olr.208superhik,
Molim malo pažnje...
Uz malo sreće (više pameti) montirao sam SDW i ceo problem je
bio sledeći:
u gomili fontova koje imam u Win-u uvek sam uzimao 'moje'
fontove... koje sdw (nažalost) nije prepoznao... svi problemi sa
YU slovima su nestali kada sam izabrao neki njegov font :)
Znači, svim onima koji bi prešli na SDW jedno upozorenje
KORISTITE SDW FONTOVE!
olr.209superhik,
-> #191, pingvin=:> Ako mu se ponudi izvesna suma novca po korisniku, možda se i
=:> prihvati posla. Ja bih stvarno bio spreman da platim neku
=:> relanu cenu, jer program zlata vredi :-)
Bogami, nisi jedini... koliko vidim po conf. dosta ljudi bi
'odrešilo kesu', a pošto tebe Pingvin plaća ja dolazim kod tebe
da to 'po srpski' iskopiram ;)))))
olr.210djcorto,
-> #205, jegor> da svi moraju da imaju DOS, koristili Win ili ne? U svakom
> slucaju voleo bih da vidim i jednu i drugu verziju, pa da onda
> odlucim sta cu.
Poceo sam (donekle) ovu celu pricu.
Poenta je da, ako bude novog OLR-a ( a trebalo bi da ga bude )
isti MORA da radi na sivacoj masini, ako ona ima Intelov
procesor. Tacka. Ako ce i na tome da radi, na svemu jacem ce da
leti. Praviti OLR koji je spor i zahteva mnogo od masine (kao
postojeca verzija na PRO-u) i pri tome se pravdati vremenom,
vladavinom WIN monopola i slicnim, za mene (a vidim i druge)
nije opravdanje.
No, neki ovde zaduzeni za softver svojevremeno spakovase tetris
u manje od 100k, pa ne sumnjam u povoljan ishod :)
Kao sto rece prethodnik, korisnik mora da ima mogucnost da se
odluci. Ni u skupom profi softveru nije prijatno kada si
primoran da malne kupis novi racunar da bi radio sa necim, a
kamoli kada te OLR "prmorava" na tako nesto.
olr.211cnenad,
-> #192, severian=> Kada u datoteci SDW.ORD na kraju imena svake konferencije staviš
=> dvotačku (":"), željeni redosled biva interpretiran ok, OSIM za temu
A i nije baš tako neophodno, radi i bez toga.
Mnogo veći problem je što prvo čitam REPLY pa onda original poruku. :(
olr.212cnenad,
-> #207, banga=> prvom beta testiranju uopste nisu primetili da fali reference rezim :)
Sledeći put pažljivo pročitaj poruku ZZ-a na PRO-u u kojoj je lepo objasnio
da je nedostatak REFERENCE režima odmah primećen i prosleđen kao prva
zamerka. Zašto to nije ugrađeno, pitaj onoga ko treba, tj. nekoga iz
razvojnog tima SORPRO-a a ne beta testere i nemoj da širiš dezinformacije
bez potrebe.
olr.213djcorto,
-> #210, djcorto> Poceo sam (donekle) ovu celu pricu.
Izvinjavam se na duplom execu.
olr.214space.ace,
-> #190, dj.vlada\\* Hvala, nisam procitao uputstvo, a do sada sam samo odgovarao na
\\* poruke, hvala! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!
A jel moraš da odgovaraš na SVAKU poruku?!!?!?
P.S. Jel' ovo ignore ne radi?
olr.215pingvin,
-> #209, superhik:: Bogami, nisi jedini... koliko vidim po conf. dosta ljudi bi
:: 'odrešilo kesu', a pošto tebe Pingvin plaća ja dolazim kod tebe
:: da to 'po srpski' iskopiram ;)))))
Ako ga platim ne nadaj se da ćeš ga dobiti.
olr.216sasa.m,
-> #205, jegor> A ti si, naravno, obisao vecinu korisnika i utvrdio da ta vecina
> prezire Windowse i obozava DOS?!? Zar nije postenije da kazes npr.
> da svi moraju da imaju DOS, koristili Win ili ne? U svakom slucaju
> voleo bih da vidim i jednu i drugu verziju, pa da onda odlucim sta cu.
Nisam obišao većinu korisnika, ali je poznata naša situacija u kojoj
mali broj ljudi ima para da kupuje stalno nove mašine, a oni
ostali su primorani da rade na starim i prastarim mašinama i koriste
najmanje zahtevan operativni sistem. Pošto se CP/M odavno ne koristi,
to je, silom prilika, DOS. Zašto svi moraju da imaju DOS? Windows
postoji u raznim verzijama koje mogu da se instaliraju bez DOSa. Ovde
je reč o operativnim sistemima, a ne tzv. DOS ekstenderima. E, kod
njih moraš da imaš DOS.
olr.218djcorto,
Evo najnovijeg siminog konvertora za PRO, radi na XTu ;)
Probano.
Imao sam samo problem sa obavestenjem da je "Poruku ponistio
moderator". Posle rucne ispravke sve je bilo OK.
new2oldx.zipolr.219spantic,
-> #207, banga> Netscape Gold) Beta testiraju i dalje privilegovani korisnici koji u
> prvom beta testiranju uopste nisu primetili da fali reference rezim :)
Naravno da jesu, ali nije izmenjeno.
olr.220supers,
-> #213, djcorto>>> Poceo sam (donekle) ovu celu pricu.
>>
>> Izvinjavam se na duplom execu.
Upravo, kada će kontrola poslatih poruka? Na SezamProu ovakvog šuam ne
može da bude (osim u mailu i grupama ;) )
olr.221djcorto,
-> #216, sasa.m> to je, silom prilika, DOS. Zasto svi moraju da imaju DOS?
> Windows postoji u raznim verzijama koje mogu da se instaliraju
> bez DOSa. Ovde
Raznim ? Koliko ja znam, samo NT. Donekle i uslovno, 95. I jedan
i drugi za rad zahtvaju najmanje 486/100 i 8 tj 32MB RAM. Ni
slucajno ovdasnji prosek ... Pre nego sto se neko pomami, i pocne
da mi prica o 386SX, rekao sam RAD, ne pokretanje.
Pricamo o potrebi da OLR moze da radi na svemu .... steta bi
bilo gubiti korisnike samo zato sto autor(i) OLRa glume
Microsoft ;)
olr.222babbage,
-> #181, gerber>=>> To onako definitivno? Bez da se zna da li je teoretski
>=>> program dozvoljen za korišćenje samo korisnicima sistema
Morao bi se videti dogovor o raskidu. Mada, pošto je po-
vučen osnovni softver Sezama, pretpostavljam da na SOR
nije obraćane neka posebna pažnja.
>=>> Sve ovo, naravno, samo teoretski, jer zzivotic ne brani
>=>> upotrebu programa nikome. Barem do sada.
ZZ ne brani, a i ako bi se odlučio da brani, ne bi ništa
postigao. Šta da radi, da tuži BIGZ, ili sve ljude koji
su koristili SOR bez dozvole? To može na zapadu, kod nas
bi ga sudija samo blagosažaljivo pogledao i rekao "eh,
sinko, nemaš ti pojma kakve stvari se dešavaju kod nas,
a ti bi da tužiš zbog autorskih prava...".
Babbage
olr.223babbage,
-> #193, djcorto>=>> Kao prvo, ZAMOLIO sam zz-a da mi posalje STARI reg broj jer mi
>=>> je STARI SOR poginuo zajedno sa parcetom diska. To je, inace, i
Kao prvo, ja nisam zamerio nikome što se SOR koristi, rekao
sam samo kako bi to moglo da izgleda u nekoj državi. Pošto
mi nemamo državu, ne moramo da se patimo oko toga. Stari
SOR koristim i ja, za pregled poruka i sa NETa i sa PROa,
a registarski broj nisam tražio samo zato što me mrzi.
Cela moja priča je u kontekstu "Čovek vam je to dao bes-
platno, a vi ga ovde ispljuvaste za neprofesionalnost,
nebrigu, itd.". Kapiraš?
>=>> Kao trece,, u uputstvu za SOR pise da je Freeware, a isto se ne
>=>> moze ograniciti na datu grupu ljudi. U tom slucaju podleze
>=>> Shareware pravilima.
Uputstvo za SOR:
╔═════════════════════════════════════════╗
║ Ovaj program preuzimate besplatno kao ║
║ redovan član Sezama i namenjen je ║
║ isključivo vašoj ličnoj upotrebi. ║
╚═════════════════════════════════════════╝
>=>> Kao cetvrto, zz da ima potrebu moze da se "brani" i sam - ne
>=>> znam cemu tako zestoka advokatura sa tvoje strane.
Cim neko kaze nesto u korist nekoga, on ga advokatiše, je li?
Mene izuzetno nerviraju nadobudni ljudi koji misle da im je sve
dato po pravu rođenja, pa sad oni mogu da viču i da se deru na
svakoga ko ne radi kako je njima po volji. Ja sam naveo šta bi
ZZ _mogao_ da uradi da živi u nekoj državi, čisto u reply optu-
žbama o neprofesionalnosti. Kada neko bude tako neosnovano i
glasno vređao mene na nekom mestu koje očigledno ne pratim, nadam
se da će se naći neko da odgovori ovako. Da li ti je sad jasnije?
Babbage
olr.224pingvin,
-> #221, djcorto:: slucajno ovdasnji prosek ... Pre nego sto se neko pomami, i pocne
:: da mi prica o 386SX, rekao sam RAD, ne pokretanje.
Ja ozim 95 na 386 DX/33/8 i nije da nisam zadovoljan
performansama.
olr.225armitage,
-> #183, olio> Zasto ne radi komanda u SDW-u "Osvezavanje spiskova
> svih tema".??
Zato što novi softver ne podržava CDIR komandu.
Potrebno je da nakon poziva komande iz SDW-a, u potom
generisanom execu CDIR zameniš sa CLOSE pa DIR.
(pozoveš DIR kada si van konferencija)
Armitage
olr.226djcorto,
-> #224, pingvin> Ja ozim 95 na 386 DX/33/8 i nije da nisam zadovoljan
> performansama.
A sta vozis pod 95?
olr.227djcorto,
-> #223, babbage> zbama o neprofesionalnosti. Kada neko bude tako neosnovano i
> glasno vredao mene na nekom mestu koje ocigledno ne pratim,
> nadam se da ce se naci neko da odgovori ovako. Da li ti je sad
> jasnije?
Jeste. Odogovorio sam ti i na PRO-u, ali cu i ovde.
Zz-a nisam vredjao. Ako ponovo procitas moje poruke, videces da
sam njegovo neodgovaranje, s obzirom na to o kome se radi,
smatrao neprofesionalnim. Posle onog neprijatnog maila i poruke
ovde na koju si zustro odgovorio, brojevi su stigli. Zasto ne i
ranije, pa nikom nista?
Ako se zz ili ti osecate licno pogodjenim, izvinjavam se.
O tome koja se mesta prate a koja ne, nemojmo. To vec zalazi u
politiku. Svakako da zainteresovani prate sva mesta, kao sto i
ti saljes iste poruke ovde i na PRO, a to ne navodis.
Jos jednom, smatram tvoju reakciju sustinski donekle ispravnom
(zastita softvera, domaceg autora, coveka koga cenis) ali nacin
i blagi zar koji je poceo da plamsa nepotrebnim. Jako dobro
pazim da ne pisem nista sto coveku i u oci ne bih rekao, i
stojim iza napisanog uvek.
olr.228sasa.m,
-> #221, djcorto> Raznim ? Koliko ja znam, samo NT. Donekle i uslovno, 95. I jedan
Pa, mislio sam na NT i 95. To je više od jedne verzije, znači
ima raznih verzija ;) A može i sledeća varijanta: Instaliraš OS/2,
na njemu instaliraš program koji se zove Windows for OS/2 (za ovo
sam video reklamu u stranom časopisu) i voziš windows aplikacije
bez DOS-a ;) Hteo sam da kažem da ne mora DOS da bi instalirao
windows. To je korisnik koga sam citirao rekao.
> i drugi za rad zahtvaju najmanje 486/100 i 8 tj 32MB RAM. Ni
Pa, nije baš tako crno, može i 386 sa 8 MB memorije. Bitan je RAM.
> Pricamo o potrebi da OLR moze da radi na svemu .... steta bi
> bilo gubiti korisnike samo zato sto autor(i) OLRa glume
> Microsoft ;)
Ma, slažem se. I ja mislim da OLR treba da radi i na najslabijoj
mašini koja postoji, makar bio to TIM-011. Samo hoću da kažem da
je moj lični izbor SDW, ali ne zato što radi pod windows-om, već
zato što pruža komfor u radu. Da postoji za DOS, prvi bih ga
instalirao. A i ti zapeo sa tim XT-om... :))
olr.229vlad,
-> #190, dj.vlada> Hvala, nisam procitao uputstvo, a do sada sam samo odgovarao na
E, sad bi mogao da obrnes redosled poteza pa da prvo malo citas uputstva,
bonton.txt, stare konferencije i tome slicno, a i citanje svega drugog ti
ne bi skodilo. Posle mozes opet da pises i odgovaras, ako budes imao sta.
Ako ovako nastavis tvoje odgovore uskoro niko nece citati, a neces imati ni
koga da pitas.
olr.230pingvin,
-> #221, djcorto:: slucajno ovdasnji prosek ... Pre nego sto se neko pomami, i pocne
:: da mi prica o 386SX, rekao sam RAD, ne pokretanje.
Ja ozim 95 na 386 DX/33/8 i nije da nisam zadovoljan
performansama.
olr.231dj.vlada,
-> #229, vladD:\>> Hvala, nisam procitao uputstvo, a do sada sam samo odgovarao na
D:\>
D:\> E, sad bi mogao da obrnes redosled poteza pa da prvo malo citas
D:\> uputstva, bonton.txt, stare konferencije i tome slicno, a i citanje
D:\> svega drugog ti ne bi skodilo. Posle mozes opet da pises i odgovaras,
D:\> ako budes imao sta. Ako ovako nastavis tvoje odgovore uskoro niko nece
D:\> citati, a neces imati ni koga da pitas.
Da...potrazio sam bonton.txt i ostalo, ali ga nema u sezam direktorijumu niti
nikakvom poddirktorijumu, nadam se da ce to uskoro biti...:~(
olr.232vlad,
-> #231, dj.vlada> Da...potrazio sam bonton.txt i ostalo, ali ga nema u sezam
> direktorijumu niti nikakvom poddirktorijumu, nadam se da ce to
> uskoro biti...:č(
Evo ti nekoliko saveta za "prvu pomoc", dok ne nadjes bonton:
Procitaj malo starih poruka iz konferencija i obrati paznju na sadrzaj.
Videces da se ljudi (uglavnom) trude da njihova poruka bude svima jasna i
da, ako se ne radi o pitanju, nosi neku korisnu informaciju za ostale
korisnike. Takodje ces primetiti da poruke onih koji salju besmislena i
neartikulisana pitanja i misle da treba bas po svakom pitanju da iznesu
svoje (opet neartikulisano) misljenje, ostaju bez odgovora ili budu
ismejane, kritikovane...
Poruke licnog tona i sadrzaja upucuj na mail. Ono sto se tice samo dvojice
korisnika ostali ne treba ni da citaju.
Obrati paznju na jezik i izrazavanje. Jasno i gramaticki ispravno napisanu
poruku ce procitati i razumeti mnogo vise korisnika. Oni sa malo vise
strpljenja ce te upozoriti na nemustost izraza, a vecina ce jednostavno
preskociti nejasnu i zbrkano napisanu poruku.
Koristi off line reader (SOR). Tako ces poruke moci bolje da osmislis i
razmislis o njima pre nego sto ih posaljes.
Svedi citate na neophodnu meru, ali nemoj potpuno da ih izbacis. Odgovor na
poruku ne salji kao novu poruku jer se nece znati kome i na sta odgovaras.
Ne potpisuj poruke, ne kaci tagove, i uopste, ne opterecuj poruku
nepotrebnim balastom.
olr.233djcorto,
-> #224, pingvin> Ja ozim 95 na 386 DX/33/8 i nije da nisam zadovoljan
> performansama.
A sta vozis pod 95?
olr.234djcorto,
-> #223, babbage> zbama o neprofesionalnosti. Kada neko bude tako neosnovano i
> glasno vredao mene na nekom mestu koje ocigledno ne pratim,
> nadam se da ce se naci neko da odgovori ovako. Da li ti je sad
> jasnije?
Jeste. Odogovorio sam ti i na PRO-u, ali cu i ovde.
Zz-a nisam vredjao. Ako ponovo procitas moje poruke, videces da
sam njegovo neodgovaranje, s obzirom na to o kome se radi,
smatrao neprofesionalnim. Posle onog neprijatnog maila i poruke
ovde na koju si zustro odgovorio, brojevi su stigli. Zasto ne i
ranije, pa nikom nista?
Ako se zz ili ti osecate licno pogodjenim, izvinjavam se.
O tome koja se mesta prate a koja ne, nemojmo. To vec zalazi u
politiku. Svakako da zainteresovani prate sva mesta, kao sto i
ti saljes iste poruke ovde i na PRO, a to ne navodis.
Jos jednom, smatram tvoju reakciju sustinski donekle ispravnom
(zastita softvera, domaceg autora, coveka koga cenis) ali nacin
i blagi zar koji je poceo da plamsa nepotrebnim. Jako dobro
pazim da ne pisem nista sto coveku i u oci ne bih rekao, i
stojim iza napisanog uvek.
olr.235crncic,
-> #214, space.ace>> A jel moraš da odgovaraš na SVAKU poruku?!!?!?
>> P.S. Jel' ovo ignore ne radi?
Pa radi, ali ne kako bi trebalo... :(
Ja ga i dalje vidim, zato što ti udaraš reply na njega ;)
olr.236sjocic,
-> #226, djcorto├> A sta vozis pod 95?
Skrin sejver, i kod mene sa 8 mega radi sve u 16! ;)
olr.237pingvin,
-> #226, djcorto:: A sta vozis pod 95?
Sve sto mi treba. Naravno da nisam lud da na ovoj
konfiguraciji radim u Fractal Design Painteru, Photoshopu,
3DS-u ili tako nekim zivotinjama, ali mi, recimo, Corel DRAW!
4.0 radi sasvim lepo, stavise mnogo brze nego pod 3.11 (?)
olr.238djcorto,
-> #228, sasa.m> instalirao. A i ti zapeo sa tim XT-om... :))
Jeste, vec sam i sebi dosadio :)))) Necu vise, obecavam!
Izivinjotina ako ima duplih poruka, pucam pri execu, tako da
nikad nisam siguran sta je otislo a sta nije :(
olr.239pingvin,
-> #226, djcorto:: A sta vozis pod 95?
Sve sto mi treba. Naravno da nisam lud da na ovoj
konfiguraciji radim u Fractal Design Painteru, Photoshopu,
3DS-u ili tako nekim zivotinjama, ali mi, recimo, Corel DRAW!
4.0 radi sasvim lepo, stavise mnogo brze nego pod 3.11 (?)
olr.240babbage,
-> #214, space.ace>=>> P.S. Jel' ovo ignore ne radi?
Ignore meni radi savršeno, osim kad se nađe neko da odgovara
na njegove poruke, pa onda moram i njemu da lupam ignore ;)
Babbage
olr.241meding,
-> #225, armitageRE: "OSVEŽAVANJE SPISKA TEMA" U SDW-u
Da li to kod tebe radi?
Pokušavao sam na sve moguće načine, ali ne ide.
Lepo napravim TEXTPAD od datoteke u kojoj je
isključivo spisak tema SEZAMNET-a, učitam taj
textpad u SDW, ali ništa. Isto je i sa spiskom
fajlova.
Izgleda da ćemo morati da sačekamo taj novi OLR
za win.
Peđa
olr.243zokig,
-> #241, medingSubject: SDW - Osvežavanje spiska tema
Ako već ručno praviš "TEXTPAD", obrati pažnju da u prvom redu piše:
***CTS***
(spisak tema)
. <-- Obavezna tačka na kraju.
Donekle možeš automatizovati operaciju.
Prethodno u AUTOEXEC, na Sezamu, dodaj proceduru:
:CDIR
..conf close
..conf dir >
Po snimanju EXEC-a koji sadrži instrukcije za "Osvežavanje spiska svih tema"
izbriši reč "conf " ispred "cdir". SDW će obaviti ostalo.
poZ
olr.244hercog,
Ima li neka dobra duša da mi na mail zakači SOR 2.99?
Sale
olr.245zokig,
-> #241, medingSubject: SDW - Osvežavanje spiska tema
>> Donekle možeš automatizovati operaciju.
Dopuna: 7.234 iliti krpež-trpež
"Automatizacija" radi samo za teme koje pratiš, ;)
dakle ne za SVE teme, što ovaj pokušaj čini :(( samo pokušajem.
Ako _..conf dir >_ zameniš sa _..conf dir /a >_,
u spisku se pojavljuju i plusiiĆi za teme koje pratiš,
što po učitavanju u SDW ne daje željeni rezultat.
LM, dok se ne pojavi novi OLR, editor u desnicu ruku pa krpi.
poZ
olr.246meding,
-> #243, zokigSubject: SDW - Spisak fajlova
Hvala, ovo za teme radi, ali kako sa datotekama?
Pozdrav, Peđa
olr.248biber,
-> #188, cnenad>> na ovom softveru. Pa umesto da kukumavcite, neka neko sedne i zapocne
>> sa pisanjem. Vec vam je mesec dana uzalud proslo a mozda bi se vec
Mozda bi neko to i uradio, ali najavise skoru promenu izgleda
zaglavlja...
olr.249dbambi,
Kojim tasterom se u SDW uključuje/isključuje prikaz new/all za poruke ?
Za sada to mogu da uradim samo mišem u donjem desnom uglu.
Bambi
olr.250cnenad,
-> #249, dbambi=> Za sada to mogu da uradim samo mišem u donjem desnom uglu.
Samo tu :)
olr.251jone,
-> #249, dbambi
::: Kojim tasterom se u SDW uključuje/isključuje prikaz new/all za poruke ?
Pritisni "A".
olr.252nenad,
-> #220, supers> Upravo, kada će kontrola poslatih poruka? Na SezamProu ovakvog šuam ne
> može da bude (osim u mailu i grupama ;) )
Uvedena je kontrola za duple exec-e. Radi i ako se na već poslati
exec doda novi.
olr.253mpavlo,
Kako u SDW da dobijem spisak svih datoteka na SezamNET-u i da ga redovno
osvezavam.
olr.254bekin,
Da li je još moguće dobiti registracioni broj za SDW. Pisao sam .obj,
ali nema odgovora.
olr.255superhik,
-> #254, bekin=:> Da li je još moguće dobiti registracioni broj za SDW. Pisao
=:> sam .obj, ali nema odgovora.
319
olr.256superhik,
-> #254, bekin=:> Da li je još moguće dobiti registracioni broj za SDW. Pisao
=:> sam .obj, ali nema odgovora.
319
olr.257oldtimer,
-> #255, superhik> 319
E, isto sam mu i ja odgovorio, samo u mail. To zvanično ne smeš,
kršiš Ugovor, a nisu svi moderatori k`o mcule :))
olr.258superhik,
-> #257, oldtimer=:> E, isto sam mu i ja odgovorio, samo u mail. To zvanično ne
=:> smeš, kršiš Ugovor, a nisu svi moderatori k`o mcule :))
Axa.
Pa dobro, odsad znam, nego da li je kršenje ugovora ovo što se
dešava sa SezamNetom !?
olr.259johnnya,
E sada možda nisam dovoljno istraživao, ali kako mogu u SOR-u (2.30)
da na poruku iz konfrencija repliciram u privatnoj pošti, a da se ne
igram sa ručnim prebacivanjem poruka (citiranje...)
■■ Johnnya ■■
olr.260supers,
-> #259, johnnya>> E sada možda nisam dovoljno istraživao, ali kako mogu u SOR-u
>> (2.30) da na poruku iz konfrencija repliciram u privatnoj pošti,
1. Obeležiš citat u konferencijskoj poruci sa Shift+strelice
ili ALT-Q, strelice i Enter
2. Pritisneš Shift+Del
Tada SOR tvoj citat smešta u fajl pod nazivom Q u tvom reply
direktorijumu (c:\sor\reply\q na primer)
3. Pritisneš / i odeš na privatne poruke
4. Sa ALT-W otpočneš pisanje poruke za željenog korisnika
5. U svom editoru učitaš Q datoteku i citat iz nje premestiš u fajl
u kojem pišeš svoj odgovor (r01.msg, na primer)
6. Normalno snimiš fajl sa svojim odgovorom i izađeš iz editora...
Cela zavrzlama zahteva upotrebu editora koji dopušta učitavanje bar
dvafajla...
olr.261johnnya,
-> #260, supers >> 1. Obeležiš citat u konferencijskoj poruci sa
2. 3. 4. 5. 6. ....
Znao sam da može ovako, a mislio sam da postoji komanda kao npr. u
BlueWave-u ALT+N i ode replika iz conf u priv. mail.
Šteta, veliki nedostatak... znam da ovo nije bilo teško izvesti
da postoji kao opcija i u samom SOR-u :(
■■ Johnnya ■■
olr.262mmtosic,
-> #259, johnnya>> E sada možda nisam dovoljno istraživao, ali kako mogu u SOR-u (2.30)
>> da na poruku iz konfrencija repliciram u privatnoj pošti, a da se ne
>> igram sa ručnim prebacivanjem poruka (citiranje...)
Veoma podržavam pitanje. :)
olr.263cnenad,
-> #259, johnnya=> E sada možda nisam dovoljno istraživao, ali kako mogu u SOR-u (2.30)
Nisi ;) a da jesi, video bi da legalno, lako i direktno ne može.
olr.264supers,
-> #261, johnnya>> Šteta, veliki nedostatak... znam da ovo nije bilo teško izvesti
>> da postoji kao opcija i u samom SOR-u :(
Tja, u THORu je ovo baš elegantno rešeno, sa ALT-S za privatan mail
i (beše li?) ALT-N za drugu konferenciju...
No, THORova je osobina da to hoće li on hteti da radi previše
zavisi od konfiguracije na koju je instaliran... Ja nisam taj srećnik da
mogu normalno da ga koristim...
olr.265cnenad,
-> #261, johnnya=> Šteta, veliki nedostatak... znam da ovo nije bilo teško izvesti
=> da postoji kao opcija i u samom SOR-u :(
Imaš to u SDW-u, sorry, zaboravih u prethodnoj beskorisnoj poruci da ti
to napomenem O:)
olr.266mmtosic,
-> #260, supers>> >> E sada možda nisam dovoljno istraživao, ali kako mogu u SOR-u
>> >> (2.30) da na poruku iz konfrencija repliciram u privatnoj pošti,
>>
>> 1. Obeležiš citat u konferencijskoj poruci sa Shift+strelice
>> ili ALT-Q, strelice i Enter
...
...
>> 6. Normalno snimiš fajl sa svojim odgovorom i izađeš iz editora...
>>
>> Cela zavrzlama zahteva upotrebu editora koji dopušta učitavanje bar
>> dva fajla...
Čini mi se da to u THOR-u beše lako. :) Na nešto tome slično sam
mislio, kad se pridružih pitanju.
Uz pomoć editora to može na više načina. Npr., odgovoriš kao za
konferenciju, pa pri pregledu exec-a zameniš dva reda zaglavlja (conf
join xxx + conf write xxx) sa mail send username. Tvoj predlog je
neposredniji i ne iziskuje naknadni pregled exec-a. No, ja ga i ovako
i onako uvek pregledam. :)
olr.267ilazarevic,
-> #259, johnnya> E sada možda nisam dovoljno istraživao, ali kako mogu u SOR-u
> (2.30) da na poruku iz konfrencija repliciram u privatnoj pošti, a
> da se ne igram sa ručnim prebacivanjem poruka (citiranje...)
Koliko se meni čini, jedini način je ručno prebacivanje.
olr.268ognjen,
-> #259, johnnya)-> E sada mozda nisam dovoljno istrazivao, ali kako mogu u
)-> SOR-u (2.30) da na poruku iz konfrencija repliciram u
)-> privatnoj posti,
Nema nacina.
olr.269guta,
-> #268, ognjen#> Nema nacina.
Da... :(. I sad prognoziranje postade zahtevno/zamorna delatnost ;)
Ali, postoji i rešenje za to, samo treba naterati kum.djoleta i ognjena:
Da svakom prognozeru (barem za nas iz prvih 20-30, a koji koristimo SOR)
šalju mail sa parovima, pa da lepo ko' ljudi repliciramo.
olr.270mileusna,
-> #261, johnnya>> -->> 1. Obeležiš citat u konferencijskoj poruci sa
>> 2. 3. 4. 5. 6. ....
>> Znao sam da može ovako, a mislio sam da postoji komanda kao npr.
>> u BlueWave-u ALT+N i ode replika iz conf u priv. mail.
Postoji i skraćena varijanta. Definišeš recimo batch fajl
SorQ.Bat:
/*
@ECHO OFF
IF EXIST C:\SOR\REPLY\Q COPY C:\SOR\REPLY\Q %1
Q %1 // poziva Qeditor ili već neki drugi :)
*/
Znači isto, Shift+Del, onda odeš u Mail, Write, i citat te
već čeka. :) O brisanju datoteke Q sa citatom stara se sam SOR
ako se ne varam. :) Normalno, konfigurisati SOR tako da poziva
SorQ.Bat kao editor.
olr.271nenad,
-> #259, johnnya> E sada možda nisam dovoljno istraživao, ali kako mogu u SOR-u (2.30)
> da na poruku iz konfrencija repliciram u privatnoj pošti, a da se ne
> igram sa ručnim prebacivanjem poruka (citiranje...)
Nakon što pritisneš Alt-R i SOR ti ponudi broj poruke na koju
želiš da repliciraš potrebno je da u produžetku ručno dodaš
switch '/p' i odgovor će od strane sistema biti preusmeren u
privatnu poštu.
olr.272schef,
-> #270, mileusna=- već čeka. :) O brisanju datoteke Q sa citatom stara se sam
=- SOR ako se ne varam. :) Normalno, konfigurisati SOR tako da
=- poziva
Da, Q se briše kada se izađe iz SOR-a. :))) Što znači da posle ovog
postupka moraš da izađeš iz SOR-a da bi se datoteka Q obrisala inače
će da ti se opet učita budeš li pokušao da napišeš nešto. :) Zato,
moraš dodati u BAT fajl i sledeći red:
/*
@ECHO OFF
IF EXIST C:\SOR\REPLY\Q COPY C:\SOR\REPLY\Q %1
Q %1 // poziva Qeditor ili već neki drugi :)
IF EXIST C:\SOR\REPLY\Q DEL C:\SOR\REPLY\Q (ili samo DEL C:\SOR\REPLY\Q)
/*
Srleř
olr.273mileusna,
-> #272, schef>> Da, Q se briše kada se izađe iz SOR-a. :))) Što znači da posle ovog
>> postupka moraš da izađeš iz SOR-a da bi se datoteka Q obrisala
>> inače će da ti se opet učita budeš li pokušao da napišeš nešto. :)
Ne znam kako, ali meni ga uredno briše nakon poziva onog
batch fajla. Zvuči šašavo, ali je tako. :)
olr.274vimm,
-> #264, supers>> Tja, u THORu je ovo baš elegantno rešeno, sa ALT-S za privatan mail
>> No, THORova je osobina da to hoće li on hteti da radi previše
>> zavisi od konfiguracije na koju je instaliran...
Danas sam tek skinuo THOR i posle instalacije imam problem sa pokretanjem
programa. Sa _HOR -a_ učitaju se net?????.zip fajlovi, ali se nigde ne
pojavljuju na ekranu ili nekom meniju u okviru programa. Podešavanja sam
proveravao nekoliko puta i potpuno ih uskladio sa opisima u doc fajlu.
Molim nekoga ko koristi Thor da mi pomogne. Unapred se zahvaljujem.
Vladimir
olr.275mdave,
-> #274, vimm> >> Tja, u THORu je ovo baš elegantno rešeno, sa ALT-S za privatan ma
> >> No, THORova je osobina da to hoće li on hteti da radi previše
> >> zavisi od konfiguracije na koju je instaliran...
>
> Danas sam tek skinuo THOR i posle instalacije imam problem sa
> pokretanjem programa. Sa _HOR -a_ učitaju se net?????.zip fajlovi,
> ali se nigde ne pojavljuju na ekranu ili nekom meniju u okviru
> programa. Podešavanja sam proveravao nekoliko puta i potpuno ih
> uskladio sa opisima u doc fajlu. Molim nekoga ko koristi Thor da mi
> pomogne. Unapred se zahvaljujem.
Tekuća verzija THor-a ne podržava postojeći format poruka, već
samo format koji je bio aktivan dok je SezamNET radio na softveru
g.Dragiše Durića (dragisha).
Nije u planu izrada nove verzije THor-a.
olr.276supers,
-> #273, mileusna>> Ne znam kako, ali meni ga uredno briše nakon poziva onog
>> batch fajla. Zvuči šašavo, ali je tako. :)
Poslednji put kada sam čitao sor.doc čini mi se da je bilo rečeno da sam
SOR briše Q fajl odmah *pri izlasku iz editora* a ne tek *po izlasku iz
celog programa*.
olr.277marec,
Ima li naČina da u SDW napravim dodatni kodni raspored?
olr.278mileusna,
-> #276, supers>> Poslednji put kada sam čitao sor.doc čini mi se da je bilo rečeno
>> da sam SOR briše Q fajl odmah *pri izlasku iz editora* a ne tek *po
>> izlasku iz celog programa*.
...što se slaže i sa mojim iskustvima, znači tako je. U
batch fajl nije potrebno dodavati IF EXIST ... DEL ... na
kraju.
olr.279sasap,
-> #274, vimm-> Danas sam tek skinuo THOR i posle instalacije imam problem sa
-> pokretanjem programa. Sa _HOR -a_ učitaju se net?????.zip fajlovi, ali
-> se nigde ne pojavljuju na ekranu ili nekom meniju u okviru programa.
-> Podešavanja sam proveravao nekoliko puta i potpuno ih uskladio sa
-> opisima u doc fajlu. Molim nekoga ko koristi Thor da mi pomogne. Unapred
-> se zahvaljujem.
Sa ovim Sezam-om može da radi jedino starija verzija THOR-a, tj.
verzija koja je bila aktuelna pre nego što je Dragiša radio softver za
ovaj Sezam i kada je bila izdata jedna specijalna verzija Thor-a koja
je podržavala format poruka u tom prelaznom periodu.
Tu stariju verziju možeš naći na PRO-u (za ovde nisam siguran).
Naziv arhive je THOR1004.ZIP. Uz ovo moraš skinuti i GO2HOR.ZIP (isto
na PRO-u) pomoću koga se vrši konverzija poruka iz sezam-ovog u hor-ov
format, pre učitavanja u HOR. Ovaj konvertor se koristi i prilikom
pravljenja EXEC-a. Ove konverzije se vrše automatski (ako se sve podesi
kako treba). Inače ova verzija THOR-a je i veoma pouzdana (lično iskustvo)
za razliku od one specijalne verzije za Sezam NET koja je vrlo često pucala.
Toliko od mene. Ako ima problema, javi.
Pozdrav, Saša
olr.280ognjen,
-> #269, guta)-> Da... :(. I sad prognoziranje postade zahtevno/zamorna
)-> delatnost ;) Ali, postoji i resenje za to, samo treba
)-> naterati kum.djoleta i ognjena: Da svakom prognozeru (barem
)-> za nas iz prvih 20-30, a koji koristimo SOR) salju mail sa
)-> parovima, pa da lepo ko' ljudi repliciramo.
Hint: Kad pises, pisi da te drugi razumeju. Ok? :)
olr.281kum.djole,
-> #269, guta>> Ali, postoji i rešenje za to, samo treba naterati kum.djoleta i
>> ognjena: Da svakom prognozeru (barem za nas iz prvih 20-30, a koji
>> koristimo SOR) šalju mail sa parovima, pa da lepo ko' ljudi repliciramo.
Uf.. mnogo tražiš. :)
Kao prvo, a to i sam znaš, SDW to radi bez problema. :)
Kao drugo, ne znam zašto je toliki problem, ako već nije moguće
u SOR-u, izmeniti u editoru tu jednu liniju u "mail write".
Kao treće, bio bi to još jedan veliki posao za nas dvojicu :)
doduše ne i prevelik, ali u tom slučaju bi brže ispunili svoju
normu privatnih poruka - 20 poruka u proseku na svakih 4-5 dana..
Onda bi i slanje prognoze bilo ravno torturi ;) - bez evidencije
ko želi da tipuje stalno a ko samo povremeno, neko može da mi
odgovori 'aman čoveče, neću da tipujem!'..:)) .. kontaš ?
Prognoza je ovako 'otvorenog tipa', cilj je igra i zezanje (c) zkr :)
i svako može da se priključi ili odustane kad god hoće..
... a u prognozizmu su svi jednaki. ;)
A evo i reklame - fudbalska i košarkaška prognoza, domaće prvenstvo,
evropski kupovi, italijanska fudbalska i NBA košarkaška liga..
..sve to u konferenciji SPORT, moderator Stefan Van De Bogdanović. ;)
Tema broj 15, naval'te!
olr.282guta,
-> #280, ognjen#> Hint: Kad pises, pisi da te drugi razumeju. Ok? :)
Hm :) Ok, bio sam nejasan: Za prvih 20-30 sa tabele vas dvojica pošaljete
spisak parova u mail svakom (sem što ih kačite u konf.). Mi to skinemo,
jel'da, kao mail, citiramo kao odgovor na mail u Sor-u, i dodamo
rezultate. Jer, Sor ne dopušta odgovor iz konferencije u mail, pa se
prognoza mora slati zaobilazno, tj. ne može prosto alt+r, i gotovo.
Jel' sad bolje? :)
olr.283guta,
-> #281, kum.djole#> Uf.. mnogo tražiš. :)
#> Kao prvo, a to i sam znaš, SDW to radi bez problema. :)
Ma znam, al' me mrzi da pokrećem pasijans od 30 Mb, samo da bi startovao
SDW. :) To mi ispadne zamornije od one ispravke...
olr.284kum.djole,
-> #282, guta>> Hm :) Ok, bio sam nejasan: Za prvih 20-30 sa tabele vas dvojica
>> pošaljete spisak parova u mail svakom (sem što ih kačite u konf.).
Mislim da si i dalje nejasan..
..u stvari, njemu fali jedno ".s" da bi mu bio potpuno jasan.. ;)
olr.285basrak,
-> #282, guta> Jer, Sor ne dopušta odgovor iz konferencije u mail,
> pa se prognoza mora slati zaobilazno, tj. ne može prosto alt+r,
> i gotovo.
Pa jel' ti lepo rečeno za onaj switch '/p'... Isto kao što je na pro-u
':private'. Dakle, samo dodaš ovo na broj poruke koji ti sor izbaci prilikom
pritiska na alt+r.
olr.286ognjen,
-> #282, guta)-> Hm :) Ok, bio sam nejasan: Za prvih 20-30 sa tabele vas
)-> dvojica posaljete spisak parova u mail svakom (sem sto ih
)-> kacite u konf.).
)-> Jel' sad bolje? :)
Ne. :) Ocigledno je doslo do neke zamene. :)
olr.287guta,
-> #286, ognjen#> Ne. :) Ocigledno je doslo do neke zamene. :)
Ups :) Mea culpa. Postoji i ognjen.s. Izvinjavam se :)
olr.288guta,
-> #284, kum.djole#> ..u stvari, njemu fali jedno ".s" da bi mu bio potpuno jasan..
#> ;)
Da, da, sad sam tek uočio...
olr.289guta,
-> #285, basrak#> Pa jel' ti lepo rečeno za onaj switch '/p'... Isto kao što je
#> na pro-u
Tačno, nisam znao za /p, al' sam ga video tek pošto sam već replicirao...
olr.290rvranic,
Kako da u starom Sor-u da izbacim neke konferenije koje više ne pratim, a
koje mi se pojavljuju pritiskom na '/'.
olr.291vimm,
-> #290, rvranic>> Kako da u starom Sor-u da izbacim neke konferenije koje više ne pratim,
Imaš u dir-u dos/comm fajl koji služi za uklanjanje praznih tema iz
SOR-a.
Pozdrav Vladimir
olr.292hercog,
-> #290, rvranic>@ koje mi se pojavljuju pritiskom na '/'.
Koristi program REMTOPIC koji je nekada neko okačio na sezam....
Sale
olr.293supers,
Na SezamuPro je pokrenuta akcija prikupljanja zainteresovanih za novi
SDW. Plan je da se sakupi dosta ljudi koji su spremni da plate novu,
komercijalnu verziju SDWa koja bi podržavala i SezamPro i SezamNET
format, kao i nove mogućnosti oba softvera... Naravno, i otklanjanje
sadašnjih slabosti.
Onda bi se autoru, obj.u, ponudilo da se prihvati posla i dogovorila
cena :) Na Prou su već sakupili izvestan broj "potpisa", a
zainteresovani bi trebalo i ovde da se jave :)
olr.294mpavlo,
> Na SezamuPro je pokrenuta akcija prikupljanja zainteresovanih za novi
> SDW.
> Na Prou su vec sakupili izvestan broj "potpisa", a zainteresovani bi >
trebalo i ovde da se jave :)
Podrzavam akciju.
Sta treba da se uradi? Jel' da saljemo potpise u ovu konferenciju, u neciji
mail ili u grupu?
pozdrav, Milan.
P.S. Dok ne dodje nova verzija SDW-a, treba mi format ispisa koji je davao
stari switch Sezam komande: DIR /L (dugacki opis fajla, sa brojem download-a,
datumom postavljanja i jos nekim detaljima).
olr.295space.ace,
-> #293, supers--> Na SezamuPro je pokrenuta akcija prikupljanja zainteresovanih za
--> novi SDW. Plan je da se sakupi dosta ljudi koji su spremni da
--> plate novu,
Šta će mi SDW kad završavam svoj SESSION ;)) ?
Beta, soon out...
olr.296cdragan,
E, kako beše ono budženje da stari SOR prihvati poruke
preko 32000 ili tu negde ;)
olr.297dj.vlada,
-> #293, supersD:\> Na SezamuPro je pokrenuta akcija prikupljanja zainteresovanih za novi
D:\> SDW. Plan je da se sakupi dosta ljudi koji su spremni da plate novu,
D:\> komercijalnu verziju SDWa koja bi podrzavala i SezamPro i SezamNET
D:\> zainteresovani bi trebalo i ovde da se jave :)
Ja se javljam, a imam i neke ideje!
olr.298inferno,
-> #295, space.aceŮ│ ˙ Šta će mi SDW kad završavam svoj SESSION ;)) ?
Ů│ ˙
Ů│ ˙ Beta, soon out...
BTW, jel za Win?
Inače uprava je pominjala da već ima spreman OLR ali samo za
Win i da neće da ga objavljuje dok ne bude gotova i DOS
varijanta. Nešto imam utisak da se od toga odustalo..
olr.299supers,
-> #294, mpavlo>> Sta treba da se uradi? Jel' da saljemo potpise u ovu konferenciju,
>> u neciji mail ili u grupu?
Poslužiće i moj mail, da ne gušimo preterano...
olr.300supers,
-> #295, space.ace>> Šta će mi SDW kad završavam svoj SESSION ;)) ?
>> Beta, soon out...
Očekujemo i to :) Ako je program ozbiljan koliko i SOR/SDW bratija,
mogao bi da dobiješ i registovane korisnike :)
Posebno nam treba neki OLR za Pro koji bi podržavao kobasice od Internet
adresa...
olr.301space.ace,
-> #298, inferno[Sub :Session]
--> BTW, jel za Win?
Jeste za Win, ali 3.x, jer ima nas još koji ga koristimo.
--> varijanta. Nešto imam utisak da se od toga odustalo..
Ne znam ništa o tome, ali ovaj moj OLR radim na svoju ruku, jer mi se nisu
svideli SOR i SDW. Koliko je moj SESSION dobar, videćete kad završim.
(Što volim da najavljujem svoje programe unapred ;>)
olr.302space.ace,
-> #300, supers--> Očekujemo i to :) Ako je program ozbiljan koliko i SOR/SDW
--> bratija,
Program je potpuno funkcionalan, još ima malo problemčića oko zaglavlja
poruka, i još nekih detalja, ali je 65% gotov :)
Najaviću beta-verziju (24.avgusta ;> )
olr.303inferno,
-> #301, space.aceŮ│ ˙ --> BTW, jel za Win?
Ů│ ˙
Ů│ ˙ Jeste za Win, ali 3.x, jer ima nas još koji ga koristimo.
Šteta.. nadao sam se verziji isključivo za OS/2. ;>>
olr.304space.ace,
-> #303, inferno--> Šteta.. nadao sam se verziji isključivo za OS/2. ;>>
Mogu ti reći da sam razmišljao o tome, pošto isključivo koristim OS/2, ali
bi išlo malo teže...
Deep Blue!
olr.305marec,
-> #277, marec> Ima li naČina da u SDW napravim dodatni kodni raspored?
Našao sam način: u podešavanjima je dovoljno ukucati naša u meniju Win. kodni
raspored i to je to...
olr.306space.ace,
Sub: SESSION
Pitanje za buduće korisnike SESSION-a.
Da li da vam napravim default session.ini fajl, koga ćete vi posle menjati
iz programa (Preferences), ili da prilikom instalacije navedete putanju do
vašeg starog OLR-a (SOR ili SDW), pa da SETUP iz njihovih ini fajlova vidi
šta treba i napravi SESSION.INI na osnovu podataka iz njih, znači da sam
program "nađe" koji vam je username, putanje do arhivera i pad-ova, exec-a,
i tako dalje. Naravno, posle vas čeka serija potvrdnih odgovora na dobijene
rezultate.
Nekako mi se ovo drugo čini lepše i praktičnije, a ono prvo LAKŠE!
Da čujem mišljenja!
P.S. Uz poruku ide i radna verzija session.ini fajla, koja nije potpuna, jer
će program pisati neke svoje konfiguracione parametre u session.dat. Možda
je bolje da i te parametre ubacim u .ini fajl.
Predlažite unapređenja .ini fajla, i napišite mi šta bi ste hteli u SESSION
da dodam ;)
P.S.S. Žao mi je, ali još uvek ne smem da vam pošaljem radnu verziju programa,
jer čekam da Uprava odredi konačan format zaglavlja poruka, i da vidim kako
će ovo čudo od najavljenog email-a da izgleda, da bih i to ubacio.
Btw, imam nekih minornih problemčića oko baze poruka, ali to ću srediti.
pozdrav svima, space.ace
session.iniolr.307space.ace,
-> #306, space.ace--> Sub: SESSION
--> P.S.S. Žao mi je, ali još uvek ne smem da vam pošaljem radnu
--> verziju programa,
Zaboravih, SESSION će biti na engleskom jeziku. Da li je to problem? Nije
još kasno, mogu resurse da prevedem, ali onda moram da uvodim i codepage
za resurse, što će ići malko teže. To onda mora da se kompajlira nanovo,
pri instalaciji, što bi bilo ridicilous.
So, ili ćete srpski Session ali bez naših slova u menijima, kao što je u
SDW-u, ili engleski natural?
Ipak je engleski, za sada...
olr.308cnenad,
-> #307, space.ace=> So, ili ćete srpski Session ali bez naših slova u menijima, kao što je u
=> SDW-u, ili engleski natural?
Ko ti kaže da je u SDW-u Srpski bez šćđž... ??? Ne da ih ima, nego možeš
još da biraš kodni raspored ;)
olr.309space.ace,
-> #306, space.ace--> Sub: SESSION
--> P.S.S. Žao mi je, ali još uvek ne smem da vam pošaljem radnu
--> verziju programa,
Zaboravih, SESSION će biti na engleskom jeziku. Da li je to problem? Nije
još kasno, mogu resurse da prevedem, ali onda moram da uvodim i codepage
za resurse, što će ići malko teže. To onda mora da se kompajlira nanovo,
pri instalaciji, što bi bilo ridicilous.
So, ili ćete srpski Session ali bez naših slova u menijima, kao što je u
SDW-u, ili engleski natural?
Ipak je engleski, za sada...
olr.310space.ace,
-> #308, cnenad--> Ko ti kaže da je u SDW-u Srpski bez šćđž... ??? Ne da ih ima, nego
--> možeš
U menijima nema, koliko sam ja video!
Osim ako je čova radio u YuSCii setu, pa se meni ne vide na CP1250 ;)