pitanja.1677chip,
-> #1676, chip(:)Valjda bi trebalo da je bolje plasiran onaj shto ima
(:)manje poena ?:)
Pardon, greshka u kucanju... htedoh reci manje partija :)
Pozdrav,
No CaRRieR
pitanja.1678epson,
Zasto u SUB-u je Vag.Gogh 2 a ja 3 iako imamo
isto pobeda i poena a nismo medjusobno igrali !!!
Treba da pise da smo i ja i on 2 !!!
EPSON...
pitanja.1679vlad,
-> #1673, zeljkoj>> Kako da postanem clan neke grupe?
>
> Zamoliš vlasnika da te ubaci.
Ili sam osnujes grupu, pa nek tebe mole za ubac B).
pitanja.1680marco,
-> #1678, epson
>>Zasto u SUB-u je Vag.Gogh 2 a ja 3 iako imamo
>>isto pobeda i poena a nismo medjusobno igrali !!!
>>
>>Treba da pise da smo i ja i on 2 !!!
Verovatno je on odigrao vise partija.
pitanja.1681ntadic,
Da li je moguce instalirati externi protokol IceZmodem na Sezam. Nama je
dostupna PDW verzija, ali je problem u tome sto je ona razbijena, tako da
ubacivanjem obicne sifre dobijamo registrovanu verziju sa svim pojacanjima.
Mislim da je mnogo bolji od ovog ovde Zmodema. Pozdrav.
pitanja.1682sslavoljub,
Mozda je vec bilo, ali interesuje me da li je moguce
dobiti listu svih datototeka po datumu od kad je na SEZAMU
jer sam upravo skinuo SEZAMOVO uputstvo koje je odavno zastarelo...
hvala...
pitanja.1683budim,
-> #1675, epson(:) A jel ce biti nagrada 1 mesec pretplate za prva tri
(:) plasirana na TOP listi !!!
POdržavam ovu ideju! :))))
poz,
budimir
pitanja.1684biber,
-> #54, nenad>> Nova potkomanda RESUME rezima:
>>
>> RESUME PGP [username]
Bravo! Ovo je lep potez.
Moze jedna mala sugestija?
Bilo bi korisno i kad bi bilo moguce i sa drugih
sistema doci do ovdasnjih PGP kljuceva.
Npr. neko sa drugog sistema salje poruku na adresu
PGP_kljucevi@sezam.co.yu
i u subjektu (ili telu poruke, sve jedno) napise
send PGP [username]
sezam mu na to odgovara mail porukom u kojoj je ime
(username) i kljuc korisnika.
pitanja.1685lexus,
-> #1683, budim=> POdržavam ovu ideju! :))))
A šta je sa onima koji su medju prva 3 na više lista O;)
pitanja.1686lexus,
-> #1678, epson=> Treba da pise da smo i ja i on 2 !!!
Ma diskriminišu te...
Kako je svet nepravedan...
pitanja.1687crnjini,
e, ajd namestite da ukoliko jedan igrac hangupom nap°─usti igru podmornica, da
se dodaje 2 poena onome koji je u tom momentu potopio vise brodova..
ACR
pitanja.1688crnjini,
Iz kojih razloga mi je sezam dao samo jedan poen !?!?
ACR
pitanja.1689lexus,
-> #1687, crnjini=> e, ajd namestite da ukoliko jedan igrac hangupom nap°─usti igru
=> podmornica, da se dodaje 2 poena onome koji je u tom momentu
=> potopio vise brodova..
To ti je sjajna ideja ;>>>
Npr. igramo nas dvojica i ja potopim jedan jedini brod, a ti ne
potopiš nijedan, onda se ja ALT-Hiram i dobijem dva boda...
Zaista si genije ACR-e ;)))
pitanja.1690embe,
-> #1687, crnjini>>>
>>> e, ajd namestite da ukoliko jedan igrac hangupom nap°─usti igru
>>> podmornica, da se dodaje 2 poena onome koji je u tom momentu potopio
>>> vise brodova..
>>>
Lako se moze formulisati neposteno napustanje igre.
- igra je neposteno napustena ako ju je napustio onaj koji ima manje
neostecenih plovnih jedinica.
- igra je neposteno napustena ako je na obe strane isti broj
neostecenih plovnih jedinica i tada partiju gubi onaj ko je prvi
napustio igru.
Pri ovakvim pravilima zloupotrebe nema. Namerno sam upotrebio
termin "neostecene plovne jedinice" zbog sledeceg primera:
Neosteceni brodovi:
Igrac 1: Camac
Igrac 2: Krstarica
U trenutku kada Igrac 1 "nanjusi" Krstaricu, iako su mu preostala
jos tri pogotka mnogo je blizi pobedi nego Igrac 2.
Ne bih se javljao da nemam i ja neprijatna iskustva po ovom pitanju.
Desilo mi se na primer da u partiji u kojoj sam jos imao da nadjem
samo Brod (dva polja), a protivnik mi jos nije pronasao oba Camca i
jedan Brod, dobijem poruku u stilu "mrzi me vise da igram" i
"***** napusta igru".
Drugi primer, neverovatan. Taman da otkucam polje f7 na kome se nalazi
druga polovina poslednjeg preostalog Broda, dobijem poruku: "*****
napusta igru".
I jos sto je najsmesnije, oba protivnika su i posle prekida igre bili na
Sezamu i trazili partnere za novu igru.
Cudi me da ste lepo osmislili nacin bodovanja, a sa druge strane
zaboravili da zatvorite OGROMNU RUPU za zloupotrebu.
P.S.
Imena sam namerno izostavio, nisu oni krivi sto im je ovo dopusteno.
pitanja.1691cnenad,
Zašto tabla za Submarine nije 10*10 i zašto nema G brodića ;) ?
Bilo bi sigurno zanimljivije.
pitanja.1692vstan,
-> #1691, cnenad> Zasto tabla za Submarine nije 10*10 i zasto nema G brodica ;) ?
Vreme ?
pitanja.1693zeljkoj,
-> #1690, embe> Lako se moze formulisati neposteno napustanje igre.
A šta ako nekom pukne veza? Jel' i to 'nepošteno'? ;)
pitanja.1694zeljkoj,
-> #1692, vstan>> Zasto tabla za Submarine nije 10*10 i zasto nema G brodica ;)
> ?
>
> Vreme ?
...da se poveća na 3 * 60 min. ;)
pitanja.1695nenad,
-> #1677, chip> Pardon, greshka u kucanju... htedoh reci manje partija :)
Radi se o tome da je, za razliku od klasičnih tabela i bodovanja
ovde moguće i gubiti poene i to čak i po dva ako si visoko
plasiran. Zato je veći uspeh ako se "držiš" na 5 poena a igrao si
20-30 partija, nego neko ko je danas počeo igru i 3 puta pobedio.
Osim toga, ako je onaj sa manje partija slabije plasiran od onoga
sa više iako imaju isto bodova to ga primorava da igra dalje..
Za sad je ovako kako je i ništa bitno se neće menjati do
daljeg, osim promene da izlazak sa EXIT računa kao predaju
partije u slučaju lošije situacije.
pitanja.1696meric,
-> #1680, marco>> Verovatno je on odigrao vise partija.
Trebalo bi obratno! :)
pitanja.1697lexus,
-> #1690, embe=> Lako se moze formulisati neposteno napustanje igre.
Oće to ;)
Ja recimo imam blagi problem konstantnog pucanja veze.
Nekoliko puta mi je pukla veza kada sam bio bliži
pobedi, a nekoliko puta kada sam bio pred porazom.
Jedino rešenje bi bilo da ako protivnik izadje iz partije,
a ostane na sezamu gubi dva boda, a ako mu pukne veza da
dodje do snimanja pozicije u pad. Naravno, bio bi potreban
i submarine administrator koji bi terao onog koji gubi u
puknutoj partiji da nastavi sa istom.
pitanja.1698meric,
-> #1689, lexus>> potopis nijedan, onda se ja ALT-Hiram i dobijem dva boda...
:))))))))))))))))
pitanja.1699meric,
-> #1690, embe>> I jos sto je najsmesnije, oba protivnika su i posle prekida
>> igre bili na Sezamu i trazili partnere za novu igru.
Mozda da pravimo crnu listu ? ;)
pitanja.1700meric,
-> #1691, cnenad>> Zasto tabla za Submarine nije 10*10 i zasto nema G brodica ;)
Ovde bi mogle da se naprave varijante - meniji za izbor velicine
table i kolicinu brodova - ta 10x10 bi recimo mogla da se boduje
sa 2 i 3 boda.
pitanja.1701byte,
-> #1697, lexus(:)Jedino resenje bi bilo da ako protivnik izadje iz partije,
(:)a ostane na sezamu gubi dva boda, a ako mu pukne veza da
(:)dodje do snimanja pozicije u pad. Naravno, bio bi potreban
A ako protivniku pukne veza i zaglavi mu se user na Sezamu ?;)
C ya
No CaRRieR
pitanja.1702byte,
-> #1690, embe(:)Lako se moze formulisati neposteno napustanje igre.
A shta ako protivniku pukne Ansi il veza? meni se to redovno
deshava...:(
(:)Ne bih se javljao da nemam i ja neprijatna iskustva po ovom
pitanju.
Uf mene je _xyz_ user optuzhio da VARAM i 'ladno
prekinuo partiju kad sam pocheo da pobedjujem ;)
C ya
No CaRRieR
pitanja.1703epson,
Jel moze da se DL ili UL ili CONF,GROUP ili MAIL poruke (interne)
zameniti za KB za INTERNET poruke !!!
EPSON....
PS:I jel ce biti nagrada za prva 3 na tabeli nakon recimo 7 dana
ne mora biti 1 mesec ali recimo NEDELJU DANA JOS PREPTLATE !!!
Ako bi bilo na 1 mesec bilo bi glupo jer treba igrati o ho ho
partija !!! (a nije fora ko ima vise zivaca vek ko bolje
igra).
EPSON....
pitanja.1704ivanvec,
-> #1697, lexus> Ja recimo imam blagi problem konstantnog pucanja veze.
> Nekoliko puta mi je pukla veza kada sam bio blizi
> pobedi, a nekoliko puta kada sam bio pred porazom.
Meni se REDOVNO desava da se "zaglavim" u sred partije,
ne mogu da posaljem ni poziciju napada, ni da beknem sa
say ni... nista. A STIZU mi poruke od protivnika koji ceka
da nesto odigram. Jedini izlaz mi je prekidanje veze...
(da li je?)
Da li neko zna da li mogu da se odblokiram i kako?
pitanja.1705epson,
Jel u AUTOEXEC'u sezama vaze %1 , %2 kao u BAT fajlovima !!!
EPSON...
pitanja.1706vvul,
Kako da posaljem poruku drugu iz Kanade koji je prikljucen na
internet i sta da mu kazem koja je moja adresa?
pitanja.1707schef,
Subj: Submarines
Kako može da se pogleda hiscore a da se ne uđe u igru?
Srleř
pitanja.1708byte,
-> #1707, schef(:)Subj: Submarines
(:)
(:) Kako moze da se pogleda hiscore a da se ne ude u igru?
(:)
Game sub /t xy , gde je xy broj kolko prvih mesta
zhelish da vidish :)
C ya
No CaRRieR
pitanja.1709meric,
-> #1697, lexus>> Ja recimo imam blagi problem konstantnog pucanja veze.
>> pobedi, a nekoliko puta kada sam bio pred porazom.
Ovo mi je poznato iz licnog iskustva s autorom poruke ;) :(
>> dodje do snimanja pozicije u pad. Naravno, bio bi potreban
>> i submarine administrator koji bi terao onog koji gubi u
Vrlo dobra ideja, ja sam je i ranije predlagao kao i jos
nekoliko korisnika. Treba snimiti poziciju u pad i 'zabraniti'
dvojici igraca da odigraju medjusobnu partiju dok ovu snimljenu
ne zavrse.
Ja sam dva puta bio nadomak pobede (1 polje!) i suparnik izleti.
Ako necete da uvodite ovo, mogli bi da pocnemo da pravimo crnu
listu ljudi koji izlaze iz igre :)
Poz,
meric.
pitanja.1710meric,
-> #1702, byte>> Uf mene je _xyz_ user optuzhio da VARAM i 'ladno
>> prekinuo partiju kad sam pocheo da pobedjujem ;)
Crna lista, rekoh ja. ;)
pitanja.1711meric,
-> #1703, epson>> Jel moze da se DL ili UL ili CONF,GROUP ili MAIL poruke
>> (interne) zameniti za KB za INTERNET poruke !!!
:)))))))))))))))))))))
sorry, morao sam ;)
naravno da ne moze. :)
>> PS:I jel ce biti nagrada za prva 3 na tabeli nakon recimo 7
>> dana ne mora biti 1 mesec ali recimo NEDELJU DANA JOS
>> PREPTLATE !!! Ako bi bilo na 1 mesec bilo bi glupo jer treba
>> igrati o ho ho partija !!! (a nije fora ko ima vise zivaca vek
>> ko bolje igra).
Izvinjavam se zbog quotea, krace receno, da li se uspesnim
igracima podmornica nudi neka nagrada u vidu pretplate?
Koristim ovu priliku da podrzim uvodjenje novih varijanta ove igre,
kao i vracanje starog dobrog hanga :)
pitanja.1712meric,
-> #1706, vvul>> Kako da posaljem poruku drugu iz Kanade koji je prikljucen na
>> internet i sta da mu kazem koja je moja adresa?
Obicnim mail write i na prompt napises njegovu adresu.
Tvoja je vvul@sezam.co.yu
pitanja.1713zeljkoj,
-> #1697, lexus> Ja recimo imam blagi problem konstantnog pucanja veze.
Kad hoćeš da se igraš, zovi na 1200. :)
pitanja.1714gork,
Posto se niko ne javlja evoga i po drugi put :
Kojom dinamikom Sezam razmenjuje e-mail sa svetom (interesuu me svi
detalji? Da li je moguce uz poruke primati i datoteke i koje velicine?
I na kraju, koliki je to maximalan broj Internet poruka ?
pitanja.1715micotakis,
-> #1695, nenadĹ Za sad je ovako kako je i ništa bitno se neće menjati do
Ĺ daljeg, osim promene da izlazak sa EXIT računa kao predaju
Ĺ partije u slučaju lošije situacije.
Neko već reče, ali nije loše da ponovim, šta ako je u boljoj
poziciji i izađe iz igre? Jel sam onda ja predao? Zar ne bi
trebalo da se gleda samo to ko je prvi izašao iz igre, bez
obzira na stanje. Ko izađe taj je predao.
E sad ako nekom pukne veza žao mi je.
EMPIRE
pitanja.1716lexus,
-> #1701, byte=> A ako protivniku pukne veza i zaglavi mu se user na Sezamu ?;)
Ali onda ne izlazi iz partije.
pitanja.1717lexus,
-> #1702, byte=> Uf mene je _xyz_ user optuzhio da VARAM i 'ladno
=> prekinuo partiju kad sam pocheo da pobedjujem ;)
Upravo zbog takvih treba uvesti par kaznenih mera.
I dajte više snimanje pozicije u pad. Merić i ja
pojedosmo živce jedan drugom ;)))
pitanja.1718kovacevicd,
-> #1592, supers> Pravilo najvišeg broja važi i za sve ostale konferencije,
> dakle otvorene su PCUSER.3, PCPROG.6, FORUM.16...
^^^^^^^^
Kako pristupiti konferenciji PCUSER.3 tj. može se pristupiti
PCUSER.2 i PCUSER.4 ali ne i u PCUSER.3 takođe i za PCUTIL.3 .
Da li se date konferencije još konvertuju ili su izgubljene.
pitanja.1719lexus,
-> #1713, zeljkoj=> Kad hoćeš da se igraš, zovi na 1200. :)
Problem i jeste u tome što zovem na 1200 :(
pitanja.1720meric,
-> #1713, zeljkoj>> Kad hoces da se igras, zovi na 1200. :)
Ja kad sam kod druga (koji ima 2400 modem) da se ispise tabla traje najmanje
4-5 sekundi. Na 1200 ....? :(
pitanja.1721supers,
-> #1705, epson>> Jel u AUTOEXEC'u sezama vaze %1 , %2 kao u BAT fajlovima !!!
Da.
pitanja.1722zeljkoj,
-> #1719, lexus> => Kad hoćeš da se igraš, zovi na 1200. :)
>
> Problem i jeste u tome što zovem na 1200 :(
Onda na 300. ;) Nema šanse da pukne.
pitanja.1723ljubisha,
Ako ste već pustili igricu u opticaj i nameravate da dodate još neku
mogli bi i da porazmislite i o temi.
pitanja.1724slanjo,
Kako startovati domine na sezamu ?
pitanja.1725vvul,
Poslao sam poruku drugu iz Kanade koji je prikljucen na internet
tako sto sam naveo njegov username@internet.Danas primio neku
poruku od mailer-daemon@o u kojem se govori o mojim porukama drugu
ali ja ne razumem o cemu se radi posto su ispisane neke brojke,
neke cudne adrese, i uopste ne razumem o cemu se radi.
Molim vas, pomozite mi, i odgovorite mi ako neko zna ko je ili sta
je to mailer-daemon@o.
pitanja.1726byte,
-> #1725, vvul(:)Poslao sam poruku drugu iz Kanade koji je prikljucen na internet
(:)tako sto sam naveo njegov username@internet.
!!!!!!!!
nisi valjda bukvalno napisao internet ????:)
(:)poruku od mailer-daemon@o u kojem se govori o mojim porukama drugu
(:)ali ja ne razumem o cemu se radi posto su ispisane neke brojke,
Poruku od mali-daemona si (najverovatnije) dobio zato shto si napisao
pogreshnu email adresu :)
Nego najbolje da napishesh ovde email adresu tog tvog druga
pa da vidimo u chemu je problem
C ya
No CaRRieR
pitanja.1727vstan,
-> #1714, gork> I na kraju, koliki je to maximalan broj Internet poruka ?
Probaj sa komandom STAT .
pitanja.1728kum.djole,
-> #1717, lexus>> Upravo zbog takvih treba uvesti par kaznenih mera.
Ja potopih izvesnu korisnicu, i umesto "Bravo!" i dva poena,
šlognu me System Error.. pa jesu li devojke ovde povlašćene..? ;)
pitanja.1729kum.djole,
-> #1723, ljubisha>> Ako ste već pustili igricu u opticaj i nameravate da dodate još neku
Ne znam kako može da se izvede, tj. da li je moguće iscrtavati nekakve
grafičke simbole u ANSI grafici, ali predlažem da se razmotri igra..
..tzv. Memorije.
pitanja.1730ljubisha,
-> #1729, kum.djole> Ne znam kako može da se izvede, tj. da li je moguće iscrtavati nekakve
> grafičke simbole u ANSI grafici, ali predlažem da se razmotri igra..
Ali ipak, pre svega toga da se uvede tema za komentare o igricama.
pitanja.1731lexus,
-> #1722, zeljkoj=> Onda na 300. ;) Nema šanse da pukne.
Igrao sam protiv kuma juče na 300...
I nije tako loše, jedino što iscrtavanje
mape traje 3 godine...
pitanja.1732vvul,
Stvar je u tome sto ja ne znam njegovu e-mail adresu vec samo
njegov username.
pitanja.1733meric,
-> #1728, kum.djole>> Ja potopih izvesnu korisnicu, i umesto "Bravo!" i dva poena,
Da nije .isidora., nesto ima dosta poena? ;> Mozda ima neki protection? :)
pitanja.1734calex,
-> #1732, vvul<!> Stvar je u tome sto ja ne znam njegovu e-mail adresu vec samo
<!> njegov username.
Pa to ti je kao kad bi hteo da mu pišeš pismo a znaš samo njegovo
prezime i ime. :) Javi ti njemu nekako svoju adresu (vvul@sezam.co.yu)
pa kad ti pošalje poruku, imaćeš i ti njegovu.
pitanja.1735supers,
-> #1724, slanjo>> Kako startovati domine na sezamu ?
log (domine;)
I nije naročito atraktivno, ali ovo bi svaki novi korisnik trebao
da isproba, da se upozna sa mogućnostima Sezamovog softvera...
pitanja.1736supers,
-> #1732, vvul>> Stvar je u tome sto ja ne znam njegovu e-mail adresu vec samo
>> njegov username.
Onda ne treba da se čudiš što nisi uspeo da mu pošalješ mail.
Čudna ti je ideja da napišeš username@internet, to je kao da
si na koverti običnog pisma napisao:
Mika Lazić
inostranstvo
Uzgred, onaj daemon koji ti je vratio poruku nije nikakav nečastivi,
nego program, server za mail sa računara Osmeh koji je pokušao, naravno
bezuspešno, da uruči tvoj email. Njegova adresa iza znaka @ je odsečena
u tvom OLRu jer sezamov username može imati samo 16 slova...
pitanja.1737vstan,
-> #1730, ljubisha>> ..., ali predlazem da se razmotri igra..
>
> Ali ipak, pre svega toga da se uvede tema za komentare o igricama.
Bese ranije i ta tema :(
pitanja.1738smilicic,
-> #1736, supers> Njegova adresa iza znaka @ je
> odsecena u tvom OLRu jer sezamov username moze imati samo 16
> slova...
Da li ovo znaci da se iz SOR-a ne moze poslati reply u
inostranstvo, nego samo on-line?
pitanja.1739dr.s,
-> #1702, byte/* Uf mene je _xyz_ user optuzhio da VARAM i 'ladno
/* prekinuo partiju kad sam pocheo da pobedjujem ;)
A sta... kao nisi varao, a?
Znam ja takve cetrdeset godina, velike su to barabe! :))))
pitanja.1740dr.s,
-> #1691, cnenad/* Zasto tabla za Submarine nije 10*10 i zasto nema G brodica ;) ?
/* Bilo bi sigurno zanimljivije.
I partije bi trajele po 23 minuta...
pitanja.1741lena,
Juce sam igrao dve partije i saigraci su jednostavno napustili
igru pred kraj partije u daleko slabijoj poziciji od mene.
I NIKOM NISTA!
Kao da nismo ni igrali...
Ko je pred porazom jednostavno ode i ne gubi bodove.:(
Da li ovo moze da se resi drugacije?
pitanja.1742zmdjokic,
Da li za Sezamovu poštu postoji neki Off-Line Reader (i koji ako postoji), ili
se sve mora slati u PAD pa postu citati kao .txt datoteku i sve poruke pisati
On-line.
Unapred hvala!
pitanja.1743dbambi,
Sistem je obavestio da je obrisana moja poruka u conf. mali.oglasi.
U poruci sam oglasio prodaju pištolja i naglasio da je isti bez papira.
Samo brisanje i nije mnogo bitno, jer je poruka i bila stara nekih
10-tak dana, pa ko ju je video, video je :).
Zanima me nešto drugo. Padaju mi na pamet dva moguća razloga za brisanje
i oba su blago diskutabilna.
Prvi je taj, što se u poruci oglašava prodaja vatrenog oružja, a to
prema mišljanju čoveka koji je poruku obrisao, nije dozvoljeno na
ovom sistemu. Takvo mišljenje je sasvim OK, ali mi nije logično.
U oglasima se mogu naći najrazličitije stvari (često sam viđao i oružje
i municiju), a ako se lupilo šakom o sto i reklo " nema više "
trebalo je to na jasan način reći korisnicima unapred.
Drugi je taj, što je naglašeno da pištolj " nema papire " , što je
administratoru moglo ukazati na robu sumnjivog porekla (konkretna
roba nije taj slučaj, al' dobro sad :)) I ovaj razlog je sasvim OK
samo se postavlja pitanje, na koji način uprava procenjuje koja roba
ima " ispravno " poreklo ? U nekom od starih FAQ-ova (iz vremena
starog Sezama) sam pročitao da " uprava ni na koji način ne
snosi odgovornost za kupoprodajne odnose koji se uspostavljaju na
osnovu malih oglasa, niti može garantovati za poreklo robe koja se
nudi na prodaju " (citat nije baš tačan, pišem po sećanju, ali je
takav u glavnim crtama). Ako uprava već ne može dati garancije za
poreklo robe, zašto briše oglase koji joj " izgledaju sumnjivi " ?
Da li bi poruka bila obrisana da je data formulacija (" bez papira ")
iskazana drugačije ? Npr. " Oko pištolja postoje određene komplikacije
birokratske prirode " :)
BTW, ko moderiše mali.oglasi ?
Bambi
pitanja.1744micotakis,
-> #1733, mericĹ Da nije .isidora., nesto ima dosta poena? ;> Mozda ima neki
Ĺ protection? :)
NEMA! Ja garantujem. Pobedio sam je bez problema i pomogao svima.
Skinuo sam je sa 10 na 8 poena.
EMPIRE VELIKI
pitanja.1745zeljkoj,
-> #1741, lena> Ko je pred porazom jednostavno ode i ne gubi bodove.:(
> Da li ovo moze da se resi drugacije?
Pa pazi sa kim igraš. :)
Ja sam sve partije igrao sa poznatim ljudima, koji su se naravno ponašali
korektno.
pitanja.1746sjocic,
-> #1728, kum.djole├> Ja potopih izvesnu korisnicu, i umesto "Bravo!" i dva poena,
├> šlognu me System Error.. pa jesu li devojke ovde povlašćene..? ;)
Pa sad, ako si je 'potopio', i nije rekla 'Bravo', a uz to je i
System Error, to može da znači samo jedno... ;)
pitanja.1747lexus,
-> #1744, micotakis=> NEMA! Ja garantujem. Pobedio sam je bez problema i pomogao svima.
=> Skinuo sam je sa 10 na 8 poena.
Pa kad bi varala protiv svih, to bi bilo jako providno, ovako
smanjuje sumnju u sebe ;))))
.to .isi nhf O;>
pitanja.1748spantic,
-> #1743, dbambi> Da li bi poruka bila obrisana da je data formulacija (" bez papira ")
> iskazana drugačije ? Npr. " Oko pištolja postoje određene komplikacije
> birokratske prirode " :)
Kada se prodaje oruzje mora se naglasiti da se ne samo prodaju
sa papirima vec i da kupac mora imati ovlascenje za kupovinu.
pitanja.1749basrak,
-> #1738, smilicic>> Njegova adresa iza znaka @ je
>> odsecena u tvom OLRu jer sezamov username moze imati samo 16
>> slova...
> Da li ovo znaci da se iz SOR-a ne moze poslati reply u
> inostranstvo, nego samo on-line?
Ne znači. Stisneš alt-r i onda ono što fali (ako je deo adrese odsečen) ti
dopišeš.
E, sad, pitanje je da li net uopšte dozvoljava komandu 'ma reply' na internet
mail. Meni se čini da ne dozvoljava.
pitanja.1750basrak,
-> #1742, zmdjokic> Da li za Sezamovu poštu postoji neki Off-Line Reader (i koji
> ako postoji),
down dos\comm\sor230.zip
pitanja.1751calex,
-> #1742, zmdjokic<!> Da li za Sezamovu poštu postoji neki Off-Line Reader (i koji ako
<!> postoji), ili se sve mora slati u PAD pa postu citati kao .txt datoteku
Imaš u ovoj konferenciji temu OLR i tamo se baš pomalo govori o
tome. ;) Za početak, probaj ovo:
dos\comm\*.*
------------------
sor230.zip 108k Sezam Off-Line Reader - Verzija 2.30
windows\com\*.*
------------------
sdw10b3.exe 74k SDW v1.0B3, Sezam off-line reader za Windows (.obj)
pitanja.1752calex,
-> #1743, dbambi<!> Drugi je taj, što je naglašeno da pištolj " nema papire " , što je
<!> samo se postavlja pitanje, na koji način uprava procenjuje koja roba
<!> ima " ispravno " poreklo ? U nekom od starih FAQ-ova (iz vremena
Ipak ima razlike u ponudi pištolja bez papira i ponudi recimo
kutije disketa bez dokaza o poreklu.
pitanja.1753meric,
-> #1744, micotakis>> NEMA! Ja garantujem. Pobedio sam je bez problema i pomogao
>> svima.
Hvala! :)
pitanja.1754meric,
-> #1745, zeljkoj>> Pa pazi sa kim igras. :)
Po treci put, uvedite crnu listu. ;)
pitanja.1755djcorto,
-> #1749, basrak> E, sad, pitanje je da li net uopste dozvoljava komandu 'ma
> reply' na internet mail. Meni se cini da ne dozvoljava.
Ne dozvoljava. Medjutim, niko te ne sprecava da poruku saljes -
jeste malo nezgrapno kucati uvek iste dugacke adrese, ali, sta
cemo kad nema aliasa. ;>
pitanja.1756funky,
zna li neko kako postaviti parametre prolinku 2496 sa
hardverskim protokolima ?
pre par meseci neko beše rekao, ali ne sećam se gde i ko.
pitanja.1757sobrenovic,
Da li rade internet adrese tipa @smiley.srce.hr (hrvatska) ?
Ako je hr izmenjeno (npr. u cro) sta treba navesti kao oznaku
drzave? Da li uopste radi slanje mail-a u hrvatsku?
pitanja.1758biber,
>>
>>--
>> SezamNet Belgrade sezam.co.yu +381 11 648422 15 lines
>> 14.400bps
>>
Mora li ovo zaglavlje Sezam da dodaje na svaku poruku koju
saljemo van Sezama? Ajde, ovo mozda ima smisla za poruke upucene
na adrese u okviru nase zamlje, ali za inostrane je nepotrebno,
cak i pomalo smesno.
Povrh svega, ne zelim da mi se bilo ko mesa u moje
privatne poruke menjajuci ih (tj. dodajuci nesto) pa makar
to bila i masina!
PRIVATNA PORUKA TREBA DA BUDE ONAKVA KAKVU SAM JE JA OSMISLIO
I NAPISAO!
Cenio bih stoga, ako uvedete neki svic za "mail send".
Da se posluzim analogijom. Sta mislite da vam u posti otvaraju
koverat i unutra ubacuju papiric sa reklamom za njihove automatske
govorne aparate?
Naravno da to ne rade. Eventualno lupe pecat na koverat, sto bi
bila analogija sa zaglavljem poruke. Ako ste u stanju tamo da ubacite
neku reklamu, stavite sta hocete, to ne smatram delom moje poruke.
pitanja.1759basrak,
-> #1755, djcorto> Medjutim, niko te ne sprecava da poruku saljes -
> jeste malo nezgrapno kucati uvek iste dugacke adrese, ali, sta
> cemo kad nema aliasa. ;>
Ma to je ok, nego čovek pita za reply u sor-u... I kao što rekoh, tehnički može
da se nadopuni adresa (ako ju net ili sor odseče), ali to ničemu ne koristi jer
eto, utvrdismo, net ne dozvoljava 'ma reply' komandu na internet mail.
Ali i to može donekle da se izbegne. Naime u sor-u se pozicionirate na *vašu*
poruku upućenu nekome i umesto alt-r lupite alt-w i rezultat je skoro isti ;)
tj. kao kad pišete u temu. To pali samo kad se dopisujete stalno sa nekim pa
vam u bazi stoje neke poslednje poruke (i vaše i njegove). Naravno, citate iz
poruke na koju zapravo odgovarate ubacujete standardnim shift-del.
pitanja.1760basrak,
-> #1757, sobrenovic> Da li uopste radi slanje mail-a u hrvatsku?
Radi. I nije cro nego baš hr. A ako ti se pošta vrati najverovatnije je da nisi
dobro potrefio adresu onoga kome šalješ.
pitanja.1761mbasta,
-> #1758, biber=> PRIVATNA PORUKA TREBA DA BUDE ONAKVA KAKVU SAM JE JA OSMISLIO
=> I NAPISAO!
I ja se slažem sa tobom. Kakav je to način da SEZAM dodaje nešto u naše
poruke. Neka se reklamira tamo gde je za to mesto a ne u e-mail - u.
Pozdrav, Mbasta.
pitanja.1762micotakis,
-> #1740, dr.sĹ I partije bi trajele po 23 minuta...
Meni i ovako traju po 23 min.
EMPIRE
pitanja.1763dbambi,
-> #1748, spantic=>> Da li bi poruka bila obrisana da je data formulacija (" bez papira ")
=>> iskazana drugačije ? Npr. " Oko pištolja postoje određene komplikacije
=>> birokratske prirode " :)
=>
=> Kada se prodaje oruzje mora se naglasiti da se ne samo prodaju
=> sa papirima vec i da kupac mora imati ovlascenje za kupovinu.
OK. ovo bih svakako poštovao da sam s tim bio ranije upoznat. Ispravi
me ako grešim, ali čini mi se da to nije pisalo ni u jednom od
mnogobrojnih bonton.txt ili FAQ-ova. Opet ponavljam, ako je ta odluka
(" mora se naglasiti... " ) donesena nedavno, mislim da je nekorektno
primenjivati je retroaktivno.
Bambi
pitanja.1764dbambi,
-> #1752, calex=><!> Drugi je taj, što je naglašeno da pištolj " nema papire " , što je
=>
=><!> samo se postavlja pitanje, na koji način uprava procenjuje koja roba
=><!> ima " ispravno " poreklo ? U nekom od starih FAQ-ova (iz vremena
=>
=> Ipak ima razlike u ponudi pištolja bez papira i ponudi recimo
=> kutije disketa bez dokaza o poreklu.
Slažem se i jasno mi je da govorimo o potencijalno vrlo opasnoj
stvarčici, tj. o ručnom pištolju. Stvar je međutim principijelne
prirode. Ako uprava smatra da se prodaja oružja sme oglašavati
uz izričit naglasak na posedovanju odgovarajućih papira i traženje
istih od kupca, onda je to bila dužna i objaviti na određenom mestu
i navesti datum od kojeg će se ta politika sprovoditi. Stvar je ista
kao ona o zabrani prometa piratovanim softverom na ovom sistemu. Tu
odluku sam mogao da pročitam onog dana kada sam se pojavio na Sezamu
a o tome govori i neki od članova Ugovora. To sam pročitao i toga se
držim. Ovo o oružju nisam nigde pročitao ( a ne verujem da je bilo
gde i napisano) i rukovodio sam se logikom " dozvoljeno je sve što
nije izričito zabranjeno ".
Ako je razlog brisanja nepostojanje dokaza o poreklu robe, opet su
potrebni jasni i precizni kriterijumi kakve će se poruke naći na udaru.
Bambi
pitanja.1765mdimitrijevic,
>>Connected to SezamNet at 9600/ARQ/V32/MNP/MNP5
>>
>>Casopis "Racunari" - Beograd
>>Sub 13.07.96 09:34 - Node 5
Ovo leti !!!
Sta uradiste od naseg lepog (sporog) Sezama ? :)
Pozdrav,
Marjan
pitanja.1766meric,
-> #57, valex>> U nedelju, 14.07 bice obrisane poruke u privatnoj posti i
>> grupama starije od dva meseca.
Ovo je vec bilo! Moze li sledeci put neki razumniji rok, npr.
nedelju dana?
pitanja.1767supers,
-> #1756, funky>> zna li neko kako postaviti parametre prolinku 2496 sa
>> hardverskim protokolima ?
E, taj mališa je bio moj prvi modem :) AT\N3%C3
Sa tim setovanjem bez problema se konektuje na SezamPro sa svim
protokolima, ali iz neobjašnjivih razloga mnogima nije hteo na
SezamNET... Ako imaš takvih problema, sa AT\N0%C0S128=8 forsiraš
plain vezu bez ikakve korekcije grešaka...
pitanja.1768supers,
-> #1762, micotakis>> Meni i ovako traju po 23 min.
Onda ne bih voleo da te imam za protivnika ;)
pitanja.1769evlad,
-> #1516, budimY> Divno zapažanje! :) Pa gde si ti bio sve ovo vreme? :)
od 21.06 do 07.07. Grčka->halkidiki->pefkohori ;)
pitanja.1770zmdjokic,
Imam problema sa SOR-om v2.30. Iako sam skinuo poštu on mi prijavljuje da je
baza podataka prazna. Dali ovo ima veze što je pošta oblika NETxxxxx.ZIP a ne
PADxxxxx.ZIP pa je SOR ne primećuje. U čemu može biti problem?
Unapred hvala!
pitanja.1771kant,
-> #1764, dbambi> prirode. Ako uprava smatra da se prodaja oružja sme oglašavati
> uz izričit naglasak na posedovanju odgovarajućih papira i
Aman, tim oglasom koji si dao si počinio krivično delo i ne samo
da su morali da ga obrišu, već su ti i učinili uslugu.
pitanja.1772meric,
-> #1770, zmdjokic>> baza podataka prazna. Dali ovo ima veze sto je posta oblika
>> NETxxxxx.ZIP a ne PADxxxxx.ZIP pa je SOR ne primecuje. U cemu
>> moze biti problem?
Prvo otpakujes tu datoteku i dobijes fajl textpad. Nakon toga
ga premestis u isti direktorijum gde je i sor.exe i otkucas
'sor textpad' (bez apostrofa, naravno). Uspeva :)
pitanja.1773vstan,
-> #1763, dbambi> OK. ovo bih svakako postovao da sam s tim bio ranije upoznat.
> Ispravi me ako gresim, ali cini mi se da to nije pisalo ni u
> jednom od mnogobrojnih bonton.txt ili FAQ-ova.
Ilegalno posedovanje i prodaja oruzja ("bez papira") spada u tezi
krivicni prekrsaj i samim time nepotrebno je svako pominjanje tako
necega u ovdasnjim pravilima ponasanja. Nismo valjda toliko naivni ?
pitanja.1774calex,
-> #1770, zmdjokic<!> baza podataka prazna. Dali ovo ima veze što je pošta oblika
<!> NETxxxxx.ZIP a ne PADxxxxx.ZIP pa je SOR ne primećuje. U čemu može biti
Promeni u sor.pro ime arhive gde se traži textpad, umesto pad?????
stavi net????? i trebalo bi da proradi.
pitanja.1775spantic,
-> #1763, dbambi> OK. ovo bih svakako poštovao da sam s tim bio ranije upoznat. Ispravi
> me ako grešim, ali čini mi se da to nije pisalo ni u jednom od
> mnogobrojnih bonton.txt ili FAQ-ova. Opet ponavljam, ako je ta odluka
Da li se ti šališ? Ta ti je materija regulisana zakonom, a ti
si ga direktno prekršio. Da je ta poruka ostala na sistemu, t.j.
da nije izbrisala uprava bi ti bila direktan saučesnik.
pitanja.1776epson,
Veoma pohvalno sto ste uveli pri redirekcije u PAD
kolicinu koja se prebacuje . Ja cesto mislim da se
zaglavio SEZAM a nije. Inac jer moze bez zvonjenja
u prazno !!! (hvala)
EPSON...