SEZAM.2

19 Dec 1996 - 21 Dec 1999

Topics

  1. obavestenja (43)
  2. pitanja (2339)
  3. problemi (2196)
  4. predlozi (1127)
  5. konferencije (14)
  6. fajlovi (255)
  7. olr (1136)
  8. vote (35)
  9. kritika (1164)
  10. razno (1220)

Messages - problemi

problemi.1915 indi,
E neko mij e promenio mail info nemogu da verujem da je neko provalio MOJU shifru jel postoji neki nacin da se provali ko je to uradioĘ
problemi.1916 dbambi, -> #1910, pifat
=> S obzirom da su Sezamovi diskovi sa konferencijama bili prepunjeni, => od prošlog petka nije bilo moguće normalno koristiti ovaj režim, jer => je sam pokušaj čitanja dovodio do pucanja veze. U međuvremenu je => problem sa prostorom razrešen, ali je u konferencijama ostalo => nekoliko zabrljanih poruka čije čitanje i dalje prouzrokuje pucanje => veze. Kao privremeno rešenje, preporučuje se komanda => conference seen/all => kojom se pointer pomera iza ovih problematičnih poruka, a svako => obaveštenje o pojedinačnim zbrljanim porukama je dobrodošlo (mail => write nenad), kako bi one mogle biti uklonjene. => => Igor Konačno čoveče :) Neka je i problem u pitanju, samo neka se neko " služben " najzad javio :) Bambi
problemi.1917 lboki,
sat na sezamu nije pomeren 1 sat unapred
problemi.1918 rkramer, -> #1917, lboki
C:\> sat na sezamu nije pomeren 1 sat unapred C:\> Al' je pomeren 10 minuta... jos malo pa ce da bude tacno vreme ;)
problemi.1919 pack,
e ovde pack moliobi vas da onog koji pokusava da se nakaci na moje ime upozorite a ne meni da saljetre poruke jer sam se prijavio samo na res pack a ne na ostale silne juzere tako da bi vas molio da to regulisete ili da mi kazete tj napisete kako da mi ne citaju res da bi ga zloupotrebljavali a ako ne preduzmete nesto napravicu djumbus u napred zahvalan pack .
problemi.1920 kiki, -> #1919, pack
> e ovde pack moliobi vas da onog koji pokusava da se nakaci na moje > ime upozorite a ne meni da saljetre poruke jer sam se prijavio samo > na res pack a ne na ostale silne juzere tako da bi vas molio da to > regulisete > ili da mi kazete tj napisete kako da mi ne citaju res da bi ga > zloupotrebljavali a ako ne preduzmete nesto napravicu djumbus u > napred zahvalan pack . Skim li ti pricas??? :)))
problemi.1921 paranoiac,
aman ljudi molim was, qmim was, blagosiljam, samo namestite sat.. samo to..
problemi.1922 banga, -> #1919, pack
> napravicu djumbus :)
problemi.1923 saboteur.jr,
Node 9 stalno daje crvenu pozadinu. Da li je mozda ovo vec znak da ce Sloba na vlasti biti duuugo, duuugo....predugo? ;) AcCeSS DeNiED
problemi.1924 mango, -> #1923, saboteur.jr
> Node 9 stalno daje crvenu pozadinu. > Da li je mozda ovo vec znak da ce Sloba na vlasti biti duuugo, > duuugo....predugo? ;) To ti je BRE conspiracy:) Pazi ovako: nod 9 - sada je '99. Dalje, to je godina kada je SM ucvrstio vlast. Zatim, crvena pozadina, a jos ako uzmemo u obzir da je BIGZ vlasnik Net-a... ;)))
problemi.1925 the.edge,
Da li radi internet mail? AcCeSS DeNiED
problemi.1926 trooper, -> #1925, the.edge
Th> Da li radi internet mail? Ne radi.
problemi.1927 indi, -> #1926, trooper
-> Th> Da li radi internet mail? -> -> Ne radi. ma radi samo mu treba 2-3 pa cak i 4 dana da stidne odavde tamo negde i obrnuto..:)
problemi.1928 rotten,
Shta je sa node 9? Kad ukucam user i pasword iskljuci me.
problemi.1929 corgan,
E stvarno bi mogli da malo sredite e-mail za internet povodom ove situacije Moramo u svet da shaljemo istinu...:))))))))))))))) Pozdrav Corgan A.M.
problemi.1930 bracha, -> #1928, rotten
Ne znam sta se to desava sa nodom 9... To se nazalost i meni desava, ali i sa nodovima 1 i 12!!! Pozdrav Vladeta
problemi.1931 lboki,
Group>r mp3 010198- /t Nema poruka. Group> ------------------- ovde ochigledno neshto ne radi ... ;)
problemi.1932 the.edge,
Tek sada videh da internet mailovi nisu poslati jos od marta!!!!!!!!!!!!!!!! Posto mailovi stizu, mislio sam da isto tako i odlaze!!! ;(( Ovo je bezobrazluk. Ja se jos cudio zasto mi niko nije odgovarao. ;( AcCeSS DeNiED
problemi.1933 obren, -> #1932, the.edge
> Tek sada videh da internet mailovi nisu poslati jos od > marta!!!!!!!!!!!!!!!! Posto mailovi stizu, mislio sam da isto tako i > odlaze!!! ;(( Ovo je bezobrazluk. > Ja se jos cudio zasto mi niko nije odgovarao. ;( Pročitaj poruku SEZAMNET.2:3.1836 u kojoj je objašnjeno zašto internet mail ne ide napolje.
problemi.1934 paranoiac,
> date Sre 03.02.99 22:30 ---- ne ljudi .. chemer ..
problemi.1935 the.edge,
Zasto mi sezam pise poruku "Poruka pod brojem xx.yyyy" uvek sa +1? Znaci, ako pise "Poruka pod brojem 32.1145" - stvarni broj te poruke ce biti 32.1144 ?!?!?! AcCeSS DeNiED
problemi.1936 popovics,
Mislim da su neki parni nodovi u autu, prekidaju vezu posle unošenja user-a i pass-a Srcky/popovics
problemi.1937 morkin,
Nešto što do sada nisam pročitao da se nekome desilo... Ne radi redirekcija u pad. Sistem se ponaša uobičajeno ("ispravno" je prejaka reč) izuzev kad je u pitanju MAIL READ > ponaša se kao i MAIL READ Nije mi palo na pamet da probam da prebacim neki fajl u pad.
problemi.1938 hercog, -> #1936, popovics
>> Mislim da su neki parni nodovi u autu, prekidaju vezu posle >> unošenja user-a i pass-a 2., 4. i 8. nod... Sale p.s ima'l ovaj sistem nekog administratora?
problemi.1939 rkramer,
Izgleda da je 8. nod upravo proradio... Pretpostavljam da isto vazi i za 2 i 4.
problemi.1940 praktica,
Zanima me kako da instaliram nasa slova na kompjuter. Imam nemacku tastaturu sa latinicnim slovima na njoj (chicony/kb-5312). Probao sam da instaliram slovenacku tastaturu ali nista... Kako ?
problemi.1941 junior, -> #1938, hercog
> p.s ima'l ovaj sistem nekog administratora? Ima, al' je zapeo u drugoj državi :(
problemi.1942 junior, -> #1937, morkin
> MAIL READ > > Nije mi palo na pamet da probam da prebacim neki fajl u pad. Jesi probao sa 'mail read &'? Meni radi savršeno. Možda je do određenog noda?
problemi.1943 killboy,
Kad pozovem sezam kao da telefon zvoni a niko se ne javlja U chemu mozhe da bude problem.
problemi.1944 praktica,
Da i meni ista stvar, jednom mi je trebalo 2 sata da dobijem vezu a kada je dobijem na Sezamu nema ni 4 korisnika !?
problemi.1945 ventura, -> #1944, praktica
> Da i meni ista stvar, jednom mi je trebalo 2 sata da dobijem vezu a > kada je dobijem na Sezamu nema ni 4 korisnika !? Ma misevi pojeli mrezu :)
problemi.1946 hercog, -> #1943, killboy
>> Kad pozovem sezam kao da telefon zvoni a niko se ne javlja >> U chemu mozhe da bude problem. Neki nod se zablokirao... Sale
problemi.1947 sani., -> #1943, killboy
}} Kad pozovem sezam kao da telefon zvoni a niko se ne javlja }} U chemu mozhe da bude problem. Hm.. pa ne znam. Jesi iskljucio ringlu?
problemi.1948 voyager, -> #1947, sani.
>> Jesi iskljucio ringlu? Tako je, a zaboravio si da kazes da obavezno mora da podesi ves masinu na 30 C i TV na 44 kanal i treba da zameni filter za gorivo dok pegla mora da bude na trojci. VoYaGeR
problemi.1949 miskop, -> #1947, sani.
>> }} Kad pozovem sezam kao da telefon zvoni a niko se ne javlja >> }} U chemu mozhe da bude problem. >> Hm.. pa ne znam. >> Jesi iskljucio ringlu? Čekaj prijatelju, ti znaš da budeš "opak" pa da brišeš poruke iz "tvoje" konferencije kad ti nisu po volji, jel tako? E onda prestani i ti da truješ ostale konfe tvojim bolidnim odgovorima, jer ovakvim odgo- vorima, prvo što ni malo ne možeš da pomogneš čoveku i drugo samo "ka- ljaš" ugled (kao jedan od moderatora) Sezama koji je već i onako otišao u p***u materinu. Zato se suzdrži i budi civilizovan, a tvoje gadosti i klinačke fazone ostavi za "fisqulturu", jasno? ;)
problemi.1950 pavijan, -> #1949, miskop
> Zato se suzdrzi i budi civilizovan, a tvoje gadosti i klinacke > fazone ostavi za "fisqulturu", jasno? ;) ______________________________ Al. si mu ga rek'o svaka ti cast. :))))))) Takodje u to smislu :))) Pozdrav od pavijana.
problemi.1951 sani., -> #1949, miskop
}} brišeš poruke iz "tvoje" konferencije kad ti nisu po volji, jel }} tako? Naravno da nije tako :) Brisem samo poruke koje stete mom ugledu i ugledu moje konferencije :). Ponekad brisem i poruke koje stete ugledu autora iste. }} Sezama koji je već i onako otišao u p***u materinu. Pazi sta govoris , ratno je stanje. Da se ja pitam , "visilo" bi se i zbog mnogo blazih izjava. }} Zato se suzdrži i budi civilizovan PAzi kad mi ne pada napamet. :)
problemi.1952 indi, -> #1949, miskop
->>> }} Kad pozovem sezam kao da telefon zvoni a niko se ne javlja ->>> }} U chemu mozhe da bude problem. -> ->>> Hm.. pa ne znam. ->>> Jesi iskljucio ringlu? -> -> Cekaj prijatelju, ti znas da budes "opak" pa da brises poruke iz -> "tvoje" konferencije kad ti nisu po volji, jel tako? E onda prestani i -> ti da trujes ostale konfe tvojim bolidnim odgovorima, jer ovakvim odgo- -> vorima, prvo sto ni malo ne mozes da pomognes coveku i drugo samo "ka- -> ljas" ugled (kao jedan od moderatora) Sezama koji je vec i onako otisao -> u p***u materinu. -> -> Zato se suzdrzi i budi civilizovan, a tvoje gadosti i klinacke -> fazone ostavi za "fisqulturu", jasno? ;) ma sta je bre ovo koliko hiljada puta je bilo reci da na sezu ne rade nodovi da ne radi skoro nista i ovaj opet zapitkuje o tome ko da nije cuo... i ako je upaljena ringla gadost sta je onda "Sezama koji je vec i onako otisao u p***u materinu."?!
problemi.1953 miskop, -> #1951, sani.
>> }} Zato se suzdrži i budi civilizovan >> PAzi kad mi ne pada napamet. :) Pa jebi ga, nisi ti kriv...
problemi.1954 indi,
desava mi se da sezam protokol (kad napisem sezam u command line-u sezama:) ili, less likely, SDW jednostavno nece da procitaju neku poruku, kao da je nema primer:kod ortraka stoji poruka u SDWu i on cak oznaci i da skine fajl koji ide uz nju i sve je to ok, exec sve uradi, skine fajl, a kod mene jednostavno ta poruka ne postoji, a postoji ona pre i ona posle nje sta je to i kako moze da se otkloni taj problem nadam se da nije opet u pitanju neispravnost sezama :(
problemi.1955 qpele, -> #1954, indi
> ta poruka ne postoji, a postoji ona pre i ona posle nje > sta je to i kako moze da se otkloni taj problem > nadam se da nije opet u pitanju neispravnost sezama :( Moze biti da je poruku u medjuvremenu izbrisao autor ili moderator.
problemi.1956 indi, -> #1955, qpele
->> ta poruka ne postoji, a postoji ona pre i ona posle nje ->> sta je to i kako moze da se otkloni taj problem ->> nadam se da nije opet u pitanju neispravnost sezama :( -> -> Moze biti da je poruku u medjuvremenu izbrisao autor ili moderator. ne, mislim da nije pa onda bi valjda pisalo "****** Ponistio moederator ********" ?
problemi.1957 junior, -> #1955, qpele
> Moze biti da je poruku u medjuvremenu izbrisao autor ili moderator. Problem renumeracije poruka postoji samo kod prebacivanja poruka iz jedne teme u drugu, a kako to u forumu nije slučaj, biće da je nešto loše urađeno pri otvaranju novog toma. Ne znam da li se slične stvari javljaju i u sportu, jer su paralelno otvoreni novi sport i novi forum. Enivej, zak trenutno nije tu, tako da će otklanjanje problema sačekati neka bolja vremena.
problemi.1958 the.edge, -> #1949, miskop
T?>> Zato se suzdrzi i budi civilizovan,a tvoje gadosti i klinacke fazone T?>> ostavi za "fisqulturu",jasno?;) Eh... neko ti da celu jednu konferenciju i pretvori je u obdaniste, ne bi li tu (za)lecio komplexe, kad - nije ni to dovoljno. Nezahvalni su ljudi, pa to ti je... a bice da treba i jaca terapija. ;) AcCeSS DeNiED
problemi.1959 sani., -> #1958, the.edge
}} tu (za)lecio komplexe Vidi vidi ko govori o kompleksima :)) Konachno se moj stari prijatelj B.edge (B edz , Bedz , ono sto sto se nosilo na vasarima i seoskim svecanostima , a danas i po gradskim trgovima i demonstracijama) oglasio povodom "mog slucaja" :) Ma verovatno bi se oglasio on i ranije , nego mi drzi ignore bojeci se da ce jednom kad tad da me sretne na vezi ;)) Das nekom ignore , onda mu govoris u prvom licu, bez mogucnosti da cujes odgovor.. to mene debelo vise podseca na kompleks ;)
problemi.1960 miskop, -> #1957, junior
>> Enivej, zak trenutno nije tu, tako da će otklanjanje problema sačekati >> neka bolja vremena. Zak bi mogao da dÔ neka veća ovlašćenja moderatorima ili Obrenu, tj. ljudima koji se ipak redovno (manje-više) javljaju na sistem. Ovo čisto iz razloga da ako nešto rikne na sistemu, da ne moramo da čekamo Zakov "povratak". Nije i loše po pitanju brisanja poruka iz konferencija. Znamo kakva je situacija zbog punih diskova, a moderato- ri konferencija prilikom brisanja poruka ustvari, ne brišu _stvarno_ sa diska već one postaju "nevidljive" za korisnike dok se ipak zadrža- vaju u bazi.
problemi.1961 indi,
koristim SDW za offline citanje i pisanje poruka (jok koristim ga da secem 'leba:) i kad god ga startujem, on mi izbacuje ono sa registracionim brojem elem pisao sam ja tom coveku sa userom .obj ali mu je daaaaaaaavno istekla pretplata pa da li postoji ovde neki korisnik SDWa koji ima registracioni broj koji za isti bio bih mu mnogo zahvalan a narocito moj desni kaziprst i levo dugme misa
problemi.1962 mango, -> #1961, indi
Dokle cete vise da pitate jedno te isto? Umesto da se po konfama slihtah saniju, probaj malo komandu FIND, koristice ti. 319 ti je registracija za SDW
problemi.1963 sani., -> #1962, mango
}} Umesto da se po konfama slihtah saniju, probaj malo komandu }} FIND, koristice ti. :))) Ja ipak smatram da je ovo prvo korisnije ;)
problemi.1964 killboy, -> #1963, sani.
Ko hoce da se neshto prochuje nek kazhe ind-ju bar kod mene uvek pali sve shto sam mu rekao on je ubacio u conf-u.
problemi.1965 morkin, -> #1961, indi
> bio bih mu mnogo zahvalan a narocito moj desni kaziprst i levo dugme > misa 317 ili 371, ne sećam se.
problemi.1966 smars,
LJudi upomoc!!!! Ako nesto budete ocde prepoznali niej moja greska...!!! Upomoc!! Uz poruku je fajl koji sve objasnjava!!!! To je moj backscrol....uzas... OCU OBJASNJENJE...HELP!! SKINITE FAJL UZ PORUKU< TO JE MOJ BACKSCROL!!! OVO JE STRASNO!!!! arggh.txt
problemi.1967 sani., -> #1966, smars
}} OCU OBJASNJENJE... Mozda ti je puko' ansi..
problemi.1968 indi, -> #1962, mango
-> 319 ti je registracija za SDW indi tebi duboko zaHvaljivati bledoliki brate PS: indi ne videti na koji se nacin indi slihtati saniju indi ne videti koja korist biti od toga :)))
problemi.1969 lmicha,
E ljudi hitno su mi potrebni drajveri i softver za skener HP6100 c Scan Jet.Ako neko poseduje gore navedeno molim ga neka mi hitno javi. Sifra: Hitno da hitnije nemoze biti Unapred zahvalan, Bojan
problemi.1971 indi,
pukla mi je veza kad sam prkusao da procitam poruke iz muzika.3 neko mi rece da se te stvari dogadjaju kad se confe prepune, pa treba da se otvore nove ajde onda otvorite muzika.4, ili mi objasnita ako nisam u pravu zasto nisam u pravu 10x
problemi.1972 indi,
29m >sezam ----mail ----group ----conf 15k MUZIKA.3 NO CARRIER ovo mi se desilo vec 3 puta... ;(
problemi.1973 aandric,
E stvarno, sjebane su konferencije Muzika i Vicevi. Molim nadlezne da bar otvore nove. Ono, nemoj da mi neko kaze :"Pa znas i sam kakva je situacija na sistemu. Drzava propada, a ti bi da citas viceve i slusas muziku!".
problemi.1974 indi,
23m Conf:EXTRA.10>j v 23m Conf:VICEVI.4>r> 8k VICEVI.4 NO CARRIER PA STA TO NE VALJA LJUDI !!!! prodje rat a ja ne mogu da skinem poruke!!!!! :((( ;(
problemi.1975 ancha,
Najbolji vic u poslednje vreme... 'ocete da ga cujete? procitajte u konferenciji vicevi zove se NO CARRIER
problemi.1976 corgan,
Ne mogu da uploadujem nista fino, uradim attach i sve to, ono lepo krene, i posle minut, cvrc, nema vise, uzas jedan. B. w
problemi.1977 pixel, -> #1976, corgan
>Ne mogu da uploadujem nista fino, uradim attach i sve to, >ono lepo krene, i posle minut, cvrc, nema vise, uzas jedan. Za one koji nisu skontali, Sezamu su maximalno napunjeni diskovi. Stoga, batalite upload za sada. Dan
problemi.1978 corgan, -> #1977, pixel
10x! B.
problemi.1979 job.,
haug indi ovde job. nemoj da mi zameris al imam problem evo ga problem: "kad god se zakacim za sezam i unesem SVOJ user i password sve stane kaze indi dobrodosli imate jos toliko i toliko i nista se ne desava :((( sad se javljam sa mog kompjutera i kad sam se ulogovao kao job. bez problema me je sistem prihvatio ali ako probam da se ulogujem kao JA tj. INDI, desava se gore opisani problem" pomagajte drugovi, ocu da se obesim.... odgovore molim posasljite na user job. a on ce meni posle telefonom da procita sta mi predlazete da uradim LJudi, stvar je HITNA!!!!!!!!
problemi.1980 kobac.l,
> haug >indi ovde >job. nemoj da mi zameris al imam problem >evo ga problem: >"kad god se zakacim za sezam i unesem SVOJ user i password >sve stane >kaze indi dobrodosli imate jos toliko i toliko i >nista se ne desava :((( >sad se javljam sa mog kompjutera i kad sam se ulogovao kao job. >bez problema me je sistem prihvatio >ali ako probam da se ulogujem kao JA tj. INDI, desava >se gore opisani problem" >pomagajte drugovi, ocu da se obesim.... >odgovore molim posasljite na user job. >a on ce meni posle telefonom da procita sta mi predlazete da uradim >LJudi, stvar je HITNA!!!!!!!! I meni se to potpuno isto desava :((((((( POMAGAJTE LjUDI inace ovde ZAFA
problemi.1981 milko,
jeee bre ljudi moj normalni user jetotalno sjeban vrtim pola sata, crknemod sretje kad dobijem i onda kad ukucam user i pass on mi kazhe koliko vremena imam i samo no carrier a kad se ulogujem na neki drugi user, sve ide glatko i onda vidim u .w da moj user stoji tamo recimo proshlih 12 sati. Kako da se odglavim? Ajde recite brzo trulo mi vishe da se grebem ovako a i otju da pogledam poshtu Fraudator tj Boris
problemi.1982 pixel, -> #1979, job.
> odgovore molim posasljite na user job. > a on ce meni posle telefonom da procita sta mi predlazete da uradim > LJudi, stvar je HITNA!!!!!!!! Stvar je možda hitna ali ćeš morati da se strpiš jer nisi jedini koji pati od opisanog problema, a administratori se nešto ne javljaju u poslednje vreme. Šta da ti kažem, kuliraj i nadaj se da će ljudi uskoro da srede stvar. :) Dan (dselic)
problemi.1983 sandokan,
Jel moze da se uradi nesto pa da mogu normalno da skidam poruke iz konfa? Svaki put puca veza a i imam neke poruke u muzika.3 koje hocu da vidim a nemogu jer mi puca veza cak i kad hocu da ih izlistam. Sto se ne obrisu neke stare konferencije ili bar da sistem obavesti onog koji hoce nesto da salje da nema mesta i gotovo, a ne da neko kao posalje nesto a u stvari to sto je poslato pojede mrak i niko zivi ne vidi..
problemi.1984 rkramer, -> #1983, sandokan
C:\> izlistam. Sto se ne obrisu neke stare konferencije ili bar da C:\> sistem obavesti onog koji hoce nesto da salje da nema mesta i C:\> gotovo, a ne da neko kao posalje nesto a u stvari to sto je C:\> poslato Kakvo vas bre brisanje konferencija spopalo? Au bre... Ovde narod prolupao totalno. Brisite fajlove sa diskova (ionako su dirovi puni matorog softvera), attachovane fajlove uz mejl i ostalo. Konfe se na sezamu NIKADA nisu brisale, a ne vidim ni jedan dobar razlog da se to cini.
problemi.1985 sandokan, -> #1984, rkramer
> Kakvo vas bre brisanje konferencija spopalo? > > Au bre... Ovde narod prolupao totalno. > > Brisite fajlove sa diskova (ionako su dirovi puni matorog > softvera), attachovane fajlove uz mejl i ostalo. Konfe se na sezamu > NIKADA nisu brisale, a ne vidim ni jedan dobar razlog da se to cini. Dobro ajde konfe neka se ne diraju :) ali mogle bi bar da se pobrisu mail poruke ljudi koji nisu zvali recimo u poslednja tri-cetiri meseca a takodje i sve fajlove uz mail poruke koji su skinuti. Verujem da tu ima dosta djubreta a i onako skoro nikom ne bi smetalo da se to obrise. Ocekujem konkretne poteze O:)..
problemi.1986 miskop, -> #1984, rkramer
>> Brisite fajlove sa diskova (ionako su dirovi puni matorog >> softvera), attachovane fajlove uz mejl i ostalo. Čini mi se da je neko rekao da su mail, group i conf režimi na odvojenim diskovima i da su samo 'conf-diskovi' slabi sa prostorom. Da li je uopšte moguće nekako da se 'preusmeri' pisanje na bilo ko- ji disk koji ima dovoljno mesta, bez obzira da li je disk namenjen za mail, fajlove u diru i sl.?
problemi.1987 indi, -> #1975, ancha
-> Najbolji vic u poslednje vreme... -> 'ocete da ga cujete? -> procitajte u konferenciji vicevi zove se NO CARRIER :))))))))))))
problemi.1988 indi, -> #1982, pixel
-> Sta da ti kazem, kuliraj i nadaj se da ce ljudi uskoro da srede -> stvar. :) stvar je sredjena, do neba se zahvaljujem onome ko mi je resio problem..HVALAAA!!:))))
problemi.1989 indi, -> #1984, rkramer
-> Brisite fajlove sa diskova (ionako su dirovi puni matorog -> softvera), attachovane fajlove uz mejl i ostalo. Konfe se na sezamu -> NIKADA nisu brisale, a ne vidim ni jedan dobar razlog da se to cini. mislim da si ti skroz u pravu mada.. da li su jako stare poruke iz confi bas TOLIKO potrebne???!!!
problemi.1990 indi, -> #1986, miskop
->>> Brisite fajlove sa diskova (ionako su dirovi puni matorog ->>> softvera), attachovane fajlove uz mejl i ostalo. -> Cini mi se da je neko rekao da su mail, group i conf rezimi na -> odvojenim diskovima i da su samo 'conf-diskovi' slabi sa prostorom. -> Da li je uopste moguce nekako da se 'preusmeri' pisanje na bilo ko- -> ji disk koji ima dovoljno mesta, bez obzira da li je disk namenjen -> za mail, fajlove u diru i sl.? cekaj bre sta je sad ovo? pa razumeo sam obren-a da je to sve jedno isto ne pravi se razlika na diskovima a pre toga je valjda junior rekaoda su diskovi odvojeni sa recite sta je u stvari!!!!
problemi.1991 gdown, -> #1988, indi
Umesto da svi daju po 100 dinzi za pomoc sezamu, sto i onako mnogi ne bi prihvatili, zasto sezam ponovo naplacivao svoje usluge, a da se placa direktno npr. sekretarici sezama keshom umesto uplatnicom,tako da ona ne predaje novac upravi Bigza, a te pare koje bi se polako (ali sigurno)skuljale da se iskoriste za obnovu svega sto je potrebno.Tako bi svi platjali i novac bi se skupio.Naravno mogle bi se napraviti neke potvrde koliko je ko uplatio(tj. za koji period) da bi se utrosheni novac pravdao rachunima sa novom opremom ??
problemi.1992 rkramer, -> #1989, indi
C:\> mislim da si ti skroz u pravu C:\> mada.. da li su jako stare poruke iz confi bas TOLIKO C:\> potrebne???!!! - Jesu.
problemi.1993 junior, -> #1990, indi
> a pre toga je valjda junior rekaoda su diskovi odvojeni > sa recite sta je u stvari!!!! Uh, ne razumem ti se ja u sezamov hardver, ali suština je da iako stare poruke u grupama i mailu ostaju, fajlovi uz njih se brišu, tako da se time ipak oslobađa prostor, dok fajlovi u konferencijama ostaju jednom za svagda. Dakle, kačenje nekih većih stvari usmeriti u mail ili grupe da bi se zadovoljila potražnja, a ipak olakšali sezamovi diskovi nakon izvesnog vremena.
problemi.1994 roach,
Imam jedan problem. Sezam mi nečita poruke koje sam poslao pod userom "roach" zato sto sam na mom pravom useru (praktica) zaboravio najnoviju šifru i to još pre više od nedelju dana, isto sam pre dva meseca poslao poruku sezamu da hoću da mi povećaju broj članova u grupi pirat, ali ništa .... Šta da radim, da li moram do Bigza ili tako nešto ??? pozdrav praktica
problemi.1995 roach, -> #1993, junior
>> a pre toga je valjda junior rekaoda su diskovi odvojeni >> sa recite sta je u stvari!!!! > Uh, ne razumem ti se ja u sezamov hardver, ali su▄tina je da > iako stare poruke u grupama i mailu ostaju, fajlovi uz njih > se bri▄u, tako da se time ipak oslobaşa prostor, dok fajlovi > u konferencijama ostaju jednom za svagda. > Dakle, kaŮenje nekih veÁih stvari usmeriti u mail ili grupe > da bi se zadovoljila potraÎnja, a ipak olak▄ali sezamovi diskovi > nakon izvesnog vremena. Zar nebi bilo najjednostavnije prebaciti stare (readonly) fajlove na nekoliko CD-a, makar to bio jedan 2x CD ROM ili CD ROM sa magacinom za više CD diskova (čak bi se i isplatilo) pozdrav praktica
problemi.1996 kiki, -> #1994, roach
> Imam jedan problem. Sezam mi nečita poruke koje sam poslao pod > userom "roach" zato sto sam na mom pravom useru (praktica) zaboravio > najnoviju šifru i to još pre više od nedelju dana, isto sam pre dva > meseca poslao poruku sezamu da hoću da mi povećaju broj članova > u grupi pirat, ali ništa .... Šta da radim, da li moram do Bigza ili > tako nešto ??? Nažalost, moraćeš da uplatiš dodatni novac. Zbog nekih zakonskih osnova i pravila na sezamu ne može da se poveća broj članova u grupi, sem ako ne uplatiš za jednog člana više u grupi sumu od 17,63 dinara sa porezom na promet od 10%. Nakon uplate, uplatnicu pošalji na adresu sezama. Po mogućstvu u što kraćem roku će se povećati broj članova u tvojoj grupi, u zavisnosti od uplaćene sume. Što se tiče password-a, moraćeš da se strpiš da ti istekne pretplata pa tek onda po uplati nove da upišeš i nov password.
problemi.1997 gdown, -> #1994, roach
>> zato sto sam na mom pravom useru (praktica) zaboravio najnoviju >> sifru A zasto ne pozovesh sekretaricu ili koga vec na sezamu da ti kazu koja ti je shifra ?
problemi.1998 roach, -> #1997, gdown
U Tme i jeste fora, ne znam ni telefon, tj. da li treba da zove raunare ili BIGZ ili sta vec, pojma nemam, nisam dobio nikakvu brošuru kao što se npr. dobija na prou. Nek mi neko ostavi fon te sekretarice ili nek mi kaze neki user pa nek oni pročitaju poruku pa nek provere, svejedno... hvala unapred pozdrav praktica
problemi.1999 roach, -> #1996, kiki
> NaÎalost, moraÁe▄ da uplati▄ dodatni novac. Zbog nekih zakonskih > osnova > i pravila na sezamu ne moÎe da se poveÁa broj Ůlanova u grupi, sem > ako > ne uplati▄ za jednog Ůlana vi▄e u grupi sumu od 17,63 dinara sa > porezom > na promet od 10%. Nakon uplate, uplatnicu po▄alji na adresu sezama. > Po > moguÁstvu u ▄to kraÁem roku Áe se poveÁati broj Ůlanova u tvojoj > grupi, u > zavisnosti od uplaÁene sume. čto se tiŮe password-a, moraÁe▄ da se > strpi▄ > da ti istekne pretplata pa tek onda po uplati nove da upi▄e▄ i nov > password. Mašta može svašta :) pozdrav praktica
problemi.2000 dbambi, -> #1991, gdown
=> Umesto da svi daju po 100 dinzi za pomoc sezamu, sto i onako mnogi => ne bi prihvatili, zasto sezam ponovo naplacivao svoje usluge, a da => se placa direktno npr. sekretarici sezama keshom umesto => uplatnicom,tako da ona ne predaje novac upravi Bigza, a te pare => koje bi se polako (ali sigurno)skuljale da se iskoriste za obnovu => svega sto je potrebno.Tako bi svi platjali i novac bi se => skupio.Naravno mogle bi se napraviti neke potvrde koliko je ko => uplatio(tj. za koji period) da bi se utrosheni novac pravdao => rachunima sa novom opremom ?? Komunizam totalni :) Bambi
problemi.2001 indi, -> #1991, gdown
-> se placa direktno npr. sekretarici sezama keshom umesto ima dosta ljudi van Beograda, pa bi ispalo da Beogradjani placaju a da se ostali samo grebu tj. slepuju za sezamove usluge (sve dok se pare ne skupe) jer zive daleko
problemi.2002 indi, -> #1993, junior
->> a pre toga je valjda junior rekaoda su diskovi odvojeni ->> sa recite sta je u stvari!!!! -> Uh, ne razumem ti se ja u sezamov hardver, ali sustina je da pa nemoj da me zbunjujes onda |) -> iako stare poruke u grupama i mailu ostaju, fajlovi uz njih -> se brisu, tako da se time ipak oslobada prostor, dok fajlovi -> u konferencijama ostaju jednom za svagda. -> Dakle, kacenje nekih vecih stvari usmeriti u mail ili grupe -> da bi se zadovoljila potraznja, a ipak olaksali sezamovi diskovi -> nakon izvesnog vremena. aaaaaa tako dakle!! a zasto se ne brisu i stare mail poruke? i to bi oslobodilo prostor!
problemi.2003 indi, -> #1998, roach
-> U Tme i jeste fora, ne znam ni telefon, tj. da li treba da zove -> brosuru kao sto se npr. dobija na prou. Nek mi neko ostavi fon -> te sekretarice ili nek mi kaze neki user pa nek oni procitaju jeli, a jel znas da mozes da se prijavis pod userom guest i ostavis redakciji poruku da si zaboravio sifru , i to.. a tel sezama (na koji se ukljuci fax kad ljudi nisu tu) cu da ti dam na mail, pa ako neko iz uprave kaze da moze i u konfu i ovde cu da bacim 0|) pa nisam davno zvao taj telefon, nadam se da radi
problemi.2004 junior, -> #2002, indi
> aaaaaa tako dakle!! > a zasto se ne brisu i stare mail poruke? i to bi oslobodilo > prostor! Da, definitivno bi, a i korisnicima sora bi olakšalo odgovaranje na poruke, ali prilikom svih gužvanja, kad je brojač prebacio 64k nisu obrisane, a kad će, ne znamo..;) Inače, ušteda prostora od mail i group poruka nije tolika, jer prosečna mail poruka je daleko ispod 1k, i za ove 3 i po godine skoro 100 000 poruka zauzima nešto tipa 50 mega, što je ekivalent 10-20 fajlova koji nekad znaju da stignu u periodu 10-ak dana. No, dosta rasprave, jasno je svima šta je činiti, još da se nešto i učini i sve će biti kul. ;)
problemi.2005 roach, -> #2003, indi
p 31m=============================== 37m 3.1992 SEZAMNET.2:problemi 1;36mindi0;36m, 20.06.99. 22:55, 523 chr 32mOdgovor na 3.1987, 1;32mroach0;32m, 20.06.99. 16:43 31m---------------------------------------------------------37m -> U Tme i jeste fora, ne znam ni telefon, tj. da li treba da zove -> brosuru kao sto se npr. dobija na prou. Nek mi neko ostavi fon -> te sekretarice ili nek mi kaze neki user pa nek oni procitaju jeli, a jel znas da mozes da se prijavis pod userom guest i ostavis redakciji poruku da si zaboravio sifru , i to.. a tel sezama (na koji se ukljuci fax kad ljudi nisu tu) cu da ti dam na mail, pa ako neko iz uprave kaze da moze i u konfu i ovde cu da bacim 0|) pa nisam davno zvao taj telefon, nada... Znam, tako sam i poslao poruku iako su to iste one koje se dobijaju preko maila, hvala na fonu koji si mi ostavio na Mail pozdrav praktica
problemi.2006 mrav,
>> Brisite fajlove sa diskova (ionako su dirovi puni matorog >> softvera), attachovane fajlove uz mejl i ostalo. Konfe se na sezamu >> NIKADA nisu brisale, a ne vidim ni jedan dobar razlog da se to cini. Ovo za brisanje fajlova i nije losha fora, kome treba matori softver, mislim ima poneka zanimljiva stvar, ali skoro sve je fush. Ne bi bilo lose da mi (korisnici) saljemo neke programe, upgrade-ove i te stvarcice, pa da baja koji je zaduzen za to poubacuje za mesta. Idemo u korak sa svetom. A u vezi brisanja konfe - kakvo cuvanje poruka, siguran sam da bar 90% korisnika nije trazilo poruke starije od (recimo) 3 meseca. A onih 10% korisnika koji jesu, imaju tastaturu, imaju prste, pa neka pisu sta ih zanima. Strah&Treppett
problemi.2007 rkramer, -> #2006, mrav
C:\> A u vezi brisanja konfe - kakvo cuvanje poruka, siguran sam C:\> da bar 90% korisnika nije trazilo poruke starije od (recimo) C:\> 3 meseca. A onih 10% korisnika koji jesu, imaju tastaturu, C:\> imaju prste, pa neka pisu sta ih zanima. Vidim, ti bi se zalagao i za rusenje manastira iz 14. i 15. veka, ukoliko ponestane prostora za izgradnju stenara... ;) Divota...
problemi.2008 rkramer,
Mislim, sto se mene tice nije problem, ali... ;)) C:\> R:\>ti C:\> Sre 23.06.99 00:07 C:\> Na vezi: -5 sec. Do kraja: 24 h 18 min 5 sec. C:\> Ukupno za danas je ostalo: 24 h 47 min 17 sec. C:\> R:\>ti C:\> Sre 23.06.99 00:07 C:\> Na vezi: -1 sec. Do kraja: 24 h 18 min 1 sec. C:\> Ukupno za danas je ostalo: 24 h 47 min 13 sec. C:\> R:\>ti C:\> Sre 23.06.99 00:07 C:\> Na vezi: 0 sec. Do kraja: 24 h 18 min 0 sec. C:\> Ukupno za danas je ostalo: 24 h 47 min 12 sec. C:\> R:\>ti C:\> Sre 23.06.99 00:07 C:\> Na vezi: -59 sec. Do kraja: 24 h 17 min 59 sec. C:\> Ukupno za danas je ostalo: 24 h 47 min 11 sec. C:\> R:\>ti C:\> Sre 23.06.99 00:08 C:\> Na vezi: -58 sec. Do kraja: 24 h 17 min 58 sec. C:\> Ukupno za danas je ostalo: 24 h 47 min 10 sec. Ovaj Sezam gadno brljavi...
problemi.2009 mrav, -> #2007, rkramer
>> Vidim, ti bi se zalagao i za rusenje manastira iz 14. i 15. >> veka, ukoliko ponestane prostora za izgradnju stenara... ;) >> >> Divota... O tome bih morao da razmislim. Kakvo glupo poredjenje. Navedi mi slicnosti izmedju manastira iz 14. i 15. veka i glupih poruka koje skoro nikome ne trebaju.
problemi.2010 rkramer, -> #2009, mrav
C:\> O tome bih morao da razmislim. C:\> Kakvo glupo poredjenje. Navedi mi slicnosti izmedju manastira C:\> iz 14. i 15. veka i glupih poruka koje skoro nikome ne C:\> trebaju. Razmisljaj... Evo jedan hint da ti pomognem: poruke na Sezamu nisu bile uvek glupe kao sada... ;)
problemi.2011 mrav, -> #2010, rkramer
>> Evo jedan hint da ti pomognem: poruke na Sezamu nisu bile uvek >> glupe kao sada... ;) Nije vazno shto nisu bile, sada ih niko ne koristi.
problemi.2012 rkramer, -> #2011, mrav
C:\> C:\> Nije vazno shto nisu bile, sada ih niko ne koristi. Pa i manastire vise niko ne koristi ;)
problemi.2013 mrav, -> #2012, rkramer
>> Pa i manastire vise niko ne koristi ;) Ali manastiri su simbol, clokupne srpske istorije, a poruke nisu. Manastiri mnogima znace mnoga, a poruke ne. Sve u svemu manastiri nemaju nikakve veza sa nekim glupim porukama na Sezamu. U ostalom ti bi radije citao neke poruka koje ne vrede ni pare, nego neke koje koje se ticu problema koji mogu da re snadju snaki sekund.
problemi.2014 kum.djole, -> #2011, mrav
> Nije vazno shto nisu bile, sada ih niko ne koristi. Glupost. Kao kad bi neka novinska kuća spalila milion primeraka svojih novina iz arhive zato što neko smatra da to "niko ne koristi" i da "to" samo zauzima prostor.
problemi.2015 mrav, -> #2014, kum.djole
>> Glupost. >> Kao kad bi neka novinska kuca spalila milion primeraka svojih >> novina iz arhive zato sto neko smatra da to "niko ne koristi" >> i da "to" samo zauzima prostor. Pa i jesu, a i televizija je brisala kasete kad ih nije bilo pa smo josh zevi, a televizija josh postoji