pitanja.1573hercog,
Na ovom sistemu u pojedinim konferencijama dominira veoma veliko
prisustvo šuma. Živo me interesuje oće li moderatori malo češće
da počnu da udeljuju orden zvezdice I reda, da se stanje dovede
u red.
Sale
pitanja.1574mmtosic,
-> #1568, nenad>> > Mislim da je inače jako teško učestvovati u radu bilo kog foruma
>> > i istovremeno ga `moderisati' tako da to nema ličnu boju.
>>
>> Zašto bi to bilo "jako teško"? Uloga moderatora, bar onako kako
>> je mi vidimo, svodi se na to da konfereniju učini interesantnom
>> i posećenom. Da bi ona to bila u njoj mora postojati neki red
>> (premeštanje poruka iz teme u temu), ne sme biti psovanja,
>> uvreda, pretnji, treba da se briše tzv. "šum"...
Čuj, ja sam, mislim, i objasnio zašto tako mislim. :) Neću da budem
dosadan, ali tek da pokažem.
``Znam i ja da
su mu alatke kojima raspolaže `siromašne', ali opet mislim da je
teško. Ali, kad se mora, neka tako bude. A mora jer povremeno
razgovori zamru pa vatrice treba potpaliti.''
I ako treba da dodam, potpaljivanje vatrice, ili kako ti reče, činjenje
`konferencije interesantnom i posećenom', naravno ima ličnu boju. A
ako hoćemo pravo, davanje ličnog pečata je obično znak jake i
prepoznatljive ličnosti, a takve baš nisu za bacanje.
Ne bih ja imao ništa protiv da konferencija bude moderisana tako da
moderator odabira poruke koje će na sistemu biti dostupne. A
sav.gacic i ja smo već (i javno) razmenili komplimente, tako da mogu
da računam i na protekciju. Pa ti vidi. :)
pitanja.1575meric,
-> #1573, hercog>> prisustvo suma. Zivo me interesuje oce li moderatori malo
>> cesce
Mene interesuje kako da saznam ko je moderator koje konferencije
bez da moram da pitam, da listam poruke, itd.
Lepo u sh wel stavite pored imena i konferenciju...
pitanja.1577snemcev,
-> #1489, dzakic>>> Dužina poruke = max xxxxxx (K)bytes
>>
>> 32768 znakova, 32k
Pa kako onda ja dobih onu mail bombu od 46kb i to u dve kopije?
pitanja.1578marconny,
Ovo mi je prvi put da koristim Sezam......
Kako treba preuzeti bazu poruka da bi je off-line reader (SOR)
citao?
Da li je moguce preko Sezama ostavljati poruke na Internetu?
Ako jeste, kako se to radi?
Hvala u napred.
pitanja.1579mbasta,
-> #1572, johnnya=> Jer postoji neki svic, koji ce proslediti spisak datoteka
=> iz dir SDW-u, tako da ovaj moze da ih azurira ?
Ako mi kazes zasto ce ti to mozda ti i mogu pomoci.
Pozdrav, Mbasta.
pitanja.1580mbasta,
-> #1578, marconny=> Ovo mi je prvi put da koristim Sezam......
Moj savet ti je da download-ujes falj uputstvo.txt iz \sezam dir-a tamo
ti dosta pise.
pitanja.1581smilicic,
-> #1567, mbasta> Registacioni broj ti je (za SOR2.30) Z2603159.
>
Hvala za odgovor, makar i sa zadrskom :) ali user easyd je bio
brzi ;), samo mi je poslao na mail. Thanks jos jednom obojici!
Srdjan ;)
pitanja.1582supers,
-> #1578, marconny>> Kako treba preuzeti bazu poruka da bi je off-line reader (SOR) citao?
Kucanjem 'sezam' ili odabiranjem automatskog režima rada iz menija...
>> Da li je moguce preko Sezama ostavljati poruke na Internetu?
mail write marconny@sezam.co.yu , na primer.
pitanja.1583hercog,
-> #1578, marconny@> Kako treba preuzeti bazu poruka da bi je off-line reader (SOR)
@> citao?
Otkucaš sezam i pritisneš enter.
@> Da li je moguce preko Sezama ostavljati poruke na Internetu?
@> Ako jeste, kako se to radi?
ma se username@adresa. Primer: ma se Partyman@awol.com
Sale
pitanja.1584nesh,
-> #1489, dzakic:: > Dužina poruke = max xxxxxx (K)bytes
:: 32768 znakova, 32k
10x na odgovorima!
pitanja.1585guta,
-> #1575, meric
#> Lepo u sh wel stavite pored imena i konferenciju...
Da, to bi bilo korisno. Podržavam.
pitanja.1586guta,
Još uvek nema najavljenih OLR-ova za DOS & WIN, kao i najavljene izmene
zaglavlja (ili formata) poruka. Kada će biti?
pitanja.1587pvlada,
Kada hocu da ostavim poruku u PSSOFT virusi ne mogu da je
ostavim zato jer je ta conf. read only .
Gde da ostavim poruku kad imam problema sa virusima ?
pitanja.1588pvlada,
U prethodnoj poruci treba da bude umesto PSSOFT PCSOFT :)
pitanja.1589johnnya,
-> #1579, mbasta >>=> Jer postoji neki svic, koji ce proslediti spisak datoteka
>>=> iz dir SDW-u, tako da ovaj moze da ih azurira ?
>>
>> Ako mi kazes zasto ce ti to mozda ti i mogu pomoci.
??? Pa jer ti koristiš SDW ?
Čemu inače služi ona stavka Datoteke & DL, lepo je pokrenš i on ti
izbaci, da treba da napraviš jedan pad sa DIR /N /A /L & i onda
to učitaš u SDW, međutim i kada to učitaš, on dalje se ponaša kao da
mu ništa nije ubačeno...
pitanja.1590calex,
-> #1587, pvlada<!> Gde da ostavim poruku kad imam problema sa virusima ?
Probaj u PCUTIL.4:virusi
pitanja.1591djlatko,
-> #1589, johnnya> >>=> Jer postoji neki svic, koji ce proslediti spisak datoteka
> >>=> iz dir SDW-u, tako da ovaj moze da ih azurira ?
> >>
> >> Ako mi kazes zasto ce ti to mozda ti i mogu pomoci.
>
> ??? Pa jer ti koristis SDW ?
> Cemu inace sluzi ona stavka Datoteke & DL, lepo je pokrens i on ti
> izbaci, da treba da napravis jedan pad sa DIR /N /A /L & i onda
> to ucitas u SDW, medutim i kada to ucitas, on dalje se ponasa kao da
> mu nista nije ubaceno...
Tacno, ali ako pregledas textpad, na kraju ces naci sve nove fajlove
koji su ubaceni.
Dzi.A.eL.
pitanja.1592supers,
-> #1587, pvlada>> Kada hocu da ostavim poruku u PSSOFT virusi ne mogu da je
>> ostavim zato jer je ta conf. read only .
Aii, baš si potrefio konferenciju koja je mrtva godinama...
>> Gde da ostavim poruku kad imam problema sa virusima ?
Na onom silnom spisku konferencija za upis su otvorene samo one
sa najvišim brojem. Ti treba da pišeš u PCUTIL.4, tema virusi.
Pravilo najvišeg broja važi i za sve ostale konferencije,
dakle otvorene su PCUSER.3, PCPROG.6, FORUM.16...
pitanja.1593space.ace,
-> #1577, snemcev## Pa kako onda ja dobih onu mail bombu od 46kb i to u dve kopije?
Za upravu : Pričate o tome da su samo 20-tak korisnika dobili ovu
mail-bombu. Pišete o ograničenjima mail-a na 32K! Kako onda da se
javila gomila korisnika (preko 20-tak), među njima i ja, koji su
dobili ovu bombu????? I to u 2 kopije...
Pa vi malo razmislite o stanju vašeg sistema...
pitanja.1594nenad,
-> #1571, mmtosic> Svako `dobro' ima i neku manu. Čini mi se da tako prijavljeni ne
> mogu ostavljati poruke. Ako je to nedostatak? :)
Trenutno još uvek mogu, pošto kada su se pretplaćivali nisu mogli
znati za takvo ograničenje. Međutim, cilj je da se potpuno ukine
status "anonimnih" korisnika, pošto spada u osnovni red na svim
ozbiljnim on-line sistemima da se, bar načelno, mora znati ko
stoji iza nekog username-a - makar to bilo ime i prezime koje
većini ništa ne znači. Neka poluvarijanta bi bila da status
anonimnih korisnika i dalje bude moguć, ali da takvi korisnici
nemaju pravo javnog istupanja (znači da ne bi imali pristup
javnim konferencijama).
Uskoro bi trebalo da se reši i taj "problem".
pitanja.1595mango,
-> #1581, smilicic>> Registacioni broj ti je (za SOR2.30) Z2603159.
>>
> Hvala za odgovor, makar i sa zadrskom :) ali user easyd je bio
> brzi ;), samo mi je poslao na mail. Thanks jos jednom obojici!
A koji je za SDW?
pitanja.1596hercog,
Na koliko se ažuriraju falovi top20 i top20jun u sezam/novosti direktorijumu?
Sale
pitanja.1597pvlada,
-> #1592, supers>Na onom silnom spisku konferencija za upis su otvorene samo one
>sa najvisim brojem. Ti treba da pises u PCUTIL.4, tema virusi.
>Pravilo najviseg broja vazi i za sve ostale konferencije,
>dakle otvorene su PCUSER.3, PCPROG.6, FORUM.16...
Hvala ali to sam znao i bez tebe :)
pitanja.1598micotakis,
-> #1587, pvladaĹ Gde da ostavim poruku kad imam problema sa virusima ?
Uzmi F-PROT i nećeš više imati nikakvih problema sa virusima.
EMPIRE
pitanja.1599ntadic,
Da li postoji neka caka da se pristupi grupi ako vlasnik nije vec
duze vremena produzio pretplatu.
pitanja.1600iaca,
Da li mogu da se izuzmu neke konferencije prilikom automatskog skidanja
poruka sa Sezama?
pitanja.1602micotakis,
-> #1596, hercogĹ Na koliko se ažuriraju falovi top20 i top20jun u sezam/novosti
Ĺ direktorijumu?
SVAKI DAN !
Kad vidiš u gr.chat-u sysadm znači tad se to radi. Znam da se to
radi svako jutro u 5, ali mislim da postoji i još koji put.
EMPIRE
pitanja.1603micotakis,
-> #1600, iacaĹ Da li mogu da se izuzmu neke konferencije prilikom automatskog
Ĺ skidanja poruka sa Sezama?
SVE SE MOŽE KAD SE HOĆE.
Ako hoćeš da neke konferencije pratiš, ali da ih ne skidaš prepravi
autoexec.
Dodaj nešto ovako:
----------------------------
:posta
..echo Skidanje porka
..echo --------------
..echo Zatvaram konferencije
..co jo 41
..co res (d;
..co jo 52
..co res (d;
..co jo 64
..co res (d;
..echo Skidam poruke
..sezam
..echo Ponovo otvaram konferencije
..co jo 41
..co jo 52
..co jo 64
-----------------------------
Ako posle ove izmene budeš skidao poruke sa posta, a ne sa sezam,
konferencije 41,52 i 64 ćeš i dalje pratiti, ali ih nećeš skidati.
A ako otkucaš sezam skidaćeš i te konferencije.
Zadovoljan?
Ili si hteo nešto drugo?
EMPIRE
p.s. Brojeve konferencija sam lupio, tako da nemam pojma koje su.
Stavi svoje brojeve i uživaj.
pitanja.1604marec,
-> #1600, iaca> Da li mogu da se izuzmu neke konferencije prilikom automatskog skidanja
> poruka sa Sezama?
Na Sezamu pređi u komandni režim, otkucaj conf <Enter>, pa resign <ime
konferencije> <Enter> i na postavljeno pitanje odgovori sa "da". To uradi za
svaku konferenciju koju ne čeliš da pratiš i gotovo. Naravno, možeš dati
"resign" i na pojedine teme iz svake konferencije, ali je taj postupak malo
duži - skini fajl "uputstvo" sa Sezama, pročitaj ga i biće ti jasno.
Pozdrav, Ranx.
pitanja.1605nenad,
-> #1596, hercog> Na koliko se ažuriraju falovi top20 i top20jun u sezam/novosti
> direktorijumu?
Svakodnevno, a ovih dana ćemo da aktiviramo i komandu TOP koja
daje "up-to-date" izveštaj, odnosno tačne podatke za sve završene
seanse do tog trenutka.
pitanja.1606nenad,
-> #1599, ntadic> Da li postoji neka caka da se pristupi grupi ako vlasnik nije vec
> duze vremena produzio pretplatu.
Ne.
pitanja.1607nenad,
-> #1600, iaca> Da li mogu da se izuzmu neke konferencije prilikom automatskog skidanja
> poruka sa Sezama?
Naravno, neophodno je da se pozicioniraš u nju (join CHAT na
primer) i otkucaš RESIGN. Ako se ne nalaziš ni u jednoj
konferenciji potrebno je samo kucati RESIGN CHAT, i tako redom
za sve konferencije koje te ne interesuju.
Ovo možeš da uradiš i iz menija ("Konferencije", "Održavanje"),
ali je, kao i sve drugo uostalom, lakše i brže iz komandnog
režima. :)
pitanja.1608orlic,
-> #1410, nenad>> Cime se objasnjava putovanje poruke sa SezamNet-a na SezamPro
>> od citava TRI dana. i to sledecim redom SezamNet->FON skoro
>> tri dana i FON -> SezamPro nekoliko minuta ?
>
> SezamNet je meta napada mail-bombinga, posledice tih napada se
> jos otklanjaju. Verujem da ce danas-sutra mail normalno
> krenuti, trenutno ide dosta usporeno.
Moze li se znati odakle "bombarduju"?
pitanja.1609orlic,
-> #1463, crncic>>> Hm, prilicno je jadno da sistem koristi OLR koji ne
> podrzava...
>
> Hmm, poprilicno je jadno sto si se i prijavio na takav sistem ?
Hmm, mislio sam da je bolje... :>>> Zaje&avas, zaje&avas....
pitanja.1612hercog,
-> #1602, micotakis@> SVAKI DAN !
Pa ne znam zašto onda fajl top20jun u sezam/novosti ne pokazuje
ispravne vrednosti...
Sale
pitanja.1613mmtosic,
-> #1591, djlatko>> > Cemu inace sluzi ona stavka Datoteke & DL, lepo je pokrens i on ti
>> > izbaci, da treba da napravis jedan pad sa DIR /N /A /L & i onda
>> > to ucitas u SDW, medutim i kada to ucitas, on dalje se ponasa kao da
>> > mu nista nije ubaceno...
>>
>> Tacno, ali ako pregledas textpad, na kraju ces naci sve nove fajlove
>> koji su ubaceni.
A da sa tim nema neke veze činjenica da sada treba sistem pitati sa
naredbom _dir /n /s_ umesto one _dir /n /a /l_?
pitanja.1614micotakis,
-> #1612, hercogĹ Pa ne znam zašto onda fajl top20jun u sezam/novosti ne pokazuje
Ĺ ispravne vrednosti...
Pokazuje tačne vrednosti, ali koje su bile onog trenutka, kada je
poslednji put vršena statisitika. Naravno da ćeš recimo da imaš
manje poruka u konferencijama, ako si posle izvršene promene, po-
slao još 20 poruka. Ali kada sledeći put bude rađena statistika
dodaće i tih 20.
EMPIRE
p.s. Uvek će da budu manje vrednosti u fajlu nego kad otkucaš stat,
to se kao što rekoh radi periodnično, a ne non stop.
pitanja.1615dizel,
-> #1575, meric> konferencije bez da moram da pitam, da listam poruke, itd.
> Lepo u sh wel stavite pored imena i konferenciju...
Sto? Jel da bi znao kome smes da se zameras, a kome ne? :>
pitanja.1616hercog,
Zašto je moja poruka 12.99 u konferenciji Mali.Oglasi obrisana od strane
moderatora. Tekst poruke je bio
@> Prodajem stare brojeve časopisa Računari, Moj mikro i Svet kompjutera.
@>
@> Sale
@>
@> p.s. jeftino!
Prosto ne vidim razlog da bi je moderator poništtio... Nalazila se u temi
literatura. Zbog toga molim moderatora da mi da objašnjenje...
Sale
pitanja.1617mbasta,
-> #1595, mango=> A koji je za SDW?
319
Pozdrav, Mbasta.
pitanja.1618basrak,
-> #1594, nenad> Neka poluvarijanta bi bila da status
> anonimnih korisnika i dalje bude moguć, ali da takvi korisnici
> nemaju pravo javnog istupanja (znači da ne bi imali pristup
> javnim konferencijama).
Još uvek nije dato tačno objašnjenje. Da li će anonimnim korisnicima biti
zabranjeno pisanje po javnim konferencijama ili i čitanje i pisanje?
pitanja.1619pvlada,
Zasto kad mu kazem mai re 26.6.96- on ispisuje samo ovu
poruku(ili bilo koji drugi datum kad stavim spisuje istu poruku)
PV>=========================
PV> 4470 Za pvlada 28.06.96. 15:05
PV> Od nenad 23.04.96. 21:28 1283 chr
PV>---------------------------------------------------
PV>Poziv za humanu pomoc
PV>
PV>Dragi prijatelji,
PV>
PV>Slavica Cvijan (caca na Sezamu) se bukvalno bori za zivot.
PV>Tezak je secerni bolesnik od devete godine, a od posledica
PV>bolesti je do sada izgubila jedno oko i bubrezi su joj
PV>potpuno otkazali tako da je trenutno na peritonealnoj
PV>dijalizi. Zbog infekcija i dodatnih komplikacija sve cesce je
PV>u bolnici. To je stanje koje ne moze trajati u nedogled.
PV>Lekari su dosli do zakljucka da joj zivot moze spasiti jedino
PV>transplantacija bubrega i pankreasa na Karolinskom institutu
PV>u Svedskoj.
PV>
PV>Cena operacije i smestaja (oko 100.000 DEM) daleko
PV>prevazilazi sumu koju je do sad uspela da prikupi
PV>zahvaljujuci nesebicnom angazovanju rodbine i prijatelja.
PV>Cacin zivot sada zavisi od dobre volje i razumevanja svakog
PV>od nas i svih nas zajedno. Tek joj je 30 godina, a svoje
PV>najlepse dane provodi u postelji ili po bolnicama. Pomozimo
PV>joj da zivi dostojno coveka.
PV>
PV>Ni jedan prilog nije mali, a svaki ce biti prihvacen sa
PV>velikom zahvalnoscu. Mozete ih uplatiti na sledece ziro
PV>racune:
PV>
PV>Komercijalna banka AD
PV>Beograd
PV>
PV>Dinarski:
PV>40811-620-8-175-81700/1445-34503-1
PV>
PV>Devizni:
PV>40811-620-8-175-70806-1245-62734-6
PV>
PV>Za sve dodatne informacije mozete se obratiti Vladanu
PV>Marinkovicu privatnom porukom korisniku vlad (MAIL SEND
PV>VLAD). ------------------------------------------- 4470---
I kako da procitam poruke od odredjenog datuma?
Cu
pitanja.1620dr.s,
-> #1606, nenad/*> Da li postoji neka caka da se pristupi grupi ako vlasnik nije vec
/*> duze vremena produzio pretplatu.
/*
/* Ne.
E, sad... Kada bi vlasnik imenovao suvlasnika grupe...
Da li bi moglu istoj da se pristupi i kad vlasniku istekne pretplata,
a suvlasniku ne?
pitanja.1621micotakis,
-> #1619, pvladaĹ Zasto kad mu kazem mai re 26.6.96- on ispisuje samo ovu
Ĺ poruku(ili bilo koji drugi datum kad stavim spisuje istu
Ĺ poruku)
Da nije možda problem u tome što sistem ne kapira šta u stvari
hoćeš da uradiš?
Ĺ I kako da procitam poruke od odredjenog datuma?
Probaj sa ..ma re 260696-
Radi sigurno. :))
EMPIRE
pitanja.1622supers,
-> #1597, pvlada>>> Pravilo najviseg broja vazi i za sve ostale konferencije,
>>> dakle otvorene su PCUSER.3, PCPROG.6, FORUM.16...
>>
>> Hvala ali to sam znao i bez tebe :)
Je li? Drago mi je... A možda si znao i ovo: kada uđeš u konferenciju,
komandom conf dir (za menije ne znam) možeš dobiti spisak tema u
konferenciji. Tako si mogao da pronađeš gde ostaviti poruku u vezi
problema s virusom i bez da pitaš ovde.
pitanja.1623meric,
-> #1620, dr.s>> E, sad... Kada bi vlasnik imenovao suvlasnika grupe...
>> Da li bi moglu istoj da se pristupi i kad vlasniku istekne
>> pretplata, a suvlasniku ne?
Sta bi bilo kad bi bilo. :)
Da postoji opcija za imenovanje suvlasnika grupe (ili nekoliko njih)
sigurno da bi grupi moglo da se pristupi jer bi suvlasnik imao ista
prava kao i vlasnik (sa izuzetkom izbacivanja vlasnika ;) cini mi se).
Nece biti uvedeno u skorije vreme. :(
pitanja.1624meric,
-> #1619, pvlada>> Zasto kad mu kazem mai re 26.6.96- on ispisuje samo ovu
ma re 260696-
poz, meric :)
pitanja.1625johnnya,
-> #1599, ntadic >> Da li postoji neka caka da se pristupi grupi ako vlasnik nije vec
>> duze vremena produzio pretplatu.
Pa zar nije najjednostavnije da neki od aktivnih članova organizuje
drugu grupu, sa sličnim imenom i onda svi izvrše "transfer" kod njega,
pa tako grupi mogu da se pridruže i novi članovi :)
pitanja.1626supers,
Podsećam odgovorna lica iz redakcije Računara da još uvek čekam
odgovor na pitanja postavljena u konferenciji RACUNARI, poruka 10.627.
Postoji ružna praksa da predstavnici lista Računari reaguju na vrlo
konkretna pitanja postavljena u njihovoj konferenciji tek kada se
prašina digne i ovde.
pitanja.1627miobrado,
Izvod iz loga-a:
Sre 26.06.96 15:10 - Node 12
» who
nesh 15:07 - Node Sre 26.06.96 15:07
cape 15:01
dekik 15:04
igors 15:07
postar 14:59 Korisnik sa username-om '' ne postoji!
deimos 15:08 Korisnik sa username-om '' ne postoji!
livan 15:07 Korisnik sa username-om '' ne postoji!
ivanvec 14:58 Korisnik sa username-om '' ne postoji!
yogi 15:05
miobrado 15:10 Korisnik sa username-om '' ne postoji!
inferno 15:08 Korisnik sa username-om '' ne postoji!
tomil 15:09 - Node Sre 26.06.96 15:07
pekili 15:09 Korisnik sa username-om '' ne postoji!
Malo kasnije:
» who
princess 15:10 Korisnik sa username-om '' ne postoji!
nesh 15:07 - Node 23040
cape 15:01
dekik 15:04
igors 15:07
postar 14:59
deimos 15:08
livan 15:07 Korisnik sa username-om '' ne postoji!
ivanvec 14:58 Korisnik sa username-om '' ne postoji!
yogi 15:05
miobrado 15:10 Korisnik sa username-om '' ne postoji!
inferno 15:08 Korisnik sa username-om '' ne postoji!
pekili 15:09 - Node 23040
Šta predstavljaju komentari uz who listu?
pitanja.1628pvlada,
-> #1622, supersPV>Je li? Drago mi je... A mozda si znao i ovo: kada udes u
PV>konferenciju, komandom conf dir (za menije ne znam) mozes
PV>dobiti spisak tema u konferenciji. Tako si mogao da pronades
PV>gde ostaviti poruku u vezi problema s virusom i bez da pitas
PV>ovde.
Hvala ali i to sam znao ali nisam imao ideju u kojim conf da
trazim :)
Cu
pitanja.1629denmla,
Danas mi se desilo da sam nekome trebao da ogovorim na poruku
i nisam znao kako da prenesem njegov citat, da bi se znalo
nasta se poruka odnosi. Moze li mi neko reci kako se to radi?
pitanja.1630nenad,
-> #1613, mmtosic> A da sa tim nema neke veze činjenica da sada treba sistem pitati sa
> naredbom _dir /n /s_ umesto one _dir /n /a /l_?
Ne, format izgleda direktorijuma je prilično drugačiji od onoga
koji je ispisivao stari softver, tako da tu nema mnogo pomoći.
pitanja.1631nenad,
-> #1618, basrak> Još uvek nije dato tačno objašnjenje. Da li će anonimnim korisnicima biti
> zabranjeno pisanje po javnim konferencijama ili i čitanje i pisanje?
Pa kao što rekoh, nije još donesena definitivna odluka. U svakom
slučaju mislim da je izvesno da pisanje u svakom slučaju neće
biti moguće.
pitanja.1632nenad,
-> #1616, hercog> Zašto je moja poruka 12.99 u konferenciji Mali.Oglasi obrisana od strane
> moderatora. Tekst poruke je bio
Pretpostavljam zbog toga što si 4 minuta kasnije poslao još
jednu, identičnu.
pitanja.1633hercog,
-> #1614, micotakis@> manje poruka u konferencijama, ako si posle izvršene promene, po-
@> slao još 20 poruka. Ali kada sledeći put bude rađena statistika
@> dodaće i tih 20.
Paz, kada sam ja gledao top20jun u njoj sam imao 103 poruke poslate.
Moj stat je pokazivao 148 poruka, a sigurno da nisam poslao 45 poruka
za jedan dan...
Sale
pitanja.1634hercog,
Da li bi moglo da se umesto teksta Nema poruka prilikom skidanja pošte iz
maila i grupa, piše Mail: nema poruka i Group: nema poruka, a ne samo Nema
poruka za oba slučaja...
Sale
pitanja.1635dzakic,
-> #1627, miobrado> inferno 15:08 Korisnik sa username-om '' ne postoji!
> pekili 15:09 - Node 23040
Dešava se, jako retko zaista, da nod loše pokupi novu verziju softvera
i napravi nešto ovako. To je bilo zadnji put u sredu i u takvim
situacijama dežuramo i pazimo da do ovoga ne dođe. Kada se desi,
jednostavno resetujemo stanicu i sve bude ok. I dan danas imamo
jedan nod koji u 95% slučajeva prilikom izlaska u dos loše iskopira
fajl i napravi 'crc error in zip file'. U programu se, za divno čudo,
ponaša zadovoljavajuće. Promena hardvera koja nam predstoji sigurno
će ovakve situacije eliminisati.
pitanja.1636lexus,
-> #1633, hercog=> Moj stat je pokazivao 148 poruka, a sigurno da nisam poslao 45
=> poruka za jedan dan...
Bogumi ;) Ja se prisećam jednog duplog execa ;)
pitanja.1637micotakis,
-> #1629, denmlaĹ Danas mi se desilo da sam nekome trebao da ogovorim na poruku
Ĺ i nisam znao kako da prenesem njegov citat, da bi se znalo
Ĺ nasta se poruka odnosi. Moze li mi neko reci kako se to radi?
Uzmeš SOR, dovučeš poruku kući, obeležiš citat, odgovoriš na poruku,
ponovo pozoveš sezam i pošalješ exec.
Ili hoćeš da radiš sve dok si na sezamu? Za to imaš dva načina.
Prvi je da poruku prebaciš u pad, edituješ poruku, a zatim pošalješ,
poruku iz pada, komplikovano sve u svemu.
Drugi je mnogo jednostavniji, ali zavisi od programa koji koristiš.
Kod Telemate-a radiš ovo: Pročitaš poruku, zatim pritisneš alt b,
nađeš početak poruke, pritisneš F10, držiš strelicu dok ne dođeš do
kraja poruke, pritisneš alt c, zatim esc da izađeš iz back-a, onda
alt e, pa alt q.
Dopišeš svoj odgovor, i onda ponovo pritisneš F10, opet držiš strelicu
dok ne dođeš do kraja(odnosno sad do početka jer ideš odozdo) poruke,
pritisneš alt c, pritisneš esc da izađeš iz TM-ovog editora, kucaš
..ma se kome već odgovaraš, onda pritisneš alt p i gle čuda poruka je
u sezamovom editoru, ostatk znaš, snimiš poruku i to je to.
EMPIRE
p.s. Možda deluje komplikovano, ali je maksimalno jednostavna procedura,
za neki drugi program nek napiše neko drugi.
pitanja.1638micotakis,
-> #1634, hercogĹ Da li bi moglo da se umesto teksta Nema poruka prilikom
Ĺ skidanja pošte iz maila i grupa, piše Mail: nema poruka i
Ĺ Group: nema poruka, a ne samo Nema poruka za oba slučaja...
Edituj Autoexec, umesto onog što piše u proceduri sezam dodaj ovo.
:sezam
..echo Mail:
..mail read >
..echo Group:
..group read >
..conf close
..conf read >
..pad dow
EMPIRE
p.s. Jel sad u redu?
pitanja.1639hercog,
-> #1632, nenad@> Pretpostavljam zbog toga što si 4 minuta kasnije poslao još
@> jednu, identičnu.
Ako sam poslao dve poruke, ja se izvinjavam. Pukla mi je veza u
toku izvršavanja execa, pa nisam znao da li je uopšte sve što
je bilo u njemu i stiglo...
Sale
pitanja.1640basrak,
-> #1628, pvlada> Hvala ali i to sam znao ali nisam imao ideju u kojim conf da
> trazim :)
Evo ti ideja kako da ubuduće saznaš:
co
close
dir
i dobićeš spisak svih tema po svim konferencijama na koje nemaš resign.
A ako si i to znao pre nego si postavio ono pitanje, onda ti nema pomoći :>
pitanja.1641basrak,
-> #1619, pvlada>> Poziv za humanu pomoc
>> Dragi prijatelji,
>> Slavica Cvijan (caca na Sezamu) se bukvalno bori za zivot.
E da, stvarno, nije dato nikakvo obaveštenje šta je bilo sa ovom akcijom i
kakvi su rezultati.
pitanja.1642pvlada,
-> #1640, basrakPV>Evo ti ideja kako da ubuduce saznas:
PV>
PV>co
PV>close
PV>dir
PV>
PV>i dobices spisak svih tema po svim konferencijama na koje
PV>nemas resign.
PV>
PV>
PV>A ako si i to znao pre nego si postavio ono pitanje, onda ti
PV>nema pomoci :>
Hvala ali i to sam znao :>
Ali zar nije lakse da nekog pitam nego da se mucim i trazim :>
Cu
pitanja.1643biber,
-> #1634, hercog>> Da li bi moglo da se umesto teksta Nema poruka prilikom skidanja poste iz
>> maila i grupa, pise Mail: nema poruka i Group: nema poruka, a ne samo
>> Nema poruka za oba slucaja...
Pa edituj malo autoexec (naredba: autoexec edit) i upisi svoje
komentare sa echo...
pitanja.1644calex,
-> #1642, pvlada<!> Hvala ali i to sam znao :>
<!> Ali zar nije lakse da nekog pitam nego da se mucim i trazim :>
Možeš li ti lepo da nam napišeš šta znaš a šta ne, pa da te ne
maltretiramo pišući ono što ti nije važno? ;>
pitanja.1645vlad,
-> #1641, basrak> E da, stvarno, nije dato nikakvo obaveštenje šta je bilo sa ovom
> akcijom i kakvi su rezultati.
Akcija jos uvek traje i trajace dok god bude nade u pozitivan ishod.
Caca je nedavno bila u Svedskoj radi preliminarnog pregleda i dogovora u
vezi operacije. Dobra je vest da su tamosnji lekari konstatovali da je
operacija izvodljiva i preporucljiva, a losa da Cacu ne mogu da stave cak
ni na listu cekanja za organe dok ne uplati kompletnu sumu za operaciju B(.
Do sada je skupljeno manje od polovine trazene sume od 90.000 DEM
(prvobitno 100.000, Svedjani su pomogli smanjenjem cene).
Caca se trenutno relativno dobro oseca, ali vreme neumitno radi protiv nje
B((.
pitanja.1646mbasta,
-> #1629, denmlaZašto ne koristiš off-line readere? Sa njima ide sve lakše. :)
Pozdrav, Mbasta.
pitanja.1647nesh,
-> #1613, mmtosic... A da sa tim nema neke veze činjenica da sada treba sistem pitati sa
... naredbom _dir /n /s_ umesto one _dir /n /a /l_?
Ma jok, jednostavno promenjen je format ispisa dir-a pa sada SDW ne
može da pohvata fajlove. Kolko vidim sada dir i nema /l opciju. Samo
kratki (jednolinijski) opisi.
pitanja.1648nesh,
Interesuje me da li kada pošaljem exec, i pukne veza po uspešnom
slanju, exec se izvrši do kraja ili se prekida kada i veza.
Imam problema sa linijom, pa mi se često dešava da moram iz više puda da
šaljem exec, i eto duplih poruka.
pitanja.1649ljubisha,
Hm, posle dužeg vremena zatrebalo mi je nešto iz DIR-a... Kad će i
da li će već jednom biti uvedene komande za ubijanje direktorijuma (RD,
MD)??
pitanja.1650cnenad,
-> #1639, hercog=> Ako sam poslao dve poruke, ja se izvinjavam. Pukla mi je veza u
=> toku izvršavanja execa, pa nisam znao da li je uopšte sve što
Izgleda da dzakic-eva verzija koja tera SEZAM lepo odrađuje posao čak i
kad pukne veza što je veoma pohvalno.
Recimo, skidao sam poruke, SEZAM nije sve iščitao u PAD, stigao je do
konf. IGRE tj. to je ono što videh zadnje pre pucanja veze. Novi poziv i
NET je uredno čekao zapakovan u PAD-u da se prenese. Naravno, sve poruke
su bile proglašene pročitanima. Svaka čast :) na ovim pozitivnim
iznenađenjima koja polako zasenjuju negativna.
pitanja.1651cnenad,
-> #1638, micotakis=> Ĺ Group: nema poruka, a ne samo Nema poruka za oba slučaja...
=>
=> Edituj Autoexec, umesto onog što piše u proceduri sezam dodaj ovo.
=> ..echo Mail:
=> ..mail read >
=> p.s. Jel sad u redu?
Nije, jer poruka od strane SEZAM NET-a, "Nema poruka" će se ispisati baš
u slučaju kad nema poruka bilo na MA RE/LI bilo na GR i nema načina da je
mi korisnici promenimo.
Ako si mislio na redirekciju pa da i poruka ode u PAD, mislim da to ne
može.
pitanja.1652budim,
-> #1633, hercogNadovezujem se na Saleta... ista tema...
(:) Paz, kada sam ja gledao top20jun u njoj sam imao 103 poruke
(:) poslate. Moj stat je pokazivao 148 poruka, a sigurno da nisam
(:) poslao 45 poruka za jedan dan...
Primetio sam jednu čudnu stvar, da mi se u poruke u konferencijama računaju i
group poruke. Da li je ovo moguće????
poz,
budimir
pitanja.1653dr.s,
-> #1651, cnenad/* Nije, jer poruka od strane SEZAM NET-a, "Nema poruka" ce se ispisati bas
/* u slucaju kad nema poruka bilo na MA RE/LI bilo na GR i nema nacina da je
/* mi korisnici promenimo.
A sto bi je menjao? Sta bi stavio? Recimo: Ortak, nema novih poruka
za tebe u *!' /* je dzoker-znak/
Ovako bar dobijes informaciju sta je citano (Mail:), pa ako nema
poruka u Mailu ispod ti ispise rezultate pretrage.
/* Ako si mislio na redirekciju pa da i poruka ode u PAD, mislim da to ne
/* moze.
Naravno da ne moze.
pitanja.1654micotakis,
-> #1651, cnenadĹ => Ĺ Group: nema poruka, a ne samo Nema poruka za oba slučaja...
Ĺ => ..echo Mail:
Ĺ => ..mail read >
Ĺ Nije, jer poruka od strane SEZAM NET-a, "Nema poruka" će se
Ĺ ispisati baš u slučaju kad nema poruka bilo na MA RE/LI bilo na
Ĺ GR i nema načina da je mi korisnici promenimo.
O čemu ti pričaš? Da li si probao ovo što sam ja napisao?
Ovo bi trebalo, nisam probao, da uradi sledeće:
da napiše Mail: , a zatim ako nema poruka da doda Nema poruka, po-
sle ovoga ispiše Group:, opet ako nema poruka da doda Nema poruka i
da onda normalno nastavi dalje.
Ĺ Ako si mislio na redirekciju pa da i poruka ode u PAD, mislim
Ĺ da to ne može.
I da može da se to uradi, sigurno da ne bi moglo ovako. Procedura je
nepromenjena što se tiče redirekcije t.j. u pad ide i dalje ono što
je i do sad išlo, ovo bi samo trebalo da ako nema ličnih poruka napi-
še:
Mail:
Nema poruka.
Isto je i sa group porukama.
EMPIRE
p.s. Nek ovaj hercog javi kako ovo radi, odnosno da li sam u pravu.
Uostalom mogao bi i Zak da ovo potvrdi ili negira.
pitanja.1655cnenad,
-> #1654, micotakis=> da napiše Mail: , a zatim ako nema poruka da doda Nema poruka, po-
Da to će i uraditi i nešto slično imam kao LOGIN proceduru na NET/PRO.
Pored toga imam i alias CV koji lista samo nove poruke u pošti, grupama i
konf. gde dobijam samo "Nema poruka" jer ne želim da istu još malo
doteram. Dakle, za nestrpljive je to rešenje a dzakic bi ipak mogao dodati
ispred te poruke na šta se odnosi.
Kad se kuca direktno, recimo MA LI pa kaže NEMA PORUKA jasno je na šta se
odnosi, ali kad ide kroz alias jedno za drugim MA LI/GR LI i slično,
ipak bi trebao kulturno da javi kojih to poruka nema.
NE ! Neću da ubacujem ECHO Mail: i slično u CV ;>
pitanja.1656marec,
Kako autoexec prebaciti u PAD, editovati ga kod kuće, a zatim ga opet
prebaciti na Sezam?
Ranx neznalica.
pitanja.1657dzakic,
-> #1656, marec> Kako autoexec prebaciti u pad, editovati ga kod kuće...
Auto read >
Editovati ga tako da prvi red bude "..auto write" i na kraju . i s,
kao i za svaku drugu poruku.
pitanja.1658basrak,
-> #1637, micotakis> p.s. Možda deluje komplikovano, ali je maksimalno jednostavna
> procedura,
Al' ga iskomplikova... Pa ako već hoće on-line da piše poruku onda ima i
odličan ekranski editor, a citat u telemate se dobija kad označiš deo poruke sa
shift+strelice pa onda alt+q.
pitanja.1659hercog,
Top20jun.txt u direktorijumu ne pokazuje tačne vrednosti... Npr mene nema
uopšte u listi za jun iako sam bio na 10 mestu negde 30.06 predveče...
Sale
p.s. radi se o listi za broj poruka u konferencijama
pitanja.1660biber,
Hoce li (vec jednom) biti omoguceno da se kace poruke uz resume.
Nekad je moglo.
pitanja.1661meric,
-> #1660, biber>> Hoce li (vec jednom) biti omoguceno da se kace poruke uz
>> resume.
Rezime na neki nacin jeste poruka. Mozda si mislio na file?
pitanja.1662nenad,
-> #1648, nesh> Interesuje me da li kada pošaljem exec, i pukne veza po uspešnom
> slanju, exec se izvrši do kraja ili se prekida kada i veza.
Prekida se kada i veza, treba samo proveriti poslednju poruku da
li je stigla kako treba. Ako imaš problema sa vezom uštedećeš
malo ako exec pokrećeš sa 'exec /q' - neće biti ispisivani
sadržaji poruka koje šalješ već samo komande koje se izvršavaju.
pitanja.1663vvul,
Da li se moze preko SEZAM-a uci u INTERNET i kako? u
INTERNET i kako?
pitanja.1664mbasta,
-> #1663, vvul=> Da li se moze preko SEZAM-a uci u INTERNET i kako? u
=> INTERNET i kako?
Nemo×e koliko ja znam. koliko
ja znam. :)
Pozdrav, Mbasta.
pitanja.1665crnjini,
Hocete li vise, pobogu ljudi, aktiviti SET PALETTE opciju? ;((
ACR
pitanja.1666byte,
High
Zanima me u kojim se vremenskim intervalima vrshi razmena maila
sa svetom ?
Ovo pitam zato shto sam ftpmail serveru poslao mail negde oko 4sata
a vec u 5 pola-pola shest mi je stigao odgovor (?)
Pozdrav,
No CaRRieR
pitanja.1667biber,
-> #1661, meric>>>> Hoce li (vec jednom) biti omoguceno da se kace poruke uz
>>>> resume.
>>
>> Rezime na neki nacin jeste poruka. Mozda si mislio na file?
Ma naravno file.
Dakle:
Hoce li (vec jednom) biti omoguceno da se kace fajlovi uz
resume.
pitanja.1668micotakis,
Molim gospodina Zakića da upotrebi par minuta svog vremena, da bi po-
mogao ne samo meni već svima. Dakle problem je sledeći. Na sve one ko-
neferencije u kojima nema novih poruka, znači stari forumi i sl. imam
resign, kao i na nove koje me baš i ne intresuju. E sad hteo sam da
skinem spisak svih konferencija sa svim temama. Naravno nisam uspeo.
Kada sam otkucao ..co vi /a dobio sam spisak svih konferencija, čak i
onih na koje imam res, ali naravno samo konferencija bez tema, što i
piše u help-u. Kada sam otkucao ..co di /a dobio sam spisak svih tema,
ali samo po konferencijama na koje nemam res. Ako je Zak shvatio pro-
blem molio bi ga da omogući da ..co di /a daje spisak svih tema po svim
konferencijama, bez obzira da li imaš res na neku od tih konferencija,
ili ako je tako jednostavnije da se uvede neki novi svič.
EMPIRE
pitanja.1669supers,
-> #1668, micotakis>> blem molio bi ga da omogući da ..co di /a daje spisak svih tema po
>> svim konferencijama, bez obzira da li imaš res na neku od tih
>> konferencija, ili ako je tako jednostavnije da se uvede neki novi svič.
Moraće novi switch. ..co dir /a lista sve teme (bez obzira da li se
prate ili ne prate) u konferencijama koje se prate. Nema switcha koji
lista sve teme u svim konferencijama bez obzira da li se prate...
pitanja.1670budim,
-> #1668, micotakis(:) blem molio bi ga da omogući da ..co di /a daje spisak svih tema po
(:) svim konferencijama, bez obzira da li imaš res na neku od tih
(:) konferencija, ili ako je tako jednostavnije da se uvede neki novi
(:) svič.
Ej! :) Ovo i mene zanima! :) Zak?
poz,
budimir
pitanja.1671gork,
Kojom dinamikom Sezam razmenjuje e-mail sa svetom ?
pitanja.1672dacho,
Kako da postanem clan neke grupe?
Hvala
pitanja.1673zeljkoj,
-> #1672, dacho> Kako da postanem clan neke grupe?
Zamoliš vlasnika da te ubaci.
pitanja.1674micotakis,
-> #1673, zeljkojĹ Zamoliš vlasnika da te ubaci.
Ili se šlogiraš kad vidiš da te neko ubacio u grupu za koju nemaš
pojma čemu služi. :)
EMPIRE
pitanja.1675epson,
A jel ce biti nagrada 1 mesec pretplate za prva tri
plasirana na TOP listi !!!
EPSON...
pitanja.1676chip,
-> #55, nenad(:)vasa pozicija i broj osvojenih poena. Ako dva igraca imaju
isti
(:)broj poena bolje je plasiran onaj koji ima vise odigranih
partija.
Valjda bi trebalo da je bolje plasiran onaj shto ima
manje poena ?:)
C ya
No CaRRieR