problemi.1696pperica,
-> #1695, miskopA koji je broj 15-ice? mislio sam da sezam ima pbx, znaci sve
linije na istom broju?!:"
Ja zovem samo na 3690653 i ide traljavo, sto jes-jes :)
A nod prijavi tek kada se ulogujem, a onda mi vise i nije vazno.
pozdrav, pperica
problemi.1697kiki,
-> #1696, pperica> Ja zovem samo na 3690653 i ide traljavo, sto jes-jes :)
> A nod prijavi tek kada se ulogujem, a onda mi vise i nije vazno.
Pa to dečko priča sve vreme ;)
problemi.1698bastion,
-> #1687, ventura> signal... Tuzno...
Od kada plastika odbija mikrotalase?
problemi.1699ventura,
-> #1698, bastion> > signal... Tuzno...
>
> Od kada plastika odbija mikrotalase?
Ma bre on(i) misle da talase odbija onaj tanki sloj aluminijuma
na kome su naneseni podatci :(
problemi.1700ventura,
Zasto mi je sezam 'ukrao' tri SysMes...
Dobio sam samo jedan sysm na kikijev reply, a ostala tri nisam,
iako su poruke zive i zdrave...
problemi.1701pperica,
Morao sam u rubriku problemi...
Kada pokusam logovanje na Sezam cujem pistanje (oko 2 sec.) i onda
kada treba da me pita za username on kaze : NO CARRIER!
Mejao sam modeme (umc14k4, cl14k4, dynalink 2k4) i isto.
Menjao sam program (winterminal, telix, term90, dn-termina, qwt...)
Nemam virusa u racunaru. Linija je dobra. Sa drugim bbs-ovima sve
radi savrseno. Radi i sezam , ali se tesko ukljuciti.
Ima li neko ideju sta ciniti?
pozdrav, pperica.
problemi.1702ventura,
-> #1701, pperica> Kada pokusam logovanje na Sezam cujem pistanje (oko 2 sec.) i onda
> kada treba da me pita za username on kaze : NO CARRIER!
Desava se... Izgleda da je mis pregrizao mrezni kabal :>>>
problemi.1703kiki,
-> #1701, pperica> Ima li neko ideju sta ciniti?
Imam ja iDEJU :) treba resetovati taj nod :)
problemi.1704simce,
-> #1703, kiki> Imam ja iDEJU :) treba resetovati taj nod :)
Imam i ja ideju! Da ti sedish u bigzu 24h dnevno i da
resetujesh nodove koji se zaglave :) Narawno ako ne
patish od klaustrofobije, poshto je kancelarija u kojoj
se nalazi sezam vrlo 'prostrana' i ako se ne plashish
paukova koji su zauzeli vetji deo plafona :)
Kljuch od wc-a se nalazi na zidu, lichno sam ga zakucao ;)
problemi.1705miskop,
-> #1700, ventura>> Zasto mi je sezam 'ukrao' tri SysMes...
>> Dobio sam samo jedan sysm na kikijev reply, a ostala tri nisam,
>> iako su poruke zive i zdrave...
Čini mi se da ono iznenađenje, planirano za 5. januar, je
ustvari početak Zakovog, Nenadovog,... odgovaranja na poru-
ke u Sezam konferenciji, Predlažem tebi a i svima ostalima
da se strpe do 5. pa da napokon čujemo i "zvanična lica" za
sva pitanja i probleme.
P.S. Zaku se možda je*e za Net, ali zato on fino chatuje
na Pro-u, "sve u šesnaes'", a ovde zvrnda li, zvrnda i to
sve u prazno. ;(
problemi.1706popovics,
-> #1705, miskop
▄- P.S. Zaku se možda je*e za Net, ali zato on fino chatuje
▄- na Pro-u, "sve u šesnaes'", a ovde zvrnda li, zvrnda i to
? ? ? Nije da ga branim, ali ja ga nesto ne vidjam u chat-u na Pro-u
(i kad vidim nekog, tamo je chat obicno sra*e). pa sta ako covek koristi
usluge drugog sistema.
Koliko sam shvatio najveći problem sistema (softvera) je problem da
kada mu se od modema vrati NO CARRIER, da ga resetuje i pripremi za
sledeci poziv (inicijalizuje). Mislim da bi jedan fini tjnuning modema
i init/reset stringa resilo problem.
problemi.1707miskop,
-> #1706, popovics> ? ? ? Nije da ga branim, ali ja ga nesto ne vidjam u chat-u na Pro-u (i kad
> vidim nekog, tamo je chat obicno sra*e). pa sta ako covek koristi usluge
> drugog sistema.
================================
Sezam, Razno.2668, smashko
(10.2668) Sub 02/01/1999 03:22, 286 chr
----------------------------------------------------------------
dejanr 02:10 Chat
dzakic 03:17 Chat
mire 02:24 Chat http://listen.to/serbia
sandrara 01:32 Chat
sikima 02:53 Chat
smashko 02:40 Chat
Sta s
vreme : 03-1:19
komentar > "Sta sam nocas propustio" ((c) Mi nismo andjeli ")
:))
-------------------------------------------------10.2668 --
problemi.1708simce,
-> #1705, miskop> P.S. Zaku se mozda je*e za Net, ali zato on fino chatuje
> na Pro-u, "sve u sesnaes'", a ovde zvrnda li, zvrnda i to
> sve u prazno. ;(
Pa to je verovatno zato shto ga placaju za posao koji ovde
obavlja ;) Ja bih se isto ponashao da me bigz tako zajebava..
Bolje se prvo vi ljudi informishite pre nego shto pochnete
nekoga da prozivate ;)
problemi.1709popovics,
-> #1707, miskop
▄- komentar > "Sta sam nocas propustio" ((c) Mi nismo andjeli ")
Izgleda da ipak jesam (doduse stvarno drugog januara, posle nove godine
da budem budan u tri sata?).
Sorry
P.S A gde li su sakrili iznenadjenje?
problemi.1710johnnya,
-> #1701, pperica >> Nemam virusa u racunaru. Linija je dobra. Sa drugim bbs-ovima sve
>> radi savrseno. Radi i sezam , ali se tesko ukljuciti.
AT\N2 možda ?
problemi.1711miskop,
-> #1708, simce> Pa to je verovatno zato shto ga placaju za posao koji ovde obavlja ;) Ja
> bih se isto ponashao da me bigz tako zajebava.. Bolje se prvo vi ljudi
> informishite pre nego shto pochnete nekoga da prozivate ;)
Pa cool onda... Znači ako tebe neke zajebava, ti bi se iživljavao
na drugima pa bi ti _njih_ zajebavao? Ti misliš da Zak živi od ovog
ovde što 'administrira' sistemom? Jebo te, ako me neko zeza, onda ćao
goni ih sve u Božiju mater, da se više ne bakćemo sa ovim. Ebo, Pro
danas uveo još 30 linija, povećao link ka Internetu, a Net je izgleda
za ono iznenađenje najavljeno za 5. januar mislio upravo na proširenje
'kolega' na Pro-u? ;)
Žalosno... Mi ovde na 6-7 nodova, a tamo tričavih 131...
Think about it...
problemi.1713simce,
-> #1711, miskop> Pa cool onda... Znaci ako tebe neke zajebava, ti bi se izivljavao
> na drugima pa bi ti _njih_ zajebavao?
Ko se to na tebi izhivljavao? ;) Istina je da niko ne vodi rachuna
o ovom sistemu jer nemaju mnogo razloga za to. Ali shta su ti to
uradili kada toliko kukash?
> Ti mislis da Zak zivi od ovog ovde sto 'administrira' sistemom?
Da on stvarno zhivi od ovog posla onda bi ovde verovatno sve lepo
radilo.. ne?
> Jebo te, ako me neko zeza, onda cao goni ih sve u Boziju mater,
> da se vise ne bakcemo sa ovim.
Nije to tako lako kada si vezan ugovorom :)
problemi.1714dr.iivan,
-> #1705, miskop> P.S. Zaku se možda je*e za Net, ali zato on fino chatuje
> na Pro-u, "sve u šesnaes'", a ovde zvrnda li, zvrnda i to
> sve u prazno. ;(
Čiji je ovo sistem - Zakov ili BIGZ-ov?
problemi.1715junior,
-> #1714, dr.iivan> Čiji je ovo sistem - Zakov ili BIGZ-ov?
Fifti-fifti, s tim da Bigz drži 51%, i tu je problem.
Da odmah odgovorim i Mišku, mislim kao, iskuliraj malo, seti se uostalom
da je sve do otcepljenja pro-a, u decembru 95-e, ovaj sezam radio na 2.4k
modemima, a vodila ga je ista ekipa ljudi koja sad "tako uspešno" vodi pro.
Shvataš, nije problem u tim ljudima, već u onima u bigzu, koji se na žalost
nisu promenili. Polako, privatizovaće i to govno .. jednom .. valjda :)
problemi.1716miskop,
-> #1715, junior>> Da odmah odgovorim i Mišku, mislim kao, iskuliraj malo, seti se uostalom
>> da je sve do otcepljenja pro-a, u decembru 95-e, ovaj sezam radio na 2.4k
>> modemima, a vodila ga je ista ekipa ljudi koja sad "tako uspešno" vodi
>> pro.
>> Shvataš, nije problem u tim ljudima, već u onima u bigzu, koji se na
>> žalost nisu promenili. Polako, privatizovaće i to govno .. jednom ..
Ma cool sam ja, :) nema frke i razumem sve, ali me strašno nervira
kad se niko od "nadležnih" ne javlja po conf. i ne odgovara na određene
kritike, probleme, pitanja. Bez obzira što možda i nema rešenja za
probleme, red je barem da se neko javi i kaže dve-tri reči. Eto, i
za povećanje dnevnog vremena i još štošta, niko se nije javio da sa-
opšti tačno šta je sve 'urađeno'...
Cool, idemo dalje... ;)
problemi.1717dzakic,
-> #1708, simce> > P.S. Zaku se mozda je*e za Net, ali zato on fino chatuje
> > na Pro-u, "sve u sesnaes", a ovde zvrnda li, zvrnda i to
> > sve u prazno. ;(
>
> Pa to je verovatno zato shto ga placaju za posao koji ovde
> obavlja ;) Ja bih se isto ponashao da me bigz tako zajebava..
Bez namere da mnogo objašnjavam ko ovde koga itd, tek sam
sada primetio da je ovde prokomentarisan moj boravak u chatu
na SezamPro-u 2. januara. Tek bih bio smešan da počnem da se
'pravdam' zašto i koliko vremena provodim tamo, reći ću samo
da se tamo povremeno javim, dosta ređe nego ovde. I da je,
valjda, osnovni red da svratim i poželim lepe želje svojim
prijateljima sezamovcima sa kojima se znam dosta duže nego
što traje moje angažovanje na bigzovom sezamu. Možda zato
što ne volim 'page-off' u bilo kom smislu. To što u tom trenutku
u bigzu ima samo 11 polu-ispravnih nodova, od kojih su se
dva u međuvremenu zablokirala, žao mi je, ali zaista nije moja
krivica. Voleo bih da jeste, jer bismo to onda nekako rešili.
Međutim, Nenadu i meni se, zbog izbegavanja da se suoči sa
problemima uskraćuje bilo kakav razgovor na tu temu, zabranjuje
ulazak u zgradu u van radnog vremena, i već dve godine ne isplaćuje
ionako skroman svojevremeno zasluženi honorar. Trbuhom za kruhom,
svako pođe svojim putem, jer od nečeg se mora živeti.
Neko je napisao i da je problem da program prepozna NO CARRIER
ili kako je vec bilo formulisano. Nije to problem, no carrier se
prepoznaje kako treba. Razlog za zvonjavu u prazno je stari i
dotrajali hardver u koji niko ne ulaže vekovima, pa se tako
s vremena na vreme, a kako vreme prolazi - sve češće, dešava
da se ceo računar jednostavno zablokira i pomaže samo crveno
dugme. A probleme najčešće pravi mreža, raznolikost mrežnih karti,
i operativnih sistema, što u takvoj šarolikoj konfiguraciji izaziva
najčudnija zaglavljivanja. Ljude iz redakcije, mislim na Igora
prvenstveno, još uvek drži entuzijazam, koji je mene nakon 2
godine ponižavanja na žalost prošao, povremeno svrati u sezamove
prostorije i resetuje zaglavljene računare, pa im se ovom prilikom
zahvaljujem.
problemi.1718dzakic,
Izgleda da nam je u kreiranju tog velikog execa zaista promaklo dosta
ljudi. Posaljite mi u mail ako jos neko nedostaje, da ne smaramo ovde.
problemi.1719dr.iivan,
-> #1715, junior> > Čiji je ovo sistem - Zakov ili BIGZ-ov?
>
> Fifti-fifti, s tim da Bigz drži 51%, i tu je problem.
Pa znači BIGZ-ov - bar on donosi odluke. Pitanje je bilo upućeno ovima
koji napadaju administratore.
Inače, povodom ovog poklona, oduvek sam se pitao što administratori
ne otvore poseban račun, svoj, na koji će ljudi slati novac za pretplatu.
Tako prebace kontrolu sredstava na sebe i rešena stvar. Bar neko vreme.
Možda bi to mogao biti sledeći potez?
problemi.1720junior,
-> #1716, miskop> Ma cool sam ja, :) nema frke i razumem sve, ali me strašno
> nervira kad se niko od "nadležnih" ne javlja po conf. i ne
> odgovara na određene kritike, probleme, pitanja.
Odavno je već konstatovano, da je jedini motiv koji može da drži čoveka
duže vreme - novac. Kad nema para, entuzijazam ne može dugo da traje. Da ne
dužim sad sa nekim lamentiranjem nad bivšim vremenima, ljudi to što rade
rade odlično, ja drugo nemam da dodam.
Samo da privatizuju bigz.
problemi.1721junior,
-> #1719, dr.iivan> Inače, povodom ovog poklona, oduvek sam se pitao što
> administratori ne otvore poseban račun, svoj, na koji će ljudi
> slati novac za pretplatu. Tako prebace kontrolu sredstava na
> sebe i rešena stvar. Bar neko vreme.
Krivično delo bre :)
Lično, sumnjam da će ljudi iz bigza deliti entuzijazam sezamovih
korisnika, i sve se plašim da se ova epizoda može završiti tragično
po sezam ... ne znam, videćemo.
> Možda bi to mogao biti sledeći potez?
Sad je bigz na potezu, a ne zak i nenad.
problemi.1722dzakic,
-> #1719, dr.iivan> Inače, povodom ovog poklona, oduvek sam se pitao što administratori ne
> otvore poseban račun, svoj, na koji će ljudi slati novac za pretplatu. Tako
> prebace kontrolu sredstava na sebe i rešena stvar. Bar neko vreme.
Tu bi nas fino dočekala četa bigzovih advokata, toliko blesavi nisu. Sa
druge strane, nekako smo od njih uspeli da izvučemo kakav-takav ugovor
kojim smo se i mi i oni obavezali da ispunjavamo određene obaveze jedni
prema drugima. Poslednji ugovor je imao važnost do 31.12.1998.,
sastavljen je negde u leto, a prestao da se ispunjava još početkom
proleća. Prošlogodišnji da ne pominjem.
Sada ne želimo da bilo šta sa njima potpisujemo dok se ne pokaže barem
minimum dobre volje. U međuvremenu, bezzakonje.
problemi.1723nenad,
-> #1718, dzakic> Izgleda da nam je u kreiranju tog velikog execa zaista promaklo dosta
> ljudi. Posaljite mi u mail ako jos neko nedostaje, da ne smaramo ovde.
Jeste da produžavanje 4000 pretplata traje, ali ispade da je pola
Sezama tada baš bilo na vezi. ;))
problemi.1724miskop,
-> #1722, dzakic>> Tu bi nas fino dočekala četa bigzovih advokata, toliko blesavi nisu.
Da, ali možete na prim. da otvorite _baš_ poseban račun, gde bi smo
_mi_ korisnici svakih mesec-dva dana slali (dobrovoljno) po 5-10-20 di-
nara ili ko koliko može. Na neki način, "dobrovoljni prilog za Sezam". ;)
I onda bi malo po malo skupili koju paricu i eto zamene problematičnih
komponenti...
Ne znam koliko ima aktivnih korisnika, ali verujem da bi barem malo
krenulo na bolje?
problemi.1725junior,
-> #1724, miskop> I onda bi malo po malo skupili koju paricu i eto zamene
> problematičnih komponenti...
I šta, da ulažeš u sistem koji nije tvoj, od tih para (bigz i dalje
drži 51%). Zar ne misliš da je onda bolje rešenje ono što su dejanr
i zz uradili pre 3 godine?
Moraju bre u bigzu stvari da se promene, sezam tu ne može mnogo šta
da uradi.
problemi.1726jpedja,
-> #1725, junior> I sta, da ulazes u sistem koji nije tvoj, od tih para (bigz i dalje
> drzi 51%). Zar ne mislis da je onda bolje resenje ono sto su dejanr
> i zz uradili pre 3 godine?
>
> Moraju bre u bigzu stvari da se promene, sezam tu ne moze mnogo sta
> da uradi.
ajde i ja nesto da napisem ;)
pre svega bih pozdravio ovaj gest, inace nisam upoznat sa masom
tehnickih detalja oko organizacije sezama, zanima me koliko
ima aktivnih korisnika (pre 5.1.99) i cija je ta oprema...
tj. da li bi zak mogao sam da ode i ponese racunare...
a sto se tice placanja pretplate svi oni koji dolaze licno daju
direktno pare maki :)) a odvojen racun bi bio onaj za pomoc
sezamu... BIGZ uvek moze da se slaze, ja i neznam da li neko
uopste kontrolise odnos broj para i broj korisnika, ali uvek mogu
da se izmisle razlozi zasto je manje para...nagradne igre
(prvi dosao da plati to jutro, prvi isao liftom, cetvrti sa plavom
kosuljom ....) a sve te pare idu za modeme, pa za linije pa valjda
jednog dana i za internet...
Pozdrav,
Pedja...
problemi.1727vvaske,
-> #1724, miskop> Ne znam koliko ima aktivnih korisnika, ali verujem da bi barem malo
> krenulo na bolje?
Stvarno, zna li se broj aktivnih user-a (pre
poklona, naravno :))
problemi.1728junior,
-> #1727, vvaske> Stvarno, zna li se broj aktivnih user-a (pre poklona, naravno :))
Odoka .. preko 500, manje od 1000.
problemi.1729dr.iivan,
-> #1721, junior> > Inače, povodom ovog poklona, oduvek sam se pitao što
> > administratori ne otvore poseban račun, svoj, na koji će ljudi
> > slati novac za pretplatu. Tako prebace kontrolu sredstava na
> > sebe i rešena stvar. Bar neko vreme.
>
> Krivično delo bre :)
Samo ako se otkrije ;) Koliko glavonje iz BIGZ-a imaju pristup Sezamu
i znaju uopšte šta je to? :)
Da, šalu na stranu, kad se malo dalje razmisli - nema od toga ništa.
Ali, ne mogu, a da se ne zapitam, šta je drugo ako ne krivično delo
bilo sve ono što je do sada BIGZ radio (behu neisplaćeni honorari...?).
> Lično, sumnjam da će ljudi iz bigza deliti entuzijazam sezamovih
> korisnika, i sve se plašim da se ova epizoda može završiti tragično
> po sezam ... ne znam, videćemo.
Hm, mislim da je tu glavno pitanje koliko SEZAM BIGZ-u stvarno znači.
To je prihod od nekih 3.000-4.000 DM mesečno (po mojoj proceni, možda
i manje) i jedno 5 zaposlenih (ako i toliko) koji jure hodnicima za
direktorkom novinskog sektora ;)
Ono što je sigurno jeste da, ukoliko se BIGZ odluči da pozitivno
reaguje, Sezamu prvo treba INVESTICIJA. Znači, nekih dva meseca (možda
i više) samo troškovi za BIGZ. Pored toga, ne znam koliko se Sezam
BIGZ-u sada uopšte i isplati (i pored toga što ne daju lovu za plate),
imajući u vidu 15 linija (+ one za voice), koje neko treba da plati.
Šta više, sve mi se čini da SEZAM njima pravi samo gubitak.
Zato se bojim da je ovo kraj :(
Jedno je sigurno - Sezam će dobiti na kvalitetu u narednih dva meseca
s obzirom na drastično povećanje korisnika :)
> > Možda bi to mogao biti sledeći potez?
>
> Sad je bigz na potezu, a ne zak i nenad.
Jel' su obavešteni o ovome i ako nisu, hoće li neko da ih obavesti?
problemi.1730dr.iivan,
-> #1722, dzakic> > Inače, povodom ovog poklona, oduvek sam se pitao što administratori ne
> > otvore poseban račun, svoj, na koji će ljudi slati novac za pretplatu.
> Tako > prebace kontrolu sredstava na sebe i rešena stvar. Bar neko
> vreme.
>
> Tu bi nas fino dočekala četa bigzovih advokata, toliko blesavi nisu. Sa
Možda bi vi, uz pomoć advokata, mogli da, za vrednost neisplaćenih
zarada, otkupite deo Sezama, bar da pređe 50%?
> Sada ne želimo da bilo šta sa njima potpisujemo dok se ne pokaže barem
> minimum dobre volje. U međuvremenu, bezzakonje.
Voleo bih da grešim, ali mislim da im se uopšte ne isplati.
problemi.1731dzakic,
-> #1729, dr.iivan> Ali, ne mogu, a da se ne zapitam, šta je drugo ako ne krivično delo
> bilo sve ono što je do sada BIGZ radio (behu neisplaćeni honorari...?).
Eh, pita li neko penzionere gde im je penzija od letos? ;( Jednostavno,
može im se.
> Šta više, sve mi se čini da SEZAM njima pravi samo gubitak.
> Zato se bojim da je ovo kraj :(
Nešto što pravi gubitak ionako ne treba da postoji, ma kako to surovo
zvučalo. Ovaj naš gest trebalo bi da isprovocira makar kakvu reakciju,
pozitivnu ili negativnu, jer ovako dalje nije moglo. Mislim da bigz ne
radi do ponedeljka, tako da se ništa spektakularno ne može desiti u
narednih 10-tak dana.
problemi.1732kiki,
-> #1728, junior> Odoka .. preko 500, manje od 1000.
ČEGA!?!?! METARA? :)))))))
problemi.1733kiki,
-> #1722, dzakic> Tu bi nas fino dočekala četa bigzovih advokata, toliko blesavi nisu. Sa
A njih mogu da plaćaju.. mam* li im ja malo po sred onako dobrovoljno j*b*m.
problemi.1734kiki,
Ima jedan gadan problem za nas "stalne" korisnike.. a to je prekoračeni
broj poruka 65535 u grupama. Pa, ako bi to moglo nekako da se sredi :)
A ostalim korisnicima da kažem da spakuju (dok se još može) neke omiljene
poruke koje su se cimale i vukle po grupama ;)
problemi.1735lboki,
-> #1724, miskop> Ne znam koliko ima aktivnih korisnika, ali verujem da bi barem
>malo krenulo na bolje?
bi sigurno ali to nije resenje
problemi.1736ultra.boy,
-> #1732, kiki
> > Odoka .. preko 500, manje od 1000.
> CEGA!?!?! METARA? :)))))))
JOK!!! DECIMETARA!!! :))))))
problemi.1737miskop,
Čini mi se da je 'efekat' "Sezamovog iznenađenja" već uveliko vidljiv.
Nastupilo je potpuno rasulo i čini mi se da sad radi samo 5-6 nodova...
problemi.1738sani.,
-> #1737, miskop}} Nastupilo je potpuno rasulo i cini mi se da sad radi samo 5-6
}} nodova...
Losa procena momak :). Smanjeno je dnevno time , i vreme
po seansi. Evo vidis kolko je sada sati , a ima samo troje
ljudi na vezi. A shto se tiche nodova , svi rade.
problemi.1739buva,
-> #1738, sani.
(;)A shto se tiche nodova , svi rade.
jok.. mashine na nodovima 2,8 a chini mi se i 4 su "pukle" (prilikom
logovanja javi samo no carrier) a josh par nodova zvoni u prazno..
problemi.1740miskop,
-> #1738, sani.> Losa procena momak :). Smanjeno je dnevno time , i vreme po seansi. Evo
> vidis kolko je sada sati , a ima samo troje ljudi na vezi. A shto se tiche
> nodova , svi rade.
Drago mi je da ti imaš dobru procenu. Ovde je totalno sve u autu.
Jedva sam sad dobio vezu, a na istoj samo par ljudi... ;(
problemi.1741miskop,
Okruglo 7 (sedam) nodova ne radi... ;( Što je mnogo, mnogo je. A pošto nikog
u Bigzu nema tokom vikenda, znači da njihov povratak u život možemo da oče-
kujemo tek u ponedeljak...
Surovo, ali istinito... ;(
problemi.1742bastion,
Znam da nisam otkrio Ameriku ali nodovi 4 i 8 stalno izbacuju
poruku NO CARRIER nakon upisivanja sifre tj. veza sa Sezam odma
pukne!
Toliko o ispravnosti nodova...
problemi.1743pesnik,
Cao,
>> 47679 haskella@telusp <- pesnik Sub 09.01.99 16:37
>> 47831 pcenic@hotmail. <- pesnik Ned 10.01.99 11:20
Molio bi da mi neko kaze koliko Sezam cesto razmenjuje postu sa
INetom. Kao sto vidite, ni jedna od navedene dve poruke nije
poslata, a da se primetiti da je vremenska razlika medju njima
oko 16h. Dokle ce poruke da stoje ne znam...Bilo je reklama da
poruke idu out na svakih pola sata. Znaci, po tome jedino
moze da bude cekanja manje od pola sata. No eto, 16h. Ovu poruku
ne bi ni pisao da pre jedno 7 dana nisam slao nesto na INet,
kada mi je mail bio zadrzan 3 dana! Pa zar je to onda e-mail?
Ili da pokusam mozda _analogno_?!
Zeleo bi samo da znam da li ce ovo ovako stalno da traje ili
je isto neki privremeni malfunction?
pozdrav,
pesnik
problemi.1744pesnik,
re-cao,
Video sam sadrzaj prethodnih poruka i definitivno nesto nije
u redu. Nodovi pucaju, smanjeno vreme, poruke sa INetom ne idu.
Lepo, sve pokazuje da ce BBS-ovi izumreti. No, ko mari. Ovde
imamo priliku i da ucestvujemo :).
pozdrav,
pesnik
PS: Oce li admin da me deletuje? ;)_
problemi.1745pesnik,
-> #1742, bastionsamo comment...
NO CARRIER...ne izbacuju nodovi, vec tvoj comm prg, posto je uocio
da je sezamov comp prekinuo da salje CARRIER! :) *bilo je jace od mene*.
pozdrav,
pesnik
problemi.1746bastion,
-> #1745, pesnik> samo comment...
> NO CARRIER...ne izbacuju nodovi, vec tvoj comm prg, posto je uocio
> da je sezamov comp prekinuo da salje CARRIER! :) *bilo je jace od mene*.
Objasnjenje nije potrebno, nego sam se ja pogresno izrazio!
...i samo da spisku dodam i nod br. 2 posto i on nakon unosenja
sifre prekida vezu!
problemi.1747pesnik,
-> #1746, bastionma znam da si se pogresno izrazio...stvar je ocita...nego eto... :))
poz,
pesnik
problemi.1748aljosa.obuljen,
danas i juce mi se desavalo veoma cesto da me sezam izbaci, tj
prekine vezu po unosu pass-a. koliko sam uspeo da primetim, ovo su
mi priredili nodovi 2,4 i 8, a par puta nisam bio u stanju da vidim
koji nod je u pitanju - po povezivanju sam morao da pritisnem enter
ne bih li dobio prompt za username, dakle broj noda nije mi bio
prikazan.
o cemu se radi?
poz.,
Aljosa
problemi.1749qpele,
-> #1741, miskop> Okruglo 7 (sedam) nodova ne radi... ;( Sto je mnogo, mnogo je. A posto
> nikog u Bigzu nema tokom vikenda, znaci da njihov povratak u zivot mozemo
> da oce- kujemo tek u ponedeljak...
>
> Surovo, ali istinito... ;(
Ma sto je dzabe i Bogu je drago :)
I bez 7 nodova veceras sam lakse dobio sezam nego ikad :)
problemi.1750kiki,
-> #1743, pesnik> oko 16h. Dokle ce poruke da stoje ne znam...Bilo je reklama da
> poruke idu out na svakih pola sata. Znaci, po tome jedino
Neko rece da ni kod babe nema dzabe :))
Mail se salje samo radnim danima (uglavnom prepodne).
problemi.1751pesnik,
-> #1750, kikijel...samo _radnim_ danima i to _uglavnom_ prepodne.
E to nije pisalo u prospektu ;)). Ono sto ne odgovara se
precutkuje, demokratski.
pozdrav,
pesnik
problemi.1752ian.stuart,
-> #1751, pesnikTi bi bash da zaradish brisanje :)
problemi.1753popovics,
Cini mi se da mreza ne radi i to zasnovano na nekom matematickom pravilu,
jer ne rade nodovi:2, 4 i 6. Kada treba da zavrsi proces logovanja
(da kontaktira bazu korisnika na serveru, valjda), prekine vezu.. :(
problemi.1754vvaske,
-> #1749, qpele> I bez 7 nodova veceras sam lakse dobio sezam nego ikad :)
Za 7 nisam siguran, al' 4 sigurno !
Kad zovem sa posla, imam 3 telefona na stolu (+ modem) i
zovem sa svih (skoro) istovremeno sezam i...
- Svi zvone, zvone, zvone . . . .
problemi.1755kum.djole,
-> #1753, popovics>> jer ne rade nodovi:2, 4 i 6. Kada treba da zavrsi proces logovanja
>> (da kontaktira bazu korisnika na serveru, valjda), prekine vezu.. :(
'AJDE? ;)
problemi.1756bastion,
-> #1753, popovics> Cini mi se da mreza ne radi i to zasnovano na nekom matematickom
> pravilu, jer ne rade nodovi:2, 4 i 6. Kada treba da zavrsi proces
> logovanja
Ispade da ne rade samo nodovi sa parnim brojem!
2, 4, 8, i sad 6.
problemi.1758gytar,
ljudi, radi nod 2 :))) jeeeeeeee
(sad sam na njemu)
gytar
problemi.1759kiki,
-> #1758, gytar> ljudi, radi nod 2 :))) jeeeeeeee
> (sad sam na njemu)
I kako ti je na njemu? ;))
problemi.1760zdravkod,
van.gog nije produzeno!!!!!!!!!!!!
problemi.1761rkramer,
C:\> R:\>w
C:\> zjoxa 17:53 Sezam
C:\> rkramer 17:54 Sezam
Tja... Ljudi dosli, probali, videli i otisli... ;)
problemi.1762miskop,
Ima li šanse da skoro dođe do 'prenumeracija' poruka u grupama jer
mi SDW pravi probleme?
problemi.1763morkin,
-> #1733, kiki> > Tu bi nas fino dočekala četa bigzovih advokata, toliko blesavi
> nisu. Sa
> A njih mogu da plaćaju.. mam* li im ja malo po sred onako
> dobrovoljno j*b*m.
Problem je što firme imaju pravnike koji se bave tim stvarima. Obično im je
dosadno, pa spor protiv zaposlenog izaziva pravo osveženje. Troškovi firme
u vođenju spora su mali ili nikakvi, ne zahtevaju dodatno vreme, ni živce.
Kod onog ko vodi spor sa institucijom to izaziva neviđene troškove,
gubljenje živaca i vremena.
Administracija se ne može pobediti. Što veća firma, veće smaranje.
problemi.1764mperisic,
Sad kad sam na SezamNet-u koristim Senior kao off-line reader.
Kada pisem poruku u njemu odvede me u moj dos editor napisem ja poruku,
i kad hocu da izadjem trazi mi da sacuvam dokument,i ja ga sacuvam.E,sad kad
hocu da napravim exec(samo sa tom porukom npr.) kaze da je pregled komandi je
prazan.
Sta da radim?
Poz,
Milos Perisic
problemi.1765olio,
-> #1760, zdravkod> van.gog nije produzeno!!!!!!!!!!!!
I on mora da plati
problemi.1766simce,
-> #1765, olio> I on mora da plati
mh..? da plati? ;)
problemi.1767obren,
-> #1764, mperisic> Sad kad sam na SezamNet-u koristim Senior kao off-line reader.
> Kada pisem poruku u njemu odvede me u moj dos editor napisem ja poruku,
> i kad hocu da izadjem trazi mi da sacuvam dokument,i ja ga sacuvam.
> E,sad kad hocu da napravim exec(samo sa tom porukom npr.) kaze da je
> pregled komandi je prazan.
> Sta da radim?
Kada izađeš iz editora i sačuvaš poruku, pogledaj da li se komanda nalazi
u listi (Alt-C, ili Net/Komande/Pregled komandi ako radiš mišem)
Sa Ctrl-E (Net/Komande/Exec datoteka/Vidi postojeću) možeš proveriti
trenutni sadržaj exec datoteke, pa pogledaj da nisi slučajno već napravio
exec pa zato nemaš ništa u listi spremljenih komandi.
problemi.1768bellamy,
kada modem dobije vezu i uspostavi je ako je &m4 ili &m5 ukljucen
veza blokira vec na prijavljivanju ako stavim &m0 onda ide dalje
modem je sportster 33600 voice externi
molim odgovor
bellamy
problemi.1769sale.car,
Dokle ce da traje agonija no carriera posle logovanja ?!
problemi.1770rades,
-> #1769, sale.car
> Dokle ce da traje agonija no carriera posle logovanja ?!
Ako budemo imali srece - do ponedeljka.
problemi.1771epson,
-> #1762, miskop> Ima li šanse da skoro dođe do 'prenumeracija' poruka u grupama jer
> mi SDW pravi probleme?
Pošto sam skoro instalirao SDW, pomislio sam da ne umem da ga
koristim :). Imam i drugi problem. U sor.ord sam definisao redosled
konferencija i tema, ali SDW uporno tera neke konferencije i teme
na kraj.
problemi.1772paranoiac,
a kad tje.. ovaj.. kad tje da se reshi onaj problem pucanja veze
po logovanju na nodovima 2,4,8,etc. znam da sez nije komercijalni
sistem, ali red je.. :))
problemi.1773ventura,
-> #1770, rades> > Dokle ce da traje agonija no carriera posle logovanja ?!
>
> Ako budemo imali srece - do ponedeljka.
BTW radi samo 5 Nodova !!!
problemi.1774szarvas,
Connected to SezamNet at 9600/ARQ/V32/LAPM/V42BIS
Casopis "Racunari" - Beograd
Pon 18.01.99 03:53 - Node 2
Username: szarvas
Password: *********
NO CARRIER
Dnevno bar 50 puta, u chemu je fora???
Poz.
problemi.1775pesnik,
-> #1774, szarvasPa znas, pokusaj da prikacis sporet na COM1, ako ti tamo nije
modem, a fizider na LPT1. Uz malo srece dobices idealan termicki
ciklus (Karnoov toplotni ciklus) uz ciju pomoc ce verovatno sve da
radi kako treba. Da, sporet i fridge moraju da su ukljuceni.
Nadam se da sam pomogao :),
pozdrav,
pesnik
problemi.1776simce,
-> #1775, pesnik> ciklus (Karnoov toplotni ciklus) uz ciju pomoc ce verovatno sve da
> radi kako treba. Da, sporet i fridge moraju da su ukljuceni.
> Nadam se da sam pomogao :),
Zamisli da te neki idiot ozbiljno shvatio ;) Ono.. ostatje zhiv
ali nepokretan ;)
problemi.1777miskop,
-> #1771, epson>> Pošto sam skoro instalirao SDW, pomislio sam da ne umem da ga
>> koristim :). Imam i drugi problem. U sor.ord sam definisao redosled
>> konferencija i tema, ali SDW uporno tera neke konferencije i teme
>> na kraj.
Verujem da si mislio na SDW.ORD :), ali ovom problemu mislim da
nema rešenja. SDW jednostavno, nekoliko conf/tema raspoređuje po
nekom svom 'principu' i moraš da se pomiriš s'tim. ;) Jedino ako
neko nije već našao neko rešenje? ;)
problemi.1778miskop,
-> #1772, paranoiac>> a kad tje.. ovaj.. kad tje da se reshi onaj problem pucanja veze
>> po logovanju na nodovima 2,4,8,etc. znam da sez nije komercijalni
>> sistem, ali red je.. :))
Sezam sprema 'iznenađenje' za 5. januar 2000. Strpi se _malo_... ;)
problemi.1779miskop,
-> #1774, szarvas>> NO CARRIER
>> Dnevno bar 50 puta, u chemu je fora???
Petkom naveče se isključuju parni nodovi i ne rade preko vikenda.
Čisto zbog preopterećenosti, ništa više. ;) ;(
problemi.1780ventura,
-> #1776, simce> Zamisli da te neki idiot ozbiljno shvatio ;) Ono.. ostatje zhiv
> ali nepokretan ;)
:>>>
problemi.1781sane,
-> #1775, pesnik> ciklus (Karnoov toplotni ciklus) uz ciju pomoc ce verovatno sve da
> radi kako treba. Da, sporet i fridge moraju da su ukljuceni.
Ali zaboravio si da mora da bude jedna zelena biljchica na frizu,
nishta to necje procji bez Krepsovog ciklusa..
problemi.1782pesnik,
-> #1781, sane>> > ciklus (Karnoov toplotni ciklus) uz ciju pomoc ce
>> > verovatno sve da
>> > radi kako treba. Da, sporet i fridge moraju da su
>> > ukljuceni.
>>
>> Ali zaboravio si da mora da bude jedna zelena biljchica na
>> frizu, nishta to necje procji bez Krepsovog ciklusa..
O covece! Pa to se podrazumeva. Pa zar i elementarne stvari
treba da se objasnjavaju.
pozdrav,
pesnik
problemi.1783johnnya,
-> #1777, miskop >> Verujem da si mislio na SDW.ORD :), ali ovom problemu mislim da
>> nema rešenja. SDW jednostavno, nekoliko conf/tema raspoređuje po
>> nekom svom 'principu' i moraš da se pomiriš s'tim. ;) Jedino ako
>> neko nije već našao neko rešenje? ;)
U pitanju su samo one teme sa brojem 32 (uglavnom conf/razno). Meni
samo nije jasno zašto su na Sezamu te teme pod brojem 32, kada recimo
prvi manji broj je oko 13-14.
problemi.1784ventura,
-> #1782, pesnik> >> > ciklus (Karnoov toplotni ciklus) uz ciju pomoc ce
> >> > verovatno sve da
> >> > radi kako treba. Da, sporet i fridge moraju da su
> >> > ukljuceni.
> >>
> >> Ali zaboravio si da mora da bude jedna zelena biljchica na
> >> frizu, nishta to necje procji bez Krepsovog ciklusa..
>
> O covece! Pa to se podrazumeva. Pa zar i elementarne stvari
> treba da se objasnjavaju.
Kad smo vec kod elementarnih stvari, netreba zaboraviti da zelenu
biljcicu treba zarezati kosim rezom, da bi se omogucio Fleberov sistem.
problemi.1785dr.iivan,
Znam da je Uprava u teškom položaju, da sistem jedva da radi i da se
situacija teško menja, ali neke stvari ipak mogu da se urade bez
većih problema, a da efekat bude veliki.
Recimo, ne treba puno posla da se ovakvim tipovima uskrati pretplata,
a efekat će biti dobar:
===============================
6.984 MUZIKA.3:techno
sale.car, 18.01.99. 20:03, 244 chr
---------------------------------------------------------
Dule, salji mp3 i ne zipuj ga, pliz :)
Ovako moram celog da ga skidam ... a onako i ako mi pukne veza imam bar malo
muzike...
Btw, salji spinal scratch by Thomas Bangalter...
10x unapred....
Btw, ocete da saljem rmx Vertigo-a ?
----------------------------------------------- 6.984 ---
Nekoliko puta je pročitao i _zna_ da mp3 treba da se šalje arhiviran,
da posle nodovi ne bi zvonili u prazno, ali mu je opet važnije da sluša
bar malo muzike.
Ako sistem "jedan user - dva čoveka" može da se sankcioniše, onda mislim
da za ovo neće biti problema.
problemi.1787sandokan,
zashto nemogu da vidim konferenciju pcos
problemi.1788sandokan,
-> #1787, sandokanbezvezezan defolt me zbunio ....
problemi.1789juice,
Ja sam bio tako dobar da itrosim svo svoje dragoceno vreme da bi
uploadovao mp3 fajl na sistem (lepu pesmicu) ali igleda da ovaj
sistem nikako nece da prihvati moj mp3 fajl (mozda ne voli Magazin?)
Dakle, kada pocnem sa uploadom on
pocne da uploaduje i proceni vreme na nekih 36 minuta za 4.X mega.
On odradi sve lepo, znaci citav fajl se "prebaci" ali cim se
transfer zavrsi, veza se prekida i kao konacan rezultat svega se
dobije poruka uz koju fajl nije okacen a ni tog fajla vise nigde
nema (ja ne znam sta sam radio 35 minuta, tj. gde ga je on
uploadovao).
S druge strane, kad radim upload u pad, konatanto mi se desava da
posle 30 minuta veza puca i onda dobijem samo deo pesme. Da, recice
te vi, lakse je podeliti na vise delova arhivu ali zasto kad sam
video neke pesme ovde koje su slane citave i to po nekih 4-5 mega.
U cemu ja gresim?!
Pozdrav!
problemi.1790juice,
-> #1786, xeryus>> Pomalo ti je zalosno-smeshna poruka ... da li si stvarno toliko
>> jadan da verujesh u gluposti koje si napisao ?
>> Ovakve stavove i teorije vuches iz doba komunizma : ne slaze se
>> sa mnom , treba ga eliminisati.
>>
>> Btw nikada mi se nije javio problem koji navodish sa downloadom
>> fajla u mp3 formatu.
Ne njegova poruka uopste nije zalosna i smesna vec vrlo pametna i
samo pokazuje da covek misli na ovaj sistem onoliko koliko to moze
iz ugla jednog obicnog korisnika.
Da nod puca prilikom downloada mp3 fajla je ovde pokazivano i
dokazivano dosta puta a ti ako to ne znas, preslistaj starije
poruke.
Sto se tice stavova i teorija koje je on izneo, potpuno se slazem
sa njim jer ovde stvarno ima ljudi koje bole qrac za sve a zeleli
bi da koriste ovaj sistem i da on bude maximalno dobar.Ali bajo,
ne moze da se yebes a da ti ne udje.
Pozdrav!
problemi.1791the.edge,
-> #1784, ventura
T?>> Kad smo vec kod elementarnih stvari,netreba zaboraviti da zelenu
T?>> biljcicu treba zarezati kosim rezom,da bi se omogucio Fleberov sistem.
A kad smo vec kod elementarnih stvari, treba obratiti malo vise paznje
na pismenost.
AcCeSS DeNiED
problemi.1792the.edge,
-> #1786, xeryus
T?>> Ovakve stavove i teorije vuches iz doba komunizma :ne slaze se sa
T?>> mnom ,treba ga eliminisati.
Sta pa ti znas o komunizmu?!...
AcCeSS DeNiED
problemi.1793the.edge,
-> #1790, juice
T?>> Sto se tice stavova i teorija koje je on izneo,potpuno se slazem sa
T?>> njim jer ovde stvarno ima ljudi koje bole qrac za sve a zeleli bi da
T?>> koriste ovaj sistem i da on bude maximalno dobar.Ali bajo, ne moze da
T?>> se yebes a da ti ne udje.
Kad smo vec kod toga, da li mislis da je upotreba ovakvog tvog recnika dobra
i primerna za javnu konferenciju na milom_nam_sezamu?
AcCeSS DeNiED
problemi.1794ivkeb,
Ne znam jel bilo ranije..ali kad ste u konferenciji
civilizacija i zelite da prochitate bilo chiji res,
javlja se da ste odustali od pracenja teme religija.
Bug or what?
problemi.1795juice,
-> #1793, the.edgeJU> Kad smo vec kod toga, da li mislis da je upotreba ovakvog tvog
JU> recnika dobra i primerna za javnu konferenciju na
JU> milom_nam_sezamu?
Pa kad pogledam kako drugi pricaju, ova moja slikovita
objasnjenja sopstvenih tvrdnji su daleko od vulgarnog.
Pozdrav!
problemi.1796dr.iivan,
-> #1786, xeryus> XY} Nekoliko puta je pročitao i _zna_ da mp3 treba da se šalje
> XY} arhiviran, da posle nodovi ne bi zvonili u prazno, ali mu je opet
> XY} važnije da sluša bar malo muzike.
>
> Pomalo ti je zalosno-smeshna poruka ... da li si stvarno toliko
> jadan da verujesh u gluposti koje si napisao ?
Ne sećam se da sam tebe negde pomenuo?
> Ovakve stavove i teorije vuches iz doba komunizma : ne slaze se
> sa mnom , treba ga eliminisati.
Ko se sa kim ne slaže?
> Btw nikada mi se nije javio problem koji navodish sa downloadom
> fajla u mp3 formatu.
Baš mi je drago zbog toga. Misliću na tebe dok mi Sezam bude zvonio u
prazno.
problemi.1797the.edge,
-> #1795, juice
T?>> Pa kad pogledam kako drugi pricaju,ova moja slikovita objasnjenja
T?>> sopstvenih tvrdnji su daleko od vulgarnog.
Znaci, ako su svi kreteni, ti ces da budes budala... ipak, kada pogledamo
kretene, budale su daleko od poremecenog.
AcCeSS DeNiED
problemi.1799szarvas,
-> #1794, ivkeb>Ne znam jel bilo ranije..ali kad ste u konferenciji
>civilizacija i zelite da prochitate bilo chiji res,
>javlja se da ste odustali od pracenja teme religija.
>Bug or what?
Nije bag!!!
Svaka conf-a ima komandu resign (skraceno res) koja oznacava odustajanje od
aktivne conf-e.
Pouka: u confu ako zelis da citas neciji resume, kucaj .resume ili .res
pa ce te rebaciti u "resume" rezim. Obavezno sa tackom, jer se tako komanda
odnosi na glavne komande sistem.
Mislim da nije nesto gramaticki napisano,ali nadam se da sam pomogao.
Poz