problemi.1915indi,
E neko mij e promenio mail info
nemogu da verujem da je neko provalio MOJU shifru
jel postoji neki nacin da se provali ko je to uradioĘ
problemi.1916dbambi,
-> #1910, pifat=> S obzirom da su Sezamovi diskovi sa konferencijama bili prepunjeni,
=> od prošlog petka nije bilo moguće normalno koristiti ovaj režim, jer
=> je sam pokušaj čitanja dovodio do pucanja veze. U međuvremenu je
=> problem sa prostorom razrešen, ali je u konferencijama ostalo
=> nekoliko zabrljanih poruka čije čitanje i dalje prouzrokuje pucanje
=> veze. Kao privremeno rešenje, preporučuje se komanda
=> conference seen/all
=> kojom se pointer pomera iza ovih problematičnih poruka, a svako
=> obaveštenje o pojedinačnim zbrljanim porukama je dobrodošlo (mail
=> write nenad), kako bi one mogle biti uklonjene.
=>
=> Igor
Konačno čoveče :)
Neka je i problem u pitanju, samo neka se neko " služben " najzad
javio :)
Bambi
problemi.1917lboki,
sat na sezamu nije pomeren 1 sat unapred
problemi.1918rkramer,
-> #1917, lbokiC:\> sat na sezamu nije pomeren 1 sat unapred
C:\>
Al' je pomeren 10 minuta... jos malo pa ce da bude tacno vreme
;)
problemi.1919pack,
e ovde pack moliobi vas da onog koji pokusava da se nakaci na moje
ime upozorite a ne meni da saljetre poruke jer sam se prijavio samo
na res pack a ne na ostale silne juzere tako da bi vas molio da to
regulisete
ili da mi kazete tj napisete kako da mi ne citaju res da bi ga
zloupotrebljavali a ako ne preduzmete nesto napravicu djumbus u
napred zahvalan pack .
problemi.1920kiki,
-> #1919, pack> e ovde pack moliobi vas da onog koji pokusava da se nakaci na moje
> ime upozorite a ne meni da saljetre poruke jer sam se prijavio samo
> na res pack a ne na ostale silne juzere tako da bi vas molio da to
> regulisete
> ili da mi kazete tj napisete kako da mi ne citaju res da bi ga
> zloupotrebljavali a ako ne preduzmete nesto napravicu djumbus u
> napred zahvalan pack .
Skim li ti pricas??? :)))
problemi.1921paranoiac,
aman ljudi molim was, qmim was, blagosiljam, samo namestite sat..
samo to..
problemi.1922banga,
-> #1919, pack> napravicu djumbus
:)
problemi.1923saboteur.jr,
Node 9 stalno daje crvenu pozadinu.
Da li je mozda ovo vec znak da ce Sloba na vlasti biti duuugo,
duuugo....predugo? ;)
AcCeSS DeNiED
problemi.1924mango,
-> #1923, saboteur.jr> Node 9 stalno daje crvenu pozadinu.
> Da li je mozda ovo vec znak da ce Sloba na vlasti biti duuugo,
> duuugo....predugo? ;)
To ti je BRE conspiracy:) Pazi ovako: nod 9 - sada je '99. Dalje, to je
godina kada je SM ucvrstio vlast. Zatim, crvena pozadina, a jos ako uzmemo
u obzir da je BIGZ vlasnik Net-a... ;)))
problemi.1925the.edge,
Da li radi internet mail?
AcCeSS DeNiED
problemi.1926trooper,
-> #1925, the.edge Th> Da li radi internet mail?
Ne radi.
problemi.1927indi,
-> #1926, trooper-> Th> Da li radi internet mail?
->
-> Ne radi.
ma radi samo mu treba 2-3 pa cak i 4 dana da stidne
odavde tamo negde i obrnuto..:)
problemi.1928rotten,
Shta je sa node 9? Kad ukucam user i pasword iskljuci me.
problemi.1929corgan,
E stvarno bi mogli da malo sredite e-mail za internet povodom ove situacije
Moramo u svet da shaljemo istinu...:)))))))))))))))
Pozdrav
Corgan
A.M.
problemi.1930bracha,
-> #1928, rottenNe znam sta se to desava sa nodom 9...
To se nazalost i meni desava, ali i sa nodovima 1 i 12!!!
Pozdrav
Vladeta
problemi.1931lboki,
Group>r mp3 010198- /t
Nema poruka.
Group>
-------------------
ovde ochigledno neshto ne radi ... ;)
problemi.1932the.edge,
Tek sada videh da internet mailovi nisu poslati jos od marta!!!!!!!!!!!!!!!!
Posto mailovi stizu, mislio sam da isto tako i odlaze!!! ;((
Ovo je bezobrazluk.
Ja se jos cudio zasto mi niko nije odgovarao. ;(
AcCeSS DeNiED
problemi.1933obren,
-> #1932, the.edge> Tek sada videh da internet mailovi nisu poslati jos od
> marta!!!!!!!!!!!!!!!! Posto mailovi stizu, mislio sam da isto tako i
> odlaze!!! ;(( Ovo je bezobrazluk.
> Ja se jos cudio zasto mi niko nije odgovarao. ;(
Pročitaj poruku SEZAMNET.2:3.1836 u kojoj je objašnjeno zašto internet
mail ne ide napolje.
problemi.1934paranoiac,
> date
Sre 03.02.99 22:30
----
ne ljudi .. chemer ..
problemi.1935the.edge,
Zasto mi sezam pise poruku "Poruka pod brojem xx.yyyy" uvek sa +1?
Znaci, ako pise "Poruka pod brojem 32.1145" - stvarni broj te poruke ce biti
32.1144 ?!?!?!
AcCeSS DeNiED
problemi.1936popovics,
Mislim da su neki parni nodovi u autu, prekidaju vezu posle
unošenja user-a i pass-a
Srcky/popovics
problemi.1937morkin,
Nešto što do sada nisam pročitao da se nekome desilo...
Ne radi redirekcija u pad. Sistem se ponaša uobičajeno ("ispravno" je
prejaka reč) izuzev kad je u pitanju
MAIL READ >
ponaša se kao i
MAIL READ
Nije mi palo na pamet da probam da prebacim neki fajl u pad.
problemi.1938hercog,
-> #1936, popovics>> Mislim da su neki parni nodovi u autu, prekidaju vezu posle
>> unošenja user-a i pass-a
2., 4. i 8. nod...
Sale
p.s ima'l ovaj sistem nekog administratora?
problemi.1939rkramer,
Izgleda da je 8. nod upravo proradio... Pretpostavljam da isto
vazi i za 2 i 4.
problemi.1940praktica,
Zanima me kako da instaliram nasa slova na kompjuter. Imam nemacku
tastaturu sa latinicnim slovima na njoj (chicony/kb-5312). Probao
sam da instaliram slovenacku tastaturu ali nista... Kako ?
problemi.1941junior,
-> #1938, hercog> p.s ima'l ovaj sistem nekog administratora?
Ima, al' je zapeo u drugoj državi :(
problemi.1942junior,
-> #1937, morkin> MAIL READ >
> Nije mi palo na pamet da probam da prebacim neki fajl u pad.
Jesi probao sa 'mail read &'?
Meni radi savršeno. Možda je do određenog noda?
problemi.1943killboy,
Kad pozovem sezam kao da telefon zvoni a niko se ne javlja
U chemu mozhe da bude problem.
problemi.1944praktica,
Da i meni ista stvar, jednom mi je trebalo 2 sata da dobijem vezu a
kada je dobijem na Sezamu nema ni 4 korisnika !?
problemi.1945ventura,
-> #1944, praktica> Da i meni ista stvar, jednom mi je trebalo 2 sata da dobijem vezu a
> kada je dobijem na Sezamu nema ni 4 korisnika !?
Ma misevi pojeli mrezu :)
problemi.1946hercog,
-> #1943, killboy>> Kad pozovem sezam kao da telefon zvoni a niko se ne javlja
>> U chemu mozhe da bude problem.
Neki nod se zablokirao...
Sale
problemi.1947sani.,
-> #1943, killboy}} Kad pozovem sezam kao da telefon zvoni a niko se ne javlja
}} U chemu mozhe da bude problem.
Hm.. pa ne znam.
Jesi iskljucio ringlu?
problemi.1948voyager,
-> #1947, sani.>> Jesi iskljucio ringlu?
Tako je, a zaboravio si da kazes da obavezno mora da podesi ves
masinu na 30 C i TV na 44 kanal i treba da zameni filter za gorivo
dok pegla mora da bude na trojci.
VoYaGeR
problemi.1949miskop,
-> #1947, sani.>> }} Kad pozovem sezam kao da telefon zvoni a niko se ne javlja
>> }} U chemu mozhe da bude problem.
>> Hm.. pa ne znam.
>> Jesi iskljucio ringlu?
Čekaj prijatelju, ti znaš da budeš "opak" pa da brišeš poruke iz
"tvoje" konferencije kad ti nisu po volji, jel tako? E onda prestani i
ti da truješ ostale konfe tvojim bolidnim odgovorima, jer ovakvim odgo-
vorima, prvo što ni malo ne možeš da pomogneš čoveku i drugo samo "ka-
ljaš" ugled (kao jedan od moderatora) Sezama koji je već i onako otišao
u p***u materinu.
Zato se suzdrži i budi civilizovan, a tvoje gadosti i klinačke
fazone ostavi za "fisqulturu", jasno? ;)
problemi.1950pavijan,
-> #1949, miskop> Zato se suzdrzi i budi civilizovan, a tvoje gadosti i klinacke
> fazone ostavi za "fisqulturu", jasno? ;)
______________________________
Al. si mu ga rek'o svaka ti cast. :)))))))
Takodje u to smislu :)))
Pozdrav od pavijana.
problemi.1951sani.,
-> #1949, miskop}} brišeš poruke iz "tvoje" konferencije kad ti nisu po volji, jel
}} tako?
Naravno da nije tako :) Brisem samo poruke koje stete mom
ugledu i ugledu moje konferencije :). Ponekad brisem i poruke
koje stete ugledu autora iste.
}} Sezama koji je već i onako otišao u p***u materinu.
Pazi sta govoris , ratno je stanje. Da se ja pitam , "visilo"
bi se i zbog mnogo blazih izjava.
}} Zato se suzdrži i budi civilizovan
PAzi kad mi ne pada napamet. :)
problemi.1952indi,
-> #1949, miskop->>> }} Kad pozovem sezam kao da telefon zvoni a niko se ne javlja
->>> }} U chemu mozhe da bude problem.
->
->>> Hm.. pa ne znam.
->>> Jesi iskljucio ringlu?
->
-> Cekaj prijatelju, ti znas da budes "opak" pa da brises poruke iz
-> "tvoje" konferencije kad ti nisu po volji, jel tako? E onda prestani i
-> ti da trujes ostale konfe tvojim bolidnim odgovorima, jer ovakvim odgo-
-> vorima, prvo sto ni malo ne mozes da pomognes coveku i drugo samo "ka-
-> ljas" ugled (kao jedan od moderatora) Sezama koji je vec i onako otisao
-> u p***u materinu.
->
-> Zato se suzdrzi i budi civilizovan, a tvoje gadosti i klinacke
-> fazone ostavi za "fisqulturu", jasno? ;)
ma sta je bre ovo
koliko hiljada puta je bilo reci da na sezu ne rade nodovi
da ne radi skoro nista
i ovaj opet zapitkuje o tome
ko da nije cuo...
i ako je upaljena ringla gadost sta je onda "Sezama koji je vec i onako otisao
u p***u materinu."?!
problemi.1953miskop,
-> #1951, sani.>> }} Zato se suzdrži i budi civilizovan
>> PAzi kad mi ne pada napamet. :)
Pa jebi ga, nisi ti kriv...
problemi.1954indi,
desava mi se da sezam protokol
(kad napisem sezam u command line-u sezama:) ili, less likely, SDW jednostavno
nece da procitaju neku poruku, kao da je nema
primer:kod ortraka stoji poruka u SDWu i on cak oznaci i da skine fajl
koji ide uz nju i sve je to ok, exec sve uradi, skine fajl, a kod mene
jednostavno
ta poruka ne postoji, a postoji ona pre i ona posle nje
sta je to i kako moze da se otkloni taj problem
nadam se da nije opet u pitanju neispravnost sezama :(
problemi.1955qpele,
-> #1954, indi> ta poruka ne postoji, a postoji ona pre i ona posle nje
> sta je to i kako moze da se otkloni taj problem
> nadam se da nije opet u pitanju neispravnost sezama :(
Moze biti da je poruku u medjuvremenu izbrisao autor ili moderator.
problemi.1956indi,
-> #1955, qpele->> ta poruka ne postoji, a postoji ona pre i ona posle nje
->> sta je to i kako moze da se otkloni taj problem
->> nadam se da nije opet u pitanju neispravnost sezama :(
->
-> Moze biti da je poruku u medjuvremenu izbrisao autor ili moderator.
ne, mislim da nije
pa onda bi valjda pisalo "****** Ponistio moederator ********" ?
problemi.1957junior,
-> #1955, qpele> Moze biti da je poruku u medjuvremenu izbrisao autor ili moderator.
Problem renumeracije poruka postoji samo kod prebacivanja poruka iz
jedne teme u drugu, a kako to u forumu nije slučaj, biće da je nešto
loše urađeno pri otvaranju novog toma.
Ne znam da li se slične stvari javljaju i u sportu, jer su paralelno
otvoreni novi sport i novi forum.
Enivej, zak trenutno nije tu, tako da će otklanjanje problema sačekati
neka bolja vremena.
problemi.1958the.edge,
-> #1949, miskop
T?>> Zato se suzdrzi i budi civilizovan,a tvoje gadosti i klinacke fazone
T?>> ostavi za "fisqulturu",jasno?;)
Eh... neko ti da celu jednu konferenciju i pretvori je u obdaniste, ne bi li
tu (za)lecio komplexe, kad - nije ni to dovoljno. Nezahvalni su ljudi,
pa to ti je... a bice da treba i jaca terapija. ;)
AcCeSS DeNiED
problemi.1959sani.,
-> #1958, the.edge}} tu (za)lecio komplexe
Vidi vidi ko govori o kompleksima :))
Konachno se moj stari prijatelj B.edge (B edz , Bedz , ono sto
sto se nosilo na vasarima i seoskim svecanostima , a danas
i po gradskim trgovima i demonstracijama) oglasio povodom
"mog slucaja" :)
Ma verovatno bi se oglasio on i ranije , nego mi drzi ignore
bojeci se da ce jednom kad tad da me sretne na vezi ;))
Das nekom ignore , onda mu govoris u prvom licu, bez mogucnosti
da cujes odgovor.. to mene debelo vise podseca na kompleks ;)
problemi.1960miskop,
-> #1957, junior>> Enivej, zak trenutno nije tu, tako da će otklanjanje problema sačekati
>> neka bolja vremena.
Zak bi mogao da dÔ neka veća ovlašćenja moderatorima ili Obrenu,
tj. ljudima koji se ipak redovno (manje-više) javljaju na sistem.
Ovo čisto iz razloga da ako nešto rikne na sistemu, da ne moramo
da čekamo Zakov "povratak". Nije i loše po pitanju brisanja poruka iz
konferencija. Znamo kakva je situacija zbog punih diskova, a moderato-
ri konferencija prilikom brisanja poruka ustvari, ne brišu _stvarno_
sa diska već one postaju "nevidljive" za korisnike dok se ipak zadrža-
vaju u bazi.
problemi.1961indi,
koristim SDW za offline citanje i pisanje poruka
(jok koristim ga da secem 'leba:)
i kad god ga startujem, on mi izbacuje ono sa registracionim brojem
elem
pisao sam ja tom coveku sa userom .obj
ali mu je daaaaaaaavno istekla pretplata
pa da li postoji ovde neki korisnik SDWa
koji ima registracioni broj koji za isti
bio bih mu mnogo zahvalan a narocito moj desni kaziprst i levo dugme misa
problemi.1962mango,
-> #1961, indiDokle cete vise da pitate jedno te isto? Umesto da se po konfama slihtah
saniju, probaj malo komandu FIND, koristice ti.
319 ti je registracija za SDW
problemi.1963sani.,
-> #1962, mango}} Umesto da se po konfama slihtah saniju, probaj malo komandu
}} FIND, koristice ti.
:)))
Ja ipak smatram da je ovo prvo korisnije ;)
problemi.1964killboy,
-> #1963, sani.Ko hoce da se neshto prochuje nek kazhe ind-ju
bar kod mene uvek pali sve shto sam mu rekao on
je ubacio u conf-u.
problemi.1965morkin,
-> #1961, indi> bio bih mu mnogo zahvalan a narocito moj desni kaziprst i levo dugme
> misa
317 ili 371, ne sećam se.
problemi.1966smars,
LJudi upomoc!!!!
Ako nesto budete ocde prepoznali niej moja greska...!!!
Upomoc!!
Uz poruku je fajl koji sve objasnjava!!!!
To je moj backscrol....uzas...
OCU OBJASNJENJE...HELP!!
SKINITE FAJL UZ PORUKU< TO JE MOJ BACKSCROL!!!
OVO JE STRASNO!!!!
arggh.txtproblemi.1967sani.,
-> #1966, smars}} OCU OBJASNJENJE...
Mozda ti je puko' ansi..
problemi.1968indi,
-> #1962, mango-> 319 ti je registracija za SDW
indi tebi duboko zaHvaljivati bledoliki brate
PS: indi ne videti na koji se nacin indi slihtati saniju
indi ne videti koja korist biti od toga
:)))
problemi.1969lmicha,
E ljudi hitno su mi potrebni drajveri i softver za skener HP6100 c
Scan Jet.Ako neko poseduje gore navedeno molim ga neka mi hitno
javi.
Sifra: Hitno da hitnije nemoze biti
Unapred zahvalan, Bojan
problemi.1971indi,
pukla mi je veza kad sam prkusao da procitam
poruke iz muzika.3
neko mi rece da se te stvari dogadjaju kad se confe prepune,
pa treba da se otvore nove
ajde onda otvorite muzika.4, ili mi objasnita ako nisam u pravu
zasto nisam u pravu
10x
problemi.1972indi,
29m >sezam
----mail
----group
----conf
15k MUZIKA.3
NO CARRIER
ovo mi se desilo vec 3 puta... ;(
problemi.1973aandric,
E stvarno, sjebane su konferencije Muzika i Vicevi.
Molim nadlezne da bar otvore nove. Ono, nemoj da mi neko kaze :"Pa
znas i sam kakva je situacija na sistemu. Drzava propada, a ti bi
da citas viceve i slusas muziku!".
problemi.1974indi,
23m Conf:EXTRA.10>j v
23m Conf:VICEVI.4>r>
8k VICEVI.4
NO CARRIER
PA STA TO NE VALJA LJUDI !!!!
prodje rat a ja ne mogu da skinem poruke!!!!! :((( ;(
problemi.1975ancha,
Najbolji vic u poslednje vreme...
'ocete da ga cujete?
procitajte u konferenciji vicevi zove se NO CARRIER
problemi.1976corgan,
Ne mogu da uploadujem nista fino, uradim attach i sve to,
ono lepo krene, i posle minut, cvrc, nema vise, uzas jedan.
B.
w
problemi.1977pixel,
-> #1976, corgan>Ne mogu da uploadujem nista fino, uradim attach i sve to,
>ono lepo krene, i posle minut, cvrc, nema vise, uzas jedan.
Za one koji nisu skontali, Sezamu su maximalno napunjeni
diskovi. Stoga, batalite upload za sada.
Dan
problemi.1978corgan,
-> #1977, pixel10x!
B.
problemi.1979job.,
haug
indi ovde
job. nemoj da mi zameris al imam problem
evo ga problem:
"kad god se zakacim za sezam i unesem SVOJ user i password
sve stane
kaze indi dobrodosli imate jos toliko i toliko i
nista se ne desava :(((
sad se javljam sa mog kompjutera i kad sam se ulogovao kao job.
bez problema me je sistem prihvatio
ali ako probam da se ulogujem kao JA tj. INDI, desava
se gore opisani problem"
pomagajte drugovi, ocu da se obesim....
odgovore molim posasljite na user job.
a on ce meni posle telefonom da procita sta mi predlazete da uradim
LJudi, stvar je HITNA!!!!!!!!
problemi.1980kobac.l,
> haug
>indi ovde
>job. nemoj da mi zameris al imam problem
>evo ga problem:
>"kad god se zakacim za sezam i unesem SVOJ user i password
>sve stane
>kaze indi dobrodosli imate jos toliko i toliko i
>nista se ne desava :(((
>sad se javljam sa mog kompjutera i kad sam se ulogovao kao job.
>bez problema me je sistem prihvatio
>ali ako probam da se ulogujem kao JA tj. INDI, desava
>se gore opisani problem"
>pomagajte drugovi, ocu da se obesim....
>odgovore molim posasljite na user job.
>a on ce meni posle telefonom da procita sta mi predlazete da uradim
>LJudi, stvar je HITNA!!!!!!!!
I meni se to potpuno isto desava :(((((((
POMAGAJTE LjUDI
inace ovde ZAFA
problemi.1981milko,
jeee bre ljudi moj normalni user jetotalno sjeban
vrtim pola sata, crknemod sretje kad dobijem
i onda kad ukucam user i pass
on mi kazhe koliko vremena imam i samo no carrier
a kad se ulogujem na neki drugi user, sve ide glatko
i onda vidim u .w da moj user stoji tamo recimo
proshlih 12 sati. Kako da se odglavim?
Ajde recite brzo trulo mi vishe da se grebem ovako
a i otju da pogledam poshtu
Fraudator tj Boris
problemi.1982pixel,
-> #1979, job.> odgovore molim posasljite na user job.
> a on ce meni posle telefonom da procita sta mi predlazete da uradim
> LJudi, stvar je HITNA!!!!!!!!
Stvar je možda hitna ali ćeš morati da se strpiš jer nisi jedini koji
pati od opisanog problema, a administratori se nešto ne javljaju u
poslednje vreme.
Šta da ti kažem, kuliraj i nadaj se da će ljudi uskoro da srede
stvar. :)
Dan (dselic)
problemi.1983sandokan,
Jel moze da se uradi nesto pa da mogu normalno da skidam poruke iz
konfa? Svaki put puca veza a i imam neke poruke u muzika.3 koje
hocu da vidim a nemogu jer mi puca veza cak i kad hocu da ih
izlistam. Sto se ne obrisu neke stare konferencije ili bar da
sistem obavesti onog koji hoce nesto da salje da nema mesta i
gotovo, a ne da neko kao posalje nesto a u stvari to sto je poslato
pojede mrak i niko zivi ne vidi..
problemi.1984rkramer,
-> #1983, sandokan
C:\> izlistam. Sto se ne obrisu neke stare konferencije ili bar da
C:\> sistem obavesti onog koji hoce nesto da salje da nema mesta i
C:\> gotovo, a ne da neko kao posalje nesto a u stvari to sto je
C:\> poslato
Kakvo vas bre brisanje konferencija spopalo?
Au bre... Ovde narod prolupao totalno.
Brisite fajlove sa diskova (ionako su dirovi puni matorog
softvera), attachovane fajlove uz mejl i ostalo. Konfe se na sezamu
NIKADA nisu brisale, a ne vidim ni jedan dobar razlog da se to cini.
problemi.1985sandokan,
-> #1984, rkramer> Kakvo vas bre brisanje konferencija spopalo?
>
> Au bre... Ovde narod prolupao totalno.
>
> Brisite fajlove sa diskova (ionako su dirovi puni matorog
> softvera), attachovane fajlove uz mejl i ostalo. Konfe se na
sezamu
> NIKADA nisu brisale, a ne vidim ni jedan dobar razlog da se to
cini.
Dobro ajde konfe neka se ne diraju :) ali mogle bi bar da se
pobrisu mail poruke ljudi koji nisu zvali recimo u poslednja
tri-cetiri meseca a takodje i sve fajlove uz mail poruke koji su
skinuti. Verujem da tu ima dosta djubreta a i onako skoro nikom
ne bi smetalo da se to obrise. Ocekujem konkretne poteze O:)..
problemi.1986miskop,
-> #1984, rkramer>> Brisite fajlove sa diskova (ionako su dirovi puni matorog
>> softvera), attachovane fajlove uz mejl i ostalo.
Čini mi se da je neko rekao da su mail, group i conf režimi na
odvojenim diskovima i da su samo 'conf-diskovi' slabi sa prostorom.
Da li je uopšte moguće nekako da se 'preusmeri' pisanje na bilo ko-
ji disk koji ima dovoljno mesta, bez obzira da li je disk namenjen
za mail, fajlove u diru i sl.?
problemi.1987indi,
-> #1975, ancha-> Najbolji vic u poslednje vreme...
-> 'ocete da ga cujete?
-> procitajte u konferenciji vicevi zove se NO CARRIER
:))))))))))))
problemi.1988indi,
-> #1982, pixel-> Sta da ti kazem, kuliraj i nadaj se da ce ljudi uskoro da srede
-> stvar. :)
stvar je sredjena, do neba se zahvaljujem onome ko mi je resio
problem..HVALAAA!!:))))
problemi.1989indi,
-> #1984, rkramer-> Brisite fajlove sa diskova (ionako su dirovi puni matorog
-> softvera), attachovane fajlove uz mejl i ostalo. Konfe se na sezamu
-> NIKADA nisu brisale, a ne vidim ni jedan dobar razlog da se to cini.
mislim da si ti skroz u pravu
mada.. da li su jako stare poruke iz confi bas TOLIKO potrebne???!!!
problemi.1990indi,
-> #1986, miskop->>> Brisite fajlove sa diskova (ionako su dirovi puni matorog
->>> softvera), attachovane fajlove uz mejl i ostalo.
-> Cini mi se da je neko rekao da su mail, group i conf rezimi na
-> odvojenim diskovima i da su samo 'conf-diskovi' slabi sa prostorom.
-> Da li je uopste moguce nekako da se 'preusmeri' pisanje na bilo ko-
-> ji disk koji ima dovoljno mesta, bez obzira da li je disk namenjen
-> za mail, fajlove u diru i sl.?
cekaj bre sta je sad ovo?
pa razumeo sam obren-a da je to sve jedno isto
ne pravi se razlika na diskovima
a pre toga je valjda junior rekaoda su diskovi odvojeni
sa recite sta je u stvari!!!!
problemi.1991gdown,
-> #1988, indiUmesto da svi daju po 100 dinzi za pomoc sezamu, sto i onako mnogi
ne bi prihvatili, zasto sezam ponovo naplacivao svoje usluge, a da
se placa direktno npr. sekretarici sezama keshom umesto
uplatnicom,tako da ona ne predaje novac upravi Bigza, a te pare
koje bi se polako (ali sigurno)skuljale da se iskoriste za obnovu
svega sto je potrebno.Tako bi svi platjali i novac bi se
skupio.Naravno mogle bi se napraviti neke potvrde koliko je ko
uplatio(tj. za koji period) da bi se utrosheni novac pravdao
rachunima sa novom opremom ??
problemi.1992rkramer,
-> #1989, indiC:\> mislim da si ti skroz u pravu
C:\> mada.. da li su jako stare poruke iz confi bas TOLIKO
C:\> potrebne???!!! -
Jesu.
problemi.1993junior,
-> #1990, indi> a pre toga je valjda junior rekaoda su diskovi odvojeni
> sa recite sta je u stvari!!!!
Uh, ne razumem ti se ja u sezamov hardver, ali suština je da
iako stare poruke u grupama i mailu ostaju, fajlovi uz njih
se brišu, tako da se time ipak oslobađa prostor, dok fajlovi
u konferencijama ostaju jednom za svagda.
Dakle, kačenje nekih većih stvari usmeriti u mail ili grupe
da bi se zadovoljila potražnja, a ipak olakšali sezamovi diskovi
nakon izvesnog vremena.
problemi.1994roach,
Imam jedan problem. Sezam mi nečita poruke koje sam poslao pod
userom "roach" zato sto sam na mom pravom useru (praktica) zaboravio
najnoviju šifru i to još pre više od nedelju dana, isto sam pre dva
meseca poslao poruku sezamu da hoću da mi povećaju broj članova
u grupi pirat, ali ništa .... Šta da radim, da li moram do Bigza ili
tako nešto ???
pozdrav
praktica
problemi.1995roach,
-> #1993, junior
>> a pre toga je valjda junior rekaoda su diskovi odvojeni
>> sa recite sta je u stvari!!!!
> Uh, ne razumem ti se ja u sezamov hardver, ali su▄tina je da
> iako stare poruke u grupama i mailu ostaju, fajlovi uz njih
> se bri▄u, tako da se time ipak oslobaşa prostor, dok fajlovi
> u konferencijama ostaju jednom za svagda.
> Dakle, kaŮenje nekih veÁih stvari usmeriti u mail ili grupe
> da bi se zadovoljila potraÎnja, a ipak olak▄ali sezamovi diskovi
> nakon izvesnog vremena.
Zar nebi bilo najjednostavnije prebaciti stare (readonly) fajlove
na nekoliko CD-a, makar to bio jedan 2x CD ROM ili CD ROM sa
magacinom za više CD diskova (čak bi se i isplatilo)
pozdrav
praktica
problemi.1996kiki,
-> #1994, roach> Imam jedan problem. Sezam mi nečita poruke koje sam poslao pod
> userom "roach" zato sto sam na mom pravom useru (praktica) zaboravio
> najnoviju šifru i to još pre više od nedelju dana, isto sam pre dva
> meseca poslao poruku sezamu da hoću da mi povećaju broj članova
> u grupi pirat, ali ništa .... Šta da radim, da li moram do Bigza ili
> tako nešto ???
Nažalost, moraćeš da uplatiš dodatni novac. Zbog nekih zakonskih osnova
i pravila na sezamu ne može da se poveća broj članova u grupi, sem ako
ne uplatiš za jednog člana više u grupi sumu od 17,63 dinara sa porezom
na promet od 10%. Nakon uplate, uplatnicu pošalji na adresu sezama. Po
mogućstvu u što kraćem roku će se povećati broj članova u tvojoj grupi, u
zavisnosti od uplaćene sume. Što se tiče password-a, moraćeš da se strpiš
da ti istekne pretplata pa tek onda po uplati nove da upišeš i nov
password.
problemi.1997gdown,
-> #1994, roach>> zato sto sam na mom pravom useru (praktica) zaboravio najnoviju
>> sifru
A zasto ne pozovesh sekretaricu ili koga vec na sezamu da ti kazu
koja ti je shifra ?
problemi.1998roach,
-> #1997, gdownU Tme i jeste fora, ne znam ni telefon, tj. da li treba da zove
raunare ili BIGZ ili sta vec, pojma nemam, nisam dobio nikakvu
brošuru kao što se npr. dobija na prou. Nek mi neko ostavi fon
te sekretarice ili nek mi kaze neki user pa nek oni pročitaju
poruku pa nek provere, svejedno... hvala unapred
pozdrav
praktica
problemi.1999roach,
-> #1996, kiki
> NaÎalost, moraÁe▄ da uplati▄ dodatni novac. Zbog nekih zakonskih
> osnova
> i pravila na sezamu ne moÎe da se poveÁa broj Ůlanova u grupi, sem
> ako
> ne uplati▄ za jednog Ůlana vi▄e u grupi sumu od 17,63 dinara sa
> porezom
> na promet od 10%. Nakon uplate, uplatnicu po▄alji na adresu sezama.
> Po
> moguÁstvu u ▄to kraÁem roku Áe se poveÁati broj Ůlanova u tvojoj
> grupi, u
> zavisnosti od uplaÁene sume. čto se tiŮe password-a, moraÁe▄ da se
> strpi▄
> da ti istekne pretplata pa tek onda po uplati nove da upi▄e▄ i nov
> password.
Mašta može svašta :)
pozdrav
praktica
problemi.2000dbambi,
-> #1991, gdown=> Umesto da svi daju po 100 dinzi za pomoc sezamu, sto i onako mnogi
=> ne bi prihvatili, zasto sezam ponovo naplacivao svoje usluge, a da
=> se placa direktno npr. sekretarici sezama keshom umesto
=> uplatnicom,tako da ona ne predaje novac upravi Bigza, a te pare
=> koje bi se polako (ali sigurno)skuljale da se iskoriste za obnovu
=> svega sto je potrebno.Tako bi svi platjali i novac bi se
=> skupio.Naravno mogle bi se napraviti neke potvrde koliko je ko
=> uplatio(tj. za koji period) da bi se utrosheni novac pravdao
=> rachunima sa novom opremom ??
Komunizam totalni :)
Bambi
problemi.2001indi,
-> #1991, gdown-> se placa direktno npr. sekretarici sezama keshom umesto
ima dosta ljudi van Beograda, pa bi ispalo da Beogradjani placaju
a da se ostali samo grebu tj. slepuju za sezamove usluge
(sve dok se pare ne skupe) jer zive daleko
problemi.2002indi,
-> #1993, junior->> a pre toga je valjda junior rekaoda su diskovi odvojeni
->> sa recite sta je u stvari!!!!
-> Uh, ne razumem ti se ja u sezamov hardver, ali sustina je da
pa nemoj da me zbunjujes onda |)
-> iako stare poruke u grupama i mailu ostaju, fajlovi uz njih
-> se brisu, tako da se time ipak oslobada prostor, dok fajlovi
-> u konferencijama ostaju jednom za svagda.
-> Dakle, kacenje nekih vecih stvari usmeriti u mail ili grupe
-> da bi se zadovoljila potraznja, a ipak olaksali sezamovi diskovi
-> nakon izvesnog vremena.
aaaaaa tako dakle!!
a zasto se ne brisu i stare mail poruke? i to bi oslobodilo prostor!
problemi.2003indi,
-> #1998, roach-> U Tme i jeste fora, ne znam ni telefon, tj. da li treba da zove
-> brosuru kao sto se npr. dobija na prou. Nek mi neko ostavi fon
-> te sekretarice ili nek mi kaze neki user pa nek oni procitaju
jeli,
a jel znas da mozes da se prijavis pod userom guest i ostavis
redakciji poruku da si zaboravio sifru , i to..
a tel sezama (na koji se ukljuci fax kad ljudi nisu tu) cu da ti dam na mail,
pa ako neko iz uprave kaze da moze i u konfu i ovde cu da bacim 0|)
pa nisam davno zvao taj telefon, nadam se da radi
problemi.2004junior,
-> #2002, indi> aaaaaa tako dakle!!
> a zasto se ne brisu i stare mail poruke? i to bi oslobodilo
> prostor!
Da, definitivno bi, a i korisnicima sora bi olakšalo odgovaranje
na poruke, ali prilikom svih gužvanja, kad je brojač prebacio 64k
nisu obrisane, a kad će, ne znamo..;)
Inače, ušteda prostora od mail i group poruka nije tolika, jer
prosečna mail poruka je daleko ispod 1k, i za ove 3 i po godine
skoro 100 000 poruka zauzima nešto tipa 50 mega, što je ekivalent
10-20 fajlova koji nekad znaju da stignu u periodu 10-ak dana.
No, dosta rasprave, jasno je svima šta je činiti, još da se nešto
i učini i sve će biti kul. ;)
problemi.2005roach,
-> #2003, indip
31m===============================
37m 3.1992 SEZAMNET.2:problemi
1;36mindi0;36m, 20.06.99. 22:55, 523 chr
32mOdgovor na 3.1987, 1;32mroach0;32m, 20.06.99. 16:43
31m---------------------------------------------------------37m
-> U Tme i jeste fora, ne znam ni telefon, tj. da li treba da zove
-> brosuru kao sto se npr. dobija na prou. Nek mi neko ostavi fon
-> te sekretarice ili nek mi kaze neki user pa nek oni procitaju
jeli,
a jel znas da mozes da se prijavis pod userom guest i ostavis
redakciji poruku da si zaboravio sifru , i to..
a tel sezama (na koji se ukljuci fax kad ljudi nisu tu) cu da ti
dam na mail,
pa ako neko iz uprave kaze da moze i u konfu i ovde cu da bacim 0|)
pa nisam davno zvao taj telefon, nada...
Znam, tako sam i poslao poruku iako su to iste one koje se dobijaju
preko maila, hvala na fonu koji si mi ostavio na Mail
pozdrav praktica
problemi.2006mrav,
>> Brisite fajlove sa diskova (ionako su dirovi puni matorog
>> softvera), attachovane fajlove uz mejl i ostalo. Konfe se na sezamu
>> NIKADA nisu brisale, a ne vidim ni jedan dobar razlog da se to cini.
Ovo za brisanje fajlova i nije losha fora, kome treba matori softver, mislim
ima poneka zanimljiva stvar, ali skoro sve je fush. Ne bi bilo lose da mi
(korisnici) saljemo neke programe, upgrade-ove i te stvarcice, pa da
baja koji je zaduzen za to poubacuje za mesta.
Idemo u korak sa svetom.
A u vezi brisanja konfe - kakvo cuvanje poruka, siguran sam da bar 90%
korisnika nije trazilo poruke starije od (recimo) 3 meseca.
A onih 10% korisnika koji jesu, imaju tastaturu, imaju prste, pa neka pisu
sta ih zanima.
Strah&Treppett
problemi.2007rkramer,
-> #2006, mravC:\> A u vezi brisanja konfe - kakvo cuvanje poruka, siguran sam
C:\> da bar 90% korisnika nije trazilo poruke starije od (recimo)
C:\> 3 meseca. A onih 10% korisnika koji jesu, imaju tastaturu,
C:\> imaju prste, pa neka pisu sta ih zanima.
Vidim, ti bi se zalagao i za rusenje manastira iz 14. i 15.
veka, ukoliko ponestane prostora za izgradnju stenara... ;)
Divota...
problemi.2008rkramer,
Mislim, sto se mene tice nije problem, ali... ;))
C:\> R:\>ti
C:\> Sre 23.06.99 00:07
C:\> Na vezi: -5 sec. Do kraja: 24 h 18 min 5 sec.
C:\> Ukupno za danas je ostalo: 24 h 47 min 17 sec.
C:\> R:\>ti
C:\> Sre 23.06.99 00:07
C:\> Na vezi: -1 sec. Do kraja: 24 h 18 min 1 sec.
C:\> Ukupno za danas je ostalo: 24 h 47 min 13 sec.
C:\> R:\>ti
C:\> Sre 23.06.99 00:07
C:\> Na vezi: 0 sec. Do kraja: 24 h 18 min 0 sec.
C:\> Ukupno za danas je ostalo: 24 h 47 min 12 sec.
C:\> R:\>ti
C:\> Sre 23.06.99 00:07
C:\> Na vezi: -59 sec. Do kraja: 24 h 17 min 59 sec.
C:\> Ukupno za danas je ostalo: 24 h 47 min 11 sec.
C:\> R:\>ti
C:\> Sre 23.06.99 00:08
C:\> Na vezi: -58 sec. Do kraja: 24 h 17 min 58 sec.
C:\> Ukupno za danas je ostalo: 24 h 47 min 10 sec.
Ovaj Sezam gadno brljavi...
problemi.2009mrav,
-> #2007, rkramer>> Vidim, ti bi se zalagao i za rusenje manastira iz 14. i 15.
>> veka, ukoliko ponestane prostora za izgradnju stenara... ;)
>>
>> Divota...
O tome bih morao da razmislim.
Kakvo glupo poredjenje. Navedi mi slicnosti izmedju manastira iz 14. i 15.
veka i glupih poruka koje skoro nikome ne trebaju.
problemi.2010rkramer,
-> #2009, mravC:\> O tome bih morao da razmislim.
C:\> Kakvo glupo poredjenje. Navedi mi slicnosti izmedju manastira
C:\> iz 14. i 15. veka i glupih poruka koje skoro nikome ne
C:\> trebaju.
Razmisljaj...
Evo jedan hint da ti pomognem: poruke na Sezamu nisu bile uvek
glupe kao sada... ;)
problemi.2011mrav,
-> #2010, rkramer>> Evo jedan hint da ti pomognem: poruke na Sezamu nisu bile uvek
>> glupe kao sada... ;)
Nije vazno shto nisu bile, sada ih niko ne koristi.
problemi.2012rkramer,
-> #2011, mravC:\>
C:\> Nije vazno shto nisu bile, sada ih niko ne koristi.
Pa i manastire vise niko ne koristi ;)
problemi.2013mrav,
-> #2012, rkramer>> Pa i manastire vise niko ne koristi ;)
Ali manastiri su simbol, clokupne srpske istorije, a poruke nisu.
Manastiri mnogima znace mnoga, a poruke ne.
Sve u svemu manastiri nemaju nikakve veza sa nekim glupim porukama na Sezamu.
U ostalom ti bi radije citao neke poruka koje ne vrede ni pare, nego neke
koje koje se ticu problema koji mogu da re snadju snaki sekund.
problemi.2014kum.djole,
-> #2011, mrav> Nije vazno shto nisu bile, sada ih niko ne koristi.
Glupost.
Kao kad bi neka novinska kuća spalila milion primeraka svojih
novina iz arhive zato što neko smatra da to "niko ne koristi"
i da "to" samo zauzima prostor.
problemi.2015mrav,
-> #2014, kum.djole>> Glupost.
>> Kao kad bi neka novinska kuca spalila milion primeraka svojih
>> novina iz arhive zato sto neko smatra da to "niko ne koristi"
>> i da "to" samo zauzima prostor.
Pa i jesu, a i televizija je brisala kasete kad ih nije bilo pa smo josh
zevi, a televizija josh postoji