SEZAMNET

15 Jan 1996 - 23 Dec 1996

Topics

  1. obavestenja (84)
  2. pitanja (3810)
  3. problemi (2431)
  4. predlozi (850)
  5. konferencije (28)
  6. fajlovi (242)
  7. olr (734)
  8. vote (24)
  9. kritika (799)
  10. razno (963)
  11. unknown (35)

Messages - kritika

kritika.1 nenad,
Molimo vas da vaše kritike i primedbe ubuduće upućujete u ovu temu, hvala. :)
kritika.2 hercog,
Elem da kritikujem malko sezam 1. Ne postojanje ugovora sa pravilima a koliko sistem već dugo radi 2. Ne postojanje spiska moderatora sa nazivom pripadajuće mu konferencije 3. Loša aktivnost moderatora 4. Bilo koja promena na sistemu, npr odsustvovanje jednog od moderatora npr na neko vreme i menjanje njega od strane dru- goga bi trebala da bude propraćeno obaveštenjem par dana ranije 5. Velika količina šuma po konferencijama, povezano sa tačkom 3 6. Korišćenje usernameova od strane 5-6 lica 7. Drastično nepoznavanje bontona od strane velikog broja korisnika 8. Nepostojanje glasanja za vic meseca u zadnjih nekoliko meseci. Zar nije moderator sam mogao da iskopa neke viceve i da ih stavi u glasovanje, a nagradu da pokloni nekome? 9. Show režim u dosta situacija nije baš aktuelan, jer podaci u njemu kasne po par dana 10. Nepostojanje pisanog uputstva 11. Gutanje po nekog reda teksta u chatu od strane sezama 12. Top event ne radi s vremena na vreme 13. Često mi se desi da na odziv sistema posle neke naredbe čekam i po 10 sekundi 14. Pucanje ansija A sad malo pohvala 1. Konferencija Civilizacija izuzetno dobra, a bogumi i Extra 2. Ne ide reklama svaki čas, ovako je postalo znatno zanimljivije 3. Pojačana aktivnost uprave po pitanju odgovora Sale
kritika.3 crnjini,
reply to 2.2722 lepe su te najavljene 'zaista lepe promene' ali kada cete vise napraviti mogucnost biranja palete boja? ;( ACR do daljnjeg jos samo 17 dana clan Sezama
kritika.4 stasas, -> #2, hercog
<GRIFFIN> 2. Ne postojanje spiska moderatora sa nazivom <GRIFFIN> pripadajuće mu konferencije Postoji spisak moderatora sa nazivom pripadajuće konfe (welcome) <GRIFFIN> 13. Često mi se desi da na odziv sistema posle neke <GRIFFIN> naredbe čekam i po 10 sekundi <GRIFFIN> 14. Pucanje ansija Za to krivi PTT (loše veze) i svoj modem, a ne SEZAMnet
kritika.5 superhik, -> #2, hercog
=:> 6. Korišćenje usernameova od strane 5-6 lica A kako ti misliš ovo da zabrane!? Toga je bilo u mnogo većoj meri i ranije...
kritika.6 crnjini, -> #4, stasas
<-> Za to krivi PTT (lose veze) i svoj modem, a ne SEZAMnet Jeli stasas, jesi li ti normalan? :( Upravo sta pokusavas: da se uslihtas, da izrazis slabost svog intelekta ili sta? ;( Naravno da je SezamNet kriv za pucanje ansija, mada se meni dosad samo jednom desilo. Inace, ni ona prva tvrdnja ti nije tacna ;( postoji samo spisak moderatora, ne i konfova koje moderisu. ACR
kritika.7 obren, -> #6, crnjini
> Naravno da je SezamNet kriv za pucanje ansija, mada se meni dosad samo > jednom desilo. Ja nešto mislim da su za to krivi buđavi modemi... :( Meni se recimo sa starim NIKAD nije desilo (Supra 2400 Plus, sjajan modem) dok mi sa ovim novim CL-om ponekad "pukne ANSI" kako ovde tako i na Pro-u: R:\>ma re & R:\>pad dow Psuqrema za slanje..q o┐oraat5TeaarTeaar5eaatpea e a ed o Daroreka Tad0031p.zip, 4474 byres5 psoropol RMmouem5 vseme 0:00,04 Da li se ovo događa i vlasnicima USR-a ili Intela?
kritika.8 stasas, -> #6, crnjini
Ja ne pokušavam da se _ušlihtam_ ne vidim nikakvu korist od toga. A što se tiče moderatora i njihovih konfa proveri komandu show welcome, pa onda pričaj.
kritika.10 hercog, -> #4, stasas
»» Postoji spisak moderatora sa nazivom pripadajuće konfe (welcome) Postoji spisak moderatora po imenima, al ne piše ko koju koju konferenciju moderiše. »» Za to krivi PTT (loše veze) i svoj modem, a ne SEZAMnet Pa ne baš, ne možeš sve da svališ na ptt i na modem. Imaš slučajeva kada je sam sezam kriv. A i ne znam kako to ptt može da utiče na ansi na sezamu... Sale
kritika.11 hercog, -> #5, superhik
»» A kako ti misliš ovo da zabrane!? »» Toga je bilo u mnogo većoj meri i ranije... Pa čim se neko izlaje da je neko drugi na useru, a to primeti neko od službenih lica, da onemogući pristup tom useru u nekom trajanju. Ako se to nastavi, ondak to onemogućavanje pristupa da potraje... Sale
kritika.12 dr.grba, -> #2, hercog
>> 4. Bilo koja promena na sistemu, npr odsustvovanje jednog od >> moderatora npr na neko vreme i menjanje njega od strane dru- >> goga bi trebala da bude propraćeno obaveštenjem par dana >> ranije A zašto bi ovo bilo neophodno?
kritika.13 epson, -> #7, obren
▄- Da li se ovo događa i vlasnicima USR-a ili Intela? Ja imam USR i Ansi mi puca svremena na vreme, ali kad pocek da puca puca po nedelju-dve . Potpis US Robotics Sporster 14.4k FAX _NO Vi,Si_
kritika.14 budim, -> #1, nenad
(:) Molimo vas da vaše kritike i primedbe ubuduće upućujete u ovu (:) temu, hvala. :) Nadam se da će otvaranje teme: kritika doprineti da pokažete bar malo sluha za želje korisnika ovog sistema. Mislim da ovaj sistem vremenom postaje sve gori i gori. Od jednog BBS-a, koji ste praktično nasledili odlaskom dejana i ekipe, a koji je bio pojam, bar kada su komunikacije u Srbiji, pa i Ex.Yu u pitanju, da ste za kratko vreme uspeli da upropastite sve što je preostalo. Redom ste vukli pogrešne poteze i tako svesno ili ne, oterali većinu starijih korisnika sa sistema. Od onog vremena kada je na sistemu bio Dragiša, pa do danas malo toga je urađeno. Nekoliko bržih nodova, e-mail i jedna igrica nije praktično ništa. To je ono što jedan BBS sam po sebi i mora da ima. Pogledajte iza sebe koliko je vremena prošlo. Od smena moderatora, privikavanja na razne softvere i slično... Sve to je nateralo korisnike da pređu na druge BBS-ove, pogotovo na PRO. Međutim, ono što meni najviše smeta je osionost ljudi koji vode sistem. Najbolji dokaz za ovo su zadnja dešavanja oko limitiranja konferencijskih poruka. Jednostavno ste ograničili neke mogućnosti na sistemu, pravdajući to ponašanjem dvojice korisnika. Da li ste ikada pomislili da pošaljete neki mail dotičnoj dvojici? Da li ste probali da utičete na njihovo ponašanje ili ste, onako, da pokažete ko je gazda, ograničili neke mogućnosti? Ja nisam za anarhiju na sistemu, naravno da treba da se zna ko vodi ovaj sistem, ali način na koji ste to uradili nije ispravan. Na stranu to što time menjate koncepciju sistema, što su ljudi platili pretplatu unapred, što ste to uradili bez najave... Oni koji kukaju nad stanjem ovde i ulizički brane upravu, treba da znaju da je upravo uprava krivac za stanje u kome se ovaj BBS nalazi. Isto tako treba da znaju i da se "krvna slika" sistema promenila, da su sada ovde većinom mlađi korisnici (iako ja i ne spadam u takve)... mnogi od njih nisu ni bili na starom sezamu... Šta je uprava uradila da njima skrene pažnju kako treba da se ponašaju na sistemu? I na kraju, mnogi su se žalili da smo ja i leks pisali poruke bez smisla, da/ne poruke i slično. Sve da/ne poruke bile su u chat konferenciji tako da nema mesta napadima na njih. Čak su i prestale nedelju dana pre limita. Ako je moje pisanje u chat konferenciji uticalo na ovaj sistem, izvinjavam se javno svima koje je taj šum isprovocirao, naterao da ne spavaju noću zbog njega i sl. ali pozivam sve dušebrižnike da se zapitaju, kuda ide ovaj sistem i kakvu ulogu u svemu tome imaju pojedini članovi "uprave sistema"... Napominjem na kraju kako je ova poruka dobronamerna i kako verujem da će uticati na nekog bar da se zapita u vezi ovih stvari. Meni Sezam znači, dosta vremena potrošim na njega, imam na njemu i prijatelja pa baš zato ne želim da propadne i postane gori. Verujem da će Valex i Zak skontati kako tvrdoglavost nikuda ne vodi i kako je dijalog i zajednički rad sa korisnicima pravi put da se ovaj sistem vrati tamo gde mu je i mesto. poz, budimir
kritika.15 mmisic, -> #2, hercog
> Elem da kritikujem malko sezam > 2. Ne postojanje spiska moderatora sa nazivom pripadajuće mu > konferencije Proveri 'show welcome' ;) > 3. Loša aktivnost moderatora Moderatori obavljaju svoj posao jedino bio imao zamerke za conf. sezamnet Niko od moderatora nije spreman da sedi i svakog casa proverava poruke . > 4. Bilo koja promena na sistemu, npr odsustvovanje jednog od > moderatora npr na neko vreme i menjanje njega od strane dru- > goga bi trebala da bude propraćeno obaveštenjem par dana > ranije Nema razloga. > 6. Korišćenje usernameova od strane 5-6 lica Nema načina da se ovo suzbije. Baš će sad administrator da zna da li sam ja skinuo postu ili moj ćale :) > 11. Gutanje po nekog reda teksta u chatu od strane sezama Gde li ti samo padaju ideje ;> ?? > 13. Često mi se desi da na odziv sistema posle neke naredbe čekam > i po 10 sekundi Prompt se dobija brzo cak sta vise, brži je nego na Pro-u > 14. Pucanje ansija Stvarno mi se nikad nije desilo.
kritika.17 ljubisha, -> #15, mmisic
> Proveri 'show welcome' ;) Da li je to meni promaklo ili ovo nije najavljeno od strane odgovornih lica?
kritika.18 hercog, -> #12, dr.grba
»» A zašto bi ovo bilo neophodno? Mislio sam konkurentno na fajl moderatora :) Da je to obaveštenje bilo ranije ljudi se ne bi bunili kako neki pišu isuviše veliki broj poruka.. Sale
kritika.19 hercog, -> #15, mmisic
»» Proveri 'show welcome' ;) Opa vidi ti njih ubaciše i koja je konferencija u pitanju. :) »» Moderatori obavljaju svoj posao jedino bio imao zamerke za conf. sezamnet U zadnje vreme se ta aktivnost pojačala, al da vidimo dokle će to da traje. Ja bih lično voleo da tako ostane zanavjek. »» Gde li ti samo padaju ideje ;> ?? Ideje mi ne padaju nego mi se stvarno desilo i to juče u group chatu. Ceo jedan red koji sam otkucao se nije pojavio pred sagovornicima. »» Prompt se dobija brzo cak sta vise, brži je nego na Pro-u Zavisi, ima slučajeva kad prompt dobijem odmah, a ima i onih drugih... Sale
kritika.20 stasas, -> #13, epson
Ja imam isti takav USR pa mi ANSI nikad nije pukao.
kritika.21 stasas, -> #10, hercog
<GRIFFIN> Postoji spisak moderatora po imenima, al ne piše ko <GRIFFIN> koju koju konferenciju moderiše. E, ja ne znam. Kada stavim SHOW WELCOME on ispiše imena moderatora, i pored imena konfe kojima pripadaju.
kritika.22 crnjini,
Cisto usput, sa punim pravom mi je obrisana poruka 9.9 :) ali zasto nisam dobio SysMsg :) ACR
kritika.23 epson, -> #20, stasas
▄- Ja imam isti takav USR pa mi ANSI nikad nije pukao. Meni je pucao samo kad su bile promene harvera na Net-u, a od tad da kucnem u drvo nijednom .
kritika.24 cnenad, -> #14, budim
=> poteze i tako svesno ili ne, oterali većinu starijih korisnika sa sistema. Ne, većina starijih korisnika se sama povukla, ima još uvek dosta njih koji zovu ovaj sistem ali ne žele više da učestvuju u raspravama kako ne bi 'činili uslugu' onome kome je ne treba činiti.
kritika.25 cnenad, -> #17, ljubisha
=> Da li je to meni promaklo ili ovo nije najavljeno od strane odgovornih => lica? Nije ti promaklo :) jer nije bilo ni najavljeno.
kritika.26 cnenad, -> #22, crnjini
=> Cisto usput, sa punim pravom mi je obrisana poruka 9.9 :) ali zasto nisam => dobio SysMsg :) Zato što radi kao pokvareni sat, kad treba on ne radi, kad ne treba radi. Zato molimo dzakic-a da pogleda rutinu koja ovo reguliše i da nas obavesti šta nije u redu i kada će se srediti. SYSMSG ne daje ni info o pročitanoj ili odgovorenoj poruci a trebao bi, barem tako kaže ažurno uputstvo.
kritika.27 evlad,
reply PITANJA:2679 Y> Jedino je tako i moguće, uz već po milion puta ponovljeno, početnicima Y> podesiti da MORAJU da preuzmu BONTON datoteke, ili da ih sistem sam Y> ispiše u prvim danima rada. Aman ljudi !!!! Nekad se dobijalo papirno uputstvo (čitaj knjiga od 160-tak starna). Zar je sada novom članu teško poslati 3 lista A4 formata sa bontonom i ugovorom u pismu na kućnu adresu. Može i jedan list epp-a ;) eh, lepo je maštati ... Y> Kad si se već dotakao moderatora, dolazimo do bolne tačke, faktički je Y> limit uveden jer moderatori ne rade svoj posao, samim tim sistem loše Y> funkcioniše :( onomad je bilo conf welcome ;) koji je definisao moderator ;) šta se _radi_ u kojoj temi konferencije i username moderatora (jednog ili više njih). Da li treba dalje da pričamo ?
kritika.28 evlad, -> #7, obren
Y> Da li se ovo događa i vlasnicima USR-a ili Intela? Imam UMC 14400, i do sada mi se 2 puta desilo da _pukne_ ansi, a 3 puta mi se vrteo CTRL-C :(( Jednom me je i čak igor zvao kući da me pita šta radim sa sezamom, jer sam ostao zablokiran na jednom od nodova. Rekoh puko ansi i to je sve. Mada otkad koristim \N2 (MNP5 isključivo) takvih veselja više nema.
kritika.29 djcorto, -> #6, crnjini
> Inace, ni ona prva tvrdnja ti nije tacna ;( postoji samo spisak > moderatora, ne i konfova koje moderisu. kucaj show welcome
kritika.30 djcorto, -> #7, obren
> Da li se ovo dogada i vlasnicima USR-a ili Intela? Dogadjalo se vlasnicima ProLinka. Vise ne.
kritika.31 djcorto, -> #10, hercog
> slucajeva kada je sam sezam kriv. A i ne znam kako to ptt > moze da utice na ansi na sezamu... nenad je objasnio pre dva meseca
kritika.32 hercog, -> #31, djcorto
»» nenad je objasnio pre dva meseca Rekao je da jedan break signal rešava stvar. Do sada mi ni jeda- mput nije uspelo da sa njim popravim bilo šta, nego samo da se izlo- gujem, pa jovo nanovo... Sale
kritika.33 nenad, -> #2, hercog
> 5. Velika količina šuma po konferencijama, povezano sa tačkom 3 U kojim konkretno konferencijama? Mislim da je, osim u par konferencija u kojima galamu pravi uglavnom jedna te ista grupa korisnika, stanje, bar po ovom pitanju, prilično zadovoljavajuće. Posebno se za stručne konferencije ne može reći da su pune "šuma". Naravno, problematična je i ova konferencija, ali ako bi moderator ovde bio ažurniji odmah dolazi u situaciju da bude proglašen za komunistu, tiranina, one gore kvalifikacije da i ne pominjem... > 9. Show režim u dosta situacija nije baš aktuelan, jer podaci u > njemu kasne po par dana "Kasne" uglavnom za kurs pošto se tu stanje ne menja svakodnevno. Vremenska prognoza i izveštaji se unose redovno. Tokom leta dok je vreme bilo stabilnije često je i prognoza bila slična, tako da si možda zbog toga stekao takav utisak. Izveštaj se unosi bar dva puta dnevno.
kritika.34 mdimitrijevic, -> #26, cnenad
> o procitanoj ili odgovorenoj poruci a trebao bi, barem > tako kaze azurno uputstvo. SYSMSG daje informaciju u slucaju da je neko odgovorio na vasu poruku, potrebno je poslati poruku sa WRITE ??? /r. Postavi u autoexec SYSM 2-3.
kritika.35 lexus, -> #31, djcorto
=> nenad je objasnio pre dva meseca Objasnio je, ali netačno! (što i ne čudi) Posle break signala modem se obavezno zaglavi i moram da hang-upujem.
kritika.36 lexus,
LE> 6.157 SEZAMNET:fajlovi * Poništio Sysadm LE> lexus, 10.09.96. 07:32, 161 chr LE> Odgovor na 6.156, nenad, 10.09.96. 01:04 Opet nisam dobio SYSMSG!
kritika.37 superhik, -> #11, hercog
=:> Pa čim se neko izlaje da je neko drugi na useru, a to primeti =:> neko od službenih lica, da onemogući pristup tom useru u =:> nekom trajanju. Ako se to nastavi, ondak to onemogućavanje =:> pristupa da potraje... Ne kapiram, da li je tebi zaista važno da li ću JA da potrošim mojih 90 minuta ili moj drug !? BTW moj user niko drugi ne koristi
kritika.38 evlad, -> #24, cnenad
Y> => poteze i tako svesno ili ne, oterali većinu starijih korisnika sa Y> sistema. Y> Y> Ne, većina starijih korisnika se sama povukla, ima još uvek dosta njih Y> koji zovu ovaj sistem ali ne žele više da učestvuju u raspravama kako ne Y> bi 'činili uslugu' onome kome je ne treba činiti. Šta da ti kažem, odavno je apsolvirano da jedan sistem čine korisnici. Stvar je uprave kako će da se dodvori korisnicima, i na koji način će da ostvari relaciju korisnik <--> uprava. Rezime: Stari Ugovor ne važi, novog (za sada) nema, pa šta zaključiti :( pretplatu sam uplatio na osnovu starog ugovora. Ispade mačka u džaku :( limit ovde, limit onde, neke stvari se odrađuju tek kad se prikupi 200 i kusur poruka (što šumećih, što pravih). .to uprava javno se izvinjavam za hint kako se patchuje sor. pošto radim off-line skinite sa sistema i reply na biber-ovu poruku. pošto je sor pisan u C-u, nije teško pogoditi da je potrebno int pretvoriti u unsigned int, well, ako je ovo piratstvo i povreda autorskog dela, duboko se izvinjavam. Hteo sam samo da olakšam život određenoj grupi korisnika koja koristi sor. No kako je qwk u modi, sve mi se čini da sam džaba krečio. Javno pohvaljujem upravu na sledećem mailu: ========================= 38578 Za evlad Nije pročitano Od uprava 09.09.96. 01:28 188 chr --------------------------------------------------- Vaša poruka broj 2.2730 iz konferencije SEZAMNET predstavlja kršenje autorskih prava, te je uklonjena sa sistema. Molimo Vas da ubuduće poruke takve prirode ne šaljete na sistem. -------------------------------------------38578--- Nije mi jasna jedna stvar: Kada je bio big-bang (početak decembra 95), imao sam lozinku na zz-ovom softveru. Nakon instalacije nove verzije software-a //(c) Dragiša//, imao sam istu lozinku koju sam definisao na prethodnom sistemu. Kako ? a) Isti algoritam na dva različita softvera od dva različita autora ? b) ZZ vam je slučajno dao najosetljiviji deo koda za lozinke pomoću kojeg ste ih dešifrovali ? c) Inverzni inžinjering postojećeg software-a ? (da ne kažem hakeraj, jer će mi odmah obrisati poruku) U buduće ako je nekom potreban neki savet nek mi se obrati na mail. Naravno, važi i adresa evlad@sezampro.yu
kritika.39 evlad, -> #26, cnenad
Y> Zato molimo dzakic-a da pogleda rutinu koja ovo reguliše i da nas Y> obavesti šta nije u redu i kada će se srediti. SYSMSG ne daje ni info Y> o pročitanoj ili odgovorenoj poruci a trebao bi, barem tako kaže ažurno Y> uputstvo. Molim g. Zak-a da implementira display header i display footer komande koje su postojale na prethodnom sezam-u. Kome nije jasno kako to radi neka skokne na pro i proba komandu makemail. primer: ======= ..echo move sys messages to mail ..echo Logging info: & ..ses li 10 & ..echo & ..echo System message: & ..sysm /C & ..echo & ..echo System Info: & ..info /n & ..echo & ..stat & ..makemail ..echo Files ... ..dir /olr /a /n /l & ..Echo Mail read ... napravite ovo i kačite 'iljadu reklama ako 'oćete ...
kritika.40 hercog, -> #33, nenad
»» Posebno se za stručne konferencije ne može reći da su pune »» "šuma". Naravno, problematična je i ova konferencija, ali ako bi »» moderator ovde bio ažurniji odmah dolazi u situaciju da bude Moram da priznam da se stanje čak i u chatu popravilo :) Mada povremeno neka količina šuma zaluta u muziku :) Što se ove konferencije tiče, jes' da je po malo problema- tična, al šta da se radi. Moderator mora da radi svoj posao... Sale
kritika.41 dzakic, -> #10, hercog
> A i ne znam kako to ptt može da utiče na ansi na sezamu... Za 'pucanje ansija' definitivno nije kriv sezamnet, ako pod 'sezamnet' smatramo aplikaciju koja pogoni ovaj sistem. Čudi me da nisi primetio da termin 'pucanje ansija' svi koriste pod znacima navoda, jer se uopšte ne radi ni o kakvom pucanju a još manje ansija. Ukoliko bismo uključili monitor u redakciji u tom trenutku videli bismo da se ne dešava ništa neuobičajeno što bi ukazivalo na problem. Problem nastaje na relaciji naš modem-tvoj modem, što bi se teško moglo staviti sezamnetu na teret, prizaćeš. Zaista je interesantno da se ovo počelo dešavati sa pojavom (sve češćom upotrebom) brzih modema. Interesantno je da mnogo zavisi od centrale sa koje se zove - meni preko leta ni jedan jedini put nije 'pukao ansi', dok kad zovem iz Beograda (450-) to se povremeno dešavalo. Mislim da sam o ovome već pisao detaljnije, ustanovljeno je da se radi o klasičnom gubitku sinhronizacije među modemima.
kritika.42 hercog, -> #37, superhik
»» Ne kapiram, da li je tebi zaista važno da li ću JA da potrošim »» mojih 90 minuta ili moj drug !? Problem je u tome što u tim slučajevima dolazi do raznoraznih situacija tipa nesporazuma, pogrešnih zaključaka isl... Sale
kritika.43 budim, -> #33, nenad
(:) "šuma". Naravno, problematična je i ova konferencija, ali ako bi (:) moderator ovde bio ažurniji odmah dolazi u situaciju da bude (:) proglašen za komunistu, tiranina, one gore kvalifikacije da i ne (:) pominjem... Imam jednu kritiku za tebe, kao administratora ovog sistema. Zar jedan SYSADM ovog sistema može sebi da dopusti ovakve poruke: =============================== 4.662 SEZAMNET:predlozi nenad, 10.09.96. 01:04, 83 chr Odgovor na 4.659, cnenad, 09.09.96. 16:00 --------------------------------------------------------- > Da li se planiraju neka unapređenja rada sa datotekama uz konf. poruke ? Ne. ----------------------------------------------- 4.662 --- Zbog ovakvih da/ne poruka mene si kritikovao... =============================== 6.156 SEZAMNET:fajlovi nenad, 10.09.96. 01:04, 168 chr Odgovor na 6.149, cnenad, 09.09.96. 17:31 --------------------------------------------------------- > BTW, Bulaja nikad nije ni u snu nešto slično onome gore izjavio a kamoli > doživeo. Fakat nije. On je neistomišljenike pozivao na tuču u klubu programera. ;) ----------------------------------------------- 6.156 --- no comment (Sezamnet/Fajlovi) poz, budimir
kritika.44 dr.grba, -> #38, evlad
>> pretplatu sam uplatio na osnovu starog ugovora. Ispade mačka u džaku :( Ne, pretplatu si uplatio ne misleći ni na kakav ugovor. I ti i svi ostali ovde koji toliko pametuju o Velikom Problemu Zvanom Ugovor.
kritika.45 valex, -> #18, hercog
>> Mislio sam konkurentno na fajl moderatora :) Da je to >> obaveštenje bilo ranije ljudi se ne bi bunili kako neki pišu >> isuviše veliki broj poruka.. Pretpostavljam da misliš na slučaj kada su kritikovali Mikisa zbog velikog broja poruka koje je poslao na sistem? Bio neko zamenik moderatora ili ne bezrazložno ga je kritikovati ako pošalje gomilu poruka, ali korisne sadržine (fajlovi, informacije...). Takve slučajeve ćemo uvek stimulisati ukidanjem limita i besplatnim pretplatama.
kritika.46 valex, -> #15, mmisic
>> Moderatori obavljaju svoj posao jedino bio imao zamerke za >> conf. sezamnet Niko od moderatora nije spreman da sedi i >> svakog casa proverava poruke . Nije problem u spremnosti za sedenjem, već u tekućim obavezama lica koja moderišu konferenciju - nenada, dzakica i mene. U tu svrhu ćemo u budućem radu angažovati i sekretaricu sistema, tako da se nadam da se pomenute gužve neće ponoviti.
kritika.47 mmisic, -> #38, evlad
> Stari Ugovor ne važi, novog (za sada) nema, pa šta zaključiti :( > pretplatu sam uplatio na osnovu starog ugovora. Ispade mačka u džaku :( > limit ovde, limit onde, neke stvari se odrađuju tek kad se prikupi > 200 i kusur poruka (što šumećih, što pravih). Sta se svi vi kacite na ugovor ??? Kolko vidim nisi ni na jednoj top listi po broju poruka u konferencijama tako da je ocigledno da ti nisi ugrozen uvodjenjem limita :)
kritika.48 mmisic, -> #40, hercog
> Mada povremeno neka količina šuma zaluta u muziku :) U potpunosti se slazem :) Posle nekoliko ukazanih primedbi moderatoru (na koje nikad nije odgovorio) cak sam dobio i utisak da ne prati sve teme u conf-u ;)
kritika.49 mdimitrijevic, -> #39, evlad
> Molim g. Zak-a da implementira display header i display > footer A da ipak napises sta rade te dve komande. Strasno me interesuje jer ih na starom Sezamu nikad nisam probao.
kritika.50 mdimitrijevic, -> #41, dzakic
> ustanovljeno je da se radi o klasicnom gubitku > sinhronizacije medu modemima. Ono sto mene interesuje je da li postoji jos neki nacin da se modemi ponovo "dogovore"? Ne racunam BREAK taster koji je blokirao komunikaciju, mada ne bi trebao. Ko zna sta se u modemu desi. Meni je "pukao ANSI" samo 2 puta i to jedino na SezamNET-u, sto bi se mozda moglo objasniti i nekim od novijih uredjaja koje koristite.
kritika.51 valex, -> #38, evlad
>> na zz-ovom softveru. Nakon instalacije nove verzije software-a >> //(c) Dragiša//, imao sam istu lozinku koju sam definisao >> na prethodnom sistemu. Kako ? Koliko je meni poznato, šifre su se čuvale u formatu iz koga je bilo moguće dobiti informaciju.
kritika.52 kostja, -> #19, hercog
=> Zavisi, ima slucajeva kad prompt dobijem odmah, a ima i onih => drugih... Da nece biti da to zavisi i od PTT-a nam dragog? Desavalo se meni da mi pola user-a ispise o`ma a da za drugu polovinu cekam i tih 10 sekundi.
kritika.53 supers, -> #49, mdimitrijevic
>> A da ipak napises sta rade te dve komande. Strasno me interesuje >> jer ih na starom Sezamu nikad nisam probao. Vidi, ti možeš da u PAD upišeš informacije kao što su nove datoteke (dir /s /n &), izveštaj o vremenu, kursu (sh we &, sh ac &) ali sve to neće biti vidljivo iz SORa i SDWa. E sad, nekada su postojale naredbe display header & i display footer &. Prva je upisivala zaglavlje fiktivne poruke u PAD, a druga kraj poruke. Tako si mogao da praviš "lažnu" poruku u kojoj su se nalazile sve korisne informacije koje se mogu preuzeti sa Sezama, a koje ne predstavljaju poruku... Dakle, pridružujem se predlogu da se sada napravi nešto slično. Raniji sistem je imao jednu manu - sve fiktivne poruke su bile označene sa ***BILTEN*** pa su imale isto zaglavlje, razlikovale su se samo u vremenu. To znači da nikako nisi smeo da napraviš dve takve poruke u jednom minutu. Na SezamuPro je sada to rešeno još elegantnije. Moguća je redirekcija bilo kojeg teksta u datoteku proizvoljnog naziva, i kreiranje mail poruke od te datoteke. Takav mail ima svoj redni broj i predstavlja potpuno regularnu mail poruku, tako da nema opasnosti da se pojave dve poruke sa istim zaglavljem. To izgleda ovako: ..echo Statistika: > info ..stat > info ..echo > info ..ses li 5 > info ..echo > info ..sysm /c > info ..echo > info ..makemail info Nešto slično i fleksibilno bi lepo bilo videti i ovde.
kritika.54 maksa, -> #41, dzakic
>> povremeno dešavalo. Mislim da sam o ovome već pisao >> detaljnije, ustanovljeno je da se radi o klasičnom gubitku >> sinhronizacije među modemima. Courier kod vas, Courier kod njih, a kod mene Intel. Tzv. 'pucanje ansija' odn. gubitak sinhronizacije mi se dešava samo ovde (5-6 puta od prevrata na ovamo). PS Break ne pomaže.
kritika.55 cnenad, -> #34, mdimitrijevic
=> SYSMSG daje informaciju u slucaju da je neko odgovorio na vasu poruku, => potrebno je poslati poruku sa WRITE ??? /r. => Postavi u autoexec SYSM 2-3. Ukoliko je BAG ispravljen bilo bi lepo da nas o tome uprava obavesti. Živi svedok da ovo ne radi je korisnik vimm jer smo od njega pokušavali preko njegovog i mog username-a jedan drugom da ostavljamo poruke, naravno sa prekidačem /R a isto tako i da radimo reply sa prekidačem /R SYSMSG 1-3 (ili bez ovoga opsega, svejedeno, što je ista stvar) nije davao nikakve poruke.
kritika.56 superhik, -> #38, evlad
=:> c) Inverzni inžinjering postojećeg software-a ? =:> (da ne kažem hakeraj, jer će mi odmah obrisati poruku) Kao mi ne znamo ko je hakerisao bazu podataka...
kritika.57 superhik, -> #42, hercog
=:> Problem je u tome što u tim slučajevima dolazi do =:> raznoraznih situacija tipa nesporazuma, pogrešnih =:> zaključaka isl... Da naravno, ali se po bontonu komuniciranja drugi korisnik uvek predstavi. Ili možda grešim?
kritika.58 cnenad, -> #44, dr.grba
=> Ne, pretplatu si uplatio ne misleći ni na kakav ugovor. I ti i svi => ostali ovde koji toliko pametuju o Velikom Problemu Zvanom Ugovor. Tačno, ali onda su uprave počele da sevaju sa izjavama u stilu 'kršite član Ugovora' pa se tako korisnik i zainteresuje za Ugovor. Zbog toga, još jednom, pre uplate ili pristupa (a bolje dok se šalje uplatnica korisniku) na Uvid i potpis i Ugovor.
kritika.59 cnenad, -> #43, budim
=>> Da li se planiraju neka unapređenja rada sa datotekama uz konf. poruke ? => => Ne. Dragi naš kolega 'šumenko' O:) NHF, moram da se umešam i da ti odgovorim na tvoj prvi citat, dok će imenjak već naći odgovor za drugi citat. Lepo mi je odgovoreno na pitanje, i ne vidim mesta daljoj diskusiji. Možda je neko primetio da sam kroz onu poruku pohvalio to što sada pored imena i veličine datoteke piše da je prebačena u direktorijum, pa su me zato interesovale dodatne informacije o eventualnim daljim unapređenjima (što bi naravno bilo lepo). Jedan zaista kratak i korektan odgovor (jer se ne može odjednom sve na ovom sistemu uraditi) je više nego dosta. Jedino mi je krivo što se za sada 'dalja unapređenja rada sa datotekama' ne nalaze ni na dnu TO DO liste. :(
kritika.60 junior, -> #55, cnenad
> SYSMSG 1-3 (ili bez ovoga opsega, svejedeno, što je ista stvar) > nije davao nikakve poruke. SYSM (koliko sam ja upućen) obaveštava samo o porukama u konferencijama, ne odnosi se na mail u group režime rada.
kritika.61 spantic, -> #56, superhik
>= :> c) Inverzni inžinjering postojećeg software-a ? >= :> (da ne kažem hakeraj, jer će mi odmah obrisati poruku) > > Kao mi ne znamo ko je hakerisao bazu podataka... Mogu li da podsetim da je o svemu tome Uprava detaljno izvestila korisnike i da se tom prilikom zahvalila g. Zoranu Životiću koji je pružio pomoć prilikom konverzije?
kritika.62 vlad, -> #37, superhik
> Ne kapiram, da li je tebi zaista važno da li ću JA da potrošim > mojih 90 minuta ili moj drug !? Malo si stariji korisnik da bi postavljao ovakva pitanja. Pretplatu placas kao fizicko lice, za sebe kao jedinog korisnika. Time nisi kupio 90 minuta vec samo mogucnost da ih iskoristis, dakle nisu tvoji da ih delis kome hoces.
kritika.63 vlad, -> #39, evlad
> Molim g. Zak-a da implementira display header i display footer > komande koje su postojale na prethodnom sezam-u. Pridruzujem se molbi. Te, istina nedokumentovane, komande su bile vrlo korisne. Uspesmo cak i na PRO-u da ih "izboksujemo", ovog puta u vidu dokumentovane komande 'makemail'.
kritika.64 ljubisha, -> #55, cnenad
>Ukoliko je BAG ispravljen bilo bi lepo da nas o tome uprava obavesti. >SYSMSG 1-3 (ili bez ovoga opsega, svejedeno, što je ista stvar) nije >davao nikakve poruke. Za sada radi odlično (čak šta više, dapače :)) i javlja se i na Mail, Group i Conf odgovore. Čak mi se i par puta desilo da on-line dobijem Sysmsg da je neko skinuo Šeron iz Civilizacije. :)
kritika.65 hercog, -> #57, superhik
»» Ili možda grešim? Većina se predstavi, mada ima i slučajeva kad na useru nije onaj čiji je user, a ne predstavi se ko je... Sale
kritika.66 evlad, -> #34, mdimitrijevic
Y> SYSMSG daje informaciju u slucaju da je neko odgovorio na vasu poruku, Y> potrebno je poslati poruku sa WRITE ??? /r. Y> Postavi u autoexec SYSM 2-3. ko radi sa sor-om to se odrađuje u sor.str na sledeći način (nadam se da ovo nije povreda autorskih prava, sor.str je konfiguracioni fajl) pronađite sledeće komande i na odgovarajuće mesto upišite /R kao u primeru: ..MAIL SEND %s /R ..MAIL REPLY %s /R >%s ..GROUP SEND %s /R ..GROUP REPLY %s /R >%s/%s ..CONF JOIN %s<..CONF REPLY %s /R ..CONF JOIN %s<..CONF REPLY %s /R >%s/%s
kritika.67 dzakic, -> #22, crnjini
> Cisto usput, sa punim pravom mi je obrisana poruka 9.9 :) ali > zasto nisam dobio SysMsg :) Ovo je ujedno odgovor na sva pitanja o sysmsg-u: Baza sa lancom sysmesidža se nekako oštetila i problem je juče sređen tako da bi se problem više neće javljati. Do oštećenja je najverovatnije došlo u periodu kada je mreža u redakciji jedno vreme morala ostati bez uzemljenja, kada su se javljali još neki problemi.
kritika.68 dzakic, -> #35, lexus
> Posle break signala modem se obavezno zaglavi i moram da > hang-upujem. Izgleda da Break signal pomaže samo na Sportsteru kome se to ionako jako retko dešava.
kritika.69 dzakic, -> #39, evlad
> Molim g. Zak-a da implementira display header i display footer To nije problem. Kako bi naredba trebalo da se ponaša u slučaju da je textpad veći od 32k, koliko je ograničenje dužine poruke?
kritika.70 dzakic, -> #50, mdimitrijevic
> Ono sto mene interesuje je da li postoji jos neki nacin da se > modemi ponovo "dogovore"? Ne racunam BREAK taster koji je blokirao > komunikaciju, mada ne bi trebao. Ko zna sta se u modemu desi. > Meni je "pukao ANSI" samo 2 puta i to jedino na SezamNET-u, sto bi > se mozda moglo objasniti i nekim od novijih uredjaja koje > koristite. Ne zameri malo teorije, da bih objasnio kako se to dešava. Modem šalje preko tel. linije niz kratkih tonova različite frekvencije koji predstavljaju vrednosi 0 i 1. Za prenos jednog slova (bajta) treba poslati 8 takvih tonova. Kada bi preko veze non-stop išli data bitovi, pre ili kasnije bi se izgubila sinhronizacija jer je jako teško obezbediti potpuno identični klok (brzinu očitavanja) na prijemnom modemu sa onim koji podatke šalje. Zbog toga se pre 8 informacionih impulsa šalje obavezno jedan tzv. start bit (vrednost 0), a nakon povorke od 8 inf. impulsa ¨jedan ipo¨ stop bit (vrednost 1). Kada nema protoka podataka, na liniji je konstantni signal u vrednosit 1. Tako start bit okida tajmer na prijemnoj strani i očitava se narednih 8 vrednosti u pravilnim vremenskim intervalima, kao na slici: Data= 1 0 1 1 1 0 1 0 0 ┐ ┌───┐ ┌───┬───┬───┐ ┌───┐ ┌─────┐ │ │ │ │ │ │ │ │ Start.. │ │ │ │ │ │ │ │ │ │ │ │ │ │ │ │ └───┘ └───┘ └───┘ └───┴───┘ -> t Start 0 1 2 3 4 5 6 7 8 Stop bit Tako su radili modemi na 1200 i 2400, bez korekcije greške. To je provereno i to je ono što znam. Takođe je poznato, da modemi sa korekcijom greške, kada uspostave ARQ vezu nešto štede na start i stop bitovima što se može lako i empirijski proveriti. Naime, brzina u bodima (14400) predstavlja broj ovih impulsa u sekudni. Za jedan bajt je potrebno 8 informacionih, 1 start i 1 stop bit (8N1), što daje 10 impulsa po bajtu, dakle 1440 CPS. Znamo da modemi izvlače više (kompresija zipovanih fajlova ne pomaže) . U čemu se tačno 'štedi' nemam informaciju (ako neko zna, neka napiše), ali je očigledno da je pouzdanost prenosa nešto slabija verovatno oslanjajući se na hardverku korekciju greške nakon celog paketa. Proučavanjem karaktera koji stižu kada 'pukne ansi' (njihovim predstavljanjem u binarnom obliku i poređenjem sa onim što je trebalo da stigne) lepo se 'vidi' da modem tada pomeša informacione signale sa kontrolnim. Naime, u početku se recimo umesto svakog slova y dobije slovo b, i tako još nekoliko parova koji se pomešaju. Onda se sinhronizacija poremeti još više pa se poremete i drugi do trenutka kada postane nemoguće raditi. Kao što rekoh, Sportsteru u takvoj situaciji pomaže 'Break Signal', što kod drugih modema ne pali. Možda je moguće pronaći neki magični niz znakova koje treba otkucati da se sve vrati na normalu, ali mi se to nije odavno desilo da bih pokušao. Izvinjavam se na dužini.
kritika.71 dzakic, -> #59, cnenad
> odjednom sve na ovom sistemu uraditi) je više nego dosta. Jedino > mi je krivo što se za sada 'dalja unapređenja rada sa datotekama' > ne nalaze ni na dnu TO DO liste. :( Unapređenje rada sa datotekama jesu u planu, ali se planovi više tiču rada sa datotekama u direktorijumu. Poruke uz konferencije imaju samo flegove (bitići :), koji mogu da jave obrisana poruka, premeštena u dir. Odvajati još ceo string za ime direktorijuma bilo bi nepotrebno trošenje prostora, jer se tek neznatan deo poruka prebaci u dir. Mišljenja smo da je informacija o premeštanju poruke u dir dovoljna da se po imenu datoteke lako pronađe u kom je diru (dir ime*.* /s /n).
kritika.73 the.edge, -> #68, dzakic
T?>> Izgleda da Break signal pomaze samo na Sportsteru kome se to ionako T?>> jako retko desava. Moguce. Znam da meni break signal nikad nije radio, i da mi se isto kao i lexusu zaglavi veza, tj. mogu da vidim da me neko pageuje, ali ne mogu da reagujem - klinicki mrtav. Imam UMC 1414PC modem. AcCeSS DeNiED
kritika.74 nenad, -> #59, cnenad
> Jedino mi je > krivo što se za sada 'dalja unapređenja rada sa datotekama' ne nalaze ni > na dnu TO DO liste. :( U konkretnom problemu radi se o tome da informacija koja se sada čuva (datoteka je u dir-u) zauzima jedan bit, a dodavanje onoga što si ti želeo bi zahtevalo prilično više mesta, prepakovanje cele baze konferencijskih poruka (zbog veličine sloga), i sl. Naša procena je da korist od te informacije nije vredna uloženog truda - 'dir ime.ext /s' traje manje od minuta. Jednog dana, ako nekim važnijim povodom do pomenutog pakovanja i reorganizacije dođe, može se desiti da "u paketu" ubacimo i prostor za informaciju gde je otišla datotka, kada je otišla, koliko je putovala... To nam za sada nije u planu, ali "dalja unapređenja rada sa datotekama" se, ipak, nalaze na TO-DO listi.
kritika.75 nenad, -> #54, maksa
> Courier kod vas, Courier kod njih, a kod mene Intel. Tzv. Kod nas su u pitanju Sportster modemi, interni, 14.400, modeli iz prošle godine sa kojima su neki korisnici već prijavljivali loša iskustva. Šta je tu je, radimo sa onim što imamo, biće bolje.
kritika.76 banga, -> #63, vlad
>> Molim g. Zak-a da implementira display header i display footer > Pridruzujem se molbi. Te, istina nedokumentovane, komande su > bile vrlo Takodje
kritika.77 banga, -> #69, dzakic
> To nije problem. Kako bi naredba trebalo da se ponaša u slučaju > da je textpad veći od 32k, koliko je ograničenje dužine poruke? Ili da iseče ili da napravi n poruka od 32k + zadnju ostatak Prihvatljivo je i prvo
kritika.78 banga, -> #54, maksa
> Courier kod vas, Courier kod njih, a kod mene Intel. Tzv. > 'pucanje ansija' odn. gubitak sinhronizacije mi se dešava samo Šta je to "pucanje ansija"? Sportster 28.8
kritika.79 sqweaky, -> #41, dzakic
> ukazivalo na problem. Problem nastaje na relaciji nas modem-tvoj > modem, sto bi se tesko moglo staviti sezamnetu na teret, > ustanovljeno je da se radi o klasicnom gubitku sinhronizacije > medu modemima. Ansi mi je 'pukao' 3x. Dva puta pod telemate-om i oba puta sam morao da prekinem vezu. Jednom je 'pukao' dok sam radio u minicom-u (com. program za Linux). Tada sam sa alt-t (set term: ansi, vt100..) podesio terminal ponovo na ansi i sve je bilo u redu. ?? Sta sada to treba da znaci? Da ako modem pogresi i telemate poludi? milos
kritika.80 johnnya, -> #53, supers
>> Nešto slično i fleksibilno bi lepo bilo videti i ovde. Za one koji koriste SDW, ne treba ništa da se uvodi samo neka dodaju sledeće redove u autoexec... Ne znam da li će to zadovoljiti tvoje potrebe, ali kada se ovako dobijen textpad raspakuje u SDW-u, on pravi fiktivnu konferenciju NEWS gde smešta prosleđeni tekst kao običnu poruku (koji može da sadrži i nešto drugo, osim ovoga iz primera) -------------------------------------------------------- :NEWS ..echo ── Skupljam nove datoteke i nova glasanja: ─── ..echo ***NEWS*** & ..echo ── NOVE DATOTEKE: ───────────── & ..cd\ ..cd dos ..dir /s /n /l & ..cd\ ..cd windows ..dir /s /n /l & ..cd\ ..echo ── NOVA GLASANJA: ───────────── & ..vote /n & ..echo ── IGNORE LISTA : ───────────── & ..ignore & ..echo ── STATISTIKA: ──────────────── & ..stat & ..echo . & ..pad dir ..pad dow
kritika.81 mdimitrijevic, -> #53, supers
> Dakle, pridruzujem se predlogu da se sada napravi nesto > slicno. > Nesto slicno i fleksibilno bi lepo bilo videti i ovde. Sad kada sam cuo o cemu se radi, podrzavam predlog. Ovo moze biti vrlo korisno. Do sada sam radio rucno snimanje u LOG fajl zeljenih informacija. A vidim na PRO-u je to vrlo lepo reseno.
kritika.82 mdimitrijevic, -> #53, supers
> Dakle, pridruzujem se predlogu da se sada napravi nesto > slicno. > Nesto slicno i fleksibilno bi lepo bilo videti i ovde. Sad kada sam cuo o cemu se radi, podrzavam predlog. Ovo moze biti vrlo korisno. Do sada sam radio rucno snimanje u LOG fajl zeljenih informacija. A vidim na PRO-u je to vrlo lepo reseno.
kritika.83 mdimitrijevic, -> #70, dzakic
> Izvinjavam se na duzini. Nema problema. Hvala na ovako iscrpnom odgovoru. Lakse mi je kad znam sta je u pitanju.
kritika.84 mdimitrijevic, -> #79, sqweaky
> program za Linux). Tada sam sa alt-t (set term: ansi, > vt100..) podesio terminal ponovo na ansi i sve je bilo u > redu. ?? Mozda je ovo resenje. Moracu da probam cim mi 'pukne ansi'. E nikad ne mozes da dobijes ono sto ti treba :) ovaj 'pucajuci ansi' je bas pokvaren :) nece da 'pukne' kad treba :)
kritika.85 marco, -> #77, banga
>> Ili da isece ili da napravi n poruka od 32k + zadnju ostatak >> Prihvatljivo je i prvo Bolje ovo drugo.
kritika.86 maksa, -> #75, nenad
>>> Courier kod vas, Courier kod njih, a kod mene Intel. Tzv. >> >> Kod nas su u pitanju Sportster modemi, interni, 14.400, modeli Eh, lapsus. Mislio sam "Sportsteri kod vas, Sportsteri kod njih".
kritika.87 stefan, -> #65, hercog
> Većina se predstavi, mada ima i slučajeva kad na useru nije > onaj čiji je user, a ne predstavi se ko je... ...pa bi se mogao izvesti zaključak da je žensko ime koje se pojavljuje na "resume show neki_user" samo potreban ali ne i dovoljan uslov za saletanje? ;)
kritika.88 kostja, -> #63, vlad
=> Pridruzujem se molbi. Te, istina nedokumentovane, komande su bile vrlo => korisne. Uspesmo cak i na PRO-u da ih "izboksujemo", ovog puta u vidu => dokumentovane komande 'makemail'. Pridruzujem se inicijativi. Sad kad SDW ne "cita" novi format dir-a strarno je potrebno, a i kad stigne novi OLR nece biti "za baciti".
kritika.89 budim, -> #59, cnenad
(:) Dragi naš kolega 'šumenko' O:) NHF, moram da se umešam i da ti (:) odgovorim na tvoj prvi citat, dok će imenjak već naći odgovor za (:) drugi citat. Neće, jer nenad izbegava da odgovara na moja pitanja i kritike upućene njemu, a zašto to radi voleo bih da mi saopšti u mail. (:) naravno bilo lepo). Jedan zaista kratak i korektan odgovor (jer se (:) ne može Što se tiče prvog, mene je isti kritikovao zbog da /ne poruka a sam piše iste takve poruke. Ne mali broj korisnika me je takođe kritikovao jer su moje poruke bile kratke a sada sam i ja ukazao na takvu poruku od jednog SYSADM-a. Dakle, to je bio prvi deo... A što se tiče drugog, mislim da je ono što je Nenad napisao o Bulaji sramota, tako da sam želeo javno da pokažem svima kako je ono što je on uradio jedna jako ružna stvar koju nisam očekivao od lica zaduženog za red na sistemu. Voleo bih kada bi nenad imao malo više sluha za moje poruke. Hvala. poz, budimir
kritika.90 cnenad, -> #60, junior
=> SYSM (koliko sam ja upućen) obaveštava samo o porukama u konferencijama, => ne odnosi se na mail u group režime rada. Pre upotrebe promućkati, tj. pogledati DOC ili HELP ;> (ne grize a vredi) ... Sintaksa: SYSMSG [1] [2] [3] [/c] ... primer 'sysmsg 1-2'. Ako se parametar ne navede prikazuju se se sve sistemske poruke. !!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kritika.91 cnenad, -> #74, nenad
=> što si ti želeo bi zahtevalo prilično više mesta, prepakovanje => cele baze konferencijskih poruka (zbog veličine sloga), i sl. Za jedan komercijalni sistem ste previše štedljivi. Taj flag od jednog bita (bit?!? da nije to greška možda, valjda bajt) bi se mogao proširiti na 6 ili 7 bajtova. Šta je sa nekom vrstom relacione baze gde bi flag 1 označavao da je datoteka u \DOS\ARCHIVER direktorijumu, 35 da je datoteka u WINDOWS\COM i slično...
kritika.92 cnenad, -> #89, budim
=> na sistemu. Voleo bih kada bi nenad imao malo više sluha za moje poruke. Pa imao je sluha, zar ne vidiš da je dopunio svoj kratki NE odgovor ?
kritika.93 ilazarevic, -> #44, dr.grba
> Ne, pretplatu si uplatio ne misleći ni na kakav ugovor. I ti i svi > ostali ovde koji toliko pametuju o Velikom Problemu Zvanom Ugovor. Kada sam uplatio prvu pretplatu na Sezam, dobio sam Ugovor i uplatnicu u pismu, lepo ga pročitao, i činom uplaćivanja se složio sa navedenim uslovima korišćenja sistema. Da je u Ugovoru pisalo: ... 19. Korisnicima je dozvoljeno da psuju mater jedan drugome na svim svetskim jezicima, uključujući i srpski/hrvatski. ... ne bih nikada uplatio pretplatu. Razumeš? Svaku sledeću pretplatu sam uplatio pod istim uslovima, jer je Ugovor u e-formi bio dostupan, a promena u njemu nije bilo. Ugovor uopšte ne mora da postoji, neka se to zove Pravilnik, Bonton, whatever. Svakom novom korisniku se mora jasno staviti do znanja šta se ovde sme, a šta ne sme.
kritika.94 evlad, -> #47, mmisic
Y> Sta se svi vi kacite na ugovor ??? Y> Kolko vidim nisi ni na jednoj top listi po broju poruka u Y> konferencijama tako da je ocigledno da ti nisi ugrozen uvodjenjem Y> limita :) hm, radi se o principu: ti si prodavac, ja sam kupac pretplatio sam se kod tebe na 1 litru koka kole dnevno, (naravno ja popijem jedan deci, ostalo zalivam cveće, moja tekućina, moja stvar, moja je stvar da li ću piti svaki dan). e tebi se učini da ja mnogo zalivam cveće te mi o istom trošku počneš isporučivati 1/2 litru koka kole dnevno. E brate, to nije to što sam ja platio !!! Da li ti je sada jasno ili treba da crtam.
kritika.95 evlad, -> #61, spantic
Y> Mogu li da podsetim da je o svemu tome Uprava detaljno Y> izvestila korisnike i da se tom prilikom zahvalila g. Zoranu Y> Životiću koji je pružio pomoć prilikom konverzije? Naravno, ali tek kad je ZAK-ov softver stavljen ;) Molim vas budite ljubazni pa pratite diskusiju od početka :)
kritika.96 evlad, -> #51, valex
Y>>> na zz-ovom softveru. Nakon instalacije nove verzije software-a Y>>> //(c) Dragiša//, imao sam istu lozinku koju sam definisao Y>>> na prethodnom sistemu. Kako ? Y> Y> Koliko je meni poznato, šifre su se čuvale u formatu iz koga je bilo Y> moguće dobiti informaciju. eh, da je to tako, koliko puta bi sezam bio srušen, provaljen i ... ko zna šta još ... pošto nisi programer da ti nešto objasnim: Ako je lozinka upisana u TEXT-ASCII formatu tada možeš da je čitaš kao ovo sad: EVLAD (Nešto baš ne verujem da je ZZ ovako držao lozinke na disku) ako je pak napisana kao 98797897897968665675967 i da od ovih brojeva dobiješ reč EVLAD potrebno je napraviti program koji će to generisati. A to se radi tako što se napravi Inverzna rutina, rutini sa kojom je EVLAD transformisan u 98797897897968665675967. Dakle bez inverznog inženjeringa ništa, ili da imaš source od programa. Čisto sumnjam da vam je ZZ dao source, a algoritam se jedino mogao naći u *.EXE fajlu. Toliko o tome.
kritika.97 evlad, -> #44, dr.grba
Y>>> pretplatu sam uplatio na osnovu starog ugovora. Ispade mačka u džaku Y>>> :( Y> Ne, pretplatu si uplatio ne misleći ni na kakav ugovor. I ti i svi Y> ostali ovde koji toliko pametuju o Velikom Problemu Zvanom Ugovor. eh, bez kućnog reda u zgradi, mož' da radi ko šta 'oće. Problem je što su počele represivne mere pozivajući se na ugovor. Očigledno je da su stariji korisnici (koji su ostali) dobili odgovarajuće funkcije (i ovlašćenja), tako da kada sankcionišu to rade kao _zvanično lice_, a suviše je malo starosedelaca koji uopšte žele da kultivišu podmladak. Prošlo je skoro godinu dana od big-bang-a, budi realan pa pogledaj koje je stanje na sistemu. _Ansi puca_, (neko će reći krš modem, zašto onda sa Nišom drži vezu po 45 minuta, bez puzanja, zašto ne _pukne ansi_ na prou), resign na direktorijum još uvek nema,( RD MD ) obećan je transparentan prelazak, novi win olr, bitno je da ima IGRU sub. Zaključak izvedi sam.
kritika.98 evlad, -> #41, dzakic
Y> ukazivalo na problem. Problem nastaje na relaciji naš modem-tvoj Y> modem, što bi se teško moglo staviti sezamnetu na teret, Y> prizaćeš. hm, da ih nije slučajno Kordić prokleo ;) // NHF, nisam mogao da se uzdržim.
kritika.99 evlad, -> #65, hercog
Y> Većina se predstavi, mada ima i slučajeva kad na useru nije Y> onaj čiji je user, a ne predstavi se ko je... axa, znam jedan takav: uprava ;) dobiješ sysmsg: poruku obrisao moderator, a na mail dobiješ _pozdrav_ od uprave ... po toj logici izlazi da svi moderatori imaju 2 usera na sistemu, ili je to pak rezervisano samo za .... (dopisati po želji)
kritika.100 evlad, -> #49, mdimitrijevic
Y> A da ipak napises sta rade te dve komande. Strasno me interesuje Y> jer ih na starom Sezamu nikad nisam probao. supers ti je tako lepo objasnio :) samo da ga dopunim, dispaly header je stavljao dužinu poruke 32k tako da je sor prijavio razliku u dužini poruke, ali je korektno unosio tu poruku kao bilten. komandom makemail, je otklonjen taj nedostatak, a poruku dobiješ od usera _makemail
kritika.101 guta, -> #96, evlad
#> eh, da je to tako, koliko puta bi sezam bio srušen, provaljen #> i ... ko zna šta još ... Naravno da ne bi. Korisnici nemaju pristup fajlu sa lozinkama, pa bile one šifrovane ili ne. Samo oni koji pristupaju serveru mogu da dođu do tog fajla, a takvih je vrlo malo, i tačno se zna koji su.
kritika.102 calex, -> #66, evlad
<!> ko radi sa sor-om to se odrađuje u sor.str na sledeći način <!> (nadam se da ovo nije povreda autorskih prava, sor.str je Ovo je lakše izvesti sa dva makroa. Pored toga, na taj način dobiješ i ispravnu varijantu, ovo tvoje ne pravi sysm na poruke koje nisu reply na konferencijske poruke. ;))
kritika.103 calex, -> #95, evlad
<!> Y> Životiću koji je pružio pomoć prilikom konverzije? <!> Naravno, ali tek kad je ZAK-ov softver stavljen ;) <!> Molim vas budite ljubazni pa pratite diskusiju od početka :) Jesi li siguran da pratiš diskusiju? Ako se sećaš, ovaj softver _nije_ nasledio nikakvu bazu lozinki jer je dragisha to ostavio u obliku koji nije bilo moguće pročitati (a takav je i sada) pa je na početku bilo potrebno telefonom javiti novu. Prethodna promena je radila konverziju uz ZZ-ovu pomoć (i još po nečiju). ;)