SEZAM.2

19 Dec 1996 - 21 Dec 1999

Topics

  1. obavestenja (43)
  2. pitanja (2339)
  3. problemi (2196)
  4. predlozi (1127)
  5. konferencije (14)
  6. fajlovi (255)
  7. olr (1136)
  8. vote (35)
  9. kritika (1164)
  10. razno (1220)

Messages - razno

razno.413 gordan, -> #352, cnenad
-> Ti zaista želiš da sam sebi izazoveš nesreću ? ;) Jel ovo neka pretnja ili..? Da nisi i ti pandur? Promasaj, meni ne mozete nista, ne radim u drustvenoj firmi.
razno.414 gordan, -> #366, evlad
->­ =- Sta je, Vladislave Erdelji, nema odgovora? -> -> kakav odgovor želiš ? Obican odgovor na postavljeno pitanje. Znas ono, komandir pita, ti odgovoris... ;) Ako vec hoces da se pravis lud i da izbegavas odgovor onda se bar nemoj javljati. To je mnogo bolje nego da se pravis nevest. Da ponovim pitanje, da ustanovimo da li imas samo selektivno pamcenje ili i selektivan moral i principe. So, da li si jaje bacio i na svoju policijsku stanicu povodom ovoga sto se desava (premlacivanje ljudi koji se bune zbog krsenja izborne volje gradjana) ili se tvoja "hrabrost" i "principijelnost" proteze samo na BBS-ove i na one koji nemaju uniformu da je ubuku, a u cilju obaranja cena prodavcima na pijaci i slicnih aktivnosti? Odgovor (fill in the form bellow;): [ ] Jesam, bacio sam jaje i na moju policijsku stanicu da izrazim neslaganje sa poslovnom politikom moje ... firme ;) [ ] Nisam bacio jaje na moju policijsku stanicu (firmu ;) iako je policija premlacivala gradjane koji protestuju u Beogradu Samo upisi (otkucaj) iks u "kvadrat". Ne trazim obrazlozenje i objasnjenje, jasan si mi. ;) A i odgovor vec znam, ali ajde, da ti dam sansu da se jos malo eksponiras. Bas ti ide. ;) Evo jos jedno, malo teze pitanje. Nekoliko puta si vec "bacio" (poslao) jaje u ovu konferenciju, a tamo u forumu gde si se, idikativno, odjednom aktivirao, pre neki dan napisao si i ovo: -> u nedostatku argumenta, baci jaje :(, vrlo smislen odgovor nema šta. Pa me sada zanima, da li je tacno (ti popuni): [ ] Nisam imao argumente ovde u raspravi pa sam bacao jaja, dakle slao sam besmislene odgovore [ ] Poruke u forumu pise neko drugi umesto mene Ako ni jedno nije ispravno onda alternativa: [ ] Bio sam u pravu onda kada sam slao jaja a sada nisam u pravu [ ] U pravu sam sada, a nisam bio u pravu kada sam bacao jaja ovde Fill in the form above. PS. Obecavam da necu vise da te kinjim, samo odgovori na ona gore pitanja. ;) Posle mozes da se vratis poslu evidentiranja u svojoj firmi.
razno.415 gordan, -> #367, evlad
->­ =- Podela "ko je u pravu a ko nije" nije ispravna. Niko nije u svemu -> ============= ->­ =- tome sta je tacno, ispravno, a sta nije. Evo na primer vi ste u -> === ->­ =- pravu da coveku treba da se vrate pare, ali niste u pravu da -> ====== ============= ->­ =- trebaju da mu se vrate po novoj ceni, kao sto niste u pravu ni za -> ============= -> -> čudno, kada "mi" pišemo tada ne valja, kada ti pišeš je ok ? A mislio sam da su vicevi o pandurima samo vicevi. ;) Da pojasnim, za one sa jeftinijim ulaznicama u svet zrelih i odraslih osoba. Gore u prvoj recenici pise da podela ljudi na one koji su "u pravu" i one koji "nisu u pravu" nije ispravna. To znaci da niko nije uvek i sve vreme u pravu niti je neko sve vreme i uvek "u krivu". Ostale recenice koje si citirao ilustruju to sto sam rekao. Kad se slegne ovo gradivo javi pa da ti objasnim jos neke stvari o odnosu kupac/prodavac, dostojanstvenom prihvatanju neuspeha, principijelnosti i sl.
razno.416 gordan, -> #343, lexus
-> Ja kažem da ti preteruješ... Poznaješ li ti mmtosica? E vidiš, ja -> sam ga upoznao i jedno je sigurno, on nije ni glupak ni lažov, a ni -> narodne poslovice niti Andrića ne koristi pogrešno ili maloumno. A ko je to rekao? Ja? Andric? Ja to nisam rekao, a Andric nije za svog zivota ni pominjao mmtosic-a. Cak sta vise, mora da se okrene u grobu svaki put kada ovaj njega pomene. ;) Ili si ti zakljucio da ja to mislim ili hocu da kazem posto se nesto pricalo o mmtosic-u i njegovim citatima narodnih poslovica i Andrica, a u citatu koji sam ja naveo se slucajno govori ljudima sto vole citiraju narodne izreke? E vidis, upravo tako je tvoj kolega koristio narodne poslovice i citate. Umesto da napise "Ti si glup i budala" on kao odgovor servira izreku o gluposti ili budali. Umesto da napise "Ti si pokvareni lazov" on napise "u lazi su kratke noge, sto rekli u mom selu" ili "sve sto voco buce za svoje rogove baca". I to nije "pogresno" koriscenje narodnih izreka i Andricevih citata? To nije vredjanje? To je znaci, sto rece onaj, "koncizna, nedvosmlena i ubojita poruka"? Yeah... ne bas koncizna, ali nedvosmislena i ubojita definitivno. Ali i uvredljiva, prostacka i svadjalacka. Ali tebi ne smeta kada to radi tvoj prijatelj, ali ti smeta kada neko radi njemu. Principijelan si ko Voja Seselj, nema sta. ;)
razno.417 gordan, -> #345, lexus
-> A kod koga smo to napravili ružnu sliku o sebi? Kod sebe sigurno niste, jer bi vasa povredjena sujeta izazvala samounistenje mentalnog sklopa u roku od 10 sec. ;) Ma salim se ja, super ste, evo svi sede i dive se vasem nadocovecanskom trudu i borbi za: - principe, - pravdu, - istinu, - postenje, - demokratiju, - postovanje prema starijima, - postovanje prema PTT-u, - postovanje prema uniformi, - postovanje prema komunizmu kao jednoj ideji koje ljudi nisu dostojni, - postovanje prema matricnim stampacima, - postovanje prema drustvenim firmama i komunistickim partijama u drzavi u kojoj je jedna od njih i na vlasti, - nepravedno zabranjenoj i gusenoj filozofiji i politickim stavovima iskazanim kroz koncizne, nedvosmislene i ubojite da/ne poruke Toliko se dive da vec mesecima nisu u stanju da dodju do reci od divljenja, inace biste dobili 1700 pisama podrske, ukljucujuci i podrsku radnika C marketa sa Banovog Brda. ;) -> Par podataka koje treba da znaš: Nauci me, leba ti. ;) Na tvoju (vasu) nesrecu znam ja i vise od par podataka, pratim sta se desava iako se ne ukljucujem cesto (svakako ne toliko cesto kao ti i tvoje drustvo ;). I znam da nije bilo tako kako si ti zeleo da prikazes, ali zaista nemam ni volje ni vremena da ti to objasnjavam, dokazujem ili da se sa tobom ubedjujem. Dete si, a kao svako dete i tvrdoglav si, pa naravno da neces prihvatiti istinu ni kad ti se crno-na-belo saspe u lice (sto si i pokazao u forum-u). -> Počelo je tako što smo budim i ja počeli da pišemo da/ne poruke u chat -> konferenciji... (istina, malo smo preterali O;) Ko priznaje pola mu se... ;) -> A onda je Uprava donela odluku o smanjenju limita sa 500 na 300 poruka I? 300 poruka mesecno vam je malo da se sirite po konf. pa se zato bunite? Mnogo ste pametni pa u 10 poruka dnevno (svaki dan) ne moze sve da stane? ;)
razno.418 gordan, -> #401, mdimitrijevic
-> Kako zašto ?!? Napao je čoveka zbog toga što radi u -> policiji kao programer. Nije tacno, nisi pratio od pocetka. Sve pise. Nadji najstariju moju poruku ovde, odnosno onu na koju je ona odgovor, pa ces videti zasto ga napadam.
razno.419 lexus, -> #417, gordan
=> naravno da neces prihvatiti istinu ni kad ti se crno-na-belo => saspe u lice (sto si i pokazao u forum-u). Kakvu istinu? Da ne postoji evolucija ili da komunizam ne bi uspeo ni u jednom drugom društvu? => I? 300 poruka mesecno vam je malo da se sirite po konf. pa se => zato bunite? Mnogo ste pametni pa u 10 poruka dnevno (svaki => dan) ne moze sve da stane? ;) Jok, to je bio primer kako ova Uprava "argumentovanom raspravom" sve rešava. BTW, ono od gore isto i ja za tebe mogu da kažem, ja sam ti sada crno-na-belo sasuo istinu u lice, a ti, bez ikakvih argumenata, počinješ da podje*avaš, a istinu ne prihvataš... ;) Samo je kod tebe još gore... Ti (valjda) nisi dete, a ponašaš se tako... => Kod sebe sigurno niste, jer bi vasa povredjena sujeta izazvala => samounistenje mentalnog sklopa u roku od 10 sec. ;) Kod "nas" bar postoji neki mentalni sklop koji može da se uništi. ;)
razno.420 lexus, -> #414, gordan
=> PS. Obecavam da necu vise da te kinjim, samo odgovori na ona => gore pitanja. ;) Posle mozes da se vratis poslu evidentiranja => u svojoj Hmmm... budući da ti je trebalo tačno 11 dana za odgovor, smatram da si ti, u stvari, kinjio sopstveni mozgić, a ne evlada... Šalu na stranu, zaboravio si sledeće: ( ) bio sam u pravu kada sam bacao jaja, zato što sam imao argumente, a jaja se bacaju kad argumetni ne pomažu, dok schef nema argumente i zato nije u pravu kad baca jaja. BTW, u istom tom forumu, koji tako revnosno pratiš, mogao si da primetiš i još neke zanimljive poruke... Šteta što nisi :)
razno.421 lexus, -> #416, gordan
=> Ali tebi ne smeta kada to radi tvoj prijatelj, ali ti smeta => kada neko radi njemu. Principijelan si ko Voja Seselj, nema => sta. ;) Ne znam šta da ti kažem, sada si me zaista pokopao... A možda i nisi ;) Vidiš, ja nigde nisam rekao da mi smeta ono što si ti uradio, samo sam rekao da preteruješ. Mogao si da primetiš i da sam ja u forumu izjavio kako se ponekad nisam slagao sa mmtosicevim porukama i stavovima. Čak si mogao i da primetiš da sam ga jednom i zezao oko preteranog korišćenja poslovica i zbog dužine poruka. Uzgred, mmtosic mi nije prijatelj :) Ili si možda mislio na neku drugu, mističnu, nikada pomenutu osobu? ;) Analogija Političara i Principa: Principijelan si ko Sloba Milošević, nema šta. ;) (obrazloženje: bez obzira na tudje argumente, ti teraš po svome) Nego, šta ti misliš, čemu služe poslovice?
razno.423 djcorto, -> #412, gordan
> Ajde? ;) Jesi li ti od onih sto su omiljeni u drustvu jer svaki > vic prekinu pre kraja sa "Znam, to je onaj..." ;) Ne. Obicno kraj zadrzim za sebe. Ovim prozivanjem radis isto ono sto i "ekipa" protiv koje se bunis - sumis, i u gomili poruka koje se svode na prozivanja i prepucavanja promakne poneka koja je korisna. Lanac diskusije, pardon, svadje, je beskonacan, i uvek ce se naci neko ko ce da odgovori tako da onom drugom razmrda zivce i tako ad nauseam ... Osim toga, bio ti evlad simpatican ili ne, prozivanje na osnovu radnog mesta, a jos vise na osnovu prezimena je, najblaze receno, na Sezamu u principu nepozeljno, da ne kazem nedozvoljeno. Izvinjavam se svima koji su se prepoznali, evladu pogotovo zbog pominjanja, nista licno. NHF.
razno.424 cnenad, -> #413, gordan
-> -> Ti zaista želiš da sam sebi izazoveš nesreću ? ;) -> -> Jel ovo neka pretnja ili..? Da nisi i ti pandur? Nije pretnja. Ne kapiraš poruku. Da li bi se "obradovao" da sam "pandur" ? -> Promasaj, meni ne mozete nista, ne radim u drustvenoj firmi. Previše si paranoičan.
razno.425 cnenad, -> #414, gordan
-> Samo upisi (otkucaj) iks u "kvadrat". Ne trazim obrazlozenje i -> objasnjenje, jasan si mi. ;) A i odgovor vec znam, ali ajde, da Zašto tražiš odgovor kada ga znaš ? Voliš da se baviš diskvalifikacijama ? -> ti dam sansu da se jos malo eksponiras. Bas ti ide. ;) umetnički dojam / tehnička izvedba / prosek Evlad: 7.20 8.40 7.80 Gordan: 10.00 10.00 10.00 -> PS. Obecavam da necu vise da te kinjim, samo odgovori na ona gore -> pitanja. ;) Posle mozes da se vratis poslu evidentiranja u svojoj -> firmi. Lična greška broj 3. (pristrasni sudija preskače prve dve ;)
razno.426 cnenad, -> #412, gordan
-> PPS. Da ne zaboravim, ovo za provincijskog pandura: NHF, of course. ;) Da li ti beše napisa nešto o "dvosimislenim Andrićevim citatima na koje si se žalio ? Lična greška br. 4. -> PPPS. Uostalom, kakvo je to prezime Erdelji... Lična greška br. 5. Srećom, igraš u NBA ligi. Imaš pravo na još jednu...
razno.427 cnenad, -> #423, djcorto
-> receno, na Sezamu u principu nepozeljno, da ne kazem -> nedozvoljeno. Ali se ipak pojedincima toleriše ?
razno.428 dbambi, -> #412, gordan
=> PPS. Da ne zaboravim, ovo za provincijskog pandura: NHF, of course. ;) Olabavi malo. Čime se čovek bavi i u kojoj firmi radi, ne bi trebalo nikog da zanima, a ponajmanje članove Sezama koji ga ni ne poznaju. Nekakavo moralno pravo dozvoljava nam da raspravljamo o onome što čovek radi i kako se ponaša _ovde_. Šta i gde radi 07-15 isključivo je njegova stvar. => => PPPS. Uostalom, kakvo je to prezime Erdelji... Ovo je više nego bljutavo :( Bambi
razno.429 river, -> #417, gordan
=> tobom ubedjujem. Dete si, a kao svako dete i tvrdoglav si, pa => naravno da neces prihvatiti istinu ni kad ti se crno-na-belo => saspe u lice (sto si i pokazao u forum-u). Dok si kinjio mmtosica i podržaao one koji ga kinje akcenat ste bacali na neki citat kada tošić kaže nekome da je dete. Sada ti to radiš na isti način kao i on. Cinično, bezobrazno, u nedostatku boljih argumenata (što Tošić nije činio). Napominjem ti da ovaj gornji citat može da se protumači na razne načine, i da ti možda čak može uspeti da me na osnovu _samo_gornjeg_citata_ ubediš u to da nije bilo ništa loše i zlonamerno u tome, ali ti moram reći da se pravi utisak stiče tek čitanjem prethodnih tvojih poruka zaključno sa ovom iz koje je citat. NHF, ali mislim da si preterao. Možda bi bilo bolje da razmisliš malo i o ljudima koji će tvoje poruke pročitati. Ja lično nevidim ništa poučno u tvome "prepucavanju" sa ostalim korisnicima. I ti i oni bi trebalo da preispitate svoje stavove, a ako ih tada ne promenite molim da prepucavanja prenesete u mail, jer mi ovako ova konferencija počinje da liči na sabor i prepucavanja naših estradnih zvezdi... Ne, neću da dajem ignore na SEZAMNET:razno.! => I? 300 poruka mesecno vam je malo da se sirite po konf. pa se => zato bunite? Mnogo ste pametni pa u 10 poruka dnevno (svaki dan) => ne moze sve da stane? ;) Pa i ti si odjednom počeo da se širiš. Da nemaš neke političke ambicije, ili ti možda smetaju autoritativni ljudi, pa se zato tako istresaš na čoveka koji ne nosi uniformu, ali je sa njom povezan. Što bi rekao Frojd:-"Tvoj problem je u sex-u. Probaj tu da središ stvari. ;)) NHF O:)
razno.430 vbiskup,
Moze li se uploadovati neki program iz "domace radionice" u neki od direktorijuma i kako?
razno.431 stameni, -> #430, vbiskup
>> Moze li se uploadovati neki program iz "domace radionice" >> u neki od direktorijuma i kako? Ne možeš ti slati program u direktorijum. Možeš da datoteku pošalješ u konferenciju ili modulatorima na mail, pa oni kad utvrde da datoteka zadovoljava sve potrebne uslove to bućnu u dir. Uslovi su: 1) program nije komercijalan niti deo komercijalnog paketa; 2) program je dobar :) Da te ne obeshrabrim unapred :) (pošto vidim da pominješ "domaću radionicu"), ako imaš nešto što si ti otkucao, ti to pošalji na neku od gornjih adresa :) Srećno!
razno.432 epson, -> #429, river
│ on. Cinično, bezobrazno, u nedostatku boljih argumenata (što Tošić nije └───────────────────────────────────────────────── ^^^^^^^^^^ ^^^^^^^^^^ Da li se još neko prepoznao ? ;))) (sigurno jeste, ali neće lupiti reply)
razno.433 superhik, -> #428, dbambi
=:> Ovo je više nego bljutavo :( Da si na vreme provalio da su tipusove poruke ogavne, i nadasve ljigave sadržine odmah bi mu opalio ignore i ne bi te više boleo stomak. P.S. Stvarno mi je odvratna poruka al' šta da radim, čovek mi je zaista postao gadan... ;((((( Sorry2all.
razno.434 mango, -> #420, lexus
> ( ) bio sam u pravu kada sam bacao jaja, zato sto sam imao argumente, > a jaja se bacaju kad argumetni ne pomazu, dok schef nema argumente > i zato nije u pravu kad baca jaja. Kako je ovo sroceno:) BTW, molba gordanu da ostavi na miru evlada, jer mi stvarno nije jasno kakve veze on ima sa premlacivanjem gradjana na ulici.
razno.435 evlad, -> #412, gordan
­=- PS. Posto vidim da se g. Erdelji zalio administratoru po forum-u ­=- za ovu moju poruku da mu porucim da se ne plasi, imam ja (na ­=- zalost ;) pametnija i vaznija posla nego da kinjim provincijskog ­=- pandura i pravim mu probleme na poslu. ohja, čuj žalio ;) kanda je bilo u kontekstu zbog čega je mmtosic izbačen sa sistema ... žao mi je samo što to ne dopire do tebe i tebi sličnima :( ­=- PPS. Da ne zaboravim, ovo za provincijskog pandura: NHF, of course. ;) od tebe ništa novo ... :( ­=- PPPS. Uostalom, kakvo je to prezime Erdelji... Isto kao i naziv jedne pokrajne susednih nam država ...
razno.436 evlad, -> #414, gordan
­=- [ ] Jesam, bacio sam jaje i na moju policijsku stanicu da izrazim ­=- neslaganje sa poslovnom politikom moje ... firme ;) ­=- ­=- [ ] Nisam bacio jaje na moju policijsku stanicu (firmu ;) iako ­=- je policija premlacivala gradjane koji protestuju u Beogradu aha, po tvom, panduri su debili i zanju samo s krstići da pišu ... baš lepo od tebe. evo ti tema za razmišljanje: [x] ''Građevinski objekti'' nisu ništa skrivili, u svakom slučaju su sazidani iz _našeg_ džepa (svih građana YU, pa i tebe), a renoviranje će se obaviti opet iz _našeg_ džepa. [x] lično sam protiv primene sile u oba smera: a) panduri->demonstranti b) demonstranti->imovinu [x] jaje je bačeno na postupak izbacivanja mmtosica. [x] svoje poruke pišem sam, za razliku od tebe ( vidim bilo ti je potrebno čitavih 11 dana konsultacija ;) ) ­=- PS. Obecavam da necu vise da te kinjim, samo odgovori na ona gore [x] ih, to se rešava komandom ignore, fercera sve 0x0f
razno.437 evlad, -> #420, lexus
­=- BTW, u istom tom forumu, koji tako revnosno pratiš, mogao si da ­=- primetiš i još neke zanimljive poruke... Šteta što nisi :) wow tigre kakav flash (c) fan nisam primetio da piše po ostalim conf-ama, sve mi se čini da je FAKE user, s namerom da provocira, a gazda wiz da šuta sa sistema ... :( ili pak razbukta raspravu, ne bi li ova sistem opet postao atraktivan sa po 5000 poruka dnevno ;)
razno.438 evlad, -> #415, gordan
­=- Kad se slegne ovo gradivo javi pa da ti objasnim jos neke stvari ­=- o odnosu kupac/prodavac, dostojanstvenom prihvatanju neuspeha, ­=- principijelnosti i sl. [x] moj mail ti je otvoren ...
razno.439 evlad, -> #417, gordan
­=- I? 300 poruka mesecno vam je malo da se sirite po konf. pa se ­=- zato bunite? Mnogo ste pametni pa u 10 poruka dnevno (svaki dan) ­=- ne moze sve da stane? ;) čudno da ti ovi iz uprave dozvoljavaju da vređaš ljude po sistemu. kada sve tako lepo i dobro znaš zašto ovde gubiš vreme ? ;) unovči to svoje znanje na nakom drugom mestu.
razno.440 evlad, -> #423, djcorto
­=- Izvinjavam se svima koji su se prepoznali, evladu pogotovo zbog ­=- pominjanja, nista licno. NHF. interesantno je da je mmtosic zbog toga udaljen sa sistema (bar tako se tvrdi u zvaničnoj verziji) izgleda da gazde opet primenjuju dva aršina :(
razno.441 evlad, -> #418, gordan
­=- Nije tacno, nisi pratio od pocetka. Sve pise. Nadji najstariju ­=- moju poruku ovde, odnosno onu na koju je ona odgovor, pa ces ­=- videti zasto ga napadam. 3.90 SEZAMNET.2:problemi dr.grba, 30.12.96. 21:45, 350 chr Odgovor na 3.74, evlad, 29.12.96. 20:57 --------------------------------------------------------- >> žalosno je to što ne vidiš suštinu problema, a to je da se autoritet >> ne gradi na silu, kako si ti počeo :( Jesi li ti onaj što mi se nudio da obuče plavu uniformu, pa da ide sa mnom na pijacu da obara cene švrcovanoj robi u moje ime? >> Zar sam kriv što sam se usudio kritikovati rad uprave ? Tebi Sezam samo tome i služi, izgleda. ----------------------------------------------- 3.90 --- isti čovek je napisao i ovo: 11.552 CIVILIZACIJA.10:hedonizam dr.grba, 25.01.97. 12:22, 175 chr --------------------------------------------------------- Gde to ima da se kupi? Samo najprometnija mesta, nije bilo mesta da ubacimo sva. Samo kažite "poslao me onaj što vam pravi cenovnike" i dobićete popust... na vagi... (: -----------------------------------------------11.552 --- ** Uz poruku 'PRODMREZ.GIF' (14572 bytes) nakon čega je usledilo: 11.569 CIVILIZACIJA.10:hedonizam evlad, 27.01.97. 15:18, 148 chr Odgovor na 11.552, dr.grba, 25.01.97. 12:22 --------------------------------------------------------- ­=- Gde to ima da se kupi? Samo najprometnija mesta, nije bilo mesta da ­=- ubacimo sva. alo moderatore, zar ovo nisu "komercijalni" oglasi ;) -----------------------------------------------11.569 --- i odgovor na poruku: Pon 27.01.97 16:11 Vašu poruku CIVILIZACIJA.10:11.569 obrisao Moderator. komentar: Toliko o tvom _idolu_ za čiju izjavu si se vezao kao pijan plota ...
razno.442 dr.grba, -> #441, evlad
>> Toliko o tvom _idolu_ za čiju izjavu si se vezao kao pijan plota ... Što se vezivanja za poruku kao pijan plota tiče, seti se izjave koju povlačiš u skoro svakoj prilici kada se obraćaš Wizu. I seti se da podsećaš ljude na različite aršine, iako ih i sam i te kako primenjuješ. Vlado, nemoj više, ne ide ti dobro u takvim raspravama. Idol tvog sagovornika, ili kako si me već okrpio, je pomenutu poruku obrisao iz sasvim jasnog razloga, ali tebi izgleda ne vredi govoriti. Šta sam uradio, uradio sam. Žao mi je ako sam (opet) povredio tvoj krhki ego. Što bi ti rekao, na raspolaganju ti je mail ako želiš objašnjenje. Boraviš na Sezamu da bi se bavio komentarisanjem rada na Sezamu. OK, tvoje pravo. Moje pobude za boravak na Sezamu su malčice drugačije. Hajde da svako od nas gleda svoja posla i da čisti svoje dvorište. Advokatura je isplativija na drugim mestima.
razno.443 veca,
>> Poziv na humanu pomoc: >> >> Dragi prijatelji, >> Ovog puta pomoc mozete pruziti na najjednostavniji moguci nacin, >> pozivom na broj 011/9862 (humanitarni telefon PTT Beograda). Svaki >> poziv tokom Oktobra se tarifira 10 impulsa (manje od jedan dinar), >> a tako stecen prihod preusmerava se na cacin ziro racun za pomoc. >> Dovoljno je da dobijete vezu i odmah zatim spustite slusalicu, ali >> mozete saslusati i govorni automat sa porukom koja objasnjava svrhu >> ovog telefonskog broja. >> >> Molim vas da ovu poruku prenesete svim ljudima dobre volje. Nadam >> se da nije potrebno da objasnjavam koliko je vazno da se akcija sto >> dalje cuje. >> Pozovite 9862 odmah, i zovite ponovo kad god i odakle god vam je >> zgodno. Nije ni tesko ni skupo, a moze mnogo da pomogne. Koristim ovu poruku kako bih vas ponovo pozvala da okrenete ovaj broj. Ovog meseca novac je namenjen udruženju paraplegičara.
razno.444 ljubisha, -> #443, veca
>> pozivom na broj 011/9862 (humanitarni telefon PTT Beograda). Svaki >> poziv tokom Oktobra se tarifira 10 impulsa (manje od jedan dinar), >> a tako stecen prihod preusmerava se na cacin ziro racun za pomoc. >> Dovoljno je da dobijete vezu i odmah zatim spustite slusalicu, ali Samo da primetim da smo tokom protekle akcije dobili informaciju da ipak nije dovoljno pozvati i spustiti slušalicu jer se 10 impulsa odbija tek posle nekog kratkog vremena.
razno.445 evlad, -> #442, dr.grba
­=- Šta sam uradio, uradio sam. Žao mi je ako sam (opet) povredio tvoj ­=- krhki ego. Što bi ti rekao, na raspolaganju ti je mail ako želiš ­=- objašnjenje. u nedostatku ugovora ... =============================== 2.1 UPUTSTVO:pravila redakcija, 19.06.92. 19:21, 2068 chr --------------------------------------------------------- PRAVILA Komunikacija sa ra~unarskom mre`om name}e odre|ena pravila pona{anja koja se ukratko svode na *budite korektni prema drugima pa }e i drugi biti korektni prema vama*. Na ovu korektnost }e vas u izvesnom smislu i sam sistem stalno podse}ati ali je ve}i deo odgovornosti na korisnicima. [to se legalne strane ti~e, pravila pona{anja na Sezamu su definisana u okviru korisni~kog ugovora koji vam je dostavljen i ~ije ste stavke ~inom uplate ~lanarine prihvatili. Ukratko re~eno, prilikom prijavljivanja sistemu treba da navedete ta~ne podatke o sebi (ime, prezime, adresa, mesto, broj telefona itd), ne smete dopu{tati drugima da koriste va{e ime za komunikaciju sa Sezamom, ne smete ======== ostavljati nikakve komercijalne informacije (osim malih oglasa u =========================================== posebnoj konferenciji) kao ni poruke ~iji sadr`aj kr{i zakon ili ne~ija autorska i druga prava. Po{tovanje ovih jednostavnih pravila omogu}ava da se svi korisnici lepo ose}aju na Sezamu i unapred spre~ava eventualne zloupotrebe njegove otvorenosti. Osim "zakona", tu su uvek i pravila dobrog ukusa koja se uglavnom odnose na elektronsku po{tu. Privatne poruke, pre svega, ne podle`u nikakvoj "cenzuri" ─ slu`bena lica Sezama ne}e pristupati va{im porukama i u njima mo`ete pisati sve ono {to interesuje vas i primaoca; ako su informacije posebno poverljive, mo`ete se poslu`iti i kriptografijom. Neophodno je, sa druge strane, da u domenu javnih poruka imate po{tovanja ne samo prema zakonu ve} i prema ostalim korisnicima ─ elektronska po{ta je novi medij koji omogu}ava slobodnije i dinami~nije izra`avanje nego, recimo, ~asopis ali tu otvorenost ne treba zloupotrebljavati. Sli~no va`i i za odgovore na ============================ poruke ─ ako se s ne~im ne sla`ete, slobodno to napi{ite; ako je ========================================================= ne{to bilo sme{no, {alite se na ra~un toga ali nemojte izra`avati prezir prema nekome ko zna mnogo manje od vas; pre ili posle susre{}ete se i sa nekim ko zna vi{e od vas! Poruke koje ne slede ove (po na{em mi{ljenju prili~no {iroko postavljene) kriterijume bi}e po kratkom postupku uklonjene iz sistema. ----------------------------------------------- 2.1 --- sorry za yuscii, izvađeno je sa backup-a ...
razno.447 dizel, -> #439, evlad
** cudno da ti ovi iz uprave dozvoljavaju da vredas ljude po ** sistemu. Zar neko pre neki dan ne pomenu dvostruki aršin? ;)
razno.451 vstan, -> #450, denmla
>Da li neko zna da li je promenjen broj IMTEL- ovog BBS-a, ako >zna novi neka ga napise? Nije promenjen. Evo malopre sam zvao.
razno.453 vukan,
Dugo sam se mučio i maltretirao iščitavajući onaj allfiles.txt. Danas mi je (konačno) prekipelo i - rezultat je u prilogu: HTML paket sa najsvežijom verzijom (koliko znam) allfiles.txt. Pošto (otprilike) jednom dnevnom moj exec radi dir/s/n, gledaću da ovaj paket redovno ažuriram, koliko mi vreme dopusti. Uputstvo za upotrebu: raspakovati, pokrenuti index.htm nekim web browser-om , čitati, štampati i bučno komentarisati :) sezamdir.zip
razno.455 the.edge,
T?>> The Edge>>res r dragana T?>> ───────────── T?>> dragana, Dragana Stokic, Veliko Gradiste T?>> Clan od 10.04.1995, poslednji poziv Pet 20.03.32 04:01 ^^^^^^^^ T?>> The Edge>> Zanimljivo...bas me zanima na sta je ovaj sistem licio pre II svetskog rata ;) ...Ta dragana mora da sada ima oko 70-80 godina ;) AcCeSS DeNiED
razno.456 the.edge, -> #455, the.edge
Ovo je vec drugi put da mi " ^ " znak ide u levo!? AcCeSS DeNiED
razno.458 dekik, -> #455, the.edge
D?>> T?>> dragana,Dragana Stokic,Veliko Gradiste T?>> Clan od 10.04.1995, D?>> poslednji poziv Pet 20.03.32 04:01 Nije to nistha kucaj users dragana stokic ;))) P.S. Ovo sam prijavio bar 2 puta ali modernjatori izgleda spavaju ;)
razno.459 vukan,
Pretplata mi ističe četvrtog aprila. Primio sam onaj propagandni pamflet (znate već, SezamNet nudi ovo,... SezamNet će nuditi ono,...). Produžiti pretplatu ili ne, pitanje je sad... Lepo je ovde, mada mnogo toga ne funkcioniše baš savršeno. Hoće li biti Interneta (kao što piše u gorepomenutom pamfletu)? To bi bio dobar razlog za nastavak saradnje. Da li će se priznati pretplata ako se te lepe stvari dese pre njenog isteka? Šta je sa korisničkim interfejsom?... itd. Dakle, pitanje stoji: Produžiti ili ne?
razno.460 the.edge, -> #459, vukan
T?>> propagandni pamflet (znate vec,SezamNet nudi ovo,... SezamNet ce T?>> nuditi ono,...). Ne znam da li tu pise ono sto sam ja dobio kada sam uplatio ovaj user, pre nekoliko meseci, ali ako je isti, onda su to same lazi. T?>> Lepo je ovde,mada mnogo toga ne funkcionise bas savrseno. Hoce li biti T?>> Interneta (kao sto pise u gorepomenutom pamfletu)?To bi bio dobar T?>> razlog za nastavak saradnje.Da li ce se priznati pretplata ako se te T?>> lepe stvari dese pre njenog isteka?Sta je sa korisnickim interfejsom?.. T?>> .itd. Samo se ti nadaj. U tome i jeste. Napune ti glave onim djubretom gde pise kako je sezamnet najveci sistem u Jugoslaviji sa 15 NODOVA (debelim slovima napisano), i kako ce uskoro imati full internet, ali on vec ima email koji SAVRSENO funkcionise... T?>> Dakle,pitanje stoji:Produziti ili ne? Nemam nameru nista da ti sugerisem, jer kada bih ti rekao NE, onda bi neko slobodno mogao da pita mene "zasto si ti onda ovde?", a nemam nameru da ti kazem ni DA jer ovaj sistem ne zasluzuje neku paznju. Stalno nesto crkava, kvari se, moderatori nula, konferencije blagi uzas. AcCeSS DeNiED
razno.461 dr.iivan, -> #460, the.edge
> T?>> Dakle,pitanje stoji:Produziti ili ne? > > Nemam nameru nista da ti sugerisem, jer kada bih ti rekao NE, > onda bi neko slobodno mogao da pita mene "zasto si ti onda > ovde?" Ali, stvarno, zasto si ti ovde ? :) "ovaj sistem ne zasluzuje neku paznju. Stalno nesto crkava, kvari se, moderatori nula, konferencije blagi uzas."
razno.462 orlic, -> #461, dr.iivan
> T?>> Dakle,pitanje stoji:Produziti ili ne? > > Nemam nameru nista da ti sugerisem, jer kada bih ti rekao NE, > onda bi neko slobodno mogao da pita mene "zasto si ti onda > ovde?" Dr> Ali, stvarno, zasto si ti ovde ? :) Hoces ja da ti kazem? Kazacu ti svejedno... ;> Kad je vec uplatio sto da baca pretplatu... Ipak se moze i za nesto iskoristiti... Hm, ne pitaj me za sta, ne mogu da se setim... :>>>
razno.463 the.edge, -> #461, dr.iivan
T?>> Ali,stvarno,zasto si ti ovde ?:) "ovaj sistem ne zasluzuje neku T?>> paznju.Stalno nesto crkava,kvari se, moderatori nula,konferencije T?>> blagi uzas." Sve je to istina, zar ne? Ja sam ovde zbog par ljudi sa kojima pricam samo na ovaj nacin. A onda opet, ovde sam od 1994. i nekako sam navikao. Ali ako je covek pitao da li da ostane ili ne, ja sam morao da mu kazem lose osobine sistema. Posebno sto one nerviraju i mene, i tebe, i ostale.. AcCeSS DeNiED
razno.466 dekik,
Ne znam dal' ste primetili ali kada neko napishe neku glupu poruku onda se odma' pojavi modernjator da neshto se*e kako to nije u redu kako ovo kako ono...a kada neko napishe neku pametnu poruku koja NE ide u korist sistemu a koja je na zhalost tachna onda nema modernjatora kao da ga pojeo mrak.Isto tako sma primetio da se u ovo konfi prijavljuju problemi (neke sam chak i ja prijavio i to josh davno) a modernjatori nistha ne rade. ISpravite me ako nisam u pravu.
razno.467 epson, -> #466, dekik
│ Ne znam dal' ste primetili ali kada neko napishe neku glupu poruku onda │ se odma' pojavi modernjator da neshto se*e kako to nije u redu kako ovo │ kako ono...a kada neko napishe neku pametnu poruku koja NE ide u korist └───────────────────────────────────────────────── Oladi malo, i mene si počeo da nerviraš iako i sam dosta kritikujem.
razno.469 acafaca,
Zna li neko kako da konvertujem jpg od 0.5 MB u gif ili bmp? Imam GWS (Gaphic Work Shop) ali neće; nema dovoljno memorije. :(( Skidao sam sa sezama QPV (skinuo sam ga iz 30 puta užasno je loša veza sa sezamom) ali mislim da nema mogućnost konvertovanja.
razno.470 jexy, -> #469, acafaca
;; Zna li neko kako da konvertujem jpg od 0.5 MB u gif ili bmp? Imas po sezamovim dirovima jpg2gif i gif2jpg za takve stvari.
razno.471 geronimo, -> #467, epson
×× Oladi malo, i mene si poceo da nerviras iako i sam dosta ×× kritikujem. Zashto da oladi kada je u pravu?
razno.472 dekik, -> #471, geronimo
D?>> Zashto da oladi kada je u pravu? To sam i ja rekao ali ovde se samo brishu poruke. P.S. Daj bozhe da i ovu ne obrishu.
razno.473 dekik, -> #469, acafaca
D?>> Zna li neko kako da konvertujem jpg od 0.5 MB u gif ili bmp? Imam GWS D?>> (Gaphic Work Shop)ali nece;nema dovoljno memorije.:(( Skidao sam sa D?>> sezama QPV (skinuo sam ga iz 30 puta uzasno je losa veza sa sezamom) D?>> ali mislim da nema mogucnost konvertovanja. Imash negde ovde jpg2gif i slichno.
razno.474 gmatic,
E QPV ne radi na 286-tici i slicnom(barem stari qpeg ali i ova nova verzija sigurno nije bolja)!!!
razno.475 emajsijuen, -> #469, acafaca
>> Zna li neko kako da konvertujem jpg od 0.5 MB u gif ili bmp? >> Imam GWS (Gaphic Work Shop) ali nece; nema dovoljno memorije. :(( >> Skidao sam sa sezama QPV (skinuo sam ga iz 30 puta uzasno je losa >> veza sa sezamom) ali mislim da nema mogucnost konvertovanja. Nabavi neki program za to.Preporucujem ti Alchemy.Moze da konvertuje veliku vecinu formata...
razno.476 swix, -> #466, dekik
> ISpravite me ako nisam u pravu. Necu te ispravljam vec cu da dodam. Otkad sam se ja prijavio (5 meseci , skoro) ovaj krs od sezama je u sve gorem i gorem stanju bree. Skoro svaki dan naidjem na neki nod da neradi. E-mail mi nije stigo vec 5 dana (a trebo je da nebude zabune). Nista se ni ne unapredjuje, vec sve ostaje onako kako je bilo (tj. bar da se ostaje da se nekvari). Takodje vidim da sve vise i vise ljudi pita same sebe (i druge) da li produzavati pretplatu. Takodje vidim i sebe u istoj situaciji. Od novih datoteka nema ni bajta. :) Dokle ce to tako? breeeeeee btw. Imam PC, i za njega navodim stanje. btw.2. Jel moderatori dobijaju platu? Ili je sve na principu dobre volje, sto licno bas i neverujem ....
razno.477 hogistey, -> #459, vukan
>* Dakle, pitanje stoji: Produžiti ili ne? To i mene muči mada mi pretplata ističe tek u avgustu. Moj zaključak je da ovde nisam dobio ono što sam hteo i tražio a to je sistem koji će mi pružiti sigurnu i pouzdanu komunikaciju sa inostranstvom. Nisam siguran stiže li pošta koju šaljem na odredište ili možda moje poruke zabavljaju neke slučajne prolaznike (kao što mene zabavljaju poruke koje stižu do mene a meni nisu namenjene). Dakle, pitanje i dalje stoji: Produžiti ili ne?
razno.479 simce, -> #476, swix
> skoro) ovaj krs od sezama je u sve gorem i gorem stanju bree. > Skoro svaki dan naidjem na neki nod da neradi. E-mail mi nije > stigo vec 5 dana (a trebo je da nebude zabune). Bas se pitam nasta trose nase pare :) > Takodje vidim i sebe u istoj situaciji. > Od novih datoteka nema ni bajta. :) E ovoga ima, mozda sluchajno nisi primetio.. > btw.2. Jel moderatori dobijaju platu? > Ili je sve na principu dobre volje, sto licno bas i neverujem > .... :)) mozda i nedobijaju pare (hint-sezam je neregistrovan:))
razno.480 guta, -> #477, hogistey
#> Moj zaključak #> je da ovde nisam dobio ono što sam hteo i tražio a to je sistem koji #> će mi pružiti sigurnu i pouzdanu komunikaciju sa inostranstvom. Bez namere da namećem svoje stavove drugima (svako ima pravo da nešto drugo očekuje od sistema), ipak bih rekao par reči o ovome, i onekim drugim stvarima koje se ne tiču samo odgovora na tvoju poruku: Ovaj sistem svoju prevashodnu atraktivnost zasniva na uslugama koje su oduvek bile posebne samo za njega - konferencije. Naravno, postoje i druge stvari: - Datoteke: Ovo ipak nije fajl server, niti je pretežno orijentisan na _količinu_ datoteka. Pored toliko FTP servera u svetu, ne vidim naročitu potrebu za ogromnom količinom datoteka koje bi postojale ovde. Određen izbor treba da postoji, ali treba težiti kvalitetu, a ne kvantitetu. Ionako je nemoguće dovući ovde čak i mali procenat ukupno raspoloživog softvera koji obitava na Internetu. Dalje, ne može se očekivati od "fajl moderatora" da dovuče _sve_ što je _svakome_ potrebno. Svako od nas ima specijalna interesovanja i potrebe, i nema načina da to jedan (ili više) čovek sagleda. Opet, ako smatrate da je nešto zanimljivo za širu populaciju, dovucite ga sami, i okačite ga u odgovarajuću konferenciju ili moderatoru na mail. Lično se trudim da, ako nađem nešto zanimljivo na Mreži, to podelim i sa ostalima - uostalom, milion puta se do sada desilo da me datoteke koje su drugi ljudi kačili vade iz problema. Zato i osećam potrebu da aktivno učestvujem i u ovom domenu upotrebe sistema. Naravno, to nije obaveza - ali, kvalitet i izbor onoga što se može naći po direktorijumima ovde pretežno zavisi od svih nas. - Chat: Ovo je, sigurno, najatraktivnija usluga za nove (i mlađe) korisnike. Potpuno nov vid direktne komunikacije, sa novim pravilima i načinom izražavanja. Ovde morate da se potrudite da budete prihvaćeni i zapaženi, iz jednostavnog razloga što ste lišeni pratećih elemenata izražavanja iz realnog života. Nema mimike, dodatnog izražavanja pokretima ruku, ne čuje se promena boje glasa, itd. Ovaj deo funkcioniše dobro - zlobnici bi rekli, i previše dobro, gledajući broj ljudi u chatu svakog dana ;) Ipak, ako ovo niste probali, ostali ste uskraćeni za jedno veliko iskustvo. Naravno, chat nije rezervisan samo za "nove i mlade" korisnike, mada čine većinu. Iako nisam ovde ni nov (a nisam ni posebno mlad ;), svratim i tamo - uglavnom je prilično zabavno - a i niko od nas nije ozbiljan baš _sve vreme_ :) - Mail: Privatna pošta je jedna od prilično korišćenih usluga ovde, i stoji činjenica da komunikacija sa inostranstvom (čitaj van Sezama) nije uvek sjajna. Ali, ako mi je potreban siguran i brz email za inostranstvo, ne verujem da ću koristiti ni SezamNet, ni SezamPro, iako sam prisutan na oba sistema. Jednostavno, oni nisu prevashodno namenjeni za komunikaciju sa inostranstvom, i ne mogu da se mere sa jedinim _pravim_ Internet provajderom kod nas - EUNetom. Ako je ono što je tebi potrebno siguran i pre svega brz email, uplati pretplatu kod EUNeta - ako se koristi samo za poštu (lite režim), EUNet ima vrlo prihvatljive cene, pristupačne praktično svakom. I, ono najbitnije, sa početka: Konferencije. Ovaj sistem (i SezamPro, njegov mlađi brat), je pretežno _konferencijski sistem_. Ako ne učestvujete u konferencijama, slobodno se može reći da propuštate 80% onoga što Sezam i čini Sezamom. Da bi ste ga koristili, potrebno je vrlo malo pripreme - skinete, instalirate i podesite neki od off-line reader-a (OLR), što je operacija od desetak minuta. Instalacija yu slova odnosi još toliko, zavisno od toga koji OS koristite. I to je sve - skidanje poruka možete, pri svakom logovanju na sistem, da uradite za par minuta - otkucate sezam i jedno Da, i skinuli ste poruke iz konferencija. Kasnije ih, koristeći neki OLR pregledate, i rešite da se upustite u neku diskusiju - odgovorite na par poruka, napravite exec, i izvršite ga na sistemu pri sledećem logovanju (operacija od pola minuta). Kada jednom počnete da diskutujete u konferencijama, to je kao droga - ako jednog dana ne skinem poruke, osećam da mi nešto važno fali - kao da nisam pročitao novine i čuo/video se sa prijateljima. Sa ove droge, skidanja nema :)
razno.481 dekik, -> #476, swix
D?>> Necu te ispravljam vec cu da dodam.Otkad sam se ja prijavio (5 meseci D?>> , skoro)ovaj krs od sezama je u sve gorem i gorem stanju bree.Skoro D?>> svaki dan naidjem na neki nod da neradi.E-mail mi nije stigo vec 5 D?>> dana (a trebo je da nebude zabune). Nista se ni ne unapredjuje,vec sve D?>> ostaje onako kako je bilo (tj.bar da se ostaje da se nekvari). Takodje D?>> vidim da sve vise i vise ljudi pita same sebe (i druge)da li D?>> produzavati pretplatu. Takodje vidim i sebe u istoj situaciji. Od D?>> novih datoteka nema ni bajta.:) Dokle ce to tako?breeeeeee btw.Imam D?>> PC,i za njega navodim stanje. btw.2.Jel moderatori dobijaju platu? D?>> Ili je sve na principu dobre volje,sto licno bas i neverujem .... Gde je sad modernjator da neshto kazhe ?!
razno.483 the.edge, -> #479, simce
T?>> Bas se pitam nasta trose nase pare :) Pa valjda znas. Sve pare odu glavnom u dzep. Bar da administratori imaju love, pa kazes uzimaju za sebe, vec to sve ide nekom tamo. Ne kazem da oni ne uzmimaju procenat, ali i ja bi uzeo kad ne bi imao nista drugo da radim i kad bi za rad dobijao neku bedu od plate. AcCeSS DeNiED
razno.484 the.edge, -> #480, guta
T?>> - Datoteke:Ovo ipak nije fajl server,niti je pretezno orijentisan na T?>> _kolicinu_ datoteka.Pored toliko FTP servera u svetu, ne vidim T?>> narocitu potrebu za ogromnom kolicinom datoteka Jeste, a sta je sa izbacivanjem sezamneta na internet? Kada bih izasli na internet ubili bi jednim mahom dve muve - file moderatori bi mogli jos manje da rade (ako je to uopste moguce, posto i ovako nista ne rade), a sezamnet bi izvadio glavu iz peska i zakoracio u normalan zivot. T?>> Dalje,ne moze se ocekivati od "fajl moderatora" da dovuce _sve_ sto je T?>> _svakome_ potrebno.Svako od nas ima specijalna Naravno da ne, ali uzmi primer sezampro. SVAKI DAN stize nesto novo! Ovde ne stize nista. Ako i stigne, onda bude za atari ili amigu koji su u manjini. Ne mozes ti da kazes "sezam je konferenciski sistem" jer sezam treba da se meri sa Sezamproom posto je on jedini njegov naslednik. Sezamnet MORA ako ne da sustigne onda bar da prati sezampro, ako misli da bude nekakav sistem u ovoj zemlji. Sem toga, ako volis konferencije idi na neke privatne bbsove imas mnogo vise konferencija i vecih tema, to bar nije problem. T?>> i stoji cinjenica da komunikacija sa inostranstvom (citaj van Sezama) T?>> nije uvek sjajna.Ali,ako mi je potreban siguran i brz email za T?>> inostranstvo,ne verujem da cu koristiti ni SezamNet,ni SezamPro,iako T?>> sam prisutan na oba sistema.Jednostavno,oni nisu prevashodno namenjeni T?>> za komunikaciju sa inostranstvom,i ne mogu da se mere sa jedinim T?>> _pravim_ Internet provajderom kod nas - EUNetom. Cek' bre, ti hoces maltene da opravdas ovo bedno stanje sa emailom!? Mozda ja BAS necu ili nemam para da dajem eunetu, jer mislim da su teski lopovi. Ako sam ja PLATIO da ovde budem, trebalo bi da sve funkcionise super, a ne sad ja da jurim i mislim: "aha, sezam nema dobar email, uplaticu jos i na eunet,hmmm...nema ni dobre konferencije - uplaticu na Ecstasy bbs, ah nema ni dobre fajlove...uplaticu full internet pristup na Eunetu...damn, koji djavo sam ja onda na sezamu!?". Da ne kazem sto je pretplata na sezamu poskupela. Nista se ne bunim, i mislim da nije preterano visoka, ali odkad su povisili pretplatu nista novo se nije desilo. PLUS, onaj STILL computers je vec postao deo sistema, posto se reklamira vec preko 6-7 meseci. Pitam se kako bi tek reklamirali firmu koja bi im dala pristup internetu (link), ako je za pentium potrebna ovolika reklama. Osecam da bi se reklama prikazivala i do godinu dana. Mozda bi cak ta firma koju bi reklamirali bila ugasena ;) T?>> za postu (lite rezim),EUNet ima vrlo prihvatljive cene, pristupacne T?>> prakticno svakom. I,ono najbitnije,sa pocetka:Konferencije.Ovaj T?>> sistem (i SezamPro, njegov mladi brat),je pretezno _konferencijski T?>> sistem_.Ako ne ucestvujete u konferencijama,slobodno se moze reci da T?>> propustate 80% onoga sto Sezam i cini Sezamom.Da bi ste ga koristili, T?>> potrebno T?>> I to je sve - skidanje poruka mozete,pri svakom logovanju na sistem, T?>> da uradite za par minuta - otkucate sezam i jedno Da,i skinuli ste Imas puuuuno konferenciskih sistema. Sezam je mozda bio konferenciski sistem u vreme 2400 modema, kada ti je za 100kb trebala cela vecnost. Sada to vise nije. Konferencija treba da bude samo jedan dodatni plus za sistem, a ne i njegova osnova. T?>> (operacija od pola minuta).Kada jednom pocnete da diskutujete u T?>> konferencijama,to je kao droga - ako jednog dana ne skinem poruke, T?>> osecam da mi nesto vazno fali - kao da nisam procitao novine i T?>> cuo/video se sa prijateljima. I meni, ali ne zato sto cu videti nesto novo i nesto pametno, nego cisto nesto da imam da radim (kucam) kod kuce. A takodje ovde se vode zucne rasprave u kojima se ja trudim da ne ucestvujem, ali nekad me teme toliko privuku da se iznerviram i pocnem da pljujem i pisem ko lud. To isto neopravdavam, ali kada nekome servirate gov#o za rucak i sledeceg dana ucinite isto, i sledeceg, i sledeceg, taj covek ce vam na kraju sve to sasuti u lice. Meni je vise muka od nodova koji ne rade, od emaila koji kasni, od raznih buba koje ovde svrljaju, od svadja... A na sve to sam dao pare - ko mazohista! AcCeSS DeNiED
razno.485 the.edge, -> #476, swix
T?>> btw.2.Jel moderatori dobijaju platu? Ili je sve na principu dobre T?>> volje,sto licno bas i neverujem .... Ma kakva plata covece. Shvatas li ti da je ovde komunjarski rezim, da li su oni krivi za to ili ne, to je drugo pitanje. Ovde je moderator onaj ko je prijatelj od administratora ili neko ko ima prijatelja ovde, u bigzu ili sl. Pola konferencija vode moderatori koji nemaju blage veze sa nekom temom. Da ne kazem sto je nenad skoro moderator svih konferencija, posto se pravi moderatori ne javljaju, niti obavljaju svoje duznosti. Pohvala ide na l.tanju koja donosi sveze vesti sa interneta o muzici. Ostalo je sve piece of shit! Kladim se da bi neki ljudi, kad bi se sve lepo organizovalo, prihvatili ulogu moderatora, ne mora za pare, nek bude iz hobija. Ali ne, moderatori moraju da budu prijatelji glavnih, ili bar da ispred svog imena imaju mr.dr.sci.gmnj.fu.ck. kako bi vodili neku "ozbiljnu" konferenciju. Niko ovde ne prima platu, u tome je zalost. Bigzu se je#e za sezam, to je samo dokaz da je bigz glup ko ..... jer ne vidi da bi na sezamu mogao ogromne pare da zaradi (preko reklame, sponzorstva...), samo to je i normalno jer se glavnom iz bigza je#e za sve. On zaradi puno love, drzavna firma, on ce uspeti, a to sto ne vodi poslove kako treba i sto ga boli dupe za sve, to nema veze. Dokaz je sto je sezam UNREGISTERED, to je necuveno... Cak RA i PCB bbsovi su registrovani... Dokle god se ovo djubre ne skine sa vlasti, ili bar dok sezamnet ne otkupi neko normalan, ovo ce biti ovakvo kakvo je. Nema buducnosti u drzavnoj firmi, posebno ne tamo gde je lopov na celu. AcceSS DeNiED
razno.487 epson, -> #471, geronimo
│ Zashto da oladi kada je u pravu? └───────────────────────────────────────────────── A shto ne ? U pravu jeste, ali uprava che to da reshi kad hoche, ma koliko on puta to ponavljao i samim tim shumi . PS. CP-DUAL ;)
razno.489 dekik, -> #487, epson
D?>> A shto ne ?U pravu jeste,ali uprava che to da reshi kad hoche,ma D?>> koliko on puta to ponavljao i samim tim shumi . Pa reshiche kad im dosadimo a ako ih ti budesh branio nishta od toga.
razno.490 vstan, -> #476, swix
> btw.2. Jel moderatori dobijaju platu? Ne. > Ili je sve na principu dobre volje, Da.
razno.491 guta, -> #484, the.edge
#> Naravno da ne, ali uzmi primer sezampro. SVAKI DAN stize nesto novo! To je jako lepo. Ali, stiže i ovde. Da li u direktorijume, ili konferencije, nije preterano bitno, barem meni. Dalje, da bi se nešto dovlačilo iz sveta, potrebno je trošiti "Internet vreme". A to košta. Ako uzmemo da moderatori (i fajl moderator) nisu plaćeni za ono što rade, ne može se očekivati da oni samofinansiraju Net u toj meri. Opet, svako od nas može doprineti količini novih fajlova. Ako surfujete, a podosta nas to radi, i skidate razne, vama interesantne/potrebne stvari, zašto vas mrzi da to okačite i ovde? Meni je prvi impuls da nešto novo i zanimljivo podelim i sa ostalima, osećam zadovoljstvo jer činim nešto što je ok, i vraćam "dug" koji imam prema ostalim korisnicima koji su meni, i nesvesno, pomogli puno puta. #> Sezamnet MORA ako ne da sustigne onda bar da prati sezampro, ako misli #> da bude nekakav sistem u ovoj zemlji. Slažem se. #> Sem toga, ako volis konferencije idi na neke privatne bbsove imas mnogo #> vise konferencija i vecih tema, to bar nije problem. _Nijedan_, ali baš nijedan domaći BBS ne može da priđe blizu ni SezamPro-u ni SezamNet-u po konferencijama, po bilo kom osnovu. Čvrsto stojim iza ove činjenice. #> Cek' bre, ti hoces maltene da opravdas ovo bedno stanje sa emailom!? Naravno da ne. #> Mozda ja BAS necu ili nemam para da dajem eunetu, jer mislim da su teski #> lopovi. Imaš pravo na sopstveno mišljenje. Sa druge strane, ubeđen sam da niti radiš, niti zavisiš (u poslovnom smislu) od email-a. Da je tako, kao što nije, znao bi prostu činjenicu: SezamPro i SezamNet, u trenutnom stanju, _nisu_ u stanju da ispune uslove za profesionalno korišćenje razmene pošte sa inostranstvom. #> Ako sam ja PLATIO da ovde budem, trebalo bi da sve funkcionise #> super, a ne sad ja da jurim i mislim: "aha, sezam nema dobar email, #> uplaticu jos i na eunet,hmmm...nema ni dobre konferencije - uplaticu na #> Ecstasy bbs, ah nema ni dobre fajlove...uplaticu full internet pristup #> na Eunetu...damn, koji djavo sam ja onda na sezamu!?". To se i ja pitam. Ako očekuješ od nekog da te ubeđuje, zaboravi. Nemam nameru da lečim tuđe frustracije, zasnovane na mladalačkom porastu andrenalina. #> Imas puuuuno konferenciskih sistema. Sezam je mozda bio konferenciski #> sistem u vreme 2400 modema, kada ti je za 100kb trebala cela vecnost. #> Sada to vise nije. Konferencija treba da bude samo jedan dodatni plus za #> sistem, a ne i njegova osnova. Očigledno nisi shvatio poentu ni jednog od dva Sezama koji postoje. Ako to nisi shvatio do sada (a nisi od juče ovde), teško da ti iko može to objasniti, a kamoli promeniti mišljenje. #> I meni, ali ne zato sto cu videti nesto novo i nesto pametno, nego cisto #> nesto da imam da radim (kucam) kod kuce. Ima i drugih načina da se ubije vreme. Uostalom, silne konferencije na hiljadama yu bbs-ova :> su divan način da se isto i utuca. #> A takodje ovde se vode zucne #> rasprave u kojima se ja trudim da ne ucestvujem, ali nekad me teme #> toliko privuku da se iznerviram i pocnem da pljujem i pisem ko lud. Po ovome naslućujem da ti sem sistema, ne valjaju ni korisnici koji na njemu pišu po konferencijama?
razno.492 dr.grba, -> #481, dekik
>> D?>> PC,i za njega navodim stanje. btw.2.Jel moderatori dobijaju platu? >> D?>> Ili je sve na principu dobre volje,sto licno bas i neverujem .... >> >> Gde je sad modernjator da neshto kazhe ?! Ni sistem administratori ni moderatori do sada nisu dobili ni belog dinara za svoj rad. A veliko je pitanje da li će ičega i biti. Posebno je uvredljivo što Dragan Zakić, kao autor softvera koji pokreće Sezam, nije dobio nadoknadu za pisanje i instalaciju softvera.
razno.493 swix, -> #473, dekik
> D?>> Zna li neko kako da konvertujem jpg od 0.5 MB u gif ili bmp? Imam > GWS D?>> (Gaphic Work Shop)ali nece;nema dovoljno memorije.:(( Skidao sam > sa D?>> sezama QPV (skinuo sam ga iz 30 puta uzasno je losa veza sa > sezamom) D?>> ali mislim da nema mogucnost konvertovanja. > > Imash negde ovde jpg2gif i slichno. Alchemy. Podržava oko 50-tak formata.
razno.494 swix, -> #479, simce
>> Takodje vidim i sebe u istoj situaciji. >> Od novih datoteka nema ni bajta. :) > > E ovoga ima, mozda sluchajno nisi primetio.. Možda i ima nečeg, ali nema onog ša mene zanima. btw. nemojte da budeo odgovora tipa nemože Sezam svakom udovoljiti. Sezam MORA svakom da udovolji, jer je tako i zamišljen, ako se nevaram.
razno.495 swix, -> #480, guta
> Sa ove droge, skidanja nema :) Bogami i ima.
razno.496 dekik, -> #492, dr.grba
D?>> Ni sistem administratori ni moderatori do sada nisu dobili ni belog D?>> dinara za svoj rad.A veliko je pitanje da li ce icega i biti.Posebno D?>> je uvredljivo sto Dragan Zakic,kao autor softvera koji pokrece Sezam, D?>> nije dobio nadoknadu za pisanje i instalaciju softvera. Pa shto onda ne napuste sezam nego nas maltretiraju ovde sa nekim problemima koje ne umeju ili neche da reshe zbog plate ili shta ti ja znam chega.
razno.497 swix, -> #492, dr.grba
-=> Ni sistem administratori ni moderatori do sada nisu dobili ni belog -=> dinara za svoj rad. A veliko je pitanje da li će ičega i biti. Posebno -=> je uvredljivo što Dragan Zakić, kao autor softvera koji pokreće Sezam, -=> nije dobio nadoknadu za pisanje i instalaciju softvera. Ako su nezadovoljni onda neka nađu drugi posao koji će im se više isplatiti, jer ja nebih da trpim ako su oni "ubedačeni" ili nezadovoljni. Pozdrav!
razno.498 the.edge, -> #491, guta
T?>> To je jako lepo.Ali,stize i ovde.Da li u direktorijume,ili T?>> konferencije,nije preterano bitno,barem meni.Dalje,da bi se nesto T?>> dovlacilo iz sveta,potrebno je trositi "Internet vreme".A to kosta. Khmm khmm khmm...pitam se da li spantic ili recimo mikis placaju internet? Cisto sumljam... Sta ce mi onda filemoderator ako nije u stanju da skine file?!?! Mada i tu cisto sumljam, jer sam video da nenad isto donosi razne igre od par megabajta. Pitam se da li bi to uradio da skupo placa internet? T?>> Ako surfujete,a podosta nas to radi,i skidate razne,vama T?>> interesantne/potrebne stvari,zasto vas mrzi da to okacite i ovde? Ja to i radim, kad god vidim nesto relativno zanimljivo, ili predlozim filemoderatorima da skinu, posto ja ne mogu jer sam na afroditi. T?>> _Nijedan_,ali bas nijedan domaci BBS ne moze da pride blizu ni T?>> SezamPro-u ni SezamNet-u po konferencijama,po bilo kom osnovu. Pa mislim da je u pitanju to sto si ti (a bogami i ja) navikao na sezam. Ja sam ovde od 1994. i navikao sam se na sistem takav-kakav je. Ali ne mogu da se naviknem da me neko stalno !@#!@ u mozak. I samim tim ja skoro i ne zovem druge bbsove, vec samo sezam i afroditu. T?>> Imas pravo na sopstveno misljenje.Sa druge strane,ubeden sam da niti T?>> radis,niti zavisis (u poslovnom smislu)od email-a.Da je tako,kao sto T?>> nije,znao bi prostu cinjenicu:SezamPro i SezamNet,u trenutnom stanju, T?>> _nisu_ u stanju da ispune uslove za profesionalno koriscenje Vidis Sezampro bar ima mnogo veci email limit, bese nekoliko megabajta... A sezam ima 1024kb sa kojim ne mozes nista. Mozda eventualno da napises nekome neku porukicu svaki 3.- 4. dan. I pored svega toga njemu se ne vrsi razmena cesto iako je uprava sva srecna bila kada nas je obavestila da su dobili koriscenje preko EuNeta i da ce se razmena vrsiti mnooogo cesce. To je i bilo, ali kratko vreme. Posle su poceli da pricaju su se nesto dogovarali sa njima, ali jos nisu dobili odgovor i sl. Kakav mi je to sistem kada svako moze da ga zeza kako hoce?! Njima treba skoro godinu dana da reklamiraju STILL computers zbog pentiuma. Odma vidis da je sistem slab. Jer na boljem sistemu, prvo ne bi bila uopste reklama, a i ako bi je bilo onda bi taj STILL reklamirali par puta, jer sto je trazeniji sistem - to bi reklama bila skuplja. T?>> To se i ja pitam.Ako ocekujes od nekog da te ubeduje,zaboravi.Nemam T?>> nameru da lecim tude frustracije,zasnovane na mladalackom porastu T?>> andrenalina. Pa ti izgleda neces da se pitas. Jer ono sto sam rekao jeste tacno. Ti nalazis neku satisfakciju u konferencijama, citas osecam svaku poruku, trebis fajlove po istim tim konferencijama, ne koristis internet email... Podji od ovoga: ti si platio ovde da koristis sistem. Razlog placanja je "unapredjenje i bolje odrzavanje". Posle dodjes, vidis ne radi TAKO HVALJENI internet email koga su oni silno izljubili na onom papiru sto dobijes uz uplatnicu, onda odes u konferencije, vidis svadju i prepucavanje. Odes u direktorijume, vidis da nema nista novo. Zoves opet taj sistem, nodovi ne rade , i posle odes u ovu konferenciju i postavis pitanje "Da li da produzujem pretplatu ili ne?", a takvih poruka je ovde gomila. Ti mozda to ne osecas jer si na ovo navikao, samo to ti dodje ko GSP. Bez njega ne mozes - a da li ti je lepo u njemu? T?>> Ocigledno nisi shvatio poentu ni jednog od dva Sezama koji postoje.Ako T?>> to nisi shvatio do sada (a nisi od juce ovde),tesko da ti iko moze to T?>> objasniti,a kamoli promeniti misljenje. Tacno je. Prvo sto sam tvrdoglav, a drugo ne mozes me ubediti da je ovaj sistem zasnovan na konferencijama. Tacno i da jeste, onda se ovde konferencije pogresno vode, cim ih je bas briga ko ce da im bude moderator, i sto nenad izgleda treba da vodi svaku konferenciju posto ove ostale zabole. Rekao sam bi mogao da se pokrene "konkurs" za moderatora. Da se izaberu ljudi koji bi iz hobija vodili neku konferenciju. Naravno, da pritom znaju temu konferencije. Ako mislis da bi ja bio taj koji bi se trpao tu i gurao da budem moderator, gresis. Prvo ne zanima me, drugo ne bih nikad bio izabran. ;) T?>> Po ovome naslucujem da ti sem sistema,ne valjaju ni korisnici koji na T?>> njemu pisu po konferencijama? Tacno. Mnostvo ljudi me ovde nervira, a opet ima dosta ljudi koji su sasvim ok. AcCeSS DeNiED
razno.499 the.edge, -> #496, dekik
T?>> Pa shto onda ne napuste sezam nego nas maltretiraju ovde sa nekim T?>> problemima koje ne umeju ili neche da reshe zbog plate ili shta ti ja T?>> znam chega. Bilo bi lepo kad bi neka firma otkupila sezamnet. GARANTUJEM da bi se sve vratilo u normalu. Samo ko ce da kupi sistem u raspadu? :( AcCeSS DeNiED
razno.500 simce, -> #497, swix
> Ako su nezadovoljni onda neka nađu drugi posao koji će im se > više isplatiti, jer ja nebih da trpim ako su oni "ubedačeni" > ili nezadovoljni. Pa ako nadju drugi posao, ko ce da upravlja sistemom? :)
razno.501 ppecanac, -> #484, the.edge
> PLUS, onaj STILL computers je vec postao deo sistema, posto se Imam jednu vrlo poucnu pricu. .to nenad : da kompenzujemo, ili da pricam ? :))
razno.502 geronimo, -> #495, swix
×× > Sa ove droge, skidanja nema :) ×× Bogami i ima. Ima i te kako ;))
razno.503 geronimo, -> #479, simce
××> skoro) ovaj krs od sezama je u sve gorem i gorem stanju bree. ××> Skoro svaki dan naidjem na neki nod da neradi. E-mail mi nije ××> stigo vec 5 dana (a trebo je da nebude zabune). ×× Bas se pitam nasta trose nase pare :) Ovo je pitanje prilicno glupo ,ali i vrlo pametno.
razno.504 geronimo, -> #492, dr.grba
×× Ni sistem administratori ni moderatori do sada nisu dobili ni belog ×× dinara za svoj rad. A veliko je pitanje da li ce icega i biti. ×× Posebno je uvredljivo sto Dragan Zakic, kao autor softvera koji ×× pokrece Sezam, nije dobio nadoknadu za pisanje i instalaciju ×× softvera. Ali gde onda stvarno idu pare? Nismo mi krivi shto vi radite besplatno(na principu dobre volje).
razno.505 zoxy, -> #496, dekik
> D?>> dinara za svoj rad.A veliko je pitanje da li ce icega i biti.Posebno > D?>> je uvredljivo sto Dragan Zakic,kao autor softvera koji pokrece Sezam, > D?>> nije dobio nadoknadu za pisanje i instalaciju softvera. > Pa shto onda ne napuste sezam nego nas maltretiraju ovde sa nekim > problemima koje ne umeju ili neche da reshe zbog plate ili shta ti e... :( Glasam ZA tvoj predlog da oni napuste sezam.. Predlazem tebe da napravis novi softver za net koji ce , siguran sam, biti bolji, posto si uocio sve probleme sa kojima si se i sam sretao tokom dugogodisnjeg prisustva na netu.. Siguran sam da ces to umeti daleko bolje da uradis od ovih nesposobnjakovica koji trenutno to rade.. U tvoje programersko znanje ne sumnjamo. Isto tako ni u tvoj entuzijazam, dobru volju i spremnost da ostavis svoj posao da bi nam pomogao. Sto se para tice...pa nisi lud da radis dnevno po par sati za dz. Ali samo ti kreni, pa cemo lako da se dogovorimo.. ;)
razno.506 guta, -> #498, the.edge
#> Khmm khmm khmm...pitam se da li spantic ili recimo mikis placaju #> internet? Cisto sumljam... Koliko ja znam, spantic je zaposlen u EUNet-u, za mikisa ne znam, ali on ionako nije više ovde. Uostalom, kakve oni imaju veze sa bilo čim u ovoj raspravi? Nijedan od njih nije file-moderator (mikis je bio ko-fajl-moderator jedno vreme). #> Sta ce mi onda filemoderator ako nije u stanju da skine file?!?! File-moderator je tu da donosi jedan deo fajlova, a zatim i da probira od onoga što kače korisnici šta je vredno da ode u direktorijume. Sad, možemo raspravljati o tome da li je to dovoljno, ali to bih pre ostavio calexu - uostalom, njega prozivaš. #> Mada i tu cisto sumljam, jer sam video da nenad isto donosi razne igre #> od par megabajta. Pitam se da li bi to uradio da skupo placa internet? Ovo je takođe pitanje za nekog drugog (nenada), ne za mene. #> Ja to i radim, kad god vidim nesto relativno zanimljivo, ili predlozim #> filemoderatorima da skinu, posto ja ne mogu jer sam na afroditi. Što je savršeno u redu. #> Vidis Sezampro bar ima mnogo veci email limit, bese nekoliko #> megabajta... A sezam ima 1024kb sa kojim ne mozes nista. SezamPro ima limit od 3Mb za SezamClassic pretplatu, 10Mb za Internet verziju. Ako upoređujemo Classic pretplatu, ne nalazim da 3Mb bitno menja stvar u odnosu na 1Mb. 10Mb je već kudikamo bolje, ali je poprilično skupo, ako se Internet pretplata koristi samo za email - kod EUNet-a je ovo daleko jeftinije. #> Kakav mi je to sistem kada svako moze da ga zeza kako #> hoce?! Bojim se da je ovo van mogućnosti administratora... No, oni će ti verovatno sami bolje odgovoriti, jer ja nemam nikakve formalne veze sa BIGZ-om i SezamNet-om, sve što znam je prilično uopšteno. #> Njima treba skoro godinu dana da reklamiraju STILL computers zbog #> pentiuma. Odma vidis da je sistem slab. Jer na boljem sistemu, prvo ne #> bi bila uopste reklama, a i ako bi je bilo onda bi taj STILL reklamirali #> par puta, jer sto je trazeniji sistem - to bi reklama bila skuplja. Verovatno je tako. Sa druge strane, SezamPro sa kojim stalno porediš Net (što je u redu, jer drugog repera nema), omogućuje cirkularna pisma - količina junk-mail-a je već počela da me nervira. #> Ti nalazis neku satisfakciju u konferencijama, citas osecam svaku #> poruku, trebis fajlove po istim tim konferencijama, ne koristis internet #> email... Ne pratim sve konferencije, ali one koje pratim, pratim relativno pomno. Opet, u nekima aktivno učestvujem, a neke samo pratim kao posmatrač. Ne vidim šta je u tome loše. #> Podji od ovoga: ti si platio ovde da koristis sistem. Razlog #> placanja je "unapredjenje i bolje odrzavanje". Razlog plaćanja je, pre svega, korišćenje usluga sistema. Povećanje pretplate je bilo namenjeno poboljšanju sistema, ali su na to, očigledno, uticali neki drugi razlozi. Opet, ja nemam previše veze sa tim, bolje će ti odgovoriti administratori. #> onda odes u konferencije, vidis svadju #> i prepucavanje. Eh sad, "svađa i prepucavanje". Ok, ima i toga, ali svrha konferencija i jeste sučeljavanje mišljenja - ako bi se svi slagali, nikakvog razgovora ne bi ni bilo. Sa druge strane, ako rasprava oko nekog pitanja pređe u svađu i korišćenje uvredljivih reči, tu je moderator da to spreči. #> Tacno je. Prvo sto sam tvrdoglav, a drugo ne mozes me ubediti da je ovaj #> sistem zasnovan na konferencijama. A na čemu je (bi trebao da bude) zasnovan? #> Tacno i da jeste, onda se ovde #> konferencije pogresno vode, cim ih je bas briga ko ce da im bude #> moderator, i sto nenad izgleda treba da vodi svaku konferenciju posto #> ove ostale zabole. Ovo je već konkretnija kritika - bilo bi lepo ako bi mogao da izneseš još konkretnija zapažanja - ko tačno i šta radi loše - to je već nešto oko čega možemo da raspravljamo kao korisnici. Jako je teško raspravljati o uopštenim konstatacijama, kao na primer "moderatori ne rade svoj posao" - verovatno ima i onih koji ga rade loše i onih koji ga rade dobro. #> Tacno. Mnostvo ljudi me ovde nervira, a opet ima dosta ljudi koji su #> sasvim ok. Nije li lakše da daš ignore onima koji te nerviraju/provociraju? Tome je i namenjen, a sačuvaćeš i živce.
razno.507 dr.grba, -> #504, geronimo
>> Ali gde onda stvarno idu pare? Na žiro račun novinskog sektora BIGZ-a. >> Nismo mi krivi shto vi radite besplatno(na principu dobre volje). Naravno da niko od korisnika nije kriv. Niko nije ni optuživao korisnike.
razno.508 orlic, -> #500, simce
Bilo se nesto pricalo, ne znam o cemu... > Ako su nezadovoljni onda neka nadu drugi posao koji ce im se > vise isplatiti, jer ja nebih da trpim ako su oni "ubedaceni" > ili nezadovoljni. Si> Pa ako nadju drugi posao, ko ce da upravlja sistemom? :) Korisnicko samoupravljanje? :))))))))))))))))))))))))))))
razno.509 orlic, -> #480, guta
Gu> Ovaj sistem svoju prevashodnu atraktivnost zasniva na uslugama koje Gu> su oduvek bile posebne samo za njega - konferencije. Naravno, Gu> postoje i druge stvari: Ne bih rekao da je nivo rasprava u konferencijama na onom nivou po kome je oduvek bio poznat. Gu> - Datoteke: Ovo ipak nije fajl server, niti je pretezno orijentisan Gu> na _kolicinu_ datoteka. Pored toliko FTP servera u Gu> svetu, ne vidim narocitu potrebu za ogromnom kolicinom Gu> datoteka koje bi postojale ovde. Odreden izbor treba da Gu> postoji, ali treba teziti kvalitetu, a ne kvantitetu. Gu> Ionako je nemoguce dovuci ovde cak i mali procenat Gu> ukupno raspolozivog softvera koji obitava na Internetu. Pa ni 'najosnovnije stvari' :) se ne dovlace... Druga stvar, sto bih ja placa i trosio vreme na internetu ako sam vec platio SezamNET koji kao nudi i fajlove kao jednu od svojih usluga. Gu> Dalje, ne moze se ocekivati od "fajl moderatora" da Gu> dovuce _sve_ sto je _svakome_ potrebno. Svako od nas ima Gu> specijalna interesovanja i potrebe, i nema nacina da to Gu> jedan (ili vise) covek sagleda. Opet, ako smatrate da je Gu> nesto zanimljivo za siru populaciju, dovucite ga sami, i Gu> okacite ga u odgovarajucu konferenciju ili moderatoru na Gu> mail. Licno se trudim da, ako nadem nesto zanimljivo na Pogledaj sta je stiglo novo za zadnjih mesec dana... Neces se ubiti od citanja. A razmisli onda da li to sto je stiglo zanima vecinu korisnika. Cak nema ni patcheva za najpoznatije programe. Gu> - Chat: Ovo je, sigurno, najatraktivnija usluga za nove (i Gu> mlade) korisnike. Potpuno nov vid direktne komunikacije, Gu> sa novim pravilima i nacinom izrazavanja. Ovde morate da ? Sa cenom od 16.75 dinara sata razgovora sa beogradom chat bi mi bio veoma skup sport. A nisam jedini korisnik Sezam-a koji nije iz Beograda. Gu> - Mail: Privatna posta je jedna od prilicno koriscenih usluga Gu> ovde, i stoji cinjenica da komunikacija sa inostranstvom Gu> (citaj van Sezama) nije uvek sjajna. Ali, ako mi je Gu> potreban siguran i brz email za inostranstvo, ne verujem Gu> da cu koristiti ni SezamNet, ni SezamPro, iako sam Gu> prisutan na oba sistema. Jednostavno, oni nisu Gu> prevashodno namenjeni za komunikaciju sa inostranstvom, Gu> i ne mogu da se mere sa jedinim _pravim_ Internet Gu> provajderom kod nas - EUNetom. Ako je ono sto je tebi Gu> potrebno siguran i pre svega brz email, uplati pretplatu Gu> kod EUNeta - ako se koristi samo za postu (lite rezim), Gu> EUNet ima vrlo prihvatljive cene, pristupacne prakticno Gu> svakom. Sa ovimse jos i najise slazem. Ali ako vec mail kasni par dana uprava bi mogla to i da napomene u konferenciji da znam da koristim druge sisteme.
razno.510 the.edge, -> #506, guta
T?>> on ionako nije vise ovde.Uostalom,kakve oni imaju veze sa bilo cim u T?>> ovoj raspravi?Nijedan od njih nije file-moderator (mikis je bio Spantic vise nema veze, odkad ga skoro ovde vise i nema(razlog: mikroracunari) , ali dok je bio i on je dovlacio neke fajlove sa interneta. T?>> Sad,mozemo raspravljati o tome da li je to dovoljno,ali to bih pre T?>> ostavio calexu - uostalom,njega prozivas. Pa dovoljno je za nekog sa 1200-2400 modemom koji 1mb skida po nekoliko dana, pa taman kad stigne nesto novo, on bas upravo zavrsi sa skidanjem starog... T?>> 3Mb bitno menja stvar u odnosu na 1Mb.10Mb je vec kudikamo bolje, ali T?>> je poprilicno skupo,ako se Internet pretplata koristi samo za email - T?>> kod EUNet-a je ovo daleko jeftinije. Ali koliko mi se cini (ispravi me ako nisam upravu) sa internet pretplatom na sezamprou dobijes ne samo 10mb email vec i full internet pristup. T?>> pomno.Opet,u nekima aktivno ucestvujem,a neke samo pratim kao T?>> posmatrac.Ne vidim sta je u tome lose. Nista, samo si navikao na ove konferencije. Plus si clan sezamproa tako da mesas ove + one konferencije i bude ti super, niti ti smeta sto ovde ne radi pola stvari ovde, ili sto nema novih fajlova, jer sve to imas na prou. T?>> ocigledno,uticali neki drugi razlozi.Opet,ja nemam previse veze sa tim, T?>> bolje ce ti odgovoriti administratori. Stvar je u tome sto mi nece odgovoriti... T?>> pitanja prede u svadu i koriscenje uvredljivih reci,tu je moderator da T?>> to spreci. Gde je? T?>> A na cemu je (bi trebao da bude)zasnovan? Pa dobre konferencije su svakako plus, ali ako racunas SAMO na konferencije, pogledaj malo po svetu (telnetuj se na neke americke bbsove) i vidi sta se zove bbs. NI JEDAN nema samo konferencije u smislu da mu je to najjaca strana. Ako bi ovaj sistem i bio zasnovan samo na konferencijama, mene ovde uopste ni ne bi bilo. T?>> raspravljati o uopstenim konstatacijama,kao na primer "moderatori ne T?>> rade svoj posao" - verovatno ima i onih koji ga rade lose i onih koji T?>> ga rade dobro. Recimo moderator za konferenciju "vicevi", "igre" + druge konferencije (trudicu se da navedem i njihova imena cim ih budem saznao) u kojima jedino nenad obavlja moderatorske duznosti (pcos, komunikacije, pchard). Ovo sam vec bio napisao, al' ajd'. T?>> Nije li lakse da das ignore onima koji te nerviraju/provociraju? Tome T?>> je i namenjen,a sacuvaces i zivce. To i radim, ali tvoje pitanje je bilo da li me nerviraju neki iz konferencija i ja sam ti odgovorio :) AcCeSS DeNiED
razno.511 the.edge, -> #507, dr.grba
T?>> Na ziro racun novinskog sektora BIGZ-a. A kako bi bilo kad bi se presekao dovod tih para do njih? Ili recimo kad bi ovi sto rade za DZ stupili u strajk i ugasili sve masine, da sezama nema neko vreme? Nista se nece izgubiti, bilo bi ili isto ili bolje. AcCeSS DeNiED
razno.512 epson, -> #489, dekik
│ Pa reshiche kad im dosadimo a ako ih ti budesh branio nishta od toga. └───────────────────────────────────────────────── 'Silne grešiš sinko', ali kako hoćeš .
razno.513 epson, -> #492, dr.grba
│ nije dobio nadoknadu za pisanje i instalaciju softvera. └───────────────────────────────────────────────── Što se vidi kucanjem komande 'ver' .
razno.514 aljosa.obuljen, -> #510, the.edge
>Ali koliko mi se cini (ispravi me ako nisam upravu) sa internet pretplatom >na sezamprou dobijes ne samo 10mb email vec i full internet pristup. ^^^^^^^^^^ koliko sam ja upucen, sa internet pretplatom dobijas ovoliko mesta na disku, a 6mb emaila. imam pred sobom cenovnik od pre mesec dana, a koliko znam nista se menjalo nije...4mb nije zanemarljiva stvar.... poz., aljosa
razno.515 supers, -> #491, guta
>> što nije, znao bi prostu činjenicu: SezamPro i SezamNet, u >> trenutnom stanju, _nisu_ u stanju da ispune uslove za profesionalno >> korišćenje razmene pošte sa inostranstvom. SezamPro nudi odličnu razmenu pošte sa inostranstvom. Uostalom, koriste Telefonijin link i usluga nije ništa slabija nego recimo sa Beotela. Kada šaljem mail nekom programu kao što je judge@galeb.etf.bg.ac.yu, odgovor mi dođe za tridesetak sekundi.
razno.516 dekik, -> #505, zoxy
D?>> Glasam ZA tvoj predlog da oni napuste sezam.. Predlazem tebe da D?>> napravis novi softver za net koji ce ,siguran sam,biti bolji,posto si D?>> uocio sve probleme sa kojima si se i sam sretao tokom dugogodisnjeg D?>> prisustva na netu.. Siguran sam da ces to umeti daleko bolje da uradis D?>> od ovih nesposobnjakovica koji trenutno to rade.. U tvoje programersko D?>> znanje ne sumnjamo.Isto tako ni u tvoj entuzijazam, dobru volju i D?>> spremnost da ostavis svoj posao da bi nam pomogao. Sto se para tice... D?>> pa nisi lud da radis dnevno po par sati za dz. Ali samo ti kreni,pa D?>> cemo lako da se dogovorimo.. Nisam ja rekao da ochu da napravim software ali ako oni nisu sposobni da odrzhe sistem shta nas onda zajebavaju ovde. Razumem da Zakic nije dobio nikakvu lovu za software ali to ne znachi da, poshto je vech tu, ne treba da radi svoj posao.
razno.517 dekik, -> #497, swix
D?>> Ako su nezadovoljni onda neka nadu drugi posao koji ce im se vise D?>> isplatiti, jer ja nebih da trpim ako su oni "ubedaceni" ili D?>> nezadovoljni. Tachno nek se ugledaju na Ristanovicha ;)
razno.518 dekik, -> #500, simce
D?>> Pa ako nadju drugi posao,ko ce da upravlja sistemom?:) Pa kad su posle Ristanovicha nashli njih onda mogu i posle njih da nadju nekog.
razno.519 guta, -> #515, supers
#> SezamPro nudi odličnu razmenu pošte sa inostranstvom. SezamPro, kao i SezamNet ima limit na količinu email-a. Taj limit je nešto veći, ali i dalje nedovoljan za _profesionalno korišćenje_. Evo primera: zamisli firmu koja se ovde bavi razvojem aplikacija, a centrala joj se nalazi u drugoj zemlji. Kada se razvija 5-6 projekata paralelno, i verzije softvera šalju non-staop u oba smera, to čini oko 10-15Mb _dnevno_. Obrati pažnju: SezamPro i za firme ima isti limit za email. Ovo je primer iz života, a ima ih još nekoliko. Dok oba sistema ne budu nudila _neograničenu_ količinu email-a, nijedan ne može da pretenduje na o od "odlične razmene pošte".
razno.520 guta, -> #514, aljosa.obuljen
#> koliko sam ja upucen, sa internet pretplatom #> dobijas ovoliko mesta na disku, a 6mb emaila. #> imam pred sobom cenovnik od pre mesec dana, a #> koliko znam nista se menjalo nije...4mb nije #> zanemarljiva stvar.... Ok, moguće je da sam promašio tačnu cifru, verovatno mi je ovo 10Mb ostalo zbog nečeg drugog u sećanju. Ali to ne menja stvar bitno - za realnu upotrebu (čitaj: za firme), bilo kakav limit je neprihvatljiv. Za privatne korisnike, ako glavni akcenat bacaju na email, opet mi se čini da ni Pro ni Net ne mogu da priđu blizu Eunet lite režimu, u kome nema nikakvog limita, brži je od oba i kvalitetniji, a opet za drastično manje pare.
razno.521 guta, -> #509, orlic
#> Ne bih rekao da je nivo rasprava u konferencijama na onom nivou po kome #> je oduvek bio poznat. To je već drugi, i ozbiljniji problem, da ne kažem tužna činjenica. Opet, uz samo malo dobre volje novih korisnika i malo više angažovanja moderatora sve bi to leglo na mesto. Moram da svalim i deo krivice za takvo stanje i na nas, "starije korisnike", koji smo na Sezamu već dugi niz godina - izgleda da je podosta nas izgubilo zamah i dobru volju... Generacijo (na Sezamu) probudi se :) #> ? Sa cenom od 16.75 dinara sata razgovora sa beogradom chat bi mi bio #> veoma skup sport. A nisam jedini korisnik Sezam-a koji nije iz Beograda. Slažem se, samo sam dao svoj komentar i viđenje pojedinih usluga koje nudi Sezam - ne koristi ih svako u istom obimu.
razno.522 guta, -> #510, the.edge
#> T?>> on ionako nije vise ovde.Uostalom,kakve oni imaju veze sa bilo cim u #> T?>> ovoj raspravi?Nijedan od njih nije file-moderator (mikis je bio Nevezano za ovu raspravu, koji olr koristiš? Gledam kako masakrira citate (jede razmake u citatu) i pitam se da li sam ja ovako pisao...
razno.523 acafaca, -> #459, vukan
-=> Hoće li biti Interneta (kao što piše u gorepomenutom -=> pamfletu)? To bi bio dobar razlog za nastavak saradnje. Da li -=> će se priznati pretplata ako se te lepe stvari dese pre njenog -=> isteka? Šta je sa korisničkim interfejsom?... itd. Pa ako ne produžiš preplatu neće biti para iz čega sledi nema interneta. Naravno ovo je generalizovano uz uslov da iz uprave ne konsultuju šanu majku. :))
razno.524 the.edge, -> #522, guta
T?>> Nevezano za ovu raspravu,koji olr koristis?Gledam kako masakrira T?>> citate (jede razmake u citatu)i pitam se da li sam ja ovako pisao... Pa prvo da ti kazem da citat uopste ne mora da postoji. Blago tebi ako analiziras svaki citat. Citat sluzi samo da se snadjes na brzinu i da razumes moju repliku. Drugo, koristim borenet olr. I uopste ne masakrira vec skracuje bespotrebne space-ove. AcCeSS DeNiED
razno.525 guta, -> #524, the.edge
#> Pa prvo da ti kazem da citat uopste ne mora da postoji. Nepisano pravilo elektronskih komunikacija podrazumeva korišćenje citata. #> I uopste ne masakrira vec skracuje bespotrebne space-ove. --- Kako to Borenet olr određuje šta su "nepotrebni space-ovi"? Ovako kako _masakrira_ moje citate, smatram da ih poružnjava i čini da ispada da sam nepismen (ili bar nepismeniji nego što jesam ;). Smatram da ovo nije u redu, jer menjanje citata ne spada u lepo ponašanje. Kako bi bilo da moj olr izbacuje iz tvojih citata "nepotrebne reči, fraze i rečenice"?
razno.526 the.edge, -> #525, guta
T?>> Nepisano pravilo elektronskih komunikacija podrazumeva koriscenje T?>> citata. Ma nek pise sta hoce, ja to koristim radi preglednosti. T?>> _masakrira_ moje citate,smatram da ih poruznjava i cini da ispada da T?>> sam nepismen (ili bar nepismeniji nego sto jesam ;). Ih ih ih...strasno. Sta li ce ljudi da misle ako ti neke reci predju u drugi red? Boze sacuvaj. ;) T?>> Smatram da ovo nije u redu,jer menjanje citata ne spada u lepo T?>> ponasanje.Kako bi bilo da moj olr izbacuje iz tvojih citata "nepotrebne T?>> reci,fraze i recenice"? Uh, slobodno :)) Majke mi, radi sta hoces, nemoj cak ni da koristis citat, ne smeta mi. I btw: ja ti nista ne menjam, vec on samo " " prostor suzbije u "" ili " " vec kako ide... AcCeSS DeNiED
razno.527 geronimo, -> #525, guta
×× Smatram da ovo nije u redu, jer menjanje citata ne spada u lepo ×× ponasanje. Kako bi bilo da moj olr izbacuje iz tvojih citata ×× "nepotrebne reci, fraze i recenice"? Ovo je vec palamu*enje