problemi.2108qpele,
Kako da sa Sezam-a skinem privatnu postu koju sam procitao na moj
racunar?
Unapred hvala.
problemi.2109guta,
-> #2107, calex
#> Koliko vidim, CD komanda je ustvari NCD. :) Zato se tako i
#> ponaša
Da, ali ncd u datom slučaju ciklično menja kroz sve takve direktorijume,
što ovde nije slučaj. Sad, što je dos\fun toliko tražen direktorijum,
druga je stvar :)
problemi.2110gerber,
-> #2106, calex*> Sistemska procedura može da se menja a napisana je onako kako je
*> njen autor mislio da je najbolje. Ako mnogima ili većini ne odgovara,
*> nije nikakav problem da bude promenjena. Ako se radi o pojedinačnim
*> slučajevima, svako može da promeni ono što mu se ne sviđa.
Čekaj prvo da prodju izbori, pa da se vidi da se vlast može
promeniti. Onda će možda biti jasnije da ono što sistem
ponudi kao difolt naredbu sezam, tj. autoexec, nije za vijeki
vijekovi dato, već se lahko može promeniti.
A uz to da se vrate stare konferencije, za ove mladje korisnike
koji su u zaostatku, gde je dato barem stotinjak raznih primera
korisnih komandi za autoexec.
problemi.2111mmtosic,
-> #2102, basrak> > _pad dow_ (podsećam, ako se ne kaže šta, sistem podrazumeva
> > fajl textpad)
>
> Ne. Bez navođenja parametara, 'pad dow' arhivira sve fajlove u
> pad-u i prenosi ih kao jedan fajl NETxxxxx.zip (odn. koji već
> arhiver je odabran).
Dakle Milane, alal ti sistem! Ja ostavim poruku u vezi toga što nisam
znao da je procedura _sezam_ izmenjena, te da više nema naredbe _pad
clear_ i da su umesto naredbe _pad dow_ uvedene naredbe _pad arc_ i
_pad dow /b_. Ti mi `objasniš' da mogu da napišem svoju proceduru.
Ja ti kažem da za to nemam potrebe, jer je problem bio u tome što
nisam znao za promenu. Pa tome dodam da i dalje smatram da je
prethodna procedura bila bolja. A ti sad iz toga izdvojiš jedno parče
koje nema ni početka ni kraja, a kamoli konteksta, i ponovo me, na
bazi tog `čardaka ni na nebu ni na zemlji' nešto strogo `poučiš'.
I šta sad? Možda, ovako:
A koje to ``sve fajlove'' ako je procedura započeta sa naredbom
_pad clear_? Jel' ti imaš običaj da pročitaš poruku u vezi koje
poželiš nešto da kažeš? Na šta liči `citat' u kome nema ni jedne
jedine rečenice? Dakle, na šta liči nešto što nema ni početka ni
kraja? Ili ti prosto uzmeš ono sa čim si `kadar' da se `mudro' i
`stručno' obračunaš?
No naravno, tako nešto `nema veze sa životom', jer taj put nigde ne
vodi. Pa ti predlažem da partnera za ovakve `razgovore' potražiš na
drugoj strani. Meni takvi razgovori nisu potrebni.
problemi.2112mmtosic,
-> #2105, calex> Možda je problem razumljivosti vezan za onog ko čita moje poruke?
Naravno. Ne napisah li ja već da ništa nisam razumeo? Obično se od
onoga ko nešto kaže nakon primedbe da sagovornik nije razumeo očekuje
da svoj prethodni iskaz pojednostavi i uprosti, odnosno kako to
`pismeni' kažu - pojasni, vodeći računa o pojmovnim mogućnostima onoga
kome priča, tj. objašnjava. Ali, ako još malo pogledaš moju poruku,
videćeš da sam ti rekao i da to nije ni bilo baš važno.
> Upravo si pomenuo ono što sam te pitao. Znači, trebalo bi da sistem
> meri da li je transfer bio očekivano dug, prema brzini konektovanja
> onoga ko skida fajl?
Pa nisam to spomenuo. Rekao sam da nakon konstatacije da je neko
pretovario 40 MB treba testirati vreme koje je provedeno u prenosu
fajlova (taj podatak postoji jer ga daje i naredba _stat_). Radi se
u ukupnom vremenu za prenos svih 40 MB a ne o pojedinačnom vremenu
za prenos bilo kog pojedinačnog fajla.
> Šta ako sam skinuo pola fajla pa sledeći put
> produžim, međutim, zbog loše veze skidam tu polovinu duže nego što
> bi trebalo za ceo fajl?
Kakve veze to ima? Pričao sam o ukupnom vremenu koje je utrošeno za
prenos fajlova sa veličinom 40 MB. U prvoj svojoj poruci spomenuo sam
sekundno trajanje prenosa velikih fajlova tokom kojih se ne prenese
ni bajt. Nisam programer te sam se trudio da ne jedem go*na soleći
pamet programerima na temu šta se može uraditi u cilju sprečavanja
registrovanja `lažnih' prenosa.
> Ne, ti opet nećeš da shvatiš.
Pa dobro, neka bude tako kako ti kažeš. Nigde ne piše da i gluplji ne
može da popusti.
> Opet nisam u toku. Imam nekoliko opisa simbola ali ni u jednom
> od njih simboli koje sam koristio u prethodnoj poruci nisu opisani
> kao zlobni.
U `udžbeniku' (Dejan Ristanović ``SEZAM - uputstvo za upotrebu'')
u odeljku o BBS simbolima piše: ``... _;)_ je blago zloban osmeh,
a _;>_ izražava veliku zlobu ...''. Ako zloban osmeh nema veze sa
zlobom, ne znam zašto ga tako zovu. No, svašta je moguće, pa i to.
> Ne znam, možda da neki put kad dolazim u te krajeve svratim kod
> tebe na neki razgovor, možda mi pomogneš. Ili ako znaš nekog ko je
> u tome stručniji od tebe, pa me preporučiš?
Pa ja nisam stručan za probleme zdravlja a ni za probleme ljudske
duše. Smatrao sam da u prvom obraćanju jednog čoveka drugome ne može
biti ni jednog valjanog razloga za pokazivanje zlobe. Stoga sam u
vezi tvog obraćanja sa puno `blago zlobnih osmeha' predpostavio da je
u pitanju neka druga nevolja koja nema veze sa mojom porukom (ako ona
uopšte može da bude nevolja, mada ko zna?), pošto je preusmeravanje
nezadovoljstva veoma česta pojava.
problemi.2113mmtosic,
-> #2108, qpele> Kako da sa Sezam-a skinem privatnu postu koju sam procitao na moj
> racunar?
U komandnom promptu (u koji ulaziš, ako već nisi u njemu, uzastopnim
kucanjem dve tačke) izdaj naredbu _sezam_ i na svom disku ćeš naći
sve nove poruke. Ako hoćeš da vidiš, šta se tom naredbom radi, izdaj
naredbu _autoexec read_. Ako sve to znaš pa te interesuje samo ono
što si napisao, izdaj naredbu _mail read broj_poruke >_. Ako hoćeš da
preuzmeš sve stare privatne poruke izdaj naredbu _mail read /a >_.
Usput, skini i fajl u kome je i uputstvo o radu sa sistemom koji se
zove uputstvo.txt. To uradi izdavanjem naredbe
_down sezam\uputstvo.txt_. (Ako se desi da je u međuvremenu bilo
reorganizacije diska sa fajlovima, ti prvo izdaj naredbu
_dir uputstvo.txt /s_, pa kad ti javi gde je taj fajl, ti promeni
naredbu u skladu sa novom putanjom.)
problemi.2114hercog,
-> #2108, qpele** Kako da sa Sezam-a skinem privatnu postu koju sam procitao na moj
** racunar?
Kucaj sezam kad si u komandom promptu na sezamu
Sale
problemi.2115basrak,
-> #2111, mmtosic> Dakle Milane, alal ti sistem!
res re basrak ;)
> Ja ostavim poruku u vezi toga što
> nisam znao da je procedura _sezam_ izmenjena,
(ovde samo blaga ispravka - *sistemska* procedura 'sezam' je izmenjena)
> Ti mi `objasniš' da mogu da napišem svoju proceduru.
> A ti sad iz toga izdvojiš jedno
> parče koje nema ni početka ni kraja, a kamoli konteksta, i
> ponovo me, na bazi tog `čardaka ni na nebu ni na zemlji' nešto
> strogo `poučiš'.
Zašto ti svaki reply na svoju poruku doživiš kao uvredu ili bar napad na tebe?
Ja nijednom svojom rečenicom nisam pobijao smisao tvoje poruke. Praksa, a i
bonton je takav da citiram tačno na ono na šta odgovaram. Ništa više i ništa
manje, a trudim se da ništa ne bude izvučeno iz konteksta i ne verujem da sam
ikad tako nešto uradio. Znači, ako ti u mom odgovoru nađeš *bilo šta* što se
*nije* odnosilo *samo* na taj citat, spreman sam da ti se izvinim istog
trenutka.
Da se vratim na temu - prva moja poruka koju spominješ je između redova
sadržavala i činjenicu da je najbolji autoexec onaj koji ti napišeš odn.
prilagodiš svojim potrebama i kako možeš to da uradiš lako i natenane, a i kako
možeš da se obezbediš u slučaju da taj autoexec bude greškom sistema obrisan.
Moje iskustvo, ništa više... A druga poruka sa ispravkom za ponašanje 'pad
down' naredbe bez parametara je samo to i ništa više. Iako si između redova
eventualno mogao i da pročitaš da si zaključak o tome koja je sistemska
procedura 'sezam' bila bolja doneo na osnovu loših premisa. Ova je sigurno
bolja iz prostog razloga što ako si hteo da preneseš još neke fajlove zajedno
sa poštom, oni sad više nisu zapakovani u istu arhivu nego se prenose odvojeno
tj. ne moraš da ih čupaš iz te arhive posle završetka prenosa.
> A koje to ``sve fajlove'' ako je procedura započeta sa naredbom
> _pad clear_?
Sistemska procedura 'sezam' započinje naredbom 'pad clear'? Ti si nešto pobrkao
jer, (da se ogradim) koliko ja znam, to nikad nije bilo, a sigurno nije ni sad.
Ako grešim u vezi onog nikad, sorry, ali sad sigurno nije tako. Ili bi ti želeo
da tako počinje? Pa promeni ga, to bar nije problem.
Elem, da zaključimo ovu malu, ali plodonosnu raspravu - ako se tebi više
sviđala ona procedura od ove, pa ti je lepo ispravi što naravno nikako ne znači
da sam rekao i da nemaš prava da pitaš zašto o toj promeni nisi obavešten.
Samo, da si imao svoj autoexec, a ne sistemski, em ti se (eventualne?)
neprijatnosti zbog nenajavljene izmene ne bi desile, em bi ispočetka imao
autoexec koji tebi najviše odgovara.
Gde si ti video bilo šta drugo u ove dve poruke sem onoga što je zaista i
napisano, zaista mi nije jasno...
problemi.2116mmtosic,
-> #2115, basrak> > Dakle Milane, alal ti sistem!
>
> res re basrak ;)
O.K. Izvini. Brat ti se zove Milan, a ti si Aleksandar. Nismo odavno
pričali pa sam zaboravio koji je koji. :)
> Sistemska procedura 'sezam' započinje naredbom 'pad clear'? Ti si
> nešto pobrkao jer, (da se ogradim) koliko ja znam, to nikad nije
> bilo, a sigurno nije ni sad.
Bilo je. Evo ti izvoda iz jednog loga neposredno pred veliki prasak.
Connected at 14400 bps, 10.12.Ned 06:50, node 6
** S E Z A M **
Sistem za modemske komunikacije
Racunari - BEOGRAD
.........................................
R:\>auto re
Koristite sistemski autoexec:
echo Privatna pošta:
mail list $
echo Poruke u grupama:
group list
echo Konferencije:
conf view
echo Nova glasanja:
vote /n
:SEZAM
exit
pad clear (d;)
Echo Privatna pošta...
mail read $ &
Echo Privatne konferencije:
group read &
Echo Konferencije...
conf join
conf cread &
Echo Nove datoteke...
dir /a/n/l &
pad size
seen
pad dow
R:\>sezam
> Ako grešim u vezi onog nikad, sorry,
O.K.
> ali sad sigurno nije tako.
Nije.
> Ili bi ti želeo da tako počinje? Pa promeni ga, to bar nije
> problem.
Rekao sam da mi ne smeta bilo kako da je, pod uslovom da znam kako
je. A sad znam kako je. A znao sam i kad sam mapisao poruku koja mi
je donela dosta nevolja. Zak mi je odmah pritekao u pomoć i sve je
bilo O.K., ali onda navališe da mi pomažu korisnici. :(
> Gde si ti video bilo šta drugo u ove dve poruke sem onoga što je
> zaista i napisano, zaista mi nije jasno...
Ima nekih kojima je jasno - kažu paranoja. Svaki tekst priča o piscu
iako je namenjen sagovorniku i čitaocima.
problemi.2117djcorto,
-> #2108, qpele> Kako da sa Sezam-a skinem privatnu postu koju sam procitao na
> moj racunar?
Ako znas datum posle koga je ta posta stigla na sistem, mozes je
proglasiti novom sa:
mail seen ddmmgg- (npr mail seen 011096-)
i onda preneti u pad, sa:
mail read >
i zatim skinuti pad sa:
pad down.
Kraci postupak je da svu postu od nekog datuma pokupis u pad,
sa:
mail read ddmmgg- >
i zatim skines pad.
problemi.2118cnenad,
-> #2107, calex=> Koliko vidim, CD komanda je ustvari NCD. :) Zato se tako i ponaša
=> pa onda preporučujem korišćenje 4dos fazona, kao što je upotreba TAB
Objašnjenje je netačno, sa čime ćeš se i sam složiti jer da se ponaša
kao NCD, pod pretpostavkom da komandu kucam u root-u prvo bih dobio
DOS\Fun, zatim MAC\Fun pa onda Windows i tako u krug dok nekome ne dosadi.
Što se tiče 4DOS fazona ako već postoje zašto se onda ne ukine CD like NCD ?
Ili možda treba ukinuti 4DOS fazone ? :)
Ono što je najbitnije, nakon prijavljivanja ove greške je prošlo
već tri dana a ona se vuče od ko zna kada. Šta treba još uraditi da bi
dzakic ovaj bag ispravio ?
problemi.2119nenad,
-> #2108, qpele> Kako da sa Sezam-a skinem privatnu postu koju sam procitao na moj
> racunar?
mail read broj_poruke &
ili
mail read broj_poruke >
pa zatim:
pad download
'broj_poruke' može biti jedan konkretan, može biti i opseg poruka
(12000-13000 po brojevima, 011096-251096 po datumu), a može se i
izostaviti - tada se komanda odnosi samo na nove poruke. Znak &
predstavlja redirekciju u pad.
Kucaj "help redir".
problemi.2120basrak,
-> #2116, mmtosic>> Sistemska procedura 'sezam' započinje naredbom 'pad clear'? Ti
>> si nešto pobrkao jer, (da se ogradim) koliko ja znam, to nikad
>> nije bilo, a sigurno nije ni sad.
>
> Bilo je. Evo ti izvoda iz jednog loga neposredno pred veliki
> prasak.
> ** S E Z A M **
> Sistem za modemske komunikacije
> Racunari - BEOGRAD
Ok, ali sam se možda loše izrazio - pod ovim "sad sigurno nije" sam
podrazumevao otkad sistem radi pod zak-ovim softverom. Jedino što je promenjeno
(i to na bolje) je zamena 'pad down' u 'pad arc'+'pad down /b'.
Elem, izgleda da sam zaista pogrešno shvatio tvoju priču - ja sam mislio da se
ti buniš zbog poslednje izmene autoexec-a na SezamNet-u (odn. ne prijavljivanja
tih promena u konferenciji). Dakle, izvinjavam se što sam trenirao strogoću na
tebi jer nisam shvatio da si ti, zapravo, tražio da te neko obavesti da ne važi
više autoexec sa starog Sezama.
> Zak mi je odmah pritekao u pomoć i sve
> je bilo O.K., ali onda navališe da mi pomažu korisnici. :(
Pa kad postaviš pitanje u konferenciji, onda si ga postavio javno i normalno da
će se naći neko dovoljno zaludan da ti dopusti da od njega napraviš zaverenika
protiv ko zna čega... Ne znam šta mi bi da se upecam.
problemi.2121mikis,
-> #2113, mmtosic+> _down sezam\uputstvo.txt_. (Ako se desi da je u međuvremenu bilo
+> reorganizacije diska sa fajlovima, ti prvo izdaj naredbu
Fajlovi i dir-ovi u \SEZAM poddirektorijumu (još uvek :) nisu dirani.
problemi.2122lexus,
LE> » pa dev
LE> Page mode, word wrap on. Izlaz sa Ctrl-Z.
LE> Poruka: ajd
LE> zuleika: Moze mali help? :(
LE> Poruka: ajde mi sad pričaj malo
LE> Poruka:
LE> » pa zule oko čega?
LE> »
LE> : HeLLo HeLLo HeLLo HeLLo HeLLo HeLLo HeLLo HeLLo
LE>
LE> » pa
LE> : sta redis
LE>
LE> » pa dev hvala :)
LE> » co jo sezam
LE> : kad je mini golf?
Dakle... zuleika me pageuje normalno i vidim username.
Ali devilov username ne vidim kada me pageuje...
Sjajni ste ;)
problemi.2123mmtosic,
-> #2120, basrak
> Elem, izgleda da sam zaista pogrešno shvatio tvoju priču - ja sam
> mislio da se ti buniš zbog poslednje izmene autoexec-a na SezamNet-u
> (odn. ne prijavljivanja tih promena u konferenciji).
Ma dobro si mislio. Stvarno sam mislio na promenu koja se zbila negde
u leto. A dao sam ti onaj dokaz koristeći tvoju lošu formulaciju :) i
zbog činjenice da nisam mogao da nađem gde sam ostavio svoje novije
logove. Kad ih nađem, poslaću ti to mail-om da ne zamaram više
prisutne. Naravno, mogao bi i nenad da se javi pa da kaže da li je i
kad je menjana procedura _sezam_.
> Dakle, izvinjavam se što
> sam trenirao strogoću na tebi jer nisam shvatio da si ti, zapravo,
> tražio da te neko obavesti da ne važi više autoexec sa starog Sezama.
Opet, da ne bude zabune - kriv sam ja što nisam na to obratio pažnju. A
da mislim da bi promene trebalo objaviti - mislim.
problemi.2124baker,
CELU NOC ZVRNDA U PRAZNO!!!
Jel ima neko nameru da ovo ispravi ?????????
..
problemi.2125hercog,
Zašto sezam noćas samo zvoni u prazno i ne odgovara. Pokušao sam
preko 100 puta da dobijem vezu i stalno samo zvoni, al se na ja-
vlja :(
Sale
problemi.2126vimm,
-> #2125, hercog=> Zašto sezam noćas samo zvoni u prazno i ne odgovara. Pokušao sam
=> preko 100 puta da dobijem vezu i stalno samo zvoni, al se na ja-
=> vlja :(
Trebalo je da budeš još uporniji ;)
Dobio sam vezu oko 03.00 čas posle 45 minuta čekanja, a na vezi je bilo
tri korisnika.
Vladimir
problemi.2128space.ace,
Šta to eksperimentišete sa modemima???
Do pre dva dana, morao sam da se logujem na 9600 MNP, i sve je radilo
dobro. Sada, odjednom ne mogu da se logujem ni na 300, a kamoli 9600.
Sve sam živo pokušao, ali ne vredi. Stigne da mi ispiše nove poruke i
onda veza pukne! Napominjem da imam Intel 14.4i, koji je odličan modem,
ali očigledno ne može da se lepo dogovori sa vašim "US Sportster-ima",
koje navodno imate. Mogao je do pre dva dana, iz čega sledi da ste nešto
čačkali :). Ja nisam ništa menjao na modemu, init string mi stoji još od
pamtiveka isti, a modem provereno dobro (odlično, kuc, kuc) radi na
ostalim sistemima.
Ne verujem ni da je do PTT-a i veza između Beograda i Čačka, jer su i one,
kakve takve, do sada obezbeđivale normalan rad. Prilično sam iznerviran
jer mislim da bi Sezam trebao da obezbeđuje sigurnost u radu, bilo na
kojoj brzini, i bilo kojim protokolom. Znam, sada ćete početi o linijama,
pa o PTT-u, na kraju ko zna čime ćete završiti, ali vas najiskrenije
molim da vratite podešavanja modema u stanje od pre dva-tri dana, jer je
onako makar radilo.
Počinjem da shvatam da je moja uplata na još godinu dana bila najgluplja
greška u mom životu, i koja se neće ponoviti, nikada više. Prežaliću tih
bednih 80 dinara (stara cena) i sačekaću da se u našoj zemlji pojavi
jedan moderan i siguran konferencijski sistem, koga će voditi pravi,
kvalifikovani ljudi (ovim ne obezvređujem vaš rad, naprotiv), i koji će
imati pravu politiku, okrenutu prema korisnicima! Kada se takav sistem
bude pojavio (i ako se uopšte bude pojavio), prvi ću biti u redu da se
pretplatim na njega, ma koliko velika cena pretplate bude bila!!!
Vratite mi veru u ovaj sistem...
problemi.2129alec,
-> #2124, baker> CELU NOC ZVRNDA U PRAZNO!!!
Nije bas celu noc. Ja sam uspeo da dobijem posle 28. zvona u prazno i
kada sam dobio (onako sav srecan) ne stigoh ni pass da upisem kada ukoci
i cu se samo jedno malo kvrc i ode veza a dodje NO CARRIER
problemi.2130hercog,
Zašto svi rezimei koji nemaju nešto napisano nemaju donju liniju?
npr
─────────────
vasic, Aleksandar Vasić, Beograd
Član od 20.09.1991, poslednji poziv Uto 05.03.96 22:59
problemi.2131hercog,
Oće li svi ovi satovi na netu jedamput da budu ujednačeni i da pokazuju tačno
vreme?
Sale
problemi.2132hercog,
A gde su datoteke iz Sezam/faq i sezam/novosti?
Sale
problemi.2133hercog,
Zašto svaki prazni red u rezimeu nestaje i redovi teksta se zbijaju ?
Sale
problemi.2134baker,
-> #2129, alec>> CELU NOC ZVRNDA U PRAZNO!!!
>
> Nije bas celu noc. Ja sam uspeo da dobijem posle 28. zvona u
> prazno i kada sam dobio (onako sav srecan) ne stigoh ni pass da
> upisem kada ukoci i cu se samo jedno malo kvrc i ode veza a
> dodje NO CARRIER
Bas si se usrecio ;)))
problemi.2135nenad,
-> #2128, space.ace> molim da vratite podešavanja modema u stanje od pre dva-tri dana, jer je
> onako makar radilo.
Ništa nije menjano u podešavanju modema poslednjih nekoliko
meseci.
problemi.2136ivantod,
Izgleda da je neko bio gladan danas... ;) Gde nestadoše prazni
redovi u porukama?!
Ivan
problemi.2137kate,
Sta se desava sa razmenom poste sa rcub.rcub-om ?
Odande ovamo jos i stigne poneka poruka (za dve pouzdano znam
da su izgubljene), ali odavde tamo nista ne stize.
Dok je posta isla preko fona znale su poruke da putuju i
po 5-6 dana, ali su uvek stizale. A sad...:(
Moguce je da je problem tamo. Da ne zna neko o cemu se radi?
problemi.2138mmisic,
Kada poruke čitam on-line, između citiranog teksta i odgovora
nema razmaka tako da je vrlo teško za čitanje. Dok kada čitam
offline sve je normalno. Napominjem da je ovo počelo da se dešava
sinoć.
Sredite ovo ;)
problemi.2139ntadic,
Veoma se zahvaljujem Sistemu Sezam i odgovornima sto su mi
omogucili logovanje posle 1.5 sati zvrndanja u prazno. Da li treba
datu privilegiju da dodatno platim ili je dovoljno da se ovako
javno, ulizivacki zahvalim.
Zaista bi mogli da pustite nekog drugog sa znanjem i voljom
da obavlja te poslove. Izvinjavam se na eventualnim greskama posto
pisem on-line.
Vas verni sumeci clan
problemi.2140dzakic,
-> #2133, hercog> Zašto svaki prazni red u rezimeu nestaje i redovi teksta se zbijaju
Izvršena je jedna veća reorganizacija softvera, mnogo toga je urađeno
iznova, neke sitnice su možda promakle, kao što je ova. Uglavnom, na
ispravkama se radi.
Ispravljena je greška koja na co wr word, šalje poruku u temu
word.perfect, sada se za temu bira ona čije se ima potpuno poklapa sa
zadatim stringom, pa tek onda ona ona koja počinje isto. Takođe radi
'resign 4dos'. Problemi koji su sinoć uočeni ispravljeni su.
problemi.2141dzakic,
-> #2137, kate> Sta se desava sa razmenom poste sa rcub.rcub-om ?
> Odande ovamo jos i stigne poneka poruka (za dve pouzdano znam
> da su izgubljene), ali odavde tamo nista ne stize.
> Dok je posta isla preko fona znale su poruke da putuju i
> po 5-6 dana, ali su uvek stizale. A sad...:(
> Moguce je da je problem tamo. Da ne zna neko o cemu se radi?
Od kada smo prešli na razmenu email-a sa komercijalnim provajderom, bilo
je problema sa parsiranjem poruka koje se od eunetovog mailer-a vrate na
sezam zato što slanje nije uspelo. Te poruke stoje na sistemu, ali nisu
dobro adresirane. Neke smo ispravljali ručno, ali je neka i promakla.
Uglavnom, od sinoć oko 21h, tog problema više nema, tako da je najbolje
da pokušaš još jedanput i pogledaš šta je razlog neuspeha, ili da mi
kažeš kada je mail poslat, pa da pogledamo da li nečeg ima u logovima.
problemi.2142buva,
Neshto neradi komanda : gr seen /a
Samo izbaci nego djubre i shutne me sa veze...
C ya,
No CaRRieR
problemi.2143dragosh,
-> #2124, baker- apsurd- CELU NOC ZVRNDA U PRAZNO!!!
E, kad sam ja o ovome pričao... Po mom' mišljenju, trenutno problem
br. 1 na SezamNet-u.
poz!
problemi.2144the.edge,
E-mail uopste ne radi.
Samo otkuca adresu primaoca, a celu poruku "ignorise".
AcCeSS DENiED
problemi.2145simeon,
-> #2144, the.edge> E-mail uopste ne radi.
> Samo otkuca adresu primaoca, a celu poruku "ignorise".
E-mail ne radi od ranog jutra. Naravno ni ti, ni ja ni ostali nećemo dobiti
odgovor zašto je to tako i dokle će biti tako. A da to već postaje malo
previše, neporecivo je.
problemi.2147mmisic,
> dthrly.zip 6812k ű Apogee Death Rally v1.0: borbene trke
>
> R:\dos\fun>dow dthrly.zip
> Ne postoji datoteka 'dthrly.zip'.
Šta je sad sa Sezamom?
problemi.2148mmarkovic,
Nemoguc download iz svih direktorijuma!
na dir ima datoteke, na dow je nema...
problemi.2149seki,
SE> >> cd windows
SE> windows>> cd comm
SE> windows\comm>> dir wf702d2.zip
SE>
SE> windows\comm\wf702d2.zip
SE> ------------------
SE> wf702d2.zip 1385k WinFax PRO 7.0 (28.11.95) -> 7.02 patch #2/3
SE>
SE> windows\comm>> dow wf702d2.zip
SE> Ne postoji datoteka 'wf702d2.zip'.
Sta se ovde desava? Zasto ne mogu da skinem fajl koji postoji na
sezamovom disku?
Ognjen
problemi.2150sjocic,
├> dos\net» do etherppp.zip
├> Ne postoji datoteka 'etherppp.zip'.
├> dos\net» do minuet.zip
├> windows\net\www» do dgrab3.zip
├> Ne postoji datoteka 'dgrab3.zip'.
U čemu je štos ?
problemi.2152mdimitrijevic,
Imam problema pri DL-u. Cesto mi se desava da pri DL-u dodje do
blokiranja veze sa NET-om :( Imam uvek cistu vezu sa NET-om tako da problem
nije do veze, vec do nodova sa brojevima 1, 6 i 12 (mozda i jos neki, ali
nisam sacuvao ranije LOG-ove). Problem se manifestuje tako sto pri prenosu
dobijem od strane komunikacionog programa poruku 'Retry ...', sto ce reci da
ne stizu potrebni podaci sa druge strane zice. Ukoliko prekinem transfer ne
dolazi do uobicajenog 'Greska u prenosu ...' vec do blokiranja ili do toga
da za svaki pritisnuti taster dobijem neki drugi karakter (kao da se na
svaki ASCII dodaje neki broj i to se ispisuje).
Greska se pogotovo javlja ukoliko sam na vecim brzinama, ali se
desava i na manjim.
Ovde sam forsirao 12000 bps, inace vidite da je veza savrsena
>>Connected to SezamNet at 12000/ARQ/V32/MNP/MNP5
Pogledajte u LOG-u sta je u pitanju:
Sre 30.10.96 23:07 - Node 12
Sre 30.10.96 23:52 - Node 6
Cet 31.10.96 01:37 - Node 1
Da li se radi o Pentium nodovima ?
problemi.2153vojas,
STALNO mi puca veza, kad odkucam gr see/a pukne mi veza, kad kucam
vote 1 dobijem prazan ekran...za sada sam to pronasao...nadam se da je
dosta za danas.
;(
AcCeSS DeNiED
problemi.2154alec,
Jel znate da sistemom vise ne valdaju ^C i System Error?
Sada vlada (uglavnom kada citas poruke on-line):
PAD 0k
neko djubre
NO CARRIER
problemi.2155alec,
-> #2147, mmisic>> dthrly.zip 6812k ű Apogee Death Rally v1.0: borbene trke
>>
>> R:\dos\fun>dow dthrly.zip
>> Ne postoji datoteka 'dthrly.zip'.
To se i mani desavalo sinoc, i ne samo meni nego svima koji su bili
sinoc na vezi.
> Sta je sad sa Sezamom?
Pa isto sto i uvek, stari dobri sezam... ;)
problemi.2156simeon,
Bravo. Posle samo trideset sati je zahvaljujući nadčovečanskim naporima
uprave omogućeno da korisnici mail pošalju samom sebi. Pred tim neočeki-
vanim uspehom, blede sitni problemi kao što su to što je mail drugima
onemogućen ili što je onemogućeno skidanje fajlova iz direktorijuma. Narav-
no zbog svoje skromnosti se uprava SezamNet-a nije pohvalila ovim neviđenim
uspehom, pa shodno tome i ne odgovara na zlonamerna gundjanja pojedinih
korisnika koji su, navodno, nezadovoljni što ne mogu da šalju mail ili da
skinu neki fajl iz direktorijuma. Potpuno razmem upravu što se ne osvrće ni
na to što su neki korisnici nezadovoljni time što telefon dugo zvoni u praz-
no. Pomislite samo koliko se korisnih poslova može obaviti za to vreme.
Na kraju krajeva svakom dobronamernom korisniku sistema bi trebalo da bude
dosta to što može da pohvali upravu ili da igra podmornice. (E, sad malo
preterah, jer nisam proveravao da li "podmornica" radi, ali ako radi -
bravo uprava.) Naravno, niti očekujem niti ću dobiti bilo kakav odgovor.
Ako sam iskren, uprava je dovoljno skromna da se na ovu poruku ne oglasi,
a ako neko pomisli da sam ironičan, ili, još gore, sarkastičan - i ovako
se na kritike bilo koje vrste na ovom sistemu ne odgovara, pa zašto bi sad.
problemi.2161nikola.s,
Bukvalno je 16 puta zvonilo u prazno, pre nego sto sam se ulogovao...
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
problemi.2162hercog,
Kada će ponovo moći da se šalju poruke van sezama. Skroz mi ubije teks poruke
ostavi samo adresu?
Sale
problemi.2165space.ace,
-> #2135, nenad>> Ništa nije menjano u podešavanju modema poslednjih nekoliko
>> meseci.
E ubedi me, svaka ti čast...
// Ko priznaje pola mu se prašta ;)...
problemi.2166zmarko,
U zadnje vreme primećujem da ima dosta zvonjave u "prazno",
a kada dobijem vezu koja ode na 14400 iz početka sve bude OK
pa se naglo uspori prenos (ili je loša veza u pitanju) i moj
modem to protumači kao da nema kerier.
problemi.2167chadra,
Subject: BUG
Svaki put posle vezivanja fajla iz pad-a uz poruku u konferenciji puca veza.
problemi.2168dzakic,
-> #2167, chadraHvala na pomoći, ispravljeno je.
problemi.2169mdimitrijevic,
Imam problema pri DL-u. Cesto mi se desava da pri DL-u dodje do
blokiranja veze sa NET-om :( Imam uvek cistu vezu sa NET-om tako da problem
nije do veze, vec do nodova sa brojevima 1, 6 i 12 (mozda i jos neki, ali
nisam sacuvao ranije LOG-ove). Problem se manifestuje tako sto pri prenosu
dobijem od strane komunikacionog programa poruku 'Retry ...', sto ce reci da
ne stizu potrebni podaci sa druge strane zice. Ukoliko prekinem transfer ne
dolazi do uobicajenog 'Greska u prenosu ...' vec do blokiranja ili do toga
da za svaki pritisnuti taster dobijem neki drugi karakter (kao da se na
svaki ASCII dodaje neki broj i to se ispisuje).
Greska se pogotovo javlja ukoliko sam na vecim brzinama, ali se
desava i na manjim.
Ovde sam forsirao 12000 bps, inace vidite da je veza savrsena
>>Connected to SezamNet at 12000/ARQ/V32/MNP/MNP5
Pogledajte u LOG-u sta je u pitanju:
Sre 30.10.96 23:07 - Node 12
Sre 30.10.96 23:52 - Node 6
Cet 31.10.96 01:37 - Node 1
Da li se radi o Pentium nodovima ?
problemi.2170cnenad,
-> #2140, dzakic=> Ispravljena je greška koja na co wr word, šalje poruku u temu
=> word.perfect, sada se za temu bira ona čije se ima potpuno poklapa sa
OK, lepo. Hajde budi ljubazan i nemoj da te mrzi pa sredi još da CD fun
ulazi i u DOS\fun direktorijum. Ne moraš da javljaš ovde, dosta je i na
mail. Ili izgleda namerno ne želiš da ispraviš ni jedan bag na koji ti ja
ukazujem ?
problemi.2171valex,
-> #2135, nenad>> Ništa nije menjano u podešavanju modema poslednjih nekoliko
>> meseci.
Samo da se nadovežem: u planu je zamena centrale na kojoj se nalazi
SezamNet, tako da je vrlo izvesno da su neki radovi već u toku. Možda
je to razlog zašto je nekim korisnicima "naprasno" spao kvalitet veze.
problemi.2172kostja,
-> #2139, ntadic=> Veoma se zahvaljujem Sistemu Sezam i odgovornima sto su mi
=> omogucili logovanje posle 1.5 sati zvrndanja u prazno. Da li treba
=> datu privilegiju da dodatno platim ili je dovoljno da se ovako
=> javno, ulizivacki zahvalim.
Repliciram na ovu poruku, a odnosi se na sve slicne.
Dobro, ko je ovde spavao na casu?
Vec mesec dana po Beogradu se vrse radovi na telefonskoj mrezi
zarad pripreme za ove nove centrale koje se ocekuju.
Vec sam pisao o ludilu koje to izaziva, ali ajd` jos jedared da
kazem kako stoje stvari. U drustvenoj firmi ko god da me trazi
zali se da me zove u besvest i da me nema nigde. U privatnoj stvar
jos gora... jedan telefon stalno daje signal zauzeca iako niko ne
razgovara a drugi (prema prici onih koji su zvali) se nikako ne
moze dobiti jer centrala prebacuje na nakog cilagera koji kad cuje
za xzy firmu pocne iz starta da psuje.
O pucanju veze u sred razgovora necu ni da govorim.
problemi.2173vstan,
-> #2171, valex> Samo da se nadovežem: u planu je zamena centrale na kojoj se
> nalazi SezamNet, tako da je vrlo izvesno da su neki radovi već
> u toku. Možda je to razlog zašto je nekim korisnicima
> "naprasno" spao kvalitet veze.
Radovi na montaži su počeli. Stara centrala ostaje.
problemi.2174vstan,
-> #2172, kostja> Vec mesec dana po Beogradu se vrse radovi na telefonskoj mrezi
> zarad pripreme za ove nove centrale koje se ocekuju.
Trenutno je akutan problem povezivanje novih centrala, koje
su zvanično puštene u "rad", sa postojećim sistemima, tako
da taj problem tek treba da se otkloni.
problemi.2175mdimitrijevic,
-> #2169, mdimitrijevic
Da se nadovezem, isti problem samo i na nodu 14 :(((
>>Connected to SezamNet at 9600/ARQ/V32/MNP/MNP5
>>
>>Casopis "Racunari" - Beograd
>>Ned 03.11.96 11:36 - Node 14
problemi.2176nenad,
-> #2152, mdimitrijevic> Da li se radi o Pentium nodovima ?
Ne, dva jesu, ali šestica nije. Nešto drugo je u pitanju,
verovatno ipak veze. :(
problemi.2177alec,
-> #2175, mdimitrijevic> Da se nadovezem, isti problem samo i na nodu 14 :(((
>
>>> Connected to SezamNet at 9600/ARQ/V32/MNP/MNP5
>>>
>>> Casopis "Racunari" - Beograd
>>> Ned 03.11.96 11:36 - Node 14
Meni se sinoc isto desavalo s tim sto meni dozvoli da otkucam bar
user pa onda pukne veza
problemi.2178mdimitrijevic,
-> #2173, vstan>> Samo da se nadovezem: u planu je zamena centrale na kojoj se
>> nalazi SezamNet, tako da je vrlo izvesno da su neki radovi vec
>> u toku. Mozda je to razlog zasto je nekim korisnicima
>> "naprasno" spao kvalitet veze.
>
> Radovi na montazi su poceli. Stara centrala ostaje.
Kako sad stara centrala ostaje ? Hoce li biti zamenjena i ako hoce
koja centrala ce biti postavljena ?
Sa SezamNET-om sam uvek imao dobru vezu (za razliku od starih linija
SezamPRO-a), ako bi postavili istu centralu kao onu na kojoj je EuNet onda bi
bilo super.
problemi.2180vstan,
-> #2178, mdimitrijevic> Kako sad stara centrala ostaje ? Hoce li biti zamenjena i ako
> hoce koja centrala ce biti postavljena ?
Tako lepo ostaje. Naravno da neće biti zamenjena. Sve "stare"
centrale, barem u Beogradu, ostaju i dalje u pogonu, inače
ništa od povećanja broja priključaka.
> ako bi postavili istu centralu kao onu na kojoj je EuNet onda
> bi bilo super.
Neki novi komad te centrale nema šanse da više vidi ovu zemlju :)
problemi.2181chip,
Ovi nodovi se opet neshto zablentavili...
Pomalo pochinje da me nervira kad posle xyz tututututu(zauzeto),
chujem tuuuu tuuuu tuuuu (i niko se nejavi...)
problemi.2182cnenad,
/co reply PCHARD, funky, 11.536/
=> Zamolio bih kolege mcule-ta i cnenad-a da rasprave o tome ko postavlja
Rasprave nije ni bilo, samo sam konstatovao činjenicu.
=> idiotska pitanja vode na nekom drugom sistemu. Ovo je ujedno i opomena
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!
Objasni. Za sad ovo tretiram kao zvaničan stav uprave koja tera korisnike.
Opomena ?!? Neko se ovde baš razbacuje. Ko se to krije iza tvog usera ?
problemi.2183mdimitrijevic,
-> #2176, nenad> Ne, dva jesu, ali sestica nije. Nesto drugo je u pitanju,
> verovatno ipak veze. :(
Ma mozda sam i pogresio za sesticu :), ali nije se desavalo pucanje
ANSI-ja, vec nesto sasvim drugo. Kao da se prenos na mrezi poremeti (?).
Pazljivo slusam modem i uopste se ne javljaju zvuci ponovnog
dogovaranja modema i slicno. Prosto sa Sezamove strane pocnu da stizu pogresni
podaci.
problemi.2184nikola.s,
Na sta lici ovaj sistem ????????????????????
problemi.2186vdjole,
Možda sam nešto ovde propustio, al' šta se zbilo sa opcijom "Listaj" na
kraju unošenja poruke (ono Poništi/Snimi/Listaj...) ? Ne lista ništa nego
samo ispiše onu horizontalnu crtu i kaže da se poruka završava sa crtl-Z itd.
problemi.2187acafaca,
Juče sam zvao oko 0:00h i svaki 3 put dobijem
slobodno ali neće da se poveže. Daje slobodno jedno
30 sec. i opet neće da se spoji
problemi.2188mmtosic,
-> #2181, chip> Ovi nodovi se opet neshto zablentavili...
> Pomalo pochinje da me nervira kad posle xyz tututututu(zauzeto),
> chujem tuuuu tuuuu tuuuu (i niko se nejavi...)
Nije meni teško da stalno čitam iste ili slične poruke novih ili
`novih' korisnika. :) Ali, ipak...
Javljam se da (ponovo) kažem ovo - ako zvoni u prazno u vreme kad je
mala verovatnoća da je gužva na sistemu, to bi trebalo da znači da se
nekoliko nodova zablentavio i da nikako ne mogu da budu zaobiđeni pri
zvanju sa `te' centrale. Tada jedino pomaže da se poziva jedan po
jedan od 15 dostupnih brojeva na koje se sve odaziva SezamNet.
Evo (sveže) ilustracije. :) (Imam ih naravno mnogo, a nudim ovu da mi
se ne bi prebacilo na korišćenju prilike da panjkam sistem, pošto su
nas neki `odbranaši sistema' podelili na podobne i nepodobne, a ja
sam dop'o u ovu drugu grupu. :( )
Zovem juče ujutru. Zvoni u prazno. Posle odrađenih 5 zvonjava pređem
na zvanje jednog po jednog od 15 dostupnih brojeva. I naravno prođem.
I šta nađem? Naravno, nema nikoga na SezamNet-u osim mene! videlo se
da su dva noda bila blokirana - poodavno. A možda je bilo i onih koji
se ne odazivaju uopšte. Evo izveštaja:
» who
ilijam 02:56 Read
mmtosic 05:43 Sezam
lepiaf 03:47 Read
» pad dow /b
Kasnije, meni se pridruži još jedan korisnik. Ona dvojica zaludnih
ostadoše svo vreme, što znači da niko od sistema još ne beše doš'o
na `licino mesto'. Evo izveštaja:
» who
rkovacevic 06:00 Read
ilijam 02:56 Read
mmtosic 05:43 Sezam
lepiaf 03:47 Read
» time
Čet 07.11.96 06:05
Na vezi: 21 min 33 sec. Do kraja: 8 min 27 sec.
Eto, to je ta priča. Ona je aktuelna već nekoliko meseci. I biće. Sve
do novog hardvera. Mada, čini mi se i tada će se to dešavati. Naime,
pre nekoliko dana je bilo `svedočenja' da je na SezamPro-u jedan nod
bio zablentavljen nekoliko sati. A tamo je i novi hardver i novi
softver. (Nadam se da sam se ovom zadnjom tvrdnjom `oprao', te da će
ova moja poruka ostati na sistemu. :( Ovo kažem ne zbog toga što je
to meni posebno važno, nego zbog toga što može pomoći novim i `novim'
korisnicima u tome da bolje i lakše koriste usluge koje su platili. :))
problemi.2189nukite,
-> #2187, acafaca---------------------------------------------------------
Juce sam zvao oko 0:00h i svaki 3 put dobijem
slobodno ali nece da se poveze. Daje slobodno jedno
30 sec. i opet nece da se spoji
---------------------------------------------------------
Pa prebacuje centrala...;) Zar ti se nikad nije desilo da pozoves
nekog i dobijes pogresan broj, pa pozoves opet i dobijes
----||----? ;))))
problemi.2190dragosh,
-> #2188, mmtosic-apsurd- zvanju sa `te' centrale. Tada jedino pomaže da se poziva jedan po
-apsurd- jedan od 15 dostupnih brojeva na koje se sve odaziva SezamNet.
Meni se desilo da sam pojedinačno zvao, i da su nodovi opet
zvonili u prazno. Mora da sam nabasao na one koji nisu radili.
Nikad se ne zna...
problemi.2193alec,
Ja ne znam zasto se vi stalno zalite na probleme kada niko od
uprave nista ne pokusava da preduzme. Ja imam probleme iste kako i svi
ostali ali ne mogu vise da se zalim. Mi se zalimo a oni nista...
problemi.2194baker,
Nod 14 mozete slobodno da bacite u djubre...
..
problemi.2195nenad,
-> #2182, cnenad> => Zamolio bih kolege mcule-ta i cnenad-a da rasprave o tome ko postavlja
>
> Rasprave nije ni bilo, samo sam konstatovao činjenicu.
U poslednjih nedelju-dve si često "konstatovao činjenice" na
neprimeren i prilično nekulturan način. Nekoliko primera:
cnenad:
>>> Paceru !!!
cnenad:
>>> Ne pričaj gluposti.
cnenad:
>>> Takvim glupostima se ne bavim,
cnenad:
>>> da odgovaram na ovakva idiotska pitanja.
cnenad:
>>> Ja ne zaobilazim, gazim pravo.
Napominjem da su ovi citati najčešće činili i jedini sadržaj
inkriminisanih poruka. Samo zahvaljujući razumevanju drugih
tvoj kratak fitilj nije do sada izazvao veće svađe ili obostrana
vređanja u javnim konferencijama.
Reakcija moderatora je potpuno opravdana i na mestu. U razloge za
tvoje ovakvo ponašanje i nastupe ne želim da ulazim, ali ću ti
takođe skrenuti pažnju da ubuduće pripaziš. Ne možemo i nećemo
dozvoliti da se bilo ko "istresa" po javnim konferencijama, kao
ni da svojom nekulturom i "gaženjem pravo" tera ljude iz njih.
> Objasni. Za sad ovo tretiram kao zvaničan stav uprave koja tera
> korisnike.
Kao što kupovinom, na primer, grčke vize nisi kupio i pravo da po
Grčkoj kradeš i ubijaš, tako ni plaćanjem pretplate nisi kupio
pravo da napadaš i vređaš koga hoćeš, koliko hoćeš i kada hoćeš.
Niko te nije terao sa sistema, moderator te je samo zamolio da
manire i nastup koje demonstriraš ostaviš za mesta na kojima si
ih naučio i odakle si ih doneo.
problemi.2197cnenad,
-> #2195, nenad=> neprimeren i prilično nekulturan način. Nekoliko primera:
To je naravno tvoja konstatacija, sa kojom se ne slažem. Tvoji kriterijumi
o sadržini poruka su postavljeni vrlo visoko o čemu si već pisao. Ta poruka
je prošla veoma nezapaženo ali se iz nje jasno nazire da će se ovde pisati
o onome što samo ti voliš i što se tebi sviđa. To je i dokazano sa preko
750 obrisanih poruka za poslednja dva meseca. 30% tih poruka nisu trebale
da budu obrisane. Nasuprot tome ostalo je brdo dupliranih poruka, poruka
u kojima se pominje piraterija i posebno vređaju određeni korisnici, prema
kojima si se najblaže rečeno postavio kao prema neprijateljima. Ovo zadnje,
i samo to je isključivi razlog svega onoga što se dešavalo unazad tri
meseca ovde. Sve je počelo od problematičnog hardvera, zatim od grešaka
u softveru, molbama, žalbama i sličnim porukama u kojim je sve to
prijavljeno. To si protumačio kao napad na sistem umesto kao ONLINE
support. Samim tim sebi i jesi zaista stvorio neprijatelje. Pametnima treba
malo da shvate da se to ne radi tako. Sve ostalo je kontrareakcija. Jedno
vreme si se primirio i prestao da provociraš. Imao sam utisak da si shvatio
da preteruješ ali je brdo poništenih poruka koje su u najvećem broju tvoje
delo dale negativan odgvor. Konačno se sa ovom porukom na koju repliciram
pokazala tvoja prava priroda, priroda jedne egoistične i narcisoidne a pre
svega osobe koja ne gleda činjenicama u oči, sve što njoj ne odgovara
preokreće u napade na sebe pri tom ni malo ne štedeći nikoga ko se slučajno
drznuo da dirne u tvoj "nedodirljvi lik". Pri ovome se misli na tvoju
funkciju kao administratora. Nažalost, pošto ne možeš da budeš dvojna
ličnost, sve tvoje negativne osobine dolaze do izražaja kroz tvoju funkciju
na ovom BBS-u.
Dakle, ovde zvanično podnosim zahtev da Upravnik razreši tebe sa ove
funkcije kojoj nisi dorastao i postavi npr. Vladana Marnikovića, korisnik
vlad, koji je mnogo tolerantniji od tebe po svim pitanjima koji hladne
glave diskutuje o svim problemima.
Ako ovo nije moguće, želim ti da istraješ na tom putu i ostaneš u istoriji
poznat kao osoba koja je uništila ono što je stvarano evo ovih 7 godina
unazad. Zapravo nećeš uništiti već oterati sve one koji su nešto vredeli.
Nadam se da će novi korisnici veoma brzo uvideti sa kim, možda je bolje da
kažem sa čim imaju posla. Većina već jeste i ne naseda više na tvoje šarene
laže.
Ostaćeš samo ti i tvoja ekipa kao revnosni i redovni članovi ovog
sistema koji, vidi se to već odavno, smatrate za vaše privatno
vlasništvo, vaš kutak za zabavu i ne želite da vam bilo ko to kvari.
Pre toga naravno, naivne uvučete u kolo, uzmete pare a onda ? Ili ćuti i
slušaj i pričaj ono što ti mi kažemo ili letiš.
Ovde ću još jednom argumentovano odgovoriti tebi koji ne poštuješ
osnovni bonton modemskih komunikacija da se tuđi citat nikad ne izvlači
iz konteksta poruke.
=>>>> Paceru !!!
Maca br.2 je došla na vratanca. Znaš ti dobro o čemu pričam. Nadovezujem
se ponovo na napred navedeno, ostavljao si poruke u kojima se vređaju oni
koji nisu po tvom ukusu. Nisam imao nameru da u konf. Igre nastavljam
pljuvanje sa korisnikom ranx. Jednostavno sam sačekao da se on koji je
majstor za igranje javi negde gde je PACER kao u ja fliperima pa da vidi
kako to izgleda.
=>>>> Ne pričaj gluposti.
Ovde je Maca br.1 tj. TI! došla na vratanca. Seti se mojih pokušaja
korišćenja WARP-a 3 i odgovora koji sam dobio od tebe kao korisnika WIZARD.
Sad sam te sačekao na crti jer si tvrdio da je najbolje da se ne instalira
NT. Za razliku od smešnog pokušaja IBM-a da napravi nešto što bi trebalo da
bude OS, NT jeste REAL OS. I naravno nije za svakog. Naročito ne za onog ko
je toliki zaluđenik za Warp. Kaži mi zašto SEZAM NET mrežu ne tera tvoj
omiljeni Warp već NT Server ?
=>>>> Takvim glupostima se ne bavim,
Zašto se mešaš u tuđi razgovor i koristiš kao neargumentovanu optužbu ?
Sve argumente, čime želiš pobiti moju tvrdnju da se ne treba igrati
i menjati slovo particije na kojoj je instaliran NT možeš ostaviti u
odgovarajućoj temi. NE TREBA se ne odnosi na test mašine.
=>>>> da odgovaram na ovakva idiotska pitanja.
Zamolio bih te da prvo tvoje saradnike obučiš na jednom kursu iz
hardvera umesto da im držiš moralno političku obuku i zatupljuješ ih.
Tada bi se u konf. pojavilo pitanje u stilu: "znate imam lošiji monitor
i nemam mogućnosti da ga menjam a ne slaže se najbolje sa solidnom
video karticom S3. Da li se sa nekom drugom VK sličnih karakteristika
može dobiti slika preko celog ekrana ili ipak moram menjati monitor ?"
=> Napominjem da su ovi citati najčešće činili i jedini sadržaj
=> inkriminisanih poruka. Samo zahvaljujući razumevanju drugih
Uopšte ne obraćaš pažnju na ono što je izrodilo takvu diskusiju.
=> takođe skrenuti pažnju da ubuduće pripaziš. Ne možemo i nećemo
Zar i ti, sine Brute ? :>>>
Uplašio si me ko babu komarac.
=> dozvoliti da se bilo ko "istresa" po javnim konferencijama, kao
=> ni da svojom nekulturom i "gaženjem pravo" tera ljude iz njih.
Ali ćeš zato ti oterati mene ?
=> Kao što kupovinom, na primer, grčke vize nisi kupio i pravo da po
Kakve veze ovo ima sa SEZAM-om ? Čitaš li ti uopšte poruke nakon što si
ih napisao ?
=> pravo da napadaš i vređaš koga hoćeš, koliko hoćeš i kada hoćeš.
Ali ti to pravo imaš samim tim što si administrator ?
=> Niko te nije terao sa sistema, moderator te je samo zamolio da
Pa si se ti javio da pojasniš stvar u kojoj još "čvršće" potvrđuješ
ono što je i slepcu jasno ?
THE_END (a ti se misli šta to znači)
problemi.2198ljubisha,
-> #2194, baker> Nod 14 mozete slobodno da bacite u djubre...
Sat i nešto zovem pojedinačne brojeve i uvek kad dođe do 14 zvoni u
prazno. Naravno, svi ostali su zauzeti. Na kraju sam napao nod 1 i uspeo
posle 10 minuta.
problemi.2199lexus,
LE> » pad dir
LE> TEXTPAD 100.307
LE> » pad do
LE> Priprema za slanje...
LE> Ne postoji datoteka 'net01103.zip'.
LE> » pad
LE> Pad» do
LE> Priprema za slanje...
LE> Ne postoji datoteka 'net01103.zip'.
Sve lepše od lepšeg ;)
BTW: nod 12
problemi.2200bokir,
Na nodovi 2, 5 i 6 puca veza na svako 'ma re >' ili 'co re >'
Nod 6 još i ne arhivira PAD.
problemi.2201the.edge,
Uzasno me nervira sto mi ne registruje procitane poruke...
Evo, vec citam 3x iste poruke u ovoj konferenciji, samo zato sto
nisam stavio komandu co see/a ;(
AcCeSS DENiED
problemi.2204ljubisha,
-> #2198, ljubisha
Opet nod 14. Da li znate da li je kvar do modema ili do pošte?
problemi.2205mmtosic,
-> #2195, nenad (nenad -> cnenad)
> Reakcija moderatora je potpuno opravdana i na mestu. U razloge
> za tvoje ovakvo ponašanje i nastupe ne želim da ulazim, ali ću
> ti takođe skrenuti pažnju da ubuduće pripaziš.
Kako bi bilo da već jednom objaviš uslove koje korisnici treba da
ispune kako se ne bi izlagali opasnosti da dobijaju ovakva i njima
slična `upozorenja'. Već sam te ranije u nekoj sasvim bezazlenoj
prilici upitao to isto. Nažalost nisi se `oglasio'. Pa evo da te
podsetim. Radi se o poruci SezamNet:9.356, iz koje izdvajam sledeći
relevantni deo:
``
(nenad)
> Naravno, i te poruke trebaju biti smislene i kulturne, to je
> potreban ali ne i dovoljan uslov.
A šta je dovoljan uslov? Ako već nije dovoljan uslov da poruke budu
smislene i kulturne. ;>
Da nije, možda, da kritika bude _dobronamerna i konstruktivna_? ;)
Još ako ste vi koji ste kritikovani, baš ti koji ćete kritiku i da
procenjujete po tom `uslovu', onda je*eš tak'u demokratiju, ja sam
za diktaturu, i odustajem od tako mi datog prava na kritiku. ;)
''
Vita jela zelen bor, čekam brzi odgovor. ;(
> Ne možemo i nećemo
> dozvoliti da se bilo ko "istresa" po javnim konferencijama, kao
> ni da svojom nekulturom i "gaženjem pravo" tera ljude iz njih.
Kad bi, navodno, poruke po konferencijama bile problem, on bi lako
bio rešen. Poruke bi bile obrisane, a autorima bi u mail bilo
ostavljeno objašnjenje zašto je to urađeno. No, ova tvoja poruka,
ostavljena baš ovde (dakle, van konferencija gde su se razgovori
vodili) jasno pokazuje da se o tome ne radi. Izgleda da je u pitanju
korisnik, a ne sadržaj poruka koje narečeni ostavlja po
konferencijama - mi ga znamo, on nije ni konstruktivan ni
dobronameran; on, ustvari, podriva sistem. :(
Ovo me vrlo podseća na `rešenja' kojima su se nekada služile
tabadžije kad su tražile i nalazile `žrtvu'. Oni su, naime, obično
nagovarali neko besposleno derište koje odrasta na ulici da odabranoj
žrtvi opsuje sve po spisku. Kad bi mu `žrtva' zavrnula uši, onda bi
se pojavljivale tabadžije, hvatale žrtvu `in flagranti', te bi ga
onda, `sasvim opravdano' jel' te, privodili pameti i `k poznaniju
prava jačega'.
Mislim da svako pitanje treba da bude raspravljeno tamo gde mu je i
mesto nastanka, i pred onima koji su se na tom mestu i zadesili.
Iseljavanjem rasprave van mesta gde se odvijala, ona neumitno prelazi
u `rekla-kazala' raspravu, u kojoj se može `učestvovati' samo `po
osećaju', a to je krajnje neprikladno za SezamNet gde se razgovara
`pismeno' i gde se sve što je rečeno lako može pokazati.
Očigledno je da se na sistemu već duže vreme sprovodi
`diferencijacija' na podobne (čitaj - sistemu naklonjene) i nepodobne
(čitaj - sistemu nenaklonjene). Sve mi se čini da si u epicentru tog
posla baš ti. Toliko si poruka `poništio' u poslednja 3 meseca, da se
to nikako ne može objasniti time da su stari korisnici Sezama
iznenada izgubili kontakt sa sobom te su odjednom počeli da proizvode
neprilične i neprikladne poruke. Sve mi se čini da se, ustvari, radi
o nečem drugom. Mislim da se promenila okolina u kojoj radi ovaj
sistem. Konkurencija je u međuvremenu napravila svoj veliki skok
unapred. Na ovom sistemu se, međutim, tone sve dublje i dublje i živi
uz nadu da se pričom o tome kako bi nam inače bilo lepo kad bi neki
`zlonamerni pojedinci' prestali da nas uznemiravaju time da nam je
loše. :( Da je ovo tema u okviru Foruma, rekao bih da sumnjam da nam
je jedna poznata drugarica preuzela sistem. :) Mada, što nam nedavno
reče space.ace - tad bi imali 60 linija i full Internet sa 28.8 k
modemima, 32-bitni softver, pentijume, sekstijume, septime i ostale
oktave. :(
Čini mi se da postoji jednostavan razlog kojim se sve ovo što se ovde
dešava može lako objasniti. Izgleda da se nervoza koja je prisutna na
sistemu tiče činjenice da se odgovor na izazov konkurencije ne nazire
ni u oblacima.
Mislim da je krajnje vreme da se trgnete i da prestanete da stare
korisnike učite ponašanju. Bolje je da bar razmislite o kadrovskim
promenama, ako već `onome ko je za sve ovo kriv ne možete ništa'.
Ratovanjem sa onima koji ostavljaju poruke koje svedoče o tome gde je
stigao sistem neće vas odvesti nigde. Što pre to shvatite - pre će
biti i rezultata.
problemi.2206ntadic,
-> #2193, alec>>> Ja ne znam zasto se vi stalno zalite na probleme kada niko od
>>> uprave nista ne pokusava da preduzme. Ja imam probleme iste
>>> kako i svi ostali ali ne mogu vise da se zalim. Mi se zalimo
>>> a oni nista...
Pa ti si skolski primerak pozeljnog korisnika.;))
problemi.2207basrak,
-> #2197, cnenad> Zamolio bih te da prvo tvoje saradnike obučiš na jednom kursu
> iz hardvera
Nema potrebe za ovim. Ne znamo svi sve. A i mladi smo, naučićemo. Možda baš i u
nekoj od sezamovih konferencija...
problemi.2208apostol,
Nod 14 mnogo zajebava: dešava se jedna od sledećih stvari:
- modemi se dogovaraju u beskraj
- modemi se dogovaraju dugo, uspostave vezu na 7200 i onda pukne
posle par karaktera
- isto, samo na 12000 i veza odmah puca
E1 O:-)
problemi.2209nenad,
-> #2204, ljubisha> Opet nod 14. Da li znate da li je kvar do modema ili do pošte?
Ustanovićemo, nod 14 se javlja prvi i samim tim prima najviše
poziva, moguće je da mašina ne uspeva da izdrži tu opterećenost i
nekoliko puta je padala zbog čega je najviše i dolazilo do
zvonjave u prazno. Za početak smo promenili redosled javljanja
nodova pošto mašina u normalnim situacijama radi kako treba.
problemi.2210nenad,
-> #2201, the.edge> Uzasno me nervira sto mi ne registruje procitane poruke...
> Evo, vec citam 3x iste poruke u ovoj konferenciji, samo zato sto
> nisam stavio komandu co see/a ;(
Ako vezu napustiš regularno (logout ili bye) poruke se
proglašavaju pročitanim (starim). Ako ti veza pukne ili ode vreme
poruke ostaju označene kao nove.
problemi.2211nenad,
-> #2197, cnenad> To je i dokazano sa preko
> 750 obrisanih poruka za poslednja dva meseca. 30% tih poruka nisu trebale
> da budu obrisane.
Nije ih, naravno, obrisano toliko koliko ti kažeš, ali je zaista
obrisano puno poruka. Brisane su poruke koje su sadržavale
uvrede, šum, privatne razgovore, prepucavanje, svađe,
dezinformacije i sl. I to čak ne sve takve poruke. Bilo ih je
dosta, ali su uglavnom dolazili od uskog i hiperaktivnog kruga
ljudi, tebi dobro poznatog, tako da je jasno o čemu se tu radi.
Sam kažeš da je čak i po tvojim kriterijumima 70% tih poruka
zasluživalo brisanje, a videli smo kakve kriterijume imaš i kakve
poruke sam šalješ.
Zanemariću uvrede koje si meni lično uputio (još sam dobro i
prošao jer me nisi nazvao "idiotom", "pacerom", "glupakom" :),
verovatno je to i bila jedina moguća reakcija sa tvoje strane u
situaciji u kojoj si se našao. Nemaš razloga da se nerviraš i
ljutiš ako neko na talonu, crno na belo, pokaže kakve poruke ti
šalješ na sistem i kakve "diskusije" vodiš. Na to treba da
misliš pre slanja poruka.
Kratak fitilj se može ponekad i oprostiti ako uzročnik problema
uvidi svoju grešku, ali ti je izgleda ne vidiš i dalje stojiš iza
svojih etiketa, uvreda i drugih oštrih reči koje si upućivao
sagovornicima. Ja se ipak nadam da ćeš da se popraviš i da ćeš da
koriguješ svoje ponašanje. Iz nekoliko poslednjih tvojih istupa u
konferencijama stekao sam utisak da se već trudiš da to i uradiš,
nadam se da će taj trend biti nastavljen.
Konferencije služe da onaj koji ne zna pita one koji znaju. Ako
onaj koji ne zna treba se plaši da pita jer postoji opasnost da
ga neko "sveznajući" izvređa i naziva svakavim imenima, to nije
dobro.
problemi.2212cnenad,
-> #2211, nenad
-> > 750 obrisanih poruka za poslednja dva meseca. 30% tih poruka nisu
-> Nije ih, naravno, obrisano toliko koliko ti kažeš, ali je zaista
-> obrisano puno poruka. Brisane su poruke koje su sadržavale
Moram ovde da ti uputim javno izvinjenje. Obrisano je tačno 152 poruke počev
od 01.09 do danas.
-> uvrede, šum, privatne razgovore, prepucavanje, svađe,
-> dezinformacije i sl. I to čak ne sve takve poruke. Bilo ih je
Što otprilike jeste 60 do 70% ukupnog broja. Onih isto tako bitnih i
mnogo vrednijih 30% čine poruke u kojima se iznose primedbe na probleme
koje korisnici imaju u svom korišćenju usluga koje su platili. I u kojima
ukazuju na nerad i loš rad tzv. službenih lica.
-> dosta, ali su uglavnom dolazili od uskog i hiperaktivnog kruga
-> ljudi, tebi dobro poznatog, tako da je jasno o čemu se tu radi.
Meni nisu `dobro poznati' ti ljudi iz `uskog i hiperaktivnog kruga'
pa je ovo pravi trenutak da me sa tim upoznaš. A verujem da je to u
interesu i svih prisutnih. Da li si do saznanja za taj "uzak krug" došao
analizirajući grupe i njihove članove po sistemu ili to dolazi od top liste
korisnika po obrisanim porukama ? Inače, korisnik je korisnik i ne delim
po tome nikoga.
-> Sam kažeš da je čak i po tvojim kriterijumima 70% tih poruka
-> zasluživalo brisanje, a videli smo kakve kriterijume imaš i kakve
Lepo, ovim konstatuješ da 30% poruka ni po kakvom osnovu nije trebalo biti
obrisano.
Da ne bi bilo zabune oko onih 70% poruka. Smisao je, valjda, bio dovoljno
jasan - za njih je mogao da se pronađe osnov za brisanje. Što se mene tiče,
ne bi trebalo brisati nijednu poruku osim onih koje pozivaju na pirateriju i
u kojima su drugi ljudi nekulturno i bezobzirno vređani i naravno poruke
zahvalnosti. Podrške i telegrame ne treba brisati, toga se naravno nikad
ne možemo osloboditi.
-> Zanemariću uvrede koje si meni lično uputio (još sam dobro i
-> prošao jer me nisi nazvao "idiotom", "pacerom", "glupakom" :),
Da li si to očekivao ? Kulturni i pametni ljudi to ne rade, pa čak ni kad
to sagovornik priželjkuje. Uvrede ? Ne, to je jedino i isključivo ocena tvog
ponašanja. Dokaz ? Nepotrebno je izbačeno, pa obratiti pažnju na delove
poruke označene sa <====
********************
2.2828 SEZAMNET:pitanja, nenad, 17.09.96. 14:56, 3279 chr
Odgovor na 2.2819, lexus, 16.09.96. 20:09
-----------------------------------------------
> Ovo sigurno niko iz grupe nije rekao nenadu, dakle, moguće je samo
> da je nenad pročitao iz grupe i da se izlanuo...
Ovo već počinje da liči na paranoju ili opsednustost, ali to nije
naš problem. Naš problem je što izgleda da imamo posla sa
nezrelim ljudima koji svoj smisao bitisanja na ovom sistemu <====
nalaze u tome da su "problematični". Kao da ste neke stvari
propustili da obavite i ostavite iza sebe u pubertetu. :(
Nekome bi možda i godilo saznanje da je opsesija čitave jedne
grupe ljudi, meni je to samo dosadno. Nisam verovao da ima onih
kojima je toliko bitno da budu primećeni pa makar samo dizanjem
galame. Jer, zaboga, ne znaju svi da je školski psiholog rekao <====
njihovoj mami kako "pametnije dete nikad nije video", a tu <====
nepravdu treba ispraviti. ;) <====
Zbog podmetanja sličnih ovome koje pominješ u svojoj poruci sam
odavno prestao da odgovaram na optužbe i uvrede koje dolaze od
strane tvog prijatelja (za razliku od dobrog dela Sezamovaca koji
ignorišu njegove poruke ja ih ponekad i pročitam, što bi čovek u
situaciji u kojoj je on trebalo da ceni). Tako sam sada primoran
da postupim i sa tobom. Ne zaslužuje ipak baš bilo ko moje vreme,
a vi ste sve svoje kredite potrošili. Ima ko je učio škole i <====
prima platu da bi se bavio takvim problemima. <====
...
Toliko od mene po "vašem" pitanju. Ne znam šta ćete sledeće da
izmislite niti me to zanima, ono što znam i što je predvidljivo
jeste da sada po običaju sledi serija poruka međusobne podrške
cele vaše ekipe. Skrećem vam unapred pažnju da vašim porukama <====
"protiv određenog zvaničnog lica" kao ih ti nazivaš, kao uostalom <====
ni onima "protiv sistema kao takvog" ovde nije mesto i da će one <====
ubuduće biti brisane. <====
***********************
Na nekoliko mesta, prikrivene uvrede, zatim jasna polarizacija i obaveštenje
kakave će se poruke brisati. Zaboravio si da dodaš "pohvale ne brišemo"
mada je jasno da su to jedine poruke koje ovde želiš videti
-> situaciji u kojoj si se našao. Nemaš razloga da se nerviraš i
-> ljutiš ako neko na talonu, crno na belo, pokaže kakve poruke ti
Tvoj metod `crno na belo' se sastoji u tome što iz mnoštva različitih
poruka vadiš isečke i slažeš ih tako kako bi ispalo da su `pogrešne'. E to
ni kod mene ni kod većine drugih korisnika već odavno ne prolazi. Zato što
se tim `metodom' može sve `dokazati'. Ovako - ništa od tvoje veštine, pošto
se samo radi o `veštini'.
Ne brini se za moje već za svoje živce. Moji su čelični a razloge za
nerviranje i ljutnju primećujem samo kod tebe, naročito kad dobiješ
dodatno i argumentovano objašnjenje koje ti opet nije dovoljno.
-> sagovornicima. Ja se ipak nadam da ćeš da se popraviš i da ćeš da
-> koriguješ svoje ponašanje. Iz nekoliko poslednjih tvojih istupa u
-> konferencijama stekao sam utisak da se već trudiš da to i uradiš,
-> nadam se da će taj trend biti nastavljen.
Šta se sve tebi neće pričiniti. Nisi ti Upravnik zatvora ili vodnik u
vojsci pa da mi tu nešto kao titraš zbog dobrog ili lošeg vladanja.
Ove tvoje reči će vetar odneti isto kao što ih je doneo.
-> onaj koji ne zna treba se plaši da pita jer postoji opasnost da
-> ga neko "sveznajući" izvređa i naziva svakavim imenima, to nije
Prestani već jednom da vadiš reči iz konteksta i zaćuti ili daj konkretne
dokaze.
>>> To be continued... .OR. .NOT. ? <<<
problemi.2213mmtosic,
-> #2212, cnenad> Moram ovde da ti uputim javno izvinjenje. Obrisano je tačno 152
> poruke počev od 01.09 do danas.
Ovde, verovatno, misliš samo na konferenciju SezamNet? :)
U vezi sa intenzitetom poništavanja poruka, čini mi se da on ima
tendenciju rasta. Tokom prvih 14 dana novembra u konferenciji
SezamNet je već poništeno 46 poruka.
problemi.2214nenad,
-> #2212, cnenad> Moram ovde da ti uputim javno izvinjenje. Obrisano je tačno 152 poruke
> počev
Izvinjenje je prihvaćeno, nadam se da ubuduće neće dolaziti do
zabuna i olako izrečenih optužbi.
> -> Sam kažeš da je čak i po tvojim kriterijumima 70% tih poruka
> -> zasluživalo brisanje, a videli smo kakve kriterijume imaš i kakve
>
> Lepo, ovim konstatuješ da 30% poruka ni po kakvom osnovu nije trebalo
> biti obrisano.
Ne, time samo konstatujem da je _čak i po tvojim kriterijumima_ 70%
poruka zaslužilo brisanje. Nije mi jasno gde si video moju konstataciju
da ostale ni po kom osnovu nisu trebale da budu brisane. Za svaku
poruku koja je obrisana postoji razlog zašto je to urađeno, tako
da tvoja tvrdnja i tvrdnja još nekolicine korisnika da se brišu
poruke koje sadrže kritike na račun sistema - ne stoje. Svako
može i sam da se u to uveri ako uzme i pročita stare poruke: na
sistemu su i dalje postoje mnoge u kojima se nalaze kritike.
Obrisane su samo one koje su to brisanje zaslužile - iz drugih
razloga. Najčešće nisu ni bile u pitanju kritike na račun sistema.
problemi.2215cnenad,
-> #2213, mmtosic-> Ovde, verovatno, misliš samo na konferenciju SezamNet? :)
Da, u konf. SEZAMNET. Uradio sam LI * 010696- i zatim izdvojio samo
ozvezdičene poruke.
problemi.2216cnenad,
-> #2214, nenad-> razloga. Najčešće nisu ni bile u pitanju kritike na račun sistema.
Najčešće ? :)) Dobro, a šta ćemo sa onim ostatkom ? On je kao slučajno
obrisan :(
Da bi bilo argumentovano, evo na primer ovo (ostale će poruke biti
najverovatnije zakačene u fajlu):
3.2146 SEZAMNET:problemi, evlad, 01.11.96. 19:28, 60 chr
Odgovor na 3.2128, space.ace, 31.10.96. 17:55
---------------------------------------------------------
đ=- Vratite mi veru u ovaj sistem...
I tata bi sine ...
*********
Šta ima loše u tome što se od vas zahteva da ispravite greške koje se
javljaju i vratite svima veru u ovaj SEZAM ?
*********
3.2191 SEZAMNET:problemi, evlad, 08.11.96. 21:30, 418 chr
Odgovor na 3.2183, mdimitrijevic, 07.11.96. 02:32
---------------------------------------------------------
đ=- Pazljivo slusam modem i uopste se ne javljaju zvuci ponovnog
đ=- dogovaranja modema i slicno. Prosto sa Sezamove strane pocnu da stizu
đ=- pogresni podaci.
hm, to je bar evidentno kada ti stigne zbrljan pad ;)
do pola je ok od pola đubre :(
_navodno_ je problem unutrašnji neprijatelj koji sabotira sistem ;)
a naš vrli sysop se i dalje pita kakve veze ima poruka pod radnim
naslovom 'vozdra raja' ...
*******
Ova poruka je obrisana samo zbog zadnje dve reči. Ako ti to smatraš uvredom
onda ti je vrednosni sistem poremećen. VR je pomenuto samo kao tvoj razlog
za napuštanje jednog sistema jer su postojali problemi na njemu. Nisam
siguran da smo sada trebali svi mi tako da postupimo. No da se ostavimo
toga, nećemo se dalje prepucavati nego pogledaj prvi deo druge poruke, citat
i reply - jasno se navodi da ponekad SEZAM strpa u PAD gluposti ili đubre.
Ovde su naravno pošiljaoci poruka po meni bili obavezni da stave dodatne
informacije tipa, kad je bila veza, na kom nodu, i sve ostalo što može
pomoći da se krivcu za greške doaka.
Pa čak i da ih nisu stavili ne vidim problem da pošalješ poruku i zamoliš
za dodatne informacije (kao što se to svugde radi). Sećaš li se kad ste
me ti i dzakic zamolili da rešimo problem jer nod na kome sam bio nakon
završetka seanse zaglupljuje - dobili ste odmah sve relevantne informacije,
model modema, snimljene profile i rešili problem. To je ono što se zove
odnos Uprave i sistem administratora prema korisnicima a ne ovo što se do
sada radilo. Naravno i korisnici bi trebali malo da spuste loptu.
Da li je moguće da se ovakve greške događaju kad se recimo ONLINE postavlja
nova verzija softvera (ako je to moguće?) ili menja nešto od konf. fajlova
a da se pre toga do tančina ne utvrdi da li će ta izmena dovesti do
problema ?
problemi.2217kizoni,
Imam problem sto mi se redovno brisu poruke koje ostavljam u neciji
mail.Recimo,Peri ostavim poruku i ne navedem "seen",sledeci put kada
nazovem,te poruke nema kod mene da sam mu je ostavio.U principu ja
redovno brisem poruke,ali bih ipak ponekad da se prisetim poslednje.
Poruke ostavljam relativno casto,odprilike jednom dnevno.
To je moj problem.
problemi.2218evlad,
-> #2214, nenad=- Obrisane su samo one koje su to brisanje zaslužile - iz drugih
=- razloga. Najčešće nisu ni bile u pitanju kritike na račun sistema.
šta podrazumevaš pod sistemom ?
a) gomilu hardware-a
b) sprega software & hardware
c) uprava & ono pod b)
problemi.2219hercog,
-> #2217, kizoni** mail.Recimo,Peri ostavim poruku i ne navedem "seen",sledeci put kada
** nazovem,te poruke nema kod mene da sam mu je ostavio.U principu ja
Da li ti pročitaš tu poruku kada je ostaviš? Ako ih ti pročitaš, kad
je napišeš, sistem ti po logovanju automatski više ne prikazuje tu
poruku, već je proglasi za viđenu.
Sale
problemi.2220kizoni,
Sta ja da uradim da mi sistem,po procitanim porukama,opet prikaze iste,
jer mi se to ranije desavalo:istu poruku sam mogao da citam vise puta.
problemi.2221calex,
-> #2216, cnenad║ Šta ima loše u tome što se od vas zahteva da ispravite greške koje se
║ javljaju i vratite svima veru u ovaj SEZAM ?
Ë──────────────
Nisi primetio šta je obrisano? Ne poruka gde se zahteva ispravka
grešaka i vraćanje vere nego apsolutno nebitan i nevažan komentar.
║ Ovde su naravno pošiljaoci poruka po meni bili obavezni da stave dodatne
║ informacije tipa, kad je bila veza, na kom nodu, i sve ostalo što može
║ pomoći da se krivcu za greške doaka.
Ë──────────────
Isto kao za prethodno, poruka u kojoj su prijavljeni problemi je
i dalje na sistemu a i sa njenim autorom je bilo razgovora o detaljima.
Ono što je brisano ne bih da komentarišem.
problemi.2222calex,
-> #2218, evlad║ =- razloga. Najčešće nisu ni bile u pitanju kritike na račun sistema.
Ë──────────────
║ šta podrazumevaš pod sistemom ?
Ë──────────────
Šta podrazumevaš pod kritikom?
problemi.2223basrak,
-> #2217, kizoni> Imam problem sto mi se redovno brisu poruke koje ostavljam u
> neciji mail.Recimo,Peri ostavim poruku i ne navedem
> "seen",sledeci put kada nazovem,te poruke nema kod mene da sam
> mu je ostavio.U principu ja redovno brisem poruke,ali bih ipak
> ponekad da se prisetim poslednje.
Poruke se na sezamu ne brišu automatski (sem nakon npr. mesec dana zbog uštede
prostora, u group i mail podsistemu).
Stvar je u tome da kad ti dođe _nova_ (odn. _nepročitana_) poruka ili poruka
koju ti napišeš pa je onda pročitaš, sistem nju označi kao _pročitanu_ i ona ti
je i dalje vidljiva sa npr. 'mail list' komandom. Ako odradiš komandu 'seen'
ili se regularno izloguješ, onda ti sezam sve _pročitane_ poruke označi kao
_stare_ i ne pokazuje ih posle novog login-a u listi _novih_ poruka (logično
jer ih je označio kao _stare_).
A ako ti pukne veza, a neke poruke su ti _pročitane_, sezam ih sačuva kao takve
i morao bi da ih dobiješ u listi _novih_ poruka kad se sledeći put loguješ na
sistem (jer ih ni ti, komandom seen, a ni sezam, po regularnom izlasku komandom
bye ili log, niste označili kao _stare_).
_Stare_ poruke i dalje možeš da čitaš ili pretražuješ po datumu - prouči help
za komandu 'read' u mail, group i conf podsistemu pa će ti biti sve jasno (npr.
mail read 011196- čita sve poruke koje su pristigle od 01.11.96).
P.S.
Reči koje su naglašene sa "_" znakom su termini koji se koriste na sezamu i
moraš da ih usvojiš da bi te drugi razumeli i obrnuto.