problemi.722knenad,
-> #694, guta> I mene zanima tehnička/teorijska ostvarljivost ovoga. Pošto praktično
> već funkcioniše :)
:)
problemi.723zormi,
-> #714, banga*> Ů│ ˙ ubode nodove sa NE2000 umesto NE1000, znace o cemu
*> Koji su to nodovi?
*
* NE2000 kartica kosta citavih 70DEM :) (BNC verzija)
Khm... 40.
problemi.724evlad,
-> #684, vlajelY>*>> licno imao velike koristi od toga. Znaci, kad si vec na
Y>*>> 'vezi' uz dodatno unosenje passa se onaj sa veze uklanja i ti
Y>*>> stupas na snagu.
Y>
Y> Podržava se !
Takođe :)
problemi.725evlad,
-> #687, mileusnaY> Sve je to lepo, ali zašto pri DL-u iz direktorijuma ne
Y> radi Crash Recovery? :)
Pojma nemam, iz telix-a fercera ;)
problemi.726valex,
-> #690, inferno>> Na koji način neko može da dođe do mog pasworda ako mu ja ne
>> kažem?
Na sezamovskim okupljanjima bio je popularan iznenadni pritisak na
Alt-Y u Telemate-u. Pitajte Zcveleta za detalje, on se najviše izveštio
u pomenutoj raboti ;)
problemi.727valex,
-> #693, guta>> Zar to nije bilo regulisano (zabranjeno) Ugovorom? Mislim,
>> naravno, na 'pojedinačne' korisnike sa 1.5h vremena, ne na
>> firme sa 8h. Nije li ova provera korisnika išla (između
>> ostalog) i zbog toga da bi se eliminisali 'duhovi' i izvršilo
>> vezivanje user-username 1-1?
Zabranjeno je, ali ne postoji način da to odredbu sprovedemo u delo.
Provera je izvršena, ali jedan deo korisnika je odmah posle nje svoju
novostečenu šifru prosledio poznanicima.
problemi.728valex,
-> #703, dpredovic>> BTW, kako su stvari krenule ne predviđam neku sjajnu budućnost
>> niti Pro-u, kao ni Net-u. Prosto, verujem da će uskoro (za
>> godinu-dve) i ovde da osvane neki Compuserve priključak, a
>> onda... Biće ovo lepi chat sistemi ;)
Ne sumnjam da hoće - možda i mi sami to uradimo. A to ti pokazuje
koliko sam uveren u budućnost SezamNET-a :) Isto tako, neće ni "PC" niti
"Računari" propasti kada ulete "Byte" i "PCM".
problemi.729valex,
-> #710, zurzul>> P.S. S'fatam ja da ti voliš 3DS al može i koja dama da
>> uleti...:)
Ne znam koliko pratiš "Računare", ali do sada niti jedna naslovna
stranica nije bila urađena u 3D Studiju.
problemi.730lexus,
-> #688, pyc.guy=> Jutros sezam sa jedno 11 nodova zvoni u prazno...
=>
=> Pyc
To se dešava skoro svako jutro od 8 do 9 sati ;((((
Zašto je to tako?
Pozdrav -Lex->
problemi.731lexus,
-> #710, zurzul=> P.S. S'fatam ja da ti voliš 3DS al može i koja dama da uleti...:)
A još kradja naslovne strane sa reklame za Microsoft Office 95... ;>>
Ovaj smajli jeste zloban, ali ne znači da se šalim, naprotiv!
Pozdrav -Lex->
problemi.732inferno,
-> #705, pyc.guyŮ│ ˙ ─── Malo ljudi voli techno ? ;)))
Ů│ ˙
Ů│ ˙ I treba da ga voli malo. Mi smo grupa mala, ali probrana... ;)
Pa kaže 'vako: "Mala, mala, mala grupa pe****" ;)
Sori na pošumnjavanju..
problemi.733savaerc,
Narode, obrati pažnju da je sigurnost sistema na niskim granama. Malo pre
mi u pad-u upadoše poruke iz grupe, mislim da se zove peta, korisnici:
junior, pixel, zeljkoj, biljana, ... a nisam kriv, samo sam otkucao komandu
sezam.
problemi.734zeljkoj,
-> #719, supers>>>> Meni se desilo isto, nekoliko puta. Žrtve (nisam ja birao
>>>> :): zeljkoj, supers, i još neko kome nisam video username.
>>>
>>> Jao! ;)
>
> Čovek nije bio destruktivan, svaka mu čast.
Naravno. :) Ne smem ni da pomislim šta bi bilo da je 'uleteo' neko drugi...
problemi.735mmitrovic,
-> #691, cnenad::::: O kakvim vi to ostalim korisnicima pričate kad jedan username
::::: SME da koristi po Ugovoru samo vlasnik tog username-a ?
Neki ljudi imaju prijatelje koji im iz svojih firmi (na račun
dotičnih) skidaju PAD-ove, naročito ako su malo udaljeniji od Beograda.
Nije svima jedan poziv jedan impuls, pokaži malo razumevanja. :)
problemi.736crncic,
-> #712, banga>> Predji na neki drugi comm program TM4.xx nije kompatibilan sa NET-om
Eh, šta zli jezici neće još da izmisle :) NHF.
Radi bre k'o grom, ne diraj ga ;)
problemi.738zurzul,
-> #695, markojo#>!*# $%>*> => Hocu da proradi ignore!Pozdrav, Dragan Grbic
#>!*# $%>*> (dr.grba)! => Podrzavam ! :)!Pozdrav, Dejan Vesic
#>!*# $%>*> (dvesic)! => Apsolutno! !Pozdrav, Dragutin Manojlovic
#>!*# $%>*> (guta)! => Bez njega se ne moze! !Pozdrav, Aleksandar
#>!*# $%>*> Petrovic (iznogud)! => Plagijatori!Pozdrav, Vladimir
#>!*# $%>*> Djukelic (dj.vlada)! => Stidimo se. :))!Pozdrav,
#>!*# $%>*> Dragutin Manojlovic (guta)! => Pustite coveka.. prvi
#>!*# mu $%>*> je put!Pozdrav, Andreja Dulovic (inferno)! =>
#>!*# Pa... prvi $%>*> ! put mora da zaboli O;) Pozdrav,
#>!*# Manojlovic Dragutin $%>*> (guta)! => Konacno stigao
#>!*# :)!Pozdrav, Vladimir Jelinek $%>*> (vlajel)! => Vi ste
#>!*# neozbiljni!Pozdrav, Vladimir $%>*> Radmilovic (vlador)! =>
#>!*# Izbrisite moje ime iz spiska! $%>*> ! Necu vise da
#>!*# ucestvujem u ovome! => Pozdrav,Aleksandar $%>*> Petrovic
#>!*# (iznogud)! => Ajde i ostali pa da sami $%>*> ! napravimo
#>!*# user bazu kad ovi iz uprave ne mogu! => $%>*> ! Pozdrav,
#>!*# Nebojsa Zivanovic (znesa)! => Da se i ja $%>*> ! ubacim...
#>!*# Pozdrav, Marko Savkovic, (dj.msavkovic)! $%>*>! Evo, ja
#>!*# sortirao i ubacio par izmena, radi $%>*>! konstantnosti
#>!*# potpisa! Pozdrav, Luka Zlatic (lexus)! $%>*> Ah sad je
#> divno:)))!Pozdrav,Vladimir Jelinek (vlajel)! Pa ljudi ovo
#> stvarno vise nema smisla! Pozdrav, Marko Jovanovic (markojo)!
Mislim da smo pretjerali !!!!!!!!!???????????
Pozdrav, Vladimir Žuržulović (dj.zurzul)
problemi.739zurzul,
-> #696, vlad#> Ili je mozda user lista sortirana po abecedi, kao who lista na
#> PRO-u? B)
Nije sortirana po abecedi, jer su i mene klepili po leđima. :)
problemi.740banga,
-> #736, crncic> Eh, sta zli jezici nece jos da izmisle :) NHF.
^^^
Sta ti je ovo. Kazi srpski da te ceo svet razume :)
problemi.741bcvetkovic,
Kada god pozovem SEZAMNET sa ukljucenim hardverskim MNP5 protokolom,
posle nekoliko sekundi po uspostavljanju veze, ili nekad ( u najboljem
slucaju ) posle nekoliko minuta Pocinje da mi se pojavljuje djubre po
ekranu. Nije to ono klasicno djubre nastalo usled lose veze, vec neko
"cudno" djubre. Ja mogi potpuno normalno da kucam naredbe i SEZAMNET
odgovara na njih, ali umesto lepog ispisa meni izlazi djubre. Na nekom
drugom BBS mi se to ne desava. Zna li neko u cemu je problem?
Pozdrav
Bosko.
problemi.742babbage,
Miloš Babić software proudly presents: SezamNET fast logoff procedure!
Kako izvesti? Jednostavno! U autoexec ubacite sledeća dva reda:
:who
who/q
Kada otkucate who, odletećete sa sistema duplo brže nego što je
uobičajeno (nema dosadne logoff poruke, niti čekanja na NO CARRIER),
ceo logoff traje svega 2sec.
Program je public domain, i možete ga slobodno širiti i unapređivati ;)
Babbage
problemi.743pyc.guy,
Zvonjava u prazno me opet izludjuje. Opet jedno 10-11 nodova ne radi.
Pyc
problemi.744dr.grba,
-> #723, zormi>>* NE2000 kartica kosta citavih 70DEM :) (BNC verzija)
>>
>> Khm... 40.
Koliko košta, tako dobro i radi. <:
problemi.745mmtosic,
Predmet: Završno peglanje sistema prema iskustvu jednog korisnika. :)
Unapred se izvinjavam za dužinu poruke. Nažalost, za to je kriva
moja želja da vam pružim i dokaze za ono što hoću da poručim.
>> Connected to SezamNET at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS
>>
>> Casopis "Racunari" - Beograd
>> Sub 10.02.96 08:34 - Node 5
^^^^^ <<<<<<<<-----<<<<<<<
Javim se jutros i pokupim poruke ostavljene tokom prethodnog dana. U
drugom prozoru otvorim preneti fajl, pretražim ga po skupu reči _Uz
poruku_, i nađem 5 fajlova (bitdisk.zip, z80xasmb.lzh, buty9412.gif,
buty9413.gif i k_m_03.jpg). Vratim se u započetu sesiju sa
SezamNET-om, prebacim fajlove u _pad_, skupim ih sve u jedan fajl
(net00059.zip) naredbom _pad arc *.*_ , iznerviram se što proces
sabijanja tih 5 fajlova sa oko 600 kB potraja oko 3 minuta, i na
kraju naredih _pad dow net*.zip /y_. Prenos započe (trebalo je da to
potraje nešto kraće od 7 minuta), započeše i greške, i tuc-muc slika
na mom ekranu se zamrznu. Ja pokušah da se ``spasem'' preskakanjem
naručenog prenosa (Esc, Skip u TM4.20), ali se prekid sesije sa
zmodemom (iz TM4.20) završi tako što se prenos nastavi direktno na
ekran, te konačno primenih jedno ``spasonosno'' Alt-H.
E pa lepo, pošto je subota ujutro, nazovem ja SezamNET ponovo. A on
meni kaže:
>> Connected to SezamNET at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS
>>
>> Casopis "Racunari" - Beograd
>> Sub 10.02.96 08:49 - Node 1
^^^^^ <<<<<<<<-----<<<<<<<
>>
>> Username: mmtosic
>> Password: *********
>>
>> Sadržaj pad-a iz prethodne seanse je sačuvan.
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ <<<<<<<<-----<<<<<<<
Ja se začudih, što je SezamNET tako ljubazan, ali reko' dobro je,
ide nabolje. Onda požurim da skinem pad. Sledi dijalog.
>> ...
>> 18 MALI.OGLASI 676, nema novih.
>> pad dow net*.* /y
>> PAD prazan.
Čime li sam ga naljutio - ne znam. :) Ali, za tih 1 minut dok on
izvrši nekoliko naredbi iz sistemskog autoexec-a (mail list,
group list i conf view), pad nestade. Ne mogu da verujem da me je
slagao onim obaveštenjem ``Sadržaj pad-a iz prethodne seanse je
sačuvan''. :) Ne znam čemu bi mu to služilo da me slaže, pošto su ``u
laži kratke noge''. A ne verujem ni u to da SezamNET funkcioniše tako
da ``ne zna leva šta radi desna''.
Dobro, reko' - ima i on svojih problema, pa da ga razumem. Prebacim
ja ponovo onih 5 fajlova u pad, skupim ih, opet se iznerviram što
proces sabijanja traje toliko dugo, pređem u pad, i odlučim da, za
svaki slučaj, obrišem originale onih 5 već sabijenih fajlova, pošto
ih već sâm SezamNET ne beše obrisao. Pomislih, ako nas opet nešto
prekine da olakšam SezamNET-u posao čuvanja sadržaja pad-a (lakše će
mu biti da čuva 1 fajl, nego njih 6, pogotovu što on jedan zauzima
manje od polovine ukupnog prostora). Jedan od njih se prezivaše na
_gif_, pa ja naredih _del *.gif_. Pošto 2 od njih imadoše prezime
_jpg_, kažem mu ja _del *.jpg_. Pogledam ja onda kako se prezivaju
preostala dva, kad imam šta i da vidim. Sledi izvod.
>> Pad>> dir
>> bitdisk.zip 5.587
>> buty9412.gif 263.181
>> buty9413.gif 265.648
>> k_m_03.jpg 50.599
>> net00060.zip 653.203
>> z80xasmb.lzh 71.354
>> Files 6/1.309.572 bytes.
>> Pad>> del *.gif
>> Pad>> del *.jpg
>> Pad>> dir
>> bitdisk.zip 5.587
>> buty9412.gif 263.181
>> buty9413.gif 265.648
>> k_m_03.jpg 50.599
>> net00060.zip 653.203
>> z80xasmb.lzh 71.354
>> Files 6/1.309.572 bytes.
Dakle, zalud beše moja nada - ne daju se ni onaj sa prezimenom _jpg_,
a ni ona dva sa pezimenom _gif_. Onda ja pozovem u pomoć.
>> Pad>> help del
>>
>> Nema dodatnih objašnjenja.
Neda se ni SezamNET. Podrazumeva on da onaj ko hoće da priča s'njim
zna bar nešto. Udario junak na junaka, pa ja primenim novi štos. Sledi
izvod.
>> Pad>> delete buty*.gif
>> Pad>> dir
>> bitdisk.zip 5.587
>> buty9412.gif 263.181
>> buty9413.gif 265.648
>> k_m_03.jpg 50.599
>> net00060.zip 653.203
>> z80xasmb.lzh 71.354
>> Files 6/1.309.572 bytes.
Ne popušta ni SezamNET. I dalje ne briše on ništa, pa naš razgovor poče
da liči na razgovor gluvih. E, ali ja ne odustajem, pa to ti je. Sledi
izvod.
>> Pad>> del buty9412.gif
>> Obrisana PAD datoteka buty9412.gif.
I tako mu ja dohakah. Verovatno se još puši. Neka, neka, tako mu i
treba. :)
Ostatak posla obavih brzo i lako. Očigledno, otpor SezamNET-a je bio
slomljen. Pobrisah i ostala 4 nepotrebna fajla, pa onda poterah dow
*.* /y i skinuh fajl net*.zip sa prosečnom brzinom od oko 700 cps.
Malo se čudih, što tako sporo, al' reko' - ćuti bre Momčilo, ne umi
što umiš, no drži što vidiš. Dodadoh još i - zar ne vidiš kakva su
gadna vremena, ne filozofiraj, bre. :>>
Ako mislite da je tu kraj priče, prevarili ste se. Kažu u mom selu -
ko se zadnji smeje, najslađe se smeje. :>>
Subota je, kao što rekoh, pa se ponovo javih malo pred ručak. Evo šta
se desi.
>> Connected to SezamNET at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS
>>
>> Casopis "Racunari" - Beograd
>> Sub 10.02.96 14:42 - Node 6
^^^^^ <<<<<<<<-----<<<<<<<
>>
>> Username: mmtosic
>> Password: *********
>>
>> Sadržaj pad-a iz prethodne seanse je sačuvan.
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Otkud sad pad? Nešto sam izgleda opet zas*o? ;) Sledi izvod.
>> ...
>> 18 MALI.OGLASI 684, novih 8
>> >> pad dir
>> bitdisk.zip 5.587
>> buty9412.gif 263.181
>> buty9413.gif 265.648
>> k_m_03.jpg 50.599
>> net00059.zip 653.203
>> z80xasmb.lzh 71.354
>> Files 6/1.309.572 bytes.
Dakle, svi su i dalje tu. ;)) Nakon što sam ih pobrisao i pošto me je
SezamNET uredno izvestio da je moja naredba izvršena, 7 sati posle,
oni su opet tu i ponovo me čekaju. Možda SezamNET hoće da ispravi to
što me je prethodno obavestio da mi je pad sačuvao, a nije? Sve
deluje na poznati sistem - sad ga vidiš, sad ga ne vidiš. :>>
Onda pobegoh sa sistema, da napišem ovo svoje novo iskustvo. :))
``Zlatna vremena'' korišćenja Sezam-a su, izgleda, nepovratno prošla.
Svaki sledeći korak nakon onog sa uvođenjem 14400-modema je, izgleda,
bio pogrešan. Stanje sistema pred 13. decembar 1995. godine je bilo
_bolje_ od stanja sistema pred 13. januar 1996. godine, a ovo je bilo
_znatno bolje_ od stanja sistema pred 13. februar 1996. godine. Za to
nisu potrebni neki posebni dokazi. To vidi svaki od korisnika. Naše
verovanje da će entuzijazam i korektan odnos ekipe G-na Dragiše Durića
uspeti da premosti nevolju u koju je Sezam bio došao raskidom odnosa
između dotadašnjih partnera (zz+dejanr & valex), se razbila o
nabusitu odluku o davanju šut karte toj ekipi kao i o odluku o
dovođenju nove ekipe. Bez obzira na to što je nova ekipa nasledila
skoro sasvim dobro stanje hardvera na sistemu i što ga je još i
poboljšala, stanje sistema je još jako daleko od potpuno
funkcionalnog, na kakvo smo mi korisnici bili navikli, i na koje,
verovatno, imamo i pravo. Snovi o tome da će se ponuda usluga
SezamNET-a poboljšati, deluju kao - ``obećanje ludom radovanje''.
Nažalost, SezamNET vode ljudi koji, očigledno, više nisu u stanju da
otvorenih očiju pogledaju na to šta je još ostalo od usluga koje je
korisnicima pružao Sezam pred 13. decembar 1995. godine. A to što je
ostalo se može krstiti kao jad i beda.
Ako nam je 13. januara politikom svršenog čina bila predočena odluka
da je zbog navodne zaštite interesa nas korisnika usluga SezamNET-a,
raskinut `dogovor' sa G-nom Dragišom Durićem, da li mi korisnici
usluga Sezam NET-a imamo pravo da od vlasnika SezamNET-a zatražimo da
nam se vrati to prethodno stanje, pošto je ono bilo mnogo bolje od
ovoga sada? To jeste u našem interesu. Stvarno. Velika je nevolja što
vlasnici SezamNET-a ne vide da je to i u njihovom interesu. Zrelost
nekog čoveka se, između ostalog, meri i njegovom sposobnošću za
priznavanje grešaka.
problemi.746kostja,
RE: Jel` stvarno i moguce da DL & CR rade kako treba?
Rade ko sasavi... Evo lepo smo raspravili da samo Zmodem TM-a ne radi
kako treba sa NET-om dok kod drugih programa radi. Lepo smo rekli i
da se prekida veza kada iz conf skidas datoteku. Samo sad imamo jos
jedan salu komiku...
Namontiram ti ja GSZ u TM i krenem da sljustim fajl iz conf-a kad ono
lepo me pita jel ocu ili necu (ja kazem da ocu), on mi kaze da ce
prekoraci vreme i opet pita (ja opet isto odgovorim) i na kraju nakon
tri-cetri minuta sistem stoji a DL ne krece.
Nakon svih mogucih fazona koji su mi pali na pamet upali samo Alt-H,
i ja ti tako izadjoh odavdi... ali tu nije kraj price. Taman kad sam
hteo da odem da klopam TM ispise: "Attempt 71: Connect..." i ja dobih
vezu (da je bar pola od toga zvonilo u prazno to znaju i vrapci u
Pionirskom parku). Dzaba mi radost kad me NET opsova i rece da sam
jos uvek na vezi. Ne budi lenj sinko moj, vec uporan... to mi je deda
govorio stalno... pa tako TM izvrti jos 32 puta i ja dobih vezu. Opet
krenem u conf, re 6.22, yes, yes i 5min i 45sec cekanja a od starta
DL-a ni traga opet (kud cu sta cu?) upali magicno Alt-H.
Da li da kazem da sam jos sa 27 i 38 vrtenja video da sam jos uvek na
vezi? Nema veze, sad sam nakon jos 17 vrtenja (nakon pauze da klopam)
dobio vezu i usao na NET. Sad cu opet da krenem: conf, jo sezamnet,
re 6.22 pa sta mi bog da.
E, da najlepsa stvar u tome je sto sam sve to radio "samo" celo
popodne od 14 & 45 do sada (18 & 15), a malo pre mi je sistem rekao
da sam se zadnji put logovao jutros u 11& 20 (sto je i bilo).
Sorry na kratkosti, Poz
problemi.747mmtosic,
-> #724, evlad>> Y>*>> licno imao velike koristi od toga. Znaci, kad si vec na
>> Y>*>> 'vezi' uz dodatno unosenje passa se onaj sa veze uklanja i ti
>> Y>*>> stupas na snagu.
>> Y>
>> Y> Podržava se !
>>
>> Takođe :)
Nije naša muka prva i jedina. Sreli su je i drugi. I uspešno je
rešili. Da objasnim. Na SezamPRO-u retko kad ostanem duže od nekoliko
minuta a da mi se prenos ne zakoči, i pri prinudnoj vezi od samo 2400
bps. Po pravilu izlazim sa Alt-H. Odmah nakon oslobađanja veze,
zovem ponovo. U 4 od 5 pokušaja, SezamPRO me dočekuje dobrodošlicom i
omogućuje mi dalji nesmetani rad. Naglašavam da se to zbiva unutar
istog minuta u kome sam vezu ja sâm nasilno prekinuo. U onom
preostalom jednom slučaju od 5, dočeka me poruka da sam već na vezi,
ali, već u sledećem pokušaju sve bude u redu, i radim bez problema
(ako se problem sa vezama ne broji kao takav :)).
Ovde zakočenje traje po nekoliko sati, kao što se to moglo videti u
nekoj od prethodnih poruka.
Dakle, problem o kome se ovde priča je tamo uspešno rešen. I to bez
ikakve dodatne provere passworda, ili nečeg tome sličnog. Rešenje,
verovatno, počiva na korišćenju nekog od parametara koji se vode
tokom veze, pa ga tamo treba i potražiti. Sama činjenica da su to
programeri sa SezamPRO-a rešili, treba da bude jasan pokazatelj za
to šta treba ovde uraditi.
problemi.748spale,
-> #733, savaerc>> Narode, obrati pažnju da je sigurnost sistema na niskim granama. Malo pre
>> mi u pad-u upadoše poruke iz grupe, mislim da se zove peta, korisnici:
I meni pre neki dan iz grupe nba.
problemi.751vujos,
-> #628, banga¨>> Ja ih vidim kao cCcCsSzZdD, znači bez kvržica.
¨> ^ ^
¨>Znaci kod tebe je problem
Jeste :)
Setovao sam Custom2 ali se nešto predefinisalo :(
problemi.752vujos,
-> #656, valex¨> Imaš code NONE. Jedno setovanje i sve će biti u redu :)
Viđeh... :)
problemi.753vujos,
-> #666, nenad¨>Počni da se osećaš krivim: :))
:)))))))))
problemi.754dr.iivan,
Skoro sam prvi put platio pretplatu na ovom sistemu, a vec imam
ozbiljne zamerke..Prva je ta sto sam se prijavio na sistem i, po
pravilu, cekao popunjenu uplatnicu, koja i posle 2 nedelje nije
stigla (btw,jos uvek je nema) pa sam resio sam da se pretplatim..Zasto
lagati narod da je uplatnica poslata kada nije?..a narod bezveze
ceka uplatnicu..
Druga stvar se tice 'atraktivno stampane knjizice' koja bi, takodje,
trebala biti poslata na kucnu adresu korisnika posto se plati pretplata,
a ne salje se!!..Nisam jedini kome bi ta knjizica dobrodosla, a od nje
ni traga ni glasa!..
Pozdravljam Vas..
problemi.755mc.kuzma,
Malopre sam se logovao na nod 12 i on mi lepo kaze
za danas ste potrosili svo vreme :))
U datumu stoji da je subota :)))
problemi.756spantic,
-> #718, mmtosic> je to drugačije - tamo su vlasnici sistema istovremeno i vlasnici
> software-a.
Kada su to na Pro-u izneli vlasničke odnose? To, jednostavno
nije stvar korisnika i to ni na jednom sistemu u svetu. Ovo je
moje lično mišljenje.
problemi.757bojt,
-> #745, mmtosic>> Dakle, svi su i dalje tu. ;)) Nakon što sam ih pobrisao i
>> pošto me je SezamNET uredno izvestio da je moja naredba
>> izvršena, 7 sati posle, oni su opet tu i ponovo me čekaju.
;)))
Moram priznati da sam se sit nasmejao. Kao iz one korespodencije
gosta hotela i sobarica/menadžera, kada je gost tražio da mu ne
ostavljaju svakoga dana male sapunčiće. ;)
problemi.758vitez.koja,
Na ovom nodu na kome sam sada (a ne znam na kom sam) datum nije dobro
namesten, tj. tvrdi da je subota, a nije :)
sk
problemi.759mantoniadis,
-----------
CONNECT 14400/ARQ
Connected to SezamNET at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS
Casopis "Racunari" - Beograd
Sub 10.02.96 01:09 - Node 12
Username: mantoniadis
Password: **********
Na zalost, potrosili ste sve svoje vreme za danas.
Dovidenja do sutra!
NO CARRIER
CONNECT 14400/ARQ
Connected to SezamNET at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS
Casopis "Racunari" - Beograd
Sub 10.02.96 01:19 - Node 12
Username: mantoniadis
Password: **********
Na zalost, potrosili ste sve svoje vreme za danas.
Dovidenja do sutra!
NO CARRIER
--------------
Da bi bilo vise zanimljivo, ovo se desilo NEDELJU 11.02.96
godine!!!!
Znaci sezamNET ide dan NAZAD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
--------
ili nod 12 je pop***eo?
poz,
Makis
problemi.760zeljkoj,
..readall
PAD prazan.
Nema poruka.
System error
Šta je sada ovo!?
problemi.761banga,
-> #747, mmtosic> Ovde zakocenje traje po nekoliko sati, kao sto se to moglo
> videti u nekoj od prethodnih poruka.
> tokom veze, pa ga tamo treba i potraziti. Sama cinjenica da su
> to programeri sa SezamPRO-a resili, treba da bude jasan
> pokazatelj za to sta treba ovde uraditi.
Ne bih rekao. Moj rekord sa PRO je 5 sati "vec na vezi" :)
problemi.762lexus,
-> #745, mmtosic=>>> net00060.zip 653.203
=>>> net00059.zip 653.203
=> Dakle, svi su i dalje tu. ;)) Nakon što sam ih pobrisao i pošto me
=> je
Da, da svi su tu ali je jedan promenio ime ;)))))
Pozdrav -Lex->
problemi.763lexus,
-> #754, dr.iivan=> Druga stvar se tice 'atraktivno stampane knjizice' koja bi,
=> takodje, trebala biti poslata na kucnu adresu korisnika posto se
=> plati pretplata, a ne salje se!!..Nisam jedini kome bi ta knjizica
=> dobrodosla, a od nje ni traga ni glasa!..
Ja sam pretplaćen od avgusta prošle godine, a još uvek nisam
dobio knjižicu. Verovatno ćemo ih dobiti kada se sistem
potpuno stabilizuje.
Pozdrav -Lex->
problemi.764maksa,
-> #742, babbage>> :who
>> who/q
>>
>> Kada otkucate who, odletećete sa sistema duplo brže nego što
>> je uobičajeno (nema dosadne logoff poruke, niti čekanja na NO
>> CARRIER), ceo logoff traje svega 2sec.
Reče Zak da procedure u autoexec-u ne trpe rekurziju, al' nema ko
da čita.
problemi.765zormi,
-> #744, dr.grba*>> * NE2000 kartica kosta citavih 70DEM :) (BNC verzija)
*>>
*>> Khm... 40.
*
* Koliko košta, tako dobro i radi. <:
Zavisi gde se snabdevaš...
Inače radi sigurno bolje i brže od prastarih NE1000.
problemi.766dj.vlada,
-> #742, babbage=> :who
=> who/q
Nisam znao da to moze!!!! A jel imas ti neka uputstva za sezam koja mozes
pozajmiti
ja sam se prijavio na sezam tek pre mesec dana pa nemaju uputstva!!!
problemi.767sonem,
-> #763, lexus> Ja sam pretplacen od avgusta prosle godine, a jos uvek nisam
> dobio knjizicu. Verovatno cemo ih dobiti kada se sistem
> potpuno stabilizuje.
Malko sutra! I ja spadam u novajlije sto se SEZAMA tice (mesec dana)
Prvo,uplatnicu za pristup sistemu niko ne salje.Cekao sam je zalud
jedno dve nedelje, pa kad videh da nema nista od toga zaputih se u BIGZ.
Posle uplate, zamolio sam za "atraktivno stampano uputstvo", na
sta sam dobio odgovor da odstampanih primeraka neme vec vise od godinu dana,
a kad ce biti ...Jedan covek (Pifat cini mi se) rece da je vazda na sezamu
visila neka ???.txt datoteka koja je bila isto sto i stampano uputstvo ali mu
bas nije poslo za rukom da je i nadje.
S obzirom da, kol'ko vidim, ima dosta posla oko samog sistema mislim da u
dogledno vreme niko nema nameru da se bakce oko stampanja uputstva.
Ne kazem ja da u on-line helpu ne pise dosta toga ali bilo bi zgodno da je
negde to lepo sve sastavljeno i sazvakano za pocetnike pa stoga molim nekoga
da silje uputstvo
Pozdrav sonem
P.S. Tek posle par dana citanja poruka u sezamnet konferenciji shvatio sam
cemu bi onaj zabezeknut izraz lica sekretarice kad sam joj rekao na koliko
meseci zelim da se pretplatim (dve cifre!)
problemi.768spantic,
-> #718, mmtosic> je to drugačije - tamo su vlasnici sistema istovremeno i vlasnici
> software-a.
Kada su to na Pro-u izneli vlasničke odnose? To, jednostavno
nije stvar korisnika i to ni na jednom sistemu u svetu. Ovo je
moje lično mišljenje.
problemi.769mmtosic,
-> #756, spantic>> > je to drugačije - tamo su vlasnici sistema istovremeno i vlasnici
>> > software-a.
>>
>> Kada su to na Pro-u izneli vlasničke odnose? To, jednostavno
>> nije stvar korisnika i to ni na jednom sistemu u svetu. Ovo je
>> moje lično mišljenje.
Umesto da objašnjavam šta sam napisao, mnogo je lakše da to pokažem.
``U svakom slučaju, interes nas korisnika je dominantno vezan za naša
prava. Ona nisu bila dobro zaštićena, a verovatno nisu ni sada. Nas
bi interesovalo pre svega to, kako su pravno regulisani odnosi vas iz
BIGZ-a sa G-nom Zakićem. Jer, lako se može desiti, da ti odnosi mogu
da zaškripe, i da se to svede na - ``svađale se jetrve, preko
svekrve'', što je i bilo tokom većeg dela prošle godine. Na SezamPRO-u
je to drugačije - tamo su vlasnici sistema istovremeno i vlasnici
software-a.''
Iako nisu izneti vlasnički odnosi na SezamPRO-u, prema javno datim
obaveštenjima, svi znamo, da je software pisao zzivotic (verovatno
modifikovan software pod kojim je radio Sezam), da je uputstvo i help
radio dejanr (verujem da je njegova uloga daleko značajnija i da se
proteže i do učešća u koncipiranju softvera), a da su vlasnici
sistema zzivotic, dejanr i danko. Spominjanje navedene činjenice bilo
je u funkciji pokazivanja razlike, a ne tvrdnje da ne može drugačije.
Ali, to drugačije, nama, korisnicima Sezama (sada SezamNET-a),
pokazuje da su narečeni odnosi problematični. Da li to treba posebno
dokazivati? Ili je, možda, ovde bilo, a i sada jeste, sve u redu?
Pravo korisnikâ se isuviše jednostavno opisuje. On može da se za
korišćenje nečega pretplati, ili da se ne pretplati. U ovom
konkretnom slučaju se, međutim, ne radi o tako prostoj situaciji,
nego o tome da su korisnici Sezama (sada SezamNET-a) njegove usluge
platili unapred, i da su to uradili, na bazi toga kakve usluge su
ovde pružane u prethodnom periodu (pod čime se podrazumeva vreme
ispred decembra 1995. godine). Sada su svedoci toga da u prethodnih
2 meseca tih usluga uglavnom nema (u redu, ta dva meseca su i
izbrisana). Ali, čini se, da će ih teško i biti. Efikasni sistemi
funkcionišu tako što se svaki od elemenata koji ga sačinjavaju brine
o sebi i svojoj ulozi, ali uz razumljiv uslov da sistem opstaje i da
funkcioniše. Ne smatram da je isticanje pozicije korisnika štetno za
opstanak sistema. Naime, ja verujem da su vlasnici sistema i sami
kadri da se brinu o svojim interesima, i da im staratelji nisu
potrebni. Zato smatram da im u zaštiti njihovih interesa nije ni
neophodna moja pomoć.
Svako od nas će tek produženjem pretplate na korišćenje SezamNET-a
preuzeti odgovornost na sebe za slučaj da sistem i dalje ne bude
valjano funkcionisao. Sada to nije slučaj. Do krize je došlo zbog
toga što su prethodni vlasnici software-a (i suvlasnici sistema)
odlučili da formiraju svoj sistem. Onda je vlasnik hardware-a dao
šut-kartu vlasniku drugog software-a koga je, inače, prethodno sam
izabrao. Onda je izabrao novi software. Iz svog iskustva vidim da
sistem ne obezbeđuje gro usluga koje je ranije pružao. Sklon sam da
verujem da entuzijazam ne može da zameni nedostatak dobrog software-a
i odgovarajućih poslovnih odnosa. A verujem da i ovih poslednjih još
nema (nedavno je ovde negde ostavljena poruka vlasnika sistema o tome
da će ugovor između njih i vlasnika software-a biti skoro potpisan).
Inače, ja bih bio veoma zadovoljan kad bi SezamNET isplivao iz
problema u kojima se nalazi. Zato što sa njim imam odličnu telefonsku
vezu. A smatram i da je konkurencija veoma važna za svako tržište.
Ako je to važno, onda da kažem - ni na koji način neću reagovati i
ako SezamNET prestane sa daljim radom, iako imam još šest meseci
pretplate. Smatraću da su ti ljudi već u dovoljno velikoj nevolji da
bih im je ja otežavao. Dakle, sva priča koju ovde pričam počiva na
veri da se javnim pritiskom korisnika sistema može pojačati i
pozicija nekih istaknutih predstavnika sistema prema BIGZ-u.
problemi.770mmtosic,
-> #761, banga>> > Ovde zakocenje traje po nekoliko sati, kao sto se to moglo
>> > videti u nekoj od prethodnih poruka.
>> >
>> > tokom veze, pa ga tamo treba i potraziti. Sama cinjenica da su
>> > to programeri sa SezamPRO-a resili, treba da bude jasan
>> > pokazatelj za to sta treba ovde uraditi.
>>
>> Ne bih rekao. Moj rekord sa PRO je 5 sati "vec na vezi" :)
Ni na koji način ne osporavajući tvoje iskustvo, izneću dokaze o svom
iskustvu. Uz ovu poruku privezujem fajl u kome se nalaze log-ovi i
izvodi iz fajla o korišćenju komunikacionog programa za ostvarivanje
veza sa SezamPRO-om počev od 1. februara 1996. godine do danas.
U ovoj poruci dajem mali izvod.
11. februar 1996. godine.
========================
7:15 Veza uspostavljena
7:27 Veza prekinuta
------------------------
7:32 Veza uspostavljena
7:34 Veza prekinuta
------------------------
7:35 Veza uspostavljena uz konstataciju da sam već na vezi
7:36 Veza uspostavljena
7:46 Veza prekinuta
------------------------
8:00 Veza uspostavljena
8:11 Veza prekinuta
------------------------
8:13 Veza uspostavljena
8:16 Veza prekinuta
------------------------
8:18 Veza uspostavljena
8:36 Veza prekinuta
------------------------
8:37 Veza uspostavljena
8:46 Veza prekinuta
------------------------
10. februar 1996. godine.
========================
7:06 Veza uspostavljena
7:17 Veza prekinuta
------------------------
7:18 Veza uspostavljena uz konstataciju da sam već na vezi
7:19 Veza uspostavljena
7:36 Veza prekinuta
------------------------
7:41 Veza uspostavljena
7:48 Veza prekinuta
------------------------
7:49 Veza uspostavljena
8:07 Veza prekinuta
------------------------
8:08 Veza uspostavljena
8:21 Veza prekinuta
------------------------
8:22 Veza uspostavljena uz konstataciju da sam već na vezi
8:23 Veza uspostavljena
8:35 Veza prekinuta
------------------------
I tako dalje, i tako bliže. Nadam se da je kao dokaz dovoljno
ilustrativno.
pro_logs.zipproblemi.771mmtosic,
-> #762, lexus>> =>>> net00060.zip 653.203
>> =>>> net00059.zip 653.203
>> => Dakle, svi su i dalje tu. ;)) Nakon što sam ih pobrisao i pošto me
>> => je
>>
>> Da, da svi su tu ali je jedan promenio ime ;)))))
Ima dosta zanimljivosti. Jedna od onih koju nisam spomenuo u svojoj
poruci jeste da sam pre napuštanja SezamNET-a obrisao pad (sa samo
jednim, sabijenim fajlom) naredbom _clear_. :)
Verovatno je sve ovo povezano sa načinom na koji programeri rešavaju
pitanje čuvanja pad-a za veliki broj korisnika.
Naravno, ja verujem da na sistemu postoje log-ovi tri moje navedene
sesije. Za svaki slučaj uz ovu poruku privezujem fajl u kome se
nalaze narečeni log-ovi i odgovarajući izvodi iz fajla o korišćenju
komunikacionog programa za ostvarivanje tri navedene veze sa
SezamNET-om.
net_logs.zipproblemi.772sasa.m,
-> #754, dr.iivan> stigla (btw,jos uvek je nema) pa sam resio sam da se pretplatim..Zasto
> lagati narod da je uplatnica poslata kada nije?..a narod bezveze
> ceka uplatnicu..
De, šta si zapeo za tu uplatnicu, vidiš valjda da ljudi imaju važnija
posla tj. postavljanje ovog slona na staklene noge. Ta poruka ti se
verovatno po defaultu ispisuje.Prošetaj do BIGZ-a (imaju dobre sekretarice,
veoma su uslužne :)), uplati lično i nemoj da kukaš.
> Druga stvar se tice 'atraktivno stampane knjizice' koja bi, takodje,
Pa, koliko me sećanje služi, toga nije bilo ni u srećnija vremena, tj.
čekalo se po više meseci. Jeste da su mi posle poslali dve, ali su ipak
kasnili. A nije bila ni atraktivno štampana. Strpi se malo, ne mogu da
štampaju uputstvo, jer ni sami ne znaju koji će softver sutra da osvane
na Sezamu.
problemi.773mmtosic,
-> #768, spantic>> > je to drugačije - tamo su vlasnici sistema istovremeno i vlasnici
>> > software-a.
>>
>> Kada su to na Pro-u izneli vlasničke odnose? To, jednostavno
>> nije stvar korisnika i to ni na jednom sistemu u svetu. Ovo je
>> moje lično mišljenje.
Ovo ti je ponovljena poruka #3.756, i na nju sam ti odgovorio. :)
problemi.774demil,
-> #741, bcvetkovicDE>> Kada god pozovem SEZAMNET sa ukljucenim hardverskim MNP5
protokolom,
DE>> posle nekoliko sekundi po uspostavljanju veze, ili nekad ( u
najboljem
DE>> slucaju ) posle nekoliko minuta Pocinje da mi se pojavljuje
djubre po
DE>> ekranu. Nije to ono klasicno djubre nastalo usled lose veze, vec
neko
DE>> "cudno" djubre. Ja mogi potpuno normalno da kucam naredbe i
SEZAMNET
Iako ja nemam taj problem tačno znam o čemu govoriš. Mislim da je
i IKORDIC navodio da ima isti problem, pa da vidiš sa njim kako ga
rešava. U svakom slučaju taj problem može da se reši dodavanjem ĐC0 u
init string bez isključenja hardverskog MNP-a. Zašto se to tako
rešava i zašto postoji ceo problem (a javlja se samo sa NET-om)
ostaje na Upravi da reši. Definitivno je u pitanju neko setovanje
njihovih modema (a za to predlažem da se obrate Upravama drugih
BBS-ova, pre svega Imtel-u, PRO-u i FFS-u).
Demil
problemi.775djcorto,
-> #715, banga> A Crash Recovery kod TM.xx NE RADI, samo na ovom BBS-u, prema
> tome dodje mu na isto :)
Meni ne radi ni na PRo-u.
problemi.776mileusna,
-> #764, maksa=>> :who
=>> who/q
>> Reče Zak da procedure u autoexec-u ne trpe rekurziju, al' nema ko
>> da čita.
Da, samo meni ovo ne liči na rekurziju, a i čini mi se da
se, prilikom rekurzije, komande jednostavno ne izvršavaju, bez
'logoff efekta'. :)
problemi.777bivanisevic,
Danas pri pozivu Net-a nakon uspostavljanja veze (koja, uzgred, nikako
da bude MNP5) sistem nije izbacivao ništa nekih 15-ak sekundi, zatim je
javio
<2 min ...
kada sam otkucao svoj username i password na dalje sve je išlo bez
problema. Ima li neko pojma u čemu je stvar?
Još jedno pitanje. Kada na mom modemu uključim MNP5 protokol pri
uspostavljanju veze sa Net-om (i samo sa Net-om) dobijam
čudne znake a posle 10-ak sekkundi se veza uspostavi sa NONE. U čemu je
problem?
problemi.778cnenad,
Subject. GR LI
Dotični kod izvršavanja autoexec-a nepristojno dugo traje i veoma
nesrazmerno u odnosu na MA LI. Ista je situacija bila i kad je bilo oko
32000 poruka u privatnoj pošti pa tipujem da nešto nije dobro podešeno.
problemi.779valex,
-> #689, inferno>> Koji su to nodovi?
1, 2, 4, 5 i 8.
problemi.780valex,
-> #765, zormi>>* Koliko košta, tako dobro i radi. <:
>>
>> Zavisi gde se snabdevaš...
>> Inače radi sigurno bolje i brže od prastarih NE1000.
Nesumnjivo. Međutim, pored mrežnih kartica treba kupiti i nove
nodove, uraditi umrežavanje od početka, nabaviti komunikacioni server...
Krpljenje hardverskih komponenti sistema nije rešenje - uvek će se naći
još nešto što ne funkcioniše. Zamena preostalog dela opreme završiće se
uglavnom do kraja meseca - na ovo odlaganje odlučili smo se da ne bi
bili primorani da povisujemo cene pretplate.
problemi.781valex,
-> #716, mmtosic>> Predmet: Završno peglanje sistema ili zaglavljivanje? :)
>> jtoma 07:08 -- Sezam
>> banga 07:02 -- Transfer
>> jlazor 07:20 -- Sezam
>> nilez 07:16 -- Sezam
>> bstevan 07:16 -- Sezam
>> mmtosic 07:20 -- Sezam
>> ivulic 07:02 -- Transfer
>> kostja 07:09 -- Sezam
>> kreca 07:15 -- Transfer
>> nenad 05:35 -- Sezam <<<<<------<<<<<----
>> valex 04:53 -- Sezam <<<<<------<<<<<----
Malo jednog a malo drugog - nenad je sređivao neke sitnice od kuće, a
ja sam te noći zaglavio na poslu ;)
problemi.782valex,
-> #718, mmtosic>> prava. Ona nisu bila dobro zaštićena, a verovatno nisu ni
>> sada. Nas bi interesovalo pre svega to, kako su pravno
>> regulisani odnosi vas iz BIGZ-a sa G-nom Zakićem. Jer, lako se
>> može desiti, da ti odnosi mogu da zaškripe, i da se to svede
>> na - ``svađale se jetrve, preko svekrve'', što je i bilo tokom
Dok ne sklopimo ugovor jedino što možemo da pružimo je usmena
garancija. "Mi iz BIGZ-a", ako je već teško reći "Računari", smo
zadovoljni radom softvera i činimo sve što je u mogućnosti da se prava i
obaveze svakog od ulagača regulišu u što kraćem roku.
problemi.783valex,
-> #769, mmtosic>> Iako nisu izneti vlasnički odnosi na SezamPRO-u, prema javno
>> datim obaveštenjima, svi znamo, da je software pisao zzivotic
>> (verovatno modifikovan software pod kojim je radio Sezam), da
>> je uputstvo i help radio dejanr (verujem da je njegova uloga
>> daleko značajnija i da se proteže i do učešća u koncipiranju
>> softvera), a da su vlasnici sistema zzivotic, dejanr i danko.
>> Spominjanje navedene činjenice bilo je u funkciji pokazivanja
>> razlike, a ne tvrdnje da ne može drugačije.
Ne vidim apsolutnu nikakvu razliku između vlasničkih odnosa na oba
sistema. Na NET-u, sa jedne strane imamo Zakića kao autora softvera i
vlasnika određenog dela procenta sistema, a sa druge strane mene kao
predstavnika "Računara", ulagača hardvera i vlasnika preostalog dela. Na
Pro-u, kao što si već pomenuo, imaš sa softverske strane Životića i
Ristanovića, a sa hardverske strane Jevtovića kao predstavnika Jugodate.
>> izabrao. Onda je izabrao novi software. Iz svog iskustva vidim
>> da sistem ne obezbeđuje gro usluga koje je ranije pružao.
>> Sklon sam da verujem da entuzijazam ne može da zameni
>> nedostatak dobrog software-a
Svi smo svesni problema sa zaglavljivanjem stanica i pucanjem veze,
ali voleo bih da izneseš spisak usluga koje je sistem ranije pružao, a
sada nisu omogućene.
problemi.784valex,
-> #754, dr.iivan>> sistem i, po pravilu, cekao popunjenu uplatnicu, koja i posle
>> 2 nedelje nije stigla (btw,jos uvek je nema) pa sam resio sam
>> Druga stvar se tice 'atraktivno stampane knjizice' koja bi,
>> takodje, trebala biti poslata na kucnu adresu korisnika posto
Što se uplatnice tiče, krivica je na našoj strani - naime, obuzeti
ostalim poslovima oko rada na sistemu, nismo još uvek stigli da
regulišemo automatsko štampanje uplatnica.
Što se uputstva tiče, na njemu se radi - potrebno ga je nanovo
napisati, što nije mali posao. Ovoga trenutka ne mogu predvideti tačan
datum izlaska istog, ali prema nekim procenama to bi trebalo da bude do
kraja marta.
problemi.785vlad,
Ovo se vuce k'o vodeno crevo. B(((((
problemi.786vlad,
-> #764, maksa> Reče Zak da procedure u autoexec-u ne trpe rekurziju, al' nema ko
> da čita.
To sto ne trpe rekurziju ne znaci da treba da izbace coveka sa veze.
Ovo je bug i treba ga srediti.
problemi.787dj.vlada,
Sta treba da radim, da bi mi povecali grupu, molio sam, molio, ima
najmanje 7 ljudi koji oce da udju u grupu, a ja ne znam sta da im
kazem, inace grupa se zove "elite" (ne nije nista vezano za igre)!
problemi.788supers,
-> #777, bivanisevic>> <2 min ...
>>
>> kada sam otkucao svoj username i password na dalje sve je išlo bez
>> problema. Ima li neko pojma u čemu je stvar?
Sistem daje tri minuta vremena da se unese username i password.
Očigledno, prošao je ceo minut od trenutka uspostavjanja veze dok nisi
dobio prompt.
Nakon prijavljivanja, odbrojava ti se 30 minuta.
problemi.789supers,
Moj najveći problem sa SezamNetom je što često ne započne prenos
fajlova. Ovo se ne dešava kada se dl-uje pad, ali se vrlo često dešava
prilikom skidanja prikačenih fajlova. Sezam pošalje sekvencu za početak
dl-a, DL prozor u Telixu mi se iscrta, ali ne mrda...
Sačekam nekoliko sekundi, pa abortiram transfer. Sezam uredno ispiše
'Greška pri prenosu!' i normalnom brzinom se dalje odaziva... Onda
pokušam ponovo da prenesem isti fajl iz konferencije, pa uspe.
Zašto brljavi kada se skidaju fajlovi iz konferencija? Možda treba još
da čekam da prenos počne?
problemi.790mc.kuzma,
Pad» di
qpv17crg.zip 517.411
qpv17crg.zip 517.411
Files 1/517.411 bytes.
Jel neko moze ovo aaa?
problemi.791msavkovic,
-> #787, dj.vlada┌┌┌ Sta treba da radim, da bi mi povecali grupu, molio sam, molio, ima
┌┌┌ najmanje 7 ljudi koji oce da udju u grupu, a ja ne znam sta da im
┌┌┌ kazem, inace grupa se zove "elite" (ne nije nista vezano za igre)!
Otvori grupu elite.2 i u nju ubaci tih 7 ljudi, a onda napravi skript,
koji će da prebacuje poruke iz jedne u drugu (ili to radi ručno)
P.S. Skript pravis sa F1 u telemateu ;)
problemi.792mc.kuzma,
Pad» di
TEXTPAD 18.966
TEXTPAD 18.966
Evo ga opet se desilo :))
Da li se ovo desava jos nekome ili samo meni :)
problemi.793hercog,
Šta ovo znači:
» who
senna 00:13 -- Sezam No escape from the evil cables!
anima 00:35 -- Sezam
vribar 00:18 -- Edit ..JA i moja NUIT, SMO JEDNO! zauvek.. AUM )))
mortrisha 00:24 -- Sezam
kaiser 00:30 -- Read rave grup oce neko
hercog 00:34 -- Sezam VEGA Lab, pred. za usluge, konsalting i račun
zurzul 00:37 -- Sezam
riddler 00:29 -- Sezam
bogdan 00:24 -- Transfer
cdragan 00:34 -- Sezam
milosh 00:12 -- Sezam
ser.mika 00:34 -- Sezam
» res re anima
'anima' nije registrovan korisnik SezamNET-a.
Anima na liniji, a nije registrovani korisnik...
Sale
problemi.795spale,
-> #792, mc.kuzma>> Da li se ovo desava jos nekome ili samo meni :)
Meni, svaki put.
problemi.796dj.vlada,
-> #790, mc.kuzmaD:\SEZAM> Pad» di
D:\SEZAM> qpv17crg.zip 517.411
D:\SEZAM> qpv17crg.zip 517.411
D:\SEZAM> Files 1/517.411 bytes.
D:\SEZAM>
D:\SEZAM> Jel neko moze ovo aaa?
:)))) i ja sam jednom imao problema sa padom! inace ja sam imao jos cudniji
dogadjaj......
problemi.797vlad,
-> #788, supers> Sistem daje tri minuta vremena da se unese username i password.
I da daje pet, cesto ne bi bilo dovoljno B(. Prosli put je sve lepo islo, i
taman da kazem "vidi proradilo" kad ono prodje dva minuta od komande exec
pa dok se nije pojavilo ono xB000-trt-mrt. Exec, naravno, nisam uspeo da
posaljem B(.
problemi.798mdimitrijevic,
Ista situacija i kod mene. Cak sa istim fajlom.
Pozdrav,
Marjan
problemi.799pingvin,
-> #772, sasa.m:: De, šta si zapeo za tu uplatnicu, vidiš valjda da ljudi imaju važnija
:: posla tj. postavljanje ovog slona na staklene noge. Ta poruka ti se
:: verovatno po defaultu ispisuje.Prošetaj do BIGZ-a (imaju dobre
:: sekretarice, veoma su uslužne :)), uplati lično i nemoj da kukaš.
Vidiš, ako se nešto obećava, moglo bi i da se ispuni...
Iskreno, imao sam nameru da platim NET na moje lično ime
(markom), ali s obzirom da nema uplatnice, stvarno mi ne
pada na pamet da gubim vreme i da idem do BIGZ-a.
problemi.800supers,
-> #793, hercog>> 'anima' nije registrovan korisnik SezamNET-a.
>>
>> Anima na liniji, a nije registrovani korisnik...
Čitaj anonimni korisnik. Možda bi uprava mogla da promeni tekst u "je
anonimni korisnik", čisto da ne bude iščuđavanja.
problemi.801supers,
-> #783, valex>> Svi smo svesni problema sa zaglavljivanjem stanica i pucanjem veze,
>> ali voleo bih da izneseš spisak usluga koje je sistem ranije
>> pružao, a sada nisu omogućene.
Zanemarimo sada eksterne programe bez kojih se može (vote, hang...)
Razmene (makar UUCP) očekujemo da bude.
Nego, jedna bitna stvar mi nedostaje u osnovnom softveru.
Ne postoji svič za čitanje poruka uz koje su prikačeni fajlovi.
To naročito nedostaje kod naredbe conf find, jer ako znamo da tražimo
poruku sa prikačenom datotekom, traženje se znatno ubrzava :)
Pa, ima li nade da ćemo to dobiti?
problemi.802dj.vlada,
-> #791, msavkovicD:\> Otvori grupu elite.2 i u nju ubaci tih 7 ljudi, a onda napravi skript,
D:\> koji ce da prebacuje poruke iz jedne u drugu (ili to radi rucno)
D:\>
D:\> P.S. Skript pravis sa F1 u telemateu ;)
A moze li u pc plusu 2 4 win, imam i tm, ali vise volim pc, inace
moze te li mi poslati skript!!!
problemi.803dj.vlada,
-> #792, mc.kuzmaD:\> Da li se ovo desava jos nekome ili samo meni :)
I meni, ali meni bilo ovako
netxxxxx.zip xxxx
netxxxx1.zip xxxx (isto kao pre) +
textpad xxxx :&
problemi.804dj.vlada,
-> #799, pingvinD:\> Iskreno, imao sam nameru da platim NET na moje licno ime
D:\> (markom), ali s obzirom da nema uplatnice, stvarno mi ne
D:\> pada na pamet da gubim vreme i da idem do BIGZ-a.
A ti si markome, ja te trazio, cekaj da ti nisu inicijali MM ili sam ja
pogresio
coveka (ako nisam, onda si ti onaj sa setnet-a) ?????
problemi.805superhik,
-> #801, supers=:> Nego, jedna bitna stvar mi nedostaje u osnovnom softveru.
=:> Ne postoji svič za čitanje poruka uz koje su prikačeni fajlovi.
Kako ne postoji?
probaj sa /t !
problemi.806vstan,
-> #800, supers>>> Anima na liniji, a nije registrovani korisnik...
>
> Citaj anonimni korisnik. Mozda bi uprava mogla da promeni tekst
Kakav anoniman kada Upravnik rece da je to ukinuto ?
problemi.807savaerc,
´/ž═w╗ű Jutros zvoni a Sezam se ne javlja, i to dugo, dugo. A juče bio 13.
Smrz'o sam se, rekoh opet menjaju softver. :))
problemi.808guta,
-> #802, dj.vlada#> D:Đ> P.S. Skript pravis sa F1 u telemateu ;)
#>
#> A moze li u pc plusu 2 4 win, imam i tm, ali vise volim pc, inace
Mislim da i tamo radi na F1. :>
problemi.809pingvin,
-> #793, hercog:: Anima na liniji, a nije registrovani korisnik...
Možda se dotična osoba tek prijavljivala na sistem
problemi.810supers,
-> #806, vstan>> Kakav anoniman kada Upravnik rece da je to ukinuto ?
Ne, rekoše da anonimni korisnici nisu ukinuti, nego im je samo
onemogućen pristup konferencijama, da ne bi bilo zloupotreba.
(BTW, i dalje me interesuje zašto nemaju samo pravo čitanja, za pravo
upisa razumem).
problemi.811supers,
-> #805, superhik>> Kako ne postoji?
>> probaj sa /t !
Radi? Great :) Očigledno nije dokumentovano, a ja sam utripovao da je
help potpuno ažuran (učinilo mi se da je na početku rada to rekao).
problemi.812dj.vlada,
-> #808, gutaD:\>#> D:D> P.S. Skript pravis sa F1 u telemateu ;)
D:\>#>
D:\>#> A moze li u pc plusu 2 4 win, imam i tm, ali vise volim pc, inace
D:\>
D:\> Mislim da i tamo radi na F1. :>
Probao sam u Telemate-u za dos (ver. 4.20) i F1 sluzi za pomoc, kao i u
PCPLUS-U, a provalio sam kako se prave skriptovi (learn skript) u TM za dos
ali sve sto sam mogao da uradim jeste da skript zapamti sta sam uradio, pa da
ponovi (pa za to i sluzi), inace, znaci tvoje tvrdjenje je na mestu! Ali moze
li mi neka dobra dusa pomoci kako da na sezamu rucno zamenjujem postu
izmedju dve konferencije, naravno, to cu staviti u skript!?????
problemi.813djcorto,
-> #800, supers> Citaj anonimni korisnik. Mozda bi uprava mogla da promeni tekst
> u "je anonimni korisnik", cisto da ne bude iscudavanja.
Cek, cek, zar nije bilo reci o anonimnim korisnicima ? Nece moci
da ucestvuju u konferencijama i slicno ?
problemi.815sasa.m,
-> #799, pingvin> :: verovatno po defaultu ispisuje.Prošetaj do BIGZ-a (imaju dobre
> :: sekretarice, veoma su uslužne :)), uplati lično i nemoj da kukaš.
> Vidiš, ako se nešto obećava, moglo bi i da se ispuni...
Naravno, ali imaj malo strpljenja jer je očigledno da se svojski
trude da od ovog ispadne nešto što će, ne samo po sofveru već i
po puzdanosti, podsećati na stari sezam. Mislim da im slanje
uplatnica nije baš na vrhu liste prioriteta.
> pada na pamet da gubim vreme i da idem do BIGZ-a.
Eh, eh, zar stvarno ne možeš da odvojiš par sati da odeš do BIGZ-a?
Valjda ti je lakše da sedneš na tramvaj i obaviš to, nego da sediš
kući i danima se nerviraš čekajući uplatnicu?
problemi.816mc.kuzma,
Ovaj SezamNet je pun bagova.
Ja recimo njemu ..cha _neki user_ a on meni djubre
to samo ako _neki user_ nije na vezi.
problemi.817crncic,
-> #799, pingvin>> Iskreno, imao sam nameru da platim NET na moje lično ime
>> (markom), ali s obzirom da nema uplatnice, stvarno mi ne
Najzad si izgustirao draži kućnog BBSa, Linuxa, jutarnju razmenu
pošte sa ostalim sistemima,... pa rešio da se vratiš ? :)
Btw, jel' Čolak živ ?
problemi.818crncic,
-> #792, mc.kuzma>> Da li se ovo desava jos nekome ili samo meni :)
Počelo i meni, ima 4-5 dana. Prvo sam mislio da je do mog ;)
autoexeca, ali posle vidim da je tamo sve u najboljem redu.
U principu mi ne smeta, ali srediće Dragana u Ponedeljak ;)
problemi.819vstan,
Veceras ne mogu da posaljem mail. Kaze system error.
Danas se navrsava mesec dana od instaliranja novog
softvera, pa bi da podsetim korisnika wizarda na
njegovo napustanje Sezama u prosloj seansi sw-a,
ubrzo nakon njegovog instaliranja, upravo iz razloga
rada mail podsistema. Toliko.
problemi.820spantic,
-> #718, mmtosic> je to drugačije - tamo su vlasnici sistema istovremeno i vlasnici
> software-a.
Kada su to na Pro-u izneli vlasničke odnose? To, jednostavno
nije stvar korisnika i to ni na jednom sistemu u svetu. Ovo je
moje lično mišljenje.
problemi.821nlazic,
Prenos datoteke sam otpočeo oko 23.50, a završio oko 00.10.
Posle toga, nakon komande TIME dobio sam sledeće:
>> Čet 15.02.96 00:10
>> Na vezi: -37 sec. Do kraja: 24 h 1 min 37 sec.
>> Ukupno za danas je ostalo: 24 h 54 min 41 sec.
Zatim sam preneo još par datoteka, i napisao ovu poruku.
Nemojte ispravljati ovaj bag ;)
problemi.822zeljkoj,
Čini mi se da sam otkrio jedan veeeeoma opasan bag:
Danima sam se čudio što mi odgovori na neke mailove ne stižu. Naime, redovno
(oko 3 puta dnevno) 'skupljam' nove poruke, i mislio sam da nema šanse da
neka promakne. Isto tako, garantovano se niko drugi ne javlja sa mog user-a.
Danas otkucah MAIL LIST i imao sam šta i da vidim: bilo je mnoooogo poruka
za mene, sve su bile nepročitane (što je i logično), ali se nisu pojavljivale
na MAIL READ! Uz pomoć raznih trikova ih ipak nekako skinuh...
Sada mi ostaje samo da pišem izvinjenja ljudima što nisam pročitao njihove
poruke već nekoliko dana, iako sam se u medjuvremenu javljao mnogo puta.
Čak je moglo da se dogodi da pretrpim priličnu štetu zbog toga što nisam
mogao da pročitam te poruke...
problemi.823teorist,
Hoće li se skoro rešiti problem zagušenja na SEZAMU ???
Meni svako zivkanje 'sisa' međugradsku tarifu, a VEOMA često mi je
trebalo po 3 min. samo da izvrši sistemski autoexec (veza je 100%
bila OK) i još par minuta da uradi 'SEZAM' komandu... :~~~(((
Pre neki dan je za 'CLS' trebalo nekih tridesetak sekundi ???? :~(
(veza je koliko sam čuo modem, bila OK)
problemi.824dzakic,
-> #778, cnenad> Dotični kod izvršavanja autoexec-a nepristojno dugo traje i veoma
> nesrazmerno u odnosu na MA LI. Ista je situacija bila i kad je
> bilo oko 32000 poruka u privatnoj pošti pa tipujem da nešto nije
> dobro podešeno.
Ako nemaš poruka u grupama, jedno gr seen /a će dosta ubrzati gr
li u autoexec-u. Koncepcijski, gr li i mail li rade istu stvar,
uz kratku pauzu pre početka izvršenja svake group komande kada
se skupljaju podaci o članstvu u grupama.
problemi.825lexus,
Hi!
Nije moj problem, ali jeste problem.
LE> kum.djole 09:07 -- Transfer
LE> fancy 09:09 -- Off
LEX> ognjen.s 01:31 -- Transfer
LE> dbarbul 09:02 -- Transfer
LE> lexus 09:06 -- Sezam
LEX> jpasajlic 08:02 -- Sezam
LE> vandjus 09:07 -- Edit
LE> gucy 09:09 -- Edit
Obratiti pažnju na LEX>, naročito na ono prvo ;(
problemi.826msavkovic,
-> #802, dj.vlada┌┌┌ A moze li u pc plusu 2 4 win, imam i tm, ali vise volim pc, inace
┌┌┌ moze te li mi poslati skript!!!
Može valjda.
Nemam ja taj .scr, pošto me je mrzelo da ga pravim. Čitaj help.
Evo ti primer za logovanje na sezam. (Sve je u onome Waitfor, Put) ;)
Waitfor 0 ; wait until string matched
Set AutoStop,On
Waitfor "Casopis"
Waitfor "Username:"
Put "msavkovic"
Waitfor "Password:"
Put "********"
Waitfor "»"
FileExist "C:\MODEM\UL\EXEC",OK
if OK
Put "exec /q <d;"
Waitfor "B010000012f4ced"
Send "Z","C:\MODEM\UL\EXEC";
if SUCCESS
delete "C:\MODEM\UL\EXEC.OLD"
rename "C:\MODEM\UL\EXEC","C:\MODEM\UL\EXEC.OLD"
endif
endif