olr.627vlad,
-> #621, veca> Nemam tu opciju, proverila sam isto veče kada si mi rekao da je
> ukinem, ali nisam imala šta da ukinem :) I ne samo da mi zakuca
Eeeee, to cemo onda morati da sredimo na licetu mesta, prvom prilikom B).
olr.628space.ace,
Pitanje: zašto su mi neke konferencije prepolovljene u SDW-u, ranije
nisu bile (primer MUZIKA i CIV, pola je pri vrhu "tabele" a pola na
samom dnu. Mora da je došlo do odvajanja "timova").
olr.629mdimitrijevic,
-> #621, veca> Nemam tu opciju, proverila sam isto vece kada si mi rekao da je
> ukinem, ali nisam imala sta da ukinem :) I ne samo da mi zakuca
> masinu, nego mi je resetuje dva puta, prvi put dode do pola, pa
> je tek onda podigne kako treba, a bojim se da to bas i nije
> dobro.
NE SMES da iskljucis STEALTH opciju iz CONFIG.SYS-a. Vec moras to
da uradis iz QEMM-a, startujes QSETUP, izaberes konfiguraciju i u odgovarajucoj
opciji iskljucis STEALTH. Posle toga moras da prodjes opet kroz proces
optimizacije sistema. Jer ti je QEMM ranije koristio te delove memorije koje
sada iskljucujes iz upotrebe.
olr.630evlad,
-> #626, tomislavr=- Dodato par kozmetičkih prepravki, trebalo bi da je ovo konačna verzija.
da li podržava:
res re /olr
dir /a /n /l /olr
olr.631inferno,
-> #623, mileusnaŮ│ ˙ Dobro, da li je, i hoće li uskoro biti izbačen neki 32-bitni
Ů│ ˙ Offline Reader bilo za PRO, bilo za NET..?
Jezik pregrizo! 16-bitni, da mogu svi da voze.
olr.632calex,
-> #624, ljubisha║ Zar to ne radi po sistemu dužine poruke koja je upisana u
║ zaglavlje? Mislim, on pronađe da je poruka duga xxxx znakova i onda
║ pročita od kraja hedera sledećih xxxx znakova. Nemam pc pa se ne
Ë──────────────
Mislim da ne radi, koliko sam video u SDW-u uopšte nema podatka o
dužini poruke. :( U svakom slučqaju, pre bi trebalo da poruke razdvaja
po ključu početak-kraj nego da ih meri i broji. :(
olr.633calex,
-> #625, vitez.koja║ A jesi li probao bez NT-a, a sa nekim (sofverskim) kešom? :)
Ë──────────────
Naravno, jedino što možda nisam dovoljno dobro definisao veličine,
mada mislim da su ih W95 i NT slično podesili.
olr.634calex,
-> #626, tomislavr║ Dodato par kozmetičkih prepravki, trebalo bi da je ovo konačna verzija.
Ë──────────────
Sad se baci na pravljenje konvertora execa. ;)
olr.635calex,
-> #630, evlad║ da li podržava:
║ res re /olr
║ dir /a /n /l /olr
Ë──────────────
Nisam siguran da konvertor textpada može da podrži i sistemske
komande. O ovome bi ipak trebalo konsultovati zaka. U svakom slučaju,
ovde ti ne bi značile jer nemaš svič /a a ni /l ne funkcioniše.
Da li ti na PRO-u koristiš ove komande? Mislim da je rezultat
istih vrlo neprijatan, jedino ako kasnije ne uvlačiš log (cap?) u
sam OLR.
olr.636tomislavr,
-> #630, evlad> da li podržava:
> res re /olr
> dir /a /n /l /olr
Za sada ne, možda u dogledno vreme.
olr.637darone,
-> #618, kostja>> Znam ljude koji su sokirani brzinom kojom se strartuje Photo Shop
>> pod NT-om.
Što je kod dotičnog najvažnija performansa ;))
olr.638evlad,
-> #636, tomislavr=- Za sada ne, možda u dogledno vreme.
hvala.
olr.639kostja,
-> #637, darone=> Sto je kod doticnog najvaznija performansa ;))
Pricalo se o brzini startovanja, a ne bitnim stvarima.
olr.640mileusna,
-> #631, inferno>> Jezik pregrizo! 16-bitni, da mogu svi da voze.
Vidi ga sad ovaj... A nisi pomislio na to da je moguće
izdati jedan OLR u dve verzije za obe platforme? :)
olr.641mileusna,
-> #632, calex>> ║ Zar to ne radi po sistemu dužine poruke koja je upisana u
>> ║ zaglavlje? Mislim, on pronađe da je poruka duga xxxx znakova
>> ║ pročita od kraja hedera sledećih xxxx znakova.
Jednostavan test, uđete u textpad i u neku poruku dodate
dva tri reda glupog teksta. Time ste povećali broj bajtova
poruke, ali u zaglavnju je broj ostao nepromenjen. Onda takvu
poruku učitate u SDW i ako je isčitao sve do kraja onda gleda
početak-kraj, a ako je 'odsekao' kraj onda gleda broj bajtova
iz zaglavlja.
>> Mislim da ne radi, koliko sam video u SDW-u uopšte nema podatka o
>> dužini poruke. :(
Pa i logičnije je da u hodu 'računa' dužinu poruke jednom
jedinom funkcijom, nego da u bazi razerviše 4-5 bajtova po
poruci za njenu dužinu. Ušteda u prostoru je srazmerna broju
poruka...
P.S. Nemam SDW.
olr.642ljubisha,
-> #641, mileusna> Jednostavan test, uđete u textpad i u neku poruku dodate
> dva tri reda glupog teksta. Time ste povećali broj bajtova
> poruke, ali u zaglavnju je broj ostao nepromenjen. Onda takvu
> poruku učitate u SDW i ako je isčitao sve do kraja onda gleda
> početak-kraj, a ako je 'odsekao' kraj onda gleda broj bajtova
> iz zaglavlja.
Koristim QWK i kod njega sigurno radi ovako i nisam uspeo da ga pre-
varim sa 'duplom' porukom.
> >> Mislim da ne radi, koliko sam video u SDW-u uopšte nema podatka o
> >> dužini poruke. :(
> Pa i logičnije je da u hodu 'računa' dužinu poruke jednom
> jedinom funkcijom, nego da u bazi razerviše 4-5 bajtova po
> poruci za njenu dužinu. Ušteda u prostoru je srazmerna broju
> poruka...
Koliko se razumem ovo se kod QWK-a rešava kreiranjem NDX fajlova.
P.S. Jel ima ovde negde uputstvo za QWK format? Da ne šaljem uzalud.
olr.643kostja,
-> #640, mileusna=> Vidi ga sad ovaj... A nisi pomislio na to da je moguce
=> izdati jedan OLR u dve verzije za obe platforme? :)
More samo nek ga izdaju.
Doduse nesto se svoje vremeno pisalo o tome da se SDW
odradi kako treba stim da se skupi odredjen broj ljudi koji
bi se izjasnili da bi podrzali (platili) razvoj nove verzije.
Sad, nazalost ni to nije proslo.
Zakljucak... cekamo, cekamo...samo da se ne ispostavi da cekamo
Godoa.
olr.644mmtosic,
-> #643, kostja> Doduse nesto se svojevremeno pisalo o tome da se SDW
> odradi kako treba stim da se skupi odredjen broj ljudi koji
> bi se izjasnili da bi podrzali (platili) razvoj nove verzije.
> Sad, nazalost ni to nije proslo.
Inicijativu je bio pokrenuo supers. Nedavno sam ga priupitao šta se
sa njom desilo, i on mi reče da je autor SDW-a (.obj) otišao preko bare
i da nije pokazao nikakav interes u vezi `dorade'.
U međuvremenu je, za potrebe SezamPro-a, bdm napravio YUOLR za Windows
(16-bitna verzija koja radi `lepo' i na 32-obitnom Win-u) koji se ponaša
lepo pa verujem da će se uskoro pojaviti i zvanično. Ovde već postoji
konvertor SezamNet-ovskih poruka u Sezampro-ovske pa će ovdašnji
korisnici koji imaju nalog i na Sezampro-u imati na raspolaganju
dobar OLR i za ovdašnje poruke. Ostaje da bude napravljen i konvertor
za exec-fajl, ali koliko sam primetio evlad je u tom smislu već
`pregovarao' sa tomislavr-om. :)
olr.645sav.gacic,
-> #642, ljubisha> Koristim QWK i kod njega sigurno radi ovako i nisam uspeo da ga pre-
> varim sa 'duplom' porukom.
Koristiš QWK?
Može li malo o ovome? Ja sam _zaostao_ u SDW-u još iz vremena zajedničkog
Sezama i posle _Velikog praska_ konferencije i teme su mi ostale ispreturane.
Snalazim se kako-tako, ali me dosta nervira. Sva budženja me nisu privlačila,
naime, nisam naišao ni na jedno celovito rešenje.
Dakle, ima li još neki OLR za Win (osim SDW) upotrebljiv za oba Sezama?
olr.646calex,
Jedna prepreka manje za korišćenje exec-a koji pravi SorPro. Sada
je moguće da se piše CONF REPLY konf.broj\ime.teme.broj, jedino ostaje
da se reši pitanje tačke ili donje crte u nazivima tema.
olr.647ljubisha,
-> #645, sav.gacic> Koristiš QWK?
Joj, jesam možda opet nešto zabrljao? :)
> Može li malo o ovome? Ja sam _zaostao_ u SDW-u još iz vremena zajedničkog
> Sezama i posle _Velikog praska_ konferencije i teme su mi ostale ispreturane.
QWK na Sezamu radi dobro i za sad imam male zamerke al otom potom.
Ognjen reče da će da pogleda da ugradi u tekst poruke i podatak o eve-
ntualnim odgovorima i uz uključen Bilten (ili Info) to bi bilo to.
> Dakle, ima li još neki OLR za Win (osim SDW) upotrebljiv za oba Sezama?
Za NET dakle ima i to bilo koji QWK reader na bilo kojoj platformi.
olr.648mmtosic,
-> #645, sav.gacic> Dakle, ima li još neki OLR za Win (osim SDW) upotrebljiv za oba
> Sezama?
Pogledaj poruku koja prethodi ovoj tvojoj poruci. Dakle, `prostudiraj'
poruku SezamNet:7.644. Ako ima problema, javi se. :)
olr.649obren,
-> #646, calex> Sada je moguće da se piše CONF REPLY konf.broj\ime.teme.broj, jedino
> ostaje da se reši pitanje tačke ili donje crte u nazivima tema.
Pa zar je toliko teško kada lupiš Alt-R u SORPRO-u doći do crte i
promeniti je u tačku? U svakom slučaju manje truda nego pokretati
konvertor za EXEC pre slanja... :)
olr.650supers,
-> #646, calex>> Jedna prepreka manje za korišćenje exec-a koji pravi SorPro. Sada
>> je moguće da se piše CONF REPLY konf.broj\ime.teme.broj, jedino
>> ostaje da se reši pitanje tačke ili donje crte u nazivima tema.
Da li ovakva komanda za repliciranje u drugu konferenciju radi na
Netu ili na Prou? Može li da se umesto broja konferencije navede njeno
puno ime ili deo imena? Voleo bih da ovako nešto mogu da ručno dokucam
u starom SOR-u :)
olr.651calex,
-> #649, obren║ Pa zar je toliko teško kada lupiš Alt-R u SORPRO-u doći do crte i
║ promeniti je u tačku? U svakom slučaju manje truda nego pokretati
Ë──────────────
Nije, nego se desi da zaboravim. Veći problem je bio sa izmenama
execa kod konferencija sa tačkom u imenu. Možda se reši na sistemskom
nivou? ;))
olr.653kostja,
-> #644, mmtosic=> Inicijativu je bio pokrenuo supers. Nedavno sam ga priupitao sta se
=> sa njom desilo, i on mi rece da je autor SDW-a (.obj) otisao preko bare
=> i da nije pokazao nikakav interes u vezi `dorade'.
Ma, koliko se ja secam bese price o Malti...
Sad, daj boze da taj YUOLR bude priblizan SDW-u i da tomislavr
uradi programce za konverziju exec-a, jel u tom slucaju bi jos
i mogli da ljudski radimo off-line.
olr.654mcikota,
Koristim winsor i imam par pitanja :
1. Postoji opcija koja bi trebalo da skinut spisak fajlova prebaci u 'bazu'
koja bi
offline mogla da se gleda u samom winsor-u,ali on mi prijavljuje da nepostoji
takva
baza i ako sam u tetxpad-u skinuo nove fajlove (koliko vidim stare komande se
razli-
kuju) .Kako ovo izvesti ?
2. Kako da markiram vecu kolicinu poruka iz npr. cele jedne konferencije?
mcikota
olr.655mcikota,
-> #648, mmtosic>> Dakle, ima li jos neki OLR za Win (osim SDW) upotrebljiv za oba
>> Sezama?
>
> Pogledaj poruku koja prethodi ovoj tvojoj poruci. Dakle, `prostudiraj'
> poruku SezamNet:7.644. Ako ima problema, javi se. :)
Provalio sam da osim sdw sezamnet radi i sa qkw paketima.Znaci,sta treba
otkucati da bi mi skinuo postu,faljove i sta vec u QWK formatu?
Inace,koristim (osim sdw-a) i neki QWK reader za windows.
mcikota
olr.656tomislavr,
Net2Pro 2.49 beta (SezamNet -> SezamPro textpad konvertor)
Dodata je podrška za datoteke (za resume će biti uskoro).
net2pro.exeolr.657mmtosic,
-> #655, mcikota> Provalio sam da osim sdw sezamnet radi i sa qkw paketima. Znaci, sta
> treba otkucati da bi mi skinuo postu,faljove i sta vec u QWK formatu?
> Inace, koristim (osim sdw-a) i neki QWK reader za windows.
Čini mi se da se nismo razumeli. :( Nezavisno od toga što ti, možda,
veći deo ovoga što sledi znaš, biću slobodan da napišem nekoliko
redova o čitačima poruka. Možda bude od koristi drugima.
Poruke sa SezamNet-a se `off-line' čitaju SOR-om (SOR = _S_ezam
_O_ff-line _R_eader) čiji je autor Zoran Živković. Nedavno je
tomislavr (= Tomislav Ranđić) napravio pretvarač koji prevodi poruke
iz formata SezamNet-a u format koji može da pročita SORPro (novi SOR
za SezamPro, među čijim autorima je i Zoran Živković) koji koriste
korisnici sa nalogom na SezamPro-u. Ta dva čitača poruka rade pod
DOS-om.
Pod Windows-om se za čitanje poruka sa SezamNet-a koristi SDW.
Nedavno je za korisnike SezamPro-a napravljen program YuOLR čiji je
autor bdm. (= Miša Trivković), koji radi slično SDW-u, samo što je
moderniji, kompletniji, ... i prilagođen je za format poruka sa
SezamPro-a. Međutim, kako je, kao što napisah u prethodnom paragrafu,
napravljen pretvarač koji format poruka sa SezamNet-a prevodi u
format poruka na SezamPro-u, to se isti može koristiti i za čitanje
poruka koje su ostavljene na SezamNet-u. Naravno, i ovo važi za
korisnike koji imaju pretplatničke naloge na oba sistema. :)
Ima još OLR-ova, među kojima je i ThOR (koji radi pod DOS-om) i za
koga su vredni Sezam-ovci napravili pretvarače formata. A ima i još
pretvarača, kao što je npr. onaj koji je napravio .sima (Srđan Simić)
koji prevodi format poruka ostavljenih na SezamPro-u u format poruka
koje `razume' SOR, odnosno SDW. I tako dalje.
U QWK se uopšte ne razumem. Dosta mi ih je i ovako. :))
olr.658obren,
-> #655, mcikota> Provalio sam da osim SDW sezamnet radi i sa QWK paketima. Znaci, sta
> treba otkucati da bi mi skinuo postu, faljove i sta vec u QWK formatu?
Postoje komande PAD QWK i EXEC /K za podršku QWK formatu (skidanje poruka
i slanje odgovora). Potrebno je da prvo u svoj textpad preusmeriš poruke
kao i spisak novih (ili starih) fajlova, pa da zatim textpad konvertuješ
u QWK format prvom od navedenih komandi i downloaduješ.
Pošto ima nekih specifičnosti koje se neposredno tiču organizacije
Sezama, preporučujem ti da skineš detaljno uputstvo za korišćenje
koje je okačeno uz poruku 1.63 u ovoj konferenciji (conf join sezamnet,
conf file 1.63)
olr.659johnnya,
-> #654, mcikota >> 1. Postoji opcija koja bi trebalo da skinut spisak fajlova prebaci u
>> 'bazu' koja bi offline mogla da se gleda u samom winsor-u,ali on mi
>> prijavljuje da nepostoji takva
"WinSor" iliti SDW je pisan za vreme starog Sezama, kada je format
liste datoteka bio drukčiji, ako sada želiš da učitaš listu datoteka
u SDW treba prvo dobijeni textpad da provučeš kroz progamče LDIR.EXE
(konverzija novog formata na stari). Možeš ga naći u konferenciji
SEZAMNET: olr (7.573)
>> 2. Kako da markiram vecu kolicinu poruka iz npr. cele jedne
>> konferencije?
Tako što stisneš Ctrl+F, pa Alt-R (markiranje poruka po pronalaženju),
pa alt-K (u celoj konferenciji), pa Alt-N (na početak konferencije) i
na kraju ENTER (Pretraživanje)
olr.660kostja,
-> #657, mmtosic=> Nedavno je za korisnike SezamPro-a napravljen program YuOLR ciji je
=> autor bdm. (= Misa Trivkovic), koji radi slicno SDW-u, samo sto je
=> moderniji, kompletniji, ... i prilagoden je za format poruka sa
=> SezamPro-a. Medutim, kako je, kao sto napisah u prethodnom paragrafu,
Gde se isti moze naci da se pogleda?
olr.662tomislavr,
SezamNet -> SezamPro textpad convertor v3.0 (final ;)
Dodato:
- Podrska za spisak datoteka
- Podrska za rezime (resume) korisnika
net2pro.exeolr.663mmtosic,
-> #660, kostja> Gde se isti moze naci da se pogleda?
Izgleda da ga još nigde nema. Ja sam ga video na delu tj. u radu, kod
drugara koji je njegov ispitivač. Izgleda da ga na SezamPro-u još
neće pustiti u promet pošto će prvo pustiti novu verziju SORPro-a, što
su juče najavili kao već pušteno u novom PC-u.
Iskreno se nadam da će i YuOLR pustiti. Mada, sudeći po iskustvu sa
SORPro-om, ko zna... ;(
olr.664ljubisha,
Jutros sam skinuo PAD 539 i u njemu (pored QWK paketa) našao i fajl
EXECSWAP.$$$. Kakvim je to spletom okolnosti ovo zalutalo u arhivu? Inače
u njemu se nalazi moj autoexec i par redova za izbor kodnog rasporeda.
olr.665kostja,
-> #662, tomislavr=> SezamNet -> SezamPro textpad convertor v3.0 (final ;)
=>
=> Dodato:
=>
=> - Podrska za spisak datoteka
=> - Podrska za rezime (resume) korisnika
Bravo, bravo....
Predlazem doticnog za Nobelovu nagradu za samopregoran rad i
pozrtvovanje :)
olr.666ljubisha,
-> #664, ljubisha> Jutros sam skinuo PAD 539 i u njemu (pored QWK paketa) našao i fajl
> EXECSWAP.$$$. Kakvim je to spletom okolnosti ovo zalutalo u arhivu? Inače
> u njemu se nalazi moj autoexec i par redova za izbor kodnog rasporeda.
PAD 549 i opet ista stvar.
olr.667ljubisha,
-> #666, ljubisha> > Jutros sam skinuo PAD 539 i u njemu (pored QWK paketa) našao i fajl
> > EXECSWAP.$$$. Kakvim je to spletom okolnosti ovo zalutalo u arhivu?
> > u njemu se nalazi moj autoexec i par redova za izbor kodnog rasporeda.
>
> PAD 549 i opet ista stvar..
PAD 571 i opet isto. Jel ovu temu čita neko od nadležnih ili opet da
probam nešto drugo? :(
olr.668dragosh,
reply na v.jovic iz komunikacija.9:email
cit>> -Kako da posaljem poruku ili repliciram u n.pr.Kanadu? Kada sam to
cit>> ucinio u direktnoj vezi iz terminala sve je bilo uredu u medjuvremenu
cit>> sam instalirao SDW off-line ~ita~ i replicirao na sta mi se vratila
cit>> poruka od Eunet mailer daemon da adresa ______@baxter.co.yu ne postoji,
cit>> sto je tacno, jer ja sam hteo da odgovorim na ______@baxter.net
cit>> -Dali je ovaj poduhvat uopste moguc SDW-om? Mislim da mi je jednom
cit>> uspela replika na ____@eunet.yu
Ne možeš da repliciraš na poruke van Sezama,nego kad lupiš "replika", uvek
ispod imaš opciju za slanje privatne pošte. E, pa tu klikneš i to
ti je jednostavan način za odgovaranje na poruke van Sez-a.
E sad za ovo drugo mogu da ti kažem da je poduhvat moguć sa SDW-om, ali
da stvarno ne znam ko je promenio adresu.... a replika na eunet ti je
teško uspela, mada je možda i moguće, jer nam od skora e-mail ide preko njih...
btw: set code ;)
poz.
olr.669bboss,
Molio bih nekog da mi posalje mail-om registracioni broj
za SDW (Od onog .obj slaba vajda! :( )
olr.670vstan,
-> #669, bboss> Molio bih nekog da mi posalje mail-om registracioni broj
> za SDW (Od onog .obj slaba vajda! :( )
Slato ovde pre neki dan. Prelistaj malo.
olr.671jvujnic,
-> #669, bboss> Molio bih nekog da mi posalje mail-om registracioni broj
> za SDW (Od onog .obj slaba vajda! :( )
Reg. broj za SDW: 319
olr.672kalimero,
-> #668, dragosh>> cit>> poruka od Eunet mailer daemon da adresa ______@baxter.co.yu ne
>> postoji
>> cit>> sto je tacno, jer ja sam hteo da odgovorim na ______@baxter.net
Ovo se i meni dogodilo i to dva puta. Jedino što
nije pogrešio adresu, nego je baš za onu koju sam
navela rekao "user unknown".
Adresa postoji i tačno je napisana. U čemu je onda
problem?
olr.673ljubisha,
E, ajde stvarno, šta je onaj fajl u HTML-u po nazivom STAJEOVO.GIF a
nije GIF? :)
olr.674mileusna,
-> #669, bboss>> za SDW (Od onog .obj slaba vajda! :( )
Ti si već drugi koji se žali na njega, a koliko se meni
čini, pričalo se da čovek više uopšte i ne živi u našoj
zemlji. (eh...) :)
olr.675basrak,
-> #674, mileusna>>> za SDW (Od onog .obj slaba vajda! :( )
> čini, pričalo se da čovek više uopšte i ne živi u našoj
> zemlji. (eh...) :)
Koliko sam primetio, .obj se javlja na pro.
olr.676zeljkoj,
-> #675, basrak>> čini, pričalo se da čovek više uopšte i ne živi u našoj
>> zemlji. (eh...) :)
>
> Koliko sam primetio, .obj se javlja na pro.
Na Pro može da se javlja odakle hoće (Telnet :).
olr.677supers,
-> #676, zeljkoj>>> Koliko sam primetio, .obj se javlja na pro.
>>
>> Na Pro može da se javlja odakle hoće (Telnet :).
Upravo tako. Tamo se vratilo mnogo starih Sezamovaca iz belog sveta
jer mogu da se telnetuju...
olr.678cnenad,
-> #675, basrak-> Koliko sam primetio, .obj se javlja na pro.
Sa Kipra ili Malte koristeći telnet.
olr.679alec,
-> #673, ljubisha> E, ajde stvarno, sta je onaj fajl u HTML-u po nazivom
> STAJEOVO.GIF a nije GIF? :)
^^^^^^^^^^^^
STAJEOVO.GIF je uredu ali ovaj STAJE.GIF nije gif
olr.680nenad,
-> #673, ljubisha> nije GIF? :)
Kako nije gif? U pitanju je slika snimljena u GIF89 formatu, sa
transparentnom pozadinom. Iz čega si je gledao?
olr.681ljubisha,
-> #680, nenad> Kako nije gif? U pitanju je slika snimljena u GIF89 formatu, sa
> transparentnom pozadinom. Iz čega si je gledao?
Kao što je alec već primetio pogrešio sam u imenu slike. :) STAJE.GIF
nije GIF.
olr.682dr.grba,
-> #674, mileusna>> Ti si već drugi koji se žali na njega, a koliko se meni
>> čini, pričalo se da čovek više uopšte i ne živi u našoj
>> zemlji. (eh...) :)
Obj živi i radi na Malti već duže vreme. Tu i tamo se telnetuje na
SeamPRO, gde je nedavno učestvovao u par žučnih rasprava. O tome će
vam Janko reći reč više <:
olr.683rvranic,
Danas u toku rada sa sor-om nestalo mi je struje, pa je
doticni "pobrljavio". Ne prikauje mi dobro spisak konferencija, a i
kretanje kroz poruke nije ok. Meni izgleda kao da su osteceni indeksi.
Kako da resim ovaj problem?
olr.684nenad,
-> #683, rvranic> Danas u toku rada sa sor-om nestalo mi je struje,
> pa je doticni "pobrljavio". Ne prikauje mi dobro spisak
> konferencija, a i kretanje kroz poruke nije ok. Meni
> izgleda kao da su osteceni indeksi.
> Kako da resim ovaj problem?
Prekopiraj datoteke text.x, sor.cfg i last.x iz DATA pod-
direktorijuma na sigurno, pobriši sve iz njega. Vrati u njega
sor.cfg i last.x, pa startuj SOR tako što ćeš kao parametar
da navedeš putanju do text.x datoteke. Trebalo bi da se baza
obonovi, ali će svi flag-ovi (read-only i sl.) biti izgubljeni.
Na kraju možeš da obrišeš i kopirnau text.x datoteku pošto će
u DATA direktorijumu da nastane nova.
olr.685ztasic,
Postoji li neki nacin da poruke iz Sor-a vratim u izvorni
oblik (textpad). Razlog je pohranjivanje istih u Sorpro.
olr.686guta,
-> #685, ztasic
#> Postoji li neki nacin da poruke iz Sor-a vratim u izvorni
#> oblik (textpad). Razlog je pohranjivanje istih u Sorpro.
Direktorijum DATA, fajl text.x, je zapravo jedan veeeliki textpad. :)
olr.687mileusna,
-> #685, ztasic>> Postoji li neki nacin da poruke iz Sor-a vratim u izvorni
>> oblik (textpad). Razlog je pohranjivanje istih u Sorpro.
Otkucaš u komandnoj liniji FLAG, onda izabereš SVE i time
si označio sve poruke. Zatim pritisneš Alt+P i uneseš ime
datoteke u koju će se štampati izabrane poruke. Na taj način u
zadatoj datoteci dobijaš sve poruke iz baze u izvornom obliku.
olr.688evlad,
-> #686, guta=-#> Postoji li neki nacin da poruke iz Sor-a vratim u izvorni
=-#> oblik (textpad). Razlog je pohranjivanje istih u Sorpro.
=-
=- Direktorijum DATA, fajl text.x, je zapravo jedan veeeliki textpad. :)
kod verzije 2.30 ;) ...
za one koji rabe 2.99.A
flag (all)
print (to file)
olr.689river,
-> #688, evlad=> za one koji rabe 2.99.A
=> flag (all)
=> print (to file)
Gde može da se nađe ta verzija i da li ima neke značajnije
prednosti u odnosu na 2.30.
olr.690mdimitrijevic,
-> #689, river> => za one koji rabe 2.99.A
> Gde može da se nađe ta verzija i da li ima neke značajnije
> prednosti u odnosu na 2.30.
Čekajte ljudi, pa zar nije v2.30 novija od v2.99.A ???
olr.692mmtosic,
Predmet: Novi OLR!
Na SezamPro-u je već počela razmena iskustava i iznošenje utisaka o
korišćenju YUOLR-a. Uz ovu poruku privezujem fajl sa predmetnim
porukama. To ću činiti i ubuduće u razmaku od 3-4 dana. Verujem da
ćete i sami zaključiti da među `znalcima' ima i onih koji borave i na
ovom sistemu, pa verujem da diskusija može da bude pokrenuta i ovde.
Za one koji nisu redovno pratili nastavu :) jedno podsećanje da ovde
negde boravi i fajl tomislavr-a čijim korišćenjem možete prevesti
format u kome se nalaze poruke na SezamNet-u u onaj za koji je pisan
YUOLR, a to je format u kome se nalaze poruke na SezamPro-u. Isti se
zove Net2Pro, a kako bi drugačije. :) Eto razloga da malo obnovite
svoju veštinu on-line korišćenja usluga sistema pa da nađete uz koju
poruku je predmetni fajl privezan. (Hint: _help conf find_. :)
yuolr1.txtolr.693maksa,
-> #688, evlad>> za one koji rabe 2.99.A
>> flag (all)
>> print (to file)
Ovo funkcioniše i u 2.30.
olr.694river,
-> #690, mdimitrijevic=> Čekajte ljudi, pa zar nije v2.30 novija od v2.99.A ???
Pa jer jeste ili nije? Ali kad sam čuo da je pominje rekoh sebi"što
je novije to ima veći broj", tako da sam možebiti ja uzrok zabune.
olr.695rvranic,
-> #684, nenad> da navedeš putanju do text.x datoteke. Trebalo bi da se baza
> obonovi, ali će svi flag-ovi (read-only i sl.) biti izgubljeni.
Ovo je uspelo :) još da su flag-ovi ostali. U svakom slučaju hvala.
olr.696guta,
-> #691, mmtosic
#> Pošto ranije nisam bio u prilici da udovoljim interesovanju
#> koje su neki od ovdašnjih korisnika pokazali prema ovom novom
#> OLR-u, to koristim ovu priliku da se `izvadim', pa uz ovu
#> poruku privezujem predmetni fajl. :)
Ne znam da li si uočio da autor navodi da je zabranjeno korišćenje
dotičnog OLR na drugim BBS-ovima (osim Proa), kao i kačenje istog
na druge BBS-ove. Ovime eksplicitno kršiš njegova autorska prava.
Izvod iz fajla faq.txt u arhivi:
2. Autorska prava
-----------------
Program mogu koristiti svi pretplatnici SezamPro-a bez ikakve nadoknade,
znaci besplatno. Zabranjena je svaka prodaja YuOLR-a, upload istog na druge
BBS-ove i koriscenje uz konvertore formata poruka.
olr.698nenad,
-> #696, guta> Ovime eksplicitno kršiš njegova autorska prava.
Hvala guti na upozorenju, datoteka i fajl su obrisani. Molimo da
se ubuduće poštuju želje domaćih autora, ma koliko specifične one
bile.
olr.699mmtosic,
-> #696, guta> Izvod iz fajla faq.txt u arhivi:
>
> 2. Autorska prava
> -----------------
> Program mogu koristiti svi pretplatnici SezamPro-a bez ikakve
> nadoknade, znaci besplatno. Zabranjena je svaka prodaja YuOLR-a,
> upload istog na druge BBS-ove i koriscenje uz konvertore formata
> poruka.
Vrlo originalno mesto za takvo obaveštenje. ;)
FAQ-ove (što bi trebalo da je skraćenica od frequently asked
questions) čitam kad u korišćenju programa imam nekih nejasnoća.
Da je ovo što citiraš bilo rečeno na odgovarajućem mestu, problema ne
bi ni bilo. Iz ovoga sledi naravoučenije da autori programa treba da
povedu računa o tome da treba bar da naprave i odgovarajući *.diz fajl
u kome će napisati sve što žele da poruče korisnicima u vezi njihovih
prava u korišćenju programa.
Nevezano za propust, iz početne poruke .sima-e se može zaključiti da
je program u fazi testiranja, a uobičajeno je da za to vreme i nema
nikakvih ograničenja. No nije bitno. Oni koji požele da ga koriste do
njega će doći - na ovaj ili onaj način.
olr.701evlad,
-> #693, maksa=- Ovo funkcioniše i u 2.30.
naravno, ali text.x od 2.99.A ne možeš da učitaš kao pad ;)
jer je kompresovan ...
olr.702nenad,
-> #701, evlad> naravno, ali text.x od 2.99.A ne možeš da učitaš kao pad ;)
> jer je kompresovan ...
Nije kompresovan, ali stoji da ne može da se učita kao textpad.
olr.703ognjen,
-> #688, evlad)-> za one koji rabe 2.99.A
)-> flag (all)
)-> print (to file)
Ovo postoji i u verziji 2.30.
olr.704tomislavr,
SezamNet -> SezamPro textpad konvertor v3.1
Greškom je izlazna datoteka otvarana kao binarna umesto kao tekstualna,
tako da se redovi nisu završavali sa CR/LF već samo sa LF. Iako je ovakav
TEXTPAD čitljiv od strane SORPRO-a, propust je ispravljen kako bi tekst
bio regularnog formata. Dakle, ova (verovatno finalna) verzija podržava:
- Poruke
- Rezime-e (resume)
- Spiskove fajlova iz direktorijuma
net2pro.exeolr.705carrier,
Koristim SezamDrive olr,ali neznam kako u neku poruku mogu da ubacim
neki txt koji vec imam na disku.
Posto je prilicno velik mrzi me da ga prekucavam ponovo,samo ocu
da ga ubacim u poruku.
Dali je to uopste moguce u ovom olr-u,i kako se to radi?
Hvala unapred!
olr.706jovisa.zj,
Danas sam skinuo SOR OLR 2.30 sa sezama, i mislim da nije bas
friendly pa me interesuje koji mi OLR preporucujete, i gde mogu
da ga nadjem ?
Jovisa
olr.707evlad,
-> #702, nenad=- Nije kompresovan, ali stoji da ne može da se učita kao textpad.
text.x organizovan je kao _record_ tako da je zaglavlje prebačeno u
odgovarajuće _polje_ baze. Samim tim je ušteda u onim linijama koja
razdvajaju zaglavlje od tela poruke, tj. postoji određena kompresija
o odnosu na stvarnu dužinu celokupne poruke (sa zaglavljem).
olr.708dule.n,
-> #706, jovisa.zj
=> Danas sam skinuo SOR OLR 2.30 sa sezama, i mislim da nije bas
=> friendly pa me interesuje koji mi OLR preporucujete, i gde mogu
=> da ga nadjem ?
Šta fali SOR-u? Ja ga koristim od početka bitisanja na SezamNetu i
nemam nikakve veće zamerke. Imaš i solidan help, a ako ti nešto nije
jasno oko funkcionisanja SOR-a, pitaj.
olr.709river,
-> #706, jovisa.zj=> Danas sam skinuo SOR OLR 2.30 sa sezama, i mislim da nije bas
=> friendly pa me interesuje koji mi OLR preporucujete, i gde
=> mogu da ga nadjem ?
=> Jovisa
Nemoguće je da ti se SOR čini TOTALNO unfriendly. Biće da si naišao
na neke probleme koji ili nisu dokumentovani ili ti nisi pročitao
dokumentaciju, so PITAJ!.
olr.710kostja,
-> #705, carrier=> Koristim SezamDrive olr,ali neznam kako u neku poruku mogu da ubacim
=> neki txt koji vec imam na disku.
=> Posto je prilicno velik mrzi me da ga prekucavam ponovo,samo ocu
=> da ga ubacim u poruku.
Stvar je vrlo jednostavna. Za editor u SDW-u navedi neki ljudski
editor (na primer PFE koji ja koristim) i onda u njemu otvori, pored
reply-ja na poruku, prozorce sa tim tekstom pa jedno copy & paste i
gotova prica.
olr.711kostja,
-> #706, jovisa.zj=> Danas sam skinuo SOR OLR 2.30 sa sezama, i mislim da nije bas
=> friendly pa me interesuje koji mi OLR preporucujete, i gde mogu
=> da ga nadjem ?
Probaj SDW ili ti Sezam Drive for Win. Ima ga u dir-u.
olr.712johnnya,
-> #705, carrier >> Koristim SezamDrive olr,ali neznam kako u neku poruku mogu da ubacim
>> neki txt koji vec imam na disku.
To ne zavisi od SezamDrive, niti bilo kog OLR-a, bitno je da poruke
pišeš u editoru koji podržava rad sa više fajlova. Pošto koristiš
Win, najjednostavnije je da ti editor bude Notepad, pa da pomoću
Copy/Paste prebaciš dotični tekst u poruku.
olr.713cnenad,
-> #710, kostja-> editor (na primer PFE koji ja koristim) i onda u njemu otvori, pored
-> reply-ja na poruku, prozorce sa tim tekstom pa jedno copy & paste i
Ili koristiti opciju File\Insert
olr.714mileusna,
-> #706, jovisa.zj>> Danas sam skinuo SOR OLR 2.30 sa sezama, i mislim da nije bas
>> friendly pa me interesuje koji mi OLR preporucujete, i gde mogu
E..? Šini mu jedno F1 pa javi utiske nakon toga. ;)
olr.715kostja,
-> #713, cnenad=> -> editor (na primer PFE koji ja koristim) i onda u njemu otvori, pored
=> -> reply-ja na poruku, prozorce sa tim tekstom pa jedno copy & paste i
=>
=> Ili koristiti opciju File\Insert
Jest` ali ovako je komotinije da se bira sta hoces, a sta neces.
olr.716jovisa.zj,
-> #714, mileusna>>> Danas sam skinuo SOR OLR 2.30 sa sezama, i mislim da nije bas
>>> friendly pa me interesuje koji mi OLR preporucujete, i gde mogu
>
> E..? Šini mu jedno F1 pa javi utiske nakon toga. ;)
hm...;) Sto puta sam mu sinuo F1, pa mi dojadilo. Presao sam na
SezamDrive i sad sam zadovoljan... donekle...
Neko je pomenuo da je moguce skinuti QWK paket ?
Kako ?
olr.717ivanl,
-> #716, jovisa.zj Jo> Neko je pomenuo da je moguce skinuti QWK paket ?
Jo> Kako ?
Pad QWK, konvertuje sadrzaj Pad-a u QWK format.
olr.718jovisa.zj,
Ljudi pomagajte, ja se ovde nikako ne snalazim.
Skinuo sam Norton Guide za Sezam ali ni dalje mi ne ide.
Tamo pise da postoji komanda CONF CREAD a to ne funkcionise.
Pokusao sam da napravim ovakav exec:
pad clear
conf join
conf cread &
pad qwk
pad download
ali ovo ne radi jer je nepoznata naredba cread (ona bi trebala da
preda sve poruke iz svih konferencija).
Uspeo sam da skinem qwk paket a sada me interesuje kako da
ULujem qwk paket, ako je to uopste moguce?
Pa zar nigde nema kompletnog uputstva za SEZAM ??
olr.719tdjerdj,
Ljudi pomagajte.
Greskom sam obrisao sve procitane poruke u SDW. Primetio sam to jos dok je
brisao.
Nista vise nisam dirau u doticnom direktorijumu. Postoji li nacin da se sve
vrati
u prvobitno stanje.
Zahvaljujem Tdjerdj.
olr.720obren,
-> #718, jovisa.zj> Ljudi pomagajte, ja se ovde nikako ne snalazim.
> Skinuo sam Norton Guide za Sezam ali ni dalje mi ne ide.
> Tamo pise da postoji komanda CONF CREAD a to ne funkcionise.
Komanda CONF CREAD, koju si našao u NG-u za Sezam je postojala u
prethodnoj verziji softvera (zzivotic-evoj) i više ne postoji, tj.
sada se to što ona radi postiže malo drugačije (CONF CLOSE, CONF READ)
> Uspeo sam da skinem QWK paket a sada me interesuje kako da ULujem QWK
> paket, ako je to uopste moguce?
Moguće je, komandom EXEC /K, ali najbolje je da pročitaš uputstvo za
korišćenje QWK servisa (direktorijum sezam\sezamqwk.txt) gde je sve
što te zanima objašnjeno.
> Pa zar nigde nema kompletnog uputstva za SEZAM ??
Uputstvo za SezamNet postoji u direktorijumu \SEZAM\ kao text fajl,
a ako koristiš neki WEB browser možeš i da skineš uputstvo u HTML
obliku, pomoću komande PAD HTML /h.
olr.721mmtosic,
-> #718, jovisa.zj> Pokusao sam da napravim ovakav exec:
>
> pad clear
> conf join
> conf cread &
> pad qwk
> pad download
Pa za početak (a možda i trajno :) najbolje je da koristiš sistemsku
proceduru _sezam_ koja se nalazi u okviru sistemskog autoexec-fajla.
Njega pročitaj sa naredbom _autoexec read_, a možeš naravno, i da ga
prebaciš u pad, pa da ga kopiraš kod sebe. Otkucaj naredbu _help
autoexec_, a možeš i da kucaš razne naredbe za pomoć počevši od one
najprirodnije _help_. :)
Svakako preuzmi bar fajl uputstvo.txt koji se nalazi u folderu sezam,
naredbom _down sezam\upu*.txt_.
Softver pod kojim sad radi SezamNet nije identičan sa onim
prethodnim, ali, omogućuje da se uradi sve, ili skoro sve, što se
moglo uraditi i sa onim prethodnim. Nažalost, nema nikakvog drugog
uputstva izuzev onog koje sam spomenuo u prethodnom pasusu. Možda
može da ti koristi i fajl sa svim odzivima sistema na razne naredbe
_help naredba_ koji se nalazi u SEZAMNET:2.974, koji možeš da uzmeš
izdavanjem sledeće dve naredbe: _conf join SezamNet_ i
_conf file 2.974_.
olr.722nenad,
-> #720, obren> Komanda CONF CREAD, koju si našao u NG-u za Sezam je postojala u
> prethodnoj verziji softvera (zzivotic-evoj) i više ne postoji, tj.
> sada se to što ona radi postiže malo drugačije (CONF CLOSE, CONF
> READ)
Da budemo precizni, ekvivalent stare naredbe cread (i ostalih sa
c...) se postiže svičem '/g' (od "global"), dakle odnosi se na
tekuću konferenciju i sve iza nje. Kombinacija koju opisuješ
koristi se jer nije potrebno ulaziti u prvu konferenciju već se
sve komande za koje to ima smisla odnose na sve konferencije ako
se komanda pozove iz osnovnog "Conf" režima.
olr.723cnenad,
-> #719, tdjerdj-> Greskom sam obrisao sve procitane poruke u SDW. Primetio sam to jos dok je
-> brisao.
Obrisao komandom iz menija Opcije/Brisanje pročitanih poruka, ili si
obrisao fajlove iz direktorijuma ?
I u jednom i u drugom slučaju, najbolje je da pokupiš poruke ponovo
sa NET-a.
olr.724cnenad,
-> #718, jovisa.zj-> Skinuo sam Norton Guide za Sezam ali ni dalje mi ne ide.
Zašto i ovo nije uklonjeno sa sistema kao i konf. UPUTSTVO i help u tekst
fajlu ?
-> Tamo pise da postoji komanda CONF CREAD a to ne funkcionise.
-> Pokusao sam da napravim ovakav exec:
Ne treba uopšte da praviš takav EXEC već da napraviš posebnu labelu u
svom AUTOEXEC-u na NET-u ili da koristiš sistemski AUTOEXEC i njegovu
komandu SEZAM
Sve komande koje se odnose na konferencijski režim rada, a koje su
otkucane dok si van konferencije važe za SVE KONF. koje pratiš.
-> conf join
-> conf cread &
Dakle, umesto ovoga bi trebalo:
co cl // zatvara otvorenu konf.
co re > // čita sve nove poruke u konf. koje pratiš
olr.725river,
U SDW-u nikako ne mogu da namestim da mi prikazuje poruke/teme
onim redom koji je definisam u SDW.ORD. Jel to neki bag ili...
Pozdrav Ivan
olr.726evlad,
-> #720, obren=- Komanda CONF CREAD, koju si našao u NG-u za Sezam je postojala u
=- prethodnoj verziji softvera (zzivotic-evoj) i više ne postoji, tj.
ili izdajte _update_ ili sklanjajte iz dir-a ...
uskoro je godišnjica ovog softwarea na ovom sistemu, al' dokumentacija
je kao da gledaš crnca u tunelu bez svetla ;)
olr.727oberon,
Nesto nisam primetio nacin da obrisem (ozvezdicim) celu temu, sa sve
poruke u nju, iz baze SOR-a.
olr.728hercog,
-> #727, oberon(*> Nesto nisam primetio nacin da obrisem (ozvezdicim) celu temu, sa sve
(*> poruke u nju, iz baze SOR-a.
Kucaš FLAG, pa ti se pojavi prozorče u kome izabereš šta hoćeš
da zvezdičiš (message, topic, conference, all) isl. Kad ozvezdičiš,
lupiš jedno REMOVE, a po potrebi i PACK.
Sale
olr.729kostja,
-> #725, river=> U SDW-u nikako ne mogu da namestim da mi prikazuje poruke/teme
=> onim redom koji je definisam u SDW.ORD. Jel to neki bag ili...
Reci kako se to manifestuje. Ako su samo neke teme na zacelju to
je zarad broja te teme (teme sa brojem 32). Ako je nesto drugo
javni pa da vidimo.
olr.730gotivac,
-> #717, ivanl> Jo> Neko je pomenuo da je moguce skinuti QWK paket ?
> Jo> Kako ?
> Pad QWK, konvertuje sadrzaj Pad-a u QWK format.
E, jos samo da saznam kako poruke strpati u PAD...???
olr.732ljubisha,
-> #730, gotivac> > Jo> Neko je pomenuo da je moguce skinuti QWK paket ?
> > Jo> Kako ?
> > Pad QWK, konvertuje sadrzaj Pad-a u QWK format.
>
> E, jos samo da saznam kako poruke strpati u PAD...???
Na Root-u otkucaš CO, pa za svaki slučaj i CLOSE (ako si već bio u
conferenc režimu i ulazio u neku konferenciju) a onda CO RE < (ili CO
re &) i sve poruke ćeš prebaciti u PAD. Zatim odeš u PAD i otkucaš QWK
i kad završi skineš to sa DOW NET*.QWK /y/d.