olr.516epson,
BORE je carski OLR. Ma sta carski nego najbolji !!!.
Nego par primedbi:
1.Da se uvede svic /r za pisanje svih poruka.
2.Da se pise i mail-info (pored resume-a i autoexeca).
3.samo tako ...
olr.517mzikic,
-> #516, epson> BORE je carski OLR. Ma sta carski nego najbolji !!!.
A gde moze da se skine Borepro.zip?
olr.518snemcev,
-> #515, hercog>> Videćeš da se to vreme razlikuje za 1 sat :)
Kod mene se ne razlikuje. :)
olr.519miloshb,
Može li neko da mi objasni koji je razlog što mi ovako izgledaju
poruke koje sam danas preneo?
OUP: 217 3 GROUP:marijuana
OUP:marijuana
───────────────────────────────────────────────────────────────────────────────
─
270 2 SEZAMNET:problemi
MNET:predlozi
NET:predlozi
NET:konferencije 270 2 SEZAMNET:problemi
ozi
jlovi
lovi
NET:vote
MUNIKACIJE.9:modemi
0 KOMUNIKACIJE.9:fax
KOMUNIKACIJE.9:fax
81 0 KOMUNIKACIJE.9:telemate 92 3 KOMUNIKACIJE.9:hackers
email
92 3 KOMUNIKACIJE.9:hackers
il
Stare poruke su OK. Nije bilo grešaka u prenosu.
olr.520dr.grba,
-> #519, miloshb>> Može li neko da mi objasni koji je razlog što mi ovako izgledaju
>> poruke koje sam danas preneo?
>>
>> OUP: 217 3 GROUP:marijuana
>> OUP:marijuana *********
*********
A možda ipak postoji neki jasan razlog? (:O
(sorry, nhf)
olr.521ntadic,
Imam mali problem sa BW 2.30. Nikako ne mogu da izbrisem jednu ili vise
poruka iz paketa. Lepo ih obelezim za brisanje, ali BW nece da ih izbrise.
Mogu samo da izbrisem ceo paket. Sta da radim ?
olr.522obren,
-> #521, ntadic> Imam mali problem sa BW 2.30. Nikako ne mogu da izbrisem jednu ili
> vise poruka iz paketa. Lepo ih obelezim za brisanje, ali BW nece da ih
> izbrise. Mogu samo da izbrisem ceo paket. Sta da radim ?
Pazi, 'Delete' flag ne znači automatsko brisanje poruke - time samo
obeležiš one poruke koje smatraš za nepotrebne. Pravo brisanje vršiš
tako što dok si u onom prozoru u kome su izlistane sve konferencije,
pritisneš Alt-G (Global options). Pojaviće ti se meni u čijem je dnu
opcija 'Delete messages from packet' pa možeš pomoću mnoštva uslova
definisati koje poruke treba da se brišu. Sada izaberi samo one poruke
koje imaju setovan 'Delete' flag i to je to.
Postoji i shortcut za ovo, a to je da u istom onom prozoru kucaš Alt-K
i odmah si u opcijama za brisanje.
Sve ovo imaš u Helpu, pročešljaj ga malo... :)
olr.523superhik,
-> #519, miloshb=:> OUP: 217 3 GROUP:marijuana
Lagalise it?
olr.524micotakis,
-> #522, obren Ob> pritisneš Alt-G (Global options). Pojaviće ti se meni u čijem je dnu
Ako je u pitanju samo jedna konferencija, onda može da koristi i Alt-A,
mada ga to ne sprečava da opet upotrebi Alt-G.
Ob> Sve ovo imaš u Helpu, pročešljaj ga malo... :)
Ovo i ja moram da kažem, mada me obično hvata alergija kada mi neko kaže
da čitam help. Međutim, BW 2.30 ima bukvalno savršen help, u skvakom tre-
nutnu možeš da dobieš pomoć za ono što ti treba. Još samo ostaje jedno pi-
tanjce. Da li zna Engleski?
Nego, moglo bi da se prevede ono uputstvo. Oćemo ti i ja? Ja pola, ti pola?
Ili da neđemo nekog ko je manje zaludan od nas dvojce?
EMPIRE
olr.525obren,
-> #524, micotakis> Međutim, BW 2.30 ima bukvalno savršen help, u svakom trenutku možeš da
> dobiješ pomoć za ono što ti treba.
A kakva su poboljšanja verzije 2.30 u odnosu na 2.20? Ajde okači onaj
fajl 'WHATSNEW.230' ili kako se već zove ako ga nisi obrisao...
A možeš i celu arhivu ako je u originalnom pakovanju, pošto je ovde na
Sezamu najnovija verzija 2.20 za 386 PM i OS/2.
> Nego, moglo bi da se prevede ono uputstvo. Oćemo ti i ja? Ja pola, ti
> pola? Ili da neđemo nekog ko je manje zaludan od nas dvojce?
Što se mene tiče, za sedam dana mi počinje ispitni rok tako da bih radije
da se prevedem u sledeću godinu... ;)
olr.527micotakis,
-> #525, obren Ob> A kakva su poboljšanja verzije 2.30 u odnosu na 2.20? Ajde okači onaj
Ob> fajl 'WHATSNEW.230' ili kako se već zove ako ga nisi obrisao...
Ja sam prešao sa 2.12 na 2.30, tako da su razlike drastične.
Kakav je 2.20 nemam pojma, 2.21 mislim da sam video kod nekog.
Evo ide šta ima novo.
Ob> A možeš i celu arhivu ako je u originalnom pakovanju, pošto je ovde na
Ob> Sezamu najnovija verzija 2.20 za 386 PM i OS/2.
Neće moći ove noći, jer je to na ortakovom hardu. Mislim na instalaciju.
Ovo je DOS verzija nije 386 :(. Zato ponovo molim nekog da dovuče sa inta
2.30 386.
Ob> Što se mene tiče, za sedam dana mi počinje ispitni rok tako da bih
Ob> radije da se prevedem u sledeću godinu... ;)
Što se mene tiče sutra mi počinje ispitni rok. :)
EMPIRE
whatsnew.230olr.528obren,
Patch za quote string BlueWave Offline Readera v2.20/2.21
─────────────────────────────────────────────────────────
Kada se citira poruka u BlueWave-u, quote string se sastoji od prva
dva slova juzernejma citirane osobe i znaka '>'. Nešto poput ovoga:
Sa> Citirani deo teksta poruke koju
Sa> je napisala korisnica 'Sabrina' ;)
Međutim, čudno je da BW koji pliva u svakojakim opcijama nema mogućnost
podešavanje quote stringa (što je u neku ruku i dobro ;) kad pogledam
šta sve ljudi koriste kao quote string).
Iako ovaj način citiranja može da pomogne u slučaju da se u citatu već
nalazi citat, lično ipak preferiram običan znak '>' jer sam se nekako
navikao na njega :)
Na sreću, a ponajviše zahvaljujući činjenici da je BWave pisan u C-u,
moguće je pečovati ga, tačnije njegove format stringove, tako da se
citati obeležavaju samo znakom '>'. Dakle, ko voli standardne citate,
evo šta i kako treba da uradi (napraviti backup EXE-a, za svaki slučaj):
Iz PCToolsa ili nekog sličnog programa nađite sledeći (HEX) niz bajtova,
koji treba da je jedinstven:
25 73 25 63 00 <=> "%s%c "
i izmenite ga u:
00 73 25 63 00 <=> " s%c "
Patch provereno radi za verzije 2.20/2.21. Pretpostavljam da važi i kod
novijih, ali nemam verziju 2.30 da bih probao.
olr.529micotakis,
-> #528, obren Ob> Patch provereno radi za verzije 2.20/2.21. Pretpostavljam da važi i
Ob> kod novijih, ali nemam verziju 2.30 da bih probao.
Jel ti to oćeš meni na fin način da kažeš da to uradim i da ti javim
rezultat? Ili sam te pogrešno razumeo? :)
EMPIRE
olr.530blabus,
Imam problem sa SDW V.1.0B3 :
1. Skinuo sam temu SEZAMNET:pitanja koja ima oko 2200 poruka.
Prilikom unošenja poruka iz PAD-a raspakovano je 1900 poruka,
a ostalih kao da i nema. Pokušao sam da ponovo očitam poruke
od broja koji mi nedostaje i da ih ponovo unesem iz PAD-a
ali sada mi se otvorila "nova" konferencija PRIVATE sa samo
jednom porukom koja sadrži poruke iz teme pitanja, ali
čini mi se ne sve i čiji je pošiljalac npr. .masterŽb i broj
poruke #32244.
2. Ovo sa otvaranjem "nove" konferencije PRIVATE mi se dešava
dva puta - naime mislio sam da je greška u instalaciji SDW-a
pa sam obrisao sve CDF-ove i CDE-ove te ga ponovo instalirao,
ali se isto manifestuje ponovo, stim da to hoće nekad da uradi
i u temama gde je broj poruka manji (kada se dodaju nove poruke)
olr.531obren,
-> #529, micotakis> Jel ti to oćeš meni na fin način da kažeš da to uradim i da ti javim
> rezultat? Ili sam te pogrešno razumeo? :)
Samo rekoh da sam patch uspešno primenio na BW 2.2x, a da za 2.30 nisam
siguran pošto ga nemam. Nema potrebe da se bakćeš sa pečovanjem BW-a ako
ti se sviđa njegov način citiranja... :)
olr.532kostja,
Onako usput....
Pa dobro kad ste vec spomenuli taj novi OLR for Pendzere,
kad cemo da vidimo? To sto ne postoji istovetni for DOS
i nije neko poravdanje... ili se ceka ona promena zaglavlja
poruka zarad Interneta?
olr.533baker,
Da li je moguce ?
U SOR-u otkucam poruku i uz nju zelim da posaljem i datoteku.
Ako je moguce... Kako i sta?
Help me...
..
olr.534dr.grba,
-> #533, baker>> U SOR-u otkucam poruku i uz nju zelim da posaljem i datoteku.
>>
>> Ako je moguce... Kako i sta?
Gledaj: sad sam lupio Alt-R da ti odgovorim na poruku. U dnu ekrana se
pojavilo:
Odgovor na poruku iz konferencije:7.533 <Enter>
a ja lupio Enter i ušao u editor. OK, to je jasno, nadam se.
Sve što bi trebalo da uradiš jeste da umesto lupanja Entera, samo
nastaviš da dopisuješ, npr, XXX.ZIP, dakle:
Odgovor na poruku iz konferencije:7.533 XXX.ZIP <Enter>
└──────────────┘
Kad završiš sa pripremom EXEC datoteke, proveri da ti se XXX.ZIP nađe
u upload direktorijumu (proveri kako tvoj kom. program tretira te
rasorede). Kada se poruka pošalje, Sezam će očekivati da pošalješ
datoteku tog imena: kresneš PgUp, izabereš fajl u spisku i šiljneš
datoteku.
I to je sve. OK?
olr.535sjocic,
Gde se moze naci SOR 2.99 ?
olr.536hercog,
-> #535, sjocic»» Gde se moze naci SOR 2.99 ?
Sor 2.99 je nezvanična verzija sora koja se distribuirala
po prijateljsko-porodičnoj osnovi :) Možeš je naći ako ti
je neko pošalje :)
Sale
olr.537guta,
-> #536, hercog
#> Sor 2.99 je nezvanična verzija sora koja se distribuirala
#> po prijateljsko-porodičnoj osnovi :) Možeš je naći ako ti
#> je neko pošalje :)
Iako sam poodavno čuo za nju, nisam je video, pa bih rado saznao kakve
su razlike?
olr.538hercog,
-> #537, guta»» Iako sam poodavno čuo za nju, nisam je video, pa bih rado saznao kakve
»» su razlike?
Ništa specijalno. Jedino korisno kod nje sam primetio da za
prepakivanje baze više ne treba na disku imati toliko prostora
koliko zauzima baza, a i baza mu je u nekom kompresovanom obliku...
Sale
olr.539biber,
Postoji li neki patch da SOR ne ispisuje negativne brojeve poruka?
olr.540valex,
-> #532, kostja>> Pa dobro kad ste vec spomenuli taj novi OLR for Pendzere,
>> kad cemo da vidimo? To sto ne postoji istovetni for DOS
>> i nije neko poravdanje... ili se ceka ona promena zaglavlja
>> poruka zarad Interneta?
Promena zaglavlja poruka ne zavisi od Interneta, već isključivo od
novog načina pakovanja baze poruka koji bi obezbedio brži i
fleksibilniji rad. Kada bude bilo značajnijih novosti po tom pitanju
ostavićemo obaveštenje u ovoj konferenciji.
olr.541mdimitrijevic,
-> #535, sjocic> Gde se moze naci SOR 2.99 ?
Zasto ti treba Sor 2.99 kada postoji Sor 2.30? Moj Sor je regularno
skinut sa starog Sezama i nosi verziju 2.30.
olr.543zeljkoj,
-> #539, biber> Postoji li neki patch da SOR ne ispisuje negativne brojeve
> poruka?
Koliko sam primetio, Sezamu ne smeta kad se negativni broj poruke
nadje u execu.
olr.546dr.grba,
-> #543, zeljkoj>> Koliko sam primetio, Sezamu ne smeta kad se negativni broj poruke
>> nadje u execu.
Zak napravio "kontrabag" (:
olr.549nenad,
-> #543, zeljkoj> Koliko sam primetio, Sezamu ne smeta kad se negativni broj poruke
> nadje u execu.
Ne smeta, par dana pre nego što je broj poruka prešao 32000 u BBS
je unesena izmena koja prilagođava ponašanje komande MAIL REPLY
ovom bagu SOR-a.
olr.550evlad,
-> #549, nenadY> Ne smeta, par dana pre nego što je broj poruka prešao 32000 u BBS
Y> je unesena izmena koja prilagođava ponašanje komande MAIL REPLY
Y> ovom bagu SOR-a.
Ako je ono u SOR-u bag, a znamo i ti i ja da nije. ;)
pre bih rekao da je sor prilagođen prethodnoj verziji softvera
prethodnog vlasnika softvera, gde su se mailovi i grupe pakovali na vreme.
Da li si se zapitao kako izgleda topic u soru sa negativnim brojevima
i kako radi reference rezim ?
olr.551aikimen,
Zašto mi u SDW ne radi ispravno opcija Datoteke i DL...? Kako treba
da skinem sadržaj direktorija da bi ovo moglo? Primetio sam da su
se svičevi promenili i da više ne pali dir /a/n/l &. Probao sam sa
samo dir /s jer koliko vidim od svičeva ima za short, što znači da
bez ovog sviča ispisuje sadržaj u long formatu.
Pozdrav.
olr.552dzakic,
-> #551, aikimen> da su se svičevi promenili i da više ne pali dir /a/n/l &. Probao
> sam sa samo dir /s jer koliko vidim od svičeva ima za short, što
> znači da bez ovog sviča ispisuje sadržaj u long formatu.
Otkucaj help dir i dobićeš objašnjenje za sve svičeve. Dir /s
ispisuje sadžaj poddirektorijuma, a ne short opise. Opis u long
formatu nije podržan.
olr.553aikimen,
-> #552, dzakicAi> Otkucaj help dir i dobićeš objašnjenje za sve svičeve. Dir /s
Ai> ispisuje sadžaj poddirektorijuma, a ne short opise. Opis u long
Ai> formatu nije podržan.
Da li to onda znači da ne mogu da ubacim u SDW sadržaje direktorija.
Video sam koje sve svitčeve podržava dir komanda i to mi nije
pomoglo. Treba mi konkretan odgovor. Da li mogu da ubacim to u SDW ili
ne sa obzirom da long format nije podržan? Kako je izgledao taj long
format da probam da pretvorim ručno ili programčetom i da onda porbam
da ubacim u SDW?
olr.554nenad,
-> #553, aikimen> Da li to onda znači da ne mogu da ubacim u SDW sadržaje direktorija.
Upravo tako. SDW očekuje "dugačke" opise iz starog Sezamovog
formata ispisa koji se dobijao sa /l. Dugački opisi sada nisu
podržani, dakle ne postoje i nemoguće ih je dobiti.
olr.555mpavlo,
-> #553, aikimen> ne sa obzirom da long format nije podrzan? Kako je izgledao taj long
> format da probam da pretvorim rucno ili programcetom i da onda porbam
> da ubacim u SDW?
I ja sam pre par meseci postavio isto pitanje i ostao bez odgovora. Posto sam
ljubitelj SDW-a, molim nekoga ko ima kod sebe long format ispisa DIR-komande
da je baci ovde, ne bih li nekako prevario SDW.
olr.556aikimen,
-> #554, nenadAi> Upravo tako. SDW očekuje "dugačke" opise iz starog Sezamovog
Ok, tako sam i pretpostavio. A 'oće li se pojaviti uskoro neki novi
OLR za Sezam ili će se koristiti isključivo stari?
olr.557nenad,
-> #556, aikimen> Ok, tako sam i pretpostavio. A 'oće li se pojaviti uskoro neki novi
> OLR za Sezam ili će se koristiti isključivo stari?
Pojaviće se novi.
olr.558cnenad,
-> #557, nenad=> Pojaviće se novi.
Otprilike kad ?
olr.559zokig,
-> #555, mpavlo>> ljubitelj SDW-a, molim nekoga ko ima kod sebe long format ispisa
Ima još zainteresovanih, :()
Bilo bi idealno da se doradi _simin_konvertor_
(Uz poruku je malo duži isečak dir-a u starom formatu).
***
==============================
r:\archiver\sqz1083e.exe
---------------------------------------------------
Squeeze (SQZ) arhiver v1.08.3
SQZ1083E.EXE 29/03/1993
Dužina 119203 bytes
Vreme prenosa 8 min 38 sec
Preuzeto 65 put(a)
SQZ is a file-compresser/archiver. creating small archives with a good
rate of compression. 32-bit CRC both on files and SQZ itself. New MOVE
command. Easy to use; No extraction to COM0..9/CON/AUX.
---------------------------------------------------
***
dat-form.zipolr.560evlad,
-> #557, nenadY>> Ok, tako sam i pretpostavio. A 'oće li se pojaviti uskoro neki novi
Y>> OLR za Sezam ili će se koristiti isključivo stari?
Y>
Y> Pojaviće se novi.
Javljam se kao /kvalifikovani/ beta tester novog olr-a :)
olr.561zmdjokic,
Kako da iz SOR-a prikačim fajl uz poruku?
Pozdrav!
olr.562hercog,
-> #561, zmdjokic»» Kako da iz SOR-a prikačim fajl uz poruku?
Kada u soru otkucaš alt+w za pisanje u neku temu ili
alt+r za odgovor na neku poruku, na dnu ekrana ti piše
write to <naziv teme> ili reply to <broj poruke>. Odeš na
kraj toga i otkucaš naziv datoteke koju hoćeš da prikačiš i
pritisneš enter i gotovo.
Sale
olr.563kostja,
-> #560, evlad=> Y> Pojavice se novi.
=>
=> Javljam se kao /kvalifikovani/ beta tester novog olr-a :)
More nisi jedini... eto i mene ako treba da se zrtvujemo :)
olr.564hercog,
-> #563, kostja»» More nisi jedini... eto i mene ako treba da se zrtvujemo :)
Još jedna prijava za naporni i samoodricajući rad na testiranju
novog sezamovog olr-a :)
Sale
olr.566aikimen,
-> #559, zokigAi> >> ljubitelj SDW-a, molim nekoga ko ima kod sebe long format ispisa
Ai> Ima još zainteresovanih, :()
Evo kratkog programčeta koji omogućava da ubacite tekući sadržaj
iz ALLFILES.TXT datoteke u SDW. Kako ne bih razmišljao o tome da
li svi zainteresovani koriste Clipper evo i source i exe zapokovani
uz poruku.
longdir.zipolr.567aikimen,
-> #566, aikimene da umalo zaboravih
kratko uputstvo je u zaglavlju prg fajla.
olr.569zokig,
-> #566, aikimen>> Evo kratkog programčeta koji omogućava da ubacite tekući sadržaj
>> iz ALLFILES.TXT datoteke u SDW. Kako ne bih razmišljao o tome da
vRRlo dobRRo 10X
Otomacki obrađuje allfiles.txt, a po direktivi prihvata i textpad.
.to meding
Ovo si tražio pre nekoliko meseci :)
poZ
olr.570dragosh,
Zdravo svima... koji imaju sdw ili ti SezamDrive.
Imam problem ( a šta bi inače mogao da imam ):
KAda učitavam novi textpad stare poruke se uvek tu muvaju, bez obzira što sam
predhodno
rekao da SVE poruke proglasi pročitanim i stavio putačicu na ono "samo nove
poruke".
A da ne pričam kada mi pročita 1 poruku iz teme, pa kaže "nema više poruka" a
ja znam da
ih i te kako ima, a hoće da ih čita iz druge teme ili konf. ali opet samo po
jednu. TO me
je do te mere iznerviralo, da razmišljam da pređem na neki drugi reader ili da
probam ponovo ovaj da skinem ( greška u transferu? ).Ako neko ima ovak'i
problem ili
zna kako se rešava bio bih mu
zahvalan 10x ! ( a k'o hoće da se cenka, mail mu je otvoren) ( ha,ha)...
Šalu na stranu, ovo je ozbiljno, pa iskusni sdw-ovci, na posao !
olr.571bokir,
-> #566, aikimen> Evo kratkog programčeta koji omogućava da ubacite tekući sadržaj
> iz ALLFILES.TXT datoteke u SDW. Kako ne bih razmišljao o tome da
Pošto dati program radi tragično sporo, evo jednog mnogo kraceg i
mnogo bržeg, koji je rađen po uzoru na LONGDIR, samo u C-u.
Startuje se sa
LDIR Šime fajlaĆ
Ako se ime fajla ne navede, podrazumeva se ALLFILES.TXT.
Program će kreirati fajl TEXTPAD.TXT koji je kompatibilan sa SDW-om.
ldir.exeolr.572johnnya,
-> #571, bokir >> Pošto dati program radi tragično sporo, evo jednog mnogo kraceg i
>> mnogo bržeg, koji je rađen po uzoru na LONGDIR, samo u C-u.
Svaka čast ! Samo jer može jedan predlog ?
Da se uvede svič tipa [/m2400|/m9600|/m14400] pa da onda
program može sam da izračuna i optimalno vreme za prenos fajla.
Što bi se naravno ubacilo kao prateći tekst u opisu.
olr.573bokir,
-> #572, johnnya> Svaka čast ! ...
Hvala, hvala :)
> Da se uvede svič tipa Š/m2400đ/m9600đ/m14400Ć pa da onda
> program može sam da izračuna i optimalno vreme za prenos fajla.
> Što bi se naravno ubacilo kao prateći tekst u opisu.
Uradio sam nešto slično.
Uveden je svič /c<br>, gde je <br> prosečan CPS koji
modem postiže.
Kratko uputstvo se dobija sa
LDIR ? ili LDIR /?
Ako ima predloga, bagova (?? ;), vičite :)
ldir.exeolr.574sdjole,
-> #573, bokir> Ako ima predloga, bagova (?? ;), vicite :)
Paaa, nemoj reci da nisi trazio ... ;)
Salu na stranu, evo par predloga:
- Mozda ne bi bilo lose da se omoguci navodjenje naziva
izlaznog fajla: LDIR {Ulazni fajl} {Izlazni fajl}
- Takodje, neki switch koji bi onemogucio konverziju
direktorijuma (linije sa <DIR> stringom), posto ionako svaki
fajl ima u svom nazivu i punu putanju do njega.
Program radi brzo i za sada ne primecujem nikakve greske u radu.
Mislim da je u pitanju vrlo koristan dodatak SDW-u (do novog OLR-a
pod Windows-ima).
olr.575vimm,
-> #573, bokir>> Ako ima predloga, bagova (?? ;), vičite :)
Xm, mislio sam da je bug, ali pošto vidim da se drugi ne bune i da kod
njih lepo radi, verovatno nešto ne uradim ja kako treba :)
Naime, kada posle ldir.exe /c1440 pogledam datoteku textpad.txt sve
izgleda da je ispravno konvertovano, pokrenem u SDW-u opciju učitavanje
textpada, on to kao odradi, ali kada hoću da pregledam datoteke vide se,
odnosno izgleda da su učitane samo datoteke do slova o (OS/2 i Win dato-
teka nema). Poslednje što se vidi su datoteke iz Mac direktorijuma, a
datoteke iz OS/2 i Win direktorijuma nisu ni učitane.
Da li grešim i gde?
Pozdrav Vladimir
olr.576cnenad,
-> #573, bokir=> Kratko uputstvo se dobija sa
=> LDIR ? ili LDIR /?
Kako se spisak datoteka pojavljuje u SDW-u ? Kao jedna poruka, više poruka,
tj. virtuelna tema ili konf, razgraničena na direktorijume ili kad se izabere
Datoteke & DL ?
olr.577kostja,
-> #576, cnenad=> Kako se spisak datoteka pojavljuje u SDW-u ? Kao jedna poruka, vise
=> poruka, tj. virtuelna tema ili konf, razgranicena na direktorijume ili kad
=> se izabere Datoteke & DL ?
Pojavljuju se redovno u meniju Datoteke, sto ce reci u stavci
Datoteke & DL
olr.578ljubisha,
Jel se planira izbacivanje Civilizacije.9 iz QWK paketa? Grozno je
kad Civilizacija.10 visi ispod Malih.oglasa.
olr.579obren,
-> #578, ljubisha> Jel se planira izbacivanje Civilizacije.9 iz QWK paketa? Grozno je
> kad Civilizacija.10 visi ispod Malih.oglasa.
Ok, sređeno je sada. Samo na jednom pentiumu nije bio izmenjen
konfiguracioni fajl a ti si skidao QWK paket baš sa njega... :)
olr.580mikis,
-> #573, bokir+> Ako ima predloga, bagova (?? ;), vičite :)
Predlažem da napraviš kratko uputstvo (ne mora ništa posebno, samo par
redova o autorui i programu - čemu služi, kako se koristi i sl.) da bi mogao
da se prebaci u dir :)
olr.581bokir,
-> #575, vimm> Poslednje što se vidi su datoteke iz Mac direktorijuma, a
> datoteke iz OS/2 i Win direktorijuma nisu ni učitane.
>
> Da li grešim i gde?
Probao sam, i stvarno - nije kako treba.
Međutim, problem je sigurno u SDW-u, jer meni iseče na pola
naziva direktorijuma.
Moj savet ti je da čim skineš listu fajlova, pobrišeš one
direktorijume koji te ne interesuju.
Tako ćeš smanjiti broj fajlova, pa će sve biti OK. (bar se nadam ;)
olr.582bokir,
-> #574, sdjole> Salu na stranu, evo par predloga:
> - Mozda ne bi bilo lose da se omoguci navodjenje naziva
> izlaznog fajla: LDIR šUlazni fajlć šIzlazni fajlć
> - Takodje, neki switch koji bi onemogucio konverziju
> direktorijuma (linije sa <DIR> stringom), posto ionako svaki
> fajl ima u svom nazivu i punu putanju do njega.
Važi, i meni smetaju <DIR> linije :)
olr.583ljubisha,
-> #579, obren> Ok, sređeno je sada. Samo na jednom pentiumu nije bio izmenjen
> konfiguracioni fajl a ti si skidao QWK paket baš sa njega... :)
Super. :) A jel bi moglo da se izvede da se na kraju poruke ispisuje
koji su odgovori na poruku ako ih ima?
olr.584bokir,
-> #574, sdjole> - Mozda ne bi bilo lose da se omoguci navodjenje naziva
> izlaznog fajla: LDIR šUlazni fajlć šIzlazni fajlć
> - Takodje, neki switch koji bi onemogucio konverziju
> direktorijuma (linije sa <DIR> stringom), posto ionako svaki
> fajl ima u svom nazivu i punu putanju do njega.
Urađeno. Evo nove verzije programa koja, za razliku od stare,
ubacuje opise direktorijuma samo ako joj se naredi,
i omogućava definisanje izlaznog fajla.
Uputstvo se dobija sa LDIR /? ili LDIR ?.
ldir.exeolr.585obren,
-> #583, ljubisha> Super. :) A jel bi moglo da se izvede da se na kraju poruke
> ispisuje koji su odgovori na poruku ako ih ima?
Sorry na zakasnelom odgovoru, nisam bio ovde par dana. Dakle, moglo bi
da se izvede, videću da ubacim to čim nađem vremena.
olr.586tomislavr,
SezamNet -> SezamPro textpad konvertor 2.0
- Ispravljen bag kod datuma poruke na koju se odgovara
- Ispravljeno ja da se tačke u username-u se više ne konvertuju
u znak '_' već samo u imenu teme.
Thanx to Calex...
net2pro.exeolr.587crncic,
-> #586, tomislavr>> SezamNet -> SezamPro textpad konvertor 2.0
Čemu ovo ? Zar je SorPRO toliko evoluirao ?
olr.588djanjusevic,
-> #586, tomislavr>> - Ispravljen bag kod datuma poruke na koju se odgovara
>> - Ispravljeno ja da se tacke u username-u se vise ne konvertuju
>> u znak '_' vec samo u imenu teme.
A jel moze i za exec? Znam da mnogo trazim, ali ajde da pitam.
olr.589supers,
-> #587, crncic>>>> SezamNet -> SezamPro textpad konvertor 2.0
>>
>> Čemu ovo ? Zar je SorPRO toliko evoluirao ?
Razvija se, sada radi uglavnom ;) stabilno, ali je to još uvek jedna
nezgrapna i privremena aplikacija, dok se SezamPro potpuno ne integriše
u internet standarde...
Sve u svemu, u SorProu korisnik SezamNETa ne dobija ništa što već nema
u staroj verziji SOR-a. Tako da ne vidim svrhe za korišćenje
konkurentskog OLR-a... Ali ukusi se razlikuju.
olr.590calex,
-> #587, crncic║ Čemu ovo ? Zar je SorPRO toliko evoluirao ?
Ë──────────────
Deluje da je opštekružeća beta2 prilično dobar OLR. ;)
olr.591mdimitrijevic,
-> #587, crncic> Cemu ovo ? Zar je SorPRO toliko evoluirao ?
SorPRO je fantastican, bar verzija koju sam dobio pre nedelju dana.
Radi se o SORPRO v2.0 beta koji ima tako mnogo lepih resenja da sam ostao
bez teksta. U odnosu na onu verziju 1.0 koja se nalazi u diru na PRO-u v2.0
je 100 puta bolja.
olr.592vlad,
-> #589, supers> Sve u svemu, u SorProu korisnik SezamNETa ne dobija ništa što već
> nema u staroj verziji SOR-a. Tako da ne vidim svrhe za korišćenje
> konkurentskog OLR-a... Ali ukusi se razlikuju.
Nesumnjiva je dobit mogucnost koriscenja istog OLR-a za oba sistema. Sto se
ukusa tice, meni SORPRO zaista vise lezi, a moram priznati da ova najnovija
beta radi sasvim stabilno i konforno.
olr.593evlad,
-> #587, crncic=- Čemu ovo ? Zar je SorPRO toliko evoluirao ?
hm, sp2b004 jeste ;)
olr.594mmtosic,
-> #589, supers> Sve u svemu, u SorProu korisnik SezamNETa ne dobija ništa što već
> nema u staroj verziji SOR-a. Tako da ne vidim svrhe za korišćenje
> konkurentskog OLR-a... Ali ukusi se razlikuju.
A kako ti izgleda yuolr? Kažu da je dobar.
Inače, mislim da je _sorpro_ praktično neupotrebljiv za sve nas sa
mašinama skromnijih performansi, jer (bar) učitavanje novih poruka
traje skoro onoliko koliko i njihovo kasnije čitanje. ;)
Inače. šta ti znači ono `konkurentskog OLR-a'? Zar SOR nije njihov,
tj. konkurentski? Kao da se SOR uz .sima-in konvertor ne može
koristiti za čitanje `njihovih' poruka. :)
Ipak je prosta istina, da oni trenutno imaju tri OLR-a. A mi (mislim
na one koji su samo na SezamNet-u) imamo to što imamo.
olr.595iaca,
-> #591, mdimitrijevic> SorPRO je fantastican, bar verzija koju sam dobio pre nedelju dana.
> Radi se o SORPRO v2.0 beta koji ima tako mnogo lepih resenja da sam
> ostao
Kad ga već toliko hvalite mogao bi nako i da ga okači ovde.
olr.596supers,
-> #594, mmtosic>>> Sve u svemu, u SorProu korisnik SezamNETa ne dobija ništa što već
>>> nema u staroj verziji SOR-a. Tako da ne vidim svrhe za korišćenje
>>> konkurentskog OLR-a... Ali ukusi se razlikuju.
>>
>> A kako ti izgleda yuolr? Kažu da je dobar.
Podseti me šta beše yuolr :)
Kod jednog Sezamovca sam video beta verziju nezvaničnog Windows OLR-a
za SezamPro, autor beše .bdm... Da li si na to mislio?
Program jeste dobar, zamerka je što nema nikakvog obaveštenja pri
prelasku iz jedne teme u drugu, a na to smo se navikli proteklih godina...
User interface je takođe malo nabacan, a ja sam bolesni esteta kada je
u pitanju prelazak na nove programe. Poznat sam po tome što ne koristim
domaće programe u kojima se ispoljava autorova nepismenost (pri tom
ne mislim konkretno na ovaj OLR)... Ali da ne dužim.
olr.598mmtosic,
-> #596, supers> Podseti me šta beše yuolr :)
> Kod jednog Sezamovca sam video beta verziju nezvaničnog Windows OLR-a
> za SezamPro, autor beše .bdm... Da li si na to mislio?
Jeste, na njega sam mislio.
> Program jeste dobar, zamerka je što nema nikakvog obaveštenja pri
> prelasku iz jedne teme u drugu, a na to smo se navikli proteklih
> godina...
Ja sam video neku verziju 1.0 iz polovine septembra, i uredno
prijavljuje prelaske iz teme u temu. :) Dopalo mi se što se većina
naredbi može izdati i sa tastature i to na skoro isti način kao što
se to radi u SOR-u.
Ono što je interesantno to je spominjanje da je program prvobitno
planiran kao OLR za oba Sezam-a. ;) Ali, kažu, na kraju je urađen
samo za SezamPro.
Kad se pojave ovi OLR-vi koje najavljuju ovde na SezamNet-u biće
ih k'o pleve. :)
olr.599cnenad,
-> #590, calex=> Deluje da je opštekružeća beta2 prilično dobar OLR. ;)
Ja tvrdim da nije jer takva verzija ne postoji.
^C
olr.600veca,
-> #592, vlad>> ukusa tice, meni SORPRO zaista vise lezi, a moram priznati da ova
>> najnovija beta radi sasvim stabilno i konforno.
Ali se meni i dalje kolje sa qemm i zakucava mašinu.
olr.601mdimitrijevic,
-> #599, cnenad> Ja tvrdim da nije jer takva verzija ne postoji.
Kako, ne postoji ? Ne da postoji, nego rastura. U odnosu na SOR (stari)
i SORPRO v1.0 ova nezvanicna verzija je 100 puta bolja. Radi oporavak baza
automatski (za razliku od v1.0), podesavanja boja su ubacena u njega (za
razliku od v1.0) itd. Malo pravi probleme sa QEMM-om, ali boze moj :)
Jedino sto je sporiji od SOR-a (starog v2.30), ali boze moj, sada su
i masine brze, transfer rate je mnogo veci a i memorije se ima. Moze da
se prezivi.
olr.602mdimitrijevic,
-> #600, veca>>> ukusa tice, meni SORPRO zaista vise lezi, a moram priznati da ova
>>> najnovija beta radi sasvim stabilno i konforno.
>
> Ali se meni i dalje kolje sa qemm i zakucava masinu.
Takodje. SORPRO v2.0 beta koristim iskljucivo pod konfiguracijom
BEZ qemm-a. Dosta je neprijatno kada krene da radi oporavak baze, sto u mom
slucaju traje po 2 sata. Zato sam sve resio tako sto kada zavrsim rad u
SORPRO-u, arhiviram DATA direktorijum i ako mi baza padne vratim je iz arhive.
Ali, to mi za sada ne predstavlja problem, vazno je da je program
odlican, a i ne pada skoro nikad.
olr.603evlad,
-> #602, mdimitrijevic=- Takodje. SORPRO v2.0 beta koristim iskljucivo pod konfiguracijom
SORPRO EXE 338,544 07-16-96 3:01p
ovo je R2.0_beta_rev_004 koja radi kako treba, sve ostale su old_fashion ;)
ako imaš neki problem ostavi mi mail na pro-u ...
olr.604supers,
-> #602, mdimitrijevic>> slucaju traje po 2 sata. Zato sam sve resio tako sto kada zavrsim
>> rad u SORPRO-u, arhiviram DATA direktorijum i ako mi baza padne
>> vratim je iz arhive. Ali, to mi za sada ne predstavlja problem,
>> vazno je da je program odlican, a i ne pada skoro nikad.
Ja nikad ne bih koristio program koji me toliko plaši da backup
radim jednom dnevno. Možda je i odličan, ali to arhiviranje je najbolji
znak da i dalje pada suviše...
olr.605cnenad,
-> #601, mdimitrijevic=> Kako, ne postoji ? Ne da postoji, nego rastura. U odnosu na SOR (stari)
Znao sam da će se neko upecati :)) Naravno da postoji SORPRO 2 revizija 004
uz još neke interne oznake. Kao Beta 2 ne postoji, to je sigurno.
olr.608calex,
-> #595, iaca║ Kad ga već toliko hvalite mogao bi nako i da ga okači ovde.
Ë──────────────
Ne bi trebalo, autor je zamolio da se ne šalje ta verzija dok ne
bode konačno završena.
olr.609calex,
-> #599, cnenad║ Ja tvrdim da nije jer takva verzija ne postoji.
Ë──────────────
Pa nisam ni rekao da postoji, samo tako deluje. ;)
olr.610calex,
-> #594, mmtosic║ Inače, mislim da je _sorpro_ praktično neupotrebljiv za sve nas sa
║ mašinama skromnijih performansi, jer (bar) učitavanje novih poruka
║ traje skoro onoliko koliko i njihovo kasnije čitanje. ;)
Ë──────────────
Učitavanje stvarno davi ako se koristi dos ili dos-prompt u starim
Prozorima. Malo je brže pod Win 95 ali sam bio šokiran brzinom kojom to
radi pod NT-om. :))
olr.611calex,
-> #604, supers║ Ja nikad ne bih koristio program koji me toliko plaši da backup
║ radim jednom dnevno. Možda je i odličan, ali to arhiviranje je najbolji
║ znak da i dalje pada suviše...
Ë──────────────
Meni ni prva verzija nije nijednom pala ali je bio problem sa
gašenjem ili resetovanjem PC-ja ili nestankom struje, recimo. Ova
verzija je preživela nekoliko isključenja struje i nikad se nije
bunila zbog toga. :)
olr.612vlad,
-> #600, veca> Ali se meni i dalje kolje sa qemm i zakucava mašinu.
SORPRO se u svim dosadasnjim, a verovatno i buducim, verzijama kolje sa
STEALTH opcijom QEMM-a, a ne sa QEMM-om kao takvim. Da budemo do kraja
precizni, ne kolje se SORPRO vec "engine" na kome je radjen (Btrieve,
valjda).
Resenje je, dakle, izbrisati 'ST:M' ili 'ST:F' iz QEMM device linije u
config.sys. Koliko sam primetio dok sam jos radio iskljucivo pod DOS-om
(inace sam zagrizeni korisnik QEMM-a), ovim se prakticno nista ne gubi.
olr.613jvujnic,
U kojoj poruci je okačen onaj .ord fajl?
Sećam se da je ovde negde, ali neznam gde?
olr.614mdimitrijevic,
-> #603, evlad> SORPRO EXE 338,544 07-16-96 3:01p
>
> ovo je R2.0_beta_rev_004 koja radi kako treba, sve ostale su old_fashion
> ;)
Naravno da je imam ;). Pod njom mi se QEMM nije zakucao, jos uvek :))
Ma desilo mi se samo 2-3 puta ai to sam ja bio kriv, nesto sam zezao sa
rezidentnim programima.
olr.615mdimitrijevic,
-> #604, supers> Ja nikad ne bih koristio program koji me toliko plasi da backup
> radim jednom dnevno. Mozda je i odlican, ali to arhiviranje je najbolji
> znak da i dalje pada suvise...
Pogresno sam formulisao poruku. Ne pada SORPRO tako lako, bar ne
poslednje beta :) verzije. Nego sam cisto postavio da mi se arhiviraju
podaci i iz razloga sto VRLO cesto brzopleto obrisem poruke koje mi kasnije
trebaju. Zato s vremena na vreme (ne svaki dan) arhiviram jednim BATCH fajlom
DATA direktorijum.
olr.616cnenad,
-> #610, calex=> Prozorima. Malo je brže pod Win 95 ali sam bio šokiran brzinom kojom to
=> radi pod NT-om. :))
Imam utisak da je ubrzanje stiglo od mašine na kojoj se tera NT ;) mada
se zaista oseti malo poboljšanje kod brisanja, pakovanja i pretraživanja
poruka.
olr.617alec,
-> #612, vlad> Resenje je, dakle, izbrisati 'ST:M' ili 'ST:F' iz QEMM device
Ja koristim QEMM sa ST i ne pada mi napamet da brisem!!! Ali zato sam
napravio posebnu konfiguraciju u start-up meniju za SORPRO
System Error
olr.618kostja,
-> #610, calex=> Prozorima. Malo je brze pod Win 95 ali sam bio sokiran brzinom kojom to
=> radi pod NT-om. :))
To bas i nije do samog OLR-a. Znam ljude koji su sokirani brzinom
kojom se strartuje Photo Shop pod NT-om.
olr.619calex,
-> #616, cnenad║ Imam utisak da je ubrzanje stiglo od mašine na kojoj se tera NT ;) mada
║ se zaista oseti malo poboljšanje kod brisanja, pakovanja i pretraživanja
Ë──────────────
Ne, sve ovo što sam pominjao je rađeno na istoj mašini koja je baš
neki minimum za NT mada ni za 95 nije nešto. Stari 486 dx2 66, 16MB RAM,
2x420 disk. Nisam probao ostalo ali kod ubacivanja poruka, kritično je
bilo slaganje po toku diskusije. Sada se skoro ne vidi kad to uradi. :)
olr.620veca,
-> #603, evlad>> SORPRO EXE 338,544 07-16-96 3:01p
>> ovo je R2.0_beta_rev_004 koja radi kako treba, sve ostale su
>> old_fashion ;)
Jeste, imam tu verziju i zakucava mi mašinu. Hoću da se durim,
imam pravo da se ponašam kao žensko i da očekujem da kavaljeri
srede stvar ;)
olr.621veca,
-> #612, vlad>> SORPRO se u svim dosadasnjim, a verovatno i buducim, verzijama
>> kolje sa STEALTH opcijom QEMM-a, a ne sa QEMM-om kao takvim. Da
Nemam tu opciju, proverila sam isto veče kada si mi rekao da je
ukinem, ali nisam imala šta da ukinem :) I ne samo da mi zakuca
mašinu, nego mi je resetuje dva puta, prvi put dođe do pola, pa
je tek onda podigne kako treba, a bojim se da to baš i nije
dobro.
olr.622veca,
-> #610, calex>> Učitavanje stvarno davi ako se koristi dos ili dos-prompt u starim
>> Prozorima. Malo je brže pod Win 95 ali sam bio šokiran brzinom
>> kojom to radi pod NT-om. :))
Ne želim da budem rob nekog programa, program treba da robuje
meni :)
olr.623mileusna,
Dobro, da li je, i hoće li uskoro biti izbačen neki 32-bitni
Offline Reader bilo za PRO, bilo za NET..?
olr.624ljubisha,
-> #779, calex> Nije ovo jedini problem SDW-a. :( Skoro mi se deslio da je poruku
> iz konferencije u kojoj je bio citiran mail protumačio pogrešno pa je
> taj mail ubacio u private, zajedno sa 32k textpada koji je išao iza
> njega. :(( Po ko zna koji put sam sklonio SDW sa diska.
Zar to ne radi po sistemu dužine poruke koja je upisana u zaglavlje?
Mislim, on pronađe da je poruka duga xxxx znakova i onda pročita od kraja
hedera sledećih xxxx znakova. Nemam pc pa se ne zanosim time al mi pro-
blem deluje dosta neverovatan.
olr.625vitez.koja,
-> #619, calex#=> Nisam probao ostalo ali kod ubacivanja
#=> poruka, kritično je bilo slaganje po toku diskusije. Sada se skoro
#=> ne vidi kad to uradi. :)
A jesi li probao bez NT-a, a sa nekim (sofverskim) kešom? :)
sk
olr.626tomislavr,
SezamNet -> SezamPro texpad convertor v2.0 final ;)
Dodato par kozmetičkih prepravki, trebalo bi da je ovo konačna verzija.
net2pro.exe