SEZAMNET

15 Jan 1996 - 23 Dec 1996

Topics

  1. obavestenja (84)
  2. pitanja (3810)
  3. problemi (2431)
  4. predlozi (850)
  5. konferencije (28)
  6. fajlovi (242)
  7. olr (734)
  8. vote (24)
  9. kritika (799)
  10. razno (963)
  11. unknown (35)

Messages - problemi

problemi.622 mastermind,
mislim da je "očajna" preblaga reč za ovu vezu.... kačim se po XXX-ti put, i ne uspe ni autoexec da izgura do kraja.... MasterMind p.s. do sada je veza uvek bila ODLIČNA, tako da ona fora sa ne slaganjem centrala ne pali .
problemi.623 junior, -> #574, budim
> A vidim i da si jako nesrećan zbog toga... Šta te briga... Ajde Budime smiri se. Ne priliči odrasloj osobi da cmizdri ;) Elem, malo si (malo previše) zatrpavao konferenciju svojim komentarima koji u suštini ne zanimaju nikog osim onog kojem je taj komentar upućen. A ukoliko je poruka upućena samo 1 korisniku, za to postoji mail. I za "hvala" i za "slažem se" i za "legenda si" :) To sve ide u mail. Što se tiče set code-a, više su drugi ljudi reagovali nego ja, ali moram da priznam da me je to iziritiralo u mnogoj manjoj meri nego taj "šum" u konferenciji. Vidim, već si drastično smanjio broj poruka, sad tvoji komentari dobijaju oblik teza, oko kojih i mi, drugi, možemo da raspravljamo. Sad će već biti zanimljivo pričati sa tobom. ;) So, uvek razmisli malo i o nama, drugim korisnicima, pre nego što napišeš neku (neke :) poruku u konferenciji ;) pozdrav, jr. P.S. Reply za jednu tvoju poruku u forumu : Cilj foruma i jeste da se razvije diskusija među korisnicima, u kojoj ćemo svi, normalno diskutovati pa i, što da ne, ponešto naučiti...:)
problemi.624 junior, -> #599, babbage
> Zašto da ne? Možda bi bilo mnogo manje prašine ako bi se > znala istina, nego sad kad se ne zna ko je šta uradio i > otkud odjednom haos iz vedra neba. E, mene apsolutno ne zanima kako i zašto je došlo do odvajanja Sezama i Sezamapro. Važno je da sad oba postoje, i važno je utvrditi koji je bolji. A ako tebe zanima kako je došlo do "razdvajanja" odvedi ljude na neko pićence pa neka ti ispričaju... jr.
problemi.625 vlad,
Dokle ce vise ovaj sistem da me docekuje sa "vlad je vec na vezi"?? Kao da nije dosta sto ne mogu ljudski da se konektujem i sto puca kad mu dune... B((((
problemi.626 vlad, -> #591, bojt
> Grrrr, opet su nestali resignovi sa konferencija. ;(((( Meni je ovog puta izgleda promasilo. Ni bug-ovi nisu vise dosledni kao nekad B(.
problemi.627 plovput, -> #600, babbage
+đ Ovde gore rekoh: "povratak na Sezam". Tačno tako. Ljudi su +đ svoje poslove (ozbiljne poslove) prebacili na Pro, ili na +đ .ac mrežu, jer se boje da će ovde biti još padova. Nekome +đ kome deo profita zavisi od e-maila i sigurne komunikacije +đ nije svejedno što ovde zvoni u prazno i što nije siguran +đ da sistem sutra neće biti oboren zbog "temeljne izmene..." Po meni je glavna greska ovog sezama sto se nije zatvorio za rad na neki period od recimo mesec dana (ili vise) dok se ne sredi da radi kako treba. Ovako imamo situaciju da mozemo ocekivati da za koji dan iznenada padne i ovaj softver (kao prethodni put) sa nekim nevidjenim objasnjenjem, imamo prakticno tri konferencije u koje stize vise od 5 poruka (SezamNet, Forum i Mali oglasi), sistem se dobija jako tesko jer zvoni u prazno zbog ko zna kojih problema a momci iz 'uprave' kazu da je to nemoguce jer eto bas 'sad su probali' da vide kako to moze da zvoni u prazno i dobili su ga iz prve, pa onda prica o raznim napravama koji to onemogucuju kao jos i plus TSR program koji sve to lepo regulise. A kad se veza dobije sav zadrhtim kad otkucam who ili co vi /q jer pogotovu u zadnje vreme za taj postupak treba nekoliko minuta da se izvrsi. Vise nema pravila kad ce veza da pukne, ranije obavezno sa jacim protokolom od MNP (na vezi se ostaje max. 4-5 minuta) a i sa forsiranim MNP-om (at\n2) puca UVEK kad se skine neki fajl iz konferencije sto nema nikakve veze sa modemom vec sa softverom. Nema starih konferencija a od prvog dana ima stara MUZIKA.1, kako je ona mogla da se konvertuje ? Isto i sa fajlovima, u nekim direktorijumima ih ima a u nekim nema. Radi se na 'glupostima' tipa chat i who umesto da se fokusira na problem oko pucanja veze, konferencijama i brzini sistema. Sve to moze samo da mnogo iznervira korisnika i da se odluci za drugi BBS a jedini drugi je SezamPro jer o ostalima i ne vredi razmisljati. Ne znam u kom ste odnosu sa Zivoticem ali sto do vraga niste kupili od njega softver ?
problemi.628 banga, -> #614, vujos
> ¨> >> Hajde da proverimo. Meni je na Sezamu podesen set code > yuscii, ¨> >> evo kanonade yu slova: cCcCsSzZdD. Sta je stiglo > ? ¨> > ¨> Ovde je sve ok. > > Ja ih vidim kao cCcCsSzZdD, znaüi bez kvréica. ^ ^ Znaci kod tebe je problem Pozdrav [none]
problemi.629 banga, -> #625, vlad
> Dokle ce vise ovaj sistem da me docekuje sa "vlad je vec na > vezi"?? Pa ovaj i nije tako los. Najduze me je drzao 3 minuta. SezamPRO specijalitet je da napomenem samo rekord: U 2 se konektovao, veza pukla i posle par bezuspesnih pokusaja ponovnog log-ina digao ruke. U 7 ujutru (pet sati) jos uvek sam bio na vezi :) Jos dva puta sam "na vezi" bio preko sat. Na vise poruka na tu temu niko mi nije odgovorio (valjda smatraju da je to normalno :). Jedino mi je dajnr poslao poruku doticnog dana kad je oboren rekord i pitao me da li sam primetio nesto cudno :). Prema tome ovaj sistem sto se toga tice je zlato.
problemi.630 calex,
Kada će ovo da se stabilizuje? :( Jutros sam se zakačio (nod 6) ali je sve bilo sa prekidima. Prođe par redova pa minut dva pauze. Kada sam počeo da skidam PAD, pred kraj _čitanja_ je pukla veza. Sledeći put opet na nodu 6, nema ni novih poruka ni PAD-a. :( Nije problem da se to i ručno odradi ali dokle? Nekoliko dana kako sam spustio na 2400 ali ni to ne pomaže. Pored toga, nikako da pređem 8 minuta na vezi, uvek u to vreme počne da blokira i šalje ansi đubre.
problemi.631 space.ace, -> #601, msavkovic
\\* ┌┌┌> ::> *>#>>#>> Hoću da proradi ignore!Pozdrav, Dragan Grbić \\* ┌┌┌> (dr.grba)! ::> *>#> Ů│ ˙#>>#> Podržavam ! :) !Pozdrav, \\* ┌┌┌> Dejan Vesic ::> *>#> (dvesic) ! Ů│ ˙#>> :)))) Apsolutno! ;) \\* ┌┌┌> !Pozdrav, ::> *>#> Dragutin Manojlović (guta)! Ů│ ˙#> Bez \\* njega ┌┌┌> se ne može! :) ::> *>#> ! Pozdrav, Aleksandar Petrović \\* (iznogud)! ┌┌┌> Ů│ ˙#> Plagijatori! ::> *>#> Pozdrav, Vladimir \\* Djukelic ┌┌┌> (dj.vlada)! Ů│ ˙ Stidimo se. :))! ::> *>#> Pozdrav, \\* Dragutin ┌┌┌> Manojlović (guta)! Pustite čoveka.. prvi ::> *> mu \\* je ┌┌┌> put.!Andreja Dulović (inferno)! Pa... prvi put mora da ::> \\* *> ┌┌┌> zaboli O;) !Pozdrav, Manojlović Dragutin (guta)! ::> \\* Konačno ┌┌┌> stigao :) !Pozdrav,Vladimir Jelinek (vlajel)! :: Vi \\* ste ┌┌┌> neozbiljni!Pozdrav, Vladimir Radmilovic (vlador)! \\* Izbrišite moje ┌┌┌> ime iz spiska! Neću više da učestvujem u \\* ovome!Pozdrav, ┌┌┌> Aleksandar Petrović (iznogud)! ajde i ostali \\* pa da sami napravimo ┌┌┌ user bazu kad ovi iz uprave ne mogu \\* pozdrav Nebojsa Zivanovic ┌┌┌ (znesa) \\* Da se i ja ubacim... !Pozdrav, Marko Savkovic, (dj.msavkovic)! Što će nam resume...!Pozdrav, Aleksandar Radulović, (vj.space.ace)!
problemi.632 space.ace, -> #604, mitcho
\\* P.S. Da sam zloban rekao bih da se konektuješ na 1200 O:) 300 is the solution!
problemi.633 severian, -> #570, mc.kuzma
> Napise mi da mi je pad iz prethodne seanse sacuvan a kad > ga izlistam napise pad prazan. > Sta se to desava? > Ovo mi se vec nekoliko puta desilo i strasno me nervira! Dakle nije se samo meni ovo dešavalo. Ovo je trajalo par dana, a onda je samo od sebe nestalo. Nezgodno je samo što dok traje guta sakupljeni textpad...
problemi.634 markojo,
Da li neko moze da mi objasni zasto meni uvek (UVEK !) pri downloadu pukne veza nakon 12,288*n kb;n=1,2,3... ?! ;( Zbog entropije (neuredjenosti sistema ;)) ili zbog toga sto sam nesrecni vlasnik 2400 bps modema ? Ako je fajl, ne daj boze, zip ekstenzije (netxxxxx.zip,...) redovno mi skida pocetak (12288) u nastavcima : zip,zi0,zi1... Jes' da rename radi ali koristilo bi mi ako neko zna kako se ova pojava eskivira. Marko
problemi.635 zurzul, -> #572, superhik
#> =:> su u prvi mah radile 4 devojke, i cela gužva je nastala #> zbog =:> zbrke sa #> #> Kako možemo dobiti njihove telefone ? Imaju veoma prijatan #> glas! O:))))))))) Eto vam ideje za sljedeću naslovnu stranu Računara. :)
problemi.636 lexus, -> #601, msavkovic
=> Hoću da proradi ignore!Pozdrav, Dragan Grbić (dr.grba)! => Podržavam ! :)!Pozdrav, Dejan Vesic (dvesic)! => Apsolutno! !Pozdrav, Dragutin Manojlović (guta)! => Bez njega se ne može! !Pozdrav, Aleksandar Petrović (iznogud)! => Plagijatori!Pozdrav, Vladimir Djukelic (dj.vlada)! => Stidimo se. :))!Pozdrav, Dragutin Manojlović (guta)! => Pustite čoveka.. prvi mu je put!Pozdrav, Andreja Dulović (inferno)! => Pa... prvi put mora da zaboli O;) !Pozdrav, Manojlović Dragutin (guta)! => Konačno stigao :)!Pozdrav, Vladimir Jelinek (vlajel)! => Vi ste neozbiljni!Pozdrav, Vladimir Radmilovic (vlador)! => Izbrišite moje ime iz spiska! Neću više da učestvujem u ovome! => !Pozdrav,Aleksandar Petrović (iznogud)! => Ajde i ostali pa da sami napravimo user bazu kad ovi iz uprave ne mogu! => !Pozdrav, Nebojsa Zivanovic (znesa)! => Da se i ja ubacim... !Pozdrav, Marko Savkovic, (dj.msavkovic)! Evo, ja sortirao i ubacio par izmena, radi konstantnosti potpisa! !Pozdrav, Luka Zlatić (lexus)!
problemi.637 lexus, -> #618, nenad
=> I te su poruke razmenjene preko Sezama u ovom periodu (ima ih 466 => u ukupnoj dužini od oko 1.9MB, računajući više puta svaku cc => poruke - podsećam, govorimo samo o mailu), ali čak i da ih => izuzmemo ostaje oko 4000 za mesec dana prema 3500 za 15 dana. I => iz toga se valjda vidi da je sada Sezam življi, operativniji i => posećeniji, a upravo to je negirao čovek kome sam odgovorio. => => No nema veze, uporedićemo još jednom kada istekne mesec dana. Ili, možda, sada ima više problema na sistemu, pa je potrebno i više mailova da bi se ti problemi ispravili ;>>>>> Pozdrav -Lex->
problemi.638 vlad, -> #629, banga
> Prema tome ovaj sistem sto se toga tice je zlato. Ovo me potseca na onu pricu o coveku koji je kupio novog YUGA pa ne moze da zatvori vrata. U servisu ga pitaju da li mu rade brisaci, pa na potvrdan odgovor egzaltirano uzvracaju "Idi kuci i budi srecan. To na 99% YUGA uopste ne radi!". B(((
problemi.639 mhrkic,
Pa bas lepo, svaka 3 dana moram da resignujem konferencije !!!
problemi.640 vradjen,
Sta se desava sa Z-Modem protokolom. Naime, kada pokusam da download-ujem datoteku ciji je prenos bio prekinut u nekoj od predhodnih sesija download pocinje ispocetka sa promenjenim imenom (npr. bilo company2.zip a posle company2.zi0, pa company2.zi1 itd.) Da li je ovo normalno? Da li sam ja normalan?  Inace, posle drasticnog poboljsanja od  pre, jedno, dve nedelje veze su ponovo sve slabije. Cemu ovo? Mozda sam nesto propustio? Dovidjenje i hvala na svim ribama?
problemi.641 mastermind,
Subject : prenos sa crc error-om zip je lepo skinut, ali je textpad unutra imao crc error.... ajde pogledajte malo šta se dešava.... i što se komanda who izvršava onako sporo ???? MasterMind
problemi.642 zeljkoj,
Malopre bejah u chatu, bila super veza, i samo što napisah 'Meni super veza', a ona puče! :))) Jel' to mene Sezam zeza, ili... zona sumraka. ;) A bila je stvarno super, nije zastajkivala, samo odjednom NO CARRIER. Posle je naravno bilo 'zeljkoj već na vezi'. :(
problemi.643 mc.kuzma,
Sto mi kaze "greska pri prenosu" kada UL-ujem file u pad? Sa file-om je posle sve u redu. :)
problemi.644 vujos, -> #579, banga
¨>> Moéda da predefiniäem pitanje? ;) Kako podesiti modem da ¨>> ostanem duée od 3 minuta na vezi pri brzini od 2400? ;> ¨> ¨>Prvo uradi SET CODE pa onda forsiraj 1200 :) Radim sa Custom2. Zeza_me_net (izgleda) ne konvertuje. Ne osećam se krivim ;))) Wiz, Valex... äta je sa konverzijom naäih slova. Neäto ne ätima?
problemi.645 zurzul, -> #586, crncic
#> Pon 05.02.96 00:48 - Node 15 #>---------- #> #> Za svaku pohvalu, nikad nije bio brži no sad ;) #> Sve poruke je skupio i arhivirao za nepunih 30 sec, #> a pad je bio nešto manji od 200 kila... Reche fancy da je na nodu 15 stavio 386-icu, zato je tako brzo...
problemi.646 crncic, -> #625, vlad
>> Dokle ce vise ovaj sistem da me docekuje sa "vlad je vec na vezi"?? Bojtov predlog na ovu temu, od pre dva tri dana, u opšte nije loš. Mišljenja će verovatno biti podeljena, ali mislim da bih lično imao velike koristi od toga. Znači, kad si već na 'vezi' uz dodatno unošenje passa se onaj sa veze uklanja i ti stupaš na snagu.
problemi.647 ikordic, -> #600, babbage
RE: U, jeee... => Iskreno, bacam na vas ovoliko drvlje i kamenje zato što mi => se može - pretplatio sam se na dve godine na Pro, tamo sve Ti sa ove "dve godine na Pro" pretiš da postaneš dosadniji od onog što ima šes' mega u laseru i glava ga ne boli...
problemi.648 bstevan,
Kako da prenesem stare poruke iz neke konferencije ? Kako da prenesem datoteke uz poruku iz neke konferencije ? 1.-Iz menija 2.-Iz komandnog re`ima Sve {to sam probao, nije mi uspelo. pozdrav, BSTEVAN
problemi.649 banga, -> #638, vlad
> Ovo me potseca na onu pricu o coveku koji je kupio novog YUGA > pa ne moze da zatvori vrata. U servisu ga pitaju da li mu rade > brisaci, pa na potvrdan odgovor egzaltirano uzvracaju "Idi kuci > i budi srecan. To na 99% YUGA uopste ne radi!". B((( :)
problemi.650 banga, -> #646, crncic
> Bojtov predlog na ovu temu, od pre dva tri dana, u opste nije > los. Misljenja ce verovatno biti podeljena, ali mislim da bih > licno imao velike koristi od toga. Znaci, kad si vec na 'vezi' > uz dodatno unosenje passa se onaj sa veze uklanja i ti stupas > na snagu. Pozdravljam predlog
problemi.651 banga, -> #640, vradjen
> Stase desava sa Z-Modem protokolom. Naime, kada pokusam da > download-ujem datoteku ciji je prenos bio prekinut u nekoj od > predhodnih sesija download pocinje ispocetka sa promenjenim > imenom (npr. bilo company2.zip a posle company2.zi0, pa > company2.zi1 itd.) Dobro jutro Kolumbo :) Uprava se i dalje NE oglasava po ovom problemu
problemi.652 valex, -> #572, superhik
>> Kako možemo dobiti njihove telefone ? Imaju veoma prijatan >> glas! O:))))))))) 653-748 ;)
problemi.653 valex, -> #635, zurzul
>>#> Kako možemo dobiti njihove telefone ? Imaju veoma prijatan >>#> glas! O:))))))))) >> >> Eto vam ideje za sljedeću naslovnu stranu Računara. :) Hm, kako mislis da predstavimo njihov glas na naslovnoj - možda u vidu oscilacija? :) Stariji Sezamovci bi ti sigurno rekli da glas i izgled nisu uvek "usaglašeni" ;)
problemi.654 valex, -> #627, plovput
>> Po meni je glavna greska ovog sezama sto se nije zatvorio za >> rad na neki period od recimo mesec dana (ili vise) dok se ne >> sredi da radi kako treba. Ovako imamo situaciju da mozemo Moram da priznam da niko nije mogao da očekuje događaje u prethodna dva meseca, tu, pre svega, mislim na jos jednu promenu softvera. Računalo se sa teškoćama i bilo je prostora za "manevrisanje", no, sada smo u situaciji u kojoj se nalazimo. Pošto znam koje se novine spremaju, verujem da će one kompenzovati deo muka i da će teškoće iz ovog perioda vrlo brzo biti potisnute u drugi plan. >> Ne znam u kom ste odnosu sa Zivoticem ali sto do vraga niste >> kupili od njega softver ? Na ovo pitanje je odgovarano više puta, odgovor potraži u prethodnim porukama. U svakom slučaju, nadam se da si svestan da, ukoliko je to bilo i moguće i najbolje, sigurno bi se odlučili za pomenuto rešenje.
problemi.655 valex, -> #615, diag
>> To što ovaj sistem radi na zastarelom hardveru može da bude >> samo veliki minus za upravu a ne tema za opravdavanja. Da se >> sistem iole održavao na mestu 2-ki bi odavno bile 4-ke, bilo >> kakve. Sistem nije unapređivan po pitanju stanica skoro od 1990. godine. Najstariji član (mislim po stažu) uprave je na tom mestu nekih 9 meseci, ali molio bih da se to vreme računa tek od trenutka kada suvlasnici više nisu konkurentske kuće, znači od polovine decembra. Do sada je nabavljen server i novi modemi - veliki korak gledajući na protekli period, ali na tome ne nameravamo da se zaustavljamo. Ne bih hteo previše da obećavam, neke informacije možete dobiti iz mojih prethodnih poruka. U svakom slučaju, unapređenja tek predstoje. >> Ajd' da Vam ne stajem dalje na žulj, srećno u promenama >> problema? Svi ih željno očekujemo. Hvala na razumevanju. Tu smo da pomognemo oko novonastalih teškoća, a svako zapažanje je dobrodošlo prilikom lokalizacije problema. Shvatam da je nervoza opravdana, ali nadam se da razumete da ulažemo maksimalan trud u ovaj sistem. A verujemo da će se on isplatiti.
problemi.656 valex, -> #644, vujos
>> Wiz, Valex... šta je sa konverzijom naših slova. Nešto ne >> štima? Imaš code NONE. Jedno setovanje i sve će biti u redu :)
problemi.657 valex, -> #616, fric
>> Imam utisak da SezamNET trenutno radi zahvaljujući entuzijazmu >> nekolicine ljudi. Sumnjam da njih (tj. vas) ima dovoljno za >> pokrivanje svih mesta gde škripi (ma to je očigledno), a još >> više sumnjam da nadležne strukture u BIGZ-u to plaćaju u >> skladu sa uloženim vremenom, znanjem i energijom. Može se reći da si sasvim u pravu, uz jednu dopunu: ovo jeste ulaganje svih nas, ali sigurno je da niko nema toliku motivaciju da podnosi ove napore samo za slavu. Toliko često spominjani BIGZ, verovatno predstavljen kao neka "baba-roga", samo je jedan od ulagača ovoga sistema, i time polaže prava samo na izvestan procenat. Sezam je vrlo profitabilan sistem, kao što je bio i do sada, i svačiji trud će se isplatiti - pod time podrazumevam redovne nadoknade za službena lica na sistemu, kao i premije za ljude koji su uložili svoj trud u ovom prelaznom periodu. Poreostalo je još samo par dana do potpisivanja ugovora, kada će i "zaslužni" moći malo da odahnu :)
problemi.658 valex, -> #645, zurzul
>> Reche fancy da je na nodu 15 stavio 386-icu, zato je tako >> brzo... Na nodu 15 je Compaq 386, inače server iz prethodne Sezamove konfiguracije. Tačno je da 386 ploče brže obavljaju proces pakovanja PAD-a, ali ubrzanju najviše doprinosi mrežna kartica - ko ima sreće da ubode nodove sa NE2000 umesto NE1000, znaće o čemu govorim.
problemi.659 valex, -> #591, bojt
>> Inače, zar ne bi moglo da se uvede da, umesto "****** već na >> vezi", izbaci njega sa veze, a ne mene? ;) Dešava se da jedan nalog koristi više korisnika, i bilo je slučajeva kada je pokušano logovanje, a korisnik je bio "živ". Rešavamo ovaj problem na drugi način.
problemi.660 valex, -> #599, babbage
>> Zašto da ne? Možda bi bilo mnogo manje prašine ako bi se >> znala istina, nego sad kad se ne zna ko je šta uradio i >> otkud odjednom haos iz vedra neba. Kao što sam već jednom napomenuo, postoji više pogleda na "istinu". Ponekad pogled ponajviše zavisi i od literarnih sposobnosti strana. Žao mi je, ali bojim se da nisam voljan da zadovoljim tvoju znatiželju.
problemi.661 valex, -> #611, kum.djole
>> Ukinuli ste "pad split" zato što ima Crash recovery. Moram te ispraviti - PAD SPLIT nije ukinut, već nije još uveden, ne zaboravi da je u pitanju drugi softver. Koliko mi tehnicka ekipa dojavljuje, i to bi trebalo da se sredi vrlo brzo.
problemi.662 banga, -> #638, vlad
Subject: banga vec na vezi Taman sam pohvalio da me ovaj BBS nije drzao na vezi duze od 3 min, kad danas rekord 40 min :) Jos jednom podrzavam predlog da moze dodatnim ukucavanjem passworda da se ubije uljez i normalno loguje ponovo
problemi.663 budim, -> #535, junior
:) Je*i ga...Pokušao si... (c) fancy A ti si se istakao sa svojim komentarima oko setovanja code-a... A vidim i da si jako nesrećan zbog toga... Šta te briga... A Fan-u svaka čast, rekao je Bojt koliko si tolerantan, samo mu ja nisam verovao.... poz, budimir
problemi.664 nenad, -> #627, plovput
> Ne znam u kom ste odnosu sa Zivoticem ali sto do vraga niste kupili od > njega softver ? Jest', pa da onda krene galama što nema ignore, find, vote... :)
problemi.665 nenad, -> #637, lexus
> => iz toga se valjda vidi da je sada Sezam življi, operativniji i > => posećeniji, a upravo to je negirao čovek kome sam odgovorio. > Ili, možda, sada ima više problema na sistemu, pa je potrebno i > više mailova da bi se ti problemi ispravili ;>>>>> Šta ti misliš da je u pitanju?
problemi.666 nenad, -> #644, vujos
> Radim sa Custom2. Zeza_me_net (izgleda) ne konvertuje. > Ne osećam se krivim ;))) > > Wiz, Valex... äta je sa konverzijom naäih slova. Neäto ne ätima? Počni da se osećaš krivim: :)) > » set view vujos > CODE: None > (...)
problemi.667 nenad, -> #615, diag
> Pa nije baš primereno ni da se zajebavaju korisnici koji su svoj > deo posla (pretplata) ispoštovali. Upravo zbog toga što se mora računati sa problemima kada se novi softver instalira na hardver i u okruženje za koje nije projektovan i za koje nije razvijan se uprava sistema i odlučila da produži besplatno svim korisnicima pretplatu.
problemi.668 nenad, -> #620, junior
> Nazvao sam opet, a sistem mi je spakovao pad za 2 minuta. > Pa gde sam ja to upao? U Zonu Sumraka? Povremeno se dešava da neka mrežna karta pobrljavi i onda "bombarduje" mrežu i uspori se ceo sistem. Trenutno pokrivamo situaciju koliko god možemo, a pokušaćemo trajno rešenje da nađemo što pre, možda već i u toku sutrašnjeg dana...
problemi.669 nenad, -> #626, vlad
>> Grrrr, opet su nestali resignovi sa konferencija. ;(((( > > Meni je ovog puta izgleda promasilo. Ni bug-ovi nisu vise dosledni kao > nekad B(. Problem je u tome što je greškom neko u redakciji pokrenuo staru verziju softvera sa jedne od stanica. :( Posledica toga je bila da je prvih 1280 korisnika sa user liste pogubilo resign-ove u konferencijama. Ovom prilikom se izvinjavamo zbog te neprijatnosti, preduzete su mere da se tako nešto ne dogodi ponovo.
problemi.670 nenad, -> #646, crncic
> Mišljenja će verovatno biti podeljena, ali mislim da bih lično imao > velike koristi od toga. Znači, kad si već na 'vezi' uz dodatno > unošenje passa se onaj sa veze uklanja i ti stupaš na snagu. Predlog je ok, ima samo jedan mali tehnički problem koji treba da rešimo....
problemi.671 bojt, -> #663, budim
>> A Fan-u svaka čast, rekao je Bojt koliko si tolerantan, samo >> mu ja nisam verovao.... ?
problemi.672 supers, -> #648, bstevan
>> Kako da prenesem stare poruke iz neke konferencije ? >> Kako da prenesem datoteke uz poruku iz neke konferencije ? >> 2.-Iz komandnog re`ima Da ti odgovorim za komandni režim, pošto se svako ko je iole dugo na Sezamu i ne seća kako meniji izgledaju :))) Zbilja, meniji nemaju veliki broj opcija koji je moguć u komandnom režimu, tako da bi valjalo da se naučiš na njega. 1. Stare poruke se čitaju tako što navedeš datum, u obliku ddmmgg- ako želiš od nekog datuma na dalje, ili -ddmmgg, ako želiš do određenog datuma. Na primer, poruke iz konferencije Muzika od decembra prošle godine ćeš da pročitaš sa: co join muzika co read 011295- > Ovo > znači da se silne poruke ne ispisuju na ekran, nego se upisuju u fajl na Sezamovom disku, odakle ih prenosiš komandom pad download Ako želiš da preneseš bukvalno sve poruke iz neke konferencije, komanda je co read /a > Ako ih je negde reda hiljadu ili više, vodi računa da to može malo i potrajati, kao i da je poželjno da si ulogovan na 14400 ;> Ako bi hteo da skineš datoteku uz neku poruku, kucaj co file broj.poruke
problemi.673 knenad,
Desilo mi se nešto vrrrlllooo čudno pre neki dan! Nakon prekida veze usred transfera paketa, pokušao sam ponovo da dobijem Sezam i tom prilikom na svu sreću nije došlo do jedne od onih zvonjavi u prazno, ali je došlo do neobičnog tipa logina. Tačnije, logina nije niti bilo, već sam u sistem ušao na taj način što je odmah počeo nekakav dnload. Ni username, ni lozinka ni ništa. Čak niti dl mog pada iz prethodne veze. Nakon nepotrebnog prenosa uvideo sam da mene nema na listi korisnika, a po izlazu sam saznao koji mi je username (nije bio moj). Ne sećam ga se tačno, ali ako se nekome pre 3-4 dana desilo da je izašao pre vremena, da mu je transfer datoteke čiji naziv počinje sa tbav bio neuspešan ili nešto slično, ja mu se javno izvinjavam, ali nije do mene. Kako je to moglo da se desi i da li neko ima sličnog iskustva?
problemi.674 velicko, -> #600, babbage
>+ se može - pretplatio sam se na dve godine na Pro, tamo sve >+ ide kako treba (vrrrlo polako, ali ide - TELNET je već polu- Sezam PRO funkcioniše kao izuzetno stabilan sistem, ali sa druge strane, ima vrlo malo noviteta. Nekako mi deluje tromo što se izmena tiče. Šta je bolje, gledano na duži period videćemo tek kad se situacija iskristališe. Kad obadva sistema budu pružala i internet pristup, telnet i dr., i kad za nekoliko meseci preleže sve "dečije boginje", tek onda može o svemu ovome da se priča, i da se naprave realnija upoređenja.
problemi.675 superhik,
Za divno čudo sve radi kako treba (osim SOR-a) !
problemi.676 peri, -> #670, nenad
>> Mišljenja će verovatno biti podeljena, ali mislim da bih lično imao >> velike koristi od toga. Znači, kad si već na 'vezi' uz dodatno >> unošenje passa se onaj sa veze uklanja i ti stupaš na snagu. > > Predlog je ok, ima samo jedan mali tehnički problem koji treba da > rešimo.... Npr. Omogućiti unos dodatne lozinke uz one opšte podatke (tipa kodni raspored, tehn.podaci o PC-u). Ukoliko je druga lozinka neupisana, znači da taj user ili koriste više lica pa mu ne odgovara ta pogodnost ili jednostavno ne želi da je koristi. Ako nije veliko zezanje sa implementiranjem ja bih probao pa da vidimo, čini mi se da bi bilo dobro. Niko ne bi gubio vreme, uprava na poslove oko resetovanja noda a mi oko telefoniranja ili čekanja da se problem reši sam od sebe. Linije bi se brže odgušivale a nervoze nema. Kada? Sami odredite. :)
problemi.677 lexus, -> #652, valex
=> 653-748 ;) Vruća linija časopisa Računari! ;>>>> NHF Pozdrav -Lex->
problemi.678 vitez.koja, -> #646, crncic
#=> Znači, kad si već na 'vezi' uz dodatno #=> unošenje passa se onaj sa veze uklanja i ti stupaš na snagu. Ok, i zamisli sada neko na neki način dodje do tvog passworda, ali ti se prvi javiš, i... sk
problemi.679 pyc.guy,
Izvod iz loga... ..gr sh techno ˙pyc.guy, shootman, msavkovic, mastermind, haevorn alien, charly, marshall, pingvin, lexus, ladislavs space.ace +0 panzer ˙junior, space.ace, mboban, severian, smoki, supers crnjini, vlador, risris, knight, usul, oldtimer sandro, pyc.guy, budim +4 Jel to junior placa vise nego ja? :)) Pyc
problemi.680 crncic, -> #674, velicko
>> Sezam PRO funkcioniše kao izuzetno stabilan sistem, >> ali sa druge strane, ima vrlo malo noviteta. Nekako mi A i nije to taj filing... Nešto nedostaje, nema atmosfere.
problemi.681 crncic, -> #658, valex
>> PAD-a, ali ubrzanju najviše doprinosi mrežna kartica - ko ima sreće da >> ubode nodove sa NE2000 umesto NE1000, znaće o čemu govorim. Jel' može da padne spisak nodova sa telefonima svakog ? Da ne bi ponovo eksperimentisali... Onaj stari više nije u igri, jer ste nodove promešali k'o na tomboli :)
problemi.682 crncic, -> #670, nenad
>> Predlog je ok, ima samo jedan mali tehnički problem koji treba da >> rešimo.... Da poželim svu sreću u to ime. Imam samo jedan predlog u vezi ovoga, uz to i dopuna na Gremovu poruku o nalozima sa više korisnika. Omogućite dodatni pass, za obaranje usera sa veze, koji će se razlikovati od onog za logovanje. Taj pass bi trebalo da zna samo vlasnik naloga, ne i ostali korisnici istog. Time se štitim da me neko od prijatelja ne pomeri sa veze, a to mi i omogućava da tog istog prijatelja skinem sa veze, ako on radi u momentu kad je meni moj nalog preko potreban. Da ne širimo priču dalje, sve se svodi na dodatni pass.
problemi.683 junior, -> #669, nenad
> verziju softvera sa jedne od stanica. :( Posledica toga je bila > da je prvih 1280 korisnika sa user liste pogubilo resign-ove u Kad smo kod korisnika...Može li se znati koliko _tačno_ Sezam ima (sad i proverenih :) korisnika? Aktivnih, dabome...
problemi.684 vlajel, -> #650, banga
*>> licno imao velike koristi od toga. Znaci, kad si vec na *>> 'vezi' uz dodatno unosenje passa se onaj sa veze uklanja i ti *>> stupas na snagu. Podržava se !
problemi.685 vlajel, -> #678, vitez.koja
*> Ok, i zamisli sada neko na neki način dodje do tvog passworda, *> ali ti se prvi javiš, i... ........ i ode Sezam u tri..........
problemi.686 vlajel, -> #636, lexus
*> => Hoću da proradi ignore!Pozdrav, Dragan Grbić (dr.grba)! *> => Podržavam ! :)!Pozdrav, Dejan Vesic (dvesic)! *> => Apsolutno! !Pozdrav, Dragutin Manojlović (guta)! *> => Bez njega se ne može! !Pozdrav, Aleksandar Petrović *> (iznogud)! => Plagijatori!Pozdrav, Vladimir Djukelic *> (dj.vlada)! => Stidimo se. :))!Pozdrav, Dragutin Manojlović *> (guta)! => Pustite čoveka.. prvi mu je put!Pozdrav, Andreja *> Dulović (inferno)! => Pa... prvi put mora da zaboli O;) *> !Pozdrav, Manojlović Dragutin (guta)! => Konačno stigao *> :)!Pozdrav, Vladimir Jelinek (vlajel)! => Vi ste *> neozbiljni!Pozdrav, Vladimir Radmilovic (vlador)! => Izbrišite *> moje ime iz spiska! Neću više da učestvujem u ovome! => *> !Pozdrav,Aleksandar Petrović (iznogud)! => Ajde i ostali pa da *> sami napravimo user bazu kad ovi iz uprave ne mogu! => *> !Pozdrav, Nebojsa Zivanovic (znesa)! => Da se i ja ubacim... *> !Pozdrav, Marko Savkovic, (dj.msavkovic)! Evo, ja sortirao i *>! ubacio par izmena, radi konstantnosti potpisa! Pozdrav, Luka *>! Zlatić (lexus)! Ah sad je divno:)))!Pozdrav,Vladimir Jelinek (vlajel)!
problemi.687 mileusna, -> #605, evlad
>> Nadam se da je i tebi sada jasno kako je to kod zz-a radilo i posle >> tri dana čuvanja pada :)) >> Ne bih rekao da je bug do zmodema ;) već do načina restauracije >> HOME-ta ovaj PAD-a ;) pardon, omače mi se ;) Sve je to lepo, ali zašto pri DL-u iz direktorijuma ne radi Crash Recovery? :)
problemi.688 pyc.guy,
Jutros sezam sa jedno 11 nodova zvoni u prazno... Pyc
problemi.689 inferno, -> #658, valex
Ů│ ˙ ubode nodove sa NE2000 umesto NE1000, znaće o čemu govorim. Koji su to nodovi?
problemi.690 inferno, -> #678, vitez.koja
Ů│ ˙ Ok, i zamisli sada neko na neki način dodje do tvog passworda, ali Ů│ ˙ ti se prvi javiš, i... Na koji način neko može da dođe do mog pasworda ako mu ja ne kažem?
problemi.691 cnenad, -> #682, crncic
=> bi trebalo da zna samo vlasnik naloga, ne i ostali korisnici istog. O kakvim vi to ostalim korisnicima pričate kad jedan username SME da koristi po Ugovoru samo vlasnik tog username-a ?
problemi.692 guta, -> #618, nenad
#> iz toga se valjda vidi da je sada Sezam življi, operativniji i #> posećeniji, a upravo to je negirao čovek kome sam odgovorio. Kad smo već kod posećenosti, reče mi dzakic pre neki dan u chatu da ste ti i on brojali(?) korisnike Pro-a i došli do cifre 1200+. Takođe, reče da ovde ima više pretplatnika ali da se ne zna koliko će njih (nas) ovde obnoviti pretplatu. Nisam stigao da ga pitam koliko je aktivnih. Dakle, radoznalosti radi, koliko je (okvirno) aktivnih ovde?
problemi.693 guta, -> #659, valex
#> Dešava se da jedan nalog koristi više korisnika, i bilo je slučajeva Zar to nije bilo regulisano (zabranjeno) Ugovorom? Mislim, naravno, na 'pojedinačne' korisnike sa 1.5h vremena, ne na firme sa 8h. Nije li ova provera korisnika išla (između ostalog) i zbog toga da bi se eliminisali 'duhovi' i izvršilo vezivanje user-username 1-1?
problemi.694 guta, -> #673, knenad
#> izlazu sam saznao koji mi je username (nije bio moj). Ne sećam ga se #> tačno, ali ako se nekome pre #> Kako je to moglo da se desi i da li neko ima sličnog iskustva? Meni se desilo isto, nekoliko puta. Žrtve (nisam ja birao :): zeljkoj, supers, i još neko kome nisam video username. I mene zanima tehnička/teorijska ostvarljivost ovoga. Pošto praktično već funkcioniše :)
problemi.695 markojo, -> #686, vlajel
!*#$%>*> => Hocu da proradi ignore!Pozdrav, Dragan Grbic !*#$%>*> (dr.grba)! => Podrzavam ! :)!Pozdrav, Dejan Vesic !*#$%>*> (dvesic)! => Apsolutno! !Pozdrav, Dragutin Manojlovic !*#$%>*> (guta)! => Bez njega se ne moze! !Pozdrav, Aleksandar !*#$%>*> Petrovic (iznogud)! => Plagijatori!Pozdrav, Vladimir !*#$%>*> Djukelic (dj.vlada)! => Stidimo se. :))!Pozdrav, !*#$%>*> Dragutin Manojlovic (guta)! => Pustite coveka.. prvi mu !*#$%>*> je put!Pozdrav, Andreja Dulovic (inferno)! => Pa... prvi !*#$%>*> ! put mora da zaboli O;) Pozdrav, Manojlovic Dragutin !*#$%>*> (guta)! => Konacno stigao :)!Pozdrav, Vladimir Jelinek !*#$%>*> (vlajel)! => Vi ste neozbiljni!Pozdrav, Vladimir !*#$%>*> Radmilovic (vlador)! => Izbrisite moje ime iz spiska! !*#$%>*> ! Necu vise da ucestvujem u ovome! => Pozdrav,Aleksandar !*#$%>*> Petrovic (iznogud)! => Ajde i ostali pa da sami !*#$%>*> ! napravimo user bazu kad ovi iz uprave ne mogu! => !*#$%>*> ! Pozdrav, Nebojsa Zivanovic (znesa)! => Da se i ja !*#$%>*> ! ubacim... Pozdrav, Marko Savkovic, (dj.msavkovic)! !*#$%>*>! Evo, ja sortirao i ubacio par izmena, radi !*#$%>*>! konstantnosti potpisa! Pozdrav, Luka Zlatic (lexus)! !*#$%>*> Ah sad je divno:)))!Pozdrav,Vladimir Jelinek (vlajel)! Pa ljudi ovo stvarno vise nema smisla! Pozdrav, Marko Jovanovic (markojo)!
problemi.696 vlad, -> #669, nenad
> verziju softvera sa jedne od stanica. :( Posledica toga je bila > da je prvih 1280 korisnika sa user liste pogubilo resign-ove u Sta?! Nisam u prvih 1280? Stvarno sam razocaran. B) Ili je mozda user lista sortirana po abecedi, kao who lista na PRO-u? B)
problemi.697 vlad, -> #662, banga
> Jos jednom podrzavam predlog da moze dodatnim ukucavanjem passworda > da se ubije uljez i normalno loguje ponovo Jos jednom se pridruzujem B). U slucajevima kad vise korisnika rabi isti user, mogu i da se "ubijaju" medjusobno do mile volje ako nisu u stanju da se dogovore kad ce ko da zove. B)
problemi.698 zeljkoj, -> #694, guta
> Meni se desilo isto, nekoliko puta. Žrtve (nisam ja birao :): > zeljkoj, supers, i još neko kome nisam video username. Jao! ;)
problemi.699 cnenad,
Dokle će ovaj sistem izigravati sporog puža za svaku prostu komandu, zvoniti u prazno a na vezi 5 ljudi i ono što je najbitnije GUTATI PAD-ove umesto da ih sačuva ? Mislim da bi bilo zgodno da se u prvu liniju nakon uspostavljanja veze upiše informacija o vremenu i nodu na koji se ulogovalo jer se dosta puta dogodi da ispiše prvi red ali ne i ostalo pa se ništa ne zna, a ovako bi se moglo doakati nodu koji pravi probleme. Čini mi se da je za sada broj 4 u pitanju. Neki put modemi odpište svoje ali sa SEZAM-a stiže svašta ili ništa :(( O drastičnom pucanju veze nakon login-a, čitanja poruka, pre ili za vreme prenosa PAD-a ne treba ni pričati. Pored ovoga kao što rekoh najbitnija stvar, čuvanje PAD-ova nakon pucanja veze ne radi kako treba. Neki put ih čuva neki put ne zavisno kako mu se ćefne. Evo malopre je pročitao poruke i trebao da krene u prenos ali iz nekog razloga nije a veza je pukla. Nakon novog login-a nigde traga PAD-u. Fala bogu te radi CO RE datum_vreme- & ali za nekoga ovo zna da bude frustrirajuće, pogotovo kad u ovako lošim uslovima mora da odradi i jedno PAD DOW, čeka arhiviranje a već je preneo 97% PAD-a na kojem je pukla veza.
problemi.700 zokig,
Connected to SezamNET at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS Casopis "Racunari" - Beograd Cet 08.02.96 17:50 - Node 4 Username: zokig Manje od jednog minuta do kraja rada. Password: **** zokig, dobrodošli na SezamNET! Prethodni poziv ste imali u Čet 08.02.96 08:40 Imate 28 min 19 sec na raspolaganju za ovaj poziv. -- Privatna pošta: ----------- -- Poruke u grupama: --------- -- Poruke u konferencijama: -- 1 SEZAMNET 1631, novih 24 18 MALI.OGLASI 626, novih 10 » sezam Priprema za slanje... Datoteka net00031.zip, 25730 bytes, protokol Zmodem, vreme 0:00:17. Spremni za download (Da/Ne)? d (kvrc) NO CARRIER Connected to SezamNET at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS Casopis "Racunari" - Beograd Cet 08.02.96 18:00 - Node 1 Username: zokig Password: **** zokig, dobrodošli na SezamNET! Prethodni poziv ste imali u Čet 08.02.96 17:50 Imate 29 min 55 sec na raspolaganju za ovaj poziv. -- Privatna pošta: ----------- -- Poruke u grupama: --------- -- Poruke u konferencijama: -- 1 SEZAMNET 1631, novih 24 18 MALI.OGLASI 626, novih 10 » pad Pad» dir PAD prazan. Pad» ex » sezam Detektovana neaktivnost korisnika. 3 minuta do prekida veze! SEZAMNET Detektovana neaktivnost korisnika. 2 minuta do prekida veze! FORUM.16 (jopet kvrc) :-((
problemi.701 superhik, -> #653, valex
=:> vidu oscilacija? :) Stariji Sezamovci bi ti sigurno rekli da =:> glas i izgled nisu uvek "usaglašeni" ;) Nemoj da rušiš iluzije grem...
problemi.702 superhik, -> #679, pyc.guy
=:> Jel to junior placa vise nego ja? :)) Malo ljudi voli techno ? ;)))
problemi.703 dpredovic, -> #655, valex
> period, ali na tome ne nameravamo da se zaustavljamo. Ne bih hteo > previše da obećavam, neke informacije možete dobiti iz mojih prethodnih Ovako kako jeste mislim da niste u situaciji da ne_bi_hteli_previše_ - da_obećavate. Sve ovo što se izdešavalo nateralo me je da u poslednji čas uhvatim popust na Pro-u, iako mi je veza tamo više nego očajna. Obećavajte što više, možda vam i poverujemo :) BTW, kako su stvari krenule ne predviđam neku sjajnu budućnost niti Pro-u, kao ni Net-u. Prosto, verujem da će uskoro (za godinu-dve) i ovde da osvane neki Compuserve priključak, a onda... Biće ovo lepi chat sistemi ;)
problemi.704 pyc.guy, -> #695, markojo
───!*# $%>*>! Evo, ja sortirao i ubacio par izmena, radi ───!*# $%>*>! konstantnosti potpisa! Pozdrav, Luka Zlatic ───!*# (lexus)! $%>*> Ah sad je divno:)))!Pozdrav,Vladimir ─── Jelinek (vlajel)! Pa ljudi ovo stvarno vise nema smisla! ─── Pozdrav, Marko Jovanovic (markojo)! Dosta, bre, lameri! Pyc
problemi.705 pyc.guy, -> #702, superhik
─── Malo ljudi voli techno ? ;))) I treba da ga voli malo. Mi smo grupa mala, ali probrana... ;) Pyc
problemi.706 vracko,
System error 2 at 0584:19E9 To mi se desilo kada sam na pitanje da li želim da obrišem pad odgovorio sa "da". Inače pad je bi prazan. Juče mi je na istom mestu pucala veza, verovatno je pad takođe bio prazan. Nisam stigao da proverim iz razumljivih razloga. Da, nod je br. 10.
problemi.707 mantoniadis,
Eh sezame :) Iako nisam clan grupe "kg.forever", desilo se.. :) U pad koji sam skinuo malo pre imao dve poruke iz te grupe.. Group show prikazuje normalno samo grupe u koje sam clan..
problemi.708 dzakic, -> #706, vracko
>> System error 2 Da, to su posledice interne izmene koju smo veceras uveli. Ovakve situacije se detaljno beleze u sistemskom logu i pomazu brzem lociranju problema. Novost je jedino da ce korisnik u vecini takvih slucajeva ipak ostati na vezi, uz ovakvu poruku. Mislim da nema potrebe da se ovakve greske prijavljuju u konferenciji, vec detaljnije objasnjenje kako i kada se to desilo mozete ostaviti meni u mailu (ma wr dzakic), s tim da ne ocekujete odgovor :). Neka konferencija ostane za situacije kada se komanda ne izvrsi onako kako ocekujete.
problemi.709 sasa.m, -> #653, valex
> Hm, kako mislis da predstavimo njihov glas na naslovnoj - možda u Ne mora glas, može i noge :)
problemi.710 zurzul, -> #653, valex
#>>> Eto vam ideje za sljedeću naslovnu stranu Računara. :) #> #> Hm, kako mislis da predstavimo njihov glas na naslovnoj - #> možda u vidu oscilacija? :) Stariji Sezamovci bi ti sigurno #> rekli da glas i izgled nisu uvek "usaglašeni" ;) Pa mislio sam na njihove slike... Od kad si ti urednik R ja nisam vidio NI JEDNU naslovnu sa nekom djevojkom. :( P.S. S'fatam ja da ti voliš 3DS al može i koja dama da uleti...:)
problemi.711 crncic, -> #691, cnenad
>> O kakvim vi to ostalim korisnicima pričate kad jedan username SME da >> koristi po Ugovoru samo vlasnik tog username-a ? Lično poštujem ovo O:) jer nemam kome da dajem nalog (par prijatelja koje Sezam interesuje imaju svoje naloge ovde), ali upravnik spomenu nešto, pa... ;)
problemi.712 banga, -> #687, mileusna
> Sve je to lepo, ali zasto pri DL-u iz direktorijuma ne > radi Crash Recovery? :) Predji na neki drugi comm program TM4.xx nije kompatibilan sa NET-om Alo UPRAVA Hoce li neko da kaze zasto SAMO sa ovim BBS-om ne radi CR kod TM4.xx
problemi.713 banga, -> #697, vlad
>> Jos jednom podrzavam predlog da moze dodatnim ukucavanjem >> passworda da se ubije uljez i normalno loguje ponovo > > Jos jednom se pridruzujem B). U slucajevima kad vise korisnika > rabi isti Jos i da neko ovo procita od UPRAVE i da se oglasi po ovom pitanju :) Izgleda da se sve vise ugledaju na bivse kolege iz PRO-a
problemi.714 banga, -> #689, inferno
> Ů│ ˙ ubode nodove sa NE2000 umesto NE1000, znace o cemu > Koji su to nodovi? NE2000 kartica kosta citavih 70DEM :) (BNC verzija)
problemi.715 banga, -> #699, cnenad
> Fala bogu te radi CO RE datum_vreme- & ali za nekoga ovo zna da > bude frustrirajuce, pogotovo kad u ovako losim uslovima mora da > odradi i jedno PAD DOW, ceka arhiviranje a vec je preneo 97% > PAD-a na kojem je pukla veza. A Crash Recovery kod TM.xx NE RADI, samo na ovom BBS-u, prema tome dodje mu na isto :)
problemi.716 mmtosic,
Predmet: Završno peglanje sistema ili zaglavljivanje? :) Connected to SezamNET at 2400/ARQ/LAPM/V42BIS Casopis "Racunari" - Beograd Sre 07.02.96 07:20 - Node 6 ^^^^^ <<<<<------<<<<<---- >> who jtoma 07:08 -- Sezam banga 07:02 -- Transfer jlazor 07:20 -- Sezam nilez 07:16 -- Sezam bstevan 07:16 -- Sezam mmtosic 07:20 -- Sezam ivulic 07:02 -- Transfer kostja 07:09 -- Sezam kreca 07:15 -- Transfer nenad 05:35 -- Sezam <<<<<------<<<<<---- valex 04:53 -- Sezam <<<<<------<<<<<---- (Bez reči.)
problemi.717 maksa, -> #690, inferno
>> Na koji način neko može da dođe do mog pasworda ako mu ja ne >> kažem? Tako što, recimo, sedne za tvoj TM pošto si ukucao šifru, i pritisne Alt-Y. ;)
problemi.718 mmtosic, -> #660, valex
>>>> Zašto da ne? Možda bi bilo mnogo manje prašine ako bi se >>>> znala istina, nego sad kad se ne zna ko je šta uradio i >>>> otkud odjednom haos iz vedra neba. >> >> Kao što sam već jednom napomenuo, postoji više pogleda na "istinu". >> Ponekad pogled ponajviše zavisi i od literarnih sposobnosti strana. >> Žao mi je, ali bojim se da nisam voljan da zadovoljim tvoju znatiželju. Većinu nas interesuju samo činjenice. ``Pogledi'' na zbivanja zavise i od ``literarnih sposobnosti strana'', ali su manje važni od samih (prostih) činjenica. Verovatno je problem u tome što činjenicâ i nema, pošto je sve rađeno usmenim dogovaranjima, a ona su podložna filterisanju svake od strana. Kako se to obično radi sa nestandardnim filtrima, rekonstrukciju je i nemoguće izvesti bez brojnih informacija i složene analize. Ne verujem da su obe strane zainteresovane za davanje detaljnih informacija, pošto, verovatno, ima stvari koje su i za obe strane jako nepovoljne, pa bi njihovo iznošenje štetilo i svojoj, a ne samo drugoj strani. U svakom slučaju, interes nas korisnika je dominantno vezan za naša prava. Ona nisu bila dobro zaštićena, a verovatno nisu ni sada. Nas bi interesovalo pre svega to, kako su pravno regulisani odnosi vas iz BIGZ-a sa G-nom Zakićem. Jer, lako se može desiti, da ti odnosi mogu da zaškripe, i da se to svede na - ``svađale se jetrve, preko svekrve'', što je i bilo tokom većeg dela prošle godine. Na SezamPRO-u je to drugačije - tamo su vlasnici sistema istovremeno i vlasnici software-a. Ne bi trebalo da nam odgovorite da nas se to baš i ne tiče. Pokazalo se da te dve strane mogu da dođu u sukob koji ugrožava nas korisnike. Ako odnosi između vas još nisu precizirani, onda nas izvestite do kad će biti precizirani. Ako jesu, onda nas izvestite - kako. Jer, za neki dan bi dvomesečna pauza trebalo da bude završena. Ne mali broj nas ne bi voleo da tu narednu nedelju poveže sa Zadušnicama za Sezam(NET). A da je Sezam(PRO) doživeo bum i zahvaljujući velikim greškama koje su ovde učinjene to, valjda, nije sporno.
problemi.719 supers, -> #698, zeljkoj
>>> Meni se desilo isto, nekoliko puta. Žrtve (nisam ja birao :): >>> zeljkoj, supers, i još neko kome nisam video username. >> >> Jao! ;) Čovek nije bio destruktivan, svaka mu čast.
problemi.720 kum.djole,
Dobro ljudi, dokle ? Četiri puta se logujem. Prvi put sporo, pukne. Drugi put pukne pri editovanju. Treći put zablokira kad pokušam da skinem fajl iz konferencije. Alt-H. Četvrti put kaže da sam već na vezi. A nisam. Sedim i čekam da mi prođe nekativnost :)) kako bih na miru, posle pola sata, skinuo svojih 10 kb. U međuvremenu, na pretposlednjoj stranici "Politike" izlazi reklama "Personalni Računari, SezamNet" ali bez informacija o konstantnom pucanju veze, blokiranju, skupljanju tuđih poruka, praznoj zvonjavi.. Možda ako "Politika" odštampa umetak..?
problemi.721 kum.djole,
Ispravka, peti put. Hvala. U iščekivanju šestog, poz, kum..