pitanja.2191nenad,
-> #2113, djanjusevic> A dobici instaliranjem bilo kog bi-protokola ? Da li su i tu
> zanemarljivi?
U principu da. Nekada smo radili sa Bimodem-om, razmatrali smo i
HS-Link... Radi se o tome da Sezamova orijentacije nije da bude
file-server, niti je previše atraktivan kao "storage-media". :)
Prava stvar bi bio transfer protokol koji bi omogućio korišćenje
sezama (recimo chat, ili bilo šta drugo) uz transfer.
pitanja.2192nenad,
-> #2139, diana> Kolika je cena usluge?
Cena i oblik usluge utvrđuje se posebnim aranžmanom sa upravom
sistema. Ako je neko zainteresovan, najbolje je da zakaže
sastanak sa upravnikom i to tako što će nazvati 653-748 u radno
vreme i tražiti Vladana Aleksića.
> Da li je istina da jedan od administratora radi u toj firmi?
Nije, "jedan od administratora" jeste radio u toj firmi ali već
više od pola godine ne radi. Naravno, ostali su dobri poslovni
odnosi. :)
pitanja.2193nenad,
-> #2146, hercog> Ajd ovo drugo još i nekako da preživim, ali ne mogu da
> preživim kad mi zbog reklame pobegne pola ekrana rezultata auto-
> execa, pa onda moram ručno da ponavljam ono što mi je autoexec
> već odradio, ili da ganjam po back prozoru da vidim rezultate.
Nema potrebe za tim, ako ti je detaljnija analiza rezultata
autoexec-a neophodna, na kraj onog dela koji se izvršava prilikom
logovanja možeš da dodaš komandu 'pause'. Kada proučiš sve što tu
piše, pritisneš 'enter' i radiš dalje.
> Ne znam koliko je upravi sistema poznato, ali jedna te ista re-
> klama koja se ponavlja N puta postaje fina antireklama i to ne
Kao na primer ona laboratorija koju poslednjih meseci viđamo u
Who listi pored tvog imena? ;)
> p.p.s. ako smo već počeli da ubacujemo reklame na svakom koraku, ajd
> ondak da snizimo cenu pretplate ili će mo možda da budemo kao RTS? ;)
"""""
Kao prvo, ne postoje "reklame" već je u pitanju jedna reklama.
Kao drugo, ne ubacuje se "na svakom koraku" već se prikazuje samo
jednom, prilikom uključivanja na sistem. Kao treće, voleo bih da
mi pojasniš ovo poređenje sa RTS, nisam siguran da sam ga baš
najbolje razumeo.
Kao četvrto, i poslednje: postoje dve krajnosti. Možemo da imamo
besplatan sistem sa mnogo reklama ili skup sistem bez reklama. U
ovaj sistem se u poslednje 2-3 godine gotovo ništa nije ulagalo,
u situaciji smo da moramo nešto da promenimo, pre svega dotrajalu
opremu, pa zatim da idemo dalje. Za sve te promene potreban je
novac.
Mišljenja smo da je najbolja sredina - razumna cena pretplate i
povremena prodaja oglasnog prostora. Mali oglasi (pa i oni
koji bi se pre mogli smatrati komercijalnim) na sistemu su
besplatni za sve članove - prošetaj se do neke novinske kuće i
pitaj za cenu oglasa. Slažeš li se sa idejom da ti se svaki mali
oglas koji pošalješ naplati 20-30 dinara?
Pretplata je, sudeći i prema komentarima iz ove konferencije, a i
u poređenju sa drugim sličnim sistemima, čak i suviše niska
(optrećenje linija je već dostiglo neku gornju granicu, sve je
više predloga da se cena pretplate zbog toga poveća). Slažeš li
se sa idejom da pretplata treba da bude veća?
A kada budeš pronašao i preneo Web stranu Olivera Dragojevića,
prošetaj se i do matičnih strana Byte-a, PC Magazine-a i bilo kog
drugog časopisa. Veći deo vremena (više od pola) potrebnih za
učitavanje svake od tih strana prođe u prenosu slika-oglasa
raznih firmi. Ovde se oglas pojavi jednom, i potroši svega 10-ak
redova na ekranu.
pitanja.2194nenad,
-> #2133, lexus> E pa meni smeta :)
> Hoću komandu ignore reklama!!!!
Kao što sam već napisao u odgovoru hercog-u, mora se naći
kompromis između cene pretplate i prodaje oglasnog prostora. Nije
nam namera, niti ćemo ikada tako raditi, da Sezam prervorimo u
oglasnu tablu, ali ne želimo ni da bude mesto čije će članstvo
filtirati cena. Iako interesovanje postoji, oglasni prostor će
biti sveden na razumnu meru, ne mnogo veći od ovoga sada.
Reakcije su koliko vidim više išle u pravcu "a šta ako ih jednom
bude 3 ekrana?" (iako ova jedna reklama zauzima isto redova
koliko i svega 3-4 potpisa viška po konferencijskim porukama), a
svega nekoliko ljudi je izjavilo da im i ova jedna reklama,
ovakva kakva je, smeta.
Ostali se slažu da je bolje ovako nego sa skupljim pretplatama.
Mi možemo pokazati fleksibilnost i izaći u susret tebi i drugima
koji misle slično tako što ćemo da vam omogućimo da za duplo
višu cenu pretplate imate "commercial-free" Sezam. Javi se na
telefon 653-748 da ugovoriš detalje, a najbolje i najbrže je da
lično dođeš u redakciju Računara. Ako je još neko zainteresovan
za sličan aranžman, neka se javi privatnom porukom fiktivnom
korisniku 'uprava', dakle - MAIL SEND UPRAVA.
pitanja.2195pvlada,
-> #2157, the.edgePV>btw: na SVAKOM bbsu na pocetku ide GOMILA reklama i stvari pa
PV>nikom ne smeta, sta ovde dizete frku?
Ali ti BBS-ovi se ne plaćaju, a i znam mnoge koji ne zovu druge
BBS-ove osiv Sezama pa oni nigde ne gledaju reklame(sve do sad).
Voleo bi da se uvede ign. za reklamu, ali ne verujem pošto ovde
na sezamu njih baš briga za mišljenja korisnika !
Vlada
pitanja.2196the.edge,
-> #2162, ljubisha
T?>> Jel se na tim 'bbs-ovima' uzima lova za pretplatu?
Kako gde. Zavisi, negde jeste negde nije. Ali poenta je da je ovo drzavno
i da nema nikakve sanse da se od pretplate bilo sta poboljsa.
AcCeSS DeNiED
pitanja.2197the.edge,
-> #2164, lexus
T?>> Pazi ovako,ja kupim casopis - casopis je pun reklama,ja citam casopis,
T?>> ali reklame ne gledam.Kada dobijem zelju da gledam reklame je gledam
T?>> reklame. Dakle,otvorite onda neku komandu slicnu sysmsg,kojom bi se
T?>> gledale reklame.
Hmmm....nije losha ideja, vidish nisam o tome razmishljao.
Ali i pored svega, meni ne smeta ova reklama za shi...still computers;)
AcCeSS DeNiED
pitanja.2198the.edge,
-> #2165, lexus
T?>> I jos sa nekom ANSI animacijom ;)
Koja bi trajala 5min;)
AcCeSS DeNiED
pitanja.2199the.edge,
-> #2171, kum.djole
T?>> Meni SVEJEDNO.
Tebi je sveeee jeeeeednooo (C) pmaja ;)
AcCeSS DeNiED
pitanja.2200the.edge,
-> #2175, gerber
T?>> Zar ne primecujete da ste svojim Anti Reklama sumom napunili padove
T?>> koliko deset reklama nece do kraja ove godine.
I mene sad pocinje da nervira, ne reklama, vec uprava koja izgleda kao
da sve ovo ignorise i nastavlja dalje (de*anr metod?).
Ako vec vidite ove ljude koji se nerviraju onda je, majku mu, sklonite vec
jednom!
Da ne kazem sto ja, kad me neka reklama nervira, onda NAMERNO necu da kupim
taj proizvod.
AcCeSS DeNiED
pitanja.2201the.edge,
-> #2180, cnenad
T?>> A to je ?
Ne treba nikakva opcija, vec jednostavno konferencija REKLAME koja bi imala
(eventualno) ansi prikaze.
co j rekl
SPONZOR VASEG ULASKA U KONFERENCIJU REKLAME JE REKLAMA ZA REKLAMU.;)
AcCeSS DeNiED
pitanja.2202the.edge,
-> #2188, budim
T?>> Sezam nije svaki BBS,mada...pocinje da lici...sve vise...:(
Treba shvatiti da ako se ovde nesto pod hitno ne promeni (citaj: da pod
hitno nadju pare), ovaj sistem nece imati nikakvu buducnost.
Pogledajte PRO, vec 15novih linija, email stize za par sekundi, telnet, itd.
za tako kratko vreme.
AcCeSS DeNiED
pitanja.2203djanjusevic,
-> #2191, nenad>> U principu da. Nekada smo radili sa Bimodem-om, razmatrali smo i
>> HS-Link... Radi se o tome da Sezamova orijentacije nije da bude
>> file-server, niti je previse atraktivan kao "storage-media". :)
Bi-protokoli bi bar pomogli da na Net pristize dosta novih fajlova kojih
trenutno bas nesto ne vidim po dirovima. A po pitanju dobitaka u brzini,
nije bas sve jedno provesti 30 min za upload i download recimo fajla od
1,5 Mb na 14400 ili isto to uraditi za 15 min sa Bimodem protokolom.
>> Prava stvar bi bio transfer protokol koji bi omogucio koriscenje
>> sezama (recimo chat, ili bilo sta drugo) uz transfer.
Ne ocekujete valjda da neko drugi napise protokol za to ;) ??
pitanja.2204djanjusevic,
-> #2194, nenad>> Kao sto sam vec napisao u odgovoru hercog-u, mora se naci
>> kompromis izmedu cene pretplate i prodaje oglasnog prostora. Nije
>> nam namera, niti cemo ikada tako raditi, da Sezam prervorimo u
>> oglasnu tablu, ali ne zelimo ni da bude mesto cije ce clanstvo
>> filtirati cena. Iako interesovanje postoji, oglasni prostor ce
>> biti sveden na razumnu meru, ne mnogo veci od ovoga sada.
A cemu bi sluzila, recimo, koferencija KOMERCIJALNI.OGLASI?
Meni je jasno da neko mora da plati pentijume, ali ja kad sam placao
pretplatu nije bilo govora o ovakvom nacinu oglasavanja. Takodje
mislim da je krajnje nekorektno sada reci nesto u stilu kome se ne
svidja, plati duplo, pa klati. Mene licno bi bio blam da tako nesto
napisem.
pitanja.2205hercog,
-> #2157, the.edge»» btw: na SVAKOM bbsu na pocetku ide GOMILA reklama i stvari pa nikom ne
»» smeta, sta ovde dizete frku?
Možda zato i ne zovemo te bbsove...
Sale
pitanja.2206vlad,
-> #2177, dizel> Ti nemaš problema da ih nađeš... U svakoj konfi si tu za
> "popovanje"! Da li ti predstavlja zadovoljstvo da samo napadaš ljude
Svakom ko procita tvoju poruku i poruku na koju odgovaras jasno je ko je tu
"napadac". Bilo kakvo "popovanje" bi bilo izlisno kad bi svaka poruka
ovakvog tona bila odmah obrisana.
> znam zašto bi te NET inače privlačio. Usamljenim i asocijalnim
> tipovima je upravo tako nešto potrebno... Pusti ljude da žive!!!
Kamo srece da je moderator ovu tvoju poruku vec obrisao. Bilo bi dve poruke
suma manje jer ni moj odgovor ne bi stigao.
pitanja.2207vlad,
-> #2164, lexus> Pazi ovako, ja kupim časopis - časopis je pun reklama, ja čitam
> časopis, ali reklame ne gledam. Kada dobijem želju da gledam reklame
A po cemu se ova reklama onda razlikuje od reklame u casopisu? Kad god
uzmes u ruke na primer "PC" videces na naslovnoj strani reklame sponzora, a
to vazi i za mnoge knjige. Ovu reklamu moras da gledas i citas isto toliko
koliko i one u knjigama/casopisima kojih ima mnogo vise. O televiziji bolje
da ne govorimo.
Reklama jednostavno nece biti ukinuta zato sto se na nju zali 'x'
korisnika, sve dok to 'x' pomnozeno sa cenom pretplate ne iznese *mnogo
vise* nego sto je prihod od reklame. Racunica je prosta, ergo nema nista od
kuknjave.
pitanja.2213mdimitrijevic,
-> #2193, nenad> raznih firmi. Ovde se oglas pojavi jednom, i potrosi svega
> 10-ak redova na ekranu.
Meni ne smeta reklama koja se pojavljuje zato sto je stvarno mala
potrosi 10-ak redovaa i inace mi ne smeta jer shvatam situaciju i svrhu reklama
za ovaj sistem. Jedino sto mi smeta je to sto se pojavljuje posle autoexec-a.
Nije vam problem da je stavite iznad. Bice procitana sto je i cilj a nama
korisnicima nece praviti problem sa izlaskom rezultata autoexeca van ekrana.
pitanja.2214dselic,
-> #2208, mikeman> Meni je tri puta pukla veza zbog te glupe reklame !!!!!
> Sta vi ochekujete!
> Da zovem po sat vremena i da se molim da ne pukne veza kad dobijem???
Odakle ti ideja da ti je veza pukla zbog reklame???!
pitanja.2215crnjini,
E, ljudi, sada ste me stvarno iznervirali.
Pazi, ja razumem losu finansijsku situaciju i sve to.. ali, zasto, brate, u
ansiju? zar nije mogla obicna tekstualna reklama?! Ja sam objektivnim
okolnostima prinudjen da zovem na 1200 bps (!) i treba da cekam 10 (deset)
sekundi da se prokleta reklama ispise. Da skidam ansi iz principa nepada mi
napamet.
Reklama je sasvim uocljiva i ako je u obicnom textu!
ACR
pitanja.2216crnjini,
ividicki 20:38 Edit MRZIM REKLAMU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
giovanni 20:26 Sezam
dragana 20:39 Sezam
dzani 20:41 Sezam
cnenad 20:31 Sezam
sall 20:42 Sezam SAL2 BBS Berza racunara 695452 23-07
crnjini 20:39 Chat REKLAMA SUCCKKSS!!!
stefan 20:31 Sezam
.sima 20:39 Sezam
zeljkoj 20:22 Sezam
sqweaky 20:42 Sezam
sofke 20:37 Edit
nigy 20:38 Edit What the fuck is REKLAMA?
inferno 20:43 Sezam May the Dark Side of the Force be with you!
cisto da vidite kakvo misljenje sezamovci imaju o reklami..
ACR
pitanja.2225ividicki,
-> #2204, djanjusevic>-> A cemu bi sluzila, recimo, koferencija KOMERCIJALNI.OGLASI?
>-> Meni je jasno da neko mora da plati pentijume, ali ja kad sam placao
>-> pretplatu nije bilo govora o ovakvom nacinu oglasavanja. Takodje
>-> mislim da je krajnje nekorektno sada reci nesto u stilu kome se ne
>-> svidja, plati duplo, pa klati. Mene licno bi bio blam da tako nesto
>-> napisem.
upravu si .... recimo mozda nece uvek biti ova reklama, neka druga
mozda vise njih..... ja znaci treba jos 15 meseci ovo da gledam ?
zato je Sezam stvarno Profesionalan (barem je to bio) i zato
se razlikuje od nekih home.bbs-ova punih glupih reklama
njih razumem, oni su "siromasni" ali sezam, pretplata od tolikih
ljudi izracunajte recimo 500 ljudi platiolo za godinu dana
ili 16 meseci ? (a sezam ima jos puno clanova)
pitanja.2228ividicki,
-> #2168, lexus>-> 1936. godine! Kablovi nisu dobro izolovani. Zivim u 27. marta
>-> mene vec kod svih koji su na mojoj centrali. Sezam obicno zovem
zeznuo si se Lex centrala nam je iz 1934. godine ;))
ja sam na 332 i vazi sve ovo sto je lex rekao ja ponekada zovem
na 2400 sa racalom i tada veza (fala bogu) ne puca ali ponekda sam
prisiljen na 300 (sa modemom od 33600) i onda ovo glupa reklama
oduzme mnogoooo dragocenog veremena, sta da kazem da moram da
napisem ignore ividicki da u chatu ne bi citao sta sam napisao
posto oduzima vreme !
pitanja.2230ividicki,
-> #2200, the.edge>-> da sve ovo ignorise i nastavlja dalje (de*anr metod?).
exxx znao sam ja da ce NET da se uskoro upropasti ;>>
>-> Da ne kazem sto ja, kad me neka reklama nervira, onda NAMERNO necu da
>-> kupim taj proizvod.
fala bogu ;)
pitanja.2233nikola.s,
-> #2069, nenad> Tacno. Isto tako potreban i dovoljan razlog da neko nekog ubije
> jeste da on to zeli da uradi. Samo, kakve veze ovi ogledi iz
> logike imaju sa ovom konkretnom pricom?
Dobra ti je logika...:>>>>
Ako ja pisem poruku, moje je licno pravo da je potpisem ili ne.
Problem je bio u tome sto je pvlada napadnut sto potpisuje poruke,
a onda mu je u ovoj konfi objasnjeno, u pet poruka od po oko 9000
chr, da ne treba da se potpisuje jer je to sum, jer to puni pad
ostalim korisnicima.... E pa pitanje je sta vise puni pad :
njegov potpis od 5 chr ili poruka od 9000 chr. Razlika je ocigledna.
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
pitanja.2238nikola.s,
-> #2125, vstan> Sta da ti kazem(o). Pa sta mene briga da li tebi smeta.
> Meni NE smeta.
Hoce li se konacno oglasiti neko sa ovoga sistema i reci nam,
kakva je to reklama, kako moze da se ukloni, jer ja stvarno ne
zelim da gledam ono sranje* od poruke svaki put kad se ulogujem.
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
pitanja.2239ljubisha,
-> #2200, the.edge>Da ne kazem sto ja, kad me neka reklama nervira, onda NAMERNO necu da kupim
>taj proizvod.
Ima i tu nešto ali kod mene ima i drugi momenat. Nemam pc. :>
pitanja.2244zeljkoj,
-> #2196, the.edge> Kako gde. Zavisi, negde jeste negde nije. Ali poenta je da je
> ovo drzavno i da nema nikakve sanse da se od pretplate bilo sta
> poboljsa.
Ama šta si zapeo za državu. ;) Ovaj sistem je samo 50 % BIGZ-ov, i naravno
da ne idu njima sve pare od reklama (a možda im čak ne ide ništa ;).
pitanja.2245ntadic,
-> #2181, cnenad> => Slazem se, samo da li morate da se napadate u OVOJ
> konferenciji ? :)
>
> A u KOJOJ ?
Pa, za takve teme najprikladinija je ona CHAT, mada moze i na mail.
pitanja.2247micotakis,
-> #2162, ljubisha Lj> Jel se na tim 'bbs-ovima' uzima lova za pretplatu?
DA! I to po 60$. Pa ti vidi. Svrati do rne.com, ako imaš prilike da
da svrneš do Interneta. Slučajno mi oni padoše na pamet.
EMPIRE
pitanja.2248micotakis,
-> #2167, lexus Le> E pa ja nisam na SVAKOM BBS-u, već samo na dva Sezama...
ETO! Ovim si sve rekao.
Neko ko ima user na samo dva BBS-a hoće da zavodi ovde red i zakon.
Prvo se malo prošetaj po Internetu. Pogledaj par BBS-ova, čisto da
vidiš kako to tamo izgleda.
EMPIRE
pitanja.2249micotakis,
@REKLAME, POTPISI, TAGOVI i ostalo
Apsolutno mi nije jasno čemu tolika frka. Ajde jadnog Lex-a još i da
razumem. Čovek se kači na 1200. Ali vi ostali mi niste jasni. Čemu
frka oko par bajtova potpisa i oko jedne rekalme koja proleti za tren?
Ovaj sistem je u želji za što kvalitetnijim sadržajem poruka zabranio
pisanje tagova i stavljanje poptisa od po pola ekrana. Lepo sa njihove
strane.
Međutim, šta su uradili? Stvorili su korisnike koji kao da su bili pod
staklenim zvonom. Sve im smeta i ništa im ne odgovora.
Do sad sam se manje više uzdržavao, ali ne mogu više. Ovo je već pre-
više za moj stomak. Ovoliko frke oko ansija od 6 redova i to koji bu-
kvalno leti i na 2400, ne mogu da svarim.
Ne bavim se jako dugo komunikacijama, što naravno znači da ima mnogo
ljudi i starijih i pametnijih i iskusnijih od mene. Oni ćute i bave se
svojim poslom, apsolutno ih ne zanimaju vaše gluposti.
Prećutao sam, iako nisam trebo, još onda kada se neko bunio u vezi
internet poruka. To je samo dokaz da taj čovek nikad nije video kako
izgledaju e-mail poruke van sezama. Lokalna poruka sadrži samo tekst
poruke. Poruka poslata preko mreže(bilo koje) MORA da sadrži i još po
neki podatak. Da nije toga NIKAD je ne bi ni dobio.
Poslao sam poruku sa Awol-a samo da bi video koliko toga ima i šta se
tu nalazi. Sasvim uobičajeni podaci. Kad je koji sistem preuzeo poruku
i od kog je poruka i za koga je poruka. Niko nije zaludan da se bavi
glupostima i da piše filtere koji će da odsecaju ove podatke.
From fox.slip.net!bbs.awol.com!empire.master Sat Aug 24 15:37:21 1996 remote
from fon.fon.bg.ac.yu
Received: from fox.slip.net by fon.fon.bg.ac.yu id aa10848; 24 Aug 96 15:37
MESZ
Received: from bbs.awol.com [204.160.88.13]
by fox with smtp (Exim 0.51 #1)
id E0uuHvA-0004m8-00; Sat, 24 Aug 1996 05:34:37 -0700
Received: from MHS by bbs.awol.com with MHS
id $T100200 ; Sat, 24 Aug 1996 08:22:28 -0800
Date: Sat, 24 Aug 1996 06:42:10 -0800
From: empire.master@bbs.awol.com
Message-ID: <TCPSMTP.16.8.24.6.42.10.2713246854.414678@bbs.awol.com>
Subject: Proba
To: micotakis@sezam.co.yu
Imam jedno pitanje. Kad ne bi bilo onog From: polja, kome bi ja pisao
odgovor. U zaglavlju poruke piše Od: empire.master@b. Ajde nek mi neko
objasni kako znati šta je to b? Ima hiljadu BBS-ova čije ime počinje sa
b, što je najgore poruka je sa Awola? Znači, jasno je da to mora da po-
stoji.
Ajde da prertpostavimo da toga ima 1k po poruci, znači to je 100k na
100 poruka. Ako se zna da za 100k na 9600 treba 2 minuta. Onda je svaka
dalja diskusija suvišna.
Na 2400 za 100k treba 8 minuta. Čak ni oni na 2400 nemaju razloga da se
bune.
Neko se "fino našalio" na račun stavljanja e-mail adrese u potpis. Mrzi
me da tražim o kojoj se personi radi, ali ono što je dotična osoba napi-
sala je krajnja glupost.
Stavljanje e-mail adrese u lokalnim konferencijama je glupo i to stoji.
Stvaljanje potpisa i e-mail adrese u mrežnim konferencijama je POŽELJNO
i potrebno. Lako ćeš ti nekome ovde poslati poruku na mail, stavićeš
svič /p i gotovo. Ali u mrežnoj konferenciji toga nema. Kako poslati
poruku dotičnom na mail, kad u zaglavlju imaš samo parče adrese? Imaš
onaj "uvod u poruku" u kome se nalazi From: polje, pa ćeš da vidiš tamo.
Međutim to zna da bude dosta zamoran posao. Zato fino na kraju imaš po-
tpis i adresu. Da ne bi pisao svaki put jedno te isto ubacivanje potpi-
sa se automatizuje.
Posle određenog vremena postane zamorno stalno voditi računa o tome da
li je adresa potrebana ili ne. Onda počinješ da zaboravljaš da isklju-
čiš ubacivanje potpisa i na kraju digneš ruke od svega i trpaš potpis
svuda. To pređe u lošu naviku i onda to klinčadija pokupi od tebe i
počne da radi to isto. Ja sam u početku to radio, jer sam video da i
drugi to rade. Tek kasnije sam shavatio zašto to rade.
Ovde sam prvo pisao poruke bez potpisa. A onda sam rekao 10 bajtova ma-
nje više, evo vam i potpis. Nekima je to smetalo pa sam popio ignore.
Koliko ima takvih ne mogu da znam.
EMPIRE
p.s. Morao sam ovo da kažem, sad mi je malo lakše. Ko se našao uvređenim
ne mora da se trudi i da stavlja ignore, nek se strpi do 5. septembra.
Tada ovaj user postaje mrtav.
p.p.s. Malo se prošetajte po internetu vidite šta se radi po svetu.
p.p.p.s. Pustite decu nek se igraju. Ako baš postanu naporni postoji
ignore. Ovo je rekao tatavlada ili neko od njegove generacije koliko se
sećam. Moram samo da se složim.
pitanja.2250micotakis,
-> #2136, lexus Le> A jel to tvoja firma kad toliko braniš reklamicu? :)
Nije. Vladina i Tanjina. Ja garantujem. Evo ih gore iznad mene.
EMPIRE
pitanja.2251obren,
Jedna molba svim učesnicima u anti-reklama mitingu:
Pošto je vaš šum povodom dotične reklame već je narastao na 90-100k,
(koliko ista ona reklama ne bi zauzela u log-u da je gledate godinu dana)
a ne pokazuje tendenciju smirivanja, mogli bi za promenu da se prešaltate
u neku drugu temu, recimo 'razno', pošto temu 'pitanja' ne bih rizajnirao.
Još bolje u konferenciju CHAT. ;)
Neverovatno! Dangubiti sat dnevno čitajući/pišući poruke protiv reklame
koja oduzima pola sekunde prilikom logovanja. Ko da vam neko lepi plakate
na ulazna vrata... Doduše, vidim da kod nekih češće puca veza od kada je
stavljena reklama, pa oni imaju razloga da se ljute. ;>
Slično je sa pola megabajta mlaćenja o suvišnosti potpisa na kraju poruke.
Stvarno su Srbi vrlo, vrlo zajeban narod. :)
pitanja.2252hercog,
-> #2193, nenad»» logovanja možeš da dodaš komandu 'pause'. Kada proučiš sve što tu
»» piše, pritisneš 'enter' i radiš dalje.
Da, al u tom slučaju moram više da koristim tastaturu ;)
»» Kao na primer ona laboratorija koju poslednjih meseci viđamo u
»» Who listi pored tvog imena? ;)
Khm, ajd ti meni pojasni ovo...
»» Kao prvo, ne postoje "reklame" već je u pitanju jedna reklama.
Znam da postoji samo jedna reklama, al šta ako ih bude više...
»» Kao drugo, ne ubacuje se "na svakom koraku" već se prikazuje samo
»» jednom, prilikom uključivanja na sistem. Kao treće, voleo bih da
A gde sam ja pa to rekao da se pojavljuju na svakom koraku?
»» mi pojasniš ovo poređenje sa RTS, nisam siguran da sam ga baš
Pa i na RTS plaćamo pretplatu, a gledamo reklame. Rekoh da
ipak malko i ovde ne preteramo, pa da posle svake opcije,
dobijemo i neku reklamu...
»» opremu, pa zatim da idemo dalje. Za sve te promene potreban je
»» novac.
Slažem se.
»» pitaj za cenu oglasa. Slažeš li se sa idejom da ti se svaki mali
»» oglas koji pošalješ naplati 20-30 dinara?
Ne bi mi se dopala ta ideja sigurno...
»» više predloga da se cena pretplate zbog toga poveća). Slažeš li
»» se sa idejom da pretplata treba da bude veća?
Slažem se da treba da bude veća, al pod uslovom da se ondak
nude još neke stvari. Kao npr pristup sa YU Interneta, svi
brzi nodovi, veći broj nodova, manji šum po konferencijama itd...
Sale
pitanja.2253hercog,
-> #2200, the.edge»» Meni ne smeta reklama koja se pojavljuje zato sto je stvarno mala
»» potrosi 10-ak redovaa i inace mi ne smeta jer shvatam situaciju i svrhu
»» reklama
Reklama kao reklama ni meni ne smeta, nego posledice koja ona povla-
či za sobom, kao što je bežanje autoexec-a isl. Ako je već impleme-
ntiran sistem za ispis reklame, zašto jednostavno sam sistem kad po-
puni ekran ne da ono čuveno dalje da/ne, nego opet moram sve sam
ručno da podešavam...
Sale
pitanja.2254smilicic,
-> #2178, junior> Ok, ali neka stave reklamu _pre_ logovanja.
Moglo bi zaista ovako jer reklama poremeti ANSI a i ne vidi se
sta se na pocetku desava sa autoexec-om.
pitanja.2255tnejko,
-> #1907, dr.grbaDa li neko zna gde mogu da nadjem osobu koja se na davnom SEZAM PRO
predstavljao kao MVUCKOVIC
HVALA TNEJKO
pitanja.2256evlad,
-> #2141, vladY>> E pa meni smeta :)
Y>> Hoću komandu ignore reklama!!!!
Y>
Y> Moze, ako se obavezes da zoves iskljucivo nodove na 286-icama, sa NE1000
Y> karticama i modemima od 1200bps. B>
Y>
Y> Novi hardver se od pretplate koju placas(mo) ne moze kupiti ni za 100
Y> godina.
Dobro bRe, pljujete po reklami ;) a šta je ono što reklama
_pojede_ kurzor, pa samo ostane onaj vašljivi prompt >>
hoću sezam(TM) prompt R:\> !!!
pitanja.2258marco,
-> #2109, vlad
>> A ti reci koliko sadrzaja i kvaliteta ima u porukama ovih koji uporno
>> insistiraju na "pravu na potpis"? Da se ne potpisuju, vecina ne bi imala
>> sta da napise, a to je strasan udarac za ego B>.
Slazem se sa tim. Ali zar ces zbog toga za cilj svog zivota
staviti ubedjivanje takvih da prestanu. Kada ti smeta kazi,
ako ne uspeva daj ignore i svi zadovoljni.
pitanja.2259marco,
-> #2153, easyd
>> >>sezam
>> tra la la
>>
>> spremni za prenos (Da/Ne)? d
>> SPONZOR VASEG DOWNLOAD-a je firma ta i ta i sl. ...
Ako se broj reklama bude povecavao mislim da bi trebalo uvesti
da sistem ne racuna vreme ispisivanja svih tih reklama u
on-line vreme korisnika.
pitanja.2260marco,
-> #2157, the.edge
>> To meni STVARNO smeta, neka mi prikazu 10skrolujucih reklama, ali da sam
>> siguran da ce se sistem poboljsati.
Meni bi se 10 reklama ispisivalo minut do dva.
>> btw: na SVAKOM bbsu na pocetku ide GOMILA reklama i stvari pa nikom ne
>> smeta, sta ovde dizete frku?
Ne placa se za SVAKI bbs, ja zovem samo SezamNET, a uostalom
Sezam nije bbs :)
pitanja.2261marco,
-> #2185, meric
>> Predlazem da stavite reklamu iznad autoexeca, tako da tu nece
>> biti problema, samo ce se istrositi malo vremena.
Posle nekoliko meseci ce me nakon gledanja reklama docekati
poruku:
Vreme za ovaj poziv vam je isteklo...
;>>
pitanja.2267budim,
-> #2206, vlad(:) svaka poruka ovakvog tona bila odmah obrisana.
Nije sve u brisanju, ima nešto i u pisanju...
poz,
budimir
pitanja.2268budim,
-> #2207, vlad(:) Reklama jednostavno nece biti ukinuta zato sto se na nju zali 'x'
(:) korisnika, sve dok to 'x' pomnozeno sa cenom pretplate ne iznese
(:) *mnogo vise* nego sto je prihod od reklame. Racunica je prosta,
(:) ergo nema nista od kuknjave.
To što od kuknjave nema ništa može samo da bude loše po sistem... razmisli...
Ako uvedete još deset reklama, pomnoženo sa cenom pretplate i korisnikom, :)
ipašće da vam korisnici nisu ni potrebni... :>
Računica je zaista prosta.
poz,
budimir
pitanja.2269budim,
-> #2244, zeljkoj(:) Ama šta si zapeo za državu. ;) Ovaj sistem je samo 50 % BIGZ-ov, i
(:) naravno da ne idu njima sve pare od reklama (a možda im čak ne ide
(:) ništa ;).
KO je vlasnik ostalih 50 %?
poz,
budimir
pitanja.2270budim,
-> #2202, the.edge(:) Pogledajte PRO, vec 15novih linija, email stize za par sekundi,
(:) telnet, itd. za tako kratko vreme.
Nemoj da ovaj sistem porediš saPRO-om koji je dobio 35000 ekija (?valjda
toliko) od EU... Nema smisla...
poz,
budimir
pitanja.2271budim,
-> #2205, hercog(:) Možda zato i ne zovemo te bbsove...
Manje više, meni atmosfera na njima smeta... možda i zbog toga?
poz,
budimir
pitanja.2280nikola.s,
-> #2175, gerber> Zar ne primecujete da ste svojim Anti Reklama sumom napunili
> padove koliko deset reklama nece do kraja ove godine.
Care :>, reklama ne puni pad, a ako smo napunili padove,
zar onda nije bolje da niko nista ne pise, pa ce padovi
stalno biti prazni ? :)))))
Mora nesto da se pise, razumes ?
Zato postoje konferencije. I takodje ne bih se slozio da je
sve ovo sum. Ovde se samo raspravlja o svemu sto se desava na
sistemu.
> nije jasno zasto lepo ne iskoristite postojecu opciju za
> ne-gledanje reklame??
Prosveti nas, i reci koja je to opcija ???????
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
pitanja.2281crnjini,
Procitah stotine onih poruka u vezi potpisa i prava na listi, i ne znam da li
da se smejem il' da placem.. ;(
Potpis je stvar identiteta, i ja se svog odreci necu, pa makar mi
restriktovali hiljadu opcija, disuserovali me sa svih sistema i neznam jos sta!
Strasno! ;(
ACR
pitanja.2282loco,
Jedno zaista prosto pitanje:
Da li ste primetili da se u chatu sve vise uzvikuju parole tipa
SMRT REKLAMI ili REKLAMO SADAME...
Cesto ljudi za who ostavljaju komentare tipa:
GLUPA REKLAMA,fuck aids and reklama...
ZASTO?!?!?!
Zaista da li je moguce da se ljudima ta reklama ne dopada?
Ona fina graficki doterana reklama?
Ma,neeeeee...
Na Bossovima Sezama je da sxvate poruku i ucine nesto povodom
toga!
Jos nesto,da li postoji iko ko ce sada otici i kupiti ista od
still computersa?!?!?!?
LoCo f0r PnUtS
pitanja.2283mdimitrijevic,
Da li ce moderator ove konferencije da uradi nesto po pitanju
poruka o reklami i potpisima. Sebi sam postavio pregled odredjenih
konferencija zato sto zelim da pratim sta se pise u njima. A sta zelim
da pratim odredjujem na osnovu imena konferencije i imena teme. E pa,
ove rasprave nemaju nikakvog smisla (ako nista drugo a ono bar sa ovom temom).
A drugo primecujem da ovde odredjeni ljudi sluze samo za pljuvanje
ovog sistema. Nije SezamPro tako dobar kao sto ga neki ovde hvale, ali
nije ni SezamNet. Nista ne moze da se dobije odjednom, zato cekam i koristim
ono sto imam.
Najgore od svega je to sto mi se napuni PAD porukama koje su
cist sum (bar u smislu da se pisu u pogresnim temama i konferencijama).
A zasto je to problem, zato sto zovem medjugradsku i sto placam
poveliki racun za telefon da bi dosao do informacija koje mi trebaju.
A ljudi kojima je do zezanja zovu lokalom iz Beograda i pljuju po onome
sto imaju.
pitanja.2292dr.s,
-> #2166, lexus/* Na svakom mediju gde imas reklame, postoji mogucnost ignorisanja
Kako ih izbegavas(!) u novinama - orenes stranu; kako ih izbegavas
na radiju i televiziji - promenis progrram. Tako i ovde; ako ti smeta okrenes
glavu na drugu stranu (ili prosetas) do ne prodje procedura i... svi srecni
i niko nema povisenn pritisak i adrenalin.
pitanja.2293jevta,
Pošto se često javi script umesto mene, a poruke prenesem u
SOR ostajem često (nepravedno) prikraćen da vidim prelepu reklamu o
kojoj toliko pričaate.Bio bih veoma zahvalan ako možete da svaki dan
istu stavite u bar 3-4 konferencije u vidu poruke, da bih off line
natenane mogao da joj se divim.....
Unapred zahvalan!
Šifra: Stil rules all over the world!
pitanja.2295inferno,
-> #2270, budimŮ│ ˙ Nemoj da ovaj sistem porediš saPRO-om koji je dobio 35000 ekija (?valjda
Ů│ ˙ toliko) od EU... Nema smisla...
čuj, pa prosto je... teba samo zagovarati stavove čestitiog
holanđanina. ;)) još kane i neka lova za džeparac, a PC ti
džabe nabave.. ako budeš dobar i kola dobiješ. a za
pljuvanje po inspektoru imaš 2 nedelje plaćenog odmora gde
zaželiš. ;>
pitanja.2296inferno,
-> #2280, nikola.sŮ│ ˙> nije jasno zasto lepo ne iskoristite postojecu opciju za
Ů│ ˙> ne-gledanje reklame??
Ů│ ˙
Ů│ ˙ Prosveti nas, i reci koja je to opcija ???????
ljudi, zar nemate mašte.
skipt plus dva reda u autoexecu i nema reklame.
pitanja.2297inferno,
-> #2282, locoŮ│ ˙ Jos nesto,da li postoji iko ko ce sada otici i kupiti ista od
Ů│ ˙ still computersa?!?!?!?
ovisno od cene. ;))
pitanja.2298budim,
-> #2255, tnejko(:) predstavljao kao MVUCKOVIC
Koliko sam ja obavešten, na Eunet-u i BBS Politika.
poz,
budimir
pitanja.2300johnnya,
-> #61, nenad >> U sredu, 28. avgusta, biće obrisane datoteke prikačene uz privatne
>> poruke (mail) i poruke u grupama (group).
Jel to bukvalno sve datoteke ili do određenog datuma ?
pitanja.2301johnnya,
-> #2207, vlad >> Reklama jednostavno nece biti ukinuta zato sto se na nju zali 'x'
>> korisnika, sve dok to 'x' pomnozeno sa cenom pretplate ne iznese *mnogo
>> vise* nego sto je prihod od reklame. Racunica je prosta, ergo nema nista
>> od kuknjave.
Reklama može jednostavno biti ukinuta, ako recimo sada ovi iz Still
computersa sporvedu anketu ko je došao kod njih zato što je video
reklamu na Sezamu... Mislim da će rezultati biti poražavajući po njih.
Ako se već postavlja reklama, bilo bi mnogo mudrije da se ispisuje
prilikom svakog 3-4 login-a ili samo pri prvom log-u za taj dan...
Ovo nije teško uraditi, a mislim da bi time svi bili zadovoljniji, jer
Still tada ne bi imao anti-reklamu, a 'x' korisnika bi bili 'mirniji'.
pitanja.2302johnnya,
-> #2249, micotakis >> Prećutao sam, iako nisam trebo, još onda kada se neko bunio u vezi
>> internet poruka. To je samo dokaz da taj čovek nikad nije video kako
>> izgledaju e-mail poruke van sezama. Lokalna poruka sadrži samo tekst
>> poruke. Poruka poslata preko mreže(bilo koje) MORA da sadrži i još po
>> neki podatak. Da nije toga NIKAD je ne bi ni dobio.
Hej Mic. !
Niko se nije buni zbog Header-a poruke, to jednostavno _mora_ da bude
tu, nego postoji "mali" problem pa SezamNET edituje tvoju originalnu
poruku (dakle body ne header) i ubacuje svoju reklamu !!!
Pa to onda izgleda ovako, ali ovde nikog nije briga za to :(
=========================
27708 Za johnnya Nije pročitano
Od listserv@ulkyvm 09.08.96. 19:31 1286 chr
---------------------------------------------------
> subscribe cheme-l Nikola Alivojvodic
You have been added to the CHEME-L list.
> --
Unknown command - "--". Try HELP.
> SezamNet Belgrade sezam.co.yu +381 11 648422 15 lines 14.400bps
Unknown command - "SEZAMNET". Try HELP.
Summary of resource utilization
-------------------------------
CPU time: 0.479 sec Device I/O: 119
Overhead CPU: 0.044 sec Paging I/O: 47
CPU model: 3090 DASD model: 3380
----------------------------------------------- 2.1956---
pitanja.2304firus,
Dobro, bre, lushu mu krvavu ... ;)))
Zasto se digla tolika frka oko jedne reklame !? Pa da ih
je i deset ne verujem da ima toliko razloga za uzbunu i pobunu ...
Imam modem vec sest godina i veci deo vremena sam zvao home-made
BBS-ove na kojima prilikom logovanja ima sijaset reklama (5-10
punih ekrana - a modemi V.22, pa kasnije i V.22bis), ali nikada
mi te reklame nisu bile neka prevelika smetnja. Zar tih par
sekundi iscrtavanja ANSI grafike nekome nesto znace !?
Stalno se cuju zalbe na racun hardvera i zahteva se bolji,
tako da je ocigledno da je potreban sponzor (izgleda da BIGZ nije
dovoljan) - a ovo bi izgleda bilo to ...
Naravno, smatram da treba omoguciti ljudima da preskoce
reklame ako ne zele da ih gledaju - mozda bi jedan uzvicnik
ispred username-a bili dovoljni - na prompt Username:
otkucam !firus i odem pravo na prompt, bez gledanja reklama.
Verujem da ovo izuzetno jednostavno za implementaciju - jedna
if...then (cak bez else ;) konstrukcija i gotova stvar ...
E, sad, pitanje je ko bi se onda uopste logovao bez uzvicnika,
al' to je vec druga prica ... ;))
Dalje, uopste mi nije jasno zasto tolike prituzbe da
reklama ubija u pojam autoexec !? Bez ikakvih izmena moj skript
i autoexec rade posao, a jedino sto mozda nije u redu je to da se
kursor ne pojavi na prvom promptu, nego tek na drugom (jedna mala
intervencija u skriptu i problem je nestao). Bas sam radoznao
zasto se ljudima to desava, a meni ne (spori modemi!?) ?
I, jos nesto ... B)
Vec mi idu na zivce stalne napomene kako SEZAM nije BBS !!!
Sta je ako nije BBS !? Sta to SEZAM nudi a da neki bolji BBS ne
nudi (mnogi BBS-ovi nude cak i vise, ima ih dosta sa 24-casovnim
radnim vremenom i cak vise od 3 noda) !?
Da nije mozda samo problem u neuskladjenoj terminologiji !?
Il', ne daj Boze, u sujeti prvih SysAdm-a koji smatraju da
ima visu titulu (cin !?) od nekog SysOp-a, pa i sistem mora da ima
zvucnije ime !?
Zato, molio bih nekog da mi objasni zasto SEZAM nije BBS,
odnosno koja je razlika izmedju Sistema ZA Modemske Komunikacije
i jednog prosecnog Bulletin Board System-a sa recimo 4 noda koji
pokrece WildCat! i za koji je potrebna pretplata (neka mi
oproste ljubitelji PCB-a i RA-a, ali ovo je primer inspirisan
BBS-om koji stvarno radi - cak i na boljem hardveru od SEZAM-a) ?
pitanja.2305maksa,
-> #2155, cnenad>> Da ne pričamo o tome kako je ovo presedan,
>> jer ovako nešto se do sada ovde nije videlo.
Nije presedan. Istina, ovde se do sada nije videlo, al' na velikim
stranim komercijalnim sistemima (Delfi, Prodigy i sl.) je praksa već
neko vreme, otpr. od kada su ti sistemi postali grafički orijentisani.
Istina, i tamo postoje polemike oko toga da li sistem sa pretplatom
ima pravo da gađa korisnike reklamama. Kako god reklame i tamo postoje.
Uostalom, reklamice postoje i na http://www.yahoo.com.
Da li bi vas više uveselilo utrostručenje pretplate, što bi obezbedilo
novi hardver? ;)
Verovatno čak ni to utrostručenje (upetostručenje, itd.) pretplate ne
bi pomoglo, pošto te pare idu na neki drugi račun. A ako je ovo 'prebijanje'
jedini način da se dođe do boljeg hardvera, let it be.
pitanja.2306maksa,
-> #2164, lexus>> Pazi ovako, ja kupim časopis - časopis je pun reklama, ja
>> čitam časopis, ali reklame ne gledam. Kada dobijem želju da
>> gledam reklame je gledam reklame.
Šta misliš, koliko bi te koštao taj časopis da u njemu nema
reklama?
pitanja.2307maksa,
-> #2194, nenad>>> Hoću komandu ignore reklama!!!!
A 'oćeš i brže pretraživanje konferencija, brže pakovanje PAD-a,
veći prostor na disku, jače nodove...?
Nema kopulacije bez penetracije. ;)
pitanja.2309jevta,
Izvinite na dužini poruke...
Sad malo ozbiljno o historijskoj reklami i još nečem.
Moje mišljenje. Mislim da je neophodna i potrebna.
Pretplata na SezamNet je prilično niska, mada istinu govoreći
teško da bi veća pretplata uz sadašnji stepen ponude prošla.
Novac se svakako treba na neki način namaći i ako je to ovaj
način pozdravljam. Neka u uvodnom screen-u bude i i više
reklama, opet ću pozdraviti, ali uz određene uslove:
1. Mislim da je uprava trebala da obavesti korisnike o nameri da
reklame idu na ovaj način, da ponudi komercijalne uslove i
slično. Ovako se može protumačiti da je STIL jedina firma koja
bi platila za ovakav vid oglašavanja.
2. Da ponudi korisnicima da za određenu višu cenu pretplate
eskivira takve vrste reklamiranja.
3. Da uprava (ukoliko smatra da sistem postoji zbog
pretplatnika, a ne obrnuto) pokuša da ponudi svoje viđenje
daljeg razvoja sistema sa koliko - toliko konkretnim rokovima, i
da u slučaju odlaganja istih blagovremeno informiše
pretplatnike.
Sada nešto o SezamNetu:
Žao mi je što gledam da jedan sistem koji se isticao u ovom
delu Evrope po broju linija, kvalitetu konferencija, sadržaju
direktorijuma izgleda propada... da ne kažem pretvara se u
višelinijski home made BBS. U poslednjih mesec dana 3 su osnovne
rasprave na SezamNetu:
1. da li sall i zašto vara u igranju podmornice ;)
2. treba li obesiti pvladu i njemu slične, jer su se
drznuli da stave svoje ime ispod teksta koji napišu
3. za i protiv reklame.
Za sistem sa tradicijom po mom mišljenju ovo je više nego
jadno :(
Primećujem od nekadašnje garniture korisnika svega 20-ak starih
(dobar deo je u inostranstvu, a dobar deo na PRO-u), a pitanje
je da li će i ovi produžiti pretplatu kada im istekne. Da neko
ne pomisli, daleko od toga da sam protiv novih korisnika, uvek
mi je drago kada vidim da nas je više, ali smeta previše šuma..
Moglo je se nekad trpeti jednog kum.djoleta (izvini za
zloupotrebu imena ;) koji je 20-ak dana po dolasku na sistem
šumio i šumio, no vrlo brzo je postao vrlo koristan i osoba
čije poruke rado čitam. Mnogo je još takvih bilo.
Danas, rekao bih ima 50-ak takvih korisnika koji ni mesec dva
po dolasku na sistem ništa ne nauče, osim dugačkog quotea i
tananog odgovra tipa : care! bravo! Potpisujem! i slično..
Dokle će vlad, evlad, vstan i njima slični izdržati da po sto
puta dobronamerno i dobrovoljno odgovaraju na početnička
pitanja, a uputstva za upotrebu nema (upravo?). Teško li je
staviti svakom novom korisniku u autoexec obavezan DL
bonton.txt fajla, raznih faq-ova, uputstva za upotrebu sezama,
OLR-a, i slično...
Potrebna je i neka filtracija korisnika, koja se smatram može
učiniti na više načina:
1. Drastičnim povećanjem pretplate, što smatram nerazumnim
u ovom trenutku
2. Puštanjem novih korisnika u samo neke konferencije tipa chat
i ako ima njoj sličnih, što ne smatram popularnim
3. Neuporedivo efikasnijim i boljim radom moderatora pogotovo
nestručnih konferencija, koji bi brisali svaku šumeću
poruku, uz obrazloženje autoru na mail. Ovo bi, smatram bilo
jedino ispravno.Naravno, rad moderatora neka bude plaćen, a
ukoliko je plaćen to izgleda nije dovoljno pa neka bude
bolje plaćen ;)
Većina gore izloženih kritika, primedbi i predloga je upućena
zapravo administratorima sistema da ne kažem upravi, koji se
verovatno trude i rade, ali korisnicima ništa ili jako malo
saopštavaju, ne odgovaraju na apele, ne utiču na pojedine
moderatore da bolje rade svoj posao (ili su možda neke
konferencije nemoderisane ?), ne promovišu SezamNetov davno
najavljeni OLR, ne informišu blagovremeno zašto sistem još uvek
nije POTPUNO pouzdan (ne možemo baš uvek kriviti PTT za
povremeno sporo pakovanje pada, pucanje prenosa i sl.)
Naveo sam uglavnom sve razloge iz kojih pretplatu već peti
mesec produžavam na jedan ili dva meseca čekajući da se nešto
lepo ovde desi, pa da se kao i ranijih godin pretplatim odmah
bar celu godinu, ali sam moram priznati pomalo skeptičan...
pitanja.2310epson,
na komandu ..ver dobije se sledeće :
>> ZBB System v2.5 Copyright 1992-1996 by Dragan Zakić
>> This copy is unregistered!
Pa da pitam a što je unregistered ? Baš je nelogično !
pitanja.2312loco,
Sto se reklame tice,vidim da se svi u osnovi slazu.Ona je tu gde
je pa je ti gledaj ili okreni glavu...ALI...sta ako sledeceg
meseca bude bilo 10 reklama?Znaci treba okrenuti glavu i cekati
pet minuta da sve to prodje.Divno!
Nemam nista protiv,neka reklama stoji ali dajte mi komandu
kojom cu je preskociti!Toliko o tome!
Neko je spominjao kako su neki clanovi vrlo "pricljivi" i kako
neko treba da ih nauci bontonu,te da novim clanovima treba
ukinuti neke konferencije...E pa covece,ja smatram da svako ima
pravo da napise sta zeli MAKAR TO BILE I PSOVKE jer on ima pravo
glasa,pravo na SLOBODNE INFORMACIJE i pisanja shitova po
conferencijama.Ako to sysadministratori poniste to je njihova
stvar ali ti nemoj nikog osudjivati sve dok se ne umesa u tvoj
rad i dok ne pocne da ti smeta.Poruka je ista kao za reklame:
AKO TI SMETA STA JE NEKO NAPISAO OKRENI GLAVU ILI PRESKOCI.
Toliko o tome...
pitanja.2313maksa,
-> #2307, maksa>>>>> Hoću komandu ignore reklama!!!!
>>
>> A 'oćeš i brže pretraživanje konferencija, brže pakovanje
>> PAD-a, veći prostor na disku, jače nodove...?
Iju, izvinjavam se, zama'nuo sam na pogrešno lice. ;)
Dakle, ovo je bio odgovor onome, odn. onima što kukaju zbog reklame,
ko god bio, odn. bili.
pitanja.2314maksa,
mikeman, 2.2208
>> Meni je tri puta pukla veza zbog te glupe reklame !!!!!
Ma ti još super prolaziš, odn. imaš sreće.
Pazi, ja sam čuo da je jedan tip od te reklame dobio otvoreni
torzioni prelom butne kosti i lakši potres mozga, a da je jednog
drugog pratila nesreća 3 dana, samo zbog te reklame. A jednom
trećem tipu se, svaki put kada prolazi ta reklama, malo ulubi
kućište i stane ventilator na procesoru, i pukne mu Win95.
Gadno, a? Mhmmm.
# Reklama ili zdravlje, odlučite sami #
pitanja.2316cnenad,
-> #2251, obren=> Pošto je vaš šum povodom dotične reklame već je narastao na 90-100k,
=> (koliko ista ona reklama ne bi zauzela u log-u da je gledate godinu dana)
=> Neverovatno! Dangubiti sat dnevno čitajući/pišući poruke protiv reklame
A što vi protivnici 'šuma' dodatno potpomažete i to u proseku sa porukama
od min 15 redova ? ;)
pitanja.2317basrak,
-> #61, nenad> U sredu, 28. avgusta, biće obrisane datoteke prikačene uz
> privatne poruke (mail) i poruke u grupama (group).
Sve? Ili koliko dana unazad?
pitanja.2319zeljkoj,
-> #2269, budim> (:) Ama šta si zapeo za državu. ;) Ovaj sistem je samo 50 %
> BIGZ-ov, i (:) naravno da ne idu njima sve pare od reklama (a
> možda im čak ne ide (:) ništa ;).
>
> KO je vlasnik ostalih 50 %?
Hm... na starom Sezamu su to bili dejanr i zzivotic. Ovde se nije baš nešto
govorilo o tome ko su drugi vlasnici, i da li je odnos uopšte 50:50...
pitanja.2320hercog,
Umolio bih upravu da negde u ovoj konferenciji objavi javno
spisak moderatora svake od konferencija. Znam reći ćete ima
u sezam diru welcome.txt, al izgleda da bi trebalo u sezamnet
konferenciji obaviti tako nešto, znači
username, ime i prezime, konferencija...
Sale
pitanja.2321micotakis,
-> #2191, nenad Ne> Prava stvar bi bio transfer protokol koji bi omogućio korišćenje
Ne> sezama (recimo chat, ili bilo šta drugo) uz transfer.
Pa ima IceZmodem i chat. Samo ne znam kako bi to radilo na sezamu.
Pogledajte pa recite šta ste smislili.
EMPIRE
pitanja.2322micotakis,
-> #2302, johnnya Jo> Niko se nije buni zbog Header-a poruke, to jednostavno _mora_ da bude
Jo> tu, nego postoji "mali" problem pa SezamNET edituje tvoju originalnu
Jo> poruku (dakle body ne header) i ubacuje svoju reklamu !!!
Ono je bila cela poruka falilo je samo
=========================
32344 Za micotakis Nije pročitano
Od empira.master@b 09.08.96. 19:31 1286 chr
---------------------------------------------------
Tekst poruke je NEDIRNUT!
Jo> Pa to onda izgleda ovako, ali ovde nikog nije briga za to :(
> subscribe cheme-l Nikola Alivojvodic
Jo> You have been added to the CHEME-L list.
> --
Jo> Unknown command - "--". Try HELP.
> SezamNet Belgrade sezam.co.yu +381 11 648422 15 lines 14.400bps
Jo> Unknown command - "SEZAMNET". Try HELP.
Jo> Summary of resource utilization
Jo> -------------------------------
Jo> CPU time: 0.479 sec Device I/O: 119
Jo> Overhead CPU: 0.044 sec Paging I/O: 47
Jo> CPU model: 3090 DASD model: 3380
Jo> ----------------------------------------------- 2.1956---
Ovo su već novi momenti. Ovo nema veze sa mailom. Poslaću ti mail sa
Awol-a. Pa ćeš da vidiš da ništa nije dodato. A što se ti baviš nekim
subscribe listama je tvoj problem.
EMPIRE
pitanja.2323hustler,
Cuo sam da na SezamNET-u ima grupa koja se bavi temom lakih droga, ali ne
znam kako se zove niti ko je drzi. Da li je moguce te podatke negde naci i
kako?
Da li je neko cuo za tu grupu?
pitanja.2324supers,
-> #2309, jevta>> 2. Da ponudi korisnicima da za određenu višu cenu pretplate
>> eskivira takve vrste reklamiranja.
Ovo bi bio vrhunac besmisla. Inače, nisam protiv reklame.
Glavni argument za reklamu je bio taj da je ona sveprisutna i na
najuglednijim Internet siteovima tipa Altaviste ili Yahooa
(što znači da nije specijalnost neozbiljnih BBSova).
Samo je treba razumnije implementirati.
Tamo reklama ne ugrožava preglednost osnovne informacije.
A ovde ugrožava, jer informacije koje nas interesuju i koje smo stavili
u autoexec nestaju sa ekrana zbog reklame. I u vreme kada su
administratori bili zzivotic i dejanr postojalo je reklamiranje
komercijalnih firmi pri logovanju, ali PRE izvršavanja autoexeca.
pitanja.2327snoop,
-> #2323, hustler
> Cuo sam da na SezamNET-u ima grupa koja se bavi temom lakih droga, ali ne
> znam kako se zove niti ko je drzi. Da li je moguce te podatke negde naci i
> kako?
Mozes videti njen opis sa komadom GROUP VIEW /P. Pogledaj kod 'marijuana'
Ja bih ti mogao napisati mnogo vise o toj grupi, posto je ja i drzim, ali
vidim da je moderator obrisao epsonov odgovor u vezi tvog pitanja.
> Da li je neko cuo za tu grupu?
Apsolutno.
pitanja.2328ilazarevic,
-> #2312, loco> ukinuti neke konferencije...E pa covece,ja smatram da svako ima
> pravo da napise sta zeli MAKAR TO BILE I PSOVKE jer on ima pravo
> glasa,pravo na SLOBODNE INFORMACIJE i pisanja shitova po
> conferencijama.Ako to sysadministratori poniste to je njihova
To što ti smatraš je apsolutno nebitno. Profesionalan sistem i njegovo
osoblje bi moralo novim članovima jasno staviti do znanja šta se sme, a šta
ne sme. Ako si platio članarinu, automatski si se složio sa pravilima
ponašanja koja su ovde propisana.
U stara dobra vremena, novom korisniku se slala uplatnica i primerak ugovora
o korišćenju Sezama. Svaki korisnik je uplatom članarine automatski bivao i
potpisnik ugovora. Ja ne znam da li SezamNET još uvek posluje prema istom
ugovoru iz tih godina, ali mislim da ne bi bilo loše da se novim korisnicima
na kućnu adresu dostave FAQ i Ugovor (kad već ne možete da šaljete uputstvo).
Po glavi mi se već izvesno vreme vrzma pitanje - da li je NET skraćenica za
amaterizam? Da se razumemo, nije loše biti amater, možete i da osnujete
federaciju amaterskih BBS-ova ;) Ja sam do sada plaćao usluge Sezama
isključivo zbog visokog nivoa usluge i zanimljivih rasprava. Nivo usluge se,
posle razilaženja u redakciji Računara, zadržao na pristojnom nivou (uz neke
sitne neprilike koje opraštam). Međutim, nivo diskusije je katastrofalno
nizak. Oni ljudi koji su pokušavali da paze šta pišu bivaju isprovocirani
gomilama šuma, i ili napuštaju konferencije, ili postaju bezobrazni, jetki,
ironični itd. da bi parirali protivniku u diskusiji.
Trebalo bi razmotriti metode za uterivanje zdravog razuma u glave korisnika.
Pošto mislim da povećanje cene ne znači automatsko poboljšanje nivoa,
predlažem oštrije brisanje poruka. Nikada mi nije smetalo kada je moja poruka
bila obrisana, zato što sam napravio digresiju od 90 stepeni.
pitanja.2329johnnya,
-> #2322, micotakis >> Ovo su već novi momenti. Ovo nema veze sa mailom. Poslaću ti mail sa
>> Awol-a. Pa ćeš da vidiš da ništa nije dodato. A što se ti baviš nekim
>> subscribe listama je tvoj problem.
Naravno da ništa neće biti menjano kada šalješ poruku sa pristojnog
sistema na ovaj sistem. Problem je što Sezam pre nego što, preko ko zna
kojih kanala, uputi _tvoj_ mail lepo zakači i svoju reklamu.
BTW Od subscribe listi sam odustao sa Sezama, pošto stižu kako stižu
(npr. ako se "pretplatiš" na Našu Borbu, dolaziće sa zakašnjenjem od 3
dana :((( A i e-mail limit sa Internetom je svega 256 Kb...
pitanja.2331nenad,
-> #2184, meric> I molim i tebe i ostale da ne pretvorite sezamnet u chat ili jednu od
> konferencija u kojoj kada lex nesto napise, ti moras suprotno i slicno...
> :)
Na žalost i naša je greška što smo dozvolili da se stvari u CHAT
konferenciji "otmu kontroli".
Prvobitno zamišljenja kao mesto u kome se mogu voditi neobavezni
razgovori i diskusije van interesa i "uzusa" drugih Sezamovih
konferencija, kao nešto gde povremeno može svraćati svako sa
viškom slobodnog vremena, ta konferencija se pretvorila u mesto
za, rekao bih, iživljavanje nekolicine uglavnom mlađih korisnika,
koji svesno, hiperprodukcijom gomile poruka lišenih svakog smisla
i sadržaja, onemogućavaju bilo kakav razgovor i uništavaju
osnovnu ideju te konferencije. Koliko sam mogao da vidim
poslednjih dana došlo je i do razmene nekih uvreda. :(
U svakom slučaju, verovatno ćemo morati da razmotrimo neku
reorganizaciju CHAT konferencije, a u krajnjem slučaju i zabranu
pristupa pojedincima koji su je shvatili kao privatni poligon za
eksponiranje i u nju preneli običaje i navike sa nekih kućnih
privatnih BBS-ova. U suprotnom bismo bili primorani da je skroz
zatvorimo.
pitanja.2332nenad,
-> #2164, lexus> Pazi ovako, ja kupim časopis - časopis je pun reklama, ja čitam
> časopis, ali reklame ne gledam. Kada dobijem želju da gledam reklame
> je gledam reklame.
Ti nazoveš Sezam, na sezamu je _jedna_ reklama. Koristiš Sezam,
ali reklamu ne gledaš.
U časopisu moraš da okreneš stranicu kako bi "izbegao" reklamu,
ovde čak ni to nije potrebno. Čak i na najsporijim modemima
(1200, bez kompresije) ispis "reklame" ne traje više od 6
sekundi, a u većini drugih slučajeva vreme ispisa nije vredno ni
pomena.
Dalja rasprava po ovom pitanju nema smisla. Naravno da svako više
voli kad uopšte nema reklama, ali broj ljudi kojima ona stvarno i
_smeta_ i koji su samoinicijativno našli za shodno da se pobune
je zanemarljiv u odnosu na ukupan broj članova. Kako se, pri
tome, uglavnom radi ili o večitim "kritizerima" ili o "ekipama"
koje u grupama i organizovano idu iz jedne u drugu konferenciju
da bi se međusobno podržavali, to još više umanjuje značaj
njihove kritike.
Sve u svemu, reklame/reklama će biti, svakako ne u većoj meri
nego što je to sada slučaj. Zbog svega toga, molio bih sve
"hajkače" da nadalje svoju "mržnju prema reklamama" uzajamno
podgrevaju u privatnoj pošti ili grupama, ova konferencija i tema
imaju sasvim drugu svrhu i namenu.
pitanja.2333nenad,
-> #2252, hercog> »» Kao na primer ona laboratorija koju poslednjih meseci viđamo u
> »» Who listi pored tvog imena? ;)
>
> Khm, ajd ti meni pojasni ovo...
Ne znam šta ti nije jasno, u periodu od 3 meseca si u pored svoga
imena u who listi držao ime neke firme, a sada nas podučavaš o
tome kako ne valja kad se reklama ponavlja.
> »» Kao prvo, ne postoje "reklame" već je u pitanju jedna reklama.
>
> Znam da postoji samo jedna reklama, al šta ako ih bude više...
Nema ih više, postoji jedna.
> »» Kao drugo, ne ubacuje se "na svakom koraku" već se prikazuje samo
> »» jednom, prilikom uključivanja na sistem. Kao treće, voleo bih da
>
> A gde sam ja pa to rekao da se pojavljuju na svakom koraku?
Upravo u poruci na koju sam ti odgovorio, citiram:
>>> p.p.s. ako smo već počeli da ubacujemo reklame na svakom koraku, ajd
>>> ondak da snizimo cenu pretplate ili će mo možda da budemo kao RTS? ;)
> Pa i na RTS plaćamo pretplatu, a gledamo reklame. Rekoh da
> ipak malko i ovde ne preteramo, pa da posle svake opcije,
> dobijemo i neku reklamu...
Kao i na mnogim drugim medijima. Za razliku od RTS-a, koga moraš
da platiš i ako ga ne koristiš, ovde to nije slučaj.
> Slažem se da treba da bude veća, al pod uslovom da se ondak
> nude još neke stvari. Kao npr pristup sa YU Interneta, svi
> brzi nodovi, veći broj nodova, manji šum po konferencijama itd...
Čisto da znaš o čemu pričaš, cena jedne telefonske linije za
firme je u ovoj našoj lepoj zemlji 8200 dinara. Ako očekuješ da
od jedne reklame ili 20 dinara za pretplatu sve to dođe, grdno se
varaš. Kao što smo rekli, odlučili smo se da idemo srednjim
putem, nećemo terati ljude previsokom cenom pretplate, a nećemo
ni pretvoriti Sezam u oglasnu tablu. Ali ako želimo da idemo
napred, moramo da zaradimo nešto za sistem u koji toliko dugo
nije ulagano - niko nam ništa neće pokloniti i ništa neće pasti
sa neba.
pitanja.2334nenad,
-> #2300, johnnya> Jel to bukvalno sve datoteke ili do određenog datuma ?
Izvinjavam se, naravno ne sve. :) Sve datoteke prikačene uz
poruke starije od mesec dana.
pitanja.2335loco,
-> #2328, ilazarevicSlazem se ja da apsolutno ne bi trbalo biti psovki i slicnih
stvari u konferencijama,ali cini mi se da se izmedju ostalog
zalis na los ukus diskusija i ne strucnost?
Ako neko ne zna nista o nekoj temi,onda on nema sta tu da
trazi,sem ako ne zeli nesto da nauci.Tu se cini mi se slazemo.
Ja licno nikad nisam ostavljao poruke niskog ukusa niti sam
naletao na mnoge(verovatno zahvaljujuci sysadm) ali se ne slazem
da je glupo diskutovati o reklami koja se odjednom
pojavila.Situacija je takva da oni koji su protiv reklame traze
njeno ukidanje da sledeceg meseca ne bi bilo 10 reklama sto bi
ucitavanje popelo sa 6 na 60 sekundi!Drugi pak na to odgovaraju
sa recimo:
"A hteo bi nizu pretplatu?" ili
"Sto ne okrenes glavu" Nisu li to glupi odgovori?!?!
pitanja.2341epson,
-> #2332, nenad
▄- Dalja rasprava po ovom pitanju nema smisla.Naravno da svako više voli
▄- kad uopšte nema reklama,ali broj ljudi kojima ona stvarno i
Da ali onda nek reklama bude pre autoexeca, ili barem NEK NEJEDE
KURSOR !
pitanja.2342epson,
I jel SysAdm i nadležna lica misle da teraju svoj fažon i da ih baš
briga za sve na šta im Korisnici skrenu pažnju !
*-* Prvo, IceZmodem i BiModem, kažu kao razmatra se a u prevodu "Šta si
meni našao da soliš pamet ?" !
*-* Drugo, veza je sve katstrofalnija, sa tri centrale treba mi pet puta da
zovem da se nakačim na 14.4k ! Neko će reći loša veza, ali do pre 2 nede-
lje je sve bilo OK, tj. veza je i dalje cista bez ijednog šuma ali modemi
ne mogu da se sporazumeju pa to ti je, a moj modem je USR Sportster koji
su i na sezamu (Curier ?) !
*-* Treće, reklama, razumem da se mora zaraditi novac za unapređenja, ali
što reklama POJEDE KURSOR (Već sam rekao u tri poruke, ali oni misle isto
"Šta si meni našao da soliš pamet to tako treba da bude !" ! Nek bude raklama
i 10 ali što JEDE KURSOR ?
*-* Četvrto, NIJEDAN predlog koji je rečen nije prihvaćen !?!
*-* Peto, jel ovde neko misli na one koji rade na W4WG (WIN3.11) jel su ugla-
vnom svi programi koji su dovičeni na Sezam 32bit . Slažem se da je 32bit-a
budućnost ali i da su svi noviji programi za WIN95 ali ipak postoje i 16bit
i 32bit verzije programa, i žašto uvek prvo se dovuku 32bit, a 16bit bože
zdravlja (Netscape 3.0 [Gold ?]) ! A i tih programa nešto nema baš puno !
*-* Šešto, jel ovde moderatori konferencija spavaju ili šta ? Ne brišu se neke
poruke koje su za mail i koju nisu ni za obri***i dupe, a obrišu se neke po-
ruke kojim neko kaže INFORMACIJU ! Ako je uprava od danas okrenula list i briše
sve što je misli da je šum OK ,ali ako briše poruke radi reda čim se neko
pobuni o količini šuma !
Sve u svemu sve jadnije ! Ako mislite da je PRO mnogo bolji, nije on još
jedno v****o g***o koje je u početku dobro a na kraju završi ko NET !
pitanja.2346epson,
Jel ovo Sezam dobio stalan link ili šta ? Poruka stigla za 4 min a možda
i za manje vreme na odredište ?
pitanja.2347seki,
Koliki je mesecni limit za download?
Htedoh da prebacim Netscape 3.0, pa mi sistem javi da sam ga
prekoracio.
Ognjen
pitanja.2348byte,
-> #2341, epson(:) Da ali onda nek reklama bude pre autoexeca, ili barem NEK
(:) NEJEDE KURSOR !
A ti ono kad iskochi reklama udri jedno Enter (shto snazhnije;)
i reklama ima odma da povrati KURSOR-a ;))
pitanja.2349hercog,
Šta nadležni misle da urade povodom toga što u večernjim časovima
00:00 pa na dalje treba oko 30 minuta da se dobije veza? Sistem
očigledno postaje isuviše mali da opsluži sve veću populaciju ko-
risnika...
Sale
pitanja.2350hercog,
-> #2333, nenad»» imena u who listi držao ime neke firme, a sada nas podučavaš o
Ti si to nešto pobrkao, nikad u mom who komentaru nikad nije
stojala ni jedna firma :)
»» Nema ih više, postoji jedna.
Khm, aman znam da postoji jedna, samo sam pretpostavio
šta AKO ih bude više.
»» Upravo u poruci na koju sam ti odgovorio, citiram:
Sorry, moja greška, nisam mislio baš na svakom koraku :)
Sale
pitanja.2351ividicki,
e ljudi jeste li prmetili da se (barem meni) kada se iscrta ona glupa
reklama ne vidi kursor ?!? mora nesto da se otkuca ;) koliko me je to
puta zbunilo
cu
pitanja.2352lexus,
-> #2248, micotakis=> ETO! Ovim si sve rekao.
Ti si ovim rekao i više nego što je trebalo :)))
Govorilo se o Yu BBS-ovima.
=> Neko ko ima user na samo dva BBS-a hoće da zavodi ovde red i zakon.
Prvo i prvo, ja ne zavodim red i zakon već kažem da je reklama šugava
i budjava. Na to imam veliko pravo, budući da već postoji ova konf.
i budući da se nalazim na još nekim mestima na sezamu. Uostalom,
ja sam bio na mnoooogooo BBS-ova samo što su mi svi dojadili tako
da sam ostao samo na Sezamima.
pitanja.2353lexus,
-> #2306, maksa=> Šta misliš, koliko bi te koštao taj časopis da u njemu nema
=> reklama?
Spavamo na času ;>
Reklamu za stil computers sam video, do sada, jedno 15 puta,
zato što ju je nemoguće izbeći. A reklamu u časopisima gledam
koliko puta ja hoću. Nemam ja ništa protiv zarade uz pomoć
reklama, ali ovakav način reklamiranja je nasilan.
pitanja.2354marco,
-> #2256, evlad
>> hocu sezam(TM) prompt R:\> !!!
Mozes da podesis prompt koji god zelis :)
pitanja.2355marco,
-> #2304, firus
>> Dalje, uopste mi nije jasno zasto tolike prituzbe da
>> reklama ubija u pojam autoexec !? Bez ikakvih izmena moj skript
Kada se ulogujem autoexec mi izlista neke podatke koje zelim
da pogledam, a oni zbog reklame pobegnu :(
>> Vec mi idu na zivce stalne napomene kako SEZAM nije BBS !!!
>> Sta je ako nije BBS !? Sta to SEZAM nudi a da neki bolji BBS ne
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Nacin zivota :))
pitanja.2356marco,
-> #2312, loco
>> ukinuti neke konferencije...E pa covece,ja smatram da svako ima
>> pravo da napise sta zeli MAKAR TO BILE I PSOVKE jer on ima pravo
>> glasa,pravo na SLOBODNE INFORMACIJE i pisanja shitova po
Pretplativsi se na sezam izgubio si pravo da pises bilo sta i
na bilo koji nacin u konferencijama :)
>> stvar ali ti nemoj nikog osudjivati sve dok se ne umesa u tvoj
>> rad i dok ne pocne da ti smeta.Poruka je ista kao za reklame:
Hoces da kazes da psovke ne smetaju!?
pitanja.2357marco,
-> #2329, johnnya
>> dana :((( A i e-mail limit sa Internetom je svega 256 Kb...
512kb