problemi.1467kant,
> Pad» do *.*
> Datoteka textpad, 115522 bytes, protokol Zmodem RM, vreme 0:07:15.
> Spremni za download (Da/Ne)? d
>
> Nedovoljno memorije
> Greška pri prenosu!
? drugi put...Ajd' sad vi meni recite kako da prenesem pad?
problemi.1468mmtosic,
-> #1467, kant>> > Pad>> do *.*
>> > Datoteka textpad, 115522 bytes, protokol Zmodem RM, vreme 0:07:15.
>> > Spremni za download (Da/Ne)? d
>> >
>> > Nedovoljno memorije
>> > Greška pri prenosu!
>>
>> ? drugi put...Ajd' sad vi meni recite kako da prenesem pad?
Nije neko `mudro' rešenje, ali za nuždu možda i posluži. Kad si već na
vezi, napiši sebi (mail) poruku, pa uz nju okači fajl iz pad-a (mail
attach br_poruke textpad >_). Onda skini fajl čitanjem svoje poruke
(_mail read br_poruke_), ili naredbom (_mail file br_poruke_), dakle,
uvek bez korišćenja usluga pad-a i arhivera. :))
problemi.1469kant,
-> #1468, mmtosic> Nije neko žmudro' rešenje, ali za nuždu možda i posluži. Kad si već
> na vezi, napiši sebi (mail) poruku, pa uz nju okači fajl iz pad-a...
Hvala na dobroj nameri. Nažalost, za ovo danas ovakvo rešenje je
neupotrebljivo, pošto mi je na sve komande osim na pisanje u conf.
javljao da mu fali memorije. Dobro, nije ni to dugo trajalo...Pukla
je veza...
problemi.1471dizel,
-> #1469, kant> je neupotrebljivo, posto mi je na sve komande osim na pisanje u
> conf. javljao da mu fali memorije.
To je zbog kise :)))
> Dobro, nije ni to dugo trajalo...Pukla je veza...
Vidis kako ljudi iz PTT-a brinu o tebi!
Da se ti ne bi nervirao jednostavnu su uradili
jedno "bye" umesto tebe!!!
:)))))
problemi.1472vlad,
-> #1463, spantic> Ipak apelujem da to ne radite. On je slabo opteretio kanal za
> preno pošte, ali zamisli reply 2000 ljudi od po tih 20 K. On ne
> ide kao karbon kopija.
E, to mi nije palo na pamet. Povlacim preporuku B).
problemi.1473kostja,
-> #1450, mileusna>puta obavestenje da "Nema poruka". Ne spada sve u bagove, ima
>i nesto featursa. ;)
Bio bi ti u pravu kada bi pisalo:
--Posta------
Nema poruka.
--Grupe------
Nema poruka
--Konferencije----
Ali jeste greska ako pise:
--Posta------
Nema poruka.
Nema poruka.
--Grupe------
--Konferencije----
Dakle ipak je greskica (mala... malecna).
Poz:)
problemi.1474snemcev,
-> #1456, dzakic>> dozvoljeno je da poruka bude adresirana na 'samo' 20 korisnika, tako
>> da ostatak uopšte nije ušao u bazu.
Kud baš mene izabra da mi prosledi mail, pa još u dva primerka! :(
problemi.1475dejanp,
Kako da podesim ProcommPlus za rad sa sezamom , imam modem
2400/9600, kad DL-ujem fajlove CPS mi je oko 30-40, a radi kao da radi na
600bps.
Pomagajte ljudi, ako boga znate!!!
PS. Unapred zahvalan.
problemi.1476ljubisha,
Da li će možda biti vraćena i stara CHAT konferencija (u prečišćenom
obliku)? Stvarno bi bila šteta da propadnu Fizikon CHAT-ovi.
P.S. Ako ne, poslaću ih ovde... valjda će makar ova konferencija biti
sačuvana (za razliku od starih) :(
problemi.1477djanjusevic,
Connected to SezamNet at
Casopis "Racunari" - Beograd
- Node
Username: djanjusevic
Password: ********
Vasa pretplata istice za dana ().
, dobrodosli na SezamNet!
pa zatim :
Conf:SEZAMNET» dir
Teme u konferenciji :
1. obavestenja 48, nema novih.
2. pitanja 1280, novih
3. problemi 1409, novih
4. predlozi 384, novih
5. konferencije 24, nema novih.
6. fajlovi 118, nema novih.
7. olr 311, nema novih.
8. vote 18, nema novih.
32. razno 514, novih
na komandu res re bilo koji user daje sledece:
─────────────
, ,
Clan od
˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙
problemi.1478snemcev,
-> #1459, vlad>> Kad bi svi koji su primili taj debilan mail samo udarili Alt-R...
Kad bi svi koji su dobili tu poruku imali OLR koji može da je svari...
Istekao servisni rok i Soru... :(
problemi.1479sfilip,
E, ovo postaje komično, uopšte ni ne znam u koju conf kucam, valjda
je ovo prava, a evo i razlog, sve je počelo ovako:
CONNECT 1200/LAPM
Connected to SezamNet at
Casopis "Racunari" - Beograd
- Node
Username: sfilip
Password: *****
, dobrodošli na SezamNet!
Prethodni poziv ste imali u
Imate na raspolaganju za ovaj poziv.
-- Privatna pošta: -----------
20616 +sfilip <- haevorn Sub 08.06.96 13:32
Poruka , chr.
-- Poruke u grupama: ---------
Poruka , chr.
Ć chat
Dobrodošli u Chat. Izlazi se naredbom '.exit'.
( se uključuje u Chat)
...
nastavilo se sa:
..con jo 1
..con dir
Teme u konferenciji :
1. obavestenja 48, novih
2. pitanja 1280, novih
3. problemi 1411, novih
4. predlozi 384, novih
5. konferencije 24, novih
6. fajlovi 118, novih
7. olr 311, novih
8. vote 18, novih
32. razno 514, novih
:)
a pre neki dan mi je, dok je prebacivao fajl u pad prijavio fatal error
i naravno pukao :)
problemi.1480bosko,
-> #1454, vimm> koliko sam shvatio ne mora da znači da je on i poslao ovu
> poruku od preko 46600 chr.
Nevezano za događaj, kolika je maksimalna veličina poruke?
Sudeći po ovom gore, više nije 32k.
problemi.1483kant,
Daklem ovako...Počelo je kod konektovanja, kada nije ispisao nod,
vreme, user i brzinu. Onda nije ispisivao broj novih poruka u conf.
tj. ostavljao je prazna mesta. DL je izgledao ovako:
> » pad do
> Priprema za slanje...
> Datoteka , bytes, protokol , vreme .
a ne radi ni sh wea, time, stat...U čemu je problem?
problemi.1484hercog,
Evo sta sam ja dobio pre neki dan...
hercog, dobrodošli na SezamNet!
Prethodni poziv ste imali u Pet 07.06.96 15:11
Imate 29 min 52 sec na raspolaganju za ovaj poziv.
-- Privatna pošta: -----------
Nema poruka.
-- Poruke u grupama: ---------
Nema poruka.
-- Poruke u konferencijama: --
1 SEZAMNET 4084, novih 4
đ2 6 RACUNARI 3084, novih 2
4 SAHhM 345, nema novi6.
5 JLMUNIHhCIđE.9 3MA7, novi6 18
11 PCGhR@./ 27983 novi6 M
17 P,USEC.4 1M843 novi6 1
20 P,UTIK.4 1M9R3 novi6 1
22 P,J7.R 201M3 nema novi6.
29 P,PCJF.R 1/S93 novi6 2
M9 JCHh.4 M44M3 nema novi6.
4M DJC85.1R /M43 nema novi6.
A/ ,UVU@UZh,Uđh./ 40993 novi6 19
R9 EWTCh./ 4SA3 novi6 1
Galje 'GaENeJBeJ pauEe(> >>h99 87ZUHt.2 4/923 novi6 2
9/ VU,IVU.4 1RAS3 nema novi6.
SA Eh@U.kK@h:t 4SS23 novi6 A
-- Na veJi --
6ersoz 21c1M 7eJam PeUag 09.0R3 PhGCtNk3 KodU Gđ Gđc@I WTreJor'
kall 20s49 ,6aU 8veg Ja :6at !
marIojo 21s0/ Trankfer
k*arabok 21s11 Ceag
maja.k 21s1M 7eJam
rkUe 21s1M 7eJam
:obra 20sA1 Ceag
peUjo 21s12 Trankfer
meri: 2tsA4 ,6aU
«
q6o
6er:oz 21s1M 7eJam PeUaI t9.tR3 PhGCsNc3 KokU zđ zđc@d WTreJor'
kalT 2ts49 ,6aU 8veI Ja :6aU !
marIo*o 21ht/ đrankfer
hgaraboh 21s11 Ceag
ma*a.h 21s1M 7eJam
Ua.6ow 21s14 7ekam
rhUe 21s1M 7ekam
:obra 2tsA1 Ceag
peU*o 21s12 đranhfer
meri: 2tsA4 ,6aU
«6o
6er:oj 21s1M 7ekam PeUaI t9.tR3 P7z70Nc3 KohU zG zGc@d Wđrekor'
haTT 2ts49 ,6aU 8veI ka J6aU !
marIo*o 21st/ đranhfer
hgaraboh 21s11 -eag
ma*a.h 21s1M Cekam
Ua.6ow 21s14 Cekam
rhUe 21s1M -ekam
Jobra 2tsA1 7eag
peU*o 21s12 đranhfer
meriC 2tsA4 ,6aU
Tofj>>>>
Toj
Hra* raga WNe5za'( J>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Hra* raJa u PeU t9.tR./R 21s14
ProveTi hUe na veki 42 heC.
Za Janah Vam ge ohUaTo uIupno goš MS min M2 heC.
6erCoj3 6vaTa na pokivu. zoviôenga!
NO CARRIER
problemi.1485ilazarevic,
-> #1476, ljubisha> P.S. Ako ne, poslaću ih ovde... valjda će makar ova konferencija
> biti sačuvana (za razliku od starih) :(
Šalji :) Ja sam to negde zagubio, a žao mi da propadne onoliki rad...
problemi.1486orlic,
Danas, nod 9,
posle co re /g /t i dl fajla koji je bio uz prvu poruku na svaku
komandu 'System error'...
problemi.1487super,
Neko ovde rece da Dylan.DoG ima bazu korisnika sa NET-a
i sve telefone , adrese itd itd a neko rece i SIFRE .
Takodje neko rece da Dylan.DoG (neznam da li je lik
iz stripa ili neki DYLAN ker-kuce-dzumara itd itd)
ucenjuje NET da ako mu se ne vrate sve privilegije da
ce je objaviti svugde.
Nedaj boze da neko sazna moju adresu i telefon ako mu
je ja nisam dao jerbo ce ga taj PAS ili LIK najebasti
a bogami i Sezam Net jer kako je to moglo da se desi.
Dobro rekli ste da je sekretarica PLAVUSA ali bre pored
vas tolikih da on vidi sifru da niste vi slucajno PLAVU
SANI . (znate onaj vic. Zasto plavusa ima modrica oko
pupka. Zato sto u PLAVUSANI predhodno pomenuti nista
pametniji od sekretarice )
Ako neko sazna pojesce ga MRAK ..................
SUPER ................. (3 dinara danas, a sutra i ha ha 4,5 D**.....)
SUPER...............
problemi.1488saboteur,
check this out:
─────────────────────────────────────────────────────────────────────────────
Terminate scrollback buffer saved 11-Jun-1996 21:06
─────────────────────────────────────────────────────────────────────────────
RECHE VUK>> page mm
Page mode, word wrap on. Izlaz sa Ctrl-Z.
mmisic: ja se samo zapitkujem kako mu ne otpadne noga
Poruka: morbid angel?
dekik: sto sutra?
mmisic: od onog drndanja
Poruka: vezhba chovek
Poruka:
mmisic: bas bubnja
[D
System error
NO CARRIER
problemi.1489superhik,
Hoće li neko konačno popraviti proveru duplog exec-a...
problemi.1490dragisha,
-> #1453, spantic--
Reu je o piratskom mailu koji je doaao sa Busy Connectiona. Koliko
mi je poznato vea je bilo problema sa sistemom odakle je poruka poslata.
Ovakva bombardovanja emailovima su zabranjena pravilima ponaaanja na
Mreei i mi aemo traeiti intervenciju nadleenog administratora.
--
Jedan talas mailova je stigao sa BC, i styx je odsjecen in matter of seconds
sa BC-a. Drugi, mnogo veci talas je stigao preko alef.yucca.co.yu, rasturio
yucca-inu masinu, i uzrokovao skidanje Nemenzisa i sa yucca.co.yu domena...
Rezultat, trenutno mu je drasticno smanjem broj kanala kojima moze da spamuje
mrezu.
problemi.1491dragisha,
-> #1456, dzakic--
Mail koji je stigao noaas adresiran je, odokativno, na par hiljada
korisnika. Parser koji poruke ubacuje u mail bazu radi tako ato se na
disku uuva samo jedna kopija teksta poruke, dok se 'hederi' dupliraju
u potreban broj kopija (par desetina bajtova po hederu). Pored toga,
dozvoljeno je da poruka bude adresirana na 'samo' 20 korisnika, tako
--
Mailer agent na fon.fon masini je mmdf, koji ne zna da u jednoj rmail komandi
grupise poruke za isti domen. Znaci, iako je ta poruka originalno sa herkulesa
stigla kao jedna poruka, onda je spoolirana za sve primaoce za svakog
korisnika po jednom. Koliko korisnika na recimo sezam.co.yu domenu, toliko
pojedinacnih UUCP poslova, toliko poruka u bazi, osim ukoliko nije primijenena
neka sorta vjestacke inteligencije koja je po prijemu poruka ustanovila da su
poruke u sustini iste, osim tog X.nesto fajla...
Gore citirano vazi sa smail, sendmail i ostale normalne MT agente. Za mmdf, na
zalost, ne.
problemi.1492easyd,
I dalje problem, kad nekom das ignore, on te i dalje poziva u chat...
kako to?
poz, easyd...
problemi.1493easyd,
zealot Vas poziva u CHAT!
zealot Vas poziva u CHAT!
zealot Vas poziva u CHAT!
zealot Vas poziva u CHAT!
zealot Vas poziva u CHAT!
zealot Vas poziva u CHAT!
zealot Vas poziva u CHAT!
zealot Vas poziva u CHAT!
zealot Vas poziva u CHAT!
zealot Vas poziva u CHAT!
zealot Vas poziva u CHAT!
zealot Vas poziva u CHAT!
zealot Vas poziva u CHAT!
zealot Vas poziva u CHAT!
zealot Vas poziva u CHAT!
zealot Vas poziva u CHAT!
zealot Vas poziva u CHAT!
zealot Vas poziva u CHAT!
» w
biber 03:17 Sezam
drakce 03:35 Off
milbur 03:34 Sezam
zealot 03:25 Chat easyd, picko, sto me ignorises!?
balsa 03:37 Off
easyd 03:21 Sezam ** Prisutan **
Sta dalje?
poz, easyd...
p.s. sorry zbog shuma, ali verovatno nisam jedini...
problemi.1494madamov,
-> #1493, easyd
> Sta dalje?
Page off
problemi.1495mmtosic,
-> #1493, easyd>> p.s. sorry zbog shuma, ali verovatno nisam jedini...
Nemam iskustva, ali jel' _page off_ probojan? Znam da je to skupo
rešenje jer te onemogućuje da pričaš sa drugima, ali privremeno dok
ga želja prođe. Vreme leči takve stvari. Naravno, javiće ti se
nadležni, no rek'o za prvu pomoć, možda, i ovo pomogne. :)
problemi.1496vlad,
-> #1494, madamov>> Sta dalje?
>
> Page off
Nije resenje otici u off zbog jednog neizivljenog bezobraznika. Ako ignore
ne vazi za page, trebalo bi da vazi. Problem bezobrazluka u who comment
treba resiti na drugaciji nacin.
problemi.1497dr.s,
-> #1492, easyd/* I dalje problem, kad nekom das ignore, on te i dalje poziva u chat...
Ignorisi poziv... :)
problemi.1498supers,
-> #1495, mmtosic>> Nemam iskustva, ali jel' _page off_ probojan? Znam da je to skupo
>> rešenje jer te onemogućuje da pričaš sa drugima, ali privremeno dok
Naravno da nije probojan. Problem je jedino u tom što onda ne pričaš
ni sa kim, a ne samo sa onim sa kojim ne želiš da pričaš.
problemi.1499hercog,
-> #1497, dr.s> Ignorisi poziv... :)
Fino bi bilo da ignorišeš poziv. Ali ako ti neko jedno 20 puta
šalje page, pa onda još u komentaru who liste napiše da si pička
jer nećeš da se javiš e onda ne znam šta bi trebalo uraditi...
Sale
problemi.1500mmtosic,
-> #1498, supers>> >> Nemam iskustva, ali jel' _page off_ probojan? Znam da je to skupo
>> >> rešenje jer te onemogućuje da pričaš sa drugima, ali privremeno dok
>>
>> Naravno da nije probojan.
Fino. :)
>> Problem je jedino u tom što onda ne pričaš
>> ni sa kim, a ne samo sa onim sa kojim ne želiš da pričaš.
Čekaj, zar to nisam i ja napisao? (Ne smeta što si ponovio. :))
problemi.1501evlad,
something is screwed up:
» co jo pcos
» co res 4dos (d;
Ne postoji tema sa brojem 0.
beše leta gospodnjeg, da zvirnete u sys_log:
REL/V42BIS
Connected to SezamNet at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS
Casopis "Racunari" - Beograd
Uto 18.06.96 19:05 - Node 7
Username: evlad
Password: kome_to_još_treba_nek_mi_se_ne_javi_na_mail
evlad, dobrodošli na SezamNet!
problemi.1502marec,
Danas sam poslao exec, a zatim pokušao da UL fajl uz mail. Evo šta se dešavalo:
...
Evo slike Disciplin A Kitschma-e...
Čitaj Ukus nestašnih!
Pozdrav, Ranx.
Poruka pod brojem 5.538.
Pad»
Pad» dir
mirodrv.arj 5.340
mojnakos.txt 6.211
toxic001.zip 287.640
Files 3/299.191 bytes.
Pad» do
Priprema za slanje...
Datoteka net00090.zip, 296238 bytes, protokol Zmodem, vreme 0:03:06.
Prenos uspešan.
Pad» clear
PAD prazan.
Pad» mail
Mail» att 5.538
Poruka pod brojem 5 nije vaša.
Mail» att 5538
Uz internet poruku ne možete prikačiti datoteku.
Mail» att 5538
Uz internet poruku ne možete prikačiti datoteku.
Mail» att 5.538
Poruka pod brojem 5 nije vaša.
Mail» read 5.538
Poruka pod brojem 5 nije vaša.
...
Gde je PROBLEM?
problemi.1503dzakic,
-> #1502, marecTvoja poruka 5.538 je u konf pchard i nije lepo završena pa je komanda
mail reply nnn ostala u telu poruke. Dakle, mail nije ni snimljen, pa
zato nije bilo ni moguće prikačiti datoteku. Btw, greščica ipak
postoji, poruka 538 jeste internet poruka, ali nije tvoja, pa bi
poruka tako trebalo i da glasi :)
Pozdrav, Zak
problemi.1504dr.s,
-> #1499, hercog/* Fino bi bilo da ignorises poziv. Ali ako ti neko jedno 20 puta
/* salje page, pa onda jos u komentaru who liste napise da si picka
~~~~~
a asterisk
/* jer neces da se javis e onda ne znam sta bi trebalo uraditi...
I sta ti tu mozes? Video sam komentare u WHO listi kakav si
spomenuo, ali kod mene nije izazvalo negativnu reakciju prema onome kome je
natpis upucen, nego prema onome ko je natpis uputio. Uostalom natpisi u WHO
listi (ako ih ima) mogu i da ti (ne)posredno kazu kakva je koja osoba.
problemi.1505snemcev,
-> #1501, evlad>> » co res 4dos (d;
>> Ne postoji tema sa brojem 0.
Sasvim normalno ponašanje. Za jednu tako dobru stvar kao što je 4dos i
ne treba dozvoliti resign. :>
problemi.1506marec,
> Ima li neko nove drajvere za video kartu Western DIgital Paradise 90C33.
> Moji ne podržavaju 800x600 True Color sa 2MB RAM-a, iako u uputstvu stoji
> da hardver kartice to omogućava.
> ..mail reply 26287
> Evo slike Disciplin A Kitschma-e...
>
> Čitaj Ukus nestašnih!
>
>
>
> Pozdrav, Ranx.
Ovo iznad je tekst moje poruke koja se našla u konferenciji PCHARD. Očigledno
je da prvi deo poruke jeste OK, ali posle komande ..mail reply, stvari kreću
neobičnim tokom... ŠTA STE TO URADILI SA MAILOM???????????
Inače, koristim SDW kao OLR i do sada je sve bilo OK, a onda...
problemi.1507peccaa,
ZDRAVO !
imam mali problem
kako danapisem potpuni i ispravni exec.Naime moj tipicni izgled
execa bi bio npr:
co jo 1
co wr 3
bla bla bla bnla bla bla bla bla
-e onda kMKaKo da napisem kraj texta umesto CTRL+Z S
ETO TO BI BIO MOJ PROBLEM !
FALA UNAPRED NA ODGOVORIMA I POZDRAV.
problemi.1509mmtosic,
-> #1507, peccaa>> -e onda kMKaKo da napisem kraj texta umesto CTRL+Z S
Ja stavljam znak `karo' (diamond, kažu englezi) tj. ASCII #004, a
preporučuju samo tačku kao prvi znak u predposlednjem redu, i samo s
kao prvi znak u poslednjem, ali to kod mene nije uvek davalo dobar
ishod pa su mi se poruke spajale.
problemi.1510calex,
-> #1507, peccaa<!> kako danapisem potpuni i ispravni exec.Naime moj tipicni izgled
<!> execa bi bio npr:
<!> -e onda kMKaKo da napisem kraj texta umesto CTRL+Z S
Da probaš da koristiš neki OLR i da on to uradi? Ako ne, probaj sa
jednim Alt-4 za kraj teksta.
problemi.1511supers,
-> #1507, peccaa>> -e onda kMKaKo da napisem kraj texta umesto CTRL+Z S
>>
>> ETO TO BI BIO MOJ PROBLEM !
.
s
Dakle, tačka pa s. Ta dva znaka treba da budu na samom početku reda,
kod mene su u drugoj koloni da se ova poruka ne bi završila pre vremena ;>
Jedan savet. Potrudi se da instaliraš offline reader, SOR ili SDW.
Onda je rad mnogo lakši, ti samo pišeš poruke a program formira exec za tebe.
problemi.1512hercog,
-> #1507, peccaa@> -e onda kMKaKo da napisem kraj texta umesto CTRL+Z S
Staviš onaj mali znak karo, mislim da to beše ALT+4
Sale
problemi.1513epson,
Sto ovaj AUTOEXEC kad ga UPLOAD-ujem ne ispise
ono izmedju reredova MAIL , CONF itd.
Eve ga uz poruku.
EPSON....(for ever)....
autoexec.sezproblemi.1514epson,
Evo ga deo mog LOG-a.
---BEGIN---
who
E.9>orto . Read
36mSinf 1nlnf 6mSr [0m Sto eajve nlje
stavoljorisnicima nicma ! 16:09 vecfezam
1zcim
sav.garanv 0m
33mTansf ajvOMU anve stm
3mTrcnr
za16:09acicnsfer.djavo ori1;30mOf1e[0m
1;za0mOff 16:00 1zca16:09:00mSe0m
d 1nl9 ve nlc 16:21 m
19 on 16:23 Sezepsort 166:23▓6:23[v rea16:1r
0▓▓▓▓ (or 1 Da
* On .p414isnilovmic[0m
ke 14 16:2mlv3
Enesh
pex 16:20 Ofansf 0m
166m:KOMUNI6:20Jfn dri
'▓▓▓▓ i'? 4 Nepoznata komana dCONFERENCE rgema. Kucaji,'?' za d
sak.
▓6[vOx OMUN0 1 conf
val6mCi'CI? 45
'▓KOpozI? 4r
===============================
1.577 KOMUConNIKAMUNImodemi
nesh,egoor. 156.96. 1 195, 18
Ku[32mOdgr
r na 1.550, dizel, 19.06.96. 16mSr4
---------------------------------------------------------
... Ja voruodg[vOio naudoj deo poruke es g ons mzeadekaa dga i
nojovnkd... samo tele.t zvoni, ali
sjegov rgem ne javlja...
==Ubuduce procitaj MUNImuku do kra19.
. KSorry. NHF :)
49--------------------------------------------x O5EN4 ---
ku ==============================1m==[---05.413 =
UNK8E.9:razno
j.9Ir.25.0NH5gor.16:1r 6 chr
chr[vOovo15.408, ENmspantic, 23nta 11:30
49--------------------------------------------------i no[0m
> Imas ih ovde, za DOS i za Amigu ako ff gresim. GZIP124.
Ima i WinZip za (ko bi rek'o) Windows. ;)
------------------------------------------. 130m15.413 49
.t
j
1 (De/;36m36ma[;36mNBuzeek BNze//1ko b0;36mledk') .0m
CO========================NF1 zv4 , alNi
MUNI j o
dturina, 25So16:02, 71 udu chrucena 1roc[0m
.tajbibe ja6mDe2.' 23:26
0
-------------------------------------------------------
<<KOJOT>:)a l3:ko un-ggep i uuntar?
Duzeei trerebadega saljemr?I?------------------------------------
---------
>5.4lin31m- j o
ku ===============================
0
>-28 4.IK'?E.9IJEE.9:
jegorbi r06.96. 15==U88 dow chrovor na 1-05,
cog, 20.06.96. 00:49
1----------------------------------------------------rina>
Btwtwr 56 uspeo r
cudo i o WWW off of Da read reada nate natli oa dradimr
Ste tatav u Preferences
sa nali Netscape.exe i gde
Ke nalazi njegov Cac1;32 0,ve ce a dzivnaf
-----------------------------------------------=
.228 1m--m
.t
je (Da/NuzeB Wz paNez p pau/eSm. [0mn[31m========================
======le.spe229NCUNI16:1r 071E.9:w
j ne vl5.0...
gor.957, 18
' 23a 1-2[0m
.tajnt=======
ra10;6mDe5.15.4von:55
49--------------------------------------------------F 0m
>- Za49-o--------9i paler?li oZnas li koliko ima taktavh
lupo6mCili aotavhceadepudie to ji ail : i slmaid u sv i sm fn ku
BBS ova mozes naci in1m- net m pau/el i neke
> conf. za neupored. zo manju ivu. I konkurembinknemaju dok
snkd
Samno ili e orebve49-im (ucin pl6mDe50,Bt=====
2m,is1;32 redz atio) a d) a prosloci ponedeljka[0mn[=====
maiamevzivna dpr=
.nkupnet, od ranprosjuNFa
bio reilmaiarostorijama EU5.0.-a josgor.9lo pas mr ne 49-ara
(do ara?)
vremena Jezde i Daf Da55
ineno iltavucise a dna obezbedenupoke
6mCiiskj
pu Bna
p iek vojske i u skg[vOuli aad sam n pau/evno ine0,Buno i
ocekujem
da ceff padvo m, mi je msao a dsuna 1ja u 8 vu mo13cnos...
gjer je pored.znj. zo oK8Esllna.
dok> 0 1 00, a sa
je moza di sferje55
mo a reci za onprosa tCI?gn kui sl> a nprosksllsije kup77
mob.mob.t za 20000DM? Te pocetff ceff ara tiSmuvek MUNImez na
......(55
ia se koga)
E, ako s paNi br Das za tpros"jajoika"mo otwiko pad00Dm za
kuj. tCI?e.t
h oovd[1;3de,[0;36m36ma[1;36m36ma[;36mN3/ez of ko fSNedsim
.0mn
val6mCMUCEJE.9> log
Krza t oa (NNnac31ma natld
, 1MUNImead(d Uto 2feretajb 16:233mNProvezivn49-2m,a vezii b32m2
min 9 seexe;32o
jegoiknas Vam ost==U8r nekupno u ds 0
-1 h 20 h oo.
r nek19 on, hpaovopozi?). Dovidu 8ja!
NO CARRIER
---CUT---
Sta fali SEZAM-u . ( a sta mu nefali :))))
I zasto ja ne megu da ga dobijem vec 3 sata a kad sam ga dobio
bilo
je samo 6 korisnika na vezi + JA i VALEX koji je bio na lokalu (
va-
ljda jer je bio zadnji na listi. (ili su nastupile restrikcije
sa
NOD-ovima :)))))
EPSON.....(for ever)......
PS:Soryyyyyyy za punjenje padova. Ali ovo mi se dogadja vec 25
put u dva
meseca. Ja reko ma problem je kod mene ali kad ono posle 3
sata dobijem
Sezam a on "POLUDI" . ( ah ko da nije od uvek lud :))))
problemi.1515inferno,
-> #1509, mmtosicŮ│ ˙ preporučuju samo tačku kao prvi znak u predposlednjem redu, i samo s
Ů│ ˙ kao prvi znak u poslednjem, ali to kod mene nije uvek davalo dobar
Ů│ ˙ ishod pa su mi se poruke spajale.
čini mi se da to važi samo za linijiski editor.
Dakle, ko hoće da koristi tačku i "s" mora pre slanja execa
da izabere linijiski editor.
problemi.1516nenad,
-> #1507, peccaa> kako danapisem potpuni i ispravni exec.Naime moj tipicni izgled
> execa bi bio npr:
Može ovako da izgleda:
CONF JOIN KOMUNIKACIJE
CONF WRITE TELEMATE
tekst poruke...
tekst poruke...
tekst poruke...
tekst poruke...
.
s
Probaj da uzmeš neki od off-line reader-a koji postoje za Sezam.
Kad smo već tu, da napomenemo da takođe nije preporučljivo pisati
poruke svim velikim ili svim malim slovima jer nije čitljivo. A
slanje istih malih oglasa na svakih nekoliko sati je, ne samo
beskorisno, već i kontraproduktivno. Molim te da to više ne
radiš.
problemi.1517hercog,
-> #1514, epson@> PS:Soryyyyyyy za punjenje padova. Ali ovo mi se dogadja vec 25
@> put u dva
I meni se to događa povremeno. Neki put dobijem nešto tako, a neki
put mi sva slova ispisuje sa karakterima iznad CHR(170)...
Sale
problemi.1519zeljkoj,
-> #1514, epson> PS:Soryyyyyyy za punjenje padova. Ali ovo mi se dogadja vec 25
> put u dva
Lupi par puta Break (obično Alt-B). Trebalo bi da pomogne.
problemi.1520lexus,
-> #1517, hercog=> I meni se to događa povremeno. Neki put dobijem nešto tako, a neki
=> put mi sva slova ispisuje sa karakterima iznad CHR(170)...
To je ono famozno "pucanje ANSI-ja" na koje smo se byte, saboteur
i ja žalili pre nekog vremena...
problemi.1521nenad,
-> #1515, inferno> Dakle, ko hoće da koristi tačku i "s" mora pre slanja execa
> da izabere linijiski editor.
Nije neophodno, iz najmanje dva razloga:
1. Pri slanju exec-a sistem sam automatski aktivira linijski editor
2. Završetak pisanja sa '.' i 's' radi i u ekranskom editoru
U ekranskom editoru ne radi jedino Ctrl-D pošto je to kod za
pomeranje kursora udesno.
problemi.1522nenad,
-> #1517, hercog> I meni se to događa povremeno. Neki put dobijem nešto tako, a neki
> put mi sva slova ispisuje sa karakterima iznad CHR(170)...
Do takzovanog "pucanja ANSI-ja" dolazi usled gubitka
sinhronizacije između modema. Analizom karaktera koji se
pojavljuju umesto onih koji bi trebali da su tu, mogu se uočiti
sekvence bitova karakteristične za start i stop bit-ove. Ukoliko
je aktivna i ANSI emulacija u celu priču se umešaju i ESC
sekvence pa nastane haos. U takvim situacijama je najčešće
dovoljno poslati BREAK signal modemu.
problemi.1523mikis,
-> #1521, nenad+> U ekranskom editoru ne radi jedino Ctrl-D pošto je to kod za
+> pomeranje kursora udesno.
Ali zašto u linijskom ne radi CTRL-Z? :((
problemi.1524saboteur,
-> #1522, nenad
T?>> Do takzovanog "pucanja ANSI-ja" dolazi usled gubitka sinhronizacije
T?>> izmedu modema.Analizom karaktera koji se pojavljuju umesto onih koji
T?>> bi trebali da su tu,mogu se uociti sekvence bitova karakteristicne za
T?>> start i stop bit-ove.Ukoliko je aktivna i ANSI emulacija u celu pricu
T?>> se umesaju i ESC sekvence pa nastane haos.U takvim situacijama je
T?>> najcesce dovoljno poslati BREAK signal modemu.
E nije bas sve tako. Zasto mi se to javlja samo ovde? i to na 1200.
I btw: probao sam sa breakom, ali onda mi se samo zablokira veza i
moram alt h!
AcCeSS DeNiED
problemi.1525sjocic,
Jako interesantne stvari se dešavaju sa merenjem vremena...
-------------------------------
Sub 29.06.96 23:43 - Node 7
-------------------------------
windows\util» exit
» time
Ned 30.06.96 00:13
Na vezi: -17 sec. Do kraja: 24 h 17 sec.
Ukupno za danas je ostalo: 24 h 54 min 45 sec.
» time
Ned 30.06.96 00:13
Na vezi: -55 sec. Do kraja: 23 h 59 min 55 sec.
Ukupno za danas je ostalo: 24 h 54 min 23 sec.
» time
Ned 30.06.96 00:13
Na vezi: -51 sec. Do kraja: 23 h 59 min 51 sec.
Ukupno za danas je ostalo: 24 h 54 min 19 sec.
» time
Ned 30.06.96 00:14
Na vezi: -20 sec. Do kraja: 23 h 59 min 20 sec.
Ukupno za danas je ostalo: 24 h 53 min 48 sec.
» time
Ned 30.06.96 00:14
Na vezi: -54 sec. Do kraja: 23 h 58 min 54 sec.
Ukupno za danas je ostalo: 24 h 53 min 22 sec.
» time
Ned 30.06.96 00:16
Na vezi: -25 sec. Do kraja: 23 h 57 min 25 sec.
Ukupno za danas je ostalo: 24 h 51 min 53 sec.
problemi.1526nothingman,
» dir
*.*
------------------
AMIGA <DIR> ű Amiga related files
telmATARI mCha0m
j:15[0m mSl ¨ mAtari relat----------
»ldi[0m
ir
DOS mChaA5 ted fi4: ű0mOffe1m--s
ga rreld 2 7mjcerni
tAd /2 Warp AT[1;30 RIAm0m
TraSEZ
b AM0m IG[1;36denmla ezamNbihR>59
i m0m
UNIX tl ¨ m[0m Unix ldga rr» ds
r[1;3lijaWINtedW fi t 4:AWindows ATdi[reld
allreld.txt 174k Spisakna.ihe patotekaUNNIAm0.zip 69 Arhi. an
sUnsa..vi
h datoteka
» who
D 15:16 1;36[0m
0.0
n 15:"V;[36mSez23 6meulls On PaS
le 15:21 a5B
a) 15:10 Transfer
15:09 Transfer
bratisla 15:08 Transfer
Chat 15rh Sezam mje us On On Panteracerx
am
15 15:1 Cherm
:09 15:150.0m
ho
14:59 d60m
» xtxtco j sezam
» co d
Teme u konferenciji SEZAMNET:
1. obavestenja 52, nema novih
2. Unta
aa 6ma565, novih 22
3. prob1m--mi 1454 14ovih 2
4. predlozi 428 konvih 10
5. konferencije 25, nema novih
6. fajlovi 118, a om
: 7. olr 365, novih 26
8. , Hvir 19, nema novih
32. razno fi 3, novih 17
» co wr 3
upLin ˙˙˙˙ P z18 Chr 18188, Ins 118, mie j¨ZBB E ator¨Wa[31mCtrl-O
Po
moć
i 333mn-Z Krajlje
1;5H1 Wa[1;14181 [0m mzn1;33H 2523;1HPoruka zaaleeemu 0m
Kakve su ovo gluposti?!
problemi.1527crnjini,
Alex:>> co jo sezam
Alex:>> co re
===============================
2.1650 crnjini:pitanja
cnenad, 01.07.96. 22:02, 583 chr
Odgovor na 2.1639, hercog, 30.06.96. 11:45
---------------------------------------------------------
=> Ako sam poslao dve poruke, ja se izvinjavam. Pukla mi je veza u
=> toku izvrsavanja execa, pa nisam znao da li je uopste sve sto
Izgleda da dzakic-eva verzija koja tera SEZAM lepo odraduje posao cak i
kad pukne veza sto je veoma pohvalno.
Recimo, skidao sam poruke, SEZAM nije sve iscitao u PAD, stigao je do
konf. IGRE tj. to je ono sto videh zadnje pre pucanja veze. Novi poziv i
NET je uredno cekao zapakovan u PAD-u da se prenese. Naravno, sve poruke
su bile proglasene procitanima. Svaka cast :) na ovim pozitivnim
iznenadenjima koja polako zasenjuju negativna.
----------------------------------------------- 2.1650---
===============================
2.1651 SEZAMNET:pitanja
(...)
Obratite paznju na naziv konferencije... Kunem se, nisam izmislio.. SVasta se
desava ovih dana...
ACR
problemi.1528sjocic,
├> Conf» op pcos
├> Conf:PCOS.6» file 6.957
├> System error
Ovo mi se sinoc desilo 2 puta. Posle ovoga pukla je veza.
Vremena logovanja su:
├> Cet 04.07.96 00:11 - Node 5
├> Sre 03.07.96 23:46 - Node 8
problemi.1529pvlada,
PV>dos\fun» do quake.zip>
PV>quake.zip --> Pad
PV>dos\fun» pad
PV>Pad» spl quake.zip 1000
PV>quake.003 89%System error
PV>Pad» d
PV>quake.001 1.024.000
PV>quake.002 1.024.000
PV>quake.003 913.408
PV>quake.zip 4.580.368
PV>Files 4/7.541.776 bytes.
PV>Pad» del q*.0*
PV>Obrisana PAD datoteka quake.001.
PV>Obrisana PAD datoteka quake.002.
PV>Obrisana PAD datoteka quake.003.
PV>Pad» spl quake.zip 1000
PV>quake.003 87%System error
PV>Pad»
PV>Pad» spl quake.zip 1000
PV>quake.001 0%System error
PV>Pad» d
PV>quake.001 0
PV>quake.002 1.024.000
PV>quake.003 914.432
PV>quake.zip 4.580.368
PV>Files 4/6.518.800 bytes.
PV>Pad» del q*.0*
PV>Obrisana PAD datoteka quake.001.
PV>Obrisana PAD datoteka quake.002.
PV>Obrisana PAD datoteka quake.003.
PV>Pad» spl quake.zip 1000
PV>quake.003 89%System error
Sta se desava ?
Zasto mi non stop javlja System error ?
problemi.1530saboteur,
-> #1529, pvlada
T?>> Zasto mi non stop javlja System error ?
Ja kad god ocu da saveiram poruku prijavi system error...ni sam sistem
me vise ne trpi izgleda;))
AcCeSS DeNiED
problemi.1531nenad,
-> #1529, pvlada> Sta se desava ?
> Zasto mi non stop javlja System error ?
U jednom trenutku je nestalo mesta na serverovom disku, izgleda
da su se pojedini obradovali novom mesecu i resetovanju upload
limita. U tom periodu su se mogli javljati problemi nalik ovima
koje opisuješ, sada bi trebalo da je sve u redu, izvinjavamo se
na neugodnostima koje su mogle nastati.
problemi.1532gork,
Pri pokusaju slanja slanja e mail-a na Internet Sezam ispise :
"Prekoracili ste broj Internet poruka. Slanje nije moguce". Ja dosad
nisam poslao ni jednu poruku na pomenuti Internet. Ko to gresi u
koracima ?
Pozdrav, Goran.
problemi.1533saboteur,
Ae se uprava smiluje pa mi posalje uplatnicu za nov user,vec 8 dana je proslo
a na pocetku pisanja podataka pise 'uplatnicu cemo vam poslati u roku
od 24 casa'...a nje nema vec 192 casova;(
Vi bre ko da ne zelite da zaradite?!?
P.S. sve cu da prihvatim ali odgovor da se zagubila u posti necu.
AcCeSS DeNiED
problemi.1534pvlada,
-> #1531, nenadPV>U jednom trenutku je nestalo mesta na serverovom disku,
PV>izgleda da su se pojedini obradovali novom mesecu i
PV>resetovanju upload limita. U tom periodu su se mogli javljati
PV>problemi nalik ovima koje opisujes, sada bi trebalo da je sve
PV>u redu, izvinjavamo se na neugodnostima koje su mogle
PV>nastati.
Evo sta je meni rekao sezam:
PV>windows\system» t
PV>Sub 06.07.96 14:38
PV>Na vezi: 23 min 51 sec. Do kraja: 6 min 9 sec.
PV>Ukupno za danas je ostalo: 1 h 6 min 9 sec.
PV>windows\system» pad d
PV>PAD prazan.
PV>windows\system» do w95sp1.zip>
PV>w95sp1.zip --> Pad
PV>windows\system» do w95sp1pe.zip>
PV>w95sp1pe.zip --> Pad
PV>System errorem»
PV>
PV>NO CARRIER
PV> sada bi trebalo da je sve
PV> u redu, izvinjavamo se na neugodnostima koje su mogle
Izgleda da jos uvek nije sve u redu :(
Cao
problemi.1535seki,
-> #1532, gorkSE> Pri pokusaju slanja slanja e mail-a na Internet Sezam ispise :
SE> "Prekoracili ste broj Internet poruka. Slanje nije moguce". Ja
SE> dosad nisam poslao ni jednu poruku na pomenuti Internet. Ko to
SE> gresi u koracima ?
Nadovezao bih se na ovo pitanjem: Koliki je limit poruka za Internet?
Ognjen
problemi.1536pvlada,
PV>a) On - kratak prompt, samo početna slova opcija
PV>b)*Off - dugačak prompt, cele reči
Koj font da namestim u telematu a da ga podr`ava sezam ?
problemi.1537nenad,
-> #1532, gork> "Prekoracili ste broj Internet poruka. Slanje nije moguce". Ja dosad
> nisam poslao ni jednu poruku na pomenuti Internet. Ko to gresi u
> koracima ?
Greši Sezam, problem će biti rešen već koliko danas.
problemi.1538johnnya,
-> #1533, saboteur >> Ae se uprava smiluje pa mi posalje uplatnicu za nov user,vec 8 dana je
>> proslo a na pocetku pisanja podataka pise 'uplatnicu cemo vam poslati u
>> roku od 24 casa'...a nje nema vec 192 casova;(
>> Vi bre ko da ne zelite da zaradite?!?
Ma oće oni da zarade, evo čak i unapred, meni pretplata ističe za dve
nedelje, a već sam dobio uredno popunjenu uplatnicu, treba samo da se
odgegam do pošte. :)
problemi.1539dzakic,
-> #1536, pvlada>> Koj font da namestim u telematu a da ga podr`ava sezam ?
Da obrnemo pitanje: koji raspored da namestiš na sezamu, da se naša slova
vide u tvom telemate-u?
Na sistemu ti je namešten raspored Custom1. Sudeći po reči "podr`ava"
izgleda da kucaš Yuscii, pa pokušaj problem da rešiš jednim "set code
yuscii".
problemi.1540saboteur,
-> #1538, johnnya
T?>> Ma oce oni da zarade,evo cak i unapred,meni pretplata istice za dve
T?>> nedelje,a vec sam dobio uredno popunjenu uplatnicu,treba samo da se
T?>> odgegam do poste.:)
Tacno, ali upravo to me nervira!
UVEK (i za vreme starog sezama) su mi stizale uplatnice na vreme, stim
sto recimo kad mi je otisla pretplata sa nekog usera, a ja uzeo drugi,
sticice uplatnica samo za taj prvi (sa koga je bila otisla pretplata), a
za drugi nece! Da li je moguce da im je puno love da daju na jos jednu
uplatnicu??!?:(
To mi se desilo 2x, i evo sad 3.x!
Uplatnice mi nema vec 9dana....
AcCeSS DeNiED
problemi.1541saboteur,
-> #1536, pvlada
T?>> Koj font da namestim u telematu a da ga podr`ava sezam ?
Uradi sledece:
Deltree telemate (odgovori posle sa yes)
posle idi u recimo DN terminal i dodji na sezam.
Idi u com dir i otkucaj
dow ter400.zip ili vec kako ide i instaliraj PRAVI komunikacioni program
,a ne praistorisko djubre. ;)
AcCeSS DeNiED
problemi.1542misha,
SVE PORUKE IZ KONFERENCIJA SU MI POBRISANE.KAKO DA IH VRATIM
NAZAD????
HITNO POTREBAN ODGOVOR!!!
SALJITE MI PORUKE MISHA!!
problemi.1543dusko,
Zvoni u prazno.
problemi.1544marco,
-> #1542, misha
>>SVE PORUKE IZ KONFERENCIJA SU MI POBRISANE.KAKO DA IH VRATIM
>>NAZAD????
Sta mislis pod tim pobrisane?
Ako mislis da se ne prikazuju kada u konferenciji napises
read, onda je to zato sto si ih vec procitao pa su proglasene
za stare. Mozes ih procitati sa- read /a (sve poruke) ili
read ddmmyy- gde je ddmmyy datum od kojeg se poruke citaju.
Ako je nesto drugo...
problemi.1545pvlada,
-> #1539, dzakicPV>Da obrnemo pitanje: koji raspored da namestiš na sezamu, da
PV>se naša slova vide u tvom telemate-u?
PV>
PV>Na sistemu ti je namešten raspored Custom1. Sudeći po reči
PV>"podr`ava" izgleda da kucaš Yuscii, pa pokušaj problem da
PV>rešiš jednim "set code yuscii".
1.Da bio mi je namesten Yuscii(Custom1) i opet mi su slova bila pobrkana.
2.Resio sam problem stavio sam u telemate Racunari
raspored(mislim da se on pojavljuje i pod racunari i pod Custom3.
3.Cao
problemi.1547pvlada,
-> #1541, saboteurPV>Uradi sledece:
PV>
PV>Deltree telemate (odgovori posle sa yes)
PV>posle idi u recimo DN terminal i dodji na sezam.
PV>Idi u com dir i otkucaj
PV>dow ter400.zip ili vec kako ide i instaliraj PRAVI
PV>komunikacioni program ,a ne praistorisko djubre. ;)
Resio sam problem i morao bi da stavim deltree tmw .
Usput ja tamo samo vidim ter300.zip.
Cao
problemi.1548pvlada,
Kada izgubim submarine on bi oduzme 2 poena zar ne bi trebalo -1.
Cao
problemi.1549calex,
-> #1547, pvlada<!> PV>dow ter400.zip ili vec kako ide i instaliraj PRAVI
<!> Usput ja tamo samo vidim ter300.zip.
Malo se drugačije zove.
dos\comm\*.*
------------------
400ter.zip 1395k Terminate 4: kompletan komunikacioni/terminal program
problemi.1550supers,
-> #1545, pvlada>> 1.Da bio mi je namesten Yuscii(Custom1) i opet mi su slova bila pobrkana.
Yuscii i Custom1 su slični, ali nisu isti. Ti si u prvoj poruci kucao
YUSCIIjem, pa je trebalo da namestiš upravo Yuscii a ne Custom1.
>> 2.Resio sam problem stavio sam u telemate Racunari
>> raspored(mislim da se on pojavljuje i pod racunari i pod Custom3.
Racunari i Custom3 su takođe slični ali ne i isti.
Nekako jesi rešio problem jer više ne gledamo tvoje kuke i kvake,
ali bi najbolje bilo da i ti kucaš sa našim slovima. Dakle, izaberi
jedan raspored za koji imaš font, namesti i tastaturu za taj raspored,
izaberi taj raspored pravilno i na Sezamu... I onda piši ko čovek
da ti se razlikuje sisanje i shishanje, pisanje i pishanje...
problemi.1551crnjini,
Glede: Submarine
prvenstvo na listi mora da ima onaj sa manje odigranih partija!
ACR
problemi.1552nenad,
-> #1543, dusko> Zvoni u prazno.
Vrućina čini svoje. Juče su čak dva računara otišla "bogu na
istinu", jednostavno su se sami od sebe ugasili. Sada bi trebalo
da je sve ok.
problemi.1553meric,
-> #1548, pvlada>> Kada izgubim submarine on bi oduzme 2 poena zar ne bi trebalo
>> -1.
Ako si izgubio od slabije rangiranog na tabeli od sebe gubis 2 poena,
a doticna osoba dobija 2, a ako si izgubio od bolje plasiranog gubis
samo 1 a on dobija 1.
problemi.1554dr.s,
-> #1551, crnjini/* prvenstvo na listi mora da ima onaj sa manje odigranih partija!
Jao, bre! Uh!
Ma, nije tako. Cini mi se da je neko (citaj: nenad) to lepo objasnio,
pa procitaj neku od prethodnih (o)poruka...
problemi.1555sjocic,
Zvoni u prazno do iznemoglosti :((
problemi.1556epson,
OVAJ STALNO SZONI U PRAZNO !!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
EPSON..
problemi.1557meric,
-> #1556, epson>> !!!!!!!!!!
>> !!!!!!!!!!
>> !!!!!!!!!!
;)
Jeste, i meni se to dogadja.
Jutros se nije mogla dobiti veza.
problemi.1558mandic,
sta je to cudno
to je problem nas svih
problemi.1559sonjaj,
Sta se desava sa sezam-om,niko se ne javlja....(samo zvoni)
vlada
problemi.1560epson,
Inace sto ste rekli za snimanje SUB-a u PAD.
Sta onda radi komanda PAD CLEAR !!!
EPSON...
problemi.1561ldjordje,
Celo jutro Sezam zvoni u prazno, a na vezi samo 4 korisnika :((
problemi.1562baker,
-> #1561, ldjordjeTako je !
problemi.1563epson,
Inace jel seza, presao na PENTIJUME ?!?!?!? toliko se
brzo pakuje PAD da mislim da sam na PRO-u a ne na NET-u.
NET je prava stvar 1) Dobra centrela 2) Ima sve sto i PRO
i jos IGRE SUB 3) Vazi pod 1 i 2 . Samo jos kad bih se neko
prihvatio prebacivanja novih fajlova sa PRO-a na NET tj.
onaj ko ima dobru vezu sa PRO-om. Ja jedva na 9600 nocu,
a danju na 4800 uz punooooo srece.
EPSON...
PS:Samo tako napred najbolji ste !
problemi.1564sonjaj,
Sta se desava sa Sezamom...
Ponekad zvoni u prazno.
Konekt biva i 9600,a greske se broje 20 -30.
Da ne spominjem cekanje na vezu (podmornice ?)
Hoce li neko konacno da odgovori na ucestale zalbe.
U odnosu na proslu nedelju pad kvalitet veze je strahovit...
Vlada
problemi.1565dselic,
» log /y
Kraj rada u Ned 14.07.96 23:24
Proveli ste na vezi 19 min 17 sec.
Za danas Vam je ostalo ukupno još 56 min 23 sec.
, hvala na pozivu. Doviđenja!
NO CARRIER
Šta je ovo? Već mi se drugi put događa.
problemi.1566baker,
-> #1561, ldjordje> Celo jutro Sezam zvoni u prazno, a na vezi samo 4 korisnika :((
Zasto se ovo desava samo ujutru?
P.S. Da sistem nije mozda umoran tad!
problemi.1567nenad,
-> #1566, baker> Zasto se ovo desava samo ujutru?
>
> P.S. Da sistem nije mozda umoran tad!
Mogući razlog je i činjenica da se ujutru uključuju štamparske
mašine po celom BIGZ-u, dolazi često do iskakanja osigurača,
strada (inače stara) instalacija i sl. Navodno je to trebalo biti
ispravljeno remontima zbog kojih su bila ona dugotraja
isključenja struje, i jeste poboljšano ali još uvek nije idealno.
problemi.1568byte,
High !
U poslednje vreme mi se deshava neshto vrrrllloooo chudno sa Sezamom
Naime, juche negde posle ponoci sam pocheo da vychem file sa Sezama
(pre nego shto sam pocheo prenos proverio sam vreme i SIGURAN sam da
mi je ostalo oko 15min za poziv odnosno "1h i 17min" ) ,e sad veza
je pukla posle otprilike 4 min od pochetka prenosa i ja vishe
Sezam nisam zvao sve do negde oko 10h ujutro, i kad sam tad nazvao
obradovalo me je saznanje da mi je ostalo josh samo 30 minuta za
danas (!!) .Po svemu sudeci user mi je ko_zna_koliko dugo ostao
zaglavljen na Sezamu pritom trosheci vreme:((((
Lozinka nije mogla biti provaljena zato shto sam je promenio samo
dan ranije
Molio bih Upravu da neshto uchini da se ovakve stvari vishe ne bi
deshavale
Hvala
No CaRRieR
problemi.1569meric,
U poslednje vreme imam problema sa transferom i to vrlo cestih, cak i kada je
veza odlicna. Cini mi se da se oni javljaju samo na brzim (pentium) nodovima.
Ranije ovakve probleme nisam imao.
problemi.1570basrak,
-> #1569, meric> U poslednje vreme imam problema sa transferom i to vrlo cestih,
> cak i kada je veza odlicna. Cini mi se da se oni javljaju samo
> na brzim (pentium) nodovima.
I meni se dešava da na pojedinim nodovima, nisam ukapirao pravilnost, da se
otprilike na svakih 7 prenesenih KB pojavi bad crc. I to tako ide u zaista
pravilnom intervalu. Pojma nemam u čemu je štos, jedino znam da se na nekim
nodovima pojavljuje, a na nekima ne. Npr. danas se ovo javilo na nodu 12, a
recimo preko vikenda nod 10 i 14 sam zabeležio kao one na kojima se opisana
pojava *ne* pojavljuje.
problemi.1571meric,
-> #1570, basrak>> otprilike na svakih 7 prenesenih KB pojavi bad crc. I to tako
>> ide u zaista
Upravo tako. Prvo na 7Kb, onda na 15 pa na 22-23, po pravilu!
problemi.1572embe,
-> #1569, meric>>> U poslednje vreme imam problema sa transferom i to vrlo cestih, cak i
>>> kada je veza odlicna. Cini mi se da se oni javljaju samo na brzim
>>> (pentium) nodovima. Ranije ovakve probleme nisam imao.
I meni se od nedavno javljaju problemi pri download-u. Veza je dobra,
ali svakih 5-6 Kb javlja se greska. Pad od 56Kb preneo sam iz desetak
puta. Fajl od 250Kb iz cetrnaest puta. Do sada nisam imao ovakvih problema.
(sreca je da "Pentium" brzo arhivira Pad, pa se sa te strane gubi
malo vremena ). Isto se desava i sa ukljucenim i iskljucenim MNP-om.