SEZAMNET

15 Jan 1996 - 23 Dec 1996

Topics

  1. obavestenja (84)
  2. pitanja (3810)
  3. problemi (2431)
  4. predlozi (850)
  5. konferencije (28)
  6. fajlovi (242)
  7. olr (734)
  8. vote (24)
  9. kritika (799)
  10. razno (963)
  11. unknown (35)

Messages - problemi

problemi.1365 johnnya, -> #1361, apostol
╬ Mislim da sam oborio rekord - poruka iz Amerike putovala je do ╬ mene preko Pythie punih deset dana (od 9. do 19.maja)!!!!! Ajde, neću da se hvalim, ali kada sam se prijavljivao na AWOL.COM, potrebno je da ti oni pošalju neki reg.code na tvoj e-mail, koji ćeš otkucati kada se sledeći put loguješ na sistem.. E sada, od trenutka kada je rečeno, da mi je poruka poslata, prošlo je nekih 7-8 minuta, kada sam prekinuo telnet, poruka me je već čekala na Afroditi...
problemi.1366 nenad, -> #1361, apostol
> Mislim da sam oborio rekord - poruka iz Amerike putovala je do mene > preko Pythie punih deset dana (od 9. do 19.maja)!!!!! Na žalost, trenutno je takva situacija. Menjaju se rute po kojima mail putuje ka našoj zemlji, od negde i ka negde mail ode veoma brzo, dok poneki mail kruži po planeti i satelitima... Kad se budu update-ovali DNS-ovi trebalo bi da sve profunkcioniše kako treba. Što se samog Sezama tiče, do sada nije bilo nikakvih problema ili većih zastoja u razmeni mail-a, a na to kako će mail da dođe do nas i da nakon što ga prosledimo stigne tamo gde treba ne možemo mnogo da utičemo. :(
problemi.1367 giovanni,
Pri prenosu fajlova u PAD javlja system error. :(
problemi.1368 baster,
****U vezi dakle download-ovanja već zipovanih file-ova***** Mada sam pretpostavljao da je tako nešto u pitanju ipak hvala na iscrpnom odgovoru.
problemi.1369 saboteur, -> #1365, johnnya
T?>> Ajde,necu da se hvalim,ali kada sam se prijavljivao na AWOL.COM, T?>> potrebno je da ti oni posalju neki reg.code na tvoj e-mail,koji ces T?>> otkucati kada se sledeci put logujes na sistem.. E sada,od trenutka T?>> kada je receno,da mi je poruka poslata,proslo je nekih 7-8 minuta,kada T?>> sam prekinuo telnet,poruka me je vec cekala na Afroditi... E, meni je isto sr$nje (mail code), za isti bbs setao e-mailom 5 dana... :(( AcCeSS DeNiED
problemi.1370 snemcev, -> #1341, saboteur
>> Ja recimo nisam ni na jednom sistemu koji ima "stabilnu vezu sa >> svetom" kako ti kazes, i sta sad?... ;(( Ako ti treba stabilna veza sa svetom, pretplatićeš se na neki od sistema koji je imaju.
problemi.1371 zeljkoj, -> #1363, saboteur
> Stvarno mi vise ovo ide na zivce!!!! NONSTOP mi crkava ansi! > Sve je uredu kod mene, ali nije kod vas. ;<<<<<<<<<<<<<< Biće da kod tebe nešto nije u redu. :) Sećaš se da si tako pričao i da ti Sezam 'guta' space, pa se posle ispostavilo da se to dogadja i sa drugim BBS-ovima. Znači, nešto sa modemom ili kom. programom ti nije ok.
problemi.1372 saboteur, -> #1371, zeljkoj
T?>> Bice da kod tebe nesto nije u redu.:) Secas se da si tako pricao i da T?>> ti Sezam 'guta' space,pa se posle ispostavilo da se to dogadja i sa T?>> drugim BBS-ovima.Znaci,nesto sa modemom ili kom.programom ti nije ok. Ne, ansi crkava i drugima. Kod mene je sve ok! Proverio sam. Video si uostalom da je i na ETFu gutao space pa sam zakljucio da je do tastature. Ovo mi se javlja samo i iskljucivo ovde, a plus nisam jedini! AcCeSS DeNiED
problemi.1373 plovput,
Zbog cega ima samo jedan pokusaj unosenja lozinke ? Nakon jedne greske sledi NO CARRIER
problemi.1374 byte, -> #1372, saboteur
(:)T?>> ti Sezam 'guta' space,pa se posle ispostavilo da se to dogadja i sa (:)T?>> drugim BBS-ovima.Znaci,nesto sa modemom ili kom.programom ti nije ok. (:) (:)Ne, ansi crkava i drugima. (:)Kod mene je sve ok! (:)Proverio sam. (Nazhalost ;) si u pravu... nisi jedini kome crkava ansi... meni se to redovno deshava ,tako da sam se eto malo-pomalo navikao ;) C ya No CaRRieR
problemi.1375 byte, -> #1373, plovput
(:)Zbog cega ima samo jedan pokusaj unosenja lozinke ? (:)Nakon jedne greske sledi NO CARRIER Jedan pokushaj ???:) Eto ja malopre probao i izbachen sam tek posle treceg (neuspeshnog) pokushaja :) C ya No CaRRieR
problemi.1376 lexus, -> #1372, saboteur
=> Video si uostalom da je i na ETFu gutao space pa sam zakljucio da => je do tastature. Ovo mi se javlja samo i iskljucivo ovde, a plus => nisam jedini! Solidarišem se Sabom :) Meni ANSI relativno često crkava... Nije problem kada nema nikog na vezi, nego kada je sve zauzeto, pa moram da čekam jedno pola sata pre nego što se relogujem :( Inače, koristim TM, setovanja su mi ista kao što su i bila pre godinu dana, a na starom Sezamu i na PRO-u ANSI mi nikada nije crkao.
problemi.1377 jevta,
> Connected to SezamNet at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS > > Casopis "Racunari" - Beograd > Uto 21.05.96 20:39 - Node 3 6 bytes, protokol Zş"Á RM, vreme > 0:05:45. Spremni zadownl7k┤ A koji minut ranije...... > Connected to SezamNet at 300 > ^^^^ > Casopis "Racunari" - Beograd > Uto 21.05.96 20:32 - Node 8 > > 5eĽ PROČITANE poruke su proglašene za stare. > Priprema za slanje... ■ ■■  >
problemi.1378 zeljkoj, -> #1372, saboteur
> Ne, ansi crkava i drugima. Meni ne. :) U stvari, jeste na početku rada novog softvera, ali sada jok. Tada je pomagalo Alt-B (break).
problemi.1379 vimm,
Pa dobro ljudi, šta se ovo dešava ? Nakon logovanja kad se na pitanje Dalje/Da/Ne/Bez pauze kod izvršavanja autoexec-a, odgovori sa NE sistem ne reaguje i nastavlja sa izvršavanjem, tj. radi po svome. Pročitao sam ranije da se prekid može izvršiti pritiskom na CTRL-C a ako bih to radio, čemu onda kontrolno pitanje ? Popravljajte ovo ! Inače, ovo ne služi ničemu. Pozdrav Vladimir
problemi.1380 mmarkovic,
Vise puta mi se desilo, pa evo i sada da arhiviranje PAD-a ne uspe. U cemu je problem? Kaze datoteka net00xxx.arj nije nadjena ?!? Doduse, sa ovim novim protokolima, jedva da postoji razlika u vremenu prenosa, samo je pitanje u velicini za cuvanje? PS. Da razmislite da se TEXTPAD zove TEXnnnnn ? :)
problemi.1381 supers, -> #1373, plovput
>> Zbog cega ima samo jedan pokusaj unosenja lozinke ? >> Nakon jedne greske sledi NO CARRIER Veza oće i da pukne i iz čista mira, čak i kada se centrale dobro slažu.
problemi.1382 plovput, -> #1381, supers
+| Veza oće i da pukne i iz čista mira, čak i kada se centrale dobro slažu. To znam, to se stalno i desava. Nego, posle prvog unosenja lozinke koja je bila pogresna izbacio je text o unetoj pogresnoj lozinci i rekao dovidjenja sa ljubazno ispisanim NO CARRIER. Dakle, odavno nisam pogresio sifru a ni nakon ovoga tako da ne znam da li je to bilo slucajno. A da li je stvarno bilo tako mogu da potvrde sistemski hakeri u log fileU. Ja ne izmisljam probleme, oni sami mene nalaze. Uostalom..
problemi.1383 cnenad,
Prenos uspešan. Z:\> ..conf join IGRE.3 Z:\> ..conf reply 1.617 Nema poruke pod tim brojem. Z:\> => Da l' nekom treba CRACK i/ili TRAINER za ALADDIN-a? System error '=da'? Nepoznata komanda. Kucajte '?' za spisak. Z:\> co Z:\Conf:IGRE.3> re 1.617 =============================== 1.617 IGRE.3:arkadne * Poništio Moderator dr.s, 21.05.96. 01:53, 60 chr --------------------------------------------------------- Poruka 1, 60 chr. ******* Kakvi su sad ovo tripovi ? Ne može reply na poništenu ili obrisanu poruku... ? :(((
problemi.1384 cnenad,
A bre, šta mu je danas ? :( Z:\> np // moja procedura za skupljanje poruka ────────────────────────────────────────────────── Skupljam novu poštu, poruke u grupama i konferencijama u PAD ──────────────────────────────────────────────────────────── PAD prazan. Privatna pošta... System error :((
problemi.1385 mpedja, -> #1373, plovput
#$%&*-> Zbog cega ima samo jedan pokusaj unosenja lozinke ? #$%&*-> Nakon jedne greske sledi NO CARRIER Koliko ja znam dozvoljena su 3 pokusaja.
problemi.1386 saboteur, -> #1378, zeljkoj
T?>> Tada je pomagalo Alt-B (break). Ja kad stavim break, onda vidim sta ti kucas ali ne mogu ja. Bas breakuje ;( AcCeSS DeNiED
problemi.1387 nenad, -> #1383, cnenad
> Kakvi su sad ovo tripovi ? Ne može reply na poništenu ili obrisanu > poruku... ? :((( Ako je poništena ili obrisana znači da postoji razlog za to, a takođe i da više ne postoji na sistemu. Koji je smisao onda reply-a?
problemi.1388 biber, -> #1380, mmarkovic
>> Kaze datoteka net00xxx.arj nije nadjena ?!? Probaj sa zip-om.
problemi.1389 vitez.koja, -> #1387, nenad
#=> Ako je poništena ili obrisana znači da postoji razlog za to, a #=> takođe i da više ne postoji na sistemu. Koji je smisao onda #=> reply-a? Dobor, koji je smisao što se fajl uz obrisanu poruku vidi ako se izlista sa list /a/t, a ne može da se skine? sk
problemi.1390 epson,
Nepostoji datoteka net00??.arj u cemu je fora Dajte bre ljudi ovaj sezam stalno nesto stuca nek popije malo vode te EMAIL te sad ovo te zvonjenje u prazno Izgleda da cu se pridruziti COSMO-ovom WHO ko- mentaru "ADMINISTRASTIO KILER" EPSON...
problemi.1391 mmarkovic, -> #1388, biber
>>> Kaze datoteka net00xxx.arj nije nadjena ?!? > > Probaj sa zip-om. Ne mogu, onda ćemo ja i velicko da pomešamo net-ove, a to baš i nije zgodno ;> Verovatno na nekom nodu ARJ nije u PATH-u, ili tako nešto. Nema veze, prenesem kao TEXTPAD. CPS ode na oko 520. Bps je 2400. Takve padove arhiviram u NETXn.ARJ. Za sada sam stigao do 3 :)
problemi.1392 mmarkovic,
Na nodu 9 ne radi ARJ...
problemi.1393 epson,
Jeste n 9 NODU nema ARJ u pathu ili nesto zeza jer kaze nepostoji fajl .... sto zanci da ga nije ni zapakovao inace ja sam stigao dao NETX20.arj. EPSON..
problemi.1394 nenad, -> #1392, mmarkovic
> Na nodu 9 ne radi ARJ... Sada radi. U pitanju je jedini nod sa HD-om pa je bilo neophodno modifikovati konfiguracione fajlove. To je bilo i učinjeno na početku, ali je prilikom jednog update-a ponovo postala važeća "defualt" konfiguracija koja radi sa ostalim nodovima.
problemi.1396 mmarkovic, -> #1394, nenad
>> Na nodu 9 ne radi ARJ... > > Sada radi. U pitanju je jedini nod sa HD-om pa je bilo neophodno Super. Znao sam da je bio neki minoran problem. Dovodio je i do zabune oko rednih brojeva padova. Niko nije komentarisao da se TEXTPAD datoteke zovu TXTnnnnn ili slično. Onda bih sve spakovao u jednu arhivu. Ovako je to komplikacija ... Hvala na objašnjenju.
problemi.1397 mpedja, -> #1391, mmarkovic
#$%&*-> Nema veze, prenesem kao TEXTPAD. CPS ode na oko 520. Bps je 2400. #$%&*-> Takve padove arhiviram u NETXn.ARJ. Za sada sam stigao do 3 :) Bas me zanima kako postizes 520 cps. Meni je 230 cps a imam takodje 2400 modem.
problemi.1398 mmarkovic, -> #1397, mpedja
># Nema veze, prenesem kao TEXTPAD. CPS ode na oko 520. ># Bps je 2400. Takve padove arhiviram u NETXn.ARJ. Za ># sada sam stigao do 3 :) > > Bas me zanima kako postizes 520 cps. Meni je 230 cps a imam > takodje 2400 modem. Ne, modem je Intel 144i, ali sa NET-om radim pouzdano samo na 2400, a sa PRO-om na 4800. Imam ocajne veze. Stvar je u protokolima za prenos ( ovaj ih ima masu: MNP4 i 5, V.42bis, V.32bis ) koji vrše i kompresiju podataka i korekciju grešaka. ARJ spakuje TEXTPAD obično na 31% veličine, a modem, onako, "usput", na oko 50%. Verovatno tvoj modem nema ove protokole ili su isključeni. SW protokol je ZMODEM, program je TMW 1.1
problemi.1399 biber, -> #1397, mpedja
>> Bas me zanima kako postizes 520 cps. Meni je 230 cps a imam takodje >> 2400 modem. Hardverska kompresija.
problemi.1400 basrak,
Nod 12. Izgleda da ima neke gadne frke... Evo izvoda iz log-a: >» ..SOR 2.30 EXEC Z09AC641 >» CONF JOIN CIVILIZACIJA.9 >» CONF FILE 16.105 & (;) >0001.jpg --> Pad >» CONF JOIN CIVILIZACIJA.9 >» CONF FILE 16.106 & (;) >» CONF JOIN CIVILIZACIJA.9 >» CONF FILE 16.107 & (;) >NO CARRIER I tako još dva puta i to sa različitim fajlovima. Naravno, svi su bili iz konf civ. ako to ima neke veze. Dakle, prvi fajl lepo iskopira u pad i baci obaveštenje o tome, drugi kopira i vidi se onaj postotak kopiranja, ali kad završi nema o tome izveštaja iako je fajl u pad-u, i treći ni ne započne već me samo šutne sa veze...
problemi.1401 lexus,
RING RING RING <time out> RING RING RING etc. A bre ljudi, kako možete ovoliko u prazno da zvonite. nema smisla
problemi.1402 mpedja, -> #1398, mmarkovic
#$%&*-> SW protokol je ZMODEM, program je TMW 1.1 I ja imam ZMODEM i TMW 1.0
problemi.1403 mmarkovic, -> #1402, mpedja
> I ja imam ZMODEM i TMW 1.0 Verovatno nemaš MNP5, V.42 bis ili V.32 bis, ili si ih nekako isključio. To su HW protokoli zaduženi za kompresiju i naveo sam ih po efikasnosti. Moj modem kod uspostavljanja veze ispiše CONECT REL/LAPM/COMP. Mislim da je ta poruka tipična za V.32 bis. Šta ispiše tvoj? P.S. U stvari, sad se setih, i ne možeš da imaš V.32bis :(, ostale možeš.
problemi.1404 payce, -> #1391, mmarkovic
[-] Ne mogu, onda cemo ja i velicko da pomesamo net-ove, a to bas [-] i nije zgodno ;> Koliko ja razumeh, vi ste braca :) E, posto i ja imam brata, nas problem je resen ovako, imamo direktorijum MODEM i u njemu jedan moj i jedan njegov direktorijum u koji su smesteni telemate-i, sor-ovi, OLR-ovi, Ul i Dl dirovi... Nadam se da sam pomogao :)
problemi.1405 mpedja, -> #1403, mmarkovic
#$%&*-> Verovatno nemas MNP5, V.42 bis ili V.32 bis, ili si ih nekako #$%&*-> iskljucio. To su HW protokoli zaduzeni za kompresiju i naveo sam ih #$%&*-> po efikasnosti. #$%&*-> Moj modem kod uspostavljanja veze ispise CONECT REL/LAPM/COMP. #$%&*-> Mislim da je ta poruka tipicna za V.32 bis. Sta ispise tvoj? Ma imam i MNP5 i V.42,i ukljuceno mi je 'hardware' na flow control. Ja se konektujem sa V.42. Kad se konektujem pise: 'Connected to SezamNet at 2400/ARQ/LAPM'(ovo je paste-ovano, znaci nema greske!) Ako nesto ne valja reci mi kako da ispravim.
problemi.1406 mmarkovic, -> #1404, payce
> Koliko ja razumeh, vi ste braca :) Ne baš, kolege smo, radimo zajedno... :) > E, posto i ja imam brata, nas problem je resen ovako, imamo > direktorijum MODEM i u njemu jedan moj i jedan njegov > direktorijum u koji su smesteni telemate-i, sor-ovi, OLR-ovi, > Ul i Dl dirovi... Baš ovo sam hteo da izbegnem! A biranje različitih arhivera je dobar način da se izbegne mešanje. A i inače, arj mi je simpatičniji...
problemi.1407 mmarkovic, -> #1397, mpedja
> Bas me zanima kako postizes 520 cps. Meni je 230 cps a imam > takodje 2400 modem. Sad se setih da si se možda uplašio da ti modem ne valja. Ovakav CPS se može dobiti samo na fajlovima sklonim kompresiji, na primer TEXTPAD. Dakle, probaj tako nešto.
problemi.1408 dusko,
Jedan nod konstantno zvoni u prazno. Može li nešto da se učini po tom pitanju? Pozdrav, Duško
problemi.1409 vlad, -> #1406, mmarkovic
> Baš ovo sam hteo da izbegnem! A biranje različitih arhivera je dobar > način da se izbegne mešanje. Najbolji nacin, bar sto se tice mesanja pad-ova i exec-a je dva posebna tm.cfg, a u njima definisani razliciti up/down dir-ovi. TM pozivas batch-om u kome stoji SET TMCFG=moj_tm.cfg i to je sve.
problemi.1410 epson,
Dajte bre ljudi vise izgubih zivce prekinite vise to besumucno zvonjenje u prazno . EPSON.....
problemi.1411 mmarkovic, -> #1409, vlad
> Najbolji nacin, bar sto se tice mesanja pad-ova i exec-a je dva > posebna tm.cfg, a u njima definisani razliciti up/down dir-ovi. > TM pozivas batch-om u kome stoji SET TMCFG=moj_tm.cfg i to je sve. Da, sa calexom sam već ustanovio da je to bolji način, ali i ovo nije loše. Za exece smo se dogovorili. Posle je bilo kasno da menjam sistem, a ionako više volim ARJ, a velicko ZIP. Podsetih se, jedan problem u kombinaciji ARJ/SOR. Možda je ranije apsolviran, ali neka, od viška glava ne boli ;) Prilikom instalacije SOR-a 2.30 u datoteci sor.pro se upiše "ARCHIVER=arj %s %s >NUL", a, naravno treba "ARCHIVER=arj x %s %s >NUL" Na prvi pogled se ne vidi da nedostaje ovo x... Sorry ako je bilo, ali ne videh skoro.
problemi.1412 mmarkovic, -> #1408, dusko
> Jedan nod konstantno zvoni u prazno. Može li nešto da se učini po > tom pitanju? A, osim toga, tako je drastična razlika kada se dobije onaj 386 nod! Sasvim pristojno! Stavite i ostale nodove takve, toliko su jeftini sada. To biste mogli i bez sponzora, valjda.
problemi.1413 mpedja, -> #1407, mmarkovic
#$%&*-> Sad se setih da si se mozda uplasio da ti modem ne valja. Ovakav #$%&*-> CPS se moze dobiti samo na fajlovima sklonim kompresiji, na primer #$%&*-> TEXTPAD. Dakle, probaj tako nesto. Za Textpad ti i govorim!. Maksimum mi je 240 cps.
problemi.1414 nenad, -> #1412, mmarkovic
> A, osim toga, tako je drastična razlika kada se dobije onaj 386 nod! > Sasvim pristojno! > > Stavite i ostale nodove takve, toliko su jeftini sada. To biste > mogli i bez sponzora, valjda. U principu možemo, ali mislimo da bi zarađen novac bilo pametnije upotrebiti na neku dodatnu opremu, posebno sada kada je (napokon) finansijsko zaokruženje ove faze na pomolu. U situaciji smo da u razvoj sistema možemo da ulažemo samo ono što zaradimo, prema tome razvoj je ograničen finansijskom dobiti. Ako ništa drugo, umećemo da cenimo ono što stvorimo i napravimo. :) Molimo sve da se još malo strpe, Marfi ne spava pa su baš ovih dana bila česta "ispadanja" mašina i modema, kao da su čuli da im je vreme za penziju... :(
problemi.1415 mmarkovic, -> #1413, mpedja
> Za Textpad ti i govorim!. Maksimum mi je 240 cps. Dakle, sigurno ne NETxxxxx.arh ? Onda stvarno ne znam. Ne verujem da je V.32 toliko efikasniji od V.42. A kada forsiraš V.42?
problemi.1416 supers, -> #1405, mpedja
>> Ma imam i MNP5 i V.42,i ukljuceno mi je 'hardware' na flow control. >> Ja se konektujem sa V.42. >> 'Connected to SezamNet at 2400/ARQ/LAPM'(ovo je paste-ovano, znaci >> nema greske!) Poslednja generacija tih 2400 modema, iako ima hardverske protokole, ne ispisuje poruku o konektovanju iz koje bi se moglo zaključiti koji su sve protokoli uključeni. Ako ti je CPS negde oko 280, nema brige, protokoli rade i ako se ne vide :)
problemi.1417 supers, -> #1413, mpedja
>> Za Textpad ti i govorim!. Maksimum mi je 240 cps. Onda stvarno ne radi kako valja. Ti reče da su svi protokoli sa tvoje strane uključeni? Ako je to u redu, problem je sa Sezamove strane. Ovi USR modemi ne mogu da se dogovore o protokolima za kompresiju sa mnogim 2400 modemima. Na SezamuPro ti isti USR modemi mogu, ko zna zašto...
problemi.1418 calex, -> #1413, mpedja
<!> Za Textpad ti i govorim!. Maksimum mi je 240 cps. Stavi brzinu komunikacije na 9600. :)
problemi.1419 vlad, -> #1406, mmarkovic
> Baš ovo sam hteo da izbegnem! A biranje različitih arhivera je dobar > način da se izbegne mešanje. Najbolji nacin, bar sto se tice mesanja pad-ova i exec-a je dva posebna tm.cfg, a u njima definisani razliciti up/down dir-ovi. TM pozivas batch-om u kome stoji SET TMCFG=moj_tm.cfg i to je sve.
problemi.1420 mpedja, -> #1415, mmarkovic
#$%&*-> Dakle, sigurno ne NETxxxxx.arh ? #$%&*-> #$%&*-> Onda stvarno ne znam. Ne verujem da je V.32 toliko efikasniji od #$%&*-> V.42. #$%&*-> A kada forsiras V.42? Pa jeste net00085.arj recimo! Ja i forsiram V42 ali mi isto i sa MNP5!
problemi.1421 mpedja, -> #1416, supers
#$%&*-> Poslednja generacija tih 2400 modema, iako ima hardverske protokole, #$%&*-> ne ispisuje poruku o konektovanju iz koje bi se moglo zakljuciti #$%&*-> koji su sve protokoli ukljuceni. #$%&*-> Ako ti je CPS negde oko 280, nema brige, protokoli rade i ako se #$%&*-> ne vide :) CPS mi je 230, a gde se zaturi onoh 60? Modem je inace Longshine-Pocket Fax/Data 9600/2400
problemi.1422 mpedja, -> #1417, supers
#$%&*-> Onda stvarno ne radi kako valja. #$%&*-> Ti rece da su svi protokoli sa tvoje strane ukljuceni? #$%&*-> Ako je to u redu, problem je sa Sezamove strane. #$%&*-> Ovi USR modemi ne mogu da se dogovore o protokolima #$%&*-> za kompresiju sa mnogim 2400 modemima. #$%&*-> Na SezamuPro ti isti USR modemi mogu, ko zna zasto... Evo da posaljem i Init string: ATX3S0=0S7=90S11=65^M~~AT&C1&D2^M~~ Ovo nisam menjo otkad sam instaliro TMW (samo ubacih X3)!
problemi.1423 mpedja, -> #1418, calex
#$%&*-> Stavi brzinu komunikacije na 9600. :) Ma super, jos kad bih mogo! :))))
problemi.1424 vuk.,
Ne mogu da se konektujem na vise od 300 bps. Probao sam sve zivo.... slusanje telefonske linije OK, 19200 podeseno u kom programu, kombinacije sa S37 registrom... Imam 14400 CL V.32bis/V.42bis/MNP. Sto se tice ostalih BBS-ova stvar je OK.
problemi.1425 nenad, -> #1424, vuk.
> Ne mogu da se konektujem na vise od 300 bps. Probao sam sve > zivo.... slusanje telefonske linije OK, 19200 podeseno u kom > programu, kombinacije sa S37 registrom... Imam 14400 CL > V.32bis/V.42bis/MNP. Sto se tice ostalih BBS-ova stvar je OK. Moguće je da zbog loših veza modemi obaraju vezu konekcije. Probaj da forsiraš (fiksiraš) brzinu na svom modemu, možda pomogne.
problemi.1426 basrak, -> #1420, mpedja
> Pa jeste net00085.arj recimo! Daj, čoveče, dogovori se prvo sam sa sobom pa onda pitaj šta ti nije jasno. Dakle, kad skidaš arhiviran fajl na 2400, cps treba da ti bude oko 250 (malo gore, malo dole zavisi od kvaliteta linije), a kad skidaš nearhiviran fajl (npr. textpad i sl.) cps ti se penje i do 500 ako ti je uključena hardverska kompresija (konkretan cps opet zavisi od kvaliteta linije i vrste fajla tj. koliko je isti kompresibilan). U principu bolje je prenositi arhiviran fajl jer zip (arj,...) mnogo bolje obave kompresiju nego što to rade razni hardverski protokoli. E, sad malo stavi prst na čelo pre nego što ga spustiš na alt+R...
problemi.1427 calex, -> #1423, mpedja
<!># $%&*-> Stavi brzinu komunikacije na 9600. :) <!> Ma super, jos kad bih mogo! :)))) A zašto ne bi mogao? Nemam kod sebe uputstvo od starog modema ali mi se čini da je to bio način da se iskoristi hardverska kompresija. U komunikacionom programu postavi na 9600 pa probaj.
problemi.1428 mmarkovic, -> #1423, mpedja
># $%&*-> Stavi brzinu komunikacije na 9600. :) > > Ma super, jos kad bih mogo! :)))) Ne, ne. Lepo ti je rekao. To je brzina COM port <-> modem ( čak i kada je interni ). Dakle, obavezno je stavi na 9600 ili 19200. Za brže modeme treba i više. Brzina modem <-> modem je druga stvar i rešavaju je modemi u toku "pregovora" ( handshaking ). Ona se kod modema može ograničiti i to je ono što sam ja uradio pa zovem na 2400, jer su veze jako loše. dupli klik na modem u dial list, Properties, a onda: Prvo, Default baud na 9600-19200. Throughput na više od 2400, mada ovo nije mnogo bitno. Drugo, Flow control treba da bude na HARD Treće, NE SME da bude čekirano Auto baud detect! ---------------------------------------------------------------- Četvrto, pređi na TMW 1.1, kažu da je nešto brži skrol u Terminal prozoru.
problemi.1429 mmarkovic, -> #1422, mpedja
> ATX3S0=0S7=90S11=65^M~~AT&C1&D2^M~~ > Ovo nisam menjo otkad sam instaliro TMW (samo ubacih X3)! Ma to je OK čim radi :)
problemi.1430 dselic, -> #1417, supers
!! Na SezamuPro ti isti USR modemi mogu, ko zna zašto... Zato što nisu isti model/serija. Primer: ja na NETu moram da isključujem V4.2bis a na Pro ladno konektujem sa V4.2bis-om.
problemi.1431 crncic, -> #1419, vlad
>> Najbolji nacin, bar sto se tice mesanja pad-ova i exec-a je dva posebna >> tm.cfg, a u njima definisani razliciti up/down dir-ovi. TM pozivas A najbolji način da se ne ponavljaš i ne šalješ duple exece je da koristiš jedan dobar skript, koji bi sve radio aftamacki i ne bi te dovodio u ovakve situacije :) Skript pozivaš nekim, npr. F12, tasterom.
problemi.1432 supers, -> #1422, mpedja
>> Evo da posaljem i Init string: >> >> ATX3S0=0S7=90S11=65^M~~AT&C1&D2^M~~ To što ti je CPS samo 230 može imati dva razloga. Prvi - protokoli za kompresiju su uključeni sa tvoje strane ali tvoj modem ne može da se dogovori sa Sezamovim... Drugi - protokoli su isključeni sa tvoje strane. Bilo bi dobro ako imaš uputstvo za svoj modem. Treba da pogledaš kojim komandama se uključuju protokoli za kompresiju (V42 i MNP5). Jedno je sigurno, nije ni jedna od ovih gore u tvom init stringu...
problemi.1433 supers, -> #1423, mpedja
>># $%&*-> Stavi brzinu komunikacije na 9600. :) >> >> Ma super, jos kad bih mogo! :)))) Razlikujemo DCE brzinu (tvoj modem - Sezamov modem) i DTE brzinu (tvoj modem - tvoj kompjuter). Ova prva je kod tebe 2400bps ali ovu drugu obavezno postavi na 9600bps. To je, dakle, treći mogući razlog što ti je CPS samo 230.
problemi.1434 mpedja, -> #1426, basrak
#$%&*-> Dakle, kad skidas arhiviran fajl na 2400, cps treba da ti bude oko #$%&*-> 250 (malo gore, malo dole zavisi od kvaliteta linije), a kad skidas #$%&*-> nearhiviran fajl (npr. textpad i sl.) cps ti se penje i do 500 ako ti #$%&*-> je ukljucena hardverska kompresija (konkretan cps opet zavisi od #$%&*-> kvaliteta linije i vrste fajla tj. koliko je isti kompresibilan). U #$%&*-> principu bolje je prenositi arhiviran fajl jer zip (arj,...) mnogo #$%&*-> bolje obave kompresiju nego sto to rade razni hardverski protokoli. Fala bogu da se nadje neko da mi lepo objasni!
problemi.1435 mpedja, -> #1428, mmarkovic
#$%&*-> To je brzina COM port <-> modem ( cak i kada je interni ). Dakle, #$%&*-> obavezno je stavi na 9600 ili 19200. Za brze modeme treba i vise. #$%&*-> #$%&*-> Brzina modem <-> modem je druga stvar i resavaju je modemi u toku #$%&*-> "pregovora" ( handshaking ). Ona se kod modema moze ograniciti i to #$%&*-> je ono sto sam ja uradio pa zovem na 2400, jer su veze jako lose. #$%&*-> #$%&*-> dupli klik na modem u dial list, Properties, a onda: #$%&*-> #$%&*-> Prvo, Default baud na 9600-19200. Throughput na vise od 2400, #$%&*-> mada ovo nije mnogo bitno. #$%&*-> #$%&*-> Drugo, Flow control treba da bude na HARD #$%&*-> #$%&*-> Trece, NE SME da bude cekirano Auto baud detect! Ma znam sta je Modem<->racunar i modem<->modem. Mislio sam da misli na brzinu modem<-> modem!
problemi.1436 mpedja, -> #1432, supers
#$%&*-> To sto ti je CPS samo 230 moze imati dva razloga. #$%&*-> Prvi - protokoli za kompresiju su ukljuceni sa tvoje strane ali tvoj #$%&*-> modem ne moze da se dogovori sa Sezamovim... Drugi - protokoli su #$%&*-> iskljuceni sa tvoje strane. Bice da je ovo prvo! #$%&*-> Bilo bi dobro ako imas uputstvo za svoj modem. #$%&*-> Treba da pogledas kojim komandama se ukljucuju protokoli za #$%&*-> kompresiju (V42 i MNP5). Jedno je sigurno, nije ni jedna od ovih gore #$%&*-> u tvom init stringu... Naso sam: N2 i N4!
problemi.1437 jevta,
Zašto je pakovanje poslednjih dana odokativno gledano sporije 3-4 puta nego do tada. Do bola sporo. Fajl od 700kb, pakuje minut i po. Pakovanje pada se produžava i na par minuta (15kb).... Sama brzina prenosa je OK. i ide oko 1500-1550
problemi.1438 saboteur,
Pokusao sam malopre da skinem txtpad i kad sam otkucao pad dow, poceo je da pakuje i onda odjednom prestao i napisao: nepostoji datoteka 'ip' .... ;< AcCeSS DeNiEd
problemi.1439 payce,
<Prompt> sezam SEZAMNET RACUNARI KOMUNIKACIJE.9 IGRE.3 CIVILIZACIJA.9 EXTRA.9 SPORT MUZIKA.2 VICEVI.4 Priprema za slanje... Ne postoji datoteka 'p'. Sve PROCITANE poruke su proglasene za stare. ccccccc :(
problemi.1440 dzakic, -> #1439, payce
> Ne postoji datoteka... Svaka čast :) Bili smo u redakciji u to vreme i vršili neke sitnije izmene, tako da par minuta arhiver nije bio dostupan. Naravno, možda je trebalo ugasiti sitem kad se rade takve stvari, ali sam lično mišljenja da je bolje da se i neki sitniji problem povremeno javi nego da sistem ne radi. Trudićemo se da ovakvih stvari bude manje. Pozdrav, Zak
problemi.1441 vlad, -> #1431, crncic
> A najbolji način da se ne ponavljaš i ne šalješ duple exece je da > koristiš jedan dobar skript, koji bi sve radio aftamacki i ne bi te Ih, imao sam ja takav skript odavno, ali mi je dozlogrdilo da ga menjam kad god se ovde promene komande ili nesto slicno. Isto vaci i za autoexec - kad se stanje sasvim stabilizuje napravicu kako treba, a dotle nemam vremena da se zamajavam.
problemi.1442 mmtosic,
Druženje sa SezamNet-om je započelo saznanjem da vam je slavni `watch' otkazao poslusnost. >> who /n zsiz 04:59 Read Zdenko Sizgorić, Beograd neno 08:18 Sezam Mirko Plavšić, Beograd marwin 08:18 Transfer Milan Aranđelović, Niš schef 08:20 Sezam Goran Lukić, Kragujevac nenad 04:34 Off Nenad Milenković, Beograd mmtosic 08:12 Sezam Momčilo Tošić, Beograd ngvozdic 08:14 Sezam Nikola Gvozdić, Beograd >> time Čet 30.05.96 08:21 Na vezi: 8 min 7 sec. Do kraja: 21 min 53 sec. Ukupno za danas je ostalo: 1 h 6 min 15 sec. Onda mi SezamNet ne primi exec. >> exec Protokol Zmodem RM. Spremni za upload (Da/Ne)? Prenos uspešan. >> CONF JOIN SEZAMNET >> CONF REPLY 3.1425 I onda me blokira tako da mi `pomože' jedino Alt-h. I tako tri puta. Pa sam i odustao do večernjeg susreta. A evo kako je on izgledao. Connected to SezamNet at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS Casopis "Racunari" - Beograd Cet 30.05.96 20:21 - Node 7 Username: mmtosic Password: ********* Na žalost, potrošili ste sve svoje vreme za danas. Doviđenja do sutra! NO CARRIER Svaka vam čast. Šteta što se ne bavite fudbalom ili politikom. Niko sa vama ne bi imao šansu. Potpuno ste nepredvidljivi. Nažalost, i za sebe, izgleda. Pre podne ste nejasni drugima, a popodne i sebi.
problemi.1443 mmtosic, -> #1425, nenad
>> Moguće je da zbog loših veza modemi obaraju vezu konekcije. Eeeeeeeeh!? Nekako je ovo kazano malo bez veze... :)
problemi.1444 snemcev, -> #1430, dselic
>> Zato što nisu isti model/serija. Primer: ja na NETu moram da >> isključujem V4.2bis a na Pro ladno konektujem sa V4.2bis-om. Nisi jedini. :( I ja koristim dva dial stringa. Sva sreća, pa ZOC podržava četiri. :) Inače, sa V42.bis se konektujem bukvalno svugde gde modem podržava taj protokol osim na SezamNet. Loš mu bioritam valjda... :)
problemi.1445 snemcev, -> #1427, calex
>> A zašto ne bi mogao? Nemam kod sebe uputstvo od starog modema ali >> mi se čini da je to bio način da se iskoristi hardverska kompresija. Samo da potvrdim da je tačno. Teretski plafon MNP kompresije je smanjenje za 75%, tako da se preporučuje da se brzina komunikacije između računara i modema postavi na 4 puta veću od stvarne brzine na kojoj modemi radi. Za 2400 je to 9600, za 14400 je 57600, al' pošto se teoretski maksimum retko postiže, za 14400 može da se stavi i 33600 u komunikacionim programima koji ne podržavaju brzinu od 57600.
problemi.1446 apostol,
Pokušao sam da skinem neki fajl, javio je system error, vratio na prompt, i dalje je izbacivao na svaku komandu system error. Šta mu je? E1 O:-)
problemi.1447 slaki,
Ulogujem se normalno, a zatim mi pukne veza. Za pola sata ponovo zovem i dobijem obavještenje: "Sistem je detektovao neovlascenu izmenu vasih podataka! Pristup vam je onemogucen dok se problem ne otkloni. Kontaktirajte redakciju telefonom ili uputite poruku sysadm-u preko naloga 'guest'. NO CARRIER" Poslije dva dana ponovo zovem i sve je uobičajeno, radim sasvim normalno. Zašto mi se pojavila gore navedena poruka?
problemi.1448 kostja,
Cao! Izgleda da ovaj sistem vozi software V generacije... Kad god skupljam postu on mi dva puta ispise "nema poruka", jos mi samo nije jasno kako se pise ta rutina za vestacku inteligenciju... P.S. Stvarno se ne bunim jer vredim za dvojcu Poz:)
problemi.1449 ilazarevic, -> #1448, kostja
> Kad god skupljam postu on mi dva puta ispise "nema poruka", Kako skupljaš poštu? Ako koristiš makro "sezam", matematika je jasna (crva nije ni bilo): Prvo "Nema poruka" odnosi se na ..mail read, a drugo "Nema poruka" na ..group read.
problemi.1450 mileusna, -> #1449, ilazarevic
>> Prvo "Nema poruka" odnosi se na ..mail read, a drugo "Nema poruka" >> na ..group read. Da se ne piše po konferencijama mogao bi da imaš i tri puta obaveštenje da "Nema poruka". Ne spada sve u bagove, ima i nešto featursa. ;)
problemi.1451 vimm,
Molim nadležne da objasne kakav je ovo mail: Počinje ovako: > From herkules.co.yu!uustyx Tue, 04 Jun 1996 02:31:46 GMT remote from fon > Received: from fon by sezam.co.yu (UUPC/extended 1.11x) with UUCP; > Tue, 04 Jun 1996 02:31:46 GMT > Received: from herkules by fon.fon.bg.ac.yu id aa20562; 3 Jun 96 22:09 > MESZ Message-Id: <m0uQKeG-000XlHC@herkules> > Date: Sun, 2 Jun 96 22:25 GMT+0100 > From: "UUCP acc. for STYX" <uustyx@herkules.co.yu> > To: NJEJINA@sezam.co.yu, NJEVREMOVIC@sezam.co.yu, NJOSIC@sezam.co.yu, > NJOVANOVIC@sezam.co.yu, NJOVIC@sezam.co.yu, NJOVICIC@sezam.co.yu, pa navodi, pretpostavljam sve, username-ove od n do z i završava: > ZBRANKOVIC@sezam.co.yu, ZBRAUNOVIC@sezam.co.yu, ZBUBNJEVIC@sezam.co.yu, > ZCANKOVIC@sezam.co.yu, ZCATOVIC@sezam.co.yu, ZCAVA@sezam.co.yu, > ZCEROVECKI@sezam.co.yu, ZCODOR@sezam.co.yu, ZCOLIC@sezam.co.yu > > ███╗ ███╗ ██╗ ███████╗ ███████╗ ██████╗ ███████╗ ████████╗ > ████╗ ████║ ██║ ██╔════╝ ██╔════╝ ██╔═══██╗ ██╔════╝ ╚══██╔══╝ > ██╔████╔██║ ████████╗ ███████╗ ███████╗ ██║ ██║ █████╗ ██║ > ██║╚██╔╝██║ ██╔═██╔═╝ ╚════██║ ╚════██║ ██║ ██║ ██╔══╝ ██║ > ██║ ╚═╝ ██║ ██████║ ███████║ ███████║ ╚██████╔╝ ██║ ██║ > ╚═╝ ╚═╝ ╚═════╝ NOVI BEOGRAD ╚═════╝ ╚═╝ ╚═╝ > > ██╗ ██╗ ██╗ ██████╗ ███████╗ ██╗ ██╗ ██╗ ██╗ ███║ ██║ ██║ ██╔════╝ ╚════██║ ██║ ██║ ██║ ██║ > ██║ ███████║ ███████╗ █████╗ ██╔╝ ███████║ ███████║ > ██║ ╚════██║ ██╔═══██╗ ╚════╝ ██╔╝ ╚════██║ ╚════██║ > ██║ ██║ ╚██████╔╝ ██║ ██║ ██║ > ╚═╝ ╚═╝ ╚═════╝ ╚═╝ ╚═╝ ╚═╝ > > GAMES AND PROGRAMS FOR PC > CD ROM & DISKS > > __________________________________________________________________________ > _ > Promoted by LoBoDATA mailing system [Beograd] +381-11-4449522 [Petar] Pozdrav Vladimir
problemi.1452 mmarkovic, -> #1451, vimm
> Molim nadležne da objasne kakav je ovo mail: Nisam nadlažan ;), ali da nije mail-bomba ?
problemi.1453 spantic, -> #1451, vimm
> Molim nadležne da objasne kakav je ovo mail: Reč je o piratskom mailu koji je došao sa Busy Connectiona. Koliko mi je poznato već je bilo problema sa sistemom odakle je poruka poslata. Ovakva bombardovanja emailovima su zabranjena pravilima ponašanja na Mreži i mi ćemo tražiti intervenciju nadležnog administratora.
problemi.1454 vimm, -> #1453, spantic
> Reč je o piratskom mailu koji je došao sa Busy Connectiona. Koliko > mi je poznato već je bilo problema sa sistemom odakle je poruka poslata. > Ovakva bombardovanja emailovima su zabranjena pravilima ponašanja na > Mreži i mi ćemo tražiti intervenciju nadležnog administratora. OK, hvala na odgovoru. Samo u poruci piše To:... pa navodi sve user-e od n do kraja, a ne vidim da je još neko reagovao zbog primanja ove *bombe*. Bio sam iznenađen zato što vlasnika MS Softa lično poznajem kao izuzetno korektnu osobu, ali koliko sam shvatio ne mora da znači da je on i poslao ovu poruku od preko 46600 chr. Pozdrav Vladimir
problemi.1455 vimm, -> #1452, mmarkovic
> Nisam nadlažan ;), ali da nije mail-bomba ? Mail-bomba jeste, nisi lažan :) Vladimir
problemi.1456 dzakic, -> #1451, vimm
> Molim nadleéne da objasne kakav je ovo mail. Mail koji je stigao noćas adresiran je, odokativno, na par hiljada korisnika. Parser koji poruke ubacuje u mail bazu radi tako äto se na disku üuva samo jedna kopija teksta poruke, dok se 'hederi' dupliraju u potreban broj kopija (par desetina bajtova po hederu). Pored toga, dozvoljeno je da poruka bude adresirana na 'samo' 20 korisnika, tako da ostatak uopäte nije uäao u bazu. Ubuduće ćemo se od ovakvih poruka braniti tako äto sliüna poruka uopäte neće stići primaocima, već će ostati na sistemu samo kao evidencija da takve poruke stiéu i da treba preduzeti odgovarajuće mere. Pozdrav, Zak
problemi.1457 vitez.koja, -> #1456, dzakic
#=> Pored toga, dozvoljeno je da poruka bude adresirana na 'samo' 20 #=> korisnika, tako da ostatak uopäte nije uäao u bazu. Je li ovo sigurno? Naime broj poruka u privatnoj pošti je otišao sa 15000 na oko 19000, tako da ne izgleda da je samo 20 ljudi primilo taj mail "Jedan od dvadesetorice koji je primio mail od 46k, koji se srećom zipuje na samo 9k :)" ps. 20/4000, xmmm... idem ja da igram loto :)
problemi.1459 vlad, -> #1454, vimm
> Samo u poruci piše To:... pa navodi sve user-e od n do kraja, a ne > vidim da je još neko reagovao zbog primanja ove *bombe*. Bio sam Najbolja je reakcija poslati mamlazu reply sa celom njegovom porukom u citatu. Kad bi svi koji su primili taj debilan mail samo udarili Alt-R... B>> Mislim da bi to naucilo pameti i posiljaoca i administratora koji mu je to dozvolio/omogucio. Problem je samo sto meni Sezam nije primao mail na tu adresu pa sam morao da se posluzim alternativnim kanalom.
problemi.1460 supers, -> #1457, vitez.koja
>> "Jedan od dvadesetorice koji je primio mail od 46k, >> koji se srećom zipuje na samo 9k :)" >> >> ps. 20/4000, xmmm... idem ja da igram loto :) Jes bogami, i ja ću da se oprobam. Nadam se da će ubuduće svaki cirkular sa više od 20 imena biti likvidiran.
problemi.1461 sjocic, -> #1454, vimm
-> Samo u poruci piše To:... pa navodi sve user-e od n do kraja, a ne vidim -> da je još neko reagovao zbog primanja ove *bombe*. Bio sam iznenađen zato Ja dobih 2 komada :(
problemi.1462 seki, -> #1461, sjocic
SE> Ja dobih 2 komada :( Takodje, :(( Ognjen
problemi.1463 spantic, -> #1459, vlad
> Najbolja je reakcija poslati mamlazu reply sa celom njegovom porukom u > citatu. Kad bi svi koji su primili taj debilan mail samo udarili Alt-R... > B>> Mislim da bi to naucilo pameti i posiljaoca i administratora koji mu je Ipak apelujem da to ne radite. On je slabo opteretio kanal za preno pošte, ali zamisli reply 2000 ljudi od po tih 20 K. On ne ide kao karbon kopija. Nije nužno, administrator BC zdule je kontaktiran i ja se nadam da se ovakvi ispadi više neće događati.
problemi.1464 dbambi,
Vreme : 05061324. Problem : > ..conf join CIVILIZACIJA.9 > ..conf file 16.151 & ceca.jpg --> Pad > ..conf join CIVILIZACIJA.9 > ..conf file 16.153 & bend1.jpg --> Pad > ..conf join CIVILIZACIJA.9 > ..conf file 16.153 & bend1.jpg --> Pad > ..conf join CIVILIZACIJA.9 > ..conf file 16.154 & > ..conf join CIVILIZACISystem error ( Ovde se zakucao :( , jedino je alt+h radio ) NO CARRIER OK Bambi
problemi.1465 mpedja, -> #1462, seki
#$%&*-> SE> Ja dobih 2 komada :( #$%&*-> #$%&*-> Takodje, :(( Da li sam na srecnom useru ili what? :))) NIJEDAN!
problemi.1466 kant,
> Pad» dir > TEXTPAD 115.134 > Pad» pad do > Priprema za slanje... > Nedovoljno memorije > > Ne postoji datoteka 'net00341.zip'. ?