predlozi.1apostol,
Zašto prompt nije R:Đ> ?
Ovo je ružno.
E1 O:-)
predlozi.2crncic,
-> #1, apostol>> Zašto prompt nije R:Đ> ?
Daleko bilo da prompt bude takav ;)
predlozi.3supers,
Može li se srediti da ne piše stalno 'sor - nepoznata komanda ' pri
slanju execa? Makar uvedite sor kao ekvivalent za rem, da se ne buni
više :)
predlozi.4gerber,
-> #3, supers
YR>*> Makar uvedite sor kao ekvivalent za rem, da se ne buni više :)
Koliko sam video, u sistemskom autoexecu postoji takva
procedura zajedno sa cd..=cd ..
predlozi.5calex,
-> #3, supers<!> Može li se srediti da ne piše stalno 'sor - nepoznata komanda ' pri
Probaj nešto kao:
:sor
Echo Ne zajebavaj, bre :)
predlozi.6pedjak,
-> #3, supers> Može li se srediti da ne piše stalno 'sor - nepoznata komanda ' pri
> slanju execa? Makar uvedite sor kao ekvivalent za rem, da se ne buni
> više :)
Čini mi se da je to uvedeno u sistemskom autoexecu...
predlozi.7djanjusevic,
Gde nadjoste onaj Zmodem ZedZap?Mogli bi da stavite jedan normalan
bidirekcioni protokol(Bimodem,Hydra,HSlink,Smodem...)
predlozi.8jablan,
Jedan predlog: da se uvede svič da se umesto extended ASCII karaktera
(iznad 127) prikazuju neki ASCII ekvivalenti - recimo umesto onog, po
mom mišljenju, odvratnog prompta da se pojavi neki normalan >, \, %,
#, $, ma bilo šta umesto onog, pa onda umesto onih crta da se lepo
vide minusi (-), pa umesto onih kvadratića zvezdice (*) itd.
Znači, nešto kao SET EXTENDED...
predlozi.9kaiser,
Ovde ser.mika.
Imam predlog da se osnuju teme: guitar i devojke (koje su inače
pre bile)
predlozi.10eburanj,
Da li bi mogla u novi softver da se ugradi opcija za
ignorisanje nekih karaktera pŻęrilikom rada u nekom rezimu.
predlozi.11djanjusevic,
-> #7, djanjusevicDJ> Gde nadjoste onaj Zmodem ZedZap?Mogli bi da stavite jedan
DJ> normalan bidirekcioni protokol(Bimodem,Hydra,HSlink,Smodem...)
DJ>
DJ> ----------------------------------------------- 4.7 ---
DJ> Odgovori: 54.6
Jel moze direktan odgovor na ovo direktno pitanje, ali ako bi moglo u
neku normalnu temu, a ne u 54???
predlozi.12obrad,
Hocu ncd.
obrad
predlozi.13mileusna,
-> #89, nenad>> Feature, TAB radi slično kao i u 4DOS-u. :) Pogledaj HELP KEYS.
Da, tek sad vidim da <Tab> iste rezultate daje i u komandnoj
liniji, ali sam pojavu otkrio prilikom postavljanja komentara
sa WHO /C, pa mi je bilo malko čudno. :) Čekam brži modem, pa da
skinem celokupni Help. :) Ili će možda da stigne neko uputstvo... O:)
BTW, da ne pišem džabe još jednu poruku, ono 'CO RESIGN *'
je bilo strava rešenje za 'rizajnovanje' tema u konferencijama.
'CO RESIGN <ime.teme>' je ipak malko zamorno kad se rešiš da
prečešljavaš konferencije. Pa ako bi ste mogli nešto slično
da napravite... :)
P.S. SOR sada učitava poruke iz grupa. Sve je Ok. :)
// BTW, ovo je poruka 73.2 ;>
predlozi.14obren,
-> #12, obrad> Hocu ncd.
» autoexec edit
...
:ncd
cd %1
predlozi.15jablan,
Jedan predlog: da se uvede svič da se umesto extended ASCII karaktera
(iznad 127) prikazuju neki ASCII ekvivalenti - recimo umesto onog, po
mom mišljenju, odvratnog prompta da se pojavi neki normalan >, \, %,
#, $, ma bilo šta umesto onog, pa onda umesto onih crta da se lepo
vide minusi (-), pa umesto onih kvadratića zvezdice (*) itd.
Znači, nešto kao SET EXTENDED...
predlozi.16mileusna,
-> #43, stefan>> Pa zar nije dovoljno dobar razlog baš to što bi korisnici voleli da
>> vide stari prompt na koji su navikli? :)
Evo ga jedan korisnik kome stari prompt baš i ne nedostaje
previše. Da ne bude da je to u vezi 'R:\' opšte mišljenje. :)
predlozi.17inferno,
-> #16, mileusnaŮ│ ˙ Evo ga jedan korisnik kome stari prompt baš i ne nedostaje
Ů│ ˙ previše. Da ne bude da je to u vezi 'R:\' opšte mišljenje. :)
Slažem se.. trenutni prompt mi se baš sviđa. :)
predlozi.18ljubisha,
Nemoj samo neko da pita "A što baš Mi". :)) Jel bi mogli kad ste
već PAD preimenovali u NET isto da uradide sa i TEXTPAD pa da bude npr.
NETTEXT, NETPAD, SESSION.LOG ili šta već drugo?
predlozi.19violator,
-> #17, inferno:>> Ů│ ˙ Evo ga jedan korisnik kome stari prompt baš i ne nedostaje
:>> Ů│ ˙ previše. Da ne bude da je to u vezi 'R:\' opšte mišljenje. :)
:>>
:>> Slažem se.. trenutni prompt mi se baš sviđa. :)
Najbolje da se uvede set prompt, ali za prompt :). Kao što je
todragisha uradio ;))).
predlozi.20violator,
Par predloga :)
Predlazem da se uvede mogucnost da kada editujem autoexec, ZBB edtor
mi ucita stari autoexec, pa ga ja onda editujem :).
Takodje co vi konf. mi ne radi, tako da kada ukucam npr. co vi vic on
mi ispise kompletan co vi, a ne samo za konf. vicevi. Isto je i sa
temama u konf. (co dir oba). Predlazem da se uvede set prompt da mogu
da editujem prompt, ali ne u meniju, nego normalan prompt. Onda bi
dobro dosle i boje (i to onako kako ih je dragisha namestio od 1 do
nekog slova). Taakodje fali i set col, jer su mi ove tmurne boje vrlo
neprijatne
Toliko... dragishin softver je ovo vec imao :)
predlozi.21fancy,
-> #20, violator Sorry sto nema quote & nasa slova, pisem online sa nekim laptop
XT-om... Daklem, autoexec se edituje sa autoexec edit (moze i
skraceno do au ed) i tada se ucitava postojeci autoexec.
Sa autoexec write se kreira novi autoexec.
predlozi.22vstan,
-> #15, jablan> Jedan predlog: da se uvede svic da se ....
Predlog za jos jedan svic - da ne gledamo one glupe
komentare u WHO listi.
predlozi.23zeljkoj,
-> #18, ljubisha> već PAD preimenovali u NET isto da uradide sa i TEXTPAD pa da
> bude npr. NETTEXT, NETPAD, SESSION.LOG ili šta već drugo?
Nemojte... bilo bi glupo. :)
predlozi.24schef,
-> #21, fancy=-> Sorry sto nema quote & nasa slova, pisem online sa nekim
=-> laptop
Eto šta se dešava kad se čovek navikne na luksuz (OLR i 80x86, za x=4,5).
:))) Kanda posle da napiše odgovor on line... ;)
Srleř
predlozi.26vla.sta,
Posle Ęitavih 10 minuta rada sa novim softverom mislim da je odliĘan.
Sve pohvale od mene.
Stanislav
P.S. Usput, ovaj editor je sjajan!
predlozi.27dvesic,
-> #22, vstan> Predlog za jos jedan svic - da ne gledamo one glupe
> komentare u WHO listi.
Nije to ni tako loše.
Npr. staviš u
AUTOEXEC
:Sezam
..WHO /C ** Skript u toku **
..MAIL READ >
..GROUP READ >
..CONF CLOSE
..CONF READ >
..WHO /C
..PAD DOW
i svi znaju što ne odgovaraš na page :))
predlozi.28kgelevski,
-> #27, dvesicpredlozi.29bosko,
Može li pad download da dobije switch "/d". On je fino služio da
se obriše ono što je uspešno download-ovano, tako da, ako mi
pukne veza, ne moram da pamtim šta je preneto, a šta ne treba
tretirati sa pad clear.
predlozi.30dmajkic,
1. Svetlija boja u opisu datoteka.
2. Win95 dir.
PS. To Fancy:
Fancy: Pitaj nenada on ti je user interface
»user interface
»
;)
PPS. Moja puna podrška.
predlozi.31vstan,
-> #22, vstan> Predlog za jos jedan svic - da ne gledamo one glupe
> komentare u WHO listi.
Nadjoh ga ;)
predlozi.32severian,
Ajde ljudi, vratite stari prompt! Postoji gomila razloga, od
kojih su tradicija i legitimnost navike samo najočigledniji...
predlozi.33severian,
Bilo bi lepo da ESC čisti komandu liniju. Komandni stack radi
fenomenalno (odlična ideja da bude context sensitive;)
predlozi.34vcalic,
-> #33, severian>> Bilo bi lepo da ESC čisti komandu liniju. Komandni stack radi
>> fenomenalno (odlična ideja da bude context sensitive;)
Čisti je Ctrl-X, što je nekako i logično, mada bi Escape definitivno
bio prava stvar ;)
Vlada
predlozi.35supers,
-> #32, severian>> Ajde ljudi, vratite stari prompt! Postoji gomila razloga, od
>> kojih su tradicija i legitimnost navike samo najočigledniji...
E, ja baš mislim da je R:\> prompt ekstremno ružan.
Izeš ti takvu tradiciju kada sam ja tek pre par dana iz tvoje poruke
saznao šta je to uopšte značilo.
predlozi.36kum.djole,
Može li neko da bude tako dobar i napravi izmenljivi autoexec
sa ponuđenim opcijama (takoreći, kompletan) i da ga okači
na uvid..?
predlozi.37severian,
-> #35, supers> E, ja baš mislim da je R:\> prompt ekstremno ružan.
> Izeš ti takvu tradiciju kada sam ja tek pre par dana iz tvoje poruke
> saznao šta je to uopšte značilo.
Pa nek se uvede SET PROMPT. Sada ta komanda setuje kratak ili dugačak
ispis kod Dalje(trt-mrt), ali logičnije je da setuje ono što svi u ovoj
galaksiji nazivaju promptom. Postojeće rešenje je ružno, a i nikako mi nije
jasan prompt na chr(179)!! Zar je to toliki problem?
predlozi.38stefan,
-> #35, supers> Izeš ti takvu tradiciju kada sam ja tek pre par dana iz tvoje poruke
> saznao šta je to uopšte značilo.
Interesantan ti je taj stav po kome sopstvenom neupućenošću dokazuješ
besmislenost onoga u šta nisi upućen ;>
predlozi.39vsmrti,
-> #34, vcalic>> >> Bilo bi lepo da ESC čisti komandu liniju. Komandni stack
>> >> radi fenomenalno (odlična ideja da bude context sensitive;)
>>
>> Čisti je Ctrl-X, što je nekako i logično, mada bi Escape
>> definitivno bio prava stvar ;)
Ako se ne varam, ovako off-line, liniju bi trebalo da može da
čisti dvostruki ESC. Trebalo bi pogledati onaj deo helpa za koji
piše "Obavezno pogledati" :).
predlozi.41jone,
Da li je moguce da se u statistiku ubaci podatak:
"Na Vas user ima RESIGN x korisnika."
Tako bi eventualni konstantan rast ovog broja mogao svakom od nas
dati pouzdan signal da je vreme za preispitivanje sopstvenog nastupa.
P.S. U slucaju da se ovo usvoji, predvideti prostor za cetiri cifre ...
predlozi.42zeljkoj,
-> #35, supers> E, ja baš mislim da je R:\> prompt ekstremno ružan.
> Izeš ti takvu tradiciju kada sam ja tek pre par dana iz tvoje
> poruke saznao šta je to uopšte značilo.
Ne! Vrlo je korisno da prompt bude naziv tekućeg dira-a.
predlozi.43djanjusevic,
Mogli bi ste da uvedete nesto poput:
pad del *
ili pad del *.*
predlozi.44superhik,
Zahvaljujem se upravi sezama što je omogućila korišćenje velikih
slova u who listi... lepše izgleda
predlozi.45bosko,
-> #29, bosko_> Može li pad download da dobije switch "/d". On je fino služio
Ekvivalent je "/b". Još jednom hvala crncic-u, a sysadm bi trebao
da ovo stavi u help, red je da se prvo dokumentuje, pa tek onda
da radi ;)
Pozdrav, Vladimir Djukelic (dj.vlada)!
Ups! ;)
predlozi.46junior,
Oćemo veeeeeliku ignore listu ;)
predlozi.47banga,
-> #26, vla.sta> Posle Ęitavih 10 minuta rada sa novim softverom mislim da je
> odliĘan. Sve pohvale od mene.
U malo jace od mesec dana ovo je treci softver u povoju na koji
nailazim. Pridruzujem se pohvalama jer je jedini kod koga sam iz taka
poceo normalno da radim i za sada (dva logovanja) nisam imao ama bas
nikakvih problema (ukljucujuci i OLR :)
predlozi.48banga,
Enter u exec-u
U execu imam liniju
conf file 8.86 (;)
Ipak mi trazi potvrdu. Kako da izbegnem?
Nisam video da moze da se setuju boje, pa bih vas zamolio da izmenite
onu braon boju kojom pise "Poruka pod brojem 3.338" jer se vrlo slabo
vidi na crnom ekranu (TM4.20)
Pozdrav, Vladimir Djukelic (dj.vlada)!
Ups! ;)
predlozi.50violator,
kada ce da se napise neki ssg.txt ili whatsnew.txt :) Jedva sam
probalio ovo citanje sa 3.1- isl.
predlozi.51supers,
-> #38, stefan>> Interesantan ti je taj stav po kome sopstvenom neupućenošću
>> dokazuješ besmislenost onoga u šta nisi upućen ;>
Kažem da je prompt R:\> ružan, a ne besmislen. Uoči razliku.
Smisao je i meni jasan, ali stvar smatram nebitnom.
predlozi.52dvesic,
-> #48, banga> conf file 8.86 (;)
>
> Ipak mi trazi potvrdu. Kako da izbegnem?
CONF FILE 8.86 <D;
predlozi.53stefan,
-> #51, supers> Kažem da je prompt R:\> ružan, a ne besmislen. Uoči razliku.
> Smisao je i meni jasan, ali stvar smatram nebitnom.
Što neko jednom ovde reče, ako sam sisao vesla ne znači da sam pojeo
čamac ;) LM, ti si u svojoj poruci rekao:
>E, ja baš mislim da je R:\> prompt ekstremno ružan.
>Izeš ti takvu tradiciju kada sam ja tek pre par dana iz tvoje poruke
>saznao šta je to uopšte značilo.
Iz prve rečenice jasno i nedvosmisleno sledi da ti misliš da je dotični
prompt ružan :) Međutim ja nju nisam ni citirao već drugu iz koje isto
tako sledi da je takva tradicija bezveze jer, eto, ti do juče nisi imao
pojma zašto to stoji tako kako stoji. Uoči razliku. Ili ćeš pokušati da
me ubediš da i druga rečenica govori da je takav prompt ružan a ne govori
o toj tzv. tradiciji? :) To bi definitivno bila jako čudna upotreba reči
"izeš" i "tradicija" :>
predlozi.54kzoran,
-> #41, jone> Da li je moguce da se u statistiku ubaci podatak:
> "Na Vas user ima RESIGN x korisnika."
> P.S. U slucaju da se ovo usvoji, predvideti prostor za cetiri cifre
predlozi.55kzoran,
-> #41, jone> Da li je moguce da se u statistiku ubaci podatak:
> "Na Vas user ima RESIGN x korisnika."
> P.S. U slucaju da se ovo usvoji, predvideti prostor za cetiri cifre
I opciju za listanje username-a koji ga imaju.
predlozi.56inferno,
-> #43, djanjusevicŮ│ ˙ Mogli bi ste da uvedete nesto poput:
Ů│ ˙ pad del *
Ů│ ˙ ili pad del *.*
..pad cle
predlozi.57guta,
-> #55, kzoran#> I opciju za listanje username-a koji ga imaju.
E da bi se moglo uzvratiti istom merom. ;)
predlozi.58djanjusevic,
Moze li mi neko od nadleznih reci da li imaju nameru da odgovaraju na
poruke u ovoj temi.
Ako imaju, po hiljaditi put jedno pitanje : BiModem??
[ ]Yes [ ]No
predlozi.59dzakic,
-> #58, djanjusevic> Ako imaju, po hiljaditi put jedno pitanje : BiModem??
Biće, prvom prilikom kad uzmem da ponovo pročitam .doc i podesim
parametre jer sam stari .cfg negde izgubio. Loše podešen bimodem
je velika opasnost po sigurnost sistema zbog mogućnosti on-line
zahteva za slanje i prijem fajla. Znam da se to može isključiti
i ograničiti. Malo strpljenja. Evo, ignore je već napravljen i
biće do kraja dana dostupan svim korisnicima.
predlozi.60vstan,
-> #55, kzoran> I opciju za listanje username-a koji ga imaju.
Eventualno i da ubacuje adrese istih ;>
predlozi.61vstan,
-> #46, junior> Ocemo veeeeeliku ignore listu ;)
+ selektivno po confovima/temama.
predlozi.62violator,
Da li ce biti uvedena komanda rd?
predlozi.63mc.kuzma,
Sta se desilo sa temom demo.scena u conf. pcutil
Bilo bi lepo da je vratite sto pre.
I sto ne uvedete neku komandu tipa "alias"
Toliko od mene.
predlozi.64vitez.koja,
-> #55, kzoran#=>> Da li je moguce da se u statistiku ubaci podatak:
#=>> "Na Vas user ima RESIGN x korisnika."
#=> I opciju za listanje username-a koji ga imaju.
I telefon i adresu, pa da vidi on koga je rešio da ignoriše ;)
predlozi.65supers,
-> #53, stefan>>> Izeš ti takvu tradiciju kada sam ja tek pre par dana iz tvoje
>>> poruke saznao šta je to uopšte značilo.
>> prompt ružan :) Međutim ja nju nisam ni citirao već drugu iz koje
>> isto tako sledi da je takva tradicija bezveze jer, eto, ti do juče
>> nisi imao pojma zašto to stoji tako kako stoji. Uoči razliku.
Ijao, ala navlačimo mak na konac...
Sve i da ja i još neki useri kažemo "izeš takvu tradiciju" ne znači da
je tradicija bezveze nego da je to poslednje što mene lično kao usera
interesuje.
predlozi.66space.ace,
-> #38, stefan\\* Interesantan ti je taj stav po kome sopstvenom neupućenošću
\\* dokazuješ besmislenost onoga u šta nisi upućen ;>
To mu je zatvorilo usta :))
Odlično rečeno :)
predlozi.67space.ace,
-> #41, jone\\* P.S. U slucaju da se ovo usvoji, predvideti prostor za cetiri
\\* cifre ...
Ili pet, u zavisnosti koliko je ljudi videlo "!Pozdrav Vladimir Djukelic...."
NHF, man, just kidding, yeah, cool....
P.S. ! [CENSORED]
Say no more, say no MORE!!!
predlozi.68mileusna,
-> #41, jone>> "Na Vas user ima RESIGN x korisnika."
>> Tako bi eventualni konstantan rast ovog broja mogao svakom od nas
>> dati pouzdan signal da je vreme za preispitivanje sopstvenog
>> nastupa.
A mogla bi i tabela da se objavljuje jednom mesečno, da
svi vidimo ko je rekorder.Pozdrav, Miloš Mileusnić (mileusna)! :)
predlozi.69inferno,
Komande iz autoexec-a ne rade iz chata, na primer.
Bilo bi lepo kad bi se to sredilo.
predlozi.70valex,
-> #33, severian>> Bilo bi lepo da ESC čisti komandu liniju. Komandni stack radi
>> fenomenalno (odlična ideja da bude context sensitive;)
Čisti, ali uz dvostruki pritisak na taster.
predlozi.71crncic,
-> #48, banga>> conf file 8.86 (;)
>> Ipak mi trazi potvrdu. Kako da izbegnem?
Prčkaj malo po sor.str fajlu, sve će ti biti jasno, svuda umesto
(;) stavi <d; i biće dobro. Ako koristiš SDW... ;)
predlozi.72crncic,
-> #59, dzakic>> i ograničiti. Malo strpljenja. Evo, ignore je već napravljen i
>> biće do kraja dana dostupan svim korisnicima.
Lepo, pohvalno. Da li će postojati i za chat ?
Još nešto, da li ćeš odratiti problem onih komandi definisanih u
auto proceduri, ne rade iz chata ?
predlozi.73ivanb,
Zasto se ne vrati stara konferencija muzika.4?Ovako ne mogu da se
salju poruke!
predlozi.74gerber,
-> #57, gutaYR>*> E da bi se moglo uzvratiti istom merom. ;)
Najzad neko ko pravilno piše _e da bi_ ;)
A taman sam odustao od korišćenja moje omiljene uzrećice
kako ne bih po pravopisu upadao u oči ;)
predlozi.75lexus,
-> #60, vstan>> I opciju za listanje username-a koji ga imaju.
>
> Eventualno i da ubacuje adrese istih ;>
Telefonski broj bi bio dovoljan ;>>>
Pozdrav -Lex->
predlozi.76fric,
Predlažem da se u heder koji se dobija posle
resume show, ubaci i datum i vreme poslednjeg
prijavljivanja korisnika.
U prvi mah sam pomislio da je to izbačeno, jer recimo
zadire u privatnost rečenog korisnika. Međutim, taj
podatak postoji u user listi ali je (skoro) neupotrebljiv
na taj način zbog (razumljive) spooorosti user komande.
Svejedno, često mi treba da vidim da li se neko skoro kačio
na Sezam ili ne, i kada, a verujem da to treba i drugima.
Dajte zato nazad podatak o poslednjem prijavljivanju nazad
u res show.
predlozi.77mladenp,
Predlažem da se ukloni help za naredbu PAGE jer onakav kakav je
više zbunjuje nego što pomaže. Pozdrav, Mladen Pejčić (mladenp)!
predlozi.78severian,
-> #70, valex>>> Bilo bi lepo da ESC čisti komandu liniju. Komandni stack radi
>>> fenomenalno (odlična ideja da bude context sensitive;)
>
> Čisti, ali uz dvostruki pritisak na taster.
Da, znam... Ali zašto da ne bude jednostruki, tj. uobičajen i svakom
intuitivno razumljiv?
predlozi.79violator,
Bilo bi vrlo lepo kada biste uveli neku komandu poput gr vi,
kojojm bi se ispisivao samo broj poruka u grupama, ili cak eventualno
i u svakoj grupi ponaosob, jer bi to bilo vrlo prakticno, posto nije
prakticno da listam 100 poruka kada se ulogujem, ali bi mi znacilo da
znam koliko ih je.
predlozi.80kzoran,
-> #75, lexus>>> I opciju za listanje username-a koji ga imaju.
>>
>> Eventualno i da ubacuje adrese istih ;>
>
> Telefonski broj bi bio dovoljan ;>>>
Najbolje pozdrav u (dj.vlada) stilu :)
predlozi.81fancy,
-> #76, fricŮŢ> Svejedno, često mi treba da vidim da li se neko skoro kačio
user /e username - izvršava se trenutno.
!Pozdrav, Čedomil Višnjić (fancy)!
predlozi.82dr.grba,
-> #74, gerber>> Najzad neko ko pravilno piše _e da bi_ ;)
*************
>> A taman sam odustao od korišćenja moje omiljene uzrećice
*** (((:
predlozi.83balsa,
-> #74, gerber:: Najzad neko ko pravilno piše _e da bi_ ;)
Pa, ruku na srce, i ne piše pravilno. ;) Pravilno je: "eda bi".
predlozi.84junior,
-> #81, fancy> ! Pozdrav, Čedomil Višnjić (fancy)!
mvuckovic je definitvno ostavio trag ...
Posle njega nikad više neće biti kao što je nekad bilo.
predlozi.85guta,
-> #74, gerber#> A taman sam odustao od korišćenja moje omiljene uzrećice
Sapatniče ;) Ne daj se. :)
predlozi.86evlad,
-> #71, crncicY> Prčkaj malo po sor.str fajlu, sve će ti biti jasno, svuda umesto
Y> (;) stavi <d; i biće dobro. Ako koristiš SDW... ;)
;>>
< je znak za novi red pa kad napraviš exec dobiješ
..co jo llllll
..co fi xx.yyy
d;
elem vratite znak za redirekciju (d;
predlozi.87inferno,
-> #79, violatorŮ│ ˙ Bilo bi vrlo lepo kada biste uveli neku komandu poput gr vi,
Ů│ ˙ kojojm bi se ispisivao samo broj poruka u grupama, ili cak eventualno
Ů│ ˙ i u svakoj grupi ponaosob, jer bi to bilo vrlo prakticno, posto nije
Ů│ ˙ prakticno da listam 100 poruka kada se ulogujem, ali bi mi znacilo da
Ů│ ˙ znam koliko ih je.
..group list /s
Ukupan broj poruka u grupama i njihova duzina u bajtovima.
predlozi.88mileusna,
-> #76, fric>> podatak postoji u user listi ali je (skoro) neupotrebljiv
>> na taj način zbog (razumljive) spooorosti user komande.
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
USERS <username> /E
Kao oka treptaj... :)
predlozi.89calex,
-> #82, dr.grba<!>>> A taman sam odustao od korišćenja moje omiljene uzrećice
<!> ***
UŽasno, šta se drugo može reči. ;)
predlozi.90gerber,
-> #82, dr.grbaYR>*>>> A taman sam odustao od korišćenja moje omiljene uzrećice
YR>*> ***
:)) Šta ćeš kad se ne setimd a pređem u full DOS da
proverim optički šta sam od kuka i karakonđula stavio
ovim mojim za_malo_YUSCII_jem ;)
predlozi.91gerber,
-> #89, calexYR>*> UŽasno, šta se drugo može reči. ;)
99.9%_Užasno, šta drugo ;)
predlozi.92gerber,
-> #83, balsaYR>*> Pa, ruku na srce, i ne piše pravilno. ;) Pravilno je: "eda bi".
Nisam gledao u pravopis, ali sam u par "zvaničnih" književnih
dela ;) razrešio davnu nedoumicu kako pisati ono što sam samo
pretpostavljao po sluhu - tri reči. Moguće je da je i ovaj
sa dve reči pravlan.
predlozi.93balsa,
-> #92, gerber:: Nisam gledao u pravopis, ali sam u par "zvaničnih" književnih
:: dela ;) razrešio davnu nedoumicu kako pisati ono što sam samo
:: pretpostavljao po sluhu - tri reči. Moguće je da je i ovaj
:: sa dve reči pravlan.
Razreši je opet -- uzmi Rečnik SANU, odrednica "eda", ima cela
dva stupca; ili Rečnik Matice srpske. Jedna reč, dakle.
"Zvanična" ili "nezvanična" književna dela svakako nisu mesto
gde ćeš tražiti odgovor za ovakve pravopisne finese.
predlozi.94mastermind,
Ajde stavite Prompt kao komandu....
još kada bi moglo prompt $p$g :))
MasterMind
predlozi.95pavlovicz,
Danas sam prvi put pisao u novom editoru , i neću vam ništa novo
reči : Sjajan je .
predlozi.96supers,
-> #66, space.ace>> \\* Interesantan ti je taj stav po kome sopstvenom neupućenošću
>> \\* dokazuješ besmislenost onoga u šta nisi upućen ;>
>>
>> To mu je zatvorilo usta :))
>> Odlično rečeno :)
U, je... Ovoliki izlivi radosti na Sezamu su retki...
Ti baš želiš moju krv...?
predlozi.97evlad,
-> #82, dr.grbaY>>> Najzad neko ko pravilno piše _e da bi_ ;)
Y>
Y>>> A taman sam odustao od korišćenja moje omiljene uzrećice
Y> (((:
hm, ipak Ćitaš poruke u grupi ... ;)
predlozi.98gerber,
-> #85, gutaYR>*> Sapatniče ;) Ne daj se. :)
Kako je reč o temi predlozi, predloži i minimalnu cenu ;)
predlozi.99mastermind,
.who iz chata da ispise celu who listu
ako može... mislim da je "chat who" nepotreban podatak.
e, i dir /s /n lista i direktorijume .... zašto ?
MasterMind
predlozi.100gerber,
-> #93, balsaYR>*> dva stupca; ili Rečnik Matice srpske. Jedna reč, dakle.
Dobro dakle ipak po rečniku, dve reči. U cela dva stupca :)
YR>*> "Zvanična" ili "nezvanična" književna dela svakako nisu mesto
YR>*> gde ćeš tražiti odgovor za ovakve pravopisne finese.
E tu se ne bih baš u celini složio ;)
Pravopis (i rečnici) koliko god da su "zakon" nisu i
nepromenjivi, već se (ili bi morali) usklađuju (retko, ali ipak)
sa "živim" govorom. Na stranu edabi, eda bi i e da bi, koji i
nisu u nekoj upotrebi, ima dosta pravila koja se ne primenjuju u
govoru (i pisanju) takva kakva su. Pa se posle nekog vremena
pravopis uskladi sa stanjem stvari, što je mnogo lakše nego
uslađivati ljude sa pravopisom ;>
Još kad bih znao šta li predlažem u ovoj temi :)
predlozi.101crncic,
-> #86, evlad>> < je znak za novi red pa kad napraviš exec dobiješ
>> .. co jo llllll >>.. co fi xx.yyy >>d;
Hmm, pa kad sam i ja qrva pa prvo napišem a ni ne probam :(
Ništa, ostaje jedino rešenje da u svom voljenom editoru napravite
macro koji će uraditi search & replace, i zameniti (d;) sa <d;
predlozi.102vlad,
-> #64, vitez.koja> I telefon i adresu, pa da vidi on koga je rešio da ignoriše ;)
Ma ne treba mi ni ime, ni telefon, ni adresa.
Samo koordinate! B)))
predlozi.103dkalaba,
-> #90, gerber█ :)) Šta ćeš kad se ne setimd a pređem u full DOS da
█ proverim optički šta sam od kuka i karakonđula stavio
=
karakonDŽula, čoveče! :))
karakondžula - (tur. karakoncolos) utvara, avet, strašilo
(M. Vujaklija: Leksikon stranih reči i izraza)