnim životnim zadovoljstvima.
p.s. verne čitaoce obaveštavam da ću, ako Nenad usliši moju molbu i ukine
konf. "CIVILIZACIJA", ubuduće sve te besmrtne pesme trpati
u: "VICEVI:promasheni_pesnici_plavushe".
predlozi.1062willow,
-> #1059, miskop
>> >> uzdrmajmo bogove. oduzmimo Djavolu igračku.
>> Ovo oko velikih-malih slova... slučajno ili namerno?
stil kucanja većine poruka. lenjost. bezobzirnost. foliranje. glumim da sam
Džems Džojs, kod koga, recimo, na osamdesetak sitno kucanih stranica nigde ne
možeš da pronađeš nijedan-jedini znak interpunkcije. zatim, strah od velikih
slova. mikromanski komplesk, koje vučem još iz detinjstva. ušteda caps-lock
tastaturne tipke. čuvam dve shift tastaturne tipke za dane kad će možda iz
mene poteći _prave_ reči. Linda Hamilton me ljubazno zamolila da ne kucam
velika slova na počecima svojih rečenica. itd.
kao što vidiš, ponudio sam ti sijaset važnih razloga, i tebi sada predstoji
lakši deo posla: da između svih njih odabereš svoje, tj moje.
predlozi.1063gdown,
-> #1055, mangopredlozi.1064vampire,
-> #1061, willow>"CIVILIZACIJA", recimo, ladno moze da se brise.
U pravi si. Obrisimo svu civilizaciju. (posto se naravno, tebi
nesvidja)
predlozi.1065moonchild,
-> #1035, praktica▒> 4.Nek se zabrani upload u confe i grupe i nek se salje samo
▒> preko maila
▒
▒Pa bolje je slati fajlove u grupe nego na mail, grupe se automatski
▒brisu posle par meseci, a moglo bi da se sredi i pre toga...
Ovo je bbs a ne internet. Ovde se ne salju fajlovi drugim ljudima
neko sysopu, pa ako on odluci to da stavi u neki dir de svi mogu
da skinu onda ce taj fajl i ostati na sistemu. Grupe su isti djavo
kao i konferencije-razmenjuju se reci ne fajlovi.
▒> 5. Neka mail ostavi poruku dok se ne procita ali fajl da
▒> automatski obrise kroz nedelju dana
▒
▒Kad bi josh postojao program koji bi to mogao da izvde, sezamnet?
▒zna li neko 'dobro' C jezik?
Pticica mi je rekla da postoje neki osnovni parametri sistema
koji se daju menjati :)
▒> 6.I konacno nek se stare confe obrisu iz sezamovog formata
▒> koji mnogo zauzima i upakuju ko zipovane txt datoteke na
▒> neki cd-rom. Tj da pojednostavim kad se pobiju fajlovi nek
▒
▒I kako ja posle da citam stare poruke ili biram koje cu da prenesem?
▒otkud znas da poruke vec nisu prebacene na CD-e?
Datoteke bi stajale pod odredjenim direktorijumima kao i fajlovi sto sad
stoje. Znaci po conferencijama i temama sa kraktim opisima. Tako bi ih i
skidao pa onda listao off line. A dal su prebacene na cd ??? pa mozda i
jesu kao neki backup ali definitivno josh uvek stoje i na sistemu odnosno
na hdd-u.
Osim toga sto se bre nervirate i razbijate glavu sa tim kako da odrzite
sistem u zivotu :)))) Stvar je jasna kad se malo bolje pogleda. Nenad
ga nije pisao i ne bi umeo da otkloni neki veci kvar, osim toga imam
vrlo jak utisak da ga bole za sistem. Jednog dana kad pukne-rikne nesto
bitnije na sezamu npr crkne neki disk mozete svi da se slikate. Ljudi ce
ugasiti sezam i razgrabiti se za delove i mozemo svi da ga duvamo.
Osim toga kako "administratoru" tako i samom bigzu savrseno odgovara da
odredjeni nesretnici "prave sebi backup hdd-a" na sezamu. To je defi-
nitivno najbolji i najbrzi nacin da ode u q..c.
Nece me niko ubediti da ako je nekom ko ima superuser stalo do sistema
nije ogranicio upload istog dana kad je prvi put puko sezam zbog
gomile uploadovanih fajlova. Svaki bbs ima svoje parametre koji mogu
da se menjaju. Da je neko ogranicio upload, obrisao sve nebitne fajlove
npr. igre i mp3-ove i redovno bacao stare confe na neki cd u backup kom
mogu svi da pristupe, sezam ne bi nikad ovako stucao. Ali.....
predlozi.1066willow,
-> #1064, vampire
>> > "CIVILIZACIJA", recimo, ladno moze da se brise.
>> U pravi si. Obrisimo svu civilizaciju. (posto se naravno, tebi
>> nesvidja)
čoveče, oladi malo... počinješ da me deprimiraš...
zagrej stolicu, čitaj Selina i javljaj se samo kad je neophodno.
predlozi.1067vampire,
-> #1066, willow> covece, oladi malo... pocinjes da me deprimiras...
ladim se celo vreme...valjda smem i ja nesto da prokomentarisem..
> zagrej stolicu
zasto bih?
>citaj Selina
ja citam one koje ti nikada neces procitati, tako da nema potrebe
da se pravis pametan
>i javljaj se samo kad je neophodno
ja mislim da je krajnje neophodno. ti ne mislis?
predlozi.1069indi,
-> #1011, bastion-> Kao sto neko vec rece: "Dzabe nam proslost (istorija), kad sezam nema
-> buducnost!"
e to sam ja reko jos odavno (samo ti nisi citir'o lepo :)
predlazem da se obrisu svi FAJLOVI iz konferencije _forum_ tema _devojke_
samo neka ostane ovaj forum 19 (jos neko vereme)
onda obrisati fajlove i tu, i UKINUTI TEMU DEVOJKE
postoji mnogo BBSova na kojima se mogu naci erotske tj. pornografske slike i
sl.
eto meni je bas palo napamet da se brisu ti fjalovi
jer zauzimaju (svi zajedno) mnogo prostora a nisu (uopste) vazni za sezam!
predlozi.1070indi,
-> #1009, kum.djole-> Kako da prestanemo da pisemo?
-> To bi otprilike znacilo kao da smo prestali da govorimo jedni s drugima.
a sto da ne
PAZI VAMO:
JEDAN IZLAZ BI BIO DA SE ONEMOGUCI PISANJE I UPLOADOVANJE U KONFERENCIJAMA
A MOZDA I U MAILU I GRUPAMA
DOK SE STANJE NE PROPRAVI BILO BI MOGUCE SAMO SKIDATI PORUKE
STO BI USERE NATERALO DA PRECESLJAJU MALO I STARE KONFE GDE BI NASLI
MNOGO PAMETNIJIH PORUKA I KORISNIJEG SOFTVERA!!!!!
predlozi.1071miskop,
-> #1062, willow>>>> >> uzdrmajmo bogove. oduzmimo Djavolu igračku.
>>>> Ovo oko velikih-malih slova... slučajno ili namerno?
>> stil kucanja većine poruka. lenjost. bezobzirnost. foliranje.
Ma, OK to za foliranje, nego mi upadoše u oči reči "Bog" i "đavo" i
_njihova_ početna slova, pa sam zbog toga pitao... Ostalo me uopšte ne
zanima. ;)
predlozi.1072fraudator,
pa dobro
niko nije nishta reko o mojoj genijalnoj ;)
ideji da se kompresuju hardovi
ajde ljudi javite se
predlozi.1073obren,
-> #1072, fraudator> pa dobro niko nije nishta reko o mojoj genijalnoj ;) ideji da se
> kompresuju hardovi
Tvoja genijalna ideja ;) se primenjuje od kako je stavljen Windows NT
na server, a tome ima nekih 3-4 godine, ali i pored toga škripi za
prostor na disku.
predlozi.1074fraudator,
-> #1073, obrene jebi ga :)
to nisam znao
izgleda da nisam jedini genijalac ;)
na sistemu
predlozi.1075stemil,
-> #1073, obren=> Tvoja genijalna ideja ;) se primenjuje od kako je stavljen Windows NT
=> na server, a tome ima nekih 3-4 godine, ali i pored toga škripi za
=> prostor na disku.
A koliki je uopšte taj disk, a baš me zanima i koja je mašina u pitanju ?
predlozi.1076the.edge,
-> #1069, indiPodrzavam predlog o ukidanju teme 'devojke'.
Ako nista drugo, bar promenite ime u PORNOGRAFIJA, a ne da pod imenom
'devojke' saljete gnusne slike i ponizavate zenski rod.
I btw, koja je to filosofija na sezamu - porno slike mogu, a registrovani
programi ne mogu!?
AcCeSS DeNiED
predlozi.1077fraudator,
-> #1076, the.edgea ti si jadan zgrozhen nad ponizhavanjem zhenskog roda
:))))
ajde ne zezaj
predlozi.1078morkin,
-> #1031, bastion> pa ja sam predlozio da neko od vas, koji se bunite da se brisu
> konferencije, prosetate do BIGZ-a i na vas disk prebacite sve te
> konferencije i tako sacuvate istoriju sezama, pa za jedno xx godina
Koliko mesta je potrebno za sve dosadašnje konferencije, bez fajlova?
predlozi.1079the.edge,
-> #1077, fraudatorSlusaj bre, nemoj da mi trpas reci i da govoris ono sto nisam rekao.
Ako se tebi svidjaju takve slike i ako si neizivljen, tvoj problem.
Ako ti cak ne mozes da shvatis da se jednom coveku _to_ ne svidja - opet tvoj
problem. Ali nemoj menjati i dopunjavati moje misljenje.
AcCeSS DeNiED
predlozi.1080obren,
-> #1078, morkin> Koliko mesta je potrebno za sve dosadašnje konferencije, bez fajlova?
Kompletan Sezam zauzima nekih 6.5GB, od čega je stotinak i kusur mega
otišlo na Windows NT 3.51, a ostalo su mail, grupe, konferencije i svi
fajlovi. Koliko tačno ide na konferencije ne znam, moralo bi da se
pogleda u lokalu.
predlozi.1081obren,
-> #1075, stemil> => Tvoja genijalna ideja ;) se primenjuje od kako je stavljen Windows NT
> => na server, a tome ima nekih 3-4 godine, ali i pored toga škripi za
> => prostor na disku.
>
> A koliki je uopšte taj disk, a baš me zanima i koja je mašina u pitanju ?
U pitanju su dva SCSI diska, ukupnog kapaciteta nekih 6-7GB (nenad zna
bolje ali sad nije tu), dok je mašina Pentium na 75MHz (marke "OTC" ako
nekog zanima) koja radi pod Windowsom NT 3.51 i ima 32MB RAM-a.
Inače server je jedini računar koji tamo radi normalno, od kako je
kupljen i na njega stavljen NT, nije imao ni jednu hardversku havariju
niti reinstalaciju OS-a, iako je samo struje nestajalo ko zna koliko
puta usred rada.
predlozi.1082miskop,
-> #1080, obren>> Kompletan Sezam zauzima nekih 6.5GB, od čega je stotinak i kusur mega
>> otišlo na Windows NT 3.51, a ostalo su mail, grupe, konferencije i svi
>> fajlovi. Koliko tačno ide na konferencije ne znam, moralo bi da se
>> pogleda u lokalu.
Da li se na prim. brisanjem mail poruka oslobađa samo mesto za mail
režim ili to važi za sve režime (dobijanje prostora), tj. za group, conf,
fajlovi u diru?
Ako se brisanjem određenih stvari oslobađa prostor za sve režime,
predlažem da se _podhitno_ pobrišu matori (praistorijski) fajlovi iz
Sezamovog dira. Mislim da će tako najbrže i najbezbolnije da se za početak
poboljšaju stvari po pitanju slobodnog prostora.
predlozi.1083indi,
-> #1073, obren-> Tvoja genijalna ideja ;) se primenjuje od kako je stavljen Windows NT
:))))
e fraude, fraude, znas, i ja sam tako davno mislio da sam najpametniji :)
predlozi.1084fraudator,
-> #1083, indipa pazi
ima vishe vrsta kompresija
ima ona lagana, srednja i neka teshka
sad, poshto sa ovom zadnjom to dojajno uspori komp, to je malo bedak
ali to u sushtini i nema veze, jer bi isto radilo
tako da, ako je kompresovanje izvrsheno u nekom od prva dva formata,
onda mozhe da se doradi
a ako ne mozhe, onda podrzhavam brisanje matorih poruka iz dira
a na kraju, zashto se ne bi qpio jedan 6x ili manje cd i jedan
medijum?
to sve zajedno sa rezanjem ne bi izashlo vishe od 35 dm
toliko se valjda ima
predlozi.1085balkan.boy,
E ljudi stanje sa diskovima postaje kriticno!
Veoma kriticno! Tako da bih molio sve one koji procitaju ovu poruku
da pobrisu svoje stare poruke sa datotekama zakacenim uz njih!
Takodje bih zamolio upravu da pobrise ili backup-uje nesto pod
hitno! Zasto se ne prikuplja novac za sezove diskove?
Bilo je predloga ali nema realizacije!
Hajde ljudi razmislite da ne ostanemo bez najboljeg online sistema
u Jugi!
Hvala na razumevanju
predlozi.1086fraudator,
-> #1085, balkan.boyne vredi :(
ja sam to pricho josh pre 2 meseca
al niko ne zheli da pokrene bulju i uradi neshto za sistem
svi samo sede qtji, UL uju i zhale se kako tje sezam da rikne
a niko nishta ne radi
predlozi.1087balkan.boy,
-> #1086, fraudator> ne vredi :(
> ja sam to pricho josh pre 2 meseca
> al niko ne zheli da pokrene bulju i uradi neshto za sistem
> svi samo sede qtji, UL uju i zhale se kako tje sezam da rikne
> a niko nishta ne radi
Fraudator je u pravu, bojim se!
Mislim da bi trebalo ciniti nesto i to ODMAH!
Moderatori, administratori, gde ste? Razumem da nece administratori
da rade za dzabe, ali bio bi red da neko nesto preduzme! Ja sam
preduzao sve sto sam mogao: obrisao sam poruke uz koje sam kacio
datoteke, a posto sam na sistemu od skoro oslobodio sam svega 1mb
:((. Ako se bude sakupljao novac za diskove prvi cu dati svoj
prilog! Zasto ne bismo nesto uradili za Sezam? Dobili smo po 6
meseci besplatno, hajde da taj novac ulozimo u kupovinu diska!
Koliko mi se cini upload je opao ali to nije dovoljno! Opet se
diskovi pune porukama. Kada bi svako oslobodio po 10 mb sez bi imao
dosta prostora slobodno dok se ne sakupi novac za novi disk.
Novi disk znaci sezamu novi zivot.
Hajde molim vas da ne budete inertni!
predlozi.1088sani.,
Jel to dosao zeman da je obrisem res :( smrc. :)
Sve za sezam ;)
predlozi.1089lboki,
-> #1088, sani.Jel to dosao zeman da je obrisem res :( smrc. :)
Sve za sezam ;)
-------------------
brishi ! josh pitash ;)
predlozi.1090fraudator,
-> #1088, sani.uh
to bi bilo :)
oono, ti da obrishesh res
i ica da pobrishe sve one igre shto je slao
i ne treba nam novi disk :)
predlozi.1091brka,
Predlozio bih nekoliko sasvim jednostavnih stvari kako bi, ako
nista brugo, barem malo produzili zivot ovom nesrecnom sistemu.
- Neka svaki user obrise sve poruke u svom mail boxu... Njih
ionako nema potrebe skladistiti na disku. Prostor koji se
oslobodi nije preterano veliki, ali... znate onu narodnu -
Kamen po kamen - pogaca.
Ukoliko korisnici ne budu saradjivali, ne vidim razlog
zbog kog obren ili nenad ne bi sami oblisali poruke iz
maila...
- Ne pratim konferenciju Igre, ali prica se da se tamo uz
poruke kace i igre. Zamolio bih doticne, koji su tamo
bili najaktivniji, da se malo potrude i obrisu svoje
poruke sa datotekama. Oni kome su te poruke bile
namenjene, vec su ih skinuli...
- Takodje, molio bih i vlasnike i clanove grupa da obrisu
poruke sa datotekama...
Unapred hvala,
Aleksandar
predlozi.1092obren,
-> #1087, balkan.boy> Moderatori, administratori, gde ste? Razumem da nece administratori
> da rade za dzabe, ali bio bi red da neko nesto preduzme! Ja sam
> preduzao sve sto sam mogao: obrisao sam poruke uz koje sam kacio
> datoteke, a posto sam na sistemu od skoro oslobodio sam svega 1mb
Ako hoćete da oslobodite mesto, ne treba da brišete poruke već da
ponovite komandu mail attach, group attach ili conf attach, i da
kažete da ne želite slanje datoteke već brisanje postojeće.
Komandom za brisanje poruka samo se setuje fleg da su izbrisane,
ali se ne oslobađa prostor na disku sve dok se ne popakuju mejl
odnosno grupe, no poruke bez fajlova ionako nisu previše velike.
predlozi.1093praktica,
-> #1092, obren> Ako hoĹete da oslobodite mesto, ne treba da brisete poruke veĹ da
> ponovite komandu mail attach, group attach ili conf attach, i da
> kažete da ne želite slanje datoteke veĹ brisanje postojeĹe.
> Komandom za brisanje poruka samo se setuje fleg da su izbrisane,
> ali se ne oslobaĐa prostor na disku sve dok se ne popakuju mejl
> odnosno grupe, no poruke bez fajlova ionako nisu previse velike.
Uradjeno...
predlozi.1094praktica,
-> #1093, prakticaSmesno, u nekim konfama sam imao prilike da vidim prikacene
datoteke pod imenima 'irfan view 2.8, irfan view 2.8, ARJ 2.1, ARJ
2.2, ARJ 2.3, ARJ 2.4, ARJ 2.5, ARJ 2.6, ACDSee 1.xx, 2.xx...' neke bi
stvarno vredelo obrisati...
predlozi.1095the.edge,
Zasto se ne bi otvorio SEZAM WEB BBS?
To bi bio sistem zasnovan na webu/internetu. Mogao bi da mu pristupi svaki
stari clan, kao i novi, posle odredjenog uplacenog iznosa.
Sa tim parama bi se placao slobodan prostor i njegovo odrzavanje.
Email ne bi bio potreban, s obzirom da bi bio na webu. Dovoljan bi bio
sistem poruka po sistemu 'korisnik-korisnik'.
Konferencije bi mogle da ostanu kao i ovde, samo bi bile u obliku foruma, sa
novim padom. Grupe bi takodje mogle da se razviju.
Who lista bi postojala, chat/page/transfer/razne igre takodje.
Nodovi ne bi zvrndali u prazno, mogao bi da mu pristupi svako, a odrzavanje
bi bilo znatno jeftinije i bolje nego danas.
Jedina slaba tacka je sto bi zahtevao uplacen internet, ali s obzirom da se
internet danas prilicno odomacio to ne bi bio veci problem.
Sta mislite?
AcCeSS DeNiED
predlozi.1096indi,
-> #1095, the.edge-> Zasto se ne bi otvorio SEZAM WEB BBS?
-> Sta mislite?
Od kojih para?
Svaki novi projekat zahteva odredjenu kolicinu pocetnog kapitala,
a kada bi uprava imala taj "pocetni kapital" valjda bi ha ulozili u novi disk.
predlozi.1097ventura,
-> #1095, the.edge> Zasto se ne bi otvorio SEZAM WEB BBS?
To vec postoji, i zove se SezamPro ;)
predlozi.1098mulan,
E kad vec postoji SezamPro kazite koji je telefon
Poz
Moze na mail ili ovde.
predlozi.1099the.edge,
-> #1097, venturaMa briga me za pro, ja bi hteo od Neta. :)
Btw: Kako funkcionise PROov?
AcCeSS DeNiED
predlozi.1100sani.,
-> #1095, the.edge}} Sta mislite?
KaKa budala ovaj Bedz :)
Opet si se uradio?
Aj u ludnicu bre..
predlozi.1101mango,
Moze li se na neki nacin ukinuti upload u pojedine teme? Kad vec debili ne
mogu da shvate da se zbog njih blokiraju nodovi, da se problem resi sistemski.
predlozi.1102miskop,
Samo da the.edge ne propusti ovo zbog ignore-a: ;)
===============================
4.1100 SEZAMNET.2:predlozi
sani., 23.10.99. 21:30, 96 chr
Odgovor na 4.1095, the.edge, 20.10.99. 13:05
---------------------------------------------------------
}} Sta mislite?
KaKa budala ovaj Bedz :)
Opet si se uradio?
Aj u ludnicu bre..
----------------------------------------------- 4.1100---
predlozi.1103sani.,
-> #1102, miskopAko si tolki Bedzoljubac , mogao si to i na mail da mu ostavis.
Mozda ce neki tvoj mail i da procita , posto ja na moje ne dobijam
odgovore. ;)
A ti misko , mislim u kom si fazonu? Si ti neki njegov ortak ili
sta?
Okani se te nesrece , da ne zahvati i tebe.
predlozi.1104lena,
Prodajem Nokia 2110 sa dve baterije (tanka i debela
od 1200 mAh), sa oba punjaca (auto i kucni).
Telefon je potpuno ispravan i u dosta dobrom stanju.
Oklop mahagoni boje.
cena 150 DM
063 213255
predlozi.1107praktica,
-> #1095, the.edge> Zasto se ne bi otvorio SEZAM WEB BBS?
To bi bilo ql iz vise razloga:
- Mogle bi da se naplacuju prezentacije
- BBS bi postao jednostavniji, popularniji i kreativniji uz minimalno
grafike tj. karikatura
- Koristio bi lekarima i biznismenima ako bi imao Yu E-Mail i/ili
Internet E-Mail
- Sa 16 nodova bi bio prvi BBS koji lici na nesto
BArem ja toko gledam na stvari :)
pozdrav
predlozi.1108ventura,
-> #1107, praktica> To bi bilo ql iz vise razloga:
>
> - Mogle bi da se naplacuju prezentacije
> - BBS bi postao jednostavniji, popularniji i kreativniji uz
> minimalno
> grafike tj. karikatura
> - Koristio bi lekarima i biznismenima ako bi imao Yu E-Mail i/ili
> Internet E-Mail
> - Sa 16 nodova bi bio prvi BBS koji lici na nesto
To bi sve bilo ql... ali, za web server treba jaka masina, ako se ne
varam sezamov server radi na 486. Onda, potrebni su brzim modemi, jer
je web na 14k4 mazohizam, i na kraju svega treba da se napise software
odnosno da se postojeci prepravi tako da 'izvozi' sve na web... A prepravka
software-a ne dolazi u obzir bez zakic-a...
predlozi.1109the.edge,
-> #1108, venturaNe, mislio sam da se taj softver instalira na drugom (drugim) serverima,
nezavisno od sezamovog hardvera i nodova.
AcCeSS DeNiED
predlozi.1110supers,
-> #1107, praktica
>> > Zasto se ne bi otvorio SEZAM WEB BBS?
>> - Sa 16 nodova bi bio prvi BBS koji lici na nesto
>> BArem ja toko gledam na stvari :)
Svi vi autori raznoraznih ideja o budućnosti Sezama, slušaj bre:
Sve što je potrebno da se Sezam konsoliduje je ulog od 10-15000 DEM,
koji može biti podeljen na veći broj investitora, pa da Sezam zauvek
kaže zbogom BIGZ-u, otpočne rad negde drugde sa ISDN dial-inom od 30
linija, na svega nekoliko mašina gde se licencirani Zakov softver
izvršava u više taskova (ponuditi Zaku odgovarajući vlasnički udeo za
dalje razvijanje ZBB softvera).
Dakle, svaki genije koji ima viziju preporoda Sezama neka ponudi svoje
pare za sve to. Pare su jedina karika koja nedostaje da ovaj sistem bude
ono što očekujemo da bude, pa i mnogo više od toga.
predlozi.1111praktica,
-> #1110, supers> Dakle, svaki genije koji ima viziju preporoda Sezama neka ponudi
> svoje
> pare za sve to. Pare su jedina karika koja nedostaje da ovaj sistem
> bude
Pa ja sam ponudio pre dva meseca pomoc od barem 50 dinara zbog
problema sa diskom, sada bi
bez razmisljanja dao 100. Prakticno bi Sezam funkcionisao
koliko-toliko kada bi svaki sezamovac dao doprinos u vrednosti
jedne svoje pretplate. Ali sta vredi kada niko nece da dA ni
pi*ljiva boba (20 d.) nego bi pre da pati na ovom BBS jos par
godina.
predlozi.1112supers,
-> #1111, praktica
>> Pa ja sam ponudio pre dva meseca pomoc od barem 50 dinara zbog
>> problema sa diskom, sada bi bez razmisljanja dao 100.
Predlagao sam to i ja, ali su mi objasnili da je svaki samodoprinos
potpuno sulud poduhvat. Prvo, svaki takav prilog bi bio dotiranje BIGZ-a,
sva Sezamova oprema ulazi u BIGZ-ov inventar i u slučaju da Sezam bilo
kada promeni svoj status ostaje u BIGZ-ovom vlasništvu.
Drugo, nije ni legalno, niko nema prava da mimo BIGZ-a unosi bilo šta
novo u Sezam.
Sezam je pun likova koji su pokretali nekakav biznis, pa ukoliko nalaze
svoju računicu neka ulože u novo osnivanje Sezama na zdravim osnovama.
predlozi.1113misery,
-> #1111, praktica> Pa ja sam ponudio pre dva meseca pomoc od barem 50 dinara zbog
> problema sa diskom, sada bi bez razmisljanja dao 100.
Ja dajem 101 novi dinar, pa ajde sad da vas vidim, ko daje
vise?
predlozi.1114philippus,
Kao shto reche supers,Sezam treba da se privatizuje,u principu
mislim da je supers o hardveru rekao sve,kao i ventura o softveru.
Tako da nemojte vishe prichati o tome jer je taj deo diskusije
zavrshen.
Ono shto sada treba videti je ko tje to uraditi,tachnije ko tje
otkupiti sezam od bigz-a i natji volontere za administraciju...
Ostalo je vetj pomenuto...
Sad to shto niko nema pare koje je pomenuo supers ili ko vetj
i sigurno bi ih pre ulozhio u neki manji ISP...
Filke
predlozi.1115senna,
-> #1110, supers
Da mislish normalno tih 10-15 kDEM bi bilo minimum 30.. Samo 30 linija
koshta 15 kila maraka i to preko veze.. Plus prostor, plus multiport kartice,
plus server, plus diskovi.. Mozda je ovo moglo i da se izvede, ali pre
godinu, godinu i po.. Danas nema nikakvog finansijskog smisla pored postojece
konkurencije i njihovih cena.
predlozi.1117praktica,
-> #1113, miseryJa dajem 101 novi dinar, pa ajde sad da vas vidim, ko daje
vise?
Sta je ovo, aukcija? Sta se prodaje? ;)
predlozi.1118the.edge,
-> #1110, supersCekaj, jedna stvar - ja bi prvi dao odredjenu sumu novca, ako bi se on
pametno ulozio. Medjutim, kao sto kaze senna, pored konkurencije to se ne
isplati.
Ja sam dao predlog da se sve ovo premesti na web. Sve sto bi trebalo da se
plati od "hardvera" je prostor na TUDJEM serveru i domain name.
Na SezamWeb bi se dolazilo putem internet pretplate, i to lite rezima.
Softver, tj. javascript i java bi se relativno lako razvili - onaj ko zna
da ih pise, naravno.
Verujem da na sezamu ima entuzijasta koji bi to radili mozda cak i dzabe.
Ja bi se sam ponudio da radim dizajn i grafiku, pa i ceo html.
Objasni mi samo zbog cega ovo ne bi bilo izvodljivo?
Ne, ozbiljno, mozda stvarno postoje neke stvari koje sam ja umislio da su
totalno izvodljive (cak sta vise, taj SezamWeb bi bio kopija starog Apogee
WEB BBSa koji je postojao daleke 1995/96 godine i imao skoro sve sto i ovaj
obicni ANSI SEZAMNET ima), a nisu. :)
AcCeSS DeNiED
predlozi.1119ventura,
-> #1118, the.edge> Ja sam dao predlog da se sve ovo premesti na web. Sve sto bi
> trebalo da se plati od "hardvera" je prostor na TUDJEM serveru i
> domain name.
evo ja nudim svoj server...
250mb quota (prosirivo), SQL, POP3, SMPT, Frontpage i ColdFusion extenzije,
neograniceno POP3 accounta, SSL (https://) server, sopstveni DNS,
neogranicen trafic, mogucnost hostovanja internacionalnih domena...
predlozi.1120sfilip,
-> #1115, sennane, stvarno, ko bi bio lud da da 30 soma da otvori novi MiniSezamPro samo
loshiji, bez reklame, softvera i korisnika? To je bre vec uradjeno, sad je
kasno.
Kolko sad sezamnet ima korisnika? Taj mali broj koj iz tehnickih, novcanih ili
sentimentalnih razloga koristi SezamNetBBS se smanjuje iz dana u dan a kolko
mi se cini uskoro ga nece ni biti, s obzirom na tehnicko stanje...
Mozda bi jedno resenje bilo da neko digne MiniSezam sa par nodova i odrzava ga
kako se odrzavaju ovi mali BBSovi (koje ionako niko ne prati ;) ).
Al to je opet troshak od bar iljadu maraka, plus vreme koje se mora ulozhiti
a ne verujem da je neko bash toliko sentimentalno vezan za sezam ;)
Al trenutni 1-nodski sezamnet mnogo vlada:
>Z> who
poison.ivy 12:21 Edit
sfilip 15:18 Sezam you can leave your hat on.
gde je pojzon.ajvi ostvarila rekodno vreme konektovanja od preko 27 neprekidnih
sati ;)
a da mi svi batalimo net i odemo na pro? :)
predlozi.1121misery,
Krajnje prijateljski predlog:
- Da se Sezam ili trajno popravi ili da se zatvori...
Cim nodovi ovako brzo riknjavaju onda do qr*a...
Sto se tice onog predloga da svi damo lepo k`o
ljudi 50-100 dindzi za opravku podrzavam ga,ali...
Ili....da se zabrani slanje fajlova
predlozi.1122supers,
-> #1115, senna
>> Da mislish normalno tih 10-15 kDEM bi bilo minimum 30.. Samo 30 linija
>> koshta 15 kila maraka i to preko veze.. Plus prostor, plus multiport
Misliš? Zar toliko košta ISDN B-kanal za firmu? Nisam mislio na 30
odvojenih analognih linija.
predlozi.1123supers,
-> #1120, sfilip
>> ne, stvarno, ko bi bio lud da da 30 soma da otvori novi MiniSezamPro
>> samo loshiji, bez reklame, softvera i korisnika? To je bre vec uradjeno,
>> sad je kasno.
Možda i nije. Ko ima toliko soma kerma, taj će imati i za reklamu, a
softver može da razvija Zak, možda bi bio zainteresovan da bude suvlasnik
tako nečega. Dakle, bio bi to ne lošiji nego bolji MiniSezamPro a mislim
da bi tržišno bio opravdan. Njegova ciljna grupa bila bi populacija <25,
kojoj uglavnom ne odgovara profil konferencija na Prou, a u tim godinama
BBS koncept se mnogo lakše prihvata, nego kod zrelijih matoraca koji
vole da je sve na klik.
predlozi.1124supers,
-> #1118, the.edge
>> Softver, tj. javascript i java bi se relativno lako razvili - onaj ko
>> zna da ih pise, naravno.
Ali čemu, ako postoji dobar Zakićev softver koga još niko nije kupio?
Da podsetim, na Sezamu se vrti neregistrovan.
Valjda ti je jasno da ni tu famoznu Javu za Web konferencijski sistem
niko ne bi napravio za džabe niti za siću, ako misliš da to bude pouzdan
i moćan sistem sa implementiranim svim Sezamovim servisima na koje smo
navikli, a ne budževina?
predlozi.1125the.edge,
-> #1124, supersOk onda. I dalje mislim da SezamWeb ne bi mogao da se poredi sa ovim
sistemom, ali dobro.
Kako su stvari krenule (na zalost) necemo jos dugo biti ovde, a neku drugu
alternativu takodje necemo imati.
Inace, dzakic vec duze vremena nije ovde. Koliko se secam sada je na Novom
Zelandu ili u Australiji.
AcCESS DeNiED
predlozi.1126the.edge,
-> #1125, the.edgeIzvinjavam se na greskama u textu - pisano je brzo i online.
AcCeSS DeNiED
predlozi.1127banga,
-> #1123, supers> da bi tržišno bio opravdan. Njegova ciljna grupa bila bi
> populacija <25, kojoj uglavnom ne odgovara profil konferencija
> na Prou, a u tim godinama BBS koncept se mnogo lakše prihvata,
> nego kod zrelijih matoraca koji vole da je sve na klik.
E vala, ova ti je na mestu.
Mislim da kod mojih "učenika" konstatujem obrnuti problem.
Ne, nisam mislio na sadržaj konferencija ;)