razno.846noay,
Imam problem sa mailom....Kad mi neko poshalje htm fajl
i ja krenem da ga chitam na sezu bude sav zbrchkan....
vide se neke komande itd...kako da ga downloadujem u htm
formi?
razno.847senna,
>Ned 08.03.98 03:43 Prekid veze nakon 2 pogresne lozinke.
Ubicu. Zaklacu. Oduzecu zivot.
razno.848senna,
Da vas ne ureknem.. Nova centrala vlada.
razno.850the.edge,
-> #848, sennaPa ja ne bih bas tako rekao. ;(
Nikako ne mogu da se konektujem na 14.4! Uvek bude ili 12000, 9600 ili 7200.
Pri tome mi odmah pukne veza. ;(
Kewl je jedino to sto signal zauzeca prepoznaje fenomenalno, jer nema onog
echo-a u busy signalu.
AcCeSS DeNiED
razno.851popovics,
-> #850, the.edge
▄- echo-a u busy signalu.
Ima echo-a u RING signalu, pa ga ( bar moj ) modem prepoznaje ponekad
kao BUSY ( ređe nego ranije!!! ).
razno.852vlarad,
-> #850, the.edge> Nikako ne mogu da se konektujem na 14.4! Uvek bude ili 12000, 9600 ili
> 7200. Pri tome mi odmah pukne veza. ;(
> Kewl je jedino to sto signal zauzeca prepoznaje fenomenalno, jer nema
> onog echo-a u busy signalu.
Meni se svidja nova centrala. Konektujem se na 14400, a transfer prvi put
>1600. Svidela mi se jos jedna stvar:
Casopis "Racunari" - Beograd
Ned 15.03.98 20:39 - Node 11
Username: vlarad
Password: ********
Vasa pretplata istice za 11 dana (26.03.1998).
┌──────────────────────────────────────────┐
│ SezamNet Vam zeli srecan rodendan! │
└──────────────────────────────────────────┘
Ideja je stvarno dobra.
C U
razno.853emajsijuen,
Moram da priznam da je veza sa Sezamom konacno OK. Nova centrala rula...
razno.854kenza,
-> #850, the.edge> Nikako ne mogu da se konektujem na 14.4! Uvek bude ili 12000, 9600 ili
Ex, pravi bedak ;> Meni stalno ide na 14.4kbps al' nesto nece na
33.6 :))
razno.855outlaw,
-> #854, kenzae,ja sam se do sada uvek na 4800 kachio...bash cu sad da probam na
14.4
:}
razno.856outlaw,
-> #855, outlawOU> e,ja sam se do sada uvek na 4800 kachio...bash cu sad da probam
OU> na 14.4
OU> :}
eeeee evo me na 14.4 :}}}}}
ruuuuuuuuulzzzz!!!!!!!
straaaaava veza
nova centrala rulz !!!!!
razno.857miskop,
-> #850, the.edge>> Pa ja ne bih bas tako rekao. ;(
>> Nikako ne mogu da se konektujem na 14.4! Uvek bude ili 12000, 9600 ili
>> 7200. Pri tome mi odmah pukne veza. ;(
Ja sam mislio da je gotovo sa mojom odličnom vezom sa
Sezamom pošto nemam dobre "odnose" sa Alkatelom, ali gle čuda,
veza mi je možda sad i bolja, sve teče glatko, po dobijanju
broja Sezamovi modemi odma' se javljaju, cps ne ide ispod 1550
(uglavnom se mota negde oko 1580-1620)...
Nadam se da to nije nešto slučajno i da će tako i da ostane. :)
Još samo da se pređe na 33.6k... :)
razno.858pavijan,
Ajd' nek je sa srecu !
Ni do sada nisam imao problema sa konekcijom ni dok sam bio na staroj
centrali a ni kad sam presao na novu. U svakom slucaju prelazak Sezama na
novu centralu je za pohvalu jer se kod sada ne oseca zagusenje veze i cini se
sistem bolje dise. Nadam se skorijem prelasku na brzi modem kako Sezama tako
i ja licno pa da vidim kako to izgleda sa 33600. S'obzirom da sam na Sezamu
poceo rad sa 2400 bez hard.flow control-e ovo sada(14400) mi izgleda kao
naucna fantastika.
Pitanje za operatore: Kada ce Sezamnet da omoguci pun pristup Internetu i da
zapusi usta zlobnicima ?
Pozdrav od pavijana.
razno.859morkin,
-> #850, the.edge> Pa ja ne bih bas tako rekao. ;(
> Nikako ne mogu da se konektujem na 14.4! Uvek bude ili 12000, 9600
> ili 7200. Pri tome mi odmah pukne veza. ;(
> Kewl je jedino to sto signal zauzeca prepoznaje fenomenalno, jer
> nema onog echo-a u busy signalu.
Nova centrala je sranje. Vratite mi staru.
razno.860the.edge,
-> #859, morkinImam osecaj kao da su promenjeni modemi, a ne centrala! Prosto neverovatno da
ne mogu da se konektujem na 14.4! Maximalno je 12.0 pri cemu veza vrlo brzo
puca, a standard je 9600! Zvao sam desetine BBSova, 3-4 internet provajdera,
pa nisam imao ovakve probleme.
Da li mozda zato sto je moja centrala sranje, ne znam, ali ovo suckira. :(
AcCeSS DeNiED
razno.861m.s.pesic,
-> #852, vlarad
v> ┌──────────────────────────────────────────┐
v> │ SezamNet Vam zeli srecan rodendan! │
v> └──────────────────────────────────────────┘
v> Ideja je stvarno dobra.
Pridružujem se rodjendanskim čestitkama i dodajem da je Sezam
i ranije korisnicima čestitao rodjendan pa i Novu godinu
(izuzev 98).
razno.862dalex,
-> #859, morkin> Nova centrala je sranje. Vratite mi staru.
CPS se smanjio, koči se modem, puca mi veza. :(((
To se ne protivi mom osećaju za logiku, jer je sa starom centralom
bilo sve Ok. Btw, i senior mi puko (tj. neće da uvlači poruke), posle
nekoliko meseci besprekornog rada.
Znao sam da će nešto da me snađe, pasijans mi se otvaro ko blesav
dok čekam da dobijem vezu ;< ...
razno.863miskop,
-> #861, m.s.pesic>> Pridružujem se rodjendanskim čestitkama i dodajem da je Sezam
>> i ranije korisnicima čestitao rodjendan pa i Novu godinu
>> (izuzev 98).
Još niko iz uprave nije odgovorio zašto SezamNet nije bio
dostupan korisnicima 01.01.98, a?
razno.864buva,
-> #863, miskop
(;) Jos niko iz uprave nije odgovorio zasto SezamNet nije bio
(;)dostupan korisnicima 01.01.98, a?
mora da je bila dobra zhurka ;)
razno.865buva,
ulogujem je se ja sad i..
...
Po prispecu potvrde o uplati istog dana
bic───────────────────────────────────┐
│ SezamNet Vam zeli srecan rodendan! │
└──────────────────────────────────────────┘
sve je to lepo.... ALI MENI DANAS NIJE RODJENDAN !
:)))
ta-nanana-na-nanana
razno.866morkin,
-> #860, the.edge> Da li mozda zato sto je moja centrala sranje, ne znam, ali ovo
> suckira. :(
I moja centrala je sranje, ali imam šansu da se prebacim na novi broj.
Koliko znam, treba da se ode negde kod Kalenića... Šta treba tačno od
dokumentacije i da li mogu da odem ja ili to mora da učini onaj na koga
glasi broj telefona?
Promena centrale je u mom slučaju moguća jer pola zgrade ima telefon 367...
a druga polovina 66...
razno.867illusion,
Potreban mi je broj FAX-a na koji mogu da posaljem
uplatnicu za SEZAM.
razno.868dzakic,
-> #867, illusion> Potreban mi je broj FAX-a na koji mogu da posaljem uplatnicu za
> SEZAM.
Novi broj Sezamovog fax-a je 3691-827.
Sekretarica Sezama je na 3691-846, a redakcija Računara na 3690-531.
razno.869buva,
Ned 05.04.98 12:32 Neuspela prijava sa: password, sifra, jedigovna.
ajde bre ljudi , pokazhite bar MALO mashte ;)
razno.870buva,
Ned 05.04.98 14:35 Neuspela prijava sa: govnaru, budalo, govedo.
Ned 05.04.98 14:36 Neuspela prijava sa: budalo, debilu, jedigovno.
;))) toplo toplo, vruuuuceee ;)
razno.871miskop,
Pogledajte datum i vreme poslednjeg poziva: ;))
> dveselinovic, Dejan Veselinović, Beograd
> Član od 30.10.1989, poslednji poziv Ned 31.15.07 31:63
razno.872dr.iivan,
Nova centrala ne moze biti gora ;(
Apsolutno je nemoguce konektovati se na 14.4, a jos manje drzati vezu
duze od 10 minuta, djubreta ima previse, a transfer je nemoguc. ;(
I, uopste, poznato je da se centrala na 3 najvise "svadja", da najvise
ljudi ima problema sa tom centralom, pa mi nije jasno kako Uprava to
nije imala u vidu? ;(
I BeoTel je zbog te centrale morao da ostavi par starih brojeva na 4..
Postoji li mogucnost da se, ako ne vrati stari, onda doda jos neki broj?
U protivnom, sistem mi je nedostupan ;( A, koliko vidim, i ne samo meni..
razno.873emajsijuen,
-> #872, dr.iivan>> Apsolutno je nemoguce konektovati se na 14.4, a jos manje drzati vezu
>> duze od 10 minuta, djubreta ima previse, a transfer je nemoguc. ;(
Ja se sada sasvim lepo konektujem, i veza uvek bude stabilna. Inace, dok
je Sezam bio na staroj centrali jedva sam se povezivao na 9600; vise puta sam
iz ocaja stavljao 4800. ;(
>> I, uopste, poznato je da se centrala na 3 najvise "svadja", da najvise
>> ljudi ima problema sa tom centralom, pa mi nije jasno kako Uprava to
>> nije imala u vidu? ;(
Jel ti mislis da je uprava bila u mogucnosti da bira centralu ??? ;)
>> Postoji li mogucnost da se, ako ne vrati stari, onda doda jos neki broj?
Postoji... to ce da urade cim se Sezam prikljuci na Internet... ;)
Pozdrav, Vlada...
razno.875dr.iivan,
-> #873, emajsijuen> >> I, uopste, poznato je da se centrala na 3 najvise "svadja", da
> najvise >> ljudi ima problema sa tom centralom, pa mi nije jasno kako
> Uprava to >> nije imala u vidu? ;(
>
> Jel ti mislis da je uprava bila u mogucnosti da bira centralu ??? ;)
Pa svako je u mogucnosti da bira centralu. Samo je pitanje cene ;)
Ako nas ovde ima koliko nas ima (a bas sam radoznao koliko nas to ima
aktivnih?), a Sezam je tu samo zbog nas, onda mislim da je normalno da
postoji volja za tako nesto, a s obzirom i na velicinu problema, mislim
da ni resenje ne bi trebalo da izostane. Za volju sam prilicno siguran
da postoji, ali posto resenja nema, moje je da se bunim kad mi ne
odgovara.
razno.876senna,
-> #875, dr.iivan> a Sezam je tu samo zbog nas, onda mislim da je normalno da
> postoji volja za tako nesto, a s obzirom i na velicinu problema, mislim
> da ni resenje ne bi trebalo da izostane.
Ja ne bih da se prelazi na neku drugu centralu.. Veza mi je shes puta
bolja, a mislim da nije mali broj ljudi kojima se kvalitet veze popravio.
Inache, probaj da okrenesh sezam sa 0113690653, mozda ti to pomogne, a opet,
mozda i ne.. ;)
razno.877the.edge,
-> #876, sennaT?>> Veza mi je shes puta bolja
Toliko puta je i meni gora... ja slavim kada se konektujem na 12000 (wow!), a
inace mi je standard 9600/4800. ;(
Na staroj je bio problem busy signala, jer je bilo ehoa u signalu, ali bar sam
imao cps 1625 i 14.4 ko od sale... ;(
AcCeSS DeNiED
razno.878dr.iivan,
-> #876, senna> > a Sezam je tu samo zbog nas, onda mislim da je normalno da
> > postoji volja za tako nesto, a s obzirom i na velicinu problema,
> mislim > da ni resenje ne bi trebalo da izostane.
>
> Ja ne bih da se prelazi na neku drugu centralu.. Veza mi je shes puta
> bolja, a mislim da nije mali broj ljudi kojima se kvalitet veze
Tebi je veza postala bolja, a meni nemoguca. I nisam jedini.
Bolje da svima bude kakva-takva veza, nego pola da ima idealnu, a pola
da uopste nema vezu.
razno.879senna,
-> #878, dr.iivan> Bolje da svima bude kakva-takva veza, nego pola da ima idealnu, a
>pola da uopste nema vezu.
Znash kako, nekako mi se chini da nece biti izmena ni centrale ni
broja..
razno.880nebco,
-> #878, dr.iivanDa veza je nemoguca stvarno je losa stvarno me zanim dali je nesto moguce
uraditi da bi je popravili
razno.881jujo,
-> #878, dr.iivan# Tebi je veza postala bolja, a meni nemoguca. I nisam jedini.
#
# Bolje da svima bude kakva-takva veza, nego pola da ima idealnu, a pola
# da uopste nema vezu.
Ja zaista neznam sta se desava kod vas, ali meni je veza sa sezamom bila
i ostala ista kao i pre. UVEK se konektujem na 14400, i CPS nije NIKAD
ispod 1550. Moj modem je TI33600, pa ako je do modema, onda nabavite drugi.
Jedini problem je sto ponekad nova centrala ili prebaci broj ili vrati
zauzece posle 3 cifre.
yooyo:
razno.882vlada.,
pravo da vam kazem i meni je veza uvek cvrsta pvezujem se ne 19200
i imamcirruslogic33600
vlada. filip
pc uvek mi usoe logovenje na tel3690653
razno.883jujo,
-> #882, vlada.# pravo da vam kazem i meni je veza uvek cvrsta pvezujem se ne 19200
# i imamcirruslogic33600
A kako na 19200 kad sezam ima samo 14400 modeme??
yooyo:
razno.884supers,
-> #883, jujo
>> A kako na 19200 kad sezam ima samo 14400 modeme??
Čoveku je DTE brzina setovana na 19200bps, a misli da je to isto što i
modemska brzina.
razno.885dr.iivan,
-> #881, jujo> # Bolje da svima bude kakva-takva veza, nego pola da ima idealnu, a
> pola # da uopste nema vezu.
>
> Ja zaista neznam sta se desava kod vas, ali meni je veza sa sezamom
> bila i ostala ista kao i pre. UVEK se konektujem na 14400, i CPS nije
> NIKAD ispod 1550. Moj modem je TI33600, pa ako je do modema, onda
> nabavite drugi.
Ja ne verujem da je do modema. Ima dosta ljudi sa razlicitim modemima
koji imaju iste probleme sa brojevima na 3.
razno.886jujo,
-> #884, supers# Coveku je DTE brzina setovana na 19200bps, a misli da je to isto sto i
# modemska brzina.
Ma znam, ali ON nezna...
yooyo:
razno.888dr.iivan,
Otvorena je grupa EKOF za studente Ekonomskog fakulteta,
kad nam ne daju temu u Extra ;) Ali dobro, mozda je i
bolje da nas ne trpaju u isti kos sa kojekakvim etf-ovcima
i fonovcima ;)
Elem, za clanstvo - mail me.
razno.889kum.djole,
===============================
2.1954 SEZAMNET.12:pitanja
milka.mustikla, 19.09.03. 20:27, 131 chr
---------------------------------------------------------
kako da u svoju grupu ribeipo ubacim svoje drugarice sa
sezama apopusilov mala.svirena bsuvopicic analbela i cica.obramica
???
cu
----------------------------------------------- 2.1954---
Odgovori: 2.1955, 2.1956, 2.1957, 2.1958, 2.1959, 2.1960, 2.1961,
2.1962, 2.1963, 2.1964, 2.1965, 2.1966, 2.1967, 2.1968,
2.1969, 2.1970, 2.1971, 2.1972, 2.1973, 2.1974, 2.1975,
2.1976, 2.1977, 2.1979, 2.1980, 2.1981
;)
razno.890morkin,
-> #889, kum.djole> milka.mustikla, 19.09.03. 20:27, 131 chr
^^^^
> ;)
Kume, jel' se to baviš istorijom Sezama?
Ipak nisi toliko mator. Još... ;)
razno.891kum.djole,
-> #890, morkin> Kume, jel' se to baviš istorijom Sezama?
Auu.. nisam se nad'o da će baš tebe ovo da zbuni..
To se bRe obrno brojač. ;) Kapiraš, 2003. godina.. ;)
razno.892morkin,
-> #891, kum.djole> > Kume, jel' se to baviš istorijom Sezama?
>
> Auu.. nisam se nad'o da će baš tebe ovo da zbuni..
> To se bRe obrno brojač. ;) Kapiraš, 2003. godina.. ;)
Ma kapiram ja. Ti nisi skapirao da sam ja u stvari skapirao i da sam...
Uostalom, nije ni važno. ;(
BTW, carski šumimo. :)
razno.893qpele,
>res re naca
─────────────
naca, Natasa Joncic, Beograd
Clan od 12.01.1998, poslednji poziv Ned 31.15.07 31:63
˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙
NACA FACA -Nekada sam bila uobrazena, sada kada sam se oslobodila i
te mane, sada sam savrsena!!!! :)
Obratite pasnju na poslednjiu poziv ;)
razno.894askripka,
-> #893, qpele=- Obratite pasnju na poslednjiu poziv ;)
Nemoj da te to brine... Ovo sigurno nije greška sistema... Drugim rečima,
sređeno preko veze... ;)
razno.895kiki,
-> #893, qpele> Clan od 12.01.1998, poslednji poziv Ned 31.15.07 31:63
Da ne bude zabune.. godina nije 2007 nego 2107!!!
razno.896kum.djole,
-> #895, kiki>> Da ne bude zabune.. godina nije 2007 nego 2107!!!
Uh, kol'ko joj je trebalo da se oslobodi te mane.. ;)
razno.897dr.iivan,
-> #895, kiki> > Clan od 12.01.1998, poslednji poziv Ned 31.15.07 31:63
>
> Da ne bude zabune.. godina nije 2007 nego 2107!!!
Da ne bude zabune!? ;))
razno.898kiki,
-> #897, dr.iivan> Da ne bude zabune!? ;))
us /e naca
naca Nataša Joncić Beograd 31.15.2107 31:63
Kao što rekoh ;)
razno.899senna,
-> #898, kiki>naca Natasa Joncic Beograd 31.15.2107 31:63
>
>Kao sto rekoh ;)
Eee... I ja cu u isto vreme da budem na vezi, pa se vi lozite..
us nesha /e
razno.900kenza,
-> #898, kiki> naca Natasa Joncic Beograd 31.15.2107 31:63
> Kao sto rekoh ;)
Pa dobro, šta hoćete?? Ko zna kako će tada da se računa vreme. ;)
razno.901bastion,
Interesujeme da li ako nekome lupim ignore da li se tada oslobadjam
i replya njegovih poruka od strane drugih korisnika?
Ako NE, kako da to postignem, a ako DA, kako da mi to bude omoguceno?
razno.902kum.djole,
-> #901, bastion>> Interesujeme da li ako nekome lupim ignore da li se tada oslobadjam
>> i replya njegovih poruka od strane drugih korisnika?
Postoji nešto što se kao zove "Sorcerer ignore" koji to radi off line.
Mislim da je autor još uvek na Sezamu, a progam je u nekom starom tomu.
razno.903gkosta,
-> #901, bastion> Interesujeme da li ako nekome lupim ignore da li se tada oslobadjam
> i replya njegovih poruka od strane drugih korisnika?
> Ako NE, kako da to postignem, a ako DA, kako da mi to bude omoguceno?
Da li osoba kojoj lupash ignore dobija informaciju o tome (da je ignorishesh)?
razno.904zeljkoj,
-> #902, kum.djole> Postoji nešto što se kao zove "Sorcerer ignore" koji to radi
> off line.
Potraži po konf, pa ako ne nadješ, javi. Imam ga na nekoj disketi.
razno.905guta,
-> #903, gkosta#> Da li osoba kojoj lupash ignore dobija informaciju o tome (da je
#> ignorishesh)?
Koliko je meni poznato, ne.
razno.906superhik,
-> #902, kum.djole=:> Postoji nešto što se kao zove "Sorcerer ignore" koji to radi
=:> off line. Mislim da je autor još uvek na Sezamu, a progam je
=:> u nekom starom tomu.
Autor je zeljkoj ako se dobro sećam...
Željko?
razno.907zeljkoj,
-> #906, superhik> Autor je zeljkoj ako se dobro sećam...
Evo, iskopah ga sa neke diskete... 28. avgust 1995... eh... kao da je
juče bilo. Leto, raspust... Od silne dosade uzeo da pišem program za
off-line ignore. A sada... ne sećam se kada mi je poslednji put bilo dosadno,
a ni kada sam napisao neki program... ;(
Što se dokumentacije tiče, bojim se da je izgubljena (nalazila se samo u
originalnoj poruci, vrlo je glupo što nije bila (i) kao fajl u arhivi).
Probajte da provalite kako se koristi... ako ne uspete, da čeprkam po sorsu. :)
signore.ziprazno.908mika,
-> #900, kenzaM> Pa dobro, sta hocete?? Ko zna kako ce tada da se racuna vreme. ;)
razno.909mika,
-> #898, kikiM> naca Natasa Joncic Beograd 31.15.2107 31:63
ovo izmenjeno vreme.. nastaje kada neko menja neke podatke bilo
sifru ili.. datum rodjenja ili dodaje vreme useru koji nije
online.
razno.910mika,
-> #897, dr.iivanM> > Da ne bude zabune.. godina nije 2007 nego 2107!!!
razno.911dr.iivan,
>
> Show» welcome
>
> SezamNet
> Sistem za modemske komunikacije casopisa "Racunari"
>
> 15 linija, 14400 bps, 00-24h
> Telefon: +381 11 648-422
Promenite telefon..
razno.912ventura,
a jel korisnici sezamnet-a dobijaju bedzeve?
razno.913outlaw,
-> #912, ventura> a jel korisnici sezamnet-a dobijaju bedzeve?
;}
razno.914kiki,
-> #912, ventura> a jel korisnici sezamnet-a dobijaju bedzeve?
Ti samo reci kako želiš da izgleda i odma ti šalju ;)
razno.915senna,
-> #912, ventura>a jel korisnici sezamnet-a dobijaju bedzeve?
A da nije to malko kiselo?
razno.916noay,
-> #914, kiki>> > a jel korisnici sezamnet-a dobijaju bedzeve?
>> Ti samo reci kako zelis da izgleda i odma ti salju ;)
Ja bih jedan sa likom Bajage...i jedan sa likom moderatora
konferencije Vicevi..
razno.917vule.,
Gde se nalazi ona ovcica sto se seta po windows-u ?
razno.918miskop,
-> #917, vule.>> Gde se nalazi ona ovcica sto se seta po windows-u ?
Na pašnjaku... ;)
razno.919jujo,
Najzad...
Finalna verzija demoa ANGER, koji je pobedio na yalp-u '98. Nalazi
se u konf. MUZIKA.razno.
yooyo:
razno.920popovics,
Otvorena je gr. klavijature, za članstvo mail me...
razno.921dr.iivan,
Prethodni poziv ste imali u Uto 16.06.98 20:02
Imate 23 min 25 sec na raspolaganju za ovaj poziv.
»
Do kraja rada ostalo manje od tri minuta.
» w
oliva 20:07 Sezam
dr.iivan 20:05 Sezam Nije ti fazon.
dorian 20:25 Sezam
»
»
Do kraja rada ostalo manje od dva minuta.
»
Manje od jednog minuta do kraja rada.
» Vase vreme je isteklo ..........
Congratulations! You got 12 min extra.
»
» ti
Uto 16.06.98 20:30
Na vezi: 25 min 38 sec. Do kraja: 9 min 49 sec.
Ukupno za danas je ostalo: 0 sec.
» w
oliva 20:07 Sezam
arnaut 20:29 Transfer
dr.iivan 20:05 Sezam Nije ti fazon.
sdanijel 20:27 Sezam
dorian 20:25 Read
cnenad 20:30 Sezam
»
» log 0
Automatski prekid za 0 sec. Za ostajanje na vezi Ctrl-C.
Kraj rada u Uto 16.06.98 20:31
Proveli ste na vezi 26 min 0 sec.
Za danas Vam je ostalo ukupno jos 0 sec.
dr.iivan, hvala na pozivu. Dovidenja!
NO CARRIER
CONNECT 19200
Connected to SezamNet at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS
Casopis "Racunari" - Beograd
Uto 16.06.98 20:31 - Node 4
Username: dr.iivan
Password: *************
Na zalost, potrosili ste sve svoje vreme za danas.
Dovidenja do sutra!
NO CARRIER
"Congratulations! You got 12 min extra."? Otkad ovo? :)
A jako sam dobio tih 12 minuta, kada mi nije vazilo kad sam se
rekonektovao..
Inace, TIME naredba zna da zbuni, nema sta ;)
razno.922dzakic,
-> #921, dr.iivan> Uto 16.06.98 20:30
> Na vezi: 25 min 38 sec. Do kraja: 9 min 49 sec.
> Ukupno za danas je ostalo: 0 sec.
^^^^^^^^ ^^^^^
Treba da razlikujemo dva vremena: Dnevno vreme i Vreme za seansu.
Svaki korisnik prilikom prvog poziva u toku dana (tačnije u trenutku kada
se ukonektuje, a datum prethodnoh poziva se razlikuje od trenutnog)
dobija 90 minuta dnevnog vremena. Vreme za seansu se uvek postavlja na
30, ili na preostalo dnevno vreme ukoliko je manje od 30. Na kraju seanse
se, svakako, dnevno vreme umanjuje za broj minuta provedenih na vezi. Ono
što prikazuje komanda time za dnevno vreme je: dnevno-provedeno na vezi,
pa to ume da zbuni one koji su seansu započeli pre, a komandu izvršavaju
posle ponoći. Dnevno vreme će se svakako obnoviti prilikom prvog poziva u
novom danu.
* * *
Novost, koja je eksperimentalno uvedena juče, trebalo bi da obezbedi
mehanizam koji će automatski da produžava vreme za SEANSU (ne i dnevno
vreme), ukoliko se pokaže da u trenutku kada vreme ističe ima dovoljno
slobodnih nodova (3-4). Zadržavamo pravo da kriterijum procene kada će se
vreme dobijati prilagodimo trenutnim mogućnostima i zauzetosti sistema,
kao i broj minuta koji se 'kao nagrada' dobija.
Osnovna ideja je bila da u vreme manje opterećenosti sistema (pretežno u
ranim jutarnjim satima (03-07), omogućimo nešto duže zadržavanje na vezi,
bez opasnosti da linije budu dugo zauzete i da se sistem zbog toga ne može
dobiti. Možda, zaista, jeste mana što se mnogi koji vole noćni chat
ustručavaju da potroše sve dnevno vreme u pomenutom periodu, jer im tada
ne ostane ni minut da u toku dana provere mail. Pokušaćemo da pronađemo
rešenje i za to, ukoliko sve oko novog STMa bude ok.
Nadamo se da ćete sa zadovoljstvom koristiti pomenutu mogućnost.
Pozdrav,
Zak
ps. STM - Smart Time Management :)
razno.923kum.djole,
-> #922, dzakic>> Nadamo se da ćete sa zadovoljstvom koristiti pomenutu mogućnost.
Bilo bi dobro kad bi čovek mogao da se "učipi" sa nekih 10 minuta koji
bi mu se računali po sledećem pozivu (kad mu istekne vreme za taj dan).
Znači, kad se ulogujem, uđem u podsistem "Uchipise>>" ukucam "chip10" ;)
i čatam 80 minuta, sistem me eventualno pusti još malo ;) a kad ustanem
sabajle u 3 po podne, opet imam 10 minuta za bahanalije s porukama.
razno.924dr.grba,
-> #922, dzakic>> ps. STM - Smart Time Management :)
Kakve veze smart time management može da ima sa čučanjem u chatu? <:
Ako je to smart time, onda će ovaj svet vrlo brzo propasti (:
razno.925gkosta,
-> #923, kum.djole
> Bilo bi dobro kad bi covek mogao da se "ucipi" sa nekih 10 minuta koji
> bi mu se racunali po sledecem pozivu (kad mu istekne vreme za taj dan).
U pravu si.
Bilo bi zaista zgodno povezati tvoj predlog sa onim sto su vec uradili.
Odnosno, pruziti mogucnost svakome da produzi svoje vreme na racun narednog
poziva. A neka to bude omoguceno kao i sa ovih 10ak minuta - ako sistem nije
prebukiran.
razno.926dr.iivan,
-> #922, dzakic> Nadamo se da cete sa zadovoljstvom koristiti pomenutu mogucnost.
Ok, nije lose, a bilo bi dobro da se konacno uvede i Time Bank. Ne mora
puno, dovoljno je i nekih 10tak-20 minuta i dosta je. Cisto da se ima u
rezervi za nedajboze ;)
A kad smo vec kod toga, postoji i ideja za igranje sa vremenom, recimo da
se uvede mogucnost da se sub igra u vreme, svako se ucipi sa 10-20 minuta,
pa ko dobije ;) ili slicno. Vreme provedeno na vezi se nece povecati, samo
se vrsi transakcija :) Isto tako, moze da se ogranizuje i neko kladjenje u
vreme, tipa 5-10 dana pretplate, recimo za SP u kosarci i sl. :) Dosta
se pretplate samo dobijaju u prognozama, vreme je da se nesto i izgubi :)
A, mozda ne bi bilo lose da se konacno omoguci i prenos vremena sa jednog
naloga na drugi.
razno.927emajsijuen,
-> #926, dr.iivan│ A, mozda ne bi bilo lose da se konacno omoguci i prenos vremena sa jednog
│ naloga na drugi.
└─────────────────────────────────────
Slazem se... :) Ovo bi bilo cool...
Pozdrav, Vlada...
razno.928curt.cobain,
-> #921, dr.iivancoveve to se i meni desava mada mi nije jasno ocemu secradi
razno.929curt.cobain,
-> #926, dr.iivani ta ti je dobra
razno.930jpedja,
> Nakon uplate posaljite nam kopiju uplatnice
postom ili na faks 648-140. Pretplatu u redakciji mozete .....
^^^^^^^
Neznam koji je novi broj, mogli bi to da promenite.
Pozdrav,
Pedja...
razno.931m.s.pesic,
-> #930, jpedjaj
j> Neznam koji je novi broj, mogli bi to da promenite.
------
Podvučeno se piše odvojeno (ne znam). Faks je 36 91 827.
Glasom: 36 906 53.
razno.932gkosta,
-> #931, m.s.pesic
> j> Neznam koji je novi broj, mogli bi to da promenite.
> ------
> Podvuceno se pise odvojeno (ne znam). Faks je 36 91 827.
Ako nekoga zelis da ispravis onda bi trebalo i sam nesto da znas.
Kada pocnes, onda ga ispravi do kraja!
Sem "odvojenog NE ZNAM", treba reci "mogli BISTE..." a ne "mogli BI".
Ovo ne pisem da bih kritikovao jpedju sto ne zna osnovna pravila pravopisa,
nego one koji hoce da pokazu da nesto znaju (a NE znaju) ispravljajuci druge!
Izvinjavam se na smoru...
Kosta :)
razno.933m.s.pesic,
-> #932, gkosta
g> > j> Neznam koji je novi broj, mogli bi to da promenite.
g> > ------
g> > Podvuceno se pise odvojeno (ne znam). Faks je 36 91 827.
g>
g>
g>
g> Ako nekoga zelis da ispravis onda bi trebalo i sam nesto da znas.
---------------
g> Kada pocnes, onda ga ispravi do kraja!
g> Sem "odvojenog NE ZNAM", treba reci "mogli BISTE..." a ne "mogli BI".
g>
g> Ovo ne pisem da bih kritikovao jpedju sto ne zna osnovna pravila pravopisa,
g> nego one koji hoce da pokazu da nesto znaju (a NE znaju) ispravljajuci
druge!
Uprkos neprijatnom tonu Vaše replike odgovaram. Nisam imao
nameru da ikome držim čas a i da jesam - nema potrebe da
vičete! Ako se Vaša primedba odnosi na poruku usera jpedja
onda (prepostavljam da znate) može da se kaže i "mogli bi to
da promenite" jer se nikome poimence nije obratio, niti nekome
odredjenom. Pa sad Vi razmislite.
Ako, pak, mislite da ste dorasli da me ispravljate, molim da
napišete dužu poruku (čak i uz asistenciju roditelja, braće,
sestara, suseda i nastavnika) pa ću Vam ukazati na greške ne
samo pravopisne već i stilske.
Uzgred, proučite upotrebu glagola trebati!
razno.934sister,
-> #933, m.s.pesic> g> Ako nekoga zelis da ispravis onda bi trebalo i sam nesto da znas.
> ---------------
> Uzgred, proučite upotrebu glagola trebati!
Pa ovo je valjda u redu? :)
> Ako se Vaša primedba odnosi na poruku usera jpedja
> onda (prepostavljam da znate) može da se kaže i "mogli bi to
> da promenite" jer se nikome poimence nije obratio, niti nekome
> odredjenom.
Zar nije to 2. lice mnozine - "vi biste mogli"? :)
(a ne "vi bi mogli")
razno.935gkosta,
-> #933, m.s.pesic
Raspravu prenosim u konferenciju civilizacija, tema o.jeziku!
Poruka broj 6.283
razno.936kum.djole,
-> #935, gkosta>> Raspravu prenosim u konferenciju civilizacija, tema o.jeziku!
Smešni ste, obojica. :)
razno.937gkosta,
-> #936, kum.djole
> Smesni ste, obojica. :)
:))))
razno.938dragosh,
-> #935, gkosta-> Raspravu prenosim u konferenciju civilizacija, tema o.jeziku!
razno.939dzim,
-> #931, m.s.pesic
<M> Podvuceno se pise odvojeno (ne znam). Faks je 36 91 827.
<M> Glasom: 36 906 53.
~~~~~~
Ako to "glasom" mislish na direktno komuniciranje sa sekretaricom,
onda si malo omashio broj...
razno.940m.s.pesic,
-> #939, dzim
d> Ako to "glasom" mislish na direktno komuniciranje sa sekretaricom,
d> onda si malo omashio broj...
U pravu ste. Izvinjavam se.
razno.941pifat,
Predrag Šupurović je upravi poslao sledeći mail, nadam se da će ga
videti svi oni koji su bili pretplaćeni na pomenute dve mailing liste:
##Da li je izvodljivo da obavestite svoje korisnike da ono koji su bili
##prijavljeni na Insomnia mail listu (insiomnia@dv.co.yu) i yu-scena mail
##listu (yu-scena@dv.co.yu) da su svi skinuti za liste jer su se poruke
##vracale, pa da treba ponovo da se prijave. Bilo bi vrlo lepo od vas.
##Pozdrav,
##Pedja
razno.942the.edge,
T?>> The Edge>>co del 2.222
T?>> Poruka SEZAMNET.2:2.222 vracena u zive!
Excuse me? :)
AcCeSS DeNiED
razno.943junior,
-> #942, the.edge> T?>> Poruka SEZAMNET.2:2.222 vracena u zive!
> Excuse me? :)
Postao si moderator :>
razno.944miskop,
Aha, neko je pokušao upad u 'moj sistem' :
>> Ned 13.09.98 23:42 Neuspela prijava sa: kid, , kid.
Ccccccccc...
razno.945miskop,
-> #944, miskop>> Aha, neko je pokušao upad u 'moj sistem' :
Taj se opet oglasio:
>> Neuspela prijava sa: kid.am.ti.kevu, ja se zezo, polse
Da vidimo šta je sledeće...
razno.946junior,
-> #945, miskop>>> Neuspela prijava sa: kid.am.ti.kevu, ja se zezo, polse
> Da vidimo šta je sledeće...
Inače sjajan način za ostavljanje anonimnih poruka ;)
razno.947jujo,
Nekome je bas disadno u pola pet ujutro.
Apelujem sezamovcima koji su bili na vezi izmedju 4 i 5 ujutro
u Nedelju 13.9.98 da mi posalju log (ili deo log-a) u kome
je spisak korisnika koji su bili na sez-u.
Bas me zanima ko je taj lik?
Ned 13.09.98 04:27 Neuspela prijava sa: yooyo:, yooyo, joojo.
Ned 13.09.98 04:28 Neuspela prijava sa: jujo, jjjjjjjjjjjjjjjj, yyyyyyyyyy
yooyo:
razno.948junior,
-> #947, jujo> Apelujem sezamovcima koji su bili na vezi izmedju 4 i 5 ujutro
> u Nedelju 13.9.98 da mi posalju log (ili deo log-a) u kome
> je spisak korisnika koji su bili na sez-u.
Ja sam bio nešto pre toga na sezamu, ali sumnjam da ti spisak
korisnika vredi, jer prijava _nije_ uspela. Dakle, niko se nije
ulogovao.
> Bas me zanima ko je taj lik?
Zašto misliš da je muško? ;)
BTW, ako te baš zanima ..
Casopis "Racunari" - Beograd
Ned 13.09.98 04:23 - Node 10
..w
cupavko 04:16 Sezam
sani. 02:19 Chat.grp
dea. 04:15 Chat
sane 03:36 Chat
ultra.boy 04:16 Sezam
junior 04:23 Sezam