problemi.1792lexus,
Malopre sam ukucao 'sezam' i dobio sam system error, a nakon toga
mi je pukla veza. Onda sam pozvao ponovo i dobio sledeće, i to
nekoliko puta:
Connected to SezamNet at 1200/ARQ/LAPM/V42BIS
Casopis "Racunari" - Beograd
Sre 11.09.96 14:08 - Node 1
Username: lexus
Korisnik sa username-om 'lexus' ne postoji!
Proverite da li ste dobro otkucali username.
Ako niste clan SezamNet-a, a zelite to da postanete,
na prompt 'Username:' odgovorite sa 'NEW'.
Onda sam pozvao ponovo i sve je bilo u redu...
problemi.1793pvlada,
Šta se dešava sa nodom 14 kad god me spoji na njega on non stop
blokira ??
Vlada
problemi.1794sfilip,
Nod 14 stalno blokira!
problemi.1795mdimitrijevic,
-> #1791, daewoo> Ako mene pitas,igra SUB i CHAT su dve najbolje stvar na
> sezamu! Jeste,dugo traju,ali sta ce tebi vreme na
> SEZAMU?Postu i sl. mozes da posaljes\primis za 2-3
> minuta.Prepodne je SEZAM uvek polu- prazan......
Ni jedno ni drugo ne koristim, Sezam mi sluzi za razmenu poruka
i prenos datoteka. I jel sam ja sad neki neozbiljan korisnik zato sto ne
koristim CHAT i ne igram SUB ? Sezam NET je konferencijski sistem a ne
sistem za igranje, kako ispada po tvojoj poruci.
A to sta ce nekome vreme na Sezamu je njegova licna stvar. I ti si
uplatio i drugi su takodje, pa neka rade sta zele.
Sezam uvek dobijem kad mi treba, ali zasmetao mi je ton ove poruke.
problemi.1796mdimitrijevic,
-> #1791, daewoo> Ako mene pitas,igra SUB i CHAT su dve najbolje stvar na
> sezamu! Jeste,dugo traju,ali sta ce tebi vreme na
> SEZAMU?Postu i sl. mozes da posaljes\primis za 2-3
> minuta.Prepodne je SEZAM uvek polu- prazan......
Ni jedno ni drugo ne koristim, Sezam mi sluzi za razmenu poruka
i prenos datoteka. I jel sam ja sad neki neozbiljan korisnik zato sto ne
koristim CHAT i ne igram SUB ? Sezam NET je konferencijski sistem a ne
sistem za igranje, kako ispada po tvojoj poruci.
A to sta ce nekome vreme na Sezamu je njegova licna stvar. I ti si
uplatio i drugi su takodje, pa neka rade sta zele.
Sezam uvek dobijem kad mi treba, ali zasmetao mi je ton ove poruke.
problemi.1797hercog,
Top20.txt lista od 12.09.1996
1. vpavlovic Vojislav Pavlović Mladenovac 1917062144
2. 33@ĺîF
1. 33@ĺîF
2. vpavlovic Vojislav Pavlović Mladenovac 1809:44:18
1. vpavlovic Vojislav Pavlović Mladenovac 462272:30:41
2. senna Nenad Marković Beograd 253:15:03
1. vpavlovic Vojislav Pavlović Mladenovac 454044:09:42
2. aspasic Andreja Spasić Beograd 95:03:05
1. 33@ĺîF
2. budim Budimir Marković Beograd 2235
Slično je i u top20sep.txt
Sale
problemi.1798nothingman,
co j EXTRA.1
co r /t /a
===============================
1.9 EXTRA.1:automobili
bojs, 31.01.91. 21:02, 587 chr
---------------------------------------------------------
E, ovo ne mogu da shvatim. Otvorena je ova konferencija, i u njoj
tema o automobilima, a tamo, par poruka i kraj. Pa dobro, gde su svi oni
.........................
prodavnica auto delova u Beogradu.
----------------------------------------------- 1.9 ---
Odgovori: 10, 15
** Uz poruku 'DELOVI.ZIP' (0 bytes)
-------
Šta?! Kako?! Zašto?! Zbog čega nema fajlova okačenih o stare poruke u
konferencijama?!
problemi.1799evlad,
-> #1788, lexusY> Evo šta mi se desilo dok sam se uključivao na SezamNET:
Izgleda da mu je danas loš dan ...
(ili ima filter na username ...)
REL/MNP5
Connected to SezamNet at 12000/ARQ/V32/MNP/MNP5
Casopis "Racunari" - Beograd
Sre 11.09.96 18:44 - Node 14
Username: evlad
Password: ******
evlad, dobrodošli na SezamNet!
Prethodni poziv ste imali u Uto 10.09.96 12:46
Imate 29 min 56 sec na raspolaganju za ovaj poziv.
Sistemskih poruka (sysmsg): 11.
Uto 10.09.96 20:02 Odgovor na vašu poruku u SEZAMNET:9.44, dr.grba.
Uto 10.09.96 23:47 Odgovor na vašu poruku u SEZAMNET:9.47, mmisic.
Uto 10.09.96 23:48 Odgovor na vašu poruku u SEZAMNET:9.49, mdimitrijevic.
Sre 11.09.96 05:11 Odgovor na vašu poruku u SEZAMNET:9.51, valex.
Sre 11.09.96 11:56 Odgovor na vašu poruku u SEZAMNET:9.56, superhik.
Sre 11.09.96 15:09 Odgovor na vašu poruku u SEZAMNET:9.63, vlad.
Sre 11.09.96 16:44 Odgovor na vašu poruku u SEZAMNET:6.169, the.edge.
Private mail:
Poruka 1, 228 chr.
Message in group:
Poruka 16, 5.989 chr.
Datoteka 1, 1.357.329 bytes.
Dalje (Da/Ne/Bez pauze)? p3o(Č 8
Qieč r` `onJerence:
1 SEJššNEO 8oviP 56
2 C/QUNšC! 8ema 8oviP
5 ??JUN!Qš`!HE.9 8ovi/ 32
00 MQGšOQ.6 8ovi/ 6
07 !PUSEM.4 8ema 8ovi/r
21 !QUč`K.4 8ema 8ovi/r
22 PQCS.6 8ovi/ 9r
27 PQPMčF.6 8ovi5 2r
37 č!?š.4 8ovi5 0r
43 @M!Uj.06 8ovi5 0nr
n9 Q`Č`K`(šQ`Hš.9 8ovi5 6r
67 EWO!š.9 8ovi5 2r
77 jU(`?š.2 8ovi5 01r
79 Č`QEČ`.4 8ovi5 nr
» r
» r
» clsr
» eer
P
otokol (modem !j.r
Sb
em8i za ubload *JaDNeB) drTTw101111172he64prë
OK <---- Alt-H
ps. mail i group poruke sam skinuo iz log-a da ne kažete da kršim ugovor
sa svim mogućim dopunama i izmenama ...
problemi.1800ljubisha,
-> #1798, nothingman>Šta?! Kako?! Zašto?! Zbog čega nema fajlova okačenih o stare poruke u
>konferencijama?!
Poruka treba da je tamo ali su prilikom konverzije izgubljeni podaci
o dužini fajla. Prebaci fajl u PAD i proveri. Treba da bude sve OK.
problemi.1801diablo,
[ta se de{ava sa nodom 14?
problemi.1802mdimitrijevic,
>>CONNECT 9600 REL/MNP5
>>
>>Connected to SezamNet at 9600/ARQ/V32/MNP/MNP5
>>
>>Casopis "Racunari" - Beograd
>>Pet 13.09.96 01:33 - Node 13
Vec 2 nedelje mi se desavaju problemi pri DL-u. Pokrenem DL u
Zmodem batch modu, i posle odredjene kolicine prenesenih podataka dolazi
do potpunog blokiranja DL-a uz poruku da vrsi Retry. E problem je u tome
sto ako prekinem DL onda se linija potpuno blokira. Nikako osim sa prekidom
veze ne mogu da nastavim.
Da li bi mogli nesto da pogledate po ovom pitanju? Tj. nije problem
sto se blokira DL, to uvek moze da se desi, ali je problem sto modemi kod
vas ne prepoznaju da je DL prekinut i onda dolazi do blokiranja a ne do
pojave poruke 'Greska u prenosu'.
problemi.1803cnenad,
Hoće li sistem prestati da ispisuje nove datoteke, koje više nisu nove, a
on ih uporno već 3-4 dana trpa u listu novih.... :(
problemi.1804jokanovicm,
Jako tesko dobijam vezu sa sezamom. Kada pozovem cuje se zvuk
modema, ali se veza tada obicno prekine uz poruku NO CARRIER.
Pokusao sa sa AT S7=255, ali ne pomaze. Redial opcija je ugasena.
SŘBoŻž░ö+&xď+desava sa ostalim BBS-ovima. Pokusao sam iz vise
komunikacionih programa ali ne vredi. Imam modem Cirus Logic 1440.
Da li je u pitanju modem ili nesto drugo ?
problemi.1805dselic,
-> #1804, jokanovicm> komunikacionih programa ali ne vredi. Imam modem Cirus Logic 1440.
> Da li je u pitanju modem ili nesto drugo ?
Stavi at\n2%c0 u init string. CL modemi se ne slažu baš najboje sa
sezamovim modemima.
problemi.1806the.edge,
-> #1803, cnenad
T?>> Hoce li sistem prestati da ispisuje nove datoteke,koje vise nisu nove,
T?>> a on ih uporno vec 3-4 dana trpa u listu novih....:(
Mozda sam neinformisan, ali da li je moguce da dam resign na neke dirove
(recimo atari & amiga) tako da mi ubuduce ne ispisuje "novosti" tih
direktorijuma?
AcCeSS DeNiED
problemi.1807hercog,
-> #1806, the.edge»» Mozda sam neinformisan, ali da li je moguce da dam resign na neke dirove
Moglo je na starom sezamu, sada nije moguće, no nadam se da će
uskoro i to biti urađeno....
Sale
problemi.1808banga,
-> #1806, the.edge> Mozda sam neinformisan, ali da li je moguce da dam resign na
> neke dirove (recimo atari & amiga) tako da mi ubuduce ne
> ispisuje "novosti" tih direktorijuma?
Može obrnuto. Definišeš u autoexec-u proceduru napr.
:newfiles
dir dos\ /n /s &
dir sezam\ /n /s &
dir windows\ /n /s &
seen
pad dow (;)
problemi.1810nukite,
Pre neki dan sam u conf chat slucajno kuco res chat i ode tema!
Moze li neko pomoci? :)
problemi.1811dzakic,
-> #1793, pvlada> Šta se dešava sa nodom 14 kad god me spoji na njega on non stop
> blokira ??
Nod koliko vidim radi dobro. Može nešto detaljnije?
problemi.1812dzakic,
-> #1801, diablo> [ta se de{ava sa nodom 14?
Šta se to dešava sa nodom 14? Može li malo više informacija?
problemi.1813dzakic,
-> #1810, nukite> Pre neki dan sam u conf chat slucajno kuco res chat i ode tema!
> Moze li neko pomoci? :)
Otkucaj sada JOIN CHAT.
problemi.1814hercog,
-> #1810, nukite»» Pre neki dan sam u conf chat slucajno kuco res chat i ode tema!
»» Moze li neko pomoci? :)
Co jo chat
co re 1 /a
Kad te pita oćeš dalje, vičeš ne
i tu ti je tema :)
Sale
problemi.1815basrak,
-> #1806, the.edge> Mozda sam neinformisan, ali da li je moguce da dam resign na
> neke dirove (recimo atari & amiga) tako da mi ubuduce ne
> ispisuje "novosti" tih direktorijuma?
Napravi proceduru u autoexec-u sličnu ovoj:
:newfiles
.dir sezam\ /s/n
.dir os2\ /s/n
.dir unix\ /s/n
.dir windows\ /s/n
.dir dos\ /s/n
Na taj način definišeš novu naredbu 'newfiles' koja je za tebe potpuno
ravnopravna sa svim ostalim sezamovim naredbama. A imena direktorijuma sam
dodaj ili oduzmi, u zavisnosti šta želiš da pratiš kao i samo ime procedure.
problemi.1816smilicic,
-> #1802, mdimitrijevic> Da li bi mogli nesto da pogledate po ovom pitanju? Tj. nije
> problem sto se blokira DL, to uvek moze da se desi, ali je
> problem sto modemi kod vas ne prepoznaju da je DL prekinut i
> onda dolazi do blokiranja a ne do pojave poruke 'Greska u
> prenosu'.
Ja sam mislio da se ovo samo meni desava. Zato, ako moze nesto
da se dotera...Cini mi se da je pocelo od pojave brzih nodova.
problemi.1817nenad,
-> #1802, mdimitrijevic> Zmodem batch modu, i posle odredjene kolicine prenesenih podataka dolazi
> do potpunog blokiranja DL-a uz poruku da vrsi Retry. E problem je u tome
> sto ako prekinem DL onda se linija potpuno blokira.
Pa očigledno nije problem u samom DL-u već se veza komplet
blokira. Zato i transfer protokol stalno ispisuje retry. Šta može
biti razlog, ne znam. Sa ove strane ništa nije menjano, nije
isključeno da su u pitanju neki radovi u centrali ili telefonskoj
mreži generalno, pa se tvoji pozivi poslednje dve nedelje
rutiraju preko centrala preko kojih obično ne idu i dolazi do
smetnji sa kojima tvoj i sezamovi modemi udruženi ne mogu da se
izbore.
Najčešće se kod svih tih "iznenadnih" promena stvari srede posle
nekog vremena, ako nisu u pitanju neke trajnije "al' su ga
opravili svaka im čast" popravke.
problemi.1818hercog,
Jel ko od sysadmova primetio da je top20.txt i top20sep.txt neispravan, da u
sebi sadrži neke zbrljove?
Sale
problemi.1819dobric,
pokusavo sam da uspostavim vezu na 14400 ali nikako
tek na 4800 sto je veoma malo
kako ovo moze da se resi hitno!
problemi.1820pvlada,
Šta se dešava sa modemima, u proseku tek svaki 10-i put mi se
javi, non stop zvoni u prazno???
Vlada
problemi.1821sall,
-> #1819, dobric=->> pokusavo sam da uspostavim vezu na 14400 ali nikako
=->>
=->> tek na 4800 sto je veoma malo
=->>
=->> kako ovo moze da se resi hitno!
Zavisi koji modem imas ...?
Verovatno nisi najbolje podesio INIT STRING ...
A mozda ti se modem ne snalazi najbolje sa ovdasnjim centralama ,
u tom slucaju mozes da menjas centralu :) , pokusas sa drugim INIT om
ili da menjas modem !
Verovatno bi pomoglo da kazes koji modem imas .
problemi.1822dobric,
Imas Us Robootics!Valjda se tako pise!
koristim telix
instalacioni string mi je:atz s7=45 s0=0 v1
ali nikako ne mogu da nadjem vezu!
na 14400
Molim te pomagaj!
problemi.1823hercog,
-> #1822, dobric»» instalacioni string mi je:atz s7=45 s0=0 v1
A da dodaš još X3 \N2?
Sale
problemi.1824kostja,
Izgleda da ima problema sa mail rezimom...
Pre neki dan saceka me mail od korisnika ppecanac i kako sam
samo slao exec resih da na brzinu procitam on-line poruku da
bih video sta je u pitanju. Poruku sam video, izlogovao se sa
log /s, a sutradan kada sam se ulogovao poruke nije bilo!
Nije da me nije sacekala kao neprocitani mail nego je nigde
nema. Jedan list /a daje mi spisak poruka koje datiraju jos od
pocetka juna, ali ove poruke nigde nema.
Ajde pogledajte sta se to desava.
Dakle, poruka br. 40xxx od ppecanac za kostja
problemi.1825supers,
-> #1823, hercog>> đđ instalacioni string mi je:atz s7=45 s0=0 v1
>>
>> A da dodaš još X3 \N2?
Zašto daješ ofrlje savete, čovek ima USR Sportster na kojem NE POSTOJI \N2.
Takođe, nema razloga da stavlja X3 ako je modem u stanju da okreće
broj - to znači ili da je već setovano X3, ili da mu modem čak i
prepoznaje dialtone.
.to dobric: Ako sa nekim drugim sistemima normalno uspostavljaš 14400bps
vezu, leka nema. Tvoja i SezamNETova centrala se toliko loše slažu
da Sportster ne uspeva da se dogovori o većoj brzini (a verovatno je ne
bi održao).
Ali ako NIGDE nemaš 14400bps, modem je neispravno podešen. Proveri
koji je broj dialing prefixa za SezamNET (ALT-D, pa E na Sezamovom broju
u listi) Zatim idi na ALT-O, izaberi Modem and Dialing i proveri šta
je upisano za odgovarajući dialing prefix.
problemi.1826dselic,
-> #1824, kostja> bih video sta je u pitanju. Poruku sam video, izlogovao se sa
> log /s, a sutradan kada sam se ulogovao poruke nije bilo!
> Nije da me nije sacekala kao neprocitani mail nego je nigde
> nema. Jedan list /a daje mi spisak poruka koje datiraju jos od
> pocetka juna, ali ove poruke nigde nema.
Verovatno ju je obrisao pošiljaoc (ppecanac).
problemi.1827hercog,
-> #1825, supers»» Zašto daješ ofrlje savete, čovek ima USR Sportster na kojem NE POSTOJI \N2.
Sorry nisam primetio da se radi o USR Sprotseru :(
Sale
problemi.1828zeljkoj,
-> #1827, hercog> »» Zašto daješ ofrlje savete, čovek ima USR Sportster na kojem
> NE POSTOJI \N2.
>
> Sorry nisam primetio da se radi o USR Sprotseru :(
Inače, kod Sportstera se V42 isključuje sa S15=128.
problemi.1829sslavoljub,
>sysmsg
>Ned 15.09.96 03:10 Poruka od markovic@utoronto.ca nije isporucena
zbog p
>Ned 15.09.96 03:10 Poruka od markovic@utoronto.ca nije isporucena
zbog p
>Ned 15.09.96 03:10 Poruka od markovic@utoronto.ca nije isporucena
zbog p
>Ned 15.09.96 03:10 Poruka od markovic@utoronto.ca nije isporucena
zbog p
>Ned 15.09.96 03:10 Poruka od markovic@utoronto.ca nije isporucena
zbog p
>Ned 15.09.96 03:10 Poruka od markovic@utoronto.ca nije isporucena
zbog p
>Ned 15.09.96 03:10 Poruka od markovic@utoronto.ca nije isporucena
zbog p
>Ned 15.09.96 03:11 Poruka od markovic@utoronto.ca nije isporucena
zbog p
>Ned 15.09.96 14:33 Poruka od mailer-daemon@osmeh.fon.bg.ac.yu nije
isporucena z
Moze li neko da mi kaze epilog poruke, jer SYSMSG nije uspeo da
prikaze
ono najinteresantnije ZASTO poruke nisu isporuce
To je trebalo da budu delovi attachment-a u MIME formatu,
a bez njih ne vredi ni ono sto je primljeno..
Sta je pisac hteo da kaze posle ovog "zbog p....!
Ima li veze sa limitima?
Internet mail (kb) 151 91 256
(juce)
Internet mail (kb) 547 487 256
(danas)
Da li limit vazi i za poruke koje se primaju?
Ako da, kako da mi posalju veci attachment, jer to je update za
scanner
sa Logitech site-a, bez njega nece da radi u W95!
Ima li spasa ?
tks
problemi.1830cnenad,
-> #1803, cnenad=> Hoce li sistem prestati da ispisuje nove datoteke,koje vise nisu
=> nove, a on ih uporno vec 3-4 dana trpa u listu novih....:(
Prestao je :)
problemi.1831cnenad,
-> #1815, basrak=> Napravi proceduru u autoexec-u sličnu ovoj:
=> Na taj način definišeš novu naredbu 'newfiles' koja je za tebe potpuno
S obzirom da smo prinuđeni da za razne sitnice, ubacujemo 'naše' komande
u AUTOEXEC interesuje me koliko može on biti velik.
Zar nije bolje rešenje da se neke stvari reše na sistemskom nivou umesto
da većina korisnika pravi kobasice od AUTOEXEC-a što naravno opterećuje i
resurse, kojih nikad dosta ?
problemi.1832ranx,
Hteo bih da ukažem na jedan problemčić:
Kada se šalje exec, trebalo bi sprečiti ispis pozdravne poruke u
konferencijama, jer ometaju normalno izvršavanje gorepomenutog. Toliko od mene.
problemi.1833nenad,
-> #1832, ranx> Kada se šalje exec, trebalo bi sprečiti ispis pozdravne poruke u
> konferencijama, jer ometaju normalno izvršavanje gorepomenutog. Toliko od
> mene.
Ako misliš na Welcome poruke one se ispisuju samo prilikom prvog
"ulaska" u konferenciju.
problemi.1834mikeman,
Zasto stalno sezam zvoni u prazno?
Zasto puca veza?
Zasto u pola devet poslepodne na sezu ima samo 7 usera?!?
problemi.1835sjocic,
├> Connected to SezamNet at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS
├>
├> Casopis "Racunari" - Beograd
├> Pon 16.09.96 23:13 - Node 11
Za vreme skidanja pad-a mi je pukla veza (što se inače dešava
jednom u 50 poziva), 30 sekundi posle toga sam se ulogovao
i pad je bio izgubljen :(
problemi.1836hercog,
-> #1834, mikeman»» Zasto u pola devet poslepodne na sezu ima samo 7 usera?!?
Zato što posle ponoći možeš da dobiješ tek posle 30 minuta...
Sale
problemi.1837supers,
-> #1828, zeljkoj>> Inače, kod Sportstera se V42 isključuje sa S15=128.
Kod USR modema nikad i ne treba isključivati bilo kakve protokole,
jer perfektno funkcionišu. Sezam takođe koristi USR i neslaganja
tu ne može da bude. Ako se USR ne konektuje sa svim protokolima,
to znači da je toliko nemoćan da se izbori sa vezom da se slobodno
može uraditi hangup.
problemi.1838dzakic,
-> #1829, sslavoljub>> sysmsg
>> Ned 15.09.96 03:11 Poruka od markovic@utoronto.ca nije isporucena zbog p
Ostatak poruke (bi trebalo da) glasi "zbog prekoračenja limita".
> Da li limit vazi i za poruke koje se primaju?
Limit važi i za odlazne i za dolazne internet poruke. Verujem da
se jako skoro može očekivati povećanje ovog limita, jer se
pokazalo da se sezam za sada jako dobro bori sa internet mailom :).
Na žalost, tvoje datoteke nisu primljene zbog prekoračenja.
problemi.1839dzakic,
-> #1834, mikeman> Zasto stalno sezam zvoni u prazno?
Teško bi se moglo reći da _stalno_ zvoni u prazno. Pouzdanost
sistema je već duže vreme takva da tek povremeno iskoči poneki
nod, uglavnom neka od starih dos stanica koje još nisu zamenjene
pentiumom. U tom slučaju nakon izvesnog vremena neaktivnosti,
rezidentni program koji prati rad mašine i u slučaju da ništa
drugo ne pomogne, resetuje ceo računar. Dizanje dosa i mrežnih
drajvera sa diskete ume da potraje nekoliko minuta, ali ubrzo
sve dođe na svoje i nod nastavi sa primanjem poziva. Prema
sistemskoj statistici, tek nekih 0,5% seansi se završi
resetovanjem (par puta dnevno).
> Zasto puca veza?
Uglavnom zbog loše veze. Pokušaj da modemu ograničiš brzinu,
ili podesiš neki drugi protokol i sl.
> Zasto u pola devet poslepodne na sezu ima samo 7 usera?!?
Teško mi je da poverujem da si to primetio više puta, jer je
vezu posebno u večernjim satima sve teže dobiti. Pošta je
najavila skoru promenu centrale na koju je vezan ceo bigz, pa
time i sezam, što će značiti i kvalitetniju vezu (vezano za
tvojhe prethodno pitanje), a nadamo se, i nove linija za sezam.
No, o tome više kada su bude znalo nešto preciznije.
problemi.1840the.edge,
Platio sam pretplatu (2meseca) u petak, red bi bio da mi se sto pre
i produzi (evo vec je utorak).
AcCeSS DeNiED
problemi.1841nenad,
-> #1840, the.edge> Platio sam pretplatu (2meseca) u petak, red bi bio da mi se sto pre
> i produzi (evo vec je utorak).
Da li si poslao uplatnicu? Neophodno je da pošalješ uplatnicu
kako bi pretplata bila promptno zavedena. Ako si je poslao u
petak kada si platio nije isključeno da još uvek nije stigla.
Pretplata se zavodi redovno, svakog radnog dana.
problemi.1842zeljkoj,
-> #1837, supers>>> Inače, kod Sportstera se V42 isključuje sa S15=128.
>
> Kod USR modema nikad i ne treba isključivati bilo kakve
> protokole,
Znam, to sam naveo čisto onako... ukoliko neko baš želi da ih isključi. :)
problemi.1843apbuca,
# Molim za pomoc! Prilikom prenosa transfer time koji daje moj modem je daleko
manji od Sezamovog (7-10 puta). Sezamova poruka je Zmodem RM,vreme 0:04:07
# a moja time: 0min.35sec. Kako da povecam brzinu prenosa???
home
exit
end
problemi.1844the.edge,
-> #1841, nenad
T?>> Da li si poslao uplatnicu?Neophodno je da posaljes uplatnicu kako bi
T?>> pretplata bila promptno zavedena.Ako si je poslao u petak kada si
T?>> platio nije iskljuceno da jos uvek nije stigla. Pretplata se zavodi
T?>> redovno,svakog radnog dana.
Poslao sam je cim sam uplatio.
zar je moguce da #$&#$&^#$*@#^%!&*$()% posta ne moze pismo 'beograd-beograd'
da uruci na vreme (citaj: 1 dan max. ) :((((
AcCeSS DeNiED
problemi.1845supers,
-> #1839, dzakic>> najavila skoru promenu centrale na koju je vezan ceo bigz, pa
>> time i sezam, što će značiti i kvalitetniju vezu
Ako će centrala 64* da postane Alcatel, to će biti katastrofa
za mnoge delove grada. Poznato je koliko je konstantne kuknjave
bilo na Prou zbog nemogućnosti da se ostvari više od 2400bps...
Čak se može reći da sa centralama-klepetušama praktično svi imaju
bolju vezu nego sa Alcatelom, osim onih koji su sami na Alcatelu...
Dakle, nekima će i da svane ali će većini da smrkne :(
problemi.1846supers,
-> #1842, zeljkoj>>> Kod USR modema nikad i ne treba isključivati bilo kakve
>>> protokole,
>>
>> Znam, to sam naveo čisto onako... ukoliko neko baš želi da ih
>> isključi. :)
I bog reče: "If it isn't broken, don't fix it..."
problemi.1847mikeman,
-> #1839, dzakic<<!>> Tesko bi se moglo reci da _stalno_ zvoni u prazno. Pouzdanost
Dobro ajde, nemoj da shvatas bukvalno. Ne desava se stalno, ali se
desi svakog dana (bar jednom), sto je dovoljno da iznervira. Uostalom
desi mi se da zovem po dva tri sata (!!!) zbog toga a to je priznaces
veoma dugo... (ranije mi je trebalo najvise 15min)...
<<!>> Uglavnom zbog lose veze. Pokusaj da modemu ogranicis brzinu,
Ma spustena je na 2400. Mozda treba da je bacim na 1200 il' manje ?!?
<<!>> Tesko mi je da poverujem da si to primetio vise puta, jer je
To mi se desilo u dva navrata.
<<!>> najavila skoru promenu centrale na koju je vezan ceo bigz, pa
<<!>> time i sezam, sto ce znaciti i kvalitetniju vezu (vezano za
<<!>> tvojhe prethodno pitanje), a nadamo se, i nove linija za sezam.
Daj boze! :)
Hvala na odgovoru :))
problemi.1848nenad,
-> #1844, the.edge> zar je moguce da #$&#$&^#$*@#^%!&*$()% posta ne moze pismo
> 'beograd-beograd' da uruci na vreme (citaj: 1 dan max. ) :((((
Moguće je čak i da ga nikad ne isporuči. :( Zato i preporučujemo
slanje uplatnice faksom, a posebno ličnu uplatu u redakciji. Ako
se ništa ne promeni u naredih par dana, kontaktiraj sekretaricu
Sezama telefonom, možeš joj doneti/poslati svoj primerak ili da
pokuša da te pronađe u izvodu SPP.
Ako postoji opasnost da ti pretplata istekne pre nego što to
regulišete, javi na mail pa da probamo da organizujemo "prelazni
period".
problemi.1849nenad,
-> #1843, apbuca># Molim za pomoc! Prilikom prenosa transfer time koji daje moj modem je
> daleko manji od Sezamovog (7-10 puta). Sezamova poruka je Zmodem RM,vreme
> # 0:04:07 a moja time: 0min.35sec. Kako da povecam brzinu prenosa???
Ako sam te dobro razumeo buni te to što tvoj modem (odnosno
komunikacioni program) procenjuje da će fajl preneti mnogo brže
nego što to procenjuje Sezam? Nije isključeno da tvoj modem
javlja komunikacionom programu ili protokolu brzinu modem --
računar umesto modem -- sezam modem i da ovaj kasnije ne vrši
"korekciju" procene. Sezam procenu vrši na osnovu uspostavljene
brzine modem -- modem, tako da bi ona trebalo da bude
merodavnija.
Ako je nešto drugo u pitanju molim te pojasni, iz tvoje poruke mi
nije baš najjasnije šta je problem.
problemi.1850byte,
Shta je ovo?!?! kad kod pokusham da poshaljem mail nekom
ko ima mail info il pokusham da prochitam nechiji res veza
se zablentavi?!
C ya
No CaRRieR
problemi.1851mmisic,
-> #1850, byte> ko ima mail info il pokusham da prochitam nechiji res veza
> se zablentavi?!
Procitah tvoju poruku i pokusah da procitam resume, kad ono puce
mi veza .
Zak, sredi ovo ;)
problemi.1852apbuca,
-> #1849, nenadTacno! Merodavna je procena Sezama. Nije mi jasno da li mogu da ubrzam prenos i
kako. HVALA !!!
problemi.1853kostja,
-> #1845, supers=> Ako ce centrala 64* da postane Alcatel, to ce biti katastrofa
=> za mnoge delove grada. Poznato je koliko je konstantne kuknjave
=> bilo na Prou zbog nemogucnosti da se ostvari vise od 2400bps...
Ne mora da znaci... Pitanje Alkatel centrale u centru BG-a je malce
slozenije od toga. Za vreme probnog rada Pro-ba pisao sam bas o tome.
Prve probleme sa Alkatelom je imao BBS Politika, koji je imao super
telefonsku vezu ali je modemska veza bila nemoguca. Ispostavilo se da
u centrali postoji neki ??? filtar ili zastitni ton koji sece visoke
frekvencije kako bi "ocistio" liniju od mogucih smetnji (to je kanije
sredjeno). Dalje veza sa Novim Beogradom je nemoguca jer kablovi
(infrastuktura PTT-a) koji povezuju centar sa Novim Beogradom propali
usleg sleganja Terazijskog platoa ispod kojeg isti prolaze, sto je i
uzrok onog preslusavanja i krcanja koje se cuje kada se koristi i
telefon. Kako situacija stoji sa ostatkom BG-a nisam najbolje upucen.
Drugo pitanje ja razlika izmedju analognih i digitalnih centrala i kako
one se ponasaju na manje kvalitetnim linijama, odnosno kako se snalaze
na istim linijama uzevsi u obzir nacina na koji vrse proveru linija i
koliko su osetljive na promenu impedanse voda usled starenja istog. Dakle,
kada telefonski vod izgubi svoju impedansu, a usled losih uslova i izolacija
propadne, lako je moguce da analogne centrale izvlace "bolju" vezu jer
nisu toliko osetljive na impedansu voda. Ono "bolje" je u smislu da drze
vezu, a koliko je ona upotrebljiva to je druga stvar.
Zakljucak... dok PTT ne raskopa BG i sredi infrastukturu dzaba vam nove
centrale pa makar ih projektovala i NASA.
problemi.1854kostja,
-> #1844, the.edge=> zar je moguce da #$&#$&^#$*@#^%!&*$()% posta ne moze pismo
=> 'beograd-beograd' da uruci na vreme (citaj: 1 dan max. ) :((((
Moguce je jos i gore.
Telegram poslat iz Budve 30.08.96 u 10h i kusur je isporucen u
postu BG nekih 4 sata kasnije, a primaocu isporucen 31.09.96
u 16h i koji minut.
problemi.1855supers,
-> #1843, apbuca>># Molim za pomoc! Prilikom prenosa transfer time koji daje moj modem
>> je daleko manji od Sezamovog (7-10 puta). Sezamova poruka je Zmodem
>> # RM,vreme 0:04:07 a moja time: 0min.35sec. Kako da povecam brzinu
>> # prenosa???
Interesuje me veličina fajla koji si prenosio i njegova ekstenzija.
I brzina tvoje veze. Onda ćemo da utvrdimo da li je prenos kod tebe
prespor ili nije. Podatak sa tvoje strane je verovatno lažan, zbog
podešavanja u tvom komunikacionom programu...
problemi.1856sall,
-> #1853, kostja=->> sredjeno). Dalje veza sa Novim Beogradom je nemoguca jer
=->> kablovi (infrastuktura PTT-a) koji povezuju centar sa Novim
=->> Beogradom propali
Takodje , kablovi prolaze ispod save a u poslednje vreme sam cuo
da voda sistematski prodire u cevi sa telefonskim kablovima.
Ne bi me cudilo da je tacno , s'obzirom na veze ... :(
A za alkatel :
Problemi sa alkatel centralom na 322.. su nastali usled
nestrucnosti nasih 'experata' ...
Alkatel je prodao svoju centralu PTT pre sankcija; sa samom centralom
ide i ugradnja i podesavanje iste,ali zbog poznatih nam sankcija
od svega toga stigla je samo sama centrala .
Dakle alkatel centralu su stimovali nasi ljudi a ne alkatelovi strucnjaci.
Po ukidanju(suspendovanju) sankcija nabavljeno je jos Alkatel centrala
koje ce biti pravilo podesene ... verovatno i ona na 322...(ako vec i nije)
Dakle : nije tako crno , Alkatel centrale su odlicne , a ako se pravilno
podese ni veza sa drugim centralama nece biti problematicna !
Pozdrav !
problemi.1857cnenad,
-> #1853, kostja=> usleg sleganja Terazijskog platoa ispod kojeg isti prolaze, sto je i
=> uzrok onog preslusavanja i krcanja koje se cuje kada se koristi i
Uzrok su loši i van standarda projektovani i postavljeni vodovi od centrale
do pretplatničke kutije, i nekvalitetni telefonski kablovi u samim zgradama.
Centrale su međusobno povezane optičkim kablovima.
problemi.1858apbuca,
-> #1855, supersEkstenzija ZIP velicina 655536
Podatak sa Zezama je tacan (merio sam vreme)!
HVALA SUPERS
problemi.1859ljubisha,
05:00 nodovi 4, 8, 12 se ne odazivaju i na kraju sam ubo nod 7. ??
problemi.1860ldjordje,
Connected to SezamNet at 9600/ARQ/V32/LAPM/V42BIS
Casopis "Racunari" - Beograd
Cet 19.09.96 23:06 - Node 9
Username: ldjordje
Password: ******
^C2DK^C2DK^C2DK^C2DK^C2DK^C2D <------------------------|
|
Jel' može neko da mi objasni zašto sinoć u gore navedeno |
vreme, Sezam zvoni li zvoni u prazno, a kada uspem |
da se ulogujem, dešava se, ovo ... ----------------------|
5 (pet) pokušaja uspostavljanja veze završava se ovako !??!?
problemi.1861mmisic,
-> #1860, ldjordje> Connected to SezamNet at 9600/ARQ/V32/LAPM/V42BIS
>
> Casopis "Racunari" - Beograd
> Cet 19.09.96 23:06 - Node 9
>
> Username: ldjordje
> Password: ******
> ^C2DK^C2DK^C2DK^C2DK^C2DK^C2D <------------------------|
I meni se nešto ovako dešavalo .
Negde oko 22:30, sam posle nekoliko neuspelih pokusaja uspeo da se logujem
na sezam.
Nazalost moja radost je trajala kratko :(
Posle unosenja password sistem mi je ispisao '^M' i to nekoliko
puta i prekinula se veza.
Danas mi se to još jednom dogodilo :(
problemi.1862lexus,
-> #1860, ldjordje=> Username: ldjordje
=> Password: ******
=> ^C2DK^C2DK^C2DK^C2DK^C2DK^C2D <------------------------|
Nešto slično se i meni danas desilo. I to na nodovima 1, 9 i 12.
To su pentium nodovi?
problemi.1863lexus,
-> #1862, lexusLD> Nešto slično se i meni danas desilo. I to na nodovima 1, 9 i 12.
Heh... Upravo sam se ulogovao na 12. i radi savršeno :)
Ništa gore od ćudljivih nodova ;)
problemi.1864mdimitrijevic,
-> #1845, supers> za mnoge delove grada. Poznato je koliko je konstantne kuknjave
> bilo na Prou zbog nemogucnosti da se ostvari vise od 2400bps...
Evo ja imam odlicnu vezu sa NET-om ali sa PRO-om ne mogu da se nakacim
na vise od 2400. Nece mi se valjda pogorsati veza posle promene centrale ? :(
problemi.1865schef,
Od jutros zvoni u prazno, a čak mi se desilo da se jednom javi, ali bez
pokušaja uspostavljanja veze sa vaše strane.
Šta se to dođavola dešava? Da vam nije nestala struja? ;)
Srleř
problemi.1866dturina,
U moj mail je ubačena poruka uprave za evlada u vezi kršenja autorskih prava.
Pogledajte šta je to bilo.
problemi.1867kostja,
-> #1857, cnenad=> Uzrok su losi i van standarda projektovani i postavljeni vodovi od
=> centrale do pretplatnicke kutije, i nekvalitetni telefonski kablovi u
=> samim zgradama. Centrale su medusobno povezane optickim kablovima.
U to ne bih smeo da se kladim. Sada se postavljanje optickog kabla
najavljuje kao vrhunac dometa tehnologije veza, a doticni kablovi
o kojima pricamo su postavljeni 197? godine. Ako imas neke druge
podatke ti slobodno kazi... necu ti nista :)
problemi.1868supers,
-> #1856, sall>> Po ukidanju(suspendovanju) sankcija nabavljeno je jos Alkatel
>> centrala koje ce biti pravilo podesene ... verovatno i ona na
>> 322...(ako vec i nije)
Ne znam da li je francuski tim inženjera (kao što je najavljivano)
posetio Alcatel centralu 32*, ali ja i dalje tu ne mogu da izguram
više od 2400bps. Ne živim na Novom Beogradu, tako da i kablovi ispod
Save otpadaju. Mada, svestan sam da ni ostali možda nisu ništa bolji...
problemi.1869supers,
-> #1858, apbuca>> Ekstenzija ZIP velicina 655536
>> Podatak sa Zezama je tacan (merio sam vreme)!
Jesi li siguran da si dobro napisao veličinu fajla?
Onda je nemoguće da je prenos trajao samo 0:04:07
(247 sekundi). Ako je u pitanju 65536 bajtova,
onda si ostvario brzinu od 265 CPS, što je tipično
za 2400bps modem. Ako nemaš brži modem, ovo je sasvim u redu.
problemi.1870mikeman,
-> #1848, nenad<<!>>> 'beograd-beograd' da uruci na vreme (citaj: 1 dan max. ) :((((
<<!>> Moguce je cak i da ga nikad ne isporuci. :( Zato i preporucujemo
Zato ja uvek saljem preporuceno pismo kad je nesto vazno u pitanju
i do sada nije omanulo. ;)
problemi.1871mikeman,
-> #1860, ldjordje<<!>> Jel' moze neko da mi objasni zasto sinoc u gore navedeno |
<<!>> vreme, Sezam zvoni li zvoni u prazno, a kada uspem |
<<!>> da se ulogujem, desava se, ovo ... ----------------------|
Pa meni se to desava bar 10 dana. Zvoni u prazno, a kad posle x vremena
uspem da se ulogujem pukne veza u roku od 25 sekundi :(( i onda sve
od pocetka....
problemi.1872junior,
-> #1868, supers> više od 2400bps. Ne živim na Novom Beogradu, tako da i kablovi
> ispod Save otpadaju. Mada, svestan sam da ni ostali možda nisu
> ništa bolji...
Novi Beograd nema veze. Sa Politikom imam perfektnu vezu od 14.4, a
sa ETF-om, na 28.8 sa cpsom 2800 do 3000 .. jedino me muče GVC modemi
na ETFu ;(
Očigledno ovisi o pojedinačnim centralama, kako se slažu.
problemi.1873jvujnic,
Danas sam saznao da sam prekoračio Internet limit, to jest nisam ja nego mi
je moj brat prekoračio, koji mi je slao neke programe(čak sa Novog
Zealanda) bez mog znanja, pa ni ja njemu ne mogu poslati obaveštenje da sam
prekoračio limit i da se nemožemo čuti sve do kraja semptembra :(.
Molio bih SysAdm-a da mi omogući da pošaljem to obaveštenje od samo jednog
reda, ili ako nemože, neka bude ljubazan pa da ga on pošalje O:|.
Imam i predlog da se ubuduće o ovakvom prekoračenju automatski obaveste
i pošiljaoci, da bi oni znali zašto im se nejavljam, znači da se to uvede na
nivou sistema.
problemi.1876jvujnic,
Danas sam saznao da sam prekoračio Internet limit, to jest nisam ja nego mi
je moj brat prekoračio, koji mi je slao neke programe(čak sa Novog
Zealanda) bez mog znanja, pa ni ja njemu ne mogu poslati obaveštenje da sam
prekoračio limit i da se nemožemo čuti sve do kraja semptembra :(.
Molio bih SysAdm-a da mi omogući da pošaljem to obaveštenje od samo jednog
reda, ili ako nemože, neka bude ljubazan pa da ga on pošalje O:|.
Imam i predlog da se ubuduće o ovakvom prekoračenju automatski obaveste
i pošiljaoci, da bi oni znali zašto im se nejavljam, znači da se to uvede na
nivou sistema.
problemi.1877pvlada,
Kada sam se logovao danas sezam mi je ispisao neko đubre i
ispisivao "xxxxx" nepoznata komanda kucajte ? za spisak.
Kada sam posle pogledao autoexec bilo mi je neko đubre ubačeno u
autoexec.
Sada ne mogu da citiram šta je pisalo jer mi je uprava obrisala
poruku navodno zbog nekulturnih reči, ali nema veze.
Šta se to dešava?
Vlada
problemi.1878mikeman,
-> #1863, lexusE ovako, imam veoma glup problem. SDW jede poruke iz konfe CHAT !
Eto tako, jede. Lepo otkucam conf view, prikaze se CHAT: novih 23,
onda fino otkucam sezam (dok lista takodje prikaze chat) skinem pad,
lupim "unos" u sdw-u i one 23 poruke odozgo NESTANU! Sta je bre to?
Kad sam to primetio, resio sam da skinem stare poruke iz konfe i uradio
sam to al kad pokusam sa "unosom novih padova" blokira (prijavi gresku)
i izbaci me iz sdw-a! Probao sam da stare poruke ucitam kao textpad
datoteku al nece, desi se isto sto i malopre!
Pomoc!
problemi.1879mikeman,
-> #1871, mikeman#> Pa meni se to desava bar 10 dana. Zvoni u prazno, a kad posle x vremena
Bunim se! 4 puta mi je pukla veza 20-ak sekundi nakon logovanja!
problemi.1880mmisic,
-> #1879, mikeman> Bunim se! 4 puta mi je pukla veza 20-ak sekundi nakon logovanja!
Ne znam samo šta očekuješ !?
Tvoje 'pucanje veze' nema veze sa Sezamom.
Problem je do veze izmedju tvoje i Sezamove centrale ili do lošeg
setovanja modema.
problemi.1881johnnya,
-> #1878, mikeman >> E ovako, imam veoma glup problem. SDW jede poruke iz konfe CHAT !
>> Eto tako, jede. Lepo otkucam conf view, prikaze se CHAT: novih 23,
>> onda fino otkucam sezam (dok lista takodje prikaze chat) skinem pad,
>> lupim "unos" u sdw-u i one 23 poruke odozgo NESTANU! Sta je bre to?
To je bre, :))) treba da edituješ datoteku SDW.ORD i da ručno ubaciš
CHAT:
pa će onda SDW "znati" da želiš da čitaš te g.......
problemi.1882kostja,
-> #1872, junior=> Novi Beograd nema veze. Sa Politikom imam perfektnu vezu od 14.4, a
=> sa ETF-om, na 28.8 sa cpsom 2800 do 3000 .. jedino me muce GVC modemi
=> na ETFu ;(
Cek malo... na kojoj si ti centrali?
problemi.1883kostja,
-> #1879, mikeman=>#> Pa meni se to desava bar 10 dana. Zvoni u prazno, a kad posle x vremena
=>
=> Bunim se! 4 puta mi je pukla veza 20-ak sekundi nakon logovanja!
Mozes da se bunis samo to radis na pogresnoj adresi. Krivac je PTT
problemi.1884kostja,
-> #1878, mikeman=> Eto tako, jede. Lepo otkucam conf view, prikaze se CHAT: novih 23,
=> onda fino otkucam sezam (dok lista takodje prikaze chat) skinem pad,
=> lupim "unos" u sdw-u i one 23 poruke odozgo NESTANU! Sta je bre to?
Probaj da u SDW-u iz menija Slanje izaberes opciju: "Osvezavanje spiska
svih tema"
problemi.1885mila,
-> #1878, mikeman> sam to al kad pokusam sa "unosom novih padova" blokira (prijavi gresku)
> i izbaci me iz sdw-a! Probao sam da stare poruke ucitam kao textpad
> datoteku al nece, desi se isto sto i malopre!
To mora da je najnovija verzija SDW-a, koja jednostavno odbija da
se meša u razne gl...... ;), pa neće da čita "chat". Kaži nam kako si
došao do te verzije? ;)
problemi.1886mikeman,
-> #1881, johnnya#> To je bre, :))) treba da editujes datoteku SDW.ORD i da rucno ubacis
#> CHAT:
#> pa ce onda SDW "znati" da zelis da citas te g.......
E pa vidir, bre nije tako ;) Sve sam uradio kao sto kazes i nista.
Uostalom chat je i pre bio tu.
evo kakvu gresku prijavi:
SDW caused a general protection fault
in module SDW.EXE at 0001:00008a8f.
Registers:
EAX=c0ff3d27 CS=3c0f EIP=00008a8f EFLGS=00000212
EBX=c100096f SS=3c27 ESP=0000fb0c EBP=0000fb1c
ECX=001c0006 DS=3c27 ESI=00003c5e FS=0000
EDX=8154182d ES=3d27 EDI=00002020 GS=0000
Bytes at CS:EIP:
f3 a4 eb cf b4 40 8b 1e 2f a2 8b 0e e7 a2 33 d2
Stack dump:
7d1488ef 7a5c8c8f 1bda7afa 3c2717e4 0e91fb3f 000017bf 00650000 0ab40111
0ab40111 3b2c3c27 5c1b0000 02290000 fb4c022e 3c0f2d60 16d80000 02133c0f
problemi.1887mikeman,
-> #1885, mila> To mora da je najnovija verzija SDW-a, koja jednostavno odbija da
> se mesa u razne gl...... ;), pa nece da cita "chat". Kazi nam kako si
> dosao do te verzije? ;)
Ma proradio je naprasno... pitaj boga kako...
problemi.1888apostol,
Nod 14 zeza.
A II O C T O JI
problemi.1889nenad,
-> #1888, apostol> Nod 14 zeza.
Šta se dešava?
problemi.1890mikeman,
-> #1885, mila> To mora da je najnovija verzija SDW-a, koja jednostavno odbija da
> se mesa u razne gl...... ;), pa nece da cita "chat". Kazi nam kako si
> dosao do te verzije? ;)
Ma proradio je naprasno... pitaj boga kako...
problemi.1891schef,
Stvarno bi bio red da uradite nešto povodom nemogućnosti dobijanja veze
uveče posle 11:00! Stvarno je iritirajuće kada okrećete po 100 puta a stalno
je zauzeto! A zašto je zauzeto? Zato što se ljudi okače po pola sata pa pošten
svet ne može da dobije vezu!
Srleř
problemi.1892ne.ko,
-> #1872, junior> Novi Beograd nema veze. Sa Politikom imam perfektnu vezu od
> 14.4, a sa ETF-om, na 28.8 sa cpsom 2800 do 3000 .. jedino me
> muce GVC modemi na ETFu ;(
Izvini koji deo Novog Beograda ??
Ja sam na 1766... i nema sanse na 2400 sa ETF duze od par minuta
tako da guram na 1200, dok sa politikom moze na 2400 ali ni makac dalje.
problemi.1893the.edge,
-> #1891, schef
T?>> je zauzeto!A zasto je zauzeto?Zato sto se ljudi okace po pola sata pa
T?>> posten svet ne moze da dobije vezu!
Ja sam platio 90minuta dnevno, mogu da ostanem koliko hocu (koliko traje
seansa, dakle 30minuta) i niko nema pravo da se buni zbog toga!
AcCeSS DeNiED
problemi.1894the.edge,
-> #1892, ne.ko
T?>> Ja sam na 1766...i nema sanse na 2400 sa ETF duze od par minuta tako
T?>> da guram na 1200,dok sa politikom moze na 2400 ali ni makac dalje.
Ja sa etfom max 4800, reeetko kada 9600 i uglanom mi tada veza zastajkuje.
Na 14400 ni ne pomisljam...
Takodje sam na NBG, tel 162...
AcCeSS DeNiED