predlozi.104pyc.guy,
-> #84, junior─── mvuckovic je definitvno ostavio trag ...
─── Posle njega nikad vise nece biti kao sto je nekad bilo.
:)))) Taj je moj idol sa Pro-a :)
Pyc
predlozi.105inferno,
-> #94, mastermindŮ│ ˙ Ajde stavite Prompt kao komandu....
Ů│ ˙ još kada bi moglo prompt $p$g :))
Šta fali ovome?
predlozi.106kzoran,
-> #83, balsa> :: Najzad neko ko pravilno piše _e da bi_ ;)
>
> Pa, ruku na srce, i ne piše pravilno. ;) Pravilno je: "eda bi".
Uz sve one sezamovske intervencije u engleskom pravopisu (BTW, NHF,
VHF, UHF :) ), daj da napravimo i neku u domaćem - moj predlog je EDB.
(Ne prodajem više UPS, svaka sličnost je slučajna!)
predlozi.107vstan,
-> #96, supers>>> To mu je zatvorilo usta :))
>>> Odlicno receno :)
>
> U, je... Ovoliki izlivi radosti na Sezamu su retki...
A ti shumish i dalje.
predlozi.108gerber,
-> #103, dkalabaYR>*> karakonDŽula, čoveče! :))
Koliko je to Kilokalorija? :)
predlozi.109knenad,
***PREDLAŽEM*** povratak starih značajnijih konferencija
predlozi.110mastermind,
-> #105, inferno Subject : šta fali promptu
ă─> Šta fali ovome?
Pa meni je ružan.... baš zato što se meni ne sviđa, a tebi se sviđa,
treba napraviti neko podešavanje. pa ko hoće, neka ga menja.
MasterMind
predlozi.111junior,
-> #104, pyc.guy> ─── mvuckovic je definitvno ostavio trag ...
> :)))) Taj je moj idol sa Pro-a :)
;) Vučko je svačiji idol. Mada, ja i dalje mislim da je to bio
dejanr ;>
predlozi.112junior,
-> #109, knenad>*** PREDLAŽEM*** povratak starih značajnijih konferencija
****POTPISUJEM****
predlozi.113zeljkoj,
» ma wr zeljkot
Korisniku zeljkot pretplata istekla pre 1869 dana.
Pritisnite 'Enter'...
A jel bi mogao on to meni da preračuna u godine i mesece? ;)
predlozi.114lexus,
-> #102, vlad> Ma ne treba mi ni ime, ni telefon, ni adresa.
> Samo koordinate! B)))
Ako znas adresu, lako ces naci koordinate ;))))))
A ako znas telefon lako ces naci adresu ;)))))
Pozdrav -Lex->
predlozi.115banga,
Pucanje veze kod pad dow
Da li je moguce uvesti da kad pukne veza i ima nesto u pad-u arc interno
napravi isti pad broj, a ne novi?
predlozi.116banga,
-> #103, dkalaba> karakondzula - (tur. karakoncolos) utvara, avet, strasilo
> (M. Vujaklija: Leksikon stranih reci i izraza)
!Pzdrav M. Vujaklija (dj.leksikon)!
predlozi.117banga,
-> #111, junior> ;) Vucko je svaciji idol. Mada, ja i dalje mislim da je to bio
> dejanr ;>
Reinkarnacija iz Smedereva :)
predlozi.118valex,
-> #63, mc.kuzma>> I sto ne uvedete neku komandu tipa "alias"
U autoexec-u možeš definisati proceduru, recimo
:p
..page %1 %2
predlozi.119valex,
-> #99, mastermind>> .who iz chata da ispise celu who listu
>> ako može... mislim da je "chat who" nepotreban podatak.
Probaj sa ..WHO
predlozi.120zokig,
-> #68, mileusna
>> A mogla bi i tabela da se objavljuje jednom mesečno, da
>> svi vidimo ko je rekorder.Pozdrav, Miloš Mileusnić (mileusna)! :)
a mogla bi i extra stimulacija u vidu pretplate :(
:)))
predlozi.121vlador,
-> #109, knenad> ***PREDLAZEM*** povratak starih znacajnijih konferencija
Da li bi mozda pomogle demonstracije pred BIGZom?
A uprava mudro cuti. Vec danima se ovde pojavljuju ovakve poruke, i
ostaju bez ikakvog odgovora. Ajde, kazite: 'konferencija ce biti tad i
tad' ili 'konferencija nece biti' ili 'konferencija ce biti ali ne znamo
kad, jer desilo se to i to'...
Bre...
predlozi.122mastermind,
-> #119, valex Subject : ..who
ă─> Probaj sa ..WHO
znam da može tako, ali mislim da je chat who nepotreban podatak i da bi
bilo bolje da i samo .who iz chata prikazuje celu listu, kao i do sada...
MasterMind
predlozi.123jolicm,
KURS
Nema vi{e mogu}nosti pra}enja kursa (crnog)
da li ima {anse da ovo ponovo proradi ?
I ako proradi bilo bi lepo:
Kupovni, Prodajni i @iralni.
predlozi.124nenad,
-> #33, severian> Bilo bi lepo da ESC čisti komandu liniju. Komandni stack radi
> fenomenalno (odlična ideja da bude context sensitive;)
Jedno ESC ne može da čisti liniju (jer može da bude početak ANSI
sekvence za levo-desno i sl.), ali zato dva pritiska na ESC rade
posao. Uvođenje kontrolne pauze od 1-2 sekunde od Esc (da se vidi
da li je u pitanju početak ANSI sekvence ili samo Esc), složićeš
se, nije praktično rešenje za komandnu liniju pa je ugrađeno samo
u editor.
Da iskoristim priliku da podsetim da je i korisnicima sa SET TERM
NONE omogućeno neko osnovno editovanje komandne linije, doduše
"na slepo". Takođe, editovanje trenutnog reda je moguće i u
chat-u (i sa ANSI-jem i bez njega).
predlozi.125pyramid,
E, ja sam ovde prvi put posle promena i nije lose.
Ali bih predlozio da se uvede komanda prompt ili bar da se zameni
onaj ljigavi sto sada stoji...
Bilo bi lepo da prompt ima recimo:
$P - path u glavnom rezimu, odnosno konferencija u konferencijskom
$F - path (bilo koji da je rezim aktivan)
$T - trenutno vreme
$C - konferencija koja je aktivna (bilo koji rezim)
$D - danasnji datum
$I - vreme do iskljucenja
$G - >
$LJ - (od ljigav) sadasnji prompt
$R - aktivni rezim
$E - eskejp karakter
Eto toliko.
I ponavljam, bar promenite prompt onu malu odvratnost ne mogu da
gledam....
predlozi.126pyramid,
E, sad vidim...
Ne moze vise da se kuca conf j pc.p i da me odmah prebaci u
pc.prog.<poslednji broj>
To bi moglo da se ispravi
E, da. I nema komanda pretplata da znam koliko se placa ovaj sistem.
Nemojte samo da mi kazete da ima neki txt fajl... Jednom kada mi bude
rekao da mi je ostalo par dana do zna-se-vec-cega ocu BRZO da saznam
koliko ce da mi se optereti kucni budzet.....
predlozi.127superhik,
-> #121, vlador=:> A uprava mudro cuti. Vec danima se ovde pojavljuju ovakve
=:> poruke, i
I to što kažeš... ovo se dešavalo samo pred razlaz zz-a, dejrana
i Bigza!
Možda se i Valex oštri? Ili čovek nije stigao u žurbi da
odgovori dragishi!?
P.S. NHF
predlozi.128fancy,
-> #126, pyramidŮŢ> Ne moze vise da se kuca conf j pc.p i da me odmah prebaci u
ŮŢ> pc.prog.<poslednji broj>
ŮŢ> To bi moglo da se ispravi
Probaj bez tačke.
Dakle, pcprog, pcutil...
predlozi.129ivanb,
Ranije je bilo da kad se citaju poruke iz konferencija mora da se
odabere i tema,a sada kada se odabere citanje automatski se prikazuje
poruke iz svih tema redom.Mislim da je bolje da se vrati na staro!
Ivan
predlozi.130crncic,
>> I ponavljam, bar promenite prompt onu malu odvratnost ne mogu da
>> gledam....
Subject: SSM - sam svoj majstor ;)
Dok se uprava ne odluči na sudbonosni korak promene prompt karaktera,
možete i samo da se snadjete. Priznajem da je rešenje u nekim
slučajevima ne_efikasno (čak i više od toga), da će dolaziti u
koaliziju sa nečijim kodnim rasporedom, ali za prvo vreme će mnogima
poslužiti.
Editujte translacionu tabelu u vašem kom. programu tako da se dolazeći
znak (u našem slučaju sadašnji prompt » decimal: 175) konvertuje u
neki drugi znak, npr. > decimal: 62, ili neki treći po izboru.
Ako ste u TMu, ovo ćete krajnje jednostavno uraditi, posle izmena
snimite tanslacionu tabelu kako bi stvar funkcionisala i u buduće.
Lako ćete posao odraditi i u Winu, u PC4W+ pogotovo...
predlozi.131crncic,
-> #86, evlad>> Y> Prčkaj malo po sor.str fajlu, sve će ti biti jasno, svuda umesto
>> Y> (;) stavi <d; i biće dobro. Ako koristiš SDW... ;)
>> < je znak za novi red pa kad napraviš exec dobiješ
Ajd' da probamo ovako...
Na pojedinim mestima, a sami ćete odrediti gde treba, umesto
(d;) stavite & i tako će se fajlovi koje želite da skinete
naći u padu, po izvršenju execa. Treba se samo setiti i skinuti
ih iz pada, jel :)
predlozi.132superhik,
-> #121, vlador=:> A uprava mudro cuti. Vec danima se ovde pojavljuju ovakve
=:> poruke, i
I to što kažeš... ovo se dešavalo samo pred razlaz zz-a, dejrana
i Bigza!
Možda se i Valex oštri? Ili čovek nije stigao u žurbi da
odgovori dragishi!?
P.S. NHF
predlozi.133peri,
-> #125, pyramid> I ponavljam, bar promenite prompt onu malu odvratnost ne mogu
> da gledam....
Pa da opet menjamo script-ove :(( .
predlozi.134jolicm,
[TA BI SA MOJIM PITANJEM:
GDE JE KURSNA LISTA ?
I sa predlogom:
1. Crni kupovni
2. Crni prodajni
3. @iralni
Dal mo`e to ?
predlozi.135vlad,
-> #125, pyramid> I ponavljam, bar promenite prompt onu malu odvratnost ne mogu da
> gledam....
Ajd' sto ne mogu da ga gledam nego ga ni TM script ne vidi B((.
predlozi.136kant,
-> #135, vlad> Ajd' sto ne mogu da ga gledam nego ga ni TM script ne vidi B((.
Kod mene ga vidi (tm412).
predlozi.137mikrom,
Verovatno nije previše bitno, ali ako se nekom prilikom
nađe vremena bilo bi zgodno napraviti da posle kucanja PAD CLEAR
ukoliko nečega ima u padu da se prvo ispiše sadržaj (DIR)
pa tek onda 'Brisanje celog pada (Da/Ne)', a ukoliko je
pad već prazan samo obavestiti o tome.
predlozi.138dvesic,
-> #135, vlad>
> Ajd' sto ne mogu da ga gledam nego ga ni TM script ne vidi B((.
Lepo staviš kao poslednju liniju u AutoExec-u npr.
ECHO Ajde_Exec
pa to detektuješ kao znak za slanje ...
A i nezavisno je od toga na kom si Sezamu :)
predlozi.139mastermind,
-> #129, ivanb Subject : čitanje poruka
ă─> Ranije je bilo da kad se citaju poruke iz konferencija mora da se
ă─> odabere i tema,a sada kada se odabere citanje automatski se prikazuje
ă─> poruke iz svih tema redom.Mislim da je bolje da se vrati na staro!
nije morala da se bira tema...
"co re" je uvek čitalo sve ne pročitane poruke iz konfe,
a "co re tema" sve poruke iz teme.... valjda je tako i sada.
MasterMind
predlozi.140vlad,
-> #138, dvesic> Lepo staviš kao poslednju liniju u AutoExec-u npr.
>
> ECHO Ajde_Exec
Hvale vredna ideja, ali ja volem da mi se autoexec ne izvrsava kad zovem iz
script-a pa je odmah na pocetku double Ctrl-C.
predlozi.141vsmrti,
Možda ne bi bilo loše razmisliti o uvođenju nove komande, koju
sam inače viđao u vreme Dragišinog softvera a nisam je isprobavao.
Radi se o komandi SPLIT, i koliko se sećam (što prema imenu, što
prema helpu koji je postojao, što prema analogiji sa UNIX
sistemima) njena uloga bila je podela PAD-a na "nekoliko" delova.
Stvar je korisna naročito za one sa sporijim modemima, koji pri
n. u. ;) ne bi mogli da prenesu ceo PAD (na primer, PAD sa
datotekom koja se ne može preneti za 30 min). Il' ja otkrih toplu
vodu...
predlozi.142mileusna,
-> #141, vsmrti>> n. u. ;) ne bi mogli da prenesu ceo PAD (na primer, PAD sa
>> datotekom koja se ne može preneti za 30 min).
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Crash Recovery čuda čini, kad radi. ;)
predlozi.143basrak,
E, ajd' vratite komandu down u pad promptu onakvu kakva je bila. Naime, ako
se u pad-u nalazi više datoteka, po zadavanju naredbe 'down *.*' će se
prenositi fajl po fajl (i po uspešnom prenosu obrisati) tako da za svaki
od njih moram da iznova startujem dl protokol. Kao što je nekad bilo sa
switch-em '/d'. Bilo bi vrlo lepo da se ovo vrati, a da bez switch-a
prenosi sve fajlove odjednom.
predlozi.144nenad,
-> #69, inferno> Komande iz autoexec-a ne rade iz chata, na primer.
> Bilo bi lepo kad bi se to sredilo.
Ustanovljeno je da se problem javlja samo korisnicima koji u chat
ulaze preko procedure iz autoexec-a pošto BBS za sada ne
podržava rekurzivno pozivanje procedura, a smatra da je autoexec
procedura još uvek u toku dok se ne izađe iz chata.
predlozi.145nenad,
-> #122, mastermind> znam da može tako, ali mislim da je chat who nepotreban podatak i da bi
> bilo bolje da i samo .who iz chata prikazuje celu listu, kao i do sada...
A kad bude 30-40 ljudi na vezi od toga 20 u chatu ili na tvom
chat kanalu, možda nećeš da misliš tako? :))
predlozi.146vsmrti,
-> #142, mileusna>> >> n. u. ;) ne bi mogli da prenesu ceo PAD (na primer,
>> >> PAD sa datotekom koja se ne može preneti za 30 min).
>> ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
>> Crash Recovery čuda čini, kad radi. ;)
Naravno, mislio sam ja i na to, samo nisam imao dovoljno
hrabrosti ;) da iskažem tu svoju veliku želju za CR-jem, koji ipak
nekima radi (koliko sam primetio, meni inače ne radi :( ).
Druga stvar je kada postoje datoteke koje se fizički ne mogu
preneti za tih 30 min -- zadaš komandu tipa down <pa_ovde_nešto>,
a Sezam te pozdravi rečima "Nedovoljno vremena za prenos". Da,
imam 2400bps modem, ispravan zaključak svakog ko pročita gornje
redove.
predlozi.147vujos,
-> #145, nenad¨>A kad bude 30-40 ljudi na vezi od toga 20 u chatu ili na tvom
¨>chat kanalu, mozda neces da mislis tako? :))
;>>>>> 30-40, 20 u chatu ;>>>
predlozi.149ramke,
Neko je ovo već predlagao, al' ne znam tačno ko. Dakle:
Na mom PROLINK-u 1414H ima opcija %E za koju kažu: 'The modem may
change the line speed during a train...', odnosno 'Allow on-line fallback
and fall forward.'
Ako sam dobro razumeo, kada se veza pogorša, modem će spustiti brzinu
prenosa, a kada se popravi brzina će porasti.
Možda bi mogli ovo uključiti i na SEZAM-ovim modemima (ovo bi pogotovo
pomoglo nama koji zovemo van Beograda).
predlozi.150supers,
Član sam jedno 6 grupa i počinje da mi nedostaje group list u
autoexecu... Ali, da ga vratim ne smem pošto bih dobio kilometarske
ispise... Da li bi mogla da se uvede naredba group dir, ili switch za
group list, koji bi listao samo imena grupa i broj novih poruka, sa
ukupnom veličinom. Dakle, ekvivalent conf view za grupe je itekako
potreban, pošto u grupe zna da stigne i više poruka nego u konferencije :)
predlozi.151inferno,
-> #150, supersŮ│ ˙ Član sam jedno 6 grupa i počinje da mi nedostaje group list u
Ů│ ˙ autoexecu... Ali, da ga vratim ne smem pošto bih dobio kilometarske
Ů│ ˙ ispise...
Dobrodošao u ekipu. ;)
..gl li /s
predlozi.152basrak,
Kad je pad prazan, komanda pad clear svejedno pita za brisanje celog
pad-a.... Dakle, može li ovo da se ispravi tako da daje samo jedno 'Pad
prazan'?
predlozi.153junior,
-> #152, basrak> Kad je pad prazan, komanda pad clear svejedno pita za brisanje
> celog pad-a.... Dakle, može li ovo da se ispravi tako da daje
> samo jedno 'Pad prazan'?
A jedno pad dow kad je pad prazan, dl-je welcome.txt ;)
Možda je to ispravljeno, ali beše jednom davnoo ... :)
predlozi.154mastermind,
ajde "nabacite" neki multi user door...
MasterMind
predlozi.155zeljkoj,
-> #154, mastermind> ajde "nabacite" neki multi user door...
Neeeeeee!
predlozi.156junior,
-> #154, mastermind> ajde "nabacite" neki multi user door...
E da, šta je bilo sa Trade Wars? Kod dragishe je bila već
stavljena podrška za door...bio je čak i help trade ;)
Jel' možemo čemu da se nadamo?
predlozi.157msavkovic,
-> #154, mastermind┌┌┌ ajde "nabacite" neki multi user door...
ajde nemojte.
predlozi.158pyc.guy,
-> #156, junior─── E da, sta je bilo sa Trade Wars? Kod dragishe je bila vec
─── stavljena podrska za door...bio je cak i help trade ;)
Sta ce tebi TW, tebi treba PG :))
Pyc
predlozi.159pyc.guy,
-> #157, msavkovic─── ajde nemojte.
Sta nemojte, Savkovicu, izgleda da nikad nisi okusio multi-user BBS door
game... To je filing kakvog nema, a i ne oduzima toliko vremena koliko
mislis da uzima... :)
Pyc
predlozi.160inferno,
-> #159, pyc.guyŮ│ ˙ Sta nemojte, Savkovicu, izgleda da nikad nisi okusio multi-user BBS door
Ů│ ˙ game... To je filing kakvog nema, a i ne oduzima toliko vremena koliko
Ů│ ˙ mislis da uzima... :)
Samo što nekad nismo mogli da se nakačimo, jer društvo cepa
hang. ;)
predlozi.161junior,
-> #158, pyc.guy> Sta ce tebi TW, tebi treba PG :))
Pa tu te derem ;) Više mi nije izazov ;>
predlozi.162junior,
-> #160, inferno> Samo što nekad nismo mogli da se nakačimo, jer društvo cepa
> hang. ;)
Pa dobro, to je pravo ljudi da koriste svojih 30 min. kako hoće.
Uostalom, provodili ljudi vreme u chatu, ili u door-u ili u čitanju
konferencija ... sve se svodi na isto - da svako radi ono što najviše
voli. :)
jr.
predlozi.163mastermind,
-> #156, junior Subject : multi user doors
ă─> E da,šta je bilo sa Trade Wars?Kod dragishe je bila već stavljena
ă─> podrška za door...bio je čak i help trade ;)
da... ja se tad zaglavio na jedno pola sata u ne implementiranom tradewars-u.
MasterMind
predlozi.164msavkovic,
-> #159, pyc.guy┌┌┌─── ajde nemojte.
┌┌┌
┌┌┌ Sta nemojte, Savkovicu, izgleda da nikad nisi okusio multi-user
┌┌┌ BBS door game... To je filing kakvog nema, a i ne oduzima toliko
┌┌┌ vremena koliko mislis da uzima... :)
Nemojte! pycy. Na ovom sistemu nema nijednog novog fajla od ihajhaj,
a tebi je do TW-a :( Mogao bi i internet emajl da se sredi, a tek
što sve zvoni u prazno. Oduzima previše vremena. Jedina prednost
NET-a nad PRO-om su 15nodova, boje, i stabilnost veze (bar meni)
A kad će novo zaglavlje sa subjectom, pa OLR za OS/2 ? ;)
predlozi.165space.ace,
-> #158, pyc.guy--> Sta ce tebi TW, tebi treba PG :))
Izgleda da tebi treba malo više ;)
predlozi.166mmtosic,
Predlažem upravniku i administratorima sistema da pogledaju koliko
je novih fajlova ostavljeno na SezamPRO-u tokom prethodna dva meseca
ove godine. Neka ih to podseti da je to nekada bila jedna od važnih
usluga koje je Sezam(NET) pružao svojim korisnicima.
ndat01_2.zippredlozi.167vstan,
-> #166, mmtosic> Predlazem upravniku i administratorima sistema da pogledaju
> koliko je novih fajlova ostavljeno na SezamPRO-u tokom
> prethodna dva meseca ove godine.
... koji, jelda, radi vec skoro godinu dana.
predlozi.168ozren,
Predlazem da se u autoexec novih korisnika upisuje "bat" procedura, za
"prezivljavanje pocetnika", koja bi sadrzavala download u pad:
- zadnju verziju uputsva,
- preporuku Sezamove administracije za "off-line-reader",
- Sezamov bonton,
- ostale bitne pomocne programcice i uputstva neophodne svakom
korisniku.
Tako kad "novajlija" to prenese kod sebe i prouci, moze odmah da se
snadje... a ne da trcipo konferencijama da trazi uputstvo, OLR i td..
Ako neko zna sta mi je sve potrebno i gde se nalaze preporucene
verzije OLR neka mi javi i na e-mail, ako mu nije tesko,...
predlozi.169nenad,
-> #156, junior> E da, šta je bilo sa Trade Wars? Kod dragishe je bila već
> stavljena podrška za door...bio je čak i help trade ;)
Podrška za DOOR programe postoji u softveru, a da li će i šta
biti ponuđeno još nije razmatrano.
> Jel' možemo čemu da se nadamo?
Na žalost softver onemogućava da se nešto što nije raspoloživo
pojavi u help-u (i obratno - da se nešto što postoji ne pojavi u
njemu) tako da u neposrednoj budućnosti neće ničega biti. Šteta,
toliko lepih helpova bi moglo da se napiše. :))
predlozi.170vstan,
Predlazem da se u SHOW podsistemu uvedu i srpski nazivi za komande.
predlozi.171junior,
-> #169, nenad> Na žalost softver onemogućava da se nešto što nije raspoloživo
> pojavi u help-u (i obratno - da se nešto što postoji ne pojavi
> u njemu) tako da u neposrednoj budućnosti neće ničega biti.
Znači ništa u neposrednoj budućnosti, ok... Ali ako vam mi dovučemo
original TW, iz Amerike (ili šta ti ja znam odakle), sve sa registracijom
na SezamNet, hoćete li da ga stavite?
Nadam se, jer po meni, najveći je problem ovo gore.
jr.
predlozi.172supers,
-> #170, vstan>> Predlazem da se u SHOW podsistemu uvedu i srpski nazivi za komande.
Da. Lepo bi bilo da može jedno "show kurs", a ne kao sada "show exc" pa
moram da pazim da slučajno ne otkucam "show ex" i izletim napolje...
predlozi.173veca,
-> #167, vstan>>> Predlazem upravniku i administratorima sistema da pogledaju
>>> koliko je novih fajlova ostavljeno na SezamPRO-u tokom
>>> prethodna dva meseca ove godine.
>> ... koji, jelda, radi vec skoro godinu dana.
Sa probnim (besplatnim) radom od sedam meseci...
predlozi.174msavkovic,
Malopre sam skidao pad na pro-u, pa onda na net-u. Bogami, net je brži.
Eh, da, predlažem da počnete da dovlačite fajlove na sezam
predlozi.175zeljkoj,
-> #173, veca>>> ... koji, jelda, radi vec skoro godinu dana.
>
> Sa probnim (besplatnim) radom od sedam meseci...
S tim što su nas folirali da je to sve deo Sezama, tj. da neće biti podele.
:((
predlozi.176dzakic,
-> #170, vstan> Predlazem da se u SHOW podsistemu uvedu i srpski nazivi za komande.
Napravi u autoexec-u makroe:
:KURS
..show exchange
:VREME
..show weather
predlozi.177dselic,
Mogli biste i vi da razmišljate o direktnoj vezi sa Internetom jer
je u poslednje vreme mnogo lakše dobiti ETF nego SEZAM :((
predlozi.178hercog,
Da li bi moglo da se uradi sledeće:
1. Kada se skidaju mail, grupe i conf, da umesto samo NEMA PORUKA, kaže
MAIL - NEMA PORUKA i GROUP - NEMA PORUKA isl
2. Da se mail i group ispisuju skupa u listi sa konf (ono kada lista
konferencije redom sezamnet, pc.os itd pri skidanju conf)
Sale
predlozi.179johnnya,
-> #178, hercog >> 1. Kada se skidaju mail, grupe i conf, da umesto samo NEMA
>> PORUKA, kaže MAIL - NEMA PORUKA i GROUP - NEMA PORUKA isl
>> 2. Da se mail i group ispisuju skupa u listi sa konf (ono
>> kada lista konferencije redom sezamnet, pc.os itd pri
:))) Naravno da može i ne treba da moliš upravu... Da li si ikada
pravio svoj autoexe na Sezamu ? Rešenje je sledeće (i za 1. i 2.)
:sezam
..echo Privatna pošta
..mail read >
..echo Poruke u grupama
..group read >
..echo Poruke u konferencijama
..conf read
..pad dow
■■ Johnnya ■■
predlozi.180cnenad,
VOTE sistem ima jednu malo iritirajuću stvar. Neko u AUTOEXEC-u ima komandu
VOTE da bi dobio info. o novim i tekućim glasanjima. Ne vidim svrhu da
se prekida izvršavanje AUTOEXEC-a porukom, IZABERITE GLASANJE.
Ako hoću da glasam, kucaću iz komandne linije VOTE br.glasanja.
BTW, glasanje br. 1 ne daje trenutno stanje nakon glasanja :(
****
I dalje kod izvršavanja AUTOEXEC-a odgovor na pitanje DALJE Da/Ne sa NE
ne prekida izvršavanje istog.
predlozi.181nenad,
-> #171, junior> Znači ništa u neposrednoj budućnosti, ok... Ali ako vam mi dovučemo
> original TW, iz Amerike (ili šta ti ja znam odakle), sve sa registracijom
> na SezamNet, hoćete li da ga stavite?
Moram da priznam da se nisam nikada ozbiljnije bavio TW-om i
sličnim igrama, tako da ne znam mnoge detalje koji bi mi pomogli
da ti preciznije kažem kakve su šanse da tako nešto vidimo na
Sezamu - npr. koliko on-line vremena zahteva, koliko je
uklopljivo u postojeću konfiguraciju, sigurnost, kompatibilnost i
sl.
U svakom slučaju mi smo otvoreni za sve predloge (bićemo još više
u budućnosti, čim se ispliva iz nekih tekućih stvari :), pa o
svemu možemo da razgovaramo. Oko konkretnih stvari potrebnih za
realizacuju te ideje (kao i svake druge) možemo razgovor da
nastavimo i preko mail-a, a nije zgoreg ni upriličiti neko
viđenje. Ipak, još jednom ponavljam - tako nešto svakako nije u
prvom planu.
Trudićemo se da SezamNet ponudi što širi mogući spektar usluga u
okvirima koncepcije kojoj težimo i uz posebnu pažnju da ni jedna
od tih, ipak sporednijih aktivnosti, ne optereti sistem u meri
koja bi ugrozila normalno funkcionisanje i otežala korisnicima
svakodnevno i redovno pristupanje sistemu i korišćenje njegovih
osnovnih usluga.
predlozi.182nenad,
-> #170, vstan> Predlazem da se u SHOW podsistemu uvedu i srpski nazivi za komande.
Opredeljenje je da sve komande na BBS-u budu na engleskom jeziku.
Ima više razloga za to, mislim da nema potrebe da se posebno
objašnjava. :)
Svako naravno i dalje može da u autoexecu definiše procedure i
aliase po volji. :)
predlozi.184dzakic,
-> #180, cnenad> BTW, glasanje br. 1 ne daje trenutno stanje nakon glasanja :(
Glasanje broj 1 je anketa namenjena internoj statistici te su stoga
rezultati poznati samo administratorima sistema.
predlozi.185space.ace,
-> #182, nenad--> Opredeljenje je da sve komande na BBS-u budu na engleskom jeziku.
--> Ima više razloga za to, mislim da nema potrebe da se posebno
--> objašnjava. :)
Da možda ne očekujete strance na ovom sistemu?
predlozi.186rjovic,
Da li ste razmisljali da se uvede opcija forward za mail koja bi mogla da
radi i lokalno i ka uucp-u (naravno kada se za to ispune uslovi).
Pozdrav,
Relja
predlozi.187vlad,
-> #185, space.ace> Da možda ne očekujete strance na ovom sistemu?
Ma jock. Ocekuje se da ovi "nasi" svi lepo nauce Engleski kako dolikuje
kulturnim ljudima. Podrzavam ovakav pristup kao sjajan filter B>.
predlozi.188nenad,
-> #185, space.ace> --> Opredeljenje je da sve komande na BBS-u budu na engleskom jeziku.
> Da možda ne očekujete strance na ovom sistemu?
Stranaca već ima na ovom sistemu. :) No, to je najmanje bitan
razlog za ovakvu odluku. Osim što je, po našem mišljenju, bitno
da nazivi komandi budu konzistentni kroz ceo sistem i zbog čega
ne dolazi u obzir mešanje jezika, engleski je zbog svoje
semantike i nepostojanja padeža mnogo pogodniji za komandni
režim: SHOW ACCOUNT je, za razliku od POKAŽI PRETPLATA, i
gramatički ispravno, a čak i MAIL READ je mnogo manje nepravilno
od POŠTA ČITAJ.
predlozi.189junior,
-> #181, nenadRe: Trade Wars
Ma nema problema, verujem da ćete ga staviti ;) Sredite vi prvo neka
kritičnija pitanja (npr. one ansi brljotine koje su se i meni javile),
a posle ćemo glazuru ...
A iz iskustva, što se TW-a tiče, potrebno je između 5 i 20 minuta.
Ovisi o tome šta se radi, tj. mnogo manje vremena nego što se inače
provede u chatu. Uz to, ja mislim da igra ima limit, da može samo 30
korisnika da bude prijavljeno ... tako da bi samo srećniji upali ;)
A što se konfiguracije i stabilnosti tiče .. o tome ćemo kad vam pošaljem
najnoviju verziju ;)
jr.
predlozi.190dmajkic,
Može li show vreme ;) da sadrži podatak tipa "kišovito", "oblačno"
"sneg",... ?
predlozi.191kaplan,
-> #189, junior Subject : TW
¸¸¸¸ A iz iskustva,sto se TW-a tice,potrebno je izmedu 5 i
¸¸¸¸¸ 20 minuta. Ovisi o tome sta se radi,tj.mnogo manje
¸¸¸¸¸ vremena nego sto se inace provede u chatu.Uz to,ja
¸¸¸¸¸ mislim da igra ima limit,da moze samo 30 korisnika da
¸¸¸¸¸ bude prijavljeno ...tako da bi samo srecniji upali ;)
Jedna ISPRAVKA: ne 30 korisnika vec 150...a neaktivnost korisnika u igri da
bude manja od 30 dana, pa bi s tim mogli neki drugi da ucestvuju
Bilo bi potrebno mnogo takvih igrica, da bude veci izbor.....ALI...bolje da
se srede ostale stvari ...(pr. INTERNET)
predlozi.192superhik,
=:> R:\>
Amen!
=:> R:\>co
=:> Conf:MUZIKA.2R:\>j sezam
=:> Conf:SEZAMNETR:\>dir
E sad, ovo r:... je sasvim nepotrebno... daleko bolje bi bilo da
u ostalim režimima samo stoji > a ne ceo prompt...
predlozi.194stefan,
-> #192, superhik> =:> Conf:MUZIKA.2R:\>j sezam
> =:> Conf:SEZAMNETR:\>dir
> E sad, ovo r:..o... daleko bolje bi bilo da
> u ostalim režimima samo stoji > a ne ceo prompt...
Ma nisi lepo setovao prompt :) Stavi da bude "R:\$m>" i eto prompta k'o
što je onomad bio :)
predlozi.195zeljkoj,
-> #194, stefan> Ma nisi lepo setovao prompt :) Stavi da bude "R:\$m>" i eto
> prompta k'o što je onomad bio :)
A kada se udje u, recimo, conference režim? :))
predlozi.196supers,
-> #195, zeljkoj>>> Ma nisi lepo setovao prompt :) Stavi da bude "R:\$m>" i eto
>>> prompta k'o što je onomad bio :)
>>
>> A kada se udje u, recimo, conference režim? :))
Pa, pisaće, valjda, R:\conf> :)
predlozi.197ljubisha,
-> #196, supers>> A kada se udje u, recimo, conference režim? :))
>>>Pa, pisaće, valjda, R:\conf> :)
Tačnije: R:\Conf:SEZAMNET>rep 4.196 :)
predlozi.198nenad,
-> #190, dmajkic> Može li show vreme ;) da sadrži podatak tipa "kišovito", "oblačno"
> "sneg",... ?
Može. :)
predlozi.199cnenad,
I dalje odgovor Ne ne prekida izvršavanje autoexec-a ? Ili ga izbacite iz
ponuđenih odgovora ili sredite to.
Dragane kad si već pravio klon PBB-a zašto si morao i da kloniraš staru
boljku da se mora kucati CD .. a ne CD.. ?
Još nešto, može li se kod SET PROMPT ubaciti prekidač koji u drugim
režimima osim osnovnog neće ispisivati tekst unet pre $m ?
predlozi.200ljubisha,
-> #199, cnenad>dalje odgovor Ne ne prekida izvršavanje autoexec-a ? Ili ga izbacite iz
>ponuđenih odgovora ili sredite to.
Hm, da, ne prekida izvršavanje celog autoexec-a nego alias-a u njemu,
pa ako ih ima više onda je stvarno muka prekinuti ga.
predlozi.201johnnya,
-> #199, cnenad >> Dragane kad si već pravio klon PBB-a zašto si morao i da
>> kloniraš staru boljku da se mora kucati CD .. a ne CD.. ?
??? Pa zar ovo nije sređeno u autoexecu svakog korisnika
:cd..
cd ..
i gotovo :)
predlozi.202crncic,
-> #199, cnenad>> I dalje odgovor Ne ne prekida izvršavanje autoexec-a ? Ili ga izbacite
>> iz ponuđenih odgovora ili sredite to.
Ne dirajte ga, radi. Nele ? ;)
predlozi.203cnenad,
-> #200, ljubisha=> Hm, da, ne prekida izvršavanje celog autoexec-a nego alias-a u njemu,
=> pa ako ih ima više onda je stvarno muka prekinuti ga.
Kakvi crni aliasi, ne prekida ono najosnovnije što stoji na samom početku,
tipa, ma li, gr li, co vi /q i slično...
Ma nije bitno, ionako će se autoexec menjati zbog skriptova...
predlozi.204cnenad,
-> #201, johnnya=> ??? Pa zar ovo nije sređeno u autoexecu svakog korisnika
Naravno da je rešenje, ali, imaš tone početnika i novajlija ovde, koji ni
ne znaju da postoji AUTOEXEC a kamoli šta je.
Poseban problem je što NEĆU da takve GLUPOSTI ispravljam labelom u
AUTOEXEC-u ;), neka sysm odradi posao kako treba.
predlozi.205msavkovic,
═════════════════════════════════════
Pad» dir
cooled15.zip 733.345
Files 1/733.345 bytes.
Pad» do /d ^
^^^^^
Priprema za slanje...
Datoteka net00114.zip, 730848 bytes, protokol Zmodem RM, vreme 0:07:37.
Spremni za download (Da/Ne)?
═════════════════════════════════════
Zar nije logičnije da ako ja kucam do /d on skida sve fajlove iz
pada bez pakovanja ?
Tako je pre bilo...
P.S. Logičnije je da umesto 733.345 pise 733,345
predlozi.206junior,
-> #191, kaplan> Jedna ISPRAVKA: ne 30 korisnika vec 150...a neaktivnost
> korisnika u igri da bude manja od 30 dana, pa bi s tim mogli
> neki drugi da ucestvuju
Pa dobro, skupilo bi se _maximum_ 30 igrača, od ovih redovnih, ostale
ne računam ...
:)