problemi.1380the.edge,
-> #1378, johnnya
T?>> mozes da koristis FTP by EMAIL i neograniceno da skidas fajlove na
T?>> taj nacin :)
FTP preko emaila je mucenje.
AcCeSS DeNiED
problemi.1381deyan,
-> #1378, johnnya>> u LITE režimu možeš da posetiš sve adrese koje se završavaju sa .yu
>> dakle www.sezampro.yu ... :)
I ja mislio da moze....kad ono ne moze....
Recimo nece da ode na www.cafemontenegro.cg.yu
Nece ni na www.beotel.yu i jos neke ...
deyan
problemi.1382dr.grba,
-> #1381, deyan>> I ja mislio da moze....kad ono ne moze....
>> Recimo nece da ode na www.cafemontenegro.cg.yu
>> Nece ni na www.beotel.yu i jos neke ...
Mogu da se vide svi serveri u pravom YU domenu popre~nim vezama,
dakle ne i oni serveri koji su locirani u inostranstvu.
problemi.1383johnnya,
-> #1380, the.edge >> FTP preko emaila je mucenje.
Pa dobro de, fajl je veći za nekih 30% zbog UUencode, ali zato
ti se vreme 3x manje obračunava i imaš max.brzinu prenosa...
problemi.1384johnnya,
-> #1380, the.edge >> FTP preko emaila je mucenje.
Pa dobro de, fajl je veći za nekih 30% zbog UUencode, ali zato
ti se vreme 3x manje obračunava i imaš max.brzinu prenosa...
problemi.1385miskop,
-> #1375, kum.djole>> Može li neko da mi objasni ukratko šta je "lite" i šta sve mogu da
>> radim u tom režimu? Nema Boga, moram da se prebacim na ljudski sistem.
U "Lite" režimu ti se vreme obračunava kao trećina provedenog
vremena na vezi. Imaš pristup Mail-u i News-u kao i svim pre-
zentacijama na EUnet-ovom serveru, a odnedavno i celom YU inte-
rnetu (adrese sa YU domenom). Na prim. za 30 min. na vezi, po-
trošićeš ustvari 10 min.
Logovanje u "Lite" režimu se izvodi kao "username@lite".
problemi.1386miskop,
-> #1378, johnnya>> možeš da koristiš FTP by EMAIL i neograničeno da skidaš fajlove na
>> taj način :)
Ograničenje je 2MB maila-a u jednom trenutku.
problemi.1387miskop,
-> #1381, deyan>> Nece ni na www.beotel.yu i jos neke ...
Na ovo 'oće sigurno. Možda si nabo trenutak kad nije sve radilo
kako treba.
problemi.1388apostol,
> R:Đ>sysm
>Čet 23.07.98 11:49 Odgovor na poruku MUZIKA.3:11.179, maki.
>R:Đ>co jo muzika
>R:Đ>co r 11.179
>Nema poruka.
????
JoTzoqA
problemi.1389maki,
-> #1388, apostol>> R:Đ>sysm
>> Čet 23.07.98 11:49 Odgovor na poruku MUZIKA.3:11.179, maki.
>> R:Đ>co jo muzika
>> R:Đ>co r 11.179
>> Nema poruka.
> ????
Maki pisala, maki brisala :)
problemi.1390supers,
-> #1377, kiki
>> Pitaj ti lepo direktorku.. za koliko bi prodala "licencu" SEZAM NET"
>> sistema? Dakle.. da sistem ode u privatno vlasništvo!!!
To je vrlo jednostavno. Ko god želi da kupi SezamNET treba da obezbedi
jednu ili dve ISDN linije (15 odnosno 30 nodova), terminal server i dva
tri solidna računara. Onda treba da kontaktira dzakica i nagovori Zaka
da sklope ugovor i da mu ovaj registruje softver. BIGZ u celoj toj priči
nema nikakvu ulogu i može da se slika.
Kao što vidite, da se SezamNet u potpunosti rekonstruiše potrebno je vrlo,
vrlo malo. Pa izvolite.
problemi.1391the.edge,
-> #1388, apostol
T?>> > R:D>sysm
T?>> >Cet 23.07.98 11:49 Odgovor na poruku MUZIKA.3:11.179, maki.
T?>> >R:D>co jo muzika
T?>> >R:D>co r 11.179
T?>> >Nema poruka.
T?>> ????
Ta poruka je bila napisana pa obrisana od strane samog sastavljaca.
To se meni isto ne svidja, jer sysmsg biva poslat odmah - cim odgovoris na
poruku. Ukoliko poruku posle obrises, sysmsg ostaje.
AcCeSS DeNiED
problemi.1392olio,
-> #1377, kiki> Pitaj ti lepo direktorku.. za koliko bi prodala "licencu" SEZAM NET"
> sistema? Dakle.. da sistem ode u privatno vlasnistvo!!!
Pa da se udruzimo i da ga kupimo. Ali oni ne prodaju deonice? Prc.
Sada shvatih zasto je Dejan Ristanovic otisao iz BIGZ-a.
Kuga!!------>Bezi, ili ti begaj.
problemi.1393kiki,
-> #1378, johnnya> možeš da koristiš FTP by EMAIL i neograničeno da skidaš fajlove na
> taj način :)
Kako se to izvodi?
problemi.1394popovics,
-> #1365, milosh.zorica
§> :)) A, sve to ima i svoju cenu. Što ne probate preko pro-a
§> UUCP? Povoljniji su od EUNet-a, a imaju skoro isti kvalitet.
§> Probajte preko PRO-a. Čini mi se
Sta si zapeo, Pro, pa Pro? Ja sam na pro-u, ali stvarno ne vidim toliko
odusevljenje njime. I čini mi se da Pro inače nema UUCP (šta će mu?)
§> i pretplatnika iz inozemstva npr. iz Hrvatske je mnogo starih
""""""""""
Šta je ovo podvučeno??????????
Još jedan takav izraz i ignore.
problemi.1395popovics,
-> #1371, dbambi
§> a ovde radi slabo ili nikako, ali tehničkih karakteristika
§> koje ima PRO imaju i mnogi drugi, a ovaj i ovakav Sezam je
§> jedan jedini. Naravno
Ne, Net nije čini mi se opstao zbog svog (bilo kog) kvaliteta, već zbog
ljudi, koji su se ipak "vezali" za njega (za njegov softver, a pre svega
za ljude koji su na sistemu).
problemi.1396popovics,
-> #1391, the.edge
§> poruku. Ukoliko poruku posle obrises, sysmsg ostaje.
To je još dobro, meni u par navrata sistem nije ni prijavio sysmsg, a
odgovorio mi je neko na poruku...
problemi.1397gkosta,
-> #1390, supers
> Kao sto vidite, da se SezamNet u potpunosti rekonstruise potrebno je vrlo,
> vrlo malo. Pa izvolite.
Koliko bi to "vrlo malo" prema tvojoj proceni iznoslilo u paricama?
O:)
problemi.1398junior,
-> #1395, popovics> ljudi, koji su se ipak "vezali" za njega (za njegov softver, a
> pre svega za ljude koji su na sistemu).
Ali i ti ljudi su zbog nečega ostali na sistemu. ;)
A da ima kvaliteta, ima. Od mnogo otvorenijih diskusija (kad bi neko na
prou dopustio da se u diskusiji kaže "goca-droca" ? :), poruka bi istog
dana letela sa sistema, kao i ceo lanac iza nje), preko boljeg user
interfejsa (na ovom sistemu, konzolni rad je doveden skoro do savršenstva,
dok je tamo skroz na skroz zapostavljen) do samog broja korisnika.
Pro ima svoju "impozantnu" cifru od 2300 aktivnih korisnika (koji su zvali
u poslednja 2 meseca), ali otprilike isti broj ljudi učestvuje u raznim
diskusijama na oba sistema.
Primera radi, u konfama sport, forum, civilizacija, na oba sistema možeš
da nabrojiš od 10-15 korisnika koji se aktivno javljaju, ostatak je više
nego zanemariv.
Neke razlike su očigledne, i njih je izlišno spominjati. Ipak je jedno
privatni sistem, a drugi državni, i to je možda i osnovna razlika.
Ono što je meni najdraže, to je da je ovaj sezam, stvarno zadržao onaj
duh starog sezama, dobrog zezanja, šale, dobrih rasprava u pogrešnim
konferencijama :) i zbog toga, ako ni zbog čeg' drugog, vredi biti na
njemu.
problemi.1399pecanac,
-> #1391, the.edge> Ta poruka je bila napisana pa obrisana od strane samog sastavljaca.
> To se meni isto ne svidja, jer sysmsg biva poslat odmah - cim odgovoris na
> poruku. Ukoliko poruku posle obrises, sysmsg ostaje.
A kakvo je stanje sa fajlovima? Kad započnem prenos nekog fajla okačenog
o poruku, ide li sysmsg odmah autoru ili tek kad skinem ceo fajl?
Šta ako fajl skidam u više navrata (iz 3-4 puta), idu li i 3-4 sysmsg za
autora ?
problemi.1400kum.djole,
-> #1394, popovics>> Još jedan takav izraz i ignore.
Nedvojbeno.. ;)
problemi.1401kum.djole,
-> #1398, junior>> poruka bi istog dana letela sa sistema, kao i ceo lanac iza nje),
Jes bre, a tek što bi brisali Krstu! ;)
>> Primera radi, u konfama sport, forum, civilizacija, na oba sistema možeš
>> da nabrojiš od 10-15 korisnika koji se aktivno javljaju, ostatak je više
>> nego zanemariv.
A kad vidiš još kakvi se sve javljaju u onaj tamo sport ;).. pfuj.. ;)
>> Neke razlike su očigledne, i njih je izlišno spominjati. Ipak je jedno
>> privatni sistem, a drugi državni, i to je možda i osnovna razlika.
SezamNet nije bogat sistem, nafilovan tehnički izvanrednim resursima,
nekako je bliži stanju u državi :)) a ima i tradiciju da uvek nešto
ne ide kako treba ;) ..jednostavno nije surovo dosadan i prednost je
što nekako podseća na celokupnu situaciju - i Sezam ima svoj režim i
svoju malu lokalnu samoupravu, ;) i opoziciju i naučnike i seljobere. ;)
Sve baš kako treba, kako smo navikli.
>> Ono što je meni najdraže, to je da je ovaj sezam, stvarno zadržao
>> onaj duh starog sezama, dobrog zezanja, šale, dobrih rasprava
Slažem se, samo shodno razvitku tehnologije i ove prateće opreme,
nove generacije sve više neguju neki cyber karakter - bejahu ona stara
dobra vremena kad smo se svi kačili na 2400 i pižđeli što smo morali
da skidamo 250kb neke sasvim prosečne ribe ;).. čekali da se pojavi
neki 'goro' da nas izbezumi svojim glupostima, replicirali k'o sumanuti
po konferencijama, uz konstantnu svađu, netrpeljivost i pozivanje na
fizičko razračunavanje. ;)).. Ipak, nije sve otišlo u istoriju - recimo,
i dalje imamo Sezamuše u impozantnom broju, a one su kao lokalne maSkote
;) svemu davale malo jači i realniji utisak (do prvog susreta, naravno;).
problemi.1402miskop,
-> #1383, johnnya>> Pa dobro de, fajl je veći za nekih 30% zbog UUencode, ali zato
>> ti se vreme 3x manje obračunava i imaš max.brzinu prenosa...
A kako beše to naručivanje fajlova preko email-a?
problemi.1403popovics,
-> #1398, junior
§> prou dopustio da se u diskusiji kaže "goca-droca" ? :), poruka
§> bi istog dana letela sa sistema, kao i ceo lanac iza nje),
Da, moderatori na Pro-u daju sebi veću važnost nego naš sysadm sebi ( ovo
je plus za sysadm-a :) )
§> preko boljeg user interfejsa (na ovom sistemu, konzolni rad je
§> doveden skoro do savršenstva,
Da, Netov softver je mnoogo udobniji od Pro-ovog, jer mu se za početak
mogu skratiti komande kucati tačke na početku, da ne bi morao da izađeš
iz režima itd. Mada, on (nažalost) još uvek ima koju bubicu u sebi, dok
kod Pro-a to nisam primetio.
§> da nabrojiš od 10-15 korisnika koji se aktivno javljaju,
§> ostatak je više
Pa, i to je manje-više normalno. Ljudi na sistemu imaju različita
intesovanja.
§> duh starog sezama, dobrog zezanja, šale, dobrih rasprava u
§> pogrešnim
Duh "starog" Sezama ne može da bude isti, jer je "stari" Sezam radio sa
softverom na kome sada radi Pro (možda malo starijom verzijom), dok ovo
drugo (zezanje, šala) je apsolutno tačno.
problemi.1404junior,
-> #1401, kum.djole> Jes bre, a tek što bi brisali Krstu! ;)
Pazi to je vrlo diskutabilno. Korisnik krsta šalje viceve u conf. viceve,
a to što nisu po ukusu većini, ne može nikako da bude razlog brisanja.
Eventualno bi mogli, tiho da ga disuseruju, zarad marketinškog efekta :)
> neki 'goro' da nas izbezumi svojim glupostima, replicirali k'o
> sumanuti po konferencijama, uz konstantnu svađu, netrpeljivost
> i pozivanje na fizičko razračunavanje. ;)).. Ipak, nije sve
;)
Sad sam setio trenutka, kad su se u starom klubu programera, zamalo potukli
fancy i mita, zbog žetona za bilijar. :))
E, to su bila vremena.
problemi.1405junior,
-> #1403, popovics> Da, moderatori na Pro-u daju sebi veću važnost nego naš sysadm
> sebi ( ovo je plus za sysadm-a :) )
Interesantno je da sysm na Prou, javlja da je moderator obrisao
poruku, iako je tu poruku obrisao administrator. Tako da baš ne
bih previše kudio moderatore na prou.
problemi.1406gkosta,
-> #1391, the.edge
> To se meni isto ne svidja, jer sysmsg biva poslat odmah - cim odgovoris na
> poruku. Ukoliko poruku posle obrises, sysmsg ostaje.
Dobro, ako neko posle obrise svoju poruku ti ces bar videti da je nesto hteo
da ti kaze, ali se uplasio ili predomislio!
;)))
problemi.1407morkin,
-> #1380, the.edge> T?>> mozes da koristis FTP by EMAIL i neograniceno da skidas
> fajlove na T?>> taj nacin :)
>
> FTP preko emaila je mucenje.
Zamolio bih vas za krajnje jednostavan program za email FTP.
problemi.1408aljosa,
-> #1400, kum.djole>>> Još jedan takav izraz i ignore.
>
> Nedvojbeno.. ;)
Dapače... ;)
problemi.1409kum.djole,
-> #1404, junior>> Sad sam setio trenutka, kad su se u starom klubu programera, zamalo
>> potukli fancy i mita, zbog žetona za bilijar. :))
A kad su se Mdave i Bulaja danima javno (i nisko;) prozivali ovde
pa je došlo do ponude od strane aikido majstora da ugazi minivalovanu
glavicu usred kluba programera..? A? ;)
problemi.1410kum.djole,
-> #1408, aljosa>>> Nedvojbeno.. ;)
>> Dapače... ;)
Jamačno, jamačno.. ;))
problemi.1411giovanni,
-> #1365, milosh.zoricaĘ? Činjenično je stanje da je EUNet skup. Ali, imaju i najkvalitetnije
Ę? usluge. Od skora imaju 500 Dial-In linija u BG, što je više nego svi
Ę? provajderi zajedno.
Bolje bi bilo da se prikače na mrežu preko Telekoma. Em njihov link
rastura eunetov (Telekom ima zakupljeno parče kabla ispod atlantika,
direktno do MCI u Americi), em su jeftiniji a i pre će da sređuju
eventualne probleme na infrastrukturi koja dolazi do njih nego tamo nekom
eunetu.
Ę? su od EUNet-a, a imaju skoro isti kvalitet. Probajte preko PRO-a. Čini mi
Ę? se da pro ima UUCP. A, TelNet bi bilo jako dobro rešenje, jer bi Sezam
Ę? imao i pretplatnika iz inozemstva npr. iz Hrvatske je mnogo starih
Ę? Sezamovaca. PRO ima dosta stranih pretplatnika, ima ih čak i iz Hrvatske,
Ę? Slovenije i
UUCP nije provajder već način razmene maila. Pro ima više fizičkih veza
prema svetu. Imaju preko telekomovog linka i preko telefonijine sat.
antene. Verovatno si pomešao sa UUNet-om. UUCP znači da se mail razmenjuje
tako što mail server npr sezama u određeno vreme pozove drugi server preko
koga ima izlaz u svet i onda oni razmene odlaznu i dolaznu poštu. Pro ima
direktnu vezu i mail u svet ide istog momenta. Tako npr poruka za
korisnika na netcom.com-u putuje u proseku 3-5 minuta.
problemi.1412the.edge,
Jel proradio email? Poslao sam sebi pre nekih 40min i nisam jos dobio?!
AcCeSS DeNiED
problemi.1413dr.grba,
-> #1410, kum.djole>>>>> Nedvojbeno.. ;)
>>
>>>> Dapače... ;)
>>
>> Jamačno, jamačno.. ;))
Ali, unatoč.
problemi.1414kiki,
-> #1409, kum.djole>>> Sad sam setio trenutka, kad su se u starom klubu programera, zamalo
>>> potukli fancy i mita, zbog žetona za bilijar. :))
>
> A kad su se Mdave i Bulaja danima javno (i nisko;) prozivali ovde
> pa je došlo do ponude od strane aikido majstora da ugazi minivalovanu
> glavicu usred kluba programera..? A? ;)
A to je jedan veliki PROBLEM za SEZAMNET ;)
problemi.1415popovics,
-> #1413, dr.grba
§>>>>>> Nedvojbeno.. ;)
§>>>
§>>>>> Dapače... ;)
§>>>
§>>> Jamačno, jamačno.. ;))
§>
§> Ali, unatoč.
Zezajte, zezajte... U Beogradu su Beograđani nacionalna manjina. Onima
koji žive tamo gde se tako govori ne zameram, ali od ovih što se
priklonjuju (ovo verovatno nije dobro rečeno) suprotnoj strani 'oću da
poludim.
problemi.1416balsa,
-> #1415, popovics:: Zezajte, zezajte... U Beogradu su Beograđani nacionalna manjina. Onima
:: koji žive tamo gde se tako govori ne zameram, ali od ovih što se
:: priklonjuju (ovo verovatno nije dobro rečeno) suprotnoj strani 'oću da
:: poludim.
Pre no što poludiš, bilo bi možda dobro da bolje izučiš maternji
jezik, recimo čitanjem knjiga. Reč koju proteruješ iz konferencija
odavno je u srpskom jeziku, a ako su se njome služili Đorđe Popović,
Jaša Prodanović, Ivo Andrić ili Miloš Crnjanski, ne vidim zašto ne bi
bila dovoljno "srpska" i za Sezamovce.
problemi.1417dr.grba,
-> #1415, popovics>> Zezajte, zezajte... U Beogradu su Beograđani nacionalna manjina.
Otkad se pripadnost naciji određuje prema gradu stanovanja?
>> Onima
>> koji žive tamo gde se tako govori ne zameram, ali od ovih što se
>> priklonjuju (ovo verovatno nije dobro rečeno) suprotnoj strani 'oću da
>> poludim.
Šta si, zapravo, hteo ovim da kažeš? Da treba da smatram protivnikom
čoveka koji govori drugim dijalektom? Ili da sam hrvatski špijun (šta
god ovaj pojam značio) zato što u zajebanciji ponekad ubacim hrvatski
izraz u svoj rečnik?
Malčice sam stariji od tebe, pa ću dozvoliti sebi jednu drskost - da
ti dam savet: pokušaj da sudiš o ljudima onako kako misle, a ne onako
kako govore.
Dapače, čak ili štaviše. Biraj.
problemi.1418popovics,
-> #1416, balsa
§> jezik, recimo čitanjem knjiga. Reč koju proteruješ iz
§> konferencija
Jel?
problemi.1419popovics,
-> #1417, dr.grba
§> Otkad se pripadnost naciji određuje prema gradu stanovanja?
Ne naciji naravno. Ali ovime sam hteo da kažem da ovde (u Beogradu) ne
možeš da se sakriješ na više od dva-tri mesta da ne čuješ "jadne
izbeglice" sa stanovima od 200.000Dm, i kolima od 50.000Dm. To je
svakako razlog više da ih (lično) ne volim
§> Šta si, zapravo, hteo ovim da kažeš? Da treba da smatram
§> protivnikom čoveka koji govori drugim dijalektom? Ili da sam
§> hrvatski špijun (šta god ovaj pojam značio) zato što u
Ne.
§> zajebanciji ponekad ubacim hrvatski izraz u svoj rečnik?
Ne smeta mi u zajebanciji, ali kada neko stalno to radi ili se mnogo
zeza za moj ukus, ili mu je to prešlo u naviku, ili je jedan od gornjih.
Nešto mi se čini da ipak većina ne bi bila presrećna da vidi da naprimer
neko napiše: QWERTY tipkalnica.
Ovo bi (ako neko planira nastavak, ja ne) trebalo prebaciti u
forum:srbija ili civilizacija:o.jeziku.
P.S Ni forum ni civilizaciju ne pratim... :)
problemi.1420aljosa,
-> #1417, dr.grba> Šta si, zapravo, hteo ovim da kažeš? Da treba da smatram protivnikom
Aman, dečki. sta ste spopali dečka. A zakaj on ne bi mogel biti
jezički i naciJonalni inoverac ili inozemac? :)
> Dapače, čak ili štaviše. Biraj.
Jel', ba, a merel obatroje? ;)
problemi.1421miskop,
-> #1404, junior>>> Jes bre, a tek što bi brisali Krstu! ;)
>> Pazi to je vrlo diskutabilno. Korisnik krsta šalje viceve u conf. viceve,
>> a to što nisu po ukusu većini, ne može nikako da bude razlog brisanja.
>> Eventualno bi mogli, tiho da ga disuseruju, zarad marketinškog efekta :)
krsta = opacic (duke) ?? :))
problemi.1422miskop,
-> #1417, dr.grba>> Malčice sam stariji od tebe, pa ću dozvoliti sebi jednu drskost
Malčice? ;)
problemi.1423pavijan,
-> #1413, dr.grba> >>>>> Nedvojbeno.. ;)
> >>
> >>>> Dapace... ;)
> >>
> >> Jamacno, jamacno.. ;))
>
> Ali, unatoc.
______________________________
Osobito jemas pravo.
problemi.1424pavijan,
-> #1415, popovics> priklonjuju (ovo verovatno nije dobro receno) suprotnoj strani 'ocu da
______________________________
Ova kovanica je proizasla iz glagola klonjati odnosno vrsiti radnju u klonji.
:)))
problemi.1425pavijan,
Dajmo decki pa zbilja ce nas daleko odvesti ta nasa cuvena balkanska
preosjetljivost.
problemi.1426pavijan,
-> #1422, miskop> Malcice? ;)
______________________________
Tek za koju mrvicu.
problemi.1427kum.djole,
-> #1419, popovics>> Nešto mi se čini da ipak većina ne bi bila presrećna da vidi da naprimer
>> neko napiše: QWERTY tipkalnica.
U svakom slučaju pre ću upotrebiti neki hrvatski ili bošnjački smisleni
izraz (hrvatski su čak veoma smisleni) umesto da koristim reči tipa
šrafciger, kuplung, fosna, šiber, klikcanger, cincilator.. ;)
problemi.1428kum.djole,
-> #1420, aljosa>> Aman, dečki. sta ste spopali dečka. A zakaj on ne bi mogel biti
>> jezički i naciJonalni inoverac ili inozemac? :)
Čuj, lega bi želio formirati nepatvoreni jezik, i s time se kani provući.
Iskreno suosjećam s njegovom boli, ali čimbenici su čimbenici, kaj ne?
problemi.1429morkin,
-> #1417, dr.grba> >> Zezajte, zezajte... U Beogradu su Beograđani nacionalna manjina.
>
> Otkad se pripadnost naciji određuje prema gradu stanovanja?
Grbo, zar zbog ovog nisi dao resign na Forum? ;)
problemi.1430deyan,
Sto vam je jadni? Sto se prepirete odje? :-))))
problemi.1431isijan,
-> #1419, popovicsC:\>Nesto mi se cini da ipak vecina ne bi bila presrecna da vidi da
C:\>naprimer neko napise: QWERTY tipkalnica.
Naravno da ne... Pise se tipkOVnica...
;>
problemi.1432spantic,
-> #1411, giovanni> Bolje bi bilo da se prikače na mrežu preko Telekoma. Em njihov link
> rastura eunetov (Telekom ima zakupljeno parče kabla ispod atlantika,
> direktno do MCI u Americi), em su jeftiniji a i pre će da sređuju
> eventualne probleme na infrastrukturi koja dolazi do njih nego tamo nekom
Ne vidim baš odakle ti takvi podaci. Naime, i Telekom i EUnet
za sada imaju 2 Mb/s linkove. Telekomov vodi do MCI, EUnetov do
EUnet International. Razlika je u jednom ruteru, s obzirom da
Eunet International dalje ima 72 Mb/s do SAD.
Problem sa Telekomom je u rasprodatom linku, ali to barem ovde
nije ništa novo.
problemi.1433banga,
-> #1427, kum.djole> izraz (hrvatski su čak veoma smisleni) umesto da koristim reči
Datnica na čvrsnik ?
problemi.1434johnnya,
-> #1402, miskop >> A kako beše to naručivanje fajlova preko email-a?
'vako...
pošalješ običnu e-mail poruku na : bitftp@pucc.princeton.edu
sa sledećim sadržajem :
CHUNKSIZE 200 <--- ovo znači da dolazi u delovima od max 200 Kb
open 143.177.20.119 <--- adresa FTP servera, može i slovima
binary <--- za prenos ne-tekstualnih datoteka (zip, ...)
chdir pub/os/sinclair/games-fullnames/c
get Cop-Out.z80.zip <--- fajl stiže UUencodiran
chdir pub/os/sinclair/games-fullnames/s
get ShockwayRiders.z80.zip
chdir pub/os/sinclair/games-fullnames/f
get Feud48.tap.zip
quit
problemi.1435dzakic,
-> #1399, pecanacSysmsg stize tek nakon uspesnog prenosa.
problemi.1436the.edge,
Jel to ne rade nodovi, ili mi se samo cini? ;)
AcCeSS DeNiED
problemi.1437hercog,
-> #1415, popovics*> koji žive tamo gde se tako govori ne zameram, ali od ovih što se
*> priklonjuju (ovo verovatno nije dobro rečeno) suprotnoj strani 'oću da
A izvini molim te po čemu se ja to priklonjujem drugoj strani
ako koristim neki od 'njihovih' izraza? Možda mi se neki od
izraza više sviđa nego 'naš'. Možda sam u takvom raspoloženju
u datom trenutku kada nešto pišem....
Sale
problemi.1438hercog,
-> #1419, popovics*> Ne smeta mi u zajebanciji, ali kada neko stalno to radi ili se mnogo
*> zeza za moj ukus, ili mu je to prešlo u naviku, ili je jedan od
*> gornjih.
Izvini molim te, a zašto pa tebi toliko smetaju takvi izrazi?
Sale
problemi.1439pavijan,
-> #1428, kum.djole> Iskreno suosjecam s njegovom boli, ali cimbenici su cimbenici, kaj ne?
______________________________
Kaj da.
problemi.1440dr.grba,
-> #1429, morkin>>> Otkad se pripadnost naciji određuje prema gradu stanovanja?
>>
>> Grbo, zar zbog ovog nisi dao resign na Forum? ;)
Imaš pravo ): Dok se drugi priklonjuju, ja ne bih da se priklanjam.
problemi.1441miskop,
-> #1435, dzakic>> Sysmsg stize tek nakon uspesnog prenosa.
A ako fajl prikačen uz poruku iz konf. prvo prebacim u PAD pa
tek onda izvršim prenos, da li se Sysmsg registruje posle uspe-
šnog prenosa iz PAD-a ili odmah nakon kopiranja fajla iz konf. u
PAD?
problemi.1442dzakic,
-> #1441, miskop> A ako fajl prikačen uz poruku iz konf. prvo prebacim u PAD pa
Onda se sysmsg generiše istog trenutka kada se prabaci u pad. Jer jednom
kada uđe u pad, ne vodi se evidencija odakle je fajl došao. To znači i da
će stići više sysmsgova ukoliko neko više puta prebaci fajl u pad...
problemi.1443alien,
-> #1404, junior[] Sad sam setio trenutka, kad su se u starom klubu programera, zamalo
[] potukli fancy i mita, zbog žetona za bilijar. :))
Ne preteruj :). Do tuče nije moglo da dođe. Jeste da je bilo
prilično napeto kad su svi najednom zaćutali, al' Čeda je ipak blefirao.
problemi.1444alien,
-> #1405, junior[] Interesantno je da sysm na Prou, javlja da je moderator obrisao
[] poruku, iako je tu poruku obrisao administrator.
Kada su uveli SYSM za to?
problemi.1445junior,
-> #1444, alien> Kada su uveli SYSM za to?
Nisam mislio na sysm, već na zaglavlje obrisane poruke.
problemi.1446junior,
-> #1443, alien> Ne preteruj :). Do tuče nije moglo da dođe. Jeste da je
> bilo prilično napeto kad su svi najednom zaćutali, al' Čeda je ipak
> blefirao.
Jes' a ja sam morao da uguram štap između vas dvojice zbog čega? :)
PS. Nakon toga su se Bad Boys raspali ..;)
problemi.1447miskop,
-> #1443, alien>> [] Sad sam setio trenutka, kad su se u starom klubu programera, zamalo
>> [] potukli fancy i mita, zbog žetona za bilijar. :))
>> Ne preteruj :). Do tuče nije moglo da dođe. Jeste da je bilo
>> prilično napeto kad su svi najednom zaćutali, al' Čeda je ipak blefirao.
Čekaj, pa to si ti mito? ;)
Nisam imao pojma... provalio sam tek po quote znaku. ;))
Inače, šta li bi se desilo da si se sreo sa bojtom u tom klubu
programera... ;))
[misko.p]
problemi.1448ratman,
Moze li se slati mail iz pad-a i kako?
Svaki put kada upload-ujem mail direktno kao ASCII
onaj ZBB-editor zabrlja poruke.
Tek kada konektujem na 4800, ASCII upload mail
poruke radi normalno.
U cemu je stos i kako bi se mogao prebaciti
mail iz prethodno uploadovanog pada?
problemi.1449pifat,
-> #1448, ratman
##Moze li se slati mail iz pad-a i kako?
Svakako, ako u se u padu nalazi fajl pripremljen kao exec, a potom se
pomenuti exec izvrši iz pada (komandom exec trt_mrt.joj &).
problemi.1450ratman,
-> #1449, pifatMislio sam: da li se moze ASCII-datoteka koja se nalazi
u pad-u prepisati u mail, a ne na komandnu exec-datoteku.
Ovo pitam zbog toga sto kada pri mail send udjem u editor
i aktiviram ASCII-protokol da upload-ujem neku malo duzu
datoteku, obicno se, osim kada je veza sporija, tekst zabrlja.
Prepisivanjem iz pad-a ova bi se smetnja, pretpostavljam,
eliminisala. Ne znam da li i drugi imaju ovakav problem.
problemi.1451milosh.zorica,
-> #1415, popovics> Zezajte, zezajte... U Beogradu su Beograđani nacionalna manjina. Onima
> koji žive tamo gde se tako govori ne zameram, ali od ovih što se
> priklonjuju (ovo verovatno nije dobro rečeno) suprotnoj strani 'oću da
> poludim.
Svi koji žive u BG su došli odnekle. Bilo da su došli pre 200, 100, 50 ili
pet godina, opet su došli. Moji su se relativno skoro doselili u BG.
Nikad mi neće biti jasni došljaci od pre 50 god, kako uljezima smatraju
one od pre 5-6 ili godinu dana. Srle i tvoji su došli i njih su sigurno
smatrali nepoželjnim. To stoji, da je u BG najveći ljudski trash Srbije.
Ali, tako je u svim velikim gradovima sveta npr. New York ima gomilu
Srba, Crnaca, Kineza i ostalih ološa.
problemi.1452milosh.zorica,
-> #1416, balsa> Pre no što poludiš, bilo bi možda dobro da bolje izučiš maternji
> jezik, recimo čitanjem knjiga. Reč koju proteruješ iz konferencija
> odavno je u srpskom jeziku, a ako su se njome služili Đorđe Popović,
> Jaša Prodanović, Ivo Andrić ili Miloš Crnjanski, ne vidim zašto ne bi
> bila dovoljno "srpska" i za Sezamovce.
Ono što Srđan proteruje odavde je čist srpski jezik, kojim su govorili najve-
ći srpski umovi, Tesla, Vuk Karadžić, Andrić,.... U Dalmaciji i Hercegovini se
priča najpravilniji srpski. Kao što znaš svi srpski umovi su pričali ijeka-
vski ili jekavski, ovo je jedan dijalekat srpskog. U BG se priča dosta iskri-
vljen srpski. Ovde mislim, na onaj "prosečni svet". Jako je primitivno nekoga
mrzeti zato što je druge boje kože, verske ispovesti, nacije ili najimbecilnije
, zato što priča drugim dijalektom. To je čist odraz primitivizma jednog dru-
štva i naroda.
problemi.1453milosh.zorica,
-> #1417, dr.grba> god ovaj pojam značio) zato što u zajebanciji ponekad ubacim hrvatski
> izraz u svoj rečnik?
Ja iako sam ovde rođen i živim. Mnoge Hrvatske reči mi izgledaju logičnije
ili lepše. Doduše imaju i oni nekih imbecilnosti npr. zaslon, to im je ekran.
problemi.1454milosh.zorica,
-> #1419, popovics> Ne naciji naravno. Ali ovime sam hteo da kažem da ovde (u Beogradu) ne
> možeš da se sakriješ na više od dva-tri mesta da ne čuješ "jadne
> izbeglice" sa stanovima od 200.000Dm, i kolima od 50.000Dm. To je
> svakako razlog više da ih (lično) ne volim
Pošto sam poreklom iz "tih krajeva" a i imam dosta rodbine i prijatelja
tamo. Mogu ti reći, da su njihova imanja bila desetostruko veća tamo, nego
što ovde imaju. Svi ti ljudi su "mozgovi" za ove ovde "lezileboviće".
Svi su oni radili po Nemačkoj, Austriji, USA i ostalim zemljama i, logično
je da su uspeli da zarade to sve. A, ko je kriv ovima ovde što izigravaju
gospodu i nerade. Ti si imao slabo prilike da se upoznaš sa ljudima odande.
Stoga nemožeš ni suditi o njihovom mentalitetu i ostalim stvarima.
Ti nikako ne možeš nekoga da ne voliš, zato što ima više love od tebe.
> Ne smeta mi u zajebanciji, ali kada neko stalno to radi ili se mnogo
> zeza za moj ukus, ili mu je to prešlo u naviku, ili je jedan od gornjih.
Šta bi onda ja trebao da radim? Da pobijem celu familiju ili se ne viđam sa
njima, zato što pričaju dijalektom drukčijim od moga? A, što tebi smeta kad
neko npr. ja ili bilo ko drugi priča drugim dijalektom? Mnogo je lepše npr.
da kažem "bog, gospodine", nego "zdravo, druže". Ne, ja nisam špijun.
Probaj da uporediš BG, "metropolu" i Osijek ili Vinkovce, manji grad u CRO.
Svako mesto tamo je metropola za BG. Zagreb je metropola u pravom smislu reči.
Ono je zemlja u napredku i razvoju a mi smo zemlja u qrcu. Ja se ponekad divim
Hrvatskoj. Sa kalašnjikovima, automobilima iz firmi, tenkovima polocije, gotovo
nikakvom obučenošću su pobedili nas sa "Teslinim tajnim topovima", punim
skladi-
štima oružja, raketama, koje mogu da sruše Zagreb za 1sec. Mi smo bre smešni.
"Beograđani" su duhovna, materijalna, moralna i svaka druga beda. U ovoj
zemlji ima malo "kvalitetnih" ljudi u pravom smislu te reči.
problemi.1455milosh.zorica,
-> #1420, aljosa> Aman, dečki. sta ste spopali dečka. A zakaj on ne bi mogel biti
> jezički i naciJonalni inoverac ili inozemac? :)
Ja uopće nisam jezički, a ni nacionalni inoverac niti inozemac.
Mislim da ova diskusija nema uopće smisla i nigde ne vodi. Aman, dečki
prekinimo razgovor ili' da presjelimo u neku drugu konferenciju.
problemi.1456milosh.zorica,
-> #1437, hercog> A izvini molim te po čemu se ja to priklonjujem drugoj strani
> ako koristim neki od 'njihovih' izraza? Možda mi se neki od
> izraza više sviđa nego 'naš'. Možda sam u takvom raspoloženju
> u datom trenutku kada nešto pišem....
Upravo je to kod mene. Ja savršeno pričam srpski kniževni jezik, takođe i
pišem isti književni jezik. Ali, u neformalnosti mi se mnoge reči više sviđaju.
Ili ih jednostavno kažem u zajebanciji.
problemi.1457milosh.zorica,
-> #1421, miskop> krsta = opacic (duke) ?? :))
Opacica svi ignorišu, a Krsi se smeju, doduše od muka, ali smeju se.
problemi.1465askripka,
-> #1456, milosh.zorica=- Upravo je to kod mene. Ja savršeno pričam srpski kniževni jezik, takođe i
=- pišem isti književni jezik.
Od svih sranja koje si ovde ispisao ovo je najveće.
problemi.1466dalex,
-> #1451, milosh.zorica> To stoji, da je u BG najveći ljudski trash Srbije.
Eno reply, u CIV.lični stav
problemi.1467popovics,
-> #1451, milosh.zorica
§> Ali, tako je u svim velikim gradovima sveta npr. New York ima
§> gomilu Srba, Crnaca, Kineza i ostalih ološa.
Jeste, ali kao što vrlo dobro znaš ne postoje 'Amerikanci', dok postoje
'Srbi' (uključujući i crnogorce). E, sad, ako se ti za 10-15-20 godina
ne navikneš da govoriš kao svi ovde (ne kažem da je to pravilno), onda
stvarno j*biga...
P.S I smiri se malo, nalupa mi 5 sysmsg-ova samo u SEZAMNET
konferenciji.
problemi.1468popovics,
-> #1454, milosh.zorica
§> skladi-
§> štima oružja, raketama, koje mogu da sruše Zagreb za 1sec. Mi
§> smo bre smešni.
Zna se zašto... Narod je čini mi se bio prilično voljan da im se
suprodstavi, ali j*biga...
P.S Ne ubijaj familiju sam STOP Stiže pomoć STOP
problemi.1469madamov,
-> #1450, ratman> Mislio sam: da li se moze ASCII-datoteka koja se nalazi
> u pad-u prepisati u mail, a ne na komandnu exec-datoteku.
Zašto bi uplodovao ASCII, kad postoji komanda exec?
problemi.1470milosh.zorica,
-> #1468, popovics> Zna se zašto... Narod je čini mi se bio prilično voljan da im se
> suprodstavi, ali j*biga...
Da je narod sposoban za nešto, ubio bi ovog Đavola. Nismo sposobni na da
čistimo govna ispred svoje kuće, a idemo po komšiluku i sređujemo
kanalizacione cevi i peremo WC šolje.
problemi.1471milosh.zorica,
-> #1467, popovics> Jeste, ali kao što vrlo dobro znaš ne postoje 'Amerikanci', dok postoje
> 'Srbi' (uključujući i crnogorce). E, sad, ako se ti za 10-15-20 godina
> ne navikneš da govoriš kao svi ovde (ne kažem da je to pravilno), onda
> stvarno j*biga...
Pa, svi moji pričaju ovaj Srpski sasvim ok. Ja sam ovde rođen, kao i keva mi.
Znači, nije baš 10-20 god. Ali, kažem ti neke njihove reči su logičnije.
problemi.1472ratman,
-> #1469, madamovUstvari, setio sam se i isprobao: - u istoj exec
datoteci su i tekst i komanda-prva linija je komandna,
nesto kao mail send userxy@etc.etc, a sledece linije su
sadrzaj mail poruke. Nadam se da ce raditi i sa duzim
porukama...
problemi.1473deyan,
MMMMOOOONNNNTTTTEEEENNNNEEEEGGGGRRRROOOO RULESSSSSSSSS!!!!!!!!!!!!!
problemi.1474alien,
-> #1446, junior[] Jes' a ja sam morao da uguram štap između vas dvojice zbog čega? :)
Atrakcije radi, valjda... ;)
problemi.1475alien,
-> #1447, miskop[] Čekaj, pa to si ti mito? ;)
A kuj si sad pa ti!?
[] Inače, šta li bi se desilo da si se sreo sa bojtom u tom klubu
[] programera... ;))
Sreo sam se s tim c.k. puno puta u klubu.
problemi.1476alien,
-> #1445, junior[] > Kada su uveli SYSM za to?
[]
[] Nisam mislio na sysm, već na zaglavlje obrisane poruke.
Pazi onda šta pišeš... :)
'Mal me srčka nije strefila pri pomisli da su zakrpili nešto u
konzolnom režimu ;).
problemi.1477miskop,
-> #1475, alien>> A kuj si sad pa ti!?
Misko.p sa pro-a, ali tamo nisam od maja meseca. Inače, tebe
sam dobro zapamtio po onim kritikama na račun pro-a, baš negde
u to vreme, kraj aprila - početak maja. ;)
>> [] Inače, šta li bi se desilo da si se sreo sa bojtom u tom klubu
>> [] programera... ;))
>> Sreo sam se s tim c.k. puno puta u klubu.
I, jesi li ga nabo? ;)) Kako si ga beše nazvao, "krme crveno" ? ;)
problemi.1478sjocic,
Ima li nade za mail, i da li ce opet veci deo biti 'izgubljen' ?
problemi.1479alien,
-> #1477, miskop[] Misko.p sa pro-a, ali tamo nisam od maja meseca.
Ni ja ;>.
[] >> Sreo sam se s tim c.k. puno puta u klubu.
[]
[] I, jesi li ga nabo? ;))
Bilo bi protiv mojih verskih ubeđenja takvo nasilje na svetom
mestu kao što je kafana ;).
Nekoć davno - u vreme dok sam ga viđao u bivšem Klubu, još uvek
smo normalno komunicirali, igrali bilijar i tako to... Stoga i nije bilo
takvih iskušenja.
Jedini put kada sam ga video nakon svađe je bilo krajem prošle
godine u SezamCafe-u kada ga je Fancy šišao i uzeo mu 500 DEM na
opkladi. Tom prigodom sam se zadovoljio samo time da odbijem da se
pozdravim s njim ;))).
Lagao bih kada bih rekao da nemam želju da ga iznabadam, ali mi
ne pada na pamet da se na takav način spustim ispod njegovog nivoa.
[] Kako si ga beše nazvao, "krme crveno" ? ;)
Baš tako.
problemi.1480gkosta,
Zanima me sta se ispostavilo na kraju da je uzrok problemu od pre nedelju-dve:
> pesnik 02:29 Sezam Money for nothing..
problemi.1481dragosh,
E ljudi opet lose vesti-definitivno mail zastoj.
Poslato sa Hotmail-a nema ga ceo dan.Znaci nesto ovde
ne stima..
problemi.1482nenad,
Mail trenutno ne ide jer BIGZ opet nije platio. Kako sam
informisan, bio im je blokiran račun poslednjih dana, "očekuju" da
će u ponedeljak biti "odblokiran".
problemi.1483silence,
-> #1482, nenad> Mail trenutno ne ide jer BIGZ opet nije platio. Kako sam
> informisan, bio im je blokiran račun poslednjih dana, "očekuju" da
> će u ponedeljak biti "odblokiran".
Obzirom da je ovo već drugi put u dve nedelje da mail ne radi, mogu
samo da kažem da me je SRAMOTA što sam član ovog/ovakvog sistema.
Do pre par dana imao sam 16-to mesečnu pretplatu na Sezam. Pretplatu
sam ovaj put produžio na samo tri meseca. Kako mi je MAIL veoma bitan,
mislim da ću od sada kao svoju Reply To adresu stavljati EUnet, ili
akobogdapara SezamPro. A, Sezam... Možda navratim ponekad da vidim ima
li preživelih po dragim mi konferencijama...
Da sam na tvom mestu nenad-e i na dzakic-evom mestu, jer vas dvojica
ste na čelu Sezama, nikako se ne bih dobro osećao... I, sigurno ne bih
mislio kako 'ja tu ništa ne mogu'!
problemi.1484supers,
-> #1483, silence
>> Obzirom da je ovo već drugi put u dve nedelje da mail ne radi, mogu
>> samo da kažem da me je SRAMOTA što sam član ovog/ovakvog sistema.
Ukoliko ti je potreban email, plati ga negde, pođi od toga da ovaj
sistem to ne pruža. Sezam je dragocen pre svega zbog ljudi koji ga čine,
i ne treba da te je sramota što si drug član.
problemi.1485gkosta,
-> #1484, supers
> Ukoliko ti je potreban email, plati ga negde, podi od toga da ovaj
> siste to ne pruza. Sezam je dragocen pre svega zbog ljudi koji ga cine,
> i ne treba da te je sramota sto si drug clan.
Heh... :)
Dalo se pretpostaviti da ce supers da mu odgovori! ;)
problemi.1486sjocic,
-> Conf:MALI.OGLASI.2» wr 1
-> Nema mesta u konferenciji za vašu poruku (limit 10000).