SEZAM.2

19 Dec 1996 - 21 Dec 1999

Topics

  1. obavestenja (43)
  2. pitanja (2339)
  3. problemi (2196)
  4. predlozi (1127)
  5. konferencije (14)
  6. fajlovi (255)
  7. olr (1136)
  8. vote (35)
  9. kritika (1164)
  10. razno (1220)

Messages - problemi

problemi.107 evlad, -> #89, dr.grba
­=->> Dragi moj WIZ, pročitaj 'ladnom glavom esej pod radnim nazivom ­=->> 'vozdra raja'... ­=- ­=- Ili da pita tebe, pošto si ga ti, očigledno, već naučio napamet. Odštampao i držim kao sliku uramljeno ;), zadovoljan. Zemo, srećna ti nova godina :)
problemi.108 evlad, -> #90, dr.grba
­=- Jesi li ti onaj što mi se nudio da obuče plavu uniformu, pa da ide sa ­=- mnom na pijacu da obara cene švrcovanoj robi u moje ime? Jesi li ti onaj što je bio u mojoj firmi da _sredi_ računar dok sam ja bio na godišnjem odmoru ? Izgleda da i ti pomalo radiš za nas ... Sledeći put dođi kad sam tu, navrati u moju kancelariju na kafu :)
problemi.109 zlatibor, -> #43, nenad
=> Pravopisne greške su lično njegove, a verovatno i pištolj. :))))) Susdržavao sam se od bilo kakvih daljih dijaloga, al' na ovo moram da postavim jedno pitanje. Kakve veze ima rasprava u forumu Srbija, u koj sam ja izjavio da ću možda pucati u kriminalca ako me napadne, sa ovom ovde ? Ako imaš šta da mi odgovoriš reci tamo, a ne da zlonamerno daješ kojekakve komentare o meni. Čudno da ti ne znaš da je Budim koristio moj user za promociju studentskog protesta pošto mu je tad istekla pretplata. Čudno je zbog tog jer kako vidim dobro si informisan o meni, a pratiš šta ja pišem po konferencijama. ;) Ono gospodine piši bez znaka navoda, jer mmtosic je stvarno gospodin.
problemi.110 epson,
Kad se u čatu kuca .nick sistem kaže da Maskembal počite od 18h, jel to repriza :) ?
problemi.111 cnenad, -> #65, nenad
-> Ako već želiš da izvlačiš rečenice iz konteksta onda se bar -> potrudi da ne citiraš delove tog konteksta. ;) Ne osuđujem ja Ovoga puta je moralo tako, tvoj reply je čisto političko lupetanje i slepilo. Da "nisam izvlačio citat iz konteksta" moj reply bi bukvalno bila prepisana tvoja poruka, a to nije potrebno raditi jer je ona cela i na NET-u i OLR-ovima korisnika. -> Tošićeve političke stavove (koje ni ne znam) već njegove metode -> obračuna sa neistomišljenicima. To uostalom piše i u tekstu koji Nešto si ovde pobrkao ili još nisi naučio. Metode se zasnivaju na političkim stavovima a to je do sada mnogo puta iz teorije primenjeno u praksi. Kao što već rekoh, iako mnogo volim tvoje analogije, počinješ sve više uzimati bukvalne primere, pri tom na samo tebi svojstven način udaljavajući se od konkretnog problema (nažalost veoma uspešno pretočeni tvoji politčki stavovi u metode ON-LINE borbe). Zar treba ponovo da ti ponavljam da nije potrebno da bilo koga uzimaš u zaštitu ? Obren i mmisic se veoma dobro drže u ovom filozofskom duelu. Ti im samo u tome odmažeš. Prvi negativan poen za poziciju jednog sysadm. -> mene zanima to što on oblači kožni kaput i čizme kada sedne da Izgleda da više ti sam uopšte ne znaš šta tebe zanima. Negativan poen broj dva. -> frazama što ste pokupili sa televizije. Prvi si počeo u stilu RTS-a, umišljen da si neki autoritet ovde. Već ti je mnogo korisnika, van grupe "onih koji ne šalju telegrame podrške" dokazalo da nisi u pravu. Samo slep čovek kraj očiju ne vidi ono što i kratkovidi i dalekovidi mogu videti. To je negativan poen broj tri i nažalost ne i poslednji. Prva osobina koju kao sysadm moraš posedovati je "staloženost". Na nju se nadovezuje spremnost da bez ikakvih predrasuda prihvatiš, ispitaš i objaviš rezultate bilo kakvih pritužbi, problema i pitanja korisnika. Zatim sam postupak komunikacije sa korisnicima isključuje BILO KAKVO vređanje, podmetanje i odgovore u stilu "šta da ti kažem..." To je način na koji se postiže autoritet. Ti nikad nećeš imati a ne bi ni valjalo da imaš autoritet kakav imaju Dejanr, ZZivotic, Danko ali se moraš truditi da im se približiš. Dosadašnje probleme koji su prošli pored njihovih očiju nisu rešavali na način na koji ti pokušavaš. Kažu ljudi da se na iskustvu drugih najbolje uči (uz moju napomenu da tako rade pametni ljudi). Neću ti ovoga puta reći da od tebe očekujem da ćeš tako postupiti jer to i ne očekujem. Iz samo tebi poznatih razloga sebi si zacrtao da mene (možda i još neke korisnike) izbaciš sa sistema. Sve ovo što radiš su samo povodi da bi isprovocirao i našao podlogu za ono što si nameračio da uradiš. Voleo bih da me razuveriš ali to više nije bitno. Nekada je lockout na SEZAM-u bila ozbiljna stvar. Danas, na ovakvom sistemu sa sysadm-om takvim kao ti, to je kao kad čekaš autobus 25 umesto 10 minuta. Lično, takvo zadovoljstvo da to učiniš ti neću dozvoliti. Iz prostog razloga što ti lično nisi ni prstom mrdnuo da rešiš bilo kakav problem na pravi, odgovarajući i zadovoljavajući način za obe strane. Nisi našao za shodno da se bez obzira na sve, na kulturan način obratiš bilo kom korisniku u mail pa i meni, budeš konstruktivniji, malo više samokritičan, krenuo si glavom kroz zid, samo taj zid je mnogo tvrd. Jedino rešenje ti je izgleda da ga srušiš buldožerom (tj. lockout-om ?) Bedno. ->> Primiriš se ali podstanari izgleda ne daju mira pa počinješ po starom. -> """""""""" -> A jel se ti to vraćaš na svoju staru "taktiku" - direktne uvrede? Čudo jedno kako te boli kad te neko pecne i uvredi pa se odmah busaš i podmećeš "nečije stare taktike". Dok je za tvoj račun to rađeno, potajno si se smejao bez imalo obraza i želje da to odmah prekineš. Čim tvoje dupe dođe na tapet onda si nevino jagnješce koje ugnjetavaju korisnici ? Pri tom ni 1% nisi ubeđen da si kriv, makar i delimično. Još jedan negativan poen, i prestajem da ih brojim jer ih ima suviše. Za proteklih tri nedelje dok nisi opet počeo sa svojim divljanjem, neartikulisanim porukama kao što rekoh stvar je bila normalna. Po meni dok mi ti ne daš objašnjenje za postupke koji su te nagnali da uradiš ono što si uradio, za mene su taj razlog podstanari. Ako ih nema, dokaži nam da ih nema. ->> pomaže pa se okrene ulizivanju određenim članovima. Ljigavo. Nisam ti ja ->> kriv što si bio spor pa nisi uspeo da zameniš poslate javne ključeve ;) -> -> Kakvo ulizivanje, kakvi javni ključevi, kakve zamene? Dokle sa Beše u jednoj od tvojih poruka prema meni nešto u stilu: "vidim po porukama u drugim konfenrecijama da se sa tobom može razgovarati, da se popravljaš... Već sam ti jednom spomenuo, tražio si i našao neprijatelja na pogrešnom mestu, a za to si sam kriv. Kasnija ulizivanja kod mene ne prolaze. Što se PGP ključeva tiče, imam razloga da ti verujem da oni nisu bili predmet tvog interesovanja pa upućujem javno izvinjenje zbog izrečene sumnje. No, moraš i ti isto odgovoriti šta je onda razlog da se ponašaš ovako prema korisnicima, startuješ đonom, a onda umesto žutog kartona dobiješ čizmu i kožni kaput ? Da li je to iz nemoći da ostvariš sve planove koje si ti najavio vezane za razvoj NET-a ? Zar smo ti mi krivi što pitamo kad će biti nešto od toga ili zašto neki deo sistema ne radi kako bi trebalo ? Zar smo ti mi krivi što sam iznosiš planove koji se ne mogu realizovati ? Budi malo taktičan i iznosi samo realno ostavrljive planove. Planovi jesu planovi, ali kada se sagledava realizacija istih, jasno se vidi šta je to planiranje na realnim osnovama, a šta zamajavanje i "letenje u oblacima". -> Znači ipak su u pitanju lični obračuni? -> "dnevnog reda" pa me tamo intenzivno mrzite ako vam to pričinjava -> zadovoljstvo. A ja ću verovatno onda ipak morati da poverujem da ->> odmah ograditi i ponoviti da su ovde u pitanju tvoji postupci a ne ->> nekakav mržnja prema tebi kao Nenadu, već je o tome dovoljno napisano. Čoveče, fenomenalan si :))) Zaključuješ kako je u pitanju lični obračun (da ga stvarno ima, ne bi ni stigao to da zaključiš) a onda nekoliko redova niže citiraš ono na šta sam mislio. Sam sebi skačeš u usta. Evo i tebi jedne analogije: Često kad se igra basket, za jednog igrača kažu "ma pusti ga, on sam sebe čuva". -> Koji moji "postupci"? To što nisam povećao limit od 500 poruka -> mesečno budim-u i lexus-u da mogu da pišu Da/Ne po Ne, nego ukidanje limita jer je bio na 500 poruka. Uostalom lepo si objasnio da je problem u resursima. Zar je taj problem i dalje aktuelan nakon skore zamene diska ? Zar je uopšte problem 500 poruka naspram enormno velikog broja koji ostaje na disku a i među njima ima puno kandidata za brisanje ? Ne želim da se vraćam na diskusiju o tom problemu jer je već dosta poruka bilo po tom pitanju. Napravili ste (pošto ti izgleda nisi jedini koji je doneo tu odluku) pogrešan korak jer je stvarno smešno da se pored ogromnog broja korisnika koji šalju poruke to isto ograničava zbog dva korisnika. Mene nikad takav limit neće pogoditi, ali sistem koji ste izabrali, da ispadne kako nešto radite, zbog problematične odluke rasplamsate raspravu da bi sistem živnuo, po meni nije način da ovaj sistem prosperira. Da li se slažeš ? -> konferencijama? Da nije možda to što sam se usudio da kažem nešto -> protiv Windows NT-a pred tobom (neko mi reče da je to problem, ja -> još uvek ne mogu verujem :))?! To što vam ne dozvoljavam da Ne, nije to problem i ne treba da veruješ, a to šaputalo pozdravi. Reply si ostavio tamo gde treba i zatim na istom mestu dobio reply na reply. Nije bilo potrebe da to prenosiš van iste konferencije. To što si ti moj reply "da pričaš gluposti" shvatio kao uvredu i moje bezobrazno ponašanje je isključivo tvoj problem. Uostalom, degutantno je gledati po bilo kojoj temi u PCOS konf. provokacije tipa WARP je sranje, W95 je đubre, ne instalirajte NT i slično. Da je neko imao nešto protiv mog komentara na tvoju opasku sigurno bi to tamo izložio i dokazima potvrdio zašto ne treba instalirati NT a to si mogao i ti isto uraditi u tvojoj poruci. Uostalom, sve po ovom pitanju si mogao da raspraviš i preko maila. -> vređate i pretite ljudima po javnim konferencijama? To što sam se Zato što uopšte dozvoljavaš vređanje. Već sam ti napred napisao, kad ide na naš račun onda može, ali čim se najblaže rečeno vrati istom merom, onda si ti UNPROFOR koji rešava situaciju ? E neće moći, dokle god imaš dvostruke aršine, dokle god bez potrebe izigravaš tuđeg zaštitnika a samim tim vršiš polarizaciju korisnika. Koliko sam primetio, zoveš i PRO ? Zašto svega ovoga tamo nema ? Zašto, kad su ti isti korisnici koje ti označavaš kao problematične, bundžije i nepristojne isto tamo, čak u istoj grupi ? Da li misliš da ako nas oteraš odavde, da ćemo isti posao nastaviti tamo jer nam je to u krvi i sveta misija ? Vređanja je i bilo, nije da nije, ali čemu to tvoje podmetanje pa uz jedan glagol pridružiš i drugi ? Svakoga dana u svakom pogledu sve više napreduješ. Teško nama ako te postave za GLOD-a informativnog programa RTS-a. -> usudio da se nađem na Sezamu kada je zlatibor-u pukla veza? To Ti zaista ne čitaš ono što je napisano. Sedi dole, jedan. Na popravni. Pročitaj ponovo moju poruku, pa se javi. Nisi se čak ni udostojio da pošalješ IGNORE TOP listu (zar ti treba toliko vremena da je friziraš) niti statistiku prekida veze koju sam tražio za mene ? Čak, ni ono kratko, izvini ne mogu sad da ti pošaljem statistiku ? Ne brini se, sigurno to ne bih upotrebio protivu tebe. -> što sam administrator sistema čiji bivši upravnik nije hteo da -> objavi tekst o "programiranju" matričnih štampača? To što ti nisi -> više moderator MALIH OGLASA? Mislim da bi bilo veoma korektno da povučeš ovakva besmislena pitanja i podmetanja, u stvari tvoja suluda razmišljanja. evlad će već sa tobom razrešiti problem neobjavljenog teksta a što se tiče mog moderisanja u konf. mali oglasi.: Negde pred kraj 1995 dobio sam ponudu od mdave-a za moderisanje konf. mali.oglasi. Radi pojašnjenja, u tom momentu upravnik sistema je bio valex, autor softvera dragisha, a "organizator" mdave. Negde otprilike u to vreme si i ti pisao esej, koji si narednim generacijama ostavio u amanet pod nazivom VOZDRA RAJA. Upravnik i autor su bili saglasni sa predlogom i dobili moj potvrdan odgovor. Nikakvi precizni uslovi aranžmana nisu bili definisani a za tim nije ni bilo potrebe jer je u ekipi vladao korektan odnos. 31.12.1995 u 19:40 dragisha je poslao poruku u kojoj je objavio ko je moderator konferencije mali.oglasi. Moj status moderatora je trajao SVE do momenta kada je SEZAM II "mučki ubijen" u januarskom prevratu 1996 godine pritiskanjem prekidača na serveru što je šokiralo mnoge korisnike i naravno članove grupe system. Sasvim je normalno, da kad se menja vlada, menjaju se i ministri, uglavnom. Samo ostaje predsednik. U takvoj situaciji je jasno da ako se nova vlada nije obratila nekom od starih ministara (tj. nova uprava meni kao bivšem moderatoru) njoj nije potreban. O svom moderatorskom radu u tih 12 dana ne bih želeo da govorim niti da se bilo kome pravdam a pogotovo ne tebi jer ti sa tim nemaš nikakve veze niti je to relevantno za ovo tvoje pitanje. -> Žao mi je ako vam se to ne dopada, ali tako je i tako će biti i -> dalje. Vi tu ništa ne možete da promenite, a najmanje ne na ovaj -> način. Ovako možete samo sebi da štetite. -> Sladak si, "i ja tebe volim". ;) Prvo me izvređaš i napraviš Ja tebe ne volim ali te i ne mrzim. -> ludim a onda licemerno - "da manemo prepisku i izljubimo se za -> Novu Godinu". Stojiš li ti uopšte iza onoga što pišeš ili je sve Samnom se nećeš ljubiti iako to jedva čekaš. Već sam spomenuo da je za rešavanje problema potrebna obostrana volja. Kao i uvek spreman sam da sa svoje strane doprinesem tome. Ako ti to nije jasno, a po tvojim rečima nije, žalim slučaj. Ja od ovog momenta prelazim sa reči na dela. Koliko god ti nastavljao sa svojim podmetanjima i pokušajima da nastaviš raspravu koja ničemu ne vodi jer nisi u stanju da vidiš i ispraviš svoje greške, to je od ovog momenta samo tvoj problem. Sada ti je širom otvoren teren za do sada neizrečene neosnovane argumente na koje od mene nećeš dobiti reply. Nadam se da ćeš shvatiti da je to najbolji način da ovo već jednom prekinemo, zarad ostalih korisnika koji će itekako znati da procene ko ih je do sada zamajavao a ko je bio u pravu.
problemi.112 jovanovic,
kako da posle ulaska i izlaska iz bilo koje konferencije ponovo dobijem spisak svih konferencija?
problemi.113 mmisic, -> #112, jovanovic
> kako da posle ulaska i izlaska iz bilo koje konferencije ponovo > dobijem spisak svih konferencija? Naredbom 'Conf view'.
problemi.114 mmisic, -> #110, epson
> Kad se u čatu kuca .nick sistem kaže da Maskembal počite od 18h, jel to > repriza :) ? Jeste, koliko sam razumeo maskembal će trajati još par dana :)
problemi.115 mmtosic, -> #105, cnenad
> -> Sve u svemu, opet nije PTT. A to je i trebalo pokazati. Ne? :) > > Grešiš, silno. Jes' da je vala lepo gledati log-ove, naročito kad > imaš vremena, ali mislim da počinješ preterivati. Slažem se. :( Evidencija je dosadna. No, ako od nje odustanem, obzirom na pritisak u pravcu toga da sve izmišljam kako bih naudio sistemu, spasa mi nema. Od dva zla, radije biram ovo drugo - da sam dosadan. :(
problemi.116 mmtosic, -> #103, mmtosic
> Predmet: NO CARRIER i ostala čudesa. > Evo priče o moja dva današnja uzastopna podnevna povezivanja sa > SezamNet-om. Danas, isto to samo malo drugačije. Pošto ne bih da zloupotrebljavam vaše strpljenje, evo samo kratkog opisa događaja. Ulogov'o sam se jutros u 08:41 na #15. Nakon sistemskih poruka koje su završene sa čestitkom: ..... 83 VICEVI.4 novih 2 87 CHAT nema novih 89 MALI.OGLASI novih 1 ┌─────────────────────────────────────┐ │ Želimo vam srećne nastupajuće │ │ praznike i puno poslovnog i ličnog │ │ uspeha u Novoj 1997. godini. │ └─────────────────────────────────────┘ izbačen sam sa veze tokom izvršenja exec-a, kao prvog posla koji sam obavljao. Nakon toga sam se ulogovao u 08:43 na #6 gde me je sačekala sasvim nova obavest: ..... 83 VICEVI.4 novih 2 87 CHAT nema novih 89 MALI.OGLASI novih 1 *********************************************** * Provedite deo novogišnjeg slavlja * * na Sezamovom maskenbalu! * * Mesto: CHAT Vreme: 18-06 * * (: Za devojke ulaz besplatan! :) * * Pridružite nam se! * *********************************************** Dakle, sa veze sam izbačen zbog toga što je neko menjao pozdravnu poruku iz sistemskog autoexec-a. Na vezi smo bili samo nas četvorica (rano novogodišnje jutro :): » who danilo 08:30 Transfer stanko 08:24 Sezam mmtosic 08:43 Sezam nikom 08:34 Sezam I, kao što vidite, ponovo nije bilo nikoga `od sistema' na vezi. I dalje ne verujem da ovako mora, a još manje, da ovako treba da bude.
problemi.117 morkin,
1) Moj boravak na Sezamu izgleda ovako: mail read > group read > conf read > pad down /y pad upload mojfajl exec mojfajl chat (ponekad) bye Nakon toga vreme provedem u chat-u ili prekinem vezu sa bye (ne koristim conf režim ili naredbe). Nedavno sam primetio da neke poruke iz konferencije nisam preneo (pa ih nisam ni pročitao), a sistem ih je označio kao pročitane. Na primer, fali mi poruka 100, a imam poruke 90 do 99 i poruke 101 pa nadalje. Za čitanje textpad-a koristim SDW. Da li poslednje naredbe koje šaljem Sezamu treba da budu tipa read > da bi se sve poruke prenele? Da li je bolje rešenje da se (posle * read >) otkuca conf seen a da se veza prekine sa bye /(svič koji ne proglašava pročitanim poruke)? Uopšte, šta se dešava sa statusom poruke (pročitano ili ne) u sledećem slučaju: a) conf read > b) pad down c) (neko pošalje poruku) d) bye Da li to isto važi i za poruke u grupama? Ako neko pošalje mail dok ste na vezi, dobijate poruku. Da li to važi i kada poruka stiže od nekog ko nije član Sezama? 2) Nameravam potpuno da automatizujem proces zvanja Sezama. U tu svrhu bih koristio script za logovanje na sistem, a autoexec za obavljanje poslova na sistemu. Poslednja naredba autoexeca bi bila bye /d. Ukoliko pogrešim u pisanju autoexeca, da li postoji način da se autoexec "zaobiđe" (nešto analogno F8 za DOS i WIN95)?
problemi.118 msp., -> #112, jovanovic
j> kako da posle ulaska i izlaska iz bilo koje konferencije ponovo j> dobijem spisak svih konferencija? kucate "vi", bez navodnika.
problemi.119 lexus, -> #104, cnenad
=> A što mene pitaš tj. daješ reply na moju poruku u kojoj su citirane => neke poruke iz davnih vremena kada je SYSADM imao duha i volje i => biJO dobrog raspoloženja ? Bilo mi je pri ruci :) A nisam imao vremena da editujem exec, tako da sam ga poslao ovakvog.
problemi.120 calex, -> #117, morkin
> group read > > conf read > > pad down /y > Da li je bolje rešenje da se (posle * read >) otkuca conf seen a da se > veza prekine sa bye /(svič koji ne proglašava pročitanim poruke)? Nešto slično, posle read > u sledećem redu ide seen pa tek onda pad down. Posle toga izlaziš regularnim bye, bez sviča, jer on služi da se pročitane poruke ne proglase već viđenim a tebi to ne treba. Ja čak idem i malo dalje, ;) posle čitanja bilo kojih poruka, odmah ih proglašavam pročitanim i time izbegavam i tih nekoliko sekundi rizika. :) Još nešto, pre conf read, ide jedan conf close, za svaki slučaj, može nekad da se desi i da pristupim nekoj konferenciji pre skidanja poruka. Otprilike ovako: mail read > mail seen group read > group seen conf close conf read > seen Na taj način ima najmanje mogućnosti da ti neka poruka promakne. > koristio script za logovanje na sistem, a autoexec za obavljanje poslova > na sistemu. Poslednja naredba autoexeca bi bila bye /d. Ukoliko pogrešim Zašto bi koristio autoexec za obavljanje poslova? Napravi normalan script koji će sve da obavi i izloguje se.
problemi.121 dr.grba, -> #108, evlad
>> Jesi li ti onaj što je bio u mojoj firmi da _sredi_ računar dok sam >> ja bio na godišnjem odmoru ? Izgleda da i ti pomalo radiš za nas ... Kako da ne radim za vas. I ja sam na spisku onih od kojih ste se grebali za hardver.
problemi.122 dr.grba, -> #111, cnenad
>> Čim tvoje dupe dođe na tapet onda si nevino jagnješce koje ugnjetavaju >> korisnici ? Pri tom ni 1% nisi ubeđen da si kriv, makar i delimično. Wiz, lepo sam ti rekao da ne nosiš ONU majicu (:
problemi.123 vstan,
Dajte da se već jednom objavi taj članak o programiranju matričnih štampača !
problemi.124 junior, -> #111, cnenad
> slepilo. Da "nisam izvlačio citat iz konteksta" moj reply bi > bukvalno bila prepisana tvoja poruka, a to nije potrebno raditi > jer je ona cela i na NET-u i OLR-ovima korisnika. Ovo si rekao slučajno, ali tvoj reply _jeste_ prepisana nenadova poruka. Možeš ovo shvatiti kako hoćeš, ali ja kažem da je to samo apel da se prestane sa diskusijom koja ne vodi nikuda. Shvatite već jednom da činite najveću grešku (i nenad i ti), a to je da optužujući nekog da čini nešto i sami to činite posle. Ni ti ni nenad niste 'sveci', niti to možete da budete. Ne možete od sysadma očekivati da bude savršen, kao što ni on ne može da to očekuje od svojih korisnika. O tome gde je nenad pogrešio, već si govorio u svojoj poruci, i sa tim se potpuno slažem. Ali čemu sve uvrede i prerani (zlonamerni?) zaključci u tvojoj poruci? O njima, sam razmisli, neću da donosim zaključke umesto tebe: #> Prvi si počeo u stilu RTS-a, umišljen da si neki autoritet #> ovde. #> (možda i još neke korisnike) izbaciš sa sistema. Sve ovo što #> radiš su samo povodi da bi isprovocirao i našao podlogu za ono #> što si nameračio da uradiš. Voleo bih da me razuveriš ali to #> više nije bitno. #> Čim tvoje dupe dođe na tapet onda si nevino jagnješce koje #> ugnjetavaju korisnici ? Pri tom ni 1% nisi ubeđen da si kriv, #> makar i delimično. #> Da li je to iz nemoći da ostvariš sve planove koje si ti #> najavio vezane za razvoj NET-a ? Zar smo ti mi krivi što pitamo #> kad će biti nešto od toga ili zašto neki deo sistema ne radi #> kako bi trebalo ? Zar smo ti mi krivi što sam iznosiš planove #> koji se ne mogu realizovati ? #> Da li misliš da ako nas oteraš odavde, da ćemo isti posao #> nastaviti tamo jer nam je to u krvi i sveta misija ? #> Nisi se čak ni udostojio da pošalješ IGNORE TOP listu (zar ti #> treba toliko vremena da je friziraš) #> Mislim da bi bilo veoma korektno da povučeš ovakva besmislena #> pitanja i podmetanja, u stvari tvoja suluda razmišljanja. #> Samnom se nećeš ljubiti iako to jedva čekaš. #> prelazim sa reči na dela. Koliko god ti nastavljao sa svojim #> podmetanjima i pokušajima da nastaviš raspravu koja ničemu ne #> vodi jer nisi u stanju da vidiš i ispraviš svoje greške, to je #> od ovog momenta samo tvoj problem.
problemi.125 cnenad, -> #124, junior
->> bukvalno bila prepisana tvoja poruka, a to nije potrebno raditi -> Ovo si rekao slučajno, ali tvoj reply _jeste_ prepisana nenadova -> poruka. Možeš ovo shvatiti kako hoćeš, ali ja kažem da je to samo Ja shvatam samo onako kako to treba shvatiti. Ti izgleda nisi shvatio. Da si imalo pažljivije čitao poruku br. 3.49 bilo bi ti mnogo jasnije. Pri tom ne mislim na _dve citirane_ poruke na kraju mog reply-a. -> tim se potpuno slažem. Ali čemu sve uvrede i prerani (zlonamerni?) Zaključci su moje mišljenje. Da li to pokušavaš reći da nemam pravo na to ? ->#> Prvi si počeo u stilu RTS-a, umišljen da si neki autoritet ->#> ovde. Umišljen nego šta. Nemam ništa protiv autoriteta, čak bih kao što napisah, voleo da ga imenjak ima mnogo više nego sad. Trenutno (čuj trenutno, unazad 5 meseci) stanje je da je on umislio da je autoritet. ->#> Da li je to iz nemoći da ostvariš sve planove koje si ti ->#> najavio vezane za razvoj NET-a ? Zar smo ti mi krivi što pitamo ->#> kad će biti nešto od toga ili zašto neki deo sistema ne radi ->#> kako bi trebalo ? Zar smo ti mi krivi što sam iznosiš planove ->#> koji se ne mogu realizovati ? Pitanja nisu postavljena tebi. Ako imaš neki odgovor ili zaključak odnosno svoje mišljenje u vezi sa konkretnim pitanjima, izvoli. Ovako bespotrebno citiraš ono što je već napisano. ->#> Da li misliš da ako nas oteraš odavde, da ćemo isti posao ->#> nastaviti tamo jer nam je to u krvi i sveta misija ? Pitanje je takođe sysadm-a Nenada a ne za tebe. Imam utisak da on misli da mi sve ovo radimo namerno i da duboko veruje da ćemo to raditi i negde drugde, recimo tamo gde nas on šalje. Ti možeš dati svoje mišljenje a ja čekam njegov odgovor. ->#> Nisi se čak ni udostojio da pošalješ IGNORE TOP listu (zar ti Ko je spomenuo TOP IGNORE listu ? Ja, ti ili Nenad ? Ako je već spominje red je da je pošalje. ->#> Mislim da bi bilo veoma korektno da povučeš ovakva besmislena ->#> pitanja i podmetanja, u stvari tvoja suluda razmišljanja. Opa, pa ti ni poruku 3.111 nisi pročitao kako treba pa izvlačiš iz konteksta ono što ne treba izvlačiti. Radi pojašnjenja pročitaj nastavak koji ide nakon ovoga što si citirao. Biće ti jasnije, nadam se. Ako nije pitaj za pojašnjenje ovde ili na mail. ->#> prelazim sa reči na dela. Koliko god ti nastavljao sa svojim ->#> podmetanjima i pokušajima da nastaviš raspravu koja ničemu ne Naravno, ovaj moj reply tebi shvati samo kao dodatno objašnjenje pogrešne slike koju po meni imaš a u vezi napred citiranih stavova.
problemi.126 mikis, -> #34, lexus
+> Mislim da bi ipak te konf. trebalo rinejmovati u sezamnet.1 i +> sport.1, da bi se pristup dotičnima olakšao. Ili namestiti da se u te konferencije ulazi sa npr. "join sezamnet."
problemi.128 ppecanac,
zvoni zvoni zvoni zvoni zvoni zvoni zvoni zvoni zvoni zvoni zvoni zvoni TIMEOUT :) zvoni...
problemi.129 kostja, -> #84, lexus
=>=> off-line readeri, pre svega za DOS. Off-line reader za Win vec =>=> prakticno postoji, ali nismo se usudili da pustamo sistem koji ima =>=> samo Win => => Hocemo li nove OLR-ove imati priliku da vidimo bar na godisnjicu ovog => pitanja? Sorry za pisanje preko tebe... Jel` bi mogao da se vidi taj OLR za Win? Posto danas se ne postavlja pitanje jel koristis DOS ili Win... vec koji Win koristis. Cisto kao Novogodisnje iznenadjenje & poklon.
problemi.130 junior, -> #125, cnenad
> Zaključci su moje mišljenje. Da li to pokušavaš reći da nemam > pravo na to ? Naravno da imaš prava na to, ali nema potrebe nekoga upitati nešto, a odmah potom reći i odgovor koji ti najviše odgovara, ili reći nešto tipa: možeš da odgovoriš, mada me i ne zanima više ... A apsolutno je bespotrebno, da ne kažem pogrešno, optužiti nekoga za nešto, a zatim to i sam raditi. Što se citata tiče, potpuno si promašio poentu. :( Ja nisam sporio šta ti tvrdiš u njima, čak sam rekao da se sa većinom i slažem, a sad ću opet da ih citiram, ali sa delovima koji su mogli biti izostavljeni, a da celina ne bude narušena: #> Prvi si počeo u stilu RTS-a, umišljen da si neki autoritet #> ovde. ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ #> Zar smo ti mi krivi što sam iznosiš planove koji se ne mogu ... ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ #> Da li misliš da ako nas oteraš odavde, da ćemo isti posao #> nastaviti tamo jer nam je to u krvi i sveta misija ? ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ #> Nisi se čak ni udostojio da pošalješ IGNORE TOP listu #> (zar ti treba toliko vremena da je friziraš) ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ #> Mislim da bi bilo veoma korektno da povučeš ovakva besmislena #> pitanja i podmetanja, u stvari tvoja suluda razmišljanja. ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ #> prelazim sa reči na dela. Koliko god ti nastavljao sa svojim #> podmetanjima i pokušajima da nastaviš raspravu koja ničemu ne ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ Nadam se da je poenta sad shvaćena.
problemi.132 gordan, -> #90, dr.grba
-> Jesi li ti onaj sto mi se nudio da obuce plavu uniformu, pa da ide sa -> mnom na pijacu da obara cene svrcovanoj robi u moje ime? Ako ja ovo dobro razumem, evlad je pandur!? Mislim, nisam cuo da postari i zeleznicari obaraju cene i otimaju robu po pijacama, za pandure znam... Ne znam kako vi, ali ja sam prilicno zatecen. Mislio sam da ovde nema "njih". Moracu da pazim sta pisem ubuduce. Da mi se ne bi pojavio na vratima neko obucen u plavu uniformu sa idejom da mi obori cenu. :( Mislio sam da sam bar na Mrezi siguran, ali sipak. :( Koliko je moja adresa i ostali podaci koje sam ostavio na Sezamu sigurni od ovih i slicnih batinasa?! Uzas, ljudi, uzas. Na sve misle. :(( A sad je mnogo jasnije i ovo sto "balkanski spijuni" rade u konferenciji...
problemi.133 nenad, -> #117, morkin
> preneo (pa ih nisam ni pročitao), a sistem ih je označio kao pročitane. > Na primer, fali mi poruka 100, a imam poruke 90 do 99 i poruke 101 pa > nadalje. Moguće je da je poruka obrisana od strane autora ili moderatora. Takve poruke se u većini slučajeva i ne ubacuju u off-line reader, tako da je najverovatnije sve u najboljem redu. > Da li poslednje naredbe koje šaljem Sezamu treba da budu tipa read > da > bi se sve poruke prenele? Da. > Da li je bolje rešenje da se (posle * read >) otkuca conf seen a da se > veza prekine sa bye /(svič koji ne proglašava pročitanim poruke)? U principu je sve jedno, ali iskusniji korisnici obično koriste tu varijantu za koju pitaš - manja je opasnost da se ponovo skupljaju iste poruke iz konferencija. Mana te varijante je samo što je moguće da se greškom izbriše pad, ali ako znaš šta radiš nema problema. :) Možda neko ne zna: komandu seen moguće je koristiti i nakon pucanja veze - sistem uvek pamti i privremene pointere na pročitane poruke i pucanje veze neće omesti normalno izvršavanje komande seen. > Uopšte, šta se dešava sa statusom poruke (pročitano ili ne) u sledećem > slučaju: > > a) conf read > > b) pad down > c) (neko pošalje poruku) > d) bye Nema nikakvog problema, prilikom 'bye' se izvršio implicitni 'seen' - ali on se odnosi na privremene pointere o kojima sam govorio u prethodnom pasusu. Sve poruke koje su stigle nakon 'read' će ostati označene kao nepročitane. odnosno "iza" trajnog pointer-a. > Da li to isto važi i za poruke u grupama? Da, i za grupe i za mail. > Ako neko pošalje mail dok ste na vezi, dobijate poruku. Da li to važi i > kada poruka stiže od nekog ko nije član Sezama? Da, važi i za internet mail. Važi i za sistemske poruke. Postoji i predlog da se sistemska poruka uvek javlja ako neko odgovori na vašu poruku u konferenciji, bez obzira da li je poslata pomoću sviča '/r' ili ne. Ima li mišljenja da to ne bi bilo dobro? > 2) Nameravam potpuno da automatizujem proces zvanja Sezama. U tu svrhu > bih koristio script za logovanje na sistem, a autoexec za obavljanje > poslova na sistemu. Poslednja naredba autoexeca bi bila bye /d. Ukoliko > pogrešim u pisanju autoexeca, da li postoji način da se autoexec > "zaobiđe" (nešto analogno F8 za DOS i WIN95)? Izvršavanje autoexec-a se može prekinuti pritiskom na Ctrl-C. Ako pritisneš Ctrl-C odmah nakon unošenja username-a i šifre možeš ga potpuno preskočiti. Možda ćemo uvesti i mogućnost da se posebnim načinom unošenja username-a sistemu kaže da ne izvršava autoexec, ali za sada ne postoji takva mogućnost. Sigurnosti radi možeš da iza logout navedeš brojčani parametar - onda će te sistem isključiti tek nakon navedenog broja sekundi. Ipak, u bilo kom slučaju bolje je da isključivanje sa sistema radi skript koji je i pozvao Sezam. U toj varijanti bi trebalo da u autoexec-u nakon obavljenog posla umesto 'logout' stoji jedno: echo GOTOV POSAO! a u skriptu da čekaš taj string i nakon njega uradiš logout. Ako je u pitanju Telemate na početku skripta bi trebalo da stoji nešto poput: WHEN "GOTOV POSAO","..logout/y^M" i da paziš da ti nije skript aktivan dok si u chat-u kako te ne bi neko šutnuo sa veze. :) Ako eventualno koristiš ZOC, onda ti treba nešto nalik na: ZocRespond ("GOTOV POSAO", "..logout/y^M") ZocDelay na kraju dela REXX skripta koji obavlja ulazak na sistem i aktiviranje početnih komandi.
problemi.134 nenad, -> #129, kostja
> Jel` bi mogao da se vidi taj OLR za Win? Posto danas se ne postavlja > pitanje jel koristis DOS ili Win... vec koji Win koristis. Na žalost ne. Informacija je data na osnovu uveravanja tadašnjeg upravnika sistema (valex) o tome da je OLR "praktično gotov". Ispostavilo se da to i nije baš sasvim tačno, a i autor je u međuvremenu napustio zemlju, pa zbog toga (i još nekih dodatnih razloga) OLR-a danas nema. Kasne iz sličnih razloga i neke druge stvari, ali o svemu tome, kao i o tim drugim stvarima će se uskoro sve saznati. No, dobra vest je da je u pripremi i da bi uskoro trebalo da se konačno pojavi "native" SezamNet off-line reader. Radiće pod DOS-om, ali će imati i neke funkcije koje nismo navikli da vidimo u DOS programima. Ovoga puta informacija je sa izvora, bez posrednika, a OLR rade odgovorni ljudi pa joj se može verovati. :)
problemi.135 nenad, -> #128, ppecanac
> zvoni > zvoni > > TIMEOUT Na žalost prošla noć je bila prilično "baksuzna", blokirale su se dve mašine a na još jednoj se zaglupeo modem. :( Da li se nešto desilo sa temperaturom u prostorijama Sezama - ne znam, videću danas kada budem otišao tamo.
problemi.136 calex, -> #132, gordan
> -> Jesi li ti onaj sto mi se nudio da obuce plavu uniformu, pa da ide sa > Ako ja ovo dobro razumem, evlad je pandur!? Mislim, nisam cuo da > postari i zeleznicari obaraju cene i otimaju robu po pijacama, za Možda je pilot? Ili noćni čuvar. Nemoj odma' da se plašiš. ;>> > Ne znam kako vi, ali ja sam prilicno zatecen. Mislio sam da ovde nema > "njih". Moracu da pazim sta pisem ubuduce. Da mi se ne bi pojavio na Mene su od malena učili i naučili da ne moram da se plašim "njih" ako mi je savest čista. Što se ostalih tiče ... > od ovih i slicnih batinasa?! Uzas, ljudi, uzas. Na sve misle. :(( A > sad je mnogo jasnije i ovo sto "balkanski spijuni" rade u Verovatno si na vreme pustio brkove?
problemi.137 evlad, -> #132, gordan
­=- Koliko je moja adresa i ostali podaci koje sam ostavio na Sezamu ­=- sigurni od ovih i slicnih batinasa?! Uzas, ljudi, uzas. Na sve misle. ­=- :(( A sad je mnogo jasnije i ovo sto "balkanski spijuni" rade u ­=- konferenciji... cool man Ja sam programer, zaposlen u sup kikinda, razvijam aplikaciju _staničnih eviodencija_ za mup. Radim u civilu, ne dužim oružje i ostale naprave, jedino što _dužim_ je jedan 486 Dx2 -66 sa 8MB RAMa
problemi.139 cnenad, -> #133, nenad
-> Možda neko ne zna: komandu seen moguće je koristiti i nakon -> pucanja veze - sistem uvek pamti i privremene pointere na Ovo je baš simpatično :). Imam utisak da si se neprecizno izrazio ali nije bitno jer mnogi srećnici kojima veza ne puca ne primećuju jednu lepu osobinu NET-a od prelaska na brze stanice i server (ili je možda tako bilo i ranije). Npr. pokrenem proceduru za skupljanje poruka, u određenom momentu zbog đubreta na vezi modem prestane da šalje podatke dok se stanje ne stabilizuje (zadnje što vidim je da je recimo PAD pun 3 Kb) i posle npr. 5 sec pukne veza. Prilikom sledećeg poziva u PAD-u me čeka zapakovan TEXTPAD i treba ga samo preneti. Poruke su shodno naredbama upisanim u proceduri za skupljanje proglašene pročitanima. Sličan slučaj je i kod slanja EXEC-a. Odvrti npr. prvu poruku i stane a NET je već odradio (tako je bilo do sad) ceo EXEC i snimio sve poruke iz njega.
problemi.140 dule.n, -> #137, evlad
=> Ja sam programer, zaposlen u sup kikinda, razvijam aplikaciju => _staničnih eviodencija_ za mup. Radim u civilu, ne dužim oružje i => ostale naprave, jedino što _dužim_ je jedan 486 Dx2 -66 sa 8MB RAMa A, to je ovaj brdski-bestrzajni 66mm! :)
problemi.141 biber, -> #138, shimano
>> Zašto me sistem izbacuje sa veze svaki put kada pokušam da snimim poruku? Na žalost nisi jedini...
problemi.142 vstan, -> #132, gordan
> Ako ja ovo dobro razumem, ... Dobro razumeš. Oni motre i ovde i na Pro-u.
problemi.143 baker, -> #138, shimano
> Zasto me sistem izbacuje sa veze svaki put kada pokusam da > snimim poruku? I MENE EEEEEE! poludeo sam ... ..
problemi.144 epson, -> #139, cnenad
│ u PAD-u me čeka zapakovan TEXTPAD i treba ga samo preneti. Poruke su └───────────────────────────────────────────────── Meni kad pukne veza u toku prenosa PAD-a, i ponovo pozovem nigde ni traga od tog pada ;((
problemi.145 epson, -> #141, biber
│ >> Zašto me sistem izbacuje sa veze svaki put kada pokušam da snimim poruku? └───────────────────────────────────────────────── │ Na žalost nisi jedini... └───────────────────────────────────────────────── Zato što preferira OLR ;)
problemi.148 acag,
U sred transfera pukla mi je (dobra) veza. Po ponovnom kačenju dobih sledeće: Sub 04.01.97 22:07 Prekid veze nakon 1 pogrešne lozinke. ... acag 22:19 Sezam Da li je moguće da je neko pokušao da se uloguje pod mojim imenom za vreme dok sam već bio na vezi, a onda je, zbog (njegove) pogrešne lozinke sistem isključio obojicu? ?
problemi.149 jvujnic, -> #133, nenad
> Da, važi i za internet mail. Važi i za sistemske poruke. Postoji > i predlog da se sistemska poruka uvek javlja ako neko odgovori na > vašu poruku u konferenciji, bez obzira da li je poslata pomoću > sviča '/r' ili ne. Ima li mišljenja da to ne bi bilo dobro? Mislim da nebi bilo dobro rešenje, jer, zamisli situaciju, ako recimo pošalješ jedno 9-10 poruka u konf-e, i uz to ti na svaku dođe po nekih 4-5 reply-ova ti dobiješ jedno pedesetak sysmsg-a. Mada bi se mogla uneti komanda (dakle, ne svič) kojom bi se ti mogao odrediti povodom sysmsg-a. Recimo ukucaš msg on, i dobijaš reply-ove, a ukucaš msg off, ne dobijaš reply-ove. Slično page off/on. Ili umesto msg on/off, reply on/off? Da li bi ovo odgovaralo??
problemi.150 feniks,
Node 1 - 21:56 bio je večeras jako spor, kao da imate tamo neki XT :) Međutim modem vezan na taj nod radio je na 14400 i imao sam cps oko 1650, zaista čudno?
problemi.151 sjocic,
» CONF JOIN FORUM.17 » CONF FILE 4.1196 (;) Nema datoteke uz poruku 14.1024. Zašto se razlikuju brojevi ? Inače, uz poruku koju sam ja naveo, zaista nije prikačen fajl, ali me razlika buni.
problemi.152 morkin, -> #128, ppecanac
> zvoni n puta pa timeout Još je žalosnija varijanta: zvoni n puta pa čuješ kroz modem bunovno "Halo?" ... onda timeout.
problemi.153 calex, -> #137, evlad
> ­=- Koliko je moja adresa i ostali podaci koje sam ostavio na Sezamu > Ja sam programer, zaposlen u sup kikinda, razvijam aplikaciju > _staničnih eviodencija_ za mup. Radim u civilu, ne dužim oružje i Pa toga se i plaši. Eto, sad si otkrio da radiš upravo ono što je opasno, _aplikacije staničnih evidencija_ i da se to koristi u svim mupovima. Kad se pokupe informacije odavde ko je šta napisao i ko je koga pomenuo, onda se to tvojim programom lepo sredi. A i to što radiš u civilu je opasno, tako je teže da te otkriju. ;)
problemi.154 gotivac, -> #133, nenad
Ne> Nema nikakvog problema, prilikom 'bye' se izvrsio implicitni Ne> 'seen' - ali on se odnosi na privremene pointere o kojima sam Ne> govorio u prethodnom pasusu. Sve poruke koje su stigle nakon Ne> 'read' ce ostati oznacene kao neprocitane. odnosno "iza" trajnog Ne> pointer-a. A prilikom pucanja veze (bez bye) nakon uspešno prenetih poruka? Desilo mi se tri puta uzastopce da sam pokupio iste poruke... Ko zna dokle bi se nastavilo da nisam "uradio" seen... Zar ne bi poruke trebalo da budu označene kao pročitane onog trenutka kad izbrišem paket iz Pad-a, tj. kad ga download-ujem? CU, Gotivac
problemi.155 banga, -> #134, nenad
> No, dobra vest je da je u pripremi i da bi uskoro trebalo da se > konačno pojavi "native" SezamNet off-line reader. Radiće pod > DOS-om, ali će imati i neke funkcije koje nismo navikli da > vidimo u DOS programima. Ovoga puta informacija je sa izvora, Samo da ne bude da ta dobra vest sadrži i lošu. Koristim SOR2.30 i nemojte, kao što sam već doživeo ovde sa HOR-om i S(P)OR-om na onom drugom, da se promeni format _pre_ nego što novi OLR bude _stvarno_ u funkciji (što bi rekli politićari, da zaživi :). Na PRO-u sam zavisio od dobre volje jednog korisnika (.sima) koji je srećom (ne znam po koga da li upravu ili korisnika), napravio izvanredan konvertor. Na S(P)OR sam prešao tek kod zadovoljavajuće verzije OLR-a koja se pojavila sa skoro godinu dana zakašnjenja :) Da nisu _toliko_ izmenjali format, verovatno bih i dalje bio na SOR2.30 Ne hvalim dotičnog, ali OLR shvatam kao nužno zlo za praćenje informacija. Nemam baš živce da svaki čas menjam navike, tj. da učim kako da ih čitam (mislim na informacije).
problemi.156 banga, -> #132, gordan
> Ako ja ovo dobro razumem, evlad je pandur!? Mislim, nisam cuo Da ti nemaš mladalačku paranoju ?
problemi.157 mmtosic,
U petak uveče (3. januar) se povezah sa sistemom u 17:46 preko #10. Ostavih neke poruke u grupe i jednu u konferenciju. Nakon toga skidoh sve nove poruke korišćenjem sistemske procedure _sezam_. Kad raspakovah preneti fajl, u textpad-u ne behu poruke iz grupa. Šta se to dešava? Ima li to kakve veze sa brisanjem poruka koje ste danas obavili? Ja se nisam referisao na brojeve poruka, a od sistema sam dobio informaciju da su uredno primljene i evidentirane, a uz jednu od njih sam i fajl privezao. P.S. Juče ne mogoh da se javim, jer mi telefon beše blokiran.
problemi.158 hercog, -> #152, morkin
(*> zvoni n puta pa čuješ kroz modem bunovno "Halo?" Za to ipak nije kriv sezam O:) Sale
problemi.159 hercog, -> #154, gotivac
(*> A prilikom pucanja veze (bez bye) nakon uspešno prenetih poruka? Desilo mi Sve dok ne uradiš seen poruke ostaju nove. (*> označene kao pročitane onog trenutka kad izbrišem paket iz Pad-a, tj. kad Zašto ne koristiš proceduru sistemskog autoexeca SEZAM? Ona sve lepo odradi i tebe više glava ne boli... Sale
problemi.160 nenad, -> #155, banga
> Na PRO-u sam zavisio od dobre volje jednog korisnika (.sima) koji je > srećom (ne znam po koga da li upravu ili korisnika), napravio izvanredan > konvertor. Nema razloga za brigu, već neko vreme postoji komanda SET HEADER (ne znam da li je svima dostupna, biće kad dođe vreme) kojom se bira korišćenje "starih" (sadašnjih) i novih hedera.
problemi.161 nenad, -> #149, jvujnic
> Recimo ukucaš msg on, i dobijaš reply-ove, a ukucaš msg off, ne dobijaš > reply-ove. Slično page off/on. Ili umesto msg on/off, > reply on/off? Da li bi ovo odgovaralo?? Nešto slično postoji, doduše samo za on-line sysmsg-ove. Takođe, sysmsg o odgovoru na poruku u konferenciji nije prvog prioriteta i ne ispisuje se prilikom logina, pa koga ne zanima ne mora ni da ga gleda. Jeste možda nezgodno to što ti kažeš, ali ipak se ne šalje svaki dan 10 poruka od kojih svaka dobije 4-5 odgovora. A i kada se pošalje, treba i da vidi da je dobio odgovor. Nije dobro ni ohrabrivati pisanje po konferenciji "tek-tako", bez želje da se pročita odgovor. :) Možda bi ipak bilo najelegantnije rešenje da po defaultu ide sysmsg, a da se njegovo generisanje može isključiti svičom. Dakle obrnuto od onoga što danas važi. Ovo stoga jer verujem da je bitnije novim i neiskusnijim korisnicima pružiti tu uslugu po "defaultu" (njima je često i problem da informaciju nađu, neretko traže i odgovor na mail), a oni stariji, iskusniji i aktivniji mogu i da je isključe ako ne žele da ih sistem obaveštava o tome da je neko odgovorio na njihovu poruku.
problemi.162 nenad, -> #154, gotivac
> A prilikom pucanja veze (bez bye) nakon uspešno prenetih poruka? Desilo > mi se tri puta uzastopce da sam pokupio iste poruke... Potrebno je da uradiš seen nakon što se vratiš. > Zar ne bi poruke trebalo da budu > označene kao pročitane onog trenutka kad izbrišem paket iz Pad-a, tj. kad > ga download-ujem? Ne, bilo bi veoma teško da softver "prati" šta je to što ti brišeš iz pada. Prilikom logout-a uspešno DL-ovani padovi se automatski brišu a pročitane poruke proglašavaju starima (uz pregledane nove fajlove), ali te dve "radnje" su nezavisne. To je nekako najpogodnije za početnika, ko želi bolju kontrolu ima komande 'seen' i 'log /s' na raspolaganju.
problemi.163 nenad, -> #148, acag
> Da li je moguće da je neko pokušao da se uloguje pod > mojim imenom za vreme dok sam već bio na vezi, a onda je, > zbog (njegove) pogrešne lozinke sistem isključio obojicu? Ne. U tom slučaju ti dobijaš sysmsg o tome i dok si na vezi, ali pošto si bio u transferu nisi ga video. Te dve stvari nemaju neke direktne veze.
problemi.164 nenad, -> #157, mmtosic
> U petak uveče (3. januar) se povezah sa sistemom u 17:46 preko #10. > Ostavih neke poruke u grupe i jednu u konferenciju. Nakon toga skidoh > sve nove poruke korišćenjem sistemske procedure _sezam_. Kad > raspakovah preneti fajl, u textpad-u ne behu poruke iz grupa. Pa bile su privremeno preuzete od strane Sysadm-a na razmatranje, razgledanje i analizu. Obično se to uradi brže, ali pošto si bio trenutno na vezi Sysadm je imao i dodatni posao da te izbaci sa veze pa je obrada poruka uz razbijanje PGP ključeva išla malo sporije. Ipak ovde još uvek ima i 286 mašina. > P.S. Juče ne mogoh da se javim, jer mi telefon beše blokiran. Nije bio blokiran, to smo mi postavljali prislušne uređaje. Bilo je manjih problema pošto je u pitanju neka nova serija, a tvoja centrala je digitalna i radi pod Windows NT-om za Digital Alpha procesore, a mi imamo iskustva samo sa centralama koje rade sa OS/2 Warp-om, pa dok smo sve povezali... Izvinjavamo se na neprijatnostima, sada bi trebalo da je sve u redu, i sa porukama i sa telefonskom linijom.
problemi.165 calex, -> #154, gotivac
> A prilikom pucanja veze (bez bye) nakon uspešno prenetih poruka? Desilo > mi se tri puta uzastopce da sam pokupio iste poruke... Ko zna dokle bi > se nastavilo da nisam "uradio" seen... Zar ne bi poruke trebalo da budu Upravo bi tako trebalo da radi. Postoji razlika između pročitanih i seen poruka. Pošto ima i onih koji ponekad poruke čitaju on line pa kasnije to skidaju, bilo bi problema ako im veza pukne za vreme čitanja ili neposredno posle. Zato koristi uobičajeno rešenje, mail/group/conf read > pa onda seen i na kraju pad do.
problemi.166 stameni, -> #159, hercog
>> (*> A prilikom pucanja veze (bez bye) nakon uspešno prenetih >> poruka? Desilo mi >> >> Sve dok ne uradiš seen poruke ostaju nove. Poruke bivaju proglašene pročitanim i ako se izloguješ sa bye (ne i ako hang-upuješ, pukne veza posle prenosa pada ili ti istekne vreme za senasu). Valjda.
problemi.167 kostja, -> #134, nenad
=> No, dobra vest je da je u pripremi i da bi uskoro trebalo da se => konacno pojavi "native" SezamNet off-line reader. Radice pod => DOS-om, ali ce imati i neke funkcije koje nismo navikli da vidimo => u DOS programima. Ovoga puta informacija je sa izvora, bez Sad, sta se moze, ja bi vise voleo jedan Win OLR, ali...
problemi.168 evlad, -> #140, dule.n
­=- A, to je ovaj brdski-bestrzajni 66mm! :) da, da, sa 650 komada granata (MB HD) :)
problemi.169 evlad, -> #153, calex
­=- mupovima. Kad se pokupe informacije odavde ko je šta napisao i ko je ­=- koga pomenuo, onda se to tvojim programom lepo sredi. A i to što radiš za ovo je dovoljan i sor 2.30 iz dira ;) predlažem da se inkrimisani program udalji zbog moguće zloupotrebe ;))
problemi.171 mdimitrijevic, -> #137, evlad
> Ja sam programer, zaposlen u sup kikinda, razvijam aplikaciju > _staničnih eviodencija_ za mup. Radim u civilu, ne dužim oružje i I ja sam nešto radio za SUP (MUP). Instalirao sam im neke igrice na računare. Najviše vole pucačke i borilačke :)
problemi.172 dzakic, -> #154, gotivac
> nastavilo da nisam "uradio" seen... Zar ne bi poruke trebalo da > budu označene kao pročitane onog trenutka kad izbrišem paket iz > Pad-a, tj. kad ga download-ujem? U tom slučaju je najbolje da sa autoexec edit dodaš jedno ..seen na kraju :sezam procedure.
problemi.173 kgelevski,
Imam problem. Neuspeva mi da poruke pokupim sa qwk ekstenzijom i ako sam postupio u svemu prema nekoj od mnogobrojnih poruka. Desava se da sve naizgled prodje normalno i ja preuzmem paket sa ekstenzijom qwk ali kad krenem da citam nema ni jedne poruke i ako paket ima svoju dakazem fizicku felicinu od 70 i kusur KB. Pa molim ako mose neko od zvanicnih lica da objasni celu proceduru ili da me uputi na neku od poruka koju ja nisam procitao. Unapred hvala Kosta.
problemi.175 mmtosic, -> #132, gordan
> A sad je mnogo jasnije i ovo sto "balkanski spijuni" rade u > konferenciji... Jes' vala. Sad je sve jasno. K'o vrata. ;>
problemi.176 mmtosic,
> Sličan slučaj je i kod slanja EXEC-a. Odvrti npr. prvu poruku i > stane a NET je već odradio (tako je bilo do sad) ceo EXEC i snimio > sve poruke iz njega. E, kod mene tako neće. A čini mi se da je do nedavno bilo tako kako ti opisa.
problemi.177 mmtosic, -> #164, nenad
> > U petak uveče (3. januar) se povezah sa sistemom u 17:46 preko > > #10. Ostavih neke poruke u grupe i jednu u konferenciju. Nakon toga > > skidoh sve nove poruke korišćenjem sistemske procedure _sezam_. > > Kad raspakovah preneti fajl, u textpad-u ne behu poruke iz grupa. > > Pa bile su privremeno preuzete od strane Sysadm-a na razmatranje, > razgledanje i analizu. Ima više mogućnosti za to što radiš. Do sada si koristio osnovnu mogućnost a ta je da se trudiš da one koji iznose primedbe na rad sysadm-a - proglasiš za neprijatelje sistema. Kao volsku za to si koristio one koji su sa takvima imali `nesporazume' bilo koje vrste. Sad si se odlučio za drugu mogućnost a to je da one koji iznose probleme koje imaju pri korišćenju sistema prikažeš kao one koji ne znaju o čemu pričaju. E, pa evo tebi lepo izvoda iz log-a, pa ti na to odgovori. Ili objasni o čemu se radi. Ili, pokaži svoj log u kome je to drugačije. Ili... Ili ćuti. Kao što si radio do sada. A ne bi bilo loše ni to da razmisliš o čemu se tu radi, pa da nalaz i ispričaš. Dakle, evo ti izvoda iz log-a. Connected to SezamNet at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS ..... Pet 03.01.97 17:46 - Node 10 Username: mmtosic ..... Imate 29 min 55 sec na raspolaganju za ovaj poziv. ..... » exec Protokol Zmodem RM. Spremni za upload (Da/Ne)? Prenos uspešan. ..... » ..group write xxxxxxxx /r Poruka za xxxxxxxx. ..... Poruka pod brojem 3366. » pad up xxx_0102.zip Protokol Zmodem RM. Spremni za upload (Da/Ne)? Prenos uspešan. » gr attach 3366 xxx_0102.zip > Datoteka vezana uz poruku. » exec Protokol Zmodem RM. Spremni za upload (Da/Ne)? Prenos uspešan. » ..GROUP write xxxxxxxx /r Poruka za xxxxxxxx. ..... Poruka pod brojem 3367. » sezam 0k Mail 0k Group Nema poruka. 0k SEZAMNET.2 E sad, kako to sistem primi i zavede dve poruke u grupama, a ovamo u textpad-u saopšti da nema poruka u grupama? ;>> Naravno, nije ih bilo ni u fajlu koji sam stovario na moj disk. Ne vidim nikakvu svrhu, a ni koristi, za to da bar ne pogledaš u sistemske log-ove pre nego što se odlučiš za to da korisnike, ma kakvi da su po tvom mišljenju, ismejavaš. Ti si ovde, ipak, sysadm, a to bi trebalo da znači da ovde ti ne boraviš kao privatno, nego kao zaposleno tj. službeno lice.
problemi.178 mmtosic, -> #164, nenad
> Obično se to uradi brže, ali pošto si bio > trenutno na vezi Sysadm je imao i dodatni posao da te izbaci sa > veze pa je obrada poruka uz razbijanje PGP ključeva išla malo > sporije. Ako tebe ili nekoga od prisutnih interesuje statistika o mom izbacivanju sa veze kada si ti bio na off, ti reci pa ću ti je poslati. Znam ja da je ti imaš, ali i ja je imam, a to možda nije znano. Znatiželjnima da odmah kažem, da je to bio slučaj u više od 50% svih NO CARRIER poruka koje sam dobio. A za one preostale takve poruke, prosto ne znam, jer se nisam raspitivao ili nisam ni stigao da se raspitam ko je na vezi pre nego što sam ih dobijao. Sa SezamNet-om imam odličnu 14400 bps vezu u svakom trenutku, a pogotovu u (ne)vremena kad ja zovem. Baš zbog činjenice da se radi o takvoj vezi, ja i boravim (i) ovde. A ako te možda interesuje, da ti kažem da sa SezamPro-om na ovom novom broju 186-*** tokom prethodna 4 meseca nisam imao ni jedan jedini prekid veze! Tek da drugi (a i ti) znaju kako izgleda normalna komunikacija sa nečim što se zove komunikacioni sistem. Isto tako je bilo i sa starim Sezamom, doduše na 2400 bps. > > P.S. Juče ne mogoh da se javim, jer mi telefon beše blokiran. > > Nije bio blokiran, to smo mi postavljali prislušne uređaje. Bilo > je manjih problema pošto je u pitanju neka nova serija, a tvoja > centrala je digitalna i radi pod Windows NT-om za Digital Alpha > procesore, a mi imamo iskustva samo sa centralama koje rade sa > OS/2 Warp-om, pa dok smo sve povezali... Ne sumnjam u tvoju sposobnost za izvrtanje pružene informacije. Sadržaj citirane rečenice je, ipak, mnogo jednostavan. Ono što mi se desilo, se desilo u petak veče, a ja sam pitanje u vezi toga ostavio tek u nedelju. Zato sam i naveo podatak koji sam naveo. Tebi nije teško da vidiš da se ja u međuvremenu nisam javljao na sistem, a drugima je to nemoguće da vide. Pa da ne bi bilo pitanja na temu - a što to tek sad pita, ja rekoh to što rekoh. Iz dva razloga: zato što je to istina, a i zato što služi za potpuno razumevanje poruke. Nije jednostavno braniti se od nametnutog utiska o tome da se radi o `neprijatelju' sistema. No, moguće je, da je i moj sistem rezonovanja koji stoji iza te rečenice, presložen za tvoju sklonost za tumačenjem poruka. Što se PTT-a tiče, ja znam mnogo opipljivije od tebe o kakvom sistemu se radi. Jer, moj telefon se odaziva na pozive upućene u Horgoš već nekoliko meseci. A ja, ipak, mislim da je to što tako radi normalno. Jer, stručnjaci nisu dobro podesili novu tranzitnu centralu 011 pa s vremena na vreme, za potrebe veze sa unutrašnjošću, koriste druge (novije) beogradske centrale. I tako to. Ona centrala na kojoj je moj broj je, inače, stara `mehanička', i zaglavljuje se s vremena na vreme. Vi tamo na SezamNet-u možete da radite samo ono što može i svaki drugi imalac telefona, a to je da nepoželjnom sagovorniku zalupite slušalicu. I tu nema nikakve filozofije ni mudrovanja. I to me i ne čudi. Teško je biti sagovornik sa mnom. :( > Izvinjavamo se na neprijatnostima, sada bi trebalo da je sve u > redu, i sa porukama i sa telefonskom linijom. Otkud znaš? Mislim ovo za poruke.
problemi.179 nenad, -> #173, kgelevski
> sve naizgled prodje normalno i ja preuzmem paket sa ekstenzijom qwk > ali kad krenem da citam nema ni jedne poruke i ako paket ima svoju > dakazem fizicku felicinu od 70 i kusur KB. Potrebno je da u programu koji koristiš uključiš opciju da on sam generiše indeksne fajlove pošto ih Sezam ne pravi. Ne znači da je u tome problem, ali je vrlo verovatno.
problemi.180 zodiac, -> #164, nenad
OBRATI PAZNJU !!!!!! Evo malog izvoda iz vecerasnjeg log-a: > 29m -> ( )1 > lexus 20:08 Transfer Inhale! Inhale! You're the Victim! > mmtosic 20:07 Transfer <<<<<<<<-------- > dragosh 20:06 Transfer > miladinovic 20:08 Sezam > goxi 19:58 Chat > nudge.nudge 19:49 Sezam > zodiac 20:09 Sezam > alec 20:08 Transfer > 29m -> ( )2 > Poruka za: mmtosic > Page mode, word wrap on. Izlaz sa Ctrl-Z. > Poruka: lexus i ti na vezi - nenad vam to nece oprostiti :)) > Poruka: vec je nervozan :> Sad ce da bude nenad Off, a takodje i vi :)) > Poruka: ** Exit ** ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ > 26m -> ( )1 > dine 20:12 Sezam > dragosh 20:06 Transfer > miladinovic 20:08 Sezam > goxi 19:58 Chat > lexus 20:11 Sezam Inhale! Inhale! You're the Victim! > zodiac 20:09 Sezam > alec 20:08 Chat > nenad 20:12 Off <<<<<<<<--------- > 26m -> ( )9 > Kraj rada (Ne/Da)? d > Kraj rada u Pon 06.01.97 20:13 > Proveli ste na vezi 4 min 3 sec. > Za danas Vam je ostalo ukupno jos 28 min 48 sec. > zodiac, hvala na pozivu. Dovidenja! A sta je onda ovo, Nenade? Ja htedoh da se nasalim na racun mmtosiceve paranoje, a od tebe dobih on-line demanti? Priznajem da sam do sada bio vrlo skeptican prema zalbama pojedinih korisnika da bivaju iskljuceni kad god si ti 'Off', ali sad mi molim te objasni kako da ne verujem sopstvenim ocima. Stvarno nemas stila... :((( Sale
problemi.181 vimm, -> #180, zodiac
>> A sta je onda ovo, Nenade? Ja htedoh da se nasalim na racun mmtosiceve >> paranoje, a od tebe dobih on-line demanti? Priznajem da sam do sada bio >> vrlo skeptican prema zalbama pojedinih korisnika da bivaju iskljuceni >> kad god si ti 'Off', ali sad mi molim te objasni kako da ne verujem >> sopstvenim ocima. Stvarno nemas stila... :((( Dobro je zodiače, svakog dana u svakom pogledu sve više - napreduješ :)))
problemi.182 vstan, -> #180, zodiac
> paranoje, a od tebe dobih on-line demanti? Priznajem da sam do > sada bio vrlo skeptican prema zalbama pojedinih korisnika da > bivaju iskljuceni kad god si ti 'Off', ali sad mi molim te Malo manje paranoje, moliću lepo.
problemi.183 cnenad, -> #60, cnenad
-> dzakic-u da li si ispravio problem kod privatnih poruka sa EUnet-a, -> zapravo zanožja poruke ? Opet sam dobio jedan mail koji je u PAD spakovan Poziv 06.01. u 00:14 Stiže mail sa EUnet-a. =========== 20172, Za cnenad, Nije pročitano Od mkb@eunet.yu 05.01.97. 20:57 5739 chr =========== From EUnet.yu!mkb Sat Jan 4 20:30:17 1997 Received: from relay.eunet.yu (BG-01-P134.EUnet.yu [194.247.192.134]) by EUnet.yu (8.7.5/8.6.12) with SMTP id UAA19318; Sat, 4 Jan 1997 20:25:09 +0100 (MET) Date: Sat, 4 Jan 1997 20:25:09 +0100 (MET) Message-Id: <199701041925.UAA19318@EUnet.yu> From: Mikro Knjiga <mkb@EUnet.yu> .......... From cog-------------------------------------------20172--- !!!!!!!! :( Do kad ? (Zaglavlje sam ja sam osakatio namerno da se ne bi drugima pojavljivala mail poruka u SDW-u).
problemi.184 cnenad, -> #161, nenad
-> sysmsg o odgovoru na poruku u konferenciji nije prvog prioriteta -> i ne ispisuje se prilikom logina, pa koga ne zanima ne mora ni da Da razjasnimo situaciju, pošto help (SEZAMNET.TXT iliti Uputstvo) kazuje suprotno od onog što si ovde napisao. SYSMSG trenutno daje info. samo za konf. poruke poslate sa prekidačem /r na koje je neko odgovorio ? -> Možda bi ipak bilo najelegantnije rešenje da po defaultu ide -> sysmsg, a da se njegovo generisanje može isključiti svičom. Dakle To nije najelegantnije, to je najbolje moguće rešenje (ne zato što je tako na PRO-u).
problemi.185 hercog,
Elem svim učesnicima veoma konstruktivne rasprave u ovoj temi, bih najlepše umolio da se presele na neko drugo mesto, mail, neka grupa, konferencija chat... Ne branim niti jednu, niti drugu stranu nego mi jednostavno muka više od silnih čaršava... Sale
problemi.186 zodiac, -> #182, vstan
Pogledaj pazljivo log, molim. I malo vise argumenata, molim. Ili ces, u nedostatku istih, opet zamoliti Nenada da mi odgovori. Sale
problemi.187 calex, -> #180, zodiac
> vrlo skeptican prema zalbama pojedinih korisnika da bivaju iskljuceni > kad god si ti 'Off', ali sad mi molim te objasni kako da ne verujem Nikako mi nije jasno zašto nenad mora da bude off da bi nekog izbacio sa veze. Moraću da pogledam po svojim logovima ko je tada bio off jer ne verujem da ima nekoga ko je više od mene pucao. Hm, moram da proverim i PRO jer mi tamo puca još češće.
problemi.188 vstan, -> #186, zodiac
>Pogledaj pazljivo log, molim. I malo vise argumenata, molim. Nema tamo šta da se vidi.
problemi.189 lexus, -> #187, calex
=> Nikako mi nije jasno zašto nenad mora da bude off da bi nekog A ko kaže da nenad mora da bude off da bi nekoga izbacio sa veze? => off jer ne verujem da ima nekoga ko je više od mene pucao. Hm, Pogledaj broj mojih poziva i biće ti jasno da sam medju 5 ljudi kojima najviše puca veza :)
problemi.190 superhik, -> #130, junior
=:> Nadam se da je poenta sad shvaćena. Probaj sa The Draw, pošto izgleda niko ne namerava da prestane sa pljuvanjem po conf. Sezam ;(
problemi.191 cnenad, -> #182, vstan
->> sada bio vrlo skeptican prema zalbama pojedinih korisnika da ->> bivaju iskljuceni kad god si ti 'Off', ali sad mi molim te -> Malo manje paranoje, moliću lepo. 3.142, SEZAMNET.2:problemi, vstan, 04.01.97. 17:02, 82 chr Odgovor na 3.132, gordan, 03.01.97. 08:00 --------------------------------------------------------- > Ako ja ovo dobro razumem, ... Dobro razumeš. Oni motre i ovde i na Pro-u. ****** Malo manje paranoje, moliću lepo ;)
problemi.192 cnenad, -> #176, mmtosic
->> stane a NET je već odradio (tako je bilo do sad) ceo EXEC i snimio ->> sve poruke iz njega. -> E, kod mene tako neće. A čini mi se da je do nedavno bilo tako kako -> ti opisa. Primetio sam da od pre nekoliko dana više ne radi tako kako ga ja opisah. dzakic, komentari ?
problemi.193 calex, -> #189, lexus
> A ko kaže da nenad mora da bude off da bi nekoga izbacio sa veze? To i ja pitam jer se tako priča ovde. Možeš da pogledaš i citat koji sam naveo u toj poruci: █ > vrlo skeptican prema zalbama pojedinih korisnika da bivaju iskljuceni █ > kad god si ti 'Off', ali sad mi molim te objasni kako da ne verujem > Pogledaj broj mojih poziva i biće ti jasno da sam medju 5 ljudi > kojima najviše puca veza :) Meni se i ne čini da si ti optuživao nekoga za izbacivanje, jasno ti je zašto se to dešava. :(( Ako pogledaš ko ima više poziva od tebe, videćeš da to i nisu neki koje bi nenad izbacivao. :) Problem se javlja kod onih koji su imali odličnu vezu do sada pa kad im se prekine, brzo to iskoriste da smisle priču.
problemi.194 dzakic, -> #192, cnenad
> ->> stane a NET je već odradio (tako je bilo do sad) ceo EXEC i snimio > ->> sve poruke iz njega. > > -> E, kod mene tako neće. A čini mi se da je do nedavno bilo tako kako > -> ti opisa. > > Primetio sam da od pre nekoliko dana više ne radi tako kako ga ja opisah. > > dzakic, komentari ? Nisam najbolje razumeo u čemu je problem sa execom. Reklo bi se da radi sasvim korektno (osim one primedbe da se prvo izvrše sve naredbe iz autoexeca, pa tek onda krene izvršavanje execa što je posledica koncepcije za koju smo se opredelili. Da bi se to promenilo treba menjati i neke druge stvari..)
problemi.195 zodiac, -> #188, vstan
> Nema tamo sta da se vidi. Onda za tebe stvarno nema nade. Sale
problemi.196 jvujnic, -> #161, nenad
> Možda bi ipak bilo najelegantnije rešenje da po defaultu ide > sysmsg, a da se njegovo generisanje može isključiti svičom. Dakle > obrnuto od onoga što danas važi. Ovo stoga jer verujem da je Ma, OK, neka bude to po defaultu, ali zašto bi se isključivalo svičom, kad može lepo nekom komandicom. Jer ovako bih trebao na svaki reply u SDW-u da dodajem svič, a to je, priznaj, veoma zamorno, jer umesto entera, trebam prvo da kucam desni kurzor, pa space, pa /r, pa tek onda enter (?).
problemi.197 djcorto, -> #189, lexus
> Pogledaj broj mojih poziva i bice ti jasno da sam medju 5 ljudi > kojima najvise puca veza :) Ili medju 5 koji se najvise zbog toga bune ? ;) Kad smo kod pucanja, kod nas puca rafalno :)))) I, zamisli, bez obzira ko je na vezi, i da li je u Offu. Tu nesto svakako nije u redu :))))))))))
problemi.198 lexus, -> #193, calex
=> Meni se i ne čini da si ti optuživao nekoga za izbacivanje, jasno => ti je zašto se to dešava. :(( Ako pogledaš ko ima više poziva od Pa ti reče da tebi najviše puca veza, ja sam samo skromno dodao da ni ja nisam daleko ;)
problemi.199 lexus, -> #197, djcorto
=> Ili medju 5 koji se najvise zbog toga bune ? ;) Čemu taj znak pitanja? Imaš dovoljno godina sam da zaključiš ko se i koliko oko čega buni :) Mada moram priznati da nisam primetio da se bunim oko toga... No, ipak si ti duže od mene na sezamu, znaš bolje od mene ;> => Tu nesto svakako nije u redu :)))))))))) Kad pogledam ovu količinu smajlija pomislim da nešto stvarno nije u redu... Umetnost Histerije ;)
problemi.200 lepiaf,
Ne znam da li je ovo pitanje bilo, ali sezam pravi jedan prilican problem. Naime, prilikom uploada u poslednje vreme, prenesem jedno par kb datoteke i veza puca... Samo tako. Kaze mi Ending Zmodem ss i kraj. U 90% slucajeva mi i veza "ode". Nije moguce nastaviti upload posle, tj. krece iz pocetka i naravno opet puca. Desavalo mi se to i pre ali nikad par dana za redom! Jednom sam slao patch za neku igru i isti problem je bio. Pokusavao par puta, posle sam uzeo i prepakovao patch kad ono prodje... Sad ili je to sa packerom bilo slucajno ili su posle popravili problem ali STVARNO IRITIRA!!! 'ocu upload!! Vlada
problemi.201 mmtosic, -> #180, zodiac
> OBRATI PAZNJU !!!!!! > > Evo malog izvoda iz vecerasnjeg log-a: > > > lexus 20:08 Transfer Inhale! Inhale! You're the Victim! > > mmtosic 20:07 Transfer <<<<<<<<-------- ......... > > Poruka za: mmtosic > > Poruka: lexus i ti na vezi - nenad vam to nece oprostiti :)) > > Poruka: vec je nervozan :> Sad ce da bude nenad Off, a takodje i vi :)) > > ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ ......... > > nenad 20:12 Off <<<<<<<<--------- ......... > > Kraj rada u Pon 06.01.97 20:13 > > Proveli ste na vezi 4 min 3 sec. ......... > ali sad mi molim te objasni kako da ne verujem > sopstvenim ocima. Hteo bih da i ja kažem dve stvari. (i) U vezi toga što su ti se već javili neki korisnici sa tvrdnjom da izvod iz tvog log-a ne pokazuje ništa, da kažem, da sam se u ponedeljeak uveče ulogov'o na Sezamnet u 20:07 i da nisam primio nikakvu poruku od tebe. Veza mi se prekinula posle 2-3 minuta od povezivanja. A pošto je to bilo već drugi put uzastopce (pre toga sam se bio ulogovao u 20:02, pa se veza prekinula), nisam više ni prob'o. Radi potpune slike, pre tog logovanja u 20:02 bio sam čitavih pola sata na vezi i sa oko 1600 cps-a prenosio sam parčiće onog velikog fajla qvp*.* od oko 4 MB. (ii) Što se tvog komentara tiče, kao što to reče dzakic, ne treba tvrditi ono što se ne može dokazati. U svom `odgovoru' na poruku zlatibor-a sa kojom je ovaj `razgovor' i počeo, ja sam izneo svoje iskustvo po tom pitanju i istakao okolnosti pod kojima se i meni slično dešavalo (a kao što se moglo videti u poslednjih nekoliko dana, to mi se i dalje dešava). Ja nisam izveo nikakav zaključak, niti sam bilo koga optuživ'o. Okolnosti su takve da same optužuju. Nažalost, bes i nezadovoljstvo se često iskaljuju na one koji saopštavaju samo gole činjenice, kao da su oni koji ih pokazuju i odgovorni za to što te činjenice izgledaju tako kako izgledaju. E sad, da kažem i poentu zbog koje sam ovaj pasus napis'o - čovek mora da bude spreman na to da će i samo zbog saopštavanja gole činjenice biti `kriv' i da će trpeti posledice svoje `hrabrosti'. Dakle, to je cena saopštavanja onoga što se ne dopada onima koji imaju neku vlast i koji raspolažu nekom silom. Ni Đordano Bruno nije bio jedini koji je tvrdio `da se okreće', al' je bio jedini koji je to pričao tad kad je rečeno da se to ne sme pričati. Plati cenu. I nauči lekciju. P.S. Da li ima smisla i potrebe da kažem da se ne poznajemo? A da sam ti zahvalan na iznetim činjenicama - jesam :)
problemi.202 simce, -> #200, lepiaf
> nikad par dana za redom! Jednom sam slao patch za neku igru i > isti problem je bio. Pokusavao par puta, posle sam uzeo i > prepakovao patch kad ono prodje... Sad ili je to sa packerom > bilo slucajno ili su posle popravili problem ali STVARNO > IRITIRA!!! Ovo se i meni desavalo, kad dodje do odredjenog dela fajla, prekine vezu. I onda kad probam ponovo da posaljem opet mi prekine na istom mestu.. Inache nije do arhivera, zato sto ja nisam slao zapakovano.
problemi.203 dragosh, -> #164, nenad
cit>>> P.S. Juče ne mogoh da se javim, jer mi telefon beše blokiran. cit>> Nije bio blokiran, to smo mi postavljali prislušne uređaje. Molim ??? Postavljali prislušne uredjaje ? Jel'vi to svima,ili šta ? I meni jednom prilikom ceo dan nije radio telefon,da nije zbog toga? Ili ste stavljali prisluškivače na celu centralu? Uuuh,više mi ništa nije jasno ;( poz.
problemi.204 nenad, -> #196, jvujnic
> Ma, OK, neka bude to po defaultu, ali zašto bi se isključivalo svičom, > kad može lepo nekom komandicom. Znači nešto poput SET NOTIFY? Pa da '/r' "preklapa" njegovu vrednost, kada se želi nešto drugo? Iskomplikovasmo ga. :)
problemi.205 cnenad, -> #188, vstan
-> Nema tamo šta da se vidi. Za one koji ne žele da vide, dobro i kažeš, nema šta da se vidi.
problemi.206 cnenad, -> #194, dzakic
-> Nisam najbolje razumeo u čemu je problem sa execom. Reklo bi se -> da radi sasvim korektno (osim one primedbe da se prvo izvrše sve Pošto nisi pažljivo pročitao poruku, u pitanju je bila pohvala za sjajan sistem skupljanja poruka ili slanja exec-a kome ne mogu doakati ni pucanja veze odnosno zastoji zbog loše veze. -> naredbe iz autoexeca, pa tek onda krene izvršavanje execa što je Pusti autoexec i moju proceduru za skupljanje poruka. Nemaju nikakve veze sa slanjem i izvršavanjem EXEC-a. Zapravo, imaju, ali je to samo jedna labela, npr. :E u kojoj stoji ..exec <d Poslao sam EXEC. Krenulo je izvršavanje. Na ekranu vidim jednu poruku iz EXEC-a. Ne vidim info da je poruka snimljena. Loša veza, modem pokušava da isfiltrira. Prođe 10 sec i pukne veza. Pozovem ponovo i vidim da su sve poruke iz EXEC-a snimljene. Tako je bilo do skoro ; od pre neki dan nije. Još jednom, ne smatram ovo problemom, pitam samo otkud promena ?
problemi.207 jvujnic, -> #204, nenad
> Znači nešto poput SET NOTIFY? Pa da '/r' "preklapa" njegovu > vrednost, kada se želi nešto drugo? Iskomplikovasmo ga. :) Recimo da može. To nije teško uraditi, zar ne? PS A i nije tako komlikovano. :) PS2 Mada, što jednostavno kad može komplikovano ;)
problemi.208 terminali,
Imam problema sa vezom, tj. veoma mi cesto puca, i to tek posto se ulogujem, ili kad hocu da download-ujem neki fajl, tako da moram ponovo da se ulogujem. Takodje, cesto telefon u Sezamu zvoni, i zvoni, i zvoni... a modem se ne javlje. U cemu je stvar, i ima li leka? P.S. Sta je OLR? (ja samrelativno nova ovde)
problemi.209 beatle, -> #208, terminali
> Imam problema sa vezom, tj. veoma mi cesto puca, i to tek posto > se ulogujem, ili kad hocu da download-ujem neki fajl, tako da Problem je verovatno u lošim vezama. Pokušaj da radiš na manjim brzinama. Ja danju radim na 4800, a samo noću mogu na 14400 bez čestog pucanja veze. > Takodje, cesto telefon u Sezamu zvoni, i zvoni, i zvoni... a > modem se ne javlje. > U cemu je stvar, i ima li leka? I ovo mi je poznato :( Mislim da to se dešava kad se neki nod na Sezamu zaglupi (blokira), pa ne reaguje na zvonjavu. Dal' ima leka ne znam. Možda da se ne zove preko 648-422, već svaki nod posebno. Ako neko zna brojeve telefona za svaki nod neka kaže. > P.S. Sta je OLR? OLR je skraćeno od "OFF LINE READER". To je program koji služi za čitanje poruka i odgovaranje na njih kad nisi na vezi. U svakom slučaju preporučujem. Učiniće ti život dosta jednostavnijim pogotovo ako ti veza sa Sezamom nije baš sjajna.
problemi.210 hercog, -> #208, terminali
(*> Takodje, cesto telefon u Sezamu zvoni, i zvoni, i zvoni... a modem (*> se ne javlje. Problemi sa PTTom... (*> P.S. Sta je OLR? OLR = Off line reader, služi za čitanje mail, group i konferenci- jskih poruka dok nisi na vezi, a skidaju se sa sistema dok si na vezi :) Sale
problemi.211 space.ace, -> #206, cnenad
>> Poslao sam EXEC. Krenulo je izvršavanje. Na ekranu vidim jednu poruku >> iz EXEC-a. Ne vidim info da je poruka snimljena. Loša veza, modem pokušava Da iznesem i ja svoja iskustva. Kada šaljem exec, ponekad pukne veza, ali se sve poruke snime, iako nisam ni video potvrdu da je bilo koja poruka snimljena. Slično se dešava i sa skidanjem pošte (što još uvek funkcioniše, provereno danas, ne svojevoljno), kada u sred prikupljanja poruka pukne veza, sistem valjda nastavlja sa prikupljanjem, jer posle desetak sekundi, kada se ponovo logujem na sistem, u padu me dočeka textpad sa SVIM porukama. >> Tako je bilo do skoro ; od pre neki dan nije. Još jednom, ne smatram ovo >> problemom, pitam samo otkud promena ? Od skora mi se ponekad dešavaju veoma bizarne stvari. Pošaljem exec, koji na početku ima desetak poruka, što za grupe što za mail, i na samom kraju neke poruke za konf-e. Normalno, veza pukne, baš onda kada dobijam poruku o prvoj poruci. Zovem ponovo, exec je izvršen, ali nijedne mail i group poruke koju sam ja napisao NEMA! Poruke poslate u konf-e su snimljene na sistemu. Sve me to dovodi do zaključka da je ipak došlo do nekakvog problema u mail i group podsistemima.
problemi.212 cnenad,
CenZura time .or. How to clone BK ? U poslednja dva dana pojavljuju se problemi vezani za dugotrajnu zvonjavu (nije u 19:30 ;) vec pocev od 22:30 a i NET*.* stizu sa CRC greskama. PKZIPFIX popravi ono sto se moze popraviti ali to nije to. Da li je ovo trenutno ili se planira da tako ostane ?
problemi.213 pvlada,
Pre neku nedelju napisao sam da posle zapisivanja autoexeca sezam prekine vezu :( Posle sam napisao kako mi se to više nedogađa, ali evo danas mi se opet isto to dogodilo :( Evo slike terminal prozora, a ako treba ponovo ću da pošaljem autoexec. Pozdrav Vlada problem.arj