problemi.1687giovanni,
Casopis "Racunari" - Beograd
Cet 08.08.96 10:58 - Node 3
Ovo dole je kraj mog exec-a.
klupu, i to daje nadu da u Svetskoj Ligi možemo da odigramo dobro i
napravimo neki veći uspeh (možda čak i drugo mesto).
Poruka pod brojem 7.69.
CONF JOIN EXTRA.9
CONF FILE 1.144 (;)
CONF JOIN EXTRA.9
CONF FILE 1.145 (;)
System error
NO CARRIER
problemi.1688pvlada,
Kada hoću da pošaljem poruku u conf mali.oglasi/razno non stop
mi ispisuje ĆC i na kraju System error.
Šta se dešava?
Vlada
problemi.1689mikeman,
Necu da pravim frku ali samo u proteklih par sati 30-ak puta mi
se desilo da zvoni u prazno do kraja, a od sez-a ni traga ni
glasa.
Nisam jedini kome se ovo desilo, pa bih molio da se ovo ispravi
(ako moze)
problemi.1690nenad,
-> #1689, mikeman> Necu da pravim frku ali samo u proteklih par sati 30-ak
> puta mi se desilo da zvoni u prazno do kraja, a od sez-a
> ni traga ni glasa.
Koliko mogu da vidim sve je u redu, svi nodovi rade i odgovaraju
na pozive. Moguće je da je u nekom periodu došlo do nestanka
struje ili da se neka od mašina zablokirala, ali je očigledno
watch reagovao.
problemi.1691nenad,
-> #1690, nenad> Koliko mogu da vidim sve je u redu, svi nodovi rade i
> odgovaraju na pozive.
Na žalost nisam bio u pravu, nod 8 iako radi ne može da
inicijalizuje modem - izgleda da se iz nekog razloga zaglupeo. Da
problem bude veći osmica se među prvima javlja na poziv.
problemi.1692dr.s,
-> #1682, cnenad/* Da si malo bolje pogledao poslate profile video bi da modem ne podrzava
/* \N2. Moguce je da prihvati takvu komandu i da bude nekih pozitivnih
Kad smo vec kod \N?...
Meni modem prihvata sve do \N4, ali vezu mogu da uspostavim samo sa
AT\N0. Naime, koristim TeleMate i nekim drugim parametrom (recimo \N2) dobi-
jem vezu i TM odsiva svoje i pojavi se ekran Terminala, ali nikad se ne po-
javi uvodni tekst Sezama (recimo). U cemu je stvar?
problemi.1693dr.s,
-> #1691, nenad/* problem bude veci osmica se medu prvima javlja na poziv.
Da li to znaci da postoje prioriteti u javljanju nodova; ako ti se ne
javi nod 9 (je l' to onaj sto ima broj 648422) onda ti se javi osmica, pa ako
je zauzeta onda dvojka, pa dvanaestica, pa petnaestica, pa... :)
problemi.1694cnenad,
-> #1684, dkaralic=> Preneću mu informaciju. Znači preporučujete MNP4 (zbog zip-a), a ne v42.
Baš tako.
U uputstvu je pored komande za to najčešće opis koji priča nešto u ovom
stilu:
Set operating mode: Determines the type of connection attampted by the
modem.
0 - normal mode -- no data compression or error correction but uses speed
buffering
1 - direct mode -- no data compression, error correction or speed buff.
2 - MNP reliable mode
...
i tako dalje.
problemi.1695ljubisha,
-> #1694, cnenad>=> Preneću mu informaciju. Znači preporučujete MNP4 (zbog zip-a), a ne v42.
>Baš tako.
Nisam pratio o čemu se ovde priča ali ovo baš i nije tačno. Kad se
forsira v42bis nije bitno da li je MNP4 ili 5.
problemi.1696banga,
-> #1691, nenad> Na žalost nisam bio u pravu, nod 8 iako radi ne može da
> inicijalizuje modem - izgleda da se iz nekog razloga zaglupeo.
> Da problem bude veći osmica se među prvima javlja na poziv.
Ne znam koji je nod, ali večeras mi se desilo desetak puta. Javi se i
ćuti. Mislio sam da je centrala prebacila na nekog jadnika, kome je već
dosadilo da viče u modem.
problemi.1697miloshb,
-> #1674, ntadic||| Kako si, zivota ti uspeo da dobijes to V42BIS na Sezamu. Kod mene
||| nema sanse. Imam CL modem i nalazim se blizu Merkatora. 606...
Prolink modemom;)
problemi.1698hercog,
Jedan od nodova podigne slušalicu ali nikako neće da da signal. Izgleda kao da
je podiže i spušta svake sekunde i ništa.....
Sale
problemi.1699nenad,
-> #1695, ljubisha> Nisam pratio o čemu se ovde priča ali ovo baš i nije tačno. Kad se
> forsira v42bis nije bitno da li je MNP4 ili 5.
Kada se forsira v.42bis ne može ni da bude MNP4 ili MNP5 jer su
to drugi protokoli slične namene, ali stoji da nije bitno da li
je uključena samo korekcija grešaka (v.42) ili i kompresija
(v.42bis) pri prenosu fajlova pošto ovi protokoli umeju da
prepoznaju već arhivirane podatke i da ne gube vreme na
pokušajima da ih opet arhiviraju - što je verovatno poenta onoga
što si i ti hteo da kažeš. :)
problemi.1700vlad,
-> #1695, ljubisha> Nisam pratio o čemu se ovde priča ali ovo baš i nije tačno. Kad se
> forsira v42bis nije bitno da li je MNP4 ili 5.
Nisam ni ja bas najpomnije pratio, ali da razjasnimo jos jednom oznake
hardverskih protokola za korekciju (and or) kompresiju podataka:
Korekcija greske Korekcija + kompresija
MNP4 MNP5
V42 (bez "bis") V42bis
Dakle, funkcija MNP4 je ista kao i V42, a isto vazi i za "par" MNP5-V42bis.
Moze se koristiti ili MNP ili V42. Upotreba jednog iskljucuje drugi, pa
tako nema smisla govoriti o MNP4/5 ako je receno da se forsira V42bis.
V42bis se generalno ponasa pametnije od MNP5, jer ne pokusava da komprimuje
vec komprimovane fajlove (zip, arj...), a trebalo bi da mu stepen
kompresije bude veci nego kod MNP5.
Sto se korekcije greske kod MNP4-V42 tice, ja neku razliku nisam primetio.
I jedan i drugi znaju da "zastanu" i po desetak sekundi kad je veza losa.
problemi.1701nenad,
-> #1698, hercog> Jedan od nodova podigne slušalicu ali nikako neće da da signal. Izgleda
> kao da je podiže i spušta svake sekunde i ništa.....
Problem je bio u tome što je tastatura od tog noda pala (ili je
neko u redakciji nehotice srušio) i u padu se "dočekala" na
taster. Naravno, čim bi modem pokušao da uspostavi vezu uleteo bi
auto-repeat kao da je pritisnut taster i veza bi se odmah
prekidala. Sređeno je još u toku iste noći.
problemi.1702cnenad,
-> #1692, dr.s=> AT\N0. Naime, koristim TeleMate i nekim drugim parametrom (recimo \N2)
=> dobi- jem vezu i TM odsiva svoje i pojavi se ekran Terminala, ali nikad se
Pogledaj ostala podešavanja, npr. isključi sekvencu kojom pokušava da
pregovara o V42/BIS vezi... smanji brzinu, zovi noću na 9600 ili više...
problemi.1703lexus,
-> #1701, nenad=> Problem je bio u tome što je tastatura od tog noda pala (ili je
=> neko u redakciji nehotice srušio...
...a posle ga je mrzelo da je diže.
Tsk, tsk, tsk...
problemi.1705cnenad,
-> #1695, ljubisha=> Nisam pratio o čemu se ovde priča ali ovo baš i nije tačno. Kad se
=> forsira v42bis nije bitno da li je MNP4 ili 5.
Priča se o problemu konektovanja pa se preporučuje da se forsira MNP 4
veza jer SEZAM sa nekim modemima nikako neće ni na MNP 5 niti na V42/BIS
problemi.1706sobrenovic,
Da nije ovaj moj z-modem protokol poblesavio?
Sticem utisak da CPS znaci corrections per second ;<<<
problemi.1707hercog,
Jedan od nodova, a moguće čak i više njih večeras nipošto nemaju
nameru da dignu slušalicu :(((
Sale
problemi.1708epson,
Sta se ovo desava sa sezamom ??? :
1.Zauzeto je a na liniji od 5-10 korisnika ! (da niste smanjili broj nodova)
2.Cesto zvoni u orazno ! (ono digne-spusti-digne... slusalicu da nije nod 8
nesto ...)
3.Cesto modemi ne mogu da se sporazumeju ! (ovo je uvek bilo OK)
Iz prilozen se vide problemi i sezamu pristupim tek nakom 4-6 zvanja !
(dok prodje nesporazumevanje,zauzeto i zvonjenje u prazno)
Jel ima nade da se ovo sredi ?
problemi.1709dragosh,
-> #1708, epsonSve ovo sam i ja primetio . Moralo bi da se ispravi!
problemi.1710pvlada,
PV>===============================
PV>32.2037 MALI.OGLASI:razno * Poništio Sysadm
PV> peccaa, 11.08.96. 19:48, 213 chr
PV>---------------------------------------------------------
PV>
PV>===============================
PV>32.2038 MALI.OGLASI:razno * Poništio Sysadm
PV> pvlada, 11.08.96. 19:57, 274 chr
PV> Odgovor na 32.2037, peccaa, 11.08.96. 19:48
PV>---------------------------------------------------------
PV>
PV>===============================
PV>32.2039 MALI.OGLASI:razno * Poništio Moderator
PV> maryaco, 11.08.96. 22:54, 168 chr
PV>---------------------------------------------------------
PV>
PV>===============================
PV>32.2040 MALI.OGLASI:razno * Poništio Sysadm
PV> maryaco, 11.08.96. 23:08, 928 chr
PV>---------------------------------------------------------
PV>
PV>===============================
PV>32.2041 MALI.OGLASI:razno * Poništio Sysadm
PV> tores, 12.08.96. 00:45, 467 chr
PV> Odgovor na 32.2040, maryaco, 11.08.96. 23:08
PV>---------------------------------------------------------
Inače u prve dve poruke je bilo pitanje ko je modelator
konferencije i po kom osnovu se brišu poruke, pošto nam neko non
stop briše poruke:
PV>Sub 10.08.96 13:49 Vašu poruku MALI.OGLASI:32.2020 obrisao Moderator.
PV>Sub 10.08.96 13:50 Vašu poruku MALI.OGLASI:32.2021 obrisao Moderator.
PV>Sub 10.08.96 22:14 Vašu poruku MALI.OGLASI:32.2026 obrisao Moderator.
PV>Sub 10.08.96 22:14 Vašu poruku MALI.OGLASI:32.2025 obrisao Moderator.
U ostalim porukama ne znam šta je bilo, ali me ni malo ne bi
začudilo da je isto pa zbog toga jer se Sysadm-u ili Moderator-u
nije svidelo što neko hoće da sazna ko i zašto im non stop briše
poruke oni lepo obrisali poruke da ne bi neko drugi slučajno
video ta pitanja pa se i on pobunio.
Zašto ne bi jednostavno conf. proglasili Read only pa bi onda
samo oni mogli da pišu šta hoće po conf?
Vlada
problemi.1711dselic,
-> #1710, pvlada> U ostalim porukama ne znam šta je bilo, ali me ni malo ne bi
> začudilo da je isto pa zbog toga jer se Sysadm-u ili Moderator-u
> nije svidelo što neko hoće da sazna ko i zašto im non stop briše
> poruke oni lepo obrisali poruke da ne bi neko drugi slučajno
> video ta pitanja pa se i on pobunio.
Da ti nije palo napamet da konferencija Mali.Oglasi nije
mesto za takva pitanja?
problemi.1712kermit,
6 puta ne uspevam da se logujem na 14400, 9600, 4800 i
uspevam tek 7-mi put kad lokujem modem na 2400. U čemu je fora?
Veza je ok, bez šumova, a to je sve radilo do sad, šta će biti od
sad???
problemi.1713nenad,
-> #1710, pvlada> nije svidelo što neko hoće da sazna ko i zašto im non stop briše
> poruke oni lepo obrisali poruke da ne bi neko drugi slučajno
> video ta pitanja pa se i on pobunio.
U jednom slučaju radilo se o korisniku koji je non-stop, iz dana
u dan, slao jedan te isti oglas u konferenciju. Skrenuta mu je
pažnja da je to neprimereno i moderator je sa njim postigao
dogovor preko maila o nekoj razumnoj učestalosti.
U drugom slučaju je reč o čoveku koji se uz sijaset uvreda
obrušio na moderatora što mu je obrisao poruku - a obrisao mu je
bio poruku jer ju je u razmaku od nekoliko minuta poslao dva
puta. Obrisana je naravno bila samo ona druga poruka.
Ni jedan ni drugi korisnik nije bio ni isključen iz konferencije,
niti mu je na neki drugi način bilo uskraćeno pravo da sistem
koristi na način ravnopravan sa ostalim članovima sistema - iako
su ton i oštrina njihovih "pritužbi" mogli dati opravdanje za
tako nešto.
> Zašto ne bi jednostavno conf. proglasili Read only pa bi onda
> samo oni mogli da pišu šta hoće po conf?
Zbog čega misliš da bi to bilo dobro? Nama se čini da je ipak
mnogo fleksibilnije ovakvo rešenje po kome svako ima pravo da
pošalje poruku kada i gde želi, a da moderator reaguje samo u
slučajevima kada neko pretera ili pogreši, kao i u slučajevima
kada se oglašava nelegalna prodaja kradene robe.
Činjenica da su mali oglasi na Sezamu su za sada besplatni za sve
članove sistema ne znači da svako može da radi šta hoće i koliko
hoće, već da za tu konferenciju važe ista ili slična pravila kao
za druge konferencije - i u svakoj drugoj konferenciji bi bile
brisane duplirane poruke. Pitam se da li bi neko tarifiranje
oglašavanja uticalo na to da se pojedini revnosni oglašavači malo
pozabave samokontrolom. :)
problemi.1714hercog,
-> #1710, pvlada»» začudilo da je isto pa zbog toga jer se Sysadm-u ili Moderator-u
»» nije svidelo što neko hoće da sazna ko i zašto im non stop briše
»» Zašto ne bi jednostavno conf. proglasili Read only pa bi onda
»» samo oni mogli da pišu šta hoće po conf?
Mislim da su poruke poništene jer nisu predstavljale mali
oglas ili su bile sadržine koja ne predstavlja temu konfere-
ncije mali.oglasi.
Sale
problemi.1715zeljkoj,
-> #1713, nenad> brisane duplirane poruke. Pitam se da li bi neko tarifiranje
> oglašavanja uticalo na to da se pojedini revnosni oglašavači
> malo pozabave samokontrolom. :)
Recimo... za svaku poruku poslatu u konf. MALI.OGLASI oduzima se dan
pretplate. :) Vrlo lako za implementaciju.
problemi.1716mikeman,
Ej def se neshto desava jer meni opet zvoni u prazno vec 5-6
puta.
otklanjajte to
problemi.1717hercog,
11 nodova puno, a sezam konstantno daje signal zauzeto...
Sale
problemi.1718madamov,
-> #1712, kermit
> Veza je ok, bez šumova, a to je sve radilo do sad, šta će biti od
> sad???
Jesi li menjao modem ili init stringove? Probaj sa forsiranjem MNP-a (AT\N2),
sve mi se čini da će t da sredi stvar.
problemi.1719pvlada,
-> #1711, dselicPV>Da ti nije palo napamet da konferencija Mali.Oglasi nije
PV>mesto za takva pitanja?
Jeste palo mi je napamet, ali kad sam tamo napisao poruku umesto
odgovora sam dobio:
PV>===============================
PV>32.2038 MALI.OGLASI:razno * Poništio Sysadm
PV> pvlada, 11.08.96. 19:57, 274 chr
PV> Odgovor na 32.2037, peccaa, 11.08.96. 19:48
PV>---------------------------------------------------------
PV>Sub 10.08.96 22:14 Vašu poruku MALI.OGLASI:32.2025 obrisao Moderator.
pa sam zbog toga postavio i ovde pitanje.
"Ko je moderator (i Sysadm) i zašto mi se non stop brišu poruke.
Vlada
problemi.1720pvlada,
-> #1713, nenadPV>članove sistema ne znači da svako može da radi šta hoće i koli
PV>hoće, već da za tu konferenciju važe ista ili slična pravila k
PV>za druge konferencije - i u svakoj drugoj konferenciji bi
PV>bile brisane duplirane poruke. Pitam se da li bi neko
PV>tarifiranje
Sve je to uredu, ali koju god poruku tamo da ostavim meni se
izbriše.
Jeste jednom sam ostavio novi oglas(isti kao prethodni samo uz
neke prepravke) i moderator ga je obrisao.
Nisam se bunio jer sam dan pre toga poslao sličan oglas i mislio
sam da mi ga je obrisao zbog dupliranja oglasa.
Zbog toga jer sam obrisao stari i napisao novi, ali mi je
moderator i taj novi obrisao tako da nije bilo ni jednog oglasa.
Kad sam se pobunio bila mi je obrisana poruka.
Zbog toga sam i ovde napisao poruku.
Vlada
problemi.1721kermit,
-> #1718, madamov Nisam ništa dirao, a vidim i da nisam usamljen slučaj. Nisam
bio tu par dana i kad sam se vratio sve je otišlo u tri lepe.
Računar mi nije radio tako da sam siguran da ga niko nije dirao i
nešto promenio za vreme moga odsustva.
Daklem, problem je OVDE, a šta gazde kažu?????
problemi.1722cnenad,
Problem No.1. SYSMSG NE!radi
Problem No.2. Nodovi zaglavljeni :(
=> mmtosic 20:56 Sezam
Poruka je napisana u 21:45
Autoexec se i dalje ne prekida kad se na pitanje Dalje odgovori sa
Ne
Mislim da je dosta :( a i bolje da nema još nešto.
problemi.1723stasas,
Kako da stavim da mi se na početku
starta AUTOEXEC?
Please Help!
Pozdrav ** GRIFFIN **
problemi.1724hercog,
-> #1723, stasas»» starta AUTOEXEC?
Na sezamu se autoexec uvek startuje samo zavisi šta ćeš ti u njega
da staviš...
Sale
p.s. na početku ti je podešen sistemsi autoexec
problemi.1725nenad,
-> #1720, pvlada> Zbog toga jer sam obrisao stari i napisao novi, ali mi je
> moderator i taj novi obrisao tako da nije bilo ni jednog oglasa.
S jedne strane moderator ne može znati (niti svaki put
proveravati) da li si ti obrisao neku staru poruku pre nego što
si napisao novu. S druge strane, od tog brisanja i nema neke
velike koristi - stara poruka je stara i nema je više, ko je
pročitao pročitao je (a većina zove i čita poruke svaki dan),
a sada opet dobija novu poruku.
Neki podnošljiv period između dva ista oglasa je oko nedelju
dana - 90% korisnika pozove u tom periodu, pa ako nema reakcija
znači da treba menjati, oboriti cenu i sl. Ako ni posle 2-3
ponavljanja nema rezultata, najbolje je odustati do bolje
prilike. :)
Imaj u vidu i da onaj koji se odluči na kupovinu nečega ima
mogućnost da pretraži i da obično i pretraži stare oglase, tako
da ako se tvoja ponuda ne menja i prodaješ nešto konstatno duži
period vremena nema potrebe ni za toliko čestim oglašavanjem. U
takvim slučajevima je više nego dovoljno jednom mesečno podsetiti
Sezamovsku populaciju na sebe i svoju ponudu.
> Kad sam se pobunio bila mi je obrisana poruka.
Za to su razlozi potpuno drugačiji. Da bi se očuvala
informativnost i čitljivost oglasa tamo se ne praktikuju nikakve
diskusije, pa čak ni o cenama pojedinih ponuđača. Od stvari koje
nisu oglas može se prihvatiti samo pritužba nekog prevarenog
kupca ako on želi da ostale upozori na nekorektno ponašanje
prodavca i ništa drugo - bar ovoga trenutka ne mogu da se setim
nečeg drugog. Na to tvoje pitanje bi moderator morao da odgovori
tamo, pa bi onda verovatno i ti opet odgovorio, a 99% ljudi koji
su tamo zbog oglasa bi moralo da čita poruke koje ih ni malo ne
zanimaju. Zbog toga, sve pritužbe ovde. :) Slično važi i za druge
"nediskusione" konferencije - viceve na primer.
problemi.1727jopopo,
Ja zovem iz Nisa. Nagradno pitanje: ako mi je do sada maximalna
duzina razgovora bila 12,5 minuta, a dobijam vezu jednom na sat,
kako da ispunim dnevni bonus od 8 sati? <jopopo>
problemi.1728pvlada,
-> #1275, apostolPV>Imaj u vidu i da onaj koji se odluči na kupovinu nečega ima
PV>mogućnost da pretraži i da obično i pretraži stare oglase, tak
PV>da ako se tvoja ponuda ne menja i prodaješ nešto konstatno
PV>duži period vremena nema potrebe ni za toliko čestim
PV>oglašavanjem. U takvim slučajevima je više nego dovoljno
PV>jednom mesečno podsetiti Sezamovsku populaciju na sebe i
PV>svoju ponudu.
Znam da nije potrebno non stop slati iste oglase i zato to ne
radim.
Moja ponuda se ne menja, ali onaj oglas što sam prvo poslao bio
je napisan na brzinu On Line, pa sam onda napisao Off Line novi
oglas i hteo sam da ga zamenim pošto su u ovom novom oglasu bile
neke dodatne informacije koje nisam stavio u prethodni.
Vlada
problemi.1729pvlada,
-> #1725, nenadPV>Za to su razlozi potpuno drugačiji. Da bi se očuvala
PV>informativnost i čitljivost oglasa tamo se ne praktikuju
PV>nikakve diskusije, pa čak ni o cenama pojedinih ponuđača. Od
PV>stvari koje
Pa zašto se u tim konferencijama (npr. mali.oglasi)
gde nema rasprave ne uvede temaproblemi.
Tako ne bi morao da o uroblemima u jednoj conf. pišem po drugim
conf.
Vlada
problemi.1730supers,
Tokom poslednja dva dana Sezam mi je u nekim porukama zamenio č sa ž
i tako ih prilično uneredio. Code je MMikro i sve vreme je bio potpuno
ispravno setovan. Čudne poruke su mi se pojavile u konferencijama
Civilizacija i Muzika, a bile su na kraju execa.
problemi.1731superhik,
U zadnje vreme doalzi do čestog pucanja veze i ANSI-ja
Da li se ovo dešava još nekome sa 176 centrale!?
problemi.1732vlad,
-> #1727, jopopo> Ja zovem iz Nisa. Nagradno pitanje: ako mi je do sada maximalna
> duzina razgovora bila 12,5 minuta, a dobijam vezu jednom na sat,
> kako da ispunim dnevni bonus od 8 sati? <jopopo>
Koji bonus od 8 sati, i sta bi, leba ti, radio celo jedno radno vreme na
vezi? B)))))
Iskoriscenje maksimalnog dnevnog vremena na vezi ti nije nicim
zagarantovano. To je samo mogucnost koju koristis u skladu sa svojim
potrebama i mnogobrojnim objektivnim okolnostima koje te ogranicavaju. S
obzirom da zoves iz Nisa i placas medjugradsku tel. tarifu, mozda bi ti
bilo jeftinije da ulozis novac u iznajmljenu liniju, jos jednu (bolju)
telefonsku liniju, bolji i brzi modem... ako vec mislis da svakodnevno
spucavas ovde osam sati.
problemi.1733calex,
-> #1727, jopopo<!> Ja zovem iz Nisa. Nagradno pitanje: ako mi je do sada maximalna
<!> duzina razgovora bila 12,5 minuta, a dobijam vezu jednom na sat,
Zašto ti je maximalna dužina 12,5? Razgovaraj duže (i češće). ;))
<!> kako da ispunim dnevni bonus od 8 sati? <jopopo>
Rekao bih da je uplaćeno kao za firmu. Onda se lepo dogovoriš sa
kolegama pa uvek neko drugi zove na svakih 13 minuta. :)
problemi.1734cnenad,
Da li još neko ima problema sa konverzijom kodnih rasporeda prilikom
AUTOEXEC READ > ?
Moj CP je ovde 1250, i naravno prilikom slanja AUTOEXEC-a isti se
konvertuje u CP852 (glavni CP ovde ?). Kod AUTOEXEC READ > se ne vrši
konverzija nazad u CP 1250.
problemi.1735gerber,
-> #1732, vladYR>*> Koji bonus od 8 sati, i sta bi, leba ti, radio celo jedno radno vreme
YR>*> na vezi? B)))))
Pa zato i postoji radno vreme da se koristi bonus što firma
plaća pretplatu ;)
problemi.1736milanmi,
-> #1675, baker> Kod mene na Zvezdari i Zelezniku nema problema. Svaki put se
> prikacim sa V42BIS. 753-*** i 570-***
> Takodje imam CL modem...
Koji ti je init string?
problemi.1737vojas,
Zasto SezamPro uvek prvi dobija sveziji softver od neta?!?!To sto ste
drzavna firma ne znaci da treba sve da vam bude lose ;(
Budite bar u jednoj stvari bolji od Proa! ;<
AcCeSS DeNiED
problemi.1738inferno,
-> #1737, vojasŮ│ ˙ Budite bar u jednoj stvari bolji od Proa! ;<
ima... bolja cena :)
problemi.1739nenad,
-> #1737, vojas> Zasto SezamPro uvek prvi dobija sveziji softver od neta?!?!To sto ste
> drzavna firma ne znaci da treba sve da vam bude lose ;(
Pa nije baš sve. :) Poklopilo se da su naš file-moderator, kao i
drugi glavni "dobavljači" bili, što na odmorima, što sprečeni za
aktivnije učešće... Biće bolje. :) Zato je valjda i dobro da
postoje dva sistema, uvek ima ljudi koji su i na jednom i na
drugom, pa kad jedan zakaže prebacuju se stvari tamo-vamo. :)
problemi.1740the.edge,
-> #1738, inferno
T?>> ima...bolja cena :)
Bolja cena, slazem se, ali sada za te pare koliko kosta pro dobijes mnogo
vise nego ovde na netu.
AcCeSS DeNiED
problemi.1741dr.grba,
-> #1740, the.edge>> Bolja cena, slazem se, ali sada za te pare koliko kosta pro dobijes mnogo
>> vise nego ovde na netu.
Kao na primer?... Direktni link na internet e-mail i to je sve.
Ne zavaravaj se da ćeš za onu pretplatu dobiti PPP nalog.
problemi.1742crnjini,
-> #1741, dr.grba<->Kao na primer?... Direktni link na internet e-mail i to je sve.
Ne zavaravaj se da ces za onu pretplatu dobiti PPP nalog.
---
Telnet linije, 9 dial-in linija trenutno raspolozivih i jos 15 koje ce
stici svakog dana, moguc pristup iz lokala preko SezamCaffea, mnogo
filtriranije konferencije, trenutni internet e-mail, izkljucivo ozbiljni i
uljudni korisnici.
Treba li jos ?
ACR
problemi.1743the.edge,
-> #1742, crnjini
T?>> filtriranije konferencije,trenutni internet e-mail,izkljucivo
T?>> ozbiljni i uljudni korisnici. ^^^^^^^^^^
^^^^^^^^
Ovo mi se bas i ne dopada...ako nesto mrzim to su sve sami ozbiljni korisnici
kojima je glavna uzrecica: vreme je novac ;(
AcCeSS DeNiED
problemi.1745crnjini,
Jos jednom: Nisam ja protiv reklame zato sto postoji; ja sam protiv reklame
zato stose predugo ispisuje!
problemi.1746inferno,
-> #1740, the.edgeŮ│ ˙ T?>> ima...bolja cena :)
Ů│ ˙
Ů│ ˙ Bolja cena, slazem se, ali sada za te pare koliko kosta pro dobijes
Ů│ ˙ mnogo vise nego ovde na netu.
zavisi šta tražiš. ono što mi treba imam ovde, a tamo za
velike pare dobijam samo sate dosade...
problemi.1747epson,
Dajte ljudi, nisam bio tri dana kući i kad sam se vratio okrenem
Sezam i dobijem, prvo na 12000 ali liči na 300, pa opet zovnuh i ok
14400 . Sad opet da pozovem, prvo 12000 kao 300, drugi put 4800
kao 1200 i teci 12000 kao na 300 . Pa šta je to !?!
problemi.1748epson,
E ljudi reklama me neiritira bar za sada, ali stavite je pre autoexec-a
ili ako je ostavite posle onda namestite da nejede kursor pa ostane
samo promt ">>" pa mislim da sam se zaglavio !
problemi.1749meric,
-> #1747, epson>> kao 1200 i teci 12000 kao na 300 . Pa sta je to !?!
To je slaba veza.
problemi.1750obren,
-> #1742, crnjini> mnogo filtriranije konferencije, izkljucivo ozbiljni i uljudni korisnici.
Poruke pišu korisnici a ne upravnici sistema - izgleda da je previsoka
pretplata koja je nastupila nakon otcepljenja SezamPro-a postala i
barijera dolasku mladih ljudi koji većinom čine one "neozbiljne i
neuljudne" korisnike. Odmah da kažem da nikako ne podržavam takvu
politiku cena, jer i sâm sam kao srednjoškolac uplatio prvu ćlanarinu
na Sezam od džeparca.
Indikativno je da besmislene i beskorisne poruke ovde šalje jedna ista grupa
ljudi, skribomani (manijaci?) kojima je izgleda cilj da budu u TOP TEN
po broju poruku po svaku cenu, šta li? Koga ne mrzi, neka pogleda navedenu
top listu a onda neka izlista autore lavine poruka koja se pojavila
poslednjih dana i nedelja u konferenciji SezamNet - primetiće zanimljivu
korelaciju...
Posebno je zanimljivo koliko su isti ovi ljudi svestrani: oglašavaju se
jednakim intenzitetom po zabavnim, stručnim, naučnim, političkim i temama
vezanim za sistem. Sa druge strane, ima ljudi koji šalju dosta poruka,
recimo Mikis, ali takvih da na svaku udaram read-only flag koliko su
zanimljive. Smučilo mi se da se probijam da takvih poruka kroz gomilu
gluposti, obzirom da ne volim da ignorišem ljude... :(
I ja sam kao i mnogi ovde, prilično mlad postao član Sezama, ali u prvo
vreme mi je prosto bilo nezamislivo da odmah, tek tako, počnem da piskaram
po konferencijama. Trudio da uočim pravila koja su zaživela na sistemu
koji koristim, umesto da bandoglavo namećem svoje mišljenje ma koliko mi
se tada činilo da sam ponekad u pravu.
Sada kako koji klinac doće na Sezam, odmah svima objavi za koga navija
i koji mu je nadimak (putem potpisa u porukama), koju muziku sluša (Who
komentar), koji OS koristi a koji mrzi (konferencija PCOS), tuđe savete
shvata kao psovanje majke... On ne čita (i ne pamti) poruke starije od
dva dana i šalje kompilaciju bradatih viceva a prva poruka koju napiše
je pitanje kako se povezati na Internet. Kakve ovo generacije dolaze?
Bojim se da je povećanje pretplate i ovde, ipak, jedino rešenje... :(
problemi.1751hercog,
-> #1750, obren»» Bojim se da je povećanje pretplate i ovde, ipak, jedino rešenje... :(
Možda je ipak rešenje da moderatori mnogo bolje rade svoj posao...
Koliko sam ja video, poruke u dosta konferencija, koje na starom
sezamu ne bi preživele ni 5 minuta, ovde ostaju u konferencijama,
malte ne kao najbolje poruke ikad napisane... Na starom sezamu, pre
par godina, iako je postojala naredba ignore, ni u jednom slučaju
nisam je upotrebio. Ovde, na ovom sezamu, veoma brzo sam uspeo
da ubacim jedno 5-6 korisnika. Ne zbog nekog razmimoilaženja
u stavovima, nego jednostavno što su krenuli u velikim količinama
da pišu raznorazne gluposti, kako po chatu, tako i po svim ko-
nferencijama. Dosta korisnika po who komentarima upućuje raznorazne
poruke uvredljive sadržine ostalim korisnicima, a na to izgleda niko
ne obraća pažnju. Veliki broj poruka po konferencijama se formira
po shemi
red citata
:)))
pozdrav
Mika
isl....
Šta raditi? Hm, dosta toga:
1. Motivisati moderatore da mnogo bolje rade svoj posao plaćanjem
ukoliko nisu plaćeni ili većim plaćanjem ukoliko su plaćeni
2. Privremenim udaljavanjem sa sistema autora poruka koje
vređaju nekog od korisnika po bilo kom osnovu
3. Zabrana pristupa konferencijama korisnicima koje druge mere
ne mogu da urazume
4. Izbacivanje sa sistema
5. Mnogo više obaveštenja od strane uprave sistema
6. Svaka od konferencija mora da ima jasno istaknuto obaveštenje
o svojoj nameni, pa makar se ono ponavljalo svakih 14 dana
7. Pored svih onih top lista, napraviti i top listu korisnika čije
su poruke brisane od strane moderatora ili system administratora
Sale
problemi.1753supers,
-> #1739, nenad>> Biće bolje. :) Zato je valjda i dobro da
>> postoje dva sistema, uvek ima ljudi koji su i na jednom i na
>> drugom, pa kad jedan zakaže prebacuju se stvari tamo-vamo. :)
Kad smo kod međusobnog nadopunjavanja dva sistema, već mesecima je
meni SezamPro BBS za informisanje a SezamNET za zezanciju.
Meni je dobro, ali ne znam koliko će to biti dobro za SezamNET.
problemi.1754payce,
Connected at 1200/REL, Pon 26/08/1996 14:02:36, node 8
SezamPro On-Line, Beograd. Dobrodosli!
Username: payce *******
payce nije korisnik.
Ukoliko ste novi korisnik, predstavite se sa new.
Username: payce
payce nije korisnik.
Ukoliko ste novi korisnik, predstavite se sa new.
Us< 2 MIN
Username:payce *******
payce nije korisnik.
Ukoliko ste novi korisnik, predstavite se sa new.
c,c,c...
problemi.1755ljubisha,
-> #1751, hercog> Možda je ipak rešenje da moderatori mnogo bolje rade svoj posao...
... i da ga rade. A ne kao sada. Koristim priliku da ponovo pitam da
li će biti uvedene komande MD i RD. I sve se nadam odgovoru. :(
> 6. Svaka od konferencija mora da ima jasno istaknuto obaveštenje
> o svojoj nameni, pa makar se ono ponavljalo svakih 14 dana
Isto kao nekadašnja komanda Welcome.
> 7. Pored svih onih top lista, napraviti i top listu korisnika čije
> su poruke brisane od strane moderatora ili system administratora
Ne, nego totalno ukinuti liste. Skribomani manijaci jedva čekaju da
se pohvale kako su se našli na listi.
problemi.1756epson,
-> #1754, payce
▄- Connected at 1200/REL,Pon 26/08/1996 14:02:36,node 8
▄- SezamPro On-Line,Beograd.Dobrodosli!
Ovo je Sezam Net zar Ne ? ili ja nisam dobro upućen ?
problemi.1757meric,
-> #1754, payce>> SezamPro On-Line, Beograd. Dobrodosli!
>> Username: payce *******
>> payce nije korisnik.
Jel se ti to nama zalis sto nisi korisnik sezamproa ili
pokazujes da i tamo nesto ne valja? :)
problemi.1758payce,
-> #1754, payce[-] Connected at 1200/REL, Pon 26/08/1996 14:02:36, node 8
[-] SezamPro On-Line, Beograd. Dobrodosli!
[-] Username: payce *******
[-] payce nije korisnik.
Oh bozhe koji sam ja idiot... :)
Izvinjavam se svima zbog ove poruke, bio sam umoran i nisam primetio da
sam zvao PRO ciji nisam clan...
problemi.1759budim,
-> #1750, obren
Molio bih moderatora da mi ne obriše ovu poruku zato što poruka na koju
odgovaram nije doživela sudbinu mog exec-a... što se iz priloženog može videti,
:((( a čovek me je maltene prozvao imenom i prezimenom.
Verujem da moderator/sysadm radi svoj posao dobro, a ko ne veruje neka pogleda
šta me je juče sačekalo po logovanju.
Ned 25.08.96 22:12 Vašu poruku SEZAMNET:2.2209 obrisao Moderator.
Ned 25.08.96 22:12 Vašu poruku SEZAMNET:2.2210 obrisao Moderator.
Ned 25.08.96 22:12 Vašu poruku SEZAMNET:2.2211 obrisao Moderator.
Ned 25.08.96 22:12 Vašu poruku SEZAMNET:2.2212 obrisao Moderator.
Ned 25.08.96 22:12 Vašu poruku SEZAMNET:2.2264 obrisao Moderator.
Ned 25.08.96 22:12 Vašu poruku SEZAMNET:2.2273 obrisao Moderator.
Ned 25.08.96 22:12 Vašu poruku SEZAMNET:2.2265 obrisao Moderator.
Ned 25.08.96 22:12 Vašu poruku SEZAMNET:2.2266 obrisao Moderator.
Ned 25.08.96 22:12 Vašu poruku SEZAMNET:2.2263 obrisao Moderator.
Ned 25.08.96 22:12 Vašu poruku SEZAMNET:2.2275 obrisao Moderator.
Ned 25.08.96 22:12 Vašu poruku SEZAMNET:2.2274 obrisao Moderator.
Ovom porukom bih ujedno odgovorio svim onima koji su me napali u ovoj
konferenciji zbog poruka...
(:) Indikativno je da besmislene i beskorisne poruke ovde šalje jedna
(:) ista grupa ljudi, skribomani (manijaci?) kojima je izgleda cilj da
(:) budu u TOP TEN po broju poruku po svaku cenu, šta li? Koga ne
(:) mrzi, neka pogleda navedenu top listu a onda neka izlista autore
(:) lavine poruka koja se pojavila poslednjih dana i nedelja u
(:) konferenciji SezamNet - primetiće zanimljivu korelaciju...
Ja se trenutno nalazim na prvom mestu po broju poruka na top10 listi. Pravo da
ti kažem nikada me tako nešto nije ni zanimalo, jednostavno, volim da pišem po
konferencijama i to je sve. Nikada nisam pisao poruke edabi se našao na listi.
To po meni nema nikakve svrhe. Za mene je uvreda kada mi neko kaže da pišem
poruke koje su besmislene i beskorisne, jer za tako nešto ulažem svoj trud,
a ispada po tebi da je beskorisno...
Ne znam u čemu je problem. Istu stvar radim na PRO-u, i tamo imam preko 2000
poruka, konferencijskih, i niko mi nikada nije prigovorio zbog toga. Tamo mi
čak nije ni obrisano ovoliko poruka koje sam markirao u ovoj poruci kada je
sysadm-a uhvatilo "nešto" pa je zaređao po njima... Šta to znači? Da po
logovanju na Net dobijem neku čudnu bolest: skribitis pa krenem onako bezveze
da lupam po tastaturi? :) Neće biti... Moje poruke su obojene određenom
političkom bojom i kada ih neko napada da su beskorisne i besmislene to može
da znači i obezvređivanje mojih političkih stavova, za neupućene oko polovine
od preko 2000 poruka je vezano za politiku, i više od pola... Kada se to ima
na umu onda stvari postanu malkice jasnije...
(:) Posebno je zanimljivo koliko su isti ovi ljudi svestrani:
(:) oglašavaju se jednakim intenzitetom po zabavnim, stručnim,
(:) naučnim, političkim i temama vezanim za sistem. Sa druge strane,
(:) ima ljudi koji šalju dosta poruka,
Šta da radimo. Svestranost može da bude samo vrlina a ne mana, bar koliko ja
shvatam neke stvari. Ja pratim samo 4 ili 5 konferencija i u istim pišem.
mislim da to nije ni neka svestranost ali nema veze. Ljudi na čije poruke
uglavnom odgovaram i koji se takođe nalaze na listi su moji poznanici i
prijatelji van Sezama... i nisam primetio da su besmisleni/beskorisni i.t.d.
(:) je pitanje kako se povezati na Internet. Kakve ovo generacije
(:) dolaze? Bojim se da je povećanje pretplate i ovde, ipak, jedino
(:) rešenje... :(
Mislim da ti zaista ne znaš koliko ja imam godina a pretpostavljam da nisam
mlađi, ili bar nisam puno mlađi od tebe. U svakom slučaju generacije koje
dolaze svemu ovom prilaze sa manje "uštogljenosti". Zaista misliš da je to
po ovaj sistem loše?
Molim moderatora da ipak ne izbriše ovu poruku.
poz,
budimir
problemi.1760evlad,
citat iz log-a:
Ned 25.08.96 22:12 Vašu poruku SEZAMNET:2.2257 obrisao Moderator.
Sistemskih poruka (sysmsg): 13.
Ned 25.08.96 19:46 petjo čita privatnu poruku broj 32885.
Ned 25.08.96 22:12 Vašu poruku SEZAMNET:2.2257 obrisao Moderator.
Da li to sistem mora baš 2 puta da naglasi da me je modulator nagazio ?
( ah, baš je u stilu ;) )
Da li se neke poruke ispisuju bez obzira da li je sysmsg pokrenut ?
taggy: sezam-not still-net oups sezam-net still-not
problemi.1761obren,
-> #1759, budim> moée videti, :((( a üovek me je maltene prozvao imenom i prezimenom.
Šta da ti kažem, sam si se prepoznao a nisam mislio samo na tebe ;)
> Za mene je uvreda kada mi neko kaée da piäem poruke koje su besmislene i
> beskorisne, jer za tako neäto ulaéem svoj trud, a ispada po tebi da je
> beskorisno...
Cenim trud koji ulažeš u pisanje poruke, ali te molim da se bar upitaš
kakav je smisao npr. sledećih tvojih poruka (Mogu misliti šta je bilo
u onima koje je obrisao moderator kada su ove preživele...). Ne navodim
kompletna zaglavlja, pošto je i ovako ova poruka predugačka, dvoumio sam
se da li da ti odgovorim na mail... :(
2.2099 SEZAMNET:pitanja
-----------------------
(:) potpisujem ;)))))
A gde ti je potpis?
------------------------
2.2149 SEZAMNET:pitanja
------------------------
(:) Uvodi, uvodi, samo što to nećemo moći da vidimo.
Ignore ruleZ! :)
poz,
budimir
------------------------
2.2151 SEZAMNET:pitanja
------------------------
(:) Šta da ti kažem(o). Pa šta mene briga da li tebi smeta.
(:) Meni NE smeta.
Ti si neki "kontraš"? :)
poz,
bydimir
------------------------
2.2152 SEZAMNET:pitanja
------------------------
(:) Nije ničija privilegija. Plati pa klati :)
Šta kažeš? Poruke od dva reda? :>
poz,
bydimir
------------------------
2.2189 SEZAMNET:pitanja
------------------------
(:) Kako god bilo, ostaje i mogućnost da se doradi podsistem EPP pa ko
(:) voli neka gleda reklame ili ansi škrabotine. Ja ću eventualno u
(:) dotični podsistem ući kad se u njega ubaci cela reklama za Nike
(:) patike sa Kantonom ;) i 'đavlima' i kad se dotična bude mogla
(:) videti.
Da ne zaboravimo i reklame za HOT-line telefone u tom podsistemu... :)
poz,
budimir
------------------------
2.2267 SEZAMNET:pitanja
------------------------
(:) svaka poruka ovakvog tona bila odmah obrisana.
Nije sve u brisanju, ima nešto i u pisanju...
poz,
budimir
------------------------
> Ne znam u üemu je problem. Istu stvar radim na PRO-u, i tamo imam
> preko 2000 poruka, konferencijskih, i niko mi nikada nije prigovorio
> zbog toga.
Dr. Džekil i Mister Hajd?
> Moje poruke su obojene odreöenom politiükom bojom i kada
> ih neko napada da su beskorisne i besmislene to moée da znaüi i
> obezvreöivanje mojih politiükih stavova, za neupućene oko polovine od
> preko 2000 poruka je vezano za politiku, i viäe od pola... Kada se to
> ima na umu onda stvari postanu malkice jasnije...
Svaka tebi čast na tvojim političkim stavovima, po tom pitanju smo čak i
vrlo bliskih shvatanja, ali ja ti pričam o porukama koje nemaju nikakav
smislen stav, pogotovu ne politički.
> Mislim da ti zaista ne znaä koliko ja imam godina a pretpostavljam da
> nisam mlaöi, ili bar nisam puno mlaöi od tebe.
Opet on, otkud ti ideja da mislim samo na tebe? :) Znam otprilike koliko
imaš godina i šta studiraš, ali te ne znam lično i ne znam kakav si čovek.
Sve što mogu da zaključim o tebi zaključujem iz tvojih poruka, a one su
ponekad, šta da ti kažem... :(
> U svakom sluüaju generacije koje dolaze svemu ovom prilaze sa manje
> "uätogljenosti". Zaista misliä da je to po ovaj sistem loäe?
Eh sad, nisam ni ja engleski lord po vaspitanju, ali volim da kada nešto
čitam to ima smisla. Bez obzira šta ti očekuješ od ovog sistema, moraš
ceniti tuće vreme koje se gubi čitajući poruke koje ne nose nikakvu
korisnu informaciju, bar ne neku koja se tiče nekog drugog osim tebe i
osobe kojoj repliciraš, a za to ipak služi mail.
problemi.1762dzakic,
-> #1755, ljubisha> ... i da ga rade. A ne kao sada. Koristim priliku da ponovo pitam
> da li će biti uvedene komande MD i RD. I sve se nadam odgovoru. :(
Da, biće uvedene komande koje će omogućiti resign na direktorijum,
odnosno deo stabla. Na žalost, ništa precizno se još ne može reći.
problemi.1763zamahajev,
Kako fajl koji se nalazi u PADu prebaciti na jedan ili više mail adresa.
Pozdrav
problemi.1764hercog,
-> #1763, zamahajev»» Kako fajl koji se nalazi u PADu prebaciti na jedan ili više mail adresa.
Ako misliš na mail adrese na sezamu veoma lako
ma se pera att fajl.ext &
ma se zika att fajl.ext &
ma se djoka att fajl.ext &
A ako misliš van sezama nikako. Datoteke prikačene na poruke
koje idu van sezama, se ne šalju.
Sale
problemi.1765space.ace,
-> #1759, budimNemam nameru da napadam Budima, ali nisam izdržao.
## To po meni nema nikakve svrhe. Za mene je uvreda kada mi neko kaže
## da pišem poruke koje su besmislene i beskorisne, jer za tako nešto
## ulažem svoj trud, a ispada po tebi da je beskorisno...
Čekaj, znači ti ulažeš trud u poruke koje pišeš? Treba li da navodim
poruke iz nekih konfa ili iz grupa (koje se itekako važe) čiji si ti
autor. Npr, da/ne poruke, pa neka glupava prepucavanja i tome slično.
Ako sam te uvredio, sorry, ali činjenice govore same za sebe. Da ne
izgleda da te samo grdim, imaš podosta poruka u kojima stil i način
pisanja odgovara nekom "normalnom" čoveku ;). Daleko od toga da su
te poruke besmislene i beskorisne :).
## mislim da to nije ni neka svestranost ali nema veze. Ljudi na čije
## poruke uglavnom odgovaram i koji se takođe nalaze na listi su moji
## poznanici i prijatelji van Sezama... i nisam primetio da su
## besmisleni/beskorisni i.t.d.
Ako hoćeš da se dopisuješ sa svojim FTF poznanicima i prijateljima
ne treba ti Sez. Možeš se sresti s njima i lepo pričati, možeš
koristiti Snail Mail, ili tako već nešto ;)).
Pitanje: Da li stvarno uglavnom odgovaraš na poruke svojih poznanika
van Sezama ;)?
problemi.1766crnjini,
Iz kojih razloga mi se Transfer redovno sece na oko 30 %, bez obzira koji
Zmodem odaberem? ;(
ACR
problemi.1767jvujnic,
Imam sledeći problem:
Dopisujem se sa inostranstvom, i sve ide bez problema kad šaljem poruku i
kad je primam, problem nastaje kad treba da repliciram.
Naime, adresa je oblika 12345678@abcdefgh.xx.yy koju Sezam, ili SDW iseče
na oblik 12345678@abcdef. Kao sto vidite samo 15 karaktera. Pošto je, kad
repliciram, naredba u exec-u "mail reply brojporuke", može se zaključiti da
je problem u Sezamu i njegovom ne prihvatanju imena dužih od 15 slova (jer
se nijedna adresa ne nalazi u exec-u).
Mogu ja da je pošaljem i sa "mail send ad@r.e.sa", ali to ipak nije to.
Molim vas objasnite mi u čemu je problem, kako da ga rešim i sl,
ili ću morati da se zadovoljim postojećim rešenjem.
Hvala najlepše
problemi.1768jvujnic,
U konf. mali oglasi tema razno, vlad(broj poruke 32.2206) je napisao
odgovor na pitanje o nekim baterijama, koje je poslao galimpic (br. poruke
32.2206),
a meni se u SDW-u pojavilo da je odgovor vezan za moje ime, iako ja tu poruku
nisam poslao. Zbog čega je to tako?
problemi.1769nenad,
-> #1768, jvujnic> a meni se u SDW-u pojavilo da je odgovor vezan za moje ime, iako ja tu
> poruku nisam poslao. Zbog čega je to tako?
Verovatno je neka poruka premeštena u međuvremenu, pa se
poremetila reply referenca u SDW-u. Dešava se...
problemi.1770vlad,
-> #1768, jvujnic> a meni se u SDW-u pojavilo da je odgovor vezan za moje ime, iako ja
> tu poruku nisam poslao. Zbog čega je to tako?
Izgleda da je moj SOR zbingovao stvar, izvinjavam se.
problemi.1771banga,
-> #1767, jvujnic> Naime, adresa je oblika 12345678@abcdefgh.xx.yy koju Sezam, ili
> SDW iseče
> Molim vas objasnite mi u čemu je problem, kako da ga rešim i
> sl,
U SDW
problemi.1772dragosh,
Zašto mi se svaki put kada hoću da prenesem poruke iz konferencija
ispiše System error i prekine veza ?
Ako sam prekoračio neki limit, onda bih trebao i da imam
ograničenje u skidanju bilo kog drugog fajla, što nije slučaj!
Dakle, mogu da skidam fajlove, a poruke iz konferencije ne mogu!
Zašto???
do sledećeg modemisanja,
pozdrav!
problemi.1773kirgan,
Da li bi neko mogao da mi kaze zasto ne mogu da ostavim poruku u
konferenciji EXTRA tema sf. Kad pritidnem Ctrl-Z i kazem mu da
snimi poruku on pocinje da mi izbacuje na ekran ^C u nedogled.
problemi.1774kirgan,
Da li postoji neka druga pomoc oko koriscenja Sezama osim helpa
koji moze da se skine odavde. Mislim da nije lepo sto nove
korisnike pustate da se sami lome oko nekih stvari koje su
starosedeocima ovse opste poznate. Kako mislite da privucete nove
korisnike?!?
problemi.1775feniks,
Ne radi od jutros redirekcija u PAD. :(((
Šta se događa?
problemi.1776dzakic,
-> #1767, jvujnic> Dopisujem se sa inostranstvom, i sve ide bez problema kad šaljem
> poruku i kad je primam, problem nastaje kad treba da repliciram.
> Naime, adresa je oblika 12345678@abcdefgh.xx.yy koju Sezam, ili
> ...
Moraćeš da se zadovoljiš postojećim rešenjem. Internet poruka
se _mora_ poslati naredbom MAIL WRITE, odnosno MAIL SEND. Reply
za sada nije moguć.
problemi.1777firus,
-> #1774, kirgan> Da li postoji neka druga pomoc oko koriscenja Sezama osim helpa
> koji moze da se skine odavde. Mislim da nije lepo sto nove
> korisnike pustate da se sami lome oko nekih stvari koje su
> starosedeocima ovse opste poznate. Kako mislite da privucete
> nove korisnike?!?
Ubice me zbog ovog, ali moram ... OB)))
-----
Akcija za lepsi i bolji SEZAM (ALBS)
problemi.1778mikis,
-> #1774, kirgan+> Da li postoji neka druga pomoc oko koriscenja Sezama osim helpa
+> koji moze da se skine odavde. Mislim da nije lepo sto nove
Naravno, postoji Uputstvo, u obliku tekst fajla. Nalazi se u
direktorijumu SezamNet, fajl uputstvo.txt.
problemi.1779kum.djole,
-> #1773, kirgan>> snimi poruku on pocinje da mi izbacuje na ekran ^C u nedogled.
Ovo se meni desilo prekjuče, kad sam pokušao da pošaljem exec.
Pošto se transfer završi, po liniji " ..rem kum.djole's exec no. "
usledi jedan ^C koji tako trepće kao kursor, sve do Alt-H.
problemi.1781supers,
Danas je Sezam bio neverovatno dugo zauzet. Nezapamćeno.
problemi.1782dragosh,
Zar niko ne zna šta se samnom (prenosom poruka u konf.) dešava???
Aj'te ljudi budite humani, ne mogu ni poruke iz conf. da skidam!
p.s. HEEEEEEELP!!!
problemi.1783kgelevski,
Neznam sta se¸│ to dogadja ali ima vec nekoliko dana kako nemogu da
preuzmem sa Sezam-a nove poruke. Jednostavno posto izlista sv űe
konferencije i °─istovremeno izbaci nove poruke na komandu űda iste
skupi i ¸│pocne prenos Sezam me obavesti "system halted" i prekine
vezu. Pokusao sam iz komandnog rezima sa komandom "sezan" medjutim
opet isto sistem halted ali ne prekine vezu. Prijavio sam i
telefonom problem ali nema nikakvog poboljsanja. Te na ovaj nacin
molim nadlezne da vide u cemu je stvar sto nemogu da preuzmem nove
poruke po konferencijama. Izvinjavm se ▒┼ zb űog gresaka veza nije
bas najbolja. ÷║
problemi.1784vlad,
odgovor na SEZAMNET/pitanja 2.2718
> sta. Neka se sete da su i oni jednom bili "taze" korisnici i
> da su i sami, verovatno, u pocetku pravili sum i kojekakve
> druge gafove.
Prvih nedelju dana sam samo intenzivno citao sta drugi pisu i nisam pisao
po konferencijama. "Snimio" sam kako se ovde komunicira i maksimalno se
prilagodio obicajima koje je vecina prihvatila. Nekoliko dana sam se
potpisivao, pisao velikim slovima i to je sve. Vrlo brzo sam prestao i da
pisem poruke samo da bih se zahvalio na pomoci ili izrazio svoje slaganje
sa necijim stavom.
Ne vidim nikakvog razloga za toleranciju prema onima koji ne samo da se ne
odricu primitivnih i nekulturnih navika sa home_made_set_net BBS-ova vec
uporno pokusavaju da iste nametnu kao pravilo ponasanja ovde. Svako ko ima
vise od 15 godina, a ne dovede se u kakav-takav red za mesec dana, za mene
je promasen slucaj.
problemi.1785cnenad,
Jedan (ili više nodova zvrndaju u prazno) :( Mislim da je vreme da se stavi
još jedna reklama kako bi se došlo do ispravnog hardvera, pošto sistem sam
sebe ne može da izdržava.
problemi.1786dragosh,
-> #1785, cnenadJedan (ili više nodova zvrndaju u prazno) :( Mislim da je vreme da
se stavi
još jedna reklama kako bi se došlo do ispravnog hardvera, pošto
sistem sam
sebe ne može da izdržava.
Vrlo,vrlo,vrlo tačno!!!! Danas sam od 14 sati do sada bezuspešno
pokušavao da dobijem Sezam; zauzeto je po 30 min i više, a kada se
obradujem i konačno Sezam zazvoni, dočeka me NO CARRIER na kraju 55.
sekunde !!!
Mislim da je ovo jedan vrlo ( ponovo ta reč) OZBILJAN problem sa
kojim se Sezam susreće, jer mi ovo NIJE 1. put da se ovo desilo !
Molim nadležne da regulišu stvari, jer je to VELIKI problem
( mislim na zvrndanje u prazno ) !!!
toliko od mene i pozdrav...
problemi.1787mmisic,
-> #1786, dragosh> Vrlo,vrlo,vrlo tačno!!!! Danas sam od 14 sati do sada bezuspešno
> pokušavao da dobijem Sezam; zauzeto je po 30 min i više, a kada se
> obradujem i konačno Sezam zazvoni, dočeka me NO CARRIER na kraju 55.
> sekunde !!!
Isti slučaj. Samo što sam ja pokušavao odigravala oko 22h.
Pogledao sam 'who' listu i imao šta da vidim :)
Dominirao je chat a bilo je nekoliko i 'igrača'.
Predlažem da se ukine igra dok se ne dodje do više nodova ;)
problemi.1788lexus,
Evo šta mi se desilo dok sam se uključivao na SezamNET:
-----------------------------------------------------------
CONNECT 38400
admSistem AdministratorVojvode Misica 17
Zoran Zivotic
Brace Grim 2611000Beograd011750415Sezam
Gvozdiceva 34ca 56 11000Beograd 011422 83SezamP
Uprava SezamaBulevar Vojvode Misica 1711000Beograd
¤
problemi.1789dragosh,
-> #1787, mmisic> Vrlo,vrlo,vrlo tačno!!!! Danas sam od 14 sati do sada bezuspešno
> pokušavao da dobijem Sezam; zauzeto je po 30 min i više, a kada se
> obradujem i konačno Sezam zazvoni, dočeka me NO CARRIER na kraju
55.
> sekunde !!!
Isti slučaj. Samo što sam ja pokušavao odigravala oko 22h.
Pogledao sam 'who' listu i imao šta da vidim :)
Dominirao je chat a bilo je nekoliko i 'igrača'.
Predlažem da se ukine igra dok se ne dodje do više nodova ;)
--------------------------------------------------------------------
Ma ne žalim se ja na to što su nodovi zauzeti, već na to što i kad
dobijem vezu posle 1/2 sata Sezam zvoni u prazno!
aj'd zdravo!
problemi.1790budim,
Javio mi se jedan čudan problem. Nekoliko mojih poruka je poništeno od
strane jednog od SYSADM-a (pretpostavljam da je u pitanju Wiz...), a nisam
dobio poruku od sistema nakon tih brisanja.
Pitanje za SYSADM-e i moderatore:
U čemu je razlika između ta dva brisanja?
Zašto me sistem ne obaveštava o brisanju mojih poruka, kada je dužan da me
izvesti? Naravno, mogao je i SYSADM Wiz da me obavesti ali kako uporno
izbegava moje poruke, tako mislim da izbegava i objašnjenja za svoje
postupke.
Dakle, čekam odgovor nadležnih. Kako je ovo moguće?
poz,
budimir
problemi.1791daewoo,
-> #1787, mmisicxx> Isti slucaj. Samo sto sam ja pokusavao odigravala oko 22h.
xx> Pogledao sam 'who' listu i imao sta da vidim :)
xx> Dominirao je chat a bilo je nekoliko i 'igraca'.
xx> Predlazem da se ukine igra dok se ne dodje do vise nodova ;)
Ako mene pitas,igra SUB i CHAT su dve najbolje stvar na sezamu!
Jeste,dugo traju,ali sta ce tebi vreme na SEZAMU?Postu i sl. mozes
da posaljes\primis za 2-3 minuta.Prepodne je SEZAM uvek polu-
prazan......