problemi.108cdragan,
-> #99, inferno
> Nikad nisam video ništa slično. Odbija moj unos sa tastature a
> šalje mi ispis.. Jel to samo meni ili ima još slučajeva?
Evo, meni se apsolutno isto to dešava, ali samo kada se
konektujem na 14400. Na manjim brzinama je sve ok ...
P.S. Da nemaš UMC modem ? :)
problemi.109milan,
Hteo sam da proverim ima il niovih datoteka pa sam tresnuo
dir /s/n/a.
Trajalo je dugo (meni se čini nekoliko minuta).
Ista reakcija je bila i na dir /s/n.
Može li to da se ubrza?
Pl poz M
problemi.110mileusna,
-> #89, nenad>> Feature, TAB radi slično kao i u 4DOS-u. :) Pogledaj HELP KEYS.
Da, tek sad vidim da <Tab> iste rezultate daje i u komandnoj
liniji, ali sam pojavu otkrio prilikom postavljanja komentara
sa WHO /C, pa mi je bilo malko čudno. :) Čekam brži modem, pa da
skinem celokupni Help. :) Ili će možda da stigne neko uputstvo... O:)
BTW, da ne pišem džabe još jednu poruku, ono 'CO RESIGN *'
je bilo strava rešenje za 'rizajnovanje' tema u konferencijama.
'CO RESIGN <ime.teme>' je ipak malko zamorno kad se rešiš da
prečešljavaš konferencije. Pa ako bi ste mogli nešto slično
da napravite... :)
problemi.111mileusna,
Dakle, pošto me EXEC uvek zafrkne, poruke šaljem on-line
uz pomoć Telemate-ove Cut & Paste tehnologije. Međutim, sada
ni to ne radi kako treba. Tj. TM radi, ali Sezam ne. :)
Simptomi:
>> Poruka za temu .
>> Poruka pod brojem 33.18897.
>> Poruka za temu ec.txt.
>> Poruka pod brojem 52.1.
Vidim ja da mi nije suđeno da pošaljem ovde dve poruke. ;)
problemi.112mileusna,
-> #85, vsmrti>> gorepomenuta. No, pitanje zašto se to dešava ostaće tajna, sem
>> ukoliko nema još nekoliko korisnika sa sličnim problemima, kao i
>> korisnika koji bi bili voljni da pokušaju da pomognu makar samo
>> meni :).
Evo ja. :) Ja sam to pripisivao lošoj vezi, mada sam sa
Sezamom uvek imao 'cool' vezu, ali ko će ga znati. :) Krene
sve lepo, talože se procenti, a onda greška i greška i greška
i greška. Dva puta sam PAD prenosio 6 puta, a pošto 'Crash
recovery' ne radi u DL direktorijumu sam imao prilike da
nataložim fajlove NET00006.ZIx (FOR x=1 TO 6) ;)
Da li je veza ili nešto drugo, ne znam, ali ako se
isti (čudni) simptomi pojavljuju većini korisnika, onda...
// BTW, ovo je poruka 73.1, a bila je bogami i 33.18897. ;>>
problemi.113vlad,
-> #99, inferno> Nikad nisam video ništa slično. Odbija moj unos sa tastature
> a
> šalje mi ispis.. Jel to samo meni ili ima još slučajeva?
Nisi jedini B(. Meni od 15 poziva jedan uspe da se odrzi duze od
minut, a najcesce ne mogu ni da se ulogujem. Poslednji pad sam
skidao iz 10 puta, i svaki put mi je pocinjao cps-om oko 60 (!) i
ubrzo pucao. Crash recovery ne radi. Zvoni u prazno bar u 90%
slucajeva, bez obzira sto kazu kako je to reseno. Ansi mi se u
zadnjih nekoliko dana "prosuo" po ekranu bar 10-ak puta. Exec jos
nisam ni pokusao da posaljem, valjda ce ovaj otici nekako.
Zovem sa nekoliko potpuno razlicitih centrala (333xxx, 181xxx,
609xxx, 322xxx i 324xxx) i isto toliko modema (Codex Motorola
9600/MNP, InfoRunner 2400/V42, USR Sportster (interni i eksterni)
i LongShine 2400/V42).
Samo da cujem da mi neko kaze kako je kriv moj modem ili
centrala... B(((((((
problemi.114vlad,
Evo sad je sve proslo bez problema, i upload exec-a i down pad-a. Nadam se
da ce tako i ostati, samo mi dusu na pamuk istera zvonjava u p...
problemi.115msavkovic,
-> #100, valex┌┌┌ KOMUNIKACIJE, gde ćemo otvoriti još par tema (WWW i sl.). Njeno
┌┌┌ otvaranje u prošloj verziji softvera izvedeno je neplanirano i bez
┌┌┌ dogovora sa upravom.
Par dana pre druge promene softvera otvorena je tema demo.scena u
pc.util. Da li ima neke šanse da se ona vrati ?
problemi.116mileusna,
Pošaljem ja čoveku PAGE. Trebao mi nešto... U to vreme
bio je u File Transfer-u. Malo posle pogledam ja WHO, piše
njemu 'Sezam'. Ja ga opet PAGE-ujem i čekam... Ne odaziva se.
Bezobrazluk... ;) Nakon dva minuta nije ga više bilo na vezi.
Prčkam ti ja tako nešto po Sezamu (prošlo je već 3-4 minuta)
kad eto ti ga PAGE od njega 'ajde u chat'. Taman ja pomislim
vratio se čovek ali cvrc... Njega nema na WHO listi, tu je
samo njegov PAGE koji je ostavio pre 5 minuta. :) Da napomenem
da nisam vršio nikakav Transfer ili nešto slično što bi
odložilo prijem 'pejdža'. I eto, došlo je do vrlo neprijatne
situacije da ja mislim da je on bezobrazan i on misli da sam
ja bezobrazan. ;)
Doduše, u osnovi PAGE radi dobro, ali me je ovo danas malo
iznenadilo. A i ja sam jednom dobio poruku 'Prethodna poruka
još nije prosleđena' ili tako nešto slično...
problemi.117janko,
Problemi!
Zašto mi svaki put vraća code none? (dobro, drugi ili treći put,
nisam mnogo zvao).
Zašto imam slova u u spisku fajlova?
DOS <DIR> ű MS-DOS direktorijum
WINDOWS <DIR> ű Windows direktorijum
welcome.txt 1k ű Zvanična lica na SezamNET-u
!
+------ OVO JE RUUUZNO U
problemi.118evlad,
SUBJECT: exec /q <d;
obavezno _pojede_ zadnju liniju execa, tj ne izvrši je :(
problemi.119tomislavr,
Pogledajte šta se dešava u konferenciji muzika.1, ispisuje da je
READ ONLY kada pokušam da pošaljem poruku u nju.
problemi.120schef,
AAAAAAARRRRRGGGGGGHHHHHHHHH
Ne radi mi exec... Stalno mi piše u NEPOSTOJEĆU temu 55. Kako da ga
pošaljem? Evo sada sam malo smireniji, ali ovo traje već dva dana. Daj
sredite to, to spada u najvitalnije stvari sistema. Pričate mi o nekoj
odgovornosti. A ja sam prijavio da exec ne radi još pre pet dana!!!!
Srle
problemi.121vstan,
-> #62, nenad>> A da li ce biti vracene stare grupe i namesten GROUP format
>>koji SOR 2.30 moze da svari?
>
> Trebalo bi da je to vec uradeno, javi molim te ako i dalje ima problema
Radi.
problemi.122vstan,
-> #100, valex>>> Eto, sta je sad ovo. Prvo nema konferencije Internet. Drugo,
Sta je sa EXTRA ?
problemi.123vstan,
Kada se planira vracanje ignore-ta ?
problemi.124basrak,
Danas mi je trebalo punih minut i po da se izlogujem. A zašto? Zbog ovog:
> » bye
> U PAD-u je sadržaj koji niste preneli. Sistem će pokušati da ga sačuva.
> Kraj rada (Ne/Da)? d
> Arhiviranje PAD-a...
>
> Kraj rada u Sub 20.01.96 19:45
Ako vam je već pitanje prostora vrlo bitno, onda napravite ovo tako da se
ne pokušava arhiviranje već arhiviranih datoteka koje ostanu u pad-u.
Jel' se planira uvođenje naredbe 'aextract'?
problemi.125mantoniadis,
-> #104, supers>!> SOR ce reci da je duzina 15 bajtova. Tacku koja sledi, ocigledno,
>!> dozivljava kao decimalnu... Moze li se ovo srediti?
Isto i SDW..
problemi.126superhik,
-> #80, koky=:> Znaci kad ga spakuje on ode na 50 :)
Verovatno koristiš ARJ... ;))
Da li bi moglo da se uvede "who /c blablabla" !?
problemi.127vsmrti,
-> #112, mileusna>> i greška. Dva puta sam PAD prenosio 6 puta, a pošto 'Crash
>> recovery' ne radi u DL direktorijumu sam imao prilike da
>> nataložim fajlove NET00006.ZIx (FOR x=1 TO 6) ;)
Htedoh ja da prijavim i ovo neispravno funkcionisanje sistema,
ali odustah, da me ne bi proglasili Sezamovom cepidlakom i
zakeralom ;), a bejah nesiguran je li to stvar Sezama ili nešto u
mom Telemateu ne valja. Elem, i meni se ovo dešavalo i to baš tako
kako si ti naveo, bez mogućnosti da "stvar krene tamo gde je
stala".
Problem prenošenja arhiviranog TEXTPAD-a reših -- upotrebom
Ymodem protokola. Jeste da je CPS bio manji nego što inače ide kod
Zmodema, a uz to nema ni crash recovery, al' mi radi posao.
Pokušaću da vratim Zmodem, pa ako ide -- ide. Što se Ymodem
protokola tiče, ipak moram da malo zakeram ;). Posle uspešno
završenog prenosa "zamrzne" sistem 20-tak sec, pa tek onda javi
"Prenos uspešan" (ili ekvivalentnu sintagmu). Ne žalim se.
problemi.128mantoniadis,
-> #104, supers>!> SOR ce reci da je duzina 15 bajtova. Tacku koja sledi, ocigledno,
>!> dozivljava kao decimalnu... Moze li se ovo srediti?
Isto i SDW..
problemi.129apostol,
Mislim da
DIR DOS
treba da izlista sadržaj DOS direktorijuma, a ne njegovo prisustvo!
problemi.130inferno,
-> #94, mileusnaŮ│ ˙ Izgleda da je na nekoj od stanica vreme dobro, ali je datum
Ů│ ˙ omašen za jedan dan pa se dešavaju čudne stvari (Hint: vreme
Ů│ ˙ za danas je isteklo;).
Izgleda da negde treba da se menja baterija. ;)
problemi.131schef,
-> #100, valex=-> KOMUNIKACIJE, gde ćemo otvoriti još par tema (WWW i sl.).
=-> Njeno otvaranje u prošloj verziji softvera izvedeno je
=-> neplanirano i bez dogovora sa upravom.
Da, baš kao što je i obećana konferencija sport. :( Pretpostavljam da
nema teorije da se otvori dotična, pa makar i tema bila prekrcata i prepuna.
Kume, javi se ako još uvek zoveš...
Srleř
//'My name is Jim. But they just call me... ...Jim'\\
problemi.132inferno,
-> #106, pavloviczŮ│ ˙ Još ako radi Ctrl-A (SDW) :)
Radi ako u Opcije/Podešavanja namestiš masku na NET?????.???
umesto PAD?????.???. :)
problemi.133inferno,
-> #108, cdraganŮ│ ˙ Evo, meni se apsolutno isto to dešava, ali samo kada se
Ů│ ˙ konektujem na 14400. Na manjim brzinama je sve ok ...
Meni se dešava na 2400.
Ů│ ˙ P.S. Da nemaš UMC modem ? :)
Imam neki no name modem 2400 MNP5. Sa starim softverom je
sve bilo savršeno, a ovo se dešavalo i sa dragishinim. Nije
hardver jer je za vreme ZZ-ovog softvera sve bilo ok. Da se
neko nije igrao sa stringovima? ;)
problemi.134inferno,
-> #113, vladŮ│ ˙ Zovem sa nekoliko potpuno razlicitih centrala (333xxx, 181xxx,
Ů│ ˙ 609xxx, 322xxx i 324xxx) i isto toliko modema (Codex Motorola
Ů│ ˙ 9600/MNP, InfoRunner 2400/V42, USR Sportster (interni i eksterni)
Ů│ ˙ i LongShine 2400/V42).
Ů│ ˙
Ů│ ˙ Samo da cujem da mi neko kaze kako je kriv moj modem ili
Ů│ ˙ centrala... B(((((((
Kuća duhova, šta da ti kažem...
Meni na sreću nisu ovako ozbiljne smetnje. Ili se ulogujem
i onda sve bude OK osim onog problema koji sam izneo ili se
uopšte i ne ulogujem. A kad uspe ulaz na Sezam nikad ne
znam kad će da me blokira.
BTW, centrala je 182-***, ako to nešto znači.
problemi.135inferno,
-> #116, mileusnaŮ│ ˙ Doduše, u osnovi PAGE radi dobro, ali me je ovo danas malo
Ů│ ˙ iznenadilo. A i ja sam jednom dobio poruku 'Prethodna poruka
Ů│ ˙ još nije prosleđena' ili tako nešto slično...
Page je ok, ali me nervira ono kad se ne stavi nikakav tekst
i on pošalje "pozivam vas u chat". Često pogrešim, a i
makroi su mi tako podešeni O;).
Najbolje je bilo ono page <username> /c, a naročito je glupo
što se iz page režima izlazi sa Ctrl-Z sa jednim Enter (ne
znam da li onda pošalje poziv u chat..
problemi.136vitez.koja,
-> #33, kant#=> i tako dalje, u istom (nerazumljivom) stilu još
#=> minut-dva dok nije pukla veza.
Ništa novo, nažalost :( meni se to dešava non-stop. Skoro pa
svaki drugi poziv :(
problemi.137crncic,
-> #131, schef>> Kume, javi se ako još uvek zoveš...
Kum još nije proveren...
problemi.138zeljkoj,
-> #107, superhik> Verovatno je file (;) ličio na one perverzne slike što
> gajiš na računaru, pa je proradila cenzura... :)
:)))))))))
problemi.139zeljkoj,
-> #113, vlad> Samo da cujem da mi neko kaze kako je kriv moj modem ili
> centrala... B(((((((
Pa... ja se konektujem iz prve, ne zvoni u prazno, veza savršena, nikad
ne puca, 14400, sve super...
problemi.140zeljkoj,
-> #135, inferno> Najbolje je bilo ono page <username> /c, a naročito je glupo
> što se iz page režima izlazi sa Ctrl-Z sa jednim Enter (ne
> znam da li onda pošalje poziv u chat..
Pa možeš da izlaziš kao i do sada - samo ENTER. :)
problemi.141mileusna,
>> ===============================
>> 2.33 SEZAMNET:pitanja
>> zeljkoj, 20.01.96. 00:46, 44 chr
>> Odgovor na 3.58, nenad, 18.01.96. 20:17
>> ---------------------------------------------------------
"Ha, lepa mogućnost. Na poruku iz teme broj tri odgovor je
poslat u temu broj dva." Tako sam ja mislio i baš sam rešio
da posle slanja EXEC-a pogledam u help kako je to izvodljivo,
kad, pri slanju poruka imam šta da vidim:
>> » CONF JOIN SEZAMNET
>> » CONF REPLY 7.11
>> Poruka za temu vote.
Ali tema 7 nije 'vote'!?! Da probamo ponovo:
>> » CONF JOIN SEZAMNET
>> » CONF REPLY 7.11
>> Poruka za temu pitanja.
Ne, tema 7 nije 'pitanja'.
>> » CONF JOIN SEZAMNET
>> » CONF REPLY 7.11
>> Poruka za temu .
A definitivno nije ni ''. :)
problemi.143mileusna,
Zanimljivo radi ovaj Sezamov ZIP. :)
Datoteka 'net00008.zip', 30225 bytes, protokol Zmodem RM, vreme
0:03:48.
Izlogujem se, vratim se, PAD isti u bajt, ništa nisam
menjao:
Datoteka 'net00008.zip', 44298 bytes, protokol Zmodem RM, vreme
0:02:47.
Inače, nisam baš proveravao ali mi se čini da se ovo ne
događa kada u jednoj seansi više puta pakujete isti PAD, već
samo u različitim seansama.
BTW, evo još jedne zanimljivosti u vezi pad-a. i to baš
ovaj isti, nesrećni. :) (i nije baš za smajli ;( )
>> Datoteka 'net00008.zip', 44298 bytes, protokol Zmodem RM, vreme
>> 0:02:47.
>> Nedovoljno vremena za prenos.
>> » log
>> Kraj rada (Ne/Da)? d
>>
>> Kraj rada u Ned 21.01.96 04:42
>> Proveli ste na vezi 28 min 19 sec.
>> Za danas Vam je ostalo ukupno još 43 min 50 sec.
>>
>> mileusna, hvala na pozivu. Doviđenja!
>>
>> NO CARRIER
>> CONNECT 2400
>>
>> Connected to SezamNET at 2400/NONE
>>
>> Casopis "Racunari" - Beograd
>> Ned 21.01.96 04:42 - Node 1
>>
>> Username: mileusna
>> Password: *********
>>
>> mileusna, dobrodošli na SezamNET!
>>
>> Prethodni poziv ste imali u Ned 21.01.96 04:13
>> Imate 29 min 59 sec na raspolaganju za ovaj poziv.
>>
>> » pad down
>> PAD prazan.
problemi.144budim,
-> #137, crncic:) Kum jos nije proveren...
Ih, a on je mene davno proverio... :)
poz,
budimir
problemi.145supers,
Lele, zvoni u prazno... A i odziv sistema je spor, exec se vrlo sporo
interpretira. Da li je sistem opet opterećen održavanjem? Nadam se da
znate šta radite...
problemi.146basrak,
Ovo sam već slao jednom, ali izgleda da je završilo u korpi za otpatke
br.73, pa evo još jednom...
Danas mi je trebalo punih minut i po da se izlogujem. A zašto? Zbog ovog:
> » bye
> U PAD-u je sadržaj koji niste preneli. Sistem će pokušati da ga sačuva.
> Kraj rada (Ne/Da)? d
> Arhiviranje PAD-a...
>
> Kraj rada u Sub 20.01.96 19:45
Ako vam je već pitanje prostora vrlo bitno, onda napravite ovo tako da se
ne pokušava arhiviranje već arhiviranih datoteka koje ostanu u pad-u.
Jel' se planira uvođenje naredbe 'aextract'?
problemi.147veca,
-> #101, valex>> rešava nekoliko stvari. Najvažnije je da je sistem bezbedan sa
>> hardverske strane, kao i da će većina funkcija biti povraćena u
>> vrlo skoro vreme.
Drago nas je, još da rešite problem zvonjenja u prazno i
bićete ok. :) mazićemo vas, pazićemo vas i tepaćemo vam Đole ;)
problemi.148aleck,
-> #106, pavlovicz# Još ako radi Ctrl-A (SDW) :)
Radi,nema problema.Ali izgleda da ima problema na samom Sezamu
ili to samo ja imam duhove;pročitam poruku u SDW i vidim dole u
statusnoj liniji da ima odgovor taj i taj,međutim odgovora nema nigde
ili je vezana neka poruka istog autora koja je odgovor na neku sasvim
treću(desetu?) poruku.Ima li još neko ovih problema?
Primer:ovo je iz sezamnet:pitanja
poruka 2.47 pyc.gyc odgovor na 12, nenad
-----------------
─── Trenutno 1.44MB.
Sta, zaposlili ste crnca da menja disketu kako se ko uloguje? ;)))
Pyc
------------
u statusnoj liniji piše Odgovori: 36(zeljkoj),ali ne lezi vraže...
poruka 2.36 zeljkoj odgovor na 47, nenad
------------
> Što se broja članova grupe tiče, ne znam da li ti je poznato -
> ukoliko zafali mesta u nekoj, javi, može dosta toga da se učini
> po tom pitanju. :)
Ok. :)
-----------------
problemi.149zeljkoj,
-> #141, mileusna> "Ha, lepa mogućnost. Na poruku iz teme broj tri odgovor je
> poslat u temu broj dva." Tako sam ja mislio i baš sam rešio
Vidi stvarno! ;) A nisam ni primetio...
problemi.150zeljkoj,
Malopre skinuh net0007.zip. Zašto mi se brojač resetovao na 7?
problemi.151rkramer,
Nije da se zalim ;) ali... watch this
C:\> ===============================
C:\> 9.14 FORUM.16:devojke
C:\> sav.gacic, 17.01.96. 01:06, 486 chr
C:\> ---------------------------------------------------------
C:\> Hroni~ar (ime mu zaboravih) doga|aja i bele`nik `itija
C:\> vojnika u
C:\> .......
C:\> ----------------------------------------------- 9.14 ---
C:\> Odgovori: 54.4, 54.5, 54.8, 54.9, 54.3, 54.4, 55.3, 55.6
Teme 54 (pogadjate) nema :) Twilight zone? Ima jos primera...
C:\> ===============================
C:\> 32.61 SEZAMNET:razno
C:\> iznogud, 20.01.96. 14:27, 665 chr
C:\> Odgovor na 32.60, valex, 20.01.96. 09:43
C:\> ---------------------------------------------------------
C:\> :: bilo vrlo vazno obezbediti sistem, ali UUCP se mogao
C:\> pustiti za
C:\> ......
C:\> -----------------------------------------------32.61 ---
C:\> Odgovori: 98.-21759
Obratiti paznju na negativan broj poruke :) o broju teme necu da
pricam jer ne bih da se ponavljam :)
problemi.152rkramer,
Jos od mene ;)
C:\> Kraj rada u Ned 21.01.96 20:46
C:\> Proveli ste na vezi 29 min 21 sec.
C:\> Za danas Vam je ostalo ukupno jos 1 h 39 sec.
Zgodno, ali nelogicno :) posle 1h obicno dolaze minuti, tako
da sam u prvi mah pomislio da se Sezam malko zabrojao (pomenuste
nekog Pentiuma? ;). U svakom slucaju predlazem format x h y min z sec.
C:\> Detektovana neaktivnost korisnika. 3 minuta do prekida veze!
Wheee! ;) Kakav li je to algoritam detekcije? Nesto na semu UFO
detektora? :)
I jos jedan problem (manje-vise). Conf view radi strasno
sporo... Ako bi moglo maaalkice brze. Sada nije problem, ali kada
(ako ;) se vrate sve konferencije - bice belaja :)
P.S. Da li ste razmisljali da u editor uvedete mark, cut & paste? :)
i eventualno o opciji da se napise EDIT <ime_fajla> koji bi se snimao
u PAD...
problemi.153violator,
Ovako :)
Kada sam iz chata otkucao ..dow 4dos551*.* sezam se potpuno izgubio :)
Poceo je da mi ispisuje ne postoji datoteka pa pod navodnicima razne
besmislene gomile znakova. I tako nekih 10=ak redova, a onda se
zaglavio :). Posle pola sata ja pozovem a ono violator je vec na vezi
:(.
Eto... :) toliko o novom softveru... ;>>>
problemi.154dr.grba,
-> #101, valex>> Što se tiče konferencije RAČUNARI na sistemu SezamPro, ta ideja je
>> razmatrana, ali zbog tekućih poslova nisam stigao da učinim nešto
>> konkretnije na njenoj realizaciji.
Recipročno otvaranje i održavanje konferencija bi bio fer dogovor.
problemi.155dr.grba,
-> #116, mileusna>> obavezno _pojede_ zadnju liniju execa, tj ne izvrši je :(
Pa stavi neku od tvojih omiljenih ECHO komandi u poslednji red... (:
problemi.156violator,
Ne mogu da posaljem file. Kod poslednjeg block-a mi prijavi timeout,
zmodem me izbaci (iz tfw-a ), i moram da prekinem transfer sa ctrl-x,
i onda ka×e greska pri prenosu.
Toliko o novom softveru...
problemi.157valex,
-> #115, msavkovic>> Par dana pre druge promene softvera otvorena je tema
>> demo.scena u pc.util. Da li ima neke šanse da se ona vrati ?
Neplanski otvorena, pomenuta tema je doživela istu sudbinu kao
konferencija Internet. Za sada nismo razmatrali ideju da se ona vrati.
problemi.158valex,
-> #122, vstan>> Sta je sa EXTRA ?
Biće konvertovana do kraja narednog dana.
problemi.159valex,
-> #123, vstan>> Kada se planira vracanje ignore-ta ?
To je jedna od sledećih prioritetnih stvari - znači dani su u
pitanju.
problemi.160supers,
Da li se još nekome dešava isto što i meni? Kada me neko pageuje,
tekst mi se na blic ispiše, pa za manje od sekunde nestane (red u kome
je bio page ostane prazan). Moram da odem u backscroll da vidim šta mi
je čovek rekao :)))
Da li mene zeza terminal ili može da bude i do vas?
problemi.162severian,
-> #99, inferno> Smatram da nema potrebe da se otvara posebna konferencija za
> Internet - diskusija na tu temu moze da se nastavi u konferenciji
> KOMUNIKACIJE, gde cemo otvoriti jos par tema (WWW i sl.). Njeno
A to nema nikakve veze sa starim moderatorom?
Prvo, iz vedra neba, bez reči najave, zatvarate sistem i menjate CELU
koncepciju. Onda šest dana čekam na 5 minuta sekretaricinog vremena, a 2
poziva redakciji rezultiraju time što mi neki tip slaže priču kako je mnogo
korisnika i kako on ne može tog trenutka da me "proveri". Ok, na kraju sam i
proveren i prvo javljanje rezultira lokovanjem po pucanju veze!!!
Što se tiče novog softvera, ja sam svojevremeno prvi tražio ovaj
softver. Tada mi je fancy, u chatu, naveo jedno 8 razloga zašto to nije
moguće!!! Posle mesec dana, kada je Dragišin softver taman sređen i kada smo
mi sredili skriptove, kada je taman počeo rutinski rad...BUM!!! Ponovo
eksperimentisanje, doterivanje, biće ako bude bilo dovoljno razloga, biće u
toku dana... NEOZBILJNO! Zar mislite da novih mesec dana može da izbriše
krajnju neprofesionalnost koju demonstrirate?
Da se razumemo, ja ovaj softver smatram odličnim i optimalnim
dugoročnim rešenjem (što sam od početka i pričao), ali jako me iritira
amaterski, neprofesionalni odnos uprave sistema prema korisnicima. Nadam se
da će se raditi na tome.
Ne sumnjam da će autor(i) ovog softvera biti otvoreni za sve
argumentovane sugestije (normalan, tj. stari prompt, who lista kao kod
dragiše uz zadržan komentar, jedinstvene konferencije, subject polje...).
Nadam se i da će Fancy reaktivirati svoje idejno rešenje boja sistema (sa
naglaskom na sjajno i logično urađenu who listu). E da, još jedan predlog:
vidim da softver podržava grupe do 32 člana. Apelujem da se default sa 12
pomeri na 16, jer ovako moraju biti izbačeni korisnici iz grupa koje su do
juče imale 16 članova. To je ipak bolje nego serija mailova upravi...
problemi.163severian,
Da li su menjana setovanja modema u odnosu na period
Dragišinog softvera? Sada mi veza jaaako puce, a bila je stabilna
(praktično je pucala jednom u 50 poziva).
problemi.164vukadin,
Ne znam u üemu je problem ali mi Sezam ne prikazuje naäa
slova.Ovo nije poüetniko pitanje u stilu 'A äta sada..'.Problem je
äto on meni prikazuje normalno poruke pisane YUSCII-jem a sve ostale
kodove izgleda ne konvertuje.Recimo valex-ove poruke su pisane CP852
ali ja vidim samo kvakice i crtice.
problemi.165dselic,
Ajde sredite konverziju YU slova. Već mi je dosadilo da gledam razne
gluposti umesto šŠđĐčČćĆžŽ.
problemi.166evlad,
Subject: sezam conf alias plavusha u punoj radnoj snazi :(
1. Kako da file spustim u pad i iz pada na mail ?
» ..MAIL FILE 29247 <d; >
Datoteka 'xxxxxxx.arj', 57864 bytes, protokol Zmodem RM, vreme 0:00:37.
Spremni za download (Da/Ne)? d
rz
Prenos uspešan.
»
» ..MAIL REPLY 29974 xxxxxxx.arj <
Poruka za violator.
Poruka pod brojem 30035.
Prijem datoteke xxxxxxx.arj uz poruku 30035.
Protokol Zmodem RM.
Spremni za upload (Da/Ne)?
Prenos uspešan.
2. plavusha ređa poruke po confu ?
» ..CONF JOIN SEZAMNET
» ..CONF REPLY 2.58 /R
Poruka za temu .
Poruka pod brojem 55.1.
problemi.167vlad,
-> #122, vstan> Da li bi moglo da se uvede "who /c blablabla" !?
Ovo bi bilo vrlo korisno za script-ove. Lepo napisem da nisam tu
da me ljudi ne pejzuju dzabe. Do sad sam stavljao page off, ali
je to nedovoljno opisno B).
problemi.168vlad,
-> #125, mantoniadis> Izgleda da negde treba da se menja baterija. ;)
Ja bih tu stavio jednu (poveliku) bateriju za sve radne stanice i
resio problem jednom za svagda B). BTW, radne stanice pri
butovanju "pokupe" vreme sa servera i to nema nikakve veze sa
baterijama. Kritican je server i tu treba da bude neki MB sa sto
tacnijim internim satom ili radio controlled karticom.
problemi.169vlad,
-> #134, inferno> Pa... ja se konektujem iz prve, ne zvoni u prazno, veza savršena,
> nikad ne puca, 14400, sve super...
Izuzetak koji potvrdjuje pravilo, a pravilo je da pravila nema
B((.
problemi.170dvesic,
-> #99, inferno> Nikad nisam video ništa slično. Odbija moj unos sa tastature
> a šalje mi ispis.. Jel to samo meni ili ima još slučajeva?
Vrlo često. Nisam samo ustanovio da li je vezan za određen nod ili ne.
problemi.171kgelevski,
-> #169, vladproblemi.172mzikic,
-> #134, inferno> Pa... ja se konektujem iz prve, ne zvoni u prazno, veza savrsena, nikad
> ne puca, 14400, sve super...
Pa koji modem imas? Koji ti je init string i profile.
Molim te posalji mi ga>
Pozdrav mzikic
. s
problemi.173zeljkoj,
Detektovana neaktivnost korisnika. 3 minuta do prekida veze!
kakve su ovo gluposti? Isključite to, ili bar stavite svič.
problemi.174znesa,
-> #56, mileusnaBilo bi dobro da spakujete help u jedan fajl pa da mi to lepo poskidamo i
uživamo ;))), normalno ako uspem da dobijem vezu a da ne zvrji u prazno,
da već nisam na vezi od prethodni put, i da veza opstane duže od 36,5
sekundi, koliko traje u poslednjih dva dana u proseku, odkako sam PROVEREN
u roku od 48 sati što je trajalo 6 dana itd itd ...
problemi.175djcorto,
-> #141, mileusna> bicete ok. :) mazicemo vas, pazicemo vas i tepacemo vam Dole ;)
Mrs ! ;)
problemi.176supers,
Group create ne može da se skrati na cr, maksimalno na cre.
Pliz sredite, iz principa kucam samo po dva slova ;>
problemi.177speedy,
Izgleda da novi editor nije potpuno kompatibilan sa NASI-jem ili Minicom
ANSI emulacija nije dobra... U svakom slucaju, dok sam u full screen editoru,
kursor se pri update-u statusnog reda ne vrati nazad za text tako da sve sto
kucam ide preko statusnog (prvog) reda?? btw, ozbiljno razmotrite vrecanje
teme
demo.scena...
cu l8r, speedy
problemi.178dj.vlada,
-> #22, supers> dvesic 11:17 -- Sezam
> bivanisevic 10:50 -- Sezam
> supers 06:42 -- Sezam
> pixel 11:16 -- Sezam
>
> Ovako trenutno izgleda who lista... Ja sam, naravno, na vezi 4
> minuta...
Mozes li mi reci, kako da natera na sezam-u da mi u chat-u ispise
sve korisnike koji se zovu xxxxx (na primer)? Jeste da ovo nije
vazno za rad, ali posto nisam jos dobio uputstvo za upotrebu
sezama molim da mi neko odgovori!
p.s. Kako si uspeo da isprintas u poruci WHO listu?Pozdrav, Vladimir Djukelic
(dj.vlada)!
problemi.179dj.vlada,
-> #20, ivantod> Eto, sta je sad ovo. Prvo nema konferencije Internet. Drugo, THOR
> nece da radi kako treba. Jel sad u opticaju neki novi OLR ili THOR
> jos uvek vazi. Ako je neki novi OLR ili neka nova verzija THOR-a gde
> se nalazi (kako da ga skinem). Sve u svemu iznenadise me silne
> promene. Ajd nek informacija sto pre stigne.
Vec ti je neko odgovorio na tu poruku (koliko ja vidim) ! pa evo istog
odgovora:
Vaze sledeci offline readeri: SOR 2.23 (ne znam tacno)! i SDW za WIN 3.x
P.S. Ja inace posedujem SDW za windows (ako ti treba)!Pozdrav, Vladimir
Djukelic (dj.vlada)!
problemi.180dj.vlada,
-> #31, mileusna> Posle ovoga sam dobio NO CARIER
> i kad sam zvao u 20:20 od prilike sezam kaze da
> sam potrosio sve vreme za danas!!!
Sigurno, ti se slucajno prekinulo, a sezam je nastavio
da broji vreme ne znajuci da si tu (i meni se desilo)!Pozdrav, Vladimir
Djukelic (dj.vlada)!
problemi.181dj.vlada,
-> #37, nenad> 'Ajde ljudi okacite negde taj SDW da mogu da ga skinem i da lepo
> citam off-line, a ne da se mucim on-line. Usput. Sto bre ovako zvrji
> u prazno? Treba po 20-ak puta da zovem da bi uspeo da uspostavim
> vezu. Hocete li to uskoro srediti? Inace (kada uspem da se ulogujem)
> sistem radi vrlo lepo.
Necu da ti okacim. nego ti meni ostavi poruku pa cu ti ja u odgovoru
napisati moj kucni broj i vreme rada mog "BBS-a" (HOST MODE procomm-a)!
Naravno, ne bi ti ovo pisao da nemam doticni program!Pozdrav, Vladimir
Djukelic (dj.vlada)!
problemi.182dpredovic,
» ..conf join PCPROG.6
» ..conf reply baze.podataka
Poruka za temu baze.podataka.
Do kraja 26 min 34 sec. (Kraj poruke Ctrl-Z, Ctrl-D ili . na početku reda)
˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙
Jel ima neko ovde ko se bakće sa BDE (alias IDAPI). Ako ima, jako
bi mi pomoglo kada bi mogao da se dokopam njegovog *.hlp fajla.
Thanx.
Poruka pod brojem 2.80.
Prijem datoteke podataka uz poruku -1.-1.
Protokol Zmodem RM.
Greška pri prenosu!d
??? Šta bi ovo???
problemi.183zeljkoj,
-> #172, mzikic> Pa koji modem imas? Koji ti je init string i profile.
> Molim te posalji mi ga>
Ne znam zašto je ovo bio reply na Infernovu poruku, ja sam to napisao. :)
Modem je USR Sportster 1414PC interni, init string je ATZ, ;> profile je
fabrički sa izuzetkom X3, S7=120, S10=30, S6=1. To je sve. :)
problemi.184zeljkoj,
Ono Password: je zelene boje, iako se još ne zna da li korisnik ima
ANSI emulaciju (pošto se još nije ulogovao). Šta ako nema? Pojaviće
mu se 'djubre'. Isključite tu boju.
problemi.185vlad,
Editovao sam autoexec (bio je sistemski - default) i kad sam hteo da ga
snimim nisam mogao da izadjem iz editora ni na koji nacin vec sam morao da
ga "pozdravim" sa Alt-H. Pretpostavljam da je nemoguce editovati sistemski
autoexec (a zasto ne bi bilo kad ga snimam kao svoj?) pa ne dozvoljava
upis. Ipak, ne mora bas da me zakuca kad probam da izadjem iz editora.
problemi.187balsa,
Već drugi put danas Sezam mi se šlogirao i neće da me "pusti"
s veze satima. Jutros (prvi put) sam na komandnom promptu rekao "dow net+.+"
(navika sa Pro-a + greška u kucanju) a noćas samo "dow net*.*" (opet navika,
bez greške ;), i uvek isto -- zbinguje se načisto. Ajde vidite zašto to. :)
poz, balša
problemi.188violator,
Mnoigo se cesto desava da kada mi pukne veza posle toga vidim
poruku violator je vec na vezi. Sredite to, vrlo je ruzno.
problemi.190dvesic,
-> #181, dj.vlada
> Pozdrav, Vladimir Djukelic (dj.vlada)!
Ovo je stvarno suvišno ... :) Evo, svi smo naučili tvoje ime i user :)
problemi.191fancy,
-> #176, supersŮŢ> Group create ne može da se skrati na cr, maksimalno na cre.
ŮŢ> Pliz sredite, iz principa kucam samo po dva slova ;>
A da definišeš proceduru u autoexecu..?
:gc
..group create %1 %2
Sve ti se svede na dva slova.
problemi.192budim,
-> #182, dpredovic:) Thanx.
:) Poruka pod brojem 2.80.
:) Prijem datoteke podataka uz poruku -1.-1.
:) Protokol Zmodem RM.
:) Greska pri prenosu!d
I ti!
Ovo isto se meni desilo!
poz,
budimir
problemi.193supers,
-> #167, vlad>>> Da li bi moglo da se uvede "who /c blablabla" !?
>>
>> Ovo bi bilo vrlo korisno za script-ove. Lepo napisem da nisam tu
>> da me ljudi ne pejzuju dzabe. Do sad sam stavljao page off, ali
>> je to nedovoljno opisno B).
Hoćete da kažete da vam treba da upišete komentar odmah u komandnoj
liniji? Pa, to već radi.
problemi.194supers,
-> #178, dj.vlada>> Mozes li mi reci, kako da natera na sezam-u da mi u chat-u ispise
>> sve korisnike koji se zovu xxxxx (na primer)? Jeste da ovo nije
Ne mora to da se radi iz chata. Komanda je users xxxxx, npr.
users stanislav će da ti izlista sve Stanislave ;>
Ako ti koristiš one $%& menije, treba ti
Standardni režim / Usluge / Ko je... (tako je valjda bilo)
>> p.s. Kako si uspeo da isprintas u poruci WHO listu?Pozdrav,
>> Vladimir Djukelic (dj.vlada)!
A kojim programom zoveš Sezam? Telemate ima ALT-Q valjda, a u svemu što
radi pod Windowsima bi trebalo da možeš mišom da osvetliš to što
citiraš, pa uradiš copy i paste u svoju poruku.
Obustavi potpis. To nije običaj, a i znamo da si ti.
problemi.195supers,
Kada mi se interpretira exec, desi se da informacija prilikom izlaska
iz editora 'Poruka pod brojem' tim_i_tim bude ispisana preko zadnjeg
reda moje poruke.
Kada odem u backscroll, opet vidim celu svoju poruku.
Još uvek se pitam zeza li samo mene ANSI ili je nešto do sistema.
problemi.196stijepic.a,
Danas sam se normalno ulogovao i startovao sistemski skript
sezam. U toku rada skripta veza se prekinula, pa sam nazvao
ponovo i dobio poruku da je pad sačuvan, na pad dir sistem
je odgovorio je da ima samo textpad u njemu. Arhivirao sam pad
i preneo ga. Kad sam ga raspakovao u njemu sam našao _TUĐI_
textpad i još jednu arhivu (net*****.zip), kasnije se ispostavilo
da je to moj spakovani textpad. Napominjem da je u tuđem textpadu
bilo i privatne pošte.
problemi.197calex,
-> #184, zeljkoj<!> Ono Password: je zelene boje, iako se još ne zna da li korisnik ima
<!> ANSI emulaciju (pošto se još nije ulogovao). Šta ako nema? Pojaviće
Ako je otkucan username, zna se da li je ima. Ako neko kuca tuđi
username, neka mu se i đubre pojavljuje. ;)
problemi.198dj.vlada,
-> #22, supers> dvesic 11:17 -- Sezam
> bivanisevic 10:50 -- Sezam
> supers 06:42 -- Sezam
> pixel 11:16 -- Sezam
>
> Ovako trenutno izgleda who lista... Ja sam, naravno, na vezi 4
> minuta...
Mozes li mi reci, kako da natera na sezam-u da mi u chat-u ispise
sve korisnike koji se zovu xxxxx (na primer)? Jeste da ovo nije
vazno za rad, ali posto nisam jos dobio uputstvo za upotrebu
sezama molim da mi neko odgovori!
p.s. Kako si uspeo da isprintas u poruci WHO listu?Pozdrav, Vladimir Djukelic
(dj.vlada)!
problemi.199dj.vlada,
-> #20, ivantod> Eto, sta je sad ovo. Prvo nema konferencije Internet. Drugo, THOR
> nece da radi kako treba. Jel sad u opticaju neki novi OLR ili THOR
> jos uvek vazi. Ako je neki novi OLR ili neka nova verzija THOR-a gde
> se nalazi (kako da ga skinem). Sve u svemu iznenadise me silne
> promene. Ajd nek informacija sto pre stigne.
Vec ti je neko odgovorio na tu poruku (koliko ja vidim) ! pa evo istog
odgovora:
Vaze sledeci offline readeri: SOR 2.23 (ne znam tacno)! i SDW za WIN 3.x
P.S. Ja inace posedujem SDW za windows (ako ti treba)!Pozdrav, Vladimir
Djukelic (dj.vlada)!
problemi.200dj.vlada,
-> #31, mileusna> Posle ovoga sam dobio NO CARIER
> i kad sam zvao u 20:20 od prilike sezam kaze da
> sam potrosio sve vreme za danas!!!
Sigurno, ti se slucajno prekinulo, a sezam je nastavio
da broji vreme ne znajuci da si tu (i meni se desilo)!Pozdrav, Vladimir
Djukelic (dj.vlada)!
problemi.201dj.vlada,
-> #37, nenad> 'Ajde ljudi okacite negde taj SDW da mogu da ga skinem i da lepo
> citam off-line, a ne da se mucim on-line. Usput. Sto bre ovako zvrji
> u prazno? Treba po 20-ak puta da zovem da bi uspeo da uspostavim
> vezu. Hocete li to uskoro srediti? Inace (kada uspem da se ulogujem)
> sistem radi vrlo lepo.
Necu da ti okacim. nego ti meni ostavi poruku pa cu ti ja u odgovoru
napisati moj kucni broj i vreme rada mog "BBS-a" (HOST MODE procomm-a)!
Naravno, ne bi ti ovo pisao da nemam doticni program!Pozdrav, Vladimir
Djukelic (dj.vlada)!
problemi.202msavkovic,
-> #193, supers┌┌┌ Hoćete da kažete da vam treba da upišete komentar odmah u
┌┌┌ komandnoj liniji? Pa, to već radi.
Ali ne rade velika slova.
problemi.203kum.djole,
> mvera: rado..ali ne}e da u|e u chat ma koliko kucala "chat" :(
(try 'menu' 3,3)
> mvera: posle 2 meseca zvanja dobijem vezu..i ne}e da u|e u chat :(
> mvera: sad mi pi{e da ne mogu da u|em u menu jer sam u chatu ;)
> mvera: kako izlazim iz chata? :))
> » page mve jel uspeva ?
> mvera: ne :))
> » page mv hoćeš da napišem problem u conf ?
> mvera: napi{i,ako ho}e{,molim te
Eto.
problemi.204kum.djole,
Problem.
"sezam"
(skuplja, skida)
> Datoteka 'net00008.zip', 115746 bytes, protokol Zmodem RM, vreme
> 0:07:16.
(stop)
> Pad» dir
> net00008.zip 2.874
> Files 1/2.874 bytes.
(poruka 9)
ň1> Pad» ex
> » pad dow
> Priprema za slanje...
> Datoteka 'net00009.zip', 17197 bytes, protokol Zmodem RM, vreme
> 0:01:05. Spremni za download (Da/Ne)? d
Čije li sam sad poruke skinuo ?
(view textpad)
Poruka 9, 4538 chr.
?..u čemu je problem ?
problemi.205guta,
-> #54, alien#> P.S. Sezam ne zvrnda više u prazno, ako se ne varam. :)
Varaš se :) Nije strašno, al' se primeti. Otprilike jednom u 4 puta.
problemi.206inferno,
-> #168, vladŮ│ ˙> Izgleda da negde treba da se menja baterija. ;)
Ů│ ˙
Ů│ ˙ Ja bih tu stavio jednu (poveliku) bateriju za sve radne stanice i
Ova poruka na koju si odgovrio je moja a ne mantoniadisova.
problemi.207inferno,
-> #169, vladŮ│ ˙> Pa... ja se konektujem iz prve, ne zvoni u prazno, veza savršena,
Ů│ ˙> nikad ne puca, 14400, sve super...
Ů│ ˙
Ů│ ˙ Izuzetak koji potvrdjuje pravilo, a pravilo je da pravila nema
Ů│ ˙ B((.
A ovo gore NISAM ja napisao..
problemi.208inferno,
-> #170, dvesicŮ│ ˙> Nikad nisam video ništa slično. Odbija moj unos sa tastature
Ů│ ˙> a šalje mi ispis.. Jel to samo meni ili ima još slučajeva?
Ů│ ˙
Ů│ ˙ Vrlo često. Nisam samo ustanovio da li je vezan za određen nod ili ne.
Meni je \N1 verovatno rešilo problem. Try.. :)
problemi.209mhrkic,
E, nek se malo sredi arhiviranje, danas mi je pad od 61k
uspesno ZIPovao na 160K
problemi.210vstan,
-> #185, vlad> Editovao sam autoexec (bio je sistemski - default) i kad sam
> hteo da ga snimim nisam mogao da izadjem iz editora ni na koji
Zasto mene taj autoexec baca u conf Racunari, koji svaki
put moram ponovo da ubijam ?
problemi.211teorist,
-> #12, nenad=> Do izmena zaglavalja ce doci za neki mesec kada budu spremni off-line
=> readeri, pre svega za DOS. Off-line reader za Win vec prakticno
=> postoji, ali nismo se usudili da pustamo sistem koji ima samo Win
=> reader. Do tada, mozete korisiti programe koje imate i na koje ste
=> navikli. :)
Pa, bilo bi mi veoma drago ako bi ako već prelazite na neki novi
OLR ubacili i neku STANDARDNU varijantu (BlueVave/QWK/SOUP/UUCP... )
Nešto za šta već postoje GOTOVI PROFESIONALNI OLR programi !
Da li iko iz uprave pomišlja da na SEZAMU postoje korisnici koji
ni za živu glavu neće da koriste PC kod kuće ;) , oće reći svi
kojekakvi SOR-ovi i SDW za PC njima ama baš ništa ne znače :~(