SEZAM.2

19 Dec 1996 - 21 Dec 1999

Topics

  1. obavestenja (43)
  2. pitanja (2339)
  3. problemi (2196)
  4. predlozi (1127)
  5. konferencije (14)
  6. fajlovi (255)
  7. olr (1136)
  8. vote (35)
  9. kritika (1164)
  10. razno (1220)

Messages - razno

razno.846 noay,
Imam problem sa mailom....Kad mi neko poshalje htm fajl i ja krenem da ga chitam na sezu bude sav zbrchkan.... vide se neke komande itd...kako da ga downloadujem u htm formi?
razno.847 senna,
>Ned 08.03.98 03:43 Prekid veze nakon 2 pogresne lozinke. Ubicu. Zaklacu. Oduzecu zivot.
razno.848 senna,
Da vas ne ureknem.. Nova centrala vlada.
razno.850 the.edge, -> #848, senna
Pa ja ne bih bas tako rekao. ;( Nikako ne mogu da se konektujem na 14.4! Uvek bude ili 12000, 9600 ili 7200. Pri tome mi odmah pukne veza. ;( Kewl je jedino to sto signal zauzeca prepoznaje fenomenalno, jer nema onog echo-a u busy signalu. AcCeSS DeNiED
razno.851 popovics, -> #850, the.edge
▄- echo-a u busy signalu. Ima echo-a u RING signalu, pa ga ( bar moj ) modem prepoznaje ponekad kao BUSY ( ređe nego ranije!!! ).
razno.852 vlarad, -> #850, the.edge
> Nikako ne mogu da se konektujem na 14.4! Uvek bude ili 12000, 9600 ili > 7200. Pri tome mi odmah pukne veza. ;( > Kewl je jedino to sto signal zauzeca prepoznaje fenomenalno, jer nema > onog echo-a u busy signalu. Meni se svidja nova centrala. Konektujem se na 14400, a transfer prvi put >1600. Svidela mi se jos jedna stvar: Casopis "Racunari" - Beograd Ned 15.03.98 20:39 - Node 11 Username: vlarad Password: ******** Vasa pretplata istice za 11 dana (26.03.1998). ┌──────────────────────────────────────────┐ │ SezamNet Vam zeli srecan rodendan! │ └──────────────────────────────────────────┘ Ideja je stvarno dobra. C U
razno.853 emajsijuen,
Moram da priznam da je veza sa Sezamom konacno OK. Nova centrala rula...
razno.854 kenza, -> #850, the.edge
> Nikako ne mogu da se konektujem na 14.4! Uvek bude ili 12000, 9600 ili Ex, pravi bedak ;> Meni stalno ide na 14.4kbps al' nesto nece na 33.6 :))
razno.855 outlaw, -> #854, kenza
e,ja sam se do sada uvek na 4800 kachio...bash cu sad da probam na 14.4 :}
razno.856 outlaw, -> #855, outlaw
OU> e,ja sam se do sada uvek na 4800 kachio...bash cu sad da probam OU> na 14.4 OU> :} eeeee evo me na 14.4 :}}}}} ruuuuuuuuulzzzz!!!!!!! straaaaava veza nova centrala rulz !!!!!
razno.857 miskop, -> #850, the.edge
>> Pa ja ne bih bas tako rekao. ;( >> Nikako ne mogu da se konektujem na 14.4! Uvek bude ili 12000, 9600 ili >> 7200. Pri tome mi odmah pukne veza. ;( Ja sam mislio da je gotovo sa mojom odličnom vezom sa Sezamom pošto nemam dobre "odnose" sa Alkatelom, ali gle čuda, veza mi je možda sad i bolja, sve teče glatko, po dobijanju broja Sezamovi modemi odma' se javljaju, cps ne ide ispod 1550 (uglavnom se mota negde oko 1580-1620)... Nadam se da to nije nešto slučajno i da će tako i da ostane. :) Još samo da se pređe na 33.6k... :)
razno.858 pavijan,
Ajd' nek je sa srecu ! Ni do sada nisam imao problema sa konekcijom ni dok sam bio na staroj centrali a ni kad sam presao na novu. U svakom slucaju prelazak Sezama na novu centralu je za pohvalu jer se kod sada ne oseca zagusenje veze i cini se sistem bolje dise. Nadam se skorijem prelasku na brzi modem kako Sezama tako i ja licno pa da vidim kako to izgleda sa 33600. S'obzirom da sam na Sezamu poceo rad sa 2400 bez hard.flow control-e ovo sada(14400) mi izgleda kao naucna fantastika. Pitanje za operatore: Kada ce Sezamnet da omoguci pun pristup Internetu i da zapusi usta zlobnicima ? Pozdrav od pavijana.
razno.859 morkin, -> #850, the.edge
> Pa ja ne bih bas tako rekao. ;( > Nikako ne mogu da se konektujem na 14.4! Uvek bude ili 12000, 9600 > ili 7200. Pri tome mi odmah pukne veza. ;( > Kewl je jedino to sto signal zauzeca prepoznaje fenomenalno, jer > nema onog echo-a u busy signalu. Nova centrala je sranje. Vratite mi staru.
razno.860 the.edge, -> #859, morkin
Imam osecaj kao da su promenjeni modemi, a ne centrala! Prosto neverovatno da ne mogu da se konektujem na 14.4! Maximalno je 12.0 pri cemu veza vrlo brzo puca, a standard je 9600! Zvao sam desetine BBSova, 3-4 internet provajdera, pa nisam imao ovakve probleme. Da li mozda zato sto je moja centrala sranje, ne znam, ali ovo suckira. :( AcCeSS DeNiED
razno.861 m.s.pesic, -> #852, vlarad
v> ┌──────────────────────────────────────────┐ v> │ SezamNet Vam zeli srecan rodendan! │ v> └──────────────────────────────────────────┘ v> Ideja je stvarno dobra. Pridružujem se rodjendanskim čestitkama i dodajem da je Sezam i ranije korisnicima čestitao rodjendan pa i Novu godinu (izuzev 98).
razno.862 dalex, -> #859, morkin
> Nova centrala je sranje. Vratite mi staru. CPS se smanjio, koči se modem, puca mi veza. :((( To se ne protivi mom osećaju za logiku, jer je sa starom centralom bilo sve Ok. Btw, i senior mi puko (tj. neće da uvlači poruke), posle nekoliko meseci besprekornog rada. Znao sam da će nešto da me snađe, pasijans mi se otvaro ko blesav dok čekam da dobijem vezu ;< ...
razno.863 miskop, -> #861, m.s.pesic
>> Pridružujem se rodjendanskim čestitkama i dodajem da je Sezam >> i ranije korisnicima čestitao rodjendan pa i Novu godinu >> (izuzev 98). Još niko iz uprave nije odgovorio zašto SezamNet nije bio dostupan korisnicima 01.01.98, a?
razno.864 buva, -> #863, miskop
(;) Jos niko iz uprave nije odgovorio zasto SezamNet nije bio (;)dostupan korisnicima 01.01.98, a? mora da je bila dobra zhurka ;)
razno.865 buva,
ulogujem je se ja sad i.. ... Po prispecu potvrde o uplati istog dana bic───────────────────────────────────┐ │ SezamNet Vam zeli srecan rodendan! │ └──────────────────────────────────────────┘ sve je to lepo.... ALI MENI DANAS NIJE RODJENDAN ! :))) ta-nanana-na-nanana
razno.866 morkin, -> #860, the.edge
> Da li mozda zato sto je moja centrala sranje, ne znam, ali ovo > suckira. :( I moja centrala je sranje, ali imam šansu da se prebacim na novi broj. Koliko znam, treba da se ode negde kod Kalenića... Šta treba tačno od dokumentacije i da li mogu da odem ja ili to mora da učini onaj na koga glasi broj telefona? Promena centrale je u mom slučaju moguća jer pola zgrade ima telefon 367... a druga polovina 66...
razno.867 illusion,
Potreban mi je broj FAX-a na koji mogu da posaljem uplatnicu za SEZAM.
razno.868 dzakic, -> #867, illusion
> Potreban mi je broj FAX-a na koji mogu da posaljem uplatnicu za > SEZAM. Novi broj Sezamovog fax-a je 3691-827. Sekretarica Sezama je na 3691-846, a redakcija Računara na 3690-531.
razno.869 buva,
Ned 05.04.98 12:32 Neuspela prijava sa: password, sifra, jedigovna. ajde bre ljudi , pokazhite bar MALO mashte ;)
razno.870 buva,
Ned 05.04.98 14:35 Neuspela prijava sa: govnaru, budalo, govedo. Ned 05.04.98 14:36 Neuspela prijava sa: budalo, debilu, jedigovno. ;))) toplo toplo, vruuuuceee ;)
razno.871 miskop,
Pogledajte datum i vreme poslednjeg poziva: ;)) > dveselinovic, Dejan Veselinović, Beograd > Član od 30.10.1989, poslednji poziv Ned 31.15.07 31:63
razno.872 dr.iivan,
Nova centrala ne moze biti gora ;( Apsolutno je nemoguce konektovati se na 14.4, a jos manje drzati vezu duze od 10 minuta, djubreta ima previse, a transfer je nemoguc. ;( I, uopste, poznato je da se centrala na 3 najvise "svadja", da najvise ljudi ima problema sa tom centralom, pa mi nije jasno kako Uprava to nije imala u vidu? ;( I BeoTel je zbog te centrale morao da ostavi par starih brojeva na 4.. Postoji li mogucnost da se, ako ne vrati stari, onda doda jos neki broj? U protivnom, sistem mi je nedostupan ;( A, koliko vidim, i ne samo meni..
razno.873 emajsijuen, -> #872, dr.iivan
>> Apsolutno je nemoguce konektovati se na 14.4, a jos manje drzati vezu >> duze od 10 minuta, djubreta ima previse, a transfer je nemoguc. ;( Ja se sada sasvim lepo konektujem, i veza uvek bude stabilna. Inace, dok je Sezam bio na staroj centrali jedva sam se povezivao na 9600; vise puta sam iz ocaja stavljao 4800. ;( >> I, uopste, poznato je da se centrala na 3 najvise "svadja", da najvise >> ljudi ima problema sa tom centralom, pa mi nije jasno kako Uprava to >> nije imala u vidu? ;( Jel ti mislis da je uprava bila u mogucnosti da bira centralu ??? ;) >> Postoji li mogucnost da se, ako ne vrati stari, onda doda jos neki broj? Postoji... to ce da urade cim se Sezam prikljuci na Internet... ;) Pozdrav, Vlada...
razno.875 dr.iivan, -> #873, emajsijuen
> >> I, uopste, poznato je da se centrala na 3 najvise "svadja", da > najvise >> ljudi ima problema sa tom centralom, pa mi nije jasno kako > Uprava to >> nije imala u vidu? ;( > > Jel ti mislis da je uprava bila u mogucnosti da bira centralu ??? ;) Pa svako je u mogucnosti da bira centralu. Samo je pitanje cene ;) Ako nas ovde ima koliko nas ima (a bas sam radoznao koliko nas to ima aktivnih?), a Sezam je tu samo zbog nas, onda mislim da je normalno da postoji volja za tako nesto, a s obzirom i na velicinu problema, mislim da ni resenje ne bi trebalo da izostane. Za volju sam prilicno siguran da postoji, ali posto resenja nema, moje je da se bunim kad mi ne odgovara.
razno.876 senna, -> #875, dr.iivan
> a Sezam je tu samo zbog nas, onda mislim da je normalno da > postoji volja za tako nesto, a s obzirom i na velicinu problema, mislim > da ni resenje ne bi trebalo da izostane. Ja ne bih da se prelazi na neku drugu centralu.. Veza mi je shes puta bolja, a mislim da nije mali broj ljudi kojima se kvalitet veze popravio. Inache, probaj da okrenesh sezam sa 0113690653, mozda ti to pomogne, a opet, mozda i ne.. ;)
razno.877 the.edge, -> #876, senna
T?>> Veza mi je shes puta bolja Toliko puta je i meni gora... ja slavim kada se konektujem na 12000 (wow!), a inace mi je standard 9600/4800. ;( Na staroj je bio problem busy signala, jer je bilo ehoa u signalu, ali bar sam imao cps 1625 i 14.4 ko od sale... ;( AcCeSS DeNiED
razno.878 dr.iivan, -> #876, senna
> > a Sezam je tu samo zbog nas, onda mislim da je normalno da > > postoji volja za tako nesto, a s obzirom i na velicinu problema, > mislim > da ni resenje ne bi trebalo da izostane. > > Ja ne bih da se prelazi na neku drugu centralu.. Veza mi je shes puta > bolja, a mislim da nije mali broj ljudi kojima se kvalitet veze Tebi je veza postala bolja, a meni nemoguca. I nisam jedini. Bolje da svima bude kakva-takva veza, nego pola da ima idealnu, a pola da uopste nema vezu.
razno.879 senna, -> #878, dr.iivan
> Bolje da svima bude kakva-takva veza, nego pola da ima idealnu, a >pola da uopste nema vezu. Znash kako, nekako mi se chini da nece biti izmena ni centrale ni broja..
razno.880 nebco, -> #878, dr.iivan
Da veza je nemoguca stvarno je losa stvarno me zanim dali je nesto moguce uraditi da bi je popravili
razno.881 jujo, -> #878, dr.iivan
# Tebi je veza postala bolja, a meni nemoguca. I nisam jedini. # # Bolje da svima bude kakva-takva veza, nego pola da ima idealnu, a pola # da uopste nema vezu. Ja zaista neznam sta se desava kod vas, ali meni je veza sa sezamom bila i ostala ista kao i pre. UVEK se konektujem na 14400, i CPS nije NIKAD ispod 1550. Moj modem je TI33600, pa ako je do modema, onda nabavite drugi. Jedini problem je sto ponekad nova centrala ili prebaci broj ili vrati zauzece posle 3 cifre. yooyo:
razno.882 vlada.,
pravo da vam kazem i meni je veza uvek cvrsta pvezujem se ne 19200 i imamcirruslogic33600 vlada. filip pc uvek mi usoe logovenje na tel3690653
razno.883 jujo, -> #882, vlada.
# pravo da vam kazem i meni je veza uvek cvrsta pvezujem se ne 19200 # i imamcirruslogic33600 A kako na 19200 kad sezam ima samo 14400 modeme?? yooyo:
razno.884 supers, -> #883, jujo
>> A kako na 19200 kad sezam ima samo 14400 modeme?? Čoveku je DTE brzina setovana na 19200bps, a misli da je to isto što i modemska brzina.
razno.885 dr.iivan, -> #881, jujo
> # Bolje da svima bude kakva-takva veza, nego pola da ima idealnu, a > pola # da uopste nema vezu. > > Ja zaista neznam sta se desava kod vas, ali meni je veza sa sezamom > bila i ostala ista kao i pre. UVEK se konektujem na 14400, i CPS nije > NIKAD ispod 1550. Moj modem je TI33600, pa ako je do modema, onda > nabavite drugi. Ja ne verujem da je do modema. Ima dosta ljudi sa razlicitim modemima koji imaju iste probleme sa brojevima na 3.
razno.886 jujo, -> #884, supers
# Coveku je DTE brzina setovana na 19200bps, a misli da je to isto sto i # modemska brzina. Ma znam, ali ON nezna... yooyo:
razno.888 dr.iivan,
Otvorena je grupa EKOF za studente Ekonomskog fakulteta, kad nam ne daju temu u Extra ;) Ali dobro, mozda je i bolje da nas ne trpaju u isti kos sa kojekakvim etf-ovcima i fonovcima ;) Elem, za clanstvo - mail me.
razno.889 kum.djole,
=============================== 2.1954 SEZAMNET.12:pitanja milka.mustikla, 19.09.03. 20:27, 131 chr --------------------------------------------------------- kako da u svoju grupu ribeipo ubacim svoje drugarice sa sezama apopusilov mala.svirena bsuvopicic analbela i cica.obramica ??? cu ----------------------------------------------- 2.1954--- Odgovori: 2.1955, 2.1956, 2.1957, 2.1958, 2.1959, 2.1960, 2.1961, 2.1962, 2.1963, 2.1964, 2.1965, 2.1966, 2.1967, 2.1968, 2.1969, 2.1970, 2.1971, 2.1972, 2.1973, 2.1974, 2.1975, 2.1976, 2.1977, 2.1979, 2.1980, 2.1981 ;)
razno.890 morkin, -> #889, kum.djole
> milka.mustikla, 19.09.03. 20:27, 131 chr ^^^^ > ;) Kume, jel' se to baviš istorijom Sezama? Ipak nisi toliko mator. Još... ;)
razno.891 kum.djole, -> #890, morkin
> Kume, jel' se to baviš istorijom Sezama? Auu.. nisam se nad'o da će baš tebe ovo da zbuni.. To se bRe obrno brojač. ;) Kapiraš, 2003. godina.. ;)
razno.892 morkin, -> #891, kum.djole
> > Kume, jel' se to baviš istorijom Sezama? > > Auu.. nisam se nad'o da će baš tebe ovo da zbuni.. > To se bRe obrno brojač. ;) Kapiraš, 2003. godina.. ;) Ma kapiram ja. Ti nisi skapirao da sam ja u stvari skapirao i da sam... Uostalom, nije ni važno. ;( BTW, carski šumimo. :)
razno.893 qpele,
>res re naca ───────────── naca, Natasa Joncic, Beograd Clan od 12.01.1998, poslednji poziv Ned 31.15.07 31:63 ˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙ NACA FACA -Nekada sam bila uobrazena, sada kada sam se oslobodila i te mane, sada sam savrsena!!!! :) Obratite pasnju na poslednjiu poziv ;)
razno.894 askripka, -> #893, qpele
­=- Obratite pasnju na poslednjiu poziv ;) Nemoj da te to brine... Ovo sigurno nije greška sistema... Drugim rečima, sređeno preko veze... ;)
razno.895 kiki, -> #893, qpele
> Clan od 12.01.1998, poslednji poziv Ned 31.15.07 31:63 Da ne bude zabune.. godina nije 2007 nego 2107!!!
razno.896 kum.djole, -> #895, kiki
>> Da ne bude zabune.. godina nije 2007 nego 2107!!! Uh, kol'ko joj je trebalo da se oslobodi te mane.. ;)
razno.897 dr.iivan, -> #895, kiki
> > Clan od 12.01.1998, poslednji poziv Ned 31.15.07 31:63 > > Da ne bude zabune.. godina nije 2007 nego 2107!!! Da ne bude zabune!? ;))
razno.898 kiki, -> #897, dr.iivan
> Da ne bude zabune!? ;)) us /e naca naca Nataša Joncić Beograd 31.15.2107 31:63 Kao što rekoh ;)
razno.899 senna, -> #898, kiki
>naca Natasa Joncic Beograd 31.15.2107 31:63 > >Kao sto rekoh ;) Eee... I ja cu u isto vreme da budem na vezi, pa se vi lozite.. us nesha /e
razno.900 kenza, -> #898, kiki
> naca Natasa Joncic Beograd 31.15.2107 31:63 > Kao sto rekoh ;) Pa dobro, šta hoćete?? Ko zna kako će tada da se računa vreme. ;)
razno.901 bastion,
Interesujeme da li ako nekome lupim ignore da li se tada oslobadjam i replya njegovih poruka od strane drugih korisnika? Ako NE, kako da to postignem, a ako DA, kako da mi to bude omoguceno?
razno.902 kum.djole, -> #901, bastion
>> Interesujeme da li ako nekome lupim ignore da li se tada oslobadjam >> i replya njegovih poruka od strane drugih korisnika? Postoji nešto što se kao zove "Sorcerer ignore" koji to radi off line. Mislim da je autor još uvek na Sezamu, a progam je u nekom starom tomu.
razno.903 gkosta, -> #901, bastion
> Interesujeme da li ako nekome lupim ignore da li se tada oslobadjam > i replya njegovih poruka od strane drugih korisnika? > Ako NE, kako da to postignem, a ako DA, kako da mi to bude omoguceno? Da li osoba kojoj lupash ignore dobija informaciju o tome (da je ignorishesh)?
razno.904 zeljkoj, -> #902, kum.djole
> Postoji nešto što se kao zove "Sorcerer ignore" koji to radi > off line. Potraži po konf, pa ako ne nadješ, javi. Imam ga na nekoj disketi.
razno.905 guta, -> #903, gkosta
#> Da li osoba kojoj lupash ignore dobija informaciju o tome (da je #> ignorishesh)? Koliko je meni poznato, ne.
razno.906 superhik, -> #902, kum.djole
=:> Postoji nešto što se kao zove "Sorcerer ignore" koji to radi =:> off line. Mislim da je autor još uvek na Sezamu, a progam je =:> u nekom starom tomu. Autor je zeljkoj ako se dobro sećam... Željko?
razno.907 zeljkoj, -> #906, superhik
> Autor je zeljkoj ako se dobro sećam... Evo, iskopah ga sa neke diskete... 28. avgust 1995... eh... kao da je juče bilo. Leto, raspust... Od silne dosade uzeo da pišem program za off-line ignore. A sada... ne sećam se kada mi je poslednji put bilo dosadno, a ni kada sam napisao neki program... ;( Što se dokumentacije tiče, bojim se da je izgubljena (nalazila se samo u originalnoj poruci, vrlo je glupo što nije bila (i) kao fajl u arhivi). Probajte da provalite kako se koristi... ako ne uspete, da čeprkam po sorsu. :) signore.zip
razno.908 mika, -> #900, kenza
M> Pa dobro, sta hocete?? Ko zna kako ce tada da se racuna vreme. ;)
razno.909 mika, -> #898, kiki
M> naca Natasa Joncic Beograd 31.15.2107 31:63 ovo izmenjeno vreme.. nastaje kada neko menja neke podatke bilo sifru ili.. datum rodjenja ili dodaje vreme useru koji nije online.
razno.910 mika, -> #897, dr.iivan
M> > Da ne bude zabune.. godina nije 2007 nego 2107!!!
razno.911 dr.iivan,
> > Show» welcome > > SezamNet > Sistem za modemske komunikacije casopisa "Racunari" > > 15 linija, 14400 bps, 00-24h > Telefon: +381 11 648-422 Promenite telefon..
razno.912 ventura,
a jel korisnici sezamnet-a dobijaju bedzeve?
razno.913 outlaw, -> #912, ventura
> a jel korisnici sezamnet-a dobijaju bedzeve? ;}
razno.914 kiki, -> #912, ventura
> a jel korisnici sezamnet-a dobijaju bedzeve? Ti samo reci kako želiš da izgleda i odma ti šalju ;)
razno.915 senna, -> #912, ventura
>a jel korisnici sezamnet-a dobijaju bedzeve? A da nije to malko kiselo?
razno.916 noay, -> #914, kiki
>> > a jel korisnici sezamnet-a dobijaju bedzeve? >> Ti samo reci kako zelis da izgleda i odma ti salju ;) Ja bih jedan sa likom Bajage...i jedan sa likom moderatora konferencije Vicevi..
razno.917 vule.,
Gde se nalazi ona ovcica sto se seta po windows-u ?
razno.918 miskop, -> #917, vule.
>> Gde se nalazi ona ovcica sto se seta po windows-u ? Na pašnjaku... ;)
razno.919 jujo,
Najzad... Finalna verzija demoa ANGER, koji je pobedio na yalp-u '98. Nalazi se u konf. MUZIKA.razno. yooyo:
razno.920 popovics,
Otvorena je gr. klavijature, za članstvo mail me...
razno.921 dr.iivan,
Prethodni poziv ste imali u Uto 16.06.98 20:02 Imate 23 min 25 sec na raspolaganju za ovaj poziv. » Do kraja rada ostalo manje od tri minuta. » w oliva 20:07 Sezam dr.iivan 20:05 Sezam Nije ti fazon. dorian 20:25 Sezam » » Do kraja rada ostalo manje od dva minuta. » Manje od jednog minuta do kraja rada. » Vase vreme je isteklo .......... Congratulations! You got 12 min extra. » » ti Uto 16.06.98 20:30 Na vezi: 25 min 38 sec. Do kraja: 9 min 49 sec. Ukupno za danas je ostalo: 0 sec. » w oliva 20:07 Sezam arnaut 20:29 Transfer dr.iivan 20:05 Sezam Nije ti fazon. sdanijel 20:27 Sezam dorian 20:25 Read cnenad 20:30 Sezam » » log 0 Automatski prekid za 0 sec. Za ostajanje na vezi Ctrl-C. Kraj rada u Uto 16.06.98 20:31 Proveli ste na vezi 26 min 0 sec. Za danas Vam je ostalo ukupno jos 0 sec. dr.iivan, hvala na pozivu. Dovidenja! NO CARRIER CONNECT 19200 Connected to SezamNet at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS Casopis "Racunari" - Beograd Uto 16.06.98 20:31 - Node 4 Username: dr.iivan Password: ************* Na zalost, potrosili ste sve svoje vreme za danas. Dovidenja do sutra! NO CARRIER "Congratulations! You got 12 min extra."? Otkad ovo? :) A jako sam dobio tih 12 minuta, kada mi nije vazilo kad sam se rekonektovao.. Inace, TIME naredba zna da zbuni, nema sta ;)
razno.922 dzakic, -> #921, dr.iivan
> Uto 16.06.98 20:30 > Na vezi: 25 min 38 sec. Do kraja: 9 min 49 sec. > Ukupno za danas je ostalo: 0 sec. ^^^^^^^^ ^^^^^ Treba da razlikujemo dva vremena: Dnevno vreme i Vreme za seansu. Svaki korisnik prilikom prvog poziva u toku dana (tačnije u trenutku kada se ukonektuje, a datum prethodnoh poziva se razlikuje od trenutnog) dobija 90 minuta dnevnog vremena. Vreme za seansu se uvek postavlja na 30, ili na preostalo dnevno vreme ukoliko je manje od 30. Na kraju seanse se, svakako, dnevno vreme umanjuje za broj minuta provedenih na vezi. Ono što prikazuje komanda time za dnevno vreme je: dnevno-provedeno na vezi, pa to ume da zbuni one koji su seansu započeli pre, a komandu izvršavaju posle ponoći. Dnevno vreme će se svakako obnoviti prilikom prvog poziva u novom danu. * * * Novost, koja je eksperimentalno uvedena juče, trebalo bi da obezbedi mehanizam koji će automatski da produžava vreme za SEANSU (ne i dnevno vreme), ukoliko se pokaže da u trenutku kada vreme ističe ima dovoljno slobodnih nodova (3-4). Zadržavamo pravo da kriterijum procene kada će se vreme dobijati prilagodimo trenutnim mogućnostima i zauzetosti sistema, kao i broj minuta koji se 'kao nagrada' dobija. Osnovna ideja je bila da u vreme manje opterećenosti sistema (pretežno u ranim jutarnjim satima (03-07), omogućimo nešto duže zadržavanje na vezi, bez opasnosti da linije budu dugo zauzete i da se sistem zbog toga ne može dobiti. Možda, zaista, jeste mana što se mnogi koji vole noćni chat ustručavaju da potroše sve dnevno vreme u pomenutom periodu, jer im tada ne ostane ni minut da u toku dana provere mail. Pokušaćemo da pronađemo rešenje i za to, ukoliko sve oko novog STMa bude ok. Nadamo se da ćete sa zadovoljstvom koristiti pomenutu mogućnost. Pozdrav, Zak ps. STM - Smart Time Management :)
razno.923 kum.djole, -> #922, dzakic
>> Nadamo se da ćete sa zadovoljstvom koristiti pomenutu mogućnost. Bilo bi dobro kad bi čovek mogao da se "učipi" sa nekih 10 minuta koji bi mu se računali po sledećem pozivu (kad mu istekne vreme za taj dan). Znači, kad se ulogujem, uđem u podsistem "Uchipise>>" ukucam "chip10" ;) i čatam 80 minuta, sistem me eventualno pusti još malo ;) a kad ustanem sabajle u 3 po podne, opet imam 10 minuta za bahanalije s porukama.
razno.924 dr.grba, -> #922, dzakic
>> ps. STM - Smart Time Management :) Kakve veze smart time management može da ima sa čučanjem u chatu? <: Ako je to smart time, onda će ovaj svet vrlo brzo propasti (:
razno.925 gkosta, -> #923, kum.djole
> Bilo bi dobro kad bi covek mogao da se "ucipi" sa nekih 10 minuta koji > bi mu se racunali po sledecem pozivu (kad mu istekne vreme za taj dan). U pravu si. Bilo bi zaista zgodno povezati tvoj predlog sa onim sto su vec uradili. Odnosno, pruziti mogucnost svakome da produzi svoje vreme na racun narednog poziva. A neka to bude omoguceno kao i sa ovih 10ak minuta - ako sistem nije prebukiran.
razno.926 dr.iivan, -> #922, dzakic
> Nadamo se da cete sa zadovoljstvom koristiti pomenutu mogucnost. Ok, nije lose, a bilo bi dobro da se konacno uvede i Time Bank. Ne mora puno, dovoljno je i nekih 10tak-20 minuta i dosta je. Cisto da se ima u rezervi za nedajboze ;) A kad smo vec kod toga, postoji i ideja za igranje sa vremenom, recimo da se uvede mogucnost da se sub igra u vreme, svako se ucipi sa 10-20 minuta, pa ko dobije ;) ili slicno. Vreme provedeno na vezi se nece povecati, samo se vrsi transakcija :) Isto tako, moze da se ogranizuje i neko kladjenje u vreme, tipa 5-10 dana pretplate, recimo za SP u kosarci i sl. :) Dosta se pretplate samo dobijaju u prognozama, vreme je da se nesto i izgubi :) A, mozda ne bi bilo lose da se konacno omoguci i prenos vremena sa jednog naloga na drugi.
razno.927 emajsijuen, -> #926, dr.iivan
│ A, mozda ne bi bilo lose da se konacno omoguci i prenos vremena sa jednog │ naloga na drugi. └───────────────────────────────────── Slazem se... :) Ovo bi bilo cool... Pozdrav, Vlada...
razno.928 curt.cobain, -> #921, dr.iivan
coveve to se i meni desava mada mi nije jasno ocemu secradi
razno.929 curt.cobain, -> #926, dr.iivan
i ta ti je dobra
razno.930 jpedja,
> Nakon uplate posaljite nam kopiju uplatnice postom ili na faks 648-140. Pretplatu u redakciji mozete ..... ^^^^^^^ Neznam koji je novi broj, mogli bi to da promenite. Pozdrav, Pedja...
razno.931 m.s.pesic, -> #930, jpedja
j j> Neznam koji je novi broj, mogli bi to da promenite. ------ Podvučeno se piše odvojeno (ne znam). Faks je 36 91 827. Glasom: 36 906 53.
razno.932 gkosta, -> #931, m.s.pesic
> j> Neznam koji je novi broj, mogli bi to da promenite. > ------ > Podvuceno se pise odvojeno (ne znam). Faks je 36 91 827. Ako nekoga zelis da ispravis onda bi trebalo i sam nesto da znas. Kada pocnes, onda ga ispravi do kraja! Sem "odvojenog NE ZNAM", treba reci "mogli BISTE..." a ne "mogli BI". Ovo ne pisem da bih kritikovao jpedju sto ne zna osnovna pravila pravopisa, nego one koji hoce da pokazu da nesto znaju (a NE znaju) ispravljajuci druge! Izvinjavam se na smoru... Kosta :)
razno.933 m.s.pesic, -> #932, gkosta
g> > j> Neznam koji je novi broj, mogli bi to da promenite. g> > ------ g> > Podvuceno se pise odvojeno (ne znam). Faks je 36 91 827. g> g> g> g> Ako nekoga zelis da ispravis onda bi trebalo i sam nesto da znas. --------------- g> Kada pocnes, onda ga ispravi do kraja! g> Sem "odvojenog NE ZNAM", treba reci "mogli BISTE..." a ne "mogli BI". g> g> Ovo ne pisem da bih kritikovao jpedju sto ne zna osnovna pravila pravopisa, g> nego one koji hoce da pokazu da nesto znaju (a NE znaju) ispravljajuci druge! Uprkos neprijatnom tonu Vaše replike odgovaram. Nisam imao nameru da ikome držim čas a i da jesam - nema potrebe da vičete! Ako se Vaša primedba odnosi na poruku usera jpedja onda (prepostavljam da znate) može da se kaže i "mogli bi to da promenite" jer se nikome poimence nije obratio, niti nekome odredjenom. Pa sad Vi razmislite. Ako, pak, mislite da ste dorasli da me ispravljate, molim da napišete dužu poruku (čak i uz asistenciju roditelja, braće, sestara, suseda i nastavnika) pa ću Vam ukazati na greške ne samo pravopisne već i stilske. Uzgred, proučite upotrebu glagola trebati!
razno.934 sister, -> #933, m.s.pesic
> g> Ako nekoga zelis da ispravis onda bi trebalo i sam nesto da znas. > --------------- > Uzgred, proučite upotrebu glagola trebati! Pa ovo je valjda u redu? :) > Ako se Vaša primedba odnosi na poruku usera jpedja > onda (prepostavljam da znate) može da se kaže i "mogli bi to > da promenite" jer se nikome poimence nije obratio, niti nekome > odredjenom. Zar nije to 2. lice mnozine - "vi biste mogli"? :) (a ne "vi bi mogli")
razno.935 gkosta, -> #933, m.s.pesic
Raspravu prenosim u konferenciju civilizacija, tema o.jeziku! Poruka broj 6.283
razno.936 kum.djole, -> #935, gkosta
>> Raspravu prenosim u konferenciju civilizacija, tema o.jeziku! Smešni ste, obojica. :)
razno.937 gkosta, -> #936, kum.djole
> Smesni ste, obojica. :) :))))
razno.938 dragosh, -> #935, gkosta
-> Raspravu prenosim u konferenciju civilizacija, tema o.jeziku!
razno.939 dzim, -> #931, m.s.pesic
<M> Podvuceno se pise odvojeno (ne znam). Faks je 36 91 827. <M> Glasom: 36 906 53. ~~~~~~ Ako to "glasom" mislish na direktno komuniciranje sa sekretaricom, onda si malo omashio broj...
razno.940 m.s.pesic, -> #939, dzim
d> Ako to "glasom" mislish na direktno komuniciranje sa sekretaricom, d> onda si malo omashio broj... U pravu ste. Izvinjavam se.
razno.941 pifat,
Predrag Šupurović je upravi poslao sledeći mail, nadam se da će ga videti svi oni koji su bili pretplaćeni na pomenute dve mailing liste: ##Da li je izvodljivo da obavestite svoje korisnike da ono koji su bili ##prijavljeni na Insomnia mail listu (insiomnia@dv.co.yu) i yu-scena mail ##listu (yu-scena@dv.co.yu) da su svi skinuti za liste jer su se poruke ##vracale, pa da treba ponovo da se prijave. Bilo bi vrlo lepo od vas. ##Pozdrav, ##Pedja
razno.942 the.edge,
T?>> The Edge>>co del 2.222 T?>> Poruka SEZAMNET.2:2.222 vracena u zive! Excuse me? :) AcCeSS DeNiED
razno.943 junior, -> #942, the.edge
> T?>> Poruka SEZAMNET.2:2.222 vracena u zive! > Excuse me? :) Postao si moderator :>
razno.944 miskop,
Aha, neko je pokušao upad u 'moj sistem' : >> Ned 13.09.98 23:42 Neuspela prijava sa: kid, , kid. Ccccccccc...
razno.945 miskop, -> #944, miskop
>> Aha, neko je pokušao upad u 'moj sistem' : Taj se opet oglasio: >> Neuspela prijava sa: kid.am.ti.kevu, ja se zezo, polse Da vidimo šta je sledeće...
razno.946 junior, -> #945, miskop
>>> Neuspela prijava sa: kid.am.ti.kevu, ja se zezo, polse > Da vidimo šta je sledeće... Inače sjajan način za ostavljanje anonimnih poruka ;)
razno.947 jujo,
Nekome je bas disadno u pola pet ujutro. Apelujem sezamovcima koji su bili na vezi izmedju 4 i 5 ujutro u Nedelju 13.9.98 da mi posalju log (ili deo log-a) u kome je spisak korisnika koji su bili na sez-u. Bas me zanima ko je taj lik? Ned 13.09.98 04:27 Neuspela prijava sa: yooyo:, yooyo, joojo. Ned 13.09.98 04:28 Neuspela prijava sa: jujo, jjjjjjjjjjjjjjjj, yyyyyyyyyy yooyo:
razno.948 junior, -> #947, jujo
> Apelujem sezamovcima koji su bili na vezi izmedju 4 i 5 ujutro > u Nedelju 13.9.98 da mi posalju log (ili deo log-a) u kome > je spisak korisnika koji su bili na sez-u. Ja sam bio nešto pre toga na sezamu, ali sumnjam da ti spisak korisnika vredi, jer prijava _nije_ uspela. Dakle, niko se nije ulogovao. > Bas me zanima ko je taj lik? Zašto misliš da je muško? ;) BTW, ako te baš zanima .. Casopis "Racunari" - Beograd Ned 13.09.98 04:23 - Node 10 ..w cupavko 04:16 Sezam sani. 02:19 Chat.grp dea. 04:15 Chat sane 03:36 Chat ultra.boy 04:16 Sezam junior 04:23 Sezam