predlozi.635kum.djole,
-> #633, micotakis>> To je trebalo napisati istog dana kad je i počela
>> da se rekalama ispisuje.
Slažem se. Ne valja da se dvoliče.
Zar nismo mi njihovi puleni ?
Zar nismo jedna big happy family ? Ja mislim da jesmo.
Kako bi inače administratori mogli da budu i korisnici, da imaju
svoje mišljenje i pišu u šarenolikim javnim konferencijama ?
Nikako. Više volem lep srećni Sezam nego krut i profi Sezam.
Ne volem veštački profesionalizam.
predlozi.636dzakic,
-> #634, micotakis> A da nije u pitanju to što ne možete da ga osposobite da može da
> se koristi njegov chat za chatovanje za vreme transvera?
Njegov chat se može koristiti za chatovanje za vreme transfera
samo ako je neko u redakciji raspoložen da chata sa tobom tok ti
transferišeš :). Da bi se u protokol inkorporirao chat, potrebno
je da napišemo aplikaciju (kompletan transfer prokotol zapravo)
koja će znati da 'čita' sezamov format chata sa serverovog
diska. Pored toga, treba napraviti posebnu (drugu) aplikaciju
koja će da radi na strani korisnika i biti kompatibilna sa
sezamovim protokolom. Praviti tako nešto, komunikacioni program
koji treba da radi na najraznovrsnijim mogućim platformama i
operativnim sistemima koje jedan sezamovac može da koristi je
zaista ogroman posao ravan pravljenju telemejta ili dsz-a.
To bi zaista bilo lepo, ideja postoji već više godina, ali je
ogroman posao. Biće da ćemo pre dočekati ftp u paraleli sa
telnetom :).
predlozi.638micotakis,
-> #636, dzakic Dz> Njegov chat se može koristiti za chatovanje za vreme transfera
Dz> samo ako je neko u redakciji raspoložen da chata sa tobom tok ti
Dz> transferišeš :). Da bi se u protokol inkorporirao chat, potrebno
Dosta sam razmišljao o tome. Ja sam ga probao sa Saletom na njegovom
BBS-u. Nešto je meni čudno ono CHAT WITH OTER USERS, ne piše user,
nego users, a to me jako buni. Shvatio sam ja to još pre neki dan
da od toga nema ništa. Ako bi se korstio njegov chat stvarno bi bio
prepušten milosti nekoga ko je u redakciji, ali opet sam nešto ra-
zmišljao da li bi dva usera koja su u transferu icemodemom mogla da
chatuju. No nije ni bitno.
Dz> je da napišemo aplikaciju (kompletan transfer prokotol zapravo)
Dz> koja će znati da 'čita' sezamov format chata sa serverovog
Dz> diska. Pored toga, treba napraviti posebnu (drugu) aplikaciju
Dz> koja će da radi na strani korisnika i biti kompatibilna sa
Dz> sezamovim protokolom. Praviti tako nešto, komunikacioni program
Dz> koji treba da radi na najraznovrsnijim mogućim platformama i
Dz> operativnim sistemima koje jedan sezamovac može da koristi je
Dz> zaista ogroman posao ravan pravljenju telemejta ili dsz-a.
O tome i pričam. Trebalo bi, ali ko će to da radi? Najbolje rešenje
bi bilo napraviti protokol koji omogućava da dok skidaš fajl radiš
BILO ŠTA DRUGO. Znači normalno radiš ko da i ne trasferišeš, a za to
vreme ti se skida fajl.
Dz> To bi zaista bilo lepo, ideja postoji već više godina, ali je
Dz> ogroman posao. Biće da ćemo pre dočekati ftp u paraleli sa
Dz> telnetom :).
Pa dočekamo ftp i telenet, dočekaćemo i screen. Da li si ikad chato-
vao na 2 bbs istovremeno? U jednom screenu recimo cahatuješ, u drugom
ftpjueš, u trećem surfuješ sa lynx-om...
To mi se mnogo sviđa kod unix-a.
Ajde lepo osposobite taj telnet na sezam. I onda lepo u jednom tasku
chatujem sa vama, a u drugom sa onim glupim amerima na awol-u. :)
Znam čoveka koji je radio nešto slično, doduše oba sistema su u americi.
Od njega sam pokupio ideju o dva chata istovremeno.
EMPIRE
predlozi.639apostol,
-> #638, micotakisRe: 2 chata istovremeno
Meni se više sviđa ideja o jedinstvenom chatu sva tri Sezama,
naravno kada svi budu povezani na Internet. Skadarlija - Bigz -
Banjaluka!
A II O C T O JI
predlozi.640baster,
1. Da li postoje ideje i planovi za prelazak SEZAMNET-a
na grafički (win) orjentisan interface (korisnik-sezam).
Kakvi sve problemi (ne sumnjam da su mnogobrojni)
stoje na tom putu (kojim će se sigurno jednog lepog
dana-godine zaputiti i sezam...)
2. Da li se odustalo od ideja da se show rezim obogati
(a možda i sam sezam(BIGZ?? :)) pružanjem inače korisnih
informacija tipa:
- Bioskopski repertoar za tekući dan (distributeri
lovu sezamu :)
- Programi pojedinih TV-kanala (može opet na
komercijalnoj osnovi.)
- ...
predlozi.641rdejan,
-> #638, micotakis>> O tome i pričam. Trebalo bi, ali ko će to da radi? Najbolje
>> rešenje bi bilo napraviti protokol koji omogućava da dok
>> skidaš fajl radiš BILO ŠTA DRUGO. Znači normalno radiš ko da i
>> ne trasferišeš, a za to vreme ti se skida fajl.
Ma to je trulo... Razmišljao sam i ja na tu temu i imam par
predloga. Naime, bilo bi dobro kada bi za vreme transfera
mogao da se skuplja PAD za novi prenos i to da Sezam radi
interno, jer bi u transfer prozoru moglo da se igra submarine.
E sad, ako moj partner takodje ima pokrenut dl u pozadini,
tada se polje proširuje za 15x15 polja, dok se skupljanje
PADa bitno smanjuje na svega dve-tri konferencije, brzine
radi, nije drugo... E sad, ukoliko ga pobedim više od tri
puta (dok traje dl, jeli), njemu počinju da stižu bad paketi,
mada ako mu je PAD preveliki... I ostale varijante ;). Jel
može, uprava? :)
Pozdrav, Dejan
predlozi.642mikis,
-> #638, micotakis+> Pa dočekamo ftp i telenet, dočekaćemo i screen. Da li si ikad chato-
+> vao na 2 bbs istovremeno? U jednom screenu recimo cahatuješ, u drugom
+> ftpjueš, u trećem surfuješ sa lynx-om...
+>
+> To mi se mnogo sviđa kod unix-a.
Nije to samo kod Unix-a. Kada bi se Sezamu pristupalo preko TCP/IP
protokola, i kad bi na Sezamovom serveru bio instaliran News, FTP, IRC,
WWW... softver, bilo bi moguće četovati, ftp-ovati, pratiti
konferencije... sve u isto vreme, sa bilo kog računara koji ima
odgovarajući TCP/IP softver (što će reći gotovo svi postojeći kod nas,
osim Spektruma, 64-vorke, Orika i sličnih ;) Eto teme za razmišljanje o
budućnosti sistema :)
predlozi.644nenad,
-> #640, baster> 1. Da li postoje ideje i planovi za prelazak SEZAMNET-a
> na grafički (win) orjentisan interface (korisnik-sezam).
Postoje i ideje i planovi. Takav interfejs, međutim, forsira
on-line rad i zadržavanje na vezi, što nije dobro rešenje za
Sezam, bar ne dok ne povećamo broj ulaznih linija. Čak i tada,
verujem da bi većina korisnika preferirala off-line rad, s
obzirom na količinu informacija, broj poruka koje se u toku dana
mogu razmeniti, ali i cenu konekcije.
Veliki broj BBS-ova i on-line sistema u svetu je uveo prisup
preko Web-a, iako u većini slučajeva on (još uvek) ne pruža sve
mogućnosti i komfor kao i klasičan rad. Nakon uspostavljanja
stalnog linka, imaćete priliku da nešto slično vidite i ovde. :)
> 2. Da li se odustalo od ideja da se show rezim obogati
> (a možda i sam sezam(BIGZ?? :)) pružanjem inače korisnih
> informacija tipa:
Nije, ali prvo moramo da ustanovimo koliko su postojeći servisi
popularni i šta bi članovi sistema voleli da vide, odnosno koliko
i kakvo interesovanje vlada. Tek na osnovu toga možemo da
utvrdimo šta i kako dalje.
predlozi.645hercog,
-> #644, nenad»» mogućnosti i komfor kao i klasičan rad. Nakon uspostavljanja
»» stalnog linka, imaćete priliku da nešto slično vidite i ovde. :)
A kad se očekuje taj stalni link, za koje vreme?
Sale
predlozi.646budim,
-> #644, nenad(:) mogućnosti i komfor kao i klasičan rad. Nakon uspostavljanja
(:) stalnog linka, imaćete priliku da nešto slično vidite i ovde. :)
Baš me zanima kada to treba da bude? Pre ili posle novog off-line-a ili
posle full Internet-a? :>
poz,
budimir
predlozi.647tomislavr,
-> #646, budim> Baš me zanima kada to treba da bude? Pre ili posle novog off-line-a
Dok SezamNet ne dobije onako "profesionalni" ;) OLR, nama običnim
smrtnicima ostaje da se snalazimo. Uz poruku je SezamNet -> SezamPro
textpad konvertor. Sa nestrpljenjem očekujemo verziju SorPro 2.0 Gold ;)
Jedna napomena: SORPRO ne guta tačke u imenu teme, tako da se one prilikom
konverzije zamenjuju '_' znacima, pa treba paziti prilikom pisanja poruke
iz SorPro-a.
Dakle, uz malu pomoć ovog konvertora sada imamo sledeći izbor OLR-ova:
- SOR 2.30
- SOR 2.99
- SDW za Windows
- 5-6 QWK readera za razne platforme
- SORPRO 1.0
- SORPRO 2.0 (za koji dan ;)
- THOR (?)
Prema tome, šta se više bunite za OLR? ;) Ako ima nekih bagova u
konvertoru, kukajte.
net2pro.exepredlozi.648jevta,
Subject: konverter net2pro
BRAVO ZA TOMISLAVAR! Sor 2.99 konačno može u zasluženu penziju....
Konverter za početak lepo radi. Do duše ručno
sam ga ubacio u Sor, ali uz par batch datoteka mislim da će lepo raditi.
No, sada ako možeš da vidiš i za exec fajl...
Evo šta mi kaže na poslan exec pripremljen u sorpro-u 2.0
JE> » ..conf write SEZAMNET\predlozi /r
JE> Niste izabrali konferenciju.
JE> » Test konvertera net2pro by tomislavr
predlozi.649valex,
-> #646, budim>> (:) mogućnosti i komfor kao i klasičan rad. Nakon
>> uspostavljanja (:) stalnog linka, imaćete priliku da nešto
>> slično vidite i ovde. :)
>>
>> Baš me zanima kada to treba da bude? Pre ili posle novog
>> off-line-a ili posle full Internet-a? :>
Neposredno pre full Interneta, a možda nešto malo više pre novog
OLR-a.
predlozi.651lexus,
-> #649, valex=> Neposredno pre full Interneta, a možda nešto malo više pre novog
=> OLR-a.
A može li se, okvirno, znati kad se to očekuje?
Ipak mislim da je novi OLR trenutno važniji od interneta.
Sramota je koristiti nešto što je pravljeno za software suparničkog
sezama :)
predlozi.652tomislavr,
NET2PRO konvertor v1.5
Na predlog nekoliko korisnika, promenio sam način pozivanja programa.
Prošla verzija je očekivala samo staze (path) a ime izvorne i odredišne
datoteke je obavezno moralo biti "textpad."
Nova verzija sada kao argumente očekuje puno ime izvornog i odredišnog
fajla (sa mogućom putanjom) tako da pruža veću fleksibilnost pri radu sa
batch datotekama.
net2pro.exepredlozi.653valex,
-> #651, lexus>> A može li se, okvirno, znati kad se to očekuje?
Uskoro - čim budemo bili u prilici da preciziramo istaći ćemo
detaljnije informacije.
predlozi.654hercog,
Možda bi bilo interesantno omogućiti prosleđivanje mail
poruka sa sezama na druge sisteme ili na neki drugi username
na sezamu. U opcijama bi mogla da stoji adresa na koju bi
se mail mogao prosleđivati.
Sale
predlozi.655supers,
-> #2708, valex
>> koliko novih korisnika ga pročita. Razmišljamo o uvođenju obaveznog
>> downloada bontona prilikom prijavljivanja ili prvog logovanja.
Ne razmišljajte. UVEDITE. I to, kao i aktuelizirano uputstvo za
SezamNET, gde su registrovane promene u odnosu na stari softver.
U krajnjem slučaju, unajmite nekoga ko će na tome da poradi.
predlozi.656supers,
-> #2724, marco
>> A da radi na fazno hot-tipa iz winworda. Odn, da svaki put
>> kada se korisnik uloguje sistem ispise nesto iz bontona, i
>> tako recimo tokom prva tri meseca.
Nemoj. Mnogo podseća na reklamu :(
predlozi.657kum.djole,
-> #2724, marco>> kada se korisnik uloguje sistem ispise nesto iz bontona, i
>> tako recimo tokom prva tri meseca.
Još bolje je da po počinjenom belaju dobija mail (neko vreme..
..dok nekom iz Uprave ne pukne film) sa osnovnim pravilima ponašanja,
konkretnim obaveštenjem šta da čini, i sankcijama koje mogu uslediti.
Sve od 'fiktivnog usera Redakcija' iz nekoliko različitih primeraka
takvog dokumenta. Kao cirkularno pismo.
predlozi.658daewoo,
Bilo bi lepo kad bi negde stavili statistiku
zauzetosti sezama (vreme kad ima najmanje\najvise
zauzetih nodova,i sl.),kao i stat. kad ima najvise
pucanja veza.Jos kad bi ovo bio deo SHOW-a...
predlozi.659cnenad,
Da li se planiraju neka unapređenja rada sa datotekama uz konf. poruke ?
Konkretno, sada sam dobio poruku da je jedna datoteka iz konf. prebačena u
direktorijum. Da bih se podestio o čemu se radi, pogledao sam tu poruku, a
uz ime datoteke je pisalo da je fajl u direktorijumu. Bilo bi lepo kada bi
bila informacija u kom je direktorijumu datoteka.
Dalja unapređenja bi se svodila da kad korisnik otkuca CO FIL _br_poruke
faktički preuzima datoteku iz direktorijuma. Ako bi se kasnije stavila nova
verzija, link se gubi ali bi umesto opisa u kom je direktorijumu datoteka
moglo da stoji da je stigla nova verzija ili nešto slično...
predlozi.660cnenad,
-> #655, supers=>>> koliko novih korisnika ga pročita. Razmišljamo o uvođenju obaveznog
=>>> downloada bontona prilikom prijavljivanja ili prvog logovanja.
=>
=> Ne razmišljajte. UVEDITE. I to, kao i aktuelizirano uputstvo za
Sad nešto razmišljam o ovome, nije sve u tome da se uradi DOWNLOAD, treba
to i pročitati.
Problem je što većina korisnika prilikom prvih dana 'modemisanja' ima
problem sa DIALTONE-om, protokolima za prenos, jednostavno oseća se kao
neplivač u dubokoj vodi. Pitanje je kako takvog korisnika uputiti u
'tajne' modemisanja, NATERATI ga da pročita bonton ?
U knjizi koja je bila dostavljana novim korisnicima bilo je nešto od ovoga,
ali opet, pitanje je da li je svako pročita i shvati šta tu piše.
Ne verujem da će se baš svako snaći da učita BONTON.TXT u editor, da uradi
TYPE ime_fajla, da ga pregleda sa F3 iz NC/DN-a jer ni ne znaju čemu ti
tasteri služe.
Zgodno rešenje je da se povremeno pojavljuju jedan po jedan fragment iz
bontona dok korisnik ne nauči sam da to isključi.
Pored toga, BONTON.TXT bi trebao faktički da bude jedan EXE fajl koji bi
korisnik mogao da pokrene i da pročita na najlakši mogući način.
Ova datoteka ne bi trebalo da bude samo BONTON već neki FAQ sa najbitnijim
pitanjima vezanim za početak 'modemskih komunikacija'
predlozi.661cnenad,
-> #656, supers=> Nemoj. Mnogo podseća na reklamu :(
Zašto da ne ? Tebi se to neće prikazivati, samo novim korisnicima...
predlozi.662nenad,
-> #659, cnenad> Da li se planiraju neka unapređenja rada sa datotekama uz konf. poruke ?
Ne.
predlozi.666byte,
vishe linija....
predlozi.667mmisic,
Zasto u 'top 20' ne uvedete 'Top 20 po Upload-u' i 'Top 20 po Download-u'!?
i da se umesto vremena stavi broj prenesenih Kb (bar kod UL).
Nije vazno koliko je neko UL vrsio vremenski nego koliko je poslao.
predlozi.668johnnya,
Biću kratak...
1.
Da li može da se reši sledeća situacija, naime kada se u exec-u
nalaze sledeće naredbe, prva se izvršava korektno i kreće upload
datoteke koja se vezuje za poruku, međutim zbog tog ul-a sledeći red
biva ignorisan, tako da ceo tekst iza biva bezveze izbačen na ekran
(sve do ctrl-d)
..conf wr xxxxx file.zip
..conf wr xxxx
....
2.
Da li može sistem da uz rezime korisnika ispiše i da mu je istekla
pretplata, ako se to zaista i dogodilo.
3.
Kada se u SDW-u piše nova poruka za grupu, automatski se ponudi
korisniku: group replay ime_grupe, međutim kada se takav exec
izvršava na Sezamu javlja se greška, jer treba replay zameniti sa
write, da li se ovo može ispraviti na nivou sistema.
predlozi.669hercog,
-> #668, johnnya»» Da li može sistem da uz rezime korisnika ispiše i da mu je istekla
»» pretplata, ako se to zaista i dogodilo.
Postoji već nešto slično. Kada hoćeš da pošalješ mail korisniku
kome je istekla pretplata ondak ti sistem javi da mu je istekla
pretplata i to pre koliko dana...
Sale
predlozi.670vojas,
Bilo bi lepo kad bi stavili da u FTu nakon isteka svog vremena
(30minuta) doda bar jos 5minuta, a ne 40sekundi.
Desava mi se da moram da okrecem pola sata sezam, da bi dovrsio
skidanje fajla koje traje 10sec :(
AcCeSS DeNiED
predlozi.671nenad,
-> #668, johnnya> Da li može da se reši sledeća situacija, naime kada se u exec-u
> nalaze sledeće naredbe, prva se izvršava korektno i kreće upload
> datoteke koja se vezuje za poruku, međutim zbog tog ul-a sledeći red
> biva ignorisan, tako da ceo tekst iza biva bezveze izbačen na ekran
> (sve do ctrl-d)
> ..conf wr xxxxx file.zip
> ..conf wr xxxx
Problem je u tome što Sezam nakon prijema teksta poruke pita
nešto poput "Spremni za slanje?". Rešenje je da se u exec na ovaj
ili onaj način ubaci jedan prazan red kao potvrda.
> Kada se u SDW-u piše nova poruka za grupu, automatski se ponudi
> korisniku: group replay ime_grupe, međutim kada se takav exec
> izvršava na Sezamu javlja se greška, jer treba replay zameniti sa
> write, da li se ovo može ispraviti na nivou sistema.
Na ovaj problem je neko već skrenuo pažnju i videćemo šta može da
se uradi.
predlozi.672nenad,
-> #670, vojas> Bilo bi lepo kad bi stavili da u FTu nakon isteka svog vremena
> (30minuta) doda bar jos 5minuta, a ne 40sekundi.
Ukoliko se transfer nepredviđeno oduži (usled loše veze ili nečeg
sličnog), Sezam i nakon isteka vremena za seansu daje "fore" 10
minuta da se transfer privede kraju. U slučaju kada je u startu
procenjeno da se fajl neće preneti do kraja seanse tog "bonusa"
nema, ali je Sezamova procena ionako konzervativna, tako da se
ako je mala razlika često dešava da prenos uspe iako je Sezam
rekao da neće.
predlozi.674basrak,
-> #668, johnnya> međutim zbog tog ul-a
> sledeći red biva ignorisan, tako da ceo tekst iza biva bezveze
> izbačen na ekran (sve do ctrl-d)
> ..conf wr xxxxx file.zip
> ..conf wr xxxx
Probaj da staviš (d;) ili <d; kao potvrdu za ul na kraj prvog reda pa vidi da
li se problem ponavlja.
predlozi.675hercog,
Ima li neke šanse da se omogući plaćanje pretplate
po različitim količinama dnevnog vremena?
Npr
3 * 30 min = 90 min dnevno 20 din
3 * 40 min = 120 min dnevno 26 din
itd?
Sale
predlozi.676kostja,
-> #668, johnnya=> 3.
=> Kada se u SDW-u pise nova poruka za grupu, automatski se ponudi
=> korisniku: group replay ime_grupe, medutim kada se takav exec
=> izvrsava na Sezamu javlja se greska, jer treba replay zameniti sa
=> write, da li se ovo moze ispraviti na nivou sistema.
A da probas u samom SDW-u da prilikom potvrde odgovora ili pisanja
zamenis "reply" sa "write" ?
Ja tako radim.
predlozi.677hercog,
Ima li neke šanse da se omogući plaćanje pretplate
po različitim količinama dnevnog vremena?
Npr
3 * 30 min = 90 min dnevno 20 din
3 * 40 min = 120 min dnevno 26 din
itd?
Sale
predlozi.678mmisic,
-> #675, hercog> 3 * 30 min = 90 min dnevno 20 din
> 3 * 40 min = 120 min dnevno 26 din
Sezam se u poslednje vreme vrlo teško dobija :(
Još nam samo fali da se njih nekoliko ne skida sa veze po 40min.
predlozi.679biber,
║ ===============================
║ 10.759 KOMUNIKACIJE.9:email
║ vitez.koja, 22.09.96. 02:31, 506 chr
║ Odgovor na 10.755, jovap, 21.09.96. 18:14
║ ---------------------------------------------------------
║ #=> - Dakle, predlog je da SEZ odvoji linije za EXPRESS MAIL od
║ #=> ostalih, sto automatski otvara jos neke mogucnosti, ali otom
║ #=> potom. Sustina je da jedan siromasan BBS, kao SEZ obezbedi
║ #=> siromasnim korisnicima, kao sto sam ja BOLJU USLUGU od bogatih
║ #=> BBSova.
║
║ Nije loša ideja, npr. 2-3 linije na kojima ne bi bilo pristupa
║ fajlovima, ni chatu, nego samo nešto kao:
║ 1. Skidanje novih poruka
║ 2. Slanje execa (interpretirale bi se samo write i reply poruke)
║ 3. Kraj
║ sk
║ -----------------------------------------------10.759 ---
║
╚════════════════════════════════════
Jako lep predlog, pa ga kopiram u pravu konferenciju.
Vreme sesije na ovakvim linijama bi se komotno moglo
ograničiti na tri minuta.
predlozi.680mmarkovic,
-> #679, biber> ║ Nije loša ideja, npr. 2-3 linije na kojima ne bi bilo pristupa
> ║ fajlovima, ni chatu, nego samo nešto kao:
> ╚════════════════════════════════════
> Jako lep predlog, pa ga kopiram u pravu konferenciju.
>
> Vreme sesije na ovakvim linijama bi se komotno moglo
> ograničiti na tri minuta.
I ja kopiram svoju energičnu podršku... :)
Samo, korigujem zbog loših veza na 5 minuta. Iz Niša je, recimo,
teško raditi na više od 2400... ;(
predlozi.681nenad,
-> #679, biber> Jako lep predlog, pa ga kopiram u pravu konferenciju.
Primećen je i tamo gde je bio, ali trenutno je teško izvodljiv.
Razmotrićemo _vrlo ozbiljno_ takvu mogućnost ako sve bude bilo
kako treba i kada treba sa novom centralom i novim linijama.
predlozi.682iaca,
-> #679, biber> ║ Nije loša ideja, npr. 2-3 linije na kojima ne bi bilo pristupa
> ║ fajlovima, ni chatu, nego samo nešto kao:
> ║ 1. Skidanje novih poruka
> ║ 2. Slanje execa (interpretirale bi se samo write i reply
> poruke) ║ 3. Kraj
> ║ sk
> ║ -----------------------------------------------10.759 ---
> ║
> ╚════════════════════════════════════
>
> Jako lep predlog, pa ga kopiram u pravu konferenciju.
>
> Vreme sesije na ovakvim linijama bi se komotno moglo
> ograničiti na tri minuta.
Još jedan glas za...
Aca
predlozi.683mila,
-> #679, biber>║ #=> - Dakle, predlog je da SEZ odvoji linije za EXPRESS MAIL od
>║
>║ Nije loša ideja, npr. 2-3 linije na kojima ne bi bilo pristupa
>
> Jako lep predlog, pa ga kopiram u pravu konferenciju.
>
> Vreme sesije na ovakvim linijama bi se komotno moglo
> ograničiti na tri minuta.
Pozdravljam predlog. Nadležni? Šanse?
predlozi.684johnnya,
-> #681, nenad >> Primećen je i tamo gde je bio, ali trenutno je teško izvodljiv.
>>
>> Razmotrićemo _vrlo ozbiljno_ takvu mogućnost ako sve bude bilo
>> kako treba i kada treba sa novom centralom i novim linijama.
A da li u međuvremenu može da se uradi sledeća varijanta, koja bi
možda zaposlila Zakića za jedno prepodne :)
1. Uvek postoji 1 ili 2 noda koji imaju ograničenu sesiju od 5 minuta.
Bez limita, dakle sve je dozvoljeno. Mada praktično može da se
uradi samo skidanje pad-a i slanje exec-a.
2. Time bi bili oštećeni korisnici koji žele da dobiju ostale nod-ove
na kojima je dozvoljeno puno vreme, jer bi se praktično stalno
javljala ova dva nod-a. Pa bi trošili impulse uzalud :(
3. REŠENJE :) se sastoji u tome da nodovi "od 5 minuta" nisu konstantni,
tj. kada se korisnik uloguje na taj nod on stvarno ima 5 minuta,
ali kada sistem vidi da se u tih 5 minuta oslobodio neki drugi nod,
automatski taj slobodni postaje nod "od 5 minuta", a ovom
ograničenom limit se pomera na puno vreme ! Ali ako do toga ne
dođe, paaa moraće da mu se prekine veza :(
4. Stvar je procene uprave, da li se stvarno u toku 5 minuta oslobodi
barem jedan od preostalih 12 nod-ova (tokom noći). Mislim da bi na
ovaj način bilo više zadovoljnih nego nezadovoljnih korisnika, jer
bilo kako bilo polako svi počinjemo da budu nezadovoljni.
PS
Samo nemojte da kažete: " To ne može da se napravi ! "
predlozi.685baker,
-> #682, iaca>> ║ Nije losa ideja, npr. 2-3 linije na kojima ne bi bilo
>> pristupa ║ fajlovima, ni chatu, nego samo nesto kao:
>> ║ 1. Skidanje novih poruka
>> ║ 2. Slanje execa (interpretirale bi se samo write i reply
>> poruke) ║ 3. Kraj
>> ║ sk
>> ║ -----------------------------------------------10.759 ---
>> ║
>> ╚════════════════════════════════════
>>
>> Jako lep predlog, pa ga kopiram u pravu konferenciju.
>>
>> Vreme sesije na ovakvim linijama bi se komotno moglo
>> ograniciti na tri minuta.
>
> Jos jedan glas za...
Takodje. Glas za...
poz.
baker
predlozi.686mdimitrijevic,
-> #684, johnnya> ogranicenom limit se pomera na puno vreme ! Ali ako do toga ne
> dode, paaa morace da mu se prekine veza :(
Ovo nikako. Ako zelim da zovem Sezam onda mi on nece skracivati vreme
bez potrebe. Slazem se da postoje nodovi za slanje i primanje mail-a ali samo
ako budu na drugom broju.
predlozi.687johnnya,
-> #686, mdimitrijevic >> Ovo nikako. Ako zelim da zovem Sezam onda mi on nece skracivati vreme
>> bez potrebe. Slazem se da postoje nodovi za slanje i primanje mail-a ali
>> samo ako budu na drugom broju.
:) Vidi, nadam se da si shvatio da bi te praktično ovakva režim
pogađao jedino u noćnim satima, ali bi sada barem večiti bezidejni
chat-eri imali novu temu tipa:
"Molim te skini se sa veze ističe mi mojih 5 minuta !"
"E, baš neću..."
"Koji si ti..."
"Šta mi daješ da se skinem ? :)"
...
Uostalom zašto ne probati ? Ovo bi mu došlo nešto kao "virtuelno
povećanje broja linija" i prisniji kontakt user-a međusobno, po onom
principu iz "Autostoperskog vodiča..."
"Držite se ! Važno je da svi guramo u istom pravcu..."
:)
PS
Molim upravu neka se izjasni, makar i sa "Glup predlog." :)
predlozi.688baster,
-> #684, johnnya
> 3. REŠENJE :) se sastoji u tome da nodovi "od 5 minuta" nisu konstantni,
> tj. kada se korisnik uloguje na taj nod on stvarno ima 5 minuta,
> ali kada sistem vidi da se u tih 5 minuta oslobodio neki drugi nod,
> automatski taj slobodni postaje nod "od 5 minuta", a ovom
Uz JASNO VIDLJIVO obaveštenje na početku sesije, ovo
mi se čini sjajnim predlogom. Razmislite ozbiljno o
ovome, ipak nas je 2000x90min ... a dan ima samo 24h...
BTW Ovo sam pisao juče, ali nisam uspeo u nekih 2h
pokušavanja da dobijem vezu! Ovo već postaje zabrinjavajuće,
posebno ako ne budem imao živaca ni danas da bacim kojih
2h i to još bez konekcije.
Ako se po pitanju lakšeg dobijanja veze nešto ne uradi,
stvarno ne vidim čemu služi onih 90min dnevno kad nepostoji
realna šansa da većina korisnika iskoristi ni 5min dnevno ... :(
Uzmite digitron u šake, izračunajte koliko korisnika ima...
Sad shvatam SPANTICA kad objašnjava zašto EUNET i nije tako
skup... :(
predlozi.689mdimitrijevic,
-> #687, johnnya> :) Vidi, nadam se da si shvatio da bi te prakticno ovakva rezim
> pogadao jedino u nocnim satima, ali bi sada barem veciti bezidejni
Ma razumeli smo se ali bi opet po meni bilo najbolje da se odvoje
posebne linije. Nisam od onih koji vise po CHAT-u (previse sam zauzet) a
fajlove skidam ponekad. Znaci i meni odgovara da postoji linija za slanje i
skidanje poste. Samo ne volim takav nacin skidanja sa veze, to je sve.
predlozi.690lexus,
-> #688, baster=> ovome, ipak nas je 2000x90min ... a dan ima samo 24h...
Dan ima 24x15 ;)
predlozi.691firus,
-> #687, johnnya> Molim upravu neka se izjasni, makar i sa "Glup predlog." :)
Jes' da nsam clan Uprave, al' izjasnjavam se:
"Glup predlog." b~(((
predlozi.692dzakic,
-> #687, johnnya> Molim upravu neka se izjasni, makar i sa "Glup predlog." :)
Predlog, u osnovi, nije glup pošto mu je ideja da omogući da se
do sezama u 'hića' situacijama može doći što pre. Neko reče da
se ne pravdamo da je nemoguće napraviti. Naravno da je sve
moguće, samo je pitanje koliko pouzdano to može da radi.
Predloženi algoritam bi se sveo na sledeće: Kada se korisnik
uloguje, ako je manje od dve linije slobodno, skratiti seansu na
5 minuta. Kada mu istekne vreme, ako je više od dve linije
slobodno, produžiti seansu na 30 (?) minuta. To bi napravilo
neviđenu konfuziju, posebno u noćnim satima kada je non-stop
zauzeto svih 15 linija, tako bi svako pri loginu dobio 5 minuta,
i nakon toga zvao ponovo, i svima bi seanse bile iscepkane na 5
minuta, ne bi se mogao ljudski ni pad preneti, gotovo ništa.
Napominjem da varijanta da nod 'u sred' rada pronalazi koliko je
nodova slobodno, ne može biti zadovoljavajuća iz više razloga a
najpre zbog performansi. Problem opterećenosti rešava se
isključivo uvođenjem novih linija i nikako drugačije. Idealno bi
bilo izdvojiti 2-3 linije za takve situacije, no o tome kada i
ako to bude bilo moguće.
predlozi.693nukite,
..game sub .......
Pa dobro bre, jel to u redu? Pa ko jos nije primetio da je na
sezamu hit Duke Nukem 3d? Zasto ne uvedete nesto zanimljivije od
obicnih podmornica? Na primer Quake! To bi bilo to! Bolje od
sezamproa! :) Bez uvrede... :)
c ya
predlozi.694nukite,
-> #693, nukiteNaravno, vi na disku imate i Quake i Duke 3d. Sta fali da ih
pustite u javnost? Ne samo to, nego i druge igre! Na primer
heretic, hexen, the need for speed doom 1, 2, mortal kombat 1, 2,
3... I naravno samo u dvoje! :) Zamislite, samo otkucas: game quake
username ili game duke3d username, sto bi to bilo dobro!!!
Potrudite se...
c ya
predlozi.695orlic,
-> #693, nukite
Nu> Pa dobro bre, jel to u redu? Pa ko jos nije primetio da je na
Nu> sezamu hit Duke Nukem 3d? Zasto ne uvedete nesto zanimljivije od
Nu> obicnih podmornica? Na primer Quake! To bi bilo to! Bolje od
Nu> sezamproa! :) Bez uvrede... :)
Hm, nije losa ideja, ali ne mora bas quake, dosta igara podrzava sada igru
preko mreze... Sta kazete o C&C?
predlozi.696stasas,
-> #695, orlic<GRIFFIN> Hm, nije losa ideja, ali ne mora bas quake, dosta igara
<GRIFFIN> podrzava sada igru preko mreze... Sta kazete o C&C?
!!!
Svim silama podržavam ovaj predlog. :)
predlozi.697orlic,
-> #693, nukite
Nu> Pa dobro bre, jel to u redu? Pa ko jos nije primetio da je na
Nu> sezamu hit Duke Nukem 3d? Zasto ne uvedete nesto zanimljivije od
Nu> obicnih podmornica? Na primer Quake! To bi bilo to! Bolje od
Nu> sezamproa! :) Bez uvrede... :)
Hm, nije losa ideja, ali ne mora bas quake, dosta igara podrzava sada igru
preko mreze... Sta kazete o C&C?
predlozi.698mikeman,
-> #680, mmarkovic>> Vreme sesije na ovakvim linijama bi se komotno moglo
>> ograniciti na tri minuta.
Jos jedan glas za. Lepa ideja.
predlozi.699acrnjin,
Glas *protiv* ogranicavanja sesije na tri minuta. ta, pobogu, mogu da uradim
za tri minuta!?
ACR
predlozi.701inferno,
-> #699, acrnjinŮ│ ˙ Glas *protiv* ogranicavanja sesije na tri minuta. ta, pobogu, mogu da
Ů│ ˙ uradim za tri minuta!?
Skineš i pošalješ poruke.
predlozi.702basrak,
-> #694, nukite> Na primer
> heretic, hexen, the need for speed doom 1, 2, mortal kombat 1,
> 2, 3... I naravno samo u dvoje! :) Zamislite, samo otkucas:
> game quake username ili game duke3d username, sto bi to bilo
> dobro!!!
Pa ima, kako nema? Samo nije u game podsistemu, već kao nedokumentovani
podrežim. I nije dostupan iz menija. Dakle:
.log (doom;)
.log (duke3d;)
Ima par bagova, nije sve još prečišćeno... zato je i nedokumentovan ;)
> Potrudite se...
Potrudi se *ti* da naučiš nešto o sezamu...
predlozi.703dragosh,
-> #696, stasas - CITAT -< GRIFFIN> Hm, nije losa ideja, ali ne mora bas quake, dosta igara
- CITAT -< GRIFFIN> podrzava sada igru preko mreze... Sta kazete o C&C?
- CITAT - !!!
- CITAT - Svim silama podržavam ovaj predlog. :)
C&C ! Pa to bi bilo nešto neverovatno !!! PODRŽAVAM !!!
I još kad bi mogle da se savuju pozicije, ili da se nastavlja ista partija,
kao Z-modem protokol, bio bi ovo onda SAVRŠEN način za ubijanje vremena i
korišćenje svih 90 minuta Sezama dnevno ( od strane iskusnih C&C-ovaca).
Mada, za ovakav poduhvat potrbno je još nodova,jer kad bi se Sezamovci sa
ovom igrom zarazili, ne bi pošteni ljudi mogli ni da skidaju poštu od zauzeća.
Bio bi k'o BeoTel, ili bi po ceo dan bilo kao od 23 uveče... Ipak, moglo bi to
da se uvede, pa kad se ljudi zaraze,onda ili da se malo oladi, ili da se
ukida...
Sve u svemu, predlog koji treba OZBILJNO razmotriti !
pozdrav !
predlozi.704the.edge,
-> #698, mikeman
T?>> Jos jedan glas za.Lepa ideja.
Ja sam ZA s'tim sto bi odvojio SAMO 1 liniju za gore pomenuto.
Dakle, ne treba 2-3 linije za tako kratak rad (3min), jer logicno, veza
ce se dobijati iz cuga maltene, cemu odvajanje 3 linije za takvu glupo...
za tako nesto!?;)
AcCeSS DeNiED
predlozi.705acrnjin,
-> #701, inferno
<-> Skines i posaljes poruke.
Na 1200? I dont think so. Na icem visem, u to dobra, veza mi je ocajna.
Posteno sam platio 30 minuta po seansi, 90 minuta dnevno i *necu* da mi to
iko ogranicava! Da li cu ja imati razumevanja za druge korisnike pa na vezi
ostati krace, ili ne, stvar je cisto eticke prirode.
pozdrav,
ACR
predlozi.706mmisic,
-> #699, acrnjin> Glas *protiv* ogranicavanja sesije na tri minuta. ta, pobogu, mogu da
> uradim za tri minuta!?
Dovoljno za skidanje pada i slanje execa.
Mada je malo problematično za one ljude koji treba da kače fajlove
uz poruku .
predlozi.707kostja,
-> #701, inferno=> Ů│ ˙ Glas *protiv* ogranicavanja sesije na tri minuta. ta, pobogu, mogu da
=> Ů│ ˙ uradim za tri minuta!?
=>
=> Skines i posaljes poruke.
E i ja glasam protiv sesije od 3 minuta :)... Bre, brate, stavite
da bude jedno 5 minuta ili da ima opciju drzanja veze dok se
ne prenese ceo pad.
predlozi.708hercog,
-> #706, mmisic** Dovoljno za skidanje pada i slanje execa.
Ček a šta se zapeli za to? Kada (i ako) sezam dobije nove linije
ondak bi jedna mogla ili dve da se odvoji za to. Za sada stanje
mora da bude ovako kakvo jeste.
Sale
predlozi.709lexus,
-> #701, inferno=> Skineš i pošalješ poruke.
Na 1200 ta operacija traje najmanje šest (6) minuta!
To je duplo duže od tri (3) minuta!
Znači, ja bih morao dva puta da zovem da bih skinuo pad!
;)
Ozbiljno, ograničavanje sesije na bilo šta manje od 30 min
je glupost. A za one koji se bune što zovu po dva sata, a
onda vide da svi chatuju jedno pitanje. Mislite li vi da i
ti koji chatuju ne zovu po dva sata? Mislite li da oni vezu
dobijaju brže i lakše od vas? Čovek koji je dva sata zvao
da bi pola sata chatovao ima potpuno pravo da tih pola sata
ispuca. (druga je stvar što je to prilično zaludan čovek ;)
predlozi.710lexus,
-> #703, dragosh=> Mada, za ovakav poduhvat potrbno je još nodova,jer kad bi se
=> Sezamovci sa ovom igrom zarazili, ne bi pošteni ljudi mogli ni da
=> skidaju poštu od zauzeća.
A da ti lepo razmeniš broj telefona sa osobom koja želi da igra
C&C? Razmenite par poziva i igrate se koliko god hoćete. Nema ograničenja
na pola sata po sesiji, nema ograničenja od 90 min dnevno...
predlozi.711hercog,
-> #706, mmisic** Dovoljno za skidanje pada i slanje execa.
Ček a šta se zapeli za to? Kada (i ako) sezam dobije nove linije
ondak bi jedna mogla ili dve da se odvoji za to. Za sada stanje
mora da bude ovako kakvo jeste.
Sale
predlozi.712guta,
-> #701, inferno
#> Skineš i pošalješ poruke.
Osim ako nemaš 2400 modem, gde dotična operacija traje 3-4 puta duže...
predlozi.713vdjole,
Kako ima i ljudi koji ponekad baš vole da online čitaju poruke a nemaju
modem sa korekcijom grešaka, da li bi se mogla povećati udobnost rada
pri lošim vezama time što bi se u dijalog:
Dalje (Da/Ne/Bez pauze/Sledeća)?
dodale još dve opcije:
- Čitanje prethodne poruke;
- Ponovno čitanje iste poruke;
predlozi.714sobrenovic,
Verovatno nista od toga, ali ipak... :
Postoji li mogucnost da se uvede nesto slicno komandi
CALC <izraz>
koja bi davala rezultat?
Naravno, broj ugradjenih funkcija ne bi morao da bude
bas bog-zna-kakav ali bi ponekad bilo korisno.
predlozi.715dragosh,
-> #710, lexus - CITAT -=> Mada, za ovakav poduhvat potrbno je još nodova,jer kad bi se
- CITAT -=> Sezamovci sa ovom igrom zarazili, ne bi pošteni ljudi mogli ni
- CITAT -=> da skidaju poštu od zauzeća.
- CITAT -
- CITAT - A da ti lepo razmeniš broj telefona sa osobom koja želi da igra
- CITAT - C&C? Razmenite par poziva i igrate se koliko god hoćete. Nema
- CITAT - ograničenja na pola sata po sesiji, nema ograničenja od 90 min
U pravu si, to i radim, nego neko je to pomenuo pa rek'o da se
nadovežem. Glup predlog, povlačim ga... Sorry ...
predlozi.716supers,
-> #713, vdjole>> Dalje (Da/Ne/Bez pauze/Sledeća)?
>>
>> dodale još dve opcije:
>>
>> - Čitanje prethodne poruke;
>> - Ponovno čitanje iste poruke;
Već postoji :) Kad zadaš komandu za čitanje, dodaj još i prekidač /i
pa će ti biti dostupne i opcije za ponovno čitanje iste poruke,
te čitanje poruke na koju je odgovor ona koju u datom trenutku čitaš.
Ovo drugo sam baš zakomplikovao, ali valjda je jasno da je u pitanju
još korisnija stvar od čitanja strogo prethodne poruke.
predlozi.717orlic,
-> #710, lexus
Le> A da ti lepo razmenis broj telefona sa osobom koja zeli da igra
Le> C&C? Razmenite par poziva i igrate se koliko god hocete. Nema
Le> ogranicenja na pola sata po sesiji, nema ogranicenja od 90 min dnevno...
I postoji ogranicenje od samo dva igraca... :)
predlozi.718firus,
-> #714, sobrenovic> Postoji li mogucnost da se uvede nesto slicno komandi
> CALC <izraz>
> koja bi davala rezultat?
'Ajde molim te, objasni sta ce ti ovo !? Koja bi bila svrha
postojanja necega takvog !?
Ima i potrebnijih stvari koje treba implementirati na
SEZAM-u od ove.
U krajnjoj liniji, ovo mozes uvek da izvedes na sledeci >;)
nacin (npr. ako radis u TELIX/DOS kombinaciji):
1. Skines CALC.ZIP iz jednog od SEZAM-ovih direktorijuma
(autor je bivsi SEZAM-ovac Vlada Pudar)
2. Instaliras CALC u neki direktorijum u PATH-u
3. Sa ALT-J iskocis u DOS, na promptu otkucas CALC <izraz>
i dobijes rezultat (i eventualno redirekcijom posaljes u neku
datoteku)
4. Otkucas EXIT na promptu i vratis se u komunikacioni
program
Il' predji brate na Windows i menjaj aktivni prozor izmedju
komunikacionog programa i Windows kalkulatora ... >;)))))))))))))
Lepo i manje-vise elegantno ... >;)))))))))))))))))))))))))
P.S. Izvinjavam se, al' mor'o sam da ovako repliciram ...
Da nemam postovanja rek'o bih da je ideja cist kretenizam,
al' posto ga imam, smatrajte da to nisam rek'o ... >;)))))))
predlozi.720evlad,
-> #705, acrnjin=- Posteno sam platio 30 minuta po seansi, 90 minuta dnevno i *necu* da mi
=- to iko ogranicava! Da li cu ja imati razumevanja za druge korisnike pa
=- na vezi ostati krace, ili ne, stvar je cisto eticke prirode.
za & protiv ;)
misli da bi se svi složili da se uvede sezam lite i sezam full režim ;)
dakle ako si pristao na lite imaš 5 minuta mail group conf pad i šlus.
naravno ako imaš procenat konektovanja 90% lite i 10% full neka se
na kraju meseca pretplata produži za određeni period.
// recept Karić Brothers ;)
predlozi.722guta,
-> #714, sobrenovic
#> Postoji li mogucnost da se uvede nesto slicno komandi
#>
#> CALC <izraz>
#>
#> koja bi davala rezultat?
Zar ne bi jedan rezidentni kalkulator (a ima ih ihahaj) pre rešio
stvar? Kakva je zapravo upotrebna vrednost takve komande?
predlozi.724vdjole,
-> #716, supers>Već postoji :) Kad zadaš komandu za čitanje, dodaj još i prekidač /i
Hvala! Ovo sam prevideo jer nikad nisam dobio ono obećano "lepo odštampano
i ukoričeno, itd" uputstvo za korišćenje Sezama, sa HELP CONF READ se
ovaj svič ne objašnjava, a mrzelo me je da čitam uputstvo iz fajla.
predlozi.725mikeman,
-> #704, the.edge> Ja sam ZA s'tim sto bi odvojio SAMO 1 liniju za gore pomenuto.
> Dakle, ne treba 2-3 linije za tako kratak rad (3min), jer logicno, veza
Bar 6 minuta treba za "kratak rad", jel ipak treba misliti na
2400bps i manje...
predlozi.726mikeman,
-> #701, inferno> Skines i posaljes poruke.
I ode time tacno za vreme skidanja pad-a. ;)
predlozi.727nukite,
Svaki drugi put kad se logujem pokaze se reklama za "stil
computers". Zasto pored standardnog rezima i chata ne ubacite i
"REKLAME". Tu bi se reklamirale firme; naravno, sve to da bude sa
grafikom kao stil computers!
Ja znam da necu nista da kupujem u stil computersu, ali sigurno
znam da cu da kupujem nesto od nekih koji se reklamiraju u oglasima!
predlozi.728mdimitrijevic,
-> #704, the.edge> Ja sam ZA s'tim sto bi odvojio SAMO 1 liniju za gore pomenuto.
> Dakle, ne treba 2-3 linije za tako kratak rad (3min), jer logicno, veza
> ce se dobijati iz cuga maltene, cemu odvajanje 3 linije za takvu glupo...
> za tako nesto!?;)
Jedna linija je malo, a i vreme ne bi moglo biti samo 3 min vec bar
5. Ako je ovo tebi glupost onda nisi trebao ni da komentarises. Meni je
vazno da razmenim postu i da skinem nove poruke, a to ne mogu jer je Sezam
stalno zauzet zbog onih koji ga koriste kao telefon (CHAT). Zovnite nekoga
pa pricajte do mile volje telefonom. Nisam iz Beograda pa prvo moram da
zovem dok ne dobijem vezu, pa ako se prekine onda jos pola sata okretanja,
a da ne pricam koliko me kostaju impulsi.
predlozi.729mdimitrijevic,
-> #705, acrnjin> Posteno sam platio 30 minuta po seansi, 90 minuta dnevno i *necu* da mi to
> iko ogranicava! Da li cu ja imati razumevanja za druge korisnike pa na
> vezi
Slazem se, ali ovde se prica o odvojenim linijama, koje ces moci
da zovnes i odradis PAD za nekoliko minuta.
predlozi.730mdimitrijevic,
-> #707, kostja> da bude jedno 5 minuta ili da ima opciju drzanja veze dok se
> ne prenese ceo pad.
5 minuta moze. Ali sta ako neko u PAD strpa i fajl uz poruku od
3 MB :)
predlozi.731mdimitrijevic,
-> #714, sobrenovic> Postoji li mogucnost da se uvede nesto slicno komandi
>
> CALC <izraz>
Zasta ti ovo treba ? Zar nije lakse da instaliras rezidentni
kalkulator ?
predlozi.732acrnjin,
-> #728, mdimitrijevic<-> Zovnite nekog telefonom pa pricajte do mile volje.
Obrnut rezon bi bio: strpite se i posaljite pad sutra. :)
Inace, ukoliko se radi o odvojenim linijama, ideja je sasvim OK.
ACR
predlozi.733supers,
-> #724, vdjole>> Hvala! Ovo sam prevideo jer nikad nisam dobio ono obećano "lepo
>> odštampano i ukoričeno, itd" uputstvo za korišćenje Sezama, sa HELP
>> CONF READ se ovaj svič ne objašnjava, a mrzelo me je da čitam
>> uputstvo iz fajla.
Zaista te niko ne može kriviti.
SezamPro je ovog vikenda dobio novih 15 linija na kojima je moguće
logovanje samo sa PPP naloga. Istog dana u njihovoj konferenciji Sezam
osvanula su potanka uputstva kako se ulogovati sa Windows 3.1, Win95
i OS/2 sistema na Sezam. Kao i kraće uputstvo za one iskusnije u
pogledu toga koje parametre treba prilagoditi...
Ono što naturam na nos SezamNETu nije manji broj linija (to je zbog
objektivnih teškoća) nego nedostatak ovakvog efikasnog obaveštavanja
korisnika. Help nije potpuno ažuran, uputstvo u elektronskoj formi je
još manje, a od štampane knjižice ništa... Iako mesecima pričamo o tome
da je tako nešto bitno za napredak sistema.
predlozi.734the.edge,
-> #728, mdimitrijevic
T?>> 5.Ako je ovo tebi glupost onda nisi trebao ni da komentarises.Meni je
MOLIM? Da li to znaci da ako imam suprotno misljenje od tvog, da ne treba
da se oglasim uopste?????
Bas si fin, hteo bi da cujes samo pozitivne odgovore, a negativne automatski
eliminises...e vidis tako ne moze. ;)
Meni se to separatisanje nodova (3noda) uopste ne svidja, jer ces ti
SIGURNO dobiti vezu za max. 5min!
Sto sad na tebe treba odvajati vise, kad ces pre ti dobiti vezu nego
mi "chateri"!?!
1 nod maximalno!
P.s. ovo ti se nece ni ostvariti :>
T?>> pa pricajte do mile volje telefonom.Nisam iz Beograda pa prvo moram da
T?>> zovem dok ne dobijem vezu,pa ako se prekine onda jos pola sata
T?>> okretanja, a da ne pricam koliko me kostaju impulsi.
Nek si mi ti ziv i zdrav, ali dok nisam presao na drugu liniju, na prvoj
mi je REDOVNO preskakao predzadnji broj sezama (648-42pa preskoci 2)!
Dakle, ja sam vezu dobijao izuzetno tesko i samo onda kad vezi dodje iz
dupeta u glavu pa mi otkuca taj broj lepo.
Da ne kazem sto pored toga nisam mogao da dobijem vezu iz razloga zbog
kojih se vi danas bunite.
A ja se nisam bunio, vec zvao ko debil po 1h sezam!
AcCeSS DeNiED
predlozi.735the.edge,
-> #730, mdimitrijevic
T?>> 5 minuta moze.Ali sta ako neko u PAD strpa i fajl uz poruku od 3 MB :
T?>> )
Ljudi bre...zar ste stvarno ubedjeni da ce uprava to da vam uradi?:))
Pa ja da sam uprava pa ne bi to uradio, a kamoli ovi. ;)
Idi (idite) bre...ljudi imaju vaznije stvari nego da odvaja sad nekoliko
linija (sto ne dolazi u obzir!) na vas "zaposlene" da bi skinuli poruke
od kojih vam stvaaarno zavisi karijera ;)
Ako to hocete, izvol'te PRO ce vam dati mesto (za odredjenu sumu he he;) ).
To cete moci da trazite kad se sve bude stabilizovalo (ako se stabilizuje).
Vidite i sami da sistem jos pati od mentalnih bolesti tipa ^C, ispisivanje
djubreta, pucanje ansija i sl.!
AcCeSS DeNiED
predlozi.736johnnya,
-> #734, the.edge >> A ja se nisam bunio, vec zvao ko debil po 1h sezam!
>> AcCeSS DeNiED
Zašto "KO" debil ? :)
predlozi.737mdimitrijevic,
-> #732, acrnjin> Obrnut rezon bi bio: strpite se i posaljite pad sutra. :)
>
> Inace, ukoliko se radi o odvojenim linijama, ideja je sasvim OK.
Ma moja poruka nije bila bukvalno u negativnom tonu. Radilo se o
REPLY-ju na poruku u kojoj je receno da se radi o novim linijama. CHAT-eri
bi mogli svoje i dalje da rade a mi ostali bi svoje poruke slali za mnogo
krace vreme. Jer mora se ipak priznati da je manje CHAT-era od ostalih pa
je veza zbog toga stalno zauzeta.
predlozi.738mdimitrijevic,
-> #734, the.edge> MOLIM? Da li to znaci da ako imam suprotno misljenje od tvog, da ne treba
> da se oglasim uopste?????
Ovo nisam ni rekao ni mislio ! Ali si ti rekao da je ideja glupost,
a to uopste nije tacno. Ako je tebi dozvoljeno da, recimo, CHAT-ujes
90-minuta i da uveliko zauzmes vezu, onda je valjda i drugima dozvoljeno da
koriste bar tu jednu liniju za nesto vise od igranja podmornica i CHAT-a.
Jer, CINJENICA je da je veci broj onih koji ovaj sistem (pokusavaju da)
koriste za nesto ozbiljnije od igranja podmornica i CHAT-ovanja, a to nisu
u mogucnosti zato sto su veze stalno zauzete.
> Bas si fin, hteo bi da cujes samo pozitivne odgovore, a negativne
> automatski eliminises...e vidis tako ne moze. ;)
Ne eliminisem negativne odgovore, samo pokusavam da kazem da se
ovaj sistem ne koristi samo za CHAT i podmornice, vec i za nesto drugo. A ako
ti tako ne mislis onda si neozbiljan sagovornik. Ne znam cime se inace bavis,
ali ljudi kad tad moraju da pocnu da zaradjuju i onda vise nemaju
slobodnog vremena koje bi trosili na zvanje SEZAM-a po 2 sata.
> Meni se to separatisanje nodova (3noda) uopste ne svidja, jer ces ti
> SIGURNO dobiti vezu za max. 5min!
> Sto sad na tebe treba odvajati vise, kad ces pre ti dobiti vezu nego
> mi "chateri"!?!
Slusaj platio sam i ja za ovaj sistem i zeleo bih da iskoristim
ono malo vremena sto mi treba, ako je jedini nacin da koristim ovaj sistem
sto bolje, odvajanje linija za skidanje PAD-a onda je to dobra ideja. Po
mom misljenju najveci broj ljudi je platio ovaj sistem da bi nesto korisno
uradio a mali broj ljudi stalno zauzima veze. Mozda je ipak resenje
poskupljenje NET-a (kao sto je na PRO-u), mada ovakvo resenje ne bi ni meni
odgovaralo.
> P.s. ovo ti se nece ni ostvariti :>
Ne moras da budes zajedljiv. Ako nista drugo mogu bar da se nadam
da ce se ovo ostvariti.
> Da ne kazem sto pored toga nisam mogao da dobijem vezu iz razloga zbog
> kojih se vi danas bunite.
> A ja se nisam bunio, vec zvao ko debil po 1h sezam!
Stvar je u tome sto meni od SEZAM-a u proseku treba 5 minuta vremena
da zavrsim ono sto mi treba i da nastavim da radim druge poslove. A tebi treba
90 minuta da se zezas.
Nisam ja neko ko je protiv toga da onaj ko plati i iskoristi vreme
od 90 minuta. Samo su tvoje poruke bilo u drugacijem tonu nego sto bi trebale.
Prosto si upao u seriju poruka koje su govorile o tome da se oni koji zele
da posalju i skinu PAD odvoje na nove linije. Ovim porukama niko nije pokusao
da ti ospori pravo da iskoristis svojih 90-minuta vec da mi ostali iskoristimo
svojih 5-minuta (a platili smo za 90).
predlozi.739mdimitrijevic,
-> #735, the.edge> Ljudi bre...zar ste stvarno ubedjeni da ce uprava to da vam uradi?:))
> Pa ja da sam uprava pa ne bi to uradio, a kamoli ovi. ;)
> Idi (idite) bre...ljudi imaju vaznije stvari nego da odvaja sad nekoliko
> linija (sto ne dolazi u obzir!) na vas "zaposlene" da bi skinuli poruke
> od kojih vam stvaaarno zavisi karijera ;)
> Ako to hocete, izvol'te PRO ce vam dati mesto (za odredjenu sumu he he;)
> ).
Vidim da zaboravljas da ti "zaposleni" predstavljaju vecinu na ovom
sistemu (mozda i gresim?). I ti "zaposleni" placaju pretplatu i donose prihod
ovom sistemu, zato uprava treba da razmislja o tome da korisnici budu
zadovoljni. PRO jeste resenje (clan sam PRO-a) ali mene ipak nesto drzi
vezanim za ovaj sistem na kome sam odavno, i jedan sam od onih koji se secaju
stare atmosfere. To je jedini razlog sto sam jos clan ovde.
> To cete moci da trazite kad se sve bude stabilizovalo (ako se
> stabilizuje). Vidite i sami da sistem jos pati od mentalnih bolesti tipa
> ^C, ispisivanje djubreta, pucanje ansija i sl.!
Ne volim da sumnjam u ishod tudjeg posla. Ljude iz uprave razumem,
nije lako voditi sistem kao sto je Sezam. Nije lako malom broju ljudi da se
izbori sa svim problemima koji se javljaju. Programer sam i znam kako moze
biti problematicno kada iskrsne veliki broj zahteva i problema u programu.
Podrzavam upravu, a posebno DZAKIC-a (posebno od kada je uradio ZBTET koji
igram u pauzama dok pisem programe :).
predlozi.740the.edge,
-> #736, johnnya
T?>> Zasto "KO" debil ?:)
Znas sta, nisam imao nameru nikog da uvredim, ali vidim da je to ovde
popularno! ;<<<
AcCeSS DeNiED
predlozi.741crncic,
-> #697, orlic>> Hm, nije losa ideja, ali ne mora bas quake, dosta igara podrzava sada
>> igru preko mreze... Sta kazete o C&C?
Šta kažete o nekom skriptu sa slanje execa, čisto da ne bi (bar;) dva
puta gledali iste poruke ? :)
predlozi.742schef,
Bilo bi lepo od vas kada biste uveli mail alias. :)
Srleř
predlozi.744mileusna,
-> #734, the.edge>> Sto sad na tebe treba odvajati vise, kad ces pre ti dobiti vezu
>> nego mi "chateri"!?!
Možda zato što ni 'nas' nema tako zanemarljivo malo da bi
se svi spakovali na jednu liniju. A možda i zato što 'mi' više
doprinosimo kvalitetu sistema svojim porukama nego 'vi' ćaskanjem. :)
Ne kažem ja, lep je chat kad se ima vremena, štaviše i sam volim
da boravim u njemu kada na vezi sretnem neku dragu mi facu, ali
neki put jedino što želim, to je da skinem moj e-mail... :)
>> 1 nod maximalno!
Ok, ti si šef.
>> A ja se nisam bunio, vec zvao ko debil po 1h sezam!
:)
predlozi.745inferno,
-> #705, acrnjinŮ│ ˙ Posteno sam platio 30 minuta po seansi, 90 minuta dnevno i *necu* da mi
Ů│ ˙ to iko ogranicava! Da li cu ja imati razumevanja za druge korisnike pa
Ů│ ˙ na vezi ostati krace, ili ne, stvar je cisto eticke prirode.
niko te ninašta ne primorava. ako hoćeš 30 minuta zovi
regularan sezamov broj, a ako hoćeš samo da hitro dobiješ
vezu i skineš poruke imaš drugi broj. kapiraš?
To naravno u budućnosti kad bude bilo više linija...
predlozi.746inferno,
-> #712, gutaŮ│ ˙#> Skineš i pošalješ poruke.
Ů│ ˙
Ů│ ˙ Osim ako nemaš 2400 modem, gde dotična operacija traje 3-4 puta duže...
Hvala na pitanju, imam 2400. ;)