SEZAM.2

19 Dec 1996 - 21 Dec 1999

Topics

  1. obavestenja (43)
  2. pitanja (2339)
  3. problemi (2196)
  4. predlozi (1127)
  5. konferencije (14)
  6. fajlovi (255)
  7. olr (1136)
  8. vote (35)
  9. kritika (1164)
  10. razno (1220)

Messages - predlozi

predlozi.210 firus, -> #204, hercog
He> Elem može li jedan konstruktivan predlog... Krajnje glup predlog. He> Svi fajlovi koji se nalaze u sezamovim direktorijima ili koji se He> kače uz poruke da budu pakovani sa arjom ili pkzipom... Šta bi radio kad bi video *.lha ili *.ddi? Ubio se? He> p.s. ovaj rar mi ide na neurovegetativni sistem Tvoj lični problem. X
predlozi.211 miste,
Postovani Sisteme, Zdravo. Imam jedan predlog: trebalo bi osnovati konferenciju 'INTERNET' u koj- oj bi ISKLJUCIVO!!! bili zastupljeni: novosti, dogadjanja u i oko Interneta, softver(ovde ukljucujem: browsere, programe za PPP i sav ostali softver u vezi ISKLJUCIVO!!! sa Internetom), problemi, itd., a sve u vezi ISKLJUCIVO!!! sa Internetom. Molim vas da OZBILJNO razmislite o ovom mom predlogu. Imam i jos jedan predlog: trebalo bi uvesti tzv. EXTRA TIME za download, a evo i zasto: naime, kada razdvojim jedan veliki fajl na vise delova u Pad-u, onda i tim razdvojenim strukturama jednog fajla treba isto vremena da bi ih preneo sve odjednom kao i za originalni(taj veliki) fajl, sto je po mom misljenju strasno pogresno, a evo zasto bi se to zvalo EXTRA TIME: to je vreme koje NE IDE u onih 30 minuta, nego to bi bilo vreme POTPUNO ODVOJENO od onih 30 minuta i predvidj- eno SAMO za download, a trajanje EXTRA TIME-a bi bilo od 30 do 50 minuta, za- visno od velicine fajla. Ova moja dva predloga trebalo bi OZBILJNO razmotriti i videti sta bi od ovoga sto sam predlozio bilo ostvarivo. Hvala. Pozdrav, VLADA
predlozi.212 ppecanac,
Kada bi neko podesio sat na sezamu, ucinio bi dobro delo. :)
predlozi.213 hercog,
Može li da se organizuje neko glasanje za najpopularniji računarski časopis kod nas (domaći)? Sale
predlozi.214 dragosh, -> #200, miste
--> Zdravo. Mislim da bi bilo JAKO DOBRO ugraditi 33600 modeme na Sezamu, --> razlog: brzhi prenos velikih datoteka. Molim da ovaj predlog bude To sam i ja svojevremeo predlagao,medjutim niko me nije uzeo za ozbiljno ;( Verovatno Bigz (ili ko je sad glavni) neda lovu. Takodje ima jos jedna stvar: Malo ko ce moci da uspostavi neku normalnu 28,8 ili 33,6k vezu (mnogi se i sad muče da bi bili na 14,4k) tako da ne bi bilo potrebe za zamenom svih nodova brzim modemima,vec bi bilo dovoljno da se brzi modemi odvoje na drugi broj sa 3-4 linije.To bi verovatno bilo dovoljno...
predlozi.215 dragosh, -> #209, dzakic
--> Kupovina modemi od 33600 se razmatra vec neko vreme i moze se reci da --> postoje izgledi da ih uskoro vidimo na Sezamu. Naravno, ne moze se --> reci kada, ali se svakako trudimo da bude sto pre. Treba samo tri puta Samo se nadam da nece doci zajedno sa Internetom ;((
predlozi.216 supers, -> #209, dzakic
>> izmeriti a jednom preseći da se ne desi ponovo da dobijemo lošu >> seriju kao što je to bio slučaj sa ovim Sportsterima. Čuj, vi imate dobre Sportstere, svih 15 su još uvek ispravni i rade, zar ne? Jednostavno, USR nije idealna marka za naše telefonske uslove. Bolji su bili Sportsteri stariji od dve godine, dok je 14400bps modem bio luksuz.
predlozi.217 nenad, -> #204, hercog
> Elem može li jedan konstruktivan predlog... Svi fajlovi koji > se nalaze u sezamovim direktorijima ili koji se kače uz poruke da > budu pakovani sa arjom ili pkzipom... Što se direktorijuma tiče uvek se koristi zip (odnosno onaj originalni arhiver koji je koristio autor), osim kod arhiva koje delimo na više delova (za tim još uvek postoji potreba). Što se njih tiče, zip nije rešenje, a između ARJ-a i RAR-a odlučili smo se za RAR jer je ARJ zastareo program čija ni jedna verzija ne poznaje duga imena fajlova, više se ne razvija (njegov autor sada pravi neki JAR arhiver), a i praktično je dosupan samo na DOS-u. S druge strane RAR je noviji, prilično popularan, raspoloživ za više platformi, poznaje duga imena datoteka, nudi bolju kompresiju, lakši je za korišćenje (a komande skoro iste kao kod ARJ-a), brži je...
predlozi.218 nenad, -> #211, miste
> Zdravo. Imam jedan predlog: trebalo bi osnovati konferenciju 'INTERNET' u > koj- oj bi ISKLJUCIVO!!! bili zastupljeni: novosti, dogadjanja u i oko > Interneta, softver(ovde ukljucujem: browsere, programe za PPP i sav > ostali softver u vezi ISKLJUCIVO!!! sa Internetom), problemi, itd., a sve > u vezi ISKLJUCIVO!!! Što se tehničkih pitanja tiče te teme pokriva nekoliko tema u konferenciji komunikacije, a o ostalim stvarima - sadržaji, vesti, događanja - može se razgovarati u odgovarajućim temama po ostalim konferencijama. > pogresno, a evo zasto bi se to zvalo EXTRA TIME: to je vreme koje NE IDE > u onih 30 minuta, nego to bi bilo vreme POTPUNO ODVOJENO od onih 30 > minuta i predvidj- eno SAMO za download, a trajanje EXTRA TIME-a bi bilo > od 30 do 50 minuta, za- Zvali ga EXTRA ili ne, vreme je vreme. Ono o čemu se razmišlja već duže vreme i što se razmatra je mogućnost da se u vreme slabijeg opterećenje potrošeno vreme ne računa u dnevno vreme. No i tu postoje dva problema: 1. ako se vreme ne troši u vreme slabog opterećenja ostaće za trošenje u vreme velikog opterećenja i 2. skoro i da nema vremena slabog opterećenja. No, smislićemo već nešto po tom pitanju...
predlozi.219 swix, -> #214, dragosh
-=> --> Zdravo. Mislim da bi bilo JAKO DOBRO ugraditi 33600 modeme na Sezamu, -=> --> razlog: brzhi prenos velikih datoteka. Molim da ovaj predlog bude -=> -=> To sam i ja svojevremeo predlagao,medjutim niko me nije -=> uzeo za ozbiljno ;( Verovatno Bigz (ili ko je sad glavni) -=> neda lovu. Takodje ima jos jedna stvar: Malo ko ce moci -=> da uspostavi neku normalnu 28,8 ili 33,6k vezu (mnogi -=> se i sad muče da bi bili na 14,4k) tako da ne bi bilo -=> potrebe za zamenom svih nodova brzim modemima,vec bi -=> bilo dovoljno da se brzi modemi odvoje na drugi broj -=> sa 3-4 linije.To bi verovatno bilo dovoljno... Samo neka oni ubace linija a ja (mi, ko već ima 33600 modem) ću već nači način da se CONNECT-ujem na većim brzinama. :) Neverujem da bi bilo dovoljno 3-4 linije jer skoro polovina sezamovaca ima neki brži modem (od 14,400)
predlozi.220 ppecanac, -> #219, swix
> Neverujem da bi bilo dovoljno 3-4 linije jer skoro polovina > sezamovaca ima neki brzi modem (od 14,400) Ja ne bi bas rekao da polovina ima brzi od 14400, cak mislim da ima dosta onih sa 2400. BTW, mogli bi de se oglase svi i kazu koje modeme imaju a na kojim brzinama zovu, pa da vidimo kakvo je stanje.
predlozi.221 mika, -> #214, dragosh
**> --> Zdravo. Mislim da bi bilo JAKO DOBRO ugraditi 33600 **> modeme na Sezamu, --> razlog: brzhi prenos velikih datoteka. **> Molim da ovaj predlog bude **> **> To sam i ja svojevremeo predlagao,medjutim niko me nije **> uzeo za ozbiljno ;( Verovatno Bigz (ili ko je sad glavni) **> neda lovu. Takodje ima jos jedna stvar: Malo ko ce moci **> da uspostavi neku normalnu 28,8 ili 33,6k vezu (mnogi **> se i sad muce da bi bili na 14,4k) tako da ne bi bilo **> potrebe za zamenom svih nodova brzim modemima,vec bi **> bilo dovoljno da se brzi modemi odvoje na drugi broj **> sa 3-4 linije.To bi verovatno bilo dovoljno... i jos nesto, ne znam da li to ima veze sa ovime, sezam radi uglavnom na XT masinama (ima tu i jacih), , a sto se tice uspostavljanja veza sa sezamom, to nije u moci bilo koga (sem poste, koji bi trebali da promene brojeve). mika
predlozi.223 mika, -> #215, dragosh
**> Samo se nadam da nece doci zajedno sa Internetom ;(( a nadaj se nadaj... :) svako ima pravo na to...... ali od toga nema nista.. bar za sada... :( mika
predlozi.224 mika,
evo, imam jedan predlog, jeste glup.. ali... zasto ne biste stavili na jedno 2 linije kao neku foru samo za mail, znaci da korisnika ako zove na te brojeve ima samo 5 min, i nema opciju chat i page, to mu je dovoljno da skine i posalje postu, a posle ako hoce da chatuje, skida nesto, neka nazove taj drugi broj. to ce da olaksa onima (vecini) kojima je glavni cilj zvanja konferencije, grupe, mail ...... mika
predlozi.225 simce, -> #220, ppecanac
>> Neverujem da bi bilo dovoljno 3-4 linije jer skoro polovina >> sezamovaca ima neki brzi modem (od 14,400) > Ja ne bi bas rekao da polovina ima brzi od 14400, cak mislim > da ima dosta onih sa 2400. Mislim da i nije neka ideja da se kupuju 33600 modemi, bolje je da se uvede josh nekoliko linija, to ce mnogo vishe da koristi. Da ne pominjemo kako bi bilo lepo kad bi se popravilo ono zvonjenje u prazno koje se sada sve češće dešava. I još malo da se proradi na nodovima 11 i 14. Kada se sve ovo završi onda mozete da predjete na 33600.
predlozi.226 vector, -> #220, ppecanac
│ BTW, mogli bi de se oglase svi i kazu koje modeme imaju a │ na kojim brzinama zovu, pa da vidimo kakvo je stanje. └───────── TI33600. Odlicna veza na 14400. :)
predlozi.227 geronimo, -> #214, dragosh
-^- --> Zdravo. Mislim da bi bilo JAKO DOBRO ugraditi 33600 modeme na -^- Sezamu, --> razlog: brzhi prenos velikih datoteka. Molim da ovaj -^- predlog bude -^- bilo dovoljno da se brzi modemi odvoje na drugi broj -^- sa 3-4 linije.To bi verovatno bilo dovoljno... Shta,da odvajaju 3-4 linije i ugradjuju modeme 36600 zbog vas troje cetvoro.Ovde ima mnogo ozbiljnijih i vzanijijh problema.
predlozi.228 nenad, -> #224, mika
> evo, imam jedan predlog, jeste glup.. ali... > zasto ne biste stavili na jedno 2 linije kao neku > foru samo za mail, znaci da korisnika ako zove na te > brojeve ima samo 5 min, i nema opciju chat i page, Ideja je poznata od ranije, kao uostalom i problem teškog dobijanja veze - a naročito kada je ona potrebna hitno i to samo na kratko. Na žalost rešenje koje predlažeš nije tako lako izvodljivo, trebalo bi brojeve skidati sa serije, što iziskuje proceduru, i ko zna još kakve moguće komplikacije - kako tehničke tako i administrativne. Na putu smo da pronađemo možda i bolje rešenje za takve probleme, a kada se bude znalo više detalja objavićemo to u ovoj konferenciji.
predlozi.229 pvlada, -> #220, ppecanac
PV> BTW, mogli bi de se oglase svi i kazu koje modeme imaju a PV> na kojim brzinama zovu, pa da vidimo kakvo je stanje. USR Sportster 14400, odlična veza :)
predlozi.230 dekik, -> #229, pvlada
D->> USR Sportster 14400,odlicna veza :) Motorola 28.8 Odlichno ;)
predlozi.231 swix, -> #230, dekik
-=> -=> -=> D->> USR Sportster 14400,odlicna veza :) -=> -=> Motorola 28.8 Odlichno ;) Ajde onda i ja: Rockwell 33,600, vrlo dobra 4+
predlozi.232 gmatic,
Mogle bi malo da se naprave statistike (znate vec ko ima najveci broj poziva, najaktivniji u pojedinim konfama pa i koji su modemi najbrojniji posto vec postoji jedan takav predlog).
predlozi.233 gmatic, -> #215, dragosh
==> --> Kupovina modemi od 33600 se razmatra vec neko vreme i ==> moze se reci da --> postoje izgledi da ih uskoro vidimo na ==> Sezamu. Naravno, ne moze se --> reci kada, ali se svakako ==> trudimo da bude sto pre. Treba samo tri puta E ljudi bilo bi to lepo ali meni i na 14400 cesto puca veza pa... PS: Ja imam 14400 pa mi je svejedno.
predlozi.234 gmatic, -> #229, pvlada
==> USR Sportster 14400, odlicna veza :) Isti modem nekad odlicna nekad puca ko luda > centrala sux.
predlozi.235 epson, -> #226, vector
│ TI33600. Odlicna veza na 14400. :) └───────────────────────────────────────────────── Takođe, ali neki dan mi se desi da moram da forsiram 9.6k . (501-***)
predlozi.236 epson, -> #231, swix
│ -=> D->> USR Sportster 14400,odlicna veza :) └───────────────────────────────────────────────── │ -=> Motorola 28.8 Odlichno ;) └───────────────────────────────────────────────── │ Rockwell 33,600, vrlo dobra 4+ └───────────────────────────────────────────────── A centrala ?!?
predlozi.237 stukelj, -> #235, epson
> Takode, ali neki dan mi se desi da moram da forsiram 9.6k . (501-***) Ja sam na 177xxxx i sa NET-om nemam nikakvih problema... TI 33600 rules ! Mada i dalje nikako da se povezem na EUnet ili Beotel (centrala sux !)
predlozi.238 dekik, -> #236, epson
D->> │ -=> Motorola 28.8 Odlichno ;) D->> └───────────────────────────────────────────────── D->> A centrala ?!? 191-***
predlozi.239 dekik, -> #237, stukelj
D->> Ja sam na 177xxxx i sa NET-om nemam nikakvih problema...TI 33600 D->> rules ! Mada i dalje nikako da se povezem na EUnet ili Beotel D->> (centrala sux !) Kod mene EUnet radi na 28.8 bez problema.
predlozi.240 alec, -> #220, ppecanac
> BTW, mogli bi de se oglase svi i kazu koje modeme imaju a > na kojim brzinama zovu, pa da vidimo kakvo je stanje. USR Sportster 33.6 odlicna...
predlozi.241 firus, -> #220, ppecanac
> BTW, mogli bi de se oglase svi i kazu koje modeme imaju a > na kojim brzinama zovu, pa da vidimo kakvo je stanje. Intel 144i ... ... zar treba još nešto reći ? ;))
predlozi.242 zoxy, -> #220, ppecanac
> BTW, mogli bi de se oglase svi i kazu koje modeme imaju a > na kojim brzinama zovu, pa da vidimo kakvo je stanje. E, ovo je lep predlog. Napraviti neki form koji ce da se obavezno popunjava pri konektu, i za 7 dana eto nama statistike.. A na osnovu rezultata proceni se jel opravdano uvodjenje brzih modema ili ne. Licno bih pristao i na povecanje clanarine ako ce ona (al sigurno) da ide za modeme. Sta kazu sysopi na ovo?
predlozi.243 hercog,
A da se ova vote naredba malko aktivira i da se popuni nekim drugim sadržajima a ne samo glasovanjem za vicove :) Npr najbolja knjiga, najbolji cd disk, najinteresantnija faca na sezamu itd... Sale
predlozi.244 dekik, -> #242, zoxy
D->> Licno bih pristao i na povecanje clanarine ako ce ona (al sigurno)da D->> ide za Si ti lud ?
predlozi.245 simce, -> #242, zoxy
> Licno bih pristao i na povecanje clanarine ako ce ona (al > sigurno) da ide za modeme. Ja neznam, nešto ne bih.. Kao prvo imam 14400, a kao drugo - nešto mi se i ne daje više od 20 din. mesečno na sezam, a mislim da ima još dosta njih koji misle isto.
predlozi.246 epson, -> #237, stukelj
│ Mada i dalje nikako da se povezem na EUnet ili Beotel (centrala sux !) └───────────────────────────────────────────────── Sa YuNetom ;) i BeoTelNetom 24k-33.6k .
predlozi.247 epson, -> #240, alec
│ USR Sportster 33.6 odlicna... └───────────────────────────────────────────────── Centrala !?!?
predlozi.248 orlic, -> #241, firus
> BTW, mogli bi de se oglase svi i kazu koje modeme imaju a > na kojim brzinama zovu, pa da vidimo kakvo je stanje. Fi> Intel 144i ... Fi> ... zar treba jos nesto reci ? ;)) Proizvodi li Intel jos modeme ili im je to bila zadnja serija? Naravno, mislim na modeme za 'kucnu' upotrebu...
predlozi.249 swix, -> #236, epson
-=>│ Rockwell 33,600, vrlo dobra 4+ -=>└ ───────────────────────────────────────────────── -=> -=> A centrala ?!? 176
predlozi.250 micovic, -> #244, dekik
-=> Quoting Dekik to Zoxy <=- D->> Licno bih pristao i na povecanje clanarine ako ce ona (al sigurno)da D->> ide za De> Si ti lud ? Slazem se sa izjavom o stanju gore navedene osobe,... obrazlozenje REDAKCIJA I PTT ne naplacuje proporcionalno vremenu provedenom na sistemu (telefonu, liniji). Cela situacija je slucaj kao sa Mujom i Recepciom.... Bilo ti je ponudjeno, a ti sto nisi iskoristio tvoj problem... Tako da sam za odrzavanje clanarine na datom iznosu, i da se kroz nju nikako ne sme naplacivati nova investicija, ali pri tom daleko od toga da sam protiv 33600 naprotiv kazem DA. P.S. Modem: 33600 TI chipset Veza: Odlicna, stabilna, i u toku veze (DOW/a) uvecava brzinu cps: 1499-1600 kompresija: v.42bis (da li je dvosmerna neznam)
predlozi.251 firus, -> #248, orlic
> Fi> Intel 144i ... > Fi> ... zar treba jos nesto reci ? ;)) > > Proizvodi li Intel jos modeme ili im je to bila zadnja serija? > Naravno, mislim na modeme za 'kucnu' upotrebu... Pa, moja makina je R2 (v2.20) datirana na novembar '93., a poslednji put sam za neki novi Intel-ov modem čuo negde u jesen '95., tako da me to navodi na pomisao da su proizvodnju modema batalili. Šteta ... B(((
predlozi.252 nenad, -> #242, zoxy
> Napraviti neki form koji ce da se obavezno popunjava pri konektu, i za 7 > dana eto nama statistike.. Biće uskoro urađena jedna anketa za korisnike koja će nam omogućiti da steknemo bolji uvid u to šta članovi Sezama koriste, šta planiraju da koriste i sl. Dakle neće baš biti obavezna, ali svako ko želi da izrazi svoje mišljenje i na neki način prenese svoje želje moći će u njoj da učestvuje. > Licno bih pristao i na povecanje clanarine ako ce ona (al sigurno) da ide > za modeme. > Sta kazu sysopi na ovo? Pa i ja bih _lično_ ;) bio za to, naročito jer pretplatu ne plaćam. :) S druge strane ni ja nemam tako brz modem pa mi to bude od esencijalne važnosti. Treba ipak videti šta korisnici misle. Možemo postaviti neka slična pitanja u predstojećoj anketi, čak šta više to mi se čini kao vrlo dobra ideja. :)
predlozi.253 nenad, -> #243, hercog
> A da se ova vote naredba malko aktivira i da se popuni nekim > drugim sadržajima a ne samo glasovanjem za vicove :) Biće... > Npr najbolja knjiga, najbolji cd disk, najinteresantnija faca > na sezamu itd... ...ali ne baš takvim stvarima koje navodiš, već više vezanim za neke konferencije na Sezamu i teme kojima se one bave. Sezamovci su ipak premali i prilično nereprezentativan uzorak za izbor "najboljeg CD-a", a naročito za izbor "najbolje knjige". Što se izbora za "najinteresantniju facu na Sezamu tiče", ma šta pojedini mislili o tome, sumnjam da većinu ostalih članova zanimaju takvi izbori... Biće dakle uskoro nekih anketa i glasanja, krećemo prvo sa onom političkom anketom koju smo dogovorili u FORUM-u (u vezi predstojećih predsedničkih izbora u Srbiji), a uskoro bi trebalo da uslede i druge.
predlozi.254 orlic, -> #243, hercog
He> Npr najbolja knjiga, najbolji cd disk, najinteresantnija faca He> na sezamu itd... I da se ubaci i i stavka 'koji ja imam modem' kako se ne bi slale glupe poruke gde im nije mesto...
predlozi.255 simce, -> #252, nenad
> Pa i ja bih _lično_ ;) bio za to, naročito jer pretplatu ne > plaćam. :) S druge strane ni ja nemam tako brz modem pa mi to > bude od esencijalne važnosti. Treba ipak videti šta korisnici > misle. Možemo postaviti neka slična pitanja u predstojećoj > anketi, čak šta više to mi se čini kao vrlo dobra ideja. :) Neznam koliko si ozbiljan u ovoj poruci, pošto sam u'vatio par smajlija. Ovo je vrlo kvarno sa tvoje strane, a i neznam šta tebi vredi povećanje pretplate kad (koliko smo raspravili) od tih para ne dobijaš ni cvonjka. Meni se čini kao loša ideja (naravno jer ja plaćam) i ako se to desi neću još dugo biti na sezamu, ovo nije pretnja već jednostavno, moja budućnost. A takođe stvar principa.
predlozi.256 nitugard, -> #252, nenad
>> Biće uskoro urađena jedna anketa za korisnike koja će nam Prava stvar, kako inače da znate šta većina korisnika misli? Ne zaboravimo da se ne bave svi pisanjem po konferencijama, ima i onih koji samo čitaju, samo DL-ju i sl. Znači, ova anketa bi svakako morala da se naglasi nekom sistemskom porukom. BTW - bilo bi zgodno da se nekako izvede da može da se popunjava off-line, na primer kao neka poruka u kojoj je text ankete gde samo treba citirati ceo, odgovoriti i replicirati određenom (za vaše dobro :) automatizovanom user-u. >> Licno bih pristao i na povecanje clanarine ako ce ona (al sigurno) da ide Definitivno ne bih pristao, ne zbog cicijašluka već zbog principa. Nisam dugo na ovom sistemu, ali nije mi bilo teško da primetim da BIGZ SezamNET shvata kao kravu muzaru kojoj čak ni zimi ne treba davati seno. :( Argumenti: Sistem (kako pročitah u nekoj poruci) praktično i nije unapređivan 5 godina, barem za unapređenja nije dat ni prebiveni dinar (sumnjam da reklama STIL-a BIGZ išta košta, dok mene kao korisnika irtira, iskreno rečeno). Mali predlog za buduća reklamiranja: dajte im konferenciju koju sami uređuju, neka se u njoj lepo predstave, okače cenovnik i sl. Uvodnu reklamu svedite na 1 red - tako će i stalno biti pred očima korisnika, moći će da daju relevantne informacije, a pri tom korisnike neće iritirati nešto što skroluje preko ekrana. Ako ta pojava nervira mene pri vezi od 14.400 bps šta je ostalo za one koji se povezuju sporije? Ovo je komercijalni sistem (plaća se pretplata), a sve funkcije obavljaju volonteri koji izuzev jednog velikog "HVALA" od korisnika i besplatnog pristupa nemaju nikakvu naknadu. SysAdm i autor softvera nije dobio ni pare (kakva dvoličnost: korisnicima se propagira poštovanje SW koncepta koji podrazumeva poštenje i dovoljnu svest da se shvati da nešto nije dobijeno džabe već na probu! Ili je to možda lični stav pomenutih volontera-idealista, koji nema mnogo veze sa BIGZ-om?) Analizom spiska korisnika mogu se dobiti neke interesantne vrednosti: na sistem se prijavilo preko 7.000 korisnika, od toga je u martu bilo aktivno preko 1140 (analizu sam pravio 31. oko podne, tačan dobijeni broj je 1154, ali postoje i sistemski - besplatni korisnici, pa za dalje razmatranje uzimam ovu brojku). Minimalna pretplata je iznad 10 dinara (u slučaju pretplate na 16 meseci 11,875 dinara), što znači da je mesečni bruto prihod BIGZ-a od SezamNET-a iznad 11.400 dinara tj. iznad 3.000 dem. Od ovoga treba odbiti razne troškove (državni harač, PTT, struja, održavanje?) ali i nakon svega toga trebalo bi da mesečni neto prihod nije ispod 1.000 dem. Ako izvršimo grubu aproksimaciju da je to ustaljeni prihod tokom tih 5 godina, (veoma grubu - nekada je Sezam bio jedini ozbiljan BBS, tada je prihod morao da bude i veći!) dolazimo do zanimljive sume od 60.000 dem koju je preko 7.000 raznih korisnika dalo BIGZ-u. Shodno tome, BIGZ je na izvestan način DUŽAN SezamNET-u (uzimao je novac od njega, a ništa mu nije davao zauzvrat) te je bilo kakvo poskupljivanje, koje bi imalo za izgovor frazu o "poboljšanju kvaliteta usluga" NEOPRAVDANO! Na stranu to, što bez ikakvih većih ulaganja, samo uz malo dobre volje, BIGZ može da izvede sve potrebne nabavke hardvera: sve što treba je da malo potera komercijaliste da potraže 3-4 firme koje prodaju računarske komponente i da im objasni da ovde imaju filtriranu ciljnu grupu za oglašavanje (tj. one koji koriste računare i koji najčešće i kupuju komponente) kao i za veoma merodavno i dinamično ispitivanje tržišta koje se uz malo truda može izvesti putem gorepomenute plaćene (kompenzovane) konferencije. Takođe, pošto je ovo profesionalni sistem, BIGZ bi morao da izmiri svoja dugovanja prema autoru softvera i da počne, makar simbolično, da plaća moderatore - ovo zanimanje i te kako oduzima vreme tim ljudima, a ne vidim zašto bi oni trebalo da "časte" BIGZ ("vreme je novac" - kaže se). Da, dobro ste pročitali, "BIGZ" a ne korisnike - korisnici plaćaju i oni (s pravom) zauzvrat nešto očekuju. Izvinjavam se svima na dužini ove poruke. Hvala Vam na strpljenju ako ste je celu pročitali. Ako želite da replicirate, MOLIM VAS - isecite je i ne citirajte je celu! Pozdrav, Nitugard.
predlozi.257 alec, -> #247, epson
> │ USR Sportster 33.6 odlicna... > └───────────────────────────────────────────────── > > Centrala !?!? 53*
predlozi.258 firus, -> #256, nitugard
Ni> nekako izvede da može da se popunjava off-line, na primer kao neka Ni> poruka u kojoj je text ankete gde samo treba citirati ceo, odgovoriti i Ni> replicirati određenom (za vaše dobro :) automatizovanom user-u. Ovaj predlog mi se ni malo ne sviđa. Ako bi se anketa popunjavala off-line sve bi zavisilo od dotičnog korisnika. Recimo pitanje: Da li bi želeli još novih telefonskih linija? I sad jedan da odgovor: Da. Drugi kaže: Naravno. Treći kaže: Pa može. E sad zamisli kakav bi trebao da bude program koji bi to obrađivao. Zato treba napraviti program sa već ponuđenim odgovorima. Znači lupiš a, b, c ili koje već slovo hoćeš i on tamo doda jedan glas za to. Ako je već nešto u stilu koji modem imate, dati izbor od jedno 10 različitih modela i maksimalnih brzina konektovanja. Onda da postoji i opcija nijedan od navedenih. Gde će korisnik da unese model svog modema i posle će i ostali moći da glasaju za taj isti modem. Naravno dozovoljeno je da jedan korisnik glasa samo jednom. Čisto da ne bi bilo zloupotrebe. Znači čim glasaš, dobiješ oznaku da si glaso i sledeći put nema glasanja. Ovo se sasvim lepo može uraditi. X
predlozi.259 lexus, -> #243, hercog
=> Npr najbolja knjiga, najbolji cd disk, najinteresantnija faca => na sezamu itd... A kako bi se izabrale knjige koje bi ušle u vote?
predlozi.260 nitugard, -> #258, firus
>> Ni> nekako izvede da može da se popunjava off-line, na primer kao neka >> Ni> poruka u kojoj je text ankete gde samo treba citirati ceo, odgovoriti i >> Ni> replicirati određenom (za vaše dobro :) automatizovanom user-u. >> Ovaj predlog mi se ni malo ne sviđa. > ... skraćenje citata: svako može da odgovori kako hoće ... Normalno da nisam mislio na takav sistem odgovaranja, a kako su P.A. Marvin i HAL 9000 još uvek samo likovi iz SF romana, ona pomenuta automatska obrada baš i ne bi bila izvodljiva, što si i sam primetio. :) Ono na šta sam ja mislio je: -------------------------------------------------- cut here --------------- STAVITE "X" U KUĆICU KRAJ OPCIJE KOJA VAM ODGOVARA: 1. Želite li da SezamNET nabavi brže modeme? [ ] Da [ ] Ne [ ] Svejedno mi je ---------------------------------------------------- and here ------------- Ovo se bez većih problema da automatski obraditi, fiktivni user kome se odgovara vodi računa da neko ne odgovori više puta, a u slučaju greške pri popunjavanju celu poruku šalje nazad korisniku da je ispravi, ne evidentirajući da je isti glasao - jednom rečju ima kompletan "filter za budale" što bi se reklo ;)
predlozi.261 hercog, -> #259, lexus
(*> A kako bi se izabrale knjige koje bi ušle u vote? Možda javnom raspravom :) Sale
predlozi.262 n.ceh, -> #253, nenad
Ne> neke konferencije na Sezamu i teme kojima se one bave. Sezamovci Ne> su ipak premali i prilično nereprezentativan uzorak za izbor Ne> "najboljeg CD-a", a naročito za izbor "najbolje knjige". Što se ... Ne> Biće dakle uskoro nekih anketa i glasanja, krećemo prvo sa onom Ne> političkom anketom koju smo dogovorili u FORUM-u (u vezi Ne> predstojećih predsedničkih izbora u Srbiji), a uskoro bi trebalo Zašto misliš da su sezamovci loš uzorak za CD ili knjigu, a dobar za izbore? Čeh
predlozi.263 nenad, -> #255, simce
> Ovo je vrlo kvarno sa tvoje strane, a i neznam šta tebi > vredi povećanje pretplate kad (koliko smo raspravili) od > tih para ne dobijaš ni cvonjka. Ne vidim šta je "vrlo kvarno" sa moje strane ako sam kroz šalu potencirao činjenicu da ono što nekome "lično" odgovara ne mora odgovarati svima. Što se koristi koju bih ja imao od novih modema ona ne bi sigurno bila materijalna, ali ako bi obezbedila bolje funkcionisanje sistema (ovi postojeći modemi su vrlo problematični), pouzdaniji rad i lakše održavanje to bi već bilo nešto. Da ne bi bilo zabune, iz ove priče neko može da zaključi kako se planira poskupljenje ili nešto slično. Čak mi neko reče na vezi juče kako je čuo za "pouzdanu informaciju" da će se to i desti. Zbog toga želim da jasno kažem: o nekakvom poskupljenju nije bilo ni reči, ni razmišljanja, a kamo li da se o tome razgovaralo ili razmatralo među onima koji o tome odlučuju. Ovo želim jasno da kažem jer mislim da smo bar do sada bili maksimalno korektni prema korisnicima po tom pitanju (prilikom poslednjeg poskupljenja postojao je period od par nedelja za vreme kog se pretplata mogla platiti po staroj ceni), pa ne želim da ispadne da poturanjem nekih lažnih glasina hoćemo veštački da stvorimo "povećanje potražnje", odnosno da ljudi požure sa plaćanjima. Poskupljenje je predložio jedan korisnik, sa idejom da to doprinese novim bržim modemima, i to je sasvim normalno razmišljanje - čovek shvata da ništa ne pada s neba već se mora zaraditi ili zaslužiti. Verujem da ima i drugih koji tako misle, a lično opet smatram da većina ne misli tako jer je i brzina od 14.400 sasvim dovoljna za većinu, naročito jer veza mnogima nije idealna. Ipak, to nije razlog da neko pitanje tog tipa ne stavimo u anketu, ko zna, možda bi 90% korisnika pristalo na povećanje cene ako bismo dovodili manekenke na Sezam da animiraju chat? ;) Kažem, ko zna... :)
predlozi.264 zoxy, -> #250, micovic
> D->> Licno bih pristao i na povecanje clanarine ako ce ona (al sigurno)da > D->> ide za > > De> Si ti lud ? > Slazem se sa izjavom o stanju gore navedene osobe,... > cek bre...koje od nas dvojice.. ;))> Tako da sam za odrzavanje clanarine na datom iznosu, i da se kroz > nju nikako ne sme naplacivati nova investicija, ali pri tom LJudi, 20 din pa i nije neka brojka, priznacete... 2-3 kutije duvana (oni koji puse).. 2-3 pica.. doduse, ima, siguran sam, dosta skolaraca koji i tih 20 moraju da iskamce od caleta. al kad imaju za drogu nek nadju i za sezam ;)) a inace...odakle bi se unapredio sistem ako ne iz clanarine. kolko znam ne drugih izvora finansiranja osim toga. Problem je jedino u tome da li nase pare idu u bas one svrhe za koje je i namenjen (plate zaposlenih, odrzavanje i UNAPREDJENJE sistema i sl..) Nazalost, ja nemam nacina da to proverim...a vi?
predlozi.265 dragosh, -> #227, geronimo
--> Shta,da odvajaju 3-4 linije i ugradjuju modeme 36600 zbog vas troje --> cetvoro.Ovde ima mnogo ozbiljnijih i vzanijijh problema. Tebi niko ne bi branio da zoves taj broj zato sto si na 14,4k...
predlozi.266 mika, -> #250, micovic
**> cps: 1499-1600 jel si siguran za ovo ??!
predlozi.267 mika, -> #245, simce
**> mesecno na sezam, a mislim da ima jos dosta njih koji **> misle isto. jeste, dosta njih misle isto :) nego, ja bi pristao da dam vise para ako se dovede internet i uz internet jos jedno 30 nodova :) (al sam skrooman)
predlozi.268 mika, -> #246, epson
**> Mada i dalje nikako da se povezem na EUnet ili Beotel **> (centrala sux !) beotelnet zovi na brojeve na 4, tj 4443443 i 4440747 tu se 100 posto dobija puni link... sem ako ne dobijes broj koji je sporiji (to je njihova greska)
predlozi.269 swix, -> #266, mika
-=> **> cps: 1499-1600 -=> -=> jel si siguran za ovo ??! Šta je tu toliko čudno?
predlozi.271 zoxy, -> #253, nenad
> Bice dakle uskoro nekih anketa i glasanja, krecemo prvo sa onom > politickom anketom koju smo dogovorili u FORUM-u (u vezi > predstojecih predsednickih izbora u Srbiji), a uskoro bi trebalo E, a sto se ne bi batalili politike.. licno sam alergican (ne kazem apolitican) na takve, ali bas budalaste ankete :za koga cete da glasate, kome dajete poverenje, ko vam je najomrazeniji poliitcar i sl... ovde dodjem da vidim st aje novo, vidim se sa ljudima, a tih gnjavatorskih anketa mi je bas pun____ zasto takvu anketu ne ostavite vama koji posecujete forum.politika, srbija itd. Na forum.politicke_stvari sam stavio res....ne bih voleo da to stavim i na sezam.connected :) Siguran sam da ima i pametnijih stvari o kojima mozemo d ase izjasnjavamo..
predlozi.272 acafaca,
Mogli bi u Show da ubacite i program bioskopa.
predlozi.273 sofke, -> #220, ppecanac
Pp>> Neverujem da bi bilo dovoljno 3-4 linije jer skoro polovina Pp>> sezamovaca ima neki brzi modem (od 14,400) Pp> Ja ne bi bas rekao da polovina ima brzi od 14400, cak mislim Pp> da ima dosta onih sa 2400. Pp> BTW, mogli bi de se oglase svi i kazu koje modeme imaju a Pp> na kojim brzinama zovu, pa da vidimo kakvo je stanje. Modem - USRobotics 14400 Fax modem. Konekcija sa Sezamom uvek na 14400, stabilnost veze, manje-više OK.
predlozi.274 ancha, -> #272, acafaca
> Mogli bi u Show da > ubacite i program bioskopa. PODRŽAVAM!
predlozi.275 ancha, -> #273, sofke
> > BTW, mogli bi de se oglase svi i kazu koje modeme imaju a > > na kojim brzinama zovu, pa da vidimo kakvo je stanje. > > Modem - USRobotics 14400 Fax modem. > Konekcija sa Sezamom uvek na 14400, stabilnost veze, manje-više OK. ovde kao svi imaju USR modeme...pa su kao glavni.... Ja imam ćiru (CL) 14400 nema V.42bis sa sezamom,ali za ovo što radim dosta je i V.32 cps:1300-1600 (najčešće oko 1350) centrala 17-
predlozi.277 swix, -> #274, ancha
-=>> Mogli bi u Show da -=>> ubacite i program bioskopa. -=> -=> PODRŽAVAM! Ako stavite bioskop moraćete i pozorišta :) Bilo bi lepo kao bi i za bioskope i za pozorišta filmove/predstave najavljivali koji dan unapred. Tj. kad bolje razmislim mogli bi to i sa TV programom. p.s. mada za TV program već sada kasni nekoliko dana (a ja bi budala ;) da stiže ranije :))
predlozi.278 nenad, -> #262, n.ceh
> Zašto misliš da su sezamovci loš uzorak za CD ili knjigu, a dobar za > izbore? Nisam se dobro izrazio, ne smatram naravno da su Sezamovci reprezentativni uzorak za neke političke ankete na osnovu koga bismo mogli da predviđamo rezultate izbore, ali politika je opšta stvar i hteli mi to ili ne svi smo na neki način politički "angažovani". Zbog toga su i članovi Sezama ništa manje nego drugi građani "kompetentni" da se o njoj izjašnjavaju. Uostalom i živa diskusija o poltičkim temama u konferencijama o tome govori. Ako ćemo pravo, ne predstavljaju Sezamovci ni reprezentativan uzorak među korisnicima računara, pa ipak glasanje o raćunarskim temama ima smisla. S druge strane nekakav izbor najbolje knjige među Sezamovcima ne bi imao skoro nikakav značaj ni smisao. Niti su svi koji bi glasali pročitali dovoljno knjiga da bi o njima mogli da sude, niti su pročitali sve one koje bi eventualno bile u konkurenciji, pa njihov sud nema nekog većeg značaja od najobičnijeg "prebrojavanja", ustanovljavanja "ukusa" prosečnog člana Sezama, pronalaženja najpopularnije knjige i sl.
predlozi.279 stukelj, -> #268, mika
> beotelnet zovi na brojeve na 4, tj 4443443 i 4440747 > tu se 100 posto dobija puni link... > sem ako ne dobijes broj koji je sporiji (to je njihova > greska) Nesto se ovde cudno dogadja... Danas sam uspeo da dobijem BeoTel ladno kad sam nazvao 4443443. Nista tu ne bi bilo cudno da do sada uopste nisam uspevao da se povezem i na EUnet i na BeoTel. Posle onog povezivanja modema jednostavno bi veza pukla i kada kliknem na "details" napise mi "modem did not answer"... Istina EUnet jos uvek se*e na malopre pomenuti nacin, dok sa BeoTelom sam uspeo da se povezem... Ima li neko slicna iskustva sa mojom centralom (177xxxx) ?!?
predlozi.280 mika, -> #258, firus
**> Da li bi zeleli jos novih telefonskih linija? pa ne .. mislim glupo je pitati za ovo ... .:) bolje da stoji : da li se slazete za poskupljenje sezamovih usluga ;).... naravno odgovor bi vecine bio NE ! :) zato mislim da nema koristi praviti bilokakvu anketu, znate vec sta mi (korisnici) hocemo.... mika
predlozi.281 aljosa.obuljen, -> #276, swix
pa na 14400 i treba cps da bude oko 1600. meni je kod kompresovanih file-ova na 14400 uvek izmedju 1550i 1620 iako je u proseku stalno 1600. kod nekompresovanih je preko 1600, neki put cak i preko 2000 u zavisnosti os toga sta se skida. poz.
predlozi.282 epson, -> #268, mika
│ tu se 100 posto dobija puni link... │ sem ako ne dobijes broj koji je sporiji (to je njihova └───────────────────────────────────────────────── Meni se to desi SKORO svaki put/pogodim dobar nod iz jedno 30-40 puta uz naravno puno busya ;(
predlozi.283 gmatic, -> #272, acafaca
==> Mogli bi u Show da ==> ubacite i program bioskopa. Podrzavam kao i da se ubace programi pozorista,opera,koncerti i ostalo sto se desava u ovem gredetu.
predlozi.284 gmatic, -> #275, ancha
==> cps:1300-1600 (najcesce oko 1350) HE! Najcesce 1500-1600 Inace znas koj modem imam i koja centrala(koja suxira i to ne da suxira nego razbija a pogotovu onaj Peja sa Pinka)
predlozi.285 dekik,
A jel ne bi bilo dobro da se u sub uvede fora kojom u sluchaju prekida veze pobedjuje ovaj koji je bio bolji.Znachi nema vishe onog "prkinula mi se veza bash kad je tebi preostao josh samo jedan chamac".
predlozi.286 alec, -> #275, ancha
> ovde kao svi imaju USR modeme...pa su kao glavni.... > Ja imam ciru (CL) 14400 > nema V.42bis sa sezamom,ali za ovo sto radim dosta je i V.32 > cps:1300-1600 (najcesce oko 1350) Imao i ja CL do pre mesec-mesec i po, veza je i onda bila manje-vise ok
predlozi.287 mika, -> #269, swix
**> Sta je tu toliko cudno? pa ne znam.... pitam samo ;)
predlozi.288 mika, -> #279, stukelj
**> Nesto se ovde cudno dogadja... Danas sam uspeo da dobijem **> BeoTel ladno kad sam nazvao 4443443. Nista tu ne bi bilo **> cudno da do sada uopste nisam uspevao da se povezem i na **> EUnet i na BeoTel. Posle onog povezivanja modema jednostavno **> bi veza pukla i kada kliknem na "details" napise mi "modem **> did not answer"... Istina EUnet jos uvek se*e na malopre **> pomenuti nacin, dok sa BeoTelom sam uspeo da se povezem... **> Ima li neko slicna iskustva sa mojom centralom (177xxxx) ?!? verovatno si dobio beotelnet, zato sto sada pokusavaju nesto sa alcatel centralama.... to su rekli zasto par nedelja u nazad nije radio dobro sistem...
predlozi.289 morkin, -> #277, swix
> -=>> Mogli bi u Show da > -=>> ubacite i program bioskopa. > Ako stavite bioskop moraćete i pozorišta :) Stvarno, bilo bi lepo. Mogli bi nadležni (nenad?) da onome ko svakodnevno ukucava repertoar bioskopa i pozorišta daju džabe da koristi usluge SezamNet-a, naravno, sve dok to radi revnosno. Otvorite read-only konferenciju za tv, bioskope i pozorišta, a stare poruke brišite (kao u mali.oglasi). Show TV mi se nekako ne sviđa...
predlozi.290 morkin, -> #285, dekik
> A jel ne bi bilo dobro da se u sub uvede fora kojom u sluchaju prekida > veze pobedjuje ovaj koji je bio bolji.Znachi nema vishe onog "prkinula mi > se veza bash kad je tebi preostao josh samo jedan chamac". ... pa da onda čim neko pogodi jedan brod prekida vezu? ;>
predlozi.291 buva, -> #289, morkin
(;)Show TV mi se nekako ne svida... da stvarno , najbolje da se ukine taj sh tv ... ionako nichemu nesluzhi ... evo danas pokazuje program za Utorak (15 april.)...
predlozi.292 dekik, -> #290, morkin
D->> ...pa da onda cim neko pogodi jedan brod prekida vezu?;> Nisam mislio bukvalno,nego npr ako nekom ostane 1 ili 2 chamca(borda).
predlozi.293 swix, -> #290, morkin
-=>> A jel ne bi bilo dobro da se u sub uvede fora kojom u sluchaju prekida -=>> veze pobedjuje ovaj koji je bio bolji.Znachi nema vishe onog "prkinula -=>> mi se veza bash kad je tebi preostao josh samo jedan chamac". -=> -=> ... pa da onda čim neko pogodi jedan brod prekida vezu? ;> Pa može ako se, recimo, uspostavi neka granica, da nemože da pobedi onaj ko(me) je(se) prekinuo(la) veze, i tome slično. Ipak još neko vreme (možda) najbolje je rešenje da igraš sa nekim "pouzdanim".
predlozi.294 firus, -> #283, gmatic
Gm> Podrzavam kao i da se ubace programi pozorista,opera,koncerti i ostalo Gm> sto se desava u ovem gredetu. Imam samo jedno pitanje za vas koji to predlažete. Ko će to da radi? Nenad i Zak sigurno ne mogu da se zabavljaju tim. X
predlozi.295 firus, -> #293, swix
Sw> Pa može ako se, recimo, uspostavi neka granica, da nemože da pobedi Sw> onaj ko(me) je(se) prekinuo(la) veze, i tome slično. O ovome se raspravljalo u Igre/Sezam pre jedno godinu dana. Pročitajte šta se tad pričalo i do kakvih se zaključaka došlo. Batalite gluposti. Sw> Ipak još neko vreme (možda) najbolje je rešenje da igraš sa nekim Sw> "pouzdanim". Tako je kako je i nek tako i ostane. Ne maltretirajte više Zaka, ipak je on samo čovek. X
predlozi.296 nenad, -> #289, morkin
> Stvarno, bilo bi lepo. Mogli bi nadležni (nenad?) da onome ko svakodnevno > ukucava repertoar bioskopa i pozorišta daju džabe da koristi usluge > SezamNet-a, naravno, sve dok to radi revnosno. Može, zašto da ne. Nema problema da se dogovorimo da svaka usluga tog tipa koja bi bila od koristi ostalim članovima sistema bude nagrađena. Ako neko ima ideju, predlog ili želju neka se javi. > Show TV mi se nekako ne sviđa... Show podisistem je baš namenjen za takve stvari, nema razloga da se neka konferencija puni i čuva podatke o starim bioskopskim repertoarima i tv programima. Nezgoda sa njim je što nije podržan od strane off-line reader-a (mora da se koristi makemail), ali novi OLR će ga podržavati pa će sve doći na svoje mesto.
predlozi.297 nenad, -> #291, buva
> da stvarno , najbolje da se ukine taj sh tv ... ionako nichemu > nesluzhi ... evo danas pokazuje program za Utorak (15 april.)... Što se SHOW TV komande tiče ona neće ni ubuduće biti ažurna jer nam je zabranjen taj vid distribucije tv programa. Njena namena je bila da smanji protok pojedinačnih mail poruka i u tom cilju je ipak uspela - pošto se sada TV info šalje kao Carbon Copy umesto različite mail poruka za svakog pojedinog user-a.
predlozi.298 geronimo, -> #294, firus
-^- Gm> Podrzavam kao i da se ubace programi pozorista,opera,koncerti -^- i ostalo Gm> sto se desava u ovem gredetu. -^- Imam samo jedno pitanje za vas koji to predlazete. Ko ce to da -^- radi? -^- Nenad i Zak sigurno ne mogu da se zabavljaju tim. Oni verovatno nemaju vremena ali bi mogla da se raspishe neka vrsta konkursa
predlozi.299 swix, -> #295, firus
|-> Sw> Pa može ako se, recimo, uspostavi neka granica, da nemože da pobedi |-> Sw> onaj ko(me) je(se) prekinuo(la) veze, i tome slično. |-> |-> O ovome se raspravljalo u Igre/Sezam pre jedno godinu dana. Pročitajte |-> šta se tad pričalo i do kakvih se zaključaka došlo. Batalite gluposti. |-> |-> Sw> Ipak još neko vreme (možda) najbolje je rešenje da igraš sa nekim |-> Sw> "pouzdanim". |-> |-> Tako je kako je i nek tako i ostane. |-> |-> Ne maltretirajte više Zaka, ipak je on samo čovek. |-> |-> X Ja sam samo "njima" dao predlog. Mene to i ne zanima previše jer ja i igra samo sa pouzdanima. BTW. I nemislim da se Žak (ili je Zak ?? ) takvim stvarima maltretira. Njegov je posao na sezamu je da taj software stalno unapređuje.Ovde ne mislim na samo ovo oko Sub-a. Sad, to što on ima probleme i što je Sezamov software i dalje neregistrovan to ne smatram za moje probleme (i probleme ostalih korisnika) već za samo Žakove probleme sa upravom (valjda upravom) Sezama. Nisam im ja zato kriv ni malo. To neka oni rasprave, a ja za to ne želim ni da znam.
predlozi.300 supers, -> #263, nenad
>> idealna. Ipak, to nije razlog da neko pitanje tog tipa ne stavimo >> u anketu, ko zna, možda bi 90% korisnika pristalo na povećanje >> cene ako bismo dovodili manekenke na Sezam da animiraju chat? ;) Ja bih pristao na povećanje pretplate kada bih video da tim parama raspolažu oni koji vode Sezam, a ne neke više strukture BIGZ-a. Ja kao korisnik hoću da vidim da se pare koje plaćam investiraju u poboljšanje usluge koja mi se pruža, a ne da nestaju u crnoj rupi kao do sada. Sezampro svakih par meseci pruži nešto novo svojim korisnicima. Mogućnost telneta, nove linije, PPP nalog, bolje veze, brži modemi... OK, oni mlate ogromne pare, duplo su skuplji, primaju pomoć iz inostranstva itd. itd. ali vidi se da veliki deo dobiti stalno reinvestiraju.
predlozi.301 nenad, -> #299, swix
Nemoj citirati CELU poruku na koju odgovaraš, za to ZAISTA nema nikakve potrebe. Koga zanima može uvek pritisnuti Alt-O i pogledati kompletan sadržaj poruke, dovoljno je citirati red ili dva na koje i odgovaraš.
predlozi.302 supers, -> #296, nenad
>> Nezgoda sa njim je što nije podržan >> od strane off-line reader-a (mora da se koristi makemail), ali >> novi OLR će ga podržavati pa će sve doći na svoje mesto. Nezgoda je što ni pad makemail ne funkcioniše, jer SOR i SDW to ne čitaju. Još jednom ću da zamolim da se to sredi, kad je već ugrađena naredba bar nek radi posao.
predlozi.303 firus, -> #299, swix
Sw> Njegov je posao na sezamu je da taj software stalno unapređuje.Ovde ne Sw> mislim na samo ovo oko Sub-a. Da si pročitao onu beskonačnu raspravu bilo bi ti jasno da bilo kakvo unapređivanje podmornica nema smisla. Znači ipak bi to bilo bespotrebno maltretiranje. Sw> Nisam im ja zato kriv ni malo. To neka oni rasprave, a ja za to ne Sw> želim ni da znam. Znači boli te uvo što čoveku nisu platili? Da li bi ti na njegovom mestu radio ovoliko i to još za džabe? Opet ponavljam svaka njemu čast. X
predlozi.304 swix, -> #301, nenad
|-> Nemoj citirati CELU poruku na koju odgovaras, za to ZAISTA nema |-> nikakve potrebe. Koga zanima moze uvek pritisnuti Alt-O i |-> pogledati kompletan sadrzaj poruke, dovoljno je citirati red ili |-> dva na koje i odgovaras. A sta ako neko nema Sor ili Sdw ? ;) Ajde pokucasu da ih smanjim (od sada :) Pozdrav! p.s. mislim da je sada _sve_ bilo vazno tako da sam je celu citiro. Ovo sada nije bilo namerno :)
predlozi.305 swix, -> #303, firus
|-> Da si procitao onu beskonacnu raspravu bilo bi ti jasno da bilo kakvo Da sam.... |-> Znaci boli te uvo sto coveku nisu platili? Da li bi ti na njegovom mestu Ne boli me uvo, ali, ajde sad ono cuveno, "NISAM MU JA KRIV". Sto nje uveo neki Trial period ;) pa i da ih malo uceni. Uzgred budi receno, pogresno sam se izrazio u svojoj poruci, te bi mozda (pazi, mozda) ovako bilo bolje. Umesto ... zelim da znam... mozda bi bolje bilo ... treba da znam.... ali ni ovo prvo nije daleko od istine. Ne zanimaju me njhovi problemi, opet govorim. |-> radio ovoliko i to jos za dzabe? Opet ponavljam svaka njemu cast. Ja ne bi. Ako on sve ovo radi zbog korisnika Sezama svaka njemu cast, ali neverujem da mu treba tvoja saosecajnost i slicno Mozda se i ovde pogresno izrazavam ali ....
predlozi.306 pecanac, -> #300, supers
> Sezampro svakih par meseci pruzi nesto novo svojim korisnicima. > Mogucnost telneta, nove linije, PPP nalog, bolje veze, brzi > modemi... Najnovije je da imaju sve 33600 modeme...
predlozi.307 zodiac, -> #304, swix
> A sta ako neko nema Sor ili Sdw ? ;) > > Ajde pokucasu da ih smanjim (od sada :) Hajde pokusaj, posto sada vec stvarno pocinjes da preterujes, i to ne samo sa citatima. Tek sto si sleteo ovde, a vec si postao strucnjak za sve oblasti zivota i tehnologije. Odgovaras na najmanje 50% postavljenih pitanja, najcesce netacno ili potpuno proizvoljno, navodeci pri tom i ceo tekst poruke u citatu, sto jasno ukazuje na tvoje potpuno neiskustvo u domenu modemskih komunikacija. Na sve dobronamerne savete i opomene odgovaras silnicki i osiono, sve misleci, valjda, da ces na taj nacin, uz obilatu upotrebu psovki i raznoraznih prostakluka, uciniti svoje izlaganje zanimljivijim za ovaj auditorijum. Medjutim, nije tako. U silnoj zelji da budes interesantan, ti si napadno i upadljivo _dosadan_, jer ljudi na svoja pitanja ocekuju konkretne odgovore, a ne puka klinacka naklapanja, pogotovo ne sa punim citatima, cime svima bespotrebno, a opet iz neznanja, punis padove. Sto se bezobrazluka i psovki tice - opet cist promasaj; dovoljno sam dugo ovde da bih mogao sa potpunom sigurnoscu da ti kazem da se to bas nikome ne dopada, te da si odabrao sasvim pogresan nacin da osvojis bilo ciju naklonost, sto ocigledno nevesto i pokusavas. A ukoliko nemas zelju za normalnom komunikacijom - onda si definitivno na pogresnom mestu. U tvom slucaju, na zalost, vise je nego ocigledno pomanjkanje osnovnog kucnog vaspitanja. Posto je jasno da si prilicno mlad, mozda nije suvise kasno da to sam popravis, kad vec o tome niko ranije nije vodio racuna. Pocni, na primer, time sto ces cutati kad nemas sta pametno da kazes.
predlozi.308 nenad, -> #304, swix
> A sta ako neko nema Sor ili Sdw ? ;) Obrišeš višak.
predlozi.309 mika, -> #299, swix
**> Sad, to sto on ima probleme i sto je Sezamov software i dalje **> neregistrovan to ne smatram za moje probleme (i probleme **> ostalih korisnika) vec za samo Zakove probleme sa upravom **> (valjda upravom) Sezama. ma ja mu predlazem da digne svoj software odatle, pa nek se oni cheskaju... onda ce tek morati da mu plate, kad vide da ne mogu bez softwarea ;)
predlozi.310 mika, -> #301, nenad
**> nikakve potrebe. Koga zanima moze uvek pritisnuti Alt-O i e pa vidish, meni to ne radi ;) neka.. pusti choveka neka citira ako mu se svidja
predlozi.311 alec, -> #306, pecanac
>> Sezampro svakih par meseci pruzi nesto novo svojim >> korisnicima. Mogucnost telneta, nove linije, PPP nalog, bolje >> veze, brzi modemi... > > Najnovije je da imaju sve 33600 modeme... I na svim linijama mozes da se ulogujes i konzolno i ppp.
predlozi.313 swix, -> #309, mika
|-> ma ja mu predlazem da digne svoj software odatle, pa nek |-> se oni cheskaju... onda ce tek morati da mu plate, kad |-> vide da ne mogu bez softwarea ;) To ti kazem... !!!