SEZAMNET

15 Jan 1996 - 23 Dec 1996

Topics

  1. obavestenja (84)
  2. pitanja (3810)
  3. problemi (2431)
  4. predlozi (850)
  5. konferencije (28)
  6. fajlovi (242)
  7. olr (734)
  8. vote (24)
  9. kritika (799)
  10. razno (963)
  11. unknown (35)

Messages - problemi

problemi.722 knenad, -> #694, guta
> I mene zanima tehnička/teorijska ostvarljivost ovoga. Pošto praktično > već funkcioniše :) :)
problemi.723 zormi, -> #714, banga
*> Ů│ ˙ ubode nodove sa NE2000 umesto NE1000, znace o cemu *> Koji su to nodovi? * * NE2000 kartica kosta citavih 70DEM :) (BNC verzija) Khm... 40.
problemi.724 evlad, -> #684, vlajel
Y>*>> licno imao velike koristi od toga. Znaci, kad si vec na Y>*>> 'vezi' uz dodatno unosenje passa se onaj sa veze uklanja i ti Y>*>> stupas na snagu. Y> Y> Podržava se ! Takođe :)
problemi.725 evlad, -> #687, mileusna
Y> Sve je to lepo, ali zašto pri DL-u iz direktorijuma ne Y> radi Crash Recovery? :) Pojma nemam, iz telix-a fercera ;)
problemi.726 valex, -> #690, inferno
>> Na koji način neko može da dođe do mog pasworda ako mu ja ne >> kažem? Na sezamovskim okupljanjima bio je popularan iznenadni pritisak na Alt-Y u Telemate-u. Pitajte Zcveleta za detalje, on se najviše izveštio u pomenutoj raboti ;)
problemi.727 valex, -> #693, guta
>> Zar to nije bilo regulisano (zabranjeno) Ugovorom? Mislim, >> naravno, na 'pojedinačne' korisnike sa 1.5h vremena, ne na >> firme sa 8h. Nije li ova provera korisnika išla (između >> ostalog) i zbog toga da bi se eliminisali 'duhovi' i izvršilo >> vezivanje user-username 1-1? Zabranjeno je, ali ne postoji način da to odredbu sprovedemo u delo. Provera je izvršena, ali jedan deo korisnika je odmah posle nje svoju novostečenu šifru prosledio poznanicima.
problemi.728 valex, -> #703, dpredovic
>> BTW, kako su stvari krenule ne predviđam neku sjajnu budućnost >> niti Pro-u, kao ni Net-u. Prosto, verujem da će uskoro (za >> godinu-dve) i ovde da osvane neki Compuserve priključak, a >> onda... Biće ovo lepi chat sistemi ;) Ne sumnjam da hoće - možda i mi sami to uradimo. A to ti pokazuje koliko sam uveren u budućnost SezamNET-a :) Isto tako, neće ni "PC" niti "Računari" propasti kada ulete "Byte" i "PCM".
problemi.729 valex, -> #710, zurzul
>> P.S. S'fatam ja da ti voliš 3DS al može i koja dama da >> uleti...:) Ne znam koliko pratiš "Računare", ali do sada niti jedna naslovna stranica nije bila urađena u 3D Studiju.
problemi.730 lexus, -> #688, pyc.guy
=> Jutros sezam sa jedno 11 nodova zvoni u prazno... => => Pyc To se dešava skoro svako jutro od 8 do 9 sati ;(((( Zašto je to tako? Pozdrav -Lex->
problemi.731 lexus, -> #710, zurzul
=> P.S. S'fatam ja da ti voliš 3DS al može i koja dama da uleti...:) A još kradja naslovne strane sa reklame za Microsoft Office 95... ;>> Ovaj smajli jeste zloban, ali ne znači da se šalim, naprotiv! Pozdrav -Lex->
problemi.732 inferno, -> #705, pyc.guy
Ů│ ˙ ─── Malo ljudi voli techno ? ;))) Ů│ ˙ Ů│ ˙ I treba da ga voli malo. Mi smo grupa mala, ali probrana... ;) Pa kaže 'vako: "Mala, mala, mala grupa pe****" ;) Sori na pošumnjavanju..
problemi.733 savaerc,
Narode, obrati pažnju da je sigurnost sistema na niskim granama. Malo pre mi u pad-u upadoše poruke iz grupe, mislim da se zove peta, korisnici: junior, pixel, zeljkoj, biljana, ... a nisam kriv, samo sam otkucao komandu sezam.
problemi.734 zeljkoj, -> #719, supers
>>>> Meni se desilo isto, nekoliko puta. Žrtve (nisam ja birao >>>> :): zeljkoj, supers, i još neko kome nisam video username. >>> >>> Jao! ;) > > Čovek nije bio destruktivan, svaka mu čast. Naravno. :) Ne smem ni da pomislim šta bi bilo da je 'uleteo' neko drugi...
problemi.735 mmitrovic, -> #691, cnenad
::::: O kakvim vi to ostalim korisnicima pričate kad jedan username ::::: SME da koristi po Ugovoru samo vlasnik tog username-a ? Neki ljudi imaju prijatelje koji im iz svojih firmi (na račun dotičnih) skidaju PAD-ove, naročito ako su malo udaljeniji od Beograda. Nije svima jedan poziv jedan impuls, pokaži malo razumevanja. :)
problemi.736 crncic, -> #712, banga
>> Predji na neki drugi comm program TM4.xx nije kompatibilan sa NET-om Eh, šta zli jezici neće još da izmisle :) NHF. Radi bre k'o grom, ne diraj ga ;)
problemi.738 zurzul, -> #695, markojo
#>!*# $%>*> => Hocu da proradi ignore!Pozdrav, Dragan Grbic #>!*# $%>*> (dr.grba)! => Podrzavam ! :)!Pozdrav, Dejan Vesic #>!*# $%>*> (dvesic)! => Apsolutno! !Pozdrav, Dragutin Manojlovic #>!*# $%>*> (guta)! => Bez njega se ne moze! !Pozdrav, Aleksandar #>!*# $%>*> Petrovic (iznogud)! => Plagijatori!Pozdrav, Vladimir #>!*# $%>*> Djukelic (dj.vlada)! => Stidimo se. :))!Pozdrav, #>!*# $%>*> Dragutin Manojlovic (guta)! => Pustite coveka.. prvi #>!*# mu $%>*> je put!Pozdrav, Andreja Dulovic (inferno)! => #>!*# Pa... prvi $%>*> ! put mora da zaboli O;) Pozdrav, #>!*# Manojlovic Dragutin $%>*> (guta)! => Konacno stigao #>!*# :)!Pozdrav, Vladimir Jelinek $%>*> (vlajel)! => Vi ste #>!*# neozbiljni!Pozdrav, Vladimir $%>*> Radmilovic (vlador)! => #>!*# Izbrisite moje ime iz spiska! $%>*> ! Necu vise da #>!*# ucestvujem u ovome! => Pozdrav,Aleksandar $%>*> Petrovic #>!*# (iznogud)! => Ajde i ostali pa da sami $%>*> ! napravimo #>!*# user bazu kad ovi iz uprave ne mogu! => $%>*> ! Pozdrav, #>!*# Nebojsa Zivanovic (znesa)! => Da se i ja $%>*> ! ubacim... #>!*# Pozdrav, Marko Savkovic, (dj.msavkovic)! $%>*>! Evo, ja #>!*# sortirao i ubacio par izmena, radi $%>*>! konstantnosti #>!*# potpisa! Pozdrav, Luka Zlatic (lexus)! $%>*> Ah sad je #> divno:)))!Pozdrav,Vladimir Jelinek (vlajel)! Pa ljudi ovo #> stvarno vise nema smisla! Pozdrav, Marko Jovanovic (markojo)! Mislim da smo pretjerali !!!!!!!!!??????????? Pozdrav, Vladimir Žuržulović (dj.zurzul)
problemi.739 zurzul, -> #696, vlad
#> Ili je mozda user lista sortirana po abecedi, kao who lista na #> PRO-u? B) Nije sortirana po abecedi, jer su i mene klepili po leđima. :)
problemi.740 banga, -> #736, crncic
> Eh, sta zli jezici nece jos da izmisle :) NHF. ^^^ Sta ti je ovo. Kazi srpski da te ceo svet razume :)
problemi.741 bcvetkovic,
Kada god pozovem SEZAMNET sa ukljucenim hardverskim MNP5 protokolom, posle nekoliko sekundi po uspostavljanju veze, ili nekad ( u najboljem slucaju ) posle nekoliko minuta Pocinje da mi se pojavljuje djubre po ekranu. Nije to ono klasicno djubre nastalo usled lose veze, vec neko "cudno" djubre. Ja mogi potpuno normalno da kucam naredbe i SEZAMNET odgovara na njih, ali umesto lepog ispisa meni izlazi djubre. Na nekom drugom BBS mi se to ne desava. Zna li neko u cemu je problem? Pozdrav Bosko.
problemi.742 babbage,
Miloš Babić software proudly presents: SezamNET fast logoff procedure! Kako izvesti? Jednostavno! U autoexec ubacite sledeća dva reda: :who who/q Kada otkucate who, odletećete sa sistema duplo brže nego što je uobičajeno (nema dosadne logoff poruke, niti čekanja na NO CARRIER), ceo logoff traje svega 2sec. Program je public domain, i možete ga slobodno širiti i unapređivati ;) Babbage
problemi.743 pyc.guy,
Zvonjava u prazno me opet izludjuje. Opet jedno 10-11 nodova ne radi. Pyc
problemi.744 dr.grba, -> #723, zormi
>>* NE2000 kartica kosta citavih 70DEM :) (BNC verzija) >> >> Khm... 40. Koliko košta, tako dobro i radi. <:
problemi.745 mmtosic,
Predmet: Završno peglanje sistema prema iskustvu jednog korisnika. :) Unapred se izvinjavam za dužinu poruke. Nažalost, za to je kriva moja želja da vam pružim i dokaze za ono što hoću da poručim. >> Connected to SezamNET at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS >> >> Casopis "Racunari" - Beograd >> Sub 10.02.96 08:34 - Node 5 ^^^^^ <<<<<<<<-----<<<<<<< Javim se jutros i pokupim poruke ostavljene tokom prethodnog dana. U drugom prozoru otvorim preneti fajl, pretražim ga po skupu reči _Uz poruku_, i nađem 5 fajlova (bitdisk.zip, z80xasmb.lzh, buty9412.gif, buty9413.gif i k_m_03.jpg). Vratim se u započetu sesiju sa SezamNET-om, prebacim fajlove u _pad_, skupim ih sve u jedan fajl (net00059.zip) naredbom _pad arc *.*_ , iznerviram se što proces sabijanja tih 5 fajlova sa oko 600 kB potraja oko 3 minuta, i na kraju naredih _pad dow net*.zip /y_. Prenos započe (trebalo je da to potraje nešto kraće od 7 minuta), započeše i greške, i tuc-muc slika na mom ekranu se zamrznu. Ja pokušah da se ``spasem'' preskakanjem naručenog prenosa (Esc, Skip u TM4.20), ali se prekid sesije sa zmodemom (iz TM4.20) završi tako što se prenos nastavi direktno na ekran, te konačno primenih jedno ``spasonosno'' Alt-H. E pa lepo, pošto je subota ujutro, nazovem ja SezamNET ponovo. A on meni kaže: >> Connected to SezamNET at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS >> >> Casopis "Racunari" - Beograd >> Sub 10.02.96 08:49 - Node 1 ^^^^^ <<<<<<<<-----<<<<<<< >> >> Username: mmtosic >> Password: ********* >> >> Sadržaj pad-a iz prethodne seanse je sačuvan. ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ <<<<<<<<-----<<<<<<< Ja se začudih, što je SezamNET tako ljubazan, ali reko' dobro je, ide nabolje. Onda požurim da skinem pad. Sledi dijalog. >> ... >> 18 MALI.OGLASI 676, nema novih. >> pad dow net*.* /y >> PAD prazan. Čime li sam ga naljutio - ne znam. :) Ali, za tih 1 minut dok on izvrši nekoliko naredbi iz sistemskog autoexec-a (mail list, group list i conf view), pad nestade. Ne mogu da verujem da me je slagao onim obaveštenjem ``Sadržaj pad-a iz prethodne seanse je sačuvan''. :) Ne znam čemu bi mu to služilo da me slaže, pošto su ``u laži kratke noge''. A ne verujem ni u to da SezamNET funkcioniše tako da ``ne zna leva šta radi desna''. Dobro, reko' - ima i on svojih problema, pa da ga razumem. Prebacim ja ponovo onih 5 fajlova u pad, skupim ih, opet se iznerviram što proces sabijanja traje toliko dugo, pređem u pad, i odlučim da, za svaki slučaj, obrišem originale onih 5 već sabijenih fajlova, pošto ih već sâm SezamNET ne beše obrisao. Pomislih, ako nas opet nešto prekine da olakšam SezamNET-u posao čuvanja sadržaja pad-a (lakše će mu biti da čuva 1 fajl, nego njih 6, pogotovu što on jedan zauzima manje od polovine ukupnog prostora). Jedan od njih se prezivaše na _gif_, pa ja naredih _del *.gif_. Pošto 2 od njih imadoše prezime _jpg_, kažem mu ja _del *.jpg_. Pogledam ja onda kako se prezivaju preostala dva, kad imam šta i da vidim. Sledi izvod. >> Pad>> dir >> bitdisk.zip 5.587 >> buty9412.gif 263.181 >> buty9413.gif 265.648 >> k_m_03.jpg 50.599 >> net00060.zip 653.203 >> z80xasmb.lzh 71.354 >> Files 6/1.309.572 bytes. >> Pad>> del *.gif >> Pad>> del *.jpg >> Pad>> dir >> bitdisk.zip 5.587 >> buty9412.gif 263.181 >> buty9413.gif 265.648 >> k_m_03.jpg 50.599 >> net00060.zip 653.203 >> z80xasmb.lzh 71.354 >> Files 6/1.309.572 bytes. Dakle, zalud beše moja nada - ne daju se ni onaj sa prezimenom _jpg_, a ni ona dva sa pezimenom _gif_. Onda ja pozovem u pomoć. >> Pad>> help del >> >> Nema dodatnih objašnjenja. Neda se ni SezamNET. Podrazumeva on da onaj ko hoće da priča s'njim zna bar nešto. Udario junak na junaka, pa ja primenim novi štos. Sledi izvod. >> Pad>> delete buty*.gif >> Pad>> dir >> bitdisk.zip 5.587 >> buty9412.gif 263.181 >> buty9413.gif 265.648 >> k_m_03.jpg 50.599 >> net00060.zip 653.203 >> z80xasmb.lzh 71.354 >> Files 6/1.309.572 bytes. Ne popušta ni SezamNET. I dalje ne briše on ništa, pa naš razgovor poče da liči na razgovor gluvih. E, ali ja ne odustajem, pa to ti je. Sledi izvod. >> Pad>> del buty9412.gif >> Obrisana PAD datoteka buty9412.gif. I tako mu ja dohakah. Verovatno se još puši. Neka, neka, tako mu i treba. :) Ostatak posla obavih brzo i lako. Očigledno, otpor SezamNET-a je bio slomljen. Pobrisah i ostala 4 nepotrebna fajla, pa onda poterah dow *.* /y i skinuh fajl net*.zip sa prosečnom brzinom od oko 700 cps. Malo se čudih, što tako sporo, al' reko' - ćuti bre Momčilo, ne umi što umiš, no drži što vidiš. Dodadoh još i - zar ne vidiš kakva su gadna vremena, ne filozofiraj, bre. :>> Ako mislite da je tu kraj priče, prevarili ste se. Kažu u mom selu - ko se zadnji smeje, najslađe se smeje. :>> Subota je, kao što rekoh, pa se ponovo javih malo pred ručak. Evo šta se desi. >> Connected to SezamNET at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS >> >> Casopis "Racunari" - Beograd >> Sub 10.02.96 14:42 - Node 6 ^^^^^ <<<<<<<<-----<<<<<<< >> >> Username: mmtosic >> Password: ********* >> >> Sadržaj pad-a iz prethodne seanse je sačuvan. ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ Otkud sad pad? Nešto sam izgleda opet zas*o? ;) Sledi izvod. >> ... >> 18 MALI.OGLASI 684, novih 8 >> >> pad dir >> bitdisk.zip 5.587 >> buty9412.gif 263.181 >> buty9413.gif 265.648 >> k_m_03.jpg 50.599 >> net00059.zip 653.203 >> z80xasmb.lzh 71.354 >> Files 6/1.309.572 bytes. Dakle, svi su i dalje tu. ;)) Nakon što sam ih pobrisao i pošto me je SezamNET uredno izvestio da je moja naredba izvršena, 7 sati posle, oni su opet tu i ponovo me čekaju. Možda SezamNET hoće da ispravi to što me je prethodno obavestio da mi je pad sačuvao, a nije? Sve deluje na poznati sistem - sad ga vidiš, sad ga ne vidiš. :>> Onda pobegoh sa sistema, da napišem ovo svoje novo iskustvo. :)) ``Zlatna vremena'' korišćenja Sezam-a su, izgleda, nepovratno prošla. Svaki sledeći korak nakon onog sa uvođenjem 14400-modema je, izgleda, bio pogrešan. Stanje sistema pred 13. decembar 1995. godine je bilo _bolje_ od stanja sistema pred 13. januar 1996. godine, a ovo je bilo _znatno bolje_ od stanja sistema pred 13. februar 1996. godine. Za to nisu potrebni neki posebni dokazi. To vidi svaki od korisnika. Naše verovanje da će entuzijazam i korektan odnos ekipe G-na Dragiše Durića uspeti da premosti nevolju u koju je Sezam bio došao raskidom odnosa između dotadašnjih partnera (zz+dejanr & valex), se razbila o nabusitu odluku o davanju šut karte toj ekipi kao i o odluku o dovođenju nove ekipe. Bez obzira na to što je nova ekipa nasledila skoro sasvim dobro stanje hardvera na sistemu i što ga je još i poboljšala, stanje sistema je još jako daleko od potpuno funkcionalnog, na kakvo smo mi korisnici bili navikli, i na koje, verovatno, imamo i pravo. Snovi o tome da će se ponuda usluga SezamNET-a poboljšati, deluju kao - ``obećanje ludom radovanje''. Nažalost, SezamNET vode ljudi koji, očigledno, više nisu u stanju da otvorenih očiju pogledaju na to šta je još ostalo od usluga koje je korisnicima pružao Sezam pred 13. decembar 1995. godine. A to što je ostalo se može krstiti kao jad i beda. Ako nam je 13. januara politikom svršenog čina bila predočena odluka da je zbog navodne zaštite interesa nas korisnika usluga SezamNET-a, raskinut `dogovor' sa G-nom Dragišom Durićem, da li mi korisnici usluga Sezam NET-a imamo pravo da od vlasnika SezamNET-a zatražimo da nam se vrati to prethodno stanje, pošto je ono bilo mnogo bolje od ovoga sada? To jeste u našem interesu. Stvarno. Velika je nevolja što vlasnici SezamNET-a ne vide da je to i u njihovom interesu. Zrelost nekog čoveka se, između ostalog, meri i njegovom sposobnošću za priznavanje grešaka.
problemi.746 kostja,
RE: Jel` stvarno i moguce da DL & CR rade kako treba? Rade ko sasavi... Evo lepo smo raspravili da samo Zmodem TM-a ne radi kako treba sa NET-om dok kod drugih programa radi. Lepo smo rekli i da se prekida veza kada iz conf skidas datoteku. Samo sad imamo jos jedan salu komiku... Namontiram ti ja GSZ u TM i krenem da sljustim fajl iz conf-a kad ono lepo me pita jel ocu ili necu (ja kazem da ocu), on mi kaze da ce prekoraci vreme i opet pita (ja opet isto odgovorim) i na kraju nakon tri-cetri minuta sistem stoji a DL ne krece. Nakon svih mogucih fazona koji su mi pali na pamet upali samo Alt-H, i ja ti tako izadjoh odavdi... ali tu nije kraj price. Taman kad sam hteo da odem da klopam TM ispise: "Attempt 71: Connect..." i ja dobih vezu (da je bar pola od toga zvonilo u prazno to znaju i vrapci u Pionirskom parku). Dzaba mi radost kad me NET opsova i rece da sam jos uvek na vezi. Ne budi lenj sinko moj, vec uporan... to mi je deda govorio stalno... pa tako TM izvrti jos 32 puta i ja dobih vezu. Opet krenem u conf, re 6.22, yes, yes i 5min i 45sec cekanja a od starta DL-a ni traga opet (kud cu sta cu?) upali magicno Alt-H. Da li da kazem da sam jos sa 27 i 38 vrtenja video da sam jos uvek na vezi? Nema veze, sad sam nakon jos 17 vrtenja (nakon pauze da klopam) dobio vezu i usao na NET. Sad cu opet da krenem: conf, jo sezamnet, re 6.22 pa sta mi bog da. E, da najlepsa stvar u tome je sto sam sve to radio "samo" celo popodne od 14 & 45 do sada (18 & 15), a malo pre mi je sistem rekao da sam se zadnji put logovao jutros u 11& 20 (sto je i bilo). Sorry na kratkosti, Poz
problemi.747 mmtosic, -> #724, evlad
>> Y>*>> licno imao velike koristi od toga. Znaci, kad si vec na >> Y>*>> 'vezi' uz dodatno unosenje passa se onaj sa veze uklanja i ti >> Y>*>> stupas na snagu. >> Y> >> Y> Podržava se ! >> >> Takođe :) Nije naša muka prva i jedina. Sreli su je i drugi. I uspešno je rešili. Da objasnim. Na SezamPRO-u retko kad ostanem duže od nekoliko minuta a da mi se prenos ne zakoči, i pri prinudnoj vezi od samo 2400 bps. Po pravilu izlazim sa Alt-H. Odmah nakon oslobađanja veze, zovem ponovo. U 4 od 5 pokušaja, SezamPRO me dočekuje dobrodošlicom i omogućuje mi dalji nesmetani rad. Naglašavam da se to zbiva unutar istog minuta u kome sam vezu ja sâm nasilno prekinuo. U onom preostalom jednom slučaju od 5, dočeka me poruka da sam već na vezi, ali, već u sledećem pokušaju sve bude u redu, i radim bez problema (ako se problem sa vezama ne broji kao takav :)). Ovde zakočenje traje po nekoliko sati, kao što se to moglo videti u nekoj od prethodnih poruka. Dakle, problem o kome se ovde priča je tamo uspešno rešen. I to bez ikakve dodatne provere passworda, ili nečeg tome sličnog. Rešenje, verovatno, počiva na korišćenju nekog od parametara koji se vode tokom veze, pa ga tamo treba i potražiti. Sama činjenica da su to programeri sa SezamPRO-a rešili, treba da bude jasan pokazatelj za to šta treba ovde uraditi.
problemi.748 spale, -> #733, savaerc
>> Narode, obrati pažnju da je sigurnost sistema na niskim granama. Malo pre >> mi u pad-u upadoše poruke iz grupe, mislim da se zove peta, korisnici: I meni pre neki dan iz grupe nba.
problemi.751 vujos, -> #628, banga
¨>> Ja ih vidim kao cCcCsSzZdD, znači bez kvržica. ¨> ^ ^ ¨>Znaci kod tebe je problem Jeste :) Setovao sam Custom2 ali se nešto predefinisalo :(
problemi.752 vujos, -> #656, valex
¨> Imaš code NONE. Jedno setovanje i sve će biti u redu :) Viđeh... :)
problemi.753 vujos, -> #666, nenad
¨>Počni da se osećaš krivim: :)) :)))))))))
problemi.754 dr.iivan,
Skoro sam prvi put platio pretplatu na ovom sistemu, a vec imam ozbiljne zamerke..Prva je ta sto sam se prijavio na sistem i, po pravilu, cekao popunjenu uplatnicu, koja i posle 2 nedelje nije stigla (btw,jos uvek je nema) pa sam resio sam da se pretplatim..Zasto lagati narod da je uplatnica poslata kada nije?..a narod bezveze ceka uplatnicu.. Druga stvar se tice 'atraktivno stampane knjizice' koja bi, takodje, trebala biti poslata na kucnu adresu korisnika posto se plati pretplata, a ne salje se!!..Nisam jedini kome bi ta knjizica dobrodosla, a od nje ni traga ni glasa!.. Pozdravljam Vas..
problemi.755 mc.kuzma,
Malopre sam se logovao na nod 12 i on mi lepo kaze za danas ste potrosili svo vreme :)) U datumu stoji da je subota :)))
problemi.756 spantic, -> #718, mmtosic
> je to drugačije - tamo su vlasnici sistema istovremeno i vlasnici > software-a. Kada su to na Pro-u izneli vlasničke odnose? To, jednostavno nije stvar korisnika i to ni na jednom sistemu u svetu. Ovo je moje lično mišljenje.
problemi.757 bojt, -> #745, mmtosic
>> Dakle, svi su i dalje tu. ;)) Nakon što sam ih pobrisao i >> pošto me je SezamNET uredno izvestio da je moja naredba >> izvršena, 7 sati posle, oni su opet tu i ponovo me čekaju. ;))) Moram priznati da sam se sit nasmejao. Kao iz one korespodencije gosta hotela i sobarica/menadžera, kada je gost tražio da mu ne ostavljaju svakoga dana male sapunčiće. ;)
problemi.758 vitez.koja,
Na ovom nodu na kome sam sada (a ne znam na kom sam) datum nije dobro namesten, tj. tvrdi da je subota, a nije :) sk
problemi.759 mantoniadis,
----------- CONNECT 14400/ARQ Connected to SezamNET at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS Casopis "Racunari" - Beograd Sub 10.02.96 01:09 - Node 12 Username: mantoniadis Password: ********** Na zalost, potrosili ste sve svoje vreme za danas. Dovidenja do sutra! NO CARRIER CONNECT 14400/ARQ Connected to SezamNET at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS Casopis "Racunari" - Beograd Sub 10.02.96 01:19 - Node 12 Username: mantoniadis Password: ********** Na zalost, potrosili ste sve svoje vreme za danas. Dovidenja do sutra! NO CARRIER -------------- Da bi bilo vise zanimljivo, ovo se desilo NEDELJU 11.02.96 godine!!!! Znaci sezamNET ide dan NAZAD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! -------- ili nod 12 je pop***eo? poz, Makis
problemi.760 zeljkoj,
..readall PAD prazan. Nema poruka. System error Šta je sada ovo!?
problemi.761 banga, -> #747, mmtosic
> Ovde zakocenje traje po nekoliko sati, kao sto se to moglo > videti u nekoj od prethodnih poruka. > tokom veze, pa ga tamo treba i potraziti. Sama cinjenica da su > to programeri sa SezamPRO-a resili, treba da bude jasan > pokazatelj za to sta treba ovde uraditi. Ne bih rekao. Moj rekord sa PRO je 5 sati "vec na vezi" :)
problemi.762 lexus, -> #745, mmtosic
=>>> net00060.zip 653.203 =>>> net00059.zip 653.203 => Dakle, svi su i dalje tu. ;)) Nakon što sam ih pobrisao i pošto me => je Da, da svi su tu ali je jedan promenio ime ;))))) Pozdrav -Lex->
problemi.763 lexus, -> #754, dr.iivan
=> Druga stvar se tice 'atraktivno stampane knjizice' koja bi, => takodje, trebala biti poslata na kucnu adresu korisnika posto se => plati pretplata, a ne salje se!!..Nisam jedini kome bi ta knjizica => dobrodosla, a od nje ni traga ni glasa!.. Ja sam pretplaćen od avgusta prošle godine, a još uvek nisam dobio knjižicu. Verovatno ćemo ih dobiti kada se sistem potpuno stabilizuje. Pozdrav -Lex->
problemi.764 maksa, -> #742, babbage
>> :who >> who/q >> >> Kada otkucate who, odletećete sa sistema duplo brže nego što >> je uobičajeno (nema dosadne logoff poruke, niti čekanja na NO >> CARRIER), ceo logoff traje svega 2sec. Reče Zak da procedure u autoexec-u ne trpe rekurziju, al' nema ko da čita.
problemi.765 zormi, -> #744, dr.grba
*>> * NE2000 kartica kosta citavih 70DEM :) (BNC verzija) *>> *>> Khm... 40. * * Koliko košta, tako dobro i radi. <: Zavisi gde se snabdevaš... Inače radi sigurno bolje i brže od prastarih NE1000.
problemi.766 dj.vlada, -> #742, babbage
=> :who => who/q Nisam znao da to moze!!!! A jel imas ti neka uputstva za sezam koja mozes pozajmiti ja sam se prijavio na sezam tek pre mesec dana pa nemaju uputstva!!!
problemi.767 sonem, -> #763, lexus
> Ja sam pretplacen od avgusta prosle godine, a jos uvek nisam > dobio knjizicu. Verovatno cemo ih dobiti kada se sistem > potpuno stabilizuje. Malko sutra! I ja spadam u novajlije sto se SEZAMA tice (mesec dana) Prvo,uplatnicu za pristup sistemu niko ne salje.Cekao sam je zalud jedno dve nedelje, pa kad videh da nema nista od toga zaputih se u BIGZ. Posle uplate, zamolio sam za "atraktivno stampano uputstvo", na sta sam dobio odgovor da odstampanih primeraka neme vec vise od godinu dana, a kad ce biti ...Jedan covek (Pifat cini mi se) rece da je vazda na sezamu visila neka ???.txt datoteka koja je bila isto sto i stampano uputstvo ali mu bas nije poslo za rukom da je i nadje. S obzirom da, kol'ko vidim, ima dosta posla oko samog sistema mislim da u dogledno vreme niko nema nameru da se bakce oko stampanja uputstva. Ne kazem ja da u on-line helpu ne pise dosta toga ali bilo bi zgodno da je negde to lepo sve sastavljeno i sazvakano za pocetnike pa stoga molim nekoga da silje uputstvo Pozdrav sonem P.S. Tek posle par dana citanja poruka u sezamnet konferenciji shvatio sam cemu bi onaj zabezeknut izraz lica sekretarice kad sam joj rekao na koliko meseci zelim da se pretplatim (dve cifre!)
problemi.768 spantic, -> #718, mmtosic
> je to drugačije - tamo su vlasnici sistema istovremeno i vlasnici > software-a. Kada su to na Pro-u izneli vlasničke odnose? To, jednostavno nije stvar korisnika i to ni na jednom sistemu u svetu. Ovo je moje lično mišljenje.
problemi.769 mmtosic, -> #756, spantic
>> > je to drugačije - tamo su vlasnici sistema istovremeno i vlasnici >> > software-a. >> >> Kada su to na Pro-u izneli vlasničke odnose? To, jednostavno >> nije stvar korisnika i to ni na jednom sistemu u svetu. Ovo je >> moje lično mišljenje. Umesto da objašnjavam šta sam napisao, mnogo je lakše da to pokažem. ``U svakom slučaju, interes nas korisnika je dominantno vezan za naša prava. Ona nisu bila dobro zaštićena, a verovatno nisu ni sada. Nas bi interesovalo pre svega to, kako su pravno regulisani odnosi vas iz BIGZ-a sa G-nom Zakićem. Jer, lako se može desiti, da ti odnosi mogu da zaškripe, i da se to svede na - ``svađale se jetrve, preko svekrve'', što je i bilo tokom većeg dela prošle godine. Na SezamPRO-u je to drugačije - tamo su vlasnici sistema istovremeno i vlasnici software-a.'' Iako nisu izneti vlasnički odnosi na SezamPRO-u, prema javno datim obaveštenjima, svi znamo, da je software pisao zzivotic (verovatno modifikovan software pod kojim je radio Sezam), da je uputstvo i help radio dejanr (verujem da je njegova uloga daleko značajnija i da se proteže i do učešća u koncipiranju softvera), a da su vlasnici sistema zzivotic, dejanr i danko. Spominjanje navedene činjenice bilo je u funkciji pokazivanja razlike, a ne tvrdnje da ne može drugačije. Ali, to drugačije, nama, korisnicima Sezama (sada SezamNET-a), pokazuje da su narečeni odnosi problematični. Da li to treba posebno dokazivati? Ili je, možda, ovde bilo, a i sada jeste, sve u redu? Pravo korisnikâ se isuviše jednostavno opisuje. On može da se za korišćenje nečega pretplati, ili da se ne pretplati. U ovom konkretnom slučaju se, međutim, ne radi o tako prostoj situaciji, nego o tome da su korisnici Sezama (sada SezamNET-a) njegove usluge platili unapred, i da su to uradili, na bazi toga kakve usluge su ovde pružane u prethodnom periodu (pod čime se podrazumeva vreme ispred decembra 1995. godine). Sada su svedoci toga da u prethodnih 2 meseca tih usluga uglavnom nema (u redu, ta dva meseca su i izbrisana). Ali, čini se, da će ih teško i biti. Efikasni sistemi funkcionišu tako što se svaki od elemenata koji ga sačinjavaju brine o sebi i svojoj ulozi, ali uz razumljiv uslov da sistem opstaje i da funkcioniše. Ne smatram da je isticanje pozicije korisnika štetno za opstanak sistema. Naime, ja verujem da su vlasnici sistema i sami kadri da se brinu o svojim interesima, i da im staratelji nisu potrebni. Zato smatram da im u zaštiti njihovih interesa nije ni neophodna moja pomoć. Svako od nas će tek produženjem pretplate na korišćenje SezamNET-a preuzeti odgovornost na sebe za slučaj da sistem i dalje ne bude valjano funkcionisao. Sada to nije slučaj. Do krize je došlo zbog toga što su prethodni vlasnici software-a (i suvlasnici sistema) odlučili da formiraju svoj sistem. Onda je vlasnik hardware-a dao šut-kartu vlasniku drugog software-a koga je, inače, prethodno sam izabrao. Onda je izabrao novi software. Iz svog iskustva vidim da sistem ne obezbeđuje gro usluga koje je ranije pružao. Sklon sam da verujem da entuzijazam ne može da zameni nedostatak dobrog software-a i odgovarajućih poslovnih odnosa. A verujem da i ovih poslednjih još nema (nedavno je ovde negde ostavljena poruka vlasnika sistema o tome da će ugovor između njih i vlasnika software-a biti skoro potpisan). Inače, ja bih bio veoma zadovoljan kad bi SezamNET isplivao iz problema u kojima se nalazi. Zato što sa njim imam odličnu telefonsku vezu. A smatram i da je konkurencija veoma važna za svako tržište. Ako je to važno, onda da kažem - ni na koji način neću reagovati i ako SezamNET prestane sa daljim radom, iako imam još šest meseci pretplate. Smatraću da su ti ljudi već u dovoljno velikoj nevolji da bih im je ja otežavao. Dakle, sva priča koju ovde pričam počiva na veri da se javnim pritiskom korisnika sistema može pojačati i pozicija nekih istaknutih predstavnika sistema prema BIGZ-u.
problemi.770 mmtosic, -> #761, banga
>> > Ovde zakocenje traje po nekoliko sati, kao sto se to moglo >> > videti u nekoj od prethodnih poruka. >> > >> > tokom veze, pa ga tamo treba i potraziti. Sama cinjenica da su >> > to programeri sa SezamPRO-a resili, treba da bude jasan >> > pokazatelj za to sta treba ovde uraditi. >> >> Ne bih rekao. Moj rekord sa PRO je 5 sati "vec na vezi" :) Ni na koji način ne osporavajući tvoje iskustvo, izneću dokaze o svom iskustvu. Uz ovu poruku privezujem fajl u kome se nalaze log-ovi i izvodi iz fajla o korišćenju komunikacionog programa za ostvarivanje veza sa SezamPRO-om počev od 1. februara 1996. godine do danas. U ovoj poruci dajem mali izvod. 11. februar 1996. godine. ======================== 7:15 Veza uspostavljena 7:27 Veza prekinuta ------------------------ 7:32 Veza uspostavljena 7:34 Veza prekinuta ------------------------ 7:35 Veza uspostavljena uz konstataciju da sam već na vezi 7:36 Veza uspostavljena 7:46 Veza prekinuta ------------------------ 8:00 Veza uspostavljena 8:11 Veza prekinuta ------------------------ 8:13 Veza uspostavljena 8:16 Veza prekinuta ------------------------ 8:18 Veza uspostavljena 8:36 Veza prekinuta ------------------------ 8:37 Veza uspostavljena 8:46 Veza prekinuta ------------------------ 10. februar 1996. godine. ======================== 7:06 Veza uspostavljena 7:17 Veza prekinuta ------------------------ 7:18 Veza uspostavljena uz konstataciju da sam već na vezi 7:19 Veza uspostavljena 7:36 Veza prekinuta ------------------------ 7:41 Veza uspostavljena 7:48 Veza prekinuta ------------------------ 7:49 Veza uspostavljena 8:07 Veza prekinuta ------------------------ 8:08 Veza uspostavljena 8:21 Veza prekinuta ------------------------ 8:22 Veza uspostavljena uz konstataciju da sam već na vezi 8:23 Veza uspostavljena 8:35 Veza prekinuta ------------------------ I tako dalje, i tako bliže. Nadam se da je kao dokaz dovoljno ilustrativno. pro_logs.zip
problemi.771 mmtosic, -> #762, lexus
>> =>>> net00060.zip 653.203 >> =>>> net00059.zip 653.203 >> => Dakle, svi su i dalje tu. ;)) Nakon što sam ih pobrisao i pošto me >> => je >> >> Da, da svi su tu ali je jedan promenio ime ;))))) Ima dosta zanimljivosti. Jedna od onih koju nisam spomenuo u svojoj poruci jeste da sam pre napuštanja SezamNET-a obrisao pad (sa samo jednim, sabijenim fajlom) naredbom _clear_. :) Verovatno je sve ovo povezano sa načinom na koji programeri rešavaju pitanje čuvanja pad-a za veliki broj korisnika. Naravno, ja verujem da na sistemu postoje log-ovi tri moje navedene sesije. Za svaki slučaj uz ovu poruku privezujem fajl u kome se nalaze narečeni log-ovi i odgovarajući izvodi iz fajla o korišćenju komunikacionog programa za ostvarivanje tri navedene veze sa SezamNET-om. net_logs.zip
problemi.772 sasa.m, -> #754, dr.iivan
> stigla (btw,jos uvek je nema) pa sam resio sam da se pretplatim..Zasto > lagati narod da je uplatnica poslata kada nije?..a narod bezveze > ceka uplatnicu.. De, šta si zapeo za tu uplatnicu, vidiš valjda da ljudi imaju važnija posla tj. postavljanje ovog slona na staklene noge. Ta poruka ti se verovatno po defaultu ispisuje.Prošetaj do BIGZ-a (imaju dobre sekretarice, veoma su uslužne :)), uplati lično i nemoj da kukaš. > Druga stvar se tice 'atraktivno stampane knjizice' koja bi, takodje, Pa, koliko me sećanje služi, toga nije bilo ni u srećnija vremena, tj. čekalo se po više meseci. Jeste da su mi posle poslali dve, ali su ipak kasnili. A nije bila ni atraktivno štampana. Strpi se malo, ne mogu da štampaju uputstvo, jer ni sami ne znaju koji će softver sutra da osvane na Sezamu.
problemi.773 mmtosic, -> #768, spantic
>> > je to drugačije - tamo su vlasnici sistema istovremeno i vlasnici >> > software-a. >> >> Kada su to na Pro-u izneli vlasničke odnose? To, jednostavno >> nije stvar korisnika i to ni na jednom sistemu u svetu. Ovo je >> moje lično mišljenje. Ovo ti je ponovljena poruka #3.756, i na nju sam ti odgovorio. :)
problemi.774 demil, -> #741, bcvetkovic
DE>> Kada god pozovem SEZAMNET sa ukljucenim hardverskim MNP5 protokolom, DE>> posle nekoliko sekundi po uspostavljanju veze, ili nekad ( u najboljem DE>> slucaju ) posle nekoliko minuta Pocinje da mi se pojavljuje djubre po DE>> ekranu. Nije to ono klasicno djubre nastalo usled lose veze, vec neko DE>> "cudno" djubre. Ja mogi potpuno normalno da kucam naredbe i SEZAMNET Iako ja nemam taj problem tačno znam o čemu govoriš. Mislim da je i IKORDIC navodio da ima isti problem, pa da vidiš sa njim kako ga rešava. U svakom slučaju taj problem može da se reši dodavanjem ĐC0 u init string bez isključenja hardverskog MNP-a. Zašto se to tako rešava i zašto postoji ceo problem (a javlja se samo sa NET-om) ostaje na Upravi da reši. Definitivno je u pitanju neko setovanje njihovih modema (a za to predlažem da se obrate Upravama drugih BBS-ova, pre svega Imtel-u, PRO-u i FFS-u). Demil
problemi.775 djcorto, -> #715, banga
> A Crash Recovery kod TM.xx NE RADI, samo na ovom BBS-u, prema > tome dodje mu na isto :) Meni ne radi ni na PRo-u.
problemi.776 mileusna, -> #764, maksa
=>> :who =>> who/q >> Reče Zak da procedure u autoexec-u ne trpe rekurziju, al' nema ko >> da čita. Da, samo meni ovo ne liči na rekurziju, a i čini mi se da se, prilikom rekurzije, komande jednostavno ne izvršavaju, bez 'logoff efekta'. :)
problemi.777 bivanisevic,
Danas pri pozivu Net-a nakon uspostavljanja veze (koja, uzgred, nikako da bude MNP5) sistem nije izbacivao ništa nekih 15-ak sekundi, zatim je javio <2 min ... kada sam otkucao svoj username i password na dalje sve je išlo bez problema. Ima li neko pojma u čemu je stvar? Još jedno pitanje. Kada na mom modemu uključim MNP5 protokol pri uspostavljanju veze sa Net-om (i samo sa Net-om) dobijam čudne znake a posle 10-ak sekkundi se veza uspostavi sa NONE. U čemu je problem?
problemi.778 cnenad,
Subject. GR LI Dotični kod izvršavanja autoexec-a nepristojno dugo traje i veoma nesrazmerno u odnosu na MA LI. Ista je situacija bila i kad je bilo oko 32000 poruka u privatnoj pošti pa tipujem da nešto nije dobro podešeno.
problemi.779 valex, -> #689, inferno
>> Koji su to nodovi? 1, 2, 4, 5 i 8.
problemi.780 valex, -> #765, zormi
>>* Koliko košta, tako dobro i radi. <: >> >> Zavisi gde se snabdevaš... >> Inače radi sigurno bolje i brže od prastarih NE1000. Nesumnjivo. Međutim, pored mrežnih kartica treba kupiti i nove nodove, uraditi umrežavanje od početka, nabaviti komunikacioni server... Krpljenje hardverskih komponenti sistema nije rešenje - uvek će se naći još nešto što ne funkcioniše. Zamena preostalog dela opreme završiće se uglavnom do kraja meseca - na ovo odlaganje odlučili smo se da ne bi bili primorani da povisujemo cene pretplate.
problemi.781 valex, -> #716, mmtosic
>> Predmet: Završno peglanje sistema ili zaglavljivanje? :) >> jtoma 07:08 -- Sezam >> banga 07:02 -- Transfer >> jlazor 07:20 -- Sezam >> nilez 07:16 -- Sezam >> bstevan 07:16 -- Sezam >> mmtosic 07:20 -- Sezam >> ivulic 07:02 -- Transfer >> kostja 07:09 -- Sezam >> kreca 07:15 -- Transfer >> nenad 05:35 -- Sezam <<<<<------<<<<<---- >> valex 04:53 -- Sezam <<<<<------<<<<<---- Malo jednog a malo drugog - nenad je sređivao neke sitnice od kuće, a ja sam te noći zaglavio na poslu ;)
problemi.782 valex, -> #718, mmtosic
>> prava. Ona nisu bila dobro zaštićena, a verovatno nisu ni >> sada. Nas bi interesovalo pre svega to, kako su pravno >> regulisani odnosi vas iz BIGZ-a sa G-nom Zakićem. Jer, lako se >> može desiti, da ti odnosi mogu da zaškripe, i da se to svede >> na - ``svađale se jetrve, preko svekrve'', što je i bilo tokom Dok ne sklopimo ugovor jedino što možemo da pružimo je usmena garancija. "Mi iz BIGZ-a", ako je već teško reći "Računari", smo zadovoljni radom softvera i činimo sve što je u mogućnosti da se prava i obaveze svakog od ulagača regulišu u što kraćem roku.
problemi.783 valex, -> #769, mmtosic
>> Iako nisu izneti vlasnički odnosi na SezamPRO-u, prema javno >> datim obaveštenjima, svi znamo, da je software pisao zzivotic >> (verovatno modifikovan software pod kojim je radio Sezam), da >> je uputstvo i help radio dejanr (verujem da je njegova uloga >> daleko značajnija i da se proteže i do učešća u koncipiranju >> softvera), a da su vlasnici sistema zzivotic, dejanr i danko. >> Spominjanje navedene činjenice bilo je u funkciji pokazivanja >> razlike, a ne tvrdnje da ne može drugačije. Ne vidim apsolutnu nikakvu razliku između vlasničkih odnosa na oba sistema. Na NET-u, sa jedne strane imamo Zakića kao autora softvera i vlasnika određenog dela procenta sistema, a sa druge strane mene kao predstavnika "Računara", ulagača hardvera i vlasnika preostalog dela. Na Pro-u, kao što si već pomenuo, imaš sa softverske strane Životića i Ristanovića, a sa hardverske strane Jevtovića kao predstavnika Jugodate. >> izabrao. Onda je izabrao novi software. Iz svog iskustva vidim >> da sistem ne obezbeđuje gro usluga koje je ranije pružao. >> Sklon sam da verujem da entuzijazam ne može da zameni >> nedostatak dobrog software-a Svi smo svesni problema sa zaglavljivanjem stanica i pucanjem veze, ali voleo bih da izneseš spisak usluga koje je sistem ranije pružao, a sada nisu omogućene.
problemi.784 valex, -> #754, dr.iivan
>> sistem i, po pravilu, cekao popunjenu uplatnicu, koja i posle >> 2 nedelje nije stigla (btw,jos uvek je nema) pa sam resio sam >> Druga stvar se tice 'atraktivno stampane knjizice' koja bi, >> takodje, trebala biti poslata na kucnu adresu korisnika posto Što se uplatnice tiče, krivica je na našoj strani - naime, obuzeti ostalim poslovima oko rada na sistemu, nismo još uvek stigli da regulišemo automatsko štampanje uplatnica. Što se uputstva tiče, na njemu se radi - potrebno ga je nanovo napisati, što nije mali posao. Ovoga trenutka ne mogu predvideti tačan datum izlaska istog, ali prema nekim procenama to bi trebalo da bude do kraja marta.
problemi.785 vlad,
Ovo se vuce k'o vodeno crevo. B(((((
problemi.786 vlad, -> #764, maksa
> Reče Zak da procedure u autoexec-u ne trpe rekurziju, al' nema ko > da čita. To sto ne trpe rekurziju ne znaci da treba da izbace coveka sa veze. Ovo je bug i treba ga srediti.
problemi.787 dj.vlada,
Sta treba da radim, da bi mi povecali grupu, molio sam, molio, ima najmanje 7 ljudi koji oce da udju u grupu, a ja ne znam sta da im kazem, inace grupa se zove "elite" (ne nije nista vezano za igre)!
problemi.788 supers, -> #777, bivanisevic
>> <2 min ... >> >> kada sam otkucao svoj username i password na dalje sve je išlo bez >> problema. Ima li neko pojma u čemu je stvar? Sistem daje tri minuta vremena da se unese username i password. Očigledno, prošao je ceo minut od trenutka uspostavjanja veze dok nisi dobio prompt. Nakon prijavljivanja, odbrojava ti se 30 minuta.
problemi.789 supers,
Moj najveći problem sa SezamNetom je što često ne započne prenos fajlova. Ovo se ne dešava kada se dl-uje pad, ali se vrlo često dešava prilikom skidanja prikačenih fajlova. Sezam pošalje sekvencu za početak dl-a, DL prozor u Telixu mi se iscrta, ali ne mrda... Sačekam nekoliko sekundi, pa abortiram transfer. Sezam uredno ispiše 'Greška pri prenosu!' i normalnom brzinom se dalje odaziva... Onda pokušam ponovo da prenesem isti fajl iz konferencije, pa uspe. Zašto brljavi kada se skidaju fajlovi iz konferencija? Možda treba još da čekam da prenos počne?
problemi.790 mc.kuzma,
Pad» di qpv17crg.zip 517.411 qpv17crg.zip 517.411 Files 1/517.411 bytes. Jel neko moze ovo aaa?
problemi.791 msavkovic, -> #787, dj.vlada
┌┌┌ Sta treba da radim, da bi mi povecali grupu, molio sam, molio, ima ┌┌┌ najmanje 7 ljudi koji oce da udju u grupu, a ja ne znam sta da im ┌┌┌ kazem, inace grupa se zove "elite" (ne nije nista vezano za igre)! Otvori grupu elite.2 i u nju ubaci tih 7 ljudi, a onda napravi skript, koji će da prebacuje poruke iz jedne u drugu (ili to radi ručno) P.S. Skript pravis sa F1 u telemateu ;)
problemi.792 mc.kuzma,
Pad» di TEXTPAD 18.966 TEXTPAD 18.966 Evo ga opet se desilo :)) Da li se ovo desava jos nekome ili samo meni :)
problemi.793 hercog,
Šta ovo znači: » who senna 00:13 -- Sezam No escape from the evil cables! anima 00:35 -- Sezam vribar 00:18 -- Edit ..JA i moja NUIT, SMO JEDNO! zauvek.. AUM ))) mortrisha 00:24 -- Sezam kaiser 00:30 -- Read rave grup oce neko hercog 00:34 -- Sezam VEGA Lab, pred. za usluge, konsalting i račun zurzul 00:37 -- Sezam riddler 00:29 -- Sezam bogdan 00:24 -- Transfer cdragan 00:34 -- Sezam milosh 00:12 -- Sezam ser.mika 00:34 -- Sezam » res re anima 'anima' nije registrovan korisnik SezamNET-a. Anima na liniji, a nije registrovani korisnik... Sale
problemi.795 spale, -> #792, mc.kuzma
>> Da li se ovo desava jos nekome ili samo meni :) Meni, svaki put.
problemi.796 dj.vlada, -> #790, mc.kuzma
D:\SEZAM> Pad» di D:\SEZAM> qpv17crg.zip 517.411 D:\SEZAM> qpv17crg.zip 517.411 D:\SEZAM> Files 1/517.411 bytes. D:\SEZAM> D:\SEZAM> Jel neko moze ovo aaa? :)))) i ja sam jednom imao problema sa padom! inace ja sam imao jos cudniji dogadjaj......
problemi.797 vlad, -> #788, supers
> Sistem daje tri minuta vremena da se unese username i password. I da daje pet, cesto ne bi bilo dovoljno B(. Prosli put je sve lepo islo, i taman da kazem "vidi proradilo" kad ono prodje dva minuta od komande exec pa dok se nije pojavilo ono xB000-trt-mrt. Exec, naravno, nisam uspeo da posaljem B(.
problemi.798 mdimitrijevic,
Ista situacija i kod mene. Cak sa istim fajlom. Pozdrav, Marjan
problemi.799 pingvin, -> #772, sasa.m
:: De, šta si zapeo za tu uplatnicu, vidiš valjda da ljudi imaju važnija :: posla tj. postavljanje ovog slona na staklene noge. Ta poruka ti se :: verovatno po defaultu ispisuje.Prošetaj do BIGZ-a (imaju dobre :: sekretarice, veoma su uslužne :)), uplati lično i nemoj da kukaš. Vidiš, ako se nešto obećava, moglo bi i da se ispuni... Iskreno, imao sam nameru da platim NET na moje lično ime (markom), ali s obzirom da nema uplatnice, stvarno mi ne pada na pamet da gubim vreme i da idem do BIGZ-a.
problemi.800 supers, -> #793, hercog
>> 'anima' nije registrovan korisnik SezamNET-a. >> >> Anima na liniji, a nije registrovani korisnik... Čitaj anonimni korisnik. Možda bi uprava mogla da promeni tekst u "je anonimni korisnik", čisto da ne bude iščuđavanja.
problemi.801 supers, -> #783, valex
>> Svi smo svesni problema sa zaglavljivanjem stanica i pucanjem veze, >> ali voleo bih da izneseš spisak usluga koje je sistem ranije >> pružao, a sada nisu omogućene. Zanemarimo sada eksterne programe bez kojih se može (vote, hang...) Razmene (makar UUCP) očekujemo da bude. Nego, jedna bitna stvar mi nedostaje u osnovnom softveru. Ne postoji svič za čitanje poruka uz koje su prikačeni fajlovi. To naročito nedostaje kod naredbe conf find, jer ako znamo da tražimo poruku sa prikačenom datotekom, traženje se znatno ubrzava :) Pa, ima li nade da ćemo to dobiti?
problemi.802 dj.vlada, -> #791, msavkovic
D:\> Otvori grupu elite.2 i u nju ubaci tih 7 ljudi, a onda napravi skript, D:\> koji ce da prebacuje poruke iz jedne u drugu (ili to radi rucno) D:\> D:\> P.S. Skript pravis sa F1 u telemateu ;) A moze li u pc plusu 2 4 win, imam i tm, ali vise volim pc, inace moze te li mi poslati skript!!!
problemi.803 dj.vlada, -> #792, mc.kuzma
D:\> Da li se ovo desava jos nekome ili samo meni :) I meni, ali meni bilo ovako netxxxxx.zip xxxx netxxxx1.zip xxxx (isto kao pre) + textpad xxxx :&
problemi.804 dj.vlada, -> #799, pingvin
D:\> Iskreno, imao sam nameru da platim NET na moje licno ime D:\> (markom), ali s obzirom da nema uplatnice, stvarno mi ne D:\> pada na pamet da gubim vreme i da idem do BIGZ-a. A ti si markome, ja te trazio, cekaj da ti nisu inicijali MM ili sam ja pogresio coveka (ako nisam, onda si ti onaj sa setnet-a) ?????
problemi.805 superhik, -> #801, supers
=:> Nego, jedna bitna stvar mi nedostaje u osnovnom softveru. =:> Ne postoji svič za čitanje poruka uz koje su prikačeni fajlovi. Kako ne postoji? probaj sa /t !
problemi.806 vstan, -> #800, supers
>>> Anima na liniji, a nije registrovani korisnik... > > Citaj anonimni korisnik. Mozda bi uprava mogla da promeni tekst Kakav anoniman kada Upravnik rece da je to ukinuto ?
problemi.807 savaerc,
´/ž═w╗ű Jutros zvoni a Sezam se ne javlja, i to dugo, dugo. A juče bio 13. Smrz'o sam se, rekoh opet menjaju softver. :))
problemi.808 guta, -> #802, dj.vlada
#> D:Đ> P.S. Skript pravis sa F1 u telemateu ;) #> #> A moze li u pc plusu 2 4 win, imam i tm, ali vise volim pc, inace Mislim da i tamo radi na F1. :>
problemi.809 pingvin, -> #793, hercog
:: Anima na liniji, a nije registrovani korisnik... Možda se dotična osoba tek prijavljivala na sistem
problemi.810 supers, -> #806, vstan
>> Kakav anoniman kada Upravnik rece da je to ukinuto ? Ne, rekoše da anonimni korisnici nisu ukinuti, nego im je samo onemogućen pristup konferencijama, da ne bi bilo zloupotreba. (BTW, i dalje me interesuje zašto nemaju samo pravo čitanja, za pravo upisa razumem).
problemi.811 supers, -> #805, superhik
>> Kako ne postoji? >> probaj sa /t ! Radi? Great :) Očigledno nije dokumentovano, a ja sam utripovao da je help potpuno ažuran (učinilo mi se da je na početku rada to rekao).
problemi.812 dj.vlada, -> #808, guta
D:\>#> D:D> P.S. Skript pravis sa F1 u telemateu ;) D:\>#> D:\>#> A moze li u pc plusu 2 4 win, imam i tm, ali vise volim pc, inace D:\> D:\> Mislim da i tamo radi na F1. :> Probao sam u Telemate-u za dos (ver. 4.20) i F1 sluzi za pomoc, kao i u PCPLUS-U, a provalio sam kako se prave skriptovi (learn skript) u TM za dos ali sve sto sam mogao da uradim jeste da skript zapamti sta sam uradio, pa da ponovi (pa za to i sluzi), inace, znaci tvoje tvrdjenje je na mestu! Ali moze li mi neka dobra dusa pomoci kako da na sezamu rucno zamenjujem postu izmedju dve konferencije, naravno, to cu staviti u skript!?????
problemi.813 djcorto, -> #800, supers
> Citaj anonimni korisnik. Mozda bi uprava mogla da promeni tekst > u "je anonimni korisnik", cisto da ne bude iscudavanja. Cek, cek, zar nije bilo reci o anonimnim korisnicima ? Nece moci da ucestvuju u konferencijama i slicno ?
problemi.815 sasa.m, -> #799, pingvin
> :: verovatno po defaultu ispisuje.Prošetaj do BIGZ-a (imaju dobre > :: sekretarice, veoma su uslužne :)), uplati lično i nemoj da kukaš. > Vidiš, ako se nešto obećava, moglo bi i da se ispuni... Naravno, ali imaj malo strpljenja jer je očigledno da se svojski trude da od ovog ispadne nešto što će, ne samo po sofveru već i po puzdanosti, podsećati na stari sezam. Mislim da im slanje uplatnica nije baš na vrhu liste prioriteta. > pada na pamet da gubim vreme i da idem do BIGZ-a. Eh, eh, zar stvarno ne možeš da odvojiš par sati da odeš do BIGZ-a? Valjda ti je lakše da sedneš na tramvaj i obaviš to, nego da sediš kući i danima se nerviraš čekajući uplatnicu?
problemi.816 mc.kuzma,
Ovaj SezamNet je pun bagova. Ja recimo njemu ..cha _neki user_ a on meni djubre to samo ako _neki user_ nije na vezi.
problemi.817 crncic, -> #799, pingvin
>> Iskreno, imao sam nameru da platim NET na moje lično ime >> (markom), ali s obzirom da nema uplatnice, stvarno mi ne Najzad si izgustirao draži kućnog BBSa, Linuxa, jutarnju razmenu pošte sa ostalim sistemima,... pa rešio da se vratiš ? :) Btw, jel' Čolak živ ?
problemi.818 crncic, -> #792, mc.kuzma
>> Da li se ovo desava jos nekome ili samo meni :) Počelo i meni, ima 4-5 dana. Prvo sam mislio da je do mog ;) autoexeca, ali posle vidim da je tamo sve u najboljem redu. U principu mi ne smeta, ali srediće Dragana u Ponedeljak ;)
problemi.819 vstan,
Veceras ne mogu da posaljem mail. Kaze system error. Danas se navrsava mesec dana od instaliranja novog softvera, pa bi da podsetim korisnika wizarda na njegovo napustanje Sezama u prosloj seansi sw-a, ubrzo nakon njegovog instaliranja, upravo iz razloga rada mail podsistema. Toliko.
problemi.820 spantic, -> #718, mmtosic
> je to drugačije - tamo su vlasnici sistema istovremeno i vlasnici > software-a. Kada su to na Pro-u izneli vlasničke odnose? To, jednostavno nije stvar korisnika i to ni na jednom sistemu u svetu. Ovo je moje lično mišljenje.
problemi.821 nlazic,
Prenos datoteke sam otpočeo oko 23.50, a završio oko 00.10. Posle toga, nakon komande TIME dobio sam sledeće: >> Čet 15.02.96 00:10 >> Na vezi: -37 sec. Do kraja: 24 h 1 min 37 sec. >> Ukupno za danas je ostalo: 24 h 54 min 41 sec. Zatim sam preneo još par datoteka, i napisao ovu poruku. Nemojte ispravljati ovaj bag ;)
problemi.822 zeljkoj,
Čini mi se da sam otkrio jedan veeeeoma opasan bag: Danima sam se čudio što mi odgovori na neke mailove ne stižu. Naime, redovno (oko 3 puta dnevno) 'skupljam' nove poruke, i mislio sam da nema šanse da neka promakne. Isto tako, garantovano se niko drugi ne javlja sa mog user-a. Danas otkucah MAIL LIST i imao sam šta i da vidim: bilo je mnoooogo poruka za mene, sve su bile nepročitane (što je i logično), ali se nisu pojavljivale na MAIL READ! Uz pomoć raznih trikova ih ipak nekako skinuh... Sada mi ostaje samo da pišem izvinjenja ljudima što nisam pročitao njihove poruke već nekoliko dana, iako sam se u medjuvremenu javljao mnogo puta. Čak je moglo da se dogodi da pretrpim priličnu štetu zbog toga što nisam mogao da pročitam te poruke...
problemi.823 teorist,
Hoće li se skoro rešiti problem zagušenja na SEZAMU ??? Meni svako zivkanje 'sisa' međugradsku tarifu, a VEOMA često mi je trebalo po 3 min. samo da izvrši sistemski autoexec (veza je 100% bila OK) i još par minuta da uradi 'SEZAM' komandu... :~~~((( Pre neki dan je za 'CLS' trebalo nekih tridesetak sekundi ???? :~( (veza je koliko sam čuo modem, bila OK)
problemi.824 dzakic, -> #778, cnenad
> Dotični kod izvršavanja autoexec-a nepristojno dugo traje i veoma > nesrazmerno u odnosu na MA LI. Ista je situacija bila i kad je > bilo oko 32000 poruka u privatnoj pošti pa tipujem da nešto nije > dobro podešeno. Ako nemaš poruka u grupama, jedno gr seen /a će dosta ubrzati gr li u autoexec-u. Koncepcijski, gr li i mail li rade istu stvar, uz kratku pauzu pre početka izvršenja svake group komande kada se skupljaju podaci o članstvu u grupama.
problemi.825 lexus,
Hi! Nije moj problem, ali jeste problem. LE> kum.djole 09:07 -- Transfer LE> fancy 09:09 -- Off    LEX> ognjen.s 01:31 -- Transfer LE> dbarbul 09:02 -- Transfer LE> lexus 09:06 -- Sezam LEX> jpasajlic 08:02 -- Sezam LE> vandjus 09:07 -- Edit LE> gucy 09:09 -- Edit Obratiti pažnju na LEX>, naročito na ono prvo ;(
problemi.826 msavkovic, -> #802, dj.vlada
┌┌┌ A moze li u pc plusu 2 4 win, imam i tm, ali vise volim pc, inace ┌┌┌ moze te li mi poslati skript!!! Može valjda. Nemam ja taj .scr, pošto me je mrzelo da ga pravim. Čitaj help. Evo ti primer za logovanje na sezam. (Sve je u onome Waitfor, Put) ;) Waitfor 0 ; wait until string matched Set AutoStop,On Waitfor "Casopis" Waitfor "Username:" Put "msavkovic" Waitfor "Password:" Put "********" Waitfor "»" FileExist "C:\MODEM\UL\EXEC",OK if OK Put "exec /q <d;" Waitfor "B010000012f4ced" Send "Z","C:\MODEM\UL\EXEC"; if SUCCESS delete "C:\MODEM\UL\EXEC.OLD" rename "C:\MODEM\UL\EXEC","C:\MODEM\UL\EXEC.OLD" endif endif