kritika.734vstan,
-> #718, vimm> Čekao sam da neko od mlađih okači ovu poruku, ali oni bi samo
> da dele savete ;). Dakle, evo za mmtosic-a i ostale zainteresovane
A da napraviš jedan faq tipa ... i sve o tome ?
kritika.738cnenad,
-> #705, djcorto=> Ti se jos nisi dogovorio da uradis onaj FAQ ? :)
A gde je predlog Ugovora ?
kritika.739cnenad,
-> #723, mikis=> +> Najsvežiji primer je da radi samo 10 nodova.
=> Na osnovu čega si to zaključio? Ako misliš na situaciju kada zvoni u
=> prazno, a samo nekoliko ljudi je na vezi, ne zaboravite da su svi modemi
Mislim upravo na takve situacije kojih ima na pretek. Mene kao korisnika
ne interesuje da li zaista ne rade nodovi u prostoriji ili je problem do
pošte. Ako se sećaš, takvih problema je bilo i ranije, i nakon utvrđivanja
da nije problem do nodova u zgradi, alarmirana je pošta da proveri stanje.
=> slobodan nod. Međutim, ako se taj prvi zbinguje (a dešava se, po Marfiju)
Dakle, treba nešto uraditi i po pitanju "zbingovanja", zar ne ? Inače,
mislim da Marfi ovoga puta tu nije umešao svoje prste.
Tvoje objašnjenje jeste korektno i na mestu, i imam utisak da je to
odgovor na pitanje koje muči mnoge koji zovu rano ujutro a zvoni u prazno
jer se u toku noći jedan ili više nodova šlogiralo. Ovakav vid komunikacije
i obaveštavanja nikad ranije nije manjkao. Sada se nešto slično pojavi
samo kada u retkim slučajevima u pogonu bude svih 15 nodova, čisto kao
malo samoreklame i samohvale.
kritika.740cnenad,
-> #724, mikis=> Zavisi od koga. Onaj ko poklanja obično očekuje nešto za uzvrat...
Nisi mi jasan. Ti bi da se j* a nećeš da ti uđe ? U najvećem broju slučajeva
poklonodavac očekuje nešto zauzvrat. Na tebi je da odlučiš hoćeš li
pare ili ne.
kritika.741ljubisha,
-> #728, johnnya> Hajde neka neko da listu redosleda javljanja nod-ova !
> Dakle brojevi su sledeći, traži se redosled...
Možeš samo da znaš koji broj odgovara kojem nodu a za raspored bi
morao da priupitaš Marfija (radi u PTT-u :)).
1 648-065 *
2 648-755 *
3 648-587
4 648-166 *
5 648-783
6 648-956
7 648-029
8 648-899 *
9 648-692 *
10 648-878
11 648-638
12 648-974 *
13 648-847
14 648-428
15 648-734
kritika.742nenad,
-> #732, calex> Ipak mislim da nema reda nego uređaj u pošti ide na neki sledeći.
Nekog reda ima, ali sa različitih centrala se različito
raspoređuju. Čak i prvi nod koji se dobija može da bude različit
sa različitih centrala. Sa nekih centrala je to nod 7, sa
drugih 15, sa trećih, mislim, 14.
kritika.743supers,
-> #732, calex>> U principu nije baš pametno koristiti posebne brojeve, osim u
>> slučaju da neki baš neće da se javi jer je nod zbrljan. :)
A često je neki nod zbrljan, tako da je korišćenje posebnih brojeva
vrlo isplativo, može da vas poštedi polučasovne zvonjave.
kritika.744mikis,
-> #731, lexus+> BTW: Cini mi se da se ovo sa
+> nedobijanjem sysmsga kada sysadm brise poruku ne desava svim,
+> vec samo nekolicini korisnika...
Aha, i ja tvrdim da je u pitanju zavera.
kritika.745mileusna,
-> #732, calex>> Ipak mislim da nema reda nego uređaj u pošti ide na neki sledeći.
>> U principu nije baš pametno koristiti posebne brojeve, osim u
>> slučaju
Da, redosleda nema, može samo da se pošalje koji broj
predstavlja koji nod.
kritika.746lexus,
-> #744, mikis=> Aha, i ja tvrdim da je u pitanju zavera.
?
Jesam li ja spominjao zaveru?
Samo kažem da postoje ljudi koji dobijaju sysmsg kada
im sysadm obriše poruku, a ja ga ne dobijam...
Isto kao što se nekim ljudima dešavalo da dobiju tudji
mail u svoj pad, a meni se to nikada nije desilo.
Najobičniji bug u sistemu, a ja bih voleo da se dotični
ispravi. Isto kao što bih voleo da se i ostali bagovi
isprave.
kritika.748evlad,
-> #744, mikis=- Aha, i ja tvrdim da je u pitanju zavera.
odgovorno ili samo onako ? ;)
činjenica je da sysmsg _šanta_, ali uprava o tome _mudro_ ćuti ...
eh, pošto smo u mladosti gledali puno _partizanskih_ filmova, tako
nam ostade ideja o unutrašnjem, spoljašnjem, plaćenom neprijatelju
koji nikad ne spava ... sabotaže, diverzije, još malo pa će
ovuda da caruju mirko i slavko. pravi Kid_bbs_show ...
// mirko pazi metak, hvala slavko
kritika.749gerber,
-> #748, evlad*> // mirko pazi metak, hvala slavko
Eh, njih dvojica su sada u penziji (stripovanoj), pa jedino
možda ide: Mirko pazi Čović! Hvala Slavko.
kritika.750sale.car,
-> #749, gerber *> // mirko pazi metak, hvala slavko
Ge> Eh, njih dvojica su sada u penziji (stripovanoj), pa jedino
Ge> mozda ide: Mirko pazi Covic! Hvala Slavko.
Kako je poginuo Mirko !?
S: Mirko pazi metak !
M: (mala pauza) Ma boli me dup*e ;)
SHUMIMO... Al neka se osvezi mlada generacija koja ce citati
ove poruke (bar ja citam iz matorih konf.) posle citanja
ONOLIKO poruka....
... Pozdrav, Sale.Car
kritika.751space.ace,
-> #748, evlad>>// mirko pazi metak, hvala slavko
Može i: Mirko pazi zrno. Hvala Slavko, i nastaviše da krune kukuruz...
>> ovuda da caruju mirko i slavko. pravi Kid_bbs_show ...
Već je počelo, po svemu sudeći. Dečica sede po chatu ili igraju sub,
možda oboje u isto vreme, sve je moguće. Počelo je da me nervira,
SysMg-ovi umesto da uozbilje sistem koliko toliko, SezamNjet će uskoro
postati baš kao i svi ostali underground BBS-ovi, s razlikom što neće
biti underground, već under_the_mud ;).
Mislim, stvaarno...
kritika.752mileusna,
-> #741, ljubisha>> 1 648-065 *
>> 2 648-755 *
>> 3 648-587
Od kad ti je ovaj spisak? Ranije je poslat sasvim drugi
raspored za koji je rečeno da nije tačan, a prema mojim nekim
'istraživanjima'(pre dva-tri meseca) raspored nodova se razlikuje
i od ovog tvog.
kritika.763biber,
-> #741, ljubisha>> 14 648-428
Ovo nije Sezamov telefon. Javlja se neko glasom :)
kritika.764l.tanja,
-> #763, biber.> >> 14 648-428
.>
.> Ovo nije Sezamov telefon. Javlja se neko glasom :)
I meni se ovo sinoc desilo ... veoma iznerviran glas.
kritika.765ljubisha,
-> #764, l.tanja> .> >> 14 648-428
> .> Ovo nije Sezamov telefon. Javlja se neko glasom :)
> I meni se ovo sinoc desilo ... veoma iznerviran glas.
Pa dobro, ne sme čovek da pogreši. :)) Zar vam nije bilo sumnivo da
nigde nema osnovnog broja 648-422? E to je taj telefon na nodu 14.
kritika.766l.tanja,
-> #765, ljubisha.> Pa dobro, ne sme covek da pogresi. :)) Zar vam nije bilo sumnivo da
.> nigde nema osnovnog broja 648-422? E to je taj telefon na nodu 14.
A sad lepo zovi coveka da mu kazes sta si uradio ;)))))
kritika.768mmtosic,
-> #766, l.tanja> .> Pa dobro, ne sme covek da pogresi. :)) Zar vam nije bilo sumnivo da
> .> nigde nema osnovnog broja 648-422? E to je taj telefon na nodu 14.
>
> A sad lepo zovi coveka da mu kazes sta si uradio ;)))))
Za `kaznu' - da bude dobar sledeći mesec dana, inače ćemo mi pozvati
`čoveka' i odati mu tajnu iznenadne popularnosti njegovog broja. ;)
kritika.769johnnya,
Ajde i ja malo da se žalim, šta ćete, do sada sam imao sreće :)
» cd www
windows\net\www» dir
windows\net\www\*.*
------------------
...
na16v10.zip 808k Net Attache Pro v1.00 - Off Web Page Reader (16 bit)
...
windows\net\www» dow na16v10.zip
Priprema za slanje...
Datoteka na16v10.zip, 20480 bytes, protokol Zmodem, vreme 0:00:13.
Spremni za download (dn)?
Prenos uspešan.
windows\net\www» dow na16v10.zip &
na16v10.zip --> Pad
Pad» dir
na16v10.zip 512
kritika.770dzakic,
-> #769, johnnya> Pad» dir
> na16v10.zip 512
U toku popodneva je spletom okolnosti u jednom trenutku ponestalo mesta na
disku na kome se datoteke privremeno smeštaju pre prenossa. Ubrzo je sve
ponovo došlo na svoje mesto. Nadam se da nije bilo većih neprijatnosti.
kritika.771sall,
Kada pola sata vrtis 648 422 da bi ostavio jedan bedni oglas ,
koji je usto jos i hitan , veoma se razocaras kada ti sistem
od 100 puta koliko si pozvao 50 zvoni u prazno .
Kada najzad dobijes vezu i ako veza ne pukne , pucice sigurno
kada krenes da ostavis svoj bedni oglascic (danas na nodovima
7 ,12,13,14 veza puca posle SNIMI PORUKU ...)
Onda jos pola sata okretanja i jos 50 zvonjenja u prazno ...
Onda odustanes od pokusaja da ostavis svoj oglas,
posle 5 6 izbacivanja sa veze, i vrtis novih pola sata da bi
skinuo mail , kada (ne zaboravite zvonjavu u prazno koja i
dalje daje atmosferu celoj prici) najzad dobijes zezam
(pardon Sezam , mada bi slobodno bez bojazni da se neko
pobuni mogli da promenite ime u zezam (korisnike)) veza ti
pukne kad krenes u poduhvat skidanja svog PAD a ...
I tako prodje celo pre podne ... i potrosis 1,5 dinara
APSOLUTNO BEZ RAZLOGA I OBAVLJENOG POSLA
(1,5 dinara puta 30 = 45 dinara SAMO NA ZEZANJE sa ZsEZAMOM pod
uslovom da nikada ne ostavis svoj oglas ...jer ne racunamo
poslepodnevno SYSTEM ERROR )
Ima jos mnogo da se pise , ali da ne bih izgubio ceo dan na
zezanje onda je ovde kraj .
Zaista mi je zao sto ce ovde ostati samo oni sa najcvrsim
zivcima i sa puno vremena za beskrajno okretanje broja 648422
( a zna se da su to veoma mladi ljudi).
Razocaran pre svega !
P.S. - Bolje da ovaj (i svaki) sistem ima 5 ispravnih nego
15 slogiranih nodova , bolje da nema SUB a dok se ne resi
pitanje ne javljajucih nodova i malog broja linija , bolje da
Vi razmislite kakve korisnike dobijate a kakve gubite ovakvom
politikom .
PP.S.
Zao mi je jer mi je stalo do ovog sistema , koji je kult
sistem jos od 1990 godine , zao mi je jer je ocigledno da
ljudima koji vode sistem nije do kvalitetnog sistema , sa
kvalitetnim konferencijama i korisnicima , vec iskljucivo
do broja uplacenih pretplata .
Zao mi je jer cu , i pored mnogo volje i nostalgije , i
preko svoje volje uskoro morati da predjem na neki drugi
sistem , ne iz osvete obesti ili neceg slicnog , vec
isklucivo zbog manjka vremena i zelje da normalno radim
na i sa sistemom na koji primam mail .
Sall
kritika.773cnenad,
-> #770, dzakic=> U toku popodneva je spletom okolnosti u jednom trenutku ponestalo mesta na
=> disku na kome se datoteke privremeno smeštaju pre prenossa. Ubrzo je sve
Da li je taj nesrećan slučaj mogao da utiče na ovo:
Pon 11.11.96 18:31 - Node 12
Nakon uspostavljanja veze sam pokupio nove poruke među kojima je bila i
jedna privatna. Nakon učitavanja poruka dobio sam ceo PAD u jednoj
privatnoj poruci u SDW-u. Problem je napravilo "zanožje" privatne poruke
koja je bila prva u PAD-u. Ispred crtica je nekako uleteo znak T i sve
poremetio jer to SDW nije protumačio kao kraj poruke.
Dakle, evo isečak iz TEXTPAD/NET*.* kako je dobijen sa SEZAM-a.
T-------------------------------------------35654---
Imaš li ideju odakle uskoči slovo T ?
kritika.774mmtosic,
-> #720, nenad (nenad -> vimm)
> > Dakle, evo za mmtosic-a i ostale zainteresovane, legendarne
> > wizard-ove oproštajne poruke posle koje je 'napustio' SezamNet
> > i postao Administrator na tom istom sistemu:
> Nije mi jasno šta vam je u toj poruci toliko zanimljivo. Jeste
> da ona predstavlja jedno svedočanstvo o tome kako je sistem onda
> radio, ali ne mnogo više od toga, a vi ovo šaljete već treći ili
> četvrti put..?
Što se mene tiče (a izgleda da me se tiče), u ovoj tvojoj poruci je
zanimljivo to što se iz nje vidi, kako si se ti ponašao u vreme kad
si bio `samo' korisnik. Interesantno je to, što su u to vreme (a to
vreme je vreme rada sistema sa dragisha-inim softverom) čak i
primedbe jednog, i vrlo i jako, nezadovoljnog korisnika na (ne)rad
sistema, bile javno dostupne korisnicima usluga sistema. Negdašnji
Sysadm (= dragisha) nije koristio svoje mogućnosti, da javno napisane
primedbe poništi. Koliko se sećam, ti si tada, kao i velika većina
drugih korisnika sistema, imao status običnog (= ne povlašćenog)
korisnika, pa činjenica, da je tvoja poruka u kojoj upravnika sistema
(= valex) pozivaš da umesto dragisha-inog softvera uzme baš onaj na
kome si ti radio na svom (`Sex' ?) BBS-u sa dzakic-evim softverom
ostala na sistemu, govori kako o kulturi negdašnjeg SysAdm-a, tako i
o njegovom nediskutabilnom uvažavanju i poštovanju svih, pa i onih
kritički, i jako i vrlo, nastrojenih korisnika.
Sad posle 10-ak meseci od tada, nakon što je tvoj predlog iz poruke
bio prihvaćen i što si postao SysAdm na SezamNet-u (a i ko bi drugi
obzirom da je predmetni softver radio samo na tvom BBS-u), `skromno'
kažeš da ta tvoja poruka ``predstavlja jedno svedočanstvo o tome kako
je sistem onda radio''. E vidiš, mnogi ne misle tako. Npr., ja sam
mislio (a i sad tako mislim), da se u slučaju tvoje poruke radilo o
poruci jednog ambicioznog korisnika kome se nije svidela `promocija'
konkurentskog softvera, i koji to svoje nezadovoljstvo nije bio u
stanju (a možda to nije ni hteo?) ni da prikrije.
No, nije važno šta ja mislim, pa da se vratim na ono što ti misliš.
Dakle, ti kažeš da je tvoja poruka `svedočanstvo' jednog vremena!
Nameće se `sitno' pitanje - kako se to to spoznaje da je jedna poruka
`svedočanstvo', a da je druga poruka zlonamerna podmetačina ili nešto
tome slično? U vezi sa tim da te pitam i sledeće - kad neki korisnici
SezamNet-a, sad i ovde, iznose svoje nezadovoljstvo u vezi problema
koje imaju u korišćenju sistema, kako ti spoznaješ da se radi o
zlonamernim podmetačinama a ne `svedočanstvima'? Da li te čudi i
brine to što `svedočanstava' o radu sistema više i nema, a ranije ih
je bilo? Nije li ti palo na pamet da se i jedno i drugo može
objasniti samo time, da se ovoga puta radi o primedbama na rad
sistema na kome si ti SysAdm, i da je to jedina razlika? Liči na onu
iz moga sela - u tuđem oku vidi slamku, a u svom grede ne vidi. Ti
poruke koje njihovi autori vide kao `svedočanstva' - prosto poništiš.
Šta to treba da se u poruci napiše kako bi ona ``predstavljala jedno
svedočanstvo o tome kako je sistem (ne)radio'' u vreme kad si ti bio
njegov SysAdm? Reklo bi se da se radi o prvom tj. primarnom pitanju,
zar ne?
Usput, nije mi poznato da je ova tvoja poruka već poslata ``treći ili
četvrti put''. Veoma bi bilo korisno da navedeš dokaz za to. Koliko
se ja sećam, mdave (saradnik dragisha-e tokom rada SezamNet-a pod
njegovim softverom) je jednom prilikom u `razgovoru' sa tobom citirao
deo predmetne poruke sa svojim komentarom na nju, ali se ne sećam da
je tvoja poruka do sada ikad bila ostavljena `gola' tj. sama za sebe.
Naprotiv, verujem da većina korisnika sistema nezna da si se ti ranije
javljao pod korisničkim imenom wizard.
kritika.775mmtosic,
-> #720, nenad (nenad -> vimm)
> Pretpostavljam da ćemo za neki mesec opet da gledamo kako cnenad
> ili lexus za evlada ili budima ("i ostale zainteresovane" ;)
> šalje ponovo tu istu poruku?
Nije isključeno. :( S obzirom na činjenicu da ti uporno i revnosno
poništavaš skoro svaku poruku u kojoj korisnici ukazuju na probleme
koje imaju u korišćenju usluga koje su platili, citiranje tvoje
poruke služi (a i služiće) kao očigledan i vrlo jednostavan dokaz za
to da ti kao SysAdm na SezamNet-u, korisnicima ne dozvoljavaš da imaju
ona prava koja si ti, ne samo imao, nego si ih i `davao' sebi dok si
i sâm bio (samo) korisnik sistema. Radi se o enciklopedijskom
primeru krajnje pogrešnog i neprikladnog ponašanja. Pa će kao takav,
predpostavljam, i dalje biti korišćen.
> Ako vam ponestaje ideja ili su se usta osušila, odmorite malo, ne
> moramo bar da gledamo reprize.
Da li se radi o reprizama ili ne, može valjano biti zaključeno tek
kad za svoju tvrdnju ponudiš dokaze. U međuvremenu, ostaje svakom od
prisutnih da veruje u ono što veruje. Tako ću ja i dalje verovati da
predmetna tvoja poruka do sada nije bila preneta `u celini i bez
komentara' za vreme dok si ti SysAdm na SezamNet-u.
> Bićemo mi tu i za nekoliko meseci, a znamo vrlo dobro da ćete i vi.
Upravo zbog toga i treba da prestaneš sa svojom praksom da brišeš sve
poruke u kojima korisnici pišu o svojim primedbama na rad sistema i
ukazuju na probleme koje imaju u korišćenju usluga koje su platili.
Posebno mi je zanimljivo to, da si ti `pravo na poništavanje poruka'
u ovoj konferenciji `prigrabio' od moderatora, a to je, glavom i
bradom, baš upravnik SezamNet-a. Da li ti to, tako, i njega
onemogućuješ da čita primedbe korisnika na rad sistema kojim
upravlja? Bilo bi logično da on, kao moderator, sâm poništava poruke
ako one nisu `dolične', zar ne? Od oko 50 poništenih poruka u ovoj
konferenciji tokom poslednja 3 meseca, on je poništio samo jednu, dok
si sve ostale poništio ti. Takođe je interesantno i to da tvog imena
u impresumu `Računara' - nema, iako je ovde znano da ti posao
SysAdm-a na SezamNet-u obavljaš zajedno sa dzakic-em, stim što ja
verujem da se dzakic ne bavi poslom `poništavanja' poruka. Mislim da
prethodni SysAdm-ovi u toku ukupnog svog (višegodišnjeg) mandata nisu
poništili toliko poruka, koliko si ti poništio tokom samo 3 poslednja
meseca svog SysAdm-ovanja. Ako misliš da je to normalno, neću te
`ubeđivati' u suprotno. Zaludnim poslom se, uglavnom, ne bavim.
Samo da znaš, ovu i prethodnu poruku sam napisao kako bi
``predstavljala jedno svedočanstvo o tome kako je _SysAdm_ radio
onda'' kad su poruke sa kritikovanjem (ne)rada SezamNet-a bile
poništavane.
kritika.777dzakic,
-> #773, cnenad> Imaš li ideju odakle uskoči slovo T ?
Hm, obzirom da se radi o poruci koja je došla sa euneta i pritom mime
encodovana quoted-printable metodom, izgleda da ona na kraju zaista sadrži
slovo T, ali nije propisno terminisana CR LF parom, tako da se on-line
prikazuje korektno a u pad ode bez novog reda. Ovo je koliko primećujem
jedinstven slučaj, ali problem svakako treba otkloniti što će i biti
urađeno prvom prilikom. Hvala na primedbi.
kritika.778kojot,
Ovo je ludost koliko ovde obrisanih poruka ima!!!
Zar je moguce da pola korisnika ovog sistema samo psuje, pljuje i
piratuje sve zivo i nezivo?
Vuk.
kritika.779neno,
Ne znam da li sam u pravu, ali mrzim STIL computers
Svaki put kad se lepo ulogujem i pri tom ne ugledam reklamu dođe do prekida i
nakon ponovnog logovanja ugledam sta. Već znate.
Da li je u tome problem ili su krive veze koje sa beotelom i eunetom nikad ne
pucaju.
Pozdrav,
Mirko
kritika.780mmtosic,
-> #779, neno> Svaki put kad se lepo ulogujem i pri tom ne ugledam reklamu dođe
> do prekida i nakon ponovnog logovanja ugledam šta. Već znate.
Tek da znaš da nisi jedini sa tom `paranojom'. :( I ja patim od iste
ludosti. :)
Mnogo mi je teško da poverujem da je koincidencija dva događaja koja
si opisao slučajna. Ali, znam i za ono - može da bidne al' ne mora da
znači. ;(
kritika.781space.ace,
-> #779, neno>> Ne znam da li sam u pravu, ali mrzim STIL computers
>> Svaki put kad se lepo ulogujem i pri tom ne ugledam reklamu dođe do
E, pa znate šta, ja ne znam dal' sam ja baksuz ili se dešava i drugima:
Kada se logujem često puštam da mi prođe ceo autoexec, i do sada se
nijednom se nije pojavila reklama (dobro, pojavila se dva-tri puta).
Ali, kada prekinem autoexec u izvršavanju (sa ctrl-x), UVEK mi se
prikaže reklama, i u 85% puca veza :(((. Sad, uvek prekidam autoexec
kad mi pukne veza, da ne gledam ponovo ispis svih konf-i kojih pratim,
pa vi vidite kuda ovaj sistem tone :((((.
Tako se to vrti u krug :).
kritika.782vstan,
-> #778, kojot> Zar je moguce da pola korisnika ovog sistema samo psuje, pljuje
> i piratuje sve zivo i nezivo?
Moguće je. S tom razlikom što je reč o maloj grupi korisnika.
kritika.785vimm,
-> #782, vstan=>> Zar je moguce da pola korisnika ovog sistema samo psuje, pljuje
=>> i piratuje sve zivo i nezivo?
=>
=> Moguće je. S tom razlikom što je reč o maloj grupi korisnika.
Šta je moguće? Da li si pročitao citirani tekst pre nego što si napisao
reply?
Grupa korisnika jeste mala, ali svakog dana u svakom pogledu... sve se
više uvećava ;).
kritika.786mileusna,
-> #777, dzakic>> slovo T, ali nije propisno terminisana CR LF parom, tako da se
>> on-line prikazuje korektno a u pad ode bez novog reda. Ovo je
>> koliko primećujem
Danas u mom textpad-u, poruka je inače stigla iz Kanade.
>> F-------------------------------------------36893---
Inače, izgleda da SOR učitava poruke gledajući dužinu
poruke u zaglavlju iste, tako da je meni samo prijavio
Difference in Size, i sve ostalo je učitao normalno, što se
nije desilo i u SDW-u kod cnenada.
kritika.787lexus,
-> #782, vstan=> Moguće je. S tom razlikom što je reč o maloj grupi korisnika.
Ja nešto nisam primetio takve korisnike :)
Ali, ti vidiš bolje od svih pa ćeš mi reći ko su dotični da
ih ubuduće izbegavam :)
kritika.788mmtosic,
-> #786, mileusna> Inače, izgleda da SOR učitava poruke gledajući dužinu
> poruke u zaglavlju iste, tako da je meni samo prijavio
> Difference in Size, i sve ostalo je učitao normalno, što se
> nije desilo i u SDW-u kod cnenada.
Zavisi od toga kolika je konkretna ``difference in size''. Ako je
poveća, odseca i SOR. (Možeš to da isprobaš, ako ne veruješ. :))
Kad smo već kod ovoga, jel' zna neko neki programčić koji će dati
podatak o tome koliko znakova (karaktera?) ima u fajlu? Naime, sve
više je PGP-ovanih poruka. Pri `dešifrovanju' PGP-ovane poruke dolazi
do razlike u veličini (= dužini koja se meri brojem znakova) u odnosu
na ono što piše u zaglavlju PGP-ovane poruke, tako da je pre unošenja
(dešifrovane) poruke u bazu, potrebno da bude promenjen podatak o
njenoj (novoj) pravoj dužini, kako (duža) poruka ne bi bila odsečena.
kritika.789veca,
-> #771, sall>> Zaista mi je zao sto ce ovde ostati samo oni sa najcvrsim
>> zivcima i sa puno vremena za beskrajno okretanje broja 648422
>> ( a zna se da su to veoma mladi ljudi).
Zahvaljujem na komplimentima :)
Pustiš modem da bira, i radiš nešto korisno (može i beskorisno,
npr. gledaš TV :) ) dok ne dobiješ vezu. Nije valjda da sve vreme
buljiš u ekran čekajući konektovanje? To stvarno možda da
iznervira :)
kritika.790acrnjin,
-> #789, veca>> Nije valjda da sve vreme buljis u ekran cekajuci konektovanje?
>> To stvarno moze da iznervira :)
Eh da.. a narocito moze da iznervira cinjenica da ja svoj 14400 modem
moram da koristim na 2400.. (Sa Proom na 186333 savrseno radi..)..
Naravno, tu je NETova centrala u pitanju, a ne sam NET. Medjutim, kako su
Proovci uspeli da nabave nove linije? Nemojte mi reci da su ekiji obrnuli
stvar.. oni su mogli da pomognu samo u nabavci opreme.. linije su dobili tako
sto su tu i tamo pomalo svrljali po PTT-u - momci imaju petlju, a ovde u
zadnjih mesec dana sve odise nekim mrtvilom.. (Za bezmalo godinu dana od
raspada JEDNO JEDINO krupno poboljsanje - ovaj mail preko EUneta).
ACR
kritika.791cnenad,
-> #777, dzakic=> urađeno prvom prilikom. Hvala na primedbi.
Anytime :)
kritika.792calex,
-> #790, acrnjin║ Eh da.. a narocito moze da iznervira cinjenica da ja svoj 14400 modem
║ moram da koristim na 2400.. (Sa Proom na 186333 savrseno radi..)..
Ë──────────────
Možda smo retko u isto vreme na vezi, poslednjih mesec dana si
uglavnom bio na 14400, ređe na 9600, par puta na 4800 a nikad nisam
video da si na 2400. ;)
║ Proovci uspeli da nabave nove linije? Nemojte mi reci da su ekiji
║ obrnuli stvar.. oni su mogli da pomognu samo u nabavci opreme.. linije
║ su dobili tako sto su tu i tamo pomalo svrljali po PTT-u - momci imaju
Ë──────────────
U pravu si, da bi neko dobio nove linije, koje su _vrlo_ blizu
proverenih EuNet linija, novac ne igra nikakvu ulogu. Dovoljno je da
si lep, mlad i voljan da pomogneš svom sistemu. :) Ni to švrljanje po
PTT-u nema veze sa parama.
kritika.793evlad,
-> #789, veca=- Pustiš modem da bira, i radiš nešto korisno (može i beskorisno,
=- npr. gledaš TV :) ) dok ne dobiješ vezu. Nije valjda da sve vreme
lako je tebi kada si pisac :) možda sročiš odu sezamu za rođendan :)
upravi želim uspeha pri odrađivanju parčeta koda koji će ispraviti nepravdu
i omogućiti nam da se prikaže sysmsg kada sysop odstrani poruku sa sistema.
takođe zahvaljujem se upravi što nas je častila većom kvotom sysmsg-a
na sezamov rođendan. prosto ne mogu da verujem da imam 21 sysmsg :)
kritika.794baker,
Citam poruke u kojima se SezamPro velica u ko zna kakav "bozanstveni"
On-line sistem. Zbog toga resim da se i tamo pretplatim. Evo posle
mesec dana upotrebe resio sam da ga batalim, jer tamo nesto
nedostaje, a to je "dusa". Tamo je sve kratko i jasno DA NE, KAKO
TAKO, GDE TAMO itd..
Nemogu ni da pridju ovom sistemu ni na sto metara...:)
..
kritika.795acrnjin,
-> #794, baker>> jer tamo nesto nedostaje, a to je "dusa". Tamo je sve kratko i jasno
Da, fali mu jedno socno pljuvanje korisnika zbog potpisa, masovno brisanje
poruka iz konferencija, socno prepucavanje korisnika i uprave, izlivi u
pojedinim konferencijama - sve sto cini dobar On-line sistem.
ACR
kritika.796lexus,
Vidim da ste našli za shodno da nas obavestite o današnjem
zvonjenju u prazno koje je trajalo nekih 3 sata...
Hvala :)
kritika.798ljubisha,
-> #796, lexus> Vidim da ste našli za shodno da nas obavestite o današnjem
> zvonjenju u prazno koje je trajalo nekih 3 sata...
E, nemoj, ajde da ih zamolimo da nam daju spisak pojedinačnih nodova
ako nije poslovna tajna. Jeste da ih znamo ali se raspored nodova opet
promenio. Onaj moj spisak više nije aktuelan i za sada sam provalio da je
nod 7 -> 10 a nod 8 -> 12.