fajlovi.1schef,
WOW stvarno SUPER ovaj editor. Nego kada će biti dostupni
fajlovi? Nešto ih baš ne vidim... ;))))
Srle
fajlovi.2mileusna,
-> #1, schef>> WOW stvarno SUPER ovaj editor. Nego kada će biti dostupni
>> fajlovi? Nešto ih baš ne vidim... ;))))
Beše u direktorijumu jedan fajli, ali čini mi se da ga
više nema, pa ko je propustio:
*
»Type procitaj.txt
S obzirom da se sistem jos uvek na neki nacin podesava 'na zivo',
da je u toku mapiranje diskova da budu dostupni i stari fajlovi,
da se kopiraju konvertovane stare konferencija na server, molimo
za jos malo strpljenja dok sve usluge ne postanu dostupne.
Ocekujemo da sve bude gotovo do jutra, a tada prelazimo na
finalno doterivanje sistema. `CUĚapred hvala na razumevanju.
*
Eto, tako ti stoje stvari. :)
fajlovi.3msavkovic,
Da li bi neko mogao da dovuče sa Pro-a ili Imtel-a novi telix4win/95 ?
fajlovi.4pyc.guy,
-> #3, msavkovic─── Da li bi neko mogao da dovuce sa Pro-a ili Imtel-a novi telix4win/95 ?
Za 95? Kako li mi je promakao. Dovuci cu ja...
Pyc
fajlovi.5dr.grba,
Gde mogu da nađem Caseliner 4.8 koji je mDave poslao na Net nešto pre
Velikog Praska?Pozdrav, Dragan Grbić (dr.grba)!
fajlovi.6mdave,
-> #5, dr.grba
> Gde mogu da nađem Caseliner 4.8 koji je mDave poslao na Net nešto
> pre Velikog Praska?Pozdrav, Dragan Grbić (dr.grba)!
Eve ga!Pozdrav, Miloš Dragićević (mdave)!
cl.zipfajlovi.7dr.grba,
-> #6, mdave>> Eve ga!Pozdrav, Miloš Dragićević (mdave)!
Za(H)valjujem!Pozdrav, Dragan Grbić (dr.grba)!
fajlovi.8evlad,
-> #6, mdave Svaka čast !Pozdrav, Vladislav Erdelji (evlad)!
uh, mada mi nedostaje old_fashion ;)
Pozdrav,
VSE
fajlovi.9space.ace,
-> #6, mdave\\* Eve ga!Pozdrav, Miloš Dragićević (mdave)!
E, ovo je i meni trebalo :) 10x, man
!Pozdrav, (jadan ovaj dj.vlada, neće se više javljati) (space.ace).
fajlovi.10pingvin,
Pre par dana sam primetio u nekoj od konferencija okacen fajl
FIXALL nesto, sto predstavlja novu verziju tog programa...
Zaboravio sam 'de je, stoga bih molio neku dobru dusu da mi
baci pointer :-)
10x a lot
-=> MM <=-
fajlovi.11banga,
-> #10, pingvin> Pre par dana sam primetio u nekoj od konferencija okacen fajl
> FIXALL nesto, sto predstavlja novu verziju tog programa...
> Zaboravio sam 'de je
PCUTIL 8.83 fixwin95.arj
fajlovi.12ramke,
Šta je sa SEZAM direktorijumom? Jel on prazan samo kod mene ili je to
tako kod svih?
Pitam zato što su mi hitno potrebni fajlovi iz RSOFT.
fajlovi.13kostja,
Daj da i ja malce zakukam...
Dal` ce se naci neka dobra dusa da, ako ne Win Commander 2.0 , a ono
bar F-Prot 2.21 prebaci sa Imtel-a na Sezam?
Vec i onako je mrsko sto se ne moze pristupiti fajlovima kacenim za
poruke u starijim conf. O pucanju veze pri skidanju nekog fajla iz
conf neki drugi put...
Poz
fajlovi.14banga,
-> #13, kostja> Dal` ce se naci neka dobra dusa da, ako ne Win Commander 2.0 ,
> a ono bar F-Prot 2.21 prebaci sa Imtel-a na Sezam?
Uradicu UL nocas, ako veze budu OK u conf PCUTIL4
wincmd20.zip 555.000+
fp_221.zip 611.000+
pa ko voli nek izvoli
fajlovi.15maksa,
-> #13, kostja>> Dal` ce se naci neka dobra dusa da, ako ne Win Commander 2.0 ,
>> a ono bar F-Prot 2.21 prebaci sa Imtel-a na Sezam?
Win Commander 2.0
fajlovi.17peri,
-> #14, banga>> Dal` ce se naci neka dobra dusa da, ako ne Win Commander 2.0 ,
>> a ono bar F-Prot 2.21 prebaci sa Imtel-a na Sezam?
>
> Uradicu UL nocas, ako veze budu OK u conf PCUTIL4
>
> wincmd20.zip 555.000+
> fp_221.zip 611.000+
>
Ova poslednju sam okačio u temi virusi uz poruku 6.116 (26.01.95)
fajlovi.18banga,
-> #17, peri> Ova poslednju sam okacio u temi virusi uz poruku 6.116
> (26.01.95)
Hvala ti na obavestenju
fajlovi.19banga,
-> #13, kostja>>> Dal` ce se naci neka dobra dusa da, ako ne Win Commander 2.0
>>> , a ono bar F-Prot 2.21 prebaci sa Imtel-a na Sezam?
>> Uradicu UL nocas, ako veze budu OK u conf PCUTIL4
> Ova poslednju sam okacio u temi virusi uz poruku 6.116
> (26.01.95)
Nisam stigao nocas sad nema teorije (verovatno) da isteram dobar 14400.
Ako ti jos uvek treba i win commander 2.0 vici.
fajlovi.20kostja,
-> #19, banga>> Uradicu UL nocas, ako veze budu OK u conf PCUTIL4
> Ova poslednju sam okacio u temi virusi uz poruku 6.116
> (26.01.95)
>Nisam stigao nocas sad nema teorije (verovatno) da isteram dobar
14400.
Sorry, nisam primetio nista u virusima...
Ako ti nije tesko za Win Commander bio bih ti strasno zahvalan jer mi
se ne mili rad pod Win bez istoga.
Zahvalan, Poz
fajlovi.22banga,
-> #20, kostja
> Ako ti nije tesko za Win Commander bio bih ti strasno zahvalan
> jer mi se ne mili rad pod Win bez istoga.
Izgleda da je bolje sto nisam odmah uradio UL.
Evo sveze verzije :)
wcmd201.zipfajlovi.25banga,
Pokusao sam uradim UL Netscape 2.0 final 32-bitni, 3.4 M ali me
sistem po zapocinjanju UL odmah izbaci cak i iz veze :)
Jako ljepo
fajlovi.26kostja,
-> #22, banga>Izgleda da je bolje sto nisam odmah uradio UL.
Druze, sta da kazem osim... tenk... more cela tenkovski bataljon :)
Jos samo da uspem da skinem 600k sa sa ovog sistema gde CR radi ko
mrtav, a PAD nema SPLIT naredbu.
(BTW, ako ovo pogleda moderator... nemoj da mi kaze da ne znam da
namestim CR u TM-u... majke mi nije do mene nego do Sezama)
Poz
fajlovi.27banga,
-> #26, kostja> Jos samo da uspem da skinem 600k sa sa ovog sistema gde CR radi
> ko mrtav, a PAD nema SPLIT naredbu.
> (BTW, ako ovo pogleda moderator... nemoj da mi kaze da ne znam
> da namestim CR u TM-u... majke mi nije do mene nego do Sezama)
dzakic je REKAO:
Posto nemam vremena da odgovaram i citam poruke, uradite mi jedno ma wr
dzakic i ne ocekujte odgovor.
Ako imate nekih problema sa saftverom na ovom BBS-u :)
BTW kod UL CR radi :)))
fajlovi.28banga,
-> #25, banga> Pokusao sam uradim UL Netscape 2.0 final 32-bitni, 3.4 M ali me
> sistem po zapocinjanju UL odmah izbaci cak i iz veze :)
>
> Jako ljepo
Ako nekog zanima okacio sam ga na PRO conf:Internet 4.105
fajlovi.29dzakic,
-> #27, banga> dzakic je REKAO:
> Posto nemam vremena da odgovaram i citam poruke, uradite mi jedno ma wr
> dzakic i ne ocekujte odgovor.
Vidim da si bas resio da zlonamerno shvatis moju poruku u kojoj sam
rekao da se ne ocekuje odgovor na poruke tipa 'System error', jer me
o takvim situacijama sistem izvestava, i vrlo lako mogu da pronadjem
uzrok toj pojavi. Takvi problemi se, ukoliko su do mene, lako otklone,
a ako nisu (nedostatak memorije za izvrsenje operacije, stack overflow
i sl.), tu nema pomoci. U poslednjih 20 sati, od kako je izmena uvedena,
ovakvih pojava je bilo ukupno 4. Za probleme kao sto su CR, jos
uvek ne znam sta da radimo. DSZ se definitivno poziva sa parametrom
sz -r, odnosno sz -rm za Moby Turbo. Drugi uzrok moze da bude datum i
vreme arhive koja se salje, jer jedino telemejt ima tu proveru. Kada
je na prijemnoj strani dsz, takvih problema provereno nema. Pre dva
dana je u konfiguracione datoteke stavljena opcija svim arhiverima
koji to podrzavaju (dakle, svi osim LHA), da datum arhive koja
nastaje pri Pad Arc bude jednak datumu najnovije datoteke u arhivi.
To bi trebalo da obezbedi da svaki net*.* ima jedinstveni datum kada
dodje do transfera. Ostaje mi da te pitam, da nisi mozda pokusavao
recovery nad padom koji sistem cuva vise od dva dana, jer u tom
slucaju ove poslenje izmene nemaju efekta.
Zeleo bih samo da te uverim da svaku poruku ovde pazljivo procitam.
Pisanje odgovora trazi vreme, koje radije upotrebim na programiranje
i resavanje problema koji se ovde pominju. Velika vecina njih je
otklonjena, a ja izbegavam da na svaku poruku odgovaram u stilu
'sredjeno je' i 'ne znam u cemu je problem'. Od svih iritirajucih
problema ostaje samo taj crash recovery sa telemejtom i jos neki
problemi sa mrezom prilikom pozivanja eksternih programa, koji ce
siguran sam biti reseni. Na meni je da program prilagodim tako da
gledano sa strane krajnjeg korisnika, ovakve situacije prodju sto
bezbolnije i normalan nastavak rada ipak bude moguc.
Pozdrav, Dragan
fajlovi.30mantoniadis,
-> #29, dzakic>!> uvek ne znam sta da radimo. DSZ se definitivno poziva sa parametrom
>!> sz -r, odnosno sz -rm za Moby Turbo. Drugi uzrok moze da bude datum i
>!> vreme arhive koja se salje, jer jedino telemejt ima tu proveru. Kada
>!> je na prijemnoj strani dsz, takvih problema provereno nema. Pre dva
Kod mene problem CR ne radi u bilo koju datoteku pokusavam da uzmem,
bilo iz dir, bilo iz conf...
Pri ulpoad CR radi...
Radim na tm4.12, i sa ostalim bbsova koje zovem nema takvih problema...
fajlovi.31dpredovic,
-> #29, dzakic> uvek ne znam sta da radimo. DSZ se definitivno poziva sa parametrom
> sz -r, odnosno sz -rm za Moby Turbo. Drugi uzrok moze da bude datum i
A da stavite -rr odnosno -mrr?
fajlovi.32banga,
-> #29, dzakic> Vidim da si bas resio da zlonamerno shvatis moju poruku u kojoj
Nisam ksenofobican. Samo sam pokusao da izazovem tvoju reakciju. Izgleda
da sam uspeo :)
> uvek ne znam sta da radimo. DSZ se definitivno poziva sa
> parametrom
Znas i sam da je problem sa INTERNIM sz iz tm4.xx
Kazi mi koji od tvojih protokola da koristim da ne bi imao problema.
Hvala ti DSZ imam ali necu da ga koristim :)
Pozdrav Aca
fajlovi.33banga,
-> #30, mantoniadis> Pri ulpoad CR radi...
> Radim na tm4.12, i sa ostalim bbsova koje zovem nema takvih
> problema...
Da UL radi :)
Izgleda da je na ovom BBS-u TM.4xx nepozeljan. Predi na DSZ :)
fajlovi.34kostja,
-> #32, banga>> uvek ne znam sta da radimo. DSZ se definitivno poziva sa
>> parametrom
>Znas i sam da je problem sa INTERNIM sz iz tm4.xx
Pa, sad to bi bilo diskutabilno...
CR iz TM-a mi nije radio dok nesto nisu sredjivali na Sezamu.
Onda je sasvim lepo radio... do svih ovih promena.
Slazem se da je neka specificnost TM Zmodem-a, ali osecam da je
pitanje nekog sitnog podesavanja sa druge strane.
Sad cu da lupim poredjenje ko grom... isto kao kad se igres sa ARJ pa
upotrebis ili a ili x, ali je rezultat drugaciji.
Poz
fajlovi.35dpredovic,
-> #29, dzakic> uvek ne znam sta da radimo. DSZ se definitivno poziva sa parametrom
> sz -r, odnosno sz -rm za Moby Turbo. Drugi uzrok moze da bude datum i
A da stavite -rr odnosno -mrr?
fajlovi.36vlajel,
-> #35, dpredovic*>> uvek ne znam sta da radimo. DSZ se definitivno poziva sa
*>> parametrom sz -r, odnosno sz -rm za Moby Turbo. Drugi uzrok
*> moze da bude datum i
*>
*> A da stavite -rr odnosno -mrr?
Problem je izgleda samo u tom jednom "r" !
fajlovi.37mileusna,
RE: Crash Recovery
Da! Verovali ili ne, ali on radi. Da, da, on konačno RADI
čak i sa TM-omo 4.12. :))) Hip, Hip... :)
fajlovi.38nenad,
-> #31, dpredovic> A da stavite -rr odnosno -mrr?
To dodatno 'r' bi samo otezalo stvari, ono forsira komparaciju
fajlova pri 'crash recovery' prenosu.
Bilo kako bilo, 'crash recovery' bi vec neki dan trebalo da radi
kako treba i sa TM-om, ako ima nekih problema molim da javite.
fajlovi.39msavkovic,
Da li bi mogao neko da dovuče 32-bitni Netscape 2.0 sa Pro-a?
fajlovi.40mdave,
-> #39, msavkovic> Da li bi mogao neko da dovuče 32-bitni Netscape 2.0 sa Pro-a?
Šta će ti stara verzija... ;)
fajlovi.41banga,
-> #40, mdave>> Da li bi mogao neko da dovuce 32-bitni Netscape 2.0 sa Pro-a?
>
> Sta ce ti stara verzija... ;)
Ovo je cista dezinformacija.
W:\COM\n32e20.exe na PRO je final verzija.
Pokusao sam jos 8.2 (poruka 6.25) da ga posaljem ovde ali me je sistem
kod zapocinjanja UL 2 puta za redom izbacio cak i iz veze
Posto ovde to nisam mogao da uradio uradio sam UL na PRO :)
Postoji i Gold beta 1 verzija, koja se pojavila PRE ove final verzije i
sadrzi funkcionalnost beta 6 verzije plus jos neke stvarcice, najvaznije
WYSIWYG HTML editor. Fajla se zove g32e20b1.exe 3.5 M na UBBG, pa ko
voli nek izvoli.
Ako ima interesovanja, i ako mi omoguce ovde UL ovolikog fajla...
fajlovi.43mdave,
-> #41, banga> W:\COM\n32e20.exe na PRO je final verzija.
Sorry, mislio sam da je beta verzija na PRO-u. :)
fajlovi.44pingvin,
-> #39, msavkovic:: Da li bi mogao neko da dovuče 32-bitni Netscape 2.0 sa Pro-a?
Mnogo bi bilo bolje kad bi neko dovukao Netscape Gold 2.0▀
sa UBBG-a...
Ima ugrađen WYSIWYG editor :-)
fajlovi.45olio,
Da li ce se nesto ovde korisno okaciti u vezi SHAREVER-a
ili PUBLIC DOMAIN-a.
LJudi salju sve i svasta a SEZAM ni da bekne.
Novih fajlova ni od korva ni u jednom direktorijumu.
Ko je ovde SYSOP. Javi se!!
Pozdrav Oliver.
fajlovi.46banga,
-> #43, mdave>> W:\COM\n32e20.exe na PRO je final verzija.
> Sorry, mislio sam da je beta verzija na PRO-u. :)
Welcome :)
fajlovi.47banga,
-> #44, pingvin> Mnogo bi bilo bolje kad bi neko dovukao Netscape Gold 2.0▀
> sa UBBG-a...
>
> Ima ugraden WYSIWYG editor :-)
Ja se javljam, ako mi neko ovde omoguci da UL 3,4 M. Probao sam par
puta, a ljubazni NET po pokretanju UL me jednostavno izbaci iz veze :)
Inace to je Netscape Gold 2.0 beta 1 koji ima funkcionalnost beta 6, evo
uz poruku sta ima jos
g32_reln.txtfajlovi.48ramke,
Po drugi put.
Kada će biti vraćen SEZAM direktorijum?
fajlovi.49msavkovic,
-> #41, banga┌┌┌ Pokusao sam jos 8.2 (poruka 6.25) da ga posaljem ovde ali me je
┌┌┌ sistem kod zapocinjanja UL 2 puta za redom izbacio cak i iz veze
Spakuj ga na 1.4MB arhive, pa probaj onda.
fajlovi.50dejanp,
Dali neko ima softverski emulator za MNP korekciju gresaka za AMIGU
500 v1.3. Ako ima neka mi ostavi prikacen za neki fajl, ili neka ga ostavi
na MAIL: DEJANP
MAIL: DEJANP MAIL: DEJANP MAIL: DEJANP
MAIL: DEJANP MAIL: DEJANP MAIL: DEJANP
MAIL: DEJANP MAIL: DEJANP MAIL: DEJANP
Unapred zahvalan.
fajlovi.51pingvin,
-> #41, banga:: Postoji i Gold beta 1 verzija, koja se pojavila PRE ove final verzije i
:: sadrzi funkcionalnost beta 6 verzije plus jos neke stvarcice, najvaznije
:: WYSIWYG HTML editor. Fajla se zove g32e20b1.exe 3.5 M na UBBG, pa ko
:: voli nek izvoli.
Ja sam ga skinuo, ali ima par JAKO velikih mana
1) Twinsock mora da bude konektovan negde da bi se ovaj i
pokrenuo
2) Ne radi sa Nullsock-om
3) Editor ne podržava full justified paragrafe :-(
4) Kad prijavi da ne može da se poveže na mrežu, pojavi se
čuveno prozorče sa Close & Details gumbićima :-((
Sve u svemu, još uvek, neupotrebljivo :-(
fajlovi.52aleck,
-> #51, pingvin# 1) Twinsock mora da bude konektovan negde da bi se ovaj i
# pokrenuo
Čak ni sa originalnim wsock32.dll?
fajlovi.53jegor,
-> #50, dejanp> MAIL: DEJANP MAIL: DEJANP MAIL: DEJANP
>
> MAIL: DEJANP MAIL: DEJANP MAIL: DEJANP
>
> MAIL: DEJANP MAIL: DEJANP MAIL: DEJANP
>
>
>
> Unapred zahvalan.
Ako batalis ove fore, bicu ti zahvalan i unapred i unazad.
fajlovi.54banga,
-> #51, pingvin> Ja sam ga skinuo, ali ima par JAKO velikih mana
> 1) Twinsock mora da bude konektovan negde da bi se ovaj i
> pokrenuo
Nije tacno. Radi bez icega :) Mozda nisi jos apsolvirao zavrzlame oko
winsock wsock32 dll-ova
> 2) Ne radi sa Nullsock-om
A sta ce ti nullsock kod win95 ?
> 3) Editor ne podrzava full justified paragrafe :-(
Tacno. A da li si probao da konfigurises, recimo Wav :)
> 4) Kad prijavi da ne moze da se poveze na mrezu, pojavi se
> cuveno prozorce sa Close & Details gumbicima :-((
Program je jos uvek bagovit. Tacno je da se ovo desava, cak i offline
kod editora, ali stvar se resava cestim save. Uostalom ovo je beta 1 :)
> Sve u svemu, jos uvek, neupotrebljivo :-(
Zavisi za sta zelis da ga koritis :)
fajlovi.55banga,
-> #51, pingvin> Ja sam ga skinuo, ali ima par JAKO velikih mana
> 1) Twinsock mora da bude konektovan negde da bi se ovaj i
> pokrenuo
Nije tacno. Radi bez icega :) Mozda nisi jos apsolvirao zavrzlame oko
winsock wsock32 dll-ova
> 2) Ne radi sa Nullsock-om
A sta ce ti nullsock kod win95 ?
> 3) Editor ne podrzava full justified paragrafe :-(
Tacno. A da li si probao da konfigurises, recimo Wav :)
> 4) Kad prijavi da ne moze da se poveze na mrezu, pojavi se
> cuveno prozorce sa Close & Details gumbicima :-((
Program je jos uvek bagovit. Tacno je da se ovo desava, cak i offline
kod editora, ali stvar se resava cestim save. Uostalom ovo je beta 1 :)
> Sve u svemu, jos uvek, neupotrebljivo :-(
Zavisi za sta zelis da ga koritis :)
fajlovi.56pingvin,
-> #52, aleck:: Čak ni sa originalnim wsock32.dll?
Vidiš, to nisam probao, ali mislim da mora...
Neko drugi?
fajlovi.57pingvin,
-> #54, banga:: Nije tacno. Radi bez icega :) Mozda nisi jos apsolvirao zavrzlame oko
:: winsock wsock32 dll-ova
Ajde prosvetli me majke ti... Jel' treba u /windows ili u
/windows/system ?
fajlovi.58johnnya,
-> #57, pingvin >> :: Nije tacno. Radi bez icega :) Mozda nisi jos apsolvirao
>> zavrzlame oko :: winsock wsock32 dll-ova
>>
>> Ajde prosvetli me majke ti... Jel' treba u /windows ili u
>> /windows/system ?
Ljudi evo vam, po sistemu ako su lagali mene i ja lažem vas :)))
─ Area: NET.INTERNET ─────────────────────────────────────────────────────────
Msg#: 3924 Date: 03 Feb 96 02:30
From: Dragan Milovanovic Read: Yes Replied: Yes
To: Aleksandar Jevic Mark:
Subj: Netscape/proxy/tshost
──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────
-=> Aleksandar Jevic je izjavio dana 02-01-96 15:24 <=-
AJ> Pa ako ima neka dobra dusa da pomogne i opise sta i kako treba
AJ> konfigurisati, da napokon pogledam i te mocne WWW pages :)
AJ> Thanx !
Pa pre svega treba da skines navedene pakete:Netscape 1.2,
TwinSock 1.4 i WinSock.Zatim svaki od njih instaliras u _ZASEBAN_
direktorijum.Vazno je da fajl winsock.dll (IZ PAKETA TWINSOCK!!)
prekopiras u WINDOWS\SYSTEM direktorijum.NIKAKO NEMOJ DA KOPIRAS
FAJL WINSOCK.DLL U WINDOWS\SYSTEM NITI DA TWINSOCK STAVLJAS U
WINSOCK DIREKTORIJUM!!!Kada si to uradio,u fajlu netscape.ini u
grupi [Main] podesi AutoLoad homepage=No (ili neka slicna
referenca,u svakom sl.treba da bude No..).Startujes TwinSock,
podesis parametre (com port,..) i biras broj...Kad se konacno
ulogujes kucas 'tshost' ,TwinSock bi trebalo da predje u ikonicu
a ti tada startuj NetScape i ....Pozdrav,
Dragan
2.12
-!- PCBoard (R) v15.22/5
! Origin: Exodus Music Collection BBS, Bgd. <137-477> SETNet: (38:103/130)
fajlovi.59spantic,
-> #58, johnnya> Pa pre svega treba da skines navedene pakete:Netscape 1.2,
> TwinSock 1.4 i WinSock.Zatim svaki od njih instaliras u _ZASEBAN_
> direktorijum.Vazno je da fajl winsock.dll (IZ PAKETA TWINSOCK!!)
> prekopiras u WINDOWS\SYSTEM direktorijum.NIKAKO NEMOJ DA KOPIRAS
Kod Twin Socketa 1.4 *nije* nužno kopirati winsock.dll u
Windows\system direktorijum.
fajlovi.60hellraiser,
-> #58, johnnyaE samo jedan mali komentar:sve sto sam napisao odnosi se na
TwinSock 1.4,Netscape 1.2 itd. dakle NE RADI SE O 32-bitnim
verzijama istih programa,sa kojima nisam radio a i nemam nameru
da radim u narednih 10-ak godina!Zato ne mogu da garantujem da
ce sve sto je opisano da radi i sa 32-bitnim verzijama (tj. sa
winsock32 i slicno!).Pozdrav,
Dragan Milovanovic
(HeLlRaiser)
fajlovi.61banga,
-> #59, spantic> Kod Twin Socketa 1.4 *nije* nuzno kopirati winsock.dll u
> Windows\system direktorijum.
Da, dobri stari 1.4 :) Kod 2.0 ne samo da treba zameniti dll-ove (
Winsock ako se koriste i 16-bitni klijenti ) vec se treba posebno
pobrinuti i za DTR koga 2.0 "dropne" kod izlaza.
fajlovi.62msavkovic,
Ko je aktuelni file-moderator?
Kada će početi da se prebacuje nešto novije na Sezam-Net?
fajlovi.63cnenad,
-> #62, msavkovic=> Kada će početi da se prebacuje nešto novije na Sezam-Net?
Nikad :( čitaj sutra, malo ;)
fajlovi.64jpptticb,
Vidim u DOS/DRIVERS nema datoteka. Mom drugaru bi trebao drajver za
Venturu (s3gemvp.exe) koji je nekad postojao na Sezam-u. Ima li sanse
da se to ponovo pojavi u dir-u?
fajlovi.65superhik,
Zašto na SezamNetu postoji SAMO 32bitna verzija programa
NetScape !?
Da li je to akt diskriminacije 'par' ljudi koji koriste Win 3.1x ?
Da li se planira stavljanje novih fajlova na sistem !?
Kada će 16-obitni NetScape !?!?
fajlovi.66crncic,
-> #65, superhik>> Zašto na SezamNetu postoji SAMO 32bitna verzija programa NetScape
I ja istu muku mučim, nema čak ni stare 1.2 verzije 16bit NetScape.
I kod onih nesrećnika na PROu isto, 32bitnih ima bar 5 komada ;)
fajlovi.67supers,
-> #66, crncic>>>> Zašto na SezamNetu postoji SAMO 32bitna verzija programa NetScape
>>
>> I ja istu muku mučim, nema čak ni stare 1.2 verzije 16bit NetScape.
>> I kod onih nesrećnika na PROu isto, 32bitnih ima bar 5 komada ;)
Nema vam druge nego da FTPujete UBBG jedne lepe noći ;>
Svi se žale da im Sezam ne omogućava UL velikih fajlova pa se ne
usuđujem da pokušam :(
fajlovi.68johnnya,
-> #66, crncic >> I ja istu muku mučim, nema čak ni stare 1.2 verzije 16bit
>> NetScape. I kod onih nesrećnika na PROu isto, 32bitnih ima
??? Čemu tolika frka oko te 16-bitne verzije NetScape ? Lepo odete do
FFS (Fon) i tamo nađete :
msdos/windows/net
n16e12n.exe 010195 1660999 Netscape 1.2
■■ Johnnya ■■
fajlovi.69superhik,
-> #66, crncic=:> I ja istu muku mučim, nema čak ni stare 1.2 verzije 16bit
=:> NetScape. I kod onih nesrećnika na PROu isto, 32bitnih ima
=:> bar 5 komada ;)
Ma imam ja nalog i na pro-u nije problem... ali nema šanse tamo
da skidam nešto veće zbog očajne veze sa 322* centralom ;(((
fajlovi.70superhik,
-> #68, johnnya=:> msdos/windows/net
=:> n16e12n.exe 010195 1660999 Netscape 1.2
A ajde mi objasni kako da dobijem FFS ?
Non-stop je zauzeto ;( a preko etfa mi je veza 2400 ;((
dajte ljudi bacite netscape ovde da ga iskoristim dok je
internet džabe ;)
fajlovi.71johnnya,
-> #70, superhik >> A ajde mi objasni kako da dobijem FFS ?
>> Non-stop je zauzeto ;( a preko etfa mi je veza 2400 ;((
:))) A šta će ti NetScape ako ti je vez preko ETF-a 2400 !!!!
I meni je, pa ni ne pomišljam da se zjbvm sa tom stvarčicom, lepo
brate udariš txt režim, telnet,.... tužno....
■■ Johnnya ■■
fajlovi.72crncic,
-> #67, supers>> Nema vam druge nego da FTPujete UBBG jedne lepe noći ;>
Džaba, nemojte ni pokušavati, arhiva n16e20.exe 2.5MB na UBBGu je
najverovatnije oštećena, skidao dva puta :(
fajlovi.73crncic,
-> #70, superhik>> dajte ljudi bacite netscape ovde da ga iskoristim dok je
>> internet džabe ;)
Izvod iz loga... ;)
Na Afroditi su trenutno zabranjeni sledeci servisi:
FTP, GOPHER, WWW.
Na ostalim cvorovima u akademskoj mrezi su samo dozvoljeni sledeci servisi:
DNS, SMTP, SNMP, RIP, ICMP.
Trenutno stanje je privremeno usled velikog saobracaja i onemogucenog
slanja E-maila u inostranstvo. Molimo korisnike da imaju razumevanja dok
traje eksperimentalni period linka.
You have mail.
fajlovi.74superhik,
-> #71, johnnya=:> :))) A šta će ti NetScape ako ti je vez preko ETF-a 2400 !!!!
A koja brzina mu je minimalna za nazovi komforan rad !?
fajlovi.75superhik,
-> #73, crncic=:> Izvod iz loga... ;)
Zahvaljujem na lepim vestima ;(
Sada mi je barem lakše iovako etf nisam mogao da dobijem po ceo
dan ;))
fajlovi.76kostja,
Ajd` da ne kukamo vise na upravu...
Daj da bar mi malo ulepsamo stvari i to u ovoj temi (NoRMaLNo)
sas konstuktivan rad....
Kao prilog ideji eve ga Rar 1.55 ali za Pendzere
Poz
winrar.zipfajlovi.77spantic,
-> #72, crncic> Džaba, nemojte ni pokušavati, arhiva n16e20.exe 2.5MB na UBBGu je
> najverovatnije oštećena, skidao dva puta :(
Nije.
fajlovi.78teorist,
-> #75, superhik=:> Izvod iz loga... ;)
=>
=> Zahvaljujem na lepim vestima ;(
=> Sada mi je barem lakše iovako etf nisam mogao da dobijem po ceo
=> dan ;))
Zato sam sinoć uspeo u 20h da dobijem ETF.
U suštini, jesam i ja bio oduševljen Internetom, ail... Ne da nije bilo
šanse da se dobije veza, nego je postalo kritično... Ni lični mail
nisam uspevao da čitam :((( Sad barem E-MAIL radi sasvim OK.
fajlovi.79aleck,
-> #74, superhik# A koja brzina mu je minimalna za nazovi komforan rad !?
14400.
fajlovi.80severian,
-> #72, crncic>>> Nema vam druge nego da FTPujete UBBG jedne lepe noći ;>
>
> Džaba, nemojte ni pokušavati, arhiva n16e20.exe 2.5MB na UBBGu je
> najverovatnije oštećena, skidao dva puta :(
Da li si pre početka transfera prebacio na binery type prenos? Ako
nisi (nisi otkucao "bin" pre početka prenosa) eto razloga...
fajlovi.81severian,
-> #74, superhik> A koja brzina mu je minimalna za nazovi komforan rad !?
Uz dobro keširanje, može da se živi već na 4800... Pogotovo sa
inostranstvom, gde je ionako obično kritični resurs bio zajednički kanal, a
ne telefonska veza. No, sada je to sve manje važno:((
fajlovi.82drakce,
-> #64, jpptticb
>> Mom drugaru bi trebao drajver za Venturu (s3gemvp.exe) koji je nekad
Kačim ga uz poruku.
s3gemvp.exefajlovi.83supers,
-> #74, superhik>> =:> :))) A šta će ti NetScape ako ti je vez preko ETF-a 2400 !!!!
>>
>> A koja brzina mu je minimalna za nazovi komforan rad !?
14400, eventualno 9600.
Ja sam jedno vreme kao ludak prenosio slike na 2400 pa bih preslušavao
po jedan novi album za vreme gledanja svake nove prezentacije :))
Onda mi je i 9600 došlo kao pravo osveženje, pošto na 14400 ne mogu da
se ukačim.
fajlovi.84crncic,
-> #77, spantic>> > Džaba, nemojte ni pokušavati, arhiva n16e20.exe 2.5MB na UBBGu
>> Nije.
Reci mi, onda, gde sam grešio ?
fajlovi.85crncic,
-> #80, severian>> Da li si pre početka transfera prebacio na binery type prenos? Ako
>> nisi (nisi otkucao "bin" pre početka prenosa) eto razloga...
Ček, ček, polako. Ne razumem se toliko u to, vidi šta sam radio:
ftp
open ubbg.etf.bg.ac.yu
cd net.internet.www.netscape
get n16e20.exe
close
quit
sz n16e20.exe
Radjeno sa Afrodite, ovim redesledom. Kako je trebalo ?
fajlovi.86bojt,
-> #85, crncic>> ftp
>> open ubbg.etf.bg.ac.yu
>> cd net.internet.www.netscape
>> get n16e20.exe
>> Radjeno sa Afrodite, ovim redesledom. Kako je trebalo ?
Pre get kucaj bin.
fajlovi.87banga,
-> #72, crncic> Dzaba, nemojte ni pokusavati, arhiva n16e20.exe 2.5MB na UBBGu
> je najverovatnije ostecena, skidao dva puta :(
Nije tacno. Skinuo sam je samo jednom i odmah je proradila
BTW malopre sam je UL na PRO.
Ako nekog zanima sezam 6.109
Ovde mi ne pada na pamet jer kad pokusam
UL neposredno po zapocetku prenosa, Zmodem abortira a sistem me izsutira
na ulicu sa natpisom NO CARRIER
Ovo mi se desilo tri puta, sto znaci da nije slucajno :(
fajlovi.88banga,
-> #84, crncic> Reci mi, onda, gde sam gresio ?
Napr zaboravio si da prebacis u binary, pre FTP :)
fajlovi.89banga,
-> #85, crncic> cd net.internet.www.netscape
> get n16e20.exe
Izmedju ove dve treba bin pa ti on odgovri _Type I_
Bitno je da ti ftp na kraju javi nesto kao image retreive, a ne ascii
Ne znam da li na afroditi imas duzinu file u bajtovima ili samo u
blokovima. Ako je u bajtovima onda kada ne radis image nego ascii
retreive broj bajtova poslatih i primljenih se ne slaze.
Valjda ti je sada jasno zasto ti ne radi to sto si skinuo
fajlovi.90banga,
-> #74, superhik> A koja brzina mu je minimalna za nazovi komforan rad !?
U uslovima kada njih 100 stalno visi ne vredi ti ni 28800 jer je link
1(jedan) za sve i to 64kb :)
fajlovi.91mmtosic,
-> #85, crncic>> >> Da li si pre početka transfera prebacio na binery type prenos? Ako
>> >> nisi (nisi otkucao "bin" pre početka prenosa) eto razloga...
>>
>> Ček, ček, polako. Ne razumem se toliko u to, vidi šta sam radio:
>>
>> ftp
>> open ubbg.etf.bg.ac.yu
>> cd net.internet.www.netscape
bin(ary) <<<<<----- umetni ovo.
>> get n16e20.exe
Ispreg _get name.ext_ treba da umetneš _bin(ary)_ ili _asc(ii)_ već
prema tome šta uzimaš. Naravno, svuda postoji i podešenost u odsustvu
tvoje naredbe (po ``default''-u, jel'te). Ali, što da pamtiš kako
je to gde; uvek to uradiš sâm, pa te glava ne boli.
fajlovi.92dselic,
-> #86, bojt!! Pre get kucaj bin.
Ja sam milion puta get-ovao bez tog bin-a i nikad nisam imao nikakvih
problema.
fajlovi.93mmtosic,
-> #92, dselic>> !! Pre get kucaj bin.
>>
>> Ja sam milion puta get-ovao bez tog bin-a i nikad nisam imao nikakvih
>> problema.
U odsustvu tvoje naredbe (tj. po default-u), sistem je podešen da
podrazumeva jednu od dve mogućnosti prenosa: ili kao _binary_, ili
kao _ascii_ fajl. Ako si fajlove uzimao tamo gde je to podešeno da
bude ovaj prvi, i ako si skidao *.zip ili *.exe, nisi imao problema.
Ali tamo gde je to podešeno na ovaj drugi, ne bi valjalo.
fajlovi.94supers,
-> #92, dselic>> !! Pre get kucaj bin.
>>
>> Ja sam milion puta get-ovao bez tog bin-a i nikad nisam imao
>> nikakvih problema.
Sve zavisi od mašine na kojoj si bio :)
fajlovi.95crncic,
-> #86, bojt>> >> Radjeno sa Afrodite, ovim redesledom. Kako je trebalo ?
>> Pre get kucaj bin.
Fajl je težak oko 2.5 MB, do sada se prenosio ceo, bez problema.
Kada sam pokušao binarno, prenese se samo 500 kila, i prekine !?
Kojom komandom se briše fajl na VMSu ? DEL i RM ne šluša ;)
fajlovi.96banga,
-> #95, crncic> Kojom komandom se brise fajl na VMSu ? DEL i RM ne slusa ;)
Slusa delete, ali moras da navedes verziju file napr delete file.ext;1
naravno ako imas privilegiju da je brises :)
fajlovi.97vimm,
Da li nekoga interesuje patch fajl za QEMM 8.00?
Ima ga na PRO-u, ali ako treba poslaću ga ovde.
Vičite!
Vladimir
qemmtxt.zipfajlovi.98dmajkic,
Pitanje, odnosno molba calexu.
Da li je moguće ovde dovući Mini Linux, YUCCA distribucija?
Ima negde oko 5Mb a ima ga na PRO-u i UBBG-u, naravno veze su...
fajlovi.99mikis,
-> #98, dmajkic+> Da li je moguće ovde dovući Mini Linux, YUCCA distribucija?
Zar ga nema u nekoj od starih konferencija (PC.OS/unix...)?
fajlovi.100dmajkic,
-> #99, mikis> +> Da li je moguće ovde dovući Mini Linux, YUCCA distribucija?
>
> Zar ga nema u nekoj od starih konferencija (PC.OS/unix...)?
Ne. (ili ga ja nisam našao, ima jedino novimova najava sa spiskom
fajlova, ništa više)
Prema tome, gornje pitanje još stoji.
fajlovi.101supers,
Nema smisla da u direktorijumu još uvek stoji bagoviti
Telix for Windows 1.01a. Po meni je TfW idealan program za početnike u
komunikacijama, a svima preporučujem verziju 1.15 koja je aktuelna na
SezamuPro. Potpuno debagirana, a program od relativno skromnih 5MB pune
instalacije je doteran do perfekcije. Dobro bi bilo da to vidimo i ovde.
fajlovi.102calex,
-> #101, supers<!> Nema smisla da u direktorijumu još uvek stoji bagoviti
<!> Telix for Windows 1.01a. Po meni je TfW idealan program za početnike u
<!> komunikacijama, a svima preporučujem verziju 1.15 koja je aktuelna na
Jesi li poslednjih desetak dana kucao dir /n /s? ;)
windows\com\*.*
------------------
tfw115-1.zip 1349k ű Telix for Windows v1.15: komunikacioni program 1/2
tfw115-2.zip 1391k ű Telix for Windows v1.15: komunikacioni program 2/2
fajlovi.103supers,
-> #102, calex>> Jesi li poslednjih desetak dana kucao dir /n /s? ;)
Čim vrate display heder & display footer ovakve greške mi se više neće
dešavati :)
fajlovi.104vstan,
-> #102, calex> Jesi li poslednjih desetak dana kucao dir /n /s? ;)
Bilo bi lepo da se svakih 15 dana bas ovde okaci spisak/podsetnik
sta je novo pristiglo.
fajlovi.105easyd,
-> #102, calex> Jesi li poslednjih desetak dana kucao dir /n /s? ;)
Hmmm, a DIR u root-u ne prikazuje u kom
direktorijumu ima novih file-ova ? Ne prikazuje ű...
poz, easyd...