SEZAMNET

15 Jan 1996 - 23 Dec 1996

Topics

  1. obavestenja (84)
  2. pitanja (3810)
  3. problemi (2431)
  4. predlozi (850)
  5. konferencije (28)
  6. fajlovi (242)
  7. olr (734)
  8. vote (24)
  9. kritika (799)
  10. razno (963)
  11. unknown (35)

Messages - problemi

problemi.2325 mpavlo, -> #2313, supers
> Zar ne bi bilo bolje da se omogući i cd i ncd, kao što je nekada bilo? > Pa da se ne patimo kad želimo da uđemo u neki DOS poddirektorijum. Podržavam - ili napravite bolje ili vratite staro. Ovako je žešći maltret kada radiš on-line.
problemi.2326 supers, -> #2315, calex
>> Dok se ovaj problem ne reši, preporučujem 4dos način za promenu >> direktorijuma. Dakle, ili odmah TAB ili prvo, još bolje i drugo >> slovo direktorijuma pa onda TAB. Znači, _d_TAB_f_TAB i eto ga >> dos\fun. Šta ćeš, nisu se svi susretali sa 4-dosom :) Probaću da se naviknem na ovu filozofiju, mada bih ipak više voleo da na dos> mogu da otkucam jednostavno cd fun i da završim na logičnom mestu :) u dos\fun>
problemi.2327 supers, -> #2316, goxi
>> Kako da otpakujem zip file kada mi kaze.. Tako što... ;) Ako ti kaže da je oštećen, proveri da li je Zmodem protokol dobro namešten u tvom komunikacionom programu sa uključenim crash recovery.
problemi.2329 space.ace, -> #2307, zoxy
>> Ti si n-ti koji je poslao odgovor i bas zato ti n puta hvala.... Nema na čemu, uvek spreman da pomognem... >> BTW Puno mi smeta sarkazam i cinizam koji (cesto) vidim ovde, a vezano za >> pocetnicka pitanja i probleme. (ja bas i nisam pocetnik, ali sam se dve >> noci Jel ovo i drugi primecuju ili ja fantaziram? U neku ruku, stajem na stranu tih sarkastičnih i ciničnih osoba, jer se recently na sistemu pojavila gomila (kako da ih nazovem) klinčadije koja em što postavlja neka bezvezna pitanja em ne zna pravilno ni da se izražava. Ta pitanja koja postavljaju, ponavljaju do besvesti, u nadi da će im neko odgovoriti. Razumem ja ona prava, iskrena "početnička" pitanja, na koja ću svakako i u svako doba odgovoriti, ali poneko baš i preteruje (nisi to ti, ne boj se :). Iako sam na njihovoj strani, ne smatram sebe takvom osobom :). P.S. Mene ponajviše od svih iritiraju pitanja koja su već bila postavljana, i to samo koji dan ranije. Pa zar je toliko teško skinuti konfu do tog dana, puno stvari može i da se nauči, bez neke preterane muke :).
problemi.2330 mdimitrijevic,
Primetih da od pre 1-2 dana nema prelaska u novi red posle Arhiviranja PAD-a. Evo na primeru: >> Pad» arc >> Arhiviranje PAD-a...Pad» Nije neki problem pa cisto da vas obavestim.
problemi.2331 mmtosic, -> #2292, zoran.r
> Nenade puno hvala! Ispao sam prilicno glup, al´ dobro niko se nije > naucen rodio. Pozdrav, Zoran. Niko se naučen nije rodio. :) Nema to nikakve veze sa glupošću, nego sa (ne)znanjem. A ko pita ne skita. Tome, valjda, i služi tema pitanja. :)
problemi.2332 mmtosic,
Predmet: O ostavljanju poruka u konferenciji Mali.Oglasi. O ovome je u poslednje vreme ostavljeno puno poruka. U većini njih se pričalo o potrebi uvođenja nekih ograničenja. Uglavnom se polazilo od pretpostavke da su poruke koje se tamo ostavljaju samo u interesu onih koji ih ostavljaju. To je sasvim pogrešno. Poruke koje ostavljaju pojedini korisnici sistema koji se `profesionalno' bave prodajom delova i računara su u interesu i nas (drugih) korisnika koji ponuđenu robu kupujemo, a takvih je mnogo. U poslednja 2-3 meseca stalno sam pratio nekoliko tema iz ove konferencije i sklon sam da tvrdim da su poruke koje navedeni korisnici sistema ostavljaju sasvim korektne i dobro dozirane. Cene se menjaju saglasno ponudi i potražnji... Njihovim pažljivim praćenjem mogu se jako jeftino pazariti mnogi delovi računara. Da budem konkretan - poruke zormi-ja, gruja-e, high-a, mjokanovic-a, iivanic-a, i drugih su sasvim uredu, i trebalo bi im dozvoliti i veći broj i veću učestanost jer je to, ponavljam, u interesu nas korisnika koji nešto kupujemo. Što se tiče korisnika koji prodaju svoju polovnu (second-hand) robu, one nisu tako brojne i u njihovom slučaju se pre može govoriti o ukusu poručioca a ne o nekoj zloupotrebi nekog prava koje bi trebalo ograničiti. Na kraju, da pitam većinu - zašto vam je toliko stalo do toga da ograničavate tuđa prava? Kako vam ne pada na pamet da su ti ljudi platili pretplatu vodeći računa o tome da mogu da ostave do 500 poruka mesečno? Zar to nije pitanje koje treba da rešava vlasnik sistema kroz ugovor sa korisnicima koji se `potpisuje' plaćanjem pretplate? Mnogi mladi ljudi zbog pogreški njihovih vaspitača misle da se regulativa sprovodi ograničenjima. Afirmativno `vaspitavanje' je neuporedivo bolje od restriktivnog. U konkretnom slučaju, pitanje broja poruka koje se mogu ostaviti u konferenciji Mali.Oglasi bi trebalo rešavati u skladu sa metodom `koliko para toliko i muzike', ali, naravno tek pri novom produženju pretplate tj. ugovora. U međuvremenu trebalo bi se zalagati da se dosledno poštuje onaj ugovor pod kojim je pretplata plaćena. Ne mogu se uslovi korišćenja sistema menjati kako to kome padne na pamet, po tzv. Slobinom receptu - meni se baš ovako sviđa, a pošto je sila u mojim rukama... Ako je ovde već jednom primenjena sila (bespravnim smanjenjem prava na broj poruka sa 500 na 300) to ne bi trebalo `nasilnike' da ohrabruje da sa tom praksom nastavljaju. Da preciziram, neka vlasnik sistema promeni uslove i neka to pri potpisivanju `novog ugovora' i objavi, ali u međuvremenu treba da poštuje već potpisani ugovor. Ugovor zato i postoji da ga ugovorne strane ne bi proizvoljno menjale i tumačile. On je zaštita za slabijeg, a to su, naravno, korisnici sistema. Priča o prostoru na disku je potpuno irelevantna. Svaki od ostavioca poruka u konferenciji Mali.Oglasi će se lako saglasiti sa time da mu se prethodno ostavljena poruka u toj temi obriše po njenoj `zameni' novom (tj. update-ovanom). Tako se problem prostora svodi na potrebu odgovarajuće razrade procedure koju treba da napravi moderator i koju će nakon toga ostaviti u konferenciji, kao što je to i do sada radio, samo što to više neće biti upozorenje, nego uputstvo.
problemi.2333 alec, -> #2324, ognjen
> 3 oglasa na sistemu. Brisanje starog daje mogucnost novog. To je totalno glup predlog. Recimo napisem jedan oglas, sutra drugi, prekosutra treci. Tri dana su dovoljna da svi vide, a onda obrisem sva tri i opet ispocetka.
problemi.2334 goxi,
Stalno kad sa Sezam-a skinem neki zip-ovan file,i stalno kada pocnem da ga otpakivam napise mi poruku I don't know how to handle..taj file.Sta da radim i u cemu je problem.
problemi.2335 river, -> #2320, acafaca
=> -=> LE> simce 21:49 Transfer => => Možda je uletela 0 => dvojka. A kako vidite komandom WHO vreme koje je ostalo korisnicima koji su na vezi? Da li je to neka komanda dostupna samo administratorima?
problemi.2336 smilicic, -> #2334, goxi
╗ Stalno kad sa Sezam-a skinem neki zip-ovan file,i stalno kada ╗ pocnem da ga otpakivam napise mi poruku I don't know how to ╗ handle..taj file.Sta da radim i u cemu je problem. Možda imaš neku staru verziju pkzip-a pa on ne radi sa arhivama koje su spakovane verzijom koja je novija od te. Drugi razlog može biti greška u prenosu sa Sezama na tvoj računar. Nabavi noviju verziju ili vrši prenos posle 2h ujutru kada su veze bolje!
problemi.2337 vitez.koja, -> #2324, ognjen
#=> 3 oglasa na sistemu. Brisanje starog daje mogućnost novog. Prodajem računare, parket, slike starih majstora i kondome ispod cene. To će ti biti oglasi u tom slučaju. sk
problemi.2338 kostja, -> #2332, mmtosic
=> korisnici sistema ostavljaju sasvim korektne i dobro dozirane. Cene => se menjaju saglasno ponudi i potraznji... Njihovim pazljivim => pracenjem mogu se jako jeftino pazariti mnogi delovi racunara. Da => budem konkretan - poruke zormi-ja, gruja-e, high-a, mjokanovic-a, => iivanic-a, i drugih su sasvim uredu, i trebalo bi im dozvoliti i veci => broj i vecu ucestanost jer je to, ponavljam, u interesu nas korisnika Moram ovde da se javim i ja... Cene se, kao i asortiman, menjaju i normalno je da neki oglasi deluju ponovljeno, a nisu. Sa druge strane doziranje i ispravnost oglasa su licni utisak. Evo, moj licni utisak je da od svih gore pomenutih prvo treba zormi-ja izbaciti sa tog spiska jer covek lepo navede komplet cenovnik u jednoj poruci... i gotovo. Sledeca grupa je onaj broj oglasa koji, postujuci temu: racunari. izbaci za redom 4-5-6 oglasa za razlicite konfiguracije sto malce opterecuje. Zadnja grupa je ona gde spadaju oglasi koji idu u istu temu (stampaci, periferije) ali koji su opet multiplikovani po sistemu: proizvodjac stampaca ili vrsta periferija. Slati visestruke oglase da bi se reklo i za prodaju HP=a i za prodaju Epsona malce je nepotrebno. LM, na kraju zakljucak... kad bi svi krenuli da se ugledaju na zormi-ja ne bi bilo ni problema ni ove rasprave.
problemi.2339 jovap, -> #2239, mmtosic
'Re: PRVO PREGLEDAJ STARE PORUKA - PA ONDA PITAJ ================================================= <> P.S. Mene ponajvise od svih iritiraju pitanja koja su vec bila postavljana, i to samo koji dan ranije. Pa zar je toliko tesko skinuti konfu do tog dana, puno stvari moze i da se nauci, bez <> neke preterane muke :). - Meni nije. Uvek tako radim, ali kad sam bio totalni pocetnik, nisam umeo da skidam "unazad". Sada skidam po par meseci unazad, ali citanje odnosi toliko vremena da se ne samo pocetniku moze oprostiti ako okaci svoje pitanje pa sta bude ... - Da bi se ovaj "ssum" smanjio, treba postaviti neka pravila (recimo bon-tona), a prvo je mislim da se pise taj 'Re, koji prakticno niko ne zarezuje, a mnogo olaksava pregled unazad. A logika je prosta, taj 'Re zamenjuje novinske naslove. Pa, bre celu POLITIKu ispreskacem za 10 minuta, a za 100 poruka treba mi sat. ----------------------------------------------- 3.2329---
problemi.2340 goxi,
Imam Bitware komunikacioni program.Snimim sekretaricu ali neznam kako da je aktviram. Sta da radim?
problemi.2341 nenad, -> #2340, goxi
> Imam Bitware komunikacioni program.Snimim sekretaricu ali neznam kako da je > aktviram. Sta da radim? Pitaš u konferenciji KOMUNIKACIJE. :)
problemi.2342 alec, -> #2335, river
> A kako vidite komandom WHO vreme koje je ostalo korisnicima > koji su na vezi? Da li je to neka komanda dostupna samo > administratorima? Pa mozes da vidis koliko mu je ostalo za sesiju, tako sto pored usera pise kada se logovao, pa racunas. A da vidis koliko mu je ostalo za taj dan, ne mozes.
problemi.2343 river, -> #2342, alec
=> Pa mozes da vidis koliko mu je ostalo za sesiju, tako sto => pored usera pise kada se logovao, pa racunas. A da vidis => koliko mu je ostalo za taj dan, ne mozes. Mislim konkretno na komandu kojom je postignuto da se na ekranu ispiše vreme koje je ostalo do kraja sesije. I to u formatu MM:SS kao što je pisalo u onoj poruci na koju sam replicirao.
problemi.2344 lexus, -> #2343, river
=> Mislim konkretno na komandu kojom je postignuto da se na ekranu => ispiše vreme koje je ostalo do kraja sesije. I to u formatu MM:SS Nije to bilo vreme do kraja sesije. Simce se ulogovao u 21:xx, a ja oko 8 ujutru. Da bi simce u to vreme bio u who listi morao bi da ima dnevni limit od 11 sati :) Što će reći, zaglavio se nod.
problemi.2345 johnnya, -> #2339, jovap
>> taj 'Re zamenjuje novinske naslove. Pa, bre celu POLITIKu >> ispreskacem za 10 minuta, a za 100 poruka treba mi sat. Biće da ne valja novina ? :)))) Pitam li se zašto... :) BTW - mani se "Politike" :)
problemi.2346 calex, -> #2317, the.edge
> Mani se telematea i uzmi terminate 4.0 > slucaju imaces automatski upload, i neces pitati "A sta je ovo A mogu li ja da pitam kako da ga uopšte ubedim da radi UL? :(( Po ko zna koji put pokušavam da pređem na njega ali sada uporno odbija da bilo šta (i exec) pošalje, stalno prijavljuje da nema memorije. :( Verovatno je problem u tome što ga teram iz NT-a pa ako je neko uspeo da mu podesi memorijski deo ... da ne eksperimentišem mnogo. :)
problemi.2347 mmtosic, -> #2339, jovap
> 'Re: PRVO PREGLEDAJ STARE PORUKA - PA ONDA PITAJ > ================================================= > > <> P.S. Mene ponajvise od svih iritiraju pitanja koja su vec bila > postavljana, i to samo koji dan ranije. Pa zar je toliko tesko > skinuti konfu do tog dana, puno stvari moze i da se nauci, bez > <> neke preterane muke :). Jovo, bre, ne znam šta se to dešava u tom `tvom OLR'-u, ali ovo gore nije iz moje poruke. :(
problemi.2348 river, -> #2344, lexus
=> Nije to bilo vreme do kraja sesije. Simce se ulogovao u 21:xx, => a ja oko 8 ujutru. Da bi simce u to vreme bio u who listi => morao bi da ima dnevni limit od 11 sati :) Što će reći, => zaglavio se nod. Mene je zbunilo ono 21:xx i kod drugih 08:xx pa pomislih da je njemu ostalo 21 min xx sec, a vama 08 min i xx sec :)) Baš sam se izblamirao sad. Sav sam pocrveneo, a znate da to ne valja.
problemi.2349 calex, -> #2347, mmtosic
> Jovo, bre, ne znam šta se to dešava u tom `tvom OLR'-u, ali ovo gore > nije iz moje poruke. :( Ja bih rekao da Jova koristi OLR zvani editor. ;) A onda nije teško da mu promakne da je poruka bila 3.2329 a ne 3.2339. U svakom slučaju ne bi bilo loše da izabere neki drugi OLR jer je meni često problem da ukapiram šta citira, šta piše a šta su mu komentari. :)
problemi.2350 buva,
I nije neki problem, al ajd... Sezam mi vec drugi put zajedno sa textpad-om spakuje i sledece direktorijume : DATA2\PAD\PAD07701\
problemi.2351 ognjen, -> #2333, alec
)-> prekosutra treci. Tri dana su dovoljna da svi vide, a onda )-> obrisem sva tri i opet ispocetka. Da, ali sam u vidu imao drugačiju koncepciju. Poruka stoji na sisitemu dok važi ponuda, svako je može pročitati ako ga zanima. Kad prodaš robu, obrišeš poruku. Tu je jedini problem sugerisati korisnicima da cutaju sve poruke, a ne samo nove, i onda gornji citat i nema previše smisla.
problemi.2352 goxi,
Koristim Bitware CHYYENE komunikacioni program.Stalno kada ulazim u SEZAM kada mi se pojavi ono USERNAME ekran mi se obrise.Zasto je to tako.Onom ko mi odgovori zauzvrat sigurno cinim neku uslugu.
problemi.2353 alec, -> #2350, buva
> I nije neki problem, al ajd... Sezam mi vec drugi put zajedno > sa textpad-om spakuje i sledece direktorijume : > DATA2\PAD\PAD07701\ Meni stalno tako pakuje, vec sam se navikao da zivim s' tim.
problemi.2354 river, -> #2352, goxi
=> Koristim Bitware CHYYENE komunikacioni program.Stalno kada => ulazim u SEZAM kada mi se pojavi ono USERNAME ekran mi se => obrise.Zasto je to tako.Onom ko mi odgovori zauzvrat sigurno => cinim neku uslugu. A reci mi da li su ti slova normalne veličine, ili su mala, sitna, nikakva, ne može dobro ni da se čita. Ako nisu takva KAKO?
problemi.2355 jovap, -> #2347, mmtosic
3-2347 'Re: REPLY NA POGRESNU ADRESU ============================= <> Jovo, bre, ne znam sta se to desava u tom `tvom OLR'-u, ali ovo <> gore nije iz moje poruke. :( <2349> Ja bih rekao da Jova koristi OLR zvani editor. ;) A onda nije tesko da mu promakne da je poruka bila 3.2329 a ne 3.2339. U svakom slucaju ne bi bilo lose da izabere neki drugi OLR jer je meni cesto problem da ukapiram sta citira, sta pise a sta su mu komentari. :) - Prvo, izvinjavam se svima kojima je dosao pogresno adresirani REPLY, kao u ovom slucaju. - Drugo, jos uvek sam u (Q) editoru, jera nemam vremena da detaljnije ispitujem SOR, OLR itd, prvi pokusaj od nekoliko sati, nije uspeo. - Trece, mislim da onaj 'Re: prakticno vise nego nadoknadi gubitak vremena zbog pristizanja pogresnog REPLYa, jer odmah vidis da te stvar ne zanima i ides dalje. Poneka greska ce naravno i tu da se provuce. Glavni krivic je nedostak MNP-a, pa se jos uvek rvem s djavolima zvanim ekransko djubre ;). Poneka i ja pobedim :)) - Cetvrto, CITATe, bas kao u ovom primeru, prilicno jasno isticem, ako moze jos jasnije - daj konkretan predlog. - Peto, ne razlikujem ono sto pisem od onoga sto komentarisem. To je meni jedno isto. A redovno koristim ovaj stil, tj. crtica na pocetku pasusa. Ako sad to neko citira, onda to izgleda kao <- <<- <>- itd, sto je mislim sasvim jasno. - Sesto i poslednje, mislim da bismo svi trebali da komentare tako sastavljamo da se mogu LAKO razumeti i bez citata, mada ih ja ne bih izbacivao. A onaj 'Re: je prva stvar! Ja celu POLITIKU pregledam za 10 minuta, a za jedno skidanje sa SEZa odesat REGLEDOM podrazuvm djane zanmjo deailjiog teksta.
problemi.2356 ztasic, -> #2355, jovap
│ - Drugo, jos uvek sam u (Q) editoru, jera nemam vremena da detaljnije │ ispitujem SOR, OLR itd, prvi pokusaj od nekoliko sati, nije uspeo. └─────────────────────────────────────── Pa što ne vičeš, lepi brate. :) Da bi ti Sor proradio, uradi sledeće: 1. u direktorijumu SOR otvori fajl sor.pro,i umesto SEARCH=d:\modem\down\pad?????.zip napiši SEARCH=d:\modem\down\net?????.zip 2. u poddiru data, otvori sor.cfg i ručno ažuriraj sve konferencije kao što je već priloženo, videćeš šta fali. Npr. piše forum, a treba forum.17. 3. startuj sorinst.exe i podesi sve parametre, mada sam siguran da tu nisi grešio E da: tačku 1. moraš da uradiš svaki put kad radiš tačku 3., jer iz nekog čudnog razloga kad se startuje sorinst net?????.zip se vrati u pad?????.zip :)))
problemi.2357 nukite,
Izvinjavam se ako je ovo bilo, ali mrzi me da citam svih 105 poruka u ovoj temi pristiglih od utorka :) Imam straaaaaaasan problem! Pre neki dan sam sa Sezama slao e-mail jednom prijatelju u London. Sutradan mi je stigla poruka od nekog mailer-daemona da nesto nije u redu i da ne moze da posalje poruku. OK, mislim se ja, poslacu mu poruku sa PRO-a. :) User na PRO-u sam dobio tek pre desetak dana i doticni prijatelj to nije znao pa sam mu zato pisao poruku bas odatle (mog'o sam da posaljem sa EUnet-a). Ali evo ogromnog iznenadjenja: ni sa PRO-a nije mogao da posalje poruku, i MENI je to javio na SezamNet !!! Onaj isti mailer-daemon ...! I jos nesto: na Sezam (ovaj sezam :) mi je stigla ista takva poruka od nekog -GC-a, valjda... Sta se to desava? EUnet vas je pobrkao sa SezamPro-om ??? Jos jednom se izvinjavam ako je ovo bilo :)
problemi.2358 nenad, -> #2357, nukite
> Ali evo ogromnog > iznenadjenja: ni sa PRO-a nije mogao da posalje poruku, i MENI je > to javio na SezamNet !!! Onaj isti mailer-daemon ...! Sve zavisi od toga šta ti je poslao mailer-daemon. Najčešće je to poruka o tome da nije uspelo slanje (odredišni računar je pao, recimo) i će probati opet, ali da znaš da još nije stiglo tamo. E sad, nema razloga da mail za Pro dođe do nas, pre mi liči da je taj mailer-daemon opet poslao info zbog one tvoje prve poruke.
problemi.2359 ztasic, -> #2357, nukite
│ iznenadjenja: ni sa PRO-a nije mogao da posalje poruku, i MENI je └─────────────────────────────────────── Proveri još jednom da li si dobro otkucao adresu. Velika je šansa da je to u pitanju, čim nije otišla ni sa Pro-a.
problemi.2361 pvlada,
Kada sam konvertovao textpad u html i pročitao pisalo je Petak 14. a ustvari trebalo je subota 14.
problemi.2362 biber,
Zašto Internet mail ponovo ne ide? Jedna od osnovnih stvari, a malo malo pa stane!
problemi.2363 jovap, -> #2345, johnnya
'Re: POLITIKA ============== <> BTW - mani se "Politike" :) - POLITIKA je oe samo sinonim za MNOGO TEKSTA. Inace, i dalje smatram da je to kvalitetna novina, bez obzira sto trenutno ima brnjicu. ę˛yG 
problemi.2364 supers, -> #2355, jovap
>> 10 minuta, a za jedno skidanje sa SEZa odesat REGLEDOM podrazuvm >> djane zanmjo deailjiog teksta. Kako stojiš sa mojim savetom da sa ASCII uploada pređeš na Zmodem protokol? Da ne bude više ovako oštećenih poruka.
problemi.2365 lexus, -> #2363, jovap
=> - POLITIKA je oe samo sinonim za MNOGO TEKSTA. Inace, i dalje => smatram da je to kvalitetna novina, bez obzira sto trenutno ima => brnjicu. Politika trenutno ima brnjicu već šest godina ;), a počeli su da se brnjiče još '68me. Inače, ono što nema veze sa politikom u Politici rade prilično dobro...
problemi.2366 jovap, -> #2364, supers
'Re: TM/ Zmodem blokira tastaturu ================================= <> Kako stojis sa mojim savetom da sa ASCII uploada predes na Zmodem - Pa video sam ga u originalu, ali za sada nesto nece UP-load u TMu da mi da radi, kada mu zadam Zmodem. Blokira masinu, pa mram da nasilno izlazim sa HANG-UP. A trenutno su mi vazniji problemi sa W95 i EUnet tj. EXCHANGE, INTMAIL, NETSCAPE (sve pomalo radi ali ni 10% od ovoga na SEZu)
problemi.2367 calex, -> #2366, jovap
> - Pa video sam ga u originalu, ali za sada nesto nece UP-load u TMu da > mi da radi, kada mu zadam Zmodem. Blokira masinu, pa mram da nasilno Da li to znači da nećeš ni da probaš da rešiš ovo? ;) Kako ti to zmodem blokira mašinu?
problemi.2369 mdimitrijevic, -> #2366, jovap
> - Pa video sam ga u originalu, ali za sada nesto nece UP-load u TMu da > mi da radi, kada mu zadam Zmodem. Blokira masinu, pa mram da nasilno Hoćeš da kažeš da si pokušao da uploaduješ tekst u editor na NET-u sa Zmodemom ? Ako jesi onda je ovo nemoguće, moraju oba sistema (koji šalje i koji prima) da očekuju ZMODEM protokol. Ukoliko radiš ASCII upload u NET editor onda se bar posle skrola ekrana gube podaci. Trebalo bi da koristiš EXEC za slanje poruka preko ZMODEM-a.
problemi.2371 ksenija,
Kako da skinem fajl od 2 MB duzine kada mi za to sa ovakvim vezama treba preko 30 min? Ovo pitam po drugi put, pa se iskreno nadam odgovoru.
problemi.2372 nenad, -> #2371, ksenija
> Kako da skinem fajl od 2 MB duzine kada mi za to sa ovakvim vezama > treba preko 30 min? Ovo pitam po drugi put, pa se iskreno nadam > odgovoru. Pre dva dana je bilo postavljeno isto pitanje, evo i odgovora: =============================== 2.3768 SEZAMNET:pitanja nenad, 16.12.96. 00:27, 665 chr Odgovor na 2.3766, dbuinac, 15.12.96. 23:49 --------------------------------------------------------- > Kako da skinem fajl od 3MB kad na raspolaganju imam > 30 minuta? (napomena: novi korisnik Sezama) Postoje dva načina: 1. Ako koristiš ZMODEM, taj protokol podržava tzv. "crash recovery". U tom slučaju samo pokreni prenos, Sezam će te prekinuti nakon 30 minuta (prekinuće vezu), ali sledeći put kada pokreneš prenos nastaviće odande odakle je stao. 2. Prebaci fajl u PAD ('dow ime_fajla >'), podeli ga na manje komade komandom PAD SPLIT i skidaj jedan po jedan. Nakon prijema delove možeš da spojiš običnom COPY naredbom iz dosa ('copy prvi.deo+drugi.deo+treci.deo fajl.ceo'). Ima više detalja u help-u za komandu PAD SPLIT. ----------------------------------------------- 2.3768---
problemi.2373 sobrenovic,
U slucaju da posta na druge sisteme ne bude poslata, kao sto je bio slucaj prethodnih dana, dali ce poruke biti obelezene kao procitane ili ne. Ako poruke nisu uspesno poslate, dali ce posiljaoci biti o tome obavesteni?
problemi.2374 goxi,
Oce li mi neko reci,ima li na neko kom. prog. CHYENNE BITWARE? KO IMA NEKA MI SE JAVI NA MAIL! Unapred se puno ZAHVALJUJEM!
problemi.2375 zlatibor,
Kad me pitaju šta je Sezamnet ja im kažem da je to komojuterski BBS, na kome uz članarinu možeš da se fino zabaviš, ispričaš ili pitaš nešto što ti nije jasno u vezi kompjutera, pa im onda pokažem kako radi, a posebno se oduševe chatom. Ali moram da ih upozorim da iako se učlane na sezamnet, ne pokazuju da mene znaju jer će navući bedu na vrat. Ja sam se izgledami moderatoru na sistemu zamerio samo zato što poznajem grupu ljudi koju on nevoli, pa sad i mene isto tretira i pravi smicalice kao i njima. Elem kad god sam na vezi zajedno sa dotičnim moderatorom strepim kad ce veza iako je čista da mi pukne. Dotični gospodin me sa zloupotrebom svog položaja na sistemu, lepo isključi, sa njega pa misli da ja neću znati. Do skoro sam psovao ptt misleći da je veza kriva, al' mi stariji članovi sezama objasniše da se i njima to dešava al samo kad je on na sistemu. Takođe sam saznao da i naša privatna i pošta u grupama može da se čita, odnosno da to može da radi moderator. Pa zamislite sad mene sa međugradskom vezom treba mi pola sata da dobijem vezu u špicu uveče pa kad je dobijem posle deset minuta se uključi ON pa kad vidi da sam ja tu lepo me izbaci sa sistema, iako mi je veza kristalno čista pa dok se ja vratim prođe pola sata ili dvadest minuta svi ljudi sa kojima sam pričao odu sa veze . Počeosam u zadnje vreme da čim vidim njega na vezi zovem HELP sa bye/s ako uspem i to da otkucam ;) Pa dobro jel sezamnet nečiji privatni BBS da se iživljava ko hoće. žaliosam se nekim mocima u chatu a jedam mi reče nešto kao ''Da da ti si fin, a on je .....'' Dok je neko ko radi na sistemu rekao da treba da ga poštujem.;) Neradise ovde ni o tome dal sam ja fin i dal mrzim il poštujem nekoga. Radise o tome da sam ja korisnik sistema koji je platio članarinu (ma kolika da je) i za tu članarinu imam pravo da zahtevam bar da me niko nepravi budalom za moje pare .A ponajmanje radnik tog sistema . A da kad sam ga pitao zašto to radi odgovor je bio. '' Šta da ti odgovorim kad vidim sa kim imam posla.'' Na netu sam upoznao dosta ljudi koji su uvek spremni da ti objasne kad ne što ne znaš, il da te upute na nekog ko zna. Isto takođe sam mogao da saznam naj novije vesti koje zbog informativne blokade nisam mogao da čujem. Posebno se zahvaljujem Userima Corto,mmarcovic i Guta. Zato neznam šta da radim kad mi istekne pretplata dal da je produžim il ne. Ali ako se nastavi ovo Iživljavanje moraću da vas napustim.:( Goran. Izvinjavam se zbog dužine teksta .
problemi.2377 mdimitrijevic, -> #2371, ksenija
> Kako da skinem fajl od 2 MB duzine kada mi za to sa ovakvim vezama treba > preko 30 min? Ovo pitam po drugi put, pa se iskreno nadam odgovoru. Potreban ti je komunikacioni program koji podržava ZMODEM Crash Recovery (nastavljanje prenosa na delimično preneti fajl). Onda, startuješ prenos i kada ti Sezam prekine vezu pozoveš ponovo, startuješ prenos i prenos će se nastaviti tamo gde je prekinut. Predlažem ti da uzmeš komunikacioni program Telemate.
problemi.2378 vdjole,
Nije mnogo bitno, ali... ...ako ime datoteke u PADu pocinje brojem, ne moze se uraditi PAD SPLIT. Dobije se poruka o grešci. Primer: > >Pad split 7up.lzh > Deo ne može biti manji od 64k bajtova.
problemi.2379 dr.grba, -> #2375, zlatibor
>> Elem kad god sam na vezi zajedno sa dotičnim moderatorom strepim >> kad ce veza iako je čista da mi pukne. Moderatori nemaju mogućnost isključenja korisnika sa linije.
problemi.2380 dizel, -> #2379, dr.grba
** Moderatori nemaju mogućnost isključenja korisnika sa linije. Očigledno se ne radi o običnom moderatoru - smrtniku, već o samom SYSADMIN-u. :)
problemi.2381 dzakic, -> #2378, vdjole
>> > Pad split 7up.lzh >> Deo ne može biti manji od 64k bajtova. U pravu si. Ovom problemu se može 'doskočiti' tako što se prvo navede veličina dela, pa onda ime datoteke. Dok se bug ne ispravi.
problemi.2382 goxi,
Vec pisem po ko zna koji put,ali nikako da mi neko odgovori,dali ima BITWARE kom. prog.Molim onog koji ima da mi ostavi mail.
problemi.2384 cnenad, -> #2382, goxi
-> Vec pisem po ko zna koji put,ali nikako da mi neko odgovori,dali ima -> BITWARE kom. prog.Molim onog koji ima da mi ostavi mail. Administratore Žak Klajn, zašto ovom korisniku ne odgovorite ? :) BITWARE kom. program se dobija prilikom kupovine modema i po stavu ovdašnje uprave ne može se slati jer je u pitanju komercijalna aplikacija.
problemi.2385 nenad, -> #2375, zlatibor
> Do skoro sam psovao ptt misleći da je veza kriva, al' mi stariji > članovi sezama objasniše da se i njima to dešava al samo kad > je on na sistemu. Bilo bi lepo da čujemo i koji su to stariji članovi Sezama, kao i o kom "moderatoru" se radi. Verujem da bi odmah postalo malo jasnije o čemu je ovde reč. Do sada je samo od jedne osoba stigla slična optužba (istina ne javno, iz razumljivih razloga) , ali se ispostavilo da u log-u piše da je regularno izašao sa veze (sa logout). U njegove motive za podmetanja i optužbe neću ulaziti, verujem da su "starijim članovima" oni poznati. :) Uglavnom, što se tebe tiče, pre nego što nastaviš da konstruišeš priče o zaverama i zloupotrebama, razmisli o ovoj statistici. Od početka meseca imao si 161 poziv. Od toga je 3 puta sistem odbio da te uloguje jer si bio potrošio sve vreme za taj dan. Od preostalih 158 poziva 102 su se završila regularno (izašao si logout ili bye), a 13 puta te je sam Sezam izbacio zbog isteka vremena za poziv. Preostalih _43_ poziva se završilo pucanjem veze (NO CARRIER). Od tih 43 čak 35 puta ti je veza pukla nakon manje od 5 minuta, a samo jednom si na vezi ostao više od 20 minuta. Sve u svemu, za nekoga ko ne zove iz Beograda i kome se gotovo trećina seansi završava pucanjem veze bilo bi dobro da budeš uzdržaniji u zaključcima i odmereniji u optužbama i klevetama.
problemi.2386 lexus, -> #2385, nenad
=> Do sada je samo od jedne osoba stigla slična optužba (istina ne => javno, iz razumljivih razloga) , ali se ispostavilo da u log-u piše => da je regularno izašao sa veze (sa logout). U njegove motive za => podmetanja i optužbe neću ulaziti, verujem da su "starijim => članovima" oni poznati. :) Koji si ti Sloba od čoveka... Jel treba ponovo da opisujem ko se i kako bunio, kao što sam već 3-4 puta opisivao i bivao obrisan? Dakle, u jednoj grupi je osvanula budimova poruka u kojoj je, izmedju ostalog, pisalo i ovo: "par puta sam ga pageovao, a onda je veza pukla" (citiram po sećanju, budući da me mrzi da kopam po starim bazama). Nedelju dana nakon toga, ja sam na mail dobio tvoju poruku u kojoj piše otprilike ovo: "Pre neki dan sam saznao da sam _Budima_ izbacivao sa veze". Medjutim, kao što si i sam tada rekao, to nisi saznao ni od mene, ni od budima, nego od juniora (kome se izvinjavam što ga opet povlačim ni krivog ni dužnog). Medjutim, tebi je junior na mail, što si ti lepo i iscitirao, rekao sledeće: "_oni_ su od tebe napravili djavola koji sedi za terminalom i izbacuje ih sa veze". Dakle Wiz, kako si ti saznao da su ONI u stvari BUDIM? Vidovit si? Čarobnjak si? Ili to možda ima neke veze sa nestalim sysmsg-om?
problemi.2387 bolero,
Unapred se izvinjavam ako ovo nije za tu temu imam problem kako da otpakujem fajlove cija je extezija img, nisam na sezamu uspeo da nadjem programcek oje bi otpakovalo isti, pa ako neko ima takav neki programcic neka mi ga sibne na mail ili ovde u konferenciju, unapred fala.
problemi.2388 vdjole, -> #2387, bolero
> da otpakujem fajl čija je ekstenzija img Gde ga nađe? šta očekuješ da je u fajlu. Jedini IMG za koji znam je IMG format bit-mapirane slike koji je koristila, na primer, Ventura, a koristi se mnogo više na jednom drugom računaru :). AKo je to to, probaj bilo koji od onih programčića za konverziju formata slike.
problemi.2389 bolero, -> #2388, vdjole
Ne nije slika u pitanju tako mi je spakovan quark xpress ti fajlovi su mi na cd-u inace ima 7 img fajlova samo ne znam da ih otpakujem.
problemi.2390 ivanl, -> #2387, bolero
Bo> imam problem kako da otpakujem fajlove cija Bo> je extezija img, nisam na sezamu uspeo da nadjem Bo> programcek oje bi otpakovalo isti, Mislim da se programček zove HD-copy.
problemi.2391 bolero, -> #2390, ivanl
hvala ne morate vise da se trudite to je taj pozdrav
problemi.2392 luckyluciano, -> #2374, goxi
Imam BitWare !!!!!! Mail LuckyLuciano
problemi.2393 epson, -> #2388, vdjole
│ Gde ga nađe? šta očekuješ da je u fajlu. Jedini IMG za koji znam je └───────────────────────────────────────────────── HD-COPY :)
problemi.2394 mmtosic, -> #2385, nenad
(zlatibor) > > Do skoro sam psovao ptt misleći da je veza kriva, al' mi stariji > > članovi sezama objasniše da se i njima to dešava al samo kad > > je on na sistemu. ...... > Uglavnom, što se tebe tiče, pre nego što nastaviš da konstruišeš > priče o zaverama i zloupotrebama, razmisli o ovoj statistici. Statistika je neka čudna alatka. Kažu da, slično mini suknji, više pokazuje nego što skriva, a opet narod interesuje baš to što skriva. > Sve u svemu, za nekoga ko ne zove iz Beograda i kome se gotovo > trećina seansi završava pucanjem veze Kol'ko se sećam, Goran reče da mu je četiri puta uzastopce pri kristalno čistoj vezi ista pucala. Ako je tako, onda PTT ne može biti uzrok. Jer, da je drugačije, čovek ne bi mogao da 4 puta uzastopce uspostavi tako udaljenu vezu. > bilo bi dobro da budeš > uzdržaniji u zaključcima i odmereniji u optužbama i klevetama. Goran je, očigledno, ovde nov. Ne zna on još ko je ko i šta je šta ovde, a izgleda i da je pravdoljubiv. Naučiće već on da mu to ovde neće proći. Ako može da mu bude od pomoći, evo navešću moj jutrošnji `doživljaj'. Bejah sinoć do kasno na slavi. Pa kao što naš narod kaže - ko večera vino, doručkuje vodu, ustah da se napijem, i onda, već dobro budan, provedoh neko vreme na SezamNet-u. Evo izvoda iz `log'-a. Connected to SezamNet at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS ....... Sub 21.12.96 06:54 - Node 7 ....... mmtosic, dobrodošli na SezamNet! ....... Prethodni poziv ste imali u Sub 21.12.96 06:05 Imate 29 min 55 sec na raspolaganju za ovaj poziv. -- Privatna pošta: ----------- Nema poruka. ................... » who gobradovic 06:51 Read mmtosic 06:54 Sezam balsa 06:48 Off nenad 06:29 Off <<<<<-----<<<<<---- » co jo sez » co r NO CARRIER Svaka identičnost sa onom situacijom koju je opisao zlatibor je, naravno, sasvim namerna. :) Ni ovog puta, PTT ne bi mogao da bude krivac. Subota je, ujutru je, nikog na vezama, a skoro nikog ni na SezamNet-u. E sad, ako postoji interesovanje za statistiku sličnih ishoda, samo recite pa ćemo se potruditi da je iz `log'-ova `iskopamo'. Inače, pošto ja znam da je ovaj `problem' - isključivo softverski, i da se nalazi negde u sistemskom delu SezamNet-ovog softvera, i da je, bar zasad, tvrdo nerešiv, kad mi se opisano desi, ja, izvesno vreme, ne zovem ponovo, bar dok onaj `off' ne ode. Neki iskusniji korisnici kažu da postoji rešenje i za opisani `bug' SezamNet-ovog sistemskog softvera. Naime, kažu - treba biti jako spretan pa nakon ishoda who-naredbe sličnog onom ranije navedenenom, treba brzo pritisnuti dugmiće Alt-H, i posle srećno odahnuti nakon uspešne bežanije od ale zvane `NO CARRIER'. ;)
problemi.2396 mmisic, -> #2394, mmtosic
> Kol'ko se sećam, Goran reče da mu je četiri puta uzastopce pri > kristalno čistoj vezi ista pucala. Ako je tako, onda PTT ne može biti > uzrok. Jer, da je drugačije, čovek ne bi mogao da 4 puta uzastopce Veza može da ti bude savršenstvo ali opet postoji nekoliko načina da pukne : 1) Zove te neko telefonom (moj slučaj), i iz prvog pokušaja puca veza. 2) Ukoliko imaš dvojnika, on podigne slušalicu i čuje se krčanje. Momentalno prekidanje veze kod većine 'narodskih modema'; Kristalno čistu vezu nemože da ostvari s obzirom da ne zove iz Beograda.
problemi.2397 mmtosic, -> #2396, mmisic
> Veza može da ti bude savršenstvo ali opet postoji nekoliko načina > da pukne: > 1) Zove te neko telefonom (moj slučaj), i iz prvog pokušaja puca > veza. > 2) Ukoliko imaš dvojnika, on podigne slušalicu i čuje se krčanje. > Momentalno prekidanje veze kod većine 'narodskih modema'; Eh, kad bi to bio slučaj kod mene, manuo bi se modemskih komunikacija već odavno. :( Zovu me često. To je bez uticaja na moju vezu. Naravno, centrala ima kaže da već pričam. Imam dvojnika. Naravno, on vrlo često proba da mi uzme vezu obzirom na to da ja telefoniram, često i po pola sata. Ponekad i duže. Nikad mi veza ne puca. Čak, ni kad sam i na Sezamnet-u izuzev kad je ispunjen i uslov koji sam naveo. > Kristalno čistu vezu nemože da ostvari s obzirom da ne zove iz > Beograda. A zašto ne može da je ima? Da li ti to znaš ili samo tako misliš? da li si čitao poruku u kojoj je zlatibor napisao da je imao tu `kristalno čistu vezu' i da li znaš šta je on pod tim pojmom mislio?
problemi.2398 zlatibor, -> #2394, mmtosic
=> Kol'ko se sećam, Goran reče da mu je četiri puta uzastopce pri => kristalno čistoj vezi ista pucala. Ako je tako, onda PTT ne => može biti uzrok. Jer, da je drugačije, čovek ne bi mogao da 4 => puta uzastopce uspostavi tako udaljenu vezu. Konkretno baš ovo se dogodilo mislim 15.12. oko 14 h Baš mi je žao što ne snimih to. Veza je pukla 2 do 3 puta uzastopno a četvrti je put je bila čista pa sam direktno sa linije uputio privatnu poruku koja uopšte nije imala zbrlj. Al'koji ja đavo pišem,kad je ovde izgleda, ''Kadija tuži, kadija ti sudi''.
problemi.2399 zlatibor, -> #2385, nenad
=> Bilo bi lepo da čujemo i koji su to stariji članovi Sezama, => kao i o kom "moderatoru" se radi. Verujem da bi odmah postalo => malo jasnije Ovo je izgledami već jasno.;) => Preostalih _43_ poziva se završilo pucanjem veze (NO CARRIER). => Od tih 43 čak 35 puta ti je veza pukla nakon manje od 5 => minuta, a samo jednom si na vezi ostao više od 20 minuta. Pa da se razumemo, kad veza postane loša ona mi pokaže zbrlj od par redova pa i ja sam moram da je prekinem. Ali mnogo puta sam ostao na sistemu sa lošom vezom i radio iako se pojavljvao zbrlj, al' tad nisam pokušavao transfer nego radio nešto drugo. Nikad, apsolutno nikad nije veza pukla čista, a da ti nisi na vezi. => uzdržaniji u zaključcima i odmereniji u optužbama i klevetama. Ja te lepo pitah sa veze pre nego što napisah ovaj problem. ,,Zaštomi prekidaš vezu'' A šta si ti odgovorio i to kad sam postvio to pitanje više puta. ''ŠTA DA TI ODGOVORIM KAD VIDIM SA KIM IMAM POSLA'' Nisi odgovorio ni da sad nemaš vremena, ni da ti to nisi uradio da sam ja u zabludi,ni da je to kleveta .Da si išta od toga rekao tad ja ovo ne bih ni pisao .A ne ti si me svrstao u svoje neprijatelje i gotovo. Pa ajd odgovorimi sad, sa kim imaš posla? A da ti lepo ode u of a ja ostedoh na vezi još i posle pet minuta kad sam jedan user pitao za cene delova iz oglasa puče veza, dal je slučajno ?
problemi.2400 dr.grba, -> #2380, dizel
>>** Moderatori nemaju mogućnost isključenja korisnika sa linije. >> >> Očigledno se ne radi o običnom moderatoru - smrtniku, već o >> samom SYSADMIN-u. :) U poruci je rečeno da je isključenje izazvao moderator.
problemi.2401 mmarkovic, -> #2396, mmisic
> 1) Zove te neko telefonom (moj slučaj), i iz prvog pokušaja puca veza. > 2) Ukoliko imaš dvojnika, on podigne slušalicu i čuje se krčanje. Imam loše veze, ali ni 1) ni 2) (dvojnik) mi se ne dešavaju. Moji problemi se ogledaju u nižem bps-u i gorem UL-u nego DL-u. Modem je Intel 144i.
problemi.2402 apostol,
Subota, 17:40 Okrenem Sezam, telefon zvoni. Počinje handshake, ali telefon i dalje zvoni (?) Handshake pokušava da napravi CONNECT, ali ga zvonjava telefona koja se i dalje čuje u tome sprečava! Šta je to bilo, jesam li dobio dva noda u isto vreme, od kojih jedan zvoni u prazno?! A II O C T O JI
problemi.2403 mmisic, -> #2397, mmtosic
> A zašto ne može da je ima? Da li ti to znaš ili samo tako misliš? > da li si čitao poruku u kojoj je zlatibor napisao da je imao tu > `kristalno čistu vezu' i da li znaš šta je on pod tim pojmom mislio? Može ukoliko ima ZyXeL ;) Kao što sam rekao, može da ima 'digitalnu' liniju ali kad se čuje krčanje u slušalici spasa nema. Iz toga proizilazi činjenica da merilo toga 'da li će pući veza ?' nije konstantno dobra veza. Ima i onih kvalitetnih modema koji mogu ovo da neutrališu, ali video si i sam šta kaže statistika za zlatibora. > obzirom na to da ja telefoniram, često i po pola sata. Ponekad i > duže. Nikad mi veza ne puca. Čak, ni kad sam i na Sezamnet-u izuzev 'Nikad ti ne puca veza, osim kad te neko šutne ?' (poruka broj 3.2394) Pretpostavljam da si ovo hteo da kažeš ?
problemi.2404 mmisic, -> #2399, zlatibor
> Ovo je izgledami već jasno.;) Meni je već jasno, da su ti stariji korisnici uigrana postava iz 'SezamNet, kritika' ;)
problemi.2405 goxi,
Ne niste me razumeli ja ga vec imam,nego imam jedan problem sa njim,naime nece da salje FAX.Ja napisem fax dokument,i krenem da saljem ,on pi,pi,pi,pi, ali neokrece broj,nego samo napise poruku NO DIALTONE.U cemu je stvar i sta da radim?Unapred se zahvaljujem!
problemi.2406 jovap, -> #2374, goxi
'Re: CHYENNE BITWARE - KomProg =============================== <> Oce li mi neko reci,ima li na neko kom. prog. CHYENNE BITWARE? - Imam. Pitaj!
problemi.2407 jovap, -> #2384, cnenad
<> Administratore Zak Klajn, zasto ovom korisniku ne odgovorite ? :) - Ne treba biti veci katolik od Pape, kaze izreka. Covek je verovatno ispustio rec PORUKU izmedju 'ostavi mail'.
problemi.2408 ognjen, -> #2365, lexus
)-> Inače, ono što nema veze sa politikom u Politici rade )-> prilično dobro... Kao, na primer, kad narodu objašnjavaju razliku između tonskog i pulsnog biranja. :)))
problemi.2409 ognjen, -> #2372, nenad
)-> Nakon prijema delove možeš da spojiš običnom COPY naredbom )-> iz dosa ('copy prvi.deo+drugi.deo+treci.deo fajl.ceo'). Ima Bitno je napomenuti da je binarno kopiranje. Parametar /b.
problemi.2410 calex, -> #2384, cnenad
> -> Vec pisem po ko zna koji put,ali nikako da mi neko odgovori,dali ima > -> BITWARE kom. prog.Molim onog koji ima da mi ostavi mail. > BITWARE kom. program se dobija prilikom kupovine modema i po > stavu ovdašnje uprave ne može se slati jer je u pitanju komercijalna > aplikacija. Pročitaj poruku koju si komentarisao pa pročitaj i svoj komentar. Nikakve veze nema jedno s drugim. Naravno, ako si pratio još i poruke koje je ranije ostavio i u kojima kaže da on već ima pomenuti program i neke probleme s njim, tek onda mi tvoja poruka nije jasna. :(
problemi.2411 junior, -> #2399, zlatibor
> Nikad, apsolutno nikad nije veza pukla čista, a da ti nisi na > vezi. Meni nikad nije pukla veza, a da se pojavi đubre pre tog, puca samo naglo & iznenadno. :( Ne krivim nikog za to, do same pošte i naših veza iz prostog razloga, što ne vidim šta bi bilo koji čovek imao od toga da izbaci nekog drugog sa veze. Nit' je sebi kakvu korist napravio, niti drugom naneo veliku štetu, jer će ovaj opet pozvati. Smešno je i razgovarati na ovu temu, kritike uputi pošti, mislim da se tamo krije tvoj problem.
problemi.2412 junior, -> #2402, apostol
> Handshake pokušava da napravi CONNECT, ali ga zvonjava telefona > koja se i dalje čuje u tome sprečava! Meni se ova stvar desila već par puta, s tim da moj USR uspeva da prevaziđe problem i da se konektuje :)
problemi.2413 nenad, -> #2409, ognjen
> Bitno je napomenuti da je binarno kopiranje. Parametar /b. Ne, ono se podrazumeva kada je cilj kopiranja fajl. Ako je odredište uređaj (LPT1, COM2, PRN.. i sl.) onda se ne podrazumeva i kopiranje se završava nakon prvog ^Z. Zbog toga je neophodno navoditi /b ako se na štampač šalje ceo binarni print-fajl. U ostalim slučajevima nema potrebe.
problemi.2414 gordan, -> #2404, mmisic
-> Meni je vec jasno, da su ti stariji korisnici uigrana postava iz -> 'SezamNet, kritika' ;) Da. :( I postalo je vec degutantno, bez mere pa se coveku malo i smuci! Taman mislis nema ih vise, odrasli, dosadilo im, nasli zensku -- evo njih opet. Jel ima neko spisak tih "balkanskih spijuna" pa da im lepo podelimo ignore i zaboravimo da su postojali, posto ce pre izgleda Sloba da ode nego oni? ;)
problemi.2415 lexus, -> #2403, mmisic
=> Ima i onih kvalitetnih modema koji mogu ovo da neutrališu, ali => video si i sam šta kaže statistika za zlatibora. Statistika kaže i da na se na Banovom brdu svi plaše demonstranata, ali to nije baš tako... :) Medjutim, čitave ove rasprave ne bi ni bilo da naš vrli sysadm poseduje malo takta... Na žalost on ume samo da se breca na sve koji se druže sa budimom i da genijalnim rečenicama tipa "znam ja sa kim imam posla" provocira svadje u ovoj konferenciji. Mada su mi ipak najdraži mitinzi podrške koje trenutno ti održavaš. Uletiš, odgovoriš na sve poruke, a na kraju to završiš porukom u kojoj osudjuješ šum koji iskusna ekipa korisnika pravi i zagadjuje ti život na Sezamu.
problemi.2416 lexus, -> #2414, gordan
=> Jel ima neko spisak tih "balkanskih spijuna" pa da im lepo podelimo => ignore i zaboravimo da su postojali, posto ce pre izgleda Sloba da => ode nego oni? ;) budim vstan mmtosic lexus evlad nenad cnenad djcorto zlatibor dzakic mmisic sall dizel dr.grba nikola.s junior gordan To su, otprilike, svi oni koji su učestvovali u raznim raspravama u ovoj konferenciji... Ne znam baš ko je učestvovao na čijoj strani, ali ti za svaki slučaj svima podeli ignore :)
problemi.2418 mmtosic, -> #2403, mmisic
> > obzirom na to da ja telefoniram, često i po pola sata. Ponekad i > > duže. Nikad mi veza ne puca. Čak, ni kad sam i na Sezamnet-u izuzev > > 'Nikad ti ne puca veza, osim kad te neko šutne ?' (poruka broj 3.2394) > Pretpostavljam da si ovo hteo da kažeš ? Šta je sad pa ovo? Da si poštovao pravilo citiranja da rečenicu ne treba seći baš na mestu gde se nalazi informacija sa kojom polemišeš, mogao si i sam da uvidiš da ti je pitanje neumesno. Nalepi na citat koji si preneo i naredni red (iz moje prethodne poruke): > kad je ispunjen i uslov koji sam naveo. pa ćeš tačno znati šta sam rekao. Sa čim je u vezi ovo tvoje ``citiranje'': 'Nikad ti ne puca veza, osim kad te neko šutne ?' (poruka broj 3.2394)? Jel' mi ti to, `vešto', ispostavljaš račun i za nešto što nisam rekao? Izgleda da bi ti voleo da govoriš i u moje i u svoje ime. ;) Tu ti ne mogu pomoći. Ako poželiš da vidiš kako to sistem `razgovaranja' koji koristiš izgleda drugoj strani, tj. meni, ti pogledaj povremeno dnevnik 2 RTS-a, pa ćeš znati.
problemi.2419 mmtosic, -> #2404, mmisic
> > Ovo je izgledami već jasno.;) > > Meni je već jasno, da su ti stariji korisnici uigrana postava iz > 'SezamNet, kritika' ;) Lepo što i drugima koji nisu tako promućurni k'o što si ti pomažeš da shvate o čemu se radi. :>>> E sad, da te neko priupita da li tvoja potreba za davanjem komentara na opise problema koje imaju korisnici sistema ima neke veze sa bonifikacijama koje imaš kao član `stanovite' grupe, ti bi se, verovatno, ljutio. Ali zato spremno i `na prvu loptu' druge korisnike koji iznesu dokaze za probleme koje imaju, prvo poučavaš u to da to na šta njihov izneti problem liči, nije to nego da je nešto drugo, pa kad se pokaže da te tvoje pouke ne piju vodu, onda ih svrstaš u `uigranu postavu'. I završio si pos'o pošto iz tog bunara u koji si ih bacio vađenja nema. Situacija je analogna sa ovim što se sad dešava u Srbiji. Ovi iz `Zajedno' kažu da su pokradeni na izborima. Ovi na vlasti kažu da to nije tačno, jer da je sve u redu u više od 96% situacija. Ovi iz opozicije kažu da se to ipak tiče više od polovine naroda. E, onda im komunisti kažu da su ovi ustvari neprijatelji koji šuruju sa već mnogo puta osvedočenim neprijateljima. I teško da se `Zajedno' iz tog bunara može izvaditi. Nije problem u tome što ti misliš to što misliš. Problem je u tome što ti ne znaš šta od toga što misliš, i gde, možeš da kažeš. Trebalo bi da naučiš da kulturan čovek nepoznate ljude u javnim nastupanjima treba da uvažava, bez obzira šta o njima mislio.
problemi.2420 mmtosic, -> #2411, junior
> Smešno je i razgovarati na ovu temu, kritike uputi pošti, mislim > da se tamo krije tvoj problem. Pa ko to `razgovara na ovu temu'? ;) Tema problemi služi za to da korisnici u njoj iznose probleme koje imaju u korišćenju sistema čije su usluge platili. Normalno bi bilo da se u vezi sa iznetim problemima oglasi SysAdm, koji govori u ime sistema i koji je najupućeniji u rad sistema. Umesto toga javljate se vi iz SUPPORT grupe koji izuzev evidentne ljubavi koju iskazujete prema sistemu i bonifikacija koje za uzvrat dobijate nemate nikakav legitimitet za zastupanje sistema. Iznošenje vašeg mišljenja je ravnopravno sa mišljenjem bilo kog drugog korisnika, pa je krajnje nerazumljivo to što pokušavate da sprečite ili ružite korisnike koji iznose svoje probleme, na za to predviđenom mestu. Situacija neodoljivo podseća na telegrame podrške (= support) koje `neutralni' građani, a pre svega oni sa bonifikacijama, šalju svom voljenom Predsedniku. ;>> Vreme je da počneš da hvališ sistem i da iznosiš primere zadovoljstava koje imaš u njegovom korišćenju. Onima koji imaju problema u njegovom korišćenju, dosta je već to, što imaju problema, da bi imali potrebu da se zamajavaju sa vama koji svoju podršku izražavate na `stanoviti' način.
problemi.2421 zlatibor, -> #2403, mmisic
=> Ima i onih kvalitetnih modema koji mogu ovo da neutrališu, ali => video si i sam šta kaže statistika za zlatibora. Ma nešto ova statistika od 17.novembra posta mnogo popularna.;)
problemi.2422 river, -> #2405, goxi
> da salje FAX.Ja napisem fax dokument,i krenem da saljem ,on pi,pi,pi,pi, > ali neokrece broj,nego samo napise poruku NO DIALTONE.U cemu je stvar i sta > da radim?Unapred se zahvaljujem! Potrbno je da init string promeniš. Tmo gde u njemu stoji AT....X4 ti umesto četvorke stavi trojku. I onda nećeš više da imaš problema.
problemi.2423 nenad, -> #2399, zlatibor
> Ja te lepo pitah sa veze pre nego što napisah ovaj problem. > ,,Zaštomi prekidaš vezu'' Evo šta si i kako si ti mene "lepo" pitao: >> zlatibor: alo >> zlatibor: sto ti meni prekidas vezu a >> zlatibor: nemoj dsa se pravis lud >> zlatibor: sto mi neodgovoris >> zlatibor: a >> [] page zla >> Page mode, word wrap on. Izlaz sa Ctrl-Z. >> zlatibor: cuti cuti neka >> Poruka: šta da ti odgovorim, vidim sa kim imam posla... >> zlatibor: a skim >> Poruka: >> zlatibor: faco >> zlatibor: ajd reci >> 18.12.1996 [] page off > Nisi odgovorio ni da sad nemaš vremena, ni da ti to nisi uradio > da sam ja u zabludi,ni da je to kleveta . Kao što ni ti nisi pitao da li znam zašto ti je pukla veza već si odmah prešao na optužbe, napade i vređanja - "kriv si, dokaži da nisi". Žao mi je ali ne želim da se spuštam na nivo piljarskog prepucavanja kakav ti koristiš u razgovoru tako da te ni ubuduće neću udostojavati odgovora na ovakva policijska isleđivanja. Ni tebe, ni bilo koga drugog. Nemam nameru da se pred bilo kim pravdam, a posebno ne za ovako glupe i besmislene optužbe. Naročito mi ne pada na pamet da se pravdam nekome kome činjenica da se modemskim komunikacijama bavi tek neko kraće vreme i da o njima jako malo zna ne smeta da vređa ljude okolo zbog problema koje sam ne ume da objasni i reši. Zašto tebi i kada veza puca zaista ne znam, možda je i problem koji je mmisic opisao (da, to se dešava, ne na svim centralama i ne uvek, ali dešava se - dešavaju se i mnogo čudnije stvari, da imaš malo više iskustva u ovom poslu ili da si bar malo duže na Sezamu, znao bi to), možda imaš loš modem, postoji mogućnost i da još neko ima tvoju šifru pa te "skida" sa veze jer i on pokušava da se uloguje dok si ti na vezi... Međutim to je tvoja stvar i taj ćeš problem morati sam da rešiš. Što se mene tiče - slobodno smatraj da ti ja prekidam vezu. Ako su ljudi u prvobitnim zajednicama izmislili religiju i božanstva kako bi objasnili prirodne pojave koje nisu razumeli, možeš i ti svoje pucanje veze da objasniš time što sam ja Off-u. > kad sam jedan user pitao za cene delova iz oglasa > puče veza, dal je slučajno ? "A da li ti je poznato ko je doveo na presto posle 600 godina u Vatikan papu stranca? Em stranac, em Poljak! Slučajno, jeli? A jel' slučajno što je Valensa dobio Nobelovu nagradu za mir? Slučajno?! Jel slučajno što rođenoj strini nisi pisao 20 godina? Slučajno!?" Sada samo još da neko izkonstruiše da sam ti ja prekinuo vezu jer sam hteo da kupim te iste delove da bi ih prodao po većoj ceni, pa da utisak bude kompletan... Da nije tužno bilo bi smešno. :(
problemi.2425 nenad, -> #2402, apostol
> Handshake pokušava da napravi CONNECT, ali ga zvonjava telefona koja > se i dalje čuje u tome sprečava! > > Šta je to bilo, jesam li dobio dva noda u isto vreme, od kojih jedan > zvoni u prazno?! Meni se ovo redovno dešava kada zovem u radno vreme sa moje centrale - očigledno je preopterećena firmama. Od 9 pre podne do negde 14 sati veza se jedva drži i na 1200. U drugim delovima dana i vikednom je uglavnom ok. U pozadini se prilikom zvonjave ili handshake-a čuju razgovori (interesantno, tri puta zovem i uvek isti razgovor ;), druge zvonjave, signal zauzeća, neko "pozadinsko" okretanje broja... Šta ću kad ne gledam Dnevnik pa ne mogu da shvatim da sam sam kriv što nemam sreće kao ostatak države koji je već ušao u 21. vek što se telekomunikacija i poštanskog saobraćaja tiče. ;)
problemi.2426 goxi,
Instalirao sam program DOSFAX,i poceo da ga brisem,ali ono nece.Ostade samo jedan file i samo napise poruku SHARING VIOLATION.Veliki problem!Sta da radim. Uplasio sam se?
problemi.2427 nenad, -> #2426, goxi
> Instalirao sam program DOSFAX,i poceo da ga brisem,ali ono > nece.Ostade samo jedan file i samo napise poruku SHARING > VIOLATION.Veliki problem!Sta da radim. Uplasio sam se? Ne znam da li si se uplašio ali zasigurno znam da već peti put postavljaš pitanje u potpuno pogrešnoj konferenciji. Ova konferencija se bavi pitanjima i problemima samog Sezama, dakle ako imaš problema sa faks programom, kolima, ili bilo čime drugim - za to postoje odgovarajuće konferencije i teme. Za tvoj problem je najbolje (i rekao bih jedino) mesto konferencija KOMUNIKACIJE, tema faks.
problemi.2428 zlatibor, -> #2423, nenad
Pa ti mu dođe ko RTS. tačnoje da sam ti sve ono rekao al' razmak između prvog pitanja i čekanja na tvoj odgovor bio je nekoliko minuta tako da sam izgubio živce. => Sada samo još da neko izkonstruiše da sam ti ja prekinuo vezu => jer sam hteo da kupim te iste delove da bi ih prodao po većoj => ceni :) Ne radise uopšte o tome, ja sam taj razgovor završio kasnije pošto sam imao sreće da dobijem vezu. Ma da ja sam neiskusan imam modem par meseci pa šta ima ti da mi objašnjavaš meni ne znalici. Pa valjda si zato tu da mi to objasniš. => => Što se mene tiče - slobodno smatraj da ti ja prekidam vezu. => Ako su ljudi u prvobitnim zajednicama izmislili religiju i => božanstva kako bi objasnili prirodne pojave koje nisu => razumeli, možeš i ti svoje pucanje veze da objasniš time što => sam ja Off-u. E pa kad si počeo o božanstvima da se osvrnem na božanstva na netu. Nisam ni znao da ću postavljanjem ovog pitanja saznati mnoge stvari o sistemu. Ovaj sistem izgleda je preslikan režim koji je vlada (nadam se ne još dugo) u državi. Ako neko kritikuje, ili samo posumnja na tvoj rad odmah se angažuje grupa koja će da mu skrati jezik. Automatski se počnu pisati telegrami podrške ;) ne pogrešivom. Ta grupa izgledami nije sa tobom zato što je ubeđena da si ti upravu, već zato što ima određene beneficije koje mi obični smrtnici, ne možemo da imamo .;) Još od osnovne škole pa preko srednje škole počinje podela na to je sin onoga, ili on poznaje tog i tog pa ima zato veća prava od drugih.Ili na idiotski stav da je dobar vojnik onaj koji opere kapetanu kola, il' mu izglanca čizme, od onog koji pokaže bolje znanje u obuci. Ja u životu nikad nisam trpeo du** lisce i grebatore pa sam zato loše prolazio i to me skupo stajalo.Ali vredeloje jer mogu svakome da skrešem šta imam pa on nek me mrzi i nek misli o meni šta god mu volja. Pa lepo ti sa svojim poltronima radi na ovom sistemu šta ti volja a meni ističe pretplata za dvadesetak dana pa odoh negde gde me niko neće praviti budalom za moje pare.
problemi.2429 zlatibor, -> #2423, nenad
=> Zašto tebi i kada veza puca zaista ne znam, možda je i problem => koji je mmisic opisao (da, to se dešava, ne na svim centralama => i ne uvek, ali dešava se - dešavaju se i mnogo čudnije stvari, => da imaš malo više iskustva u ovom poslu ili da si bar malo => duže na Sezamu, znao bi to), možda imaš loš modem, postoji => mogućnost i da još neko ima tvoju šifru pa te "skida" sa veze => jer i on pokušava da se uloguje dok si ti na vezi... Međutim => to je tvoja stvar i taj ćeš problem morati sam da rešiš. Zar ovako nije trebao da izgleda tvoj odgovor meni direktno sa veze il' u mail ?
problemi.2430 inferno, -> #2379, dr.grba
Ů│ ˙ Moderatori nemaju mogućnost isključenja korisnika sa linije. A ko ima? ;)