predlozi.105banga,
-> #100, vlad> Cuj, malo B). Ne treba biti preskroman B).
Šta ćeš, ja votku.
To mi je navika od "našega" primorja :) ili bi trebalo B) jer sa
kompjuterom već 10+ godina isključivo tako komuniciram
predlozi.106vukan,
Žučna rasprava se vodila oko kodnih rasporeda, koji je ispravan, koji nije
itd. Ovom porukom ću (verovatno) da ponovo pokrenem lanac diskusija, ali bih
naveo nešto što sam pročitao. Ne, još bolje, citiraću u originalu:
"The notion of "titlecase" was introduced into Unicode to handle a peculiar
situation: there are single Unicode characters whose appearance in each case
looks exactly like two ordinary Latin letters. For example, there is a single
Unicode character `LJ' (\u01C7) that looks just like the characters `L' and
`J' put together. There is a corresponding lowercase letter `lj' (\u01C9) as
well. These characters are present in Unicode primarily to allow one-to-one
translations from the Cyrillic alphabet, as used in Serbia, for example, to
the Latin alphabet. Now suppose the word "LJUBINJE" (which has six characters,
not eight, because two of them are the single Unicode characters `LJ' and
`NJ', perhaps produced by one-to-one translation from the Cyrillic) is to be
written as part of a book title, in capitals and lowercase. The strategy of
making the first letter uppercase and the rest lowercase results in
"LJubinje"-most unfortunate. The solution is that there must be a third form,
called a titlecase form. The titlecase form of `LJ' is `Lj' (\u01C8) and the
titlecase form of `NJ' is `Nj'. A word for a book title is then best rendered
by converting the first letter to titlecase if possible, otherwise to
uppercase; the remaining letters are then converted to lowercase."
Izvor:
The Java Language Specification
James Gosling
Bill Joy
Guy Steele
Version 1.0
(Converted from the printed book, August 1996, first printing)
Kao što se vidi, ljudi nas eksplicitno spominju :). Čak rešavaju i situaciju
sa lj ili nj na početku rečenice.
predlozi.107madamov,
-> #106, vukan> "The notion of "titlecase" was introduced into Unicode to handle a peculiar
> situation: there are single Unicode characters whose appearance in each case
Pretpostavljam da su mislili i na Dž pored Lj i Nj?
predlozi.108morkin,
-> #107, madamov> Pretpostavljam da su mislili i na Dž pored Lj i Nj?
Polako, to u verziji '04.
Dotle će pet ljudi da napišu konvertor/maper/makro...
Istorija se ponavlja, zar ne?
:(((((((((
predlozi.109acafaca,
Mogo bi neko da ubacije TV program, bioskope, pozorišta...
predlozi.110junior,
-> #109, acafaca> Mogo bi neko da ubacije TV program, bioskope, pozorišta...
tvinfo@sezampro.yu
Za bioskope i pozorišta, 3K, mislim u 15h.
predlozi.111goxi,
Moj predlog je da otpocne neka nagradna igra.Nadjite nekog SPONZORA i neak
nagradna igra pocne!Sponzora reklamirajte i to je sve!
predlozi.112goxi,
Moj predlog je da otpocne neka nagradna igra.Nadjite nekog SPONZORA i neak
nagradna igra pocne!Sponzora reklamirajte i to je sve!
Goran.
predlozi.113nukite,
-> #112, goxiKao Stil computers? :)
predlozi.114dselic,
Bilo bi lepo kad bi nadležni sredili nodove koje zvone u prazno.
predlozi.115simce,
-> #114, dselic> Bilo bi lepo kad bi nadležni sredili nodove koje zvone u
> prazno.
Bilo bi lepo kad bih ja otiso na more u grchku,
a da ne platim nista ;)
predlozi.116vojas,
Da li bi mogao internet mail da se povecha sa 1024 na bar 2048 ako ne
vishe!? Mislim da, danas 1024 ne znachi neshto preterano puno.
Meni samo vesti od b92 oduzmu stotinak kilobajta (oko 500 za svega 7
dana). To maltene znachi da je za neki malo ozbiljniji rad ovo
itekako malo. Neka poruke i malo sporije stizhu, ali bar da imam
(imamo) vechi limit, jer je ovo stvarno malo.
AcCeSS DeNiED
predlozi.117zeljkoj,
-> #116, vojas> Meni samo vesti od b92 oduzmu stotinak kilobajta (oko 500 za
Vesti B92 se prenose u konferenciju. Nema potrebe da mail
limit trošiš na njih.
predlozi.118hercog,
-> #116, vojas(*> Meni samo vesti od b92 oduzmu stotinak kilobajta (oko 500 za svega 7
A što i dalje primaš vesti, kada ih već imaš u konferenciji
forum/vesti (ubacuje ih corto i to vaš sa b92)?
Sale
predlozi.119space.ace,
Veze sa SezamNet-om su postale tako preopterećene da ga je veoma teško
dobiti, pa još jedared apelujem na Upravu da prodrma tamo nekog glavonju
u BIGZ-u i da nam svima obezbedi telnet-ovanje na SezamNet. Mislim da
bi to svakako smanjilo opterećenost linija, a tako i nama koji nismo iz
Beograda smanjeni troškovi i olakšano logovanje. Tako nešto bi bilo
sasvim pohvalno sa vaše strane.
P.S. Sami ste rekli da je sa vaše strane sve spremno.
predlozi.120the.edge,
-> #117, zeljkoj
T?>> Vesti B92 se prenose u konferenciju.Nema potrebe da mail limit trosis
T?>> na njih.
Ne radi se samo o tome. B92 sam naveo kao primer (sad chu probati da
sa ovog usera i prekinem "dovod" vesti ako je to moguche), radi se o tome
da je 1024kb malo! Evo opet primer (mail tizhe na user vojas):
U2 mailing list: Svaki dan mi stigne od 190-220kb!
Dakle, to je samo od jedne jedine grupe, shta kad bih se prijavio na josh
jedan mailing list? Pa za 2-3 dana bi limit bio prekorachen :((
AcCeSS DeNiED
predlozi.121the.edge,
-> #118, hercog
T?>> A sto i dalje primas vesti,kada ih vec imas u konferenciji
T?>> forum/vesti (ubacuje ih corto i to vas sa b92)?
Shta da radim da prestanu da mi shalju vesti?
AcCeSS DeNiED
predlozi.122dragosh,
-> #115, simcecit>>> Bilo bi lepo kad bi nadležni sredili nodove koje zvone u
cit>>> prazno.
cit>> Bilo bi lepo kad bih ja otiso na more u grchku,
cit>> a da ne platim nista ;)
Hoćeš da kažeš da treba da se plati da bi sve radilo ok? Svašta...
poz.
predlozi.123zeljkoj,
-> #120, the.edge> Dakle, to je samo od jedne jedine grupe, shta kad bih se
> prijavio na josh jedan mailing list? Pa za 2-3 dana bi limit
> bio prekorachen :((
Pa nemoj da se prijavljuješ na još jednu mailing listu.
Moraju da postoje i neka ograničenja. :)
predlozi.124vojas,
-> #123, zeljkoj
T?>> Pa nemoj da se prijavljujes na jos jednu mailing listu. Moraju da
T?>> postoje i neka ogranicenja.:)
Ni nechu, ali i pored toga meni che limit biti gotov za par dana,
rachunaj da mi SVAKI dan stizhe otprilike 200kb! Znachi 5 dana!
Ogranichenje treba da postoji, ali to ogranichenje je UZHASNO MALO!
1024kb za mesec dana - pa shta mogu sa tim? Mogu da preko ftpmail servera
skinem fajlich od oko 700kb ili da nekome napishem po neki mail.
To je sve shto mogu da uradim sa ovim limitom - mesechno! ;(
AcCeSS DeNiED
predlozi.125hercog,
-> #121, the.edge(*> Shta da radim da prestanu da mi shalju vesti?
Valjda nešto u stilu
ma se XXXXX
Neću više da primam vesti...
Sale
p.s. xxx je adresa B92 O:)
predlozi.126zeljkoj,
-> #124, vojas> 1024kb za mesec dana - pa shta mogu sa tim? Mogu da preko
Pretplati se na više usera. ;) (već imaš dva :)
predlozi.127goxi,
Imam jedan predlog. :)
Ovako.Sto se tice one komande seen koja proglasava sve poruke starim.Ja bih
vam predlozio da tu komandu izbrisete da vise nepostoji jer mnoge poruke koje
sam ostavio u raznim conf. jednostavno sutradan kad dodjem ih i nema a kamoli
da je neko na njih odgovorio.Tako da je moje misljenje da toj opciji
onesposobite rad nego da vi samo jednostavno odlucite kada bih neke poruke
trebalo progrlasite STARIM!!!
Goran.
predlozi.128n.ceh,
-> #127, goxi Go> kad dodjem ih i nema a kamoli da je neko na njih odgovorio.Tako da je
Go> moje misljenje da toj opciji onesposobite rad nego da vi samo
Go> jednostavno odlucite kada bih neke poruke trebalo progrlasite STARIM!!!
Imaj u vidu da neki od nas primaju po vise stotina poruka u jednom paketu,
tako da pojedinacno obelezavanje poruka ne dolazi u obzir. A ako ti toliko
smeta, NEMOJ DA JE KORISTIS!!! Bice ti lakse da pratis sve poruke ako koristis
neko OLR. Evo, npr. ja imam sve poruke od kad sam ponovo na Sezamu - nekoliko
meseci, a redovno koristim seen.
Ceh.
predlozi.129firus,
-> #127, goxi Go> Ovako.Sto se tice one komande seen koja proglasava sve poruke
Go> starim.Ja bih vam predlozio da tu komandu izbrisete da vise nepostoji
I ja onda da se ubijem ko siroče?
Bolje da me ubiju, nego da ukinu seen.
Go> jer mnoge poruke koje sam ostavio u raznim conf. jednostavno sutradan
Go> kad dodjem ih i nema a kamoli da je neko na njih odgovorio.Tako da je
To što niko nije odgovorio, je posledica toga što niko nije hteo
da odgovori. Ili je i odgovor proglašen za staru poruku. To što
tebi nije jasno šta radi komanda seen je druga stvar. To što tebi
nema poruke, ne znači da je nema ni meni ili bilo kom drugom.
Fora je u tome da ti posle tri logovanja sezam automatski lupi
seen. To je jako lepo, jer bi u suprotnom morao sam da lupaš
seen ili bi skidao iste poruke po 5 puta. Istom tom komandom
možeš i da vratiš poruke. Staviš na primer seen 0101970212 i
sve poruke od 01.01.97. u 02 sata i 12 minuta su proglašene
za nove.
Go> moje misljenje da toj opciji onesposobite rad nego da vi samo
Go> jednostavno odlucite kada bih neke poruke trebalo progrlasite STARIM!!!
Moje mišljenje je da bi ti trebao da dodaš jedno seen na kraj
procedure kojom skidaš poštu, da li je to sezam ili šta već
nije bitno. Skidaj poruke na svaki treći log i eto sreće, ni
jedna nema teorije da ti promakne. Ako baš oćeš ja sam skidao
i na svaki log, onda to što se loguješ 10 puta nema veze.
Ako sve radiš on-line, onda pod hitno počni da to radiš kod
kuće.
Znači uprava treba da unajmi Kleopatru ili Ljubišu da im kaže
kad su svi skinuli poruke i da ih proglase za stare?
Ja nemam nameru da po 100k i to jednih te istih poruka skidam
10 puta.
Empire (ex. micotakis)
predlozi.130nenad,
-> #127, goxi> Ovako.Sto se tice one komande seen koja proglasava sve poruke starim.Ja
> bih vam predlozio da tu komandu izbrisete da vise nepostoji jer mnoge
> poruke koje sam ostavio u raznim conf. jednostavno sutradan kad dodjem ih
> i nema a kamoli
Komanda seen ne proglašava sve poruke starim već samo one
"pročitane", odnosi se na mail, grupe i one konferencije u kojima
si čitao poruke. Postoje pojedinačne poruke 'seen' po režimima
(mail, conf, group) koje rade to isto, ali samo u okviru tog
režima. Takođe, ako si "ušao" u neku konferenciju komanda se
odnosi samo na tu konferenciju. Osim toga, u tim režimima važi i
svič /a koji proglašava SVE poruke starima, bez obzira da li si
ih čitao ili ne (u principu ima ga smisla koristiti samo u
konferencijama, a u mail-u i grupama samo ako dugo nije bilo
poruka pa da se skrati pretraživanje - ono se uvek radi od
pointera zadnje pročitane poruke).
Ono što je najvažnije - komanda SEEN se odnosi samo na tebe, tj.
na onog koji je izvrši. Za svakog korisnika se pamte posebno
pointeri na poslednje pročitane poruke i svi koji žele vide tvoje
poruke bez obzira na to da li si ih ti SEBI proglasio pročitanim
ili ne.
predlozi.131nenad,
-> #129, firus> Fora je u tome da ti posle tri logovanja sezam automatski lupi
> seen.
Sezam sve pročitane poruke proglasi za pročitane nakon
_svakog_ regularnog izlaska sa veze. Pod regularnim izlaskom sa
veze smatra se prekid rada pomoću komande 'logout', tj. 'bye'.
Ako se veza ne završi regularno (istek vremena, pucanje veze)
onda se poruke ne proglašavaju pročitanim. U tom slučaju je
moguće proglasiti ih nakon povratka na Sezam (privremeni pointeri
se pamte).
Ako neko ne želi da mu Sezam automatski proglašava poruke
pročitanim (recimo ako to sam radi komandom 'seen') onda sistem
treba da napušta koristeći svič '/s' iza komande 'logout'.
predlozi.132goxi,
OK.OK.OK
Sta ste me bre svi napali uredu.Nisam znao da je u tome stvar.Tu je*o** pa ko
da sam rek'o da treba da vas streljaju.Sad znam u cemu je fora.Hvala!
predlozi.133firus,
-> #131, nenad Ne> Sezam sve pročitane poruke proglasi za pročitane nakon
Ne> _svakog_ regularnog izlaska sa veze. Pod regularnim izlaskom sa
Ne> veze smatra se prekid rada pomoću komande 'logout', tj. 'bye'.
Ma nije ni bitno.
Bitno je da postoji seen da vratiš poruke, ako ti neka promakne.
Empire (ex. micotakis)
predlozi.134dragosh,
-> #126, zeljkojcit>>> 1024kb za mesec dana - pa shta mogu sa tim? Mogu da preko
cit>> Pretplati se na više usera. ;) (već imaš dva :)
Samo jedan user na pro-u rešava stvari;dobiješ 3mb int maila ;)
Sve na jednom mestu,uštedjeno vreme...šalim se,ima net svojih
vrlina ;)
poz.
predlozi.135zeljkoj,
-> #134, dragosh> Samo jedan user na pro-u rešava stvari;dobiješ 3mb int maila ;)
> Sve na jednom mestu,uštedjeno vreme...šalim se,ima net svojih
> vrlina ;)
Jedan (besplatni) user bilo gde na akademskoj mreži rešava problem. :)
Mail trenutno stiže, a i nema limita.
predlozi.136aljosa.obuljen,
-> #135, zeljkojcit> Jedan (besplatni) user bilo gde na akademskoj mrezi resava problem.
cit> :)
ako mi jos kazes gde na AC mrezi mogu da dobijem bilo kakvog user-a
osim guest naloga na FON-u, bio bih ti zahvalan... slazem se da su
limiti zaista mali (ili veliki, nema veze), ali na AC mrezi mislim
da je obustavljeno otvaranje korisnicikh naloga osim na afroditi
gde moras da budes radnik na univerzitetu...
poz.
predlozi.137hercog,
-> #136, aljosa.obuljen(*> gde moras da budes radnik na univerzitetu...
Ili student...
Sale
predlozi.138zeljkoj,
-> #136, aljosa.obuljen> ako mi jos kazes gde na AC mrezi mogu da dobijem bilo kakvog
Nekada je postojao Osmeh, a sada... ako si student možeš da dobiješ nalog
na Afroditi. Ako nisi, nadji nekog studenta. ;)
predlozi.139geronimo,
Mislim da bi bilo lepo da se CELA ESTETIKA ovog BBS-a malo promeni
jel postaje dosadno i monotono polako.Pogotovome nervira to sto je
jedina igra koju moze USER da igra sa nekim drugimti USEROM "SUB"!
predlozi.140mango,
-> #139, geronimo> Mislim da bi bilo lepo da se CELA ESTETIKA ovog BBS-a malo promeni
> jel postaje dosadno i monotono polako.Pogotovome nervira to sto je
> jedina igra koju moze USER da igra sa nekim drugimti USEROM "SUB"!
I to je mnogo;))
predlozi.141geronimo,
$I to je mnogo;))
Sto je mnogo,molim te mi reci? >:(
predlozi.142miste,
Postovani Sisteme,
Zdravo. Predlazem da uvedete jedno pravilo: da se jednom mesecno(SVAKOG MESECA)
obnavljaju direktorijumi i da bude za svakog ponesto! Molim vas da ovaj predlog
bude sto pre DOBRO razmotren od strane nadleznih ljudi!
P.S. Ako predlog ne bude ili bude usvojen, obavestite me na vreme u oba
slucaja.
Pozdrav,
VLADA
predlozi.143mango,
-> #141, geronimo>$ I to je mnogo;))
> Sto je mnogo,molim te mi reci? >:(
Mnogo je to da ti ne znas da odgovoris na moju poruku
kako treba (bar mi se tako cini):) Ako sezam zoves samo
zbog igrica(______!!___________):) bolje nabavi neke igre
koje podrzavaju igranje modema, pa cepaj. NHF.
predlozi.144epson,
-> #142, miste
│ Zdravo. Predlazem da uvedete jedno pravilo: da se jednom mesecno(SVAKOG
│ MESECA) obnavljaju direktorijumi i da bude za svakog ponesto! Molim vas da
│ ovaj predlog bude sto pre DOBRO razmotren od strane nadleznih ljudi!
└─────────────────────────────────────────────────
Mlllogo tražiš od 'Boga i Batine' ;)))
predlozi.145superhik,
-> #142, miste=:> Postovani Sisteme,
WOW!
predlozi.146geronimo,
GE$ Mnogo je to da ti ne znas da odgovoris na moju poruku
GE$ kako treba (bar mi se tako cini):) Ako sezam zoves samo
GE$ zbog igrica(______!!___________):) bolje nabavi neke igre
GE$ koje podrzavaju igranje modema, pa cepaj. NHF.
Prvo bih hteo da mi objasnis kako to neznam da ti odgovorim na
poruku i drugo nisi mogo gluplji izgovor da nadjes (to zbog onog
da SEZ zovem zbog igrica).
I ako nemoze zasto se nebi BAREM popunili direktorijumi sa nekim
novim programima i ostalim ..... (necim sto je mladje od mene:)))
aj cu i potrudi se da barem ti das odgovor kakav treba.
predlozi.147orlic,
-> #120, the.edge
Th> U2 mailing list: Svaki dan mi stigne od 190-220kb!
Moze li se dobiti adresa istog? :)
predlozi.148mango,
-> #142, miste> Zdravo. Predlazem da uvedete jedno pravilo: da se jednom mesecno(SVAKOG
> MESECA) obnavljaju direktorijumi i da bude za svakog ponesto! Molim vas da
> ovaj predlog bude sto pre DOBRO razmotren od strane nadleznih ljudi!
Direktorijumi se ne obnavljaju na odredjeni vremenski interval,
vec po potrebi. Na sezamu, od svih sadrzaja, programi (i igrice)
su najmanje interesantni. Pogledaj malo konferencije, pa ces
(nadam se) shvatiti da sam u pravu.
predlozi.149mango,
-> #146, geronimo> Prvo bih hteo da mi objasnis kako to neznam da ti odgovorim na
> poruku i drugo nisi mogo gluplji izgovor da nadjes (to zbog onog
> da SEZ zovem zbog igrica).
> I ako nemoze zasto se nebi BAREM popunili direktorijumi sa nekim
> novim programima i ostalim ..... (necim sto je mladje od mene:)))
> aj cu i potrudi se da barem ti das odgovor kakav treba.
Pa npr. da probas da mi odgovoris direktno na poruku?
Nije izgovor, jednostavno se nerviram kad po pola sata ne mogu
da dobijem vezu, a kad konacno dobijem pola njih igra sub.
Noviji programi zauzimaju po 5-10-15-20 megabajta. Dok to skines
prosla bi ti pretplata;)
predlozi.150geronimo,
-> #149, mangoOK,OK,U WON
predlozi.152mango,
-> #150, geronimo> OK,OK,U WON
Opet si mi odgovorio bez citata:) Najkorisniji program u
diru je izvesni SOR, a tu je i SDW, u zavisnosti od OS-a:)
predlozi.153evlad,
-> #148, mango=- vec po potrebi. Na sezamu, od svih sadrzaja, programi (i igrice)
khm, ne viđu nešto zadnji tbav i tome slično što nekad život znači ...
sreća pa ima u komšiluku ;) al' menaju svi dobrosusedske odnose ...
predlozi.154pvlada,
Evo mog predloga:
Zašto ne bi odvojili u Win direktorijumu programe koji su za
95-icu od onih koji su za NT i 3.11 ?
Mislim da bi to bilo mnogo bolje pošto mi se desilo nekoliko
puta da skidam neke programe za windows, a koristim 95-icu i da
mi ispiše "This program must no be executed under this version
of Windows" :(
Pozdrav Vlada
predlozi.155canny,
-> #154, pvlada> Zašto ne bi odvojili u Win direktorijumu programe koji su za
> 95-icu od onih koji su za NT i 3.11 ?
Podržavam predlog.
predlozi.156stukelj,
-> #154, pvlada<*> Zasto ne bi odvojili u Win direktorijumu programe koji su za
<*> 95-icu od onih koji su za NT i 3.11 ?
Veoma dobra ideja, ali mislim da bi trebalo sve odvojiti, znaci posebno
za Win95, NT, 3.x.
predlozi.157miskop,
-> #155, canny-->> Zasto ne bi odvojili u Win direktorijumu programe koji su za
-->> 95-icu od onih koji su za NT i 3.11 ?
-->
--> Podrzavam predlog.
Jos jedan glas ZA.
predlozi.158alec,
-> #155, canny>> Zasto ne bi odvojili u Win direktorijumu programe koji su za
>> 95-icu od onih koji su za NT i 3.11 ?
>
> Podrzavam predlog.
I ja
predlozi.159acafaca,
Mogli bi da napravite komandu da kad u sor-u napravim exec može neku
datoteku uz poruku automacki da prebaci u pad.
predlozi.160hercog,
-> #159, acafaca(*> Mogli bi da napravite komandu da kad u sor-u napravim exec može neku
(*> datoteku uz poruku automacki da prebaci u pad.
To već imaš i u sor-u i na sezamu. U soru kažeš alt+d, pa enter,
ondak generišeš exec i pošalješ ga na sezam. Sezam sve datoteke
koje si obeležio u soru, prebaci u pad i ondak lupiš jedan pad down
i problem rešen.
exec ti izgleda otprilike
..conf join muzika.2
..conf file 1.234 &
itd...
Sale
predlozi.161n.ceh,
-> #155, canny > Zašto ne bi odvojili u Win direktorijumu programe koji su za
> 95-icu od onih koji su za NT i 3.11 ?
Ca> Podržavam predlog.
Takođe.
Ceh.
predlozi.162nenad,
-> #154, pvlada> Mislim da bi to bilo mnogo bolje pošto mi se desilo nekoliko
> puta da skidam neke programe za windows, a koristim 95-icu i da
> mi ispiše "This program must no be executed under this version
> of Windows" :(
Fajl-moderatori su se opredelili za varijantu da ipak ne
razdvajaju programe već se 32-bitni u opisu odvajaju od
16-tobitnih. Trebalo bi da je svuda naglašeno ako program zahteva
Windows 95/NT, jedino mislim da nisu razdvojeni programi koji ne
rade na jednom od ova, ali opet - mislim da njih ima jako malo.
Vredi svakako razmisliti o nekoj novoj podeli, a evo već sada
imamo problem sa stavljanjem programa koji su za više platformi,
konkretno Java programi, zatim neki paket koji postoji u
verzijama za više operativnih sistema - bezveze da bude razbacan
po svim dir-ovima, a neretko se dešava da u jednoj arhivi budu
sve verzije. Takođe, često ispada da neki fajl spada u više
dir-ova istovremeno. Predstoji nam definitivno reorganizacija
strukture direktorijuma, ali će i eventualno razdvajanje
32-bitnih i 16-tobitnih Windows aplikacija verovatno sačekati tu
reorganizaciju.
U principu ne bi trebalo da bude veliki problem i ovako kako je
sada, pošto se za svaki veliki download može pre toga raspitati
u konferenciji, vredi li uopšte, pa i za koje platforme je
predviđen.
predlozi.163nenad,
-> #160, hercog> To već imaš i u sor-u i na sezamu. U soru kažeš alt+d, pa enter,
> ondak generišeš exec i pošalješ ga na sezam. Sezam sve datoteke
> koje si obeležio u soru, prebaci u pad i ondak lupiš jedan pad down
> i problem rešen.
Verovatno si odavno promenio SOR.STR datoteku pa si navikao i
misliš da je to default. :) To prebacivanje u pad se, međutim,
ne podrazumeva. Potrebno je ručno dopisati znak > ili & kada SOR
pita za broj broj poruke nakon Alt-D ili trajno dodati promene u
datoteku SOR.STR.
predlozi.164aljosa.obuljen,
-> #155, canny
>> Zasto ne bi odvojili u Win direktorijumu programe koji su za
>> 95-icu od onih koji su za NT i 3.11 ?
> Podrzavam predlog.
Takodje sam ZA.
predlozi.165baker,
> Jos jedan glas ZA.
Takodje.
predlozi.166acafaca,
-> #160, hercog-=> To već imaš i u sor-u i na sezamu. U soru kažeš alt+d, pa
-=> enter,
Hvala ti za ovo, baš mi je trebalo.
predlozi.167epson,
│ rar, arj, lha, hyper, mdcd, dwc, squeeze i zoo, a tokom narednih
└─────────────────────────────────────────────────
Fali podrška za JAR ;))
predlozi.168nenad,
-> #167, epson> Fali podrška za JAR ;))
Neće je ni biti, bar ne u dogledno vreme. Jedino što se planira
za neposrednu budućnost je, kao što sam rekao, podrška za
Macintosh SIT arhive. Ove ostale su podržane uglavnom zato što je
inplementacija bila laka, pa neka se nađe. Potpunu podršku će
imati samo ZIP, ARJ, RAR, LHA i, nadamo se, SIT.
predlozi.169hercog,
Da li bi obaveštenje da predplata ističe za NN dana, počne da
se ispisuje nekih 7 dana pre isteka pretplate, a ne nekih 20 dana
kako je sada?
Sale
predlozi.170nenad,
-> #169, hercog> Da li bi obaveštenje da predplata ističe za NN dana, počne da
> se ispisuje nekih 7 dana pre isteka pretplate, a ne nekih 20 dana
> kako je sada?
Koliko ja znam, to obaveštenje se ispisuje svaki dan samo
poslednjih 7 dana, a 21 i 14 dana pred istek ide po jedno
podsećanje. Takođe, ako se ne varam, većina tih upozorenja se
sastoji od jednog reda tako da ne bi trebalo da je velika
smetnja, u svakom slučaju manja nego da te Sezam ne primi u petak
uveče jer si zaboravio da produžiš pretplatu. :)
Koliko mi se čini ti pretplatu uplaćuješ na kraće periode i
često, na po mesec-dva dana, pa te valjda zato i nervira ta
poruka pošto je praktično stalno pristuna. Više se isplati da
uplaćuješ na duže.
predlozi.171hercog,
Ima'l ikake šanse da se iz teme forum/devojke izdvoje slike,
tj da se otvori posebna tema samo za slike, a da se u pomenu-
toj temi sami diskutuje...
Sale
predlozi.172hercog,
-> #170, nenad(*> Koliko ja znam, to obaveštenje se ispisuje svaki dan samo
(*> poslednjih 7 dana, a 21 i 14 dana pred istek ide po jedno
Eve meni danas ispisao da mi je ostalo još 17 dana da isteka
pretplate. I ide svaki put kad se ulogujem.
(*> sastoji od jednog reda tako da ne bi trebalo da je velika
Nije to problem, no ne vidim svrhu da me obaveštava 17 dana
pre...
(*> poruka pošto je praktično stalno pristuna. Više se isplati da
(*> uplaćuješ na duže.
Eh, kad neko nebi primao porodičnu penziju :(
Sale
predlozi.173geronimo,
Predlog:Da se oformi posebna conf na temu npr."razmena"(ovo je glup
naziv,ili tako neshto gde ce ljudi u temama npr.
"wavovi","slike","movies"...razmenjivati iste poshto ne postoji
nijedan deo conferencija gde se ova stvar izvodi,a bila bi i tekako
posecena.
predlozi.174dekik,
-> #161, n.ceh
D?>> > Zasto ne bi odvojili u Win direktorijumu programe koji su za >
D?>> 95-icu od onih koji su za NT i 3.11 ? Ca> Podrzavam predlog. Takode.
Takodje ;)
predlozi.175dekik,
-> #170, nenad
D?>> Koliko ja znam,to obavestenje se ispisuje svaki dan samo poslednjih 7
Slabo znash poshto tebi nikad ne istiche pretplata ;)
D?>> dana,a 21 i 14 dana pred istek ide po jedno podsecanje.Takode,ako se
D?>> ne varam,vecina tih upozorenja se sastoji od jednog reda tako da ne bi
D?>> trebalo da je velika smetnja,u svakom slucaju manja nego da te Sezam
D?>> ne primi u petak uvece jer si zaboravio da produzis pretplatu.:)
Ma bre bolje smanjite samo na 7 dana.
predlozi.176bokir,
Trebalo bi da se ubaci automatsko preimenovanje fajla,
ako neki sa istim imenom već postoji u padu.
Svaki fajl uz internet poruku mi se zove NONAME1, i nikako
ne mogu sve da ih prebacim u pad, nego mora jedan po jedan,
da prethodni ne bi bio obrisan...
predlozi.177hogistey,
-> #163, nenad
>* pita za broj broj poruke nakon Alt-D ili trajno dodati promene
>* u datoteku SOR.STR.
Kako izgleda ta trajna promena (šta, gde?)?
Zahvaljujem.
predlozi.178jjerry,
Ja licno mislim da bi bilo dobro ako bi se otvorila nova
konferencija koja bi se bavila 3D animacijom i renderingom.Problemi
mladih (a i vec iskusnih) modelera i animatora mogu biti podjednako
zamrseni kao problemi programera ili sl.Konferencija bi verovatno
imala teme tipa 3D Studio,Truespace,Real 3D itd. a mozda cak i neke
specijalizovanije tipa: Kako postaviti osvetljenje (primer :) ) ili
problemi vezano za teksture.Izvinjavam se ako ove stvari nisu vec
uradjene u npr. PCUSER ali mi se cini da su ipak malo nepravedno
zapostavljene.Shto se mene tiche,ja mogu da preuzmem i ulogu
moderatora :))))))
Pozdrav svima !
predlozi.179hercog,
-> #178, jjerry(*> Ja licno mislim da bi bilo dobro ako bi se otvorila nova
(*> konferencija koja bi se bavila 3D animacijom i renderingom.Problemi
Imaš temu u nekoj od konferencija, koja baš se nešto i ne da
podičiti brojem poruka...
Sale
predlozi.180kolja.t,
-> #178, jjerry> zapostavljene.Shto se mene tiche,ja mogu da preuzmem i ulogu
> moderatora :))))))
> Pozdrav svima !
"Moderatore", čekam neki frame u galeriji! Predstavi se :)
Pozdrav tebi ! :))))))
P.S. Ideja ti nije loša.
predlozi.181n.ceh,
-> #178, jjerry Jj> Ja licno mislim da bi bilo dobro ako bi se otvorila nova
Jj> konferencija koja bi se bavila 3D animacijom i renderingom.Problemi
Podržavam.
Čeh
predlozi.182jjerry,
-> #179, hercogMoguce i da se poruke mogu i nabrojati na prste, ali to je
verovatno zato shto je to obicna tema u konferenciji.Licno,verujem
da,kada bi se otvorila nova konfa i kada bi se proculo,bi postalo
zanimljivo.Jos uvek mislim da bi bila dobra ideja.Ali,shta vecina
odluci :))))
Pozdrav ! :))))
predlozi.183nenad,
-> #177, hogistey> Kako izgleda ta trajna promena (šta, gde?)?
Treba editovati datoteku SOR.STR. U njoj se nalaze definicije
većina stringova koji se koriste u SOR-u. Pronađi u njoj stavku
za CONF FILE, dodaj jedno & iza nje i to je to.
predlozi.184gonzo,
-> #142, miste-+> Postovani Sisteme,
-+> Zdravo. Predlazem da uvedete jedno pravilo: da se jednom
-+> mesecno(SVAKOG MESECA) obnavljaju direktorijumi i da bude
-+> za svakog ponesto! Molim vas da ovaj predlog
only 0-7 DAYS WaReZ ! ;>
predlozi.185johnnya,
Zar ne bi bilo pametno da kada se otvori novi tom conf.
korisniku ostanu resign na teme kao u prethodnom tomu.
Please, sredite to...
predlozi.186firus,
-> #185, johnnya Jo> Zar ne bi bilo pametno da kada se otvori novi tom conf.
Jo> korisniku ostanu resign na teme kao u prethodnom tomu.
Ovo je krajnje glupo i nepotrebno.
Zašto te mrzi da lupiš jedno co res i doviđenja?
Zašto praviti posao tamo gde za njim nema potrebe?
Empire (ex. micotakis)
predlozi.187epson,
-> #186, firus
│ Ovo je krajnje glupo i nepotrebno.
└─────────────────────────────────────────────────
Ne čitaš poruku ;)
│ Zašto te mrzi da lupiš jedno co res i doviđenja?
└─────────────────────────────────────────────────
Rekao je TEME, a ne KONFERENCIJE .
predlozi.188firus,
-> #187, epson Ep> Rekao je TEME, a ne KONFERENCIJE .
Aposolutno ista stvar.
Kad ćete da ukapirate da recimo muzika.3 i muzika.2 nemaju veze jedna
sa drugom.
Mnogo ste razmaženi.
Empire (ex. micotakis)
predlozi.189epson,
-> #188, firus
│ Kad ćete da ukapirate da recimo muzika.3 i muzika.2 nemaju veze jedna
└─────────────────────────────────────────────────
Kao i SEZAMNET i SEZAMNET.2 ? ;)
predlozi.190ancha,
Jel' moze nesto da se uradi u vezi sa node-om 11?
Ako nista onda bar iskljucite isti.....
predlozi.191supers,
-> #480, guta>> ne vidim naročitu potrebu za ogromnom količinom datoteka
>> koje bi postojale ovde. Određen izbor treba da postoji,
>> ali treba težiti kvalitetu, a ne kvantitetu.
Da se nadovežem na gutino mišljenje o fajl moderisanju na Sezamu.
Potpuno se slažem da Sezam nije mesto gde treba nabacivati sve što
može da se skine, ali da bi zaslužio epitet mesta sa probranim
fajlovima povremeno mora da bude i brisanja prevaziđenog softvera.
Dakle, ne samo starih verzija istog programa. S vremena na vreme
treba potpuno obrisati programe koji su prevaziđeni i po funkcionalnosti
i po brzini i po interfejsu. Treba ih ostaviti samo ukoliko rade na
hardveru na kojem noviji ne rade.
Ovako nešto zahteva da fajl moderatori provere čak i stare fajlove iz
vremena kad nisu bili fajl moderatori... Možda je ovo glavni razlog
što za to nemaju snage ni SezamNet ni SezamPro.
predlozi.192guta,
-> #191, supers
#> Potpuno se slažem da Sezam nije mesto gde treba nabacivati sve što
#> može da se skine, ali da bi zaslužio epitet mesta sa probranim
#> fajlovima povremeno mora da bude i brisanja prevaziđenog softvera.
Ovo je dobar predlog, podržavam.
predlozi.193n.ceh,
-> #188, firus Fi> Kad ćete da ukapirate da recimo muzika.3 i muzika.2 nemaju veze jedna
Fi> sa drugom.
Dadada. A sasvim slučajno se zovu isto?
Čeh
predlozi.195brka,
Zasto clanovi SezamNeta ne bi dobili prostor na disku (2 MB) na
trajno koriscenje, tj. dok placaju pretplatu.
Cak bi moglo da ostane i ovako kako je, ali da se sadrzaj pada
brise za otprilike 15 dana
predlozi.196the.edge,
-> #195, brkaKakvi megabajti!?? Pa nemaju ni za fajlove, jos ce svakom korisniku po 2
(bespotrebna) MBa...
AcCeSS DeNiED
predlozi.197sqweaky,
Trebalo bi da uvedete svic za citanje poruka u nazad.
Bio bi koristan kada je potrebna informacija novijeg
datuma (mali oglasi, rezultat neke utakmice...). Razmislite o
tome.
predlozi.199geronimo,
-> #197, sqweaky×× Trebalo bi da uvedete svic za citanje poruka u nazad.
×× Bio bi koristan kada je potrebna informacija novijeg
×× datuma (mali oglasi, rezultat neke utakmice...). Razmislite o
×× tome.
ovoje takodje super prdlog mada cisto sumnjam da ce se podrzati.
predlozi.200miste,
Postovani Sisteme,
Zdravo. Mislim da bi bilo JAKO DOBRO ugraditi 33600 modeme na Sezamu, razlog:
brzhi prenos velikih datoteka. Molim da ovaj predlog bude OZBILJNO razmotren.
Pozdrav,
VLADA
predlozi.201aljosa.obuljen,
-> #200, mistemislim da bi bilo jako dobro da neko to finansira :)))
predlozi.203dekik,
-> #200, miste
D->> Zdravo.Mislim da bi bilo JAKO DOBRO ugraditi 33600 modeme na Sezamu,
D->> razlog: brzhi prenos velikih datoteka.Molim da ovaj predlog bude
D->> OZBILJNO razmotren.
Vazhi samo ti daj pare ;)
predlozi.204hercog,
Elem može li jedan konstruktivan predlog... Svi fajlovi koji
se nalaze u sezamovim direktorijima ili koji se kače uz poruke da
budu pakovani sa arjom ili pkzipom...
Sale
p.s. ovaj rar mi ide na neurovegetativni sistem
predlozi.205n.ceh,
-> #200, miste Mi> Zdravo. Mislim da bi bilo JAKO DOBRO ugraditi 33600 modeme na Sezamu,
Mi> razlog: brzhi prenos velikih datoteka. Molim da ovaj predlog bude
Mi> OZBILJNO razmotren.
:)))))
Čeh
predlozi.206geronimo,
-> #204, hercog×× p.s. ovaj rar mi ide na neurovegetativni sistem
takodje. :((((
predlozi.208kolja.t,
-> #206, geronimo> žž p.s. ovaj rar mi ide na neurovegetativni sistem
>
> takodje. :((((
E, deco, deco... :)))))
A šta da radimo sa čičama kojima rar odlično radi...:))))
A i arj i pkzip.... Ali su ređe korišćeni kao takvi... :)))))))
Daj šta daš, će raspakujemo... :))))))))
Ako šumim, brishite majstori :))))))
predlozi.209dzakic,
-> #200, miste> Zdravo. Mislim da bi bilo JAKO DOBRO ugraditi 33600 modeme na Sezamu, razlog:
> brzhi prenos velikih datoteka. Molim da ovaj predlog bude OZBILJNO razmotren.
Kupovina modemi od 33600 se razmatra već neko vreme i može se reći da
postoje izgledi da ih uskoro vidimo na Sezamu. Naravno, ne može se
reći kada, ali se svakako trudimo da bude što pre. Treba samo tri puta
izmeriti a jednom preseći da se ne desi ponovo da dobijemo lošu seriju
kao što je to bio slučaj sa ovim Sportsterima.