SEZAMNET

15 Jan 1996 - 23 Dec 1996

Topics

  1. obavestenja (84)
  2. pitanja (3810)
  3. problemi (2431)
  4. predlozi (850)
  5. konferencije (28)
  6. fajlovi (242)
  7. olr (734)
  8. vote (24)
  9. kritika (799)
  10. razno (963)
  11. unknown (35)

Messages - olr

olr.627 vlad, -> #621, veca
> Nemam tu opciju, proverila sam isto veče kada si mi rekao da je > ukinem, ali nisam imala šta da ukinem :) I ne samo da mi zakuca Eeeee, to cemo onda morati da sredimo na licetu mesta, prvom prilikom B).
olr.628 space.ace,
Pitanje: zašto su mi neke konferencije prepolovljene u SDW-u, ranije nisu bile (primer MUZIKA i CIV, pola je pri vrhu "tabele" a pola na samom dnu. Mora da je došlo do odvajanja "timova").
olr.629 mdimitrijevic, -> #621, veca
> Nemam tu opciju, proverila sam isto vece kada si mi rekao da je > ukinem, ali nisam imala sta da ukinem :) I ne samo da mi zakuca > masinu, nego mi je resetuje dva puta, prvi put dode do pola, pa > je tek onda podigne kako treba, a bojim se da to bas i nije > dobro. NE SMES da iskljucis STEALTH opciju iz CONFIG.SYS-a. Vec moras to da uradis iz QEMM-a, startujes QSETUP, izaberes konfiguraciju i u odgovarajucoj opciji iskljucis STEALTH. Posle toga moras da prodjes opet kroz proces optimizacije sistema. Jer ti je QEMM ranije koristio te delove memorije koje sada iskljucujes iz upotrebe.
olr.630 evlad, -> #626, tomislavr
­=- Dodato par kozmetičkih prepravki, trebalo bi da je ovo konačna verzija. da li podržava: res re /olr dir /a /n /l /olr
olr.631 inferno, -> #623, mileusna
Ů│ ˙ Dobro, da li je, i hoće li uskoro biti izbačen neki 32-bitni Ů│ ˙ Offline Reader bilo za PRO, bilo za NET..? Jezik pregrizo! 16-bitni, da mogu svi da voze.
olr.632 calex, -> #624, ljubisha
║ Zar to ne radi po sistemu dužine poruke koja je upisana u ║ zaglavlje? Mislim, on pronađe da je poruka duga xxxx znakova i onda ║ pročita od kraja hedera sledećih xxxx znakova. Nemam pc pa se ne Ë────────────── Mislim da ne radi, koliko sam video u SDW-u uopšte nema podatka o dužini poruke. :( U svakom slučqaju, pre bi trebalo da poruke razdvaja po ključu početak-kraj nego da ih meri i broji. :(
olr.633 calex, -> #625, vitez.koja
║ A jesi li probao bez NT-a, a sa nekim (sofverskim) kešom? :) Ë────────────── Naravno, jedino što možda nisam dovoljno dobro definisao veličine, mada mislim da su ih W95 i NT slično podesili.
olr.634 calex, -> #626, tomislavr
║ Dodato par kozmetičkih prepravki, trebalo bi da je ovo konačna verzija. Ë────────────── Sad se baci na pravljenje konvertora execa. ;)
olr.635 calex, -> #630, evlad
║ da li podržava: ║ res re /olr ║ dir /a /n /l /olr Ë────────────── Nisam siguran da konvertor textpada može da podrži i sistemske komande. O ovome bi ipak trebalo konsultovati zaka. U svakom slučaju, ovde ti ne bi značile jer nemaš svič /a a ni /l ne funkcioniše. Da li ti na PRO-u koristiš ove komande? Mislim da je rezultat istih vrlo neprijatan, jedino ako kasnije ne uvlačiš log (cap?) u sam OLR.
olr.636 tomislavr, -> #630, evlad
> da li podržava: > res re /olr > dir /a /n /l /olr Za sada ne, možda u dogledno vreme.
olr.637 darone, -> #618, kostja
>> Znam ljude koji su sokirani brzinom kojom se strartuje Photo Shop >> pod NT-om. Što je kod dotičnog najvažnija performansa ;))
olr.638 evlad, -> #636, tomislavr
­=- Za sada ne, možda u dogledno vreme. hvala.
olr.639 kostja, -> #637, darone
=> Sto je kod doticnog najvaznija performansa ;)) Pricalo se o brzini startovanja, a ne bitnim stvarima.
olr.640 mileusna, -> #631, inferno
>> Jezik pregrizo! 16-bitni, da mogu svi da voze. Vidi ga sad ovaj... A nisi pomislio na to da je moguće izdati jedan OLR u dve verzije za obe platforme? :)
olr.641 mileusna, -> #632, calex
>> ║ Zar to ne radi po sistemu dužine poruke koja je upisana u >> ║ zaglavlje? Mislim, on pronađe da je poruka duga xxxx znakova >> ║ pročita od kraja hedera sledećih xxxx znakova. Jednostavan test, uđete u textpad i u neku poruku dodate dva tri reda glupog teksta. Time ste povećali broj bajtova poruke, ali u zaglavnju je broj ostao nepromenjen. Onda takvu poruku učitate u SDW i ako je isčitao sve do kraja onda gleda početak-kraj, a ako je 'odsekao' kraj onda gleda broj bajtova iz zaglavlja. >> Mislim da ne radi, koliko sam video u SDW-u uopšte nema podatka o >> dužini poruke. :( Pa i logičnije je da u hodu 'računa' dužinu poruke jednom jedinom funkcijom, nego da u bazi razerviše 4-5 bajtova po poruci za njenu dužinu. Ušteda u prostoru je srazmerna broju poruka... P.S. Nemam SDW.
olr.642 ljubisha, -> #641, mileusna
> Jednostavan test, uđete u textpad i u neku poruku dodate > dva tri reda glupog teksta. Time ste povećali broj bajtova > poruke, ali u zaglavnju je broj ostao nepromenjen. Onda takvu > poruku učitate u SDW i ako je isčitao sve do kraja onda gleda > početak-kraj, a ako je 'odsekao' kraj onda gleda broj bajtova > iz zaglavlja. Koristim QWK i kod njega sigurno radi ovako i nisam uspeo da ga pre- varim sa 'duplom' porukom. > >> Mislim da ne radi, koliko sam video u SDW-u uopšte nema podatka o > >> dužini poruke. :( > Pa i logičnije je da u hodu 'računa' dužinu poruke jednom > jedinom funkcijom, nego da u bazi razerviše 4-5 bajtova po > poruci za njenu dužinu. Ušteda u prostoru je srazmerna broju > poruka... Koliko se razumem ovo se kod QWK-a rešava kreiranjem NDX fajlova. P.S. Jel ima ovde negde uputstvo za QWK format? Da ne šaljem uzalud.
olr.643 kostja, -> #640, mileusna
=> Vidi ga sad ovaj... A nisi pomislio na to da je moguce => izdati jedan OLR u dve verzije za obe platforme? :) More samo nek ga izdaju. Doduse nesto se svoje vremeno pisalo o tome da se SDW odradi kako treba stim da se skupi odredjen broj ljudi koji bi se izjasnili da bi podrzali (platili) razvoj nove verzije. Sad, nazalost ni to nije proslo. Zakljucak... cekamo, cekamo...samo da se ne ispostavi da cekamo Godoa.
olr.644 mmtosic, -> #643, kostja
> Doduse nesto se svojevremeno pisalo o tome da se SDW > odradi kako treba stim da se skupi odredjen broj ljudi koji > bi se izjasnili da bi podrzali (platili) razvoj nove verzije. > Sad, nazalost ni to nije proslo. Inicijativu je bio pokrenuo supers. Nedavno sam ga priupitao šta se sa njom desilo, i on mi reče da je autor SDW-a (.obj) otišao preko bare i da nije pokazao nikakav interes u vezi `dorade'. U međuvremenu je, za potrebe SezamPro-a, bdm napravio YUOLR za Windows (16-bitna verzija koja radi `lepo' i na 32-obitnom Win-u) koji se ponaša lepo pa verujem da će se uskoro pojaviti i zvanično. Ovde već postoji konvertor SezamNet-ovskih poruka u Sezampro-ovske pa će ovdašnji korisnici koji imaju nalog i na Sezampro-u imati na raspolaganju dobar OLR i za ovdašnje poruke. Ostaje da bude napravljen i konvertor za exec-fajl, ali koliko sam primetio evlad je u tom smislu već `pregovarao' sa tomislavr-om. :)
olr.645 sav.gacic, -> #642, ljubisha
> Koristim QWK i kod njega sigurno radi ovako i nisam uspeo da ga pre- > varim sa 'duplom' porukom. Koristiš QWK? Može li malo o ovome? Ja sam _zaostao_ u SDW-u još iz vremena zajedničkog Sezama i posle _Velikog praska_ konferencije i teme su mi ostale ispreturane. Snalazim se kako-tako, ali me dosta nervira. Sva budženja me nisu privlačila, naime, nisam naišao ni na jedno celovito rešenje. Dakle, ima li još neki OLR za Win (osim SDW) upotrebljiv za oba Sezama?
olr.646 calex,
Jedna prepreka manje za korišćenje exec-a koji pravi SorPro. Sada je moguće da se piše CONF REPLY konf.broj\ime.teme.broj, jedino ostaje da se reši pitanje tačke ili donje crte u nazivima tema.
olr.647 ljubisha, -> #645, sav.gacic
> Koristiš QWK? Joj, jesam možda opet nešto zabrljao? :) > Može li malo o ovome? Ja sam _zaostao_ u SDW-u još iz vremena zajedničkog > Sezama i posle _Velikog praska_ konferencije i teme su mi ostale ispreturane. QWK na Sezamu radi dobro i za sad imam male zamerke al otom potom. Ognjen reče da će da pogleda da ugradi u tekst poruke i podatak o eve- ntualnim odgovorima i uz uključen Bilten (ili Info) to bi bilo to. > Dakle, ima li još neki OLR za Win (osim SDW) upotrebljiv za oba Sezama? Za NET dakle ima i to bilo koji QWK reader na bilo kojoj platformi.
olr.648 mmtosic, -> #645, sav.gacic
> Dakle, ima li još neki OLR za Win (osim SDW) upotrebljiv za oba > Sezama? Pogledaj poruku koja prethodi ovoj tvojoj poruci. Dakle, `prostudiraj' poruku SezamNet:7.644. Ako ima problema, javi se. :)
olr.649 obren, -> #646, calex
> Sada je moguće da se piše CONF REPLY konf.broj\ime.teme.broj, jedino > ostaje da se reši pitanje tačke ili donje crte u nazivima tema. Pa zar je toliko teško kada lupiš Alt-R u SORPRO-u doći do crte i promeniti je u tačku? U svakom slučaju manje truda nego pokretati konvertor za EXEC pre slanja... :)
olr.650 supers, -> #646, calex
>> Jedna prepreka manje za korišćenje exec-a koji pravi SorPro. Sada >> je moguće da se piše CONF REPLY konf.broj\ime.teme.broj, jedino >> ostaje da se reši pitanje tačke ili donje crte u nazivima tema. Da li ovakva komanda za repliciranje u drugu konferenciju radi na Netu ili na Prou? Može li da se umesto broja konferencije navede njeno puno ime ili deo imena? Voleo bih da ovako nešto mogu da ručno dokucam u starom SOR-u :)
olr.651 calex, -> #649, obren
║ Pa zar je toliko teško kada lupiš Alt-R u SORPRO-u doći do crte i ║ promeniti je u tačku? U svakom slučaju manje truda nego pokretati Ë────────────── Nije, nego se desi da zaboravim. Veći problem je bio sa izmenama execa kod konferencija sa tačkom u imenu. Možda se reši na sistemskom nivou? ;))
olr.653 kostja, -> #644, mmtosic
=> Inicijativu je bio pokrenuo supers. Nedavno sam ga priupitao sta se => sa njom desilo, i on mi rece da je autor SDW-a (.obj) otisao preko bare => i da nije pokazao nikakav interes u vezi `dorade'. Ma, koliko se ja secam bese price o Malti... Sad, daj boze da taj YUOLR bude priblizan SDW-u i da tomislavr uradi programce za konverziju exec-a, jel u tom slucaju bi jos i mogli da ljudski radimo off-line.
olr.654 mcikota,
Koristim winsor i imam par pitanja : 1. Postoji opcija koja bi trebalo da skinut spisak fajlova prebaci u 'bazu' koja bi offline mogla da se gleda u samom winsor-u,ali on mi prijavljuje da nepostoji takva baza i ako sam u tetxpad-u skinuo nove fajlove (koliko vidim stare komande se razli- kuju) .Kako ovo izvesti ? 2. Kako da markiram vecu kolicinu poruka iz npr. cele jedne konferencije? mcikota
olr.655 mcikota, -> #648, mmtosic
>> Dakle, ima li jos neki OLR za Win (osim SDW) upotrebljiv za oba >> Sezama? > > Pogledaj poruku koja prethodi ovoj tvojoj poruci. Dakle, `prostudiraj' > poruku SezamNet:7.644. Ako ima problema, javi se. :) Provalio sam da osim sdw sezamnet radi i sa qkw paketima.Znaci,sta treba otkucati da bi mi skinuo postu,faljove i sta vec u QWK formatu? Inace,koristim (osim sdw-a) i neki QWK reader za windows. mcikota
olr.656 tomislavr,
Net2Pro 2.49 beta (SezamNet -> SezamPro textpad konvertor) Dodata je podrška za datoteke (za resume će biti uskoro). net2pro.exe
olr.657 mmtosic, -> #655, mcikota
> Provalio sam da osim sdw sezamnet radi i sa qkw paketima. Znaci, sta > treba otkucati da bi mi skinuo postu,faljove i sta vec u QWK formatu? > Inace, koristim (osim sdw-a) i neki QWK reader za windows. Čini mi se da se nismo razumeli. :( Nezavisno od toga što ti, možda, veći deo ovoga što sledi znaš, biću slobodan da napišem nekoliko redova o čitačima poruka. Možda bude od koristi drugima. Poruke sa SezamNet-a se `off-line' čitaju SOR-om (SOR = _S_ezam _O_ff-line _R_eader) čiji je autor Zoran Živković. Nedavno je tomislavr (= Tomislav Ranđić) napravio pretvarač koji prevodi poruke iz formata SezamNet-a u format koji može da pročita SORPro (novi SOR za SezamPro, među čijim autorima je i Zoran Živković) koji koriste korisnici sa nalogom na SezamPro-u. Ta dva čitača poruka rade pod DOS-om. Pod Windows-om se za čitanje poruka sa SezamNet-a koristi SDW. Nedavno je za korisnike SezamPro-a napravljen program YuOLR čiji je autor bdm. (= Miša Trivković), koji radi slično SDW-u, samo što je moderniji, kompletniji, ... i prilagođen je za format poruka sa SezamPro-a. Međutim, kako je, kao što napisah u prethodnom paragrafu, napravljen pretvarač koji format poruka sa SezamNet-a prevodi u format poruka na SezamPro-u, to se isti može koristiti i za čitanje poruka koje su ostavljene na SezamNet-u. Naravno, i ovo važi za korisnike koji imaju pretplatničke naloge na oba sistema. :) Ima još OLR-ova, među kojima je i ThOR (koji radi pod DOS-om) i za koga su vredni Sezam-ovci napravili pretvarače formata. A ima i još pretvarača, kao što je npr. onaj koji je napravio .sima (Srđan Simić) koji prevodi format poruka ostavljenih na SezamPro-u u format poruka koje `razume' SOR, odnosno SDW. I tako dalje. U QWK se uopšte ne razumem. Dosta mi ih je i ovako. :))
olr.658 obren, -> #655, mcikota
> Provalio sam da osim SDW sezamnet radi i sa QWK paketima. Znaci, sta > treba otkucati da bi mi skinuo postu, faljove i sta vec u QWK formatu? Postoje komande PAD QWK i EXEC /K za podršku QWK formatu (skidanje poruka i slanje odgovora). Potrebno je da prvo u svoj textpad preusmeriš poruke kao i spisak novih (ili starih) fajlova, pa da zatim textpad konvertuješ u QWK format prvom od navedenih komandi i downloaduješ. Pošto ima nekih specifičnosti koje se neposredno tiču organizacije Sezama, preporučujem ti da skineš detaljno uputstvo za korišćenje koje je okačeno uz poruku 1.63 u ovoj konferenciji (conf join sezamnet, conf file 1.63)
olr.659 johnnya, -> #654, mcikota
>> 1. Postoji opcija koja bi trebalo da skinut spisak fajlova prebaci u >> 'bazu' koja bi offline mogla da se gleda u samom winsor-u,ali on mi >> prijavljuje da nepostoji takva "WinSor" iliti SDW je pisan za vreme starog Sezama, kada je format liste datoteka bio drukčiji, ako sada želiš da učitaš listu datoteka u SDW treba prvo dobijeni textpad da provučeš kroz progamče LDIR.EXE (konverzija novog formata na stari). Možeš ga naći u konferenciji SEZAMNET: olr (7.573) >> 2. Kako da markiram vecu kolicinu poruka iz npr. cele jedne >> konferencije? Tako što stisneš Ctrl+F, pa Alt-R (markiranje poruka po pronalaženju), pa alt-K (u celoj konferenciji), pa Alt-N (na početak konferencije) i na kraju ENTER (Pretraživanje)
olr.660 kostja, -> #657, mmtosic
=> Nedavno je za korisnike SezamPro-a napravljen program YuOLR ciji je => autor bdm. (= Misa Trivkovic), koji radi slicno SDW-u, samo sto je => moderniji, kompletniji, ... i prilagoden je za format poruka sa => SezamPro-a. Medutim, kako je, kao sto napisah u prethodnom paragrafu, Gde se isti moze naci da se pogleda?
olr.662 tomislavr,
SezamNet -> SezamPro textpad convertor v3.0 (final ;) Dodato: - Podrska za spisak datoteka - Podrska za rezime (resume) korisnika net2pro.exe
olr.663 mmtosic, -> #660, kostja
> Gde se isti moze naci da se pogleda? Izgleda da ga još nigde nema. Ja sam ga video na delu tj. u radu, kod drugara koji je njegov ispitivač. Izgleda da ga na SezamPro-u još neće pustiti u promet pošto će prvo pustiti novu verziju SORPro-a, što su juče najavili kao već pušteno u novom PC-u. Iskreno se nadam da će i YuOLR pustiti. Mada, sudeći po iskustvu sa SORPro-om, ko zna... ;(
olr.664 ljubisha,
Jutros sam skinuo PAD 539 i u njemu (pored QWK paketa) našao i fajl EXECSWAP.$$$. Kakvim je to spletom okolnosti ovo zalutalo u arhivu? Inače u njemu se nalazi moj autoexec i par redova za izbor kodnog rasporeda.
olr.665 kostja, -> #662, tomislavr
=> SezamNet -> SezamPro textpad convertor v3.0 (final ;) => => Dodato: => => - Podrska za spisak datoteka => - Podrska za rezime (resume) korisnika Bravo, bravo.... Predlazem doticnog za Nobelovu nagradu za samopregoran rad i pozrtvovanje :)
olr.666 ljubisha, -> #664, ljubisha
> Jutros sam skinuo PAD 539 i u njemu (pored QWK paketa) našao i fajl > EXECSWAP.$$$. Kakvim je to spletom okolnosti ovo zalutalo u arhivu? Inače > u njemu se nalazi moj autoexec i par redova za izbor kodnog rasporeda. PAD 549 i opet ista stvar.
olr.667 ljubisha, -> #666, ljubisha
> > Jutros sam skinuo PAD 539 i u njemu (pored QWK paketa) našao i fajl > > EXECSWAP.$$$. Kakvim je to spletom okolnosti ovo zalutalo u arhivu? > > u njemu se nalazi moj autoexec i par redova za izbor kodnog rasporeda. > > PAD 549 i opet ista stvar.. PAD 571 i opet isto. Jel ovu temu čita neko od nadležnih ili opet da probam nešto drugo? :(
olr.668 dragosh,
reply na v.jovic iz komunikacija.9:email cit>> -Kako da posaljem poruku ili repliciram u n.pr.Kanadu? Kada sam to cit>> ucinio u direktnoj vezi iz terminala sve je bilo uredu u medjuvremenu cit>> sam instalirao SDW off-line ~ita~ i replicirao na sta mi se vratila cit>> poruka od Eunet mailer daemon da adresa ______@baxter.co.yu ne postoji, cit>> sto je tacno, jer ja sam hteo da odgovorim na ______@baxter.net cit>> -Dali je ovaj poduhvat uopste moguc SDW-om? Mislim da mi je jednom cit>> uspela replika na ____@eunet.yu Ne možeš da repliciraš na poruke van Sezama,nego kad lupiš "replika", uvek ispod imaš opciju za slanje privatne pošte. E, pa tu klikneš i to ti je jednostavan način za odgovaranje na poruke van Sez-a. E sad za ovo drugo mogu da ti kažem da je poduhvat moguć sa SDW-om, ali da stvarno ne znam ko je promenio adresu.... a replika na eunet ti je teško uspela, mada je možda i moguće, jer nam od skora e-mail ide preko njih... btw: set code ;) poz.
olr.669 bboss,
Molio bih nekog da mi posalje mail-om registracioni broj za SDW (Od onog .obj slaba vajda! :( )
olr.670 vstan, -> #669, bboss
> Molio bih nekog da mi posalje mail-om registracioni broj > za SDW (Od onog .obj slaba vajda! :( ) Slato ovde pre neki dan. Prelistaj malo.
olr.671 jvujnic, -> #669, bboss
> Molio bih nekog da mi posalje mail-om registracioni broj > za SDW (Od onog .obj slaba vajda! :( ) Reg. broj za SDW: 319
olr.672 kalimero, -> #668, dragosh
>> cit>> poruka od Eunet mailer daemon da adresa ______@baxter.co.yu ne >> postoji >> cit>> sto je tacno, jer ja sam hteo da odgovorim na ______@baxter.net Ovo se i meni dogodilo i to dva puta. Jedino što nije pogrešio adresu, nego je baš za onu koju sam navela rekao "user unknown". Adresa postoji i tačno je napisana. U čemu je onda problem?
olr.673 ljubisha,
E, ajde stvarno, šta je onaj fajl u HTML-u po nazivom STAJEOVO.GIF a nije GIF? :)
olr.674 mileusna, -> #669, bboss
>> za SDW (Od onog .obj slaba vajda! :( ) Ti si već drugi koji se žali na njega, a koliko se meni čini, pričalo se da čovek više uopšte i ne živi u našoj zemlji. (eh...) :)
olr.675 basrak, -> #674, mileusna
>>> za SDW (Od onog .obj slaba vajda! :( ) > čini, pričalo se da čovek više uopšte i ne živi u našoj > zemlji. (eh...) :) Koliko sam primetio, .obj se javlja na pro.
olr.676 zeljkoj, -> #675, basrak
>> čini, pričalo se da čovek više uopšte i ne živi u našoj >> zemlji. (eh...) :) > > Koliko sam primetio, .obj se javlja na pro. Na Pro može da se javlja odakle hoće (Telnet :).
olr.677 supers, -> #676, zeljkoj
>>> Koliko sam primetio, .obj se javlja na pro. >> >> Na Pro može da se javlja odakle hoće (Telnet :). Upravo tako. Tamo se vratilo mnogo starih Sezamovaca iz belog sveta jer mogu da se telnetuju...
olr.678 cnenad, -> #675, basrak
-> Koliko sam primetio, .obj se javlja na pro. Sa Kipra ili Malte koristeći telnet.
olr.679 alec, -> #673, ljubisha
> E, ajde stvarno, sta je onaj fajl u HTML-u po nazivom > STAJEOVO.GIF a nije GIF? :) ^^^^^^^^^^^^ STAJEOVO.GIF je uredu ali ovaj STAJE.GIF nije gif
olr.680 nenad, -> #673, ljubisha
> nije GIF? :) Kako nije gif? U pitanju je slika snimljena u GIF89 formatu, sa transparentnom pozadinom. Iz čega si je gledao?
olr.681 ljubisha, -> #680, nenad
> Kako nije gif? U pitanju je slika snimljena u GIF89 formatu, sa > transparentnom pozadinom. Iz čega si je gledao? Kao što je alec već primetio pogrešio sam u imenu slike. :) STAJE.GIF nije GIF.
olr.682 dr.grba, -> #674, mileusna
>> Ti si već drugi koji se žali na njega, a koliko se meni >> čini, pričalo se da čovek više uopšte i ne živi u našoj >> zemlji. (eh...) :) Obj živi i radi na Malti već duže vreme. Tu i tamo se telnetuje na SeamPRO, gde je nedavno učestvovao u par žučnih rasprava. O tome će vam Janko reći reč više <:
olr.683 rvranic,
Danas u toku rada sa sor-om nestalo mi je struje, pa je doticni "pobrljavio". Ne prikauje mi dobro spisak konferencija, a i kretanje kroz poruke nije ok. Meni izgleda kao da su osteceni indeksi. Kako da resim ovaj problem?
olr.684 nenad, -> #683, rvranic
> Danas u toku rada sa sor-om nestalo mi je struje, > pa je doticni "pobrljavio". Ne prikauje mi dobro spisak > konferencija, a i kretanje kroz poruke nije ok. Meni > izgleda kao da su osteceni indeksi. > Kako da resim ovaj problem? Prekopiraj datoteke text.x, sor.cfg i last.x iz DATA pod- direktorijuma na sigurno, pobriši sve iz njega. Vrati u njega sor.cfg i last.x, pa startuj SOR tako što ćeš kao parametar da navedeš putanju do text.x datoteke. Trebalo bi da se baza obonovi, ali će svi flag-ovi (read-only i sl.) biti izgubljeni. Na kraju možeš da obrišeš i kopirnau text.x datoteku pošto će u DATA direktorijumu da nastane nova.
olr.685 ztasic,
Postoji li neki nacin da poruke iz Sor-a vratim u izvorni oblik (textpad). Razlog je pohranjivanje istih u Sorpro.
olr.686 guta, -> #685, ztasic
#> Postoji li neki nacin da poruke iz Sor-a vratim u izvorni #> oblik (textpad). Razlog je pohranjivanje istih u Sorpro. Direktorijum DATA, fajl text.x, je zapravo jedan veeeliki textpad. :)
olr.687 mileusna, -> #685, ztasic
>> Postoji li neki nacin da poruke iz Sor-a vratim u izvorni >> oblik (textpad). Razlog je pohranjivanje istih u Sorpro. Otkucaš u komandnoj liniji FLAG, onda izabereš SVE i time si označio sve poruke. Zatim pritisneš Alt+P i uneseš ime datoteke u koju će se štampati izabrane poruke. Na taj način u zadatoj datoteci dobijaš sve poruke iz baze u izvornom obliku.
olr.688 evlad, -> #686, guta
­=-#> Postoji li neki nacin da poruke iz Sor-a vratim u izvorni ­=-#> oblik (textpad). Razlog je pohranjivanje istih u Sorpro. ­=- ­=- Direktorijum DATA, fajl text.x, je zapravo jedan veeeliki textpad. :) kod verzije 2.30 ;) ... za one koji rabe 2.99.A flag (all) print (to file)
olr.689 river, -> #688, evlad
=> za one koji rabe 2.99.A => flag (all) => print (to file) Gde može da se nađe ta verzija i da li ima neke značajnije prednosti u odnosu na 2.30.
olr.690 mdimitrijevic, -> #689, river
> => za one koji rabe 2.99.A > Gde može da se nađe ta verzija i da li ima neke značajnije > prednosti u odnosu na 2.30. Čekajte ljudi, pa zar nije v2.30 novija od v2.99.A ???
olr.692 mmtosic,
Predmet: Novi OLR! Na SezamPro-u je već počela razmena iskustava i iznošenje utisaka o korišćenju YUOLR-a. Uz ovu poruku privezujem fajl sa predmetnim porukama. To ću činiti i ubuduće u razmaku od 3-4 dana. Verujem da ćete i sami zaključiti da među `znalcima' ima i onih koji borave i na ovom sistemu, pa verujem da diskusija može da bude pokrenuta i ovde. Za one koji nisu redovno pratili nastavu :) jedno podsećanje da ovde negde boravi i fajl tomislavr-a čijim korišćenjem možete prevesti format u kome se nalaze poruke na SezamNet-u u onaj za koji je pisan YUOLR, a to je format u kome se nalaze poruke na SezamPro-u. Isti se zove Net2Pro, a kako bi drugačije. :) Eto razloga da malo obnovite svoju veštinu on-line korišćenja usluga sistema pa da nađete uz koju poruku je predmetni fajl privezan. (Hint: _help conf find_. :) yuolr1.txt
olr.693 maksa, -> #688, evlad
>> za one koji rabe 2.99.A >> flag (all) >> print (to file) Ovo funkcioniše i u 2.30.
olr.694 river, -> #690, mdimitrijevic
=> Čekajte ljudi, pa zar nije v2.30 novija od v2.99.A ??? Pa jer jeste ili nije? Ali kad sam čuo da je pominje rekoh sebi"što je novije to ima veći broj", tako da sam možebiti ja uzrok zabune.
olr.695 rvranic, -> #684, nenad
> da navedeš putanju do text.x datoteke. Trebalo bi da se baza > obonovi, ali će svi flag-ovi (read-only i sl.) biti izgubljeni. Ovo je uspelo :) još da su flag-ovi ostali. U svakom slučaju hvala.
olr.696 guta, -> #691, mmtosic
#> Pošto ranije nisam bio u prilici da udovoljim interesovanju #> koje su neki od ovdašnjih korisnika pokazali prema ovom novom #> OLR-u, to koristim ovu priliku da se `izvadim', pa uz ovu #> poruku privezujem predmetni fajl. :) Ne znam da li si uočio da autor navodi da je zabranjeno korišćenje dotičnog OLR na drugim BBS-ovima (osim Proa), kao i kačenje istog na druge BBS-ove. Ovime eksplicitno kršiš njegova autorska prava. Izvod iz fajla faq.txt u arhivi: 2. Autorska prava ----------------- Program mogu koristiti svi pretplatnici SezamPro-a bez ikakve nadoknade, znaci besplatno. Zabranjena je svaka prodaja YuOLR-a, upload istog na druge BBS-ove i koriscenje uz konvertore formata poruka.
olr.698 nenad, -> #696, guta
> Ovime eksplicitno kršiš njegova autorska prava. Hvala guti na upozorenju, datoteka i fajl su obrisani. Molimo da se ubuduće poštuju želje domaćih autora, ma koliko specifične one bile.
olr.699 mmtosic, -> #696, guta
> Izvod iz fajla faq.txt u arhivi: > > 2. Autorska prava > ----------------- > Program mogu koristiti svi pretplatnici SezamPro-a bez ikakve > nadoknade, znaci besplatno. Zabranjena je svaka prodaja YuOLR-a, > upload istog na druge BBS-ove i koriscenje uz konvertore formata > poruka. Vrlo originalno mesto za takvo obaveštenje. ;) FAQ-ove (što bi trebalo da je skraćenica od frequently asked questions) čitam kad u korišćenju programa imam nekih nejasnoća. Da je ovo što citiraš bilo rečeno na odgovarajućem mestu, problema ne bi ni bilo. Iz ovoga sledi naravoučenije da autori programa treba da povedu računa o tome da treba bar da naprave i odgovarajući *.diz fajl u kome će napisati sve što žele da poruče korisnicima u vezi njihovih prava u korišćenju programa. Nevezano za propust, iz početne poruke .sima-e se može zaključiti da je program u fazi testiranja, a uobičajeno je da za to vreme i nema nikakvih ograničenja. No nije bitno. Oni koji požele da ga koriste do njega će doći - na ovaj ili onaj način.
olr.701 evlad, -> #693, maksa
­=- Ovo funkcioniše i u 2.30. naravno, ali text.x od 2.99.A ne možeš da učitaš kao pad ;) jer je kompresovan ...
olr.702 nenad, -> #701, evlad
> naravno, ali text.x od 2.99.A ne možeš da učitaš kao pad ;) > jer je kompresovan ... Nije kompresovan, ali stoji da ne može da se učita kao textpad.
olr.703 ognjen, -> #688, evlad
)-> za one koji rabe 2.99.A )-> flag (all) )-> print (to file) Ovo postoji i u verziji 2.30.
olr.704 tomislavr,
SezamNet -> SezamPro textpad konvertor v3.1 Greškom je izlazna datoteka otvarana kao binarna umesto kao tekstualna, tako da se redovi nisu završavali sa CR/LF već samo sa LF. Iako je ovakav TEXTPAD čitljiv od strane SORPRO-a, propust je ispravljen kako bi tekst bio regularnog formata. Dakle, ova (verovatno finalna) verzija podržava: - Poruke - Rezime-e (resume) - Spiskove fajlova iz direktorijuma net2pro.exe
olr.705 carrier,
Koristim SezamDrive olr,ali neznam kako u neku poruku mogu da ubacim neki txt koji vec imam na disku. Posto je prilicno velik mrzi me da ga prekucavam ponovo,samo ocu da ga ubacim u poruku. Dali je to uopste moguce u ovom olr-u,i kako se to radi? Hvala unapred!
olr.706 jovisa.zj,
Danas sam skinuo SOR OLR 2.30 sa sezama, i mislim da nije bas friendly pa me interesuje koji mi OLR preporucujete, i gde mogu da ga nadjem ? Jovisa
olr.707 evlad, -> #702, nenad
­=- Nije kompresovan, ali stoji da ne može da se učita kao textpad. text.x organizovan je kao _record_ tako da je zaglavlje prebačeno u odgovarajuće _polje_ baze. Samim tim je ušteda u onim linijama koja razdvajaju zaglavlje od tela poruke, tj. postoji određena kompresija o odnosu na stvarnu dužinu celokupne poruke (sa zaglavljem).
olr.708 dule.n, -> #706, jovisa.zj
=> Danas sam skinuo SOR OLR 2.30 sa sezama, i mislim da nije bas => friendly pa me interesuje koji mi OLR preporucujete, i gde mogu => da ga nadjem ? Šta fali SOR-u? Ja ga koristim od početka bitisanja na SezamNetu i nemam nikakve veće zamerke. Imaš i solidan help, a ako ti nešto nije jasno oko funkcionisanja SOR-a, pitaj.
olr.709 river, -> #706, jovisa.zj
=> Danas sam skinuo SOR OLR 2.30 sa sezama, i mislim da nije bas => friendly pa me interesuje koji mi OLR preporucujete, i gde => mogu da ga nadjem ? => Jovisa Nemoguće je da ti se SOR čini TOTALNO unfriendly. Biće da si naišao na neke probleme koji ili nisu dokumentovani ili ti nisi pročitao dokumentaciju, so PITAJ!.
olr.710 kostja, -> #705, carrier
=> Koristim SezamDrive olr,ali neznam kako u neku poruku mogu da ubacim => neki txt koji vec imam na disku. => Posto je prilicno velik mrzi me da ga prekucavam ponovo,samo ocu => da ga ubacim u poruku. Stvar je vrlo jednostavna. Za editor u SDW-u navedi neki ljudski editor (na primer PFE koji ja koristim) i onda u njemu otvori, pored reply-ja na poruku, prozorce sa tim tekstom pa jedno copy & paste i gotova prica.
olr.711 kostja, -> #706, jovisa.zj
=> Danas sam skinuo SOR OLR 2.30 sa sezama, i mislim da nije bas => friendly pa me interesuje koji mi OLR preporucujete, i gde mogu => da ga nadjem ? Probaj SDW ili ti Sezam Drive for Win. Ima ga u dir-u.
olr.712 johnnya, -> #705, carrier
>> Koristim SezamDrive olr,ali neznam kako u neku poruku mogu da ubacim >> neki txt koji vec imam na disku. To ne zavisi od SezamDrive, niti bilo kog OLR-a, bitno je da poruke pišeš u editoru koji podržava rad sa više fajlova. Pošto koristiš Win, najjednostavnije je da ti editor bude Notepad, pa da pomoću Copy/Paste prebaciš dotični tekst u poruku.
olr.713 cnenad, -> #710, kostja
-> editor (na primer PFE koji ja koristim) i onda u njemu otvori, pored -> reply-ja na poruku, prozorce sa tim tekstom pa jedno copy & paste i Ili koristiti opciju File\Insert
olr.714 mileusna, -> #706, jovisa.zj
>> Danas sam skinuo SOR OLR 2.30 sa sezama, i mislim da nije bas >> friendly pa me interesuje koji mi OLR preporucujete, i gde mogu E..? Šini mu jedno F1 pa javi utiske nakon toga. ;)
olr.715 kostja, -> #713, cnenad
=> -> editor (na primer PFE koji ja koristim) i onda u njemu otvori, pored => -> reply-ja na poruku, prozorce sa tim tekstom pa jedno copy & paste i => => Ili koristiti opciju File\Insert Jest` ali ovako je komotinije da se bira sta hoces, a sta neces.
olr.716 jovisa.zj, -> #714, mileusna
>>> Danas sam skinuo SOR OLR 2.30 sa sezama, i mislim da nije bas >>> friendly pa me interesuje koji mi OLR preporucujete, i gde mogu > > E..? Šini mu jedno F1 pa javi utiske nakon toga. ;) hm...;) Sto puta sam mu sinuo F1, pa mi dojadilo. Presao sam na SezamDrive i sad sam zadovoljan... donekle... Neko je pomenuo da je moguce skinuti QWK paket ? Kako ?
olr.717 ivanl, -> #716, jovisa.zj
Jo> Neko je pomenuo da je moguce skinuti QWK paket ? Jo> Kako ? Pad QWK, konvertuje sadrzaj Pad-a u QWK format.
olr.718 jovisa.zj,
Ljudi pomagajte, ja se ovde nikako ne snalazim. Skinuo sam Norton Guide za Sezam ali ni dalje mi ne ide. Tamo pise da postoji komanda CONF CREAD a to ne funkcionise. Pokusao sam da napravim ovakav exec: pad clear conf join conf cread & pad qwk pad download ali ovo ne radi jer je nepoznata naredba cread (ona bi trebala da preda sve poruke iz svih konferencija). Uspeo sam da skinem qwk paket a sada me interesuje kako da ULujem qwk paket, ako je to uopste moguce? Pa zar nigde nema kompletnog uputstva za SEZAM ??
olr.719 tdjerdj,
Ljudi pomagajte. Greskom sam obrisao sve procitane poruke u SDW. Primetio sam to jos dok je brisao. Nista vise nisam dirau u doticnom direktorijumu. Postoji li nacin da se sve vrati u prvobitno stanje. Zahvaljujem Tdjerdj.
olr.720 obren, -> #718, jovisa.zj
> Ljudi pomagajte, ja se ovde nikako ne snalazim. > Skinuo sam Norton Guide za Sezam ali ni dalje mi ne ide. > Tamo pise da postoji komanda CONF CREAD a to ne funkcionise. Komanda CONF CREAD, koju si našao u NG-u za Sezam je postojala u prethodnoj verziji softvera (zzivotic-evoj) i više ne postoji, tj. sada se to što ona radi postiže malo drugačije (CONF CLOSE, CONF READ) > Uspeo sam da skinem QWK paket a sada me interesuje kako da ULujem QWK > paket, ako je to uopste moguce? Moguće je, komandom EXEC /K, ali najbolje je da pročitaš uputstvo za korišćenje QWK servisa (direktorijum sezam\sezamqwk.txt) gde je sve što te zanima objašnjeno. > Pa zar nigde nema kompletnog uputstva za SEZAM ?? Uputstvo za SezamNet postoji u direktorijumu \SEZAM\ kao text fajl, a ako koristiš neki WEB browser možeš i da skineš uputstvo u HTML obliku, pomoću komande PAD HTML /h.
olr.721 mmtosic, -> #718, jovisa.zj
> Pokusao sam da napravim ovakav exec: > > pad clear > conf join > conf cread & > pad qwk > pad download Pa za početak (a možda i trajno :) najbolje je da koristiš sistemsku proceduru _sezam_ koja se nalazi u okviru sistemskog autoexec-fajla. Njega pročitaj sa naredbom _autoexec read_, a možeš naravno, i da ga prebaciš u pad, pa da ga kopiraš kod sebe. Otkucaj naredbu _help autoexec_, a možeš i da kucaš razne naredbe za pomoć počevši od one najprirodnije _help_. :) Svakako preuzmi bar fajl uputstvo.txt koji se nalazi u folderu sezam, naredbom _down sezam\upu*.txt_. Softver pod kojim sad radi SezamNet nije identičan sa onim prethodnim, ali, omogućuje da se uradi sve, ili skoro sve, što se moglo uraditi i sa onim prethodnim. Nažalost, nema nikakvog drugog uputstva izuzev onog koje sam spomenuo u prethodnom pasusu. Možda može da ti koristi i fajl sa svim odzivima sistema na razne naredbe _help naredba_ koji se nalazi u SEZAMNET:2.974, koji možeš da uzmeš izdavanjem sledeće dve naredbe: _conf join SezamNet_ i _conf file 2.974_.
olr.722 nenad, -> #720, obren
> Komanda CONF CREAD, koju si našao u NG-u za Sezam je postojala u > prethodnoj verziji softvera (zzivotic-evoj) i više ne postoji, tj. > sada se to što ona radi postiže malo drugačije (CONF CLOSE, CONF > READ) Da budemo precizni, ekvivalent stare naredbe cread (i ostalih sa c...) se postiže svičem '/g' (od "global"), dakle odnosi se na tekuću konferenciju i sve iza nje. Kombinacija koju opisuješ koristi se jer nije potrebno ulaziti u prvu konferenciju već se sve komande za koje to ima smisla odnose na sve konferencije ako se komanda pozove iz osnovnog "Conf" režima.
olr.723 cnenad, -> #719, tdjerdj
-> Greskom sam obrisao sve procitane poruke u SDW. Primetio sam to jos dok je -> brisao. Obrisao komandom iz menija Opcije/Brisanje pročitanih poruka, ili si obrisao fajlove iz direktorijuma ? I u jednom i u drugom slučaju, najbolje je da pokupiš poruke ponovo sa NET-a.
olr.724 cnenad, -> #718, jovisa.zj
-> Skinuo sam Norton Guide za Sezam ali ni dalje mi ne ide. Zašto i ovo nije uklonjeno sa sistema kao i konf. UPUTSTVO i help u tekst fajlu ? -> Tamo pise da postoji komanda CONF CREAD a to ne funkcionise. -> Pokusao sam da napravim ovakav exec: Ne treba uopšte da praviš takav EXEC već da napraviš posebnu labelu u svom AUTOEXEC-u na NET-u ili da koristiš sistemski AUTOEXEC i njegovu komandu SEZAM Sve komande koje se odnose na konferencijski režim rada, a koje su otkucane dok si van konferencije važe za SVE KONF. koje pratiš. -> conf join -> conf cread & Dakle, umesto ovoga bi trebalo: co cl // zatvara otvorenu konf. co re > // čita sve nove poruke u konf. koje pratiš
olr.725 river,
U SDW-u nikako ne mogu da namestim da mi prikazuje poruke/teme onim redom koji je definisam u SDW.ORD. Jel to neki bag ili... Pozdrav Ivan
olr.726 evlad, -> #720, obren
­=- Komanda CONF CREAD, koju si našao u NG-u za Sezam je postojala u ­=- prethodnoj verziji softvera (zzivotic-evoj) i više ne postoji, tj. ili izdajte _update_ ili sklanjajte iz dir-a ... uskoro je godišnjica ovog softwarea na ovom sistemu, al' dokumentacija je kao da gledaš crnca u tunelu bez svetla ;)
olr.727 oberon,
Nesto nisam primetio nacin da obrisem (ozvezdicim) celu temu, sa sve poruke u nju, iz baze SOR-a.
olr.728 hercog, -> #727, oberon
(*> Nesto nisam primetio nacin da obrisem (ozvezdicim) celu temu, sa sve (*> poruke u nju, iz baze SOR-a. Kucaš FLAG, pa ti se pojavi prozorče u kome izabereš šta hoćeš da zvezdičiš (message, topic, conference, all) isl. Kad ozvezdičiš, lupiš jedno REMOVE, a po potrebi i PACK. Sale
olr.729 kostja, -> #725, river
=> U SDW-u nikako ne mogu da namestim da mi prikazuje poruke/teme => onim redom koji je definisam u SDW.ORD. Jel to neki bag ili... Reci kako se to manifestuje. Ako su samo neke teme na zacelju to je zarad broja te teme (teme sa brojem 32). Ako je nesto drugo javni pa da vidimo.
olr.730 gotivac, -> #717, ivanl
> Jo> Neko je pomenuo da je moguce skinuti QWK paket ? > Jo> Kako ? > Pad QWK, konvertuje sadrzaj Pad-a u QWK format. E, jos samo da saznam kako poruke strpati u PAD...???
olr.732 ljubisha, -> #730, gotivac
> > Jo> Neko je pomenuo da je moguce skinuti QWK paket ? > > Jo> Kako ? > > Pad QWK, konvertuje sadrzaj Pad-a u QWK format. > > E, jos samo da saznam kako poruke strpati u PAD...??? Na Root-u otkucaš CO, pa za svaki slučaj i CLOSE (ako si već bio u conferenc režimu i ulazio u neku konferenciju) a onda CO RE < (ili CO re &) i sve poruke ćeš prebaciti u PAD. Zatim odeš u PAD i otkucaš QWK i kad završi skineš to sa DOW NET*.QWK /y/d.