SEZAMNET

15 Jan 1996 - 23 Dec 1996

Topics

  1. obavestenja (84)
  2. pitanja (3810)
  3. problemi (2431)
  4. predlozi (850)
  5. konferencije (28)
  6. fajlovi (242)
  7. olr (734)
  8. vote (24)
  9. kritika (799)
  10. razno (963)
  11. unknown (35)

Messages - kritika

kritika.625 mmtosic, -> #567, mmarkovic
> Naravno, pokušali smo prvo da ukažemo na probleme i > da ostanemo. Nije uspelo. Izgleda da _ukazivanje na probleme_ i _ostajanje_ nisu kompatibilni.
kritika.626 mmtosic, -> #579, veca
> >> A da upišeš jogu? ;))) > > Ali onda komunicira samo sa sobom ;) ništa kompjuteri, ništa > sezamovke ;) A sezamovci? Zaboravljaš da ima onih koji preferiraju sezamovce? :( P.S. Ne mislim samo na one iz `suprotnog polnog tabora'. :) Živimo u vreme dominacije `Slobode' i emancip(ic)ovanih.
kritika.627 mmtosic, -> #580, veca
> Od kad su počeli sa pretumbavanjem centrala i uvođenjem > novih, izgleda da su nešto žešće poremetili (vidiš da promene ili > barem pokušaji promene na bolje nisu boljka samo NET-a :) ). Upućeni kažu da `nova tranzitna centrala 011' čije su puštanje u rad već nekoliko puta proslavili - ne radi. :( Stoga svaki čas privezuju centrale iz unutrašnjosti na novije (beo)gradske centrale. Ovo što dobijamo pri povezivanju sa Sezamima je samo vrh ledenog brega nevolja koje telefonski pretplatnici imaju. Moj telefon se već 4 meseca odazina na pozive upućene u Kelebiju (024)789-***. :) Evo prekjuče zove čovek iz Novog Sada traži Tranšped u Kelebiji, kad ono nađe mene. Lepo se ispričasmo, ali nema nikoga u Pošti ko će priznati da je to moguće da zove čovek iz Novog Sada Kelebiju a dobije Mirijevo. :( Kod nas ništa nije nemoguće. Pogotovu u godinama `jubijeja' i izbora. > Izvinjavam se na dužini, ali čisto da se vidi kako je problem u > ovom sistemu, (i sistemu uopšte) i parama iliti nedostatku istih, > a ne u vlasnicima. Čekaj, ima nešto trulo u ovoj tvojoj rečenici. :) Kako to - problem je `u sistemu' i `nedostatku' para, a ne u vlasnicima? Pa, valjda, vlasnik ne ispunjava obaveze prema pretplatnicima. Možda, zato što nema para, pošto ih je potrošio na nešto drugo. Pošto si i ti korisnik usluga sistema, zašto ti smeta što neki drugi korisnici usluga traže od vlasnika da dovede u funkciju one usluge koje im je prodao. > Jer, ako je i pod bivšim vlasnicima, koji sada > vode jedan dobar i stabilan sistem, ovde škripelo, onda nije > problem u administratorima i upravi, ili barem ne najveći > problem, ne kažem da su bezgrešni i da ne mogu oni da zabrljaju > ;) ali generalno nije problem samo u njima. Trebalo bi da ponudiš svoje mišljenje o tome gde je problem. :) Do sada samo pričaš drugima gde nije. A većinu interesuje gde jeste. Neću se vraćati na detalje iz poruke zzivotic-a o tome šta ih je navelo da raskinu ugovor sa vlasnikom ovog BBS-a, ali jedno se ne može preskočiti, a to je da su oni tvrdili da vlasnik ne izdvaja skoro ništa za dovođenje sistema na nivo funkcionalnosti koji je neophodan da bi korisnicima bilo pružano ono što im je prodato. Dakle, oni su odavde otišli jer bez para nisu mogli da održavaju usluge sisteme, a vlasnik im nije davao para. Činjenica da je SezamPro tokom ove godine postao sistem sa kojim se SezamNet više nikako ne može uporediti (pripadaju različitim kategorijama) govori u prilog toga da je njihova dijagnoza bila sasvim ispravna. Podsećam te da je u poruci jednog od ljudi koji je `član posade' SezamNet-a bez uvijanja rečeno da je problem u hardveru i da onom ko je za to kriv ne mogu ništa. (Namerno neću da citiram izvode iz poruka da ne ispadne da sam se okomio na `izjavioca'; ima on zbog toga što je rekao dosta problema i bez mene.) Mislim da treba da razgovaramo prostije (ali ne `prosto' :)). Mi smo kupci nekih usluga. Imamo problema u korišćenju tih usluga, a i sa kvalitetom robe koju smo kupili. Žalimo se pre svega `prodavcima' i `upravnicima' pojedinih službi i sektora. Do upravnika `robne kuće' i vlasnika `robne kuće' nismo još stigli. Svi putevi vode do vlasnika i upravnika pošto su kod njih ključevi od kase u koju se slivaju prihodi od nas korisnika. Navodni `sukob' između korisnika i moderatora odnosno sysadm-a je samo prvi sukob i malog je intenziteta i on neće dovesti do bitnih promena na sistemu. Zato je i sasvim nepotrebna podela na tzv. zaštitnike i razbijače sistema, pošto se lako vidi da je sistem sa stanjem u kome je, osuđen na nestajanje. Tako proizilazi da se baš oni koji negoduju bore za njegovo preživljavanje dok se oni koji status quo brane, ustvaru zalažu za njegovo nestajanje.
kritika.628 mmtosic, -> #608, corto
> Veco, da li to znaci da ti IMAS stare konferencije ?! :) Izvinjavam se što se mešam, ali mislim da će biti koristi. :) Svojevremeno sam se nudio da poš'ljem neke od nedostajućih tomova (neke sam i posl'o) ali mi je sysadm rekao da oni od takvih zbirki nemaju koristi, jer u njima nedostaju mnoge stvari da bi mogle da budu `okačene' na sistem. Stoga mi je preporučeno da to više ne gore-tovarim. :) Naravno, tačno je to što kaže sysadm. Jedino što za ljude iz sela nije baš pojmljivo to da je bolje ništa nego išta. :( P.S. Malo se šalim. Jasno je, naime, da se sysadm nada da će to što im se zagubilo - naći, te da neće morati da rade posao od početka. :)
kritika.629 mmtosic, -> #581, veca
> Ja oba sezama smatram za svoje :) Oba sistema su ti ravnopravna, samo je SezamNet ravnopravniji. :)
kritika.630 mmtosic, -> #582, veca
> Dižem ruke od svega, uživajte u svojim negativnim vibracijama, a > ja odoh da uživam u nekim drugim stvarima ;) Nemoj. :) Dok budemo galamili, znači ima nade. Kad zaćutimo biće to znak da smo digli ruke. Naše primedbe mogu biti iskorišćene da `onome ko je za sve kriv, a kome ne mogu ništa' pokažu da se narod buni te da treba da popušta. :)
kritika.632 superhik, -> #613, calex
=:> Gde je izvinjenje? ;) i 20 sklekova ;)
kritika.633 djcorto, -> #627, mmtosic
> korisnik usluga sistema, zasto ti smeta sto neki drugi > korisnici usluga traze od vlasnika da dovede u funkciju one > usluge koje im je prodao. Problem je u tome, kao sto si kasnije u poruci lepo primetio, sto uprava sisema i vlasnici sistema nisu iste osobe. > Zato je i sasvim nepotrebna podela na tzv. zastitnike i > razbijace sistema, Sasvim tacno. > posto se lako vidi da je sistem sa stanjem u > kome je, osuden na nestajanje. Tako proizilazi da se bas oni > koji negoduju bore za njegovo prezivljavanje dok se oni koji > status quo brane, ustvaru zalazu za njegovo nestajanje. Donekle tacno :) Naime, NEGODOVANJE ima razne oblike, i smatram da "napadi" na moderatore i slicne "akcije" isticanja gresaka nemaju pozitivan rezultat. Ne primecujem da ovde iko brani status quo - mozda su oni koji su pomirljiviji vise upoznati sa nekim unutrasnjim detaljima, manje nervozni, i imaju vise vere u opstanak sistema ? :)
kritika.634 ilazarevic, -> #624, spantic
> Ma problem je nastao kada je max.headrum nastupio u jednoj > fantazi avanturi kao računarski generisan lik. E to je već > bilo mnogo. Vidiš, to sam zaboravio :) Dakle, dopuna pravila je da nema računarski generisanih likova, samohodnih bljuvača eksera koji govore i sličnih elementarnih nepogoda.
kritika.635 vimm, -> #609, corto
=> Da znas :( Ja zanemarih nasu lepu civilizaciju trudeci se da malo => odobrovoljim ljude, ali ne vredi. Civilizacija nije zapostavljena i sasvim lepo funkcioniše :) => Vracam se na svoje radne zadatke ;) Stekao sam utisak da je tvoj (i još nekih) boravak ovde takođe bio 'radni zadatak' ;) Vladimir
kritika.636 mikis, -> #483, cnenad
+> Zaradi ih. Bojim se da nisam spreman da ih zarađujem na takav način.
kritika.637 mikis, -> #506, inferno
+> čita Računare taj će ih čitati, a ja koji nikad nisam kupio +> ni jedan broj Računara (niti bilo kog drugog časopisa o +> kompjuterima) ne verujem da ću ih kupiti zbog opisa nekog +> programa koga mogu da provalim kad ga dobijem? Vidi, tebi svaka čast ako možeš da provališ za jedno popodne kako se povezuje na internet (moram priznati da je meni trebalo mnooogo više), ali ima i onih koji iz raznoraznr razloga to ne mogu. Slažem se da bi neki FAQ na tu temu dobro došao, ali smatram i da je vrlo pametna investicija uložiti 20-ak dinara da se dobije kompletno uputstvo, detaljno sažvakano i ilustrovano. Ako neko smatra da i to previše...
kritika.638 mikis, -> #543, calex
+>║ Usvojeno jednoglasno ! A kad se nakupi dosta materijala i obezbedi +>║ prostor, moze se razmisljati i o direktorijumu. Ima tu i "elektronskih +> Ë────────────── +> +> Prvo morate i mene da ubedite. ;> Man'te njega, ja sam bliži (i potkupljiviji ;>> )
kritika.639 mikis, -> #617, nmaletic
+> Pohvala za sredjene direktorijume. Nadam se da je ovo samo početak +> nečeg stvarno dobrog i korisnog na Sezamu. Zahvaljujem(o), i izvinjavamo se što nije bilo izvinjenja zato što su se radovi obavljali u toku rada sistema, što je moglo prouzrokovati probleme nekim korisnicima. Takođe, izvinjavam se što svi novi fajlovi nisu pomenuti i u konferenciji - u pitanju su objektivni problemi subjektivne prirode, što će, nadam se, u najskorije vreme biti ispravljeno :)
kritika.640 river, -> #620, mdimitrijevic
> > Ja oba sezama smatram za svoje :) > > Necemo se svadjati, uzimam oba :) Normalno dok se dvoje svađaju treći to koristi. Ajde treći javi se.
kritika.641 river,
Ovo je već nemoguće izdržati. Svakim danom veza se sve teže i teže dobija. Red je da već jednom pokušate da učinite nešto po tom pitanju. Znam ja da nisam prvi koji ovo piše ali uradite barem nešto kada se ovoliko trudimo. MOLIM VAS
kritika.642 dbambi, -> #577, gerber
=> Pa recimo, kada bi stanovitog korisnika postavili za moderatora, => zasigurno bi svaki onaj čiju bi poruku obrisao dobio u mail => objašnjenje od tri 1/2 čaršava u kojem bi mu bilo objašnjeno Koji li je to korisnik, da mi je samo znati :? Bambi
kritika.643 lexus, -> #634, ilazarevic
=> Vidiš, to sam zaboravio :) Dakle, dopuna pravila je da nema => računarski generisanih likova, samohodnih bljuvača eksera koji => govore i sličnih elementarnih nepogoda. A zašto se to ne organizuje u konf. Chat? Jes da bi bilo previše ljudi za ozbiljniju igru, ali bi se izdvojili oni koji to mogu da učine (tj. da ozbiljno pišu svakakve gluposti ;) i onda bi se grupa izdvojila sama od sebe :) Mene sigurno računaj za grupu :)
kritika.644 spantic, -> #606, ilazarevic
> Problem je nastupao u usklađivanju vremena slanja poruka. Nismo uspeli da > se dogovorimo da li treba propisati neko vreme za koje svi treba da napišu Ma problem je nastao kada je max.headrum nastupio u jednoj fantazi avanturi kao računarski generisan lik. E to je već bilo mnogo.
kritika.645 ilazarevic, -> #643, lexus
> A zašto se to ne organizuje u konf. Chat? Zato što hoću da filtriram ljude, da pišu oni koji su zaista zainteresovani. Ako u početku krenemo da se borimo protiv šuma u sopstvenoj avanturi, teško da ćemo daleko dogurati.
kritika.646 madamov, -> #457, acrnjin
> 2.) problem je u tome, kako to da je vreme koje mi je ostalo za danas > manje od vremena koje mi je ostalo za seansu!? Lako se može objasniti situacijom da si Sezam dobio u neko doba pred ponoć, pa ti je vreme za taj poziv "ulazilo" u novi dan. > tu jedino softver moze biti kriv. Možda i ljudi koji ne razmisle pre nego što kritikuju.
kritika.647 sasab, -> #392, acrnjin
> Da li je Pro imao probleme sa losim vezama ili ne, sve je to > sad ad acta, jer su obezbedili 15 novih linija na centrali > 186-xxx sa kojima svi mi imamo sjajne veze... Veoma diskutabilno tvrđenje. Do uvođenja tih novih linija, imao sam solidnu vezu: 9600 u svako doba, relativno često i 12000 i 14400. Sada na stari broj ne mogu ni da se zakačim ako ne stavim ĐN0, kada veza pukne posle desetak sekundi, a na 186-xxx izdrži čak i po minut dva. CL modem, zovem iz Niša. Ono ispred N0 je Chr(92). YUSCII, šta ćete:) Bogi
kritika.648 dselic, -> #647, sasab
> Sada na stari broj ne mogu ni da se zakačim ako ne stavim ĐN0, kada > veza pukne posle desetak sekundi, a na 186-xxx izdrži čak i po minut > dva. CL modem, zovem iz Niša. Ja sam uspeo da se ukonektujem kad sam forsirao 12000 bps. Dakle, samo otkucaj ats37=10 pre zvanja Pro-a.
kritika.649 corto, -> #635, vimm
> Civilizacija nije zapostavljena i sasvim lepo funkcionise :) Da li ovo da shvatim kao pohvalu civ.savetu ? :) > Stekao sam utisak da je tvoj (i jos nekih) boravak ovde takode > bio 'radni zadatak' ;) Tumaci kako hoces i kako ti odgovara.
kritika.650 dzakic, -> #457, acrnjin
> 2.) problem je u tome, kako to da je vreme koje mi je ostalo za > danas manje od vremena koje mi je ostalo za seansu!? U trenutku kada si se ulogovao jedan acrnjin je već bio na vezi. U takvim situacijama se postojećem prekida veza a ti se uspešno prijavljuješ na sistem. Usled toga je i razlika u vremenu koje je preostalo za taj dan, jer je tvoj prethodnik na vezi bio 4 minuta. Iz logova se vidi da ste jedan drugom par puta prekidali vezu što ukazuje da si nekome dao šifru ili da modem u prethodnoj seansi nije ukapirao da je veza prekinuta.
kritika.652 mileusna, -> #394, dzakic
=> Ukupno za danas je ostalo: 14 min 42 sec. => prevazisli ste svaku meru, gospodo.. >> >> Nemoj drugima davati svoju šifru i sve će biti u redu. Hm, meni se čini da se ovde mislilo na to, kako je do kraja seanse ostalo 18 minuta, a još 14 ukupno za rad. Zar ne bi trebalo onda i da do kraja seanse javlja da je ostalo 14 minuta? Sad, nisam ja poslao poruku, al' eto, nagađam šta je pisac hteo da kaže. ;) >> <> Na vezi: 11 min 40 sec. Do kraja: 18 min 20 sec. >> <> Ukupno za danas je ostalo: 14 min 42 sec.
kritika.653 vimm, -> #649, corto
=>> Stekao sam utisak da je tvoj (i jos nekih) boravak ovde takode =>> bio 'radni zadatak' ;) => Tumaci kako hoces i kako ti odgovara. Ne bih da bude baš kako meni odgovara ;). Ja sam za dogovor, jer dogovor kuću gradi, a to bi odgovaralo i još nekom :)
kritika.654 kostja, -> #434, veca
=> uclanila. Uputstvo sam dobila nakon par meseci i nisam ga ni => otvorila, sem na onom mestu gde se pominje moje ime ;) jer sam Srecnice! Ja sam na svoje uputsvo cekao ko na kcerkicu:)
kritika.655 nikola.s, -> #3107, alec
> Pa dajte ljudi, 20din mesecno svarno je dzabe.To sto se tice > manje pretplate misim da ne treba uvoditi jer svako moze da > priusti sebi 20din mesecno. Za mene koji na ovaj sistem gledam kao konferencijski, povecanje cene od 100 % , bez ikakvih poboljsanja je vise nego neobjasnjivo. pozdrav, Nikola R.S.F.C.
kritika.656 cnenad, -> #557, calex
=> osnovu čega bar deo tog zarađenog nije pripao i BIGZ-u? Nije imao baš To pitanje bih postavio onima koji su vodili pregovore kod secesije (kad bih znao koji su)
kritika.657 cnenad, -> #569, vlad
=> mislim da ih ovako neces(mo) resiti cak i ako su stvarno toliko veliki Kako ćete ih, i što je još bitnije kada rešiti ? => komunikacioni program samo zbog telnet-a. Tesko mi je da se odreknem TM-a, Onda zaboravi na telnet.
kritika.658 cnenad, -> #589, kostja
=> "makemail" sam prihvatio i podrzao da se i ovde pojavi, ali poredjenje => radi poredjenja su glupa. Naravno, samo što neki ne mogu nikako da shvate da se više ništa sa PRO-om ne može porediti a kamoli ga dostići.
kritika.659 cnenad, -> #636, mikis
=> Bojim se da nisam spreman da ih zarađujem na takav način. Ali si naravno spreman da ih primiš na poklon ili kao pomoć ? E vidiš, kad počneš da radiš na "takav način" koji spominješ i na koji trenutno nisi spreman postoji velika šansa da i dobiješ koju paricu. ;>
kritika.660 cnenad, -> #583, veca
=> Moliću lepo, gde sam ja ovo, pa još zdušno, branila? U prethodnoj poruci na koju si od mene dobila reply.
kritika.661 cnenad, -> #541, djcorto
=> Zato sto su ovde izgubljene, kako i zasto ne znam, koliko se => secam bese to u vreme raznih prevrata i pretumbacije i Prvo odluči jesu li ili nisu izgubljene pošto si u drugoj poruci naveo kako su ipak sve tu samo, ali avaj nema samo nekih, preciznije SEZAM.
kritika.662 cnenad, -> #580, veca
=> novih, izgleda da su nešto žešće poremetili (vidiš da promene ili => barem pokušaji promene na bolje nisu boljka samo NET-a :) ). Problem je što ovde nema čak ni pokušaja promene na bolje. => A evo da te malo podsetim i kako je bilo, letimičam pogled po => staroj bazi :) Nema potrebe, poznato je zašto sistem nije održavan i polako ali sigurno je došlo do rasula. No kad već kopaš i to veoma uspešno :) evo i za tebe nešto shodno napred navedenom: =============================== 2.172 SEZAM.9:pitanja bojt, 07.12.95. 10:17, 689 chr Odgovor na 2.170, shootman, 07.12.Čet 08:30 --------------------------------------------------------- Ne bih komentarisao ostatak poruke (u kojoj, pored detektivskog pristupa, ima i elemenata vidovitosti), ali me je posebno iziritiralo sledeće: >> Poenta poruke je da ovaj SEZAM stagnira i da se nikakav napredak >> ne može učiniti jer BIGZ vrši opstrukciju svih pokušaja da se >> ovaj sistem osavremeni. >> Da li je baš tako ? Nesporna je činjenica da još od proleća BIGZ, koji uzima pare od pretplate, nije uplatio ni _kinte_ ni moderatorima ni, što je posebno važno , *suvlasnicima* SEZAM-a. I tu je kraj priče. Možemo mi da budemo prijatelji i sa zz-om, dejanr-om i gremlinom, ali to ne znači da zbog toga treba da zatvaramo oči pred potpuno očiglednim stvarima. ----------------------------------------------- 2.172 --- Nova Uprava i ljudi su tu i vode ovaj sistem. Porediti staru i novu ekipu je besmisleno. Sadašnja ekipa ima odrešene ruke i pare da vodi sistem dalje, samo mi nije jasno zašto to ne čini odnosno čini na vidljivo neodgovarajući i nezadovoljavajući način, uz do sada veoma prevelik broj obećanja koja su data a nisu ostvarena. Avaj i nažalost od pre četiri meseca je počeo kružiti trač na osnovu informacija izvora bliskog upravi (da, ima svugde doušnika) NAPOMINJEMcrticaKURZIV "TRAČ" da će ovaj sistem raditi još pola godine. Na osnovu svega što se događa i ostatka od dva meseca imam gadan osećaj da će tako i biti. A ne bih voleo niti želim.
kritika.663 cnenad, -> #575, dr.grba
=> Nažalost, vreme mi ne dozvoljava da surfujem po starim porukama i => vadim primere, kao što ima ljudi koji to vole da rade. U slučaju da Pažljivo pročitaj ceo tvoj citat u odgovoru na moju poruku i dok ne uradiš ono što treba da uradiš ne šalji više ovakve poruke. Upotrebi prosto: co re cnenad /a > Pored ovoga ne zaboravi da se ovde radi o razgovoru u pisanoj formi koji po svojoj definiciji ne trpi podsećanja, prisećanja, utiske i tome slične `argumente'. Rekla-kazala ne prolazi. Najveći broj ljudi koji "vade primere" tim činom pokazuju da cene i sagovornika i širi 'auditorijum' koji 'iz prikrajka' prati razgovor dok ti ovim pokazuješ da ceniš samo sebe i svoje sećanje. Ne sećam se da si skoro ugradio FLASH memorije pa da ti se prizna. Bezvredno. => U slučaju da poželiš da ovu poruku iskoristiš za dalju konfrontaciju, => najavljujem ti da si jači i bolji i svakakav jošte i pride, ali da => nažalost ne mogu da se dalje borim. Zahvaljujem na komplimentima, pre svega, ali moram konstatovati da TI ustvari priznaješ da nisi koristio argumente već 'nešto što TI smatraš argumentima' i samim tim moje argumentovane odgovore ovog puta unapred diskvalifikuješ. Hvala Dragane, puno hvala, samo nemoj više, molim te. => Za mnoge druge mi je manje-više svejedno, ali mi je žao što si ti => postao toliko drčan i glasan. Spasi bože moju grešnu dušu, na trenutak => sam imao napad paranoje i pomislio sam da te neko plaća da tako radiš, => kao što sam svojevremeno pomislio da neko potplaćuje diverzije u Ovo je ništa drugo do 'pismeno' podmetanje. Da ti je stvarno stalo, potrudio bi se i preneo citate. No pošto si već pokazao da ne ceniš sagovornika nije ti dosta. Iz samo tebi znanih razloga svoju ružnu sliku koju imaš o meni smeštaš u 'oblandu duhovitosti' kako bi ostale korisnike zavarao a moj pravi i odmereni odgovor unapred prikazao kao "vađenje". > Ali ne, pobogu, ko bi to radio? To bi bilo prosto nemoguće. Žao mi je što si se vidljivo, drastično promenio i postao tih i poslušan :(, što ne liči na tebe ali si ostao elegantno napadan :) Siguran sam, bez napada paranoje, ne sumnjaj u to, da te debelo $ plaćaju da radiš ovo što radiš, ovde gore, u ovoj šugavoj konf., umesto da lepo caruješ u najboljoj konf. svih vremena kao što si to do sada radio. Da šalješ i dalje sjajne priloge u čemu te do sada niko ovde nije prevazišao a nadam se i da neće, osim ako nastaviš da gubiš vreme, ne smanjiš svoju paranoju i nastaviš da slušaš šefa. U pravu si da me neko plaća, svakog 1-og do 3-eg u mesecu u firmi isplaćujemo zarade, samo što ta plata nema nikakve veze sa onim o čemu ti pričaš.
kritika.664 veca, -> #654, kostja
>> Srecnice! Ja sam na svoje uputsvo cekao ko na kcerkicu:) I šta je pre stiglo? :)
kritika.665 veca, -> #626, mmtosic
>> A sezamovci? Zaboravljaš da ima onih koji preferiraju sezamovce? :( Ne zaboravljam, tu sam ;) nego reč je bilo o muškoj personi koliko mi se čini :)
kritika.666 veca, -> #608, corto
>> Veco, da li to znaci da ti IMAS stare konferencije ?! :) Ne sve, naravno. To je ostalo u bazi (i mnogo više od toga, ima negde između 22 i 25 mega) zbog moje neaktivnosti u čitanju poruka, a onda promenih disk i sadržaj starog diska upisah pod DIR-om old, te zaboravih na isti :)
kritika.667 veca, -> #627, mmtosic
>> Čekaj, ima nešto trulo u ovoj tvojoj rečenici. :) Kako to - problem >> je žu sistemu' i žnedostatku' para, a ne u vlasnicima? Pa, valjda, Mislim da sam lepo objasnila, ako nisi razumeo žao mi je, trenutno nisam u prilici da ponovo elaboriram situaciju :) >> korisnik usluga sistema, zašto ti smeta što neki drugi korisnici >> usluga traže od vlasnika da dovede u funkciju one usluge koje im je >> prodao. Smeta? Gde si ti video da mi smeta?! Samo sam navela primer kako je i ranije bilo istih ili sličnih problema, kako bih malo stala u odbranu ovih mladih ljudi koji pokušavaju da vode ovaj sistem. >> Trebalo bi da ponudiš svoje mišljenje o tome gde je problem. :) Do >> sada samo pričaš drugima gde nije. A većinu interesuje gde jeste. >> Dakle, oni su odavde otišli jer bez para nisu mogli da održavaju >> usluge sisteme, a vlasnik im nije davao para. Činjenica da je Eto, sam si odgovorio, a mene si 'optužio' kako je nešto trulo u mojoj rečenici. Dakle, i ovi koji su ostali nemaju dovoljno novaca ... i tako vrtimo se u krug. >> kupci nekih usluga. Imamo problema u korišćenju tih usluga, a i sa >> kvalitetom robe koju smo kupili. Žalimo se pre svega žprodavcima' i Ja imam problema sa pro-om ali se ne žalim. Kad ubodem vezu ok. kad ne, šta da se radi, čitam knjige :) to mi barem nije promašena investicija. Ne kažem da je pretplata na oba sezama promašena investicija, samo stvari tehničke prirode ne uzimam previše k srcu. Jedino loši međuljudski odnosi mogu da me rastuže, mašina za sada ne, kažem za sada, a nadam se da neće u skorije vreme ona biti moj gospodar :) >> njegovo preživljavanje dok se oni koji status quo brane, ustvaru >> zalažu za njegovo nestajanje. Ako misliš da se borim za status quo, grešiš, naprosto sam toleratnija i ne gubim živce zbog ovakvih stvari, ima i gorih, veruj mi, a i tada pokušavam da budem smirena.
kritika.668 veca, -> #630, mmtosic
>> Nemoj. :) Dok budemo galamili, znači ima nade. Kad zaćutimo biće to Ok. samo onda da budemo malo tolerantniji, tj. konstruktivniji.
kritika.669 veca, -> #647, sasab
>>> Da li je Pro imao probleme sa losim vezama ili ne, sve je to >>> sad ad acta, jer su obezbedili 15 novih linija na centrali >> Veoma diskutabilno tvrđenje. Do uvođenja tih novih linija, imao sam >> solidnu vezu: 9600 u svako doba, relativno često i 12000 i 14400. Takođe, a zovem iz bgd-a, ustvari, nekoliko puta dobijem vezu i šumi u beskonačnost, tj. ne mogu modemi da se dogovore, pa tek onda iz petog, šestog, sedmog... :) pokušaja uspem da se ulogujem, a tada mi je veza kao da sam se ulogovala na 300, umesto na 12000 ili 144000.
kritika.670 lexus, -> #658, cnenad
=> Naravno, samo što neki ne mogu nikako da shvate da se više ništa sa => PRO-om ne može porediti a kamoli ga dostići. Kakve veze uopšte ima PRO sa NET-om? Treba gledati da se ovaj sistem stabilizuje, pa onda i poboljša, a ne gledati šta ima na PRO-u. Uzgred, na tvoju poruku odgovaram slučajno, budući da su mi više svi dokurčili sa PRO poredjenjima...
kritika.671 lexus, -> #663, cnenad
=> U pravu si da me neko plaća, svakog 1-og do 3-eg u mesecu u firmi => isplaćujemo zarade, samo što ta plata nema nikakve veze sa onim o => čemu ti pričaš. E nemoj tako, zar nismo baš nas dvojica juče, od jedne firme dobili svako po P166 sa 256MB RAM-a, SCSI magistralom i 2 godine pristupa internetu...
kritika.672 calex, -> #656, cnenad
║ To pitanje bih postavio onima koji su vodili pregovore kod secesije (kad ║ bih znao koji su) Ë────────────── Na to sam potpuno zaboravio. :( Kako mi samo nije palo na pamet da su na tim pregovorima Sezam, BIGZ i klub programera bili vrlo važan detalj. Ako već nemaš normalan odgovor, ugledaj se na ostale pa ostavi exec da prenoći.
kritika.673 calex, -> #659, cnenad
║ Ali si naravno spreman da ih primiš na poklon ili kao pomoć ? E vidiš, ║ kad počneš da radiš na "takav način" koji spominješ i na koji trenutno Ë────────────── Ako neko odluči da meni pokloni novce, pretpostavljam da se slaže sa onim što radim, da mu dogovara moj način rada pa onda ni ja ne bih odbio tako nešto. Da li si ti spreman da radiš na neki "takav način" ako ti isti ne odgovara ali donosi pare?
kritika.674 calex, -> #658, cnenad
║ Naravno, samo što neki ne mogu nikako da shvate da se više ništa sa ║ PRO-om ne može porediti a kamoli ga dostići. Ë────────────── Naravno, sve se može dokazati, samo ako znaš za koga i protiv koga dokazuješ. Meni i dalje nije jasan motiv nekih koji to pokušavaju. Da li su u pitanju neki lični razlozi ili nešto drugo? Ovde se iskopavaju svi mogući problemi, kopa se po starim porukama da bi se dokazalo da nema svrhe ukazivati na iste. Da li je rešenje da za svaki prijavljen problem ovde zak odgovori da je zapisan i da će biti rešen u prvoj narednoj reviziji softvera? Ili svakom ipak poslati mail zahvalnosti što je to primetio i napisati mu kog datuma će to biti rešeno? Ako se radi o profesionalnoj deformaciji primećivanja problema i propusta, kako to da sličnih poruka nema i na pomenutom PRO-u? Kao što sam već napisao, neću da nabrajam šta tamo ne radi kako bi trebalo. Ako nešto primetim, napišem mail onome kome treba pa ako reši, ok, ako ne, pokušam da sam nađem način. U svakom slučaju, ako neko hoće da zna, može da nađe i tamo veliki broj primedbi i problema za koje je obećano da će da budu ispravljeni a nisu ili na koje uopšte nije odgovoreno. Ipak, ovdašnji kritičari tamo nikad nisu pregledavali baze poruka i kopali za nerešenim problemima. Čak ni onda kad su oni bili ti koji su nešto kritikovali a nije im odgovoreno.
kritika.675 ljubisha, -> #674, calex
> nema svrhe ukazivati na iste. Da li je rešenje da za svaki prijavljen > problem ovde zak odgovori da je zapisan i da će biti rešen u prvoj Da ne preterujemo, dovoljno je da se oglasi povodom padanja sistema i ukidanja naloga korisnicima. Nisam za pominjanje PROa ali tamo makar dobijem izvinjenje. > Ako se radi o profesionalnoj deformaciji primećivanja problema i > propusta, kako to da sličnih poruka nema i na pomenutom PRO-u? Kao što > Ipak, ovdašnji kritičari tamo nikad nisu pregledavali baze poruka i > kopali za nerešenim problemima. Čak ni onda kad su oni bili ti koji > su nešto kritikovali a nije im odgovoreno. Kao jedan od prepoznatih mogu da ti kažem da sam se par puta dopisi- vao sa dejanr-om u vezi određenih problema i uvek sam dobio korektan odgo- vor. Uvek. Obaška što tamo za svaki problem dobijemo kratko obaveštenje o čemu se radilo i dali je otklonjeno ili će biti. Ovde se svašta dešavalo, neke probleme sam rešio sa Zakom preko mail-a i čak sam se u konfrerenciji javno izvinuo što sam ih proganjao za komandu koju nisam dobro koristio. Mislim da sam postupio korektno i mislim da bi i oni mogli ponekad tako da nastupe. Još uvek nemam pojmam zašto sam ono veče bio na par sati izbačen sa sistema (ustvari, znam, jer sam page-vao Zaka). Nemam zamerke na softver, ni na uputstvo (odavno sam ovde pa me to ne pogađa ali nije u redu što ga nema), pogotovo na uvođenje QWK-a (svaka ča- st) ali imam na nepouzdanost sistema i nsepremnost uprave da daje obave- štenja o problemima. Zato opet pitam; da li to možda nešto boli?
kritika.676 mdimitrijevic, -> #669, veca
> ulogujem, a tada mi je veza kao da sam se ulogovala na 300, > umesto na 12000 ili 144000. 144000 ? :) Nego, jesi li pokusala da se raspitas o tvom modemu? Mozda bi pomogla neka podesavanja, a mozes i da se raspitas da li neko sa tvoje centrale ima dobru vezu, pad da vidis sta je u pitanju.
kritika.677 cnenad, -> #674, calex
=> problem ovde zak odgovori da je zapisan i da će biti rešen u prvoj => narednoj reviziji softvera? Ili svakom ipak poslati mail zahvalnosti Naravno da to nije rešenje. => Ako se radi o profesionalnoj deformaciji primećivanja problema i => propusta, kako to da sličnih poruka nema i na pomenutom PRO-u? Kao što => sam već napisao, neću da nabrajam šta tamo ne radi kako bi trebalo. Ako I ne trebaš jer ne raspravljamo o PRO-u nego o NET-u. To što neki i dalje umišljaju da je sve po starom, to je već njihov problem. => nešto primetim, napišem mail onome kome treba pa ako reši, ok, ako ne, Tako se i ovde radi. => Ipak, ovdašnji kritičari tamo nikad nisu pregledavali baze poruka i Ovdašnji kritičari najverovatnije postoje jer dosta toga nije bilo a i dalje nije kako treba. U protekla dva meseca je napisano previše poruka i nema potrebe da se ponavljamo. Najsvežiji primer je da radi samo 10 nodova. Ostalo nije potrebno navoditi. Misliš li da sve ovo ne zaslužuje kritiku ?
kritika.678 cnenad, -> #644, spantic
=> >> Srecnice! Ja sam na svoje uputsvo cekao ko na kcerkicu:) => I šta je pre stiglo? :) Druga kćerka ;) ?
kritika.679 budim, -> #508, mmisic
(:) Čudno da se dešava samo određenim userima ;) (:) Meni se desilo svega jednom i to pre više meseci. Zavera snajka... Ja sam pre neki dan prijavljivao mog ortaka na Sezam... Onako, seli zajedno, sve podesili kad ono... I kaže ortak: Jel' se ovo često dešava? Ništa mu nisam rekao... Objasnio sam mu da je to do pošte i tako to... Svaki korisnik koji se pretplati želi ovde komforan rad, a šta mu ovaj sistem pruža? Pucanje veze, ansija, zbrljane padove, tuđe poruke u mailu... Dosta više! Ničije strpljenje nije večno! Neću sada da napišem onaj evergrin :) "vozdra raja", ali verujte da se dosta korisnika verovatno lomi oko toga... poz, budimir
kritika.680 budim, -> #668, veca
(:) Ok. samo onda da budemo malo tolerantniji, tj. konstruktivniji. Pretpostavljam da je po tebi konstruktivna "kritika" na koju sam danas replicirao u drugoj temi ove konferencije?... :> poz, budimir p.s. Kako izgleda TO (t.j. tol. i konstr.)?
kritika.681 budim, -> #494, corto
(:) cini da su pare dobili "na lepe oci" :) Niko pare ne dobija na lepe oči! U suprotnom bi ih ja odavno imao... :) poz, budimir
kritika.682 sale.car, -> #676, mdimitrijevic
Md> 144000 ? :) Nego, jesi li pokusala da se raspitas o tvom Md> modemu? Mozda bi pomogla neka podesavanja, a mozes i da se raspitas da Md> li neko sa tvoje centrale ima dobru vezu, pad da vidis sta je u pitanju. Ovde fali gomila smileova !!! :))))))))))))))))))) AAA :) ... Pozdrav, Sale.Car
kritika.683 sale.car, -> #678, cnenad
=> >> Srecnice! Ja sam na svoje uputsvo cekao ko na kcerkicu:) => I sta je pre stiglo? :) Cn> Druga kcerka ;) ? I sin ;) ... Pozdrav, Sale.Car
kritika.684 lexus, -> #683, sale.car
=> => >> Srecnice! Ja sam na svoje uputsvo cekao ko na kcerkicu:) => => I sta je pre stiglo? :) => Cn> Druga kcerka ;) ? => => I sin ;) A o unučićima da ne govorimo... Samo, uputstva još nema... :) A bilo bi izuzetno korisno. Uzgred, kako pretražiti sve poruke jednog korisnika u celoj konferenciji. Sa npr. find /a lexus se dobija 'ne postoji tema lexus' i slično... I još nešto... Treba mi fajl r113w95y.zip. Spantic ga je negde kačio, ali ne mogu da se setim gde, sve sam pretražio, ali ga ne mogu naći... I koji je svič za find samo kroz poruke sa fajlovima?
kritika.686 inferno, -> #576, dr.grba
Ů│ ˙ Možda je tako, a možda čovek ponekad dobronamerno skreće pažnju na Ů│ ˙ detaljniji opis u Računarima od onog za koji bi imao vremena da ga Ů│ ˙ sam ispiše. Ali kad se radi o problemima za čuje je rešenje potrebna neka sitnica od par koraka i podešavanja.. zašto da ne?
kritika.687 inferno, -> #637, mikis
Ů│ ˙ Vidi, tebi svaka čast ako možeš da provališ za jedno popodne kako se Ů│ ˙ povezuje na internet (moram priznati da je meni trebalo mnooogo više), Ů│ ˙ ali ima i onih koji iz raznoraznr razloga to ne mogu. Slažem se da bi Ů│ ˙ neki FAQ na tu temu dobro došao, ali smatram i da je vrlo pametna Ů│ ˙ investicija uložiti 20-ak dinara da se dobije kompletno uputstvo, Ů│ ˙ detaljno sažvakano i ilustrovano. Ako neko smatra da i to previše... Hvala na čestitakama. Moram malo da se hvalim ;), ali ceo problem oko kačenja na Internet rešio sam u 10-ominutnom razgovoru sa prijateljem koga ovde svi znate kao supers (pozdrav, dotičnom) koji mi je rekao imena 2 programa koji su mi potrebni za kačenje i parametre za "trubu" :). Sve ostalo sam sam provalio. Dakle, kad neko pita da mu se reši problemčić čije bi objašnjenje trajalo 5-6 redova poruke, mislim da je to ok. Naravno druga priča je kad neko traži _uputstvo_, za nešto objašnjenja, korak po korak koja bi oduzela previše nečijeg vremena. Tada sam u potpunosti za varijantu "kupi Računare".
kritika.688 basrak, -> #661, cnenad
> Prvo odluči jesu li ili nisu izgubljene pošto si u drugoj > poruci naveo kako su ipak sve tu samo, ali avaj nema samo > nekih, preciznije SEZAM. Po informacijama koje sam dobio pre nekih mesec dana, Sezam konferencije postoje dok se onih preostalih 10-tak (ima ih nabrojano u nekoj mojoj poruci u ovoj konf) sumnja da su izgubljene u januarskim događanjima. Postoji šansa da je nešto od njih sačuvano na starom serverovom disku, ali tada (pre mesec dana) još nisu stigli da ga pregledaju...
kritika.689 basrak, -> #670, lexus
> Uzgred, na tvoju poruku odgovaram slučajno, budući da su mi > više svi dokurčili sa PRO poredjenjima... A sa čim ćeš da porediš ako ne sa direktnom konkurencijom?
kritika.690 obren, -> #684, lexus
> Uzgred, kako pretražiti sve poruke jednog korisnika u celoj > konferenciji. Sa npr. find /a lexus se dobija 'ne postoji tema > lexus' i slično... conf find * username /a // * znači sve teme, može i konkretno ime teme > I koji je svič za find samo kroz poruke sa fajlovima? conf find ime_teme /a /t Dakle, za FIND važe isti svičevi kao i za READ komandu...
kritika.691 lexus, -> #689, basrak
=> A sa čim ćeš da porediš ako ne sa direktnom konkurencijom? Nećeš ga uopšte porediti, sve dok se ne stabilizuje. Tek kada sistem postane potpuno stabilan, treba ga nadogradjivati, a pritom ga porediti sa konkurencijom i poboljšavati delove u kojima je konkurencija bolja. Uzgred, već nedelju dana nisam dobio ^C, ali zato pet nodova ne radi...
kritika.692 djcorto, -> #684, lexus
> konferenciji. Sa npr. find /a lexus se dobija 'ne postoji tema > lexus' i slicno... find * lexus /a > mogu naci... I koji je svic za find samo kroz poruke sa > fajlovima? /t Mozda nema uputstva, ali ima help ... gde ovo pise :)
kritika.694 kostja, -> #627, mmtosic
=> nevolja koje telefonski pretplatnici imaju. Moj telefon se vec 4 => meseca odazina na pozive upucene u Kelebiju (024)789-***. :) Evo Ha, moj telefon (kad ga uhvati kompleks vise vrednosti) glumi 10 brojeva u Vranju! I to ekskluzivno brojeve 017/22- ... da li da kazem da mi se telefon zove 172-xxx ?
kritika.695 dragosh,
Dok ovo editujem, Sezam se ubija od zvonjenja u prazno !!! Pa dobro ljudi, dokad ? Dokad će Sezam biti pun bugova ?
kritika.696 sale.car, -> #684, lexus
Le> A o unucicima da ne govorimo... Samo, uputstva jos nema... :) Evo ja uskoro zavrsavam Faq o komandama... Bize za dan-dva samo treba Zak da pregleda... ... Pozdrav, Sale.Car
kritika.697 vlad, -> #662, cnenad
> besmisleno. Sadašnja ekipa ima odrešene ruke i pare da vodi sistem Na osnovu cega ovo tako samouvereno? Kamo srece...
kritika.698 johnnya, -> #697, vlad
>>> besmisleno. Sadašnja ekipa ima odrešene ruke i pare da vodi sistem >> >> Na osnovu cega ovo tako samouvereno? Kamo srece... A Valex nešto reče po početku rada SezamNet-a ili ne ? "Naša sudbina, je u našim rukama" ili tako nešto...
kritika.699 cnenad, -> #691, lexus
=> Uzgred, već nedelju dana nisam dobio ^C, ali zato pet nodova => ne radi... Malopre radilo 14 :)
kritika.700 cnenad, -> #692, djcorto
=> Mozda nema uputstva, ali ima help ... gde ovo pise :) I korisnika spremnih da pomognu ali nema knjige.
kritika.702 cnenad, -> #697, vlad
=> Na osnovu cega ovo tako samouvereno? Kamo srece... Vidi pod: reply na 698
kritika.704 cnenad, -> #698, johnnya
=> A Valex nešto reče po početku rada SezamNet-a ili ne ? => "Naša sudbina, je u našim rukama" ili tako nešto... Misliš li na ovo ? (nepotrebno isečeno) ------------- 32.59 SEZAMNET:razno, valex, 20.01.96. 09:43, 1053 chr Kao što i sam pretpostavljaš, pare se ne nalaze. Tačno je da je sistem Sezam bio u finansijskim problemima, tj. da je slabo izdvajano za hardversku podršku, ali govorimo o sistemu čiji su vlasnici bile dve konkurentske kuće. U situaciji kakva je sada, pod vlasništvom samo matičnih časopisa, logično je da oba Sezama (Pro i NET) prosperiraju. ------------- Trenutni zaključak: SEZAM NET stagnira :(
kritika.705 djcorto, -> #700, cnenad
> I korisnika spremnih da pomognu ali nema knjige. Ti se jos nisi dogovorio da uradis onaj FAQ ? :)
kritika.706 mmtosic, -> #679, budim
> Neću sada da napišem onaj evergrin :) "vozdra raja", ali verujte > da se dosta korisnika verovatno lomi oko toga... Često se ovde spominje ta poruka "vozdra raja", pa daj brate, okačite je jednom da i mi drugi saznamo o čemu se tu radi. :)
kritika.707 evlad, -> #671, lexus
­=- E nemoj tako, zar nismo baš nas dvojica juče, od jedne firme dobili ­=- svako po P166 sa 256MB RAM-a, SCSI magistralom i 2 godine pristupa ­=- internetu... ih, a mobtel ;) i to je parče hardwareTA za upgrade sistema, ili trka, tj laki kas za konJkurencijom ...
kritika.709 lexus, -> #706, mmtosic
=> Često se ovde spominje ta poruka "vozdra raja", pa daj brate, => okačite je jednom da i mi drugi saznamo o čemu se tu radi. :) Verovatno ćeš je pronaći komandom find :) find * mdave /a Traži: vozdra raja Ako nije obrisano...
kritika.710 basrak, -> #691, lexus
> Nećeš ga uopšte porediti, sve dok se ne stabilizuje. Tek kada > sistem postane potpuno stabilan, treba ga nadogradjivati, a > pritom ga porediti sa konkurencijom i poboljšavati delove u > kojima je konkurencija bolja. Čardak ni na nebu ni na zemlji? Ne budimo smešni... Jel' sistem radi? Radi. Jel' uzima pare za to? Uzima. Pa onda je sasvim normalno postaviti pitanje kako radi i pri tome ga porediti sa svim živim i neživim koji rade na sličnom principu i nude slične usluge.
kritika.711 kostja, -> #676, mdimitrijevic
=> 144000 ? :) Nego, jesi li pokusala da se raspitas o tvom modemu? Mozda => bi pomogla neka podesavanja, a mozes i da se raspitas da li neko sa tvoje => centrale ima dobru vezu, pad da vidis sta je u pitanju. Ako se ne varam ova lanac diskusije pokrenuo sam je kada sam rekao da nove 186-333 linije ne znace da ce svi imati dobru vezu sa Pro jel sam u 3 nocu tek iz 7 pokusaja uspeo da ostvarim 14.4 sa V42. Dakle, sigurno nije u pitanju Vecin modem.
kritika.712 dzakic, -> #657, cnenad
> => komunikacioni program samo zbog telnet-a. Tesko mi je da se odreknem TM-a, > > Onda zaboravi na telnet. Može i iz telemejta da se telnetuje.
kritika.713 evlad, -> #706, mmtosic
­=- Često se ovde spominje ta poruka "vozdra raja", pa daj brate, okačite ­=- je jednom da i mi drugi saznamo o čemu se tu radi. :) okačiJo mdave ;) onomad ... dakle za one s slabim pamćenjem: co jo sezamnet co re 32.202 (ako poruka ne postoji,u mom sor-u je ;), ko želi da je pročita -> mail)
kritika.714 jevta, -> #712, dzakic
> Može i iz telemejta da se telnetuje. Ako ti nije teško pojasni u uputi ;)
kritika.715 dr.grba, -> #663, cnenad
>> Pažljivo pročitaj ceo tvoj citat u odgovoru na moju poruku i dok ne uradiš >> ono što treba da uradiš ne šalji više ovakve poruke. Upotrebi prosto: >> co re cnenad /a > Pored ovoga ne zaboravi da se ovde radi o razgovoru u >> pisanoj formi koji po svojoj definiciji ne trpi podsećanja, prisećanja, >> utiske i tome slične `argumente'. Rekla-kazala ne prolazi. Evo sveže, u 9.662: >> besmisleno. Sadašnja ekipa ima odrešene ruke i pare da vodi sistem dalje, >> samo mi nije jasno zašto to ne čini odnosno čini na vidljivo >> neodgovarajući i nezadovoljavajući način, uz do sada veoma prevelik broj >> obećanja koja su data a nisu ostvarena. Dakle, sadašnja ekipa ima odrešene ruke i pare da vodi sistem dalje. Da poznaješ prilike, znao bi da nije baš tako kako tvrdiš. Zato, da se ostavimo prazne priče, a? Da ne pričamo da su i tračevi dovoljan argument za tvoje tvrdnje. Ovo govori o ozbiljnosti tvog pristupa kritici koju ulažeš. Prebacivanjem teme na mene, moju poslušnost i potkupljivost, nećeš postići pojačanje argumenata kakvo bi želeo. Ako bude potrebno da pričamo o meni, činićemo to na drugom mestu. Najzad, ja nisam pričao o tebi, već o tvom postupku. Dozvoli da primetim bitnu razliku između te dve postavke. Nema potrebe da raspravljamo dalje. Izvodiš zaključke kakvima si sklon i argumentuješ ih paušalnim ocenama. Kula od karata, Nenade. Nemoj više da se blamiraš, ovo je dovoljno.
kritika.716 dzakic, -> #714, jevta
> > Može i iz telemejta da se telnetuje. > > Ako ti nije teško pojasni u uputi ;) Postoji drajver za OS/2 koji se umeće između TCP/IP i DOS programa tako što DOSu i uopšte celom sistemu predstavi jedan virtuelni port kao modem. Tako komunikacioni program koji radi pod dosom preko fosila (recimo telemate), podesimo da radi sa virtuelnim modemom (recimo COM4) i izdamo mu komandu ATD sezam.co.yu, virtuelni modem vraća telemejtu CONNECT.. i dalje je sve isto kao da se zove pravim modemom. Naravno, da bi sve to radilo treba prethodno da postoji TCP/IP veza. Program se zove VMODEM i dolazi u okviru SIO paketa koji stoji u direktorijumu \OS2, od autora Raymonda Gwina, inače autora poznatog X00 fosila za dos. Čujem da od skoro postoji nešto slično i za windowse, ali ne znam gde se može naći.
kritika.717 lexus, -> #710, basrak
=> Jel' sistem radi? Radi. Trudi se, jadan ;) Kako je radio u prethodnih mesec dana, sad radi savršeno (kuc, kuc) U trenutnoj situaciji odobravam poredjenja sa PRO-om ;) I još nešto: Hoće li neko demantovati ili potvrditi glasine o 60 linija?
kritika.718 vimm, -> #706, mmtosic
=> Često se ovde spominje ta poruka "vozdra raja", pa daj brate, okačite => je jednom da i mi drugi saznamo o čemu se tu radi. :) Čekao sam da neko od mlađih okači ovu poruku, ali oni bi samo da dele savete ;). Dakle, evo za mmtosic-a i ostale zainteresovane, legendarne wizard-ove oproštajne poruke posle koje je 'napustio' SezamNet i postao Administrator na tom istom sistemu: ================================ Sezam/obavestenja:24 Date: Tue, 26 Dec 95 03:18:18 MET 58 line(s) From: wizard Subject: vozdra raja... -------------------------------- Nadam se da ću uspeti da pošaljem ovu poruku. Već nedelju dana ovaj sistem mi prijavljuje da imam nekakvih 5 novih poruka. Na pokušaj da ih pročitam nakon 5 minuta počinje da mi ispisuje sve moje stare privatne poruke negde od oktobra. Kako ne postoji mogućnost da se izvrši čitanje ili listanje poruka od određenog datuma pokušao sam da izlistam poruke sa većim rednim brojem od 15000 (slobodna procena). Nakon 5 ili 10 minuta mirovanja sistem bi se blokirao i izbacivao me sa veze. Smatram da je moje dalje korišćenje mail-a na ovom sitemu onemogućeno i zaista nemam nameru da se više oko toga trudim. Ako neko ne može ovakve probleme da reši za jedan dan neće moći ni za 5. A ako ih ne reši ni nakon 10 dana, ne preostaje ništa drugo nego da se posumnja u njegovu sposobnost. Na ovaj način obaveštavam sve moje prijatelje da mi više ne šalju poštu na ovaj sistem. Poštu mi možete slati na user 'wizard' na SezamPro-u ili na adresu 'wizard@osmeh.fon.bg.ac.yu'. Zbog problema sličnih gore navedenim bio sam u nemogućnosti da učestvujem u radu konferencija i između ostalog da odgovorim na Stanimirovo pominjanje mog imena u vezi BBS-a koji sam vodio i Zakovog softera. Želim samo da kažem da dezinformacije koje neko uporno širi i za koje sam čuo sa više strana nisu tačne i da taj softver radi u mreži i na više nodova bez problema, na isti način na koji je radio i stari Sezamov softver. Iskreno rečeno i ja sam očekivao da će taj softver biti odabran (ili bar razmotren) kao zamena za prethodni iz više razloga, a pre svega zato što sledi koncepciju na koju su ljudi ovde navikli (iste ili slične komande) uz bitna unapređenja (ekranski editor npr.) koja i dan-danas nema ni jedan od ova dva nova sezama i jer je primeren hardveru kojim ovaj sistem raspolaže (programu npr. treba 150K osnovne memorije za rad). Spantic mi je pre nekih nedelju dana rekao da se Dragišin i Zakov softver ne mogu porediti. Tada nisam razumeo zašto tako misli, ali sada mi je već malo jasnije. Odluka o izboru softvera pod kojim će raditi BBS je svakako stvar vlasnika BBS-a, ali uveren sam da je "uprava" mogla da nađe zajednički jezik sa Zakom da njegov program ovde završava posao neko vreme i da mi koji smo platili pretplatu možemo normalno da radimo dok gospoda iz "support team-a" ne smognu snage i pameti da osposobe izabrani softver da radi sa izabranim hardverom. Mogli ste da zamolite i Vlad-a da svoj mailing sistem razvijen u TM skript jeziku stavi na raspolaganje neko vreme dok stvari ne profunkcionišu kako treba. Na kraju, molim "upravu" i/ili "support team" da me pismeno, telefonom ili na neku od gore navedenih adresa obaveste kada ovaj BBS normalno počne da funkcioniše, pod uslovom da se to dogodi pre prve polovine februara kada mi ističe pretplata, kako bih mogao da vidim šta će ovaj sistem da nudi. Žao bi mi bilo da Sezam ovako skonča, žao bi mi bilo da SezamPro ostane bez kakve-takve konkurencije i zbog toga se nadam da će nešto na kraju ipak biti urađeno. Zbog toga ipak doviđenja i puno sreće - trebaće vam. Ja ću biti zadovoljan ako pošaljem ovu poruku. -------------------------------- ----------------------------------------------- 4.743 ---
kritika.719 nenad, -> #716, dzakic
> što DOSu i uopšte celom sistemu predstavi jedan virtuelni port kao modem. Da budemo precizni: 1-16 portova, doduše za dos to je max. 4 porta. :) > Tako komunikacioni program koji radi pod dosom preko fosila (recimo > telemate), podesimo da radi sa virtuelnim modemom (recimo COM4) i izdamo Nije ograničeno samo na programe koji rade preko fosila već važi za sve programe, dakle bilo koji DOS, Windows i native OS/2 komunikacini program. > skoro postoji nešto slično i za windowse, ali ne znam gde se može naći. Zove se ComT, ali radi samo sa "native" Windows programima, znači stari dobri Telemate iz out... Ekvivalent ovom Warp drajveru bi mogao da se napravi samo pod Windows-om NT pošto stari Windowsi, koliko mi je poznato, ne virtuelizuju portove.
kritika.720 nenad, -> #718, vimm
> Dakle, evo za mmtosic-a i ostale zainteresovane, legendarne > wizard-ove oproštajne poruke posle koje je 'napustio' SezamNet i postao > Administrator na tom istom sistemu: Nije mi jasno šta vam je u toj poruci toliko zanimljivo. Jeste da ona predstavlja jedno svedočanstvo o tome kako je sistem onda radio, ali ne mnogo više od toga, a vi ovo šaljete već treći ili četvrti put..? Pretpostavljam da ćemo za neki mesec opet da gledamo kako cnenad ili lexus za evlada ili budima ("i ostale zainteresovane" ;) šalje ponovo tu istu poruku? Ako vam ponestaje ideja ili su se usta osušila, odmorite malo, ne moramo bar da gledamo reprize. Bićemo mi tu i za nekoliko meseci, a znamo vrlo dobro da ćete i vi.
kritika.723 mikis, -> #677, cnenad
+> Najsvežiji primer je da radi samo 10 nodova. Na osnovu čega si to zaključio? Ako misliš na situaciju kada zvoni u prazno, a samo nekoliko ljudi je na vezi, ne zaboravite da su svi modemi vezani u seriju. Kad pozovete Sezam, prvo se pokušava konekcija na nod koji je na broju 648-422, pa ako je on zauzet prebacuje vas na drugi, slobodan nod. Međutim, ako se taj prvi zbinguje (a dešava se, po Marfiju), on će vam zvoniti u prazno, i naravno, neće ni pokušavati da vas prebaci na neki drugi, slobodan nod, pa maar i svih ostalih 14 bili slobodni. Rešenje je da pozovete ponovo, i nadate se da će nekome drugom u tom trenutku zvoniti u prazno, pa će vas prebaciti na slobodan nod, ili da nađete spisak svih tel. brojeva Sezamovih modema pa da pokušavate da dobijete jedan po jedan (nemojte tražiti od mene, već je bilo u konferenciji - potrudite se da ga nađete).
kritika.724 mikis, -> #659, cnenad
+> Ali si naravno spreman da ih primiš na poklon ili kao pomoć ? Zavisi od koga. Onaj ko poklanja obično očekuje nešto za uzvrat...
kritika.725 calex, -> #675, ljubisha
║ Kao jedan od prepoznatih mogu da ti kažem da sam se par puta Ë────────────── ║ koju nisam dobro koristio. Mislim da sam postupio korektno i mislim Ë────────────── Onda si verovatno pogrešio kad si se prepoznao. :) ║ i oni mogli ponekad tako da nastupe. Još uvek nemam pojmam zašto sam ║ ono veče bio na par sati izbačen sa sistema (ustvari, znam, jer sam ║ page-vao Zaka). Ë────────────── Ček, izbačen si jer si page-ovao Zaka ili znaš jer si page-ovao Zaka? ;))
kritika.726 calex, -> #677, cnenad
║ I ne trebaš jer ne raspravljamo o PRO-u nego o NET-u. To što neki i dalje Ë────────────── Naravno, ali se često pominje kako nešto tamo radi kako treba. Kad pomenem mogućnost da napišem šta tamo ne valja, e onda ne može, sad se raspravlja o NET-u. Ako bilo ko pomene PRO, očekujem da i tamo šalje gomilu poruka o greškama i problemima. ║ Najsvežiji primer je da radi samo 10 nodova. Ë────────────── Odakle ti ova informacija? Nekom zvoni u prazno, onda dobije vezu pa pošto je samo troje na istoj, onda rade tri noda? ║ Misliš li da sve ovo ne zaslužuje kritiku ? Ë────────────── Naravno, samo nam se definicija te reči razlikuje.
kritika.727 calex, -> #679, budim
║ Neću sada da napišem onaj evergrin :) "vozdra raja", ali verujte da se ║ dosta korisnika verovatno lomi oko toga... Ë────────────── Nadam se da si sam došao na takvu ideju i da te niko odavde ne sprečava. Što se tih korisnika tiče, možda će posle toga sistem da proradi kako treba. :)
kritika.728 johnnya, -> #723, mikis
>> vezani u seriju. Kad pozovete Sezam, prvo se pokušava konekcija na nod >> koji je na broju 648-422, pa ako je on zauzet prebacuje vas na drugi, >> slobodan nod. Međutim, ako se taj prvi zbinguje (a dešava se, po Hajde neka neko da listu redosleda javljanja nod-ova ! Dakle brojevi su sledeći, traži se redosled... 648-422 648-587 648-899 648-166 648-956 648-755 648-974 648-783 648-065 648-692 648-847 648-638 648-878 648-734 648-029
kritika.729 ljubisha, -> #720, nenad
> Nije mi jasno šta vam je u toj poruci toliko zanimljivo. Jeste da > ona predstavlja jedno svedočanstvo o tome kako je sistem onda > radio, ali ne mnogo više od toga, a vi ovo šaljete već treći ili > četvrti put..? Sedi... Jedan!
kritika.730 ljubisha, -> #725, calex
> Ček, izbačen si jer si page-ovao Zaka ili znaš jer si page-ovao > Zaka? ;)) Izgleda slabo pratiš radnju. :) Zak mi je otkrio tajnu da me je sa sistema izbacila neoprezna spremačica.
kritika.731 lexus,
RE> =============================== RE> 9.721 SEZAMNET:kritika * Ponistio Sysadm RE> lexus, 28.10.96. 09:05, 698 chr RE> Odgovor na 9.720, nenad, 28.10.96. 07:07 RE> --------------------------------------------------------- RE> RE> =============================== RE> 9.722 SEZAMNET:kritika * Ponistio Moderator RE> lexus, 28.10.96. 09:05, 3705 chr RE> Odgovor na 9.718, vimm, 27.10.96. 21:54 RE> --------------------------------------------------------- Poruka 9.722 mi je obrisana ranije, od strane moderatora konferencije i dobio sam sysmsg. A ova druga poruka mi je obrisana naknadno, od strane sysadma, ali nisam dobio sysmsg! Ako mi vec brisete poruke, a pitanje je i zasto ih brisete, onda bih molio za sysmsg. BTW: Cini mi se da se ovo sa nedobijanjem sysmsga kada sysadm brise poruku ne desava svim, vec samo nekolicini korisnika...
kritika.732 calex, -> #728, johnnya
║ Hajde neka neko da listu redosleda javljanja nod-ova ! ║ Dakle brojevi su sledeći, traži se redosled... Ë────────────── Ipak mislim da nema reda nego uređaj u pošti ide na neki sledeći. U principu nije baš pametno koristiti posebne brojeve, osim u slučaju da neki baš neće da se javi jer je nod zbrljan. :)
kritika.733 jevta, -> #716, dzakic
> Raymonda Gwina, inače autora poznatog X00 fosila za dos. Čujem da od > skoro postoji nešto slično i za windowse, ali ne znam gde se može naći. Blagodarim!