razno.743popovics,
Družeći se sa Sezamom ustanovio sam jedno pravilo:
AKO NEKO PRAVILO SVI POŠTUJU ONO VIŠE NE VAŽI!!!
Primer:
Pravilo da BBS-ove treba zvati uveče za Sezam NE VAŽE. Ja teže
Sezam dobijam uveče nego u sred bela dana. Takođe primećujem da
nešto sa Sezamovom centralom nije u redu-Zovem, nije zauzeto-ali se
niko ne javlja (!?!) Međutim ove se popravlja zadnjih dana. :)
razno.744buva,
-> #743, popovics
(;)Pravilo da BBS-ove treba zvati uvece za Sezam NE VAZE. Ja teze
(;)Sezam dobijam uvece nego u sred bela dana
?
Pa to je bash zato shto ljudi poshtuju to pravilo ,i zovu uveche ;)
razno.745msp.,
Zna li iko ko pravi matrice i patrice za suvi zig?
Cekam e-mail.
Pozdrav msp.
razno.746voyager,
-> #743, popovics│ Pravilo da BBS-ove treba zvati uvece za Sezam NE VAZE. Ja teze
│ Sezam dobijam uvece nego u sred bela dana. Takode primecujem da
└──────────────────────────────────────────────────────
?! Mislis obrnuto, teze dobijes u sred bela dana nego uvece :)
Voyager
razno.747pvlada,
U uputstvu za korišćenje komandi open i join u conf režimu,
primetio sam da fali jedno slovo:
>Sintaksa: CONF JOIN ime
> CONF OPEN me
Valjda treba ime, a ne me ;)
Pozdrav Vlada
razno.748space.ace,
Narode, došao je i taj trenutak da se sklanjam sa ovog sistema.
Tokom ovih par godina druženja sa vama, bilo mi je veoma lepo i prijatno.
Osećao sam se kao pravi Sezamovac, voleo sam da chat-ujem, da pišem i
diskutujem po konferencijama, da pomažem drugima, pa i da branim svoje
stavove.
Polako sam kasnije prestao da chat-ujem. Oduzimalo mi je mnogo dragocenog
vremena, a nije davalo nikakve smislene rezultate. Iz tog razloga, dao sam
i "off" na igranje podmornica.
Prisustvovao sam svemu i svačemu na ovom sistemu, prisustvovao sam menjanju
tri softvera (prvi zz-ov, drugi dragish-in, (po meni najbolji; nhf, zak), i
treći zak-ov). Prisustvovao sam izbacivanjima sa sistema, raznim flame-war-ima.
Sve mi se to nije sviđalo, ali sam produživao pretplatu zbog drugara sa kojima
jedino ovako kontaktiram i zbog nade da će biti bolje.
No, bivalo je sve gore i gore. Dobio sam internet adresu negde drugo, a i
moje nade o ovom sistemu sve su manje i manje. I eto, došao je i taj trenutak
da se rastanem sa Sezam-om.
Naravno, ne zauvek, jer čim bude bolje na ovom sistemu, eto mene nazad. Sad,
možda to nekome liči na "čekanje na gotovo", ali stvarno nemam više sredstava
da podržavam ovaj sistem. Ne mogu i neću da ga podržavam.
Pozdravljam vas sve i živi mi bili. Ako iko hoće da me kontaktira, može
mi pisati na alex@emi.yu.
Budimo u kontaktu. Čim se Sezam oporavi, zovite me nazad (:.
Pozdrav još jednom, Aleksandar Radulović (aka space.ace).
razno.749dzakic,
-> #747, pvlada> > CONF OPEN me
> Valjda treba ime, a ne me ;)
Treba :). Hvala, ispravljeno je.
razno.751dejanp,
OTVORENA JE GRUPA KARA.BURMA
==========
razno.752dr.iivan,
-> #751, dejanp> OTVORENA JE GRUPA KARA.BURMA
> ==========
A cime se grupa bavi?
razno.753the.edge,
Primetio sam da se moze napisati mail useru koji nije nepostoji, tj. onome
kome se sa "res r" komandom dobija da nije reg. korisnik.
Primeri su lexus, dizel. Sasvim slucajno, iz zezanja sam stavio
"ma w lisac" i dobio odobrenje za slanje maila!?
Da li je ovo neki novi user ili neki izbaceni?
Jedino sto znam, jeste da ga nikad nisam video na sezamu.
AcCeSS DeNiED
razno.754darth.vader,
-> #753, the.edge>> Da li je ovo neki novi user ili neki izbaceni?
>> Jedino sto znam, jeste da ga nikad nisam video na sezamu.
Koliko znam, tako nesto je moguce kod onih usera koji su se
prijavili, a nisu uplatili pretplatu... Tek kada plate pretplatu,
onda mozes da im vidis resume :)
See ya, Darth :)
razno.755kum.djole,
-> #430, kostja> E, možda je pravo vreme da pribaviš instalacionu verziju...
Jeste, kao što je također pravo vreme da kupim nov flopi disk, pošto je
stari crk'o, kao što je vreme da kupim veći hard disk jer je ovaj 130MB,
kao što je vreme da kupim zvučnike, jer - kuj će mi SB bez zbučnika ;)
možda je pravo vreme za CD, jer..
"Hoćeš da jedeš, hoćeš da jebeš - a to košta.." .. ;)
razno.756simce,
-> #754, darth.vader> Koliko znam, tako nesto je moguce kod onih usera koji su se
> prijavili, a nisu uplatili pretplatu... Tek kada plate
> pretplatu, onda mozes da im vidis resume :)
Ali nije moguce pisati im mailove, mislim da je ovo moguce
samo kod ljudi koji su izbacheni sa sistema ;)
razno.757kostja,
-> #755, kum.djole=> Jeste, kao što je također pravo vreme da kupim nov flopi disk, pošto je
Ma, kome još treba flopi...
=> stari crk'o, kao što je vreme da kupim veći hard disk jer je ovaj 130MB,
E, ovome treba fali nulica ...
=> kao što je vreme da kupim zvučnike, jer - kuj će mi SB bez zbučnika ;)
Što jest, jest...
=> možda je pravo vreme za CD, jer..
Pa, bolje sačekaš DVD...
=> "Hoćeš da jedeš, hoćeš da jebeš - a to košta.." .. ;)
E, vidiš i nemora da košta... flopi ne kupuješ, nula je
nula, SPS ne volimo a DVD još nije stigao ;)
razno.758kum.djole,
>> black.widow 16:09 Chat No more tomorrow.. Life is killing you
>> stameni 16:22 Off S M R T Ž I V O T U
>> nesha 16:04 Sezam
>> saint 16:00 Sezam Samo je smrt siguran posao...
Nedeljno popodne.. ;)
"Deco, 'de vam je mladost ?" ;) (c) čikaMaksa
razno.759silence,
-> #758, kum.djole> >> black.widow 16:09 Chat No more tomorrow.. Life is killing you
> >> stameni 16:22 Off S M R T Ž I V O T U
> >> nesha 16:04 Sezam
> >> saint 16:00 Sezam Samo je smrt siguran posao...
Još da nesha prilepi jedno "Živela SMRT!", pa da kompletiramo ekipu. ;)
Ne sećam se da sam u skorije vreme čuo veći (a i gluplji, boga mi)
pleonazam od ove stameni-jeve izmišljotine...
razno.760miskop,
-> #759, silence->> >> stameni 16:22 Off S M R T Ž I V O T U
-> Ne sećam se da sam u skorije vreme čuo veći (a i gluplji, boga mi)
-> pleonazam od ove stameni-jeve izmišljotine...
Da li ti znaš šta je pleonazam uopšte?
razno.761usladic,
kako da idem na internet preko sezama?
odgovor mi posaljite na e-mail:
usladic@rt270.vin.bg.ac.yu
razno.762emajsijuen,
-> #761, usladicUs>> kako da idem na internet preko sezama?
Us>> odgovor mi posaljite na e-mail:
Us>> usladic@rt270.vin.bg.ac.yu
Preko SezamNet-a nikako. Pretplati se za Sezam Pro :)
razno.763silence,
-> #760, miskop> Da li ti znaš šta je pleonazam uopšte?
Probaj da pratiš svoj osećaj za jezik... Gledajući striktno definiciju
pleonazma dvočlana grupa reči "smrt zivotu" možda i na može da se shvati
kao pleonazam...
Po definiciji pleonazam je gomilanje suvišnih reči u izrazima (sa
primerima kao što su: plavi blu-džins, mali dečačić, stara baba, itd).
Svi primeri koji se uče u školi koriste 'pridevski pleonazam', pleonazam
koji nastaje kada na imenicu dodamo suvišni pridev - dovoljno je reći
samo 'baba', 'stara baba' je već nepotrebno...
Posmatram sada samo reč "smrt", njeno značenje. Može li se smrt
odnositi na nešto drugo no na život? Ne može, umire samo ono što je
živo. Zaključujem da je "smrt životu" pleonazam. Možda ne izgleda
kao pleonazam, obzirom da nije u pitanju 'pridevski' već 'objektni
pleonazam'. Ali sledeći svoj osećaj za jezik...
razno.764askripka,
-> #763, silence=- dovoljno je reći samo 'baba', 'stara baba' je već nepotrebno...
Pa sad... za ovo nisam siguran... ;) Znam ja i neke 'babe' koje imaju manje od
40... godina, naravno... pa se uopšte ne podrazumeva ono 'stara'... ;)
razno.765banga,
-> #764, askripka> Pa sad... za ovo nisam siguran... ;) Znam ja i neke 'babe' koje
> imaju manje od 40... godina, naravno... pa se uopšte ne
> podrazumeva ono 'stara'... ;)
Znam neke i preko 50, koje se ne uklapaju. Nažalost sve više ih je
daleko ispod tog godišta koje se vrlo dobro uklapaju :(
razno.766suputd,
Oformljena je grupa KRUG !!!
Ljubitelji EKV, VAN GOGH-a ... javi te se!
razno.767pvlada,
dzej 00:47 Sezam
nesha 00:56 Chat.grp
lora.palmer 01:05 Chat.grp
pecanac 01:11 Sezam k.y.MF.h.r.
pvlada 00:58 Sezam Fuel My Fire
max. 23:03 Chat Ko je vlasnik grupe medicina?
gmbm 00:52 Edit
branimir 01:12 Sezam Panter Panta
sqweaky 00:57 Edit
Obratite pažnju na vreme od kada je max. u Chatu, tj nije u
chatu.
razno.768max.,
-> #767, pvlada
<M> dzej 00:47 Sezam
<M> nesha 00:56 Chat.grp
<M> lora.palmer 01:05 Chat.grp
<M> pecanac 01:11 Sezam k.y.MF.h.r.
<M> pvlada 00:58 Sezam Fuel My Fire
<M> max. 23:03 Chat Ko je vlasnik grupe medicina?
<M> gmbm 00:52 Edit
<M> branimir 01:12 Sezam Panter Panta
<M> sqweaky 00:57 Edit
<M>
<M> Obratite paznju na vreme od kada je max. u Chatu, tj nije u
<M> chatu.
Pa shta? Moja stvar...
razno.769popovics,
-> #768, max.
▄- Pa shta? Moja stvar...
Pa, i nije baš tvoja stvar, kada je verovatno nod na kome (ni)si bio bio
zauzet, pa niko drugi nije mogao da dobije vezu...
razno.770pvlada,
pvlada>> ? aextract
Sintaksa: UNARC ime.arhive ŠfilespecĆ
PAD UNARC ime.arhive ŠfilespecĆ
Sadržaj arhive se raspakuje u PAD. Arhiva može biti u javnom
irektorijumu ili u PAD-u, u oba slučaja se raspakovani sadržaj
++++++++++++
Treba valjda direktorijumu, a ne irektorijumu.
Pozdrav Vlada
razno.771max.,
-> #769, popovics
<M> Pa, i nije bas tvoja stvar, kada je verovatno nod na kome (ni)si
<M> bio bio zauzet, pa niko drugi nije mogao da dobije vezu...
I shta, ja sam kriv?
razno.772popovics,
-> #771, max.
▄- I shta, ja sam kriv?
Nisi ti, normalno - Sezam....
razno.773partner,
bivsem studentu ETF potrebna pomoc: da li neko moze da mi skine otrebna pomoc:
i posalje u mail "Ko je gde sa ETF" sa sajta? Unapred hval
razno.774popovics,
-> #773, partner
▄- bivsem studentu ETF potrebna pomoc: da li neko moze da mi
▄- skine otrebna pomoc: i posalje u mail "Ko je gde sa ETF" sa
▄- sajta? Unapred hval
Jeli, jesi li ti onaj što sve ostavi nedovr ?
razno.775pvlada,
pvladadosĐdrivers>> cdromĐ
Direktorijum 'romĐ' ne postoji.
pvladadosĐdrivers>> cdromĐ
greška
Pozdrav Vlada
razno.776dzim,
-> #727, djcorto
<M> Instalacija za RealAudio Player 4.01 final release...
Jel registrovan?
razno.777pvlada,
===============================
7.367 VICEVI.4:politicki
*****, 27.12.97. 00:00, 66 chr
---------------------------------------------------------
grafit u zemunu:
MENJAM VOJU ZA DANU
SIFRA: GOVNO ZA GOVNO
----------------------------------------------- 7.367 ---
Koji je to korisnik ***** ?
Pozdrav Vlada
razno.778dbambi,
-> #777, pvlada=>===============================
=> 7.367 VICEVI.4:politicki
=> *****, 27.12.97. 00:00, 66 chr
=> ---------------------------------------------------------
=> grafit u zemunu:
=>
=> MENJAM VOJU ZA DANU
=>
=> SIFRA: GOVNO ZA GOVNO
=> ----------------------------------------------- 7.367 ---
=>
=> Koji je to korisnik ***** ?
=>
=> Pozdrav Vlada
Jedino u conf vicevi mogu se ostavljati takve anonimne poruke.
Nisam to radio, pa ne znam tačan postupak, ali stvari tako stoje.
Iskren da budem, nije mi baš jasno zašto neko ima takve potrebe :)
Da...ne možeš saznati koji je to korisnik :)
Bambi
razno.779kenza,
Hi!
E pa upravo, srecna vam Nova godina! Najpre da vam pozelim bolje
funkcionisanje celog Sezama u narednoj godini; naravno, vise para
i vise srece sa PTT-om ;)
Poz.
razno.780epson,
Srećna Nova '98 !
razno.781miskop,
Svim Sezamovcima želim sve najbolje u Novoj 1998. godini !!!
Miško
razno.782bcvetkovic,
Srecna Nova 1998. godina!!!!!!!!!!!!
razno.783fantom,
srecna nova godina svima !!!
razno.784mikson,
Sta dobija pobednik izbora za vic meseca, sta drugi a sta treci?
razno.785spaceman,
>
>===============================
> 9.890 PCUTIL.4:razno
> bceklic, 24.12.97. 18:53, 601 chr
> Odgovor na 9.884, obren, 19.12.97. 22:34
>---------------------------------------------------------
>>> Nisam siguran, ali mislim da postoji i program domaceg autora
>>> koji to moze da radi. Mislim da je autor BCEKLIC. On je autor
>>> programa za zastitu programa od izmena itd. Ali cini mi se da
>> je radio i ovakav program.
>>
>> Da, ima demo na Sezamu u \DOS\DEMO\pcguard.zip ali nesto nisam
>> siguran da je previse funkcionalan dok se ne plati
>> registracija.
>
> PC Guard (Dos/Win) je program za zastitu softvera a za kontrolu
>pristupa postoji SysGuard. Sve dodatne informacije kao i
>najnovije demo verzije mogu se dobiti na web prezenticiji:
>
> http://www.beotel.yu/~comsec/
>----------------------------------------------- 9.890 ---
>
>===============================
> 8.1228 IGRE.3:razno
> noay, 24.12.97. 18:44, 56 chr
>---------------------------------------------------------
>Da li neko ima igru Myth<za zx>
>To je 2D platforma.
>
>----------------------------------------------- 8.1228---
>
>===============================
> 8.1229 IGRE.3:razno
> the.edge, 24.12.97. 19:10, 138 chr
> Odgovor na 8.1226, johnnya, 24.12.97. 16:58
>---------------------------------------------------------
>Imam ja Z80 3.0 pcformat edition...tu sigurno ima...ali mi treba reg.
>Pa, ako te ne mrzi, ostavi mail sa forom za reg.
>
>AcCeSS DeNiED
>----------------------------------------------- 8.1229---
>
>===============================
> 6.721 EXTRA.9:sf
> olio, 24.12.97. 18:22, 139 chr
> Odgovor na 6.720, vstan, 24.12.97. 00:30
>---------------------------------------------------------
>> A zasto se ovom temom ne bi bavili u ovoj konferenciji ?
>> Ili mozda da je zatvorimo ?
>
>Podrzano.
>Kakva grupa, mora u konferenciju.
>----------------------------------------------- 6.721 ---
>Poruka 4, 934 chr.
>
>*.*
>------------------
>AMIGA <DIR> Amiga related files
>ATARI <DIR> Atari related files
>DOS <DIR> DOS related files
>MAC <DIR> Macintosh related files
>OS2 <DIR> ű OS/2 Warp related files
>SEZAM <DIR> ű Sezam related files
>UNIX <DIR> Unix related files
>WINDOWS <DIR> Windows related files
>allfiles.txt 245k Spisak svih datoteka od Uto, 23.12.1997 u 05:12
>allfiles.zip 96k Arhiviran spisak datoteka od 23.12.1997 u 05:12
>
>amiga\*.*
>------------------
>ARC <DIR> Arhiveri, packeri i kompresori
>.
>.
>.
SORRY na dugom citatu ali ovo gore je verovali ili ne
sadrzaj allfiles.txt.
Sta cemo jos doziveti?
Space
razno.786popovics,
PAŽNJA:
~~~~~~~
Otvorena je grupa BETA koja se bavi Beta testingom programa.
U nju možete poslati svoj program na testiranje, ali i testirati
tuđe i tako bitno uticati na dalji razvoj programa.
Za učlanjenje mail-ujte me ( popovics )
razno.787vlarad,
Izgleda da je proradio MAIL.
Dobio sam na Galebu poruku koju sam sebi poslao sa Sezama pre 15-ak dana.
razno.788gligo,
Citam one prozivke na racun uprave, pa me sve kopka....
Dajte bre ljudi, uozbiljite se....
Pa valjda znate sta je 20 din, koliko kosta pretplata na jedan
mesec....ne mozes 3 pakle cigara da kupis....
A vi se bunite, te ovo, te ocemo MUD, te ocemo Pentiume, te ocemo
da ne zvoni u prazno, te mail se ne salje na vreme..
...ej, stanite malo...zapitajte se...
Primetio sam da se najvise bune ljudi koji su odavno na Sezamu,
koji znaju kako je ranije (dobro) bilo, pa im sad sve ovo nekako
tesko pada, razaocarani su...
Eno vidim pre neki dan firusa, lik i dalje drzi onaj tagline
ALBS....
Vidi se da mu u nekoj meri, tesko pada propadanje Sezama, ali zna
da vilenenjem svakim danom u temi kritika nece nista postici....
Razmislite malo pre nego sto napisite poruke u kojima prozivate
upravu, mozda zato sto je to i u trendu....
Znam da ce biti sad raznih reply-eva, ali prihvatam samo
ozbiljne odgovore.
Ajd...
razno.789hercog,
-> #788, gligo=> Pa valjda znate sta je 20 din, koliko kosta pretplata na jedan
=> mesec....ne mozes 3 pakle cigara da kupis....
Ja nemam ništa protiv ni da se cena poveća, al' da se zna
šta se dobija za tu cenu.
=> da ne zvoni u prazno, te mail se ne salje na vreme..
Na ovom sistemu sam iz 3 razloga:
1. mail ovde i van sistema
2. jedna grupa sa ljudima koji mi nešto znače
3. sentimentalna vezanost, ovde sam od 1991
=> Primetio sam da se najvise bune ljudi koji su odavno na Sezamu,
=> koji znaju kako je ranije (dobro) bilo, pa im sad sve ovo nekako
=> tesko pada, razaocarani su...
Što jez' jes'...
Sale
razno.790kostja,
-> #788, gligoE, sad, da odmah kažem da nisam imao želju da pišem
oproštajno pismo kakvo su ovde ostavljali mnogi u
zadnjih godinu-dve, ali...
=> Pa valjda znate sta je 20 din, koliko kosta pretplata na jedan
=> mesec....ne mozes 3 pakle cigara da kupis....
Moram ti priznati da ti je proračun tačan... samo si malce
zamenio stvarima mesto.
Niko ovde nije postavljao pitanje cene nego kvaliteta
usluga. Dakle, pre će biti da je cena od 20 dinara još
aktuelna jer je onima u BIGZ-u jasno da više i ne smeju
da traže za ovako nešto.
Čisto ilustracije radi... pretlata mi ističe 18.02. i
od tada ću biti na SezamPro-u. Ako nisi upućen tamo je
trenutna cena 50 din. za meseca dana pretlate.
=> A vi se bunite, te ovo, te ocemo MUD, te ocemo Pentiume, te ocemo
=> da ne zvoni u prazno, te mail se ne salje na vreme..
Bilo je raznoraznih želja, čestitka i pozdrava tokom
svih ovih godina. Sve to spada u ideje ljudi šta bi
voleli da vide na ovom sistemu. Normalno, svaka novina
bi dovela do povećanja pretlate ili zasebnog plaćanje
tih novih mogućnosti.
Ono na šta su se ljudi bunili ovih dana je neregularnost
rada sistema. Dakle, zahtevalo se samo normalno funkcionisanje
sistema, što svaki korisnik ima pravo da traži. Ako su ljudi
platili onoliko koliko je BIGZ tražio onda je sasvim u redu
da traže onaj minimum koji je podrazumevan tom transakcijom.
Dakle, redovan rad sistema (bez zaglavljenih nodova i zvonjenja
u prazno) i normalno funkcionisanje osnovne usluge u računarskim
komunikacijama (e-mail).
Ostavićemo po strani činjenicu da je drsko i neposlovno
neodgovaranje i ignorisanje kritika i pitanja korisnika
u konferenciji koja postoji da bi se raspravljalo o sistemu.
=> Primetio sam da se najvise bune ljudi koji su odavno na Sezamu,
=> koji znaju kako je ranije (dobro) bilo, pa im sad sve ovo nekako
=> tesko pada, razaocarani su...
To ne bi trebalo da te čudi... ali ti si ovde nov?
Stariji korisnici se bune jer odlično znaju šta je Sezam
nekada bio, ne samo u računarskim komunikacijama nego i
u životima ljudi koji su obitavali na njemu. Stoga nemoj
da te čudi što su razočarani kada vide Sezam u ovakvom
stanju u kakvom je sada.
Iskreno rečeno... još uvek samo ovde baš zbog tih starih
dana i nekih ljudi koji me vežu za ovaj sistem.
=> Razmislite malo pre nego sto napisite poruke u kojima prozivate
=> upravu, mozda zato sto je to i u trendu....
Ne poziva se uprava zato što je to u trendu, nego što
za to ima itekako opravdanih razloga. Isto tako firus
ne potpisuje svoje poruke reda radi, nego u nadi da će
Sezam dobiti nazad bar delić onog što je imao.
Što se mene lično tiče... ja stari Sezam ne bih dao ni
za deset Internet-a, ali moramo biti realni i reći da
danas gotovo da više nema nada za njega. Zato mi je bolje
otići nego da me jednog jutra dočeka poruka da Sezam
više ne postoji.
razno.791gligo,
-> #790, kostja> Niko ovde nije postavljao pitanje cene nego kvaliteta
> usluga. Dakle, pre ce biti da je cena od 20 dinara jos
> aktuelna jer je onima u BIGZ-u jasno da vise i ne smeju
> da traze za ovako nesto.
Cenim da je 60% ljudi ovde zbog veoma male cene pretplate.
Svi korisnici koji su ovde duze od mesec dana, znaju kakvo je
stanje sistema.
Stoga, da zanemarimo njihov cuveni 'proglas' o najvecem on-line
sistemu sa besprekornim funkcionisanjem mail-a itd.
veoma sam zadovoljan onim sto dobijam za 20din i verujem da
je to minimum minimuma bar sto se cene tice.
Ali ne, ovde neki ljudi hoce i jare i pare....
Ukoliko nisu zadovoljni funkcionisanjem mail-a, modema, itd.
imaju......
> Cisto ilustracije radi... pretlata mi istice 18.02. i
> od tada cu biti na SezamPro-u. Ako nisi upucen tamo je
> trenutna cena 50 din. za meseca dana pretlate.
....SezamPro ili EUnet-ov 'light' rezim.....
Bez uvrede, ali kod lopova uvek ima svega, samo se u ovom slucaju
mnogo vise placa.
A uz to, SezamPro nema vpoznanovica....
> sistema, sto svaki korisnik ima pravo da trazi. Ako su ljudi
> platili onoliko koliko je BIGZ trazio onda je sasvim u redu
> da traze onaj minimum koji je podrazumevan tom transakcijom.
Opet da zanemarimo 'proglas' javno cu reci da u cenu od 20 din.
ulaze poluispravni modemi, i mail koji redovno kasni.
Jel' sad ok?
Pa ni seljak na Kalenicu ne prodaje prase vicuci:
" Ima trihinelozu, ima trihinelozu! "
Mislim da im nece biti prvi put, da ih je neko 'prevario' za 20din ako
se to uopste i sme nazvati prevarom.
> Ostavicemo po strani cinjenicu da je drsko i neposlovno
> neodgovaranje i ignorisanje kritika i pitanja korisnika
> u konferenciji koja postoji da bi se raspravljalo o sistemu.
Da li su mozda ti korisnici nekad razmisljali da je taj odnos upravo
ogledalo odnosa kuge prema istim tim administratorima?
A kuga je opaka bolest.
> Ne poziva se uprava zato sto je to u trendu, nego sto
> za to ima itekako opravdanih razloga. Isto tako firus
> ne potpisuje svoje poruke reda radi, nego u nadi da ce
> Sezam dobiti nazad bar delic onog sto je imao.
Da, proziva se bas zato sto je u trendu. To je rezon novih korisnika:
" Kako ja da ispadnem faca i da me svi primete ? E setio sam se,
ispljuvacu upravu ! "
Vise mi je pun........pad, poruka takvih korisnika bez tacke i zareza.
A sto se tice starih korisnika, zbog toga je i bila prica vezana za firusa.
Krivo mi je zbog njih, jer pamte Sezam u njegovim najboljim danima
dok danas prozivljavaju njegov pad, a siguran sam da nije bio
obican BBS, niti ce ikada biti.
> danas gotovo da vise nema nada za njega. Zato mi je bolje
> otici nego da me jednog jutra doceka poruka da Sezam
> vise ne postoji.
Sumnjam da ce ta poruka ikada, ikog, docekati.
razno.792vlarad,
-> #790, kostja> danas gotovo da vise nema nada za njega. Zato mi je bolje
> otici nego da me jednog jutra doceka poruka da Sezam
> vise ne postoji.
Sezam ce jos vrlo dugo raditi tako da to ne treba da te brine.
───────────────────────────────────────
Username Ime i prezime Poslednji poziv
───────────────────────────────────────
dragana Dragana Stokic 20.03.2032 04:01
P.S. Znam da ova poruka bas ne odgovara trenutnoj situaciji ali sam morao da
je posaljem.
razno.793miskop,
Šta nam je sa nenad-om, nešto ga nema u poslednje vreme? :)
razno.794kostja,
-> #791, gligo=> Cenim da je 60% ljudi ovde zbog veoma male cene pretplate.
=> Svi korisnici koji su ovde duze od mesec dana, znaju kakvo je
=> stanje sistema.
I, šta onda? Jel' da se prave blesavi ili da ćute?
=> Ukoliko nisu zadovoljni funkcionisanjem mail-a, modema, itd.
=> imaju......
Pa, o tome se ovde i govori... a uvek se nađe neko pametan
da takvom rečenicom brani stanje na Sezamu, umesto da se
nešto preduzme. Najlakše je tako reći.
=> Bez uvrede, ali kod lopova uvek ima svega, samo se u ovom slucaju
=> mnogo vise placa.
A, da ti ponovo pročitaš šta si napisao?
U jednoj rečenici si neosnovano nazvao ljude lopovima,
što se kosi i sa nekim zakonima ove zemlje, a opet si
priznao da imaju šta da ponude, doduše po (sasvim normalno)
višim cenama.
=> Opet da zanemarimo 'proglas' javno cu reci da u cenu od 20 din.
=> ulaze poluispravni modemi, i mail koji redovno kasni.
=> Jel' sad ok?
Nije... time bi se faktički priznala prevara, što je dovoljno
da se BIGZ nazove lopovima, i za razliku od tvoje gorepomenute
naoko izrečene uvrede, sa punim pravom.
=> Pa ni seljak na Kalenicu ne prodaje prase vicuci:
=> " Ima trihinelozu, ima trihinelozu! "
Jeste, ali za to postoje predviđene sankcije.
=> Mislim da im nece biti prvi put, da ih je neko 'prevario' za 20din ako
=> se to uopste i sme nazvati prevarom.
Mislim da bi trebao malo da preispitaš svoje stavove
oko vrednosti. Trebalo bi da razumeš osnovnu stvar...
moraš poštovati tuđe vlasništvo, bilo da su to u
pitanju dnevne novine od 5 dinara ili neka besna
kola od 50-100.000DM.
=> Da li su mozda ti korisnici nekad razmisljali da je taj odnos upravo
=> ogledalo odnosa kuge prema istim tim administratorima?
Ovo dođe kao još jedan biser... kakve to veze ima?
Ta konstrukcija nije nikako održiva. Šta to znači?
Primeni tu logiku na neku drugu situaciju pa sam
zaključi ima li smisla ili ne, recimo ovako nešto:
mene neki kreten u crvenoj jakni iznervira na sred
Kneza i kad krenem da ga bijem on zbriše... ali zato
sutra sretnem tebe u Knezu kako šetaš svoju crvenu
jaknu i ... jel to znači da si ti sa pravom popio
batine?
=> Sumnjam da ce ta poruka ikada, ikog, docekati.
Ajde, nadajmo se da si u pravu...
razno.795pvlada,
-> #790, kostja> E, sad, da odmah kažem da nisam imao želju da pišem
> oproštajno pismo kakvo su ovde ostavljali mnogi u
> zadnjih godinu-dve, ali...
Interesantno kako niko od uprave ništa ne odgovara, kao da
na sezamu nema uprave uopšte. Ranije kada nestane struja ili
ne radi mail jedno vreme barem ostave neko objašnjenje u
Sezam obaveštenjima, a sad ništa.
ZAŠTO ?
Pozdrav Vlada
razno.796gligo,
-> #794, kostja> I, sta onda? Jel' da se prave blesavi ili da cute?
Neka budu svesni cinjenice da su na Sezamu gotovo dzabe...
I da cute...:)
Ali nemoj mi samo reci da je 20 din ogromna para, tj. da ne cenim
tudje vlasnistvo. Jer 3 marke za Sezam je stvarno smesno.
> Pa, o tome se ovde i govori... a uvek se nade neko pametan
> da takvom recenicom brani stanje na Sezamu, umesto da se
> nesto preduzme. Najlakse je tako reci.
Ne, najlakse je ispljuvati upravu bez trunke razumevanja....
A i sto vec toliki nezadovoljni korisnici nisu preduzeli nesto?
Eto, mozda bi te izabrali za predsednika strajkackog odbora...;)
=> Bez uvrede, ali kod lopova uvek ima svega, samo se u ovom slucaju
=> mnogo vise placa.
> A, da ti ponovo procitas sta si napisao?
Htedoh reci da na drugome mestu mozes naci sve sto ovde i ima
i nema samo po duplo vecoj ceni. Ali neki ljudi ovde zele da za
enormno nisku cenu dobiju kvalitet i cini mi se sansu da svoje licne
frustracije iskaljuju ovde, a toga nigde nema.
> => Pa ni seljak na Kalenicu ne prodaje prase vicuci:
> => " Ima trihinelozu, ima trihinelozu! "
> Jeste, ali za to postoje predvidene sankcije.
Sankcije? Jel' ti to ozbiljno?
A odakle si ti, ako smem?
> => Da li su mozda ti korisnici nekad razmisljali da je taj odnos upravo
>=> ogledalo odnosa kuge prema istim tim administratorima?
> Ovo dode kao jos jedan biser... kakve to veze ima?
> Ta konstrukcija nije nikako odrziva. Sta to znaci?
Znaci da ljudi trebaju imati strpljenja i razumevanja za trenutnu
situaciju, a ne potezati temu 'kritika ' svakog dana za svaku sitnicu.
I to sada, kada je sistem u najtezoj situaciji.
razno.797kenza,
-> #796, gligo>> situaciju, a ne potezati temu 'kritika ' svakog dana za svaku
>> sitnicu.
Ne može se reći da je sitnica ono zbog čega najveći broj ljudi
plaća Sezam - a to je e-mail. Ako to ne radi, e onda...
razno.798kostja,
-> #797, kenza=> Ne može se reći da je sitnica ono zbog čega najveći broj ljudi
=> plaća Sezam - a to je e-mail. Ako to ne radi, e onda...
Ma, pusti, gligo ima profesionalnih ili ličnih
aspiracija kad je rešio da pošto-poto brani upravu
Sezama.
razno.799kostja,
-> #796, gligo=> Neka budu svesni cinjenice da su na Sezamu gotovo dzabe...
=> I da cute...:)
Tu, m*jku mu, ispade u ovoj zemlji da je sve gotovo
džabe... pa, prema tome neka narod ćuti i bude
zadovoljan.
Da se ti slučajno ne prezivaš Miloševič?
=> Ali nemoj mi samo reci da je 20 din ogromna para, tj. da ne cenim
=> tudje vlasnistvo. Jer 3 marke za Sezam je stvarno smesno.
Sinak, dnevne novine su 5 dinara. Ako uzmeš nečije novine
da pročitaš osnovno je da ih i vratiš, a ne da kažeš: "Ma,
šta da vraćam... ko da mu je stalo do 5 dinara."
Da ti pojasnim na drugi način... i najobičniji dinar koji
sam zaradio želim da se poštuje jer niko niti ima prava
niti sme da sebi da za pravo da razmatra njegovu vrednost
jer ga nije on zaradio. Generalno gledajući za neme ni
500DM nije "neka para", jel' to znači da se nećeš ljutiti
ako ti dođem u kuću i odnesem video rekorder?
=> Ne, najlakse je ispljuvati upravu bez trunke razumevanja....
=> A i sto vec toliki nezadovoljni korisnici nisu preduzeli nesto?
=> Eto, mozda bi te izabrali za predsednika strajkackog odbora...;)
Ti definitivno spadaš u SPS :)
Ko što je njima "šačica" bila pola miliona ljudi, tako je
tebi "trunka" 6 meseci.
=> Htedoh reci da na drugome mestu mozes naci sve sto ovde i ima
=> i nema samo po duplo vecoj ceni. Ali neki ljudi ovde zele da za
=> enormno nisku cenu dobiju kvalitet i cini mi se sansu da svoje licne
=> frustracije iskaljuju ovde, a toga nigde nema.
Da nisi ležeran u razmatranju toga što ima i nema?
Ajde da vidimo. Prvo pristup sistemu... dakle, gotovo
da nema razlike da li je to na 15 linija koje (ne)rade
ili preko 71 linije. To što takođe nema razlike između
14400 i 28800/33600 je druga priča. Takođe je sitna i
razlika između 90 i 120 minuta dnevno.
Druga stavka su konferencije i e-mail. Večina korisnika
koji su ovde po konferencijama pisali nešto što vredi
ima nalog i ovde i na Pro-u. Dakle, sigurno je njihov
konferencijski sadržaj bar za par promila kvalitetniji
nego ovaj ovde. Što se e-mail dela tiče... velika je
rezlika između "jel' radi" i "otišlo odmah". O tome
što je ovde limit za e-mail 1Mb mesečno a tamo 3Mb (i
to za inostranstvo, domaći nema ograničenja) neki drugi
put.
Zanemarićemo razlike kao što su "get order", pristup
preko PPP, 1Mb lične prezentacije i još ponešto.
=> Sankcije? Jel' ti to ozbiljno?
=> A odakle si ti, ako smem?
Ako smeš šta? Da pitaš... pitaj slobodno.
Ja sam iz Beograd... to to je u Srbiji, ili ti ono
što zovu Jugoslavijom.
Da ti pojasnim terminologiju koja ti nije jasna.
Svaka pravna norma ima dva dela. Dispozicija pravne
norme određuje ponašanje u datim slučajevima, a sankcija
određuje kaznu predviđenu za povredu dispozicije.
Da ti pojasnim i neke stvari koje ti nisu jasne iz
svakodnevnog života. Postoje krivična dela za koje
je predviđeno krivično gonjenje i ona krivična dela
za koje se krivično gonjenje pokreće samo po privatnoj
tužbi.
Sasvim treća stvar je što je naš narod, zarad igrarija
onih koji su na vlasti a trebalo bi da budu krivično
gonjeni, zanemario činjenicu da oni sami moraju da
podnesu tužbu za ona dela koja ih se lično tiču i
time smo dobili krajnje bezvredan pravni sistem.
=> Znaci da ljudi trebaju imati strpljenja i razumevanja za trenutnu
=> situaciju, a ne potezati temu 'kritika ' svakog dana za svaku sitnicu.
=> I to sada, kada je sistem u najtezoj situaciji.
Što se strpljenja tiče to sam ti već odgovorio u vezi
one "trunke", a potezanje teme "kritika" je sasvim
normalna stvar kada uprava sistema ne odgovori na
prvi poruku iz "serije". Da je odmah odgovoreno jel'
radi mail i zašto ne redi, ili zašto zvoni u prazno
i zašto nodovi ne rade kako treba, ne bi bilo ni
ostalih pitanje iste sadržine.
razno.800silence,
-> #796, gligo> Neka budu svesni cinjenice da su na Sezamu gotovo dzabe...
> I da cute...:)
> Ali nemoj mi samo reci da je 20 din ogromna para, tj. da ne cenim
> tudje vlasnistvo. Jer 3 marke za Sezam je stvarno smesno.
`Ajde DOSTA VIŠE!!! Ja nisam platio 20 dinara nego 160, kreditirajući
Sezam na taj način za godinu i po dana.
Očigledno je da imaš dovoljno (i previše) novca (i nisi ga teško
zaradio) čim ti 20 dinara ništa ne znači. Vrlo nedomaćinski. Mislim da
bi i u Nemačkoj teško našao istomišljenika da 3-4 DM nisu nikakva para.
Upravo zato, što znaju da cene svoj rad, su najjača ekonomija na svetu.
Molim te nemoj da repliciraš na ovu moju poruku - već si sve rekao,
nemoj da se brukaš dalje.
razno.801silence,
-> #795, pvlada> ZAŠTO ?
Elementarna nekultura i nepoštovanje korisnika, ništa drugo.
razno.802silence,
-> #793, miskop> Šta nam je sa nenad-om, nešto ga nema u poslednje vreme? :)
Prepustio je razularenoj masi (nama) da slobodno vršljamo po ovoj
temi... dok on surfuje po sunčanim plažama Interneta... ;) ;( :( :(((
razno.803the.edge,
-> #800, silence
T?>> `Ajde DOSTA VISE!!!Ja nisam platio 20 dinara nego 160,kreditirajuci
T?>> Sezam na taj nacin za godinu i po dana.
T?>> bi i u Nemackoj tesko nasao istomisljenika da 3-4 DM nisu nikakva para.
T?>> Upravo zato,sto znaju da cene svoj rad,su najjaca ekonomija na svetu.
Sa ovim se potpuno slazem!
U Engleskoj se ceni svaki peni, ali bukvalno - ako ti fali jedan jedini
peni ne mozes da kupis ni zvaku. Isto tako kada ti bude vracao kusur,
vratice ti do poslednjeg penija, a peni vredi 0.03dm!
Ovo se sigurno odnosi i na sve (normalne) zemlje, sto je sasvim normalno,
jer ako ja tebi dam ceo kusur, zahtevacu i od tebe da mi das punu cenu. Nema
onoga; proizvod vredi 99 funti, ti das 100 i odes bez kusura. To ne postoji.
Poenta je: ceniti svaki i najsitniji novcic.
Samim tim treba(lo bih) i od sezama, tj. uprave ocekivati da isplati i
pruzi sve sto moze za tu cenu - 20dinara. Mislim da uprava nudi manje,
mnogo manje. Retko ko od ljudi uzima jednomesecnu pretplatu. Obicno svi
uzimaju na vise meseci, dakle daju vise od 100 dinara.
Na ovom sistemu skoro nista ne radi kako treba i kada bi se ovako nesto
dogodilo na zapadu, ubrzo bi ovaj sistem bio bez i jednog korisnika.
Ali to za nas ne vazi. Mi nismo zapad, a nismo ni svet. Glupo je sto uopste i
poredim ovaj sistem sa zapadom, jer se ovakva BBS katastrofa nikad ni ne bi
mogla desiti.
AcCeSS DeNiED
razno.804gligo,
-> #797, kenza> Ne moze se reci da je sitnica ono zbog cega najveci broj ljudi
> placa Sezam - a to je e-mail. Ako to ne radi, e onda...
Ma bilo je i onoga, "nasao sam gresku u helpu komade 'find' gde
fali jedno slovo ili gde je ubaceno pogresno slovo" itd.
To su sitnice.
razno.805gligo,
-> #798, kostja> Ma, pusti, gligo ima profesionalnih ili licnih
> aspiracija kad je resio da posto-poto brani upravu
> Sezama.
I licne i profesionalne jer branim nesto sto mislim da zasluzuje
20 din koje mesecno dajem.
razno.806gligo,
-> #800, silence> `Ajde DOSTA VISE!!! Ja nisam platio 20 dinara nego 160,
> kreditirajuci Sezam na taj nacin za godinu i po dana.
'Ajde ne deri se. Ispadas smesan.
Po nekom nepisanom pravilu, prvo se sistem na koji zelis da se pretplatis
proba na mesec dana. Tako mozes da procenis da li zadovoljava tvoje
potrebe i da li je vredan tvog novca.
razno.807gligo,
-> #799, kostja> Sinak, dnevne novine su 5 dinara. Ako uzmes necije novine
> da procitas osnovno je da ih i vratis, a ne da kazes: "Ma,
> sta da vracam... ko da mu je stalo do 5 dinara."
To mozemo i ovako da preformulisemo: " Vidi ove novine
kostaju samo 3 din, a daju mi informacije koje su mi potrebne
i to za duplo manji novac nego ostale."
Za dvomislene koji bi odmah potegli RTS i Politiku,
ono ' potrebne' odnosi se sa na informacije u vezi
odredjene teme, sport, filmovi, muzika...
> Da nisi lezeran u razmatranju toga sto ima i nema?
Da, hajde i ti. Odavno nismo videli sta nam nudi Pro.
> one "trunke", a potezanje teme "kritika" je sasvim
> normalna stvar kada uprava sistema ne odgovori na
> prvi poruku iz "serije". Da je odmah odgovoreno jel'
> radi mail i zasto ne redi, ili zasto zvoni u prazno
> i zasto nodovi ne rade kako treba, ne bi bilo ni
> ostalih pitanje iste sadrzine.
Svega ovog ne bi bilo da je Pera.....
Zaista smesno ali isprovocirali su me neki korisnici njihovim
smesnim zalbama koje niko ziv nije razumeo i koje su se pojavile
siguran sam, cisto iz trenda. I koliko god puta da na njih odgovoris
opet ce se pojavljivati nove, nove, nove.
razno.808kenza,
-> #804, gligo>> Ma bilo je i onoga, "nasao sam gresku u helpu komade 'find' gde
>> fali jedno slovo ili gde je ubaceno pogresno slovo" itd.
OK, ali zar ne misliš da treba ukazati i na takve greške? Po mom
mišljenju, svaka kritika koja je konstruktivna je dobrodošla, pa
čak i takva - na taj način je omogućeno sysadm-ima da brže i
lakše nađu a zatim i uklone greške.
razno.809kostja,
-> #805, gligo=> I licne i profesionalne jer branim nesto sto mislim da zasluzuje
=> 20 din koje mesecno dajem.
A, šta to?
To što novi fajlovi stižu na sistem svakih pet minuta?
Ovde moram odmah da se izvinim calex-u jer se čovek
trudi i radi posao koliko može, ali nije sve samo do
njega.
Jel' to što ti e-mail radi besprekorno pa možeš da se
dopisuješ sa ljudima u inostanstvu?
Ili je u pitanju... ne znam... ostaju još par varijacija
na temu, ali nisu neke baš preterano zahvalne da bi se
davalo 20 din mesečno. Recimo voliš da igraš sub, ili
pokušavaš da naučiš nešto iz konferencija, ili voliš da
skidaš sličice iz FORUM: devojke, ili ....
razno.810kostja,
-> #807, gligo=> To mozemo i ovako da preformulisemo: " Vidi ove novine
=> kostaju samo 3 din, a daju mi informacije koje su mi potrebne
=> i to za duplo manji novac nego ostale."
To sve zavisi koji je potrebni nivo informacije
koju tražiš... ako tražiš samo TV program to bi
imale i novime koje koštaju 1 dinar.
=> Da, hajde i ti. Odavno nismo videli sta nam nudi Pro.
A, malce smo se iznervirali...
Vidiš ja nisam naveo poređenje radi poređenja
nego u svrhu procene vrednosti koju si ti započeo.
Ako si celu ovu prepisku poveo samo zato što ljudi
stalno prominju Pro, onda batali... nemam vremena da
se objašnjavam sa tvrdoglavim ljudima koji su rešili
da isteraju neki svoj "krstaški" rat protiv jeretika.
=> Svega ovog ne bi bilo da je Pera.....
=> Zaista smesno ali isprovocirali su me neki korisnici njihovim
=> smesnim zalbama koje niko ziv nije razumeo i koje su se pojavile
=> siguran sam, cisto iz trenda. I koliko god puta da na njih odgovoris
=> opet ce se pojavljivati nove, nove, nove.
Tačno, da je Pera _na vreme_ uradio ono što je
trebalo sveg ovog ne bi bilo.
Kako Pera ništa nije uradi, a neka prazna obećanja
se čak i gore mogu prokomentarisati, onda je sasvim
normalno da su krenule prvo osnovane žalbe, pa još
osnovanih žalbi, pa na kraju kreće igranka bez
prestanka sa "željama, čestitkama i pozdravima".
Sad mi samo ostade na kraju nešto nejasno... ono
tvoje: "I koliko god puta na njih odgovoriš". Da
li si greškom upotrebio prvo lice ili nam na fin
način naznačavaš razlog tvoje odbrane Sezama?
razno.811kostja,
-> #806, gligo=> 'Ajde ne deri se. Ispadas smesan.
Ne ispada on smešan, nego ti.
Logika kojom se vodiš je krajnje površna i
pogrešna. Ti spadaš u ljude koji bi kupili
100 kila đubreta za 50 dinara i bili srećni
jer... znaš li ti šta je 100 kila!
=> Po nekom nepisanom pravilu, prvo se sistem na koji zelis da se pretplatis
=> proba na mesec dana. Tako mozes da procenis da li zadovoljava tvoje
=> potrebe i da li je vredan tvog novca.
A, što će reći da njemu ističe pretlata 01. 06. 99 godine.
Ili ti drugim rečima on se pretplatio onako ofrlje sad
iza Nove godine na 18 meseci.
Daj, molim te, nemoj se praviti blesav. Na osnovu njegove
izjave da je uplatio 18 meseci ti zaključuješ da on nije
izršio probu sistema! Te dve stvari nemaju veze s' vezom,
osim ako sam (podsvesno) ne priznaješ da svako ko proba ovaj
sistem sigurno se neće pretlatiti na godinu i po.
Kad si sebi dao za slobodu da o tome diskutuješ bar si
mogao da lupiš jedno res re i vidiš o čemu se radi.
razno.812kostja,
-> #800, silence=> Očigledno je da imaš dovoljno (i previše) novca (i nisi ga teško
=> zaradio) čim ti 20 dinara ništa ne znači. Vrlo nedomaćinski. Mislim da
=> bi i u Nemačkoj teško našao istomišljenika da 3-4 DM nisu nikakva para.
=> Upravo zato, što znaju da cene svoj rad, su najjača ekonomija na svetu.
Nije samo u Nemačkoj... tako je i u ostatku sveta.
Mislim da si našao pogrešnu osobu kojoj ćeš da
objašnjavaš vrednost novca i ostalih vrednosti
koji iz njega proizilaze.
razno.813popovics,
-> #804, gligo
▄- To su sitnice.
Jesu, ali "sitnice život znače" a i nije baš prijatno da se te "sitnice"
pojavčljuju tj. kvare utisak o kvarnom sistemu...
razno.814popovics,
-> #807, gligo
▄- siguran sam, cisto iz trenda. I koliko god puta da na njih
▄- odgovoris
Ko je odgovorio? Sysadmovi? Uprava? NIJE!!! Već drugi korisnici! Misliš
da je to trend? Ne bi rekao... Ako je trend, kako nešto nije zahvatio
Pro?
P.S psrdan@sezampro.yu
razno.815gligo,
-> #811, kostja> A, sto ce reci da njemu istice pretlata 01. 06. 99 godine.
> Ili ti drugim recima on se pretplatio onako ofrlje sad
> iza Nove godine na 18 meseci.
>
> Daj, molim te, nemoj se praviti blesav. Na osnovu njegove
> izjave da je uplatio 18 meseci ti zakljucujes da on nije
> izrsio probu sistema! Te dve stvari nemaju veze s' vezom,
> osim ako sam (podsvesno) ne priznajes da svako ko proba ovaj
> sistem sigurno se nece pretlatiti na godinu i po.
Ne, po njegovoj ironicnoj recenici o kreditiranju Sezama sam
zakljucio da mu je Sezam na neki nacin iznudio pare.
Ako je imao ovde probu i ako nije zadovoljan, cemu produzavanje
pretplate?
Ako je odjednom uplatio 18 meseci, onda ne znam, usao je u legendu.
razno.816gligo,
-> #809, kostja> A, sta to?
> To sto novi fajlovi stizu na sistem svakih pet minuta?
> Ovde moram odmah da se izvinim calex-u jer se covek
> trudi i radi posao koliko moze, ali nije sve samo do
> njega.
S'vremena na vreme cisto amaterski ima svega za svakoga.
> Jel' to sto ti e-mail radi besprekorno pa mozes da se
> dopisujes sa ljudima u inostanstvu?
Aa, meni mail sljaka ok vec poodavno.
> Ili je u pitanju... ne znam... ostaju jos par varijacija
> na temu, ali nisu neke bas preterano zahvalne da bi se
> davalo 20 din mesecno. Recimo volis da igras sub, ili
> pokusavas da naucis nesto iz konferencija, ili volis da
> skidas slicice iz FORUM: devojke, ili ....
Konferencije, fajlovi,chat, sub, flamewar-ovi, prekracivanje vremena,
rekao bih da je i mnogo.
razno.817gligo,
-> #808, kenza> OK, ali zar ne mislis da treba ukazati i na takve greske? Po
> mom misljenju, svaka kritika koja je konstruktivna je
> dobrodosla, pa cak i takva - na taj nacin je omoguceno
> sysadm-ima da brze i lakse nadu a zatim i uklone greske.
Pa ok, treba. Ali to je stvarno sitnica koja nepotrebno opterecuje
pored i ovako redovno neispravnog mail-a, propalih nodova, itd.
razno.818gligo,
-> #810, kostja> To sve zavisi koji je potrebni nivo informacije
> koju trazis... ako trazis samo TV program to bi
> imale i novime koje kostaju 1 dinar.
Ovde placam malu cenu za skup informacija koje me interesuju,
dok bi na drugom mestu platio skup svih informacija zeljenih i nezeljenih
za mnogo vecu cenu. OK?
> A, malce smo se iznervirali...
;)
Ti mora da si neki vidovnjak....;)
Ne samo sto me nerviras ;), vec me i zasmejavas...
> Ako si celu ovu prepisku poveo samo zato sto ljudi
> stalno prominju Pro, onda batali... nemam vremena da
> se objasnjavam sa tvrdoglavim ljudima koji su resili
> da isteraju neki svoj "krstaski" rat protiv jeretika.
Na osnovu broja odgovora tj. napada na mene, cenim da si
vodja krstasa ti, a jeretik ja.
Ja sam samo jedan (izgleda jedini) korisnik koji je zadovoljan
onim sto mu sistem pruza.
> Sad mi samo ostade na kraju nesto nejasno... ono
> tvoje: "I koliko god puta na njih odgovoris". Da
> li si greskom upotrebio prvo lice ili nam na fin
> nacin naznacavas razlog tvoje odbrane Sezama?
Posto vidim da me razotkrivas...
ajde da priznam....nenad online....;)
razno.819silence,
-> #812, kostja> Mislim da si našao pogrešnu osobu kojoj ćeš da
> objašnjavaš vrednost novca i ostalih vrednosti
> koji iz njega proizilaze.
Već sam shvatio. Ko da ga je SePSa krojila... Možda se opameti kad
počne teže da zarađuje pare... Do tada... rokn'o sam ga odvratnim braon
kvadratićem u Senioru... ;>>>
razno.820silence,
-> #819, silence Upsss... Kanda mi odlete poruka u konfu umesto na mail! ;)
razno.821sherloc,
-> #820, silence
>> Upsss... Kanda mi odlete poruka u konfu umesto na mail! ;)
Nista zato, desava se... Nego da te pitam, zasto nisi ponistio tu
poruku onda kada si primetio da se to desilo, a usput si mogao i da
naznacis sta se desilo onima koji su procitali poruku.
Ovo mi je samo palo na pamet, da ne pomislis da te recimo
kritikujem ili tako nesto... :)
Toliko.
razno.822kostja,
-> #816, gligo=> S'vremena na vreme cisto amaterski ima svega za svakoga.
Jel' ovo bio odgovor čisto radi odgovora ili stvarno
smatraš da je istina?
=> Aa, meni mail sljaka ok vec poodavno.
Ovo je definitivno odgovor reda radi. Ako tebi
mail šljaka već poodavno biće da ga šalješ samo
samom sebi.
=> Konferencije, fajlovi,chat, sub, flamewar-ovi, prekracivanje vremena,
=> rekao bih da je i mnogo.
Rekao bih da ti definitivno ne znaš vrednost ni vremena,
a ni novca. Da ne bi došao u situaciju da i ja uludo
trošim iste ovde smo završili razgovor.
razno.823kostja,
-> #818, gligo=> Ovde placam malu cenu za skup informacija koje me interesuju,
=> dok bi na drugom mestu platio skup svih informacija zeljenih i nezeljenih
=> za mnogo vecu cenu. OK?
Moj savet bi ti bio da malo proširiš vidike.
=> Na osnovu broja odgovora tj. napada na mene, cenim da si
=> vodja krstasa ti, a jeretik ja.
Neće biti da je tako. Ti si ljude napao neosnovano i
još pri tome ih nazvao kojekavim nazivima koji nisu
bili primereni, ja sam (sa druge strane) samo ispravio
tvoje pogrešne zaključke.
=> Ja sam samo jedan (izgleda jedini) korisnik koji je zadovoljan
=> onim sto mu sistem pruza.
Na tvome mestu ja bih se zapitao zašto je to tako.
razno.824kostja,
-> #815, gligo=> Ne, po njegovoj ironicnoj recenici o kreditiranju Sezama sam
=> zakljucio da mu je Sezam na neki nacin iznudio pare.
Nije ironična nego istinita. Svaka vrsta usluga koja se
plaća za neki vremenski period unapred je neka vrsta
kreditiranja davaoca usluga.
=> Ako je imao ovde probu i ako nije zadovoljan, cemu produzavanje
=> pretplate?
Da te podsetim, za slučaj da si zaboravio, ovaj sistem je
kako-tako finkcionisao do pre 2-3 meseca... a ovde se
vodi rasprava oko uplate pretplate od 18 meseci. Dakle,
jedno 6/9 puta duže vreme. Da li si sada shvatio razliku?
=> Ako je odjednom uplatio 18 meseci, onda ne znam, usao je u legendu.
Ne, nego je izrazio svoje poverenje u ovaj sistem, kako
su gospoda iz BIGZ-a uzvrtila na to poverenje...
razno.825kostja,
-> #819, silence=> Već sam shvatio. Ko da ga je SePSa krojila... Možda se opameti kad
=> počne teže da zarađuje pare... Do tada... rokn'o sam ga odvratnim braon
=> kvadratićem u Senioru... ;>>>
Valjda si hteo reći: "kad počne da zarađuje svojim pare"
razno.826gligo,
-> #819, silence> Vec sam shvatio. Ko da ga je SePSa krojila... Mozda se opameti
> kad pocne teze da zaraduje pare... Do tada... rokn'o sam ga
> odvratnim braon kvadraticem u Senioru... ;>>>
> Upsss... Kanda mi odlete poruka u konfu umesto na mail! ;)
Bile su ti dovoljne samo ove dve 2 poruke da pokazes svoju licemernost
i neznanje.
Prosto mi je drago kad mi ovakvi ljudi daju ignore.
Ovde se rasprava zavrsava.
Izvinjavam se moderatoru i ostalim korisnicima.
razno.827dzim,
-> #801, silence
<M> > ZASTO ?
<M>
<M> Elementarna nekultura i nepostovanje korisnika, nista drugo.
Jok, nego elemntarno pucanje i esencijalno pitanje:
"Kake imam koiristi od toga?"
razno.830gligo,
Kada bi vas neko zapitao, je li istina da Sezam ima 15 nodova koji
ispravno rade sigurno bi pomislili da je lud...
Ali evo izvoda iz log-a...
Bese sinoc....
> w
nigy 00:48 Sezam The sound of silence
gligo 00:48 Sezam
mica.l 00:01 Chat
jumbo 00:48 Sezam
qpele 00:42 Chat Z
lora.palmer 00:38 Sezam
sfilip 00:24 Sezam
mramor 00:29 Transfer
naca 00:27 Sezam
dule.n 00:43 Sezam
drejk 00:17 Chat I have had enough
stricomfi 00:18 Chat Bjork on-line
zla. 00:42 Edit Ti si bajka,ti si laz...
rdejan 00:36 Off
obren 00:46 Sezam Powered by Mugen-Honda
>
Cuda se ipak dogadjaju ? :)
razno.831outlaw,
e,moram da pohvalim malko...danas,ceo dan dobijam vezu iz 1-2-3
puta,mada je ponekada i prepuno...i nije zvonilo u
prazno...chestitam...nadam se da ce da potraje...
razno.832miskop,
-> #830, gligo>> nigy 00:48 Sezam The sound of silence
>> gligo 00:48 Sezam
>> mica.l 00:01 Chat
>> jumbo 00:48 Sezam
>> qpele 00:42 Chat Z
>> lora.palmer 00:38 Sezam
>> sfilip 00:24 Sezam
>> mramor 00:29 Transfer
>> naca 00:27 Sezam
>> dule.n 00:43 Sezam
>> drejk 00:17 Chat I have had enough
>> stricomfi 00:18 Chat Bjork on-line
>> zla. 00:42 Edit Ti si bajka,ti si laz...
>> rdejan 00:36 Off
>> obren 00:46 Sezam Powered by Mugen-Honda
>> Cuda se ipak dogadjaju ? :)
Čini mi se da se mica.l ipak zaglavila? :) Jedino ako ima
neke privilegije, pa može da ostane duže od pola sata na vezi... :)
razno.833emajsijuen,
-> #832, miskop│ Cini mi se da se mica.l ipak zaglavila? :) Jedino ako ima
│ neke privilegije, pa moze da ostane duze od pola sata na vezi... :)
└─────────────────────────────────────────────
A izgleda da i drejk ima neke povlastice... ;)
Pozdrav, Vlada...
razno.834pvlada,
Sezamov sat žuri jedno 7-8min.
razno.835saint,
Otvorena je nove grupa.
Naziva se Fish.
Sama Rec govori o cemu se radi pise se o
opremi,predlozima kako da se peca...
Za uclanjene
mail se SAINT
razno.836pvlada,
Danas sam gledao kada su članovi grupe numismatist poslednji put
zvali i utvrdio sam da sam ja jedini aktivni član. Svim ostalim
članovima je odavno istekla pretplata, a za jdnog člana čak kaže
kada stavim "res re budim" da taj član ne postoji, ali kada mu
napišem mail sistem mi kaže da mu je pretplata istekla pre više
od 300 dana.
Zato ne bi bilo loše kada bi nadležni promenili vlasnika grupe,
jer ovako nemogu da se ubacuju novi članovi i grupa je praktično
mrtva.
Pozdrav Vlada
razno.837legolas,
-> #836, pvladaMailuj upravu i trazi da ti oni daju vlashnishtvo
razno.838noay,
-> #837, legolas>> Mailuj upravu i trazi da ti oni daju vlashnishtvo
Ako ne pomogne ovo "Mailuj" proba "Miluj upravu"
razno.839poll,
-> #830, gligoCuda se ipak dogadjaju...
Ni manje ni vise nego 16 korisnika...
Sda bi to moglo da znaci
Zona Sumraka?
vesna.k 21:52 Sezam
ralex 21:28 Read
miskop 21:49 Off Speed King
marcius 21:50 Transfer
hitman 21:48 Chat
malix 21:56 Chat.grp
aljosa 21:39 Sezam
trooper 21:43 Chat
askripka 21:48 Sezam
mihailod 21:54 Chat.grp Powered by Mathematics.
poll 21:56 Sezam
noay 21:34 Chat.grp
adalv 21:43 Chat.grp
kum.djole 21:43 Sezam
sfilip 21:55 Sezam
gogo 21:50 Transfer
razno.840jujo,
Mozda nije prava tema za ovu konferenciju ali mislim da ce te razumeti.
## ##
## ##
## ##
## LJUDIMA DOBRE VOLJE I SIROKOG SRCA ##
## ##
## ##
## Postovani prijatelji, ##
## ##
## ##
## Obracam Vam se sa molbom za pomoc u smislu pokretanja ##
## humanitarne akcije u Vasoj sredini za spas zivota mog sina ##
## Mitrovic Radana. ##
## ##
## Od pre godinu dana oboleo je od veoma retke i teske bolesti ##
## - primarne hipertenzije pluca, (povecani krvni pritisak u plucima, ##
## zbog kojeg je srce preoptereceno). Nakon svih pregleda, utvrdjeno ##
## je da je jedina mogucnost da mu se spasi zivot, transplantacija ##
## pluca, koja bi se morala obaviti sto pre. To bi se moglo obaviti ##
## na Univerzititskoj klinici u Becu, gde se ovakve intervencije ##
## vrse od 1989. godine i to veoma uspesno. Da bi se izvrsila ##
## transplantacija pluca potrebno je da se bolnici uplati iznos od ##
## 1.000.000 austrijskih silinga, odnosno 142.000 DEM, sto je uslov ##
## da moj sin bude stavljen na listu cekanja, a vreme ne radi za njega. ##
## ##
## Moja porodica nije u mogucnosti da obezbedi ovoliki novac, niti ##
## to, obzirom na situaciju, moze da ocekuje od drustva. S toga Vas ##
## molimo da nam u okviru Vasih mogucnosti, pomognete, ukljucite ##
## se u ovu humanitarnu akciju uplatom priloga na racun: ##
## ##
## Mitrovic Radan ##
## ##
## ##
## 40811-620-6-16-312-09-6003221 ##
## Beobanka ad, Beograd, za devizne uplate ##
## ##
## ili na stednu knjizicu br. ##
## 40811-620-6-16-613/20-019-267-819 ##
## Beobanka ad, Beograd, za dinarske uplate ##
## ##
## Moj sin ima svega 23 godine, i zaista je dobar i skroman ##
## momak. Student je rudarsko-geoloskog fakulteta, a honorarno je ##
## radio u nekoliko izdavackih kuca na prelomu tekstova. Bavio se ##
## aktivno sportom. Nikad nije nista lose uradio. Otac mu je poginuo ##
## 1992. godine. ##
## ##
## Trenutno se nalazi na VMA na urgentnoj klinici VMA, gde ##
## je od 9.12.1997. godine, a od septembra prosle godine vec treci put. ##
## I najmanji pokret za njega je veliki napor (tahikardija, aritmija, ##
## bolovi) tako da je gotovo nepokretan i stalno na kiseoniku. ##
## ##
## Unapred Vam se zahvaljujem za sve sto budete ucinili da se ##
## mom sinu pruzi prilika za zivot. ##
## ##
## ##
## Mitrovic Radmila ##
## Zemun, Prva pruga 11/23 ##
## ##
## Kontakt telefoni: ##
## Radmila i sestra Tijana 319-3463 ##
## ujak Petar Zakic 601-905 ##
## Nada Vuletic 603-614 ##
## ##
Ako vas intaresuju dodatne informacije, poslacu sa sledecom porukom
skenirane nalaze doktora sa VMA i sa klinike u Becu. U pitanju su
.GIF slike ukupne velicine oko 800kb. Planira se postavljanje WEB
site-a. Kontakt adresa je i e-mail jujo@colorgrafx.co.yu.
razno.841noay,
Aman prepunjena konfa EXTRA treba otvoriti novu!!
razno.842spaceman,
>Connected to SezamNet at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS
>
>Casopis "Racunari" - Beograd
>Sub 21.02.98 13:44 - Node 11
>
>Vasa pretplata istice za 10 dana (31.02.1998).
Obratite paznju na datum :)))))))))))
razno.843sherloc,
Ako ovo uopste vredi i neko uspe da procita, mozda ce i imati
svrhe.
E ovako: citanje poruka u konfama ne radi, pa bih molio upravu da
to sto pre...
Toliko.
razno.844dr.iivan,
Hteo sam da budem dobar i da uploadujem jedan fajl tezak oko 3.3 mega.
Upload je isao isprekidano, ali sam uspeo da dodjem do 3.2 mega. A onda
na svaki moj pokusaj da nastavim upload fajla (koji je u padu) sistem
me je cascavao prekidanjem veze.
Evo ima vec 5-6 dana kako se logujem i trosim svo svoje vreme na
pokusaje nastavka upload-a, a do sada nijedan takav pokusaj nije urodio
plodom. Mislim da sam bio na svim mogucim nodovima.
U padu i dalje imam fajl od 3.2 mega. Istovremeno, poruke ne mogu da
skidam, jer mi prijavljuje da je pad pun. To je inace jedini nacin da
preko sistemske poruke saznam da mi je pad pun, a nigde ne pise ni
koliko je ogranicenje.
Pokusao sam i da fajl zakacim za poruku, pa da tako nastavim, ali ni to
mi nije uspelo. Najvise sto sam postigao je da kacenje dogura do 100% i
onda mi se prekine veza.
Materijaliste obavestavam da pored materijalnih, imam i zdravstvene
troskove, jer sam pogubio mnogo zivaca iz vise razloga.
Upravu i odgovorna lica ovim putem zelim mnogo da pozdravim i da im
kazem da ako se stide, odgovor mogu da mi posalju i mail-om, sto bi
uostalom bilo i bolje, jer bih u suprotnom morao on-line da listam
sve poruke, posto ne mogu da ih prebacim u pad i dl-ujem.
Naravno, u svakom slucaju izgleda da moram da se molim Bogu da resenje
problema ili, bar, izvinjenje ipak dobijem.
Inace, onima koji su ovde hvalili i branili upravu i odgovorne organe
predlazem da se uclane u SPS i JUL. Njima bas takvi trebaju.
razno.845aladine,
> w
aladine 02:50 Sezam
Sam sam....