SEZAM.2

19 Dec 1996 - 21 Dec 1999

Topics

  1. obavestenja (43)
  2. pitanja (2339)
  3. problemi (2196)
  4. predlozi (1127)
  5. konferencije (14)
  6. fajlovi (255)
  7. olr (1136)
  8. vote (35)
  9. kritika (1164)
  10. razno (1220)

Messages - problemi

problemi.1380 the.edge, -> #1378, johnnya
T?>> mozes da koristis FTP by EMAIL i neograniceno da skidas fajlove na T?>> taj nacin :) FTP preko emaila je mucenje. AcCeSS DeNiED
problemi.1381 deyan, -> #1378, johnnya
>> u LITE režimu možeš da posetiš sve adrese koje se završavaju sa .yu >> dakle www.sezampro.yu ... :) I ja mislio da moze....kad ono ne moze.... Recimo nece da ode na www.cafemontenegro.cg.yu Nece ni na www.beotel.yu i jos neke ... deyan
problemi.1382 dr.grba, -> #1381, deyan
>> I ja mislio da moze....kad ono ne moze.... >> Recimo nece da ode na www.cafemontenegro.cg.yu >> Nece ni na www.beotel.yu i jos neke ... Mogu da se vide svi serveri u pravom YU domenu popre~nim vezama, dakle ne i oni serveri koji su locirani u inostranstvu.
problemi.1383 johnnya, -> #1380, the.edge
>> FTP preko emaila je mucenje. Pa dobro de, fajl je veći za nekih 30% zbog UUencode, ali zato ti se vreme 3x manje obračunava i imaš max.brzinu prenosa...
problemi.1384 johnnya, -> #1380, the.edge
>> FTP preko emaila je mucenje. Pa dobro de, fajl je veći za nekih 30% zbog UUencode, ali zato ti se vreme 3x manje obračunava i imaš max.brzinu prenosa...
problemi.1385 miskop, -> #1375, kum.djole
>> Može li neko da mi objasni ukratko šta je "lite" i šta sve mogu da >> radim u tom režimu? Nema Boga, moram da se prebacim na ljudski sistem. U "Lite" režimu ti se vreme obračunava kao trećina provedenog vremena na vezi. Imaš pristup Mail-u i News-u kao i svim pre- zentacijama na EUnet-ovom serveru, a odnedavno i celom YU inte- rnetu (adrese sa YU domenom). Na prim. za 30 min. na vezi, po- trošićeš ustvari 10 min. Logovanje u "Lite" režimu se izvodi kao "username@lite".
problemi.1386 miskop, -> #1378, johnnya
>> možeš da koristiš FTP by EMAIL i neograničeno da skidaš fajlove na >> taj način :) Ograničenje je 2MB maila-a u jednom trenutku.
problemi.1387 miskop, -> #1381, deyan
>> Nece ni na www.beotel.yu i jos neke ... Na ovo 'oće sigurno. Možda si nabo trenutak kad nije sve radilo kako treba.
problemi.1388 apostol,
> R:Đ>sysm >Čet 23.07.98 11:49 Odgovor na poruku MUZIKA.3:11.179, maki. >R:Đ>co jo muzika >R:Đ>co r 11.179 >Nema poruka. ???? JoTzoqA
problemi.1389 maki, -> #1388, apostol
>> R:Đ>sysm >> Čet 23.07.98 11:49 Odgovor na poruku MUZIKA.3:11.179, maki. >> R:Đ>co jo muzika >> R:Đ>co r 11.179 >> Nema poruka. > ???? Maki pisala, maki brisala :)
problemi.1390 supers, -> #1377, kiki
>> Pitaj ti lepo direktorku.. za koliko bi prodala "licencu" SEZAM NET" >> sistema? Dakle.. da sistem ode u privatno vlasništvo!!! To je vrlo jednostavno. Ko god želi da kupi SezamNET treba da obezbedi jednu ili dve ISDN linije (15 odnosno 30 nodova), terminal server i dva tri solidna računara. Onda treba da kontaktira dzakica i nagovori Zaka da sklope ugovor i da mu ovaj registruje softver. BIGZ u celoj toj priči nema nikakvu ulogu i može da se slika. Kao što vidite, da se SezamNet u potpunosti rekonstruiše potrebno je vrlo, vrlo malo. Pa izvolite.
problemi.1391 the.edge, -> #1388, apostol
T?>> > R:D>sysm T?>> >Cet 23.07.98 11:49 Odgovor na poruku MUZIKA.3:11.179, maki. T?>> >R:D>co jo muzika T?>> >R:D>co r 11.179 T?>> >Nema poruka. T?>> ???? Ta poruka je bila napisana pa obrisana od strane samog sastavljaca. To se meni isto ne svidja, jer sysmsg biva poslat odmah - cim odgovoris na poruku. Ukoliko poruku posle obrises, sysmsg ostaje. AcCeSS DeNiED
problemi.1392 olio, -> #1377, kiki
> Pitaj ti lepo direktorku.. za koliko bi prodala "licencu" SEZAM NET" > sistema? Dakle.. da sistem ode u privatno vlasnistvo!!! Pa da se udruzimo i da ga kupimo. Ali oni ne prodaju deonice? Prc. Sada shvatih zasto je Dejan Ristanovic otisao iz BIGZ-a. Kuga!!------>Bezi, ili ti begaj.
problemi.1393 kiki, -> #1378, johnnya
> možeš da koristiš FTP by EMAIL i neograničeno da skidaš fajlove na > taj način :) Kako se to izvodi?
problemi.1394 popovics, -> #1365, milosh.zorica
§> :)) A, sve to ima i svoju cenu. Što ne probate preko pro-a §> UUCP? Povoljniji su od EUNet-a, a imaju skoro isti kvalitet. §> Probajte preko PRO-a. Čini mi se Sta si zapeo, Pro, pa Pro? Ja sam na pro-u, ali stvarno ne vidim toliko odusevljenje njime. I čini mi se da Pro inače nema UUCP (šta će mu?) §> i pretplatnika iz inozemstva npr. iz Hrvatske je mnogo starih """""""""" Šta je ovo podvučeno?????????? Još jedan takav izraz i ignore.
problemi.1395 popovics, -> #1371, dbambi
§> a ovde radi slabo ili nikako, ali tehničkih karakteristika §> koje ima PRO imaju i mnogi drugi, a ovaj i ovakav Sezam je §> jedan jedini. Naravno Ne, Net nije čini mi se opstao zbog svog (bilo kog) kvaliteta, već zbog ljudi, koji su se ipak "vezali" za njega (za njegov softver, a pre svega za ljude koji su na sistemu).
problemi.1396 popovics, -> #1391, the.edge
§> poruku. Ukoliko poruku posle obrises, sysmsg ostaje. To je još dobro, meni u par navrata sistem nije ni prijavio sysmsg, a odgovorio mi je neko na poruku...
problemi.1397 gkosta, -> #1390, supers
> Kao sto vidite, da se SezamNet u potpunosti rekonstruise potrebno je vrlo, > vrlo malo. Pa izvolite. Koliko bi to "vrlo malo" prema tvojoj proceni iznoslilo u paricama? O:)
problemi.1398 junior, -> #1395, popovics
> ljudi, koji su se ipak "vezali" za njega (za njegov softver, a > pre svega za ljude koji su na sistemu). Ali i ti ljudi su zbog nečega ostali na sistemu. ;) A da ima kvaliteta, ima. Od mnogo otvorenijih diskusija (kad bi neko na prou dopustio da se u diskusiji kaže "goca-droca" ? :), poruka bi istog dana letela sa sistema, kao i ceo lanac iza nje), preko boljeg user interfejsa (na ovom sistemu, konzolni rad je doveden skoro do savršenstva, dok je tamo skroz na skroz zapostavljen) do samog broja korisnika. Pro ima svoju "impozantnu" cifru od 2300 aktivnih korisnika (koji su zvali u poslednja 2 meseca), ali otprilike isti broj ljudi učestvuje u raznim diskusijama na oba sistema. Primera radi, u konfama sport, forum, civilizacija, na oba sistema možeš da nabrojiš od 10-15 korisnika koji se aktivno javljaju, ostatak je više nego zanemariv. Neke razlike su očigledne, i njih je izlišno spominjati. Ipak je jedno privatni sistem, a drugi državni, i to je možda i osnovna razlika. Ono što je meni najdraže, to je da je ovaj sezam, stvarno zadržao onaj duh starog sezama, dobrog zezanja, šale, dobrih rasprava u pogrešnim konferencijama :) i zbog toga, ako ni zbog čeg' drugog, vredi biti na njemu.
problemi.1399 pecanac, -> #1391, the.edge
> Ta poruka je bila napisana pa obrisana od strane samog sastavljaca. > To se meni isto ne svidja, jer sysmsg biva poslat odmah - cim odgovoris na > poruku. Ukoliko poruku posle obrises, sysmsg ostaje. A kakvo je stanje sa fajlovima? Kad započnem prenos nekog fajla okačenog o poruku, ide li sysmsg odmah autoru ili tek kad skinem ceo fajl? Šta ako fajl skidam u više navrata (iz 3-4 puta), idu li i 3-4 sysmsg za autora ?
problemi.1400 kum.djole, -> #1394, popovics
>> Još jedan takav izraz i ignore. Nedvojbeno.. ;)
problemi.1401 kum.djole, -> #1398, junior
>> poruka bi istog dana letela sa sistema, kao i ceo lanac iza nje), Jes bre, a tek što bi brisali Krstu! ;) >> Primera radi, u konfama sport, forum, civilizacija, na oba sistema možeš >> da nabrojiš od 10-15 korisnika koji se aktivno javljaju, ostatak je više >> nego zanemariv. A kad vidiš još kakvi se sve javljaju u onaj tamo sport ;).. pfuj.. ;) >> Neke razlike su očigledne, i njih je izlišno spominjati. Ipak je jedno >> privatni sistem, a drugi državni, i to je možda i osnovna razlika. SezamNet nije bogat sistem, nafilovan tehnički izvanrednim resursima, nekako je bliži stanju u državi :)) a ima i tradiciju da uvek nešto ne ide kako treba ;) ..jednostavno nije surovo dosadan i prednost je što nekako podseća na celokupnu situaciju - i Sezam ima svoj režim i svoju malu lokalnu samoupravu, ;) i opoziciju i naučnike i seljobere. ;) Sve baš kako treba, kako smo navikli. >> Ono što je meni najdraže, to je da je ovaj sezam, stvarno zadržao >> onaj duh starog sezama, dobrog zezanja, šale, dobrih rasprava Slažem se, samo shodno razvitku tehnologije i ove prateće opreme, nove generacije sve više neguju neki cyber karakter - bejahu ona stara dobra vremena kad smo se svi kačili na 2400 i pižđeli što smo morali da skidamo 250kb neke sasvim prosečne ribe ;).. čekali da se pojavi neki 'goro' da nas izbezumi svojim glupostima, replicirali k'o sumanuti po konferencijama, uz konstantnu svađu, netrpeljivost i pozivanje na fizičko razračunavanje. ;)).. Ipak, nije sve otišlo u istoriju - recimo, i dalje imamo Sezamuše u impozantnom broju, a one su kao lokalne maSkote ;) svemu davale malo jači i realniji utisak (do prvog susreta, naravno;).
problemi.1402 miskop, -> #1383, johnnya
>> Pa dobro de, fajl je veći za nekih 30% zbog UUencode, ali zato >> ti se vreme 3x manje obračunava i imaš max.brzinu prenosa... A kako beše to naručivanje fajlova preko email-a?
problemi.1403 popovics, -> #1398, junior
§> prou dopustio da se u diskusiji kaže "goca-droca" ? :), poruka §> bi istog dana letela sa sistema, kao i ceo lanac iza nje), Da, moderatori na Pro-u daju sebi veću važnost nego naš sysadm sebi ( ovo je plus za sysadm-a :) ) §> preko boljeg user interfejsa (na ovom sistemu, konzolni rad je §> doveden skoro do savršenstva, Da, Netov softver je mnoogo udobniji od Pro-ovog, jer mu se za početak mogu skratiti komande kucati tačke na početku, da ne bi morao da izađeš iz režima itd. Mada, on (nažalost) još uvek ima koju bubicu u sebi, dok kod Pro-a to nisam primetio. §> da nabrojiš od 10-15 korisnika koji se aktivno javljaju, §> ostatak je više Pa, i to je manje-više normalno. Ljudi na sistemu imaju različita intesovanja. §> duh starog sezama, dobrog zezanja, šale, dobrih rasprava u §> pogrešnim Duh "starog" Sezama ne može da bude isti, jer je "stari" Sezam radio sa softverom na kome sada radi Pro (možda malo starijom verzijom), dok ovo drugo (zezanje, šala) je apsolutno tačno.
problemi.1404 junior, -> #1401, kum.djole
> Jes bre, a tek što bi brisali Krstu! ;) Pazi to je vrlo diskutabilno. Korisnik krsta šalje viceve u conf. viceve, a to što nisu po ukusu većini, ne može nikako da bude razlog brisanja. Eventualno bi mogli, tiho da ga disuseruju, zarad marketinškog efekta :) > neki 'goro' da nas izbezumi svojim glupostima, replicirali k'o > sumanuti po konferencijama, uz konstantnu svađu, netrpeljivost > i pozivanje na fizičko razračunavanje. ;)).. Ipak, nije sve ;) Sad sam setio trenutka, kad su se u starom klubu programera, zamalo potukli fancy i mita, zbog žetona za bilijar. :)) E, to su bila vremena.
problemi.1405 junior, -> #1403, popovics
> Da, moderatori na Pro-u daju sebi veću važnost nego naš sysadm > sebi ( ovo je plus za sysadm-a :) ) Interesantno je da sysm na Prou, javlja da je moderator obrisao poruku, iako je tu poruku obrisao administrator. Tako da baš ne bih previše kudio moderatore na prou.
problemi.1406 gkosta, -> #1391, the.edge
> To se meni isto ne svidja, jer sysmsg biva poslat odmah - cim odgovoris na > poruku. Ukoliko poruku posle obrises, sysmsg ostaje. Dobro, ako neko posle obrise svoju poruku ti ces bar videti da je nesto hteo da ti kaze, ali se uplasio ili predomislio! ;)))
problemi.1407 morkin, -> #1380, the.edge
> T?>> mozes da koristis FTP by EMAIL i neograniceno da skidas > fajlove na T?>> taj nacin :) > > FTP preko emaila je mucenje. Zamolio bih vas za krajnje jednostavan program za email FTP.
problemi.1408 aljosa, -> #1400, kum.djole
>>> Još jedan takav izraz i ignore. > > Nedvojbeno.. ;) Dapače... ;)
problemi.1409 kum.djole, -> #1404, junior
>> Sad sam setio trenutka, kad su se u starom klubu programera, zamalo >> potukli fancy i mita, zbog žetona za bilijar. :)) A kad su se Mdave i Bulaja danima javno (i nisko;) prozivali ovde pa je došlo do ponude od strane aikido majstora da ugazi minivalovanu glavicu usred kluba programera..? A? ;)
problemi.1410 kum.djole, -> #1408, aljosa
>>> Nedvojbeno.. ;) >> Dapače... ;) Jamačno, jamačno.. ;))
problemi.1411 giovanni, -> #1365, milosh.zorica
Ę? Činjenično je stanje da je EUNet skup. Ali, imaju i najkvalitetnije Ę? usluge. Od skora imaju 500 Dial-In linija u BG, što je više nego svi Ę? provajderi zajedno. Bolje bi bilo da se prikače na mrežu preko Telekoma. Em njihov link rastura eunetov (Telekom ima zakupljeno parče kabla ispod atlantika, direktno do MCI u Americi), em su jeftiniji a i pre će da sređuju eventualne probleme na infrastrukturi koja dolazi do njih nego tamo nekom eunetu. Ę? su od EUNet-a, a imaju skoro isti kvalitet. Probajte preko PRO-a. Čini mi Ę? se da pro ima UUCP. A, TelNet bi bilo jako dobro rešenje, jer bi Sezam Ę? imao i pretplatnika iz inozemstva npr. iz Hrvatske je mnogo starih Ę? Sezamovaca. PRO ima dosta stranih pretplatnika, ima ih čak i iz Hrvatske, Ę? Slovenije i UUCP nije provajder već način razmene maila. Pro ima više fizičkih veza prema svetu. Imaju preko telekomovog linka i preko telefonijine sat. antene. Verovatno si pomešao sa UUNet-om. UUCP znači da se mail razmenjuje tako što mail server npr sezama u određeno vreme pozove drugi server preko koga ima izlaz u svet i onda oni razmene odlaznu i dolaznu poštu. Pro ima direktnu vezu i mail u svet ide istog momenta. Tako npr poruka za korisnika na netcom.com-u putuje u proseku 3-5 minuta.
problemi.1412 the.edge,
Jel proradio email? Poslao sam sebi pre nekih 40min i nisam jos dobio?! AcCeSS DeNiED
problemi.1413 dr.grba, -> #1410, kum.djole
>>>>> Nedvojbeno.. ;) >> >>>> Dapače... ;) >> >> Jamačno, jamačno.. ;)) Ali, unatoč.
problemi.1414 kiki, -> #1409, kum.djole
>>> Sad sam setio trenutka, kad su se u starom klubu programera, zamalo >>> potukli fancy i mita, zbog žetona za bilijar. :)) > > A kad su se Mdave i Bulaja danima javno (i nisko;) prozivali ovde > pa je došlo do ponude od strane aikido majstora da ugazi minivalovanu > glavicu usred kluba programera..? A? ;) A to je jedan veliki PROBLEM za SEZAMNET ;)
problemi.1415 popovics, -> #1413, dr.grba
§>>>>>> Nedvojbeno.. ;) §>>> §>>>>> Dapače... ;) §>>> §>>> Jamačno, jamačno.. ;)) §> §> Ali, unatoč. Zezajte, zezajte... U Beogradu su Beograđani nacionalna manjina. Onima koji žive tamo gde se tako govori ne zameram, ali od ovih što se priklonjuju (ovo verovatno nije dobro rečeno) suprotnoj strani 'oću da poludim.
problemi.1416 balsa, -> #1415, popovics
:: Zezajte, zezajte... U Beogradu su Beograđani nacionalna manjina. Onima :: koji žive tamo gde se tako govori ne zameram, ali od ovih što se :: priklonjuju (ovo verovatno nije dobro rečeno) suprotnoj strani 'oću da :: poludim. Pre no što poludiš, bilo bi možda dobro da bolje izučiš maternji jezik, recimo čitanjem knjiga. Reč koju proteruješ iz konferencija odavno je u srpskom jeziku, a ako su se njome služili Đorđe Popović, Jaša Prodanović, Ivo Andrić ili Miloš Crnjanski, ne vidim zašto ne bi bila dovoljno "srpska" i za Sezamovce.
problemi.1417 dr.grba, -> #1415, popovics
>> Zezajte, zezajte... U Beogradu su Beograđani nacionalna manjina. Otkad se pripadnost naciji određuje prema gradu stanovanja? >> Onima >> koji žive tamo gde se tako govori ne zameram, ali od ovih što se >> priklonjuju (ovo verovatno nije dobro rečeno) suprotnoj strani 'oću da >> poludim. Šta si, zapravo, hteo ovim da kažeš? Da treba da smatram protivnikom čoveka koji govori drugim dijalektom? Ili da sam hrvatski špijun (šta god ovaj pojam značio) zato što u zajebanciji ponekad ubacim hrvatski izraz u svoj rečnik? Malčice sam stariji od tebe, pa ću dozvoliti sebi jednu drskost - da ti dam savet: pokušaj da sudiš o ljudima onako kako misle, a ne onako kako govore. Dapače, čak ili štaviše. Biraj.
problemi.1418 popovics, -> #1416, balsa
§> jezik, recimo čitanjem knjiga. Reč koju proteruješ iz §> konferencija Jel?
problemi.1419 popovics, -> #1417, dr.grba
§> Otkad se pripadnost naciji određuje prema gradu stanovanja? Ne naciji naravno. Ali ovime sam hteo da kažem da ovde (u Beogradu) ne možeš da se sakriješ na više od dva-tri mesta da ne čuješ "jadne izbeglice" sa stanovima od 200.000Dm, i kolima od 50.000Dm. To je svakako razlog više da ih (lično) ne volim §> Šta si, zapravo, hteo ovim da kažeš? Da treba da smatram §> protivnikom čoveka koji govori drugim dijalektom? Ili da sam §> hrvatski špijun (šta god ovaj pojam značio) zato što u Ne. §> zajebanciji ponekad ubacim hrvatski izraz u svoj rečnik? Ne smeta mi u zajebanciji, ali kada neko stalno to radi ili se mnogo zeza za moj ukus, ili mu je to prešlo u naviku, ili je jedan od gornjih. Nešto mi se čini da ipak većina ne bi bila presrećna da vidi da naprimer neko napiše: QWERTY tipkalnica. Ovo bi (ako neko planira nastavak, ja ne) trebalo prebaciti u forum:srbija ili civilizacija:o.jeziku. P.S Ni forum ni civilizaciju ne pratim... :)
problemi.1420 aljosa, -> #1417, dr.grba
> Šta si, zapravo, hteo ovim da kažeš? Da treba da smatram protivnikom Aman, dečki. sta ste spopali dečka. A zakaj on ne bi mogel biti jezički i naciJonalni inoverac ili inozemac? :) > Dapače, čak ili štaviše. Biraj. Jel', ba, a merel obatroje? ;)
problemi.1421 miskop, -> #1404, junior
>>> Jes bre, a tek što bi brisali Krstu! ;) >> Pazi to je vrlo diskutabilno. Korisnik krsta šalje viceve u conf. viceve, >> a to što nisu po ukusu većini, ne može nikako da bude razlog brisanja. >> Eventualno bi mogli, tiho da ga disuseruju, zarad marketinškog efekta :) krsta = opacic (duke) ?? :))
problemi.1422 miskop, -> #1417, dr.grba
>> Malčice sam stariji od tebe, pa ću dozvoliti sebi jednu drskost Malčice? ;)
problemi.1423 pavijan, -> #1413, dr.grba
> >>>>> Nedvojbeno.. ;) > >> > >>>> Dapace... ;) > >> > >> Jamacno, jamacno.. ;)) > > Ali, unatoc. ______________________________ Osobito jemas pravo.
problemi.1424 pavijan, -> #1415, popovics
> priklonjuju (ovo verovatno nije dobro receno) suprotnoj strani 'ocu da ______________________________ Ova kovanica je proizasla iz glagola klonjati odnosno vrsiti radnju u klonji. :)))
problemi.1425 pavijan,
Dajmo decki pa zbilja ce nas daleko odvesti ta nasa cuvena balkanska preosjetljivost.
problemi.1426 pavijan, -> #1422, miskop
> Malcice? ;) ______________________________ Tek za koju mrvicu.
problemi.1427 kum.djole, -> #1419, popovics
>> Nešto mi se čini da ipak većina ne bi bila presrećna da vidi da naprimer >> neko napiše: QWERTY tipkalnica. U svakom slučaju pre ću upotrebiti neki hrvatski ili bošnjački smisleni izraz (hrvatski su čak veoma smisleni) umesto da koristim reči tipa šrafciger, kuplung, fosna, šiber, klikcanger, cincilator.. ;)
problemi.1428 kum.djole, -> #1420, aljosa
>> Aman, dečki. sta ste spopali dečka. A zakaj on ne bi mogel biti >> jezički i naciJonalni inoverac ili inozemac? :) Čuj, lega bi želio formirati nepatvoreni jezik, i s time se kani provući. Iskreno suosjećam s njegovom boli, ali čimbenici su čimbenici, kaj ne?
problemi.1429 morkin, -> #1417, dr.grba
> >> Zezajte, zezajte... U Beogradu su Beograđani nacionalna manjina. > > Otkad se pripadnost naciji određuje prema gradu stanovanja? Grbo, zar zbog ovog nisi dao resign na Forum? ;)
problemi.1430 deyan,
Sto vam je jadni? Sto se prepirete odje? :-))))
problemi.1431 isijan, -> #1419, popovics
C:\>Nesto mi se cini da ipak vecina ne bi bila presrecna da vidi da C:\>naprimer neko napise: QWERTY tipkalnica. Naravno da ne... Pise se tipkOVnica... ;>
problemi.1432 spantic, -> #1411, giovanni
> Bolje bi bilo da se prikače na mrežu preko Telekoma. Em njihov link > rastura eunetov (Telekom ima zakupljeno parče kabla ispod atlantika, > direktno do MCI u Americi), em su jeftiniji a i pre će da sređuju > eventualne probleme na infrastrukturi koja dolazi do njih nego tamo nekom Ne vidim baš odakle ti takvi podaci. Naime, i Telekom i EUnet za sada imaju 2 Mb/s linkove. Telekomov vodi do MCI, EUnetov do EUnet International. Razlika je u jednom ruteru, s obzirom da Eunet International dalje ima 72 Mb/s do SAD. Problem sa Telekomom je u rasprodatom linku, ali to barem ovde nije ništa novo.
problemi.1433 banga, -> #1427, kum.djole
> izraz (hrvatski su čak veoma smisleni) umesto da koristim reči Datnica na čvrsnik ?
problemi.1434 johnnya, -> #1402, miskop
>> A kako beše to naručivanje fajlova preko email-a? 'vako... pošalješ običnu e-mail poruku na : bitftp@pucc.princeton.edu sa sledećim sadržajem : CHUNKSIZE 200 <--- ovo znači da dolazi u delovima od max 200 Kb open 143.177.20.119 <--- adresa FTP servera, može i slovima binary <--- za prenos ne-tekstualnih datoteka (zip, ...) chdir pub/os/sinclair/games-fullnames/c get Cop-Out.z80.zip <--- fajl stiže UUencodiran chdir pub/os/sinclair/games-fullnames/s get ShockwayRiders.z80.zip chdir pub/os/sinclair/games-fullnames/f get Feud48.tap.zip quit
problemi.1435 dzakic, -> #1399, pecanac
Sysmsg stize tek nakon uspesnog prenosa.
problemi.1436 the.edge,
Jel to ne rade nodovi, ili mi se samo cini? ;) AcCeSS DeNiED
problemi.1437 hercog, -> #1415, popovics
*> koji žive tamo gde se tako govori ne zameram, ali od ovih što se *> priklonjuju (ovo verovatno nije dobro rečeno) suprotnoj strani 'oću da A izvini molim te po čemu se ja to priklonjujem drugoj strani ako koristim neki od 'njihovih' izraza? Možda mi se neki od izraza više sviđa nego 'naš'. Možda sam u takvom raspoloženju u datom trenutku kada nešto pišem.... Sale
problemi.1438 hercog, -> #1419, popovics
*> Ne smeta mi u zajebanciji, ali kada neko stalno to radi ili se mnogo *> zeza za moj ukus, ili mu je to prešlo u naviku, ili je jedan od *> gornjih. Izvini molim te, a zašto pa tebi toliko smetaju takvi izrazi? Sale
problemi.1439 pavijan, -> #1428, kum.djole
> Iskreno suosjecam s njegovom boli, ali cimbenici su cimbenici, kaj ne? ______________________________ Kaj da.
problemi.1440 dr.grba, -> #1429, morkin
>>> Otkad se pripadnost naciji određuje prema gradu stanovanja? >> >> Grbo, zar zbog ovog nisi dao resign na Forum? ;) Imaš pravo ): Dok se drugi priklonjuju, ja ne bih da se priklanjam.
problemi.1441 miskop, -> #1435, dzakic
>> Sysmsg stize tek nakon uspesnog prenosa. A ako fajl prikačen uz poruku iz konf. prvo prebacim u PAD pa tek onda izvršim prenos, da li se Sysmsg registruje posle uspe- šnog prenosa iz PAD-a ili odmah nakon kopiranja fajla iz konf. u PAD?
problemi.1442 dzakic, -> #1441, miskop
> A ako fajl prikačen uz poruku iz konf. prvo prebacim u PAD pa Onda se sysmsg generiše istog trenutka kada se prabaci u pad. Jer jednom kada uđe u pad, ne vodi se evidencija odakle je fajl došao. To znači i da će stići više sysmsgova ukoliko neko više puta prebaci fajl u pad...
problemi.1443 alien, -> #1404, junior
[] Sad sam setio trenutka, kad su se u starom klubu programera, zamalo [] potukli fancy i mita, zbog žetona za bilijar. :)) Ne preteruj :). Do tuče nije moglo da dođe. Jeste da je bilo prilično napeto kad su svi najednom zaćutali, al' Čeda je ipak blefirao.
problemi.1444 alien, -> #1405, junior
[] Interesantno je da sysm na Prou, javlja da je moderator obrisao [] poruku, iako je tu poruku obrisao administrator. Kada su uveli SYSM za to?
problemi.1445 junior, -> #1444, alien
> Kada su uveli SYSM za to? Nisam mislio na sysm, već na zaglavlje obrisane poruke.
problemi.1446 junior, -> #1443, alien
> Ne preteruj :). Do tuče nije moglo da dođe. Jeste da je > bilo prilično napeto kad su svi najednom zaćutali, al' Čeda je ipak > blefirao. Jes' a ja sam morao da uguram štap između vas dvojice zbog čega? :) PS. Nakon toga su se Bad Boys raspali ..;)
problemi.1447 miskop, -> #1443, alien
>> [] Sad sam setio trenutka, kad su se u starom klubu programera, zamalo >> [] potukli fancy i mita, zbog žetona za bilijar. :)) >> Ne preteruj :). Do tuče nije moglo da dođe. Jeste da je bilo >> prilično napeto kad su svi najednom zaćutali, al' Čeda je ipak blefirao. Čekaj, pa to si ti mito? ;) Nisam imao pojma... provalio sam tek po quote znaku. ;)) Inače, šta li bi se desilo da si se sreo sa bojtom u tom klubu programera... ;)) [misko.p]
problemi.1448 ratman,
Moze li se slati mail iz pad-a i kako? Svaki put kada upload-ujem mail direktno kao ASCII onaj ZBB-editor zabrlja poruke. Tek kada konektujem na 4800, ASCII upload mail poruke radi normalno. U cemu je stos i kako bi se mogao prebaciti mail iz prethodno uploadovanog pada?
problemi.1449 pifat, -> #1448, ratman
##Moze li se slati mail iz pad-a i kako? Svakako, ako u se u padu nalazi fajl pripremljen kao exec, a potom se pomenuti exec izvrši iz pada (komandom exec trt_mrt.joj &).
problemi.1450 ratman, -> #1449, pifat
Mislio sam: da li se moze ASCII-datoteka koja se nalazi u pad-u prepisati u mail, a ne na komandnu exec-datoteku. Ovo pitam zbog toga sto kada pri mail send udjem u editor i aktiviram ASCII-protokol da upload-ujem neku malo duzu datoteku, obicno se, osim kada je veza sporija, tekst zabrlja. Prepisivanjem iz pad-a ova bi se smetnja, pretpostavljam, eliminisala. Ne znam da li i drugi imaju ovakav problem.
problemi.1451 milosh.zorica, -> #1415, popovics
> Zezajte, zezajte... U Beogradu su Beograđani nacionalna manjina. Onima > koji žive tamo gde se tako govori ne zameram, ali od ovih što se > priklonjuju (ovo verovatno nije dobro rečeno) suprotnoj strani 'oću da > poludim. Svi koji žive u BG su došli odnekle. Bilo da su došli pre 200, 100, 50 ili pet godina, opet su došli. Moji su se relativno skoro doselili u BG. Nikad mi neće biti jasni došljaci od pre 50 god, kako uljezima smatraju one od pre 5-6 ili godinu dana. Srle i tvoji su došli i njih su sigurno smatrali nepoželjnim. To stoji, da je u BG najveći ljudski trash Srbije. Ali, tako je u svim velikim gradovima sveta npr. New York ima gomilu Srba, Crnaca, Kineza i ostalih ološa.
problemi.1452 milosh.zorica, -> #1416, balsa
> Pre no što poludiš, bilo bi možda dobro da bolje izučiš maternji > jezik, recimo čitanjem knjiga. Reč koju proteruješ iz konferencija > odavno je u srpskom jeziku, a ako su se njome služili Đorđe Popović, > Jaša Prodanović, Ivo Andrić ili Miloš Crnjanski, ne vidim zašto ne bi > bila dovoljno "srpska" i za Sezamovce. Ono što Srđan proteruje odavde je čist srpski jezik, kojim su govorili najve- ći srpski umovi, Tesla, Vuk Karadžić, Andrić,.... U Dalmaciji i Hercegovini se priča najpravilniji srpski. Kao što znaš svi srpski umovi su pričali ijeka- vski ili jekavski, ovo je jedan dijalekat srpskog. U BG se priča dosta iskri- vljen srpski. Ovde mislim, na onaj "prosečni svet". Jako je primitivno nekoga mrzeti zato što je druge boje kože, verske ispovesti, nacije ili najimbecilnije , zato što priča drugim dijalektom. To je čist odraz primitivizma jednog dru- štva i naroda.
problemi.1453 milosh.zorica, -> #1417, dr.grba
> god ovaj pojam značio) zato što u zajebanciji ponekad ubacim hrvatski > izraz u svoj rečnik? Ja iako sam ovde rođen i živim. Mnoge Hrvatske reči mi izgledaju logičnije ili lepše. Doduše imaju i oni nekih imbecilnosti npr. zaslon, to im je ekran.
problemi.1454 milosh.zorica, -> #1419, popovics
> Ne naciji naravno. Ali ovime sam hteo da kažem da ovde (u Beogradu) ne > možeš da se sakriješ na više od dva-tri mesta da ne čuješ "jadne > izbeglice" sa stanovima od 200.000Dm, i kolima od 50.000Dm. To je > svakako razlog više da ih (lično) ne volim Pošto sam poreklom iz "tih krajeva" a i imam dosta rodbine i prijatelja tamo. Mogu ti reći, da su njihova imanja bila desetostruko veća tamo, nego što ovde imaju. Svi ti ljudi su "mozgovi" za ove ovde "lezileboviće". Svi su oni radili po Nemačkoj, Austriji, USA i ostalim zemljama i, logično je da su uspeli da zarade to sve. A, ko je kriv ovima ovde što izigravaju gospodu i nerade. Ti si imao slabo prilike da se upoznaš sa ljudima odande. Stoga nemožeš ni suditi o njihovom mentalitetu i ostalim stvarima. Ti nikako ne možeš nekoga da ne voliš, zato što ima više love od tebe. > Ne smeta mi u zajebanciji, ali kada neko stalno to radi ili se mnogo > zeza za moj ukus, ili mu je to prešlo u naviku, ili je jedan od gornjih. Šta bi onda ja trebao da radim? Da pobijem celu familiju ili se ne viđam sa njima, zato što pričaju dijalektom drukčijim od moga? A, što tebi smeta kad neko npr. ja ili bilo ko drugi priča drugim dijalektom? Mnogo je lepše npr. da kažem "bog, gospodine", nego "zdravo, druže". Ne, ja nisam špijun. Probaj da uporediš BG, "metropolu" i Osijek ili Vinkovce, manji grad u CRO. Svako mesto tamo je metropola za BG. Zagreb je metropola u pravom smislu reči. Ono je zemlja u napredku i razvoju a mi smo zemlja u qrcu. Ja se ponekad divim Hrvatskoj. Sa kalašnjikovima, automobilima iz firmi, tenkovima polocije, gotovo nikakvom obučenošću su pobedili nas sa "Teslinim tajnim topovima", punim skladi- štima oružja, raketama, koje mogu da sruše Zagreb za 1sec. Mi smo bre smešni. "Beograđani" su duhovna, materijalna, moralna i svaka druga beda. U ovoj zemlji ima malo "kvalitetnih" ljudi u pravom smislu te reči.
problemi.1455 milosh.zorica, -> #1420, aljosa
> Aman, dečki. sta ste spopali dečka. A zakaj on ne bi mogel biti > jezički i naciJonalni inoverac ili inozemac? :) Ja uopće nisam jezički, a ni nacionalni inoverac niti inozemac. Mislim da ova diskusija nema uopće smisla i nigde ne vodi. Aman, dečki prekinimo razgovor ili' da presjelimo u neku drugu konferenciju.
problemi.1456 milosh.zorica, -> #1437, hercog
> A izvini molim te po čemu se ja to priklonjujem drugoj strani > ako koristim neki od 'njihovih' izraza? Možda mi se neki od > izraza više sviđa nego 'naš'. Možda sam u takvom raspoloženju > u datom trenutku kada nešto pišem.... Upravo je to kod mene. Ja savršeno pričam srpski kniževni jezik, takođe i pišem isti književni jezik. Ali, u neformalnosti mi se mnoge reči više sviđaju. Ili ih jednostavno kažem u zajebanciji.
problemi.1457 milosh.zorica, -> #1421, miskop
> krsta = opacic (duke) ?? :)) Opacica svi ignorišu, a Krsi se smeju, doduše od muka, ali smeju se.
problemi.1465 askripka, -> #1456, milosh.zorica
­=- Upravo je to kod mene. Ja savršeno pričam srpski kniževni jezik, takođe i ­=- pišem isti književni jezik. Od svih sranja koje si ovde ispisao ovo je najveće.
problemi.1466 dalex, -> #1451, milosh.zorica
> To stoji, da je u BG najveći ljudski trash Srbije. Eno reply, u CIV.lični stav
problemi.1467 popovics, -> #1451, milosh.zorica
§> Ali, tako je u svim velikim gradovima sveta npr. New York ima §> gomilu Srba, Crnaca, Kineza i ostalih ološa. Jeste, ali kao što vrlo dobro znaš ne postoje 'Amerikanci', dok postoje 'Srbi' (uključujući i crnogorce). E, sad, ako se ti za 10-15-20 godina ne navikneš da govoriš kao svi ovde (ne kažem da je to pravilno), onda stvarno j*biga... P.S I smiri se malo, nalupa mi 5 sysmsg-ova samo u SEZAMNET konferenciji.
problemi.1468 popovics, -> #1454, milosh.zorica
§> skladi- §> štima oružja, raketama, koje mogu da sruše Zagreb za 1sec. Mi §> smo bre smešni. Zna se zašto... Narod je čini mi se bio prilično voljan da im se suprodstavi, ali j*biga... P.S Ne ubijaj familiju sam STOP Stiže pomoć STOP
problemi.1469 madamov, -> #1450, ratman
> Mislio sam: da li se moze ASCII-datoteka koja se nalazi > u pad-u prepisati u mail, a ne na komandnu exec-datoteku. Zašto bi uplodovao ASCII, kad postoji komanda exec?
problemi.1470 milosh.zorica, -> #1468, popovics
> Zna se zašto... Narod je čini mi se bio prilično voljan da im se > suprodstavi, ali j*biga... Da je narod sposoban za nešto, ubio bi ovog Đavola. Nismo sposobni na da čistimo govna ispred svoje kuće, a idemo po komšiluku i sređujemo kanalizacione cevi i peremo WC šolje.
problemi.1471 milosh.zorica, -> #1467, popovics
> Jeste, ali kao što vrlo dobro znaš ne postoje 'Amerikanci', dok postoje > 'Srbi' (uključujući i crnogorce). E, sad, ako se ti za 10-15-20 godina > ne navikneš da govoriš kao svi ovde (ne kažem da je to pravilno), onda > stvarno j*biga... Pa, svi moji pričaju ovaj Srpski sasvim ok. Ja sam ovde rođen, kao i keva mi. Znači, nije baš 10-20 god. Ali, kažem ti neke njihove reči su logičnije.
problemi.1472 ratman, -> #1469, madamov
Ustvari, setio sam se i isprobao: - u istoj exec datoteci su i tekst i komanda-prva linija je komandna, nesto kao mail send userxy@etc.etc, a sledece linije su sadrzaj mail poruke. Nadam se da ce raditi i sa duzim porukama...
problemi.1473 deyan,
MMMMOOOONNNNTTTTEEEENNNNEEEEGGGGRRRROOOO RULESSSSSSSSS!!!!!!!!!!!!!
problemi.1474 alien, -> #1446, junior
[] Jes' a ja sam morao da uguram štap između vas dvojice zbog čega? :) Atrakcije radi, valjda... ;)
problemi.1475 alien, -> #1447, miskop
[] Čekaj, pa to si ti mito? ;) A kuj si sad pa ti!? [] Inače, šta li bi se desilo da si se sreo sa bojtom u tom klubu [] programera... ;)) Sreo sam se s tim c.k. puno puta u klubu.
problemi.1476 alien, -> #1445, junior
[] > Kada su uveli SYSM za to? [] [] Nisam mislio na sysm, već na zaglavlje obrisane poruke. Pazi onda šta pišeš... :) 'Mal me srčka nije strefila pri pomisli da su zakrpili nešto u konzolnom režimu ;).
problemi.1477 miskop, -> #1475, alien
>> A kuj si sad pa ti!? Misko.p sa pro-a, ali tamo nisam od maja meseca. Inače, tebe sam dobro zapamtio po onim kritikama na račun pro-a, baš negde u to vreme, kraj aprila - početak maja. ;) >> [] Inače, šta li bi se desilo da si se sreo sa bojtom u tom klubu >> [] programera... ;)) >> Sreo sam se s tim c.k. puno puta u klubu. I, jesi li ga nabo? ;)) Kako si ga beše nazvao, "krme crveno" ? ;)
problemi.1478 sjocic,
Ima li nade za mail, i da li ce opet veci deo biti 'izgubljen' ?
problemi.1479 alien, -> #1477, miskop
[] Misko.p sa pro-a, ali tamo nisam od maja meseca. Ni ja ;>. [] >> Sreo sam se s tim c.k. puno puta u klubu. [] [] I, jesi li ga nabo? ;)) Bilo bi protiv mojih verskih ubeđenja takvo nasilje na svetom mestu kao što je kafana ;). Nekoć davno - u vreme dok sam ga viđao u bivšem Klubu, još uvek smo normalno komunicirali, igrali bilijar i tako to... Stoga i nije bilo takvih iskušenja. Jedini put kada sam ga video nakon svađe je bilo krajem prošle godine u SezamCafe-u kada ga je Fancy šišao i uzeo mu 500 DEM na opkladi. Tom prigodom sam se zadovoljio samo time da odbijem da se pozdravim s njim ;))). Lagao bih kada bih rekao da nemam želju da ga iznabadam, ali mi ne pada na pamet da se na takav način spustim ispod njegovog nivoa. [] Kako si ga beše nazvao, "krme crveno" ? ;) Baš tako.
problemi.1480 gkosta,
Zanima me sta se ispostavilo na kraju da je uzrok problemu od pre nedelju-dve: > pesnik 02:29 Sezam Money for nothing..
problemi.1481 dragosh,
E ljudi opet lose vesti-definitivno mail zastoj. Poslato sa Hotmail-a nema ga ceo dan.Znaci nesto ovde ne stima..
problemi.1482 nenad,
Mail trenutno ne ide jer BIGZ opet nije platio. Kako sam informisan, bio im je blokiran račun poslednjih dana, "očekuju" da će u ponedeljak biti "odblokiran".
problemi.1483 silence, -> #1482, nenad
> Mail trenutno ne ide jer BIGZ opet nije platio. Kako sam > informisan, bio im je blokiran račun poslednjih dana, "očekuju" da > će u ponedeljak biti "odblokiran". Obzirom da je ovo već drugi put u dve nedelje da mail ne radi, mogu samo da kažem da me je SRAMOTA što sam član ovog/ovakvog sistema. Do pre par dana imao sam 16-to mesečnu pretplatu na Sezam. Pretplatu sam ovaj put produžio na samo tri meseca. Kako mi je MAIL veoma bitan, mislim da ću od sada kao svoju Reply To adresu stavljati EUnet, ili akobogdapara SezamPro. A, Sezam... Možda navratim ponekad da vidim ima li preživelih po dragim mi konferencijama... Da sam na tvom mestu nenad-e i na dzakic-evom mestu, jer vas dvojica ste na čelu Sezama, nikako se ne bih dobro osećao... I, sigurno ne bih mislio kako 'ja tu ništa ne mogu'!
problemi.1484 supers, -> #1483, silence
>> Obzirom da je ovo već drugi put u dve nedelje da mail ne radi, mogu >> samo da kažem da me je SRAMOTA što sam član ovog/ovakvog sistema. Ukoliko ti je potreban email, plati ga negde, pođi od toga da ovaj sistem to ne pruža. Sezam je dragocen pre svega zbog ljudi koji ga čine, i ne treba da te je sramota što si drug član.
problemi.1485 gkosta, -> #1484, supers
> Ukoliko ti je potreban email, plati ga negde, podi od toga da ovaj > siste to ne pruza. Sezam je dragocen pre svega zbog ljudi koji ga cine, > i ne treba da te je sramota sto si drug clan. Heh... :) Dalo se pretpostaviti da ce supers da mu odgovori! ;)
problemi.1486 sjocic,
-> Conf:MALI.OGLASI.2» wr 1 -> Nema mesta u konferenciji za vašu poruku (limit 10000).