SEZAMNET

15 Jan 1996 - 23 Dec 1996

Topics

  1. obavestenja (84)
  2. pitanja (3810)
  3. problemi (2431)
  4. predlozi (850)
  5. konferencije (28)
  6. fajlovi (242)
  7. olr (734)
  8. vote (24)
  9. kritika (799)
  10. razno (963)
  11. unknown (35)

Messages - problemi

problemi.1792 lexus,
Malopre sam ukucao 'sezam' i dobio sam system error, a nakon toga mi je pukla veza. Onda sam pozvao ponovo i dobio sledeće, i to nekoliko puta: Connected to SezamNet at 1200/ARQ/LAPM/V42BIS Casopis "Racunari" - Beograd Sre 11.09.96 14:08 - Node 1 Username: lexus Korisnik sa username-om 'lexus' ne postoji! Proverite da li ste dobro otkucali username. Ako niste clan SezamNet-a, a zelite to da postanete, na prompt 'Username:' odgovorite sa 'NEW'. Onda sam pozvao ponovo i sve je bilo u redu...
problemi.1793 pvlada,
Šta se dešava sa nodom 14 kad god me spoji na njega on non stop blokira ?? Vlada
problemi.1794 sfilip,
Nod 14 stalno blokira!
problemi.1795 mdimitrijevic, -> #1791, daewoo
> Ako mene pitas,igra SUB i CHAT su dve najbolje stvar na > sezamu! Jeste,dugo traju,ali sta ce tebi vreme na > SEZAMU?Postu i sl. mozes da posaljes\primis za 2-3 > minuta.Prepodne je SEZAM uvek polu- prazan...... Ni jedno ni drugo ne koristim, Sezam mi sluzi za razmenu poruka i prenos datoteka. I jel sam ja sad neki neozbiljan korisnik zato sto ne koristim CHAT i ne igram SUB ? Sezam NET je konferencijski sistem a ne sistem za igranje, kako ispada po tvojoj poruci. A to sta ce nekome vreme na Sezamu je njegova licna stvar. I ti si uplatio i drugi su takodje, pa neka rade sta zele. Sezam uvek dobijem kad mi treba, ali zasmetao mi je ton ove poruke.
problemi.1796 mdimitrijevic, -> #1791, daewoo
> Ako mene pitas,igra SUB i CHAT su dve najbolje stvar na > sezamu! Jeste,dugo traju,ali sta ce tebi vreme na > SEZAMU?Postu i sl. mozes da posaljes\primis za 2-3 > minuta.Prepodne je SEZAM uvek polu- prazan...... Ni jedno ni drugo ne koristim, Sezam mi sluzi za razmenu poruka i prenos datoteka. I jel sam ja sad neki neozbiljan korisnik zato sto ne koristim CHAT i ne igram SUB ? Sezam NET je konferencijski sistem a ne sistem za igranje, kako ispada po tvojoj poruci. A to sta ce nekome vreme na Sezamu je njegova licna stvar. I ti si uplatio i drugi su takodje, pa neka rade sta zele. Sezam uvek dobijem kad mi treba, ali zasmetao mi je ton ove poruke.
problemi.1797 hercog,
Top20.txt lista od 12.09.1996 1. vpavlovic Vojislav Pavlović Mladenovac 1917062144 2. 33@ĺîF 1. 33@ĺîF 2. vpavlovic Vojislav Pavlović Mladenovac 1809:44:18 1. vpavlovic Vojislav Pavlović Mladenovac 462272:30:41 2. senna Nenad Marković Beograd 253:15:03 1. vpavlovic Vojislav Pavlović Mladenovac 454044:09:42 2. aspasic Andreja Spasić Beograd 95:03:05 1. 33@ĺîF 2. budim Budimir Marković Beograd 2235 Slično je i u top20sep.txt Sale
problemi.1798 nothingman,
co j EXTRA.1 co r /t /a =============================== 1.9 EXTRA.1:automobili bojs, 31.01.91. 21:02, 587 chr --------------------------------------------------------- E, ovo ne mogu da shvatim. Otvorena je ova konferencija, i u njoj tema o automobilima, a tamo, par poruka i kraj. Pa dobro, gde su svi oni ......................... prodavnica auto delova u Beogradu. ----------------------------------------------- 1.9 --- Odgovori: 10, 15 ** Uz poruku 'DELOVI.ZIP' (0 bytes) ------- Šta?! Kako?! Zašto?! Zbog čega nema fajlova okačenih o stare poruke u konferencijama?!
problemi.1799 evlad, -> #1788, lexus
Y> Evo šta mi se desilo dok sam se uključivao na SezamNET: Izgleda da mu je danas loš dan ... (ili ima filter na username ...) REL/MNP5 Connected to SezamNet at 12000/ARQ/V32/MNP/MNP5 Casopis "Racunari" - Beograd Sre 11.09.96 18:44 - Node 14 Username: evlad Password: ****** evlad, dobrodošli na SezamNet! Prethodni poziv ste imali u Uto 10.09.96 12:46 Imate 29 min 56 sec na raspolaganju za ovaj poziv. Sistemskih poruka (sysmsg): 11. Uto 10.09.96 20:02 Odgovor na vašu poruku u SEZAMNET:9.44, dr.grba. Uto 10.09.96 23:47 Odgovor na vašu poruku u SEZAMNET:9.47, mmisic. Uto 10.09.96 23:48 Odgovor na vašu poruku u SEZAMNET:9.49, mdimitrijevic. Sre 11.09.96 05:11 Odgovor na vašu poruku u SEZAMNET:9.51, valex. Sre 11.09.96 11:56 Odgovor na vašu poruku u SEZAMNET:9.56, superhik. Sre 11.09.96 15:09 Odgovor na vašu poruku u SEZAMNET:9.63, vlad. Sre 11.09.96 16:44 Odgovor na vašu poruku u SEZAMNET:6.169, the.edge. Private mail: Poruka 1, 228 chr. Message in group: Poruka 16, 5.989 chr. Datoteka 1, 1.357.329 bytes. Dalje (Da/Ne/Bez pauze)? p3o(Č 8 Qieč r` `onJerence: 1 SEJššNEO 8oviP 56 2 C/QUNšC! 8ema 8oviP 5 ??JUN!Qš`!HE.9 8ovi/ 32 00 MQGšOQ.6 8ovi/ 6 07 !PUSEM.4 8ema 8ovi/r 21 !QUč`K.4 8ema 8ovi/r 22 PQCS.6 8ovi/ 9r 27 PQPMčF.6 8ovi5 2r 37 č!?š.4 8ovi5 0r 43 @M!Uj.06 8ovi5 0nr n9 Q`Č`K`(šQ`Hš.9 8ovi5 6r 67 EWO!š.9 8ovi5 2r 77 jU(`?š.2 8ovi5 01r 79 Č`QEČ`.4 8ovi5 nr » r » r » clsr » eer P otokol (modem !j.r Sb em8i za ubload *JaDNeB) drTTw101111172he64prë OK <---- Alt-H ps. mail i group poruke sam skinuo iz log-a da ne kažete da kršim ugovor sa svim mogućim dopunama i izmenama ...
problemi.1800 ljubisha, -> #1798, nothingman
>Šta?! Kako?! Zašto?! Zbog čega nema fajlova okačenih o stare poruke u >konferencijama?! Poruka treba da je tamo ali su prilikom konverzije izgubljeni podaci o dužini fajla. Prebaci fajl u PAD i proveri. Treba da bude sve OK.
problemi.1801 diablo,
[ta se de{ava sa nodom 14?
problemi.1802 mdimitrijevic,
>>CONNECT 9600 REL/MNP5 >> >>Connected to SezamNet at 9600/ARQ/V32/MNP/MNP5 >> >>Casopis "Racunari" - Beograd >>Pet 13.09.96 01:33 - Node 13 Vec 2 nedelje mi se desavaju problemi pri DL-u. Pokrenem DL u Zmodem batch modu, i posle odredjene kolicine prenesenih podataka dolazi do potpunog blokiranja DL-a uz poruku da vrsi Retry. E problem je u tome sto ako prekinem DL onda se linija potpuno blokira. Nikako osim sa prekidom veze ne mogu da nastavim. Da li bi mogli nesto da pogledate po ovom pitanju? Tj. nije problem sto se blokira DL, to uvek moze da se desi, ali je problem sto modemi kod vas ne prepoznaju da je DL prekinut i onda dolazi do blokiranja a ne do pojave poruke 'Greska u prenosu'.
problemi.1803 cnenad,
Hoće li sistem prestati da ispisuje nove datoteke, koje više nisu nove, a on ih uporno već 3-4 dana trpa u listu novih.... :(
problemi.1804 jokanovicm,
Jako tesko dobijam vezu sa sezamom. Kada pozovem cuje se zvuk modema, ali se veza tada obicno prekine uz poruku NO CARRIER. Pokusao sa sa AT S7=255, ali ne pomaze. Redial opcija je ugasena. SŘBoŻž░ö+&xď+desava sa ostalim BBS-ovima. Pokusao sam iz vise komunikacionih programa ali ne vredi. Imam modem Cirus Logic 1440. Da li je u pitanju modem ili nesto drugo ?
problemi.1805 dselic, -> #1804, jokanovicm
> komunikacionih programa ali ne vredi. Imam modem Cirus Logic 1440. > Da li je u pitanju modem ili nesto drugo ? Stavi at\n2%c0 u init string. CL modemi se ne slažu baš najboje sa sezamovim modemima.
problemi.1806 the.edge, -> #1803, cnenad
T?>> Hoce li sistem prestati da ispisuje nove datoteke,koje vise nisu nove, T?>> a on ih uporno vec 3-4 dana trpa u listu novih....:( Mozda sam neinformisan, ali da li je moguce da dam resign na neke dirove (recimo atari & amiga) tako da mi ubuduce ne ispisuje "novosti" tih direktorijuma? AcCeSS DeNiED
problemi.1807 hercog, -> #1806, the.edge
»» Mozda sam neinformisan, ali da li je moguce da dam resign na neke dirove Moglo je na starom sezamu, sada nije moguće, no nadam se da će uskoro i to biti urađeno.... Sale
problemi.1808 banga, -> #1806, the.edge
> Mozda sam neinformisan, ali da li je moguce da dam resign na > neke dirove (recimo atari & amiga) tako da mi ubuduce ne > ispisuje "novosti" tih direktorijuma? Može obrnuto. Definišeš u autoexec-u proceduru napr. :newfiles dir dos\ /n /s & dir sezam\ /n /s & dir windows\ /n /s & seen pad dow (;)
problemi.1810 nukite,
Pre neki dan sam u conf chat slucajno kuco res chat i ode tema! Moze li neko pomoci? :)
problemi.1811 dzakic, -> #1793, pvlada
> Šta se dešava sa nodom 14 kad god me spoji na njega on non stop > blokira ?? Nod koliko vidim radi dobro. Može nešto detaljnije?
problemi.1812 dzakic, -> #1801, diablo
> [ta se de{ava sa nodom 14? Šta se to dešava sa nodom 14? Može li malo više informacija?
problemi.1813 dzakic, -> #1810, nukite
> Pre neki dan sam u conf chat slucajno kuco res chat i ode tema! > Moze li neko pomoci? :) Otkucaj sada JOIN CHAT.
problemi.1814 hercog, -> #1810, nukite
»» Pre neki dan sam u conf chat slucajno kuco res chat i ode tema! »» Moze li neko pomoci? :) Co jo chat co re 1 /a Kad te pita oćeš dalje, vičeš ne i tu ti je tema :) Sale
problemi.1815 basrak, -> #1806, the.edge
> Mozda sam neinformisan, ali da li je moguce da dam resign na > neke dirove (recimo atari & amiga) tako da mi ubuduce ne > ispisuje "novosti" tih direktorijuma? Napravi proceduru u autoexec-u sličnu ovoj: :newfiles .dir sezam\ /s/n .dir os2\ /s/n .dir unix\ /s/n .dir windows\ /s/n .dir dos\ /s/n Na taj način definišeš novu naredbu 'newfiles' koja je za tebe potpuno ravnopravna sa svim ostalim sezamovim naredbama. A imena direktorijuma sam dodaj ili oduzmi, u zavisnosti šta želiš da pratiš kao i samo ime procedure.
problemi.1816 smilicic, -> #1802, mdimitrijevic
> Da li bi mogli nesto da pogledate po ovom pitanju? Tj. nije > problem sto se blokira DL, to uvek moze da se desi, ali je > problem sto modemi kod vas ne prepoznaju da je DL prekinut i > onda dolazi do blokiranja a ne do pojave poruke 'Greska u > prenosu'. Ja sam mislio da se ovo samo meni desava. Zato, ako moze nesto da se dotera...Cini mi se da je pocelo od pojave brzih nodova.
problemi.1817 nenad, -> #1802, mdimitrijevic
> Zmodem batch modu, i posle odredjene kolicine prenesenih podataka dolazi > do potpunog blokiranja DL-a uz poruku da vrsi Retry. E problem je u tome > sto ako prekinem DL onda se linija potpuno blokira. Pa očigledno nije problem u samom DL-u već se veza komplet blokira. Zato i transfer protokol stalno ispisuje retry. Šta može biti razlog, ne znam. Sa ove strane ništa nije menjano, nije isključeno da su u pitanju neki radovi u centrali ili telefonskoj mreži generalno, pa se tvoji pozivi poslednje dve nedelje rutiraju preko centrala preko kojih obično ne idu i dolazi do smetnji sa kojima tvoj i sezamovi modemi udruženi ne mogu da se izbore. Najčešće se kod svih tih "iznenadnih" promena stvari srede posle nekog vremena, ako nisu u pitanju neke trajnije "al' su ga opravili svaka im čast" popravke.
problemi.1818 hercog,
Jel ko od sysadmova primetio da je top20.txt i top20sep.txt neispravan, da u sebi sadrži neke zbrljove? Sale
problemi.1819 dobric,
pokusavo sam da uspostavim vezu na 14400 ali nikako tek na 4800 sto je veoma malo kako ovo moze da se resi hitno!
problemi.1820 pvlada,
Šta se dešava sa modemima, u proseku tek svaki 10-i put mi se javi, non stop zvoni u prazno??? Vlada
problemi.1821 sall, -> #1819, dobric
=->> pokusavo sam da uspostavim vezu na 14400 ali nikako =->> =->> tek na 4800 sto je veoma malo =->> =->> kako ovo moze da se resi hitno! Zavisi koji modem imas ...? Verovatno nisi najbolje podesio INIT STRING ... A mozda ti se modem ne snalazi najbolje sa ovdasnjim centralama , u tom slucaju mozes da menjas centralu :) , pokusas sa drugim INIT om ili da menjas modem ! Verovatno bi pomoglo da kazes koji modem imas .
problemi.1822 dobric,
Imas Us Robootics!Valjda se tako pise! koristim telix instalacioni string mi je:atz s7=45 s0=0 v1 ali nikako ne mogu da nadjem vezu! na 14400 Molim te pomagaj!
problemi.1823 hercog, -> #1822, dobric
»» instalacioni string mi je:atz s7=45 s0=0 v1 A da dodaš još X3 \N2? Sale
problemi.1824 kostja,
Izgleda da ima problema sa mail rezimom... Pre neki dan saceka me mail od korisnika ppecanac i kako sam samo slao exec resih da na brzinu procitam on-line poruku da bih video sta je u pitanju. Poruku sam video, izlogovao se sa log /s, a sutradan kada sam se ulogovao poruke nije bilo! Nije da me nije sacekala kao neprocitani mail nego je nigde nema. Jedan list /a daje mi spisak poruka koje datiraju jos od pocetka juna, ali ove poruke nigde nema. Ajde pogledajte sta se to desava. Dakle, poruka br. 40xxx od ppecanac za kostja
problemi.1825 supers, -> #1823, hercog
>> đđ instalacioni string mi je:atz s7=45 s0=0 v1 >> >> A da dodaš još X3 \N2? Zašto daješ ofrlje savete, čovek ima USR Sportster na kojem NE POSTOJI \N2. Takođe, nema razloga da stavlja X3 ako je modem u stanju da okreće broj - to znači ili da je već setovano X3, ili da mu modem čak i prepoznaje dialtone. .to dobric: Ako sa nekim drugim sistemima normalno uspostavljaš 14400bps vezu, leka nema. Tvoja i SezamNETova centrala se toliko loše slažu da Sportster ne uspeva da se dogovori o većoj brzini (a verovatno je ne bi održao). Ali ako NIGDE nemaš 14400bps, modem je neispravno podešen. Proveri koji je broj dialing prefixa za SezamNET (ALT-D, pa E na Sezamovom broju u listi) Zatim idi na ALT-O, izaberi Modem and Dialing i proveri šta je upisano za odgovarajući dialing prefix.
problemi.1826 dselic, -> #1824, kostja
> bih video sta je u pitanju. Poruku sam video, izlogovao se sa > log /s, a sutradan kada sam se ulogovao poruke nije bilo! > Nije da me nije sacekala kao neprocitani mail nego je nigde > nema. Jedan list /a daje mi spisak poruka koje datiraju jos od > pocetka juna, ali ove poruke nigde nema. Verovatno ju je obrisao pošiljaoc (ppecanac).
problemi.1827 hercog, -> #1825, supers
»» Zašto daješ ofrlje savete, čovek ima USR Sportster na kojem NE POSTOJI \N2. Sorry nisam primetio da se radi o USR Sprotseru :( Sale
problemi.1828 zeljkoj, -> #1827, hercog
> »» Zašto daješ ofrlje savete, čovek ima USR Sportster na kojem > NE POSTOJI \N2. > > Sorry nisam primetio da se radi o USR Sprotseru :( Inače, kod Sportstera se V42 isključuje sa S15=128.
problemi.1829 sslavoljub,
>sysmsg >Ned 15.09.96 03:10 Poruka od markovic@utoronto.ca nije isporucena zbog p >Ned 15.09.96 03:10 Poruka od markovic@utoronto.ca nije isporucena zbog p >Ned 15.09.96 03:10 Poruka od markovic@utoronto.ca nije isporucena zbog p >Ned 15.09.96 03:10 Poruka od markovic@utoronto.ca nije isporucena zbog p >Ned 15.09.96 03:10 Poruka od markovic@utoronto.ca nije isporucena zbog p >Ned 15.09.96 03:10 Poruka od markovic@utoronto.ca nije isporucena zbog p >Ned 15.09.96 03:10 Poruka od markovic@utoronto.ca nije isporucena zbog p >Ned 15.09.96 03:11 Poruka od markovic@utoronto.ca nije isporucena zbog p >Ned 15.09.96 14:33 Poruka od mailer-daemon@osmeh.fon.bg.ac.yu nije isporucena z Moze li neko da mi kaze epilog poruke, jer SYSMSG nije uspeo da prikaze ono najinteresantnije ZASTO poruke nisu isporuce To je trebalo da budu delovi attachment-a u MIME formatu, a bez njih ne vredi ni ono sto je primljeno.. Sta je pisac hteo da kaze posle ovog "zbog p....! Ima li veze sa limitima? Internet mail (kb) 151 91 256 (juce) Internet mail (kb) 547 487 256 (danas) Da li limit vazi i za poruke koje se primaju? Ako da, kako da mi posalju veci attachment, jer to je update za scanner sa Logitech site-a, bez njega nece da radi u W95! Ima li spasa ? tks
problemi.1830 cnenad, -> #1803, cnenad
=> Hoce li sistem prestati da ispisuje nove datoteke,koje vise nisu => nove, a on ih uporno vec 3-4 dana trpa u listu novih....:( Prestao je :)
problemi.1831 cnenad, -> #1815, basrak
=> Napravi proceduru u autoexec-u sličnu ovoj: => Na taj način definišeš novu naredbu 'newfiles' koja je za tebe potpuno S obzirom da smo prinuđeni da za razne sitnice, ubacujemo 'naše' komande u AUTOEXEC interesuje me koliko može on biti velik. Zar nije bolje rešenje da se neke stvari reše na sistemskom nivou umesto da većina korisnika pravi kobasice od AUTOEXEC-a što naravno opterećuje i resurse, kojih nikad dosta ?
problemi.1832 ranx,
Hteo bih da ukažem na jedan problemčić: Kada se šalje exec, trebalo bi sprečiti ispis pozdravne poruke u konferencijama, jer ometaju normalno izvršavanje gorepomenutog. Toliko od mene.
problemi.1833 nenad, -> #1832, ranx
> Kada se šalje exec, trebalo bi sprečiti ispis pozdravne poruke u > konferencijama, jer ometaju normalno izvršavanje gorepomenutog. Toliko od > mene. Ako misliš na Welcome poruke one se ispisuju samo prilikom prvog "ulaska" u konferenciju.
problemi.1834 mikeman,
Zasto stalno sezam zvoni u prazno? Zasto puca veza? Zasto u pola devet poslepodne na sezu ima samo 7 usera?!?
problemi.1835 sjocic,
├> Connected to SezamNet at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS ├> ├> Casopis "Racunari" - Beograd ├> Pon 16.09.96 23:13 - Node 11 Za vreme skidanja pad-a mi je pukla veza (što se inače dešava jednom u 50 poziva), 30 sekundi posle toga sam se ulogovao i pad je bio izgubljen :(
problemi.1836 hercog, -> #1834, mikeman
»» Zasto u pola devet poslepodne na sezu ima samo 7 usera?!? Zato što posle ponoći možeš da dobiješ tek posle 30 minuta... Sale
problemi.1837 supers, -> #1828, zeljkoj
>> Inače, kod Sportstera se V42 isključuje sa S15=128. Kod USR modema nikad i ne treba isključivati bilo kakve protokole, jer perfektno funkcionišu. Sezam takođe koristi USR i neslaganja tu ne može da bude. Ako se USR ne konektuje sa svim protokolima, to znači da je toliko nemoćan da se izbori sa vezom da se slobodno može uraditi hangup.
problemi.1838 dzakic, -> #1829, sslavoljub
>> sysmsg >> Ned 15.09.96 03:11 Poruka od markovic@utoronto.ca nije isporucena zbog p Ostatak poruke (bi trebalo da) glasi "zbog prekoračenja limita". > Da li limit vazi i za poruke koje se primaju? Limit važi i za odlazne i za dolazne internet poruke. Verujem da se jako skoro može očekivati povećanje ovog limita, jer se pokazalo da se sezam za sada jako dobro bori sa internet mailom :). Na žalost, tvoje datoteke nisu primljene zbog prekoračenja.
problemi.1839 dzakic, -> #1834, mikeman
> Zasto stalno sezam zvoni u prazno? Teško bi se moglo reći da _stalno_ zvoni u prazno. Pouzdanost sistema je već duže vreme takva da tek povremeno iskoči poneki nod, uglavnom neka od starih dos stanica koje još nisu zamenjene pentiumom. U tom slučaju nakon izvesnog vremena neaktivnosti, rezidentni program koji prati rad mašine i u slučaju da ništa drugo ne pomogne, resetuje ceo računar. Dizanje dosa i mrežnih drajvera sa diskete ume da potraje nekoliko minuta, ali ubrzo sve dođe na svoje i nod nastavi sa primanjem poziva. Prema sistemskoj statistici, tek nekih 0,5% seansi se završi resetovanjem (par puta dnevno). > Zasto puca veza? Uglavnom zbog loše veze. Pokušaj da modemu ograničiš brzinu, ili podesiš neki drugi protokol i sl. > Zasto u pola devet poslepodne na sezu ima samo 7 usera?!? Teško mi je da poverujem da si to primetio više puta, jer je vezu posebno u večernjim satima sve teže dobiti. Pošta je najavila skoru promenu centrale na koju je vezan ceo bigz, pa time i sezam, što će značiti i kvalitetniju vezu (vezano za tvojhe prethodno pitanje), a nadamo se, i nove linija za sezam. No, o tome više kada su bude znalo nešto preciznije.
problemi.1840 the.edge,
Platio sam pretplatu (2meseca) u petak, red bi bio da mi se sto pre i produzi (evo vec je utorak). AcCeSS DeNiED
problemi.1841 nenad, -> #1840, the.edge
> Platio sam pretplatu (2meseca) u petak, red bi bio da mi se sto pre > i produzi (evo vec je utorak). Da li si poslao uplatnicu? Neophodno je da pošalješ uplatnicu kako bi pretplata bila promptno zavedena. Ako si je poslao u petak kada si platio nije isključeno da još uvek nije stigla. Pretplata se zavodi redovno, svakog radnog dana.
problemi.1842 zeljkoj, -> #1837, supers
>>> Inače, kod Sportstera se V42 isključuje sa S15=128. > > Kod USR modema nikad i ne treba isključivati bilo kakve > protokole, Znam, to sam naveo čisto onako... ukoliko neko baš želi da ih isključi. :)
problemi.1843 apbuca,
# Molim za pomoc! Prilikom prenosa transfer time koji daje moj modem je daleko manji od Sezamovog (7-10 puta). Sezamova poruka je Zmodem RM,vreme 0:04:07 # a moja time: 0min.35sec. Kako da povecam brzinu prenosa??? home exit end
problemi.1844 the.edge, -> #1841, nenad
T?>> Da li si poslao uplatnicu?Neophodno je da posaljes uplatnicu kako bi T?>> pretplata bila promptno zavedena.Ako si je poslao u petak kada si T?>> platio nije iskljuceno da jos uvek nije stigla. Pretplata se zavodi T?>> redovno,svakog radnog dana. Poslao sam je cim sam uplatio. zar je moguce da #$&#$&^#$*@#^%!&*$()% posta ne moze pismo 'beograd-beograd' da uruci na vreme (citaj: 1 dan max. ) :(((( AcCeSS DeNiED
problemi.1845 supers, -> #1839, dzakic
>> najavila skoru promenu centrale na koju je vezan ceo bigz, pa >> time i sezam, što će značiti i kvalitetniju vezu Ako će centrala 64* da postane Alcatel, to će biti katastrofa za mnoge delove grada. Poznato je koliko je konstantne kuknjave bilo na Prou zbog nemogućnosti da se ostvari više od 2400bps... Čak se može reći da sa centralama-klepetušama praktično svi imaju bolju vezu nego sa Alcatelom, osim onih koji su sami na Alcatelu... Dakle, nekima će i da svane ali će većini da smrkne :(
problemi.1846 supers, -> #1842, zeljkoj
>>> Kod USR modema nikad i ne treba isključivati bilo kakve >>> protokole, >> >> Znam, to sam naveo čisto onako... ukoliko neko baš želi da ih >> isključi. :) I bog reče: "If it isn't broken, don't fix it..."
problemi.1847 mikeman, -> #1839, dzakic
<<!>> Tesko bi se moglo reci da _stalno_ zvoni u prazno. Pouzdanost Dobro ajde, nemoj da shvatas bukvalno. Ne desava se stalno, ali se desi svakog dana (bar jednom), sto je dovoljno da iznervira. Uostalom desi mi se da zovem po dva tri sata (!!!) zbog toga a to je priznaces veoma dugo... (ranije mi je trebalo najvise 15min)... <<!>> Uglavnom zbog lose veze. Pokusaj da modemu ogranicis brzinu, Ma spustena je na 2400. Mozda treba da je bacim na 1200 il' manje ?!? <<!>> Tesko mi je da poverujem da si to primetio vise puta, jer je To mi se desilo u dva navrata. <<!>> najavila skoru promenu centrale na koju je vezan ceo bigz, pa <<!>> time i sezam, sto ce znaciti i kvalitetniju vezu (vezano za <<!>> tvojhe prethodno pitanje), a nadamo se, i nove linija za sezam. Daj boze! :) Hvala na odgovoru :))
problemi.1848 nenad, -> #1844, the.edge
> zar je moguce da #$&#$&^#$*@#^%!&*$()% posta ne moze pismo > 'beograd-beograd' da uruci na vreme (citaj: 1 dan max. ) :(((( Moguće je čak i da ga nikad ne isporuči. :( Zato i preporučujemo slanje uplatnice faksom, a posebno ličnu uplatu u redakciji. Ako se ništa ne promeni u naredih par dana, kontaktiraj sekretaricu Sezama telefonom, možeš joj doneti/poslati svoj primerak ili da pokuša da te pronađe u izvodu SPP. Ako postoji opasnost da ti pretplata istekne pre nego što to regulišete, javi na mail pa da probamo da organizujemo "prelazni period".
problemi.1849 nenad, -> #1843, apbuca
># Molim za pomoc! Prilikom prenosa transfer time koji daje moj modem je > daleko manji od Sezamovog (7-10 puta). Sezamova poruka je Zmodem RM,vreme > # 0:04:07 a moja time: 0min.35sec. Kako da povecam brzinu prenosa??? Ako sam te dobro razumeo buni te to što tvoj modem (odnosno komunikacioni program) procenjuje da će fajl preneti mnogo brže nego što to procenjuje Sezam? Nije isključeno da tvoj modem javlja komunikacionom programu ili protokolu brzinu modem -- računar umesto modem -- sezam modem i da ovaj kasnije ne vrši "korekciju" procene. Sezam procenu vrši na osnovu uspostavljene brzine modem -- modem, tako da bi ona trebalo da bude merodavnija. Ako je nešto drugo u pitanju molim te pojasni, iz tvoje poruke mi nije baš najjasnije šta je problem.
problemi.1850 byte,
Shta je ovo?!?! kad kod pokusham da poshaljem mail nekom ko ima mail info il pokusham da prochitam nechiji res veza se zablentavi?! C ya No CaRRieR
problemi.1851 mmisic, -> #1850, byte
> ko ima mail info il pokusham da prochitam nechiji res veza > se zablentavi?! Procitah tvoju poruku i pokusah da procitam resume, kad ono puce mi veza . Zak, sredi ovo ;)
problemi.1852 apbuca, -> #1849, nenad
Tacno! Merodavna je procena Sezama. Nije mi jasno da li mogu da ubrzam prenos i kako. HVALA !!!
problemi.1853 kostja, -> #1845, supers
=> Ako ce centrala 64* da postane Alcatel, to ce biti katastrofa => za mnoge delove grada. Poznato je koliko je konstantne kuknjave => bilo na Prou zbog nemogucnosti da se ostvari vise od 2400bps... Ne mora da znaci... Pitanje Alkatel centrale u centru BG-a je malce slozenije od toga. Za vreme probnog rada Pro-ba pisao sam bas o tome. Prve probleme sa Alkatelom je imao BBS Politika, koji je imao super telefonsku vezu ali je modemska veza bila nemoguca. Ispostavilo se da u centrali postoji neki ??? filtar ili zastitni ton koji sece visoke frekvencije kako bi "ocistio" liniju od mogucih smetnji (to je kanije sredjeno). Dalje veza sa Novim Beogradom je nemoguca jer kablovi (infrastuktura PTT-a) koji povezuju centar sa Novim Beogradom propali usleg sleganja Terazijskog platoa ispod kojeg isti prolaze, sto je i uzrok onog preslusavanja i krcanja koje se cuje kada se koristi i telefon. Kako situacija stoji sa ostatkom BG-a nisam najbolje upucen. Drugo pitanje ja razlika izmedju analognih i digitalnih centrala i kako one se ponasaju na manje kvalitetnim linijama, odnosno kako se snalaze na istim linijama uzevsi u obzir nacina na koji vrse proveru linija i koliko su osetljive na promenu impedanse voda usled starenja istog. Dakle, kada telefonski vod izgubi svoju impedansu, a usled losih uslova i izolacija propadne, lako je moguce da analogne centrale izvlace "bolju" vezu jer nisu toliko osetljive na impedansu voda. Ono "bolje" je u smislu da drze vezu, a koliko je ona upotrebljiva to je druga stvar. Zakljucak... dok PTT ne raskopa BG i sredi infrastukturu dzaba vam nove centrale pa makar ih projektovala i NASA.
problemi.1854 kostja, -> #1844, the.edge
=> zar je moguce da #$&#$&^#$*@#^%!&*$()% posta ne moze pismo => 'beograd-beograd' da uruci na vreme (citaj: 1 dan max. ) :(((( Moguce je jos i gore. Telegram poslat iz Budve 30.08.96 u 10h i kusur je isporucen u postu BG nekih 4 sata kasnije, a primaocu isporucen 31.09.96 u 16h i koji minut.
problemi.1855 supers, -> #1843, apbuca
>># Molim za pomoc! Prilikom prenosa transfer time koji daje moj modem >> je daleko manji od Sezamovog (7-10 puta). Sezamova poruka je Zmodem >> # RM,vreme 0:04:07 a moja time: 0min.35sec. Kako da povecam brzinu >> # prenosa??? Interesuje me veličina fajla koji si prenosio i njegova ekstenzija. I brzina tvoje veze. Onda ćemo da utvrdimo da li je prenos kod tebe prespor ili nije. Podatak sa tvoje strane je verovatno lažan, zbog podešavanja u tvom komunikacionom programu...
problemi.1856 sall, -> #1853, kostja
=->> sredjeno). Dalje veza sa Novim Beogradom je nemoguca jer =->> kablovi (infrastuktura PTT-a) koji povezuju centar sa Novim =->> Beogradom propali Takodje , kablovi prolaze ispod save a u poslednje vreme sam cuo da voda sistematski prodire u cevi sa telefonskim kablovima. Ne bi me cudilo da je tacno , s'obzirom na veze ... :( A za alkatel : Problemi sa alkatel centralom na 322.. su nastali usled nestrucnosti nasih 'experata' ... Alkatel je prodao svoju centralu PTT pre sankcija; sa samom centralom ide i ugradnja i podesavanje iste,ali zbog poznatih nam sankcija od svega toga stigla je samo sama centrala . Dakle alkatel centralu su stimovali nasi ljudi a ne alkatelovi strucnjaci. Po ukidanju(suspendovanju) sankcija nabavljeno je jos Alkatel centrala koje ce biti pravilo podesene ... verovatno i ona na 322...(ako vec i nije) Dakle : nije tako crno , Alkatel centrale su odlicne , a ako se pravilno podese ni veza sa drugim centralama nece biti problematicna ! Pozdrav !
problemi.1857 cnenad, -> #1853, kostja
=> usleg sleganja Terazijskog platoa ispod kojeg isti prolaze, sto je i => uzrok onog preslusavanja i krcanja koje se cuje kada se koristi i Uzrok su loši i van standarda projektovani i postavljeni vodovi od centrale do pretplatničke kutije, i nekvalitetni telefonski kablovi u samim zgradama. Centrale su međusobno povezane optičkim kablovima.
problemi.1858 apbuca, -> #1855, supers
Ekstenzija ZIP velicina 655536 Podatak sa Zezama je tacan (merio sam vreme)! HVALA SUPERS
problemi.1859 ljubisha,
05:00 nodovi 4, 8, 12 se ne odazivaju i na kraju sam ubo nod 7. ??
problemi.1860 ldjordje,
Connected to SezamNet at 9600/ARQ/V32/LAPM/V42BIS Casopis "Racunari" - Beograd Cet 19.09.96 23:06 - Node 9 Username: ldjordje Password: ****** ^C2DK^C2DK^C2DK^C2DK^C2DK^C2D <------------------------| | Jel' može neko da mi objasni zašto sinoć u gore navedeno | vreme, Sezam zvoni li zvoni u prazno, a kada uspem | da se ulogujem, dešava se, ovo ... ----------------------| 5 (pet) pokušaja uspostavljanja veze završava se ovako !??!?
problemi.1861 mmisic, -> #1860, ldjordje
> Connected to SezamNet at 9600/ARQ/V32/LAPM/V42BIS > > Casopis "Racunari" - Beograd > Cet 19.09.96 23:06 - Node 9 > > Username: ldjordje > Password: ****** > ^C2DK^C2DK^C2DK^C2DK^C2DK^C2D <------------------------| I meni se nešto ovako dešavalo . Negde oko 22:30, sam posle nekoliko neuspelih pokusaja uspeo da se logujem na sezam. Nazalost moja radost je trajala kratko :( Posle unosenja password sistem mi je ispisao '^M' i to nekoliko puta i prekinula se veza. Danas mi se to još jednom dogodilo :(
problemi.1862 lexus, -> #1860, ldjordje
=> Username: ldjordje => Password: ****** => ^C2DK^C2DK^C2DK^C2DK^C2DK^C2D <------------------------| Nešto slično se i meni danas desilo. I to na nodovima 1, 9 i 12. To su pentium nodovi?
problemi.1863 lexus, -> #1862, lexus
LD> Nešto slično se i meni danas desilo. I to na nodovima 1, 9 i 12. Heh... Upravo sam se ulogovao na 12. i radi savršeno :) Ništa gore od ćudljivih nodova ;)
problemi.1864 mdimitrijevic, -> #1845, supers
> za mnoge delove grada. Poznato je koliko je konstantne kuknjave > bilo na Prou zbog nemogucnosti da se ostvari vise od 2400bps... Evo ja imam odlicnu vezu sa NET-om ali sa PRO-om ne mogu da se nakacim na vise od 2400. Nece mi se valjda pogorsati veza posle promene centrale ? :(
problemi.1865 schef,
Od jutros zvoni u prazno, a čak mi se desilo da se jednom javi, ali bez pokušaja uspostavljanja veze sa vaše strane. Šta se to dođavola dešava? Da vam nije nestala struja? ;) Srleř
problemi.1866 dturina,
U moj mail je ubačena poruka uprave za evlada u vezi kršenja autorskih prava. Pogledajte šta je to bilo.
problemi.1867 kostja, -> #1857, cnenad
=> Uzrok su losi i van standarda projektovani i postavljeni vodovi od => centrale do pretplatnicke kutije, i nekvalitetni telefonski kablovi u => samim zgradama. Centrale su medusobno povezane optickim kablovima. U to ne bih smeo da se kladim. Sada se postavljanje optickog kabla najavljuje kao vrhunac dometa tehnologije veza, a doticni kablovi o kojima pricamo su postavljeni 197? godine. Ako imas neke druge podatke ti slobodno kazi... necu ti nista :)
problemi.1868 supers, -> #1856, sall
>> Po ukidanju(suspendovanju) sankcija nabavljeno je jos Alkatel >> centrala koje ce biti pravilo podesene ... verovatno i ona na >> 322...(ako vec i nije) Ne znam da li je francuski tim inženjera (kao što je najavljivano) posetio Alcatel centralu 32*, ali ja i dalje tu ne mogu da izguram više od 2400bps. Ne živim na Novom Beogradu, tako da i kablovi ispod Save otpadaju. Mada, svestan sam da ni ostali možda nisu ništa bolji...
problemi.1869 supers, -> #1858, apbuca
>> Ekstenzija ZIP velicina 655536 >> Podatak sa Zezama je tacan (merio sam vreme)! Jesi li siguran da si dobro napisao veličinu fajla? Onda je nemoguće da je prenos trajao samo 0:04:07 (247 sekundi). Ako je u pitanju 65536 bajtova, onda si ostvario brzinu od 265 CPS, što je tipično za 2400bps modem. Ako nemaš brži modem, ovo je sasvim u redu.
problemi.1870 mikeman, -> #1848, nenad
<<!>>> 'beograd-beograd' da uruci na vreme (citaj: 1 dan max. ) :(((( <<!>> Moguce je cak i da ga nikad ne isporuci. :( Zato i preporucujemo Zato ja uvek saljem preporuceno pismo kad je nesto vazno u pitanju i do sada nije omanulo. ;)
problemi.1871 mikeman, -> #1860, ldjordje
<<!>> Jel' moze neko da mi objasni zasto sinoc u gore navedeno | <<!>> vreme, Sezam zvoni li zvoni u prazno, a kada uspem | <<!>> da se ulogujem, desava se, ovo ... ----------------------| Pa meni se to desava bar 10 dana. Zvoni u prazno, a kad posle x vremena uspem da se ulogujem pukne veza u roku od 25 sekundi :(( i onda sve od pocetka....
problemi.1872 junior, -> #1868, supers
> više od 2400bps. Ne živim na Novom Beogradu, tako da i kablovi > ispod Save otpadaju. Mada, svestan sam da ni ostali možda nisu > ništa bolji... Novi Beograd nema veze. Sa Politikom imam perfektnu vezu od 14.4, a sa ETF-om, na 28.8 sa cpsom 2800 do 3000 .. jedino me muče GVC modemi na ETFu ;( Očigledno ovisi o pojedinačnim centralama, kako se slažu.
problemi.1873 jvujnic,
Danas sam saznao da sam prekoračio Internet limit, to jest nisam ja nego mi je moj brat prekoračio, koji mi je slao neke programe(čak sa Novog Zealanda) bez mog znanja, pa ni ja njemu ne mogu poslati obaveštenje da sam prekoračio limit i da se nemožemo čuti sve do kraja semptembra :(. Molio bih SysAdm-a da mi omogući da pošaljem to obaveštenje od samo jednog reda, ili ako nemože, neka bude ljubazan pa da ga on pošalje O:|. Imam i predlog da se ubuduće o ovakvom prekoračenju automatski obaveste i pošiljaoci, da bi oni znali zašto im se nejavljam, znači da se to uvede na nivou sistema.
problemi.1876 jvujnic,
Danas sam saznao da sam prekoračio Internet limit, to jest nisam ja nego mi je moj brat prekoračio, koji mi je slao neke programe(čak sa Novog Zealanda) bez mog znanja, pa ni ja njemu ne mogu poslati obaveštenje da sam prekoračio limit i da se nemožemo čuti sve do kraja semptembra :(. Molio bih SysAdm-a da mi omogući da pošaljem to obaveštenje od samo jednog reda, ili ako nemože, neka bude ljubazan pa da ga on pošalje O:|. Imam i predlog da se ubuduće o ovakvom prekoračenju automatski obaveste i pošiljaoci, da bi oni znali zašto im se nejavljam, znači da se to uvede na nivou sistema.
problemi.1877 pvlada,
Kada sam se logovao danas sezam mi je ispisao neko đubre i ispisivao "xxxxx" nepoznata komanda kucajte ? za spisak. Kada sam posle pogledao autoexec bilo mi je neko đubre ubačeno u autoexec. Sada ne mogu da citiram šta je pisalo jer mi je uprava obrisala poruku navodno zbog nekulturnih reči, ali nema veze. Šta se to dešava? Vlada
problemi.1878 mikeman, -> #1863, lexus
E ovako, imam veoma glup problem. SDW jede poruke iz konfe CHAT ! Eto tako, jede. Lepo otkucam conf view, prikaze se CHAT: novih 23, onda fino otkucam sezam (dok lista takodje prikaze chat) skinem pad, lupim "unos" u sdw-u i one 23 poruke odozgo NESTANU! Sta je bre to? Kad sam to primetio, resio sam da skinem stare poruke iz konfe i uradio sam to al kad pokusam sa "unosom novih padova" blokira (prijavi gresku) i izbaci me iz sdw-a! Probao sam da stare poruke ucitam kao textpad datoteku al nece, desi se isto sto i malopre! Pomoc!
problemi.1879 mikeman, -> #1871, mikeman
#> Pa meni se to desava bar 10 dana. Zvoni u prazno, a kad posle x vremena Bunim se! 4 puta mi je pukla veza 20-ak sekundi nakon logovanja!
problemi.1880 mmisic, -> #1879, mikeman
> Bunim se! 4 puta mi je pukla veza 20-ak sekundi nakon logovanja! Ne znam samo šta očekuješ !? Tvoje 'pucanje veze' nema veze sa Sezamom. Problem je do veze izmedju tvoje i Sezamove centrale ili do lošeg setovanja modema.
problemi.1881 johnnya, -> #1878, mikeman
>> E ovako, imam veoma glup problem. SDW jede poruke iz konfe CHAT ! >> Eto tako, jede. Lepo otkucam conf view, prikaze se CHAT: novih 23, >> onda fino otkucam sezam (dok lista takodje prikaze chat) skinem pad, >> lupim "unos" u sdw-u i one 23 poruke odozgo NESTANU! Sta je bre to? To je bre, :))) treba da edituješ datoteku SDW.ORD i da ručno ubaciš CHAT: pa će onda SDW "znati" da želiš da čitaš te g.......
problemi.1882 kostja, -> #1872, junior
=> Novi Beograd nema veze. Sa Politikom imam perfektnu vezu od 14.4, a => sa ETF-om, na 28.8 sa cpsom 2800 do 3000 .. jedino me muce GVC modemi => na ETFu ;( Cek malo... na kojoj si ti centrali?
problemi.1883 kostja, -> #1879, mikeman
=>#> Pa meni se to desava bar 10 dana. Zvoni u prazno, a kad posle x vremena => => Bunim se! 4 puta mi je pukla veza 20-ak sekundi nakon logovanja! Mozes da se bunis samo to radis na pogresnoj adresi. Krivac je PTT
problemi.1884 kostja, -> #1878, mikeman
=> Eto tako, jede. Lepo otkucam conf view, prikaze se CHAT: novih 23, => onda fino otkucam sezam (dok lista takodje prikaze chat) skinem pad, => lupim "unos" u sdw-u i one 23 poruke odozgo NESTANU! Sta je bre to? Probaj da u SDW-u iz menija Slanje izaberes opciju: "Osvezavanje spiska svih tema"
problemi.1885 mila, -> #1878, mikeman
> sam to al kad pokusam sa "unosom novih padova" blokira (prijavi gresku) > i izbaci me iz sdw-a! Probao sam da stare poruke ucitam kao textpad > datoteku al nece, desi se isto sto i malopre! To mora da je najnovija verzija SDW-a, koja jednostavno odbija da se meša u razne gl...... ;), pa neće da čita "chat". Kaži nam kako si došao do te verzije? ;)
problemi.1886 mikeman, -> #1881, johnnya
#> To je bre, :))) treba da editujes datoteku SDW.ORD i da rucno ubacis #> CHAT: #> pa ce onda SDW "znati" da zelis da citas te g....... E pa vidir, bre nije tako ;) Sve sam uradio kao sto kazes i nista. Uostalom chat je i pre bio tu. evo kakvu gresku prijavi: SDW caused a general protection fault in module SDW.EXE at 0001:00008a8f. Registers: EAX=c0ff3d27 CS=3c0f EIP=00008a8f EFLGS=00000212 EBX=c100096f SS=3c27 ESP=0000fb0c EBP=0000fb1c ECX=001c0006 DS=3c27 ESI=00003c5e FS=0000 EDX=8154182d ES=3d27 EDI=00002020 GS=0000 Bytes at CS:EIP: f3 a4 eb cf b4 40 8b 1e 2f a2 8b 0e e7 a2 33 d2 Stack dump: 7d1488ef 7a5c8c8f 1bda7afa 3c2717e4 0e91fb3f 000017bf 00650000 0ab40111 0ab40111 3b2c3c27 5c1b0000 02290000 fb4c022e 3c0f2d60 16d80000 02133c0f
problemi.1887 mikeman, -> #1885, mila
> To mora da je najnovija verzija SDW-a, koja jednostavno odbija da > se mesa u razne gl...... ;), pa nece da cita "chat". Kazi nam kako si > dosao do te verzije? ;) Ma proradio je naprasno... pitaj boga kako...
problemi.1888 apostol,
Nod 14 zeza. A II O C T O JI
problemi.1889 nenad, -> #1888, apostol
> Nod 14 zeza. Šta se dešava?
problemi.1890 mikeman, -> #1885, mila
> To mora da je najnovija verzija SDW-a, koja jednostavno odbija da > se mesa u razne gl...... ;), pa nece da cita "chat". Kazi nam kako si > dosao do te verzije? ;) Ma proradio je naprasno... pitaj boga kako...
problemi.1891 schef,
Stvarno bi bio red da uradite nešto povodom nemogućnosti dobijanja veze uveče posle 11:00! Stvarno je iritirajuće kada okrećete po 100 puta a stalno je zauzeto! A zašto je zauzeto? Zato što se ljudi okače po pola sata pa pošten svet ne može da dobije vezu! Srleř
problemi.1892 ne.ko, -> #1872, junior
> Novi Beograd nema veze. Sa Politikom imam perfektnu vezu od > 14.4, a sa ETF-om, na 28.8 sa cpsom 2800 do 3000 .. jedino me > muce GVC modemi na ETFu ;( Izvini koji deo Novog Beograda ?? Ja sam na 1766... i nema sanse na 2400 sa ETF duze od par minuta tako da guram na 1200, dok sa politikom moze na 2400 ali ni makac dalje.
problemi.1893 the.edge, -> #1891, schef
T?>> je zauzeto!A zasto je zauzeto?Zato sto se ljudi okace po pola sata pa T?>> posten svet ne moze da dobije vezu! Ja sam platio 90minuta dnevno, mogu da ostanem koliko hocu (koliko traje seansa, dakle 30minuta) i niko nema pravo da se buni zbog toga! AcCeSS DeNiED
problemi.1894 the.edge, -> #1892, ne.ko
T?>> Ja sam na 1766...i nema sanse na 2400 sa ETF duze od par minuta tako T?>> da guram na 1200,dok sa politikom moze na 2400 ali ni makac dalje. Ja sa etfom max 4800, reeetko kada 9600 i uglanom mi tada veza zastajkuje. Na 14400 ni ne pomisljam... Takodje sam na NBG, tel 162... AcCeSS DeNiED