kritika.104crnjini,
Da li mi se samo cini, ili sad imate lepse i bolje racunovodstvo? :)
Uplatnica mi je stigla iznenadjujuce brzo..
ACR
kritika.105zeljkoj,
-> #97, evlad> koje je stanje na sistemu. _Ansi puca_, (neko će reći krš
> modem, zašto
Za 'pucanje' ANSIja sigurno nije kriv Sezam - meni se to dogadjalo i
sa Fenixom i gomilom kućnih BBSova.
kritika.106evlad,
-> #88, kostjaY> Sad kad SDW ne "cita" novi format dir-a strarno je potrebno,
Y> a i kad stigne novi OLR nece biti "za baciti".
eh, i tata bi sine ;) sor 2.99.A takođe ima bazu fajlova koja je ovde
NE UPOTREBLJIVA zbog transparentnog prelaza na novi sistem ...
kritika.107evlad,
-> #70, dzakicY> trebalo da stigne) lepo se 'vidi' da modem tada pomeša
Y> informacione signale sa kontrolnim. Naime, u početku se recimo
hm,
da li može da se dobije odgovor, kolika je brzina na isa sabirnici
i kolika je brzina modem <--> računar ? da li se greška ponavlja
konstantno na jednom ili jednoj grupi modema ?
kritika.108epson,
-> #68, dzakic
▄- Izgleda da Break signal pomaže samo na Sportsteru kome se to
NE, imam USR Sportster 14.4k FAX iz 95, da to nevazi za one iz 94,93.....
kritika.109vimm,
-> #89, budim>> A što se tiče drugog, mislim da je ono što je Nenad napisao o Bulaji
>> sramota, tako da sam želeo javno da pokažem svima kako je ono što je on
>> uradio jedna jako ružna stvar koju nisam očekivao od lica zaduženog za red
>> na sistemu. Voleo bih kada bi nenad imao malo više sluha za moje poruke.
Ovo zaslužuje da se pročita još jednom :), pogotovu "od lica zaduženog za red
na sistemu". Što se očekivanja tiče, šta drugo možeš i da očekuješ od lica
koje na onako teatralan način napusti sistem, pa onda poput nekakvog wizarda
vaskrsne u moderatora pod userom nenad na istom tom sistemu? Sve, samo ne
red, dok se ružne stvari same nameću.
Pozdrav Vladimir
kritika.110supers,
-> #98, evlad>> hm, da ih nije slučajno Kordić prokleo ;)
Ja se na SezamNET kačim baš Kordićevom prokletinjom, i još mi nije
"pukao ANSI" :) Redovno mi je pucao sa 2400bps modemom i pod
Dragišinim softverom.
kritika.111ognjen,
-> #70, dzakic)-> Naime, brzina u bodima (14400) predstavlja broj ovih impulsa
)-> u sekudni. Za jedan bajt je potrebno 8 informacionih, 1 start
)-> i 1 stop bit (8N1), sto daje 10 impulsa po bajtu, dakle 1440
)-> CPS.
Ako sam ja sve dobro ukapirao (manje verovatno) stop bit
ustvari ima duzinu trajanja 1.5 bita, pa je stvarna maximalna
brzina 14400 / 10.5 = 1371 cps. Write?
kritika.113junior,
-> #97, evlad> Prošlo je skoro godinu dana od big-bang-a, budi realan pa
> pogledaj koje je stanje na sistemu.
Po stoti put .. kome ne odgovara, nema razloga da se zadržava na njemu.
Idi na svoj bajni PRO, gde nema bagova pa tamo uživaj ... Prestani da
pljuješ više po sistemu. :(
Pa da mi je neko dao ko_zna_koje pare, ne bih mu dopustio da mi vređa
rad, nego bih ga oterao u ...
kritika.114vstan,
-> #109, vimm
>>> A što se tiče drugog, mislim da je ono što je Nenad napisao o
>>> Bulaji sramota, tako da sam želeo javno da pokažem svima kako
Pre reakcija ovakvog tipa prethodno pročešljati bazu poruka
starog Sezama i upoznati se sa činjenicama glede ponašanja B,
koje je bilo, najblaže rečeno, nedolično.
kritika.115ognjen,
-> #39, evlad)-> Molim g. Zak-a da implementira display header i display
)-> footer komande koje su postojale na prethodnom sezam-u.
Te dve komande su bile vrlo korisne, ali su bile daleko od
savrsenstva (u prvo vreme su bile nedokumentovane, tek su
kasnije ubacene nainsistiranje korisnika).
Mnogo bolja ideja je sledeca. Da se to realizuje putem
redirekcije u fajlove i iz fajla u mail. Ovim se postize mnogo
veca fleksibilnost za sve akrobacije, a izvdba je krajnje
jednostvna.
Posto je jasno da nista niste ukapirali, sledi primer:
sysm 1-3 >pera
show weather >>pera
top 10 >>pera
.
. Sve potrebne i nepotrebne komande se ispisuju u PERA
.
mail send ognjen <pera
I na kraju se salje mail korisniku ognjen, sa sadrzajom
datoteke pera.
Da prebrojimo: display_header+skup_komandi+display_footer ili
skup_komandi+mail_send? Moje resenje logicnije i krace za jedan
red. :)
Ostaje pitanje koliko je to komplikovano izvesti?
kritika.116hercog,
-> #87, stefan»» ...pa bi se mogao izvesti zaključak da je žensko ime koje se pojavljuje
»» na "resume show neki_user" samo potreban ali ne i dovoljan uslov za
»» saletanje? ;)
Uopšte nisam mislio na korisnice. Mislio sam na muški deo
sezam populacije...
Sale
kritika.117mikis,
-> #97, evlad+> koje je stanje na sistemu. _Ansi puca_, (neko će reći krš modem, zašto
+> onda sa Nišom drži vezu po 45 minuta, bez puzanja, zašto ne _pukne
+> ansi_ na prou)
Zašto meni ne "puca" ANSI? Pucao je sa starim Trust 14400 modemom, sa
USR Sportsterom ni jednom.
kritika.118mikis,
-> #96, evlad+> A to se radi tako što se napravi Inverzna rutina, rutini sa kojom
+> je EVLAD transformisan u 98797897897968665675967.
+>
+> Dakle bez inverznog inženjeringa ništa, ili da imaš source od
+> programa. Čisto sumnjam da vam je ZZ dao source, a algoritam
+> se jedino mogao naći u *.EXE fajlu.
Nekoliko puta je bilo objašnjeno: na osnovu baze kriptovanih pass-ova
i nekoliko poznatih lozinki (članova uprave, administratora, i sl.) dobijene
su originalne ("inverznim inženjeringom"). Važno je pomenuti da, da nije bilo
tih nekoliko poznatih lozinki, takav postupak verovatno ne bi bio moguć (tj.
sve je moguće, uz dovoljno raspoloživog vremena).
kritika.119vlad,
-> #99, evlad> po toj logici izlazi da svi moderatori imaju 2 usera na sistemu, ili
> je to pak rezervisano samo za .... (dopisati po želji)
Ovo drugo, al' ne bih da dopisujem B). BTW, sto se pravis Englez, od mene
si dobio mail sa mog usera kad sam ti obrisao poruku B).
kritika.120vlad,
-> #77, banga> Ili da iseče ili da napravi n poruka od 32k + zadnju ostatak
> Prihvatljivo je i prvo
Sasvim prihvatljivo. Ne verujem da ce iko ko je pri zdravoj pameti trpati
sebi u svaki pad po jednu toliku (ili vecu?!) poruku.
kritika.121mdimitrijevic,
-> #115, ognjen> Da prebrojimo: display_header+skup_komandi+display_footer
> ili skup_komandi+mail_send? Moje resenje logicnije i krace
> za jedan red. :)
OK, moze i tako, ovo je nesto slicno resenju na PRO-u.
> Ostaje pitanje koliko je to komplikovano izvesti?
Nije tesko uraditi, jedino da se pazi na duzinu poruke. To jest
kao sto je vec receno da se velika poruka deli na vise poruka od po 32K.
kritika.122cnenad,
-> #113, junior=> Idi na svoj bajni PRO, gde nema bagova pa tamo uživaj ... Prestani da
Opet ti potenciraš PRO ; zar ne shvataš (iako se neki put pretera sa
kritikama) da pokušavam(o) da kažem naše mišljenje o trenutnom stanju i
da želimo da se ono menja na bolje...naravno na ovom sistemu, retko ko
spominje, osim tebe PRO, a o teranju na drugi sistem (što je veoma
nekulturno, bezobrazno) neću da pričam jer se ti tu najmanje pitaš.
=> Pa da mi je neko dao ko_zna_koje pare, ne bih mu dopustio da mi vređa
=> rad, nego bih ga oterao u ...
Ajde, kaži ? Ili ne smeš, da te ne bi izbacili ? A možda neće, jer si
pod protekcijom.
kritika.123cnenad,
-> #117, mikis=> Zašto meni ne "puca" ANSI? Pucao je sa starim Trust 14400 modemom, sa
=> USR Sportsterom ni jednom.
Meni je ANSI pukao samo dva puta za vreme Dragišine verzije. Do sada
nijednom, mada ima vremena, ne sumnjam da toga neće biti.
kritika.124cnenad,
-> #119, vlad=> Ovo drugo, al' ne bih da dopisujem B). BTW, sto se pravis Englez, od mene
=> si dobio mail sa mog usera kad sam ti obrisao poruku B).
Veoma korektno, mada će ti dosaditi ; inače obavestio si nas da nećeš
davati obrazloženja. Shvatam, postoji tu mali početnički entuzijazam, ja sam
isto to radio dok sam bio privremeni moderator malih oglasa za vreme
Dragišinog softvera. Zadnja dva tri dana pre 'otimačine' prestao sam sa
tim, a i ti ćeš, osim ako nisi uporan :)
kritika.125sall,
-> #122, cnenad=->
=->Ajde, kazi ? Ili ne smes, da te ne bi izbacili ? A mozda
=->nece, jer si pod protekcijom.
Ajde bre covece nadji nesto interesantnije , prekini da
dosadjujes ovde !
kritika.126junior,
-> #122, cnenad> Opet ti potenciraš PRO ; zar ne shvataš (iako se neki put
===============================
9.97 SEZAMNET:kritika
evlad, 12.09.96. 15:18, 959 chr
Odgovor na 9.44, dr.grba, 10.09.96. 20:02
---------------------------------------------------------
...
_Ansi puca_, (neko će reći krš modem, zašto onda sa Nišom drži vezu po 45
minuta, bez puzanja, zašto ne _pukne ansi_ na prou),
...
----------------------------------------------- 9.97 ---
Pročitaj još jednom ovaj pasus, i onda izvedi zaključak _ko potencira PRO_.
> na ovom sistemu, retko ko spominje, osim tebe PRO, a o teranju
> na drugi sistem (što je veoma nekulturno, bezobrazno) neću da
> pričam jer se ti tu najmanje pitaš.
Jeste, nekulturno i jeste bezobrazno (btw, nisam nikoga 'terao'), ali to je
suviše mala uvreda u odnosu na one koje se svakog dana upućuju OVDE na račun
ovog sistema i njegovih administratora.
P.S.
> Ajde, kaži ? Ili ne smeš, da te ne bi izbacili ? A možda neće,
> jer si pod protekcijom.
Možda i jesam pod protekcijom, a možda i nisam. Uostalom, 'ti se tu najmanje
pitaš'. :)
kritika.127inferno,
-> #44, dr.grbaŮ│ ˙ Ne, pretplatu si uplatio ne misleći ni na kakav ugovor. I ti i svi
Ů│ ˙ ostali ovde koji toliko pametuju o Velikom Problemu Zvanom Ugovor.
Samo još da nam objasniš kako znaš na šta je ko mislio dok
se pretplaćivao? Družiš se sa Miljom Vujanović? Bezobrazno.
kritika.128dzakic,
-> #107, evlad> da li može da se dobije odgovor, kolika je brzina na isa sabirnici
> i kolika je brzina modem <--> računar ? da li se greška ponavlja
> konstantno na jednom ili jednoj grupi modema ?
Brzina na sabrirnici nije ista na svim nodovima. Još uvek ima
nodova koji ne rade na pentijumu. No, čini se da se greška
ponavlja i na novim i na starim mašinama. Brzina modem<->računar
je 38400.
kritika.129dzakic,
-> #111, ognjen> Ako sam ja sve dobro ukapirao (manje verovatno) stop bit
> ustvari ima duzinu trajanja 1.5 bita, pa je stvarna maximalna
> brzina 14400 / 10.5 = 1371 cps. Write?
Parametri porta 8N1 upravo znače 8 data bitova, nema pariti
bita, i tačno jedan stop bit, što čini ukupno devet bitova. Kada
14400 boda podelimo sa 9, dobija se 1600, što od prilike i jeste
maksimum za prenos kompresovanog fajla. Može se port softverski
konfigurisati i da bude 1,5 stop bit, ali se to jako retko koristi.
Grafik koji sam crtao (sa start i stop bitovima) koriste drugi
protokoli za prenos, definisani međunarodnim standardom CCITT po
kom znam da rade vojni teleprinteri :).
kritika.130vlad,
-> #124, cnenad> Veoma korektno, mada će ti dosaditi ; inače obavestio si nas da
> nećeš davati obrazloženja. Shvatam, postoji tu mali početnički
Obavestio sam da necu davati obrazlozenja da bi bilo jasno da mi to nije
obaveza. To ne znaci da ne mogu da obrazlozim (isklucivo u mail) onda kad
smatram da je potrebno ili sam dobre volje B).
> malih oglasa za vreme Dragišinog softvera. Zadnja dva tri dana pre
> 'otimačine' prestao sam sa tim, a i ti ćeš, osim ako nisi uporan :)
Manje suma - manje i brisanja. Onda imam vise vremena za obrazlaganje, a i
poruke koje brisem nisu uvek bas tako ocigledan sum pa treba malo i
razjasniti. Stvar dobre volje, dok je budem imao makar u tragovima B).
kritika.131vlad,
-> #129, dzakic> protokoli za prenos, definisani međunarodnim standardom CCITT po
> kom znam da rade vojni teleprinteri :).
CCITT = Konsultativni komitet za medjunarodnu telefoniju i telegrafiju
(pripada UN, ime je u originalu na Francuskom pa da ne omanjujem spelling
B) ) vise ne postoji, odnosno sada se zove ITU (International
Telecomunications Union). Njihove *preporuke* nemaju snagu svetskog
standarda/zakona/obaveze, ali se najcesce de facto postuju kao takve.
Al' zashumeh... B)
kritika.132dzakic,
-> #104, crnjini> Da li mi se samo cini, ili sad imate lepse i bolje racunovodstvo? :)
Svako računovodstvo je bolje od nikakvog. Uplate se sada zavode
svakodnevno, uplatnice redovno šalju. Mi smo zadovoljni, a nadam
se i korisnici.
kritika.133dzakic,
-> #115, ognjen> Ostaje pitanje koliko je to komplikovano izvesti?
Nije uopšte pitanje komplikovanosti. Pitanje je da li _realno_
postoji potreba da se poruka zaista pamti u mailu pod posebnim
brojem? Komanda poput makemail deluje kao bolje rešenje, jer se
postojeći textpad u padu konvertuje u format mail poruke, odlazi
u olr i tamo čuva. Nema potrebe da stoji i na sistemu.
kritika.134valex,
-> #96, evlad>> eh, da je to tako, koliko puta bi sezam bio srušen, provaljen
>> i ... ko zna šta još ...
Na disku je mogao da stoji i sors programa, ali mu niko nije mogao
pristupiti preko mreže. Administratorsku šifru smo znali samo Dejan,
Zoran i ja.
>> pošto nisi programer da ti nešto objasnim:
Ako ne objavim nečiji programerski tekst ne znači da nisam programer.
Hvala na brizi, iako sam zbog ostalih obaveza malo zarđao na tom polju u
poslednje vreme, programiranjem se bavim evo punih 15 godina. :)
kritika.135valex,
-> #104, crnjini>> Da li mi se samo cini, ili sad imate lepse i bolje
>> racunovodstvo? :)
Ne čini ti se da je bolje :) Konačno smo, posle toliko meseci i
nekoliko neuspelih pokušaja uspeli da nađemo dostojnu zamenu legendarnoj
Dani - Maki se savršeno razume u modemske komunikacije i time nam je
skinula dobar deo briga sa vrata.
Što se lepote tiče, neka se izjasne oni koji su u proteklih mesec
dana vršili uplatu u redakciji :)
kritika.136nenad,
-> #94, evlad> E brate, to nije to što sam ja platio !!!
Naravno, i imaš puno pravo da se buniš.
Isto tako mi imamo pravo da procenimo da li će naša odluka
(promena uslova) kao krajnji rezultat imati dobre ili loše
posledice.
Kao što se može videti, rezultati su već sada pozitivni. Ima
znatno manje besmilenih "da/ne/potpisujem" reply-eva, "poruka
radi poruka", a moglo se primetiti i par poruka u kojima ljudi
sumiraju svoje odgovore...
Nasuprot tome imamo uglavnom deklarativne i načelne proteste.
Svima je jasno da ovo ograničenje ne može biti razlog da neko
odustane od korišćenja sistema. Ako se neko i odluči da
demonstrativno učini tako nešto, manja je šteta u odnosu na
korist koju će oni koji ostaju i oni koji dolaze imati od
povećanja kvaliteta poruka u konferencijama i smanjenja količine
šuma u istima, što je i bio cilj ovog i drugih koraka na koje
smo se odlučili.
Jednostavno, čovek svoje postupanje određuje ne samo na osnovu
važećih pravila i uzusa već i na osnovu procene šta će doneti
veću korist njemu i onima za koje radi. Uostalom, i ti sam bi
trebalo da to dobro znaš, radiš u Službi koja se neretko poziva
na ono Brozovo "Naši pravnici se drže zakona ko pijan plota".
kritika.137nenad,
-> #91, cnenad> Za jedan komercijalni sistem ste previše štedljivi.
Upravo suprotno. To što ti tražiš bi, kako su stvari trenutno
organizovane, zahtevalo da se ugasi sistem na _bar_ 12 sati i da
se prepakuje baza svih konferencija. Ne računam naravno vreme
neophodno da se izprogramira kod neophodan za celu akciju. Sve to
da bi se korisnicima povremeno uštedelo 'dir filename.ext /s/n'
koje u najgorem slučaju ne traje više od minuta.
> Taj flag od jednog bita (bit?!? da nije to greška možda, valjda bajt) bi
Bit. Flag je: upaljeno/ugašeno, on/off, u dir-u je/nije, 1/0.
> se mogao proširiti na 6 ili 7 bajtova. Šta je sa nekom vrstom relacione
> baze gde bi flag 1 označavao da je datoteka u \DOS\ARCHIVER
> direktorijumu, 35 da je datoteka u WINDOWS\COM i slično...
Kao što rekoh, prilikom nekog važnijeg povoda može biti
inplementirano i to. Prelazak na relacioni model može biti taj
važniji povod.
kritika.138lexus,
-> #136, nenad=> Kao što se može videti, rezultati su već sada pozitivni. Ima
=> znatno manje besmilenih "da/ne/potpisujem" reply-eva, "poruka
=> radi poruka", a moglo se primetiti i par poruka u kojima ljudi
=> sumiraju svoje odgovore...
Jasno mi je da pokušavaš da potez koji je ovde prilično burno dočekan,
prikažeš kao veoma uspešan, ali bih te zamolio da to činiš malo
realnije.
Naime, poruka u kojima ljudi sumiraju svoje odgovore je uvek bilo,
a i biće ih. Što se besmislenih "da/ne/potpisujem" replyeva tiče,
14 dana pre uvodjenja limita su skoro potpuno prestali. U tih
14 dana pre limita, bilo ih je isto koliko i u ovih 14 dana posle
limita. Dakle, limit tu ništa nije promenio. Uzgred budi rečeno,
ako se iz tih besmislenih replyeva izbace poruke iz conf. chat,
videće se da je besmislenih replyeva bilo više u muzici posle
uvodjenja limita, nego u drugim konferencijama 14 dana pre limita.
Forum je priča za sebe ;)
kritika.139stefan,
-> #116, hercog> Uopšte nisam mislio na korisnice. Mislio sam na muški deo
> sezam populacije...
Pa dobro, neko voli devojčice neko dečake...;))
kritika.140dr.grba,
-> #127, inferno>> Samo još da nam objasniš kako znaš na šta je ko mislio dok
>> se pretplaćivao? Družiš se sa Miljom Vujanović? Bezobrazno.
Bolje je biti bezobrazan nego providan.
kritika.141superhik,
-> #62, vlad=:> Pretplatu placas kao fizicko lice, za sebe kao jedinog
=:> korisnika. Time nisi kupio 90 minuta vec samo mogucnost da ih
=:> iskoristis, dakle nisu tvoji da ih delis kome hoces.
Nisi me skapirao, naime već više od dve godine koliko sam na
Sezamu UVEK je bilo korišćenja usera od strane više osoba
(res re queen ;))) ). I nikad od toga nije pravljena frka a i da
jeste zanima me zašto?
Zadnja rečenica se odnosi na 'pravljenje frke' od običnih
smrtnika.
kritika.142superhik,
-> #65, hercog=:> Većina se predstavi, mada ima i slučajeva kad na useru nije
=:> onaj čiji je user, a ne predstavi se ko je...
To već spada u domen domaćeg vaspitanja.
kritika.143vlad,
-> #141, superhik> Sezamu UVEK je bilo korišćenja usera od strane više osoba
> (res re queen ;))) ). I nikad od toga nije pravljena frka a i da
> jeste zanima me zašto?
Takve radnje su oduvek bile u "sivoj zoni". Eksplicitno se kaze da to nije
dozvoljeno, a da li ce se i u kom slucaju oko toga dici frka - zavisi od
uprave. Daklem, na ljudima koji dele jedan user je da se ponasaju u skladu
sa pravilima lepog ponasanja da ne bi dobili po usima. Niko nije kaznjavan
pa cak ni opominjan zbog toga ako nije pravio probleme sistemu ili drugim
korisnicima, a mislim da ce tako biti i ubuduce. To ce ipak i dalje ostati
stvar koju sistem (makar 'de jure') ne odobrava.
kritika.144hercog,
-> #139, stefan»» Pa dobro, neko voli devojčice neko dečake...;))
Jel ovo da shvatim kao neuspešni pokušaj šale ili kao uvredu?
Sale
p.s. pa još od strane zvaničnog lica....
kritika.145evlad,
-> #102, calexY> dobiješ i ispravnu varijantu, ovo tvoje ne pravi sysm na poruke koje
Y> nisu reply na konferencijske poruke. ;))
Da li si probao ili to samo onako ? ;)
kritika.146djcorto,
-> #141, superhik> (res re queen ;))) ). I nikad od toga nije pravljena frka a i
> da jeste zanima me zasto?
Bogme, bilo je frke ;) User corto se, recimo, podelio na corto i
djcorto posle vrlo zucne svadje sa tadasnjom upravom ;)
kritika.147mmisic,
Mogli bi malo više pažnje da obratite na dir sezam/novosti ;>
> top20sep.txt 9k TOP 20 korisnika za mesec jul
ĘĘĘ ĘĘĘ
kritika.148stefan,
-> #144, hercog> ĆĆ Pa dobro, neko voli devojčice neko dečake...;))
>
> Jel ovo da shvatim kao neuspešni pokušaj šale ili kao uvredu?
Shvati kako hoćeš, po meni nije ni jedno od ta dva. Očigledno, nemamo
svi isti smisao za humor (pogotovo kada dođe do pitanja "muškosti").
LM, pošto si se izgleda uvredio ja se evo javno posipam pepelom i
izvinjavam se što mi je uopšte i palo na pamet da se našalim sa tako
ozbiljnom stvari kao što su tvoje seksulane sklonosti. Takođe želim da
kažem da je šala isključivo plod mog visprenog duha i da nije zasnovana ni
na kakvim špekulacijama glede tih sklonosti (o kojima ja zaista ništa ne
znam). Nadam se da ti svojom šalom nisam priredio nikakve neprijatnosti
kao i da ćeš prihvatiti ovo izvinjenje.
kritika.149evlad,
-> #113, junior=- Po stoti put .. kome ne odgovara, nema razloga da se zadržava na njemu.
=- Idi na svoj bajni PRO, gde nema bagova pa tamo uživaj ... Prestani da
=- pljuješ više po sistemu. :(
da jednom isteramo mak na konac ! ;)
na oba sistema sam pretplatio skoro isti period.
svojevremeno sam kritikovao pro. s razlogom, šantalo je, ali su ga i sredili.
ovde kritikuješ za jedno dobiješ sub. pročešljajte malo poruke u nazad
,par meseci, pogledajte koliko se spominje MD i RD kao i display H&F
(ili ti u prevodu _makemail). Da mi nije stalo do ovog sistema, jednostavno
bih otišao bez reči (kao mnogi).
.to junior
Gde ću ja ići to je moja stvar, ako ne želiš da čitaš moje poruke
upotrebi ignore. Što se tiče vlasništva PRO-a, zna se čiji je ...
taggy: $ not found ... A)bort R)efinance F)ill user screen with STILL ...
kritika.150cnenad,
-> #126, junior=> minuta, bez puzanja, zašto ne _pukne ansi_ na prou),
=> Pročitaj još jednom ovaj pasus, i onda izvedi zaključak _ko potencira
=> PRO_.
Pročitaj ti i svatićeš da je čovek izneo ČINJENICE. Ako je rekao da njemu
ne puca ANSI prilikom veze sa PRO-om, ne vidim zašto bi lagao, a dzakic-u
takva izjava može samo koristiti, kako bi ipak proverio sve što može i bio
siguran da se nije negde slučajno potkrao bag.
O potenciranju PRO-a neću da diskutujem sa tobom, jer si ti jedini koji to
svesno ili nesvesno (sa namerom ili bez) radi. Mi diskutujemo o ovdašnjim
problemima. PRO se spominje posredno u priči kao dokaz ili reper da li
tamo možda ima sličnih problema ili ne, što sigurno pomaže upravi u
donošenju daljih odluka.
Mogao bi pažljivije da čitaš poruke i video bi i moju, u kojoj sam napisao
da meni do sada NIJEDNOM pod Draganovim softverom nije pukao ANSI dok se to
nekoliko puta dogodilo pod Dragišinim.
=> Jeste, nekulturno i jeste bezobrazno (btw, nisam nikoga 'terao'), ali to
Kako imaš slabo pamćenje :( ... cccccc.... deder vrati se 20-30 poruka
unazad... pa pogledaj malo tvoje izjave u stilu... 'Idi na PRO... ako ti
je tamo bolje'. Tužno je da ne možeš shvatiti da dosta korisnika ima
aktivan username na NET-u i PRO-u i da se podjednako javlja na obadva
sistema što sigurno ne bi radili da im se ne sviđa ovde ili tamo.
=> je suviše mala uvreda u odnosu na one koje se svakog dana upućuju OVDE na
=> račun ovog sistema i njegovih administratora.
Ti si možda njihov advokat, ili je Uprava ostala bez teksta pa ne može
da odgovori na 'neprimerne' uvrede ? Šta je sa uvredom koju si ti poslao ?
=> Možda i jesam pod protekcijom, a možda i nisam. Uostalom, 'ti se tu
=> najmanje pitaš'. :)
Moje mišljenje je da jesi, jer 'posrednu' uvredu koju si poslao sigurno
ne bi mogao da uradiš bez dobre zaleđine. Žalosno je što je sistem (mada iza
ovoga stoje pojedinici a ne kompletna Uprava) spao na tako niske grane da to
dozvoljava. Nadam se da će se ovo ispraviti u vrlo kratkom roku.
Trenutno je ovaj sistem veoma, veoma daleko od savršenstva kakvim ga
neko zamišlja.
kritika.151cnenad,
-> #137, nenad=> Upravo suprotno. To što ti tražiš bi, kako su stvari trenutno
=> organizovane, zahtevalo da se ugasi sistem na _bar_ 12 sati i da
Imam utisak da TI pričaš o gašenju sistema na BAR 12 sati ? Pitao sam, ako se
sećaš, da li je u planu unapređenje rada sa datotekama, a nisam TRAŽIO.
=> Bit. Flag je: upaljeno/ugašeno, on/off, u dir-u je/nije, 1/0.
O ovome ću sa dzakic-em preko mail-a :)
=> Kao što rekoh, prilikom nekog važnijeg povoda može biti
=> inplementirano i to. Prelazak na relacioni model može biti taj
OK, to je ono što me interesovalo i što si već ranije odgovorio, reply je bio
u vezi 'štedljivosti'.
kritika.152cnenad,
-> #125, sall=> Ajde bre covece nadji nesto interesantnije , prekini da
=> dosadjujes ovde !
Gledaj svoja posla ili koristi IGNORE.
kritika.153nenad,
-> #151, cnenad> Imam utisak da TI pričaš o gašenju sistema na BAR 12 sati ? Pitao sam,
> ako se sećaš, da li je u planu unapređenje rada sa datotekama, a nisam
> TRAŽIO.
Stavio si primedbu da smo suviše "štedljivi", pretpostavio sam da
je ona bila odraz tvog mišljenja kako promenu o kojoj je bilo
reč ipak treba izvršiti.
Ja sam ti jednostavno odgovorio kakve bi posledice to imalo i
koliki bi posao iziskivalo. Radi se o tome da je dobitak premali,
ili najmanju ruku nedovoljan da bi se za takve zahvate odlučili.
> O ovome ću sa dzakic-em preko mail-a :)
Verujem da će umeti da iskoristi tvoje savete. :)
kritika.154sall,
-> #152, cnenad=->> Gledaj svoja posla ili koristi IGNORE.
Da znas da hocu !
kritika.155evlad,
-> #128, dzakicY> nodova koji ne rade na pentijumu. No, čini se da se greška
Y> ponavlja i na novim i na starim mašinama. Brzina modem<->računar
Da li je telefonska linija _izvučena_ sa _širmovanim_ kablom ?
dakle imaš 2 žice i okolo _pletenicu_ ? ovo pitam jer varničenje u
blizini telefonske linije (dvožični vod) tako lepo pokupi smetnje ...
(motor bez RSO-a, _neispravan_ rešo ili grejalica ...)
kritika.156supers,
Nove cene Sezama, za 100% više, mogle bi se opravdati i time što na
sistemu polako nastaje gužva. Ali mene interesuje da li će u sledećih 4-5
meseci (koliko mi je pretplate ostalo) biti poboljšanja koja bi me ubedila
da vam uplatim duplo više para nego ove godine.
Spremao sam se da isto ovakvo pitanje postavim i na Prou, ali su me
preduhitrili kad su najavili 15 novih linija (sad će iz svih krajeva
grada moći 14400, a iz mnogih i 28800 na Prou), lakoću pristupa Internetu
(Sezam i PPP na istom mestu)... Nešto bogatije konferencije i direktorijume
od NETa već imaju... Time su me ubedili da im dam čak 285din dogodine.
Naravno, ja od SezamNETa ne očekujem zemaljski link na internet preko
noći, ali stvarno bih voleo da čujem šta se novo sprema za 160din
godišnje (što takođe nije malo).
kritika.157budim,
-> #113, junior(:) Idi na svoj bajni PRO, gde nema bagova pa tamo uživaj ... Prestani
(:) da pljuješ više po sistemu. :(
Kritika ljudi koji vode sistem nije kritika sistema. Dakle... ako kritikujem
rad Wizarda kao SYSADM-a, to jnije kritika SezamNet-a već njega kao takvog...
(:) Pa da mi je neko dao ko_zna_koje pare, ne bih mu dopustio da mi
(:) vređa rad, nego bih ga oterao u ...
Od sysadm-ora se očekuje malo više kulture i tolerancije u odnosu na tvoju
poruku...
poz,
budimir
kritika.158budim,
-> #125, sall(:) Ajde bre covece nadji nesto interesantnije , prekini da
(:) dosadjujes ovde !
Zašto kritika pojedinih stvari izaziva ovakve reakcije?... :(
poz,
budimir
kritika.159budim,
-> #114, vstan(:) Pre reakcija ovakvog tipa prethodno pročešljati bazu poruka
(:) starog Sezama i upoznati se sa činjenicama glede ponašanja B,
(:) koje je bilo, najblaže rečeno, nedolično.
Možda to i jeste istina, ali gde je onda razlika između Bulaje i nenada?
poz,
budimir
kritika.160lexus,
LE> ===============================
LE> 2.2831 SEZAMNET:pitanja * Poništio Sysadm
LE> lexus, 17.09.96. 16:20, 2449 chr
LE> Odgovor na 2.2828, nenad, 17.09.96. 14:56
LE> ---------------------------------------------------------
Opet nisam dobio sysmsg.
Ajde to malo sredite...
kritika.161crnjini,
Cime opravdavate ovo poskupljenje pretplate!? Sta ste to toliko revolucionarno
uveli, da bi ste opravdali ovakav korak!?
Sada sam, gotovo siguran, da pretplatu necu obnoviti.
Au revoir.
ACR
kritika.164nikola.s,
-> #45, valex> informacije...). Takve slucajeve cemo uvek stimulisati
> ukidanjem limita i besplatnim pretplatama.
A koliko ja mogu da dobijem besplatne pretplate, ako svakog dana
budem prekucavao Zurnal u konfu Sport ? :))))
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
p.s. Sala mala
kritika.165sall,
-> #158, budim=->> Zasto kritika pojedinih stvari izaziva ovakve reakcije?...
=->> :(
To sto Vi radite je VEOMA daleko od kritike !
Mozda se cak ni ne moze nazvati kritika !
Ako je vama stalo do SezamNet (kao sto tvrdite) onda bi vase
kritike trebalo (u najmanju ruku) da budu dobronamerne .
Do sada tako nesto nisam video , jedino sto se moze zakljuciti
iz carsafa vasih poruka je da vam je ponajmanje stalo do
samog SezamNet a .
Takodje ostavljate utisak opsednutosti Nenadom i smestanja istom ...
Mene , a verujem i druge korisnike ne zanima sta Ti ili neko drugi ima
protiv Nenada ili bilo kog drugog ! (a vi to tako uporno forsirate u
ovoj konferenciji)
Zaista , razmislite malo o sebi i Vasim motivima za takvo ucestvovanje
u ovoj konferenciji !
kritika.166sall,
-> #161, crnjini
=->> Cime opravdavate ovo poskupljenje pretplate!? Sta ste to
Naprimer time sto pretplata nije menjana od '94 godine .
Poznato je koliki je tada bio kurs dinar-marka .
kritika.167cnenad,
-> #153, nenad=> Stavio si primedbu da smo suviše "štedljivi", pretpostavio sam da
Pogrešno si pretpostavio.
=> Verujem da će umeti da iskoristi tvoje savete. :)
Ne, meni trebaju neka dodatna objašnjenja :)
kritika.168cnenad,
-> #154, sall=> Da znas da hocu !
Šta hoćeš, da gledaš svoja posla, da koristiš ignore protivu mene ili oba ?
U vezi IGNORE-a, napominjem (ne samo tebi) da je to ISKLJUČIVO LIČNO PRAVO
svakog korisnika da ga koristi ili ne, ali da apsolutno ne zanima ostale
korisnike, niti čak korisnika na kojeg se primenjuje, da mu je neko dao
IGNORE pa se zato veoma čudim onima koji se povlače iz diskusije uz
reči EVO TI IGNORE.
kritika.170lexus,
-> #165, sall=> Ako je vama stalo do SezamNet (kao sto tvrdite) onda bi vase
=> kritike trebalo (u najmanju ruku) da budu dobronamerne .
Budi tako dobar, pa mi reci šta je po tebi dobronamerna kritika.
Možda ovo?
"Mislim da ste najbolji, najjači i prvi, ali mi smeta što ne dolazite
na više stranica (nodova ;)"
kritika.171junior,
-> #160, lexus> Opet nisam dobio sysmsg.
> Ajde to malo sredite...
Primetio sam u poslednje vreme, da mi 'sysm' uvek ispisuje cifru
od 13 sistemskih poruka. Da li mu je to možda limit, te usled tog
limita on ne ispiše neke sysm poruke koje su došle kasnije?
kritika.172lexus,
-> #171, junior=> Primetio sam u poslednje vreme, da mi 'sysm' uvek ispisuje cifru
=> od 13 sistemskih poruka. Da li mu je to možda limit, te usled tog
=> limita on ne ispiše neke sysm poruke koje su došle kasnije?
Interesantno, ali nije zbog toga... Ne brišu meni poruke tako često
da bih imao 13 sysmsg-ova ;)
kritika.173budim,
-> #165, sall(:) Ako je vama stalo do SezamNet (kao sto tvrdite) onda bi vase
(:) kritike trebalo (u najmanju ruku) da budu dobronamerne .
Kako kritike postaju dobronamerne, po tebi?...
(:) Takodje ostavljate utisak opsednutosti Nenadom i smestanja istom
(:) ...
(:) Zaista , razmislite malo o sebi i Vasim motivima za takvo
(:) ucestvovanje u ovoj konferenciji !
Telegrami podrške su odavno izašli iz mode...
poz,
budimir
kritika.174budim,
-> #166, sall(:) Naprimer time sto pretplata nije menjana od '94 godine .
(:) Poznato je koliki je tada bio kurs dinar-marka .
Razumem nekoga ko želi da ostane u grupi support, ali ne razumem zašto ti
odgovaraš na poruke umesto onih kome su upućene?
poz,
Berza računara :>
kritika.175vimm,
-> #165, sall>> Mozda se cak ni ne moze nazvati kritika !
>> Ako je vama stalo do SezamNet (kao sto tvrdite) onda bi vase
>> kritike trebalo (u najmanju ruku) da budu dobronamerne .
Treba prvo da sam sebi pojasniš pojam kritika. Kritika obuhvata i
dobre i loše osobine nečega, a svaka je dobronamerna :)
>> Do sada tako nesto nisam video , jedino sto se moze zakljuciti
>> iz carsafa vasih poruka je da vam je ponajmanje stalo do
>> samog SezamNet a .
Ovo ne stoji i apsolutno je netačno. Meni lično, a pretpostavljam i
ostalima na koje misliš, "ponajviše" je stalo do SezamNet-a.
Sezam je postao način života, navikneš se na njega kao na cigarete,
da ne kažem - drogu, postao je nešto kao član porodice i nešto na
šta potrošiš deo svog svakodnevnog dragocenog vremena, pa što ne
reći i deo svog života. U tom svetlu gledano, ako nešto može da bude
bolje i lepše, zašto ga takvim i ne učiniti i ako ima mana zašto ih
ne otkloniti?
Uostalom, ima i jedna narodna poslovica: dobar konj ima hiljadu mana,
a rđav samo jednu. Obzirom na broj kritika - Sezam može da bude samo
dobar, što i dokazuje broj članova, grupa ili poruka, ali isto tako
ne znači da ne može da bude i još bolji :).
>> Mene , a verujem i druge korisnike ne zanima sta Ti ili neko drugi ima
>> protiv Nenada ili bilo kog drugog ! (a vi to tako uporno forsirate u
>> ovoj konferenciji)
Protiv Nenada kao Nenada nemam apsolutno ništa, ali smatram, kao i drugi,
da je nenad kao Administrator sistema - čist promašaj! To što ga mi, kako
kažeš, forsiramo, upravo je reakcija na njegovu nesposobnost da poveren
mu posao obavlja korektno.
>> Zaista , razmislite malo o sebi i Vasim motivima za takvo ucestvovanje
>> u ovoj konferenciji !
Ovo važi generalno za sve korisnike sistema, pa i za tebe, ukoliko ne
razmišljaš o novoj podvali u game sub :)
Pozdrav Vladimir
kritika.177sall,
-> #175, vimm=->Treba prvo da sam sebi pojasnis pojam kritika. Kritika
=->obuhvata i dobre i lose osobine necega, a svaka je
=->dobronamerna :)
To apsolutno nije tacno !!!
=->Uostalom, ima i jedna narodna poslovica: dobar konj ima
=->hiljadu mana, a rdav samo jednu. Obzirom na broj kritika -
=->Sezam moze da bude samo dobar, sto i dokazuje broj clanova,
=->grupa ili poruka, ali isto tako ne znaci da ne moze da bude i
=->jos bolji :).
Slazem se da je sezam nacin zivota , i takodje se slazem da je
dobar , kao sistem (a i kao nacin zivota :)) .
Ali brate zaista vam je cudan nacin hvaljenja ! :)
Dakle , ako i ostali misle kao i Ti (definitivno nemoguce ) ja Vam se
svima (istomisljenicima) izvinjavam na kritikama pogresno
upucenim vama 'dobronamernima' !
kritika.178sall,
-> #174, budim=->>
=->> Razumem nekoga ko zeli da ostane u grupi support, ali ne
=->> razumem zasto ti odgovaras na poruke umesto onih kome su
=->> upucene?
=->>
=->> poz,
=->> Berza racunara :>
Ali mnogo si smesan !!!!!
Vi definitivno nemate pametnija posla od besciljnog pisanja
carsafa i carsafa glupih primedbi !!!
kritika.179sall,
-> #168, cnenad=->> IGNORE pa se zato veoma cudim onima koji se povlace iz
=->> diskusije uz reci EVO TI IGNORE.
Ako ga vec trazis , bio bi red i da ga dobijes !
A povlacenje iz diskusije sa tobom je iz cisto etickih razloga ,
onaj ko moze da mi kaze bez ikakvog pardona :"Gledaj svoja posla"
ne zasluzuje da sa njim dalje pricam !
Ali ako mislis da imas sta da mi kazes (mada ne verujem) imam
dobru volju i naci cu 5 minuta dnevno da prodiskutujem sa tobom !
Preko mail a naravno (da ne bi pravili sum) ! :)
kritika.180vimm,
-> #177, sall>> To apsolutno nije tacno !!!
To jeste apsolutno tačno.
Možda bi samo umesto tvog izraza dobronamerna, za kojim sam se i ja
poveo, trebalo da stoji konstruktivna.
>> Dakle , ako i ostali misle kao i Ti (definitivno nemoguce ) ja Vam se
>> svima (istomisljenicima) izvinjavam na kritikama pogresno
>> upucenim vama 'dobronamernima' !
Ubeđen sam da većina misli kao i ja (pozivam ih ovom prilikom da se izjasne)
jer da misle da je sistem toliko loš, koliko si zaključio iz naših kritika,
sigurno ne bi pisali ovoliko poruka, kritika ili bili tako dugo na sistemu,
a onda ćeš tek da shvatiš koliko je tvoje izvinjenje bilo na mestu.
Pozdrav Vladimir
P.S. Stičem utisak čitajući tvoje poruke da si prilično nervozan, uzbuđen ili
šta već (mislim na !!! koje često koristiš). Nema potrebe za tim. Sedi,
razmišljaj i uživaj u blagodetima elektronskih komunikacija :).
kritika.181mikeman,
-> #174, budim<<!>> Razumem nekoga ko zeli da ostane u grupi support, ali ne razumem zasto
<<!>> ti odgovaras na poruke umesto onih kome su upucene?
E pa sad, nije da je neko mene prozvao, al' ne mogu da razumem kako
uspevas uvek da budes 'mirodjija' u _svakoj_ 'corbi' na sezamu???
Kako to da samo tebi smeta sto je on odgovorio na pitanje? Uostalom
nema tu grupa ova, grupa ona... Bre ko da si u obdanistu.
Suzdrzavao sam se da ni ne repliciram na _neke_ tvoje poruke, al sad
si preterao. Uostalom covek je u pravu. Oces xxx nodova, pentiume i ko
zna sta jos a neces da das xxx% vise itd.
kritika.182cnenad,
-> #179, sall=> Ako ga vec trazis , bio bi red i da ga dobijes !
=> A povlacenje iz diskusije sa tobom je iz cisto etickih razloga ,
=> onaj ko moze da mi kaze bez ikakvog pardona :"Gledaj svoja posla"
Dobio si najblaži i najkorektniji odgovor. Da li si možda želeo da te
opsujem pa da odmah dotrčiš pod skute administratora, imenjaka mi, i da se
žališ ?
=> ne zasluzuje da sa njim dalje pricam !
Tvoje mišljenje, tvoje pravo da koristiš naredbu IGNORE. Sam odluči i nemoj
dalje o tome da cmizdriš ovde.
kritika.183sall,
-> #182, cnenad=->> Dobio si najblazi i najkorektniji odgovor. Da li si mozda
=->> zeleo da te opsujem pa da odmah dotrcis pod skute
=->> administratora, imenjaka mi, i da se zalis ?
E, blago tebi ako ti je to najblazi i najkorektniji odgovor .
Da si me opsovao ,vrlo jasno bi pokazao (doduse i iz ovoga se vidi)
kakav si , i kakve su ti namere!
Ovde je definitivno kraj diskusije sa tobom !!!
Kad se iole kultivises , prevazidjes svoje komplexe, i naucis da
komuniciras sa ljudima suprotnog misljenja mozda cemo moci da nastavimo
nas razgovor !
PS. Ne secam se kad sam ja to trcao pod necije skute i zalio se ?
kritika.184sall,
-> #180, vimm=->> Mozda bi samo umesto tvog izraza dobronamerna, za kojim sam
=->> se i ja poveo, trebalo da stoji konstruktivna.
Dobronameran i konstruktivan su veoma razliciti pojmovi .
=->> P.S. Sticem utisak citajuci tvoje poruke da si prilicno
=->> nervozan, uzbuden ili sta vec (mislim na !!! koje cesto
=->> koristis). Nema potrebe za tim. Sedi,
Nervozan , nervozan sta da se radi ! (nista vise nervozan ili uzbudjen
nego inace)
kritika.185ognjen,
-> #170, lexus Odgovor i tebi i budimu:
)-> Budi tako dobar, pa mi reci šta je po tebi dobronamerna
)-> kritika.
Na primer:
======
Da li ima sanse da se uvdede lokalni disk, za svakog
korisnika, kao i DOS like komande MD, RD, EXTRACT (za
raspakivanje arhiva), i ARC (za pakovanje)? Tada bi se
mogucnosti rada sa fajlovima znatno prosirile, ne bih morao da
skidam celu arhivu od 300+kb zbog jednog maleckog fajla.
------
Dobronamerna kritika NIJE:
======
HA! NA SezamPROU vec DUZE VREME (citaj OD POCETKA RADA
SISTEMA) moze da se radi sta_god_se_hoce sa fajlovima i
arhivama, ukljucujuci kopiranje, editovanje pa CAK I KREIRANJE
SVOJIH SOPSTVENIH DIREKTORIJUMA. EJ, i na HOMEMADE BBSovima je
moguce uzimati fajl iz arhive, a vI? A STA VI RADITE? Pravite
tamo neke GLUPOSTI kao sto su SUBMARINE koje koristi 0.00000001%
korisnika, ako i toliko, dok za neke ozbiljne stvari nemate
vremena (a verovatno ni ZNANJA). MOLIO BIH VAS DA MI NAVEDETE
JEDAN DOBAR RAZLOG ZASTO BIH PRODUZIO PRETPLATU?!!?!?!?!
------
I u svakom slucaju, dobronamerna kritika SIGURNO NIJE:
======(ne citiram)
Ha! Nenad cita tudji mail! Imamo dokaze! Sta ce Zak i Valex
da preduzmu povodom toga, posto nenadu ionako ne verujem. TUZNO
JE da je jedno tako neodgovorno lice zaduzeno za ovaj sistem.
------
Da se ne trudim dalje, procitaj malo svoje poruke, ima puno
ovakvih baljezgarija. NHF, ja tebe ne poznajem, ne poznajem ni
nenada. Sa strane jodnog potpuno neutralnog korisnika: ti
izgledas kao neko ko ne zna sta ce sa viskom slobodnog vremena,
pa ga trosi na prepucavanje sa administratorom. Kao da se osecas
nesrecno sto je on superuser, a ti si samo user, pa zelis da
dokazes kako je i on covek, i kako ima svoje mane. Stvar stoji,
i nenad ima svoje mane, ali nemoj ih preuvelicavati,
pokusavajuci da ga prikazes u sto losijem svetlu.
kritika.186budim,
-> #178, sall(:) Vi definitivno nemate pametnija posla od besciljnog pisanja
(:) carsafa i carsafa glupih primedbi !!!
Poziv moderatoru da zainteresovanom otvori u ovoj konferenciji još jednu temu
pod nazivom: Ulizivanje sistemu.
Hvala!
poz,
budimir
kritika.187budim,
-> #181, mikeman(:) E pa sad, nije da je neko mene prozvao, al' ne mogu da razumem
(:) kako uspevas uvek da budes 'mirodjija' u _svakoj_ 'corbi' na
Pokušavaš da me predstaviš kao konfliktnu ličnost?... :)
(:) sezamu??? Kako to da samo tebi smeta sto je on odgovorio na
(:) pitanje? Uostalom nema tu grupa ova, grupa ona... Bre ko da si u
(:) obdanistu.
Pitanja nisu bila upućena njemu već upravi. Veoma jasno...
(:) Suzdrzavao sam se da ni ne repliciram na _neke_ tvoje poruke, al
(:) sad si preterao. Uostalom covek je u pravu. Oces xxx nodova,
(:) pentiume i ko zna sta jos a neces da das xxx% vise itd.
Ako može broj poruke u kojoj sam pominjao nodove i "blentijume"? Hvala!
poz,
budimir
kritika.188kostja,
-> #174, budim=> (:) Naprimer time sto pretplata nije menjana od '94 godine .
=> (:) Poznato je koliki je tada bio kurs dinar-marka .
=>
=> Razumem nekoga ko zeli da ostane u grupi support, ali ne razumem zasto ti
=> odgovaras na poruke umesto onih kome su upucene?
Budime... covek je dao dobronameran odgovor na pitanje koje je bilo
krajnje tendenciozno, a sada te iste tendencije povlacis i ti.
Postavljac pitanja je, cini mi se, dobro upoznat od kada nije menjana
cena pretplate, pa ipak je ostavio to pitanje. Sto znaci da mu nije
zelja da dobije odgovor ili je laik za bazicnu ekonomiju.
Ti jedan dobronameran odgovor pretvaras u grupu support sto jasno
iskazuje tvoje neslaganje sa ovim sistemom i zelju da isti stalno
blatis (tacno, ono sto ti radis je blacenje a ne kritika). Mislim da
je svakome jasno zasto postoji mail a zasto postoji conf rezim, pa
shodno tome ovaj odgovor je sasvim valjan.
Da stvar bude jos lepsa imas poruku u kojoj je najavljeno da treba da
stignu nove linije, ppp nalozi i sl. Licno mislim da si do sada mogao
da primetis neke osnove ponasanja kod ljudi pa i prema tome da procenis
kako da reagujes na njih. Zak nikada nije vikao: "Evo, sad cemo to da
uradimo" , vec: "Uradili smo to i to" . Dakle, covek ne daje prazna
obecanja, a cak se trudi da izbegne vremenske reference jer su one u
ovoj zemlji prilicno rastegljiv pojam. Zakljucak izvuci sam.
kritika.191sall,
-> #186, budim=->> Poziv moderatoru da zainteresovanom otvori u ovoj
=->> konferenciji jos jednu temu pod nazivom: Ulizivanje sistemu.
Zaista jadno ! :(((((((
Ajde covece idemo na basket , da ubijes vreme koga imas na pretek ...!
kritika.192cnenad,
-> #183, sall=> Ovde je definitivno kraj diskusije sa tobom !!!
Po koji put ?
=> Kad se iole kultivises , prevazidjes svoje komplexe, i naucis da
=> komuniciras sa ljudima suprotnog misljenja mozda cemo moci da nastavimo
=> nas razgovor !
Ne volim sebe da hvalim ali sam veoma tolerantan po pitanju suprotnog
mišljenja. Moji hotelsko-ugostiteljski KOMPLEKSI su hvala na pitanju,
dobro, a kultivisanje ostavljam zemljoradnicima, ima dosta sorti na kojima
treba raditi.
=> PS. Ne secam se kad sam ja to trcao pod necije skute i zalio se ?
Pretpostavka je bila da bi to uradio nakon upućene psovke.
> Smejao sam se društvu zbog predloga da se uvedu vize za ulazak u Beograd <
kritika.195mikeman,
-> #187, budim<<!>> Pokusavas da me predstavis kao konfliktnu licnost?... :)
Zar nisi ?!?
<<!>> Pitanja nisu bila upucena njemu vec upravi. Veoma jasno...
Pa kad postavis pitanje vazno je da dobijes odgovor (naravno tacan),
mada sumnjam da ga nisi znao. Ta poruka u kojoj je postavljeno doticno
pitanje je potpuno nepotrebna, zato sto je odgovor poznat ama bas svim
korisnicima (da osvezim memoriju, o tome se razgovaralo jos kada je
uvedena reklama)...
<<!>> Ako moze broj poruke u kojoj sam pominjao nodove i "blentijume"? Hvala!
Eh, pa zar svi mi ne prizeljkujemo 50 nodova sa gorepomenutim masinama?
kritika.196mikis,
-> #186, budim+> Poziv moderatoru da zainteresovanom otvori u ovoj konferenciji još jednu
+> temu pod nazivom: Ulizivanje sistemu.
I jednu pod nazivom "me_myself_and_I"...
kritika.197teorist,
-> #152, cnenad
=> Ajde bre covece nadji nesto interesantnije , prekini da
=> dosadjujes ovde !
Cn> Gledaj svoja posla ili koristi IGNORE.
Baš ga želiš ?
* Q-Blue 2.1 *
kritika.198teorist,
-> #168, cnenad
=> Da znas da hocu !
Cn> Šta hoćeš, da gledaš svoja posla, da koristiš ignore protivu mene ili oba ?
Najpametnije je ovo srednje.
Cn> U vezi IGNORE-a, napominjem (ne samo tebi) da je to ISKLJUČIVO LIČNO PRAVO
Cn> svakog korisnika da ga koristi ili ne, ali da apsolutno ne zanima ostale
Cn> korisnike, niti čak korisnika na kojeg se primenjuje, da mu je neko dao
Cn> IGNORE pa se zato veoma čudim onima koji se povlače iz diskusije uz
Cn> reči EVO TI IGNORE.
Isto tako je i pravo da neko kaže - EVO TI IGNORE (evo i tebi).
Bolje bi bilo kada bi se neki zapitali zašto imaju toliko lupljenih
IGNORE-a ???
Sve mi se čini da to ipak kazuje nešto ?
* Q-Blue 2.1 *
kritika.199teorist,
-> #196, mikis
+> Poziv moderatoru da zainteresovanom otvori u ovoj konferenciji još jednu
+> temu pod nazivom: Ulizivanje sistemu.
Mi> I jednu pod nazivom "me_myself_and_I"...
Jock, Me_Myself_and_Budm ;)
* Q-Blue 2.1 *
kritika.200lexus,
-> #198, teorist=> Isto tako je i pravo da neko kaže - EVO TI IGNORE (evo i tebi).
Jeeee, ali si mu ga dao ;)
Uzgred, ako već toliko voliš da daješ ignoreove mogao bi da ih
obrazložiš u mail onome kome ih daješ :)
kritika.202mmtosic,
Re: O kritici kritičara (veza poruka # 9.194)
(sall)
> Y> Vi definitivno nemate pametnija posla od besciljnog pisanja
> Y> carsafa i carsafa glupih primedbi !!!
>
> (evlad)
> nije lepo vređati :(
Ako nemaš ništa protiv, ja bih malo da dodam. :)
Ima raznih čuđenja.
Kad bi čuđenja bila važna, ja bih rekao da se mnogo više čudim onima
koji, nemajući ``pametnija posla'', čitaju sočinjenija onih koji,
prema njihovom nalazu, nemaju pametnija posla od ``besciljnog pisanja
čaršafa i čaršafa glupih primedbi''. :( Zar za njih, koji, bar tako
kažu, znaju da se radi o besciljnom pisaniju drugih, nije mudrije da
napišu ponešto sa `ciljem' i `bez gluposti', a da ove druge prepuste
njihovim besciljnostima, glupostima i ostalim ograničenostima?
Delovanje sopstvenim primerom je pravo.
Što se tiče vređanja, ono ne samo da nije lepo i da je ne vaspitano,
nego predstavlja siguran znak da se u razgovoru više nema šta reći.
Sa njima prestaje razgovor a počinje svađa. Za koju su, naravno,
potrebna bar dvojica. Dakle, radi se o pozivanju na svađu.
Izgleda da mnogi korisnici SezamNet-a zaboravljaju da je pravo na
ostavljanje poruka kupljeno pretplatom. ;) A kakvo je to pravo na
ostavljanje poruka, ako je ograničeno nekim uslovima, kao što je npr.
onaj, da poruka bude `ciljna' i da ne sadrži `glupe primedbe'. Šta da
rade glupi i drugi koji drugačije ne mogu ni da pišu do saglasno
svojoj gluposti? Zar oni nemaju prava na iznošenje svog glupog
mišljenja? :>> Pravo na iznošenje svog mišljenja podrazumeva i pravo
na iznošenje i glupog mišljenja, naravno. Nigde se ne kaže ISPRAVNOG
I NE-GLUPOG mišljenja, nego prosto - svog mišljenja. Narečeni
korisnici SezamNet-a zaboravljaju da je za ranije izrečene ocene
(kvalifikacije ?!) o sadržaju nečije poruke neophodan arbitar. ;) A
kako o takvome postići dogovor? Nekima od primedbaša na sadržaje
tuđih poruka se vrlo jako čudim, jer s'neba pa u rebra, vrlo spremno
i samopregorno ;), upravo sebe nude za kvalifikovanog (!?) i
situaciji primerenog arbitra! :) Prosto, smetnu sa uma, i takvu
sitnicu, kao što je činjenica da arbitri ne učestvuju (tačnije nisu
`strana u sporu'), već samo sude (tj. arbitriraju). I zahtevaju
strogo poštovanje procedure, za šta imaju i ovlašćenja.
Kakvo je to pravo na kritiku, ako je nečim uslovljeno? :)
Eh, čuđenjima nikad kraja. :) No, bolje mi je da stanem, jer sam već
blizu toga da ovo moje sočinjenije zavredi ocenu da je ``besciljno
pisanje čaršafa i čaršafa glupih primedbi''. A onda sam naje*o! :)
Skoro k'o ti. :)))) Dok dokažem da nisam kriv osta' bez reči? A šta
ću onda(k) jadan ovdi? :)
kritika.203cnenad,
-> #197, teorist=> Baš ga želiš ?
=> * Q-Blue 2.1 *
Jedva ga čekam.
# SDW PRO b 2.00.006
kritika.204mmisic,
Moraću malo da kritikujem 'moderisanje' konferencije muzika.
Naime poruka koju je poslao user 'bart' je izgledala ovako :
* bart, 27.09.96. 00:11
-----------------------
Predlazem da se ova grupa (GUITAR) ukine!
Doprinosi stvaranju gitarista koji misle da to jesu, a u stvari
nisu!!!!!!!!! :)
Deco, nemate vi pojma sa sviranjem!
------------------------
Evo ga moj odgovor:
*Reply mmisic to bart 23:28
------------------------
> citiranje cele njegove poruke
Šta li 'moderator' muzike uopšte moderiše ;))) ??
------------------------
Činjenice su :
1. Moj Reply je poslat 24h posle njegove poruke.
2. Moderator muzike se javljao 17.09.96 u 18:18 (i ko zna koliko
još puta) što se da videti iz poruke 14.1306 istoimene konferencije.
3. Poruka user-a 'bart' je sadržala uvredu za korisnike,
što znači da je moderator trebao da je obriše.
Jutros kad sam se ulogovao čekao me je 'sysmsg' da mi je moderator
obrisao poruku u confu. muzika.
Isto tako je obrisana poruka usera bart.
Uveren sam da bi poruka bart-a još stajala na sistemu kao
što je slučaj i sa ostalim porukama. Naime svaka treća poruka
u confu. muzika je šum (tj. citiranje cele poruke i reč 'hvala').
Da li je posao nas korisnika da stavljamo pointere na poruke
koje treba da se brišu ?
Da li moderator treba da briše i naše pointere i šum poruke (kako bi posle
ispalo da redovno obavlja posao) ?
I nemojte mi reći "nema 'l.tanja' iznajmljenu liniju
sa sistemom" jer je očigledno da se javljala .
kritika.205vstan,
-> #204, mmisic> Da li je posao nas korisnika da stavljamo pointere na poruke
> koje treba da se brišu ?
Nije, ali kako je moguće da moderatoru i nešto promakne
pointer se može smatrati dobrodošlim.
> Da li moderator treba da briše i naše pointere i šum poruke
Da.
kritika.207budim,
-> #195, mikeman(:) <<!>> Pokusavas da me predstavis kao konfliktnu licnost?... :)
(:) Zar nisi ?!?
Ne nisam, samo kritikujem ono što smatram da treba. Clear?
poz,
budimir
kritika.208evlad,
muzika 14.1298
=- PLEASE NOTE: These charts are offered on the Internet as a service
=- to music fans. However, they remain the copyright of CIN Ltd and any
=- reproduction
=- of this information in television or radio broadcasts or in printed or
=- electronic
=- publications without CIN's formal approval is a breach of copyright.
=- For details of licencing arrangements for the charts, contact
=- CIN@dotmusic.com
zar sezamova konferencija nije 'electronic publications' ?
Toliko o autorskim pravima na ovom sistemu ;) poruka stoji od 27.09.
ja sam je pokupio 29.09. ...
kritika.209calex,
-> #208, evlad<!> Toliko o autorskim pravima na ovom sistemu ;) poruka stoji od 27.09.
<!> ja sam je pokupio 29.09. ...
Verovatno je promaklo, nije lako ni sve pročitati.
Lepo je što ima onih koji ukazuju na propuste, možda ne bi bilo
loše razmisliti o nekom stimulisanju istih. Naročito kad nisu toliko
pažljivi na drugim sistemima pa ne ispravljaju ovakve greške, pošto na
pojedinim, neću da pominjem imena, uz poruke stoje čak i komercijalni
programi. Ili ne pominju greške na sistemima čiji su saradnici? ;>>
kritika.211hercog,
Elem
1. Sve učestalija pojava system errora i razne posledice toga
2. Pre neki dan konstantno pojavljivanje ^C kog poruka u grupama
3. Nekoliko dana 3 noda nisu radila
4. Povremeno drastično uporenje pojedinih nodova u pola rada pa
se onda sve dovede u normalu
5. Noćas sistem nije dostupan. Zbog čega? Pao server? Bekap podataka?
Instaliranje novog softearea i testiranje? Uvođenje interneta, novih
linija? Valjda ste mogli da stavite neko opširnije obaveštenje od
ovog u tri reči: Sitem nije dostupan.
6. U konferenciji sezam prepucavanja oko korišćenja vremena
7. U pojedinim konferencijama sve češća upotreba ružnih reči i
vređanja korisnika
8. Svaki dan se pojavljuje neko sa pitanjima kako i gde se povezati
na internet. Zar je teško napraviti neki internet.faq i staviti
ga u sezam direktorijum?
9. Veliki broj korisnika ne poznaje ni osnove botona modemskih komuni-
kacija, zašto ne uvesti za sve nove korisnike nešto kao obavezan
info u trajanju od 10,20,30 dana sa izvodima iz bontona, pravila
isl?
10. Kada će konačno novi ugovor sezama, a bogami i uputstvo za korišće-
nje u obliku knjižice?
11. Postoji li šansa da SezamNet bilten u računarima bude opširniji što
se tiče samog sezama, a ne preko 2/3 strane biltena o tome kako
sti-
ći do sezama i sve moguće druge informacije kako postati član. Zar
nije bolje predstaviti ljudima šta sezam nudi, a samo u par
rečenica
reći da sve informacije o načinu pretplate mogu dobiti na telefon
redakcije ili na telefon sezama ako na username otkucaju npr INFO?
12. Zašto su vraćeni autoexeci od pre ko zna kada? Zar ne postoji neko
češće bekapovanje sistema?
Za sada toliko...
Sale
kritika.212hercog,
-> #97, evlad** ansi_ na prou), resign na direktorijum još uvek nema,( RD MD )
** obećan je transparentan prelazak, novi win olr, bitno je da ima
Btw šta se dešava sa ovim?
Sale
kritika.213baker,
"Sistem trenutno nije dostupan" ??????
..
kritika.214junior,
-> #211, hercog> nije bolje predstaviti ljudima šta sezam nudi, a samo u par rečenica reći
> da sve informacije o načinu pretplate mogu dobiti na telefon redakcije ili
> na telefon sezama ako na username otkucaju npr INFO?
Upravo tako. Možda ne bi bilo loše i da se najbolje poruke iz konferencija
prenesu i objave poruke iz časopisa. Ili na kraju (kao u Bazaru ;), stavite
recepte iz Civ.hedonizam :)
kritika.215ljubisha,
-> #3020, nenad> > Jedno trik pitanje. Na koliko linija radi SezamNET?
>
> Na 15 javnih linija.
Aha. Zašto mi se onda čini da to u zadnje vreme baš i nije tako? Zar
je toliko teško ostaviti obaveštenje o problemu ako ga ima?