razno.528geronimo,
-> #508, orlic×× Si> Pa ako nadju drugi posao, ko ce da upravlja sistemom? :)
Anarhija covece,anarhija...
razno.529dr.iivan,
-> #509, orlic> Cak nema ni patcheva za najpoznatije programe.
Ali zato mozes za par dana ili cak sati da saznas gde mozes naci
patch koji ti je potreban.
razno.530spantic,
-> #510, the.edge> Spantic vise nema veze, odkad ga skoro ovde vise i nema(razlog:
> mikroracunari) , ali dok je bio i on je dovlacio neke fajlove sa interneta.
Ja sam jednostavno prezaposlen :(
Nemaju Mikroračunari nikakve veze sa tim. Imam ja dosta
prijatelja ovde, a pogotovo Nenada i Zaka. Ne bih ih ja
ostavio na cedilu, nema šanse.
Jednostavno, radim stalno. Još se i ovde češće i to značajno
javljam nego na Pro, iako na Pro lako mogu da uđem sa posla,
za razliku od Sezama.
Kukate na fajlove. Pa to se da ispraviti, ako ima mesta
na diskovima.
razno.531guta,
-> #526, the.edge
#> I btw: ja ti nista ne menjam, vec on samo " " prostor suzbije
#> u "" ili " " vec kako ide...
Borenet ne radi to, već ubija razmake iza tačke, zareza, zagrade...
A po ostalom delu poruke, vidim da nisi zainteresovan da ozbiljno
raspravljaš, pa ovo možemo da okončamo.
razno.532guta,
-> #527, geronimo
#> Ovo je vec palamu*enje
Ako se izražavaš na ovaj način, molim te da svoje komentare zadržiš
za tebi bliske osobe, a da mene zaobiđeš u širokom luku.
Hvala unapred.
razno.533lexus,
-> #524, the.edge=> I uopste ne masakrira vec skracuje bespotrebne space-ove.
Masakrira ;)
Izbacuje spaceove iza znakova interpunkcije, bez ikakvog gledanja
u pravopis... To ne valja.
razno.534swix,
-> #498, the.edge-=> kada svako moze da ga zeza kako hoce?! Njima treba skoro godinu dana da
-=> reklamiraju STILL computers zbog pentiuma. Odma vidis da je sistem slab.
-=> Jer na boljem sistemu, prvo ne bi bila uopste reklama, a i ako bi je bilo
-=> onda bi taj STILL reklamirali par puta, jer sto je trazeniji sistem - to
-=> bi reklama bila skuplja.
Nakon ove priče namerno neću kupiti ništa kod Stil-a :)
-=> sistem zasnovan na konferencijama. Tacno i da jeste, onda se ovde
-=> konferencije pogresno vode, cim ih je bas briga ko ce da im bude
-=> moderator, i sto nenad izgleda treba da vodi svaku konferenciju posto ove
Meni je 90% poruka u konferencijama obrisao Sysop dok retko koju obriše
moderator.
(da nebude pomisli da mi se svaka poruka briše treba napomenuti da mi je 90%
od obrisanih poruka obrisao Sysop)
CU
razno.535swix,
-> #500, simce-=>> Ako su nezadovoljni onda neka nađu drugi posao koji će im se
-=>> više isplatiti, jer ja nebih da trpim ako su oni "ubedačeni"
-=>> ili nezadovoljni.
-=>
-=> Pa ako nadju drugi posao, ko ce da upravlja sistemom? :)
Auuuuu.... valjda samo ti nisi razumeo pravilno. :)
Neka nađu novi posao a Sezam neka OSTAVE nekom drugom.
razno.536dekik,
-> #522, guta
D?>> Nevezano za ovu raspravu,koji olr koristis?Gledam kako masakrira
D?>> citate (jede razmake u citatu)i pitam se da li sam ja ovako pisao...
Ako mislish na redove to je zbog sezama ;)
razno.538buva,
-> #531, guta
(;) A po ostalom delu poruke, vidim da nisi zainteresovan da ozbiljno
(;) raspravljas, pa ovo mozemo da okoncamo.
A shta kazhesh na to da se otvori tema borenet i da se onda tu lepo
i natenane raspravlja o tome kako dotichni prog. (ne)masakrira poruke...
razno.539dekik,
-> #538, buva
D->> A shta kazhesh na to da se otvori tema borenet i da se onda tu lepo i
D->> natenane raspravlja o tome kako dotichni prog.(ne)masakrira poruke...
To majstore a mogla bi i tema citat ;)
razno.540morkin,
-> #519, guta> Evo primera: zamisli firmu koja se ovde bavi razvojem aplikacija, a
> centrala joj se nalazi u drugoj zemlji. Kada se razvija 5-6 projekata
> paralelno, i verzije softvera šalju non-staop u oba smera, to čini
> oko 10-15Mb _dnevno_. Obrati pažnju: SezamPro i za firme ima isti
> limit za email.
Ako firma ima takve potrebe može da se pretplati na Eunet koji nema limit.
Firma sa predstavništvom u inostranstvu teško da će da se pretplati na Sezam
zbog razmene softvera.
Kod mene u firmi je zakupljena linija od PTT-a sa Briselom i na njoj modemi
samo čekaju ATD i ATA.
Cena? Ako ti se isplati, ništa nije skupo. Na Sezamu - koliko para, toliko
muzike.
razno.541simce,
-> #535, swix> Auuuuu.... valjda samo ti nisi razumeo pravilno. :)
Ma nemoj :)
> Neka nađu novi posao a Sezam neka OSTAVE nekom drugom.
Pa što to ne urade ako su (kao što neko reče) 'ubedačeni'?
razno.542orlic,
-> #529, dr.iivan
> Cak nema ni patcheva za najpoznatije programe.
Dr> Ali zato mozes za par dana ili cak sati da saznas gde mozes naci
Dr> patch koji ti je potreban.
:)) Mnogo mi to vredi preko akademske...
razno.543orlic,
-> #535, swix
-=>> Ako su nezadovoljni onda neka nadu drugi posao koji ce im se
-=>> vise isplatiti, jer ja nebih da trpim ako su oni "ubedaceni"
-=>> ili nezadovoljni.
-=>
-=> Pa ako nadju drugi posao, ko ce da upravlja sistemom? :)
Sw> Auuuuu.... valjda samo ti nisi razumeo pravilno. :)
Sw> Neka nadu novi posao a Sezam neka OSTAVE nekom drugom.
Mislim da jeste... Ko je (jos) lud da drinci zabadava?
razno.544orlic,
-> #530, spantic
Sp> Nemaju Mikroracunari nikakve veze sa tim. Imam ja dosta
Sp> prijatelja ovde, a pogotovo Nenada i Zaka. Ne bih ih ja
Sp> ostavio na cedilu, nema sanse.
Sp> Jednostavno, radim stalno. Jos se i ovde cesce i to znacajno
Sp> javljam nego na Pro, iako na Pro lako mogu da udem sa posla,
Sp> za razliku od Sezama.
Sp> Kukate na fajlove. Pa to se da ispraviti, ako ima mesta
Sp> na diskovima.
:) Pa i nedostatak mesta se da lako ispraviti... Nesto se mora zrtvovati...
razno.545the.edge,
-> #531, guta
T?>> A po ostalom delu poruke,vidim da nisi zainteresovan da ozbiljno
T?>> raspravljas,pa ovo mozemo da okoncamo.
Nemam sta tu da pricam covece, zar ne vidis da me bas briga za citate?!
Bre, to je najbanalnija stvar i ti sad hoces
da mene ubedis u suprotno. Ko kad bi ti ja rekao: "Ehej, ajd da raspravljamo
malo o zagradama i zarezima, zasto su takvog oblika i zasto mi cesto prave
smetnju u citanju?"
Nemam nameru da raspravljam o necemu sto je banalno, sto je glupo.
Da ja sada trosim bajtove na neko filozofsko shvatanje boreneta i pitanja
"zasto li on jede space?!, to je tako ruzno/primitivno/bezobrazno!"
I treba da okoncamo, slazem se. Oko ove teme naravno, ima toliko drugih,
precih stvari, a ne sad citati...oh boze...
AcCeSS DeNiED
razno.546the.edge,
-> #530, spantic
T?>> Nemaju Mikroracunari nikakve veze sa tim.Imam ja dosta prijatelja
T?>> ovde,a pogotovo Nenada i Zaka.Ne bih ih ja ostavio na cedilu,nema
T?>> sanse.
...ali ti si nasao bolji posao (vecu platu) u mikroracunarima koje ja
preferiram jer mislim da je u pitanju odlican list. Naravno Mikro Knjiga je
privatna kuca i fala bogu da ti je tamo lepse nego u Bigzu.
Ovi se nisu snasli (ili ne mogu) i ostali su da rade za 'leb i vodu u bigzu.
Tako da se ne radi sad o prijateljima vec o interesu, sto je sasvim normalno.
T?>> Kukate na fajlove.Pa to se da ispraviti,ako ima mesta na diskovima.
Zasto se ne brisu stari fajlovi? Misim cak da bi trebalo ukinuti fajlove
za atari i amigu. Ok jos amiga, ali ko jos to ima atari da mu TOLIKO trebaju
nove stvari?
Ako cemo tako, ajd' i za ZX Spectrum mi skinite neke igre i programe...
Neka svi ataristi/amigisti osnuju grupu i nek tamo dovlace fajlove za svoje
masine.
AcCeSS DeNiED
razno.547the.edge,
-> #533, lexus
T?>> Izbacuje spaceove iza znakova interpunkcije,bez ikakvog gledanja u
T?>> pravopis...To ne valja.
Vidis ja NIKAD ne citam replike, mislim na citate. Ja pogledam
sta je neko replicirao i ako iz toga ne mogu da shvatim o cemu prica, tek
onda gledam reply. Svaka cast ako vi ljudi imate toliko slobodnog vremena
da gledate sve replye, zareze i tacke u njima i da se pritom ljutite na to
kako vam moj borenet SAKATI, MASAKRIRA, UNISTAVA tako vredne replye...ah,
izvinjavam se duboko ;)
AcCeSS DeNiED
razno.548the.edge,
-> #540, morkin
T?>> Cena?Ako ti se isplati,nista nije skupo.Na Sezamu - koliko para,toliko
T?>> muzike.
Cekaj, koji sezam? Mislis pro? Posto ovde ta izreka ne vazi...no no...
AcCeSS DeNiED
razno.549geronimo,
-> #532, guta×× Ako se izrazavas na ovaj nacin, molim te da svoje komentare zadrzis
×× za tebi bliske osobe, a da mene zaobides u sirokom luku.
Izvini molim te
×× Hvala unapred.
Nema na cemu (unapred).
razno.550spantic,
-> #546, the.edge> ...ali ti si nasao bolji posao (vecu platu) u mikroracunarima koje ja
> preferiram jer mislim da je u pitanju odlican list. Naravno Mikro Knjiga je
Hvala ti. Mada sam ja uvek platu zarađivao radom u struci.
Pisanje mi je samo dodatni posao koji mi je uvek pričinjavao
veliko zadovoljstvo pre svega zbog moralne satisfakcije, ne
toliko materijalne.
Pisanje kao stalni posao, kod nas nije stvar od koje se može
živeti.
razno.551guta,
-> #540, morkin
#> Ako firma ima takve potrebe može da se pretplati na Eunet koji nema
#> limit. Firma sa predstavništvom u inostranstvu teško da će da se
#> pretplati na Sezam zbog razmene softvera.
Pa to i jeste bila moja poenta - ni Pro ni Net ne mogu da ponude tako
nešto, pa zato i otpadaju za takve namene. Uostalom, to sam i napisao
u pasusu iznad citiranog.
razno.552the.edge,
-> #550, spantic
T?>> Pisanje mi je samo dodatni posao koji mi je uvek pricinjavao veliko
T?>> zadovoljstvo pre svega zbog moralne satisfakcije,ne toliko materijalne.
Ali ako vec radis, cak i iz hobija, volis da te za to lepo i plate, zar ne?
Ja licno (danas) nista ne bih radio za dzabe. Sem kod nekog prijatelja, ali
bi i onda pokusali sa lovom, ako bi on zaradjivao na mojim textovima
(mislim da bi taj list odmah propao, ali nema veze ;) ).
AcCeSS DeNiED
razno.553zeljkoj,
-> #546, the.edge> preferiram jer mislim da je u pitanju odlican list. Naravno
> Mikro Knjiga je privatna kuca i fala bogu da ti je tamo lepse
Privatna?
razno.554morkin,
-> #548, the.edge> T?>> Cena?Ako ti se isplati,nista nije skupo.Na Sezamu - koliko
> para,toliko T?>> muzike.
> Cekaj, koji sezam? Mislis pro? Posto ovde ta izreka ne vazi...no no...
Bilo koji Sezam. Pro je 10 dem i tamo imaš neke prednosti - brži email. Ovo je
jeftinije. Ako ti ne odgovara - nemoj da platiš pretplatu. Ja ću, čim mi se ne
bude svidelo, da prestanem da plaćam pretplatu.
Hvala Bogu, ima puno BBS-ova. Konkurencija je velika, valjda ti neko i valja.
Da se razumemo, i meni smeta kašnjenje mail-a. Kad to postane nepodnošljivo,
uzeću nešto što ne kasni.
razno.557swix,
-> #541, simce-=>> Auuuuu.... valjda samo ti nisi razumeo pravilno. :)
-=>
-=> Ma nemoj :)
-=>> Neka nađu novi posao a Sezam neka OSTAVE nekom drugom.
-=>
-=> Pa što to ne urade ako su (kao što neko reče) 'ubedačeni'?
To nemoj mene da pitaš.
razno.558ljubisha,
-> #546, the.edge> Zasto se ne brisu stari fajlovi? Misim cak da bi trebalo ukinuti fajlove
> za atari i amigu. Ok jos amiga, ali ko jos to ima atari da mu TOLIKO trebaju
> nove stvari?
Mogao bih da ti preporučim da prespavaš pre slanja odgovora koje
si olako napisao ali neću. Slaba vajda od toga jer ćeš i dalje ostati
isti. U konkretnom slučaju, kompjuterski nepismen.
> Ako cemo tako, ajd' i za ZX Spectrum mi skinite neke igre i programe...
Nije mi problem da ti dovučem sa Interneta. Za razliku od tebe
nisam na Afroditi...
> Neka svi ataristi/amigisti osnuju grupu i nek tamo dovlace fajlove za svoje
> masine.
Rasističko ponašanje, ako smem da primetim. Oladi malo a ako te
interesuje zašto obrati mi se na mail.
razno.559sofke,
-> #480, guta
Gu> (operacija od pola minuta). Kada jednom počnete da diskutujete
Gu> u konferencijama, to je kao droga - ako jednog dana ne skinem poruke,
Gu> osećam da mi nešto važno fali - kao da nisam pročitao novine i
Gu> čuo/video se sa prijateljima.
:) Slažem se :)
Gu> Sa ove droge, skidanja nema :)
Pa, i ima i nema, sve zavisi kako pristupiš čitanju i pisanju poruka
po konferencijama, ne samo na Sezamu, nego i na ostalim YU mrežama.
A moraš priznati da, ako pratiš više mreža odjedanput (Sezam, SetNet,
FineNet, ADNet itd.) može biti zamorno, tj. nedostatak vremena da se
to sve pročita.
Sofke...
razno.560dragosh,
-> #498, the.edge--> A sezam ima 1024kb sa kojim ne mozes nista. Mozda eventualno da napises
--> nekome neku porukicu svaki 3.- 4. dan. I pored svega toga njemu se ne
Ha? Sa 1mb možeš da pišeš do sutra.Možeš čak i fajlove da šalješ
(u nekoj normaloj razmeri;) E sad,ako oćeš odraz-b92 lično i
presonalno na mail,ako oćeš tvinfo isto tako onda ti je stvarno malo...
Ali činjenica je da ti ni jedan od tih servisa na mail stvarno
ne treba,jerbo možeš da čitaš iz konferencije ili sa jednostavnom
komandom sh tv (ili beše tako nešto?) isto to.
pozdrav
razno.561epson,
-> #552, the.edge
│ Ja licno (danas) nista ne bih radio za dzabe. Sem kod nekog prijatelja, ali
│ bi i onda pokusali sa lovom, ako bi on zaradjivao na mojim textovima
└─────────────────────────────────────────────────
U šta se pretvorilo prijateljstvo ;(
razno.562orlic,
-> #530, spantic
Sp> Nemaju Mikroracunari nikakve veze sa tim. Imam ja dosta
Sp> prijatelja ovde, a pogotovo Nenada i Zaka. Ne bih ih ja
Sp> ostavio na cedilu, nema sanse.
Sp> Jednostavno, radim stalno. Jos se i ovde cesce i to znacajno
Sp> javljam nego na Pro, iako na Pro lako mogu da udem sa posla,
Sp> za razliku od Sezama.
Sp> Kukate na fajlove. Pa to se da ispraviti, ako ima mesta
Sp> na diskovima.
:) Pa i nedostatak mesta se da lako ispraviti... Nesto se mora zrtvovati...
razno.563the.edge,
-> #558, ljubisha
T?>> Mogao bih da ti preporucim da prespavas pre slanja odgovora koje si
T?>> olako napisao ali necu.Slaba vajda od toga jer ces i dalje ostati isti.
T?>> U konkretnom slucaju,kompjuterski nepismen.
Vidis, ako si atarista ili amigista, onda si u manjini.
Lepo osnuj grupu i tamo radi sta god hoces.
Ja sam primetio da u poslednje vreme stigne vise fajlova za amigu/atari nego
za PC.
Nista se ja ne bih bunio da ne kukaju za prostor na disku i da im je to
opravdanje zasto nema novih fajlova.
T?>> Nije mi problem da ti dovucem sa Interneta.Za razliku od tebe nisam na
T?>> Afroditi...
Jel se hvalis sa ovim ili sta? Vidis toliko za ZX mogu da skinem i sa
afrodite. Hvala na brizi.
T?>> Rasisticko ponasanje,ako smem da primetim.Oladi malo a ako te
T?>> interesuje zasto obrati mi se na mail.
Nemam sta da ti se obracam, verujem da ti posedujes amigu ili atari, jer
u suprotnom (ako si normalan) ne bi tako govorio. Rekoh, da me bas briga sta
dovlace, neka otvore i Amstrad ili Galaxija direktorijum, ne tice me se, samo
je sad problem sto im je prostor skucen i sto moraju sto pre ili da kupe
novi disk ili da obrisu stare fajlove/direktorijume.
AcCeSS DeNiED
razno.564the.edge,
-> #560, dragosh
T?>> (u nekoj normaloj razmeri;)E sad,ako oces odraz-b92 licno i
T?>> presonalno na mail,ako oces tvinfo isto tako onda ti je stvarno malo...
T?>> Ali cinjenica je da ti ni jedan od tih servisa na mail stvarno
Pa zavisi. Sa 1024kb mozes da skines neki 600kb fajl i da ti pritom ostane
malo za email. To je malo. Meni je svaki dan po 120kb emaila stizalo, i na
kraju mi se 1024kb limit istrosio za par dana...
Sve bi bilo ok da email funkcionise, nego cak ni to ne radi.
AcCeSS DeNiED
razno.565geronimo,
-> #554, morkin×× Hvala Bogu, ima puno BBS-ova. Konkurencija je velika, valjda ti
×× neko i valja. Da se razumemo, i meni smeta kasnjenje mail-a. Kad to
×× postane nepodnosljivo, uzecu nesto sto ne kasni.
Ali zahto ne bi nashli uzrok i otklonili ga?Zashto da se preko svega
ovog prelazi.Onda ni ne treba tema problemi i kritike a o predlozima
da i ne govorim.
razno.566ljubisha,
-> #563, the.edge> Nemam sta da ti se obracam, verujem da ti posedujes amigu ili atari, jer
> u suprotnom (ako si normalan) ne bi tako govorio. Rekoh, da me bas briga sta
Moj rezime ti je uvek dostupan. I da, hvala, normalan sam, nemam ono
što drugi imaju. :)
> dovlace, neka otvore i Amstrad ili Galaxija direktorijum, ne tice me se, samo
> je sad problem sto im je prostor skucen i sto moraju sto pre ili da kupe
> novi disk ili da obrisu stare fajlove/direktorijume.
Nemam pojma kakvo je stanje u 'vašem' direktorijumu i jedino što
znam (podatak iz konferencije) je da ima dosta preklopljenih verzija. Za
početak je dovoljno prečistiti takve fajlove a posle već može da padne i
nešto radikalnije. Npr. da svako od nas priloži 1 (jedan) dinar za naba-
vku novog harda. :>
razno.567the.edge,
-> #566, ljubisha
T?>> Moj rezime ti je uvek dostupan.I da,hvala,normalan sam,nemam ono sto
T?>> drugi imaju.:)
Videh malopre u resu. ;)
T?>> nesto radikalnije.Npr.da svako od nas prilozi 1 (jedan)dinar za naba-
T?>> vku novog harda.:>
Vec su povisili pretplatu, sem toga oni nemaju nista od te pretplate.
Sav novac ode u bigz...
AcCeSS DeNiED
razno.569vdjole,
-> #563, the.edge>Vidis, ako si atarista ili amigista, onda si u manjini.
>Lepo osnuj grupu i tamo radi sta god hoces.
Pa šta ako je u manjini? Po čemu, ako je neko u manjini, - marš (u grupu)?
Molim za malo tolerancije. Nisu oni krivi što njima stižu fajlovi a
nekim drugim ne.
razno.570the.edge,
-> #569, vdjole
T?>> Pa sta ako je u manjini?Po cemu,ako je neko u manjini,- mars (u grupu)
T?>> ? Molim za malo tolerancije.Nisu oni krivi sto njima stizu fajlovi a
T?>> nekim drugim ne.
Procitaj celu moju poruku pa se javi. Jer sam rekao da nemam nista protiv
takvih direktorijuma i kompjutera u manjini, ako se ima prostora.
A opet videh da imas Atari Mega, tako da te i razumem sto se bunis.
AcCeSS DeNiED
razno.571sdanijel,
Sta radi komanda PGP koja je ubacena u RESUME.
Procitao sam HELP ali mi ni tad nije bilo nista jasnije.
Ako neko zna nesto o ovoj komandi neka kaze.
razno.572vdjole,
-> #570, the.edge> Procitaj celu moju poruku pa se javi. Jer sam rekao da nemam nista protiv
> takvih direktorijuma i kompjutera u manjini, ako se ima prostora.
Naravno da sam pročitao celu poruku. Kada sam video gornji tekst pročitao
sam je još jednom, da vidim da nisam nešto propustio. I dalje mislim da
nije korektno, kada je neka stiska kao sada (i uvek), tražiti da se uklone
oni koji su u manjini. Pogotovo ne vidim kako se tu, kao argument, može
upotrebiti i to da za Amiga/Atari računare stiže više fajlova nego za PC.
Mislim da je očigledno da ti računari i dalje služe nekim ljudima za nešto.
Možda neki nemaju sredstava da kupe nešto drugo, možda nekima BAŠ TAKAV
računar odgovara za nešto što rade- zbog nekih specifičnosti, možda
su neki sentimentalno vezani za određeni tip... A ako fajlovi stižu
znači da novih fajlova ima i da oni koji rade tim računarima misle
da su ti fajlovi korisni i potrebni. Oni valjda najbolje znaju koliko.
Problem prostora na disku mogu mnogo bolje eliminisati moderatori svojim
aktivnijim odnosom prema sadržaju odgovarajućih direktorijuma, ažuriranjem,
brisanjem fajlova za koje brojači pokažu da ih baš niko ne koristi,
brisanjem neispravnih arhiva,izbegavanjem dupliranja sadržaja arhiva, itd.
Inače, na dan 6.4.1997. u Sezamovim direktorijumima bilo je 3194 fajla
ukupne dužine 927778 KB.
Za Amigu je bio 336 fajl ukupne dužine 39982 KB (4.3% zauzetog prostora)
Za Atari je bio 410 fajlova ukupne dužine 27610 KB (3.0% zauzetog prostora)
Sumnjam da bi uklanjanje tih 4% ili 3% (manje, ako se i to prečisti) nešto
doprinelo nestanku problema prostora na disku. Mislim da je kulturno
ograničiti svoju komociju za nekoliko procenata da bi se olakšala
egzistencija nekome drugome. Ti fajlovi ništa bitno ne ugrožavaju, a,
na primer, samo tri najveće arhive za PC zauzimaju više prostora
(33090 KB) nego svi Atari fajlovi zajedno.
Nažalost, par poruka koje su započele ovu diskusiju suviše su ostavljale
utisak tipa: ono-što-ja-radim-je-pravo-a-svi-koji-su-drugačiji-su-sh**!
iako možda nisi tako mislio. Zbog toga je ljubisha i napomenuo ono
o rasizmu (izraz možda nije bio baš prigodan) i zbog toga sam se
i ja bunio.
Na kraju, zašto da ne, čak i neki direktorijumčić za, kako ti reče, Amstrad
ili ZX ili... ako se ne varam tih fajlova već ima na sistemu, razbacani
su po raznim direktorijumima i konferencijama- barem bi se malo sredili i
grupisali. Takvi anahronizmi bi dodali malo romantike Sezamu i poneki
osmeh (vidim u nekim konf. da se ljudi slatko zabavljaju puštajući na
emulatorima softver za ZX Spectrum), a po prirodi tih računara i softvera
za njih, sigurno bi to zauzelo vrlo malo prostora.
razno.573calex,
-> #498, the.edge> par megabajta. Pitam se da li bi to uradio da skupo placa internet?
Misliš da mu neko plaća Internet? Misliš da neko meni to plaća?
Ne, sve to ide iz naših džepova.
> Ti mozda to ne osecas jer si na ovo navikao, samo to ti dodje ko GSP.
> Bez njega ne mozes - a da li ti je lepo u njemu?
Kako ne može bez GSP-a? Zar kod vas ljudi ne koriste automobile,
po potrebi i taksi? ;)
> Rekao sam bi mogao da se pokrene "konkurs" za moderatora. Da se izaberu
> ljudi koji bi iz hobija vodili neku konferenciju. Naravno, da pritom
> znaju temu konferencije. Ako mislis da bi ja bio taj koji bi se trpao tu
Nije potreban konkurs. Ako misliš da možeš (ili znaš nekoga ko je
takav) da vodiš recimo komunikacije bolje no spantic ili pcprog bolje
od janka, počni da pišeš poruke u te konferencije pa će vrlo brzo da
ti predlože da budeš moderator. Možeš i mene da odmeniš, počni da
dovlačiš (u konferencije) gomile fajlova pa ću ja prvi da te predložim
za ovo. Naravno, sve ovo bez plaćanja, a svoje troškove sam pokrivaš.
razno.574calex,
-> #510, the.edge> pogledaj malo po svetu (telnetuj se na neke americke bbsove) i vidi sta
> se zove bbs. NI JEDAN nema samo konferencije u smislu da mu je to
Šta to imaju američki BBS-ovi? Jesenas sam se često telnetovao na
takve i jedino sam video mogućnost da se (uz pretplatu) dobije nekakav
pristup fajlovima (slikama) za odrasle ;) ili da se igra neka igra. Od
fajlova ima nešto malo ali sve bar pola godine staro. Daj neku adresu
pa da promenim mišljenje.
razno.575calex,
-> #546, the.edge> Ovi se nisu snasli (ili ne mogu) i ostali su da rade za 'leb i vodu u
> bigzu.
Ti misliš da su moderatori zapošljeni u BIGZ-u pa umesto da rade
nešto korisno, oni sede besposleni jer ionako ne mogu da nađu drugi
posao??????
razno.576sofke,
-> #569, vdjole
Vd> >Vidis, ako si atarista ili amigista, onda si u manjini.
Vd> >Lepo osnuj grupu i tamo radi sta god hoces.
Vd> Pa šta ako je u manjini? Po čemu, ako je neko u manjini, - marš (u
Vd> grupu)?
Grupa ili grupe već postoje.
Vd> Molim za malo tolerancije. Nisu oni krivi što njima stižu fajlovi a
Vd> nekim drugim ne.
Ne bih rekao da stižu fajlovi, dva-tri mesečno.
razno.577the.edge,
-> #573, calex
T?>> Mislis da mu neko placa Internet?Mislis da neko meni to placa? Ne,
T?>> sve to ide iz nasih dzepova.
T?>> Kako ne moze bez GSP-a?Zar kod vas ljudi ne koriste automobile, po
T?>> potrebi i taksi?;)
Pa i ako placas internet vidim da ti to ne predstavlja trosak.
Danas se kod nas NISTA ne radi za dzabe, pogotovu ne da jos ti placas, a
za uzvrat da dobijas nista, dakle jos si i u minusu. To pricaj nekom drugom.
T?>> Nije potreban konkurs.Ako mislis da mozes (ili znas nekoga ko je takav)
T?>> da vodis recimo komunikacije bolje no spantic ili pcprog bolje od
T?>> janka,pocni da pises poruke u te konferencije pa ce vrlo brzo da ti
T?>> predloze da budes moderator.Mozes i mene da odmenis,pocni da dovlacis
T?>> (u konferencije)gomile fajlova pa cu ja prvi da te predlozim za ovo.
T?>> Naravno,sve ovo bez placanja,a svoje troskove sam pokrivas.
Cuj bre, nema sta ja sad da ti se dokazujem ili da vodim bilo sta.
Ako vi radite za dzabe, ako imate samo trosak, a nikakav dobitak - onda nema
govora vise. Zatvorite ovaj sistem i kraj. Ja sam i rekao da ne bi nikad
bio moderator, a pre svega ne bi radio za dzabe. To sto vi radite (ne radite)
to je vas problem, i ja imam puno pravo da se bunim na vas rad, jer sam ja
platio na koriscenje sistema i ocekivao da ovde treba sve super da
funkcionise, i ako vi niste u stanju to da obezbedite, ako moderatori/admn.
ne primaju lovu ili primaju neku bednu nadoknadu onda lepo zatvorite sistem.
AcCeSS DeNiED
razno.578the.edge,
-> #574, calex
T?>> takve i jedino sam video mogucnost da se (uz pretplatu)dobije nekakav
T?>> pristup fajlovima (slikama)za odrasle ;)ili da se igra neka igra.Od
T?>> fajlova ima nesto malo ali sve bar pola godine staro.Daj neku adresu
T?>> pa da promenim misljenje.
Jesi li probao awol ili swcbbs?
AcCeSS DeNiED
razno.579the.edge,
-> #575, calex
T?>> Ti mislis da su moderatori zaposljeni u BIGZ-u pa umesto da rade
T?>> nesto korisno,oni sede besposleni jer ionako ne mogu da nadu drugi
T?>> posao??????
Ja nisam ni mislio na moderatore vec na administratore. Moderatori ne
dobijaju cak ni za 'leb i vodu.
AcCeSS DeNiED
razno.580ljubisha,
-> #576, sofke> Vd> Pa šta ako je u manjini? Po čemu, ako je neko u manjini, - marš (u
> Vd> grupu)?
>
> Grupa ili grupe već postoje.
Grupe služe za razmenu non SW programa ili za razmenu slika omilje-
nih nam lepotica. Ajde da probamo da ukinemo takve grupe jer u njih
stiže više slika nego novi fajlovi u Dir (i to za dva-tri meseca). Je-
ste da se fajlovi periodično briši ali priliv je konstantan. :>
razno.581junior,
-> #577, the.edge> funkcionise, i ako vi niste u stanju to da obezbedite, ako
> moderatori/admn. ne primaju lovu ili primaju neku bednu
> nadoknadu onda lepo zatvorite sistem.
Zašto? Zbog par napaljenih usera, kojima je žao što na sezamu
nema više od PD/SW softwarea?
Primećuješ li ti da ovaj sistem ima par stotina - hiljadu članova
koji redovno plaćaju pretplatu (od 90-te pa na vamo), a koji su
potpuno zadovoljni onim što im sistem pruža, jer to je ono što su
i platili.
Uvek sam smatrao da ako očekuješ više, treba da platiš više (da li
se 5 din. ulaza u kst, može da meri sa 15 din ulaza u Industriju?)
pa je to slučaj i sa sezamom/internetom.
To što ovi drugi lupaju nerazumne cene, nije problem ovog sistema,
niti razlog da pljuješ po njemu ili se rešavaš svojih frustracija
ovde .. za to treba da se žališ administratorima tih sistema. Imaš
njihove e-mail adrese, a e-mail, hvala Bogu, radi, pa ih kontaktiraj
i ponudi neke svoje usluge, ili zamoli za besplatnu pretplatu u zamenu
za neki tvoj doprinos .. ljudi to obično prihvate, pogotovo ako imaš
neki renome/ime. A ako si ime stekao na pljuvanju nekog sistema, teško
da ćete neko uopšte primiti, a kamoli oberučke dočekati.
Moderatori _rade_ svoj posao. Možda ne istim tempom kao ranije, ali ga
rade. Svedoci smo bili, svega što se dešavalo kod nas u društvu, kada
su stale škole, fakulteti, fabrike .. ljudi izašli na ulice, sve je stalo
sa radom - logično je bilo i da moderatori ne obraćaju toliku pažnju na
Sezam. To je sad prošlost, a sve što treba jeste malo vremena, da stvari
opet krenu svojim tokom.
razno.582the.edge,
-> #581, junior
T?>> Primecujes li ti da ovaj sistem ima par stotina - hiljadu clanova
T?>> koji redovno placaju pretplatu (od 90-te pa na vamo),a koji su potpuno
T?>> zadovoljni onim sto im sistem pruza,jer to je ono sto su i platili.
Par stotina? Cudno da kad god otkucam "who" dobijam skoro iste face na
sistemu, mora da mi je dobra memorija cim pamtim par stotina ljudi...
T?>> Uvek sam smatrao da ako ocekujes vise,treba da platis vise (da li se 5
T?>> din.ulaza u kst,moze da meri sa 15 din ulaza u Industriju?) pa je to
T?>> slucaj i sa sezamom/internetom.
Glupo poredjenje. Ja licno, tacno da je industrija za dzabe, ne bi krocio u
nju! Sem toga u XTu se daje totalno drukcija muzika nego u industriji...
AcCeSS DeNiED
razno.583geronimo,
-> #580, ljubisha×× Grupe sluze za razmenu non SW programa ili za razmenu slika omilje-
×× nih nam lepotica. Ajde da probamo da ukinemo takve grupe jer u njih
×× stize vise slika nego novi fajlovi u Dir (i to za dva-tri meseca).
×× Je- ste da se fajlovi periodicno brisi ali priliv je konstantan. :>
Te lepotice vam sigurno ne zauzimaju mnogo mesta.
razno.585nenad,
-> #571, sdanijel> Sta radi komanda PGP koja je ubacena u RESUME.
> Procitao sam HELP ali mi ni tad nije bilo nista jasnije.
> Ako neko zna nesto o ovoj komandi neka kaze.
Komanda RESUME PGP služi za ostavljanje svog javnog PGP ključa,
kao i za čitanje javnih ključeva drugih korisnika. Oni su
potrebni ako želiš da svom sagovorniku pošalješ šifrovanu
informaciju - ti je pomoću programa PGP šifruješ ovim javnim
ključem, i samo je on može dešifrovati svojim tajnim ključem koji
odgovara tom javnom.
Za više detalja oko celog procesa možeš skinuti pogram PGP iz
direktorijuma i pročitati uputstvo, a ako ti nešto nije jasno
verujem da će u konferenciji PCUTIL neko umeti da ti pomogne.
razno.586sofke,
-> #580, ljubisha
>>> Vd> Pa šta ako je u manjini? Po čemu, ako je neko u manjini, - marš (u
>>> Vd> grupu)?
>> Grupa ili grupe već postoje.
Lj> Grupe služe za razmenu non SW programa ili za razmenu slika omilje-
Lj> nih nam lepotica. Ajde da probamo da ukinemo takve grupe jer u njih
Lj> stiže više slika nego novi fajlovi u Dir (i to za dva-tri meseca).
Lj> Jeste da se fajlovi periodično briši ali priliv je konstantan. :>
Naravno da nisam za to da se grupe ukinu. Kada sam rekao "Grupa ili grupe
već postoje", mislio sam na Amiga grupe :)
razno.587dimitrijevic,
Bio bi zahvalan, ako bi neko mogao da me uputi gde bi
mogao da nabavim neku literaturu o PRIMENI LASERA, ili da mi
ponudi uz nadoknadu.
Hvala.
razno.589the.edge,
Phii bre...vec ima godinu dana odkad postoji PRO....kako vreme brzo ideee....
AcCeSS DeNiED
razno.590dejank,
-> #589, the.edge> Phii bre...vec ima godinu dana odkad postoji PRO....kako vreme brzo
A Pro uvodi jos 15 linija,bice ukupno 41.
razno.591vasam,
-> #589, the.edgethe.edge pise All:
t> Phii bre...vec ima godinu dana odkad postoji PRO....kako vreme brzo
ideee....
PRO je uveden decembra '95
razno.592markok,
-> #590, dejank===> A Pro uvodi jos 15 linija,bice ukupno 41.
Mozda i uvede :))
razno.593m.lover,
-> #590, dejank===> A Pro uvodi jos 15 linija,bice ukupno 41.
Mozda i uvede :))
razno.594ripper,
Ovo se zadnjih dana pričalo na Prou, u Komunikacije\Domaci_sistemi.
Valjda će da radi upload :)
razno.595geronimo,
-> #593, m.lover-^- Mozda i uvede :))
A mozda i nece
razno.596ripper,
Izgleda da ipak neće. :(((
razno.597mika,
-> #592, markok**> Mozda i uvede :))
uveo
razno.598nenad,
-> #591, vasam> the.edge pise All:
Nema potrebe da ovaj red svaki put ubacuješ u poruku, bez obzira
da li ga sam pišeš ili ga generiše sam program. U zaglavlju
poruka se vidi ko je poslao poruku na koju odgovaraš i sve poruke
na Sezamu u javnim konferencijama su "to all". Ako nekog zanima
kome je šta ko odgovorio, uvek može da pritisne Alt-O u OLR-u ili
da na samom Sezamu pogleda kako stoje stvari..
razno.599markok,
-> #597, mika===> uveo
Ali sta to vredi kad se Internet opet vuce :(
razno.600ripper,
E sad ima da radi...
No comment.
sezamnet.exerazno.601ripper,
-> #600, ripperTrebalo bi da ste doobili sve što se na Prou pričalo u
Komunikacije\Domaci_sistemi... Ako nesto nije u redu, okrivite Ptt.
No comment.
razno.602vasam,
-> #598, nenad> > the.edge pise All:
>
> Nema potrebe da ovaj red svaki put ubacujes u poruku, bez obzira
> da li ga sam pises ili ga generise sam program. U zaglavlju
> poruka se vidi ko je poslao poruku na koju odgovaras i sve poruke
> na Sezamu u javnim konferencijama su "to all". Ako nekog zanima
> kome je sta ko odgovorio, uvek moze da pritisne Alt-O u OLR-u ili
> da na samom Sezamu pogleda kako stoje stvari..
>
Ma u redu je, evo sad sam skroz iskljucio opciju i za ubuduce, ali je
pitanje sta se desava kad pisem nekom van Sezama, Pro-a ...
razno.603mmilosh,
-> #599, markok> Ali sta to vredi kad se Internet opet vuce :(
I to je ubrzano 2 puta.
razno.604markok,
-> #603, mmilosh===> I to je ubrzano 2 puta.
Pazi kad se sve vise primam na Sezam Pro :)
razno.605the.edge,
-> #603, mmiloshKad je ubrzan internet kod proa? Ja sam bio pre nekih nedelju dana u caffeu i
silno bio razocaran. Brzina je bila kao kod akademske mreze (koja je
besplatna), a ja sam trebao da platim 4din za !@#$%! 15minuta (cak kod Euneta
ispadne jeftinije) i PLUS im nije radio proxy, tacnije bio je uzasno spor.
Onda bolje da ne mislim kako je tek kad se zove pro od kuce, ako je u samom
caffeu (gde je direktno vezan) veza uzasna!
Btw: nisam ih primetio na sajmu?! Verovatno bi ih prepoznao da su bili, jer
onog dejanra mozes i iz aviona da gledas... on ti dodje nesto ko kineski zid ;)
AcCeSS DeNiED
razno.606mika,
-> #604, markok**> Pazi kad se sve vise primam na Sezam Pro :)
e, ako je primas, daj ja cu da ti prodam moj user ;)
ostalo je jos jedno 8 meseci, evo za tebe u pola cene ! ? ;)
samo da ti kazem da je ono veca shitina nego ovo ..
razno.607mmilosh,
-> #605, the.edge> Kad je ubrzan internet kod proa? Ja sam bio pre nekih nedelju
> dana u caffeu i silno bio razocaran. Brzina je bila kao kod
> akademske mreze (koja je
Tačnije, podešavanja su u toku, i treba da to stvarno proradi na 256kb/s
tokom ili krajem ove nedelje, i tada puštaju pominjanu 41 liniju u rad.
Bitna stvar kod toga je da su to u stvari dve nezavisne veze od po 128kb/s,
i to tako konfigurisane da u slučaju otkaza jedne, sve ide bez prekida
preko one čitave.
A brzina zavisi od mnogo faktora, recimo zauzetost servera koga zoveš,
što u mnogome zavisi od doba dana, a uostalom, ko zna do kakvih sve problema
može da dođe na ko zna koliko čvorišta kroz koja putuju tvoji podaci.
Što se mene tiče, veza preko Pro-a je odlična, a ako baš ide sporo, ja lepo
pozovem u neko drugo doba i sve je ok.
Još da dodam da su produžili dnevno vreme na 100 minuta uz 60 minuta po
pozivu, i da se mogu doplatiti i dodatni sati (za po 1DEM), i dodatni
megabajti za mail (isto po 1DEM). Odnosno, biće krajem nedelje kad se sve
završi.
Ah, da, pretplata je ista.
> a ja sam trebao da platim 4din za !@#$%! 15minuta
> (cak kod Euneta ispadne jeftinije) i PLUS im nije radio proxy,
Inače, utorkom uveče je u Caffeu besplatno, ali je velika gužva ;)
razno.608dragosh,
-> #605, the.edge--> Kad je ubrzan internet kod proa? Ja sam bio pre nekih nedelju dana u
--> caffeu i silno bio razocaran. Brzina je bila kao kod akademske mreze
--> (koja je besplatna), a ja sam trebao da platim 4din za !Ž#$%! 15minuta
Sa linkovima u Americi je veza bila kao na 14400 dial in-a kod Eunet-a,
a sa Rcub-om i ostalim domaćim sajtovima je čitao 5000k/bita po
sekundi (odnosno imao je klasičan cps za brzinu od 57600).
Sad će valjda da ubrzaju link pa će biti bolje (brze).
razno.609geronimo,
-> #606, mika-^- e, ako je primas, daj ja cu da ti prodam moj user ;)
-^- ostalo je jos jedno 8 meseci, evo za tebe u pola cene ! ? ;)
-^- samo da ti kazem da je ono veca shitina nego ovo ..
Aj nam malo pojasni!!Cesh? :)))
razno.610mika,
-> #609, geronimo**> Aj nam malo pojasni!!Cesh? :)))
sta ?? mislim sta konkretno mislis ?
razno.611geronimo,
-> #610, mika-^- sta ?? mislim sta konkretno mislis ?
Pa shto je shitina veca nego ovo.
razno.612ripper,
-> #605, the.edge> Kad je ubrzan internet kod proa? Ja sam bio pre nekih nedelju dana u caffeu
Trebalo je da bude ubrzan ove nedelje, ali će biti ubrzan sledeće. :)
> Onda bolje da ne mislim kako je tek kad se zove pro od kuce, ako je u samom
> caffeu (gde je direktno vezan) veza uzasna!
Brzina linka je prilično dobra.
razno.613aljosa.obuljen,
-> #612, ripper>Brzina linka je prilicno dobra.
treba reci da je iz kafe-a neki put internet uzasno spor, dok ja kod kuce te
probleme nemam osim kad se link totalno zagusi. neki put mi je cak brze od
kuce na 14400 nego iz kafe-a, ali mislim da znam zasto je totako: verovatno
postoji neka lista prioriteta izlaza na internet gde je verovatno webmasterov
racunar koji je do kafe-a prvi, korisnici sa ppp-a drugi, e-mail iz
konzolnjare 3., pa tek onda dolaze racunari iz kafe-a. zamisli kad bi oni
bili prvi po prioritetu! oni su vezani u toj mrezi na 57600 verovatno
serijskim kablom i oni bi totalno zagusili link kad bi bili prvi... ne znam
da li ova lista stvarno postoji, ali verovatno je nesto slicno uradjeno...
poz.
razno.614the.edge,
Citao sam nesto bio stare racunare (br. 106, februar '95) i vidim u sezamovom
biltenu reklamu: U PRODAJI JE SEX CLUB :))))))))
Jeste da i to izdaje BIGz, ali gde su bas nasli u sezamov bilten to da stave
;))
AcCeSS DeNiED
razno.615ividicki,
-> #613, aljosa.obuljen>-> da li ova lista stvarno postoji, ali verovatno je nesto
>-> slicno uradjeno...
Mislim da postoji...
razno.616geronimo,
Zeleo bi da pokrenem temu oko onog MUD-a koji se kao planira.
Mislim da bu useri trebalo da se izjasne u vezi njega kao i kakav bi
trebalo da bude.Po mom mishljenju trebo bi da bude u FRP "fazonu"
razno.618milosh,
Otvorena je grupa wanda, ćaskanje i razmena iskustava u vezi
akvaristike. Mail za učlanjenje.
razno.619payce,
Neverovatno je to, kako je zaboravljena jedina dobra ideja na sezamu posle ne
znam koliko, a to je uvodjenje MUD-a (Multi User Dungeon)
Zamolio bih ljude koji su zainteresovani za realizaciju ove
ideje (a mislim da ih ima dosta) da odgovore na ovu poruku.
Da se prebrojimo bre ;)
razno.620darth.vader,
-> #619, payce>> Neverovatno je to, kako je zaboravljena jedina dobra ideja na
>> sezamu posle ne znam koliko, a to je uvodjenje MUD-a (Multi User
>> Dungeon) Zamolio bih ljude koji su zainteresovani za realizaciju
>> ove ideje (a mislim da ih ima dosta) da odgovore na ovu poruku.
>> Da se prebrojimo bre ;)
Mislim da su nadlezni malo vise neodgovorni sto se ovog pitanja tice...
Do sada nije ni jedan konkretan odgovor bio na ovo pitanje...
Inace, ja sam za MUD...
See ya. Darth
razno.621drist,
-> #619, payceDR> Neverovatno je to, kako je zaboravljena jedina dobra ideja na
DR> sezamu posle ne znam koliko, a to je uvodjenje MUD-a (Multi User
DR> Dungeon) Zamolio bih ljude koji su zainteresovani za realizaciju
DR> ove ideje (a mislim da ih ima dosta) da odgovore na ovu poruku.
DR> Da se prebrojimo bre ;)
Ja sam VEOMA zainteresovan.
A to se i vidi i po who komentaru kad sam na Sezamu.
Drist Do`Urden
P.S. Bar nam recite Oce li biti ili nece biti da znamo na cemu smo
razno.622simce,
-> #619, payce> Neverovatno je to, kako je zaboravljena jedina dobra ideja na
> sezamu posle ne znam koliko, a to je uvodjenje MUD-a (Multi
> User Dungeon) Zamolio bih ljude koji su zainteresovani za
> realizaciju ove ideje (a mislim da ih ima dosta) da odgovore na
> ovu poruku. Da se prebrojimo bre ;)
Stvarno, ajde da to probamo da realizujemo shto pre..
Mislim da ima stvarno mnogo usera koji bi to zeleli, a jos ima i
onih koji i neznaju o chemu prichamo, ali kad bi znali verovatno
bi i oni dali glas za.
cu! :)
razno.623gonzo,
-> #622, simce> > sezamu posle ne znam koliko, a to je uvodjenje MUD-a (Multi
> Stvarno, ajde da to probamo da realizujemo shto pre..
> Mislim da ima stvarno mnogo usera koji bi to zeleli, a jos ima
> i onih koji i neznaju o chemu prichamo, ali kad bi znali
> verovatno bi i oni dali glas za.
Ajde recite o cemu je rec pa da glasamo...
razno.624the.edge,
-> #623, gonzoJa sam ZA mud, ali mislim da se veza ne bi dobila ni pod razno, jer ako je
sub svojevremeno prouzrokovao masovbe busye, sta ce tek mud da napravi...
Ako mud i ugleda svetlost dana, molio bih da bude kvalitetan, a ne neki
skart. :)
AcCeSS DeNiED
razno.625n.ceh,
-> #622, simce Si> Mislim da ima stvarno mnogo usera koji bi to zeleli, a jos ima i
Si> onih koji i neznaju o chemu prichamo, ali kad bi znali verovatno
Osećam se prozvanim... :) 'Oće neko da mi objasni?
Čeh
razno.626epson,
-> #619, payce
│ Neverovatno je to, kako je zaboravljena jedina dobra ideja na sezamu posle ne
│ znam koliko, a to je uvodjenje MUD-a (Multi User Dungeon)
└─────────────────────────────────────────────────
Znači hoćete GameŠitSusam ? Veza se dobija takoooo teško da skineš
poruke, i onda vidiš da svi igraju MUD, onda uzmeš sačmaru odeš u
Bigz, sedneš za komp, iznudiš od sekretarice šifru i onda lepo celo
veče izbacuješ 'MUDovce' sa veze baš kad se igra 'rasplamsala' i tako
po smenama dok im se ne smuči i sami glasaju za ukidanje istog .
razno.627ividicki,
-> #619, payce>-> Zamolio bih ljude koji su zainteresovani za realizaciju ove
>-> ideje (a mislim da ih ima dosta) da odgovore na ovu poruku.
>-> Da se prebrojimo bre ;)
Mislim da bi MUD morao da postoji na sezamu, a i sezam se definitivno
srozao ali o tome neću sada.
razno.628ividicki,
-> #624, the.edge>-> Ja sam ZA mud, ali mislim da se veza ne bi dobila ni pod
>-> razno, jer ako je sub svojevremeno prouzrokovao masovbe
>-> busye, sta ce tek mud da napravi...
e je**ga sad, život je takav, šta da se radi, nisam ja kriv što sezam
ima samo 15 nodova, i to da ne kažem kakvih, i od strane pošte, a bogami
i od strane Sezama.
razno.629payce,
-> #626, epson[-] Znači hoćete GameŠitSusam ? Veza se dobija takoooo
[-] teško da skineš
Prvo: MUD nije bio moja ideja, vec se nenad pojavio sa tim
predlogom u konf. igre, a nakon toga smo se ja i nekoliko
drugih usera slozhili sa njim. Medjutim (kao shto to uvek
biva) posle dobre ideje, ni rechi o tome.
Drugo: Ne, ja ne bih zheleo "GameSitSusam" vech bih zheleo
neshto novo na Sezamu koji zaista sve vishe propada. Nishta
vishe nije kao pre, kvalitet konferencija opada, odliv korisnika
je sve vechi, priliv novih koji ostaju duzhe od mesec dana sve
manji... Jedino su za pohvaliti file moderatori (cao guto ;) )
Treche: Veza se dobija toliko teshko da simce vlada ;) u
19:57, ali chak i da postoji problem sa dobijanjem veze
zashto ne bi ogranichili party-e na 4 igracha ili omoguchiti
igranje samo u odredjenom vremenskom intervalu (nochu uglavnom
zovu samo chateri).
razno.630nenad,
-> #620, darth.vader> Mislim da su nadlezni malo vise neodgovorni sto se ovog pitanja
> tice... Do sada nije ni jedan konkretan odgovor bio na ovo
> pitanje...
Aman, koje _pitanje_? Zar nije sve već rečeno u konferenciji
igre?
Imamo nešto čime nismo u potpunosti zadovoljni i zahtevalo bi još
dosta dodatnog rada, zbog toga sam i pitao ima li uopšte interesa
za tako nešto, da li da uopšte razmišljamo o tome. Nigde nije
bilo rečeno da je to nešto aktuelno, da se, ne daj bože, planira
za danas-sutra. Valjda je to i bilo jasno čim sam ja samo
iskoristio priliku jer se već pričalo o sličnim stvarima da se
nadovežem sa pitanjem.
Pročitali smo šta ljudi misle i žele, to se dosta razlikuje od
onoga što smo mi imali u vidu i za šta osnova postoji (mada,
osnova je manje-više ista...), videćemo dalje šta ćemo, možda od
svega neće ništa ni biti (i to piše u konferenciji igre :).
Ono što je sigurno jeste da MUD-a _neće_ biti dok se ne poveća
broj ulaznih linija, a tek kada to bude bilo izvesno
razmišljaćemo o tome da (li da) poradimo nešto ozbiljnije na
Sezam MUD-u. Takođe ima još nekoliko stvari koje treba uraditi
pre nego što igre dođu na red, a koje su u vezi sa priključenjem
Sezama na Internet.
razno.631miskop,
Da li bi neko hteo da pojasni sta je MUD ?
razno.632drist,
-> #631, miskopTI> Da li bi neko hteo da pojasni sta je MUD ?
E pa ovako MUD ili Multi User Dungeon su igre koje
su nastale na osnovu RPG ili kako se drugacije zovu FRP
igara.Ti kako i u svakoj bajci igras junaka koji ima odredjene
ocobine.U vecini MUD-ova su to snaga,oketnost,konstitucija,
inteligencija,mudrost i karizma (za ovo ne znam tacan prevod).
Kada udjes u MUD ti napravis novog junaka ili igras sa nekim
kojeg si vec napravio.Neki MUD-ovi ti daju ono sta mozes da radis
u nekoliko opcija pod A) B) ....,drugi su kao tekstualne avanture
imas komande koje dobijas na HELP kao i na Sezamu uz objasnjenje.
Najveca car igranja MUD-a na Sezamu je ta sto bi ti bio u igri
sa ljudima koje znas na Sezamu i mozes da im pomazes ili odmazes u
stvarima koje radi (ispunjavaju razne misije,pokusavaju da se
dokopoaju zmajevog blaga i sl.).
Broj ljudi koji mogu da igraju MUD u jednom trenutku je ogranice
brojem nodova koji poseduje BBS na kojem se nalazi MUD.Naravno on
moze da bude i manji ako tako odredi Sysop.U MUD-u ti mozes da
razgovaras sa drugi junacima koji igraju cak iako oni nisu nigde u
tvojo blizini sto moze da bude veoma zanimljivo
UPOZORENJE Na Sezamu u direktorijumu dos\bbs(valjda) postoji MUD
Barons** to nije MUD vec strategija koja je smestena u srednji vek
nije lose ali nema veze sa MUD-ovima. :))))))))
Ko hoce da proba MUD-ove a nazalost i da ih igra na Internetu
jel od hjihovog uvodjenja na Sezam nema nista sto se vidi iz
Nenadove poruke da ce MUD-ovi biti tek kad Sezam dobije jos
linija ili nodova i posle njegovog povezivanja sa Internetom.
:((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((
Neko je poslo poruku da bi Sezam bilo nemoguce dobiti :))))))
kao i kad je uveden SUB.SUB i sad postoji pa ga retko ko igra
:)))))))))))))))))))))))))))))
A ti i onako imas ogranicenje na 30 min po pozivu i sat i po na
dan.Sto se relativno brzo istrosi :((((((((((((((((((
A kako bi se dobijo Sezam kad bi bio uveden Internet?
Drist Do`Urden Steta Sto MUD-a Nece Biti
razno.633drist,
-> #630, nenad
Necu da budem bezobrazan ali ovo je ipak jace od mene
jel sam za MUD 100%.Nenad je reko da ce MUD-mozda biti
uveden kad Sezam dobije jos linija i kad bude uveden
Internet.
Kako sam procitao iz nekih poruka taj Internet se uvodi
neke 2-3 godine znaci ovakvim tempom ni moja deca nece docekati
MUD na Sezamu.
Drist Do`Urden Koji Vise Nece Da Se Buni U Vezi MUD-ova Na Sezamu
razno.634superhik,
-> #619, payce=:> Zamolio bih ljude koji su zainteresovani za realizaciju ove
=:> ideje (a mislim da ih ima dosta) da odgovore na ovu poruku.
Naravno za, a mogao bi i judge da se uvede O:)