problemi.2224hercog,
-> #2220, kizoni** Sta ja da uradim da mi sistem,po procitanim porukama,opet prikaze iste,
** jer mi se to ranije desavalo:istu poruku sam mogao da citam vise puta.
Primer:
co seen DDMMGG-
proglašava sve poruke od tog datuma za nove (naravno ako su već
pročitane i markirane kao viđene)
npr
co seen 151196-
označava da su sve poruke od 15 novembra ove godine od sada nove
Sale
problemi.2225mmtosic,
-> #2220, kizoni> Sta ja da uradim da mi sistem, po procitanim porukama, opet prikaze
> iste, jer mi se to ranije desavalo: istu poruku sam mogao da citam
> vise puta.
Pa možeš svaku poruku da čitaš kol'ko 'oćeš puta. Jedino o čemu treba
da vodiš računa je to što ti, već jednom pročitanu poruku, sistem
vodi kao staru, pa ti je više ne pokazuje kao novu, izuzev ako mu to
ti, pri odjavljivanju sa sistema, izričito ne kažeš, da ti i dalje, i
pročitane poruke vodi kao nove. A to radiš pozdravom _bye /s_.
Većina korisnika poruke čita kad nije na vezi (tzv. off-line
čitanje), pošto je to mnogo udobnije i ekonomičnije. Da bi to mogao
da radiš, predlažem ti da izdaš sledeće tri naredbe na tzv. komandnom
promptu (u koji ulaziš kucanjem dve tačke):
..conf close
..conf seen 151196
..sezam
Tako ćeš `skinuti' sve poruke počev od 15. novembra. Postoji i čitač
poruka koji se zove SOR (_Sezam Off-line Reader_) koji će ti olakšati
to čitanje. Njega skini izdavanjem naredbe:
..down \dos\comm\sor230.*
Predlažem ti da skineš i fajl uputstvo.txt izdavanjem naredbe
..down sezam\uputstvo.txt
i da ga natenane pročitaš kad napustiš sistem. Onda će ti mnoge
stvari u vezi korišćenja usluga sitema biti mnogo jasnije. I, dobro
doš'o na SezamNet! :)
problemi.2226lexus,
-> #2214, nenad=> Obrisane su samo one koje su to brisanje zaslužile - iz drugih
=> razloga. Najčešće nisu ni bile u pitanju kritike na račun sistema.
Najčešće su bile u pitanju kritike na tvoj rad...
Čini mi se da ti spadaš u sistem? Ili možda ne?
Ovo sam hteo i ranije da napišem, ali si mi tada brisao sve
poruke koje ti se nisu dopale :) Sad si se malo smirio, pa
rekoh, možda i ne obrišeš :)
BTW: Vidim da elegantno preskačeš uvrede koje si ti slao na
račun drugih... A i ne pada vam na pamet da objasnite onaj
nestali sysmsg... Šteta samo što bi mi sve poruke bile obrisane
kada bih ga ja objašnjavao... Takav je život :)
problemi.2227lexus,
-> #2222, calex=> Šta podrazumevaš pod kritikom?
Ovde je ipak pitanje, šta nenad podrazumeva pod kritikom :)
problemi.2228jovap,
-> #2211, nenad<> Sam kazes da je cak i po tvojim kriterijumima 70% tih poruka
- Zasto ne bi umesto BRISanja bila KORPA - pa ko hoce neka tamo
cita. A i omogucilo bi kontrolu kriterija brisacca. Cini mi se da
je tako nesto postojalo ranije.
problemi.2229slaki,
Arhiva windows\net\www\n16e30.zip je vjerovatno oštećena. Dva
puta sam pokušao da je skinem, ali svaki put u arhivi nalazim
greške koje Pkzipfix ne može da popravi.
Ova zabava me koštala više od 100 impulsa i ne namjeravam više
da je upražnjavam, pa zato molim ljude iz Novog Sada koji su voljni
da mi ovu arhivu daju na disketama, da mi u mail-u ostave broj
telefona i adresu.
Još da napomenem da se u inkriminisanoj arhivi nalazi Netscape
Navigator v 3.0 Final 16-bit.
problemi.2230jovap,
-> #2223, basrak<> _Stare_ poruke i dalje mozes da citas ili pretrazujes po datumu
- Da li je previse komplicirano da se programski zrikta da MAIL ostane
vidljiv dokle ja hocu. Tj. da se gubi sa ekrana tek kada ga JA
OBRISEM, kako naprimer radi Afrodita.
<2225> procitane poruke vodi kao nove. A to radis pozdravom _bye /s_.
- Da li samo MAIL ili i konferencije ?
problemi.2231calex,
-> #2229, slaki║ Arhiva windows\net\www\n16e30.zip je vjerovatno oštećena. Dva
║ puta sam pokušao da je skinem, ali svaki put u arhivi nalazim
Ë──────────────
Arhiva je u redu, verovatno je u pitanju greška u transferu. Da li
ti je komunikacioni program prijavljivao greške?
problemi.2232mmtosic,
-> #2222, calex> Šta podrazumevaš pod kritikom?
Tu temu je nedavno uvela vaša ekipa od službenih lica na sistemu.
Valjda vi znate šta je to, kad ste je uveli. :)
Nevolja je, izgleda, zbog toga što se nikako ne može izbeći to, da
pretplatnici na usluge sistema, pišu o svojim nevoljama koje imaju pri
njihovom korišćenju. A to im se ne može zabraniti pošto su te usluge
platili, i pošto je pravo na reklamaciju normalno i neprikosnoveno.
problemi.2233supers,
-> #2228, jovap>> - Zasto ne bi umesto BRISanja bila KORPA - pa ko hoce neka tamo
>> cita. A i omogucilo bi kontrolu kriterija brisacca.
Da, ali bi tako nešto bilo neprijatnije za autore inkriminisanih poruka.
Bili bi istaknuti na stub srama i kao posledica toga bilo bi mnogo više
daveža i diskusija tipa "Evo, zašto ste meni obrisali ovo a njemu niste ono".
problemi.2234mpavlo,
U čemu je stvar sa direktorijumima. Evo iz log-a od sinoć:
cd dos\drivers\sound
Direktorijum 'dos\drivers\sound' ne postoji.
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Kako NE POSTOJI? A šta je ovo:
dos\drivers\*.*
------------------
BIOS <DIR> Nove verzije BIOS-a
CDROM <DIR> Drajveri za CD ROM uređaje
DISK <DIR> Drajveri za diskove i disk kontrolere
DISPLAY <DIR> Drajveri za grafičke kartice
MOUSE <DIR> Drajveri za miševe
NIC <DIR> Drajveri za mrežne kartice
PRINTER <DIR> Drajveri za štampače
SOUND <DIR> Drajveri za zvučne kartice
^^^^^
Molim za objašnjenje.
problemi.2235snemcev,
Izgleda da postoji mali problem oko računanja vremena na SezamNetu.
To što sat žuri desetak minuta nije problem, ali se SezamNet malo zbuni
kad se korisnik loguje pre ponoći, a odjavi posle ponoći. Ostatak poruke
je log.
Connected to SezamNet at 14400/ARQ/V32/MNP/MNP5
Casopis "Racunari" - Beograd
Sre 13.11.96 23:58 - Node 8
................
» bye
Kraj rada (Ne/Da)? d
Kraj rada u Čet 14.11.96 00:01
Proveli ste na vezi -22 sec.
Za danas Vam je ostalo ukupno još 25 h 27 min 22 sec.
snemcev, hvala na pozivu. Doviđenja!
SESSION STATISTICS:
Online Time: 00:03.13
Cost: 0.41
Read Write
Session 6066 100
Up/Download 76781 2153
TOTAL 82847 2253
***
*** DISCONNECT
*** time 23:53:22
***
NO CARRIER
problemi.2236zodiac,
Izgleda da i sama uprava ima problema sa sopstvenim sistemom. Elem,
kao novi korisnik pri prvom logovanju dobio sam instrukcije o
pretplati, cenama, i sl. Tamo sam pronasao i jednu zanimljivost - ako se
pretplatite na vise od mesec dana DOBIJATE CAK I UPUTSTVO ZA KORISCENJE
SISTEMA. Ja se tu odusevim, pa se odmah pretplatim na tri meseca (btw,
uplatnica je stigla za samo jedan dan - bio sam naprosto odusevljen azurnoscu i
profesionalizmom osoblja). Uplatim tako ja, i krenem svojim pocetnickim
koracima. Polako sam savladavao rad na sistemu, ali sam sve vreme
zeljno iscekivao obecano i PLACENO uputstvo, kako bi moj rad bio
brzi i konforniji. Posle vrlo kratkog vremena (oko mesec i po
dana), a posto sam savladao i slanje mail-a, ne budem lenj, pa
posaljem isti sekretarici. Tu ja izlozim svoje probleme (napomenuto
je da sekretarica za to i sluzi), sve nadajuci se da ce, ako ne
uputstvo, a ono barem odgovor, poslati pribliznom brzinom kao i
uplatnicu. Pogadjajte - ni uputstva, ni ODGOVORA !!! Tu dolazimo do
poente prve recenice - mora biti da sekretarici nije ni stigao
mail, inace bi sigurno ODMAH poslala odgovor... Salu na stranu, da
nije zalosno, slatko bi se ismejao. Ovakvo ignorisanje korisnika od
strane uprave govori samo u prilog tezi da ovom sistemu nisu
potrebne kritike - ON JE SVOJA NAJVECA KRITIKA !!! U tom smislu, ja
upravu moram da ovako (javnim putem, posto na privatne poruke ne
odgovaraju; valjda im vise odgovara da se brukaju po
konferencijama) obavestim DA IM POKLANJAM SVOJE UPUTSTVO, JER JE
NJIMA VALJDA POTREBNIJE NEGO NOVIM KORISNICIMA. Takodje ih uveravam
da onakvih sramotnih mail-ova sa moje strane vise nece biti, jer
sam shvatio da na SEZAM-u ne vredi traziti cak ni ono sto ti
pripada. Barem ne obecavajte ono sto ne mozete ili nemate nameru da
ispunite, ljudi ce Vas barem ozbiljnije shvatati. SRAM VAS BILO !!!
Sale
problemi.2237sobrenovic,
-> #2236, zodiacPre nekih 2 godine, u vreme kad sam obnavljao pretplatu, a do tog
momenta nisam dobio uputstvo, pozalim se telefonom tadasnjoj
sekretarici sezama, Jeleni Batinic. Igrom slucaja, kod CDR-a se
organizovao skup sezamovaca, kako novijih tako i starijih te sam
_istog dana_ dobio toliko ocekivano ali i tada skoro nepotrebno
uputstvo. Azurnost od samo 5-6 sati... Moze li bolje?
problemi.2238ppecanac,
-> #2236, zodiac (R) pretplatite na vise od mesec dana DOBIJATE CAK I UPUTSTVO ZA
(R) KORISCENJE SISTEMA. Ja se tu odusevim, pa se odmah
(R) Pogadjajte - ni uputstva, ni ODGOVORA !!! Tu dolazimo do
Dobrodos'o u klub ...
problemi.2239mmtosic,
-> #2233, supers> >> - Zasto ne bi umesto BRISanja bila KORPA - pa ko hoce neka tamo
> >> cita. A i omogucilo bi kontrolu kriterija brisacca.
>
> Da, ali bi tako nešto bilo neprijatnije za autore inkriminisanih
> poruka. Bili bi istaknuti na stub srama i kao posledica toga bilo
> bi mnogo više daveža i diskusija tipa "Evo, zašto ste meni obrisali
> ovo a njemu niste ono".
Uvek ima razloga i za i protiv. :) No, čini mi se da je najvažnije to
da svaka poruka koju korisnik usluga ostavi u želji da je drugi
pročitaju bude dostupna, pa, ako ne drugačije, onda bar u `korpi za
otpatke'. Na takve se ne ne bi moglo odgovarati, što znači da takve
poruke ne bi bile ni u kom lancu diskusije, ... i to je onda to.
Što se spomenutih zamerki tiče, njih ima i bez toga, a verujem da bi
ih tada bilo manje, pošto bi `dostupnost' i takvih poruka, često puta,
autorima bila sasvim dovoljna `satisfakcija'.
Ipak je osnovna dobit u tome što bi se na taj način bitno uvećala
`odgovornost' onih koji imaju ovlašćenje da poništavaju poruke. A to
automatski znači da bi i oni koji se uvek uzdaju u takvu pomoć bili
prinuđeni da budu oprezniji i manje osioni, te bi njihova osvedočena
brzina na obaraču sa diskvalifikatorskim `kvalifikacijama' postala to
što i jeste - velika mana, a ne prednost. Mane takvog rešenja teško
da mogu da ponište tu osnovnu dobit.
problemi.2240tomak,
Posle naredbe 'arc' ili 'arc textpad', u pad-u, textpad se arhivira u
datoteku 'pad99999.arj' ( odnosno u redni broj ) a u njoj direktorijum:
'data*\pad\pad*****\textpad' ( na mestu zvezdica su neki brojevi ).
Isto se događa i izvan pad-a sa 'pad arc textpad' ili 'pad arc'.
problemi.2241borisl,
-> #2240, tomak> Posle naredbe 'arc' ili 'arc textpad', u pad-u, textpad se arhivira u
> datoteku 'pad99999.arj' ( odnosno u redni broj ) a u njoj direktorijum:
> 'data*\pad\pad*****\textpad' ( na mestu zvezdica su neki brojevi ).
> Isto se dogada i izvan pad-a sa 'pad arc textpad' ili 'pad arc'.
Isti problem vec nekoliko dana...
problemi.2242epson,
-> #2240, tomak│ 'data*\pad\pad*****\textpad' ( na mestu zvezdica su neki brojevi ).
└─────────────────────────────────────────────────
I meni se jednom desilo, a ja reko nešto sam ja sje*o :)
problemi.2243acafaca,
Zovem pola sata Sezam i stalno zauzeto
i kad sam ga dobijo odmah sam otkucao
who i bilo je 11 ljudi.
problemi.2244orlic,
-> #2135, nenad
> molim da vratite podesavanja modema u stanje od pre dva-tri dana, jer je
> onako makar radilo.
Ne> Nista nije menjano u podesavanju modema poslednjih nekoliko
Ne> meseci.
Ja znam da pre 10 dana nisam mogao nikako da se ulogujem (pregovori modema
uvek neuspesni...), a sad iz prve...
-----
i kad je ovo trebalo da se posalje opet nece...
-----
Eh, da, zasto mi je obrisan pad? Opet neka pretumbacina ili postoji
ogranienje koliko sme da stoji?
problemi.2245nukite,
Pa ove konferencije su poludele! Sinoc udjem u muziku, kucam "dir"
i on mi pokaze da je u temu "dance" stigla 1 nova poruka. Kucam :
"re dance" i zamislite sta mi kaze! Nema poruka! Pa sta je to, bre?
Danas mi se isto desilo sa vicevima. Kaze da je u temu "razno"
pristiglo 2 vica. Kucam "re razno" i samo jedan vic! Opet kucam
"re" i opet isti vic, ali pise da je sigao i odgovor, i broj
odgovora, naravno :) Pokusam da procitam odgovor i opet nema
poruka!
Sredite to, necu da mi sistem uskracuje poruke :)
problemi.2246ppecanac,
U poslednje vreme (10-tak dana) primetio sam (smo) cesto
pucanje veze, nakon logovanja 1-2 minuta pa pukne...
Takodje, cesti su zastoji u toku sesije po par sekundi...
Ovo mi se nije desavalo ranije kod vas !?
Inace, na centrali sam 237-****, koja je jedna od boljih
u gradu, a modem je provereno dobar.
???
Pedja.
problemi.2247djale,
Narode uzeo sam uputstvo iz PC presa "sezamPro Internet" i odradio po
prilozenom za pristup iz 95-ice i Dial-up network.....
Moj jedini problem je kada dobijem SezamPro na 186333
nakon unosenja pasvorda daje acsess denied/f
Ř H E L P " :(((
unapred hvala
Darko
problemi.2248easyd,
-> #2247, djale
=> Moj jedini problem je kada dobijem SezamPro na 186333 nakon unosenja
=> pasvorda daje acsess denied/f
Hm, posto si pitanje poslao ovde (NET) mozda si kao
password za tamo stavio sifru sa NET-a?
poz, easyd...
problemi.2249tomak,
-> #2247, djale> Moj jedini problem je kada dobijem SezamPro na 186333
> nakon unosenja pasvorda daje acsess denied/f
I meni je ( čini mi se isto ) javljalo, pre nego što je stigla uplata.
Na 32... sam video da je to, tamo je bila poruka.
problemi.2250bhmaki,
Molim za pomoc one koji znaju ono sto ja ne znam.
da ne odugovlacim kako da se prikljucim u neko od groups
konkretno u grupu vegetarian.
bhmaki
problemi.2251river,
-> #2247, djale=> Moj jedini problem je kada dobijem SezamPro na 186333
=> nakon unosenja pasvorda daje acsess denied/f
=> ŘH E L P " :(((
A što ih ti tamo ne pitaš šta je problem. BTW, i ja se tamo kačim
pomalo i primetio sam par slučajeva da korisnik uplati Internet
pretplatu, a nekim čudom pretplatnik biva registrovan samo na
klasik pretplatu. Šta ćeš niko nije savršen. Lepo ti to proveri kod
sekretarice ili se javno izjadaj u konf. Internet tamo na Pro-u.
problemi.2252hercog,
-> #2250, bhmaki(*) da ne odugovlacim kako da se prikljucim u neko od groups
(*) konkretno u grupu vegetarian.
Moraš da tražiš od vlasnika grupe da te uključi...
Sale
problemi.2253alec,
-> #2250, bhmaki> Molim za pomoc one koji znaju ono sto ja ne znam.
> da ne odugovlacim kako da se prikljucim u neko od groups
> konkretno u grupu vegetarian.
Treba da pitas vlasnika grupe da te uclani.
problemi.2254kizoni,
u conf> kucanjem naredbe VIEW,dobijam listu konferencija ali tu nema
MALI OGLASI ,te iste ne mogu da koristim.
problemi.2255nenad,
-> #2254, kizoni> u conf> kucanjem naredbe VIEW,dobijam listu konferencija ali tu nema
> MALI OGLASI ,te iste ne mogu da koristim.
Verovatno si "resign-irao" tu konferenciju. Kucaj kompletno
'JOIN MALI.OGLASI', ili kucaj 'VIEW /A' da bi video spisak svih
konferencija uključujući i one koje si napustio. Nakon toga
možeš da kucaš 'CONF JOIN nn' gde je 'nn' broj koji piše ispred
konferencije, ili čak i samo 'nn' na 'Conf>' promptu.
problemi.2256dragosh,
-> #2247, djalecit>> Moj jedini problem je kada dobijem SezamPro na 186333
cit>> nakon unosenja pasvorda daje acsess denied/f
Pa valjda kucaš username@ppp da bi te pustili...
Nego, jel ima ovde negde setovanja za trumpet i nn2.01 za SezPro ?
problemi.2257zoran.r,
Kod prenossenja datoteke EXEC na Sezam uvek,ali bas uvek posle
odredenog vremena dobijem poruku:
Greska pri prenosu!3
Da li je stvar u kvalitetu veze ili je u pitanju nesto drugo?
problemi.2258lexus,
LE> --------- Who is On Line: --------
LE> vrasa 08:52 Transfer
LE> simce 21:49 Transfer
LE> arsic 08:39 Transfer
LE> lexus 08:57 Sezam Party for your Right to Fight!
Otkud simcetu ovoliko vremena? ;)
problemi.2259nenad,
-> #2257, zoran.r> Kod prenossenja datoteke EXEC na Sezam uvek,ali bas uvek posle
> odredenog vremena dobijem poruku:
> Greska pri prenosu!3
Ako imaš sličnih problema i prilikom drugih upload-a onda je
moguće da je problem u RTS/CTS kontroli protoka podataka između
tvog modema i komunikacionog programa. Ovo naročito može da dođe
do izražaja ako zoveš na nekoj maloj brzini (1200, 2400).
problemi.2260alec,
-> #2256, dragosh> Nego, jel ima ovde negde setovanja za trumpet i nn2.01 za
> SezPro ?
U Trumpetu gde je DNS uneses 194.103.173.2 a u Domain Name ns1.sezampro.yu
A u Netscape-u za http, ftp, gropher uneses cache.sezampro.yu
problemi.2261schef,
Kada sam sebi napišem mail, posle toga mi se obriše mail info, a njegov već
bivši sadržaj se smesti u PAD u fajl TEXTPAD.
problemi.2262nukite,
===============================
1.312 MALI.OGLASI:racunari * Ponistio Moderator
high, 01.12.96. 12:38, 588 chr
---------------------------------------------------------
===============================
1.313 MALI.OGLASI:racunari * Ponistio Moderator
high, 01.12.96. 12:38, 640 chr
---------------------------------------------------------
===============================
1.314 MALI.OGLASI:racunari * Ponistio Moderator
high, 01.12.96. 12:38, 642 chr
---------------------------------------------------------
===============================
1.315 MALI.OGLASI:racunari * Ponistio Moderator
high, 01.12.96. 12:38, 641 chr
---------------------------------------------------------
===============================
1.316 MALI.OGLASI:racunari * Ponistio Moderator
high, 01.12.96. 12:38, 637 chr
---------------------------------------------------------
===============================
1.317 MALI.OGLASI:racunari * Ponistio Moderator
high, 01.12.96. 12:38, 633 chr
---------------------------------------------------------
===============================
1.318 MALI.OGLASI:racunari * Ponistio Moderator
fiend, 01.12.96. 12:41, 540 chr
---------------------------------------------------------
===============================
2.71 MALI.OGLASI:maticne.ploce * Ponistio Moderator
high, 01.12.96. 12:37, 1628 chr
---------------------------------------------------------
===============================
4.97 MALI.OGLASI:diskovi * Ponistio Moderator
high, 01.12.96. 12:37, 558 chr
---------------------------------------------------------
===============================
4.98 MALI.OGLASI:diskovi
raka, 01.12.96. 13:33, 24 chr
---------------------------------------------------------
Kupujem HD 420-540 MB.
----------------------------------------------- 4.98 ---
===============================
5.110 MALI.OGLASI:cipovi * Ponistio Moderator
high, 01.12.96. 12:37, 559 chr
---------------------------------------------------------
===============================
6.241 MALI.OGLASI:periferije * Ponistio Moderator
high, 01.12.96. 12:37, 648 chr
---------------------------------------------------------
===============================
6.242 MALI.OGLASI:periferije * Ponistio Moderator
high, 01.12.96. 12:37, 717 chr
---------------------------------------------------------
===============================
6.243 MALI.OGLASI:periferije
high, 01.12.96. 12:37, 784 chr
---------------------------------------------------------
monitori:--------------------------------------------------75
Philips 14B/Daewo 1427x/Samsung 3Ne/KFC (1024x768 NI)
...420/385
15"Philips/Sony/Daewo/Kfc (svi modeli)
...520-800
17"Philips/Sony/Daewo/Kfc (svi modeli)
.1020-1620
Philips 21A
......4480
SONY CDP-20SF2 20~
......3560
Stakleni filteri
.....20-40
GARANCIJA 12 MESECI Ivan 13-20h
011 - 476 -
861
---------------------------------------------------------------
===============================
6.246 MALI.OGLASI:periferije * Ponistio Moderator
high, 01.12.96. 12:37, 857 chr
---------------------------------------------------------
===============================
6.247 MALI.OGLASI:periferije * Ponistio Moderator
high, 01.12.96. 12:37, 574 chr
---------------------------------------------------------
===============================
7.134 MALI.OGLASI:stampaci * Ponistio Moderator
-----------------------
Poruka 21, 14094 chr.
________________________________________________________________|
Pa ovo prevazilazi svaku meru! 19 obrisanih poruka!!! I to sve
poruke od istog usera. Zar ne mozete lepo da njemu podviknete i da
takvih poruka (pretpostavljam komercijalnih oglasa) uopste ne bude?
Ne cudim se ako i ova poruke ne bude izbrisana...;(
problemi.2263sjocic,
Nod 11 pravi problem kod korekcije grešaka - ili se uopšte ne
uključi (V42bis) ili piše da se uključio, a djubre uleće.
Na drugim nodovima (sistemima) je OK tako da nije do mene.
problemi.2264vlador,
> Prompt:» pad do <d;
> Priprema za slanje...
> Datoteka net00189.zip, 23127 bytes, protokol Zmodem RM, vreme
> 0:00:22. Spremni za download (Da/Ne)? d
...
> Prenos uspešan.
> drejk napušta igru!
> Prompt:»
Izgleda da su download pada i sub povezani tajanstvenim
kanalima... Stvar za X-Files? :)
problemi.2265zoran.r,
Koristim Telemate 4.20,a modem je Rockwell PCV288DPI.Moj jedini
problem(ali vrlo veliki) je UPLOAD.Sta god da pokusam da uploadujem
javi se poruka:
Greska pri prenosu!3
Nije vazno sta uploadujem-uvek je isto.
Kada upload pocne pojavljuju se redovi tipa:
**b010000072fe64b i sl. a zatim se posle tacno odredenog vremena
javi gore navedena poruka.
S obzirom da sam pocetnik da li mozda nesto nisam dobro podesio u
Telemateu ili je uzrok nesto trece?Napominjem da download
funkcionise besprekorno.
Hvala moderatoru na prethodnom odgovoru(mozda ce ti Nenade sada
stvar biti malo jasnija).Hvala.
problemi.2266nenad,
-> #2265, zoran.r> Kada upload pocne pojavljuju se redovi tipa:
> **b010000072fe64b i sl. a zatim se posle tacno odredenog vremena
> javi gore navedena poruka.
To je znak da je Sezam pokrenuo protokol za prenos i da čeka da
ti počneš sa slanje fajla. :) Potrebno je da pritisneš taster
PgUp, odabereš Zmodem kao protokol i uneseš ime fajla.
problemi.2267vstan,
-> #2262, nukite>poruke od istog usera. Zar ne mozete lepo da njemu podviknete i da
>takvih poruka (pretpostavljam komercijalnih oglasa) uopste ne bude?
Na žalost dotični korisnik, i još par njih, nije voljan za saradnju,
uprkos brojnim obaveštenjima/apelima/upozorenjima.
problemi.2268zoxy,
Verovatno sam n-ti koji ovo pita.
Dajte makar pointer.
Kako da skinem fajl od 3MB?
Znam za split i sl. ali ne uspeva...
Ima li neka elegantnija fora?
Modem 14400.
Bilo bi lepo kad ne bi bilo odgovora u stilu: kupi brzi modem, idi u redakciju
i sl...
Nerviraju me, a kad sam nervozan...
problemi.2269ljubisha,
-> #2267, vstan> Na žalost dotični korisnik, i još par njih, nije voljan za saradnju,
> uprkos brojnim obaveštenjima/apelima/upozorenjima.
Na njihovu žalost primenite radikalnu metodu zabrane slanja poruka u
tu temu narednih xx dana. Nije da delim savete ali kad ste mogli da sma-
njite limit na borj poruka i to zbog par korisnika mogli bi i za male.ogla-
se da uvedete zabranu.
problemi.2270zmdjokic,
-> #2268, zoxy> Kako da skinem fajl od 3MB?
> Znam za split i sl. ali ne uspeva...
> Ima li neka elegantnija fora?
Ako koristis Telemate postoji opcija Zmodem crash recovery kojom kada ti
pukne veza mozes da nastavis Download istog fajla od onog mesta gde je
pukla veza. Ovom opcijom sam sa Sez-a skidao fajlove duzine i preko 5 Mb!
Da bi ove opcije podesio treba da u Telemate-u u Options/Protocol meniju
izaberes opciju Zmodem i da cekiras: recovery i autodownload. Snimis
konfiguraciju i onda mozes sa osmehom na licu da skidas fajlove koje
nemozes skinuti u toku jednog poziva od 30 min ;)
Pozdrav!
problemi.2271ivanl,
-> #2268, zoxy Zo> Kako da skinem fajl od 3MB?
Zo> Znam za split i sl. ali ne uspeva...
Zo> Ima li neka elegantnija fora?
Z-modem auto recovery ON.
Posle isteka vremena nazoves ponovo i skidas ponovo ali se nastavlja.
problemi.2272nukite,
-> #2269, ljubisha> Na njihovu zalost primenite radikalnu metodu zabrane slanja poruka u
> tu temu narednih xx dana. Nije da delim savete ali kad ste mogli da sma-
> njite limit na borj poruka i to zbog par korisnika mogli bi i za male.ogla-
> se da uvedete zabranu.
Pa to opet ne valja, sta sa nama neduznima? ;) Ali opet postoji
drugo resenje: da se poruke brisu, ali da se nama (korisnicima) to
ne pokazuje, tojest da obrisane poruke moze da vidi samo onaj ko ih
je napisao, jer nekad pristigne previse obrisanih poruka, kao u
malim oglasima. :) Znaci, da mi drugi NE MOZEMO da vidimo obrisane
poruke, vec samo "vlasnici" tih poruka.
PS
Ovo je trebalo medju predloge, ali zbog odgovora...;)
problemi.2273nenad,
-> #2269, ljubisha> Na njihovu žalost primenite radikalnu metodu zabrane slanja poruka u
> tu temu narednih xx dana.
A šta mislite o prilično jednostavnijoj metodi. Pošto su mali
oglasi ionako besplatni, da se ograniči pravo slanja istog na
jedan oglas nedeljno. Sasvim dovoljno za 99% slučajeva, a redovne
oglašavače bi bar nateralo da sumiraju i budu sažetiji.
problemi.2274qpele,
Kako da mi se prilikom reply-a na neku poruku ispise i dao sadrzaja
te poruke?
problemi.2275vstan,
-> #2269, ljubisha> Na njihovu žalost primenite radikalnu metodu zabrane slanja
> poruka u tu temu narednih xx dana. Nije da delim savete ali kad
> ste mogli da smanjite limit na borj poruka i to zbog par
> korisnika mogli bi i za male.oglase da uvedete zabranu.
Svaki savet je dobrodošao :)
Postoje neke ideje, čija realizacija zahteva implementaciju
na nivou sistema.
problemi.2276lexus,
-> #2272, nukite=> malim oglasima. :) Znaci, da mi drugi NE MOZEMO da vidimo obrisane
Ako čitaš Off-Line, ni ne vidiš obrisane poruke...
problemi.2277johnnya,
-> #2273, nenad >> A šta mislite o prilično jednostavnijoj metodi. Pošto su mali
Kada smo kod metoda :) Sistem bi mogao SVE poruke u SVIM conf.
koje su veće od recimo 3k, da automatski vezuje kao arhivu uz
poruku i da ostavi zaglavlje od pola ekrana (uvod poruke)
To bi opametilo mnoge, mada znam da neće biti ni ozbiljno razmatrano...
problemi.2278alec,
-> #2263, sjocic> Nod 11 pravi problem kod korekcije gresaka - ili se uopste ne
A koji ne pravi ? ;)
problemi.2279alec,
-> #2268, zoxy> Ima li neka elegantnija fora?
Ima crash recovery...
problemi.2280alec,
-> #2274, qpele> Kako da mi se prilikom reply-a na neku poruku ispise i dao
> sadrzaja te poruke?
Kad citas poruku treba prvo da oznacis tekst pa onda da odgovaras.
SHIFT - strelica gore ili dole oznacava (markira) tekst u SOR-u
problemi.2281jevta,
-> #2273, nenad
> A šta mislite o prilično jednostavnijoj metodi. Pošto su mali
> oglasi ionako besplatni, da se ograniči pravo slanja istog na
> jedan oglas nedeljno. Sasvim dovoljno za 99% slučajeva, a redovne
> oglašavače bi bar nateralo da sumiraju i budu sažetiji.
Ne mislim da je pametno! To znači, ako sam dobro razumeo da ako
neko hoće da se reši stare ploče, kontrolera i kartice i ako
poštuje pravilo sve u svoju temu treba mu tri nedelje da ostavi
oglas :) a pošto se obično ni ne proda sve odjednom računajmo
bar još 5-6 nedelja da isti ponovi i slično...
Pametnije je rešenje da se isti oglas može dati npr. 2 puta
nedeljno, a ako se neko ogreši o pravilo to bi značilo da su mu
mali oglasi narednih recimo nedelju - dve read only.
Rešenje bi moglo biti i da svaki user ima pravo npr 2-3-5 kb
nedeljno za besplatne oglase i to je to.
Možda nije loše rešenje razdvojiti oglase po principu
novo/polovno. U oglasima koji nude novu robu primenjivati mere
represije/prinude/ograničenja, a u oglasima polovne robe
primenjivati iste mere :) ali bi bar preglednodt bila veća.
Dakle nešto kao co jo mali.oglasi.new i co jo mali.oglasi.old
Ostaje i opcija naplaćivanja oglasa za novu/višekomadnu robu,
u posebnom confu (elementi sličnosti sa prethodnim predlogom
postoje), ali ti jednom davno nije zaživelo i opet neće ne bude
li cena razumna. Znači ne ono npr. 1 oglas do 5kb 10 dem, pa
čitamo čaršave, nego eventualno 1 oglas do 3kb 1dem, itd...
itt.. i bla, bla...
Izvinite na čaršavu, ali bilo mi je dosadno :)
problemi.2282qpele,
-> #2280, alecA sta je SOR? Pored toga post zovem iz windows-a kada hocu da
koristim strelice samo mi se ekran pomera.
problemi.2283zoxy,
-> #2275, vstan====> Svaki savet je dobrodosao :)
Uvedite, ako to nije veliki softverski problem, kategoriju placenih oglasa.
Ovi koji (polu) profesionalno prodaju hardver bi verovatno pristali da daju
par(?) dinara mesecno vise na ime toga a da se napravi nova tema
(konferencija) sa tim oglasima gd ebi mogli ev. da ostave i svoj logo i sl...
Ili na osnovu broja (velicine, kolicine) oglasa u prethodnom mesecu da se
retroaktivno plati kroz clanarinu za naredni mesec...
Ili... ma imam jos more (cuj more... okean b'a, okean) predloga, koje sam
razradjivao u fazi otvaranja sopstvene TEL/FAX BERZE. (naravno, nikad je nisam
otvorio... :(( )
problemi.2284vlad,
-> #2273, nenad> oglasi ionako besplatni, da se ograniči pravo slanja istog na
> jedan oglas nedeljno. Sasvim dovoljno za 99% slučajeva, a redovne
I ogranicenje na jedan dnevno bi eliminisalo gro ovih lamera koji sada
haraju po toj konferenciji, ali mislim da je ipak bolje udariti direktno po
njima nego ogranicavati svima. Dakle, zabrana pisanja u male oglase na
nedelju dana, pa ako se ne opameti na dve, cetiri...
problemi.2285vlad,
-> #2277, johnnya> Kada smo kod metoda :) Sistem bi mogao SVE poruke u SVIM conf.
> koje su veće od recimo 3k, da automatski vezuje kao arhivu uz
> poruku i da ostavi zaglavlje od pola ekrana (uvod poruke)
Na prvi pogled mi je zvucalo zgodno, medjutim...
Opet se stvar svede na to da zbog nekolicine skribomana ispastaju i oni
cije bih "carsafe" vrlo rado procitao. Pad je i onako arhiviran pa se time
ne bi nista dobilo.
problemi.2286cnenad,
-> #2273, nenad->> Na njihovu žalost primenite radikalnu metodu zabrane slanja poruka u
->> tu temu narednih xx dana.
->
-> A šta mislite o prilično jednostavnijoj metodi. Pošto su mali
-> oglasi ionako besplatni, da se ograniči pravo slanja istog na
Mislim da je tri poruke prava mera. Previše si radikalan po ovom pitanju ;)
Uostalom, zašto ne podržiš predlog Ljubiše da se korisnicima koji ne
poštuju blagodeti mogućnosti slanja malih oglasa zabrani slanje istih
na 7 i 14 dana ? Pošto već želiš biti radikalan mislim da je ovo bolji
način.
problemi.2287zoran.r,
-> #2274, qpele> Kako da mi se prilikom reply-a na neku poruku ispise i dao
> sadrzaja te poruke?
Ako odgovor pises u Sor-u pritisni ALT+Q, zatim sa kursorskim strelicama
markiraj tekst,ESC,ALT+R i onda kucaj poruku.Ako ti nije jasno imas u
Soru help.
problemi.2288zoran.r,
-> #2282, qpele> A sta je SOR? Pored toga post zovem iz windows-a kada hocu da
> koristim strelice samo mi se ekran pomera.
SOR je off line reader koji mozes preuzeti sa Sezama i koji ti omogucava
citanje svih poruka pristiglih na Sezam kada nisi na vezi kao i odgovaranje
na njih.Time stedis vreme provedeno na vezi,a bogami i novac.Zasto ne
koristis neki Dos program npr.Telemate 4.20?
problemi.2289supers,
-> #2282, qpele>> A sta je SOR? Pored toga post zovem iz windows-a kada hocu da
>> koristim strelice samo mi se ekran pomera.
OLR je Offline reader, program koji omogućava pregled, odgovaranje,
citiranje poruka dok nisi na vezi. Na Sezamu postoje SOR za DOS i SDW
za Windows, ovaj drugi će ti verovatno biti lakši pa ga skini iz
\windows\com na Sezamu.
problemi.2290mila,
-> #2282, qpele> A sta je SOR? Pored toga post zovem iz windows-a kada hocu da
> koristim strelice samo mi se ekran pomera.
Pošto već zoveš iz win, onda zaboravi na SOR, nego nađi SDW, što je
off-line čitač sezamovih konferencija i pošte, ali radi pod windows-om.
Pošto ga skineš i konfigurišeš, uneseš u njega pad u obliku "net0000x.zip"
i pročitaš poruke, onda vidiš da ima razne opcije (na srpskom), pa možeš
da napraviš i takav exec da istim komanduješ i "skidanje" (download)
datoteke uz poruku koju si pročitao (neko je to pitao pre par dana, pa
nevezano za tvoje pitanje pišem i o tome). Za citiranje dela poruke ili
cele poruke na koju odgovaraš, u SDW-u koristiš miša, i to tako da
držanjem levog tastera označiš tekst koji citiraš, a onda izabereš (opet
mišem) opciju "slanje", pa "odgovaranje na poruku". Onda ti, ako si dobro
konfigurisao SDW, startuje tekst editor koji si izabrao (notepad, npr.) sa
već citiranim delom poruke koji si prethodno obeležio. Nakon što napišeš
svoju poruku, to snimiš, pa u "pregled" opciji izabereš "pregled naredbi
exec-a", i onda "exec gen., zatim "snimanje", pa kad se sledeći put loguješ,
iz komandnog režima kucaš "exec", odradiš upload, i to je to...
problemi.2291nukite,
-> #2273, nenad> A sta mislite o prilicno jednostavnijoj metodi. Posto su mali
Mislim da ne valja.
problemi.2292zoran.r,
-> #2266, nenad>> Kada upload pocne pojavljuju se redovi tipa:
>> ** b010000072fe64b i sl. a zatim se posle tacno odredenog
>> vremena javi gore navedena poruka.
> To je znak da je Sezam pokrenuo protokol za prenos i da čeka da
> ti počneš sa slanje fajla. :) Potrebno je da pritisneš taster
> PgUp, odabereš Zmodem kao protokol i uneseš ime fajla.
Nenade puno hvala!Ispao sam prilicno glup, al´ dobro niko se nije naucen
rodio.Pozdrav,Zoran.
problemi.2293ljubisha,
-> #2272, nukite> Pa to opet ne valja, sta sa nama neduznima? ;) Ali opet postoji
Nema nedužnih! :)
> drugo resenje: da se poruke brisu, ali da se nama (korisnicima) to
> ne pokazuje, tojest da obrisane poruke moze da vidi samo onaj ko ih
Nema svrhe. Često se javljam i lako može da se desi da uvek vidim te
poruke pre brisanja. Dakle, zabrana ili naplata onima koji preteruju.
problemi.2294ljubisha,
-> #2273, nenad> A šta mislite o prilično jednostavnijoj metodi. Pošto su mali
> oglasi ionako besplatni, da se ograniči pravo slanja istog na
> jedan oglas nedeljno. Sasvim dovoljno za 99% slučajeva, a redovne
> oglašavače bi bar nateralo da sumiraju i budu sažetiji.
Metoda jeste jednostavna (isto kao i smanjivanje limita na ukupan
broj poruka) ali ne i pedagoška. Opet mislite da kaznite Sve zbog samo
par Profesionalnih oglašavača. :(
problemi.2295space.ace,
-> #2268, zoxy>> Verovatno sam n-ti koji ovo pita.
Verovatno jesi, no, nema veze.
Najefikasniji način da skineš fajl koji je mnogo veći od mogućeg prenosa
tokom jedne sesije je da koristiš komunikacioni program koji ima mogućnost
nastavka prenosa (tzv. Crash Recovery, pronađi). Pomoću toga možeš da
prenosiš fajl dokle god budeš imao vremena u toj sesiji, prekineš vezu,
zovneš ponovo i nastaviš onde gde si stao :). Tako prenosiš ceo fajl bez
problema.
Crash Recovery podržavaju i TM i Telix.
Što se tiče PAD SPLIT (šibenik) komande tiče, to bi mogao da pogledaš u
ranijim porukama ove konferencije.
Nadam se da sam imalo pomogao...
problemi.2296qpele,
-> #2290, mila> Posto vec zoves iz win, onda zaboravi na SOR, nego nadi SDW, sto je
> off-line citac sezamovih konferencija i poste, ali radi pod windows-om.
Eto uspeh,hvala svima na pomoci
problemi.2297alec,
-> #2282, qpele> A sta je SOR? Pored toga post zovem iz windows-a kada hocu da
> koristim strelice samo mi se ekran pomera.
SOR je Sezam Off-line reader, a za windows imas SDW takodje sezam off-line
reader ali za windows
problemi.2298calex,
-> #2277, johnnya> Kada smo kod metoda :) Sistem bi mogao SVE poruke u SVIM conf.
> koje su veće od recimo 3k, da automatski vezuje kao arhivu uz
> poruku i da ostavi zaglavlje od pola ekrana (uvod poruke)
Nije baš zgodno. Da li posle čitanja istih treba da pravim exec
kojim ću da skinem samo željene pa ponovo na sezam da to pokupim. Onda
to raspakujem pa preradim da bih uvukao u sor (ili čitam iz editora?).
problemi.2300goxi,
Cao ja sam Goran.Imam problem jer nemogu da pronadjem DOBAR antivirus
program koji moze da dezinfikuje viruse dobijene elektronskom postom
(modemom).Moli se onaj ko zna da mi ostavi poruku(odgovor)
Unapred HVALA!
problemi.2301supers,
-> #2300, goxi>> Cao ja sam Goran.Imam problem jer nemogu da pronadjem DOBAR
>> antivirus program koji moze da dezinfikuje viruse dobijene
>> elektronskom postom (modemom).Moli se onaj ko zna da mi ostavi
>> poruku(odgovor)
Na sezamu otkucaj cd \dos\virus, a zatim lupi dir i videćeš širok izbor
antivirusnih programa koje Sezam nudi. Tu su F-Prot, TBAV, McAfee Scan/Clean...
problemi.2302goxi,
Sto puta pokusavam kucajuci ATDT648422 da uspostavim vezu sa SEZAM-om.
Ali mi to nikako neuspeva pa onda moram da uzmem telefon u ruke pa
okrecuci broj kucam ATD pa kad cujem pistanje udaram iz sve snage
enter(iznerviran).Molim vas ako znate resenje odgovoritemi kako gospodski
da uspostavljam vezu
problemi.2303mila,
-> #2302, goxi> Sto puta pokusavam kucajuci ATDT648422 da uspostavim vezu sa SEZAM-om.
> Ali mi to nikako neuspeva pa onda moram da uzmem telefon u ruke pa
> okrecuci broj kucam ATD pa kad cujem pistanje udaram iz sve snage
> enter(iznerviran).Molim vas ako znate resenje odgovoritemi kako gospodski
> da uspostavljam vezu
Probaj sa "ATDP" 648422 .......
problemi.2304embe,
Sta je ovo ???
dos» cd fun
windows\fun» cd fun
mac\fun» cd fun
windows\fun» cd fun
mac\fun» cd fun
windows\fun»
Udjem u direktorijum DOS, hocu da predjem u DOS\FUN a on me stalno
vrti izmedju WINDOWS\FUN i MAC\FUN !!! U stablu postoju DOS\FUN
direktorijum ali izgleda naredba CD ne radi dobro.
Napravljena je da lici na NCD ali... ;)
problemi.2305ivanl,
Zasto ne moze da se sa komandom cd comm udje u dos\comm direktorijum,
stalno me prebacuje ili u windows\comm ili u mac\comm.
Isto se desava i sa drugim komandama.
problemi.2306jovap,
-> #2273, nenad
'Re: MALI.OGLASI
================
<> A sta mislite o prilicno jednostavnijoj metodi. Posto su mali
<> oglasi ionako besplatni, da se ogranici pravo slanja istog na
- SEZov oglasnik je ionako rudimentiran, u smislu citanosti, pa
ogranicavanje prosto nema smisla. Mislim da je bolje da se malo
produma o tome kako da ih unapredimo.
- Naprimer, da se ne ponavlja isti oglas sve dok se tema ne popuni pa
pocne novo brojanje. Pa i ovo ne valja administrirati (zabrana) vec
svakome ko ponovi oglas poslati jedan MAIL sa obavestenjem da to nije
po bontonu itd. Vremenom bismo mozda dosli do bazice koja ce biti lako
pregledna i gde ce svako moci i brzo i konforno da nadje ono sto
trazi.
- Ovih dana sam pretrazivao oglase za ploce, modeme i jos nesto, pa to
ne da se ponavlja vec se nemere disat :))
- Mozda bismo za pocetak mogli narpviti razliku izmedju OGLASA i
REKLAME tako sto cemo OGLASU dati konotaciju jedne ozbiljne
informacije, a reklama neka bude vec kako je mass-media i tretiraju.
problemi.2307zoxy,
-> #2295, space.ace====>>> Verovatno sam n-ti koji ovo pita.
====> Verovatno jesi, no, nema veze.
====> Nadam se da sam imalo pomogao...
Ti si n-ti koji je poslao odgovor i bas zato ti n puta hvala....
Uostalom to je dokaz o svrsishodnosti postojanja Sezama i ovakvih
konferencija. Ni jedno pitanje ne ostaje bez odgovora, cudne zverke smo mi
"kompjuteristi".
BTW Puno mi smeta sarkazam i cinizam koji (cesto) vidim ovde, a vezano za
pocetnicka pitanja i probleme. (ja bas i nisam pocetnik, ali sam se dve noci
guzio sa ovim problemom :))
Jos vise mi smeta prepotentnost pojedinih (da ih ne imentujemo) u stilu "pa
sto nisi pametan kao ja", "ajde idi igraj se a kompjutere ostavi nama koji sve
znamo" i sl.
Jel ovo i drugi primecuju ili ja fantaziram?
problemi.2308vstan,
-> #2307, zoxy>Jel ovo i drugi primecuju ili ja fantaziram?
Ne fantaziraš :(
problemi.2309ppecanac,
Sa YU slovima nesto nije u redu veceras.
problemi.2310dzakic,
-> #2309, ppecanac> Sa YU slovima nesto nije u redu veceras.
Jos nekoliko korisnika je primetilo da se problem pojavio, pa je sve
brzo ispravljeno. Hvala.
problemi.2311zoran.r,
-> #2300, goxi> Cao ja sam Goran.Imam problem jer nemogu da pronadjem DOBAR
> antivirus program koji moze da dezinfikuje viruse dobijene
> elektronskom postom (modemom).Moli se onaj ko zna da mi ostavi
> poruku(odgovor)
Svi programi na Sezamu se testiraju na viruse i garantovano su "cisti".
No ako ti je bas potreban imas ih na Sezamu mali milion!!!
Pozdrav,Zoran.
problemi.2312zoran.r,
-> #2302, goxi> Sto puta pokusavam kucajuci ATDT648422 da uspostavim vezu sa
> SEZAM-om.
Za pulsno biranje neophodno je da komanda bude ATDP.Takode,dobro bi bilo
da u init string modema dodas X3 ukoliko tvoj modem ne prepoznaje dial
ton(a vecina ih ne prepoznaje).Ako i dalje budes imao nekih problema
mozes mi ostaviti poruku na mail zoran.r jer cemo tako mnogo lakse
komunicirati.
problemi.2313supers,
-> #2304, embe>> dosđ cd fun
>> windows\funđ cd fun
>> mac\funđ cd fun
>> windows\funđ cd fun
>> Napravljena je da lici na NCD ali... ;)
Ali ništa ne valja :(
Zar ne bi bilo bolje da se omogući i cd i ncd, kao što je nekada bilo?
Pa da se ne patimo kad želimo da uđemo u neki DOS poddirektorijum.
problemi.2314kmilan,
Kako da pošaljem QWK reply paket?
problemi.2315calex,
-> #2313, supers> Zar ne bi bilo bolje da se omogući i cd i ncd, kao što je nekada bilo?
> Pa da se ne patimo kad želimo da uđemo u neki DOS poddirektorijum.
Dok se ovaj problem ne reši, preporučujem 4dos način za promenu
direktorijuma. Dakle, ili odmah TAB ili prvo, još bolje i drugo slovo
direktorijuma pa onda TAB. Znači, _d_TAB_f_TAB i eto ga dos\fun.
problemi.2316goxi,
Kako da otpakujem zip file kada mi kaze..
problemi.2317the.edge,
-> #2265, zoran.rMani se telematea i uzmi terminate 4.0
Bice ti malo teze da ga podsesis posto si pocetnik, ali u svakom
slucaju imaces automatski upload, i neces pitati "A sta je ovo
**b01xxxxx" i sl. :)
AcCeSS DeNiED
problemi.2318alec,
-> #2312, zoran.r> da u init string modema dodas X3 ukoliko tvoj modem ne
> prepoznaje dial ton(a vecina ih ne prepoznaje).Ako i dalje
Prepoznavanje busy-ja zavisi uglavnom od centrala.
problemi.2319obren,
-> #2314, kmilan> Kako da pošaljem QWK reply paket?
Komandom EXEC /K pokrećeš prijem QWK reply paketa na Sezamu. Treba da
bude ispravno podešen arhiver koji koristiš na sistemu da bi paket mogao
da se raspakuje po prijemu.
Bilo bi dobro da skineš uputstvo za korišćenje QWK servisa koje možeš
naći uz poruku 1.63 u konferenciji SEZAMNET (conf join sezamnet,
conf file 1.63) u kojem je ovo i sve ostalo vezano za korišćenje QWK
servisa detaljno objašnjeno.
problemi.2320acafaca,
-> #2258, lexus-=> LE> simce 21:49 Transfer
Možda je uletela 0
dvojka.
problemi.2321acafaca,
-> #2264, vlador-=>> Prompt:» pad do <d;
Šta znači "<d" ?
problemi.2322biber,
-> #2273, nenad>> A šta mislite o prilično jednostavnijoj metodi. Pošto su mali
>> oglasi ionako besplatni, da se ograniči pravo slanja istog na
>> jedan oglas nedeljno. Sasvim dovoljno za 99% slučajeva, a redovne
Mudra ideja!
Jedino možda postaviti ograničenje na jedan oglas po temi (nedeljno).
problemi.2323nenad,
-> #2321, acafaca> -=>> Prompt:» pad do <d;
> Šta znači "<d" ?
U pitanju je redirekcija "ulaza". U konkretnom primeru, komanda pad
download zahteva potvrdu (potrebno je odgovoriti sa 'd' na
podpitanje). Redirekcijom (prosleđivanjem) tog 'd' komandi postiže
se da se na podpitanje automatski odgovori što ume da bude zgodno u
autoexec procedurama.
problemi.2324ognjen,
-> #2273, nenad)-> oglasi ionako besplatni, da se ograniči pravo slanja istog na
)-> jedan oglas nedeljno.
3 oglasa na sistemu. Brisanje starog daje mogućnost novog.