SEZAM.2

19 Dec 1996 - 21 Dec 1999

Topics

  1. obavestenja (43)
  2. pitanja (2339)
  3. problemi (2196)
  4. predlozi (1127)
  5. konferencije (14)
  6. fajlovi (255)
  7. olr (1136)
  8. vote (35)
  9. kritika (1164)
  10. razno (1220)

Messages - predlozi

predlozi.105 banga, -> #100, vlad
> Cuj, malo B). Ne treba biti preskroman B). Šta ćeš, ja votku. To mi je navika od "našega" primorja :) ili bi trebalo B) jer sa kompjuterom već 10+ godina isključivo tako komuniciram
predlozi.106 vukan,
Žučna rasprava se vodila oko kodnih rasporeda, koji je ispravan, koji nije itd. Ovom porukom ću (verovatno) da ponovo pokrenem lanac diskusija, ali bih naveo nešto što sam pročitao. Ne, još bolje, citiraću u originalu: "The notion of "titlecase" was introduced into Unicode to handle a peculiar situation: there are single Unicode characters whose appearance in each case looks exactly like two ordinary Latin letters. For example, there is a single Unicode character `LJ' (\u01C7) that looks just like the characters `L' and `J' put together. There is a corresponding lowercase letter `lj' (\u01C9) as well. These characters are present in Unicode primarily to allow one-to-one translations from the Cyrillic alphabet, as used in Serbia, for example, to the Latin alphabet. Now suppose the word "LJUBINJE" (which has six characters, not eight, because two of them are the single Unicode characters `LJ' and `NJ', perhaps produced by one-to-one translation from the Cyrillic) is to be written as part of a book title, in capitals and lowercase. The strategy of making the first letter uppercase and the rest lowercase results in "LJubinje"-most unfortunate. The solution is that there must be a third form, called a titlecase form. The titlecase form of `LJ' is `Lj' (\u01C8) and the titlecase form of `NJ' is `Nj'. A word for a book title is then best rendered by converting the first letter to titlecase if possible, otherwise to uppercase; the remaining letters are then converted to lowercase." Izvor: The Java Language Specification James Gosling Bill Joy Guy Steele Version 1.0 (Converted from the printed book, August 1996, first printing) Kao što se vidi, ljudi nas eksplicitno spominju :). Čak rešavaju i situaciju sa lj ili nj na početku rečenice.
predlozi.107 madamov, -> #106, vukan
> "The notion of "titlecase" was introduced into Unicode to handle a peculiar > situation: there are single Unicode characters whose appearance in each case Pretpostavljam da su mislili i na Dž pored Lj i Nj?
predlozi.108 morkin, -> #107, madamov
> Pretpostavljam da su mislili i na Dž pored Lj i Nj? Polako, to u verziji '04. Dotle će pet ljudi da napišu konvertor/maper/makro... Istorija se ponavlja, zar ne? :(((((((((
predlozi.109 acafaca,
Mogo bi neko da ubacije TV program, bioskope, pozorišta...
predlozi.110 junior, -> #109, acafaca
> Mogo bi neko da ubacije TV program, bioskope, pozorišta... tvinfo@sezampro.yu Za bioskope i pozorišta, 3K, mislim u 15h.
predlozi.111 goxi,
Moj predlog je da otpocne neka nagradna igra.Nadjite nekog SPONZORA i neak nagradna igra pocne!Sponzora reklamirajte i to je sve!
predlozi.112 goxi,
Moj predlog je da otpocne neka nagradna igra.Nadjite nekog SPONZORA i neak nagradna igra pocne!Sponzora reklamirajte i to je sve! Goran.
predlozi.113 nukite, -> #112, goxi
Kao Stil computers? :)
predlozi.114 dselic,
Bilo bi lepo kad bi nadležni sredili nodove koje zvone u prazno.
predlozi.115 simce, -> #114, dselic
> Bilo bi lepo kad bi nadležni sredili nodove koje zvone u > prazno. Bilo bi lepo kad bih ja otiso na more u grchku, a da ne platim nista ;)
predlozi.116 vojas,
Da li bi mogao internet mail da se povecha sa 1024 na bar 2048 ako ne vishe!? Mislim da, danas 1024 ne znachi neshto preterano puno. Meni samo vesti od b92 oduzmu stotinak kilobajta (oko 500 za svega 7 dana). To maltene znachi da je za neki malo ozbiljniji rad ovo itekako malo. Neka poruke i malo sporije stizhu, ali bar da imam (imamo) vechi limit, jer je ovo stvarno malo. AcCeSS DeNiED
predlozi.117 zeljkoj, -> #116, vojas
> Meni samo vesti od b92 oduzmu stotinak kilobajta (oko 500 za Vesti B92 se prenose u konferenciju. Nema potrebe da mail limit trošiš na njih.
predlozi.118 hercog, -> #116, vojas
(*> Meni samo vesti od b92 oduzmu stotinak kilobajta (oko 500 za svega 7 A što i dalje primaš vesti, kada ih već imaš u konferenciji forum/vesti (ubacuje ih corto i to vaš sa b92)? Sale
predlozi.119 space.ace,
Veze sa SezamNet-om su postale tako preopterećene da ga je veoma teško dobiti, pa još jedared apelujem na Upravu da prodrma tamo nekog glavonju u BIGZ-u i da nam svima obezbedi telnet-ovanje na SezamNet. Mislim da bi to svakako smanjilo opterećenost linija, a tako i nama koji nismo iz Beograda smanjeni troškovi i olakšano logovanje. Tako nešto bi bilo sasvim pohvalno sa vaše strane. P.S. Sami ste rekli da je sa vaše strane sve spremno.
predlozi.120 the.edge, -> #117, zeljkoj
T?>> Vesti B92 se prenose u konferenciju.Nema potrebe da mail limit trosis T?>> na njih. Ne radi se samo o tome. B92 sam naveo kao primer (sad chu probati da sa ovog usera i prekinem "dovod" vesti ako je to moguche), radi se o tome da je 1024kb malo! Evo opet primer (mail tizhe na user vojas): U2 mailing list: Svaki dan mi stigne od 190-220kb! Dakle, to je samo od jedne jedine grupe, shta kad bih se prijavio na josh jedan mailing list? Pa za 2-3 dana bi limit bio prekorachen :(( AcCeSS DeNiED
predlozi.121 the.edge, -> #118, hercog
T?>> A sto i dalje primas vesti,kada ih vec imas u konferenciji T?>> forum/vesti (ubacuje ih corto i to vas sa b92)? Shta da radim da prestanu da mi shalju vesti? AcCeSS DeNiED
predlozi.122 dragosh, -> #115, simce
cit>>> Bilo bi lepo kad bi nadležni sredili nodove koje zvone u cit>>> prazno. cit>> Bilo bi lepo kad bih ja otiso na more u grchku, cit>> a da ne platim nista ;) Hoćeš da kažeš da treba da se plati da bi sve radilo ok? Svašta... poz.
predlozi.123 zeljkoj, -> #120, the.edge
> Dakle, to je samo od jedne jedine grupe, shta kad bih se > prijavio na josh jedan mailing list? Pa za 2-3 dana bi limit > bio prekorachen :(( Pa nemoj da se prijavljuješ na još jednu mailing listu. Moraju da postoje i neka ograničenja. :)
predlozi.124 vojas, -> #123, zeljkoj
T?>> Pa nemoj da se prijavljujes na jos jednu mailing listu. Moraju da T?>> postoje i neka ogranicenja.:) Ni nechu, ali i pored toga meni che limit biti gotov za par dana, rachunaj da mi SVAKI dan stizhe otprilike 200kb! Znachi 5 dana! Ogranichenje treba da postoji, ali to ogranichenje je UZHASNO MALO! 1024kb za mesec dana - pa shta mogu sa tim? Mogu da preko ftpmail servera skinem fajlich od oko 700kb ili da nekome napishem po neki mail. To je sve shto mogu da uradim sa ovim limitom - mesechno! ;( AcCeSS DeNiED
predlozi.125 hercog, -> #121, the.edge
(*> Shta da radim da prestanu da mi shalju vesti? Valjda nešto u stilu ma se XXXXX Neću više da primam vesti... Sale p.s. xxx je adresa B92 O:)
predlozi.126 zeljkoj, -> #124, vojas
> 1024kb za mesec dana - pa shta mogu sa tim? Mogu da preko Pretplati se na više usera. ;) (već imaš dva :)
predlozi.127 goxi,
Imam jedan predlog. :) Ovako.Sto se tice one komande seen koja proglasava sve poruke starim.Ja bih vam predlozio da tu komandu izbrisete da vise nepostoji jer mnoge poruke koje sam ostavio u raznim conf. jednostavno sutradan kad dodjem ih i nema a kamoli da je neko na njih odgovorio.Tako da je moje misljenje da toj opciji onesposobite rad nego da vi samo jednostavno odlucite kada bih neke poruke trebalo progrlasite STARIM!!! Goran.
predlozi.128 n.ceh, -> #127, goxi
Go> kad dodjem ih i nema a kamoli da je neko na njih odgovorio.Tako da je Go> moje misljenje da toj opciji onesposobite rad nego da vi samo Go> jednostavno odlucite kada bih neke poruke trebalo progrlasite STARIM!!! Imaj u vidu da neki od nas primaju po vise stotina poruka u jednom paketu, tako da pojedinacno obelezavanje poruka ne dolazi u obzir. A ako ti toliko smeta, NEMOJ DA JE KORISTIS!!! Bice ti lakse da pratis sve poruke ako koristis neko OLR. Evo, npr. ja imam sve poruke od kad sam ponovo na Sezamu - nekoliko meseci, a redovno koristim seen. Ceh.
predlozi.129 firus, -> #127, goxi
Go> Ovako.Sto se tice one komande seen koja proglasava sve poruke Go> starim.Ja bih vam predlozio da tu komandu izbrisete da vise nepostoji I ja onda da se ubijem ko siroče? Bolje da me ubiju, nego da ukinu seen. Go> jer mnoge poruke koje sam ostavio u raznim conf. jednostavno sutradan Go> kad dodjem ih i nema a kamoli da je neko na njih odgovorio.Tako da je To što niko nije odgovorio, je posledica toga što niko nije hteo da odgovori. Ili je i odgovor proglašen za staru poruku. To što tebi nije jasno šta radi komanda seen je druga stvar. To što tebi nema poruke, ne znači da je nema ni meni ili bilo kom drugom. Fora je u tome da ti posle tri logovanja sezam automatski lupi seen. To je jako lepo, jer bi u suprotnom morao sam da lupaš seen ili bi skidao iste poruke po 5 puta. Istom tom komandom možeš i da vratiš poruke. Staviš na primer seen 0101970212 i sve poruke od 01.01.97. u 02 sata i 12 minuta su proglašene za nove. Go> moje misljenje da toj opciji onesposobite rad nego da vi samo Go> jednostavno odlucite kada bih neke poruke trebalo progrlasite STARIM!!! Moje mišljenje je da bi ti trebao da dodaš jedno seen na kraj procedure kojom skidaš poštu, da li je to sezam ili šta već nije bitno. Skidaj poruke na svaki treći log i eto sreće, ni jedna nema teorije da ti promakne. Ako baš oćeš ja sam skidao i na svaki log, onda to što se loguješ 10 puta nema veze. Ako sve radiš on-line, onda pod hitno počni da to radiš kod kuće. Znači uprava treba da unajmi Kleopatru ili Ljubišu da im kaže kad su svi skinuli poruke i da ih proglase za stare? Ja nemam nameru da po 100k i to jednih te istih poruka skidam 10 puta. Empire (ex. micotakis)
predlozi.130 nenad, -> #127, goxi
> Ovako.Sto se tice one komande seen koja proglasava sve poruke starim.Ja > bih vam predlozio da tu komandu izbrisete da vise nepostoji jer mnoge > poruke koje sam ostavio u raznim conf. jednostavno sutradan kad dodjem ih > i nema a kamoli Komanda seen ne proglašava sve poruke starim već samo one "pročitane", odnosi se na mail, grupe i one konferencije u kojima si čitao poruke. Postoje pojedinačne poruke 'seen' po režimima (mail, conf, group) koje rade to isto, ali samo u okviru tog režima. Takođe, ako si "ušao" u neku konferenciju komanda se odnosi samo na tu konferenciju. Osim toga, u tim režimima važi i svič /a koji proglašava SVE poruke starima, bez obzira da li si ih čitao ili ne (u principu ima ga smisla koristiti samo u konferencijama, a u mail-u i grupama samo ako dugo nije bilo poruka pa da se skrati pretraživanje - ono se uvek radi od pointera zadnje pročitane poruke). Ono što je najvažnije - komanda SEEN se odnosi samo na tebe, tj. na onog koji je izvrši. Za svakog korisnika se pamte posebno pointeri na poslednje pročitane poruke i svi koji žele vide tvoje poruke bez obzira na to da li si ih ti SEBI proglasio pročitanim ili ne.
predlozi.131 nenad, -> #129, firus
> Fora je u tome da ti posle tri logovanja sezam automatski lupi > seen. Sezam sve pročitane poruke proglasi za pročitane nakon _svakog_ regularnog izlaska sa veze. Pod regularnim izlaskom sa veze smatra se prekid rada pomoću komande 'logout', tj. 'bye'. Ako se veza ne završi regularno (istek vremena, pucanje veze) onda se poruke ne proglašavaju pročitanim. U tom slučaju je moguće proglasiti ih nakon povratka na Sezam (privremeni pointeri se pamte). Ako neko ne želi da mu Sezam automatski proglašava poruke pročitanim (recimo ako to sam radi komandom 'seen') onda sistem treba da napušta koristeći svič '/s' iza komande 'logout'.
predlozi.132 goxi,
OK.OK.OK Sta ste me bre svi napali uredu.Nisam znao da je u tome stvar.Tu je*o** pa ko da sam rek'o da treba da vas streljaju.Sad znam u cemu je fora.Hvala!
predlozi.133 firus, -> #131, nenad
Ne> Sezam sve pročitane poruke proglasi za pročitane nakon Ne> _svakog_ regularnog izlaska sa veze. Pod regularnim izlaskom sa Ne> veze smatra se prekid rada pomoću komande 'logout', tj. 'bye'. Ma nije ni bitno. Bitno je da postoji seen da vratiš poruke, ako ti neka promakne. Empire (ex. micotakis)
predlozi.134 dragosh, -> #126, zeljkoj
cit>>> 1024kb za mesec dana - pa shta mogu sa tim? Mogu da preko cit>> Pretplati se na više usera. ;) (već imaš dva :) Samo jedan user na pro-u rešava stvari;dobiješ 3mb int maila ;) Sve na jednom mestu,uštedjeno vreme...šalim se,ima net svojih vrlina ;) poz.
predlozi.135 zeljkoj, -> #134, dragosh
> Samo jedan user na pro-u rešava stvari;dobiješ 3mb int maila ;) > Sve na jednom mestu,uštedjeno vreme...šalim se,ima net svojih > vrlina ;) Jedan (besplatni) user bilo gde na akademskoj mreži rešava problem. :) Mail trenutno stiže, a i nema limita.
predlozi.136 aljosa.obuljen, -> #135, zeljkoj
cit> Jedan (besplatni) user bilo gde na akademskoj mrezi resava problem. cit> :) ako mi jos kazes gde na AC mrezi mogu da dobijem bilo kakvog user-a osim guest naloga na FON-u, bio bih ti zahvalan... slazem se da su limiti zaista mali (ili veliki, nema veze), ali na AC mrezi mislim da je obustavljeno otvaranje korisnicikh naloga osim na afroditi gde moras da budes radnik na univerzitetu... poz.
predlozi.137 hercog, -> #136, aljosa.obuljen
(*> gde moras da budes radnik na univerzitetu... Ili student... Sale
predlozi.138 zeljkoj, -> #136, aljosa.obuljen
> ako mi jos kazes gde na AC mrezi mogu da dobijem bilo kakvog Nekada je postojao Osmeh, a sada... ako si student možeš da dobiješ nalog na Afroditi. Ako nisi, nadji nekog studenta. ;)
predlozi.139 geronimo,
Mislim da bi bilo lepo da se CELA ESTETIKA ovog BBS-a malo promeni jel postaje dosadno i monotono polako.Pogotovome nervira to sto je jedina igra koju moze USER da igra sa nekim drugimti USEROM "SUB"!
predlozi.140 mango, -> #139, geronimo
> Mislim da bi bilo lepo da se CELA ESTETIKA ovog BBS-a malo promeni > jel postaje dosadno i monotono polako.Pogotovome nervira to sto je > jedina igra koju moze USER da igra sa nekim drugimti USEROM "SUB"! I to je mnogo;))
predlozi.141 geronimo,
$I to je mnogo;)) Sto je mnogo,molim te mi reci? >:(
predlozi.142 miste,
Postovani Sisteme, Zdravo. Predlazem da uvedete jedno pravilo: da se jednom mesecno(SVAKOG MESECA) obnavljaju direktorijumi i da bude za svakog ponesto! Molim vas da ovaj predlog bude sto pre DOBRO razmotren od strane nadleznih ljudi! P.S. Ako predlog ne bude ili bude usvojen, obavestite me na vreme u oba slucaja. Pozdrav, VLADA
predlozi.143 mango, -> #141, geronimo
>$ I to je mnogo;)) > Sto je mnogo,molim te mi reci? >:( Mnogo je to da ti ne znas da odgovoris na moju poruku kako treba (bar mi se tako cini):) Ako sezam zoves samo zbog igrica(______!!___________):) bolje nabavi neke igre koje podrzavaju igranje modema, pa cepaj. NHF.
predlozi.144 epson, -> #142, miste
│ Zdravo. Predlazem da uvedete jedno pravilo: da se jednom mesecno(SVAKOG │ MESECA) obnavljaju direktorijumi i da bude za svakog ponesto! Molim vas da │ ovaj predlog bude sto pre DOBRO razmotren od strane nadleznih ljudi! └───────────────────────────────────────────────── Mlllogo tražiš od 'Boga i Batine' ;)))
predlozi.145 superhik, -> #142, miste
=:> Postovani Sisteme, WOW!
predlozi.146 geronimo,
GE$ Mnogo je to da ti ne znas da odgovoris na moju poruku GE$ kako treba (bar mi se tako cini):) Ako sezam zoves samo GE$ zbog igrica(______!!___________):) bolje nabavi neke igre GE$ koje podrzavaju igranje modema, pa cepaj. NHF. Prvo bih hteo da mi objasnis kako to neznam da ti odgovorim na poruku i drugo nisi mogo gluplji izgovor da nadjes (to zbog onog da SEZ zovem zbog igrica). I ako nemoze zasto se nebi BAREM popunili direktorijumi sa nekim novim programima i ostalim ..... (necim sto je mladje od mene:))) aj cu i potrudi se da barem ti das odgovor kakav treba.
predlozi.147 orlic, -> #120, the.edge
Th> U2 mailing list: Svaki dan mi stigne od 190-220kb! Moze li se dobiti adresa istog? :)
predlozi.148 mango, -> #142, miste
> Zdravo. Predlazem da uvedete jedno pravilo: da se jednom mesecno(SVAKOG > MESECA) obnavljaju direktorijumi i da bude za svakog ponesto! Molim vas da > ovaj predlog bude sto pre DOBRO razmotren od strane nadleznih ljudi! Direktorijumi se ne obnavljaju na odredjeni vremenski interval, vec po potrebi. Na sezamu, od svih sadrzaja, programi (i igrice) su najmanje interesantni. Pogledaj malo konferencije, pa ces (nadam se) shvatiti da sam u pravu.
predlozi.149 mango, -> #146, geronimo
> Prvo bih hteo da mi objasnis kako to neznam da ti odgovorim na > poruku i drugo nisi mogo gluplji izgovor da nadjes (to zbog onog > da SEZ zovem zbog igrica). > I ako nemoze zasto se nebi BAREM popunili direktorijumi sa nekim > novim programima i ostalim ..... (necim sto je mladje od mene:))) > aj cu i potrudi se da barem ti das odgovor kakav treba. Pa npr. da probas da mi odgovoris direktno na poruku? Nije izgovor, jednostavno se nerviram kad po pola sata ne mogu da dobijem vezu, a kad konacno dobijem pola njih igra sub. Noviji programi zauzimaju po 5-10-15-20 megabajta. Dok to skines prosla bi ti pretplata;)
predlozi.150 geronimo, -> #149, mango
OK,OK,U WON
predlozi.152 mango, -> #150, geronimo
> OK,OK,U WON Opet si mi odgovorio bez citata:) Najkorisniji program u diru je izvesni SOR, a tu je i SDW, u zavisnosti od OS-a:)
predlozi.153 evlad, -> #148, mango
­=- vec po potrebi. Na sezamu, od svih sadrzaja, programi (i igrice) khm, ne viđu nešto zadnji tbav i tome slično što nekad život znači ... sreća pa ima u komšiluku ;) al' menaju svi dobrosusedske odnose ...
predlozi.154 pvlada,
Evo mog predloga: Zašto ne bi odvojili u Win direktorijumu programe koji su za 95-icu od onih koji su za NT i 3.11 ? Mislim da bi to bilo mnogo bolje pošto mi se desilo nekoliko puta da skidam neke programe za windows, a koristim 95-icu i da mi ispiše "This program must no be executed under this version of Windows" :( Pozdrav Vlada
predlozi.155 canny, -> #154, pvlada
> Zašto ne bi odvojili u Win direktorijumu programe koji su za > 95-icu od onih koji su za NT i 3.11 ? Podržavam predlog.
predlozi.156 stukelj, -> #154, pvlada
<*> Zasto ne bi odvojili u Win direktorijumu programe koji su za <*> 95-icu od onih koji su za NT i 3.11 ? Veoma dobra ideja, ali mislim da bi trebalo sve odvojiti, znaci posebno za Win95, NT, 3.x.
predlozi.157 miskop, -> #155, canny
-->> Zasto ne bi odvojili u Win direktorijumu programe koji su za -->> 95-icu od onih koji su za NT i 3.11 ? --> --> Podrzavam predlog. Jos jedan glas ZA.
predlozi.158 alec, -> #155, canny
>> Zasto ne bi odvojili u Win direktorijumu programe koji su za >> 95-icu od onih koji su za NT i 3.11 ? > > Podrzavam predlog. I ja
predlozi.159 acafaca,
Mogli bi da napravite komandu da kad u sor-u napravim exec može neku datoteku uz poruku automacki da prebaci u pad.
predlozi.160 hercog, -> #159, acafaca
(*> Mogli bi da napravite komandu da kad u sor-u napravim exec može neku (*> datoteku uz poruku automacki da prebaci u pad. To već imaš i u sor-u i na sezamu. U soru kažeš alt+d, pa enter, ondak generišeš exec i pošalješ ga na sezam. Sezam sve datoteke koje si obeležio u soru, prebaci u pad i ondak lupiš jedan pad down i problem rešen. exec ti izgleda otprilike ..conf join muzika.2 ..conf file 1.234 & itd... Sale
predlozi.161 n.ceh, -> #155, canny
> Zašto ne bi odvojili u Win direktorijumu programe koji su za > 95-icu od onih koji su za NT i 3.11 ? Ca> Podržavam predlog. Takođe. Ceh.
predlozi.162 nenad, -> #154, pvlada
> Mislim da bi to bilo mnogo bolje pošto mi se desilo nekoliko > puta da skidam neke programe za windows, a koristim 95-icu i da > mi ispiše "This program must no be executed under this version > of Windows" :( Fajl-moderatori su se opredelili za varijantu da ipak ne razdvajaju programe već se 32-bitni u opisu odvajaju od 16-tobitnih. Trebalo bi da je svuda naglašeno ako program zahteva Windows 95/NT, jedino mislim da nisu razdvojeni programi koji ne rade na jednom od ova, ali opet - mislim da njih ima jako malo. Vredi svakako razmisliti o nekoj novoj podeli, a evo već sada imamo problem sa stavljanjem programa koji su za više platformi, konkretno Java programi, zatim neki paket koji postoji u verzijama za više operativnih sistema - bezveze da bude razbacan po svim dir-ovima, a neretko se dešava da u jednoj arhivi budu sve verzije. Takođe, često ispada da neki fajl spada u više dir-ova istovremeno. Predstoji nam definitivno reorganizacija strukture direktorijuma, ali će i eventualno razdvajanje 32-bitnih i 16-tobitnih Windows aplikacija verovatno sačekati tu reorganizaciju. U principu ne bi trebalo da bude veliki problem i ovako kako je sada, pošto se za svaki veliki download može pre toga raspitati u konferenciji, vredi li uopšte, pa i za koje platforme je predviđen.
predlozi.163 nenad, -> #160, hercog
> To već imaš i u sor-u i na sezamu. U soru kažeš alt+d, pa enter, > ondak generišeš exec i pošalješ ga na sezam. Sezam sve datoteke > koje si obeležio u soru, prebaci u pad i ondak lupiš jedan pad down > i problem rešen. Verovatno si odavno promenio SOR.STR datoteku pa si navikao i misliš da je to default. :) To prebacivanje u pad se, međutim, ne podrazumeva. Potrebno je ručno dopisati znak > ili & kada SOR pita za broj broj poruke nakon Alt-D ili trajno dodati promene u datoteku SOR.STR.
predlozi.164 aljosa.obuljen, -> #155, canny
>> Zasto ne bi odvojili u Win direktorijumu programe koji su za >> 95-icu od onih koji su za NT i 3.11 ? > Podrzavam predlog. Takodje sam ZA.
predlozi.165 baker,
> Jos jedan glas ZA. Takodje.
predlozi.166 acafaca, -> #160, hercog
-=> To već imaš i u sor-u i na sezamu. U soru kažeš alt+d, pa -=> enter, Hvala ti za ovo, baš mi je trebalo.
predlozi.167 epson,
│ rar, arj, lha, hyper, mdcd, dwc, squeeze i zoo, a tokom narednih └───────────────────────────────────────────────── Fali podrška za JAR ;))
predlozi.168 nenad, -> #167, epson
> Fali podrška za JAR ;)) Neće je ni biti, bar ne u dogledno vreme. Jedino što se planira za neposrednu budućnost je, kao što sam rekao, podrška za Macintosh SIT arhive. Ove ostale su podržane uglavnom zato što je inplementacija bila laka, pa neka se nađe. Potpunu podršku će imati samo ZIP, ARJ, RAR, LHA i, nadamo se, SIT.
predlozi.169 hercog,
Da li bi obaveštenje da predplata ističe za NN dana, počne da se ispisuje nekih 7 dana pre isteka pretplate, a ne nekih 20 dana kako je sada? Sale
predlozi.170 nenad, -> #169, hercog
> Da li bi obaveštenje da predplata ističe za NN dana, počne da > se ispisuje nekih 7 dana pre isteka pretplate, a ne nekih 20 dana > kako je sada? Koliko ja znam, to obaveštenje se ispisuje svaki dan samo poslednjih 7 dana, a 21 i 14 dana pred istek ide po jedno podsećanje. Takođe, ako se ne varam, većina tih upozorenja se sastoji od jednog reda tako da ne bi trebalo da je velika smetnja, u svakom slučaju manja nego da te Sezam ne primi u petak uveče jer si zaboravio da produžiš pretplatu. :) Koliko mi se čini ti pretplatu uplaćuješ na kraće periode i često, na po mesec-dva dana, pa te valjda zato i nervira ta poruka pošto je praktično stalno pristuna. Više se isplati da uplaćuješ na duže.
predlozi.171 hercog,
Ima'l ikake šanse da se iz teme forum/devojke izdvoje slike, tj da se otvori posebna tema samo za slike, a da se u pomenu- toj temi sami diskutuje... Sale
predlozi.172 hercog, -> #170, nenad
(*> Koliko ja znam, to obaveštenje se ispisuje svaki dan samo (*> poslednjih 7 dana, a 21 i 14 dana pred istek ide po jedno Eve meni danas ispisao da mi je ostalo još 17 dana da isteka pretplate. I ide svaki put kad se ulogujem. (*> sastoji od jednog reda tako da ne bi trebalo da je velika Nije to problem, no ne vidim svrhu da me obaveštava 17 dana pre... (*> poruka pošto je praktično stalno pristuna. Više se isplati da (*> uplaćuješ na duže. Eh, kad neko nebi primao porodičnu penziju :( Sale
predlozi.173 geronimo,
Predlog:Da se oformi posebna conf na temu npr."razmena"(ovo je glup naziv,ili tako neshto gde ce ljudi u temama npr. "wavovi","slike","movies"...razmenjivati iste poshto ne postoji nijedan deo conferencija gde se ova stvar izvodi,a bila bi i tekako posecena.
predlozi.174 dekik, -> #161, n.ceh
D?>> > Zasto ne bi odvojili u Win direktorijumu programe koji su za > D?>> 95-icu od onih koji su za NT i 3.11 ? Ca> Podrzavam predlog. Takode. Takodje ;)
predlozi.175 dekik, -> #170, nenad
D?>> Koliko ja znam,to obavestenje se ispisuje svaki dan samo poslednjih 7 Slabo znash poshto tebi nikad ne istiche pretplata ;) D?>> dana,a 21 i 14 dana pred istek ide po jedno podsecanje.Takode,ako se D?>> ne varam,vecina tih upozorenja se sastoji od jednog reda tako da ne bi D?>> trebalo da je velika smetnja,u svakom slucaju manja nego da te Sezam D?>> ne primi u petak uvece jer si zaboravio da produzis pretplatu.:) Ma bre bolje smanjite samo na 7 dana.
predlozi.176 bokir,
Trebalo bi da se ubaci automatsko preimenovanje fajla, ako neki sa istim imenom već postoji u padu. Svaki fajl uz internet poruku mi se zove NONAME1, i nikako ne mogu sve da ih prebacim u pad, nego mora jedan po jedan, da prethodni ne bi bio obrisan...
predlozi.177 hogistey, -> #163, nenad
>* pita za broj broj poruke nakon Alt-D ili trajno dodati promene >* u datoteku SOR.STR. Kako izgleda ta trajna promena (šta, gde?)? Zahvaljujem.
predlozi.178 jjerry,
Ja licno mislim da bi bilo dobro ako bi se otvorila nova konferencija koja bi se bavila 3D animacijom i renderingom.Problemi mladih (a i vec iskusnih) modelera i animatora mogu biti podjednako zamrseni kao problemi programera ili sl.Konferencija bi verovatno imala teme tipa 3D Studio,Truespace,Real 3D itd. a mozda cak i neke specijalizovanije tipa: Kako postaviti osvetljenje (primer :) ) ili problemi vezano za teksture.Izvinjavam se ako ove stvari nisu vec uradjene u npr. PCUSER ali mi se cini da su ipak malo nepravedno zapostavljene.Shto se mene tiche,ja mogu da preuzmem i ulogu moderatora :)))))) Pozdrav svima !
predlozi.179 hercog, -> #178, jjerry
(*> Ja licno mislim da bi bilo dobro ako bi se otvorila nova (*> konferencija koja bi se bavila 3D animacijom i renderingom.Problemi Imaš temu u nekoj od konferencija, koja baš se nešto i ne da podičiti brojem poruka... Sale
predlozi.180 kolja.t, -> #178, jjerry
> zapostavljene.Shto se mene tiche,ja mogu da preuzmem i ulogu > moderatora :)))))) > Pozdrav svima ! "Moderatore", čekam neki frame u galeriji! Predstavi se :) Pozdrav tebi ! :)))))) P.S. Ideja ti nije loša.
predlozi.181 n.ceh, -> #178, jjerry
Jj> Ja licno mislim da bi bilo dobro ako bi se otvorila nova Jj> konferencija koja bi se bavila 3D animacijom i renderingom.Problemi Podržavam. Čeh
predlozi.182 jjerry, -> #179, hercog
Moguce i da se poruke mogu i nabrojati na prste, ali to je verovatno zato shto je to obicna tema u konferenciji.Licno,verujem da,kada bi se otvorila nova konfa i kada bi se proculo,bi postalo zanimljivo.Jos uvek mislim da bi bila dobra ideja.Ali,shta vecina odluci :)))) Pozdrav ! :))))
predlozi.183 nenad, -> #177, hogistey
> Kako izgleda ta trajna promena (šta, gde?)? Treba editovati datoteku SOR.STR. U njoj se nalaze definicije većina stringova koji se koriste u SOR-u. Pronađi u njoj stavku za CONF FILE, dodaj jedno & iza nje i to je to.
predlozi.184 gonzo, -> #142, miste
-+> Postovani Sisteme, -+> Zdravo. Predlazem da uvedete jedno pravilo: da se jednom -+> mesecno(SVAKOG MESECA) obnavljaju direktorijumi i da bude -+> za svakog ponesto! Molim vas da ovaj predlog only 0-7 DAYS WaReZ ! ;>
predlozi.185 johnnya,
Zar ne bi bilo pametno da kada se otvori novi tom conf. korisniku ostanu resign na teme kao u prethodnom tomu. Please, sredite to...
predlozi.186 firus, -> #185, johnnya
Jo> Zar ne bi bilo pametno da kada se otvori novi tom conf. Jo> korisniku ostanu resign na teme kao u prethodnom tomu. Ovo je krajnje glupo i nepotrebno. Zašto te mrzi da lupiš jedno co res i doviđenja? Zašto praviti posao tamo gde za njim nema potrebe? Empire (ex. micotakis)
predlozi.187 epson, -> #186, firus
│ Ovo je krajnje glupo i nepotrebno. └───────────────────────────────────────────────── Ne čitaš poruku ;) │ Zašto te mrzi da lupiš jedno co res i doviđenja? └───────────────────────────────────────────────── Rekao je TEME, a ne KONFERENCIJE .
predlozi.188 firus, -> #187, epson
Ep> Rekao je TEME, a ne KONFERENCIJE . Aposolutno ista stvar. Kad ćete da ukapirate da recimo muzika.3 i muzika.2 nemaju veze jedna sa drugom. Mnogo ste razmaženi. Empire (ex. micotakis)
predlozi.189 epson, -> #188, firus
│ Kad ćete da ukapirate da recimo muzika.3 i muzika.2 nemaju veze jedna └───────────────────────────────────────────────── Kao i SEZAMNET i SEZAMNET.2 ? ;)
predlozi.190 ancha,
Jel' moze nesto da se uradi u vezi sa node-om 11? Ako nista onda bar iskljucite isti.....
predlozi.191 supers, -> #480, guta
>> ne vidim naročitu potrebu za ogromnom količinom datoteka >> koje bi postojale ovde. Određen izbor treba da postoji, >> ali treba težiti kvalitetu, a ne kvantitetu. Da se nadovežem na gutino mišljenje o fajl moderisanju na Sezamu. Potpuno se slažem da Sezam nije mesto gde treba nabacivati sve što može da se skine, ali da bi zaslužio epitet mesta sa probranim fajlovima povremeno mora da bude i brisanja prevaziđenog softvera. Dakle, ne samo starih verzija istog programa. S vremena na vreme treba potpuno obrisati programe koji su prevaziđeni i po funkcionalnosti i po brzini i po interfejsu. Treba ih ostaviti samo ukoliko rade na hardveru na kojem noviji ne rade. Ovako nešto zahteva da fajl moderatori provere čak i stare fajlove iz vremena kad nisu bili fajl moderatori... Možda je ovo glavni razlog što za to nemaju snage ni SezamNet ni SezamPro.
predlozi.192 guta, -> #191, supers
#> Potpuno se slažem da Sezam nije mesto gde treba nabacivati sve što #> može da se skine, ali da bi zaslužio epitet mesta sa probranim #> fajlovima povremeno mora da bude i brisanja prevaziđenog softvera. Ovo je dobar predlog, podržavam.
predlozi.193 n.ceh, -> #188, firus
Fi> Kad ćete da ukapirate da recimo muzika.3 i muzika.2 nemaju veze jedna Fi> sa drugom. Dadada. A sasvim slučajno se zovu isto? Čeh
predlozi.195 brka,
Zasto clanovi SezamNeta ne bi dobili prostor na disku (2 MB) na trajno koriscenje, tj. dok placaju pretplatu. Cak bi moglo da ostane i ovako kako je, ali da se sadrzaj pada brise za otprilike 15 dana
predlozi.196 the.edge, -> #195, brka
Kakvi megabajti!?? Pa nemaju ni za fajlove, jos ce svakom korisniku po 2 (bespotrebna) MBa... AcCeSS DeNiED
predlozi.197 sqweaky,
Trebalo bi da uvedete svic za citanje poruka u nazad. Bio bi koristan kada je potrebna informacija novijeg datuma (mali oglasi, rezultat neke utakmice...). Razmislite o tome.
predlozi.199 geronimo, -> #197, sqweaky
×× Trebalo bi da uvedete svic za citanje poruka u nazad. ×× Bio bi koristan kada je potrebna informacija novijeg ×× datuma (mali oglasi, rezultat neke utakmice...). Razmislite o ×× tome. ovoje takodje super prdlog mada cisto sumnjam da ce se podrzati.
predlozi.200 miste,
Postovani Sisteme, Zdravo. Mislim da bi bilo JAKO DOBRO ugraditi 33600 modeme na Sezamu, razlog: brzhi prenos velikih datoteka. Molim da ovaj predlog bude OZBILJNO razmotren. Pozdrav, VLADA
predlozi.201 aljosa.obuljen, -> #200, miste
mislim da bi bilo jako dobro da neko to finansira :)))
predlozi.203 dekik, -> #200, miste
D->> Zdravo.Mislim da bi bilo JAKO DOBRO ugraditi 33600 modeme na Sezamu, D->> razlog: brzhi prenos velikih datoteka.Molim da ovaj predlog bude D->> OZBILJNO razmotren. Vazhi samo ti daj pare ;)
predlozi.204 hercog,
Elem može li jedan konstruktivan predlog... Svi fajlovi koji se nalaze u sezamovim direktorijima ili koji se kače uz poruke da budu pakovani sa arjom ili pkzipom... Sale p.s. ovaj rar mi ide na neurovegetativni sistem
predlozi.205 n.ceh, -> #200, miste
Mi> Zdravo. Mislim da bi bilo JAKO DOBRO ugraditi 33600 modeme na Sezamu, Mi> razlog: brzhi prenos velikih datoteka. Molim da ovaj predlog bude Mi> OZBILJNO razmotren. :))))) Čeh
predlozi.206 geronimo, -> #204, hercog
×× p.s. ovaj rar mi ide na neurovegetativni sistem takodje. :((((
predlozi.208 kolja.t, -> #206, geronimo
> žž p.s. ovaj rar mi ide na neurovegetativni sistem > > takodje. :(((( E, deco, deco... :))))) A šta da radimo sa čičama kojima rar odlično radi...:)))) A i arj i pkzip.... Ali su ređe korišćeni kao takvi... :))))))) Daj šta daš, će raspakujemo... :)))))))) Ako šumim, brishite majstori :))))))
predlozi.209 dzakic, -> #200, miste
> Zdravo. Mislim da bi bilo JAKO DOBRO ugraditi 33600 modeme na Sezamu, razlog: > brzhi prenos velikih datoteka. Molim da ovaj predlog bude OZBILJNO razmotren. Kupovina modemi od 33600 se razmatra već neko vreme i može se reći da postoje izgledi da ih uskoro vidimo na Sezamu. Naravno, ne može se reći kada, ali se svakako trudimo da bude što pre. Treba samo tri puta izmeriti a jednom preseći da se ne desi ponovo da dobijemo lošu seriju kao što je to bio slučaj sa ovim Sportsterima.