problemi.1045superhik,
-> #1033, supers=:> Kada će nodovi prestati da zvone u prazno? Šta ako u kući ima
=:> i starih ljudi? Dokle više telefoni moraju da nam štekću
=:> danonoćno zbog Sezama?
Ćuti, sve je dobro dok email sa inostranstvom šljaka... ;(((
problemi.1046supers,
-> #1036, kum.djole>> U međuvremenu, kuliraj, pogledaj kakvo je vreme bilo prekjuče,
>> kako izgleda kursna lista, skini neki stari fajl, i tako..
>> Samo strpljivo.
Bravo, kume :))
problemi.1047vlad,
-> #1033, supers> Kada će nodovi prestati da zvone u prazno? Šta ako u kući ima i
> starih ljudi? Dokle više telefoni moraju da nam štekću danonoćno
Zvonjava u prazno jeste debelo iritirajuca, ali ne vidim kakve to veze ima
sa starcima. Jedino sto zaista mora da "stekce" je relej na modemu, a i to
samo ako nemas tonsko. Uz malo truda oko kablaze i skoro nikakvu
investiciju svi ce moci mirno da spavaju dok tvoj kompjuter vrti NET do
besvesti.
problemi.1050zokig,
CONNECT 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS
Connected to SezamNET at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS
Casopis "Racunari" - Beograd
Cet 07.03.96 19:58 - Node 5
Username: zokig
..
..
..
Konferencije:
Poruke u konferenciji SEZAMNET:
Poruke u konferenciji RACUNARI:
Poruke u konferenciji SAJAM:
Poruke u konferenciji KOMUNIKACIJE.9:
..
..
..
Poruke u konferenciji EXTRA.9:
.9crenciji SPORT:
enciji VICEVI.4:
ORTnciji CET:
VI.ciji USISBG:
ORTniji MALI.OGLASI:
Poruka 59, 23384 chr.
1 SEZAMNET 2439, novih 9
5 KOMUNIKACIJE.9 1829NET [32439,v 1
11 PCHARD.6 3998E.93 18ovNET [ 1
16 18, m 1 I:
20 PCUTIL.4 672SER.43, I 1
22 PCOS.1 P 10974 39,29N671
1 P .4 4 7I:
EZA FORUM.16 1 585IGRv98 3 [0m
CIVILIZACIJA.9 373 F 1 8
76 Sciji RT 1 3FORRUM 5
eVICORTni0 1HARFORSc2
85 BG:
Oji MALASI 16 F 6 A.RUM2S
»
sezam
Grupe:
Poš poruka38
Konferencije
KSAJAMETa 9UNIKACIJMUNETaARD.6ETaovNER.4ETaPCUTIL.4ETa43,.6ETa39,2E.3ETa1 P
.U
M.16ETav9:
O 3JA.9ETaji EXT[0m
9ETa399 SPETa 1CE4ETaiji VTETaET:SVI.cETa? ORTniMALIIETaOGSve PROČITANE
Guke su proglašene za stare.
OGPad MALma 56516 0;36m bytes38
Arhiviranje PAD-» 38ETanet00073.zipIJAm 13. 3VICO 1 5OGFiles 1PRmD
3V6m
7967132 pad M6516 0rup
rale.s 19:36 3V4mRead
ridonli 19:42 VI.cEezam
zokig 19:58 4mRzam
gentry 19:49 Se2 Vm
radev 5 B9:4458 4am1 5wiper 19:53 :4249 0m
ALm U2 Rules!
valexonl:59 Sezamm
pifat v 539 1949 0
;36mmČet 07.03.96 18,:00OG
Na ? Ozi: lm2 min 4ec 1 5O. Do kraja 18,:00O27 min ry ? Oz[0d
Ma36mSezaUkup39,
za danas HARFostalo4;32m5I
N onl:krPad32m.
6mSeza 1toteka pa43etPADCIVI.» 36mSezaNET [0m790006mSezaa 56519:41,
ANEotoko
B08Pz0D0dda 5d3049 0
NO CARRIER
:)))))))
Opet mu nije ni do čega.
problemi.1051.bata.,
-> #1038, zeljkoj> ispisuje 'Dostignut limit'. :( Povecajte ovo, limit na Pro-u je
> 64 kB.
Ako je jedini razlog za povecanje limita zato sto je na Pro-u
64 ;( Tuzno. Nacelno bi bilo konstruktivnije da imas neki
ubedljiviji argument. Sto se tice poruka duzih cak i od 20Kb
moja preporuka je -- vezati uz poruku.
problemi.1052mastermind,
ajde bar sredite da dir /s /n ne izbacuje sve direktorijume...
MasterMind
problemi.1054pingvin,
-> #1036, kum.djole:: Samo strpljivo.
A zašto oni nisu strpljivi kad pare trebaju da se pokupe?
problemi.1055supers,
-> #1047, vlad>> Uz malo truda oko kablaze i skoro nikakvu
>> investiciju svi ce moci mirno da spavaju dok tvoj kompjuter vrti
>> NET do besvesti.
Zbilja me interesuje da ovo rešim, pa biste mogli da podelite svoja
iskustva sa mnom. Vidim da se u Telegrafu reklamiraju neke kutijice koje
sprečavaju da drugi telefoni zvone dok jedan impulsno bira.
E, sada, ne sviđa mi se što kaže da obezbeđuje "privatnost razgovora",
jer mi to ne treba, ponekad je zgodno imati telefonski razgovor utroje
(po dva telefona sa naše strane).
Dakle, ko zna/ima rešenje za moj problemčić, može da me posavetuje u
mail ili ovde (problem je opšte prirode ;> )
problemi.1056supers,
Moralo je i meni da se desi...
Pet 08.03.96 08:17 - Node 5
Sadržaj pad-a iz prethodne seanse je sauvan.
>> pad do
PAD prazan.
>> pad dir
PAD prazan.
problemi.1057superhik,
-> #1047, vlad=:> samo ako nemas tonsko. Uz malo truda oko kablaze i skoro
=:> nikakvu investiciju svi ce moci mirno da spavaju dok tvoj
=:> kompjuter vrti NET do
Deder objasni o kakvom je trudu reč ?
problemi.1058superhik,
=:> » CONF JOIN KOMUNIKACIJE.9
=:> » CONF FILE 16.54 (;)
=:> »
=:> » pad
=:> Pad» dir
=:> PAD prazan.
=:> Pad» dir
=:> PAD prazan.
=:> Pad» ex
=:> » co
=:> Conf:KOMUNIKACIJE.9» re 16.54
=:>
=:> ===============================
=:> 16.54 KOMUNIKACIJE.9:www
=:> mmtosic, 08.03.96. 06:06, 10 chr
=:> ---------------------------------------------------------
=:> tu je.
=:>
=:> -----------------------------------------------16.54 ---
=:> Odgovori: 55, 56
=:> ** Uz poruku 'N16E20.EXE' (2507254 bytes)
=:> Prenos (Ne/Da/Pad/Stop)? d
=:>
=:> Poruka 1, 10 chr.
=:> Conf:KOMUNIKACIJE.9» pad dir
=:> PAD prazan.
BTW, pisano u line editoru zbog poruke:
=:> Conf:SEZAMNET» wr problemi
=:> System error
problemi.1059zeljkoj,
-> #1051, .bata.>> ispisuje 'Dostignut limit'. :( Povecajte ovo, limit na Pro-u
>> je 64 kB.
>
> Ako je jedini razlog za povecanje limita zato sto je na Pro-u
> 64 ;( Tuzno. Nacelno bi bilo konstruktivnije da imas neki
> ubedljiviji argument. Sto se tice poruka duzih cak i od 20Kb
> moja preporuka je -- vezati uz poruku.
Naravno da to nije jedini razlog. Samo kažem da mi je potrebno da šaljem
poruke veće od 32 kB, a ovaj sistem mi to ne omogućava! Što se tiče vezivanja,
to bih i uradio da poruka ide u konf, ali ovde se radilo o poruci u grupi.
I nije bilo zgodno da kačim kao fajl, iz odredjenih razloga.
problemi.1060imangovski,
Ajde neka mi neka dobra dusa objasni kako da posljem exec,posto je to
prakticno nemoguce posto sa svim protokolima prijavljuje gresku u
prenosu;(((
problemi.1061imangovski,
Kako da kazem sezu da prilikom prebacivanja porika u pad ,prebaci i
sve fajle vezane za poruke?
problemi.1062jolicm,
KAKVE SU TO PA OPET NOVOTARIJźA │cŠŘ┌ęiĄř
problemi.1063jolicm,
problemi.1064kum.djole,
-> #1055, supers>> Zbilja me interesuje da ovo rešim, pa biste mogli da podelite svoja
>> iskustva sa mnom. Vidim da se u Telegrafu reklamiraju neke kutijice koje
>> sprečavaju da drugi telefoni zvone dok jedan impulsno bira.
>> E, sada, ne sviđa mi se što kaže da obezbeđuje "privatnost razgovora"
Ako se radi o Twin centrali, veruj mi Stanislave, to ti ne treba.
Postoje prednosti, ali postoje i mane.. :O
Nije to za kuću, definitivno..
problemi.1065superhik,
-> #1060, imangovski=:> Ajde neka mi neka dobra dusa objasni kako da posljem
=:> exec,posto je to prakticno nemoguce posto sa svim protokolima
=:> prijavljuje gresku u prenosu;(((
ASCII upload ..
problemi.1066kum.djole,
> Connected to SezamNET at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS
> Casopis "Racunari" - Beograd
> Pet 08.03.96 22:14 - Node 12
> fimi 22:12 2
> sdanijel 22:12
> llia 22:08
> maja.s 21:47
> arazumenic 22:03 Casopis "Racunari" - Beograd
> markojo 22:00
> queen 21:50
> kum.djole 22:14
> sonem 22:12 Casopis "Racunari" - Beograd
> zmidic 22:05 Casopis "Racunari" - Beograd
> » ma re
>
> onf list /s
> ..echo
> ..who
> ..set pause yes
> :sezam
> ..mail read >
> ..group rea
> >
> problemi - Node kum.djole
>
> 1 1 2 Ins
> Connected to SezamNET at problemi
Sve je jasno, samo mi nije jasno DOKLE..
problemi.1067superhik,
-> #1060, imangovski=:> Ajde neka mi neka dobra dusa objasni kako da posljem
=:> exec,posto je to prakticno nemoguce posto sa svim protokolima
=:> prijavljuje gresku u prenosu;(((
ASCII upload ..
problemi.1068savaerc,
E, svaka vam čast! Ovo što sam noćas doživeo pre spada u filmove
strave i užasa nego u rad jednog BBS-a. Već nekoliko puta sam video
svakojake brljotine, ali ono što sam sada zatekao u pad, toliko me je
izbacilo iz takta, da prosto nemam reči. Kumov savet da cool-ram je
na mestu, ali ko može da izdrži ovakav sadizam.
Prvo izvod iz log-a:
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> IZVOD IZ LOG-a <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
Connected to SezamNET at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS
Casopis "Racunari" - Beograd
Pet 08.03.96 23:42 - Node 12
Username: savaerc
Password: *********
Vasa pretplata istice za 5 dana.
Poslali smo Vam popunjenu postansku uplatnicu pomocu koje se mozete
pretplatiti za zeljeni period vremena tako sto cete na njoj upisati
odgovarajuci iznos i izvrsiti uplatu. Uplatu mozete izvrsiti i sami
na ziro racun redakcije, primalac "BIGZ - Racunari", sa naznakom
"Pretplata na Sezam". Nakon uplate posaljite nam kopiju uplatnice
postom ili na faks 648-140. Pretplatu u redakciji mozete platiti i u
gotovom.
Cena pretplate: Uplatu izvrsiti na ziro racun:
Za 1 mesec ... 10 dinara. 40802-603-6-23264
Za 2 meseca ... 20 dinara.
Za 6 meseci ... 50 dinara. Adresa:
Za 12 meseci ... 80 dinara. Bulevar Vojvode Misica 17
Za 16 meseci ... 100 dinara. 11000 Beograd
Po prispecu potvrde o uplati istog dana bice Vam omogucen pristup.
savaerc, dobrodošli na SezamNET!
Dalje (Da/Ne/Bez pauze)? d
Prethodni poziv ste imali u Čet 07.03.96 23:49
Imate 29 min 49 sec na raspolaganju za ovaj poziv.
-- Privatna pošta: -----------
-- Poruke u grupama: ---------
-- Poruke u konferencijama: --
1 SEZAMNET 2473
2 RACUNARI 30241
4 SAJAM 2731
5 KOMUNIKACIJE.9 1954
11 PCHARD.6 4332
17 PCUSER.4 1029
20 PCUTIL.4 945
22 PCOS.6 1469
27 PCPROG.6 17191
43 FORUM.16 654
59 CIVILIZACIJA.9 5033
67 EXTRA.9 281
79 VICEVI.4 13991
83 CET 5991
84 USISBG 10431
85 MALI.OGLASI 1748
» sezam
SEZAMNETRACUNARISAJAMKOMUNIKACIJE.9PCHARD.6PCUSER.4PCUTIL.4PCOS.6PCPROG.6FORUM.
16CIVILIZACIJA.9EXTRA.9VICEVI.4CETUSISBGMALI.OGLASIPriprema za slanje...
1
B0Prenos uspešan.
» who
saboteur 23:34
mortrisha 23:40
radev 23:27
fimi 23:33
cape 23:21
vojas 23:38 U2 Rules!
queen 23:43
pmaja 23:25
savaerc 23:42
markojo 23:23
goro 23:28
dzakic 23:11
» co vi
1 SEZAMNET 2473
2 RACUNARI 30241
4 SAJAM 2731
5 KOMUNIKACIJE.9 1954
11 PCHARD.6 4332
17 PCUSER.4 1029
20 PCUTIL.4 945
22 PCOS.6 1469
27 PCPROG.6 17191
43 FORUM.16 654
59 CIVILIZACIJA.9 5033
67 EXTRA.9 281
79 VICEVI.4 13991
83 CET 5991
84 USISBG 10431
85 MALI.OGLASI 1748
» seen
Sve PROČITANE poruke su proglašene za stare.
» bye
Kraj rada (Ne/Da)? d
Kraj rada u Pet 08.03.96 23:43
Proveli ste na vezi 1 min 33 sec.
Za danas Vam je ostalo ukupno još 1 h 28 min 27 sec.
savaerc, hvala na pozivu. Doviđenja!
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> KRAJ IZVODA IZ LOG-a <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
A potom i izvod iz pad-a, odnosno net-a:
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> IZVOD IZ NET-a <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
1
-> > rad jedne od najznačajnijih usluga. Kada je to moglo
-> > relativno brzo da se uradi pri instaliranju dragishinog
-> > softvera ne vidim poseban razlog zbog koga je to sada
->
-> Ne bih rekao da je to bilo instalirano za vreme dragishinog
-> softvera.
Nije, ali dragishin softver je to evidentnto znao i zna da radi. Jos prije
tri i po godine, a ovdje nije bio pusten jer se planiralo da to radi zasebna
linija kad se radi callout a da hobbiton, koji je trebalo da bude exchanger za
sezam.ho.com zove kada treba nesto da isporuci. Od toga iz poznatih razloga
nije bilo nista.
1
> Znači, ili ima razlike ili ja opet negde grešim (jeste da ovo u
Bio si u pravu, bice ispravljeno.
> Sledeće pitanje je zašto ili kako ste upropastili konferencije
Konferencije svakako nisu upropastene. Konverzija se radila u
vise navrata, sastoji se iz vise etapa pa su i propusti moguci.
Jedan fajl nije prosao kroz konverter kodnih rasporeda, i to se
lako da ispraviti, sto ce i biti ucinjeno prvom prilikom.
> Treći problem je što fale neki fajlovi u ATARI.2.
Sve datoteke prikacene uz poruke u starim konferencijama koje su
uredno prijavljene kao kompletno prenete su i konvertovane. Uvek
postoji problem zapocetog prenosa koji nije izvrsen do kraja,
tako da se iz teksta poruke moze naslutiti da fajl postoji, ali
ga zapravo nema.
1
> Dakle, na SezamNET-u i dalje duva promaja. :>
A sta tu ima lose ?
Rec je o prirodnoj i zdravoj pojavi.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> KRAJIZVODA IZ NET-a <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
Komentara nemam, ovo prevazilazi granice razuma.
problemi.1069zkrstic,
Džaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakčićuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!
Imamo strašan problem ;)
Izčito sam neku conf, surduknuo je sa & u pad i kad sam rekao ( možda
sam trebao i da otkucam ? O:) ) PAD ARC ono mi leeepo brzo izvidždi
poručicu kako se pakuje kad ono u PADu ćorac. Ništa. I dalje stoji
TEXTPAD
Pozdrav, ZKR :)
problemi.1070teorist,
-> #1060, imangovski=> Ajde neka mi neka dobra dusa objasni kako da posljem exec,posto je to
=> prakticno nemoguce posto sa svim protokolima prijavljuje gresku u
=> prenosu;(((
Hm, neverovatno, meni EXEC prosto savršeno radi sa Zmodem RM
protokolom, čak je DZAKIC korigovao da prihvata i kombinaciju
kad tekst nema CR+LF, već samo CR.
BTW, da li ti je uključen RTS/CTS flow control u comm. programu ?
(to često zna da smeta pri UL)
problemi.1071oldtimer,
-> #1067, superhik>= :> Ajde neka mi neka dobra dusa objasni kako da posljem
>= :> exec,posto je to prakticno nemoguce posto sa svim protokolima
>
> ASCII upload ..
Al` ne dva puta ;))
problemi.1072mmtosic,
-> #1058, superhik>> =:> Ć CONF JOIN KOMUNIKACIJE.9
>> =:> Ć CONF FILE 16.54 (;)
>> =:> Ć
>> =:> Ć pad
>> =:> PadĆ dir
>> =:> PAD prazan.
>> =:> PadĆ dir
>> =:> PAD prazan.
Boga mi, sve si u pravu. Proveravao sam i ja malopre, i ishod je bio
kao u tvojoj poruci.
Međutim, slušaj, fajl je sigurno tamo. Proverio sam u dva navrata.
Ali, izgleda, da sa pad-servisom opet nešto nije u redu. :)
Skidanje fajla uz poruku mi je uspelo na sledeći način. (Podrazumeva
se da će da rade i druge varijacije na ovu temu :)) Sledi izvod iz
log-a.
>> co jo kom
>> co
Conf:KOMUNIKACIJE.9>> read www.54
...
** Uz poruku 'N16E20.EXE' (2507254 bytes)
Prenos (Ne/Da/Pad/Stop)? p
Datoteka n16e20.exe, 2507254 bytes, protokol Zmodem RM, vreme 0:26:08.
Spremni za download (Da/Ne)? d <<--- poenta !!!
Izgleda da je veličina pad-a (naprasno ?) manja od veličine fajla, pa ga
treba odmah prenositi na disk korisničkog računara, a ZezamNET-u reći
da ga prenosiš u pad. :( Ko razume sfatiće. :)
problemi.1073dpaun,
-> #1068, savaerc> Komentara nemam, ovo prevazilazi granice razuma.
Slično se desilo i meni, samo neki dan ranije. Mislio sam da je
nešto u vezi sa PTT linijom, ili da se Draginja opet saplela o
kablove ... Nema nam druge nego da raširimo granice razuma do ...
problemi.1074jevta,
problemi.1075jevta,
JE> bmisic 12:32
JE> superhik 12:35 Kradem siromašnima da bih dao
JE> bogatima... ljubisha 12:35 who - Node Nebojša Jevtić
JE> tritan 12:20 Casopis "Racunari" - Beograd
JE> .isidora. 12:28
JE> dvesic 12:35
JE> dselic 12:32
JE> mantoniadis 12:33
JE> jevta 12:34 JA SAM SAMO SCRIPT :)
JE> obrada 12:36
JE> zmarkovic 12:30
Čime sam zaslužio čast da nod po meni dobije ime ;)
problemi.1076vlad,
-> #1055, supers> Zbilja me interesuje da ovo rešim, pa biste mogli da podelite svoja
> iskustva sa mnom. Vidim da se u Telegrafu reklamiraju neke kutijice
Sema je jednostavna, ali zavisi od modema. Na telefonsku liniju ne
prikljucujes ni jedan tel. aparat vec je vodis pravo u modem (na line
ulaz). Iz modema posle razvodis na sve aparate u kuci. Sa USR-om nista ne
zvrcka dok okreces broj modemom, a ni ukucani ne mogu da ti obore vezu
podizanjem slusalice jer su im telefoni potpuno mrtvi dok je modem na vezi.
Neki modemi ne prekidaju liniju ka prikljucenom tel. aparatu. To se moze
jednostavno proveriti tako sto ces da prikacis jedan telefon na modem pa da
vidis da li zvrcka dok modem vrti.
> koje sprečavaju da drugi telefoni zvone dok jedan impulsno bira.
> E, sada, ne sviđa mi se što kaže da obezbeđuje "privatnost
To su oni telefonski razdelnici (imam bas jedan takav). Drugi telefon(i)
cesto zvrcka dok se bira - zavisi od aparata. Mislim da ta sprava ne resava
ovu vrstu problema. Zgodna je samo za obezbedjenje pomenute "privatnosti".
problemi.1077jevta,
JE> > Conf:SEZAMNET» dir
JE> > 1
JE> > 1. obavestenja 221
JE> > 2. pitanja 6831
JE> > 3. problemi 10261
JE> > 4. predlozi 1741
JE> > 5. konferencije 191
JE> > 6. fajlovi 731
JE> > 7. olr 2471
JE> > 8. vote 61
JE> > 32. razno 2321
JE> > Conf:SEZAMNET» wr 3
JE> >
JE> :::::::::> problemi - Node Nebojša Jevtić
Zašto sam ja predstavljen kao problem ;)
JE> > Connected to SezamNET at problemi
JE> > 2 1 4 In 3 6
JE> > 2 8
JE> > 1 4 ()?
JE> > Proverite da li ste dobro otkucali username.
JE> > Conf:SEZAMNET» .who
JE> > bmisic 12:32
JE> > superhik 12:35 Kradem siromašnima da bih dao
JE> :::::::> ljubisha 12:35 who - Node Nebojša Jevtić
Zašto je nod (i koji?) dobio ime po meni ??
problemi.1078dzakic,
-> #1061, imangovski> Kako da kazem sezu da prilikom prebacivanja porika u pad ,prebaci
> i sve fajle vezane za poruke?
Komandom conf read /f >
problemi.1079dzakic,
-> #1069, zkrstic> poručicu kako se pakuje kad ono u PADu ćorac. Ništa. I dalje stoji
> TEXTPAD
Ovako iz daleka :) mi se cini da si ubo nod koji ima nesto manje
memorije i koristis zahtevan arhiver (rar?). Zip bi trebalo da
radi svuda.
problemi.1080dzakic,
-> #1077, jevta>> Zašto je nod (i koji?) dobio ime po meni ??
Neposredno pre komande who, korisnik je verovatno citao tvoj rezime.
Nod 12 je nocas uporno odbijao poslusnost, pa su se javljali ovakvi
problemi. Nod je trenutno onesposobljen a problem ce biti resen cim
ekipa stigne na lice mesta. :)
problemi.1081supers,
-> #1076, vlad>> Sema je jednostavna, ali zavisi od modema. Na telefonsku liniju ne
>> prikljucujes ni jedan tel. aparat vec je vodis pravo u modem (na
>> line ulaz). Iz modema posle razvodis na sve aparate u kuci.
Aha, kapiram... Dakle, treba mi još jedan "onaj plastični" što se tura u
za to predviđeni Phone izlaz na kartici, pa dalje da razvodim po svim
telefonima... A u stanu mi je tako šašav raspored da bi to značilo 5m
dupliranog kabla...
problemi.1082msavkovic,
co vi /q mnogo traje.
problemi.1083evlad,
-> #1054, pingvinY> A zašto oni nisu strpljivi kad pare trebaju da se pokupe?
khm, ovo je sezamNET, a ne sezamPRO ;>>
problemi.1084cnenad,
-> #1057, superhik=> Deder objasni o kakvom je trudu reč ?
Na telefon u drugoj sobi, odnosno na njegov kabl ugradiš prekidač, i kad
noću zoveš modemom, isključiš taj telefon koji neće 'zvrndati'...
problemi.1085dselic,
!!» cd fun
!!fun» dir
Šta ovo treba da znači s obzirom da u korenom direktorijumu ne
postoji direktorijum "fun"?? Posle ovoga, sezam je zablokirao.
Naravno, pomoglo je jedino nasilno prekidanje veze.
problemi.1086dr.iivan,
Sta je breovo ljudi sa ovim sistemom ?!?!???
:<<<<<<<<...Stvarno nema smisla! Pokusavam vec po 10-ti put da
download-ujem pad, ali mi se transfer uporno prekine! Ajde, to i
ne bi bilo toliko potresno za mene (mozda je losa veza ili sl.)
da se pad sacuva. Medjutim, ljudi kojisu odgovorni za to nisu se
potrudili da sve izleda bar upola nego sto prilici nekom ovakvvom
sistemu, tako da ja sada imam 10x vise posla umesto da sam k'o
sto to i treba da bude, skinuo mail za 2-3 minuta...:<<<<<<..
Ne desava mi se prvi put, i ako ova poruka ostane bez komentara
DOBRO cu da razmislim pre nego sledeci put budem nazvao
sezamnet ! :<
problemi.1087cape,
Molimo one koji su stigli do kraja igre KGB da nam kazu nacin na koji
se stupa u kontakt sa Hollywood-om.
Ko zna razumece.
S postovanjem Peca
problemi.1089dzakic,
-> #1086, dr.iivan> Pokusavam vec po 10-ti put da download-ujem pad, ali mi se
> transfer uporno prekine!
Na kvalitet download-a na žalost ne možemo da utičemo - transfer
je u potpusnosti prepušten DSZ-u i modemu. Nečuvanje pada već
možemo nazvati našom krivicom - u pitanju je sitan propust u
pokušaju da se errorlevel koji vrati externi program
interpretira nešto detaljnije. Meni je jako žao što se svaka
izmena u programu ne može _mnogo_ detaljnije ispitati pre nego
što se pošalje, jer je vaš pritisak ovde u konferenciji i u
privatnoj pošti da se nešto ispravi, ili prilagodi vašim
navikama (razumljivo :) prilično velik.
Kao što sam već rekao, sve poruke pažljivo čitam i trudim se da
sve nepravilnosti otklonim što je moguće pre.
Pozdrav, Dragan
problemi.1090vlad,
-> #1081, supers> po svim telefonima... A u stanu mi je tako šašav raspored da bi to
> značilo 5m dupliranog kabla...
Kod mene je bilo bas oko 5m B). Prvo probaj sa telefonom nakacenim na modem
pa onda kupi/napravi kabl.
problemi.1091vlad,
──────────────────────────────────────────── info ──
-----
Detaljnije informacije o načinu slanja radova,
uključujući propozicije i spisak nagrada, možete pronaći
u konferenciji CIVILIZACIJA, poruke: 16.2, 16.5, 16.6 i 16.22.
────────────────────────────────────────────────────
» co jo civilizacija
Ne postoji konferencija CIVILIZACIJA.
» co
Conf» jo civilizacija
Ne postoji konferencija CIVILIZACIJA.
????????????????????????????????????????????????????????
problemi.1092dvesic,
-> #1081, supers> telefonima... A u stanu mi je tako šašav raspored da bi to značilo
> 5m dupliranog kabla...
Kod mene ni 16m kabla puta dva :))
problemi.1093nenad,
-> #1091, vlad> » co
> Conf» jo civilizacija
> Ne postoji konferencija CIVILIZACIJA.
>
>
> ????????????????????????????????????????????????????????
Verovatno imaš resign na konferenciju civilizacija. Potrebno je
da uradiš sledeće:
CONF VIEW CIV /a
Tako ćeš dobiti spisak svih tomova te konferencije, a ispred
svakog ćeš videti i njen redni broj.
Nakon toga pomoću CONF JOIN <broj> ulaziš u konferenciju i samim
tim skidaš resign. Od tog trenutka pa na dalje konferenciji možeš
da pristupaš normalno sa CONF JOIN <ime.konf>.
problemi.1094mmtosic,
-> #1090, vlad (supers)
>> > po svim telefonima... A u stanu mi je tako šašav raspored da bi to
>> > značilo 5m dupliranog kabla...
>>
>> Kod mene je bilo bas oko 5m B). Prvo probaj sa telefonom nakacenim na
>> modem pa onda kupi/napravi kabl.
Dobar savet. Svojevremeno, kod mene se i nakon postupanja po sličnoj
preporuci, opet čulo, a i signal mi je (neka paralelna veza, jel'te)
slabio, pa sam ostvarivao ``labiju'' vezu. Onda sam vezu ostatka kuće
sa svetom prekidao uvek kad sam bio u radnji. I, naravno, bilo je
mnoštva bliskih susreta sa ukućanima, pošto sam bio sklon
zaboravljanju da taj ostatak kuće ponovo priključim na vezu po
zatvaranju radnje.
Sad sam i ja samo jedan od paralelno vezanih korisnika. :) I dalje ih
otkačinjem, samo što to sada oni vide, pa kad im prekipi, oni se
priključe, a ja dobijem poruku - NO CARRIER. Ali, ni u jednoj
varijanti drugima ne štekćem pred nosom, pošto inače ne bih opstao,
jer bi mi radnja bila demolirana. :>>
problemi.1095mmtosic,
-> #1086, dr.iivan>> Ne desava mi se prvi put, i ako ova poruka ostane bez komentara
>> DOBRO cu da razmislim pre nego sledeci put budem nazvao
>> sezamnet ! :<
Naravno da bi trebalo da dobiješ odgovarajući odgovor. No, mislim
da bi još neka informacija bila od pomoći. Npr., kakva ti je veza
bila ranije, tj. pre uvođenja 14400 bps modema. Da li ti se veza
menja tokom dana, tj. da li je bolja kad se i inače manje zove.
Kakva ti je veza sa drugima?
Kod mene je dobro bilo i sa modemima od 2400 bps, pa je dobro i sada.
A u nekim intervalima nema šanse da dobijem znak za biranje.
Centrala mi je ``leva''; tačnije, na parčetu sam od centrale na
Karaburmi na kome je, inače, vezano skoro celo selo Mirijevo od 40000
ljudi.Zato, zovem kad niko ne zove, najčešće ujutru od 5:30 do 7:00,
pre odlaska na posao.
Inače, mogu da te razumem, pošto nešto slično doživljavam sa
SezamPro-om. Ostvarujem prinudnu vezu na 2400 bps, imam prenos od
oko 200 cps, a sve mi se zamrzava u intervalima od 3-5 minuta. Ali,
naravno, ono što ostavim u pad-u, uvek i nađem.
Sklon sam da verujem da ekipa SezamNET-a, kad je u pitanju veza sa
korisnicima, ne može da uradi Bog zna šta, ali, da mora da obezbedi
čuvanje pada - to mora. Na to ih treba uporno podsećati.
problemi.1096mmtosic,
Ovo je ``odgovor'' na PCOS.6/6.624:
>> Uz poruku je privezan fajl u kome se nalazi Windows 95 Service
>> Pack, tj. ispravke bagova u raznim modulima zvaničnog Win95.
>>
>> Ide kao .zip jer kao .exe nije moglo. O tome kasnije u SezamNET-u. :)
Znate već od ranije da ja svoja iskustva u korišćenju S(Z)ezamNET-a
rado delim sa vama. :)
Možda se neko seća, da sam imao problema sa _attach_ komandom za
privezivanje prenetog fajla iz pad-a (i to baš ovog w95sp1.exe!), sa
prenetom porukom koja je smeštena u konferenciju. A posle sam već
imao problema sa upload-om. To se pokazivalo na sledeći način. Nakon
započinjanja prenosa dobijao sam, iz čistog mira, poruku o završetku
ZModem-sesije, a odmah iza toga i NO CARRIR-poruku. Evo malo detalja.
Baš 9. marta (!) ujutru, u razmaku od 10 minuta sistem me je tri puta
izbacivao nakon prenetih 45056 B, bez meni vidljivog razloga. Isto mi
se desilo i nekih sat kasnije (sa drugog noda). Evo relevatnog dela iz
log-a.
(i)
Connected to SezamNET at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS
Casopis "Racunari" - Beograd
Sub 09.03.96 06:00 - Node 11
>> who
mmtosic 06:00 Sezam
>> pad
Pad>> upload w95sp1.exe
Protokol Zmodem RM.
<<<--- dovde primi 45056 B, a onda - ending
Zmodem session i,
Spremni za upload (Da/
NO CARRIER
Elem, požalih se ja Zaku. Juče me on izvesti, da misli da taj problem
verovatno ni na koji način nije vezan sa softverom koji rukuje i
nadgleda sistem.
Dok nisam dobio odgovor, probao sam još nekoliko puta, i uvek je
ishod bio isti. Prenos krene žestoko sa preko 2000 cps (u pitanju je
*.exe-fajl), onda se iznenada "zamisli" na 44032 B, iscedi još malo da
stigne do 45056 B (dakle, još jedan, završni kB), i onda poruči
"Ending ZModem session" (koristim interni ZModem modul iz TM4.21
paketa).
Isto to sam ponovio i jutros u dva navrata, sa istim ishodom. Dakle,
(sad bi se reklo sa dosta kasnim paljenjem :>) zaključio sam da je
statistike bilo dovoljno za to, da se posumnja u to, da ima nešto što
je vezano za odnos modula za prenos i prenošenog fajla, ako već nije
ništa do ``vrhovnog'' koji nadgleda sistem. Pretpostavio sam da ovaj
prvi nešto kontroliše, i da nešto loše nađe u ovom drugom, pa da onda
prekida prenos, i o tome informiše sistem, ali tako, da se i sistem
ne snađe, pa, eto belaja, dolazi i do jedinog rešenja za nepredviđene
situacije u formi NO CARRIER-a. Zato sam fajl sabio (kol'ko-tol'ko)
sa pkzip-om, i ponovio pokušaj prenosa. Ishod je bio uspešan, sa
opštim utiskom u obliku - ma nema problema. :)
U ovoj priči, između ostalog, imam želju da predložim da se uključite u
dijagnostiku mogućeg uzroka, time što ćete probati da ga nakon
raspakivanja i sami prenesete na sistem, bar do malo iza ovog (bar kod
mene) kritičnog mesta.
Ono što mi iznetu sliku remeti, jeste činjenica da sam ga ja ranije
(pre 10-ak dana) već bio prenosio u celini (ali tad nije radio
attach); tada nisam imao nikakvih problema.
(Usput, kako se ono preusmerava odgovor u drugu konferenciju? Nešto se
ne sećam da sam tako nešto video u SOR-u. :> Sećam se samo rešenja iz
dd_perioda SezamNET-a.)
problemi.1097mantoniadis,
-----------
» t
Pon 11.03.96 20:13
Na vezi: 12 min 52 sec. Do kraja: 17 min 8 sec.
Ukupno za danas je ostalo: 8 min 25 sec.
-------------
Ako do kraja rada imam jos 17 min, zar ne znaci da ukupno za danas
treba da bude isto ili vece od 17min ???
problemi.1098bojt,
-> #1096, mmtosic>> U ovoj priči, između ostalog, imam želju da predložim da se
>> uključite u dijagnostiku mogućeg uzroka, time što ćete probati da ga
>> nakon raspakivanja i sami prenesete na sistem, bar do malo iza ovog
>> (bar kod mene) kritičnog mesta.
Malopre sam probao i stigao do preko 80K bez problema.
problemi.1099vlad,
-> #1093, nenad> Verovatno imaš resign na konferenciju civilizacija. Potrebno je
Jeste, imam resign ali sam ocekivao da ce jedno prosto conf join da ga
skine.
> CONF VIEW CIV /a
Ovoga se ne bih setio dok se pakao ne smrzne B(.
Moze li sa CONF JOIN <IME> da me lepo pita hocu li da pratim tu
konferenciju pa da mi skine resign ako odgovorim potvrdno? Tako mi je
daleko logicnije, ovako moram iz bar dva koraka (pod uslovom da se uopste
setim da treba "conf view civ /a" (bas unfriendly).
problemi.1100banga,
-> #1096, mmtosic> prenetom porukom koja je smestena u konferenciju. A posle sam
> vec imao problema sa upload-om. To se pokazivalo na sledeci
> nacin. Nakon zapocinjanja prenosa dobijao sam, iz cistog mira,
> poruku o zavrsetku ZModem-sesije, a odmah iza toga i NO
> CARRIR-poruku. Evo malo detalja.
Isti slucaj kad sam pokusavao pre jedno mesec dana da posaljem netscape
final. Pokusao sam jedno 3 puta i od tada na ovaj Sezam ne radim UL :)
Na moje poruke (valjda dve) gde sam objasnio problem (najgore sto me
izbaci iz veze, kao da sam nesto skrivio) nisam dobio odgovor
Zmodem je iz TM4.20
problemi.1101mantoniadis,
>!> ** SET PROMPT **
>!>
>!> Komandom _set prompt_ moze se podesiti prompt koji sistem ispisuje
>!> kada je spreman da primi komandu. Parametar je string koji, pored
BRAVO!
problemi.1102superhik,
=:> » who
=:> queen 22:21 Sezam
=:> maja.s 22:37 Sezam
=:> dzakic 22:34 Sezam
=:> superhik 22:34 Sezam Kradem siromašnima da bih dao
=:> bogatima... bvladimir 22:27 Sezam
=:> saboteur 22:13 Transfer U2 Rules!
=:> dpredovic 22:35 Sezam
=:> lena 22:32 Sezam
=:> dselic 22:35 Sezam
=:> zeljkoj 22:25 Sezam
=:> » sezam
Znači sve normalno....
i onda :
=:> Nema poruka.
=:> Ëm
=:> iSEZAMNETbRACUNARI
=:> SAJAM
=:> KOMUNIKACIJE.9
=:> KOMUNIKACIJE.8
=:> PCHARD.6
=:> PCUSER.4
=:> PCUTIL.4
=:> PCOS.6
=:> PCPROG.i
=:> IGRm.3
=:> FORUM.1i
=:> FORUM.15
=:> FOCUM.14
=:> ËIVILIZAËIJA.9
=:> mXTCA.9
=:> SPOËM
=:> KRUZI[A.2
=:> [RUZI[A.1
=:> [VI6mVI.4
=:> KE[6mM
=:> KE[USISBG
=:> KE[CALI.OGLASI
=:> KE[KE3i
=:> Sve KE1;3iËOČIRTNmKE0;3b
=:> poruke su proglašene za stare.KE0
=:> KE32
=:> Pr pre
=:> a za slanje..KEM
=:> .
=:> KE32
=:> Datoteka KEM
=:> netMMi880pKE32
=:> , KEi
=:> 22393KE32
=:> Mytes, protokol KEi
=:> Z
=:> nde
=:> ËCKE32
=:> , vre
=:> e KEi
=:> i:ii:14KE32
=:> Ei
=:> .
=:> KE3b
=:> Spre
=:> A0 za KE1;3b
=:> dnwAl adKEi;3b
=:> (KEi
=:> DKE3b
=:> a/KEi
=:> NKE3b
=:> e)? KEi
=:> d.KE[oz.**Bii8iiiiiiidB38or.**zii8iiiiiiiBo38.Ő#┴ďô*6AŮ8|7d
=:> etmmm880p33i9i
=:> bM3MM3575b m MmiM45b4 M 33i9i mkżŃZN.KEM;ii
=:> Gneška pn6 predRsu!KEm
=:> .
=:> KEM;iM
=:> Prek6 (KEii
=:> NKEiM
=:> e/KEii
=:> DKEiM
=:> a)? KEm
=:> .KE[KEM;iM
=:> Prek6R (KEii
=:> NKEiM
=:> e/KEii
=:> DKEiM
=:> a)? KEm
=:> d.KE[» r.
=:> KEM;ii
=:> 'r'? KEiM
=:> N2pnArata kn
=:> arRa[scajt2 '?' Aa 8u68apEm
=:> .d» .d» .d» .d» .d» .d» .d» .d» .d» .d» .dk .dk .dk whn.dqs22r
=:> Eib
=:> S2Ae
=:> KEm
Sorry na dužini poruke....
problemi.1103ngvozdic,
-> #1096, mmtosic> U ovoj priči, između ostalog, imam želju da predložim da se uključite u
> dijagnostiku mogućeg uzroka, time što ćete probati da ga nakon
Pokušao sinoć i Sezam se javio sa "Ending ZModem session"
oko 40000 B, ali je i veza bila loša 1450cps.
Posle ovoga se Sezam blokirao, tako da je pomogao
samo HangUp.
problemi.1104index,
Upozorenje: stavljanje $g (nepostojeći parametar) u SET PROMPT
dovodi do gubitka prompta kao takvog. Zbog toga trenutno ne mogu da
koristim user Alien.
problemi.1105rkramer,
C:\> -- Poruke u konferencijama: --
C:\> 1 SEZAMNET 2587, novih 10
1) Svetlo plava boja reda '-- Poruke u konferencijama: --' ostaje
aktivna za prvu koferenciju na spisku. Jeste kozmetika, ali bi bilo
lepo da se ispravi :)
2) Sa komandom
dir <ime_direktorijuma>
je nemoguce izlistati sadrzaj direktorijuma. Opet - kozmetika,
ali bi bilo lepo :)
3) Ovo vec nije kozmetika - pre dan-dva mi se desilo nesto sto se
ranije mnogo cesce desavalo - ispis je poceo da brlja. Potpuno ista
stvar kao i ranije - prvo je pogresno tek po neko slovo, a onda posle
dva tri ekrana nemuguce je bilo sta razaznati. Bilo bi lepo da
sredite vec jednom to baferisanje :)
problemi.1106nenad,
-> #1097, mantoniadis> Ako do kraja rada imam jos 17 min, zar ne znaci da ukupno za danas
> treba da bude isto ili vece od 17min ???
Naravno, ali je moguće je da si u prethodnom pozivu započeo neki
proces koji je potrajao duže i uzimao procesorsko vreme i kad ti
više nisi bio na vezi. To navodim samo kao mogući uzrok, jer ni u
tom slučaju ne bi smelo da ti se obračunava vreme pošto rezultate
tog procesa nećeš biti u mogućnosti da vidiš - reč je verovatno o
nekom previdu ili grešci, a o čemu se tačno radi videćemo kad
budemo proučili log.
Priorietniji je podatak o vremenu do kraja tekuće seanse pa u
konkretnom slučaju nisi bio oštećen za vreme. U svakom slučaju
hvala na informaciji, proverićemo zbog čega se javio problem.
problemi.1107nenad,
-> #1099, vlad> Jeste, imam resign ali sam ocekivao da ce jedno prosto conf join da ga
> skine.
Pretpostavimo da imaš resign na PC.UTIL i da se on nalazi u spisku
ispred, recimo, PC.USER. Ne verujem da bi ti se dopala varijanta u
kojoj bi svako CO JO PC.U skidalo resign sa prve konferencije
umesto da te ubaci u onu koju pratiš. :)
Rado bismo čuli i druga mišljenja, meni lično se čini da je ovako
kako je sada bolja varijanta. Možda eventualno da proverava prvo
po neresign-iranim konferencijama, pa da zaređa po onim drugim,
mada to malo komplikuje stvari. Jedna greška u kucanju pa moraš
da vraćaš resign i sl. Ne znam, ne čini mi se nešto posebno dobra
ideja, ako si napustio konferenciju onda si je brate napustio. :)
problemi.1108vlad,
Proverite da li ste dobro ukucali username.
Ovo mi se javlja po zavrsetku unosa svake poruke iz exec-a.
???
problemi.1109vlad,
Opet brljotine B((
problemi.1110vlad,
Evo textpad-a kojeg sam sinoc skinuo odavde pa pogledajte na sta to lici.
B(
Pored toga, na svaku poruku u konferenciji mi je, pri pokusaju upisa, Sezam
odgovarao:
Proverite da li ste ispravno upisali username.
Ili nekakva slicna glupost. B((
zetzbrlj.zipproblemi.1111babbage,
-> #1066, kum.djole>=>>> Connected to SezamNET at problemi
Ajde jednom, ajde dvaput, ali stalno....
Babbage
problemi.1113mminovic,
Hi!
Ne valja vam sistemsko vreme,sada je 17:03 i backup bi već trebalo
da se radi!
Pozdrav,Miroslav.
problemi.1114kum.djole,
Kad skinem neki fajl iz stare konferencije, pukne veza.
> ** Uz poruku 'DOKAZ.GIF' (198443 bytes)
> Prenos (Ne/Da/Pad/Stop)? d
> Datoteka dokaz.gif, 198443 bytes, protokol Zmodem, vreme 0:02:05.
> Spremni za download (Da/Ne)? d
> rz
> **B0
> NO CARRIER
> ** Uz poruku 'SKJATJPG.ZIP' (188184 bytes)
> Prenos (Ne/Da/Pad/Stop)? d
> Datoteka skjatjpg.zip, 188184 bytes, protokol Zmodem, vreme
> 0:01:58. Spremni za download (Da/Ne)? d
> rz
> **B0
> NO CARRIER
Više neću ni da pokušavam. :(
problemi.1115ljubisha,
-> #1114, kum.djole>Kad skinem neki fajl iz stare konferencije, pukne veza.
>Više neću ni da pokušavam. :(
Znam da je grozno, u zadnih 15-tak dana sam skinuo jedno 15Mb iz
starih konferencija i sve sam morao da radim kroz PAD pošto je to tre-
nutno jedini način posle koga ostaješ na vezi. E sad, jeste da je bilo
problema sa misterioznim iščezavanjem i pojavljivanjem PAD-a ali ipak
radi.
problemi.1116easyd,
BTW, dokle ce se desavati sledeca stvar:
Zovem 1. put, zvoni, odazove se, porazgovaraju modemi,
kao da su se ukonektovali, i NO CARRIER....
Zovem 2. put ista prica...
Zovem 3. put (nekada je i 33 put), nista nisam menjao
u programu, init string i sl. i k'o od sale se ukonektuje...
Doduse, nekada se pojavi posle 2. puta:
REL MNP-5
i stoji li stoji...
poz, easyd
problemi.1118zeljkoj,
Zašto nije implementirano kačenje fajla uz rezime?
Ovako sam morao da UUENCODE-ujem svoju sliku i da je tako ubacim u
res. :)
problemi.1119kum.djole,
10 ljudi na vezi a ovo čudo zvoni u prazno već 45 minuta.
problemi.1121supers,
Sezam izbacuje system error pri pokušaju snimanja poruke.
Interpretirao se exec, slao sam poruke u Civilizacija:religija...
Nod 7.
problemi.1123dzakic,
-> #1121, supersIspravljeno, hvala. Poruke su u bazi - ne morate ih slati ponovo, bez
obzira što se nakon snimanja dešavala sistemska greška.
problemi.1124cnenad,
-> #1107, nenad=> da vraćaš resign i sl. Ne znam, ne čini mi se nešto posebno dobra
=> ideja, ako si napustio konferenciju onda si je brate napustio. :)
ZZ-ova stara verzija koja je terala org. SEZAM je dopuštala:
CO JO MA (mali oglasi na koje imam resign)
Sada moram da otkucam:
CO JO MALI.OGLASI
što jeste neuporedivo duže.
Nemoj pominjati CO VI /A, pa pogledaj broj, pa kucaj CO JO broj i
slično.
Konkretan primer sa USER i UTIL i nije neki problem. Konf. koja je prva
na spisku će se aktivirati (ako je na nju dat resign), neka je recimo to
USER, običnim CO O PCU, a logično je da ako hoću UTIL otkucaću CO O PCUT
Meni lično ne smeta, pa čak i da uskočim u pogrešnu konf...
Da li bi se za CO VI i CO DIR mogao dodati prekidač koji bi listao SAMO
konf. i teme na koje je dat resign ?
problemi.1125kcurcic,
U konferenciji pchard ne radi download prikačenih poruka. Ni u
pad, ni direktno, nit' ikako. U ostalim konferencijama sistem ide OK.
problemi.1126supers,
-> #1123, dzakic>> Ispravljeno, hvala. Poruke su u bazi - ne morate ih slati ponovo,
Jao, lele meni, ovo je trebalo da znam... Tako je nastao moj
četvorostruki exec, pošto sam ja iz najbolje namere slao poruke sve dok
me umesto sa 'System error' nije obavestio o tome da su snimljene...
problemi.1127supers,
Opet u vezi fantomskih poruka u Civilizaciji...
Imao sam najbolju nameru da počistim četvorostruki exec koji je
iza mene ostao, ali pri pokušaju brisanja dobijam razne nebuloze,
počev od toga da nije moja poruka pa do System error...
Haj'te budite dobri pa lepo i temeljito potamanite u Civilizaciji poruke
2.493
2.495
2.496
2.497
2.500
2.501
13.745
Hvala.
problemi.1128mamba,
> [27m] <Conf:KOMUNIKACIJE.6>re /a >
> KOMUNIKACIJE.6
>
>
> Iskljuceni ste zbog neaktivnosti u trajanju od 10 minuta.
>
>
> Kraj rada u Sub 16.03.96 19:28
> Proveli ste na vezi 17 min 59 sec.
Sta se to dogadja ????
Nije prebacio sadrzaj konferencije u pad + me izbacio sa veze.
Otkad je uvedeno izbacivanje sa veze "zbog" neaktivnosti ?
problemi.1129mmtosic,
Ima problema u pristupanju nekim porukama u konferenciji
CIVILIZACIJA.9. Evo kratkog izvoda iz dnevnika malopređašnjeg
razgovora.
co jo civ
co fil 16.58 >
Ne postoji tema sa brojem 16.
co fil 16.58 >
Ne postoji tema sa brojem 16.
co dir <<<<---<< Buđenje
Teme u konferenciji CIVILIZACIJA.9:
1. filozofija 81, nema novih.
2. religija 490, nema novih.
3. istorija 42, nema novih.
4. nauka 351, nema novih.
5. umetnost 145, nema novih.
6. knjizevnost 268, nema novih.
7. film 741, nema novih.
8. dileme 278, nema novih.
9. o.jeziku 592, nema novih.
10. oko.sveta 665, nema novih.
11. enciklopedija 10, nema novih.
12. skola 539, nema novih.
13. licni.stav 739, nema novih.
14. cyber.culture 65, nema novih.
15. hedonizam 192, nema novih.
16. galerija 58, nema novih.
30. civ.savet 51, nema novih.
co fil 16.58 > <<<<---<< Sad je O.K.
florija.gif --> Pad
E, sad je na vama da ga naučite pameti da ne spava u radno vreme. :)
problemi.1130evlad,
-> #1125, kcurcicY> U konferenciji pchard ne radi download prikačenih poruka. Ni u
Y> pad, ni direktno, nit' ikako. U ostalim konferencijama sistem ide OK.
ruĆni rad radi al' aVtomaCki jock :(
» ee
Protokol Zmodem RM.
Spremni za upload (Da/Ne)? d
Prenos uspešan.
» ..CONF JOIN PCUSER.4
» ..CONF FILE 11.251 (d;)
Ne postoji tema sa brojem 11.
» ..CONF JOIN CIVILIZACIJA.9
» ..CONF FILE 15.3 (d;)
Ne postoji tema sa brojem 15.
» ..CONF FILE 15.6 (d;)
Ne postoji tema sa brojem 15.
» ..CONF FILE 15.12 (d;)
Ne postoji tema sa brojem 15.
» ..CONF FILE 15.13 (d;)
Ne postoji tema sa brojem 15.
» ..CONF FILE 15.72 (d;)
Ne postoji tema sa brojem 15.
» ..CONF FILE 15.73 (d;)
Ne postoji tema sa brojem 15.
» ..CONF FILE 15.90 (d;)
Ne postoji tema sa brojem 15.
» ..CONF FILE 15.91 (d;)
Ne postoji tema sa brojem 15.
» ..CONF FILE 15.113 (d;)
Ne postoji tema sa brojem 15.
» ..CONF FILE 15.114 (d;)
Ne postoji tema sa brojem 15.
» ..CONF FILE 15.115 (d;)
Ne postoji tema sa brojem 15.
» ..CONF FILE 15.124 (d;)
Ne postoji tema sa brojem 15.
» ..CONF FILE 15.125 (d;)
Ne postoji tema sa brojem 15.
» ..CONF FILE 15.130 (d;)
Ne postoji tema sa brojem 15.
» co dir
Teme u konferenciji CIVILIZACIJA.9:
4. nauka 351, nema novih.
10. oko.sveta 665, nema novih.
11. enciklopedija 10, nema novih.
13. licni.stav 733, nema novih.
14. cyber.culture 65, nema novih.
15. hedonizam 183, nema novih.
16. galerija 55, nema novih.
30. civ.savet 51, nema novih.
» co file 15.130
Datoteka cheese.zip, 23281 bytes, protokol Zmodem RM, vreme 0:00:18.
Spremni za download (Da/Ne)? d
rz
Prenos uspešan.
» co file 15.3 (d;
itd
ajd' fixirajte buvu da ne skače :)
problemi.1131peccaa,
IMAM PROBLEM mali
imam uputstvo za sezam,ali mi ono vise ne vredi jer ne
odgovara sadasnjem sotw.kako da downlod. poruke iz odr konf?
da li moze da mi se posalje uputstvo za sezam u obliku fajla?
FALA UNAPPRED PECCAA
problemi.1132supers,
-> #1131, peccaa>> odgovara sadasnjem sotw.kako da downlod. poruke iz odr konf?
conf join <ime_određene_conf>
conf read >
pad download
Ako želiš da downloaduješ _sve_ poruke iz konferencije, a ne samo nove,
ona ide conf read /a >
Ipak probaj da bolje proučiš staro uputstvo koje imaš, zbog toga što
komande iz starog softvera uglavnom i dalje važe. Po starom uputstvu
bi bilo conf read & što takođe radi.
>> da li moze da mi se posalje uputstvo za sezam u obliku fajla?
Kad bi ono makar postojalo u obliku fajla...
problemi.1133dr.grba,
-> #1127, supers>> Haj'te budite dobri pa lepo i temeljito potamanite u Civilizaciji poruke
Done (:
problemi.1134dr.grba,
-> #1129, mmtosic>> Ima problema u pristupanju nekim porukama u konferenciji
>> CIVILIZACIJA.9. Evo kratkog izvoda iz dnevnika malopređašnjeg
>> razgovora.
Bilo je, kanda, tehničkih problema. Kolege čekaju da im dođem tamo da
ih malo razmotam <:
Šalu na stranu... Izvinjavam se u ime kolega koji, verujte, vredno rade.
problemi.1135peri,
-> #1128, mamba> > [27m] <Conf:KOMUNIKACIJE.6>re /a >
> > KOMUNIKACIJE.6
> >
> >
> > Iskljuceni ste zbog neaktivnosti u trajanju od 10 minuta.
> >
Čini mi se ova kontrola aktivnosti mora otpasti ako pravi ovakve
previde.
Njeno opravdanje može biti samo radi resetovanja zaglupljenih nodova
a koliko sam čuo to je već rešeno na drugi način.
Znači, mirne duše možete ukinuti ovu opciju koja više sputava nego
što koristi.
problemi.1136cnenad,
Poziv u 18:01
Skupih poruke, prenos NET-a, puče veza, pozvah u 18:13 i pada nigde nema.
:(
Pa da je ZX 81 već bi uradio arhiviranje.
Nešto gadno škripi u softveru... i mislim da bi to trebalo da se sredi a da
se sadžaj PAD-a briše eksplicitno i ISKLJUČIVO kad to korisnik naredi
sistemu.
problemi.1137cnenad,
Pa da nastavimo... :((
Ručno skupljanje izgubljenih poruka, PAD ARC, puče veza nakon arhiviranja,
ponovni (ovaj) poziv i PAD-a opet nema :(((
18:13-18:20
problemi.1138mileusna,
-> #1116, easyd>> BTW, dokle ce se desavati sledeca stvar:
>> Zovem 1. put, zvoni, odazove se, porazgovaraju modemi,
>> kao da su se ukonektovali, i NO CARRIER....
Probaj sa AT \N2.
problemi.1139mileusna,
-> #1124, cnenad>> CO JO MA (mali oglasi na koje imam resign)
>> Sada moram da otkucam:
>> CO JO MALI.OGLASI
BTW, primetio sam da sada moraju da se kucaju potpuna
imena grupa, a ne samo početna slova, što je bilo moguće pre
nepunih mesec dana. (?) Verujte, mnogo je lakše kucati:
GR RE kg.
nego...
GR RE kg.forever
Dakle..? Da li sam ja to nešto propustio? :)
problemi.1140nenad,
-> #1124, cnenad> Meni lično ne smeta, pa čak i da uskočim u pogrešnu konf...
Slučajno znam jednog programera koji je svojevremeno na Sezamu
od stručnih konferencija pratio samo PCPROG i kome je strahovito
smetalo što ga je pri svakom CO JO PC sistem bacao u nekakvu
PC.SOFT konferenciju koja odavno više nije bila ni aktivna i na
koju je imao resign.
To ga je, pored činjenice da ime njegovog rodnog grada nije moglo u
celosti da stane u user bazu, podstaklo da sedne i sam napiše BBS
softver koji bi neke stvari radio bolje. :)
Sumnjam da je i danas spreman da promeni ponašanje CONF JOIN
komande. :)
Na stranu što ne vidim nikakvu logiku u tome da resign-irina
konferencija ima prednost nad onom koja se prati...
problemi.1141nenad,
-> #1125, kcurcic> U konferenciji pchard ne radi download prikačenih poruka. Ni u
> pad, ni direktno, nit' ikako. U ostalim konferencijama sistem ide OK.
Primećen je problem koji se javio pri konverziji pojedinih
konferencija. Ništa nije izgubljeno, ali je deo fajlova
prikačenih uz poruke trenutno nedostupan. Ovo će biti
ispravljeno prvom prilikom.
problemi.1142supers,
-> #1133, dr.grba>>>> Haj'te budite dobri pa lepo i temeljito potamanite u Civilizaciji
>> poruke
>>
>> Done (:
Najlepša hvala :)
problemi.1143dr.grba,
-> #1142, supers>>>>>> Haj'te budite dobri pa lepo i temeljito potamanite u Civilizaciji
>>>> poruke
>>>>
>>>> Done (:
>>
>> Najlepša hvala :)
Nema na čemu. BTW, mogao si i sam da pobiješ te poruke, nije valjda da
ne znaš da možeš brisati sopstvene poruke (:
problemi.1144calex,
-> #1132, supers<!> Kad bi ono makar postojalo u obliku fajla...
Možda može da pomogne ono uputstvo za _stari sezam_, pošto ima
prilično sličnoga. Posle pregleda i ovu konferenciju da vidi razlike.
sezam\novosti\*.*
------------------
sezuput.zip 104k Uputstvo za upotrebu Sezama
problemi.1145crnjini,
Smatrajte ovo kao neku vrstu otpozdravne poruke, ja ovu skalameriju
necu vise da zovem.
Stvarno mi je BAS trebalo da hitno ove veceri dostavim jedan mail.
Ali ne lezi vraze! Zovem ja SezamNET - uopste nema nikakve zvonjave.
Posle 45min ima je, ali u pitanju je zvonjava u prazno. Nakon jos 30
min upornog pokusavanja dobijem vezu - ali handshaking traje u
nedogled, tako da sam morao da batalim. Posle nazovem PRO i 'ladno se
ulogujem. Ajde da se vratim na NET. Posle 5 min dobijem vezu, ali
samo gomilu djubreta - nisam stigao cak ni do Username: prompta.
Nakon jos 25 min konacno dodjem do NETa...
Ovo neka svrsta■˛mo i pod 'tehnicke probleme', ali kako mozete sebi da
dozvolite TAKAV luksuz da u ovo doba, kada smo konacno dosli do
provajdera, od interneta nema ni najosnovnijeg servisa - Emaila !?
Ja sam korisnik koji vam zeli srecu, ali vas pitam jedno pitanje koje
je u vezi sa nacelima profesionalne etike: KAKO MOZETE DA UZMETE PARE
KADA VAM JE SISTEM JOS UZASNO NESREDJEN !? Izvinite ljudi, ali nisam
platio da se nerviram. Posle se pitate sto vam masovno korisnici
odlaze... Sad znate odgovor. A sad adio, necu ovo cudo vise da zovem
dok nesredite sistem. Ciao. Nakon svega, imali ste cetiri meseca od
raspada da vec sredite mrezu, uredite software da lici na nesto,
obezbedite svojim korisnicima izlaz na svet, ... ali ne, vi biste da
zivite na lovorikama stare slave koja se brzo topi. Sam dokaz svega
sto govorim jeste da uopste nemam podesan OLR da ovo pisem (tipa
SORpro-a), stanice su vam jos uzasno spore,...
Sve u svemu, jedan besplatan Osmeh sa tricave dve linije hiljadu puta
bolji je od vaseg ceda!
ACR
problemi.1146kum.djole,
-> #1145, crnjini>> KAKO MOZETE DA UZMETE PARE
>> KADA VAM JE SISTEM JOS UZASNO NESREDJEN !?
Biće, biće.. samo strpljivo.
Nisi čuo za projekat "SezamNET 2000".. ko ti je kriv. ;)
problemi.1147supers,
-> #1143, dr.grba>>>>>>>> Haj'te budite dobri pa lepo i temeljito potamanite u
>>>>>>>> Civilizaciji
>> Nema na čemu. BTW, mogao si i sam da pobiješ te poruke, nije valjda
>> da ne znaš da možeš brisati sopstvene poruke (:
Zezaš me ili si prevideo :) U svojoj originalnoj poruci sam lepo
rekao da mi zbog problema sa conf Civilizacija onog dana softver
nije dopuštao da obrišem poruke.
problemi.1148supers,
-> #1144, calex>> sezam\novosti\*.*
Odlično, pre nekoliko dana (sumnjam da mi se učinilo) rekao bih da je
sezam direktorijum bio prazan.
problemi.1149superhik,
-> #1145, crnjini=:> Smatrajte ovo kao neku vrstu otpozdravne poruke, ja ovu
=:> skalameriju necu vise da zovem.
Je l' to znači da odustaješ od wwiii-a !?
O, ne, opet ćemo morati da nađemo drugog igrača ;(((
problemi.1150dr.grba,
-> #1147, supers>> Zezaš me ili si prevideo :) U svojoj originalnoj poruci sam lepo
>> rekao da mi zbog problema sa conf Civilizacija onog dana softver
>> nije dopuštao da obrišem poruke.
Da su problemi ostali, ni ja ne bih mogao obrisati poruke (:
problemi.1151calex,
-> #1148, supers<!> Odlično, pre nekoliko dana (sumnjam da mi se učinilo) rekao bih da je
<!> sezam direktorijum bio prazan.
I meni se tako činilo. Da se nije čika Neša umešao? ;)
problemi.1152marec,
Apropo onoga što muči mnoge korisnike:
Zvonjava u prazno se javlja obično kada se centrala 'zaglupira' i taj problem
nije do Sezama (tako mi iskustvo govori).
Izgleda da je problem u tome što nam modemi prebrzo biraju brojeve, pa se
centrala ne snalazi najbolje. Rešenje je relativno jednostavno: ubacite zareze
između cifara i skoro uvek ćete dobiti Sezam 'iz cuga'.
Pozdrav, Ranx.