fajlovi.106evlad,
-> #103, supersY> Čim vrate display heder & display footer ovakve greške mi se više neće
Y> dešavati :)
dobra je fora i sa makemail ... (mislim na pro-u ...)
nadležni ?
ps. ostavite sujetu sa strane, ono što je dobro ne vidim
razlog zašto ne implementirati. :)
fajlovi.107crncic,
-> #106, evlad>> dobra je fora i sa makemail ... (mislim na pro-u ...)
? Šta radi dotična ?
fajlovi.108vlad,
-> #107, crncic>>> dobra je fora i sa makemail ... (mislim na pro-u ...)
>
> ? Šta radi dotična ?
Isto sto je nekad radilo display header/footer. Al' sam ti objasnio B).
fajlovi.109evlad,
-> #108, vladY>>>> dobra je fora i sa makemail ... (mislim na pro-u ...)
Y>>
Y>> ? Šta radi dotična ?
Y> Isto sto je nekad radilo display header/footer. Al' sam ti objasnio B).
& sračuna dužinu poruke ok, tako da se sorpro2beta0.03 ne buni,
mail dobije odgovarajući broj, a pošiljalac je _makemail ;))
_napredni_ korisnici koriste:
dir /a /s /l /olr
users /olr
fajlovi.110vlad,
-> #109, evlad> _napredni_ korisnici koriste:
>
> dir /a /s /l /olr
> users /olr
Joj B), a sta mu je ovo /olr?
fajlovi.111banga,
-> #110, vlad>> _napredni_ korisnici koriste:
>>
>> dir /a /s /l /olr
>> users /olr
>
> Joj B), a sta mu je ovo /olr?
Isto pitanje, ali nisam hteo da pitam :)
fajlovi.112supers,
-> #110, vlad>>> dir /a /s /l /olr
>>> users /olr
>>
>> Joj B), a sta mu je ovo /olr?
Ispis je u formatu prihvatljivom za OLR :) SorPro :(
fajlovi.113vlad,
-> #112, supers> Ispis je u formatu prihvatljivom za OLR :) SorPro :(
To OLR? B)))))))
fajlovi.114cnenad,
-> #110, vlad=> Joj B), a sta mu je ovo /olr?
Parametar koji će biti aktiviran u novoj verziji kad se zvanično objavi
SORPRO 2 i koji služi za skidanje RESUM-a korisnika ili spiska datoteka
u formatu koji prepoznaje i koji će obrađivati OLR.
fajlovi.115supers,
-> #113, vlad>>> Ispis je u formatu prihvatljivom za OLR :) SorPro :(
>>
>> To OLR? B)))))))
Obrati pažnju na smišljenu upotrebu smajlija u mojoj rečenici.
fajlovi.116vlad,
-> #115, supers> Obrati pažnju na smišljenu upotrebu smajlija u mojoj rečenici.
fajlovi.117vlad,
-> #116, vlad>> Obrati pažnju na smišljenu upotrebu smajlija u mojoj rečenici.
Pazi, prazan exec! B)
Smajliji su bili na mestu, nisam ih dobro pogledao.
fajlovi.118evlad,
-> #114, cnenadY> Parametar koji će biti aktiviran u novoj verziji kad se zvanično objavi
=================
je aktivan
users /olr
dir /olr
nadležni :) da li se i ovde razmišlja na tu temu ?
beše neko pominjao olr za win (doduše za vreme dragišinog bbs programa) ...
ako vam zatrebaju beta testeri ...
fajlovi.119davla,
Kako da skinem fajl za čije prenošenje nemam dovoljno vremena po
jednom pozivu? Bio bih zahvalan za "korak po korak" odgovor.
Unapred HVALA.
fajlovi.120biber,
-> #119, davla>> Kako da skinem fajl za cije prenosenje nemam dovoljno vremena po
>> jednom pozivu? Bio bih zahvalan za "korak po korak" odgovor.
U komunikacionom programu ukljucis opciju "crash recovery".
Krenes da prenosis fajl, i sezam ce te prekinuti po isteku 30
minuta. Sledeci put ponovo krenes da prenosis isti fajl, a tvoj i
sezamov modem (j. softver) ce shvatiti da je taj fajl delom vec
prenesen i nastavice sa prenosom tamo gde su stali prethodni put.
Sve ovo vazi za Zmodem (i srodne) protokole.
fajlovi.121nenad,
-> #119, davla> Kako da skinem fajl za čije prenošenje nemam dovoljno vremena po
> jednom pozivu? Bio bih zahvalan za "korak po korak" odgovor.
Postoje dva načina, jedan je da ako koristiš transfer protokol
koji podržava nastavljanje prekinutog prenosa jednostavno
započneš prenos - sistem će te po isteku vremena prekinuti. U
sledećem pozivu ponovo pokreni prenos istog fajla i prenos će se
nastaviti od mesta dokle se stiglo u prethodnom pokušaju.
Drugi način je da koristeći lokalnu redirekciju datoteku prebaciš
u PAD sa 'download ime.ext >', i onda pomoću komande SPLIT iz pad
režima datoteku podeliš na željeni broj manjih fajlova iste
dužine. Za detalje, pređi u pad režim i kucaj HELP SPLIT.
fajlovi.122mmarkovic,
-> #121, nenad>> Kako da skinem fajl za čije prenošenje nemam dovoljno vremena
>> po jednom pozivu? Bio bih zahvalan za "korak po korak" odgovor.
>
> Postoje dva načina, jedan je da ako koristiš transfer protokol
> koji podržava nastavljanje prekinutog prenosa jednostavno
> započneš prenos - sistem će te po isteku vremena prekinuti. U
> sledećem pozivu ponovo pokreni prenos istog fajla i prenos će
> se nastaviti od mesta dokle se stiglo u prethodnom pokušaju.
Samo, obavezno izaberi zmodem i uključi crash recovery.
fajlovi.123ntadic,
-> #120, biberU Telixu 3.22 imas opciju po kojoj je moguce nastaviti skidanje
ostatka fajla, bez obzira da li je vreme isteklo ili pukla veza.
Prekidac se nalazi u meniju PROTOCOL OPTIONS i mora biti na ON.
Pozdrav. ntadic
fajlovi.124vvul,
Hitno potreban arhiver za lha format.Unapred se zahvaljujem.Mail me
ili posaljite ovde.
fajlovi.125zokipo,
-> #124, vvul
>>> Hitno potreban arhiver za lha format.Unapred se zahvaljujem.Mail me
>>> ili posaljite ovde.
Bože, ovih dana baš delujem kao dobra vila ...
Evo, stiže ti LHA.exe V 2.13. Uživaj ;) ...
BYE !!!
Zoki,
lha.exefajlovi.126cnenad,
-> #125, zokipo=> Bože, ovih dana baš delujem kao dobra vila ...
=> Evo, stiže ti LHA.exe V 2.13. Uživaj ;) ...
Zar to nema u direktorijumu \DOS\ARHIVERI ?
fajlovi.127zokipo,
-> #126, cnenad>>> Zar to nema u direktorijumu ĐDOSĐARHIVERI ?
Pravo da ti kažem, nisam ni proveravao ... Lakše
mi je bilo ovako u datom momentu ;). A i ako ima
(u šta ne sumljam), on je kriv, on je tražio ...
BYE !!!
Zoki, :)
fajlovi.129stasas,
Cini mi se da je fajl \windows\dsktsupd.zip zarazen
QUICKSILVER.1376 virusom!
Virus se aktivirao tek kada sam instalirao (citaj:pokrenuo)
update!
fajlovi.130cnenad,
\Windows\util\winzip61.zip 419k
*****
Dotična datoteka kad se raspakuje daje novu samoraspakujuću datoteku
WZIP1661.EXE ili tako nešto, WinZip 6.1 za W 3.x
Pokretanje EXE datoteke kaže da je oštećena ili menjanja. Takva datoteka se
ipak može raspakovati sa PKUNZIP.EXE iz DOS-a.
Mislim da je isti slučaj i sa 32-bitnom verzijom za 95 i NT.
fajlovi.131ljubisha,
Da li neko ima staru CHAT.2 konferenciju??? Pliz, treba mi poruka 1.76
i možda neki odgovor na nju.
fajlovi.132vitez.koja,
-> #131, ljubisha#=> Da li neko ima staru CHAT.2 konferenciju??? Pliz, treba mi poruka
#=> 1.76 i možda neki odgovor na nju.
:) Ko bi rekao da ih imam...
===============================
1.76 CHAT.2:chat
mileusna, 17.11.95. 21:08, 1242 chr
Odgovor na 1.64, zeljkoj, 15.11.Sre 22:25
---------------------------------------------------------
>> Uporedjivao sam je sa grčkim i italijanskim konzervama i nema razlike.
Axa, a koje si tipove reakcija koristio pri dokazivanju? I
koliko valentnih elektrona ima koka-kola, nikako da otkrijem?
Radim maturski iz hemije sa temom 'Pepsi vs. Coke' pa mi je baš
ustrebalo? ;)
BTW, imam sestre koji isto tako konzumiranju koka-kole
prilaze sa naučnog gledišta (broj balončića po milimetru kubnom
mora biti najmanje 20, podrigivanje je srazmerno količini popijene
koka-kole i može se predstaviti jednačinom:
V
P= Ž * ───
K
gde je P-podrigivanje, Ž-Željkova konstanta, K-oznaka bar koda
zemlje proizvođača popijene kole, V-zapremina koka-kole) i mogu ti
reći da su u Grčkoj doživele prosvetljenje. :) Na stranu to
što su u Yugi čak i nailazili na pojavu da privatnik proizvodi
neku ŽNJ kolu i sipa je u Koka-Kola flaše (kako je rešio
pitanje zapušača, ne znam).
E da. Otac od jednog mog drugara isključivo kupuje limenke
(može mu se. zamisli, otvoriš frižider, a limenke padaju po tebi;).
Kaže da ovo naše ne vredi nizašta. :)
A biće i da je tog direktora sredio neki nezadovoljni
konzument domaće koka-kole. ;)
----------------------------------------------- 1.76 ---
===============================
1.78 CHAT.2:chat
zeljkoj, 17.11.95. 22:25, 743 chr
Odgovor na 1.76, mileusna, 17.11.Pet 21:08
---------------------------------------------------------
> gde je P-podrigivanje, Ž-Željkova konstanta, K-oznaka bar koda
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
> zemlje proizvođača popijene kole, V-zapremina koka-kole) i mogu
> ti reći da su u Grčkoj doživele prosvetljenje. :) Na stranu to
> što su u Yugi čak i nailazili na pojavu da privatnik proizvodi
> neku ŽNJ kolu i sipa je u Koka-Kola flaše (kako je rešio
:))))))))))))))))
Da podsetim, Ž = 5,6545*10^7 kg*J*m^2/N. ;)
> reći da su u Grčkoj doživele prosvetljenje. :) Na stranu to
> što su u Yugi čak i nailazili na pojavu da privatnik proizvodi
> neku ŽNJ kolu i sipa je u Koka-Kola flaše (kako je rešio
Strašno!
> A biće i da je tog direktora sredio neki nezadovoljni
> konzument domaće koka-kole. ;)
;)
----------------------------------------------- 1.78 ---
sk
fajlovi.133budim,
Ima li nade da se ovde pojavi nova verzija fprota?
Na Pro-u se pojavila ali sa njim imam slabu vezu.
poz,
budimir
fajlovi.134basrak,
Pošto se calex vratio sa odmora, moram da ga zamolim (verovatno i u ime ostalih
koji još uvek koriste Win3.1x) da se pobrine za sledeće fajlove:
mp2 (mpeg audio) - mpgaud.exe ili mpgaudio.exe - 119.5k
mpeg (video) - mpegw32h.zip - 626k
avi - nettoob.exe - 1M (tu se još pominju i neki iviplay.exe i avilxp.exe, ali
nisam siguran da su oni za win3.1x)
jpg, gif, png i sl. - acdc131.zip (tj. acdsee) - 270.5k (kažu najbrži viewer za
gif, jpg...)
mov - qt16211.zip - 1.6M (ima i qt16.exe od 1.9M kao plug-in za Netscape, čini
mi se, pa je onda bolje rešenje samostalna varijanta)
fajlovi.135mikis,
-> #134, basrak+> Pošto se calex vratio sa odmora, moram da ga zamolim (verovatno i u i
+> koji još uvek koriste Win3.1x) da se pobrine za sledeće fajlove:
Cale je još u gužvi, pa sam se ja prihvatio da pripomognem :) Skinuo
sam gotovo sve ovo što si naveo (kao i dosta toga to nisi), pa sad polako
počinjem sa uploadom. Da vidimo... 15-ak mega, ako me veza posluži
biće gotovo do prekosutra ujutro ;))
fajlovi.136valex,
-> #134, basrak>> Pošto se calex vratio sa odmora, moram da ga zamolim
>> (verovatno i u ime ostalih koji još uvek koriste Win3.1x) da
>> se pobrine za sledeće fajlove:
Cale nije bio na odmoru, već jadnik menja firmu :) Pošto je u pitanju
ne baš tako mala stvar, molimo korisnike za još malo strpljenja - u
međuvremenu ćemo mi ostali pripomagati koliko nam ostale obaveze
dozvole.
fajlovi.137nenad,
-> #136, valex> međuvremenu ćemo mi ostali pripomagati koliko nam ostale obaveze
> dozvole.
A pošto se calex-ova sprečenost nepredviđeno odužila, njega sada
zamenjuje mikis. Dakle ako smatrate da bi nešto trebalo da se
nađe u direktorijumu ili imate nešto što biste želeli da podelite
sa ostalim članovima Sezama najbolje je da se obratite njemu. :)
fajlovi.138mmarkovic,
Šta treba upisati u autoexec da bi se dobili novi fajlovi?
"dir/a/n" stalno daje "Nema datoteka."
Još neki svič?
fajlovi.139dselic,
-> #138, mmarkovic> "dir/a/n" stalno daje "Nema datoteka."
>
> Još neki svič?
Nije nego drugi svič. :) Treba da stoji dir /s /n.
^^
fajlovi.140mmarkovic,
-> #138, mmarkovic> Još neki svič?
... /s
ono je dosta za PRO... promaklo mi je...
fajlovi.141epson,
Zamolio bih mikis-a ako moze da dovuče ove fajlove :
1. Eudora 1.5.4 16-bit - *2 Mb*
2. Agent _Shareware_ 0.99e 16-bit (Znači ne FREE) - *1.6 Mb*
3. Navigator Power Pack ver(?) 16-bit *5 Mb*
4. Da okačiš _Photo Shop Tips_ u Html formatu
5. Acrobat Readre Plug-in za Netscape 16-bit *1.5 Mb*
6. Plug-In-s za Netscape 16-bit
fajlovi.142basrak,
-> #137, nenad> A pošto se calex-ova sprečenost nepredviđeno odužila, njega
> sada zamenjuje mikis.
Evo još jedna (muzička ;) želja za v.d. fajl moderatora - Secret Agent v1.12 -
čini mi se da je to najnovija, a bagovi u v1.0 zaista smetaju - kažu na
www.ariel.co.uk/sagent
fajlovi.143banga,
-> #141, epson> 2. Agent _Shareware_ 0.99e 16-bit (Znači ne FREE) - *1.6 Mb*
Ovaj ne možeš ni da instaliraš bez ključa za registraciju
fajlovi.144banga,
> Evo još jedna (muzička ;) želja za v.d. fajl moderatora -
> Secret Agent v1.12 -
Evo malopre sam ga skinuo, nisam ni probao
sa32v200.exefajlovi.145epson,
-> #143, banga
▄- Ovaj ne možeš ni da instaliraš bez ključa za registraciju
Imam ga :))))))
fajlovi.146epson,
-> #144, banga
▄- Evo malopre sam ga skinuo,nisam ni probao
Jel ovo 32-bitno ili 16-bitno ?
fajlovi.147mikis,
-> #141, epson+> Zamolio bih mikis-a ako moze da dovuče ove fajlove :
Vrlo skromno :) Na žalost, molilo bih te da imaš u vidu da za dovlačenje
koristim pre svega privatne veze (tj. plaćam iz svog džepa), i da mi nije
naročito zgodno da trošim vreme na nešto što mi uopšte nije potrebno, ili da
ispunjavam svaku (muzičku) želju. Gotovo svi ovi programi već postoje na
Sezamu (ili će ih biti u najskorije vreme - sve ih imam kod sebe na disku) u
32-bitnoj verziji. Kako svi oni zahtevaju mašinu sa bar 8 MB RAM, tj. dovoljno
jaku da se na nju može instalirati i Win95, ne vidim razloga za insistiranje
na 16-bitnim programima, pogotovu što 95-ica ima mnogo bolju podršku za mrežu,
i sve je više softvera koji se pojavljuje samo u 32-bitnoj verziji.
+> 4. Da okačiš _Photo Shop Tips_ u Html formatu
Ovoga će biti, samo ne smem da obećam kada... Bojim se da ćete morati da
sačekate još malo da pregledam i prepakujem fajlove, inače stoje mi već duže
vremena na hard disku :(
+> 6. Plug-In-s za Netscape 16-bit
Šta te konkretno zanima? Prema avgustovskom PC Worldu, postoji preko 60
plug-inova za Netscape, a ne bi baš bilo jednostavno sve ih dovući :) Ako ko
ti treba neki konkretan (i pri tom je "pristojne" veličine - recimo do 1MB, a
i interesantan je za više ljudi), kaži pa ću pokušati da ga skinem.
Uzgred, nadam se da ste primetili da se u direktorijumu može naći 16-bitna
verzija Apple QuickTime-a (v2.1.1), zajedno sa QT plug-inom za Netscape 3.0
(treba ga snimiti preko postojećeg!) i QuickTime VR modulom (ide tamo gde su i
ostale komponente za QT, najćešće u \windows\system).
fajlovi.148the.edge,
Ja bi voleo kad bi FileModerator (mikis?) dovukao neke updateove za
Encartu96, Cinemaniu, itd. - ono sto sezampro vec ima, kao i neke
nove shareware igre, kao sto su recimo Xenophage, Shadow Warrior i
ostale zanimljivo-cool igrice :)
AcCeSS DeNiED
fajlovi.149cnenad,
-> #147, mikis=> Vrlo skromno :) Na žalost, molilo bih te da imaš u vidu da za dovlačenje
=> koristim pre svega privatne veze (tj. plaćam iz svog džepa), i da mi nije
=> naročito zgodno da trošim vreme na nešto što mi uopšte nije potrebno, ili
Poštovani gospodine moderatore, s obzirom da ste na takvoj funkciji, sigurno
imate više vremena na vezi, ne plaćate pretplatu, a bio bi red i da dobijete
moderatorsku platu, kao i da vam se plati pristup Internet-u u cilju
preuzimanja novih datoteka. Ako ništa od ovoga nije urađeno, želim vam
sav uspeh na novom poslu koji radite po drugarskoj osnovi (u čemu nema ništa
loše) ali nemojte više slati ovakva 'izjašnjenja' koja blage veze nemaju
sa životom. Tj. da bi ste nešto dobili treba nešto i da pružite.
Za početak ste sigurno dobili više vremena, a i ne plaćate pretplatu pa bi
se vaši troškovi po pitanju dovlačenja fajlova mogli podvesti pod reč
'kompenzacija'
BTW, Bulaja nikad nije ni u snu nešto slično onome gore izjavio a kamoli
doživeo.
fajlovi.150banga,
-> #146, epson> Jel ovo 32-bitno ili 16-bitno ?
Vidiš valjda :)
fajlovi.151evlad,
Y> Zamolio bih mikis-a ako moze da dovuče ove fajlove :
ceseliner (za omote od kaseta)
fajlovi.152epson,
-> #150, banga
▄- Vidiš valjda :)
Valjda 32-bitno ? A meni treba 16-bitno !
fajlovi.153epson,
-> #147, mikis
▄- Vrlo skromno :)Na žalost,molilo bih te da imaš u vidu da za dovlačenje
Skroman sam kao i uvek :)
▄- koristim pre svega privatne veze (tj.plaćam iz svog džepa),i da mi nije
Lepo pise da _Molim_, a ne _naredjujem_, pa ako se nadje koja kinta za time
ti skini .
▄-+> 4. Da okačiš _Photo Shop Tips_ u Html formatu
▄- Ovoga će biti,samo ne smem da obećam kada...Bojim se da ćete morati da
Kazi barem orjetaciono kad ces okaciti, pa da vidim da le nastavim da
skidam za sebe, do sada sam skinuo oko 10 .
▄-
+> 6. Plug-In-s za Netscape 16-bit
Pa, NCOMMPRES (zamena za ActionX kontrole), i neki viewer nesecam se
kako se zove koji podzava ___200___ formata ! (napisacu ime cim se setim
ili pak skinem)
▄- Šta te konkretno zanima?Prema avgustovskom PC Worldu,postoji preko 60
^^
Sve sto se tice 3D i Image ! a, ne Prezentacije i Muzika . Ja znam da
ima preko 150 .
fajlovi.154hercog,
-> #151, evlad»» ceseliner (za omote od kaseta)
Postoji u direktorijumu, mislim da je windows/util ili
windows/misc
Sale
fajlovi.155nenad,
-> #138, mmarkovic> "dir/a/n" stalno daje "Nema datoteka."
Svič /a ne postoji, potrebno je /s.
fajlovi.156nenad,
-> #149, cnenad> BTW, Bulaja nikad nije ni u snu nešto slično onome gore izjavio a kamoli
> doživeo.
Fakat nije.
On je neistomišljenike pozivao na tuču u klubu programera. ;)
fajlovi.158djanjusevic,
-> #143, banga>> > 2. Agent _Shareware_ 0.99e 16-bit (Znaci ne FREE) - *1.6 Mb*
>>
>> Ovaj ne mozes ni da instaliras bez kljuca za registraciju
Kod mene se bez problema instaliro, lepo me pitao za s.n. i nakon
unosenja sve je radilo ok ;)
fajlovi.159epson,
-> #158, djanjusevic
▄- Kod mene se bez problema instaliro,lepo me pitao za s.n.i nakon
▄- unosenja sve je radilo ok ;)
Ako je 16-bitna verzija okači je ovde .
fajlovi.160epson,
Netscape PLUG-IN je KEYView, neznam koliki je jer je Server uvez zauzet :(
fajlovi.161basrak,
-> #147, mikis> Kako svi oni zahtevaju mašinu sa bar 8 MB
> RAM, tj. dovoljno jaku da se na nju može instalirati i Win95,
> ne vidim razloga za insistiranje na 16-bitnim programima,
> pogotovu što 95-ica ima mnogo bolju podršku za mrežu, i sve je
> više softvera koji se pojavljuje samo u 32-bitnoj verziji.
Eh... Šta je posredi? Prvenstveno navika. Zašto da menjam nešto što mi posao
radi odlično, a instaliranjem novog operativnog sistema bi mogao da dobijem
gomilu problema, prvenstveno zbog starog hardvera. Taj rizik ne mogu da si
dopustim, bar ne još neko izvesno vreme. Jednostavno se nema vremena... Zato
sam i molio fajl moderatora da, za nas koji još uvek koristimo stare Windows-e,
a nema nas malo, dovuče pomenute programe. I svaka čast, uradio si to
fenomenalno. Još i novi 16-bitni sagent, pa ti skidam i kapu ;)
fajlovi.162banga,
-> #152, epson> ▄- Vidiš valjda :)
> Valjda 32-bitno ? A meni treba 16-bitno !
Sto sa tim Pentijumom i silnim Giga ne predješ na win95 već jednom?
fajlovi.163banga,
-> #161, basrak> fenomenalno. Još i novi 16-bitni sagent, pa ti skidam i kapu ;)
Imam ga, stiže noćas, ako sad pukne.
sa16v120.exefajlovi.164mikis,
-> #149, cnenad+> Poštovani gospodine moderatore, s obzirom da ste na takvoj funkciji,
+> sigurno imate više vremena na vezi, ne plaćate pretplatu, a bio bi red i
+> da dobijete moderatorsku platu, kao i da vam se plati pristup Internet-u u
+> cilju preuzimanja novih datoteka. Ako ništa od ovoga nije urađeno, želim
Poštovani gospodine cnenade, samo da podsetim da sam ja još uvek na
"funkciji" moderatora Amiga konferencije, ali sam se prihvatio da pomognem
g-dinu fajl moderatoru, a to je još uvek calex. S obzirom na to, mislim da
je pošteno sa moje strane da otvoreno kažem kako stvari stoje. Kada bude
obezbeđen kanal za "dovlačenje" novog softvera, svakako će biti mnogo više
ispunjavanja svakojakih želja, do tada je tako kako je.
+> Tj. da bi ste nešto dobili treba nešto i da pružite.
Slažem se. Npr. ne može se očekivati se za 10 din pretplate mesečno može
dobiti sve što se poželi ;) Šalu na stranu, da ponovim još jednom: ako je ima
neki fajl koji je interesantan za širi krug ljudi, kažite pa ćemo se
potruditi da ga nabavimo. Čak i ako nije, a "pristojne" je veličine (recimo
do 600-700 KB), nije problem da se skine.
+> Za početak ste sigurno dobili više vremena, a i ne plaćate pretplatu pa bi
+> se vaši troškovi po pitanju dovlačenja fajlova mogli podvesti pod reč
+> 'kompenzacija'
Ok, da li bi pristao da se menjamo: daću ti svoju mesečnu pretplatu i
četiri sata dnevno na vezi, a za uzvrat da mi skineš sa Interneta Microsoft
Front Page (cirka 15 MB) ili Netscape SuiteSpot (ne verujem da je preko 20MB)
- naravno o svom trošku ;)
Opet, da se manemo šale - za iznos mesečne pretplate na SezamNet može se
kupiti jedan (1) sat vremena na EUnetu. Za taj sat vremena može se u idealnim
uslovima skinuti oko 10 MB softvera (ako je cps oko 3000). Pošto su na žalost
uslovi retko idealni, realno je ta cifra 2 do tri puta manja. Dodajmo na to i
vreme potrebno da se fajlovi pošalju na Sezam, da se obrade i prebace u
direktorijum... Ako pogledaš koliko sam stvari skinutih sa Mreže do sada
poslao (samo da pomenem da još oko 40MB čeka kod mene na disku da bude
prebačeno), lako ćeš ustanoviti da su moji troškovi bili bar tri puta veći
ood iznosa godišnje pretplate na SezamNet. Što se tiče stavke "više vremena
dnevno", o vreme i ovako ne trošim na chat ili podmornice, već na slanje i
sređivanje fajlova.
Za sada stvari stoje kako stoje, i zato vas molim da imate malo
razumevanja. Nadam se da će se stvari popraviti u najskorijom budućnosti,
ali vas molim da do tada uvažite i moje razloge.
+> BTW, Bulaja nikad nije ni u snu nešto slično onome gore izjavio a kamoli
+> doživeo.
Zamoli njega da ti skine jedno 20 MB softvera koji samo tebe zanima, baš
me zanima šta će da ti odgovori ;)
fajlovi.165mikis,
-> #153, epson+> ▄- koristim pre svega privatne veze (tj.plaćam iz svog džepa),i da mi nije
+>
+> Lepo pise da _Molim_, a ne _naredjujem_, pa ako se nadje koja kinta za
+> time ti skini .
I ja sam te _zamolio_ da ono imaš u vidu, a svakako ću se potruditi, ako
mi se ukaže prilika :)
+> Kazi barem orjetaciono kad ces okaciti, pa da vidim da le nastavim da
+> skidam za sebe, do sada sam skinuo oko 10 .
Pa da kažemo orjentaciono do kraja nedelje.
+> Pa, NCOMMPRES (zamena za ActionX kontrole), i neki viewer nesecam se
+> kako se zove koji podzava ___200___ formata ! (napisacu ime cim se setim
+> ili pak skinem)
Taj NCompass (ne Ncompress :) je i mene zainteresovao, i hteo sam preksinoć
da ga skinem, ali... Na stranu što je u pritanju 32-bitna aplikacija (dakle,
nema
16-bitne verzije ;), ispostavilo se da zapravo postoje 3 verzije - DocActive,
ContolActive i ScriptActive. Prve dve se ne mogu DL-ovati, a treća, koja u sebi
ima i mogućnosti prve dve, dugačka je oko 3 MB. Na žalost, nije u pitanju samo
plug-in koji omogućava funkcionisanje ActiveX komponenti pod Netsc.
Navigatorom,
već ima i sto drugih čuda, i namenjena je pre svega za one koji se bave
razvojem Internet aplikacija.
fajlovi.167cnenad,
-> #156, nenad=> Fakat nije.
Nije, jer nije imao razloga za tako nešto,
=> On je neistomišljenike pozivao na tuču u klubu programera. ;)
Kakve veze imaju njegove privatne stvari sa statusom fajl moderatora i
funkcijom koju korektno obavlja jer su mu pruženi svi potrebni uslovi.
Na svu sreću (i žalost onih koji su hteli da vide malo krvi) do toga nije
došlo, zaslugom pre svega sukobljenih strana a onda i ostalih posmatrača
koji ovoga puta nisu ostali nemi već reagovali pravilno.
Ja bih se pre svega zamislio nad onim o čemu tvoje 'kolege' pričaju ovde
jer su to tvoji a ne moji saradnici od kojih očekuješ da svoju funkciju
obavljaju kako treba.
fajlovi.168cnenad,
-> #164, mikis=> "funkciji" moderatora Amiga konferencije, ali sam se prihvatio da pomognem
=> g-dinu fajl moderatoru, a to je još uvek calex. S obzirom na to, mislim da
=> je pošteno sa moje strane da otvoreno kažem kako stvari stoje. Kada bude
Ovo je već nešto drugo pa zato primi moje izvinjenje.
=> četiri sata dnevno na vezi, a za uzvrat da mi skineš sa Interneta
=> Microsoft Front Page (cirka 15 MB) ili Netscape SuiteSpot (ne verujem da
Što da se menjamo, daću ti na korišćenje nalog za izlaz na Internet pa
skidaj koliko ti volja ;)
=> je preko 20MB) - naravno o svom trošku ;)
=> Zamoli njega da ti skine jedno 20 MB softvera koji samo tebe zanima, baš
=> me zanima šta će da ti odgovori ;)
Da li bi možda 10 Mb bilo u redu ?
Zašto bih uopšte molio nekoga da skine 20 Mb softvera... jedino je dvesic
bio zamoljen (dok nisam imao izlaz na Int) da prenese, što je i uradio,
arhivu od 650 Kb. sa novim drajverima za zvučnu karticu OPTI 930, a ta
arhiva je odmah zakačena i u konf. da bi je ti ili calex koliko vidim po
SYSMSG od pre neki dan završila u direktorijumu.
fajlovi.169the.edge,
-> #151, evlad
T?>> Y> Zamolio bih mikis-a ako moze da dovuce ove fajlove : ceseliner
T?>> (za omote od kaseta)
Ja se samo jos nadovezujem na svoje sto rekoh u nekoj prethodnoj poruci:
Da li bi filemoderator mogao da dovuche 3 updatea:
1. Rise Of The Triad CD ver from 1.2a - 1.3 (fajl se zove: r13cdpt.zip)
2. Hocus Pocus from 1.0 - 1.1
3. Raptor from 1.1 - 1.2
Izuzetno mi je vazan update za Rise of the triad, ostali manje vise, ali
ROTT ima veliki bug oko nivoa za comm-bat, a u 1.3 verziji je to ispravljeno!
www adresa je: http://www.apogee1.com
Mada...sve mi se cini da ovo bolje da sam rekao zidu, posto nece biti
nista od ovog :(
AcCeSS DeNiED
fajlovi.170evlad,
-> #154, hercogY> Postoji u direktorijumu, mislim da je windows/util ili
Y> windows/misc
koja verzija ? da li je novija od 4.8 ?
fajlovi.171hercog,
-> #170, evlad»» koja verzija ? da li je novija od 4.8 ?
Mislim da je u direktorijumu baš verzija 4.8
Sale
fajlovi.172kostja,
-> #164, mikis=> direktorijum... Ako pogledas koliko sam stvari skinutih sa Mreze do sada
=> poslao (samo da pomenem da jos oko 40MB ceka kod mene na disku da bude
=> prebaceno), lako ces ustanoviti da su moji troskovi bili bar tri puta veci
Tu si pogodio u sred srede...
Koliko se ja secam ranijih dana jestu moderatori radili posao i
dovlacili fajlove na sistem, ali je takodje dobar broj fajlova
stigao i od samih korisnika. Danas svi ocekuju od njih da dovlace
sa Int-a sve i svasta, a zato se ne retko moze cuti u conf:
"Ma, imam ali me mrzi da saljem jer to traje 30-40-50 min UL"
Dakle, hocete da ovde nadjete sve i svasta... pa momci dajte malo
po UL. To sam jos pocetkom godine u ovoj temi predlozio ali niko
nije to ni prokomentarisao.
fajlovi.173vstan,
-> #148, the.edge> Ja bi voleo kad bi FileModerator (mikis?) dovukao neke
> updateove za Encartu96, Cinemaniu,
Za Cinemaniu imaš redovne updatove u odgovarajućoj konferenciji.
fajlovi.174bulaja,
-> #156, nenad││BTW, Bulaja nikad nije ni u snu nesto slicno onome gore izjavio a kamoli
││doziveo.
│└───
│Fakat nije.
│On je neistomisljenike pozivao na tucu u klubu programera. ;)
└───
Druže wizarde, primite moj skroman prilog vašoj kolekciji datoteka.
Ovo je jedna simpatična slika guštera (engl. lizard - btw čini mi se
da je u spomenutom klubu svojevremeno jedna osoba bila opšte poznata
pod tim nadimkom) skinuta sa Microsoft-ove Web galerije (ako nekome
treba još slika, može svratiti do www.microsoft.com/gallery/images),
gde se nalazi u zbirci slika namenjenih za stavljanje na home page.
lizard.giffajlovi.175evlad,
-> #171, hercogY> »» koja verzija ? da li je novija od 4.8 ?
Y> Mislim da je u direktorijumu baš verzija 4.8
to je verzija još koju je mdave (rampag) ostavio ...
zato sam i pomenuo cassliner !
fajlovi.176evlad,
-> #172, kostjaY> "Ma, imam ali me mrzi da saljem jer to traje 30-40-50 min UL"
Y>
Y> Dakle, hocete da ovde nadjete sve i svasta... pa momci dajte malo
Y> po UL. To sam jos pocetkom godine u ovoj temi predlozio ali niko
Y> nije to ni prokomentarisao.
To je stvar do uprave kako će da stimuliše _pozitivne_ članove zajednice
i istaknute pojedince dragog nam sistema ... Kao što svi vi možete
zaključiti, a nadam se da ste zaključili pravilno.
( uh zar zvučim kao neki ovde ;) )
printf("This is a tagline");
fajlovi.177mikis,
-> #151, evlad+> ceseliner (za omote od kaseta)
Na žalost, izgleda da nema novije verzije od ove koju mi imamo (4.8).
fajlovi.178mikis,
-> #169, the.edge+> Da li bi filemoderator mogao da dovuche 3 updatea:
+>
+> 1. Rise Of The Triad CD ver from 1.2a - 1.3 (fajl se zove: r13cdpt.zip)
+> 2. Hocus Pocus from 1.0 - 1.1
+> 3. Raptor from 1.1 - 1.2
+> Mada...sve mi se cini da ovo bolje da sam rekao zidu, posto nece biti
+> nista od ovog :(
"Oh, oh, Vaše povjerenje me boli" - Bob Rock ;) Pogledaj u konferenciji
IGRE.
fajlovi.179the.edge,
-> #178, mikis
T?>> "Oh,oh,Vase povjerenje me boli" - Bob Rock ;)Pogledaj u konferenciji
T?>> IGRE.
VELIKO hvala FileModeratoru za fajlove, zaista ovo nisam ocekivao :)
...I jedno pitanjce: o:)
Interesuje me zasto ovi fajlovi (updateovi) nisu u direktorijumu dos/fun,
nego u konferenciji?
Mislim ipak da novi korisnik koji dodje, ili bilo ko drugi, ce prvo pogledati
direktorijume, pa tek onda (ako uopste i pretrazi) konferencije.
Ovo pitam jer nam svima ide u racun da sezam ima sto vise novih fajlova iz
svih oblasti (utility, misc, fun, comm, windows, itd.) u direktorijumima
(radi lakseg snalazenja), nego sto se fajlovi kace po konferencijama!?
AcCeSS DeNiED
fajlovi.180valex,
-> #176, evlad>> To je stvar do uprave kako će da stimuliše _pozitivne_ članove
>> zajednice i istaknute pojedince dragog nam sistema ... Kao što
>> svi vi možete zaključiti, a nadam se da ste zaključili
>> pravilno.
Uvek smo stimulisali povećanjem kvote (ako se to može nazvati
stimulacijom) i besplatnim pretplatama, što činimo i danas. Ako nemaš
poverenja u ovo što sam rekao, proveri sa ljudima koji, npr, dovlače
fajlove u CIVILIZACIJA:film.
fajlovi.182evlad,
-> #177, mikis=- +> ceseliner (za omote od kaseta)
=-
=- Na žalost, izgleda da nema novije verzije od ove koju mi imamo (4.8).
Hvala na uloženom trudu. Baš je dobro programče :)
fajlovi.183ivmom,
Da li neko ima .AVI fajlove. Ako ima neka javi na mail.
fajlovi.186dejarak,
Hteo bi da vas pitam zna li neko da li postoji na Sezamu program
BinHex verzija 4.0, za konvrziju teksta. Ja sam nasao staru verziju
1.3 u dos\comm direktorijumu ali ta mi verzija ne pomaze da
konvertujem tekst vec trazi ovu novu verziju. Ako neko zna gde se
nalazi program na Sezamu ili sam poseduje istu pomenutu bio bi mu
vecno zahvalan kad bi je dobio. Sa postovanjem Dejan.
fajlovi.187madamov,
-> #186, dejarak> Hteo bih da vas pitam zna li neko da li postoji na Sezamu program
> HexBin verzija 4.0, za konverziju teksta.
Ako je ono što mislim da jeste, skini mac\arc\sitex10.exe, instaliraj na
Windows i biće ti jasno.
fajlovi.188dejarak,
-> #187, madamovSve mi je jasno, sve radi kako treba. Mnogo hvala DEJAN :).
fajlovi.189supers,
-> #186, dejarak>> BinHex verzija 4.0, za konvrziju teksta. Ja sam nasao staru verziju
>> 1.3 u dos\comm direktorijumu ali ta mi verzija ne pomaze da
Macintosh verziji 4.0 u potpunosti odgovara verzija 1.3 za PC.
Probaj ponovo, fajl sa tekstom koji konvertuješ mora da počinje
tačno sa onom zagradom iz (This file must be converted with BinHex
4.0). Originalni tekst dobijaš na F3 (Hex2Bin).
fajlovi.190madamov,
-> #189, supers> Macintosh verziji 4.0 u potpunosti odgovara verzija 1.3 za PC.
Nije reč o verziji programa, već o verziji BinHex formata. Preciznije, kada se
kaže da je reč o BinHex fajlu, onda se kaže da je fajl kodiran BinHex 4
algoritmom. Postoji i BinHex 5, ali je on poznatiji kao MacBinary format.
> fajl sa tekstom koji konvertuješ mora da počinje tačno sa onom
> zagradom iz (This file must be converted with BinHex 4.0)
Mora da počinje tom linijom, sve sa zagradama. Takođe, kodirani deo počinje i
završava se znakom : a svaka od linija je duga maksimalno 64 karaktera, dok su
u fajlu samo znaci sa ASCII kodovima 33-126, čak ni space-ovi nisu dozvoljeni.
Nekoliko puta sam, pomoću editora i poznavanja ovih pravila, uspeo da iz
prvobitno neispravnog BinHex fajla napravim ispravan. Takođe, bar na Meku,
treba isfiltrirati LF karaktere u zavisnosti koji se BinHex dekoder koristi,
pojedini prepoznaju LF karaktere i ignorišu ih, dok oni stariji ne. Naime, Mac
za kraj reda koristi samo CR, ne kombinaciju CR-LF karaktera.
fajlovi.191jpptticb,
> n1630b7s.zip 2953k ű Netscape Navigator 16bit 3.0 beta 7
Gde nestade ovaj Netscape? preneo sam 2/3, a sad ga nema!
fajlovi.192mikis,
-> #191, jpptticb+> > n1630b7s.zip 2953k ű Netscape Navigator 16bit 3.0 beta 7
+>
+> Gde nestade ovaj Netscape? preneo sam 2/3, a sad ga nema!
Marfi nikada ne spava :( Izvinjavam se, ja sam ga obrisao. U pitanju
je beta verzija, koja uskoro ističe. Gledaću da što pre pošaljem finalnu
verziju.
Još jednom, moje izvinjenje.
fajlovi.193the.edge,
Da li bi filemaster mogao da donose (donosi) sa interneta i
Encarta96 updateove?
AcCeSS DeNiED
fajlovi.194mikis,
-> #193, the.edge+> Da li bi filemaster mogao da donose (donosi) sa interneta i
+> Encarta96 updateove?
Verovali ili ne, ali update-ovi za Encartu stoje već izvesno vreme na
Sezamovom disku i čekaju da budu obrađeni... Potrudićemo se da skinemo i
ostatak, mada ne znam koliko to ima smisla kad uskoro izlazi Encarta 97 ;)
fajlovi.195calex,
-> #182, evlad<!> Hvala na uloženom trudu. Baš je dobro programče :)
Ako ti je baš toliko stalo do njega, onda ćemo da se potrudimo da
nađemo i noviju verziju. ;> Jedino što ćeš morati da se pomiriš sa time
da je to 32-bitna verzija i da ide samo sa Win 95. ;))) Uostalom, od
pominjane verzije 4.8 sve su 32-bitne. Više u drugoj konferenciji. ;))
fajlovi.196mmtosic,
Ima poslova koji na ovom sistemu mogu da budu urađeni lako, a koji bi
korisnicima znatno pomogli u njihovom poslu, ili bi im pričinili neko
zadovoljstvo zbog kojih su se i pretplatili na korišćenje usluga ovog
sistema.
Jedna od tradicionalnih usluga koje je Sezam pružao svojim
korisnicima jeste i objavljivanje spiskova novih fajlova koji
pristižu na fajl-serverski disk. Spiskovi su redovno izlazili
početkom narednog meseca za prethodni mesec. Od razdvajanja
Sezam-sistema na Pro i Net, ta usluga se na ovom sistemu više ne
pruža, a ja ne vidim neki poseban razlog zašto je to tako.
Stoga, predlažem da ovu uslugu ponovo ponudite korisnicima.
Ovu poruku nisam ostavio u temi predlozi, zbog toga što uz nju
ostavljam fajl u kome se nalaze fajlovi sa novim fajlovima koji se
nalaze na SezamPro-u. Iz tih spiskova (ima ih devet, po jedan za svaki
mesec od januara do septembra ove godine) može se videti kako se ta
usluga tamo ažurno obezbeđuje. Sa druge strane, to može korisnicima
SezamNet-a pomoći da saznaju šta bi iz tih spiskova fajlova trebalo
preuzeti i ponuditi na ovom sistemu. Mislim da za prenošenje fajlova
otuda ovde, sada postoje znatno bolji uslovi nego ranije. Naime,
pored 11 linija na broju 322****, omogućen je i pristup preko 15
linija na broju 186***, tako da je eventualni pristup SezamPro-u i
prenos interesantnih fajlova bitno olakšan. Obzirom na to da tamo
`boravi' i dosta korisnika odavde, a među njima i dosta moderatora
ovdašnjih konferencija, dobavljanje interesantnih fajlova ne bi
trebalo da predstavlja neki poseban problem. A dao Bog, među nama ima
i dosta ljudi dobre volje.
p_ndat96.zipfajlovi.197mmtosic,
Ova poruka je na liniji sa prethodnom porukom. :) Razdvojio sam ih
na više poruka zbog toga da bi bile `normalne dužine'.
Radi se o spiskovima novih fajlova. Na SezamPro-u se ti spiskovi
obrađuju i u kraćem intervalu od mesec dana, i objavljuju se kao
poruke u temi fajlovi. Sledi izvod iz dvaju poruka o fajlovima iz
dve zadnje dekade iz prošlog meseca:
================================
Sezam, Datoteke.230, bulaja
(6.230) Sub 21/09/1996 14:44, 6070 chr (*)
----------------------------------------------------------------
Nove datoteke za period od 11.09.96 do 20.09.96:
MSDOS - R:\UTILITY
----------------------
1dirv21 zip 87k OneDIR Pro v2.1: poboljšani šareni DIR (podržava LFN)
MSDOS - R:\DISKUTIL
----------------------
mrbtr14 zip 26k MasterBooter v1.4: boot sa više operativnih sistema
MSDOS - R:\DRIVERS
----------------------
VIDEO <DIR> Drajveri za video kartice
DISK <DIR> Drajveri za hard diskiove, disk kontrolere i CD-ROM-ove
MISC <DIR> Razni ostali drajveri (štampači, mrežne karte,..)
BIOS <DIR> Drajveri za matične ploče i update za flash BIOS-e
MSDOS - R:\DRIVERS\DISK
----------------------
mitsumi exe 163k Mitsumi FX-IDE ATAPI CD-ROM DOS/OS2 drajveri v1.53
dosi345a exe 278k DOS drajveri za Syquest EZ drive (IDE verzija) #1
dosi345b exe 1016k DOS drajveri za Syquest EZ drive (IDE verzija) #2
buslogic exe 510k Drajveri za BusLogic cache kontrolere (Novell,Win,OS/2)
......... ...........
......... prekid ...........
......... ...........
WINDOWS - W:\PROGRAM\ACTIVEX
----------------------
atlinst exe 250k ActiveX Template Library v1.1: instalacija (MSVC++ 4.0)
sampinst exe 219k ActiveX Template Library v1.1: primeri
docinst exe 134k ActiveX Template Library v1.1: dokumentacija
WINDOWS - W:\UTIL
----------------------
winshade zip 614k WinShade 2.0 W95/NT: dodaje komande u caption prozora
winima30 zip 181k WinImage v3.00 32-bit: kopiranje disketa (podrzava DMF)
zif95-10 exe 367k Zip folder v1.02 for Win 95: pravi foldere od arhiva
zif31-10 exe 317k Zip Folder v1.02 for Win 3.1x: pravi foldere od arhiva
scopyz exe 66k Copy (Backup) Utility za Syquest EZ drive (Win 3.1x)
tbw95705 zip 675k ThynderBYTE AntiVirus for Windows 95 v7.05 (09/96)
powertoy exe 275k MS Windows 95 Power Toys 9/96: korisni pomoćni programi
xrep32 zip 349k X-Replace 32 v1.53a: brza zamena teksta u datotekama
------------------------------------------------- 6.230 --
================================
Sezam, Datoteke.233, bulaja
(6.233) Pon 30/09/1996 13:25, 7050 chr
----------------------------------------------------------------
Nove datoteke za period od 21.09.96 do 30.09.96:
MSDOS - R:\VIRUS
----------------------
tbav705 zip 347k ThunderBYTE AntiVirus 7.05: sistem za zaštitu od virusa
fp-224c zip 761k F-Prot v2.24c (09/96): odličan antivirusni program
virusfaq zip 59k Virus FAQ v2.0: pitanja & odgovori o računarskim
virusima
MSDOS - R:\FUN
----------------------
delirium zip 3440k Escape from Delirium: grafička avantura
MSDOS - R:\DRIVERS\BIOS
----------------------
af zip 10k FLASH BIOS utility za Giga-Byte osnovne ploče
4am1107 zip 94k Flash BIOS update za Giga-Byte GA-486AM
54al106 zip 94k Flash BIOS update za Giga-Byte GA-5486AL, verzija 1.06
p5wb0607 exe 97k Flash BIPS update MB-8500TVX-a (MBD-P5WB) na v TVX0607D
mr_atlan zip 78k Intel Atlantis AS (1.00.0x.CL0) MR BIOS 3.30 upgrade
mr_endvr zip 76k Intel Endeavour EV (1.00.0x.CB0) MR BIOS 3.30 upgrade
mr_ev2 zip 78k Intel Endeavour2 EV2 (1.00.0x.CL0) MR BIOS 3.30 upgrade
mr_zappa zip 75k Intel Zappa ZP ili ED (1.00.0x.BS0) MR BIOS 3.30 upgrad
mr_moris zip 75k Intel Morrison MN (1.00.0x.BTO) MR BIOS 3.30 upgrade
........... ...........
........... prekid ...........
........... ...........
WINDOWS - W:\SYSTEM
----------------------
vram106t zip 37k VRAMDIR 1.06 for W95: kreira virtuelni RAM disk
WINDOWS - W:\UTIL
----------------------
tbavw705 zip 754k ThunderBYTE AntiVirus for Windows 3.1x v7.05 (09/96)
hdsleep exe 65k Hard Disk Sleeper for W95 1.42: power management HD-ova
bootpa20 zip 20k Boot PArtition 2.0 for NT: multiboot sa vise particija
iccorral zip 569k Icon Corral 2.0: sprecava dodavanje programa na taskbar
s-tools4 zip 273k Kriptuje i sakriva informacije unutar druge datoteke
------------------------------------------------- 6.233 --
Uz ovu poruku privezujem fajl sa predmetne dve poruke iz kojih sam
preneo kraće izvode.
Eto, pa na kraju da ponovim - predlažem da se na ovom sistemu pruža
ista ovakva usluga.
p_ndat09.txtfajlovi.198mmtosic,
Ova poruka je na liniji sa prethodne dve poruke. :) Razdvojio sam ih
na više poruka zbog toga da bi bile `normalne dužine'.
Radi se o spiskovima novih fajlova. Na SezamPro-u se izdaju i spiskovi
najčešće prenetih fajlova u toku mesec dana, i objavljuju se kao
poruke u temi fajlovi. Sledi jedna takva poruka sa top listom
najtraženijih fajlova za septembar '96:
================================
Sezam, Datoteke.234, bulaja
(6.234) Pon 30/09/1996 13:32, 2079 chr
----------------------------------------------------------------
Top lista najtraženijih datoteka za Septembar '96:
Dir File Count
------------------ ----------- ----- ------------------------------------------
W:\UTIL powertoy.exe 135 MS Windows 95 Power Toys 9/96
R:\VIRUS fp-224a.zip 123 F-Prot v2.24a (08/96): antivirusni program
R:\FUN yufs51.zip 86 YU scenario za Flight Simulator
R:\VIRUS fp-224c.zip 81 F-Prot v2.24c (09/96): antivirusni program
R:\TEST conf820e.zip 63 PC-Config v8.20: prikaz sistemskih info.
R:\COM sorpro1.zip 58 SezamPro Off-Line Reader SorPro V1.0
I:\START nt32322i.zip 55 NetTerm 3.2.2 32-bit: dobar Telnet klijent
R:\VIRUS tbav705.zip 55 ThunderBYTE AntiVirus 7.05
I:\INFO findmail.faq 54 FAQ: kako pronaći nečiju E-mail adresu
R:\INFOHARD cabfaq.zip 53 Cabling FAQ: tipovi kablova,instalacija,..
W:\INFO win95-*.faq 52 Win95 FAQs and Answers parts 1-14:
I:\START g3230p.exe 47 Netscape Navigator Gold 3.0 final (32-bit)
I:\INFO telefon.faq 47 FAQ: korišćenje Interneta za tel. razgovor
R:\ARCHIVER rar200.exe 46 RAR v2.00 (final): odličan arhiver
I:\INFO email.faq 45 FAQ: pristup Internetu koristeći E-mail
W:\DRIVERS\SOUND sbw95up.exe 45 SoundBlaster 16/AWE32 W95 drajveri (09/96)
W:\UTIL tbw95705.zip 44 ThynderBYTE AntiVirus for Windows 95 v7.05
I:\INFO sendfax.faq 39 FAQ: slanje fax-ova preko Interneta
R:\DISKUTIL mrbtr14.zip 38 MasterBooter v1.4: boot sa više OS
I:\CLIENT 32cftp16.exe 36 CuteFTP v1.6 32-bit: dobar FTP klijent
R:\WORDPROC view113c.zip 36 View v11.3c: pregled WP/Word/AMI/HTML
W:\GRAPH allicons.zip 35 Najveca zbirka (2900+) Windows 95 ikona
W:\GRAPH psp41.zip 34 PaintShopPro v4.1 32-bit
W:\UTIL zif95-10.exe 34 Zip folder v1.02 for Win 95
W:\UTIL sw20pro.exe 34 Shell Wizard v2.0: podešavanja W95 shell-a
------------------------------------------------- 6.234 --
Eto, pa na kraju da ponovim - predlažem da se na ovom sistemu pruža
ista ovakva usluga.
fajlovi.199guta,
-> #196, mmtosic
#> . Sa druge strane, to može
#> korisnicima SezamNet-a pomoći da saznaju šta bi iz tih
#> spiskova fajlova trebalo preuzeti i ponuditi na ovom sistemu.
Eventualno bi se spisak fajlova mogao dopuniti sa brojem dl-a do tog
trenutka. To ume da bude jako korisna informacija.
fajlovi.200mikis,
-> #196, mmtosic+> Jedna od tradicionalnih usluga koje je Sezam pružao svojim
+> korisnicima jeste i objavljivanje spiskova novih fajlova koji
+> pristižu na fajl-serverski disk. Spiskovi su redovno izlazili
To zaista nije nikakav problem. Takav spisak svaki korisnik može dobiti
kucanjem komande "dir /s od_datum-do_datum" (npr. dir /s 010996-011096 će
prikazati nove datoteke za mesec septembar).
Jedan od razloga što takvih spiskova nije bilo je što planiramo
preuređenje hijerarhije Sezamovih direktorijuma. Nakon toga, kačiemo takav
spisak svakog meseca u konferenciju.
fajlovi.201mmtosic,
-> #200, mikis>+> Jedna od tradicionalnih usluga koje je Sezam pružao svojim
>+> korisnicima jeste i objavljivanje spiskova novih fajlova koji
>+> pristižu na fajl-serverski disk. Spiskovi su redovno izlazili
>
> To zaista nije nikakav problem. Takav spisak svaki korisnik može
> dobiti kucanjem komande "dir /s od_datum-do_datum"
> (npr. dir /s 010996-011096 će prikazati nove datoteke za mesec
> septembar).
Ja se nadam da, ipak, možeš da pretpostaviš, da kad mi korisnici
nešto tražimo, onda to nije zato što je to za vas sa sistema teško,
(korisnici sadisti :)) nego zbog toga što je to u interesu nas
korisnika, pa tako, valjda (?), i u interesu sitema. Po istoj logici,
koju si ti spomenuo, nema razloga da na sistemu obitava fajl
allfiles.zip (bar on, ako ne i allfiles.txt) pošto ga svaki korisnik
može očas napraviti naredbom _dir /s >_, i potom sabiti maredbom
_arc textpad_.
Osim toga, nije nelogično predpostaviti da takva ista mogućnost
postoji i u softveru pod kojim radi SezamPro. Jer, ako je postojao na
onom, pod kojim je radio Sezam, postoji i sada u njegovoj izboljšanoj
varijanti. A tamošnji fajl-moderator, koji je isti onaj koji je to
radio ranije na Sezam-u, to ipak pravi. Naravno, koristeći takvu
naredbu. Niko, valjda, nije ni pretpostavio da on, fajl u pitanju,
piše nekako drugačije. Što se tamošnjih korisnika tiče, oni nisu manje
iskusni od ovih ovde, pa bi se i oni sami dosetili da ih prave tako
kako ti napisa. :)
Meni lično ne treba, pošto ja koristim dnevnu varijantu te naredbe.
U sistemskom autoexec fajlu na SezamPro-u je ona ugrađena u naredbu
za skidanje novih poruka (_sezam_). (Znam da je možemo dopisati u
svoj autoexec :); nije o tome reč.)
> Jedan od razloga što takvih spiskova nije bilo je što planiramo
> preuređenje hijerarhije Sezamovih direktorijuma. Nakon toga,
> kačićemo takav spisak svakog meseca u konferenciju.
U mom selu vole da kažu - ne lipši magarče, do zelene trave. :) Ne
treba stalno čekati na poznati veliki (tzv. `kineski') skok unapred.
Treba svaki dan pomerati po malo. Oni koji svoje planove zasnivaju na
takvim, bitnim kvalitetnim skokovima (tzv. fazni prelazi :)), obično
ne urade ništa. Naravno, ovo nije prognoza. :)
Pošto je jasno da se navedeni spiskovi mogu napraviti odmah i lako, i
to za svih 9 meseci, zašto ih ne bi napravili baš odmah i okačili u
odgovarajući direktorijum (tj. folder, ili kako li se to već vika na
srpskom novogovoru). To će vam uzeti malo više vremena od onoga koje
ti je bilo potrebno za odgovor na moju poruku. :) I onako ćete i
kasnije dobiti baš iste fajlove. A premestite ih kad hoćete, i kako
hoćete, i to onda kad budete spremni za veliko spremanje. Što može
da se uradi danas, ne ostavlja se za sutra. Pogotovu onda kad je to
bilo potrebito juče. :)
fajlovi.202mikis,
-> #201, mmtosic+> U mom selu vole da kažu - ne lipši magarče, do zelene trave. :) Ne
+> treba stalno čekati na poznati veliki (tzv. `kineski') skok unapred.
Iskreno se nadam da ovog puta neće biti potrebe za tolikim čekanjem.
Trebalo je da disk bude dodat pre neki dan, a da se dir malo sredi u toku
vikenda, ali je zbog tehničkih problema (poznatijih pod imenom "Marfi nikada
ne spava") moralo da bude odloženo za koji dan.
+> Pošto je jasno da se navedeni spiskovi mogu napraviti odmah i lako, i
+> to za svih 9 meseci, zašto ih ne bi napravili baš odmah i okačili u
+> odgovarajući direktorijum (tj. folder, ili kako li se to već vika na
Pa, osnovni je razlog što je pomenuti "kvantni skok" trebao da bude već
obavljen, a nema smisla da teramo ljude da skidaju nešto što će za koji dan
biti zastarelo. Ne bih želeo da dođemo u situaciju da npr. ljudi počnu da
kukaju "gde je netscape iz com direktorijuma...", a on prebačen u neki drugi
dir.
Iskoristio bih priliku da najavim par (desetina) megabajta najsvežijeg
softvera koji će takođe biti bačen na sistem čim stigne novi disk (neke manje
stvari ili nove verzije postojećih programa biće Ul-ovane u međuvremenu).
Između ostalog, tu su CuteFTP 1.7, WinZip 6.2 beta, Macromedia ShockWave
plug-in za Netscape (v.0007), FTP Explorer v1.00.002 (finalna verzija),
NTFSDos 1.2, WinGate 1.3.16, VuePro 5.0, i još mnogo toga, tako da ne morate
trošiti uzalud vreme na mreži na dovlačenje istih. Uzgred, na opšte
zadovoljstvo korisnika starih Windowsa, većina gorepomenutih programa je
skinuta i u 16-bitnoj varijanti.
p.s. U mom selu kažu - strpljen, spašen ;)
fajlovi.203lexus,
-> #202, mikis=> p.s. U mom selu kažu - strpljen, spašen ;)
A Death Rally?
fajlovi.204mmtosic,
-> #202, mikis> p.s. U mom selu kažu - strpljen, spašen ;)
Verujem da ne misliš da sam ja nestrpljiv. :) Nisam cvećka, ali ne
ističem se u zamerkama na funkcionisanje sistema. Osim onoga što je
ovde mnogo puta pokazano, kod mene se prekida i izvršavanje exec-a
uz napomene da moje poruke nisu moje, download moram da započinjem
po nekoliko puta dok se ne zapati, ...
Slažem se sa poukom. Ali, meni to nije ni teško obzirom na godine.
Teško je mlađima objasniti da se ovakve stvari događaju već skoro
9 meseci. Svojim predlogom sam želeo da ukažem da bar na lakšem delu
fronta usluga možete da postignete relativno visok nivo uslužnosti.
fajlovi.205epson,
-> #202, mikis
▄- skinuta i u 16-bitnoj varijanti.
Za mene se vise i ne trudi, u toku nedelje treba da predjem na W95 :((((
:(((((((((( .
fajlovi.206alec,
-> #205, epson> Za mene se vise i ne trudi, u toku nedelje treba da predjem na
> W95 :((((
Daj nemoj da si takav, ako budes to uradio bices prodana dusa ;)
A uostalom vidis da se pobiljsava situacija u vezi 16-bitnog softvera,
cekaj malo da se izduvaj sa 32-bitnim sortverom pa ce onda ponovo da prave
16-bitni.
P.S. I ako instaliras win95 dabogda ti se pojavili takvi bagovi... ;>
fajlovi.207supers,
-> #206, alec>> A uostalom vidis da se pobiljsava situacija u vezi 16-bitnog
>> softvera, cekaj malo da se izduvaj sa 32-bitnim sortverom pa ce
>> onda ponovo da prave 16-bitni.
Ovo što si sada izjavio je kao da si napisao "Sačekaj da se malo
izduvaju sa kompakt-diskovima pa će ponovo da štancuju LP ploče".
Ovo nije dobro mesto da raspravljamo o 16-bitnom i 32-bitnom softveru,
postoji konferencija PCOS, samo hoću da ti kažem da malo obratiš pažnju
pre nego što daješ prognoze.
>> P.S. I ako instaliras win95 dabogda ti se pojavili takvi bagovi... ;>
Ni ja ne koristim Win95 zato što mi ne treba. Ali jednog dana ću biti
primoran. Dečko voli da ima poslednje verzije programa a ima i jaku
mašinu, pa nema razloga da ga napadaš.
fajlovi.208alec,
-> #207, supers> Ni ja ne koristim Win95 zato sto mi ne treba. Ali jednog dana
> cu biti primoran. Decko voli da ima poslednje verzije programa
Ja sam imao win95 ali sam ga skinuo i stavi cu ga tek kada bude bili bas
samo 32-bitni softver (a da se 16-bitni ne proizvodi).
A to da decko voli da ima poslednje vrezije programa, ne znam ali znam da
NE VOLI win95.
System Error
fajlovi.209epson,
-> #207, supers
▄- Ni ja ne koristim Win95 zato što mi ne treba.Ali jednog dana ću biti
▄- primoran.Dečko voli da ima poslednje verzije programa a ima i jaku
Ovako: Prvo sam razmatrao da instaliram 3.51 a onda videh 4.0, medjutim
4.0 je jedno OBICNO VELIKO SRA**E :(, ima bagova vise nego 95, ne rade
dos igre (Nisam IGROMAN, ali ponekad bih odigrao koju igru.) . Jeste da
je stabilan, i da mozes da se setas izmedju Work...,Server,Advantec Se..,
je ima future (?) da se samo promeni jedan kljuc i ti vozis po potrebi,
ali ima DECIJE BOLESTI, (Ko nas NET:))) :(. A 95 jeste dobar OS ali MAR-
KETINK (A sta je to ? :)) je jaka stvar pa je 95 BOG (?:)) STO NIJE :(.
I na kraju ostadoh na 3.11 ,ali MARKETING je jaci od BOG-a (?:)) pa SVI
samo prave 32-bitne a ne i 16-bitne verzije :(. 32-bit jeste buducnost
ali ne u vidu 95 i NT 4.0 :( .
Da ne bude da sam promasio temu :) Nema vise System Erorr-a i ^C-a , da
kucnem u drvo, da ne bude baksuz :)
I da pitam kad ce Internet Mail ? Mislim barem 1MB i redovna isporuka .
(PRO je 35 din, a NET 20 din mesec dana, za 15 din razlike toliko vise pa
zar nije zalosno :(, ne mojte misliti da preferiram PRO vec, samo da
ukazem, ali sad na scenu dolazi "SUPER DR.GRBA" koji brani sistem i
pobedjuje sve LOSE momke koji "kinje" sistem :))))))))))
fajlovi.210spantic,
-> #209, epson> Ovako: Prvo sam razmatrao da instaliram 3.51 a onda videh 4.0, medjutim
> 4.0 je jedno OBICNO VELIKO SRA**E :(, ima bagova vise nego 95, ne rade
> dos igre (Nisam IGROMAN, ali ponekad bih odigrao koju igru.) . Jeste da
> je stabilan, i da mozes da se setas izmedju Work...,Server,Advantec Se..,
> je ima future (?) da se samo promeni jedan kljuc i ti vozis po potrebi,
Axm, NT nije namenjen za igranje. Inace, jesi li ti samo procitao
o Orajlijevom programu ili si ga i video na delu? ;)
I Windows NT 4.0 i Windows 95 su sasvim solidni proizvodi.
Sve greške će biti otklonjene u sledećem Service Pack-u ;)
fajlovi.212mileusna,
-> #209, epson>> 4.0 je jedno OBICNO VELIKO SRA**E :(, ima bagova vise nego 95,
Ajde dečko oladi malo i napiši članak u nekom domaćem
računarskom časopisu na temu "NT je izmet", "Bagovi u 95-ici, i
još više njih u NT-u", "Dečije bolesti savremenih OS" pošto si
ih tako studiozno i detaljno proučio, i na taj način prosvetli
nas glupe...