predlozi.937hercog,
-> #933, aandric** da nas tuze ni za sta sto se tice njihovih autorskih prava.A nije
** mi bas jasno kakve veze imaju crtani filmovi koji se po ceo dan
** vrte na TV Politici sa tekucom situacijom.Pouzdano znam da je
Crtani filmovi nemaju veze sa sadasnjom situacijom, ali se
mora misliti i na decu koja od ovoga sto se desava mogu
imati znatnim psihiloskih posledica...
Sale
predlozi.938mango,
Na ovom sistemu ima bolesnika O:) Pogledajte npr. konferenciju pcprog :)) Zato
bih predlozio upravi da zaposli jednog psihijatra :) Platicemo kol'ko treba.
predlozi.939noay,
Ja bi da platim...
predlozi.940indi,
-> #938, mango-> Na ovom sistemu ima bolesnika O:) Pogledajte npr. konferenciju pcprog :))
-> Zato bih predlozio upravi da zaposli jednog psihijatra :) Platicemo kol'ko
ja bih mooooolio objasnjenje koji su ti bolesnici i zasto
su bolesni..odavno se nisam smejao....:).....:(
predlozi.941mango,
Predlazem osnivanje jednog "kriznog" fonda za nabavku novih diskova (ocu da
pratim normalno NBA bRe:) Da prilozimo svi po malo, skupile bi se pare. A i
nevezano za NBA, ako nam sezam stvarno toliko znaci, mozemo malo i da ulozimo
u njega (ne kroz BIGZ (tj. nikako:), vec direktno). Ako se slazete, da
iskombinujemo nesto.
predlozi.942indi,
u toku jedne "seanse" na sezu
sistem hoce da prihvati samo jedno uploadovanje execa
predlazem da se poveca broj!
predlozi.943junior,
-> #942, indi> u toku jedne "seanse" na sezu
> sistem hoce da prihvati samo jedno uploadovanje execa
> predlazem da se poveca broj!
Te softverske izmene bi morao da obavi zak, a kao što svi znate
on trenutno nije tu. Enivej dok se to ne sredi (ako se ikad sredi;)
posao može da ti odradi i dobri, stari copy & paste.
predlozi.944miskop,
-> #943, junior> Te softverske izmene bi morao da obavi zak, a kao što svi znate on trenutno
> nije tu.
Boga mi, Novi Zeland je baaaaaaš daleko... ;)
predlozi.945fraudator,
e a kako bi bilo da se lepo svi ljudi koji su na sezu
udruzhe i da svako da po 100 dinara ida neko ko radi
sa hardverom, npr gift ili rkramer ili lboki kupi
15 modema i da za ostatak love malo opravi sez
( eventualno novi hard itd)
a za to svi koji su dali dobiju po 6 meseci za dzh?
mislim, onda bi se sez znatno unapredijo
a i nebi mogli oni iz rachunara da drpe lovu
ajde shaljite reply zainteresovani
predlozi.946smars,
-> #945, fraudatorah, kako bi bilo lepo da je to ostvarljivo...
mislim, zar nije nekom vec pala tak'a idea na pamet...
u stvari, mozda bi i moglo...ali pitanje je koliko bi se skupilo,
da li bi svi dali i sl.
ja bih voleo da je ostvarljivo, nego sta!
ko zna...
predlozi.947killboy,
-> #945, fraudatorEvo i ja (koji sam pokushao neke glupe stvari) bih voleo da svi
prikupimo pare i kupimo ta chuda.
predlozi.948rotten,
Zashto ljudi koji nisu bili na sezamu 2-3 godine su i dalje registrovani kao
clanovi i samo ne dozvoljavaju ljudima da odaberu username koji su oni
koristili. Predlazem da ako clan sezama ne uplati vreme preko godinu dana (ili
dve nije bitno) da se izbrishu sa spiska,
predlozi.949smars,
-> #948, rottenU pravu si, ali ipak treba nekako sacuvati listu svih korisnika,
kako bi i njihova imena mogla da se nadju u istoriji koju pise ovaj
sezam.Praksa brisanja usera postoji na sezamprou i meni se licno ne
svidja.Znaci, samo baciti u arhivu sve i nema problema.
predlozi.950junior,
-> #948, rotten> koristili. Predlazem da ako clan sezama ne uplati vreme preko
> godinu dana (ili dve nije bitno) da se izbrishu sa spiska,
To bi značilo da neko može da uzme username koji je recimo već
zastupljen u konferencijama, ili da čovek koji je napisao hiljadu
poruka na sezamu ne postoji na njemu itd.
Sve u svemu, batali posao, ionako zak nije tu tako da sve izmene
softvera trenutno ne dolaze u obzir.
predlozi.951indi,
-> #945, fraudator-> e a kako bi bilo da se lepo svi ljudi koji su na sezu
-> udruzhe i da svako da po 100 dinara ida neko ko radi
pa da to je pametno i dobra je ideja
samo mnogi zive van Beograda i ne mogu da daju svi toliko |((
narocito ne u ovo vreme
predlozi.952indi,
evo imam jednu ideju
ko uploaduje fajl ono kao
"terba mi taj i taj fajl
evoti ga na mail ili u grupu
hvala skinuo sam"
neka sam svoju poruku obrise kad onaj drugi kaze da je DLovao!!
na primer
video sam da postoji grupa MP3
pa predlazem ljudima u njoj da obrisu fajlove koje su sami poslali
i koje su svi skinuli !!!
mislim, najbolje bi bilo kad bi onaj cija je grupa napisao
gr kill mp3
ali to je stvarno surovo, i onda bi meni neko rekao
"a sta je sa tvojom grupom WMA?!"
(mada u grupi mi wma, ima samo 4 fajla)
neka neko odgovori sta misli o predlogu(preferabli, neki moderator 0|)
predlozi.953indi,
predlazem da se limit za upload smanji
predlozi.954sherloc,
-> #953, indi>> predlazem da se limit za upload smanji
To nece mnogo pomoci. Jedino shto bi moglo jeste da se upload
totalno ukine, o chemu narawno uopshte ne bi trebalo voditi
diskusiju. Ako bi se smanjio limit za upload smanjio bi se mozhda i
priliv korisnih fajlova, dok bi se prostor na diskovima i dalje
nepotrebno popunjavao nekim nepotrebnim fajlovima od strane raznih
korisnika :) Takvim ogranichenjima se mozhe postici jedino dalje
propadanje sistema.
ByE
predlozi.955indi,
-> #954, sherloc->>> predlazem da se limit za upload smanji
-> To nece mnogo pomoci. Jedino shto bi moglo jeste da se upload
ali limit je 1.2 GB!
predlozi.956sherloc,
-> #955, indi>> ali limit je 1.2 GB!
A da li bi bilo razlike da je 30Mb ? Ili chak 15 ??
ByE
predlozi.957indi,
-> #956, sherloc->>> ali limit je 1.2 GB!
-> A da li bi bilo razlike da je 30Mb ? Ili chak 15 ??
e jes, upravu si
predlozi.958indi,
predlazem da izbacite user-a manki sa sistema
zbog uvreda koje nanosi ostalim userima..
predlozi.959ancha,
-> #958, indi> predlazem da izbacite user-a manki sa sistema
zbog uvreda koje nanosi ostalim userima..
pa...
ne bih se slozio, cak ne znam kako si se usudio da posaljes ovakvu poruku, ali
u nedostatku inspiracije za bilo sta drugo morao si da posaljes bilo kakvu
poruku samo da bi ispunio svoj dnevni broj poruka (3*10^8)
iskuliraj malo. Ona(on) se malo oznojila(o) ali sve je ql sada(obrisala je i
res)
ako ti smeta jos uvek udari ingore, ali meni ne smeta mozda mi i zatereba neki
put, recimo mozda zna kako se radjaju bebe delfini :)
BTW: manki jesil' ti bata ili seka?
ancha
P.S.: MIR NEMA ALTERNATIVU!
predlozi.960ica.z,
-> #959, ancha> pa... ne bih se slozio, cak ne znam kako si se usudio da posaljes ovakvu
> poruku, ali u nedostatku inspiracije za bilo sta drugo morao si da posaljes
> bilo kakvu poruku samo da bi ispunio svoj dnevni broj poruka (3*10^8)
> iskuliraj malo. Ona(on) se malo oznojila(o) ali sve je ql sada(obrisala je
> i res) ako ti smeta jos uvek udari ingore, ali meni ne smeta mozda mi i
> zatereba neki put, recimo mozda zna kako se radjaju bebe delfini :)
>
> BTW: manki jesil' ti bata ili seka?
e ancho za to kako se radjaju delfini i za sl. stvari mogao si da
potrazish odgovor u jednoj grupi koje vishe nema...
a ta grupa se zvala Deda.Mraz - is not a crime... ;)
inache ja sam bio vlasnik iste... samo me malo mrzi da se vishe bavim
slichnim stvarima... a shto se tiche nje-govog/nog resa... veruj mi...
nije on/ona to izbrisa-o/la... ;) mozda ti nece biti jasno kako to?
ako te zanima... zini da ti kazem :0....;)
iz prochitane poruke mozesh da shvatish da ni meni nije jasno shta je?
ali iskreno mislim da je u pitanju neka ameba ili neki drugi
jednocelijski organizam... dakle ljudi! sa takvima se zna... to se lepo
baci u WC sholju i pusti se voda... dalje ne treba se zamlacivati
slichnim glupostima (planktonima i sl.)... ;)
nece vishe nikog on/ona smarati na sezamu... to vam obecavam...
Ica
predlozi.961imangovski,
-> #960, ica.zBTW, jel onaj log izmontiran ili ne? Ako nije izmontirano, onda je
sve ql, lepo te uradio/la, lepo smo se nasmejali i tu je vec kraj
price. Ako je, ipak, izmontirano, onda bi se vec moglo prodiskutovati
o indijevom predlogu (mada, ja bih predlozio da i njega izbacimo sa
sistema jer vredja Ajnstajna time sto ga pominje u svojim "teorijama"
:)))
predlozi.962manki,
-> #958, indiKakave uvrede, jel sam ja kriva sto nas ima raznih ????
predlozi.963manki,
-> #960, ica.zmislih da necu vise nikog da smaram :)))
predlozi.964manki,
-> #961, imangovskiNije izmontiran. pitaj icu
predlozi.965aandric,
-> #961, imangovskiAA> BTW, jel onaj log izmontiran ili ne? Ako nije izmontirano, onda
AA> je sve ql, lepo te uradio/la, lepo smo se nasmejali i tu je vec
AA> kraj price.
Ajd ako nekom nije problem da mi baci taj log o kome se toliko
prica meni na mail posto ga ja nisam nasao u konfama koje pratim pa
pretpostavljam da ga je neki od moderatora skinuo pre nego sto sam
ga ja naso. :(
Hvala unapred.
P.S. Da se i ja malo nasmejem.
predlozi.966indi,
-> #959, ancha-> u nedostatku inspiracije za bilo sta drugo morao si da posaljes bilo kakvu
-> poruku samo da bi ispunio svoj dnevni broj poruka (3*10^8)
dobro izvinjavam se necu vise toliko puno..
-> iskuliraj malo. Ona(on) se malo oznojila(o) ali sve je ql sada(obrisala je
-> i res)
mislis li da je _BAS ONA_ to uradila ;>>>>>
predlozi.967indi,
-> #960, ica.z-> nije on/ona to izbrisa-o/la... ;) mozda ti nece biti jasno kako to?
;>>>>>
-> ako te zanima... zini da ti kazem :0....;)
nemoj da si tako prost sa covekom... :)
predlozi.968indi,
-> #962, manki-> Kakave uvrede, jel sam ja kriva sto nas ima raznih ????
manki,
sad te tek razumem
samo mi se ne svidja tvoj smisao za humor
izvanjavam se i vise ne zelim nikoga da zibacite sa sistema
ja sam se samo malo.. zaneo u pocetku.. :)
inace sad sam ql, i jedva cekam da vidim sta ces sledece da uradis manki..
BTW: stvarno, sta ti je sa res-om? ;>>
predlozi.969ian.stuart,
PREDLAZHEM DA VRATITE SANIJA NA MESTO MODERATORA
MA SHTA PREDLAZHEM GOVORIM VAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
predlozi.970sherloc,
-> #969, ian.stuart>> PREDLAZHEM DA VRATITE SANIJA NA MESTO MODERATORA
>> MA SHTA PREDLAZHEM GOVORIM VAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Eh, a secam se kad su se njih dvojica uzajamno vredjali :))
Mada, se i ja slazhem sa ianom. Vratjajte sanija, mada ovo mozhda
i nije najbolji nachin da se to uchini. Nishta necesh postici
svadjom. Barem tako kazhu :)
ByE
predlozi.971ian.stuart,
-> #970, sherlocti si bar uljudniji od mireta :)
pa pazi svadjali smo se i ja i vlada. moj najbolji ortak
pa smo i dalje ortaci i ako treba ginemo jedan za drugog
PHILIPPUS
predlozi.972bastion,
Ovo je sramota za sezam!
Vratite Sanija na mesto moderatora u chatu.
Predlazem da se organizuje glasanje za mesto moderatora u chatu.
Demokratski, uz prisustvo medjunarodnih posmatraca (da bi moderator bio
priznat i u svetu:))!
ozbiljno...
predlozi.973jexy,
Ajde, ajde.. vratite Saniju ulogu koja mu pripada..
predlozi.974mango,
Zajebi*e sa sanijem, postavite Mango the Iznoguda na to mesto:)) Bez zezanja,
we want sani. back!
predlozi.975morkin,
-> #973, jexy> Ajde, ajde.. vratite Saniju ulogu koja mu pripada..
Ne verujem da bi Santrač bio dobar moderator. ;)
predlozi.976zeljkoj,
Predlažem da se info o glasanju ispiše svima prilikom logovanja.
Mnogo ljudi (tj. verovatno većina) ne čita konferencije.
predlozi.977sani.,
-> #976, zeljkoj}} Mnogo ljudi (tj. verovatno većina) ne čita konferencije.
Verovatno ih toliko i ne prati politiku :)
predlozi.978mango,
-> #977, sani.Sani, ako ne prestanes sa glupim porukama, ostaces bez moderatorskog statusa.
Bolje se sredi dok ne bude kasno :>>
predlozi.979roach,
-> #946, smars>ah, kako bi bilo lepo da je to ostvarljivo...
>mislim, zar nije nekom vec pala tak'a idea na pamet...
>u stvari, mozda bi i moglo...ali pitanje je koliko bi se skupilo,
>da li bi svi dali i sl.
>ja bih voleo da je ostvarljivo, nego sta!
>ko zna...
Mislim da ne bi ni 15 % sezamovca prikupilo kintu :) Őteta
Üto nisu svi na sistemu Novosaani, kada jedan baci pare na
sto i svi ostali za njim :)
predlozi.980brka,
Zamolio bih Upravu da se malo angazuje oko popravljanja
nodova koji ne rade...
Unapred hvala,
Aleksandar
predlozi.981philippus,
Ovako ako je iko zainteresovan,mogao bi da okupi par volontera koji
bi odrzhavali ovaj sistem,ja vetj znam par ljudi koji bi hteli da
pomognu(medju njima sam i ja)
Ajde Nenade,Obrene javite se recite shjta mislite...
predlozi.982goxi,
-> #981, philippusOvako ako je iko zainteresovan,mogao bi da okupi par volontera koji
bi odrzhavali ovaj sistem,ja vetj znam par ljudi koji bi hteli da
pomognu(medju njima sam i ja)
Ajde Nenade,Obrene javite se recite shjta mislite...
-------------------------------------------------------------------
Evo i ja bih...
predlozi.983fraudator,
E, mogli bi bracha i ja da s vremena na vreme skoknemo do bigz-a da
uradimo tu statreba, ako oni koji to treba da rade nece ili nemaju
vremena, posto nas dvojca zivimo na 5 minuta od bigza...
predlozi.984indi,
-> #982, goxi-> Ovako ako je iko zainteresovan,mogao bi da okupi par volontera koji
-> bi odrzhavali ovaj sistem,ja vetj znam par ljudi koji bi hteli da
-> Evo i ja bih...
I ja, drage volje. :)
predlozi.985ica.z,
-> #983, fraudator> E, mogli bi bracha i ja da s vremena na vreme skoknemo do bigz-a da
> uradimo tu statreba, ako oni koji to treba da rade nece ili nemaju
> vremena, posto nas dvojca zivimo na 5 minuta od bigza...
e daj ljudi smeshni ste... shta mislish da nenadu nije lakshe
da nadje par ljudi odavde i da ih zaposli tako shto bi se
cimali umesto njega... jednostavno postoji malo vishe stvari
koje treba znati uraditi od 'resetovanja' da bi sve to
funkcionisalo kako ste vi zamislili...
Ica
predlozi.986ventura,
-> #985, ica.z> cimali umesto njega... jednostavno postoji malo vishe stvari
> koje treba znati uraditi od 'resetovanja' da bi sve to
> funkcionisalo kako ste vi zamislili...
Pa kada se nodovi zaglave treba samo hardverski resetovati komp i to je to...
Bilo je rreci i o nekom programu koji bi automatski resetovao nodove posle
nekog odredjenog perioda...
predlozi.987nenad,
-> #986, ventura> Pa kada se nodovi zaglave treba samo hardverski resetovati komp
> i to je to...
Da je tako, ne bi ovaj poslednji kuršlus trajao nekoliko dana.
Inače, nezavisno od cele ove priče, bliži se konačan kraj jer
jednostavno na diskovima više nema mesta. Dodaj na to pojedine
koji šalju gomile fajlova po grupama i mail-u kako bi opteretili
sistem, pa one koji iz "zabave" pronalaze datoteke koje ne mogu da
prođu kroz onu ziljavu mrežu u bigzu i tako resetuju nodove, pa je
utisak kompletan. Sve to na stranu, pa čak i da pored svega toga
postoji volja ljudi da nešto rade oko "održavanja" sistema (a to
trenutno možemo obren i ja) problem sa diskovima je teško rešiv
bez nekih radikalnih promena u načinu rada sezama (tipa - obrisati
stare konferencije i sl.). Postoji i mogućnost da ja ne budem
jedno duže vreme "na raspolaganju".
Sve ovo pišem da se ne iznenadite ako se jedno jutro probudite a
Sezam prestane da se odaziva - zauvek.
ps. U šta da će nakon ove poruke da drastično padne slobodan
prostor na diskovima, preko noći? ;)
predlozi.988aladine,
-> #987, nenadA sto jednostavno ne presnimite na CD (vise njih) sve
sto se do sada radilo.
Pa onda sve ispocetka.
predlozi.989fraudator,
-> #985, ica.zpa ti ljudi bi trazhili izvesnu nadoknadu za svoje usluge :)
za razliq od nas gore navedenih :))
predlozi.990fraudator,
-> #987, nenadnenade, ne seri
bre
reci koji disk bi reshio problem za jedno duzhe vreme?
oono, da se umesto pretplate sqpi lova i da se to qpi
vetj jednom
bre
a ne da gasite sistem bez veze
predlozi.991ventura,
-> #990, fraudator> nenade, ne seri
> bre
> reci koji disk bi reshio problem za jedno duzhe vreme?
> oono, da se umesto pretplate sqpi lova i da se to qpi
> vetj jednom
> bre
> a ne da gasite sistem bez veze
od koga ces da skupis pare i kako?
trebalo bi najmanje da se kupi nesto od 3-4gb da se sezam nebi za gusio opet
posle 2 dana...
predlozi.992kum.djole,
-> #987, nenad>> trenutno možemo obren i ja) problem sa diskovima je teško rešiv
>> bez nekih radikalnih promena u načinu rada sezama (tipa - obrisati
>> stare konferencije i sl.). Postoji i mogućnost da ja ne budem
Ako je tako, onda bi bilo najpametnije obrisati 90% FTP programa
i mesečni upload limit drastično smanjiti. Da Sezam ne bi ostao
u amanet sopstvenoj sudbini, valja mu bar produžiti život bez obzira
da li će se nešto konkretno i popraviti u tom expanded vremenu.
predlozi.993lboki,
-> #987, nenadbez nekih radikalnih promena u nacinu rada sezama (tipa - obrisati
stare konferencije i sl.).
-------------
mislim da bi to trenutno bio najpametniji potez ;) a ako ne i ukinuti
najslabije posetjene (chitane) konfe.
mozda chak i obrisati neke dirove, napr. mcintosh, atari, ...
neshto mora da se zrtvuje za dobrobit sezama!
a ako tjemo radikalno ;) daj da se oformi fond za sezamove diskove ;)
mozda ideja zvuchi neostvarljivo ali zashto bi svima nama bio problem
da odvojimo po recimo 20-30 din. (min.) u damo nenadu u taj fond? kad
se skupe pare nenad lepo kupi disk i problemi su resheni .
samo mi nemojte retji da ne biste dali 20-30 din za produzenje zivota
Sezam Neta ???
predlozi.994philippus,
-> #987, nenad>Da je tako, ne bi ovaj poslednji kurslus trajao nekoliko dana.
Ok,ali mi smo prichali samo o najobichnijem resetovanju nodova
u to shta se desilo smo samo iznosili pretpostavke,na vama je da to
reshite,poshto ste vi administratori ili shta vetj sezama.
>Inace, nezavisno od cele ove price, blizi se konacan kraj jer
>jednostavno na diskovima vise nema mesta. Dodaj na to pojedine
>koji salju gomile fajlova po grupama i mail-u kako bi opteretili
>sistem, pa one koji iz "zabave" pronalaze datoteke koje ne mogu da
>produ kroz onu ziljavu mrezu u bigzu i tako resetuju nodove, pa je
>utisak kompletan.
Pa takve uzere bi trebalo pobrisati,kao i grupe uzera koji se vishe
nejavljaju,da postoji limit uploadovanja u grupe po mesecu(po grupi
ne po uzeru,da se poruke iz grupa i mejlova brishu na svaka 2 meseca
mejl,i na svakih mesec grupe.Da se nemogu vishe slati vetje
datoteke preko mejla(odretite sami limit),da se pobrishu dirovi tipa
atari,i slichni koje retko ko koristi,napravi odabir fajlova u svim
dirovima,sigurno ima mnogo stvari koje su zastarele i treba ih
pobrisati.
>Sve to na stranu, pa cak i da pored svega toga
>postoji volja ljudi da nesto rade oko "odrzavanja" sistema (a to
>trenutno mozemo obren i ja) problem sa diskovima je tesko resiv
>bez nekih radikalnih promena u nacinu rada sezama (tipa - obrisati
>stare konferencije i sl.). Postoji i mogucnost da ja ne budem
>jedno duze vreme "na raspolaganju".
Ono shto sam naveo u prethodnim redovima mozhete da radite samo ti
i Obren,ali siguran sam da bi za neke stvari neki ljudi vrlo rado
dolazili u bigz,reci mi samo koliko bi tebi trebalo da evo na primer
mene obuchish da redim neke prostije stvari,a nemoram da to budem
ja mozhe neko drugi,chak mnogo drugih ljudi koji bi to radili....
>Sve ovo pisem da se ne iznenadite ako se jedno jutro probudite a
>Sezam prestane da se odaziva - zauvek.
To ne bi zheleli da se desi,zar ne?!
Zato ljudi ako Nenad ima volje da odrzhi 'Crash' kurs o
administriranju sezama,javite se jer shto nas je vishe sezamu tje
biti bolje.
>ps. U sta da ce nakon ove poruke da drasticno padne slobodan
> prostor na diskovima, preko noci? ;
Postoje komande za izbacivanje juzera,iskoristije jer ti ljudi rade
na unishtavanju sistema.
kao i za brisanje nekih sadrzhaja.
Filip
predlozi.995philippus,
-> #990, fraudatori shta bi se time postiglo,ja sam za to da se sezam privatizuje
nekako,ono juzeri koji ulazhu u sistem dobijaju akcije i sl.
pored toga da se ponovo ovede chlanarina(posle privatizacije)
naravno bila bi visha da bi se kupio hardvber i isplatili
odredjeni troshkovi(struja itd.)
Filip
predlozi.996philippus,
-> #993, lbokima jok bre kakvo platjanje,
potrebno je samo ukinuti konfe odredjene i sad kad je vetj
takva frka,zabraniti kachenje fajlova u forumu tema devojke
kao i snimiti stare konfe na cd,45 kinti za prazan cd nije neka
kinta ako treba nek se jave ljudi nabavitju i cd pisach kao i cd-e
Filip
predlozi.997gdown,
-> #987, nenadGD> trenutno mozemo obren i ja) problem sa diskovima je tesko resiv
GD> bez nekih radikalnih promena u nacinu rada sezama (tipa -
GD> obrisati stare konferencije i sl.). Postoji i mogucnost da ja ne
Brisati stare konferencije pod hitno.
predlozi.998ventura,
-> #997, gdown> GD> trenutno mozemo obren i ja) problem sa diskovima je tesko resiv
> GD> bez nekih radikalnih promena u nacinu rada sezama (tipa -
> GD> obrisati stare konferencije i sl.). Postoji i mogucnost da ja ne
>
> Brisati stare konferencije pod hitno.
stare konferencije cuvaju istoriju sezama...
bilo bi veoma glupo obrisati ih...
predlozi.999gdown,
-> #998, venturaGD> stare konferencije cuvaju istoriju sezama...
GD> bilo bi veoma glupo obrisati ih...
Shta nam vredi istorija ako je u pitanju buducnost ?
Mozemo da sachuvamo stare konfe i da budemo sretni jer je ostala
istorija ali sezama nece biti. Ili da izbrishemo istoriju i da
sezam nastavi da zhivi ? Shta je bolje pitanje je sad ?
predlozi.1000lboki,
-> #998, venturastare konferencije cuvaju istoriju sezama...
bilo bi veoma glupo obrisati ih...
----------------------------
zaista, ali zaista bi bilo glupo pustiti sezam da crkne, zar ne ?
ako mora - mora i .
predlozi.1002kum.djole,
Kategorično sam protiv brisanja starih konferencija.
To je em isuviše radikalan, em glup potez.
Prosto obrisati fajlove tj. presnimiti ih na 1 ili 2 CD-a.
predlozi.1003kiki,
-> #1002, kum.djole> Prosto obrisati fajlove tj. presnimiti ih na 1 ili 2 CD-a.
Posle te CD-ove umnožiti i prodavati (korisnicima) i od para kupiti nov
hardver. Treba samo neki zaludjeni lik koji bi to da radi. Mislim da to
nisu ni Nenad niti Dragan(obren).
Jednostavnije i što radikalnije je da:
1. ne brisati ni pod RAZNO stare konferencije.
2. Smanjiti šumove po konfama. Znači prestati da pišemo, pošto stvarno
nema nijedne pametne poruke. Znači pogasiti konferencije i problem
je rešen.
predlozi.1004popovics,
-> #987, nenad
▄- Inače, nezavisno od cele ove priče, bliži se konačan kraj jer
A da ponovo uvedemo plaćanje članarine, ali umesto što se pišu
priznanice i pare predaju BIGZ-u da se stave 'sa strane' i da se od njih
kupe diskovi. A pored toga možda treba ostvariti neki poslovni kontakt
sa nekom firmom (računarskom ili ne) koja bi dala pare (diskove), a za
uzvrat bi dobila reklamu na Sezamu (na primer prilogovanju na sistem da
se ispiše njihovo ime).
P.S A da se neko učlani u JUL i da izkuka pare? :)
Srcky/popovics
predlozi.1005ventura,
-> #1003, kiki> Posle te CD-ove umnoziti i prodavati (korisnicima) i od para kupiti nov
> hardver. Treba samo neki zaludjeni lik koji bi to da radi. Mislim da to
> nisu ni Nenad niti Dragan(obren).
sezamova file baza je isuvise stara da bi bila atraktivna za kupovinu...
predlozi.1006moonchild,
Pare mogu da se uzmu za sezam na vise nacina:
1.Da se firme reklamiraju na sezamu
2.Da se naplacuju oglasi npr. oglas od 5 redova 1din
3.Da se sezam prikljuci set-netu kako bi bilo sto vise oglasa
4.Da se ne placa clanarina bigzu vec nekom ko bi stalno
unapredjivao sezam
5.Standardni nacin skupljanja para od zurki itd....
Ali sve ovo pada u vodu iz par razloga:
1.Nikad se nece skupiti dovoljno para da Nenad dobija
stalnu platu, koju verovatno nije dugo omirisao
zahvaljujuci guzonjama u bigzu
2.Bigz verovatno poseduje 51% od sezama sto znaci
da oni pisu pravila ili u prevodu da je njima
sezam odgovarao i donosio neki profit oni bi od
njega napravili 10x bolji bbs nego sto jeste. Mada
i da im jeste donosio profit svi znate politiku
direktora koji su Julovci ili Spsovci...sta rade firmama...
3.Nikada se nece naci neko ko bi odvojio 15 ili vise linija
kao i ko zna koliko racunara za sezam po sadasnjoj ceni
pretplate.
Jedino sto bi sad trenutno moglo da pomogne jeste da se upload
ogranici na 400-500 kb mesecno. Ko hoce da salje fajlove od po
nekoliko mb moze uvek da se poveze direktno sa nekim i prosledi
fajl. Taman da se malo ljudi i upoznaju.
predlozi.1007moonchild,
E da zaboravih imam josh jedan predlog kako bi se ocuvale
stare confe. Sto se lepo ne bi obrisali svi fajlovi koji su
kaceni sa porukama u confama a stariji od 6 meseci. Uvek moze
da se pogleda u nazad i vidi ko je sta slao i da se zamoli
da se fajl posalje ponovo...zar ne?
Misljenja sam da jedan prikaceni fajl pojede djavo-ipo mesta ili
u prevodu ko zna koliko stotina obicnih poruka.
predlozi.1008rkramer,
-> #1004, popovics
Kud se dede sandokan? ;))
predlozi.1009kum.djole,
-> #1003, kiki>> 2. Smanjiti šumove po konfama. Znači prestati da pišemo, pošto stvarno
>> nema nijedne pametne poruke. Znači pogasiti konferencije i problem
>> je rešen.
Kako da prestanemo da pišemo?
To bi otprilike značilo kao da smo prestali da govorimo jedni s drugima.
Verujem da postoji masa likova kojima je chat & page maksimalno
zadovoljstvo koje ovde mogu da postignu, ali konferencije su bile
i ostale nešto najvrednije na ovom sistemu. Evidentno je da se Sezam
itekako promenio u poslednjih nekoliko godina, ali to ne znači da treba
gasiti ono što je Sezam umnogome i činilo svih ovih godina.
To da nema nijedne pametne poruke je subjektivan stav.
Normalno je što su neki nervozni čitajući uglavnom politička prepucavanja
dok se disk puni ;) ali to upravo dokazuje da rešenje nije ni na jednoj
ni na drugoj strani već negde između, ili možda malo više između. ;)
predlozi.1010praktica,
Mislim da je problem u datotekama, prikachenim uz poruke.
Ipak, nisu se confe igre i muzika bez razloga zaglavile
(pitam se shta cje se desiti sa temom devojke, blam :>).
Ajd' bash da izrachunam - na 10 poruka ide 1 fajl, 1
fajl je prosechne duzhine od oko 1 mb a 1 poruka prosechno
zauzima 10 kb. 10x za fajlove u najboljem sluchaju. Zar
nebi bilo loshe da se zabrani slanje fajlova u confe
i da za to sluzhi jedan veliki disk ili grupe, pa da se to
lepo sa vremena na vreme brishe, da li je to izvodljivo?
I dali useri mogu manuelno da izbrishu prikachene fajlove
sa poruka u confama i grupama? Jednom mi se desilo da mi
pukne veza u sred prenosa, i umesto da shaljem ponovo fajl
pokushao sam da ga presnimim preko starog, i na ekranu
sam dobio poruku da je datoteka izbrisana? Ako je to tachno
brzhe bolje cju izbrisati sve nepotrebne fajlove sa sezama
(porno slichice, starije verije programa, html shit itd...).
predlozi.1011bastion,
-> #998, ventura*> stare konferencije cuvaju istoriju sezama...
*> bilo bi veoma glupo obrisati ih...
Kakve koristi imamo od cuvanja starih konferencija kada ni 2 posto
korisnika uopste nikad nece ni da priviri u stare konferencije
(primer prve konferencije po osnivanju sezama; suvise zastarele
teme, i nema koristi od njih).
Predlazem da se obrisu sve konferencije starije od 97 god.
Da se "ociste" dirovi i obrisu silni fajlovi!
Pustite sezam da zivi!
ALTERNATIVA:
Oni koji misle da bi brisanje starih konferencija bilo lose po sezam
ili da bi istorija i cela proslost sezama time bila unistena neka se
zrtvuju, neka se prosetaju do BIGZ-a i neka snime na svoje hardove
sve stare konferencije sezama. Time bi uradili pravu stvar: produzili
sezamu zivot, a ujedno i sacuvali i istoriju sezama. Cuvali bi te
konferencije do nekih boljih vremena.
Kao sto neko vec rece: "Dzabe nam proslost (istorija), kad sezam nema
buducnost!"
predlozi.1012kiki,
-> #1005, ventura> sezamova file baza je isuvise stara da bi bila atraktivna za kupovinu...
Naravno.. u svemu ovome što sam pisao, mislio sam isključivo na poruke u
konferencijama, nikako na fajlove u dirovima (ako si na to mislio).
Fajlovi u dirovima ne predstavljaju ama baš nikakvu istoriju sezama
(izuzev par komada koji ne bi poremetili prostor na diskovima).
predlozi.1013fraudator,
pa ovako
ja sam ovo predlozhijo josh pre par meseci, al nije bila ovako
ozbiljna situacija, valjda tje sad neko da prochita :)
da svi od nas lepo daju po 100 din
i da qpimo jedan disk od recimo 20 gb
koji se mozhe nabaviti za 400 dem ( sigurno)
znachi to bi ispalo 4200 dinara, a ta lova bi mogla da se sqpi
oono, nije fer da se neko javlja na sistem za dzhabe godinu dana i
da mu je ona teshko da da 100 dinara za to
i da se odredi neko ko tj da sqplja priloge ko nema ama bash
nikakve veze sa upravom :)
kad se usaglasite oko ovoga, ja prvi dajem pare
i pozhurite, pre nego shto neko zaista utepa sezam
predlozi.1014junior,
-> #1006, moonchild> Jedino sto bi sad trenutno moglo da pomogne jeste da se upload
> ogranici na 400-500 kb mesecno. Ko hoce da salje fajlove od po
> nekoliko mb moze uvek da se poveze direktno sa nekim i prosledi
> fajl. Taman da se malo ljudi i upoznaju.
Ono što sada treba kao pomoć jeste malo dobre volje i razumevanja
i malo više kulture pri izražavanju. Nikad po sezamu nije bilo više
poruka bez quota što je nekad bilo nezamislivo. Ako želite da ovaj
sistem opstane, učinite ga vrednim opstajanja.
predlozi.1015ventura,
-> #1006, moonchild> 3.Da se sezam prikljuci set-netu kako bi bilo sto vise oglasa
pa nije valjda sezam spao na takve niske grane da se prikljucuje na setnet...
A sto se tice oglasa sa setneta nevidim nikakvu korist od toga... jer
bBBS-ovi na setnetu ne dobijaju pare zato sto prenose net.oglasi, vec je uslov
prikljucena na setnet prenosenje net.oglasi..
btw sezam je oduvek bio profezionalni sistem koji je zatvorenog tipa...
predlozi.1016ventura,
-> #1011, bastion> Kakve koristi imamo od cuvanja starih konferencija kada ni 2 posto
> korisnika uopste nikad nece ni da priviri u stare konferencije
> (primer prve konferencije po osnivanju sezama; suvise zastarele
> teme, i nema koristi od njih).
>
> Predlazem da se obrisu sve konferencije starije od 97 god.
> Da se "ociste" dirovi i obrisu silni fajlovi!
Kada bi neko zauvek obrisao konferencije to bi bilo kao kada bi neko srusio
crkvu svetog save i na njeno mesto napravio trzni centar..
predlozi.1017ventura,
-> #1013, fraudator> i da qpimo jedan disk od recimo 20 gb
> koji se mozhe nabaviti za 400 dem ( sigurno)
disk od 20gb tacnije
Wester Digital EIDE 20gb 7200rpm - 960dem
i to je u pitanju kako se vidi IDE disk sezamu treba najverovatnije SCSI
disk koji je duplo skuplji od IDE diskova... pa ti sad vidi...
predlozi.1018roach,
-> #1013, fraudator> pa ovako
> ja sam ovo predlozhijo josh pre par meseci, al nije bila ovako
> ozbiljna situacija, valjda tje sad neko da prochita :)
> da svi od nas lepo daju po 100 din
> i da qpimo jedan disk od recimo 20 gb
Ma jok, dovoljno je da svako da po 20-30 dinara i ako vecjina
korisnika da prilog, skupicje se 300-400 dm (200 korisnika).
Te pare su sasvim dovoljne za kupovinu jednog IDE diska od
5-10 GB ili za zamenu i beckup starog. Ja sigurno bacam na
sto 50 kinti, sitnica za opstanak sezama... Samo ne znam da
li te pare direktno da poshljem poshtom ili neko ima neku
bolju ideju?
Inache, mislim da su moderatori ti koji su morali da skrenu pazhnju
na racinalnije slanje fajlova po confama, jer ja kada sam video sve
one fajlove u confi igre doshlo mi je da su uhvatim za glavu. Chak
se se ni na Pro-u (shit sistemu koji je pun para) ne shalje toliko
fajlova po confama. Mislim da su grupe i jedan upload direktorijum
prava stvar.
predlozi.1019roach,
-> #1002, kum.djole> Prosto obrisati fajlove tj. presnimiti ih na 1 ili 2 CD-a.
Pa shta mislish, zashto su stare konferencije read-only?
Nije to problem, problem je shto cje tih fajlova uvek
biti dosta, a nenadu i kompaniji cje se smuchiti silno
sredjivanje i svakodnevno brisanje fajlova i sakacjenje
sezama i to za bedne pare... |praktica|
predlozi.1020ventura,
-> #1019, roach> > Prosto obrisati fajlove tj. presnimiti ih na 1 ili 2 CD-a.
>
> Pa shta mislish, zashto su stare konferencije read-only?
Zato sto su zatvorene za pisanje...
predlozi.1021moonchild,
-> #1015, ventura▒ pa nije valjda sezam spao na takve niske grane da se prikljucuje na
▒setnet...
???
▒ A sto se tice oglasa sa setneta nevidim nikakvu korist od toga...
▒jer bBBS-ovi na setnetu ne dobijaju pare zato sto prenose
▒net.oglasi, vec je uslov
▒ prikljucena na setnet prenosenje net.oglasi..
To se moze promeniti upravo zbog toga sto sezam ima najveci
broj nodova i najpopularniji je.
▒ btw sezam je oduvek bio profezionalni sistem koji je zatvorenog
▒tipa...
Cisto da te podcetim sezam je nekad imao i para.
predlozi.1022roach,
-> #1020, ventura> Zato sto su zatvorene za pisanje...
Jesi li siguran da je samo zbog toga?
|praktica|
predlozi.1023ventura,
-> #1021, moonchild> ▒ pa nije valjda sezam spao na takve niske grane da se prikljucuje na
> ▒setnet...
> ???
SETNet je nekada nesto vredeo, medjutim sada je 90% njegovih poruka sum...
A uz to SETNet je amatersko udruzenje...
> ▒ A sto se tice oglasa sa setneta nevidim nikakvu korist od toga...
> ▒jer bBBS-ovi na setnetu ne dobijaju pare zato sto prenose
> ▒net.oglasi, vec je uslov
> ▒ prikljucena na setnet prenosenje net.oglasi..
> To se moze promeniti upravo zbog toga sto sezam ima najveci
> broj nodova i najpopularniji je.
Pazi ja sam bio dosta dugo u SETNet-u... bio sam sysop bbs-a koji je bio u
njemu... ako si upoznat sa situacijom razlog zasto je predrag supurovic (sysop
oreska bbs-a ) napustio setnet i osnovao sopstvenu mrezu (iako je bio
najuticajni covek setneta je taj sto je sima milovanovic sysop birostroj bbs-a
pokupio pare od oglasa za sebe (izmedjuostalog, o zaviodjenju nekih svojih
suludih pravila da ne govorim...)
> ▒ btw sezam je oduvek bio profezionalni sistem koji je zatvorenog
> ▒tipa...
> Cisto da te podcetim sezam je nekad imao i para.
Nije bitno dali Sezam ima para ili ne, nece nih ni imati ako se spusti na
tako nizak nivo kao sto je setnet, mada nevifdim nikakvu korist i da se u
setnetu postuju pravila jer su pare od oglasa dosta male recimo oglas na
setnetu koji se vrti oko mesec dana nemoze da bude vise od 50dem, i u z to sto
te pare treba da idu za kupovinu nove opreme za setnet.
A kad smo vec kod oglasa i sezam ima svoju konfu za komercijalne oglase.. i
kada si video poslednji oglas u njoj? pre pet godina...
predlozi.1024ventura,
-> #1022, roach> > Zato sto su zatvorene za pisanje...
>
> Jesi li siguran da je samo zbog toga?
pa zbog cega dugog?
ZAsto bi neko pisao poruke u recimo forum 8 kada je on odavno zatvoren i
niko ga ne cita... A uz to konferencija se zatvara kada se predje odredjeni
broj poruka u njoj, tako da ni zbog toga nemoze da se pise po konfama...
predlozi.1025gdown,
-> #1016, venturaGD> Kada bi neko zauvek obrisao konferencije to bi bilo kao kada
bi
GD> neko srusio crkvu svetog save i na njeno mesto napravio trzni
GD> centar..
Hm.. Vidish hram svetog save je i bio maltene srushen , sad grade
novi hram, a ne trzhni centar.
Nadam se da si razumeo ;)
predlozi.1026kum.djole,
-> #1011, bastion>> (primer prve konferencije po osnivanju sezama; suvise zastarele
>> teme, i nema koristi od njih).
Onda možemo da spalimo i celu predratnu srpsku literaturu..?
Ono što je predratna srpska literatura Srbiji, to su stare konferencije
Sezamu. Kome se ne sviđa, ne mora da čita. Sloboda govora i kreativnosti.
;)
>> Predlazem da se obrisu sve konferencije starije od 97 god.
>> Da se "ociste" dirovi i obrisu silni fajlovi!
Predlažem da porušimo sve zgrade starije od 50 godina. ;)
>> Oni koji misle da bi brisanje starih konferencija bilo lose po sezam
>> ili da bi istorija i cela proslost sezama time bila unistena neka se
>> zrtvuju, neka se prosetaju do BIGZ-a i neka snime na svoje hardove
>> sve stare konferencije sezama. Time bi uradili pravu stvar: produzili
..oni koji misle da bi rušenje starih zgrada bilo loše po grad ili da bi
istorija i cela prošlost Beograda time bila uništena, neka se žrtvuju,
neka se prošetaju do Šumadije i neka se tamo nasele.
;)
predlozi.1027kum.djole,
-> #1013, fraudator>> kad se usaglasite oko ovoga, ja prvi dajem pare
Neću da dajem pare za ono što je državna firma ujebala.
Neću da državna firma uleti i konfiskuje ono zašta sam ja dao pare.
U bespravnoj državi neću da se nadmećem sa državnom firmom, pa da kao
akcionar od 4% akcija zahtevam naknadu troškova narednih 20 godina.
Srušiću državnu firmu i daću pare onome ko zadovolji moje potrebe.
predlozi.1028praktica,
-> #1024, ventura> ZAsto bi neko pisao poruke u recimo forum 8 kada je on odavno
> zatvoren i
Da, ali zashto postoji Forum.8, a ne Forum.1? Shta sprechava
Sezam da te fajlove prebaci na CD?
predlozi.1029praktica,
-> #1027, kum.djole> Srušiću državnu firmu i daću pare onome ko zadovolji moje potrebe.
A ko je to? Mislim koji BBS? SezamPro? On cje ti u jednoj pretplati
uzeti ono shto mozhesh odmah da dash kao pomocj SEzamu, ako to
stvarno bude neophodno. Tipichno za jednog Srbina, gleda samo
svoje dupe i sve tera u pm. Ako si Beogradjanin josh gore, oni
su toliko sebichni da bi mogao na licu mesta da se ispovracjam.
Kakva bre drzhava... SezamNet neradi za drzhavu, vecj ga drzhava
ka*a, vecj izvesno vreme, u bu*ju. Tvoj izbor, ali imam neki gadan
ukus u ustima. Ceo sistem se s*ebao zbog fajlova (nodovi, confe,
mailovi...). Sezam sam samo jedanom uplatio i shvatio sam da je
to najbolji BBS u Srbiji (jeftin, dosta nodova, prepun fajlova i
konferencija) ali ..bi ga izgleda da cje da spadne na najobichniji
BBS sa 1 nodom.
predlozi.1030kiki,
-> #1022, roach> Jesi li siguran da je samo zbog toga?
Kada se ispuni odredjena kvota (broj) poruka u odredjenoj konferenciji,
onda se ona zatvara za pisanje i otvara se nova, što znači da ona
automatski postaje read only konferencija.
predlozi.1031bastion,
-> #1016, ventura*> Kada bi neko zauvek obrisao konferencije to bi bilo kao kada bi neko
*> srusio crkvu svetog save i na njeno mesto napravio trzni centar..
pa ja sam predlozio da neko od vas, koji se bunite da se brisu
konferencije, prosetate do BIGZ-a i na vas disk prebacite sve te
konferencije i tako sacuvate istoriju sezama, pa za jedno xx godina
kada neko investira u sezam vi se ponovo prosetate do bigza i vratite
sezamu njegovu istoriju...U medjuvremenu bi sezamov zivot bio produzen
za tih xx godina.
To ti je kao kad bi srusio crkvu svetog Save pritom sve vrednosti iz nje
preneo na neko sigurno mesto i napravio TC na mestu crkve, za xx godina
srusio TC i napravio neku bolju, lepsu, vecu crkvu ili hram svetog Save i
vratio sve vrednosti u nju.
(Jeste glup primer ali kada si vec poceo sa crkvom setog Save)
predlozi.1032bastion,
-> #1026, kum.djole*> Onda mozemo da spalimo i celu predratnu srpsku literaturu..?
*> Ono sto je predratna srpska literatura Srbiji, to su stare konferencije
*> Sezamu. Kome se ne svida, ne mora da cita. Sloboda govora i
*> kreativnosti. ;)
Srpsku predratnu literaturu ne mozemo da spalimo jer ima nacionalnu
vrednost. Sezam nema nacionalnu vrednost i ako se te konfe budu cuvale
nece biti sezama. Istorije sezama ce mozda tada biti ali ce i sezam otici
u istoriju.
*> Predlazem da porusimo sve zgrade starije od 50 godina. ;)
Da nas je ne daj Boze nekim nesrecnim slucajem zadesio zemljotres (jacine
kao u Turskoj) ne verujem da bi ostala neka starija od 30 god :)
*> ..oni koji misle da bi rusenje starih zgrada bilo lose po grad ili da
*> bi istorija i cela proslost Beograda time bila unistena, neka se
*> zrtvuju, neka se prosetaju do Sumadije i neka se tamo nasele.
Meni ne smeta da se zgrade starije od 50 god sruse, osim ako nemaju neku
arhitektonsku vednost.
Tebi, ako smeta, ti se preseli (kao sto si vec sam rekao) u Sumadiju.
predlozi.1033moonchild,
Ee evo vam jedan razuman predlog koji ne kosta mnogo:
1.Nek se stare confe ociste od fajlova
2.Nek se obrisu svi fajlovi iz ovih sezamovih dirova sem
fajlova za comm programe
3.Nek se ogranici upload na 500 kb dnevno i to 5x100kb zbog
starih mreznih
4.Nek se zabrani upload u confe i grupe i nek se salje samo
preko maila
5. Neka mail ostavi poruku dok se ne procita ali fajl da
automatski obrise kroz nedelju dana
6.I konacno nek se stare confe obrisu iz sezamovog formata
koji mnogo zauzima i upakuju ko zipovane txt datoteke na
neki cd-rom. Tj da pojednostavim kad se pobiju fajlovi nek
se stare confe pretvore u zip fajlove koji mogu da se skinu
i nek stoje na nekom cd-u. Nek se lepo kupi za nekih 20 dem
neki 4x ili 8x cd-rom i nek se okaci o neki sezamov comp i
nek na njega ide redirekcija za stare confe. Time bi oslobodili
prostor na sezamu i sa pravilom od 500 kb na mail koji se
automatski brise posle nedelju dana, nece postojati sansa ni da
se ikad vise napuni sezam.
Mislim...dok odredjeni ljudi sa sistema ne ukapiraju konacno da
sezam nije internet i da ne moze da se uploaduje ko som
dzabe pricamo !
predlozi.1034fraudator,
-> #1017, venturadaj ne prichaj, pa ti si prvi teo da prodash taj disk
za 400 dem
misim, na tebe sam i rachunao kad sam reko da mozhe da se nabavi za
te pare
oono, pokazhi malo dobre volje:)
predlozi.1035praktica,
-> #1033, moonchild> 4.Nek se zabrani upload u confe i grupe i nek se salje samo
> preko maila
Pa bolje je slati fajlove u grupe nego na mail, grupe se automatski
brisu posle par meseci, a moglo bi da se sredi i pre toga...
> 5. Neka mail ostavi poruku dok se ne procita ali fajl da
> automatski obrise kroz nedelju dana
Kad bi josh postojao program koji bi to mogao da izvde, sezamnet?
zna li neko 'dobro' C jezik?
> 6.I konacno nek se stare confe obrisu iz sezamovog formata
> koji mnogo zauzima i upakuju ko zipovane txt datoteke na
> neki cd-rom. Tj da pojednostavim kad se pobiju fajlovi nek
I kako ja posle da citam stare poruke ili biram koje cu da prenesem?
otkud znas da poruke vec nisu prebacene na CD-e?
predlozi.1036roach,
-> #1033, moonchild> i nek stoje na nekom cd-u. Nek se lepo kupi za nekih 20 dem
> neki 4x ili 8x cd-rom i nek se okaci o neki sezamov comp i
2x ucitava barem 50x brzhe nego veza na 14.4. CD Rack sa oko
10 izmenjivih cd-a bi bio resenje, ali sta ako se sezamov disk opet
prepuni? Npr. tema devojke u confi forum.19 tezhi oko 100 mb u
fajlovima. User ica.z je u protekla 2 meseca poslao barem 2x toliko.
Ja sam obrisao sve nepotrebne fajlove sa mojih poruka, samo se
za istu poruku izabere ponovno slanje fajla i datoteka ce automatski
da se izbrise, i u confama i grupama. Uz neke poruke su dvaput
slani isti fajlovi, slike, skinovi itd... pa kome se brise...
predlozi.1037roach,
-> #1033, moonchildpraktica