SEZAMNET

15 Jan 1996 - 23 Dec 1996

Topics

  1. obavestenja (84)
  2. pitanja (3810)
  3. problemi (2431)
  4. predlozi (850)
  5. konferencije (28)
  6. fajlovi (242)
  7. olr (734)
  8. vote (24)
  9. kritika (799)
  10. razno (963)
  11. unknown (35)

Messages - olr

olr.208 superhik,
Molim malo pažnje... Uz malo sreće (više pameti) montirao sam SDW i ceo problem je bio sledeći: u gomili fontova koje imam u Win-u uvek sam uzimao 'moje' fontove... koje sdw (nažalost) nije prepoznao... svi problemi sa YU slovima su nestali kada sam izabrao neki njegov font :) Znači, svim onima koji bi prešli na SDW jedno upozorenje KORISTITE SDW FONTOVE!
olr.209 superhik, -> #191, pingvin
=:> Ako mu se ponudi izvesna suma novca po korisniku, možda se i =:> prihvati posla. Ja bih stvarno bio spreman da platim neku =:> relanu cenu, jer program zlata vredi :-) Bogami, nisi jedini... koliko vidim po conf. dosta ljudi bi 'odrešilo kesu', a pošto tebe Pingvin plaća ja dolazim kod tebe da to 'po srpski' iskopiram ;)))))
olr.210 djcorto, -> #205, jegor
> da svi moraju da imaju DOS, koristili Win ili ne? U svakom > slucaju voleo bih da vidim i jednu i drugu verziju, pa da onda > odlucim sta cu. Poceo sam (donekle) ovu celu pricu. Poenta je da, ako bude novog OLR-a ( a trebalo bi da ga bude ) isti MORA da radi na sivacoj masini, ako ona ima Intelov procesor. Tacka. Ako ce i na tome da radi, na svemu jacem ce da leti. Praviti OLR koji je spor i zahteva mnogo od masine (kao postojeca verzija na PRO-u) i pri tome se pravdati vremenom, vladavinom WIN monopola i slicnim, za mene (a vidim i druge) nije opravdanje. No, neki ovde zaduzeni za softver svojevremeno spakovase tetris u manje od 100k, pa ne sumnjam u povoljan ishod :) Kao sto rece prethodnik, korisnik mora da ima mogucnost da se odluci. Ni u skupom profi softveru nije prijatno kada si primoran da malne kupis novi racunar da bi radio sa necim, a kamoli kada te OLR "prmorava" na tako nesto.
olr.211 cnenad, -> #192, severian
=> Kada u datoteci SDW.ORD na kraju imena svake konferencije staviš => dvotačku (":"), željeni redosled biva interpretiran ok, OSIM za temu A i nije baš tako neophodno, radi i bez toga. Mnogo veći problem je što prvo čitam REPLY pa onda original poruku. :(
olr.212 cnenad, -> #207, banga
=> prvom beta testiranju uopste nisu primetili da fali reference rezim :) Sledeći put pažljivo pročitaj poruku ZZ-a na PRO-u u kojoj je lepo objasnio da je nedostatak REFERENCE režima odmah primećen i prosleđen kao prva zamerka. Zašto to nije ugrađeno, pitaj onoga ko treba, tj. nekoga iz razvojnog tima SORPRO-a a ne beta testere i nemoj da širiš dezinformacije bez potrebe.
olr.213 djcorto, -> #210, djcorto
> Poceo sam (donekle) ovu celu pricu. Izvinjavam se na duplom execu.
olr.214 space.ace, -> #190, dj.vlada
\\* Hvala, nisam procitao uputstvo, a do sada sam samo odgovarao na \\* poruke, hvala! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!! A jel moraš da odgovaraš na SVAKU poruku?!!?!? P.S. Jel' ovo ignore ne radi?
olr.215 pingvin, -> #209, superhik
:: Bogami, nisi jedini... koliko vidim po conf. dosta ljudi bi :: 'odrešilo kesu', a pošto tebe Pingvin plaća ja dolazim kod tebe :: da to 'po srpski' iskopiram ;))))) Ako ga platim ne nadaj se da ćeš ga dobiti.
olr.216 sasa.m, -> #205, jegor
> A ti si, naravno, obisao vecinu korisnika i utvrdio da ta vecina > prezire Windowse i obozava DOS?!? Zar nije postenije da kazes npr. > da svi moraju da imaju DOS, koristili Win ili ne? U svakom slucaju > voleo bih da vidim i jednu i drugu verziju, pa da onda odlucim sta cu. Nisam obišao većinu korisnika, ali je poznata naša situacija u kojoj mali broj ljudi ima para da kupuje stalno nove mašine, a oni ostali su primorani da rade na starim i prastarim mašinama i koriste najmanje zahtevan operativni sistem. Pošto se CP/M odavno ne koristi, to je, silom prilika, DOS. Zašto svi moraju da imaju DOS? Windows postoji u raznim verzijama koje mogu da se instaliraju bez DOSa. Ovde je reč o operativnim sistemima, a ne tzv. DOS ekstenderima. E, kod njih moraš da imaš DOS.
olr.218 djcorto,
Evo najnovijeg siminog konvertora za PRO, radi na XTu ;) Probano. Imao sam samo problem sa obavestenjem da je "Poruku ponistio moderator". Posle rucne ispravke sve je bilo OK. new2oldx.zip
olr.219 spantic, -> #207, banga
> Netscape Gold) Beta testiraju i dalje privilegovani korisnici koji u > prvom beta testiranju uopste nisu primetili da fali reference rezim :) Naravno da jesu, ali nije izmenjeno.
olr.220 supers, -> #213, djcorto
>>> Poceo sam (donekle) ovu celu pricu. >> >> Izvinjavam se na duplom execu. Upravo, kada će kontrola poslatih poruka? Na SezamProu ovakvog šuam ne može da bude (osim u mailu i grupama ;) )
olr.221 djcorto, -> #216, sasa.m
> to je, silom prilika, DOS. Zasto svi moraju da imaju DOS? > Windows postoji u raznim verzijama koje mogu da se instaliraju > bez DOSa. Ovde Raznim ? Koliko ja znam, samo NT. Donekle i uslovno, 95. I jedan i drugi za rad zahtvaju najmanje 486/100 i 8 tj 32MB RAM. Ni slucajno ovdasnji prosek ... Pre nego sto se neko pomami, i pocne da mi prica o 386SX, rekao sam RAD, ne pokretanje. Pricamo o potrebi da OLR moze da radi na svemu .... steta bi bilo gubiti korisnike samo zato sto autor(i) OLRa glume Microsoft ;)
olr.222 babbage, -> #181, gerber
>=>> To onako definitivno? Bez da se zna da li je teoretski >=>> program dozvoljen za korišćenje samo korisnicima sistema Morao bi se videti dogovor o raskidu. Mada, pošto je po- vučen osnovni softver Sezama, pretpostavljam da na SOR nije obraćane neka posebna pažnja. >=>> Sve ovo, naravno, samo teoretski, jer zzivotic ne brani >=>> upotrebu programa nikome. Barem do sada. ZZ ne brani, a i ako bi se odlučio da brani, ne bi ništa postigao. Šta da radi, da tuži BIGZ, ili sve ljude koji su koristili SOR bez dozvole? To može na zapadu, kod nas bi ga sudija samo blagosažaljivo pogledao i rekao "eh, sinko, nemaš ti pojma kakve stvari se dešavaju kod nas, a ti bi da tužiš zbog autorskih prava...". Babbage
olr.223 babbage, -> #193, djcorto
>=>> Kao prvo, ZAMOLIO sam zz-a da mi posalje STARI reg broj jer mi >=>> je STARI SOR poginuo zajedno sa parcetom diska. To je, inace, i Kao prvo, ja nisam zamerio nikome što se SOR koristi, rekao sam samo kako bi to moglo da izgleda u nekoj državi. Pošto mi nemamo državu, ne moramo da se patimo oko toga. Stari SOR koristim i ja, za pregled poruka i sa NETa i sa PROa, a registarski broj nisam tražio samo zato što me mrzi. Cela moja priča je u kontekstu "Čovek vam je to dao bes- platno, a vi ga ovde ispljuvaste za neprofesionalnost, nebrigu, itd.". Kapiraš? >=>> Kao trece,, u uputstvu za SOR pise da je Freeware, a isto se ne >=>> moze ograniciti na datu grupu ljudi. U tom slucaju podleze >=>> Shareware pravilima. Uputstvo za SOR: ╔═════════════════════════════════════════╗ ║ Ovaj program preuzimate besplatno kao ║ ║ redovan član Sezama i namenjen je ║ ║ isključivo vašoj ličnoj upotrebi. ║ ╚═════════════════════════════════════════╝ >=>> Kao cetvrto, zz da ima potrebu moze da se "brani" i sam - ne >=>> znam cemu tako zestoka advokatura sa tvoje strane. Cim neko kaze nesto u korist nekoga, on ga advokatiše, je li? Mene izuzetno nerviraju nadobudni ljudi koji misle da im je sve dato po pravu rođenja, pa sad oni mogu da viču i da se deru na svakoga ko ne radi kako je njima po volji. Ja sam naveo šta bi ZZ _mogao_ da uradi da živi u nekoj državi, čisto u reply optu- žbama o neprofesionalnosti. Kada neko bude tako neosnovano i glasno vređao mene na nekom mestu koje očigledno ne pratim, nadam se da će se naći neko da odgovori ovako. Da li ti je sad jasnije? Babbage
olr.224 pingvin, -> #221, djcorto
:: slucajno ovdasnji prosek ... Pre nego sto se neko pomami, i pocne :: da mi prica o 386SX, rekao sam RAD, ne pokretanje. Ja ozim 95 na 386 DX/33/8 i nije da nisam zadovoljan performansama.
olr.225 armitage, -> #183, olio
> Zasto ne radi komanda u SDW-u "Osvezavanje spiskova > svih tema".?? Zato što novi softver ne podržava CDIR komandu. Potrebno je da nakon poziva komande iz SDW-a, u potom generisanom execu CDIR zameniš sa CLOSE pa DIR. (pozoveš DIR kada si van konferencija) Armitage
olr.226 djcorto, -> #224, pingvin
> Ja ozim 95 na 386 DX/33/8 i nije da nisam zadovoljan > performansama. A sta vozis pod 95?
olr.227 djcorto, -> #223, babbage
> zbama o neprofesionalnosti. Kada neko bude tako neosnovano i > glasno vredao mene na nekom mestu koje ocigledno ne pratim, > nadam se da ce se naci neko da odgovori ovako. Da li ti je sad > jasnije? Jeste. Odogovorio sam ti i na PRO-u, ali cu i ovde. Zz-a nisam vredjao. Ako ponovo procitas moje poruke, videces da sam njegovo neodgovaranje, s obzirom na to o kome se radi, smatrao neprofesionalnim. Posle onog neprijatnog maila i poruke ovde na koju si zustro odgovorio, brojevi su stigli. Zasto ne i ranije, pa nikom nista? Ako se zz ili ti osecate licno pogodjenim, izvinjavam se. O tome koja se mesta prate a koja ne, nemojmo. To vec zalazi u politiku. Svakako da zainteresovani prate sva mesta, kao sto i ti saljes iste poruke ovde i na PRO, a to ne navodis. Jos jednom, smatram tvoju reakciju sustinski donekle ispravnom (zastita softvera, domaceg autora, coveka koga cenis) ali nacin i blagi zar koji je poceo da plamsa nepotrebnim. Jako dobro pazim da ne pisem nista sto coveku i u oci ne bih rekao, i stojim iza napisanog uvek.
olr.228 sasa.m, -> #221, djcorto
> Raznim ? Koliko ja znam, samo NT. Donekle i uslovno, 95. I jedan Pa, mislio sam na NT i 95. To je više od jedne verzije, znači ima raznih verzija ;) A može i sledeća varijanta: Instaliraš OS/2, na njemu instaliraš program koji se zove Windows for OS/2 (za ovo sam video reklamu u stranom časopisu) i voziš windows aplikacije bez DOS-a ;) Hteo sam da kažem da ne mora DOS da bi instalirao windows. To je korisnik koga sam citirao rekao. > i drugi za rad zahtvaju najmanje 486/100 i 8 tj 32MB RAM. Ni Pa, nije baš tako crno, može i 386 sa 8 MB memorije. Bitan je RAM. > Pricamo o potrebi da OLR moze da radi na svemu .... steta bi > bilo gubiti korisnike samo zato sto autor(i) OLRa glume > Microsoft ;) Ma, slažem se. I ja mislim da OLR treba da radi i na najslabijoj mašini koja postoji, makar bio to TIM-011. Samo hoću da kažem da je moj lični izbor SDW, ali ne zato što radi pod windows-om, već zato što pruža komfor u radu. Da postoji za DOS, prvi bih ga instalirao. A i ti zapeo sa tim XT-om... :))
olr.229 vlad, -> #190, dj.vlada
> Hvala, nisam procitao uputstvo, a do sada sam samo odgovarao na E, sad bi mogao da obrnes redosled poteza pa da prvo malo citas uputstva, bonton.txt, stare konferencije i tome slicno, a i citanje svega drugog ti ne bi skodilo. Posle mozes opet da pises i odgovaras, ako budes imao sta. Ako ovako nastavis tvoje odgovore uskoro niko nece citati, a neces imati ni koga da pitas.
olr.230 pingvin, -> #221, djcorto
:: slucajno ovdasnji prosek ... Pre nego sto se neko pomami, i pocne :: da mi prica o 386SX, rekao sam RAD, ne pokretanje. Ja ozim 95 na 386 DX/33/8 i nije da nisam zadovoljan performansama.
olr.231 dj.vlada, -> #229, vlad
D:\>> Hvala, nisam procitao uputstvo, a do sada sam samo odgovarao na D:\> D:\> E, sad bi mogao da obrnes redosled poteza pa da prvo malo citas D:\> uputstva, bonton.txt, stare konferencije i tome slicno, a i citanje D:\> svega drugog ti ne bi skodilo. Posle mozes opet da pises i odgovaras, D:\> ako budes imao sta. Ako ovako nastavis tvoje odgovore uskoro niko nece D:\> citati, a neces imati ni koga da pitas. Da...potrazio sam bonton.txt i ostalo, ali ga nema u sezam direktorijumu niti nikakvom poddirktorijumu, nadam se da ce to uskoro biti...:~(
olr.232 vlad, -> #231, dj.vlada
> Da...potrazio sam bonton.txt i ostalo, ali ga nema u sezam > direktorijumu niti nikakvom poddirktorijumu, nadam se da ce to > uskoro biti...:č( Evo ti nekoliko saveta za "prvu pomoc", dok ne nadjes bonton: Procitaj malo starih poruka iz konferencija i obrati paznju na sadrzaj. Videces da se ljudi (uglavnom) trude da njihova poruka bude svima jasna i da, ako se ne radi o pitanju, nosi neku korisnu informaciju za ostale korisnike. Takodje ces primetiti da poruke onih koji salju besmislena i neartikulisana pitanja i misle da treba bas po svakom pitanju da iznesu svoje (opet neartikulisano) misljenje, ostaju bez odgovora ili budu ismejane, kritikovane... Poruke licnog tona i sadrzaja upucuj na mail. Ono sto se tice samo dvojice korisnika ostali ne treba ni da citaju. Obrati paznju na jezik i izrazavanje. Jasno i gramaticki ispravno napisanu poruku ce procitati i razumeti mnogo vise korisnika. Oni sa malo vise strpljenja ce te upozoriti na nemustost izraza, a vecina ce jednostavno preskociti nejasnu i zbrkano napisanu poruku. Koristi off line reader (SOR). Tako ces poruke moci bolje da osmislis i razmislis o njima pre nego sto ih posaljes. Svedi citate na neophodnu meru, ali nemoj potpuno da ih izbacis. Odgovor na poruku ne salji kao novu poruku jer se nece znati kome i na sta odgovaras. Ne potpisuj poruke, ne kaci tagove, i uopste, ne opterecuj poruku nepotrebnim balastom.
olr.233 djcorto, -> #224, pingvin
> Ja ozim 95 na 386 DX/33/8 i nije da nisam zadovoljan > performansama. A sta vozis pod 95?
olr.234 djcorto, -> #223, babbage
> zbama o neprofesionalnosti. Kada neko bude tako neosnovano i > glasno vredao mene na nekom mestu koje ocigledno ne pratim, > nadam se da ce se naci neko da odgovori ovako. Da li ti je sad > jasnije? Jeste. Odogovorio sam ti i na PRO-u, ali cu i ovde. Zz-a nisam vredjao. Ako ponovo procitas moje poruke, videces da sam njegovo neodgovaranje, s obzirom na to o kome se radi, smatrao neprofesionalnim. Posle onog neprijatnog maila i poruke ovde na koju si zustro odgovorio, brojevi su stigli. Zasto ne i ranije, pa nikom nista? Ako se zz ili ti osecate licno pogodjenim, izvinjavam se. O tome koja se mesta prate a koja ne, nemojmo. To vec zalazi u politiku. Svakako da zainteresovani prate sva mesta, kao sto i ti saljes iste poruke ovde i na PRO, a to ne navodis. Jos jednom, smatram tvoju reakciju sustinski donekle ispravnom (zastita softvera, domaceg autora, coveka koga cenis) ali nacin i blagi zar koji je poceo da plamsa nepotrebnim. Jako dobro pazim da ne pisem nista sto coveku i u oci ne bih rekao, i stojim iza napisanog uvek.
olr.235 crncic, -> #214, space.ace
>> A jel moraš da odgovaraš na SVAKU poruku?!!?!? >> P.S. Jel' ovo ignore ne radi? Pa radi, ali ne kako bi trebalo... :( Ja ga i dalje vidim, zato što ti udaraš reply na njega ;)
olr.236 sjocic, -> #226, djcorto
├> A sta vozis pod 95? Skrin sejver, i kod mene sa 8 mega radi sve u 16! ;)
olr.237 pingvin, -> #226, djcorto
:: A sta vozis pod 95? Sve sto mi treba. Naravno da nisam lud da na ovoj konfiguraciji radim u Fractal Design Painteru, Photoshopu, 3DS-u ili tako nekim zivotinjama, ali mi, recimo, Corel DRAW! 4.0 radi sasvim lepo, stavise mnogo brze nego pod 3.11 (?)
olr.238 djcorto, -> #228, sasa.m
> instalirao. A i ti zapeo sa tim XT-om... :)) Jeste, vec sam i sebi dosadio :)))) Necu vise, obecavam! Izivinjotina ako ima duplih poruka, pucam pri execu, tako da nikad nisam siguran sta je otislo a sta nije :(
olr.239 pingvin, -> #226, djcorto
:: A sta vozis pod 95? Sve sto mi treba. Naravno da nisam lud da na ovoj konfiguraciji radim u Fractal Design Painteru, Photoshopu, 3DS-u ili tako nekim zivotinjama, ali mi, recimo, Corel DRAW! 4.0 radi sasvim lepo, stavise mnogo brze nego pod 3.11 (?)
olr.240 babbage, -> #214, space.ace
>=>> P.S. Jel' ovo ignore ne radi? Ignore meni radi savršeno, osim kad se nađe neko da odgovara na njegove poruke, pa onda moram i njemu da lupam ignore ;) Babbage
olr.241 meding, -> #225, armitage
RE: "OSVEŽAVANJE SPISKA TEMA" U SDW-u Da li to kod tebe radi? Pokušavao sam na sve moguće načine, ali ne ide. Lepo napravim TEXTPAD od datoteke u kojoj je isključivo spisak tema SEZAMNET-a, učitam taj textpad u SDW, ali ništa. Isto je i sa spiskom fajlova. Izgleda da ćemo morati da sačekamo taj novi OLR za win. Peđa
olr.243 zokig, -> #241, meding
Subject: SDW - Osvežavanje spiska tema Ako već ručno praviš "TEXTPAD", obrati pažnju da u prvom redu piše: ***CTS*** (spisak tema) . <-- Obavezna tačka na kraju. Donekle možeš automatizovati operaciju. Prethodno u AUTOEXEC, na Sezamu, dodaj proceduru: :CDIR ..conf close ..conf dir > Po snimanju EXEC-a koji sadrži instrukcije za "Osvežavanje spiska svih tema" izbriši reč "conf " ispred "cdir". SDW će obaviti ostalo. poZ
olr.244 hercog,
Ima li neka dobra duša da mi na mail zakači SOR 2.99? Sale
olr.245 zokig, -> #241, meding
Subject: SDW - Osvežavanje spiska tema >> Donekle možeš automatizovati operaciju. Dopuna: 7.234 iliti krpež-trpež "Automatizacija" radi samo za teme koje pratiš, ;) dakle ne za SVE teme, što ovaj pokušaj čini :(( samo pokušajem. Ako _..conf dir >_ zameniš sa _..conf dir /a >_, u spisku se pojavljuju i plusiiĆi za teme koje pratiš, što po učitavanju u SDW ne daje željeni rezultat. LM, dok se ne pojavi novi OLR, editor u desnicu ruku pa krpi. poZ
olr.246 meding, -> #243, zokig
Subject: SDW - Spisak fajlova Hvala, ovo za teme radi, ali kako sa datotekama? Pozdrav, Peđa
olr.248 biber, -> #188, cnenad
>> na ovom softveru. Pa umesto da kukumavcite, neka neko sedne i zapocne >> sa pisanjem. Vec vam je mesec dana uzalud proslo a mozda bi se vec Mozda bi neko to i uradio, ali najavise skoru promenu izgleda zaglavlja...
olr.249 dbambi,
Kojim tasterom se u SDW uključuje/isključuje prikaz new/all za poruke ? Za sada to mogu da uradim samo mišem u donjem desnom uglu. Bambi
olr.250 cnenad, -> #249, dbambi
=> Za sada to mogu da uradim samo mišem u donjem desnom uglu. Samo tu :)
olr.251 jone, -> #249, dbambi
::: Kojim tasterom se u SDW uključuje/isključuje prikaz new/all za poruke ? Pritisni "A".
olr.252 nenad, -> #220, supers
> Upravo, kada će kontrola poslatih poruka? Na SezamProu ovakvog šuam ne > može da bude (osim u mailu i grupama ;) ) Uvedena je kontrola za duple exec-e. Radi i ako se na već poslati exec doda novi.
olr.253 mpavlo,
Kako u SDW da dobijem spisak svih datoteka na SezamNET-u i da ga redovno osvezavam.
olr.254 bekin,
Da li je još moguće dobiti registracioni broj za SDW. Pisao sam .obj, ali nema odgovora.
olr.255 superhik, -> #254, bekin
=:> Da li je još moguće dobiti registracioni broj za SDW. Pisao =:> sam .obj, ali nema odgovora. 319
olr.256 superhik, -> #254, bekin
=:> Da li je još moguće dobiti registracioni broj za SDW. Pisao =:> sam .obj, ali nema odgovora. 319
olr.257 oldtimer, -> #255, superhik
> 319 E, isto sam mu i ja odgovorio, samo u mail. To zvanično ne smeš, kršiš Ugovor, a nisu svi moderatori k`o mcule :))
olr.258 superhik, -> #257, oldtimer
=:> E, isto sam mu i ja odgovorio, samo u mail. To zvanično ne =:> smeš, kršiš Ugovor, a nisu svi moderatori k`o mcule :)) Axa. Pa dobro, odsad znam, nego da li je kršenje ugovora ovo što se dešava sa SezamNetom !?
olr.259 johnnya,
E sada možda nisam dovoljno istraživao, ali kako mogu u SOR-u (2.30) da na poruku iz konfrencija repliciram u privatnoj pošti, a da se ne igram sa ručnim prebacivanjem poruka (citiranje...) ■■ Johnnya ■■
olr.260 supers, -> #259, johnnya
>> E sada možda nisam dovoljno istraživao, ali kako mogu u SOR-u >> (2.30) da na poruku iz konfrencija repliciram u privatnoj pošti, 1. Obeležiš citat u konferencijskoj poruci sa Shift+strelice ili ALT-Q, strelice i Enter 2. Pritisneš Shift+Del Tada SOR tvoj citat smešta u fajl pod nazivom Q u tvom reply direktorijumu (c:\sor\reply\q na primer) 3. Pritisneš / i odeš na privatne poruke 4. Sa ALT-W otpočneš pisanje poruke za željenog korisnika 5. U svom editoru učitaš Q datoteku i citat iz nje premestiš u fajl u kojem pišeš svoj odgovor (r01.msg, na primer) 6. Normalno snimiš fajl sa svojim odgovorom i izađeš iz editora... Cela zavrzlama zahteva upotrebu editora koji dopušta učitavanje bar dvafajla...
olr.261 johnnya, -> #260, supers
>> 1. Obeležiš citat u konferencijskoj poruci sa 2. 3. 4. 5. 6. .... Znao sam da može ovako, a mislio sam da postoji komanda kao npr. u BlueWave-u ALT+N i ode replika iz conf u priv. mail. Šteta, veliki nedostatak... znam da ovo nije bilo teško izvesti da postoji kao opcija i u samom SOR-u :( ■■ Johnnya ■■
olr.262 mmtosic, -> #259, johnnya
>> E sada možda nisam dovoljno istraživao, ali kako mogu u SOR-u (2.30) >> da na poruku iz konfrencija repliciram u privatnoj pošti, a da se ne >> igram sa ručnim prebacivanjem poruka (citiranje...) Veoma podržavam pitanje. :)
olr.263 cnenad, -> #259, johnnya
=> E sada možda nisam dovoljno istraživao, ali kako mogu u SOR-u (2.30) Nisi ;) a da jesi, video bi da legalno, lako i direktno ne može.
olr.264 supers, -> #261, johnnya
>> Šteta, veliki nedostatak... znam da ovo nije bilo teško izvesti >> da postoji kao opcija i u samom SOR-u :( Tja, u THORu je ovo baš elegantno rešeno, sa ALT-S za privatan mail i (beše li?) ALT-N za drugu konferenciju... No, THORova je osobina da to hoće li on hteti da radi previše zavisi od konfiguracije na koju je instaliran... Ja nisam taj srećnik da mogu normalno da ga koristim...
olr.265 cnenad, -> #261, johnnya
=> Šteta, veliki nedostatak... znam da ovo nije bilo teško izvesti => da postoji kao opcija i u samom SOR-u :( Imaš to u SDW-u, sorry, zaboravih u prethodnoj beskorisnoj poruci da ti to napomenem O:)
olr.266 mmtosic, -> #260, supers
>> >> E sada možda nisam dovoljno istraživao, ali kako mogu u SOR-u >> >> (2.30) da na poruku iz konfrencija repliciram u privatnoj pošti, >> >> 1. Obeležiš citat u konferencijskoj poruci sa Shift+strelice >> ili ALT-Q, strelice i Enter ... ... >> 6. Normalno snimiš fajl sa svojim odgovorom i izađeš iz editora... >> >> Cela zavrzlama zahteva upotrebu editora koji dopušta učitavanje bar >> dva fajla... Čini mi se da to u THOR-u beše lako. :) Na nešto tome slično sam mislio, kad se pridružih pitanju. Uz pomoć editora to može na više načina. Npr., odgovoriš kao za konferenciju, pa pri pregledu exec-a zameniš dva reda zaglavlja (conf join xxx + conf write xxx) sa mail send username. Tvoj predlog je neposredniji i ne iziskuje naknadni pregled exec-a. No, ja ga i ovako i onako uvek pregledam. :)
olr.267 ilazarevic, -> #259, johnnya
> E sada možda nisam dovoljno istraživao, ali kako mogu u SOR-u > (2.30) da na poruku iz konfrencija repliciram u privatnoj pošti, a > da se ne igram sa ručnim prebacivanjem poruka (citiranje...) Koliko se meni čini, jedini način je ručno prebacivanje.
olr.268 ognjen, -> #259, johnnya
)-> E sada mozda nisam dovoljno istrazivao, ali kako mogu u )-> SOR-u (2.30) da na poruku iz konfrencija repliciram u )-> privatnoj posti, Nema nacina.
olr.269 guta, -> #268, ognjen
#> Nema nacina. Da... :(. I sad prognoziranje postade zahtevno/zamorna delatnost ;) Ali, postoji i rešenje za to, samo treba naterati kum.djoleta i ognjena: Da svakom prognozeru (barem za nas iz prvih 20-30, a koji koristimo SOR) šalju mail sa parovima, pa da lepo ko' ljudi repliciramo.
olr.270 mileusna, -> #261, johnnya
>> -->> 1. Obeležiš citat u konferencijskoj poruci sa >> 2. 3. 4. 5. 6. .... >> Znao sam da može ovako, a mislio sam da postoji komanda kao npr. >> u BlueWave-u ALT+N i ode replika iz conf u priv. mail. Postoji i skraćena varijanta. Definišeš recimo batch fajl SorQ.Bat: /* @ECHO OFF IF EXIST C:\SOR\REPLY\Q COPY C:\SOR\REPLY\Q %1 Q %1 // poziva Qeditor ili već neki drugi :) */ Znači isto, Shift+Del, onda odeš u Mail, Write, i citat te već čeka. :) O brisanju datoteke Q sa citatom stara se sam SOR ako se ne varam. :) Normalno, konfigurisati SOR tako da poziva SorQ.Bat kao editor.
olr.271 nenad, -> #259, johnnya
> E sada možda nisam dovoljno istraživao, ali kako mogu u SOR-u (2.30) > da na poruku iz konfrencija repliciram u privatnoj pošti, a da se ne > igram sa ručnim prebacivanjem poruka (citiranje...) Nakon što pritisneš Alt-R i SOR ti ponudi broj poruke na koju želiš da repliciraš potrebno je da u produžetku ručno dodaš switch '/p' i odgovor će od strane sistema biti preusmeren u privatnu poštu.
olr.272 schef, -> #270, mileusna
­=- već čeka. :) O brisanju datoteke Q sa citatom stara se sam ­=- SOR ako se ne varam. :) Normalno, konfigurisati SOR tako da ­=- poziva Da, Q se briše kada se izađe iz SOR-a. :))) Što znači da posle ovog postupka moraš da izađeš iz SOR-a da bi se datoteka Q obrisala inače će da ti se opet učita budeš li pokušao da napišeš nešto. :) Zato, moraš dodati u BAT fajl i sledeći red: /* @ECHO OFF IF EXIST C:\SOR\REPLY\Q COPY C:\SOR\REPLY\Q %1 Q %1 // poziva Qeditor ili već neki drugi :) IF EXIST C:\SOR\REPLY\Q DEL C:\SOR\REPLY\Q (ili samo DEL C:\SOR\REPLY\Q) /* Srleř
olr.273 mileusna, -> #272, schef
>> Da, Q se briše kada se izađe iz SOR-a. :))) Što znači da posle ovog >> postupka moraš da izađeš iz SOR-a da bi se datoteka Q obrisala >> inače će da ti se opet učita budeš li pokušao da napišeš nešto. :) Ne znam kako, ali meni ga uredno briše nakon poziva onog batch fajla. Zvuči šašavo, ali je tako. :)
olr.274 vimm, -> #264, supers
>> Tja, u THORu je ovo baš elegantno rešeno, sa ALT-S za privatan mail >> No, THORova je osobina da to hoće li on hteti da radi previše >> zavisi od konfiguracije na koju je instaliran... Danas sam tek skinuo THOR i posle instalacije imam problem sa pokretanjem programa. Sa _HOR -a_ učitaju se net?????.zip fajlovi, ali se nigde ne pojavljuju na ekranu ili nekom meniju u okviru programa. Podešavanja sam proveravao nekoliko puta i potpuno ih uskladio sa opisima u doc fajlu. Molim nekoga ko koristi Thor da mi pomogne. Unapred se zahvaljujem. Vladimir
olr.275 mdave, -> #274, vimm
> >> Tja, u THORu je ovo baš elegantno rešeno, sa ALT-S za privatan ma > >> No, THORova je osobina da to hoće li on hteti da radi previše > >> zavisi od konfiguracije na koju je instaliran... > > Danas sam tek skinuo THOR i posle instalacije imam problem sa > pokretanjem programa. Sa _HOR -a_ učitaju se net?????.zip fajlovi, > ali se nigde ne pojavljuju na ekranu ili nekom meniju u okviru > programa. Podešavanja sam proveravao nekoliko puta i potpuno ih > uskladio sa opisima u doc fajlu. Molim nekoga ko koristi Thor da mi > pomogne. Unapred se zahvaljujem. Tekuća verzija THor-a ne podržava postojeći format poruka, već samo format koji je bio aktivan dok je SezamNET radio na softveru g.Dragiše Durića (dragisha). Nije u planu izrada nove verzije THor-a.
olr.276 supers, -> #273, mileusna
>> Ne znam kako, ali meni ga uredno briše nakon poziva onog >> batch fajla. Zvuči šašavo, ali je tako. :) Poslednji put kada sam čitao sor.doc čini mi se da je bilo rečeno da sam SOR briše Q fajl odmah *pri izlasku iz editora* a ne tek *po izlasku iz celog programa*.
olr.277 marec,
Ima li naČina da u SDW napravim dodatni kodni raspored?
olr.278 mileusna, -> #276, supers
>> Poslednji put kada sam čitao sor.doc čini mi se da je bilo rečeno >> da sam SOR briše Q fajl odmah *pri izlasku iz editora* a ne tek *po >> izlasku iz celog programa*. ...što se slaže i sa mojim iskustvima, znači tako je. U batch fajl nije potrebno dodavati IF EXIST ... DEL ... na kraju.
olr.279 sasap, -> #274, vimm
-> Danas sam tek skinuo THOR i posle instalacije imam problem sa -> pokretanjem programa. Sa _HOR -a_ učitaju se net?????.zip fajlovi, ali -> se nigde ne pojavljuju na ekranu ili nekom meniju u okviru programa. -> Podešavanja sam proveravao nekoliko puta i potpuno ih uskladio sa -> opisima u doc fajlu. Molim nekoga ko koristi Thor da mi pomogne. Unapred -> se zahvaljujem. Sa ovim Sezam-om može da radi jedino starija verzija THOR-a, tj. verzija koja je bila aktuelna pre nego što je Dragiša radio softver za ovaj Sezam i kada je bila izdata jedna specijalna verzija Thor-a koja je podržavala format poruka u tom prelaznom periodu. Tu stariju verziju možeš naći na PRO-u (za ovde nisam siguran). Naziv arhive je THOR1004.ZIP. Uz ovo moraš skinuti i GO2HOR.ZIP (isto na PRO-u) pomoću koga se vrši konverzija poruka iz sezam-ovog u hor-ov format, pre učitavanja u HOR. Ovaj konvertor se koristi i prilikom pravljenja EXEC-a. Ove konverzije se vrše automatski (ako se sve podesi kako treba). Inače ova verzija THOR-a je i veoma pouzdana (lično iskustvo) za razliku od one specijalne verzije za Sezam NET koja je vrlo često pucala. Toliko od mene. Ako ima problema, javi. Pozdrav, Saša
olr.280 ognjen, -> #269, guta
)-> Da... :(. I sad prognoziranje postade zahtevno/zamorna )-> delatnost ;) Ali, postoji i resenje za to, samo treba )-> naterati kum.djoleta i ognjena: Da svakom prognozeru (barem )-> za nas iz prvih 20-30, a koji koristimo SOR) salju mail sa )-> parovima, pa da lepo ko' ljudi repliciramo. Hint: Kad pises, pisi da te drugi razumeju. Ok? :)
olr.281 kum.djole, -> #269, guta
>> Ali, postoji i rešenje za to, samo treba naterati kum.djoleta i >> ognjena: Da svakom prognozeru (barem za nas iz prvih 20-30, a koji >> koristimo SOR) šalju mail sa parovima, pa da lepo ko' ljudi repliciramo. Uf.. mnogo tražiš. :) Kao prvo, a to i sam znaš, SDW to radi bez problema. :) Kao drugo, ne znam zašto je toliki problem, ako već nije moguće u SOR-u, izmeniti u editoru tu jednu liniju u "mail write". Kao treće, bio bi to još jedan veliki posao za nas dvojicu :) doduše ne i prevelik, ali u tom slučaju bi brže ispunili svoju normu privatnih poruka - 20 poruka u proseku na svakih 4-5 dana.. Onda bi i slanje prognoze bilo ravno torturi ;) - bez evidencije ko želi da tipuje stalno a ko samo povremeno, neko može da mi odgovori 'aman čoveče, neću da tipujem!'..:)) .. kontaš ? Prognoza je ovako 'otvorenog tipa', cilj je igra i zezanje (c) zkr :) i svako može da se priključi ili odustane kad god hoće.. ... a u prognozizmu su svi jednaki. ;) A evo i reklame - fudbalska i košarkaška prognoza, domaće prvenstvo, evropski kupovi, italijanska fudbalska i NBA košarkaška liga.. ..sve to u konferenciji SPORT, moderator Stefan Van De Bogdanović. ;) Tema broj 15, naval'te!
olr.282 guta, -> #280, ognjen
#> Hint: Kad pises, pisi da te drugi razumeju. Ok? :) Hm :) Ok, bio sam nejasan: Za prvih 20-30 sa tabele vas dvojica pošaljete spisak parova u mail svakom (sem što ih kačite u konf.). Mi to skinemo, jel'da, kao mail, citiramo kao odgovor na mail u Sor-u, i dodamo rezultate. Jer, Sor ne dopušta odgovor iz konferencije u mail, pa se prognoza mora slati zaobilazno, tj. ne može prosto alt+r, i gotovo. Jel' sad bolje? :)
olr.283 guta, -> #281, kum.djole
#> Uf.. mnogo tražiš. :) #> Kao prvo, a to i sam znaš, SDW to radi bez problema. :) Ma znam, al' me mrzi da pokrećem pasijans od 30 Mb, samo da bi startovao SDW. :) To mi ispadne zamornije od one ispravke...
olr.284 kum.djole, -> #282, guta
>> Hm :) Ok, bio sam nejasan: Za prvih 20-30 sa tabele vas dvojica >> pošaljete spisak parova u mail svakom (sem što ih kačite u konf.). Mislim da si i dalje nejasan.. ..u stvari, njemu fali jedno ".s" da bi mu bio potpuno jasan.. ;)
olr.285 basrak, -> #282, guta
> Jer, Sor ne dopušta odgovor iz konferencije u mail, > pa se prognoza mora slati zaobilazno, tj. ne može prosto alt+r, > i gotovo. Pa jel' ti lepo rečeno za onaj switch '/p'... Isto kao što je na pro-u ':private'. Dakle, samo dodaš ovo na broj poruke koji ti sor izbaci prilikom pritiska na alt+r.
olr.286 ognjen, -> #282, guta
)-> Hm :) Ok, bio sam nejasan: Za prvih 20-30 sa tabele vas )-> dvojica posaljete spisak parova u mail svakom (sem sto ih )-> kacite u konf.). )-> Jel' sad bolje? :) Ne. :) Ocigledno je doslo do neke zamene. :)
olr.287 guta, -> #286, ognjen
#> Ne. :) Ocigledno je doslo do neke zamene. :) Ups :) Mea culpa. Postoji i ognjen.s. Izvinjavam se :)
olr.288 guta, -> #284, kum.djole
#> ..u stvari, njemu fali jedno ".s" da bi mu bio potpuno jasan.. #> ;) Da, da, sad sam tek uočio...
olr.289 guta, -> #285, basrak
#> Pa jel' ti lepo rečeno za onaj switch '/p'... Isto kao što je #> na pro-u Tačno, nisam znao za /p, al' sam ga video tek pošto sam već replicirao...
olr.290 rvranic,
Kako da u starom Sor-u da izbacim neke konferenije koje više ne pratim, a koje mi se pojavljuju pritiskom na '/'.
olr.291 vimm, -> #290, rvranic
>> Kako da u starom Sor-u da izbacim neke konferenije koje više ne pratim, Imaš u dir-u dos/comm fajl koji služi za uklanjanje praznih tema iz SOR-a. Pozdrav Vladimir
olr.292 hercog, -> #290, rvranic
>@ koje mi se pojavljuju pritiskom na '/'. Koristi program REMTOPIC koji je nekada neko okačio na sezam.... Sale
olr.293 supers,
Na SezamuPro je pokrenuta akcija prikupljanja zainteresovanih za novi SDW. Plan je da se sakupi dosta ljudi koji su spremni da plate novu, komercijalnu verziju SDWa koja bi podržavala i SezamPro i SezamNET format, kao i nove mogućnosti oba softvera... Naravno, i otklanjanje sadašnjih slabosti. Onda bi se autoru, obj.u, ponudilo da se prihvati posla i dogovorila cena :) Na Prou su već sakupili izvestan broj "potpisa", a zainteresovani bi trebalo i ovde da se jave :)
olr.294 mpavlo,
> Na SezamuPro je pokrenuta akcija prikupljanja zainteresovanih za novi > SDW. > Na Prou su vec sakupili izvestan broj "potpisa", a zainteresovani bi > trebalo i ovde da se jave :) Podrzavam akciju. Sta treba da se uradi? Jel' da saljemo potpise u ovu konferenciju, u neciji mail ili u grupu? pozdrav, Milan. P.S. Dok ne dodje nova verzija SDW-a, treba mi format ispisa koji je davao stari switch Sezam komande: DIR /L (dugacki opis fajla, sa brojem download-a, datumom postavljanja i jos nekim detaljima).
olr.295 space.ace, -> #293, supers
--> Na SezamuPro je pokrenuta akcija prikupljanja zainteresovanih za --> novi SDW. Plan je da se sakupi dosta ljudi koji su spremni da --> plate novu, Šta će mi SDW kad završavam svoj SESSION ;)) ? Beta, soon out...
olr.296 cdragan,
E, kako beše ono budženje da stari SOR prihvati poruke preko 32000 ili tu negde ;)
olr.297 dj.vlada, -> #293, supers
D:\> Na SezamuPro je pokrenuta akcija prikupljanja zainteresovanih za novi D:\> SDW. Plan je da se sakupi dosta ljudi koji su spremni da plate novu, D:\> komercijalnu verziju SDWa koja bi podrzavala i SezamPro i SezamNET D:\> zainteresovani bi trebalo i ovde da se jave :) Ja se javljam, a imam i neke ideje!
olr.298 inferno, -> #295, space.ace
Ů│ ˙ Šta će mi SDW kad završavam svoj SESSION ;)) ? Ů│ ˙ Ů│ ˙ Beta, soon out... BTW, jel za Win? Inače uprava je pominjala da već ima spreman OLR ali samo za Win i da neće da ga objavljuje dok ne bude gotova i DOS varijanta. Nešto imam utisak da se od toga odustalo..
olr.299 supers, -> #294, mpavlo
>> Sta treba da se uradi? Jel' da saljemo potpise u ovu konferenciju, >> u neciji mail ili u grupu? Poslužiće i moj mail, da ne gušimo preterano...
olr.300 supers, -> #295, space.ace
>> Šta će mi SDW kad završavam svoj SESSION ;)) ? >> Beta, soon out... Očekujemo i to :) Ako je program ozbiljan koliko i SOR/SDW bratija, mogao bi da dobiješ i registovane korisnike :) Posebno nam treba neki OLR za Pro koji bi podržavao kobasice od Internet adresa...
olr.301 space.ace, -> #298, inferno
[Sub :Session] --> BTW, jel za Win? Jeste za Win, ali 3.x, jer ima nas još koji ga koristimo. --> varijanta. Nešto imam utisak da se od toga odustalo.. Ne znam ništa o tome, ali ovaj moj OLR radim na svoju ruku, jer mi se nisu svideli SOR i SDW. Koliko je moj SESSION dobar, videćete kad završim. (Što volim da najavljujem svoje programe unapred ;>)
olr.302 space.ace, -> #300, supers
--> Očekujemo i to :) Ako je program ozbiljan koliko i SOR/SDW --> bratija, Program je potpuno funkcionalan, još ima malo problemčića oko zaglavlja poruka, i još nekih detalja, ali je 65% gotov :) Najaviću beta-verziju (24.avgusta ;> )
olr.303 inferno, -> #301, space.ace
Ů│ ˙ --> BTW, jel za Win? Ů│ ˙ Ů│ ˙ Jeste za Win, ali 3.x, jer ima nas još koji ga koristimo. Šteta.. nadao sam se verziji isključivo za OS/2. ;>>
olr.304 space.ace, -> #303, inferno
--> Šteta.. nadao sam se verziji isključivo za OS/2. ;>> Mogu ti reći da sam razmišljao o tome, pošto isključivo koristim OS/2, ali bi išlo malo teže... Deep Blue!
olr.305 marec, -> #277, marec
> Ima li naČina da u SDW napravim dodatni kodni raspored? Našao sam način: u podešavanjima je dovoljno ukucati naša u meniju Win. kodni raspored i to je to...
olr.306 space.ace,
Sub: SESSION Pitanje za buduće korisnike SESSION-a. Da li da vam napravim default session.ini fajl, koga ćete vi posle menjati iz programa (Preferences), ili da prilikom instalacije navedete putanju do vašeg starog OLR-a (SOR ili SDW), pa da SETUP iz njihovih ini fajlova vidi šta treba i napravi SESSION.INI na osnovu podataka iz njih, znači da sam program "nađe" koji vam je username, putanje do arhivera i pad-ova, exec-a, i tako dalje. Naravno, posle vas čeka serija potvrdnih odgovora na dobijene rezultate. Nekako mi se ovo drugo čini lepše i praktičnije, a ono prvo LAKŠE! Da čujem mišljenja! P.S. Uz poruku ide i radna verzija session.ini fajla, koja nije potpuna, jer će program pisati neke svoje konfiguracione parametre u session.dat. Možda je bolje da i te parametre ubacim u .ini fajl. Predlažite unapređenja .ini fajla, i napišite mi šta bi ste hteli u SESSION da dodam ;) P.S.S. Žao mi je, ali još uvek ne smem da vam pošaljem radnu verziju programa, jer čekam da Uprava odredi konačan format zaglavlja poruka, i da vidim kako će ovo čudo od najavljenog email-a da izgleda, da bih i to ubacio. Btw, imam nekih minornih problemčića oko baze poruka, ali to ću srediti. pozdrav svima, space.ace session.ini
olr.307 space.ace, -> #306, space.ace
--> Sub: SESSION --> P.S.S. Žao mi je, ali još uvek ne smem da vam pošaljem radnu --> verziju programa, Zaboravih, SESSION će biti na engleskom jeziku. Da li je to problem? Nije još kasno, mogu resurse da prevedem, ali onda moram da uvodim i codepage za resurse, što će ići malko teže. To onda mora da se kompajlira nanovo, pri instalaciji, što bi bilo ridicilous. So, ili ćete srpski Session ali bez naših slova u menijima, kao što je u SDW-u, ili engleski natural? Ipak je engleski, za sada...
olr.308 cnenad, -> #307, space.ace
=> So, ili ćete srpski Session ali bez naših slova u menijima, kao što je u => SDW-u, ili engleski natural? Ko ti kaže da je u SDW-u Srpski bez šćđž... ??? Ne da ih ima, nego možeš još da biraš kodni raspored ;)
olr.309 space.ace, -> #306, space.ace
--> Sub: SESSION --> P.S.S. Žao mi je, ali još uvek ne smem da vam pošaljem radnu --> verziju programa, Zaboravih, SESSION će biti na engleskom jeziku. Da li je to problem? Nije još kasno, mogu resurse da prevedem, ali onda moram da uvodim i codepage za resurse, što će ići malko teže. To onda mora da se kompajlira nanovo, pri instalaciji, što bi bilo ridicilous. So, ili ćete srpski Session ali bez naših slova u menijima, kao što je u SDW-u, ili engleski natural? Ipak je engleski, za sada...
olr.310 space.ace, -> #308, cnenad
--> Ko ti kaže da je u SDW-u Srpski bez šćđž... ??? Ne da ih ima, nego --> možeš U menijima nema, koliko sam ja video! Osim ako je čova radio u YuSCii setu, pa se meni ne vide na CP1250 ;)