predlozi.747jovap,
-> #476, supers
<10.783 KOMUNIKACIJE.9:email> Predlagao sam ja to pre vise od
godinu dana, ali se upravi nije
svidelo. Sad je nova uprava, mozda
im se svidi. :)
- Ajde, ak' te ne mrzi, napravi jedan PREGLED tog predlaganja. Jer
ispada da si ti tu stvar prvi pokrenuo, pa da pocnemo od pocetka.
- Iz broja komentara vidi se da stvar zasluzuje dalje razmatranje.
predlozi.748guta,
-> #746, inferno
#> Hvala na pitanju, imam 2400. ;)
Takođe, zato i pričam o množenju tog limita sa 3 ili četiri :)
predlozi.749vojas,
Bilo bi lepo kad bi otvorili direktorijum
windows\internet ,kao pro,
a ne da sve strpate u windows\com ;(
AcCeSS DeNiED
predlozi.751mikis,
-> #750, evlad+> đ=- windows\internet ,kao pro,
+> ========
+>
+> ako ovo napišeš budi siguran da ga neće otvoriti jer je ovo NET ...
Sasvim sigurno da ga neće biti. Zvaće se samo \windows\net ;))
predlozi.752epson,
Jel bi mogao da se neko od nadleznih pretplati na BugNet pa da ovde kaci
Bagove . (Ma nema ni potrebe NET ih ima vise nego 95 i NT 4.0 zajedno :)))
predlozi.753jovap,
-> #733, supers <> SezamPro je ovog vikenda dobio novih
15 linija na kojima je moguce
logovanje samo sa PPP naloga.
<> Istog dana u njihovoj konferenciji Sezam osvanula su potanka
uputstva kako se ulogovati sa Windows 3.1, Win95 i OS/2 sistema
na Sezam. Kao i krace uputstvo za one iskusnije u pogledu toga
koje parametre treba prilagoditi...
- Da li je moguce to uputstvo dovuci 'vamo ?
- Mene posebno zanima w3.1, a mislim i ostale, jer kako se prica,
w95 radi sam, tj. ne treba neko narocito uputstvo.
predlozi.755diana,
-> #753, jovapEvo uputstva, uz novost:
================================
Sezam, Obavestenja.63, dejanr
(1.63) Ned 06/10/1996 23:30, 111 chr (*)
----------------------------------------------------------------
Nocas su na svih 15 linija namenjenih PPP pristupu (011/186-333)
instalirani 28800 bps modemi...
Srecno!
------------------------------------------------- 1.63 --
sezamppp.zippredlozi.756supers,
-> #753, jovap>> - Da li je moguce to uputstvo dovuci 'vamo ?
>> - Mene posebno zanima w3.1, a mislim i ostale, jer kako se prica,
>> w95 radi sam, tj. ne treba neko narocito uputstvo.
Ovo za W95 sutra malo ;>
Ako baš ima interesovanja, mogu da okačim kompletna uputstva za PPP
povezivanje na SezamPro, ali ne znam koliko bi to imalo smisla.
Kod njih nema guest naloga.
predlozi.758dr.grba,
-> #752, epson>> Jel bi mogao da se neko od nadleznih pretplati na BugNet pa da ovde kaci
>> Bagove .
Procedura ostvarivanja legalnog puta prenošenja poruka sa Bugneta je u
toku, doduše za potrebe časopisa. Ne znam kakav je disclaimer po
pitanju prenošenja na online sisteme, ali izvući ćemo maksimum od tog
materijala, to je sigurno.
>> (Ma nema ni potrebe NET ih ima vise nego 95 i NT 4.0 zajedno :)))
Ha ha ha ha ha. Jako duhovito. ):
predlozi.760peacock,
-> #756, supers#### Ako baš ima interesovanja, mogu da okačim kompletna uputstva
#### za PPP povezivanje na SezamPro, ali ne znam koliko bi to
#### imalo smisla.
Ima zainteresovanih :)
predlozi.761evlad,
-> #758, dr.grbaY>>> (Ma nema ni potrebe NET ih ima vise nego 95 i NT 4.0 zajedno :)))
Y>
Y> Ha ha ha ha ha. Jako duhovito. ):
da treba razumeti NETov smisao za humor, sve se svodi na:
^C, System error, sysmsg (MAX_DEF_13_BEZ_SYSOP_A)
za ovo je kriva PTT ako niste znali ;) đubre i ostale trice&kučine
upravo ometaju vaš idealan i besprekoran rad na sistemu ...
//.to grba NHF, ništa lično ...
predlozi.762inferno,
-> #748, gutaŮ│ ˙#> Hvala na pitanju, imam 2400. ;)
Ů│ ˙
Ů│ ˙ Takođe, zato i pričam o množenju tog limita sa 3 ili četiri :)
Ne pamtim kad sam posao završio za duže od 5 min.. So, za
svaki sluačaj koeficijent = 3. :)
predlozi.763space.ace,
Malopre mi se desila najčudnija stvar koja mi se mogla desiti. Naime, u
grupi igramo Diplomacy, i sad je GM trebao da ostavi masterisane poteze
za Winter 1905. To je ostavio u poruci 15909. Ali, poruka nije otišla u
SDW, jer je već postojala poruka broj 15909, koju je poslao u našu grupu
GM LIČNO, u kojoj su bili potezi za Winter 1901. Apsolutno neverovatno,
neviđena koincidencija.
Poenta ove anegdote je sledeća : Najljubaznije molim administratore
sistema da nekako srede da se ovo više ne dogodi, tj. da grupe postanu
većeg prioriteta, tj. baš onakve kakve su bile u vreme Dragishinog
softvera (grupe kao teme u konferenciji grupe). Ili bar da brojač
poruka ide za svaku temu posebno, čime bi se izbegle ovakve stvari!
predlozi.764jvujnic,
Može li se u kursnu listu ubaciti i kurs za britansku funtu?
Hvala
predlozi.765lexus,
-> #764, jvujnic=> Može li se u kursnu listu ubaciti i kurs za britansku funtu?
I ne zaboravite jen...
(ozbiljno)
predlozi.766jovap,
-> #687, johnnya'Re: xMAIL (eXpress MAIL)
==========================
===<4.747>===
<10.783 KOMUNIKACIJE.9:email> Predlagao sam ja to pre vise od
godinu dana, ali se upravi nije
svidelo. Sad je nova uprava, mozda
im se svidi. :)
- Ajde, ak' te ne mrzi, napravi jedan PREGLED tog predlaganja.
Jer ispada da si ti tu stvar prvi pokrenuo, pa da pocnemo od
pocetka.
---<4.747------
- Posto se 'prozvani' ne javlja, a ove godine sam ja pokrenuo ovo
pitanje, istina samo za xMAIL, ostalo je doprinos auditorija,
privremeno i delimicno preuzimam ulogu 'voditelja'. (Ostavimo, zasada
po strani pitanje: Sta mu pa sad to znaci.)
<692> Problem opterecenosti resava se iskljucivo uvodenjem novih
linija i nikako drugacije.
- Kogod misli ovako, pa neka ga. Svako pravo. Ali .....
<725> Bar 6 minuta treba za "kratak rad", jel ipak treba misliti na
2400bps i manje...
- 6 minuta * 2000 (predpost. broj Sezovaca) = 200 sati. ODLICNO!
<735> Ljudi bre...zar ste stvarno ubedjeni da ce uprava to da vam
uradi?:)) Pa ja da sam uprava pa ne bi to uradio,
- E, al nisi (ti) uprava.
Prvotni predlog za xMAIL sam okacio u konf. Komunikacije (:email
10.741), pa je auditorij zakljucio da je to mesto pogresno, pa evo ga
sada ovde. I tada i sada, mislim da je bolje mesto tamo, zato sto
izraz PREDLOZI sadrzi nekako automatski konotaciju da mi (obicni)
Sezovci predlazemo, a oni (Uprava) ce vec videti ...
Sigurno postoji potreba i za ovakvom komunikacijom izmedju nas i njih,
ali za ovakva pitanja to je odavno prevazidjeno. Drugo je pitanje sto
je modernija varijanta PLEBEJCI.RASPRAVLJAJU jos u latentnom stanju.
Tako ja sledeci komentar shvatam kao predlog da se iz 'latence' predje
makar u virtualnu realnost.
4.687>> UOSTALOM ZASTO NE PROBATI ? Ovo bi mu doslo nesto kao
"virtuelno povecanje broja linija" i prisniji kontakt user-a
medusobno, po onom principu iz "Autostoperskog vodica..."
I na kraju, zahtevam od onih koji me priznaju za (privr.& del.)
voditelja, obavezno stavljaju 'Re: xMAIL na pocetku komentara, pa da
jos malo pretresamo ovo pitanje. Ne verujem da ce UPRAVA imati nesto
protiv toga, barem dok se ne otvori tema PLEB.RASP ili nesto slicno,
ako se ovo vec ne podrazumeva automatski i u svim konferencijama.
Inace, predlog 4.687 jeste osnova za eksperiment, i to ne bas
beznacajan, pa hajde da krenemo.
predlozi.768jvujnic,
-> #764, jvujnic>> Može li se u kursnu listu ubaciti i kurs za britansku funtu?
Zaboravio sam da kažem da bi isto tako bilo veoma korisno ubaciti i uporedni
kurs između funte-marke, funte-dolara, dolara-marke i sl., koji bi se
update-ovali sa NewYork-ške ili londonske berze. Nadam se da to ne predstavlja
neki veći problem.
Mogli bi ste kurseve prepisivati i sa EuroNews-a, koji se daje na Politici
(TV),
ili da kontaktirate beogradsku berzu.
Neko je ovde pomenuo i Jen, pa ako ni to nije problem, uključite, mada za Jen
nema tako velikog interesovanja, ali bi doprineo profesionalnijem izgledu
sistema.
Hvala
predlozi.770dr.grba,
-> #769, evlad>> naročito o _misterioznom_ nestanku poruka sa sitema :(, bez sysmsg i
>> sa rupom u brojevima, još će i log da namotiraju pa će da bude
>> da sam se sam obrisao ;)))
Ne, metodama tvoje firme se ne koristi niko od službenih lica na SezamNetu.
predlozi.771evlad,
-> #770, dr.grba=- Ne, metodama tvoje firme se ne koristi niko od službenih lica na
=- SezamNetu.
ovaj, izvini, a koje su to metode moje firme, i kako ti to znaš ?
// prilog pogledaj nenadovu poruku gde je izneo statistiku gde ja
sve pišem poruke i u kom odnosu. zar to nije povreda privatnosti ?
ili metoda koju ja ne znam, a ti je spominješ ?
predlozi.772mmtosic,
-> #770, dr.grba> >> naročito o _misterioznom_ nestanku poruka sa sitema :(, bez
> >> sysmsg i sa rupom u brojevima, još će i log da namontiraju pa
> >> će da bude da sam se sam obrisao ;)))
>
> Ne, metodama tvoje firme se ne koristi niko od službenih lica na
> SezamNetu.
Opa! ;) Koja li je to firma? Jaka neka firma kad su joj i metodi
rada poznati.
predlozi.773baker,
Otvorite temu POHVALE.
Verujem da ovaj sistem nije samo za kritike.
predlozi.775vstan,
-> #772, mmtosic> Opa! ;) Koja li je to firma? Jaka neka firma kad su joj i
> metodi rada poznati.
Jeste. Ima expoziture po mnogim mestima.
predlozi.776dzakic,
-> #763, space.ace> ... Ili bar da brojač poruka ide za svaku temu posebno, čime
> bi se izbegle ovakve stvari!
Svaka poruka u grupi ima jedinstven broj, bez obzira kojoj grupi
pripada. Tako da je nemoguće da poruka ode u pogrešnu grupu samo
zato što je postojala poruka sa istim brojem. Biće da je grešku
napravio pošiljalac poruke. Da si napisao koja je seansa u
pitanju, mogli bismo da proverimo u logu.
predlozi.777mmtosic,
-> #775, vstan> > Opa! ;) Koja li je to firma? Jaka neka firma kad su joj i
> > metodi rada poznati.
>
> Jeste. Ima expoziture po mnogim mestima.
Aaaaaaaaaaaaaaa... E, ako je ta, onda, bolje da ćutim. A čini mi se
i da sam im'o `konstruktivan pristup' kad su bile u pitinju poruke
dotičnog. :)
predlozi.778vitez.koja,
-> #776, dzakic#=> Svaka poruka u grupi ima jedinstven broj, bez obzira kojoj grupi
#=> pripada. Tako da je nemoguće da poruka ode u pogrešnu grupu samo
#=> zato što je postojala poruka sa istim brojem.
Jok, nisi razumeo. Poslata je nekad davno poruka 15109, a posle
brisanja poruka iz grupa i renumeracije poslata je opet poruka 15109,
igrom slučaja u istu grupu, pa je došlo do problema u sdw-u.
sk
predlozi.779calex,
-> #778, vitez.koja║ igrom slučaja u istu grupu, pa je došlo do problema u sdw-u.
Ë──────────────
Nije ovo jedini problem SDW-a. :( Skoro mi se deslio da je poruku
iz konferencije u kojoj je bio citiran mail protumačio pogrešno pa je
taj mail ubacio u private, zajedno sa 32k textpada koji je išao iza
njega. :(( Po ko zna koji put sam sklonio SDW sa diska.
Koliko se sećam, SOR ređa poruke po datumu pristizanja pa mogu da
budu zajedno i one sa istim brojem.
predlozi.780dule.n,
Ovo shvatite više kao molbu nego kao predlog.
Limit od 256KB Internet mail-a je zaista mali.
Bilo bi dobro kad bi ga povećali makar na 512KB mesečno.
predlozi.781space.ace,
-> #779, calex>> Nije ovo jedini problem SDW-a. :( Skoro mi se deslio da je poruku
Moj problem nije do SDW-a, već do broja poruke, koji je zbog renumeracije
bio isti kao neka od prethodnih poruka, i zato jer je isti broj SDW nije
hteo da je ubaci u bazu.
Nisam proveravao, ali mislim da se to isto događa i u SOR-u, mogao bi neko
i da proveri.
Događa mi se isto i u Session-u, moram to da ispravim :)).
predlozi.782nukite,
Kad se iz komandnog prompta kuca komanda "autoexec" dobije se
spisak svih poruka u konf, mail ili group (sistemski autoexec).
Zasto ne biste ubacili i ponovno trazenje usernamea i passworda,
kao kad se loguje na sistem? Neki ovde imaju po dva (a bogami i
vise) usera i kad im se na jednom istrosi vreme moraju ponovo da
zovu Sezam, a cesto se desi da ne moze da se dobije veza... Znam ja
da je za to kriv PTT, al' zasto nam to ne biste omogucili?
unapred zahvalan, vas verni korisnik,
Nukite :)))
predlozi.783epson,
-> #782, nukite│ Kad se iz komandnog prompta kuca komanda "autoexec" dobije se
│ spisak svih poruka u konf, mail ili group (sistemski autoexec).
│ Zasto ne biste ubacili i ponovno trazenje usernamea i passworda,
└───────────────────
I posto ja imam 6 password-a znaci da cucim na vezi 6*90 min ako mi
nepukne veza, dok onaj ima da se preznojava sto nemoze da skine postu
od koje mu na primer zavisi posao :(
predlozi.784nukite,
-> #783, epson
> I posto ja imam 6 password-a znaci da cucim na vezi 6*90 min ako
> mi
> nepukne veza, dok onaj ima da se preznojava sto nemoze da skine
> postu
> od koje mu na primer zavisi posao :(
E, to se drba resiti dodavanjem jos jedno 45 linija (da bude ukupno
60), EUnet Yugoslavia ima toliko... :))
predlozi.785djcorto,
-> #783, epson> I posto ja imam 6 password-a znaci da cucim na vezi 6*90 min
> ako mi
Ako ti imas vremena da cucis 6 sati dnevno na vezi, svaka cast
:)
predlozi.786zeljkoj,
-> #785, djcorto>> I posto ja imam 6 password-a znaci da cucim na vezi 6*90 min
>> ako mi
>
> Ako ti imas vremena da cucis 6 sati dnevno na vezi, svaka cast
> :)
9 :))
predlozi.787enco,
Bilo bi lepo kada bi email posta isla malo brze posto stvarno treba
dosta vremena.Pozdrav Od ENca.
predlozi.788supers,
-> #782, nukite>> vise) usera i kad im se na jednom istrosi vreme moraju ponovo da
>> zovu Sezam, a cesto se desi da ne moze da se dobije veza... Znam ja
>> da je za to kriv PTT, al' zasto nam to ne biste omogucili?
Da možeš da sediš na vezi dva sata menjajući stalno usere?
Onda bi ti bio povlašćen u odnosu na one koji to ne mogu a teško
dobijaju Sezam isto kao i ti.
predlozi.789djcorto,
-> #786, zeljkoj> 9 :))
Eh, da ... jos gore !
predlozi.790evlad,
-> #781, space.ace=- Nisam proveravao, ali mislim da se to isto događa i u SOR-u, mogao bi
=- neko i da proveri.
ne događa se, sor je _projektovan_ da mu je datum na prvom mestu u
_složenom_ indexu.
predlozi.791djcorto,
-> #786, zeljkoj> 9 :))
Eh, da ... jos gore !
predlozi.792calex,
-> #781, space.ace║ Moj problem nije do SDW-a, već do broja poruke, koji je zbog renumeracije
║ bio isti kao neka od prethodnih poruka, i zato jer je isti broj SDW nije
║ hteo da je ubaci u bazu.
Ë──────────────
Jasno je to, ali kako da se izvede da poruka koju dobiješ ne nosi
isti broj kao neka koju si ikada dobio? To je realno moguće i verovatno
će da se dešava sve dok se brojač vraća.
║ Nisam proveravao, ali mislim da se to isto događa i u SOR-u, mogao bi
║ neko i da proveri.
Ë──────────────
Ne, SOR ih slaže po datumu, pod uslovom da nema baš poruke sa
istim vremenom od istog pošiljaoca. Sad sam primetio da ih SorPro
slaže takođe po rednom broju pa ako neko zna način da se ovo promeni,
neka viče, glupo da nove poruke odu na početak ili između ostalih. :(
predlozi.793budim,
Predlažem da ovaj sistem konačno dovedete u red...
poz,
budimir
predlozi.794nukite,
Sta mislite o doceku Nove Godine na Sezamu? Da za tu priliku malo
sredite/mo ovaj sistem, znaci: da ne saljemo glupe poruke, manje
psovanja (zbog ignore-ova) itd. Mogli biste da organizujete i neku
nagradnu igru... sa nagradama, kao, na primer, za naj-facu
SezamNet-a... I, u 24:00 da nam cestitate Novu Godinu! Super, zar
ne? Naravno, za tu priliku bice potrebno skoro duplo vise nodova
:((, ali to je vas posao... :) Da do Nove Godine ubacite jos 10-15
linija bilo bi odistinski super!
vas verni korisnik,
Marko :))))
ajd' c ya
predlozi.796tomislavr,
-> #793, budim> Predlažem da ovaj sistem konačno dovedete u red...
"Nije što si mi brat, nego si stvarno genije. Ni nas nisu ovako vešto
ispitivali!" ;))
predlozi.797vojas,
Predlozio bih da se imena nekih direktorijuma promene, recimo:
dos\fun da se promeni u dos\games
dos\sound u dos\music
itd.
Zbog toga sto isti ti nazivi postoje i u diru windows, i kad kucam
samo "cd sound" on me direktno prebacuje u windows iako sam ja hteo
dos.
Clear?;)
AcCeSS DeNiED
predlozi.798mmtosic,
-> #794, nukite> :((, ali to je vas posao... :) Da do Nove Godine ubacite jos 10-15
> linija bilo bi odistinski super!
Za prošlu smo dobili 14400 bps nodove. :)
predlozi.799lexus,
-> #798, mmtosic=> Za prošlu smo dobili 14400 bps nodove. :)
I dva Sezama, umesto jednog ;)
Hoćemo li ove godine skočiti na 5 Sezama i 33,6 modeme?
Sve je moguće u Zoni Sumraka ;)
predlozi.800calex,
-> #797, vojas║ Predlozio bih da se imena nekih direktorijuma promene, recimo:
Ë──────────────
║ samo "cd sound" on me direktno prebacuje u windows iako sam ja hteo
Ë──────────────
Ovo nije loša ideja, samo što sada ima prilično novih dirova pa bi
ponegde bilo teško izmisliti koje ime da se da. Svuda ima fun ili virus
dira pa bi trebalo da se smišlja za svaki. :) Ipak, možda bi moglo da
se izmeni tamo gde nije problem izabrati adekvatno ime.
predlozi.801mileusna,
-> #794, nukite>> psovanja (zbog ignore-ova) itd. Mogli biste da organizujete i neku
>> nagradnu igru... sa nagradama, kao, na primer, za naj-facu
>> SezamNet-a... I, u 24:00 da nam cestitate Novu Godinu! Super, zar
Ništa novo, to je već tradicija, koja je, ako se dobro
sećam, preskočena zadnji puta, ali kada se uzme u obzir stanje
tadašnjeg Sezama, nije ni čudo. Ostaje pitanje da li će
sadašnja uprava nastaviti tradiciju starog Sezama. :)
predlozi.802alec,
-> #801, mileusna> Nista novo, to je vec tradicija, koja je, ako se dobro
> secam, preskocena zadnji puta, ali kada se uzme u obzir stanje
> tadasnjeg Sezama, nije ni cudo. Ostaje pitanje da li ce
> sadasnja uprava nastaviti tradiciju starog Sezama. :)
To moze samo lud covek. Treba da zovem ko manijak i jos gore da ne dobijem
pa da sacekam novu godinu uz tu-tu-tu-tu-tu...
Pozdrav
predlozi.803djcorto,
-> #801, mileusna> Nista novo, to je vec tradicija, koja je, ako se dobro
> secam, preskocena zadnji puta, ali kada se uzme u obzir stanje
Za koju ono Novu godinu, bese '93. je cdr bio 12 ili 14 sati na
vezi ? :)))) Sampion :)
predlozi.804mileusna,
-> #802, alec>> To moze samo lud covek. Treba da zovem ko manijak i jos gore da ne
>> dobijem pa da sacekam novu godinu uz tu-tu-tu-tu-tu...
'Novogodišnji dodaci' se startuju 3-4 dana pred novu
godinu, a i ukidaju se 2-3 dana nakon njenog dolaska (recimo
maskembal). :)
A Novu Godinu čekaš gde hoćeš. Novogodišnji dodaci su tu
da i na Sezam prenesu onu prijatnu predprazničnu atmosferu
kupovine poklona, čestitki, silne Deda Mrazove i sl. :)
predlozi.805valex,
-> #803, djcorto>> Za koju ono Novu godinu, bese '93. je cdr bio 12 ili 14 sati
>> na vezi ? :)))) Sampion :)
Doček '94. U direktorijumu SEZAM\NOVOSTI još uvek stoji romansirani
izveštaj.
predlozi.806makro,
Predlazem da mi se neko javi na mail i pruzi mi podrsku oko problema sa
uploadom.
Svakog dobronamernog coveka molim da mi se javi.
Ne pratim ovu konferenciju, u obzir dolazi iskljucivo mail, fotografija
pozeljna :)))
predlozi.807nukite,
Kako bi bilo da ugradite brzi modem? Znam da je onda vrlo cesto
veza losija (djubrasta;), ali kasno uvece to bude i moguce! Npr.
28800 ili 57600? Istina je i da vrlo mali broj korisnika ima tako
brz modem, ali... ;) I, umalo da zaboravim, vise linija...!
predlozi.808the.edge,
-> #807, nukite
T?>> Kako bi bilo da ugradite brzi modem?Znam da je onda vrlo cesto veza
T?>> losija (djubrasta;),ali kasno uvece to bude i moguce!Npr. 28800 ili
T?>> 57600?Istina je i da vrlo mali broj korisnika ima tako brz modem,ali...
T?>> ;)I,umalo da zaboravim,vise linija...!
What about some music wish?;)
Sezam ima 1000000000000000 drugih, PRECIH stvari nego da uvodi (i baca pare)
na 28800 (57600 ne postoji, a i da ga ima, nema svrhe na nasim linijama).
Za povecanje linija je ok.
Po meni sve pare treba da idu na linije, pa tek onda
(kad bude imao 30+ linija) otvaranje interneta, 28.8k i sl.
AcCeSS DeNiED
predlozi.809nukite,
-> #808, the.edge> Sezam ima 1000000000000000 drugih, PRECIH stvari nego da uvodi (i
> .baca pare)
> na 28800 (57600 ne postoji, a i da ga ima, nema svrhe na nasim
> linijama).
Za tih 1000000000000000000000000000000 stvari si u pravu, al' za
drugo bogami nisi! Prvo i prvo, postoje i jaci modemi od 57600, a
drugo i drugo, posto je rec o jednom malom broju modema, 28800 bi
sasvim dosao u obzir! ;) Nije to skupo, 300 DEM-ova, a linija i
onako ima malo..;)
predlozi.810the.edge,
-> #809, nukite
T?>> drugo bogami nisi!Prvo i prvo,postoje i jaci modemi od 57600
Pravo da ti kazem, u PC Magazineu sam video da se reklamiraju max. 33.6k
modemi.
U svakom slucaju nije vazno, nek postoje i 115200 modemi, nase (dobre)
linije jedva izdrze i 28.8k, a samo srecnici uspevaju (nekako) da budu
kontektovani par minuta na 33.6k.
Mi naravno pricamo o modemima, a ne ISDN uredjajima.
ISDN ti ide do 128k/s, ali necemo o tome - Beograd 2000: Korak u Ledeno doba.
T?>>,a drugo
T?>> i drugo,posto je rec o jednom malom broju modema,28800 bi sasvim dosao
T?>> u obzir!;)Nije to skupo,300 DEM-ova,a linija i
Ma daj.
Sta, osecam, ti si kupio pre neki dan 28.8k ili 33.6, pa onda: sto ja ne
bi skidao fajlove brze, eh?;)
E pa nece moci. ;)
AcCeSS DeNiED
predlozi.811nukite,
-> #810, the.edge> Sta, osecam, ti si kupio pre neki dan 28.8k ili 33.6, pa onda: sto
> bi skidao fajlove brze, eh?;)
> E pa nece moci. ;)
E pa moci ce! :) Ja imam 14400 modem koji nisam platio mnogo skupo,
ali posto meni treba samo JEDAN modem nekako bih se snasao i za
33.6! A Sezam je firma! EUnet Yugoslavia odnosno BK MR Systems ima
brzinu modema od 33.6 i 60 (!) linija, a Sezam 14400 i 15 linija...
Slabo je to, za ozbiljniji rad. Ima ovde ljudi koji Sezam ne
koriste samo za chat i sub, nego i za skidanje fajlova... ;)
Zato, Sezame (kad montiras brze modeme) otvori se! ;)
predlozi.812the.edge,
-> #811, nukite
T?>> E pa moci ce!:)Ja imam 14400 modem koji nisam platio mnogo skupo, ali
T?>> posto meni treba samo JEDAN modem nekako bih se snasao i za 33.6!
Znas sta... jedan USR 33.6 ti dodje preko 200dm, sad 15* recimo 200dm!
Sezam NEMA para (ni ovako) da baca pare na brze modeme, vec ima druge stvari
u planu.
Postavljanjem 28.8/33.6 bi se javili i drugi problemi, posto se veliki
broj korisnika konektuje (tuzno) na manje od 4800, a 14.4 ni ne pomisljaju.
Da ne kazem za 28.8 i sl.
Takodje, veoma mali broj je ljudi sa 28.8k modemima.
T?>> A Sezam je firma!EUnet Yugoslavia odnosno BK MR Systems ima brzinu
T?>> modema od 33.6 i 60 (!)linija,a Sezam 14400 i 15 linija... Slabo je to,
Znas sta, poredis glupe stvari.
Kako ti mozes da poredis Sezam i bk????????????
Pa bre BK je Made By Sloba'n Mira, a sezam je made by drzava i ljudi.
Lupas gluposti, ko kad bi poredio recimo arkana i kneleta - arkan truli
mafijash (naravno, podrzava ga Slobsi), a knele bio sitna riba,
e takva je stvar sa sezamom i BKom.
AcCeSS DeNiED
predlozi.813buva,
-> #812, the.edge
(;)Znas sta... jedan USR 33.6 ti dodje preko 200dm,
(;) sad 15* recimo 200dm!
^^^^^^^^^^^^^^^^
MATEMATIKA je svuda ;))))))
(;)Postavljanjem 28.8/33.6 bi se javili i drugi problemi, posto
(;)se veliki broj korisnika konektuje (tuzno) na manje od 4800,
(;)a 14.4 ni ne pomisljaju.
1200 ruleZ!;)
predlozi.814lexus,
-> #809, nukite=> drugo bogami nisi! Prvo i prvo, postoje i jaci modemi od 57600, a
Ili ja živim u zabludi, ili ti ne raspoznaješ šta je ISDN uredjaj,
a šta modem ;)
predlozi.815mmtosic,
-> #810, the.edge (the.edge -> nukite)
> T?>>,a drugo
> T?>> i drugo,posto je rec o jednom malom broju modema,28800 bi sasvim
> T?>> dosao u obzir!;)Nije to skupo,300 DEM-ova,a linija i
>
> Ma daj.
> Sta, osecam, ti si kupio pre neki dan 28.8k ili 33.6, pa onda: sto ja
> ne bi skidao fajlove brze, eh?;)
> E pa nece moci. ;)
Izvin'te što se mešam. :)
Čovek (nukite) je izneo svoj predlog u okviru teme predlozi. Sasvim
je normalno predpostaviti da je poruka ostavljena za vlasnika i
upravnika sistema pošto oni odlučuju o svom sistemu suvereno. U
skladu sa tim, logično bi bilo da ti, koji se sa iznetim predlogom ne
slažeš, predložiš vlasniku i upravniku sistema da pri uvođenju novih
linija (što su oni inače najavili) ne kupuju modeme sa većim brzinama
od one za koju ti smatraš da bi trebalo. Pa oni nek urade kako budu
zaključili da im je bolje i ekonomičnije.
Zašto kod tebe postoji potreba da zagledaš u to - šta je predlagača
navelo na to da predloži tako kako je predložio? I da sa neskrivenom
zlobom podvikuješ - e pa neće moći. Zašto mu ti braniš da on iskoristi
pravo koje je platio - da ostavi poruku tamo gde je za nju predviđeno
mesto. I da to uradi uljudno. I primereno. I kako 'oćeš normalno.
Umesto da gledaš šta drugi predlažu i šta rade, bolje je da gledaš šta
ti treba da radiš i šta ti treba da predlažeš od onog što ti misliš da
treba da ovde bude urađeno. I da se trudiš da lopta bude na zemlji.
predlozi.817nukite,
A sto se ne bi ugledali na sezampro? Pricao sam sa Dejanom i ono
mi se veoooooma svidja! Placas mesecno, a svaki dan imas ogranicen
pristup Internetu i + usluge Pro-a! 26 linija!
predlozi.818mikis,
-> #814, lexus+> Ili ja živim u zabludi, ili ti ne raspoznaješ šta je ISDN uredjaj,
+> a šta modem ;)
Živiš u zabludi ;) US Robotics je predstavio 57600 modeme (pod imenom
"X2"), a i Rockwell najavljuje svoju tehnologiju za iste... Što znači da će
proći izvesno vreme dok se ne usaglase i reši problem kompatibilnosti.
Pogledaj malo po Komunikacije:modemi, preneto je kompletno USR-ovo saopštenje
o istima.
predlozi.820the.edge,
-> #815, mmtosic
T?>> Zasto kod tebe postoji potreba da zagledas u to - sta je predlagaca
T?>> navelo na to da predlozi tako kako je predlozio?I da sa neskrivenom
T?>> zlobom podvikujes - e pa nece moci.Zasto mu ti branis da on iskoristi
T?>> pravo koje je platio - da ostavi poruku tamo gde je za nju predvideno
T?>> mesto.I da to uradi uljudno.I primereno.I kako 'oces normalno.
Vidis, i ja i nukite smo nekoliko puta stavljali ';)' znake posle neke
recenice.
Dakle, nisam imao NAMERU da zavodim ovde red, i kad sam rekao 'e pa nece moci'
, samo se salio, tj. nisam mislio ozbiljno.
Moja poruka je i bila donekle ozbiljna, iz prostog razloga sto ako bi dosta
ljudi trazili 128kb "modeme" i slicne gluposti, uprava bi bila u nedoumici
sta je pre potrebno - linije ili brzi modemi.
Samim tim, posto bi masa htela brze linije, uprava bi to (valjda) uradila.
T?>> Umesto da gledas sta drugi predlazu i sta rade,bolje je da gledas sta
T?>> ti treba da radis i sta ti treba da predlazes od onog sto ti mislis da
T?>> treba da ovde bude uradeno.I da se trudis da lopta bude na zemlji.
Nista ja ne gledam, niti cu.
Samo sam odgovorio coveku u par poruka, saljivo, i veoma malo ozbiljno.
Uprava ce da radi sta ona ima u planu. Upravu bas briga sta trazi jedan
pojedinac, ali ako bi (kao sto sam vec rekao) masa trazila nesto, uprava bi
to i dala.
I stvarno si me iznenadio ovakvom porukom (ja sam iznenaDJen i uvreDJen ;) -
SHALA!!), jer nisam ocekivao da ce neko ovo moje rukopisno (ne)delo, da shvati
ozbiljno.
Sad da znas, moje potpuno ozbiljne poruke ne sadrze ni jedan jedini smiley!
AcCeSS DeNiED
predlozi.821the.edge,
-> #818, mikis
T?>> Zivis u zabludi ;)US Robotics je predstavio 57600 modeme (pod imenom
T?>> "X2"),a i Rockwell najavljuje svoju tehnologiju za iste...Sto znaci da
T?>> ce
Jako me to cudi.
Ustvari, to ce biti modemi za budale, jer cak ni u Americi nemaju takve linije
da izdrze 57600, to znam po drugu koji zivi u Kanadi (ok, nije Amerika, ali
slicno).
Bas zbog toga, pojavili su se ISDN, koji sem ultra-brzine imaju mnoge druge
prednosti.
AcCeSS DeNiED
predlozi.822lexus,
-> #818, mikis=> Živiš u zabludi ;) US Robotics je predstavio 57600 modeme (pod
Mislio sam na modeme brže od 57600 O;)
Samo se pitam kako bi modemi od 57600 radili na našim vezama...
predlozi.823dragosh,
-> #810, the.edge-apsurd- T?>> u obzir!;)Nije to skupo,300 DEM-ova,a linija i
Mislim da je nukite ipak u pravu. 15 UMC-ova na 28800bps je ukupno 1600 dem.
-apsurd- Ma daj.
-apsurd- Sta, osecam, ti si kupio pre neki dan 28.8k ili 33.6, pa onda: sto
-apsurd- ja ne bi skidao fajlove brze, eh?;)
-apsurd- E pa nece moci. ;)
~~~~~~~~~~~~~~~~~
A Üta ti propagiraÜ ? Ljubomoran na druge Üto imaju br×e modeme od tvog,
pa sad ne bi hteo da oni mogu da idu br×e zato Üto ti ne mo×eÜ ?
Bedno : )) A i ti niÜta ne bi izgubio poveŠanjem brzine !
A ja sam inaŔe na 14400, ali planiram da se ubrzam.
poz!
predlozi.824the.edge,
-> #823, dragosh
T?>> A Üta ti propagiraÜ ?Ljubomoran na druge Üto imaju br×e modeme od
T?>> tvog, pa sad ne bi hteo da oni mogu da idu br×e zato Üto ti ne mo×eÜ ?
T?>> Bedno :))A i ti niÜta ne bi izgubio poveSanjem brzine ! A ja sam inaŔe
T?>> na 14400,ali planiram da se ubrzam.
PRVO - set code!!
DRUGO - damn, ima li ovde normalnih??? I guess not ;((
UOPSTE mi nije bila namera da se namecem ili da nesto svoje propagiram,
stavite i 57600 modeme, zabole me!
Hteo sam da kazem da je glupo bacati pare za nesto sto nije TOLIKO hitno!
Da Sezam ima para, kao sto nema, naravno da bi bio ZA!
A vidim u tvojoj poruci (Prorok Atila: +341-242-143-496 ;) ) da si se oglasio
upravo zbog toga sto planiras da se ubrzas, pa onda "zasto sezam ne bi
stavio 28.8k, to je vec standard...mada i 28.8k je sporo, stavite 33.6!"
A moju ljubomoru...#@&^@#&@&@$&!#^#&$#734.....CENSORED......
jer ljubomoran tipa: "moj tata ima ferrari, a ti tvoj ficu" nikad nisam bio.
Ta vrsta ljubomore je totalno malogradjanska i primitivna!
So get lost!;(
AcCeSS DeNiED
predlozi.825mmisic,
-> #824, the.edge> PRVO - set code!!
> DRUGO - damn, ima li ovde normalnih??? I guess not ;((
>
> UOPSTE mi nije bila namera da se namecem ili da nesto svoje propagiram,
> stavite i 57600 modeme, zabole me!
Bilo bi poželjno da pripaziš na rečnik i broj poruka koje šalješ bez
ikakvog 'sadržaja', ukoliko ne želiš da ti svaku poruku 'zvezdiče'.
predlozi.826mmisic,
-> #821, the.edge> Jako me to cudi.
> Ustvari, to ce biti modemi za budale, jer cak ni u Americi nemaju takve
> linije da izdrze 57600, to znam po drugu koji zivi u Kanadi (ok, nije
Mogao bi malo da pročitaš par reči o pomenutim modemima pre nego
što napišeš bilo šta o tome. Drugim rečima ne piši ono o čemu
nemaš pojma :))
predlozi.827kostja,
-> #809, nukite=> Za tih 1000000000000000000000000000000 stvari si u pravu, al' za
=> drugo bogami nisi! Prvo i prvo, postoje i jaci modemi od 57600, a
Postoji par njih i brzine su 128k, ali to su ISDN. Doticni 57,6
nikad nisu postojali, niti postoje. Najvise sto se moze postici
su brzine 33.6
predlozi.828vitez.koja,
-> #827, kostja#=> Postoji par njih i brzine su 128k, ali to su ISDN.
#=> Doticni 57,6 nikad nisu postojali, niti postoje. Najvise
#=> sto se moze postici su brzine 33.6
Ne; najviše što može da se postigne, poštujući najstroža
teorijska ograničenja, je 28.8k. Modemi od 33.6k su već
fatamorgana ;)
57.6k modemi već postoje, a proteklih par meseci se oko
svega toga diže golema prašina, neverovatno da ima neko
ko nije čuo o tome :)
predlozi.829spantic,
-> #821, the.edge> Jako me to cudi.
> Ustvari, to ce biti modemi za budale, jer cak ni u Americi nemaju takve
Teško. Ali ima problema sa tim modemima. Oni traže potpuno
digitalni prenos od centrale do ISP-a. Što ne znači da neće
biti u širokoj upotrebi.
predlozi.830kalim,
OTVORENA GRUPA ZA LJUDE KOJI ZELE DA PRAVO IGRE.
NIJE BITNO ZNANJE , NEGO VOLJA I ENTUZIKAZAM.
JAVITE SE !
IT`S A MAGIC!
predlozi.831kostja,
-> #828, vitez.koja=> 57.6k modemi vec postoje, a proteklih par meseci se oko
=> svega toga dize golema prasina, neverovatno da ima neko
=> ko nije cuo o tome :)
Pokorno se javljam da sam spavao na casu....
Jos kad bi mi neko rekao gde je ta dignuta prasina,
cisto da zalutam u prasincinu :)
predlozi.833baker,
-> #830, kalim> OTVORENA GRUPA ZA LJUDE KOJI ZELE DA PRAVO IGRE.
^^^^^
?????
Verovatno "prave" ?
..
predlozi.837alec,
-> #830, kalim> OTVORENA GRUPA ZA LJUDE KOJI ZELE DA PRAVO IGRE.
Budi ljubazan pa objasni ovo
predlozi.838spantic,
-> #821, the.edge> Jako me to cudi.
> Ustvari, to ce biti modemi za budale, jer cak ni u Americi nemaju takve
Teško. Ali ima problema sa tim modemima. Oni traže potpuno
digitalni prenos od centrale do ISP-a. Što ne znači da neće
biti u širokoj upotrebi.
predlozi.840violator,
predlazem da se moderatorki kof. muzika (l.tanja) uplati internet
negde, kako bi mogla da odrzi standard konferenciji muzika koji je
sama nametnula... :))))
predlozi.841velicko,
-> #840, violator> predlazem da se moderatorki kof. muzika (l.tanja) uplati
> internet negde, kako bi mogla da odrzi standard konferenciji
> muzika koji je sama nametnula... :))))
Ako uprava to još uvek nije uradila... nek požuri...
Ovaj Sezam je drastično odskočio od konkurencije kad je conf
muzika u pitanju.
Neki modulatori su se proslavili... :)
Nećete valjda da je konkurencija preotme ;).
Ponude joj nekoliko hiljadarki platu, uz besplatan internet
pristup i šta se desi.. O;)
Koliko sam shvatio u lošoj ste finansijskoj situaciji,
ali pomislite samo koliko bi se motivacija moderatora povećala
kad bi radili za pare...
Dakle, odvojite malo love za Tanjin internet i imaćemo
najbolji muzički sajt na Balkanu. :)
predlozi.842lexus,
-> #841, velicko=> Dakle, odvojite malo love za Tanjin internet i imaćemo
=> najbolji muzički sajt na Balkanu. :)
A i mmisic se prilično angažuje :)
Mogli bi da imate sjajan par moderatora ;)
predlozi.843sqweaky,
Predlazem da se uvede komanda pad undelete.
Verujem da ce ustedeti mnogo vremena utrosenog na ponovni upload
(i ja sam se opekao :( ).
predlozi.844mmtosic,
-> #843, sqweaky> Predlazem da se uvede komanda pad undelete.
> Verujem da ce ustedeti mnogo vremena utrosenog na ponovni upload
> (i ja sam se opekao :( ).
'ajde opiši tu svoju `nevolju'. :)
predlozi.845nukite,
Bilo bi dobro da ubacite koriscenje grafike od strane kosinika. Ona
ovde moze samo da se vidi, a ne i da se salje. Na primer meniji,
zar to nije grafika? Kad bi smo mi (tj. korisnici) mogli da je
saljemo u porukama...bilo bo stvarno super...;) Ovako moramo da
kacimo fajlove uz poruke, da bi onaj drugi njih skidao, pa ucitavao
program za slike, pa ih pozivao, pa... Mnogo dugo to traje. Zar ne
bi bilo bolje da mozemo da ih saljemo automatski, kao poruku?
predlozi.846mileusna,
-> #845, nukite>> program za slike, pa ih pozivao, pa... Mnogo dugo to traje. Zar ne
>> bi bilo bolje da mozemo da ih saljemo automatski, kao poruku?
A da se ti zaposliš u NASA-i tako pametan. :)
predlozi.847nukite,
-> #846, mileusna> A da se ti zaposlis u NASA-i tako pametan. :)
A sta bi falilo ovome? ;) Sto da nam se to ne omoguci? Ne mozes da
kazes da je to lose! ;))
predlozi.848apostol,
PAD HTML je strašna stvar, ali gif sa logom sezama je narandžasto na
žutom, što neodoljivo podseća na softver SezamProa... :))))) Mislim
da je obeležje SezamNeta zelena slova na crnoj podlozi!
E1 O:-)
predlozi.850kostja,
-> #848, apostol=> PAD HTML je strasna stvar, ali gif sa logom sezama je narandzasto na
=> zutom, sto neodoljivo podseca na softver SezamProa... :))))) Mislim
=> da je obelezje SezamNeta zelena slova na crnoj podlozi!
Pa, i nije bas strasna stvar....
Kad skines neki veci broj poruka (recimo zadnjih 15 dana) onda dobijes
nekih 2500-3000 sitnih *.htm fajlova koje nece da proguta speedisk ili
nesto slicno.
Trebalo bi to nekako drugacije organizovati.