problemi.1153ilazarevic,
-> #1152, marec> Izgleda da je problem u tome što nam modemi prebrzo biraju brojeve,
> pa se centrala ne snalazi najbolje. Rešenje je relativno
> jednostavno: ubacite zareze između cifara i skoro uvek ćete dobiti
> Sezam 'iz cuga'.
Ovo mi nije palo na pamet, iako vrlo često moram upravo to da radim kada
zovem nekoga voice (da ne pominjem da sam zvao komšiju iz zgrade preko puta
sa 011...)
problemi.1154jevta,
JE> terminator: sta je ti bezi odavde
JE> terminator: nemo kosti da ti ,lomim
JE> terminator: javi se picko 6JE>
JE> terminator: sta
.itd..........
JE> » ..res re terminator
JE> ─────────────
JE> terminator, Ivanovic Ivan, R
JE> Član od Pet 16.02.96 15:38
Dakle, ima li imkakve selekcije prilikom prijema novih članova ili je
lepše da neke nazovemo pacijentima ;(
Teškoće i sa softverom i sa poštom i sa hardverom mogu da razumem,
ali ovo ne. Ako Vam je stalo da neko jezgro starih korisnika zadržite
molim da se potrudite da ovakvi slučajevi pređu na neki kućni BBS
koji bi sami održavali i sami sebe zvali.
problemi.1155crnjini,
I ja imam probleme sa korisnikom Terminator. Mislim da talve ljude
treba ukloniti radi dobrog glasa ovog sistema.
ACR
problemi.1156apostol,
-> #1155, crnjini>> I ja imam probleme sa korisnikom Terminator. Mislim da talve ljude
>> treba ukloniti radi dobrog glasa ovog sistema.
Postoji nešto što se zove Ignore...
E1 O:-)
problemi.1158nenad,
-> #1148, supers> Odlično, pre nekoliko dana (sumnjam da mi se učinilo) rekao bih da je
> sezam direktorijum bio prazan.
Očigledno je da Calex polako preuzima stvari u svoje ruke. :)
problemi.1159nenad,
-> #1154, jevta> molim da se potrudite da ovakvi slučajevi pređu na neki kućni BBS
> koji bi sami održavali i sami sebe zvali.
Svakako, korisniku smo već uputili molbu i upozorenje, ako to ne
bude dalo rezultate biće primenjene i druge mere.
problemi.1160vstan,
-> #1154, jevta> Dakle, ima li imkakve selekcije prilikom prijema novih clanova
> ili je lepse da neke nazovemo pacijentima ;(
Moramo sami da pomognemo selekciju. Ovakve i slicne ispade
prijaviti ovde ili na mail odgovornima.
problemi.1161dpredovic,
Šta kod mene u pad-u radi konf orka.4, poruke iz februara i početka marta?
problemi.1162nenad,
-> #1161, dpredovic> Šta kod mene u pad-u radi konf orka.4, poruke iz februara i početka
> marta?
Prilikom konverzije je greškom za tu konferenciju svima setovano
da imaju resign na nju (kao što je rađeno za stare konferencije).
Sada je to ispravljeno, pa su se u tvom pad-u našle i poruke iz
perioda kada konferenciju nisi pratio. Nije u pitanju neki veliki
broj poruka pošto je malo korisnika uopšte i slalo poruke u tom
periodu. Možeš, naravno, sada resign-irati tu konfrenciju ako ne
želiš da je pratiš.
problemi.1163ognjen,
-> #1156, apostol)-> Postoji nesto sto se zove Ignore...
Secas se onog studentskog strajka? "Protiv mraka zmurenje ne
pomaze". Takve treba odstraniti.
problemi.1164vstan,
-> #1163, ognjen> )-> Postoji nesto sto se zove Ignore...
>
> Takve treba odstraniti.
Bez dileme.
problemi.1165vlad,
-> #1161, dpredovic> Šta kod mene u pad-u radi konf orka.4, poruke iz februara i početka
> marta?
I kod mene je vaskrsnula, a nikad je nisam pratio.
problemi.1166cape,
Zelim da napravim pri dizanju kompjutera vise konfiguracija jednu
prostu za igrice , jednu za win i jednu recimo normalnu ali mi to
ne polazi za rukom ako neko ima resenje neka mi javi.
U dodatku saljem fajl sa autoexec-om i config.sys-om.
Gde je graska ?
Unapred zahvalan
Peca
multicon.txtproblemi.1167supers,
-> #1166, cape>> U dodatku saljem fajl sa autoexec-om i config.sys-om.
>> Gde je graska ?
MENUITEM se piše bez uglastih zagrada.
Bezazlena greška, ali nije bilo lako uočiti :)
problemi.1168cnenad,
-> #1166, cape=> Zelim da napravim pri dizanju kompjutera vise konfiguracija jednu
Ukratko:
1. Da imaš MSDOS 6 ili noviji
2. CONFIG.SYS
[MENU]
MenuItem=1,Opis prve stavke
MenuItem=2, ...
i tako redom koliko ti stavki treba
MenuDefault=1,5 podrazumevana stavka je 1 koja se sama aktivira ako za
5 sekundi ne izabereš nešto drugo ili ne pritisneš ENTER
[COMMON]
Ovo je sekcija u koju ubacuješ sve ono što je zajedničko za konfiguracije,
kao što je npr.
BUFFERS=30,0
FILES=60
i slično
[1]
Konfiguracija br.1
DEVICE=C:\DOS\HIMEM.SYS
... i redom ostalo šta ti tu treba
[2]
Konfiguracija br.2
DEVICE=C:\AUDIO\SB16.SYS
3. AUTOEXEC
Na vrh stavljaš stvari koje važe za sve konfiguracije, tipa PATH, SET i
slično.
PATH C:\;C:\DOS;C:\WINDOWS;C:\ALATI;
Onda dolazi:
GOTO %CONFIG%
:1
Ako si izabrao prvu konfiguraciju aktiviraće se ovaj deo AUTOEXEC-a
LH MOUSE
LH SMARTDRV
GOTO KRAJ
:2
CD\IGRE\DOOM2
DOOM2
GOTO REBOOT
:REBOOT
BE REBOOT /C
:KRAJ
CLS
To je to, ne ubacuj ove moje opise...
problemi.1169cnenad,
-> #1166, cape
[MENUCOLOR]
Ovo ide kao stavka, ne trebaju uglaste zagrade
MenuColor:=brojka_1, brojka_2
[MENUITEM]=NORMALNA
Greska broj 1. Nije [MENUITEM] vec treba MenuItem=1,Normalna
Tako isto i za ostale dve stavke.
Nakon njih, fali:
MenuDefault=1,5
[NORMALNA]
Ovo preimenuj u 1 kao i ostale u 2, 3, i slicno, znaci
Oznacavanje stavki sa 1,2,3 i slicno ti omogucuje da ne moras po Config-u i
Autoexec-u pisati dugacke nazive, a opet ogranicene na osam znakova. Ovako
stavis broj, a u opisu kod izbora menija stavis opis koliki hoces...
[1]
SHELL=C:\DOS\COMMAND.COM
Ovo ti ne treba
INSTALL=C:\DOS\SHARE.EXE
Ako imas Windows 3.11. ovo ti isto ne treba.
[WINDOWS]
install=c:\qemm\loadhi.com /r:1 C:\DOS\SHARE.EXE /l:500 /f:5100
Takodje, ako imas Windows 3.11 ovo ti ne treba.
:NORMALNA
Promeni samo ovu labelu u :1, kao i za ostale dve stavke u :2 i :3
problemi.1170inferno,
-> #1148, supersŮ│ ˙ Odlično, pre nekoliko dana (sumnjam da mi se učinilo) rekao bih da je
Ů│ ˙ sezam direktorijum bio prazan.
Ma mora da su nadležni sa Sezama pomalo stidljivi pa nas
nisu obavestili da su fajlovi u direktorijumima vraćeni. :)
Možda niste znali ali mi već imamo ful infernet, samo se
odgovorni stide da nam to kažu i čekaju da sami provalimo. ;)
problemi.1171saboteur,
Zasto mi se vec treci put bila resetovala ignore lista??
AcCeSS DeNiED
problemi.1172zeljkoj,
-> #1171, saboteur> Zasto mi se vec treci put bila resetovala ignore lista??
Ne zaboravi da je onaj koga si ignorisao službeno lice (ako se dobro
sećam :). Možda to ima neke veze? ;))
problemi.1173kcurcic,
Nije nikakav problem, samo malo šminke. Poruka na kraju rada:
Kraj rada u Ned 24.03.96 00:02
Proveli ste na vezi -58 sec.
Za danas Vam je ostalo ukupno još 24 h 56 min 54 sec.
Ako ima zainteresovanih za onih 56 minuta i 54 sekunde koje
sasvim sigurno ne mogu da iskoristim, neka se jave :)
problemi.1174saboteur,
-> #1172, zeljkoj
T?>> Ne zaboravi da je onaj koga si ignorisao sluzbeno lice (ako se dobro
T?>> secam :).Mozda to ima neke veze?;))
Jeste, 100% ;))
Mora da je neki bug, samo mi ide na zivce jer u ignore listi imam jaaako
puno ljudi...pa to ponovo pisati :(
Toliko sam je dugo pravio...smrc :(( ;)
AcCeSS DeNiED
problemi.1175pyc.guy,
Pri arhiviranju pada mi je pukla veza, kad sam se kasnije ulogovao, od poruka
koje sam pokupio nista, a kada se otkuca pad dir kaze da je "arhiviranje vaseg
pada u toku" ... Jedan od mnogobrojnih razloga zasto mi jos uvek ne pada
napamet da obnavljam pretplatu...
Pyc
problemi.1176inferno,
-> #1171, saboteurŮ│ ˙ Zasto mi se vec treci put bila resetovala ignore lista??
eee... ;>>>>>
problemi.1177cape,
Imam fax-modem 9600/2400 i program Telix , zanima me kako mogu da
skinem fajl za cije download-ovanje jen potrebno preko 30 minuta.
problemi.1178calex,
-> #1175, pyc.guy<!> Pri arhiviranju pada mi je pukla veza, kad sam se kasnije ulogovao, od
<!> poruka koje sam pokupio nista, a kada se otkuca pad dir kaze da je
<!> "arhiviranje vaseg pada u toku" ... Jedan od mnogobrojnih razloga zasto
Pa gde je problem, kad dobiješ vezu posle ovakvog pucanja, on
nastavi gde je stao i arhivira PAD.
problemi.1179calex,
-> #1177, cape<!> Imam fax-modem 9600/2400 i program Telix , zanima me kako mogu da
<!> skinem fajl za cije download-ovanje jen potrebno preko 30 minuta.
Normalno počni sa skidanjem pa će da bude skinuto onoliko koliko
može za 30 minuta. Sledeći put nastaviš.
problemi.1180nenad,
-> #1171, saboteur> Zasto mi se vec treci put bila resetovala ignore lista??
Kada se to dogodilo?
problemi.1181easyd,
-> #1179, calex> Normalno pocni sa skidanjem pa ce da bude skinuto onoliko koliko
> moze za 30 minuta. Sledeci put nastavis.
Naravno ako ti je ukljucen crash-recovery...
Ako nije imaces trala.zip, trala.zi0, trala.zi1
a svi iste duzine i to samo prvi deo...
poz, easyd
problemi.1182teorist,
-> #1161, dpredovicŠta kod mene u pad-u radi konf orka.4, poruke iz februara i početka marta?
Isto se i meni zalomilo pre neki dan ???
problemi.1183dzakic,
-> #1175, pyc.guy> Pri arhiviranju pada mi je pukla veza, kad sam se kasnije
> ulogovao, od poruka koje sam pokupio nista, a kada se otkuca pad
> dir kaze da je "arhiviranje vaseg pada u toku" ...
Arhiviranje pad-a, na sporim 286icama ume znatno da potraje
(izgleda da smo se svi odavno navikli na komfor brzih raüunara
gde arhiviranje megabajta ili dva traje 'blink of an eye' :)
Kada ti pukne veza, nod na kom si bio krene u arhiviranje. Ako
dobijeä vezu pre nego äto se tvoj pad odloéi na serverov disk
(da bi bio pristupaüan novom nodu gde si se ponovo javio),
dobićeä poruku kakvu si ti dobio, da je arhiviranje joä u toku.
Provera da li je pad spreman vräi se kod svake komande u pad
reéimu. Onog trenutka kada pad iz prethodne seanse bude
dostupan, biće raspakovan na novi nod i moći ćeä dalje normalno
da radiä.
Veruj da smo uüinili sve da se pad saüuva u svim situacijama. Da
nije bilo ove intervencije, bilo bi ti reüeno da si joä na vezi
dok ti se pad arhivira, ali smo to izbegli ovakvim postupkom.
problemi.1184supers,
-> #1177, cape>> Imam fax-modem 9600/2400 i program Telix , zanima me kako mogu da
>> skinem fajl za cije download-ovanje jen potrebno preko 30 minuta.
Kao što ti je već rečeno, neophodno je da ti crash recovery bude
uključen, da bi nakon 30 minuta i prekida veze nastavio tamo gde si stao...
Dakle, ALT-O, Protocol options, Zmodem receive i send crach recovery
uključiš, i potom Write setup to disk.
problemi.1185dpredovic,
-> #1174, saboteur> Mora da je neki bug, samo mi ide na zivce jer u ignore listi imam jaaako
> puno ljudi...pa to ponovo pisati :(
> Toliko sam je dugo pravio...smrc :(( ;)
Ubaciš lepo u autoexec, pa te ne boli glava ;)
:OmiljeniAutori
ignore dj.xxxx
ignore termxxx
ignore peccxxx
problemi.1186inferno,
-> #1183, dzakicŮ│ ˙ (da bi bio pristupaüan novom nodu gde si se ponovo javio),
Šta bi sa tvojim code-om?
problemi.1187ljubisha,
-> #1183, dzakic>Veruj da smo uüinili sve da se pad saüuva u svim situacijama. Da
>nije bilo ove intervencije, bilo bi ti reüeno da si joä na vezi
>dok ti se pad arhivira, ali smo to izbegli ovakvim postupkom.
Super, sve je to lepo ali da li ja grešim ili sistem pokušava da
arhivira već arhiviranu stvar? Imam 800Kb u ZIP-u a on pokušava da to
opet zapakuje a to je već uzaludan posao.
problemi.1188soul,
-> #1152, marec> Izgleda da je problem u tome što nam modemi prebrzo biraju brojeve, pa se
> centrala ne snalazi najbolje. Rešenje je relativno jednostavno: ubacite
Ovo mogu da potvrdim: iako sam ranije redovno bio prinuđen
da ludim zbog zvonjave u prazno, otkad broj biram ručno
(pa otkucam ATD), leđa me više ne bole. :)
problemi.1189pyc.guy,
-> #1183, dzakic─── Arhiviranje pad-a, na sporim 286icama ume znatno da potraje
...dva dana.;) Svaki put kada se logujem arhiviranje je u toku i
kako je krenulo, ne misli da prestane :))
Puko mi user ;)
Pyc
problemi.1190dselic,
-> #1188, soul!!Izgleda da je problem u tome što nam modemi prebrzo biraju
!!brojeve, pa se centrala ne snalazi najbolje. Rešenje je
!!relativno jednostavno: ubacite
Ja koristim at&p2 i nemam nikakvih problema u poslednje vreme.
problemi.1191dpredovic,
-> #1174, saboteur> Mora da je neki bug, samo mi ide na zivce jer u ignore listi imam jaaako
> puno ljudi...pa to ponovo pisati :(
> Toliko sam je dugo pravio...smrc :(( ;)
Ubaciš lepo u autoexec, pa te ne boli glava ;)
:OmiljeniAutori
ignore dj.xxxx
ignore termxxx
ignore peccxxx
problemi.1192cnenad,
Izgleda da postoji jedan mali problem sa SEEN. Poslao sam nekoliko poruka,
nisam ih nakon slanja uopšte čitao. Pročitao sam u istoj konf. u nekoj
drugoj temi poruku i zatim rekao SEEN. Sistem je sam i one poruke koje sam
poslao a nisam pročitao označio pročitanim. Mislim da bi ovo trebalo da se
sredi.
problemi.1193nenad,
-> #1192, cnenad> Pročitao sam u istoj konf. u
> nekoj drugoj temi poruku i zatim rekao SEEN. Sistem je sam i one poruke
> koje sam poslao a nisam pročitao označio pročitanim.
Pointeri na pročitane i nepročitane poruke se ne pamte po temama
već u "rezoluciji" cele konferencije. Nije komplikovano da se
uvede evidencija i po temama, ali se javlja problem prostora na
disku. Dakle tehonološki može ali tehnički trenutno ne. :)
problemi.1194hercog,
Hteo sam da vidim sve usere koji postoje na sezamu pa sam lupio jedno USERS
i krenuo je ispis. Medjutim umesto da ide do kraja, on me je prekinuo negde
pred kraj slova D (tj usera koji su počinjali sa tim slovom)
Sale
problemi.1195bojs,
Malopre sam uzeo da čitam poruke iz conf (bilo ih je puno, dugo je nisam
čitao) i na 'Dalje/Bez pauze...' otkucao 'b' i ustao sa stolice, ostavivši
računar, i otišao da radim nešto drugo (znam, logično je da to pošaljem u
PAD, ali, ponekad više volim ovako). Kada sam začuo beep, pomislio sam da
me neko pejdžuje i ponovo prišao računaru. Uskoro sam opet začuo beep i
primetio poruku 'Detektovana neaktivnost korisnika...'. Prekinuo sam
čitanje i nastavio, tako da sam uspeo da sprečim da me sistem izbaci sa
veze.
Zak, hitno menjaj ovo, ovako je besmisleno, neaktivnost korisnika treba
da detektuješ samo ako nema protoka _ni u jednom pravcu_.
problemi.1196payce,
Ponovo ne radi Crash Recovery :(
Juce je sasvim lepo radio.
problemi.1197supers,
Došlo je dotle da se plašim da mi NET slučajno ne saopšti da nisam
član Sezama kad sledeći put pozovem...
problemi.1198zeljkoj,
Svaki dan sam kucao dir /a/n i čudio se zašto nema novih fajlova...
A malopre videh da svič /a ne postoji. :)
problemi.1199calex,
-> #1198, zeljkoj<!> A malopre videh da svič /a ne postoji. :)
Zameni ga sa /n. ;)
problemi.1200cnenad,
-> #1193, nenad=> disku. Dakle tehonološki može ali tehnički trenutno ne. :)
Onda tehnički ni uputstvo nije ispravno kao ni poruka koja se dobije nakon
SEEN:
SVE PROČITANE PORUKE u konferenciji XXXXXXXXX sada stare.
problemi.1201zeljkoj,
-> #1199, calex> <!> A malopre videh da svič /a ne postoji. :)
>
> Zameni ga sa /n. ;)
Ma zamenio sam ga, al' čudo jedno kako sam mesecima po navici kucao
dir /a/n, a sistem munjevito brzo ispisivao da nema novih fajlova. :)
Ipak bi trebalo da prijavi da je /a nepostojeći svič.
problemi.1202nenad,
-> #1198, zeljkoj> Svaki dan sam kucao dir /a/n i čudio se zašto nema novih fajlova...
> A malopre videh da svič /a ne postoji. :)
Sa dir /s/n dobijaš spisak svih novih fajlova u tekućem i njemu
podređenim direkorijumima. Svič /a ne znači ništa.
problemi.1203zeljkoj,
-> #1202, nenad>> Svaki dan sam kucao dir /a/n i čudio se zašto nema novih
>> fajlova... A malopre videh da svič /a ne postoji. :)
>
> Sa dir /s/n dobijaš spisak svih novih fajlova u tekućem i njemu
> podređenim direkorijumima. Svič /a ne znači ništa.
Pa znam, ali to bi sistem trebalo da prijavi!
problemi.1204superhik,
Dešava mi se da i pored čiste veze, ona pukne!?
Verovatno je stvar do setovanja modema ili čega već!?
Molio bih upravu da ovo sredi...
problemi.1205schef,
Sa 11-og noda nije mogao da se skine pad. Samo počne da ređa greške.
sada sa 7-og radi.
Bojan
problemi.1206duca,
ja sam pod username-om duca.kako recimo da udjem u arkade dok
sam u konf igre
problemi.1207lena,
Pa sta je bre!
Vi malo,malo pa ne radite?!!!!!
Dokle to???????????????
problemi.1208mpavlo,
-> #1202, nenad> Sa dir /s/n dobijas spisak svih novih fajlova u tekucem i njemu
> podredenim direkorijumima. Svic /a ne znaci nista.
Ja u svom AUTOEXEC-u imam proceduru koja koristi _dir /s/n_ komandu, medjutim,
stalno mi prijavljuje NEMA DATOTEKA, iako sam u medjuvremenu iz konferencija
saznao da su "te i te datoteke prebacene u te i te direktorijume". Sta radim
pogresno?
pozdrav, Milan.
problemi.1209nenad,
-> #1208, mpavlo> Ja u svom AUTOEXEC-u imam proceduru koja koristi _dir /s/n_ komandu,
> medjutim, stalno mi prijavljuje NEMA DATOTEKA, iako sam u medjuvremenu
> iz konferencija saznao da su "te i te datoteke prebacene
> u te i te direktorijume". Sta radim pogresno?
U tvom autoexec-u je definisana sledeća procedura:
> echo ---NOVE DATOTEKE-------- >
> echo MSDOS: >
> cd dos
> dir dos /s/n >
> echo WINDOWS: >
> cd windows
> dir windows /s/n >
> echo SEZAMNET: >
> cd sezam
> dir sezam /s/n >
> ..
Ovako kako radiš ti tražiš, na primer, sve nove datoteke u
direktorijumu DOS koje se zovu DOS, sve nove datoteke u dir-u windows
koje se zovu windows i sl, a njih naravno nema baš puno. :)
Najbolje je da taj deo svog autoexec-a izmeniš da izgleda ovako:
echo ---NOVE DATOTEKE-------- >
cd \
echo MSDOS: >
dir dos\ /s/n >
echo WINDOWS: >
dir windows\ /s/n >
echo SEZAMNET: >
dir sezam\ /s/n >
problemi.1211cape,
Imam komunikacioni program "Telix" i ne znam kako da formiram script fajl
tako da ne ne moram svaki put kucati pseudonim i lozinku.
Ko zna postupak neka mi javi mail-om.
Unapred hvala
Peca
problemi.1212mpavlo,
-> #1209, nenad> echo ---NOVE DATOTEKE-------- >
> echo MSDOS: >
> cd dos
> dir dos /s/n >
^^^
Ovo dos u komandi za listanje mi se potkralo (sistematska greska u kucanju), a
CD DOS pa tek onda DIR sam kucao zato sto nisam znao za opciju DIR DOS\ jer
nije dokumentovana. Znam da je analogna MSDOS komandi, ali analogija DIR-a sa
Sezamnet-a i DIR-a iz MSDOS-a nije potpuna u mnogo cemu.
> echo ---NOVE DATOTEKE-------- >
> cd \
> echo MSDOS: >
> dir dos\ /s/n >
Kada sam isprobavao DIR komandu Sezamnet-a, probao sam CD\ (kao u MSDOS-u) ali
nije uspevalo. Mislio sam da je jedina zamena dve tacke (..) - sada vidim da
je trebalo kucati CD \ (sa razmakom). Da se ne bih dalje maltretirao
saznavajuci stvari na ovakav nacin, interesuje me gde se nalazi kompletno
uputstvo za nove komande Sezamnet-a (mislim nove u odnosu na one koje su bile
detaljno i lepo opisane u uputstvu koje je moglo da se skine sa starog Sezama).
problemi.1213kostja,
Mommmciiiii !!!
Jel opet nesto ne radi kako treba?
Nije sto me je Sezam danas pozdravio sa porukom da mi je ostalo samo
16 dana do isteka pretplate ( krajem januara placeno u Bigz-u 1
godina i jos dva meseca nagradno) nego mi je DL isao ko bog...
moj ZM je drzao 10-12 sekundi poruku "Waiting for file".
Ajd nek neko pogleda sta je bilo.
Poz
problemi.1214supers,
-> #1213, kostja>> godina i jos dva meseca nagradno) nego mi je DL isao ko bog...
>> moj ZM je drzao 10-12 sekundi poruku "Waiting for file".
Zbilja, povremeno (jednom u petnaest puta, recimo) dešava se
da NET pošalje sekvencu za početak transfera ali fajl nikako
da počne da se prenosi...
problemi.1215bilder,
Jednom sam rekao "gr seenall" i odtad
mi sve poruke (iz mail) nestaju kad
ih jednom procitaam
kako da da vratim na staro?
problemi.1216easyd,
-> #1211, cape> tako da ne ne moram svaki put kucati pseudonim i lozinku.
Downloadujes RECORD*.ZIP iz DOS\COMM direktorijuma...
p.s. mozda se ne zove tako ali ima sigurno record u sebi...
ostalo pise u HELP.TXT...
poz, easyd...
problemi.1218nenad,
-> #1215, bilder> Jednom sam rekao "gr seenall" i odtad
> mi sve poruke (iz mail) nestaju kad
> ih jednom procitaam
> kako da da vratim na staro?
Komanda group seen ne utiče na promenu daljeg ponašanja sistema u
progrlašavanju poruka novim ili starim. Ukoliko se rad regularno
završi (izađe sa sistema pomoću komandi LOGOUT ili BYE) poruke se
za sledeći poziv proglašavaju starima. Ako se veza prekine ili ti
istekne vreme sve ostaje po starom, poruke su "nove" i sledeći
put.
Ako želiš da ponovo vidiš u spisku neke poruke koje si već jednom
pročitao to možeš da uradiš tako što ćeš da zadaš parametar sa
datumskim opsegom iza seen, na primer: group seen 150396-
proglašava sve poruke od 15. marta ove godine za "nepročitane".
Slično važi i za mail i za konferencije.
problemi.1219kostja,
Sluzbena lica dragog nam Net-a !
Za slucaj da niste procitali poruku 3.1213 evo da Vam pozelim dobar
dan i da priupitam zasto mi je malo pre Net rekao da imam jos 14
dana pretplate (moze biti da misli da je danas 11.04.1997. ?) ??
Poz
problemi.1220hercog,
Jel neko proveravao ispravnost rada naredbe stat?
Meni za tekuci mesec daje malo cudne podatke..
══════════════════════════════ UKUPNO ═ TEKUĆI MESEC ═ PRETPLATA ═
Broj poziva --- 2 ---------
Vreme na vezi -------- 0:07:13 ─── VREME ───
Vreme u chatu ------- 0:00:00 30 / 90
Vreme u file transferu -------- 0:06:37 ═══════ LIMIT
Broj privatnih poruka --- 0 500
Broj poruka u konf --- 1 500
Download kilobajta ---- 70 32767
Upload kilobajta ---- 0 8192
───────────────────────────────────────────────────────────────────
Nemoguce da sam samo to radio pola meseca...
Sale
problemi.1221easyd,
hmmmm, DIR /S /N u direkturijumu DOS daje sledece...
dos\*.*
------------------
ARCHIVER <DIR> Arhiveri / kompresori i korisni programi za njih.
BBS <DIR> Sve za "kucni" BBS - programi, utility, door-ovi,..
C <DIR> C & C++ source code, biblioteke, kompajleri, alatke...
CAD <DIR> Projektovanje i animacija: programi, dodaci, ...
CLIPPER <DIR> Clipper (5.x & S87) biblioteke, izvorni kod,..
COMM <DIR> ű Komunikacioni programi i alati
DATABASE <DIR> Baze podataka i usluzni programi za rad sa njima
DEMO <DIR> Demo verzije programa.
DISKUTIL <DIR> Usluzni programi za rad sa disketama i hard diskovima
DRIVERS <DIR> Driveri za razne video karte i razne programe.
EDITOR <DIR> Editori, tekst procesori, DTP.
FUN <DIR> Zabavni programi, igrice, itd.
GRAPHICS <DIR> Programi za crtanje, graficke rutine, slike, itd.
INFO <DIR> Dokumentacija, prirucnici, informacije.
INFOCOMM <DIR> Razne info datoteke vezane za komunikacije
INFOHARD <DIR> Razne info datoteke vezane za hardver
INFOPROG <DIR> Razne info datoteke vezane za programiranje
MISC <DIR> Sve ostalo sto ne spada u neki drugi direktorijum.
NET <DIR> Programi za Novell NetWare i druge mreze
PASCAL <DIR> Pascal source code, unit-i, usluzni programi...
PRINTER <DIR> Razni programi za rad sa stampacima
PROGRAM <DIR> ű Programiranje, programerske alatke
SOUND <DIR> ű Alatke za rad sa zvukom i zvucnim karticama
SYSTEM <DIR> ű Sistemski programi, nadgradnje DOS-a
TEST <DIR> Dijagnostika, testovi, benchmarci, ...
UTILITY <DIR> ű Usluzni programi za DOS raznih namena
VIRUS <DIR> ű Zastita od virusa.
WORDPROC <DIR> ű Obrada teksta - tekst procesori, stono izdavastvo,...
YU-SOFT <DIR> Sve u vezi YU slova.
Nema datoteka. ?????
poz, easyd
problemi.1222superhik,
Da li će Sezam već jednom prestati da mi resetuje ignore
listu...
problemi.1223sjocic,
Kada skidam fajl direktno iz konferencije, veza puca posle
transfera _odmah_. Ovo se i ranije desavalo. Nevolja je sto sve
poruke ostaju neprocitane, iako sam pre toga skinuo pad.
Inace, koristim sistemski autoexec, znaci naredbu 'sezam'.
problemi.1224nenad,
-> #1221, easyd> hmmmm, DIR /S /N u direkturijumu DOS daje sledece...
> Nema datoteka. ?????
Nikako nisam uspeo da dobijem izveštaj koji si ti dobio. Tekst
"Nema datoteka" se dobija kada nema datoteka odgovoraju zadatom
kriterijumu. U konkretnom slučaju nije bilo novih fajlova, u
stablu ispod DOS direktorijuma, ali kako si uspeo da dobiješ
spisak poddirektorijuma u istom trošku nije mi zaista jasno. Javi
ako se ponovo dogodi javi.
problemi.1225easyd,
-> #1224, nenad> ali kako si uspeo da dobijes
> spisak poddirektorijuma u istom trosku nije mi zaista jasno. Javi
> ako se ponovo dogodi javi.
Ne znam ni ja al' evo ga opet...
windows» dir
windows\*.*
------------------
COM <DIR> ű Komunikacioni programi i alati za komunikaciju za Win
DRIVERS <DIR> ű DrajveriWindows drajveri za graficke kartice, stampace,
FUN <DIR> ű Zabavni programi, igrice i slicno za Windows
GRAPH <DIR> Graficki programi, ikone, slike, animacija, itd.
INFO <DIR> Informacije i dokumentacija o delovima Windows sistema
MISC <DIR> Sve ostalo sto ne spada u neki drugi WIN direktorijum
PROGRAM <DIR> Programiranje za Windows i programerske alatke
SYSTEM <DIR> Sistemski programi za Windows, biblioteke (DLL),...
UTIL <DIR> ű Utility programi za Windows, poboljsanja DeskTop-a,...
YU <DIR> ű Alati za adaptaciju Windows-a za koriscenje YU slova
windows» dir /s /n
windows\system\*.*
------------------
ole32s13.exe 3002k ű Win32s v1.3.0: 32-bitni dodatak za Win 3.1 & Win 4 Wgr
windows»
poz, easyd...
problemi.1227vsmrti,
-> #1223, sjocic>> Nevolja je sto
>> sve poruke ostaju neprocitane, iako sam pre toga skinuo pad.
>> Inace, koristim sistemski autoexec, znaci naredbu 'sezam'.
Rešenje za ovaj deo problema: kad se odradi 'sezam', otkucaj
jedan 'seenall'. Naravno, ovo je samo "za prvu pomoć".
problemi.1228maher,
Zasto nemoze da se download Netscape Navigator Gold
2.01(g32e201.exe)jer kada pocne pripremu za slanje odmah stane i
prekine se veza!! :((
problemi.1229meric,
I meni se dogodilo ovo sa blokiranjem pri pokusaju da prenesem netscape,
ali je po drugi put uspelo.
dajte, ljudi, arhivirajte to, necu ceo dan da trosim!
problemi.1230maher,
Majku mu a gde nesdade Netscape Navigator Gold!? :)
problemi.1231nenad,
-> #1225, easyd> Ne znam ni ja al' evo ga opet...
> windows» dir
> windows» dir /s /n
Ovo što si citirao je regularno ponašanje sistema. Dir bez
parametara daje spisak svih datoteka u trenutnom direktorijumu, a
dir /s/n daje spisak novih fajlova u trenutnom direktorijumu i
njegovim poddirektorijumima.
problemi.1232nenad,
-> #1228, maher> Zasto nemoze da se download Netscape Navigator Gold
> 2.01(g32e201.exe)jer kada pocne pripremu za slanje odmah stane i
> prekine se veza!! :((
Fajl iz nekog razloga nije bio dobro snimljen, trenutno je
nedostupan, sutra će ispravna datoteka biti u direktorijumu.
Izvinjavamo se korisnicima koji su danas imali problema sa
datotekom g32e201.exe.
problemi.1233nenad,
-> #1230, maher> Majku mu a gde nestade Netscape Navigator Gold!? :)
Sada je u direktorijumu ispravna arhiva. :)
problemi.1234mmtosic,
-> #1223, sjocic>> Nevolja je sto sve
>> poruke ostaju neprocitane, iako sam pre toga skinuo pad.
>> Inace, koristim sistemski autoexec, znaci naredbu 'sezam'.
Sa _autoexec read_ možeš da vidiš da u proceduri sa imenom sezam,
pre, inače zadnje, naredbe _pad dow_, nema naredbe _seen(all)_.
Dakle, moraćeš sam da je izdaješ nakon uspešno prenetog sadržaja iz
pad-a. Uz to, sam brišeš i pad, pošto textpad ostaje u njemu, jer
naredbi _pad dow_ nedostaje prekidač _/d_, za brisanje fajla nakon
njegovog prenošenja.
Alternativa je da to promeniš u svom autoexec-u.
Naravno, i bez promene autoexec-a, proceduru možeš da preuzmeš pod
svoju kontrolu, odgovorivši sa _ne_, kad te sistem upita da li hoćeš
da ``dole-spustiš'' sabijeni sadržaj pad-a. Nakon toga, možeš da
izdaš neredbu _seen(all)_, pa dalje _pad arc_, i na kraju _pad dow
*.* /d/y_, pa će sve biti čisto.
Treba razumeti sistem-administrator(a/e). Sadržaj pad-a nije naročito
bezbedan, pa se nakon pucanja veze često gubi. Kad bi naredba _seen_
bila izdavana pre prenošenja sadržaja pad-a, korisnici bi gubili
svoje markiranje ``pročitanih'', a nažalost nepreuzetih poruka, pa bi
to bila veća šteta. Mnogi korisnici su, ne samo zato, tražili da im
se omogući da sami izdaju naredbu _seen_. Ima i _bye/s_, jel' da. :)
problemi.1236marec,
Da li mi iko od nadležnih može odgovoriti na sledeće pitanje:
Kako da DO fajl ole32s13.exe, dugačak oko 3MB?
Ne može da stane u PAD, pa PAD SPLIT otpada, a za prenos modemom na 14400bps
mu treba 32 i kusur minuta, pa sistem ne može da ga pošalje...
Moram priznati da mi se više sviđalo staro rešenje sa fajlovima koji su već
bili podeljeni.
problemi.1237easyd,
-> #1231, nenad> Ovo sto si citirao je regularno ponasanje sistema. Dir bez
> parametara daje spisak svih datoteka u trenutnom direktorijumu, a
> dir /s/n daje spisak novih fajlova u trenutnom direktorijumu i
> njegovim poddirektorijumima.
Znam ja to ali, zar ne bi trebalo da ű stoji pored naziva
direktorijuma samo kad u njemu ima novih fajlova?
Uzgred u ROOT-u se desava ist, a i malo drugacije:
Kad ima novih fajlova taj dir. nije oznacen a desi se da je
oznacen kada u njemu nema nista novo...
Mozda se ű pojavljuje kada sa bilo sta uradi u nekom dir-u...
poz, easyd...
problemi.1238easyd,
-> #1236, marec> Ne moze da stane u PAD, pa PAD SPLIT otpada, a za prenos modemom na
> 14400bps mu treba 32 i kusur minuta, pa sistem ne moze da ga posalje...
A zar ne moze crash recovery?
Krenes pa koliko stigne, ulogujes se opet i nastavis...
poz, easyd...
problemi.1239supers,
Kao da zvoni u prazno upravo nod 648-422 :(
Možda je tako samo sa moje centrale, ili ko zna šta je, tek Sezam
sam dobio teškom mukom okrećući pojedinačno jer je sve osim 648-422
bilo zauzeto...
problemi.1240epson,
-> #1239, supersI meni se slicno desava
ali iz petog puta uglavnom dobijem vezu.
EPSON ....
..
problemi.1241marec,
-> #1239, supersPogledaj moju poruku br. 1152. Možda ti pomogne...
problemi.1243banga,
-> #1236, marec> Kako da DO fajl ole32s13.exe, dugacak oko 3MB?
dow ole32s13.exe (;)
pa kad pukne opet isto. Ukljuci Crash Recovery pritom.
Izvinjavam se za staru sintaksu. Nikako da naucim novogovor :)
problemi.1244payce,
Group<Prompt> seen 150496
System error
Sta se zapalilo? ;)
problemi.1245payce,
Evo jos jednog :(
<Prompt> sezam
Problem pri kreiranju fajla u PAD-u.
Kako sada da skinem postu????
problemi.1246nenad,
-> #1237, easyd> Kad ima novih fajlova taj dir. nije oznacen a desi se da je
> oznacen kada u njemu nema nista novo...
Može da se desi da postoji neki novi fajl samo još nije javno
dostupan. Nije baš zgodno, priznajem, ispraviće se u nekoj
sledećoj iteraciji izmena na softveru.
problemi.1247nenad,
-> #1240, epson> I meni se slicno desava
> ali iz petog puta uglavnom dobijem vezu.
Istog dana oko podne je meni 10 minuta davalo zauzeće i kada sam
konačno dobio vezu bilo je svega 5-6 nodova zauzeto. Kiša je
vremenska nepogoda u ovoj zemlji. :(
problemi.1248calex,
-> #1239, supers<!> Kao da zvoni u prazno upravo nod 648-422 :(
Ne možeš nikako da dobiješ _baš taj_ nod jer se taj poziv šalje na
prvi slobodan.
problemi.1249junior,
-> #1244, payce> Group<Prompt> seen 150496
> System error
Isti problem, imam već par dana i nikako da proradi ;(
(btw, i isti datum mi treba ;)
problemi.1250supers,
-> #1248, calex>> <!> Kao da zvoni u prazno upravo nod 648-422 :(
>>
>> Ne možeš nikako da dobiješ _baš taj_ nod jer se taj poziv šalje na
>> prvi slobodan.
Znam ja da je na 648-422 PBX. Ali, koji god drugi broj da okrenem,
dobijao sam zauzeto, što bi značilo da se zaglupeo *upravo* nod na
648-422, ili da nije radio taj PBX, ili samo sa mojom centralom nije
radio...
problemi.1251meric,
Iako imam 28.8 modem, jos nikada nisam uspeo da uspostavim vezu sa sezamom
na 14400.
Ovo mi prikazuje pri logu na 14.4:
CONNECT 14400/V42BIS
Connected to SezamNet at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS
i sve je u redu do usernamea, kada se prosto blokira ili izbaci neko djubre.
A ovo na 9.6:
CONNECT 9600/V42BIS
Connected to SezamNet at 9600/ARQ/V32/LAPM/V42BIS
potpuno ista stvar, ali ovde je sve u redu.
AT&F2\N6\Q3\A1&C1&D2&M0L0S0=0S7=45X3
ovo mi je inicijalni string. please help!!
problemi.1252rale.s,
-> #1251, meric>> AT&F2\N6\Q3\A1&C1&D2&M0L0S0=0S7=45X3
>> ovo mi je inicijalni string. please help!!
Probaj ono \N6 da zamenniš sa \N2 - time forsiraš MNP only.
r.
problemi.1253meric,
zamenio sam sa \n2, ali nikako da se handshakeuje sada.
odsvira ono, i kaze no carrier. ??
problemi.1254easyd,
-> #1253, meric> zamenio sam sa \n2, ali nikako da se handshakeuje sada.
> odsvira ono, i kaze no carrier. ??
ma se ketama, imala isti problem pa ga resila...
poz, easyd...
problemi.1255meric,
(***** napusta razgovor pod sifrom 30 min 0 sec)
!! :)
problemi.1256abogovac,
Sta se ovo desava:
Mail» se armitage
Prekoracili ste kvotu internet poruka. Slanje nije moguce.
Napominjem da nisam presao limit poruka, i da nikome ne mogu
da posaljem mail.
Bogi
problemi.1257nenad,
-> #1256, abogovac> Sta se ovo desava:
>
> Mail» se armitage
> Prekoracili ste kvotu internet poruka. Slanje nije moguce.
Trajalo je samo nekoliko minuta, u pitanju su bile promene vezane za
uvođenje razmene mail-a sa inostranstvom. Cilj nam je bio da ne
gasimo sistem pa je nekoliko korisnika koji su se tog trenutka
zatekli na vezi moglo da dobije ovakvu poruku. Izvinjavamo se zbog
mogućih neprijatnosti.
problemi.1258super,
Zamolio nih nadlezne da rese problem zvonjena
u prazno . Danas sam pokuisavao da dobijem Sezam
i tek iz 102 puta sam ga dobio i sto je najgore
nije zauzeto vec stalno zvoni u prazno .
Procitao sam da se produzuje svakom pretplata
za 7 dana sto Sezam nije radio .
Ali imam bolji predlog da Sezam stalno radi,
da se uvede IceZmodem protokol ima brojne prednosti,
da neko prebcu fajlove sa Sezama Pro na Sezam Net...
SUPER....