SEZAMNET

15 Jan 1996 - 23 Dec 1996

Topics

  1. obavestenja (84)
  2. pitanja (3810)
  3. problemi (2431)
  4. predlozi (850)
  5. konferencije (28)
  6. fajlovi (242)
  7. olr (734)
  8. vote (24)
  9. kritika (799)
  10. razno (963)
  11. unknown (35)

Messages - predlozi

predlozi.635 kum.djole, -> #633, micotakis
>> To je trebalo napisati istog dana kad je i počela >> da se rekalama ispisuje. Slažem se. Ne valja da se dvoliče. Zar nismo mi njihovi puleni ? Zar nismo jedna big happy family ? Ja mislim da jesmo. Kako bi inače administratori mogli da budu i korisnici, da imaju svoje mišljenje i pišu u šarenolikim javnim konferencijama ? Nikako. Više volem lep srećni Sezam nego krut i profi Sezam. Ne volem veštački profesionalizam.
predlozi.636 dzakic, -> #634, micotakis
> A da nije u pitanju to što ne možete da ga osposobite da može da > se koristi njegov chat za chatovanje za vreme transvera? Njegov chat se može koristiti za chatovanje za vreme transfera samo ako je neko u redakciji raspoložen da chata sa tobom tok ti transferišeš :). Da bi se u protokol inkorporirao chat, potrebno je da napišemo aplikaciju (kompletan transfer prokotol zapravo) koja će znati da 'čita' sezamov format chata sa serverovog diska. Pored toga, treba napraviti posebnu (drugu) aplikaciju koja će da radi na strani korisnika i biti kompatibilna sa sezamovim protokolom. Praviti tako nešto, komunikacioni program koji treba da radi na najraznovrsnijim mogućim platformama i operativnim sistemima koje jedan sezamovac može da koristi je zaista ogroman posao ravan pravljenju telemejta ili dsz-a. To bi zaista bilo lepo, ideja postoji već više godina, ali je ogroman posao. Biće da ćemo pre dočekati ftp u paraleli sa telnetom :).
predlozi.638 micotakis, -> #636, dzakic
Dz> Njegov chat se može koristiti za chatovanje za vreme transfera Dz> samo ako je neko u redakciji raspoložen da chata sa tobom tok ti Dz> transferišeš :). Da bi se u protokol inkorporirao chat, potrebno Dosta sam razmišljao o tome. Ja sam ga probao sa Saletom na njegovom BBS-u. Nešto je meni čudno ono CHAT WITH OTER USERS, ne piše user, nego users, a to me jako buni. Shvatio sam ja to još pre neki dan da od toga nema ništa. Ako bi se korstio njegov chat stvarno bi bio prepušten milosti nekoga ko je u redakciji, ali opet sam nešto ra- zmišljao da li bi dva usera koja su u transferu icemodemom mogla da chatuju. No nije ni bitno. Dz> je da napišemo aplikaciju (kompletan transfer prokotol zapravo) Dz> koja će znati da 'čita' sezamov format chata sa serverovog Dz> diska. Pored toga, treba napraviti posebnu (drugu) aplikaciju Dz> koja će da radi na strani korisnika i biti kompatibilna sa Dz> sezamovim protokolom. Praviti tako nešto, komunikacioni program Dz> koji treba da radi na najraznovrsnijim mogućim platformama i Dz> operativnim sistemima koje jedan sezamovac može da koristi je Dz> zaista ogroman posao ravan pravljenju telemejta ili dsz-a. O tome i pričam. Trebalo bi, ali ko će to da radi? Najbolje rešenje bi bilo napraviti protokol koji omogućava da dok skidaš fajl radiš BILO ŠTA DRUGO. Znači normalno radiš ko da i ne trasferišeš, a za to vreme ti se skida fajl. Dz> To bi zaista bilo lepo, ideja postoji već više godina, ali je Dz> ogroman posao. Biće da ćemo pre dočekati ftp u paraleli sa Dz> telnetom :). Pa dočekamo ftp i telenet, dočekaćemo i screen. Da li si ikad chato- vao na 2 bbs istovremeno? U jednom screenu recimo cahatuješ, u drugom ftpjueš, u trećem surfuješ sa lynx-om... To mi se mnogo sviđa kod unix-a. Ajde lepo osposobite taj telnet na sezam. I onda lepo u jednom tasku chatujem sa vama, a u drugom sa onim glupim amerima na awol-u. :) Znam čoveka koji je radio nešto slično, doduše oba sistema su u americi. Od njega sam pokupio ideju o dva chata istovremeno. EMPIRE
predlozi.639 apostol, -> #638, micotakis
Re: 2 chata istovremeno Meni se više sviđa ideja o jedinstvenom chatu sva tri Sezama, naravno kada svi budu povezani na Internet. Skadarlija - Bigz - Banjaluka! A II O C T O JI
predlozi.640 baster,
1. Da li postoje ideje i planovi za prelazak SEZAMNET-a na grafički (win) orjentisan interface (korisnik-sezam). Kakvi sve problemi (ne sumnjam da su mnogobrojni) stoje na tom putu (kojim će se sigurno jednog lepog dana-godine zaputiti i sezam...) 2. Da li se odustalo od ideja da se show rezim obogati (a možda i sam sezam(BIGZ?? :)) pružanjem inače korisnih informacija tipa: - Bioskopski repertoar za tekući dan (distributeri lovu sezamu :) - Programi pojedinih TV-kanala (može opet na komercijalnoj osnovi.) - ...
predlozi.641 rdejan, -> #638, micotakis
>> O tome i pričam. Trebalo bi, ali ko će to da radi? Najbolje >> rešenje bi bilo napraviti protokol koji omogućava da dok >> skidaš fajl radiš BILO ŠTA DRUGO. Znači normalno radiš ko da i >> ne trasferišeš, a za to vreme ti se skida fajl. Ma to je trulo... Razmišljao sam i ja na tu temu i imam par predloga. Naime, bilo bi dobro kada bi za vreme transfera mogao da se skuplja PAD za novi prenos i to da Sezam radi interno, jer bi u transfer prozoru moglo da se igra submarine. E sad, ako moj partner takodje ima pokrenut dl u pozadini, tada se polje proširuje za 15x15 polja, dok se skupljanje PADa bitno smanjuje na svega dve-tri konferencije, brzine radi, nije drugo... E sad, ukoliko ga pobedim više od tri puta (dok traje dl, jeli), njemu počinju da stižu bad paketi, mada ako mu je PAD preveliki... I ostale varijante ;). Jel može, uprava? :) Pozdrav, Dejan
predlozi.642 mikis, -> #638, micotakis
+> Pa dočekamo ftp i telenet, dočekaćemo i screen. Da li si ikad chato- +> vao na 2 bbs istovremeno? U jednom screenu recimo cahatuješ, u drugom +> ftpjueš, u trećem surfuješ sa lynx-om... +> +> To mi se mnogo sviđa kod unix-a. Nije to samo kod Unix-a. Kada bi se Sezamu pristupalo preko TCP/IP protokola, i kad bi na Sezamovom serveru bio instaliran News, FTP, IRC, WWW... softver, bilo bi moguće četovati, ftp-ovati, pratiti konferencije... sve u isto vreme, sa bilo kog računara koji ima odgovarajući TCP/IP softver (što će reći gotovo svi postojeći kod nas, osim Spektruma, 64-vorke, Orika i sličnih ;) Eto teme za razmišljanje o budućnosti sistema :)
predlozi.644 nenad, -> #640, baster
> 1. Da li postoje ideje i planovi za prelazak SEZAMNET-a > na grafički (win) orjentisan interface (korisnik-sezam). Postoje i ideje i planovi. Takav interfejs, međutim, forsira on-line rad i zadržavanje na vezi, što nije dobro rešenje za Sezam, bar ne dok ne povećamo broj ulaznih linija. Čak i tada, verujem da bi većina korisnika preferirala off-line rad, s obzirom na količinu informacija, broj poruka koje se u toku dana mogu razmeniti, ali i cenu konekcije. Veliki broj BBS-ova i on-line sistema u svetu je uveo prisup preko Web-a, iako u većini slučajeva on (još uvek) ne pruža sve mogućnosti i komfor kao i klasičan rad. Nakon uspostavljanja stalnog linka, imaćete priliku da nešto slično vidite i ovde. :) > 2. Da li se odustalo od ideja da se show rezim obogati > (a možda i sam sezam(BIGZ?? :)) pružanjem inače korisnih > informacija tipa: Nije, ali prvo moramo da ustanovimo koliko su postojeći servisi popularni i šta bi članovi sistema voleli da vide, odnosno koliko i kakvo interesovanje vlada. Tek na osnovu toga možemo da utvrdimo šta i kako dalje.
predlozi.645 hercog, -> #644, nenad
»» mogućnosti i komfor kao i klasičan rad. Nakon uspostavljanja »» stalnog linka, imaćete priliku da nešto slično vidite i ovde. :) A kad se očekuje taj stalni link, za koje vreme? Sale
predlozi.646 budim, -> #644, nenad
(:) mogućnosti i komfor kao i klasičan rad. Nakon uspostavljanja (:) stalnog linka, imaćete priliku da nešto slično vidite i ovde. :) Baš me zanima kada to treba da bude? Pre ili posle novog off-line-a ili posle full Internet-a? :> poz, budimir
predlozi.647 tomislavr, -> #646, budim
> Baš me zanima kada to treba da bude? Pre ili posle novog off-line-a Dok SezamNet ne dobije onako "profesionalni" ;) OLR, nama običnim smrtnicima ostaje da se snalazimo. Uz poruku je SezamNet -> SezamPro textpad konvertor. Sa nestrpljenjem očekujemo verziju SorPro 2.0 Gold ;) Jedna napomena: SORPRO ne guta tačke u imenu teme, tako da se one prilikom konverzije zamenjuju '_' znacima, pa treba paziti prilikom pisanja poruke iz SorPro-a. Dakle, uz malu pomoć ovog konvertora sada imamo sledeći izbor OLR-ova: - SOR 2.30 - SOR 2.99 - SDW za Windows - 5-6 QWK readera za razne platforme - SORPRO 1.0 - SORPRO 2.0 (za koji dan ;) - THOR (?) Prema tome, šta se više bunite za OLR? ;) Ako ima nekih bagova u konvertoru, kukajte. net2pro.exe
predlozi.648 jevta,
Subject: konverter net2pro BRAVO ZA TOMISLAVAR! Sor 2.99 konačno može u zasluženu penziju.... Konverter za početak lepo radi. Do duše ručno sam ga ubacio u Sor, ali uz par batch datoteka mislim da će lepo raditi. No, sada ako možeš da vidiš i za exec fajl... Evo šta mi kaže na poslan exec pripremljen u sorpro-u 2.0 JE> » ..conf write SEZAMNET\predlozi /r JE> Niste izabrali konferenciju. JE> » Test konvertera net2pro by tomislavr
predlozi.649 valex, -> #646, budim
>> (:) mogućnosti i komfor kao i klasičan rad. Nakon >> uspostavljanja (:) stalnog linka, imaćete priliku da nešto >> slično vidite i ovde. :) >> >> Baš me zanima kada to treba da bude? Pre ili posle novog >> off-line-a ili posle full Internet-a? :> Neposredno pre full Interneta, a možda nešto malo više pre novog OLR-a.
predlozi.651 lexus, -> #649, valex
=> Neposredno pre full Interneta, a možda nešto malo više pre novog => OLR-a. A može li se, okvirno, znati kad se to očekuje? Ipak mislim da je novi OLR trenutno važniji od interneta. Sramota je koristiti nešto što je pravljeno za software suparničkog sezama :)
predlozi.652 tomislavr,
NET2PRO konvertor v1.5 Na predlog nekoliko korisnika, promenio sam način pozivanja programa. Prošla verzija je očekivala samo staze (path) a ime izvorne i odredišne datoteke je obavezno moralo biti "textpad." Nova verzija sada kao argumente očekuje puno ime izvornog i odredišnog fajla (sa mogućom putanjom) tako da pruža veću fleksibilnost pri radu sa batch datotekama. net2pro.exe
predlozi.653 valex, -> #651, lexus
>> A može li se, okvirno, znati kad se to očekuje? Uskoro - čim budemo bili u prilici da preciziramo istaći ćemo detaljnije informacije.
predlozi.654 hercog,
Možda bi bilo interesantno omogućiti prosleđivanje mail poruka sa sezama na druge sisteme ili na neki drugi username na sezamu. U opcijama bi mogla da stoji adresa na koju bi se mail mogao prosleđivati. Sale
predlozi.655 supers, -> #2708, valex
>> koliko novih korisnika ga pročita. Razmišljamo o uvođenju obaveznog >> downloada bontona prilikom prijavljivanja ili prvog logovanja. Ne razmišljajte. UVEDITE. I to, kao i aktuelizirano uputstvo za SezamNET, gde su registrovane promene u odnosu na stari softver. U krajnjem slučaju, unajmite nekoga ko će na tome da poradi.
predlozi.656 supers, -> #2724, marco
>> A da radi na fazno hot-tipa iz winworda. Odn, da svaki put >> kada se korisnik uloguje sistem ispise nesto iz bontona, i >> tako recimo tokom prva tri meseca. Nemoj. Mnogo podseća na reklamu :(
predlozi.657 kum.djole, -> #2724, marco
>> kada se korisnik uloguje sistem ispise nesto iz bontona, i >> tako recimo tokom prva tri meseca. Još bolje je da po počinjenom belaju dobija mail (neko vreme.. ..dok nekom iz Uprave ne pukne film) sa osnovnim pravilima ponašanja, konkretnim obaveštenjem šta da čini, i sankcijama koje mogu uslediti. Sve od 'fiktivnog usera Redakcija' iz nekoliko različitih primeraka takvog dokumenta. Kao cirkularno pismo.
predlozi.658 daewoo,
Bilo bi lepo kad bi negde stavili statistiku zauzetosti sezama (vreme kad ima najmanje\najvise zauzetih nodova,i sl.),kao i stat. kad ima najvise pucanja veza.Jos kad bi ovo bio deo SHOW-a...
predlozi.659 cnenad,
Da li se planiraju neka unapređenja rada sa datotekama uz konf. poruke ? Konkretno, sada sam dobio poruku da je jedna datoteka iz konf. prebačena u direktorijum. Da bih se podestio o čemu se radi, pogledao sam tu poruku, a uz ime datoteke je pisalo da je fajl u direktorijumu. Bilo bi lepo kada bi bila informacija u kom je direktorijumu datoteka. Dalja unapređenja bi se svodila da kad korisnik otkuca CO FIL _br_poruke faktički preuzima datoteku iz direktorijuma. Ako bi se kasnije stavila nova verzija, link se gubi ali bi umesto opisa u kom je direktorijumu datoteka moglo da stoji da je stigla nova verzija ili nešto slično...
predlozi.660 cnenad, -> #655, supers
=>>> koliko novih korisnika ga pročita. Razmišljamo o uvođenju obaveznog =>>> downloada bontona prilikom prijavljivanja ili prvog logovanja. => => Ne razmišljajte. UVEDITE. I to, kao i aktuelizirano uputstvo za Sad nešto razmišljam o ovome, nije sve u tome da se uradi DOWNLOAD, treba to i pročitati. Problem je što većina korisnika prilikom prvih dana 'modemisanja' ima problem sa DIALTONE-om, protokolima za prenos, jednostavno oseća se kao neplivač u dubokoj vodi. Pitanje je kako takvog korisnika uputiti u 'tajne' modemisanja, NATERATI ga da pročita bonton ? U knjizi koja je bila dostavljana novim korisnicima bilo je nešto od ovoga, ali opet, pitanje je da li je svako pročita i shvati šta tu piše. Ne verujem da će se baš svako snaći da učita BONTON.TXT u editor, da uradi TYPE ime_fajla, da ga pregleda sa F3 iz NC/DN-a jer ni ne znaju čemu ti tasteri služe. Zgodno rešenje je da se povremeno pojavljuju jedan po jedan fragment iz bontona dok korisnik ne nauči sam da to isključi. Pored toga, BONTON.TXT bi trebao faktički da bude jedan EXE fajl koji bi korisnik mogao da pokrene i da pročita na najlakši mogući način. Ova datoteka ne bi trebalo da bude samo BONTON već neki FAQ sa najbitnijim pitanjima vezanim za početak 'modemskih komunikacija'
predlozi.661 cnenad, -> #656, supers
=> Nemoj. Mnogo podseća na reklamu :( Zašto da ne ? Tebi se to neće prikazivati, samo novim korisnicima...
predlozi.662 nenad, -> #659, cnenad
> Da li se planiraju neka unapređenja rada sa datotekama uz konf. poruke ? Ne.
predlozi.666 byte,
vishe linija....
predlozi.667 mmisic,
Zasto u 'top 20' ne uvedete 'Top 20 po Upload-u' i 'Top 20 po Download-u'!? i da se umesto vremena stavi broj prenesenih Kb (bar kod UL). Nije vazno koliko je neko UL vrsio vremenski nego koliko je poslao.
predlozi.668 johnnya,
Biću kratak... 1. Da li može da se reši sledeća situacija, naime kada se u exec-u nalaze sledeće naredbe, prva se izvršava korektno i kreće upload datoteke koja se vezuje za poruku, međutim zbog tog ul-a sledeći red biva ignorisan, tako da ceo tekst iza biva bezveze izbačen na ekran (sve do ctrl-d) ..conf wr xxxxx file.zip ..conf wr xxxx .... 2. Da li može sistem da uz rezime korisnika ispiše i da mu je istekla pretplata, ako se to zaista i dogodilo. 3. Kada se u SDW-u piše nova poruka za grupu, automatski se ponudi korisniku: group replay ime_grupe, međutim kada se takav exec izvršava na Sezamu javlja se greška, jer treba replay zameniti sa write, da li se ovo može ispraviti na nivou sistema.
predlozi.669 hercog, -> #668, johnnya
»» Da li može sistem da uz rezime korisnika ispiše i da mu je istekla »» pretplata, ako se to zaista i dogodilo. Postoji već nešto slično. Kada hoćeš da pošalješ mail korisniku kome je istekla pretplata ondak ti sistem javi da mu je istekla pretplata i to pre koliko dana... Sale
predlozi.670 vojas,
Bilo bi lepo kad bi stavili da u FTu nakon isteka svog vremena (30minuta) doda bar jos 5minuta, a ne 40sekundi. Desava mi se da moram da okrecem pola sata sezam, da bi dovrsio skidanje fajla koje traje 10sec :( AcCeSS DeNiED
predlozi.671 nenad, -> #668, johnnya
> Da li može da se reši sledeća situacija, naime kada se u exec-u > nalaze sledeće naredbe, prva se izvršava korektno i kreće upload > datoteke koja se vezuje za poruku, međutim zbog tog ul-a sledeći red > biva ignorisan, tako da ceo tekst iza biva bezveze izbačen na ekran > (sve do ctrl-d) > ..conf wr xxxxx file.zip > ..conf wr xxxx Problem je u tome što Sezam nakon prijema teksta poruke pita nešto poput "Spremni za slanje?". Rešenje je da se u exec na ovaj ili onaj način ubaci jedan prazan red kao potvrda. > Kada se u SDW-u piše nova poruka za grupu, automatski se ponudi > korisniku: group replay ime_grupe, međutim kada se takav exec > izvršava na Sezamu javlja se greška, jer treba replay zameniti sa > write, da li se ovo može ispraviti na nivou sistema. Na ovaj problem je neko već skrenuo pažnju i videćemo šta može da se uradi.
predlozi.672 nenad, -> #670, vojas
> Bilo bi lepo kad bi stavili da u FTu nakon isteka svog vremena > (30minuta) doda bar jos 5minuta, a ne 40sekundi. Ukoliko se transfer nepredviđeno oduži (usled loše veze ili nečeg sličnog), Sezam i nakon isteka vremena za seansu daje "fore" 10 minuta da se transfer privede kraju. U slučaju kada je u startu procenjeno da se fajl neće preneti do kraja seanse tog "bonusa" nema, ali je Sezamova procena ionako konzervativna, tako da se ako je mala razlika često dešava da prenos uspe iako je Sezam rekao da neće.
predlozi.674 basrak, -> #668, johnnya
> međutim zbog tog ul-a > sledeći red biva ignorisan, tako da ceo tekst iza biva bezveze > izbačen na ekran (sve do ctrl-d) > ..conf wr xxxxx file.zip > ..conf wr xxxx Probaj da staviš (d;) ili <d; kao potvrdu za ul na kraj prvog reda pa vidi da li se problem ponavlja.
predlozi.675 hercog,
Ima li neke šanse da se omogući plaćanje pretplate po različitim količinama dnevnog vremena? Npr 3 * 30 min = 90 min dnevno 20 din 3 * 40 min = 120 min dnevno 26 din itd? Sale
predlozi.676 kostja, -> #668, johnnya
=> 3. => Kada se u SDW-u pise nova poruka za grupu, automatski se ponudi => korisniku: group replay ime_grupe, medutim kada se takav exec => izvrsava na Sezamu javlja se greska, jer treba replay zameniti sa => write, da li se ovo moze ispraviti na nivou sistema. A da probas u samom SDW-u da prilikom potvrde odgovora ili pisanja zamenis "reply" sa "write" ? Ja tako radim.
predlozi.677 hercog,
Ima li neke šanse da se omogući plaćanje pretplate po različitim količinama dnevnog vremena? Npr 3 * 30 min = 90 min dnevno 20 din 3 * 40 min = 120 min dnevno 26 din itd? Sale
predlozi.678 mmisic, -> #675, hercog
> 3 * 30 min = 90 min dnevno 20 din > 3 * 40 min = 120 min dnevno 26 din Sezam se u poslednje vreme vrlo teško dobija :( Još nam samo fali da se njih nekoliko ne skida sa veze po 40min.
predlozi.679 biber,
║ =============================== ║ 10.759 KOMUNIKACIJE.9:email ║ vitez.koja, 22.09.96. 02:31, 506 chr ║ Odgovor na 10.755, jovap, 21.09.96. 18:14 ║ --------------------------------------------------------- ║ #=> - Dakle, predlog je da SEZ odvoji linije za EXPRESS MAIL od ║ #=> ostalih, sto automatski otvara jos neke mogucnosti, ali otom ║ #=> potom. Sustina je da jedan siromasan BBS, kao SEZ obezbedi ║ #=> siromasnim korisnicima, kao sto sam ja BOLJU USLUGU od bogatih ║ #=> BBSova. ║ ║ Nije loša ideja, npr. 2-3 linije na kojima ne bi bilo pristupa ║ fajlovima, ni chatu, nego samo nešto kao: ║ 1. Skidanje novih poruka ║ 2. Slanje execa (interpretirale bi se samo write i reply poruke) ║ 3. Kraj ║ sk ║ -----------------------------------------------10.759 --- ║ ╚════════════════════════════════════ Jako lep predlog, pa ga kopiram u pravu konferenciju. Vreme sesije na ovakvim linijama bi se komotno moglo ograničiti na tri minuta.
predlozi.680 mmarkovic, -> #679, biber
> ║ Nije loša ideja, npr. 2-3 linije na kojima ne bi bilo pristupa > ║ fajlovima, ni chatu, nego samo nešto kao: > ╚════════════════════════════════════ > Jako lep predlog, pa ga kopiram u pravu konferenciju. > > Vreme sesije na ovakvim linijama bi se komotno moglo > ograničiti na tri minuta. I ja kopiram svoju energičnu podršku... :) Samo, korigujem zbog loših veza na 5 minuta. Iz Niša je, recimo, teško raditi na više od 2400... ;(
predlozi.681 nenad, -> #679, biber
> Jako lep predlog, pa ga kopiram u pravu konferenciju. Primećen je i tamo gde je bio, ali trenutno je teško izvodljiv. Razmotrićemo _vrlo ozbiljno_ takvu mogućnost ako sve bude bilo kako treba i kada treba sa novom centralom i novim linijama.
predlozi.682 iaca, -> #679, biber
> ║ Nije loša ideja, npr. 2-3 linije na kojima ne bi bilo pristupa > ║ fajlovima, ni chatu, nego samo nešto kao: > ║ 1. Skidanje novih poruka > ║ 2. Slanje execa (interpretirale bi se samo write i reply > poruke) ║ 3. Kraj > ║ sk > ║ -----------------------------------------------10.759 --- > ║ > ╚════════════════════════════════════ > > Jako lep predlog, pa ga kopiram u pravu konferenciju. > > Vreme sesije na ovakvim linijama bi se komotno moglo > ograničiti na tri minuta. Još jedan glas za... Aca
predlozi.683 mila, -> #679, biber
>║ #=> - Dakle, predlog je da SEZ odvoji linije za EXPRESS MAIL od >║ >║ Nije loša ideja, npr. 2-3 linije na kojima ne bi bilo pristupa > > Jako lep predlog, pa ga kopiram u pravu konferenciju. > > Vreme sesije na ovakvim linijama bi se komotno moglo > ograničiti na tri minuta. Pozdravljam predlog. Nadležni? Šanse?
predlozi.684 johnnya, -> #681, nenad
>> Primećen je i tamo gde je bio, ali trenutno je teško izvodljiv. >> >> Razmotrićemo _vrlo ozbiljno_ takvu mogućnost ako sve bude bilo >> kako treba i kada treba sa novom centralom i novim linijama. A da li u međuvremenu može da se uradi sledeća varijanta, koja bi možda zaposlila Zakića za jedno prepodne :) 1. Uvek postoji 1 ili 2 noda koji imaju ograničenu sesiju od 5 minuta. Bez limita, dakle sve je dozvoljeno. Mada praktično može da se uradi samo skidanje pad-a i slanje exec-a. 2. Time bi bili oštećeni korisnici koji žele da dobiju ostale nod-ove na kojima je dozvoljeno puno vreme, jer bi se praktično stalno javljala ova dva nod-a. Pa bi trošili impulse uzalud :( 3. REŠENJE :) se sastoji u tome da nodovi "od 5 minuta" nisu konstantni, tj. kada se korisnik uloguje na taj nod on stvarno ima 5 minuta, ali kada sistem vidi da se u tih 5 minuta oslobodio neki drugi nod, automatski taj slobodni postaje nod "od 5 minuta", a ovom ograničenom limit se pomera na puno vreme ! Ali ako do toga ne dođe, paaa moraće da mu se prekine veza :( 4. Stvar je procene uprave, da li se stvarno u toku 5 minuta oslobodi barem jedan od preostalih 12 nod-ova (tokom noći). Mislim da bi na ovaj način bilo više zadovoljnih nego nezadovoljnih korisnika, jer bilo kako bilo polako svi počinjemo da budu nezadovoljni. PS Samo nemojte da kažete: " To ne može da se napravi ! "
predlozi.685 baker, -> #682, iaca
>> ║ Nije losa ideja, npr. 2-3 linije na kojima ne bi bilo >> pristupa ║ fajlovima, ni chatu, nego samo nesto kao: >> ║ 1. Skidanje novih poruka >> ║ 2. Slanje execa (interpretirale bi se samo write i reply >> poruke) ║ 3. Kraj >> ║ sk >> ║ -----------------------------------------------10.759 --- >> ║ >> ╚════════════════════════════════════ >> >> Jako lep predlog, pa ga kopiram u pravu konferenciju. >> >> Vreme sesije na ovakvim linijama bi se komotno moglo >> ograniciti na tri minuta. > > Jos jedan glas za... Takodje. Glas za... poz. baker
predlozi.686 mdimitrijevic, -> #684, johnnya
> ogranicenom limit se pomera na puno vreme ! Ali ako do toga ne > dode, paaa morace da mu se prekine veza :( Ovo nikako. Ako zelim da zovem Sezam onda mi on nece skracivati vreme bez potrebe. Slazem se da postoje nodovi za slanje i primanje mail-a ali samo ako budu na drugom broju.
predlozi.687 johnnya, -> #686, mdimitrijevic
>> Ovo nikako. Ako zelim da zovem Sezam onda mi on nece skracivati vreme >> bez potrebe. Slazem se da postoje nodovi za slanje i primanje mail-a ali >> samo ako budu na drugom broju. :) Vidi, nadam se da si shvatio da bi te praktično ovakva režim pogađao jedino u noćnim satima, ali bi sada barem večiti bezidejni chat-eri imali novu temu tipa: "Molim te skini se sa veze ističe mi mojih 5 minuta !" "E, baš neću..." "Koji si ti..." "Šta mi daješ da se skinem ? :)" ... Uostalom zašto ne probati ? Ovo bi mu došlo nešto kao "virtuelno povećanje broja linija" i prisniji kontakt user-a međusobno, po onom principu iz "Autostoperskog vodiča..." "Držite se ! Važno je da svi guramo u istom pravcu..." :) PS Molim upravu neka se izjasni, makar i sa "Glup predlog." :)
predlozi.688 baster, -> #684, johnnya
> 3. REŠENJE :) se sastoji u tome da nodovi "od 5 minuta" nisu konstantni, > tj. kada se korisnik uloguje na taj nod on stvarno ima 5 minuta, > ali kada sistem vidi da se u tih 5 minuta oslobodio neki drugi nod, > automatski taj slobodni postaje nod "od 5 minuta", a ovom Uz JASNO VIDLJIVO obaveštenje na početku sesije, ovo mi se čini sjajnim predlogom. Razmislite ozbiljno o ovome, ipak nas je 2000x90min ... a dan ima samo 24h... BTW Ovo sam pisao juče, ali nisam uspeo u nekih 2h pokušavanja da dobijem vezu! Ovo već postaje zabrinjavajuće, posebno ako ne budem imao živaca ni danas da bacim kojih 2h i to još bez konekcije. Ako se po pitanju lakšeg dobijanja veze nešto ne uradi, stvarno ne vidim čemu služi onih 90min dnevno kad nepostoji realna šansa da većina korisnika iskoristi ni 5min dnevno ... :( Uzmite digitron u šake, izračunajte koliko korisnika ima... Sad shvatam SPANTICA kad objašnjava zašto EUNET i nije tako skup... :(
predlozi.689 mdimitrijevic, -> #687, johnnya
> :) Vidi, nadam se da si shvatio da bi te prakticno ovakva rezim > pogadao jedino u nocnim satima, ali bi sada barem veciti bezidejni Ma razumeli smo se ali bi opet po meni bilo najbolje da se odvoje posebne linije. Nisam od onih koji vise po CHAT-u (previse sam zauzet) a fajlove skidam ponekad. Znaci i meni odgovara da postoji linija za slanje i skidanje poste. Samo ne volim takav nacin skidanja sa veze, to je sve.
predlozi.690 lexus, -> #688, baster
=> ovome, ipak nas je 2000x90min ... a dan ima samo 24h... Dan ima 24x15 ;)
predlozi.691 firus, -> #687, johnnya
> Molim upravu neka se izjasni, makar i sa "Glup predlog." :) Jes' da nsam clan Uprave, al' izjasnjavam se: "Glup predlog." b~(((
predlozi.692 dzakic, -> #687, johnnya
> Molim upravu neka se izjasni, makar i sa "Glup predlog." :) Predlog, u osnovi, nije glup pošto mu je ideja da omogući da se do sezama u 'hića' situacijama može doći što pre. Neko reče da se ne pravdamo da je nemoguće napraviti. Naravno da je sve moguće, samo je pitanje koliko pouzdano to može da radi. Predloženi algoritam bi se sveo na sledeće: Kada se korisnik uloguje, ako je manje od dve linije slobodno, skratiti seansu na 5 minuta. Kada mu istekne vreme, ako je više od dve linije slobodno, produžiti seansu na 30 (?) minuta. To bi napravilo neviđenu konfuziju, posebno u noćnim satima kada je non-stop zauzeto svih 15 linija, tako bi svako pri loginu dobio 5 minuta, i nakon toga zvao ponovo, i svima bi seanse bile iscepkane na 5 minuta, ne bi se mogao ljudski ni pad preneti, gotovo ništa. Napominjem da varijanta da nod 'u sred' rada pronalazi koliko je nodova slobodno, ne može biti zadovoljavajuća iz više razloga a najpre zbog performansi. Problem opterećenosti rešava se isključivo uvođenjem novih linija i nikako drugačije. Idealno bi bilo izdvojiti 2-3 linije za takve situacije, no o tome kada i ako to bude bilo moguće.
predlozi.693 nukite,
..game sub ....... Pa dobro bre, jel to u redu? Pa ko jos nije primetio da je na sezamu hit Duke Nukem 3d? Zasto ne uvedete nesto zanimljivije od obicnih podmornica? Na primer Quake! To bi bilo to! Bolje od sezamproa! :) Bez uvrede... :) c ya
predlozi.694 nukite, -> #693, nukite
Naravno, vi na disku imate i Quake i Duke 3d. Sta fali da ih pustite u javnost? Ne samo to, nego i druge igre! Na primer heretic, hexen, the need for speed doom 1, 2, mortal kombat 1, 2, 3... I naravno samo u dvoje! :) Zamislite, samo otkucas: game quake username ili game duke3d username, sto bi to bilo dobro!!! Potrudite se... c ya
predlozi.695 orlic, -> #693, nukite
Nu> Pa dobro bre, jel to u redu? Pa ko jos nije primetio da je na Nu> sezamu hit Duke Nukem 3d? Zasto ne uvedete nesto zanimljivije od Nu> obicnih podmornica? Na primer Quake! To bi bilo to! Bolje od Nu> sezamproa! :) Bez uvrede... :) Hm, nije losa ideja, ali ne mora bas quake, dosta igara podrzava sada igru preko mreze... Sta kazete o C&C?
predlozi.696 stasas, -> #695, orlic
<GRIFFIN> Hm, nije losa ideja, ali ne mora bas quake, dosta igara <GRIFFIN> podrzava sada igru preko mreze... Sta kazete o C&C? !!! Svim silama podržavam ovaj predlog. :)
predlozi.697 orlic, -> #693, nukite
Nu> Pa dobro bre, jel to u redu? Pa ko jos nije primetio da je na Nu> sezamu hit Duke Nukem 3d? Zasto ne uvedete nesto zanimljivije od Nu> obicnih podmornica? Na primer Quake! To bi bilo to! Bolje od Nu> sezamproa! :) Bez uvrede... :) Hm, nije losa ideja, ali ne mora bas quake, dosta igara podrzava sada igru preko mreze... Sta kazete o C&C?
predlozi.698 mikeman, -> #680, mmarkovic
>> Vreme sesije na ovakvim linijama bi se komotno moglo >> ograniciti na tri minuta. Jos jedan glas za. Lepa ideja.
predlozi.699 acrnjin,
Glas *protiv* ogranicavanja sesije na tri minuta. ta, pobogu, mogu da uradim za tri minuta!? ACR
predlozi.701 inferno, -> #699, acrnjin
Ů│ ˙ Glas *protiv* ogranicavanja sesije na tri minuta. ta, pobogu, mogu da Ů│ ˙ uradim za tri minuta!? Skineš i pošalješ poruke.
predlozi.702 basrak, -> #694, nukite
> Na primer > heretic, hexen, the need for speed doom 1, 2, mortal kombat 1, > 2, 3... I naravno samo u dvoje! :) Zamislite, samo otkucas: > game quake username ili game duke3d username, sto bi to bilo > dobro!!! Pa ima, kako nema? Samo nije u game podsistemu, već kao nedokumentovani podrežim. I nije dostupan iz menija. Dakle: .log (doom;) .log (duke3d;) Ima par bagova, nije sve još prečišćeno... zato je i nedokumentovan ;) > Potrudite se... Potrudi se *ti* da naučiš nešto o sezamu...
predlozi.703 dragosh, -> #696, stasas
- CITAT -< GRIFFIN> Hm, nije losa ideja, ali ne mora bas quake, dosta igara - CITAT -< GRIFFIN> podrzava sada igru preko mreze... Sta kazete o C&C? - CITAT - !!! - CITAT - Svim silama podržavam ovaj predlog. :) C&C ! Pa to bi bilo nešto neverovatno !!! PODRŽAVAM !!! I još kad bi mogle da se savuju pozicije, ili da se nastavlja ista partija, kao Z-modem protokol, bio bi ovo onda SAVRŠEN način za ubijanje vremena i korišćenje svih 90 minuta Sezama dnevno ( od strane iskusnih C&C-ovaca). Mada, za ovakav poduhvat potrbno je još nodova,jer kad bi se Sezamovci sa ovom igrom zarazili, ne bi pošteni ljudi mogli ni da skidaju poštu od zauzeća. Bio bi k'o BeoTel, ili bi po ceo dan bilo kao od 23 uveče... Ipak, moglo bi to da se uvede, pa kad se ljudi zaraze,onda ili da se malo oladi, ili da se ukida... Sve u svemu, predlog koji treba OZBILJNO razmotriti ! pozdrav !
predlozi.704 the.edge, -> #698, mikeman
T?>> Jos jedan glas za.Lepa ideja. Ja sam ZA s'tim sto bi odvojio SAMO 1 liniju za gore pomenuto. Dakle, ne treba 2-3 linije za tako kratak rad (3min), jer logicno, veza ce se dobijati iz cuga maltene, cemu odvajanje 3 linije za takvu glupo... za tako nesto!?;) AcCeSS DeNiED
predlozi.705 acrnjin, -> #701, inferno
<-> Skines i posaljes poruke. Na 1200? I dont think so. Na icem visem, u to dobra, veza mi je ocajna. Posteno sam platio 30 minuta po seansi, 90 minuta dnevno i *necu* da mi to iko ogranicava! Da li cu ja imati razumevanja za druge korisnike pa na vezi ostati krace, ili ne, stvar je cisto eticke prirode. pozdrav, ACR
predlozi.706 mmisic, -> #699, acrnjin
> Glas *protiv* ogranicavanja sesije na tri minuta. ta, pobogu, mogu da > uradim za tri minuta!? Dovoljno za skidanje pada i slanje execa. Mada je malo problematično za one ljude koji treba da kače fajlove uz poruku .
predlozi.707 kostja, -> #701, inferno
=> Ů│ ˙ Glas *protiv* ogranicavanja sesije na tri minuta. ta, pobogu, mogu da => Ů│ ˙ uradim za tri minuta!? => => Skines i posaljes poruke. E i ja glasam protiv sesije od 3 minuta :)... Bre, brate, stavite da bude jedno 5 minuta ili da ima opciju drzanja veze dok se ne prenese ceo pad.
predlozi.708 hercog, -> #706, mmisic
** Dovoljno za skidanje pada i slanje execa. Ček a šta se zapeli za to? Kada (i ako) sezam dobije nove linije ondak bi jedna mogla ili dve da se odvoji za to. Za sada stanje mora da bude ovako kakvo jeste. Sale
predlozi.709 lexus, -> #701, inferno
=> Skineš i pošalješ poruke. Na 1200 ta operacija traje najmanje šest (6) minuta! To je duplo duže od tri (3) minuta! Znači, ja bih morao dva puta da zovem da bih skinuo pad! ;) Ozbiljno, ograničavanje sesije na bilo šta manje od 30 min je glupost. A za one koji se bune što zovu po dva sata, a onda vide da svi chatuju jedno pitanje. Mislite li vi da i ti koji chatuju ne zovu po dva sata? Mislite li da oni vezu dobijaju brže i lakše od vas? Čovek koji je dva sata zvao da bi pola sata chatovao ima potpuno pravo da tih pola sata ispuca. (druga je stvar što je to prilično zaludan čovek ;)
predlozi.710 lexus, -> #703, dragosh
=> Mada, za ovakav poduhvat potrbno je još nodova,jer kad bi se => Sezamovci sa ovom igrom zarazili, ne bi pošteni ljudi mogli ni da => skidaju poštu od zauzeća. A da ti lepo razmeniš broj telefona sa osobom koja želi da igra C&C? Razmenite par poziva i igrate se koliko god hoćete. Nema ograničenja na pola sata po sesiji, nema ograničenja od 90 min dnevno...
predlozi.711 hercog, -> #706, mmisic
** Dovoljno za skidanje pada i slanje execa. Ček a šta se zapeli za to? Kada (i ako) sezam dobije nove linije ondak bi jedna mogla ili dve da se odvoji za to. Za sada stanje mora da bude ovako kakvo jeste. Sale
predlozi.712 guta, -> #701, inferno
#> Skineš i pošalješ poruke. Osim ako nemaš 2400 modem, gde dotična operacija traje 3-4 puta duže...
predlozi.713 vdjole,
Kako ima i ljudi koji ponekad baš vole da online čitaju poruke a nemaju modem sa korekcijom grešaka, da li bi se mogla povećati udobnost rada pri lošim vezama time što bi se u dijalog: Dalje (Da/Ne/Bez pauze/Sledeća)? dodale još dve opcije: - Čitanje prethodne poruke; - Ponovno čitanje iste poruke;
predlozi.714 sobrenovic,
Verovatno nista od toga, ali ipak... : Postoji li mogucnost da se uvede nesto slicno komandi CALC <izraz> koja bi davala rezultat? Naravno, broj ugradjenih funkcija ne bi morao da bude bas bog-zna-kakav ali bi ponekad bilo korisno.
predlozi.715 dragosh, -> #710, lexus
- CITAT -=> Mada, za ovakav poduhvat potrbno je još nodova,jer kad bi se - CITAT -=> Sezamovci sa ovom igrom zarazili, ne bi pošteni ljudi mogli ni - CITAT -=> da skidaju poštu od zauzeća. - CITAT - - CITAT - A da ti lepo razmeniš broj telefona sa osobom koja želi da igra - CITAT - C&C? Razmenite par poziva i igrate se koliko god hoćete. Nema - CITAT - ograničenja na pola sata po sesiji, nema ograničenja od 90 min U pravu si, to i radim, nego neko je to pomenuo pa rek'o da se nadovežem. Glup predlog, povlačim ga... Sorry ...
predlozi.716 supers, -> #713, vdjole
>> Dalje (Da/Ne/Bez pauze/Sledeća)? >> >> dodale još dve opcije: >> >> - Čitanje prethodne poruke; >> - Ponovno čitanje iste poruke; Već postoji :) Kad zadaš komandu za čitanje, dodaj još i prekidač /i pa će ti biti dostupne i opcije za ponovno čitanje iste poruke, te čitanje poruke na koju je odgovor ona koju u datom trenutku čitaš. Ovo drugo sam baš zakomplikovao, ali valjda je jasno da je u pitanju još korisnija stvar od čitanja strogo prethodne poruke.
predlozi.717 orlic, -> #710, lexus
Le> A da ti lepo razmenis broj telefona sa osobom koja zeli da igra Le> C&C? Razmenite par poziva i igrate se koliko god hocete. Nema Le> ogranicenja na pola sata po sesiji, nema ogranicenja od 90 min dnevno... I postoji ogranicenje od samo dva igraca... :)
predlozi.718 firus, -> #714, sobrenovic
> Postoji li mogucnost da se uvede nesto slicno komandi > CALC <izraz> > koja bi davala rezultat? 'Ajde molim te, objasni sta ce ti ovo !? Koja bi bila svrha postojanja necega takvog !? Ima i potrebnijih stvari koje treba implementirati na SEZAM-u od ove. U krajnjoj liniji, ovo mozes uvek da izvedes na sledeci >;) nacin (npr. ako radis u TELIX/DOS kombinaciji): 1. Skines CALC.ZIP iz jednog od SEZAM-ovih direktorijuma (autor je bivsi SEZAM-ovac Vlada Pudar) 2. Instaliras CALC u neki direktorijum u PATH-u 3. Sa ALT-J iskocis u DOS, na promptu otkucas CALC <izraz> i dobijes rezultat (i eventualno redirekcijom posaljes u neku datoteku) 4. Otkucas EXIT na promptu i vratis se u komunikacioni program Il' predji brate na Windows i menjaj aktivni prozor izmedju komunikacionog programa i Windows kalkulatora ... >;))))))))))))) Lepo i manje-vise elegantno ... >;))))))))))))))))))))))))) P.S. Izvinjavam se, al' mor'o sam da ovako repliciram ... Da nemam postovanja rek'o bih da je ideja cist kretenizam, al' posto ga imam, smatrajte da to nisam rek'o ... >;)))))))
predlozi.720 evlad, -> #705, acrnjin
­=- Posteno sam platio 30 minuta po seansi, 90 minuta dnevno i *necu* da mi ­=- to iko ogranicava! Da li cu ja imati razumevanja za druge korisnike pa ­=- na vezi ostati krace, ili ne, stvar je cisto eticke prirode. za & protiv ;) misli da bi se svi složili da se uvede sezam lite i sezam full režim ;) dakle ako si pristao na lite imaš 5 minuta mail group conf pad i šlus. naravno ako imaš procenat konektovanja 90% lite i 10% full neka se na kraju meseca pretplata produži za određeni period. // recept Karić Brothers ;)
predlozi.722 guta, -> #714, sobrenovic
#> Postoji li mogucnost da se uvede nesto slicno komandi #> #> CALC <izraz> #> #> koja bi davala rezultat? Zar ne bi jedan rezidentni kalkulator (a ima ih ihahaj) pre rešio stvar? Kakva je zapravo upotrebna vrednost takve komande?
predlozi.724 vdjole, -> #716, supers
>Već postoji :) Kad zadaš komandu za čitanje, dodaj još i prekidač /i Hvala! Ovo sam prevideo jer nikad nisam dobio ono obećano "lepo odštampano i ukoričeno, itd" uputstvo za korišćenje Sezama, sa HELP CONF READ se ovaj svič ne objašnjava, a mrzelo me je da čitam uputstvo iz fajla.
predlozi.725 mikeman, -> #704, the.edge
> Ja sam ZA s'tim sto bi odvojio SAMO 1 liniju za gore pomenuto. > Dakle, ne treba 2-3 linije za tako kratak rad (3min), jer logicno, veza Bar 6 minuta treba za "kratak rad", jel ipak treba misliti na 2400bps i manje...
predlozi.726 mikeman, -> #701, inferno
> Skines i posaljes poruke. I ode time tacno za vreme skidanja pad-a. ;)
predlozi.727 nukite,
Svaki drugi put kad se logujem pokaze se reklama za "stil computers". Zasto pored standardnog rezima i chata ne ubacite i "REKLAME". Tu bi se reklamirale firme; naravno, sve to da bude sa grafikom kao stil computers! Ja znam da necu nista da kupujem u stil computersu, ali sigurno znam da cu da kupujem nesto od nekih koji se reklamiraju u oglasima!
predlozi.728 mdimitrijevic, -> #704, the.edge
> Ja sam ZA s'tim sto bi odvojio SAMO 1 liniju za gore pomenuto. > Dakle, ne treba 2-3 linije za tako kratak rad (3min), jer logicno, veza > ce se dobijati iz cuga maltene, cemu odvajanje 3 linije za takvu glupo... > za tako nesto!?;) Jedna linija je malo, a i vreme ne bi moglo biti samo 3 min vec bar 5. Ako je ovo tebi glupost onda nisi trebao ni da komentarises. Meni je vazno da razmenim postu i da skinem nove poruke, a to ne mogu jer je Sezam stalno zauzet zbog onih koji ga koriste kao telefon (CHAT). Zovnite nekoga pa pricajte do mile volje telefonom. Nisam iz Beograda pa prvo moram da zovem dok ne dobijem vezu, pa ako se prekine onda jos pola sata okretanja, a da ne pricam koliko me kostaju impulsi.
predlozi.729 mdimitrijevic, -> #705, acrnjin
> Posteno sam platio 30 minuta po seansi, 90 minuta dnevno i *necu* da mi to > iko ogranicava! Da li cu ja imati razumevanja za druge korisnike pa na > vezi Slazem se, ali ovde se prica o odvojenim linijama, koje ces moci da zovnes i odradis PAD za nekoliko minuta.
predlozi.730 mdimitrijevic, -> #707, kostja
> da bude jedno 5 minuta ili da ima opciju drzanja veze dok se > ne prenese ceo pad. 5 minuta moze. Ali sta ako neko u PAD strpa i fajl uz poruku od 3 MB :)
predlozi.731 mdimitrijevic, -> #714, sobrenovic
> Postoji li mogucnost da se uvede nesto slicno komandi > > CALC <izraz> Zasta ti ovo treba ? Zar nije lakse da instaliras rezidentni kalkulator ?
predlozi.732 acrnjin, -> #728, mdimitrijevic
<-> Zovnite nekog telefonom pa pricajte do mile volje. Obrnut rezon bi bio: strpite se i posaljite pad sutra. :) Inace, ukoliko se radi o odvojenim linijama, ideja je sasvim OK. ACR
predlozi.733 supers, -> #724, vdjole
>> Hvala! Ovo sam prevideo jer nikad nisam dobio ono obećano "lepo >> odštampano i ukoričeno, itd" uputstvo za korišćenje Sezama, sa HELP >> CONF READ se ovaj svič ne objašnjava, a mrzelo me je da čitam >> uputstvo iz fajla. Zaista te niko ne može kriviti. SezamPro je ovog vikenda dobio novih 15 linija na kojima je moguće logovanje samo sa PPP naloga. Istog dana u njihovoj konferenciji Sezam osvanula su potanka uputstva kako se ulogovati sa Windows 3.1, Win95 i OS/2 sistema na Sezam. Kao i kraće uputstvo za one iskusnije u pogledu toga koje parametre treba prilagoditi... Ono što naturam na nos SezamNETu nije manji broj linija (to je zbog objektivnih teškoća) nego nedostatak ovakvog efikasnog obaveštavanja korisnika. Help nije potpuno ažuran, uputstvo u elektronskoj formi je još manje, a od štampane knjižice ništa... Iako mesecima pričamo o tome da je tako nešto bitno za napredak sistema.
predlozi.734 the.edge, -> #728, mdimitrijevic
T?>> 5.Ako je ovo tebi glupost onda nisi trebao ni da komentarises.Meni je MOLIM? Da li to znaci da ako imam suprotno misljenje od tvog, da ne treba da se oglasim uopste????? Bas si fin, hteo bi da cujes samo pozitivne odgovore, a negativne automatski eliminises...e vidis tako ne moze. ;) Meni se to separatisanje nodova (3noda) uopste ne svidja, jer ces ti SIGURNO dobiti vezu za max. 5min! Sto sad na tebe treba odvajati vise, kad ces pre ti dobiti vezu nego mi "chateri"!?! 1 nod maximalno! P.s. ovo ti se nece ni ostvariti :> T?>> pa pricajte do mile volje telefonom.Nisam iz Beograda pa prvo moram da T?>> zovem dok ne dobijem vezu,pa ako se prekine onda jos pola sata T?>> okretanja, a da ne pricam koliko me kostaju impulsi. Nek si mi ti ziv i zdrav, ali dok nisam presao na drugu liniju, na prvoj mi je REDOVNO preskakao predzadnji broj sezama (648-42pa preskoci 2)! Dakle, ja sam vezu dobijao izuzetno tesko i samo onda kad vezi dodje iz dupeta u glavu pa mi otkuca taj broj lepo. Da ne kazem sto pored toga nisam mogao da dobijem vezu iz razloga zbog kojih se vi danas bunite. A ja se nisam bunio, vec zvao ko debil po 1h sezam! AcCeSS DeNiED
predlozi.735 the.edge, -> #730, mdimitrijevic
T?>> 5 minuta moze.Ali sta ako neko u PAD strpa i fajl uz poruku od 3 MB : T?>> ) Ljudi bre...zar ste stvarno ubedjeni da ce uprava to da vam uradi?:)) Pa ja da sam uprava pa ne bi to uradio, a kamoli ovi. ;) Idi (idite) bre...ljudi imaju vaznije stvari nego da odvaja sad nekoliko linija (sto ne dolazi u obzir!) na vas "zaposlene" da bi skinuli poruke od kojih vam stvaaarno zavisi karijera ;) Ako to hocete, izvol'te PRO ce vam dati mesto (za odredjenu sumu he he;) ). To cete moci da trazite kad se sve bude stabilizovalo (ako se stabilizuje). Vidite i sami da sistem jos pati od mentalnih bolesti tipa ^C, ispisivanje djubreta, pucanje ansija i sl.! AcCeSS DeNiED
predlozi.736 johnnya, -> #734, the.edge
>> A ja se nisam bunio, vec zvao ko debil po 1h sezam! >> AcCeSS DeNiED Zašto "KO" debil ? :)
predlozi.737 mdimitrijevic, -> #732, acrnjin
> Obrnut rezon bi bio: strpite se i posaljite pad sutra. :) > > Inace, ukoliko se radi o odvojenim linijama, ideja je sasvim OK. Ma moja poruka nije bila bukvalno u negativnom tonu. Radilo se o REPLY-ju na poruku u kojoj je receno da se radi o novim linijama. CHAT-eri bi mogli svoje i dalje da rade a mi ostali bi svoje poruke slali za mnogo krace vreme. Jer mora se ipak priznati da je manje CHAT-era od ostalih pa je veza zbog toga stalno zauzeta.
predlozi.738 mdimitrijevic, -> #734, the.edge
> MOLIM? Da li to znaci da ako imam suprotno misljenje od tvog, da ne treba > da se oglasim uopste????? Ovo nisam ni rekao ni mislio ! Ali si ti rekao da je ideja glupost, a to uopste nije tacno. Ako je tebi dozvoljeno da, recimo, CHAT-ujes 90-minuta i da uveliko zauzmes vezu, onda je valjda i drugima dozvoljeno da koriste bar tu jednu liniju za nesto vise od igranja podmornica i CHAT-a. Jer, CINJENICA je da je veci broj onih koji ovaj sistem (pokusavaju da) koriste za nesto ozbiljnije od igranja podmornica i CHAT-ovanja, a to nisu u mogucnosti zato sto su veze stalno zauzete. > Bas si fin, hteo bi da cujes samo pozitivne odgovore, a negativne > automatski eliminises...e vidis tako ne moze. ;) Ne eliminisem negativne odgovore, samo pokusavam da kazem da se ovaj sistem ne koristi samo za CHAT i podmornice, vec i za nesto drugo. A ako ti tako ne mislis onda si neozbiljan sagovornik. Ne znam cime se inace bavis, ali ljudi kad tad moraju da pocnu da zaradjuju i onda vise nemaju slobodnog vremena koje bi trosili na zvanje SEZAM-a po 2 sata. > Meni se to separatisanje nodova (3noda) uopste ne svidja, jer ces ti > SIGURNO dobiti vezu za max. 5min! > Sto sad na tebe treba odvajati vise, kad ces pre ti dobiti vezu nego > mi "chateri"!?! Slusaj platio sam i ja za ovaj sistem i zeleo bih da iskoristim ono malo vremena sto mi treba, ako je jedini nacin da koristim ovaj sistem sto bolje, odvajanje linija za skidanje PAD-a onda je to dobra ideja. Po mom misljenju najveci broj ljudi je platio ovaj sistem da bi nesto korisno uradio a mali broj ljudi stalno zauzima veze. Mozda je ipak resenje poskupljenje NET-a (kao sto je na PRO-u), mada ovakvo resenje ne bi ni meni odgovaralo. > P.s. ovo ti se nece ni ostvariti :> Ne moras da budes zajedljiv. Ako nista drugo mogu bar da se nadam da ce se ovo ostvariti. > Da ne kazem sto pored toga nisam mogao da dobijem vezu iz razloga zbog > kojih se vi danas bunite. > A ja se nisam bunio, vec zvao ko debil po 1h sezam! Stvar je u tome sto meni od SEZAM-a u proseku treba 5 minuta vremena da zavrsim ono sto mi treba i da nastavim da radim druge poslove. A tebi treba 90 minuta da se zezas. Nisam ja neko ko je protiv toga da onaj ko plati i iskoristi vreme od 90 minuta. Samo su tvoje poruke bilo u drugacijem tonu nego sto bi trebale. Prosto si upao u seriju poruka koje su govorile o tome da se oni koji zele da posalju i skinu PAD odvoje na nove linije. Ovim porukama niko nije pokusao da ti ospori pravo da iskoristis svojih 90-minuta vec da mi ostali iskoristimo svojih 5-minuta (a platili smo za 90).
predlozi.739 mdimitrijevic, -> #735, the.edge
> Ljudi bre...zar ste stvarno ubedjeni da ce uprava to da vam uradi?:)) > Pa ja da sam uprava pa ne bi to uradio, a kamoli ovi. ;) > Idi (idite) bre...ljudi imaju vaznije stvari nego da odvaja sad nekoliko > linija (sto ne dolazi u obzir!) na vas "zaposlene" da bi skinuli poruke > od kojih vam stvaaarno zavisi karijera ;) > Ako to hocete, izvol'te PRO ce vam dati mesto (za odredjenu sumu he he;) > ). Vidim da zaboravljas da ti "zaposleni" predstavljaju vecinu na ovom sistemu (mozda i gresim?). I ti "zaposleni" placaju pretplatu i donose prihod ovom sistemu, zato uprava treba da razmislja o tome da korisnici budu zadovoljni. PRO jeste resenje (clan sam PRO-a) ali mene ipak nesto drzi vezanim za ovaj sistem na kome sam odavno, i jedan sam od onih koji se secaju stare atmosfere. To je jedini razlog sto sam jos clan ovde. > To cete moci da trazite kad se sve bude stabilizovalo (ako se > stabilizuje). Vidite i sami da sistem jos pati od mentalnih bolesti tipa > ^C, ispisivanje djubreta, pucanje ansija i sl.! Ne volim da sumnjam u ishod tudjeg posla. Ljude iz uprave razumem, nije lako voditi sistem kao sto je Sezam. Nije lako malom broju ljudi da se izbori sa svim problemima koji se javljaju. Programer sam i znam kako moze biti problematicno kada iskrsne veliki broj zahteva i problema u programu. Podrzavam upravu, a posebno DZAKIC-a (posebno od kada je uradio ZBTET koji igram u pauzama dok pisem programe :).
predlozi.740 the.edge, -> #736, johnnya
T?>> Zasto "KO" debil ?:) Znas sta, nisam imao nameru nikog da uvredim, ali vidim da je to ovde popularno! ;<<< AcCeSS DeNiED
predlozi.741 crncic, -> #697, orlic
>> Hm, nije losa ideja, ali ne mora bas quake, dosta igara podrzava sada >> igru preko mreze... Sta kazete o C&C? Šta kažete o nekom skriptu sa slanje execa, čisto da ne bi (bar;) dva puta gledali iste poruke ? :)
predlozi.742 schef,
Bilo bi lepo od vas kada biste uveli mail alias. :) Srleř
predlozi.744 mileusna, -> #734, the.edge
>> Sto sad na tebe treba odvajati vise, kad ces pre ti dobiti vezu >> nego mi "chateri"!?! Možda zato što ni 'nas' nema tako zanemarljivo malo da bi se svi spakovali na jednu liniju. A možda i zato što 'mi' više doprinosimo kvalitetu sistema svojim porukama nego 'vi' ćaskanjem. :) Ne kažem ja, lep je chat kad se ima vremena, štaviše i sam volim da boravim u njemu kada na vezi sretnem neku dragu mi facu, ali neki put jedino što želim, to je da skinem moj e-mail... :) >> 1 nod maximalno! Ok, ti si šef. >> A ja se nisam bunio, vec zvao ko debil po 1h sezam! :)
predlozi.745 inferno, -> #705, acrnjin
Ů│ ˙ Posteno sam platio 30 minuta po seansi, 90 minuta dnevno i *necu* da mi Ů│ ˙ to iko ogranicava! Da li cu ja imati razumevanja za druge korisnike pa Ů│ ˙ na vezi ostati krace, ili ne, stvar je cisto eticke prirode. niko te ninašta ne primorava. ako hoćeš 30 minuta zovi regularan sezamov broj, a ako hoćeš samo da hitro dobiješ vezu i skineš poruke imaš drugi broj. kapiraš? To naravno u budućnosti kad bude bilo više linija...
predlozi.746 inferno, -> #712, guta
Ů│ ˙#> Skineš i pošalješ poruke. Ů│ ˙ Ů│ ˙ Osim ako nemaš 2400 modem, gde dotična operacija traje 3-4 puta duže... Hvala na pitanju, imam 2400. ;)