SEZAM.2

19 Dec 1996 - 21 Dec 1999

Topics

  1. obavestenja (43)
  2. pitanja (2339)
  3. problemi (2196)
  4. predlozi (1127)
  5. konferencije (14)
  6. fajlovi (255)
  7. olr (1136)
  8. vote (35)
  9. kritika (1164)
  10. razno (1220)

Messages - problemi

problemi.1278 dule.n, -> #1276, kum.djole
> otvori mi transfer prozor, napiše "Ending ZModem session" i posle > par sekundi kaže "Greška pri prenosu!".. > Pomaže samo silaženje s veze pa slanje istog execa u novoj seansi. > > Ovo nije klasično zezanje execa, nego neko mistično, zakukuljeno. Primetio i ja. Često se i meni dešava da moram da šaljem po dva exec-a, ne pitajte zašto :), i prvi prođe kako treba, ali drugi se zakuca, kao što kum.djole napisa. Problem, čini mi se, nije zanemarljiv!
problemi.1279 goo.g,
Na nekim nodovima mi se javlja greshka prilikom konverzije reply paketa. Koristim blue wave. Na nekim nodovima je ok.
problemi.1280 kec.,
Mozhe li neko da mi odgovori zashto mi Cd audio diskove gleda kao Data,a muziku mogu da pustim samo u DAC-u. P.S. Pre je radio,ali posle formatiranja HDD-a,i ponovnog inst Win,stvari su se promenile...
problemi.1281 gkosta,
Heh... Pazite foru: > Conf:KOMUNIKACIJE.10> op for > Conf:FORUM.18> rep 9.1170 > Nema poruke rep. > Conf:FORUM.18> reply 9.1170 > Nema poruke reply. > Conf:FORUM.18> Aj...
problemi.1282 vdjole,
Poslah mail... Sezam mi na kraju prijavi da je napravio poruku br. 57062... U sledecem pozivu vidim da te poruke nema... Na "mail read 57062" odgovara da to nije moja poruka... Kako se ovo objašnjava?
problemi.1283 vdjole, -> #1282, vdjole
>U sledecem pozivu vidim da te poruke nema... > >Na "mail read 57062" odgovara da to nije moja poruka... BTW, u poruci su bile naredbe za jedan email-ftp-server, pa ako je dotična poruka negde zalutala da se onaj kome je pripisana ne iznenadi ako dobije neke fajlove koje nije tražio... :)
problemi.1284 buva,
----- CONNECT 1200 Connected to SezamNet at 1200/ARQ/LAPM/V42BIS Casopis "Racunari" - Beograd Sub 09.05.98 17:38 - Node 1 Username: buva Password: ****** NO CARRIER CONNECT 1200 Connected to SezamNet at 1200/ARQ/LAPM/V42BIS Casopis "Racunari" - Beograd Sub 09.05.98 17:38 - Node 1 Username: buva Password: ****** NO CARRIER CONNECT 1200 Connected to SezamNet at 1200/ARQ/LAPM/V42BIS Casopis "Racunari" - Beograd Sub 09.05.98 17:39 - Node 12 Username: buva Password: ****** NO CARRIER ---- koj mu je ?
problemi.1285 jujo, -> #1284, buva
# Connected to SezamNet at 1200/ARQ/LAPM/V42BIS # # Casopis "Racunari" - Beograd # Sub 09.05.98 17:39 - Node 12 # # Username: buva # Password: ****** # # NO CARRIER # # # ---- # # koj mu je ? Connected to SezamNet at 1200/ARQ/LAPM/V42BIS...... ------ Verovatno nemoze da odrzi vezu. yooyo:
problemi.1286 buva,
ajde vishe sredite ovaj shit sa nodovima ( konkretno 9, 12, 1) ne mogu da se ulogujem normalno ;( ...sezam bi i mumiju doveo do nervnog sloma..
problemi.1287 speedy,
C:\>Vase vreme za ovaj poziv je isteklo, moramo da Vas prekinemo. C:\> C:\>Kraj rada u Pet 15.05.98 20:00 C:\>Proveli ste na vezi 23 h 54 min 13 sec. C:\>Za danas Vam je ostalo ukupno jos 0 sec. C:\> C:\>speedy, hvala na pozivu. Dovidenja! Ovako me izbacio pre cca 2 min, posle nekih 3-4 minuta na vezi.
problemi.1288 the.edge,
Dajte bre, sta je ovo? 3minuta mu je trebalo da upakuje pad od 1mb, a pri tome to nisam mogao da prekinem!! ;( Sta vi imate? XT, 286? AcCeSS DeNiED
problemi.1289 miskop, -> #1288, the.edge
>> Dajte bre, sta je ovo? 3minuta mu je trebalo da upakuje pad od 1mb, a pri >> tome to nisam mogao da prekinem!! ;( >> Sta vi imate? XT, 286? Ja mislim da su u pitanju "galaksije" vantonic-a... ;)
problemi.1290 popovics,
Evo jednog problema u Sez-ovom conf. sistemu... problem
problemi.1291 obren, -> #1290, popovics
> > CONF JOIN MUZIKA.3 > > CONF REPLY 32.1015 > Nema poruke reply. Poruka na koju si hteo da odgovoriš je obrisana od strane moderatora konferencije, tako da ti je prijavio da ne postoji.
problemi.1292 popovics, -> #1291, obren
|> Nema poruke reply. | | Poruka na koju si hteo da odgovoriš je obrisana od strane | moderatora konferencije, tako da ti je prijavio da ne postoji. E, pa onda predlog: da se uvede da Sezam to lepo prijavi tako...
problemi.1293 gkosta, -> #1291, obren
> > > CONF JOIN MUZIKA.3 > > > CONF REPLY 32.1015 > > Nema poruke reply. > > Poruka na koju si hteo da odgovoris je obrisana od strane moderatora > konferencije, tako da ti je prijavio da ne postoji. Jok! ;) Meni se ovo desilo vec jedno 5-6 puta i to za _postojece_ poruke! Kosta P.S. Sachekaj malo, nazovi ponovo i moci cesh da poshaljesh reply! P.S.S. Zashto ovo ovako radi - pojma nemam!
problemi.1294 kenza, -> #1288, the.edge
> Sta vi imate? XT, 286? 286 :)
problemi.1295 speedy,
Hmmm... Ovde nesto zestoko brlja datume: C:\>lija Dragana Spasic Novi Beograd C:\>31.15.2107 31:63 C:\> C:\> # res re lija C:\>───────────── C:\>lija, Dragana Spasic, Novi Beograd C:\>Clan od 05.02.1997, poslednji poziv Ned 31.15.07 31:63
problemi.1296 boyaan,
Imam jedan problem, ovde na sezamu. Nikako nemogu da prikacim fajl uz poruku. Kada napisem koju datoteku saljem pokasemi da je sistem slanja RM (nisam siguran) modem i kada mu kazem da nastavi on mi ispise nekakve brojke, zakoci i posle nekoliko minuta kaze da je transfer neuspeo. Ko zna u cemu je problem, neka mi kaze sta da uradim. Poz, B
problemi.1297 stameni, -> #1296, boyaan
>> Kada napisem koju datoteku saljem pokasemi da je sistem slanja >> RM (nisam siguran) modem i kada mu kazem da nastavi on mi ispise nekakve >> brojke, Kad mu kažeš da nastavi i kad on ispiše te brojke, pritisni PgUp i izaberi datoteku koju šalješ. I to je to.
problemi.1298 popovics, -> #1296, boyaan
| zakoci i posle nekoliko minuta kaze da je transfer neuspeo. Ko | zna u cemu je problem, neka mi kaze sta da uradim. Nije to to... Izgleda mi da je ZModem podbacio. Isto se dešavalo i meni. U zabušavanju mu se ( nažalost :( ) priljučio i Ymodem-g, pa sam morao da šaljem ono što sam hteo za Xmodemom. Za sada je to jedino vidljivo rešenje ( osim da se koristi interni Zmodem ). Mole se nadležni da to poprave...
problemi.1299 miskop, -> #1296, boyaan
>> Imam jedan problem, ovde na sezamu. Nikako nemogu da prikacim fajl uz >> poruku. Kada napisem koju datoteku saljem pokasemi da je sistem slanja RM >> (nisam siguran) modem i kada mu kazem da nastavi on mi ispise nekakve >> brojke, zakoci i posle nekoliko minuta kaze da je transfer neuspeo. Kad ti se ispišu te brojke treba da izvršiš Upload iz programa koji koristiš za pristup Sezamu. Znači, pojave ti se brojke, pokreneš Upload opciju iz kom. programa ( uglavnom se pokreće preko PgUp tastera sa tastature) i izabereš fajl koji si hteo da preneseš na sistem.
problemi.1300 stameni,
Radio sam upload u pad, nakon čega mi je pukla veza. Dalji upload nije išao: ST> » pad ST> Pad» d ST> minilinu.a02 687.104 ST> File(s) 1/687.104 byte(s). ST> Pad» upload minilinu.a02 ST> Protokol Zmodem RM. ST> Spremni za upload (Da/Ne)? ST> **B0100000027fed4 ST> ST> Greška pri prenosu! ST> Pad» d ST> minilinu.a02 687.104 ST> File(s) 1/687.104 byte(s). ST> Pad» upload minilinu.a02 ST> Protokol Zmodem RM. ST> Spremni za upload (Da/Ne)? ST> **B0100000027fed4 ST> ST> Greška pri prenosu! ST> Pad» upload minilinu.a02 ST> Protokol Zmodem RM. ST> Spremni za upload (Da/Ne)? ST> **B0100000027fed4 ST> ST> Greška pri prenosu! ST> Pad» upload minilinu.a02 ST> Protokol Zmodem RM. ST> Spremni za upload (Da/Ne)? ST> **B0100000027fed4 ST> ST> Greška pri prenosu! ST> Pad» ST> » time ST> Pon 01.06.98 14:26 P. S. Moraćeš malo da pričekaš sa Minilinuxom, a ako je jako hitno, javi se na mail da izmozgamo nešto.
problemi.1301 jujo, -> #1300, stameni
# ST> Greska pri prenosu! # ST> Pad» d # ST> minilinu.a02 687.104 # ST> File(s) 1/687.104 byte(s). # ST> Pad» upload minilinu.a02 # ST> Protokol Zmodem RM. # ST> Spremni za upload (Da/Ne)? # ST> **B0100000027fed4 Na kom si nodu bio... i da nisi koristio slucajno telemate za DOS... Ako si bio na nekom OS/2 nodu (12...) onda zmodem upload nece da radi. Ni je nisam skapirao zasto ali mi je dzakic rekao da OS/2 kom. program ima problema sa Zmodemom iz telematea... yooyo:
problemi.1302 stameni, -> #1301, jujo
>> Na kom si nodu bio... i da nisi koristio slucajno telemate za DOS... >> Ako si bio na nekom OS/2 nodu (12...) onda zmodem upload nece da radi. Ovo je bila situacija. Radi kompletiranja priče, navešću da su nodovi pod OS/2: 1, 9, 12, 2, 4 i 8. Kad sam se ulogoao na neki drugi nod, uspeo sam da dovršim upload trećeg dela Minilinuxa.
problemi.1303 hercog,
Vrlo često kad mi je EXEC manji od nekih 300 bajtova, ne može da bude prenet na sezam. Sezam mi ladno prijavi greška u prenosu i ne **be živu silu... Sale
problemi.1304 miskop,
Jel' se to meni čini ili je ponovo počelo da zvoni u prazno?
problemi.1305 the.edge,
zvoni u prazno... AcCeSS D...
problemi.1306 m.s.pesic, -> #1303, hercog
h> Vrlo često kad mi je EXEC manji od nekih 300 bajtova, ne može h> da bude prenet na sezam. Sezam mi ladno prijavi greška u prenosu Ništa bolje nije ni kad ispišem exec/k a sistem javi da je to nepoznata komanda. Ne pomaže ni exec /k (sa razmakom, šta znam, možda ima kakve bubice pa se dovijam: bez uspeha, naravno osim novog konektovanja). Ne znam kakve su to priče o OS/2 pa Telemate pa šta ti ja znam. Niti ja imam OS/2 niti Senior, niti Telemate i čas je sve u redu a čas ništa.
problemi.1307 miskop, -> #1306, m.s.pesic
>> Ništa bolje nije ni kad ispišem exec/k a sistem javi da je to >> nepoznata komanda. Ne pomaže ni exec /k (sa razmakom, šta znam Neće ti pomoći ni 18 razmaka, ni veliko "k", ni šta_ti_ja_znam... kad taj svič i ne postoji. BTW, šta si hteo s'tim "k" da uradiš?
problemi.1308 obren, -> #1307, miskop
> Neće ti pomoći ni 18 razmaka, ni veliko "k", ni šta_ti_ja_znam... > kad taj svič i ne postoji. Postoji :) Služi za slanje QWK reply paketa.
problemi.1309 miskop, -> #1308, obren
>>> Neće ti pomoći ni 18 razmaka, ni veliko "k", ni šta_ti_ja_znam... >>> kad taj svič i ne postoji. >> Postoji :) Služi za slanje QWK reply paketa. Pa što onda to nije lepo napisano u helpu? Koliko vidim opisani su samo "/q" i "/a" svičevi...
problemi.1310 hercog,
U zadnje vreme, sve češće imam problema prilikom downloada padova... Skoro svaki put mi se javljaju greške pri prenosu, iako je veza kristalna. Krene prenos i posle nekog vremena samo krenu greške pri prenosu i na kraju stane, neće ni da mrdne... Sale
problemi.1312 pecanac, -> #1310, hercog
# U zadnje vreme, sve češće imam problema prilikom downloada # padova... Skoro svaki put mi se javljaju greške pri prenosu, iako je # veza kristalna. Krene prenos i posle nekog vremena samo krenu greške pri # prenosu i na kraju stane, neće ni da mrdne... Takodje u zadnje vreme, slično stanje je i kod mene. Sad ti je lakše ? :) Medjutim, zadnjih 3 dana sam forsirao v42 umesto mnp, i čini mi se da grešaka više nema..
problemi.1313 deyan,
Nisam siguran da li ova poruka spada u probleme ili kritike ali nije ni bitno. Stvar je sledeca: okrecem Sezam, javlja se modem koji samo pisti i nema sanse da se ulogujem... I tako sam okrenuo 24 puta i 24 puta mi se javljao taj modem. Tako da ono, ptt je poskupeo 40 % pa ovo i nije neophodno. Ne verujem da je problem u mom modemu jer je skoro nov, isto tako dobar i savrseno se loguje na sve ostalo gde se javlja modem.
problemi.1314 jujo, -> #1313, deyan
# Nisam siguran da li ova poruka spada u probleme ili kritike ali # nije ni bitno. # Stvar je sledeca: okrecem Sezam, javlja se modem koji samo pisti i # nema sanse da se ulogujem... I tako sam okrenuo 24 puta i 24 puta # mi se javljao taj modem. # Tako da ono, ptt je poskupeo 40 % pa ovo i nije neophodno. # Ne verujem da je problem u mom modemu jer je skoro nov, isto tako # dobar i savrseno se loguje na sve ostalo gde se javlja modem. I mene je zezala ista stvar. Ispostavilo se da je u pitanju moj modem. Ako je rockwell onda ga sredi sa atz1 i atx3. yooyo:
problemi.1315 deyan, -> #1314, jujo
Ma definitivno je problem u Sezamovom modemu zato sto mi je jos jedno 5 osoba koji imaju user na sezamu reklo da imaju isti problem... Moj je Prolinkov 33600 i stvarno razbija na svemu ostalom. Hvala u svakom slucaju... DEYAN
problemi.1316 senna, -> #1315, deyan
>Moj je Prolinkov 33600 i stvarno razbija na svemu ostalom. A chiji chipset ima prolink modem, majke ti..
problemi.1317 popovics, -> #1316, senna
§>> Moj je Prolinkov 33600 i stvarno razbija na svemu ostalom. §> §> A chiji chipset ima prolink modem, majke ti.. Rockwell-ov, normalno, ali fora je u tome što se tu zagrcnu i modemi sa drugim chipset-om, i to samo na tom jednom nodu ( modemi na nodovima bi trebali da budu indentično, zar ne? ). Što ukazuje na lošu konfiguraciju modema/init string ( Sezamovog )... P.S Zak, jel može jedna molba? Instaliraj DOS na onim OS/2 mašinama, upload puca li puca na njima...
problemi.1318 senna, -> #1317, popovics
>Rockwell-ov, normalno, ali fora je u tome sto se tu zagrcnu i modemi sa >drugim chipset-om, i to samo na tom jednom nodu ( modemi na nodovima bi >trebali da budu indenticno, zar ne? ). Sto ukazuje na losu konfiguraciju >modema/init string ( Sezamovog )... A mozda linija na tom nodu krchi.. Ko bi stavljo razlichite init stringove na modeme.. >P.S Zak, jel moze jedna molba? Instaliraj DOS na onim OS/2 masinama, > upload puca li puca na njima... Ma valjalo bi staviti MSDOS 3.30 i onda na njemu taskovati tri noda odjedared, i napraviti podrshku za PPP..
problemi.1319 popovics, -> #1318, senna
§> Ma valjalo bi staviti MSDOS 3.30 i onda na njemu taskovati tri §> noda odjedared, i napraviti podrshku za PPP.. ??? ???? Šta napriča? PPP? Koliko znam, oreginalni softver za Sez je dos program, pa je portovan na OS/2 ili je obrnuto, i definitivno se pokazao kao bolji u Dos verziji...
problemi.1320 senna, -> #1319, popovics
>Sta naprica? PPP? Koliko znam, oreginalni softver za Sez je dos program, >pa je portovan na OS/2 ili je obrnuto, i definitivno se pokazao kao >bolji u Dos verziji... Bravo..
problemi.1321 supers, -> #1316, senna
>> >Moj je Prolinkov 33600 i stvarno razbija na svemu ostalom. >> >> A chiji chipset ima prolink modem, majke ti.. Rockwell oduvek bio.
problemi.1322 jujo, -> #1321, supers
# # >> >Moj je Prolinkov 33600 i stvarno razbija na svemu ostalom. # >> # >> A chiji chipset ima prolink modem, majke ti.. # # Rockwell oduvek bio. TI oduvek bio. yooyo:
problemi.1323 sjocic, -> #1315, deyan
-> Ma definitivno je problem u Sezamovom modemu zato sto mi je jos -> jedno 5 osoba koji imaju user na sezamu reklo da imaju isti -> problem... Zoltrix 33.6 (Rockwell) -> _jako_ tesko se kaci na sezamov(e) modeme. (Krene pistanje, ali ne i dalje od toga - nema sustanja :) Sa svim ostalim, 14400 i 33.6 bez problema. Centrala je 1776.
problemi.1324 miskop, -> #1322, jujo
>># >> A chiji chipset ima prolink modem, majke ti.. >># Rockwell oduvek bio. >> TI oduvek bio. Možda pre rata... ;)
problemi.1325 bkisic, -> #1312, pecanac
Ja imam problem sa upload-om, a posto se ne razumem mnogo u ovu masineriju, probajte da mi pomognete nazovimo to smrtnim jezikom i objasnite mi kako da resim taj problem.
problemi.1326 bkisic, -> #1313, deyan
Ako ti je za utehu, nisi jedini koji ima taj problem. Ima nas jos. :(
problemi.1327 curt.cobain, -> #1325, bkisic
I JA IMAM ISTI PROBLEM PA AKO JE NEKI STARIJI SEZAMDZIJA RASPOLOZEN MOGO BI DA POMOGNE
problemi.1328 morkin,
E, nešto se gadno dešava pri renumeraciji poruka. Imam gomilu poruka o temperaturi pulsara, upisu na fakultet, samogradnji koječega, kao i nekoliko poruka sa različitih mailing listi. Još gore, pojedine poruke su iskasapljene - pola prve i pola druge čine jednu poruku. Ono što me u svemu tome ponajviše brine je gde su završile eventualne poruke upućene meni. Ako nadležne interesuje problem, neka pogledaju poruku broj 17929 kao primer.
problemi.1329 morkin, -> #1313, deyan
> Tako da ono, ptt je poskupeo 40 % pa ovo i nije neophodno. Jel' može neko da baci svež cenovnik?
problemi.1330 vdjole,
Alo! Je l' radi e-mail sa spoljnim svetom? Trebalo je da mi stigne nekoliko poruka sigurno, a nema ni~ega ve} vi{e dana. O~ekujem neke bitne stvari, pa bi bilo lepo da neko makar ka`e ako e-mail ne radi.
problemi.1331 ivke, -> #1330, vdjole
da.. i kod mene isto. Molio bih nadlezne (ako uopste citaju ovu conf) da ucine nesto.
problemi.1332 epson,
Pri parsiranju textpada, na koji način da razlikujem hedere pri- vatne pošte i grupa ?
problemi.1333 obren, -> #1332, epson
> Pri parsiranju textpada, na koji način da razlikujem hedere privatne > pošte i grupa ? Jedino na osnovu broja parametara u drugoj liniji hedera: Mail: ========================= 12345 Za epson 30.06.98. 18:46 ili, ako poruka nije pročitana u trenutku skidanja: ========================= 12345 Za epson Nije pročitano Dakle iza imena korisnika uvek imaš još dva parametra razdvojena spejsom, dok kod grupa toga nema: ========================= 54321 Za imegrupe ...
problemi.1334 epson, -> #1333, obren
│ > Pri parsiranju textpada, na koji način da razlikujem hedere privatne │ > pošte i grupa ? └───────────────────────────────────────────────── │ Jedino na osnovu broja parametara u drugoj liniji hedera: └───────────────────────────────────────────────── │ Dakle iza imena korisnika uvek imaš još dva parametra razdvojena spejsom, │ dok kod grupa toga nema: └───────────────────────────────────────────────── Hvala.
problemi.1335 shoom, -> #1296, boyaan
JOŠ GORE !!!!!! Uploadujem fajl od bar 0.5Mb u pad, i posle toga jedno 10 puta pokušam da prikačim uz poruku uz postupak: attach ..., sezam totalno o(t)kači, prekida se veza, repeat ... dobro, ajde, bug-vi su poznata stvar - ko radi, taj i greši, ali kada pad bude obrisan izmedju 2 uzastopna logovanja (kao meni danas) - to je već previše ... Ajde, moderatore, adminstratore, i ostali, da čujem: postoji li vremenski limit ? Ili limit veličine pad-a da bi bio obrisan ??? Ili i jedno i drugo ? Ili postoji poseban sistem penala za prethodno o kome niko ne zna, osim gore spomenutih te ih samo oni znaju kao takve ?
problemi.1336 sister,
Sezam mi jedno 10 dana uopste nije prijavljivao da dobijam postu, i kucam ja danas slucajno MA LI 010798- kad ono izadje gomila neprocitanih mailova. Ovi mailovi iskoce jedino kad kucam MA LI 240698-, kad kucam npr MA LI 230698- ili MA LI /A ne pojavljuju se. Ovo valjda ima veze s prenumeracijom?
problemi.1337 corgan,
E meni u sportu kad zavrshim sa pisanjem poruke pishe poruka sachuvana pod tim i tim brojem(napr.2.905)i uradim attach 2.905 i sistem kaze"nema poruke 2.905" i onda moram da chitam konferenciju da bi video pod kojim je brojem poruka stvarno sachuvana. Ne znam na koju foru,samo u konfernciji SPORT. Chekam odgovor...
problemi.1338 sjocic,
Jel' ovo mail definitivno 'pandrknuo ? Vise od 25 sati je proslo, a poruka jos uvek nije otisla.
problemi.1339 dzakic, -> #1338, sjocic
> Jel' ovo mail definitivno 'pandrknuo ? Nije. Samo bigz nije uplatio eunetu zaostala dugovanja. Obećano nam je da će to učiniti danas, a eunet onda pustiti mail sutra.
problemi.1340 milosh.zorica, -> #1338, sjocic
> > Jel' ovo mail definitivno 'pandrknuo ? > Vise od 25 sati je proslo, a poruka jos uvek nije otisla. Izgleda. Otišo mejl. Ali, tu je pro, kao alternativa.
problemi.1341 milosh.zorica, -> #1339, dzakic
> Nije. Samo bigz nije uplatio eunetu zaostala dugovanja. Obećano nam je > da će to učiniti danas, a eunet onda pustiti mail sutra. Meni jednog mejla nema već dva dana.
problemi.1342 miskop, -> #1340, milosh.zorica
>> Izgleda. Otišo mejl. Ali, tu je pro, kao alternativa. Ti si baš zapeo sa tim Pro-om, a?
problemi.1343 dzakic,
Mail neće raditi ni danas. Faktura je na direktorkinom stolu, ali se ne zna kada će biti uplaćeno.
problemi.1344 dr.grba, -> #1343, dzakic
>> Mail neće raditi ni danas. Faktura je na direktorkinom stolu, ali se ne >> zna kada će biti uplaćeno. Po iskustvu koje sam imao kao saradnik Računara, od obračuna honorara do para na žiro računu je proticalo i po pet meseci. Baš da vidimo kad će da proradi. Imam tri-četiri mailing liste, od kojih sam dve važne već preselio drugde. Skinuću i ostalo, da vam smanjim saobraćaj. Da li se plaća paušalno ili po saobraćaju?
problemi.1345 morkin, -> #1344, dr.grba
> Baš da vidimo kad će da proradi. Imam tri-četiri mailing liste, od > kojih sam dve važne već preselio drugde. Skinuću i ostalo, da vam > smanjim saobraćaj. Ja imam dve nevažne mailing liste. Interesuje me da li će neke poruke poslate na adresu ovamo biti "izgubljene" i, ako hoće, koliko (u %)? Koliko je Sezamov mailbox na Eunetu?
problemi.1346 pifat, -> #1344, dr.grba
#Da li se plaća paušalno ili po saobraćaju? Po megabajtu prenesenog maila.
problemi.1347 dzakic, -> #1345, morkin
Ne znam tačno koliki je mailbox, prvih nekoliko dana je eunet primao poštu za nas, ali je poslednjih dana mail već počeo da se vraća pošiljaocima. :( Definitivno neće proći baš meseci kako grba reče, danas nam je obećano da će račun biti plaćen danas 'ukoliko pretekne novca od isplate toplog obroka' (?) Ako ne danas, onda sutra. Činjenica je da eunet redovno šalje emailom izveštaj koliko je još ostalo MB na našem računu (koje urednik btw ne čita), ali bigz uplatu ne može da izvrši pre nego što eunet pošalje profakturu. Više puta im je naglašeno da nam profakturu pošalju dosta ranije, ali je oni šalju onog dana kada nas odseku i kada razmena postane nemoguća. Drugi veliki problem je što protok koji plaćamo eunetu je po mojoj proceni jako skup (za jedan MB prenetog maila koji platimo, pojedinac može 2 sata da bude na vezi i prenese preko 20 MB maila u oba pravca). Zatim, bilo ko da pošalje megabajte mailom nepostojećem korisniku sezama, ili korisniku kome je istekla pretplata, način razmene ne omogućava da poruku odbijemo, već se cela poruka mora preneti na sezam da bi se ustanovilo da je primalac istrošio kvotu, ne postoji i sl. Uskoro ću imati varijantu u softveru da se u ovakvim situacijama barem odlazni mail može poslati u svet kada već dolaznu poštu ne možemo da pokupimo. Drugo, pregovaramo sa alternativnim provajderom o zakupu iznajmljene linije što bi nam omogućilo stalnu vezu sa internetom za početak samo za potrebe maila i eventualno dolaznog telneta. Nadam se da će se stvari ipak pomeriti sa mrtve tačke jer bi čak i takva varijanta mogla biti jeftinija od rešenja koje imamo sada.
problemi.1348 the.edge, -> #1347, dzakic
Da li to znaci da je sav email izgubljen ili se ceka na uplatu euneta? AcCeSS DeNiED
problemi.1350 vdunic,
Sezam je pogrešio pa mi je poslao tuđ mail. Poruka je kompletna, pa ako je onaj kome je poruka poslata na sez-u neka se javi, a stigla je od Radovana S. Korde.
problemi.1351 morkin, -> #1347, dzakic
> pokupimo. Drugo, pregovaramo sa alternativnim provajderom o zakupu > iznajmljene linije što bi nam omogućilo stalnu vezu sa internetom > za početak samo za potrebe maila i eventualno dolaznog telneta. Super za mail, ali nikako ne uvodite Internet, čak ni u lokalnom obliku. Ostanite na ceni od maksimum 5 dem mesečno, BEZ Internet pristupa.
problemi.1352 kiki, -> #1351, morkin
> Ostanite na ceni od maksimum 5 dem mesečno, BEZ Internet pristupa. Slažem se.. ko oće Internet neka uplati kod nekog obližnjeg provajdera.
problemi.1353 popovics, -> #1347, dzakic
§> iznajmljene linije što bi nam omogućilo stalnu vezu sa §> internetom za početak samo za potrebe maila i eventualno §> dolaznog telneta. Nadam se da će se stvari ipak pomeriti sa §> mrtve tačke jer bi čak i takva varijanta Interesuje me (kao verovatno i mnogo druge korisnike Sezama) malo više informacija o pregovorima. Setite se, da ipak ne pregovarate samo za sebe, već i za nas.
problemi.1354 dragosh, -> #1340, milosh.zorica
-> Izgleda. Otišo mejl. Ali, tu je pro, kao alternativa. Kol`ko si dobio za reklamu? :)
problemi.1355 popovics,
Dakle, ovako. Sezam definitivno ima problema sa Zmodemom. Iz Telix-a za Dos, download ide kako treba, ali upload nece vise od 10-20Kb, dok iz Minicoma, upload ide k'o lud, dok download ne ide uopste.
problemi.1356 popovics,
Šta je ovo? Klasično pucanje ANSIja ili nešto drugo??? shit.man
problemi.1357 kum.djole, -> #1351, morkin
>> Super za mail, ali nikako ne uvodite Internet, čak ni u lokalnom obliku. >> Ostanite na ceni od maksimum 5 dem mesečno, BEZ Internet pristupa. Al' da tipusi iz inostranstva mogu da učestvuju u konferencijama ovde. ;)
problemi.1358 kum.djole, -> #1355, popovics
>> Dakle, ovako. Sezam definitivno ima problema sa Zmodemom. Pre neki dan glatko sam poslao skoro 1 mega iz 7 fajlova - Zmodemom. Kad je veza kristalna, nemam ama baš nikakvih problema.
problemi.1359 popovics, -> #1358, kum.djole
§>>> Dakle, ovako. Sezam definitivno ima problema sa Zmodemom. §> Pre neki dan glatko sam poslao skoro 1 mega iz 7 fajlova - §> Zmodemom. Kod mene baš, apsolutno nema veze vreme (a samim tim i čistoća) linije. Jednostavno prenese nekoliko Kb (oko 1.5Kb) i zakoči se. Inače,zaboravih da kažem, Minicom ima externi Zmodem.
problemi.1360 the.edge, -> #1355, popovics
Ne znam za zmodem, ali znam da na jednom nodu ne moze da se salje exec vise od 2 puta, jer prekida transfer. AcCeSS DeNiED
problemi.1361 morkin, -> #1357, kum.djole
> >> Super za mail, ali nikako ne uvodite Internet, čak ni u lokalnom > obliku. >> Ostanite na ceni od maksimum 5 dem mesečno, BEZ Internet > pristupa. > Al' da tipusi iz inostranstva mogu da učestvuju u konferencijama > ovde. ;) Može... Neka šalju kao mail exec, a neka im se odavde šalje PAD i gotova stvar. Telnet nije potreban.
problemi.1362 johnnya, -> #1351, morkin
>> Super za mail, ali nikako ne uvodite Internet, čak ni u lokalnom obliku. >> Ostanite na ceni od maksimum 5 dem mesečno, BEZ Internet pristupa. Samo TELNET na sistem, ko' Boga vas molim...
problemi.1363 morkin, -> #1360, the.edge
> Ne znam za zmodem, ali znam da na jednom nodu ne moze da se salje > exec vise od 2 puta, jer prekida transfer. Pretpostavljam da ne šalješ isti exec. Meni se javlja isti problem, ali samo ponekada i samo ako je drugi exec vrlo kratak (manje od 200 bajtova). Verovatno zavisi od noda, obratiću pažnju.
problemi.1364 pips, -> #1347, dzakic
> Drugi veliki problem je sto protok koji placamo eunetu je po mojoj > proceni jako skup (za jedan MB prenetog maila koji platimo, pojedinac > moze 2 sata da bude na vezi i prenese preko 20 MB maila u oba pravca). > Zatim, bilo ko da posalje megabajte mailom nepostojecem korisniku sezama, > ili korisniku kome je istekla pretplata, nacin razmene ne omogucava da > poruku odbijemo, vec se cela poruka mora preneti na sezam da bi se > ustanovilo da je primalac istrosio kvotu, ne postoji i sl. Zasto je obavezno da mail ide preko EUNET-a ako je doticni najskuplji, zar ne postoji jos internet provajdera u Beogradu ? > Uskoro cu imati varijantu u softveru da se u ovakvim situacijama barem > odlazni mail moze poslati u svet kada vec dolaznu postu ne mozemo da > pokupimo. Drugo, pregovaramo sa alternativnim provajderom o zakupu > iznajmljene linije sto bi nam omogucilo stalnu vezu sa internetom za > pocetak samo za potrebe maila i eventualno dolaznog telneta. Nadam se da > ce se stvari ipak pomeriti sa mrtve tacke jer bi cak i takva varijanta > mogla biti jeftinija od resenja koje imamo sada. Ja se iskreno nadam da ce se uskoro naci neko NORMALNO i koliko toliko STABILNO resenje bar sto se email-a tice.
problemi.1365 milosh.zorica, -> #1347, dzakic
Činjenično je stanje da je EUNet skup. Ali, imaju i najkvalitetnije usluge. Od skora imaju 500 Dial-In linija u BG, što je više nego svi provajderi zajedno. :)) A, sve to ima i svoju cenu. Što ne probate preko pro-a UUCP? Povoljniji su od EUNet-a, a imaju skoro isti kvalitet. Probajte preko PRO-a. Čini mi se da pro ima UUCP. A, TelNet bi bilo jako dobro rešenje, jer bi Sezam imao i pretplatnika iz inozemstva npr. iz Hrvatske je mnogo starih Sezamovaca. PRO ima dosta stranih pretplatnika, ima ih čak i iz Hrvatske, Slovenije i Mađarske.
problemi.1366 milosh.zorica, -> #1352, kiki
> Slažem se.. ko oće Internet neka uplati kod nekog obližnjeg provajdera. Tu je svakako EUNet za preporuku, ima 500 linija i perfektne veze na relaciji korisnik->Eunet->ostatak mreže. Cena im je 180din za 20 sati.
problemi.1367 milosh.zorica, -> #1357, kum.djole
> Al' da tipusi iz inostranstva mogu da učestvuju u konferencijama ovde. > ;) Da, ako uvdeu telnet, korisnici sa drugih sistema će koristiti ravnopravno resurse sistema tj. konfe, grupe, chat i mail i sve ostalo. Pogledaj na PRO-u kako to sve funkcioniše. Mogu ti reći da je telnet dosta moćna stvar npr. skidaš fajl, chataš, čitaš konfe, i još ko zna šta radiš u isto vreme. Uz to nismo limitirani na to da nas bude max. 15 na vezi, nego koliko god može da pristupi telnetom.
problemi.1368 milosh.zorica, -> #1361, morkin
> Može... Neka šalju kao mail exec, a neka im se odavde šalje PAD i gotova > stvar. Telnet nije potreban. Pa, reko si neviđenu glupost. To bi bilo nešto na foru mailing liste za ftp tj. i bilo bi to. U prethodnoj poruci sam rekao djoletu šta se telnetom dobija.
problemi.1369 milosh.zorica, -> #1362, johnnya
> Samo TELNET na sistem, ko' Boga vas molim... I ja. Nemožeš zvati Sezam ni iz jednog drugog grada, a kamo li države ili kontinenta.
problemi.1370 isijan,
C:\>» time C:\>Pon 20.07.98 00:05 C:\>Na vezi: 21 min 28 sec. Do kraja: 8 min 32 sec. C:\>Ukupno za danas je ostalo: 26 min 51 sec. Ama, jel jos ponedeljak? :)
problemi.1371 dbambi, -> #1365, milosh.zorica
=> :)) A, sve to ima i svoju cenu. Što ne probate preko pro-a UUCP? => Povoljniji su od EUNet-a, a imaju skoro isti kvalitet. Probajte preko => PRO-a. Čini mi se da pro ima UUCP. A, TelNet bi bilo jako dobro rešenje, => jer bi Sezam imao i pretplatnika iz inozemstva npr. iz Hrvatske je mnogo => starih Sezamovaca. PRO ima dosta stranih pretplatnika, ima ih čak i iz => Hrvatske, Slovenije i Mađarske. Mnogo si se brate primio na PRO. Neću ti reći ono što bi mnogi ovde (tipa..." šta dangubiš ovde kad je tamo tako dobro") jer i ja mislim da su ovom sistemu potrebna unapređenja, ali je po mom mišljenju pogrešno naprosto kopirati PRO. Naravno da tamo sve šljaka sjajno a ovde radi slabo ili nikako, ali tehničkih karakteristika koje ima PRO imaju i mnogi drugi, a ovaj i ovakav Sezam je jedan jedini. Naravno i na PRO-u imaju sjajan konferencijski sistem i odličnu (manje-više :)) ekipu moderatora, ali ne treba smetnuti s uma da i ovaj sistem ima svoje specifičnosti i da je možda upravo zbog njih opstao ovako dugo nakon raspada pobijajući tvrdnje mnogih koji su mu predviđali mnogo tužniju sudbinu. Bambi
problemi.1372 supers, -> #1347, dzakic
>> Drugo, pregovaramo sa alternativnim provajderom o zakupu >> iznajmljene linije što bi nam omogućilo stalnu vezu sa internetom za >> početak samo za potrebe maila i eventualno dolaznog telneta. Pet dana nakon ove poruke, zamolio bih Zaka da prokomentariše da li su pregovori o zakupu iznajmljene linije, koja bi omogućila i telnet na sistem, bili samo pusti snovi.
problemi.1373 dzakic, -> #1372, supers
> Pet dana nakon ove poruke, zamolio bih Zaka da prokomentariše da li su > pregovori o zakupu iznajmljene linije, koja bi omogućila i telnet na > sistem, bili samo pusti snovi. Nisu baš pusti snovi, potrebno je samo malo dobre volje od strane ljudi koji svojim ignorantskim stavom ne dozvoljavaju da se stvari oko Sezama postave na svoje mesto. Danas je bilo nekakvih rasprava i visokih tonova od strane direktorke koja očekuje da Net ima prihod kao i Pro od prilike, a uporno već dve godine ne dozvoljava da se dinar uloži u unapređenje, ne isplaćuje moderatore, honorari kasne 18 meseci, itd. itd. Jako su mučni razgovori sa nekim ko priča svoju priču i ne želi, ne može, ne ume da čuje šta mu se govori. Kada je nešto upitate odbrusi frazu tipa "Razgovaraćemo kada se dogovorimo, a dogovorićemo se pa ćemo razgovarati". Još uvek se oko toga ništa nezna, stvari se u bigzu dešavaju jako sporo prvenstveno zbog toga što sam sistem ne raspolaže svojim prihodom. Odgovoriću još na pitanje - zašto mora EuNet. Ne mora naravno, ali traži se provajder sa kojim se kompenzacijama mogu prebijati dugovi (tipa oglasni prostor u časopisu i sl.) jer je živ novac izvući iz bigza gotovo nemoguće. Dolazni mail još uvek ne radi iako je račun plaćen. Međutim, zvuči neverovatno, iako je kopija fakture poslata faxom i obećano još u ponedeljak popodne da će biti pušteno u 16h - razmena još uvek ne ide, jer nadležni u eunetu i nakon intervencije glasom u više navrata, nisu uplatu proknjižili. Sekretarica nam je ljubazno odgovorila da je 'poslala email tehničkim licima, i da će evo poslati ponovo...'. Odlazni mail, kao što sam najavio, poslat je nekakvim zaobilaznim putevima nezavisno od euneta, i biće slat povremeno (barem jedanput dnevno) dok razmena ne proradi. Dakle, vaše poruke će ići u svet, a na ovamo... još uvek se vraćaju pošiljaocu. :(
problemi.1374 deyan, -> #1366, milosh.zorica
>>Tu je svakako EUNet za preporuku, ima 500 linija i perfektne veze >>na relaciji >>korisnik->Eunet->ostatak mreže. Cena im je 180din za 20 sati. Tacan cenovnik: Aktiviranje i promena usernamea .......................... 30 din 5 sati full/15 sati lite .......................... 60 din 10 sati full/30 sati lite .......................... 115 din 20 sati full/60 sati lite .......................... 220 din 40 sati full/120 sati lite .......................... 400 din 80 sati full/270 sati lite .......................... 720 din That's it dejan
problemi.1375 kum.djole, -> #1374, deyan
>> Tacan cenovnik: Može li neko da mi objasni ukratko šta je "lite" i šta sve mogu da radim u tom režimu? Nema Boga, moram da se prebacim na ljudski sistem.
problemi.1376 deyan, -> #1375, kum.djole
>> Može li neko da mi objasni ukratko šta je "lite" i šta sve mogu da >> radim u tom režimu? Nema Boga, moram da se prebacim na ljudski >> sistem. Pa na lite-u ti ide vreme tri puta sporije (ako si bio on line 15 minuta racuna ti to kao 5) i imas pristup samo mailu i mozes da gledas eunetove prezentacije...i to je to sto se tice lite-a. A imas i onaj night call, to ti je od 02h do 08h i tada ti vreme se vreme racuna duplo manje. deYan
problemi.1377 kiki, -> #1373, dzakic
> postave na svoje mesto. Danas je bilo nekakvih rasprava i visokih tonova > od strane direktorke koja očekuje da Net ima prihod kao i Pro od prilike, Pitaj ti lepo direktorku.. za koliko bi prodala "licencu" SEZAM NET" sistema? Dakle.. da sistem ode u privatno vlasništvo!!!
problemi.1378 johnnya, -> #1376, deyan
>> Pa na lite-u ti ide vreme tri puta sporije (ako si bio on line 15 >> minuta racuna ti to kao 5) i imas pristup samo mailu i mozes da >> gledas eunetove prezentacije...i to je to sto se tice lite-a. >> A imas i onaj night call, to ti je od 02h do 08h i tada ti vreme se >> vreme racuna duplo manje. + u LITE režimu možeš da posetiš sve adrese koje se završavaju sa .yu dakle www.sezampro.yu ... :) + možeš da koristiš FTP by EMAIL i neograničeno da skidaš fajlove na taj način :)
problemi.1379 the.edge, -> #1376, deyan
T?>> Pa na lite-u ti ide vreme tri puta sporije (ako si bio on line 15 T?>> minuta racuna ti to kao 5)i imas pristup samo mailu i mozes da A jel bi mogao taj lite da se primeni u realnom zivotu, pa da mi vreme ide tri puta sporije? Ako bi moglo, evo, sutra bi uplatio 1000h. ;) AcCeSS DeNiED