olr.105djcorto,
-> #97, alien> '...Ja sam odvec star da bih te pratio u tom pothvatu, ali
> poslusaj moj savijet...'
Buduci OLR ne valja ako ne radi na nasem XTu ;)
Uprkos ;) na kraju prethodne recenice ovo mislim ozbiljno. Jos
malo pa ce i za arhivere trebati Pentium ....
olr.106mpalacios,
Mozda to je bilo vec objasnjeno u ovoj konferenciji. Izvinite,
onda, za ponavljanje pitanja:
* Da li je moguce koristiti SOR 2.3 sa citanje poruka Sezam-
Neta?
* Ako jeste, kako treba da se konfigurise SOR?
olr.107vlad,
-> #106, mpalacios>* Da li je moguce koristiti SOR 2.3 sa citanje poruka Sezam-
> Neta?
Sasvim regularno, kao sto si ga koristio ranije, za (bivsi ili prethodni?
B) ) Sezam.
>* Ako jeste, kako treba da se konfigurise SOR?
Samo instaliraj prema uputstvu, nikakvi konvertori i posebna podesavanja
nisu potrebni.
olr.108guta,
-> #107, vlad#> Samo instaliraj prema uputstvu, nikakvi konvertori i posebna
#> podesavanja nisu potrebni.
Ako izuzmemo dodavanje 'novih' (sa novim brojevima) konferencija u .cfg i
izmena imena PC.PROG.n -> PCPROG.n (isto važi za PC.UTIL.n).
olr.109inferno,
-> #104, bivanisevicŮ│ ˙> Fontovi. Kako stoje podešavanja kad su fontovi u pitanju?
Ů│ ˙
Ů│ ˙ Probao sam sa Courier New CE i Arial CE.
Batali. SDWK.FON je ono što ti treba.
olr.110nenad,
-> #93, guta> Inače, exit_vdm je programče od nekoliko (7) bajtova...
I potrebno ga je koristiti samo za izlazak iz virtualnih mašina
posebnih verzija DOS-a, znači onih komandnih interpretera koji
misle da su primarni shell-ovi i ne žele da prekinu svoj rad
nakon običnog exit. Za gotovo sve normalne situacije običan exit
završava posao. :)
olr.111crncic,
SORu očigledno smetaju veliki brojevi mail poruka. Počeo je da
'brljavi' - napravi exec u kome stoji:
MAIL REPLY -32568
olr.112atech,
-> #111, crncic>
> SORu ocigledno smetaju veliki brojevi mail poruka. Poceo je da
> 'brljavi' - napravi exec u kome stoji:
> MAIL REPLY -32568
Yap, ocigledno je da za broj privatnih poruka definisana
varijabla tipa 'int' sto dovodi do pojave ovih minusa za brojeve
poruka vece od 32768. Na starom sezamu je ocigledno postojalo
ogranicenje broja privatnih poruka. Nema pomoci bez intervencije na
samom sor-u.
poz, Blagoje.
olr.113banga,
-> #112, atech> ogranicenje broja privatnih poruka. Nema pomoci bez
> intervencije na samom sor-u.
Ovo je vrlo utesno.
U medjuvremenu dok neko ne "intervenise" koji OLR da koristim za ovaj
BBS.
Pitanje je za UPRAVU normalno
olr.114miob,
Molim upućene za pomoć oko sledećeg:
Pošto sam odustao od praćenja nekih konferencija, izbrisao sam sve
poruke u njima (koristim SOR 2.30), spakovao bazu i zadovoljno napustio
SOR. Kada sam ga kasnije ponovo startovao, pomenute konferencije su i
dalje bile u spisku (naravno prazne). Editovao sam datoteku sor.cfg i iz
nje izbacio dotične conf-ove. Posle ponovnog startovanja SOR-a,
fantomske prazne konferencije su još uvek na spisku. Ne usuđujem se da
brljam po ostalim fajlovima SOR-a da ne skrljam celu bazu (koju sam
,BTW, jedva skrpio posle svih ovih Velikih i malih praskova). Ima li
leka, ili da zanemarim ovu benignu pojavu ???
olr.115pingvin,
-> #111, crncic:: SORu očigledno smetaju veliki brojevi mail poruka. Počeo je da
:: 'brljavi' - napravi exec u kome stoji:
:: MAIL REPLY -32568
Šta da ti kažem, SDW nema takvih dečjih bolesti... :-)
olr.116fancy,
-> #114, miobŮŢ> Pošto sam odustao od praćenja nekih konferencija, izbrisao sam sve
ŮŢ> poruke u njima (koristim SOR 2.30), spakovao bazu i zadovoljno napustio
ŮŢ> SOR. Kada sam ga kasnije ponovo startovao, pomenute konferencije su i
ŮŢ> dalje bile u spisku (naravno prazne).
Ovo će ti pomoći.
remtopic.arjolr.117calex,
-> #114, miob<!> fantomske prazne konferencije su još uvek na spisku. Ne usuđujem se da
<!> brljam po ostalim fajlovima SOR-a da ne skrljam celu bazu (koju sam
Potraži program po imenu remtopic, ima ga, valjda, u \com diru.
olr.118miob,
-> #116, fancy>> ŮŢ> Pošto sam odustao od praćenja nekih konferencija, izbrisao
>> sam sve ŮŢ> poruke u njima (koristim SOR 2.30), spakovao bazu i
>> zadovoljno napustio ŮŢ> SOR. Kada sam ga kasnije ponovo
>> startovao, pomenute konferencije su i ŮŢ> dalje bile u spisku
>> (naravno prazne).
>>
>> Ovo će ti pomoći.
Fantomi su nestali ko' rukom odneti. Fancy, pozlatio ti se modem.
olr.119markojo,
Ima li nacina da malo smanjim apetit "svom" sor-u(2.30).
Naime sa preko 570 kb donje mem.(8Mb ram) dozvoljava mi rad samo u zalosnom
edit-u, dok na moje ostale pokusaje pri Alt-W javlja "out of memory",
"prog. too big to fit in mem." , i sl.
Cak, posle obelezavanja citata i Alt-R ne da ni edit !!!
Da budzim jos donju mem,intervenisem u programu ili da udarim jedan
deltree...
Vita jela, Zelen bor, al' me j..e ovaj sor ! ;)
Marko
olr.120basrak,
-> #116, fancyRe: remtopic
> ŮŢ> SOR. Kada sam ga kasnije ponovo startovao, pomenute
> konferencije su i ŮŢ> dalje bile u spisku (naravno prazne).
>
> Ovo će ti pomoći.
Ali to ne pomaže ako se sor startuje sa različitim konfiguracijama npr.
sor /ppro i sor /pnet, zar ne? Ima li neko rešenje za ovaj problem?
olr.121lexus,
-> #112, atech=> Yap, ocigledno je da za broj privatnih poruka definisana
=> varijabla tipa 'int' sto dovodi do pojave ovih minusa za
=> brojeve poruka vece od 32768. Na starom sezamu je ocigledno
=> postojalo ogranicenje broja privatnih poruka. Nema pomoci bez
=> intervencije na samom sor-u.
SOR igra Tetris, sjajno, zaista ;))))))
Pozdrav -Lex->
olr.123nenad,
-> #113, banga
Kao privremeno resenje mozes da koristis alt-w umesto alt-r pa ce
poruka ipak biti poslata uz gubitak reply reference.
Pretpostavljam da je problem u tome sto je autor negde u programu
deklarisao int umesto unsigned int...
olr.124vasic,
-> #113, banga>> Nema pomoci bez intervencije na samom sor-u.
> Ovo je vrlo utesno.
> U medjuvremenu dok neko ne "intervenise" koji OLR da koristim za ovaj
> BBS.
U međuvremenu možeš da edituješ sor.exe (recimo sa tse -b) i zameniš sva
pojavljivanja %d sa %u. Dodatno zameni i jedno (jedino) %5d sa %5u.
Držaće vodu do 65535, a šta ćemo onda?
olr.125banga,
-> #124, vasic> U meduvremenu mozes da editujes sor.exe (recimo sa tse -b) i
> zamenis sva pojavljivanja %d sa %u. Dodatno zameni i jedno
> (jedino) %5d sa %5u.
>
> Drzace vodu do 65535, a sta cemo onda?
Ovo je pravi odgovor i pravo pitanje, koje sam i ja postavio, ali nema
odgovora :)
olr.126supers,
-> #119, markojo>> Naime sa preko 570 kb donje mem.(8Mb ram) dozvoljava mi rad samo u
>> zalosnom edit-u, dok na moje ostale pokusaje pri Alt-W javlja "out
>> of memory", "prog. too big to fit in mem." , i sl.
Neverovatno da ti uspeva da nekako radiš baš u Editu, iako je on poznat
kao alav za memorijom. SORu je potrebno 270KB memorije, dok sam imao XTa
lepo sam iz SORa izlazio u dos shell, odatle u qedit, iz qedita opet u
shell a odatle u Telix...
Dakle, biće da nešto zeza kod tebe. Koje si još editore pokušavao osim
Edita? Da li si u sor.pro naveo punu putanju do editora
(na primer, c:\util\q.exe #s) ?
olr.127supers,
-> #124, vasic>> U međuvremenu možeš da edituješ sor.exe (recimo sa tse -b) i
>> zameniš sva pojavljivanja %d sa %u. Dodatno zameni i jedno (jedino)
>> %5d sa %5u.
Bravo. Već sam se spremao da pišem konvertorčić koji će da protrčava
kroz exec da popravlja brojeve, a koji bi se pozivao iz commprg stavke
da bi stvar išla automatizovano...
olr.128calex,
-> #120, basrak<!> Ali to ne pomaže ako se sor startuje sa različitim konfiguracijama npr.
<!> sor /ppro i sor /pnet, zar ne? Ima li neko rešenje za ovaj problem?
Mislim da je u SOR 2.99 to rešeno. Sa 2.30 moraš malo da radiš sa
ren komandom. :) Daklem, njemu je važan DATA dir pa onda menjaš jedan
po jedan i skidaš. Posle vratiš ime.
olr.129dselic,
Ima li neko šifru za registraciju SOR-a? Ona poruka i BEEP su
počeli da me izluđuju.
olr.130markojo,
-> #126, supers!*#$%> Dakle, bice da nesto zeza kod tebe. Koje si jos editore
!*#$%> pokusavao osim Edita? Da li si u sor.pro naveo punu
!*#$%> putanju do editora
Wp 6.0 c
Punu puncatu !
Pisano u nc-u/edit
Naravno ne iz shella, kao ni direktno.
Marko
p.s
Da li kvadratic, odnosno rombic u exec-u oznacava kraj poruke?
Ako oznacava postoji li nacin da se isti prikuca?
olr.131mmitrovic,
-> #119, markojo::::: Ima li nacina da malo smanjim apetit "svom" sor-u(2.30).
::::: Naime sa preko 570 kb donje mem.(8Mb ram) dozvoljava mi rad samo
::::: u zalosnom edit-u, dok na moje ostale pokusaje pri Alt-W javlja
::::: "out of memory", "prog. too big to fit in mem." , i sl.
Probaj sledeće: izađi iz SORa i ponovo uđi :)
SOR kad učitava PAD alocira neke tabele koje posle ne oslobodi. Kao
rezultat toga količina memorije se smanjuje i malo zahtevniji editori
ne mogu da se startuju. (Ja ne mogu ni EDIT da startujem pre nego što
ovo uradim).
olr.132junior,
-> #123, nenad> Pretpostavljam da je problem u tome sto je autor negde u
> programu deklarisao int umesto unsigned int...
Može li neki patch?
Ili resetujte pointere u priv mailu.
olr.133supers,
-> #130, markojo>> !*#$%> pokusavao osim Edita? Da li si u sor.pro naveo punu
>> !*#$%> putanju do editora
>>
>> Wp 6.0 c
>> Punu puncatu !
Pa, nije ni čudo što ti je javio 'Out of memory' .
Čoveče, program u kojem možeš knjige da pišeš nije za ovu namenu.
Okani se i DOSovog Edita, postoji veliki broj malih a moćnih editora,
Qedit, TSE, Boxer, Brief... Pogledaj direktorijum za editore na Sezamu i
skini neki od njih, i problema sa memorijom više nećeš imati.
>> Da li kvadratic, odnosno rombic u exec-u oznacava kraj poruke?
>> Ako oznacava postoji li nacin da se isti prikuca?
U gorenavedenim editorima može bez problema.
olr.134zeljkoj,
-> #129, dselic> Ima li neko šifru za registraciju SOR-a? Ona poruka i BEEP su
> počeli da me izluđuju.
Ma wr zzivotic. ;>
olr.135markojo,
-> #133, supers!*#$%> Pa, nije ni cudo sto ti je javio 'Out of memory' .
!*#$%> Covece, program u kojem mozes knjige da pises nije za ovu
!*#$%> namenu.
Pa kad ne da Corel Venturu ;)
Salim se, priznajem da sam ponekad malo neskroman.
Marko
olr.136atech,
-> #131, mmitrovic> Probaj sledece: izadi iz SORa i ponovo udi :)
Ovo pali kod mene vec skoro dve godine...:)
> SOR kad ucitava PAD alocira neke tabele koje posle ne oslobodi.
Cini mi se da pri exec-u kompresora oslobodi visak memorije ali
da istu memoriju ponovo ne alocira po zavrsetku rada komresora?
poz, Blagoje.
olr.137pedjak,
-> #120, basrak> Ali to ne pomaže ako se sor startuje sa različitim konfiguracijama
> npr. sor /ppro i sor /pnet, zar ne? Ima li neko rešenje za ovaj
> problem?
S obzirom da sam ja autor pomenutog, ako postoji velika
zainteresovanost, mogu da sednem i da dodam tu mogućnost. Do tada,
pronađi u .exe fajlu string 'sor.pro' i zameni ga sa odgovarajućim.
Na taj način, remtopic će konsultovati taj cfg fajl.
olr.138sasa.m,
-> #129, dselic> Ima li neko šifru za registraciju SOR-a? Ona poruka i BEEP su
> počeli da me izluđuju.
Pa ,pošalji mail zz-u i dobićeš šifru.
olr.139dbambi,
-> #116, fancy=> napustio ŮŢ> SOR. Kada sam ga kasnije ponovo startovao, pomenute
=> konferencije su i ŮŢ> dalje bile u spisku (naravno prazne).
=>
=> Ovo će ti pomoći.
Ima li leka za sličan problem kod SDW ?
Bambi
olr.140basrak,
-> #137, pedjak> S obzirom da sam ja autor pomenutog, ako postoji velika
> zainteresovanost, mogu da sednem i da dodam tu mogućnost.
Ova tvoja fora radi sasvim ok, a radi i ona calex-ova sa premeštanjem data
dir-ova. Ako hoćeš da se bakćeš sa ovim, ne mogu da te sprečim ;), ali
mislim da nema potrebe. A uskoro će (nadam se) i novi sorpro tako da će
stari sor ostati samo za net. Hvala i tebi i caletu.
olr.141snemcev,
-> #58, evlad>> Y> Pozdrav, Krnjajić Zoran (kzoran), 2306856845684, Milana ... itd.!
>> =======
>> oldtimer svaka čast ;) 23.06.1856
To si primetio, a nisi primetio da je žensko (5 u 84568) i to iz Kikinde
(84 u 84568) :)))
olr.142lexus,
-> #138, sasa.m=> Pa ,pošalji mail zz-u i dobićeš šifru.
Jel??? Ja sam mu negde u oktobru prošle godine slao
mail, ali nisam dobio odgovor...
Pozdrav -Lex->
olr.143zeljkoj,
-> #138, sasa.m>> Ima li neko šifru za registraciju SOR-a? Ona poruka i BEEP su
>> počeli da me izluđuju.
>
> Pa ,pošalji mail zz-u i dobićeš šifru.
Hoće sutra malo. ;)
ZZ je prestao da šalje šifre još nekoliko meseci pre raspada Sezama.
olr.144banga,
-> #140, basrak> mislim da nema potrebe. A uskoro ce (nadam se) i novi sorpro
^^^^^^
Da nisi mozda pogresio telefonski broj :)
olr.145banga,
-> #143, zeljkoj> ZZ je prestao da salje sifre jos nekoliko meseci pre raspada
> Sezama.
I think you're extremly wrong
ili vec kako se pise
Hate neg waves
olr.148evlad,
-> #141, snemcevY> To si primetio, a nisi primetio da je žensko (5 u 84568) i to iz Kikinde
Y> (84 u 84568) :)))
fake number ;)
olr.149basrak,
-> #144, banga>> mislim da nema potrebe. A uskoro ce (nadam se) i novi sorpro
> ^^^^^^
>Da nisi mozda pogresio telefonski broj :)
Naravno, da nisam. Nisi pazio na času ;) Problem je bio što remtopic nije
mogao da briše prazne teme iz sor-a ako ga ljudi pozivaju sa parametrom /p
što će reći npr. za net i za pro, ili ako postoje 2 user-a koji koriste isti
sor, eto ti belaja ;). A kad izaće novi sorpro i ako bude upotrebljiv,
onda će sor ostati samo za net, pa (uglavnom) neće biti više takvih
"problema" sa korištenjem remtopic-a... E, jel' ti sad jasno?
olr.150djcorto,
-> #143, zeljkoj> ZZ je prestao da salje sifre jos nekoliko meseci pre raspada
> Sezama.
Cak se ne udostojava ni da odgovori ... jako profesionalno ;)
olr.151sasa.m,
-> #143, zeljkoj> ZZ je prestao da šalje šifre još nekoliko meseci pre raspada Sezama.
Pa, verovatno je imao razloga. U svakom slučaju, ne znam ni da li
njegov SOR uopšte sme da se koristi za softver koji nije on pisao.
Verovatno nije pretpostavljao da će do ovoga doći kada je pisao
SOR pa to nije ni regulisao. Pretpostavljam da ako i dobiješ odgovor
on će biti negativan, jer neće čovek da pomaže svoju direktnu
konkurenciju olakšavajući korisnicima da lakše rade na ovom sistemu.
Možda bi najbolje bilo da to čujemo od njega. Zašto jednostavno ne
pređeš na SDW, bar dok se ne reši pitanje autentičnog off line reader-a
za SEZAMNET, ako se tako šta uopšte i planira (bio bi red)?
olr.152djcorto,
-> #151, sasa.m> Mozda bi najbolje bilo da to cujemo od njega. Zasto jednostavno
> ne predes na SDW, bar dok se ne resi pitanje autenticnog off
> line reader-a za SEZAMNET, ako se tako sta uopste i planira
> (bio bi red)?
Bio bi red da svako ko hoce da bude, a usput i jeste,
profesionalac, isprati zivot svog programa do kraja. Nigde u
SORu ne pise da ne moze svako da ga koristi. Ono sto se pojavilo
na PROu kao OLR je uzas neopevani, mene bi na njihovom mestu
bilo sramota. To sto ne radi na XTu, obaska ;)
Verovatno g. Zivotic nema vremena, sto je razumljivo, da bas
svakom odgovara na mail, ali bi bilo PROFESIONALNO da se zna
kakvo je stanje. Ovako njegovi KORISNICI, tj srpski ;) receno
musterije sticu sliku o njemu kakvu on, kao prodavac usluga
jednog BBSa verovatno ne zeli.
Pitanje "zasto ne predjes na SDW" se logicki postavlja ako se
podrazumeva da se radi u Win okruzenju. Nemoj sad neko da pita
"Pa zar ne radi svako pod Windowsima ? " Ne radi. I ne treba
ljude terati na nesto sto nece ili za sta ne vide potrebe. Za
najmanje para treba slusati najvise muzike, te smatram (molim
ispravku ako gresim) da i gospoda "ovde" i "tamo" treba da podju
od pretpostavke da njihovim korisnicima Sezam NIJE glavni razlog
posedovanja racunara, da ce za komunikaciju biti korisceno
najmanje moguce resursa, kao i da korisnici jako dobro umeju da
prepoznaju i razluce dobar od nasminkanog programa.
Da sasvim pojasnim, za komunikacije koristim XT racunar koji
imam, i suvise je dobar da bih ga menjao. U te svrhe je vise
nego dobar. Ne isplati mi se da kupujem recimo 286 da bih mogao
da pokrenem SPOR koji je takav i na 486 masini. Drugi racunar mi
sluzi da zaradjujem i nelogicno je vreme te masine trositi na
okretanje telefonskog broja, citanje poruka u OLRu i druge
komercijalne aktivnosti. To moze da se radi i na XTu dok ona
jaca masina zvace svoje.
Sorry na duzini, mislim samo da se pravimo veci katolici od
Pape, iliti Srbi od Slobe ;) Dobar programer ce da napravi
program od najmanje K koji ce da radi najvise. Los programer ce
da odusevljeno misem nacrta algoritam i pusti racunar da too
prepise u kod. Cudna mi kupusa ....
Hm, kako ono bese u Marfiju ? "Da se kuce zidaju kao sto se
programi pisu, prvi detlic koji naidje bi srusio civilizaciju"
;)
poruka i slicno.
olr.153zeljkoj,
-> #151, sasa.m> Možda bi najbolje bilo da to čujemo od njega. Zašto jednostavno
> ne pređeš na SDW, bar dok se ne reši pitanje autentičnog off
> line reader-a za SEZAMNET, ako se tako šta uopšte i planira
> (bio bi red)?
A što bih prelazio? Ja sam od ZZ-a tražio šifru još u avgustu '94 i
dobio je istog dana. ;) Samo kažem da posle nije hteo da šalje...
olr.154kostja,
-> #153, zeljkoj>A sto bih prelazio? Ja sam od ZZ-a trazio sifru jos u avgustu '94 i
Ajde da iznesem svoje misljenje...
Mislim da sistem koji zeli da bude vodeci i najbolji pored softvera
koji ga izdvaja od drugih ( da budemo jasni nista ne fali ni RA ni
ostalim komercijalnim programima za BBS-ove) treba da ima i svoj OLR
koji bi davao (cuj, davao... to bi sigurno bilo ukalkulisano u pretpl-
atu sistema a i ne bi bio upotrebljiv na drugim sistemima) svojim
clanovima.
Poz
olr.155evlad,
-> #152, djcortoY> Verovatno g. Zivotic nema vremena, sto je razumljivo, da bas
Y> svakom odgovara na mail, ali bi bilo PROFESIONALNO da se zna
Y> kakvo je stanje. Ovako njegovi KORISNICI, tj srpski ;) receno
Y> musterije sticu sliku o njemu kakvu on, kao prodavac usluga
Y> jednog BBSa verovatno ne zeli.
Što ovo nisi napisao na PRO-u ?
elem pošto je ovo klon softvera sumnjam da sada reg.br. sor-a ima neku
funkciju ;) zato evo mog broja pa kome treba nek' si registruje sor !
..SOR 2.99.A EXEC Z3530777
========
olr.156djcorto,
-> #151, sasa.m> Mozda bi najbolje bilo da to cujemo od njega. Zasto jednostavno
> ne predes na SDW, bar dok se ne resi pitanje autenticnog off
> line reader-a za SEZAMNET, ako se tako sta uopste i planira
> (bio bi red)?
Bio bi red da svako ko hoce da bude, a usput i jeste,
profesionalac, isprati zivot svog programa do kraja. Nigde u
SORu ne pise da ne moze svako da ga koristi. Ono sto se pojavilo
na PROu kao OLR je uzas neopevani, mene bi na njihovom mestu
bilo sramota. To sto ne radi na XTu, obaska ;)
Verovatno g. Zivotic nema vremena, sto je razumljivo, da bas
svakom odgovara na mail, ali bi bilo PROFESIONALNO da se zna
kakvo je stanje. Ovako njegovi KORISNICI, tj srpski ;) receno
musterije sticu sliku o njemu kakvu on, kao prodavac usluga
jednog BBSa verovatno ne zeli.
Pitanje "zasto ne predjes na SDW" se logicki postavlja ako se
podrazumeva da se radi u Win okruzenju. Nemoj sad neko da pita
"Pa zar ne radi svako pod Windowsima ? " Ne radi. I ne treba
ljude terati na nesto sto nece ili za sta ne vide potrebe. Za
najmanje para treba slusati najvise muzike, te smatram (molim
ispravku ako gresim) da i gospoda "ovde" i "tamo" treba da podju
od pretpostavke da njihovim korisnicima Sezam NIJE glavni razlog
posedovanja racunara, da ce za komunikaciju biti korisceno
najmanje moguce resursa, kao i da korisnici jako dobro umeju da
prepoznaju i razluce dobar od nasminkanog programa.
Da sasvim pojasnim, za komunikacije koristim XT racunar koji
imam, i suvise je dobar da bih ga menjao. U te svrhe je vise
nego dobar. Ne isplati mi se da kupujem recimo 286 da bih mogao
da pokrenem SPOR koji je takav i na 486 masini. Drugi racunar mi
sluzi da zaradjujem i nelogicno je vreme te masine trositi na
okretanje telefonskog broja, citanje poruka u OLRu i druge
komercijalne aktivnosti. To moze da se radi i na XTu dok ona
jaca masina zvace svoje.
Sorry na duzini, mislim samo da se pravimo veci katolici od
Pape, iliti Srbi od Slobe ;) Dobar programer ce da napravi
program od najmanje K koji ce da radi najvise. Los programer ce
da odusevljeno misem nacrta algoritam i pusti racunar da too
prepise u kod. Cudna mi kupusa ....
Hm, kako ono bese u Marfiju ? "Da se kuce zidaju kao sto se
programi pisu, prvi detlic koji naidje bi srusio civilizaciju"
;)
poruka i slicno.
olr.157djcorto,
-> #155, evlad> Sto ovo nisi napisao na PRO-u ?
Napisao sam zz-u mnogo gori mail, u kome se pominju bezobrazluk,
"profesionalno" i slicno. Znam da ce ga to uzbuditi isto kao i
Slobu demonstracije, ali bar nek se laje. ;)
Cisto da i tebi i sebi udovoljim, okacicu ovo isto i tamo, samo
kad uspem da ih dobijem :)))))))) Nocas sam, uz Rookie All Star
Game, pustio cuvenog nam XTa zvanog Efraim da vrti. LM, posle
197 pokusaja, utakmica je bila gotova, meni se jako spavalo, a
vezu nisam dobio, uprkos nekolicini zvonjenja (desetak),
pogadjas, u prazno. Sounds sooo familiar ;)
Zasto sve sto je lose mora svuda da bude isto .... mora da u
marfiju ima nesto i o tome :))))))
olr.158steva,
-> #152, djcorto> prepoznaju i razluce dobar od nasminkanog programa.
> da odusevljeno misem nacrta algoritam i pusti racunar da too
> prepise u kod. Cudna mi kupusa ....
SDW nije takav program, ako je ovo gore tvoje misljenje o njemu.
Ako si samo opservirao generalno Windows programe, zaboravi.
olr.159inferno,
-> #155, evladŮ│ ˙ elem pošto je ovo klon softvera sumnjam da sada reg.br. sor-a ima neku
Ů│ ˙ funkciju ;) zato evo mog broja pa kome treba nek' si registruje sor !
Ajmo sad isto to samo za SDW. :)
olr.160sasa.m,
-> #152, djcorto> Sorry na duzini, mislim samo da se pravimo veci katolici od
> Pape, iliti Srbi od Slobe ;) Dobar programer ce da napravi
;) za Slobu . Što se tiče windows-a, ni ja nisam neki oduševljeni
pristalica imajući u vidu njegovu brzinu, pouzdanost, itd. Svi
programi koje koristim rade u DOS-u, osim SDW-a i solitera :)) .
Ranije sam koristio SOR i nisam imao primedbe na njega. Posle
sam prešao na SDW, svideo mi se, jer je stvoren za lenje ljude.
Ali, ipak mislim da ovaj Sezam treba da ima svoj OLR i da naravno on
bude pisan u DOS-u jer većina korisnika kao osnovni operativni
sistem koristi još uvek DOS. Smatram takođe da je ova rasprava
ovde jalova jer mi pišemo, a do onoga kome je upućeno ovo
(verovatno) ne stiže. Jedino što možemo da tražimo je da nam
uprava razreši dilemu oko SOR-a i odgovori da li se sprema novi
OLR za SezamNet.
olr.161valex,
-> #160, sasa.m>> sistem koristi još uvek DOS. Smatram takođe da je ova rasprava
>> ovde jalova jer mi pišemo, a do onoga kome je upućeno ovo
>> (verovatno) ne stiže. Jedino što možemo da tražimo je da nam
>> uprava razreši dilemu oko SOR-a i odgovori da li se sprema
>> novi OLR za SezamNet.
Više puta je u ovoj konferenciji pisano o OLR aplikacijama koje su u
pripremi. Preporučujem ti da pogledaš ranije poruke.
olr.162guta,
-> #159, inferno#> Ajmo sad isto to samo za SDW. :)
Za to čukni neki trocifreni broj, trebalo bi da radi.
olr.163superhik,
-> #159, inferno=:> Ajmo sad isto to samo za SDW. :)
E da stvarno... jeste da nikako ne uspevam da namestim YU slova
takoda ga i ne koristim ali barem da imam 'registrovan'
olr.164evlad,
-> #157, djcortoY> Napisao sam zz-u mnogo gori mail, u kome se pominju bezobrazluk,
Y> "profesionalno" i slicno. Znam da ce ga to uzbuditi isto kao i
Y> Slobu demonstracije, ali bar nek se laje. ;)
Mene su počeli da zvezdiče, a bome i brata saxona :((
Istina jako boli ;) ili _neko_ jako osetljiv na sex-zam ;)
Y> Game, pustio cuvenog nam XTa zvanog Efraim da vrti. LM, posle
Y> 197 pokusaja, utakmica je bila gotova, meni se jako spavalo, a
Y> vezu nisam dobio, uprkos nekolicini zvonjenja (desetak),
Y> pogadjas, u prazno. Sounds sooo familiar ;)
Ma, srediće to Dragana u ponedeljak (c) dejanr O;>>>
olr.165payce,
Kako podesiti redosled konferencija u SDW-u?
olr.166superhik,
Dajte ljudi pomagajte mi oko SDW-a...
Naime, na sezamNet-u mi je setovan CP852 a u winu CP1250 (pod
tim rasporedom vidim slova) međutim pri učitavanju poruka YU
slova uopšte nemam !??! ;((
olr.167dj.vlada,
-> #162, gutaD:\> Za to cukni neki trocifreni broj, trebalo bi da radi.
NEEEE, ne radi, ja sam poslao poruku za .obj i rekao mi je TAJ "trocifreni"
broj, osim ako ne zelis da radis sa 999 istih brojeva!!!! ;)
olr.168dj.vlada,
-> #165, payceD:\> Kako podesiti redosled konferencija u SDW-u?
Ne moze to, nadaj se da ce biti u nekoj novoj verziji, ej, ljudi, ajde napisite
mail za .obj da napravi novu verziju, i gurnite ideje, ko zna mozda uspe :)))
A moja ideja bi bila da posto nigde u SDW-u nisam nasao komandu za pisanje
poruke (ne, ne zelim da odgovorim) ne za nekoga nego za sve, nazalost, to
se moze uraditi komandom "unos komande u exec", ali onda treba ON-LINE da
pisete poruku, a to je....tuzno, nego mozda ja nisam otkrio kako se to radi!
olr.169dj.vlada,
-> #166, superhikD:\> Dajte ljudi pomagajte mi oko SDW-a...
D:\> Naime, na sezamNet-u mi je setovan CP852 a u winu CP1250 (pod
D:\> tim rasporedom vidim slova) medutim pri ucitavanju poruka YU
D:\> slova uopste nemam !??! ;((
Pa udji u podesavanja, pa izaberi CP i gotovo, tacka!
olr.170inferno,
-> #162, gutaŮ│ ˙#> Ajmo sad isto to samo za SDW. :)
Ů│ ˙
Ů│ ˙ Za to čukni neki trocifreni broj, trebalo bi da radi.
Probao. :(
olr.171djcorto,
-> #158, steva> SDW nije takav program, ako je ovo gore tvoje misljenje o
> njemu.
Nije, da sam mislio da je takav napisao bih :) SDW je sasvim OK
program koji lepo radi - ako koristis Windows :)
SDW je pomenut u drugom kontekstu, kao cesto koriscen OLR u
Windows okruzenju.
> Ako si samo opservirao generalno Windows programe,
> zaboravi.
Ma ne programe, ne nastau oni sami od sebe, nego popularan nacin
programiranja.
Vec sam zaboravio :)
olr.172severian,
-> #168, dj.vlada> D:\> Kako podesiti redosled konferencija u SDW-u?
>
> Ne moze to, nadaj se da ce biti u nekoj novoj verziji, ej, ljudi, ajde
> napisite mail za .obj da napravi novu verziju, i gurnite ideje, ko zna
Naravno da može. Edituj datoteku SDW.ORD u SDW direktorijumu.
olr.173djcorto,
-> #164, evlad> Mene su poceli da zvezdice, a bome i brata saxona :((
Jel ? ;) Niste dovoljno veliki profesionalci ? O;)
> Ma, sredice to Dragana u ponedeljak (c) dejanr O;>>>
E, pa, nije ;) OD pomenute noci, "PRO" nikako da dobijem, dok
sam ovde imao par sasvim NoRmaLnih ;) sesija. Cak je i Crash
Recovery proradio, neverovatno ! Taman kad pomislih da je sve u
redu, danas pucam k'o lonce prilikom zahtevne operacije slanja
exec-a ;)
So, onu poruku tamo ces jos da pricekas, bar dok mi konvertor za
SOR ne proradi na XTu ;) Izgleda mi da mu fali memorije ...
Al' samo dosadan sa XTom :))))))
olr.174sasa.m,
-> #168, dj.vlada> pisete poruku, a to je....tuzno, nego mozda ja nisam otkrio kako se to
Stvarno tužno. Pored oblačića na koji redovno klikćeš, imaš olovku
(prevrnuta stolica i Sneško Belić ;)) koja služi za slanje poruke u
konferenciju/temu u kojoj se trenutno nalaziš. To je valjda to ako
sam te pravilno shvatio. Može isto to i na kombinaciju alt-W ili
izborom opcije "Pisanje poruke" iz menija slanje. Uostalom, pročitaj
uputstvo, nije džabe pisano.
olr.175sasa.m,
-> #165, payce> Kako podesiti redosled konferencija u SDW-u?
Imaš fajl sdw.ord u direktorijumu. U njemu ispišeš redosled konferencija
i tema, ako ti se postojeći ne dopada.
olr.176sasa.m,
-> #166, superhik> Naime, na sezamNet-u mi je setovan CP852 a u winu CP1250 (pod
I kod mene ista situacija sa kodnim rasporedima, i kada tako setujem
u SDW-u umesto yu slova stoje kuke&kvake. Zato sam podesio u SDW-u
i windows i sezam kodni raspored na 1250. Čudno, ali radi.
olr.177guta,
-> #170, inferno#> Probao. :(
Onda se molto izvinjavam... To mi je ostalo u sećanju (beše 319), a nije
mi izgleda ostalo mnogo ;) No, onda se valjda može pisati .obj-u...
olr.178babbage,
-> #156, djcorto>=>> Bio bi red da svako ko hoce da bude, a usput i jeste,
>=>> profesionalac, isprati zivot svog programa do kraja. Nigde u
>=>> SORu ne pise da ne moze svako da ga koristi. Ono sto se pojavilo
Izvini, da li si ti uopšte okrenuo uputstvo SORa? Lepo piše da
imaš pravo da koristiš SOR zato što si korisnik Sezama. Pošto
sada Sezam više nije Sezam nego je SezamNET, ti uopšte nemaš
pravo ni da koristiš program, a kamoli da _zahtevaš_ registraciju.
Inače, ako ti ovo zvuči glupo, samo da znaš (verovao ili ne):
da se ovo događa u USA, ZZ bi imao svako pravo da te tuži jer
javno priznaješ da koristiš program protivno uslovima koji su
navedeni u propratnoj dokumentaciji i time kršiš autorska prava.
Na (ne)sreću, ovo nije Amerika...
Babbage
olr.179crncic,
-> #170, inferno>> Ů│ ˙ Za to čukni neki trocifreni broj, trebalo bi da radi.
>> Probao. :(
319.
olr.180dpredovic,
-> #168, dj.vlada> A moja ideja bi bila da posto nigde u SDW-u nisam nasao komandu za pisanje
> poruke (ne, ne zelim da odgovorim) ne za nekoga nego za sve, nazalost, to
Nažalost, svi čitamo sve tvoje poruke...
Imaš još jedan ignore.
olr.181gerber,
-> #178, babbageYR>*> imaš pravo da koristiš SOR zato što si korisnik Sezama. Pošto
YR>*> sada Sezam više nije Sezam nego je SezamNET, ti uopšte nemaš
YR>*> pravo ni da koristiš program, a kamoli da _zahtevaš_ registraciju.
To onako definitivno? Bez da se zna da li je teoretski
program dozvoljen za korišćenje samo korisnicima sistema
čiji je vlasnik i autor programa, ili je dozvoljen za
korišćenje korisnicima Sistema za Modemske Komunikacije
časopisa Računari? A to možemo znati samo ako smo upoznati
sa onim što piše (ako nešto o tome i piše) u "razlaznom"
dogovoru.
Sve ovo, naravno, samo teoretski, jer zzivotic ne brani
upotrebu programa nikome. Barem do sada.
olr.182dbambi,
-> #172, severian=>> D:\> Kako podesiti redosled konferencija u SDW-u?
=> Naravno da mo`e. Edituj datoteku SDW.ORD u SDW direktorijumu.
SDW.ORD kod mene izgleda kao suza, ali u spisku tema u SDW-u vlada
haos.Pokušavao sam mnoge stvari, ali ne vredi.Supers reče da je SDW
"zbunjen" brojevima (ili nedostatkom brojeva) kod tema u novom
softveru.
Imaš li neko rešenje za ovo ?
Bambi
olr.183olio,
Zasto ne radi komanda u SDW-u "Osvezavanje spiskova
svih tema".??
Pozdrav Oliver.
olr.184banga,
-> #176, sasa.m>> Naime, na sezamNet-u mi je setovan CP852 a u winu CP1250 (pod
> u SDW-u umesto yu slova stoje kuke&kvake. Zato sam podesio u
> SDW-u i windows i sezam kodni raspored na 1250. Cudno, ali
> radi.
I mene bas cudi :)
olr.185bivanisevic,
-> #169, dj.vlada> Pa udji u podesavanja, pa izaberi CP i gotovo, tacka!
Malo sutra. To neće da radi ni kod mene. Kad sam postavio isto pitanje
na Net-u inferno (čini mi se) mi je rekao da instaliram font koji
stiže uz SDW. Uradih to i dobih slova kao za polu slepe ljude (ogromna
su). Ukoliko smanjim veličinu fonta sa 16pt na 10pt svaki red je po
vertikali vidljiv samo do pola.
olr.186dj.vlada,
-> #172, severianD:\> Naravno da moze. Edituj datoteku SDW.ORD u SDW direktorijumu.
Nisam primetio tu datoteku, a meni se cini vrlo zadovoljnim ovakav redosled!
olr.187djcorto,
-> #164, evlad> Mene su poceli da zvezdice, a bome i brata saxona :((
Jel ? ;) Niste dovoljno veliki profesionalci ? O;)
> Ma, sredice to Dragana u ponedeljak (c) dejanr O;>>>
E, pa, nije ;) OD pomenute noci, "PRO" nikako da dobijem, dok
sam ovde imao par sasvim NoRmaLnih ;) sesija. Cak je i Crash
Recovery proradio, neverovatno ! Taman kad pomislih da je sve u
redu, danas pucam k'o lonce prilikom zahtevne operacije slanja
exec-a ;)
So, onu poruku tamo ces jos da pricekas, bar dok mi konvertor za
SOR ne proradi na XTu ;) Izgleda mi da mu fali memorije ...
Al' samo dosadan sa XTom :))))))
olr.188cnenad,
-> #168, dj.vlada=> D:\> Kako podesiti redosled konferencija u SDW-u?
=> Ne moze to, nadaj se da ce biti u nekoj novoj verziji, ej, ljudi, ajde
Datoteka SDW.ORD u njegovom direktorijumu se izmeni ASCII editorom.
=> napisite mail za .obj da napravi novu verziju, i gurnite ideje, ko zna
=> mozda uspe :)))
Postajete dosadni sa ovim. Čovek je rekao da ga ne interesuje dalji rad
na ovom softveru. Pa umesto da kukumavčite, neka neko sedne i započne
sa pisanjem. Već vam je mesec dana uzalud prošlo a možda bi se već
formirala neka ALPHA verzija.
=> A moja ideja bi bila da posto nigde u SDW-u nisam nasao komandu za pisanje
=> poruke (ne, ne zelim da odgovorim) ne za nekoga nego za sve, nazalost, to
????
ALT-W ili Klik na toolbar - olovkicu. Nije ovo SET NET i ovde ne treba
unositi za poruku kao ime ALL. Poruka će otići kao da si je ti napisao
a videće je svi ostali (koji nemaju IGNORE na tebe ;) i koji prate konf.
i temu u koju si je poslao.
SNo4SDW == 319
olr.189cnenad,
-> #166, superhik=> Naime, na sezamNet-u mi je setovan CP852 a u winu CP1250 (pod
=> tim rasporedom vidim slova) međutim pri učitavanju poruka YU
=> slova uopšte nemam !??! ;((
Oš' li ti SDW-u staviti da koristi font po CP852 i zakrpiti GDI na
dotični ?
Druga, mnogo bolja varijanta je, da celu bazu izvezeš u ASCII, konvertuješ
u CP1250, taj raspored podesiš na SEZAM-u i završiš priču po ovom
pitanju.
olr.190dj.vlada,
-> #174, sasa.mD:\> Stvarno tuzno. Pored oblacica na koji redovno klikces, imas olovku
D:\> (prevrnuta stolica i Snesko Belic ;)) koja sluzi za slanje poruke u
D:\> konferenciju/temu u kojoj se trenutno nalazis. To je valjda to ako
D:\> sam te pravilno shvatio. Moze isto to i na kombinaciju alt-W ili
D:\> izborom opcije "Pisanje poruke" iz menija slanje. Uostalom, procitaj
D:\> uputstvo, nije dzabe pisano.
Hvala, nisam procitao uputstvo, a do sada sam samo odgovarao na poruke,
hvala!
olr.191pingvin,
-> #168, dj.vlada:: Ne moze to, nadaj se da ce biti u nekoj novoj verziji, ej, ljudi, ajde
:: napisite mail za .obj da napravi novu verziju, i gurnite ideje, ko zna
Ako mu se ponudi izvesna suma novca po korisniku, možda se i
prihvati posla. Ja bih stvarno bio spreman da platim neku
relanu cenu, jer program zlata vredi :-)
:: mozda uspe :))) A moja ideja bi bila da posto nigde u SDW-u nisam nasao
:: komandu za pisanje poruke (ne, ne zelim da odgovorim) ne za nekoga nego za
:: sve, nazalost, to se moze uraditi komandom "unos komande u exec", ali onda
:: treba ON-LINE da pisete poruku, a to je....tuzno, nego mozda ja nisam
Probaj Alt-W
olr.192severian,
-> #182, dbambi> SDW.ORD kod mene izgleda kao suza, ali u spisku tema u SDW-u vlada
> haos.Pokušavao sam mnoge stvari, ali ne vredi.Supers reče da je SDW
> "zbunjen" brojevima (ili nedostatkom brojeva) kod tema u novom
> softveru.
>
> Imaš li neko rešenje za ovo ?
Kada u datoteci SDW.ORD na kraju imena svake konferencije staviš
dvotačku (":"), željeni redosled biva interpretiran ok, OSIM za temu
SEZAM:razno. Kod ovoga nema pomoći...
olr.193djcorto,
-> #178, babbage> Izvini, da li si ti uopste okrenuo uputstvo SORa? Lepo pise da
> imas pravo da koristis SOR zato sto si korisnik Sezama.
Ne pise kog Sezama ....
> Posto
> sada Sezam vise nije Sezam nego je SezamNET, ti uopste nemas
> pravo ni da koristis program, a kamoli da _zahtevas_
> registraciju.
Nije tacno.
Kao prvo, ZAMOLIO sam zz-a da mi posalje STARI reg broj jer mi
je STARI SOR poginuo zajedno sa parcetom diska. To je, inace, i
uradio, pre neki dan, i ovde se zahvaljujem. Istom prilikom bi
mi, verovatno, skrenuo paznju da nemam pravo da koristim SOR. To
sto racunar koji koristim za komunikacije ne moze da sazvace OLR
PRO-a svakako nije niciji problem osim moj, uz konstatacije iz
prethodnih poruka.
Kao drugo, prilikom pojave ovog softvera na NET-u EKSPLICITNO je
receno da je sa autorom SORa dogovoreno da se isti SME
koristiti.
Kao trece,, u uputstvu za SOR pise da je Freeware, a isto se ne
moze ograniciti na datu grupu ljudi. U tom slucaju podleze
Shareware pravilima.
Kao cetvrto, zz da ima potrebu moze da se "brani" i sam - ne
znam cemu tako zestoka advokatura sa tvoje strane.
Molio bih i nekoga iz Uprave da prokomentarise, kad je vec
potegnuta tema?
olr.194djcorto,
-> #186, dj.vlada> Nisam primetio tu datoteku, a meni se cini vrlo zadovoljnim
> ovakav redosled! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Da li ti citas sta pises ? I sta imas iz srpskog ? ;)
olr.195evlad,
-> #173, djcortoY>> Mene su poceli da zvezdice, a bome i brata saxona :((
Y>
Y> Jel ? ;) Niste dovoljno veliki profesionalci ? O;)
autsajderi 100%
Y> E, pa, nije ;) OD pomenute noci, "PRO" nikako da dobijem, dok
e pa jeste ;), samo ne piše u koji ponedeljak i koja dragana ;))
olr.196supers,
-> #182, dbambi>> haos.Pokušavao sam mnoge stvari, ali ne vredi.Supers reče da je SDW
>> "zbunjen" brojevima (ili nedostatkom brojeva) kod tema u novom
>> softveru.
Jedino logično objašnjenje koje meni pada na pamet je da sezam:razno
nije korektno sortiran zbog broja teme 32...
olr.197aleck,
-> #182, dbambi# SDW.ORD kod mene izgleda kao suza, ali u spisku tema u SDW-u vlada
# haos.Pokušavao sam mnoge stvari, ali ne vredi.Supers reče da je SDW
# "zbunjen" brojevima (ili nedostatkom brojeva) kod tema u novom
# softveru.
U uputstvu za SDW(tamo gde se spominje sdw.ord) stoji i da u
dotičnoj datoteci ne sme da bude nikakvih space-ova,tab-ova i bilo
kakvih dodatnih znakova.Znači:kucaš ime konferencije za koju želiš
da bude prva(počev od prve pozicije u 1. redu) i odmah iza zadnjeg
znaka ide Enter i opet sve tako dok ne iskucaš sve konferencije.
Evo primer moje verzije sdw.ord :
NEWS
PRIVATE
GROUP
SEZAMNET
RACUNARI
PCPRESS
KOMUNIKACIJE.9
PCOS.6
PCHARD.6
PCUSER.4
PCUTIL.4
PCPROG.6
AMIGA.2
IGRE.3
FORUM.16
CIVILIZACIJA.9
EXTRA.9
MUZIKA.2
VICEVI.4
MALI.OGLASI
olr.198lexus,
-> #186, dj.vlada=> Nisam primetio tu datoteku, a meni se cini vrlo zadovoljnim ovakav
=> redosled!
I moj redosled je potpuno zadovoljan. ;))
olr.199inferno,
-> #177, gutaŮ│ ˙#> Probao. :(
Ů│ ˙
Ů│ ˙ Onda se molto izvinjavam... To mi je ostalo u sećanju (beše 319), a nije
Ů│ ˙ mi izgleda ostalo mnogo ;) No, onda se valjda može pisati .obj-u...
319 je upalilo. :)
olr.200crncic,
-> #187, djcorto>> Al' samo dosadan sa XTom :))))))
Mislim da je krajnje vreme da ga digneš na 286, zbog SORa bar O:)
olr.201fancy,
-> #189, cnenadŮŢ>=> Naime, na sezamNet-u mi je setovan CP852 a u winu CP1250 (pod
ŮŢ>=> tim rasporedom vidim slova) međutim pri učitavanju poruka YU
ŮŢ>=> slova uopšte nemam !??! ;((
ŮŢ> Oš' li ti SDW-u staviti da koristi font po CP852 i zakrpiti GDI na
ŮŢ> dotični ?
ŮŢ> Druga, mnogo bolja varijanta je, da celu bazu izvezeš u ASCII,
ŮŢ> konvertuješ u CP1250, taj raspored podesiš na SEZAM-u i završiš priču po
ŮŢ> ovom pitanju.
Malo pažnje, ovde ću u dve reči napisati kako raditi sa CP852 na
Sezamu i CP1250 u Windows.
*
Stvar je zapravo jednostavna:
SDW, kao i svaki Win software radi sa CP1250 fontovima (tj. trebalo bi
:) i zato FONTOVE KOJE DOBIJETE UZ SDW napravite za CP1250.
U "podešavanjima" stavite Sezam kodni raspored CP852 i Win kodni
raspored CP1250.
Još je samo bitno da čekirate "desno" opciju: "Konverzija pri
prenošenju u clipboard", i to je to.
*
Izaberite kwik ili hertz za font "TEKST" i ms sans serif kao "status"
i to bi trebalo da bude to. Eventualno, može hertz da ide i u status.
Otegle se dve reči, ali se nadam da je vredelo..:)
olr.202fancy,
-> #193, djcortoŮŢ> potegnuta tema?
Ne bi trebalo da bude problema sa korišćenjem SOR230 kao ni sa
registracijom kod Zorana Životića tim pre što dosta ljudi koriste isti
OLR i za praćenje konferencija na Sezam Pro-u, uz konvertor, naravno.
olr.203dj.vlada,
-> #194, djcortoD:\>> Nisam primetio tu datoteku, a meni se cini vrlo zadovoljnim
D:\>> ovakav redosled! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
D:\>
D:\> Da li ti citas sta pises ? I sta imas iz srpskog ? ;)
Ispravka:
vrlo zadovoljavajucim!
olr.204djcorto,
-> #200, crncic> Mislim da je krajnje vreme da ga dignes na 286, zbog SORa bar
> O:)
Nema sanse :)
olr.205jegor,
-> #160, sasa.m> pristalica imajuci u vidu njegovu brzinu, pouzdanost, itd. Svi
> programi koje koristim rade u DOS-u, osim SDW-a i solitera :)) .
> Ali, ipak mislim da ovaj Sezam treba da ima svoj OLR i da naravno on
> bude pisan u DOS-u jer vecina korisnika kao osnovni operativni
> sistem koristi jos uvek DOS. Smatram takode da je ova rasprava
A ti si, naravno, obisao vecinu korisnika i utvrdio da ta vecina
prezire Windowse i obozava DOS?!? Zar nije postenije da kazes npr.
da svi moraju da imaju DOS, koristili Win ili ne? U svakom slucaju
voleo bih da vidim i jednu i drugu verziju, pa da onda odlucim sta cu.
olr.206djcorto,
-> #205, jegor> da svi moraju da imaju DOS, koristili Win ili ne? U svakom
> slucaju voleo bih da vidim i jednu i drugu verziju, pa da onda
> odlucim sta cu.
Poceo sam (donekle) ovu celu pricu.
Poenta je da, ako bude novog OLR-a ( a trebalo bi da ga bude )
isti MORA da radi na sivacoj masini, ako ona ima Intelov
procesor. Tacka. Ako ce i na tome da radi, na svemu jacem ce da
leti. Praviti OLR koji je spor i zahteva mnogo od masine (kao
postojeca verzija na PRO-u) i pri tome se pravdati vremenom,
vladavinom WIN monopola i slicnim, za mene (a vidim i druge)
nije opravdanje.
No, neki ovde zaduzeni za softver svojevremeno spakovase tetris
u manje od 100k, pa ne sumnjam u povoljan ishod :)
Kao sto rece prethodnik, korisnik mora da ima mogucnost da se
odluci. Ni u skupom profi softveru nije prijatno kada si
primoran da malne kupis novi racunar da bi radio sa necim, a
kamoli kada te OLR "prmorava" na tako nesto.
olr.207banga,
-> #202, fancy> registracijom kod Zorana Zivotica tim pre sto dosta ljudi
> koriste isti OLR i za pracenje konferencija na Sezam Pro-u, uz
> konvertor, naravno.
Pa koriste oni koji nisu bas najveci mazohisti (mislim .sima new2old6)
Mazhisti i dalje Beta testiraju S(P)OR. BTW S(P)OR 2.0 (podseca na
Netscape Gold) Beta testiraju i dalje privilegovani korisnici koji u
prvom beta testiranju uopste nisu primetili da fali reference rezim :)
Znam da nije korektno, ali nisam izdrzao