problemi.1365johnnya,
-> #1361, apostol ╬ Mislim da sam oborio rekord - poruka iz Amerike putovala je do
╬ mene preko Pythie punih deset dana (od 9. do 19.maja)!!!!!
Ajde, neću da se hvalim, ali kada sam se prijavljivao na AWOL.COM,
potrebno je da ti oni pošalju neki reg.code na tvoj e-mail, koji ćeš
otkucati kada se sledeći put loguješ na sistem..
E sada, od trenutka kada je rečeno, da mi je poruka poslata, prošlo
je nekih 7-8 minuta, kada sam prekinuo telnet, poruka me je već
čekala na Afroditi...
problemi.1366nenad,
-> #1361, apostol> Mislim da sam oborio rekord - poruka iz Amerike putovala je do mene
> preko Pythie punih deset dana (od 9. do 19.maja)!!!!!
Na žalost, trenutno je takva situacija. Menjaju se rute po kojima
mail putuje ka našoj zemlji, od negde i ka negde mail ode veoma
brzo, dok poneki mail kruži po planeti i satelitima... Kad se
budu update-ovali DNS-ovi trebalo bi da sve profunkcioniše kako
treba. Što se samog Sezama tiče, do sada nije bilo nikakvih
problema ili većih zastoja u razmeni mail-a, a na to kako će mail
da dođe do nas i da nakon što ga prosledimo stigne tamo gde treba
ne možemo mnogo da utičemo. :(
problemi.1367giovanni,
Pri prenosu fajlova u PAD javlja system error. :(
problemi.1368baster,
****U vezi dakle download-ovanja već zipovanih file-ova*****
Mada sam pretpostavljao da je tako nešto u pitanju
ipak hvala na iscrpnom odgovoru.
problemi.1369saboteur,
-> #1365, johnnya
T?>> Ajde,necu da se hvalim,ali kada sam se prijavljivao na AWOL.COM,
T?>> potrebno je da ti oni posalju neki reg.code na tvoj e-mail,koji ces
T?>> otkucati kada se sledeci put logujes na sistem.. E sada,od trenutka
T?>> kada je receno,da mi je poruka poslata,proslo je nekih 7-8 minuta,kada
T?>> sam prekinuo telnet,poruka me je vec cekala na Afroditi...
E, meni je isto sr$nje (mail code), za isti bbs setao e-mailom 5 dana... :((
AcCeSS DeNiED
problemi.1370snemcev,
-> #1341, saboteur>> Ja recimo nisam ni na jednom sistemu koji ima "stabilnu vezu sa
>> svetom" kako ti kazes, i sta sad?... ;((
Ako ti treba stabilna veza sa svetom, pretplatićeš se na neki od sistema
koji je imaju.
problemi.1371zeljkoj,
-> #1363, saboteur> Stvarno mi vise ovo ide na zivce!!!! NONSTOP mi crkava ansi!
> Sve je uredu kod mene, ali nije kod vas. ;<<<<<<<<<<<<<<
Biće da kod tebe nešto nije u redu. :)
Sećaš se da si tako pričao i da ti Sezam 'guta' space, pa se
posle ispostavilo da se to dogadja i sa drugim BBS-ovima. Znači, nešto
sa modemom ili kom. programom ti nije ok.
problemi.1372saboteur,
-> #1371, zeljkoj
T?>> Bice da kod tebe nesto nije u redu.:) Secas se da si tako pricao i da
T?>> ti Sezam 'guta' space,pa se posle ispostavilo da se to dogadja i sa
T?>> drugim BBS-ovima.Znaci,nesto sa modemom ili kom.programom ti nije ok.
Ne, ansi crkava i drugima.
Kod mene je sve ok!
Proverio sam.
Video si uostalom da je i na ETFu gutao space pa sam zakljucio da je do
tastature. Ovo mi se javlja samo i iskljucivo ovde, a plus nisam jedini!
AcCeSS DeNiED
problemi.1373plovput,
Zbog cega ima samo jedan pokusaj unosenja lozinke ?
Nakon jedne greske sledi NO CARRIER
problemi.1374byte,
-> #1372, saboteur(:)T?>> ti Sezam 'guta' space,pa se posle ispostavilo da se to
dogadja i sa
(:)T?>> drugim BBS-ovima.Znaci,nesto sa modemom ili kom.programom ti
nije ok.
(:)
(:)Ne, ansi crkava i drugima.
(:)Kod mene je sve ok!
(:)Proverio sam.
(Nazhalost ;) si u pravu... nisi jedini kome crkava ansi...
meni se to redovno deshava ,tako da sam se eto malo-pomalo navikao
;)
C ya
No CaRRieR
problemi.1375byte,
-> #1373, plovput(:)Zbog cega ima samo jedan pokusaj unosenja lozinke ?
(:)Nakon jedne greske sledi NO CARRIER
Jedan pokushaj ???:)
Eto ja malopre probao i izbachen sam tek posle treceg (neuspeshnog)
pokushaja :)
C ya
No CaRRieR
problemi.1376lexus,
-> #1372, saboteur=> Video si uostalom da je i na ETFu gutao space pa sam zakljucio da
=> je do tastature. Ovo mi se javlja samo i iskljucivo ovde, a plus
=> nisam jedini!
Solidarišem se Sabom :)
Meni ANSI relativno često crkava... Nije problem kada nema nikog na
vezi, nego kada je sve zauzeto, pa moram da čekam jedno pola sata
pre nego što se relogujem :(
Inače, koristim TM, setovanja su mi ista kao što su i bila pre godinu
dana, a na starom Sezamu i na PRO-u ANSI mi nikada nije crkao.
problemi.1377jevta,
> Connected to SezamNet at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS
>
> Casopis "Racunari" - Beograd
> Uto 21.05.96 20:39 - Node 3
6 bytes, protokol Zş"Á RM, vreme
> 0:05:45. Spremni zadownl7k┤
A koji minut ranije......
> Connected to SezamNet at 300
> ^^^^
> Casopis "Racunari" - Beograd
> Uto 21.05.96 20:32 - Node 8
>
> 5eĽ PROČITANE poruke su proglašene za stare.
> Priprema za slanje... ■ ■■
>
problemi.1378zeljkoj,
-> #1372, saboteur> Ne, ansi crkava i drugima.
Meni ne. :) U stvari, jeste na početku rada novog softvera, ali sada jok.
Tada je pomagalo Alt-B (break).
problemi.1379vimm,
Pa dobro ljudi, šta se ovo dešava ? Nakon logovanja kad se na pitanje
Dalje/Da/Ne/Bez pauze kod izvršavanja autoexec-a, odgovori sa NE
sistem ne reaguje i nastavlja sa izvršavanjem, tj. radi po svome.
Pročitao sam ranije da se prekid može izvršiti pritiskom na CTRL-C a
ako bih to radio, čemu onda kontrolno pitanje ?
Popravljajte ovo ! Inače, ovo ne služi ničemu.
Pozdrav Vladimir
problemi.1380mmarkovic,
Vise puta mi se desilo, pa evo i sada da arhiviranje PAD-a ne
uspe. U cemu je problem?
Kaze datoteka net00xxx.arj nije nadjena ?!?
Doduse, sa ovim novim protokolima, jedva da postoji razlika u
vremenu prenosa, samo je pitanje u velicini za cuvanje?
PS. Da razmislite da se TEXTPAD zove TEXnnnnn ? :)
problemi.1381supers,
-> #1373, plovput>> Zbog cega ima samo jedan pokusaj unosenja lozinke ?
>> Nakon jedne greske sledi NO CARRIER
Veza oće i da pukne i iz čista mira, čak i kada se centrale dobro slažu.
problemi.1382plovput,
-> #1381, supers+| Veza oće i da pukne i iz čista mira, čak i kada se centrale dobro slažu.
To znam, to se stalno i desava.
Nego, posle prvog unosenja lozinke koja je bila pogresna izbacio
je text o unetoj pogresnoj lozinci i rekao dovidjenja sa ljubazno
ispisanim NO CARRIER.
Dakle, odavno nisam pogresio sifru a ni nakon ovoga tako da ne znam
da li je to bilo slucajno.
A da li je stvarno bilo tako mogu da potvrde sistemski hakeri u log fileU.
Ja ne izmisljam probleme, oni sami mene nalaze.
Uostalom..
problemi.1383cnenad,
Prenos uspešan.
Z:\> ..conf join IGRE.3
Z:\> ..conf reply 1.617
Nema poruke pod tim brojem.
Z:\> => Da l' nekom treba CRACK i/ili TRAINER za ALADDIN-a?
System error
'=da'? Nepoznata komanda. Kucajte '?' za spisak.
Z:\> co
Z:\Conf:IGRE.3> re 1.617
===============================
1.617 IGRE.3:arkadne * Poništio Moderator
dr.s, 21.05.96. 01:53, 60 chr
---------------------------------------------------------
Poruka 1, 60 chr.
*******
Kakvi su sad ovo tripovi ? Ne može reply na poništenu ili obrisanu
poruku... ? :(((
problemi.1384cnenad,
A bre, šta mu je danas ? :(
Z:\> np // moja procedura za skupljanje poruka
──────────────────────────────────────────────────
Skupljam novu poštu, poruke u grupama i konferencijama u PAD
────────────────────────────────────────────────────────────
PAD prazan.
Privatna pošta...
System error
:((
problemi.1385mpedja,
-> #1373, plovput#$%&*-> Zbog cega ima samo jedan pokusaj unosenja lozinke ?
#$%&*-> Nakon jedne greske sledi NO CARRIER
Koliko ja znam dozvoljena su 3 pokusaja.
problemi.1386saboteur,
-> #1378, zeljkoj
T?>> Tada je pomagalo Alt-B (break).
Ja kad stavim break, onda vidim sta ti kucas ali ne mogu ja.
Bas breakuje ;(
AcCeSS DeNiED
problemi.1387nenad,
-> #1383, cnenad> Kakvi su sad ovo tripovi ? Ne može reply na poništenu ili obrisanu
> poruku... ? :(((
Ako je poništena ili obrisana znači da postoji razlog za to, a
takođe i da više ne postoji na sistemu. Koji je smisao onda
reply-a?
problemi.1388biber,
-> #1380, mmarkovic>> Kaze datoteka net00xxx.arj nije nadjena ?!?
Probaj sa zip-om.
problemi.1389vitez.koja,
-> #1387, nenad#=> Ako je poništena ili obrisana znači da postoji razlog za to, a
#=> takođe i da više ne postoji na sistemu. Koji je smisao onda
#=> reply-a?
Dobor, koji je smisao što se fajl uz obrisanu poruku vidi ako se
izlista sa list /a/t, a ne može da se skine?
sk
problemi.1390epson,
Nepostoji datoteka net00??.arj
u cemu je fora
Dajte bre ljudi ovaj sezam stalno nesto stuca
nek popije malo vode te EMAIL te sad ovo te
zvonjenje u prazno
Izgleda da cu se pridruziti COSMO-ovom WHO ko-
mentaru "ADMINISTRASTIO KILER"
EPSON...
problemi.1391mmarkovic,
-> #1388, biber>>> Kaze datoteka net00xxx.arj nije nadjena ?!?
>
> Probaj sa zip-om.
Ne mogu, onda ćemo ja i velicko da pomešamo net-ove, a to baš i nije
zgodno ;>
Verovatno na nekom nodu ARJ nije u PATH-u, ili tako nešto.
Nema veze, prenesem kao TEXTPAD. CPS ode na oko 520. Bps je 2400.
Takve padove arhiviram u NETXn.ARJ. Za sada sam stigao do 3 :)
problemi.1392mmarkovic,
Na nodu 9 ne radi ARJ...
problemi.1393epson,
Jeste n 9 NODU nema ARJ u pathu ili nesto zeza
jer kaze nepostoji fajl .... sto zanci da ga nije
ni zapakovao inace ja sam stigao dao NETX20.arj.
EPSON..
problemi.1394nenad,
-> #1392, mmarkovic> Na nodu 9 ne radi ARJ...
Sada radi. U pitanju je jedini nod sa HD-om pa je bilo neophodno
modifikovati konfiguracione fajlove. To je bilo i učinjeno na
početku, ali je prilikom jednog update-a ponovo postala važeća
"defualt" konfiguracija koja radi sa ostalim nodovima.
problemi.1396mmarkovic,
-> #1394, nenad>> Na nodu 9 ne radi ARJ...
>
> Sada radi. U pitanju je jedini nod sa HD-om pa je bilo neophodno
Super. Znao sam da je bio neki minoran problem. Dovodio je i do zabune
oko rednih brojeva padova.
Niko nije komentarisao da se TEXTPAD datoteke zovu TXTnnnnn ili slično.
Onda bih sve spakovao u jednu arhivu. Ovako je to komplikacija ...
Hvala na objašnjenju.
problemi.1397mpedja,
-> #1391, mmarkovic#$%&*-> Nema veze, prenesem kao TEXTPAD. CPS ode na oko 520. Bps je 2400.
#$%&*-> Takve padove arhiviram u NETXn.ARJ. Za sada sam stigao do 3 :)
Bas me zanima kako postizes 520 cps. Meni je 230 cps a imam takodje
2400 modem.
problemi.1398mmarkovic,
-> #1397, mpedja># Nema veze, prenesem kao TEXTPAD. CPS ode na oko 520.
># Bps je 2400. Takve padove arhiviram u NETXn.ARJ. Za
># sada sam stigao do 3 :)
>
> Bas me zanima kako postizes 520 cps. Meni je 230 cps a imam
> takodje 2400 modem.
Ne, modem je Intel 144i, ali sa NET-om radim pouzdano samo na 2400,
a sa PRO-om na 4800. Imam ocajne veze.
Stvar je u protokolima za prenos ( ovaj ih ima masu: MNP4 i 5, V.42bis,
V.32bis )
koji vrše i kompresiju podataka i korekciju grešaka. ARJ spakuje TEXTPAD
obično
na 31% veličine, a modem, onako, "usput", na oko 50%.
Verovatno tvoj modem nema ove protokole ili su isključeni.
SW protokol je ZMODEM, program je TMW 1.1
problemi.1399biber,
-> #1397, mpedja>> Bas me zanima kako postizes 520 cps. Meni je 230 cps a imam takodje
>> 2400 modem.
Hardverska kompresija.
problemi.1400basrak,
Nod 12. Izgleda da ima neke gadne frke... Evo izvoda iz log-a:
>» ..SOR 2.30 EXEC Z09AC641
>» CONF JOIN CIVILIZACIJA.9
>» CONF FILE 16.105 & (;)
>0001.jpg --> Pad
>» CONF JOIN CIVILIZACIJA.9
>» CONF FILE 16.106 & (;)
>» CONF JOIN CIVILIZACIJA.9
>» CONF FILE 16.107 & (;)
>NO CARRIER
I tako još dva puta i to sa različitim fajlovima. Naravno, svi su bili iz
konf civ. ako to ima neke veze.
Dakle, prvi fajl lepo iskopira u pad i baci obaveštenje o tome, drugi
kopira i vidi se onaj postotak kopiranja, ali kad završi nema o tome
izveštaja iako je fajl u pad-u, i treći ni ne započne već me samo šutne sa
veze...
problemi.1401lexus,
RING
RING
RING
<time out>
RING
RING
RING
etc.
A bre ljudi, kako možete ovoliko u prazno da zvonite.
nema smisla
problemi.1402mpedja,
-> #1398, mmarkovic#$%&*-> SW protokol je ZMODEM, program je TMW 1.1
I ja imam ZMODEM i TMW 1.0
problemi.1403mmarkovic,
-> #1402, mpedja> I ja imam ZMODEM i TMW 1.0
Verovatno nemaš MNP5, V.42 bis ili V.32 bis, ili si ih nekako isključio.
To su HW protokoli zaduženi za kompresiju i naveo sam ih po efikasnosti.
Moj modem kod uspostavljanja veze ispiše CONECT REL/LAPM/COMP.
Mislim da je ta poruka tipična za V.32 bis. Šta ispiše tvoj?
P.S. U stvari, sad se setih, i ne možeš da imaš V.32bis :(, ostale možeš.
problemi.1404payce,
-> #1391, mmarkovic[-] Ne mogu, onda cemo ja i velicko da pomesamo net-ove, a to bas
[-] i nije zgodno ;>
Koliko ja razumeh, vi ste braca :)
E, posto i ja imam brata, nas problem je resen ovako, imamo direktorijum
MODEM i u njemu jedan moj i jedan njegov direktorijum u koji su smesteni
telemate-i, sor-ovi, OLR-ovi, Ul i Dl dirovi...
Nadam se da sam pomogao :)
problemi.1405mpedja,
-> #1403, mmarkovic#$%&*-> Verovatno nemas MNP5, V.42 bis ili V.32 bis, ili si ih nekako
#$%&*-> iskljucio. To su HW protokoli zaduzeni za kompresiju i naveo sam ih
#$%&*-> po efikasnosti.
#$%&*-> Moj modem kod uspostavljanja veze ispise CONECT REL/LAPM/COMP.
#$%&*-> Mislim da je ta poruka tipicna za V.32 bis. Sta ispise tvoj?
Ma imam i MNP5 i V.42,i ukljuceno mi je 'hardware' na flow control.
Ja se konektujem sa V.42.
Kad se konektujem pise:
'Connected to SezamNet at 2400/ARQ/LAPM'(ovo je paste-ovano, znaci nema
greske!)
Ako nesto ne valja reci mi kako da ispravim.
problemi.1406mmarkovic,
-> #1404, payce> Koliko ja razumeh, vi ste braca :)
Ne baš, kolege smo, radimo zajedno... :)
> E, posto i ja imam brata, nas problem je resen ovako, imamo
> direktorijum MODEM i u njemu jedan moj i jedan njegov
> direktorijum u koji su smesteni telemate-i, sor-ovi, OLR-ovi,
> Ul i Dl dirovi...
Baš ovo sam hteo da izbegnem! A biranje različitih arhivera je dobar
način da se izbegne mešanje.
A i inače, arj mi je simpatičniji...
problemi.1407mmarkovic,
-> #1397, mpedja> Bas me zanima kako postizes 520 cps. Meni je 230 cps a imam
> takodje 2400 modem.
Sad se setih da si se možda uplašio da ti modem ne valja. Ovakav
CPS se može dobiti samo na fajlovima sklonim kompresiji, na primer
TEXTPAD. Dakle, probaj tako nešto.
problemi.1408dusko,
Jedan nod konstantno zvoni u prazno.
Može li nešto da se učini po tom pitanju?
Pozdrav,
Duško
problemi.1409vlad,
-> #1406, mmarkovic> Baš ovo sam hteo da izbegnem! A biranje različitih arhivera je dobar >
način da se izbegne mešanje.
Najbolji nacin, bar sto se tice mesanja pad-ova i exec-a je dva posebna
tm.cfg, a u njima definisani razliciti up/down dir-ovi. TM pozivas batch-om
u kome stoji SET TMCFG=moj_tm.cfg i to je sve.
problemi.1410epson,
Dajte bre ljudi vise izgubih zivce
prekinite vise to besumucno zvonjenje
u prazno .
EPSON.....
problemi.1411mmarkovic,
-> #1409, vlad> Najbolji nacin, bar sto se tice mesanja pad-ova i exec-a je dva
> posebna tm.cfg, a u njima definisani razliciti up/down dir-ovi.
> TM pozivas batch-om u kome stoji SET TMCFG=moj_tm.cfg i to je sve.
Da, sa calexom sam već ustanovio da je to bolji način, ali i ovo nije loše.
Za exece smo se dogovorili. Posle je bilo kasno da menjam sistem, a
ionako više volim ARJ, a velicko ZIP.
Podsetih se, jedan problem u kombinaciji ARJ/SOR. Možda je ranije
apsolviran, ali neka, od viška glava ne boli ;)
Prilikom instalacije SOR-a 2.30 u datoteci sor.pro se upiše
"ARCHIVER=arj %s %s >NUL", a, naravno treba "ARCHIVER=arj x %s %s >NUL"
Na prvi pogled se ne vidi da nedostaje ovo x...
Sorry ako je bilo, ali ne videh skoro.
problemi.1412mmarkovic,
-> #1408, dusko> Jedan nod konstantno zvoni u prazno. Može li nešto da se učini po
> tom pitanju?
A, osim toga, tako je drastična razlika kada se dobije onaj 386 nod!
Sasvim pristojno!
Stavite i ostale nodove takve, toliko su jeftini sada. To biste
mogli i bez sponzora, valjda.
problemi.1413mpedja,
-> #1407, mmarkovic#$%&*-> Sad se setih da si se mozda uplasio da ti modem ne valja. Ovakav
#$%&*-> CPS se moze dobiti samo na fajlovima sklonim kompresiji, na primer
#$%&*-> TEXTPAD. Dakle, probaj tako nesto.
Za Textpad ti i govorim!. Maksimum mi je 240 cps.
problemi.1414nenad,
-> #1412, mmarkovic> A, osim toga, tako je drastična razlika kada se dobije onaj 386 nod!
> Sasvim pristojno!
>
> Stavite i ostale nodove takve, toliko su jeftini sada. To biste
> mogli i bez sponzora, valjda.
U principu možemo, ali mislimo da bi zarađen novac bilo pametnije
upotrebiti na neku dodatnu opremu, posebno sada kada je (napokon)
finansijsko zaokruženje ove faze na pomolu. U situaciji smo da u
razvoj sistema možemo da ulažemo samo ono što zaradimo, prema
tome razvoj je ograničen finansijskom dobiti. Ako ništa drugo,
umećemo da cenimo ono što stvorimo i napravimo. :)
Molimo sve da se još malo strpe, Marfi ne spava pa su baš ovih
dana bila česta "ispadanja" mašina i modema, kao da su čuli da im
je vreme za penziju... :(
problemi.1415mmarkovic,
-> #1413, mpedja> Za Textpad ti i govorim!. Maksimum mi je 240 cps.
Dakle, sigurno ne NETxxxxx.arh ?
Onda stvarno ne znam. Ne verujem da je V.32 toliko efikasniji od V.42.
A kada forsiraš V.42?
problemi.1416supers,
-> #1405, mpedja>> Ma imam i MNP5 i V.42,i ukljuceno mi je 'hardware' na flow control.
>> Ja se konektujem sa V.42.
>> 'Connected to SezamNet at 2400/ARQ/LAPM'(ovo je paste-ovano, znaci
>> nema greske!)
Poslednja generacija tih 2400 modema, iako ima hardverske protokole,
ne ispisuje poruku o konektovanju iz koje bi se moglo zaključiti
koji su sve protokoli uključeni.
Ako ti je CPS negde oko 280, nema brige, protokoli rade i ako se
ne vide :)
problemi.1417supers,
-> #1413, mpedja>> Za Textpad ti i govorim!. Maksimum mi je 240 cps.
Onda stvarno ne radi kako valja.
Ti reče da su svi protokoli sa tvoje strane uključeni?
Ako je to u redu, problem je sa Sezamove strane.
Ovi USR modemi ne mogu da se dogovore o protokolima
za kompresiju sa mnogim 2400 modemima.
Na SezamuPro ti isti USR modemi mogu, ko zna zašto...
problemi.1418calex,
-> #1413, mpedja<!> Za Textpad ti i govorim!. Maksimum mi je 240 cps.
Stavi brzinu komunikacije na 9600. :)
problemi.1419vlad,
-> #1406, mmarkovic> Baš ovo sam hteo da izbegnem! A biranje različitih arhivera je dobar >
način da se izbegne mešanje.
Najbolji nacin, bar sto se tice mesanja pad-ova i exec-a je dva posebna
tm.cfg, a u njima definisani razliciti up/down dir-ovi. TM pozivas batch-om
u kome stoji SET TMCFG=moj_tm.cfg i to je sve.
problemi.1420mpedja,
-> #1415, mmarkovic#$%&*-> Dakle, sigurno ne NETxxxxx.arh ?
#$%&*->
#$%&*-> Onda stvarno ne znam. Ne verujem da je V.32 toliko efikasniji od
#$%&*-> V.42.
#$%&*-> A kada forsiras V.42?
Pa jeste net00085.arj recimo!
Ja i forsiram V42 ali mi isto i sa MNP5!
problemi.1421mpedja,
-> #1416, supers#$%&*-> Poslednja generacija tih 2400 modema, iako ima hardverske protokole,
#$%&*-> ne ispisuje poruku o konektovanju iz koje bi se moglo zakljuciti
#$%&*-> koji su sve protokoli ukljuceni.
#$%&*-> Ako ti je CPS negde oko 280, nema brige, protokoli rade i ako se
#$%&*-> ne vide :)
CPS mi je 230, a gde se zaturi onoh 60?
Modem je inace Longshine-Pocket Fax/Data 9600/2400
problemi.1422mpedja,
-> #1417, supers#$%&*-> Onda stvarno ne radi kako valja.
#$%&*-> Ti rece da su svi protokoli sa tvoje strane ukljuceni?
#$%&*-> Ako je to u redu, problem je sa Sezamove strane.
#$%&*-> Ovi USR modemi ne mogu da se dogovore o protokolima
#$%&*-> za kompresiju sa mnogim 2400 modemima.
#$%&*-> Na SezamuPro ti isti USR modemi mogu, ko zna zasto...
Evo da posaljem i Init string:
ATX3S0=0S7=90S11=65^M~~AT&C1&D2^M~~
Ovo nisam menjo otkad sam instaliro TMW (samo ubacih X3)!
problemi.1423mpedja,
-> #1418, calex#$%&*-> Stavi brzinu komunikacije na 9600. :)
Ma super, jos kad bih mogo! :))))
problemi.1424vuk.,
Ne mogu da se konektujem na vise od 300 bps. Probao sam sve
zivo.... slusanje telefonske linije OK, 19200 podeseno u kom
programu, kombinacije sa S37 registrom... Imam 14400 CL
V.32bis/V.42bis/MNP. Sto se tice ostalih BBS-ova stvar je OK.
problemi.1425nenad,
-> #1424, vuk.> Ne mogu da se konektujem na vise od 300 bps. Probao sam sve
> zivo.... slusanje telefonske linije OK, 19200 podeseno u kom
> programu, kombinacije sa S37 registrom... Imam 14400 CL
> V.32bis/V.42bis/MNP. Sto se tice ostalih BBS-ova stvar je OK.
Moguće je da zbog loših veza modemi obaraju vezu konekcije.
Probaj da forsiraš (fiksiraš) brzinu na svom modemu, možda
pomogne.
problemi.1426basrak,
-> #1420, mpedja> Pa jeste net00085.arj recimo!
Daj, čoveče, dogovori se prvo sam sa sobom pa onda pitaj šta ti nije jasno.
Dakle, kad skidaš arhiviran fajl na 2400, cps treba da ti bude oko 250 (malo
gore, malo dole zavisi od kvaliteta linije), a kad skidaš nearhiviran fajl
(npr. textpad i sl.) cps ti se penje i do 500 ako ti je uključena hardverska
kompresija (konkretan cps opet zavisi od kvaliteta linije i vrste fajla tj.
koliko je isti kompresibilan). U principu bolje je prenositi arhiviran fajl jer
zip (arj,...) mnogo bolje obave kompresiju nego što to rade razni hardverski
protokoli.
E, sad malo stavi prst na čelo pre nego što ga spustiš na alt+R...
problemi.1427calex,
-> #1423, mpedja<!># $%&*-> Stavi brzinu komunikacije na 9600. :)
<!> Ma super, jos kad bih mogo! :))))
A zašto ne bi mogao? Nemam kod sebe uputstvo od starog modema ali
mi se čini da je to bio način da se iskoristi hardverska kompresija.
U komunikacionom programu postavi na 9600 pa probaj.
problemi.1428mmarkovic,
-> #1423, mpedja># $%&*-> Stavi brzinu komunikacije na 9600. :)
>
> Ma super, jos kad bih mogo! :))))
Ne, ne. Lepo ti je rekao.
To je brzina COM port <-> modem ( čak i kada je interni ). Dakle,
obavezno je stavi na 9600 ili 19200. Za brže modeme treba i više.
Brzina modem <-> modem je druga stvar i rešavaju je modemi u toku
"pregovora" ( handshaking ). Ona se kod modema može ograničiti i to
je ono što sam ja uradio pa zovem na 2400, jer su veze jako loše.
dupli klik na modem u dial list, Properties, a onda:
Prvo, Default baud na 9600-19200. Throughput na više od 2400,
mada ovo nije mnogo bitno.
Drugo, Flow control treba da bude na HARD
Treće, NE SME da bude čekirano Auto baud detect!
----------------------------------------------------------------
Četvrto, pređi na TMW 1.1, kažu da je nešto brži skrol u Terminal prozoru.
problemi.1429mmarkovic,
-> #1422, mpedja> ATX3S0=0S7=90S11=65^M~~AT&C1&D2^M~~
> Ovo nisam menjo otkad sam instaliro TMW (samo ubacih X3)!
Ma to je OK čim radi :)
problemi.1430dselic,
-> #1417, supers!! Na SezamuPro ti isti USR modemi mogu, ko zna zašto...
Zato što nisu isti model/serija. Primer: ja na NETu moram da
isključujem V4.2bis a na Pro ladno konektujem sa V4.2bis-om.
problemi.1431crncic,
-> #1419, vlad>> Najbolji nacin, bar sto se tice mesanja pad-ova i exec-a je dva posebna
>> tm.cfg, a u njima definisani razliciti up/down dir-ovi. TM pozivas
A najbolji način da se ne ponavljaš i ne šalješ duple exece je da
koristiš jedan dobar skript, koji bi sve radio aftamacki i ne bi te
dovodio u ovakve situacije :) Skript pozivaš nekim, npr. F12, tasterom.
problemi.1432supers,
-> #1422, mpedja>> Evo da posaljem i Init string:
>>
>> ATX3S0=0S7=90S11=65^M~~AT&C1&D2^M~~
To što ti je CPS samo 230 može imati dva razloga.
Prvi - protokoli za kompresiju su uključeni sa tvoje strane ali tvoj
modem ne može da se dogovori sa Sezamovim... Drugi - protokoli su
isključeni sa tvoje strane.
Bilo bi dobro ako imaš uputstvo za svoj modem.
Treba da pogledaš kojim komandama se uključuju protokoli za kompresiju
(V42 i MNP5). Jedno je sigurno, nije ni jedna od ovih gore u tvom
init stringu...
problemi.1433supers,
-> #1423, mpedja>># $%&*-> Stavi brzinu komunikacije na 9600. :)
>>
>> Ma super, jos kad bih mogo! :))))
Razlikujemo DCE brzinu (tvoj modem - Sezamov modem)
i DTE brzinu (tvoj modem - tvoj kompjuter).
Ova prva je kod tebe 2400bps ali ovu drugu obavezno postavi na 9600bps.
To je, dakle, treći mogući razlog što ti je CPS samo 230.
problemi.1434mpedja,
-> #1426, basrak#$%&*-> Dakle, kad skidas arhiviran fajl na 2400, cps treba da ti bude oko
#$%&*-> 250 (malo gore, malo dole zavisi od kvaliteta linije), a kad skidas
#$%&*-> nearhiviran fajl (npr. textpad i sl.) cps ti se penje i do 500 ako ti
#$%&*-> je ukljucena hardverska kompresija (konkretan cps opet zavisi od
#$%&*-> kvaliteta linije i vrste fajla tj. koliko je isti kompresibilan). U
#$%&*-> principu bolje je prenositi arhiviran fajl jer zip (arj,...) mnogo
#$%&*-> bolje obave kompresiju nego sto to rade razni hardverski protokoli.
Fala bogu da se nadje neko da mi lepo objasni!
problemi.1435mpedja,
-> #1428, mmarkovic#$%&*-> To je brzina COM port <-> modem ( cak i kada je interni ). Dakle,
#$%&*-> obavezno je stavi na 9600 ili 19200. Za brze modeme treba i vise.
#$%&*->
#$%&*-> Brzina modem <-> modem je druga stvar i resavaju je modemi u toku
#$%&*-> "pregovora" ( handshaking ). Ona se kod modema moze ograniciti i to
#$%&*-> je ono sto sam ja uradio pa zovem na 2400, jer su veze jako lose.
#$%&*->
#$%&*-> dupli klik na modem u dial list, Properties, a onda:
#$%&*->
#$%&*-> Prvo, Default baud na 9600-19200. Throughput na vise od 2400,
#$%&*-> mada ovo nije mnogo bitno.
#$%&*->
#$%&*-> Drugo, Flow control treba da bude na HARD
#$%&*->
#$%&*-> Trece, NE SME da bude cekirano Auto baud detect!
Ma znam sta je Modem<->racunar i modem<->modem. Mislio sam da misli na
brzinu modem<-> modem!
problemi.1436mpedja,
-> #1432, supers#$%&*-> To sto ti je CPS samo 230 moze imati dva razloga.
#$%&*-> Prvi - protokoli za kompresiju su ukljuceni sa tvoje strane ali tvoj
#$%&*-> modem ne moze da se dogovori sa Sezamovim... Drugi - protokoli su
#$%&*-> iskljuceni sa tvoje strane.
Bice da je ovo prvo!
#$%&*-> Bilo bi dobro ako imas uputstvo za svoj modem.
#$%&*-> Treba da pogledas kojim komandama se ukljucuju protokoli za
#$%&*-> kompresiju (V42 i MNP5). Jedno je sigurno, nije ni jedna od ovih gore
#$%&*-> u tvom init stringu...
Naso sam: N2 i N4!
problemi.1437jevta,
Zašto je pakovanje poslednjih dana odokativno gledano
sporije 3-4 puta nego do tada. Do bola sporo. Fajl od 700kb, pakuje
minut i po. Pakovanje pada se produžava i na par minuta (15kb)....
Sama brzina prenosa je OK. i ide oko 1500-1550
problemi.1438saboteur,
Pokusao sam malopre da skinem txtpad i kad sam otkucao pad dow, poceo
je da pakuje i onda odjednom prestao i napisao: nepostoji datoteka
'ip' .... ;<
AcCeSS DeNiEd
problemi.1439payce,
<Prompt> sezam
SEZAMNET
RACUNARI
KOMUNIKACIJE.9
IGRE.3
CIVILIZACIJA.9
EXTRA.9
SPORT
MUZIKA.2
VICEVI.4
Priprema za slanje...
Ne postoji datoteka 'p'.
Sve PROCITANE poruke su proglasene za stare.
ccccccc :(
problemi.1440dzakic,
-> #1439, payce> Ne postoji datoteka...
Svaka čast :) Bili smo u redakciji u to vreme i vršili neke sitnije
izmene, tako da par minuta arhiver nije bio dostupan. Naravno, možda
je trebalo ugasiti sitem kad se rade takve stvari, ali sam lično
mišljenja da je bolje da se i neki sitniji problem povremeno javi
nego da sistem ne radi. Trudićemo se da ovakvih stvari bude manje.
Pozdrav, Zak
problemi.1441vlad,
-> #1431, crncic> A najbolji način da se ne ponavljaš i ne šalješ duple exece je da
> koristiš jedan dobar skript, koji bi sve radio aftamacki i ne bi te
Ih, imao sam ja takav skript odavno, ali mi je dozlogrdilo da ga menjam kad
god se ovde promene komande ili nesto slicno. Isto vaci i za autoexec - kad
se stanje sasvim stabilizuje napravicu kako treba, a dotle nemam vremena da
se zamajavam.
problemi.1442mmtosic,
Druženje sa SezamNet-om je započelo saznanjem da vam je slavni
`watch' otkazao poslusnost.
>> who /n
zsiz 04:59 Read Zdenko Sizgorić, Beograd
neno 08:18 Sezam Mirko Plavšić, Beograd
marwin 08:18 Transfer Milan Aranđelović, Niš
schef 08:20 Sezam Goran Lukić, Kragujevac
nenad 04:34 Off Nenad Milenković, Beograd
mmtosic 08:12 Sezam Momčilo Tošić, Beograd
ngvozdic 08:14 Sezam Nikola Gvozdić, Beograd
>> time
Čet 30.05.96 08:21
Na vezi: 8 min 7 sec. Do kraja: 21 min 53 sec.
Ukupno za danas je ostalo: 1 h 6 min 15 sec.
Onda mi SezamNet ne primi exec.
>> exec
Protokol Zmodem RM.
Spremni za upload (Da/Ne)?
Prenos uspešan.
>> CONF JOIN SEZAMNET
>> CONF REPLY 3.1425
I onda me blokira tako da mi `pomože' jedino Alt-h. I tako tri puta.
Pa sam i odustao do večernjeg susreta. A evo kako je on izgledao.
Connected to SezamNet at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS
Casopis "Racunari" - Beograd
Cet 30.05.96 20:21 - Node 7
Username: mmtosic
Password: *********
Na žalost, potrošili ste sve svoje vreme za danas.
Doviđenja do sutra!
NO CARRIER
Svaka vam čast. Šteta što se ne bavite fudbalom ili politikom. Niko
sa vama ne bi imao šansu. Potpuno ste nepredvidljivi. Nažalost, i
za sebe, izgleda. Pre podne ste nejasni drugima, a popodne i sebi.
problemi.1443mmtosic,
-> #1425, nenad>> Moguće je da zbog loših veza modemi obaraju vezu konekcije.
Eeeeeeeeh!? Nekako je ovo kazano malo bez veze... :)
problemi.1444snemcev,
-> #1430, dselic>> Zato što nisu isti model/serija. Primer: ja na NETu moram da
>> isključujem V4.2bis a na Pro ladno konektujem sa V4.2bis-om.
Nisi jedini. :( I ja koristim dva dial stringa. Sva sreća, pa ZOC
podržava četiri. :)
Inače, sa V42.bis se konektujem bukvalno svugde gde modem podržava taj
protokol osim na SezamNet. Loš mu bioritam valjda... :)
problemi.1445snemcev,
-> #1427, calex>> A zašto ne bi mogao? Nemam kod sebe uputstvo od starog modema ali
>> mi se čini da je to bio način da se iskoristi hardverska kompresija.
Samo da potvrdim da je tačno. Teretski plafon MNP kompresije je
smanjenje za 75%, tako da se preporučuje da se brzina komunikacije
između računara i modema postavi na 4 puta veću od stvarne brzine na
kojoj modemi radi. Za 2400 je to 9600, za 14400 je 57600, al' pošto se
teoretski maksimum retko postiže, za 14400 može da se stavi i 33600 u
komunikacionim programima koji ne podržavaju brzinu od 57600.
problemi.1446apostol,
Pokušao sam da skinem neki fajl, javio je system error, vratio na
prompt, i dalje je izbacivao na svaku komandu system error. Šta mu je?
E1 O:-)
problemi.1447slaki,
Ulogujem se normalno, a zatim mi pukne veza. Za pola sata ponovo
zovem i dobijem obavještenje:
"Sistem je detektovao neovlascenu izmenu vasih podataka!
Pristup vam je onemogucen dok se problem ne otkloni.
Kontaktirajte redakciju telefonom ili uputite poruku sysadm-u
preko naloga 'guest'.
NO CARRIER"
Poslije dva dana ponovo zovem i sve je uobičajeno, radim sasvim
normalno.
Zašto mi se pojavila gore navedena poruka?
problemi.1448kostja,
Cao!
Izgleda da ovaj sistem vozi software V generacije...
Kad god skupljam postu on mi dva puta ispise "nema poruka",
jos mi samo nije jasno kako se pise ta rutina za vestacku
inteligenciju...
P.S. Stvarno se ne bunim jer vredim za dvojcu
Poz:)
problemi.1449ilazarevic,
-> #1448, kostja> Kad god skupljam postu on mi dva puta ispise "nema poruka",
Kako skupljaš poštu?
Ako koristiš makro "sezam", matematika je jasna (crva nije ni bilo):
Prvo "Nema poruka" odnosi se na ..mail read, a drugo "Nema poruka" na ..group
read.
problemi.1450mileusna,
-> #1449, ilazarevic>> Prvo "Nema poruka" odnosi se na ..mail read, a drugo "Nema poruka"
>> na ..group read.
Da se ne piše po konferencijama mogao bi da imaš i tri
puta obaveštenje da "Nema poruka". Ne spada sve u bagove, ima
i nešto featursa. ;)
problemi.1451vimm,
Molim nadležne da objasne kakav je ovo mail:
Počinje ovako:
> From herkules.co.yu!uustyx Tue, 04 Jun 1996 02:31:46 GMT remote from fon
> Received: from fon by sezam.co.yu (UUPC/extended 1.11x) with UUCP;
> Tue, 04 Jun 1996 02:31:46 GMT
> Received: from herkules by fon.fon.bg.ac.yu id aa20562; 3 Jun 96 22:09
> MESZ Message-Id: <m0uQKeG-000XlHC@herkules>
> Date: Sun, 2 Jun 96 22:25 GMT+0100
> From: "UUCP acc. for STYX" <uustyx@herkules.co.yu>
> To: NJEJINA@sezam.co.yu, NJEVREMOVIC@sezam.co.yu, NJOSIC@sezam.co.yu,
> NJOVANOVIC@sezam.co.yu, NJOVIC@sezam.co.yu, NJOVICIC@sezam.co.yu,
pa navodi, pretpostavljam sve, username-ove od n do z i završava:
> ZBRANKOVIC@sezam.co.yu, ZBRAUNOVIC@sezam.co.yu, ZBUBNJEVIC@sezam.co.yu,
> ZCANKOVIC@sezam.co.yu, ZCATOVIC@sezam.co.yu, ZCAVA@sezam.co.yu,
> ZCEROVECKI@sezam.co.yu, ZCODOR@sezam.co.yu, ZCOLIC@sezam.co.yu
>
> ███╗ ███╗ ██╗ ███████╗ ███████╗ ██████╗ ███████╗ ████████╗
> ████╗ ████║ ██║ ██╔════╝ ██╔════╝ ██╔═══██╗ ██╔════╝ ╚══██╔══╝
> ██╔████╔██║ ████████╗ ███████╗ ███████╗ ██║ ██║ █████╗ ██║
> ██║╚██╔╝██║ ██╔═██╔═╝ ╚════██║ ╚════██║ ██║ ██║ ██╔══╝ ██║
> ██║ ╚═╝ ██║ ██████║ ███████║ ███████║ ╚██████╔╝ ██║ ██║
> ╚═╝ ╚═╝ ╚═════╝ NOVI BEOGRAD ╚═════╝ ╚═╝ ╚═╝
>
> ██╗ ██╗ ██╗ ██████╗ ███████╗ ██╗ ██╗ ██╗ ██╗
███║ ██║ ██║ ██╔════╝ ╚════██║ ██║ ██║ ██║ ██║
> ██║ ███████║ ███████╗ █████╗ ██╔╝ ███████║ ███████║
> ██║ ╚════██║ ██╔═══██╗ ╚════╝ ██╔╝ ╚════██║ ╚════██║
> ██║ ██║ ╚██████╔╝ ██║ ██║ ██║
> ╚═╝ ╚═╝ ╚═════╝ ╚═╝ ╚═╝ ╚═╝
>
> GAMES AND PROGRAMS FOR PC
> CD ROM & DISKS
>
> __________________________________________________________________________
> _
> Promoted by LoBoDATA mailing system [Beograd] +381-11-4449522 [Petar]
Pozdrav Vladimir
problemi.1452mmarkovic,
-> #1451, vimm> Molim nadležne da objasne kakav je ovo mail:
Nisam nadlažan ;), ali da nije mail-bomba ?
problemi.1453spantic,
-> #1451, vimm> Molim nadležne da objasne kakav je ovo mail:
Reč je o piratskom mailu koji je došao sa Busy Connectiona. Koliko
mi je poznato već je bilo problema sa sistemom odakle je poruka poslata.
Ovakva bombardovanja emailovima su zabranjena pravilima ponašanja na
Mreži i mi ćemo tražiti intervenciju nadležnog administratora.
problemi.1454vimm,
-> #1453, spantic> Reč je o piratskom mailu koji je došao sa Busy Connectiona. Koliko
> mi je poznato već je bilo problema sa sistemom odakle je poruka poslata.
> Ovakva bombardovanja emailovima su zabranjena pravilima ponašanja na
> Mreži i mi ćemo tražiti intervenciju nadležnog administratora.
OK, hvala na odgovoru.
Samo u poruci piše To:... pa navodi sve user-e od n do kraja, a ne vidim
da je još neko reagovao zbog primanja ove *bombe*. Bio sam iznenađen zato
što vlasnika MS Softa lično poznajem kao izuzetno korektnu osobu, ali
koliko sam shvatio ne mora da znači da je on i poslao ovu poruku od preko
46600 chr.
Pozdrav Vladimir
problemi.1455vimm,
-> #1452, mmarkovic> Nisam nadlažan ;), ali da nije mail-bomba ?
Mail-bomba jeste, nisi lažan :)
Vladimir
problemi.1456dzakic,
-> #1451, vimm> Molim nadleéne da objasne kakav je ovo mail.
Mail koji je stigao noćas adresiran je, odokativno, na par hiljada
korisnika. Parser koji poruke ubacuje u mail bazu radi tako äto se na
disku üuva samo jedna kopija teksta poruke, dok se 'hederi' dupliraju
u potreban broj kopija (par desetina bajtova po hederu). Pored toga,
dozvoljeno je da poruka bude adresirana na 'samo' 20 korisnika, tako
da ostatak uopäte nije uäao u bazu. Ubuduće ćemo se od ovakvih poruka
braniti tako äto sliüna poruka uopäte neće stići primaocima, već će
ostati na sistemu samo kao evidencija da takve poruke stiéu i da treba
preduzeti odgovarajuće mere.
Pozdrav, Zak
problemi.1457vitez.koja,
-> #1456, dzakic#=> Pored toga, dozvoljeno je da poruka bude adresirana na 'samo' 20
#=> korisnika, tako da ostatak uopäte nije uäao u bazu.
Je li ovo sigurno? Naime broj poruka u privatnoj pošti je otišao
sa 15000 na oko 19000, tako da ne izgleda da je samo 20 ljudi primilo
taj mail
"Jedan od dvadesetorice koji je primio mail od 46k,
koji se srećom zipuje na samo 9k :)"
ps. 20/4000, xmmm... idem ja da igram loto :)
problemi.1459vlad,
-> #1454, vimm> Samo u poruci piše To:... pa navodi sve user-e od n do kraja, a ne
> vidim da je još neko reagovao zbog primanja ove *bombe*. Bio sam
Najbolja je reakcija poslati mamlazu reply sa celom njegovom porukom u
citatu. Kad bi svi koji su primili taj debilan mail samo udarili Alt-R...
B>> Mislim da bi to naucilo pameti i posiljaoca i administratora koji mu je
to dozvolio/omogucio. Problem je samo sto meni Sezam nije primao mail na tu
adresu pa sam morao da se posluzim alternativnim kanalom.
problemi.1460supers,
-> #1457, vitez.koja>> "Jedan od dvadesetorice koji je primio mail od 46k,
>> koji se srećom zipuje na samo 9k :)"
>>
>> ps. 20/4000, xmmm... idem ja da igram loto :)
Jes bogami, i ja ću da se oprobam.
Nadam se da će ubuduće svaki cirkular sa više od 20 imena biti
likvidiran.
problemi.1461sjocic,
-> #1454, vimm-> Samo u poruci piše To:... pa navodi sve user-e od n do kraja, a ne vidim
-> da je još neko reagovao zbog primanja ove *bombe*. Bio sam iznenađen zato
Ja dobih 2 komada :(
problemi.1462seki,
-> #1461, sjocicSE> Ja dobih 2 komada :(
Takodje, :((
Ognjen
problemi.1463spantic,
-> #1459, vlad> Najbolja je reakcija poslati mamlazu reply sa celom njegovom porukom u
> citatu. Kad bi svi koji su primili taj debilan mail samo udarili Alt-R...
> B>> Mislim da bi to naucilo pameti i posiljaoca i administratora koji mu je
Ipak apelujem da to ne radite. On je slabo opteretio kanal za
preno pošte, ali zamisli reply 2000 ljudi od po tih 20 K. On ne
ide kao karbon kopija.
Nije nužno, administrator BC zdule je kontaktiran i ja se nadam
da se ovakvi ispadi više neće događati.
problemi.1464dbambi,
Vreme : 05061324.
Problem :
> ..conf join CIVILIZACIJA.9
> ..conf file 16.151 &
ceca.jpg --> Pad
> ..conf join CIVILIZACIJA.9
> ..conf file 16.153 &
bend1.jpg --> Pad
> ..conf join CIVILIZACIJA.9
> ..conf file 16.153 &
bend1.jpg --> Pad
> ..conf join CIVILIZACIJA.9
> ..conf file 16.154 &
> ..conf join CIVILIZACISystem error
( Ovde se zakucao :( , jedino je alt+h radio )
NO CARRIER
OK
Bambi
problemi.1465mpedja,
-> #1462, seki#$%&*-> SE> Ja dobih 2 komada :(
#$%&*->
#$%&*-> Takodje, :((
Da li sam na srecnom useru ili what? :)))
NIJEDAN!
problemi.1466kant,
> Pad» dir
> TEXTPAD 115.134
> Pad» pad do
> Priprema za slanje...
> Nedovoljno memorije
>
> Ne postoji datoteka 'net00341.zip'.
?