predlozi.210firus,
-> #204, hercog He> Elem može li jedan konstruktivan predlog...
Krajnje glup predlog.
He> Svi fajlovi koji se nalaze u sezamovim direktorijima ili koji se
He> kače uz poruke da budu pakovani sa arjom ili pkzipom...
Šta bi radio kad bi video *.lha ili *.ddi? Ubio se?
He> p.s. ovaj rar mi ide na neurovegetativni sistem
Tvoj lični problem.
X
predlozi.211miste,
Postovani Sisteme,
Zdravo. Imam jedan predlog: trebalo bi osnovati konferenciju 'INTERNET' u koj-
oj bi ISKLJUCIVO!!! bili zastupljeni: novosti, dogadjanja u i oko Interneta,
softver(ovde ukljucujem: browsere, programe za PPP i sav ostali softver u vezi
ISKLJUCIVO!!! sa Internetom), problemi, itd., a sve u vezi ISKLJUCIVO!!! sa
Internetom. Molim vas da OZBILJNO razmislite o ovom mom predlogu. Imam i jos
jedan predlog: trebalo bi uvesti tzv. EXTRA TIME za download, a evo i zasto:
naime, kada razdvojim jedan veliki fajl na vise delova u Pad-u, onda i tim
razdvojenim strukturama jednog fajla treba isto vremena da bi ih preneo sve
odjednom kao i za originalni(taj veliki) fajl, sto je po mom misljenju strasno
pogresno, a evo zasto bi se to zvalo EXTRA TIME: to je vreme koje NE IDE u onih
30 minuta, nego to bi bilo vreme POTPUNO ODVOJENO od onih 30 minuta i predvidj-
eno SAMO za download, a trajanje EXTRA TIME-a bi bilo od 30 do 50 minuta, za-
visno od velicine fajla. Ova moja dva predloga trebalo bi OZBILJNO razmotriti
i videti sta bi od ovoga sto sam predlozio bilo ostvarivo. Hvala.
Pozdrav,
VLADA
predlozi.212ppecanac,
Kada bi neko podesio sat na sezamu, ucinio bi dobro delo. :)
predlozi.213hercog,
Može li da se organizuje neko glasanje za najpopularniji
računarski časopis kod nas (domaći)?
Sale
predlozi.214dragosh,
-> #200, miste--> Zdravo. Mislim da bi bilo JAKO DOBRO ugraditi 33600 modeme na Sezamu,
--> razlog: brzhi prenos velikih datoteka. Molim da ovaj predlog bude
To sam i ja svojevremeo predlagao,medjutim niko me nije
uzeo za ozbiljno ;( Verovatno Bigz (ili ko je sad glavni)
neda lovu. Takodje ima jos jedna stvar: Malo ko ce moci
da uspostavi neku normalnu 28,8 ili 33,6k vezu (mnogi
se i sad muče da bi bili na 14,4k) tako da ne bi bilo
potrebe za zamenom svih nodova brzim modemima,vec bi
bilo dovoljno da se brzi modemi odvoje na drugi broj
sa 3-4 linije.To bi verovatno bilo dovoljno...
predlozi.215dragosh,
-> #209, dzakic--> Kupovina modemi od 33600 se razmatra vec neko vreme i moze se reci da
--> postoje izgledi da ih uskoro vidimo na Sezamu. Naravno, ne moze se
--> reci kada, ali se svakako trudimo da bude sto pre. Treba samo tri puta
Samo se nadam da nece doci zajedno sa Internetom ;((
predlozi.216supers,
-> #209, dzakic>> izmeriti a jednom preseći da se ne desi ponovo da dobijemo lošu
>> seriju kao što je to bio slučaj sa ovim Sportsterima.
Čuj, vi imate dobre Sportstere, svih 15 su još uvek ispravni i rade, zar ne?
Jednostavno, USR nije idealna marka za naše telefonske uslove. Bolji su
bili Sportsteri stariji od dve godine, dok je 14400bps modem bio luksuz.
predlozi.217nenad,
-> #204, hercog> Elem može li jedan konstruktivan predlog... Svi fajlovi koji
> se nalaze u sezamovim direktorijima ili koji se kače uz poruke da
> budu pakovani sa arjom ili pkzipom...
Što se direktorijuma tiče uvek se koristi zip (odnosno onaj
originalni arhiver koji je koristio autor), osim kod arhiva koje
delimo na više delova (za tim još uvek postoji potreba). Što se
njih tiče, zip nije rešenje, a između ARJ-a i RAR-a odlučili smo
se za RAR jer je ARJ zastareo program čija ni jedna verzija ne
poznaje duga imena fajlova, više se ne razvija (njegov autor sada
pravi neki JAR arhiver), a i praktično je dosupan samo na DOS-u.
S druge strane RAR je noviji, prilično popularan, raspoloživ za
više platformi, poznaje duga imena datoteka, nudi bolju
kompresiju, lakši je za korišćenje (a komande skoro iste kao kod
ARJ-a), brži je...
predlozi.218nenad,
-> #211, miste> Zdravo. Imam jedan predlog: trebalo bi osnovati konferenciju 'INTERNET' u
> koj- oj bi ISKLJUCIVO!!! bili zastupljeni: novosti, dogadjanja u i oko
> Interneta, softver(ovde ukljucujem: browsere, programe za PPP i sav
> ostali softver u vezi ISKLJUCIVO!!! sa Internetom), problemi, itd., a sve
> u vezi ISKLJUCIVO!!!
Što se tehničkih pitanja tiče te teme pokriva nekoliko tema u
konferenciji komunikacije, a o ostalim stvarima - sadržaji,
vesti, događanja - može se razgovarati u odgovarajućim temama po
ostalim konferencijama.
> pogresno, a evo zasto bi se to zvalo EXTRA TIME: to je vreme koje NE IDE
> u onih 30 minuta, nego to bi bilo vreme POTPUNO ODVOJENO od onih 30
> minuta i predvidj- eno SAMO za download, a trajanje EXTRA TIME-a bi bilo
> od 30 do 50 minuta, za-
Zvali ga EXTRA ili ne, vreme je vreme. Ono o čemu se razmišlja
već duže vreme i što se razmatra je mogućnost da se u vreme
slabijeg opterećenje potrošeno vreme ne računa u dnevno vreme. No
i tu postoje dva problema: 1. ako se vreme ne troši u vreme
slabog opterećenja ostaće za trošenje u vreme velikog opterećenja
i 2. skoro i da nema vremena slabog opterećenja.
No, smislićemo već nešto po tom pitanju...
predlozi.219swix,
-> #214, dragosh-=> --> Zdravo. Mislim da bi bilo JAKO DOBRO ugraditi 33600 modeme na Sezamu,
-=> --> razlog: brzhi prenos velikih datoteka. Molim da ovaj predlog bude
-=>
-=> To sam i ja svojevremeo predlagao,medjutim niko me nije
-=> uzeo za ozbiljno ;( Verovatno Bigz (ili ko je sad glavni)
-=> neda lovu. Takodje ima jos jedna stvar: Malo ko ce moci
-=> da uspostavi neku normalnu 28,8 ili 33,6k vezu (mnogi
-=> se i sad muče da bi bili na 14,4k) tako da ne bi bilo
-=> potrebe za zamenom svih nodova brzim modemima,vec bi
-=> bilo dovoljno da se brzi modemi odvoje na drugi broj
-=> sa 3-4 linije.To bi verovatno bilo dovoljno...
Samo neka oni ubace linija a ja (mi, ko već ima 33600 modem) ću već nači
način da se CONNECT-ujem na većim brzinama. :)
Neverujem da bi bilo dovoljno 3-4 linije jer skoro polovina sezamovaca ima
neki brži modem (od 14,400)
predlozi.220ppecanac,
-> #219, swix> Neverujem da bi bilo dovoljno 3-4 linije jer skoro polovina
> sezamovaca ima neki brzi modem (od 14,400)
Ja ne bi bas rekao da polovina ima brzi od 14400, cak mislim
da ima dosta onih sa 2400.
BTW, mogli bi de se oglase svi i kazu koje modeme imaju a
na kojim brzinama zovu, pa da vidimo kakvo je stanje.
predlozi.221mika,
-> #214, dragosh**> --> Zdravo. Mislim da bi bilo JAKO DOBRO ugraditi 33600
**> modeme na Sezamu, --> razlog: brzhi prenos velikih datoteka.
**> Molim da ovaj predlog bude
**>
**> To sam i ja svojevremeo predlagao,medjutim niko me nije
**> uzeo za ozbiljno ;( Verovatno Bigz (ili ko je sad glavni)
**> neda lovu. Takodje ima jos jedna stvar: Malo ko ce moci
**> da uspostavi neku normalnu 28,8 ili 33,6k vezu (mnogi
**> se i sad muce da bi bili na 14,4k) tako da ne bi bilo
**> potrebe za zamenom svih nodova brzim modemima,vec bi
**> bilo dovoljno da se brzi modemi odvoje na drugi broj
**> sa 3-4 linije.To bi verovatno bilo dovoljno...
i jos nesto, ne znam da li to ima veze sa ovime,
sezam radi uglavnom na XT masinama (ima tu i jacih),
, a sto se tice uspostavljanja veza sa sezamom, to
nije u moci bilo koga (sem poste, koji bi trebali da
promene brojeve).
mika
predlozi.223mika,
-> #215, dragosh**> Samo se nadam da nece doci zajedno sa Internetom ;((
a nadaj se nadaj... :) svako ima pravo na to......
ali od toga nema nista.. bar za sada... :(
mika
predlozi.224mika,
evo, imam jedan predlog, jeste glup.. ali...
zasto ne biste stavili na jedno 2 linije kao neku
foru samo za mail, znaci da korisnika ako zove na te
brojeve ima samo 5 min, i nema opciju chat i page,
to mu je dovoljno da skine i posalje postu, a posle
ako hoce da chatuje, skida nesto, neka nazove taj
drugi broj.
to ce da olaksa onima (vecini) kojima je glavni
cilj zvanja konferencije, grupe, mail ......
mika
predlozi.225simce,
-> #220, ppecanac>> Neverujem da bi bilo dovoljno 3-4 linije jer skoro polovina
>> sezamovaca ima neki brzi modem (od 14,400)
> Ja ne bi bas rekao da polovina ima brzi od 14400, cak mislim
> da ima dosta onih sa 2400.
Mislim da i nije neka ideja da se kupuju 33600 modemi,
bolje je da se uvede josh nekoliko linija, to ce mnogo
vishe da koristi.
Da ne pominjemo kako bi bilo lepo kad bi se popravilo ono
zvonjenje u prazno koje se sada sve češće dešava.
I još malo da se proradi na nodovima 11 i 14.
Kada se sve ovo završi onda mozete da predjete na 33600.
predlozi.226vector,
-> #220, ppecanac
│ BTW, mogli bi de se oglase svi i kazu koje modeme imaju a
│ na kojim brzinama zovu, pa da vidimo kakvo je stanje.
└─────────
TI33600. Odlicna veza na 14400. :)
predlozi.227geronimo,
-> #214, dragosh-^- --> Zdravo. Mislim da bi bilo JAKO DOBRO ugraditi 33600 modeme na
-^- Sezamu, --> razlog: brzhi prenos velikih datoteka. Molim da ovaj
-^- predlog bude
-^- bilo dovoljno da se brzi modemi odvoje na drugi broj
-^- sa 3-4 linije.To bi verovatno bilo dovoljno...
Shta,da odvajaju 3-4 linije i ugradjuju modeme 36600 zbog vas troje
cetvoro.Ovde ima mnogo ozbiljnijih i vzanijijh problema.
predlozi.228nenad,
-> #224, mika> evo, imam jedan predlog, jeste glup.. ali...
> zasto ne biste stavili na jedno 2 linije kao neku
> foru samo za mail, znaci da korisnika ako zove na te
> brojeve ima samo 5 min, i nema opciju chat i page,
Ideja je poznata od ranije, kao uostalom i problem teškog
dobijanja veze - a naročito kada je ona potrebna hitno i to samo
na kratko. Na žalost rešenje koje predlažeš nije tako lako
izvodljivo, trebalo bi brojeve skidati sa serije, što iziskuje
proceduru, i ko zna još kakve moguće komplikacije - kako tehničke
tako i administrativne. Na putu smo da pronađemo možda i bolje
rešenje za takve probleme, a kada se bude znalo više detalja
objavićemo to u ovoj konferenciji.
predlozi.229pvlada,
-> #220, ppecanacPV> BTW, mogli bi de se oglase svi i kazu koje modeme imaju a
PV> na kojim brzinama zovu, pa da vidimo kakvo je stanje.
USR Sportster 14400, odlična veza :)
predlozi.230dekik,
-> #229, pvlada
D->> USR Sportster 14400,odlicna veza :)
Motorola 28.8 Odlichno ;)
predlozi.231swix,
-> #230, dekik-=>
-=>
-=> D->> USR Sportster 14400,odlicna veza :)
-=>
-=> Motorola 28.8 Odlichno ;)
Ajde onda i ja:
Rockwell 33,600, vrlo dobra 4+
predlozi.232gmatic,
Mogle bi malo da se naprave statistike (znate vec ko ima najveci broj
poziva, najaktivniji u pojedinim konfama pa i koji su modemi najbrojniji
posto vec postoji jedan takav predlog).
predlozi.233gmatic,
-> #215, dragosh==> --> Kupovina modemi od 33600 se razmatra vec neko vreme i
==> moze se reci da --> postoje izgledi da ih uskoro vidimo na
==> Sezamu. Naravno, ne moze se --> reci kada, ali se svakako
==> trudimo da bude sto pre. Treba samo tri puta
E ljudi bilo bi to lepo ali meni i na 14400 cesto puca veza pa...
PS:
Ja imam 14400 pa mi je svejedno.
predlozi.234gmatic,
-> #229, pvlada==> USR Sportster 14400, odlicna veza :)
Isti modem nekad odlicna nekad puca ko luda > centrala sux.
predlozi.235epson,
-> #226, vector
│ TI33600. Odlicna veza na 14400. :)
└─────────────────────────────────────────────────
Takođe, ali neki dan mi se desi da moram da forsiram 9.6k . (501-***)
predlozi.236epson,
-> #231, swix
│ -=> D->> USR Sportster 14400,odlicna veza :)
└─────────────────────────────────────────────────
│ -=> Motorola 28.8 Odlichno ;)
└─────────────────────────────────────────────────
│ Rockwell 33,600, vrlo dobra 4+
└─────────────────────────────────────────────────
A centrala ?!?
predlozi.237stukelj,
-> #235, epson> Takode, ali neki dan mi se desi da moram da forsiram 9.6k . (501-***)
Ja sam na 177xxxx i sa NET-om nemam nikakvih problema... TI 33600 rules !
Mada i dalje nikako da se povezem na EUnet ili Beotel (centrala sux !)
predlozi.238dekik,
-> #236, epson
D->> │ -=> Motorola 28.8 Odlichno ;)
D->> └─────────────────────────────────────────────────
D->> A centrala ?!?
191-***
predlozi.239dekik,
-> #237, stukelj
D->> Ja sam na 177xxxx i sa NET-om nemam nikakvih problema...TI 33600
D->> rules ! Mada i dalje nikako da se povezem na EUnet ili Beotel
D->> (centrala sux !)
Kod mene EUnet radi na 28.8 bez problema.
predlozi.240alec,
-> #220, ppecanac> BTW, mogli bi de se oglase svi i kazu koje modeme imaju a
> na kojim brzinama zovu, pa da vidimo kakvo je stanje.
USR Sportster 33.6 odlicna...
predlozi.241firus,
-> #220, ppecanac> BTW, mogli bi de se oglase svi i kazu koje modeme imaju a
> na kojim brzinama zovu, pa da vidimo kakvo je stanje.
Intel 144i ...
... zar treba još nešto reći ? ;))
predlozi.242zoxy,
-> #220, ppecanac> BTW, mogli bi de se oglase svi i kazu koje modeme imaju a
> na kojim brzinama zovu, pa da vidimo kakvo je stanje.
E, ovo je lep predlog.
Napraviti neki form koji ce da se obavezno popunjava pri konektu, i za 7 dana
eto nama statistike..
A na osnovu rezultata proceni se jel opravdano uvodjenje brzih modema ili ne.
Licno bih pristao i na povecanje clanarine ako ce ona (al sigurno) da ide za
modeme.
Sta kazu sysopi na ovo?
predlozi.243hercog,
A da se ova vote naredba malko aktivira i da se popuni nekim
drugim sadržajima a ne samo glasovanjem za vicove :)
Npr najbolja knjiga, najbolji cd disk, najinteresantnija faca
na sezamu itd...
Sale
predlozi.244dekik,
-> #242, zoxy
D->> Licno bih pristao i na povecanje clanarine ako ce ona (al sigurno)da
D->> ide za
Si ti lud ?
predlozi.245simce,
-> #242, zoxy> Licno bih pristao i na povecanje clanarine ako ce ona (al
> sigurno) da ide za modeme.
Ja neznam, nešto ne bih..
Kao prvo imam 14400,
a kao drugo - nešto mi se i ne daje više od 20 din.
mesečno na sezam, a mislim da ima još dosta njih koji
misle isto.
predlozi.246epson,
-> #237, stukelj
│ Mada i dalje nikako da se povezem na EUnet ili Beotel (centrala sux !)
└─────────────────────────────────────────────────
Sa YuNetom ;) i BeoTelNetom 24k-33.6k .
predlozi.247epson,
-> #240, alec
│ USR Sportster 33.6 odlicna...
└─────────────────────────────────────────────────
Centrala !?!?
predlozi.248orlic,
-> #241, firus
> BTW, mogli bi de se oglase svi i kazu koje modeme imaju a
> na kojim brzinama zovu, pa da vidimo kakvo je stanje.
Fi> Intel 144i ...
Fi> ... zar treba jos nesto reci ? ;))
Proizvodi li Intel jos modeme ili im je to bila zadnja serija? Naravno,
mislim na modeme za 'kucnu' upotrebu...
predlozi.249swix,
-> #236, epson-=>│ Rockwell 33,600, vrlo dobra 4+
-=>└ ─────────────────────────────────────────────────
-=>
-=> A centrala ?!?
176
predlozi.250micovic,
-> #244, dekik -=> Quoting Dekik to Zoxy <=-
D->> Licno bih pristao i na povecanje clanarine ako ce ona (al sigurno)da
D->> ide za
De> Si ti lud ?
Slazem se sa izjavom o stanju gore navedene osobe,...
obrazlozenje
REDAKCIJA I PTT ne naplacuje proporcionalno vremenu provedenom
na sistemu (telefonu, liniji).
Cela situacija je slucaj kao sa Mujom i Recepciom....
Bilo ti je ponudjeno, a ti sto nisi iskoristio tvoj problem...
Tako da sam za odrzavanje clanarine na datom iznosu, i da se kroz
nju nikako ne sme naplacivati nova investicija, ali pri tom
daleko od toga da sam protiv 33600 naprotiv kazem DA.
P.S.
Modem: 33600 TI chipset
Veza: Odlicna, stabilna, i u toku veze (DOW/a) uvecava brzinu
cps: 1499-1600
kompresija: v.42bis (da li je dvosmerna neznam)
predlozi.251firus,
-> #248, orlic> Fi> Intel 144i ...
> Fi> ... zar treba jos nesto reci ? ;))
>
> Proizvodi li Intel jos modeme ili im je to bila zadnja serija?
> Naravno, mislim na modeme za 'kucnu' upotrebu...
Pa, moja makina je R2 (v2.20) datirana na novembar '93.,
a poslednji put sam za neki novi Intel-ov modem čuo negde u
jesen '95., tako da me to navodi na pomisao da su proizvodnju
modema batalili. Šteta ... B(((
predlozi.252nenad,
-> #242, zoxy> Napraviti neki form koji ce da se obavezno popunjava pri konektu, i za 7
> dana eto nama statistike..
Biće uskoro urađena jedna anketa za korisnike koja će nam
omogućiti da steknemo bolji uvid u to šta članovi Sezama koriste,
šta planiraju da koriste i sl. Dakle neće baš biti obavezna, ali
svako ko želi da izrazi svoje mišljenje i na neki način prenese
svoje želje moći će u njoj da učestvuje.
> Licno bih pristao i na povecanje clanarine ako ce ona (al sigurno) da ide
> za modeme.
> Sta kazu sysopi na ovo?
Pa i ja bih _lično_ ;) bio za to, naročito jer pretplatu ne
plaćam. :) S druge strane ni ja nemam tako brz modem pa mi to
bude od esencijalne važnosti. Treba ipak videti šta korisnici
misle. Možemo postaviti neka slična pitanja u predstojećoj
anketi, čak šta više to mi se čini kao vrlo dobra ideja. :)
predlozi.253nenad,
-> #243, hercog> A da se ova vote naredba malko aktivira i da se popuni nekim
> drugim sadržajima a ne samo glasovanjem za vicove :)
Biće...
> Npr najbolja knjiga, najbolji cd disk, najinteresantnija faca
> na sezamu itd...
...ali ne baš takvim stvarima koje navodiš, već više vezanim za
neke konferencije na Sezamu i teme kojima se one bave. Sezamovci
su ipak premali i prilično nereprezentativan uzorak za izbor
"najboljeg CD-a", a naročito za izbor "najbolje knjige". Što se
izbora za "najinteresantniju facu na Sezamu tiče", ma šta
pojedini mislili o tome, sumnjam da većinu ostalih članova
zanimaju takvi izbori...
Biće dakle uskoro nekih anketa i glasanja, krećemo prvo sa onom
političkom anketom koju smo dogovorili u FORUM-u (u vezi
predstojećih predsedničkih izbora u Srbiji), a uskoro bi trebalo
da uslede i druge.
predlozi.254orlic,
-> #243, hercog
He> Npr najbolja knjiga, najbolji cd disk, najinteresantnija faca
He> na sezamu itd...
I da se ubaci i i stavka 'koji ja imam modem' kako se ne bi slale glupe
poruke gde im nije mesto...
predlozi.255simce,
-> #252, nenad> Pa i ja bih _lično_ ;) bio za to, naročito jer pretplatu ne
> plaćam. :) S druge strane ni ja nemam tako brz modem pa mi to
> bude od esencijalne važnosti. Treba ipak videti šta korisnici
> misle. Možemo postaviti neka slična pitanja u predstojećoj
> anketi, čak šta više to mi se čini kao vrlo dobra ideja. :)
Neznam koliko si ozbiljan u ovoj poruci, pošto sam u'vatio
par smajlija.
Ovo je vrlo kvarno sa tvoje strane, a i neznam šta tebi
vredi povećanje pretplate kad (koliko smo raspravili) od
tih para ne dobijaš ni cvonjka.
Meni se čini kao loša ideja (naravno jer ja plaćam) i ako
se to desi neću još dugo biti na sezamu, ovo nije pretnja
već jednostavno, moja budućnost. A takođe stvar principa.
predlozi.256nitugard,
-> #252, nenad>> Biće uskoro urađena jedna anketa za korisnike koja će nam
Prava stvar, kako inače da znate šta većina korisnika misli?
Ne zaboravimo da se ne bave svi pisanjem po konferencijama, ima i onih koji
samo čitaju, samo DL-ju i sl. Znači, ova anketa bi svakako morala da se
naglasi nekom sistemskom porukom. BTW - bilo bi zgodno da se nekako izvede
da može da se popunjava off-line, na primer kao neka poruka u kojoj
je text ankete gde samo treba citirati ceo, odgovoriti i replicirati
određenom (za vaše dobro :) automatizovanom user-u.
>> Licno bih pristao i na povecanje clanarine ako ce ona (al sigurno) da ide
Definitivno ne bih pristao, ne zbog cicijašluka već zbog principa.
Nisam dugo na ovom sistemu, ali nije mi bilo teško da primetim da BIGZ
SezamNET shvata kao kravu muzaru kojoj čak ni zimi ne treba davati seno. :(
Argumenti:
Sistem (kako pročitah u nekoj poruci) praktično i nije unapređivan 5 godina,
barem za unapređenja nije dat ni prebiveni dinar (sumnjam da reklama STIL-a
BIGZ išta košta, dok mene kao korisnika irtira, iskreno rečeno).
Mali predlog za buduća reklamiranja: dajte im konferenciju koju sami uređuju,
neka se u njoj lepo predstave, okače cenovnik i sl.
Uvodnu reklamu svedite na 1 red - tako će i stalno biti pred očima korisnika,
moći će da daju relevantne informacije, a pri tom korisnike neće iritirati
nešto što skroluje preko ekrana. Ako ta pojava nervira mene
pri vezi od 14.400 bps šta je ostalo za one koji se povezuju sporije?
Ovo je komercijalni sistem (plaća se pretplata), a sve funkcije obavljaju
volonteri koji izuzev jednog velikog "HVALA" od korisnika i besplatnog pristupa
nemaju nikakvu naknadu. SysAdm i autor softvera nije dobio ni pare (kakva
dvoličnost: korisnicima se propagira poštovanje SW koncepta koji podrazumeva
poštenje i dovoljnu svest da se shvati da nešto nije dobijeno džabe već na
probu! Ili je to možda lični stav pomenutih volontera-idealista,
koji nema mnogo veze sa BIGZ-om?)
Analizom spiska korisnika mogu se dobiti neke interesantne vrednosti:
na sistem se prijavilo preko 7.000 korisnika, od toga je u martu bilo aktivno
preko 1140 (analizu sam pravio 31. oko podne, tačan dobijeni broj je 1154,
ali postoje i sistemski - besplatni korisnici, pa za dalje razmatranje
uzimam ovu brojku). Minimalna pretplata je iznad 10 dinara (u slučaju pretplate
na 16 meseci 11,875 dinara), što znači da je mesečni bruto prihod BIGZ-a
od SezamNET-a iznad 11.400 dinara tj. iznad 3.000 dem.
Od ovoga treba odbiti razne troškove (državni harač, PTT, struja, održavanje?)
ali i nakon svega toga trebalo bi da mesečni neto prihod nije ispod 1.000 dem.
Ako izvršimo grubu aproksimaciju da je to ustaljeni prihod tokom tih 5 godina,
(veoma grubu - nekada je Sezam bio jedini ozbiljan BBS, tada je prihod morao
da bude i veći!) dolazimo do zanimljive sume od 60.000 dem koju je preko 7.000
raznih korisnika dalo BIGZ-u.
Shodno tome, BIGZ je na izvestan način DUŽAN SezamNET-u (uzimao je novac od
njega, a ništa mu nije davao zauzvrat) te je bilo kakvo poskupljivanje,
koje bi imalo za izgovor frazu o "poboljšanju kvaliteta usluga" NEOPRAVDANO!
Na stranu to, što bez ikakvih većih ulaganja, samo uz malo dobre volje,
BIGZ može da izvede sve potrebne nabavke hardvera: sve što treba je da
malo potera komercijaliste da potraže 3-4 firme koje prodaju računarske
komponente i da im objasni da ovde imaju filtriranu ciljnu grupu za oglašavanje
(tj. one koji koriste računare i koji najčešće i kupuju komponente)
kao i za veoma merodavno i dinamično ispitivanje tržišta koje se uz malo truda
može izvesti putem gorepomenute plaćene (kompenzovane) konferencije.
Takođe, pošto je ovo profesionalni sistem, BIGZ bi morao da izmiri svoja
dugovanja prema autoru softvera i da počne, makar simbolično, da plaća
moderatore - ovo zanimanje i te kako oduzima vreme tim ljudima,
a ne vidim zašto bi oni trebalo da "časte" BIGZ ("vreme je novac" - kaže se).
Da, dobro ste pročitali, "BIGZ" a ne korisnike - korisnici plaćaju
i oni (s pravom) zauzvrat nešto očekuju.
Izvinjavam se svima na dužini ove poruke.
Hvala Vam na strpljenju ako ste je celu pročitali.
Ako želite da replicirate, MOLIM VAS - isecite je i ne citirajte je celu!
Pozdrav, Nitugard.
predlozi.257alec,
-> #247, epson> │ USR Sportster 33.6 odlicna...
> └─────────────────────────────────────────────────
>
> Centrala !?!?
53*
predlozi.258firus,
-> #256, nitugard Ni> nekako izvede da može da se popunjava off-line, na primer kao neka
Ni> poruka u kojoj je text ankete gde samo treba citirati ceo, odgovoriti i
Ni> replicirati određenom (za vaše dobro :) automatizovanom user-u.
Ovaj predlog mi se ni malo ne sviđa.
Ako bi se anketa popunjavala off-line sve bi zavisilo od dotičnog
korisnika.
Recimo pitanje:
Da li bi želeli još novih telefonskih linija?
I sad jedan da odgovor:
Da.
Drugi kaže:
Naravno.
Treći kaže:
Pa može.
E sad zamisli kakav bi trebao da bude program koji bi to obrađivao.
Zato treba napraviti program sa već ponuđenim odgovorima. Znači lupiš
a, b, c ili koje već slovo hoćeš i on tamo doda jedan glas za to.
Ako je već nešto u stilu koji modem imate, dati izbor od jedno 10
različitih modela i maksimalnih brzina konektovanja. Onda da postoji
i opcija nijedan od navedenih. Gde će korisnik da unese model svog
modema i posle će i ostali moći da glasaju za taj isti modem.
Naravno dozovoljeno je da jedan korisnik glasa samo jednom. Čisto
da ne bi bilo zloupotrebe. Znači čim glasaš, dobiješ oznaku da si
glaso i sledeći put nema glasanja.
Ovo se sasvim lepo može uraditi.
X
predlozi.259lexus,
-> #243, hercog=> Npr najbolja knjiga, najbolji cd disk, najinteresantnija faca
=> na sezamu itd...
A kako bi se izabrale knjige koje bi ušle u vote?
predlozi.260nitugard,
-> #258, firus>> Ni> nekako izvede da može da se popunjava off-line, na primer kao neka
>> Ni> poruka u kojoj je text ankete gde samo treba citirati ceo, odgovoriti i
>> Ni> replicirati određenom (za vaše dobro :) automatizovanom user-u.
>> Ovaj predlog mi se ni malo ne sviđa.
> ... skraćenje citata: svako može da odgovori kako hoće ...
Normalno da nisam mislio na takav sistem odgovaranja, a kako su P.A. Marvin
i HAL 9000 još uvek samo likovi iz SF romana, ona pomenuta automatska obrada
baš i ne bi bila izvodljiva, što si i sam primetio. :)
Ono na šta sam ja mislio je:
-------------------------------------------------- cut here ---------------
STAVITE "X" U KUĆICU KRAJ OPCIJE KOJA VAM ODGOVARA:
1. Želite li da SezamNET nabavi brže modeme?
[ ] Da [ ] Ne [ ] Svejedno mi je
---------------------------------------------------- and here -------------
Ovo se bez većih problema da automatski obraditi, fiktivni user kome se
odgovara vodi računa da neko ne odgovori više puta, a u slučaju greške
pri popunjavanju celu poruku šalje nazad korisniku da je ispravi,
ne evidentirajući da je isti glasao - jednom rečju ima kompletan
"filter za budale" što bi se reklo ;)
predlozi.261hercog,
-> #259, lexus(*> A kako bi se izabrale knjige koje bi ušle u vote?
Možda javnom raspravom :)
Sale
predlozi.262n.ceh,
-> #253, nenad Ne> neke konferencije na Sezamu i teme kojima se one bave. Sezamovci
Ne> su ipak premali i prilično nereprezentativan uzorak za izbor
Ne> "najboljeg CD-a", a naročito za izbor "najbolje knjige". Što se
...
Ne> Biće dakle uskoro nekih anketa i glasanja, krećemo prvo sa onom
Ne> političkom anketom koju smo dogovorili u FORUM-u (u vezi
Ne> predstojećih predsedničkih izbora u Srbiji), a uskoro bi trebalo
Zašto misliš da su sezamovci loš uzorak za CD ili knjigu, a dobar za
izbore?
Čeh
predlozi.263nenad,
-> #255, simce> Ovo je vrlo kvarno sa tvoje strane, a i neznam šta tebi
> vredi povećanje pretplate kad (koliko smo raspravili) od
> tih para ne dobijaš ni cvonjka.
Ne vidim šta je "vrlo kvarno" sa moje strane ako sam kroz šalu
potencirao činjenicu da ono što nekome "lično" odgovara ne mora
odgovarati svima. Što se koristi koju bih ja imao od novih modema
ona ne bi sigurno bila materijalna, ali ako bi obezbedila bolje
funkcionisanje sistema (ovi postojeći modemi su vrlo
problematični), pouzdaniji rad i lakše održavanje to bi već bilo
nešto.
Da ne bi bilo zabune, iz ove priče neko može da zaključi kako se
planira poskupljenje ili nešto slično. Čak mi neko reče na vezi
juče kako je čuo za "pouzdanu informaciju" da će se to i desti.
Zbog toga želim da jasno kažem: o nekakvom poskupljenju nije bilo
ni reči, ni razmišljanja, a kamo li da se o tome razgovaralo ili
razmatralo među onima koji o tome odlučuju.
Ovo želim jasno da kažem jer mislim da smo bar do sada bili
maksimalno korektni prema korisnicima po tom pitanju (prilikom
poslednjeg poskupljenja postojao je period od par nedelja za
vreme kog se pretplata mogla platiti po staroj ceni), pa ne želim
da ispadne da poturanjem nekih lažnih glasina hoćemo veštački da
stvorimo "povećanje potražnje", odnosno da ljudi požure sa
plaćanjima.
Poskupljenje je predložio jedan korisnik, sa idejom da to
doprinese novim bržim modemima, i to je sasvim normalno
razmišljanje - čovek shvata da ništa ne pada s neba već se mora
zaraditi ili zaslužiti. Verujem da ima i drugih koji tako misle,
a lično opet smatram da većina ne misli tako jer je i brzina od
14.400 sasvim dovoljna za većinu, naročito jer veza mnogima nije
idealna. Ipak, to nije razlog da neko pitanje tog tipa ne stavimo
u anketu, ko zna, možda bi 90% korisnika pristalo na povećanje
cene ako bismo dovodili manekenke na Sezam da animiraju chat? ;)
Kažem, ko zna... :)
predlozi.264zoxy,
-> #250, micovic> D->> Licno bih pristao i na povecanje clanarine ako ce ona (al sigurno)da
> D->> ide za
>
> De> Si ti lud ?
> Slazem se sa izjavom o stanju gore navedene osobe,...
>
cek bre...koje od nas dvojice.. ;))> Tako da sam za odrzavanje clanarine na
datom iznosu, i da se kroz
> nju nikako ne sme naplacivati nova investicija, ali pri tom
LJudi, 20 din pa i nije neka brojka, priznacete...
2-3 kutije duvana (oni koji puse)..
2-3 pica..
doduse, ima, siguran sam, dosta skolaraca koji i tih 20 moraju da iskamce od
caleta. al kad imaju za drogu nek nadju i za sezam ;))
a inace...odakle bi se unapredio sistem ako ne iz clanarine. kolko znam ne
drugih izvora finansiranja osim toga. Problem je jedino u tome da li nase pare
idu u bas one svrhe za koje je i namenjen (plate zaposlenih, odrzavanje i
UNAPREDJENJE sistema i sl..)
Nazalost, ja nemam nacina da to proverim...a vi?
predlozi.265dragosh,
-> #227, geronimo--> Shta,da odvajaju 3-4 linije i ugradjuju modeme 36600 zbog vas troje
--> cetvoro.Ovde ima mnogo ozbiljnijih i vzanijijh problema.
Tebi niko ne bi branio da zoves taj broj zato sto si na 14,4k...
predlozi.266mika,
-> #250, micovic**> cps: 1499-1600
jel si siguran za ovo ??!
predlozi.267mika,
-> #245, simce**> mesecno na sezam, a mislim da ima jos dosta njih koji
**> misle isto.
jeste, dosta njih misle isto :)
nego, ja bi pristao da dam vise para
ako se dovede internet i uz internet
jos jedno 30 nodova :) (al sam skrooman)
predlozi.268mika,
-> #246, epson**> Mada i dalje nikako da se povezem na EUnet ili Beotel
**> (centrala sux !)
beotelnet zovi na brojeve na 4, tj 4443443 i 4440747
tu se 100 posto dobija puni link...
sem ako ne dobijes broj koji je sporiji (to je njihova
greska)
predlozi.269swix,
-> #266, mika-=> **> cps: 1499-1600
-=>
-=> jel si siguran za ovo ??!
Šta je tu toliko čudno?
predlozi.271zoxy,
-> #253, nenad> Bice dakle uskoro nekih anketa i glasanja, krecemo prvo sa onom
> politickom anketom koju smo dogovorili u FORUM-u (u vezi
> predstojecih predsednickih izbora u Srbiji), a uskoro bi trebalo
E, a sto se ne bi batalili politike.. licno sam alergican (ne kazem
apolitican) na takve, ali bas budalaste ankete :za koga cete da glasate, kome
dajete poverenje, ko vam je najomrazeniji poliitcar i sl... ovde dodjem da
vidim st aje novo, vidim se sa ljudima, a tih gnjavatorskih anketa mi je bas
pun____ zasto takvu anketu ne ostavite vama koji posecujete forum.politika,
srbija itd.
Na forum.politicke_stvari sam stavio res....ne bih voleo da to stavim i na
sezam.connected :)
Siguran sam da ima i pametnijih stvari o kojima mozemo d ase izjasnjavamo..
predlozi.272acafaca,
Mogli bi u Show da
ubacite i program bioskopa.
predlozi.273sofke,
-> #220, ppecanac
Pp>> Neverujem da bi bilo dovoljno 3-4 linije jer skoro polovina
Pp>> sezamovaca ima neki brzi modem (od 14,400)
Pp> Ja ne bi bas rekao da polovina ima brzi od 14400, cak mislim
Pp> da ima dosta onih sa 2400.
Pp> BTW, mogli bi de se oglase svi i kazu koje modeme imaju a
Pp> na kojim brzinama zovu, pa da vidimo kakvo je stanje.
Modem - USRobotics 14400 Fax modem.
Konekcija sa Sezamom uvek na 14400, stabilnost veze, manje-više OK.
predlozi.274ancha,
-> #272, acafaca> Mogli bi u Show da
> ubacite i program bioskopa.
PODRŽAVAM!
predlozi.275ancha,
-> #273, sofke> > BTW, mogli bi de se oglase svi i kazu koje modeme imaju a
> > na kojim brzinama zovu, pa da vidimo kakvo je stanje.
>
> Modem - USRobotics 14400 Fax modem.
> Konekcija sa Sezamom uvek na 14400, stabilnost veze, manje-više OK.
ovde kao svi imaju USR modeme...pa su kao glavni....
Ja imam ćiru (CL) 14400
nema V.42bis sa sezamom,ali za ovo što radim dosta je i V.32
cps:1300-1600 (najčešće oko 1350)
centrala 17-
predlozi.277swix,
-> #274, ancha-=>> Mogli bi u Show da
-=>> ubacite i program bioskopa.
-=>
-=> PODRŽAVAM!
Ako stavite bioskop moraćete i pozorišta :)
Bilo bi lepo kao bi i za bioskope i za pozorišta filmove/predstave
najavljivali koji dan unapred.
Tj. kad bolje razmislim mogli bi to i sa TV programom.
p.s. mada za TV program već sada kasni nekoliko dana (a ja bi budala ;) da
stiže ranije :))
predlozi.278nenad,
-> #262, n.ceh> Zašto misliš da su sezamovci loš uzorak za CD ili knjigu, a dobar za
> izbore?
Nisam se dobro izrazio, ne smatram naravno da su Sezamovci
reprezentativni uzorak za neke političke ankete na osnovu koga
bismo mogli da predviđamo rezultate izbore, ali politika je opšta
stvar i hteli mi to ili ne svi smo na neki način politički
"angažovani". Zbog toga su i članovi Sezama ništa manje nego
drugi građani "kompetentni" da se o njoj izjašnjavaju. Uostalom i
živa diskusija o poltičkim temama u konferencijama o tome govori.
Ako ćemo pravo, ne predstavljaju Sezamovci ni reprezentativan
uzorak među korisnicima računara, pa ipak glasanje o raćunarskim
temama ima smisla.
S druge strane nekakav izbor najbolje knjige među Sezamovcima ne
bi imao skoro nikakav značaj ni smisao. Niti su svi koji bi
glasali pročitali dovoljno knjiga da bi o njima mogli da sude,
niti su pročitali sve one koje bi eventualno bile u konkurenciji,
pa njihov sud nema nekog većeg značaja od najobičnijeg
"prebrojavanja", ustanovljavanja "ukusa" prosečnog člana Sezama,
pronalaženja najpopularnije knjige i sl.
predlozi.279stukelj,
-> #268, mika> beotelnet zovi na brojeve na 4, tj 4443443 i 4440747
> tu se 100 posto dobija puni link...
> sem ako ne dobijes broj koji je sporiji (to je njihova
> greska)
Nesto se ovde cudno dogadja... Danas sam uspeo da dobijem BeoTel ladno
kad sam nazvao 4443443. Nista tu ne bi bilo cudno da do sada uopste nisam
uspevao da se povezem i na EUnet i na BeoTel. Posle onog povezivanja modema
jednostavno bi veza pukla i kada kliknem na "details" napise mi "modem did
not answer"... Istina EUnet jos uvek se*e na malopre pomenuti nacin, dok sa
BeoTelom sam uspeo da se povezem...
Ima li neko slicna iskustva sa mojom centralom (177xxxx) ?!?
predlozi.280mika,
-> #258, firus**> Da li bi zeleli jos novih telefonskih linija?
pa ne .. mislim glupo je pitati za ovo ... .:)
bolje da stoji : da li se slazete za poskupljenje
sezamovih usluga ;)....
naravno odgovor bi vecine bio NE ! :) zato mislim
da nema koristi praviti bilokakvu anketu, znate
vec sta mi (korisnici) hocemo....
mika
predlozi.281aljosa.obuljen,
-> #276, swixpa na 14400 i treba cps da bude oko 1600. meni je kod kompresovanih
file-ova na 14400 uvek izmedju 1550i 1620 iako je u proseku stalno
1600. kod nekompresovanih je preko 1600, neki put cak i preko 2000
u zavisnosti os toga sta se skida.
poz.
predlozi.282epson,
-> #268, mika
│ tu se 100 posto dobija puni link...
│ sem ako ne dobijes broj koji je sporiji (to je njihova
└─────────────────────────────────────────────────
Meni se to desi SKORO svaki put/pogodim dobar nod iz jedno 30-40 puta uz
naravno puno busya ;(
predlozi.283gmatic,
-> #272, acafaca==> Mogli bi u Show da
==> ubacite i program bioskopa.
Podrzavam kao i da se ubace programi pozorista,opera,koncerti i ostalo
sto se desava u ovem gredetu.
predlozi.284gmatic,
-> #275, ancha==> cps:1300-1600 (najcesce oko 1350)
HE!
Najcesce 1500-1600
Inace znas koj modem imam i koja centrala(koja suxira i to ne da suxira
nego razbija a pogotovu onaj Peja sa Pinka)
predlozi.285dekik,
A jel ne bi bilo dobro da se u sub uvede fora kojom u sluchaju prekida veze
pobedjuje ovaj koji je bio bolji.Znachi nema vishe onog "prkinula mi se veza
bash kad je tebi preostao josh samo jedan chamac".
predlozi.286alec,
-> #275, ancha> ovde kao svi imaju USR modeme...pa su kao glavni....
> Ja imam ciru (CL) 14400
> nema V.42bis sa sezamom,ali za ovo sto radim dosta je i V.32
> cps:1300-1600 (najcesce oko 1350)
Imao i ja CL do pre mesec-mesec i po, veza je i onda bila manje-vise ok
predlozi.287mika,
-> #269, swix**> Sta je tu toliko cudno?
pa ne znam.... pitam samo ;)
predlozi.288mika,
-> #279, stukelj**> Nesto se ovde cudno dogadja... Danas sam uspeo da dobijem
**> BeoTel ladno kad sam nazvao 4443443. Nista tu ne bi bilo
**> cudno da do sada uopste nisam uspevao da se povezem i na
**> EUnet i na BeoTel. Posle onog povezivanja modema jednostavno
**> bi veza pukla i kada kliknem na "details" napise mi "modem
**> did not answer"... Istina EUnet jos uvek se*e na malopre
**> pomenuti nacin, dok sa BeoTelom sam uspeo da se povezem...
**> Ima li neko slicna iskustva sa mojom centralom (177xxxx) ?!?
verovatno si dobio beotelnet, zato sto sada pokusavaju nesto
sa alcatel centralama.... to su rekli zasto par nedelja u
nazad nije radio dobro sistem...
predlozi.289morkin,
-> #277, swix> -=>> Mogli bi u Show da
> -=>> ubacite i program bioskopa.
> Ako stavite bioskop moraćete i pozorišta :)
Stvarno, bilo bi lepo. Mogli bi nadležni (nenad?) da onome ko svakodnevno
ukucava repertoar bioskopa i pozorišta daju džabe da koristi usluge
SezamNet-a, naravno, sve dok to radi revnosno.
Otvorite read-only konferenciju za tv, bioskope i pozorišta, a stare poruke
brišite (kao u mali.oglasi).
Show TV mi se nekako ne sviđa...
predlozi.290morkin,
-> #285, dekik> A jel ne bi bilo dobro da se u sub uvede fora kojom u sluchaju prekida
> veze pobedjuje ovaj koji je bio bolji.Znachi nema vishe onog "prkinula mi
> se veza bash kad je tebi preostao josh samo jedan chamac".
... pa da onda čim neko pogodi jedan brod prekida vezu? ;>
predlozi.291buva,
-> #289, morkin
(;)Show TV mi se nekako ne svida...
da stvarno , najbolje da se ukine taj sh tv ... ionako nichemu
nesluzhi ... evo danas pokazuje program za Utorak (15 april.)...
predlozi.292dekik,
-> #290, morkin
D->> ...pa da onda cim neko pogodi jedan brod prekida vezu?;>
Nisam mislio bukvalno,nego npr ako nekom ostane 1 ili 2 chamca(borda).
predlozi.293swix,
-> #290, morkin-=>> A jel ne bi bilo dobro da se u sub uvede fora kojom u sluchaju prekida
-=>> veze pobedjuje ovaj koji je bio bolji.Znachi nema vishe onog "prkinula
-=>> mi se veza bash kad je tebi preostao josh samo jedan chamac".
-=>
-=> ... pa da onda čim neko pogodi jedan brod prekida vezu? ;>
Pa može ako se, recimo, uspostavi neka granica, da nemože da pobedi onaj
ko(me) je(se) prekinuo(la) veze, i tome slično.
Ipak još neko vreme (možda) najbolje je rešenje da igraš sa nekim "pouzdanim".
predlozi.294firus,
-> #283, gmatic Gm> Podrzavam kao i da se ubace programi pozorista,opera,koncerti i ostalo
Gm> sto se desava u ovem gredetu.
Imam samo jedno pitanje za vas koji to predlažete. Ko će to da radi?
Nenad i Zak sigurno ne mogu da se zabavljaju tim.
X
predlozi.295firus,
-> #293, swix Sw> Pa može ako se, recimo, uspostavi neka granica, da nemože da pobedi
Sw> onaj ko(me) je(se) prekinuo(la) veze, i tome slično.
O ovome se raspravljalo u Igre/Sezam pre jedno godinu dana. Pročitajte
šta se tad pričalo i do kakvih se zaključaka došlo. Batalite gluposti.
Sw> Ipak još neko vreme (možda) najbolje je rešenje da igraš sa nekim
Sw> "pouzdanim".
Tako je kako je i nek tako i ostane.
Ne maltretirajte više Zaka, ipak je on samo čovek.
X
predlozi.296nenad,
-> #289, morkin> Stvarno, bilo bi lepo. Mogli bi nadležni (nenad?) da onome ko svakodnevno
> ukucava repertoar bioskopa i pozorišta daju džabe da koristi usluge
> SezamNet-a, naravno, sve dok to radi revnosno.
Može, zašto da ne. Nema problema da se dogovorimo da svaka usluga
tog tipa koja bi bila od koristi ostalim članovima sistema bude
nagrađena. Ako neko ima ideju, predlog ili želju neka se javi.
> Show TV mi se nekako ne sviđa...
Show podisistem je baš namenjen za takve stvari, nema razloga da
se neka konferencija puni i čuva podatke o starim bioskopskim
repertoarima i tv programima. Nezgoda sa njim je što nije podržan
od strane off-line reader-a (mora da se koristi makemail), ali
novi OLR će ga podržavati pa će sve doći na svoje mesto.
predlozi.297nenad,
-> #291, buva> da stvarno , najbolje da se ukine taj sh tv ... ionako nichemu
> nesluzhi ... evo danas pokazuje program za Utorak (15 april.)...
Što se SHOW TV komande tiče ona neće ni ubuduće biti ažurna jer
nam je zabranjen taj vid distribucije tv programa. Njena namena
je bila da smanji protok pojedinačnih mail poruka i u tom cilju
je ipak uspela - pošto se sada TV info šalje kao Carbon Copy
umesto različite mail poruka za svakog pojedinog user-a.
predlozi.298geronimo,
-> #294, firus-^- Gm> Podrzavam kao i da se ubace programi pozorista,opera,koncerti
-^- i ostalo Gm> sto se desava u ovem gredetu.
-^- Imam samo jedno pitanje za vas koji to predlazete. Ko ce to da
-^- radi?
-^- Nenad i Zak sigurno ne mogu da se zabavljaju tim.
Oni verovatno nemaju vremena ali bi mogla da se raspishe neka vrsta konkursa
predlozi.299swix,
-> #295, firus|-> Sw> Pa može ako se, recimo, uspostavi neka granica, da nemože da pobedi
|-> Sw> onaj ko(me) je(se) prekinuo(la) veze, i tome slično.
|->
|-> O ovome se raspravljalo u Igre/Sezam pre jedno godinu dana. Pročitajte
|-> šta se tad pričalo i do kakvih se zaključaka došlo. Batalite gluposti.
|->
|-> Sw> Ipak još neko vreme (možda) najbolje je rešenje da igraš sa nekim
|-> Sw> "pouzdanim".
|->
|-> Tako je kako je i nek tako i ostane.
|->
|-> Ne maltretirajte više Zaka, ipak je on samo čovek.
|->
|-> X
Ja sam samo "njima" dao predlog. Mene to i ne zanima previše jer ja i igra
samo sa pouzdanima.
BTW.
I nemislim da se Žak (ili je Zak ?? ) takvim stvarima maltretira. Njegov je
posao na sezamu je da taj software stalno unapređuje.Ovde ne mislim na samo
ovo oko Sub-a.
Sad, to što on ima probleme i što je Sezamov software i dalje neregistrovan
to ne smatram za moje probleme (i probleme ostalih korisnika) već za samo
Žakove probleme sa upravom (valjda upravom) Sezama.
Nisam im ja zato kriv ni malo. To neka oni rasprave, a ja za to ne želim ni
da znam.
predlozi.300supers,
-> #263, nenad>> idealna. Ipak, to nije razlog da neko pitanje tog tipa ne stavimo
>> u anketu, ko zna, možda bi 90% korisnika pristalo na povećanje
>> cene ako bismo dovodili manekenke na Sezam da animiraju chat? ;)
Ja bih pristao na povećanje pretplate kada bih video da tim parama
raspolažu oni koji vode Sezam, a ne neke više strukture BIGZ-a.
Ja kao korisnik hoću da vidim da se pare koje plaćam investiraju
u poboljšanje usluge koja mi se pruža, a ne da nestaju u crnoj rupi
kao do sada.
Sezampro svakih par meseci pruži nešto novo svojim korisnicima.
Mogućnost telneta, nove linije, PPP nalog, bolje veze, brži modemi...
OK, oni mlate ogromne pare, duplo su skuplji, primaju pomoć iz
inostranstva itd. itd. ali vidi se da veliki deo dobiti stalno reinvestiraju.
predlozi.301nenad,
-> #299, swixNemoj citirati CELU poruku na koju odgovaraš, za to ZAISTA nema
nikakve potrebe. Koga zanima može uvek pritisnuti Alt-O i
pogledati kompletan sadržaj poruke, dovoljno je citirati red ili
dva na koje i odgovaraš.
predlozi.302supers,
-> #296, nenad>> Nezgoda sa njim je što nije podržan
>> od strane off-line reader-a (mora da se koristi makemail), ali
>> novi OLR će ga podržavati pa će sve doći na svoje mesto.
Nezgoda je što ni pad makemail ne funkcioniše, jer SOR i SDW to ne
čitaju. Još jednom ću da zamolim da se to sredi, kad je već ugrađena
naredba bar nek radi posao.
predlozi.303firus,
-> #299, swix Sw> Njegov je posao na sezamu je da taj software stalno unapređuje.Ovde ne
Sw> mislim na samo ovo oko Sub-a.
Da si pročitao onu beskonačnu raspravu bilo bi ti jasno da bilo kakvo
unapređivanje podmornica nema smisla. Znači ipak bi to bilo bespotrebno
maltretiranje.
Sw> Nisam im ja zato kriv ni malo. To neka oni rasprave, a ja za to ne
Sw> želim ni da znam.
Znači boli te uvo što čoveku nisu platili? Da li bi ti na njegovom mestu
radio ovoliko i to još za džabe? Opet ponavljam svaka njemu čast.
X
predlozi.304swix,
-> #301, nenad|-> Nemoj citirati CELU poruku na koju odgovaras, za to ZAISTA nema
|-> nikakve potrebe. Koga zanima moze uvek pritisnuti Alt-O i
|-> pogledati kompletan sadrzaj poruke, dovoljno je citirati red ili
|-> dva na koje i odgovaras.
A sta ako neko nema Sor ili Sdw ? ;)
Ajde pokucasu da ih smanjim (od sada :)
Pozdrav!
p.s. mislim da je sada _sve_ bilo vazno tako da sam je celu citiro. Ovo sada
nije bilo namerno :)
predlozi.305swix,
-> #303, firus|-> Da si procitao onu beskonacnu raspravu bilo bi ti jasno da bilo kakvo
Da sam....
|-> Znaci boli te uvo sto coveku nisu platili? Da li bi ti na njegovom mestu
Ne boli me uvo, ali, ajde sad ono cuveno, "NISAM MU JA KRIV".
Sto nje uveo neki Trial period ;) pa i da ih malo uceni.
Uzgred budi receno, pogresno sam se izrazio u svojoj poruci, te bi mozda
(pazi, mozda) ovako bilo bolje.
Umesto ... zelim da znam... mozda bi bolje bilo ... treba da znam.... ali ni
ovo prvo nije daleko od istine.
Ne zanimaju me njhovi problemi, opet govorim.
|-> radio ovoliko i to jos za dzabe? Opet ponavljam svaka njemu cast.
Ja ne bi.
Ako on sve ovo radi zbog korisnika Sezama svaka njemu cast, ali neverujem da
mu treba tvoja saosecajnost i slicno
Mozda se i ovde pogresno izrazavam ali ....
predlozi.306pecanac,
-> #300, supers> Sezampro svakih par meseci pruzi nesto novo svojim korisnicima.
> Mogucnost telneta, nove linije, PPP nalog, bolje veze, brzi
> modemi...
Najnovije je da imaju sve 33600 modeme...
predlozi.307zodiac,
-> #304, swix> A sta ako neko nema Sor ili Sdw ? ;)
>
> Ajde pokucasu da ih smanjim (od sada :)
Hajde pokusaj, posto sada vec stvarno pocinjes da preterujes,
i to ne samo sa citatima. Tek sto si sleteo ovde, a vec si
postao strucnjak za sve oblasti zivota i tehnologije. Odgovaras
na najmanje 50% postavljenih pitanja, najcesce netacno ili
potpuno proizvoljno, navodeci pri tom i ceo tekst poruke u
citatu, sto jasno ukazuje na tvoje potpuno neiskustvo u domenu
modemskih komunikacija. Na sve dobronamerne savete i opomene
odgovaras silnicki i osiono, sve misleci, valjda, da ces na taj
nacin, uz obilatu upotrebu psovki i raznoraznih prostakluka,
uciniti svoje izlaganje zanimljivijim za ovaj auditorijum.
Medjutim, nije tako. U silnoj zelji da budes interesantan, ti
si napadno i upadljivo _dosadan_, jer ljudi na svoja pitanja
ocekuju konkretne odgovore, a ne puka klinacka naklapanja,
pogotovo ne sa punim citatima, cime svima bespotrebno, a opet
iz neznanja, punis padove. Sto se bezobrazluka i psovki tice -
opet cist promasaj; dovoljno sam dugo ovde da bih mogao sa
potpunom sigurnoscu da ti kazem da se to bas nikome ne dopada,
te da si odabrao sasvim pogresan nacin da osvojis bilo ciju
naklonost, sto ocigledno nevesto i pokusavas. A ukoliko nemas
zelju za normalnom komunikacijom - onda si definitivno na
pogresnom mestu. U tvom slucaju, na zalost, vise je nego
ocigledno pomanjkanje osnovnog kucnog vaspitanja. Posto je jasno
da si prilicno mlad, mozda nije suvise kasno da to sam popravis,
kad vec o tome niko ranije nije vodio racuna. Pocni, na primer,
time sto ces cutati kad nemas sta pametno da kazes.
predlozi.308nenad,
-> #304, swix> A sta ako neko nema Sor ili Sdw ? ;)
Obrišeš višak.
predlozi.309mika,
-> #299, swix**> Sad, to sto on ima probleme i sto je Sezamov software i dalje
**> neregistrovan to ne smatram za moje probleme (i probleme
**> ostalih korisnika) vec za samo Zakove probleme sa upravom
**> (valjda upravom) Sezama.
ma ja mu predlazem da digne svoj software odatle, pa nek
se oni cheskaju... onda ce tek morati da mu plate, kad
vide da ne mogu bez softwarea ;)
predlozi.310mika,
-> #301, nenad**> nikakve potrebe. Koga zanima moze uvek pritisnuti Alt-O i
e pa vidish, meni to ne radi ;) neka.. pusti choveka
neka citira ako mu se svidja
predlozi.311alec,
-> #306, pecanac>> Sezampro svakih par meseci pruzi nesto novo svojim
>> korisnicima. Mogucnost telneta, nove linije, PPP nalog, bolje
>> veze, brzi modemi...
>
> Najnovije je da imaju sve 33600 modeme...
I na svim linijama mozes da se ulogujes i konzolno i ppp.
predlozi.313swix,
-> #309, mika|-> ma ja mu predlazem da digne svoj software odatle, pa nek
|-> se oni cheskaju... onda ce tek morati da mu plate, kad
|-> vide da ne mogu bez softwarea ;)
To ti kazem... !!!