pitanja.3750kostja,
-> #3714, cnenad=> Kao sto u Windows komunikacionim programima mozes uraditi translacionu
=> tabelu to isto mozes uraditi i u Telemate-u. Preciznije, to je moglo
=> odavno u DOS kom. programima pa je omoguceno i u Windows kom.prog.
Nisam bas toliko neuk... znam sve to ali bih hteo da nadjem neko lepo
elegantno resenje u kompletu. U krajnjem slucaju nesto cu da smislim
ako bas toliko hocete YU slova.
=> 1. Procomm + 2.11 (ako treba Telnet)
=> 2. Procomm + 1.02 (ako NE treba Telnet)
Nisam probao 2.11 ali je 2.1 imam bubica zbog kojih sam par puta
reinstlirao Win (krenu pucanja da ovaj ili onaj DLL izaziva gresku
itd). Opet ovaj drugi nesto nisam video nigde.
Probacemo i taj 1.02
pitanja.3751kostja,
-> #3712, calex=> Nije bas tako, nekoliko vecih firmi radi tako, uz nesto vece cene.
=> To nesto nije vece od 10% ali ko je od nas spreman za to? ;))
Jel` moze neki info, moze i na mail.
pitanja.3752supers,
-> #3694, kostja>> Ja licno koristim Win sa CP1250, ali moj problem je onda
>> komunikacioni program koji da koristim pod Win. U DOS-u i TM i
>> Terminate lepo rade, ali pod Win svi programi su sareni a nista
>> osim toga ne nude
Probaj Telix for Windows. Jeste šaren, ali nije mnogo glomazan (5MB)
u poređenju sa drugim profesionalnim Win komunikacionim programima.
Između ostalog, ima tastaturne komande za sve živo, mapiranje tastature
nezavisno od Windowsa, stravično moćan skript jezik... Jednom rečju,
najbolje osobine DOS programa.
pitanja.3753supers,
-> #3714, cnenad>> Kao što u Windows komunikacionim programima možeš uraditi
>> translacionu tabelu to isto možeš uraditi i u Telemate-u.
Ili uzmi Telix 4 Win pa zaboravi na muke sa translacionim tabelama.
Definišeš tastaturu u samom Telixu i dok je pod Windowsima aktivan jedan
kodni raspored, u Telixu će bez problema raditi drugi :)
pitanja.3754nukite,
-> #81, nenad> pronaci resenje, i to sto pre. Bilo kako bilo, trenutno razmena
> poste sa Internetom ne funkcionise.
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Aaaa... Zato ja ne mogu da saljem mail! :)
pitanja.3755nenad,
-> #3752, supers> Između ostalog, ima tastaturne komande za sve živo, mapiranje tastature
> nezavisno od Windowsa, stravično moćan skript jezik... Jednom rečju,
> najbolje osobine DOS programa.
Kad smo već počeli da licitiramo, :) ja bih preporučio ZOC, ima sve
što si tu naveo, filozofija rada je preuzeta u velikoj meri od
Telemate-a za DOS, može da radi i kao telnet klijent, prikazuje
slike dok ih DL-uje, redefinicija tastature, potpune terminal
emulacije (uključujući i štampanje u lokalu :), command stack,
itd. Arhiva je 700K, ima je u dir-u.
pitanja.3756nenad,
-> #3754, nukite> Aaaa... Zato ja ne mogu da saljem mail! :)
Ne, nije to zbog toga, problemi koje si ti imao su od ranije i
nemaju veze sa Sezamu. Sav mail koji se šalje i koji treba da
stigne na sezam se čuva u spool-u i neće biti izgubljen, otići će
i stići čim razmena krene. Sutra (ponedeljak) ćemo lično otići u
Eunet da pokušamo da rešimo problem.
pitanja.3757vimm,
-> #3750, kostja>> Nisam probao 2.11 ali je 2.1 imam bubica zbog kojih sam par puta
>> reinstlirao Win (krenu pucanja da ovaj ili onaj DLL izaziva gresku
>> itd). Opet ovaj drugi nesto nisam video nigde.
Probaj Procomm 2.11. Kod mene već duuugo vremena radi bez i jedne greške
ili pada pod Win95, a koristim ga i kao telnet za SezamPro. U neku ruku
sam 'prinuđen' da ga koristim jer imam RPI modem, a Procomm 2.11 sarađu-
je sa njim preko WinDAPI protokola koji aktivira protokole. Zaista ne
znam za kompletniji win komunikacioni program od Procomma 2.11, a da zau-
zima, kada se ne instaliraju opcije koje nećeš koristiti, 'samo' 4,5MB.
pitanja.3758ksenija,
Sta znaci poruka koju sam zatekao prilikom ukljucenja na sezam:
bezuspesan pokusaj prikljucenja pod sifrom dejan, deki, maca.
Znaci li to da neko pokusava da se uloguje pod mojim username-om.
Ako je to, postoji li nacin da se ubuduce isto spreci?
pitanja.3759nenad,
-> #3758, ksenija> Znaci li to da neko pokusava da se uloguje pod mojim username-om.
> Ako je to, postoji li nacin da se ubuduce isto spreci?
Znači upravo to, a da se spreči ne može. Zbog toga i postoje
šifre, ali zaludne pokušaje niko ne može da spreči.
pitanja.3760jovap,
-> #3744, mdimitrijevic'Re: ASCII --> YU
==================
<> Ceo fazon je u tome da vi mozete da postavite YU slova i da ih
kao takva citate, ali ne morate i da ih pisete. Na taj nacin
mozete da vidite sve sa YU slovima, da pisete ASCII (code none) i
da se polako prebacujete (ako zelite) na YU slova i svi srecni i
zadovoljni.
- Pa, meni nista ne smeta sto ja citam ASCII. Toliko sam se priviko,
da i ne zapazam da fale YUovici, nesto kao cirilica i latinica.
- Vec rekoh da bih se potrudio da pisem TANJUG-Y, (CC, CY, SS, ZZ),
sto je ipak teze nego ASCII, ako SEZ to omoguci. Sad me bas
zaintigiralo, postoji li resenje kojim ja sam pravim kodni raspored
odnosno vezu YU - ASCII, tako da ja kucam koji hocu znak u ASII a
test prema vama ide u YU znacima.
- Ali YU mi je daleko najtezi, narocito mi smeta sto mi "pobrka" tipke
na koje sam navikao / ' [ ] .
pitanja.3761dr.grba,
-> #3742, djcorto>>> Pozdrav, GSH V2.0 Development Team
>>
>> Codename Stonoga ? :)
Prerelease je šestonoga: dve plećke i četiri sh. (:
A sad bežimo iz ove teme, dok nas nisu proterali.
Dođite u posetu kad rodi paradajz (:
pitanja.3762jovap,
-> #3755, nenad'Re: TELNET CLIENT
==================
<> Telemate-a za DOS, moze da radi i kao telnet klijent, prikazuje
- Sta je to ? Moze li da sluzi za eMAIL via EUnet (INTernet) ?
pitanja.3763cnenad,
-> #3747, kostja-> Eto, danas me je lepo docakala cestitka za rodjendana.
Mene nije :(. Čista diskriminacija pojedinih korisnika ;)
pitanja.3764cnenad,
-> #3750, kostja-> Nisam bas toliko neuk... znam sve to ali bih hteo da nadjem neko lepo
Ima ih koji jesu, a ovakve stvari u porukama uvek dobro dođu jer će kad
tad neko nabasati i možda pomogne.
-> elegantno resenje u kompletu. U krajnjem slucaju nesto cu da smislim
-> ako bas toliko hocete YU slova.
Ako ti smatraš da ti ne trebaju i sve ti u poruci bez domaćih slova izgleda
normalno, onda ih nemoj ni podešavati. Ne smeta ni meni iako koristim
domaća slova ali ipak volim više poruke sa domaćim slovima.
Što se tiče rešenja, moraš od nečega početi ako to rešava problem. Kasnije
ćeš ili izvršiti drastične promene ako je rešenje loše ili male modifikacije
da bi bilo bolje.
Inače, elegantno rešenje nećeš naći dok ne izabereš jedan kodni raspored
a to je po mojoj preporuci CP 1250, dok ćeš u DOS-u kod kom. programa
trošiti translaciju iz 852 u 1250.
-> Nisam probao 2.11 ali je 2.1 imam bubica zbog kojih sam par puta
-> reinstlirao Win (krenu pucanja da ovaj ili onaj DLL izaziva gresku
Slično je i sa 2.11.
pitanja.3765cnenad,
-> #3760, jovap-> - Pa, meni nista ne smeta sto ja citam ASCII. Toliko sam se priviko,
OK, pa ?
-> - Vec rekoh da bih se potrudio da pisem TANJUG-Y, (CC, CY, SS, ZZ),
-> sto je ipak teze nego ASCII, ako SEZ to omoguci. Sad me bas
Trenutno ne vidim nijedan razlog da NET podrži ovakav umobolni kodni
raspored.
-> zaintigiralo, postoji li resenje kojim ja sam pravim kodni raspored
-> odnosno vezu YU - ASCII, tako da ja kucam koji hocu znak u ASII a
-> test prema vama ide u YU znacima.
Postoji mogućnost ali se ne preporučuje i nemam nameru da ti objašnjavam
kako bi to mogao da uradiš. Zbog takvih ideja smo na kraju završili sa
cifrom od 16 kodnih rasporeda. Hvala bogu da se tabela spustila na 5 gde su
prva tri najviše zastupljena. CP 437 se i ne računa kao raspored i nije
ušao u onih 5.
-> - Ali YU mi je daleko najtezi, narocito mi smeta sto mi "pobrka" tipke
-> na koje sam navikao / ' [ ] .
Da po milioniti put razrešimo nedoumice. Raspored domaćih slova na tastaturi
nema nikakve veze sa kodnim rasporedom na ekranu.
Ovakav problem koji spominješ efikasno rešava drajver za tastaturu ili
preciznije program za mapiranje tastature.
Kod njegovog aktiviranja imaćeš domaća slova tamo gde želiš. Ako ti
treba originalna tastatura sa znacima koje si naveo prebacićeš se na nju
prostim pritiskom na ALT-SHIFT (VKEYB) ili ćeš pritisnuti ALT-željeni_taster
(ZKEY i još neki maperi) ili kako je to već omogućeno samim maperom.
Veliki posao maper tastature odrađuje i kod YUSCII rasporeda jer se
imbecilna pojava da se pritiska SHIFT-{ zarad slova š izbegava.
Ipak, YUSCII treba svakako izbegavati, pre svega zbog odvratnog prompta,
gubitka uglastih i vitičastih zagrada kao i ostalih znakova.
Mnogi se groze CP 852 jer uništava neke znakove koje su pokrila naša
domaća slova. Realno, jedini problem se pojavljuje sa znakom Đ - dec 209
ali se i to rešava upotrebom ili samo duplih ili običnih linija u
programima. Mnogi su ovaj raspored zamrzeli zbog fonta koji DOS poturi
kad se koristi njegovo rešenje za ovu kodnu stranu u kom je podosta
znakova gde nisu naša domaća slova a ruže ekran. Rešenje je da se koristi
VGAMAX i font koji će imati ucrtana samo naša domaća slova dok će ostali
znaci biti po ASCII karakter setu ili da se modifikuje EGA.CPI
pitanja.3766dbuinac,
Kako da skinem fajl od 3MB kad na raspolaganju imam 30 minuta?
(napomena: novi korisnik Sezama)
pitanja.3767calex,
-> #3755, nenad> slike dok ih DL-uje, redefinicija tastature, potpune terminal
Postoji problem sa tastaturom. :( Nikako nisam uspeo da podesim
neki raspored, uvek je nešto zbrljao. :) Evo šta oni o tome kažu:
NATIONAL SUPPORT
OS/2:
If your host sends a character set that is supported by an IBM code
page you can specify it here.
Windows:
ZOC for Windows only supports two code pages: 437 for the DOS/IBM
character set (which is mostly used in DOS based BBSs) and codepage
850 for the Windows-ANSI character set (which is identical to the
character set used in MS-Windows and DEC VT220, but which is different
from DOS's codepage 850).
> itd. Arhiva je 700K, ima je u dir-u.
Ima malo više, evo i preciznije: ;)))
windows\comm\*.*
------------------
zow303.zip 793k ZOC v3.03: odličan kom. prg i telnet klijent (Win95/NT)
pitanja.3768nenad,
-> #3766, dbuinac> Kako da skinem fajl od 3MB kad na raspolaganju imam
> 30 minuta? (napomena: novi korisnik Sezama)
Postoje dva načina:
1. Ako koristiš ZMODEM, taj protokol podržava tzv. "crash
recovery". U tom slučaju samo pokreni prenos, Sezam će
te prekinuti nakon 30 minuta (prekinuće vezu), ali sledeći
put kada pokreneš prenos nastaviće odande odakle je stao.
2. Prebaci fajl u PAD ('dow ime_fajla >'), podeli ga na
manje komade komandom PAD SPLIT i skidaj jedan po jedan.
Nakon prijema delove možeš da spojiš običnom COPY naredbom
iz dosa ('copy prvi.deo+drugi.deo+treci.deo fajl.ceo'). Ima
više detalja u help-u za komandu PAD SPLIT.
pitanja.3769nenad,
-> #3767, calex> ZOC for Windows only supports two code pages: 437 for the DOS/IBM
> character set (which is mostly used in DOS based BBSs) and codepage
> 850 for the Windows-ANSI character set (which is identical to the
""""""""""""""""""""""""""
Nije li to standard? Izvinjavam se ako je moja poruka bila
dezinformacija, u svakom slučaju ostaje mogućnost redefinisanja
tastature, a budženi fontovi će raditi (valjda) i svakom slučaju.
Želja mi je bila pre svega da preporučim dobar Win kom. program
kako ljudi ne bi morali da koriste DOS programe, pošto sam i ja
imao sličan problem dok nisam naišao na ZOC. :)
pitanja.3770hercog,
-> #3766, dbuinac(*> Kako da skinem fajl od 3MB kad na raspolaganju imam 30 minuta?
Upotrebiš u svom komunikacionom programu Zmodem protokol (uključiš
mu u opcijama crash recovery) i isti izabereš na sezamu. Ondak kreneš
da prenosiš. Kad ti istekne vreme sezam te prekine, ti nazoveš ponovo
i ponovo poteraš transfer i skidanje fajla nastavlja tamo gde si stao
prethodi put :))
Sale
pitanja.3771calex,
-> #3760, jovap> - Vec rekoh da bih se potrudio da pisem TANJUG-Y, (CC, CY, SS, ZZ),
> sto je ipak teze nego ASCII, ako SEZ to omoguci. Sad me bas
Ako možeš, potrudi se da ne pišeš na ovaj način. Bolje ASCII. ;)
> zaintigiralo, postoji li resenje kojim ja sam pravim kodni raspored
> odnosno vezu YU - ASCII, tako da ja kucam koji hocu znak u ASII a
> test prema vama ide u YU znacima.
Evo predloga: umesto ž (zz, kako bi ti pisao), kucaj alt-158,
umesto Ž može alt-142 a ako 'oćeš mogu i ostalo da ti ispišem. ;)
pitanja.3772epson,
-> #3753, supers
│ Ili uzmi Telix 4 Win pa zaboravi na muke sa translacionim tabelama.
└─────────────────────────────────────────────────
Imaš li NE shareware verziju ???
pitanja.3773kostja,
-> #3752, supers=> Probaj Telix for Windows. Jeste saren, ali nije mnogo glomazan (5MB)
=> u poredenju sa drugim profesionalnim Win komunikacionim programima.
Jeste malce je saren, i bese nekih problema sa njim al` ne mogu sad
da se setim pa da me ubijes.
pitanja.3774kostja,
-> #3755, nenad=> Kad smo vec poceli da licitiramo, :) ja bih preporucio ZOC, ima sve
=> sto si tu naveo, filozofija rada je preuzeta u velikoj meri od
=> Telemate-a za DOS, moze da radi i kao telnet klijent, prikazuje
Jest` on mi je nekako najbolji zajedno sa QModem-om.
pitanja.3775kostja,
-> #3757, vimm=> Probaj Procomm 2.11. Kod mene vec duuugo vremena radi bez i jedne greske
=> ili pada pod Win95, a koristim ga i kao telnet za SezamPro. U neku ruku
Ma, verzija 2.10 mi je dosta brljala i zato sam otisao od Procomm-a,
sada zarad yu koda nameravam da probam 2.11 ali nikako ne stizem.
pitanja.3776kostja,
-> #3764, cnenad=> Sto se tice resenja, moras od necega poceti ako to resava problem. Kasnije
=> ces ili izvrsiti drasticne promene ako je resenje lose ili male
=> modifikacije da bi bilo bolje.
Nece tu biti nicega drasticnog, samo da nedjem neki odgovarajuci kom
program za Win. Ko sto rekoh odavno koristim CP1250 za svoje licne
tekstove, samo mi je komunikacija na none.
pitanja.3777kostja,
-> #3760, jovap=> - Vec rekoh da bih se potrudio da pisem TANJUG-Y, (CC, CY, SS, ZZ),
=> sto je ipak teze nego ASCII, ako SEZ to omoguci. Sad me bas
Bilo bi stvarno nepotrebno da se uvodi jos jedan kodni raspored pored
svih postojecih. Doduse i taj TANJUG glupo deluje na ekranu.
=> - Ali YU mi je daleko najtezi, narocito mi smeta sto mi "pobrka" tipke
=> na koje sam navikao / ' [ ] .
Hm, to je vecita boljka nasih rasporeda...
pitanja.3780mmtosic,
-> #3746, evlad> Zašto nemam sysmsg kada sysop obriše poruku, a kada moderator obriše
> uredno se pojavi sysmsg ...
Dito. :)
A kad sam već pri pitanjima, da pitam još jedno pitanjce. Zašto me
sysmessage ne obavesti da su neki od onih sa kojima se grupašim uzeli
fajl koji sam privezao uz moju grupašku poruku. Da li ovo
neobaveštavanje ima neke veze sa time što nam je sysmessage pre
izvesnog vremena dostavio obaveštenje da je fajl uz grupašku poruku
skinuo i neki izvestni pojedinac koji nije bio evidentiran kao član
naše grupe, ali je on, izgleda, član svih grupa samo što se to ne zna.
> Unapred hvala na odgovoru, s poštovanjem, Vladislav Erdelji
I ja se unapred i najljubaznije zahvaljujem na ignorisanju pitanja, te
zbog toga, odmah blagodarim uz nedužno nepoštovanje, Momčilo M. Tošić.
pitanja.3784calex,
-> #3769, nenad> Nije li to standard? Izvinjavam se ako je moja poruka bila
> dezinformacija, u svakom slučaju ostaje mogućnost redefinisanja
> tastature, a budženi fontovi će raditi (valjda) i svakom slučaju.
Pa problem i jeste bio u tome što nikako nisam uspeo da ubedim ZOC
da predefiniše tastere. :) Probao sa nekoliko rasporeda i fontova, sa i
bez Accenta, uvek _pomeri_ karakter u odnosu na definisani. :(
pitanja.3785calex,
-> #3777, kostja> => - Ali YU mi je daleko najtezi, narocito mi smeta sto mi "pobrka" tipke
> => na koje sam navikao / ' [ ] .
> Hm, to je vecita boljka nasih rasporeda...
Kako god gledali na to, neki taster mora da se iskoristi za naša
slova. Dok neko ne napravi multinacionalnu tastaturu sa 558 tastera,
postojeće ćemo da mapiramo a svako može da koristi taster koji mu je
najmanje važan ili na koji se navikne.
pitanja.3786supers,
-> #3772, epson>>│ Ili uzmi Telix 4 Win pa zaboravi na muke sa translacionim tabelama.
>>└─────────────────────────────────────────────────
>>
>> Imaš li NE shareware verziju ???
Nije mi poznato da je razbijena verzija 1.15.
pitanja.3787supers,
-> #3773, kostja>> Jeste malce je saren, i bese nekih problema sa njim al` ne mogu sad
>> da se setim pa da me ubijes.
Verzija 1.01 je bila nestabilna, 1.15 većini ne pravi probleme.
pitanja.3788ivanl,
Da li se konačno zna razlog zbog koga već 4 dana nema razmene pošte ?
pitanja.3789nenad,
-> #3784, calex> Pa problem i jeste bio u tome što nikako nisam uspeo da ubedim ZOC
> da predefiniše tastere. :) Probao sa nekoliko rasporeda i fontova,
> sa i bez Accenta, uvek _pomeri_ karakter u odnosu na definisani. :(
Ček, ja govorim o redefinisanju unutar samog ZOC-a:
Options/Global/Manage key maps. Ja sam tu čak predefinisao da mi
radi PgUp/PgDn u ekranskom editoru na Sezamu.
pitanja.3790nenad,
-> #3788, ivanl> Da li se konačno zna razlog zbog koga već 4 dana nema razmene pošte ?
Ništa sigurno, pretpostavka je da je problem u pošti zbog nekih
radova. Iz Eunet-a nam tvrde da i drugi UUCP korisnici imaju slične
probleme iz nekih krajeva grada.
pitanja.3791calex,
-> #3786, supers> >> Imaš li NE shareware verziju ???
> Nije mi poznato da je razbijena verzija 1.15.
Malo si pobrkao pojmove. :) Postoje shareware i komercijalne
verzije programa. Razbijene shareware su nešto treće. ;)
pitanja.3792ksenija,
Zelim da skinem file EUDOR154.zip od oko 2 MB, zasta mi sa ovakvim linijama
treba oko 40 min. Malopre mi je preneo 95% fajla i iskljucio me zbog duzine
razgovora. Na koji nacin da skinem fajl te duzine?
Koliki je kapacitet pad-a (ukoliko je potrebno prethodno da ga smestam u pad)?
Ako treba da ukljucim crash recovery, molim za objasnjenje kako, ob se to
radi, obzirom da koristim nemacki (citaj nestandardni) komunikacioni program.
Hvala mail Ksenija
pitanja.3793the.edge,
-> #3756, nenad
T?>> nemaju veze sa Sezamu.Sav mail koji se salje i koji treba da stigne
T?>> na sezam se cuva u spool-u i nece biti izgubljen,otici ce i stici cim
T?>> razmena krene.Sutra (ponedeljak)cemo licno otici u Eunet da pokusamo
T?>> da resimo problem.
Dakle, to znachi da ako je meni sad mail trebao da stigne, nije "izgubljen"
vech che stichi kad proradi razmena?
AcCeSS DeNiED
pitanja.3794nenad,
-> #3793, the.edge> Dakle, to znachi da ako je meni sad mail trebao da stigne, nije
> "izgubljen" vech che stichi kad proradi razmena?
Upravo tako.
Imamo razloga da verujemo da će proraditi u toku sutrašnjeg dana.
pitanja.3795calex,
-> #3789, nenad> Ček, ja govorim o redefinisanju unutar samog ZOC-a:
> Options/Global/Manage key maps. Ja sam tu čak predefinisao da mi
I ja govorim o tome. :) Pokušavao sam da menjam i naša slova se
lepo pokažu kad predefinišem ali posle sve promaši. Jesi li uradio
tako nešto i na ZOW-u ili samo na ZOC-u? ;)
pitanja.3796jovisa.zj,
Koliko cesto se razmenjuje e-mail sa internetom
kad nema problema sa linijama ?
(jednom dnevno, dvaput, 0.5 puta ...??)
pitanja.3797space.ace,
-> #3792, ksenija>> radi, obzirom da koristim nemacki (citaj nestandardni) komunikacioni
>> program. Hvala mail Ksenija
Pa Ksenija, prvo bih ti preporučio neki drugi komunikacioni program,
koji ima ZMODEM Crash recovery protokol, a koji je još i za početnike.
Na Sezamu imaš u \dos\comm dir-u Telemate, probaj s njim.
S njim ćeš moći da DL-uješ fajlove bilo koje dužine, zbog nastavka prenosa.
:)
pitanja.3798supers,
-> #3789, nenad>> Options/Global/Manage key maps. Ja sam tu čak predefinisao da mi
>> radi PgUp/PgDn u ekranskom editoru na Sezamu.
Ovo mogu i još neki programi O:)
Dakle, kaži mi koje sekvence treba da stavim za PgUp i PgDn.
pitanja.3799nenad,
-> #3798, supers> Ovo mogu i još neki programi O:)
Mogu, al' nemaju svi programi automatski zmodem _upload_ i
download pa da im PgUp i PgDn ne treba. :))
> Dakle, kaži mi koje sekvence treba da stavim za PgUp i PgDn.
Kada si u editoru kucaj Ctrl-O za pOmoć, navedene su sekvence koje
treba uneti (koristi li još neko WordStar? :). Konkretno, ono što
pitaš je:
Ctrl-R Ekran gore
Ctrl-C Ekran gore
a dobar kandidat su i:
Ctrl-A Ctrl-left Reč levo
Ctrl-F Ctrl-right Reč desno
u onim kom. programima čija ANSI terminal emulacija automatski ne
podrazumeva Ctrl-strelice (ZOC npr.).
Takođe, komandna linija zna za 4DOS štos sa TAB-om, ali pošto u
terminal emulaciji nije moguće poslati Shift-TAB koristi se Ctrl-U
(pošto je Ctrl-I TAB), dakle može se i Ctrl-U mapirati na
Shitt-TAB.
pitanja.3800kostja,
-> #3784, calex=> Pa problem i jeste bio u tome sto nikako nisam uspeo da ubedim ZOC
=> da predefinise tastere. :) Probao sa nekoliko rasporeda i fontova, sa i
=> bez Accenta, uvek _pomeri_ karakter u odnosu na definisani. :(
Da to je interesantno. Ima namestanje kodne strane, remapiranje
tastature, internu konverziju... a opet nece da sve glat odradi.
pitanja.3801kostja,
-> #3787, supers=> Verzija 1.01 je bila nestabilna, 1.15 vecini ne pravi probleme.
Osim 45 dana reinstalacije...
pitanja.3803vdjole,
Za par nedelja mi ističe pretplata. Da li Sezam u poslednje vreme šalje
uplatnice ili treba sam da se potrudim da nađem broj računa, cene, itd.
da bi uplatio za naredni period?
pitanja.3804nenad,
-> #3803, vdjole> Za par nedelja mi ističe pretplata. Da li Sezam u poslednje vreme
> šalje uplatnice ili treba sam da se potrudim da nađem broj računa,
> cene, itd. da bi uplatio za naredni period?
Uplatnice i propratna pisma se redovno šalju, otprilike 15-20 dana
pre isteka svačije pretplate. Dakle očejuj uskoro pismo, a ako ga
nema ni nedelju dana pre isteka pretplate onda se buni. :)
pitanja.3805jvujnic,
-> #3785, calex> slova. Dok neko ne napravi multinacionalnu tastaturu sa 558 tastera,
> ^^^^^^
Gde nadje ovaj broj?
pitanja.3806ognjen,
-> #3799, nenad)-> Mogu, al' nemaju svi programi automatski zmodem _upload_ i
Radi li ZM UL na sezamu?
pitanja.3808epson,
Jel mora da zvoni u prazno ?
pitanja.3809nukite,
-> #3808, epson> Jel mora da zvoni u prazno ?
Mora. ;)
pitanja.3810ztasic,
Postoji li mogućnost repliciranja iz jedne u drugu
konferenciju?