problemi.214morkin,
-> #209, beatle> Takodje, cesto telefon u Sezamu zvoni, i zvoni, i zvoni... a
> modem se ne javlje.
> U cemu je stvar, i ima li leka?
Verovatno centrala pogrešno spoji pa zoveš neku kancelariju ili nečiji stan...
problemi.215mdimitrijevic,
-> #193, calex> videćeš da to i nisu neki koje bi nenad izbacivao. :) Problem se javlja
> kod onih koji su imali odličnu vezu do sada pa kad im se prekine, brzo
> to iskoriste da smisle priču.
Meni je veza sa Sezamom u trenutku dobijanja uvek savršena, ali vrlo
često puca iz čista mira. Sa Nenadom nemam nikakve veze a i nisam u sukobu ni
sa kim. Ne vidim nikakav smisao da neko izbacuje korisnike sa veze, i da se to
desilo nekoliko puta to niko normalan ne bi stalno radio. Sve može da bude
zanimljivo samo na kratko vreme. Baš ću da pogledam LOG i da vidim ko je bio
OFF kada mi je pucala veza :))))
problemi.216mdimitrijevic,
-> #203, dragosh> Molim ??? Postavljali prislušne uredjaje ? Jel'vi to svima,ili
> šta ? I meni jednom prilikom ceo dan nije radio telefon,da
Jel se ti šališ ??? Nenad se u svojoj poruci samo ŠALIO. Pa zar bi iko
normalan javno objavio da nekoga prisluškuje ? :))))
problemi.217ppecanac,
-> #214, morkin(R) Verovatno centrala pogresno spoji pa zoves neku kancelariju
(R) ili neciji stan...
I to moze da se desi, ali verovatnije je da zvoni bas
na sezamu, i uvek kontaktira modem koji je 'zbunjen'.
Bese neka poruka na ovu temu pre mesec, dva.
problemi.219gordan,
-> #136, calex-> Možda je pilot? Ili noćni čuvar. Nemoj odma' da se plašiš. ;>>
Nisam jos video da piloti uzimaju robu i cigare svercerima i
preprodavcima "na uniformu". Pandure jesam.
-> Mene su od malena učili i naučili da ne moram da se plašim "njih"
-> ako mi je savest čista. Što se ostalih tiče ...
Mene su ucili bas obrnuto i na tome sam im zahvalan. Ne plasim se
ja "njih" kao "njih", samo ni se ne svidja sto ih ima ovde!
-> Verovatno si na vreme pustio brkove?
Funny, very funny...
problemi.220gordan,
-> #137, evlad-> Ja sam programer, zaposlen u sup kikinda, razvijam aplikaciju
-> _stanicnih eviodencija_ za mup. Radim u civilu, ne duzim oruzje i
-> ostale naprave, jedino sto _duzim_ je jedan 486 Dx2 -66 sa 8MB RAMa
Samo povremeno volis da se malo presvuces? ;) Neka, man, cooliraj ti, ali
mene zaobidji. Samo ti programiraj i evidentiraj za njih, Bog ce ti
platiti.
problemi.221supers,
-> #218, shimano>> i obavezno se javlja taj "glupak" koji ne diže. Onda
>> tehnika sa dve linije: zovneš s jedne, blokiraš "budalu" da bi ga
>> preskočio modemom i dobiješ vezu.
Uh, mnogo naporno. Vreme je da se ponove pojedinačni brojevi
Sezamovih nodova:
648-587
648-899
648-166
648-956
648-755
648-974
648-783
648-065
648-692
648-847
648-638
648-422 pbx
648-878
648-734
648-029
problemi.222evlad,
-> #219, gordan=- Nisam jos video da piloti uzimaju robu i cigare svercerima i
(dr.grba)
=- Jesi li ti onaj što mi se nudio da obuče plavu uniformu, pa da ide sa
=- mnom na pijacu da obara cene švrcovanoj robi u moje ime?
između termina 'uzeti' i 'platiti' je velika razlika. da li si ti mene
lično video da nešto uzimam ?
problemi.223evlad,
-> #220, gordan=- Samo povremeno volis da se malo presvuces? ;) Neka, man, cooliraj ti,
ako ti misliš tako, tvoja stvar, nadam se da ćemo se i lično upoznati,
ko zna možda promeniš mišljenje ... :)
ako imaš nešto protiv mene lično, upotrebi komandu ignore, ili mi se
obrati na mail, pa da raspravimo, ovo je ipak _ulica_
problemi.225kostja,
-> #183, cnenad=> From cog-------------------------------------------20172---
=>!!!!!!!!
=>
=> :( Do kad ?
Jest vala nesto tu nije u redu. Ne koristim Int mail nesto
posebno pa sam isprva pomislio da je nesto slucajno zbrlj
ali izgleda da je to praksa...
problemi.226kostja,
-> #174, shimano=> -> zvoni n puta pa cujes kroz modem bunovno "Halo?"
=>
=> A onda meni nakon 5 minuta zvoni n puta pa cujes "Ko je! mjkmujbm" ;)
Ovo su definitivno bagici Sezam-a O;)
problemi.227vlad,
-> #220, gordan> Samo povremeno volis da se malo presvuces? ;) Neka, man, cooliraj
> ti, ali mene zaobidji. Samo ti programiraj i evidentiraj za njih,
Momak, mogao bi ti stvarno malo da o'ladis. Tek sto si aterirao ovde, a vec
si uzeo sebi slobodu da neosnovano napadas ljude koje ne poznajes. Ako tako
nastavis, mnogi ce te zaobici.
problemi.228nenad,
-> #207, jvujnic> Recimo da može. To nije teško uraditi, zar ne?
Pa nije nemoguće, ali zahteva malo više memorije (jedan bit ;),
nešto mesta u korisničkom slogu i za nijansu sporije izvršavanje.
No pošto se radi o promeni default ponašanja moraćemo to
postupnije da uradimo, uz nešto više planiranja i prilikom neke
veće revizije.
problemi.229nenad,
-> #217, ppecanac> I to moze da se desi, ali verovatnije je da zvoni bas
> na sezamu, i uvek kontaktira modem koji je 'zbunjen'.
Zvonjava "u prazno" je obično posledica blokirane mašine ili
zaglupljenog modema (modemi su, na žalost interni). Treći uzrok
koji se sve češće javlja jesu ovi nestanci struje. Posebno su
opasni ovi kratkotrajni, mašine se baš njima najviše obraduju.
Dešava se da se mašina ne podigne nakon dolaska struje, a jedna
je već i ispustila dušu u "aktuelnim dešavanjima". :(
problemi.230nenad,
-> #218, shimano> E, sad si me podsetio. Oduvek me je zanimalo na kom principu taj,
> multy-plexer li se vika, radi. Da li on uvek ide redom od prvog do
> poslednjeg broja ili ide po nekom randomu?
Znam da postoje oni koji rade po nekom random principu, a da li
su svi takvi - ne bih znao.
problemi.231epson,
Pa jel mora svaki preneseni pad mora da ima \data2\0000???\?????\textpad
ili ne ? Ali kad kažem svaki to i mislim ;(
problemi.232cnenad,
-> #225, kostja-> Jest vala nesto tu nije u redu. Ne koristim Int mail nesto
-> posebno pa sam isprva pomislio da je nesto slucajno zbrlj
-> ali izgleda da je to praksa...
Problem je izgleda samo sa mail-om koji stiže sa EUNet-a. Doduše, u petak
sam dobio jedan mail koji je bio korektan. dzakic je najverovatnije, konačno
ispravio ovu grešku.
***
Tri dana pošto je EXEC odležao, stigla mi je još jedna poruka i ona je
korektno spakovana u PAD.
Zak, keep up good work :) !
problemi.233jvujnic,
-> #229, nenad> Dešava se da se mašina ne podigne nakon dolaska struje, a jedna
> je već i ispustila dušu u "aktuelnim dešavanjima". :(
Koja? Samo da nije neki pentium. :( Bog da joj dušu prosti...
problemi.234dzakic,
-> #211, space.ace> Kada šaljem exec, ponekad pukne veza, ali se sve poruke snime,
> iako nisam ni video potvrdu da je bilo koja poruka snimljena.
Exec se jako brzo 'odvrti', naročito ako je u pitanju jedan od
pentium nodova. Tehnički gledano, echo izvršavanja komandi se
šalje na port, a odatle kroz nekoliko bafera što operativnog
sistema, što modema, stiže do tebe. U praksi se taj bafer, iako
zna da bude nekoliko k, gotovo trenutno napuni i onda se čeka da
podaci odcure ka tebi. To znači da se exec uvek izvršio malo
više nego što ti u određenom trenutku vidiš, i da mesto pucanja
veze koje ti vidiš nije identično mestu pucanja veze koje vidi
sezam.
problemi.235dzakic,
-> #231, epson> Pa jel mora svaki preneseni pad mora da ima
> \data2\0000???\?????\textpad ili ne ? Ali kad kažem svaki to i
> mislim ;(
Nije da mora, ali je ostalo tako nakon uvođenja pad html komande
koja traži pakovanje sa poddirektorijumima. Zip, rar i lha imaju
opciju da u arhivu ne ulazi 'bazni' direktorijum, ali arj
izgleda uvek pakuje sve od root-a. Kod sledeće verzije će morati
da se odvoji za to posebna stavka u konfiguracionim fajlovima,
da se običan pad ipak pakuje kao i ranije.
Ako ovo baš pravi probleme, uzmi privremeno zip ili rar za
default arhiver.
problemi.236epson,
-> #235, dzakic
│ opciju da u arhivu ne ulazi 'bazni' direktorijum, ali arj
│ izgleda uvek pakuje sve od root-a. Kod sledeće verzije će morati
└─────────────────────────────────────────────────
Možda bez '-r' ?
│ Ako ovo baš pravi probleme, uzmi privremeno zip ili rar za
└─────────────────────────────────────────────────
Ništa, moraću da napravim neki batch, jel mi se arhiver ne menja baš tako
lako ;(
problemi.237darth.vader,
-> #236, epson>> Nista, moracu da napravim neki batch, jel mi se arhiver ne
>> menja bas tako lako ;(
Ja sam ovo resio izbacivanjem komande ..pad arc iz autoexeca,
jer komanda ..pad dow ionako sama pakuje sve sto je u padu...
Darth
problemi.238vstan,
-> #233, jvujnic> Koja? Samo da nije neki pentium. :(
Nije.
problemi.239biber,
Zašto je pošti sa Euneta do Sezama potrebno, nekad i dva dana da
stigne? Zar se ne vrši razmena po nekoliko puta dnevno?
Ovako ispada da je mail prošao pola sveta za par minuta ili sati, a
na relaciji Bg-Bg provede par dana!
problemi.240mmarkovic,
-> #236, epson> Ništa, moraću da napravim neki batch, jel mi se arhiver ne
> menja baš tako lako ;(
U SOR.PRO, u SOR direktorijumu, zameni u liniji
"ARCHIVER=ARJ X %s ..." sa "ARCHIVER=ARJ E %s..."
problemi.241smilicic,
-> #235, dzakic»> Pa jel mora svaki preneseni pad mora da ima
»> \data2\0000???\?????\textpad ili ne ? Ali kad kažem svaki to i
»> mislim ;(
»
» Nije da mora, ali je ostalo tako nakon uvođenja pad html
» komande koja traži pakovanje sa poddirektorijumima. Zip, rar i
» lha imaju opciju da u arhivu ne ulazi 'bazni' direktorijum, ali
» arj izgleda uvek pakuje sve od root-a. Kod sledeće verzije će
» morati
Ja isto koristim arj ali mi se ovo do sada nikada (kuc, kuc) nije
desilo. Kad kažem nikada, to i mislim! :))
problemi.242epson,
-> #237, darth.vaderSorPro za Net
│ Ja sam ovo resio izbacivanjem komande ..pad arc iz autoexeca,
│ jer komanda ..pad dow ionako sama pakuje sve sto je u padu...
└─────────────────────────────────────────────────
Da, ali mi se onda pakuje ceo pad, to mmarkovic: koristim SorPro 2.01,
i uz ovo poruku saljem batch fajl koji mi odrađuje posao, tj. otpakuje pad,
i napravi novi bez podirektorijuma (ostane mu isto ime), 'obradi' ga progra-
mima brisidir i net2pro .
U arhivi su: conn2p.bat Batch datoteka
conn2p.com Ikompajlirana batch datoteka pomoću BAT2EXEC
net2pro.exe Net2Pro 3.5 - TomislavR
brisidir.exe BirišiDir Direktorijum Fajl - Tomak
Ostaje vam samo kao promenite u environ datoteci iz ... u ARHIVER=conn2p.com
%s .
net2proa.arjproblemi.243epson,
SorPro za Net
Korišćenje dve baze (za Pro i Net) pomoću SorPro-a 2.01 :
U direktorijumu gde se nalazi SorPro napravite poddir. DATA.NET, REPLY.NET
i DATA.PRO, REPLY.PRO . Datoteke environ. i path.ini za Net preimenujte u
*.net a za Pro u *.pro . I sada samo kucajte SOR .
----- cut here -----
@echo off
rem SOR.BAT
:Prog
echo.
echo 1. SezamNET
echo 2. SezamPRO
echo.
echo.
choice /s /c:12
if errorlevel 2 goto SezamPRO
if errorlevel 1 goto SezamNET
:SezamPRO
copy [putanja do SorPro-a]\environ.pro environ.
copy [putanja do SorPro-a]\path.pro path.ini
goto kraj
:SezamNET
copy [putanja do SorPro-a]\environ.net environ.
copy [putanja do SorPro-a]\path.net path.ini
goto kraj
:Kraj
echo.
echo Vidi ovo radi ;)
echo.
----- cut here -----
problemi.244epson,
-> #241, smilicic
│ Ja isto koristim arj ali mi se ovo do sada nikada (kuc, kuc) nije
│ desilo. Kad kažem nikada, to i mislim! :))
└─────────────────────────────────────────────────
Kad se koristi PAD DOW to se ne dešavam, ali sam skoro prešao na drugčiju
proceduru jer sam ranije uvek brisao pad, da bih samo skinuo poštu a sad
sam u igru uključio PAD ARC koji 'sk**ja' pad ,ali sam to sredim batchom
koji je uz poruku SEZAMNET.2:3.242 .
problemi.245sasab,
-> #239, biber> Zašto je pošti sa Euneta do Sezama potrebno, nekad i dva dana
> da stigne? Zar se ne vrši razmena po nekoliko puta dnevno?
>
> Ovako ispada da je mail prošao pola sveta za par minuta ili
> sati, a na relaciji Bg-Bg provede par dana!
Možda je ovo odgovor:
Tracing route to galeb.etf.bg.ac.yu Š147.91.8.64Ć
over a maximum of 30 hops:
1 * * * Request timed out.
2 1290 ms 806 ms 331 ms Belgrade1.EUnet.yu Š194.247.192.254Ć
3 220 ms 215 ms 228 ms Amsterdam3.NL.EU.net Š134.222.34.1Ć
4 818 ms 212 ms 220 ms Amsterdam5.NL.EU.net Š134.222.186.5Ć
5 219 ms 1575 ms 231 ms Amsterdam1.NL.EU.net Š134.222.228.22Ć
6 224 ms 227 ms 289 ms Amsterdam-EBS.ebone.net Š193.0.15.129Ć
7 384 ms * 351 ms Stockholm-ebs.Ebone.NET Š192.121.155.14Ć
8 523 ms 387 ms 393 ms 192.121.154.30
9 542 ms 319 ms 335 ms SE-STO-TAIDE-4.taide.net Š193.219.197.6Ć
10 423 ms 366 ms 711 ms SE-STO-TN-1.taide.net Š193.219.197.57Ć
11 405 ms 475 ms 362 ms NO-NIT-TN-5.taide.net Š193.219.193.81Ć
12 * 430 ms 350 ms NO-NIT-TN-6.taide.net Š193.219.193.136Ć
13 1062 ms * * 193.219.193.102
14 * 2629 ms 1206 ms cisco1.rcub.bg.ac.yu Š147.91.1.63Ć
15 1370 ms 1677 ms 1417 ms galeb.etf.bg.ac.yu Š147.91.8.64Ć
Trace complete.
Iz Niša zove EuNet u Bg, a odatle do galeba idem preko pola sveta.
Očigledno da poprečne veze sa akademskom mrežom nešto ne rade.
BTW, da li ih uopšte i ima?
Bogi
problemi.246mmarkovic,
-> #242, epson> ... to mmarkovic: koristim SorPro 2.01,...
Pa onda u datoteci ENVIRON... Ili u tvom batch fajlu...
problemi.247cyberpunk,
Zasto sezanet meni radi samo kad prebacim modem na 300 a tek
ponekad jednom u milion puta radi na 14400 dok mi sezampro uvek
radi normalno? Hvala.
problemi.248cnenad,
-> #234, dzakic-> Exec se jako brzo 'odvrti', naročito ako je u pitanju jedan od
-> podaci odcure ka tebi. To znači da se exec uvek izvršio malo
-> više nego što ti u određenom trenutku vidiš, i da mesto pucanja
Lepo :) a sad mi objasni još jednu zanimljivu pojavu u takvim situacijama.
EXEC ima npr. 5 poruka, druga po redu je mail, prva za grupu, treća za
konf. itd...
Pukla je veza, a na sistemu su snimljene druga poruka iz EXEC-a, dakle
poruka u privatnoj pošti, i četvrta poruka za konf. Kako to, zašto to ?
problemi.249dzakic,
-> #248, cnenadU tom slučaju mora da je sistem prijavio neku grešku zbog koje poruka
nije ušla u bazu (pogrešan broj i sl.). Da bismo tačno znali šta je u
pitanju, moraš mi reći kada je to bilo pa da pogledamo u logovima šta je
razlog.
problemi.250biber,
-> #245, sasab>> Iz Niša zove EuNet u Bg, a odatle do galeba idem preko pola sveta.
>> Očigledno da poprečne veze sa akademskom mrežom nešto ne rade.
Rekoše da je sezam direktno (tj. UUCP) povezan sa EUnet-om.
Ne ide više preko akademske mreže.
problemi.251gordan,
-> #227, vlad-> Momak, mogao bi ti stvarno malo da o'ladis. Tek sto si aterirao ovde, a
-> vec si uzeo sebi slobodu da neosnovano napadas ljude koje ne poznajes.
-> Ako tako nastavis, mnogi ce te zaobici.
Nece, nece... A znas zasto? Zato sto su ovi koje preslisavam vec
pokazali da im zaobilazenje nije sklonost. ;) Normalan covek, ako
mu se negde ne svidja ili nekoga ko dominira tamo ne moze da podnese
on ode. Eventualno opsuje i otera sve tamo gde vec otera, ode i
ne bavi se vise time, ne misli uopste vise na to! A ovi glodju,
glodju vec mesecima! E to je zato sto oni vole svadju i nece me
sigurno zaobici, mozemo da se kladimo u to? ;)
Problem je samo sto ce meni pre da dosadi nego njima. :( A u stvari
i nije problem, cudno bi bilo da je drugacije.
problemi.252gordan,
-> #222, evlad-> između termina 'uzeti' i 'platiti' je velika razlika.
Izmedju termina "uzeti" i "obortiti cenu", bilo to silom, autoritetom
plave uniforme, autoritetom "vlasti" nema velike razlike. I jedno i
drugo je siledzijstvo, pljacka. A cinjenica da ti za to siledzijstvo
treba plava uniforma da se iza nje sakrijes posebno govori o tebi.
Komentar nije potreban. Ali nikakav. A drustvo ti prilici.
-> da li si ti mene lično video da nešto uzimam ?
Nisam. A jesi ti video licno nenad-a da prekida vezu onoj dvojci sto
ga optuzise ili da ti cita privatne poruke? Ili tebi dokazi ne trebaju,
samo da obuces uniformu? Oblacis li je kad pises te poruke? ;) Mozda
da je skines pre sedanja za sor preventivno, mozda budes malo ladniji,
da ne kazem na zemlji? ;)
problemi.253lexus,
-> #251, gordan=> Nece, nece... A znas zasto? Zato sto su ovi koje preslisavam vec
=> pokazali da im zaobilazenje nije sklonost. ;) Normalan covek, ako
Znači, ti ovde preslišavaš nekoga? Prilično zanimljivo...
=> glodju vec mesecima! E to je zato sto oni vole svadju i nece me
=> sigurno zaobici, mozemo da se kladimo u to? ;)
Veeeelika greška... Ne znam od kada si na Sezamu, ali dotični je jako
teško napustiti ;) Vidiš, mene ovde drži par stvari: konferencija sport,
par grupa u kojima se organizuju mini golf, fudbal, basket... diplomatija
i par ljudi sa kojima volim da chatujem. Teško da bih to menjao zato
što smatram sysadma za nesposobnog u nekim delovima njegovog posla.
=> Problem je samo sto ce meni pre da dosadi nego njima. :( A u stvari
=> i nije problem, cudno bi bilo da je drugacije.
Zanimljivo, ja sam iz ovih par poruka koje si napisao stekao utisak da
ti obožavaš svadju... Čudno bi bilo da je drugačije ;)
problemi.254lexus,
-> #252, gordan=> Nisam. A jesi ti video licno nenad-a da prekida vezu onoj dvojci
=> sto ga optuzise ili da ti cita privatne poruke? Ili tebi dokazi ne
=> trebaju,
Pa... Za čitanje group poruka imamo 3 dokaza ;) A takodje se može
reći i da smo u pravu u ovoj raspravi oko izbacivanja mmtosica...
*
Nego, ima li nenad neki dokaz da smo mi opsednuti njegovim likom i
delom? ;)))
*
Ti, kako i sam kažeš, nemaš nijedan dokaz. Medjutim, imaš mržnju
prema plavoj uniformi, a tu mržnju ovde prenosiš na evlada...
Iscooliraj malo... Ovakve poruke mogu samo da ti štete.
problemi.255cnenad,
-> #249, dzakic-> U tom slučaju mora da je sistem prijavio neku grešku zbog koje poruka
-> nije ušla u bazu (pogrešan broj i sl.). Da bismo tačno znali šta je u
-> pitanju, moraš mi reći kada je to bilo pa da pogledamo u logovima šta je
Nije ništa prijavljeno, a i da jeste ja to nisam mogao da vidim jer,
meni se ništa nije ispisivalo, EXEC je radio a veza je pukla. Nažalost,
ne mogu da ti dam tačne podatke kad je to bilo jer nemam log. Nije problem
ali mi deluje kao zanimljivost a ako se ponovi potrudiću se da dostavim
sve relevantne podatke.
problemi.256apostol,
Pišem poruku... npr.
--------------------------------------------
> co wr esnafski
(bla bla bla apostolov vic)
.
s
Poruka pod brojem 6.124
> co r 6.124
--------------------------------------------
Ova zadnja komanda daje ne tu moju poruku već prethodnu, a moja
poruka je dobila broj 6.125.
Ispravi to, zak...
JoTzoqA
problemi.257space.ace,
-> #248, cnenad>> Pukla je veza, a na sistemu su snimljene druga poruka iz EXEC-a, dakle
>> poruka u privatnoj pošti, i četvrta poruka za konf. Kako to, zašto to ?
Slično sam i ja objasnio, zadnja poruka za konfu i samo se ona snimila.
Prethodnih 10 poruka za mail i group otišle u etar ;).
problemi.258kostja,
Samo da prijavim staru boljku...
Danas sam (u brzini) greskom otkucao CD umesto DO... pogodite
gde sam se nasao? Nasao sam se u:
\windows\text\ar32e30.zip\_
dakle, dal` se ovo nije ispravilo ili je opet krenulo?
Da iskoristim priliku i jos jedared spomenem... u win\test\
dir su greskom dospeli fajlovi za win\text\ dir, dajte prebacite
to gde treba da bude.
problemi.259calex,
-> #242, epson> i napravi novi bez podirektorijuma (ostane mu isto ime), 'obradi' ga
> U arhivi su: conn2p.bat Batch datoteka
Čini mi se da si na pogrešno mesto stavio arj a %1 jer onda praviš
novi pad pre nego što textpad prođe kroz konvertore. Nije neophodan ni
deo sa brisidir jer sve to može da se reši komandom na sezamu.
problemi.260calex,
-> #243, epson> Korišćenje dve baze (za Pro i Net) pomoću SorPro-a 2.01 :
Ako već ne može da se menja baza u samom OLR-u (kao što je to
mogao THOR), onda se ovo i ne isplati mnogo. :) Dovoljno je da se
instalira još jedan SorPro koji će da se koristi za Net. Onda nisu
potrebne stalne promene imena i direktorijuma a prelazak na drugi
ne traži zatvaranje onog prvog. Gubitak je oko 400k koliko je dug
obavezni sorpro dir.
problemi.261evlad,
-> #251, gordan=- glodju vec mesecima! E to je zato sto oni vole svadju i nece me
=- sigurno zaobici, mozemo da se kladimo u to? ;)
Vrlo interesantan stav ;) Za svađu je uvek potrebno dvojca (dvoje, dve).
Ako misliš i dalje tako oštro samo raspali. Ti si uzdanica našeg sysopa,
pravo čudo je što do sada nisi postao i moderator ;)
problemi.262evlad,
-> #252, gordan=- drugo je siledzijstvo, pljacka. A cinjenica da ti za to siledzijstvo
=- treba plava uniforma da se iza nje sakrijes posebno govori o tebi.
imaš kompleks ?
oćeš da ga lečiš na meni, izvoli :)
volim i ja VAS, oups, tebe
=- samo da obuces uniformu? Oblacis li je kad pises te poruke? ;) Mozda
=- da je skines pre sedanja za sor preventivno, mozda budes malo ladniji,
=- da ne kazem na zemlji? ;)
:))
hepo kockica, pali se lako, gasi nikako.
šta želiš da čuješ (pročitaš) ? napiš mi na mail, ja ću to ovde napisati,
eto, da imaš povoda da istreseš svoje _emocije_ prema uniformi, možda će
ti biti lakše, šta misliš ?
// za tvoju informaciju ja nisam OSL. Nisam nikad ni bio.
problemi.263sofke,
Imam utisak da sistemski sat na Sezamu žuri par minuta(!).
Podesite to.
problemi.264sofke,
Sistemski sat, ili tačno vreme, i dalje beži 4 minuta?!
problemi.265epson,
Kada je već moguć 'ulazak' sa CD u bilo koji fajl, moglo bi da se to
ograniči na arhive i da se sa dir dobije njen sadržaj .
problemi.266vdjole,
-> #265, epson> Kada je već moguć 'ulazak' sa CD u bilo koji fajl,
Izvinjavam se što nisam bio na času, ali čemu služi "ulazak" sa CD
u bilo koji fajl?
problemi.267darth.vader,
-> #266, vdjole>> Izvinjavam se sto nisam bio na casu, ali cemu sluzi "ulazak"
>> sa CD u bilo koji fajl?
Koliko ja znam, ne sluzi nicemu... Kad udjes u fajl i otkucas dir, on
kaze Nema datoteka. Bice da je bug...
Darth
problemi.268cnenad,
-> #261, evlad-> pravo čudo je što do sada nisi postao i moderator ;)
Postoji izgleda sumnja da je provokator iz "ubojite grupe" ;)
problemi.269epson,
-> #267, darth.vader
>> Izvinjavam se sto nisam bio na casu, ali cemu sluzi "ulazak"
>> sa CD u bilo koji fajl?
>Koliko ja znam, ne sluzi nicemu... Kad udjes u fajl i otkucas dir, on
>kaze Nema datoteka. Bice da je bug...
Pa bag je, ali bi bilo lepo da se pretvori u korisnu komandu.
problemi.270ivkeb,
-> #265, epson> Kada je vec moguc 'ulazak' sa CD u bilo koji fajl, moglo bi da se to
> ogranici na arhive i da se sa dir dobije njen sadrzaj .
Jako dobar predlog.
problemi.271cape,
Svaki put kad pokrenem SOR (sezam off line reader ) javlja mi da nema novih
poruka iako sam textpad iskopirao u SOR direktorjum , u cemu je problem ?
Javite drugovi kako bih smanjio PTT racune :)
problemi.272canny,
-> #271, cape> Svaki put kad pokrenem SOR (sezam off line reader ) javlja mi
> da nema novih poruka iako sam textpad iskopirao u SOR
> direktorjum , u cemu je problem ? Javite drugovi kako bih
> smanjio PTT racune :)
Pozoveš ga sa SOR /A
Pazi da li si mu dobro definisao PATH-ove i nazive fajlova u SOR.PRO
datoteci:
ARCHIVER=c:\<path>\PKUNZIP %s %s >NUL odnosno tvoj path za arhiver
SEARCH=C:\<path>\NET?????.ZIP lokacija down fajla; ovde obrati
pažnju jer je izvorno naziv fajla PAD?????.ZIP tako da moraš da ga promeniš
u NET?????.ZIP
Nadam se da sam ti pomogao.
problemi.273terminali,
Da li je neko skinuo onaj Adobe-ov kalendar?
Ako jeste, cime moze da se cita??
problemi.274madamov,
-> #273, terminali> Ako jeste, cime moze da se cita??
Adobe Acrobat reader, verzija 3.0. Mislim da je ima u direktorijumu.
problemi.275cape,
Vec sam se javljao , ne mogu da pokrenem sor ( svaki put javlja da nema novih
poruka i da je baza prazna ),downloadujem iz pada , dearhiviram i datoteku
textpad iskopiram u sor direktorijum . Evo vam sor.pro . U cemu je caka ?
USERNAME=cape
EDITOR=q %s
BASEDIR=C:\TELIX\SEZAM\SOR\DATA\
REPLYDIR=C:\TELIX\SEZAM\SOR\REPLY\
DEFAULTMODE=REFERENCE
QUOTEWIDTH=65
QUOTECHRS=>#!*+
MYQUOTESTR=>
CPS=14400
EXECFILE=C:TELIX\UP\EXEC
ARCHIVER=ARJ %s %s >NUL
SEARCH=C:\SEZAM\DOWN\PAD?????.ARJ
TEXT=TEXTPAD
PRINTER=print.sor
COMMPRG=C:\TELIX\TELIX
CODE=~^}]|\{[`@
COLOR=020612
LIST=conference
Q editor i arhiver su patovani
Svaka pomoc je dobrodosla :)
problemi.276epson,
Došlo se do pomaka u _bagu_ oko internet maila sada umesto 'f' (5-6
dana) odbijam 's' ;))
problemi.277epson,
-> #275, cape
│ CPS=14400
└─────────────────────────────────────────────────
BTW treba 1400-1600 .
problemi.278stameni,
-> #275, cape>> SEARCH=C:\SEZAM\DOWN\PAD?????.ARJ
---
Ovde stavi NET.
problemi.279alekkk,
trba mi informacija kako da raspakujem zip i arj fajl.
?
problemi.280hercog,
-> #275, cape(*> Vec sam se javljao , ne mogu da pokrenem sor ( svaki put javlja da nema
(*> novih poruka i da je baza prazna ),downloadujem iz pada , dearhiviram i
(*> datoteku
Par glupih pitanja
1. Da li kucaš sor /a da sor sam raspakuje net?????.zip i ubaci poruke?
2. Ako sam raspakuješ poruke i dobiješ textpad datoteku, da li onda
kucaš sor textpad?
3. Da li u data poddirektorijumu imaš fajl sor.cfg i šta imaš u njemu?
Sale
problemi.281vstan,
-> #279, alekkk> trba mi informacija kako da raspakujem zip i arj fajl.
Za zip: pkunzip ime_fajla
Za arj: arj e ime_fajla
problemi.282guta,
-> #281, vstan
#> Za zip: pkunzip ime_fajla
#> Za arj: arj e ime_fajla
Mada je ovo tačno, bilo bi bolje da sve arhive raspakuješ sa opcijama
koje raspakuju i direktorijume:
pkunzip -d imearhive
arj x imearhive
problemi.283cape,
278 SEZAMNET.2:problemi
stameni, 01.02.97. 20:10, 89 chr
Odgovor na 3.275, cape, 01.02.97. 15:36
------------------------------------------------------
SEARCH=C:\SEZAM\DOWN\PAD?????.ARJ
---
Ovde stavi NET.
-------------------------------------------- 3.278 ---
Upravu si promenio sam pad u net i pokrenuo sa sor/a a on mi javlja da
arhiviranom fajlu nepostoji textpad ( laze ) i promeni net??? u zet???
Sta dalje ?
problemi.284hercog,
-> #281, vstan(*> Za arj: arj e ime_fajla
arj x ime_faja
ako su u arj datoteci spakovani i direktorijumi...
Sale
problemi.285nenad,
-> #283, cape> Upravu si promenio sam pad u net i pokrenuo sa sor/a a on mi javlja da
> arhiviranom fajlu nepostoji textpad ( laze ) i promeni net??? u zet???
> Sta dalje ?
U SOR.PRO datoteci moraš navesti komandu za raspakivanje. Ona je
originalno PKUNZIP, pa iza markeri za dva parematra. Markere ne
diraj, ali pošto ti koristiš ARJ moraš da navedeš 'ARJ X' pošto
on tako raspakuje, dok PKUNZIP sam po sebi služi samo za to.
problemi.286mmarkovic,
-> #275, cape> ARCHIVER=ARJ %s %s >NUL
Treba
ARCHIVER=ARJ e %s %s >NUL
Bolje bi bilo ARJ x %s %s >NUL, ali sezam ima neki bag
pa spakuje to u neke direktorijume...
problemi.287pvlada,
PV>pvlada>> ..pad up a.txt
PV>Protokol Zmodem.
PV>Greška pri prenosu!
PV>pvlada>> ..pad up a.txt
PV>Protokol Zmodem.
PV>Greška pri prenosu!Da/Ne)?
PV>pvlada>> ..pad up a.txt
PV>Protokol Zmodem.
PV>Greška pri prenosu!
PV>pvlada>> pad up a.txt
PV>Protokol Zmodem.
PV>Greška pri prenosu!
Šta se dešava, zašto nemogu uopšte da uploadujem ?
Hitno molim odgovor :)
problemi.288darth.vader,
-> #286, mmarkovic>> Bolje bi bilo ARJ x %s %s >NUL, ali sezam ima neki bag
>> pa spakuje to u neke direktorijume...
Jeste, ali ako izbacis komandu ..pad arc, i koristis samo ..pad dow,
nema tih dirova... Ja sam p*zdeo zbog toga dok se nisam odlucio da
samo koristim ..pad dow. Od tada, nema problema :)
See ya, Darth :)
problemi.289zoran.r,
-> #287, pvlada=> Šta se dešava, zašto nemogu uopšte da uploadujem ?
=> Hitno molim odgovor :)
PgUp /ENTER/ ime fajla za upload /ENTER/ i upload kreće.Ovo se konkretno
odnosi na Telemate, ali mislim da je i u drugim programima slično.
problemi.290slobsto,
Upomoc,
Dobio sam na E-mail fajl formata .rtf i nikako da vidim sta je u
njemu (u stvari vidim "VGceDtuTyza...").
Sta da radim, imam ga na pad-u i kod sebe na racunaru.
P.S. Ako mi kazete neku komandu, prvo mi recite kako uopste da
je ukucam, bas sam glup zar ne?
odgovore saljite na E-mail.
SLOBSTO
problemi.291epson,
-> #288, darth.vader
│ Jeste, ali ako izbacis komandu ..pad arc, i koristis samo ..pad dow,
└─────────────────────────────────────────────────
Ma napraviš batch fajl i štaviš ga kao arhiver koji to odradi i da ti pad
bez poddirova, i to sve jer ..pad dow pakuje _ceo_ pad a ne samo textpad .
problemi.292darth.vader,
-> #291, epson>> Ma napravis batch fajl i stavis ga kao arhiver koji to odradi
>> i da ti pad bez poddirova, i to sve jer ..pad dow pakuje _ceo_
>> pad a ne samo textpad .
Sto jes jes... U pravu si, moze i tako...
See ya, Darth :)
problemi.293nenad,
-> #287, pvlada> Šta se dešava, zašto nemogu uopšte da uploadujem ?
> Hitno molim odgovor :)
Jel krene transfer protokol ili se samo vrati ovakva poruka bez i
da krene?
problemi.294nenad,
-> #290, slobsto> Dobio sam na E-mail fajl formata .rtf i nikako da vidim sta je u
> njemu (u stvari vidim "VGceDtuTyza...").
RTF može da bude Rich Text Format, ali po ovom delu što si
citirao mislim da je taj fajl kodiran UUENCODE programom.
Proveri, ako piše nešto poput UUENCODED program onda prebaci
poruku na svoj kompjuter i "proteraj" je kroz UUDECODE program
(ima ga i ovde na Sezamu). Moguće je i da je fajl kodiran po
MIME/BASE64 standardu, onda treba da upotrebiš drugi program.
problemi.295mboban,
Malopre:
>>pad dir
TEXTPAD 43.010
vivo.exe 590.757
Files 1/590.757 bytes.
>>pad del *.exe
Brisanje PAD datoteke vivo.exe (Da/Ne/Sve/Kraj)? d
Nema datoteke vivo.exe.
>>pad dir
TEXTPAD 43.010
vivo.exe 590.757
Files 1/590.757 bytes.
>>pad do textpad
Datoteka textpad, 43010 bytes, protokol Zmodem RM, vreme 0:00:27.
Spremni za download (Da/Ne)? d
Prenos uspešan.
>>pad dir
TEXTPAD 43.010
vivo.exe 590.757
Files 1/590.757 bytes.
>>pad cl<d;
Brisanje celog pada (619k) (Ne/Da)? d
PAD prazan.
>>pad dir
vivo.exe 590.757
Files 1/590.757 bytes.
>>pad cl
Brisanje celog pada (577k) (Ne/Da)? d
PAD prazan.
>>pad dir
vivo.exe 590.757
Files 1/590.757 bytes.
Kako da se otarasim ovog fantoma?
problemi.296mboban,
-> #295, mboban Uspeo sam da se otarasim fajla vivo.exe :)
Namerno neću da obrišem prethodnu poruku i namerno pišem ovu, kako
biste uspeli da lokalizujete i uklonite bug.
Evo kako sam ga sredio:
>>pad dir
vivo.exe 590.757
Files 1/590.757 bytes.
>>pad upl yasmeen.jpg
Protokol Zmodem RM.
Spremni za upload (Da/Ne)? d
Prenos uspešan.
>>pad dir
yasmeen.jpg 68.495
Files 1/68.495 bytes.
Dakle, sličica jedne lepe tete sve rešava. :)
problemi.297kostja,
Ja vristao, pistao i .... nista.
Evo danas sam dobio dve poruke preko Inta i na kraju jedne
pise: "Andreja-----" , a na kraju druge: "From EUn------"
Dajte sredite taj bagic... vrlo je glupo kad mi OLR strpa sve
sve poruke u jednu.
PS Ili treba da prvo svaki PAD da prvo kontrolisem da li
sadrzi poruke sa Inta?
problemi.298epson,
-> #297, kostja
│ pise: "Andreja-----" , a na kraju druge: "From EUn------"
└─────────────────────────────────────────────────
Nemaš sreće, ja samo dobijam 'F----' i dva puta 's-----' ;)
│ PS Ili treba da prvo svaki PAD da prvo kontrolisem da li
└─────────────────────────────────────────────────
Mora, na ovaj bag je reagovalo već 10x10...x10 ljudi, ali izgleda nije
dovoljno ;((
problemi.299lexus,
-> #298, epson=> Mora, na ovaj bag je reagovalo već 10x10...x10 ljudi, ali
=> izgleda nije dovoljno ;((
Uprava je Bog i Batina, ako se njima dopada bagovan softver,
njihovo je pravo da ga drže takvog, ako ti se ne dopada, slobodno
predji na PRO... ;>
problemi.300johnnya,
-> #299, lexus >> Uprava je Bog i Batina, ako se njima dopada bagovan softver,
>> njihovo je pravo da ga drže takvog, ako ti se ne dopada, slobodno
>> predji na PRO... ;>
:) Tačno tako, dugo ti je trebalo da shvatiš ....
problemi.301pvlada,
-> #293, nenadPV>Jel krene transfer protokol ili se samo vrati ovakva poruka
PV>bez i da krene?
Krene, i onda se javi ta poruka, ali nedešava mi se to uvek(već
mi se nedelju dana nije desilo otprilike) :)
Pozdrav Vlada
problemi.302pvlada,
-> #301, pvladaPV>Krene, i onda se javi ta poruka, ali nedešava mi se to
PV>uvek(već mi se nedelju dana nije desilo otprilike) :)
Ali mi se sad evo opet to desilo, pojavi se protokol prozor i
odma stane i kaže Greška Pri Prenosu :(
problemi.303nenad,
-> #302, pvlada> Ali mi se sad evo opet to desilo, pojavi se protokol prozor i
> odma stane i kaže Greška Pri Prenosu :(
Pomoglo bi ako bi napisao koji nod je u pitanju, koji fajl i sl.
problemi.304pvlada,
-> #303, nenadDešava mi se kod raznih fajlova, ovo juče je bilo kod exe, ali
dešava se i sa arj , a nod neznam tačno koji je, pogledaću kada
mi se sledeći put desi :)
problemi.305duleikiza,
Nikako da upload-ujem, cak ni najmanji file (txt) od 1kb.
Download-ovanje ide besprekorno!
problemi.306pvlada,
-> #303, nenadPV>koji nod je u pitanju
Casopis "Racunari" - Beograd
Ned 09.02.97 16:36 - Node 14
pvlada>> ..pad up a.txt
Protokol Zmodem.
Greška pri prenosu!
problemi.307kostja,
-> #299, lexus=> Uprava je Bog i Batina, ako se njima dopada bagovan softver,
=> njihovo je pravo da ga drze takvog, ako ti se ne dopada, slobodno
=> predji na PRO... ;>
Dragi koleZa, jel` mi to opet malce mudrujemo? :)
E, mudrujete vi, mudruje Uprava, a od mudrosti smo
sve dalje i dalje.
PS Ako je uteha... izgleda da je od mudrosti najdalje
teta BIGZ.
problemi.308lexus,
-> #307, kostja=> Dragi koleZa, jel` mi to opet malce mudrujemo? :)
Jok... to znači da odustajem... Ubuduće ću plaćati pretplatu
samo da bih gledao kako neki uništavaju ovaj sistem...
problemi.309mango,
-> #305, duleikiza> Nikako da upload-ujem, cak ni najmanji file (txt) od 1kb.
> Download-ovanje ide besprekorno!
Jesi li startovao up-load? Kad ti izbaci onaj string,
pritisni page up (u zavisnosti od toga koji kom. program
koristis), nadji fajl koji hoces da up-load-ujes i gotovo.
problemi.310nenad,
-> #305, duleikiza> Nikako da upload-ujem, cak ni najmanji file (txt) od 1kb.
> Download-ovanje ide besprekorno!
U toku prepodneva je nestalo mesta na TEMP disku koji prima
upload-e pa se javljao ovaj problem. Sada bi trebalo da je sve u
redu.
problemi.311gonzo,
-> #309, mango-+> > Nikako da upload-ujem, cak ni najmanji file (txt) od 1kb.
-+> > Download-ovanje ide besprekorno!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
-+> Jesi li startovao up-load? Kad ti izbaci onaj string,
-+> pritisni page up (u zavisnosti od toga koji kom. program
Pa valjda zna da pokrene upload ako zna download!?
problemi.312peccaa,
POZDRAV SVIMA
ű
imam mali proÝyblem
naime kad upuloadujem neki fajl kada na kraju teksta otkucam
problemi.313dizel,
-> #308, lexus** Jok... to znači da odustajem... Ubuduće ću plaćati pretplatu
** samo da bih gledao kako neki uništavaju ovaj sistem...
Ma to rade samo izmanipulisani profašisti finansirani od osvedočenih
istorijskih neprijatelja ovog sistema. :))
problemi.314supers,
-> #311, gonzo>> -+> Jesi li startovao up-load? Kad ti izbaci onaj string,
>> -+> pritisni page up (u zavisnosti od toga koji kom. program
>>
>> Pa valjda zna da pokrene upload ako zna download!?
U dosta programa download ide automatski a upload ne.
Kada sam ja bio mali & zelen, nisam ni ja znao da posle komande
'exec' treba da startujem neki transfer, pošto mi je skidanje
pada radilo samo od sebe...
Zato ovakva uputstva nisu suvišna.
problemi.315pvlada,
Evo opet:
Casopis "Racunari" - Beograd
Pon 10.02.97 20:12 - Node 14
pvlada>> pad up plac.txt
Protokol Zmodem.
Do kraja rada ostalo manje od dva minuta.
Greška pri prenosu!Da/Ne)?
pvlada>> pad up plac.txt
Protokol Zmodem.
Greška pri prenosu!
pvlada>> pad up plac.txt
Protokol Zmodem.
Greška pri prenosu!f
Manje od jednog minuta do kraja rada.