problemi.622mastermind,
mislim da je "očajna" preblaga reč za ovu vezu....
kačim se po XXX-ti put, i ne uspe ni autoexec da izgura do
kraja....
MasterMind
p.s. do sada je veza uvek bila ODLIČNA, tako da ona fora
sa ne slaganjem centrala ne pali .
problemi.623junior,
-> #574, budim> A vidim i da si jako nesrećan zbog toga... Šta te briga...
Ajde Budime smiri se. Ne priliči odrasloj osobi da cmizdri ;)
Elem, malo si (malo previše) zatrpavao konferenciju svojim
komentarima koji u suštini ne zanimaju nikog osim onog kojem je
taj komentar upućen. A ukoliko je poruka upućena samo 1 korisniku,
za to postoji mail. I za "hvala" i za "slažem se" i za "legenda si" :)
To sve ide u mail.
Što se tiče set code-a, više su drugi ljudi reagovali nego ja, ali
moram da priznam da me je to iziritiralo u mnogoj manjoj meri nego taj
"šum" u konferenciji. Vidim, već si drastično smanjio broj poruka, sad
tvoji komentari dobijaju oblik teza, oko kojih i mi, drugi, možemo da
raspravljamo. Sad će već biti zanimljivo pričati sa tobom. ;)
So, uvek razmisli malo i o nama, drugim korisnicima, pre nego što
napišeš neku (neke :) poruku u konferenciji ;)
pozdrav, jr.
P.S. Reply za jednu tvoju poruku u forumu :
Cilj foruma i jeste da se razvije diskusija među korisnicima, u
kojoj ćemo svi, normalno diskutovati pa i, što da ne, ponešto
naučiti...:)
problemi.624junior,
-> #599, babbage> Zašto da ne? Možda bi bilo mnogo manje prašine ako bi se
> znala istina, nego sad kad se ne zna ko je šta uradio i
> otkud odjednom haos iz vedra neba.
E, mene apsolutno ne zanima kako i zašto je došlo do odvajanja
Sezama i Sezamapro. Važno je da sad oba postoje, i važno je
utvrditi koji je bolji.
A ako tebe zanima kako je došlo do "razdvajanja" odvedi ljude na
neko pićence pa neka ti ispričaju...
jr.
problemi.625vlad,
Dokle ce vise ovaj sistem da me docekuje sa "vlad je vec na vezi"??
Kao da nije dosta sto ne mogu ljudski da se konektujem i sto puca kad mu
dune... B((((
problemi.626vlad,
-> #591, bojt> Grrrr, opet su nestali resignovi sa konferencija. ;((((
Meni je ovog puta izgleda promasilo. Ni bug-ovi nisu vise dosledni kao
nekad B(.
problemi.627plovput,
-> #600, babbage+đ Ovde gore rekoh: "povratak na Sezam". Tačno tako. Ljudi su
+đ svoje poslove (ozbiljne poslove) prebacili na Pro, ili na
+đ .ac mrežu, jer se boje da će ovde biti još padova. Nekome
+đ kome deo profita zavisi od e-maila i sigurne komunikacije
+đ nije svejedno što ovde zvoni u prazno i što nije siguran
+đ da sistem sutra neće biti oboren zbog "temeljne izmene..."
Po meni je glavna greska ovog sezama sto se nije zatvorio za rad
na neki period od recimo mesec dana (ili vise) dok se ne sredi da radi
kako treba. Ovako imamo situaciju da mozemo ocekivati da za koji dan
iznenada padne i ovaj softver (kao prethodni put) sa nekim nevidjenim
objasnjenjem, imamo prakticno tri konferencije u koje stize vise od
5 poruka (SezamNet, Forum i Mali oglasi), sistem se dobija jako tesko
jer zvoni u prazno zbog ko zna kojih problema a momci iz 'uprave' kazu
da je to nemoguce jer eto bas 'sad su probali' da vide kako to moze da
zvoni u prazno i dobili su ga iz prve, pa onda prica o raznim napravama
koji to onemogucuju kao jos i plus TSR program koji sve to lepo regulise.
A kad se veza dobije sav zadrhtim kad otkucam who ili co vi /q jer pogotovu
u zadnje vreme za taj postupak treba nekoliko minuta da se izvrsi.
Vise nema pravila kad ce veza da pukne, ranije obavezno sa jacim protokolom
od MNP (na vezi se ostaje max. 4-5 minuta) a i sa forsiranim MNP-om (at\n2)
puca UVEK kad se skine neki fajl iz konferencije sto nema nikakve veze sa
modemom vec sa softverom. Nema starih konferencija a od prvog dana ima
stara MUZIKA.1, kako je ona mogla da se konvertuje ?
Isto i sa fajlovima, u nekim direktorijumima ih ima a u nekim nema.
Radi se na 'glupostima' tipa chat i who umesto da se fokusira na problem
oko pucanja veze, konferencijama i brzini sistema.
Sve to moze samo da mnogo iznervira korisnika i da se odluci za drugi BBS
a jedini drugi je SezamPro jer o ostalima i ne vredi razmisljati.
Ne znam u kom ste odnosu sa Zivoticem ali sto do vraga niste kupili od njega
softver ?
problemi.628banga,
-> #614, vujos> ¨> >> Hajde da proverimo. Meni je na Sezamu podesen set code
> yuscii, ¨> >> evo kanonade yu slova: cCcCsSzZdD. Sta je stiglo
> ? ¨>
> ¨> Ovde je sve ok.
>
> Ja ih vidim kao cCcCsSzZdD, znaüi bez kvréica.
^ ^
Znaci kod tebe je problem
Pozdrav [none]
problemi.629banga,
-> #625, vlad> Dokle ce vise ovaj sistem da me docekuje sa "vlad je vec na
> vezi"??
Pa ovaj i nije tako los. Najduze me je drzao 3 minuta.
SezamPRO specijalitet je da napomenem samo rekord:
U 2 se konektovao, veza pukla i posle par bezuspesnih pokusaja ponovnog
log-ina digao ruke.
U 7 ujutru (pet sati) jos uvek sam bio na vezi :)
Jos dva puta sam "na vezi" bio preko sat.
Na vise poruka na tu temu niko mi nije odgovorio (valjda smatraju da je
to normalno :). Jedino mi je dajnr poslao poruku doticnog dana kad je
oboren rekord i pitao me da li sam primetio nesto cudno :).
Prema tome ovaj sistem sto se toga tice je zlato.
problemi.630calex,
Kada će ovo da se stabilizuje? :( Jutros sam se zakačio (nod 6)
ali je sve bilo sa prekidima. Prođe par redova pa minut dva pauze. Kada
sam počeo da skidam PAD, pred kraj _čitanja_ je pukla veza. Sledeći put
opet na nodu 6, nema ni novih poruka ni PAD-a. :( Nije problem da se to
i ručno odradi ali dokle? Nekoliko dana kako sam spustio na 2400 ali ni
to ne pomaže. Pored toga, nikako da pređem 8 minuta na vezi, uvek u to
vreme počne da blokira i šalje ansi đubre.
problemi.631space.ace,
-> #601, msavkovic\\* ┌┌┌> ::> *>#>>#>> Hoću da proradi ignore!Pozdrav, Dragan Grbić
\\* ┌┌┌> (dr.grba)! ::> *>#> Ů│ ˙#>>#> Podržavam ! :) !Pozdrav,
\\* ┌┌┌> Dejan Vesic ::> *>#> (dvesic) ! Ů│ ˙#>> :)))) Apsolutno! ;)
\\* ┌┌┌> !Pozdrav, ::> *>#> Dragutin Manojlović (guta)! Ů│ ˙#> Bez
\\* njega ┌┌┌> se ne može! :) ::> *>#> ! Pozdrav, Aleksandar Petrović
\\* (iznogud)! ┌┌┌> Ů│ ˙#> Plagijatori! ::> *>#> Pozdrav, Vladimir
\\* Djukelic ┌┌┌> (dj.vlada)! Ů│ ˙ Stidimo se. :))! ::> *>#> Pozdrav,
\\* Dragutin ┌┌┌> Manojlović (guta)! Pustite čoveka.. prvi ::> *> mu
\\* je ┌┌┌> put.!Andreja Dulović (inferno)! Pa... prvi put mora da ::>
\\* *> ┌┌┌> zaboli O;) !Pozdrav, Manojlović Dragutin (guta)! ::>
\\* Konačno ┌┌┌> stigao :) !Pozdrav,Vladimir Jelinek (vlajel)! :: Vi
\\* ste ┌┌┌> neozbiljni!Pozdrav, Vladimir Radmilovic (vlador)!
\\* Izbrišite moje ┌┌┌> ime iz spiska! Neću više da učestvujem u
\\* ovome!Pozdrav, ┌┌┌> Aleksandar Petrović (iznogud)! ajde i ostali
\\* pa da sami napravimo ┌┌┌ user bazu kad ovi iz uprave ne mogu
\\* pozdrav Nebojsa Zivanovic ┌┌┌ (znesa)
\\* Da se i ja ubacim... !Pozdrav, Marko Savkovic, (dj.msavkovic)!
Što će nam resume...!Pozdrav, Aleksandar Radulović, (vj.space.ace)!
problemi.632space.ace,
-> #604, mitcho\\* P.S. Da sam zloban rekao bih da se konektuješ na 1200 O:)
300 is the solution!
problemi.633severian,
-> #570, mc.kuzma> Napise mi da mi je pad iz prethodne seanse sacuvan a kad
> ga izlistam napise pad prazan.
> Sta se to desava?
> Ovo mi se vec nekoliko puta desilo i strasno me nervira!
Dakle nije se samo meni ovo dešavalo. Ovo je trajalo par dana, a onda
je samo od sebe nestalo. Nezgodno je samo što dok traje guta sakupljeni
textpad...
problemi.634markojo,
Da li neko moze da mi objasni zasto meni uvek (UVEK !) pri
downloadu pukne veza nakon 12,288*n kb;n=1,2,3... ?! ;( Zbog entropije
(neuredjenosti sistema ;)) ili zbog toga sto sam nesrecni vlasnik 2400 bps
modema ? Ako je fajl, ne daj boze, zip ekstenzije (netxxxxx.zip,...)
redovno mi skida pocetak (12288) u nastavcima : zip,zi0,zi1...
Jes' da rename radi ali koristilo bi mi ako neko zna kako se ova pojava
eskivira.
Marko
problemi.635zurzul,
-> #572, superhik#> =:> su u prvi mah radile 4 devojke, i cela gužva je nastala
#> zbog =:> zbrke sa
#>
#> Kako možemo dobiti njihove telefone ? Imaju veoma prijatan
#> glas! O:)))))))))
Eto vam ideje za sljedeću naslovnu stranu Računara. :)
problemi.636lexus,
-> #601, msavkovic=> Hoću da proradi ignore!Pozdrav, Dragan Grbić (dr.grba)!
=> Podržavam ! :)!Pozdrav, Dejan Vesic (dvesic)!
=> Apsolutno! !Pozdrav, Dragutin Manojlović (guta)!
=> Bez njega se ne može! !Pozdrav, Aleksandar Petrović (iznogud)!
=> Plagijatori!Pozdrav, Vladimir Djukelic (dj.vlada)!
=> Stidimo se. :))!Pozdrav, Dragutin Manojlović (guta)!
=> Pustite čoveka.. prvi mu je put!Pozdrav, Andreja Dulović (inferno)!
=> Pa... prvi put mora da zaboli O;) !Pozdrav, Manojlović Dragutin (guta)!
=> Konačno stigao :)!Pozdrav, Vladimir Jelinek (vlajel)!
=> Vi ste neozbiljni!Pozdrav, Vladimir Radmilovic (vlador)!
=> Izbrišite moje ime iz spiska! Neću više da učestvujem u ovome!
=> !Pozdrav,Aleksandar Petrović (iznogud)!
=> Ajde i ostali pa da sami napravimo user bazu kad ovi iz uprave ne mogu!
=> !Pozdrav, Nebojsa Zivanovic (znesa)!
=> Da se i ja ubacim... !Pozdrav, Marko Savkovic, (dj.msavkovic)!
Evo, ja sortirao i ubacio par izmena, radi konstantnosti potpisa!
!Pozdrav, Luka Zlatić (lexus)!
problemi.637lexus,
-> #618, nenad=> I te su poruke razmenjene preko Sezama u ovom periodu (ima ih 466
=> u ukupnoj dužini od oko 1.9MB, računajući više puta svaku cc
=> poruke - podsećam, govorimo samo o mailu), ali čak i da ih
=> izuzmemo ostaje oko 4000 za mesec dana prema 3500 za 15 dana. I
=> iz toga se valjda vidi da je sada Sezam življi, operativniji i
=> posećeniji, a upravo to je negirao čovek kome sam odgovorio.
=>
=> No nema veze, uporedićemo još jednom kada istekne mesec dana.
Ili, možda, sada ima više problema na sistemu, pa je potrebno i
više mailova da bi se ti problemi ispravili ;>>>>>
Pozdrav -Lex->
problemi.638vlad,
-> #629, banga> Prema tome ovaj sistem sto se toga tice je zlato.
Ovo me potseca na onu pricu o coveku koji je kupio novog YUGA pa ne moze da
zatvori vrata. U servisu ga pitaju da li mu rade brisaci, pa na potvrdan
odgovor egzaltirano uzvracaju "Idi kuci i budi srecan. To na 99% YUGA
uopste ne radi!". B(((
problemi.639mhrkic,
Pa bas lepo, svaka 3 dana moram da resignujem konferencije !!!
problemi.640vradjen,
Sta se desava sa Z-Modem protokolom. Naime, kada pokusam da
download-ujem datoteku ciji je prenos bio prekinut u nekoj od
predhodnih sesija download pocinje ispocetka sa promenjenim imenom
(npr. bilo company2.zip a posle company2.zi0, pa company2.zi1 itd.)
Da li je ovo normalno? Da li sam ja normalan?
Inace, posle drasticnog poboljsanja od pre, jedno, dve nedelje veze
su ponovo sve slabije. Cemu ovo? Mozda sam nesto propustio?
Dovidjenje i hvala na svim ribama?
problemi.641mastermind,
Subject : prenos sa crc error-om
zip je lepo skinut, ali je textpad unutra imao crc error....
ajde pogledajte malo šta se dešava....
i što se komanda who izvršava onako sporo ????
MasterMind
problemi.642zeljkoj,
Malopre bejah u chatu, bila super veza, i samo što napisah 'Meni
super veza', a ona puče! :))) Jel' to mene Sezam zeza, ili... zona
sumraka. ;)
A bila je stvarno super, nije zastajkivala, samo odjednom NO CARRIER.
Posle je naravno bilo 'zeljkoj već na vezi'. :(
problemi.643mc.kuzma,
Sto mi kaze "greska pri prenosu" kada UL-ujem file u pad?
Sa file-om je posle sve u redu. :)
problemi.644vujos,
-> #579, banga¨>> Moéda da predefiniäem pitanje? ;) Kako podesiti modem da
¨>> ostanem duée od 3 minuta na vezi pri brzini od 2400? ;>
¨>
¨>Prvo uradi SET CODE pa onda forsiraj 1200 :)
Radim sa Custom2. Zeza_me_net (izgleda) ne konvertuje.
Ne osećam se krivim ;)))
Wiz, Valex... äta je sa konverzijom naäih slova. Neäto ne ätima?
problemi.645zurzul,
-> #586, crncic#> Pon 05.02.96 00:48 - Node 15
#>----------
#>
#> Za svaku pohvalu, nikad nije bio brži no sad ;)
#> Sve poruke je skupio i arhivirao za nepunih 30 sec,
#> a pad je bio nešto manji od 200 kila...
Reche fancy da je na nodu 15 stavio 386-icu, zato je tako brzo...
problemi.646crncic,
-> #625, vlad>> Dokle ce vise ovaj sistem da me docekuje sa "vlad je vec na vezi"??
Bojtov predlog na ovu temu, od pre dva tri dana, u opšte nije loš.
Mišljenja će verovatno biti podeljena, ali mislim da bih lično imao
velike koristi od toga. Znači, kad si već na 'vezi' uz dodatno
unošenje passa se onaj sa veze uklanja i ti stupaš na snagu.
problemi.647ikordic,
-> #600, babbageRE: U, jeee...
=> Iskreno, bacam na vas ovoliko drvlje i kamenje zato što mi
=> se može - pretplatio sam se na dve godine na Pro, tamo sve
Ti sa ove "dve godine na Pro" pretiš da postaneš dosadniji od onog što ima
šes' mega u laseru i glava ga ne boli...
problemi.648bstevan,
Kako da prenesem stare poruke iz neke konferencije ?
Kako da prenesem datoteke uz poruku iz neke konferencije ?
1.-Iz menija
2.-Iz komandnog re`ima
Sve {to sam probao, nije mi uspelo.
pozdrav,
BSTEVAN
problemi.649banga,
-> #638, vlad> Ovo me potseca na onu pricu o coveku koji je kupio novog YUGA
> pa ne moze da zatvori vrata. U servisu ga pitaju da li mu rade
> brisaci, pa na potvrdan odgovor egzaltirano uzvracaju "Idi kuci
> i budi srecan. To na 99% YUGA uopste ne radi!". B(((
:)
problemi.650banga,
-> #646, crncic> Bojtov predlog na ovu temu, od pre dva tri dana, u opste nije
> los. Misljenja ce verovatno biti podeljena, ali mislim da bih
> licno imao velike koristi od toga. Znaci, kad si vec na 'vezi'
> uz dodatno unosenje passa se onaj sa veze uklanja i ti stupas
> na snagu.
Pozdravljam predlog
problemi.651banga,
-> #640, vradjen> Stase desava sa Z-Modem protokolom. Naime, kada pokusam da
> download-ujem datoteku ciji je prenos bio prekinut u nekoj od
> predhodnih sesija download pocinje ispocetka sa promenjenim
> imenom (npr. bilo company2.zip a posle company2.zi0, pa
> company2.zi1 itd.)
Dobro jutro Kolumbo :)
Uprava se i dalje NE oglasava po ovom problemu
problemi.652valex,
-> #572, superhik>> Kako možemo dobiti njihove telefone ? Imaju veoma prijatan
>> glas! O:)))))))))
653-748 ;)
problemi.653valex,
-> #635, zurzul>>#> Kako možemo dobiti njihove telefone ? Imaju veoma prijatan
>>#> glas! O:)))))))))
>>
>> Eto vam ideje za sljedeću naslovnu stranu Računara. :)
Hm, kako mislis da predstavimo njihov glas na naslovnoj - možda u
vidu oscilacija? :) Stariji Sezamovci bi ti sigurno rekli da glas i
izgled nisu uvek "usaglašeni" ;)
problemi.654valex,
-> #627, plovput>> Po meni je glavna greska ovog sezama sto se nije zatvorio za
>> rad na neki period od recimo mesec dana (ili vise) dok se ne
>> sredi da radi kako treba. Ovako imamo situaciju da mozemo
Moram da priznam da niko nije mogao da očekuje događaje u prethodna
dva meseca, tu, pre svega, mislim na jos jednu promenu softvera.
Računalo se sa teškoćama i bilo je prostora za "manevrisanje", no, sada
smo u situaciji u kojoj se nalazimo. Pošto znam koje se novine spremaju,
verujem da će one kompenzovati deo muka i da će teškoće iz ovog perioda
vrlo brzo biti potisnute u drugi plan.
>> Ne znam u kom ste odnosu sa Zivoticem ali sto do vraga niste
>> kupili od njega softver ?
Na ovo pitanje je odgovarano više puta, odgovor potraži u prethodnim
porukama. U svakom slučaju, nadam se da si svestan da, ukoliko je to
bilo i moguće i najbolje, sigurno bi se odlučili za pomenuto rešenje.
problemi.655valex,
-> #615, diag>> To što ovaj sistem radi na zastarelom hardveru može da bude
>> samo veliki minus za upravu a ne tema za opravdavanja. Da se
>> sistem iole održavao na mestu 2-ki bi odavno bile 4-ke, bilo
>> kakve.
Sistem nije unapređivan po pitanju stanica skoro od 1990. godine.
Najstariji član (mislim po stažu) uprave je na tom mestu nekih 9 meseci,
ali molio bih da se to vreme računa tek od trenutka kada suvlasnici više
nisu konkurentske kuće, znači od polovine decembra. Do sada je
nabavljen server i novi modemi - veliki korak gledajući na protekli
period, ali na tome ne nameravamo da se zaustavljamo. Ne bih hteo
previše da obećavam, neke informacije možete dobiti iz mojih prethodnih
poruka. U svakom slučaju, unapređenja tek predstoje.
>> Ajd' da Vam ne stajem dalje na žulj, srećno u promenama
>> problema? Svi ih željno očekujemo.
Hvala na razumevanju. Tu smo da pomognemo oko novonastalih teškoća,
a svako zapažanje je dobrodošlo prilikom lokalizacije problema. Shvatam
da je nervoza opravdana, ali nadam se da razumete da ulažemo maksimalan
trud u ovaj sistem. A verujemo da će se on isplatiti.
problemi.656valex,
-> #644, vujos>> Wiz, Valex... šta je sa konverzijom naših slova. Nešto ne
>> štima?
Imaš code NONE. Jedno setovanje i sve će biti u redu :)
problemi.657valex,
-> #616, fric>> Imam utisak da SezamNET trenutno radi zahvaljujući entuzijazmu
>> nekolicine ljudi. Sumnjam da njih (tj. vas) ima dovoljno za
>> pokrivanje svih mesta gde škripi (ma to je očigledno), a još
>> više sumnjam da nadležne strukture u BIGZ-u to plaćaju u
>> skladu sa uloženim vremenom, znanjem i energijom.
Može se reći da si sasvim u pravu, uz jednu dopunu: ovo jeste
ulaganje svih nas, ali sigurno je da niko nema toliku motivaciju da
podnosi ove napore samo za slavu. Toliko često spominjani BIGZ,
verovatno predstavljen kao neka "baba-roga", samo je jedan od ulagača
ovoga sistema, i time polaže prava samo na izvestan procenat. Sezam je
vrlo profitabilan sistem, kao što je bio i do sada, i svačiji trud će se
isplatiti - pod time podrazumevam redovne nadoknade za službena lica na
sistemu, kao i premije za ljude koji su uložili svoj trud u ovom
prelaznom periodu. Poreostalo je još samo par dana do potpisivanja
ugovora, kada će i "zaslužni" moći malo da odahnu :)
problemi.658valex,
-> #645, zurzul>> Reche fancy da je na nodu 15 stavio 386-icu, zato je tako
>> brzo...
Na nodu 15 je Compaq 386, inače server iz prethodne Sezamove
konfiguracije. Tačno je da 386 ploče brže obavljaju proces pakovanja
PAD-a, ali ubrzanju najviše doprinosi mrežna kartica - ko ima sreće da
ubode nodove sa NE2000 umesto NE1000, znaće o čemu govorim.
problemi.659valex,
-> #591, bojt>> Inače, zar ne bi moglo da se uvede da, umesto "****** već na
>> vezi", izbaci njega sa veze, a ne mene? ;)
Dešava se da jedan nalog koristi više korisnika, i bilo je slučajeva
kada je pokušano logovanje, a korisnik je bio "živ". Rešavamo ovaj
problem na drugi način.
problemi.660valex,
-> #599, babbage>> Zašto da ne? Možda bi bilo mnogo manje prašine ako bi se
>> znala istina, nego sad kad se ne zna ko je šta uradio i
>> otkud odjednom haos iz vedra neba.
Kao što sam već jednom napomenuo, postoji više pogleda na "istinu".
Ponekad pogled ponajviše zavisi i od literarnih sposobnosti strana.
Žao mi je, ali bojim se da nisam voljan da zadovoljim tvoju znatiželju.
problemi.661valex,
-> #611, kum.djole>> Ukinuli ste "pad split" zato što ima Crash recovery.
Moram te ispraviti - PAD SPLIT nije ukinut, već nije još uveden, ne
zaboravi da je u pitanju drugi softver. Koliko mi tehnicka ekipa
dojavljuje, i to bi trebalo da se sredi vrlo brzo.
problemi.662banga,
-> #638, vladSubject: banga vec na vezi
Taman sam pohvalio da me ovaj BBS nije drzao na vezi duze od 3 min,
kad danas rekord 40 min :)
Jos jednom podrzavam predlog da moze dodatnim ukucavanjem passworda
da se ubije uljez i normalno loguje ponovo
problemi.663budim,
-> #535, junior:) Je*i ga...Pokušao si... (c) fancy
A ti si se istakao sa svojim komentarima oko setovanja code-a...
A vidim i da si jako nesrećan zbog toga... Šta te briga...
A Fan-u svaka čast, rekao je Bojt koliko si tolerantan, samo mu ja nisam
verovao....
poz,
budimir
problemi.664nenad,
-> #627, plovput> Ne znam u kom ste odnosu sa Zivoticem ali sto do vraga niste kupili od
> njega softver ?
Jest', pa da onda krene galama što nema ignore, find, vote... :)
problemi.665nenad,
-> #637, lexus> => iz toga se valjda vidi da je sada Sezam življi, operativniji i
> => posećeniji, a upravo to je negirao čovek kome sam odgovorio.
> Ili, možda, sada ima više problema na sistemu, pa je potrebno i
> više mailova da bi se ti problemi ispravili ;>>>>>
Šta ti misliš da je u pitanju?
problemi.666nenad,
-> #644, vujos> Radim sa Custom2. Zeza_me_net (izgleda) ne konvertuje.
> Ne osećam se krivim ;)))
>
> Wiz, Valex... äta je sa konverzijom naäih slova. Neäto ne ätima?
Počni da se osećaš krivim: :))
> » set view vujos
> CODE: None
> (...)
problemi.667nenad,
-> #615, diag> Pa nije baš primereno ni da se zajebavaju korisnici koji su svoj
> deo posla (pretplata) ispoštovali.
Upravo zbog toga što se mora računati sa problemima kada se novi
softver instalira na hardver i u okruženje za koje nije
projektovan i za koje nije razvijan se uprava sistema i odlučila
da produži besplatno svim korisnicima pretplatu.
problemi.668nenad,
-> #620, junior> Nazvao sam opet, a sistem mi je spakovao pad za 2 minuta.
> Pa gde sam ja to upao? U Zonu Sumraka?
Povremeno se dešava da neka mrežna karta pobrljavi i onda
"bombarduje" mrežu i uspori se ceo sistem. Trenutno pokrivamo
situaciju koliko god možemo, a pokušaćemo trajno rešenje da
nađemo što pre, možda već i u toku sutrašnjeg dana...
problemi.669nenad,
-> #626, vlad>> Grrrr, opet su nestali resignovi sa konferencija. ;((((
>
> Meni je ovog puta izgleda promasilo. Ni bug-ovi nisu vise dosledni kao
> nekad B(.
Problem je u tome što je greškom neko u redakciji pokrenuo staru
verziju softvera sa jedne od stanica. :( Posledica toga je bila
da je prvih 1280 korisnika sa user liste pogubilo resign-ove u
konferencijama. Ovom prilikom se izvinjavamo zbog te
neprijatnosti, preduzete su mere da se tako nešto ne dogodi
ponovo.
problemi.670nenad,
-> #646, crncic> Mišljenja će verovatno biti podeljena, ali mislim da bih lično imao
> velike koristi od toga. Znači, kad si već na 'vezi' uz dodatno
> unošenje passa se onaj sa veze uklanja i ti stupaš na snagu.
Predlog je ok, ima samo jedan mali tehnički problem koji treba da
rešimo....
problemi.671bojt,
-> #663, budim>> A Fan-u svaka čast, rekao je Bojt koliko si tolerantan, samo
>> mu ja nisam verovao....
?
problemi.672supers,
-> #648, bstevan>> Kako da prenesem stare poruke iz neke konferencije ?
>> Kako da prenesem datoteke uz poruku iz neke konferencije ?
>> 2.-Iz komandnog re`ima
Da ti odgovorim za komandni režim, pošto se svako ko je iole dugo na
Sezamu i ne seća kako meniji izgledaju :))) Zbilja, meniji nemaju veliki
broj opcija koji je moguć u komandnom režimu, tako da bi valjalo da se
naučiš na njega.
1. Stare poruke se čitaju tako što navedeš datum, u obliku ddmmgg-
ako želiš od nekog datuma na dalje, ili -ddmmgg, ako želiš do određenog
datuma. Na primer, poruke iz konferencije Muzika od decembra prošle
godine ćeš da pročitaš sa:
co join muzika
co read 011295- >
Ovo > znači da se silne poruke ne ispisuju na ekran, nego se upisuju u
fajl na Sezamovom disku, odakle ih prenosiš komandom
pad download
Ako želiš da preneseš bukvalno sve poruke iz neke konferencije, komanda je
co read /a >
Ako ih je negde reda hiljadu ili više, vodi računa da to može malo i
potrajati, kao i da je poželjno da si ulogovan na 14400 ;>
Ako bi hteo da skineš datoteku uz neku poruku, kucaj
co file broj.poruke
problemi.673knenad,
Desilo mi se nešto vrrrlllooo čudno pre neki dan! Nakon prekida veze usred
transfera paketa, pokušao sam ponovo da dobijem Sezam i tom prilikom na
svu sreću nije došlo do jedne od onih zvonjavi u prazno, ali je došlo do
neobičnog tipa logina. Tačnije, logina nije niti bilo, već sam u sistem
ušao na taj način što je odmah počeo nekakav dnload. Ni username, ni lozinka
ni ništa. Čak niti dl mog pada iz prethodne veze. Nakon nepotrebnog prenosa
uvideo sam da mene nema na listi korisnika, a po izlazu sam saznao koji
mi je username (nije bio moj). Ne sećam ga se tačno, ali ako se nekome pre
3-4 dana desilo da je izašao pre vremena, da mu je transfer datoteke
čiji naziv počinje sa tbav bio neuspešan ili nešto slično, ja mu se javno
izvinjavam, ali nije do mene.
Kako je to moglo da se desi i da li neko ima sličnog iskustva?
problemi.674velicko,
-> #600, babbage>+ se može - pretplatio sam se na dve godine na Pro, tamo sve
>+ ide kako treba (vrrrlo polako, ali ide - TELNET je već polu-
Sezam PRO funkcioniše kao izuzetno stabilan sistem,
ali sa druge strane, ima vrlo malo noviteta. Nekako mi
deluje tromo što se izmena tiče. Šta je bolje, gledano
na duži period videćemo tek kad se situacija iskristališe.
Kad obadva sistema budu pružala i internet pristup,
telnet i dr., i kad za nekoliko meseci preleže sve
"dečije boginje", tek onda može o svemu ovome da se priča,
i da se naprave realnija upoređenja.
problemi.675superhik,
Za divno čudo sve radi kako treba (osim SOR-a) !
problemi.676peri,
-> #670, nenad>> Mišljenja će verovatno biti podeljena, ali mislim da bih lično imao
>> velike koristi od toga. Znači, kad si već na 'vezi' uz dodatno
>> unošenje passa se onaj sa veze uklanja i ti stupaš na snagu.
>
> Predlog je ok, ima samo jedan mali tehnički problem koji treba da
> rešimo....
Npr.
Omogućiti unos dodatne lozinke uz one opšte podatke (tipa kodni raspored,
tehn.podaci o PC-u).
Ukoliko je druga lozinka neupisana, znači da taj user ili koriste više
lica pa mu ne odgovara ta pogodnost ili jednostavno ne želi da je koristi.
Ako nije veliko zezanje sa implementiranjem ja bih probao pa da vidimo,
čini mi se da bi bilo dobro. Niko ne bi gubio vreme, uprava na poslove
oko resetovanja noda a mi oko telefoniranja ili čekanja da se problem
reši sam od sebe. Linije bi se brže odgušivale a nervoze nema.
Kada? Sami odredite. :)
problemi.677lexus,
-> #652, valex=> 653-748 ;)
Vruća linija časopisa Računari! ;>>>>
NHF
Pozdrav -Lex->
problemi.678vitez.koja,
-> #646, crncic#=> Znači, kad si već na 'vezi' uz dodatno
#=> unošenje passa se onaj sa veze uklanja i ti stupaš na snagu.
Ok, i zamisli sada neko na neki način dodje do tvog passworda, ali
ti se prvi javiš, i...
sk
problemi.679pyc.guy,
Izvod iz loga...
..gr sh
techno ˙pyc.guy, shootman, msavkovic, mastermind, haevorn
alien, charly, marshall, pingvin, lexus, ladislavs
space.ace +0
panzer ˙junior, space.ace, mboban, severian, smoki, supers
crnjini, vlador, risris, knight, usul, oldtimer
sandro, pyc.guy, budim +4
Jel to junior placa vise nego ja? :))
Pyc
problemi.680crncic,
-> #674, velicko>> Sezam PRO funkcioniše kao izuzetno stabilan sistem,
>> ali sa druge strane, ima vrlo malo noviteta. Nekako mi
A i nije to taj filing... Nešto nedostaje, nema atmosfere.
problemi.681crncic,
-> #658, valex>> PAD-a, ali ubrzanju najviše doprinosi mrežna kartica - ko ima sreće da
>> ubode nodove sa NE2000 umesto NE1000, znaće o čemu govorim.
Jel' može da padne spisak nodova sa telefonima svakog ? Da ne bi
ponovo eksperimentisali... Onaj stari više nije u igri, jer ste
nodove promešali k'o na tomboli :)
problemi.682crncic,
-> #670, nenad>> Predlog je ok, ima samo jedan mali tehnički problem koji treba da
>> rešimo....
Da poželim svu sreću u to ime.
Imam samo jedan predlog u vezi ovoga, uz to i dopuna na Gremovu poruku
o nalozima sa više korisnika. Omogućite dodatni pass, za obaranje
usera sa veze, koji će se razlikovati od onog za logovanje. Taj pass
bi trebalo da zna samo vlasnik naloga, ne i ostali korisnici istog.
Time se štitim da me neko od prijatelja ne pomeri sa veze, a to mi i
omogućava da tog istog prijatelja skinem sa veze, ako on radi u momentu
kad je meni moj nalog preko potreban. Da ne širimo priču dalje, sve se
svodi na dodatni pass.
problemi.683junior,
-> #669, nenad> verziju softvera sa jedne od stanica. :( Posledica toga je bila
> da je prvih 1280 korisnika sa user liste pogubilo resign-ove u
Kad smo kod korisnika...Može li se znati koliko _tačno_ Sezam
ima (sad i proverenih :) korisnika?
Aktivnih, dabome...
problemi.684vlajel,
-> #650, banga
*>> licno imao velike koristi od toga. Znaci, kad si vec na
*>> 'vezi' uz dodatno unosenje passa se onaj sa veze uklanja i ti
*>> stupas na snagu.
Podržava se !
problemi.685vlajel,
-> #678, vitez.koja
*> Ok, i zamisli sada neko na neki način dodje do tvog passworda,
*> ali ti se prvi javiš, i...
........ i ode Sezam u tri..........
problemi.686vlajel,
-> #636, lexus*> => Hoću da proradi ignore!Pozdrav, Dragan Grbić (dr.grba)!
*> => Podržavam ! :)!Pozdrav, Dejan Vesic (dvesic)!
*> => Apsolutno! !Pozdrav, Dragutin Manojlović (guta)!
*> => Bez njega se ne može! !Pozdrav, Aleksandar Petrović
*> (iznogud)! => Plagijatori!Pozdrav, Vladimir Djukelic
*> (dj.vlada)! => Stidimo se. :))!Pozdrav, Dragutin Manojlović
*> (guta)! => Pustite čoveka.. prvi mu je put!Pozdrav, Andreja
*> Dulović (inferno)! => Pa... prvi put mora da zaboli O;)
*> !Pozdrav, Manojlović Dragutin (guta)! => Konačno stigao
*> :)!Pozdrav, Vladimir Jelinek (vlajel)! => Vi ste
*> neozbiljni!Pozdrav, Vladimir Radmilovic (vlador)! => Izbrišite
*> moje ime iz spiska! Neću više da učestvujem u ovome! =>
*> !Pozdrav,Aleksandar Petrović (iznogud)! => Ajde i ostali pa da
*> sami napravimo user bazu kad ovi iz uprave ne mogu! =>
*> !Pozdrav, Nebojsa Zivanovic (znesa)! => Da se i ja ubacim...
*> !Pozdrav, Marko Savkovic, (dj.msavkovic)! Evo, ja sortirao i
*>! ubacio par izmena, radi konstantnosti potpisa! Pozdrav, Luka
*>! Zlatić (lexus)!
Ah sad je divno:)))!Pozdrav,Vladimir Jelinek (vlajel)!
problemi.687mileusna,
-> #605, evlad>> Nadam se da je i tebi sada jasno kako je to kod zz-a radilo i posle
>> tri dana čuvanja pada :))
>> Ne bih rekao da je bug do zmodema ;) već do načina restauracije
>> HOME-ta ovaj PAD-a ;) pardon, omače mi se ;)
Sve je to lepo, ali zašto pri DL-u iz direktorijuma ne
radi Crash Recovery? :)
problemi.688pyc.guy,
Jutros sezam sa jedno 11 nodova zvoni u prazno...
Pyc
problemi.689inferno,
-> #658, valexŮ│ ˙ ubode nodove sa NE2000 umesto NE1000, znaće o čemu govorim.
Koji su to nodovi?
problemi.690inferno,
-> #678, vitez.kojaŮ│ ˙ Ok, i zamisli sada neko na neki način dodje do tvog passworda, ali
Ů│ ˙ ti se prvi javiš, i...
Na koji način neko može da dođe do mog pasworda ako mu ja ne
kažem?
problemi.691cnenad,
-> #682, crncic=> bi trebalo da zna samo vlasnik naloga, ne i ostali korisnici istog.
O kakvim vi to ostalim korisnicima pričate kad jedan username SME da koristi
po Ugovoru samo vlasnik tog username-a ?
problemi.692guta,
-> #618, nenad#> iz toga se valjda vidi da je sada Sezam življi, operativniji i
#> posećeniji, a upravo to je negirao čovek kome sam odgovorio.
Kad smo već kod posećenosti, reče mi dzakic pre neki dan u chatu da ste
ti i on brojali(?) korisnike Pro-a i došli do cifre 1200+. Takođe, reče da
ovde ima više pretplatnika ali da se ne zna koliko će njih (nas) ovde
obnoviti pretplatu. Nisam stigao da ga pitam koliko je aktivnih. Dakle,
radoznalosti radi, koliko je (okvirno) aktivnih ovde?
problemi.693guta,
-> #659, valex#> Dešava se da jedan nalog koristi više korisnika, i bilo je slučajeva
Zar to nije bilo regulisano (zabranjeno) Ugovorom? Mislim, naravno, na
'pojedinačne' korisnike sa 1.5h vremena, ne na firme sa 8h. Nije li ova
provera korisnika išla (između ostalog) i zbog toga da bi se eliminisali
'duhovi' i izvršilo vezivanje user-username 1-1?
problemi.694guta,
-> #673, knenad#> izlazu sam saznao koji mi je username (nije bio moj). Ne sećam ga se
#> tačno, ali ako se nekome pre
#> Kako je to moglo da se desi i da li neko ima sličnog iskustva?
Meni se desilo isto, nekoliko puta. Žrtve (nisam ja birao :): zeljkoj,
supers, i još neko kome nisam video username.
I mene zanima tehnička/teorijska ostvarljivost ovoga. Pošto praktično
već funkcioniše :)
problemi.695markojo,
-> #686, vlajel!*#$%>*> => Hocu da proradi ignore!Pozdrav, Dragan Grbic
!*#$%>*> (dr.grba)! => Podrzavam ! :)!Pozdrav, Dejan Vesic
!*#$%>*> (dvesic)! => Apsolutno! !Pozdrav, Dragutin Manojlovic
!*#$%>*> (guta)! => Bez njega se ne moze! !Pozdrav, Aleksandar
!*#$%>*> Petrovic (iznogud)! => Plagijatori!Pozdrav, Vladimir
!*#$%>*> Djukelic (dj.vlada)! => Stidimo se. :))!Pozdrav,
!*#$%>*> Dragutin Manojlovic (guta)! => Pustite coveka.. prvi mu
!*#$%>*> je put!Pozdrav, Andreja Dulovic (inferno)! => Pa... prvi
!*#$%>*> ! put mora da zaboli O;) Pozdrav, Manojlovic Dragutin
!*#$%>*> (guta)! => Konacno stigao :)!Pozdrav, Vladimir Jelinek
!*#$%>*> (vlajel)! => Vi ste neozbiljni!Pozdrav, Vladimir
!*#$%>*> Radmilovic (vlador)! => Izbrisite moje ime iz spiska!
!*#$%>*> ! Necu vise da ucestvujem u ovome! => Pozdrav,Aleksandar
!*#$%>*> Petrovic (iznogud)! => Ajde i ostali pa da sami
!*#$%>*> ! napravimo user bazu kad ovi iz uprave ne mogu! =>
!*#$%>*> ! Pozdrav, Nebojsa Zivanovic (znesa)! => Da se i ja
!*#$%>*> ! ubacim... Pozdrav, Marko Savkovic, (dj.msavkovic)!
!*#$%>*>! Evo, ja sortirao i ubacio par izmena, radi
!*#$%>*>! konstantnosti potpisa! Pozdrav, Luka Zlatic (lexus)!
!*#$%>*> Ah sad je divno:)))!Pozdrav,Vladimir Jelinek (vlajel)!
Pa ljudi ovo stvarno vise nema smisla! Pozdrav, Marko
Jovanovic (markojo)!
problemi.696vlad,
-> #669, nenad> verziju softvera sa jedne od stanica. :( Posledica toga je bila
> da je prvih 1280 korisnika sa user liste pogubilo resign-ove u
Sta?! Nisam u prvih 1280? Stvarno sam razocaran. B)
Ili je mozda user lista sortirana po abecedi, kao who lista na PRO-u? B)
problemi.697vlad,
-> #662, banga> Jos jednom podrzavam predlog da moze dodatnim ukucavanjem passworda
> da se ubije uljez i normalno loguje ponovo
Jos jednom se pridruzujem B). U slucajevima kad vise korisnika rabi isti
user, mogu i da se "ubijaju" medjusobno do mile volje ako nisu u stanju da
se dogovore kad ce ko da zove. B)
problemi.698zeljkoj,
-> #694, guta> Meni se desilo isto, nekoliko puta. Žrtve (nisam ja birao :):
> zeljkoj, supers, i još neko kome nisam video username.
Jao! ;)
problemi.699cnenad,
Dokle će ovaj sistem izigravati sporog puža za svaku prostu komandu,
zvoniti u prazno a na vezi 5 ljudi i ono što je najbitnije GUTATI PAD-ove
umesto da ih sačuva ?
Mislim da bi bilo zgodno da se u prvu liniju nakon uspostavljanja veze
upiše informacija o vremenu i nodu na koji se ulogovalo jer se dosta puta
dogodi da ispiše prvi red ali ne i ostalo pa se ništa ne zna, a ovako bi se
moglo doakati nodu koji pravi probleme. Čini mi se da je za sada broj 4 u
pitanju. Neki put modemi odpište svoje ali sa SEZAM-a stiže svašta ili
ništa :((
O drastičnom pucanju veze nakon login-a, čitanja poruka, pre ili za vreme
prenosa PAD-a ne treba ni pričati.
Pored ovoga kao što rekoh najbitnija stvar, čuvanje PAD-ova nakon pucanja
veze ne radi kako treba. Neki put ih čuva neki put ne zavisno kako mu se
ćefne. Evo malopre je pročitao poruke i trebao da krene u prenos ali iz
nekog razloga nije a veza je pukla. Nakon novog login-a nigde traga PAD-u.
Fala bogu te radi CO RE datum_vreme- & ali za nekoga ovo zna da bude
frustrirajuće, pogotovo kad u ovako lošim uslovima mora da odradi i jedno
PAD DOW, čeka arhiviranje a već je preneo 97% PAD-a na kojem je pukla veza.
problemi.700zokig,
Connected to SezamNET at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS
Casopis "Racunari" - Beograd
Cet 08.02.96 17:50 - Node 4
Username: zokig
Manje od jednog minuta do kraja rada.
Password: ****
zokig, dobrodošli na SezamNET!
Prethodni poziv ste imali u Čet 08.02.96 08:40
Imate 28 min 19 sec na raspolaganju za ovaj poziv.
-- Privatna pošta: -----------
-- Poruke u grupama: ---------
-- Poruke u konferencijama: --
1 SEZAMNET 1631, novih 24
18 MALI.OGLASI 626, novih 10
» sezam
Priprema za slanje...
Datoteka net00031.zip, 25730 bytes, protokol Zmodem, vreme 0:00:17.
Spremni za download (Da/Ne)? d
(kvrc)
NO CARRIER
Connected to SezamNET at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS
Casopis "Racunari" - Beograd
Cet 08.02.96 18:00 - Node 1
Username: zokig
Password: ****
zokig, dobrodošli na SezamNET!
Prethodni poziv ste imali u Čet 08.02.96 17:50
Imate 29 min 55 sec na raspolaganju za ovaj poziv.
-- Privatna pošta: -----------
-- Poruke u grupama: ---------
-- Poruke u konferencijama: --
1 SEZAMNET 1631, novih 24
18 MALI.OGLASI 626, novih 10
» pad
Pad» dir
PAD prazan.
Pad» ex
» sezam
Detektovana neaktivnost korisnika. 3 minuta do prekida veze!
SEZAMNET
Detektovana neaktivnost korisnika. 2 minuta do prekida veze!
FORUM.16
(jopet kvrc)
:-((
problemi.701superhik,
-> #653, valex=:> vidu oscilacija? :) Stariji Sezamovci bi ti sigurno rekli da
=:> glas i izgled nisu uvek "usaglašeni" ;)
Nemoj da rušiš iluzije grem...
problemi.702superhik,
-> #679, pyc.guy=:> Jel to junior placa vise nego ja? :))
Malo ljudi voli techno ? ;)))
problemi.703dpredovic,
-> #655, valex> period, ali na tome ne nameravamo da se zaustavljamo. Ne bih hteo
> previše da obećavam, neke informacije možete dobiti iz mojih prethodnih
Ovako kako jeste mislim da niste u situaciji da ne_bi_hteli_previše_ -
da_obećavate. Sve ovo što se izdešavalo nateralo me je da u poslednji
čas uhvatim popust na Pro-u, iako mi je veza tamo više nego očajna.
Obećavajte što više, možda vam i poverujemo :)
BTW, kako su stvari krenule ne predviđam neku sjajnu budućnost niti
Pro-u, kao ni Net-u. Prosto, verujem da će uskoro (za godinu-dve) i
ovde da osvane neki Compuserve priključak, a onda... Biće ovo lepi
chat sistemi ;)
problemi.704pyc.guy,
-> #695, markojo───!*# $%>*>! Evo, ja sortirao i ubacio par izmena, radi
───!*# $%>*>! konstantnosti potpisa! Pozdrav, Luka Zlatic
───!*# (lexus)! $%>*> Ah sad je divno:)))!Pozdrav,Vladimir
─── Jelinek (vlajel)! Pa ljudi ovo stvarno vise nema smisla!
─── Pozdrav, Marko Jovanovic (markojo)!
Dosta, bre, lameri!
Pyc
problemi.705pyc.guy,
-> #702, superhik─── Malo ljudi voli techno ? ;)))
I treba da ga voli malo. Mi smo grupa mala, ali probrana... ;)
Pyc
problemi.706vracko,
System error 2 at 0584:19E9
To mi se desilo kada sam na pitanje da li želim da obrišem pad
odgovorio sa "da". Inače pad je bi prazan.
Juče mi je na istom mestu pucala veza, verovatno je pad takođe bio
prazan. Nisam stigao da proverim iz razumljivih razloga.
Da, nod je br. 10.
problemi.707mantoniadis,
Eh sezame :)
Iako nisam clan grupe "kg.forever", desilo se.. :)
U pad koji sam skinuo malo pre imao dve poruke iz te
grupe..
Group show prikazuje normalno samo grupe u koje sam clan..
problemi.708dzakic,
-> #706, vracko>> System error 2
Da, to su posledice interne izmene koju smo veceras uveli. Ovakve
situacije se detaljno beleze u sistemskom logu i pomazu brzem
lociranju problema. Novost je jedino da ce korisnik u vecini takvih
slucajeva ipak ostati na vezi, uz ovakvu poruku. Mislim da nema potrebe
da se ovakve greske prijavljuju u konferenciji, vec detaljnije objasnjenje
kako i kada se to desilo mozete ostaviti meni u mailu (ma wr dzakic),
s tim da ne ocekujete odgovor :).
Neka konferencija ostane za situacije kada se komanda ne izvrsi onako
kako ocekujete.
problemi.709sasa.m,
-> #653, valex> Hm, kako mislis da predstavimo njihov glas na naslovnoj - možda u
Ne mora glas, može i noge :)
problemi.710zurzul,
-> #653, valex#>>> Eto vam ideje za sljedeću naslovnu stranu Računara. :)
#>
#> Hm, kako mislis da predstavimo njihov glas na naslovnoj -
#> možda u vidu oscilacija? :) Stariji Sezamovci bi ti sigurno
#> rekli da glas i izgled nisu uvek "usaglašeni" ;)
Pa mislio sam na njihove slike...
Od kad si ti urednik R ja nisam vidio NI JEDNU naslovnu sa nekom djevojkom.
:(
P.S. S'fatam ja da ti voliš 3DS al može i koja dama da uleti...:)
problemi.711crncic,
-> #691, cnenad>> O kakvim vi to ostalim korisnicima pričate kad jedan username SME da
>> koristi po Ugovoru samo vlasnik tog username-a ?
Lično poštujem ovo O:) jer nemam kome da dajem nalog (par prijatelja
koje Sezam interesuje imaju svoje naloge ovde), ali upravnik spomenu
nešto, pa... ;)
problemi.712banga,
-> #687, mileusna> Sve je to lepo, ali zasto pri DL-u iz direktorijuma ne
> radi Crash Recovery? :)
Predji na neki drugi comm program TM4.xx nije kompatibilan sa NET-om
Alo UPRAVA
Hoce li neko da kaze zasto SAMO sa ovim BBS-om ne radi CR kod TM4.xx
problemi.713banga,
-> #697, vlad>> Jos jednom podrzavam predlog da moze dodatnim ukucavanjem
>> passworda da se ubije uljez i normalno loguje ponovo
>
> Jos jednom se pridruzujem B). U slucajevima kad vise korisnika
> rabi isti
Jos i da neko ovo procita od UPRAVE i da se oglasi po ovom pitanju :)
Izgleda da se sve vise ugledaju na bivse kolege iz PRO-a
problemi.714banga,
-> #689, inferno> Ů│ ˙ ubode nodove sa NE2000 umesto NE1000, znace o cemu
> Koji su to nodovi?
NE2000 kartica kosta citavih 70DEM :) (BNC verzija)
problemi.715banga,
-> #699, cnenad> Fala bogu te radi CO RE datum_vreme- & ali za nekoga ovo zna da
> bude frustrirajuce, pogotovo kad u ovako losim uslovima mora da
> odradi i jedno PAD DOW, ceka arhiviranje a vec je preneo 97%
> PAD-a na kojem je pukla veza.
A Crash Recovery kod TM.xx NE RADI, samo na ovom BBS-u, prema tome dodje
mu na isto :)
problemi.716mmtosic,
Predmet: Završno peglanje sistema ili zaglavljivanje? :)
Connected to SezamNET at 2400/ARQ/LAPM/V42BIS
Casopis "Racunari" - Beograd
Sre 07.02.96 07:20 - Node 6
^^^^^ <<<<<------<<<<<----
>> who
jtoma 07:08 -- Sezam
banga 07:02 -- Transfer
jlazor 07:20 -- Sezam
nilez 07:16 -- Sezam
bstevan 07:16 -- Sezam
mmtosic 07:20 -- Sezam
ivulic 07:02 -- Transfer
kostja 07:09 -- Sezam
kreca 07:15 -- Transfer
nenad 05:35 -- Sezam <<<<<------<<<<<----
valex 04:53 -- Sezam <<<<<------<<<<<----
(Bez reči.)
problemi.717maksa,
-> #690, inferno>> Na koji način neko može da dođe do mog pasworda ako mu ja ne
>> kažem?
Tako što, recimo, sedne za tvoj TM pošto si ukucao šifru,
i pritisne Alt-Y. ;)
problemi.718mmtosic,
-> #660, valex>>>> Zašto da ne? Možda bi bilo mnogo manje prašine ako bi se
>>>> znala istina, nego sad kad se ne zna ko je šta uradio i
>>>> otkud odjednom haos iz vedra neba.
>>
>> Kao što sam već jednom napomenuo, postoji više pogleda na "istinu".
>> Ponekad pogled ponajviše zavisi i od literarnih sposobnosti strana.
>> Žao mi je, ali bojim se da nisam voljan da zadovoljim tvoju znatiželju.
Većinu nas interesuju samo činjenice. ``Pogledi'' na zbivanja zavise
i od ``literarnih sposobnosti strana'', ali su manje važni od samih
(prostih) činjenica.
Verovatno je problem u tome što činjenicâ i nema, pošto je sve rađeno
usmenim dogovaranjima, a ona su podložna filterisanju svake od strana.
Kako se to obično radi sa nestandardnim filtrima, rekonstrukciju je i
nemoguće izvesti bez brojnih informacija i složene analize.
Ne verujem da su obe strane zainteresovane za davanje detaljnih
informacija, pošto, verovatno, ima stvari koje su i za obe strane
jako nepovoljne, pa bi njihovo iznošenje štetilo i svojoj, a ne samo
drugoj strani.
U svakom slučaju, interes nas korisnika je dominantno vezan za naša
prava. Ona nisu bila dobro zaštićena, a verovatno nisu ni sada. Nas
bi interesovalo pre svega to, kako su pravno regulisani odnosi vas
iz BIGZ-a sa G-nom Zakićem. Jer, lako se može desiti, da ti odnosi
mogu da zaškripe, i da se to svede na - ``svađale se jetrve, preko
svekrve'', što je i bilo tokom većeg dela prošle godine. Na SezamPRO-u
je to drugačije - tamo su vlasnici sistema istovremeno i vlasnici
software-a.
Ne bi trebalo da nam odgovorite da nas se to baš i ne tiče. Pokazalo
se da te dve strane mogu da dođu u sukob koji ugrožava nas korisnike.
Ako odnosi između vas još nisu precizirani, onda nas izvestite do kad
će biti precizirani. Ako jesu, onda nas izvestite - kako. Jer, za neki
dan bi dvomesečna pauza trebalo da bude završena. Ne mali broj nas ne
bi voleo da tu narednu nedelju poveže sa Zadušnicama za Sezam(NET).
A da je Sezam(PRO) doživeo bum i zahvaljujući velikim greškama koje su
ovde učinjene to, valjda, nije sporno.
problemi.719supers,
-> #698, zeljkoj>>> Meni se desilo isto, nekoliko puta. Žrtve (nisam ja birao :):
>>> zeljkoj, supers, i još neko kome nisam video username.
>>
>> Jao! ;)
Čovek nije bio destruktivan, svaka mu čast.
problemi.720kum.djole,
Dobro ljudi, dokle ?
Četiri puta se logujem.
Prvi put sporo, pukne. Drugi put pukne pri editovanju.
Treći put zablokira kad pokušam da skinem fajl iz konferencije.
Alt-H. Četvrti put kaže da sam već na vezi. A nisam.
Sedim i čekam da mi prođe nekativnost :)) kako bih na miru,
posle pola sata, skinuo svojih 10 kb.
U međuvremenu, na pretposlednjoj stranici "Politike"
izlazi reklama "Personalni Računari, SezamNet" ali bez informacija
o konstantnom pucanju veze, blokiranju, skupljanju tuđih poruka,
praznoj zvonjavi.. Možda ako "Politika" odštampa umetak..?
problemi.721kum.djole,
Ispravka, peti put. Hvala.
U iščekivanju šestog,
poz, kum..