razno.1160kiki,
-> #1159, dbambi> Da li su Albanci sa Kosova bežali od bombardovanja ili od represije?
> a) Bežali su od NATO bombardovanja
> b) Bežali su zbog represije "snaga bezbednosti"
> c) Ne znam
Ovde bi mogla da se stavi zanimljiva stavka..
d) i od jednih i od drugih.
razno.1161alien,
-> #1159, dbambi[] Otvoreno je novo glasanje o aktuelnim političkim temama u našoj zemlji.
Zatvori ga i napravi korektno.
razno.1162mango,
-> #1161, alienZasto mislis da nije korektno? Zato sto je lepo napisao "sps+jul+spo"? Zasto
mislis da je to nekorektno, ako smo imali situaciju u kojoj je upravo spo bio
u koaliciji sa istim strankama koje su i navedene? Nece valjda zbog jednog
coveka koji misli da glasanje nije korektno da ponistava ceo vote?
razno.1163sani.,
-> #1161, alien}} Zatvori ga i napravi korektno.
Sta , opet gubite? :)
razno.1164morkin,
-> #1159, dbambi> Posle nekoliko dobronamernih sugestija :) prenosim i ovde
> obaveštenje o najnovijem vote-u koje sam već dao u forum:razno, u
> nadi da će ga ovde videdi više ljudi.
Još jedna dobronamerna sugestija - kad budeš pravio neki novi vote daj
prethodno da prodiskutujemo o čemu da se glasa. Imam par zamerki na izbor
ponuđenih odgovora.
razno.1166philippus,
Username: philippus
Password: **********
┌──────────────────────────────────────────┐
│ SezamNet Vam zeli srecan rodendan! │
└──────────────────────────────────────────┘
philippus, dobrodosli na SezamNet!
^^^^^^^^^^^^
Hvala....
razno.1167ica.z,
otvorena je grupa Arcade koja ce se baviti
svime i svachim shto je u vezi sa emulatorima
raznih sistema i romovima (igrama) za iste...
Ica
razno.1168morkin,
-> #1167, ica.z> otvorena je grupa Arcade koja ce se baviti
> svime i svachim shto je u vezi sa emulatorima
> raznih sistema i romovima (igrama) za iste...
Zar junior ne otvara temu?
razno.1169sonny,
-> #1168, morkin> Zar junior ne otvara temu?
pa otvaranjem teme opet nishta ne dobijamo...
otvorio sam grupu bash zato da se fajlovi ne bi slali
po konferencijama...
fajlovi u grupama se brishu posle izvesnog vremena...
a i IGRE.4 bagiraju (tj. puca veza) bash zbog slanja
velikog broja fajlova...
Ica
razno.1170praktica,
Strava, ulogovao sam se :))))) Ono, SezamNet je dogurao do pravog
BBS-a.
razno.1171kum.djole,
Mislim da trenutno rade samo 3, 5, 9 i 11.
razno.1172ventura,
-> #1171, kum.djole> Mislim da trenutno rade samo 3, 5, 9 i 11.
mislim da radi samo 5!
razno.1173kum.djole,
Ovo se odužilo izgleda mi :)
Može li neko da objasni u čemu je problem / šta / kako / gde može da
se pomogne i da li je uopšte moguće nešto uraditi (zbog bigz-a)..?
razno.1174philippus,
-> #1173, kum.djolePa pazi koliko je meni ventura objasnio(a on je chovek imao i ima
i dalje BBS pa se valjda razume u sve to)treba resetovati kompjutere
ali mislim da treba uraditi josh neke stvari,sad mogao bi da se
javi neko ko je dovoljno struchan,pa da ode i uradi to,ako danas
Obren ili Nenad to ne obave.Drugo mislim da bi trebalo da pochnu da
se javljaju volonteri kad se ovo popravi,da bi olakshali nadlezhnima
i da bi ovaj sistem funkcionisao kako treba(koliko-toliko).
Filip
razno.1175senna,
-> #1174, philippus>Pa pazi koliko je meni ventura objasnio(a on je chovek imao i ima
>i dalje BBS pa se valjda razume u sve to)treba resetovati kompjutere
>ali mislim da treba uraditi josh neke stvari,sad mogao bi da se
>javi neko ko je dovoljno struchan,pa da ode i uradi to,ako danas
>Obren ili Nenad to ne obave.Drugo mislim da bi trebalo da pochnu da
Koji volonteri.. Shta zna neko, i ko ce da mu dopusti da udje u bigz u
kome vishe nishta ne radi? A i ono.. Nodovi su resetovani, pa su se opet
skucali.. Shto ce reci da neshto trece nije u redu.. Samo kazem, nemojte
skidati nikakve fajlove zasad, moze biti da je neko poslao neki fajl koji se
ne voli sa mreznim karticama ili chime vec, pa kad neko proba da skine.. Desi
se svashta, tj odu tri noda.. ;) Mozda i nije ovo, mozda je neshto trece
krepalo, al ako se vec moze sprechiti ili iskljuchiti ta mogucnost, to je vec
neshto. Samo josh da sachekamo ponedeljak, pa da neko opet resetuje.. ;)
razno.1176philippus,
-> #1175, sennapa mislio sam na volontere koje bi nadlezhni obuchili da obavljaju
deo posla tako da se oni m,ogu pozabaviti drugim stvarima.Pretezgno
mislim na ljude koji nisu zaposleni pa posle shkole po ceo dan
zveraju po kutji,i nerade nishta sem shto bulje u ekran kompjutera.
Na taj nachin bi bar radili neshto korisno,Objasni mi molim te kako
od 7-10 ili koliko vetj mogu da se zaglave svi nodovi.Neko bi se
nashao pa bi primetio da je to zbog nekog fajla...
A sgto se tiche dl,pa neznam zashto neko uopshte uploaduje bilo
shta kad se zna da sezam qburi sa prostorom na diskovima....
Filip
razno.1177bastion,
>w
miksi 10:25 Read
hanis 10:32 Edit
bastion 10:24 Sezam Give me Chocolate and nobody gets hurt!
bsto 10:32 Read
gligo 10:32 Transfer Keep ya head up...
Cini mi se da je sezam proradio.
razno.1178praktica,
-> #1174, philippus> i dalje BBS pa se valjda razume u sve to)treba resetovati kompjutere
Lepo sam ja njima rekao da instaliraju Waterfall... nisu mi verovali
razno.1179praktica,
-> #1175, senna> Koji volonteri.. Shta zna neko, i ko ce da mu dopusti da
>udje u bigz u
>kome vishe nishta ne radi? A i ono.. Nodovi su resetovani, pa su
>se opet
A shto da ne? Ako neko vecj zhivi blizu... Zar im trebaju posebne
diplome. Meni da je teshko da odglavljujem nodove nashao bi nekog
klinca od 5 godina i svaki put bi mu dao pare za sladoled.
razno.1180kum.djole,
Vidim, svi imaju opasne ideje o spasu Sezama.. ;)
Običaj je da se malo digne prašina i na kraju - ništa.
'Oćete da brišete stare konferencije?
Prestanite prvo da šumite u ovim aktuelnim.
razno.1181praktica,
-> #1180, kum.djole> Vidim, svi imaju opasne ideje o spasu Sezama.. ;)
> ObiŠaj je da se malo digne prasina i na kraju - nista.
izgleda da ce tako i biti :)
razno.1182sani.,
Da , kume bash smesno :)
Ne znam ni koji je cilj te Nenadove poruke , nit koji je cilj
iznosenja ovolikih predloga za spasenje sezama. Sezam je odavno u
bozijim rukama i niko a najmanje ove galamdzije po conferenciji
nisu i nece PRSTOM MRDNUTI da se ista promeni.
Takodje primetjujem da su to upravo ,kako mango kaze , ovi "sveziji"
korisnici koji sad arlauchu da se obrisu stare confe , ne sluteci
pritom koliko bogatstvo upravo ovakvih diskusija one kriju.
Mozda je jedina konferencija vredna brisanja upravo ova , jer se u
njoj nalazi najvise poruka tipa "E mozemo da uraadimo ovo , mozemo
ono , ajde da bude ovako , ajde onako.." Da ne spominjem one poruke
tipa "opet zvoni u prazno" ili "sa sezamom nesto definitivno nije u
redu".
razno.1183praktica,
-> #1182, sani.> Mozda je jedina konferencija vredna brisanja upravo ova , jer se u
> njoj nalazi najvise poruka tipa "E mozemo da uraadimo ovo , mozemo
> ono , ajde da bude ovako , ajde onako.." Da ne spominjem one poruke
Nisu problem poruke vec fajlovi, mada bi confa chat mogla da se
izbrise...
razno.1184miskop,
-> #1182, sani.>> Mozda je jedina konferencija vredna brisanja upravo ova , jer se u
>> njoj nalazi najvise poruka tipa "E mozemo da uraadimo ovo , mozemo
>> ono , ajde da bude ovako , ajde onako.." Da ne spominjem one poruke
>> tipa "opet zvoni u prazno" ili "sa sezamom nesto definitivno nije u
>> redu".
Jedina konferencija koja po meni može 'ladno da se brisne je
MALI.OGLASI. I eventualno NBA tema iz SPORT-a. One vesti iz NBA-a su nam i
došle glave. ;)
razno.1185gligo,
-> #1184, miskop> I eventualno NBA tema iz SPORT-a. One vesti iz NBA-a su nam
> i dosle glave. ;)
Ajde ti eventualno, sa brisanjem podji od konferencije kojoj si i
moderator, a tek posle nastavi sa ovakvim "pametnim" predlozima.
razno.1186ventura,
-> #1182, sani.> Mozda je jedina konferencija vredna brisanja upravo ova , jer se u
> njoj nalazi najvise poruka tipa "E mozemo da uraadimo ovo , mozemo
> ono , ajde da bude ovako , ajde onako.." Da ne spominjem one poruke
> tipa "opet zvoni u prazno" ili "sa sezamom nesto definitivno nije u
> redu".
ova konferencija mu dodje kao neki svojevrsni log rada sezama... recimo ti
uzmes prelistas staru sezamnet konfu i tacno vidis sta se sve desavalo tog
perioda...
razno.1187junior,
-> #1184, miskop> Jedina konferencija koja po meni može 'ladno da se brisne je
> MALI.OGLASI. I eventualno NBA tema iz SPORT-a. One vesti iz
> NBA-a su nam i došle glave. ;)
Dobro bre, dosta više sa brisanjem .. makar i u šali.
razno.1188miskop,
-> #1187, junior>> Dobro bre, dosta više sa brisanjem .. makar i u šali.
E ozbiljno, kad se malo bolje pogleda, MALI.OGLASI stvarno mogu da se
brišu svakih mesec-dva.
razno.1189mango,
-> #1188, miskopMa, mogu i igre;) Sve na sezamu je dispensible, samo mi sport/nba ne dirajte ;)
razno.1190sani.,
Jeste , ajde sad svi neka kazu ko sta voli da cita , pa da
prebrojimo i onda da brisemo najneposecenije konferencije.
razno.1191fraudator,
-> #1190, sani.ama ljudi
ostavite se te trule ideje
ne treba dirati konfe
shto se ne proba recimo, da se kompresuju diskovi?
vladetim hard npr je imo dve particije
od po 900 i 300 mb
i kad ga je kompresovo ispalo je 1,8 i 400 mb
oono , jes kratkotrajno reshenje ali bar tje konfe da prezhive
i da, nije mu puno usporilo komp :)
razno.1193kiki,
-> #1191, fraudator> shto se ne proba recimo, da se kompresuju diskovi?
To bre nije pouzdano..
razno.1194ventura,
-> #1193, kiki> > shto se ne proba recimo, da se kompresuju diskovi?
>
> To bre nije pouzdano..
sezamovi diskovi su vec kompresovani
razno.1195fraudator,
-> #1194, venturashta bi sa onim tvojim dobrotvornim 18 gb ??
:)
jes ga dao sezamu il shta?
razno.1196ventura,
-> #1195, fraudator> shta bi sa onim tvojim dobrotvornim 18 gb ??
> :)
> jes ga dao sezamu il shta?
pa nije to trebalo da se da sezamu, vec da se uradi backup sezama...
disk jos nije stigao...
razno.1197fraudator,
-> #1196, venturapa dobro, ne morash da ga dash sezamu, al mozh da ga prodash
jeftinije
recimo, za jedno 300-400 dem
ta lova bi josh mogla da se sqpi
a i to bi bilo dugotrajno reshenje problema
razno.1198ventura,
-> #1197, fraudator> recimo, za jedno 300-400 dem
> ta lova bi josh mogla da se sqpi
> a i to bi bilo dugotrajno reshenje problema
sta vredi sto moze da se squpi lova kad se meni ne isplati da dam za te pare
hard :)
razno.1199fraudator,
-> #1198, venturapa sad
kad uzmemo u obzir koliko si ga platijo ;)
misim da ti se isplati
razno.1200philippus,
-> #1199, fraudatorda dodamo da taj disk ide pravo kugi u ruke....
:))
Filip
razno.1201mango,
Lepo, zaglavljeni su i 9. i 12. Ne znam da li radi 1.? Opet smo izgleda na
jednom nodu:( Posle neka se bune deca kad im kazem da su debili, jer salju
slike golih cica...
razno.1202gdown,
-> #1201, mangoGD> Lepo, zaglavljeni su i 9. i 12. Ne znam da li radi 1.? Opet smo
Ne, ne radi ni 1.
Sve ukupno rade 2 noda.
razno.1203gdown,
-> #1202, gdown Sad videh, taj drugi je zaglavljen ;)
GD> gdown 23:12 Sezam
GD> basrak 16:24 Read
razno.1204misery,
Danas sam prvi put postigao transfer od 3,5kb po sekundi...
O cemu je rec?
razno.1205the.edge,
-> #1204, miseryAjde se prvo malo informisi ili razmisli sam pre nego sto automatski krenes
da pises u konferenciju.
Brzi CPSovi se javljaju kod txt i slicnih nekompresovanih fajlova.
Sasvim je normalno da ti u pocetku prenosa txt fajla CPS bude znatno veci.
AcCeSS DeNiED
razno.1206ventura,
-> #1204, misery> Danas sam prvi put postigao transfer od 3,5kb po sekundi...
> O cemu je rec?
Opticka iluzija :)
Mora da si prenosio neki txt file koji je zModem mnogo kompresovao pa
gurao 3.5kb u sekundi...
razno.1207supers,
-> #1204, misery
>> Danas sam prvi put postigao transfer od 3,5kb po sekundi...
Fajl nije bio arhiviran.
razno.1208praktica,
-> #1204, misery> Danas sam prvi put postigao transfer od 3,5kb po sekundi...
> O cemu je rec?
Verovatno si prenosio txt, html, bmp, map ili slicne fajlove koji
nisu kompresovani. Modem sa koga primas fajl ga unapred kopresuje
pa ti se cini da je przina modema 33.6Kb/s ili veca.
razno.1209sani.,
-> #1204, misery}} Danas sam prvi put postigao transfer od 3,5kb po sekundi...
A to mora da je bio neki txt ili slichni file.
razno.1210the.edge,
T?>> The Edge>>sh weat
T?>> Vreme Temp. Pritisak Vlaznost Brzina vetra
T?>> ---------- ----- -------- -------- ------------
T?>> 09.11. 10h 3°C 1008mB 87% JZ 1,0 m/s
T?>> 09.11. 12h 8°C 1008mB 73% Z 1,0 m/s
T?>> 09.11. 14h 9°C 1007mB 60% SZ 3,5 m/s
T?>> 10.11. 11h 10°C 1004mB 70% JI 4,5 m/s
T?>> 13.11. 11h 5°C 998mB 96% SZ 1,0 m/s
Steta sto lista nije duza pa da poredimo vreme do kraja godine. ;)
Mada, toplije je ove jeseni... jedino sto je vetar malo jaci. ;)
AcCeSS DeNiED
razno.1211vampire,
-> #1210, the.edge> Steta sto lista nije duza pa da poredimo vreme do kraja godine. ;)
> Mada, toplije je ove jeseni... jedino sto je vetar malo jaci. ;)
A jel si ti siguran da je ta lista od 1998me godine? :}
razno.1212zeljkoj,
-> #1211, vampire
> A jel si ti siguran da je ta lista od 1998me godine? :}
Ja jesam, gledam je skoro svaki dan, evo već godinu dana...
razno.1213vampire,
-> #1212, zeljkoj> Ja jesam, gledam je skoro svaki dan, evo vec godinu dana...
Upornost je vrlina. Mozda jednog lepog dana i pronadjes
nove prognoze ;}
naaah... ;}
razno.1214philippus,
Srecan 10 Rodjendan Sezame,poziveo mi jos dugo dugo vremena,sa jos
puno nodova...
Filip
razno.1215philippus,
Uplasih se da ste isqljucili sezam ljudi,nemojte me plasiti molim
vas :)
Filke
razno.1216zero,
kara 10:48 Sezam
zero 10:48 Sezam
legolas 10:48 Sezam Svaki trzaj svesti postaje navika...
sani. 10:46 Chat.grp
U isto vreme :)
razno.1219sani.,
Jel radi sezam?
razno.1220mango,
-> #1219, sani.Pa naravno da radi, kako bi ostavio tu poruku da ne radi? Mislim, stvarno,
sani., uopste te ne razumem.