odbojka.103lada,
Nisam ni ja sigurna to oko Rusije, jer sam čula i tumačenje da
Rusi idu sigurno kao domaćini (onda mi nije jasno zašto uopšte
igraju), a jedna drugoplasirana se ne kvalifikuje, tj. ona koja bude
imala najlošiji skor od drugoplasiranih. Zato je nama sada frka ne
samo da budemo drugi u grupi, nego da budemo i bolji od ostalih
drugih u grupama. A to je, uz ove poslednje rezultate, baš zavrzlama.
Nas vadi jedna, a naročito dve pobede protiv Italijana :)))) ovde.
(Al' bi se žabari šlogirali - izgubili od Španaca, pa i od nas!
Morali bi da se bore da ne ispa'nu :))))))
odbojka.104junior,
-> #103, lada> drugih u grupama. A to je, uz ove poslednje rezultate, baš
> zavrzlama. Nas vadi jedna, a naročito dve pobede protiv
> Italijana :)))) ovde.
Pa imajući u vidu, da u posleratnoj istoriji još nismo dobili
Italiju, biće do zabavno pokušati ;) Ali, Bože moj, nikad se
ne zna dok se ne proba.
Inače, i ja verujem da možemo, bar jednom, da kresnemo Italiju.
Ako bi to bila prva utakmica - odlično, Italijani bi igrali pod
ogromnim pritiskom drugu (jer, ako ih dobijemo obe, mi preuzimamo
njihovo mesto).
Takođe, publika bi trebala da bude ogroman faktor, bar dok se
lokalne 'domorotkinje' ne pomame na Giannia. ;))
odbojka.105mirkomi,
-> #101, junior>> Interesantno je da su kubanci pobedili holandane u Holandiji
>> u oba susreta, sa po 3:0, i da im niko nije uzeo set do sada!
> Odrali su ih. ;) Valjda su im u 2 utakmice (6 setovi) uzeli samo
> 45 poena. To je malo preko 7 po setu ... strasno.
> A sad su i Italijani pukli u Spaniji .. uopste mi nije jasno sta
> se desava :)
Sta li vam nije jasno. To se zove smena generacija.
Ne znam bas da li je to smena kod Holandjana, ili samo trenutno ne igranje
igraca, ali Ron Zwerwer (zverina) je odustao od igranja za reprezentaciju.
On je pored v.d.Gora bio kljucni igrac Holandjana, s tim sto nisam siguran
ni da ovaj drugi igra. Cuo sam da je i Blanze (tehnicar) odustao,
pa samim tim bez prvog tehnicara ne moze se ocekivati dobra igra.
Ovo sve je jos gore kod zabara. Kod njih su od starih igraca iz prve
postave ostali samo blokeri, Gravina i Gardini (sa v.d.Gorom i Gianijem
to su najbolji blokeri sveta), sto je upravo i razlog sto smo pukli od njih.
To sto oni imaju fenomenalan blok, a nas blok je busan i to u sredini.
Protiv raspolozenih Spanaca u Spaniji nije ni cudo sto su izgubili,
bez Bernardija i Kantagalija, snage su mnogo izjednacenije.
odbojka.106mirkomi,
-> #103, lada> Nisam ni ja sigurna to oko Rusije, jer sam cula i tumacenje da
Ovo sto Rusi rade je najveca bruka i sramota. Trebalo bi od sledece
godine da ili se domacin direktno plasira na Final Six bez igranja
kvalifikacija ili da mora da se kvalifikuje. Oni porazi od
cini mi se Koreje stvarno nisu u redu.
odbojka.107mirkomi,
-> #104, junior> Inace, i ja verujem da mozemo, bar jednom, da kresnemo Italiju.
Ja, licno, sam vrlo optimistican. Mozemo mi to.
Inace, evo jedan licni stav:
Nasa reprezentacija, sa iznimkom blokera, je trenutno najkvalitetnija
reprezentacija na svetu, sa definitivno najboljom klupom.
Medjutim, blokeri se ne mogu zaboraviti.
Steta.
odbojka.108junior,
-> #107, mirkomi>> Inace, i ja verujem da mozemo, bar jednom, da kresnemo Italiju.
> Ja, licno, sam vrlo optimistican. Mozemo mi to.
Iskreno si nadam da si u pravu.
BTW, koliko su karte (u Pioniru)?
> Nasa reprezentacija, sa iznimkom blokera, je trenutno
> najkvalitetnija reprezentacija na svetu, sa definitivno
> najboljom klupom.
Malo preterivanja, da smo najbolji, ne bismo SMELI da izgubimo od Španije.
odbojka.110ividicki,
-> #108, juniorŠ-Ć > Nasa reprezentacija, sa iznimkom blokera, je trenutno
Š-Ć > najkvalitetnija reprezentacija na svetu, sa definitivn
Š-Ć > najboljom klupom.
Š-Ć Malo preterivanja, da smo najbolji, ne bismo SMELI da
Š-Ć izgubimo od Spanije.
Iznimka blokera je kljuch za nash poraz ;)
Veoma je teshko pobediti iole jachu ekipu bez dobrog bloka jer
bar u 85% sluchajeva njihova kontra uspeva, josh kad provale
da im prvi tempo uvek prolazi pa se onda napale... ;)
Inache smo bili oslabljeni u Shpaniji.
Eh, da nam je Zhareta...
payce
odbojka.111lada,
-> #104, junior
>lokalne 'domorotkinje' ne napale na Giannia. ;))
Kao lokalna domorotkinja priznajem da je Gianni pristojna
faca, ali ono malo Bugarce... A ni kapiten nije los ;>>>>>> (Boze, na
utakmici sa Italijom - dva kapitena...bilo je tuzno za gledanje.)
odbojka.112lada,
-> #105, mirkomi
>a nas blok je busan, i to u sredini
Ma, sto je blok busan, nego sto je dizanje ocaj, uvek na iste
ljude, uvek na isti protivnicki blok, dva puta ne prodje, i treci put
se dize opet istom coveku??? A i Mestar me dvared-trired iznervirao
debelo - u desnom bloku sake drzi okrenute u desno, prema autu. Pa
gde ce lopta kad se odbije od bloka nego u aut. Ista stvar i na levoj
strani. A decu uce da treba da bude obrnuto, da ruke u bloku uvek
treba da budu okrenute prema polju protivnika. Neverovatno.
odbojka.113mirkomi,
-> #112, lada> ljude, uvek na isti protivnicki blok, dva puta ne prodje, i treci put
> se dize opet istom coveku??? A i Mestar me dvared-trired iznervirao
Ma nesto Nikola i ne igra najbolje u poslednje vreme, Rajko mi tu nesto
cesto ulece, nije ni on los, bice to u redu. A ta fora sa forsiranjem
je nesto najludje sto sam video. To je u fazonu, ako si jednom pogresio,
ja ti dam loptu jos jednom, pa ti pogodis i moral ti je dobar. Nazalost,
to slabo funkcionise, i Gaja mi po tom pitanju nije jasan.
A za Mestera nista ne treba da te cudi, nije on neki igrac, ako Bog da
doci ce sad neka nova generacija srednjih blokera, mladi talentovani,
visoki, pa ce oni zajedno sa ovim mladim ostalim igracima da budu
svetski prvaci. Videcemo za jedno 6-7 godina.
odbojka.114mirkomi,
-> #108, junior> BTW, koliko su karte (u Pioniru)?
Odlicno pitanje, to bi i ja hteo da znam. Takodje, kad idu u prodaju?
> Malo preterivanja, da smo najbolji, ne bismo SMELI da izgubimo od Spanije.
Ko sto rekoh, blok. ALi gledaj ove ostale, Vanja je medju igracima koji
igraju za reprezentacije (znaci bez Kantagalija, Bracija, Zwerwera,itd.)
ponajbolji primac. Tu blizu su i Kovac i Vujevic. SLicno se moze reci i
za Nikolu, abogami i za ostale. U bloku je sustina.
odbojka.115mirkomi,
-> #110, ividicki> Eh, da nam je Zhareta...
I da je mladji jedno 5 godina.
Nisam ja siguran da je on sad bas u formi. Dobar je on, ali bi nam
malo pomogao.
odbojka.116lada,
-> #113, mirkomi
>doci ce sad neka nova generacija srednjih blokera
Već je došla. Moram malo da se hvalim (mada nisam htela ;) -
pošto mi gora polovina trenira pionire u "Partizanu" prilično sam
upoznata sa tom novom generacijom. "Partizan" je prošlog vikenda u
Topoli uzeo pionirsko zlato na prvenstvu (ove kakve takve)
Jugoslavije, ali najlepše je to što su klinci sjajni. Prosek ekipe je
1.90 (kao prvo), još rastu, a jaki su i dosta dobro rade, jer su se
sad svi naložili. Ali baš naložili! (Pita ih Ljuba nekom prilikom da
li će da održe trening ili da idu nešto da gledaju - 'oće klinci da
treniraju; dolaze u bilo koje vreme, treniraju koliko god se kaže,
rade šta god treba - ne pitaju za cenu!). Nekolicina njih su već sad
viđeni za reprezentaciju. Živi bili pa videli!
odbojka.117lada,
-> #108, junior
> BTW, koliko su karte (u Pioniru)?
20 dinara.
odbojka.118lada,
-> #110, ividicki
> Eh, da nam je Zhareta...
Z(h)are igra, ne se znae...
Šalu na stranu, Žare stvarno igra u Novom Sadu, dal' sad obe
ili samo jednu, i ako jednu dal' prvu ili drugu, ne se znae, ali
igra. Stig'o čovek iz Japana na oproštajnu utakmicu, samo da ga je
noga prošla, pa da igra kako ume.
odbojka.119mango,
-> #118, lada> Salu na stranu, Zare stvarno igra u Novom Sadu, dal' sad obe
> ili samo jednu, i ako jednu dal' prvu ili drugu, ne se znae, ali
> igra. Stig'o covek iz Japana na oprostajnu utakmicu, samo da ga je
> noga prosla, pa da igra kako ume.
Nece igrati, vec ce samo odservirati jedan servis posle cega
ce poceti utakmica.
odbojka.120mirkomi,
Jugoslavija-Spanija 3:0
Po setovima 15:13, 15:7, 15:5. Odrali smo ih. Sanse su imali u prvom
setu, zapravo imali su i vise od sanse, bilo je 12:10 u jednom trenutku
za njih. Posle izgubljenog prvog vise nije bilo neke sanse za njih,
treci set je bio prava tuga. Nasi su pokazali prilicno dobru igru, izgleda
da su nase kritike usledile rodom, te su nasi blokeri prilicno dobro igrali.
Najefikasniji je bio Mester:))))) (malo cudno, zar ne)
Lepa utakmica, samo malo dosadna, videcemo sutra.
P.S. Da li ovog vikenda igraju Argentina i Bugarska, i ako igraju,
mogao bii neko da frljne rezultate vamo, s obzirom da je taj duel
presudan za nas plasman dalje.
odbojka.121goxi,
-> #120, mirkomi>> Jugoslavija-Spanija 3:0
>> Po setovima 15:13, 15:7, 15:5. Odrali smo ih.
Ne treba se zavaravati, Spanci ce dati sve od sebe da nas u drugoj utakmici
tj. danas pobede, tako reci nece se predavati.Secate li se druge utakmice u
Spaniji??Ne daj Boze da se opet ot ponovi!!!
Pozdrav!
odbojka.122bujic.p,
-> #120, mirkomi> P.S. Da li ovog vikenda igraju Argentina i Bugarska,
> i ako igraju, mogao bii neko da frljne rezultate vamo,
> s obzirom da je taj duel presudan za nas plasman dalje.
Argentina i Bugarska igraju 21. i 22. juna u Argentini,
u 18h sati po lokalnom vremenu (u 22h po našem).
odbojka.123lada,
E, pa videli smo i tu drugu utakmicu sa Špancima. Mislim, ko
je preživeo drugi set, video je i kraj.
A upravo je taj drugi set kompletna priča o nama. Više nema
šta da se doda - vrline, slabosti, gluposti, kvalitet... All in one!
odbojka.124mirkomi,
-> #122, bujic.p> Argentina i Bugarska igraju 21. i 22. juna u Argentini,
> u 18h sati po lokalnom vremenu (u 22h po nasem).
I to ce biti presudno (mozda).
Bugari su pobedili u proslom kolu Brazilce jednu utakmicu, te sad imaju
isto bodova kao i mi. Bice gusto. U svakom slucaju, evo idu tabele.
odbojka.125mirkomi,
Evo tabela trenutnog stanja:
"A" grupa:
Brazil 10 9 1 28:8 19
Bugarska 10 7 3 23:13 17
Argentina 10 4 6 17:19 14
Japan 10 0 10 2:30 10
"B" grupa:
Italija 10 9 1 29:8 19
Jugoslavija 10 7 3 24:10 17
Spanija 10 4 6 17:24 14
Kina 10 0 10 2:30 10
"C" grupa:
Kuba 10 10 0 30:2 20
Holandija 10 8 2 24:12 18
Juzna Koreja 10 2 8 8:26 12
Rusija 10 0 10 8:30 10
odbojka.126mirkomi,
A evo i par spekulacija.
Imamo bolji set kolicnik od Bugara. Oni igraju protiv Argentine,
u Argentini, medjutim Argentinci su definitivno ispali iz trke, pa
ce biti demoralisani. Mi igramo protiv zabara, koji bi u slucaju poraza
u obe utakmice, mogli da zavrse i na drugom mestu, sve je moguce.
U sve to se ubacuju i Holandjani koji igraju u Havani protiv Kubanaca,
ako izgube obe, a mi dobijemo jednu, idemo preko Holandjana:))))
Takodje cuo sam da stub odbrane Italijana, Andrea Gardini, ne dolazi
u Beograd, ne znam zasto, takodje cuo sam da i onaj Bugarin sto igra
za njih ne ide kad se igraju utakmice u inostranstvu. Ako se nekim cudom
ni Papi ne pojavi (a verovatno i nece), mogli bi mi njih da razbijemo, a?
Inace karte su jutros planule ko da ih od benzina prave, bar 15000 karata
su prodali za manje od jednog dana.
Pa ako neko ima koju kartu viska, raspolozen da je proda po nabavnoj,
nek se javi.
odbojka.127junior,
-> #126, mirkomi> Inace karte su jutros planule ko da ih od benzina prave, bar
> 15000 karata su prodali za manje od jednog dana.
Da, ja sam juče bio u Pioniru i nije ih više bilo.
Tapkaroši su ih nudili za 30 dinara.
odbojka.128mirkomi,
Uzas, ocaj, bedak.
Jugoslavija 2 -Italija 3 (15:10, 15:2, 12:15, 13:15, 10:15).
Odlicana igra nasih i losa igra Italijana u prva dva seta, nedostatak
Gardinija i onog bugarina je bio ocigledan, u svim elementima smo bili
bolji, totalno smo ih rasturili, a zatim dolazi kobni treci set.
Vrlo logican i delimicno ocekivan potez Bebeta, Djani prelazi na
svoju poziciju, kao srednji bloker, i od tog trenutka, nasi vrlo
tesko prolaze u napadu. U medjuvremenu i Brdjovic se povredio, i
katastrofa je bila na pomolu. Crnjak je sto smo ipak i u
trecem i u cetvrtom setu mogli da pobedimo. Ostaje nam da vidimo sta ce
Bugari uraditi, a uvek postoji sutra:))
Cestitike Bebetu, kritike Gajicu.
odbojka.129stefan,
Posle izuzetno teške i uzbudljive utakmice Jugoslavija je pobedila Italiju
sa 3:2. Priča je poprilično ličila na onu jučerašnju, naši su poveli sa 2:0,
Italijani izjednačili na 2:2 ali za razliku od prethodne utakmice, peti
odlučujući set je dobila reprezentacija Jugoslavije. Sada čekamo ostale
rezultate - potrebno je ili da Kuba noćas ponovo dobije Holandiju ili da
Argentina kod kuće bar jedanput dobije Bugare.
odbojka.130rades,
-> #129, stefan
> Sada
> cekamo ostale rezultate - potrebno je ili da Kuba nocas ponovo
> dobije Holandiju ili da Argentina kod kuce bar jedanput dobije
> Bugare.
Nazalost - Holandija je dobila Kubu u drugom mecu, a Bugari su
u prvom mecu dobili Argentinu. Jednina nada nam je poraz Bugara
u drugom mecu.
odbojka.131goxi,
KONACNO!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ITALIJANI SU SAVLADANI!!!!!!!!!!!!!!
opaaaaaaaaaaaaaaaaa!
odbojka.132mirkomi,
-> #131, goxi> opaaaaaaaaaaaaaaaaa!
Dzabaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!
Izgleda da ce Bugari da razbiju Argentinu, i onda mi mozemo
da se preimenujemo u Baksuze. Svi se redom ispovredjivase, raspodosmo
se nacisto. Sledece sto nas ceka je evropsko prvenstvo, koje pocinje
kada?? U septembru???
odbojka.133nenad,
-> #129, stefan> Posle izuzetno teške i uzbudljive utakmice Jugoslavija je pobedila
> Italiju sa 3:2. Priča je poprilično ličila na onu jučerašnju,
Ono što ne raduje je da su naši dobijali poene samo na lošu igru
Italijana. Čim bi ovi malo "dali gas" lopta nije mogla da pređe
mrežu. :(
> Sada čekamo ostale rezultate - potrebno je ili da Kuba
> noćas ponovo dobije Holandiju ili da Argentina kod kuće bar jedanput
> dobije Bugare.
Holandija je dobila drugu utakmicu (3:2), a i Bugari prvu.
Videćemo večeras, poslednja šansa je da Argentinci dobiju
Bugarsku. Pitanje: imaju li oni motiva za to? Treba li im pobeda
uopšte?
odbojka.134rades,
Nazalost,
Argentina - Bugarska 2:3
Bugari odose u Moskvu. :(
odbojka.135junior,
-> #130, rades> Nazalost - Holandija je dobila Kubu u drugom mecu, a Bugari su
> u prvom mecu dobili Argentinu. Jednina nada nam je poraz Bugara
> u drugom mecu.
Pih, majku mu. Ne bih rekao da su prodali utakmicu, ali verovatno
su igrali sa drugom postavom, kao Italijani protiv nas. :(
Anyway, rezultat po setovima bio je:
15-10, 12-15, 15-13, 4-15, 10-15
Inače meč je trajao 2 sata i 38 minuta.
odbojka.136mango,
-> #130, rades> u prvom mecu dobili Argentinu. Jednina nada nam je poraz Bugara
> u drugom mecu.
3:2 za bugare:(
odbojka.137simce,
-> #134, rades> Argentina - Bugarska 2:3
>
> Bugari odose u Moskvu. :(
:(((
Dzaba smo se nadali..
odbojka.138stefan,
Odigrane su utakmice prvok kola finalnog dela svetske lige:
Holandija-Italija 3:1
Kuba-Brazil 3:0
Bugarska-Rusija 2:3
odbojka.139gmatic,
-> #138, stefan==> Bugarska-Rusija 2:3
A sad pobedjuju p**ka im materina!
odbojka.140darth.vader,
-> #138, stefan>> Bugarska-Rusija 2:3
Kakve jajare ruske... :(
See ya, Darth
odbojka.141mirkomi,
-> #139, gmatic>==> Bugarska-Rusija 2:3
> A sad pobedjuju p**ka im materina!
Lose Rusi igraju. To 2:3 je lako moglo da bude i 3:2.
Gledao sam sinoc malo ostale dve utakmice, i prema onome sto
sam video evo mini prognoze:
1. Holandija
2. Italija
3. Kuba
4. Brazil
5. Rusija
6. Bugarska
Steta sto nas nema, bili bismo bar treci, ako ne i drugi.
Velika sramota za organizatore, losa reklama ili sta li je,
LM par stotina posmatraca na utakmici Italija-Holandija!!!
Mogli bi sledece godine kod nas da oraganizuju, ja bi isao na sve
utakmice.
P.S. Sinoc je na BK u Koloseumu u 22:00, posle Vimbldona bio mini
snimak utakmica, te je logicno predpostaviti da ce biti i veceras.
Videcemo.
odbojka.142gmatic,
-> #141, mirkomi==> Lose Rusi igraju. To 2:3 je lako moglo da bude i 3:2.
Pa moglo je lako i protiv Zabara da bude 3:2 u prvoj utakmici u Bgd-u.
na nesrecu nije.
odbojka.143lada,
-> #140, darth.vader
> Kakve jajare ruske... :(
Ma, kakve jajare bugarske! Nema više SSSR-a, a oni još nemaju
m**a da pobede u Rusiji.
odbojka.144mirkomi,
Zavrsena je i ovogodisnja Svetska liga u odbojci:
1. Italija
2. Kuba
3. Rusija
4. Holandija
5. Brazil
6. Bugarska
U utakmici za trece mesto, Rusi su nadigrali Holandjane koji su
u poslednjih par dana u ocajnoj formi, sa 3:0.
U finalu Italijani su ojadili Kubance,sa 3:0 u setovima (15:8,15:5,15:10)
i to bez Djanija (koji je zapravo malo igrao u trecem setu, ali i to lose).
Brilijantnu partiju je pruzio Gravina, ali i svi ostali su bili odlicni,
za razliku od Kubanaca.
Gledajuci sve ove utakmice, ne moze da mi ne bude zao sto se nismo
plasirali na Final Six, verujem da bi bili bar drugi.
Bice bolje sledece godine, valjda.
odbojka.145alekkk,
-> #144, mirkomi> Gledajuci sve ove utakmice, ne moze da mi ne bude zao sto se nismo
> plasirali na Final Six, verujem da bi bili bar drugi.
Mozda nebi bili drugi ali bili bi bolji od Brazila ili Bugarske.
Da te potsetim da nam Holandjani nikako ne leze(redovno gubimo sa 3:0)
Saostalima bi se i nosili nekako osim mozda sa Kubom.
Bez obzira,stata sto nismo bili tamo.
odbojka.146pecanac,
Ako ste neobavešteni (kao ja :) od sledeće sezone set traje
max 25 min. da bi se izbegli maratonski mečevi.
Ako za 25 min. ne bude gotov set, dalje se igra bez promena.