problemi.2005mmtosic,
-> #1986, lexus> Da ne pričamo kako se poruke ljudi koji kritikuju brišu bez pardona,
> (čast izuzecima) a pritom niko ne dobija sysmsg, i o sličnim
> zanimljivostima...
Ovo mi je zasmetalo više nego išta drugo, jer me je podsetilo na neko
vreme za koje sam verovao da je prošlo.
Još mi je čudnije to, što takve poruke posle sasvim nestanu sa
sistema (mislim na one dvoredne poruke sa - `Poništio ...'). Da li to
ljudi čije su poruke tako `poništene', nakon tog `zvezdičenja' takve
svoje poruke obrišu, ili se desi nešto drugo, tek tragova o tome više
i nema. Više puta sam se javio da odgovorim na takve (neozvezdičene)
poruke, kad ono - ne može, pošto nestanu sa sistema kao da ih nije ni
bilo. I da ne bih bio potpuno neodređen i k'o većina intelektualaca
apstraktan i neplodan, evo da budem određen: radi se o porukama
evlad-a i cnenad-a, za koje mi je jako teško (a po osećaju i skoro
nemoguće) da poverujem da nisu bile po bon-tonu. A ako su nestale sa
sitema zato što nisu bile po volji nekima sa sistema koji imaju moć
da se i na ovakav način obračunavaju sa neistomišljenicima, onda je
to jad i beda, pre svega za te silnike, a onda i za sve nas ovde.
Alal im moć! (Kome snaga leži u topuzu, tragovi mu smrde
nečovještvom.) Jer, mi stariji znamo, da se tako nije radilo ni u
proteklim vremenima za koja svi, a pre svega oni koji u njima nisu
živeli ;), govorimo - bilo, i ne povratilo se.
Na kraju, da izreknem i jedan predlog. Na SezamPro-u nema preskočenih
poruka. U svakoj temi postoje tragovi o svim porukama. Ako je neku
svoju poruku obrisao njen autor, onda piše - obrisao autor. Ako ju je
obrisao moderator, onda piše - obrisao moderator. Tako o svemu što se
ostavi na sistemu ostaje trag. Pa tako i trag o radu moderatora i
inih.
Uzput, evo i mog mišljenja. Moderatorima bi trebalo ukinuti pravo na
brisanje poruka. Imam dva pojača razloga za to. Prvo, moderator nije
niti može biti sve vreme prisutan na sistemu, pa svaka poruka koja
bude ostavljena na sistemu, bude i `skinuta', pa tako i počne da
`živi'. Možda je krug korisnika koji se sa njima upoznaju uzak, ali
taj krug postoji. I kad to zatreba, uvek se pojavi neko ko kaže da je
to i to bilo ostavljeno na sistemu. Drugo, odgovornost za ostavljenu
`glupost' i iskazanu nekulturu, i tome slično, tako bi definitivno
pala na onoga na koga i treba, a to znači na autora. A to bi, na duže
staze, dalo dobre rezultate. Ovako, oni koji ostavljaju `zabranjene'
poruke liče na one koji bi kao da se biju, a viču - držite me da ga
ne bijem. ;) Jer, uvek se `vade' na moderatora sa - gde je bio
moderator da je obriše! Naravno, moderatori bi i dalje vršili svoju
funkciju, samo ovog puta tako što bi inkriminisane poruke javno
recenzirali i ukazivali autorima takvih poruka na velike propuste
koje su učinili u svojim porukama. Time bi vaspitna uloga moderatora
bila od koristi, pošto ovako, niko, uključujući i autore obrisanih
poruka, ništa ne zna o tome zbog čega su poruke obrisane. Sa druge
strane, moderatori bi postali ravnopravni sa ostalim korisnicima
sistema, pošto bi im se iz ruku uzelo pravo na nepogrešivost i pravo
na (apsolutnu) suverenost. I u slučaju da ostane pravo na brisanje
poruka, trebalo bi obavezati moderatore na davanje kratkog opisa
razloga zbog kojih su to učinili. Čak i sudije kojima je dato pravo
da presuđuju imaju obavezu da istu obrazlože, a ne samo da je saopšte.
problemi.2006supers,
-> #1989, tast>> Nov sam na Sezamu i pokusao sam da posaljem Email poruku u Ameriku
>> . Poruke postoje na Sezamu ali imam informaciju da poruke nisu
>> primljene , u cemu je problem ?
Uvek postoji mogućnost da poruka negde zapne na putu do svog odredišta.
Sačekaj još dan ili dva, a onda proveri da li si je poslao na potpuno
ipravnu adresu (u međuvremenu ti možda i stigne poruka o grešci).
problemi.2009schef,
-> #2005, mmtosic=- razloga zbog kojih su to učinili. Čak i sudije kojima je dato
=- pravo da presuđuju imaju obavezu da istu obrazlože, a ne samo
=- da je saopšte.
Podržavam! Na ovaj način već radi jedan moderator, a to je gosn. Stefan
moderator Sporta, koji je za sve moje obrisane poruke meni ostavio
obrazloženje na mail. :) Svaka čast, na njega treba da se ugledaju drugi
moderatori kako treba raditi.
problemi.2010schef,
-> #2002, schef=- Sistem je većeras totalno u autu. :( Sem ^C i system error-a,
=- doživeo sam i više od 3 blokade bez ikakvog razloga. :((( Da
=- ne pominjem bezrazložna pucanja
Opet sam dobio system error.
Takođe, jedna poruka u grupi mi je u padu bila zbrljana.
Na kraju pada mi je pisalo system error.
Oko 15:45 nodovi zvrje u prazno i nikako neće da se jave.
Niko od nadležnih ne daje nikakvo objašnjenje.
Niko od nadležnih ne daje nikakvo izvinjenje.
Sramota.
problemi.2011evlad,
-> #2003, vimm=- Celo popodne ^C caruje na sistemu!
eh, da je samo to ... da vidiš samo jedan zbrčkan pad ;)
uletelo ^C u proceduru sezam (skidanje novih poruka) pola pad-a
je normalno a druga nolovina NoRMaLno ... neupotrebljiva :(((
problemi.2012evlad,
-> #2005, mmtosic=- apstraktan i neplodan, evo da budem određen: radi se o porukama
=- evlad-a i cnenad-a, za koje mi je jako teško (a po osećaju i skoro
=- nemoguće) da poverujem da nisu bile po bon-tonu. A ako su nestale sa
=- sitema zato što nisu bile po volji nekima sa sistema koji imaju moć
čoveče, nemoguće je izlistati šta je sve obrisano ... :((
sysmsg uopšte ne registruje takve stvari, a da ti ne pričam o
praćenju poruka itd. PGP RuleZ :(((
sloboda govora na ovom sistemu, ma hajde :((
problemi.2013ilazarevic,
> Vaše vreme za ovaj poziv je isteklo, moramo da Vas prekinemo.
>
> Kraj rada u Sub 12.10.96 16:54
> Proveli ste na vezi 16 h 54 min 35 sec.
> Za danas Vam je ostalo ukupno još 0 sec.
>
> ilazarevic, hvala na pozivu. Doviđenja!
> F}LýhÇť■
> NO CARRIER
Šta se ovo desilo? Radio sam na nodu 14.
problemi.2014sobrenovic,
>> Vase vreme za ovaj poziv je isteklo, moramo da Vas prekinemo.
>> Kraj rada u Sub 12.10.96 17:14
>> Proveli ste na vezi 17 h 15 min 0 sec.
^^
||
>> Za danas Vam je ostalo ukupno jos 0 sec.
>>sobrenovic, hvala na pozivu. Dovidenja!
17 sati za danas. Da se primetiti da je to od pocetka dana 17
sati
problemi.2015schef,
>> 25m > sezam
>> PAD prazan.
>> -- Skupljam poštu -------------------
>> Nema poruka.
>>
>>
>> Vaše vreme za ovaj poziv je isteklo, moramo da vas prekinemo.
>>
>> Kraj rada u Sub 12.10.96. 17:12
>> Proveli ste na vezi -51 sec.
>> Za danas vam je ostalo ukupno još 16179 h 51 sec.
>>
>> schef, hvala na pozivu. Doviđenja!
Hvala i vama što ste mi dali toliko vremena. Stvarno mi je žao što neću
moći sve da iskoristim danas, pa sam hteo da vas zamolim da dodelite po sat
vremena svakom korisniku od mog vremena, računam, ipak će da mi ostane bar
5000 sati za danas, što mi je sasvim dovoljno.
I ko posle sme da tvrdi da ste lošiji od SezamPRO-a? Svaka vam čast,
činjenicama ste uspeli da dokažete da ste najbolji kod nas, a i šire!
problemi.2016lena,
STA JE OVO !?!
Sub 12.10.96 16:53
Na vezi: 3 min 15 sec. Do kraja: 26 min 45 sec.
Ukupno za danas je ostalo: 40 min 34 sec.
» gr
Group» r
Vase vreme za ovaj poziv je isteklo, moramo da Vas prekinemo.
Kraj rada u Sub 12.10.96 16:54
Proveli ste na vezi 593 h 6 min 56 sec.
Za danas Vam je ostalo ukupno jos 0 sec.
lena, hvala na pozivu. Dovidenja!
NO CARRIER
problemi.2017mmisic,
Šta se dešava sa sezamom ?
Evo ga izvod iz log-a :
-----------------------------
R:\>w
adrok 21:08 Kraljevacka7211000Beograd
sdanijel 21:20 Kraljevacka7211000Beograd
ab.comp 21:28 Kraljevacka7211000Beograd
darth.vader 21:30 Momir PopoviMarka Oreskovica 49ć
obren 21:30 Kraljevacka7211000Beograd
rasol 21:20 Momir PopoviMarka Oreskovica 49ć
osasa 21:19 Kraljevacka7211000Beograd
mmisic 21:30 Kraljevacka7211000Beograd
sandrad 21:29 Kraljevacka7211000Beograd
haevorn 21:30 Kraljevacka7211000Beograd
integra 21:30 Kraljevacka7211000Beograd
mmtosic 21:27 Kraljevacka7211000Beograd
R:\>res re ++0++0++0++0++0++0++0++0++0++0
NO CARRIER
problemi.2018gkod,
Ljubisha ovde... a sve zbog toga źto mi sistem ne dozvoljava da u¬em
na moj user jer ja (BoČe moj) nisam korisnik Vaźeg cenjenog sistema!?!?!
Dakle, koja budala mi je sjebala username? Zahtevam potanko objaźnjenje
i veliko izvinjenje zbog maltretiranja. Naravno, prvo da me pustite na
sistem i vratite Resum...
Connected to SezamNet at 9600/ARQ/V32/LAPM/V42BIS
Casopis "Racunari" - Beograd
Sub 12.10.96 21:54 - Node 15
Username: ljubisha *****
Korisnik sa username-om 'ljubisha' ne postoji!
Proverite da li ste dobro otkucali username.
Connected to SezamNet at 9600/ARQ/V32/LAPM/V42BIS
Casopis "Racunari" - Beograd
Sub 12.10.96 22:01 - Node 14
Username: ljubisha
Korisnik sa username-om 'ljubisha' ne postoji!
Proverite da li ste dobro otkucali username.
problemi.2019hercog,
imilan 00:23 Transfer
maja.s 00:24 Chat
the.edge 00:30 Chat aah guano, right in my eye! (C)Boston The Dig
buva 00:24 Chat Dodji da ti deka da bombonu
hercog 00:31 Sezam
oki. 00:30 Transfer
user 00:24 Sezam
Samo 7 ljudi na vezi, jel to 8 nodova palo???
Zvoni u prazno ko blesav, uloguješ se jedva a ono sporo ne ko puž nego
pužev puž....
Ljudi pa dokle....
Sale
problemi.2020gkod,
-> #2018, gkod
Sranje... Poruka koju sam legalno poslao pre mog ISKLJU«ENJA sa glu-
pavog sistema u zaglavlju ima:
> ===============================
> 17.208 EXTRA.9:strip
> , 12.10.96. 21:28, 1500 chr
> ---------------------------------------------------------
dakle, moram da probam da se ulogujem na user ',' (i slovima: zarez).
Sistem jeste odlepio al ako se ovakve gluposti deźavaju treba ga zatvoriti
i remontovati ili odjaviti.
ljubisha tj. zarez
problemi.2021hercog,
mikis 01:08 Sezam
deva 01:26 Transfer
hercog 01:31 Chat.grp
21096 220012 01 01:21 Chat.grp System event: Statistika...
Mlogo lep system event...
Sale
problemi.2022hercog,
Ajd pored svega još i rezimei obrisani...
Sale
problemi.2023ljubisha,
-> #2018, gkod
Da... našao se neko da me vrati među žive. :( Da li je nešto rađeno
na sistemu a da po običaju nije najavljeno? Da li je pre neki dan stavljen
onaj novi disk zbog koga je sistem bio isključen 4 sata? Da li se ovo da-
nas jedino meni desilo? Da li se nešto uopšte pametno radi na unapređenju
sistema? Kakve su ovo poruke kad uradim WHO:
> kate 01:05 Chat.grp Tatjana Kalabić, Beograd
> nmaletic 01:04 Transfer Nebojša Maletić, Jagodina
> gkomnenic 01:17 Sezam Goran Komnenić, Beograd
> vojas 01:19 Chat.grp Vojislav Stojković, Beograd
> buva 01:13 Chat.grp Adnan Dervišević, Beograd
> ljubisha 01:14 Sezam Ljubiša Živanović, Beograd
> senna 01:30 Chat.grp Nenad Marković, Beograd
> nigy 01:15 Sezam Aleksandar Baras, Beograd
> user 01:12 Read Dragan Lalić, Beograd
> sfilip 01:29 Sezam Filip Strugar, Beograd
> olix 01:24 Transfer Oliver Jezdić, Niš
> mikis 01:08 Sezam Mihailo Stefanović, Beograd
> ilijam 01:33 Sezam Ilija Marović, Beograd
> hercog 01:31 Chat.grp Aleksandar Hercog, Beograd
> 21096 220012 01 01:21 Chat.grp successful, file open err: 6
a kakve su ovo poruke kad uradim WHO/N:
> kate 01:05 Sezam
> nmaletic 01:04 Transfer
> gkomnenic 01:17 Sezam
> vojas 01:19 Chat.grp ZOOROPA!
> buva 01:13 Chat.grp Dodji da ti deka da bombonu
> ljubisha 01:14 Sezam
> senna 00:53 Chat.grp Crni Nesho, pa gde po majici..
> nigy 01:15 Sezam Sound of silence
> user 01:12 Chat
> pesnik 01:14 Chat
> olix 01:24 Sezam
> mikis 01:08 Transfer
> hercog 01:04 Sezam
> 21096 220012 01 01:21 Chat.grp System event: Arhiviranje spiska datoteka...
Imam još mnogo pitanja al mi je za sad važnije izvinjenje zbog mog
izgubljenog Resum-a...
problemi.2024nenad,
-> #1989, tast> Nov sam na Sezamu i pokusao sam da posaljem Email poruku u Ameriku
> . Poruke postoje na Sezamu ali imam informaciju da poruke nisu
> primljene , u cemu je problem ?
Problema može biti više, od toga da nisi dobro adresirao poruku
do toga da je došlo do nekog zastoja u "saobraćaju".
problemi.2025epson,
Nekad je neko rekao, da vecina na NET-u i starom Sezamu nije ni znao sta
je REZIME i imaju beliku srecu . Meni je u roku od 2 nedelje 2 puta obrisan
res, tako da uprava treba nesto da uradi . Sistem je stvarno :(((((((((((
Prvo ona laz za 60 linija (Nenad zna o cemu se radi :)), pa za internet koji
ce docekati samo neki, ako ih i bude . Bolim iskrenost, nek kazu NET nece
raditi 7 dana i dobicete sistem bez System Errora, ^C ... + da nodovi ne
iskacu brzinom 5nod/5sati pa tako dok nedodje da nijedan nod neradi . Valex
i odgovorni samo promile glavu na povrsinu kad se nesto poboljsa, a kad je
sve trulo onda glavu sto dublje to bolje .
OCU SISTEM KOJI NEMA SYSTEM ERROR I ^C .......... DA SISTEM RADI DOBRO
problemi.2026space.ace,
-> #2003, vimm>> Celo popodne ^C caruje na sistemu!
^C caruje, Alt-H klade valja...
problemi.2027ljubisha,
-> #2024, nenad> Problema može biti više, od toga da nisi dobro adresirao poruku
> do toga da je došlo do nekog zastoja u "saobraćaju".
Eh, kada bi bio ovako revnostan i u odgovaranju na važnije poruke. :(
Na primer, šta se dešavalo sa sistemom protekle noći i zašto se desilo da
nekim korisnicima bude zabranjen pristup sistemu, tačnije da na par sati
budu izbrisani kao da nikada nisu ni postojali.
problemi.2028cnenad,
Sta znaci poruka da je pad arhiviran radi ustede prostora i kako da dodjem
do te datoteke posto je vise nema u pad-u ?
problemi.2029djcorto,
-> #2023, ljubisha> a kakve su ovo poruke kad uradim WHO/N:
Ocigledno radi obrnuto ....
problemi.2030cnenad,
-> #2005, mmtosic=> apstraktan i neplodan, evo da budem određen: radi se o porukama
=> evlad-a i cnenad-a, za koje mi je jako teško (a po osećaju i skoro
=> nemoguće) da poverujem da nisu bile po bon-tonu. A ako su nestale sa
30% poruka jeste realno bilo 'zezancija'. Ostatak nije. To je definitivno
utvrđeno nakon stručne analize odgovornih članova jedne grupe u koju
se slivaju sve obrisane poruke.
Pošto vidim da 'ekipa' mnogo voli da briše poruke, preporučujem da upotrebe
komandu FORMAT C:, a može i jedno DELETE iz Disk Administrator-a, biće
mnogo lakše.
^C
problemi.2031cnenad,
-> #2002, schef=> Sistem je većeras totalno u autu. :( Sem ^C i system error-a, doživeo sam
=> i više od 3 blokade bez ikakvog razloga. :((( Da ne pominjem bezrazložna
=> pucanja veze (iz čista mira). :(((
Dobro je da je samo to, nisi doživeo da budeš izbrisan iz liste korisnika.
^C
problemi.2032cnenad,
-> #2010, schef=> Opet sam dobio system error.
=>
=> Takođe, jedna poruka u grupi mi je u padu bila zbrljana.
....
Samo to što si naveo ? Nisi dobio tuđu poštu u PAD-u ? Loše si prošao ;)
Ostalim učesnicima želimo više sreće u sledećem kolu.
^C
problemi.2033cnenad,
-> #2023, ljubisha=> Imam još mnogo pitanja al mi je za sad važnije izvinjenje zbog mog
=> izgubljenog Resum-a...
Pazi da ga ne dobiješ ;)
^C
problemi.2034cnenad,
-> #2025, epson=> :((((((((((( Prvo ona laz za 60 linija (Nenad zna o cemu se radi :)), pa
Ma nije laž. One stvarno postoje, iscrtano je 60 linija u prostoriji gde je
NET.
^C
problemi.2035ljubisha,
-> #2033, cnenad> => Imam još mnogo pitanja al mi je za sad važnije izvinjenje zbog mog
> => izgubljenog Resum-a...
>
> Pazi da ga ne dobiješ ;)
Ama neka se nose i oni i njihovo izvinjenje ko da mi je stalo do njega.
problemi.2036lexus,
Stalno dobijam "greška pri prenosu" prilikom izvršavanja execa.
Čini mi se da je nod 4 u pitanju.
problemi.2037lexus,
-> #2035, ljubisha=> Ama neka se nose i oni i njihovo izvinjenje ko da mi je stalo do
=> njega.
Nije pitanje da li je tebi stalo do izvinjenja ili nije. Stvar je u
tome da izvinjenjem uprava pokazuje da ima neko poštovanje prema
korisnicima. Ovako izgleda da oni teraju svoje, a za korisnike ih
je baš briga.
Naravno, moguće je da nam uprava sprema neka lepa iznenadjenja,
ali me to, posle mesec dana mučenja na sistemu, neće baš zadovoljiti.
A i previše podseća na SPS metode pred izbore. Ne daju penzionerima
penzije dva meseca, a onda ih pred izbore počaste sa svim tim
parama... Strašno...
Što se tiče ovih 60 linija, imam par pitanja:
1. gde će se nalaziti tih 60 linija? (koja centrala)
2. koji hardver ćete koristiti za te linije, kad nemate hardver
ni za ovih 15?
3. ko plaća sve to?
4. koliko reklama ćemo gledati ako uspete sve ovo da obavite?
5. da li je sve to istina?
problemi.2038lexus,
-> #2036, lexusLE> Stalno dobijam "greška pri prenosu" prilikom izvršavanja execa.
LE> Čini mi se da je nod 4 u pitanju.
Upravo sam prešao na devetku. Radi normalno :)
Sredite tu četvorku.
problemi.2039epson,
-> #2034, cnenad
▄- Ma nije laž.One stvarno postoje,iscrtano je 60 linija u prostoriji gde
▄- je NET.
Ne mojte mi reci da imaju linije a nemaju racunare :(
▄- ^C
System Erorr
problemi.2040mileusna,
-> #1989, tast>> Nov sam na Sezamu i pokusao sam da posaljem Email poruku u Ameriku
>> . Poruke postoje na Sezamu ali imam informaciju da poruke nisu
>> primljene , u cemu je problem ?
Hm... Ako misliš na ono "Nije pročitano" u zaglavlju
poruke, to znači da poruka još uvek, tada kada si je ti
pročitao, nije bila prosleđena dalje na Internet. Ako si pak
dobio poruku sa Interneta sa obaveštenjem da poruka nije
stigla tamo gde si je poslao, onda je verovatno u pitanju
pogrešna adresa... :)
problemi.2041ljubisha,
-> #2037, lexus> Nije pitanje da li je tebi stalo do izvinjenja ili nije. Stvar je u
> tome da izvinjenjem uprava pokazuje da ima neko poštovanje prema
> korisnicima. Ovako izgleda da oni teraju svoje, a za korisnike ih
> je baš briga.
Slažem da nije pitanje da li mi je svejedno ili ne već je stvar pri-
ncipa a 'uprava' je baš do 'principa'. :(
> Što se tiče ovih 60 linija, imam par pitanja:
Beše koliko se ja sećam 75 linija! :>
problemi.2042enco,
poslednjih dana sve poruke koje posaljem nece da krenu ka svom
odredistu.U cemu je problem.Nemaju +ispred
enco
problemi.2043nenad,
-> #2027, ljubisha> Na primer, šta se dešavalo sa sistemom protekle noći i zašto se desilo da
> nekim korisnicima bude zabranjen pristup sistemu, tačnije da na par sati
> budu izbrisani kao da nikada nisu ni postojali.
Imali smo velikih problema sa hardverom (imamo ih još uvek).
Danas bi trebalo da mrežu Sezama fizički odvojimo od mreže
redakcije Računara, a očekujemo uskoro i novu potpuno odvojenu
prostoriju za Sezam, u sklopu promena koje su najavljene. To bi,
u kombinaciji sa novom i pažljivo odabranom opremom trebalo da
obezbedi značajno pouzdaniji i bolji rad sistema.
problemi.2044evlad,
Uto 15.10.96 15:56 - Node 3
» co jo pcos
» co res 4dos (d;
Ne postoji tema sa brojem 0.
????
^C
problemi.2045the.edge,
Sta je sa internet mailom??
11.10.96 sam poslao mail i JOS nije procitan....ovo STVARNO nema
smisla!!!!!
AcCeSS DeNiED
problemi.2046djcorto,
-> #2042, enco> odredistu.U cemu je problem.Nemaju +ispred
Internet poruke koje nemaju plusic ispred svog broja nisu
prosledjene dalje. Ako skupljas pad, ili procitas poruke, poruka
ce dobiti plus.
Kao sto je poznato, Sezam salje internet mail u paketima, a ne
odmah po slanju. Ako ti se vrati poruka sa obavestenjem da nije
isporucena, greska je negde usput, ili u adresi.
problemi.2047ljubisha,
-> #2043, nenad> prostoriju za Sezam, u sklopu promena koje su najavljene. To bi,
> u kombinaciji sa novom i pažljivo odabranom opremom trebalo da
> obezbedi značajno pouzdaniji i bolji rad sistema.
Horoskop za ovaj mesec mi predviđa veliku nervozu a vi ste se svojski
potrudili da započnete seriju. :(
A sad, zašto ste uvek spremni da nešto najavljujete a niste spremni
da odgovorite na činjenična pitanja i da obrazložite neku po vas nezgo-
dnu situaciju kao ovu od pre neki dan. Zar je toliko teško ostaviti je-
dno obaveštenje zbog kojih je razloga sistem onako poludeo pre neki dan?
Zar je toliko teško izviniti se korisnicima koji su se našli u situaciji
da na neko vreme budu 'izbačeni' sa sistema?
I nisam dobio odgovor da li je insta liran taj novi disk. Da li vas
je blam što to niste uspeli da uradite ili vas je strah od reagovanja
korisnika? Nešto jeste. :(
P.S. Odgovori na ovo i neću te ništa pitati do kraja godine. :)
problemi.2048superhik,
Detekcija duplog exec-a _NE_RADI_ !!!
I to mi užasno smeta...
problemi.2049calex,
-> #2044, evlad║ » co res 4dos (d;
║ Ne postoji tema sa brojem 0.
Ë──────────────
Verovatno ga zbunjuje broj u imenu, pošto resign može da se da i
po rednom broju teme. Isto bi odgovorio i na co res 4a ili co res 2b.
Ako hoćeš da resignuješ 4dos, to možeš i sa co re 5. Nadam se da će
dzakic da ima ovo u vidu. :)
Neverovatno da skoro četiri meseca nisi uspeo da resignuješ ovu
temu, pošto si isto pitanje postavio 18. juna. ;))
problemi.2050orlic,
-> #2011, evlad
Ev> =- Celo popodne ^C caruje na sistemu!
Ev> eh, da je samo to ... da vidis samo jedan zbrckan pad ;)
Ev> uletelo ^C u proceduru sezam (skidanje novih poruka) pola pad-a
Ev> je normalno a druga nolovina NoRMaLno ... neupotrebljiva :(((
Ja nesto ne primecujem to ^C ali sezam odbija da prihvati poruke exec-a
(vec drugi exec za redom). Ako ovo citate znaci da je sad proslo... :)
problemi.2051orlic,
-> #2037, lexus
=> Ama neka se nose i oni i njihovo izvinjenje ko da mi je stalo do
=> njega.
Le> Nije pitanje da li je tebi stalo do izvinjenja ili nije. Stvar je u
Le> tome da izvinjenjem uprava pokazuje da ima neko postovanje prema
Le> korisnicima. Ovako izgleda da oni teraju svoje, a za korisnike ih
Le> je bas briga.
:) Da, nas mentalitet... :) Kad je AOL iskocio samo nisu ljubili korisnicima
noge... :))))
problemi.2052evlad,
-> #2047, ljubisha=- Horoskop za ovaj mesec mi predviđa veliku nervozu a vi ste se svojski
=- potrudili da započnete seriju. :(
eh, a da neće i _ovi_ da dignu sidro ;) isto tako je bilo pred big-bang ...
samo onda je postojao _demo_sezam_14400_ koji je prerastao u sezamPRO,
a bile su servirane priče o povezivanju ta dva sistema, paralelnom radu
i i_ha_haj obećanja od kojih se vrti u glavi ...
zar ne vidite da se dešava novembar '95 ? ( konferencije su se otvarale
kako jesu, mail se prepunjavao zbog projektnog ograničenja, korisnicima
se objašnjavala komanda sysm /c ;) )
imamo _jugodata_PRO, možda ćemo imati _stil_NET i sezam_ŠTA ?
problemi.2053evlad,
-> #2049, calex=- Verovatno ga zbunjuje broj u imenu, pošto resign može da se da i
=- po rednom broju teme. Isto bi odgovorio i na co res 4a ili co res 2b.
=- Ako hoćeš da resignuješ 4dos, to možeš i sa co re 5. Nadam se da će
=- dzakic da ima ovo u vidu. :)
Dakle definitivno bubica ;)
=- Neverovatno da skoro četiri meseca nisi uspeo da resignuješ ovu
=- temu, pošto si isto pitanje postavio 18. juna. ;))
iskreno da ti kažem, zaboravio sam na istu jer nije bilo poruka u njoj.
Interesantno da se niko nije oglasio na tu poruku od zvaničnih, a još
interesantnije je da taj bug nije ufixan. Evo očigledan primer
koliko vredi ostaviti poruku u ovoj temi. Žalosno.
već kad je počeo pro da se _vrti_ ;), ovakva prijava obično je
prokomentarisana:
'hvala što ste javili, biće ispravljeno tokom sledeće revizije'
problemi.2055hercog,
Nod 4
Neće da prihvati Exec stalno prijavljuje greška pri prenosu svaki put kad
započnem transfer.
Svaka 7 (sedam) se prikazuje kao T :)
(slovo t veliko)
Sale
problemi.2056orlic,
Kao sto rekoh da sezam nece da mi prihvata exec...
ide izvod...
»
»
» .
» s
's'? Nepoznata komanda. Kucajte '?' za spisak.
»
» ..CONF JOIN SEZAMNET
» ..CONF FILE olr.626 >
net2pro.exe --> Pad
»
» ..CONF JOIN PCOS.6
» ..CONF REPLY nt.210
Ne postoji tema nt.
» * Reply to msg originally in SEZAMNET
»
» Sp> Sve greske ce biti otklonjene u sledecem Service Pack-u ;)
'spsve'? Nepoznata komanda. Kucajte '?' za spisak.
»
» Kad smo kod S. Packova :) da li ih mi*roso*t naplacuje?
'kad'? Nepoznata komanda. Kucajte '?' za spisak.
»
» .
» s
's'? Nepoznata komanda. Kucajte '?' za spisak.
»
» who
vojas 22:13 Chat U2 Rules!
orlic 22:21 Sezam
ddamir 22:09 Sezam
boleq 21:57 Transfer
darth.vader 22:21 Transfer MRZIM PTT !!! (iz prve ;) )
mavava 22:15 Chat
zkis 22:19 Read
mibo 22:09 Sezam
kate 22:15 Transfer
zdravkovici 22:22 Sezam
alec 22:14 Chat.grp
buva 22:10 Chat
zoxy 22:08 Chat KO UME SA IMTERNETom? frka, bre...
»
Ajd za poruke za konferencije, ali ono sto se gore nevidi je
vazan mail koji trebam da posaljem a sezam nece da da...
Da, mozda je problem u konvertoru QWK>sezam OLR...
problemi.2057obren,
-> #2056, orlic> » ..CONF JOIN PCOS.6
> » ..CONF REPLY nt.210
> Ne postoji tema nt.
Zaista ne postoji tema 'nt', pretpostavljam da si hteo 'winnt'
> Ajd za poruke za konferencije, ali ono sto se gore nevidi je
> vazan mail koji trebam da posaljem a sezam nece da da...
Aj' po dinar da je opet tvoja greška? ;)
problemi.2058mmisic,
> R:\>co jo pcutil.3
> Ne postoji konferencija PCUTIL.3.
Sredite ovo ;)
problemi.2059dmajkic,
Bug!
Komanda CD <bilo_gde> daje prompt <bilo_gde>»
Primer:
»cd jdhfdf
jdhfdf»
problemi.2060alec,
> dos\com» dir
> Direktorijum '' ne postoji.
Dajte ljudi sta je ovo ?!?!? A kada vec pisem da napomenem da mi
se cesto desava kada citam poruke online odjednom kaze:
> PAD 0k
pa onda neki karakteri
> NO CARRIER
Dajte sredite oba slucaja
problemi.2061calex,
-> #2052, evlad║ a bile su servirane priče o povezivanju ta dva sistema, paralelnom radu
║ i i_ha_haj obećanja od kojih se vrti u glavi ...
Ë──────────────
Naravno, pretpostavljam da su ta obećanja su davana ovde, jer na
onom drugom sistemu nisu davali takva.
=- već kad je počeo pro da se _vrti_ ;), ovakva prijava obično je
=- prokomentarisana:
=- 'hvala što ste javili, biće ispravljeno tokom sledeće revizije'
problemi.2062calex,
-> #2053, evlad║ Dakle definitivno bubica ;)
Ë──────────────
Tako je, samo što sam ja mislio da si pitao kako da rešiš taj
problem a ne da skupljaš nerešene probleme i ponavljaš ih ovde.
║ koliko vredi ostaviti poruku u ovoj temi. Žalosno.
Ë──────────────
Žalosno je što ima nekolicina koja skuplja bubice, nedostatke,
greške koje se pojave i onda raspreda priču o nekim krađama ili tome
kako su drugi sistemi savršenstvo i milina za rad. Sreća je što ipak
ima i onih koji ovde nađu nešto korisno, na greške (koje mogu i da se
pojavljuju duže i češće) ukažu ili u konferencijama ili mailom nudeći
da pomognu ako mogu. Ne znam kako da shvatim ovo što citiram ispod,
znajući da si mesecima bio glavni kritičar PRO-a, dajući iste ocene,
jedino nekim drugim povodom.
║ već kad je počeo pro da se _vrti_ ;), ovakva prijava obično je
║ prokomentarisana:
║ 'hvala što ste javili, biće ispravljeno tokom sledeće revizije'
Ë──────────────
Nikako nemam nameru a ni običaj da pronađene greške koristim za
neka razračunavanja ili dokazivanja. Ako nekad (a nije da nema) vidim
da nešto ne radi na PRO-u, napišem mail zz-u ili dejRanu, eventualno
napišem koju poruku u konferenciji. Zato neću ni da prokomentarišem
ovakvu izjavu.
problemi.2063sjocic,
Da li je bug ili feature u pitanju :
» cd trt
trt» cd mrt
trt\mrt» cd zivot
trt\mrt\zivot» cd ili
trt\mrt\zivot\ili» cd smrt
trt\mrt\zivot\ili\smrt» dir
Direktorijum '' ne postoji.
trt\mrt\zivot\ili\smrt»
:)
problemi.2064dragosh,
-> #2058, mmisic- apsurd-> Ne postoji konferencija PCUTIL.3.
- apsurd- Sredite ovo ;)
Paa kol'ko ja vidim u mom' sdw-u, postoji samo pcutil.4. Mada čim postoji
4 postoji i 3, ali je vrlo moguće da se sistem zbunio, jer izgleda da
dugo niko nije pisao u toj konfi...
problemi.2065sjocic,
Conf:MALI.OGLASI» wr 2
Nema mesta u konferenciji za vašu poruku (limit 5000).
problemi.2066mmisic,
-> #2064, dragosh> Paa kol'ko ja vidim u mom' sdw-u, postoji samo pcutil.4. Mada čim postoji
> 4 postoji i 3, ali je vrlo moguće da se sistem zbunio, jer izgleda da
> dugo niko nije pisao u toj konfi...
Veorovatno si od nedavno član (?)
Pcutil.3 je odavno zatvorena pa je zbog toga nemas u svom sdw-u.
Sa pisanjem u toj conf. nema veze, jer se čuvaju stare conf. u
kojima se nije pisalo godinama. Jedina mogućnost je da nije konvertovana.
problemi.2067orlic,
-> #2057, obren
Ob> Zaista ne postoji tema 'nt', pretpostavljam da si hteo 'winnt'
> Ajd za poruke za konferencije, ali ono sto se gore nevidi je
> vazan mail koji trebam da posaljem a sezam nece da da...
Ob> Aj' po dinar da je opet tvoja greska? ;)
Pa sasvim moguce :) Ja sam i poslao poruku da mi ljudi kazu u cemu je
problem.
problemi.2068msp.,
Pročitao sam u konferenciji da ste pisali nešto o USR modemima pa
res re vdragojevićPročitao sam u konferenciji da ste pisali nešto o USR
modemima pa
verujem da mi možete pomoći. Imam USR Sportster 28.8. Koristim fax
program CoMa 3.40 (radim na ST-u). Problemi su: često digne slušalicu i
spusti. To, ponekad, može da potraje i 15-ak puta. Takodje sa nekim
faksovima ne može da se sporazume. Pisao sam razne init stringove bez
većeg uspeha. Poslednje vreme koristim init string koji sam na jednom PC
pročitao da je za USR: ATX3&F&H1S7=55. Ponekom faksu pošalje dokument,
mnoge ne prepoznaje i još, kod ovog stringa, ne prepoznaje znak zauzeća.
Kad mu napišem samo ATX3 prepozna zauzeće ali tada šalje, nekim
faksovima, samo jednu stranicu dokumenta. Jedan atarist mi je preporučio
da pokušam sa drugim komunikacionim programom, recimo nižom verzijom
CoMe. Ali, ni to nije išlo, jer sam sa CoMom 3.30 počeo pa promenio za
3.40 sve u nadi da će biti bolje. Uzgred, na PC radi bez teškoća sa
stringom koji sam učita iz nekog moćnog programa čijeg se imena ne
sećam. Nov sam na Sezamu pa ću, valjda, uspeti da Vam pošaljem poruku.
Znam da negde, na Sezamu, postoji fajl.txt za snalaženje na Sezamu ali ne
znam gde je. Pitanje je trebalo da bude upućeno v.dragojeviću ali Sezam
kaže da nije registrovan. Zato ga sad upućujem svima. Primedbe tipa
"Kupi PC" mi neće pomoći.
problemi.2069johnnya,
» cd dos
dos» cd system
dos\system» cd os2
dos\system\os2» cd utilities
dos\system\os2\utilities» cd docs
dos\system\os2\utilities\doc» cd .....
.
.
.
C:/DOS/SYSTEM/OS2/UTILITIES/DOCS/HELP/TEMP/WHERE/THE/FUCK/AM/I
Popravite ovo !
problemi.2070the.edge,
Kad odkucam "dir" u windows\com
kaze da '' direktorijum ne postoji?!?!!
AcCeSS DeNiED
problemi.2071alec,
-> #2070, the.edge> Kad odkucam "dir" u windows\com
> kaze da '' direktorijum ne postoji?!?!!
Kod mene je to uobicajena prouka :) Vec sam se naviko na to
problemi.2072dragosh,
-> #2066, mmisic- apsurd- Pcutil.3 je odavno zatvorena pa je zbog toga nemas u svom sdw-u.
Samo malo... neko je rekao da sistem ima grešku jer mu prijavljuje da ima
nepostoji konf. pcutil.3. Sad je stvar rešena, a ti si izgleda uputio poruku
za pogrešnu osobu.
problemi.2073vimm,
Evo ga, treći put danas :(((
Connected to SezamNet at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS
Casopis "Racunari" - Beograd
Uto 22.10.96 21:37 - Node 6
Username: vimm ********
vimm, dobrodošli na SezamNet!
Prethodni poziv ste imali u Uto 22.10.96 18:04
Imate 29 min 59 sec na raspolaganju za ovaj poziv.
Sistemskih poruka (sysmsg): 1.
Uto 22.10.96 21:27 Odgovor na vašu poruku u SEZAMNET:9.649, corto.
────────────────────────── Glasanja u toku: ─────
** VOTE ** for SezamNet
Trenutno aktivna glasanja:
1) Izbori za Veće građana Skupštine Jugoslavije
2) Izbor NAJ-BEBE Sezama (detalji u CIVILIZACIJA.10:galerija, poruke 3 i 4)
─────────────────────────────────────────────────
Sledeće poruke su stigle od poslednjeg poziva:
─────────────────────────── Privatna pošta: ─────
Nema poruka.
────────────────────────── Poruke u grupama: ────
dselic: Howdy!
Poruka 4, 9.980 chr.
Datoteoruk1, 20.968 bytesr.m
─────────────────── Poruke u konferencijama: ────
1 SEZAMNET novih 4
5 KOMUNIKACIJE.9 3mnih 5
11 PCHARD.6 ov3mni 3
171 USER.4 .6 3vih 1
221 OSD.4 . 143 FORUM.16 .6 .6 [3333mom3v 4
59 CIVILIZACIJA.10 [3mni 0
77 SPFONET4 .JA. 1.98 VICEVIR.4 .6 . ovih
m
────────────── Trereutno na veziama:──
oki.D.4 21:34 Transonfr Zoran Pandurov, Zrenjanin
dragecD.421:14 34nTer D
dZoKramarrovemun
o 4 .21:35 Sezam Alek
sdar Šević, Beograd
dselicge1:35 Sezam Danilo Selić, Beograd
pesnikge1:29 Sezam Maru k98 asiljevski, Beograd
vimm oki21:37 Sezam Vladimir Mau k933moć, Beograd
evs (Da/Ne/Bez pauze)? 3Knlazic .D521:1 n Nebojša Lazić, N33mo Beograd
peccaa 4 .21:2[36mSe1;34mRead Pred
d MatejiBeogeod
vukZoge1:20 Sm[0m Veodn Ogrizć, B, grad
v
branas aa:29 Sezam V Branimir Stanu kvićeogr33mo
0andos[333 .D4
36mSe
14mRe9 Uroš
mrnjaStu kvd
zram98 abra0852 V nonfr Zn u k93Stić, ZoKagujevac
dbeljizics[1:22bra04 raerjan Beljn u, Ljubovija
Beozki 21:26 .1;34mRd Adnan Derviševn B Brad
34nki, Zrovemu29s[134n2b[0m Žikipec 5 išdograd
novi──────ki,──────────── 5 raj Ogvrjšvanja exec-a ────
Kitisnite 'Enteans[0;36m'..sr dselic: u kliki ti je to autorjecnt.
[K
-----------------------------------------------------------------
Najlepše Vas molim da uradite nešto po ovom pitanju.
Vladimir
PS Izvinjavam se dselic-u, koji me je page-ovao, nadam se da je
shvatio o čemu se radi.
problemi.2074superhik,
=:>Datoteka net00327.zip, 4741 bytes, protokol Zmodem RM, vreme
=:>0:00:03. Spremni za download (Da/Ne)?
=:>rz
=:>**kë─Ç
=:>#┴ďô*C Ů8|7net00327.zip4741 6233375346 0 10314564 1 4741 0kë─
=:>
=:>Greška pri prenosu!
Čisto Sezamova greška...
problemi.2075mmtosic,
-> #2073, vimm> Evo ga, treći put danas :(((
....
> 11 PCHARD.6 ov3mni 3
> 171 USER.4 .6 3vih 1
> 221 OSD.4 . 143 FORUM.16 .6 .6 [3333mom3v 4
> 59 CIVILIZACIJA.10 [3mni 0
> 77 SPFONET4 .JA. 1.98 VICEVIR.4 .6 . ovih
....
> Najlepše Vas molim da uradite nešto po ovom pitanju.
Nisam sklon da poverujem da oni znaju šta je uzrok, tako da će sa
`popravljanjem' ići teže, kao što se to na osnovu prethodnih događanja
može i zaključiti. Znaš za onu - ako ne možeš da ih pobediš, pridruži
im se. :) Konkretno, pošto ima raznih `pucanja', moglo bi da i tebi
počne da puca zbog `pucanja ANSI-ja'. :( Kao što je mnogima od nas
već odavno puklo. :)
problemi.2076schef,
Opet ja. :>
Danas sam sa jedne GROUP poruke u PAD prosledio fajl. Skinuo sam ga sa PAD
DOW, što znači da ga je prvo spakovao u arhivu NET*.ZIP sa odgovarajućim
brojem (ne sećam se tačno koji je bio, ali nije važno) i tako spakovanog mi ga
preneo, ali ga nisam direktno pakovao (što je pretpostavljam važno za priču
jer kada ga prvo spakujem pa ga tako skinem onda mi se ne javlja ovaj
problem).
Posle toga sam pokrenuo proceduru SEZAM koja prvo obriše PAD pa skupi
poruke, i komandom PAD ARC TEXTPAD spakuje u NET*.ZIP. E pa, redni broj je bio
ISTI kao i maločas, ali pošto sam ja radio nešto u drugom tasku nisam
primetio, tako da sam normalno prekinuo vezu kada mi je javio da je preneo
fajl. Naravno, nije preneto ništa jer je na mom disku već postojao fajl sa
istim imenom.
Sredite taj brojač da se UVEK podigne za 1, da ne moramo uvek da prvo
pakujemo PAD pa da ga skidamo sa PAD DOW NET*.ZIP (d; kako bismo izbegli ovo
što se meni desilo (morao sam sa SEEN da 'vraćam' poruke jer je Sezam posle
mog HANG-UP-a mislio da sam taj NET*.ZIP već preneo i obrisao ga je).
Toliko. :)
problemi.2077vimm,
-> #2075, mmtosic=>> Najlepše Vas molim da uradite nešto po ovom pitanju.
=> Nisam sklon da poverujem da oni znaju šta je uzrok, tako da će sa
=> `popravljanjem' ići teže, kao što se to na osnovu prethodnih događanja
=> može i zaključiti.
Ux, pa nemojte da budete uvek na kraj srca g-dine M. M. Tošiću ;)
=> Znaš za onu - ako ne možeš da ih pobediš, pridruži im se. :)
Pridružio sam se samim činom pretplate na sistem, a razdružio se nisam
svojevoljno - ne mogu da trpim nepravdu, pa to ti je :) !
=> Konkretno, pošto ima raznih `pucanja', moglo bi da i tebi
=> počne da puca zbog `pucanja ANSI-ja'. :( Kao što je mnogima od nas
=> već odavno puklo. :)
Pa, meni još uvek ne 'puca' tako lako, ali, ko zna, možda i ja idem
stopama tih kojima je odavno puklo.
Pozdrav Vladimir
PS Molba sa početka poruke i dalje stoji.
problemi.2078sjocic,
Zvoni u prazno, dugo! :(
problemi.2079mmtosic,
Opet sam ostao bez džebane za download fajlova. :(
Probao sam da razumem šta se to dešava, pogotovu što mi ovo nije
prvi put. Da bih pokazao šta sam našao navodim sledeća dva
`stat'-saopštenja.
Prvi je uzet tokom sesije od 23. oktobra 1996. godine.
» stat
══════════════════════════════ UKUPNO ═ TEKUĆI MESEC ═ PRETPLATA ═
Broj poziva 912 95 09.11.1997
Vreme na vezi 197:59:00 21:01:29 ─── VREME ───
Vreme u chatu 0:00:00 0:00:00 30 / 90
Vreme u file transferu 85:02:26 11:18:42 ═══════ LIMIT
Broj privatnih poruka 371 145 500
Internet mail (kb) 0 0 256
Broj poruka u konf 656 59 300
Download (kb) 23988 39720 40960
Upload (kb) 28539 809 8192
───────────────────────────────────────────────────────────────────
Drugi je uzet tokom sesije od 20. oktobra 1996. godine.
» stat
══════════════════════════════ UKUPNO ═ TEKUĆI MESEC ═ PRETPLATA ═
Broj poziva 896 79 09.11.1997
Vreme na vezi 194:43:08 17:45:37 ─── VREME ───
Vreme u chatu 0:00:00 0:00:00 30 / 90
Vreme u file transferu 83:26:45 9:43:01 ═══════ LIMIT
Broj privatnih poruka 358 132 500
Internet mail (kb) 0 0 256
Broj poruka u konf 639 42 300
Download (kb) 16782 32514 40960
Upload (kb) 28444 714 8192
───────────────────────────────────────────────────────────────────
Pada u oči da sam za 1 sat i 35 minuta provedenih u `file transferu'
`preneo' oko 7,2 MB što je, naravno, nemoguće. (Moj prosečan `cps' je
oko 1000, a kreće se u rasponu od 600 do 1500 u zavisnosti od
`spoljnih' uslova).
Onda sam pregledao odgovarajuće logove. I našao sam sledeće.
Fajlove po pravilu `prenosim' u pad (bilo iz direktorijuma bilo iz
privatnih ili konferencijuskih poruka). Nakon izdavanja naredbe _pad
dow *.*_ ili _pad dow *.* /b_ (dakle, bez prekidača _/d_ za brisanje
fajl(ov)a nakon uspešnog prenosa), postoji velika opasnost od toga da
veličina pad-a bude uračunata još neki put. Naime, u log-u sam našao
da mi se unutar intervala od 20-23 oktobra dva puta desilo to da
nakon uspešno prenetog fajla nisam odmah izdao naredbu _pad clear_,
nego sam pre toga i odjavljivanja sa sistema još jednom skupio
`sveže' poruke izdavši naredbu _sezam_. E to je prava opasnost.
Naime, nova sistemska procedura _sezam_ ne briše pad pre skupljanja
poruka (a ranija je brisala). Osim toga, pored novih poruka novom
procedurom se skida i sve ostalo što je u pad-u. Naravno, to nije
opasno pošto komunikacioni program odmah `konstatuje' da je ono što
je bilo u pad-u mimo fajla sa porukama već bilo preneto, pa to ne
uzme mnogo vremena. Ali program pod kojim radi SezamNet registruje
još jedan prenos u punom iznosu pad-a. Tako mi se desilo da sam u
jednoj seansi od 30 minuta `skinuo' oko 2,8 MB (`dva puta' fajl od
1,390 kB i poruke od oko 20 kB). Druga opasnost je ta što fajlove
skidam i sa SezamPro-a. A kad zaboravim da sam fajl već skinuo sa
ovog drugog, pa naredim njegovo dole-spuštanje i sa SezamNet-a on mi
zaračuna njegovu veličinu, iako samo konstatuje da ga već imam.
Dalje nisam istraživao. Naime, vidi se da sam za 11 sati provedenih u
`fajl transferu' `preneo' oko 40 MB što čini prosečno oko 4 MB na sat
a to nije moguće.
Na osnovu ovoga predlažem da kao limit uvedete pored količine prenetih
MB (recimo ovih 40 MB) i vreme u fajl-transferu (recimo 16-20 sati).
Takođe, predlažem da izmenite sistemsku proceduru _sezam_ tako da se
njome naređuje samo prenos fajla sa porukama, kao što je to ranije
bilo, ako već nećete da se pre toga pad očisti, kao što je to ranije
bilo. Takođe predlažem da svim korisnicima obaveštenjem skrenete
pažnju da im se opisano `ponovno prenošenje već prenetog fajla' (koje
se greškom obavi za 1 sekund) računâ, pa da povedu računa. A mislim
da to `računanje' nikako nije u redu. Većini to, možda, trenutno i ne
smeta, ali nakon `doteravanja' na sistem i fajlova i od oko 10 MB, to
će itekako postati važno. Uzgred napominjem da na SezamPro-u nema
nikakvog ograničenja u pogledu preuzetih fajlova, što je naravno,
jako važno kad se ima u vidu da tokom mesec dana tamošnja ponuda
iznosi i po nekoliko stotina MB.
Takođe predlažem sysadm-u da mi poveća limit, kako ne bih morao da
čekam na naredni mesec da `naravoučenije' iskoristim. :)
problemi.2080mmtosic,
-> #2076, schef> Posle toga sam pokrenuo proceduru SEZAM koja prvo obriše PAD pa
> skupi poruke, i komandom PAD ARC TEXTPAD spakuje u NET*.ZIP. E pa,
> redni broj je bio ...
Nisi odavno čitao šta sadrži sistemska procedura _sezam_. :) (Znaš
šta, nisam ni ja, al' muka me naterala.)
Pad se više ne briše.
> Sredite taj brojač da se UVEK podigne za 1, da ne moramo uvek da prvo
> pakujemo PAD pa da ga skidamo sa PAD DOW NET*.ZIP (d; kako bismo
> izbegli ovo što se meni desilo (morao sam sa SEEN da 'vraćam' poruke
> jer je Sezam posle mog HANG-UP-a mislio da sam taj NET*.ZIP već
> preneo i obrisao ga je).
Pad se sada skida sa naredbom _pad dow /b_, tako da se skida sve što
se u pad-u zateklo. Dakle, i ono što si prethodno već skinuo, a što
nisi obris'o pre izdavanja naredbe _sezam_.
Stoga, mislim da nije problem sa `brojačem'. :) Ti samo nisi sačekao
da skine sve što je u pad-u bilo, a bio je i taj novi net00???.zip
fajl (pored starog!), čiji broj je bio za jedan veći od onog što si
ga prethodno već bio skinuo.
Iz opisa sledi da ti pad nisi brisao ni nakon onog opisanog
`prenosa'. Nejasno je kako je pad obrisan, pošto bi sistem trebalo
da ti pri narednom povezivanju sa njim javi da ti je pad sačuvan. :)
Da li se to pad prenet sa _pad dow /b_ automatski briše pri
odjavljivanju sa sistema? Ja se trudim (otkad me zmija ujela :() da
posle svake naredbe _sezam_ izdam i naredbu _pad clear_. Bilo bi
dobro kad bi nas sysadm obavestio o čemu se ovde sve radi.
problemi.2081mmtosic,
-> #2078, sjocic> Zvoni u prazno, dugo! :(
Zvoni. :(
No, ja se tol'ko i ne čudim toj elementarnoj nepogodi kad se zbiva
oko ponoći, pa i 2-3 sata iza ponoći, al' što to traje pa se zbiva i
ujutru - tome se vrlo čudim.
problemi.2082calex,
-> #2079, mmtosic║ `sveže' poruke izdavši naredbu _sezam_. E to je prava opasnost.
║ Naime, nova sistemska procedura _sezam_ ne briše pad pre skupljanja
║ poruka (a ranija je brisala). Osim toga, pored novih poruka novom
Ë──────────────
Možda je i ovde opasnost. Šta ako ti je pukla veza kod prethodnog
poziva pa u PAD-u stoje poruke koje su već proglašene pročitanim? Onda
bi morao ponovo da ih skupljaš. Možda je najbolje da sam postaviš kako
misliš da ti valja. Ja sam ovde preneo isti autoexec koji sam imao i na
starom sezamu a koji uglavnom radi i na Pro-u, sa manjim izmenama. Kod
svakog poziva za skidanje, proveri da li ima nečega pa pita da li da to
obriše.
║ procedurom se skida i sve ostalo što je u pad-u. Naravno, to nije
║ opasno pošto komunikacioni program odmah `konstatuje' da je ono što
Ë──────────────
Ne, ovo jeste opasno. ;) Ako hoćeš da koristiš sistemsku komandu,
onda će ona da ti pokupi poruke pa da to zapakuje sa fajlom koji se tu
već nalazi i onda nijedan program neće da zna da je to već preneto.
Druga je priča ako radiš pad do /b.
║ uzme mnogo vremena. Ali program pod kojim radi SezamNet registruje
║ još jedan prenos u punom iznosu pad-a. Tako mi se desilo da sam u
Ë──────────────
Potpuno isto kao i na Pro-u. Kako misliš drugačije? Da program pod
kojim radi SezamNet pogleda tvoj DL direktorijum pa oduzme od količine
tvog DL-a onoliko koliko si nekada već preneo? ;)
║ skidam i sa SezamPro-a. A kad zaboravim da sam fajl već skinuo sa
Ë──────────────
Ako bi ponekad kucao pad dir pre nego počneš sa skidanjem, a možda
i ako manje zaboravljaš, možda uspeš i više da DL-uješ. ;))
║ Na osnovu ovoga predlažem da kao limit uvedete pored količine prenetih
║ MB (recimo ovih 40 MB) i vreme u fajl-transferu (recimo 16-20 sati).
Ë──────────────
Naravno, oni koji nemaju sreće sa vezama ili nemaju para i koriste
modeme na 2400, neki i na 1200, onda mogu samo PAD da skupe a oni sa
bržim nešto više? Ili da program uzme u obzir i brzinu konektovanja pa
na osnovu nje preračuna to vreme? Naravno, mora da uzme u obzir i tip
veze, ako neko ima NONE vezu, njemu daje malo više vremena? ;)
problemi.2083basrak,
-> #2079, mmtosic> Takođe, predlažem da izmenite sistemsku proceduru _sezam_ tako
> da se njome naređuje samo prenos fajla sa porukama, kao što je
> to ranije bilo, ako već nećete da se pre toga pad očisti, kao
> što je to ranije bilo.
auto re &
pad down
pa onda kod sebe menjaj šta god ti srce želi, a tako izmenjenog ga uploaduješ
sa komandom exec s tim da u prvom redu dopišeš i komandu auto wr. Posle toga
ostavi na svom hard disku i taj izmenjeni autoexec kao bekap - zlu ne
trebalo - da ga po potrebi ponovo upload-uješ.
A možeš naravno sve i on-line sa: auto edit
problemi.2084schef,
-> #2080, mmtosic=- Pad se više ne briše.
Ali ja sam samoinicijativno ubacio brisanje. ;)
Ko mi brani da tu proceduru menjam kada je imam u svom autoexecu? :)
Smetalo mi je to što se ne briše i CAP ubacim ti ja jedno _..pad cle (d;_ na
početku procedure i mene glava više ne boli. ;)))
=- Stoga, mislim da nije problem sa `brojačem'. :) Ti samo nisi
=- sačekao da skine sve što je u pad-u bilo, a bio je i taj novi
=- net00???.zip fajl (pored starog!), čiji broj je bio za jedan
=- veći od onog što si
Ne.
Kada skineš PAD sa _PAD DOW (d;_ on ti posle to što si skidao ostavi u PADu
ali u NEARHIVIRANOM obliku (naravno skidao ga je arhiviranog sa određeneim
brojem NET*.ZIP - baš kao što se radilo nekada, odnosno kao što se sada radi
na SezamPROu). Kada sam kasnije pokrenuo _sezam_ on mi je prvo obrisao PAD,
skupio poruke i zapakovao u NET*.ZIP sa ISTIM brojem kao i ono što sam maločas
skinuo. :) E tu je problem. :)
Tebe možda buni to što u _sezam_ proceduri pakovanje i skidanje rešeno na
sledeći način:
..pad arc textpad
..pad dow net*.* (;)
a na starom sezamu/sezampro-u je jednostavno:
..pad dow (d;
što znači da pri prekidu veze na NETu ti u PADu ostaje fajl NET*.ZIP a na
PROu ti ostaje TEXTPAD koji skidaš ponovo sa _PAD DOW (d;_ jer mora ponovo da
ga spakuje, dok je na NETu već spakovan i skidaš ga sa komandom _PAD DOW
NET*.ZIP (d;)_. :) Mislim da sam sada malo pojasnio. :)
problemi.2085pantelic,
Posto sam nov imam par pitanja.
Da li je HTML format fajla prezentacije sa interneta i moze li se nar
uciti putem sezama(agora server)
problemi.2086dragosh,
-> #2079, mmtosic- apsurd- ══════════════════════════════ UKUPNO ═ TEKUĆI MESEC ═ PRETPLATA ═
- apsurd- Download (kb) 23988 39720 40960
I meni se jako slična stvar desila sa uploadom. Isto mi javlja da je
za tekući mesec veći nego ukupno, i ne da mi da ul-ujem !!!
Kaže- prekoračen mesečni limit !
Nadam se da će se stvar brzo rešiti...
problemi.2087spantic,
-> #2085, pantelic> Da li je HTML format fajla prezentacije sa interneta i moze li se nar
> uciti putem sezama(agora server)
Računari su o tome dosta pisali, a u septembarskom broju je
objavljen i umetak sa priručnikom za HTML.
Ne znam da li je samo on dovoljan da ga naučiš, ali imaš
nekoliko nastavaka male škole HTML-a u Računarima.
To je na srpskom.
Na engleskom imaš nekoliko HLP fajlova i tutorijela u HTML
formatu.
Uskoro treba da izađe prva knjiga kod nas o Internet izdavaštvu,
uključujući kompletan rad sa HTML-om. Veoma obimna knjiga sa CDom.
Ako nekog zanima, detalji se mogu dobiti na mail.
problemi.2088feniks,
Zašto sistem ne čuva PAD kad pukne veza? Da li se
uopšte razmišlja o ovom problemu? :(((
problemi.2089hercog,
-> #2085, pantelic** Da li je HTML format fajla prezentacije sa interneta i moze li se nar
HTML je jezik za pisanje WWW prezentacija, ne možeš naručiti preko
sezama, da bi ih video treba da imaš pristup internetu.
Sale
problemi.2090mmtosic,
-> #2084, schef> Tebe možda buni to što u _sezam_ proceduri pakovanje i skidanje
> rešeno na sledeći način:
>
> ..pad arc textpad
> ..pad dow net*.* (;)
Linija za kopiranje fajla sa SezamNet-ovog diska na korisnikov glasi
(kao što sam i napisao): _pad dow /b_, a ne ovako kako si ti napisao.
Dakle, skida sve što je u pad-u, a ne samo fajl sa prikupljenim i
zbijenim porukama.
Naravno, moguće je da si ti i to promenio. Zbog imena procedure sam
poverovao da se radilo o sistemskoj. A u tvojoj poruci nije bilo
naznake da se radi o tvojoj proceduri sa `sistemskim' imenom. U
svakom slučaju, učinilo mi se malo verovatnim (još uvek mi se tako
čini) da je sabijanjem napravljen fajl istog imena sa prethodno
napravljenim (brojač je svuda isti: i -> i+1), pa sam probao da
`protumačim' šta se to moglo desiti sa ishodom koji je sličan onom
koji si opisao.
problemi.2091mmtosic,
-> #2082, calex> Možda je i ovde opasnost. Šta ako ti je pukla veza kod prethodnog
> poziva pa u PAD-u stoje poruke koje su već proglašene pročitanim?
> Onda bi morao ponovo da ih skupljaš.
Kad je sysadm napravio sistemsku proceduru _sezam_ on je sigurno imao
razlog zbog koga se odlučio za ugrađeno rešenje. Ja sam pričao o
problemu koji sam imao zato što nisam uočio da je prethodna procedura
zamenjena ovom novom. U staroj (koja je važila do pre, možda, 2
meseca) pad je, pre skupljanja novih poruka, bio brisan. U novoj ne.
U staroj je fajl sa skupljenim porukama bio sabijan i stovaran na
korisnikov disk naredbom _pad dow_ (podsećam, ako se ne kaže šta,
sistem podrazumeva fajl textpad). U novoj se prenosi sve što je u
pad-u, naredbom _pad dow /b_. Prethodno se skupljene poruke sabiju
naredbom _pad arc_ (podsećam, ako se ne kaže šta, sistem podrazumeva
fajl textpad).
Ono što ti navodiš kao opasnost - nije. Jer, nije verovatno da će
onaj kome je veza `pukla', odmah po uspostavljanju nove veze izdati
naredbu _sezam_, pošto ga sistem revnosno obaveštava (crvenim
slovima) da mu je pad sačuvan. Dakle, pre skupljanja novih poruka,
skinuće stare poruke sačuvane u pad-u, pa mu ih procedura _sezam_
(sa _pad clear_ na početku) ne bi obrisala.
> Ne, ovo jeste opasno. ;) Ako hoćeš da koristiš sistemsku komandu,
> onda će ona da ti pokupi poruke pa da to zapakuje sa fajlom koji
> se tu već nalazi i onda nijedan program neće da zna da je to već
> preneto.
Neće da ih zapakuje sa onim što je u pad-u. Naredba za sabijanje
(tj. pakovanje) glasi _pad arc_ (podsećam, ako se ne kaže šta, sistem
podrazumeva fajl textpad), pa ne može doći do mešanja poruka sa
drugim fajlovima u pad-u. Dakle, nije ni to opasno.
> Potpuno isto kao i na Pro-u. Kako misliš drugačije? Da program pod
> kojim radi SezamNet pogleda tvoj DL direktorijum pa oduzme od
> količine tvog DL-a onoliko koliko si nekada već preneo? ;)
Pa nisam ja rek'o da je na SezamPro-u drugačije. Ja sam samo rek'o da
tamo nema ograničenja za količinu pretovarenih fajlova. Tamo je,
dakle, opisano `lažno' registrovanje prenetih fajlova - nevažno, tj.
ono je tamo irelevantno.
Ne razumem šta si ti mislio da sam ja mislio. Jedino što vidim, to je
da si ti mislio, da sam ja jako glupo mislio. A nisi mor'o da tako
misliš. A što si tako mislio, e to nije važno.
Ako `pouku' iz poruke nisi razumeo, da ti je ponovim. Ako postoji
ograničenje za količinu pretovarenih fajlova (a na SezamNet-u ono
postoji) onda bi trebalo razraditi i ugraditi rešenje koje količinu
pretovarenih fajlova meri tačno. Ako to ne može, a ja sam pokazao da
sada ne može, onda sam se založio da korisnici budu obavešteni o
zamkama za lažno pretovarivanje koje su sa postojećim rešenjima
vidljive.
Na kraju poruke sam napisao da ću ja o tome što sam `naučio' ubuduće
voditi računa. Dakle, izrazio sam nadu da ću izvući pouke te da neću
ponavljati `greške'. Smatrao sam da je to moje iskustvo interesantno i
za ostale. U mom selu, naime, kažu, da pametni ljudi uče na tuđim
greškama. A mislim da na SezamNet-u boravi dosta pametnih. Međutim,
izgleda, da kao čovek sa sela, još ne znam da ima i onih koji nemaju
šta da nauče pošto sve već znaju. Ali, naučiću i to. Nisam ovde za
džabe.
> Ako bi ponekad kucao pad dir pre nego počneš sa skidanjem, a možda
> i ako manje zaboravljaš, možda uspeš i više da DL-uješ. ;))
Dakle, još jednom, naveo sam primere koji pokazuju da merač količine
pretovarenih fajlova može pokazati lažan iznos. Apsolutno je nevažno,
odnosno, irelevantno je, da li je za to kriv softver ili korisnik.
Čini mi se da tebi, zbog nekog meni nejasnog razloga, jako odgovara
to što sam ja pokazivao da se radilo o `mojim greškama'. Meni to
pokazivanje nije smetalo. A ne smeta mi ni to što se to tebi dopada.
> ║ Na osnovu ovoga predlažem da kao limit uvedete pored količine
> ║ prenetih MB (recimo ovih 40 MB) i vreme u fajl-transferu
> ║ (recimo 16-20 sati).
> Ë──────────────
>
> Naravno, oni koji nemaju sreće sa vezama ili nemaju para i koriste
> modeme na 2400, neki i na 1200, onda mogu samo PAD da skupe a oni sa
> bržim nešto više? Ili da program uzme u obzir i brzinu konektovanja
> pa na osnovu nje preračuna to vreme? Naravno, mora da uzme u obzir i
> tip veze, ako neko ima NONE vezu, njemu daje malo više vremena? ;)
Nije mi jasno šta si hteo da kažeš. I pored zauzetosti programiranjem
trebalo bi da pisanju poruka posvetiš onoliko vremena koliko treba da
ih učiniš razumljivim. Ili si, možda, zbrljanim tumačenjem onoga što
si naveo iz moje poruke želeo da (po)kažeš da je u tekstu na koji
odgovaraš bilo brljotina u mišljenju? Nezavisno od namere, trud bi ti
bio, a i jeste, uzaludan, pošto je sve jasno k'o vrata.
Ograničenje od 40 MB bi i dalje bilo ograničenje u svim slučajevima
kad je iznos pretovarenih fajlova manji od njega, a kad se ono pređe
pre nego što bi bila izdata zabrana daljeg pretovara, proveravalo bi
se i vreme provedeno u pretovaru. Jer ima slučajeva kada je, uprkos
tome što je `preneta' količina fajlova veća od 40 MB, vreme pretovara
kraće od potrebnog za pretovar tih 40 MB pri maksimalnoj brzini
prenosa. U tim slučajevima ograničenje bi bilo `preneto' na vreme
pretovara. Prostije rečeno, vreme bi bilo važno samo onda kad se
jasno i nedvosmisleno može utvrditi da se radi o `lažnom' pretovaru.
Čini mi se da je algoritam `prost k'o pasulj', i svodi se na još
jedno ako u postojećem ako.
Ako tebe ovo stvarno interesuje, onda ti nudim rezime u dve rečenice.
(1) Postojeći softver `nepažljivim' korisnicima `omogućuje' `lažno'
pretovarivanje fajlova (premisa). (2) Obzirom na to da vlasniku
SezamNet-a nije stalo do toga da korisnici ne iskoriste svoje prâvo
(dakle, obzirom na to da `lažni pretovar' nije planirano i željeno
stanje), trebalo bi obavestiti korisnike da postoje `opasna mesta' i
pomoći im da njihovo pravo i iskoriste (sud).
P.S. Kakva te to nevolja snašla kad imaš toliku potrebu za
korišćenjem samo simbola za pokazivanje zlobe? Da nije puk'o žuč?
Možda može da ti se pomogne? Nijedno stanje nije tako loše da ne može
da bude bolje.
problemi.2092mmtosic,
-> #2083, basrak> ....
> A možeš naravno sve i on-line sa: auto edit
Nemam baš nikakvu potrebu da menjam sistemsku proceduru. `Nevolja'
koju opisah je posledica činjenice da je prethodna procedura _sezam_
promenjena, a ja to nisam znao (neću da grešim dušu pa da tvrdim da o
promeni nismo obavešteni). Sad kad znam kako izgleda, vodiću o njoj
računa. Nemam potrebu (a Boga mi, ni naviku) da se navika držim k'o
pijan plota. Naprotiv.
Smatrao sam da se procedurom _sezam_ skidaju poruke, te sam se stoga
založio da nakon linije za sabijanje pročitanih poruka _pad arc_
(podsećam, ako se ne kaže šta se sabija, sistem podrazumeva fajl
textpad) dođe linija za njeno preuzimanje (npr. _pad dow net*.* /d_).
Još je bolje narediti zbirno te dve linije u okviru jedne linije:
_pad dow_ (podsećam, ako se ne kaže šta, sistem podrazumeva fajl
textpad), kako je i bilo do skoro. I dalje mislim da je to bolje
rešenje od naredbe za preuzimanje svih fajlova iz pad-a _pad dow /b_,
što je novo i važeće rešenje, ugrađeno u sistemsku proceduru _sezam_.
Inače, čitava priča se ticala dve činjenice: sa jedne strane postoji
ograničenje za količinu stovarenih fajlova, a sa druge strane postoji
nekoliko `šansi' za `lažno' pretovarivanje fajlova. Ne verujem da se
pisanjem novih procedura `opasnost' može eliminisati, ali verujem da
se može bitno umanjiti. Za mene je dovoljna korist to što sam saznao
šta se stvarno desilo, pošto me je kopkalo. Za druge već ne znam.
Možda su to već znali, a možda ih to pitanje uopšte `ne tangira'.
problemi.2093kostja,
-> #2069, johnnya=> C:/DOS/SYSTEM/OS2/UTILITIES/DOCS/HELP/TEMP/WHERE/THE/FUCK/AM/I
=>
=> Popravite ovo !
Ne preteruj najdalje ide do 6 grane i duzine od 20 i nesto (24?)
karaktera u nazivu dir-a:
>cd dos
>dos\ cd diskutil
>dos\diskutil\
>dos\diskutil\ cd greska
>dos\diskutil\greska\ cd bug
>dos\diskutil\greska\bug\ cd sezam *** odprilike do ovde
>dos\diskutil\greska\bug\seza\ cd sta *** posto je odsekao M
>Direktorijum 'sta' ne postoji.
>dos\diskutil\greska\bug\seza\ cd\
>cd ovojegreska
>ovojegreska\ cd popravite
>ovojegreska\popravite\ cd bugic
>ovojegreska\popravite\bugic\ cd\
problemi.2094kostja,
-> #2081, mmtosic=> No, ja se tol'ko i ne cudim toj elementarnoj nepogodi kad se zbiva
=> oko ponoci, pa i 2-3 sata iza ponoci, al' sto to traje pa se zbiva i
=> ujutru - tome se vrlo cudim.
Iskreno receno ne treba se cuditi. Svakog dana provodim nekih 7-10
sati pored telefona koji dobar deo vremena intenzivno zvoni, i nikad
kao sad mi se nije desavalo da me ljudi pitaju gde sam "jel me zovu
vec sat-dva a mene nema"...
problemi.2095obren,
-> #2091, mmtosic> Ne razumem šta si ti mislio da sam ja mislio. Jedino što vidim, to
> je da si ti mislio, da sam ja jako glupo mislio. A nisi mor'o da
> tako misliš. A što si tako mislio, e to nije važno.
Baš tako! Apsolutno se slažem se sa tobom, iako me tuđa nevolja ne može
usrećiti! To se teško razume, ali, naravno, postoji. To znatno lepše i
kraće kažu u mom selu: razni ljudi - razne ćudi... No, mene ne čudi ovo
tvoje visokoumno i nadasve rekurzivno razmišljanje. Svaki čovek ima
potrebu i obavezu da razmišlja u granicama svojih mogućnosti, pa je,
naravno, imaš i ti. Zašto bi tvoja prava bila manja od naših ako su već
šira od njihovih a dublja od njenih?
Iz tvog `zaključka' koji je iz poznatog arsenala zaključivanja `što je
babi milo, to joj se i snilo' jasno se vidi da je i tebe zahvatila manija
deljenja lekcija, pa se kačiš gde god ti se učini da možeš! U poslednje
vreme samo skačeš sa teme na temu. Nešto probaš pa čim vidiš da si
napravio glupost, ti brže bolje krećeš na nešto novo, pa tamo naiđeš na
isto, pa onda opet krećeš na nešto novo ... Teturaš se već, tako da mi
se čini da nećeš još dugo. Znaš ti za onu iz moga sela - nije pogrešio
što se kockao, nego što je hteo da se izvadi! ;>
Ipak, mora se priznati da su ti dodelili pravu ulogu. Toliko si se sa
njom srodio, da sve izgleda potpuno prirodno i tebi svojstveno. ;) Samo
ti si izgleda pomešao cilj koji hoćeš da ostvariš, sa razlogom zbog koga
ga tražiš. Ali verujem da su ti moći malene, i da će i oni koji su te
angažovali ubrzo shvatiti da su pogrešili. I nemoj da se praviš lud, što
bi rekli u mom selu. Inače, u mom selu se baš mnogo ne razabiramo u
strane jezike, ali zato srpski dobro poznajemo. Zato volimo često da
naglasimo staru šumadijsku poslovicu: ``Langzam, aber ziher''
Dakle, nisam ja gore ništa loše o tebi rekao, a koliko je bilo poginulih
Francuza, Engleza, Amera, Španaca, Portugalaca, ... to su trice i kučine.
Nemojmo se zezati. Pošto si ti pismen čovek, čudi me da stalno previđaš
osnovnu prednost pismenih ljudi - razumevanje onoga što piše. I tako,
dok dlan o dlan, mic po mic - mica, mica po mica - trakalica!
Nisam ja nikad dosad ostavio poruku od 32 kB! Jesi li ti čuo za onu iz
moga sela - zaigraj, zapevaj ali i za pojas zadeni? Ako ne odma' onda
kad tad. Ako ne umeš da staviš prst na čelo, a ti ga stavi. Dakle, prvo
pokaži ono što tvrdiš, pa onda izvedi zaključak koji sledi, ili koji
ima neku jasnu vezu sa Banahovim stavom o nepokretnoj tački ili barem
Runge-Kuta metodom četvrtog reda. Šetala mara bumbara na to che vuk.
I još jedna kratka, ali zato ``mudra'' opaska. Jedino joj fali to što
nije istinita. A kaže:
``Na koju god stranu da se okreneš, jal' na Istok jal' na Zapad, dupe ti
je pozadi. Ili drugim rečima: kad moj Mile prdi - ne smrdi!''
I tako malo pritisaka, malo sarkazma, malo ismejavanja, malo začikavanja,
malo provociranja ... Ima dosta načina i začina na koji se spravlja čorba
i to su tzv. univerzalni metodi. Kad ih jednom izgradiš, pevaš pesmu i
'vešto' prevodiš razgovor na tvoj teren. To su Se-Pe-Se-ovci patentirali
i uspešno primenjuju. Eh kad bi se toliko viška pameti i energije moglo
iskoristiti na nešto korisno. Kod mene u selu kažu - sve što vo buče, za
svoje rogove baca. No sve je ovo bez veze! Da je tebe to interesovalo ti
bi nešto od toga pročitao, stavio prst na čelo, pa nešto i zaključio. Vi
ste znali da obavljate posao koji ste ugovorili, ali neplanirano se
pojavila opasnost da ste otkriveni. Dakle, odnosi među vama su potpuno
nejasni, izuzev što se obilazite i po kućama. Ili opet po dobro poznatoj
- što je babi milo, to joj se i snilo, konstatuješ da ti radi zatvaranja
algoritma treba to i to, tras, pljas, napraviš pointer, i ćao đaci!
Svašta k'o na vašaru! Sve ostalo su uobičajena podmetanja jednih istih
ljudi koji se, očito, samo u takvim "kritikama" i snalaze. Za kraj,
naravno, jedan Andrićev citat:
"Takvi smo mi ljudi, jednom merom merimo reč kad je upućujemo
ljudima oko sebe, a posve drugom kad nas ta ista reč, vraćena,
udari u lice. A stvar bi bila u redu kad bismo, upućujući reči
drugome, imali bar deseti deo one osetljivosti koju pokazujemo
primajući tu istu reč upućenu nama."
(Ivo Andrić)
Jel to možda ona Van den Bruk(a) demokratija?
<META NAME="GENERATOR" CONTENT="mmt_simulator/1.0Gold (OS/2; I) [SOR]">
problemi.2096schef,
-> #2090, mmtosic=- Naravno, moguće je da si ti i to promenio. Zbog imena
=- procedure sam poverovao da se radilo o sistemskoj. A u tvojoj
=- poruci nije bilo
A ja mislio da svako ima svoju proceduru SEZAM u AUTOEXECu. :)
problemi.2097buva,
SHTA JE OVO SA SEZAMOM!?!?!?
Od otprilike 11:30(!) do negde 12h sam bio na sezamu (uz redovno
medju-pucanje veze ) I kad sam se odlogovao dobio sam poruku :
Kraj rada u Sub 26.10.96 12:04
Proveli ste na vezi 50 sec.
Za danas Vam je ostalo ukupno jos 33 min 8 sec.
KAKO !?!!?!?!!? A jutros sam imao svih sat ipo !
Napominjem da sam na sezamu danas bio sam od 11:30(otrpilike) pa
do 12:04 (po vashem satu)
Nije valjda moguce da sam za pola sata potroshio sat vremena !?!?!
problemi.2098the.edge,
Zasto ne rade pageovi?
Uopste ne vidim kad mi neko posalje page!?
AcCeSS DeNiED
problemi.2099gerber,
-> #2095, obren*>< META NAME="GENERATOR" CONTENT="mmt_simulator/1.0Gold (OS/2; I) [SOR]">
Nemoj tako. Ovo je jedna od poruka koje su u potpunosti osnovane
glede primedbi korisnika. Nije on dužan da zna sve ono što je
potrebno kako bi se prilagodio sistemu, to je potrebno neko i
da mu na početku objasni, te da ga uputi i olakša korišćenje
sistema.
PS Nevezano za povod, čestitke na izuzetno dobro programiranoj
neuronskoj mreži koja je do u tančini ispunila svoju namenu,
te dokazala da nije problem stvoriti veštačku inteligenciju
(mada, samo, kada su u pitanju prethodno već mehanizovane i
šablonizovane inteligencije)
problemi.2100cnenad,
-> #2093, kostja=>> ovojegreska\popravite\ cd bugic
=>> ovojegreska\popravite\bugic\ cd\
:)) A ima još nešto zanimljivo. CD FUN kucan naizmenično menja
WINDOWS\FUN i MAC\FUN direktorijume dok ne želi da uđe u DOS\FUN
BTW, kad će RD komanda ? U martu Nenad reče u planu je. Od te poruke
prošlo je 7 meseci...
problemi.2101evlad,
-> #2095, obren=-< META NAME="GENERATOR" CONTENT="mmt_simulator/1.0Gold (OS/2; I) [SOR]">
uh, viđe taggy-ja ;)
kad se setim kako su me brisali, a šta se sve ovuda valja dok sam odsutan.
taggy:
// nemam problema, ali posle tri dana odsutnosti, sve sam odradio
// u jednom _cugu_, tako da po(h)valjujem upravu za doveđenje sistema
// u stabilno stanje, takođe, apelujem na otvaranje teme _pohvale_
problemi.2102basrak,
-> #2092, mmtosic> _pad dow_ (podsećam, ako se ne kaže šta, sistem podrazumeva
> fajl textpad)
Ne. Bez navođenja parametara, 'pad dow' arhivira sve fajlove u pad-u i prenosi
ih kao jedan fajl NETxxxxx.zip (odn. koji već arhiver je odabran).
problemi.2103sfilip,
Log, Nedelja 27.10.96. 22:59
---
CONNECT 1200/LAPM
Connected to SezamNet at 1200/ARQ/LAPM/V42BIS
Casopis "Racunari" - Beograd
Ned 27.10.96 23:00 - Node 4
Username: sfilip
Password: *******
sfilip, dobrodošli na SezamNet!
Prethodni poziv ste imali u Ned 27.10.96 22:28
Imate 22 min 38 sec na raspolaganju za ovaj poziv.
-- Privatna pošta: -----------
28946 inferno <- sfilip Ned 27.10.96 22:32
28947 inferno <- sfilip Ned 27.10.96 22:33
Poruka 2, 380 chr.
-- Poruke u grupama: ---------
Nema poruka.
>Zeko> who
kalim 22:44 Chat
queen 22:40 Sezam
bosko 22:39 Transfer
sfilip 23:00 Sezam
fiend 22:56 Sezam
nitro 22:52 Chat
.isidora. 22:40 Chat.grp hey stoopid
sdujic 22:56 Sezam
johnnya 22:51 Chat <<---
mavava 22:50 Chat.grp
kalypso 22:35 Sezam
maki 22:59 Sezam
>Zeko> page queen
Page mode, word wrap on. Izlaz sa Ctrl-Z.
Poruka: gro !heystoopid
Isključeni ste zbog neaktivnosti u trajanju od 15 minuta.
Kraj rada u Ned 27.10.96 23:00
Proveli ste na vezi 23 h 1 min 18 sec.
Za danas Vam je ostalo ukupno još 0 sec.
sfilip, hvala na pozivu. Doviđenja!
NO CARRIER
---
Ovakve stvari ne bi smele da se dešavaju nekom "profesionalnom"
sistemu kakav bi sezamnet trebao da bude, a ovo i nije
iznimka. Meni je, a verovatno i nekim ozbiljnijim korisnicima ovog
sistema dovoljno da se par meseci, po tri puta nedeljno dogodi
da dobijem poruke tipa fatal error ili nešto ovako , pa da negativno
ocenim ozbiljnosti uprave i ceo sistem, i da počnem ozbiljno da
razmišljam da pređem na sezampro, koj stvarno, uprkos ceni, izgleda
mnogo više "pro" nego ovaj. A bilo bi mi jako žao da napustim
sistem na kome sam već više od tri godine.
Molim upravu da povede malo više računa o održavanju sistema,
jer se Net neće održati samo niskom cenom, već će postati samo
još jedno skupljalište novopečenih "kompjuteraša" od 14 do 14.5 godina
starosti. A ovaj sistem ima mnogo veće potencijale od chata
na na 15tak i kusur nodova.
Hvala na pažnji.
problemi.2104river,
Trebalo bi da se proveri što Sezam zvoni u prazno, a samo je tri
korisnika na vezi.
problemi.2105calex,
-> #2091, mmtosic║ Ono što ti navodiš kao opasnost - nije. Jer, nije verovatno da će
║ onaj kome je veza `pukla', odmah po uspostavljanju nove veze izdati
║ naredbu _sezam_, pošto ga sistem revnosno obaveštava (crvenim
║ slovima) da mu je pad sačuvan. Dakle, pre skupljanja novih poruka,
Ë──────────────
Upravo na ovo sam mislio. Ako meni pukne veza, bez obzira zvao ja
odmah ili ne, dobijem info o tome da je u PAD-u nešto zaostalo. Isto
će i tebi da prijavi u slučaju da ti je ostao koji fajl u istom. Onda
dolazi ono što ja zovem opasnost. Ako ti greškom kucaš _sezam_, jedino
što može da ti se desi je da ponovo skineš isti fajl. Meni će da bude
obrisano ono što je ostalo. Zato sam kao prvo promenio u autoexecu datu
proceduru i ne briše mi odmah nego me upozori ako ima nečega i pita da
li hoću da brišem. To sam uradio pre nekoliko godina.
║ (tj. pakovanje) glasi _pad arc_ (podsećam, ako se ne kaže šta, sistem
║ podrazumeva fajl textpad), pa ne može doći do mešanja poruka sa
║ drugim fajlovima u pad-u. Dakle, nije ni to opasno.
Ë──────────────
Eto, ovo sam skroz prevideo. Bolje rečeno, pošto sam imao staru
proceduru, nisam ni koristio _pad arc_ već _pad do_ čime sam dovodio
sebe u opasnost da mi se i fajlovi upakuju. Sada sam malo izmenio pa
više ni o tome ne moram da razmišljam.
║ postoji) onda bi trebalo razraditi i ugraditi rešenje koje količinu
║ pretovarenih fajlova meri tačno. Ako to ne može, a ja sam pokazao da
║ sada ne može, onda sam se založio da korisnici budu obavešteni o
Ë──────────────
Ovde bi verovatno trebalo menjati protokol pa da on šalje sistemu
informaciju o tome da je taj fajl već na disku i da ne prenosi ništa
ili eventualno završava prethodno prekinut transfer. Možda je moguće
ali mislim da je težak posao i zato nigde i nije tako rešeno.
║ Nije mi jasno šta si hteo da kažeš. I pored zauzetosti programiranjem
║ trebalo bi da pisanju poruka posvetiš onoliko vremena koliko treba da
║ ih učiniš razumljivim. Ili si, možda, zbrljanim tumačenjem onoga što
Ë──────────────
║ pre nego što bi bila izdata zabrana daljeg pretovara, proveravalo bi
║ se i vreme provedeno u pretovaru. Jer ima slučajeva kada je, uprkos
Ë──────────────
Možda je problem razumljivosti vezan za onog ko čita moje poruke?
Upravo si pomenuo ono što sam te pitao. Znači, trebalo bi da sistem
meri da li je transfer bio očekivano dug, prema brzini konektovanja
onoga ko skida fajl? Šta ako sam skinuo pola fajla pa sledeći put
produžim, međutim, zbog loše veze skidam tu polovinu duže nego što bi
trebalo za ceo fajl? Ne, ti opet nećeš da shvatiš.
Da ne zaboravim, NE programiram uopšte niti sam to ikada radio.
║ P.S. Kakva te to nevolja snašla kad imaš toliku potrebu za
║ korišćenjem samo simbola za pokazivanje zlobe? Da nije puk'o žuč?
Ë──────────────
Opet nisam u toku. Imam nekoliko opisa simbola ali ni u jednom
od njih simboli koje sam koristio u prethodnoj poruci nisu opisani
kao zlobni. Zato u ovoj nema nijednog, prvo da nađem nove opise pa
proverim koji su kakvi.
║ Možda može da ti se pomogne? Nijedno stanje nije tako loše da ne može
║ da bude bolje.
Ë──────────────
Ne znam, možda da neki put kad dolazim u te krajeve svratim kod
tebe na neki razgovor, možda mi pomogneš. Ili ako znaš nekog ko je u
tome stručniji od tebe, pa me preporučiš?
problemi.2106calex,
-> #2092, mmtosic║ Nemam baš nikakvu potrebu da menjam sistemsku proceduru. `Nevolja'
Ë──────────────
Sistemska procedura može da se menja a napisana je onako kako je
njen autor mislio da je najbolje. Ako mnogima ili većini ne odgovara,
nije nikakav problem da bude promenjena. Ako se radi o pojedinačnim
slučajevima, svako može da promeni ono što mu se ne sviđa.
problemi.2107calex,
-> #2100, cnenad║ :)) A ima još nešto zanimljivo. CD FUN kucan naizmenično menja
║ WINDOWS\FUN i MAC\FUN direktorijume dok ne želi da uđe u DOS\FUN
Ë──────────────
Koliko vidim, CD komanda je ustvari NCD. :) Zato se tako i ponaša
pa onda preporučujem korišćenje 4dos fazona, kao što je upotreba TAB
tastera za promenu direktorijuma. ;) Ops, nisam hteo da budem zloban.