SEZAM.2

19 Dec 1996 - 21 Dec 1999

Topics

  1. obavestenja (43)
  2. pitanja (2339)
  3. problemi (2196)
  4. predlozi (1127)
  5. konferencije (14)
  6. fajlovi (255)
  7. olr (1136)
  8. vote (35)
  9. kritika (1164)
  10. razno (1220)

Messages - problemi

problemi.214 morkin, -> #209, beatle
> Takodje, cesto telefon u Sezamu zvoni, i zvoni, i zvoni... a > modem se ne javlje. > U cemu je stvar, i ima li leka? Verovatno centrala pogrešno spoji pa zoveš neku kancelariju ili nečiji stan...
problemi.215 mdimitrijevic, -> #193, calex
> videćeš da to i nisu neki koje bi nenad izbacivao. :) Problem se javlja > kod onih koji su imali odličnu vezu do sada pa kad im se prekine, brzo > to iskoriste da smisle priču. Meni je veza sa Sezamom u trenutku dobijanja uvek savršena, ali vrlo često puca iz čista mira. Sa Nenadom nemam nikakve veze a i nisam u sukobu ni sa kim. Ne vidim nikakav smisao da neko izbacuje korisnike sa veze, i da se to desilo nekoliko puta to niko normalan ne bi stalno radio. Sve može da bude zanimljivo samo na kratko vreme. Baš ću da pogledam LOG i da vidim ko je bio OFF kada mi je pucala veza :))))
problemi.216 mdimitrijevic, -> #203, dragosh
> Molim ??? Postavljali prislušne uredjaje ? Jel'vi to svima,ili > šta ? I meni jednom prilikom ceo dan nije radio telefon,da Jel se ti šališ ??? Nenad se u svojoj poruci samo ŠALIO. Pa zar bi iko normalan javno objavio da nekoga prisluškuje ? :))))
problemi.217 ppecanac, -> #214, morkin
(R) Verovatno centrala pogresno spoji pa zoves neku kancelariju (R) ili neciji stan... I to moze da se desi, ali verovatnije je da zvoni bas na sezamu, i uvek kontaktira modem koji je 'zbunjen'. Bese neka poruka na ovu temu pre mesec, dva.
problemi.219 gordan, -> #136, calex
-> Možda je pilot? Ili noćni čuvar. Nemoj odma' da se plašiš. ;>> Nisam jos video da piloti uzimaju robu i cigare svercerima i preprodavcima "na uniformu". Pandure jesam. -> Mene su od malena učili i naučili da ne moram da se plašim "njih" -> ako mi je savest čista. Što se ostalih tiče ... Mene su ucili bas obrnuto i na tome sam im zahvalan. Ne plasim se ja "njih" kao "njih", samo ni se ne svidja sto ih ima ovde! -> Verovatno si na vreme pustio brkove? Funny, very funny...
problemi.220 gordan, -> #137, evlad
-> Ja sam programer, zaposlen u sup kikinda, razvijam aplikaciju -> _stanicnih eviodencija_ za mup. Radim u civilu, ne duzim oruzje i -> ostale naprave, jedino sto _duzim_ je jedan 486 Dx2 -66 sa 8MB RAMa Samo povremeno volis da se malo presvuces? ;) Neka, man, cooliraj ti, ali mene zaobidji. Samo ti programiraj i evidentiraj za njih, Bog ce ti platiti.
problemi.221 supers, -> #218, shimano
>> i obavezno se javlja taj "glupak" koji ne diže. Onda >> tehnika sa dve linije: zovneš s jedne, blokiraš "budalu" da bi ga >> preskočio modemom i dobiješ vezu. Uh, mnogo naporno. Vreme je da se ponove pojedinačni brojevi Sezamovih nodova: 648-587 648-899 648-166 648-956 648-755 648-974 648-783 648-065 648-692 648-847 648-638 648-422 pbx 648-878 648-734 648-029
problemi.222 evlad, -> #219, gordan
­=- Nisam jos video da piloti uzimaju robu i cigare svercerima i (dr.grba) ­=- Jesi li ti onaj što mi se nudio da obuče plavu uniformu, pa da ide sa ­=- mnom na pijacu da obara cene švrcovanoj robi u moje ime? između termina 'uzeti' i 'platiti' je velika razlika. da li si ti mene lično video da nešto uzimam ?
problemi.223 evlad, -> #220, gordan
­=- Samo povremeno volis da se malo presvuces? ;) Neka, man, cooliraj ti, ako ti misliš tako, tvoja stvar, nadam se da ćemo se i lično upoznati, ko zna možda promeniš mišljenje ... :) ako imaš nešto protiv mene lično, upotrebi komandu ignore, ili mi se obrati na mail, pa da raspravimo, ovo je ipak _ulica_
problemi.225 kostja, -> #183, cnenad
=> From cog-------------------------------------------20172--- =>!!!!!!!! => => :( Do kad ? Jest vala nesto tu nije u redu. Ne koristim Int mail nesto posebno pa sam isprva pomislio da je nesto slucajno zbrlj ali izgleda da je to praksa...
problemi.226 kostja, -> #174, shimano
=> -> zvoni n puta pa cujes kroz modem bunovno "Halo?" => => A onda meni nakon 5 minuta zvoni n puta pa cujes "Ko je! mjkmujbm" ;) Ovo su definitivno bagici Sezam-a O;)
problemi.227 vlad, -> #220, gordan
> Samo povremeno volis da se malo presvuces? ;) Neka, man, cooliraj > ti, ali mene zaobidji. Samo ti programiraj i evidentiraj za njih, Momak, mogao bi ti stvarno malo da o'ladis. Tek sto si aterirao ovde, a vec si uzeo sebi slobodu da neosnovano napadas ljude koje ne poznajes. Ako tako nastavis, mnogi ce te zaobici.
problemi.228 nenad, -> #207, jvujnic
> Recimo da može. To nije teško uraditi, zar ne? Pa nije nemoguće, ali zahteva malo više memorije (jedan bit ;), nešto mesta u korisničkom slogu i za nijansu sporije izvršavanje. No pošto se radi o promeni default ponašanja moraćemo to postupnije da uradimo, uz nešto više planiranja i prilikom neke veće revizije.
problemi.229 nenad, -> #217, ppecanac
> I to moze da se desi, ali verovatnije je da zvoni bas > na sezamu, i uvek kontaktira modem koji je 'zbunjen'. Zvonjava "u prazno" je obično posledica blokirane mašine ili zaglupljenog modema (modemi su, na žalost interni). Treći uzrok koji se sve češće javlja jesu ovi nestanci struje. Posebno su opasni ovi kratkotrajni, mašine se baš njima najviše obraduju. Dešava se da se mašina ne podigne nakon dolaska struje, a jedna je već i ispustila dušu u "aktuelnim dešavanjima". :(
problemi.230 nenad, -> #218, shimano
> E, sad si me podsetio. Oduvek me je zanimalo na kom principu taj, > multy-plexer li se vika, radi. Da li on uvek ide redom od prvog do > poslednjeg broja ili ide po nekom randomu? Znam da postoje oni koji rade po nekom random principu, a da li su svi takvi - ne bih znao.
problemi.231 epson,
Pa jel mora svaki preneseni pad mora da ima \data2\0000???\?????\textpad ili ne ? Ali kad kažem svaki to i mislim ;(
problemi.232 cnenad, -> #225, kostja
-> Jest vala nesto tu nije u redu. Ne koristim Int mail nesto -> posebno pa sam isprva pomislio da je nesto slucajno zbrlj -> ali izgleda da je to praksa... Problem je izgleda samo sa mail-om koji stiže sa EUNet-a. Doduše, u petak sam dobio jedan mail koji je bio korektan. dzakic je najverovatnije, konačno ispravio ovu grešku. *** Tri dana pošto je EXEC odležao, stigla mi je još jedna poruka i ona je korektno spakovana u PAD. Zak, keep up good work :) !
problemi.233 jvujnic, -> #229, nenad
> Dešava se da se mašina ne podigne nakon dolaska struje, a jedna > je već i ispustila dušu u "aktuelnim dešavanjima". :( Koja? Samo da nije neki pentium. :( Bog da joj dušu prosti...
problemi.234 dzakic, -> #211, space.ace
> Kada šaljem exec, ponekad pukne veza, ali se sve poruke snime, > iako nisam ni video potvrdu da je bilo koja poruka snimljena. Exec se jako brzo 'odvrti', naročito ako je u pitanju jedan od pentium nodova. Tehnički gledano, echo izvršavanja komandi se šalje na port, a odatle kroz nekoliko bafera što operativnog sistema, što modema, stiže do tebe. U praksi se taj bafer, iako zna da bude nekoliko k, gotovo trenutno napuni i onda se čeka da podaci odcure ka tebi. To znači da se exec uvek izvršio malo više nego što ti u određenom trenutku vidiš, i da mesto pucanja veze koje ti vidiš nije identično mestu pucanja veze koje vidi sezam.
problemi.235 dzakic, -> #231, epson
> Pa jel mora svaki preneseni pad mora da ima > \data2\0000???\?????\textpad ili ne ? Ali kad kažem svaki to i > mislim ;( Nije da mora, ali je ostalo tako nakon uvođenja pad html komande koja traži pakovanje sa poddirektorijumima. Zip, rar i lha imaju opciju da u arhivu ne ulazi 'bazni' direktorijum, ali arj izgleda uvek pakuje sve od root-a. Kod sledeće verzije će morati da se odvoji za to posebna stavka u konfiguracionim fajlovima, da se običan pad ipak pakuje kao i ranije. Ako ovo baš pravi probleme, uzmi privremeno zip ili rar za default arhiver.
problemi.236 epson, -> #235, dzakic
│ opciju da u arhivu ne ulazi 'bazni' direktorijum, ali arj │ izgleda uvek pakuje sve od root-a. Kod sledeće verzije će morati └───────────────────────────────────────────────── Možda bez '-r' ? │ Ako ovo baš pravi probleme, uzmi privremeno zip ili rar za └───────────────────────────────────────────────── Ništa, moraću da napravim neki batch, jel mi se arhiver ne menja baš tako lako ;(
problemi.237 darth.vader, -> #236, epson
>> Nista, moracu da napravim neki batch, jel mi se arhiver ne >> menja bas tako lako ;( Ja sam ovo resio izbacivanjem komande ..pad arc iz autoexeca, jer komanda ..pad dow ionako sama pakuje sve sto je u padu... Darth
problemi.238 vstan, -> #233, jvujnic
> Koja? Samo da nije neki pentium. :( Nije.
problemi.239 biber,
Zašto je pošti sa Euneta do Sezama potrebno, nekad i dva dana da stigne? Zar se ne vrši razmena po nekoliko puta dnevno? Ovako ispada da je mail prošao pola sveta za par minuta ili sati, a na relaciji Bg-Bg provede par dana!
problemi.240 mmarkovic, -> #236, epson
> Ništa, moraću da napravim neki batch, jel mi se arhiver ne > menja baš tako lako ;( U SOR.PRO, u SOR direktorijumu, zameni u liniji "ARCHIVER=ARJ X %s ..." sa "ARCHIVER=ARJ E %s..."
problemi.241 smilicic, -> #235, dzakic
»> Pa jel mora svaki preneseni pad mora da ima »> \data2\0000???\?????\textpad ili ne ? Ali kad kažem svaki to i »> mislim ;( » » Nije da mora, ali je ostalo tako nakon uvođenja pad html » komande koja traži pakovanje sa poddirektorijumima. Zip, rar i » lha imaju opciju da u arhivu ne ulazi 'bazni' direktorijum, ali » arj izgleda uvek pakuje sve od root-a. Kod sledeće verzije će » morati Ja isto koristim arj ali mi se ovo do sada nikada (kuc, kuc) nije desilo. Kad kažem nikada, to i mislim! :))
problemi.242 epson, -> #237, darth.vader
SorPro za Net │ Ja sam ovo resio izbacivanjem komande ..pad arc iz autoexeca, │ jer komanda ..pad dow ionako sama pakuje sve sto je u padu... └───────────────────────────────────────────────── Da, ali mi se onda pakuje ceo pad, to mmarkovic: koristim SorPro 2.01, i uz ovo poruku saljem batch fajl koji mi odrađuje posao, tj. otpakuje pad, i napravi novi bez podirektorijuma (ostane mu isto ime), 'obradi' ga progra- mima brisidir i net2pro . U arhivi su: conn2p.bat Batch datoteka conn2p.com Ikompajlirana batch datoteka pomoću BAT2EXEC net2pro.exe Net2Pro 3.5 - TomislavR brisidir.exe BirišiDir Direktorijum Fajl - Tomak Ostaje vam samo kao promenite u environ datoteci iz ... u ARHIVER=conn2p.com %s . net2proa.arj
problemi.243 epson,
SorPro za Net Korišćenje dve baze (za Pro i Net) pomoću SorPro-a 2.01 : U direktorijumu gde se nalazi SorPro napravite poddir. DATA.NET, REPLY.NET i DATA.PRO, REPLY.PRO . Datoteke environ. i path.ini za Net preimenujte u *.net a za Pro u *.pro . I sada samo kucajte SOR . ----- cut here ----- @echo off rem SOR.BAT :Prog echo. echo 1. SezamNET echo 2. SezamPRO echo. echo. choice /s /c:12 if errorlevel 2 goto SezamPRO if errorlevel 1 goto SezamNET :SezamPRO copy [putanja do SorPro-a]\environ.pro environ. copy [putanja do SorPro-a]\path.pro path.ini goto kraj :SezamNET copy [putanja do SorPro-a]\environ.net environ. copy [putanja do SorPro-a]\path.net path.ini goto kraj :Kraj echo. echo Vidi ovo radi ;) echo. ----- cut here -----
problemi.244 epson, -> #241, smilicic
│ Ja isto koristim arj ali mi se ovo do sada nikada (kuc, kuc) nije │ desilo. Kad kažem nikada, to i mislim! :)) └───────────────────────────────────────────────── Kad se koristi PAD DOW to se ne dešavam, ali sam skoro prešao na drugčiju proceduru jer sam ranije uvek brisao pad, da bih samo skinuo poštu a sad sam u igru uključio PAD ARC koji 'sk**ja' pad ,ali sam to sredim batchom koji je uz poruku SEZAMNET.2:3.242 .
problemi.245 sasab, -> #239, biber
> Zašto je pošti sa Euneta do Sezama potrebno, nekad i dva dana > da stigne? Zar se ne vrši razmena po nekoliko puta dnevno? > > Ovako ispada da je mail prošao pola sveta za par minuta ili > sati, a na relaciji Bg-Bg provede par dana! Možda je ovo odgovor: Tracing route to galeb.etf.bg.ac.yu Š147.91.8.64Ć over a maximum of 30 hops: 1 * * * Request timed out. 2 1290 ms 806 ms 331 ms Belgrade1.EUnet.yu Š194.247.192.254Ć 3 220 ms 215 ms 228 ms Amsterdam3.NL.EU.net Š134.222.34.1Ć 4 818 ms 212 ms 220 ms Amsterdam5.NL.EU.net Š134.222.186.5Ć 5 219 ms 1575 ms 231 ms Amsterdam1.NL.EU.net Š134.222.228.22Ć 6 224 ms 227 ms 289 ms Amsterdam-EBS.ebone.net Š193.0.15.129Ć 7 384 ms * 351 ms Stockholm-ebs.Ebone.NET Š192.121.155.14Ć 8 523 ms 387 ms 393 ms 192.121.154.30 9 542 ms 319 ms 335 ms SE-STO-TAIDE-4.taide.net Š193.219.197.6Ć 10 423 ms 366 ms 711 ms SE-STO-TN-1.taide.net Š193.219.197.57Ć 11 405 ms 475 ms 362 ms NO-NIT-TN-5.taide.net Š193.219.193.81Ć 12 * 430 ms 350 ms NO-NIT-TN-6.taide.net Š193.219.193.136Ć 13 1062 ms * * 193.219.193.102 14 * 2629 ms 1206 ms cisco1.rcub.bg.ac.yu Š147.91.1.63Ć 15 1370 ms 1677 ms 1417 ms galeb.etf.bg.ac.yu Š147.91.8.64Ć Trace complete. Iz Niša zove EuNet u Bg, a odatle do galeba idem preko pola sveta. Očigledno da poprečne veze sa akademskom mrežom nešto ne rade. BTW, da li ih uopšte i ima? Bogi
problemi.246 mmarkovic, -> #242, epson
> ... to mmarkovic: koristim SorPro 2.01,... Pa onda u datoteci ENVIRON... Ili u tvom batch fajlu...
problemi.247 cyberpunk,
Zasto sezanet meni radi samo kad prebacim modem na 300 a tek ponekad jednom u milion puta radi na 14400 dok mi sezampro uvek radi normalno? Hvala.
problemi.248 cnenad, -> #234, dzakic
-> Exec se jako brzo 'odvrti', naročito ako je u pitanju jedan od -> podaci odcure ka tebi. To znači da se exec uvek izvršio malo -> više nego što ti u određenom trenutku vidiš, i da mesto pucanja Lepo :) a sad mi objasni još jednu zanimljivu pojavu u takvim situacijama. EXEC ima npr. 5 poruka, druga po redu je mail, prva za grupu, treća za konf. itd... Pukla je veza, a na sistemu su snimljene druga poruka iz EXEC-a, dakle poruka u privatnoj pošti, i četvrta poruka za konf. Kako to, zašto to ?
problemi.249 dzakic, -> #248, cnenad
U tom slučaju mora da je sistem prijavio neku grešku zbog koje poruka nije ušla u bazu (pogrešan broj i sl.). Da bismo tačno znali šta je u pitanju, moraš mi reći kada je to bilo pa da pogledamo u logovima šta je razlog.
problemi.250 biber, -> #245, sasab
>> Iz Niša zove EuNet u Bg, a odatle do galeba idem preko pola sveta. >> Očigledno da poprečne veze sa akademskom mrežom nešto ne rade. Rekoše da je sezam direktno (tj. UUCP) povezan sa EUnet-om. Ne ide više preko akademske mreže.
problemi.251 gordan, -> #227, vlad
-> Momak, mogao bi ti stvarno malo da o'ladis. Tek sto si aterirao ovde, a -> vec si uzeo sebi slobodu da neosnovano napadas ljude koje ne poznajes. -> Ako tako nastavis, mnogi ce te zaobici. Nece, nece... A znas zasto? Zato sto su ovi koje preslisavam vec pokazali da im zaobilazenje nije sklonost. ;) Normalan covek, ako mu se negde ne svidja ili nekoga ko dominira tamo ne moze da podnese on ode. Eventualno opsuje i otera sve tamo gde vec otera, ode i ne bavi se vise time, ne misli uopste vise na to! A ovi glodju, glodju vec mesecima! E to je zato sto oni vole svadju i nece me sigurno zaobici, mozemo da se kladimo u to? ;) Problem je samo sto ce meni pre da dosadi nego njima. :( A u stvari i nije problem, cudno bi bilo da je drugacije.
problemi.252 gordan, -> #222, evlad
-> između termina 'uzeti' i 'platiti' je velika razlika. Izmedju termina "uzeti" i "obortiti cenu", bilo to silom, autoritetom plave uniforme, autoritetom "vlasti" nema velike razlike. I jedno i drugo je siledzijstvo, pljacka. A cinjenica da ti za to siledzijstvo treba plava uniforma da se iza nje sakrijes posebno govori o tebi. Komentar nije potreban. Ali nikakav. A drustvo ti prilici. -> da li si ti mene lično video da nešto uzimam ? Nisam. A jesi ti video licno nenad-a da prekida vezu onoj dvojci sto ga optuzise ili da ti cita privatne poruke? Ili tebi dokazi ne trebaju, samo da obuces uniformu? Oblacis li je kad pises te poruke? ;) Mozda da je skines pre sedanja za sor preventivno, mozda budes malo ladniji, da ne kazem na zemlji? ;)
problemi.253 lexus, -> #251, gordan
=> Nece, nece... A znas zasto? Zato sto su ovi koje preslisavam vec => pokazali da im zaobilazenje nije sklonost. ;) Normalan covek, ako Znači, ti ovde preslišavaš nekoga? Prilično zanimljivo... => glodju vec mesecima! E to je zato sto oni vole svadju i nece me => sigurno zaobici, mozemo da se kladimo u to? ;) Veeeelika greška... Ne znam od kada si na Sezamu, ali dotični je jako teško napustiti ;) Vidiš, mene ovde drži par stvari: konferencija sport, par grupa u kojima se organizuju mini golf, fudbal, basket... diplomatija i par ljudi sa kojima volim da chatujem. Teško da bih to menjao zato što smatram sysadma za nesposobnog u nekim delovima njegovog posla. => Problem je samo sto ce meni pre da dosadi nego njima. :( A u stvari => i nije problem, cudno bi bilo da je drugacije. Zanimljivo, ja sam iz ovih par poruka koje si napisao stekao utisak da ti obožavaš svadju... Čudno bi bilo da je drugačije ;)
problemi.254 lexus, -> #252, gordan
=> Nisam. A jesi ti video licno nenad-a da prekida vezu onoj dvojci => sto ga optuzise ili da ti cita privatne poruke? Ili tebi dokazi ne => trebaju, Pa... Za čitanje group poruka imamo 3 dokaza ;) A takodje se može reći i da smo u pravu u ovoj raspravi oko izbacivanja mmtosica... * Nego, ima li nenad neki dokaz da smo mi opsednuti njegovim likom i delom? ;))) * Ti, kako i sam kažeš, nemaš nijedan dokaz. Medjutim, imaš mržnju prema plavoj uniformi, a tu mržnju ovde prenosiš na evlada... Iscooliraj malo... Ovakve poruke mogu samo da ti štete.
problemi.255 cnenad, -> #249, dzakic
-> U tom slučaju mora da je sistem prijavio neku grešku zbog koje poruka -> nije ušla u bazu (pogrešan broj i sl.). Da bismo tačno znali šta je u -> pitanju, moraš mi reći kada je to bilo pa da pogledamo u logovima šta je Nije ništa prijavljeno, a i da jeste ja to nisam mogao da vidim jer, meni se ništa nije ispisivalo, EXEC je radio a veza je pukla. Nažalost, ne mogu da ti dam tačne podatke kad je to bilo jer nemam log. Nije problem ali mi deluje kao zanimljivost a ako se ponovi potrudiću se da dostavim sve relevantne podatke.
problemi.256 apostol,
Pišem poruku... npr. -------------------------------------------- > co wr esnafski (bla bla bla apostolov vic) . s Poruka pod brojem 6.124 > co r 6.124 -------------------------------------------- Ova zadnja komanda daje ne tu moju poruku već prethodnu, a moja poruka je dobila broj 6.125. Ispravi to, zak... JoTzoqA
problemi.257 space.ace, -> #248, cnenad
>> Pukla je veza, a na sistemu su snimljene druga poruka iz EXEC-a, dakle >> poruka u privatnoj pošti, i četvrta poruka za konf. Kako to, zašto to ? Slično sam i ja objasnio, zadnja poruka za konfu i samo se ona snimila. Prethodnih 10 poruka za mail i group otišle u etar ;).
problemi.258 kostja,
Samo da prijavim staru boljku... Danas sam (u brzini) greskom otkucao CD umesto DO... pogodite gde sam se nasao? Nasao sam se u: \windows\text\ar32e30.zip\_ dakle, dal` se ovo nije ispravilo ili je opet krenulo? Da iskoristim priliku i jos jedared spomenem... u win\test\ dir su greskom dospeli fajlovi za win\text\ dir, dajte prebacite to gde treba da bude.
problemi.259 calex, -> #242, epson
> i napravi novi bez podirektorijuma (ostane mu isto ime), 'obradi' ga > U arhivi su: conn2p.bat Batch datoteka Čini mi se da si na pogrešno mesto stavio arj a %1 jer onda praviš novi pad pre nego što textpad prođe kroz konvertore. Nije neophodan ni deo sa brisidir jer sve to može da se reši komandom na sezamu.
problemi.260 calex, -> #243, epson
> Korišćenje dve baze (za Pro i Net) pomoću SorPro-a 2.01 : Ako već ne može da se menja baza u samom OLR-u (kao što je to mogao THOR), onda se ovo i ne isplati mnogo. :) Dovoljno je da se instalira još jedan SorPro koji će da se koristi za Net. Onda nisu potrebne stalne promene imena i direktorijuma a prelazak na drugi ne traži zatvaranje onog prvog. Gubitak je oko 400k koliko je dug obavezni sorpro dir.
problemi.261 evlad, -> #251, gordan
­=- glodju vec mesecima! E to je zato sto oni vole svadju i nece me ­=- sigurno zaobici, mozemo da se kladimo u to? ;) Vrlo interesantan stav ;) Za svađu je uvek potrebno dvojca (dvoje, dve). Ako misliš i dalje tako oštro samo raspali. Ti si uzdanica našeg sysopa, pravo čudo je što do sada nisi postao i moderator ;)
problemi.262 evlad, -> #252, gordan
­=- drugo je siledzijstvo, pljacka. A cinjenica da ti za to siledzijstvo ­=- treba plava uniforma da se iza nje sakrijes posebno govori o tebi. imaš kompleks ? oćeš da ga lečiš na meni, izvoli :) volim i ja VAS, oups, tebe ­=- samo da obuces uniformu? Oblacis li je kad pises te poruke? ;) Mozda ­=- da je skines pre sedanja za sor preventivno, mozda budes malo ladniji, ­=- da ne kazem na zemlji? ;) :)) hepo kockica, pali se lako, gasi nikako. šta želiš da čuješ (pročitaš) ? napiš mi na mail, ja ću to ovde napisati, eto, da imaš povoda da istreseš svoje _emocije_ prema uniformi, možda će ti biti lakše, šta misliš ? // za tvoju informaciju ja nisam OSL. Nisam nikad ni bio.
problemi.263 sofke,
Imam utisak da sistemski sat na Sezamu žuri par minuta(!). Podesite to.
problemi.264 sofke,
Sistemski sat, ili tačno vreme, i dalje beži 4 minuta?!
problemi.265 epson,
Kada je već moguć 'ulazak' sa CD u bilo koji fajl, moglo bi da se to ograniči na arhive i da se sa dir dobije njen sadržaj .
problemi.266 vdjole, -> #265, epson
> Kada je već moguć 'ulazak' sa CD u bilo koji fajl, Izvinjavam se što nisam bio na času, ali čemu služi "ulazak" sa CD u bilo koji fajl?
problemi.267 darth.vader, -> #266, vdjole
>> Izvinjavam se sto nisam bio na casu, ali cemu sluzi "ulazak" >> sa CD u bilo koji fajl? Koliko ja znam, ne sluzi nicemu... Kad udjes u fajl i otkucas dir, on kaze Nema datoteka. Bice da je bug... Darth
problemi.268 cnenad, -> #261, evlad
-> pravo čudo je što do sada nisi postao i moderator ;) Postoji izgleda sumnja da je provokator iz "ubojite grupe" ;)
problemi.269 epson, -> #267, darth.vader
>> Izvinjavam se sto nisam bio na casu, ali cemu sluzi "ulazak" >> sa CD u bilo koji fajl? >Koliko ja znam, ne sluzi nicemu... Kad udjes u fajl i otkucas dir, on >kaze Nema datoteka. Bice da je bug... Pa bag je, ali bi bilo lepo da se pretvori u korisnu komandu.
problemi.270 ivkeb, -> #265, epson
> Kada je vec moguc 'ulazak' sa CD u bilo koji fajl, moglo bi da se to > ogranici na arhive i da se sa dir dobije njen sadrzaj . Jako dobar predlog.
problemi.271 cape,
Svaki put kad pokrenem SOR (sezam off line reader ) javlja mi da nema novih poruka iako sam textpad iskopirao u SOR direktorjum , u cemu je problem ? Javite drugovi kako bih smanjio PTT racune :)
problemi.272 canny, -> #271, cape
> Svaki put kad pokrenem SOR (sezam off line reader ) javlja mi > da nema novih poruka iako sam textpad iskopirao u SOR > direktorjum , u cemu je problem ? Javite drugovi kako bih > smanjio PTT racune :) Pozoveš ga sa SOR /A Pazi da li si mu dobro definisao PATH-ove i nazive fajlova u SOR.PRO datoteci: ARCHIVER=c:\<path>\PKUNZIP %s %s >NUL odnosno tvoj path za arhiver SEARCH=C:\<path>\NET?????.ZIP lokacija down fajla; ovde obrati pažnju jer je izvorno naziv fajla PAD?????.ZIP tako da moraš da ga promeniš u NET?????.ZIP Nadam se da sam ti pomogao.
problemi.273 terminali,
Da li je neko skinuo onaj Adobe-ov kalendar? Ako jeste, cime moze da se cita??
problemi.274 madamov, -> #273, terminali
> Ako jeste, cime moze da se cita?? Adobe Acrobat reader, verzija 3.0. Mislim da je ima u direktorijumu.
problemi.275 cape,
Vec sam se javljao , ne mogu da pokrenem sor ( svaki put javlja da nema novih poruka i da je baza prazna ),downloadujem iz pada , dearhiviram i datoteku textpad iskopiram u sor direktorijum . Evo vam sor.pro . U cemu je caka ? USERNAME=cape EDITOR=q %s BASEDIR=C:\TELIX\SEZAM\SOR\DATA\ REPLYDIR=C:\TELIX\SEZAM\SOR\REPLY\ DEFAULTMODE=REFERENCE QUOTEWIDTH=65 QUOTECHRS=>#!*+ MYQUOTESTR=> CPS=14400 EXECFILE=C:TELIX\UP\EXEC ARCHIVER=ARJ %s %s >NUL SEARCH=C:\SEZAM\DOWN\PAD?????.ARJ TEXT=TEXTPAD PRINTER=print.sor COMMPRG=C:\TELIX\TELIX CODE=~^}]|\{[`@ COLOR=020612 LIST=conference Q editor i arhiver su patovani Svaka pomoc je dobrodosla :)
problemi.276 epson,
Došlo se do pomaka u _bagu_ oko internet maila sada umesto 'f' (5-6 dana) odbijam 's' ;))
problemi.277 epson, -> #275, cape
│ CPS=14400 └───────────────────────────────────────────────── BTW treba 1400-1600 .
problemi.278 stameni, -> #275, cape
>> SEARCH=C:\SEZAM\DOWN\PAD?????.ARJ --- Ovde stavi NET.
problemi.279 alekkk,
trba mi informacija kako da raspakujem zip i arj fajl. ?
problemi.280 hercog, -> #275, cape
(*> Vec sam se javljao , ne mogu da pokrenem sor ( svaki put javlja da nema (*> novih poruka i da je baza prazna ),downloadujem iz pada , dearhiviram i (*> datoteku Par glupih pitanja 1. Da li kucaš sor /a da sor sam raspakuje net?????.zip i ubaci poruke? 2. Ako sam raspakuješ poruke i dobiješ textpad datoteku, da li onda kucaš sor textpad? 3. Da li u data poddirektorijumu imaš fajl sor.cfg i šta imaš u njemu? Sale
problemi.281 vstan, -> #279, alekkk
> trba mi informacija kako da raspakujem zip i arj fajl. Za zip: pkunzip ime_fajla Za arj: arj e ime_fajla
problemi.282 guta, -> #281, vstan
#> Za zip: pkunzip ime_fajla #> Za arj: arj e ime_fajla Mada je ovo tačno, bilo bi bolje da sve arhive raspakuješ sa opcijama koje raspakuju i direktorijume: pkunzip -d imearhive arj x imearhive
problemi.283 cape,
278 SEZAMNET.2:problemi stameni, 01.02.97. 20:10, 89 chr Odgovor na 3.275, cape, 01.02.97. 15:36 ------------------------------------------------------ SEARCH=C:\SEZAM\DOWN\PAD?????.ARJ --- Ovde stavi NET. -------------------------------------------- 3.278 --- Upravu si promenio sam pad u net i pokrenuo sa sor/a a on mi javlja da arhiviranom fajlu nepostoji textpad ( laze ) i promeni net??? u zet??? Sta dalje ?
problemi.284 hercog, -> #281, vstan
(*> Za arj: arj e ime_fajla arj x ime_faja ako su u arj datoteci spakovani i direktorijumi... Sale
problemi.285 nenad, -> #283, cape
> Upravu si promenio sam pad u net i pokrenuo sa sor/a a on mi javlja da > arhiviranom fajlu nepostoji textpad ( laze ) i promeni net??? u zet??? > Sta dalje ? U SOR.PRO datoteci moraš navesti komandu za raspakivanje. Ona je originalno PKUNZIP, pa iza markeri za dva parematra. Markere ne diraj, ali pošto ti koristiš ARJ moraš da navedeš 'ARJ X' pošto on tako raspakuje, dok PKUNZIP sam po sebi služi samo za to.
problemi.286 mmarkovic, -> #275, cape
> ARCHIVER=ARJ %s %s >NUL Treba ARCHIVER=ARJ e %s %s >NUL Bolje bi bilo ARJ x %s %s >NUL, ali sezam ima neki bag pa spakuje to u neke direktorijume...
problemi.287 pvlada,
PV>pvlada>> ..pad up a.txt PV>Protokol Zmodem. PV>Greška pri prenosu! PV>pvlada>> ..pad up a.txt PV>Protokol Zmodem. PV>Greška pri prenosu!Da/Ne)? PV>pvlada>> ..pad up a.txt PV>Protokol Zmodem. PV>Greška pri prenosu! PV>pvlada>> pad up a.txt PV>Protokol Zmodem. PV>Greška pri prenosu! Šta se dešava, zašto nemogu uopšte da uploadujem ? Hitno molim odgovor :)
problemi.288 darth.vader, -> #286, mmarkovic
>> Bolje bi bilo ARJ x %s %s >NUL, ali sezam ima neki bag >> pa spakuje to u neke direktorijume... Jeste, ali ako izbacis komandu ..pad arc, i koristis samo ..pad dow, nema tih dirova... Ja sam p*zdeo zbog toga dok se nisam odlucio da samo koristim ..pad dow. Od tada, nema problema :) See ya, Darth :)
problemi.289 zoran.r, -> #287, pvlada
=> Šta se dešava, zašto nemogu uopšte da uploadujem ? => Hitno molim odgovor :) PgUp /ENTER/ ime fajla za upload /ENTER/ i upload kreće.Ovo se konkretno odnosi na Telemate, ali mislim da je i u drugim programima slično.
problemi.290 slobsto,
Upomoc, Dobio sam na E-mail fajl formata .rtf i nikako da vidim sta je u njemu (u stvari vidim "VGceDtuTyza..."). Sta da radim, imam ga na pad-u i kod sebe na racunaru. P.S. Ako mi kazete neku komandu, prvo mi recite kako uopste da je ukucam, bas sam glup zar ne? odgovore saljite na E-mail. SLOBSTO
problemi.291 epson, -> #288, darth.vader
│ Jeste, ali ako izbacis komandu ..pad arc, i koristis samo ..pad dow, └───────────────────────────────────────────────── Ma napraviš batch fajl i štaviš ga kao arhiver koji to odradi i da ti pad bez poddirova, i to sve jer ..pad dow pakuje _ceo_ pad a ne samo textpad .
problemi.292 darth.vader, -> #291, epson
>> Ma napravis batch fajl i stavis ga kao arhiver koji to odradi >> i da ti pad bez poddirova, i to sve jer ..pad dow pakuje _ceo_ >> pad a ne samo textpad . Sto jes jes... U pravu si, moze i tako... See ya, Darth :)
problemi.293 nenad, -> #287, pvlada
> Šta se dešava, zašto nemogu uopšte da uploadujem ? > Hitno molim odgovor :) Jel krene transfer protokol ili se samo vrati ovakva poruka bez i da krene?
problemi.294 nenad, -> #290, slobsto
> Dobio sam na E-mail fajl formata .rtf i nikako da vidim sta je u > njemu (u stvari vidim "VGceDtuTyza..."). RTF može da bude Rich Text Format, ali po ovom delu što si citirao mislim da je taj fajl kodiran UUENCODE programom. Proveri, ako piše nešto poput UUENCODED program onda prebaci poruku na svoj kompjuter i "proteraj" je kroz UUDECODE program (ima ga i ovde na Sezamu). Moguće je i da je fajl kodiran po MIME/BASE64 standardu, onda treba da upotrebiš drugi program.
problemi.295 mboban,
Malopre: >>pad dir TEXTPAD 43.010 vivo.exe 590.757 Files 1/590.757 bytes. >>pad del *.exe Brisanje PAD datoteke vivo.exe (Da/Ne/Sve/Kraj)? d Nema datoteke vivo.exe. >>pad dir TEXTPAD 43.010 vivo.exe 590.757 Files 1/590.757 bytes. >>pad do textpad Datoteka textpad, 43010 bytes, protokol Zmodem RM, vreme 0:00:27. Spremni za download (Da/Ne)? d Prenos uspešan. >>pad dir TEXTPAD 43.010 vivo.exe 590.757 Files 1/590.757 bytes. >>pad cl<d; Brisanje celog pada (619k) (Ne/Da)? d PAD prazan. >>pad dir vivo.exe 590.757 Files 1/590.757 bytes. >>pad cl Brisanje celog pada (577k) (Ne/Da)? d PAD prazan. >>pad dir vivo.exe 590.757 Files 1/590.757 bytes. Kako da se otarasim ovog fantoma?
problemi.296 mboban, -> #295, mboban
Uspeo sam da se otarasim fajla vivo.exe :) Namerno neću da obrišem prethodnu poruku i namerno pišem ovu, kako biste uspeli da lokalizujete i uklonite bug. Evo kako sam ga sredio: >>pad dir vivo.exe 590.757 Files 1/590.757 bytes. >>pad upl yasmeen.jpg Protokol Zmodem RM. Spremni za upload (Da/Ne)? d Prenos uspešan. >>pad dir yasmeen.jpg 68.495 Files 1/68.495 bytes. Dakle, sličica jedne lepe tete sve rešava. :)
problemi.297 kostja,
Ja vristao, pistao i .... nista. Evo danas sam dobio dve poruke preko Inta i na kraju jedne pise: "Andreja-----" , a na kraju druge: "From EUn------" Dajte sredite taj bagic... vrlo je glupo kad mi OLR strpa sve sve poruke u jednu. PS Ili treba da prvo svaki PAD da prvo kontrolisem da li sadrzi poruke sa Inta?
problemi.298 epson, -> #297, kostja
│ pise: "Andreja-----" , a na kraju druge: "From EUn------" └───────────────────────────────────────────────── Nemaš sreće, ja samo dobijam 'F----' i dva puta 's-----' ;) │ PS Ili treba da prvo svaki PAD da prvo kontrolisem da li └───────────────────────────────────────────────── Mora, na ovaj bag je reagovalo već 10x10...x10 ljudi, ali izgleda nije dovoljno ;((
problemi.299 lexus, -> #298, epson
=> Mora, na ovaj bag je reagovalo već 10x10...x10 ljudi, ali => izgleda nije dovoljno ;(( Uprava je Bog i Batina, ako se njima dopada bagovan softver, njihovo je pravo da ga drže takvog, ako ti se ne dopada, slobodno predji na PRO... ;>
problemi.300 johnnya, -> #299, lexus
>> Uprava je Bog i Batina, ako se njima dopada bagovan softver, >> njihovo je pravo da ga drže takvog, ako ti se ne dopada, slobodno >> predji na PRO... ;> :) Tačno tako, dugo ti je trebalo da shvatiš ....
problemi.301 pvlada, -> #293, nenad
PV>Jel krene transfer protokol ili se samo vrati ovakva poruka PV>bez i da krene? Krene, i onda se javi ta poruka, ali nedešava mi se to uvek(već mi se nedelju dana nije desilo otprilike) :) Pozdrav Vlada
problemi.302 pvlada, -> #301, pvlada
PV>Krene, i onda se javi ta poruka, ali nedešava mi se to PV>uvek(već mi se nedelju dana nije desilo otprilike) :) Ali mi se sad evo opet to desilo, pojavi se protokol prozor i odma stane i kaže Greška Pri Prenosu :(
problemi.303 nenad, -> #302, pvlada
> Ali mi se sad evo opet to desilo, pojavi se protokol prozor i > odma stane i kaže Greška Pri Prenosu :( Pomoglo bi ako bi napisao koji nod je u pitanju, koji fajl i sl.
problemi.304 pvlada, -> #303, nenad
Dešava mi se kod raznih fajlova, ovo juče je bilo kod exe, ali dešava se i sa arj , a nod neznam tačno koji je, pogledaću kada mi se sledeći put desi :)
problemi.305 duleikiza,
Nikako da upload-ujem, cak ni najmanji file (txt) od 1kb. Download-ovanje ide besprekorno!
problemi.306 pvlada, -> #303, nenad
PV>koji nod je u pitanju Casopis "Racunari" - Beograd Ned 09.02.97 16:36 - Node 14 pvlada>> ..pad up a.txt Protokol Zmodem. Greška pri prenosu!
problemi.307 kostja, -> #299, lexus
=> Uprava je Bog i Batina, ako se njima dopada bagovan softver, => njihovo je pravo da ga drze takvog, ako ti se ne dopada, slobodno => predji na PRO... ;> Dragi koleZa, jel` mi to opet malce mudrujemo? :) E, mudrujete vi, mudruje Uprava, a od mudrosti smo sve dalje i dalje. PS Ako je uteha... izgleda da je od mudrosti najdalje teta BIGZ.
problemi.308 lexus, -> #307, kostja
=> Dragi koleZa, jel` mi to opet malce mudrujemo? :) Jok... to znači da odustajem... Ubuduće ću plaćati pretplatu samo da bih gledao kako neki uništavaju ovaj sistem...
problemi.309 mango, -> #305, duleikiza
> Nikako da upload-ujem, cak ni najmanji file (txt) od 1kb. > Download-ovanje ide besprekorno! Jesi li startovao up-load? Kad ti izbaci onaj string, pritisni page up (u zavisnosti od toga koji kom. program koristis), nadji fajl koji hoces da up-load-ujes i gotovo.
problemi.310 nenad, -> #305, duleikiza
> Nikako da upload-ujem, cak ni najmanji file (txt) od 1kb. > Download-ovanje ide besprekorno! U toku prepodneva je nestalo mesta na TEMP disku koji prima upload-e pa se javljao ovaj problem. Sada bi trebalo da je sve u redu.
problemi.311 gonzo, -> #309, mango
-+> > Nikako da upload-ujem, cak ni najmanji file (txt) od 1kb. -+> > Download-ovanje ide besprekorno! ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ -+> Jesi li startovao up-load? Kad ti izbaci onaj string, -+> pritisni page up (u zavisnosti od toga koji kom. program Pa valjda zna da pokrene upload ako zna download!?
problemi.312 peccaa,
POZDRAV SVIMA  ű imam mali proÝyblem naime kad upuloadujem neki fajl kada na kraju teksta otkucam
problemi.313 dizel, -> #308, lexus
** Jok... to znači da odustajem... Ubuduće ću plaćati pretplatu ** samo da bih gledao kako neki uništavaju ovaj sistem... Ma to rade samo izmanipulisani profašisti finansirani od osvedočenih istorijskih neprijatelja ovog sistema. :))
problemi.314 supers, -> #311, gonzo
>> -+> Jesi li startovao up-load? Kad ti izbaci onaj string, >> -+> pritisni page up (u zavisnosti od toga koji kom. program >> >> Pa valjda zna da pokrene upload ako zna download!? U dosta programa download ide automatski a upload ne. Kada sam ja bio mali & zelen, nisam ni ja znao da posle komande 'exec' treba da startujem neki transfer, pošto mi je skidanje pada radilo samo od sebe... Zato ovakva uputstva nisu suvišna.
problemi.315 pvlada,
Evo opet: Casopis "Racunari" - Beograd Pon 10.02.97 20:12 - Node 14 pvlada>> pad up plac.txt Protokol Zmodem. Do kraja rada ostalo manje od dva minuta. Greška pri prenosu!Da/Ne)? pvlada>> pad up plac.txt Protokol Zmodem. Greška pri prenosu! pvlada>> pad up plac.txt Protokol Zmodem. Greška pri prenosu!f Manje od jednog minuta do kraja rada.