SEZAMNET

15 Jan 1996 - 23 Dec 1996

Topics

  1. obavestenja (84)
  2. pitanja (3810)
  3. problemi (2431)
  4. predlozi (850)
  5. konferencije (28)
  6. fajlovi (242)
  7. olr (734)
  8. vote (24)
  9. kritika (799)
  10. razno (963)
  11. unknown (35)

Messages - pitanja

pitanja.1573 hercog,
Na ovom sistemu u pojedinim konferencijama dominira veoma veliko prisustvo šuma. Živo me interesuje oće li moderatori malo češće da počnu da udeljuju orden zvezdice I reda, da se stanje dovede u red. Sale
pitanja.1574 mmtosic, -> #1568, nenad
>> > Mislim da je inače jako teško učestvovati u radu bilo kog foruma >> > i istovremeno ga `moderisati' tako da to nema ličnu boju. >> >> Zašto bi to bilo "jako teško"? Uloga moderatora, bar onako kako >> je mi vidimo, svodi se na to da konfereniju učini interesantnom >> i posećenom. Da bi ona to bila u njoj mora postojati neki red >> (premeštanje poruka iz teme u temu), ne sme biti psovanja, >> uvreda, pretnji, treba da se briše tzv. "šum"... Čuj, ja sam, mislim, i objasnio zašto tako mislim. :) Neću da budem dosadan, ali tek da pokažem. ``Znam i ja da su mu alatke kojima raspolaže `siromašne', ali opet mislim da je teško. Ali, kad se mora, neka tako bude. A mora jer povremeno razgovori zamru pa vatrice treba potpaliti.'' I ako treba da dodam, potpaljivanje vatrice, ili kako ti reče, činjenje `konferencije interesantnom i posećenom', naravno ima ličnu boju. A ako hoćemo pravo, davanje ličnog pečata je obično znak jake i prepoznatljive ličnosti, a takve baš nisu za bacanje. Ne bih ja imao ništa protiv da konferencija bude moderisana tako da moderator odabira poruke koje će na sistemu biti dostupne. A sav.gacic i ja smo već (i javno) razmenili komplimente, tako da mogu da računam i na protekciju. Pa ti vidi. :)
pitanja.1575 meric, -> #1573, hercog
>> prisustvo suma. Zivo me interesuje oce li moderatori malo >> cesce Mene interesuje kako da saznam ko je moderator koje konferencije bez da moram da pitam, da listam poruke, itd. Lepo u sh wel stavite pored imena i konferenciju...
pitanja.1577 snemcev, -> #1489, dzakic
>>> Dužina poruke = max xxxxxx (K)bytes >> >> 32768 znakova, 32k Pa kako onda ja dobih onu mail bombu od 46kb i to u dve kopije?
pitanja.1578 marconny,
Ovo mi je prvi put da koristim Sezam...... Kako treba preuzeti bazu poruka da bi je off-line reader (SOR) citao? Da li je moguce preko Sezama ostavljati poruke na Internetu? Ako jeste, kako se to radi? Hvala u napred.
pitanja.1579 mbasta, -> #1572, johnnya
=> Jer postoji neki svic, koji ce proslediti spisak datoteka => iz dir SDW-u, tako da ovaj moze da ih azurira ? Ako mi kazes zasto ce ti to mozda ti i mogu pomoci. Pozdrav, Mbasta.
pitanja.1580 mbasta, -> #1578, marconny
=> Ovo mi je prvi put da koristim Sezam...... Moj savet ti je da download-ujes falj uputstvo.txt iz \sezam dir-a tamo ti dosta pise.
pitanja.1581 smilicic, -> #1567, mbasta
> Registacioni broj ti je (za SOR2.30) Z2603159. > Hvala za odgovor, makar i sa zadrskom :) ali user easyd je bio brzi ;), samo mi je poslao na mail. Thanks jos jednom obojici! Srdjan ;)
pitanja.1582 supers, -> #1578, marconny
>> Kako treba preuzeti bazu poruka da bi je off-line reader (SOR) citao? Kucanjem 'sezam' ili odabiranjem automatskog režima rada iz menija... >> Da li je moguce preko Sezama ostavljati poruke na Internetu? mail write marconny@sezam.co.yu , na primer.
pitanja.1583 hercog, -> #1578, marconny
@> Kako treba preuzeti bazu poruka da bi je off-line reader (SOR) @> citao? Otkucaš sezam i pritisneš enter. @> Da li je moguce preko Sezama ostavljati poruke na Internetu? @> Ako jeste, kako se to radi? ma se username@adresa. Primer: ma se Partyman@awol.com Sale
pitanja.1584 nesh, -> #1489, dzakic
:: > Dužina poruke = max xxxxxx (K)bytes :: 32768 znakova, 32k 10x na odgovorima!
pitanja.1585 guta, -> #1575, meric
#> Lepo u sh wel stavite pored imena i konferenciju... Da, to bi bilo korisno. Podržavam.
pitanja.1586 guta,
Još uvek nema najavljenih OLR-ova za DOS & WIN, kao i najavljene izmene zaglavlja (ili formata) poruka. Kada će biti?
pitanja.1587 pvlada,
Kada hocu da ostavim poruku u PSSOFT virusi ne mogu da je ostavim zato jer je ta conf. read only . Gde da ostavim poruku kad imam problema sa virusima ?
pitanja.1588 pvlada,
U prethodnoj poruci treba da bude umesto PSSOFT PCSOFT :)
pitanja.1589 johnnya, -> #1579, mbasta
>>=> Jer postoji neki svic, koji ce proslediti spisak datoteka >>=> iz dir SDW-u, tako da ovaj moze da ih azurira ? >> >> Ako mi kazes zasto ce ti to mozda ti i mogu pomoci. ??? Pa jer ti koristiš SDW ? Čemu inače služi ona stavka Datoteke & DL, lepo je pokrenš i on ti izbaci, da treba da napraviš jedan pad sa DIR /N /A /L & i onda to učitaš u SDW, međutim i kada to učitaš, on dalje se ponaša kao da mu ništa nije ubačeno...
pitanja.1590 calex, -> #1587, pvlada
<!> Gde da ostavim poruku kad imam problema sa virusima ? Probaj u PCUTIL.4:virusi
pitanja.1591 djlatko, -> #1589, johnnya
> >>=> Jer postoji neki svic, koji ce proslediti spisak datoteka > >>=> iz dir SDW-u, tako da ovaj moze da ih azurira ? > >> > >> Ako mi kazes zasto ce ti to mozda ti i mogu pomoci. > > ??? Pa jer ti koristis SDW ? > Cemu inace sluzi ona stavka Datoteke & DL, lepo je pokrens i on ti > izbaci, da treba da napravis jedan pad sa DIR /N /A /L & i onda > to ucitas u SDW, medutim i kada to ucitas, on dalje se ponasa kao da > mu nista nije ubaceno... Tacno, ali ako pregledas textpad, na kraju ces naci sve nove fajlove koji su ubaceni. Dzi.A.eL.
pitanja.1592 supers, -> #1587, pvlada
>> Kada hocu da ostavim poruku u PSSOFT virusi ne mogu da je >> ostavim zato jer je ta conf. read only . Aii, baš si potrefio konferenciju koja je mrtva godinama... >> Gde da ostavim poruku kad imam problema sa virusima ? Na onom silnom spisku konferencija za upis su otvorene samo one sa najvišim brojem. Ti treba da pišeš u PCUTIL.4, tema virusi. Pravilo najvišeg broja važi i za sve ostale konferencije, dakle otvorene su PCUSER.3, PCPROG.6, FORUM.16...
pitanja.1593 space.ace, -> #1577, snemcev
## Pa kako onda ja dobih onu mail bombu od 46kb i to u dve kopije? Za upravu : Pričate o tome da su samo 20-tak korisnika dobili ovu mail-bombu. Pišete o ograničenjima mail-a na 32K! Kako onda da se javila gomila korisnika (preko 20-tak), među njima i ja, koji su dobili ovu bombu????? I to u 2 kopije... Pa vi malo razmislite o stanju vašeg sistema...
pitanja.1594 nenad, -> #1571, mmtosic
> Svako `dobro' ima i neku manu. Čini mi se da tako prijavljeni ne > mogu ostavljati poruke. Ako je to nedostatak? :) Trenutno još uvek mogu, pošto kada su se pretplaćivali nisu mogli znati za takvo ograničenje. Međutim, cilj je da se potpuno ukine status "anonimnih" korisnika, pošto spada u osnovni red na svim ozbiljnim on-line sistemima da se, bar načelno, mora znati ko stoji iza nekog username-a - makar to bilo ime i prezime koje većini ništa ne znači. Neka poluvarijanta bi bila da status anonimnih korisnika i dalje bude moguć, ali da takvi korisnici nemaju pravo javnog istupanja (znači da ne bi imali pristup javnim konferencijama). Uskoro bi trebalo da se reši i taj "problem".
pitanja.1595 mango, -> #1581, smilicic
>> Registacioni broj ti je (za SOR2.30) Z2603159. >> > Hvala za odgovor, makar i sa zadrskom :) ali user easyd je bio > brzi ;), samo mi je poslao na mail. Thanks jos jednom obojici! A koji je za SDW?
pitanja.1596 hercog,
Na koliko se ažuriraju falovi top20 i top20jun u sezam/novosti direktorijumu? Sale
pitanja.1597 pvlada, -> #1592, supers
>Na onom silnom spisku konferencija za upis su otvorene samo one >sa najvisim brojem. Ti treba da pises u PCUTIL.4, tema virusi. >Pravilo najviseg broja vazi i za sve ostale konferencije, >dakle otvorene su PCUSER.3, PCPROG.6, FORUM.16... Hvala ali to sam znao i bez tebe :)
pitanja.1598 micotakis, -> #1587, pvlada
Ĺ Gde da ostavim poruku kad imam problema sa virusima ? Uzmi F-PROT i nećeš više imati nikakvih problema sa virusima. EMPIRE
pitanja.1599 ntadic,
Da li postoji neka caka da se pristupi grupi ako vlasnik nije vec duze vremena produzio pretplatu.
pitanja.1600 iaca,
Da li mogu da se izuzmu neke konferencije prilikom automatskog skidanja poruka sa Sezama?
pitanja.1602 micotakis, -> #1596, hercog
Ĺ Na koliko se ažuriraju falovi top20 i top20jun u sezam/novosti Ĺ direktorijumu? SVAKI DAN ! Kad vidiš u gr.chat-u sysadm znači tad se to radi. Znam da se to radi svako jutro u 5, ali mislim da postoji i još koji put. EMPIRE
pitanja.1603 micotakis, -> #1600, iaca
Ĺ Da li mogu da se izuzmu neke konferencije prilikom automatskog Ĺ skidanja poruka sa Sezama? SVE SE MOŽE KAD SE HOĆE. Ako hoćeš da neke konferencije pratiš, ali da ih ne skidaš prepravi autoexec. Dodaj nešto ovako: ---------------------------- :posta ..echo Skidanje porka ..echo -------------- ..echo Zatvaram konferencije ..co jo 41 ..co res (d; ..co jo 52 ..co res (d; ..co jo 64 ..co res (d; ..echo Skidam poruke ..sezam ..echo Ponovo otvaram konferencije ..co jo 41 ..co jo 52 ..co jo 64 ----------------------------- Ako posle ove izmene budeš skidao poruke sa posta, a ne sa sezam, konferencije 41,52 i 64 ćeš i dalje pratiti, ali ih nećeš skidati. A ako otkucaš sezam skidaćeš i te konferencije. Zadovoljan? Ili si hteo nešto drugo? EMPIRE p.s. Brojeve konferencija sam lupio, tako da nemam pojma koje su. Stavi svoje brojeve i uživaj.
pitanja.1604 marec, -> #1600, iaca
> Da li mogu da se izuzmu neke konferencije prilikom automatskog skidanja > poruka sa Sezama? Na Sezamu pređi u komandni režim, otkucaj conf <Enter>, pa resign <ime konferencije> <Enter> i na postavljeno pitanje odgovori sa "da". To uradi za svaku konferenciju koju ne čeliš da pratiš i gotovo. Naravno, možeš dati "resign" i na pojedine teme iz svake konferencije, ali je taj postupak malo duži - skini fajl "uputstvo" sa Sezama, pročitaj ga i biće ti jasno. Pozdrav, Ranx.
pitanja.1605 nenad, -> #1596, hercog
> Na koliko se ažuriraju falovi top20 i top20jun u sezam/novosti > direktorijumu? Svakodnevno, a ovih dana ćemo da aktiviramo i komandu TOP koja daje "up-to-date" izveštaj, odnosno tačne podatke za sve završene seanse do tog trenutka.
pitanja.1606 nenad, -> #1599, ntadic
> Da li postoji neka caka da se pristupi grupi ako vlasnik nije vec > duze vremena produzio pretplatu. Ne.
pitanja.1607 nenad, -> #1600, iaca
> Da li mogu da se izuzmu neke konferencije prilikom automatskog skidanja > poruka sa Sezama? Naravno, neophodno je da se pozicioniraš u nju (join CHAT na primer) i otkucaš RESIGN. Ako se ne nalaziš ni u jednoj konferenciji potrebno je samo kucati RESIGN CHAT, i tako redom za sve konferencije koje te ne interesuju. Ovo možeš da uradiš i iz menija ("Konferencije", "Održavanje"), ali je, kao i sve drugo uostalom, lakše i brže iz komandnog režima. :)
pitanja.1608 orlic, -> #1410, nenad
>> Cime se objasnjava putovanje poruke sa SezamNet-a na SezamPro >> od citava TRI dana. i to sledecim redom SezamNet->FON skoro >> tri dana i FON -> SezamPro nekoliko minuta ? > > SezamNet je meta napada mail-bombinga, posledice tih napada se > jos otklanjaju. Verujem da ce danas-sutra mail normalno > krenuti, trenutno ide dosta usporeno. Moze li se znati odakle "bombarduju"?
pitanja.1609 orlic, -> #1463, crncic
>>> Hm, prilicno je jadno da sistem koristi OLR koji ne > podrzava... > > Hmm, poprilicno je jadno sto si se i prijavio na takav sistem ? Hmm, mislio sam da je bolje... :>>> Zaje&avas, zaje&avas....
pitanja.1612 hercog, -> #1602, micotakis
@> SVAKI DAN ! Pa ne znam zašto onda fajl top20jun u sezam/novosti ne pokazuje ispravne vrednosti... Sale
pitanja.1613 mmtosic, -> #1591, djlatko
>> > Cemu inace sluzi ona stavka Datoteke & DL, lepo je pokrens i on ti >> > izbaci, da treba da napravis jedan pad sa DIR /N /A /L & i onda >> > to ucitas u SDW, medutim i kada to ucitas, on dalje se ponasa kao da >> > mu nista nije ubaceno... >> >> Tacno, ali ako pregledas textpad, na kraju ces naci sve nove fajlove >> koji su ubaceni. A da sa tim nema neke veze činjenica da sada treba sistem pitati sa naredbom _dir /n /s_ umesto one _dir /n /a /l_?
pitanja.1614 micotakis, -> #1612, hercog
Ĺ Pa ne znam zašto onda fajl top20jun u sezam/novosti ne pokazuje Ĺ ispravne vrednosti... Pokazuje tačne vrednosti, ali koje su bile onog trenutka, kada je poslednji put vršena statisitika. Naravno da ćeš recimo da imaš manje poruka u konferencijama, ako si posle izvršene promene, po- slao još 20 poruka. Ali kada sledeći put bude rađena statistika dodaće i tih 20. EMPIRE p.s. Uvek će da budu manje vrednosti u fajlu nego kad otkucaš stat, to se kao što rekoh radi periodnično, a ne non stop.
pitanja.1615 dizel, -> #1575, meric
> konferencije bez da moram da pitam, da listam poruke, itd. > Lepo u sh wel stavite pored imena i konferenciju... Sto? Jel da bi znao kome smes da se zameras, a kome ne? :>
pitanja.1616 hercog,
Zašto je moja poruka 12.99 u konferenciji Mali.Oglasi obrisana od strane moderatora. Tekst poruke je bio @> Prodajem stare brojeve časopisa Računari, Moj mikro i Svet kompjutera. @> @> Sale @> @> p.s. jeftino! Prosto ne vidim razlog da bi je moderator poništtio... Nalazila se u temi literatura. Zbog toga molim moderatora da mi da objašnjenje... Sale
pitanja.1617 mbasta, -> #1595, mango
=> A koji je za SDW? 319 Pozdrav, Mbasta.
pitanja.1618 basrak, -> #1594, nenad
> Neka poluvarijanta bi bila da status > anonimnih korisnika i dalje bude moguć, ali da takvi korisnici > nemaju pravo javnog istupanja (znači da ne bi imali pristup > javnim konferencijama). Još uvek nije dato tačno objašnjenje. Da li će anonimnim korisnicima biti zabranjeno pisanje po javnim konferencijama ili i čitanje i pisanje?
pitanja.1619 pvlada,
Zasto kad mu kazem mai re 26.6.96- on ispisuje samo ovu poruku(ili bilo koji drugi datum kad stavim spisuje istu poruku) PV>========================= PV> 4470 Za pvlada 28.06.96. 15:05 PV> Od nenad 23.04.96. 21:28 1283 chr PV>--------------------------------------------------- PV>Poziv za humanu pomoc PV> PV>Dragi prijatelji, PV> PV>Slavica Cvijan (caca na Sezamu) se bukvalno bori za zivot. PV>Tezak je secerni bolesnik od devete godine, a od posledica PV>bolesti je do sada izgubila jedno oko i bubrezi su joj PV>potpuno otkazali tako da je trenutno na peritonealnoj PV>dijalizi. Zbog infekcija i dodatnih komplikacija sve cesce je PV>u bolnici. To je stanje koje ne moze trajati u nedogled. PV>Lekari su dosli do zakljucka da joj zivot moze spasiti jedino PV>transplantacija bubrega i pankreasa na Karolinskom institutu PV>u Svedskoj. PV> PV>Cena operacije i smestaja (oko 100.000 DEM) daleko PV>prevazilazi sumu koju je do sad uspela da prikupi PV>zahvaljujuci nesebicnom angazovanju rodbine i prijatelja. PV>Cacin zivot sada zavisi od dobre volje i razumevanja svakog PV>od nas i svih nas zajedno. Tek joj je 30 godina, a svoje PV>najlepse dane provodi u postelji ili po bolnicama. Pomozimo PV>joj da zivi dostojno coveka. PV> PV>Ni jedan prilog nije mali, a svaki ce biti prihvacen sa PV>velikom zahvalnoscu. Mozete ih uplatiti na sledece ziro PV>racune: PV> PV>Komercijalna banka AD PV>Beograd PV> PV>Dinarski: PV>40811-620-8-175-81700/1445-34503-1 PV> PV>Devizni: PV>40811-620-8-175-70806-1245-62734-6 PV> PV>Za sve dodatne informacije mozete se obratiti Vladanu PV>Marinkovicu privatnom porukom korisniku vlad (MAIL SEND PV>VLAD). ------------------------------------------- 4470--- I kako da procitam poruke od odredjenog datuma? Cu
pitanja.1620 dr.s, -> #1606, nenad
/*> Da li postoji neka caka da se pristupi grupi ako vlasnik nije vec /*> duze vremena produzio pretplatu. /* /* Ne. E, sad... Kada bi vlasnik imenovao suvlasnika grupe... Da li bi moglu istoj da se pristupi i kad vlasniku istekne pretplata, a suvlasniku ne?
pitanja.1621 micotakis, -> #1619, pvlada
Ĺ Zasto kad mu kazem mai re 26.6.96- on ispisuje samo ovu Ĺ poruku(ili bilo koji drugi datum kad stavim spisuje istu Ĺ poruku) Da nije možda problem u tome što sistem ne kapira šta u stvari hoćeš da uradiš? Ĺ I kako da procitam poruke od odredjenog datuma? Probaj sa ..ma re 260696- Radi sigurno. :)) EMPIRE
pitanja.1622 supers, -> #1597, pvlada
>>> Pravilo najviseg broja vazi i za sve ostale konferencije, >>> dakle otvorene su PCUSER.3, PCPROG.6, FORUM.16... >> >> Hvala ali to sam znao i bez tebe :) Je li? Drago mi je... A možda si znao i ovo: kada uđeš u konferenciju, komandom conf dir (za menije ne znam) možeš dobiti spisak tema u konferenciji. Tako si mogao da pronađeš gde ostaviti poruku u vezi problema s virusom i bez da pitaš ovde.
pitanja.1623 meric, -> #1620, dr.s
>> E, sad... Kada bi vlasnik imenovao suvlasnika grupe... >> Da li bi moglu istoj da se pristupi i kad vlasniku istekne >> pretplata, a suvlasniku ne? Sta bi bilo kad bi bilo. :) Da postoji opcija za imenovanje suvlasnika grupe (ili nekoliko njih) sigurno da bi grupi moglo da se pristupi jer bi suvlasnik imao ista prava kao i vlasnik (sa izuzetkom izbacivanja vlasnika ;) cini mi se). Nece biti uvedeno u skorije vreme. :(
pitanja.1624 meric, -> #1619, pvlada
>> Zasto kad mu kazem mai re 26.6.96- on ispisuje samo ovu ma re 260696- poz, meric :)
pitanja.1625 johnnya, -> #1599, ntadic
>> Da li postoji neka caka da se pristupi grupi ako vlasnik nije vec >> duze vremena produzio pretplatu. Pa zar nije najjednostavnije da neki od aktivnih članova organizuje drugu grupu, sa sličnim imenom i onda svi izvrše "transfer" kod njega, pa tako grupi mogu da se pridruže i novi članovi :)
pitanja.1626 supers,
Podsećam odgovorna lica iz redakcije Računara da još uvek čekam odgovor na pitanja postavljena u konferenciji RACUNARI, poruka 10.627. Postoji ružna praksa da predstavnici lista Računari reaguju na vrlo konkretna pitanja postavljena u njihovoj konferenciji tek kada se prašina digne i ovde.
pitanja.1627 miobrado,
Izvod iz loga-a: Sre 26.06.96 15:10 - Node 12 » who nesh 15:07 - Node Sre 26.06.96 15:07 cape 15:01 dekik 15:04 igors 15:07 postar 14:59 Korisnik sa username-om '' ne postoji! deimos 15:08 Korisnik sa username-om '' ne postoji! livan 15:07 Korisnik sa username-om '' ne postoji! ivanvec 14:58 Korisnik sa username-om '' ne postoji! yogi 15:05 miobrado 15:10 Korisnik sa username-om '' ne postoji! inferno 15:08 Korisnik sa username-om '' ne postoji! tomil 15:09 - Node Sre 26.06.96 15:07 pekili 15:09 Korisnik sa username-om '' ne postoji! Malo kasnije: » who princess 15:10 Korisnik sa username-om '' ne postoji! nesh 15:07 - Node 23040 cape 15:01 dekik 15:04 igors 15:07 postar 14:59 deimos 15:08 livan 15:07 Korisnik sa username-om '' ne postoji! ivanvec 14:58 Korisnik sa username-om '' ne postoji! yogi 15:05 miobrado 15:10 Korisnik sa username-om '' ne postoji! inferno 15:08 Korisnik sa username-om '' ne postoji! pekili 15:09 - Node 23040 Šta predstavljaju komentari uz who listu?
pitanja.1628 pvlada, -> #1622, supers
PV>Je li? Drago mi je... A mozda si znao i ovo: kada udes u PV>konferenciju, komandom conf dir (za menije ne znam) mozes PV>dobiti spisak tema u konferenciji. Tako si mogao da pronades PV>gde ostaviti poruku u vezi problema s virusom i bez da pitas PV>ovde. Hvala ali i to sam znao ali nisam imao ideju u kojim conf da trazim :) Cu
pitanja.1629 denmla,
Danas mi se desilo da sam nekome trebao da ogovorim na poruku i nisam znao kako da prenesem njegov citat, da bi se znalo nasta se poruka odnosi. Moze li mi neko reci kako se to radi?
pitanja.1630 nenad, -> #1613, mmtosic
> A da sa tim nema neke veze činjenica da sada treba sistem pitati sa > naredbom _dir /n /s_ umesto one _dir /n /a /l_? Ne, format izgleda direktorijuma je prilično drugačiji od onoga koji je ispisivao stari softver, tako da tu nema mnogo pomoći.
pitanja.1631 nenad, -> #1618, basrak
> Još uvek nije dato tačno objašnjenje. Da li će anonimnim korisnicima biti > zabranjeno pisanje po javnim konferencijama ili i čitanje i pisanje? Pa kao što rekoh, nije još donesena definitivna odluka. U svakom slučaju mislim da je izvesno da pisanje u svakom slučaju neće biti moguće.
pitanja.1632 nenad, -> #1616, hercog
> Zašto je moja poruka 12.99 u konferenciji Mali.Oglasi obrisana od strane > moderatora. Tekst poruke je bio Pretpostavljam zbog toga što si 4 minuta kasnije poslao još jednu, identičnu.
pitanja.1633 hercog, -> #1614, micotakis
@> manje poruka u konferencijama, ako si posle izvršene promene, po- @> slao još 20 poruka. Ali kada sledeći put bude rađena statistika @> dodaće i tih 20. Paz, kada sam ja gledao top20jun u njoj sam imao 103 poruke poslate. Moj stat je pokazivao 148 poruka, a sigurno da nisam poslao 45 poruka za jedan dan... Sale
pitanja.1634 hercog,
Da li bi moglo da se umesto teksta Nema poruka prilikom skidanja pošte iz maila i grupa, piše Mail: nema poruka i Group: nema poruka, a ne samo Nema poruka za oba slučaja... Sale
pitanja.1635 dzakic, -> #1627, miobrado
> inferno 15:08 Korisnik sa username-om '' ne postoji! > pekili 15:09 - Node 23040 Dešava se, jako retko zaista, da nod loše pokupi novu verziju softvera i napravi nešto ovako. To je bilo zadnji put u sredu i u takvim situacijama dežuramo i pazimo da do ovoga ne dođe. Kada se desi, jednostavno resetujemo stanicu i sve bude ok. I dan danas imamo jedan nod koji u 95% slučajeva prilikom izlaska u dos loše iskopira fajl i napravi 'crc error in zip file'. U programu se, za divno čudo, ponaša zadovoljavajuće. Promena hardvera koja nam predstoji sigurno će ovakve situacije eliminisati.
pitanja.1636 lexus, -> #1633, hercog
=> Moj stat je pokazivao 148 poruka, a sigurno da nisam poslao 45 => poruka za jedan dan... Bogumi ;) Ja se prisećam jednog duplog execa ;)
pitanja.1637 micotakis, -> #1629, denmla
Ĺ Danas mi se desilo da sam nekome trebao da ogovorim na poruku Ĺ i nisam znao kako da prenesem njegov citat, da bi se znalo Ĺ nasta se poruka odnosi. Moze li mi neko reci kako se to radi? Uzmeš SOR, dovučeš poruku kući, obeležiš citat, odgovoriš na poruku, ponovo pozoveš sezam i pošalješ exec. Ili hoćeš da radiš sve dok si na sezamu? Za to imaš dva načina. Prvi je da poruku prebaciš u pad, edituješ poruku, a zatim pošalješ, poruku iz pada, komplikovano sve u svemu. Drugi je mnogo jednostavniji, ali zavisi od programa koji koristiš. Kod Telemate-a radiš ovo: Pročitaš poruku, zatim pritisneš alt b, nađeš početak poruke, pritisneš F10, držiš strelicu dok ne dođeš do kraja poruke, pritisneš alt c, zatim esc da izađeš iz back-a, onda alt e, pa alt q. Dopišeš svoj odgovor, i onda ponovo pritisneš F10, opet držiš strelicu dok ne dođeš do kraja(odnosno sad do početka jer ideš odozdo) poruke, pritisneš alt c, pritisneš esc da izađeš iz TM-ovog editora, kucaš ..ma se kome već odgovaraš, onda pritisneš alt p i gle čuda poruka je u sezamovom editoru, ostatk znaš, snimiš poruku i to je to. EMPIRE p.s. Možda deluje komplikovano, ali je maksimalno jednostavna procedura, za neki drugi program nek napiše neko drugi.
pitanja.1638 micotakis, -> #1634, hercog
Ĺ Da li bi moglo da se umesto teksta Nema poruka prilikom Ĺ skidanja pošte iz maila i grupa, piše Mail: nema poruka i Ĺ Group: nema poruka, a ne samo Nema poruka za oba slučaja... Edituj Autoexec, umesto onog što piše u proceduri sezam dodaj ovo. :sezam ..echo Mail: ..mail read > ..echo Group: ..group read > ..conf close ..conf read > ..pad dow EMPIRE p.s. Jel sad u redu?
pitanja.1639 hercog, -> #1632, nenad
@> Pretpostavljam zbog toga što si 4 minuta kasnije poslao još @> jednu, identičnu. Ako sam poslao dve poruke, ja se izvinjavam. Pukla mi je veza u toku izvršavanja execa, pa nisam znao da li je uopšte sve što je bilo u njemu i stiglo... Sale
pitanja.1640 basrak, -> #1628, pvlada
> Hvala ali i to sam znao ali nisam imao ideju u kojim conf da > trazim :) Evo ti ideja kako da ubuduće saznaš: co close dir i dobićeš spisak svih tema po svim konferencijama na koje nemaš resign. A ako si i to znao pre nego si postavio ono pitanje, onda ti nema pomoći :>
pitanja.1641 basrak, -> #1619, pvlada
>> Poziv za humanu pomoc >> Dragi prijatelji, >> Slavica Cvijan (caca na Sezamu) se bukvalno bori za zivot. E da, stvarno, nije dato nikakvo obaveštenje šta je bilo sa ovom akcijom i kakvi su rezultati.
pitanja.1642 pvlada, -> #1640, basrak
PV>Evo ti ideja kako da ubuduce saznas: PV> PV>co PV>close PV>dir PV> PV>i dobices spisak svih tema po svim konferencijama na koje PV>nemas resign. PV> PV> PV>A ako si i to znao pre nego si postavio ono pitanje, onda ti PV>nema pomoci :> Hvala ali i to sam znao :> Ali zar nije lakse da nekog pitam nego da se mucim i trazim :> Cu
pitanja.1643 biber, -> #1634, hercog
>> Da li bi moglo da se umesto teksta Nema poruka prilikom skidanja poste iz >> maila i grupa, pise Mail: nema poruka i Group: nema poruka, a ne samo >> Nema poruka za oba slucaja... Pa edituj malo autoexec (naredba: autoexec edit) i upisi svoje komentare sa echo...
pitanja.1644 calex, -> #1642, pvlada
<!> Hvala ali i to sam znao :> <!> Ali zar nije lakse da nekog pitam nego da se mucim i trazim :> Možeš li ti lepo da nam napišeš šta znaš a šta ne, pa da te ne maltretiramo pišući ono što ti nije važno? ;>
pitanja.1645 vlad, -> #1641, basrak
> E da, stvarno, nije dato nikakvo obaveštenje šta je bilo sa ovom > akcijom i kakvi su rezultati. Akcija jos uvek traje i trajace dok god bude nade u pozitivan ishod. Caca je nedavno bila u Svedskoj radi preliminarnog pregleda i dogovora u vezi operacije. Dobra je vest da su tamosnji lekari konstatovali da je operacija izvodljiva i preporucljiva, a losa da Cacu ne mogu da stave cak ni na listu cekanja za organe dok ne uplati kompletnu sumu za operaciju B(. Do sada je skupljeno manje od polovine trazene sume od 90.000 DEM (prvobitno 100.000, Svedjani su pomogli smanjenjem cene). Caca se trenutno relativno dobro oseca, ali vreme neumitno radi protiv nje B((.
pitanja.1646 mbasta, -> #1629, denmla
Zašto ne koristiš off-line readere? Sa njima ide sve lakše. :) Pozdrav, Mbasta.
pitanja.1647 nesh, -> #1613, mmtosic
... A da sa tim nema neke veze činjenica da sada treba sistem pitati sa ... naredbom _dir /n /s_ umesto one _dir /n /a /l_? Ma jok, jednostavno promenjen je format ispisa dir-a pa sada SDW ne može da pohvata fajlove. Kolko vidim sada dir i nema /l opciju. Samo kratki (jednolinijski) opisi.
pitanja.1648 nesh,
Interesuje me da li kada pošaljem exec, i pukne veza po uspešnom slanju, exec se izvrši do kraja ili se prekida kada i veza. Imam problema sa linijom, pa mi se često dešava da moram iz više puda da šaljem exec, i eto duplih poruka.
pitanja.1649 ljubisha,
Hm, posle dužeg vremena zatrebalo mi je nešto iz DIR-a... Kad će i da li će već jednom biti uvedene komande za ubijanje direktorijuma (RD, MD)??
pitanja.1650 cnenad, -> #1639, hercog
=> Ako sam poslao dve poruke, ja se izvinjavam. Pukla mi je veza u => toku izvršavanja execa, pa nisam znao da li je uopšte sve što Izgleda da dzakic-eva verzija koja tera SEZAM lepo odrađuje posao čak i kad pukne veza što je veoma pohvalno. Recimo, skidao sam poruke, SEZAM nije sve iščitao u PAD, stigao je do konf. IGRE tj. to je ono što videh zadnje pre pucanja veze. Novi poziv i NET je uredno čekao zapakovan u PAD-u da se prenese. Naravno, sve poruke su bile proglašene pročitanima. Svaka čast :) na ovim pozitivnim iznenađenjima koja polako zasenjuju negativna.
pitanja.1651 cnenad, -> #1638, micotakis
=> Ĺ Group: nema poruka, a ne samo Nema poruka za oba slučaja... => => Edituj Autoexec, umesto onog što piše u proceduri sezam dodaj ovo. => ..echo Mail: => ..mail read > => p.s. Jel sad u redu? Nije, jer poruka od strane SEZAM NET-a, "Nema poruka" će se ispisati baš u slučaju kad nema poruka bilo na MA RE/LI bilo na GR i nema načina da je mi korisnici promenimo. Ako si mislio na redirekciju pa da i poruka ode u PAD, mislim da to ne može.
pitanja.1652 budim, -> #1633, hercog
Nadovezujem se na Saleta... ista tema... (:) Paz, kada sam ja gledao top20jun u njoj sam imao 103 poruke (:) poslate. Moj stat je pokazivao 148 poruka, a sigurno da nisam (:) poslao 45 poruka za jedan dan... Primetio sam jednu čudnu stvar, da mi se u poruke u konferencijama računaju i group poruke. Da li je ovo moguće???? poz, budimir
pitanja.1653 dr.s, -> #1651, cnenad
/* Nije, jer poruka od strane SEZAM NET-a, "Nema poruka" ce se ispisati bas /* u slucaju kad nema poruka bilo na MA RE/LI bilo na GR i nema nacina da je /* mi korisnici promenimo. A sto bi je menjao? Sta bi stavio? Recimo: Ortak, nema novih poruka za tebe u *!' /* je dzoker-znak/ Ovako bar dobijes informaciju sta je citano (Mail:), pa ako nema poruka u Mailu ispod ti ispise rezultate pretrage. /* Ako si mislio na redirekciju pa da i poruka ode u PAD, mislim da to ne /* moze. Naravno da ne moze.
pitanja.1654 micotakis, -> #1651, cnenad
Ĺ => Ĺ Group: nema poruka, a ne samo Nema poruka za oba slučaja... Ĺ => ..echo Mail: Ĺ => ..mail read > Ĺ Nije, jer poruka od strane SEZAM NET-a, "Nema poruka" će se Ĺ ispisati baš u slučaju kad nema poruka bilo na MA RE/LI bilo na Ĺ GR i nema načina da je mi korisnici promenimo. O čemu ti pričaš? Da li si probao ovo što sam ja napisao? Ovo bi trebalo, nisam probao, da uradi sledeće: da napiše Mail: , a zatim ako nema poruka da doda Nema poruka, po- sle ovoga ispiše Group:, opet ako nema poruka da doda Nema poruka i da onda normalno nastavi dalje. Ĺ Ako si mislio na redirekciju pa da i poruka ode u PAD, mislim Ĺ da to ne može. I da može da se to uradi, sigurno da ne bi moglo ovako. Procedura je nepromenjena što se tiče redirekcije t.j. u pad ide i dalje ono što je i do sad išlo, ovo bi samo trebalo da ako nema ličnih poruka napi- še: Mail: Nema poruka. Isto je i sa group porukama. EMPIRE p.s. Nek ovaj hercog javi kako ovo radi, odnosno da li sam u pravu. Uostalom mogao bi i Zak da ovo potvrdi ili negira.
pitanja.1655 cnenad, -> #1654, micotakis
=> da napiše Mail: , a zatim ako nema poruka da doda Nema poruka, po- Da to će i uraditi i nešto slično imam kao LOGIN proceduru na NET/PRO. Pored toga imam i alias CV koji lista samo nove poruke u pošti, grupama i konf. gde dobijam samo "Nema poruka" jer ne želim da istu još malo doteram. Dakle, za nestrpljive je to rešenje a dzakic bi ipak mogao dodati ispred te poruke na šta se odnosi. Kad se kuca direktno, recimo MA LI pa kaže NEMA PORUKA jasno je na šta se odnosi, ali kad ide kroz alias jedno za drugim MA LI/GR LI i slično, ipak bi trebao kulturno da javi kojih to poruka nema. NE ! Neću da ubacujem ECHO Mail: i slično u CV ;>
pitanja.1656 marec,
Kako autoexec prebaciti u PAD, editovati ga kod kuće, a zatim ga opet prebaciti na Sezam? Ranx neznalica.
pitanja.1657 dzakic, -> #1656, marec
> Kako autoexec prebaciti u pad, editovati ga kod kuće... Auto read > Editovati ga tako da prvi red bude "..auto write" i na kraju . i s, kao i za svaku drugu poruku.
pitanja.1658 basrak, -> #1637, micotakis
> p.s. Možda deluje komplikovano, ali je maksimalno jednostavna > procedura, Al' ga iskomplikova... Pa ako već hoće on-line da piše poruku onda ima i odličan ekranski editor, a citat u telemate se dobija kad označiš deo poruke sa shift+strelice pa onda alt+q.
pitanja.1659 hercog,
Top20jun.txt u direktorijumu ne pokazuje tačne vrednosti... Npr mene nema uopšte u listi za jun iako sam bio na 10 mestu negde 30.06 predveče... Sale p.s. radi se o listi za broj poruka u konferencijama
pitanja.1660 biber,
Hoce li (vec jednom) biti omoguceno da se kace poruke uz resume. Nekad je moglo.
pitanja.1661 meric, -> #1660, biber
>> Hoce li (vec jednom) biti omoguceno da se kace poruke uz >> resume. Rezime na neki nacin jeste poruka. Mozda si mislio na file?
pitanja.1662 nenad, -> #1648, nesh
> Interesuje me da li kada pošaljem exec, i pukne veza po uspešnom > slanju, exec se izvrši do kraja ili se prekida kada i veza. Prekida se kada i veza, treba samo proveriti poslednju poruku da li je stigla kako treba. Ako imaš problema sa vezom uštedećeš malo ako exec pokrećeš sa 'exec /q' - neće biti ispisivani sadržaji poruka koje šalješ već samo komande koje se izvršavaju.
pitanja.1663 vvul,
Da li se moze preko SEZAM-a uci u INTERNET i kako? u INTERNET i kako?
pitanja.1664 mbasta, -> #1663, vvul
=> Da li se moze preko SEZAM-a uci u INTERNET i kako? u => INTERNET i kako? Nemo×e koliko ja znam. koliko ja znam. :) Pozdrav, Mbasta.
pitanja.1665 crnjini,
Hocete li vise, pobogu ljudi, aktiviti SET PALETTE opciju? ;(( ACR
pitanja.1666 byte,
High Zanima me u kojim se vremenskim intervalima vrshi razmena maila sa svetom ? Ovo pitam zato shto sam ftpmail serveru poslao mail negde oko 4sata a vec u 5 pola-pola shest mi je stigao odgovor (?) Pozdrav, No CaRRieR
pitanja.1667 biber, -> #1661, meric
>>>> Hoce li (vec jednom) biti omoguceno da se kace poruke uz >>>> resume. >> >> Rezime na neki nacin jeste poruka. Mozda si mislio na file? Ma naravno file. Dakle: Hoce li (vec jednom) biti omoguceno da se kace fajlovi uz resume.
pitanja.1668 micotakis,
Molim gospodina Zakića da upotrebi par minuta svog vremena, da bi po- mogao ne samo meni već svima. Dakle problem je sledeći. Na sve one ko- neferencije u kojima nema novih poruka, znači stari forumi i sl. imam resign, kao i na nove koje me baš i ne intresuju. E sad hteo sam da skinem spisak svih konferencija sa svim temama. Naravno nisam uspeo. Kada sam otkucao ..co vi /a dobio sam spisak svih konferencija, čak i onih na koje imam res, ali naravno samo konferencija bez tema, što i piše u help-u. Kada sam otkucao ..co di /a dobio sam spisak svih tema, ali samo po konferencijama na koje nemam res. Ako je Zak shvatio pro- blem molio bi ga da omogući da ..co di /a daje spisak svih tema po svim konferencijama, bez obzira da li imaš res na neku od tih konferencija, ili ako je tako jednostavnije da se uvede neki novi svič. EMPIRE
pitanja.1669 supers, -> #1668, micotakis
>> blem molio bi ga da omogući da ..co di /a daje spisak svih tema po >> svim konferencijama, bez obzira da li imaš res na neku od tih >> konferencija, ili ako je tako jednostavnije da se uvede neki novi svič. Moraće novi switch. ..co dir /a lista sve teme (bez obzira da li se prate ili ne prate) u konferencijama koje se prate. Nema switcha koji lista sve teme u svim konferencijama bez obzira da li se prate...
pitanja.1670 budim, -> #1668, micotakis
(:) blem molio bi ga da omogući da ..co di /a daje spisak svih tema po (:) svim konferencijama, bez obzira da li imaš res na neku od tih (:) konferencija, ili ako je tako jednostavnije da se uvede neki novi (:) svič. Ej! :) Ovo i mene zanima! :) Zak? poz, budimir
pitanja.1671 gork,
Kojom dinamikom Sezam razmenjuje e-mail sa svetom ?
pitanja.1672 dacho,
Kako da postanem clan neke grupe? Hvala
pitanja.1673 zeljkoj, -> #1672, dacho
> Kako da postanem clan neke grupe? Zamoliš vlasnika da te ubaci.
pitanja.1674 micotakis, -> #1673, zeljkoj
Ĺ Zamoliš vlasnika da te ubaci. Ili se šlogiraš kad vidiš da te neko ubacio u grupu za koju nemaš pojma čemu služi. :) EMPIRE
pitanja.1675 epson,
A jel ce biti nagrada 1 mesec pretplate za prva tri plasirana na TOP listi !!! EPSON...
pitanja.1676 chip, -> #55, nenad
(:)vasa pozicija i broj osvojenih poena. Ako dva igraca imaju isti (:)broj poena bolje je plasiran onaj koji ima vise odigranih partija. Valjda bi trebalo da je bolje plasiran onaj shto ima manje poena ?:) C ya No CaRRieR