problemi.2janko,
Editor je strava, blago rečeno.
Primjećujem da mi je sistem namestio ponovo code none, nema veze,
vratih.
Kada kažem dir u onom >> osnovnom promptu u spisku jedinog fajla ;)
mi daje slovo u sa dve crtice iznad između imena i opisa (na CP852
se to vidi).
Inače stvarno je jako sve efektno.
Ima pet korisnika trenutno i tri konf, ali je prililčno spor odziv,
kada mora da gleda konferencije, kako će biti kada bude više
korisnika? Ili će to samo dok se ne vrate konferencije...
problemi.3novim,
Za početak:
- forsiranje MNP veze još ne radi;
- mnogo puta je zauzeto, mada je na liniji 3-4 ljudi; par puta
zvoni u prazno.
Da se uopšte uspostavi veza, to je uvek osnovni uslov za sve
drugo. Treba pogledati modeme i nodove.
Zašto Win NT kao server? (Da ne bi radili svi nodovi?) Ima
prilično razloga za Novel u ovom stanju Sezam Net hardvera.
Posle toga tek je trebalo igrati se time.
problemi.4fancy,
-> #3, novimŮŢ> - mnogo puta je zauzeto, mada je na liniji 3-4 ljudi; par puta
Ljudi koji popunjavaju formular se ne vide u who listi.
ŮŢ> Zašto Win NT kao server? (Da ne bi radili svi nodovi?)
Zato što je to najkompletnije rešenje za sistem okrenut budućnosti.
Odluku je jednoglasno doneo tim stručnjaka koji je izneo ovaj projekat.
ŮŢ> Ima prilično razloga za Novel u ovom stanju Sezam Net hardvera.
Novel nema ni jednu operativnu prednost nad Win NT.
Administracija i održavanje sistema je neuporedivo lakše pod NT,
sigurnost sistema je veća.
problemi.5supers,
Nije mi uspelo slanje execa...
problemi.6dzakic,
-> #2, janko> Spor odziv u konf...
Trenutno je tako, zbog jos nekih sitnijih problema oko prepakivanja.
Taj delay ce biti kad u konf bude 10000 poruka, i konstantan je za
svaku naredbu - list, read, po datumu, sa svicevima i sl. Molim samo
za malo strpljenja dok to ne resimo.
Pozdrav, Zak
problemi.7zeljkoj,
» dir
*.*
------------------
rar exe 84k ű Rar 1.55
» dow *.*
Datoteka '28794', 2 bytes, protokol Zmodem, vreme 0:00:01.
Prenos uspeČan.
Datoteka 'auto', 2 bytes, protokol Zmodem, vreme 0:00:01.
Prenos uspeČan.
Datoteka 'autoexec', 2 bytes, protokol Zmodem, vreme 0:00:01.
Prenos uspeČan.
Datoteka 'descript.ion', 18 bytes, protokol Zmodem, vreme 0:00:01.
Prenos uspeČan.
Datoteka 'rar.exe', 85909 bytes, protokol Zmodem, vreme 0:00:54.
Prenos uspeČan.
Hm... ovde nešto ne štima. :))
problemi.8evlad,
-> #4, fancyY> Zato sto je to najkompletnije resenje za sistem okrenut buducnosti.
Y> Odluku je jednoglasno doneo tim strucnjaka koji je izneo ovaj projekat.
Koliko vidim fercera sor 2.99a ;) znači zaglavlja poruka su po starom
sistemu. Da li će doći do izmena zaglavlja, zbog adresa sa drugih
sistema, uveđenje polja subject i sve o tome ;)
» au sh
Koristite sistemski autoexec.
..chat color 7
..echo -- Privatna posta: -----------
..mail list
..echo -- Poruke u grupama: ---------
..group list
..echo -- Poruke u konferencijama: --
..conf view
:sezam
..mail read >
..group read >
..conf close
..conf read >
..seen
..pad dow
:cd..
cd ..
:a:
..pad
» exec
Protokol Zmodem.
Spremni za upload (Da/Ne)? d
Prenos uspesan.
» ..SOR 2.99.A EXEC Z3530777
'sor'? Nepoznata komanda. Kucajte '?' za spisak.
ajde da neki dobrovoljac iz st-a ;) napiše ssg_new.txt ;)
Q. Da li postoji mehanizam za slučajne duple exec-e
Q. Redirekcija u pad i sve o tome ;)
Q. Grupe (koliko korisnika max, koliko grupa po korisniku)
Q. da li rade display heder i display footer, nedokumentovane komande
starog sistema ;)
Pozdrav i sve najbolje :)
problemi.9haevorn,
Upravo sam otkucao poruku u temu "konferencije", ali se ona
nije pojavila na spisku novih poruka ?!?!
problemi.10nenad,
-> #6, dzakic> Taj delay ce biti kad u konf bude 10000 poruka, i konstantan je za
> svaku naredbu - list, read, po datumu, sa svicevima i sl.
Uz napomenu da on postoji samo u momentu od pritiska na Enter do
pocetka izvrsavanja komande. Nakon toga ide sve brzo. Probajte na
primer listanje poruka po datumu i sl.
problemi.11nenad,
-> #7, zeljkoj> Hm... ovde nešto ne štima. :))
Neodgovornost... nema opravdanja. Nase izvinjenje. Ti fajlovi su se
zatekli u root-u public dir-a.
ps. Izvinjenje i sto je poruka bez nasih slova, pisem direktno sa
ovog kontraverznog servera.
problemi.12nenad,
-> #8, evlad> Koliko vidim fercera sor 2.99a ;) znači zaglavlja poruka su po starom
> sistemu. Da li će doći do izmena zaglavlja, zbog adresa sa drugih
> sistema, uveđenje polja subject i sve o tome ;)
Do izmena zaglavalja ce doci za neki mesec kada budu spremni off-line
readeri, pre svega za DOS. Off-line reader za Win vec prakticno
postoji, ali nismo se usudili da pustamo sistem koji ima samo Win
reader. Do tada, mozete korisiti programe koje imate i na koje ste
navikli. :)
> ajde da neki dobrovoljac iz st-a ;) napiše ssg_new.txt ;)
Rece vec Zak da ce biti whatsnew.txt, ali pre njega je svakako
vazniji tekst sta se razlikuje. Sistem smo podesili tako da moze da
se radi i bez tih informacija. Na prvu loptu - nema cread i ostalih
c-komandi vec sve komande vaze za sve konferencije ako ni jedna nije
otvorena (ako ima smisla), a postoji i switch /g ako se zeli iz neke
konferencije nastaviti sa citanjem po svim konferencijama. Probajte i
switch /i (interactive) u mail-u i konferencijama, u grupama jos
nije aktiviran ali bice. Help je azuran (iako jos nisam stigao da ga
ispeglam), tako da i tamo nestrpljivi mogu da portaze informacije.
Ono sto je najvaznije, i bez tih informaicja sasvim uspesno mozete
da koristite sistem.
> Q. Da li postoji mehanizam za slučajne duple exec-e
Trenutno ne, bice naravno. Neko je prijavio da mu exec /b ne radi tj.
da ipak ispisuje sadrzaj poruka. Iako je ovaj BBS zamisljen da lici
na ono na sta su ljudi navikli (zz-ov Sezam), ta slicnost je samo
koncepcijska, Zak i ja smo se u smisljanju komandi i switcheva
trudili da izaberemo najlogicnije i one koje smatramo najboljim.
Konkretno - switch kojim se postize neispisivanje exec-a je /q.
Pise to i u helpu.
> Q. Redirekcija u pad i sve o tome ;)
Redirekcija za pad i iz pada je > (moze i &), a redirekcija sa
tastature je <. Znaci, npr.: ..log <d;. I to ima u helpu. :)
> Q. Grupe (koliko korisnika max, koliko grupa po korisniku)
Isto kao pre. 3 grupe i 1+11 korisnika u svakoj. Na zahtev se
maksimalan broj clanova neke grupe moze prosiriti na do 32 clana.
Zanimljiva komanda je GROUP DESCRIBE - ako pomocu nje opisete u
jendom redu svoju grupu onda ona postaje dostupna svima, u smislu da
mogu da primete njeno postojanje (uz ime vlasnika) i ukoliko su
zainteresovani za clanstvo mogu da se obrate mail-om.
Ovako kako je sada sa grupama je trnutno stanje i radice kako treba.
Revizija group podsistema sledi, o tome kasnije (za par meseci).
> Q. da li rade display heder i display footer, nedokumentovane komande
> starog sistema ;)
Ne. Da li to mozes da izsimuliras sa echo, ako ti bas treba? :)
problemi.13nenad,
-> #9, haevorn> Upravo sam otkucao poruku u temu "konferencije", ali se ona
> nije pojavila na spisku novih poruka ?!?!
Provericemo sta se desilo, pogledacemo u logu.
Ovako na prvi pogled - jos uvek nije resen problem usaglasavanja
vremena na stanicama sa onim na serveru pa je moguce da si poruku
poslao sa noda na kome sat osetno kasni. Resenje je na putu...
Ovo je stvarno problem i prioritet.
problemi.14evlad,
Sinoć sam skinuo dva pada i promenuo pass
Jutros sam morao da kucam stari pass, ponovo da postavljam novi,
ponovo da postavljam kodnu stranu, i pad ponovo broji od 00000 :(
Šta se to događa ?
problemi.15evlad,
-> #10, nenadY> Uz napomenu da on postoji samo u momentu od pritiska na Enter do
da nema ovog reply-ja ne bih znao da postoji poruka 3.6 koju mi sistem
nije poslao. proverite da li vam je flegovanje pročitanih poruka ok ...
problemi.16schef,
» exec /q
Protokol Zmodem.
**B0100000027fed4
Greška pri prenosu!
» exec /q
Protokol Zmodem.
**B0100000027fed4
Greška pri prenosu!
» exec
Protokol Zmodem.
**B0100000027fed4
Greška pri prenosu!
Šta je ovo? A ne radi ni paste /q. Sredite to. Kako da šaljem poruke ako
ne radi exec komanda? Inače još jednom da pohvalim editor.
Srle
problemi.18crncic,
-> #12, nenad>> Konkretno - switch kojim se postize neispisivanje exec-a je /q.
Ma znam (video sam u helpu ;) ali ne radi, baca sve na ekran :(
problemi.19peri,
Nakon 20-ak min. zvonjave u prazno - signal da zvoni ali ne podize
slusalicu, uspeo sam da se konektujem i skinem nove poruke. U Who
listi sam jedini prijavljen, pored DZAKIC user-a.
Nekoliko puta (2-3) sam dobijao vezu ali je odmah prekidana uz dosta
hijeroglifa.
Pozdrav, peri.
problemi.20ivantod,
Samo da napomenem... sada je oko 10 sati prepodne i nalazim se na
nodu br. 5 - koji mi pokazuje da sam se ulogovao oko 5 sati ujutro.
Proverite taj sat. :)
#IBX,PW1.0,CC,GF,SS7o,PB,+1632
hm, a vidi ovo u prethodnom redu, to mi se pojavilo dok sam kucao.
šta li je to?
Ivan
problemi.21bivanisevic,
Eto, sta je sad ovo. Prvo nema konferencije Internet. Drugo, THOR
nece da radi kako treba. Jel sad u opticaju neki novi OLR ili THOR
jos uvek vazi. Ako je neki novi OLR ili neka nova verzija THOR-a gde
se nalazi (kako da ga skinem). Sve u svemu iznenadise me silne
promene. Ajd nek informacija sto pre stigne.
problemi.22supers,
-> #21, bivanisevic>> Eto, sta je sad ovo. Prvo nema konferencije Internet. Drugo, THOR
>> nece da radi kako treba. Jel sad u opticaju neki novi OLR ili THOR
Sada važi SOR 2.30 ili SDW za Windows 3.x.
problemi.23supers,
dvesic 11:17 -- Sezam
bivanisevic 10:50 -- Sezam
supers 06:42 -- Sezam
pixel 11:16 -- Sezam
Ovako trenutno izgleda who lista... Ja sam, naravno, na vezi 4
minuta...
problemi.24bojt,
>> co dir
Teme u konferenciji SEZAMNET:
1. obavestenja 2, nema novih.
2. pitanja 1, novih 1
3. problemi 21, novih 5
4. predlozi 0, nema novih.
5. konferencije 0, nema novih.
6. fajlovi 2, nema novih.
7. olr 1, novih 1
8. vote 0, nema novih.
32. razno 34, novih 1
>> co rep 3
Tema obavestenja je readonly.
>> set term none
>> co rep problemi
Tema obavestenja je readonly.
>> co wr problemi
i sad kucam... ;)
ovo je radilo drugacije ranije
Inace, ako imam SET TERM NONE, pri logovanju mi i dalje izlaze ansi kuke i
kvake.
problemi.25bojt,
>> au sh &
>> pad dow
Priprema za slanje...
Datoteka 'net00002.zip', 18888 bytes, protokol Zmodem, vreme 0:00:12.
>> pad dir
TEXTPAD 1.654
problemi.26dusko,
Da li je proradio group podsistem ili sam ja izbačen O:) iz svih grupa?
Pozdrav,
Duško
problemi.27obrad,
Kada sam se danas prijavljivao na sezam dva puta sam dobio poruku da
mi je istekla pretplata (i click).Sredite to ako moze sto pre jer
iovako tesko dobijam (zvoni u prazno)
obrad
problemi.28evlad,
Klon nije 100% :((((
evo starog zaglavlja za grupe:
=========================
901 Za cq600oma
Od sljubisic 19.05.Pet 17:38 7396 chr
---------------------------------------------------
evo _novog_:
=========================
29 Za cq600oma
Od pifat, 17.01.96. 15:29, 565 chr
---------------------------------------------------
Kao što se vidi, iza username-ta ide zarez, blanko, pa resto
i taj zarez i blanko koji su pomerili mesto datuma,
vremena i informaciju o dužini poruke, tako lepo slude sor 2.99a ;)
da prijavi da nema podataka o dužini poruke i da je preskače :(((
da li treba da kažem da je lutrija poslati exec, /q ne radi kako treba,
zvoni u prazno, pa sad i još zaglavlja nisu 100%, nije napisan survival
guide, jer kompatabilnost nije 100%, daklem stara pesma :(((
problemi.31mileusna,
-> #26, dusko>> Da li je proradio group podsistem ili sam ja izbačen O:) iz svih
>> grupa?
Kuc, kuc... Sve radi samo je potrebno ponovo kreirati sve
grupe, jer, da ne zaboravimo, ovo je potpuno nov softver. :)
Ergo, pošalji mail 'šefovima' grupa u kojima si bio član da
te ne zaborave pri reosnivanju i tvoj problem će biti rešen. :)
P.S. Nešto definitivno nije u redu sa EXEC naredbom!
problemi.32mantoniadis,
Casopis "Racunari" - Beograd
Sre 17.01.96 14:46 - Node 1
mantoniadis, dobrodosli na SezamNET!
Prethodni poziv ste imali u Sre 17.01.96 02:46
Imate 29 min 55 sec na raspolaganju za ovaj poziv.
---
Posle ovoga sam dobio NO CARIER
i kad sam zvao u 20:20 od prilike sezam kaze da
sam potrosio sve vreme za danas!!!
problemi.33kant,
Evo šta mi se desilo posle download-a:
> Prenos uspešan.
> » who
> kant 23:26 -- Sezam
> saboteur 223276 - Chat
> zjovkjoic 23:276 Transfer
> maja.s t 183:3 T Cha
> miltesnar 2309 Trasferr, Eto ništa, hvalr 2ar pia,nju...
> absvkt 23232 TRead
> peda.k 232 TR1 - Sezam
> fancy 232 TR26ezaSeza, no otrrir
i tako dalje, u istom (nerazumljivom) stilu još minut-dva dok
nije pukla veza.
problemi.34milan,
Suprotno rasprostranjenim tvrdnjama, meni SOR (imam verziju
2.30 i ne znam za drugu) ne radi na SezemNet-u.
Razlog je prepoznatljiv. Kada ucitava pad on ima muke sa
konfiguracionim fajlom jer stalno javlja poruke tipa
konference FORUM.16:ex. not in config - skipped
tj. hoce (valjda :))) da mi kaze da on ocekuje fiksnu duzinu polja za
ime konferencije i da ne razume da su dve tacke terminator tj. da je
ostatak bez veze i da je deo imena teme.
Da li sam ja napravio neku gresku u konfigurisanju ili i drugi
imaju ovaj problem?
Pl poz M
problemi.35nenad,
-> #27, obrad> Kada sam se danas prijavljivao na sezam dva puta sam dobio poruku da
> mi je istekla pretplata (i click).Sredite to ako moze sto pre jer
> iovako tesko dobijam (zvoni u prazno)
Iz još neutvrđenog razloga promenjeno je vreme na serveru pa su
stanice pokupile to vreme. Sređeno je, osim što se jedna stanica
još uvek opire. :) Sve u svemu, nema bojazni za pretplatu.
problemi.36nenad,
-> #31, mileusna> P.S. Nešto definitivno nije u redu sa EXEC naredbom!
Trebalo bi da je noćas to definitivno rešeno. :)
problemi.37nenad,
-> #34, milan> Razlog je prepoznatljiv. Kada ucitava pad on ima muke sa
> konfiguracionim fajlom jer stalno javlja poruke tipa
> konference FORUM.16:ex. not in config - skipped
> Da li sam ja napravio neku gresku u konfigurisanju ili i drugi
> imaju ovaj problem?
Milsim da je greška do tebe, u CFG-u se ne navode teme već samo imena
konferencija. Ako nije, javi pa da vidimo šta se sa ove strane može
uraditi.
problemi.38bivanisevic,
'Ajde ljudi okacite negde taj SDW da mogu da ga skinem i da lepo
čitam off-line, a ne da se mučim on-line. Usput. Što bre ovako zvrji
u prazno? Treba po 20-ak puta da zovem da bi uspeo da uspostavim
vezu. Hoćete li to uskoro srediti? Inače (kada uspem da se ulogujem)
sistem radi vrlo lepo.
problemi.39ser.mika,
Connected to SezamNET at 14400/ARQ/V32/MNP/MNP5
Casopis "Racunari" - Beograd
Cet 18.01.96 02:35 - Node 1
Username: schef
Password: ******
schef, dobrodošli na SezamNET!
Prethodni poziv ste imali u Čet 18.01.96 02:31
Imate 29 min 52 sec na raspolaganju za ovaj poziv.
-- Privatna pošta: -----------
Nema poruka.
-- Poruke u grupama: ---------
Nema poruka.
-- Poruke u konferencijama: --
LINE DROPPED [ Received Link Disconnect Frame ]
LINE DROPPED [ Carrier Lost ]
Connected to SezamNET at 14400/ARQ/V32/MNP/MNP5
Casopis "Racunari" - Beograd
Cet 18.01.96 02:36 - Node 3
Username: schef
Password: ******
Na žalost, potrošili ste sve svoje vreme za danas.
Doviđenja do sutra!
LINE DROPPED [ Received Link Disconnect Frame ]
LINE DROPPED [ Carrier Lost ]
Connected to SezamNET at 14400/ARQ/V32/MNP/MNP5
Casopis "Racunari" - Beograd
Cet 18.01.96 02:37 - Node 1
Username: schef
Password: ******
Na žalost, potrošili ste sve svoje vreme za danas.
Doviđenja do sutra!
LINE DROPPED [ Received Link Disconnect Frame ]
LINE DROPPED [ Carrier Lost ]
AAAAAAAAAAARRRRRRRRRRRRRGGGGGGGGGGGHHHHHHHHHHHHHH!!!! Dok je bio
Dragishin softver BAR SAM MOGAO DA SE ULOGUJEM!!!!!!!!!!! SRAMOTA!!!!!!!!!!
KAKO SAM MOGAO DA POTROŠIM SVO VREME!!!!!!! I SADA JOŠ UVEK NE MOGU DA SE
ULOGUJEM, PA SAM MORAO DA TO URADIM NA SER.MIKIN USER!!!!
AKO OVO NE SREDITE, ODOH JA ODAVDE ZAUVEK!!!!!!! Ajde što ne radi EXEC,
to može da se istrpi, ali ovo NE MOŽE!!!!
Srleř Schef
problemi.40supers,
-> #38, bivanisevic>> 'Ajde ljudi okacite negde taj SDW da mogu da ga skinem i da lepo
>> čitam off-line, a ne da se mučim on-line. Usput. Što bre ovako
>> zvrji
Trebalo bi da bude \windows\com direktorijumu. Osim ako dotični još nije
prebačen na novu platformu...
problemi.41bivanisevic,
-> #40, supers-> Trebalo bi da bude \windows\com direktorijumu. Osim ako dotični još
-> nije prebačen na novu platformu...
To i jeste problem. Izgleda da još uvek nisu prebacili ništa na novu
platformu. Za sada još uvek ovaj novi sistem poprilično štuca. Da li
neko od odgovornih može da kaže kada će početi malo normalniji rad?
problemi.44mileusna,
-> #34, milan>> konference FORUM.16:ex. not in config - skipped
>> tj. hoce (valjda :))) da mi kaze da on ocekuje fiksnu duzinu polja
>> za ime konferencije i da ne razume da su dve tacke terminator tj.
>> da je ostatak bez veze i da je deo imena teme.
Samo je potrebno da u datoteku ...\SOR\DATA\sor.cfg dodaš
imena konferencija. Tako je bilo i za vreme starog, ZZ-ovog
softvera. Štos je u tome što je poslednji Forum na onom Sezamu
izgleda nosio oznaku 15, a sada 16, pa SOR po starom javlja da
ne prepoznaje FORUM.16, te ga treba dodati. Slično važi i za
konferencije PC.* jer je sada izbačena tačka iz imena, pa je
PC.HARD postao PCHARD itd. te i njihova imena treba promeniti
u datoteci sor.cfg.
>> Da li sam ja napravio neku gresku u konfigurisanju ili i drugi
>> imaju ovaj problem?
Nemaju ovaj, ali imaju problem sa porukama iz grupa. :)
Daklem, kao što evlad već reče, izgleda da SOR-a zbunjuje sitna
razlika u zaglavlju, pa pri učitavanju poruka iz grupa javlja
sledeće: Invalid message size indicator for 42 Za Grupa
I normalno, ne učita poruku. :)
problemi.45zeljkoj,
Neke konf. fale, al' važno je da je PCPRESS tu. :((
Nešto ne videh konf. RAČUNARI na Pro-u.
problemi.46dekiz,
Neznam da li je to bug u programu ili nesto drugo?
Ulogovao sam se na sistem, bio na njemu 2-3 min,
i zbog losih veza prekinula mi se veza.
Odmah sam pozvao ponovo dobio vezu,
napisao username i password,
a Sezam mi je odgovorio:
Dekiz je vec na vezi??
Do lozinke nije sigurno, jer
sam pozvao po treci put odmah
i normalno se ulogovao na system.
Verovatno za 10-15 sec, koliko je
proslo od zvanja kad mi je pukla veza,
sistem nije uspeo da ponisti moje
prisustvo na Sezamu
Dekiz
problemi.47zeljkoj,
-> #22, supers> Sada važi SOR 2.30 ili SDW za Windows 3.x.
S tim što su hederi group poruka malo zabrljani, pa SOR neće da ih učita.
problemi.48zeljkoj,
Da li je onih mesec dana pretplate dodato svim korisnicima, ili samo onima
kojima trenutno važi pretplata. Ja imam username fortran koji nije aktivan
nekoliko meseci. Za vreme Dragishinog softvera mi je bio omogućen rad, ali
sada opet nije. Šteta. ;)
problemi.49zeljkoj,
-> #37, nenad> Milsim da je greška do tebe, u CFG-u se ne navode teme već samo
> imena konferencija. Ako nije, javi pa da vidimo šta se sa ove
> strane može uraditi.
Ma što je u tome što su se pre konf. zvale PC.UTIL, PC.HARD, itd. a sada
samo PCUTIL, PCHARD, znači bez tačke. Ubih se dok sam pronašao zašto SOR
neće da radi. :))
problemi.50kzoran,
> Eto, sta je sad ovo.
> THOR nece da radi kako treba. Jel sad u opticaju neki novi OLR ili THOR
U opticaju je nova zajebancija u gradu po imenom 'Čik pogodi koji BBS si
dobio'! Prva nagrada je besplatno testiranje tvog BBS softvera na istom u
trajanju od 30 dana od strane par stotina korisnika, i 60 dana besplatne
pretplate. Sve je besplatno, koštaće te jedino živaca da sve to izdržiš :)
Treći izgled Sezama za mesec dana, treći softver po redu, novi stari (već
bačeni) OLR... te potrebna nova autorizacija, te produžena pretplata za
2 meseca, te već isteklo... Šta li nas čeka u februaru? A šta 1. aprila?
P.S. Valjda ću uspeti ovo da past-ujem... ili treba da exec-ujem?... možda
je najsigurnije da ASCII UL-ujem... u no, ili u co?... ma, nabošću valjda,
kad sam uspeo sa log-om (pardon, pad-om, tj. net-om).
problemi.51gerber,
-> #44, mileusna
Mislim da je shvatio ;)
A možda te je džinksovalo što si odgovarao na poruku 3.33 ;)
problemi.52alien,
-> #8, evlad[] Q. da li rade display heder i display footer, nedokumentovane komande
[] starog sistema ;)
Šta će ti kad ne postoji SYSMESSAGE i SESSION LIST? ;)
problemi.53alien,
-> #12, nenad[] trudili da izaberemo najlogicnije i one koje smatramo najboljim.
Tako je i Dragisha... ;)))
[] Konkretno - switch kojim se postize neispisivanje exec-a je /q.
OK, lepo je što postoji /Quiet, ali bi bilo još lepše da postoji
i /Blind, pa da se zaista ne vidi telo poruke.
Uzgred, nimalo nije logično to što se komentar za WHO listu
upisuje switchem /C - svič je svič, a komanda je komanda. Trebalo bi da
bude WHO COMMENT.
[] Zanimljiva komanda je GROUP DESCRIBE - ako pomocu nje opisete u
[] jendom redu svoju grupu onda ona postaje dostupna svima, u smislu da
[] mogu da primete njeno postojanje (uz ime vlasnika) i ukoliko su
[] zainteresovani za clanstvo mogu da se obrate mail-om.
Kako ja kao vlasnik grupe mogu da vidim opis koji sam stavio ili
bar da li sam stavio opis?
[] Ovako kako je sada sa grupama je trnutno stanje i radice kako treba.
[] Revizija group podsistema sledi, o tome kasnije (za par meseci).
A da li će biti vraćene stare grupe i namešten GROUP format koji
SOR 2.30 može da svari?
[]> Q. da li rade display heder i display footer, nedokumentovane komande
[]> starog sistema ;)
[]
[] Ne. Da li to mozes da izsimuliras sa echo, ako ti bas treba? :)
Ako kažeš kako da u ECHO dobijemo trenutno vreme i datum, onda
bi možda i moglo.
problemi.54alien,
-> #37, nenad[] Milsim da je greška do tebe, u CFG-u se ne navode teme već samo imena
[] konferencija. Ako nije, javi pa da vidimo šta se sa ove strane može
[] uraditi.
Moglo je da ide bar neko ljubazno obaveštenje da PC.HARD nije
PC.HARD nego PCHARD, pa da znamo da treba da izeditujemo.
problemi.55mileusna,
-> #45, zeljkoj>> Neke konf. fale, al' važno je da je PCPRESS tu. :((
>> Nešto ne videh konf. RAČUNARI na Pro-u.
Kol'ko para, tol'ko muzike. :)
P.S. Sezam ne zvrnda više u prazno, ako se ne varam. :)
problemi.56mileusna,
-> #51, gerber>> Mislim da je shvatio ;)
>> A možda te je džinksovalo što si odgovarao na poruku 3.33 ;)
:)))) BTW, koliko poruka ima? Tri? Kod mene u SOR-u
postoje samo dve, mada bi bilo normalno da ih ima tri. O:)
Verovatno sam neku pročitao on-line. :) Elem, šta se zapravo
dogodilo: (nadležni su obavešteni, a da li je 'bug' otklonjen
ne znam)
*
»exec
Protokol Zmodem RM.
Spremni za upload (Da/Ne)? d
Prenos uspešan.
..SOR 2.30 EXEC Z2036700
CONF JOIN SEZAMNET
CONF REPLY 3.33
Poruka za temu .
Do kraja 27 min 43 sec. (Kraj poruke Ctrl-Z, Ctrl-D ili . na početku
reda)
˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙
>> konference FORUM.16:ex. not in config - skipped
>> tj. hoce (valjda :))) da mi kaze da on ocekuje fiksnu duzinu polja
...
Poruka (Snimi/Poništi/Listaj/Nastavi)?
Poruka pod brojem 73.1.
^^^^^ // Zanimljivo, zar ne!?!
» co re 73.1
Ne postoji tema sa brojem 73.
»
» co list
2.7 pitanja bivanisevic Čet 18.01.96 14:02
3.40 > 3.39 problemi bivanisevic Čet 18.01.96 13:59
4.3 predlozi supers Čet 18.01.96 13:23
Poruka 3, 525 chr.
» exec
Protokol Zmodem RM.
Spremni za upload (Da/Ne)?
Prenos uspešan.
» ..SOR 2.30 EXEC Z2036700
» CONF JOIN SEZAMNET
» CONF REPLY 3.33
Poruka za temu .
Do kraja 24 min 31 sec. (Kraj poruke Ctrl-Z, Ctrl-D ili . na početku
reda)
˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙
>> konference FORUM.16:ex. not in config - skipped
>> tj. hoce (valjda :))) da mi kaze da on ocekuje fiksnu duzinu polja
...
Poruka (Snimi/Poništi/Listaj/Nastavi)?
Poruka pod brojem 98.11521.
^^^^^^^^ // Još zanimljivije, zar ne!?! :)
» co list
2.7 pitanja bivanisevic Čet 18.01.96 14:02
3.40 > 3.39 problemi bivanisevic Čet 18.01.96 13:59
4.3 predlozi supers Čet 18.01.96 13:23
Poruka 3, 525 chr.
» co reply 3.33
Lin ˙˙˙˙ Pos ˙˙ Chr ˙˙˙˙˙ Ins ˙˙˙ min ¨ZBB Editor¨ Ctrl-O Pomoć
Ctrl-Z Kraj
// Ovde je usledio ručni Cut & Paste u TM-u
Poruka pod brojem 3.41.
»
» co list
2.7 pitanja bivanisevic Čet 18.01.96 14:02
3.40 > 3.39 problemi bivanisevic Čet 18.01.96 13:59
3.41 > 3.33 problemi mileusna Čet 18.01.96 14:10
4.3 predlozi supers Čet 18.01.96 13:23
Poruka 4, 1607 chr.
*
Eto, tako je bilo. :) I ja sam se iznenadio kada sam video
da mi se poruka 'namnožila' u međuvremenu. Samo da napomenem
da nisam ugradio nikakav virus ili bilo kakav potencijalno
opasan kôd u svoju poruku, te su sve špekulacije u tom smeru
bez ikakvog osnova. ;)
BTW, evo upravo sam obrisao dve poruke, tako da je sada
sve normalno. :)
problemi.57vstan,
-> #38, bivanisevic> citam off-line, a ne da se mucim on-line. Usput. Sto bre ovako
> zvrji u prazno? Treba po 20-ak puta da zovem da bi uspeo da
> uspostavim vezu. Hocete li to uskoro srediti? Inace (kada uspem
> da se ulogujem)
Do sada niko od nadleznih nije nasao shodno da na ovo odgovori,
kao i da da podatak o trenutno raspolozivom broju aktivnih nodova
(cuo sam da ih je 5). O "uputstvu" ni traga ni glasa.
Sve ovo dosada postaje nevidjeno maltretiranje korisnika.
problemi.58nenad,
-> #45, zeljkoj> Neke konf. fale, al' važno je da je PCPRESS tu. :((
PCPRESS je zakupljena konferencija. :)
problemi.59nenad,
-> #47, zeljkoj> S tim što su hederi group poruka malo zabrljani, pa SOR neće da ih
> učita.
Da li je sada sve u redu?
problemi.60ser.mika,
From: Schef
To: Sysadm & the rest
Još mi nije vraćeno vreme na sistemu. Potpuno ste neodgovorni. Sramota.
Zanima me da li se ovo desilo samo meni i mantoniadisu, ili se to dešava
svima.
Zahvaljujem se ser.miki zbog toga što mi je poslao ovu poruku.
Srleř Schef
problemi.61nenad,
-> #48, zeljkoj> Da li je onih mesec dana pretplate dodato svim korisnicima, ili samo onima
> kojima trenutno važi pretplata. Ja imam username fortran koji nije aktivan
> nekoliko meseci. Za vreme Dragishinog softvera mi je bio omogućen rad, ali
> sada opet nije. Šteta. ;)
Produžena je svima linearno za dva meseca ali to malo vredi onima
kojima je istekla pre dve-tri godine ili nekoliko meseci. ;)
problemi.62nenad,
-> #53, alien> [] trudili da izaberemo najlogicnije i one koje smatramo najboljim.
>
> Tako je i Dragisha... ;)))
Nadam se da će naš trud dati bolje rezultate. :)
> OK, lepo je što postoji /Quiet, ali bi bilo još lepše da postoji
> i /Blind, pa da se zaista ne vidi telo poruke.
Nisam baš razumeo, da li ne radi /Q ili ti se samo ne sviđa svič?
> Uzgred, nimalo nije logično to što se komentar za WHO listu
> upisuje switchem /C - svič je svič, a komanda je komanda. Trebalo bi da
> bude WHO COMMENT.
Pa i WHO COMMENT bi bila komanda sa parametrom, a sad da li je
"bolji" parametar /c ili COMMENT to je ipak stvar ukusa. Možeš da
definišeš proceduru u autoexec-u koja će raditi to što tebi treba.
Komentar iz who liste se, inače, briše sa who /d. Btw, stavljanje
komentara u who listu je postalo hit, prestali ljudi da chat-aju,
samo se dovikuju preko who liste. :))
>
> Kako ja kao vlasnik grupe mogu da vidim opis koji sam stavio ili
> bar da li sam stavio opis?
Isto kao i svi ostali, sa: GROUP SHOW /P (od public). Piše u help-u
za GROUP SHOW.
> A da li će biti vraćene stare grupe i namešten GROUP format koji
> SOR 2.30 može da svari?
Trebalo bi da je to već urađeno, javi molim te ako i dalje ima
problema. :)
> Ako kažeš kako da u ECHO dobijemo trenutno vreme i datum, onda
> bi možda i moglo.
Ne može... Čemu su u stvari služile te nedokumenovane komande?
problemi.63nenad,
-> #54, alien> Moglo je da ide bar neko ljubazno obaveštenje da PC.HARD nije
> PC.HARD nego PCHARD, pa da znamo da treba da izeditujemo.
Ako već nije išlo obaveštenje, nadam se da ćete primiti izvinjenje. :)
problemi.64nenad,
-> #57, vstan> Do sada niko od nadleznih nije nasao shodno da na ovo odgovori,
> kao i da da podatak o trenutno raspolozivom broju aktivnih nodova
> (cuo sam da ih je 5). O "uputstvu" ni traga ni glasa.
> Sve ovo dosada postaje nevidjeno maltretiranje korisnika.
Trenutno je aktivno 14 nodova. Svako ko ima primedbe na zvonjenje u
prazno biće počastvovan ponudom da dođe i izvrši uviđaj u stanje
Sezamovog hradvera. :) A ako se taj neko još zove i VSTAN biće
zamoljen da ponese i odvrtku i pomogne u sređivanju stanja, a ne samo
da namćoriše. :)
Pozdrav, Nenad
problemi.65nenad,
-> #60, ser.mika> Još mi nije vraćeno vreme na sistemu.
Vreme ti je vraćeno, sorry.
> Potpuno ste neodgovorni. Sramota.
Nismo baš potpuno, ali kritika stoji... Još uvek je sve malo na
o-ruk, ima dosta posla, često ni jedan nod u redakciji Računara nije
slobodan da se nešto na miru uradi, teče provera korisnika u tri smene
i sl. Ja bih samo apelovao na malo više razumevanja sa tvoje strane.
> Zanima me da li se ovo desilo samo meni i mantoniadisu, ili se to dešava
> svima.
Desilo se čak i to da je u jednom trenutku većini ispisivano da im je
istekla pretplata, problem je bio što se datum na serveru iz meni
neobjašnjivih razloga postavilo na novembar ove godine. :(
Ipak mislim da smo za nekoliko dana uspeli da dovedemo sistem u
prilično upotrebljivo stanje, problemi se rešavaju vrlo brzo, ostaje
još da se prebace sve konferencije i fajlovi (to bi do jutra trebalo
da bude gotovo) pa da krenemo u finalno peglanje. Noćas će biti
pokrenuto i javno glasanje preko koga ćemo pokušati da dobijemo
precizniju informaciju šta korisnici smatraju za prioritetne poslove
koje treba uraditi.
problemi.66gerber,
-> #56, mileusnaYR>*> Eto, tako je bilo. :) I ja sam se iznenadio kada sam video
YR>*> da mi se poruka 'namnožila' u međuvremenu.
Očigledno je stvar u baferisanju koje uredno čuva sve podatke
pa kad odluči da ih upotrebi .. ;)
Inače, SDW još nije napravio nikakav problem bilo po pitanju
učitavanja poruka bilo u pravljenju exec (gde se pominje REM a ne
SOR).
problemi.67superhik,
=:> Teme u konferenciji CIVILIZACIJA.9:
=:> 1. filozofija 73, nema novih.
=:> 2. religija 451, nema novih.
=:> 3. istorija 38, nema novih.
=:> 4. nauka 350, nema novih.
=:> 5. umetnost 112, nema novih.
=:> 6. knjizevnost 169, nema novih.
=:> 7. film 701, nema novih.
=:> 9. o.jeziku 561, nema novih.
=:> 10. oko.sveta 647, nema novih.
=:> 11. enciklopedija 9, nema novih.
=:> 12. skola 477, nema novih.
=:> 13. licni.stav 685, nema novih.
=:> 14. cyber.culture 62, nema novih.
=:> 30. savet 36, nema novih.
Gde je broj 8!? i 15-29 ???
Ili sam ja zalutao !? ;)
problemi.68superhik,
=:> Conf:CIVILIZACIJA.9» resi 910
=:> Ne postoji tema sa brojem 91.
=:> Resume zapisan.
=:> Resume obrisan.
?!
Zašto se ne vrati mogućnost odustajanja uz alias RES !?
ako hoću da napišem rezime uradi ću to sa dve tačke ...
problemi.69mileusna,
-> #62, nenad>> komentara u who listu je postalo hit, prestali ljudi da chat-aju,
>> samo se dovikuju preko who liste. :))
BTW, otkucam WHO /C, pritiskam <TAB> pri čemu mi se na
mestu gde je predviđen tekst ispisuju neki direktorijumi:
amiga\, atari\ itd. Čemu je namenjen taj mali feature (or bug)?
problemi.70jevta,
Ima malkice problema sa page. Desilo mi se da pagujem korisnika, a da
sistem javi da prethodna poruka jos nije isporucena. Nije je ni bilo.
user michelle je mene pokusao da paguje sa istim rezultatom u prvi
mah da bi kasnije proradilo, kako treba
problemi.71mamba,
> Kraj rada u Cet 18.01.96 13:22
> Proveli ste na vezi 2 min 0 sec.
> Za danas Vam je ostalo ukupno jos 55 min 29 sec.
>
> Prethodni poziv ste imali u Cet 18.01.96 13:20
> Imate 29 min 56 sec na raspolaganju za ovaj poziv.
> NO CARRIER
>
> Connected to SezamNET at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS
>
> Casopis "Racunari" - Beograd
> Cet 18.01.96 19:24 - Node 7
>
> Username: mamba
> Password: *****
>
> Na zalost, potrosili ste sve svoje vreme za danas.
> Dovidenja do sutra!
>
> NO CARRIER
>
E sad kako sam za 30 minuta potrosio 55 minuta preostalog vremena.
problemi.72zeljkoj,
Malopre sam bio 11 minuta na vezi. Veza je bila savršena, bez ikakvog
zastajkivanja. Pozvao sam svoju proceduru za skupljanje poruka i
momentalno dobio NO CARRIER. Ok, pozovem ja opet, isto veza super,
pokušam opet da skupim poruke, i opet NO CARRIER! Ovo nije
slučajnost! Ok, probaću još jednom, ali...
problemi.73zeljkoj,
Evo... opet veza super, probao sam da skinem jedan fajl koji mi je
stigao uz poruku, i... pogadjate - momentalno dobih NO CARRIER. :((
problemi.74schef,
-> #65, nenad=-> i sl. Ja bih samo apelovao na malo više razumevanja sa
=-> tvoje strane.
U redu. Izvinjavam se za svoje izlive besa, ali trebalo je nešto hitno
da uradim.
=-> neobjašnjivih razloga postavilo na novembar ove godine. :(
Zona sumraka? ;))
=-> Ipak mislim da smo za nekoliko dana uspeli da dovedemo
=-> sistem u prilično upotrebljivo stanje, problemi se rešavaju
=-> vrlo brzo, ostaje
Sada kada je ovo sređeno, sredite exec /q i carevi ste. ;) Svaka čast na
brzini. Samo tako nastavite...
Srleř
problemi.75mboban,
-> #12, nenad=-= Zanimljiva komanda je GROUP DESCRIBE - ako pomocu nje opisete u
=-= jendom redu svoju grupu onda ona postaje dostupna svima, u smislu da
Nešto kao rezime za grupu? Super ideja!
=-= ----------------------------------------------- 3.12 ---
=-= Odgovori: 54.1, 17, 54.1
Uh... a koja je ovo tema 54? I da postoji ta tema opet mi nije jasno
zašto se u odgovorima dva puta pojavljuje 54.1 :(
problemi.76mboban,
-> #28, evladSubject: Zaglavlje group poruka
Evo i mog priloga po pitanju različitosti zaglavlja.
Staro:
=========================
11995 Za teen
Od inferno 20.03.Pon 14:36 8954 chr
Odgovor na 11463, mboban, 17.03.Pet 03:50
---------------------------------------------------
Novo:
=========================
52 Za teen
Od inferno 18.01.96. 15:52, 136 chr
Odgovor na 51 mboban , 18.01.96. 15:14
---------------------------------------------------
Dakle, kao što se vidi, ne smeta to što više ne postoji "Pon, Uto...",
ne smeta što posle vremena slanja poruke stoji jedan zarez, već
verovatno smeta (a i ružan je za oko :) onaj deo kod "Odgovor na".
problemi.77dselic,
Vratite već jednom stare init stringove! Sad mi veza puca tri
puta češće nego pre :(
problemi.78alien,
-> #62, nenad[] Nisam baš razumeo, da li ne radi /Q ili ti se samo ne sviđa svič?
Nije radio tj. meni je bar davao sve na ekranu osim CR/LF, pa
sam jurio da prekidam izvršavanje. Što se imena sviča tiče, nije mi
mnogo bitno, ali bi bilo bolje da postoji i /B kao pre - nije neka
koncepcijski bitna promena, pa je onda bolje da se smanji 'whatsnew'
opterećenje.
Kada je proradilo /Q bilo je suviše slepo tj. nisu se videle ni
komande, ni odgovori sistema... Blenuo sam neko vreme u zamrznut ekran i
onda pritisnuo Enter - tek tada mi se pojavio prompt tj. tek tada sam
izašao iz izvršavanja EXECa. Proveriću ponovo.
Možda i ne bi bilo loše da postoje i /Q i /B gde bi jedno bilo
skroz slepo, a drugo bi samo preskakalo tela poruka...?
[] Pa i WHO COMMENT bi bila komanda sa parametrom, a sad da li je
[] "bolji" parametar /c ili COMMENT to je ipak stvar ukusa.
Vidi, bilo bi OK da je /C parametar koji utiče na to kako se
WHO meni izvršava, ali nije - sa WHO /C ja radim nešto potpuno drugo i
ne dobijam WHO listu. Drugi bitan razlog je i to što je postojao SESSION
COMMENT, pa treba biti dosledan. Možda bi najbolje rešenje bilo da se
komentar u WHO listi postavlja sa SESS COMM /P (Public), pa da sam
komentar postane malo ozbiljniji.
Bilo bi lepo da WHO lista ima neke svičeve kojima se ne bi
prikazivao komentar. Konkretno, mislim na:
/2 - prikazivanje liste u dve kolone
/N - prikazivanje real-life imena korisnika umesto komentara
U stvari, možda bi najbolje bilo da je default komentar za sve
ime i prezime! :)
[]> Ako kažeš kako da u ECHO dobijemo trenutno vreme i datum, onda
[]
[] Ne može... Čemu su u stvari služile te nedokumenovane komande?
Mail bilten je imao vrlo jednostavnu formu, nije imao broj, imao
je samo vreme slanja i podatak o tome ko ga je poslao. Sa npr:
display header &
sysm /c &
sess li 3 &
info &
dir /a /n &
who &
display footer &
kombinacijom sam u PADu dobijao poruku koja ima formu MAIL
BILTENa uz pogrešan podatak o veličini poruke (SOR je to gutao uz
'Diference in size...'):
===============================
PRIVATE: ** BILTEN **
alien, 11.12.95. 02:46, 32000 chr
---------------------------------------------------------
10/12/1995 Ned 21:14 Odgovor na SEZAM.9/2.285 u 2.435, steva
11/12/1995 Pon 00:19 zzk.: primljena poruka 10184 u grupi bilijar
Datum On-line Komentar
----------------------------------------
10/12/1995 Ned 20:50 0:10:32
10/12/1995 Ned 20:35 0:05:55
10/12/1995 Ned 20:09 0:04:35 ALARM
*********************************************
Na sistemu su instalirani modemi 14400 bps.
Podesite parametre komunikacije - zelimo Vam
prjatan rad i dobre veze.
*********************************************
***************************************************
U prodaji su "Računari" broj 113 na 132 strane,
po ceni od 16 dinara. Iz sadržaja izdvajamo:
- TEMA BROJA: Računari u proizvodnji
- HARDVER: Stylus Color, MB Triton, PaperPort
- SOFTVER: Warp vs. Win95, YU slova u Win 95
- PROGRAMIRANJE: Progress, OPO, IPX, Clipper 5.3
- MANIFESTACIJE: Sinfon, Microsys Show, Compfair
- NOVE RUBRIKE: Računarski menadžment, Škola HTML-a
- DODATAK: Borland Delphi
Opširnije u konferenciji RACUNARI.
***************************************************
***************************************************
U toku danasnjeg i sutrasnjeg dana obavljace se
pripreme za prelazak na novi softver i instalacija
novog servera. Moguca je pojava izvesnih problema u
radu, te se unapred izvinjavamo korisnicima.
***************************************************
Nema datoteka.
mikis 02:24 -- Sezam
crncic 02:23 -- Editor
dizel 02:36 -- File Transfer
goxx 02:42 -- Sezam
miks 02:23 -- File Transfer
mbiresev 02:46 -- Editor
maksa 02:37 -- Sezam
alien 02:41 -- Sezam
valex 02:24 -- Sezam
11.12.Pon 02:47
Na vezi 6 min 1 sec, do kraja rada 23 min 58 sec
Za danas vam ostaje 83 min 59 sec
---------------------------------------------------------
FOOTER je samo gomila crtica i to nije teško simulrati sa ECHO,
ali HEADER...
problemi.79alien,
-> #50, kzoran[] A šta 1. aprila?
Ma... Skembal.
problemi.80koky,
Malopre mi se desila sledeca stvar:
kad sam hteo da skinem pad vidim da je oko 50 kb.
Posto sam bio siguran da ne bi trebalo da bude toliko
pogledam sta ima kad ono samo textpad od 16 kb.
Znaci kad ga spakuje on ode na 50 :)
problemi.81mmtosic,
Predmet: Nepojavljivanje informacije o fajlu privezanom uz poruku.
Standardnim postupkom sam privezao fajl uz poruku u konferenciji
Forum/ex.yu:1304 (dakle, fajl poslao u pad, poruku poslao sa exec-om
u konferenciju i sa naredbom CONF ATTACH <broj_poruke> <ime_fajla> &
obavio privezivanje. Sa CONF READ <broj_poruke> sam proverio
rezultat. Sve izgleda kao da je u redu. I poruka je tamo, i na
njenom kraju je podatak o privezanom fajlu. Pročitam poruku u pad,
skinem pad, raspakujem fajl, pročitam šta je skinuto, kad tamo na
kraju poruke nema informacije o postojanju privezanog fajla. Ulogujem
se ponovo, pročitam poruku još jednom, sve je u redu. Skinem fajl u
pad, on je tamo. Skinem čitanje u fajl, isto k'o i pre nema podatka.
Bilo bi dobro da to što pre popravite. Kad već budete u radnji, vidite
da li se to isto zbiva i sa fajlovima vezanim i za privatne i grupne
poruke.
problemi.82evlad,
Da li su _određeni_ korisnici na ovom sistemu, prilikom promena,
vršili promene username-ta ?
mislim da li je alias nenad "wizard" ? i da li ima još takvih alias-a ?
problemi.83evlad,
-> #62, nenadY> Ne može... Čemu su u stvari služile te nedokumenovane komande?
ARRRRGH !!!
display header je davao zaglavlje mail poruke **bilten**
datum vreme, i dužinu 32000 byte(s) fixno
display footer je davao donji deo poruke
ovako si mogao da kreiraš svoju poruku kao bilten i to se lepo videlo u
sor-u ... videću da li mi je negde ostao neki bilten pa šu ti poslati na
mail ok ?
problemi.84evlad,
-> #52, alienY> [] Q. da li rade display heder i display footer, nedokumentovane komande
Y> [] starog sistema ;)
Y>
Y> Šta će ti kad ne postoji SYSMESSAGE i SESSION LIST? ;)
trebaju mi za echo ;))
problemi.85vsmrti,
Postoji šansa da nešto nije u redu sa protokolima za prenos
datoteka, i, uopšte, bilo čega što zahteva Zmodem transfer
protokol. Naime, kad pokušam download "nečega" (dakle,
arhiviranog TEXTPAD-a ili nekog fajla), prenos krene kako treba,
pa se odjednom pojavi gomila grešaka, meni Zmodem (iz Telematea)
prijavi "File transfer aborted", Sezam počne da se muči šaljući
gomilu bezveznih znakova i, malo zatim, napiše "Greška u prenosu".
Stvar sa kojom razgovara Sezamov softver je Telemate 4.0,
ugrađeni Zmodem sa uključenom opcijom Crash Recovery (koja,
takođe, ne radi), modem 2400 plain vanilla (bez hardverskih
korekcija grešaka, a takođe nije instaliran ni MX5).
Začudo (bar je to za mene čudo :), Xmodem radi kako treba, a
ako Ymodem pokaže dobre rezultate, možda ga ubacim umesto oba
gorepomenuta. No, pitanje zašto se to dešava ostaće tajna, sem
ukoliko nema još nekoliko korisnika sa sličnim problemima, kao i
korisnika koji bi bili voljni da pokušaju da pomognu makar samo
meni :).
problemi.86evlad,
-> #52, alienY> [] Q. da li rade display heder i display footer, nedokumentovane komande
Y> [] starog sistema ;)
Y>
Y> Šta će ti kad ne postoji SYSMESSAGE i SESSION LIST? ;)
trebaju mi za echo ;))
problemi.87evlad,
Subject: PAD DOW <d;
koliko znam pad dow je pakovala textpad i spuštala (pad)net00006.zip
mislim veza puca svaki minut :(( nešto je trulo u državi danskoj :(
uostalom evo pogledajte:
========================================
REL/V42BIS
Connected to SezamNET at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS
Casopis "Racunari" - Beograd
Pet 19.01.96 12:54 - Node 9
Username: evlad
Password: ******
evlad, dobrodošli na SezamNET!
Prethodni poziv ste imali u Sre 17.01.96 18:14
Imate 29 min 59 sec na raspolaganju za ovaj poziv.
-- Privatna pošta: -----------
29087 evlad <- pifat Čet 18.01.96 11:53
29138 evlad <- vstan Čet 18.01.96 20:11
Poruka 2, 495 chr.
-- Poruke u grupama: ---------
Nema poruka.
-- Poruke u konferencijama: --
1 RACUNARI.2 2888, nema novih.
2 PCPRESS 1415, nema novih.
3 SEZAMNET 153, novih 76
4 PCHARD.6 3862, novih 4
5 PCPROG.6 1497, novih 1
6 PCUSER.4 872, nema novih.
7 PCUTIL.4 676, novih 3
8 IGRE.3 1265, nema novih.
9 FORUM.16 1343, novih 14
10 CIVILIZACIJA.9 4371, nema novih.
11 MUZIKA.1 4943, nema novih.
12 MALI.OGLASI 30, novih 27
» sezam
Nema poruka.
RACUNARI.2
PCPRESS
SEZAMNET
PCHARD.6
PCPROG.6
PCUSER.4
PCUTIL.4
IGRE.3
FORUM.16
CIVILIZACIJA.9
MUZIKA.1
MALI.OGLASI
calex: script?
Sve PROČITANE poruke su proglašene za stare.
Priprema za slanje...
Datoteka 'net00006.zip', 27660 bytes, protokol Zmodem RM, vreme 0:00:18.
Spremni za download (Da/Ne)? d
rz
Telix Warning, download was aborted!
Error opening capture file !
REL/V42BIS
Connected to SezamNET at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS
Casopis "Racunari" - Beograd
Pet 19.01.96 13:01 - Node 3
Username: evlad
Password: ******
Sadržaj pad-a iz prethodne seanse je sačuvan.
evlad, dobrodošli na SezamNET!
Prethodni poziv ste imali u Pet 19.01.96 12:54
Imate 29 min 55 sec na raspolaganju za ovaj poziv.
-- Privatna pošta: -----------
Nema poruka.
-- Poruke u grupama: ---------
Nema poruka.
-- Poruke u konferencijama: --
1 RACUNARI.2 2888, nema novih.
2 PCPRESS 1415, nema novih.
3 SEZAMNET 145, nema novih.
4 PCHARD.6 3862, nema novih.
5 PCPROG.6 1496, nema novih.
6 PCUSER.4 872, nema novih.
7 PCUTIL.4 674, nema novih.
8 IGRE.3 1265, nema novih.
9 FORUM.16 1339, nema novih.
10 CIVILIZACIJA.9 4371, nema novih.
11 MUZIKA.1 4943, nema novih.
12 MALI.OGLASI 30, nema novih.
» who
budim 12:59 -- Transfer
stefan 12:55 -- Sezam
evlad 13:01 -- Sezam
basrak 12:41 -- Sezam
vimm 12:59 -- Sezam
dj.vlada 12:49 -- Chat Ko hoce u chat neka me pejdzuje!
pedjak 12:44 -- Sezam
m.mostar 12:57 -- Chat
galimpic 12:53 -- Sezam
durad 12:44 -- Transfer
» ? pad
TEXTPAD je privremena datoteka koju možete koristiti za čitanje
poruka tako što ćete svaku komandu čiji ispis želite da usmerite
u ovu datoteku, završiti znakom '>'. Pad kasnije možete
arhivirati i zahtevati prenošenje izabranim protokolom.
Na raspolaganju su sledeće komande:
˙ adir ˙ delete ˙ exit ˙ type
˙ arc ˙ dir ˙ rename ˙ upload
˙ clear ˙ download ˙ size
Ako se ne navede komanda, dobijate prompt i pad postaje
privremeni režim. Glavne komande dobijate tako što red počnete
tačkom. Izlazi se naredbom exit.
» pad dow (d;)
Ne postoji datoteka ''.
» pad dir
TEXTPAD 92.086
» pad dow *.* (d;)
Datoteka 'textpad', 92086 bytes, protokol Zmodem RM, vreme 0:00:58.
Spremni za download (Da/Ne)? d
rz
Telix Warning, download was aborted!
Error opening capture file !
REL/V42BIS
Connected to SezamNET at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS
Casopis "Racunari" - Beograd
Pet 19.01.96 13:04 - Node 6
Username: evlad
Password: ******
evlad je vec na vezi!
Dovidenja.
NO CARRIER
Error opening capture file !
REL/V42BIS
Connected to SezamNET at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS
Casopis "Racunari" - Beograd
Pet 19.01.96 13:05 - Node 12
Username: evlad
Password: ******
evlad je vec na vezi!
Dovidenja.
NO CARRIER
Error opening capture file !
REL/V42BIS
Connected to SezamNET at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS
Casopis "Racunari" - Beograd
Pet 19.01.96 13:06 - Node 6
Username: evlad
Password: ******
Sadržaj pad-a iz prethodne seanse je sačuvan.
evlad, dobrodošli na SezamNET!
Prethodni poziv ste imali u Pet 19.01.96 13:01
Imate 29 min 54 sec na raspolaganju za ovaj poziv.
-- Privatna pošta: -----------
Nema poruka.
-- Poruke u grupama: ---------
Nema poruka.
-- Poruke u konferencijama: --
1 RACUNARI.2 2888, nema novih.
2 PCPRESS 1415, nema novih.
3 SEZAMNET 145, nema novih.
4 PCHARD.6 3862, nema novih.
5 PCPROG.6 1496, nema novih.
6 PCUSER.4 872, nema novih.
7 PCUTIL.4 674, nema novih.
8 IGRE.3 1265, nema novih.
9 FORUM.16 1339, nema novih.
10 CIVILIZACIJA.9 4371, nema novih.
11 MUZIKA.1 4943, nema novih.
12 MALI.OGLASI 30, nema novih.
» pad dow *.* (d;)
Datoteka 'textpad', 92086 bytes, protokol Zmodem RM, vreme 0:00:58.
Spremni za download (Da/Ne)? d
rz
Prenos uspešan.
» who
basrak 12:41 -- Sezam
m.mostar 13:05 -- Chat
evlad 13:06 -- Sezam
dj.vlada 12:49 -- Chat Ko hoce u chat neka me pejdzuje!
pedjak 12:44 -- Sezam
durad 12:44 -- Transfer
» log <d;(d;
Kraj rada (Ne/Da)? d
Kraj rada u Pet 19.01.96 13:08
Proveli ste na vezi 1 min 28 sec.
Za danas Vam je ostalo ukupno još 1 h 17 min 46 sec.
evlad, hvala na pozivu. Doviđenja!
========================================
eh sad šlag na kraju lopov, krade vreme ;)
96-01-19 12:55:26 Connected with : SezamNET node 1 (pbx)
96-01-19 12:55:26 ++ At phone # : 011,648422
96-01-19 12:55:26 ++ Settings : 57600,N,8,1
96-01-19 12:56:14 Download using Zmodem protocol.
96-01-19 12:56:14 ++ File : c:\telix\dow\net00006.zip
96-01-19 12:56:48 ++ Transfer aborted.
96-01-19 12:56:51 Elapsed time online 00:01:25
96-01-19 13:02:59 Connected with : SezamNET node 1 (pbx)
96-01-19 13:02:59 ++ At phone # : 011,648422
96-01-19 13:02:59 ++ Settings : 57600,N,8,1
96-01-19 13:04:19 Download using Zmodem protocol.
96-01-19 13:04:19 ++ File : c:\telix\dow\textpad
96-01-19 13:05:01 ++ Transfer aborted.
96-01-19 13:05:03 Elapsed time online 00:02:02
96-01-19 13:05:47 Connected with : SezamNET node 1 (pbx)
96-01-19 13:05:47 ++ At phone # : 011,648422
96-01-19 13:05:47 ++ Settings : 57600,N,8,1
96-01-19 13:05:54 Elapsed time online 00:00:05
96-01-19 13:06:37 Connected with : SezamNET node 1 (pbx)
96-01-19 13:06:37 ++ At phone # : 011,648422
96-01-19 13:06:37 ++ Settings : 57600,N,8,1
96-01-19 13:06:44 Elapsed time online 00:00:05
96-01-19 13:07:51 Connected with : SezamNET node 1 (pbx)
96-01-19 13:07:51 ++ At phone # : 011,648422
96-01-19 13:07:51 ++ Settings : 57600,N,8,1
96-01-19 13:08:23 Download using Zmodem protocol.
96-01-19 13:08:23 ++ File : c:\telix\dow\textpad
96-01-19 13:08:35 ++ Chars per second : 3537
96-01-19 13:09:22 Hangup command selected.
96-01-19 13:09:24 Elapsed time online 00:01:30
96-01-19 13:09:24 Exiting Telix.
96-01-19 13:09:24 Telix Usage Log Closed.
problemi.88nenad,
-> #68, superhik> Zašto se ne vrati mogućnost odustajanja uz alias RES !?
> ako hoću da napišem rezime uradi ću to sa dve tačke ...
Računali smo da je češće potrebno pročitati nečiji resume nego
resignirati temu u konf. i zato je i RESUME globalna komanda
(poput WHO, TIME, PAGE, MAIL, CONF i sl.) i može se pozvati iz
bilo kog režima.
problemi.89nenad,
-> #69, mileusna> BTW, otkucam WHO /C, pritiskam <TAB> pri čemu mi se na
> mestu gde je predviđen tekst ispisuju neki direktorijumi:
> amiga\, atari\ itd. Čemu je namenjen taj mali feature (or bug)?
Feature, TAB radi slično kao i u 4DOS-u. :) Pogledaj HELP KEYS.
problemi.90cnenad,
» co vi /q
3 SEZAMNET 182, novih 3
7 PCUTIL.4 676, novih 1
» co jo 3
» co re
2.29 SEZAMNET:pitanja
2.30 SEZAMNET:pitanja
...
Poruka 2, 642 chr.
????
problemi.91mileusna,
>> Poruka pod brojem 73.1.
>> Poruka pod brojem 73.2.
Jel ja opet ovde treba da pravim budalu od sebe šaljući
jednu poruku tri puta? :) Ajde vidite gde su se zagubili
ove moje poručice, i sredite malo taj EXEC, tako vE Boga. :)
problemi.92ivanr,
Da li bi neko mogao da opiše kako se povezuje na ETF preko PPP
naloga? Ima gomila nekih čudnih parametara ;)
Ako je od nekog značaja - ja koristim Warp i Bonus Pak...
Hvala,
Rista
problemi.94mileusna,
Molim upravu da malo pogleda ovaj isečak iz loga i da
obrati pažnju na vreme i datume koji se ovde pojavljuju.
Izgleda da je na nekoj od stanica vreme dobro, ali je datum
omašen za jedan dan pa se dešavaju čudne stvari (Hint: vreme
za danas je isteklo;).
BTW, sve ovo se odigralo u SUBOTU posle ponoći, znači
Sub 20.01.94 00:23. :)
>> Connected to SezamNET at 2400/NONE
>>
>> Casopis "Racunari" - Beograd
>> Pet 19.01.96 00:23 - Node 3
^^^^^^^^^^^^^^^^^^
>> Username: mileusna
>> Password: **********
>>
>> mileusna, dobrodošli na SezamNET!
>>
>> Prethodni poziv ste imali u Pet 19.01.96 22:56
^^^^^^^^^^^^^^^^^^ // ovo je tačno
>> Imate 29 min 58 sec na raspolaganju za ovaj poziv.
...
>> Kraj rada u Pet 19.01.96 00:53
^^^^^^^^^^^^^^
>> Proveli ste na vezi 29 min 40 sec.
>> Za danas Vam je ostalo ukupno još 4 min 33 sec.
^^^^^^^^^^^^^ // a tek je 00:53
>> mileusna, hvala na pozivu. Doviđenja!
Sledeće logovanje, sve je OK:
>> Connected to SezamNET at 2400/NONE
>>
>> Casopis "Racunari" - Beograd
>> Sub 20.01.96 00:57 - Node 12
>>
>> Username: mileusna
>> Password: *******
>>
>> mileusna, dobrodošli na SezamNET!
>>
>> Prethodni poziv ste imali u Pet 19.01.96 00:23
^^^^^^^^^^^^^^^^^^
// Sve je u redu, osim normalno ovog gore. Umesto 'Pet' treba 'Sub'.
>> Imate 29 min 59 sec na raspolaganju za ovaj poziv.
problemi.95vlad,
evo vam malo ansi brljotine. mozda se u konferenciji i nece videti bas kao
sto ja od djubreta na ekranu nista ne vidim.
i dalje zvoni u prazno (istina malo redje), a pad ne uspevam da skinem
nikako, a probao sam vec 4 puta (4 logovanja).
B(((((
Jezivo.
problemi.96kaiser,
E ovde ser.mika
Imam problem sa nedostatkom vremena koga nisam iskoristio a nije
mogao ni niko drgi jel sam dobijo vezu u 0:12h i posle 6 min
izbacijo me je zbog nedostatka vremena za ceo dan.
Molio bih ako je moguće da se odgovori pošalju na meil ser.mika.
HVALA UNAPRED.
problemi.97mboban,
-> #59, nenad=-= > S tim što su hederi group poruka malo zabrljani, pa SOR neće da
=-= > ih učita.
=-=
=-= Da li je sada sve u redu?
Everything is fine, and the life is good. :)
problemi.98mboban,
-> #63, nenad=-= > Moglo je da ide bar neko ljubazno obaveštenje da PC.HARD nije
=-= > PC.HARD nego PCHARD, pa da znamo da treba da izeditujemo.
=-=
=-= Ako već nije išlo obaveštenje, nadam se da ćete primiti izvinjenje. :)
A da ja tebe pitam neshto (izvoli reche wiz)...
Zbog čega uopšte ta promena, gde nestade tačka, i hoćete li vraćati
tačku u naziv... i sve o tome. :)
problemi.99inferno,
-> #77, dselicŮ│ ˙ Vratite već jednom stare init stringove! Sad mi veza puca tri
Ů│ ˙ puta češće nego pre :(
Ajde da pukne veza, to razumem, ali što mi se opet blokira
sezam..
Nikad nisam video ništa slično. Odbija moj unos sa tastature
a
šalje mi ispis.. Jel to samo meni ili ima još slučajeva?
problemi.100valex,
-> #21, bivanisevic>> Eto, sta je sad ovo. Prvo nema konferencije Internet. Drugo,
Smatram da nema potrebe da se otvara posebna konferencija za
Internet - diskusija na tu temu može da se nastavi u konferenciji
KOMUNIKACIJE, gde ćemo otvoriti još par tema (WWW i sl.). Njeno
otvaranje u prošloj verziji softvera izvedeno je neplanirano i bez
dogovora sa upravom.
problemi.101valex,
-> #41, bivanisevic>> To i jeste problem. Izgleda da još uvek nisu prebacili ništa
>> na novu platformu. Za sada još uvek ovaj novi sistem
>> poprilično štuca. Da li neko od odgovornih može da kaže kada
>> će početi malo normalniji rad?
Zavisi šta smatraš po istim :) Šalu na stranu, paralelno se
rešava nekoliko stvari. Najvažnije je da je sistem bezbedan sa
hardverske strane, kao i da će većina funkcija biti povraćena u
vrlo skoro vreme.
problemi.102valex,
-> #45, zeljkoj>> Neke konf. fale, al' važno je da je PCPRESS tu. :((
>> Nešto ne videh konf. RAČUNARI na Pro-u.
Konferencija PCPRESS se smatrala zakupljenom konferencijom pošto su
njeni vlasnici bili delom i vlasnici sistema. Prestankom poslovnog
odnosa prestaje i zakup ove konferencije, ali se ona neće ukloniti sa
sistema dok se njeni vlasnici ne izjasne da li su zainteresovani za
produženje zakupa.
Što se tiče konferencije RAČUNARI na sistemu SezamPro, ta ideja je
razmatrana, ali zbog tekućih poslova nisam stigao da učinim nešto
konkretnije na njenoj realizaciji.
problemi.103valex,
-> #46, dekiz>> Verovatno za 10-15 sec, koliko je
>> proslo od zvanja kad mi je pukla veza,
>> sistem nije uspeo da ponisti moje
>> prisustvo na Sezamu
Verovatno to, ili se možda desilo da se zaglavio računar na kome
si se nalazio.
problemi.104supers,
SOR nekorektno ispisuje dužine datoteka uz poruku. Na primer, za:
** Uz poruku 'METAL.ALB' (15.173 bytes)
SOR će reći da je dužina 15 bajtova. Tačku koja sledi, očigledno,
doživljava kao decimalnu... Može li se ovo srediti?
problemi.105bmisic,
Zvoni u prazno :(((
Pogledaj te šta se dešava !!!!
Zvao sam glasom redakciju i kažu da je sve u redu ???
Probam ponovo zvoni u prazno.....!!!
problemi.106pavlovicz,
-> #66, gerber> Inace, SDW jos nije napravio nikakav problem bilo po pitanju
> ucitavanja poruka bilo u pravljenju exec (gde se pominje REM a ne
Tako je :)
Juče se ulogovah i prvo što me je prijatnmo iznenadilo je CPS od
1500-1600. Kad sam skinuo pad, jednostavno sam ga unzipovao i učitao u
SDW preko Datoteke\Ucitavanje textpada i sve je proradilo.
Pohvala redakciji :)
P.S.
Još ako radi Ctrl-A (SDW) :)
problemi.107superhik,
-> #73, zeljkoj=:> Evo... opet veza super, probao sam da skinem jedan fajl koji
=:> mi je
Verovatno je file (;) ličio na one perverzne slike što
gajiš na računaru, pa je proradila cenzura... :)