problemi.2325mpavlo,
-> #2313, supers> Zar ne bi bilo bolje da se omogući i cd i ncd, kao što je nekada bilo?
> Pa da se ne patimo kad želimo da uđemo u neki DOS poddirektorijum.
Podržavam - ili napravite bolje ili vratite staro. Ovako je žešći maltret kada
radiš on-line.
problemi.2326supers,
-> #2315, calex>> Dok se ovaj problem ne reši, preporučujem 4dos način za promenu
>> direktorijuma. Dakle, ili odmah TAB ili prvo, još bolje i drugo
>> slovo direktorijuma pa onda TAB. Znači, _d_TAB_f_TAB i eto ga
>> dos\fun.
Šta ćeš, nisu se svi susretali sa 4-dosom :)
Probaću da se naviknem na ovu filozofiju, mada bih ipak više voleo
da na dos> mogu da otkucam jednostavno cd fun i da završim na logičnom
mestu :) u dos\fun>
problemi.2327supers,
-> #2316, goxi>> Kako da otpakujem zip file kada mi kaze..
Tako što...
;)
Ako ti kaže da je oštećen, proveri da li je Zmodem protokol dobro
namešten u tvom komunikacionom programu sa uključenim crash recovery.
problemi.2329space.ace,
-> #2307, zoxy>> Ti si n-ti koji je poslao odgovor i bas zato ti n puta hvala....
Nema na čemu, uvek spreman da pomognem...
>> BTW Puno mi smeta sarkazam i cinizam koji (cesto) vidim ovde, a vezano za
>> pocetnicka pitanja i probleme. (ja bas i nisam pocetnik, ali sam se dve
>> noci Jel ovo i drugi primecuju ili ja fantaziram?
U neku ruku, stajem na stranu tih sarkastičnih i ciničnih osoba, jer se
recently na sistemu pojavila gomila (kako da ih nazovem) klinčadije koja
em što postavlja neka bezvezna pitanja em ne zna pravilno ni da se izražava.
Ta pitanja koja postavljaju, ponavljaju do besvesti, u nadi da će im neko
odgovoriti. Razumem ja ona prava, iskrena "početnička" pitanja, na koja ću
svakako i u svako doba odgovoriti, ali poneko baš i preteruje (nisi to ti,
ne boj se :).
Iako sam na njihovoj strani, ne smatram sebe takvom osobom :).
P.S. Mene ponajviše od svih iritiraju pitanja koja su već bila postavljana,
i to samo koji dan ranije. Pa zar je toliko teško skinuti konfu do tog dana,
puno stvari može i da se nauči, bez neke preterane muke :).
problemi.2330mdimitrijevic,
Primetih da od pre 1-2 dana nema prelaska u novi red posle
Arhiviranja PAD-a. Evo na primeru:
>> Pad» arc
>> Arhiviranje PAD-a...Pad»
Nije neki problem pa cisto da vas obavestim.
problemi.2331mmtosic,
-> #2292, zoran.r> Nenade puno hvala! Ispao sam prilicno glup, al´ dobro niko se nije
> naucen rodio. Pozdrav, Zoran.
Niko se naučen nije rodio. :) Nema to nikakve veze sa glupošću, nego sa
(ne)znanjem. A ko pita ne skita. Tome, valjda, i služi tema pitanja. :)
problemi.2332mmtosic,
Predmet: O ostavljanju poruka u konferenciji Mali.Oglasi.
O ovome je u poslednje vreme ostavljeno puno poruka. U većini njih se
pričalo o potrebi uvođenja nekih ograničenja. Uglavnom se polazilo od
pretpostavke da su poruke koje se tamo ostavljaju samo u interesu
onih koji ih ostavljaju. To je sasvim pogrešno. Poruke koje
ostavljaju pojedini korisnici sistema koji se `profesionalno' bave
prodajom delova i računara su u interesu i nas (drugih) korisnika koji
ponuđenu robu kupujemo, a takvih je mnogo.
U poslednja 2-3 meseca stalno sam pratio nekoliko tema iz ove
konferencije i sklon sam da tvrdim da su poruke koje navedeni
korisnici sistema ostavljaju sasvim korektne i dobro dozirane. Cene
se menjaju saglasno ponudi i potražnji... Njihovim pažljivim
praćenjem mogu se jako jeftino pazariti mnogi delovi računara. Da
budem konkretan - poruke zormi-ja, gruja-e, high-a, mjokanovic-a,
iivanic-a, i drugih su sasvim uredu, i trebalo bi im dozvoliti i veći
broj i veću učestanost jer je to, ponavljam, u interesu nas korisnika
koji nešto kupujemo. Što se tiče korisnika koji prodaju svoju polovnu
(second-hand) robu, one nisu tako brojne i u njihovom slučaju se pre
može govoriti o ukusu poručioca a ne o nekoj zloupotrebi nekog prava
koje bi trebalo ograničiti.
Na kraju, da pitam većinu - zašto vam je toliko stalo do toga da
ograničavate tuđa prava? Kako vam ne pada na pamet da su ti ljudi
platili pretplatu vodeći računa o tome da mogu da ostave do 500
poruka mesečno? Zar to nije pitanje koje treba da rešava vlasnik
sistema kroz ugovor sa korisnicima koji se `potpisuje' plaćanjem
pretplate?
Mnogi mladi ljudi zbog pogreški njihovih vaspitača misle da se
regulativa sprovodi ograničenjima. Afirmativno `vaspitavanje' je
neuporedivo bolje od restriktivnog. U konkretnom slučaju, pitanje
broja poruka koje se mogu ostaviti u konferenciji Mali.Oglasi bi
trebalo rešavati u skladu sa metodom `koliko para toliko i muzike',
ali, naravno tek pri novom produženju pretplate tj. ugovora. U
međuvremenu trebalo bi se zalagati da se dosledno poštuje onaj ugovor
pod kojim je pretplata plaćena. Ne mogu se uslovi korišćenja sistema
menjati kako to kome padne na pamet, po tzv. Slobinom receptu - meni
se baš ovako sviđa, a pošto je sila u mojim rukama... Ako je ovde
već jednom primenjena sila (bespravnim smanjenjem prava na broj poruka
sa 500 na 300) to ne bi trebalo `nasilnike' da ohrabruje da sa tom
praksom nastavljaju. Da preciziram, neka vlasnik sistema promeni
uslove i neka to pri potpisivanju `novog ugovora' i objavi, ali u
međuvremenu treba da poštuje već potpisani ugovor. Ugovor zato i
postoji da ga ugovorne strane ne bi proizvoljno menjale i tumačile.
On je zaštita za slabijeg, a to su, naravno, korisnici sistema.
Priča o prostoru na disku je potpuno irelevantna. Svaki od ostavioca
poruka u konferenciji Mali.Oglasi će se lako saglasiti sa time da mu
se prethodno ostavljena poruka u toj temi obriše po njenoj `zameni'
novom (tj. update-ovanom). Tako se problem prostora svodi na potrebu
odgovarajuće razrade procedure koju treba da napravi moderator i koju
će nakon toga ostaviti u konferenciji, kao što je to i do sada radio,
samo što to više neće biti upozorenje, nego uputstvo.
problemi.2333alec,
-> #2324, ognjen> 3 oglasa na sistemu. Brisanje starog daje mogucnost novog.
To je totalno glup predlog. Recimo napisem jedan oglas, sutra drugi,
prekosutra treci. Tri dana su dovoljna da svi vide, a onda obrisem
sva tri i opet ispocetka.
problemi.2334goxi,
Stalno kad sa Sezam-a skinem neki zip-ovan file,i stalno kada pocnem da ga
otpakivam napise mi poruku I don't know how to handle..taj file.Sta da radim i
u cemu je problem.
problemi.2335river,
-> #2320, acafaca=> -=> LE> simce 21:49 Transfer
=>
=> Možda je uletela 0
=> dvojka.
A kako vidite komandom WHO vreme koje je ostalo korisnicima koji su
na vezi? Da li je to neka komanda dostupna samo administratorima?
problemi.2336smilicic,
-> #2334, goxi╗ Stalno kad sa Sezam-a skinem neki zip-ovan file,i stalno kada
╗ pocnem da ga otpakivam napise mi poruku I don't know how to
╗ handle..taj file.Sta da radim i u cemu je problem.
Možda imaš neku staru verziju pkzip-a pa on ne radi sa arhivama koje su
spakovane verzijom koja je novija od te. Drugi razlog može biti greška
u prenosu sa Sezama na tvoj računar. Nabavi noviju verziju ili vrši
prenos posle 2h ujutru kada su veze bolje!
problemi.2337vitez.koja,
-> #2324, ognjen#=> 3 oglasa na sistemu. Brisanje starog daje mogućnost novog.
Prodajem računare, parket, slike starih majstora i kondome ispod
cene. To će ti biti oglasi u tom slučaju.
sk
problemi.2338kostja,
-> #2332, mmtosic=> korisnici sistema ostavljaju sasvim korektne i dobro dozirane. Cene
=> se menjaju saglasno ponudi i potraznji... Njihovim pazljivim
=> pracenjem mogu se jako jeftino pazariti mnogi delovi racunara. Da
=> budem konkretan - poruke zormi-ja, gruja-e, high-a, mjokanovic-a,
=> iivanic-a, i drugih su sasvim uredu, i trebalo bi im dozvoliti i veci
=> broj i vecu ucestanost jer je to, ponavljam, u interesu nas korisnika
Moram ovde da se javim i ja...
Cene se, kao i asortiman, menjaju i normalno je da neki oglasi deluju
ponovljeno, a nisu. Sa druge strane doziranje i ispravnost oglasa su
licni utisak. Evo, moj licni utisak je da od svih gore pomenutih prvo
treba zormi-ja izbaciti sa tog spiska jer covek lepo navede komplet
cenovnik u jednoj poruci... i gotovo. Sledeca grupa je onaj broj
oglasa koji, postujuci temu: racunari. izbaci za redom 4-5-6 oglasa
za razlicite konfiguracije sto malce opterecuje. Zadnja grupa je ona
gde spadaju oglasi koji idu u istu temu (stampaci, periferije) ali
koji su opet multiplikovani po sistemu: proizvodjac stampaca ili vrsta
periferija. Slati visestruke oglase da bi se reklo i za prodaju HP=a
i za prodaju Epsona malce je nepotrebno.
LM, na kraju zakljucak... kad bi svi krenuli da se ugledaju na zormi-ja
ne bi bilo ni problema ni ove rasprave.
problemi.2339jovap,
-> #2239, mmtosic
'Re: PRVO PREGLEDAJ STARE PORUKA - PA ONDA PITAJ
=================================================
<> P.S. Mene ponajvise od svih iritiraju pitanja koja su vec bila
postavljana, i to samo koji dan ranije. Pa zar je toliko tesko
skinuti konfu do tog dana, puno stvari moze i da se nauci, bez
<> neke preterane muke :).
- Meni nije. Uvek tako radim, ali kad sam bio totalni pocetnik, nisam
umeo da skidam "unazad". Sada skidam po par meseci unazad, ali citanje
odnosi toliko vremena da se ne samo pocetniku moze oprostiti ako okaci
svoje pitanje pa sta bude ...
- Da bi se ovaj "ssum" smanjio, treba postaviti neka pravila (recimo
bon-tona), a prvo je mislim da se pise taj 'Re, koji prakticno niko
ne zarezuje, a mnogo olaksava pregled unazad. A logika je prosta,
taj 'Re zamenjuje novinske naslove. Pa, bre celu POLITIKu
ispreskacem za 10 minuta, a za 100 poruka treba mi sat.
----------------------------------------------- 3.2329---
problemi.2340goxi,
Imam Bitware komunikacioni program.Snimim sekretaricu ali neznam kako da je
aktviram. Sta da radim?
problemi.2341nenad,
-> #2340, goxi> Imam Bitware komunikacioni program.Snimim sekretaricu ali neznam kako da je
> aktviram. Sta da radim?
Pitaš u konferenciji KOMUNIKACIJE. :)
problemi.2342alec,
-> #2335, river> A kako vidite komandom WHO vreme koje je ostalo korisnicima
> koji su na vezi? Da li je to neka komanda dostupna samo
> administratorima?
Pa mozes da vidis koliko mu je ostalo za sesiju, tako sto pored usera pise
kada se logovao, pa racunas. A da vidis koliko mu je ostalo za taj dan,
ne mozes.
problemi.2343river,
-> #2342, alec=> Pa mozes da vidis koliko mu je ostalo za sesiju, tako sto
=> pored usera pise kada se logovao, pa racunas. A da vidis
=> koliko mu je ostalo za taj dan, ne mozes.
Mislim konkretno na komandu kojom je postignuto da se na ekranu
ispiše vreme koje je ostalo do kraja sesije. I to u formatu MM:SS
kao što je pisalo u onoj poruci na koju sam replicirao.
problemi.2344lexus,
-> #2343, river=> Mislim konkretno na komandu kojom je postignuto da se na ekranu
=> ispiše vreme koje je ostalo do kraja sesije. I to u formatu MM:SS
Nije to bilo vreme do kraja sesije. Simce se ulogovao u 21:xx, a ja
oko 8 ujutru. Da bi simce u to vreme bio u who listi morao bi da ima
dnevni limit od 11 sati :) Što će reći, zaglavio se nod.
problemi.2345johnnya,
-> #2339, jovap >> taj 'Re zamenjuje novinske naslove. Pa, bre celu POLITIKu
>> ispreskacem za 10 minuta, a za 100 poruka treba mi sat.
Biće da ne valja novina ? :)))) Pitam li se zašto... :)
BTW - mani se "Politike" :)
problemi.2346calex,
-> #2317, the.edge> Mani se telematea i uzmi terminate 4.0
> slucaju imaces automatski upload, i neces pitati "A sta je ovo
A mogu li ja da pitam kako da ga uopšte ubedim da radi UL? :((
Po ko zna koji put pokušavam da pređem na njega ali sada uporno odbija
da bilo šta (i exec) pošalje, stalno prijavljuje da nema memorije. :(
Verovatno je problem u tome što ga teram iz NT-a pa ako je neko uspeo
da mu podesi memorijski deo ... da ne eksperimentišem mnogo. :)
problemi.2347mmtosic,
-> #2339, jovap> 'Re: PRVO PREGLEDAJ STARE PORUKA - PA ONDA PITAJ
> =================================================
>
> <> P.S. Mene ponajvise od svih iritiraju pitanja koja su vec bila
> postavljana, i to samo koji dan ranije. Pa zar je toliko tesko
> skinuti konfu do tog dana, puno stvari moze i da se nauci, bez
> <> neke preterane muke :).
Jovo, bre, ne znam šta se to dešava u tom `tvom OLR'-u, ali ovo gore
nije iz moje poruke. :(
problemi.2348river,
-> #2344, lexus=> Nije to bilo vreme do kraja sesije. Simce se ulogovao u 21:xx,
=> a ja oko 8 ujutru. Da bi simce u to vreme bio u who listi
=> morao bi da ima dnevni limit od 11 sati :) Što će reći,
=> zaglavio se nod.
Mene je zbunilo ono 21:xx i kod drugih 08:xx pa pomislih da je
njemu ostalo 21 min xx sec, a vama 08 min i xx sec :))
Baš sam se izblamirao sad. Sav sam pocrveneo, a znate da to ne
valja.
problemi.2349calex,
-> #2347, mmtosic> Jovo, bre, ne znam šta se to dešava u tom `tvom OLR'-u, ali ovo gore
> nije iz moje poruke. :(
Ja bih rekao da Jova koristi OLR zvani editor. ;) A onda nije
teško da mu promakne da je poruka bila 3.2329 a ne 3.2339. U svakom
slučaju ne bi bilo loše da izabere neki drugi OLR jer je meni često
problem da ukapiram šta citira, šta piše a šta su mu komentari. :)
problemi.2350buva,
I nije neki problem, al ajd... Sezam mi vec drugi put zajedno
sa textpad-om spakuje i sledece direktorijume :
DATA2\PAD\PAD07701\
problemi.2351ognjen,
-> #2333, alec)-> prekosutra treci. Tri dana su dovoljna da svi vide, a onda
)-> obrisem sva tri i opet ispocetka.
Da, ali sam u vidu imao drugačiju koncepciju. Poruka stoji na
sisitemu dok važi ponuda, svako je može pročitati ako ga zanima.
Kad prodaš robu, obrišeš poruku.
Tu je jedini problem sugerisati korisnicima da cutaju sve
poruke, a ne samo nove, i onda gornji citat i nema previše
smisla.
problemi.2352goxi,
Koristim Bitware CHYYENE komunikacioni program.Stalno kada ulazim u SEZAM kada
mi se pojavi ono USERNAME ekran mi se obrise.Zasto je to tako.Onom ko mi
odgovori zauzvrat sigurno cinim neku uslugu.
problemi.2353alec,
-> #2350, buva> I nije neki problem, al ajd... Sezam mi vec drugi put zajedno
> sa textpad-om spakuje i sledece direktorijume :
> DATA2\PAD\PAD07701\
Meni stalno tako pakuje, vec sam se navikao da zivim s' tim.
problemi.2354river,
-> #2352, goxi=> Koristim Bitware CHYYENE komunikacioni program.Stalno kada
=> ulazim u SEZAM kada mi se pojavi ono USERNAME ekran mi se
=> obrise.Zasto je to tako.Onom ko mi odgovori zauzvrat sigurno
=> cinim neku uslugu.
A reci mi da li su ti slova normalne veličine, ili su mala, sitna,
nikakva, ne može dobro ni da se čita. Ako nisu takva KAKO?
problemi.2355jovap,
-> #2347, mmtosic 3-2347
'Re: REPLY NA POGRESNU ADRESU
=============================
<> Jovo, bre, ne znam sta se to desava u tom `tvom OLR'-u, ali ovo
<> gore nije iz moje poruke. :(
<2349> Ja bih rekao da Jova koristi OLR zvani editor. ;) A onda
nije tesko da mu promakne da je poruka bila 3.2329 a ne
3.2339.
U svakom slucaju ne bi bilo lose da izabere neki drugi OLR
jer je meni cesto problem da ukapiram sta citira, sta pise
a sta su mu komentari. :)
- Prvo, izvinjavam se svima kojima je dosao pogresno adresirani REPLY,
kao u ovom slucaju.
- Drugo, jos uvek sam u (Q) editoru, jera nemam vremena da detaljnije
ispitujem SOR, OLR itd, prvi pokusaj od nekoliko sati, nije uspeo.
- Trece, mislim da onaj 'Re: prakticno vise nego nadoknadi gubitak
vremena zbog pristizanja pogresnog REPLYa, jer odmah vidis da te
stvar ne zanima i ides dalje. Poneka greska ce naravno i tu da se
provuce. Glavni krivic je nedostak MNP-a, pa se jos uvek rvem s
djavolima zvanim ekransko djubre ;). Poneka i ja pobedim :))
- Cetvrto, CITATe, bas kao u ovom primeru, prilicno jasno isticem, ako
moze jos jasnije - daj konkretan predlog.
- Peto, ne razlikujem ono sto pisem od onoga sto komentarisem. To
je meni jedno isto. A redovno koristim ovaj stil, tj. crtica na
pocetku pasusa. Ako sad to neko citira, onda to izgleda kao <-
<<- <>- itd, sto je mislim sasvim jasno.
- Sesto i poslednje, mislim da bismo svi trebali da komentare tako
sastavljamo da se mogu LAKO razumeti i bez citata, mada ih ja ne bih
izbacivao. A onaj 'Re: je prva stvar! Ja celu POLITIKU pregledam za
10 minuta, a za jedno skidanje sa SEZa odesat REGLEDOM podrazuvm
djane zanmjo deailjiog
teksta.
problemi.2356ztasic,
-> #2355, jovap
│ - Drugo, jos uvek sam u (Q) editoru, jera nemam vremena da detaljnije
│ ispitujem SOR, OLR itd, prvi pokusaj od nekoliko sati, nije uspeo.
└───────────────────────────────────────
Pa što ne vičeš, lepi brate. :)
Da bi ti Sor proradio, uradi sledeće:
1. u direktorijumu SOR otvori fajl sor.pro,i umesto
SEARCH=d:\modem\down\pad?????.zip
napiši
SEARCH=d:\modem\down\net?????.zip
2. u poddiru data, otvori sor.cfg i ručno ažuriraj sve konferencije
kao što je već priloženo, videćeš šta fali.
Npr. piše forum, a treba forum.17.
3. startuj sorinst.exe i podesi sve parametre, mada sam siguran da tu
nisi grešio
E da: tačku 1. moraš da uradiš svaki put kad radiš tačku 3.,
jer iz nekog čudnog razloga kad se startuje sorinst
net?????.zip se vrati u pad?????.zip :)))
problemi.2357nukite,
Izvinjavam se ako je ovo bilo, ali mrzi me da citam svih 105 poruka
u ovoj temi pristiglih od utorka :) Imam straaaaaaasan problem!
Pre neki dan sam sa Sezama slao e-mail jednom prijatelju u London.
Sutradan mi je stigla poruka od nekog mailer-daemona da nesto nije
u redu i da ne moze da posalje poruku. OK, mislim se ja, poslacu mu
poruku sa PRO-a. :) User na PRO-u sam dobio tek pre desetak dana i
doticni prijatelj to nije znao pa sam mu zato pisao poruku bas
odatle (mog'o sam da posaljem sa EUnet-a). Ali evo ogromnog
iznenadjenja: ni sa PRO-a nije mogao da posalje poruku, i MENI je
to javio na SezamNet !!! Onaj isti mailer-daemon ...! I jos nesto:
na Sezam (ovaj sezam :) mi je stigla ista takva poruka od nekog
-GC-a, valjda... Sta se to desava? EUnet vas je pobrkao sa
SezamPro-om ???
Jos jednom se izvinjavam ako je ovo bilo :)
problemi.2358nenad,
-> #2357, nukite> Ali evo ogromnog
> iznenadjenja: ni sa PRO-a nije mogao da posalje poruku, i MENI je
> to javio na SezamNet !!! Onaj isti mailer-daemon ...!
Sve zavisi od toga šta ti je poslao mailer-daemon. Najčešće je to
poruka o tome da nije uspelo slanje (odredišni računar je pao,
recimo) i će probati opet, ali da znaš da još nije stiglo tamo. E
sad, nema razloga da mail za Pro dođe do nas, pre mi liči da je
taj mailer-daemon opet poslao info zbog one tvoje prve poruke.
problemi.2359ztasic,
-> #2357, nukite
│ iznenadjenja: ni sa PRO-a nije mogao da posalje poruku, i MENI je
└───────────────────────────────────────
Proveri još jednom da li si dobro otkucao adresu.
Velika je šansa da je to u pitanju, čim nije otišla ni sa Pro-a.
problemi.2361pvlada,
Kada sam konvertovao textpad u html i pročitao pisalo je Petak
14.
a ustvari trebalo je subota 14.
problemi.2362biber,
Zašto Internet mail ponovo ne ide?
Jedna od osnovnih stvari, a malo malo pa stane!
problemi.2363jovap,
-> #2345, johnnya'Re: POLITIKA
==============
<> BTW - mani se "Politike" :)
- POLITIKA je oe samo sinonim za MNOGO TEKSTA. Inace, i dalje smatram
da je to kvalitetna novina, bez obzira sto trenutno ima brnjicu.
ę˛yG
problemi.2364supers,
-> #2355, jovap>> 10 minuta, a za jedno skidanje sa SEZa odesat REGLEDOM podrazuvm
>> djane zanmjo deailjiog teksta.
Kako stojiš sa mojim savetom da sa ASCII uploada pređeš na Zmodem
protokol? Da ne bude više ovako oštećenih poruka.
problemi.2365lexus,
-> #2363, jovap=> - POLITIKA je oe samo sinonim za MNOGO TEKSTA. Inace, i dalje
=> smatram da je to kvalitetna novina, bez obzira sto trenutno ima
=> brnjicu.
Politika trenutno ima brnjicu već šest godina ;), a počeli su
da se brnjiče još '68me.
Inače, ono što nema veze sa politikom u Politici rade prilično
dobro...
problemi.2366jovap,
-> #2364, supers'Re: TM/ Zmodem blokira tastaturu
=================================
<> Kako stojis sa mojim savetom da sa ASCII uploada predes na Zmodem
- Pa video sam ga u originalu, ali za sada nesto nece UP-load u TMu da
mi da radi, kada mu zadam Zmodem. Blokira masinu, pa mram da nasilno
izlazim sa HANG-UP. A trenutno su mi vazniji problemi sa W95 i EUnet
tj. EXCHANGE, INTMAIL, NETSCAPE (sve pomalo radi ali ni 10% od ovoga
na SEZu)
problemi.2367calex,
-> #2366, jovap> - Pa video sam ga u originalu, ali za sada nesto nece UP-load u TMu da
> mi da radi, kada mu zadam Zmodem. Blokira masinu, pa mram da nasilno
Da li to znači da nećeš ni da probaš da rešiš ovo? ;) Kako ti to
zmodem blokira mašinu?
problemi.2369mdimitrijevic,
-> #2366, jovap> - Pa video sam ga u originalu, ali za sada nesto nece UP-load u TMu da
> mi da radi, kada mu zadam Zmodem. Blokira masinu, pa mram da nasilno
Hoćeš da kažeš da si pokušao da uploaduješ tekst u editor na NET-u sa
Zmodemom ? Ako jesi onda je ovo nemoguće, moraju oba sistema (koji šalje i koji
prima) da očekuju ZMODEM protokol. Ukoliko radiš ASCII upload u NET editor onda
se bar posle skrola ekrana gube podaci.
Trebalo bi da koristiš EXEC za slanje poruka preko ZMODEM-a.
problemi.2371ksenija,
Kako da skinem fajl od 2 MB duzine kada mi za to sa ovakvim vezama treba preko
30 min? Ovo pitam po drugi put, pa se iskreno nadam odgovoru.
problemi.2372nenad,
-> #2371, ksenija> Kako da skinem fajl od 2 MB duzine kada mi za to sa ovakvim vezama
> treba preko 30 min? Ovo pitam po drugi put, pa se iskreno nadam
> odgovoru.
Pre dva dana je bilo postavljeno isto pitanje, evo i odgovora:
===============================
2.3768 SEZAMNET:pitanja
nenad, 16.12.96. 00:27, 665 chr
Odgovor na 2.3766, dbuinac, 15.12.96. 23:49
---------------------------------------------------------
> Kako da skinem fajl od 3MB kad na raspolaganju imam
> 30 minuta? (napomena: novi korisnik Sezama)
Postoje dva načina:
1. Ako koristiš ZMODEM, taj protokol podržava tzv. "crash
recovery". U tom slučaju samo pokreni prenos, Sezam će
te prekinuti nakon 30 minuta (prekinuće vezu), ali sledeći
put kada pokreneš prenos nastaviće odande odakle je stao.
2. Prebaci fajl u PAD ('dow ime_fajla >'), podeli ga na
manje komade komandom PAD SPLIT i skidaj jedan po jedan.
Nakon prijema delove možeš da spojiš običnom COPY naredbom
iz dosa ('copy prvi.deo+drugi.deo+treci.deo fajl.ceo'). Ima
više detalja u help-u za komandu PAD SPLIT.
----------------------------------------------- 2.3768---
problemi.2373sobrenovic,
U slucaju da posta na druge sisteme ne bude poslata, kao
sto je bio slucaj prethodnih dana, dali ce poruke biti
obelezene kao procitane ili ne. Ako poruke nisu
uspesno poslate, dali ce posiljaoci biti o tome obavesteni?
problemi.2374goxi,
Oce li mi neko reci,ima li na neko kom. prog. CHYENNE BITWARE?
KO IMA NEKA MI SE JAVI NA MAIL! Unapred se puno ZAHVALJUJEM!
problemi.2375zlatibor,
Kad me pitaju šta je Sezamnet ja im kažem da je to komojuterski
BBS, na kome uz članarinu možeš da se fino zabaviš, ispričaš ili
pitaš nešto što ti nije jasno u vezi kompjutera, pa im
onda pokažem kako radi, a posebno se oduševe chatom.
Ali moram da ih upozorim da iako se učlane na sezamnet,
ne pokazuju da mene znaju jer će navući bedu na vrat.
Ja sam se izgledami moderatoru na sistemu zamerio samo zato
što poznajem grupu ljudi koju on nevoli, pa sad i mene isto tretira
i pravi smicalice kao i njima.
Elem kad god sam na vezi zajedno sa dotičnim moderatorom strepim
kad ce veza iako je čista da mi pukne.
Dotični gospodin me sa zloupotrebom svog položaja na sistemu,
lepo isključi, sa njega pa misli da ja neću znati.
Do skoro sam psovao ptt misleći da je veza kriva, al' mi stariji
članovi sezama objasniše da se i njima to dešava al samo kad
je on na sistemu.
Takođe sam saznao da i naša privatna i pošta u grupama
može da se čita, odnosno da to može da radi moderator.
Pa zamislite sad mene sa međugradskom vezom treba mi
pola sata da dobijem vezu u špicu uveče pa kad je dobijem
posle deset minuta se uključi ON pa kad vidi da sam ja tu
lepo me izbaci sa sistema, iako mi je veza kristalno čista
pa dok se ja vratim prođe pola sata ili dvadest minuta
svi ljudi sa kojima sam pričao odu sa veze .
Počeosam u zadnje vreme da čim vidim njega na vezi zovem
HELP sa bye/s ako uspem i to da otkucam ;)
Pa dobro jel sezamnet nečiji privatni BBS da se iživljava ko hoće.
žaliosam se nekim mocima u chatu a jedam mi reče nešto kao
''Da da ti si fin, a on je .....''
Dok je neko ko radi na sistemu rekao da treba da ga poštujem.;)
Neradise ovde ni o tome dal sam ja fin i dal mrzim il poštujem
nekoga.
Radise o tome da sam ja korisnik sistema koji je platio članarinu
(ma kolika da je) i za tu članarinu imam pravo da zahtevam bar da me
niko nepravi budalom za moje pare .A ponajmanje radnik tog
sistema .
A da kad sam ga pitao zašto to radi odgovor je bio.
'' Šta da ti odgovorim kad vidim sa kim imam posla.''
Na netu sam upoznao dosta ljudi koji su uvek spremni da ti
objasne kad ne što ne znaš, il da te upute na nekog ko zna.
Isto takođe sam mogao da saznam naj novije vesti koje
zbog informativne blokade nisam mogao da čujem.
Posebno se zahvaljujem Userima Corto,mmarcovic i Guta.
Zato neznam šta da radim kad mi istekne pretplata
dal da je produžim il ne.
Ali ako se nastavi ovo Iživljavanje moraću da vas napustim.:(
Goran.
Izvinjavam se zbog dužine teksta .
problemi.2377mdimitrijevic,
-> #2371, ksenija> Kako da skinem fajl od 2 MB duzine kada mi za to sa ovakvim vezama treba
> preko 30 min? Ovo pitam po drugi put, pa se iskreno nadam odgovoru.
Potreban ti je komunikacioni program koji podržava ZMODEM Crash
Recovery (nastavljanje prenosa na delimično preneti fajl). Onda, startuješ
prenos i kada ti Sezam prekine vezu pozoveš ponovo, startuješ prenos i prenos
će se nastaviti tamo gde je prekinut.
Predlažem ti da uzmeš komunikacioni program Telemate.
problemi.2378vdjole,
Nije mnogo bitno, ali...
...ako ime datoteke u PADu pocinje brojem, ne moze se uraditi PAD SPLIT.
Dobije se poruka o grešci. Primer:
> >Pad split 7up.lzh
> Deo ne može biti manji od 64k bajtova.
problemi.2379dr.grba,
-> #2375, zlatibor>> Elem kad god sam na vezi zajedno sa dotičnim moderatorom strepim
>> kad ce veza iako je čista da mi pukne.
Moderatori nemaju mogućnost isključenja korisnika sa linije.
problemi.2380dizel,
-> #2379, dr.grba** Moderatori nemaju mogućnost isključenja korisnika sa linije.
Očigledno se ne radi o običnom moderatoru - smrtniku, već o
samom SYSADMIN-u. :)
problemi.2381dzakic,
-> #2378, vdjole>> > Pad split 7up.lzh
>> Deo ne može biti manji od 64k bajtova.
U pravu si. Ovom problemu se može 'doskočiti' tako što se prvo
navede veličina dela, pa onda ime datoteke. Dok se bug ne
ispravi.
problemi.2382goxi,
Vec pisem po ko zna koji put,ali nikako da mi neko odgovori,dali ima BITWARE
kom. prog.Molim onog koji ima da mi ostavi mail.
problemi.2384cnenad,
-> #2382, goxi-> Vec pisem po ko zna koji put,ali nikako da mi neko odgovori,dali ima
-> BITWARE kom. prog.Molim onog koji ima da mi ostavi mail.
Administratore Žak Klajn, zašto ovom korisniku ne odgovorite ? :)
BITWARE kom. program se dobija prilikom kupovine modema i po stavu
ovdašnje uprave ne može se slati jer je u pitanju komercijalna aplikacija.
problemi.2385nenad,
-> #2375, zlatibor> Do skoro sam psovao ptt misleći da je veza kriva, al' mi stariji
> članovi sezama objasniše da se i njima to dešava al samo kad
> je on na sistemu.
Bilo bi lepo da čujemo i koji su to stariji članovi Sezama, kao i o
kom "moderatoru" se radi. Verujem da bi odmah postalo malo jasnije
o čemu je ovde reč.
Do sada je samo od jedne osoba stigla slična optužba (istina ne
javno, iz razumljivih razloga) , ali se ispostavilo da u log-u piše
da je regularno izašao sa veze (sa logout). U njegove motive za
podmetanja i optužbe neću ulaziti, verujem da su "starijim
članovima" oni poznati. :)
Uglavnom, što se tebe tiče, pre nego što nastaviš da konstruišeš
priče o zaverama i zloupotrebama, razmisli o ovoj statistici. Od
početka meseca imao si 161 poziv. Od toga je 3 puta sistem odbio da
te uloguje jer si bio potrošio sve vreme za taj dan. Od preostalih
158 poziva 102 su se završila regularno (izašao si logout ili bye),
a 13 puta te je sam Sezam izbacio zbog isteka vremena za poziv.
Preostalih _43_ poziva se završilo pucanjem veze (NO CARRIER). Od
tih 43 čak 35 puta ti je veza pukla nakon manje od 5 minuta, a samo
jednom si na vezi ostao više od 20 minuta.
Sve u svemu, za nekoga ko ne zove iz Beograda i kome se gotovo
trećina seansi završava pucanjem veze bilo bi dobro da budeš
uzdržaniji u zaključcima i odmereniji u optužbama i klevetama.
problemi.2386lexus,
-> #2385, nenad=> Do sada je samo od jedne osoba stigla slična optužba (istina ne
=> javno, iz razumljivih razloga) , ali se ispostavilo da u log-u piše
=> da je regularno izašao sa veze (sa logout). U njegove motive za
=> podmetanja i optužbe neću ulaziti, verujem da su "starijim
=> članovima" oni poznati. :)
Koji si ti Sloba od čoveka...
Jel treba ponovo da opisujem ko se i kako bunio, kao što sam već
3-4 puta opisivao i bivao obrisan?
Dakle, u jednoj grupi je osvanula budimova poruka u kojoj je,
izmedju ostalog, pisalo i ovo: "par puta sam ga pageovao, a onda
je veza pukla" (citiram po sećanju, budući da me mrzi da kopam
po starim bazama). Nedelju dana nakon toga, ja sam na mail dobio
tvoju poruku u kojoj piše otprilike ovo: "Pre neki dan sam saznao
da sam _Budima_ izbacivao sa veze". Medjutim, kao što si i sam tada
rekao, to nisi saznao ni od mene, ni od budima, nego od juniora
(kome se izvinjavam što ga opet povlačim ni krivog ni dužnog).
Medjutim, tebi je junior na mail, što si ti lepo i iscitirao, rekao
sledeće: "_oni_ su od tebe napravili djavola koji sedi za terminalom
i izbacuje ih sa veze".
Dakle Wiz, kako si ti saznao da su ONI u stvari BUDIM?
Vidovit si?
Čarobnjak si?
Ili to možda ima neke veze sa nestalim sysmsg-om?
problemi.2387bolero,
Unapred se izvinjavam ako ovo nije za tu temu
imam problem kako da otpakujem fajlove cija
je extezija img, nisam na sezamu uspeo da nadjem
programcek oje bi otpakovalo isti,
pa ako neko ima takav neki programcic neka mi ga sibne
na mail ili ovde u konferenciju,
unapred fala.
problemi.2388vdjole,
-> #2387, bolero> da otpakujem fajl čija je ekstenzija img
Gde ga nađe? šta očekuješ da je u fajlu. Jedini IMG za koji znam je
IMG format bit-mapirane slike koji je koristila, na primer, Ventura, a
koristi se mnogo više na jednom drugom računaru :). AKo je to to,
probaj bilo koji od onih programčića za konverziju formata slike.
problemi.2389bolero,
-> #2388, vdjoleNe nije slika u pitanju
tako mi je spakovan quark xpress
ti fajlovi su mi na cd-u
inace ima 7 img fajlova
samo ne znam da ih otpakujem.
problemi.2390ivanl,
-> #2387, bolero
Bo> imam problem kako da otpakujem fajlove cija
Bo> je extezija img, nisam na sezamu uspeo da nadjem
Bo> programcek oje bi otpakovalo isti,
Mislim da se programček zove HD-copy.
problemi.2391bolero,
-> #2390, ivanlhvala
ne morate vise da se trudite
to je taj
pozdrav
problemi.2392luckyluciano,
-> #2374, goxi Imam BitWare !!!!!!
Mail LuckyLuciano
problemi.2393epson,
-> #2388, vdjole
│ Gde ga nađe? šta očekuješ da je u fajlu. Jedini IMG za koji znam je
└─────────────────────────────────────────────────
HD-COPY :)
problemi.2394mmtosic,
-> #2385, nenad (zlatibor)
> > Do skoro sam psovao ptt misleći da je veza kriva, al' mi stariji
> > članovi sezama objasniše da se i njima to dešava al samo kad
> > je on na sistemu.
......
> Uglavnom, što se tebe tiče, pre nego što nastaviš da konstruišeš
> priče o zaverama i zloupotrebama, razmisli o ovoj statistici.
Statistika je neka čudna alatka. Kažu da, slično mini suknji, više
pokazuje nego što skriva, a opet narod interesuje baš to što skriva.
> Sve u svemu, za nekoga ko ne zove iz Beograda i kome se gotovo
> trećina seansi završava pucanjem veze
Kol'ko se sećam, Goran reče da mu je četiri puta uzastopce pri
kristalno čistoj vezi ista pucala. Ako je tako, onda PTT ne može biti
uzrok. Jer, da je drugačije, čovek ne bi mogao da 4 puta uzastopce
uspostavi tako udaljenu vezu.
> bilo bi dobro da budeš
> uzdržaniji u zaključcima i odmereniji u optužbama i klevetama.
Goran je, očigledno, ovde nov. Ne zna on još ko je ko i šta je šta
ovde, a izgleda i da je pravdoljubiv. Naučiće već on da mu to ovde
neće proći.
Ako može da mu bude od pomoći, evo navešću moj jutrošnji `doživljaj'.
Bejah sinoć do kasno na slavi. Pa kao što naš narod kaže - ko večera
vino, doručkuje vodu, ustah da se napijem, i onda, već dobro budan,
provedoh neko vreme na SezamNet-u. Evo izvoda iz `log'-a.
Connected to SezamNet at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS
.......
Sub 21.12.96 06:54 - Node 7
.......
mmtosic, dobrodošli na SezamNet!
.......
Prethodni poziv ste imali u Sub 21.12.96 06:05
Imate 29 min 55 sec na raspolaganju za ovaj poziv.
-- Privatna pošta: -----------
Nema poruka.
...................
» who
gobradovic 06:51 Read
mmtosic 06:54 Sezam
balsa 06:48 Off
nenad 06:29 Off <<<<<-----<<<<<----
» co jo sez
» co r
NO CARRIER
Svaka identičnost sa onom situacijom koju je opisao zlatibor je,
naravno, sasvim namerna. :) Ni ovog puta, PTT ne bi mogao da bude
krivac. Subota je, ujutru je, nikog na vezama, a skoro nikog ni na
SezamNet-u.
E sad, ako postoji interesovanje za statistiku sličnih ishoda, samo
recite pa ćemo se potruditi da je iz `log'-ova `iskopamo'. Inače,
pošto ja znam da je ovaj `problem' - isključivo softverski, i da se
nalazi negde u sistemskom delu SezamNet-ovog softvera, i da je, bar
zasad, tvrdo nerešiv, kad mi se opisano desi, ja, izvesno vreme, ne
zovem ponovo, bar dok onaj `off' ne ode. Neki iskusniji korisnici
kažu da postoji rešenje i za opisani `bug' SezamNet-ovog sistemskog
softvera. Naime, kažu - treba biti jako spretan pa nakon ishoda
who-naredbe sličnog onom ranije navedenenom, treba brzo pritisnuti
dugmiće Alt-H, i posle srećno odahnuti nakon uspešne bežanije od ale
zvane `NO CARRIER'. ;)
problemi.2396mmisic,
-> #2394, mmtosic> Kol'ko se sećam, Goran reče da mu je četiri puta uzastopce pri
> kristalno čistoj vezi ista pucala. Ako je tako, onda PTT ne može biti
> uzrok. Jer, da je drugačije, čovek ne bi mogao da 4 puta uzastopce
Veza može da ti bude savršenstvo ali opet postoji nekoliko načina da pukne :
1) Zove te neko telefonom (moj slučaj), i iz prvog pokušaja puca veza.
2) Ukoliko imaš dvojnika, on podigne slušalicu i čuje se krčanje.
Momentalno prekidanje veze kod većine 'narodskih modema';
Kristalno čistu vezu nemože da ostvari s obzirom da ne zove iz Beograda.
problemi.2397mmtosic,
-> #2396, mmisic> Veza može da ti bude savršenstvo ali opet postoji nekoliko načina
> da pukne:
> 1) Zove te neko telefonom (moj slučaj), i iz prvog pokušaja puca
> veza.
> 2) Ukoliko imaš dvojnika, on podigne slušalicu i čuje se krčanje.
> Momentalno prekidanje veze kod većine 'narodskih modema';
Eh, kad bi to bio slučaj kod mene, manuo bi se modemskih komunikacija
već odavno. :(
Zovu me često. To je bez uticaja na moju vezu. Naravno, centrala
ima kaže da već pričam.
Imam dvojnika. Naravno, on vrlo često proba da mi uzme vezu
obzirom na to da ja telefoniram, često i po pola sata. Ponekad i
duže. Nikad mi veza ne puca. Čak, ni kad sam i na Sezamnet-u izuzev
kad je ispunjen i uslov koji sam naveo.
> Kristalno čistu vezu nemože da ostvari s obzirom da ne zove iz
> Beograda.
A zašto ne može da je ima? Da li ti to znaš ili samo tako misliš?
da li si čitao poruku u kojoj je zlatibor napisao da je imao tu
`kristalno čistu vezu' i da li znaš šta je on pod tim pojmom mislio?
problemi.2398zlatibor,
-> #2394, mmtosic=> Kol'ko se sećam, Goran reče da mu je četiri puta uzastopce pri
=> kristalno čistoj vezi ista pucala. Ako je tako, onda PTT ne
=> može biti uzrok. Jer, da je drugačije, čovek ne bi mogao da 4
=> puta uzastopce uspostavi tako udaljenu vezu.
Konkretno baš ovo se dogodilo mislim 15.12. oko 14 h
Baš mi je žao što ne snimih to.
Veza je pukla 2 do 3 puta uzastopno a četvrti je put je bila
čista pa sam direktno sa linije uputio privatnu poruku
koja uopšte nije imala zbrlj.
Al'koji ja đavo pišem,kad je ovde izgleda, ''Kadija tuži, kadija ti sudi''.
problemi.2399zlatibor,
-> #2385, nenad=> Bilo bi lepo da čujemo i koji su to stariji članovi Sezama,
=> kao i o kom "moderatoru" se radi. Verujem da bi odmah postalo
=> malo jasnije
Ovo je izgledami već jasno.;)
=> Preostalih _43_ poziva se završilo pucanjem veze (NO CARRIER).
=> Od tih 43 čak 35 puta ti je veza pukla nakon manje od 5
=> minuta, a samo jednom si na vezi ostao više od 20 minuta.
Pa da se razumemo, kad veza postane loša ona mi pokaže zbrlj
od par redova pa i ja sam moram da je prekinem.
Ali mnogo puta sam ostao na sistemu sa lošom vezom
i radio iako se pojavljvao zbrlj, al' tad nisam pokušavao transfer
nego radio nešto drugo.
Nikad, apsolutno nikad nije veza pukla čista, a da ti nisi na vezi.
=> uzdržaniji u zaključcima i odmereniji u optužbama i klevetama.
Ja te lepo pitah sa veze pre nego što napisah ovaj problem.
,,Zaštomi prekidaš vezu''
A šta si ti odgovorio i to kad sam postvio to pitanje više puta.
''ŠTA DA TI ODGOVORIM KAD VIDIM SA KIM IMAM POSLA''
Nisi odgovorio ni da sad nemaš vremena, ni da ti to nisi uradio
da sam ja u zabludi,ni da je to kleveta .Da si išta od toga
rekao tad ja ovo ne bih ni pisao .A ne ti si me svrstao u svoje
neprijatelje i gotovo.
Pa ajd odgovorimi sad, sa kim imaš posla?
A da ti lepo ode u of a ja ostedoh na vezi još i posle pet minuta
kad sam jedan user pitao za cene delova iz oglasa
puče veza, dal je slučajno ?
problemi.2400dr.grba,
-> #2380, dizel>>** Moderatori nemaju mogućnost isključenja korisnika sa linije.
>>
>> Očigledno se ne radi o običnom moderatoru - smrtniku, već o
>> samom SYSADMIN-u. :)
U poruci je rečeno da je isključenje izazvao moderator.
problemi.2401mmarkovic,
-> #2396, mmisic> 1) Zove te neko telefonom (moj slučaj), i iz prvog pokušaja puca veza.
> 2) Ukoliko imaš dvojnika, on podigne slušalicu i čuje se krčanje.
Imam loše veze, ali ni 1) ni 2) (dvojnik) mi se ne dešavaju.
Moji problemi se ogledaju u nižem bps-u i gorem UL-u nego DL-u.
Modem je Intel 144i.
problemi.2402apostol,
Subota, 17:40
Okrenem Sezam, telefon zvoni.
Počinje handshake, ali telefon i dalje zvoni (?)
Handshake pokušava da napravi CONNECT, ali ga zvonjava telefona koja
se i dalje čuje u tome sprečava!
Šta je to bilo, jesam li dobio dva noda u isto vreme, od kojih jedan
zvoni u prazno?!
A II O C T O JI
problemi.2403mmisic,
-> #2397, mmtosic> A zašto ne može da je ima? Da li ti to znaš ili samo tako misliš?
> da li si čitao poruku u kojoj je zlatibor napisao da je imao tu
> `kristalno čistu vezu' i da li znaš šta je on pod tim pojmom mislio?
Može ukoliko ima ZyXeL ;)
Kao što sam rekao, može da ima 'digitalnu' liniju ali kad se čuje
krčanje u slušalici spasa nema. Iz toga proizilazi činjenica da merilo
toga 'da li će pući veza ?' nije konstantno dobra veza.
Ima i onih kvalitetnih modema koji mogu ovo da neutrališu, ali video
si i sam šta kaže statistika za zlatibora.
> obzirom na to da ja telefoniram, često i po pola sata. Ponekad i
> duže. Nikad mi veza ne puca. Čak, ni kad sam i na Sezamnet-u izuzev
'Nikad ti ne puca veza, osim kad te neko šutne ?' (poruka broj 3.2394)
Pretpostavljam da si ovo hteo da kažeš ?
problemi.2404mmisic,
-> #2399, zlatibor> Ovo je izgledami već jasno.;)
Meni je već jasno, da su ti stariji korisnici uigrana postava iz
'SezamNet, kritika' ;)
problemi.2405goxi,
Ne niste me razumeli ja ga vec imam,nego imam jedan problem sa njim,naime nece
da salje FAX.Ja napisem fax dokument,i krenem da saljem ,on pi,pi,pi,pi, ali
neokrece broj,nego samo napise poruku NO DIALTONE.U cemu je stvar i sta da
radim?Unapred se zahvaljujem!
problemi.2406jovap,
-> #2374, goxi'Re: CHYENNE BITWARE - KomProg
===============================
<> Oce li mi neko reci,ima li na neko kom. prog. CHYENNE BITWARE?
- Imam. Pitaj!
problemi.2407jovap,
-> #2384, cnenad
<> Administratore Zak Klajn, zasto ovom korisniku ne odgovorite ? :)
- Ne treba biti veci katolik od Pape, kaze izreka. Covek je verovatno
ispustio rec PORUKU izmedju 'ostavi mail'.
problemi.2408ognjen,
-> #2365, lexus)-> Inače, ono što nema veze sa politikom u Politici rade
)-> prilično dobro...
Kao, na primer, kad narodu objašnjavaju razliku između tonskog
i pulsnog biranja. :)))
problemi.2409ognjen,
-> #2372, nenad)-> Nakon prijema delove možeš da spojiš običnom COPY naredbom
)-> iz dosa ('copy prvi.deo+drugi.deo+treci.deo fajl.ceo'). Ima
Bitno je napomenuti da je binarno kopiranje. Parametar /b.
problemi.2410calex,
-> #2384, cnenad
> -> Vec pisem po ko zna koji put,ali nikako da mi neko odgovori,dali ima
> -> BITWARE kom. prog.Molim onog koji ima da mi ostavi mail.
> BITWARE kom. program se dobija prilikom kupovine modema i po
> stavu ovdašnje uprave ne može se slati jer je u pitanju komercijalna
> aplikacija.
Pročitaj poruku koju si komentarisao pa pročitaj i svoj komentar.
Nikakve veze nema jedno s drugim. Naravno, ako si pratio još i poruke
koje je ranije ostavio i u kojima kaže da on već ima pomenuti program
i neke probleme s njim, tek onda mi tvoja poruka nije jasna. :(
problemi.2411junior,
-> #2399, zlatibor> Nikad, apsolutno nikad nije veza pukla čista, a da ti nisi na
> vezi.
Meni nikad nije pukla veza, a da se pojavi đubre pre tog, puca
samo naglo & iznenadno. :( Ne krivim nikog za to, do same pošte
i naših veza iz prostog razloga, što ne vidim šta bi bilo koji
čovek imao od toga da izbaci nekog drugog sa veze. Nit' je sebi
kakvu korist napravio, niti drugom naneo veliku štetu, jer će
ovaj opet pozvati.
Smešno je i razgovarati na ovu temu, kritike uputi pošti, mislim
da se tamo krije tvoj problem.
problemi.2412junior,
-> #2402, apostol> Handshake pokušava da napravi CONNECT, ali ga zvonjava telefona
> koja se i dalje čuje u tome sprečava!
Meni se ova stvar desila već par puta, s tim da moj USR uspeva
da prevaziđe problem i da se konektuje :)
problemi.2413nenad,
-> #2409, ognjen> Bitno je napomenuti da je binarno kopiranje. Parametar /b.
Ne, ono se podrazumeva kada je cilj kopiranja fajl. Ako je
odredište uređaj (LPT1, COM2, PRN.. i sl.) onda se ne podrazumeva
i kopiranje se završava nakon prvog ^Z. Zbog toga je neophodno
navoditi /b ako se na štampač šalje ceo binarni print-fajl. U
ostalim slučajevima nema potrebe.
problemi.2414gordan,
-> #2404, mmisic
-> Meni je vec jasno, da su ti stariji korisnici uigrana postava iz
-> 'SezamNet, kritika' ;)
Da. :( I postalo je vec degutantno, bez mere pa se coveku malo i smuci!
Taman mislis nema ih vise, odrasli, dosadilo im, nasli zensku -- evo njih
opet.
Jel ima neko spisak tih "balkanskih spijuna" pa da im lepo podelimo ignore
i zaboravimo da su postojali, posto ce pre izgleda Sloba da ode nego oni? ;)
problemi.2415lexus,
-> #2403, mmisic=> Ima i onih kvalitetnih modema koji mogu ovo da neutrališu, ali
=> video si i sam šta kaže statistika za zlatibora.
Statistika kaže i da na se na Banovom brdu svi plaše demonstranata,
ali to nije baš tako... :)
Medjutim, čitave ove rasprave ne bi ni bilo da naš vrli sysadm
poseduje malo takta... Na žalost on ume samo da se breca na sve
koji se druže sa budimom i da genijalnim rečenicama tipa
"znam ja sa kim imam posla" provocira svadje u ovoj konferenciji.
Mada su mi ipak najdraži mitinzi podrške koje trenutno ti održavaš.
Uletiš, odgovoriš na sve poruke, a na kraju to završiš porukom u
kojoj osudjuješ šum koji iskusna ekipa korisnika pravi i zagadjuje
ti život na Sezamu.
problemi.2416lexus,
-> #2414, gordan=> Jel ima neko spisak tih "balkanskih spijuna" pa da im lepo podelimo
=> ignore i zaboravimo da su postojali, posto ce pre izgleda Sloba da
=> ode nego oni? ;)
budim
vstan
mmtosic
lexus
evlad
nenad
cnenad
djcorto
zlatibor
dzakic
mmisic
sall
dizel
dr.grba
nikola.s
junior
gordan
To su, otprilike, svi oni koji su učestvovali u raznim raspravama u ovoj
konferenciji... Ne znam baš ko je učestvovao na čijoj strani, ali ti za
svaki slučaj svima podeli ignore :)
problemi.2418mmtosic,
-> #2403, mmisic> > obzirom na to da ja telefoniram, često i po pola sata. Ponekad i
> > duže. Nikad mi veza ne puca. Čak, ni kad sam i na Sezamnet-u izuzev
>
> 'Nikad ti ne puca veza, osim kad te neko šutne ?' (poruka broj 3.2394)
> Pretpostavljam da si ovo hteo da kažeš ?
Šta je sad pa ovo?
Da si poštovao pravilo citiranja da rečenicu ne treba seći baš na
mestu gde se nalazi informacija sa kojom polemišeš, mogao si i sam da
uvidiš da ti je pitanje neumesno. Nalepi na citat koji si preneo i
naredni red (iz moje prethodne poruke):
> kad je ispunjen i uslov koji sam naveo.
pa ćeš tačno znati šta sam rekao.
Sa čim je u vezi ovo tvoje ``citiranje'': 'Nikad ti ne puca veza, osim
kad te neko šutne ?' (poruka broj 3.2394)? Jel' mi ti to, `vešto',
ispostavljaš račun i za nešto što nisam rekao?
Izgleda da bi ti voleo da govoriš i u moje i u svoje ime. ;) Tu ti ne
mogu pomoći. Ako poželiš da vidiš kako to sistem `razgovaranja' koji
koristiš izgleda drugoj strani, tj. meni, ti pogledaj povremeno
dnevnik 2 RTS-a, pa ćeš znati.
problemi.2419mmtosic,
-> #2404, mmisic> > Ovo je izgledami već jasno.;)
>
> Meni je već jasno, da su ti stariji korisnici uigrana postava iz
> 'SezamNet, kritika' ;)
Lepo što i drugima koji nisu tako promućurni k'o što si ti pomažeš da
shvate o čemu se radi. :>>>
E sad, da te neko priupita da li tvoja potreba za davanjem komentara
na opise problema koje imaju korisnici sistema ima neke veze sa
bonifikacijama koje imaš kao član `stanovite' grupe, ti bi se,
verovatno, ljutio. Ali zato spremno i `na prvu loptu' druge korisnike
koji iznesu dokaze za probleme koje imaju, prvo poučavaš u to da to
na šta njihov izneti problem liči, nije to nego da je nešto drugo, pa
kad se pokaže da te tvoje pouke ne piju vodu, onda ih svrstaš u
`uigranu postavu'. I završio si pos'o pošto iz tog bunara u koji si
ih bacio vađenja nema.
Situacija je analogna sa ovim što se sad dešava u Srbiji. Ovi iz
`Zajedno' kažu da su pokradeni na izborima. Ovi na vlasti kažu da to
nije tačno, jer da je sve u redu u više od 96% situacija. Ovi iz
opozicije kažu da se to ipak tiče više od polovine naroda. E, onda im
komunisti kažu da su ovi ustvari neprijatelji koji šuruju sa već mnogo
puta osvedočenim neprijateljima. I teško da se `Zajedno' iz tog
bunara može izvaditi.
Nije problem u tome što ti misliš to što misliš. Problem je u tome
što ti ne znaš šta od toga što misliš, i gde, možeš da kažeš. Trebalo
bi da naučiš da kulturan čovek nepoznate ljude u javnim nastupanjima
treba da uvažava, bez obzira šta o njima mislio.
problemi.2420mmtosic,
-> #2411, junior> Smešno je i razgovarati na ovu temu, kritike uputi pošti, mislim
> da se tamo krije tvoj problem.
Pa ko to `razgovara na ovu temu'? ;)
Tema problemi služi za to da korisnici u njoj iznose probleme koje
imaju u korišćenju sistema čije su usluge platili. Normalno bi bilo
da se u vezi sa iznetim problemima oglasi SysAdm, koji govori u ime
sistema i koji je najupućeniji u rad sistema. Umesto toga javljate se
vi iz SUPPORT grupe koji izuzev evidentne ljubavi koju iskazujete
prema sistemu i bonifikacija koje za uzvrat dobijate nemate nikakav
legitimitet za zastupanje sistema. Iznošenje vašeg mišljenja je
ravnopravno sa mišljenjem bilo kog drugog korisnika, pa je krajnje
nerazumljivo to što pokušavate da sprečite ili ružite korisnike koji
iznose svoje probleme, na za to predviđenom mestu.
Situacija neodoljivo podseća na telegrame podrške (= support) koje
`neutralni' građani, a pre svega oni sa bonifikacijama, šalju svom
voljenom Predsedniku. ;>>
Vreme je da počneš da hvališ sistem i da iznosiš primere zadovoljstava
koje imaš u njegovom korišćenju. Onima koji imaju problema u njegovom
korišćenju, dosta je već to, što imaju problema, da bi imali potrebu
da se zamajavaju sa vama koji svoju podršku izražavate na `stanoviti'
način.
problemi.2421zlatibor,
-> #2403, mmisic=> Ima i onih kvalitetnih modema koji mogu ovo da neutrališu, ali
=> video si i sam šta kaže statistika za zlatibora.
Ma nešto ova statistika od 17.novembra posta mnogo popularna.;)
problemi.2422river,
-> #2405, goxi> da salje FAX.Ja napisem fax dokument,i krenem da saljem ,on pi,pi,pi,pi,
> ali neokrece broj,nego samo napise poruku NO DIALTONE.U cemu je stvar i sta
> da radim?Unapred se zahvaljujem!
Potrbno je da init string promeniš. Tmo gde u njemu stoji AT....X4 ti umesto
četvorke stavi trojku. I onda nećeš više da imaš problema.
problemi.2423nenad,
-> #2399, zlatibor> Ja te lepo pitah sa veze pre nego što napisah ovaj problem.
> ,,Zaštomi prekidaš vezu''
Evo šta si i kako si ti mene "lepo" pitao:
>> zlatibor: alo
>> zlatibor: sto ti meni prekidas vezu a
>> zlatibor: nemoj dsa se pravis lud
>> zlatibor: sto mi neodgovoris
>> zlatibor: a
>> [] page zla
>> Page mode, word wrap on. Izlaz sa Ctrl-Z.
>> zlatibor: cuti cuti neka
>> Poruka: šta da ti odgovorim, vidim sa kim imam posla...
>> zlatibor: a skim
>> Poruka:
>> zlatibor: faco
>> zlatibor: ajd reci
>> 18.12.1996 [] page off
> Nisi odgovorio ni da sad nemaš vremena, ni da ti to nisi uradio
> da sam ja u zabludi,ni da je to kleveta .
Kao što ni ti nisi pitao da li znam zašto ti je pukla veza već si
odmah prešao na optužbe, napade i vređanja - "kriv si, dokaži da
nisi". Žao mi je ali ne želim da se spuštam na nivo piljarskog
prepucavanja kakav ti koristiš u razgovoru tako da te ni ubuduće
neću udostojavati odgovora na ovakva policijska isleđivanja. Ni
tebe, ni bilo koga drugog.
Nemam nameru da se pred bilo kim pravdam, a posebno ne za ovako
glupe i besmislene optužbe. Naročito mi ne pada na pamet da se
pravdam nekome kome činjenica da se modemskim komunikacijama bavi
tek neko kraće vreme i da o njima jako malo zna ne smeta da vređa
ljude okolo zbog problema koje sam ne ume da objasni i reši.
Zašto tebi i kada veza puca zaista ne znam, možda je i problem
koji je mmisic opisao (da, to se dešava, ne na svim centralama i
ne uvek, ali dešava se - dešavaju se i mnogo čudnije stvari, da
imaš malo više iskustva u ovom poslu ili da si bar malo duže na
Sezamu, znao bi to), možda imaš loš modem, postoji mogućnost i da
još neko ima tvoju šifru pa te "skida" sa veze jer i on pokušava
da se uloguje dok si ti na vezi... Međutim to je tvoja stvar i
taj ćeš problem morati sam da rešiš.
Što se mene tiče - slobodno smatraj da ti ja prekidam vezu. Ako su
ljudi u prvobitnim zajednicama izmislili religiju i božanstva kako
bi objasnili prirodne pojave koje nisu razumeli, možeš i ti svoje
pucanje veze da objasniš time što sam ja Off-u.
> kad sam jedan user pitao za cene delova iz oglasa
> puče veza, dal je slučajno ?
"A da li ti je poznato ko je doveo na presto posle 600 godina u
Vatikan papu stranca? Em stranac, em Poljak! Slučajno, jeli?
A jel' slučajno što je Valensa dobio Nobelovu nagradu za mir?
Slučajno?!
Jel slučajno što rođenoj strini nisi pisao 20 godina? Slučajno!?"
Sada samo još da neko izkonstruiše da sam ti ja prekinuo vezu jer
sam hteo da kupim te iste delove da bi ih prodao po većoj ceni,
pa da utisak bude kompletan... Da nije tužno bilo bi smešno. :(
problemi.2425nenad,
-> #2402, apostol> Handshake pokušava da napravi CONNECT, ali ga zvonjava telefona koja
> se i dalje čuje u tome sprečava!
>
> Šta je to bilo, jesam li dobio dva noda u isto vreme, od kojih jedan
> zvoni u prazno?!
Meni se ovo redovno dešava kada zovem u radno vreme sa moje
centrale - očigledno je preopterećena firmama. Od 9 pre podne do
negde 14 sati veza se jedva drži i na 1200. U drugim delovima
dana i vikednom je uglavnom ok. U pozadini se prilikom zvonjave
ili handshake-a čuju razgovori (interesantno, tri puta zovem i
uvek isti razgovor ;), druge zvonjave, signal zauzeća, neko
"pozadinsko" okretanje broja...
Šta ću kad ne gledam Dnevnik pa ne mogu da shvatim da sam sam kriv
što nemam sreće kao ostatak države koji je već ušao u 21. vek što
se telekomunikacija i poštanskog saobraćaja tiče. ;)
problemi.2426goxi,
Instalirao sam program DOSFAX,i poceo da ga brisem,ali ono nece.Ostade samo
jedan file i samo napise poruku SHARING VIOLATION.Veliki problem!Sta da radim.
Uplasio sam se?
problemi.2427nenad,
-> #2426, goxi> Instalirao sam program DOSFAX,i poceo da ga brisem,ali ono
> nece.Ostade samo jedan file i samo napise poruku SHARING
> VIOLATION.Veliki problem!Sta da radim. Uplasio sam se?
Ne znam da li si se uplašio ali zasigurno znam da već peti put
postavljaš pitanje u potpuno pogrešnoj konferenciji. Ova
konferencija se bavi pitanjima i problemima samog Sezama, dakle
ako imaš problema sa faks programom, kolima, ili bilo čime drugim -
za to postoje odgovarajuće konferencije i teme. Za tvoj problem je
najbolje (i rekao bih jedino) mesto konferencija KOMUNIKACIJE,
tema faks.
problemi.2428zlatibor,
-> #2423, nenad
Pa ti mu dođe ko RTS.
tačnoje da sam ti sve ono rekao al' razmak između prvog pitanja
i čekanja na tvoj odgovor bio je nekoliko minuta tako da sam izgubio
živce.
=> Sada samo još da neko izkonstruiše da sam ti ja prekinuo vezu
=> jer sam hteo da kupim te iste delove da bi ih prodao po većoj
=> ceni
:)
Ne radise uopšte o tome, ja sam taj razgovor završio kasnije
pošto sam imao sreće da dobijem vezu.
Ma da ja sam neiskusan imam modem par meseci pa šta ima ti
da mi objašnjavaš meni ne znalici.
Pa valjda si zato tu da mi to objasniš.
=>
=> Što se mene tiče - slobodno smatraj da ti ja prekidam vezu.
=> Ako su ljudi u prvobitnim zajednicama izmislili religiju i
=> božanstva kako bi objasnili prirodne pojave koje nisu
=> razumeli, možeš i ti svoje pucanje veze da objasniš time što
=> sam ja Off-u.
E pa kad si počeo o božanstvima da se osvrnem na božanstva na netu.
Nisam ni znao da ću postavljanjem ovog pitanja saznati mnoge stvari
o sistemu.
Ovaj sistem izgleda je preslikan režim koji je vlada (nadam se ne još
dugo) u državi. Ako neko kritikuje, ili samo posumnja na tvoj rad
odmah se angažuje grupa koja će da mu skrati jezik.
Automatski se počnu pisati telegrami podrške ;) ne pogrešivom.
Ta grupa izgledami nije sa tobom zato što je ubeđena
da si ti upravu, već zato što ima određene beneficije koje
mi obični smrtnici, ne možemo da imamo .;)
Još od osnovne škole pa preko srednje škole počinje podela
na to je sin onoga, ili on poznaje tog i tog pa ima zato veća prava
od drugih.Ili na idiotski stav da je dobar vojnik onaj koji opere
kapetanu kola, il' mu izglanca čizme, od onog koji pokaže bolje znanje
u obuci.
Ja u životu nikad nisam trpeo du** lisce i grebatore pa sam zato loše
prolazio i to me skupo stajalo.Ali vredeloje jer mogu svakome da skrešem
šta imam pa on nek me mrzi i nek misli o meni šta god mu volja.
Pa lepo ti sa svojim poltronima radi na ovom sistemu šta ti volja
a meni ističe pretplata za dvadesetak dana pa odoh negde gde me niko
neće praviti budalom za moje pare.
problemi.2429zlatibor,
-> #2423, nenad=> Zašto tebi i kada veza puca zaista ne znam, možda je i problem
=> koji je mmisic opisao (da, to se dešava, ne na svim centralama
=> i ne uvek, ali dešava se - dešavaju se i mnogo čudnije stvari,
=> da imaš malo više iskustva u ovom poslu ili da si bar malo
=> duže na Sezamu, znao bi to), možda imaš loš modem, postoji
=> mogućnost i da još neko ima tvoju šifru pa te "skida" sa veze
=> jer i on pokušava da se uloguje dok si ti na vezi... Međutim
=> to je tvoja stvar i taj ćeš problem morati sam da rešiš.
Zar ovako nije trebao da izgleda tvoj odgovor meni direktno sa veze
il' u mail ?
problemi.2430inferno,
-> #2379, dr.grbaŮ│ ˙ Moderatori nemaju mogućnost isključenja korisnika sa linije.
A ko ima? ;)